PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şenol Güneş Ve Anlatmaya Çalıştıkları, Trabzon Şehri İçin Önemi...

M.S.SOFU
06.05.2010, 04:24
şenol hoca kadar mütevazı bir adam görmedim ben
hem kupayı aldı

tvye çıktı açıklama yapıyor;kupayı geçmiş şenol hoca,hani sevinmiş bitmiş gibi.
artık ileriye bakacağız diyor,gelecek diyor

eğer ki şenol hocanın elinde çok fazla güç olsa bu kulübü eminim çok daha ileriye götürecek

açıklamasında hala mesaj veriyordu:şenol hoca kupa kazandığı gün trabzon halkının ekonomik sıkıntısını düşünecek kadarda duyarlı bir insan

ben trabzonlu değilim
ha trabzonu severim,muhteşem bi yerdir,
fakaat eğer halk şenol hoca gibi değerlerine sahip çıkmazsa yazık eder.
bu gün hoca bunu söylerken duygulandım
başbakan olacak adam yahu şenol güneş.

zaten teo da diyor şenol güneşin bilge bir insan olduğunu düşünüyorum diye
haklı adam

şenol hoca bir t.d. den daha çok trabzon için bir temsil bir gurur olmalı.tamamen bir trabzon ve anadolu insanı.
kazandıklarıyla övünmek yerine vatandaşlarının çektiği cefayı düşünen bir insan zaten belli seviyeye gelmiş insandır.
kimse bu konudan bahsetmemiş ama bence günün en önemli hadiselerinden biri buydu.

açıklamasınıda hatırladığım kadarıyla aktarmaya çalışayım
eksik gedik olursa affola!

şenol güneş:kupayı kazandıki,bu taraftar ve bu şehir bir daha fazlasını hak ediyor.bugün trabzondaki insanlar bir günlüğüne bütün sıkıntılarını unuttu,bunu başarmak çok güzel,fakat yarın yine iş var yine sıkıntı var.bu halkın en üyük derdi futbol ve takımı.bunu buradan gören başbakanımız ve ilgili bakanlarımızın urfaya yapılan gibi güzel tesisiler
yapılmasında katkı sağlamasını rica ediyorum.

lütfen bu açıklamaların canlı kısmını bulabilen olursa eklesin foruma
türk futbol tarihine geçecek bir andır bu.

evet arkadaşlar yukarıda bahsettiğim videoyu buldum buyrun
http://video.ntvmsnbc.com/gunes-daha...tebilirdi.html (http://video.ntvmsnbc.com/gunes-daha-farkli-bitebilirdi.html)

eee
şimdi soruyorum
şimdi değilse ne zaman biz bu kulübe ve bu adam gibi adama destek vereceğiz.

şenol güneş kulübümüz için sadece bir teknik direktör değildir.
trabzonlu değilim ama böyle güzel bir şeir içinde bir teknik direktör olarak kalmamalıdır.
umarım şenolhocamın dilindenanlayan bir kaç zat çıkar o memlekette.

furkankayaoglu
06.05.2010, 07:21
imparator imparator imparator şenol güneşşşş trabzonun öz evladı o benim babam anam canım herşeyim o benim!

renac
06.05.2010, 11:34
gerçekten mükemel birisi Allah başımızdan eksik etmesin bizim alex forgusonumuz olsun

peker61
06.05.2010, 11:49
Şenol hoca bizim için zaten hocadan öte bizim elçimiz elimiz ayağımız adeta ..

Atmaca
06.05.2010, 15:15
Imzaya bak anlarsin gözümdeki kiymetini.

Çağatay_
06.05.2010, 15:58
Şenol hoca dün tüylerimi diken diken yaptı.. O azim, o çaba..

Kendini çok geliştirdi ayrıca.

