PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Basketbol Takımımızın Yeni Adı : Trabzonspor Medical Park

KAUNAS
11.05.2010, 00:28
Medical Park ile yapılan sponsorluk anlaşması gereği yeni sezonda Beko Basketbol Ligi’nde “Mecidal Park Trabzonspor” adıyla mücadele edeceklerini belirten Doğan Hakyemez, “Barcelona'nın isminin önünde de Regal var. Bizim ismimizin önünde de Medical Park olacak” dedi.

2010-2011 sezonunda Beko Basketbol Ligi’nde mücadele etme hakkını kazanan Trabzonspor'da Genel Direktör Doğan Hakyemez, 1. Lig’de “Medical Park Trabzonspor” adıyla mücadele edecekleri belirtirken, 4-5 yıl sonra da şampiyon olacaklarına inandığını söyledi.
Türkiye Basketbol İkinci Ligi'nde (TB2L) şampiyon olarak Beko Basketbol Ligi'ne yükseldikleri için mutlu olduklarına değinen Hakyemez, “Başkanımız Saner Ayar’ın hayali olarak kurulan Trabzon Basketbol Kulübü ve onun bugüne kadar Trabzon’a sağladığı maddi ve manevi destek, bu başarının en önemli etkeni. 3 sene önce kurulan bu takım, kısa sürede bu noktaya geldi. Tabii bu başarı kolay olmadı. Bir çok zorluk yaşandı. Sporcularımız ve teknik heyet yanında tüm yöneticilerimize, sponsorlarımıza teşekkür ediyoruz. Tabii bu arada taraftarımızı da unutmamak gerek. Bizi hem evimizdeki hem de deplasmanlardaki maçlarda müthiş şekilde desteklediler. Onların da bu başarıda büyük payı var” dedi.
29 Ocak’ta Trabzonspor’dan kendisine teklif geldiğinde 'sağlam bir mali yapı oluşturabilirsek gelirim' yanıtı verdiğine değinen Hakyemez,“Medical Park'ı sponsor olarak buldum. İşin maddi kısmını halledince takımın Genel Direktörlüğü’ne geçtim. Ben gelene kadar Başkan Saner Ayar ile arkadaşları, takımın bütün mali gücünü üstlenmişler. Biraz borçlar vardı. Medical Park sponsorluğundan sonra maddi hiçbir sorun kalmadı. Antrenör sadece işiyle ilgilenmeye başladı. Oyuncular da daha iyi konsantre oldular. Medical Park’ın yanında da hizmet sponsorları aldık. Sunexpress, AND1, GNC ve son olarak Sarar. Bütün bu sponsorlara da teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Beko Basketbol Ligi’nde 4-5 sene sonra şampiyonluk hedeflediklerine değinen Hakyemez şöyle devam etti:

Hazmede hazmede bir yerlere gelmek lazım. Takımın alt yapısını doldurmadan zirveyi kovalamak yanlış olur. İlk sene ilk 6 içinde oluruz, Avrupa kupalarına gideriz. Diğer iki sene yukarıyı zorlarız. Trabzonspor, 4-5 sene içinde Beko Basketbol Ligi'nde şampiyon olur. Tabii bir de bunun maddi bölümü var. Şampiyonluğa oynayan takımın bütçesinin en az 5 milyon dolar olması lazım. Bu da hemen halledilmesi zor gibi gözüküyor. Nereden bakarsanız bakın altyapısıyla bütçesiyle takımın oturması için 3 seneye ihtiyaç var.
TB2L’de başarılı olan ve Trabzonspor’u Beko Basketbol Ligi’ne taşıyan takımın temel oyuncularının kadroda kalacağını belirten Doğan Hakyemez, “Kadromuzu 3-4 yabancıyla takviye edeceğiz. 1-2 de Türk alırsak, yeterli bizim için. Takımımdan memnunum” dedi.

TB2L Final Grubu’nda İstanbul’da 5 bin kişilik seyirci önünde oynadıklarına değinen Hakyemez, “Seyircimize teşekkür ediyoruz. Bizim hiçbir yerde taraftar sorunumuz olmadı. Trabzon'da salonumuz doldu. 7 bin 500 kişilik salonumuz bitiyor. Gelecek sezon orada oynayacağız” diye konuştu.

Trabzon’da bir altyapı hamlesi yapacaklarına da değinen Hakyemez, “Altyapı ile ilgili sıfırdan işe başlayıp 3 sene zarfında Trabzon’un oyuncu potansiyelini mutlaka artıracağız. Bunu gerçekleştirmek için haziran ayından itibaren açacağımız okullar ve sahalar bu işi gerçekleştirme yolunda ilk adım olacak. Tüm Trabzon’lu gençleri bu okullara katılmaya davet ediyorum. Bir gün elbette biz Trabzon’dan ayrılacağız ama giderken Trabzon’dan yetişmiş antrenör ve oyuncuları mutlaka Trabzon’a kazandıracağız” dedi.

http://www.trabzonsporbasket.com/Detay.aspx?Id=780

Osman Yavuz
11.05.2010, 00:43
Önemli bir haber.Yatırım büyük olacak o zaman.Gerçi Medical Park bunun karşılığında ne kadar para verecek onu bilemiyorum.

Oğuz ZEYTİN
11.05.2010, 06:01
Dünyanın her yerinde böyle. Umarım değişik tepkiler çıkmaz ( Trabzonspor adının önünde olmasın gibi)...

Hayırlı olsun. Önemli bir olay.

Burçak
11.05.2010, 09:01
Efes kapanıyor!

http://fanatik.ekolay.net/Efes-kapan..._28_175869.htm (http://fanatik.ekolay.net/Efes-kapaniyor_3_Detail_28_175869.htm)

peker61
11.05.2010, 10:38
Sponsor olmadan bekoda kesinlikle başarılı olamayız iyi olmuş hayırlı solsun ..

Travelair
11.05.2010, 10:56
Dünyanın her yerinde böyle. Umarım değişik tepkiler çıkmaz ( Trabzonspor adının önünde olmasın gibi)...

Hayırlı olsun. Önemli bir olay.

Üzgünüm ama ben buna itiraz ederim. Pınar Karşıyaka dışında diğer takımların isimleri önde geliyor. Bence doğrusu da bu. Medical Park bize sadece sponsor. Takım Trabzonspor. Trabzonspor'un ismi önce gelmeliydi

Hekimoğlu
11.05.2010, 11:11
Trabzonspor Medical Park olmalı.

Hekimoğlu
11.05.2010, 11:13

Hayırlı olsun. Önemli bir olay.Fenerbahçe ÜLKER,Beşiktaş ColaTurka,Galatasaray Cafecrown ??

Murat'
11.05.2010, 12:05
Bence sponsor isimi Trabzonspor'dan sonra gelmeli.

EROS87
11.05.2010, 12:30
sponsor ismimin önce veya sonra olmasının fazla bir espirisi yok.

bkz: (regal barcelona, lottomatica roma, pınar karşıyaka)

Mustafa Çolak
11.05.2010, 12:50
Sevindirici Bir Haber, Hayırlı Olsun.

KAUNAS
11.05.2010, 12:59
İsmin sonra veya önde olması pek bir şey fark etmez.
Nasıl olsa Trabzonspor diye anılacak takım.
Tıpkı Türkiye'deki diğer sponsorlu takımlar ve avrupanın en büyük takımlarının anıldığı gibi.

Dursun Kaplan
11.05.2010, 13:41
Hayırlı olsun.

Recep Alkan
11.05.2010, 13:47
Efes kapanıyor!

http://fanatik.ekolay.net/Efes-kapan..._28_175869.htm (http://fanatik.ekolay.net/Efes-kapaniyor_3_Detail_28_175869.htm)

Sende aynı şeyi mi düşündüm bilmiyorum ama, acaba diyorum Burçak :)

bekir61
11.05.2010, 14:23
trabzonspor önde olmali

zafer6161
11.05.2010, 16:07
orta yol bulunur :D

medikal trabzonspor park...gibi

Murat'
11.05.2010, 16:29
Bu arada Medical Park Beşiktaş'ın bayan voleybol takımına da isim sponsoru olacakmış.

