PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Basketbol Transfer Dosyası

Sayfa : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35

İsmail Alkan
09.05.2010, 15:53
Arkadaşlar,
Basketbol transferi ile ilgili yorumlarımızı bu başlıkta paylaşıyoruz.

Kazım Uzunboy
09.05.2010, 15:59
Kimi transfer edebiliriz harbiden bir bilgim yok. :)

unique
09.05.2010, 15:59
Çok anlamam basketten ama Play-Off maçlarından takip ettiğim kadarıyla bize en az 5-6 tane kaliteli oyuncu lazım. Özellikle yabancı oyuncu seçiminde titiz davranılmalı diye düşünüyorum.

Hürgün Aygün
09.05.2010, 16:00
Şuana kadar izlediğim maçlarda gördüğüm kadarıyla ileride çok fazla çoğalamıyoruz hücumcu lazım.

leavemealone
09.05.2010, 16:19
Fenerle sorun yasayan genc Ömer asik i alabilirmiyiz acaba..

Keleşoğlu
09.05.2010, 16:46
ilk görüşmelerde kobi bryantla büyük ölçüde anlaşma sağlandı tek sorun eşinin Türkiye de yaşamak istememesi.. :D

şaka bir yana inşallah kaliteli bir takım kurulur

Atılay
09.05.2010, 16:48
Kerem Gönlümm

Keleşoğlu
09.05.2010, 16:58
karşıyakalı bir arkadaş yazmıştı sırf taraftar baskısıyla bile birçok maç kazandık diye. seneye yarışmacı bir takımla TRabzonda kolay kolay maç vereceğimizi sanmıyorum.

muribbi
09.05.2010, 17:26
basketbolda futboldan farklı olarak yıldızlar daha ön plana çıkar. bazı oyuncular vasat bir takıma şampiyonluğa bile oynatabilir. mesela el amin li beşiktaş. ilk senemiz için böyle bir oyuncu ile rahat bir sezon geçirebiliriz.

sem61
09.05.2010, 17:57
verelim parayı Omar Cook'u alalım ne güzel olur :D

Uğurtan
09.05.2010, 17:57
Bir tane 1 numara pozisyonu için..

Bir tane de skorer bir adam olmak üzere Beko basketbol seviyesinde en az 4 adama ihtiyaç var..

TS-AKCAABAT-61
09.05.2010, 18:00
ilk görüşmelerde kobi bryantla büyük ölçüde anlaşma sağlandı tek sorun eşinin Türkiye de yaşamak istememesi.. :D

şaka bir yana inşallah kaliteli bir takım kurulur

:alkış::D:o

yok öyle degil. türkiyede yasarda, yenge problem cikartiyormus.

Yiğit SARI
09.05.2010, 18:31
5-6 kaliteli adam olsa çok güzel olur . Yabancılar iyi seçilmeli ve bence 1 numarada yabancı olmalı

Süleyman Baykan
09.05.2010, 18:33
jamison ve fobbs kadroda kalır mı seneye

Yiğit SARI
09.05.2010, 18:36
jamison ve fobbs kadroda kalır mı seneye

Jamison kalmalı ama Fobbs bilemem

bestrafer
09.05.2010, 18:48
Takımdan büyük ölçüde çok oyuncu gidecek. Hep böyle oluyor çünkü. Scott'ı geri çağırabilirsek çok sevinirim. Kendisi BBL'yi kaldırabilecek çok üst düzey bir oyuncu bence. Onun dışında önce seneye kurulacak takımın iskeletini görebilsek yorum yapabiliriz. Şu anda çok zor yorum yapabilmek.

macka61
09.05.2010, 20:05
başlığımız hayırlı olsun burdada bir curcuna başlar

Asi Çaykaralı61
09.05.2010, 23:18
Efes Pilsener'den Kerem Gönlüm ,
Fenerbahçe'den Ömer Aşık ,
Eskiden Fenerbahçe'de Solomon vardı şu anda hangi takımda oynuyor bilmiyorum o da olabilir oyun kurucu ,
Hakan Köseoğlu oda iyi bir oyuncu oyun kurucu ,
Yabancı oyuncularımızdan Jamisson kalsa iyi olur bence ,
Yabancı oyuncularda transfer etmemiz lazım bence .
Sizler ne düşünüyorsunuz benim sunduğum oyuncular hakkında ?

axelman
09.05.2010, 23:23
Başlık hayırlı olsun önce.
Transferde iki temel nokta var;
Birincisi bütçemiz ne olcak bu önemli
İkincisi takımda kimlerin kalacağı bunlar tam belli olmadan kesin konuşmak zor.
Yalnız Alaattin hoca iskeleti koruyarak transfer yapacağız dedi skyturk'teki programda.B
Bakalım günler ne gösterecek.

Süleyman Baykan
10.05.2010, 00:08
şanki mevcut oyunculardan bence 3-4 tanesi gider ayrıca fobbs'ta gider

caner öner-volkan incekara-umut tınay-hakan yapar-fırat aydemir-ilker türel-jamison kesin kalacak oyuncular bence

caner öneri çok beğendim çok yetenekli bir oyuncu

reisoğlu61
10.05.2010, 00:11
beko liginde kac yabanci hakki var?

Hüdai Pervaneli
10.05.2010, 00:20
rako alabiliriz aslind a porblemi var efes le yanlis bilmiyorsam

Süleyman Baykan
10.05.2010, 00:28
Basketbol Federasyonu ve Ligler Direktörlüğü yetkilileri, 2007-08 sezonuna yönelik uygulamaları tartıştığı toplantıda, Beko Basketbol Ligi'nde yer alan kulüplerin temsilcileriyle bir araya gelirken, en çok üzerinde durulan konu olan yabancı oyuncu sayısında 3 artı 2 formülü kabul edildi.

Polat Renaissance Otel'de, Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel'in başkanlık ettiği ve yaklaşık 3 saat süren toplantıya Antalya Büyükşehir Belediyesi, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Beşiktaş dışındaki 13 kulübün temsilicisi katıldı. Toplantıda, uzun süren görüşmeler sonunda, Beko Basketbol Ligi kulüplerine 3 alternatifli (3, 3 artı 1 ve 3 artı 2) bir uygulama sunan ve yabancı oyuncu sayısını 4 yıl boyunca kademeli olarak düzenleyecek bir sistem üzerinde anlaşmaya varıldı. Buna göre, 2007-08 sezonunda Beko Basketbol Ligi'nde mücadele eden takımlar, maç kadrolarında en çok 5 yabancı oyuncu bulundurabilecek, ancak bunlardan aynı anda 3'üne sahadaki 5'te yer verebilecek.

Bu arada, 3 artı 2 olarak adlandırılan sistem dahilinde bir de havuz oluşturulması kararlaştırıldı. Maç kadrosunda 5. yabancı oyuncu bulundurma hakkından yararlanan kulüpler, oluşturulacak havuza 125 bin dolar ek bedel aktarırken, havuzda toplanacak toplam bedel, sezon süresince kadrosunda aynı anda 3 veya daha az sayıda yabancı oyuncu bulunduran kulüpler arasında eşit olarak paylaştırılacak. 2006-07 sezonunda da geçerli olan 3 artı 1 yabancı oyuncu uygulamasını tercih eden kulüpler ise havuza bir bedel ödemezken, havuzdan pay da alamayacak.

Kabul edilen uygulama gereği, 2008-09 ve 2009-10 sezonlarında toplam yabancı oyuncu sayısında değişikliğe gidilmezken, oyuncuların kıtalara dağılımı konusunda bazı düzenlemeler getiriliyor. 2010-11 sezonundan itibaren ise maç kadrosunda yer alabilecek oyuncu sayısı 6'ya çıkıyor.

EROS87
10.05.2010, 00:31
rako alabiliriz aslind a porblemi var efes le yanlis bilmiyorsam

:)

rako nun maliyetiyle 3 takım kurulur.

uçmayalım arkadaşlar.
kerem gönlümler, ömer açıklar şuan şuan bize hitap eden oyuncular değiller.

Hüdai Pervaneli
10.05.2010, 00:33

rako nun maliyetiyle 3 takım kurulur.

uçmayalım arkadaşlar.
kerem gönlümler, ömer açıklar şuan şuan bize hitap eden oyuncular değiller.
Belki satarlar bekleneni veremedi efeste

Paksoy
10.05.2010, 02:02
partızan dan mccalebb , geçen sene mersin bb de oynayan chrıs lofton u alalım , geçen sene bir maçda 61 sayı atmıştı ,Caja Laboral da oynuor galiba şuan

Sinan Ayaz
10.05.2010, 03:50
önceliğimizin hakan köseoğlu olması lazım her maç 8 asist ortalamasıyla oynuyor ve her sezon asist kralı oluyor onun ardından çok zor ihtimal ama ömer aşığı alsak süper olur. jamison,umut tınay,hakan yapar,13 numaralı oyuncumuz(ismi aklıma gelmedi) takımda tutulmalı

Ayhan Çolak
10.05.2010, 09:11
bence takımımız fena değil. kerem öztoprak,volkan incekara iki yıllık oyuncularımız ama bence verimli değiller.umut a bir şans daha verilmeli,daha iyi oynayabilir.melih,serhat,caner,ilker (daha iyi olmalı),hadi,jamison kesinlikle kalmalı.pertev den haciyeva alınmalı,maliyeti yuksek değil sanırım.içeride önemli bir silah.fb de can maxim mutaf iyi bir şutör ve bu sene de kiralık gönderilecek sanırım,alınabilir.alaaddin hoca ve dodo zaten ucuz kaliteli yabancılar bulacaktır,isim yapmış yabancıya ne para verebiliriz,nede bizde barınır.rakoceviç i gördük işte.bence ksk gibi ucuz ama kaliteli yabancı alıp gerektiğinde de satabilmeliyiz. gürcü,azeri ve iran lı sporcular da tercih edilebilir. mesela hamad haddadi (memphis)bu sene avrupa ya dönebilir.yani bizim oyuncularımız özel olmalı,karadenizli olursa daha iyi olur,olmazsa da bu oyuncular gibi karakterli takımına sahip çıkan bir trabzonsporlu gibi davranan oyuncular alınsın.

Trabzon34
10.05.2010, 10:26
Transferde dikkatli olmak lazım.. Rol model olarak kendimize pınar karşıyaka veya bornove belediyesi ni seçmeliyiz diye düşünüyorum.. İlk sezonki hedef ligi mümkünse ilk 6 değilse ilk 10 da tamamlamak iyi bir sonuç olur diye düşünüyorum.. Kendi sahamızda zor yenilirsek bunlar da çok zor değil.. 5 yabancı hakkını kullanacağımızı sanmıyorum.. Ama yabancı seçimi çok çok önemli..

bestrafer
10.05.2010, 11:36
Arkadaşlar Rakocevic, Mcallebb diyoruz da... Abartmayalım bence. Biz daha yeni lige çıktık. Öyle oyuncuları alabilmek mümkün değil. Bir tanesi tüm Avrupa'da bilinen, muazzam bir oyuncu. Bir tanesi de takımını tek başına sırtlayan, çok yetenekli ve genç, aynı zamanda tüm Avrupa'nın gözünde olan bir oyuncu. Çok net konuşuyorum imkansız.

Bizim ilk senemiz olacağı için rahat konuşuyorum. İlk 10'a girmek yeterli bence. İlk seneden şampiyonluğa oynamanın yanında önce ligi ve oyuncuları tanımak gerekir.

Oğuz ZEYTİN
10.05.2010, 11:39
Jamison takıma katıldıktan sonra gözle görülür bir sertlik kattığına hepimiz şahit olduk. Hatta onunla birlikte rakiplerimizden bir kademe daha üste çıktık. Zaten dörtlü finallerde bu durum kendini iyiden iyiye hissettirdi.

Transferle ilgili görev paylaşımı hakkında bilgim yok. Ancak Jamison transferi gelecek için olumlu bir işarettir.

Çünkü Doğan Hakyemez'in ilk basın toplantısında üzerinde durduğu eksiklikler, son derece doğruydu. Zaman ve eldeki imkanlar düşünüldüğünde yerinde bir hamle gelmişti.

Özellikle 2.ligin yapısının Beko'dan çok çok farklı olduğunu söylemeyen yok. Temposu, sertliği, taktik çeşitliliği...vs.

Bunu göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Artık Beko'ya göre durum değerlendirmesi yapmalıyız.

Ligi kısaca analiz ettiğimizde bütçe ve hedefler açısından Efes Pilsen ve FB Ülker'i ayrı tutmalıyız diğerlerinden. Bu iki takım Euroleague takımları, bu seneki yatırımlarının maddi karşılığı 20 M Euro dolaylarında ( net verileri daha önce yazmıştım).
Bu takımların yabancıları inanılmaz skorer, çılgın ribauntçu filan değil... Lig istatistiklerine baktığınızda tepedeki isimler arasında bu takımlardan oyuncular göremememizin sebebi, bu takımların en az 10 oyuncuya minimum 10-15 dk. süre vermesindendir. Süreler bölündükçe ve kadro derinliğinden faydalanılınca her oyuncu neredeyse eş sorumluluk alıyor. Hücum gerektiğinde Shumpert giriyor, savunmaya ihtiyaç duyulduğunda Smith... Yani herkesin görevi belli. Sonuç: Takım oyunu bilen isimler var bu kadrolarda...

Alt grupta ise BJK CT, GS Cafe Crown, Banvit ve Türk Telekom (kenarından köşesinden Karşıyaka) yer alıyor. Aslında bu takımların kendilerinden aşağıdaki takımlardan farkının bütçe olduğunu belirtmek gerek. Haliyle az sayıdaki Türk oyunculardan göreceli olarak daha iyi olanları ve yabancı seçimlerinde de daha faydalı olanları bünyelerinde barındırıyorlar.
Burada Banvit-Telekom-Karşıyaka için verimli alt yapılarına da yer açmak gerekir. Banvit ve Telekom'un ikinci ligde pilot takımları var.

Erdemir ve diğer belediye takımları ise kısıtlı bütçelerle çoğunlukla hatalı yabancı seçimleri ve maddi ödeme zorluklarıyla dipte tutunma mücadelesi veriyor.

Bizim kendimizi nerede konumlandıracağımız, gerçekçi hedeflerimizin tespit edilmesi çok önemli bir konu.

Yukarıdaki kabataslak 3 grup içerisinde ilk sezon nereyi hedefliyoruz? Orta ve uzun vadeye yayılmış planlar neler?

Bu soruların cevapları açıklandıkça oyuncu seçimlerimiz de netleşecektir.

Tüm bunlardan bağımsız, biraz da duygusal bir şekilde inşallah GS Cafe Crown'dan Caner Topaloğlu'nu Trabzon Basketbol'da izleriz.

Kendisi ligdeki oyuncular arasında yegane Trabzon doğumlu oyuncudur (Kaynak: tbl.org).

Takımda Trabzonlu olup olmaması çok mu önemli, bence hayır. Ancak artık kontrol edilemez bir motto olan "Bize Her Yer Trabzon" ve "61" gibi hoş olayların basketbol takımındaki karşılığı neden Caner olmasın.

*Kendisi Ülker alt yapısından yetişti. 2 ve 3 numaralı pozisyonları oynuyor. Savunma özellikleri ön planda. 25 yaşında ve Büyük Kolej, Banvit ve GS'de lig tecrübesi yaşadı.

Mert Marabaoğlu
10.05.2010, 12:08
yok artık lebron james.. :D

Deniz Telci
10.05.2010, 12:17
YOK Artık ! bu gidişat ile Mehmet Okur'uda transfer edebiliriz ! :D

Taner Uykuçeken
10.05.2010, 12:17
Pota altına Kerem ve Hakanın yerine iki adam

Oyun kurucu mevkiine İlker'in yanına Volkan'ın yerine bir guard

ve rakibin power forvetini kilitleyecek Sinan Güler tarzı savunma yönü çok kuvvetli hucuma katkısı olan bir oyuncu

Oğuz ZEYTİN
10.05.2010, 12:18
Anadolu Ajansı'nın haberine göre ilk yıl hedefimizin ilk altı olduğunu beyan etmiş Doğan Hakyemez. Buna göre 3-4 yabancı, 1-2 yerli oyuncu gelecekmiş. Takımın temel isimleri kalacakmış.

Murat'
10.05.2010, 12:55
Ben en fazla 5-6 isimin transfer edilmesi taraftarıyım, Eddy Trabzon'da mutlu görünmüyor muhtemelen yollar ayrılacaktır, Jamison ise Trabzon'da kalmakta bir o kadar hevesli bence takımda kalacaktır.Takımdan şu ayrılacak şu gelecek diye konuşmak şu anda bu başarıyı yakalayan sporcularımıza büyük haksızlık olur o yüzden diyorum ki şampiyonluğun tadını çıkartalım hem önümüzde çok uzun bir zaman var.Lig bir daha Ekim ayının ortasında başalayacak.

Osman Yavuz
10.05.2010, 12:57
Oyun kurucu pozisyonuna Hakan Köseoğlu veya Barış Ermiş'i katabilsek süper olur.2 numara pozisyonunda Chris Lofton ilk adayım.Ayrıca Gary Neal alınabilirse o da olabilir.3 numarayı Caner'le birlikte taşıyabilecek Türk oyuncu pek göremiyorum.Aslında 3-4 karışık oynayabilen Cevher bu takıma büyük sertlik katabilir.Olmazsa iyi bir yabancı alınabilir.Pota altına da Chuck Davis, Lance Williams etkili isimler.Jamison tutacaksak Chuck Davis çok yerinde bir transfer olur.

Sabri Kurban
10.05.2010, 17:24
Şu anda Beko da parlayan Türk oyuncu az zaten. Biri Karşıyaka'dan Furkan Aldemir. Bu çocuğun peşinde Efes Fb vs var. Yani almamız zor. Diğeri asist canavarı Hakan Köseoğlu. Hakan'ı alabiliriz. Hacieva da tb2l de çok prim yaptı. Alırlar mı takıma orasını bilemem.

Süleyman Baykan
10.05.2010, 18:46
yabancı statüsü karışık biraz maç kadrosu 12 kişiden oluşmalı ve bu kadrodaki oyuncuların en az 5 tanesi 24 yaş ve altı olmalı ayrıca 6 yabancı oyuncu maç kadrosunda olabiliyor ancak ilk 5'te 3 yabancı oynuyor ancak kenarda 3+2 3+3 şeklinde yabancı oyuncu bekletilmek istenirse federasyona 125 bin dolar veriliyor yani bu yıl böyleydi.3 yabancı oyuncu ile sezona giren takımlar bu parayı kendi aralarında paylaşıyor.3+1 yabancı kullanan takımlar ise parada vermiyor parada almıyor.Eğer ligde 3 yabancı ile sezona giren takım yoksa bu para federasyon tarafından alt yapı çalışmlarına aktarılıyor.

ayrıca takımında 3 yabancı oyuncu olan takımlar istediği ülkeden oyuncu alabiliyor.4 yabancı olan takımlar 1;5 veya 6 yabancı oyuncu alan takımlar ise en az 2 avrupalı oyuncu almak zorunda.

