PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor'a Özür Borcunuz Var!

Sayfa : [1] 2

ilhan
17.05.2010, 09:18
* Trabzonspor, Anadolu'dan başka takımın şampiyon olmasını istemiyor,
* Trabzonspor, Fenerbahçe maçına asılmaz,
* Trabzonspor, şaibe yapacak,
* Trabzonspor maç satacak,
* Trabzonspor bilerek kötü oynayacak,
* Trabzonspor "Türkiye Kupasını" aldı, "Lig Kupasını" fenere bırakır,

diyenler,
Basın mensupları,
Gazeteciler,
Kulüp yöneticileri...

Hepinizin Trabzonspor'a ÖZÜR BORCU var!

*

Ben bir Trabzonspor taraftarı olarak özrünüzü şimdiden kabul etmiyorum. Ama büyük Trabzonspor camiası ne yapar bilemiyorum.

şenolkılınç
17.05.2010, 09:20
büyüklük ispatlanır mı evet işte bu şekilde ispatlanır biz onurumuzu gururumuzu haysiyetimizi gösterdik sıra bu lafları çıkaranlarda

Ufuk Bayraktar61
17.05.2010, 09:20
çoooooooooooooookkk insan var çokkkkkkkk..delikanlıysalar çıkıp söylerler !!!

Egemen
17.05.2010, 09:27
hiçbişey beklemiyorum ben..

seslerini kessinler bir müddet.. kafamızı dinleyelim..

zafer6161
17.05.2010, 09:39
burada iş bursaya düşüyor,ilk maçta bizi trübünlere çağırıp akışlamaları lazım artık taraftar olarakta kardeş olmalıyız

zafer6161
17.05.2010, 09:43
arkadaşlar ajansporda yorumlara bakarmısınız.neredeyse bütün bursasporlular özür diliyor

http://ajansspor.com/yorum/?h=227951&offset=10

RepLay
17.05.2010, 09:48
Bizden özür dilenip bjk maçının üstüne gidilmesi lazım.

Erdal
17.05.2010, 09:48
Kimseden bir şey beklemiyoruz İlhan....

İHTİLALL
17.05.2010, 09:49
Bize tüm Türkiye'nin özür borcu var..

Bilinenden çok fazla ,hemde..

Çok ,ama çok fazla..

Emre Emiroğlu
17.05.2010, 09:49
Başta Şansal geliyor.. Bekliyorum !!

Bu arada kimse beşiktaştan hesap sormuyor ?

Gümbürtüye mi gidiyorlar ne ?

Erdal
17.05.2010, 09:51
Bilen biliyor...Bilebilecek, anlayabilecek zeka ve ahlak seviyesi olan biliyor....Gerisi mühim değil...

Mustafa K. Demirbaş
17.05.2010, 09:51
Adıyla şanıyla taraftarıyla En şerefli sensin Trabzon

Var mı ulan Var mı söyle bizim kadar şereflisi...

TAHSİN 61
17.05.2010, 09:52
Oynamadık saldırmadık kaleye gitmedik Bir giray birde Onur çok iyi oynadı okadar da olsun beceriksizliklerine şampiyonluk'dan oldular...

Hüseyin Bağdat
17.05.2010, 09:55
Biz kimseden özür beklemiyoruz. Saygı duysunlar yeter. Bursa şampiyon oldu tebrikler. Çok sevindim. Yanlız bizim büyüklüğümüze laf etmesinler yeter...

halil ibo
17.05.2010, 09:57
Ne güzel demiş şair: Çok insanlar gördüm üzerinde elbise yok,
Çok elbiseler gördüm içinde insan yok.

Elbiselere itibar etmeyelim kardeşler içinde insan olup olmadığına bakarak davranalım.Özür bir erdemdir.Erdemli insanlar özür diler.Şimdi hem insanlıktan nasibini almamış hemde ''erdem''i sadece bir insan ismi olarak bilen yaratıklardan özür beklemek !

Cem Kıran
17.05.2010, 09:58
Lekelemek, karalamak kolay! Şimdi eğer adamsanız..

Yaptığınız o karalamaları düzeltin..Özür dileyin!

ilhan
17.05.2010, 09:59
Kimseden bir şey beklemiyoruz İlhan....

Olabilir.

Ben bekliyorum. Özellikle o Adnan Polat kişisinden.

Koray
17.05.2010, 10:00
Bizimkiler üstüne düşeni yaptı kimseden özür beklemiyorum şahsen herkes işine baksın fenerlisi Bursalısı...

Bursasporu tebrik etmek düşer bize sadece.

Çağatay_
17.05.2010, 10:39
Bekliyoruz.Hem de şöyle suratınız kızararak olsun mümkünse.

UtopyaTs
17.05.2010, 10:41
Ben Bursayla kardeş olmam onlar kümeye dedikleri zaman olay bitti daha da benim açımdan olay degişmez.

Tolunay Abdioğlu
Azcık delikanlı olun ve çıkıp özür dileyin!

Kısacası adam olun!

Özge
Trabzonspor'un büyüklüğünü anlayamamış insan toplulukları maçı satacağımızı düşündüler ama bu takımın TRABZONSPOR olduğunu unutmuşlar.

Celal Demir
17.05.2010, 10:42
Özür beklemiyoruz hatalarından ders çıkarsınlar kimseyi özelliklede TRABZONSPOR U karalamasınlar bundan sonra yeter bize Bursaspor u kutlamak düşer gerçekten hak ederek şampiyon oldular bu arada süper kupa fibali nezaman bilen varmı ?

UtopyaTs
17.05.2010, 10:43
Benim bildigim sezon başlamadan 1 hafta once oluyor super kupa finali ama

sametaydin
17.05.2010, 10:44
* Trabzonspor, Anadolu'dan başka takımın şampiyon olmasını istemiyor,
* Trabzonspor, Fenerbahçe maçına asılmaz,
* Trabzonspor, şaibe yapacak,
* Trabzonspor maç satacak,
* Trabzonspor bilerek kötü oynayacak,
* Trabzonspor "Türkiye Kupasını" aldı, "Lig Kupasını" fenere bırakır,

diyenler,
Basın mensupları,
Gazeteciler,
Kulüp yöneticileri...

Hepinizin Trabzonspor'a ÖZÜR BORCU var!

*

Ben bir Trabzonspor taraftarı olarak özrünüzü şimdiden kabul etmiyorum. Ama büyük Trabzonspor camiası ne yapar bilemiyorum.

Aynen katılıyorum ve ben de samimi olmayacağı için özürleri kabul etmiyorum.

Hasan Çelik
17.05.2010, 10:47
Başkalarının başarısızlıklarıyla sevinecek kadar küçülmedik ,Fenerbahçe'nin şampiyon olamaması bizi bu kadar sevindirmemeli ,aynı acıları bizlerde yaşadık.Bursaspor bu şampiyonluğuyla önemli bir iş becerdi diğer takımlarada cesaret verecek bu şampiyonluk ,bu şampiyonluğuun etkisi bu kadar olacak ,bu şampiyonluk Bursaspor'u büyük yapmaz ,büyüklük başka bişeydir.bugün sokaklarda Bursaspor'un şampiyonluğu ile ilgili hiçbir iz göremedim büyük takım olmak istiyorsan heryerde taraftarın olacak şampiyonluğuun kutlanacak...
Trabzonspor maçı satacak ,1 haftadır köfte partilerinde postu serdiler diyenlere de tokat gibi cevap verildi ,Trabzonspor ONUR'lu bir takımdır büyüklüğüne gölge düşürecek işler yapmaz...

Tolunay Abdioğlu
17.05.2010, 10:48
Hiçbir Fenerbahçe'li arkadaşımdan kötü bir söz duymadım şuana kadar.Çıktınız Trabzonspor gibi oynadınız dediler.

Size ne oluyor?

Siz kimsiniz de Trabzonspor'u böyle saçma sapan şeylerle itham ediyorsunuz!

SDanışmaz
17.05.2010, 11:06
Bunları söyleyenler bugün hangi yüzle dışarı çıkacaklar?

Öztürk Adem
17.05.2010, 11:13
Özür dilemesi gerektiklerini macın sonunda baskanımız da soyledi.

UmutBaykan
17.05.2010, 11:17
Biz insanlara tokadımızı attık,delikanlı olan çıkar özür diler.delikanlıysa

Mustafa ÖZDEMİR
17.05.2010, 11:25
bir özür bekliyor .başka bişe istemiyoruz...

eray80
17.05.2010, 11:29
devlet bakanı bursalı faruk çelik bile Trabzonun yediği golleri bakacaz demiş. maçdan sonraki açıklaması

Devlet Bakanı Faruk Çelik‚ Şampiyonluk Bursaspor´un hakkıydı‚ bunun son anlara kalması hepimizi çok heyecanlandırdı. Fakat adalet yerini buldu dedi. yani özür yok.

İlker ToSun
17.05.2010, 11:31
maçtan önce bize bu ithamlarda bulunanlar ile, fenerbahçenin bizim yüzümüzden şampiyonluğu kaçırmasına şampiyonluğu kazanan bursaspor taraftarından bile daha fazla sevinen cenah bu sene bizim bilmemnemizle gerdeğe girmeye iyice alışan kesim olmuştur.

keşke biraz duruşları olaydı

Nihal Ayvaz
17.05.2010, 11:33
Dün akşam bütün Türkiye'yi ,bize laf diyen herkesi utandırdığımız için gurur duyuyorum takımımla.

O güzel tokattan sonra yazılan çizileni çok merak ediyorum.Beklemedeyiz..

UmutBaykan
devlet bakanı bursalı faruk çelik bile Trabzonun yediği golleri bakacaz demiş. maçdan sonraki açıklaması

Devlet Bakanı Faruk Çelik‚ Şampiyonluk Bursaspor´un hakkıydı‚ bunun son anlara kalması hepimizi çok heyecanlandırdı. Fakat adalet yerini buldu dedi. yani özür yok.

onların kanında var...

Halit Akyüz

Yuh yazıklar olsun

Külünkoğlu
17.05.2010, 11:34
İdda ediyorum, Fenerbahçe karşısında kim olursa olsun buna Bursaspor'da dahil, Türkiye'de hiçbir takım şu maçı mağlup olmadan bitiremezdi.

Mehmet Ç.
17.05.2010, 11:36
Benim listem:

- Bursaspor Kulübü Baskani Yazici / Aciklama yapti, ama özür dilemedi!
- Devlet Bakani !!
- Bursaspor Yönetim Kurulu !! Sadri Sener'den özür beklediler!! Simdi biz sizden bekliyoruz !!
- Bursaspor taraftari !! Daha seviniyorlar :D Bekliyecegiz

Ömer TOPAL
17.05.2010, 11:37
Türkiye kupasından önce fenerli yorumları..çevremdeki arkadaslarım...Dalgasına diyordum Türkiye Kupasını alıcaz lig sizin lan :) adamlar bunu bile ciddiye alıp bu sene çifte kupa diyolardı...Ah ah gariplerim şimdi ARADIGINIZ KİŞİYE ULAŞILAMIYOR diyo telefonları....KAçın Kaçın bulucam ben sizi öptürücem elimi :)

Mesut
17.05.2010, 11:37
bende bursaspor taraftarlarından egemene özür bekliyorum

Ömer TOPAL
17.05.2010, 11:38
İdda ediyorum, Fenerbahçe karşısında kim olursa olsun buna Bursaspor'da dahil, Türkiye'de hiçbir takım şu maçı mağlup olmadan bitiremezdi.

İmzamı atıyorum.....

eray80
17.05.2010, 11:41

gol yeme rekorunu kırardılar.

Oğuz ZEYTİN
17.05.2010, 11:41
Sayın Forum Yöneticileri,

Dün geceden itibaran çeşitli başlıklar altında toplanan tepkilerin adresi "Büyük Trabzonspor'u haksız biçimde karalayanlar" olmuştur. Ve bizler, taraftarlar olarak tüm bu kişi ve kurumlardan hakkımızın iadesini istiyoruz.

Düşünmeden konuşan Bursalı yöntecilerden,

Her olaya burnunu bilip bilmeden sokan siyasetçilerden,

Eline kalem tutuşturulmuş formalı köşebaşı tutuculardan,

Fener'e kinlerini bizim üzerimizden kusan diğer takım taraftarlarından,

Art niyetli herkesten,

"TEK TEK" özür bekliyoruz!

Birçok olayın öncüsü BORDOMAVİ.net bugün yine sorumluluğu almalıdır.

Bana ve kutsal formama kara çalan tüm özel ve tüzel kişilerden hesap sormalıdır.

Biz bugün toplu halde tepkimizi koymaktan imtina edersek, işte burada kaybederiz!

Haydi Trabzonsporlular,

Failler bellidir.

Hukuk ve insaniyet çerçecevesinde tüm bu faillere karşı demokratik tepkimizi koyalım.

Mesela "Trabzon'un yiyeceği golleri inceleyecek olan sayın bakanın" yorumlarını alalım!

Bursaspor Basın Sözcüsü'nün his ve düşüncelerini öğrenelim!

Turgay Demir, Selçuk Yula gibi edep ve ahlaktan yoksun yazıların sahiplerine yaptırım uygulatmayacak mıyız?

Ve gs'li, bursalı, ankaragüçlü "Kutsal İttifak" üyesi dost görünümlü post giymiş çakallara hesap sormayacak mıyız?

Tek beklenti, resmi ağızlardan "özür"dür!

Saygılarımla

"Büyük TRABZONSPOR'un taraftarı"

Gamze
17.05.2010, 11:42
Metin abinin iddiasına kesinlikle katılıyorum...

Hele maçı getirdikleri nokta, Trabzonspor'un konumu göze alındığında, aynı şartlar oluştuğunda kimsenin yapamayacağı bir şeydi bu.

Özür mü?
O kadar onurlu olsalar, özür dileyecek konuma sokmazlardı kendilerini...

Ayşe Aygün
17.05.2010, 11:45
Karadenizden hain çıkmaz,adam satan çıkmaz.Satmadığınıda dün gösterdi. Bunlardan özür beklemiyorum saygı duyn ulan saygı. kendileri ile karıştırdılar bizi.İnsan karşısındakini kendi gibi bilirmiş bunlarda öyle.

Samet Berber
17.05.2010, 11:46
Hiçkimseden özür beklemiyorum çünkü samimi olmayacağını biliyorum .

Haysiyetsizler ...

Ömer TOPAL
17.05.2010, 11:47
dostluk ugruna atıkları paylaştıgın, formanızı bile yarı yarıya paylastıgın Feneri dize getirecek sizi şampiyon edecek dostunuzun fenerden yediği 3 golu inceledinizmi bi efendi ? Beraberlik yeterdi o maçta size degilmi..Katı bir defans bile çözerdi işi degilmi..İncele inceleee sen o 3 golu incele...Trabzonsporun adını agzına alma çünki AGZIN KİRLİ....

mexp61
17.05.2010, 12:06
sayın forum yöneticileri,

dün geceden itibaran çeşitli başlıklar altında toplanan tepkilerin adresi "büyük trabzonspor'u haksız biçimde karalayanlar" olmuştur. Ve bizler, taraftarlar olarak tüm bu kişi ve kurumlardan hakkımızın iadesini istiyoruz.

Düşünmeden konuşan bursalı yöntecilerden,

her olaya burnunu bilip bilmeden sokan siyasetçilerden,

eline kalem tutuşturulmuş formalı köşebaşı tutuculardan,

fener'e kinlerini bizim üzerimizden kusan diğer takım taraftarlarından,

art niyetli herkesten,

"tek tek" özür bekliyoruz!

