PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Film Müzikleri (Score - Soundtrack)

Tangerine Dream
10.05.2010, 14:18
Yeşilçam başlığından ayrı olarak bu başlıkta yabancı film müziklerini paylaşalım.

Tangerine Dream
10.05.2010, 14:22
Dolar Üçlemesi'nin ilk filmi olan "A Fistful of Dollars - Per un pugno di dollari" filminin müzikleri ile başlıyorum.

Ennio Morricone - Titoli

UdOA7QgYgEw

Ennio Morricone - Theme from A Fistful of Dollars

CvKtsqCwHxc

Tangerine Dream
10.05.2010, 14:44
Serinin ikinci filmi "For a Few Dollars More - Per qualche dollaro in più" filmi ile devam edelim.

Ennio Morricone - La resa dei conti

ao4TIiziT-g

Ennio Morricone - Per qualche dollaro in più

mLXQltR7vUQ

Tangerine Dream
10.05.2010, 14:54
Ve üçlemenin son filmi "The Good, the Bad and the Ugly - Il buono, il brutto, il cattivo" filminin müzikleri.

Ennio Morricone - The Good, the Bad and the Ugly (Main Title)

LQGGQ-FCe_w

Ennio Morricone - Ecstasy of Gold

wV0wPBYDQ6Y

Ennio Morricone - The Trio

cWo__6Xn6Qs

Kader KORELİ
11.05.2010, 01:29
güzel başlık, hayırlı olsun :)
bende benim en çok sevdiğim film müziği olan Diarios de Motocicleta filminden Jorge Drexler'in Al otro lado del rio şarkısını paylaşıyım hemen :)

5Cw7HtSHQgE

Tangerine Dream
11.05.2010, 11:22
Teşekkürler, Seferoğlu.:)

Tangerine Dream
11.05.2010, 11:36
Yönetmenliğini Anthony Mann'ın yaptığı ve başrollerini Charlton Heston ve Sophia Loren'in paylaştıkları 1961 yapımı "El Cid" filminin açılış müziği.

Not: Bu müziği "Battal Gazi" filmlerinden hatırlıyoruz.

Miklos Rozsa - El Cid (Prelude)

nCqjq7oN2sg

Tangerine Dream
12.05.2010, 11:30
Yönetmenliğini Anthony Harvey'in yaptığı ve başrollerini Peter O'Toole, Katharine Hepburn ve Anthony Hopkins'in paylaştıkları 1968 yapımı "The Lion in the Winter" filminin tema müziği.

Not: Bu melodiyi de "Tarkan Viking Kanı" filminden hatırlıyoruz.

John Barry - Lion in the Water (Main Title)

t3g1XMakoEQ

Tangerine Dream
13.05.2010, 16:02
Klasik bir Western ile devam edelim. John Sturges'in yönettiği ve Yul Brynner, Eli Wallach, Steve McQueen, Charles Bronson, James Coburn gibi efsane isimlerin rol aldığı "The Magnificent Seven" filminin müziği.

Elmer Bernstein - The Magnificent Seven (Main Title and Calvera)

Q0w66vGfUO4

Erbay
13.05.2010, 16:47
Aydın abi, bir tane de ben ekleyeyim izninle.

Ennio Morricone'den bir eser de benden olsun. İzlediğim en güzel 5 film arasına rahatlıkla girer. Once Upon A Time In America. Bir de filmde "Yesterday"li bir sahne vardır ki... Filmden bir sahne olduğu için koymadım.

OTlW712T0uc&feature=related

Tangerine Dream
13.05.2010, 22:32
Teşekkürler, smart61. Güzel bir seçim yapmışsın.

Tangerine Dream
15.05.2010, 11:06
Michael Winner'in yönettiği ve usta oyuncu Charles Bronson'un başrolünü oynadığı "Death Wish" filminin melodilerinden biri, Do A Thing.

Not: Bu melodi kötü adamların gizlendiği ve Cüneyt abimizin de onları bulmaya çalıştığı sahnelerde arka planda çalar.:)

Herbie Hancock - Do A Thing

7nHvCJj5kh4

Tangerine Dream
18.05.2010, 15:29
Bir Fransız filmiyle devam edelim. Yönetmenliğini Jacques Deray'ın yaptığı ve başrolünde Jean-Paul Belmondo'nun oynadığı 1983 yapımı "Le Marginal - The Outsider" filminin müziği.

Ennio Morricone - Le Marginal

zZANZE1GvUs

Tangerine Dream
19.05.2010, 16:31
Yönetmenliğini Costa Gavras'ın yaptığı, başrollerinde Yves Montand ve Irene Papas'ın oynadığı 1969 tarihli "Z" filminin tema müziği;

Mikis Theodorakis - O Adonis (Main Title)

D2m6U3p2Pcw

Tangerine Dream
20.05.2010, 16:56
Yönetmenliğini Franklin J. Schaffner'in yaptığı, başrollerini usta oyuncular Steve Mc Queen ve Dustin Hoffman'ın oynadıkları 1973 tarihli "Papillon" filminin tema müziği.

Jerry Goldsmith - Theme from Papillon

gi2wzcJOun0

Great White
20.05.2010, 16:59
En güzel soundtrack No Country For Old Men' deydi bence :p

Tangerine Dream
20.05.2010, 17:18
Bir şey mi ima ediyorsun?:D

Tangerine Dream
21.05.2010, 15:47
Yönetmenliğini John Sturges'in yaptığı ve Steve Mc Queen, James Garner, Richard Attenborough, James Donald, Charles Bronson, Donald Pleasence, James Coburn gibi ünlü isimlerin rol aldığı 1963 tarihli "The Great Escape" filminin açılış müziği.