Atmaca
06.05.2010, 16:10
Akıllı olan kazandı

Şenol Güneş’in baskıya karşı çok adamla çıkma planı, ceza sahası içinde tuttu. Fenerbahçe çok yoruldu

Daum ligde üst üste yemeden kazandığı maçların ve özellikle Eskişehir maçının büyüsüyle oyuna önde başlamayı tercih etti. Önde basıp Trabzonspor’u erken bozmak istiyordu.
Birden fazla sebeple sorun yaşadılar.
Trabzonspor’un hedefe kilitlenmiş ve lig seviyesinin üzerindeki yaratıcı orta sahası, top kaptığı anda hızla rakip kaleye yollanmanın yolunu buldu. Böylece Fenerbahçe önde oynamaya çalışsa da baskı kuramadı ve oyunun boyu böyle bir iklim için biraz fazla uzadı.
Ya da şöyle söyleyebiliriz: Şenol Güneş’in baskıya karşı çok adamla çıkma planı, ceza sahası içi dışında tuttu. Fenerbahçe’yi geniş alana ve yorulmaya mahkum ettiler.
Güiza ve Alex, forvetiyle topu ileride tutmak, böyle bir oyunda olanak dışıydı. Trabzon’un stratejisiyle Emre’yi de kaleden uzak tuttular, hatta orta sahadaki direkt oyunla hırçınlaştırdılar. Selçuk da geniş alanda yalnız kaldı. Özer yine hep en zoru, olanaksızı yapmaya çalışınca Mehmet Topuz dışında ayakta kalan oyuncu kalmadı.
Tüm bunlara rağmen Alex’in basit, net ama olağanüstü golüyle avantajı yakalayan Fenerbahçe oldu. Trabzonspor gibi demoralize olmaya yatkın bir rakibi burada ayağa kaldıran Şenol Güneş değil, Daum oldu. Deivid-Emre değişikliği ile orta sahayı Trabzonspor’a verdi. Güzia etkisiz, Alex tek hamlelik oynuyordu. Deivid değişikliği ile tek hamlelik oyuncu sayısı iyice arttı.
Trabzonspor yüreklendi. Oyunu rakip sahaya itti. Fizik ve dayanıklılık açısından rakibine fark attı. İlginç olan, galipken orta sahasını boşaltan Daum’un, yenik duruma düşünce hücumu çoğaltmak, daha önemlisi topu ileride tutabilmek için hiçbir şey yapmayışıydı. Şenol Güneş her hamlesiyle orta saha ve savunmasını güçlendirip duvarı sağlamlaştırırken yorgun Fenerbahçe sindi.
Dün maçı akıllı olan teknik direktör kazandı diyebiliriz. Takımlar arasındaki farkı bilemem. Tartışılır da, teknik kadro farkı Dünya 3.’süyle sıradan bir antrenör kadardı.
(Mehmet Demirkol)

Hürgün Aygün
06.05.2010, 17:59
Çok teşekkürler hocam bir tanesin sen.

Ömer Kibar
06.05.2010, 20:35
Şenol hoca ve ekibine teşekkürler..

Maça gerçekten çok iyi bir şekilde hazorlandıklarını gösterdiler..

Şenol Güneşle uzun süreler çalışılmalı

Ilelioglu
06.05.2010, 21:40
Tesekkürler Senol Günes ve ekibi;

Seni cok seviyoruz...!

:);)

Ilelioglu
06.05.2010, 21:41
Dün maçı akıllı olan teknik direktör kazandı diyebiliriz. Takımlar arasındaki farkı bilemem. Tartışılır da, teknik kadro farkı Dünya 3.’süyle sıradan bir antrenör kadardı.
(Mehmet Demirkol)

...................:alkış:

hodlu
06.05.2010, 21:43
Sahtelerine inat gerçek İmparator sensin Şenol GÜNEŞ...Senin ruhun yeter.............

Adil ÖZGÜR
06.05.2010, 23:27
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/61665F61665F636162615162686B62696B6269677989A27B.j pg (http://www.ajansspor.com/futbol/turkiyekupasi/galeri/3231/50.html#galeri)

Şenol GÜNEŞ'in ruh hali ve kariyerine yorumsuz bir fotoğrafı.

Bu fotoğrafı bir zamanların İstanbul Medyasında karizması yok diye anıran sözde gazetecilere delil olarak sunuyorum.

M.S.SOFU
07.05.2010, 00:23
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/61665F61665F636162615162686B62696B6269677989A27B.j pg (http://www.ajansspor.com/futbol/turkiyekupasi/galeri/3231/50.html#galeri)

Şenol GÜNEŞ'in ruh hali ve kariyerine yorumsuz bir fotoğrafı.

