PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TK Final Maçı 15:45 Lütfen Tepki Gösterelim

ekrembulut
30.04.2010, 19:34
Bugün maçın 15:45 te olduğunu öğrenir öğrenmez Türkiye Fener Federasyonuna hem mail hemde telefon ile tepkimi gösterdim. Bu da sinirimi dindirmedi birde bizim kulübe mail attım.

Böyle rezalet olmaz kardeşim. Urfa ya gidemeyen yüzbinlerce insan çalışma saatinde olduğu için televizyondanda maçı izleyemeyecek.bu nasıl bir planlamadır.Yani bu maçı sadece biz ve fenerliler beklemiyor.Bu finali tüm futbolseverler izlemek isteyecektir. Ama saolsun Fenerasyon yetkilileri üstün zekalarını buradada gösterdiler.

Lütfen tepkimizi gösterelim, mail atalım telefon açalım bişeyler yapalım. yeter ya....
TFF Mail Adresi : tff@tff.org.tr

İşte tff'ye attığım mail;
Tüm Türkiye'de insanlar bu maçı beklerken. TFF herzaman olduğu gibi saçma bir karara daha imza attı. Hafta içi olan bir maçı insanların çalışma saatleri gözönünde bulundurmadan 15:45 e alınması milyonlarca futbolseverin bu zevkten mahrum kalmasına neden olacaktır. Yani iştenmi kaçalım, yalan konuşup sahtekarlık yapıp izinmi isteyelim... Yok hayır biz şerefli Türk insanına bunlar yakışmaz. Size final maçında iyi eğlenceler. Bu güzel icraatlarınıza devam edin.... Ha unutmadan fanatik Trabzonsporluyum. Trabzonsporlular bu icraatınızdan dolayı final maçını değilde sizleri anacaktır.Ama iyi ama kötü !!!

Ufuk Bayraktar61
30.04.2010, 19:51
artık gülüyorum :)yanlış anlama sana karşı bir tavrım yok

Sevdamız_Bir
30.04.2010, 19:52
Burada en önemli görev yönetime düşüyor. Hadi maçın oynanacağı yere itiraz etmediler. Hiç olmazsa oynanacak olan saate itiraz etsinler. Sümsüklük yapmasınlar.

Taraftar için önemli bir fırsat Denizlispor ile Olimpiyat stadında oynayacağımız lig maçıdır. Tff, emrivaki kabul eden yöneticilerimiz ve futbolu siyasi emellerine alet eden politikacılar protesto edilmelidir. Şimdiden bir organizasyon düşünülebilir.

ekrembulut
30.04.2010, 19:53
artık gülüyorum :)yanlış anlama sana karşı bir tavrım yok

kardeşim bence gülme. tepki göster...

Yiğit SARI
30.04.2010, 19:53
Yönetim tepki göstersin . İşinde , okulunda olan taraftarını düşünsün !

ekrembulut
30.04.2010, 19:55
Arkadaşlar bu işide biz halledecez öyle görünüyor. Tıpkı TRT olayında olduğu gibi. yani bizim yönetime işi bırakırsak önümüzdeki seneye final maçına bilmem yetiştirebilirlermi ....

Trabzon-Spor-61
30.04.2010, 20:06
ben mail gönderdim, sizde gönderin !!!!

Ercan DEMİRCİ
30.04.2010, 20:07
Bu nedir ya!!! İyice suyunu çıkardılar bu işin ... Kupayı da febeye verecekler heralde öyle gözüküyor!

ts_tuncay_ts
30.04.2010, 20:13
İlk tepkimi yönetime 2.sini ise tff ye yolladım...

Hqmi
30.04.2010, 20:16
Böyle bir şey olamaz ya şaka yapıyor olmalılar heralde saat 3'e alarak. Ben böyle zihniyetin..

Ufuk Bayraktar61
30.04.2010, 20:16
kardeşim bence gülme. tepki göster...
ekrem sen daha yeniisn buralarda, ben buraya girdim gireli tepki halindeyiz..daha bişe olduğunu göremedim. bence sende gül. tepki göstermeyide bir sonra ki federasyon ve iktidar partisi gelene kadar durdurdum...

evrents
30.04.2010, 20:18
biz mail gönderiyoruz ama yönetimin de birşeyler yapması lazım.

ts_tuncay_ts
30.04.2010, 20:18
Yönetim yine tff ye hep destek tam destek derse...O adamda akıl yok derim...Yanımda olsa ağız burun dalardım....