Elmer Bernstein - The Great Escape (Main Title)

nkc1hOcMAi4

Great White
21.05.2010, 16:24
Bir şey mi ima ediyorsun?:D

Filmde hiç müzik yoktu ki:)

Neyse ki "Ben de sevmiştim o filmin müziklerini" falan demedin baba:D

Ufuk Bayraktar61
21.05.2010, 16:50
glatyatör de ki müzikle karayip korsanlarında ki o meşhur müzik aynısı değil mi?

Tangerine Dream
21.05.2010, 17:49
"Gladiator" filminde savaş sahnesinde çalan "Barbarian Horde" isimli melodinin özellikle 5.40'dan sonraki bölümü ile "Pirates of the Caribbean" filminde çalan "Will and Elizabeth" adlı melodi her ne kadar benzerlik gösterse de aynı değiller. Ancak melodilerin birbirine yakınlığının sebebi her iki müziğin de bestecisinin Hans Zimmer oluşuyla izah edilebilir sanırım.:)

Ufuk Bayraktar61
21.05.2010, 18:20
"Gladiator" filminde savaş sahnesinde çalan "Barbarian Horde" isimli melodinin özellikle 5.40'dan sonraki bölümü ile "Pirates of the Caribbean" filminde çalan "Will and Elizabeth" adlı melodi her ne kadar benzerlik gösterse de aynı değiller. Ancak melodilerin birbirine yakınlığının sebebi her iki müziğin de bestecisinin Hans Zimmer oluşuyla izah edilebilir sanırım.:)

eyvallah abi saolasın

Tangerine Dream
03.06.2010, 17:02
Rica ederim, Ufuk.

M.S.SOFU
03.06.2010, 17:23
istek yapılıyor değil mi?

watchmen filminde adamın biri gömülürken-cenazesi- yağmurlu havada çalan bir müzik var.
onu bilen var mı?
ayriyetten mümkünse youtube linki açamıyorum yukarıdakilerin hiçbirini dinleyemedim yahu

Tangerine Dream
03.06.2010, 17:56
Youtube bugün bir ara açılmıyordu, şu an sorun yok. Ancak Youtube sizde hiç açılmıyorsa açmak için bazı yollar var.

Tangerine Dream
04.06.2010, 09:55
Bahsettiğin şarkı bu mu?

Simon & Garfunkel - The Sound of Silence

eZGWQauQOAQ

Not: Youtube'a girmek için DNS numaraları:

Yeğlenen DNS sunucusu: 208.67.222.222

Diğer DNS sunucusu : 208.67.220.220

Great White
04.06.2010, 10:52
watchmen filminde adamın biri gömülürken-cenazesi- yağmurlu havada çalan bir müzik var.
onu bilen var mı?

Efsane parçalardandır..

Simon Garfunkel' den The Sound Of Silence..

Paylaşılmış zaten. Ben bir arka sayfaya bakıyormuşum:)

M.S.SOFU
05.06.2010, 01:55
Bahsettiğin şarkı bu mu?

Simon & Garfunkel - The Sound of Silence

eZGWQauQOAQ

Not: Youtube'a girmek için DNS numaraları:

Yeğlenen DNS sunucusu: 208.67.222.222

Diğer DNS sunucusu : 208.67.220.220

Efsane parçalardandır..

Simon Garfunkel' den The Sound Of Silence..

Paylaşılmış zaten. Ben bir arka sayfaya bakıyormuşum:)

çok teşekkürler

ben uzun zamandır bu şarkıyı arıyorum

çok makbule geçti

anlatamam
öyle böyle değil.....:)

çok seviyorum bu şarkıyı

bir de ya*ğmur var,yolda yürürken çok hoş oluyor bu şarkı

allah'ım galiba sana geliyorum

huzura erdim

Tangerine Dream
05.06.2010, 09:24
Bir müziğin ya da şarkının deşifre oluşu çok keyiflidir.:)

Tangerine Dream
05.06.2010, 09:40
Yönetmenliğini Michaell Mann'ın yaptığı ve başrollerinde Daniel Day-Lewis, Madeleine Stowe ve Russel Means'in yer aldığı 1992 yılı yapımı "The Last of the Mohicans" filminin müziklerinden "Promentory"nin filmde çalan versiyonu.

Trevor Jones - Promentory

XJvUi3EqWOQ

M.S.SOFU
05.06.2010, 17:03
bayadır dinliyorum şarkıyı
sözlerini paylaşmak istedim

The Sound Of Silence (3:08)
P. Simon, 1964 Hello darkness, my old friend --merhaba eski dostum gecenin zifir karanlığı
I've come to talk with you again ----seninle yeniden konuşmaya geldim
Because a vision softly creeping ----çünkü bir sahne usulca sızdı
Left its seeds while I was sleeping ---ben uyurken koydu tohumlarını beynime
And the vision that was planted in my brain --ve bu sahne yetişti beynimde
Still remains ----ve hala durmakta öylece
Within the sound of silence---sessizlğin sesiyle beraber