Canberk
11.05.2010, 17:55
Sende aynı şeyi mi düşündüm bilmiyorum ama, acaba diyorum Burçak :)

Abi aynı şeyi düşünmüşüz evet birden şok oldum :p

İlker Akçay
11.05.2010, 18:03
orta yol bulunur :D

medikal trabzonspor park...gibi

Abi uzun zamandır takip ediyorum ama yazmıyordum sen var ya bir numarasın :)

zafer6161
11.05.2010, 18:17
Abi uzun zamandır takip ediyorum ama yazmıyordum sen var ya bir numarasın :)

ne gibi:confused:

İlker Akçay
11.05.2010, 19:08

yanlış anlama abi:) senin bu yorumların var ya ölüyü diriltir o manada harika yorumlar yapıyon :)

İsmail Alkan
11.05.2010, 19:36
Zafer senden basketbol ile ilgili genel bir yorum ve değerlendirme bekliyoruz :)

Burçak
12.05.2010, 00:04
:D
Zafer bu aralar yoğun İsmail abi.
Şuan bir site hazırlığında.
Benden duymuş olma .. Sitenin Adı BasketTrabzon olacakmış :eek:
Maçlar ile alakalı Makalelerini sadece orada paylaşacakmış.
Ama sakın benim söylediğimi deme :cool:

zafer6161
12.05.2010, 08:53
en kısa zamanda yorumlarımla sizlerle olacağım..
bekleyin :D

Cengiz Çubukcu
12.05.2010, 09:03
Ben de ismin Trabzonspor Medikal Park olması gerektiğini düşünüyorum....ama ille de Medikal Park önde olsun deniyorsa da ortalığı yangın yerine çevirmem...

Murat'
12.05.2010, 09:06
Türkiye'de bir tek Pınar Karşıyaka örneği var o da yerlerini değiştirince pek hoş durmuyor ondandır.Trabzonsporspor ismi kesinlikle önde olmalıdır bana göre.

Oğuz ZEYTİN
12.05.2010, 09:57
Kinder Bologna
Regal Barcelona
Stefanel Milano
Opel Skyliners
Armani Jeans Milano
Unicaja Malaga
TAU Ceramica
Asseco Prokom
Montepaschi Siena...

Bunlar Avrupa'dan örnekler. Adamlar başarılı oldu mu? - Oldu.

Siz hala kendinizi fb, bjk, gs ile kıyaslayın.

Sponsor bulmuşsunuz şu ortamda. Adı önde mi arkada mı olsun diye muhalefet ededurun.

Sabri Kurban
12.05.2010, 10:06
Evet arkadaşlar Avrupa'da sponsor ismi takım isminden önce gelir ki takım ismi vurgulansın. İsime takılmayın fazla.

Burçak
12.05.2010, 12:08
Herkes gibi öndemi arkadamı olsun diye tartışmıyorum.
Sadece Trabzonspor olsun istiyorum.
Ama istemekle olmuyor.

Basketbolun kurallarını bilmeyenler , takip etmeyenler (ben, vb.) şuan Saner Ayar ve ekibi, mücadelesi sayesinde BEKO basketbol takımı hediye etmiştir bizlere.
yani onlar bilmiyormu bu Medical parkın başta mı sondamı olması gerektiğini.
Sıfırdan bir takım yaratıp Bekoya çıkaranlara güvenmekten inanmaktan başka yapacak bir şeyimiz yok.

Dua edelim ki Saner Ayar geldi bu işe sarıldı inandı ve İsminin önde mi geridemi olduğunu tartıştığımız bir BEKO takımı yaratıldı.
Saner Ayar o isim başta olacak demişse bildiği vardır.
Ben ondan iyi biliyorum diyebilecek bir babayiğit varsada soruyorum ona.
Bugüne kadar neredeydin? biz 5 kişi salonda maç izlerken destek verirken neredeydin Bölgesel ligde...

Badaloğlu
12.05.2010, 12:15
Kinder Bologna
Regal Barcelona
Stefanel Milano
Opel Skyliners
Armani Jeans Milano
Unicaja Malaga
TAU Ceramica
Asseco Prokom
Montepaschi Siena...

Bunlar Avrupa'dan örnekler. Adamlar başarılı oldu mu? - Oldu.

Siz hala kendinizi fb, bjk, gs ile kıyaslayın.

Sponsor bulmuşsunuz şu ortamda. Adı önde mi arkada mı olsun diye muhalefet ededurun.

Bencede çok büyük sorun olmasın bu... Nedir yani? sanki sahaya çıkacak oyuncular bizim oyuncular değilde, hastane personelinden çıkacakmış gibi davranıyoruz.Sonuçta kendi forma renklerimiz ve oyuncularımızla sahada mücadele edeceğiz.Daha neyin peşindeyiz?

Gerçi şaşırmamak lazım, bu şehrin tamının renklerini bile belirlerken kaç sene tartışmış büyüklerimiz.

pazarkapılı
12.05.2010, 12:30
sadece meraktan soruyorum;vakıfbank güneş sigorta türk telekom takımında hangisi takım iismi hangisi sponsor ismidir?....

Hekimoğlu
12.05.2010, 12:31
Trabzonspor Medikal Park olunca sponsor ne kaybediyor sponsor olmasın diyen mi var ??

ilhan
12.05.2010, 12:42
Sadece Trabzonspor olarak kalsın isterdim. :) Hayırlı olsun diyorum.

Faik Yılmaz
12.05.2010, 13:30
Futbol takımlarına göre basketbol takımlarının gelir imkanları çok sınırlı....

Bu yüzden sponsorluk çok önemli gelir elde edebilmek için.... Daha büyük bir firmayı arzulasamda bu girişimi olumlu buluyorum ve kutluyorum....

Mucahid Erdogan
12.05.2010, 14:25
kesinlikle trabzona bu lazımdı ve güzel bir anlaşma olmuş inş. sayın hakyemezin dediği gibi 4-5 seneye kadar şampiyon oluruz :D

Burçak
12.05.2010, 19:12
Yahu Saner Ayar bile her fırsatta Medical Park'a teşekkür ediyor.
Açık ve seçik ortada birşey var. Sponsor olmadan Basketbol zor.
hele Trabzonda!
Bize destek çıkan Medical Park'a teşekkür edelim öncelikle.

ÜNAL
12.05.2010, 19:20
Hayırlısı olsun.

http://www.e-haberajansi.com/client/upload/medical_park-logo-47de3a05a3-seeklogo_com.gif

Asi Çaykaralı61
12.05.2010, 19:27
Takımımız için yeni sponsorlarımız hayırlı olsun

ma5561
12.05.2010, 20:31
tam benim düşündügüm gibi onde arkada farketmezben her zaman yazıyorum hadi trabzonlu holdingler gosterin kendinizi ulusoytrabzonspor bayan basketbol olsun veya agaoglu trabzonspor erkek voleybol takımı olsun daha cok artırılabilir.hayırlı aksamlar herkese

erolizmts
12.05.2010, 22:32
Sonuçta Regal Barcelona ile bir maç yapacaksak, Regal'le oynuyoruz abi demeyecek kimse. Galatasaray maçında Cafe Crown ile oynuyoruz da demeyeceğiz. Trabzonspor isminin önünde ya da arkasında olması önemli değil. Sonuçta Trabzonspor'dur.

Ilelioglu
12.05.2010, 23:50
Hayirli ugurlu olsun, isim o kadar önemli degil yeterki Trabzonspor'un adi da gecsin...:D

Önemli olan Sponsor...;):)

pReN@_61
12.05.2010, 23:56
Hayırlı olsun.

Oğuz ZEYTİN
13.05.2010, 02:11
Herhalde "önü-arkası" tartışmasına son vermişizdir.

Artık hepimizin şunu dillendirmesi gerekir:

Eyy Medical Park!

Antalya, Batman, Bursa, Elazığ, Gaziantep, İstanbul, Ordu, Samsun, Tokat, Uşak ve Van'dan sonra -orada yaşamasam da- TRABZON'a da kaliteli bir sağlık merkezi kazandır artık...

Kentin gelişmesinde sporun yanısıra eğitim, ekonomi ile sağlık kuruluşlarının da nicelik ve niteliği artırılmalıdır.

Kelimelerin yerleriyle uğraşan arkadaşlarla umarım bu talep için ortak paydada buluşabiliriz.