Tolga Kurt
30.04.2010, 20:20
Herşeye tepki gösteriyoruz herzamanki gibi. Sanki biz 15te oynıcaz fb 20de

ts_tuncay_ts
30.04.2010, 20:23

Biliyomusun bu ülkede çalışan var okuyan var...Biraz düşün...Bu saatte çalışanlar okuyanlar nerde olur...TV başındamı yoksa okulunda işindemi...

ekrembulut
30.04.2010, 20:23
ekrem sen daha yeniisn buralarda, ben buraya girdim gireli tepki halindeyiz..daha bişe olduğunu göremedim. bence sende gül. tepki göstermeyide bir sonra ki federasyon ve iktidar partisi gelene kadar durdurdum...

dostum kayıt tarihim gözünden kaçtı sanırım:)
neyse bu sorun değil. tek sorun bu maçın bu saatte oynanması. Ayrıca Tolga Kurt arkadaşımız sanki biz 15 te fb 20 de oynayacak demiş.E arkadaşım onlarda tepki gösteriyordur.merak etme. hem kim bu maçı izlemek istemezki.

A.Ali Karanis
30.04.2010, 20:24
Arkadaşlar bu maçın oynanması için en mantıklı saat zaten 15,45.Işıklandırmanın yetersiz olduğunu biliyorduk,yetiştirilemeyeceğini de az çok tahmin ediyorduk.bu maç 18,00'de başlasa 2 saat maç,20.00 eder.maçın uzama ihtimali de var,hadi 1 saatte öyle,21.00 oldu.orada da eşitlik bozulmadı,en az yarım saatte öyle gider,etti mi 21.30? bence maçın yetersiz bir stadyumda oynanmasına en başta yeteri kadar tepki gösteremediğimiz için şimdi bu tür şeylere katlanmamız lazım.

Mehmet Ç.
30.04.2010, 20:30
Forum'da en mantikli zaman diyenleri siddete kiniyorum !

Ne demek en mantikli o bu su ?!?

Biz calisanlar, okuyanlar ne edecez ?!?

Bu senenin en önemli maci !

Taraftarlarin en duygul hirsli maci! Mac gitti geldi gibi tatli stresler yasiyacaksik .

Bu macda cogu taraftarda, misali ben . Bu maci bambaska izleyecek . Belki'de en mutlu günüm olacak .

mashal61
Yönetim neden tepki göstermiyor da biz gösteriyoruz?

Ufuk Bayraktar61
dostum kayıt tarihim gözünden kaçtı sanırım:)
neyse bu sorun değil. tek sorun bu maçın bu saatte oynanması. Ayrıca Tolga Kurt arkadaşımız sanki biz 15 te fb 20 de oynayacak demiş.E arkadaşım onlarda tepki gösteriyordur.merak etme. hem kim bu maçı izlemek istemezki.

önemli olan kayıt tarihi edğil, aktiflik :)..rahat 20 tane tepki gördü bu gözler 20 tane tepki mesajı yazdı bu eller..sonnuç 000000 :)

ts_tuncay_ts
30.04.2010, 20:34
Arkadaşlar bu maçın oynanması için en mantıklı saat zaten 15,45.Işıklandırmanın yetersiz olduğunu biliyorduk,yetiştirilemeyeceğini de az çok tahmin ediyorduk.bu maç 18,00'de başlasa 2 saat maç,20.00 eder.maçın uzama ihtimali de var,hadi 1 saatte öyle,21.00 oldu.orada da eşitlik bozulmadı,en az yarım saatte öyle gider,etti mi 21.30? bence maçın yetersiz bir stadyumda oynanmasına en başta yeteri kadar tepki gösteremediğimiz için şimdi bu tür şeylere katlanmamız lazım.