Bu fotoğrafı bir zamanların İstanbul Medyasında karizması yok diye anıran sözde gazetecilere delil olarak sunuyorum.
valla şu karizması yok denince deli oluyorum yahu...

ama istanbul basının amacı üzümü yemek değil,bağcıyı dövmek.

herifler başarılı olanı istemiyor
hele ki anadoludan çıkanı hiç istemiyor
böyle olunca bir sebep bulunuyor işte

ben inanmıyorumki dünyanın hiçbir ülkesinde milli takımı şampiyon yapan teknik direktör bu kadar görülmemezlikten gelinir.
yani bıraksalar o dünya 3.de fatih terime mal edicekler

umarım bu yazıdan dolayı ceza almam ama bi kaç kelimede ömer üründüle söylemek istiyorum

o kadar zorladın,günlük performans şu bu dedin ama mç bitene kadar ağzında bir kere şu takımı sahaya süren şenol hocamıza bir saygı ifadesi kullanmadın.

sen hangi ülkenin taraftarısın,hangi ülkede yaşıyorsun...
mustafa denizlinin içimizdeki irlandalı lafına en güzel örnek
bundan sonra düzelmeni istemiyorum
bundan sonra bizim takımımız hakkında iyi laf etmenide istemiyorum

lütfen takımımızın adını dudaklarının arasından geçirme bir daha.

KeShin
07.05.2010, 11:38
Gerçekten Başka Takımında taraftarlarının sevdiği saydığı bir isim Şenol Güneş..
Bizi İnsallah Şampiyon Yapmayı başarır ama sadece onun elinde değil Avni Akerde itici Güc Olmalıyız Bu sene..
Eski Avni Aker ruhu Yok Bunun için adımlar atmalıyız Maraton tribününde bağıranları almalıyız çekirdek yicekler kale arkalarına alınmalı.

Mustafa ÖZDEMİR
07.05.2010, 11:48
Gerçekten Başka Takımında taraftarlarının sevdiği saydığı bir isim Şenol Güneş..
Bizi İnsallah Şampiyon Yapmayı başarır ama sadece onun elinde değil Avni Akerde itici Güc Olmalıyız Bu sene..
Eski Avni Aker ruhu Yok Bunun için adımlar atmalıyız Maraton tribününde bağıranları almalıyız çekirdek yicekler kale arkalarına alınmalı.
o gruplar zamanında maratondaydı.üstleride kapalıydı.şimdikinden daha iyi değildi gruplar.birleşeceklerse kale arkalarının birinde birleşmeliler.bütün dünyada gruplar kale arkalarında artık.yönetimin grupları kale arkalarına alması bence doğru karar.tabi onları 4 köşeye dağıtması yalnış...

KeShin
07.05.2010, 11:50
o gruplar zamanında maratondaydı.üstleride kapalıydı.şimdikinden daha iyi değildi gruplar.birleşeceklerse kale arkalarının birinde birleşmeliler.bütün dünyada gruplar kale arkalarında artık.yönetimin grupları kale arkalarına alması bence doğru karar.tabi onları 4 köşeye dağıtması yalnış...

Bence yanlş düşünüyorsun arkdaşım bütün dünya dediğin bir kale arkası kaç bin kişilik olanlar var onlarla kıyaslama bizi.Bizim stadımız itibarinle en cok etkilencek takımın maratondur kale arkalarınla Olmaz bu iş ayrıca maratonun üstü kapalıykende taraftar grupları birleşik değildi birleşip maraton tribünde bağırmak cok farklı şeydir.

zekeriyya
07.05.2010, 12:05
karizma karizma birileri gibi yüzü gözü oynasa birileri gibi kıcı dibi oynasa o zaman medyamız karimatik sınıfına alır ama şenol hoca dik adam gibi duruyor. bırakın karizma sınıfına almasınlar o adam sınıfında hocalık yapmaya devam etsin

calypso
07.05.2010, 16:42
Daum'u Şenol'un yanına staja göndersinler (Kaynak: Hurriyet)

Ercan Saatçi sordu Uğur Dündar ve Yılmaz Özdil yanıtladı.

UĞUR DÜNDAR Daum’un durduğu yere bir sfenks konulmuş olsa, Fenerbahçeli futbolcuları Alman hocadan daha iyi motive edebilirdi. Daum’u, ölüyü dirilten Şenol Güneş’in yanına staja göndersinler.

YILMAZ ÖZDİL Trabzon biraz kesenin ağzını açarsa, Şenol Güneş en az 5 sene şampiyon olur diyorum. Böyle bir teknik direktörümüz olduğu için, gurur duyuyorum. “Armani giymiyor” diye eleştiriliyordu, giydire giydire gönderiyor.

