PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2010-11 Trabzonspor'un Avrupa Serüveni | Rakibimiz Liverpool

Sayfa : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

cotanak61
06.08.2010, 01:38
Bence DInamo Zagreb gelsin
Cale de Gabric de iyi taniyorlar takimi :D :D

gustavo_colman
06.08.2010, 01:38
getafe . . .

Cagdas Topal
06.08.2010, 01:40
getafe . . .

Rakibimiz İspanyol olmasın kim olursa olsun :D

Ah Osasuna macımız geldi aklıma verilmeyen golümüz vardı nerdeyse eliyorduk :) Atl . Bilbao vardı avni akerde 3-0 dan 3-2 olmustu bir anda sonrası malum :D

Ters bize İspanyollar :cool:

Gordon Freeman
az önce Beşiktaşlı bir arkadaşla nette konuşurken söyledi bana bunu ve bu hesaba göre bu takımlar çıkıyor karşımıza..Ama bizim mesela 3 İstanbul takımıyla oynamama kuralımız var..Diğer aynı ülke takımları içinde geçerli bu..bir 10 dakikaya bunu da hesaplayıp yazabilirim buraya..

Bekliyorum renktaş..:)

.....
Napoli Napoli Napoli

Boylarının ölçüsünü alalım şunların!

:cool:

gustavo_colman
Rakibimiz İspanyol olmasın kim olursa olsun :D

Ah Osasuna macımız geldi aklıma verilmeyen golümüz vardı nerdeyse eliyorduk :) Atl . Bilbao vardı avni akerde 3-0 dan 3-2 olmustu bir anda sonrası malum :D

Ters bize İspanyollar :cool:
kıytırık bi takım gelse de pek de güvenmiyorum forvet hattımıza

Cagdas Topal
06.08.2010, 01:41
Napoli Napoli Napoli

Boylarının ölçüsünü alalım şunların!

:cool:

İtalyan takımlarını eleyen tek Türk takımı olarak , dagıtırız zaten İtalyanları elemeye alışkınız :D

.....
06.08.2010, 01:42
Avrupadaki sanssızlığı bu sene kırıyoruz.

Bekle AVRUPA bizi , TRABZONSPOR geliyor!

.....
06.08.2010, 01:43
İtalyan takımlarını eleyen tek Türk takımı olarak , dagıtırız zaten İtalyanları elemeye alışkınız :D

Ya ligde olsa bu kadar olacağına inanmazdım ama Avrupada bizim takım gerçekten iyi maçlar çıkardı.

Hep talihsizliktir gidiyoruz.

Şenol hoca yendi o talihsizliği.

bkn. fener daha kendine gelemedi :D

O yüzden bu sene gruplara da kalacaz , ordan da çıkacaz. Ben buna sonuna kadar inanıyorum...

Cagdas Topal
06.08.2010, 01:45
Ya ligde olsa bu kadar olacağına inanmazdım ama Avrupada bizim takım gerçekten iyi maçlar çıkardı.

Hep talihsizliktir gidiyoruz.

Şenol hoca yendi o talihsizliği.

bkn. fener daha kendine gelemedi :D

O yüzden bu sene gruplara da kalacaz , ordan da çıkacaz. Ben buna sonuna kadar inanıyorum...

Artık gruplara kalmamız lazım hep oraya kadar geliyoruz sonra kapıdan dönüyoruz :D

En sonunda olacagı ben söyleyeyim uefa bu işe el atıp bizi zorla gruplara sokacak :D

.....
06.08.2010, 01:46
Artık gruplara kalmamız lazım hep oraya kadar geliyoruz sonra kapıdan dönüyoruz :D

En sonunda olacagı ben söyleyeyim uefa bu işe el atıp bizi zorla gruplara sokacak :D

El atma işini bilmem ama bir takımın canını fena yakacaz ;)

Cagdas Topal
06.08.2010, 01:47
El atma işini bilmem ama bir takımın canını fena yakacaz ;)

İnş agız tadıyla en az 6 mac izleriz avrupada :p

Hqmi
06.08.2010, 01:48
Evet Avrupa'ya açılmak lazım. 61. dakika şovunu tüm Avrupa görmeli. :) :)

Anıl Caner
06.08.2010, 01:48

Tek değiliz de ilk diyelim.

Cagdas Topal
06.08.2010, 01:49
Evet Avrupa'ya açılmak lazım. 61. dakika şovunu tüm Avrupa görmeli. :) :)

Nasıl şov yapacagız ki :D

Konfeti , balon vs yasak avrupa maclarında :) Anlamazlar yapsak bile :o :D

Cagdas Topal
06.08.2010, 01:50
Tek değiliz de ilk diyelim.

Evet galatasaray 2 takım elemiş şimdi baktım . İlkmişiz ben hep tek takım oldugumuzu sanıyordum :D Yıkıldıgım andır :o :D

Hqmi
06.08.2010, 01:52
Nasıl şov yapacagız ki :D

Konfeti , balon vs yasak avrupa maclarında :) Anlamazlar yapsak bile :o :D
Doğru oda var. :D

Timur
06.08.2010, 01:53
O degil de, millet UEFA ya listeyi verdi, bizde vermisizdir. Simdi yarin Altidore Trabzonsporda diye aciklama gelse, biz onu play off macinda oynatamiyor muyuz?

Cagdas Topal
06.08.2010, 01:54
O degil de, millet UEFA ya listeyi verdi, bizde vermisizdir. Simdi yarin Altidore Trabzonsporda diye aciklama gelse, biz onu play off macinda oynatamiyor muyuz?

Eger listeler verildiyse ve 25 kişilik kadroda ismi yoksa oynayamaz :D

.....
06.08.2010, 01:55

Yeter ki alalım tabi oynar niye oynamasın , daha listeler verilmedi. Pazartesi son galiba.

Cagdas Topal
06.08.2010, 01:55
Yeter ki alalım tabi oynar niye oynamasın , daha listeler verilmedi. Pazartesi son galiba.

Eminmisin pazartesi son oldugundan :D

.....
06.08.2010, 01:57
Eminmisin pazartesi son oldugundan :D

Emin değilim Ömerim :)

Tam olarak bilmiyorum bir yerde okumuştum :)

Timur
06.08.2010, 01:57

Bir kez daha veriliyorsa sorun degil tabii ama pazartesiye kadar vermek zorunda kalirsak zaman yok denilecek kadar az.

.....
06.08.2010, 02:01
Bir kez daha veriliyorsa sorun degil tabii ama pazartesiye kadar vermek zorunda kalirsak zaman yok denilecek kadar az.

Bir yerde okumuştum Pazartesi olduğunu. Ama bizim forumdan bir yerde. Haberde değil.

16 ağustos maç günü olduğuna göre Pazartesi geç bile olur. Ama inşallah pazartesi olur belki transfer filan yaparızda adamın ismini yazdırırız listeye :)

.....
06.08.2010, 02:05
Rakipler geliyor..

UEFA Şampiyonlar Ligi ile UEFA Avrupa Ligi'nde 2010-2011 sezonu play-off turu kura çekimi İsviçre'nin Nyon kentinde yapılacak, 4 takımımızın rakibi belli olacak..

http://www.ajansspor.com/resimv3/uefa_kuracekimi01.jpg

Kura çekimleri UEFA Şampiyonlar Ligi için TSİ 13.00'de, UEFA Avrupa Ligi için de TSİ 14.30'da başlayacak.

Geçen sezonun Türkiye Kupası şampiyonu Trabzonspor, UEFA Avrupa Ligi'ne play-off turundan katılacak. Young Boys'a elenerek UEFA Şampiyonlar Ligi'ne 3. ön eleme turunda veda eden Fenerbahçe de yoluna UEFA Avrupa Ligi play-off turundan devam edecek.

Bu iki takımımızın yanı sıra UEFA Avrupa Ligi 3. ön elemesindeki rövanş maçlarında rakiplerini eleyen Beşiktaş ile Galatasaray da kura çekiminde yeni rakipleriyle tanışacak.

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde play-off turu maçları 17-18 ve 24-25 Ağustos'ta, UEFA Avrupa Ligi'nde ise 19 ve 26 Ağustos'ta oynanacak ve gruplara kalacak ekipler belli olacak.

Geçen sezonun Süper Lig şampiyonu Bursaspor ise UEFA Şampiyonlar Ligi'nde direkt olarak grup aşamasında katılacak. Bursaspor'un rakipleri 26 Ağustos'ta Monaco'da çekilecek kura sonucu belli olacak.

.....
06.08.2010, 02:07
Saat 14:30 da yıkılır burası :)

Murat GENEL
06.08.2010, 02:11
Bekliyorum renktaş..:)

Usta çok karışıyor aynı ülke takımları aynı torbaya giremedikleri için..Bayagı bir ugraştım şu sonuca ulaştım ama pek garanti değil..Muhtemel rakipler Aston Villa,Unirea Urziceni,Avursturya Viyana,Feyenoord,Litex,Odense..bu takımlar olmasa bile bu takımların 2-3 basamak üstündeki ya da altındaki ekipler gelecektir bize..

Liverpool
Porto
CSKA Moskova
PSV Eindhoven
Juventus
Sporting Lizbon
Fenerbahçe
Stuttgart
AZ Alkmaar
Steaua Bükreş
Lille
Galatasaray
Bayer Leverkusen
Paris Saint-Germain
Celtic
Club Brugge
Palermo
Getafe
Beşiktaş
Manchester City
--------------
AEK Atina
Aston Villa
Lokomotiv Moskova
Metalist Kharkiv
Levski Sofya
Unirea Urziceni
Avusturya Viyana
Feyenoord
Litex Lovech
CSKA Sofya
Odense
Dnipro Dnipropetrovsk
-------------------
Napoli
Borissia Dortmund
Dinamo Zagreb
BATE Borisov

UEFA'daki seribaşı sıralaması yukarıdaki gibi..Aynı liglerdekileri çıkardıgımda yukarıdaki takımlardan oluşacak torba..Dediğim gibi kesin bir çözüm değil aynı ülke olunca seri başı olanımı yoksa olmayanımı diğer torbaya atıyorlar onu bilmiyorum..Çizgiler aralıgındaki takımlardan biri muhtemel rakibimiz olacaktır ama..Koyu ile belirttiklerim benim hesabıma göre bizim torbadakiler..Eger torba böyle oluşursa kendimle gurur duyacagım :D

Terzioğlu
06.08.2010, 02:14
AEK Atina
Aston Villa
Lokomotiv Moskova
Metalist Kharkiv
Levski Sofya
Unirea Urziceni
Avusturya Viyana
Feyenoord
Litex Lovech
CSKA Sofya
Odense
Dnipro Dnipropetrovsk

Murat Genel'in dedigine göre muhtemel rakiplerimiz bunlar. Aston Villa disinda zor bir rakip yok burda. Hepsini eleyecek gücteyiz. Özellikle Unirea, Austria Viyana, Litex Lovech ve Odense takimlarindan birini ceksek müthis olur.