Basketbolda çok bilgim yok oyuncular konusunda yani pek takip etmiyordum kim iyi kim kötü gibisinden bayadır bu konuda teknik ekibe sonsuz güvenim var çok bilgili işin ehli bir ekip yönetiyor basketbol takımımızı:)

Gökhan KAN
10.05.2010, 18:54
Mevcut kadroda 1. lig tecribesi olan varmı ? Yada elde mutlaka kalması gerekenler kimler ?

Abdülkadir Kılıç
10.05.2010, 19:00
Oyun Kurucu pozisyonuna Hakan Köseoğlu iyi olur. Bir de gerektiğinde oyun kurucu gerektiğinde forvet oynayabilecek bir yabancı transferi yapmalıyız. İlker, Volkan ve Umut üçlüsünden en az biri ile yollar ayrılmalı. Benim tercihim Volkan olur. Yabancı transferlerinde dikkatli olmalıyız. Hadi ve Hakan kalmasını istediğim ilk oyuncular.

Fakat şu an için kadromuza Ömer Aşık vb oyuncuları katmamız imkansız. Ki Ömer NBA'ye gidebilecek oyuncular arasında.

Oğuz ZEYTİN
10.05.2010, 19:12
Mevcut kadroda 1. lig tecribesi olan varmı ? Yada elde mutlaka kalması gerekenler kimler ?

İlker Türel - Selçuk Üni ve Darüşşafaka
Volkan İncekara - Alpella
Fırat Aydemir - Göztepe, Erdemir, Mersin, Daçka
G. Orçun Tunca - Büyük Kolej, İtü, Antalya Bşb
Hadi Özdemir - Tofaş
Melih KAbakçı - Tofaş
Umut Tınay- İtü, Troy Pilsener, Bjk, Gs, Fb, Tekel, Mersin, Beykoz
Serhat Büker - Oyak Renault
Caner Öner - Ülker, Alpella, Beykoz, TED Kolej
Kerem Öztoprak - İTÜ, Tofaş, Büyük Kolej, Antalya Bşb.
Erdal Albayrak - Banvit

Bu oyuncularımız, daha önceki yıllarda isimlerinin yanında belirtilen taımların birinci lig kadrolarında yer almışlardır.

Harun-61
10.05.2010, 19:16
Yabanci secimini cok iyi yapmamiz lazim...

Dogan Hakyemez'e güveniyorum bu konuda.

Yugoslav kökenli Pivot almamizi isterim.

İlker Akçay
10.05.2010, 19:31
Sinan Güler diyorum başkada bişey demiyorum.Takıma ruh,savaşma azmi getirir,harika bir oyuncu.Rako diyen arkadaşlar ;) Rako yılda 2 milyon euro civarında bir para alıyor:)Bizim gelecek yıl bütçemiz 4 milyon dolar civarında olacak.

Murat'
10.05.2010, 21:44
yabancı statüsü karışık biraz maç kadrosu 12 kişiden oluşmalı ve bu kadrodaki oyuncuların en az 5 tanesi 24 yaş ve altı olmalı ayrıca 6 yabancı oyuncu maç kadrosunda olabiliyor ancak ilk 5'te 3 yabancı oynuyor ancak kenarda 3+2 3+3 şeklinde yabancı oyuncu bekletilmek istenirse federasyona 125 bin dolar veriliyor yani bu yıl böyleydi.3 yabancı oyuncu ile sezona giren takımlar bu parayı kendi aralarında paylaşıyor.3+1 yabancı kullanan takımlar ise parada vermiyor parada almıyor.Eğer ligde 3 yabancı ile sezona giren takım yoksa bu para federasyon tarafından alt yapı çalışmlarına aktarılıyor.

ayrıca takımında 3 yabancı oyuncu olan takımlar istediği ülkeden oyuncu alabiliyor.4 yabancı olan takımlar 1;5 veya 6 yabancı oyuncu alan takımlar ise en az 2 avrupalı oyuncu almak zorunda.

Basketbolda çok bilgim yok oyuncular konusunda yani pek takip etmiyordum kim iyi kim kötü gibisinden bayadır bu konuda teknik ekibe sonsuz güvenim var çok bilgili işin ehli bir ekip yönetiyor basketbol takımımızı:)

Birbirimize öğreteceğimiz çok şey varmış gerçekten de ben bu konuda hiçbir şey bilmiyordum paylaştığın için gerçekten de çok sağol.TB2L'de yanılmıyorsam 14 kişilik kadro kurulabiliyordu Beko Basketbol Ligi'nde bu sayı kaç kişi bilmiyorum ama galiba 18 kişilik kadro kurulabiliyor.

Şu anda takımımızda 24 yaşaltı iki tane oyuncumuz var bunlardan bir tanesi 90 doğumlu Volkan İncekara bir diğeri de 87 doğumlu Caner Öner burdan bu iki ismin takımda kesinlikle kalacağını anlıyorum.Yani takıma katılması gereken en az 3 oyuncu daha gerekli 24 yaşın altında, bunlardan bir tanesi bir ihtimal İsmet olabilir diğer bir ihtimal de altyapıdan bir oyuncu kadroya dahil edilebilir.24 yaşaltı en az üç ismin kadroya katılacağını düşünüyorum bu mevkiler için iki isim öneriyorum bunlardan bir tanesi Pertevniyal'den Orhan Hacıyeva diğer isim de genç Telekom'da oynayan Can Uğur Öğüt.İkinci ligden genç oyuncular alacaklarsa bu iki isim kesinlikle olmalı.Belki birinci ligde çok daha kaliteli ve yetenekli oyuncular vardır ama bu sene Beko Basketbol Ligi'ni pek takip edemediğim için bilemiyorum onu da ilgili arkadaşlar söyler artık.

Jamison Trabzon'da kalmak konusunda çok hevesli görünüyor uyum sorununu aşmış görünüyor o yüzden kalacaktır.Eddy ile yollar büyük ihtimalle ayrılacak geriye de iki tane amerikalı hakkımız kalacak.Bu iki isimde 12'den vurabilirsek takım beklediğimizden çok daha üst noktalarda bitirecektir ligi.(Bornova örneğinde olduğu gibi) Geriye kalan 3 hakkımız için gürcü,litvanyalı ve rus oyunculara yönelmeliyiz.

23.2. Takımlar, resmi müsabaka kadrolarında ülkemiz ümit, genç veya yıldız
takımlarından yetişmiş en az beş (5) Sözleşmeli Sporcuya yer vermek
zorundadırlar.
23.3. Müsabakaya katılacak olan sporcuların ad ve soyadları, oyundaki
numaraları ve lisans numaralarını ihtiva eden liste ile sporcular ve
antrenörlerin lisansları müsabakadan 20 dakika önce Hakemlere verilir.
23.4. Lisansların müsabakadan önce Hakeme gösterilmesi şarttır. Ancak,
kulüpler, sözleşmeli sporcuların o mevsime ait vizeli lisanslarını Ligler
Direktörlüğüne ibraz ederek kadrolarını tasdik ettirmeleri halinde o sezon
içinde müsabakalara takım listeleri ile çıkabilirler.
23.5. Müsabakadan önce sayı Hakemi tarafından resmi maç kağıdına adları
yazılan sporcuların yerine başkaları oynatılamaz.
23.6. Oyuna beş (5) kişi ile başlanır. Herhangi bir sebeple oyun esnasında bir
(1) sporcusu kalan takım kendiliğinden yenik sayılır.
24. Sözleşmeli Sporcuların Ümit, Genç ve Yıldız Takımlardan
YetişmişOlma Şartları
24.1. Bir Sözleşmeli Sporcunun ümit, genç veya yıldız takımda oynamış veya
bu takımdan yetişmiş sayılabilmesi için, o kulübün ümit, genç veya yıldız
takımından en az bir basketbol yılı (sezonu) oynamış olması gereklidir.
24.2. 24 yaşından büyük sporcular bu haklarını kaybederler.

Bu maddeleri okuduktan sonra Ülker altyapısından yetişmiş en az iki oyuncuyu daha kadromuza katmamız gerektiğini anladım.Belki bir iki tane de şimdiki altyapımızdan oyuncu kadroya dahil edilir.

Asi Çaykaralı61
10.05.2010, 22:22
Preston Shumpert sizce bize gelir mi Arkadaşlar / Abiler ?

Murat'
10.05.2010, 22:27
Bu sezon Estudiantes forması ile İspanya Ligi’nde istikrarsız bir sezon geçiren Türkiye Lig tarihinin üçlük rekortmeni Chris Lofton, takımının Alicante’yi 83-77 yendiği maçtan 9 sayıyla çıktı. 23 dakika sahada kalan Lofton 6 üçlük girişiminden isabet sağlayamadı, 7/7 serbest atış, 1/3 iki sayı isabetiyle oynadı.
İspanya Liginde normal sezonun bitimine bir hafta kala beşinci, altıncı ve yedinci sıradaki Unicaja, Cajasol ve Estudiantes averajla sıralanıyorlar. Son hafta küme düşmesi kesinleşen Xacobeo ile karşılaşacak olan Estudiantes bu maçı kazanabilirse, diğer takımların alacağı sonuıçlara göre 5. sıraya kadar yükselebilecek.

macka61
10.05.2010, 23:07
solomonu alalım

Osman Yavuz
11.05.2010, 00:47
Preston Shumpert sizce bize gelir mi Arkadaşlar / Abiler ?
Bence gelmez.Ama sınırları zorlamak lazım biraz.

Metin Ural
11.05.2010, 01:12
roma'dan ibrahim jaaber alinirsa cok iyi olur.

Mesut
11.05.2010, 01:29
sağlam bir 5 numara lazım
ermal kuço olabilir.
4 numara için kerem gönlüm alınabilir
3 numara için yabancı araştırabilir. damir mrsic ayarında sağlam şutor
2 numara benım her zaman adayım serkan erdoğan. çok sağlam bir 2 numara
1 numara içinse tutku açık olabilir. kalid el amin veya solomon tarzında bir oyun kurucu alınabilir

Oğuz ZEYTİN
11.05.2010, 05:23
El-Amin veya Solomon 1 M $dan aşağı almayan oyuncular.

Serkan 2 yıl daha İspanya'da.

Sağlam pivot ve Ermal Kuqo? :) Ermal 3 senedir basketbol topuna, mancınık muamelesi yapıyor. Back-up (yedek) olabilir. Ancak Ermal'in maliyetini de göz ardı etmemek lazım.

Burada ismi geçenlerden Chris Lofton için birkaç şey söylemek istiyorum:

Evet, Lofton iyi hatta çok iyi bir skorer.

NCAA'lerde Derrick Rose, Aaron Brooks, Eric Gordon gibi yeni nesil gardlarla aynı seviyede olduğunu biliyoruz. Peki, bu oyuncular NBA takımlarında önemli roller üstlenirken Lofton neden soluğu Mersin'de aldı?

Çünkü kendisi undersized( pozisyonuna göre kısa). Üniversitede Tennessee'de all-star Allan Houston'ın üçlük isabetini geride bırakıp dikkat çekmişti.

http://sports.espn.go.com/ncb/player/profile?playerId=22114 (http://sports.espn.go.com/ncb/player/profile?playerId=22114) (NCAA verileri için tıkla)

Lofton'ı, CSKA'lı Trajan Langdon'a benzetiyorum. Ama ayakları oldukça yavaş ve hiç atlet değil.

Geriye sadece kusursuz şutu kalıyor.

Kişisel görüşüm: Bu tarz oyuncular takım oyununa uygun değiller. (Bence) Hatalı seçim olur.

Oğuz ZEYTİN
11.05.2010, 05:33
roma'dan ibrahim jaaber alinirsa cok iyi olur.

I. Jaaber', D. Pistons'ın yaz ligi kadrosundan tanıyorum.

Saf point gard değil aslında, combo gard. Oyun içinde de, sezon içinde de çok istikrarsız. Fakat mükemmel bir yeteneği var: İnanılmaz diri savunma yapıyor.

Tam sahada baskı yaparken rakibi boğuyor.

Roma gibi Euroleague takımının en fazla süre alan oyuncusuyken, TBL'ye yeni çıkmış bir takıma gelir mi, bence HAYIR! (Yoksa iyi isim ;)

Oğuz ZEYTİN
11.05.2010, 05:38
Bo McCalebb, Partizan'la Euroleague F4 oynadı ve piyasası tavan yaptı. Bu isimleri artık Rus takımları bile kolay kolay alamıyorlar.

Hamer Haddadi'nin Memphis'ten bu yıl alacağı 1,627,779 $! Ayrıca, Splitter'in San Antonio'ya gitmesi durumunda Caja Laboral kendisini ihtiyaç listesinin ilk sırasına yazdı.

Oğuz ZEYTİN
11.05.2010, 05:48
Ömer Aşık konusu: Bu iş biraz karışık. Kendisi 2 yıl önce 36. sıradan Portland tarafından seçildi ama Nba'deki hakları Chicago'da.

Ve 2 yıldır bekliyor onu. Avrupa'dan giden oyuncuların kontrat sorunları oluyor (bknz. Rubio - Minnesota olayı).

Ömer sene sonunda kontratı bitince Amerika'ya gitmeyi istiyor, başkanları ise sözleşmesini uzatmadı diye ambargo uyguluyor. Burası bizi çok da ilgilendirmiyor (gerçi spor severler olarak bu baskıcı uygulamadan kamuoyu olarak rahatsızlık duyup harekete geçilmeli ama güçler dengesizliğinin yarattığı çifte standarta söz geçmiyor).

Uzun lafın kısası= Olmaz!

Kerem Gönlüm : Efes'de zaten yerli oyuncu rotasyonu çok zayıf daha doğrusu dar. Yerine alabilecekleri oyuncu yok. Ya Enes'i(Kanter) veya Deniz'i (Kılıçlı) Amerika'dan getirecekler ya da Oğuz Savaş veya Furkan Aldemir'i transfer edecekler.

Yine zor hatta olanaksız.

Oğuz ZEYTİN
11.05.2010, 05:52
Arkadaşlarımızın tavsiye ettiği/gönlünden geçirdiği isimleri kendimce analiz etmeye çalıştım. Genelde olumsuz bir sonuç çıkıyor. İsmi yazılan oyuncuların hepsi çok değerli. Ancak bu transferlerin neden zor olduğunu açıklamaya çalıştım (somut sebepleriyle).

Yanlış anlaşılmaması dileğiyle...

sem61
11.05.2010, 11:07
genç oyuncu olarak genç telekom da oynayan can uğur öğüt ü almak lazım 92 doğumlu çok yetenekli ...

Travelair
11.05.2010, 11:20
İlk sene için önceliğimiz tecrübesi yüksek kaliteli yabancılar olmalı. Abd, Yunanistan, İtalya, Litvanya, Rusya... Nerden bulabiliyorsak. Fakat bu oyuncular aynı zamanda sert basketbol oynayan oyuncular olmalı

Cengiz Çubukcu
11.05.2010, 11:25
Yerli oyuncularımızdan en az 7-8'inin kalacağını , 3-4 yabancı alacağımızı 2-3 yerli transferiyle önümüzdeki sene 1, ligde çok sert bir takım olacağımızı düşünüyorum....
Ayrıca ben geçen seneki takımımızda oynayan Can'ın da geri geleceğini düşünüyorum ve ümit ediyorum....
Yabancı transferinde Banvit ve Karşıyaka takımlarını örnek almalıyız...

Bdeniz_61
11.05.2010, 11:33
Bo McCalebb, Partizan'la Euroleague F4 oynadı ve piyasası tavan yaptı. Bu isimleri artık Rus takımları bile kolay kolay alamıyorlar.

Hamer Haddadi'nin Memphis'ten bu yıl alacağı 1,627,779 $! Ayrıca, Splitter'in San Antonio'ya gitmesi durumunda Caja Laboral kendisini ihtiyaç listesinin ilk sırasına yazdı.

McCalebb 2 sezon önce Mersin BB oynamıştı.O değil ama aynı sezon birlikte oynadığı Lofton diye ( adını böyle birşeydi ) oyuncu vardı.Onu alırsak müthiş olurdu.İnanılmaz bir guard oyuncuydu.

Murat'
11.05.2010, 12:13
Birbirimize öğreteceğimiz çok şey varmış gerçekten de ben bu konuda hiçbir şey bilmiyordum paylaştığın için gerçekten de çok sağol.TB2L'de yanılmıyorsam 14 kişilik kadro kurulabiliyordu Beko Basketbol Ligi'nde bu sayı kaç kişi bilmiyorum ama galiba 18 kişilik kadro kurulabiliyor.

Şu anda takımımızda 24 yaşaltı iki tane oyuncumuz var bunlardan bir tanesi 90 doğumlu Volkan İncekara bir diğeri de 87 doğumlu Caner Öner burdan bu iki ismin takımda kesinlikle kalacağını anlıyorum.Yani takıma katılması gereken en az 3 oyuncu daha gerekli 24 yaşın altında, bunlardan bir tanesi bir ihtimal İsmet olabilir diğer bir ihtimal de altyapıdan bir oyuncu kadroya dahil edilebilir.24 yaşaltı en az üç ismin kadroya katılacağını düşünüyorum bu mevkiler için iki isim öneriyorum bunlardan bir tanesi Pertevniyal'den Orhan Hacıyeva diğer isim de genç Telekom'da oynayan Can Uğur Öğüt.İkinci ligden genç oyuncular alacaklarsa bu iki isim kesinlikle olmalı.Belki birinci ligde çok daha kaliteli ve yetenekli oyuncular vardır ama bu sene Beko Basketbol Ligi'ni pek takip edemediğim için bilemiyorum onu da ilgili arkadaşlar söyler artık.