Adem Hotaman
13.05.2010, 03:57

Eyy Medical Park!

Antalya, Batman, Bursa, Elazığ, Gaziantep, İstanbul, Ordu, Samsun, Tokat, Uşak ve Van'dan sonra -orada yaşamasam da- TRABZON'a da kaliteli bir sağlık merkezi kazandır artık...

Kentin gelişmesinde sporun yanısıra eğitim, ekonomi ile sağlık kuruluşlarının da nicelik ve niteliği artırılmalıdır.

Kelimelerin yerleriyle uğraşan arkadaşlarla umarım bu talep için ortak paydada buluşabiliriz.
bigben %100 sana katılıyorum bu konuda hatta acıbadem de trabzon a yatırım yapabilir.
birde diğer türk takımlarımızın logolarına baktım hepsinin logusunun altında sponsorları var bizimkide öylemi olacak.

macka61
13.05.2010, 15:28
çok doğru söylemişsin kardeşim sponsoru olduğu şehire bir tane sağlık merkezi yapsın

Hamdi Karamahmutoğlu
13.05.2010, 17:26
Fazla şekile takılıp kalmamak gerek.
Hayırlı olsun, çok sevindim.

LazAnisT
15.05.2010, 00:41
Son günlerde yaşanan isim krizinden sonra Efes Pilsenle birşelmesini umud ediyordum ama olmadı:rolleyes:

Canberk
15.05.2010, 00:53
Teşekkürler Medical Park ...

samet aslan
15.05.2010, 02:18
bencede önce trabzonspor olmalı ama genede tşk medıcal park buyuk bı sponsor....

Sertan Danışer
15.05.2010, 09:31
sadece meraktan soruyorum;vakıfbank güneş sigorta türk telekom takımında hangisi takım iismi hangisi sponsor ismidir?....

vakıfbank ve türk telekom ligde ayrı ayrı oynayan takımlardı güneş sigorta birkaç sene önce vakıfbankın sponsoru oldu ve geçen sene iki kulubün birleşmesiyle vakıfbank güneş sigorta türk telekom ismi oluştu

Oğuz ZEYTİN
15.05.2010, 11:11
vakıfbank ve türk telekom ligde ayrı ayrı oynayan takımlardı güneş sigorta birkaç sene önce vakıfbankın sponsoru oldu ve geçen sene iki kulubün birleşmesiyle vakıfbank güneş sigorta türk telekom ismi oluştu

* (Başlık amacından sapmasın)

Arkadaşım bu verilerin kısmen hatalı.

Yıl 1986... Güneş Sigorta Spor Kulübü kuruluyor.

Yıl 1999... Vakıfbank ile Güneş Sigorta birleşiyor.

Yıl 2009... Türk Telekom kulüp yatırımlarını zamanla dış desteğe çevirmeye başlıyor ve takmını lağvedip Güneş Sigorta Vakıfbank ile birleşiyor.

Yani kök, Güneş Sigorta'dır.

Cengiz Çubukcu
15.05.2010, 11:20

Eyy Medical Park!

Tokatta var, Batmanda var Trabzonda yok ha.... herhalde bu sponsorluktan sonra acilen bu yatırımı gerçekleştirirler....

Oğuz ZEYTİN
16.05.2010, 17:19
İsim önde mi arkada mı olsun diyenler!

Günlerdir, çıt çıkmıyor.

Medical Park, Trabzon'a sağlık merkezi yatırımı yapsın dedik, ses veren yok.

Ben Trabzon'da yaşamıyorum.

Ancak sadece transfer edilecek oyuncuları bile düşünsek, çocuğuna eğtim verebilecek kuruluşlar, donanımlı sağlık merkezleri, gezip dolaşacağı eğlence yerleri lazım bu kente.

(Şahsi düşüncem: Bir Üretim planlamacısı olarak, yöreye fabrikalar kazandırılmalı, bacalar tütmeli, gençlere istihdam alanı yaratılmalı. Ancak konu bu değil).

Haydi Bordo Mavililer, bunu talep etmeyeceğiz de ne isteyeceğiz.

Nazımız geçsin bari bu konuda.

Haydi...

yldz_yn
21.05.2010, 14:21
medical park galatasaray bayan basket ve bayan voleybol takınmlarına sponsor olup herbirine 4-5 milyon dolar yıllık bütçe verecekmiş bizede senede yıllık 2-3 milyon dolar diye biliyoruz burda bi saçmalık yokmu yoksa bizle beraber 2 ligte bile adını duyurdu nerde olsa reklamını yapıyoruz destek vermeye çalışıyoruz trabzonlu olduğuda bilininiyor salonunu yanına hastaneyide katiyen bekliyoruz ama bu kafa karıştırdı destek olda bizden niye fazla bayan basket bizden daha fazla reklammı yapar allah allah

Murat'
21.05.2010, 19:14
Medical Park acayip bir atılım içine girmiş.Meical Park'ın Galatasaray Bayan Basketbol ve Bayan Voleybol takımına sponsor olacağı konuşuluyor.Ayrıca Beşiktaş'ın Erkek ve Bayan Voleybol takımları için de sponsor olacağı konuşuluyor.

amour_61
23.05.2010, 01:27
sponsor isminin takım isminden önce olduğunu hangi Trabzonspor taraftarı kabul edebilir anlamış değilim. Bu yanlışın bir an önce düzeltilmesi gerekir illa sponsor şartsa takım isminden sonra gelsin olmayacaksa Trabzonspor ismi hisselerini medical parka devretsin onlar ankarda istanbulda nerde oynacaklarsa oynasınlar artık.

Oğuz ZEYTİN
23.05.2010, 09:16
Adamlar sana destek olmuş, bütçenin %60-70'ini oluşturmuş, teşekkür edeceğin yerde pişmiş aşa su katıyorsun.

Al, bak bunlar Avrupa'daki Euroleague takımlarından bazıları...

Yani Avrupa'nın en iyi takımlarından (eski ve yeni) birkaçı...

"Kinder" Bologna
"Regal" Barcelona
"Stefanel" Milano
"Opel" Skyliners
"Armani Jeans" Milano
"Unicaja" Malaga
"TAU Ceramica" Baskonia
"Asseco" Prokom
"Montepaschi" Siena...

İlker Akçay
23.05.2010, 09:41
isim önce gelse ne olur sonra gelse ne olur.hangi Trabzonspor taraftarı medical parkın önce gelmesini kabul edebilirmiş.Ya bırakın bu işleri başarı gelmesi önemli sonuçta.Bigben'de örneklemiş zaten euroleague deki takımları.

senol 6116
24.05.2010, 10:42
Takımın ismi neden "Medical Park Trabzonspor"oldu.Doğrusu "Trabzonspor Medical Park" olmalıydı.Kulüp ismi destekçi firma isminden önce gelmeli.3 istanbul kulübü basket takımları kulüp ismini firma isminden önce kullanıyor(FB Ülker,GS Cafe crown,bjk cola turka)
Ligler başlamadan bu durumu düzeltmeliyiz.

senol 6116
24.05.2010, 10:46
Bigben in örneği Avrupa için geçerli,belki doğrusu da bu.Fakat benim karşı olduğum İstanbul takımlarının kendi isimlerini firma adının önünde kullanması,bizde bunun tersinin olması,bence bu konuda taviz verilmemeliydi.

Oğuz ZEYTİN
24.05.2010, 11:04
İstanbul takımlarının (bjk-fb-gs) basketbolda herhangi bir başarısını duydunuz mu?

Ülker ligden çekilmeseydi o sponsor desteklerini bulamazlardı bile.

Hele BJK ve GS'ye verilen 5 yıllık maddi destekler o kulüplerin yanlış planlamaları sebebiyle 1-2 yılda heba oldu.

Ligi takip ediyorsanız, BJK'nın senelerdir, ligin ortalarına doğru ödeme zorlukları çektiğini biliyorsunuzdur. Yabancıların takımı bırakıp gittiğinden haberdarsınızdır.

Size isim de vereyim: Mario Austin, Lonny Baxter, Stanojevic... Bunlar sadece birkaçı...

"Taviz" mevzusuna gelirsek...