.....
06.08.2010, 02:18
Kafanızı yormayın. Yarın rakip belli olunca onun hakkında yorarız :)

Gordon Freeman
06.08.2010, 02:19
Usta çok karışıyor aynı ülke takımları aynı torbaya giremedikleri için..Bayagı bir ugraştım şu sonuca ulaştım ama pek garanti değil..Muhtemel rakipler Aston Villa,Unirea Urziceni,Avursturya Viyana,Feyenoord,Litex,Odense..bu takımlar olmasa bile bu takımların 2-3 basamak üstündeki ya da altındaki ekipler gelecektir bize..

Liverpool
Porto
CSKA Moskova
PSV Eindhoven
Juventus
Sporting Lizbon
Fenerbahçe
Stuttgart
AZ Alkmaar
Steaua Bükreş
Lille
Galatasaray
Bayer Leverkusen
Paris Saint-Germain
Celtic
Club Brugge
Palermo
Getafe
Beşiktaş
Manchester City
--------------
AEK Atina
Aston Villa
Lokomotiv Moskova
Metalist Kharkiv
Levski Sofya
Unirea Urziceni
Avusturya Viyana
Feyenoord
Litex Lovech
CSKA Sofya
Odense
Dnipro Dnipropetrovsk
-------------------
Napoli
Borissia Dortmund
Dinamo Zagreb
BATE Borisov

UEFA'daki seribaşı sıralaması yukarıdaki gibi..Aynı liglerdekileri çıkardıgımda yukarıdaki takımlardan oluşacak torba..Dediğim gibi kesin bir çözüm değil aynı ülke olunca seri başı olanımı yoksa olmayanımı diğer torbaya atıyorlar onu bilmiyorum..Çizgiler aralıgındaki takımlardan biri muhtemel rakibimiz olacaktır ama..Koyu ile belirttiklerim benim hesabıma göre bizim torbadakiler..Eger torba böyle oluşursa kendimle gurur duyacagım :D

Saolasın kardeşim..Aston Villa hariç diğerleri zor sayılmaz..
Merak etme yarın kendınle gurur duycaksın .:)

asimetrik
06.08.2010, 02:20
Finale kadar yol uzun. Hepsini yenmek gerekiyor.Vira Bismillah, sıradan başlayalım. Kim istiyorsa gelsin.

Hürgün Aygün
06.08.2010, 02:21
Canlı yayın var mı ki?

Timur
06.08.2010, 02:24
Canlı yayın var mı ki?

Var.

uefa.com sitesinde live-stream de olur.

.....
06.08.2010, 02:25
Şu Cuma gecesi Trabzonsporumuz inşallah o kupayı alır.

Hedefimiz yüksek olsun ki iyi yerlere gelelim :)

Murat GENEL
06.08.2010, 02:31
1.Torba--

Seri Başları;

Liverpool-Porto-CSKA Moskow-PSV-Juventus-Fenerbahçe

Seri Başı olmayan;

Minsk-Karabağ-HJK-Aktobe-Gyor-New Saints

2.Torba

Seri Başları;

Sporting Lizbon-Stuttgart-AZ Alkmaar-Steau Bükreş-Lille-Galatasaray

Seri Başı olmayan;

Bratislava-Omonia-AIK Stockholm-Tel Aviv-Hajduk-Maribor

3.Torba

Seri Başları;

Leverkusen-PSG-Celtic-Brugge-Palermo-Getafe

Seri Başı olmayan;

Dnepr-Debrecen-Laussane-Sturm Graz-Utrecht-Elfsborg

4.Torba

Seri Başları;

Beşiktaş-Man City-AEK-L.Moskow-Metalist-Levski Sofya

Seri Başı olmayan;

Dundee Utd-Gent-Maritimo-Lech Poznan-Vaslui-APOEL

5.Torba

Seri Başları;

Aston Villa-Unirea Urziceni-Austria Wien-Feyenoord-Litex-Odense

Seri Başı olmayan;

Motherwell-Tavria-Genk-Sibir-Trabzonspor-PAOK

6.Torba

Seri Başları;

CSKA Sofia-Dnipro-Napoli-Dortmund-Dinamo Zagreb-BATE Borisov

Seri Başı olmayan;

Timisoara-Rapid Wien-Grasshoppers-Brondby-Aris-Anorthosis Famagusta

buda benim hesabıma göre oluşacak torbalar..Yine tekrarlıyorum bakın kesin değil :D Eger aynı torbada aynı ülke takımlarını görürseniz uyarın beni..Zira bir hata her şeyi değiştirebilmekte..

.....
06.08.2010, 02:32
Aston Villa gelsin o zaman :)

bekir61
06.08.2010, 02:40
aynen aston villa gelsin

Uğur GEMİCİOĞLU
06.08.2010, 02:41
Urziceni-Litex-Odense.Eğer böyleyse inşallah bunlar gelir.

bekir61
06.08.2010, 02:41
yok vaz gectim deplasmanda taraftarimizn daha cok olacagi feyernoord gelsin

Emre Dumangöz
06.08.2010, 02:45
kim gelirse gels,in ben takıma guveniyorum tur geçicenenden eminim

atomania
06.08.2010, 02:49
ya aston villamiz yada austria wien tahmin ediyorum

yaklasiyorum galiba. INSALLAH austria wien cikar.

B.Yiğit
06.08.2010, 02:54
bizdeki bu şansla gider aston villayı çekeriz.

gustavo_colman
06.08.2010, 03:01
maçlar normal tvde verilcekmi geçen sene dsmartta izledik fener-bjk ve gsnin maçları verildi ya ondan sordum

Cihan_61
06.08.2010, 03:02
maçlar normal tvde verilcekmi geçen sene dsmartta izledik fener-bjk ve gsnin maçları verildi ya ondan sordum

trabzondaki maci d-smart verir deplasman macini baska bi kanal verir herhalde

gustavo_colman
06.08.2010, 03:03
trabzondaki maci d-smart verir deplasman macini baska bi kanal verir herhalde
diğer takımlarınki normal tvde verildi diye biliyorum inşallah dsmartta değildir

Emre Dumangöz
06.08.2010, 03:20
d-smart iyice kıl olmaya basladım bırakın arkads bi keyfimiz var onuda ellemeyin alanı var alamayanı var

Bıyıklıoğlu
06.08.2010, 03:23
Liverpool gelsin istiyorum.
İlerde çocuklarıma ben Trabzona Uefa maçına gitmiştim.Liverpool'u Avni Aker'de yenmiştik demek istiyorum.

Murat GENEL
06.08.2010, 03:39
Mallorca yerine Villareal'in UEFA'ya katılması kararı dogrulanmış ise muhtemel rakiplerimizden birisi de Villareal arkadaşlar..Bizimle aynı torbaya girme olsalıkları mevcut

Cihan_61
06.08.2010, 03:43
Mallorca yerine Villareal'in UEFA'ya katılması kararı dogrulanmış ise muhtemel rakiplerimizden birisi de Villareal arkadaşlar..Bizimle aynı torbaya girme olsalıkları mevcut

nasil oluyo mallorcayi yazmamasitinki sen muhtemel rakiblerde

Murat GENEL
06.08.2010, 04:05
nasil oluyo mallorcayi yazmamasitinki sen muhtemel rakiblerde

evet ihraç edildikleri için eklememiştim bu listeye..şöyle bir Villareal ihtimalini üşenmedim hesapladım gece gece :D Villareal'in katılacagı zannediyorum açıklanmış eger öyle olursa torbalar 5 takımdan oluşagı için benim verdiğim muhtemel takım listesindeki karalanmayan takımlar devreye giriyor(1028.cevap) malum sıra kayması yüzünden..Villareal'in gelme ihtimali pek yok gibi görünsede eger çok büyük bir yanlışlık yapmadıysam bizim torbada da yer almayacak..Bende rahatladım açıkcası..Yalnız 5'li de olsa 6'lı da olsa Aston Villa zannediyorum her türlü bizimle ve Unirea Urziceni..Bunun yanında 5'li torbada Lokotomiv Moscow'a ihtimali doguyor..diğerleri birbirine yakın ve yukarıdaki listedeki takımlar..Akıllarınız karışmış olabilir bende yoruldum açıkcası..Ama şöyle diyeyim alttaki takımlardan biri tahminice ve ugraşlarım sonucu kesin rakibimiz olacak..Ha 6'lı veya 5'li olacagını bilsem torbaların daha kesin konuşurum ama internette bilgi karışıklıgı var..

AEK Atina
Aston Villa
Lokomotiv Moskova
Metalist Kharkiv
Levski Sofya
Unirea Urziceni
Avusturya Viyana
Feyenoord
Litex Lovech
CSKA Sofya
Odense
Dnipro Dnipropetrovsk

İyi geceler herkese..

DeAgLeMaNyAq
06.08.2010, 04:20
Beyler sistem çok farklı..Seri başı en iyi 5 takım ile seri başı en kötü 5 takım bir torbaya atılıyor ve eşleşmeler böyle yapılıyor..Liverpoll'la falan eşleşme şansımız yok bu yüzden bildiğim kadarıyla..Geçen sene Toulouse kurasını hatırlarsanız benim gibi düşüneceksiniz..Partizan-Lazio-Touoluse-Basel ve adını hatırlamadıgım bir takım arasından Fransızları çekmiştik..Bu sene de böyle yapılacagını varsayarsak muhtemel rakiplerimiz Unirea Urziceni - Levski Sofia - Metalist Kharkiv - Lokomotiv Moskow - Aston Villa 'dır..Tabi aynı ülke takımlarının birbirleriyle eşleşmeme kuralını varsayarsak ufak değişmeler olabilir..O konuda net bir fikre sahip değilim..

Torbaları nasıl bir mantıkla dağıttınız bilmiyorum ama UEFA'nın sisteminde böyle bir durum yok. Seribaşı puanlamasında en yüksek puana sahip Liverpool'ın da, en düşük puana sahip BATE Borisov'un da rakibimiz olma ihtimali var. UEFA torbaları tüm güçlüleri bir tarafa, tüm güçsüzleri bir tarafa ayırıp toplamıyor. Uzun uzadıya yazmaya gerek yok. http://www.uefa.com/uefaeuropaleague/news/newsid=870394.html adresinden geçen seneki torbalara bakarak sistemin böyle olmadığını görebilirsiniz. Siz nedense birbirine çok yaklaşık puanları bulunan Unirea Urziceni - Levski Sofia - Metalist Kharkiv - Lokomotiv Moskow - Aston Villa takımlarını bir torbada toplamışsınız. Oysa UEFA torbaları belirlerken belirli puan aralıklarına göre takımları bir torbada topluyor. Elbette ki bu takımlardan birinin rakibimiz olması muhtemel. Hatta ben de forumda birkaç kez Aston Villa'yı istediğimi yazmıştım. Ama bu saydığınız takımların hepsinin aynı torbada yer alma ihtimali yok...