Jamison Trabzon'da kalmak konusunda çok hevesli görünüyor uyum sorununu aşmış görünüyor o yüzden kalacaktır.Eddy ile yollar büyük ihtimalle ayrılacak geriye de iki tane amerikalı hakkımız kalacak.Bu iki isimde 12'den vurabilirsek takım beklediğimizden çok daha üst noktalarda bitirecektir ligi.(Bornova örneğinde olduğu gibi) Geriye kalan 3 hakkımız için gürcü,litvanyalı ve rus oyunculara yönelmeliyiz.

zorundadırlar.
YetişmişOlma Şartları

Bu maddeleri okuduktan sonra Ülker altyapısından yetişmiş en az iki oyuncuyu daha kadromuza katmamız gerektiğini anladım.Belki bir iki tane de şimdiki altyapımızdan oyuncu kadroya dahil edilir.

@bigben

Yukardaki maddelerden anladığım kadarıyla 12 kişilik maç kadrosunda en az 5 tane altyapıdan yetişmiş 24 yaşaltı oyuncu bulundurmamız gerekiyor.Şu anki kadromuzda bu özelliklere sahip Ramazan Öksüz, Caner Öner ve Volkan İncekara var, bu isimlerden Ramazan Öksüz'ün Beko için son derece yetersiz olduğunu düşünüyorum.Beko'da iyi işler yapmak istiyorsak benchimizin de iyi olması lazım.Caner ve Volkan takımda kesinlikle kalacaktır belki altyapıdan bir oyuncu dahil edilir kadromuza.

Sence Ülker altyapısından yetişmiş 24 yaşaltı hangi oyuncuları kadromuza katmalıyız.

1307
11.05.2010, 14:24
içimde bir his : gezdiği diğer takımlarda aradığını bulamayan ogün sevinç takıma dönecek sanki...

Mesut
11.05.2010, 14:27
doğan hakyemez ismı oldukdan sonra türk basketbolcular arasında alamıyacağımız isim olmadığını düşünüyorum

Murat'
11.05.2010, 14:51
Şu anda takımımızda bulunan oyuncuların birinci ligdeki kariyerleri ile ilgili ufak bir araştırma yaptım.

Fırat Aydemir
06-07 (http://forum.bordomavi.net/pdmid.asp?p=43&s=0607) Darüşşafaka
05-06 (http://forum.bordomavi.net/pdmid.asp?p=43&s=0506) Mersin BŞB.
04-05 (http://forum.bordomavi.net/pdmid.asp?p=43&s=0405) Erdemirspor
02-03 (http://forum.bordomavi.net/pdmid.asp?p=43&s=0203) Göztepe

Caner Öner
08-09 (http://forum.bordomavi.net/pdmid.asp?p=798&s=0809) CASA TED Kolejliler
07-08 (http://forum.bordomavi.net/pdmid.asp?p=798&s=0708) TTNet Beykoz
06-07 (http://forum.bordomavi.net/pdmid.asp?p=798&s=0607) Alpella
05-06 (http://forum.bordomavi.net/pdmid.asp?p=798&s=0506) Ülkerspor

İlker Türel
08-09 (http://forum.bordomavi.net/pdmid.asp?p=370&s=0809) Mutlu Akü Selçuk Üni.
07-08 (http://forum.bordomavi.net/pdmid.asp?p=370&s=0708) Mutlu Akü Selçuk Üni.
06-07 (http://forum.bordomavi.net/pdmid.asp?p=370&s=0607) Mutlu Akü Selçuk Üni.
03-04 (http://forum.bordomavi.net/pdmid.asp?p=370&s=0304) Darüşşafaka

Hadi Özdemir
06-07 (http://forum.bordomavi.net/pdmid.asp?p=406&s=0607) Tofaş
03-04 (http://forum.bordomavi.net/pdmid.asp?p=406&s=0304) Tofaş

Umut Tınay
07-08 (http://forum.bordomavi.net/pdmid.asp?p=70&s=0708) TTNet Beykoz
00-01 (http://forum.bordomavi.net/pdmid.asp?p=70&s=0001) Troy Pilsner
06-07 (http://forum.bordomavi.net/pdmid.asp?p=70&s=0607) Mersin BŞB.
99-00 (http://forum.bordomavi.net/pdmid.asp?p=70&s=9900) İTÜ
05-06 (http://forum.bordomavi.net/pdmid.asp?p=70&s=0506) Tekelspor
97-98 (http://forum.bordomavi.net/pdmid.asp?p=70&s=9798) İTÜ
04-05 (http://forum.bordomavi.net/pdmid.asp?p=70&s=0405) Galatasaray
03-04 (http://forum.bordomavi.net/pdmid.asp?p=70&s=0304) Fenerbahçe
02-03 (http://forum.bordomavi.net/pdmid.asp?p=70&s=0203) Beşiktaş
01-02 (http://forum.bordomavi.net/pdmid.asp?p=70&s=0102) Beşiktaş

Kerem Öztoprak
07-08 (http://forum.bordomavi.net/pdmid.asp?p=240&s=0708) Antalya BŞB.
05-06 (http://forum.bordomavi.net/pdmid.asp?p=240&s=0506) Büyük Kolej
04-05 (http://forum.bordomavi.net/pdmid.asp?p=240&s=0405) Büyük Kolej
03-04 (http://forum.bordomavi.net/pdmid.asp?p=240&s=0304) Tofaş
01-02 (http://forum.bordomavi.net/pdmid.asp?p=240&s=0102) İTÜ
99-00 (http://forum.bordomavi.net/pdmid.asp?p=240&s=9900) İTÜ

Volkan İncekara
07-08 (http://forum.bordomavi.net/pdmid.asp?p=1322&s=0708) Alpella
06-07 (http://forum.bordomavi.net/pdmid.asp?p=1322&s=0607) Alpella

Serhat Büker
08-09 (http://forum.bordomavi.net/pdmid.asp?p=132&s=0809) Oyak Renault
06-07 (http://forum.bordomavi.net/pdmid.asp?p=132&s=0607) Oyak Renault
03-04 (http://forum.bordomavi.net/pdmid.asp?p=132&s=0304) Oyak Renault
02-03 (http://forum.bordomavi.net/pdmid.asp?p=132&s=0203) Oyak Renault
00-01 (http://forum.bordomavi.net/pdmid.asp?p=132&s=0001) Kombassan Konya

Gökhan Orçun Tunca
05-06 (http://forum.bordomavi.net/pdmid.asp?p=712&s=0506) Büyük Kolej
04-05 (http://forum.bordomavi.net/pdmid.asp?p=712&s=0405) Büyük Kolej

Melih Kabakçı
03-04 (http://forum.bordomavi.net/pdmid.asp?p=407&s=0304) Tofaş

Hakan Yapar
08-09 (http://forum.bordomavi.net/pdmid.asp?p=905&s=0809) Aliağa Petkim

Asi Çaykaralı61
11.05.2010, 15:46
Bence gelmez.Ama sınırları zorlamak lazım biraz.

Hayırlısı olsun.Solomon vardı eskiden Fenerbahçe'de o gelse iyi olur bence

Osman Yavuz
11.05.2010, 20:15
Burada ismi geçenlerden Chris Lofton için birkaç şey söylemek istiyorum:

NCAA'lerde Derrick Rose, Aaron Brooks, Eric Gordon gibi yeni nesil gardlarla aynı seviyede olduğunu biliyoruz. Peki, bu oyuncular NBA takımlarında önemli roller üstlenirken Lofton neden soluğu Mersin'de aldı?

Çünkü kendisi undersized( pozisyonuna göre kısa). Üniversitede Tennessee'de all-star Allan Houston'ın üçlük isabetini geride bırakıp dikkat çekmişti.

http://sports.espn.go.com/ncb/player/profile?playerId=22114 (http://sports.espn.go.com/ncb/player/profile?playerId=22114) (NCAA verileri için tıkla)

Lofton'ı, CSKA'lı Trajan Langdon'a benzetiyorum. Ama ayakları oldukça yavaş ve hiç atlet değil.

Kişisel görüşüm: Bu tarz oyuncular takım oyununa uygun değiller. (Bence) Hatalı seçim olur.Yine farklı düşünüyoruz abi.Chris Lofton'un üzerine bir çok set yapılabilir diye düşünüyorum.Skorer bir oyuncu bulmak şart.Efes veya Ülker gibi bir iskelet yakalayana dek skorer şart.

Hakan Köseoğlu,Solomon(İlker Türel,Bariş Ermiş)
Chris Lofton,Ryan Toolson(Evren Büker)
Caner Öner(Cevher, Erkan,Birkan,Orçun)
Chuck Davis(Ümit Sonkol)
Jamison(Leon Williams,Lance Williams,Hakan)

Burdan 12 kişilik çok iyi kadrolar çıkar.:)

Cengiz Çubukcu
11.05.2010, 20:17
Yine farklı düşünüyoruz abi.Chris Lofton'un üzerine bir çok set yapılabilir diye düşünüyorum.Skorer bir oyuncu bulmak şart.Efes veya Ülker gibi bir iskelet yakalayana dek skorer şart.

Chuck Davis(Ümit Sonkol)

Osman Banvitten oyuncu alabilecek kadar bütçemiz var mıdır sence? bir de basketbol piyasasında Barış Ermiş gibi bir oyuncunun fiyatı nedir? ayrıca bonservis olayı basketbolda yok değil mi?

Osman Yavuz
11.05.2010, 20:21
Yine farklı düşünüyoruz abi.Chris Lofton'un üzerine bir çok set yapılabilir diye düşünüyorum.Skorer bir oyuncu bulmak şart.Efes veya Ülker gibi bir iskelet yakalayana dek skorer şart.

Chuck Davis(Ümit Sonkol)

Osman Banvitten oyuncu alabilecek kadar bütçemiz var mıdır sence? bir de basketbol piyasasında Barış Ermiş gibi bir oyuncunun fiyatı nedir? ayrıca bonservis olayı basketbolda yok değil mi?

Bonservis tabiki var ama öyle 1 milyon eurolar seviyesinde değil.250-300 bin euro olsun Barış'ın bonservisi.Cengiz abi bu takım 4-5 milyon dolara kurulur bence.Doğan Hakyemez'in açıklamalarına göre yaptım bu kadroları.:)

Mesela şöyle bir ilk beş nasıl olur abi?

Barış Ermiş
Lofton
Cevher
Chuck Davis
Jamison

Yedek beş

Hakan Köseoğlu
Erkan
Caner
Ümit Sonkol
Hakan Yapar

Murat'
11.05.2010, 20:22
Arkadaşlar birinci lige kadroda kaç tane oyuncu bulundurulabiliyor acaba ?

Chris Lofton türk statüsünde mi oynuyor acaba ?

Cidden basketbolfa bonservis olayı nasıl ?

Keramettin
11.05.2010, 20:30
Vay basketbolada açılmış Transfer Dosyası

Murat'
11.05.2010, 20:32
Can Özcan İstanbul'daki maçların birçoğunda salondaydı keza Birkan da öyle.Birkan'ı almamız biraz zor gibi görünüyor ama Can özcan hiç de fena olmaz.Çok yi bir sezon geçirmedi Darüşşafaka'da ama 5 tane 24 yaşaltı oyuncu kontenjanından dahil edilebilir kadroya.

Özge
11.05.2010, 22:21
Can Özcan İstanbul'daki maçların birçoğunda salondaydı keza Birkan da öyle.Birkan'ı almamız biraz zor gibi görünüyor ama Can özcan hiç de fena olmaz.Çok yi bir sezon geçirmedi Karşıyaka'da ama 5 tane 24 yaşaltı oyuncu kontenjanından dahil edilebilir kadroya.
Darüşşafaka'da kötü bir sezon geçirdi.Bizde de oynayabileceğini düşünmüyorum.BBL için daha iyi oyuncular almalıyız.

Ayhan Çolak
11.05.2010, 23:02
haciyeva yı alma yada kiralama formülü bulmalıyız.geçen sene ted de oynayan mustafa ilkay okay bu sene birinci ligde birşey yapamadı ama bence caner le birlikte shooting guard pozisyonunda düşünülebilir.

axelman
11.05.2010, 23:15
Arkadaşlar birinci lige kadroda kaç tane oyuncu bulundurulabiliyor acaba ?

Chris Lofton türk statüsünde mi oynuyor acaba ?

Cidden basketbolfa bonservis olayı nasıl ?

BBL'de yabancı oyuncu sayısı 5, bunlardan 1'i Bosman kuralı olmak zorunda (avrupa pasaportlu oyuncu).Ayrıca Chris Lofton adı geçiyor ama biraz imkansız gibi şu anda zaten İspanya Acb liginde Estudiantes'le gerçekten iyi bir sezon geciriyor ve piyasası baya yükseldi.
Bonservis olayına gelirsek bonservis sadece kontratlı oyuncuda ödeniyor yani kontratı bitmiş oyuncu serbest transfer sayılıyor.

Kimi alabiliriz derseniz uzun olarak Erdemir'den Leon Williams ,Oyak'tan Josh Heytvelt, forvet olarak Karşıyaka'dan Ryan Toolson Aliağa'dan Josh Shipp iyi transfer olabilir.

Murat'
11.05.2010, 23:18
BBL'de yabancı oyuncu sayısı 5, bunlardan 1'i Bosman kuralı olmak zorunda (avrupa pasaportlu oyuncu).Ayrıca Chris Lofton adı geçiyor ama biraz imkansız gibi şu anda zaten İspanya Acb liginde Estudiantes'le gerçekten iyi bir sezon geciriyor ve piyasası baya yükseldi.
Bonservis olayına gelirsek bonservis sadece kontratlı oyuncuda ödeniyor yani kontratı bitmiş oyuncu serbest transfer sayılıyor.

Kimi alabiliriz derseniz uzun olarak Erdemir'den Leon Williams ,Oyak'tan Josh Heytvelt, forvet olarak Karşıyaka'dan Ryan Toolson Aliağa'dan Josh Shipp iyi transfer olabilir.

Josh Shipp Bornova'da oynuyor, ufak bir karışıklık oldu herhalde.Beko Basketbol Ligi'nin sayı kralı Quincy Douby nasıl bir oyuncu size göre.Gerçi takımı küme düştü.Bu arada galiba 1 oyuncu değil 2 oyuncu bulundurmak gerekiyor Avrupa'dan.

TBL’ de mücadele eden takımlar beş (5) sözleşmeli ve lisanslı yabancı
uyruklu sporcuyu aynı anda on (10) veya on iki (12) kişilik resmi
müsabaka kadrolarında bulundurabilirler. Ancak sahada yer alan bu beş
(5) yabancı uyruklu sporcudan en az iki (2) tanesi Avrupalı olmak
zorundadır.Dört (4) yabancı sporcuyu on (10) ya da on iki (12) kişilik kadrosunda bulunduran takımlarda bu dört (4) yabancı uyruklu
sporcudan en az bir (1) tanesi Avrupalı olmak zorundadır. Üç (3) veya
daha az sayıda yabancı sporcuyu on (10) ya da on iki (12) kişilik
kadrosunda bulunduran takımlarda ise bu şart aranmaz.

Yönergede bu şekilde yazıyor.

axelman
11.05.2010, 23:24
Josh Shipp Bornova'da oynuyor, ufak bir karışıklık oldu herhalde.Beko Basketbol Ligi'nin sayı kralı Quincy Douby nasıl bir oyuncu size göre.Gerçi takımı küme düştü.Bu arada galiba 1 oyuncu değil 2 oyuncu bulundurmak gerekiyor Avrupa'dan.
Quincy Douby iyi bi oyuncu saf skorer ama italya'dan teklifler vardı lig bitmeden türkiye'de kalmak istemez büyük ihtimalle.Bosman kuralında ufak bi farklılık olabilir dediğin gibi fedarasyon hersene değişiklik yaptığı için karıştırmış olabilirim.

Murat'
11.05.2010, 23:28
Quincy Douby iyi bi oyuncu saf skorer ama italya'dan teklifler vardı lig bitmeden türkiye'de kalmak istemez büyük ihtimalle.Bosman kuralında ufak bi farklılık olabilir dediğin gibi fedarasyon hersene değişiklik yaptığı için karıştırmış olabilirim.

Galiba yabancı kontenjanı da seneye 3+3 olarak değişecekmiş.Ve 6 oyuncudn üçü avrupalı olmak zorundaymış.

Asi Çaykaralı61
11.05.2010, 23:36
Quincy Douby hangi takımda oynuyor acaba ?

Murat'
11.05.2010, 23:40
Quincy Douby hangi takımda oynuyor acaba ?

Küme düşen Darşşafaka'da oynadı.Sezon ortalamaları aşağıdaki gibiydi.Ligin sayı kralı kendileri.

Sayı
23,62

Hava Topu
2,95

Sayı Pası
4,90

Ufuk Bayraktar61
11.05.2010, 23:51
oyun kurucu mevkinde volkan'ın beklenen patlamayı yapamadığını düşünüyorum. geçen sene daha fazla oynamıştı. tabi bunda hem umutun tek yedeği olması hemde umutun normal sezonun sonarına doğru sakatlanması büyük etkisi vardı. ama görüldüğü üzere kendini geliştiremedi bir nevi barış memiş misalı yani.

o yüzden volkan'ın gönerilip yerine genç telekomun gardı yada hakan köseoğlu alınabilir..zaten umutla ilker kalacak gibi..

pota altına gelirsek, jamison'ın kalması gerektiğini düşünüyorum. inşallahda kalır. edyy'i yolla gitsin :). şimdi Scott nerde bilmem ama tekrar takıma kazandırılabilir.

hadi kalması gerekenlerin başında gelen oyunculardan..

dodo jamissonı bulduğu gibi gene iyi amerikalılardan bulur getirir. ona güvenimiz tam.

ibrahim kutluay gibi pota altından dolaşıp şut atabilecek bir oyuncu lazım. spormax vermeye başladığından beri maçları fazla takip edemiyorum 1.ligi o yüzden şu anda oynayan oyuncular hakkında fazla fikrim olmuyor..

bir de dododan isteğim açılış maçına naumoski gelsin :)..basketbolu onla tanıdım.

ilk hatırladığım beşte naumoski ,tamer oyguç, ufuk sarıca, volkan aydın, larry richard....9 yaşlarındaydım ey gidi günler

Murat'
11.05.2010, 23:58
oyun kurucu mevkinde volkan'ın beklenen patlamayı yapamadığını düşünüyorum. geçen sene daha fazla oynamıştı. tabi bunda hem umutun tek yedeği olması hemde umutun normal sezonun sonarına doğru sakatlanması büyük etkisi vardı. ama görüldüğü üzere kendini geliştiremedi bir nevi barış memiş misalı yani.

o yüzden volkan'ın gönerilip yerine genç telekomun gardı yada hakan köseoğlu alınabilir..zaten umutla ilker kalacak gibi..

pota altına gelirsek, jamison'ın kalması gerektiğini düşünüyorum. inşallahda kalır. edyy'i yolla gitsin :). şimdi Scott nerde bilmem ama tekrar takıma kazandırılabilir.

hadi kalması gerekenlerin başında gelen oyunculardan..

dodo jamissonı bulduğu gibi gene iyi amerikalılardan bulur getirir. ona güvenimiz tam.

ibrahim kutluay gibi pota altından dolaşıp şut atabilecek bir oyuncu lazım. spormax vermeye başladığından beri maçları fazla takip edemiyorum 1.ligi o yüzden şu anda oynayan oyuncular hakkında fazla fikrim olmuyor..

bir de dododan isteğim açılış maçına naumoski gelsin :)..basketbolu onla tanıdım.

ilk hatırladığım beşte naumoski ,tamer oyguç, ufuk sarıca, volkan aydın, larry richard....9 yaşlarındaydım ey gidi günler

Ufuk birinci lige 12 kişilik maç kadrosunda en az 5 oyuncu 24 yaşaltı olmak zorunda ve bu oyuncularında altyapıdan yetişmiş olmaları gerekiyor.Şu anki takımda 3 tane oyuncu var bu özelliklere sahip, Volkan,Caner ve Ramazan ben bunlar içerisinden Ramazan ile yolların ayrılacağını düşünüyorum.