Trabzonspor adının önünde bir markanın olmasından rahatsızlık duymak başka birşey, bu durumu uygulayanları taviz vermekle nitelendirmek başka...

Neden olaya şöyle bakmıyorsunuz?

2 yıl içinde birinci lige çıkmış bir takım... TS ana bütçesinden pay almadan tamamen sponsor ve basketbol şubesi tasarruflarıyla buraya gelmiş.

TBL'de ise 4-5 M $ bütçe planlanmış ve bunun yarısından çoğu ana sponsordan sağlanmış. Amaç ne?

Şehrimize yeni heyacanlar yaşatmak...

Başarılarımıza yenilerini eklemek...

Bu niyetlerle yola çıkılmış, tüm basketbol camiasının dikkati çekilmiş yapılan transferlerle, vizyonla, hedefle, salon inşaasıyla, yönetim biçimiyle, teknik heyetiyle...

Ve bunlara rağmen çıkıp "yok efendim adı neden TS'nin önündeymiş?" demek hiç de hoş durmuyor.

Yapılanlara teşekkür edeceğinize, neyle uğraşıyorsunuz Allah aşkına!?

Bırakın şu İstanbul takımlarına özenmeyi... Futbolda da kendi değerlerimizi yitirip onların başarısız kopyası olmaya başladığımızdan beri mutsuz değil miyiz?

Daha bu sezon bunu yaşamadık mı?

Son söz: Ben de bir TRABZONSPOR taraftarıyım, hem de bağlılığı, tutkusu, inancı, desteği sorgulanamayacak kadar...

Ve bu olayı asla "taviz olarak görmüyorum"!

Önünde de arkasında da olsa DESTEK VERİP teşekkür ederim emeği geçenlere...

NOT:
Şu isim hususuna takılıp kopardığımız fırtınaları sponsorumuzdan Trabzon'a sağlık merkezi kurması noktasında da tekrarlayabilsek. Bu şekilde bir kamuoyu oluştursak ne güzel olur değil mi?

Ama sanırım polemik yaratmak, taş üstüne taş koymaktan daha tatlı bazılarımız için...

Saygılar...

Sabri Kurban
24.05.2010, 11:19
Avrupa'daki örnekler olmasa bende isme takılabilirdim ama avrupada bu böyle. Yani isime takılmaya gerek yok.

Ufuk Bayraktar61
28.05.2010, 00:00
galatasarayda medical parkla anlaşmış. en önemlisi galatasarayın isminin galatasaray medical park olması yani galatasaray başta bizimkisi gibi değil...

ESER
28.05.2010, 00:06
sukurler olsun ki hacisalihoglu ve turevlerinin eli basketbol subesine uzanamiyor ve isler iyi gidiyor..

bravo saner .. yazanecilere yoneticilik ve baskanlik nasil yapilir gosterdigin ve basarili cizginden dolayi tebrikler.

macka61
28.05.2010, 00:10
medical park gs sponsorluklar için 16 milyon dolar verecekmiş hürriyette yazıyor

28TS61
28.05.2010, 00:42
medical park gs sponsorluklar için 16 milyon dolar verecekmiş hürriyette yazıyor

bende tam bunu yazmak icin girmistim.

bize ne kadar veriyor acaba? gene bizi keklemislerdi 4-5 milyonla.
zaten bize gelince para yok 3 eziklere para sacarlar

Miraç Atalay Çiftçi
28.05.2010, 01:04
Parasını bilmem ama iyi biliyorum ki M.P olmasaydı çıkmamız mucizeydi.
Elbette ligde tutunmak için büyük bir destek verecekler.
Sonra kafaya oynadıkça gelirimiz artacaktır.
Gs Basketbol takımı ile Trabzonspor basketbol takımını aldığı sponsorluk olarak karşılaştırmak çokta reel değil.

Muhammet*
28.05.2010, 01:32
Sponsorun isminin önde olmasını ben de hoş bulmuyorum ama sonuçta kazanılan kupalar hastaneye değil bizim müzemize gidecek. :)

Ufuk Bayraktar61
28.05.2010, 01:48
sanırım medical park galatasarayın erkek basketbol takımı yanında bayan basketbol takımına ve bayan voleybol takımınada sponsor olacakmış..eğer sözedilen ücret doğruysa ki çok büyük para diğer branşlarlada anlaşılmıştır diye düşünüyorum...

Oğuz ZEYTİN
28.05.2010, 10:12
Biz destek verip salonu doldurursak, dolayısıyla başarılı olup kendimizden bahsettirirsek gelecek yıllarda sponsor gelirlerimiz artar; yani iş biraz da bizlerle alakalı...

Ayrıca gsnin, fbnin diğerlerinin kopyası olmaya çalışmak da son derece manasız. Bize ne onlardan...

Hem siz yatırımcı olsanız, lige yeni çıkmış, ne yapacağı pek de belli olmayan bir takıma destek verirken temkinli davranmaz mısınız

Söz konusu paralar cepten; iki dudak arasından olduğu gibi kolay çıkmıyor.

Buna rağmen çabalarından ötürü, yönetim ve genel menajerimiz büyük bir tebriği hak ediyor.

Şu sponsor adının TS'den önce gelmesine muhalf arkadaşlardan birirsi bunun mantıklı bir izahını yaparlarsa da memnun olurum. Neymiş rahatsızlık yaratan husus, bir anlayalım...

Sahadaki takımın kalitesini mi etkiliyor/

Oyunculura ödemeler mi hızlanıyor/

Maçları daha mı farklı kazanacağız/

Ya da taraftar desteği mi azalacak/... vs. vs.

Murat'
28.05.2010, 10:45
sanırım medical park galatasarayın erkek basketbol takımı yanında bayan basketbol takımına ve bayan voleybol takımınada sponsor olacakmış..eğer sözedilen ücret doğruysa ki çok büyük para diğer branşlarlada anlaşılmıştır diye düşünüyorum...

Sponsorluk içerisinde yalnızca bayan basketbol ve bayan voleybol takımları var.

Ufuk Bayraktar61
28.05.2010, 10:48
Biz destek verip salonu doldurursak, dolayısıyla başarılı olup kendimizden bahsettirirsek gelecek yıllarda sponsor gelirlerimiz artar; yani iş biraz da bizlerle alakalı...

Ayrıca gsnin, fbnin diğerlerinin kopyası olmaya çalışmak da son derece manasız. Bize ne onlardan...

Hem siz yatırımcı olsanız, lige yeni çıkmış, ne yapacağı pek de belli olmayan bir takıma destek verirken temkinli davranmaz mısınız

Söz konusu paralar cepten; iki dudak arasından olduğu gibi kolay çıkmıyor.

Buna rağmen çabalarından ötürü, yönetim ve genel menajerimiz büyük bir tebriği hak ediyor.

Şu sponsor adının TS'den önce gelmesine muhalf arkadaşlardan birirsi bunun mantıklı bir izahını yaparlarsa da memnun olurum. Neymiş rahatsızlık yaratan husus, bir anlayalım...

Sahadaki takımın kalitesini mi etkiliyor/

Oyunculura ödemeler mi hızlanıyor/

Maçları daha mı farklı kazanacağız/

Ya da taraftar desteği mi azalacak/... vs. vs.

muhaliften kastın ben isem, ben bu durumdan şikayetçi değilim. şikayetçi olan arkadaşlar için yazdım bu dediklerimi.bilsinler diye. bende senle aynı görüşteyim bu konuda gardaşım

Ufuk Bayraktar61
28.05.2010, 10:51
Sponsorluk içerisinde yalnızca bayan basketbol ve bayan voleybol takımları var.

eğer öyleyse sözü edilen bu para çok değil mi yavvvv

Oğuz ZEYTİN
28.05.2010, 10:57
muhaliften kastın ben isem, ben bu durumdan şikayetçi değilim. şikayetçi olan arkadaşlar için yazdım bu dediklerimi.bilsinler diye. bende senle aynı görüşteyim bu konuda gardaşım

Direkt birine yazacak olsam alıntılarım, adres açık. Üzerine almana gerek yok.

Polemik için yazmadım, yanlış anlaşılmasın, tepki göstermenize gerek yok. Gerçekten merak ediyorum, nedir bizim göremediklerimiz...