Birçok olayın öncüsü bordomavİ.net bugün yine sorumluluğu almalıdır.

Bana ve kutsal formama kara çalan tüm özel ve tüzel kişilerden hesap sormalıdır.

Biz bugün toplu halde tepkimizi koymaktan imtina edersek, işte burada kaybederiz!

Haydi trabzonsporlular,

failler bellidir.

Hukuk ve insaniyet çerçecevesinde tüm bu faillere karşı demokratik tepkimizi koyalım.

Mesela "trabzon'un yiyeceği golleri inceleyecek olan sayın bakanın" yorumlarını alalım!

Bursaspor basın sözcüsü'nün his ve düşüncelerini öğrenelim!

Turgay demir, selçuk yula gibi edep ve ahlaktan yoksun yazıların sahiplerine yaptırım uygulatmayacak mıyız?

Ve gs'li, bursalı, ankaragüçlü "kutsal İttifak" üyesi dost görünümlü post giymiş çakallara hesap sormayacak mıyız?

Tek beklenti, resmi ağızlardan "özür"dür!

Saygılarımla

"büyük trabzonspor'un taraftarı"

vİrgÜlÜne kadar katiliyorum...

Cemalettin Taşkın
17.05.2010, 12:13
Bursaspordan özür bekliyorum.

zaten başkanda çıksınlar sözlü veya yazılı benden özür dilesinler dedi.

mahmuter61
17.05.2010, 12:14
Herşey önce Bursasporu tebrik ediyorum ve dahası enbüyük tebrik TRABZONSPOR uma!!!Ben kadıköydeydim eziklerin yıkılışına canlı tanık oldum Allah şükür.Bu değil 96 nın rövanşı eziklere hayatları boyunca unutamayacakları bir tokattı!Gelelim Bursaspor taraftarına,ben bursada yaşıyorum ve hersene bu Bursalıların Trabzonspor maçlarındaki küfür ve çılgınlıklarını üzülerek ve öfkeyle yaşayan biriyim.Önümüzdeki sene Trabzonspor Bursaya geldiğindede sizden aynı küfür ve hakaretleri duymak istiyoruz size kapak olsun!!!

Ömer TOPAL
17.05.2010, 12:20
ayrıca bir özürde EGEMEN için bekliyorum.....!

F.Erdem
17.05.2010, 12:24
İnsanların özür dilememesi özür dilenmesi gerekliliğini değiştirmez.
İlhan bu konuda haklıdır.Özür dilemeleri bizim umrumuz olmamalı.Özür dilemek her kişinin işi değil erkişinin işidir.
Biz de adamına göre muamele ederiz,o kadar.

Gökhan ARSLAN
17.05.2010, 12:38
Bu tokat yeter onlara....
Bir ömür bu utançla yaşasınlar işte..
Özür mü? kendileri bilir (:
Şunu öğrenmiş oldular işte.. Trabzonspor bu ligin en büyük takımıdır...

Çağatay_
17.05.2010, 12:41

Abi sen iddia ediyorsun, ben biliyorum ki kim olsa 3-5 yerdi.

Taner Gündoğdu
17.05.2010, 12:56
o kadar çok özür dilemesi gereken kişi var ki! başkan çok güzel dedi akşam, yarın özür telefonları bekliyorum diye, umuyoruzki bu gereçekleşir! bir bu özrü haketmedik, bazı gerçekleri ispatladık!!!

jicksman
17.05.2010, 13:01
arkadaşlar düşünün şampiyon bursaspor taraftarı heykelde bursanın göbeğinde maç bitiminde bize her yer trabzon ve trabzon diye haykırıyor sizce en büyük özür bu değilmidir...ayrıca bursada yaşayan çoğu trabzonlu kardeşlerimiz trabzon formalar ile gezdi takdir sizin..

Oğuzhan
17.05.2010, 13:03
Trabzonsporun büyüklüğünü anlayamamışlar sanırım , dün daha iyi anlattık.

ÜNAL
17.05.2010, 13:05
O kadar kişiliksiz değillerdir yahu.

Değil mi ? :)

bmavi61
17.05.2010, 13:37
trabzonsporu küçük görenleri gördük kendileri küçük duruma düştü bu boş laflara kulak asmayalım biz kendi oynunumuza balkalım başkalarınınki bizi ilgillendirmez

Hayriye Ayan
17.05.2010, 14:02
Valla benim borcum yok çok şükür
aklımın ucundan bile geçmedi şike .
teknik direktörümüz Şenol Güneş olduktan sonra böyle birşeyin
olmayacağından emindim

Zambak
17.05.2010, 14:04
Çol lafa söze vardıdılar.Ayıp ettiler.

Hayriye Ayan
17.05.2010, 14:05
O kadar kişiliksiz değillerdir yahu.

Değil mi ? :)
Acaba???
bence o kadar kişiliksizdirler.

Onur1899
17.05.2010, 14:12
Trabzonspor'un gerçekten mücadele göstereceğine hatta Fenerbahçe'den puan alacağına inanıyordum bir Gs'li olarak.Ancak maç öncesi taraftar sitemizden Yayınlanan resimden ötürü özürü diledik (Gscimbom.com)

ertan arikan
17.05.2010, 14:16
İsteyen özür dilesin isteyen dilemesin.Bizim böyle bir beklentimiz yok.Biz sahada gereken cevabı verdik.İstanbul takımları TRABZONSPORU kendileri ile karıştırdılar heralde.Sahaya çıkıp canla başla mücedele edildi.Başka takım olsan Metin'in dediği gibi kimi olursa olsun mağlup olurdu.Biz sahada cevabımızı verdik bu bize yeter.

Mustafa ÖZDEMİR
17.05.2010, 14:18
Trabzonspor'un gerçekten mücadele göstereceğine hatta Fenerbahçe'den puan alacağına inanıyordum bir Gs'li olarak.Ancak maç öncesi taraftar sitemizden Yayınlanan resimden ötürü özürü diledik (Gscimbom.com)
keşke hiç yapmasaydınız .antipatik olmanın ne anlamı var...

Mira_61
17.05.2010, 14:22
Özür dileseler bile kabul etmiyoruz.Kimse Trabzonspor'u bu şekilde dile düşüremez.O dil koparılıp verilir ellerine.

eray80
17.05.2010, 14:29

maçı kaybetseydi ne diyecekdiniz?

bkandil
17.05.2010, 14:31
Takımın ligdeki konumu nedeniyle "futbolcular maça konsantre olamazlar, puan alamayız" diye içimden geçirmedim değil aslında.
Fakat mantığım kim şampiyon olursa olsun bizim bu maçı almamız gerektiğini söylüyordu...
Örneğin....

Biz horozluğumuzu yapalım da, ister yumurta tavuktan isterse tavuk yumurtadan çıksın...

....

Şer gruplarının hepsine birden olduğu gibi, benim beynimi kemiren kuşkuya da iyi bir tokat atmış oldu Trabzonspor...

Büyük olmak; Şampiyon olmakla değil, maç ayrımı yapmadan, her maçı sonunda şampiyon olacakmış gibi oynamakla olunurmuş, bunu gördüm dün gece.

Herkese indirdiğin bu tokat ile dürüstlüğün kitabını da yazabileceğini gösterdiğin için Teşekkürler Trabzonspor...

Oğuz ZEYTİN
17.05.2010, 14:32

Siz kimsiniz bizim üzerimizden plan yapıyorsunuz?

Hepiniz aynısınız.

Özürün de kabahatin de senin olsun...

O ki puan alacağımıza inanıyordun dün geceye kadar neredeydin?

İki yüzlüsünüz!

Külünkoğlu
17.05.2010, 14:32
Onur1899 forumun foseptik çukuruna yollanmıştır.

Samet Berber
17.05.2010, 14:33
Defolun gidin hepiniz aynısınız .

Antiistanbul !

bursa16
17.05.2010, 14:33
Şahsen Ben bir Bursalı ve Bursasporlu olarak Trabzonun bu maça fazla asılmayacağını düşünüyordum. Öylede oldu ama gol yememek için elinden geleni de yaparak bu maçı berabere bitirmek için çok çabaladı ve başardı. Ben ve benim gibi birçok kimse yanılmış, Ben bütün bursa adına sizden şüphelendiğimiz için özür diliyorum,Aziz efendinin tek satın alamadığı sizsiniz tebrikler. Ayrıca çeşitli yerlerde geçtiğimiz günlerde ve aylarda bazı taraftarlar yada öyle görünen kimseler ve birbirlerine laf söylediler. Şunu bilmelisiniz ki bunlar her iki tarafta içinde sayılı azınlıktır.

TEŞEKKÜRLER TRABZON.

bkandil
17.05.2010, 14:35

Büyüklük çok başka bir şeydir...

Bursa'nın yerinde biz, bizim yerimizde ise diğer kulüplerden herhangi biri olsaydı yenilmezler miydi acaba?

Oğuz ZEYTİN
17.05.2010, 14:37
Şahsen Ben bir Bursalı ve Bursasporlu olarak Trabzonun bu maça fazla asılmayacağını düşünüyordum. Öylede oldu ama gol yememek için elinden geleni de yaparak bu maçı berabere bitirmek için çok çabaladı ve başardı. Ben ve benim gibi birçok kimse yanılmış, Ben bütün bursa adına sizden şüphelendiğimiz için özür diliyorum,Aziz efendinin tek satın alamadığı sizsiniz tebrikler. Ayrıca çeşitli yerlerde geçtiğimiz günlerde ve aylarda bazı taraftarlar yada öyle görünen kimseler ve birbirlerine laf söylediler. Şunu bilmelisiniz ki bunlar her iki tarafta içinde sayılı azınlıktır.

TEŞEKKÜRLER TRABZON.

Senelerce İstanbul takımlarına yatan SİZ!

Oyuncularınızı onlara peşkeş çeken SİZ!

Stadınızda onların bayraklarını açan SİZ!

Şimdi gelmiş "maça asılmadınız" diyorsunuz...

Size Süper Kupa'da göstereceğiz gününüzü!

Sizin sıkıntınıza üzülmem!

İstanbul takımları neyse, sizin de farkınız yok onlardan!

Hepiniz aynısınız...

Allah'tan bulun...

Ahmet Başkaya
17.05.2010, 14:37
Onur1899 forumun foseptik çukuruna yollanmıştır.

Ey gidiiii :)) .... Metin Abi Orda yatak var midur ? :) ...

Bordo mavi olanından :D:D...

Emre GÜRDAL
17.05.2010, 14:38

TEŞEKKÜRLER TRABZON.

sadece sen bır tek başına özür dilemen yetmiyo hele burda çıkıcaksın bir ulusal kanalar sesleniş yapacaksın. diceksin ki bir bursalı olarak trabzonsproru gosterdıgı buüyüklükten dolayı tebrık ederım bızım abımız olan trabzonsporun ezıkbahceden aldııgı puanlan bu lıgde sampıyon olanı kım belırledıgını tekrar gostermıs oldu anadolunun buyugu trabzonsprodur bızde onun yanında staja başladık iceksın ve tjum trabzon ve trabzonspro camıasından ve dun aksma canını dısıne takan egemen ve onun kızndan esınden buyuk ozur dılıckesın ozman belkı senı ve bursa camıasının ozru kabul gorur... tekrar hayırlı olsun

LazAnisT
17.05.2010, 14:40
Egemen'e yapılan küfürlere bizzat şahit olan biri olarak onun adına bir özürle kapanırmı bu iş bilemem.

Bursa'nın kadim dostu Ankaragücü'nün mücadelesinide geçen hafta hep birlikte seyrettik.

Şahsen ben özür filan beklemiyorum(zaten yapmayacaklardır)bu saatten sonra susmaları benim için yeterli.

bursa16
17.05.2010, 14:40
Kardeşim asılmadın derken yanlış anlamışsın. Fenerin baskılı oyunundan dolayı gol atmaya çalışmadı yememeye çalışarak bursayı şampiyon yaptı. Yoksa çıkar atak oynardı ama riskliydi 1 puan yetiyordu.

Senelerce İstanbul takımlarına yatan SİZ!

Oyuncularınızı onlara peşkeş çeken SİZ!

Stadınızda onların bayraklarını açan SİZ!

Şimdi gelmiş "maça asılmadınız" diyorsunuz...

Size Süper Kupa'da göstereceğiz gününüzü!

Sizin sıkıntınıza üzülmem!

İstanbul takımları neyse, sizin de farkınız yok onlardan!

Hepiniz aynısınız...

Allah'tan bulun...

eray80
17.05.2010, 14:43

TEŞEKKÜRLER TRABZON.

Deminki gs li gibi sanada sorayım fb maçı alsaydı. gelip burada özür dilermiydin? bence hayır yine laf sokmaya devam ederdiniz. buraya gelip yalakalık yapmayın burası TRABZONSPOR forumu.

sametaydin
17.05.2010, 14:44

TEŞEKKÜRLER TRABZON.

Şampiyonluğunuz hayırlı olsun. Hakeden takım şampiyon oldu.

Özür konusuna gelince o konuda kendi adıma kararsızım. Bu maçta alacağımız olası bir malubiyet sonrası neler konuşulurdu hakkımızda kestiremiyorum.

Neyse olmuş bitmiş. Hayırlı uğurlu olsun tekrar şampiyonluğunuz.

Oğuz ZEYTİN
17.05.2010, 14:44
Kardeşim asılmadın derken yanlış anlamışsın. Fenerin baskılı oyunundan dolayı gol atmaya çalışmadı yememeye çalışarak bursayı şampiyon yaptı. Yoksa çıkar atak oynardı ama riskliydi 1 puan yetiyordu.

Ülkemizde futbolun beşiği Trabzon'a, başında Şenol Güneş gibi bir hocanın olduğu takıma hala laf söylüyorsunuz.

Şükredin!

Ayrıca bize bir puan yetmez. İşte sizinle aramızdaki fark bu! Biz haftalarca parti de yapsak çıkar kazanmak için oynarız!

Yanlış anlama, sizin için değil; kendi başarımız için, alışkanlığımız için, formamız için, dünyanın heryerindeki taraftarımız için...

Bu arada siz Beşiktaş'ı kaça bağladınız?

İbrahim Toraman'a neler vaad ettiniz?

Bir de ilkyarıdaki İBB maçında neler oldu, açıkça konuşalım mı?

Geçen seneki maçta Sercan'ın metrelerce ofsayttan attığı golden sonra da özür diledin mi?

İslam Sezer
17.05.2010, 14:48
facebookta en büyük bursa fan sayfasında hala Trabzonsporuma sallayanlar var.
ölümüne anadolucu biri olarak bu benim gibi 3 istanbul takımı düşmanı birine çok ağır geliyor.
o laf atanlara söylüyorum.tamam başarı sizin tebrikte ettik yine ederiz ama Trabzonsporumun satın alınamamasını gördüğünüz halde oyunumuza laf atıyorsunuz yazıktır günahtır.biz defans olarak bile olsa ki öylesi gerekiyordu o şartlarda o sahadan beraberlik koparabilmek için daha ne istiyorsunuz anlamıyorum.biz sizi tebrik ettik siz de bizi tebrik edin,hatta özür dileyin kötü düşünceleriniz ve davranışlarınız için.Allahım adaletin büyük.artık sıra bize gelsin ne olur.şu dürüst ve asil takım büyük taraftarıyla şampiyon olsun yer gök bordo mavi olsun...

TSercaN
17.05.2010, 14:48
Kin ve nefret kusmaya hic gerek yok.

Ozuru hakediyoruz ama kin ve nefret ile olacak is degil.