Murat GENEL
06.08.2010, 04:29
Torbaları nasıl bir mantıkla dağıttınız bilmiyorum ama UEFA'nın sisteminde böyle bir durum yok. Seribaşı puanlamasında en yüksek puana sahip Liverpool'ın da, en düşük puana sahip BATE Borisov'un da rakibimiz olma ihtimali var. UEFA torbaları tüm güçlüleri bir tarafa, tüm güçsüzleri bir tarafa ayırıp toplamıyor. Uzun uzadıya yazmaya gerek yok. http://www.uefa.com/uefaeuropaleague/news/newsid=870394.html adresinden geçen seneki torbalara bakarak sistemin böyle olmadığını görebilirsiniz. Siz nedense birbirine çok yaklaşık puanları bulunan Unirea Urziceni - Levski Sofia - Metalist Kharkiv - Lokomotiv Moskow - Aston Villa takımlarını bir torbada toplamışsınız. Oysa UEFA torbaları belirlerken belirli puan aralıklarına göre takımları bir torbada topluyor. Elbette ki bu takımlardan birinin rakibimiz olması muhtemel. Hatta ben de forumda birkaç kez Aston Villa'yı istediğimi yazmıştım. Ama bu saydığınız takımların hepsinin aynı torbada yer alma ihtimali yok...

sistem seri başı takımlardan en iyi 5 ile seri başı olmayan takımlardan en kötü 5 inin aynı torbada toplanmasıyla oluşuyor diye biliyorum buna göre torbaların oluştugunu düşünüyordum..Peki seri başı olmayan takımları geçtim seri başı takımlar torbalara nasıl yerleştiriliyor bilgin var mı bu konuda ? yoks en iyisi yarın beklemek mi sence :)

DeAgLeMaNyAq
06.08.2010, 04:46
Yok hocam sistem o şekilde olsa çok adaletsiz olurdu. Yukarıda linkini verdiğim sayfaya birde, http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uefa/seedel2009.html adresindeki geçen seneki puanlamaya bakarsan aşağı yukarı anlaşılıyor. Ortada tam anlamıyla bir sistem yok. Sadece üstten aşağıya eşit şekilde bölmeye çalışıyorlar. Örneğin 1.seribaşı torbasındaki takımların puanlarına göre sıralaması yapıldığnda 1-15-17-32-33 sıralamalarındaki takımlar yer alıyor. Karşı tarafında ki seribaşı olmayan 1.torbadaki takımların sıralaması da 5-11-20-26-38 şeklinde. Yani seribaşlarının en iyileri bir tarafta, seri başları olmayanın en kötüleri bir tarafta diye bir şey yok. Uefa liginden önce ki kupa zamanı kura çekimlerinde takımlar Kuzey-Orta Doğu ve Güney Akdeniz diye 3 farklı kategoriye ayrılıyordu. Ön elemelerde bu farklı bölgelerdeki takımlar birbirleriyle oynamıyordu. Ama şimdi o durum kalktı. Yarın zaten hangi torbada yer aldığımız ve muhtemel seribaşı torbamızdaki rakipler kura çekiminden önce açıklanır...

Ahmet KESKİN
06.08.2010, 06:38
-Feyenoord

Cengiz
06.08.2010, 07:32
Çek bi Litex

zekeriyya
06.08.2010, 08:14
Trabzonspor (http://www.hurriyet.com.tr/index/trabzonspor/)’un muhtemel rakipleri arasında Juventus, Liverpool, Porto, CSKA Moskova ve Manchester City gibi çok güçlü takımlar var. Avrupa Ligi’nde play-off turu 19 ve 26 Ağustos’ta oynanacak ve gruplara kalacak ekipler belli olacak.
bu haber hürriyet de var

Talat YAVUZ
06.08.2010, 08:45
liverpool:)

Gülyalı
06.08.2010, 08:48
Kolay diye gördüğümüz takımlarından çektik ne çektiysek.Belki bu kurada biz değil de karşı taraf bizi hafife alır.

U.Sadıkoğlu
06.08.2010, 09:01
Arkadaşlar kura tam saat kaçta ve hangi kanalda bilgi verebilirmisiniz :)

Samet Berber
06.08.2010, 09:08
Arkadaşlar kura tam saat kaçta ve hangi kanalda bilgi verebilirmisiniz :)
14:30'da başlayacak kura çekimi ..

D-Smart verir muhtemelen ..

U.Sadıkoğlu
06.08.2010, 09:10
14:30'da başlayacak kura çekimi ..

D-Smart verir muhtemelen ..

İnternetten bi yayın bulmamız lazım allahtan namaza denk gelmemiş bi heyecan yaşaylım teşekkürler dostum :)

Cemalettin Taşkın
06.08.2010, 09:10
5 li grubumuz belli olmadı mı?

İlker Akçay
06.08.2010, 09:15
Yazın bi kenara rakibimiz AEK olacak.

toksoy61
06.08.2010, 09:18
Sanırım seri başı değiliz. O yüzden bizden güçlü bir takımla eşleşeceğimiz kesin gibi.

Zafer Fidan
06.08.2010, 09:26
Muhtemel rakiblerimiz :)

FC Liverpool (KK: 115.371)
FC Porto (Pokalsieger 2009/10; KK: 76.659)
FC Villarreal[6] (7. Primera División 2009/10; KK: 70.950)
ZSKA Moskau (5. Premjer-Liga 2009; KK: 66.758)
PSV Eindhoven (3. Eredivisie 2009/10; KK: 66.309)
Juventus Turin (KK: 59.867)
Sporting Lissabon (KK: 57.659)
VfB Stuttgart (KK: 52.841)
AZ Alkmaar (KK: 48.309)
Steaua Bukarest (4. Liga 1 2009/10; KK: 47.898)
OSC Lille (4. Ligue 1 2009/10; KK: 46.748)
Bayer 04 Leverkusen (4. Fußball-Bundesliga 2009/10; KK: 40.841)
Paris Saint-Germain (Pokalsieger 2009/10; KK: 39.748)
Celtic Glasgow (KK: 38.158)
FC Brügge (3. Jupiler Pro League 2009/10; KK: 36.580)
US Palermo (5. Serie A 2009/10; KK: 35.867)
FC Getafe (6. Primera División 2009/10; KK: 33.951)
Manchester City (5. Premier League 2009/10; KK: 33.371)
AEK Athen (2. Play-Offs Super League 2009/10; KK 25.979)
Aston Villa (6. Premier League 2009/10; KK: 25.871)
Lokomotive Moskau (4. Premjer-Liga 2009; KK: 25.758)
Metalist Charkiw (3. Wyschtscha Liha 2009/10; KK: 25.410)
Lewski Sofia (KK: 25.400)
Unirea Urziceni (KK: 18.898)
FK Austria Wien (KK: 16.915)
Feyenoord Rotterdam (4. Eredivisie 2009/10; KK: 16.309)
Litex Lowetsch (KK: 15.900)
ZSKA Sofia (KK: 15.400)
Odense BK (KK: 14.970)
Dnipro Dnipropetrowsk (KK: 14.910)
SSC Neapel (6. Serie A 2009/10; KK: 14.867)
Borussia Dortmund (5. Fußball-Bundesliga 2009/10; KK: 14.841)
Dinamo Zagreb (KK: 14.466)
BATE Baryssau (KK: 13.308)

Rasim YILMAZ
06.08.2010, 09:26
Kısaca anlatmaya çalışayım...

Aşağıdakiler daha dünkü maçlar bitmeden ve şampiyonlar liginden elenen takımların olmadığı Avrupa puan sıralaması...

FC Porto (POR) [CW] 76.659
PFC CSKA Moskva (RUS) 66.758
PSV Eindhoven (NED) 66.309
FC Steaua Bucureşti (ROU) 47.898
LOSC Lille Métropole (FRA) 46.748
Bayer 04 Leverkusen (GER) 40.841
Paris Saint-Germain FC (FRA) [CW] 39.748
Club Brugge KV (BEL) 36.580
US Città di Palermo (ITA) 35.867
Getafe CF (ESP) 33.951
Manchester City FC (ENG) 33.371
AEK Athens FC (GRE) 25.979
Aston Villa FC (ENG) 25.871
FC Lokomotiv Moskva (RUS) 25.758
FC Metalist Kharkiv (UKR) 25.410
Feyenoord (NED) 16.309
SSC Napoli (ITA) 14.867
BV Borussia Dortmund (GER) 14.841
Grasshopper-Club (SUI) 12.675
SC Vaslui (ROU) 11.398
Trabzonspor (TUR) [CW] 10.390
SC Tavriya Simferopol (UKR) [CW] 7.910
Dundee United FC (SCO) [CW] 5.158

Toplam 74 takım var. Bu 74 takımın 37 tanesi seribaşı , diğer 37'si seri başı olmayan takımlar. (Biz seri başı değiliz.)
Bu Seri başı olan 37 takım gruplara puan larına göre dağıtılacak. toplam 7 grup olacak. Bu grupların 5 tanesi ; 5 seri başı + 5 seri başı olmayan takım = 10 takım ; 2 tanesi ise 6 seri başı + 6 seri başı olmayan olarak ayrılacak.
Örneğin aşağıdaki tablodan bir örnek yaparsak; 3 gruba bölüneceğini farzedersek...
Porto 76 puanla 1. grubun ilk seribaşı takımı.....Steaua 47 puanla 1. grubun 2. seribaşı takımı
CSKA Moskova 66 puanla 2. grubun ilk seribaşı takımı....Lille 46 puanla 2. grubun 2. seribaşı takımı
PSV 66 puanla 3. grubun ilk seri başı takımı....Bayer Leverkusen 40 puanla 3. grubun 2.seribaşı takımı...
Gibi Gibi gruplara ayrılacak..
Seribaşı olmayan takımlarda aynı sistemle bu 7 gruba dağıtılacak...

En sonrada bu gruplar kendi içinde kuraya tabi tutularak eşleşmeler yapılacak....

:):)
Yani işimiz zor...
:)

reis49
06.08.2010, 09:27
1. torbaya şimdi baktım çok güçlü rakipler var işimiz çok zor.
umarım bir süpriz olurda 1. torbadaki seçebilecegimiz en iyi takımı seçebiliriz.
hadi be şans bir kerede bizim yüzümüze gül

Uğur Ö.
06.08.2010, 09:27
1.sınıf takım gelmese bari bize denk bir takım gelirse iyi olur

U.Sadıkoğlu
06.08.2010, 09:28
ingiliz takımıyla eşleşicez ama ismini bilemiyorum şu an :D

reis49
06.08.2010, 09:32
Odense çıksa iyi olur içlerindeki en zayıf halka

Rasim YILMAZ
06.08.2010, 09:34
Benimde içimden "Paris Saint-Germain" geçiyor kısmet bakalım...

Kaan
06.08.2010, 09:42
Kısaca anlatmaya çalışayım...

Aşağıdakiler daha dünkü maçlar bitmeden ve şampiyonlar liginden elenen takımların olmadığı Avrupa puan sıralaması...

