PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : "Kalan saglar bizimdir"FATIH TERIM

KESKIN_34
29.08.2005, 16:13
<TABLE height=170 cellSpacing=0 cellPadding=0 width=107 align=left><T>
<T>
<TR>
<TD vAlign=top align=left width="20%">[/url]http://www.sabah.com.tr/2005/08/29/im//A33310B9CC85304987767635b.jpg</TD>
<TD vAlign=top align=left colSpan=2>[url=""] ("")http://img.sabah.com.tr/i/1_pix_beyaz.gif</TD></TR>
<TR>
<TD vAlign=top align=left colSpan=3 height=7>http://img.sabah.com.tr/i/1_pix_beyaz.gif</TD></TR></T></T></TABLE>"Kalan saglar bizimdir"

Milli Takimlar Teknik Direktörü Fatih Terim, 2006 Dünya Kupasi Elemeleri'nde Danimarka ve Ukrayna ile yapacaklari maçlar öncesi kadroda birçok sakat oyuncunun bulundugunu belirterek, ''Maalesef istemedigimiz, beklemedigimiz sakatliklar oldu.Ama kalan saglar bizimdir'' dedi.

Terim, Futbol Federasyonu'nun Beylerbeyi'ndeki Atatürk Egitim ve Arastirma Merkezi'nin bahçesinde düzenledigi basin toplantisinda, adaykadroya 26 futbolcu çagirdiklarini belirterek, ''Su anda o bile az görünüyor. Rüstü, Tuncay, Servet, Nihat, Ömer ve Necati maalesef buruda
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=300 align=right><T>
<T>
<TR>
<TD></TD></TR></T></T></TABLE>bulunamayacak sekilde sakatlar. Bunlara dün Gökhan Zan ve Emre eklendi. Arti Tolga ve Serhat'in durumu bugün veya yarin belli olacak.Bunlarin haricinde bir iki gün içerisinde iyilesebilecek arkadaslar var. Ergün'ün sakatligi sorun olmaz. Kalan saglar bizimdir '' diye konustu.

Besiktasli Ibrahim Toraman'in dün Diyarbakirspor maçindan sonra kafasina demir düsmesini de elestiren Fatih Terim, ''Ibrahim Toraman'in dün aksam soyunma odasinda kafasina demir düsmüs. Bu ancak bizim ülkemizde olur. Bunlari hesap edemezsiniz. Ayrica iki milli takim oyuncusu çarpisti, Gökhan'in burnu kirildi'' dedi.

'ALPAY VE FATIH AKYEL'IN ANTRENMANLARINI DAHI IZLEDIK'

Fatih Terim, Alpay ve Fatih Akyel'in yeniden milli takima alinmasiyla ilgili bazi elestirilerin oldugunun belirtilmesi üzerine sunlari söyledi:

''Bizim izlemedigimiz hiçbir maç yok. Fatih ve Alpay'in antrenmanlari da dahil. Herhangi bir oyuncuyu durumunu incelemeden almis degiliz. Bu iki oyuncudan biri 90'a yakin milli, digeri de Fatih28 yasinda. Bu arkadaslar dünya üçüncülügünde bulunmuslar ve su anda enternasyonel seviyede yarisiyorlar. Biri Yunanistan, digeri Almanya'da oynuyor. Önümüzde 3 maç var. Uzun vadede burada olsak 2008 ve 2010 için sorun olmaz. Oyuna degil, skora oynayacagiz. Herkesin beklentisi Almanya'ya gitmek. Biz de kimden daha fazla faydalanmak istiyorsak onu çagiriz. Milli takim, hak eden herkese açik.''

'KALECILERIMIZE GÜVENIYORUZ'

Fatih Terim, Rüstü'nün yoklugunda kadrodaki genç kalecilere sonsuzgüvenleri oldugunu kaydetti.

Volkan'in hem bugün hem de gelecekte çok önemli bir kaleci olacagini vurgulayan Terim, ''Çok önemli isler yapacak. Özden hep kadroda bulunmus, Orkun ise genç milli takilarda sayisiz defa oynamis.Su anda ligde oynayan kaleciler. Kendileri takip edilmistir. Rüstü omzundan sakat. Yapacak fazla bir sey yok. Volkan, Özden ve Orkun'a sonsuz güveniyoruz. Bazi noktalarda bir takim sakatliklar bazi önemli oyuncularin ortaya çikmasini saglar. Bu da insallah onlardan bir tanesi olur'' seklinde konustu.

'7 PUANIN BIZI GÖTÜRECEGINI DÜSÜNÜYORUZ'

Fatih Terim, Danimarka'nin kendilerini yenmesi halinde Yunanistan'dan daha iddiali olacagini düsündügünü belirterek, ''Danimarka ve Ukrayna maçini kazanirsak sorun yok. Ama 7 puanin da bizi 2006'ya götürecegini düsünüyoruz. Bu kazanamamamiz halinde Danimarka ile berabere kalmamiz demek. Ama amacimiz 3 maçi kazanip, play-off'lara kalmak'' dedi.