Ha bugun ozur dileyip ve asil amaci sirin gozukmek ise ozaman o ozuru de kabul etmiyoruz Allah da kabul etmez INSALLAH.

Bursaspor taraftari ile aramizde kotu seyler gecmis olabilir ama bundan sonra isler degisecektir.
Herkes hatasini anlayip yola gelecektir.

Bunun icin Bursasporlu taraftarlar biden ozur diliyorsa ve hatalarini kabul ediyorsa bizimde gecmise sunger cekmemiz lazim.

Dostluk ve birlik beraberlik en guzel seydir.

Gökhan KAN
17.05.2010, 14:49
Bursasporlu yakalamışken soralım siz olsaydınız bizim yerimizde ne yapardınız ?

Emre GÜRDAL
17.05.2010, 14:50

onlar bizim yerimizde olsalar bize 2 metre ofsayttan gol atar sevınırler... sercanın golu gıbı

elturca61
17.05.2010, 14:50

dur ben cevap vereyim bizim yaptigimizi hic anadolu takimi yapmaz...iste bizim buyuklugumuz...

Gökhan KAN
17.05.2010, 14:51
Aslında Metin abi cevabı vermiş. Bizim yerimizde Barcelona olsa o maçı kaybederdi..

Gökçee'
17.05.2010, 14:52
herkes bizi kendısı gibi sanıyor galıba .. yaptıgımız bu büyüklükten sonra umarım seslerini keserler ve cevaplarınıda almışlardır. !

Salih Edip
17.05.2010, 14:54
Kin ve nefret kusmaya hic gerek yok.

Ozuru hakediyoruz ama kin ve nefret ile olacak is degil.

Ha bugun ozur dileyip ve asil amaci sirin gozukmek ise ozaman o ozuru de kabul etmiyoruz Allah da kabul etmez INSALLAH.

Bursaspor taraftari ile aramizde kotu seyler gecmis olabilir ama bundan sonra isler degisecektir.
Herkes hatasini anlayip yola gelecektir.

Bunun icin Bursasporlu taraftarlar biden ozur diliyorsa ve hatalarini kabul ediyorsa bizimde gecmise sunger cekmemiz lazim.

Dostluk ve birlik beraberlik en guzel seydir.

bursaspor taraftarı çok yanlış yapmış olabilir ancak hatalarını anladıklarını düşünüyorum kesinlikle...

biz de onlara karşı hata yapmışızdır bundan sonra önemli olan tekrarlamamak...

kardeş takım olalım falan demiyorum sevmeyebilirsiniz ama nasıl ki fenerle urfada kolkola gezdiysek oturup beraber yemek yediysek bursayla da bu düzeyde olabiliriz olmalıyız da...

İHTİLALL
17.05.2010, 14:58

TEŞEKKÜRLER TRABZON.

Arkadaşlarına söyle,

Onlar gerçekten büyükmüş ,de...

"Büyük olmak" bambaşka bir şeymiş de..

Biz de şampiyon olduk ama,inşallah onlar gibi büyük oluruz,de..

Bizim beşinci büyük olmamız için,onların izinden gitmemiz gerekiyor ,de..

Böyle büyürsünüz,ancak..

Koca çınarlara tekme atarak,onlardan sadece bir kaç kuru yapraktan başka bir şey düşüremezsiniz..

O koca çınar,

Sayısız fırtına,sayısız kuraklık,sayısız felaket görmüştür de,

Hala dimdik ayaktadır..

Fatih Özkan
17.05.2010, 14:58
Kimseden özür filan istemiyorum...
Biz kendimize yakışanı yaptık...
Ama onlarda biraz gurur varsa şanslarını denerler...

Ömer Kibar
17.05.2010, 15:02
Bizim hakkımızda ileri geri konuşanlar tek tek özür dilemeli tabi Onur'ları varsa !!

TSunami_69
17.05.2010, 15:10
arkadaşlar bence şu özür meselesini fazla uzatmayalım.. bizim takım sahayı çıkıp görevini yaptı.olması gereken de buydu

zaten..aslında ben galibiyet bekliyordum ama olmadı..bir de bursanın sezon boyu performansını da bi maça bağlamayalım.

bu şampiyonluk bizim için de artık bi umut olur. ben şahsen 96 dan beri artık şampiyonluk istanbul dışına çıkmayacak

kanaatindeydim.. ama bu yıkıldı.. asıl buna... sevinelim teşekkürler BURSASPOR....darısı başımıza

evrents
17.05.2010, 15:19
Arkadaşlar bursalı arkadaş gelip burda adam gibi özür diliyor biz hala laf sokmaya çalışıyoruz ayıptır ya.adamlar bizle dost olmak istiyorlar bizim sayemizde şampiyon oldular.anadolu kardeşliği budur.

Külünkoğlu
17.05.2010, 15:23
Başlığın ilk mesajını niye okumuyorsunuz arkadaşlar ?
Sadece Bursaspor taraftarı mı kasdediliyor ?

evrents
17.05.2010, 15:24
bursalı arkadaştan çok güzel bir yorum helal olsun :alkış::alkış::alkış::alkış:

hata yaptık.önce ankaragücüne güvendik.olmayınca umutsuzluğa düştük.trabzonsporun 2 haftadır eğlenceden eğlenceye koşmasını görerek fenerbahçeye çabucak teslim olacağını zannettik.yanıldık ve şampiyon olduk.26 yıl sonra anadoludan bir şampiyon daha çıkmasına trabzonspor vize verdi.onun için trabzonspor camiasına bir özür ve birde teşekkür borcumuz var sağ olsunlar var olsunlar.

Link: http://www.ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=72493

zafer6161
17.05.2010, 15:26
artık bu saatten sonra iki takım taraftarları arasında bir dostluk bağı kurulup eski kötü günleri geri bırakmak gerekir
mesela bursalılar her 61. dakikada trabzon diye tempo tutabilir

Külünkoğlu
17.05.2010, 15:27
Maç bitti şampiyon musun ? değilsin.

Kimi bekliyorsun ?

Trabzonspor'u.

zafer6161
17.05.2010, 15:30
arkadaşlar özür dileyen bursalılardanda hesap sormayın adamlar mertlik gösterip özür diliyor işte,uzatmanın manası yokki,

BiZe HeR YeR 61
17.05.2010, 15:32
Özür istemez biz yapılması gerekeni yaptık. Zaten onlar özür dileyecek kadar büyük değiller..!

jicksman
17.05.2010, 15:36
buradan ön yargısı olan arkadaşlara söylüyorum sadece bir bursasporlu olarak ricam şu konuyu kapatın ve süper kupa finalini bekleyin büyük trabzonspor taraftarına büyük bursaspor taraftarı o maçta özrün teşekkürün minnetin saygının kralını göstericek bekleyin bekleyin kimse atıp tutmasın iki şehirde başarıların en iyisini hakediyor...

TSunami_69
17.05.2010, 15:38
buradan ön yargısı olan arkadaşlara söylüyorum sadece bir bursasporlu olarak ricam şu konuyu kapatın ve süper kupa finalini bekleyin büyük trabzonspor taraftarına büyük bursaspor taraftarı o maçta özrün teşekkürün minnetin saygının kralını göstericek bekleyin bekleyin kimse atıp tutmasın iki şehirde başarıların en iyisini hakediyor...
teşekürler..ayrıca tebrikler.. :alkış: :alkış::alkış:süper kupada görüşürüzz

Oğuz ZEYTİN
17.05.2010, 15:39

Dün akşama kadar neredeydi minnet, neredeydi saygı?

Daha düne kadar aklınızdan geçenler nelerdi?

Sercan'ın geçen sene ofsayttan attığı golden sonra çıkıp iki kelime ettiniz mi?

Süper Kupa maçını sabırsızlıkla bekliyoruz... Size gerçek büyüğü göstereceğiz!!!

talsuv61
17.05.2010, 15:42
Özrü teşekkürü boşversekte kendi işimize odaklansak.Bursanın şampiyon olduğu ligde biz niye olamıyoruz olabilmemiz için neler yapmalıyız bizim konumuz bu olmalı.

jicksman
17.05.2010, 15:48
Dün akşama kadar neredeydi minnet, neredeydi saygı?

Daha düne kadar aklınızdan geçenler nelerdi?

Sercan'ın geçen sene ofsayttan attığı golden sonra çıkıp iki kelime ettiniz mi?

Süper Kupa maçını sabırsızlıkla bekliyoruz... Size gerçek büyüğü göstereceğiz!!!

arkadaşım afedersin haddime değil fakat bunu sana anlatamam görmen yaşaman gerekirdi maç başlamadan önce bursada dolaşman gerekirdi kulaklarınla duyman gerekirdi trabzonspor maçı satmaz diyenleri...hiçbir bursaspor taraftarı demiycem diyenler elbet vardı fakat gazi ünisinde okuyan tsli birkaç arkadaşta kupayı biz aldık bu maçtan bişey beklemeyin derken nedir bu öfken?

Mira_61
17.05.2010, 15:51
Bursaspor'u günahım kadar sevmem.Ama tebrik ederiz şampiyonluğunuzu.
Buraya yazan Bursaporlulara daha misafirperver davranmalıyız bence.En azından gelip özür dilemeyi teşekkür etmeyi biliyorlar.Biz Trabzonsporluyuz.;)

ilhan
17.05.2010, 15:52
Özür dilemesi gereken tek kesim Bursaspor kesimi değil.

*

Trabzonspor o maçı satmıştır diyen GS başkanı?
Camiası?
Taraftarları?

**

Her sene fenerin altında yatıp kalkan o pislikler? Kadıköy'de galibiyeti geçtik, beraberlik alamayan o tipler? Hani neredeler? Maçtan önce çamur atmayı adet edinip, herkesi kendi gibi gören onlar nerede?

Ne diye dün sokaklarda Gs bayraklarıyla sevinen çapulsuzlar vardı? Hem de çamur attıkları Trabzonspor sayesinde sevinenler.

En büyük şikeci, şaibeci, yalak camiasınız gözümde. Daha ağır yazasım var. Hele o pişkin pişkin açıklama yapan başkanları...

Oğuz ZEYTİN
17.05.2010, 15:55
arkadaşım afedersin haddime değil fakat bunu sana anlatamam görmen yaşaman gerekirdi maç başlamadan önce bursada dolaşman gerekirdi kulaklarınla duyman gerekirdi trabzonspor maçı satmaz diyenleri...hiçbir bursaspor taraftarı demiycem diyenler elbet vardı fakat gazi ünisinde okuyan tsli birkaç arkadaşta kupayı biz aldık bu maçtan bişey beklemeyin derken nedir bu öfken?

Arkadaşım deme bana!

Sen burayı İstanbul takımlarının çiftliğiyle karıştırdın.

Bilmem nerede okuyan iki tane adamı geçeceksin!

Senin basın sözcünün verdiği demeçleri gözden geçir!

İktidarın Bursalı bakanının açıklamalarına tavrını koy!

Hme bu Anadolu kardeşliği martavalları da nereden çıktı?

Geçen hafta Ankaragücü'nden yüz bulamaıyınca mı sığınıyorsunuz bizim limana?

Hadi ordan!

Great White
17.05.2010, 15:55
Onu bunu bilmem arkadaş..

Tanıdığım bütün Trabzonsporlular' a dün geceden bu yana şunu söylüyorum..

"Takımınızla ne kadar gurur duysanız az"

Gerisi hikaye..

Ceyhun Dündar
17.05.2010, 16:01
Valla Türkün türkten Trabzonunda trabzonludan baska dostu yoktur seneye Ts son mac Fb veya baska takımla fınal oynasın ve o takımın rakıbı bursa olsun daha ılk yarıda mac 3 olur bu işi yapacak tek takım bızdık helal olsun bızımkılere .
Hos bızde de 3 adam oynadı onur egemen girayu 3 unude helal olsun...Colmandan engınden buraktan alanzınhodan bu mac nefret ettım utandım resmen 2 top yapamadılar.Gidip ego-giray ve ONUR dan ozur dılemelı tum futbolcularımız...

Tangerine Dream
17.05.2010, 16:02
Koca çınarlara tekme atarak,onlardan sadece bir kaç kuru yapraktan başka bir şey düşüremezsiniz..

O koca çınar,

Sayısız fırtına,sayısız kuraklık,sayısız felaket görmüştür de,

Hala dimdik ayaktadır..

Aydın Karaağaç bunu beğendi, Veysel Abi.:)

mahmuter61
17.05.2010, 16:03
T.C de en pis-yalak-haysiyetsiz-onursuz ve cibilletsiz camia geyse dir bu biline!!!

Ceyhun Dündar
17.05.2010, 16:04
Ha bu arada bursaya da bı kac soz soyleyelım egemenden hemen ozur dileyecekler...
Trabzondan dilemelerıne bıze yag yakmalarına gerek yok bız onlar ıcın degil alayından farklı olarak serefımız ıcın oynadık...
Keşke bizim yaptıklarımızı zamanında ziya fatih gökdenızle sampıyonluga gıderken onlar yapsaydı 17 takım+tum hakemler ts yi işkinci yapmıstı o sezon...

Ümit Tekşan
17.05.2010, 16:05
Onu bunu bilmem arkadaş..

Tanıdığım bütün Trabzonsporlular' a dün geceden bu yana şunu söylüyorum..

"Takımınızla ne kadar gurur duysanız az"

Gerisi hikaye..

Aynen sana katılıyorum.......

mahmuter61
17.05.2010, 16:07
Bursaspor taraftarının tek yaptığışey her gördüğü siyah duvarı kıble sanıp nemaza durmak!!!Ben Bursada yaşayan bir Trabzonlu olarak çok Bursalı arkadaşım var onlarada diyorum sizlerin ettiğiniz küfürlerden sebep sizin samimiyetinize inanmıyorum!!!

ESER
17.05.2010, 16:08

eskisehirin elle atinlan golle calinan sampiyonlugu., 8 golluk satilik ankaragucu maci, 45 metre oteden ustelik yan hakemin bile gormedigi pozisyona verilen penaltiyla vb bir cok sike saibe ve pislikle sampiyon olan g.tu basi oynayanlarin bu delikanliliklari kahrediyor beni,. tarihindeki pislikleri temizle ki millete otmeye yuzun olsun..

mahmuter61
17.05.2010, 16:09
Hiç bişey deme tanığın Trabzonlulara!!!

Ceyhun Dündar
17.05.2010, 16:12
Su an bu sıtede bulunan tum 3 bizans takım taraftarları su siteden cıkın da temız bı ortam olussun..
İnsallah size biraz olsun dogruluk durustluk dersı vermıusızdır.
Hala 2003 yıldında bızı Trabzonda g.tunu yırtıp yenen GS yı unutamıyorum....Tum 3 buyuk takım bırbırının kopegıdır...

Mert'
17.05.2010, 16:12
Evet bir özür borçları var , bekliyoruz..

Oğuz ZEYTİN
17.05.2010, 16:14
Su an bu sıtede bulunan tum 3 bizans takım taraftarları su siteden cıkın da temız bı ortam olussun..
İnsallah size biraz olsun dogruluk durustluk dersı vermıusızdır.
Hala 2003 yıldında bızı Trabzonda g.tunu yırtıp yenen GS yı unutamıyorum....Tum 3 buyuk takım bırbırının kopegıdır...

Anadolu takımlarının da onlardan farkı yoktur gözümde...

Hepsi aynıdır!

Biri sağdan diğeri soldan...

ESER
17.05.2010, 16:15
bu bursa dusmanligi pompalanmasinin sebebi ne simdi? biz delikanlica oynadik onlarda sampiyon oldu,. ve suan herbirinin kendilerine bu mutlulugu yasatan TS ye hayir dualar ettigine eminim,.. bu eselime islerini bir yana biraksak artik..