FC Porto (POR) [CW] 76.659
PFC CSKA Moskva (RUS) 66.758
PSV Eindhoven (NED) 66.309
FC Steaua Bucureşti (ROU) 47.898
LOSC Lille Métropole (FRA) 46.748
Bayer 04 Leverkusen (GER) 40.841
Paris Saint-Germain FC (FRA) [CW] 39.748
Club Brugge KV (BEL) 36.580
US Città di Palermo (ITA) 35.867
Getafe CF (ESP) 33.951
Manchester City FC (ENG) 33.371
AEK Athens FC (GRE) 25.979
Aston Villa FC (ENG) 25.871
FC Lokomotiv Moskva (RUS) 25.758
FC Metalist Kharkiv (UKR) 25.410
Feyenoord (NED) 16.309
SSC Napoli (ITA) 14.867
BV Borussia Dortmund (GER) 14.841
Grasshopper-Club (SUI) 12.675
SC Vaslui (ROU) 11.398
Trabzonspor (TUR) [CW] 10.390
SC Tavriya Simferopol (UKR) [CW] 7.910
Dundee United FC (SCO) [CW] 5.158

Toplam 74 takım var. Bu 74 takımın 37 tanesi seribaşı , diğer 37'si seri başı olmayan takımlar. (Biz seri başı değiliz.)
Bu Seri başı olan 37 takım gruplara puan larına göre dağıtılacak. toplam 7 grup olacak. Bu grupların 5 tanesi ; 5 seri başı + 5 seri başı olmayan takım = 10 takım ; 2 tanesi ise 6 seri başı + 6 seri başı olmayan olarak ayrılacak.
Örneğin aşağıdaki tablodan bir örnek yaparsak; 3 gruba bölüneceğini farzedersek...
Porto 76 puanla 1. grubun ilk seribaşı takımı.....Steaua 47 puanla 1. grubun 2. seribaşı takımı
CSKA Moskova 66 puanla 2. grubun ilk seribaşı takımı....Lille 46 puanla 2. grubun 2. seribaşı takımı
PSV 66 puanla 3. grubun ilk seri başı takımı....Bayer Leverkusen 40 puanla 3. grubun 2.seribaşı takımı...
Gibi Gibi gruplara ayrılacak..
Seribaşı olmayan takımlarda aynı sistemle bu 7 gruba dağıtılacak...

En sonrada bu gruplar kendi içinde kuraya tabi tutularak eşleşmeler yapılacak....

:):)
Yani işimiz zor...

SERİBAŞI TAKIMLAR

Liverpool (İngiltere) 115.371
Porto (Portekiz) 76.659
Villarreal (İspanya) 70.951
CSKA Moskova (Rusya) 66.758
PSV Eindhoven (Hollanda) 66.309
Juventus (İtalya) 59.867
S.Lisbon (Portekiz) 57.659
Fenerbahçe (Türkiye) 54.890
Stuttgart (Almanya) 52.841
AZ Alkmaar (Hollanda) 48.309
S.Bükreş (Romanya) 47.898
Lille (Fransa) 46.748
Galatasaray (Türkiye) 43.890
B.Leverkusen (Almanya) 40.841
PSG (Fransa) 39.748
Celtic (İskoçya) 38.158
C.Brugge (Belçika) 36.580
Palermo (İtalya) 35.867
Getafe (İspanya) 33.894
Beşiktaş (Türkiye) 33.890
M.City (İngiltere) 33.371
AEK (Yunanistan) 25.979
A.Villa (İngiltere) 25.871
L.Moskova (Rusya) 25.758
M.Kharkiv (Ukrayna) 25.410
L.Sofya (Bulgaristan) 25.400
Unirea (Romanya) 18.898
A.Wien (Avusturya) 16.915
Feyenoord (Hollanda) 16.309
L.Lovech (Bulgaristan) 15.900
CSKA Sofya (Bulgaristan) 15.400
OB Odense (Danimarka) 14.970
Dnipro (Ukrayna) 14.910
Napoli (İtalya) 14.867
B.Dortmund (Almanya) 14.841
D.Zagreb (Hırvatistan) 14.466
BATE Borisov (Belarus) 13.308

Abi Liverpool'un olması lazım değil mi 1. grubun 1. seribaşı takımı ? :confused: Puanı en yüksek olan o çünkü.

Liverpool'a ne olacak peki ? Hangi grupta olacak ? Onu anlamadım ben. :o

Hüdai Pervaneli
06.08.2010, 09:43
Trabzonspor isterse yenemeyecagi hic bir takim yoktur

U.Sadıkoğlu
06.08.2010, 09:43
Bu listedeki takımlardan biriyle eşleşeceğiz..

Oktay AKKUŞ
06.08.2010, 09:45
Juve Juve Juve

Volkan
06.08.2010, 09:46
bizde bu şans varkan liverpol - m.city - porto v.b takımlar gelmez inş :o

daha dengeli Dundee United - SC Vaslui - Grasshopper gibi takımlar bize gelse güzel olur :D

reis49
06.08.2010, 09:48
şöylede düşünüyorum zor bir takım gelse
liverpool,juve,porto,psv gibi
o gelen takımı eleyip avrupada büyük bir sükse yapıpta gruplara kalsak
dehşet olurdu

maxim
Yok hocam sistem o şekilde olsa çok adaletsiz olurdu. Yukarıda linkini verdiğim sayfaya birde, http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uefa/seedel2009.html adresindeki geçen seneki puanlamaya bakarsan aşağı yukarı anlaşılıyor. Ortada tam anlamıyla bir sistem yok. Sadece üstten aşağıya eşit şekilde bölmeye çalışıyorlar. Örneğin 1.seribaşı torbasındaki takımların puanlarına göre sıralaması yapıldığnda 1-15-17-32-33 sıralamalarındaki takımlar yer alıyor. Karşı tarafında ki seribaşı olmayan 1.torbadaki takımların sıralaması da 5-11-20-26-38 şeklinde. Yani seribaşlarının en iyileri bir tarafta, seri başları olmayanın en kötüleri bir tarafta diye bir şey yok. Uefa liginden önce ki kupa zamanı kura çekimlerinde takımlar Kuzey-Orta Doğu ve Güney Akdeniz diye 3 farklı kategoriye ayrılıyordu. Ön elemelerde bu farklı bölgelerdeki takımlar birbirleriyle oynamıyordu. Ama şimdi o durum kalktı. Yarın zaten hangi torbada yer aldığımız ve muhtemel seribaşı torbamızdaki rakipler kura çekiminden önce açıklanır...

Ya aslında UEFA bunu nasıl yaptığını belirlemiştir ve bir yerlerde yazması gerekir bence. Onu bulsak torbaları da anlarız. Ama az yukarda Rasim Yılmaz'ın anlattığı tarz bir şey tahmin ediyorum ben. Yani seri başlarından 7 grup, seri başı olmayanlardan da 7 grup oluşturulacak ve bu gruplar kura ile eşleştirilecek gibime geliyor. Tek çözemediğimiz grupların nasıl oluşturulduğu.

Yalnız kuraya katılacak 74 takım içinde taraftarı bu ayrıntılara kafa yoran başka takım var mıdır , hiç sanmıyorum :D

Samet KILIÇ
İçimden bir his Palermonun geleceğini söylüyor...

Kaan
06.08.2010, 09:49

daha dengeli Dundee United - SC Vaslui - Grasshopper gibi takımlar bize gelse güzel olur :D

Abi Dundee, Vaslui, Grasshopper gibi takımlarla rakip olmamız imkansız. Onlar da bizim gibi seribaşı değil çünkü. :o

Seribaşı 37 takımdan birisiyle eşleşeceğiz. Seribaşı takımlar arka sayfada var.

reis49
06.08.2010, 09:49

d.united - sc vaslui - grasshopper 1. torbada degil yani bizle eşleşemezler

U.Sadıkoğlu
06.08.2010, 09:50
city liverpool astonvilla 3ünden birini çekelim başka bişey istemiyorum.

Keramettin
06.08.2010, 09:51
Uşaklar bence gruplara kalamayız :(

Oktay AKKUŞ
Bu gruplara toplamda 32 takım katılmıyor mu yahu:D 8 grup yok mu Uefada.

reis49
1. TORBA (eşleşecegimiz takımlar)
TAKIM Puan
Porto (Portekiz) 76.659
Juventus (İtalya) 59.867
FENERBAHÇE (TÜRKİYE) 54.890
Lille (Fransa) 46.748
GALATASARAY (TÜRKİYE) 43.890
PSG (Fransa) 39.748
Celtic (İskoçya) 38.158
Palermo (İtalya) 35.867
Getafe (İspanya) 33.894
BEŞİKTAŞ (TÜRKİYE) 33.890
AEK (Yunanistan) 25.979
L.Moskova (Rusya) 25.758
Unirea (Romanya) 18.898
Dnipro (Ukrayna) 14.910
Napoli (İtalya) 14.867

Ilelioglu
06.08.2010, 09:52
cok zor rakipler var...:cool:

maxim
06.08.2010, 09:52
Evet beyler muhtemel rakiplerimiz belli olmuş durumda sıkı durun açıklıyorum :

Liverpool FC (ENG)
FC Steaua Bucureşti (ROU)
Celtic FC (SCO)
PFC Levski Sofia (BUL)
Borussia Dortmund (GER)

Kaan
06.08.2010, 09:53
Ya aslında UEFA bunu nasıl yaptığını belirlemiştir ve bir yerlerde yazması gerekir bence. Onu bulsak torbaları da anlarız. Ama az yukarda Rasim Yılmaz'ın anlattığı tarz bir şey tahmin ediyorum ben. Yani seri başlarından 7 grup, seri başı olmayanlardan da 7 grup oluşturulacak ve bu gruplar kura ile eşleştirilecek gibime geliyor. Tek çözemediğimiz grupların nasıl oluşturulduğu.

Yalnız kuraya katılacak 74 takım içinde taraftarı bu ayrıntılara kafa yoran başka takım var mıdır , hiç sanmıyorum :D

Ayrı ayrı 7 grup değil, içinde seribaşı ve seribaşı olmayan takımların bulunduğu 7 grup. :)

1. Grup: 5 Seribaşı, 5 Seribaşı Olmayan
2. Grup: 5 Seribaşı, 5 Seribaşı Olmayan
3. Grup: 5 Seribaşı, 5 Seribaşı Olmayan
4. Grup: 5 Seribaşı, 5 Seribaşı Olmayan
5. Grup: 5 Seribaşı, 5 Seribaşı Olmayan
6. Grup: 7 Seribaşı, 7 Seribaşı Olmayan
7. Grup: 7 Seribaşı, 7 Seribaşı Olmayan

Ben böyle anladım. :rolleyes:

Oktay AKKUŞ
06.08.2010, 09:53
şöylede düşünüyorum zor bir takım gelse
liverpool,juve,porto,psv gibi
o gelen takımı eleyip avrupada büyük bir sükse yapıpta gruplara kalsak
dehşet olurdu

Onların içinden eleyebilceğimiz Juve var bence. Reziller:D

Kaan
06.08.2010, 09:54

Liverpool FC (ENG)
Celtic FC (SCO)
PFC Levski Sofia (BUL)
Borussia Dortmund (GER)

Bende buna bakacaktım acaba muhtemel 5 rakibiz diye de Rasim abinin dediklerini tam olarak anlamadım. :o

Mesela puanı Porto'dan yüksek Liverpool var. O hangi gruba gidecek diye..