Eğer büyük bir sorunsa biz de destek verelim...

bordo61
28.05.2010, 11:44
Biraz uçurum olmuş gibi onlara 8 milyon
bize kaç :)

mavidere
28.05.2010, 12:36
Bu ismin önde arkada olması meselesi paranın miktarıyla da alakalı olabilir.. Yani en azından ben öyle umuyorum..
bir de galatasaraya verileceği iddia edilen 16 m.$ çok abartı geldi bana.. gerçeklik payı sorgulanabilir..

Hekimoğlu
28.05.2010, 13:34
Medical Park Cincona sponsor olacak ve ismi sona eklenecekse bizim neden önümüzde olacak bunu açaklayabilecek biri var mı??

Hüdai Pervaneli
28.05.2010, 13:37
Medical Park Cincona sponsor olacak ve ismi sona eklenecekse bizim neden önümüzde olacak bunu açaklayabilecek biri var mı??
Para Para para

Hekimoğlu
28.05.2010, 13:38
Para Para paraNe yani bize daha fazla mı verdiler ?

Hüdai Pervaneli
28.05.2010, 13:40
Ne yani bize daha fazla mı verdiler ?
Olabilir nedne olmasin

Hekimoğlu
28.05.2010, 13:42
16 milyon dolardan bahsediliyor o yüzden.

Ufuk Bayraktar61
28.05.2010, 14:59
düzeltme..........

Eren Karaahmetoğlu
28.05.2010, 15:50
Tıpkı Galatasaray'ın yaptığı gibi, Trabzonspor isminden sonra gelmeli bu Medical Park zımbırtısı. Umarım düzeltilir.

taraftar.61
30.05.2010, 05:22
İsim vermek doğrudur yanlıştır tartışmasına hiç girmeden sadece şunu söylemek istiyorum.

İllaki bir sponsor olcaksa, Medical Park isim olarak şık durdu bence. Bu yönden güzel olmuş.

Oğuz ZEYTİN
03.06.2010, 09:50
Şurada hala ısrarla arkada-önde diye tartışan arkadaşlar...

Transferimiz, M. Wright bugün sağlık kontrolüne Bahçelievler'deki MP Hastenesi'nde girecek.

Önceki sayfalarda "MP Trabzon'a sağlık tesisi kursun" demiştik. Demek ki bu husus kimseyi rahatsız etmemiş.

Sağolun(!) desteğiniz için.

Kente değer katacak somut adımları takip etmek yerine hala "GS öyleyse biz de öyle olalım" romantizmi peşinde koşmaya devam edin kardeşlerim...

Sahiden, mesela bu takım ligde başarılar yakalasa... Mesela Trabzon'daki bir maçta son 5 dk.ya 20 sayı önde girse, salon koltuklarını kırıp parkeye de atar mısınız "sponsor adı arkada olacak; ya olacak-ya olacak" şeklinde... Gs'liler sahaya girip oyunculara saldırıyor, biz de taklit edelim bence (!)

İsmin önde olması-arkada olması zerre umrumda değil! (Şimdi bazılarının "bu ne biçim Trabzonsporlu" dediğini duyar gibiyim...)

Adamlar; lige yeni çıkmış, Avrupa'da olmayan bir takıma destek olmuşlar, sıcak parayı kasana koymuşlar... Sen hala "istemezük" de...

Ayrıca bilmeyenler için örnek verelim:

Mens Sana Basket: Siena kentinin takımı. Takımın sponsoru Monte dei Paschi bankası. Takımın adı, MONTEPASCHI SIENA. Bu takım İtalya'nın en iyi takımı. Avrupa'nın ise en iyi 5-6 takımından biri.

Club Baloncesto Málaga : Bu da ne ki? İspanya'nın Malaga kentinin takımı. Sponsoru, İspanyol Unicaja finans kuruluşu... Takımın bilinen adı: UNICAJA MALAGA. Başarılarını merak edenler arayıp bulsun.

Saski Bakonia: Bu ismi kimse bilmez. Ama CAJA LABORLA desem? Bask bölgesi takımı. Yıllarca TAU CERAMICA diye anıldı, yani sponsorun adıyla. Geçen yıl ise destekçi değişti. CAJA LABORAL bankasının adını taşıyor. İspanya'da Real Madrid'in önünde finale gidiyorlar.

Olimpia Milano: İtalya'nın diğer Eurolaegue takımı. Bizim bildiğimiz adıyla ARMANI JEANS MILANO. Yani moda devi Armani sponsoru.

Prokom Gdynia: Gydnia kentinin takımına Asseco teknoloji firması destek vermiş. Herkesin bildiği adı ASSECO PROKOM!

Daha fazla yazmamı ister misiniz?

Bir de şu Barcelona hayranlığımız var ya, onu da ekleyeyim. Onların da adlarının önünde REGAL var ;)

Şimdi, Avrupa'nın en üst düzey organizasyonunda yer alan bu takımların hepsi hatalı, değil mi?

Zaten futbolu da başkası bilemez, bir tek Trabzonsporlular bilir. O yüzden Bursa geldi şampiyon oldu.

Bari basketbolu biraz rahat bırakın.

Sağlıcakla kalın...

ÖNEMLİ NOT: Merak etmeyin, sponsorun adı Trabzonspor'un ARKASINDAYMIŞ! ( Trabzonspor MP imiş adımız)

Şimdi dökülelim sokaklara, zafer bizim...

Hekimoğlu
03.06.2010, 12:50
Bigben fikrini anladık aynı şeyi 50 defa yazmana gerek yok başkalarının fikirlerine saygı duyacaksın ki bizde sana saygı duyalım.Trabzonspor Medical Park olmalı sponsora teşekkür ediyoruz olmasın demiyoruz istemezük diyen kim sen önce yazılanları bir daha oku.Trabzonspor Medical Park olmalı diyenler sponsor istemiyor mu yani şaka mı bu??

Oğuz ZEYTİN
03.06.2010, 13:04
Bigben fikrini anladık aynı şeyi 50 defa yazmana gerek yok başkalarının fikirlerine saygı duyacaksın ki bizde sana saygı duyalım.Trabzonspor Medical Park olmalı sponsora teşekkür ediyoruz olmasın demiyoruz istemezük diyen kim sen önce yazılanları bir daha oku.Trabzonspor Medical Park olmalı diyenler sponsor istemiyor mu yani şaka mı bu??

Yazdıklarımın nesi rahatsız ediyor ki seni?

Doğruluğu mu?

Gerçekliği mi?

Sana direkt yazılmış birşey mi var?

Saygısızlık yaptığımı düşünüyorsan şikayet et!

Kaale alma, cevap yazma...

Sen yazıyorsan ben de yazıyorum arkadaş.

Senin yazdıkların fikir de bizim ki at arabası mı?

Sen ve senin gibi düşünenler 50 değil 100 kere yazın ama karşı düşünce tekrar edince "yazma"!

Yok öyle yağma...

Sonuna not düştüm, okumadın galiba, senin istediğin gibi olmuş, mutlu olacağın yerde gelip bana satışıyorsun!

Amacın üzüm yemek mi, "beni" dövmek mi?

Hekimoğlu
03.06.2010, 13:07
Yazdıklarımın nesi rahatsız ediyor ki seni?

Doğruluğu mu?

Gerçekliği mi?

Sana direkt yazılmış birşey mi var?

Saygısızlık yaptığımı düşünüyorsan şikayet et!

Kaale alma, cevap yazma...

Sen yazıyorsan ben de yazıyorum arkadaş.

Senin yazdıkların fikir de bizim ki at arabası mı?

Sen ve senin gibi düşünenler 50 değil 100 kere yazın ama karşı düşünce tekrar edince "yazma"!

Yok öyle yağma...

Sonuna not düştüm, okumadın galiba, senin istediğin gibi olmuş, mutlu olacağın yerde gelip bana satışıyorsun!

Amacın üzüm yemek mi, "beni" dövmek mi?Üslubuna dikkat et ben sana yazma mı dedim okuduğunu anlamakta bu kadar zorlanman hayret konusu aynı şeyleri yazmanın anlamı ne sana küfür ediliyormuş gibi algılamanın nedeni ne peki, sponsora karşı çıkmadığımızı anlayamadın mı arkadaş.