In restless dreams I walked alone ---yorulmadan yürüdüm rüyarın içinde yalnızca
Narrow streets of cobblestone ----dar sokakların kaldırım taşları
'Neath the halo of a street lamp----bir sokak lambasının ışık süzüntülerinin altında
I turn my collar to the cold and damp ----bilekliğimi çevirdim soğuk ve nemli
When my eyes were stabbed by the flash of a neon light ---bir neon ışığının flaşları tarafından bıçaklandığında gözlerim
That split the night ---geceyi kaydıran
And touched the sound of silence----ve dokundu sessizliğin sesi

And in the naked light I saw ----çırılçıplak bir ışık gördüm sadece
the thousand people maybe more ----belki binlerce insandan daha fazlası
People talking without speaking ---insanlar söylemeden konuşuyorlar

People hearing without listening ----insanlar duymadan dinliyorlar
People writing songs that voices never shared ----insanlar sesleri hiç duyulmamış şarkılar yazıyorlar
No one dared ---kimsenin cesaret edemediği
Disturb the sound of silence---rahatsız ediyor sessizliğin sesini

"Fools," said I, "you do not know ---aptal diyorum bilmiyorsun
Silence like a cancer grows ---sessizlik sanki kanser gibi yayılıyor
Hear my words that I might teach you ----sana öğretebileceğim kelimelerimi duy
Take my arms that I might reach you" ---sana ulaşab,lecek kollarımı al
But my words like silent raindrops fell ---fakat şunu bilki benim kelimelerim sesizzliğidir yağmur damlalarının düşüşünün
And echoed in the wells of silence---ve yankılanır sessizlğin tekerlekleri
And the people bowed and prayed ---insanlar selamlar ve dua eder
To the neon god they made ---ışık tanrısı onların yaptığı
And the sign flashed out its warning ----ve uyarı işaretleri yanıp sönen
In the words that it was forming ---şekillendirilmeye çalışılan kelimelerin içinde
And the sign said "The words of the prophets are written on the subway walls ----ve şarkı söylenir ''peygamberlerin metro duvarlarına yazdığı kelimeler''
And tenement halls----ve meskenim koca salon
And whispered in the sound of silence---ve fısıldanır sessizliğin sesi

Tangerine Dream
07.06.2010, 14:15
İtalyan yönetmen Dario Argento'nun yönettiği ve başrolünde Jessica Harper'in oynadığı kült korku filmi "Suspiria"nın tema müziği.

Goblin - Suspiria (Main Theme)

nMDCtP6Virw

Tangerine Dream
11.06.2010, 10:29
http://img328.yukle.tc/images/32990074896.jpg (http://www.yukle.tc)

Yönetmenliğini Mustafa Akkad'ın yaptığı, başrollerinde Anthony Quinn(Hz. Hamza), Irene Papas(Hind), Michael Ansara(Ebu Süfyan), Johnny Sekka(Bilal-i Habeşi), Michael Forest(Halit) ve Damien Thomas(Zeyd)'ın oynadığı 1976 yapımı "The Message - Mohammad: Messenger of God", ülkemizde bilinen adıyla "Çağrı" filminin ünlü besteci Maurice Jarre'a(Jean Michel Jarre'in babasıdır) ait müziklerinden bazı bölümler;

Maurice Jarre - Hegira (Royal Philharmonic Orchestra)

bIHUInivcro

Maurice Jarre - Building The First Mosque (Royal Philharmonic Orchestra)

8vMGJJ5e_Y0

Maurice Jarre - Entry to Mecca (Royal Philharmonic Orchestra)

0WLT6oBc_4g

Tangerine Dream
18.06.2010, 17:50
http://img324.yukle.tc/images/2711doctor_zhivago.jpg (http://www.yukle.tc)

Boris Pasternak'ın aynı adlı romanından uyarlayıp senaryosunu Robert Bolt'un yazdığı ve usta yönetmen David Lean'ın yönettiği, başrollerinde Omar Sharif, Julie Christie, Geraldine Chaplin, Rod Steiger, Alec Guinness ve Tom Courtenay gibi oyuncuların yer aldığı "Doctor Zhivago" filminin müziklerinden bir bölüm.

Filmin müzikleri usta besteci Maurice Jarre'a Oscar, Altın Küre ve Grammy ödülleri kazandırmıştır.

Doctor Zhivago, on dalda birden aday gösterildiği Oscar ödüllerinden "en iyi uyarlama senaryo", "en iyi görüntü yönetimi", "en iyi sanat yönetimi", "en iyi kostüm" ve "en iyi orijinal şarkı" dallarında olmak üzere beşini kazanmıştır.

3X-Q4nmYqc4

Tangerine Dream
01.07.2010, 10:25
http://img339.yukle.tc/images/3214ThePinkPanther1963.jpg (http://www.yukle.tc)

Yönetmenliğini Blake Edwards'ın yaptığı ve Peter Sellers'in 6 bölümlük serinin tümünde başrolünü oynadığı "The Pink Panther" filminin ana teması.

Henry Mancini - The Pink Panther Theme

jBupII3LH_Q

Great White
01.07.2010, 12:27
Face' de de paylaşmıştım, buraya da koyayım dedim..

Efsane film İyi kötü çirkin' in soundtracki. Müthiştir..

Hatta Metallica geçen gün İnönü' de sahneye bu parça eşliğinde çıkmıştı..

ZNGe7iK1O-4

Bu da Metallica versiyonu..

O da muhteşemdir..