Salih Edip
17.05.2010, 16:18
bu bursa dusmanligi pompalanmasinin sebebi ne simdi? biz delikanlica oynadik onlarda sampiyon oldu,. ve suan herbirinin kendilerine bu mutlulugu yasatan TS ye hayir dualar ettigine eminim,.. bu eselime islerini bir yana biraksak artik..

aynen abi ya , yorumları okudum da sitelerde herkes yanlış yaptığının farkında özür diliyorlar. bu bir başlangıç olmalı artık...

Gökhan KAN
17.05.2010, 16:20
Özür mü ne özürü özür ne arar la bunlarda..

Emrullah
17.05.2010, 16:23
Beyler bir kısım Bursaspor taraftarının zamanında ettiği küfürleri bir yana bırakmanın zamanı gelmedi mi artık. Ben dost olalım demiyorum ama nedir bu sinir, nedir bu gerginlik. Biz küfür etmiyormuyuz sanki, şuursuzca edilen, stad psikolojisiyle edilen, ne için edildiği dahi bilinmeyen küfürleri çok fazla büyütmeye gerek yok. Bir kaç kişinin densizliğini ve bu bir kaşinin gaza getirdiği bir kitlenin densizliğini camiaya maletmemek lazım. Burada samimi bir şekilde özür dileniyor, kabul edip etmeme senin ibleceğin bir iş ama terbiyesizliğe de luzüm yok. Unutma sen burada her ne kadar bir şahıs olarak yazıyorsan da senin yazdıklarını okuyanlar zannediyor ki tüm Trabzonsporlular böyle düşünüyor. Alakası yok, herkes senin düşündüğünü düşünmüyorum. Bizi küçük düşürecek mesajlardan uzak durmak lazım. Asıl özür dilemesi gerekenler Bursasporlular değil, çok daha iyi biliyoruz kimler olduğunu. Hal böyleyken bir Bursalının samimi özürlerine karşı ne bu şiddet bu celal.

ESER
17.05.2010, 16:25

insallah , temenniler ayni.
TS buyuklugunu yapmistir ve artik top bursada.
on yargili insanlarin olmasi normal ve artik sizlere bu on yargiyi yikmak duser,, sizlere bu mutlulugu yasatan bu buyuk camianin taraftarlarina hakettigi saygiyi gostermelisiniz ki eller havada kalmasin..

insana boyle kiyagi gardasi yapmaz:) yapmadi da;)

tekrar tebrikler.

isimsiz_61
17.05.2010, 16:27
ççççççççççççççç
çok doğru o yüz varmı ki onlarda

mahmuter61
Buraya Gelip Yazan Bursasporlulara Nedir Bu Öfkeniz Kininiz ?
Adamların Hemen hemen her oyuncusu Trabzonspora teşekkür etmedimi ?
Sitelerinde Trabzonspor Futbolcuları Asmadımı ?
Nedir Bu İçinizdeki Bursa düşmanlığı Nedir Yani derdiniz ? Bursada Küfür ettiler diyemi ? Bırakın Artık Bu Cocukca Davranşları.Biz Hangi Deplasmanda Küfür yemiyoruz..
Diyarbakıra Gittik Orda İyi karşıladılar Engine edilen Küfürleri Hangimiz duymadı ?
Sonra Geliyorlar Burda Bursa düşmanlığı Bursa şehri Çok güzel ve bolca karadenizlinin Yaşadığı Bir Şehirdir.
Sporun Dostluk sevgi olduğunu Unutmadan Yazılarınızı Yazınız Şahsi Sorunlarınızı Trabzonsporu Katmadan Halledin !!!
Burda yazıları Okuyunca Tutamıyorum Kendimi !
Biz Feneri Şampiyonluktan ettik Gururluyum Mutluyum Ama Şu Bursaspor düşmanı 3-5 Kendini Bilmezi Görüncede Utanıyorum!
Tebrikler Bursaspor Tebrikler Anadolu Tebrikler Şenol Güneş Tebrikler Trabzonspor diye Bağıran Bursaspor Taraftarı..
Ve Son Olarak Sadece Fenere düşmanlığı Yüzünden bizi Seven Hiç Sevmediğim Bjk ve Gs Taraftarlarınada Buradan Büyüklüğümüzü Gösterdik Umarım Yüzleriniz Kızarmştır;)

Kardeş sen nerde oturuyorsun Bursadamı???

Emrullah
Beyler Bursaspor düşmanlığı yapacak olan varsa bunu burada dile getirmesin bir zahmet. Bir kaç kişi yüzünden tüm camiayı Bursa düşmanı zannediyorlar sonra. Alakası yok. Biz Bursasporla hiç bir zaman düşman değiliz, hiç bir zaman da olmayız. Kendini bilmez bir kaç Bursasporlu yüzünden tüm Bursasporluları karşımıza almayız. Biraz adam akıllı yazın, düşmalığını varsa şahsi probleminiz. Şahsi probleminizi buraya taşıyarak biz Trabzonsporluları küçültmeyin. Feneri şampiyonluktan etmenin tadını çıkartın. Böyle saygı göreceğimizi zannediyorsanız yanılıyorsunuz. Aksine dün kazandığımız tüm saygıyı sizin yüzünüzden kaybetmiş oluruz. Ya yazmayın ya da bizi küçük düşürecek şekilde yazmayın.

emre1inci
17.05.2010, 16:30
birkaç kişinin ettiği lafı camialara mal etmemek lazım.
bursadan teşekkürleri almışken bizanstan birşey beklemenin anlamsız olduğunu
düşünüyorum.
herkes bizi kendisi gibi sandı ama gördükü farklıyız!!!

AUlvi
17.05.2010, 16:30

Kimi bekliyorsun ?

Trabzonspor'u.

:-))

Yine de Anadolu iyidir...

güneyli
17.05.2010, 16:31
Dışarıdan özür bekleyelim de,kendi içimizdeki arkadaşlarımızın kafa karışıklığı ile Fenerin yenmesini dahi beklemeleri de bir özür gerektirmez mi.Biz büyük takımız, büyük.Bu yaş bunu idrak etti bunu derim,bunu gördüm.Abiliğimizi kabul edenlere kardeşim diyecek kadar büyük bu camiayız...

BiZe HeR YeR 61
17.05.2010, 16:31
Bursaspor düşmanlığını Bırakın
Bizim düşmanlığımız olsa şampiyon olamazlardı.!

Sefer A.
17.05.2010, 16:32

:d :d :d..........

BiZe HeR YeR 61
17.05.2010, 16:34
Yazdıklarınızdan belli Bırakın itişmeyi..tebrik etmesini helal olsun demeyi Bilin.
Hmmmmm.Ok;)

Murat GENEL
17.05.2010, 16:34
Bırakın sizde olumsuz yorumları ne yani ne kazandıracak bu kin size ? bende zamanında sövdüm onlara..anlamadıgınız şey bunun bize birşey kazandırmayacagı..Kimse kardeş olun demiyor size zaten ama düşmanlıgıda bırakın..Adamlar münferit olarak yapacaklarını yapıyorlar zaten..

ESER
17.05.2010, 16:36
Beyler Bursaspor düşmanlığı yapacak olan varsa bunu burada dile getirmesin bir zahmet. Bir kaç kişi yüzünden tüm camiayı Bursa düşmanı zannediyorlar sonra. Alakası yok. Biz Bursasporla hiç bir zaman düşman değiliz, hiç bir zaman da olmayız. Kendini bilmez bir kaç Bursasporlu yüzünden tüm Bursasporluları karşımıza almayız. Biraz adam akıllı yazın, düşmalığını varsa şahsi probleminiz. Şahsi probleminizi buraya taşıyarak biz Trabzonsporluları küçültmeyin. Feneri şampiyonluktan etmenin tadını çıkartın. Böyle saygı göreceğimizi zannediyorsanız yanılıyorsunuz. Aksine dün kazandığımız tüm saygıyı sizin yüzünüzden kaybetmiş oluruz. Ya yazmayın ya da bizi küçük düşürecek şekilde yazmayın.

genel itibariyle aslinda dusmanca bir tutum yok bence,
cok haklisin , feneri madara ettigimiz bir gunun sonrasinda sanal dusmanliklar yaratmak bize sadece antipati kazandirir,. bursa ile Trabzonsporun dusman yada sorunlu olmasini gerektirecek bir gundem yok suan.. suan ortak payda ,Trabzonsporun buyuk katkilariyla anadolunun istanbula yerlestirmis oldugi foseptik kapagidir.. malum bayagidir pis bir koku yayiliyordu bu b.k cukurundan ve usttunu orttuk, bursa nin Trabzona cok ama cok buyuk bir tesekkur borcu var,, bu minnet ve buyukluk unutulmazsa arada bir dusmanlik unsuru da kalmaz..

Enes Ünal Kaya
17.05.2010, 16:36
Trabzonspor En Doğrusunu Yaptı.. Türkiyenin Sevgisini Kazandı.. Büyüklük Bu Dur İşde..

Napsaydık Bursayı Sevmiyoruz Diye Satsamıydık Maçıı..

Ne Farkımız Kaldırdı Fenerden O Zaman.. Nerde Kalırdı 6 Onurlu Şampiyonluk..

Temiz Lig Temiz Lig.. Buyrun Temiz Lig.. Trabzonspor Sayesinde Hemde.. Adamlar Hak Etti Şampiyon Oldular..

Fenerinde Gücü Olsaydı Yenseydi Bizi Madem.. Onlar Hak Etseydi

Oğuz ZEYTİN
17.05.2010, 16:37
"Bursa düşmanlığı küçük düşmek anti-Fener olmak yücelik!"

Bu mudur yani?

Tekrar ediyorum:

Gs de Fb de Bjk de Bursa da Sivas da Antep de Antalya da İzmir de Ankara da... hepsi ama hepsi rakiptir.

Düşmanlık gibi abuk sabuk sıfatlara gerek olmadığı gibi sahte dostluklara da gerek yoktur!

Hele Anadolu kardeşliği gibi safsatalara kulak asmak ise son derece yanlıştır.

Başlığa dönecek olursak;

- Son dönemde asılsız iddialarla kulübümüzü, hocamızı, takımımızı ve taraftarlarımıza çamur atan herkese

- Özellikle bizim maçtaki Fener gollerini inceleyeceğini tüm kamuoyu önünde açıklayan bu devletin bakanına

- Bursaspor idarecileri ve hocasına (özellikle basın sözcülerinin haddini aşan açıklamalarına)

- Bursanın koltuk değneği Ankaragücü destekçileri

- Kutsal İttifakın İstanbul ayağı GS başkanı ve taraftarları

- Ve bilimum diğer kifayetsizler...

Bu büyük TRABZONSPOR camiasına atmış olduğunuz çamurun altında boğulun altında.

Tanrı katında hepiniz müfterisiniz!

Sizden dost olmayacağı aşikardır!

( Bir Trabzonspor taraftarı olarak benim düşüncem budur. Katılan da olur katılmayan da... Kimseye bu görüşleri empoze etmeye çalışmadığım gibi başkalarının da aynı hassasiyeti göstermesini bekliyorum).

EROS87
17.05.2010, 16:37

Trabzonsporluluğun sadece bir takım tutmaktan ibaret olmadığı kavrayanlar zaten sizin gibi düşünüyorlar.:)

Antİstanbul

İHTİLALL
17.05.2010, 16:45
Aydın Karaağaç bunu beğendi, Veysel Abi.:)

Veysel'de,Aydın kardeşine teşekkür etti..:)

KUTADGU
17.05.2010, 16:45
Yahu ben dün geceyi unuttum bile.

Fenerbahçe'yi neden yenemedik düye üzülüyorum mesela.

Volkan'ın rekora gitmesini engelledik diye de teselli buluyorum.

Ben Trabzonspor'um. Ben en büyüğüm diyorum.

Üç günlük dostluklarla, beş günlük kavgalarla büyütmüyorum ben sevgimi.

Tek derdim var seneye Şampiyon olmak için neler yapacağız.

Bu kadar basit.

Kimseden de özür dilemiyorum.

Biz cevapları tıktık bir yerlerine zaten.

Geçiniz efendim, geçiniz.

Ama özellilkle GS camiasına öyle bir nefretim arttı ki. Bu kadar mı kahpe olur bir camia?

Bu arada Beşiktaş'ta da ne duruş varmış arkadaş (!)

Sadece Trabzonspor! Sadece bordo mavi.

bodozlama
17.05.2010, 16:47
Beyler şuana kadar bizim de onlarında yanlışları olmuştur. bize göre onlarınki fazladır ama bunları konuşmaya gerek yok artık. Texas'dan futbolcularına kadar hepsi teşekkür etti. Bu bile çok güzel oldu. Artık Bursa ile kavgasız bir sezonda şampiyonluk mücadelesi yapmak istiyorum.
Bursanın şampiyonluğu, fenerin kaçak şampiyonluk etkinlikleri ile Türk futbolunda dün gece tarihi bir gün yaşandı ve bunda bizim payımız çok fazla. bunu tadını çıkaralım. çıkarmamız ders varsa onuda çıkaralım demekki sorun keçeli ,hüseyin sorunu değilmiş.
Şahsen ben dün gece mutlu oldum. Bursaspor'u çok sevmezdim belki ama sezar'ın hakkı sezar'a Sivas bir futbol kültürüne sahip değildi. Bursa bu açıdan da haketti. Artık şampiyonluğa oynayan takımlar artsın istiyorum. ama herzaman sadece Trabzonu desteklerim o başka..

KUTADGU
17.05.2010, 16:47
"Bursa düşmanlığı küçük düşmek anti-Fener olmak yücelik!"

Bu mudur yani?

Tekrar ediyorum:

Gs de Fb de Bjk de Bursa da Sivas da Antep de Antalya da İzmir de Ankara da... hepsi ama hepsi rakiptir.

Düşmanlık gibi abuk sabuk sıfatlara gerek olmadığı gibi sahte dostluklara da gerek yoktur!

Hele Anadolu kardeşliği gibi safsatalara kulak asmak ise son derece yanlıştır.

Başlığa dönecek olursak;

- Son dönemde asılsız iddialarla kulübümüzü, hocamızı, takımımızı ve taraftarlarımıza çamur atan herkese

- Özellikle bizim maçtaki Fener gollerini inceleyeceğini tüm kamuoyu önünde açıklayan bu devletin bakanına

- Bursaspor idarecileri ve hocasına (özellikle basın sözcülerinin haddini aşan açıklamalarına)

- Bursanın koltuk değneği Ankaragücü destekçileri

- Kutsal İttifakın İstanbul ayağı GS başkanı ve taraftarları

- Ve bilimum diğer kifayetsizler...

Bu büyük TRABZONSPOR camiasına atmış olduğunuz çamurun altında boğulun altında.

Tanrı katında hepiniz müfterisiniz!

Sizden dost olmayacağı aşikardır!

( Bir Trabzonspor taraftarı olarak benim düşüncem budur. Katılan da olur katılmayan da... Kimseye bu görüşleri empoze etmeye çalışmadığım gibi başkalarının da aynı hassasiyeti göstermesini bekliyorum).

Katılıyorum efendim.
Sizin gibi düşünüyorum.

Gelecek sene şampiyonluğu alalım.
Bir daha da vermeyelim.

TSercaN
17.05.2010, 16:48
Emrullah Duzenli ye de katiliyorum.

Ilhan kardesimiz bir konu acti ve bir Bursasporlu arkadasimiz bu konuda yorum yazdi.