Oğuz ZEYTİN
03.06.2010, 13:09
Üslubuna dikkat et ben sana yazma mı dedim okuduğunu anlamakta bu kadar zorlanman hayret konusu aynı şeyleri yazmanın anlamı ne sana küfür ediliyormuş gibi algılamanın nedeni ne peki, sponsora karşı çıkmadığımızı anlayamadın mı arkadaş.

Sponsora karşı olduğunuzu iddia ettiğim yazımı bul, koy ortaya, hepsini sileyim!

Sen galiba okuduğunu anlamıyorsun!

Verdiğim örneklerdeki sponsorların hepsi takımın adının ÖNÜNDE!

Şimdi anlayabildin mi?

Hekimoğlu
03.06.2010, 13:12
Sponsora karşı olduğunuzu iddia ettiğim yazımı bul, koy ortaya, hepsini sileyim!

Sen galiba okuduğunu anlamıyorsun!

Verdiğim örneklerdeki sponsorların hepsi takımın adının ÖNÜNDE!

Şimdi anlayabildin mi?

@Bigben Adamlar; lige yeni çıkmış, Avrupa'da olmayan bir takıma destek olmuşlar, sıcak parayı kasana koymuşlar... Sen hala "istemezük" de...

Al senin yazın verdiğin örneklere karşılık Türkiye'den verilen örnekleri hiç dikkate almıyorsun maşallah Avrupa'da soyisim önce gelir ülkemizde ilk isim bakış açısı önemli.

Oğuz ZEYTİN
03.06.2010, 13:17
@Bigben Adamlar; lige yeni çıkmış, Avrupa'da olmayan bir takıma destek olmuşlar, sıcak parayı kasana koymuşlar... Sen hala "istemezük" de...

Al senin yazın verdiğin örneklere karşılık Türkiye'den verilen örnekleri hiç dikkate almıyorsun maşallah Avrupa'da soyisim önce gelir ülkemizde ilk isim bakış açısı önemli.

Bu cümleden anladığın "sponsoru iztemediğiniz iması mı"?

Bravo bravo bravo...

Önceki cümleyi de okuma zahmetine katlanmadın mı, ya da sonrakileri...

Orada anlatılmak isteneni çarpıtmaya bu kadar mı isteklisin?

Avrupa'da soyisim mi sonra gelir :)

Hangi Avrupa'da?

O beğenemdiğin avrupa'daki takımlar Euroleague'de final four görürken, sizin peşine düştüğünüz İstanbul takımlarının başarısı nedir?

Bjk'nin ödeme zorluklarından haberin var mı?

FB'nin Avrupa'da ne yaptığını söyle bana...

Gs ne iş yapar?

Haa, Türkiye'den de örnek istemiştin ya : PINAR KARŞIYAKA!!!

İsmail Alkan
03.06.2010, 13:19
Neyse arkadaşlar tartışmayalım,

Sponsorun ismi Trabzonspor'un arkasındadır. Yani, "Trabzonspor Medical Park" şeklinde asıl açılımı :)

Hekimoğlu
03.06.2010, 13:22
Bu cümleden anladığın "sponsoru iztemediğiniz iması mı"?

Bravo bravo bravo...

Önceki cümleyi de okuma zahmetine katlanmadın mı, ya da sonrakileri...

Orada anlatılmak isteneni çarpıtmaya bu kadar mı isteklisin?

Avrupa'da soyisim mi sonra gelir :)

Hangi Avrupa'da?

O beğenemdiğin avrupa'daki takımlar Euroleague'de final four görürken, sizin peşine düştüğünüz İstanbul takımlarının başarısı nedir?

Bjk'nin ödeme zorluklarından haberin var mı?

FB'nin Avrupa'da ne yaptığını söyle bana...

Gs ne iş yapar?

Haa, Türkiye'den de örnek istemiştin ya : PINAR KARŞIYAKA!!!Güleyim mi ağlayayım mı arkadaş konuyu çarpıtmakta üstüne yok Avrupa takımının başarısı ile konunun bir alakası yok Pınar Karşıyaka ülkemizi Final Four da mı temsil ediyor sponsoru önde diye ??

Hekimoğlu
03.06.2010, 13:25
Neyse arkadaşlar tartışmayalım,

Sponsorun ismi Trabzonspor'un arkasındadır. Yani, "Trabzonspor Medical Park" şeklinde asıl açılımı :)Ne eksilmiş sponsorluğundan Medical Park'ın ben anlayamadım biri anlatsın bu aralar anlayışım biraz kıt.

Oğuz ZEYTİN
03.06.2010, 13:27
Buradan bakacaksak takımı ligden çekelim, ne dersin? ( İstanbul takımlarını ki arkada diye Final 4 mu oyunuyorlar, tavuk-yumurta meselesi yani)

Benim önde-arkada olsun gibi derdim yok!

"Önde de olsa dünyanın sonu değildir" demeye çalıştım ama siz bunu bir türlü algılamak istemediniz, bir de üztünüze vazife olmadan onu yazma bunu yazma diyorsun.

İsmail Abi de yazmış takımın adının senin istediğin gibi olduğunu, mutlu ol, niye uzatıyorsun?

Ayrıca Avrupa takımlarından verdiğim örneklerde yanlış varsa onu söyle istersen? (Ad-soyad karıştırmana gerek yok ;) )

Hekimoğlu
03.06.2010, 13:31
Buradan bakacaksak takımı ligden çekelim, ne dersin? ( İstanbul takımlarını ki arkada diye Final 4 mu oyunuyorlar, tavuk-yumurta meselesi yani)

Benim önde-arkada olsun gibi derdim yok!

"Önde de olsa dünyanın sonu değildir" demeye çalıştım ama siz bunu bir türlü algılamak istemediniz, bir de üztünüze vazife olmadan onu yazma bunu yazma diyorsun.

İsmail Abi de yazmış takımın adının senin istediğin gibi olduğunu, mutlu ol, niye uzatıyorsun?

Ayrıca Avrupa takımlarından verdiğim örneklerde yanlış varsa onu söyle istersen? (Ad-soyad karıştırmana gerek yok ;) )Konuyu başarıya endeksleyen sensin arkadaşım.Ben mutlu oldum bu karardan çocukça bir tepki değildir bu Trabzonspor isminin önde olmasını isteyenlere karşı saldırgan tavrındır beni bunları yazmaya iten.

İsmail Alkan
03.06.2010, 13:31
Ne eksilmiş sponsorluğundan Medical Park'ın ben anlayamadım biri anlatsın bu aralar anlayışım biraz kıt.
Hekimoğlu kardeşim, yazım sana değil, geneleydi :)

Bu sponspor muhabbeti başladığından beri isim öndemi, arkasındamı olacak tartışması yaşanıyordu, bunun doğrusunu yönetimden öğrenerek sonlandırmış olduk, çünkü doğrusunu söylemek gerekirse bende rahatsızdım.

Hekimoğlu
03.06.2010, 13:32
Hekimoğlu kardeşim, yazım sana değil, geneleydi :)

Bu sponspor muhabbeti başladığından beri isim öndemi, arkasındamı olacak tartışması yaşanıyordu, bunun doğrusunu yönetimden öğrenerek sonlandırmış olduk, çünkü doğrusunu söylemek gerekirse bende rahatsızdım.Benim yazım da sana değildi abi. :)

Hekimoğlu
03.06.2010, 13:39
Bu durumda başlık değişebilir. :)

Oğuz ZEYTİN
03.06.2010, 13:40
Konuyu başarıya endeksleyen sensin arkadaşım.Ben mutlu oldum bu karardan çocukça bir tepki değildir bu Trabzonspor isminin önde olmasını isteyenlere karşı saldırgan tavrındır beni bunları yazmaya iten.

Kime nasıl saldırmış yahu?

Daha ne kadar açık yazayım anlaman için:

Ne diyorum: Önde de olsa sorun yok benim için. Avrupa'nın üst düzey takımlarında da bu böyle!!!

Basketbolda olan bir durumu somut örnekler vererek açıklıyorum, olaya tepki gösteren arkadaşları bilgilendirmek için...

Bu mu saldırgan tavır?

Her zaman karşısına dikildiğiniz İstanbul takımlarını neden bu konuda örnek alıyorsunuz diyorum.

