PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeter ki Onur'suz olmasın aşk!

61viya
27.04.2010, 00:45
Kendimi bildiğim yaşlara denk geliyor bu takıma gönül verişim... İlkokul 1'e giderken aldığımız 7-1 lik mağlubiyetimizin karın ağrılarını dün gibi hatırlıyorum bugün. Andımız okunurken, arkadaşlarımın sataşmalarını... Bütün mahallenin bizde toplanarak maç izlediğini, babamla ölümüne "Trabzon" bağırışlarımızı, maçın hemen arkasından shov tv-Maraton seyirlerimizi...

Beyin ilginç bir yapı. İlkokul 1'deki 7-1lik maçın her anını hatırlamama vesile olan beynimin bana oynadığı bir oyun olsa gerek, şampiyonluğun gittiği malum maçın çok silik olarak aklımda kalması... Bir nevi "reset" olayı galiba. İstenmeyen, unutulması için çırpınılan bir an için, beynimin yaptığı bir jest...

Küçücüktüm, ve arkadaşlarımın abuk sabuk sataşmalarına verdiğim cevapların anahtar kelimesi hep "onur"du. Bizim takımın bir "onur"u vardı zira. Bacak kadar boyumla, böylesine soyut bir kelimeden bahsediyordum.

Sonra büyümeye başladım. Büyüdükçe, küçülmedi hayallerim filmdeki repliğe inat. Ben büyüdüm, Trabzonspor büyüdü benimle. Ben büyüdüm, Trabzonspor'a dair hayallerim büyüdü... Anlam veremiyordum, 15 yıldır gelmeyen şampiyonlukla, küçülmenin ne alakası olabileceğine.Zira "küçülme" tartışmalarına inat, çok hızlı büyüyordu Trabzonspor içimde.

Derken, 15 yıl oldu işte 25 yıl... Durmadı büyüme. Balıkların anlatılan iştahı gibiydi içimdeki Trabzonspor. Ne kadar verirsem sevgimi, o kadar alıyordu. Sevgim, çölde kum tanesiydi.. Ne sevgim bitiyordu, ne içimdeki Trabzonspor'un iştahı.. Büyüyorduk...

Üniversite yıllarımın sayfaları doldu sonra yavaş yavaş hayat defterimde. Bu vesileyle tanık oldum ben de zaten, küçülmekten bahsedenlern, büyüklüğü sadece saha sonucuna bağladıklarına. Onların "büyük" dediklerinin pek çoğu -o takıma gönül veren arkadaşlarımın bizzat yaşadıkları olaylarla anlaşılmıştı ki- kendi taraftarlarına saha dışında, "öcü" gibi bakanlardı.

Bizimkilerse yemek masalarına çağıryorlardı ısrarla. Gözünün içine bakarak bir isteğin olup olmadığını soruyorlardı sana, hiç tanımadıkları halde seni.Gecenin bir yarısı, kız yurduna nasıl döneceğini onlar düşünüyordu senin yerine. Verdiğin mektuba gözyaşı dökecek kadar hissiyatlıydılar da üstelik.

Fark ettim ki, özünde onlarla aynı "büyük"lük kavramının içine sokmaya çalışılmak hataymış başlı başına...

O tanışıklıkların birinde denk gelmiştim sana. Bir masanın üzerinde forma vardı. İmzanı atıyordun formana. Salya sümük bu hatunun, boynuna sarılışına izin vermiştin tebessümlerinin içinde. Ne yalan söyleyim, küçücük bir çocukken bahsettiğim "onur"un karşımda durduğunu bilmiyordum, o ilk buluşmada.

Çok bekledin sonra. Çok bekledik eldivenlerine kavuşmanı. Ama refleksler farklı o coğrafyada. Bir insanın tepkisi, diğer tepkisini bile tutamazken, radikal değişiklik yapmaya cesaret edemedi hiç kimse senin mevkiinde.

Sonra O geldi. Hani şu, ilk geldiğin gün, bu takımdaki idolünü belirttiğin adam. İçimizden kaç kişi inanmıştı söylemine bilmiyorum. İzmirli bir gençten bu sözleri duymak, hepimizin çok hoşuna gitmiş, hepimizin gururu okşanmıştı tabi, o ayrı...

Devraldın ait olduğun yeri sonra. İzledik seni. Sen büyüdün.. Tıpkı bizdeki Trabzonspor sevgisi gibiydi büyüyüşün. Herkesin takdirini kazandın, taraflı tarafsız. İki günde kahraman yapıp, ertesi gün yerin dibine sokanların uzattığı mikrofonlara, hep mütevazi konuştun. "İşimi yapıyorum." dedin sadece. Oysa, biz ne hasrettik, o iki direk arasında işini yapanları görmeye.

Sonra her maç dua ettiğimiz oldun. Takım için ne dua ediyorsak, bir de senin için açıyorduk ellerimizi. Varlığın huzur veriyordu artık.

Maç izlerken türlü türlü totemler yapan, top kalemize her yaklaştığında suratında sivilceler çıkan taraftar profili gitti, yerine -kaleden yana- huzur içinde maç izleyen bir kitle geldi sayende.