Kirk Hammet' in gövde gösterisi yaptığı dakikalardır:)

Zm7EeuWnc-8

Tangerine Dream
01.07.2010, 12:59
Teşekkürler, Soner. Ennio Morricone gerçekten filmde her sahnenin hakkını vermiş. Sanki müzikler filmdeki sahneler için değil de, sahneler müzikler için çekilmiş diye düşünüyor insan.:)

Ecstasy of Gold, Tuco'nun mezarlığa geldiği anda çalmaya başlıyor ve zaten filmin bundan sonraki dakikaları kelimenin tam anlamıyla müthiş. Hele o finaldeki Triello sahnesini göz kırpmadan izlemek gerek.

Tangerine Dream
03.07.2010, 16:12
http://i45.tinypic.com/205tilt.jpg

Yönetmenliğini George Seaton ve Henry Hathaway'in üstlendiği, başrollerinde Burt Lancaster, Dean Martin, Jean Seberg ve Jacqueline Bisset'in oynadığı 1970 yılı yapımı "Airport" filminin ana temasıdır.

Bu melodi de Yeşilçam'da avantür filmlerinde sık sık karşımıza çıkar.

Alfred Newman - Main Title from the Airport soundtrack

l-58Z6FG4h0

Tangerine Dream
07.07.2010, 16:50
Gianfranco Parolini'nin yönettiği, başrollerinde Lee Van Cleef ve William Berger'in oynadıkları 1969 yapımı bir Spagetti Western olan "Sabata" (Ehi amico... c'è Sabata, hai chiuso!) filminin ana temasıdır.

Melodiyi aynı zamanda Umudumuz Şaban filminden tanıyoruz.:)

Marcello Giombini - Ehi amico... c'è Sabata, hai chiuso!

Ae1XDaiMvMw

Ekrem D.
07.07.2010, 22:48
Kemani Serkis Efendi, Kimseye Etmem Şikayet
Kartallar Yüksek Uçar, Sadri Alışık

ro3ZvOHkHpU

Tangerine Dream
10.07.2010, 12:20
Bu diziyi 80'lerde çocukken TRT'de konusundan pek bir şey anlamasam da tek kanallı dönem olduğu için mecburen izlerdim.:) Hatırladığım kadarıyla varlıklı ve büyük iki aile arasındaki sorunlar ve çekişmelerle ilgili bir diziydi.

Ekrem D.
14.07.2010, 01:26
Oceans 11
Elvis Presley- A little less conversation

pWo6jjGfJ4Y

Blues Brothers - Everybody needs somebody to love.

HCTJeT2i9QU

Kader KORELİ
16.07.2010, 11:19
Pedro Almodóvar'ın Volver filminin müziği. Söyleyen Estrella Morente.

xujrW1U1hPI&feature=related

Kader KORELİ
16.07.2010, 11:24
Diarios de Motocicleta film müziği. Gustavo Santaolalla'nın. Çok seviyorum bu parçayı.

G4g9FjuCU1o

Tangerine Dream
30.07.2010, 16:39
Yönetmenliğini Roger Donaldson'un yaptığı, başrollerinde Mel Gibson, Anthony Hopkins, Laurence Olivier, Edward Fox ve Daniel Day-Lewis gibi ünlü oyuncuların yer aldığı 1984 yapımı "The Bounty" filminin kapanış müziğidir.

Vangelis - Closing the Bounty

3zF2bTHyKag

Dursun Kaplan
12.09.2010, 11:27
Resident Evil Afterlife Original Soundtrack.

Harika bir müzik olmuş. Film içeriği ile çok uyumlu ve muhteşem. Filmin içinde resmen gaza getiren bir müzik. :)

gWZE3HbZ_kY

[HD] Resident Evil Afterlife OST - 15 "Axeman (Executioner)"

seyyah61
12.09.2010, 13:20
Efsanelerden biri. 28 Days Later filminden. Filmde dinleyince insani ekrana kilitleyen bir müzik.

KSYYEDXaGo0

Alternatif

http://fizy.com/#s/1lsekw

seyyah61
12.09.2010, 13:24
Bu da pek bilinmese de cok etkileyici bir müziktir. Enstrumental , Ingilizce ve Cince versiyonlari bulunuyor soundtrack albümünde.

House of Flying Daggers - Shigeru Umebayashi - Lovers

http://fizy.com/#s/1lvwln

seyyah61
12.09.2010, 13:31
Genel olarak soundtrack albümlerini ele aliyorsak oyun soundtracklarini de katabiliriz isin icine. Bunlarin arasinda vazgecemediklerimden. Myst 3 Exile'in acilis müzigi. Müzikleri genel olarak cok güzeldir oyunun.

http://fizy.com/#s/1nux6u

Tangerine Dream
22.09.2010, 15:57
Barry Levinson'un yönettiği, başrollerinde Dustin Hoffman ve Tom Cruise'un oynadığı, en iyi film, en iyi yönetmen, en iyi erkek oyuncu ve en iyi orijinal senaryo dallarında Oscar ödülüne sahip 1988 yapımı "Rain Man" filminin tema müziği:

Hans Zimmer - Rain Man (Main Theme)

6ZgxjtES1NY&

Tangerine Dream
28.09.2010, 16:14
Yönetmenliğini ve müziklerini John Carpenter'in yaptığı, başrollerinde Austin Stoker, Darwin Joston ve Laurie Zimmer'in oynadığı 1976 tarihli "Assault on Precinct 13" adlı filmin tema müziği:

John Carpenter - Assault on Precinct 13

gDTKj5nXvgw

Bu da aynı melodinin 1983 disko versiyonu.
(Melodinin bu versiyonuna 80'li yılların Nuri Alço ve Coşkun Göğen'li Yeşilçam filmlerinden aşinayız.:))

John Carpenter - The End (Assault on precinct 13) Disco Version 1983

wZJa0HkgXcY

Tangerine Dream
05.10.2010, 16:08
Yönetmenliğini ve müziklerini John Carpenter'in yaptığı bir fantastik-gerilim filmi olan 1983 tarihli Christine filminin ana tema müziği.