Caner ve Volkan takımda kesinlikle kalacaktır bunların yanına üç tane Ülkerspor'un altyapısından veya bizim altyapımızdan yetişmiş oyuncu eklememiz gerekiyor.Şimdilik Trabzonspor'un altyapısı A takıma oyuncu çıkarma konusunda yetersiz görünüyor.

Süleyman Baykan
12.05.2010, 00:04
Ufuk birinci lige 12 kişilik maç kadrosunda en az 5 oyuncu 24 yaşaltı olmak zorunda ve bu oyuncularında altyapıdan yetişmiş olmaları gerekiyor.Şu anki takımda 3 tane oyuncu var bu özelliklere sahip, Volkan,Caner ve Ramazan ben bunlar içerisinden Ramazan ile yolların ayrılacağını düşünüyorum.

Caner ve Volkan takımda kesinlikle kalacaktır bunların yanına üç tane Ülkerspor'un altyapısından veya bizim altyapımızdan yetişmiş oyuncu eklememiz gerekiyor.Şimdilik Trabzonspor'un altyapısı A takıma oyuncu çıkarma konusunda yetersiz görünüyor.

ayrıca 4 yabancımız olacak bence yani jamison'un yanına 3 oyuncu daha alırlar biri avrupalı 2 si amerikalı çünkü 4 yabancı üzeri oyuncu bulundurmak için federasyona para yatırmak zorundayız yeni yapılanan bir ekip olduğumuz için 3+1 i kullanırız ne para öderiz nede para alırız

Murat'
12.05.2010, 00:08
5. yabancı için 125 bin lira veya dolar tam hatırlamıyorum ekstra bir ödeme yapmamız gerekiyor.Bizim yönetim ilk sene için de oldukça iddialı bakarsınız parasını verip bir yabancı daha alır.
Bu arada bigben foruma uğrarsan arka sayfalara da bak bir hele sana sorularım var.:)

Ceyhun Dündar
12.05.2010, 00:10
ben dıer baslıktada yazmıstım yanlıs gormedıysem son mactsa salondan tutku acık arabası ıle onumuzden gectı ıyı olabılır aslında...
Ayrıca turkıyeyı bılen iyi bır rebound cu pivot yuksek sut tehdıtı olan 2 veya 3 numara ıle sakın ve delicii bi point guard bulduk mu degme keyfımıze:D

Ömer Yüce
12.05.2010, 00:10
Eğer hedefler zirveyse Tutku Açık gerçekten çok beğendiğim bir oyuncu Ülker'den beri takip ediyorum. Hatta Selçuk üniversitesiyle oynadığımız maçta basın tribünündeydi

Ceyhun Dündar
12.05.2010, 00:14
iyi yanlıs gormemısım o zamn arabası ıle cıkısta onumden gecınce ılk transferımız olabılır mı dıye dusunmedım deıl:D

Tunç Tosun
12.05.2010, 00:37
Resmi siteden istatistikleri inceledimde, Daçka nın iki A.B.D. lisinide alabiliriz.. Tabi takım oyunları hakkında herhangi bir fikrim yok.

Paksoy
12.05.2010, 00:41
tutku açık süper olur,

Ufuk Bayraktar61
12.05.2010, 00:50

o 12 kişilik kadro olmasa gerek yav, çünkü 12 kişik kadroda 24 yaş altı 5 oyuncu efes pilsende herhalde yoktur :) geriye 7 oyuncu kalır zaten 6 yada 7 si yabacı bunların..garip bir durum var gibi :)

diğer yönden bakarsak bende bişe demiyorum ya, yolla volkanı al genç telekomun oyun kurucusunu.

Ufuk Bayraktar61
12.05.2010, 00:52
tutku açık süper olur,

tutkunun eski havası yok gibi sanki.

sem61
12.05.2010, 01:13
volkan da sizin görüpte benim bir türlü göremediğim ne acaba ... geldiğinden beri patlama yapmasını bekliyoruz ve hala olmadı ... gtelekomdaki can uğur çok kaliteli kumaşa sahip neden olmasın ... ayrıca bence ilker türel de birinci lig de bizi hedeflerimize ulaştıracak oyunculardan bir değil ...

Murat'
12.05.2010, 08:49
o 12 kişilik kadro olmasa gerek yav, çünkü 12 kişik kadroda 24 yaş altı 5 oyuncu efes pilsende herhalde yoktur :) geriye 7 oyuncu kalır zaten 6 yada 7 si yabacı bunların..garip bir durum var gibi :)

diğer yönden bakarsak bende bişe demiyorum ya, yolla volkanı al genç telekomun oyun kurucusunu.

zorundadırlar.
YetişmişOlma Şartları

23.2 maddesinde resmi müsabaka kadrosu diye yazmış, ben bunu 12 kişilik maç kadrosu diye algıladım belki de söylediğin gibi sezon içerisindeki kadrodan bahsediliyordur.

Bu arada şimdi kontrol ettim bekoda bu sene oynanan maç kadrolarını, bu madde sezon içerisindeki kadro için geçerli hatta benchte 24 yaşaltı oyuncu oturtmak gibi bir şart da yok galiba varsa da en fazla ikidir.Gerçi bu bu senenin yönergesi seneye ne olur bilmem.

winner
12.05.2010, 11:12
nba olmazsa fb ile sorunları olan ve kesin olarak ayrılacak Ömer Aşık bu senenin bombası olur. Alaeeddin hocanın elinde büyümüş olması da transferi kolaylaştırabilir. ama yine de zor transfer. Bunun dışında Efes'in 2.22'lik genç uzunu Dusan Cantek'in kiralanabilir. Efes buna sıcak bakabilir. İki-üç tane tecrübeli rol oyuncusu olabilir. ErKan Veyseloğlu, Ersin Görkem vs. tabii ki yabancılar. Alınacak 3-4 yabancı iyi çıkarsa sorunların büyük bölümü çözülmüş olur zaten...

Cengiz Çubukcu
12.05.2010, 11:17
nba olmazsa fb ile sorunları olan ve kesin olarak ayrılacak Ömer Aşık bu senenin bombası olur. Alaeeddin hocanın elinde büyümüş olması da transferi kolaylaştırabilir. ama yine de zor transfer. Bunun dışında Efes'in 2.22'lik genç uzunu Dusan Cantek'in kiralanabilir. Efes buna sıcak bakabilir. İki-üç tane tecrübeli rol oyuncusu olabilir. ErKan Veyseloğlu, Ersin Görkem vs. tabii ki yabancılar. Alınacak 3-4 yabancı iyi çıkarsa sorunların büyük bölümü çözülmüş olur zaten...

hocam Dusan ileride iyi olacaktır ama şu an için çok yetersiz... Ömer Aşıksa bomba ötesi bir şey olur :)

Serdar A
12.05.2010, 16:49
Keşke şu kaplanı , Karadeniz kaplanı yapabilseydik . :)

http://www.efesbasket.org/images/CaylakBg.jpg

Mustafa Yılmaz.20
12.05.2010, 17:59
Eğer Jamison devam etmezse (ki hiç sanmıyorum) 5 numaraya Cez Nymburk'daki Phil Ricci iyi olur.Beşiktaş Cola Turka'lı Baxter tarzında bir oyuncu. Türk Telekom-Cez Nymburk maçında izlemiştim ve gözüme batmıştı. Cez Nymburk onu rotasyonda kullanıyor. İzlediğim maçtada benchten gelip en skorer oyuncu olmuştu. Çok kritik hücum ribaundları almıştı. Daha önce İspanya'da Manresa ve Fransa'da Le Mans tecrübeleri yaşamış. Genel olarak performansı çok iyi değil. Maliyetinin çok fazla olacağını sanmıyorum

Asi Çaykaralı61
12.05.2010, 19:00
Küme düşen Darşşafaka'da oynadı.Sezon ortalamaları aşağıdaki gibiydi.Ligin sayı kralı kendileri.

Sayı
23,62

Hava Topu
2,95

Sayı Pası
4,90

Abi bilgin için teşekkürler.

Asi Çaykaralı61
12.05.2010, 19:25
tutku açık süper olur,

Bence de Tutku Abi bize gelse iyi olur

Oğuz ZEYTİN
13.05.2010, 00:04
McCalebb 2 sezon önce Mersin BB oynamıştı.O değil ama aynı sezon birlikte oynadığı Lofton diye ( adını böyle birşeydi ) oyuncu vardı.Onu alırsak müthiş olurdu.İnanılmaz bir guard oyuncuydu.

"Burada ismi geçenlerden Chris Lofton için birkaç şey söylemek istiyorum:

Kişisel görüşüm: Bu tarz oyuncular takım oyununa uygun değiller. (Bence) Hatalı seçim olur. "

Oğuz ZEYTİN
13.05.2010, 00:24
5. yabancı için 125 bin lira veya dolar tam hatırlamıyorum ekstra bir ödeme yapmamız gerekiyor.Bizim yönetim ilk sene için de oldukça iddialı bakarsınız parasını verip bir yabancı daha alır.
Bu arada bigben foruma uğrarsan arka sayfalara da bak bir hele sana sorularım var.:)

Dün sabah 5'te evdev çıktım ve henüz şimdi geldim. Bu sabah bir ara fırsat bulup şu sponsor olayına yazabildim Murat...

Sorunu gördüm. Yalnız şöyle bir durum var: Sunmuş olduğunuz talimatları okuyunca kendi altyapımızdan en az 5 oyuncu olması gerekliliği koşulunu çıkaramadım.

Zaten böyle bir kural ve 6 yabancı olursa, takımlar arası transfer olmaz ki!

Oradan benim anladığım "ülkemiz" takımlarımının altyapılarından yetişmiş en az 5 oyuncu şeklinde...

Ayrıca yanlış bilmiyorsam, bu seneki kural, altyapıdan en az 2 oyuncu olması gerekliliğiydi.

Bunun bir anda 5'e çıkarılması çok zor.

Yaş olayı ise mantıklı ancak zoraki bir uygulama (bence).

Tüm bunlardan yola çıkarak Caner, Volkan ve İsmet ile altyapıdan gelen oyuncu problemi çözülüyor sanırım. Geriye 24 yaş kotasını doldurmak kalıyor ki; o da Doğan Hakyemez'in açıklamasındaki "1-2 yerli" transferiyle hallolur.

Bu arada

1) Alpella'yla hukuki bağımız kaldı mı?

2) Bizim altyapımız hala Ülker/Alpella mı :s ?

3) Değilse Caner ve Volkan'ın statüsü nedir?

Bu iş biraz karışık gibi. İçinden çıkmak zor.

Kişisel not: Bu kadar yabancının olduğu ligde Cenk süre alamayıp İtalya'ya gider, Sinan kenarda havlu sallar, Ömer Aşık küstürülür yerine Vidmar getirilir, Chatman gider Perry gelir... O sebeple birçok başarılı oyuncu soluğu TB2L'de alıyor.

Oğuz ZEYTİN
13.05.2010, 00:35

Chuck Davis(Ümit Sonkol)

Osman,

Gary Neal, Quentin Hosley ve şimdi Chris Lofton :)

Bu adamlara lafım yok, ancak üst düzey oyuncu olduklarına inanmıyorum. Komple basketbolcu değiller bence.

İstatistikleri harikadır, ona lafım yok.

Mesela Hosley ile Granger'ı kıyaslasak Hosley her alanda fark atar kağıt üzerinde ama Hosley bugüne dek Granger'ın yaşadığı başarıların kenarından geçemedi, bundan sonra da geçemez. Çünkü takım umrunda değil.

Gary Neal- H. Domercant: Domercant'ın savunması, top paylaşımı nerede Gary NEal'in tek kişilik çabaları nerede...

Lofton- T. Langdon: Fizik ve özellikler açısından çok benzerler. Ama Lofton'un ayakları çok ağır, ayrıca atletik değil. Langdon ise savunmada da gayretli...

Landon'ı getirelim demiyorum, ama attığı 47, 61 vs. sayıyla adından bahsettirmiş bir oyuncuya belirgin başka bir özelliği yokken bu kadar ilgi göstermeyi kabul edemiyorum.

Michigan University'den MANNY HARRIS. Bu adam Lofton'dan çok daha iyi şuta sahip, ayrıca oyunun her tarafında var. Açıkçası Lofton'a 40 kere tercih ederim (Drafta gireceğini açıkladı mı bilmiyorum, son iki günü takip edemedim).

İsmail Alkan
13.05.2010, 00:43
Oğuz öncelikle tekrar aramıza hoşgeldin :)

Bu başlığı iyiki açmışım (Cengiz'le Sinan Erdem Spor Salonunun yanındaki cafede açtık ), bu başlık çok iş yapar da inşallah futboldaki transfer başlığına dönmez :)

Belirtmekte fayda var.

Alpella'yı devraldığımız için bizim altyapımız gözüküyor, sürekli de gözükecek.Ama bu demek değildir ki Trabzonspor'un mevcut altyapısı bunun dışında.

Hele bir şampiyonluk havası dağılsın, hummalı bir çalışma başlayacak gibi.Bizlerde umutla bekliyoruz .

Dodo'nun açıklamalarına baktığımız zaman en az 5 yıl çok ciddi bir başarı beklenmiyor, en azından bir efes veya fb gibi bir kadro düşünmemeliyiz.Çünkü açıklamalardan anladığımız kadarıyla sanırım gençlere yönelecekler gibi bir izlenim var ki, bence de doğru yaparlar.

Bunun yanında bir Ömer Aşık'a "eyvallah" deriz :)

Furkan Dündar
13.05.2010, 00:51
Arkadaşlar bilmem duydunuz mu ama Efes Pilsen kapanacakmış
efesden bünyemize katabileceğimiz her oyuncu bize ne kadar büyük katkı yapar düşünün umarım
çalısmalar bu yonde olur eger efes kapatılırsa efesden oyuncu almak ıcın elımızden gelen herseyı yapmalıyız.

İsmail Alkan
13.05.2010, 00:54
Efes kapatılırsa Basketbolun tadı olurmu hiç.Bence bir ara formül bulurlar.

Oğuz ZEYTİN
13.05.2010, 01:00
Anladım İsmail Abi, sağol. (Hoşbulduk bu arada)...

Ligin havasını solumak, kentin basketbola alışması ve sporu tanıması, yöneticilerin tecrübe edinmesi... Kısacası çeşitli dengelerin oturması bakımından ağır ancak planlı gitmekten yanayım ben de.

Şimdi yarın çıkıp da hedef iki sene sonra Euroleague Final Four deseler, affedersiniz ama " hadi ordan" derim.

2-3 yıl önce Rus takımları dolar milyarderleri sayesinde NBA'in bile dengesinin bozmuştu. Ancak geçen yaz ki mali sıkıntılar sonucunda bu sene hepsi döküldü. Fabrika gibi çalışan altyapıları da olmasa neredeyse iflas bayrağını çekiyorlardı.

Bunlar ders olmalı.

Senelerdir bu ligde olup sponsor bulamayan takımlar vardı. Zaten ligdeki takımların önemli kısmı belediye takımı. Geri kalanlar spor kulüpleri ve sponsor destekleri.

Biz o desteği daha ilk yılımızda edindik (koşulların detaylarını bilmesek de şanslı olduğumuzu düşünüyorum).

Zaman içerisinde altyapı denilen çarklar da dönmeye başladığında başarının saç ayakları oluşmaya başlıyor.

İnşallah salon gibi tesis çalışmları da tamamlanıyor.

Geriye biz Trabzonspor taraftarlarına; adımıza ve takımımıza layık destekte bulunmak kalıyor.

Yine-yeniden hayırlı olsun...

Bu arada İsmail Abi,

GS Cafe Crown'daki Caner Topaloğlu, Trabzonlu ve Ülker altyapısından. Bu yaz üniveristeden de mezun oluyor. Kendisi has Trabzonsporlu ayrıca. Hepsinden önemlisi iyi bir sporcu.

Bu kardeşimiz takımımıza kazandırılabilir mi? Sizin düşüncelerinizi merak ediyorum bu konuda...

ccd6167
13.05.2010, 01:20
valla partızanın basarısı ortada..takımda 8 tane sırp bı makedon ve 2 amerıklaı olması lazım...takımın cogu genc..bence onları ornek almamız gerekıyor dıye dusnuyorum ben..

ccd6167
13.05.2010, 01:23
bıde lıgde ne kadar butce yeterlı olacaktır fıkrı olan var mı??

Ceyhun Dündar
13.05.2010, 01:46
insallah heyecan verici bi takım kurulur...

Oğuz ZEYTİN
13.05.2010, 01:56
bıde lıgde ne kadar butce yeterlı olacaktır fıkrı olan var mı??

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=178&page=147

Linkin 3675 numaralı entrisinde, TBL ve Euroleague takımları örnekleriyle bütçe analizleri yapmaya çalışmıştım. Veriler hem geçen yıl hem de bu yıldan derlenmişti.

Fikir vermesi açısından belki faydalı olabilir.

İsmail Alkan
13.05.2010, 02:00
GS Cafe Crown'daki Caner Topaloğlu, Trabzonlu ve Ülker altyapısından. Bu yaz üniveristeden de mezun oluyor. Kendisi has Trabzonsporlu ayrıca. Hepsinden önemlisi iyi bir sporcu.