Neyse hayırlısı olsun. :) Eğer bunlarsa üstteki 3 değil de alttaki 2si gelebilir. :D

maxim
06.08.2010, 09:55
Liverpool FC (ENG)
Celtic FC (SCO)
PFC Levski Sofia (BUL)
Borussia Dortmund (GER)

Zorlu bir gruba düştük malesef....Levski gelir inşallah.

Samet KILIÇ
06.08.2010, 09:56
Liverpool FC (ENG)
Celtic FC (SCO)
PFC Levski Sofia (BUL)
Borussia Dortmund (GER)

Zorlu bir gruba düştük malesef....Levski gelir inşallah.

Neye göre bu torbaya düştük?

Samet Berber

Liverpool FC (ENG)
Celtic FC (SCO)
PFC Levski Sofia (BUL)
Borussia Dortmund (GER)
Nasıl yani? başlamadı ki kura çekimi :) ..

reis49
umarım levski gelir

maxim
06.08.2010, 09:57
Neye göre bu torbaya düştük?

Uefanın ayarlaması işte...Açıklamışlar.

Kaynak : http://en.uefa.com/uefaeuropaleague/news/newsid=1510070.html

mahmuter61
06.08.2010, 09:59
Eleme maçı oynanacak 2 maç!!!Rakiplerimiz ciddi ve dişli Allah hayırlısını eylesin ama guruplara kalma şansımız oldukça az.Yönetim elendikten sonra maytap cinsinden 1 tranfer yapar gerçekten bu camiaya ve taraftara yazık.

Keramettin
06.08.2010, 09:59
1. TORBA (eşleşecegimiz takımlar)
TAKIM Puan
Porto (Portekiz) 76.659
Juventus (İtalya) 59.867
FENERBAHÇE (TÜRKİYE) 54.890
Lille (Fransa) 46.748
GALATASARAY (TÜRKİYE) 43.890
PSG (Fransa) 39.748
Celtic (İskoçya) 38.158
Palermo (İtalya) 35.867
Getafe (İspanya) 33.894
BEŞİKTAŞ (TÜRKİYE) 33.890
AEK (Yunanistan) 25.979
L.Moskova (Rusya) 25.758
Unirea (Romanya) 18.898
Dnipro (Ukrayna) 14.910
Napoli (İtalya) 14.867
İnşallah bu takımlardan biri gelir :)

Kaan
06.08.2010, 10:00
Uefanın ayarlaması işte...Açıklamışlar.

Kaynak : http://en.uefa.com/uefaeuropaleague/news/newsid=1510070.html

Tamam anladım şimdi sistemin nasıl işlediğini. :D

Dortmund da olur bana göre. :rolleyes:

Samet Berber
06.08.2010, 10:00
Bükreş , Levski ve Celtic'e hayır demem :) ..

Rasim YILMAZ
06.08.2010, 10:01
Abi Liverpool'un olması lazım değil mi 1. grubun 1. seribaşı takımı ? :confused: Puanı en yüksek olan o çünkü.

Liverpool'a ne olacak peki ? Hangi grupta olacak ? Onu anlamadım ben. :o

Kaan' dı değil mi? :)
Orada yazdığım gibi benim yazdığım liste dünkü maçların ve Şampiyonlar liginden elenen takımların orada bulunmadığı liste , yani bir nevi temsili liste.
Evet Liverpool seri başlarınında seri başı...:)

Ahmet ÇOLAK
eğer maximin dediği gibi gruplar ayarlanmışsa tam istediğim gibi liverpoola aynı torbadayız inş. onlarla eşleşiriz..

maxim
Yalnız gelebilecek en güçlü takımın olduğu gruba düşmek de talihsizlik olmuş :(

Murat Hızal
06.08.2010, 10:03
Düştüğümüz gruba bak,''Ölüm grubu'':)

İşimiz zor hem de çok zor. Liverpool ve Borussia Dortmund karşısında tutunamayız.

Diğer üç takım için şanslar eşit.

Keramettin
06.08.2010, 10:03
Liverpool'u Avni Aker'de ağırlamak süper olur :D

Samet Berber
06.08.2010, 10:04
Düştüğümüz gruba bak,''Ölüm grubu'':)

İşimiz zor hem de çok zor. Liverpool ve Borussia Dortmund karşısında tutunamayız.

Diğer üç takım için şanslar eşit.
Evet ben de katılıyorum ..

Umarım Liverpool gelmez .. Bu sene kesin birşeyler yapmalıyız Avrupa'da ..

Hadi Bükreşş :) ..

Keramettin
06.08.2010, 10:05
Hangi kanal göstercek ?

Cemalettin Taşkın
06.08.2010, 10:06
bu gruptan eleyebileceğimiz bir takım göremiyorum.

Samet KILIÇ
06.08.2010, 10:07
Neyse artık zor bir torbaya düştük ama adam gibi onar isek bu 5 takımdan 3 ünü eleyebiliriz...Bana göre torbada bizi en çok zorlayacak takım Bükreş olacaktır..Aralarından Celtic ise tam bize uyan rakip olacağını düşünüyorum denklik açısından..

Ömer Faruk61
06.08.2010, 10:08
Celtic neye göre bizim ayarımızda anlamadım.Adamların Arsenalle oynadığı maçı izleyen var mı?

Ali Özcan
06.08.2010, 10:10
ilk maç deplasmanda olsun...

rakip farketmez...

sessizkral_1
Celtic şampiyonlar ligi elemelerinde Bragaya elendi.Liverpool dışındaki takımları eleyebiliriz.Bükreş e hayır demem.

Bazı arkadaşlar bazı şeyleri abartıyor.Kendi takımınızı bukadar küçük görmeyin.Bu takım istediğinde barcelonayı bile yenmiştir.!

Bükreş ve Levski'den daha iyi bir takımız.

adem73
grubu kasti yapmislar trabzon elensin diye.cok dengesiz.uefa istifa

Kaan
Ayrıca;

Galatasaray'ın muhtemel rakipleri,

Aris Thessaloniki FC (GRE)
KRC Genk (BEL)
FC Karpaty Lviv (UKR)
Debreceni VSC (HUN)
NK Maribor (SVN)

Beşiktaş'ın muhtemel rakipleri,

SK Rapid Wien (AUT)
FC Sibir Novosibirsk (RUS)
CS Marítimo (POR)
ŠK Slovan Bratislava (SVK)
HJK Helsinki (FIN)
The New Saints FC (WAL)

Fenerbahçe'nin muhtemel rakipleri,

FC Timişoara (ROU)
PAOK FC (GRE)
Motherwell FC (SCO)
FC Lausanne-Sport (SUI)
FC Dnepr Mogilev (BLR)
Győri ETO FC (HUN)

En kolay ĞS'nin yani. :o

Bakanay61
06.08.2010, 10:11
Çek bi Levski

Samet KILIÇ
06.08.2010, 10:11
Celtic neye göre bizim ayarımızda anlamadım.Adamların Arsenalle oynadığı maçı izleyen var mı?

Bir maçı mı ölçü alıyorsun renkdaşım..Ben geçen sene ne zaman Celticin maçlarını seyrettiysen çok durağan bir takım gördüm tempo yakalayamayan bir takım havasındaydılar..

Hamdi Karamahmutoğlu
06.08.2010, 10:13
Arkadaşlar herkes iyi oynayan, rakipleri dize getiren bir ekibimiz olduğunu düşünüyor ama değiliz.
Düştüğümüz grupta en zorlusu ayrıca.
Bizim çekeceğimiz kura ya Liverpool olmalı ya da Levski.
Liverpool olmalı çünkü elensekte kimse gık diyemez.
Levski olmalı çünkü eleyebileceğimiz tek takım o.
Diğer rakiplerde bizden futbol olarak bir hayli ilerideler.

Liverpool FC (ENG)
Celtic FC (SCO)
PFC Levski Sofia (BUL)
Borussia Dortmund (GER)

reis49
06.08.2010, 10:14
Çek bi Levski

aynen......

deneme61
06.08.2010, 10:14
PFC Levski Sofia (BUL) rakıbımız olacak.rahmetlı sabah demıstı dersınız

BayzanTs61
06.08.2010, 10:15
celtic yada levski gelsin...yoksa isimiz bence cok zor icimden bir ses liverpoolun gelecegini soyluyor.

bahadır2561
06.08.2010, 10:16
Sanki Celtic gelecek gibi..

Hakkımızda hayırlısı

sessizkral_1
Arkadaşlar herkes iyi oynayan, rakipleri dize getiren bir ekibimiz olduğunu düşünüyor ama değiliz.
Düştüğümüz grupta en zorlusu ayrıca.
Bizim çekeceğimiz kura ya Liverpool olmalı ya da Levski.
Liverpool olmalı çünkü elensekte kimse gık diyemez.
Levski olmalı çünkü eleyebileceğimiz tek takım o.
Diğer rakiplerde bizden futbol olarak bir hayli ilerideler.

Liverpool FC (ENG)
Celtic FC (SCO)
PFC Levski Sofia (BUL)
Borussia Dortmund (GER)

Lütfen bükreş ve celtic'in bizden "baya ilerde" nasıl olduklarını açıklarmısın.Çünkü ben her hafta bu liglerin maçlarını izliyorum.Bu büyük farkı göremedimde lütfen argümanlarıyla açıklarmısın.

Kaan
Levski Sofya

Geçen sezon Bulgaristan Ligi'nde 16 takımlı ligde 3. olmuş. Oynadığı 30 maçta 17 galibiyet, 6 beraberlik, 7 mağlubiyet alarak 57 puan toplamış.

Attıkları toplam gol sayısı 57 yedikleri ise 26.

maxim
06.08.2010, 10:17
Açık olan bişey var şanslı kura çekersek Levski gelir.

Dortmund eski gücünde değil onlar gelirse eleyebilirsek güzel olur isim açısından. Yani Borussia Dortmund'u eledik demesi hoş olur :)

Liverpool gelirse onlarla iki maç oynamak zevkli olacaktır :D

Celtic ve Bükreş karşısında da %20-30 şansımız olur ancak.

Diye düşünüyorum...

reis49
liverpool eski leverpool degil
yani demek istedigim bu takımlar için kolay lokma degiliz.
onlarda bizim gruba bakıp bizi bir kenara koyup diger 4 takımdan birisinin gelmesini istiyorlardır

mustafaction
palermo ile eşleşeceğiz içime doğdu birden

toksoy61
benim anlamadığım en yüksek puanlı liverpool ile niye aynı gruptayız? hani en iyi puanlı 5 takım ile en kötü puanlı 5 takım eşleşecekti?

Samet Berber
Kesin Liverpool gelecek :) .. Çok şanssız olduğumuzu düşünüyorum bu kura işlerinde :) ..

Bü yüzden artık Avrupa'da birşeyler yapıp ileriki yıllarda seribaşı olmalıyız ..

emre1inci
06.08.2010, 10:18
ben m.city bekliyorum.
ozaman da oturmuş kadromuzu izlemek daha iyi olacak...