Başarı olayına gelince, evet!

Takım başarılı olsun yeter ki, sponsorun adı başta olmuş sonda olmuş umrumda değil.

Ayrıca, o kadar yorum belirtenlerden tavrıma-üslubuma tek tepkiden senden geldi. Aksine fikrime katılanlar da var?

Biraz daha sağduyulu olursak, karşımızdakini anlamaya çaılışırsak, ön yargıyla bakmazsak sorun yaşamayız.

Size, şua an için son mesajımdır, iyice kişiselleşti. Olayın özüne dair düşüncelerim aynıdır.

Hekimoğlu
03.06.2010, 13:42
Kararı forum üyeleri versin uzatmaya gerek yok.

İsmail Alkan
03.06.2010, 13:42
Sizlere, asıl rahatsız olmamız gereken başka birşey anlatayım.

Öncelikle şunu belirtmekte fayda varki, biz bugün BBL biletini şampiyonlukla alıp rahat rahat transferler yapabiliyorsak sponsorumuz Medical Park'ın sayesindedir.Bunu bir kenara koyalım, dursun.

Bizleri ve sizleri asıl rahatsız eden isim öndemi, arkasındamı konusuda aslında çok önemli değildi, çünkü üstteki paragraf net olarak ortada.

Ne zaman önemli oldu ? Medical Park geseye bizden 2 katı rakama sponsor olduğu zaman.Haliyle öndemi, arkasındamı olsun tartışmasıda buradan başladı.Hatta ben bile konuyla alakalı bir başlıkta detaylı yazmıştım.

Gelelim Medical Park'ın geseye sponsorluk konusuna.

Medical Park gesenin amatör branşlarına sponsor olma niyetini ortaya çıkarınca, Celil hekimoğlu Muharrem beye "dur, şimdilik sponsor olma, Trabzonspor bayan voleybol takımını kurabiliriz ve bize sponsor olursun" der.

Ardından konuyla alakalı girişim başlatır ama Trabzonspor'dandestek bulamaz.Haliyle bayan voleybol branşı işi yatar, yatınca da Medical Park geseye yönelir.

İsim konusuna tekrar değinecek olursak; yapılan anlaşmada Medical Park smi Trabzonspor'un arkasındadır.

İsmail Alkan
03.06.2010, 13:45
Bu arada başlığın ismini de değiştim.

Melek
03.06.2010, 13:47
"Trabzonspor Medicak Park" oldu işte olması gerektiği gibi.

Hekimoğlu
03.06.2010, 13:47
Medical Park Acıbadem ile kıyasıya yarışa girdiği için her tarafa saldırıyor bizim Voleybol önerimizi kulak arkası edip galatasaraya hemde bize verdiğinin 2 katına sponsor olması üzücü zaten galatasaraya en büyük desteğin Trabzon'lu insanlardan gelmesi benim için en büyük üzüntü kaynağı olmuştur hep.

Melek
03.06.2010, 13:50
Ne olurdu sanki kurulsaydı bayan voleybol takımımız aha ah...

İsmail Alkan
03.06.2010, 13:53
Bir yanlış anlaşılma olmasın, destek bulamadı derken Medical Park'ı kastetmemiştim.
Celil bey bayan voleybolu için desteği Trabzonspor'dan bulamadı.

Hekimoğlu
03.06.2010, 13:58
Bir yanlış anlaşılma olmasın, destek bulamadı derken Medical Park'ı kastetmemiştim.
Celil bey bayan voleybolu için desteği Trabzonspor'dan bulamadı.Yapma be abi öyle mi gerçekten yazıklar olsun bu dar kafalı insanlara.

Gökhan KAN
09.06.2010, 13:26
Heryerde Medical önde yazılıyor..

mashal61
11.06.2010, 23:24
Biz mi sponsoruz Medical Park'a?

mashal61
11.06.2010, 23:26
Bayan voleybol takımı için Trabzonspor'dan destek bekleniyorsa (Trabzonspor'un kasasından para çıkacaksa) böyle bir şey zaten yapılmasın.

Murat'
11.06.2010, 23:33
Bayan voleybol takımı için Trabzonspor'dan destek bekleniyorsa (Trabzonspor'un kasasından para çıkacaksa) böyle bir şey zaten yapılmasın.

Birileri elini taşın altına koymadıktan sonra başarı nasıl gelecek söyler misiniz.

Trabzonspor'un saçma sapan transferlere vereceği trilyonlar var ama amatör branşlar için harcayabileceği tek bir kuruş bile yok öyle mi ?

mashal61
11.06.2010, 23:56
Birileri elini taşın altına koymadıktan sonra başarı nasıl gelecek söyler misiniz.

Trabzonspor'un saçma sapan transferlere vereceği trilyonlar var ama amatör branşlar için harcayabileceği tek bir kuruş bile yok öyle mi ?
Başarı gelmeden kimse elini taşın altına koymaz zaten. Başarı gelince parayı gören elini taşın altına koymaya çalışır.

Saçma transferlere verecek paramız yok tabiki. (Bunun konuyla pek de ilgisi yok. Sonuçta futbolun içinde olan şeyler...) Trabzonspor kendine bir sponsor bulsun ve bayan voleybol takımı açılımını yapıyorsa bir şey demem. Ama yok bütün amatör branş atılımlarını Trabzonspor futbol kulübünün kasasından çıkacak parayla yapmayı düşünüyorsak buna karşıyım. Benim fikrim...

Oğuz ZEYTİN
12.06.2010, 00:03
Başarı gelmeden kimse elini taşın altına koymaz zaten. Başarı gelince parayı gören elini taşın altına koymaya çalışır.

Saçma transferlere verecek paramız yok tabiki. (Bunun konuyla pek de ilgisi yok. Sonuçta futbolun içinde olan şeyler...) Trabzonspor kendine bir sponsor bulsun ve bayan voleybol takımı açılımını yapıyorsa bir şey demem. Ama yok bütün amatör branş atılımlarını Trabzonspor futbol kulübünün kasasından çıkacak parayla yapmayı düşünüyorsak buna karşıyım. Benim fikrim...

Öyle bir kulüp mü var?

SPOR kulübü değil miydik?

Her branşta faaliyet göstermeye yok. Şehrin ilgisini çekecek, başarılı olma iddiasında bulunulacak alanda faaliyet göstermeliyiz. 3 sene önce basketbol kimsenin umrunda değildi, bugün yapılan transferler beğenilmiyor neredeyse...

Profesyonel olmasa da gençleri spora sevkedecek girişimlerde bulunmak TrabzonSPOR Kulübü'nün görevi olmalıdır.

Şenol Güneş Hocamız geçen gün çok güzel söyledi: "Bu şehre artık sanayi yatırımı yapılmayacak belli ki, bari tesis yapın"... Bu cümledeki gerçeği anlamak lazım...

sem61
12.06.2010, 00:42
yahu biz neden sadece futbolla ilgilenelimki , ne güzel basketbol takımız 1. lige çıktı mutlu olduk , niye başka spor dallarındada TRABZONSPORumuzun büyüklüğünü göstermeyelim ... bırakın artık sadece futbol takımı bütün paralar onun için harcanacak zihniyetini ... biz spor kulübü olalım rakiplerimiz gibi sadece futbol kulubü değil ...

Oğuz ZEYTİN
06.08.2010, 17:06
-------------

Oğuz ZEYTİN
06.08.2010, 17:07

Eyy Medical Park!

Her konuda esip gürleyen sevgili Trabzonlu hemşehrilerime ve Trabzonsporlulara üzüntülerimle...

Sağlık Kurulu Başkanımız Dr. Hakan Usta, yarın oyuncuların ve teknik ekibin Ordu’daki Medical Park Hastanesi’nde Check-up’tan geçirileceğini söyledi.
Dr. Hakan Usta, “Bu vesile ile takımımıza ismini veren ve ana sponsorumuz olan, bizim de yönetimimizde olan Dr. Muharrem Usta başta olmak üzere, Medical Park Hastaneler Grubunun çok değerli Yönetim Kurulu’na, takım ve yönetimimiz adına teşekkürlerimi iletiyorum. Ayrıca Ordu Hastanesi yönetimine de ilgilerinden dolayı şimdiden teşekkür ediyorum” dedi.

