PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor Efes ile birleşse nasıl olur?

Doğan Şahin
10.05.2010, 13:53
Malum basketbol ile ilgilenen Trabzonsporlular olarak çoğumuz basketbolda üç ezikleri tutmadığımızdan Efes Pilsen'liyizdir.

Ancak şimdi birinci lige çıktığımıza göre Efes ile nefes almayacak, Trabzonspor ile fırtına soluyacağız...

Ama her ikisini bir arada tutmaya ne dersiniz... EuroLigde de kardeş takım Barcelona ile kapışırız :)

Hem de bu sayede seneye şampiyonuz, nasıl mı?

Kafamda Efes ile birleşme fikri vardı ama bu haber işi ciddiye bindirdi...
Doğan Hakyemez bu işi halledecektir.

Medikal Park Trabzonspor yerine Efes Trabzonspor Basketbol Kulübü olabilir adımız. Febe Ülker birleşmesinde olduğu gibi büyük bir sinerji yaratılabilir.

Bu devirde Efesten daha iyi bir sponsor bulmak zor veya geçici olacaktır.

Bu olayı biran önce fırsata çevirmeliyiz.

İşte o haber:
-----------------------------------------------------------------------
Efes Pilsen kapanıyor!
Tütün Mamulleri ve Alkollü İçkilerin Satışına ve Sunumuna İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik Taslağı ile sigara ve alkollü içkilerin, satışı ve sunumunda önemli değişikliklere gidiliyor.
10/05/10 13:02
http://im.htspor.com/2010/05/10/514011_detay.jpg?1273486480
Buna göre alkollü içki markalarının, spor kulüplerine isim olarak verilmesi de yasaklanıyor. Yönetmelik bu şekilde çıkarsa en büyük sıkıntıyı Efes Pilsen çekecek ve takımın adının değiştirilmesi gerekecek. TAPDK, bunun için kulübe 1 yıl ek süre verecek.

TAPDK'nın söz konusu taslağı, ilgili kamu kuruluşlarıyla, sivil toplum örgütlerinden gelecek görüşler doğrultusunda yeniden Kurul'da ele alacağı ve daha sonra son şeklini vererek Başbakanlığa göndereceği belirtiliyor.
LOGOYA DA SPOR AMBARGOSU
Daha önce kamuoyunda tartışma yaratan Alkollü İçkide Reklam Tebliğindeki hükümleri de kapsayan taslaktaki en önemli düzenlemelerden birini spor kulüplerinin durumu oluşturuyor. Özellikle Efes Pilsen Basketbol Kulübünü yakından ilgilendiren bu düzenleme ile alkollü içki markalarının spor kulüplerine isim olarak verilmesi engelleniyor.
Alkollü içki markalarıyla her türlü sportif faaliyet, şirket şeklinde yapılanmalar da dahil olmak üzere spor kulüpleri veya spor kulübü taraftarları arasında bağ kurulmasına neden olacak uygulamalar yapılamayacak. Alkollü içki markalarıyla, alkollü içkilerin ambalajı üzerinde yer alan logo, amblem ve işaret şeklindeki alkollü içki markasını doğrudan çağrıştıran, ayırt edici tasarımlar, spor kulüplerine isim olarak verilemeyecek ve tanıtımlarında kullanılamayacak.
Taslağa eklenen bir geçici madde uyarınca, alkollü içki markasını spor kulübü ismi olarak almış spor kulüpleriyle, alkollü içkinin ambalajı üzerinde yer alan ibare ve alametleri, spor kulübünün isminde, dokümanları ile iş ve işlemlerinde kullananlar, söz konusu aykırılığı 1 yıl içerisinde gidermek zorunda olacak.
AA

bahadır2561
10.05.2010, 13:56
istemem şahsen...

AKSOY_61
10.05.2010, 14:11
Doğan Hakyemez takımın isminin Medikal park Trabzonspor olacağını söylemişti.

EROS87
10.05.2010, 14:12
efes bizle birleşene kadar bjk ile 3-4 kez birleşir:)
zaten tuncay özilhan nın böyle bir isteği de vardı

Paksoy
10.05.2010, 14:13
efes biriyle birleşirse oda bjk olur,tuncay özilhan bjk başkanlığında falan adı geçen birisi

Mehmet Ç.
10.05.2010, 14:16
Bjk ilen birlesirler.. Adam bjklilerin en önde gideni..

Hem Efes ismi zaten kullanilamaz daha ;)

kilit :D

Oğuz ZEYTİN
10.05.2010, 14:19
Düşünülebilir.