Ama mesajin icerligi sadece Bursaspor degildi fakat hep Bursaspor konusuluyor.

Kin ve nefreti birakalim arkadaslar. Televizyon basinda, kahvede, sokakta, stadda hic mi kufur etmediniz karsi takima?

Anadolu nun buyuk bir kismi bize yillardir dusman olmus olabilir ama artik degisti bundan eminim. Cunku herkes hatasinin farkina vardi.

Sevgi saygi dostluk herseyden once gelir arkadaslar. Futbola kin ve nefret katmak hic iyi seyler degildir.
Bursaspora tekrardan hayirli olsun.

Ben Bursasporun sampiyon olmasini istemeyenlerdendim ama dun aksam maca bakarken fikrim degisti. Kendi kendime iyice de dusundum.

Iyiki sampiyon olmuslar.

Oruç
17.05.2010, 16:49
Kapak olsun bu herkese. Bir daha Trabzonspor'u ağızlarına alırken iki kere düşünsünler.

Saygı göstereceksiniz Trabzonspor'a, saygı !

Keramettin
17.05.2010, 16:59
Bursalılardan bi yorum

"Onurlu duruşunuzla Anadolu'nun abisi olduğunuzu gösterdiniz" :)

Çağatay_
17.05.2010, 17:02

Teşekkürler , tebrikler ...

İstanbul'a kupa vermedik, tüylerim diken diken !

Çağatay_
17.05.2010, 17:03
Emrullah Duzenli ye de katiliyorum.

Ilhan kardesimiz bir konu acti ve bir Bursasporlu arkadasimiz bu konuda yorum yazdi.

Ama mesajin icerligi sadece Bursaspor degildi fakat hep Bursaspor konusuluyor.

Kin ve nefreti birakalim arkadaslar. Televizyon basinda, kahvede, sokakta, stadda hic mi kufur etmediniz karsi takima?

Anadolu nun buyuk bir kismi bize yillardir dusman olmus olabilir ama artik degisti bundan eminim. Cunku herkes hatasinin farkina vardi.

Sevgi saygi dostluk herseyden once gelir arkadaslar. Futbola kin ve nefret katmak hic iyi seyler degildir.
Bursaspora tekrardan hayirli olsun.

Ben Bursasporun sampiyon olmasini istemeyenlerdendim ama dun aksam maca bakarken fikrim degisti. Kendi kendime iyice de dusundum.

Iyiki sampiyon olmuslar.

Ben yenelim onlar da yenilsin diyordum açıkçası.Ama şampiyon olduklarında gördüm ki hiç de kötü şeyler olmadı.. Anadolu insanının saflığını gördüm.. Bize iletilen minnet duygularını gördüm.

Teşekkürler ve tebrikler Bursaspor.Umarım bir dostluğun sağlam temelleri atılmıştır.

altinkaya08
17.05.2010, 17:23
Yahu ben dün geceyi unuttum bile.

Fenerbahçe'yi neden yenemedik düye üzülüyorum mesela.

Volkan'ın rekora gitmesini engelledik diye de teselli buluyorum.

Ben Trabzonspor'um. Ben en büyüğüm diyorum.

Üç günlük dostluklarla, beş günlük kavgalarla büyütmüyorum ben sevgimi.

Tek derdim var seneye Şampiyon olmak için neler yapacağız.

Bu kadar basit.

Kimseden de özür dilemiyorum.

Biz cevapları tıktık bir yerlerine zaten.

Geçiniz efendim, geçiniz.

Ama özellilkle GS camiasına öyle bir nefretim arttı ki. Bu kadar mı kahpe olur bir camia?

Bu arada Beşiktaş'ta da ne duruş varmış arkadaş (!)

Sadece Trabzonspor! Sadece bordo mavi.

bahsi geçen takımlar birçok şampiyonluklar etmiş ama bu süreçte iyice küçüldüler gözümde.bizim kadar büyük olmadıkları-olamadıkları aşikar artık

saygı ve sevgilerimle...tek büyük vardır.adını söylemeye gerek varmı..

komdere
17.05.2010, 17:29
Büyüklük dedin mi duracaksın!
Önce haddini bileceksin!
Sonra ağabeyinin elini öpeceksin!
Seneye de düşmeye oynamayacaksın!
Şebekler gibi 2m ofsayttan gol atmayacak, hakem verse de sevinmeyeceksin!
Egemen'e küfredip itleşmeyeceksin!
Herkesin tatile gittiği gün sen aslanlar gibi top oynayacaksın!
Ve asla daha dün geldiğin 2. ligi unutmayacaksın!
Bu Bursalılar'a tek sözümdür....

komdere
17.05.2010, 17:32
Bu arada şampiyon olmanız beni zerre kadar ilgilendirmiyor.
Ama fener olacaksa, biz de yoksak, bin kere bursa olsun!
:)

Semih
17.05.2010, 18:10

Kimi bekliyorsun ?

Trabzonspor'u.

Kimi kimi?

Büyük Trabzonspor'u!

Hürgün Aygün
17.05.2010, 18:11
Tebrikler ama cidden yaptıkları unutulur değil...

jicksman
17.05.2010, 21:07
tekrar ediyorum arkadaşlar farkında değilsiniz ama istanbulda o 3 eziği kıskandıracak süper kupa finali oynuyacaz o zaman burada geçmişte bursanın ve trabzonun yaptığı hatalar son bulacak benim tek isteğim iki takımında o maça kupalarını ortaya koyması...

Salih Edip
17.05.2010, 21:12
tekrar ediyorum arkadaşlar farkında değilsiniz ama istanbulda o 3 eziği kıskandıracak süper kupa finali oynuyacaz o zaman burada geçmişte bursanın ve trabzonun yaptığı hatalar son bulacak benim tek isteğim iki takımında o maça kupalarını ortaya koyması...

inşallah öyle olur , şampiyonluğunuza sıcak bıkmayan biriydim ancak maç fenerle olunca maç anında kendini kaybediyosun doğal olarak :)) dediğin gibi yeni bir başlangıç olur inşallah kardeşlik falan değil birbirine saygı duymak açısından...

Mira_61
17.05.2010, 21:14
Şu anda turda Bursaspor otobüsünde bayrağımız dalgalanıyor.:)
Bursa abisini tanıyor.Güzel gelişme.:)

jicksman
17.05.2010, 21:20
inşallah öyle olur , şampiyonluğunuza sıcak bıkmayan biriydim ancak maç fenerle olunca maç anında kendini kaybediyosun doğal olarak :)) dediğin gibi yeni bir başlangıç olur inşallah kardeşlik falan değil birbirine saygı duymak açısından...

şu an orada sevinen herkes trabzon spora minnettardı hiç olmadığı kadar sevindirdiniz bizleri bu unutulmaz saygı en üst seviyede olucaktıur kardeşlik değil dediğin gibi...

Oğuz ZEYTİN
17.05.2010, 21:22
şu an orada sevinen herkes trabzon spora minnettardı hiç olmadığı kadar sevindirdiniz bizleri bu unutulmaz saygı en üst seviyede olucaktıur kardeşlik değil dediğin gibi...

@jicksman

Daha düne kadar lig şaibeliydi size göre...

Ne olduysa bir maçta hemen "temiz lig" oluverdi. Maç satan kaleciler, Ankaragücü - Fb maçı hakem ataması...

Çok değil daha geçen hafta bunlar konuşuluyordu.

Demek bir maçla hemen temzilendi lig.

Helal olsun(!)

Murat Hızal
17.05.2010, 21:25
@jicksman

Ne olduysa bir maçta hemen "temiz lig" oluverdi. Maç satan kaleciler, Ankaragücü - Fb maçı hakem ataması...

Helal olsun(!)

Bigben senin ne demek istediğini hepimiz çok iyi anlıyoruz.

Fakat bursaspor'un şampiyonluğu anasının ak sütü gibi helaldir.

Bizden özür dilerler veya dilemezler (bana göre bugün ki şampiyonluk kutlamalarından daha büyük bir özür olamaz) bu tip şeyleri daha fazla dillendirmenin anlamı yok.

Sibel
17.05.2010, 21:29
Başlığa en içten katılıyorum.Teşekkürden öte bir özürü borç bilmeli Bursa taraftarı...Hani burası hamsi kokuyordu...Trabzonu ONLARDAN sanıp maç satar gözüyle baktınız(yazık)...Neyse hakettiniz kesinlikle,tebrikler..Sevindim yine de..Sonuç biz Onurluyuz,biz gerçekten büyüğüz...Kupayla adam olunmuyor(3küçükler)..Bunu Tüm Türkiye anlamıştır.Trabzon'nun ne kadar onurlu şerefli bir kent ve spor camiası olduğunu anlamıştır.Yok hala şüpheli olanla varsa buyursunlar hamsi yiyelim..

jicksman
17.05.2010, 21:31
@jicksman

Helal olsun(!)

kardeşim yada abim saygısızlık etmek istemem lig şaibesiz demiyoruz ki ilahi adalet sayenizde yerine geldi diyoruz sana şöyle anlatayım rüştünün ibrahim toramanın hataları ve aynı gençlerin gsnin ibbnin bizim maça asıldığı gibi onurlu trabzon sporunda asılması ile gelen şampiyonluk...

orhan42
17.05.2010, 21:34
Trabzonspor'a dil uzatanlar geçen haftaki ankaragücü-Ezikbahçe maçına bi baksınlar..Bursalıların kardeş diye bağırlarına bastıkları takım nasıl yenildi bi görsünler..Ondan sonra bu büyük takımdan bir kere daha özür dilesinler...

TSelif
17.05.2010, 21:36
Gene sövecekmisniz dün canla başla topları altı pastan çıkarmaya çalışan Egemen'e ! ya da TRABZON kümeye mi diceksiniz aaa bi dk hamsiyi unuttuk !!

Haddinizi bilin . TRABZONSPOR size hayatınızın kıyağını yapmıştır dün gece bakalım kaçınız hatırlayacaksınız bunu !

jicksman
17.05.2010, 21:38
arkadaşlar tekrar ediyorum bekleyin süper kupa finalini ezik çatlatıcaz orada ezik...

Sibel
17.05.2010, 21:47
Büyük laf etmemek lazım..Bazen insanlar tükürdüğünü yalamak zorunda kalıyor..Önemli olan ders almaktır,sanırım ya da umarım ders alınmıştır..Ben üzüldüm,kupayı aldı Bursa diye(sebep Bursa taraftarı),sonra sevindim,sevinçlerini bizimle paylaştılar diye..Bordo mavi bayrakları formaları omuzlarda gezen TSlileri görünce,evet dedim,işte bu.Herkes gerçeği görecek,gördü..O zaman bırakalım futbolda güzellikler yaşansın..Diliyorum bunu en içten,

esirgolge
17.05.2010, 21:52
Gölge etmesinler baska ihsan istemez

Salih Edip
17.05.2010, 21:52
arkadaşlar tekrar ediyorum bekleyin süper kupa finalini ezik çatlatıcaz orada ezik...

ben merakla bekliyorum şahsen , şampiyonluk kutlamalarını da görmedim ama Trabzonspor bayrağı falan dalgalandırıldı deniyor bilmiyorum öyleyse eğer bayağı mutlu oldum yani...

ibrahim
17.05.2010, 21:54
ben merakla bekliyorum şahsen , şampiyonluk kutlamalarını da görmedim ama Trabzonspor bayrağı falan dalgalandırıldı deniyor bilmiyorum öyleyse eğer bayağı mutlu oldum yani...
forumlarda bakiyom bursada "bordo mavi sampiyon bursa" diye bagiranlar bile olmus

esirgolge
17.05.2010, 21:54
Benimde gözüme carpti Trabzonspor bayragi

Murat GENEL
17.05.2010, 21:58
kolbastı çalıyordu :D

Sibel
17.05.2010, 22:09
Bordo Mavi Şmpiyon Bursa diyorlar...:)

Cem Zırıh
17.05.2010, 22:17
Bursali bir taraftarin yorumu :allahım sen cok büyüksün, onurlu duruşunuzla gerçekten anadolu abisi olduğunuzu gösterdiniz.

*teşekkürler trabzon hep bir sempatim vardı ama artık kardeşimsiniz dostumuzsunuz artık herşey farklı olacak.....sen herzaman büyüktün....
*Birlikten kuvvet dogar. izindeyiz Trabzon. eski dusuncelerim icin cok cok özür diliyorum.
*Bursaspor Teknik Direktörü Sağlamın, Trabzonsporun adımlarını takip ederek Anadoluya başarıyı geri getirdik sözlerine de yer verildi. teşşekürler trabzon sizi bu kadar sevdiğimi bilmiyordum sizi gerçek çok çok seviyoruz bursa halkı olarak.....
*azız bey 2 kupayıda alıcagız dedıgınde tek bıtane bıle kupa alamıcaksınız demıstım ben dedim cıktı

bu sene kupalar anadoluya

moda

YEŞİL BEYAZ BORDO MAVİ

Buda Trabzonspor Divan Başkanı Ali Özbak’a Bursaspor’un şampiyonluğunu yorumuymus...

“Futbolda Anadolu devrimini gerçekleştiren “Başbey”i, 34 yıl sonra “Bey” ini belirledi.”

Salih Edip
17.05.2010, 22:17
Bordo Mavi Şmpiyon Bursa diyorlar...:)

güzel gelişmeler bunlar...

jako13
17.05.2010, 22:22
Herkes ağzının payını aldı...Trabzonsporu sevmemek mümkün mü?

Barış Mayda
17.05.2010, 22:24
hiç cıkıpta özür dileyen var mı ?

jako13
17.05.2010, 22:25
Faruk Çelik ....Koca BAKAN olmuşsun ama...o kadar da kalmışsın...! ne oldu utandınız mı..!

Salih Edip
17.05.2010, 22:39
bunlar anadolunun lokomotifi olmuş Trabzonsporumuza öküzün trene baktığı gibi bakarlar işte... bakan ya adı üstünde...

Asi Çaykaralı61
17.05.2010, 23:03
Dün güzel bir maç oldu ve sonuç olarak berabere bitti.Ben bilmiyorum ama abilerimiz olsun , dedeleriniz olsun , amcalarımız olsun bize anlatıyorlar 1996 yılında Fenerbahçe bizi yenmiş Şampiyonluğumuz gitmiş.Kendi sahamızda malesef 1-0'dan 1-2 maçı vermişiz.Bir bakımdan bu maçın rövanşını almış olduk.Ben inanıyorum bizler inanıyoruz TRABZONSPORlular olarak takviyelerle seneye ALLAH'ın izniyle İnşallah Şampiyon olacağımıza

Kaya
17.05.2010, 23:32
Özür felan beklemeyenlerdenim. Aksi netice olsa idi ne tür lafların döneceğini adım gibi biliyorum...

TEK BÜYÜK TRABZON!

SEDAT
17.05.2010, 23:37
- Nerde o kolpa bakan çelik çıkıp konuşsa ya utanmaz...

kudu_61
17.05.2010, 23:44
merak ettiğim 2 soru var
1- özür dileyecek şahıslar bu foruma bu başlığa giripte mi özür dileyecek (kapımız sonuna kadar açık)
2- Bursaspor taraftar grubu teksas yetkilisi arkadaş çıkacak ve yıllar önce bursa da TRABZONSPOR kümeye diye bağıran 30.000 kişi adına da özür dileyecek mi

ilhan
17.05.2010, 23:58
Özür dileyecek şahıslar tabii ki foruma giriş yapmayacak. Dün gece başkan Sadri Şener'in de dediği gibi "Trabzonspor'a çamur atanlar artık çıkıp bir özür dilerler".

albatros
18.05.2010, 00:00
en başta bursa basın sözcüsü ferruh'tan özür bekliyorum.