Işıklandırmamı yetersiz...Ya bıraksınlar bu işleri...Stad belli olduğundan bu yana bi ışığımı yapamadılar...Yalan dolan haberler bunlar...Eee ne oldu geçen baktığımda avrupa standartlarında ışıklandırma sistemi döşeniyor deniliyordu...Hepsi palavra...İşleri güçleri yalan dolan...

Kadir Aydın
30.04.2010, 20:35
İşin b.kunu çıkardılar. Şimdi işimizi gücümüzü bırakıp hafta ortası o saatte maç izleriz.

Ahmet Karadeniz
30.04.2010, 20:35
SAAT 15.45’DE URFA’NIN SICAĞINDA FUTBOLUN KEYFİ KAÇAR!..
Bilgisayarın başına Fenerbahçe- Eskişehir maç öncesini yazmak için oturdum. Ama Ziraat Türkiye Kupası Final maçının saati açıklanınca konuyu değiştirdim.

Ziraat Türkiye Kupası Finalinin Urfa’da oynanacak olmasına hiç kimse itiraz etmedi, aksine benim gibi herkes o bölgelere futbol taşındığı için sevindi.

Ama bu finalin oynanacağı saat açıklanınca şaşkınlık yarattı. Urfa gibi sıcak bir bölge de saat 15.45’de bu finali oynatırsanız, her şeyden önce “futbolun” keyfi kaçar. Çünkü öyle bir sıcak altında oynanan maçta futbolcular gerçek gücünü, verimini ve olması gereken mücadeleyi yeteri kadar ortaya koyamazlar.

Her ne kadar “ışıklandırmanın yetişmemesinden dolayı o saat oynatılıyor” denilse de, bu organizeyi yapanlar yani başta Futbol Federasyonu böyle bir aksiliğin oluşabileceğini neden daha önce düşünmedi, düşünemedi ve hazırlığına ona göre yapmadı?

Zira oynanacak olan bir final maçı, yani ikincisi yok. Bunun için her iki tarafta en iyi mücadeleyi sergilemek, en iyi futbolunu ortaya koymak zorunda. Ama aynen karda/ yağmurda olduğu gibi sıcakta futbolcu için önemlidir, hatta yağmurdan ve kardan daha fazla olumsuz etkisi olur.

Finalin oynanacağı gün o bölgede 25 dereceden aşağı sıcaklık olmaz. Belki de çok yukarıda da olabilir. Yazık değil mi böyle bir sıcaklık altında o futbolcuya ve taraftara.

Hem sonra öyle sıcak bir havada oynanan futbol nasıl ve ne kadar kaliteli olur ve taraftarları mutlu eder? Ayrıca birde iş günü olduğundan dolayı bu finali seyretme özlemi içinde olanların “izin” alma durumu var.

Ve madalyonun bir başka yönü daha… Hadi Trabzonspor’un ligde iddiası kalmadığı için bir sonraki hafta kimle ve nerede maçı olduğu önemli değil. Ama Fenerbahçe o sıcaklıktan Ankara deplasmanına geçecek ve Ankaragücü ile zorlu bir sınava çıkacak.

Eğer Ziraat Türkiye Kupası finali bir de 90 ve artılarında bitmez de, uzatmalara gidilirse vay o futbolcuların haline.

Evet, maalesef Futbol Federasyonu yine bir sınava “daha” başlamadan kırk not aldı. İnşallah sonu iyi olur. İnşallah final günü hava biraz serin olurda, sahada futbolcular, tribünlerde taraftarlar sıcaktan fazla etkilenmezler... Temennimiz iyi bir futbolla, finale yakışır bir görüntüyle kupa sahibini bulsun!

http://www.maraton.com.tr/yazar/muzafferkartal/7714/saat-1545%E2%80%99de-urfa%E2%80%99nin-sicaginda-futbolun-keyfi-kacar.htmll

Sefaenes
30.04.2010, 20:36
Dünya nin her yerinde kupa finallari seyircilerin seyredecegi saatlerde baslar ama tek türkiyede bu kafa yapisinda yok.