Bu kardeşimiz takımımıza kazandırılabilir mi? Sizin düşüncelerinizi merak ediyorum bu konuda...
Sanırım basketbol ile çok ilgili olduğumuz içindir ki Caner Topaloğlu konusunda "bu çocuk Trabzon'lu, takıma kazandırın" diyerek beni bir kaç kez farklı kişiler aradılar.

Madem sen gündeme getirdin, ben de buradan yazayımda mesaj ilgili yerlere gitsin.Trabzon'lu bir basketbolcuyu takımda kim görmek istemezki.Ama ben oyunculuk karıyerini ve sporculuk karakterini detaylı bilmiyorum, sanırım Dodo ve Alaeddin hoca iyi tanırlar.Yani ince eleyip, sık dokumakta fayda var.

Oğuz ZEYTİN
13.05.2010, 02:18
Ülker altyapısında Ersan Ilyasova, Oğuz Savaş ve Derya Yannier ile birlikte Alaeddin Hoca'nın oyuncusuydu.

Bahçeşehir Üni. Endüstri Mühendisliği bölümünü bu yıl bitirecek diye biliyorum.

Salonda da dışarıda da efendi bir oyuncu olarak görünüyor.

Cengiz Çubukcu
13.05.2010, 08:21
Ülker altyapısında Ersan Ilyasova, Oğuz Savaş ve Derya Yannier ile birlikte Alaeddin Hoca'nın oyuncusuydu.

demek benim meslektaşım olacak :) o zaman kesin almalıyız, hem oyunculuğundan yararlanırız hem de mühendisliğinden :)

Cengiz Çubukcu
13.05.2010, 10:26
Bir de kafama takılan bir konu var , yabancı transferi deyince aklımıza niye hemen amerikalılar geliyor!! Litvanyalı, hırvat ya da rus bir oyuncumuz olsa fena mı olur :) ....gerçi daha önce roman tok vardı....

Asi Çaykaralı61
13.05.2010, 11:34
Bence Solomon'u alsak çok iyi olur.Şu anda hangi takımda oynuyor bilgisi olan var mı ?

Oğuz ZEYTİN
13.05.2010, 12:02
Cengiz Abi, Avrupalı işi "tamamen duygusal"! Bir Avrupalı parasına iki Amerikalı getirilebiliyor.

Avrupalı oyuncu tavsiyelerim:

Nikoloz TSKITISHVILI

213 cm - 111 kg - 14.4.1983 Gürcistan - Power forvet

Benetton Treviso'nun NBA'ye gönderdiği oyunculardan sadece biri. Potansiyeline o kadar inanılıyordu ki 2002 draftında 5. sıradan seçildi (Denver Nuggets).

İyi şutu olan, sert bir oyuncu. Takımı, İspanya liginde son sıralarda...

Slava KRAVTSOV

213 cm - 115 kg - 25.8.1987 Ukrayna - Pivot

Bu arkadaş BC Kiev'de oynuyor. Pota altını kapatabilen bir yapısı var. Hücumda zayıf görünse de kuvvetli bir bitirici. Ama savunma zekası, kuvvetli ayakları onu değerli kılıyor.
İstatistikleri şurada: http://www.bckiev.com.ua/en/players/one/19/ (http://www.bckiev.com.ua/en/players/one/19/)

Petteri KOPONEN

193 cm - 88 kg - 13.4.1988 Finlandiya - Oyun kurucu

İtalya liginde Virtus Bologna'da oynuyor. Geniş saha görüşüne sahip. Tempoyu ayarlamada sıkıntıları var, ancak daha 22 yaşında ve devamlı gelişim gösteriyor.

Savunma sezgileri ve iyi şutu en önemli özellikleri.

Renaldas SEIBUTIS

198 cm -84 kg - 25.12.1985 - Litvanya - Şutör Gard

Bencil değil, takım oyuncusu. Arjantin'deki 2005 yılında 21 yaş altı şampiyonasında MVP(En Değerli Oyuncu) seçilmişti.

Jasaitis'in ülkemize gelebildiğini düşünürsek olası transferi de mantık dahilinde.

Jaka KLOBUCAR

198 cm - 91 kg - 19.8.1987 - Slovenya - Kısa forvet

Union Olimpija'da oynuyor. Çok hareketli ve atletik. Oyunu çok iyi biliyor. ( Gelmesi zor ama Ömer Aşık isminin dolaştığı ortamda gayet masum)...

* Uzun vadeli gelecek planları yapılıyorsa getirelecek oyuncular da başarıya aç, patlama yapmaya aday isimler olmalı.

Bu tip 2 oyuncunun yanına da daha tecrübeli oyuncular eklenebilir.

Mesela böyle bir genç pover forvet getiryorsanız yanına Amerikalı onu tamamlayacak pivot bulursunuz (Jamison - Hakan ve Hadi kombinasyonları gibi).

Ya da Avrupalı savunmacı forvetin yanında Gerald Fitch gibi tecrübeli bir skorer koyarsınız.

vs. vs.

Atalay
13.05.2010, 12:22
Partizan modelini uygulasınlar...!

Ben Karadenizdeki gençlerden yararlanması gerektiğini düşünmekteyim...

Bu konuda ktü ilede işbirliğine gidilsin...

Yüksek maliyetli transferlerede sonuna kadar karşıyım...

Efes Pilsenide saf dışı bırakmasınlar ara formül bulsunlar..

Milleti deli etmesinler...

Ben hayatımda bira içmemiş adamım...

Efes kapanırsa her gün gidip efes alacağım:)

Cengiz Çubukcu
13.05.2010, 12:28
Partizan modelini uygulasınlar...!

Ben Karadenizdeki gençlerden yararlanması gerektiğini düşünmekteyim...

Bu konuda ktü ilede işbirliğine gidilsin...

Yüksek maliyetli transferlerede sonuna kadar karşıyım...

Efes Pilsenide saf dışı bırakmasınlar ara formül bulsunlar..

Milleti deli etmesinler...

Ben hayatımda bira içmemiş adamım...

Efes kapanırsa her gün gidip efes alacağım:)

Gökhan Abi inan hiç gülesim yoktu :) ...Ayrıca dün yapılan açıklamalarla Efes'in kapanması gibi bir durumun söz konusu dahi olamayacağını anlamış olduk...çünkü kanun çıksa bile onlar kapsam dışı bırakılacak görünen...

Travelair
13.05.2010, 12:56
Anadolu grubu basketboldan çekilecekse de lehimize çekilsin. O kadar basketbolcuya, altyapıya yazık

Murat'
13.05.2010, 13:08
23.2 maddesinde resmi müsabaka kadrosu diye yazmış, ben bunu 12 kişilik maç kadrosu diye algıladım belki de söylediğin gibi sezon içerisindeki kadrodan bahsediliyordur.

Bu arada şimdi kontrol ettim bekoda bu sene oynanan maç kadrolarını, bu madde sezon içerisindeki kadro için geçerli hatta benchte 24 yaşaltı oyuncu oturtmak gibi bir şart da yok galiba varsa da en fazla ikidir.Gerçi bu bu senenin yönergesi seneye ne olur bilmem.

Dün sabah 5'te evdev çıktım ve henüz şimdi geldim. Bu sabah bir ara fırsat bulup şu sponsor olayına yazabildim Murat...

Sorunu gördüm. Yalnız şöyle bir durum var: Sunmuş olduğunuz talimatları okuyunca kendi altyapımızdan en az 5 oyuncu olması gerekliliği koşulunu çıkaramadım.

Zaten böyle bir kural ve 6 yabancı olursa, takımlar arası transfer olmaz ki!

Oradan benim anladığım "ülkemiz" takımlarımının altyapılarından yetişmiş en az 5 oyuncu şeklinde...

Ayrıca yanlış bilmiyorsam, bu seneki kural, altyapıdan en az 2 oyuncu olması gerekliliğiydi.

Bunun bir anda 5'e çıkarılması çok zor.

Yaş olayı ise mantıklı ancak zoraki bir uygulama (bence).

Tüm bunlardan yola çıkarak Caner, Volkan ve İsmet ile altyapıdan gelen oyuncu problemi çözülüyor sanırım. Geriye 24 yaş kotasını doldurmak kalıyor ki; o da Doğan Hakyemez'in açıklamasındaki "1-2 yerli" transferiyle hallolur.

Bu arada

1) Alpella'yla hukuki bağımız kaldı mı?

2) Bizim altyapımız hala Ülker/Alpella mı :s ?

3) Değilse Caner ve Volkan'ın statüsü nedir?

Bu iş biraz karışık gibi. İçinden çıkmak zor.

.

Oğuz üstteki mesajımı da alıntıladım şimdi dediğim gibi ben yanlış anlamışım konuyu kadroda bulunması gereken 5 tane 24 yaşaltı oyuncusu 12 kişilik maç kadrosu için geçerli değil, sezon içerisindeki kadro için geçerli.Bu sezon Bekodaki 12 kişilik maç kadrolarını inceledim çoğu takım 2 tane kendi altyapı oyuncusuna yer vermiş maç kadrolarında.

Söylediğin gibi şimdilik Caner ve Volkan altyapı oyuncularımız statüsünde oynuyorlar.Ben altyapıdan en fazla bir oyuncuyu yukarı çıkaracaklarını düşünüyorum.Bu ya İsmet olur ya da başka bir oyuncu.Senin de söylemiş olduğun gibi maddeleri 2. ligin yönergesi ile karşılaştırdığımda 24 yaşaltı 5 oyuncunun ligimizin herhangi bir takımından yetişmiş olmasının yeterli olduğunu çıkardım.

Benim anladığım kadarıyla Alpella ile hukuki bir bağımız yok ama o takımın altyapısından yetişmiş oyuncuları altyapı oyuncuları saydırabiliyoruz.Caner Öner,Ramazan Öksüz ve Volkan İncekara bunun örnekleri.Ki bu TB2L için geçerliydi, yukarda da söylediğim gibi Beko için bu geçerlilik yok galiba.

zorundadırlar.
YetişmişOlma Şartları

Aslında biraz karmaşık bir madde şimdi fikrimi değiştirdim TB2L'nin yönergesini okuyunca ve ikisini karşılaştırınca söz konusu 24 yaşaltı 5 oyuncunun herhangi bir kulüpten yetişmesinin yeterli olacağını çıkardım.

Hazar_
13.05.2010, 13:50
Efes kapatılmasın ama kapatılırsa basketbolcularını biz alalım

Oğuz ZEYTİN
13.05.2010, 14:00
Oğuz üstteki mesajımı da alıntıladım şimdi dediğim gibi ben yanlış anlamışım konuyu kadroda bulunması gereken 5 tane 24 yaşaltı oyuncusu 12 kişilik maç kadrosu için geçerli değil, sezon içerisindeki kadro için geçerli.Bu sezon Bekodaki 12 kişilik maç kadrolarını inceledim çoğu takım 2 tane kendi altyapı oyuncusuna yer vermiş maç kadrolarında.

Söylediğin gibi şimdilik Caner ve Volkan altyapı oyuncularımız statüsünde oynuyorlar.Ben altyapıdan en fazla bir oyuncuyu yukarı çıkaracaklarını düşünüyorum.Bu ya İsmet olur ya da başka bir oyuncu.Senin de söylemiş olduğun gibi maddeleri 2. ligin yönergesi ile karşılaştırdığımda 24 yaşaltı 5 oyuncunun ligimizin herhangi bir takımından yetişmiş olmasının yeterli olduğunu çıkardım.

Benim anladığım kadarıyla Alpella ile hukuki bir bağımız yok ama o takımın altyapısından yetişmiş oyuncuları altyapı oyuncuları saydırabiliyoruz.Caner Öner,Ramazan Öksüz ve Volkan İncekara bunun örnekleri.Ki bu TB2L için geçerliydi, yukarda da söylediğim gibi Beko için bu geçerlilik yok galiba.

Aslında biraz karmaşık bir madde şimdi fikrimi değiştirdim TB2L'nin yönergesini okuyunca ve ikisini karşılaştırınca söz konusu 24 yaşaltı 5 oyuncunun herhangi bir kulüpten yetişmesinin yeterli olacağını çıkardım.

Anlaştık o zaman ;)

Hamdi Karamahmutoğlu
13.05.2010, 18:09
Bütçenin ne kadar olacağı en önemli şey şu durumda.
Tahminim 5 Milyon civarında bir bütçeyle yola çıkılacaktır.

Kadroya katılması çok zor olmayacak ve faydalı olacağını düşündüğüm isimler ise şöyle:

1 Numara İçin
Hakan Köseoğlu,
Soner Şentürk,
Can Altıntığ

2 Numara İçin
Yunus Çankaya

3 Numara İçin
Ersin Görkem,
Ceyhun Altay,
Erkan Veyseloğlu

4 Numara İçin
Mutlu Akpınar,
Ümit Sonkol

5 Numara İçin
Furkan Aldemir,
Umut Yenice

Bunlardan 2-3 tanesi alınabilse olumlu işler yapabilir bu takım.
Fobbs muhtemelen gönderilir.
Jamison kalıcı olduğuna göre, 2 tane yabancı guard ve bir 4 numara düşünülebilir ilk etapta.
Ya da bunları yazmadım varsayın.
Sinan Güler ya da Barış Ermiş'ten birisi bile kafi beni mutlu etmek için.

Abdülkadir Kılıç
13.05.2010, 18:48
Sinan Muratcan kardeşleri bir takımda toplasak hiç fena olmaz.

samet aslan
13.05.2010, 22:28
el amin solomon ve granger ı alsak ilk senemizde şampiyon oluruz.. ama alt yapı yetersiz önce alt yapı sağlamlaştırılmalı...

Asi Çaykaralı61
13.05.2010, 22:51
el amin solomon ve granger ı alsak ilk senemizde şampiyon oluruz.. ama alt yapı yetersiz önce alt yapı sağlamlaştırılmalı...

Bu 3 oyuncu da çok iyi oyuncular (ElAmin , Solomon , Granger )gelseler bencede çok iyi bir takım oluruz.Birde eskiden Karşıyaka da oynayan Hosley'i aldık mı süper kadromuz olur

Murat'
13.05.2010, 22:53

İyi oyuncular ama maliyetleri çok yüksek o yüzden üçü de şimdilik hayal bana göre.

Asi Çaykaralı61
13.05.2010, 22:56
İyi oyuncular ama maliyetleri çok yüksek o yüzden üçü de şimdilik hayal bana göre.

İnşallah zaman sonra maliyetimiz büyür ve iyi oyuncular İnşallah transfer edebiliriz

bordo61
13.05.2010, 23:15

İyi bölüm bitiriyor.

Hem Basketbol hem üniversite

Tebrikler.

Emre7
14.05.2010, 00:00
5-6-7 trabzonsporun ilk sezondaki yeri burası....
eğer 5. olabilirsek playoffta 1 grup atlar 2. grubunda tadıyla bırakırız.
o yüzden transferlerde ilk senede fazla uçmaya gerek yok.
uçacaksak, bjk engin atsür'ü alalım oyun kurucudan bu işi başlatalım...:)

shenka61
14.05.2010, 00:28
Trabzonsporumuza Bir Ömer Aşık Güzel olur

Murat'
14.05.2010, 22:28
Trabzonsporumuza Bir Ömer Aşık Güzel olur

Ömer Aşık büyük ihtimalle seneye NBA'de forma giyecek.NBA'a gitmese dahi bizde oynaması olanaksız Fener'de yılda tam 1 milyon dolar alıyordu.Bizim şimdilik bir oyuncuya bu kadar ücret vermemiz imkansız.Takımda kesinlikle Ömer Aşık tarzı bir pivota ihtiyacımız var.Bu ihtiyacımızı muhtemelen bir amerikalı ile gidereceklerdir.

Can Uğur Öğüt transferi gerçekten çok iyi olurdu gibime geliyor.Çok iyi oynamıştı bizim maçlarda keza TB2L'deki ortalamaları da gayet iyi ve sadece 18 yaşında.Gerçi Telekom'dan alabilir miyiz bilemiyorum.

İlker Akçay
14.05.2010, 22:44
Ben hala güler kardeşlerde ısrarlıyım.En azından Sinan.

Asi Çaykaralı61
14.05.2010, 22:46
Sinan Güler gelse bence de iyi bir transfer olur

Oğuz ZEYTİN
14.05.2010, 23:27
Ömer Aşık ısrarı artık bitsin!

Granger basketbolu bıraktı arkadaşlar, kendinize gelin.

Solomon, çok yetenekli ancak çok da hırslı... Ve hırsı genellikle oyununun önüne geçiyor. Ve yapması gerekenleri yapamıyor. Ayrıca çok da pahalıdır kendileri...

Sinan-Muratcan Güler: Aynı pozisyonu oynayan benzer fizik ve özelliklere sahipler. İkisi birden lüks olur. Biri dahi büyük olaydır.

Murat'
14.05.2010, 23:30
Bir aralar Efes de Marcus Brown vardı hala yaşar mı kendileri bigben :)

Almışken Kambala'yı da alsınlar:D, bu arada o da basketbolu bırakmıştır değil mi Fener'de iken doping yapmıştı diye hatırlıyorum.Geçen sene Rusya'da Rostov'da oynuyordu galiba.

Oğuz ZEYTİN
14.05.2010, 23:32
http://www.turkbasket.com/haber/images/stories/marcusbrown.jpgLitvanya Ligi'nde Butautas'dan sonra göreve gelen coach Darius Maskoliunas 'ı da kovan Zalgiris Kaunas'da kulüp başkanı Vladimir Romanov yeni bir öneri getirdi.

Romanov, Maskoliunas'ın ayrılmasından sonra halen aktif basketbol yaşamını sürdüren Marcus Brown 'un takıma yardımcı olmasını istedi.

"Bu benim rüyam. Brown'un basketbol bilgisi Zalgiris Kaunas'da coachluk yapmak için yeterli. O yüksek bir basketbol IQ'suna sahip ve deneyim sahibi" dedi. Marcus Brown 'un aldığı bu coachluk teklifi sonrasında nasıl bir yanıt vereceği merakla bekleniyor.

Zalgiris Kaunas'da coachluk için bir diğer aday olarak da Gvidonas Markevicius 'un adı geçiyor.

Yaşıyor yaşamasına da baksana, adam koçluğa başlayacak :)

Oğuz ZEYTİN
14.05.2010, 23:39
Bir aralar Efes de Marcus Brown vardı hala yaşar mı kendileri bigben :)

Almışken Kambala'yı da alsınlar:D, bu arada o da basketbolu bırakmıştır değil mi Fener'de iken doping yapmıştı diye hatırlıyorum.Geçen sene Rusya'da Rostov'da oynuyordu galiba.