Filmde 58 model kırmızı bir Plymouth insanları acımasızca öldürüyordu.:)

John Carpenter - Christine (Main Theme)

MhmciEDdN5k

Tangerine Dream
12.10.2010, 11:29
Yine televizyonlarımızda sık kullanılmış, kulaklarımızın aşina olduğu bir melodi. Yönetmenliğini James Fargo'nun yaptığı, başrollerinde Anthony Quinn, Christopher Lee, Michael Sarrazin ve Jennifer O'Neill'in yer aldığı 1978 yılı yapımı bir çöl filmi olan "Caravans" filminin ana tema müziği.

Mike Batt - Caravans Main Theme

Hzwh4ZwauiA

KUTADGU
13.10.2010, 09:48
Damdan düşmüş gibi olacak bu yazdığım ama film müziği üzerine "The Last Of The Mohican"'dan daha iyisi yoktu benim gözümde.

Teşekkürler.

Tangerine Dream
14.10.2010, 15:57
"The Last of the Mohicans" filmini ilk defa televizyonda izlerken müzikleri dikkatimi çekmiş ve müziklerin kime ait olduğunu araştırmaya başlamıştım. Ancak o yıllarda henüz internet olmadığı için bu tür araştırmalardan sonuç almak şimdiki kadar kolay olmuyordu. Birkaç yıl sonra filmin müziklerinin olduğu albümü zaman zaman önünden geçerken göz attığım plakevinin vitrininde görene kadar arayıp durmuştum.:)

Daha sonra filmin DVD'si çıktığında filmi bir kez de DVD'den izlemek için filmi kiralamıştım. Filmin dil seçeneklerine diyalogların çıkartılıp sadece müziklerin konduğu bölümün eklenmesi de benim için bir sürpriz olmuştu.

Filmin müziklerinden olan "Promentory"nin filmde kullanılan versiyonunu ikinci sayfada paylaşmıştım.

Trevor Jones ve Randy Edelman'a ait "The Last of the Mohicans" filminin müziği en iyi müzik dalında akademi ödülüne sahip.

Tangerine Dream
25.11.2010, 16:09
Usta yönetmen Stanley Kubrick'in, Stephen King'in aynı adlı romanından uyarladığı 1980 yapımı "The Shining" filminin giriş müziği.

Filmin başrollerinde ünlü aktör Jack Nicholson, Shelley Duvall ve Danny Lloyd oynuyor.

Hector Berlioz - Symphonie Fantastique Fifth Movement: Dreams of a Witches' Sabbath

a_2icBjKRR8

KUTADGU
25.11.2010, 16:16
"The Last of the Mohicans" filmini ilk defa televizyonda izlerken müzikleri dikkatimi çekmiş ve müziklerin kime ait olduğunu araştırmaya başlamıştım. Ancak o yıllarda henüz internet olmadığı için bu tür araştırmalardan sonuç almak şimdiki kadar kolay olmuyordu. Birkaç yıl sonra filmin müziklerinin olduğu albümü zaman zaman önünden geçerken göz attığım plakevinin vitrininde görene kadar arayıp durmuştum.:)

Daha sonra filmin DVD'si çıktığında filmi bir kez de DVD'den izlemek için filmi kiralamıştım. Filmin dil seçeneklerine diyalogların çıkartılıp sadece müziklerin konduğu bölümün eklenmesi de benim için bir sürpriz olmuştu.

Filmin müziklerinden olan "Promentory"nin filmde kullanılan versiyonunu ikinci sayfada paylaşmıştım.

Trevor Jones ve Randy Edelman'a ait "The Last of the Mohicans" filminin müziği en iyi müzik dalında akademi ödülüne sahip.

Açıklamalar için teşekkürler.

Tangerine Dream
05.01.2011, 10:45
80'lerin meşhur sosyete polisi.
Martin Brest'in yönettiği ve başrolünde Eddie Murphy'nin oynadığı Beverly Hills Cop filminin akıllarda kalan melodisi.

Harold Faltermeyer - Axel F.

dASqLXiuomY

ÖmerFarukYılmaz
05.01.2011, 10:55
Bana kalırsa önce Godfather gelir..Daha sonra Requim for a dream,Fucking the Bushes ve daha nicesi..

Aklıma gelmiyor şuan.

Tangerine Dream
04.02.2011, 14:26
Requem for a Dream filminin müziği bence de çok güzel. Ömer Faruk, sana belki tuhaf gelebilir ama The Godfather'in müziğini ne yaptımsa bir türlü sevemedim.:)

Mükemmel bir film müziği daha ekleyelim. Yöntmenliğini Laslo Benedek'in yaptığı ve başrollerinde Max Von Sydow, Trevor Howard ve Liv Ullmann'ın oynadığı Türkiye'de Gece Gelen Ziyaretçi adıyla göterilen 1971 tarihli korku filmi The Night Visitor'un tema müziği. Bu güzel müzik aynı zamanda Memduh Ün'ün yönettiği, başrollerinde Cüneyt Arkın ve Fatma Girik'in oynadğı 1973 yılı yapımı Gönülden Yaralılar filminde kullanılmıştır. İyi dinlemeler.