Salih Edip
18.05.2010, 00:02
Başkanımızın açıklamalarını daha doğrusu klübün açıklamalarını bekliyorum merakla...

isimsiz bir açıklama olmasın , özellikle Turgay Demir adlı vatandaş yazı yazamayacak dereceye getirilmeli....

Salih Edip
18.05.2010, 00:04
en başta bursa basın sözcüsü ferruh'tan özür bekliyorum.

O maçtan önce önlemini aldı aklı sıra yaptı U dönüşünü...

Bursalı bir arkadaş vardı burda jiksman miydi hatırlamıyorum , okuyorsan eğer lütfen dikkatli oku...

geçen hafta a.gücü yönetimine nasıl tempo tuttuysanız maçı kaça sattınız diye , şimdi de kendi basın sözcünüze bir tepki koyarsanız herkes inanır samimiyetinize...

Ömer TOPAL
18.05.2010, 00:09
Başlığın ilk mesajını niye okumuyorsunuz arkadaşlar ?
Sadece Bursaspor taraftarı mı kasdediliyor ?

evettt maçtan sonra Trabzonsporun yedigi golleri inceleyecek olan arkadastan ben özellikle bir özür bekliyorum...hatta adı soyadı meil adresi bilen varsa benim ona iki çift lafım var...ugruna atkılar yaptırdıkları, formalar yaptırdıkları aynı tribünde maç izledikleri dostları fenerden 3 mantıksız gol yedi...Katı bir defansla bitirebilirdi işi belkide..beraberlik yarardı dostlarını işine..neden 3 gol yediler...Hadi bu golleri araştır sen embesil herif.....Sen kimsinki Trabzonsporumuzun yedigini araştırıcaksın..yersekte adam gibi atarsakta adam gibi...Farkımız Tarzımız

magicyattara
18.05.2010, 00:17

TEŞEKKÜRLER TRABZON.

Bu yorum sanırım gözden kaçmış..bu kafa şampiyon olsa ne olur..özür dilese ne olur..

pReN@_61
18.05.2010, 00:18
Kapak oldu şebeklere...

İsmail Alkan
18.05.2010, 00:20
İnsanların hayatları boyunca unutamayacakları anılar ve günler vardır.

Misal ; kimi ilk çocuğunu, kimi ilk aşkını, kimi ilk arabasını vs vs.

Benimde hayatımda unutamayacağım anılar vardır.Nedir ? Sırf evine, çoluk çocuğuna helal ekmek götürmek için çabalayan Egemen'e yapılan toplu küfürleri hiç bir zaman unutmayacağım.

Amma,

"Trabzon kümeye" derler, unuturum.Çünkü kim söylediyse asansör gibi kümeye gider gelirler, haliyle rekabet derim ve kale almam.

"Burası leş gibi hamsi kokuyor" derler, hiç gocunmam çünkü sıcak mısır ekmeğiyle hamsi tava en çok sevdiğim yemektir.Izgarasını demiyorum bile.

Egemen'e yapılanı ise hayatım boyunca unutmayacağım.Bu birr.

Fener şampiyon olamadığı için üzülmediğim gibi, bursa şampiyon oldu diye de sevinmiyorum.Çünkü ben şampiyon olamadıktan sonra kim olursa olsun umurumda değil.Sadece tebrik ederim, o kadar.Bu ikii.

Başlığın özüne, yani özür kısmına değinecek olursak;

Beklenilen hiç bir zümreden özür filan beklemiyorum.Özür kabul edilebilir olmalıdır ki beklenti içerisinde olayım.

Özür, kabul edilebilir olduğunda erdemlik olur, kabul edilebilir olmayan özür olsa olsa başka bir şey olur.Bana yapılan ithamlar ise o kadar alçakça ki, özürleri de onların olsun, ithamları da.Benim Trabzonspor'umun erdemliği yeter de artar bana.

Ha, şunuda belirtmeden geçmiyeyim.

İllede özür dilenecekse eğer; Metin Külünk'ün, "Maç bittiğinde şampiyonmusun ? Hayır.Kimi bekliyorsun ? Trabzonspor'u diyerek nokta vuruşu yaptığı gibi, şampiyonluktan sonra Trabzonspor'u kutlayıp özür dileyenlerden beklentim ; sayemizde anlam kazanan stadyumlarındaki devasa şampiyonluk pankartları gibi bir devasa pankartı, "biz heykel'de trabzon diye bağırdık" diyerek ezilip büzülene kadar, bahsettikleri heykel'de açıp Egemen'den özür dilesinler.Ha Egemen kabul eder etmez, o da onun bileceği bir şey.Ben olsam kabul etmezdim.

Neymiş efendim?

Onuruyla, duruşuyla, mertliğiyle, camiasıyla en büyük Trabzonspor.Bu kadar basit.

Gerisi beni ilgilendirmez.

Kaya
18.05.2010, 00:24

TEŞEKKÜRLER TRABZON.

Sonucu gördükten snr özür dilemek ne erdemdir anlatamam...

Kolay yolu seçmişsiniz...

Geçiniz...

magicyattara
18.05.2010, 00:25
İsmail abi müthiş oldu bu..:)

ÖmerFarukYılmaz
18.05.2010, 00:30
Biz bize yakışanı yaptık..
Ben Trabzonspor'un şampiyonluğunu değil Onurlu duruşunu istiyorum.

Bursa'ya da bu şampiyonluk haktır,Haklarıdır..Hatalarını da anlamışlardır gördüğüm kadarıyla..
Trabzonspor tek başına nelerle savaşıyordu görmüşlerdir.
Bundan sonra bize bir tek yanlışlarının olacağını sanmıyorum.Kendileri bilir..
Biz her zaman olduğu gibi büyüklüğümüzü koruyalım gerisi yalan bence.

asimetrik
18.05.2010, 00:30
İnsanoğlu çok tuhaf..
Bir maç sonu topluca Egemen'e, bordo mavinin galibiyetine sevindiğinden dolayı alçakça küfür edenler, yine aynı Egemen'in yine aynı bordo mavi için alnının son terine, nefesinin yettiği son noktaya kadar çırpınışı vasıtasıyla, bir ömür hayalini bile kuramayacakları kadar mutlu olacaklarını biliyorlar mıydı. Allah çok büyüktür. O gün Egemen'e fütursuzca küfür edenler, süper kupa maçında daha şiddetli özür dilemedikçe benim nezdimde bulundukları çukurdan çıkamayacak.

bahtiyar6131
18.05.2010, 00:39
bunlar kımseden özür dilemz artık büyük oldularya her hafta birine yalakalık edenler bunlar deilmiydi eskişehir kardeş ankaragücü kardeş ama asıl kardeş beşiktaş sırf ibrahim toraamnı satın almışlar cok sevındım fener olmadı dıe allah senol gunesten razı olsun ama bunlar bızım yalakamız dahı olamaz yalakalarımız gs ve bjk dir kimse TRABZONSPORU örnek almasın adımızı kirletiyor bazı adi insanlar SELÇUK YULA SA TAM BİR ŞEREFSİZDİR BAŞKA YORUMUM YOK köşesinde senol hocaya hakaret etmiştir sırf YENILMEDIK die adi insanlar fenerli HER DAİM ACİZ dir acizzzzzzzzzz İLK defa bu kadar inandım hem takıma hem futbolculara hemde baskana HELAL OLSUN SİZE

61mehmet61
18.05.2010, 00:41
hırsız herkesi hırsız zanneder ve hırsız yüzsüzdür.

Egemen
18.05.2010, 00:42
Gürcan abi çukurdan çıksalar da üzerlerindeki çamuru temizlemek çok vakit alır..

Oruç
18.05.2010, 00:42
...........................

DEEP BLUE
18.05.2010, 00:47
Biz özür beklediğimiz için değil, onur ve haysiyetin damarlarımızdaki asil kanda mevcut olduğunu dosta düşmana göstermek için oynadık... ''Özür dilensin, Trabzon kümeye diye bağrılmıştı'' gibi sözleri gereksiz buluyorum... Hepimiz hata yapabiliriz, yapmışızdır da... Ama şimdi gelinen noktada çok müthiş bir güçbirliği kapısı aralanmışken, uzatılan eli görmezden gelmek bize yakışmaz... Büyükler affeder...

Not:
Bugün Bursa sokaklarında, çarşılarında, stat önünde bordo mavi formamla gezdim tüm gün... Hiç tanımadığım en az 100 Bursa'lı arkadaş boynuma sarılıp, büyükmüşsünüz özür dileriz dediler... Stadın önünde yüzlerce bordo mavili arkadaş vardı. Yüzlerce Bursasporlu, yeşil-beyaz formalarının üzerine Bordo mavi atkı takmıştı. Arabamın önündeki ''Bize her yer Trabzon'' yazılı atkıyı gören tüm Bursa'lılar mutlaka camlara vurup ''Büyük Trabzon'' diye tempo tuttular... Ne kadar iş hanı varsa, dahili ve harici yayından ''kolbastı'' çalıyordu... bursaspor otoparkında benden para alınmadı. Bursa'lı olan kız arkadaşıma forma almak için girdiğimiz Bursa Store'da inanılmaz bir ilgi ve sevgi yumağına maruz kaldık. En duygulu an ise, Uzunçarşı'da, Büyükşehir Belediye Başkanının gözü önünde kalabalık bir Bursaspor'lu grubun bana doğru dönüp, ''ÖLÜMÜNE KARDEŞİZ!!!'' diye tezahüratı oldu... Hayatımın en gurur dolu günlerinden birini yaşadım... Büyüklük böyle bir şey işte... İçinde hıyanet yok, zulüm yok, entrika yok, aşağılık kompleksi yok...

Lütfen bu eli geri itmeyelim... Zaten herkes gördü ve anladı neyin ne olduğunu... En çok da Bursa'lılar... Şimdi bu yeni güçbirliğinin tadını çıkaralım... Bir saltanatın çöküşüne önderlik eden büyüklüğe bu yakışır...

Saygılar...

Ceyhun Dündar
18.05.2010, 00:49
Ben kimseden özür dilemesini beklemiyorum hayır özür dileseler ne olacak o egemen onur ve girayın verdıgı cevap onlara yeter...

Ceyhun Dündar
18.05.2010, 00:50
peki arkadaslar bı sor seneye aynı durum olursa Fener bursa macı skoru ne olur veya bursa sızce takar mı?

ahmetdemircioglu
18.05.2010, 00:51
Faruk Çelik ....Koca BAKAN olmuşsun ama...o kadar da kalmışsın...! ne oldu utandınız mı..!

onda utanma olsa çıkar özür diler bu camiadan ama nerde..

ÖmerFarukYılmaz
18.05.2010, 00:59
Biz özür beklediğimiz için değil, onur ve haysiyetin damarlarımızdaki asil kanda mevcut olduğunu dosta düşmana göstermek için oynadık... ''Özür dilensin, Trabzon kümeye diye bağrılmıştı'' gibi sözleri gereksiz buluyorum... Hepimiz hata yapabiliriz, yapmışızdır da... Ama şimdi gelinen noktada çok müthiş bir güçbirliği kapısı aralanmışken, uzatılan eli görmezden gelmek bize yakışmaz... Büyükler affeder...

Not:
Bugün Bursa sokaklarında, çarşılarında, stat önünde bordo mavi formamla gezdim tüm gün... Hiç tanımadığım en az 100 Bursa'lı arkadaş boynuma sarılıp, büyükmüşsünüz özür dileriz dediler... Stadın önünde yüzlerce bordo mavili arkadaş vardı. Yüzlerce Bursasporlu, yeşil-beyaz formalarının üzerine Bordo mavi atkı takmıştı. Arabamın önündeki ''Bize her yer Trabzon'' yazılı atkıyı gören tüm Bursa'lılar mutlaka camlara vurup ''Büyük Trabzon'' diye tempo tuttular... Ne kadar iş hanı varsa, dahili ve harici yayından ''kolbastı'' çalıyordu... bursaspor otoparkında benden para alınmadı. Bursa'lı olan kız arkadaşıma forma almak için girdiğimiz Bursa Store'da inanılmaz bir ilgi ve sevgi yumağına maruz kaldık. En duygulu an ise, Uzunçarşı'da, Büyükşehir Belediye Başkanının gözü önünde kalabalık bir Bursaspor'lu grubun bana doğru dönüp, ''ÖLÜMÜNE KARDEŞİZ!!!'' diye tezahüratı oldu... Hayatımın en gurur dolu günlerinden birini yaşadım... Büyüklük böyle bir şey işte... İçinde hıyanet yok, zulüm yok, entrika yok, aşağılık kompleksi yok...

Lütfen bu eli geri itmeyelim... Zaten herkes gördü ve anladı neyin ne olduğunu... En çok da Bursa'lılar... Şimdi bu yeni güçbirliğinin tadını çıkaralım... Bir saltanatın çöküşüne önderlik eden büyüklüğe bu yakışır...

Saygılar...

Büyüklüğümüze yakışmaz..Kesinlikle artık düşmanca bakmamalıyız..

He kardeşmiyiz hayır ama abiyiz sonuçta..

f1bekir
18.05.2010, 01:00

Not:

Saygılar...

Abi okurken gözlerim doldu.

Ben de bu düşüncedeyim. Dün akşam çok hayırlı bir iş yaptık. Büyüklüğün ne demek olduğunu tüm Türkiye'ye, özellikle de Bursa'ya anlattık. Şimdi yanlışlarını anladılar ve bize bir el uzattılar, geçmişte neler yaşanmış olursa olsun bu elin tutulması taraftarıyım.

Sloganı da buldum :) : ''İstanbul saltanatını 7 kez yıktık, yine yıkacağız!''

Burçak
18.05.2010, 01:02

Not:

Saygılar...
Budur!
:alkış:

Kızmamız gerekenler büyükbaşlar..
Taraftarlar yukarıda anlatılan şekilde olduğu müddetçe diğerlerine ortak tepki vermeliyiz. Trabzon ve Bursa olarak.

ESER
18.05.2010, 01:31

Not:

Saygılar...

bence de , Turk futbol tarihinin akisini bir kez daha degistirmis olmanin ve milyonlarin kalbini tekrar kazanmis olmanin gururunu yasayalim,

biz yakisani yaptik ve bunun karsiliksiz kalmayacagina eminim.

Fatih Özkan
18.05.2010, 02:58

Not:

Saygılar...

Duygulandım okurken...

Salih Edip
18.05.2010, 08:10

Not:

Saygılar...

ben de duygulandım , katılıyorum sonuna kadar.

biz büyüklüğümüzü yaptık , hatalarını anlayıp özür dileyen gerçekten samimi bir şekilde özür dileyenlerin uzattığı eli geri çevirmek yakışmaz büyüklüğümüze.

Altan Atabay
18.05.2010, 08:31
Özür Beklemek!

Neden peki:

Trabzon kümeye diye bağrıldığı için mi?
Egemene ana avrat küfredildiği için mi?
Takımımıza her türlü itham ve karalama yapıldığı için mi?
Büyüklüğümüz sorgulandığı için mi ?
Başkanımız makara konusu yapıldığı için mi?
Çok daha sorular var aslında.
Ama bizim onurlu duruşumuzun bunların vicdanında yarattığı baskı bana yeter.

Ama Egemen'e yeter mi?
Başkana yeter mi?
Camiaya yeter mi ?
Bilemem.