TSelif
06.08.2010, 10:19
Vay be gruba bak :)
Evet sevgili yönetim bunları düşünebilseydiniz keşke de bişiler yapabilseydiniz , koca transfer dönemini 2 inek 3 tavukla geçirdiniz ..

Şans bizimle olsun :)

Samet Berber
06.08.2010, 10:19
Boşuna ümitlenmeyin bizde bu şans olduktan sonra Levski'yi çekemeyiz o gruptan :) ..

Gülyalı
06.08.2010, 10:20
ben m.city bekliyorum.
Şapa oturmuş kadro diyorsun:)

Cengiz
5 li grubumuz belli arkadaşlar ne Palermo'su ne City'si allah aşkına :)

Hqmi
Benim anlamadığım herkes burada yok Liverpool gelsin yok Manchester City gelsin diyor. Bende gelebilecek en kolay takım gelsinde gruplara kalalım diyorum. Liverpool gelse fark yeriz. Düşünsenize gitcez deplasmanda 5-6 tane de bize atacaklar sonra onun dalgası bitmez.

bahadır2561
http://en.uefa.com/uefaeuropaleague/news/newsid=1510070.html

Keşke 3. ya da 5. gruba düşseydik :(

Liverpool hariç diğerleriyle kafa kafaya oynarız şanslar eşit..

Hamdi Karamahmutoğlu
06.08.2010, 10:21
Lütfen bükreş ve celtic'in bizden "baya ilerde" nasıl olduklarını açıklarmısın.Çünkü ben her hafta bu liglerin maçlarını izliyorum.Bu büyük farkı göremedimde lütfen argümanlarıyla açıklarmısın.

Bak renkdaş, puanlar bazen yetiyor açıklamaya.

Steaua Bucuresti - Rom 47.898
Celtic - Sco 38.158
Trabzonspor - Tur 10.390

Biz son 10 yılda en iyi olduğumuz dönem olan Tekke, Szymek, Yattara ve Gökdeniz'li zamanda bile avrupada hiçbir şey yapamadık.
Gerçekçi olalım, bu iki takımda yıllardır Avrupa arenasında isminden söz ettiriyorlar, bir Avrupa Kupası kültürleri var.
Gayette etkili top oynuyorlar.
Bizim gibi fason romen takımına, kıbrıs takımına elenip gitmiyorlar.
Ben de istiyorum Avrupa Ligine kalmayı ama göz var nizam var be renkdaş.
Neye güveniyoruz?
Hangi futbola?

Kaan
06.08.2010, 10:21
palermo ile eşleşeceğiz içime doğdu birden

ben m.city bekliyorum.

Benim anlamadığım herkes burada yok Liverpool gelsin yok Manchester City gelsin diyor. Bende gelebilecek en kolay takım gelsinde gruplara kalalım diyorum. Liverpool gelse fark yeriz. Düşünsenize gitcez deplasmanda 5-6 tane de bize atacaklar sonra onun dalgası bitmez.

Muhtemel rakiplerimiz bunlar,

Liverpool FC (ENG)
Celtic FC (SCO)
PFC Levski Sofia (BUL)
Borussia Dortmund (GER)

Bu takımlardan başkası gelmeyecek yani.

Kaan
06.08.2010, 10:22
O değil ciddi ciddi en zor gruba düştük şöyle bir bakıldığında. :D

Allah yardımcımız olsun. :)

Bu arada diyelim ki bu turu geçtik, hangi maçın galibiyle eşleşeceğiz ? Ya da gruplara mı kalıyoruz direk ?

Gruplara kalıyorsak grubumuzda hangi takımlar olacak ? :D

reis49
06.08.2010, 10:22
yine tekrarlıyorum
liverpool eski leverpool degil
yani demek istedigim bu takımlar için kolay lokma degiliz.
onlarda bizim gruba bakıp bizi bir kenara koyup diger 4 takımdan birisinin gelmesini istiyorlardır

bahadır2561
06.08.2010, 10:23
Klasik gazete başlıklarından birisini yazayım

Çek bi Levski :D

cihatöztürk
en kolayı levski sofıa gibi duruyor

bizde bu şans varken kesin liverpool gelir :)

Cengiz

Celtic adını şu an doğru yazamayacağım bi takımdan 5 yiyipte elenmemişmiydi 2-3 sene? :)

trbznspr.61
Bu muhtemel takımlardan biriyle playoff oynayacağız değil mi, gruplara kalırsak bu takımlar olmayacak grubumuzda ?

Hqmi

Bu arada diyelim ki bu turu geçtik, hangi maçın galibiyle eşleşeceğiz ?
Yeni gördüm. Bundan sonra gruplar var.

Hamdi Karamahmutoğlu

Eşleşme yok.
Takımlarının puanlarına göre torbalar oluşturulup, grup aşamasına geçilecek.

reis49
06.08.2010, 10:24

bu turu geçersek gruplara kalacagız...

Cengiz
06.08.2010, 10:24

bende bunu yazacaktım şimdi, kim çıkarsa çıksın rakip için zor olacak

Samet Berber
06.08.2010, 10:25

Turu geçersek gruplara kalıyoruz .. Ve orda toplanan takımlar 4 torbaya ayrılıyor ki biz yine 4. torbadan gireriz(yani en güçsüzlerin olduğu torba) ..

Bu takımlar 4 lü 8 grup oluşturuyor sonra ..

Hqmi
06.08.2010, 10:25
Liverpool gelmesinde diğer takımları elememiz için şansımız var. Hadi bakalım Levski. :D

cihatöztürk
06.08.2010, 10:26
beyler biz kolay lokma deyiliz kim çıkarsa çıksın

takımıma şenol hocaya güveniyorum

livepoll gelsin diyorum ulan :)

Yasin T.
06.08.2010, 10:27
bizde eşşek şansı varken gelir liverpool'u çekeriz

Samet Berber
06.08.2010, 10:28
bizde eşşek şansı varken gelir liverpool'u çekeriz
Kesinlikle katılıyorum ..

Liverpool ya da Dortmund gelir .. Şans sıfır bizde :) .. Şu gruba bak yahu :) ..

Hamdi Karamahmutoğlu
Arkadaşlar, son yıllara özellikle bakmanızı rica edeceğim:

http://i36.tinypic.com/153lnoz.jpg

Cengiz
ya Liverpool düşsün yada Levski, Ya Herro ya merro :)

Hüdai Pervaneli

Bu arada diyelim ki bu turu geçtik, hangi maçın galibiyle eşleşeceğiz ? Ya da gruplara mı kalıyoruz direk ?

Gruplara kalıyorsak grubumuzda hangi takımlar olacak ? :D
Direk gruplara Muhtemelen son torbadan katilcaz

Oktay AKKUŞ
06.08.2010, 10:29
Levski , Bukreşle başa başa mücadele ederiz.
Liverpool'un rakibi olamayız.
Celtic ve Dortmund'u süpriz şekilde eleyebiliriz.!

reis49
06.08.2010, 10:29
beyler biz kolay lokma deyiliz kim çıkarsa çıksın

takımıma şenol hocaya güveniyorum

livepoll gelsin diyorum ulan :)

aynen usta
bu takıma güveniyorum
çek ulan bir liverpool

datoluyuz
06.08.2010, 10:30
Borussia Dortmund gelecek bence

Oktay AKKUŞ
Direk gruplara kalacağız daha ne elemesi:D

Kaan
Eşleşme yok.
Takımlarının puanlarına göre torbalar oluşturulup, grup aşamasına geçilecek.

bu turu geçersek gruplara kalacagız...

Turu geçersek gruplara kalıyoruz .. Ve orda toplanan takımlar 4 torbaya ayrılıyor ki biz yine 4. torbadan gireriz(yani en güçsüzlerin olduğu torba) ..

Bu takımlar 4 lü 8 grup oluşturuyor sonra ..

Teşekkürler. Mesajı düzenlemiştim sonradan gerçi. :D

Kaan
06.08.2010, 10:32
Geçen senede 4. gruptaymışız yahu. :D İşe bak. :)

emre1inci
06.08.2010, 10:33
ya m.city ya napoli bence:)

vatandas61
06.08.2010, 10:33
levski sofia ve s. bukares bize göre rakip, digerlerini eleyebilecegimizi sanmiyorum malesef.

Hele liverpool gelirse hezimet olur. Dortmund gelirse maca gidecegim insallah.

Hamdi Karamahmutoğlu
06.08.2010, 10:34
Geçen senede 4. gruptaymışız yahu. :D İşe bak. :)

Geçen yılki grupta, yanlış hatırlamıyorsam:

Partizan
PSV
Toulouse
Lazio

ve bir takım daha vardı.

vatandas61
ya m.city ya gent bence:)

imkani yok cünkü gruplar belli oldu:

liverpool
s. bükres
celtic
levski sofia
dortmund

Ufuk Bayraktar61
liverpool gelsin...

Yasin T.
06.08.2010, 10:35
liverpool çıkarsa baştan kaybettik.bükreş ve sofya'yı eleyebilirz.geçmişte avrupa tecrubemizin olmayışı sebebiyle dortmund ve celtic'e de eleniriz diye düşünüyorum.inşllah levski ya da bükreş çıkar

Aytaç Çakıroğlu
06.08.2010, 10:35
renkdaşlar kim gelirse gelsin gruplara kalacaksan kardeşim eleyeceksin ne liverpool be celtic ne dortmund fark etmemeli. inşallah bu sene gruplara kalıp adımızdan söz ettirmeliyiz.

neden söz ettirme işine Liverpool dan başlamayılım değil mi ama :)

cihatöztürk
06.08.2010, 10:36
gel liverpollum gel :D

emre1inci
ooo ne güzel ne güzel...
celtic gelir arkadaşlar ozaman....

Oktay AKKUŞ
Keşke Juve olsaydı da Juventus gelsin diyebilseydik. Liverpool yerine Juve'yi isterdim:)

çeko
06.08.2010, 10:37
Livırpulu elemenin tadıda bi başka olur...:)

Cengiz
neden söz ettirme işine Liverpool dan başlamayılım değil mi ama :)

beşiktaş gibi söz ettirmesek bari ççç

toksoy61
Şu soruma cevap bulamadım hala:D
En yüksek puanlı Liverpool ile biz niye aynı gruptayız? Hani en yüksek puanlı 5 takım ile en düşük puanlı 5 takım karşılacaktı?
Böyle bir şey yok mu acaba? yada biz en düşük puanlılar arasındamıyız?:rolleyes:

buroli
06.08.2010, 10:38
Korkuyorum ama Liverpool gelsin istiyorum,düşünsenize elediğimizi,o gazla şampiyon oluruz:)

reis49
liverpool çıkar ve elersek büyük bir sükse yaparız hem avrupada hemde türkiyede

Kaan
Geçen yılki grupta, yanlış hatırlamıyorsam:

Partizan
PSV
Toulouse
Lazio

ve bir takım daha vardı.