Henry Mancini - The Night Visitor

_EomeLPh_e0

exuu
07.02.2011, 18:22
Forumun diplerindeki başlıkları yeni yeni keşvediyorum.Bugünümü bu başlıklara ayırdım.Çok güzel soundtrackler paylaşılmış ama soundtrack denilince benim aklıma 'Pulp fiction' gelir direk.'The Big Lebowski' ve 'Lock stock and two smoking barrels' soundtrack albümleride harikadır.

ibrahim
07.02.2011, 19:37
Film müzigi denildimi benim aklima direk Al Pacinonun basrol oynadigi Scarface filmi gelir.

Scarface - Soundtrack

Hfouy0Xf_jE

ve ayni filmin sonunda calan bu müzik geliyor aklima:

jzGdxwlZSZg

Tangerine Dream
08.02.2011, 09:48
Bilgiler ve paylaşımlar için teşekkürler, exuu ve İbrahim.

Tangerine Dream
17.02.2011, 11:27
Melodinin başlangıç kısmı filmin sadece bir sahnesinde duyulmasına rağmen The Exorcist filmiyle özdeşleşmiştir.

Mike Oldfield - Tubular Bells

qyFhzg76250&

KUTADGU
17.02.2011, 11:39
http://www.youtube.com/watch?v=7tyxEAY7EV8

Watchmen filminde mezarlık sahnesinde bu melodi beni çok etkilemişti.

Sound of the Silence....

Tangerine Dream
17.02.2011, 11:43
Çok güzel bir şarkıdır. Bu başlıkta bahsi geçmişti.:)

KUTADGU
17.02.2011, 11:45
Çok güzel bir şarkıdır. Bu başlıkta bahsi geçmişti.:)

Ben de ilk sayfaları dolaşıyordum şimdi.

Geri dönüp zaten bu müziği paylaştığın için teşekkür edecektim abi.

:)

Tangerine Dream
17.02.2011, 11:51
Rica ederim.:)

Bu arada bu şarkı daha önce Dustin Hofmann'ın oynadığı 1967 tarihli The Graduate filminde kullanılmış.

Tangerine Dream
03.03.2011, 12:25
http://www.dvd-bluray-reviews.com/big_images/dvd/My-Name-Is-Nobody-(1974).jpg

Ennio Morricone - The Wild Horde

rX1gqxnd2qM

Ennio Morricone - My Name Is Nobody

H4Iw3Q8JdP4

ihsan candas
03.03.2011, 12:31
http://www.youtube.com/watch?v=4icPTcQZacE hitchcock music:Bernard Herrmann

Süleyman Eruyar
03.03.2011, 12:42
clint mansell - Requiem for a drem , bence en iyilerin en iyisidir.

Kesinliklede tek başına, karanlıkta dinlenmemelidir, intihara sebep olabilir :)

Ayrıca bugünlerde dinlediğim,

Cezary Skubiszewski - Blessed (KUTSANMIŞ) ( bu filmi izlemenizi tavsiye ederim )

http://www.youtube.com/watch?v=_wLtY6rcwvM

seyyah61
03.03.2011, 13:00
Last of The Mohicans'in ana müzigini bir de böyle dinleyin.

ZPjGw2i1Q-E

worldmaster
21.03.2011, 23:07
Hans Zimmer usta'nın İnception film müzikleri adeta şaheser benim gözümde.Bunlardan sadece bir örnek ...

http://www.youtube.com/watch?v=srrAm9Eiqcw

ihsan candas
22.03.2011, 02:04
http://www.youtube.com/watch?v=5mvLg6MQ39I
ne denebilirki....

Tangerine Dream
23.03.2011, 14:55
Yeşilçam'da da(1971 - Korkusuz Kaptan Swing) kullanılmış bir Spagetti Western müziği;

Riz Ortolani -I Giorno Dell'Ira / Day of Anger

p0dqQ-8FOII

Mustafa Cem Şeyhoğlu
29.03.2011, 04:14
Good Bye Lenin! Soundtrack-Good Bye Lenin

hk__Fo_7gxU

Schindler's List Soundtrack - Main Theme

yMx2SKIRkw4

Tangerine Dream
19.04.2011, 11:28
http://blog.weflyspitfires.com/wp-content/uploads/2009/12/mwwbk_cover.jpg

1975 yapımı The Man Who Would Be King filminin müziklerinden "Sikandergul". Bu güzel müzik Cüneyt Arkın'ın Hınç filminde de kullanılmıştır.

Maurice Jarre - Sikandergul

rBGzH6yzDyI

Tangerine Dream
01.07.2011, 12:11
1972 tarihli ve Türkiye'de "Devlerin Yarışı" adıyla oynayan "La course du lièvre à travers les champs" filminin duygusal müziği.

Not: Bu müzik Cüneyt Arkın'ın 1976 yılında çevirdiği "Hınç" filminde de kullanılmıştır.

Francis Lai - La Course Du Lievre A Travers Les Champs

kh22o0Vzer0

Tangerine Dream
01.07.2011, 12:13
Not: Bu videodaki müzik silindiği için aynı müziğin başka bir videosunu ekledim.

http://blog.weflyspitfires.com/wp-content/uploads/2009/12/mwwbk_cover.jpg

1975 yapımı The Man Who Would Be King filminin müziklerinden "Sikandergul". Bu güzel müzik Cüneyt Arkın'ın Hınç filminde de kullanılmıştır.