"Kas", boks yapıyordu bir ara. Şimdi nerelerde bilmiyorum valla.

Murat,

Ricky Winslow vardı, ondan önce Rod Sellers daha önce de Larry Richards vardı :)

yigits
14.05.2010, 23:45
Kambala boksu bıraktı şimdi oldukça kuvvetli döndü parkelere.Boksun kendisine basketbolda daha cesur ve korkusuz olmayı öğrettiğini söyledi.Kendini baya geliştirmiş açıkçası.

İlker Akçay
14.05.2010, 23:50
Sinan-Muratcan Güler: Aynı pozisyonu oynayan benzer fizik ve özelliklere sahipler. İkisi birden lüks olur. Biri dahi büyük olaydır.

Birini alsak kabulüm ben özellikle sinan :)) real madrid maçında kadroya almayarak büyük bir hata ergin ataman rakonun ruhsuz oyunuyla boyun eğip çıkamadı efes.Sinan takıma hem ruh getirir hemde takımda yıldız pozisyonunda olacağından daha bir şevkle özverili oynar ve daha çok katkı yapar.

Reşit
15.05.2010, 01:04
ee burda duyumcu olarak görev yapan varmı yoğsa ilan verelim :)

Murat'
15.05.2010, 10:30
"Kas", boks yapıyordu bir ara. Şimdi nerelerde bilmiyorum valla.

Murat,

Ricky Winslow vardı, ondan önce Rod Sellers daha önce de Larry Richards vardı :)

Şimdi ekşi sözlükten baktım Lokomotif Rostov'da kariyerini devam ettiriyormuş Kambala.Boks yaramış anlaşılan.:rolleyes:

Sinan Güler'i almamız biraz zor gibi geliyor bana.

İlker Akçay
15.05.2010, 11:13
Sinan Güler'i almamız biraz zor gibi geliyor bana.

Açıkcası banada zor gibi geliyor ama iddialı bir takım kurulup Sinana bu takımda önemli bir rol önerilirse bence çok zor değil yazık oluyor valla Efeste süre aldığında en iyisini veren adam ama özellikle euroleague maçlarında kadro dışı kalıyor.Çok fazla bir ücret aldığını sanmıyorum varsın Sinan'a tavan ücret verilsin ki bence tavan ücretimiz Sinan'ı ikna etmeye yeter ve yarışmacı bir takım için Sinan gibi hırslı,özverili oyunculara ihtiyacımız var.

Oğuz ZEYTİN
15.05.2010, 11:18
Açıkcası banada zor gibi geliyor ama iddialı bir takım kurulup Sinana bu takımda önemli bir rol önerilirse bence çok zor değil yazık oluyor valla Efeste süre aldığında en iyisini veren adam ama özellikle euroleague maçlarında kadro dışı kalıyor.Çok fazla bir ücret aldığını sanmıyorum varsın Sinan'a tavan ücret verilsin ki bence tavan ücretimiz Sinan'ı ikna etmeye yeter ve yarışmacı bir takım için Sinan gibi hırslı,özverili oyunculara ihtiyacımız var.

Tavan ücret denilen nedir, ne kadardır?

Basketbol piyasası, futbol gibi suni rayiclerin belirlenmesine uygun değildir. Herkesin yetenekleri az-çok bellidir. Alıcısı-talibi bellidir.

Burada astronomik saçma meblağlar veya kelepir oyuncu mevzusu olamaz.

Sinan, nereden bakarsak bakalım, Euroleague oyuncusudur. Milii Takımda düzenli yer alır. Daha gerçekçi olmalıyız. Ve biraz da sabır...

Cengiz Çubukcu
15.05.2010, 11:25
Dün akşam spormax'da Birkan Batug'la uzun uzadıya röportaj yaptılar, karşıyakayla olan mukavelesinin bittiğini söyledi...aynı şekilde Can'ın da bir beklenti içerisinde olduğunu düşünüyorum Oğuz...hem Alaeddin hocanın öğrencileri olmaları, hem Trabzonu tanımaları hem de hala büyük potansiyeli barındırıyor olmaları açısından tekrar alınsalar iyi olmaz mı ?

Murat'
15.05.2010, 11:32
Can Özcan bu sene kötü bir sezon geçirdi ben takımda çok daha iyi işler yapacağını düşünüyorudm ama olmadı.İstanbul'daki maçlara da geldi zaten büyük ihtimalle takımdan ayrılalcaktır.

Birkan ise çok iyi bir sezon geçirdi gerçekten de o da İstanbul'daki maçlarda vardı.Bizde oynarken de kiralık oynuyordu galiba, Fenerbahçe'nin oyuncusuydu.Karşıyaka'da da kiralık oynuyor olabilir.Takıma kazandırılırsa gerçekten çok iyi transfer olur şehri de tanıyor üstelik.

Oğuz ZEYTİN
15.05.2010, 11:47
Birkan'ın sözleşmesinin bittiği doğrudur Cengiz Abi (Pınar KSK'da sözleşmeli Furkan, Serkan ve Alper kaldı).

Açıkçası Birkan'ın Efes veya Ülker beklentisi olabilir diye düşünüyorum, çünkü gerçekten iyi bir sezon geçirdi ve ligde parlayan 2-3 oyuncudan biri oldu. Eğer Eurolaegue takımına gidemezse bize geleceğini (gelebileceğini demiyorum) düşünüyorum.

Can'ın kontratı Efes'de (yanılmıyorsam). Darüşşafaka'nın berbat ötesi sezonu ona ne katmıştır ki? Ayrıca burnu kırılmıştı galiba...

Birkan olursa yılın bombası etkisi yaratabilir, Can'a ise çok şaşırmam.

Cengiz Çubukcu
15.05.2010, 11:54
Birkan'ın sözleşmesinin bittiği doğrudur Cengiz Abi (Pınar KSK'da sözleşmeli Furkan, Serkan ve Alper kaldı).

Açıkçası Birkan'ın Efes veya Ülker beklentisi olabilir diye düşünüyorum, çünkü gerçekten iyi bir sezon geçirdi ve ligde parlayan 2-3 oyuncudan biri oldu. Eğer Eurolaegue takımına gidemezse bize geleceğini (gelebileceğini demiyorum) düşünüyorum.

Can'ın kontratı Efes'de (yanılmıyorsam). Darüşşafaka'nın berbat ötesi sezonu ona ne katmıştır ki? Ayrıca burnu kırılmıştı galiba...

Birkan olursa yılın bombası etkisi yaratabilir, Can'a ise çok şaşırmam.

sunucu Birkan'a Efes veya 3 istanbul takıma gider misin diye sordu, o da şu an için sadece oynayacağı ve süre alacağı bir takıma gitmeyi düşündüğünü 1-2 sene sabredeceğini söyledi...

Caner Topaloğlu konusu çok geçmeye başladı, eğer olur da onu alırsak guard problemimizi çözer mi?

Asi Çaykaralı61
15.05.2010, 12:07
Caner Abi'yi Banvit'te iken izliyordum.Bu sene hiç izlemedim Galatasaray'da.Ama iyi bir oyuncu olduğunu biliyorum.Transferi gerçekleşirse çok iyi bir transfer olur bence

Oğuz ZEYTİN
15.05.2010, 12:12
sunucu Birkan'a Efes veya 3 istanbul takıma gider misin diye sordu, o da şu an için sadece oynayacağı ve süre alacağı bir takıma gitmeyi düşündüğünü 1-2 sene sabredeceğini söyledi...

Caner Topaloğlu konusu çok geçmeye başladı, eğer olur da onu alırsak guard problemimizi çözer mi?

O zaman hayırlısı olsun diyelim abi :)

Çünkü geriye Banvit ve Telekom kalıyor. Pek ihtimal vermiyorum Birkan'ın oralara gideceğine. KSK'de kalır veya geriye biz kalıyoruz.

Caner bu yaz tatil için Vakfıkebir'e gidecekmiş. Bir dilim sıcak ekmek üstü tereyağ ile bile halledilir bu iş :)

Cengiz Abi, şaka bir yana Cener Öner'in yanına Birkan ve Caner Topaloğlu olursa 2-3 numarada çok derin yerli rotasyonumuz olur. 15-20 dk. arası paylaşabilecek 3 iyi ve genç yerli oyuncu... Gerçekten çok iyi olur.

Birkan'ın hücumu, Topaloğlu'nun savunması ve Öner'in komple tamamlayıcılığına, belki atletik bir yabancıyla o pozisyonu tamamlarız.

Murat'
15.05.2010, 12:16
Türk basketbolunun gelecek vadeden yetenekleri az çok bundan sonraki süreçte yazı konusu yapmaya çalışılacaktır. Ülker altyapısının yetiştirdiği değerlerden biri olan 1.97'lik Birkan Batuk henüz 19 yaşında. Birkan 2007 yılı Nisan ayında Nike tarafından düzenlenen "Jordan All America Classic" organizasyonuna Türkiye'nin Michael Jordan'ı kategorisinde katılım sağlamıştı. Bu açıdan memleket sathında bir üne sahip.

Bu sezon Pınar Karşıyaka'da oynuyor ve en son izlediğim 24 sayı kaydettiği Banvit maçındaki performansı oldukça iyiydi. BBL'deki 5 maç sonucu istatistikleri 12.0 sayı, 2.8 ribaund ve 3.0 asist. Yabancıların oldukça iyi süreler aldığı Beko Basketbol liginde 19 yaşındaki bir Türk oyuncusu için çok iyi istatistikler bunlar. İki sayılık atışlarda %56, üç sayılık atışlarda ise %34'lik bir performansa sahip. Savunmada etkili bir yapıya sahip olan Birkan top çalmada ligin en iyi 5. oyuncusu. Bu hafta Fenerbahçe Ülker maçında nasıl bir performans göstereceğini merak etmiyor da değilim.

Kısacası Türk basketboluna yeni bir yıldız daha geliyor. Son olarak, majestelerinden vakt-i zamanında el alması ve Türk basketbolunun gelmiş geçmiş en iyi oyuncularından biri olan kuzeni Hidayet Türkoğlu ile ilişkili olarak genetik bilimini de arkamıza alarak beklentilere cevap veren iyi bir oyuncu olması dileğimi sunayım.

Alıntıdır

Yönetimin kadroya en az bir tane Trabzonlu oyuncu dahil edeceğini düşünüyorum ki bu da Caner Topaloğlu'ndan başkası olamaz.

Asi Çaykaralı61
15.05.2010, 12:16
Ersin Görkem'i transfer etsek bence iyi bir transfer olur

Oğuz ZEYTİN
15.05.2010, 12:19
Alıntıdır

Yönetimin kadroya en az bir tane Trabzonlu oyuncu dahil edeceğini düşünüyorum ki bu da Caner Topaloğlu'ndan başkası olamaz.

Başka var mı Murat?

Ahh Zaza Enden ahhh... Şimdi olacaktı ki...

Oğuz ZEYTİN
15.05.2010, 12:21
Ersin Görkem'i transfer etsek bence iyi bir transfer olur

Şutör olarak zaten Melih Kabakçı var bizde.

Asi Çaykaralı61
15.05.2010, 12:23
Şutör olarak zaten Melih Kabakçı var bizde.

Alternatif bakımından iyi olmaz mı Abi ?

Cengiz Çubukcu
15.05.2010, 12:24
Bildiğim kadarıyla yaşı 30'un üstünde iki oyuncumuz var, Fırat ve Melih ...peki Oğuz basketbolda tecrübenin de önemli bir kriter olduğunu düşündüğümüzde önümüzdeki sene bu oyuncular kalmalı mı , yoksa ligde tecrübeli başka oyuncular da alınmalı mı ? biz hep gençlerden bahsediyoruz ... :)

Asi Çaykaralı61
15.05.2010, 12:24
Ogün Sevinç 2 numara için iyi olur mu sizce ?

Cengiz Çubukcu
15.05.2010, 12:26
Murat, Can Uğur Öğüt genç bir uzun dedin ve telekom bize vermez de diyorsun...peki telekom bize vermeyip kendi kadrosunda oynatabilir mi bu kadar yabancı arasında?

Murat'
15.05.2010, 12:28
Başka var mı Murat?

Onu yazarken onlarca oyuncu var demek istemedim.Benim bildiği yine Galatasaray kadrosunda olan ama sadece 2 dalika süre alabilen Hüseyin Köksal var.

Sen daha iyi bilirsin Trabzonlu oyuncuların olup olmadığını.

Ben önümüzdeki 10 sene içerisinde bu oyuncuların sayısının katlanacağını umuyorum.

Hekimoğlu
15.05.2010, 12:30
Lebron boşta onu alalım. :)

Oğuz ZEYTİN
15.05.2010, 12:32
Bildiğim kadarıyla yaşı 30'un üstünde iki oyuncumuz var, Fırat ve Melih ...peki Oğuz basketbolda tecrübenin de önemli bir kriter olduğunu düşündüğümüzde önümüzdeki sene bu oyuncular kalmalı mı , yoksa ligde tecrübeli başka oyuncular da alınmalı mı ? biz hep gençlerden bahsediyoruz ... :)

Umut Tınay var ya abi... Büyük Kaptan...

Kadromuzdaki oyuncular genç olsa da yeteri kadar tecrübeli değil mi abi? Milli takımlar da olsun maç oynama sayıları olsun...

Söylediğinize katılıyorum abicim, Jamison'un pozisyon alması, rakibine faul aldırması buram buram tecrübe kokuyor. Yabancıların seçiminde bu faktör göz önünde bulundurulabilir.

Murat'
15.05.2010, 12:33
Murat, Can Uğur Öğüt genç bir uzun dedin ve telekom bize vermez de diyorsun...peki telekom bize vermeyip kendi kadrosunda oynatabilir mi bu kadar yabancı arasında?

Uzun kimi demiştin hatırlamıyorum Cengiz abi, şu an itibariyle Can Öğüt'ün de kadroda yer alması çok zor tabi ki.Belki bir sene daha Genç Telekom'da oynar.Aslında basketbolda transfer işleri nasıl oluyor pek bilemiyorum.Onu Oğuz daha iyi bilir.

Cengiz Çubukcu
15.05.2010, 12:34
Başka var mı Murat?

Salsa bakette (site önerin için sağol ) Zaza ile ilgili Yiğiter Uluğ'un yazısı var , okudunuz mu ? müthiş..

Oğuz ZEYTİN
15.05.2010, 12:34
Onu yazarken onlarca oyuncu var demek istemedim.Benim bildiği yine Galatasaray kadrosunda olan ama sadece 2 dalika süre alabilen Hüseyin Köksal var.

Sen daha iyi bilirsin Trabzonlu oyuncuların olup olmadığını.

Ben önümüzdeki 10 sene içerisinde bu oyuncuların sayısının katlanacağını umuyorum.

Estağfirullah Murat,

Ön planda olan, takıma direkt katkı sağlayacak Caner'den başka var mı bilmiyorum.

Gelecek temennine katılıyorum, basketbol okulları ve okulların bu branşa bakışı da artık daha ciddi olacaktır.

Murat'
15.05.2010, 12:35
Gökhan Orçun Tunca da tam 30 yaşında seneye o da 30'u aşıyor yani.

Cengiz Çubukcu
15.05.2010, 12:36
Gökhan Orçun Tunca da tam 30 yaşında seneye o da 30'u aşıyor yani.

hiç göstermiyor :)

Oğuz ZEYTİN
http://www.salsabasket.net/2010/05/yigiter-ulug-ile-nostalji-22-trabzondan.html

Trabzon'dan Çıkan En Büyük Oyuncu - Yiğiter Uluğ (Salsabasket'e teşekkürler)

Murat'
Estağfirullah Murat,

Ön planda olan, takıma direkt katkı sağlayacak Caner'den başka var mı bilmiyorum.

Gelecek temennine katılıyorum, basketbol okulları ve okulların bu branşa bakışı da artık daha ciddi olacaktır.

Maalesef Caner'den başka oyuncu yok, futbol bazı sporları o kadar ezmiş ki Trabzon'da.Bizim Trabzon şehri gol olmayan sporları pek sevmiyor galiba.:)

Asi Çaykaralı61
15.05.2010, 12:38
61 numarayı bu sene kim giyecek takımımızda bilginiz var mı ?

Cengiz Çubukcu
15.05.2010, 12:40
61 numarayı bu sene kim giyecek takımımızda bilginiz var mı ?

Eğer kalırsa ki kalmalı İsmet giymeli bence ...efendiliğiyle ,ruhuyla en çok o hakediyor...

Oğuz ZEYTİN
15.05.2010, 12:41
Bu arada Can Uğur Öğüt konusunda-

Can Uğur Öğüt uzun değil ki, gard oynuyor.

Sertaç'la mı karıştırıld acaba?

Cengiz Çubukcu
15.05.2010, 12:43
Bu arada Can Uğur Öğüt konusunda-

Can Uğur Öğüt uzun değil ki, gard oynuyor.

Sertaç'la mı karıştırıld acaba?

o zaman ben karıştırdım :) amma da guard konuştuk, hiç uzun yok mu bize gelecek ... benim bir arkadaşım var Yunus , ama henüz 16 yaşında :) Karşıyakada oynuyor....

Oğuz ZEYTİN
15.05.2010, 12:43
Alternatif bakımından iyi olmaz mı Abi ?

Ersin'i ligdeki her takım ister. Aynı şekilde Erkan Veyseloğlu'nu Bekir Yarangüme'yi...

Basketbolu puzzle gibi düşünsek parçalar birbirini tamamlamalı. O açıdan söyledim.

Oğuz ZEYTİN
15.05.2010, 12:47
o zaman ben karıştırdım :) amma da guard konuştuk, hiç uzun yok mu bize gelecek ... benim bir arkadaşım var Yunus , ama henüz 16 yaşında :) Karşıyakada oynuyor....

İlkan KARAMAN!!!

Emre BAYAV!!!

Bora H. PAÇUN!!!

Mutlu DEMİR!!!

Bu dördünden biri neden olmasın...

Daha tecrübeli biri olacaksa ya Umut Yenice ya Ümit Sonkol ya da Fatih Solak olabilir.

Asi Çaykaralı61
15.05.2010, 12:47
Eğer kalırsa ki kalmalı İsmet giymeli bence ...efendiliğiyle ,ruhuyla en çok o hakediyor...

Abi ben İsmet kimdir bilmiyordum.Trabzonspor sitemize bakdım ve öğrendim.Takımımızdaki tek Trabzonlu o olması lazım.Hem gençde İsmet Alkan 1990 doğumlu.

Murat'
15.05.2010, 12:49
Abi bence İsmet oynayıp kendini geliştirebileceği bir takıma gitmeli.Benchte ve tribünde oturmaktan çok daha iyidir.