A.Ali Karanis
30.04.2010, 20:37
@Mehmet Said Çelik (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=24124) , ve ts_tuncay_ts altı çizili yeri okursanız oynanması için en mantıklı zaman dedim.yoksa taraftarlarımızın bu maçı saati nedeniyle izlemeyeceğini biliyorum.Bende öğrenciyim ve sırf bu maçı izlemek için 1 günde toplam 1200 km yol yapıp 2 gün okula gitmeyeceğim.kimse bana ben öğrenciyim,işim var vs. demesin,bu zorluğun nasıl birşey olduğunu bende biliyorum pektabiiki.

ts_tuncay_ts
30.04.2010, 20:41
@Mehmet Said Çelik (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=24124) , ve ts_tuncay_ts altı çizili yeri okursanız oynanması için en mantıklı zaman dedim.yoksa taraftarlarımızın bu maçı saati nedeniyle izlemeyeceğini biliyorum.Bende öğrenciyim ve sırf bu maçı izlemek için 1 günde toplam 1200 km yol yapıp 2 gün okula gitmeyeceğim.kimse bana ben öğrenciyim,işim var vs. demesin,bu zorluğun nasıl birşey olduğunu bende biliyorum pektabiiki.

nasıl mantık varmış bu TFF de anlamış değilim...Stadın ışıklandırması var gözüküyo...Ama ne hikmetse şimdi yok...

http://www.tff.org.tr/Default.aspx?pageID=394&stadID=3869

Murat'
30.04.2010, 20:44
O saatte maç değil izdivaç programı olur.

Allah cezanı versin Tff.

Mehmet Ç.
30.04.2010, 20:44

Ben sadece sana söylemedim, hem senin dedigini diye'de anliyorum . Ama simdi bir kac kez okudum o mantikli kelimesini ve kafamin tasi atti .

Sanliurfa'da ne isi var o finalin madem organize edemiyorsun .

Istanbul'a verseydiler, hem ozaman bende ucak biletimi alip gelirdim :D

A.Ali Karanis
30.04.2010, 20:47
:D kısmet böyleymiş,bu yılki final bize denk gelmiş:)

Mehmet Ç.
30.04.2010, 20:51
Simdi bide bu aklima geldi .

Kizmaya gerek yok .

TRT1'de o saat'de Esra Ceyhan var :D Final ne ki Esra Yengenin yaninda .

TRT Haber'de macin ne isi var, o kadar önemli seyler oluyor bu ükede .

TRT3 zaten bu aralar rejting rekorlari kiriyor TBMM yüzünden . Kessende vermezler TRT3'ü.

TRT Belgesel Hayvanlar alemi daha önemli . Hayvanlari rahatsiz etmeyelim .

TRT Türk'de ayni TRT Haber gibi. Haber kanali .

TRT Cocuk'da zaten yayinlanmaz . Fenerbahce ilen oynuyoruz . Hersey olabilir . Mac öncesinde +12 ve siddet ve küfür logolarini'da yapistirsinlar .

TRT Anadolu, TRT Avaz, TRT 6, TRT Arapca yöresel kanal. Oda olmaz.

TRT Müzik var, ama oradada ben yayinlatmam. Eger gol yersek acip bir Hadisenin klipini izleyip düzelmeye calisirim :D

Atalay
30.04.2010, 20:55
Tepki verecek olan bizler değiliz kupa finali urfaya verildiği gün göbek atanlar destek verenler tepki vesin...

Allah belanı versin Fenerasyon...!!

Oemer61
30.04.2010, 20:58
Güzel arkadaslar siz neyin tepkisiyle ugrasiyorsunzki burda??? Isiklandirma olmayan bir statta maci gece oynatacak halleri yok. Bastan bu karar alinmadan tepki verecektiniz, simdi bundan sonra isterseniz Federasyonun tüm binalarini yakin, o macin ne stadi ne saati degisir! Bu statta isiklandirma yok yaaaaaaaaaaa, bizim sehrin takimi ücüncü ligde adamlarin isiklandirmasi var. Sen Urfa'ya arena yapiyorsun güya, ulan isiklandirmasiz Arena mi olur beyinsizler. Stada o kadar para harcadinizda, bir isiklandirmasinami paraniz yetmedi. Böyle bir stada maci veren zihniyetin ALLAH bin belasini versin, seref yoksunu yalakalar. Acilimmis pehhhhhhhhhh, futbolla acilimin ne alakasi var ulannn??? Dünyanin neresinde siyaset bizim ülkemizdeki gibi futbolu yönetiyor???