Ancak Efes Pilsen Yön Kur. Bşk. Tuncay Özilhan bir sonraki kongrede BJK başkanlığına aday olacağını beyan etmişti. Ayrıca BJK-Efes P. ve GS-T.Telekom birleşme senaryoları uzun zamandır konuşuluyor.

efesliler.org'daki arkadaşlarımızla konuştuğumuz zamanlar Efes'in İzmir veya başka bir Anadolu kentine taşınmasını defalarca tartışmıştık.

Grup yönetiminin de son yıllarda yüklü yatırımlara rağmen EFES DARK'ın Sırbistan krizi ve Kerem Gönlüm olaylarından sonra (yasal zorunluluk olmadan) takımı kapatmayı düşündüğü de bir gerçek.

Geçen sezonki şampiyonluksa bunu erteledi.

Hatta Rakocevic ve Nachbar gibi isimler getirildi.

Diğer taraftan biz de başlattığımız projenin daha çok başlarındayız. Ve şu ana kadar da yolunda gidiyor.

Sonuç olarak şimdilik zor ve imkansız gibi görünüyor.

Ceyhun Dündar
10.05.2010, 14:19
kimle birlesirse birlessin 2-3 oyuncu kapsak bize yetr:)

macuka
10.05.2010, 14:23
Birlesmeye gerek yok, bu isin kolayina kacmak olur gibime geliyor ki, zaten adamlar neden birlessin bizle, seyircisi var, altyapisi var, vs..
Kendi ayaklarimiz uzerinde durmamiz gerekir bence...

Oğuz ZEYTİN
10.05.2010, 14:28
Efes'in mi seyircisi var?

efesliler diye bir grup var o kadar, taş çatlasın 80 kişi.

Doğan Şahin
10.05.2010, 15:00
Yıllar da çabuk geçiyor, o kadar beklemeye vaktimiz olacak mı?
Birleşme olmayacak ise bu takıma 5-6 sene sabredebilecek bir taraftar profili çizmemiz gerekiyor.
Futboldaki alışkanlıklarımızı basketbola da taşımamamız gerekir.
Ama birleşirsekte yeniden şampiyonluğu hemen tatmamamız için bir neden yok.
Hem de üç eziklere karşı olunca ayrı bir zevkli olacaktır.

Serdar Ersoy
10.05.2010, 15:24
Basketbol'da Efes'in sağlam seyircisi vardır.

Taraftar demiyorum, seyirci...

recdodo
10.05.2010, 15:43
Efes'in bizim ile birleşeceğine %1 bile olasılık vermiyorum.

talsuv61
10.05.2010, 15:47
İstemiyorum böyle bir şey olacaktıysa şimdiye kadar olsaydı.
Farzedelim ki oldu efes pilsen Trabzonsporun merkezi Trabzon mu olur ?
Takım isminde Trabzonspor olsun.Fener Ülkerle birleşti taraftarı azaldı.

Doğan Şahin
10.05.2010, 16:16
İstemiyorum böyle bir şey olacaktıysa şimdiye kadar olsaydı.
Farzedelim ki oldu efes pilsen Trabzonsporun merkezi Trabzon mu olur ?
Takım isminde Trabzonspor olsun.Fener Ülkerle birleşti taraftarı azaldı.

Takım ismi zaten önümüzdeki sezon Medical Park Trabzonspor olacak(Doğan Hakyemez).

Trabzonspor Efes olmasında bir sakınca yok. Habere göre Pilsen kullanılamayacak artık.

Taraftar sayısının da azalacağını düşünemiyorum sonuçta Trabzonspor taraftarı takımından vazgeçmeyeceğine göre olsa olsa Efes'in taraftar sayısında azalma olur bu da bize çok fazla etki etmez.

Cengiz Çubukcu
10.05.2010, 16:24
Böyle bir şeyi ne onlar ister ne de biz...bize Enfes diye bir marka sponsor olsun :D

Misina
10.05.2010, 16:24
Güzel olur Efes satış noktalarında Ts Taraftar kartına indirim yapılır :D Şaka bir yana fikir güzel ancak efes gibi köklü bir kulübün buna yanaşacağını sanmıyorum.

İsmail Alkan
10.05.2010, 16:46
Efes artık bizim rakibimiz.

Biliyorum ki benim gibi bir sürü arkadaşımız Efes taraftarıydı, haliyle birleşme konusuna bu içgüdüyle yaklaşıyorlar ama dediğimiz gibi artık Efes bizim rakibimiz, öyle de kalmalı çünkü Efes'in olmadığı bir basketbol dünyası düşünemiyorum.

Efes Türk basketbolunun lokomotofidir, öyle de kalmalıdır.Ne bizimle, ne de bir başkasıyla birleşmesin.Zaten şu anda öyle bir gündem de yok, eğer olursa başlığı açarız :)