Asi Çaykaralı61
15.05.2010, 12:51
Ersin'i ligdeki her takım ister. Aynı şekilde Erkan Veyseloğlu'nu Bekir Yarangüme'yi...

Basketbolu puzzle gibi düşünsek parçalar birbirini tamamlamalı. O açıdan söyledim.

Erkan Veyseloğlu ve Bekir Yarangüme'yi de biliyorum.Bekir Yarangüme de iyi bir oyuncu bence

Cengiz Çubukcu
15.05.2010, 12:51
İlkan KARAMAN!!!

Emre BAYAV!!!

Bora H. PAÇUN!!!

Mutlu DEMİR!!!

Bu dördünden biri neden olmasın...

Daha tecrübeli biri olacaksa ya Umut Yenice ya Ümit Sonkol ya da Fatih Solak olabilir.

Milli maçlardan mıdır nedir Fatih Solak ismi bana acaip sempatik geliyor, düşünsene seyircinin de gaza getirmesiyle maç ortalaması 3 blok :) ... Bora paçun bu sene ne yaptı ? takip edemedim.... İlkan Karaman beklediğimiz çıkışı yapamadı ama bizi geçen sene 4'lü finalde mahfetmişti.....

Cengiz Çubukcu
15.05.2010, 12:53
Abi bence İsmet oynayıp kendini geliştirebileceği bir takıma gitmeli.Benchte ve tribünde oturmaktan çok daha iyidir.

bu konuda merak ettiğim bir şey var, sezon içinde hem bizim kadromuzda yer alıp hem de 2. ligde ya da bölgeselde oynayabiliyor diye biliyorum...

Oğuz ZEYTİN
15.05.2010, 12:54
Aslında İlker diskalifiye olunca son maç İsmet kardeşimiz kadroda olur diye düşünmüştüm. Şimdi farkettim ki ligin internet sayfasında takım listesinde yok. Herhalde lisansla ilgili bir durumdur. İsmail Abi'ye sormak lazım...

Oğuz ZEYTİN
15.05.2010, 12:55
bu konuda merak ettiğim bir şey var, sezon içinde hem bizim kadromuzda yer alıp hem de 2. ligde ya da bölgeselde oynayabiliyor diye biliyorum...

Haciyeva gibi, Ali Işık gibi...

Oluyor abi.

Asi Çaykaralı61
15.05.2010, 12:57
Aslında İlker diskalifiye olunca son maç İsmet kardeşimiz kadroda olur diye düşünmüştüm. Şimdi farkettim ki ligin internet sayfasında takım listesinde yok. Herhalde lisansla ilgili bir durumdur. İsmail Abi'ye sormak lazım...

İsmail Abi ?

Cengiz Çubukcu
15.05.2010, 12:58

İsmail Abi pek yorum yapmaz bu konuda ben söyleyeyim Oğuz...sene başında ismet'i kadroya alma düşünceleri vardı ama ne yazık ki sezon boyunca doğru dürüst süre alamayan Ramazan ve Erdal tercih edildi.... tam bir menajerlik başarısı anlayacağın...

Cengiz Çubukcu
15.05.2010, 12:59
İsmail Abi ?

Bakınız İsmail Alkan :) kendisi İsmet'in babası olur :)

Murat'

Evet Cengiz abi Erdinç Balto var Telekom'da Orhan Hacıyeva var Darüşşafaka'da bu şekilde oynayan ama bu oyuncuların oynadıkları takımlar aynı şehirde İsmet nerde oynayacak ki.

EROS87
takımla berbaber yükselecek oyuncuların düşünülmesi taraftarıyım

barış hersek, barış ermiş, cenk akyol, orhan haciyeva, birkan batuk, borahun paçun . . .

alaaddin yakan ve doğan hakyemezin olduğu takıma bu oyunculardan birkaçının gelmesi hiçte zor olmayacaktır.

yabancı tercihinde de doğru attık mı iyi işler çıkartırız.

Cengiz Çubukcu
15.05.2010, 13:00
Haciyeva gibi, Ali Işık gibi...

Oluyor abi.

burda tek sorun İsmetin oynayabileceği bir takım bulmak ve mümkün mertebe Trabzona yakın olması, olsa olsa bölgeselde olur böyle bir takım çünkü karadeniz bölgesinde 2. lig takımı yok gibi ya da ben mi yanılıyorum ....

Asi Çaykaralı61
15.05.2010, 13:01
Bakınız İsmail Alkan :) kendisi İsmet'in babası olur :)

Bilgin için teşekkürler Abi.

Asi Çaykaralı61
15.05.2010, 13:02
Mustafa Abi diye bir oyuncu vardı eskiden Efes Pilsener'de ve Beşiktaş'da oynamıştı.Şu anda nerde oynuyor bilgisi olan var mı?

Oğuz ZEYTİN
15.05.2010, 13:02
Milli maçlardan mıdır nedir Fatih Solak ismi bana acaip sempatik geliyor, düşünsene seyircinin de gaza getirmesiyle maç ortalaması 3 blok :) ... Bora paçun bu sene ne yaptı ? takip edemedim.... İlkan Karaman beklediğimiz çıkışı yapamadı ama bizi geçen sene 4'lü finalde mahfetmişti.....

Her takımın rotasyonu farklı olmakla beraber genellikle ligimizde yerli uzunlar ilk 5 başlayan pivotu dinlendirmek için maksimum 10 dk süre alıyor. Bu da periyot sonları oluyor genellikle.

Tabii ki Hüseyin Beşok, Kaya Peker veya Semih bu durumda değil ancak ligin yapısı genellikle bu şekilde.

İlkan, Emre, Bora ve Mutlu'dan herhangi biri bu tamamlayıcılığa sahiptir.

4 numarada Hakan var zaten.

İlkan : 11 dk. 5 sayı 2,6 reb 0,5 blk

Mutlu: 17 dk. 7 sayı 3,2 reb 0,2 blk

Bora: 12 dk. 3 sayı 2,8 reb. 0,3 blk

Emre: 9 dk. 3 sayı 1,8 reb 0,4 blk

Murat'
15.05.2010, 13:05
İsmail Abi pek yorum yapmaz bu konuda ben söyleyeyim Oğuz...sene başında ismet'i kadroya alma düşünceleri vardı ama ne yazık ki sezon boyunca doğru dürüst süre alamayan Ramazan ve Erdal tercih edildi.... tam bir menajerlik başarısı anlayacağın...

İkinci ligde diğer takımların 16-17 kişilik kadroları vardı bizim kadromuz neden 14 sayısında tutuldu anlamak mümkün değil.

Murat'
15.05.2010, 13:07
Mustafa Abi diye bir oyuncu vardı eskiden Efes Pilsener'de ve Beşiktaş'da oynamıştı.Şu anda nerde oynuyor bilgisi olan var mı?

Sezonu İtü'de bitirdi Mustafa abi.

Murat'
15.05.2010, 13:09
burda tek sorun İsmetin oynayabileceği bir takım bulmak ve mümkün mertebe Trabzona yakın olması, olsa olsa bölgeselde olur böyle bir takım çünkü karadeniz bölgesinde 2. lig takımı yok gibi ya da ben mi yanılıyorum ....

Cengiz abi bölgeselde oynayan Trabzon takımı bile yok maalsef.

Oğuz ZEYTİN
15.05.2010, 13:09

İşte burada devreye KTÜ giriyor.

Nasıl ki Hacettepe ve/veya diğer kolejler bu tarz organizasyonlar oluşturabiliyorsa, sayın rektör burada önderlik yapmalıdır. Şehiren destek alacaklarına inanıyorum. 30000lerle ifade edilen öğrenci sayısı içinde bu spora ilgi duyan 10 tane genç adam bulup biraraya getirilmesi pek de zor değil.

Bu temelin üstüne şehrin, yörenin ve sonunda bölgenin yetenekli gençleri de eklenebilir.

Hatta KTÜ, spor bursu şeklinde teşvik edici bir uygulamaya başlayıp ülkenin dört bir yanından gençleri de çekebilir.

Kulübümüz altyapı çalışmaları da ihmal edilmemeli.

Bugün meyvesini aldığımız Trabzon Basketbol projesinin başlangıç zamanı da çok eski değil. İyi bir planla, ikinci ligde bir kardeş takım görmemek işten bile değil...

Asi Çaykaralı61
15.05.2010, 13:10
Sezonu İtü'de bitirdi Mustafa abi.

Bilgin için teşekkür ederim Abi.Mustafa Abi transferi sizce iyi olur mu ?

Cengiz Çubukcu
15.05.2010, 13:10
İkinci ligde diğer takımların 16-17 kişilik kadroları vardı bizim kadromuz neden 14 sayısında tutuldu anlamak mümkün değil.

işin orasını tam olarak bilemiyorum ama sezon başında farklı planlar vardı, mesela Umut sakattı ve ne olacağı belli değildi...hatta yöneticilerden onu ısrarla göndermek isteyenler vardı ama Alaeddin hoca ona çok sahip çıktı neyse ki o da bunun karşılığını verdi...

Oğuz ZEYTİN
15.05.2010, 13:11

Anladım abicim.

Sadece adını sayfada göremeyince acaba lisans sorunu mu oldu diye düşündüm. O yüzden merak ettim.

Cengiz Çubukcu
15.05.2010, 13:15
İşte burada devreye KTÜ giriyor.

Nasıl ki Hacettepe ve/veya diğer kolejler bu tarz organizasyonlar oluşturabiliyorsa, sayın rektör burada önderlik yapmalıdır. Şehiren destek alacaklarına inanıyorum. 30000lerle ifade edilen öğrenci sayısı içinde bu spora ilgi duyan 10 tane genç adam bulup biraraya getirilmesi pek de zor değil.

Bu temelin üstüne şehrin, yörenin ve sonunda bölgenin yetenekli gençleri de eklenebilir.

Hatta KTÜ, spor bursu şeklinde teşvik edici bir uygulamaya başlayıp ülkenin dört bir yanından gençleri de çekebilir.

Kulübümüz altyapı çalışmaları da ihmal edilmemeli.

Bugün meyvesini aldığımız Trabzon Basketbol projesinin başlangıç zamanı da çok eski değil. İyi bir planla, ikinci ligde bir kardeş takım görmemek işten bile değil...

Oğuz bu konuda sağolsun İsmail Abi çok emek veriyor, hatta sezon içerisinde KTÜ'de hocanın katıldığı bir panele bile ön ayak oldu...sürekli üniversitenin rolünden bahsediyor ve en azından bölgesel ligde pilot takım uygulamasıyla katılabileceklerinden dem vuruyor... ne yazık ki şu ana kadar bir gelişme olmadı ....
güzel bir gelişmeyse şehrin son 1,5-2 senedir basketbola bakışı değişmeye başlamış(yine İsmail Abi'den alıyorum bilgileri) , bir sürü takım basketbola zaman ayırıp altyapıda takımlar kuruyor, Ormanspor gibi ....

Oğuz ZEYTİN
15.05.2010, 13:15

12 kişi maç kadrosu: 4 yabancıdan bahsediliyor, geriye 8 yerli kalıyor. Mevcut kadrodan 6 kişi kalsa, bu da demektir ki 2-3 oyuncu eklenecek (Zaten Sayın Hakyemez de böyle söylüyor).

Bu iki oyuncu da "özellikli" olacaktır. Mustafa Abi ne yazık ki 6-7 sene önceki gibi değil.

* Bu arada özelden attığın mesaj okunmuyor Zeki

Cengiz Çubukcu
15.05.2010, 13:16

o artık 2. lig oyuncusu, bu saatten sonra faydası pek olmaz herhalde...

Asi Çaykaralı61
15.05.2010, 13:19
12 kişi maç kadrosu: 4 yabancıdan bahsediliyor, geriye 8 yerli kalıyor. Mevcut kadrodan 6 kişi kalsa, bu da demektir ki 2-3 oyuncu eklenecek (Zaten Sayın Hakyemez de böyle söylüyor).

Bu iki oyuncu da "özellikli" olacaktır. Mustafa Abi ne yazık ki 6-7 sene önceki gibi değil.

* Bu arada özelden attığın mesaj okunmuyor Zeki

Anladım.İnşalah iyi ve kaliteli oyuncular transfer ederiz

Asi Çaykaralı61
15.05.2010, 13:19
o artık 2. lig oyuncusu, bu saatten sonra faydası pek olmaz herhalde...

Anladım Abi.Takımımız için hayırlısı olsun.

Oğuz ZEYTİN
15.05.2010, 13:25
Oğuz bu konuda sağolsun İsmail Abi çok emek veriyor, hatta sezon içerisinde KTÜ'de hocanın katıldığı bir panele bile ön ayak oldu...sürekli üniversitenin rolünden bahsediyor ve en azından bölgesel ligde pilot takım uygulamasıyla katılabileceklerinden dem vuruyor... ne yazık ki şu ana kadar bir gelişme olmadı ....
güzel bir gelişmeyse şehrin son 1,5-2 senedir basketbola bakışı değişmeye başlamış(yine İsmail Abi'den alıyorum bilgileri) , bir sürü takım basketbola zaman ayırıp altyapıda takımlar kuruyor, Ormanspor gibi ....

Yılların İdmanocağı vardı, bizler orada başladık.

İdmangücü, Karayolları, Gençlikspor...

İlkokul çağındaki çocukları temel spor eğitimiyle spora alıştırmalıyız. Ardından "iyi-ahlaklı insan + başarılı öğrenci + sıkı sporcu" felsefesiyle yaz okullarında çalıştırmalıyız. Rekabet unsurunu ön plana çıkarmadan önce spor kültürünü aşılamalıyız.

Aileler zaten ön ayak oluyorlar. Doğru eğitmenler, çocukların fiziksel ve ruhsal gelişimlerini de ıskalamadan yıllar sürecek basketbol öğrenme süreçlerini takibe almalıdırlar.

Hani hep Partizan diyoruz ya, onlar bu şekilde yapıyorlar.

Kendi değerlerimize uyarlayıp en doğru modeli rahatlıkla bulabiliriz.

İstedikten ve samimi olduktan sonra başarılmayacak ne var ki!

Cengiz Çubukcu
15.05.2010, 13:30
Doğan Hakyemez bu yaz tatil yapmayacağını ve Trabzondaki altyapı işine el atacağını söylemişti, biz de bekliyoruz :) şu an Altyapı Trabzonspor kulübüne bağlı, yani basketbol derneği ile ayrı telden çalıyorlar ve arada büyük bir sürtüşme var ne yazık ki....kısacası bu yaz çok şeylere gebe eğer altyapı ile üstyapı bir çatı altında toplanamaz ise biz sadece hayal kurmakla yetineceğiz.....
Oğuz Samimiyet diyorsun işte anahtar cümle bu !!! herkes samimi olur ve kendine oynamazsa gelecek 10 sene Türkiye liglerine damga vururuz :) ...o zaman artık basketboldan bahsedilirken bizim de ismimiz zikredilmeden geçilmez...

Oğuz ZEYTİN
15.05.2010, 13:36
Abi,

Bugüne kadar futbolu en iyi ve sadece biz biliyoruk ya (!).

Bir hafta öncesine kadar kimsenin umursamadığı bu branş bir anda dillerden düşmez hale geldi. Sadece bu forumda bile herkes Murat Murathanoğlu - İsmet Badem oluverdi...

Düşünün ki bizler taraftarız. Beklentimiz sadece başarı.

Ama yukarıda bir yerlerde pastadan pay alma peşine düşecekler elbette olacaktır. Dünü yaşadık, biliyoruz. Eğer amaçtan sapılıp, kişisel hırslara alet edilecek bir takım olmasın ekibimiz. İnsanlara rant aracı haline getirilmesin.

Sevgimiz tüm saflığıyla kalsın...

Fatih BALTA
15.05.2010, 14:12
Trabzon basketbolünün geleceği için KTÜ ile de ortak çalışmalara gidilmeli şimdiden.Gerek uygun bölümler açılması anlamında gerekse oradaki potansiyeli değerlendirme anlamında.

Keleşoğlu
15.05.2010, 14:21
-TRABZONSPORLU İLKER'E 5 MAÇ CEZA-

Beko Basketbol Ligi'nin yeni ekiplerinden Trabzonspor'da İlker Türel, TB2L Final Grubu'nun ikinci etap bölümünde Hacettepe Üniversitesi ile yapılan maçta rakip sporcuya yönelik hareketleri nedeniyle 5 maç ceza aldı.

İlker Türel'e, rakip sporcuya vurması ve sonrasında diskalifiye edilmesi nedeniyle 5 maç müsabakalardan men, ayrıca da 5 bin TL para cezası uygulandığı belirtildi.

TB2L Final Grubu ikinci etap bölümündeki Olin Gençlik-Hacettepe Üniversitesi karşılamasında ise Olin Gençlik taraftarlarının uygunsuz küfürlü tezahüratlarda bulunmaları ile kulüp yetkilisi Uğur Özden'in, TBF ve güvenlik personeline yönelik uygunsuz sözler söylemesi nedenleriyle, Olin Gençlik Kulübü'nün 3 bin TL, Olin Gençlik Kulübü Reklam ve Taraftar Sorumlusu Uğur Özden'e ise 20 gün hak mahrumiyetinin yanı sıra 1000 TL para cezasına çarptırıldığı kaydedildi.

Diğer yandan, taraftarlarının taşkınlıkları nedeniyle Pınar Karşıyaka'ya 6 bin TL, Trabzonspor'a ise 5 bin TL para cezaları verildi.

15.05.2010
Kaynak : AA

ccd6167
15.05.2010, 16:29
5-6 tane adam alalım bıze yeter bu senelıgıne..
ankranın dogusunsan sadece trabzonspor var ve de bu bır fısattır..cok ıyı bı altyapı olusturmamız lazım..hemde cok ıyı..altyapmız ıyı oldgu zaman sampıyonluga oynarız yoksa 10 mılyon eurlouk takım krmamız zor..

Muhammet*
15.05.2010, 20:17
İlker'in cezası biraz ağır olmuş.

bordo61
15.05.2010, 20:54
Hemen uçuyoruz ya ayaklarımız hiç yere basmıyor.

Öncelikli hedefimiz daha bütçemizi sarsmayacak transferler olmalı.