Ilelioglu
30.04.2010, 21:05
Tepki göstersek bile degismeyecek....:rolleyes:

Eymen
30.04.2010, 21:08
5 para etmez sahtekar düzenbaz tff

ekrembulut
30.04.2010, 22:23
Güzel arkadaslar siz neyin tepkisiyle ugrasiyorsunzki burda??? Isiklandirma olmayan bir statta maci gece oynatacak halleri yok. Bastan bu karar alinmadan tepki verecektiniz, simdi bundan sonra isterseniz Federasyonun tüm binalarini yakin, o macin ne stadi ne saati degisir! Bu statta isiklandirma yok yaaaaaaaaaaa, bizim sehrin takimi ücüncü ligde adamlarin isiklandirmasi var. Sen Urfa'ya arena yapiyorsun güya, ulan isiklandirmasiz Arena mi olur beyinsizler. Stada o kadar para harcadinizda, bir isiklandirmasinami paraniz yetmedi. Böyle bir stada maci veren zihniyetin ALLAH bin belasini versin, seref yoksunu yalakalar. Acilimmis pehhhhhhhhhh, futbolla acilimin ne alakasi var ulannn??? Dünyanin neresinde siyaset bizim ülkemizdeki gibi futbolu yönetiyor???

dostum o stadta ışıklandırma çalışmaları bitmiş durumda.yani gece oynanabilir

Koray10
30.04.2010, 22:25
abi 15.45 mac mi olu yahoo hic mi tepki yok ne bicim is böyle yahoo ulan bu hükümetinin de federasyonun da...

Hürgün Aygün
30.04.2010, 22:27
Artık bıktık her şeye tepki göstermekten uyuma yönetim!

Emrullah
30.04.2010, 22:46
İş işten çoktan geçti. Zamanında verilecekti tepki. Maçın başka saate alınması mümkün değil. Bir çok açıdan mümkün değil. Bu yüzden boşa zaman harcamayın. İmkansızı istemeyin. Zamanında Urfa'da oynanmaması yönünde tepkimizi ağır bir şekilde koyacaktık. Eğer Urfa'da oynanacaksa 15:45 uygundur. 15:45 gibi bir saat Final maçı için rezalettir ama Urfa için en uygunudur. Çünkü hem ışıklandırmanın yetersiz olması nedeniyle hem de güvenlik nedeniyle, hem de dönüş yolculuğu yapacak olanlar için en uygun saattir 15.45. Bu yüzden saate kimse itiraz etmesin. Gerek yok, yersiz bir talep olmuş olur.

U.Sadıkoğlu
30.04.2010, 22:51
tepki versek ne olacakki sadri şener yine bi mazeret bulur..

only ts
30.04.2010, 23:01
valla bu saati sanki beni düşünerek 15:45 e almışlar. ben 2. öğretimim ve hoca yoklama alıyor sınırlardayım ya maça gidecektim yada devamsızlıktan sınıfta kalacaktım. 15:45 alınmasıyla birlikte hem maçı izleyebilecem hemde dersime gidebilecem:D teşekkürler TFF ilk defa teşekkürler :D

Çağatay_
30.04.2010, 23:07

Olsun Urfa'nın provası olur ;)

Gündüz oynamaya alışamamak da bir dezavantaj.Fener gündüz maçlarında rezil.Biz alıştık gündüze :D

Ömer TOPAL
30.04.2010, 23:12
06:45 de olsa iyiydi camiden çıkıp maça geçerdik :)

altinkaya08
30.04.2010, 23:13
tepki verelimde beyni olana tepki verilir bunlara ne desek ki ??
şaka gibiler valla şaka olsa bukadar olmaz bu nsl federasyon yaa.düşünsenize ligden düşmesi gereken diyarbakıra göz göregöre gereken cezayı vermediler kupa finali ise tam bi fiyasko..