Sahi Bursalı kardeşlerim, gerçek kardeşiniz pardon abiniz kimmiş gördünüz mü?
Tebrik ediyorum sizi. Anti İstanbulcu olarak Trabzonum şampiyon olamadıktan sonra Anadolu takımlarının şampiyonluğundan yanayım.
Ama bir daha Egemen'e, başkanıma,camiama laf söylerseniz!

O zaman ne olur tahmin edin...

Murat'
18.05.2010, 08:41

Not:

Saygılar...

Çok güzel yazmışsın abi çok duygulandım.

Mesut
18.05.2010, 08:50
İnsanların hayatları boyunca unutamayacakları anılar ve günler vardır.

Misal ; kimi ilk çocuğunu, kimi ilk aşkını, kimi ilk arabasını vs vs.

Benimde hayatımda unutamayacağım anılar vardır.Nedir ? Sırf evine, çoluk çocuğuna helal ekmek götürmek için çabalayan Egemen'e yapılan toplu küfürleri hiç bir zaman unutmayacağım.

Amma,

"Trabzon kümeye" derler, unuturum.Çünkü kim söylediyse asansör gibi kümeye gider gelirler, haliyle rekabet derim ve kale almam.

"Burası leş gibi hamsi kokuyor" derler, hiç gocunmam çünkü sıcak mısır ekmeğiyle hamsi tava en çok sevdiğim yemektir.Izgarasını demiyorum bile.

Egemen'e yapılanı ise hayatım boyunca unutmayacağım.Bu birr.

Fener şampiyon olamadığı için üzülmediğim gibi, bursa şampiyon oldu diye de sevinmiyorum.Çünkü ben şampiyon olamadıktan sonra kim olursa olsun umurumda değil.Sadece tebrik ederim, o kadar.Bu ikii.

Başlığın özüne, yani özür kısmına değinecek olursak;

Beklenilen hiç bir zümreden özür filan beklemiyorum.Özür kabul edilebilir olmalıdır ki beklenti içerisinde olayım.

Özür, kabul edilebilir olduğunda erdemlik olur, kabul edilebilir olmayan özür olsa olsa başka bir şey olur.Bana yapılan ithamlar ise o kadar alçakça ki, özürleri de onların olsun, ithamları da.Benim Trabzonspor'umun erdemliği yeter de artar bana.

Ha, şunuda belirtmeden geçmiyeyim.

İllede özür dilenecekse eğer; Metin Külünk'ün, "Maç bittiğinde şampiyonmusun ? Hayır.Kimi bekliyorsun ? Trabzonspor'u diyerek nokta vuruşu yaptığı gibi, şampiyonluktan sonra Trabzonspor'u kutlayıp özür dileyenlerden beklentim ; sayemizde anlam kazanan stadyumlarındaki devasa şampiyonluk pankartları gibi bir devasa pankartı, "biz heykel'de trabzon diye bağırdık" diyerek ezilip büzülene kadar, bahsettikleri heykel'de açıp Egemen'den özür dilesinler.Ha Egemen kabul eder etmez, o da onun bileceği bir şey.Ben olsam kabul etmezdim.

Neymiş efendim?

Onuruyla, duruşuyla, mertliğiyle, camiasıyla en büyük Trabzonspor.Bu kadar basit.

Gerisi beni ilgilendirmez.

her harfine katılıyorum

Murat'
18.05.2010, 08:57
Arkadaşlar şu başlığın ilk mesajını da bir okuyun derim burdaki hedefimiz Bursaspor taraftarı değil kesinlikle.

Dursun Kaplan
18.05.2010, 09:19
Bakan olan ama insani duyguları olmayan adamlardan, gazetecilik yapıyorum diye ortalarda gezen andavallardan, klüp başkanı sıfatı taşıyıp haysiyetsiz insanlardan özür bekliyoruz biz.

Dursun Kaplan
18.05.2010, 09:26
http://foto.fanatik.com.tr/test/423x238/fft1mm1000228.jpg

Faruk Çelik ihraç ediliyor

Devlet Bakanı Faruk Çelik, Trabzonspor kulübünün onur üyeliğinden ihraç ediliyor.

Fenerbahçe maçı öncesinde yaptığı, “Bu kadar kolay yenen golleri anlamakta zorlanıyorum. Maalesef bizim içimize kuşku getiren görüntülere diğer maçlarda da şahit olduk” sözleriyle kafaları karıştıran Devlet Bakanı Faruk Çelik, Trabzonspor kulübünün onur üyeliğinden ihraç ediliyor. Bu ithamda bulunan Çelik’in Trabzonspor camiasından özür dilemesi gerektiği fikrinde buluşan yönetimin tavrı camiadan da tam destek aldı.

Fanatik

Onur Civelek61
18.05.2010, 09:49
Bursa taraftarı şampiyon oldu hala aynı arkadaş küfür küfür küfür!!!
Bunun dışında yaşanan olayları okuyunca çok duygulandım.Hatalarını böyle anladılar.Onlar cahil taraftardı.Özür dilemişlerse.Büyüklüğünü bi daha göster özrü kabul et...

Delhorno
18.05.2010, 11:12

Not:

Saygılar...

Abiye katılıyorum, ancak eklemek istediğim birkaç husus var.

İlki; elbette biz Trabzonspor'a böyle bir duruş yakışacağı için oynadık, kimse için oynayamazdık da zaten. (bu arada bence bir anadolu takımı için ekstra efor sarfetmemizde bir sakınca yok:)) ama bu özür beklememizin gereksiz olduğu anlamına gelmez ki. öyle olsa idi, bursa camiasından futbolcusundan taraftar liderlerine kadar herkes bu konuda mahçubiyet içinde olduklarını belirtirler miydi? Onlar da özür borçlu olduklarını biliyorlar; özür dilemelerinin de onları küçültmeyeceğini aksine saygıdeğer hale getirecklerini biliyorlar.

Nasıl ki bizim Hüseyine yaptıklarımız doğru değildiyse, onların da Egemen'e yaptıkları da öyle. Özür dilemek erdemdir, büyüklüktür; bir özürle dil aşınmaz (o. Gencebay); özürü bize değil eski kaptanlarına istiyoruz.

Not: Bu sabah (8.00 gibi)ligradyoya canlı bağlanan teksas lideri Trabzonspor'a çok teşekkür etti ve özür belkliyorlarsa binlerce kez özür ve teşekkür ederiz., gibi şeyler söyledi. Çok güzel hareketler bunlar:)

Ben, süper kupa maçının iki takım taraftarı için önemli bir karşılaşma olacağnı düşünüyorum. Hatta beklentim o ki, Bursasporlular o maçta Egemen'e bir güzellik yapacaklardır.

Trabzonspor'un Bursaya yaptığı kıyak unutulur cinsten değil. Bursasporluların da unutacaklarını zannetmiyorum. Bir düşünün, bu sene şampiyon olamasalardı, seneye bu hüsranla çok daha kötü duruma düşüp belki de senelerce toparlanamayacak; hatta sivasın akıbetine benzer bir süreç yaşayabileceklerdi. Daha da somutlaştıralım; Bursaspor kadrimizi bilmeli, zira bizim 96 da yaşadığımız yıkım sürecini onlarda yaşayabilirlerdi. Ama şanslılardı, çünkü yanlarında gerçek anadolu gönüllüsü Trabzonspor vardı, Vanspor değil.

Unutmamalı, bu sene Bursanın bize ihtiyacı vardı, seneye de bizim onlara ihtiyacımız olabilir. Yardımlaşma şart.:)

ilhan
18.05.2010, 11:24
Israrla "Bursaspor özür dilesin" ya da "Bursaspor kardeştir" e gidiyor mesajlar. Yahu salt olarak Bursaspordan özür bekleyen mi var?

Adnan Polat diyorum!
Şu cinconun ezik başkanı.
Trabzonspor maçı satar dedi.
Maçtan sonra moron olmadı mı?

Elin bjklisi Trabzon maça yatar dedi!
Moron olmadılar mı?

Kolay mı Trabzonspor bu kadar kolay karalamak?

Şimdi çıkmış özür beklemiyoruz diyenler var. Peki, soruyorum sizlere; Bu adamlar Trabzonspor'a çamur attıklarında neden tepki gösteriyoruz? Mailler atıyoruz? Telefonlar açıp tepki veriyoruz? E, yapmayalım o halde...

Trabzonspor'a çamur atmak beleş.
Nede olsa sesi çıkmaz.

Vurun Trabzonspor'a...

*

Gerek ulusal medya, gerekse İstanbul ezikleri Trabzonspor'a maç oynanmadan attıkları çamurlardan dolayı özür dilemeliler, diletilmeliler.

Yok öyle çamur at izi kalsın.

Trabzonspor'un hangi futbolcusu zaman geçirmek için yerlerde kıvrandı?
Trabzonspor'un hangi futbolcusu ağzından salyalar akarak hakemlere koştu?
Trabzonspor'un hangi futbolcusu fair play'ı unutup rakibe tekme salladı?
Trabzonspor'un hangi personeli tahrikkar hareket yaptı?
Trabzonspor'un hocası çıkıp takımını aslanlar gibi oynatmadı mı? Savunma yaptı diyorlar... gülüyorum.
Trabzonspor çıktı onuruyla oynadı.

Maç öncesi çamur atanların yüzleri kızarmadı mı? Utanmadılar mı? "Çıkıp bir özür dilerler artık" Sadri Şener'in de dediği gibi...

DEEP BLUE
18.05.2010, 11:28
bu özür beklememizin gereksiz olduğu anlamına gelmez ki. öyle olsa idi, bursa camiasından futbolcusundan taraftar liderlerine kadar herkes bu konuda mahçubiyet içinde olduklarını belirtirler miydi? Onlar da özür borçlu olduklarını biliyorlar; özür dilemelerinin de onları küçültmeyeceğini aksine saygıdeğer hale getirecklerini biliyorlar.

Söylemek istediğim tam da buydu işte... Bizim özür beklememize gerek yok, onlar zaten herşeyin farkında ve samimi olarak her ortamda özür diliyorlar yediden yetmişe... Birileri özür dileyecekse, içlerinde en masumu Bursaspor taraftarıdır... Onlara sıra gelinceye kadar ne adamlar var sırada...

Delhorno
18.05.2010, 11:33
Abi, adamın ifadesine dikkatle okumalısın; "özür bekliyorlarsa, özür diliyoruz." demişti taraftar lideri.

Hepsi öyledir demiyorum, ama birçoğu özür dilemeleri gerektiğinin farkında değil. Hatırlatmak da bize düşüyor.

Tabi şunu da eklemek lazım; çokça Bursasporlu özür diledi hala da diliyorlar. Özür dilemenin erdem olduğunu söylemiştik; dikkat edilsin bu erdemi özellikle Bursasporlulardan bekliyoruz. Ben bjk, gs,fb li eziklerden beklemiyorum özür dilemelerini, onlar bu utançla yaşamaktan rahatsızlık duymazlar. Dolayısıyla sadece Bursalılardan özür bekliyor olmamız bu nedenledir, bence.

Erdal
18.05.2010, 11:34
Deep Blue, forumda ilk karşılaştığımız gün pek de sevimli geçmemişti :)... Ama keyifle okudum yazdıklarınızı...

magicyattara
18.05.2010, 11:46
Israrla "Bursaspor özür dilesin" ya da "Bursaspor kardeştir" e gidiyor mesajlar. Yahu salt olarak Bursaspordan özür bekleyen mi var?

Adnan Polat diyorum!
Şu cinconun ezik başkanı.
Trabzonspor maçı satar dedi.
Maçtan sonra moron olmadı mı?

Elin bjklisi Trabzon maça yatar dedi!
Moron olmadılar mı?

Kolay mı Trabzonspor bu kadar kolay karalamak?

Şimdi çıkmış özür beklemiyoruz diyenler var. Peki, soruyorum sizlere; Bu adamlar Trabzonspor'a çamur attıklarında neden tepki gösteriyoruz? Mailler atıyoruz? Telefonlar açıp tepki veriyoruz? E, yapmayalım o halde...

Trabzonspor'a çamur atmak beleş.
Nede olsa sesi çıkmaz.

Vurun Trabzonspor'a...

*

Gerek ulusal medya, gerekse İstanbul ezikleri Trabzonspor'a maç oynanmadan attıkları çamurlardan dolayı özür dilemeliler, diletilmeliler.

Yok öyle çamur at izi kalsın.

Trabzonspor'un hangi futbolcusu zaman geçirmek için yerlerde kıvrandı?
Trabzonspor'un hangi futbolcusu ağzından salyalar akarak hakemlere koştu?
Trabzonspor'un hangi futbolcusu fair play'ı unutup rakibe tekme salladı?
Trabzonspor'un hangi personeli tahrikkar hareket yaptı?
Trabzonspor'un hocası çıkıp takımını aslanlar gibi oynatmadı mı? Savunma yaptı diyorlar... gülüyorum.
Trabzonspor çıktı onuruyla oynadı.

Maç öncesi çamur atanların yüzleri kızarmadı mı? Utanmadılar mı? "Çıkıp bir özür dilerler artık" Sadri Şener'in de dediği gibi...

İlhanım bunlar Trabzonspor'u idrak edememişler..86'da 13 yıl sonra şampiyon olalım diye Trabzonspor'a az rüşvet teklif etmediler..o gün bjk yendi ve şampiyon oldu..
Gs camiası şikeyle nice şampiyonluklar yaşadı..A.gücünü 8-0 yenerek bjk'nin önünde averajla şampiyon oldular..98'de istanbulsporu uyduruk son dakika penaltısıyla yenip şampiyon oldular..hatta en önemlisi,14 yıl sonra Eskişehirde nasıl 1 puan alıp şampiyon olduklarıdır..
Gs şikenin en büyük adresidir..
Adnan Polat ve spor camiasının sözde önde gelenleri böyle bir anlayışla yetişmiş oldukları için,doğal olarak kendi yapacakları davranışı başkalarından da bekliyorlar..
Biz Trabzonspor'uz,farklıyız..kulak asmamak lazım bunlara..s.ktiret bunlardan gelecek özrü..

ilhan
18.05.2010, 11:49
Murat abi,

Niye böyle geçiştirelim ki? Bizim başkanımızda çıkıp "Artık bir özür dilerler" diyorsa bu sadece şahsi değil, camianın beklentisidir. Bu adamlar Trabzonspor'a herhangi bir çamur attığında hemen tepki veriyoruz. Maillere, telefonlara asılıyoruz. E, o zamanda umursamayalım görmezden gelelim.

Benim zoruma gitti yahu "Trabzonspor maçı satar", "Çıkıp oynamaz" tarzı yaklaşımlar. Bunları diyenler sıradan taraftarlar olsa "Hadi lennnn" deyip geçiştirirdim. Ama koskoca başkanlar, bakanlar, gazeteci yazarlar bunları söyledi.

Söyledikleri lafları yutarken boğulurlar o çirkinlikler içinde inşallah.

Rasim YILMAZ
18.05.2010, 11:58
Güneş balçıkla sıvanır mı İlhanım?
:)

Özür dilemek kurtulmak olur onlar için... Bırak içlerinde kalsın..Trabzonsporun büyüklüğü ile ezilip küçücük oluversinler...

Dost düşman gördü zaten , Fenerliler bile büyüksünüz diyor...

Sen gururlanmana bak....:)

ilhan
18.05.2010, 12:02
Trabzonspor - Gs maçında yemek yediririz Adnan Polat'a "dostuz" ayağına unutulur gider zaten.

Mustafa Demir
18.05.2010, 12:37
ozur dilediler sanirim.

Salih Edip
18.05.2010, 12:43
adnan polatın söylemiş olduklarının linki falan var mı ya ben onu görmemiştim de.