Geçen sene daha şanslıymışız. Ayrıca Toulouse'u eleseydik de zor bir gruba düşmeyecekmişiz. :D

Shakhtar Donetsk
Club Brugge
Partizan

Ondan sonra gruptan 1. olarak çıksaydık Fulham'la, 2. olarak çıksaydı Villareal'le eşleşecekmişiz. :D

maxim
06.08.2010, 10:39
En yüksek puanlı Liverpool ile biz niye aynı gruptayız? Hani en yüksek puanlı 5 takım ile en düşük puanlı 5 takım karşılacaktı?
Böyle bir şey yok mu acaba? yada biz en düşük puanlılar arasındamıyız?:rolleyes:

Öyle bir şey yok...

cihatöztürk
06.08.2010, 10:39
beşiktaş gibi sükse yapmayız umarım :)

Bakanay61
06.08.2010, 10:40
Hangi kanal yayınlayacak acep??

Samet Berber
06.08.2010, 10:41
Kesinlikle kalmalıyız gruplara .. Ve önümüzdeki seneler için seribaşı olmalıyız .. Bu ne yahu , gruba bak ! :)

Uğur Aydın
Tamam kabul ediyorum,zor hatta çok zor ama,şu gönlüm ilk önce Liverpool u o çıkmazsa Celtic i istiyor:) mantığımda Levski Sofya diyo,hayırlısı olsun

Rasim YILMAZ
O zaman ;

Gönül ister Bükreş veya Sofya gelsin ,
İçimdeki ses Celtic diyor ,
Delikanlılığa gerek yok , Liverpool uzak dursun bizden

Eren Karaahmetoğlu
Levski gelmezse ayvayı cidden yedik arkadaşlar.

Hqmi
Hangi kanal yayınlayacak acep??
14:30 Futbolsmart

Oktay AKKUŞ
06.08.2010, 10:43

En yüksek 5 puanlı takım ile en düşük takımlar eşleşmemesi için öyle bir grup oluşturulacaktı. Yani eşleşmeleri için değil.

ispela61
dortmund ve livır gelmesindee

Bera B.
Liverpool hariç zor değil.

Hamdi Karamahmutoğlu
06.08.2010, 10:44
Bu kura gruplarını bu şekilde oluşturan Uefa'nın bizzat kendisi.
Neye istinaden oluşturuluyor diye soracka olursanız, aynı ülkenin 2 takımı eşleşmeyecek şekilde oluşturuluyor.
Bugün Cuma renkdaşlar.
Dua edin, edelim.
Levski çıksın.
Cuma'dan sonra saat 14.30'da kura.
Mübarek gün, Allahım güldür yüzümüzü.

Kaan
06.08.2010, 10:45
Liverpool'un bu sezon oynadığı 5 maç;

HAZIRLIK MAÇLARI

Grasshoppers 0-0 Liverpool
Kaiserslautern 1-0 Liverpool
Mönchengladbach 1-0 Liverpool

UEFA AVRUPA LİGİ / 3. ELEME TURU

Rabotnicki 0-2 Liverpool (N'gog 2)
Liverpool 2-0 Rabotnicki (N'gog, Gerrad)

tunganyan
06.08.2010, 10:45
Arkadaşlar kimi Steauyu istior ama bence yanlış bir istek..Şimdi bir düşünün Liverpoola elenmek mi daha ağır olur Steauya mı..bence Liverpool gelsin ki hiç olmassa üzülmeyelim..Siz Forvetsiz olarak herhangi bir takımı eleyebileceğimize inanıyor musunuz?Sanmayrım..

sessizkral_1
06.08.2010, 10:46
Bak renkdaş, puanlar bazen yetiyor açıklamaya.

Steaua Bucuresti - Rom 47.898
Celtic - Sco 38.158
Trabzonspor - Tur 10.390

Biz son 10 yılda en iyi olduğumuz dönem olan Tekke, Szymek, Yattara ve Gökdeniz'li zamanda bile avrupada hiçbir şey yapamadık.
Gerçekçi olalım, bu iki takımda yıllardır Avrupa arenasında isminden söz ettiriyorlar, bir Avrupa Kupası kültürleri var.
Gayette etkili top oynuyorlar.
Neye güveniyoruz?
Hangi futbola?

Ya avrupa puanlarına bakarsak işimiz var :rolleyes:

Porto son 4 yılda avrupada hiçbir başarısı yok.Hazırlık maçında bizi zar zor yendiler.Ama avrupa ligi puan sıralamasında 4. cüler .Ozaman bu durumda Porto Liverpool ayarında bir takım olmalı şuan.(Ama değil en iyi 4 futbolcusunu sattı)

Geçmişte alınan başarılar bu puanları sağlıyor.Puanlara göre takımları yorumlamak inanılmaz büyük bir yanılgı.Gs seri başı neden ? yıllar önce aldığı uefa kupasını aldığı için.vs...vs..

Bikez siz "Hangi Futbolla" diyerek kafadan bir önyargı içerisine girmişsiniz.

Ben bizim takımımızın futbolunu gayette beğeniyorum.Fener ve bjk nin şuanki halinden 10 kat daha iyiyiz.

Türkiyenin en dinamik ortasahasına sahibiz.Forvet sorunumuzu aşacağımızı farzedersek tek eksik yanımız sağ sol bek olur.Siz beğenmiyorsanız eyvallah.Devam edin kendi takımınızı bukadar küçük görmeye.

Gözünüzde büyüttüğünüz Celtic liginde vasat oynayan bir takım.2 gün önce Braga'ya elendiler maçları izledim o büyük farkı yine göremedim.

Bükreş Bulgaristan gibi fazlasıyla vasat bir ligde geçen yıl 3. olmuş Sistem takımı ama teknik bakımından bizimle yerişemez.Örneğin youngs bouys gibi sistemli oynuyorlar.Levski yi konuşmuyorum bile.

Bu grupta Liverpool ve dortmund dışındaki tüm takımları eleriz.

Samet Berber
Levski ve Bükreş gelmez boşuna ümitlenmeyin :) ..

Diğer 3'lüden biri gelecek kesin .. Bunları nasıl eleyebiliriz onu düşünelim :) ..

Ömer Faruk61
Torres ve Gerrard Dünya Kupasındaki gibi sönükse Başka kim varkı Liverpoolda.Bence Abartmayım Çok Zor olabilir Ama İmkansız değil.

emre1inci
06.08.2010, 10:47
celtic gelsin celtic.ben onu bekliyorum

bahadır2561
celtic gelsin celtic.ben onu bekliyorum

Al benden de o kadar. .

Eren Karaahmetoğlu
Bu arada bize Bükreş gelecek. Yazın bir kenara.

:D

tunganyan
06.08.2010, 10:48
liverpool çıkar ve elersek büyük bir sükse yaparız hem avrupada hemde türkiyede

:D Thomas Moore'nin Ütopya adlı eserinde böyle bir hikaye vardı... :)

olcay_61
hayırlı olsun, en iyi ihtimal levskinin gelmesidir. celtic de eskisi gibi değil gelirse kötü olmaz.
eğer liverpol gelirse zevk almaya bakarız :D

Ilelioglu
Liverpool'un bu sezon oynadığı 5 maç;

HAZIRLIK MAÇLARI

Grasshoppers 0-0 Liverpool
Kaiserslautern 1-0 Liverpool
Mönchengladbach 1-0 Liverpool

UEFA AVRUPA LİGİ / 3. ELEME TURU

Rabotnicki 0-2 Liverpool (N'gog 2)
Liverpool 2-0 Rabotnicki (N'gog, Gerrad)

mönchengladbach a 3-1 kaybetti.....:)

Kaan
06.08.2010, 10:49
Bana nedense Celtic rakibimiz olacakmış gibi geliyor. :rolleyes:

Samet KILIÇ
06.08.2010, 10:49
Kendim kura yaptım 4 kişiye çektirdim...3 ünden Dortmund çıktı birinden Bükreş çıktı :)

reis49
06.08.2010, 10:50
ya liverpoolu bu kadar büyütmeyin gözünüzde eski liverpook yok karşımızda büyük bir hızla düşüşteler

Kaan
06.08.2010, 10:50
mönchengladbach a 3-1 kaybetti.....:)

Ne bileyim öyle yazmışlar ya. :D Türk sitelerine güvenmemek lazım. :D

Özür dilerim. :o

Uğur KÜÇÜK
06.08.2010, 10:51
b.dortmunt gelecek bıze
dun gece ruyamda gordum
bugun bır baktım lıstede var
cok şaşırdım
%100 dortmunt dıyorum ben

Eren Karaahmetoğlu
Bükreş çıkacak. Şimdiden söylüyorum. :)

sessizkral_1
Bjk gibi liverpool dan fark yemeyiz.Ama turu geçmemizde imkansız Liverpool gelirse.Eski görüntüsünde değil ama yine taş gibi takım :)

Can
Bu arada bize Bükreş gelecek. Yazın bir kenara.

:D
Bencede Öyle olacak :D

jeff_murdoch
Levski den başkası yalan. Diğerleri gelecekse gruplarda gelsin.

Samet Berber
06.08.2010, 10:52
Celtic , Dortmund , Liver'dan birisi gelecek :) ..

cihatöztürk
liverpoll hariç kim gelirse şansımız var

liverpoll gelirse başlığı kapatalım avrupa serüveni başlamadan biter :)

Okan Çıtlak
grubu kasti yapmislar trabzon elensin diye.cok dengesiz.uefa istifa

alemsinççç

Kaan
06.08.2010, 10:53
Herkes başka bir şey diyor. :D

Celtic gelecek bence. :D

melancoly
06.08.2010, 10:54
anlamıyorum sizi arkadaşlar hale dağa liverpool diyorsunuz hangi forvetle eliyceksin sen liverpoolu bence biran önce yönetime baskı yapılmalı sağlam bir forvet alınsa gruplara kalırız.

Hamdi Karamahmutoğlu
Ya avrupa puanlarına bakarsak işimiz var :rolleyes:

Porto son 4 yılda avrupada hiçbir başarısı yok.Hazırlık maçında bizi zar zor yendiler.Ama avrupa ligi puan sıralamasında 4. cüler .Ozaman bu durumda Porto Liverpool ayarında bir takım olmalı şuan.(Ama değil en iyi 4 futbolcusunu sattı)

Geçmişte alınan başarılar bu puanları sağlıyor.Puanlara göre takımları yorumlamak inanılmaz büyük bir yanılgı.Gs seri başı neden ? yıllar önce aldığı uefa kupasını aldığı için.vs...vs..

Bikez siz "Hangi Futbolla" diyerek kafadan bir önyargı içerisine girmişsiniz.

Ben bizim takımımızın futbolunu gayette beğeniyorum.Fener ve bjk nin şuanki halinden 10 kat daha iyiyiz.

Türkiyenin en dinamik ortasahasına sahibiz.Forvet sorunumuzu aşacağımızı farzedersek tek eksik yanımız sağ sol bek olur.Siz beğenmiyorsanız eyvallah.Devam edin kendi takımınızı bukadar küçük görmeye.

Gözünüzde büyüttüğünüz Celtic liginde vasat oynayan bir takım.2 gün önce Braga'ya elendiler maçları izledim o büyük farkı yine göremedim.