Alibeyoglu
30.04.2010, 23:14
baslari dönmüs bunlarin dünya tarihinde bir ilk

_SeRKaN_
30.04.2010, 23:24
O saatte maçı kime izletecekler çok merak ediyorum...Bu stad gece maçına hazır değildi madem neden böyle bir maçı Urfa'da oynatma cesaretine girişirler anlayamadım...

Metin Ural
01.05.2010, 07:30
3 mayis 2000 carsamba diyarbakir'da gs - antalya kupa final macinin kacta basladigini hatirlayanlar var mi? macin oglen saatlerinde oynandigini biliyorum ama macin kacta basladigini bir turlu ogrenemedim.

şenolkılınç
01.05.2010, 10:20
ben size söyleyyeim arkadaşlar bu yapılanların hepsi bursasporu şampiyon yapmak için onlar için trabzonlu fenerli futbolcular taraftar çok önemli değil bakın açayım biraz ;

trabzon buna itiraz etti fener istedi fenerin istediği oldu urfaya maç verildi hemde şartlar biline biline sonra maç öğlen saatine alındı iki takımda daha çabuk yorulsun efor fazlasıyla kaybedilsin diye burda daha az yorgun olan takım maça daha yakın yani fener çünkü nedense biz maçlarımızı nerdeyse 3-4 haftadır h.sonu oynamadık mantık olarak bu sonra ne olacak fener bursanın kardeşi ankaraya deplasmana gidecek e durumu zaten ortada orda 1 puan kaybı yaşama ihtimali çok yüksek bursaya gün doğar çünkü ankaraspor beleş puanı var daha bursanın hesqap ortada işin acı tarafı şu bizim yönetim bunu biliyoır hemde adı gibi biliyor ama furtbolcusunu seyircisini orada ziyan etmeyi gözüne almış bir kere çıkıp birde utanmadan bizim federasyona desteğimiz tam diyorlar ya bu kadar politik olunmaz zaten politika çıkarlar için yapılır biz hiçbir çıkarı görmedik yani laf olsun torba dolsun bu sene kupa falan hayal gibi görünüyor göreceksiniz burda yazıyorum MAÇTA CİDDİ BİR HAKEM KATLİAMI OLACAK bu fina uzun süre hatırlanacak

LazAnisT
01.05.2010, 10:54
Futbol Federasyonu, 5 Mayıs’ta Şanlıurfa (http://www.milliyet.com.tr/index/Sanliurfa)’da oynanacak Ziraat Türkiye Kupası (http://www.milliyet.com.tr/index/Turkiye%20Kupasi) final maçının başlama saatini 15.45 olarak açıklarken, kararın verilmesinde en önemli faktörün FIFA (http://www.milliyet.com.tr/index/FIFA) kokartlı hakem Fırat Aydınus (http://www.milliyet.com.tr/index/Firat%20Aydinus)’un statta yaptığı inceleme olduğu ortaya çıktı.
Fenerbahçe (http://www.milliyet.com.tr/index/Fenerbahce) ve Trabzonspor (http://www.milliyet.com.tr/index/Trabzonspor) arasındaki final müsabakasının gece oynanması yönünde yapılan çalışmaları tamamlayan ancak olumsuz rapor alan federasyonun geçen hafta Fırat Aydınus’u Urfa’ya gönderdiği ve gece stat ışıklandırmasını test ettiği bildirildi. Aydınus’un ışıklandırmayı yetersiz bulduğu, kalecilerin görüş mesafesini etkilediği ve sağlıklı bir ortamda maçın oynanmasının mümkün olmadığı şeklindeki raporu üzerine final maçının 15.45’de başlaması öngörüldü.
Urfa GAP (http://www.milliyet.com.tr/index/GAP) Arena Stadı’nın ışıklandırma sisteminin güçlendirilmesi yolunda yapılan çalışmaların tamamlanamaması nedeniyle karşılaşmayı zorunlu olarak öğleden sonra oynatan federasyonun, uzatma ve penaltı (http://www.milliyet.com.tr/index/penalti) atışı olasılığını da göz önünde bulundurduğu bildirildi. Yetkililer Urfa’da havanın 19.00’da karardığını da ifade etti.
Sıcaklık 25 derece
Meteoroloji (http://www.milliyet.com.tr/index/meteoroloji) Genel Müdürlüğü verilerine göre maçın oynanacağı saatte Urfa’da sıcaklık 25 - 27 derece arası olacak. Bu ısının her iki takım oyuncularını da olumsuz etkileyebileceği kaydedilirken başka seçenek bulunmadığına dikkat çekildi.
Erdoğan ve Esat gelecek
Ziraat Türkiye Kupası final maçını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan (http://www.milliyet.com.tr/index/Recep%20Tayyip%20Erdogan) ile Suriye (http://www.milliyet.com.tr/index/Suriye) Devlet Başkanı Esat’ın da izleyeceği öğrenildi. Başbakan Erdoğan’ın programında çok büyük bir değişiklik olmaz ise finali kazanan takıma şampiyonluk kupasını Erdoğan ve Esat’ın verme ihtimali bulunduğu kaydedildi.
Bilet fiyatları
Arena’nın ev sahipliği yapacağı ilk Türkiye Kupası finalinin bilet fiyatları kale arkası 10 TL, maraton 20 TL, numaralı kısım da 30 TL olarak belirlendi. Trabzonspor taraftarları kuzey, Fenerbahçe taraftarları da güney cephesindeki tribünlerde yer alacak.