Altyapı en büyük Transferdir hangi spor dalı olursa olsun

Oğuz ZEYTİN
15.05.2010, 21:35
TBL takımları kadro şekilleri

EFES PİLSEN

PG: Kerem / Ender
SG: Smith / Rakocevic / Sinan
SF: Thornton / Shumpert
PF: Kaya / Nachbar / ( Kerem Gönlüm cezalı)
C: Kasun / Ermal / Dusan

FB ÜLKER

PG: Ukic / Greer / Mrsic
SG: Ömer O. / Serhat
SF: Preldzic / Kinsey / Giricek (serbest kaldı)
PF: Mirsad / Oğuz / Rasim
C: Semih / Vidmar / Ömer Aşık (sakat)

BANVİT

PG: Barış E. / Yiğitcan / İbrahim
SG: Barış Ö. / Yunus
SF: Simmons
PF: C. Davis / Barış Hersek
C: L. Williams / Cakic

BJK CT

PG: Perry / Engin
SG: Newley / Muratcan
SF: Haluk / Kerem
PF: Cevher / Flecer
C: Likholitov / Adem

TÜRK TELEKOM

PG: Tutku / Mallet / Soner
SG: R. Davis / Jeretin
SF: Bekir / Wilson / Mutlu
PF: Ersin (Dudley) / Wilson / Ümit S.
C: Hüseyin / Lang

PINAR KSK

PG: Holston / Serkan M.
SG: Toolson
SF: Birkan / Alper
PF: Smith / Pastal
C: Furkan / Wesson

Hedeflediğimiz ilk 6'da yer alan takımların rotasyonlarında min. 9-10 dk alan oyunculardan oluşan tablo bu şekilde. Özellikle Efes Pilsen kadrosunda süreler neredeyse eşit. Bu da oyuncular arasında çok fark olmadığını gösteriyor.

Oğuz ZEYTİN
15.05.2010, 22:10
BORNOVA BLD.

PG: Cüneyt / Serdar
SG: Shipp / Umutcan / Çağdaş
SF: Smith / Can
PF: İhsan
C: Elegar / Nagys

ERDEMİR

PG: Hakan Köseoğlu / A. Gordon
SG: Funk / Erdal Bibo
SF: Erkan V. / Erhan Yetim
PF: L. Williams / Emre Ekim
C: M. Kone / Ümit Türkoğlu

GS CC

PG: Washington / Can Akın
SG: Evren / Murat Kaya ( Tufan cezalı)
SF: Jasaitis / Caner
PF: Polat / Wilkinson
C: Rancik / Fatih

TOFAŞ

PG: Mehmet Yağmur / Can A.
SG: Butler / Melih S. / Orçun
SF: Bowman / Cihad Şahin
PF: İlkan /
C: Denison / Kolaric

ANTALYA BŞB

PG: Thompson / Caner
SG: Jackson / Hakan
SF: Grenne / Serkan
PF: Oktay / Önder
C: Umut Y. / Femerling

MERSİN BŞB.

PG: James
SG: Baron / Altan
SF: İnanç / Grier
PF: Nikolic / Nedim Y.
C: Asım P. / Onur A.

Oğuz ZEYTİN
16.05.2010, 14:05
Burada ismi geçen Can Uğur Öğüt'le yapılan taze bir röportaj:

http://www.fanatikbasket.net/blog.asp?id=512

Kaynak: fanatikbasket.net

Murat'
16.05.2010, 16:47
2 Pertevniyal maçını da izledim özellikle ikinci maçta çok iyiydi.O yaşına rağmen gerçekten çok soğukkanlı bir oyuncu.

Keza bizi Ankara'daki maçta da perişan eden oyuncuydu.Atom karınca gibi, rotasyonda işimize çok yarayabilecek bir isim hem geleceği de parlak.

Bu arada ben de sana Can Maxim Mutaf'ı sorayım TB2L'de Işıkspor'u sırtlayan oyuncuydu hiç canlı izlemedim kendisini galiba Efes'in oyuncusu bizim için faydalı olabilir mi ?

Oğuz ZEYTİN
16.05.2010, 16:52
Maxim, Fener altyapısından. Altyapıda hep 2 numara oynadı ama profesyonel kariyerinde 1 numara oynamak zorunda, fiziğinden dolayı.

Soğukkanlı. Ama bizdeki her altyapı yıldızı gibi A takımlarda süre alamadığından gelişimi sekteye uğradı ( V. Pastal, Derya Yannier, Barış Hersek, Cenk Akyol en önemlileri bence).

Murat'
16.05.2010, 16:55
Bu arada Nikolay Pastal ve Valentin Pastal'ın kökenleri nedir, Ukraynalı falanlar mı ?

Bu arada ekleme yapmak istiyorum baktım şimdi ekşisözlükten Türkmenistan doğumlularmış.

Oğuz ZEYTİN
16.05.2010, 17:03
Doğrudur.

1999da onlara karşı oynamıştım.

O zaman Efes altyapısı Çavuşoğlu Kolejiydi.

Adamlar eziyordu.

Offf offf :)

Niko değil de Valentin dünya şampiyonasında en iyi oyuncu seçilmişti yıldızlarda (veya gençlerde 2002'de).

Oğuz ZEYTİN
17.05.2010, 19:49
Bir teklif:

Altyapının başına Selçuk ERNAK getirilmelidir.

Cengiz Çubukcu
17.05.2010, 19:53
Bir teklif:

Altyapının başına Selçuk ERNAK getirilmelidir.

tamam da adam çin milli takımına yardımcı coach olmadı mı ? ayrıca geçen hafta cumartesi günü maç çıkışı oralardaydı ...

Oğuz ZEYTİN
17.05.2010, 19:58
Oldu abi, milli takımda iki Banvit koçu olacak.

Orhun Ene de bizim staffda.

Sene içinde bizim altyapıyı alsa yürütse...

Banvit'in hali ortada.

Nereden nereye...

Cengiz Çubukcu
17.05.2010, 20:18
Oldu abi, milli takımda iki Banvit koçu olacak.

Orhun Ene de bizim staffda.

Sene içinde bizim altyapıyı alsa yürütse...

Banvit'in hali ortada.

Nereden nereye...

aklıma geçen gün takılmıştı, Banvitin esas coach'u Orhun mu Selçuk Ernak mı ? nasıl bir yapılanmadır anlamadım ...

axelman
17.05.2010, 20:55
aklıma geçen gün takılmıştı, Banvitin esas coach'u Orhun mu Selçuk Ernak mı ? nasıl bir yapılanmadır anlamadım ...
Cengiz abi koç Orhun Ene, Selçuk Ernak daha serbest bir görevi vardı.Avrupa'da basketbol altyapısı hakkında incelemeler yapıyordu bu sezon.Hatta bu sezon 1-1,5 ay Partizan alt yapısında incelemelerde bulunmak için Sırbistan'da kaldı.Dusko Vujosevic'le çalışmalar yaptı.

Hamdi Karamahmutoğlu
17.05.2010, 21:32
Ömer Aşık büyük ihtimalle seneye NBA'de forma giyecek.NBA'a gitmese dahi bizde oynaması olanaksız Fener'de yılda tam 1 milyon dolar alıyordu.Bizim şimdilik bir oyuncuya bu kadar ücret vermemiz imkansız.Takımda kesinlikle Ömer Aşık tarzı bir pivota ihtiyacımız var.Bu ihtiyacımızı muhtemelen bir amerikalı ile gidereceklerdir.

Can Uğur Öğüt transferi gerçekten çok iyi olurdu gibime geliyor.Çok iyi oynamıştı bizim maçlarda keza TB2L'deki ortalamaları da gayet iyi ve sadece 18 yaşında.Gerçi Telekom'dan alabilir miyiz bilemiyorum.

Ömer 800Bin alıyordu Fener'de.
Ama artık istenmeyen adam oldu, Aziz'in kinini kazandı.
NBA'de o şutuyla tutunacağını sanmıyorum.
Gerçi benzerlerini iyi oyunlar çıkartırken izliyoruz o ayrı ama bence Efes Kerem'in dönüşü ve Ömer'İn transferiyle gelecek sezona iyi bir giriş yapacaktır.

EROS87
18.05.2010, 00:37
ortalıkta geçtiğimiz szonun en iyi çıkış gösteren oyuncularından evren bükerin ismi dolaşıyor

EROS87
18.05.2010, 00:38
aha kaynağıda buldum :D

http://www.turkbasket.com/haber/index.php?option=com_content&view=article&id=9564:trabzondan-ilk-bomba-&catid=128:tbl-haberler&Itemid=316

EROS87
18.05.2010, 00:44
gs forumlarında da transferin kesinleştiği konuşuluyor.

bize de hayırlı olsun demek düşer.

Süleyman Baykan
18.05.2010, 00:58
hayırlı olsun yetenekli genç bir oyuncu basketbolda yüzümüz gülecek böyle giderse:alkış:

EROS87
18.05.2010, 01:02
bu yaz evreni milli forma altıda da izleyebiliriz.
bu sezonki performansı itibariyle süpriz de sayılmayacak bir şey zaten.

şaka gibi gerçekten.

trabzonsporun yeni transferi evren büker kobe den kaptığı topla fast break i sayıyla bitiriyor. skor 61-59. şimdi onlar düşünsün:D

fena gaza geldim:D

of_trabzonlu
18.05.2010, 02:02
Yeni transferimiz hayırlı olsun.

Oğuz ZEYTİN
18.05.2010, 05:18
http://www.salsabasket.net/2010/05/evren-buker-trabzonsporda.html

http://fanatik.ekolay.net/Potada-ilk-bomba-Evren_3_Detail_35_177008.htm

Şimdilik: Şaşkınım!

Detaylı yorum sonra

Oğuz ZEYTİN
18.05.2010, 05:36
Evren BÜKER

6.7.1985 - Bursa

194 cm

* Takımımız oyuncusu Serhat BÜKER'in kardeşi.

Son Milli Takım kadrosunda yer aldı.

2 numaralı pozisyonda oynuyor.

Geçen sezonu GS Cafe Crown'da geçirdi ( 29:34 dk, 10,44 sayı, 4 asist, 3,8 ribaund, 1,1 top çalma, %73,8 iki sayılık isabeti, % 41,7 üç sayılık isabeti, %79,3 serbest atış isabeti).

Daha önce Oyak Renault'da idi.

YORUM: Ligin son iki yıldaki en değerli/en çok gelişme gösteren yerli oyuncusunu kadromuza kattık!

Çok önemli hamle.

Emeği geçenlere teşekkürler...

Hayırlı olsun!

Cengiz Çubukcu
18.05.2010, 07:45
Sabah sabah bundan daha güzel haber alamazdım, müthiş bir takım kuracaklar anlaşılan... Osman espiri yapmıştı maçta galiba ''Serhat kardeşini de getir'' gibisinden , işte gerçek oldu :)

Çetin
18.05.2010, 07:57
basketbolda ciddi işler yapacağız :)

Murat'
18.05.2010, 08:13
http://foto.fanatik.com.tr/test/423x238/fft1mm1000484.jpg

Dün akşamdan beri futboldaki şampiyonluğa odaklanmış spor medyasının yoğun gündeminde akşam haberim oldu transferden ilk olarak. Fakat haberi tam olarak doğrulatmak için sabahı bekliyordum. Evren sağolsun daha fazla bekletmeyerek, doğruladı transfer haberini. Galatasaray Cafe Crown'dan beklediği teklifi alamayan sezonun en iyi isimlerinden Evren Büker, ligin yeni ekibi Medical Park Trabzonspor ile iki yıllık sözleşme imzalamış. Yerli oyuncu pazarını bu transferle birlikte epeyce yüksekten açan bordo mavililerin bu ilk hamlesi gelecek hamleleri adına da bir referans olarak okunabilir.

2.ligden Oyak Renault'a geçip her defasında üstüne koyarak tamamladığı başarılı sezonların ardından gelen birçok teklif arasından Galatasaray Cafe Crown'u seçip Florya'da da oldukça iyi bir sezonu geride bıraktı Evren. 10.4 sayı, 4 asist, 3.8 ribaund ve 1.1 top çalma rakamları yazıyor geçen sezonun ardından isminin karşısında. Rakamların ötesinde ise sahadaki oyun iştahıyla, hırsıyla bana göre sezonun en formda yerli oyuncusuydu. Sezon başında gelişimini devam ettirme adına iyi bir karar verdiğini düşünürken, yaşanan malum gelişmelerin ardından sancılı geçen dönemde bu gelişiminin yanı sıra karakterine ve oyun ahlakına da şahitlik etmiş olduk. Çalışmanın ve kendini geliştirmenin ödülünü de almaya devam ediyor tabii bir anlamda. Bu kararıyla birlikte kariyeri için önemli bir adım daha atmış oldu Evren. Lige yeni çıkan, iştahlı ve iddialı bir takımda yer alacak önümüzdeki sezon. Abisi Serhat Büker'in Trabzon referansları da etkili olmuştur haliyle.

Geçirdiği macera dolu sezonun ardından şubenin en yetkili isminden gelen 'Seneye şampiyonluğa oynayacak bir kadro kurulacak.' açıklaması Galatasaray adına umutlandırmıştı beni. Hatta yıllar sonra takımda ikinci sezonunu geçirecek yabancı oyuncu(lar)olabilir mi acaba diye fallar bakmaya başlamıştık ama kadronun en önemli Türk halkasını ellerinde tutamamaları yönetimin şubeye bakış açısında değişiklik olmadığını gösteriyor. 3+2 kuralının kaderleri belirlediği bir ligde sezon henüz bitmeden kapanması çok zor bir açık oluşturdular. Bu anlayış hüküm sürdüğü sürece de her sezon başında açığı oluşturup tüm sezon o açığı kapatmak için uğraşmaya devam edecekler ne yazık ki.

Hayırlı olsun, geçen senenin en göze batan oyuncularından birisini transfer ettik.Cengiz abi ile beraber Hacettepe maçında Caner Topaloğlu'nu konuşurken bir ara Evren'in de kulaklarını çınlatmıştık.Ben de çok şaşırdım açıkçası böyle bir başlangıç beklemiyordum.Sırada Caner Topaloğlu ve Birkan Batuk vardır umarım.Bu arada abi kardeş bizim takımda beraberer olacaklar mı bunu da çok merak ediyorum.

Cengiz Çubukcu
18.05.2010, 08:45
Murat Evren ''abim olmadan asla'' demiştir :)

Murat'
18.05.2010, 08:47
Murat Evren ''abim olmadan asla'' demiştir :)

Bir ihtimal ben de öyle olabilir diyorum Cengiz abi çünkü ben Serhat'ın takımda kalacağını pek düşünmüyordum açıkçası.Bakalım önümüzdeki günler ne gösterir bekleyelim ve de görelim.Birkaç gün sonra Birkan Batuk ismini de duysa hiç fena olmaz hani.

Osman Yavuz
18.05.2010, 09:07
Of of yılın bombası.Süper transfer.

Yorum bile yazamıyorum.O derece heyecanlıyım.:)

Özge
18.05.2010, 09:16
Sırf Evren Büker transferi için dersten nete girdim valla:)Transfer diye buna derim ben.Gelmesi için hayaller kurarken gerçek oldu vay be:)

Cengiz Çubukcu
18.05.2010, 09:20
Evrenin gelmesiyle ilk yolcu Fırat olacak gibi ...

Hamdi Karamahmutoğlu
18.05.2010, 09:25
Çok önemli bir isim.
Çok sevindim gelmesine.

Ufuk Bayraktar61
18.05.2010, 09:37
Evren BÜKER

6.7.1985 - Bursa

194 cm

* Takımımız oyuncusu Serhat BÜKER'in kardeşi.

Son Milli Takım kadrosunda yer aldı.

2 numaralı pozisyonda oynuyor.

Geçen sezonu GS Cafe Crown'da geçirdi ( 29:34 dk, 10,44 sayı, 4 asist, 3,8 ribaund, 1,1 top çalma, %73,8 iki sayılık isabeti, % 41,7 üç sayılık isabeti, %79,3 serbest atış isabeti).

Daha önce Oyak Renault'da idi.

YORUM: Ligin son iki yıldaki en değerli/en çok gelişme gösteren yerli oyuncusunu kadromuza kattık!

Çok önemli hamle.

Emeği geçenlere teşekkürler...

Hayırlı olsun!

bu sene beko ligini pek takip edemediğim için detaylı fikrim yok ancak istatistiklere bakılırsa harika gibi duruyor. sayı ortalamasından çok yüzdeleri, bizim ayarımızda ki bir takım için harika gibi duruyor. inşallah hayırlı olur. Birkan da gelirse süper olur. Ama ihtimal nedir yada varmıdır ?

bu sene takımımızda % bazında liderler...

2 sayı...jamisson %70.4... takımızda % 70 üstünde ki tek adam. geri kalanı ( hakan yapar %63 ve hadi ( %60) hariç) % 60'ın altında...takım oratalamamız % 56

3 sayı...melih kabakçı % 47.3 ( takımın geri kalanı %30 ve altında)..ki melih kabakçının aldığı sürelerde ortada..takım ortalamamız % 31.4

serbast atış...ilker türel % 77.1 takımın geri kalanı % 70in altında...takım ortalamamız %64.8

asist...umut tınay 3.7

görüldüğü gibi enver istatistik bazında şu anda takımda ilk 2 ye girecek oyuncular arasında..müthiş bir transfer gibi görünüyor. hayırlı olsun

Mehmet Dinç
18.05.2010, 09:55
Evrenin gelmesiyle ilk yolcu Fırat olacak gibi ...

Yok abi hiç zannetmiyorum Fırat gitmez. Facete sohbet ediyoken seneyede takımdayım dedi sorun olmaz dedi. Tam61 full61 dedi:D

Burçak
18.05.2010, 09:58
anlaşılan baya iyi bir transfer yapmışız. Hayırlı olsun. :)

samet aslan
18.05.2010, 09:59
bu kadar ıyı bı adammıymıs bu ya yılın transferı damgası kondu hemen... hayırlı olsun...

playa
18.05.2010, 10:31
iyi transfer hayırlı olsun

Sabri Kurban
18.05.2010, 11:01
Evren Büker alınabilecek devamlı kendini geliştiren sayılı Türk oyunculardan biriydi. Çok önemli bir transfer bu. Böylelikle Beko'daki ciddiyetimizde belli oldu.

Emre B.
18.05.2010, 11:05
Hayırlı olsun :).

Travelair
18.05.2010, 11:22
Tebrikler :alkış:

Basketbol yönetimi iyi gidiyor. Trabzonspor yönetimi karışma!

bordo61
18.05.2010, 11:24
Bu Basketbol yönetimi Futbol Yönetimini mi alsa :D

macka61
18.05.2010, 11:30
hayırlı olsun yeni transferimiz

Emre B.
18.05.2010, 11:31
Galatasay'lılar şokta :D.