Daha beteri olabilirdi

- 8 maçtır yenilmeyen ve gol yememe rekoru kıran Fenerbahçe en önemli maçta öne geçip yarım saatte 3 gol yedi. Bu kadarını bekliyor muydunuz?
UĞUR DÜNDAR Daha beteri olabilirdi. Eğer Trabzonsporlu futbolcular biraz daha becerikli olabilseler, ilk yarı 3-0 Fenerbahçe aleyhine sonuçlanabilirdi. Ayrıca Daum’un durduğu yere bir sfenks konulmuş olsa, mitolojik değeri nedeniyle Fenerbahçeli futbolcuları Alman hocadan daha iyi motive edebilirdi. Daum maliyeti ne olursa olsun, mutlaka kurtulunması gereken bir prangadır. Eğer Fenerbahçeli yöneticiler bunu yapamıyorlarsa, Daum’u, ölüyü dirilten Şenol Güneş’in yanına staja göndersinler!. Belki ondan bir şeyler öğrenebilir! Tebrikler Şenol Hoca’ya, tebrikler Trabzonsporlu futbolculara.
YILMAZ ÖZDİL Ben 6-7 bekliyordum.

- 27 yılda 13 final ve en son Mersin İdmanyurdu’nu yenerek kupayı almış bir Fenerbahçe var. Ve bu sene yine olmadı. Ne diyorsunuz?
UĞUR DÜNDAR Fenerbahçe’nin şanssızlığı rakibin yine Mersin İdmanyurdu olmamasıydı! Şaka bir yana Fenerbahçeliler, bu yıl da, giden gemilerin ardından bakakaldılar!..Ne diyelim, finale çıkabilmek de bir başarıdır. Ayrıca unutmayalım ki, yenmekle yenilmek kardeştir!
YILMAZ ÖZDİL Trabzon biraz kesenin ağzını açarsa, Şenol Güneş en az 5 sene şampiyon olur diyorum. Böyle bir teknik direktörümüz olduğu için, gurur duyuyorum. “Armani giymiyor” diye eleştiriliyordu, giydire giydire gönderiyor!

İbrahim Tatlıses kupası aldı Fener

- Maçın Urfa’da olması uzun seyahat ve yüksek nem sıcaklığı beraberinde getirdi. Fenerbahçe’nin Ankaragücü ile hayati bir maç yapacağını düşünürsek bu durum Fenerbahçe için bir dezavantaj yaratmış mıdır?
UĞUR DÜNDAR Yaratmaz olur mu! Trabzonspor bildiğim kadarıyla İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda oynamaya razıydı. İstanbul’da akşam saatlerinde oynamak varken Urfa’ya deplasmana gidip, o sıcakta maç yapmayı kabul etmek, doğrusu müthiş bir başarı! Bu muhteşem (!) kararı alan Fenerbahçeli yöneticileri kutlarım! Şimdi kendileri düşünsünler. Urfa’nın sıcağında kaybedilen minerallerin üzerine, bir de deplasman yorgunluğu ve rakım farklarının getireceği handikaplar eklenecek. Bakalım bu olumsuzlukları atlatıp Ankaragücü’ne nasıl hazırlanacaklar, hep birlikte göreceğiz.
YILMAZ ÖZDİL Trabzon klimayla oynamadı, onlar da formayla oynadı. Testi kırıldıktan sonra ne dense, boş. İktidara şirin görüneyim derken, ala ala, İbrahim Tatlıses Kupası aldı Fener.

- Laziolular sırf ezeli rakipleri Roma şampiyon olmasın diye Inter ile oynadıkları maçta rakibi desteklediler ve yedikleri her golde kendileri gol atmış gibi sevindiler. Futbolda nefret sevgiden önce mi geliyor?
UĞUR DÜNDAR Maalesef gidişat öyle! Demek ki birileri bize “Futbol dostluk, sevgi, barış ve kardeşliktir!” derken fena halde yalan söylemiş! Ama ben dünyada tek başıma bile kalsam, sevginin her türlü kötülüğü kovduğuna inanmaya devam edeceğim.
YILMAZ ÖZDİL Kupa finalini Star Haber’de seyrettim, 17 takımın taraftarı var aramızda. Fenerbahçeliler haricinde herkes Trabzon’u tuttu. Kanal D Haber ve Show Haber’de de farklı olduğunu sanmıyorum. Başkan Aziz Yıldırım sevilmiyor.