Polis müdahale etti
Türkiye Kupası final maçının biletlerinin saat 13.00’da satışa çıkmasıyla birlikte, bir an önce bilet almak isteyen taraftarların yarattığı izdiham (http://www.milliyet.com.tr/index/izdiham) polisin coplu müdahalesi ile yatıştırıldı.
Fenerbahçe ile Trabzon (http://www.milliyet.com.tr/index/Trabzon) arasında 5 Mayıs’ta oynanacak final maçı için Urfa’ya gönderilen 6 bin biletten alabilmek için geceden itibaren 11 Nisan Stadı önünde bekleyen binlerce taraftar uzun kuyruklar ve renkli görüntüler oluşturdu.
Gişelerin açılmasıyla birçok kişi ezilme tehlikesi yaşarken, baygınlık (http://www.milliyet.com.tr/index/bayginlik) geçiren bazı taraftarlara ise bekletilen ambulansta müdahale edildi.

Erdal DİLEK
01.05.2010, 11:06
ne yalan söyleyeyim ben sevindim, tamam izleyemeyen arkadaşlar olacak hatta belkide bende izleyemeceğim ama gündüz maclarına alışık olmayan fenerbahce karşısında bu bizim için büyük avantaj diye düşüüyorum. .

bordo61
01.05.2010, 11:37
Bir saatt daha ileri itselerdi bare.

Tam sınavımın ortasına ettiler.

Ümit Tekşan
01.05.2010, 11:39
Bu federasyonun kesinlikle istifa etmesi lazım, bizim tepki göstermemiz hiç birşeyi değiştirmez. Bunlar ancak istfia ederlerse beyin özürlü insanlardan kurtuluruz.

Hürgün Aygün
01.05.2010, 11:42
Katılıyorum bu 1 değil 2 değil hakemlerin 1-2si dışında hepsi bozulmuş.Bu sene hakemlerden yine çok başımız yandı bu nasıl futbol bu nasıl yönetim.İstifa TFF!

hodlu
01.05.2010, 12:30
Bir kupa final'i ancak böyle rezil edilirdi. Önce maç Urfa şehrine verildi.Urfa bir futbol şehri değil,Final oynayacak iki takım taraftarına da uzak bir şehir.Bu maç şenlik maçı değil bu maç ülkemizin kupa final maçı.İnsanlar hafta içi gidip-gelecek,konaklayacak işinden izin alacak ama bunları düşünen yok.
Maç tahminen 35 derecelik bir sıcakta, iki takım futbolcularının da alışık olmadığı bir hava şartlarında oynanacak.
TFF ve sayın bakanımız F.ÖZAK bu fiyaskodan ötürü istifa etmeliler.Bu bir ülke adına rezalettir.Maç saati,seçilen şehir,stadın zemini hepsi fiyasko.Kupa finali adeta çocuk oyuncağı gibi tff aldı eline oynuyor.

ekrembulut
01.05.2010, 14:06
arkadaş ne resmi sitede nede yerel medyada bu konuyla ilgili bir haber var.bu nasıl bir vurdumduymazlıktır.deli olacam ya

Tolunay Abdioğlu
01.05.2010, 14:07
Dünya nin her yerinde kupa finallari seyircilerin seyredecegi saatlerde baslar ama tek türkiyede bu kafa yapisinda yok.