Bükreş Bulgaristan gibi fazlasıyla vasat bir ligde geçen yıl 3. olmuş Sistem takımı ama teknik bakımından bizimle yerişemez.Örneğin youngs bouys gibi sistemli oynuyorlar.Levski yi konuşmuyorum bile.

Bu grupta Liverpool ve dortmund dışındaki tüm takımları eleriz.

Bilmiyorsan yorum yapma be renkdaş.
GS seribaşı?
Evet ama Aldığı Uefa kupasıyla alakası yok.
Bu puanlar, takımların son 5 yılda topladığı puanların toplamıyla oluşturur.
Yani Gs'nin puanında Uefa Kupasından eser yok.
Bak bu bizim takımın son 5 yılın puanları:

-----------------------06/07--07/08--08/09-09/10--10/11-ranking
123-Trabzonspor Tur 3.2200 1.9500 1.4000 3.0200 1.8800 11.470

Fb ve Bjk'den 10 kat iyiymişiz.
Doğru ya, gördük hazırlık maçlarında.
Bu defansla bizi darmaduman ederler.
Gerçekçi olalım.
Steau o müthiş seyircisiyle içeride bizi yener.
Dortmund'un seyirci desteğinden, geçen yılki sağlam futbolundan bahsetmeye gerek yok.
Celtic'de zira öyle, içeride gayet etkili.
Liverpool'u eleriz diyenlere ne diyeyim?
Bizim hiç şansımız yok onlara karşı.
Tek şans Levski.
Tek çıkar yol Levski.

vatandas61
maca gidebilmem icin dortmund diyorum, ama bize göre en iyi rakip sofia veya bükres olur.
Liverpool gruplarda gelsin ona itirazim yok, ama bu macta olmaz. Biz ne rakiplere elendik siz liverpool hayali kuruyorsunuz. Bazi arkadaslar cok fazla iddiali galiba.

Uğur Aydın
06.08.2010, 10:55
Düşündümde hem adı var,hemde çok güçlü değil,hakkımız Celtic:) ayrıca Bükreş gelmesin onların ne yapcağı hiç belli olmuyo:)

reis49
06.08.2010, 10:55
Kendim kura yaptım 4 kişiye çektirdim...3 ünden Dortmund çıktı birinden Bükreş çıktı :)

bende kendi çapımda kura yaptım.5 kişiye çektirdim senin gibi 3 ü sofyayı 2 si bükreşi çekti.liverpoolun esamesi okunmadı

melancoly
06.08.2010, 10:56
fakirin ekmeği umut işimiz yine umuda kaldı umutla liverpolu eliycez haha haha haha güldürmeyin adamı

maxim
06.08.2010, 10:56
Arkadaşlar baba takım isteklerinizi gruplar için yapın mümkünse...

Orda da destan yazmaya adımızdan sözettirmeye hevesleniriz, olursa olur olmazsa sorun değil grupta diğer maçlar var telafi imkanı var.

Ama elemede yapamazsak defter kapanıyor.

Yok hayır eleriz ne olacak da riske girmeye gerek yok :D

Emre B.
06.08.2010, 10:57
Hadi be Levski Sofia. Tek umudum sensin.

Jester
06.08.2010, 10:58
Yönetim Liverpool çıksın diye dua ediyordur şimdi.

melancoly
bence Dortmund gelir

U.Sadıkoğlu
liverpool gelcek 2 gündür ingiliz takımı diyorum burda :D

Oktay AKKUŞ
Celtic içimden geçen , mantık Levski ve Bükreş.

Beyler Bükreş'i bu kadar büyütürken , kendimizi ufaltıyoruz. Biraz daha dikkatli lütfen. Takım Sivasspor değil.

Zeki Akyol
06.08.2010, 10:59
Hadi kim gelecekse gelsinde öğrenelim artık :( 14.30 değilde 11.00 da çekilseymiş keşke kuralar bekleyemiyorum lanet olsun :(

melancoly
yönetim levski gelsin de forvet almayalım diye dua ediyor bence :)

tigin
Anlaşılan bu senede Türkiye kupasını hedef olarak seçmemiz kaçınılmaz.

bahadır2561
06.08.2010, 11:00
Celtic gelsin Samaras'ı pişman edelim bizim gibi bi takıma gelmediği için :D :D

Cidden delikanlılığa gerek yok Liverpool filan uzak dursun. .

Dortmund gelirse Almanya'da ki taraftarlarımız için iyi olur ve başa baş bir mücadele geçer,çok zevkli bol gollü karşılaşmalar izleriz.

S.Bükreş Romanya'nın lokomotiflerinden.ne yapacagı belli olmaz.en son gese maçında izlemiştik.şanslar %50 50

Celtic İskoçya'nın yeşil zebraları :) Evlerinde iyi sonuclar alıyorlar,fakat deplasmanda yokları oynuyorlar.Celtic Park'tan beraberlik ya da 1 farkla yenilgiyle dönersek turu gecme ihtimalimiz %51 :)

Levski ise listenin en güçsüz takımı, aynı zamanda kapalı kutu.Rahat eleyebileceğimizi düşünüyorum.Zaten eleyemiyorsak oturalım evimizde. .

Oktay AKKUŞ
liverpool gelcek 2 gündür ingiliz takımı diyorum burda :D

Liverpool gelirse ve kazaran burda 1-0 yeneriz falan amanın düşünemiyorum.

Manchester'ın Romaya yaptığı şeyi düşün:) 7-1:D
Liverpool Beşiktaş'a 8-0

İlk maçlar deplasmandaydı ve ya beraberlik ya da tek farklı kaybettiler ve sonrası:)

O yüzden İngilizlere uyuz olurum. İlk maçı orda oynayıp 1-0 kaybet:D Deplasmana o kadar atarak gelemiyorlar.

melancoly
bordomavi.net objektif bakalım bu satraforlamı eliycez liverpoolu :D

A.Gökhan AKIN
Bana göre Levski haricindeki hiç bir takımı eleyecek kapasiteye sahip değiliz. Eleyebileceğimizi söyleyen arkadaşlara sorum olacak kimle Umut Bulut gibi sor vuruş fakiri bir forvetle mi? evet olabilir ama çooookk dua etmemiz lazım çok..

Emre B.
Celtic içimden geçen , mantık Levski ve Bükreş.

Beyler Bükreş'i bu kadar büyütürken , kendimizi ufaltıyoruz. Biraz daha dikkatli lütfen. Takım Sivasspor değil.

Adamlar kaç senedir bütün Türk takımlarını yeniyo. Tek şansımız Levski Sofia.

albatros
06.08.2010, 11:01
arkadaşlar kuralar mı çekiliyor?çekiliyorsa canlı yayınlayan kanal var mı :)

Zafer Fidan
06.08.2010, 11:01
Stuttgart güzel olur :)

Oktay AKKUŞ
06.08.2010, 11:02
Adamlar kaç senedir bütün Türk takımlarını yeniyo. Tek şansımız Levski Sofia.

O bütün Türk takımlarına geçen sene kök söktüren bir takım vardı. Şampiyona yenilmeyen tek takım. Türkiye kupasını alan takım var bir tane.

Çok küçümsüyoruz kendimizi elenmeyi de hakediyoruz bu taraftar profiliyle.

melancoly
06.08.2010, 11:02
Liverpool gelirse ve kazaran burda 1-0 yeneriz falan amanın düşünemiyorum.

Manchester'ın Romaya yaptığı şeyi düşün:) 7-1:D
Liverpool Beşiktaş'a 8-0

İlk maçlar deplasmandaydı ve ya beraberlik ya da tek farklı kaybettiler ve sonrası:)

O yüzden İngilizlere uyuz olurum. İlk maçı orda oynayıp 1-0 kaybet:D Deplasmana o kadar atarak gelemiyorlar.

aynen katılıyorum

Oktay AKKUŞ
06.08.2010, 11:03
Kuralar 14:30'da.

Muhtemel Rakiplerimiz belli oldu.

Liverpool
Celtic
Steau Bükreş
Dortmund
Levski Sofya.

vatandas61
arkadaşlar kuralar mı çekiliyor?çekiliyorsa canlı yayınlayan kanal var mı :)

uefa.com da canli yayinlar internetten.

Hamdi Karamahmutoğlu
Hala Liverpool gelsin diyorsunuz renkdaşlar, pes doğrusu.
Yahu kim gol atacak Liverpool'a.
Bu defansla mı çıkacağız karşılarına.
Sizce, Avrupa Liginin açık ara en büyük şampiyonluk favorisi gruplar öncesinde işini şansa bırakır mı?
Yoksa sizde Rooney & Umut kıyaslamasında Umut'tan yana mı taraf alıyorsunuz?

albatros
teşekkürler arkadaşlar.

Bakanay61
06.08.2010, 11:04
14:30 Futbolsmart
saol kardeşim

reis49
kim çıkarsa çıksın gruplara kalacagımız ben inanıyorum.
böyle umutsuz olmayın arkadaşlar

exelans_25
levski ve steua yı eleriz diye düşünüyorum celtic ve dortmund orta karar liverpool gelirse sonuç belli.

Terzioğlu
06.08.2010, 11:05
1. Levski
2. S.Bükres
3. Celtic
4. Dortmund
5. Liverpool

Baya zor bir torbaya düsmüsüz. Ama Levski gelirse cok iyi olur.

cihatöztürk
liverpoll gelsin avni akerde 61. dk görün siz :)

#10 Fietra
Liverpool şehrinde bir korku hakim:)

Oktay AKKUŞ
06.08.2010, 11:06
İngiliz takımlarındaki mantelite farklıdır. Adamlar ülke dışında kendilerini pek göstermiyorlar. Gerek şampiyonlar ligi gruplarında gerekse turlarda gördüm ki İngilizler deplasmanda en azından beraberlik diyorlar. Galibiyet için bastırmıyorlar. Bastırdıkları takımlarda çapları belli olan takımlar. İşi uzatmıyorlar onlara karşı.

Ama bir Roma, bir Beşiktaş veya bir Fenerbahçe. İlk maçlarda hep beraberliğe oynar tipdelerdi.

Bunu da özellikle Manchester ve Liverpool yapıyor. Bu sene City de eklenebilir bu hezimete uğratanlara. O yüzden burda 1-0 yenip orda kapanırıza düşmeyin. Adamlar ... ... golü atıyorlar.

İlker Akçay
06.08.2010, 11:06
Arkadaş Sofia gelsin yok o gelmeyecekse Liverpool gelsin,İntikam alalım :cool:

61imhotep61
06.08.2010, 11:07
liverpool ve celtic hariç diğerleriyle yüzde 50 şansımız var...

Oktay AKKUŞ
06.08.2010, 11:07
Levski'yi eleriz. Bükreş gelirse orda berabere burda da berabere averaja bakar:D
Dortmund ve Celtic maçları ise Avni Aker'e bağlı.
Sanırım 2 takım da şu ana kadar İstanbul'a dahi gelmediler. ( 10 20 sene öncesini saymıyorum,futbolcular değişti malumunuz.) Son 5 yıl için. O yüzden atmosfer farklı olur.