Maurice Jarre - Sikandergul

W-j1-WMoExk

aumur
01.07.2011, 16:24
2002 senesinde Spike Lee yönetiminde çekilen 25th Hour isimli filmin soundtracki Terence Blanchard tarafından bestelenmiştir.

Terence Blanchard - 25th Hour

ihmeUP0HyEQ

Bu müziği Öyle Bir Geçer Zaman Ki adlı diziden hatırlayabilisiniz. Orada da kullandılar yanılmıyorsam.

İnsanın içine işleyen bir yapısı var bu parçanın. Öyle sanıyorum ki bunda filmin ve Edward Norton'un psikopat oyunculuğunun da büyük etkisi var.
Ne zaman dinlesem melankolik bir ruh haline bürünürüm.

aumur
01.07.2011, 17:07
1969 yapımı, en iyi film ve en iyi yönetmen de dahil olmak üzere üç akademi ödülü sahibi "Midnight Cowboy" isimli filmin başrollerini Dustin Hoffman ve Jon Voight paylaşmıştı.

Filmin açılışında giren söz ve müziği Fred Neil'a ait
"Everybody's Talkin'"

9lb5LdJ7cLc

John Barry - Main Theme

ZGORPUzLxtU

John Barry - Florida Fantasy

RUTsS8-vukw

Bu müzik Yeşilçam'da çekilen Sezercik filmlerinde de bolca kullanılmıştır.

aumur
01.07.2011, 17:22
Imperial March (Beloit Janesville Symphony Orchestra)

Tn_95hdy6Nw

aumur
01.07.2011, 17:39
1981 yapımı İkinci Dünya Savaşı yıllarını anlatan "Das Boot" isimli Alman filminin muhteşem soundtracki Klaus Koldinger imzası taşımaktadır. Çekilmiş en iyi denizaltı filmi olması bir yana benim izlediğim en iyi savaş filmlerinden biridir ayrıca.

snnwjoToN-8

Filmi izlemeyenler varsa hiç vakit kaybetmeden seyretmelerini tavsiye ederim.
http://www.imdb.com/title/tt0082096/

Muhammet*
02.07.2011, 02:34
Başlıkta bulunmasını isterim. :)

Unforgiven (1992)

wndLxRRsZqU

Bu soundtrack'i koymazsam ölürüm. :)

Braveheart (1995)

9AN04imFDK8&feature=related

aumur
23.07.2011, 17:35
"Le grand blond avec une chaussure noire(1972)"

(Siyah ayakkabılı sarışın) filminin müziğini

"ibo ile güllüşah" ve "avanak apti" den hatırlayabiliriz.

Vladimir Cosma - Sirba

bPNz4unt7Mc

Cengiz
23.07.2011, 17:43
http://a1107.hizliresim.com/11/7/23/6308.jpg (http://goo.gl/mc9cY)

rbjC44_Ml4k

aumur
23.07.2011, 19:11
http://4.bp.blogspot.com/-91WRNdTod7M/TeE5UkeCqSI/AAAAAAAAAsE/YSKFltsUXfU/s1600/leon.jpg

Sting - Shape of My Heart

037uSAIahho

aumur
23.07.2011, 19:42
Little Miss Sunshine (2006)

Devotchka - The Winner Is

RSF21mYLnNI

Bir önceki parçaya sözler eklenince ortaya How It Ends çıkıyor.

pq1SKi9fJNk

Ali Can
23.07.2011, 20:02
http://4.bp.blogspot.com/-91WRNdTod7M/TeE5UkeCqSI/AAAAAAAAAsE/YSKFltsUXfU/s1600/leon.jpg

Sting - Shape of My Heart

037uSAIahho
benim favorim bu :D çok güzel şarkı. ayriyetten amelie soundtracklarıda hoşuma gider. özellikle "La Valse des Vieux Os"

aumur
23.07.2011, 20:06
@Ali Can
Shape of My Heart benim de çok hoşuma giden bir şarkıdır. Duygu yüklü ve ne kadar dinlersen dinle bıktırmıyor.

Amelie nin soundtrackleri çok bilindiği için koymadım buraya. Aklıma gelmedi değil yani.

EMiRHAN61
27.07.2011, 12:25
Film müzigi denildimi benim aklima direk Al Pacinonun basrol oynadigi Scarface filmi gelir.

Scarface - Soundtrack

Hfouy0Xf_jE

ve ayni filmin sonunda calan bu müzik geliyor aklima:

jzGdxwlZSZg

katılıyorum. paylamama gerek kalmamış :)

EMiRHAN61
27.07.2011, 12:29
mLXQltR7vUQ

olaay budur :)

ve bu

1hYV-JSjpyU

:))

abcabca
27.07.2011, 12:36
Rain Man

r4Q-N_UUSxA

gQEDpuLR4aM

Sefa
27.07.2011, 12:44
OxwPjrSSDzQ

Tek geçeriz.. :)

Muhammet*
01.09.2011, 11:31
Old Boy

mbgFhfitjp0

Tangerine Dream
01.09.2011, 15:29
Ennio Morricone - L'impatto (1971)

1971 tarihli "La Califfa" filminin müziklerinden.

-tElEsdVVY0

Not: Müzik videoda yanlış bir bilgi olarak Cüneyt Arkın'ın oynadığı "Yüzbaşı" filminin müziği olarak gösterilmiş.