Kafa mı? Hangi kafa ?

Hürgün Aygün
01.05.2010, 14:32
Kafa mı? Hangi kafa ?
Kafa ne arar la TFF'de?:D

ekrembulut
01.05.2010, 14:34
Kafa ne arar la TFF'de?:D

haksızlık etmeyelim.kafa var onlarda ama çakallığa çalışıyor nedense:D

Hürgün Aygün
01.05.2010, 14:35
O da doğru valla.

Telha TANYILDIZI
01.05.2010, 14:41
arkadaşlar maçın urfada olması mükemmel bence şimdi urfada takımımızı sempatik yaparsak inanının binlerce urfalı çocuk trabzonsporlu olacaktı ben dğuda yaşıyorum urfada olacam inşallah artık bu doğudada maçlar verilmeli trabzon feneri ezsin o maçta binlerce çocuk trabzonporlu olacak bide bu yönüyle bakalım lütfen

Ahmet_8
01.05.2010, 14:44
ne kadar aptal yöneticiler yönetiyor futbolu..

aaahmet61
01.05.2010, 14:48
ilk tepkiyi maçın şanlıurfada oynanmasına tepki göstermeyen yönetime göstermek lazım.atı alan üsküdarı geçmiş.yapacak birşey yok.

Kereşenli
01.05.2010, 14:51
Yine izleyemeyeceğiz maçı bunların yüzünden.

Mucahid Erdogan
01.05.2010, 15:25
bu tff de son zamanlarını yasıyor sen bır yere fınal macını verıyorsan uzun bır zaman onceden sıtadıcın arastırma kontrol vb. seylerı yapmaya baslamıs hataları duzeltmıs olman gerekıyordu ama son 2 hafta kala sen sıtadı acıklıyorsun kım bılır hıc kontrolunu yapmamıslardır bıle sonra gelıyor mac gunu mac saatı 3 te hadıııı nedenıde sıtad ısıkları arızalı ozaman sen neden oraya mac verıyorsun zaten ufacık sıtad bole buyuk tarıhı macları oraya nedne verıyorsun olımpıyata verseler hıc sıkıntısıyok buyuk herkes mac ızleyebılır eger urfalıler ızlesındıye oraya verdıysenız ıyıde urfa halkına mac bıletı kalmadıkı hıc bısıyı dusunmeden hareket eden tffyı kınıyorum

Rahim.K
01.05.2010, 15:33
Bu saatte hangi yönetim itiraz edecek?Bizim yönetim çıkar Federasyonu destekliyoruz der herh zamanki gibi.Birçok futbol sever bu maçı izlemekten mahrum olacak.Madem ögle civarı oynanacak bu maç o zaman Haftasonu oynatılması gerekirdi.Üstelik lig bitmek üzere.Avrupada da kupa finali haftasonu oynanır.Böylelikle taraftarda maçı izleyebilir.

crazyman_61
01.05.2010, 16:07
böyle bir maçı 15.45 de oynatmak?
istifa edin ne duruyorsunuzki
inatla urfa ya verdiniz bunun için mi?

Mehmet S. Pervan
01.05.2010, 18:20
Maç 15:45'de diye sevinenler var maalesef. Yazık..

reisoğlu61
01.05.2010, 23:51
TS yönetimi bu karara hic bir karsilik vermiyor nedense

Ömer Kibar
01.05.2010, 23:57
TS yönetimi bu karara hic bir karsilik vermiyor nedense

Yönetim açıklamalarına hep Federasyonun arkasında ne de olsa niye itiraz etsin ki !!

reisoğlu61
02.05.2010, 00:01
isyerindeki almanlara konuyu actim, adamlar güldüler kupa finali hafta ici gündüz vakti olurmu diye