Terim, Danimarka maçinda olumsuz bir sonuç alinmasi halinde neler olabileceginin sorulmasi üzerine, sunlari kaydetti:

''Bu ekip disiplinli, ciddi ve uzun bir çalisma ortami için burada. Sadece 3 maça gelmedi. Ama önemini kavradigimiz için o 3 maçi lehimize çevirip Play-off'a kalmak istiyoruz. Aksi taktirde de planlarimiz programlarimiz devam edecek.

O sakat bu sakat fazla negatif bakmayalim. Futbolda bunlar olur. Biraz fazla oldu, önemli oyuncular yok, dogrudur. Ama hiçbir zaman karamsarliga kapilmayalim. Yasadigimiz an Danimarka'yi yenmek istiyoruz. O zaman bu amacimiza yönelelim. Daima pozitif olarak devam edelim. Kadrodaki diger arkadaslarimiz bunu basarabilecek kapasitededir.

Samimi olarak söylüyorum, bu maçi kazanma yüzdemizde hiç degisiklik yok. Hiçbir zaman hayatimda yüzde vermedim. Ama inançli ve kendine olan güveni tam bir teknik heyet görüyorsunuz. Suratimizda ufak bir üzüntü varsa oyuncularimizin sihhatlerinin bozulmasindan dolayi. Gökhan aradi, illa gelmek istiyormus. 'Ilk defa milli takima seçildim ziyaret edebilir miyim' demis. Iddiadan uzaklasmasi halinde cevabi verecek olan yine biziz. Hiçbir kaygimiz yok. Keske bütün oyuncular hazir olsaydi da biz de seçmekte zorlansaydik. Aslan gibi oynayacagiz, bakalim iki yumurtadan hangisi kirilacak. Bu eksikler bizi daha da hirslandiriyor. Insallah bazi oyuncular sakatliklarin çoklugunda firsati kullanirlar ve Türk futbolu oyuncu kazanir. Pozitifne çikarabilir ona bakiyoruz. Karamsar tablo çizebilirdik, kimse itiraz etmezdi, ama bu bizim ortaya sürdügümüz sebep olmaz. Hep bir 11var. Bu 11 çikar kendine yakisani, formasini yakisani oynar. Sonuç ne olursa olsun çikar cevap veririz, hesap veririz neyse. Karsimizdaki takimin ciddiyetini biliyoruz. Zekiyiz, yürekliyiz ve tecrübeliyiz. Bugibi zamanlarda neler yaptigimiz ortadadir. Bunu tekrarlamak niyetindeyiz.''

"FUTBOLUMUZUN TEMPOSU VE KALITESI ARTACAKTIR"

Milli Takimlar Teknik Direktörü Fatih Terim, istedikleri oyunu su anda oynamalarinin zor oldugunu söyledi. Fatih Terim, Futbol Federasyonu'nun Beylerbeyi'ndeki Atatürk Egitim ve Arastirma Merkezi'nin bahçesinde düzenledigi basin toplantisinda, bazi oyuncularin sakatliklarinin geçmesine karsin fizikolarak hazir olmadiklarini vurgulayarak, ''Yüzde yüz sakatligi geçmis bir oyuncu için haber sevindiricidir. Ama sakatligi boyunca fizik kalitesinden geri kaldigi için yüzde yüz diyemeyiz. Tempolu, baskili ve dar alanda agresif oyunu bazi arkadaslarimizin bu fizik gücüyle oynamalari zor. Zamana ihtayaçlari var ama bizim zamanimiz yok. Belki ileride olacak. Her geçen gün futbolun temposu ve kalitesi artacaktir'' diye konustu.

Danimarka maçini geçmeleri durumunda play-off'a kalacaklarina inandigini vurgulayan Terim, ''Danimarka'yi geçersek her tarafa gideriz. Ne Ukrayna'dan ne de Arnavutluk'tan çekiniyoruz. Play-off'da da Fransa veya Italya gibi takimlarla karsilasabiliriz. Buna ragmen biz buralari geçtikten sonra gideriz'' dedi.

Terim, bir soru üzerine, kendisinin her zaman futbolun ön planda olmasini istedigini kaydederek, ''Ama su kisa dönemde iyi futbol olmadigi zaman affedici olabiliriz. Hayatim boyunca güzel futboldan ödün vermedim ama simdi iyi futbol için zamana ihtiyacimiz var'' diye konustu.

Kötü bir sonuçta Avrupa'nin kendisine bakis açisinin ne olacagininsorulmasi üzerine Terim, ''Avrupa'dakilerin bakis acisi iyidir, kötü olmaz. 'Son 3 maçta geldi ne yapsin' derler. Ama buradakileri bilemiyorum tabii. Herkesten fazla istiyoruz 2006'ya gitmeyi. Inaniyorum ki insallah hep beraber Danimarka maçindan sonra çok daha güzel seyler konusuruz'' dedi.