Yarın saat 10.00’da oyunculardan Hakan Yapar, Hadi Özdemir, Caner Öner, Ersin Görkem, Serhat Büker, İlker Türel, Volkan İncekara, Mutlu Demir, Fırat Aydemir ve Teknik Ekip’den Alaaddin Yakan, Taner Günay, Gürbüz Gürbüzoğulları, Doruk Güneş check-up’a girecek.

Burada iki ay önce sponsor firmadan şehre bir sağlık merkezi açması yönünde istekte bulunalım, kampanya başlatalım dediğimizde kimse oralı olmamıştı. Şimdi oyuncularımız, 200 km. ötedeki bir şehre sağlık kontrolüne gidiyor.

Bir forvet transferi için ortalığı birbirine katanlar için pek anlam ifade etmese gerek bu tarz konular...

Liverpool çıktı diye karalar bağlayanlar, önemsemez bunları...

Umrunda değildir kentine yapılacak yatırımlar...

Daha çok imkana sahip bir şehirde yaşamak talebinde dahi bulunmazlar...

Neyse, şimdi #hekimoğlu# ve onun gibi düşünenler "aynı şeyleri defalarca yazma" diye cevap verirler.

Ordu, Batman veya diğerleri... Trabzon kentinden daha mı müsaittir sağlık tesisi açmaya?

Devlet yatırımları teşvik etmiyorsa da bizler Trabzonlular, Trabzonsporlular bunu istemeliydik.

Geçen gün, basına yansıyan açıklamalara göre anlaşılan oyuncuların çocuklarının eğitimine uygun okullar yokmuş Trabzon'da.

Adamlar haklı!

Çocuğuna uygun okul yoksa ne işi var orada? Siz anne baba olsanız düşünemez misiniz çocuklarınızı?

Eğitim-sağlık-kültür-eğlence mekanlarının sayısı ve kalitesi artmalıdır Trabzon'umda.

Eğer oyuncularım sağlık kontrolü için 200 km yol gidecekse yazıklar olsun, bu kenti yönetenlere!!!

Cengiz Çubukcu
06.08.2010, 17:09
bravo Oğuz , ne kadar komik değil mi koskoca Trabzon kentinde değil de 2 saat mesafedeki Orduda sağlık kontrolünden geçecekler... Ama biz günlük laga lugayla vakit öldürmeye devam edelim..

Oğuz ZEYTİN
06.08.2010, 17:15
Cengiz Abi, üzülüyorum yemin ediyorum. Şurada yazdıklarımız ortada. Takımın adını sayfalarca konuşan arkadaşlarımızın bir tanesi demedi ki "yahu, gerçekten neden Trabzon'a hastane yapmıyor bu adamlar?".

Bize müstehak diyecem, son anda durduruyor nefsim beni!

Hadi sağlıkçı olsam, ailemde sağlıkçı biri olsa, en ufak rantım olsa böyle bir olaydan şerefsizim adam değilim!

Ama yok!

Şu Trabzonlu hemşehrilerimizin nelerle uğraştıklarını görünce üzülüyorum...

Allah yardımcımız olsun...

Cengiz Çubukcu
06.08.2010, 17:18
Oğuz ben burada isimlere takıldım... hani ismet Alkan, hani diğer 3 genç arkadaş? eğer bu arkadaşları götürmeyeceklerse sağda solda altyapı diye konuşmalarının anlamı yok....
''Yarın saat 10.00’da oyunculardan Hakan Yapar, Hadi Özdemir, Caner Öner, Ersin Görkem, Serhat Büker, İlker Türel, Volkan İncekara, Mutlu Demir, Fırat Aydemir ve Teknik Ekip’den Alaaddin Yakan, Taner Günay, Gürbüz Gürbüzoğulları, Doruk Güneş check-up’a girecek.''

Oğuz ZEYTİN
06.08.2010, 17:30
Doğru söylüyorsunuz abi... Sayın Hakyemez basın toplantısında 2010-11 kadrosunda İsmet'i ve diğer 3 genç kardeşimizin adını da telaffuz etmişti ama bu listede göremiyoruz.

Zaten geçen günkü altyapı çalışmlarıyla ilgili çıkan haber de beni tatmin etmedi açıkçası.

KTÜ ile işbirliği hangi düzeyde?

Rüçhan Tamsöz'ün oyunculuğunu hatırlıyoruz, ancak altyapı hocalığı, eğitmenliği gerektirir. Bu iş için ne kadar uygundur?

Osman Ekici neden görevlendirilmiyor? En azından yardımcı koç olarak da mı görev alamaz?

İsmet ve diğer üç arkadaşın Trabzonspor basketbol takımlarındaki geleceklerine ilişkin planlama nedir?

2011-12'de takımda yer alacaklar mı?

Bölgesel ligde kendilerini ne kadar geliştirebilecekler?

vs. vs.

Belki biraz erken ama altyapı için ümidim gitgide azalıyor. Elbette uzun vadeli bir proje olacaktır, ancak bu gençlerin de yaşları geçiyor...

NOT: Rüçhan Hoca'ya da "hoşgeldiniz" diyelim.

Adem Hotaman
07.08.2010, 02:31
bigben üzerime alinmiyorum ama mesajlara bakabilirsin birkac arkadasimiz Trabzon a MP in yatirim yapmasi gerektigini yazdik.Ayrica yazdiklarina sonuna kadar katiliyorum.

Oğuz ZEYTİN
07.08.2010, 11:02
bigben üzerime alinmiyorum ama mesajlara bakabilirsin birkac arkadasimiz Trabzon a MP in yatirim yapmasi gerektigini yazdik.Ayrica yazdiklarina sonuna kadar katiliyorum.

Mesel sen ben meselesi değil ki... Toplu halde harekete geçemiyor oluşumuzdan yakınıyorum.

Anladığım kadarıyla bu tarz konuları gündeme getirmek gereksiz.

Ama eminim ki transfer başlığında ortaya kimsenin tanımadığı uydurma bir isim atsam en az 100 kişi araştırıp sorardı, kimdir nedir diye...

Buradaki sorunun esası şu ki; Şenol Güneş'in de haziran ayındaki toplantısında belirttiği gibi, şehrimizin endüstrisi yok, tarım geriye gitmekte... Geriye kalan tek değer; Trabzonspor.

Onun, klasik tabirle "marka değerini" artırmak sadece oyuncu transferleriyle olamaz. Şehre yatırım yapamazsak/yaptıramazsak daha çok dövünürüz.

Hatırlayın 2016'ya neden aday gösterilmediğimizi? Şehrin imkansızlıkları değil miydi? Bir Allah'ın kulu çıkıp dedi mi; "gelin eksiklikleri tamamlayalım, yolsa yol, fabrikaysa fabrika, spor tesisi ise tesis..."

Hani, stad nerede?

Yabancı dilde eğitim-öğretime karşıyım (çünkü o şekilde öğrenim gördüm ve acısını çektim) ancak o ki yabancı insanların şehrimize gelip çalışmasını istiyoruz; onların ihtiyaçlarını karşılayacak kurumları aktif hale getirmemiz gerekmez mi?

Medical Park, benim için bir semboldur. Trabzonspor gibi ülke sınırlarını aşmış bir kulübün basketbol şubesine sponsor olduğu için kendilerine teşekkür ederim. Ancak ülkemizin birçok noktasında sağlık merkezleri kurmuş olan bu girişimci firmanın sponsorluk vesilesiyle Trabzon'a çekilebileceğini düşünmüştüm.

Acı gerçek de şudur; dün-bugün oyuncularımız 3 saatlik mesafedeki Ordu'ya sağlık kontrolü için gitmişlerdir.

Bu bile Trabzon için düşünülmesi gereken bir olumsuzluktur.

Tabii ki bu görüşler beni bağlar, kitle adına yazmıyorum.

O nedenle alınmanıza gerek yok! Benzer şekilde düşünüyorsak ve çoğunluk oluşturabilirsek de daha ciddi kanallardan dile getiririz bu olayı.

Adem Hotaman
08.08.2010, 04:13
bigben Ben seni desteklemek ve senin gibi dusunen birkac insan daha oldugunu belirtmek icin öyle yazdim.Son yazdiklarini da destekliyorum.