Tangerine Dream
07.09.2011, 00:53
1968 tarihli Bullitt filminin müziklerinden;

Lalo Schifrin - Bullitt Main Theme

Cm4MvinoOTw

Lalo Schifrin - Shifting Gears

kAGL8C9y8bg

pazarkapılı
30.10.2011, 11:26
Yönetmenliğini Franklin J. Schaffner'in yaptığı, başrollerini usta oyuncular Steve Mc Queen ve Dustin Hoffman'ın oynadıkları 1973 tarihli "Papillon" filminin tema müziği.

Jerry Goldsmith - Theme from Papillon

gi2wzcJOun0incelerken soundtraclari okudugum belkide en heyecanli kitabin film muzigine denk geldim....kitabin efsanevi yazari charrier in basrol icin israrla delon u isteyip en sonunda en sevdigim aktor steve mcqueen in basrol ile bulustugu harika bir film....

harika....harika....bu muzik ozellikle kelebegin degaya "bana hicbirsey borclu degilsin" dedigi sahnede dinlenirse.....

Tangerine Dream
07.03.2012, 13:41
Bu dünyada iki çeşit insan vardır dostum; İyi Kötü ve Çirkin'i izlemiş ve izlememiş olanlar...

Ennio Morricone - Il Triello (1966)

pmdAsL1n6q4

Erbay
25.08.2012, 04:14
The Dark Knight Rises-Hans Zimmer

DR0fl5fgTDg

LO2uPU53qds&feature=relmfu

alper*
25.08.2012, 04:43
Javier Navarrete. Şimdi çok geç saat ama yarın bir iki tane paylaşacağım :)

Emre Aksu
04.10.2012, 01:28
Terence Jay - One Blood (Green Street Hooligans)

Tangerine Dream
13.11.2012, 16:23
1979 yılı Rus yapımı Siberiada filminin müziklerinden;

Edward Artemiev - La Mort Du Heros

VLDOR8FwrKE&feature=related

NuriKO
07.01.2013, 19:51
Arkadaşlar bu videodaki müzikte bir tane yeşilçam filminde geçmişti.(Adını hatırlamıyorum.) Bunun ismini bilen birisi varsa bana söyleyebilir mi lütfen... Linkini veriyorum:http://www.youtube.com/watch?v=pPaRoAX7yEw&feature=youtu.be

Tangerine Dream
10.01.2013, 16:10
Müzik Tangerine Dream grubuna ait. Fakat şu an melodinin ismini hatırlayamıyorum. 1983-85 arası albümlere bakmam gerek.

Samet Türkmen
04.07.2013, 03:08
Uzay Yolu : İlk Temas

Bu şarkıyı ne zaman dinlesem, filmde dediği gibi geleceği kıskanıyorum. Başka gezegenlere,yeni ufuklara gidecek insanlara özeniyorum. Yaklaşılan her yıldız yeni bir keşif, yeni bir heyecan. Düşünsenize o duyguyu :( Cennete de olsa bunu yapacağım inşallah. O Atılgan'ı süreceğim :)

Zaman Kaybı Önle : 00:40'a sar

mhoa7oWPPhk

Berke6198
08.08.2013, 03:46
Bu şarkı, Jackie Chan ile Chris Tucker'ın birlikte oynadığı "Rush Hour" adlı film serisinde, her filmin sonunda çalıyor :) ne kadar soundtrack olmasa da önemli bir parçası filmin :) :)

bX7V6FAoTLc

Tangerine Dream
14.02.2014, 16:23
"Le grand blond avec une chaussure noire(1972)"

(Siyah ayakkabılı sarışın) filminin müziğini

"ibo ile güllüşah" ve "avanak apti" den hatırlayabiliriz.

Vladimir Cosma - Sirba

bPNz4unt7Mc

Teşekkürler. Malesef Yeşilçam'ın en parlak döneminde dahi istisna birkaç isim dışında Soundtrack olayına önem verilmemiş. Ağırlıklı olarak o dönemin Fransız ve İtalyan yapımı filmlerinin müzikleriyle birlikte Paul Mauriat, Raymond Lefevre, Franck Pourcel, Mantovani, ve Francis Lai orkestralarının yorumladığı çeşitli müzikler kullanılmış. Hatta aynı müziğin birden fazla filmde kullanıldığı bile olmuş.

alper*
14.02.2014, 16:35
Merhabalar Tangerine Dream (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=11096) :)

Ben de bu konuda bir ara meraklıydım, küçük çapta araştırmalarım olmuştu.

Şu eserlere rastlamıştım. Dinlemenizi tavsiye ederim:

Skk1QGbmSt0

Tangerine Dream
15.02.2014, 21:09
Merhabalar Tangerine Dream (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=11096) :)

Ben de bu konuda bir ara meraklıydım, küçük çapta araştırmalarım olmuştu.

Şu eserlere rastlamıştım. Dinlemenizi tavsiye ederim:

Skk1QGbmSt0

Merhaba.:)

Osman İşmen Orkestrası'nı biliyorum. Disko adıyla başlayan ve türküleri disko tarzında yorumlayan birkaç albümleri vardı. Linkteki müzikler ekseriya Kemal Sunal filmlerinde köyünden İstanbul'a gelirken veya köprüden karşıya geçerken bolca kullanılmıştı.:)

Murat'
21.02.2014, 12:46
ubVc2MQwMkg

En iyi film müziklerinden birisi hiç kuşkusuz. Ennio Morricone'nin şaheseri.