'RAKIPLERI HEPSINI IZLEDIK'

Terim, ekibinin Danimarka'yi, Ukrayna'yi ve Arnavutluk'u izledigini, tüm takimlari ümit milli takimlarina dek izlediklerini söyledi. Danimarka'nin, bireysel olarak en önemli takimlarindan biri oldugunu kaydeden Terim, söyle devam etti:

''Ingiltere ile yaptiklari hazirlik maçindaki skor o oyunun yansittigi skor degil ama bugün Ingiltere'yi 4-1 yenmek önemli bir basaridir. Danimarka'nin 22 oyuncusu da Avrupa'nin en iyi takimlarin da oynayan oyunculardir. Grubumuzun en iyi takimlarindan biridir. Hiçbir rakibi abartmadan düsünüyor ve her takimi ciddiye aliyoruz. 3 maçi minumum risk maksimum performansla oynamak zorundayiz.'' Terim, 1 antrenman yaparak çiktiklari Bulgaristan maçinda da önemli pozitif sonuçlar çikardiklarini, yedikleri goller disinda çok gol pozisyonu üreten bir takim olduklarinin ortada oldugunu söyledi.

Cumartesi günü BJK Inönü'de herkesin renginin kirmizi-beyaz olacagini kaydeden Terim, sunlari söyledi:

''Seyircilerin bu sekilde bakmasi bizi çok sevindirir. Oyuncularinhatalarini hos görsünler. Seyircimizin oyuncularla bütünlesmesi çok önemli. Futbolda hersey var. Zaman zaman olmayacak isleri, alinmayacaksonuçlari seyircimizin çoskusuyla almisizdir. Onlara çok ihtiyacimiz var. Oyuncularimizi affedici rolde olan herseylerini hosgören seyirciye ihtiyacimiz var. Sevincimiz hepimizin sevinci. Onlara güveniyorum bastan sona kadar oyuncularimizi atesleyeceklerdir.'' Terim, milli takimin kaldigi yeni otelin yalnizca kendilerine ait oldugunu, baska kimse bulunmadigini ve futbolcularin dinlenmesi açisindan çok güzel bir ortam bulundugunu söyledi.

DOKTOR DINÇ, BILGI VERDI

Terim'in basin toplantisinda yer alan (A) Milli Takim Doktoru Cengiz Dinç, sakat futbolcular hakkinda bilgi verdi. Dinç, sunlari söyledi:

''Emre'nin sag arka adalesinde maçta 20. dakika zorlanma olup çikmis. Dün kendisiyle ve takim doktoruyla konustuk. Bugün MR'i çekilecek. Ilk izlenimler bu maçlara zor görünüyor. Serhat, maçtan sonra antrenmanda sag arka üst adalesinde sorun olmus. Kulübünden verilen bilgiye göre, 1 santimetreye yakin yirtik var. Kendisi bugün gelecek ve durumunu degerlendirecegiz. Ancak zor gözüküyor.

Ergün'ün sol ayak parmaginin sirtinda enfeksiyon var. 1-2 antrenamana katilamaz ama maça yetisebilecek gibi gözüküyor. Tolga'nin her iki asil tendonunda asiri zorlanmaya bagli sorun bulunuyor. 1 haftadir idman yapmiyor, kamp süresince antrenmanlara çikartip, durumunu görerek karar verecegiz. Selçuk, Hasan ve Ibrahim Toraman da ufak tefek problemler var ama maça yansimaz.'' Terim'in basin toplantisinda, antrenörler Müfit Erkasap, Oguz Çetin, Mehmet Özdilek ve Eser Özaltindere de hazir bulundu. Edited by: KESKIN_34

Keleşoğlu
01.09.2005, 18:44
o sakatlar biraz fatih kadar delikanli olsunlarda milli takim icin sakat sakat oynasinlarsmileys/smiley7.gif

mini FaNaTiK
01.09.2005, 18:54
o sakatlar biraz fatih kadar delikanli olsunlarda milli takim icin sakat sakat oynasinlarsmileys/smiley7.gif smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifcok dogru demissin kardesim

KESKIN_34
02.09.2005, 10:15
o sakatlar biraz fatih kadar delikanli olsunlarda milli takim icin sakat sakat oynasinlarsmileys/smiley7.gif smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Tmac61
02.09.2005, 11:58
Kafayi yemis terim de bula bula sag kanat için akyel kazmasini çagirmis...

Bi tugay eksik simdi takimda...

KESKIN_34
02.09.2005, 14:53
tugayi cagirmislar veda icin gitmemis

Emir BAYRAK
02.09.2005, 15:52

Keskin o olay tam anlamiyla öyle degil...Tugayla görüsülmüs Evet fakat ilk hazilik maçinda takima veda edecek diye biliyorum...

KESKIN_34
02.09.2005, 17:23

Keskin o olay tam anlamiyla öyle degil...Tugayla görüsülmüs Evet fakat ilk hazilik maçinda takima veda edecek diye biliyorum... ben ole biliodum bilmiyorum adam 5 yil daha oynarim dio o zamn gelsin milli takima

fairless-666
02.09.2005, 18:52
bravo kardesim. ama biseyi unutmussun. fatih TRABZONSPORLU. diger korkaklarin takimlari malum. onlar istanbul hanimefendilerismileys/smiley7.gif