Travelair
18.05.2010, 12:44
http://foto.fanatik.com.tr/test/423x238/fft1mm1000228.jpg

Faruk Çelik ihraç ediliyor

Devlet Bakanı Faruk Çelik, Trabzonspor kulübünün onur üyeliğinden ihraç ediliyor.

Fenerbahçe maçı öncesinde yaptığı, “Bu kadar kolay yenen golleri anlamakta zorlanıyorum. Maalesef bizim içimize kuşku getiren görüntülere diğer maçlarda da şahit olduk” sözleriyle kafaları karıştıran Devlet Bakanı Faruk Çelik, Trabzonspor kulübünün onur üyeliğinden ihraç ediliyor. Bu ithamda bulunan Çelik’in Trabzonspor camiasından özür dilemesi gerektiği fikrinde buluşan yönetimin tavrı camiadan da tam destek aldı.

Fanatik

Bizimle alakası ne? Önceki maçlar hakıkında konuşmuş. Fazla birşey de dememiş. Bence bu balon bir haber

Bu arada kamuoyu asıl büyüğün kim olduğunu Fenerbahçe maçında görmüştür. Eğer Trabzonspor Fenerbahçe'ye maçı verseydi o zaman Trabzonspor'a büyük demezdim. Kimse de demezdi. Demek ki büyük öyle lafla olunmuyor. Büyüksün Trabzonspor'um! Bursaspor'u tebrik ederim. İyi örnek olduk. Herkesin sempatisini kazandık. İstanbul'a karşı bir cephe daha açtık! Artık özür dileyenler dilesin, dilemeyenler kendileri bilir. Düzenleri bozuldukça bağıracaklar. Çıkarları elden gidiyor

mahmuter61
18.05.2010, 12:46
Faruk Çelik artvinlidir,Bursada zerre kadar sevilmez bende nefret ederim ondan dolayıda o partiye oy vermem kulübümüze onur üyesiymiş bilmem onur kelimesiyle nekadar bağdaşıyor!Yönetim ihraç kararı almış eğer acilen uygulamazsa yönetimin onuru tartışılır ama tartışılmayan tek gerçek TRABZONSPORUN ONUR'U DUR.Ayrıca Bursaporun uzattığı eli geri çevirmeyelim samimi dostluk bu durumlarda olur ben Bursada yaşayan biri olarak çok onure ediliyor ve her Bursalının güzel sözleriyle karşılaşıyorum inanınki samimiler.

Salih Edip
18.05.2010, 12:50
Bizimle alakası ne? Önceki maçlar hakıkında konuşmuş. Fazla birşey de dememiş. Bence bu balon bir haber

Bu arada kamuoyu asıl büyüğün kim olduğunu Fenerbahçe maçında görmüştür. Eğer Trabzonspor Fenerbahçe'ye maçı verseydi o zaman Trabzonspor'a büyük demezdim. Kimse de demezdi. Demek ki büyük öyle lafla olunmuyor. Büyüksün Trabzonspor'um! Bursaspor'u tebrik ederim. İyi örnek olduk. Herkesin sempatisini kazandık. İstanbul'a karşı bir cephe daha açtık! Artık özür dileyenler dilesin, dilemeyenler kendileri bilir. Düzenleri bozuldukça bağıracaklar. Çıkarları elden gidiyor

abi lafları bu kadar değildi burda yazmıyorum ; Fenerbahçe Trabzon maçında nasıl goller yenileceğini vs. dikkatle izleyeceğim demişti.

Travelair
18.05.2010, 12:58
Herhalde Bursaspor'a yakın durmak istemiş. Öyle ise başka tabiki

DEEP BLUE
18.05.2010, 18:58
Deep Blue, forumda ilk karşılaştığımız gün pek de sevimli geçmemişti :)... Ama keyifle okudum yazdıklarınızı...

Bazı aşklar kavgayla başlar bilirsiniz:):):) Herşey bir yana, zaman zaman farklı görüşlerde olmak çok doğal tabii ki... Ancak nezaket ve saygı asla ayaklar altına alınmamalı... Ben de bu konuda size büyük bir teşekkür borçluyum...

Saygılar...

Hürgün Aygün
18.05.2010, 19:00
Özür dilendi yanılmıyorsam taraftarlar birliğinden.

Salih Edip
18.05.2010, 19:07
Özür dilendi yanılmıyorsam taraftarlar birliğinden.

o değil sadece bir sürü kişi var özür dilemesi gereken bakan var yazarlar var Gs başkanı var ,var oğlu var...

kudu_61
18.05.2010, 23:00
Onur1899 forumun foseptik çukuruna yollanmıştır.abi bizim foseptik nerede ben o başlığı hiç görmedim de :)

Tayfun Aydın
18.05.2010, 23:07
Kardeşim neyin özrünü dilyecekler her sene Bursa da yediğimiz küfürün haddi var hesabı yok adamlar sadece 5-1 lik maçtan kuyruk acıları yokki küme düştükleri sene A.Sebat lig de kaldı ordan canları yanık.Şimdi bir maçla bunlarla can ciğer mi olacaz.Yok öyle şey.Özür mözür kesmez beni .Herkes haddini bilecek.
5 sene Bursa da yaşadım her sene 3 eziğin şampiyonluğunu o meşhur heykel meydanında kutlaldılar.Asla Bir TRABZON olamazlar.Asla bir şehir takımı olamazlar.Emin olun Bursa küme düştüğü sene kimsenin umrunda olmadı(texas hariç).Önce gelip Egemen den helallik alsın onlar yatıp kalkıp Ertuğrul Hocaya dua etsin ler sonra

Mesut
18.05.2010, 23:09
egemen diyorum egemen ın gönlünü alsınlar benımde gönlümü alırlar bursaya olan önyargımıı belki yıkarlar

Tayfun Aydın
18.05.2010, 23:10
Özür dilemesini beklediğiniz şahısların gözünüzdeki değeri ne ki özürleri bu kadar önemliBırakın bu işi Trabzon maçı satacak denilirken Bursa lı bakan bu maçı yakından iylecem derken bizim bakanımız nerelere bakıyordu.
beşiktaş bursa ya 10 eksikle gitti kimse bunu yazmaz ama

iso_4939
18.05.2010, 23:11
bizaat sahıt oldum hıncal uluc demısti...

61yusuf
19.05.2010, 10:53
teşekkür var özür yok!!!
Bursaspor Teksas Taraftarlar Derneği Başkanı Mehmet Güzelsöz, İstanbul'da Fenerbahçe ile 1-1 berabere kalan Trabzonspor'a teşşekkür etti. Güzelsöz, "Bu şampiyonluk her iki kulübü daha da birbirine bağlayacaktır" dedi..

Bursasporlu taraftarlar, dün akşam İstanbul'da Fenerbahçe ile 1-1 berabere kalan Trabzonspor ile bordo-mavili camiaya teşekkür etti. Bursaspor Teksas Taraftarlar Derneği Başkanı Mehmet Güzelsöz, dün akşam Türk futbol tarihinde bir devrimin gerçekleştiğini bildirdi.

Bursaspor'un Beşiktaş'ı 2-1 yendiğini, Trabzonspor'un da İstanbul'da Fenerbahçe ile berabere kaldığını hatırlatan Güzelsöz, ''Bu sonuçlar bizi şampiyon yaptı. Tüm ülkede takımımızın şampiyonluğu büyük bir coşku ile karşılandı'' dedi.

Güzelsöz, Trabzonspor takımının dün akşam sahada kendisine yakışır bir şekilde mücadele ettiğini ifade ederek, şunları söyledi:
''Anadolu'nun ilk şampiyonu olan Trabzonspor, onurlu bir mücadelenin ardından Şükrü Saraçoğlu Stadı'ndan 1 puanla ayrıldı. Bu şampiyonluk aslında her iki kulübü daha da birbirine bağlayacaktır. Bundan sonra her iki camia arasındaki gönül ilişkileri daha farklı olacaktır. Trabzonspor camiası Türk futbolu için büyük bir hizmet yaptı. O nedenle kendilerine teşekkür ederiz.''

Turkcell Süper Lig Şampiyonu Bursaspor ile Ziraat Türkiye Kupası Şampiyonu Trabzonspor'un Süper Kupa Finali oynayacağını belirten Güzelsöz, her iki takım taraftarları arasındaki dostluğun da tüm Türkiye tarafından bu maçta daha iyi görüleceğini kaydetti.

Güzelsöz, kupa finalinde kazananın Anadolu olacağına işaret ederek, ''Kim kazanırsa kazansın Süpe Kupa Anadolu'nun olacak'' dedi.

toksoy61
19.05.2010, 11:09
Şampiyonluk kutlamalarında Bursalıların TS bayrağı ve formaları taşımaları, canlı röpartajlarda Bursa seyircisinin "Bize her yer Trabzon" sloganı atmaları güzel olaylardı.

Özür olayına gelince aslında çok kişi var özür dileyecek. Çünkü ts taraftarının çoğu bile Fb ye bilerek yenileceğimizi düşünüyordu. O yüzden fazla abartmaya gerek yok. Her şey oldu bitti. En güzel cevap sahada verildi. TS hakkında artık kimse kolay kolay söz söyleyemez.

mahmuter61
19.05.2010, 11:57
Beyler en güzel Bursada yaşayan Trabzonlular bilir bunların nederce samimi olduğunu.Ben bursadayım ve şunu diyeyim gerçekten samimi değiller.Facede bursaspor sayfasına girin yorumlarını okuyun elbette adam gibi tşk eden de var davar gibi kaşınanıda varın siz karar verin.Ben şahsen bunlardan dost olacağına inanmıyorum ve diyorumki"DOMUZDAN POST,BURSASPORDAN DOST OLMAZ" taraftarından!!!

magicyattara
19.05.2010, 12:16
Yahu şu Texas mıdır nedir,şunun başkanının açıklamalarını neden buraya yapıştırıp duruyorsunuz..
Texas kimmiş yahu..isme bak..teşekkür etse ne olur özür dilese ne..
Texas,timsah sanki Amerikan takımı anasını satıyım..missisipispor..

bkandil
19.05.2010, 15:48
Bu kadar iftiracıdan hiç kimse özür dilemedi mi?

Yönetim de bu konuda bir tepki verecek diyordu bazı arkadaşlar, bu konuda da bir gelişme yok sanırım.

SEDAT
19.05.2010, 16:10
- Özür dileseler ne olucakki yarın yine aynısını yapıcaklar , resmen kösele olmuş adamlar...

Recep Alkan
19.05.2010, 18:06
Anca bu kadar olur, vallahi ;)

DEEP BLUE
19.05.2010, 19:41
adımız miskindir bizim
düşmanımız kindir bizim
biz kimseye kin tutmayız
cümle alem birdir bize

yunus emre (http://forum.bordomavi.net/show.asp?t=yunus+emre)

DEEP BLUE
19.05.2010, 19:58
Beyler en güzel Bursada yaşayan Trabzonlular bilir bunların nederce samimi olduğunu.Ben bursadayım ve şunu diyeyim gerçekten samimi değiller.!!

Ben de 15 yıldır Bursa'da yaşıyorum ve 4 gündür yaşadıklarıma ve gördüklerime inanamıyorum. 42 yaşındayım. Samimiyetin ne olup olmadığını anlayacak kadar gün yaşadım bu dünyada... Yazdıklarınızı çok yüzeysel, önyargılı ve gerçeklerden uzak bulduğumu söylemek istiyorum. Haklı olduğumu yakında anlayacaksınız. Lütfen ortamı gereksiz yere germeyin. Adamlar bordo mavilerle şampiyonluk kutlayıp, Çekirge meydanında ''bize her yer Trabzon'' diye yırtındı. Ne kadar Bursa'lı tanıdığım varsa arayıp teşekkür etti. Tanımadığım insanlar boynuma sarılıp özür diledi... Bir önceki Bursaspor yönetiminde etkin görevi olan bir dostum, ağlayarak ''hakkınız ödenmez kardeşim, Trabzonspor kulübüne üye olup aidat vermek dahil herşeyi yapmaya hazırım'' dedi...

Daha ne istiyorsunuz... Düşman kalacağız da ne geçecek elinize... Nedir bu kin... Okuyalım bakalım neymiş;

Kalbte yerleşen, öç almaya yönelik şiddetli düşmanlık. Kin tutmak, kin beslemek, kin gütmek, kin bağlamak gibi deyimler düşmanlık duygusunun kalbte yerleştiğini ve süreklilik gösterdiğini dile getirir.
Kin, kötü ahlâka ait niteliklerdendir. Bu nedenle İslâm'ın onaylamadığı, ortadan kaldırmayı amaçladığı huylardandır. Karşıtı olan bağışlama (af) ise güzel ahlâkın niteliklerindendir; İslâm tarafından teşvik edilen davranışlar arasında yer alır. Kin kötü bir duygu ve huy olduğu kadar birçok kötü tutum ve davranışın da başlıca nedenidir.

Kur'an'a göre kinin başlıca kaynağı sapkınlık ve azgınlıktır. Bu nedenle öncelikle kâfirlere özgü bir niteliktir.

Kin duygusunun psikolojik nedenlerini inceleyen İslâm ahlâkçılarına göre yapılan bir kötülüğe karşı koyamamanın, intikam alamamanın yol açtığı öfke kalbe yerleşerek gizli bir düşmanlık duygusuna, kine dönüşür. Bu nedenle kinin başlıca ruhsal kaynağı öfke ve intikam hırsıdır. Kin birçok ruhsal ve ahlâki hastalıkların da kaynağıdır. Bunların başlıcaları hased, ilişkileri kesmek, aşağılamaya çalışmak, gıybet, sırları açıklamak, çeşitli biçimlerde eziyetler yapmak, borç ve benzeri hakları yerine getirmemek, felaketlere sevinmektir. Bunların tümü haram olan ve insanı yüksek ahlâkî niteliklerden uzaklaştıran davranış ve huylardır.
Hz. Peygamber (s.a.s), birçok hadisinde mü'minlerin kinden uzak olmaları gerektiğini belirtir. "Mü'min kin tutmaz" buyuran Hz. peygamber (s.a.s) bir başka hadisinde kin tutmamayı hayırlı insanların nitelikleri arasında sayar. Bu hadise göre, insanların hayırlısının kim olduğu yolundaki soruya "Kalbleri mahmum olan herkes" diye cevap veren Hz. Peygamber (s.a.s), kalbi mahmum olanları "muttaki olanlar, kin ve hasetten temiz olanlar" biçiminde tanımlamıştır

DEEP BLUE
19.05.2010, 21:05
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62685F61665F636162615163616B636A6B63697B9E869769.j pg

Bursaspor şampiyonluk turundan bir görüntü...

Hotaman
19.05.2010, 21:11
Başlığın ilk mesajıyla şu sayfada ki tartışmaların pek alakası yok.

zafer6161
19.05.2010, 21:17
olayı nedense herkes egemene bağlıyor,egemen konusunda ben bursaspor taraftarına hak veriyorum,10 yıl formasını giyeceksin,ekmeğini yiyeceksin plakasını taşıyacaksın,gel üçlü çektir,
aynısını bizden giden futbolcu yapsa küfür etmezmisiniz ????????

mahmuter61
19.05.2010, 23:24
deep blue banada teşekkür ediyorlar neyse zaman gösterecek samimi olmadıklarını ozaman görüşürüz.Bi gir bursa sitelerine yazılanları oku sen kanka ol hatta gökkuşağı spora sende geç bordo yeşil mavi beyaz yanınıza saı kırmızıyıda alın ama işallah ben yanılırım.