Bugün, kötü oynadığımız bir maç üstüne çene çalmayı daha çok isterdim inan. Futbolumuzu eleştirenleri, Umut'un kartını, pozisyona dahi giremeyişimizi, şu anki ruh halimden daha az huzursuz okuyabilirdim. Ama, beni bu akşam bitiren adam sendin Onur.

Maç Eskişehirspr ve Onur Recep KIVRAK arasında oynanmış ve o golü Onur Recep KIVRAK yemiş olmasına rağmen, bu maçın tek kazananı sendin Onur!

Bilmiş bir edayla, 7 yaşımda ettiğim "Onur" karşımdaydı bugün.

Biz, bu takımı sevinmek için sevmedik deidk hep. Güldü birileri, birileri salakmışız gibi baktı yıllarca bize. Amaç olmadı hiçbir zaman belki ama, araç olarak da olsa, o kupayı bir kez olsun görebilmek için yaşıyoruz bir çoğumuz belki de.

Bugün fark ettim ki: Tek damla gözyaşına değişmem hiç bir kupayı Onur!

Rakip takımın tüm futbolcuları, bir adamın önünde saygıyla eğiliyorsa eğer, olay bitmiştir!

Dualarımız hep senin için olacak. O ilk geldiğin gün söylediğin sözler hayata geçecek inşallah. Çocuklarımızın da Trabzonspor'un kalesinde göreceği bir Onur ağabeyleri olacak.

Çok seviyoruz seni!

Trabzonspor'a gelmiş en "Onur"lu hediyelerdensin şimdiden! Var ol!

hodlu
27.04.2010, 00:56
Birisi gol yememek için adeta savaştı, Başka birisi ise yıllardır gol atmamak için savaştı.Varın değerlendirmeyi siz yapın..........

Cem Kıran
27.04.2010, 01:21
Güzel yazı..Onur inş nazar almaz..Dua edelim..

İyiki varsın ONUR!

volkanferhan
27.04.2010, 01:27
@ 61viya
bu güzel yazı için teşekkürler.
onur için methiyeler dizmeye gerek yok.ALLAH sakatlık vs. vermesin.

Rahim.K
27.04.2010, 01:43
http://farm2.static.flickr.com/1083/614762417_02bd7c0334.jpg

Cem Akyüz
27.04.2010, 01:46
Yüreğine sağlık 61Viya

M.S.SOFU
27.04.2010, 02:06
bugüzel yazı için ok teşekkürler öncelikle
ve birçok sayfada belirttiğim gibi onurun yüreğine sağlık

Harun-61
27.04.2010, 02:20
ellerine saglik viya...

61 Numara Onur'a...

İlker ToSun
27.04.2010, 02:28
yüreğine emeğine sağlık 61VİYA,

yazının başlığı da şahane.

Onur'a gereken değer maddi-manevi verilmelidir.

ruhsa ruh
beceriyse beceri
adamlıksa adamlık

o bizim ONURumuz ...

macka61
27.04.2010, 03:06
harika bir yazı olmuş eline sağlık

POYRAZ
27.04.2010, 05:01
Eline ve emegine saglik.
Maci izleyemedim ama sanirim bunlarin hepsini hak etmis Onur.
Tesekkürler.

Cafer KILIÇSOY
27.04.2010, 07:17
Begüm'üm daha sık yaz kardeşim, daha sık:):alkış::alkış:

ilhan
27.04.2010, 08:17
Çok güzel hareketler bunlar Begüm. Yüreğine sağlık.

zekeriyya
27.04.2010, 08:21
eyvallah 61viya hislerimize tercüman olmuşsun biz onur u sevdik onur ile bağladık trabzonspora

Onur Muhcu
27.04.2010, 08:21
Düşüncelerimi yazarken bile, Onur'un gözyaşlarını düşündükçe bende alabora oluyorum.

Takım arkadaşları gidip Eskişehirspor formaları ile Trabzonspor formalarının değişimini yaparken, O başını eğmiş gözyaşlarını göstermemek uğruna kendini yercesine ağlıyordu.

Ne mümkün kü yanına gelen kişilerin Onur' u sakinleştirmesi !!

Gözyaşlarını saklı tutabilmek için başını öne eğmesi bile O'nun dik duruşunun göstergesiydi, Tıpkı bir şahin gibiydi, Önüne kim gelirse gelsin ezip geçebilecek bir Asker gibiydi..

Teşekkürler Onur, Bize özlediğimiz bu gurur tablosunu yaşattığın için Teşekkürler.. Trabzonspor'lu gibi olmanın, Trabzonspor'lu gibi durmanın nasıl olduğunu herjese hatırlattığın için Teşekkürler ..

İyi ki varsın, İyi ki buradasın !! :alkış::alkış::alkış:

61viya, konuya göstermiş olduğun ilgiden ve o mükemmel yazından dolayı seni de unutmamak lazım tabiki !! Çok başarılı bir çalışma çıkarmıssın.. Tebrikler Arkadaşım !! :alkış::alkış::alkış:

İskender Çakmak
27.04.2010, 09:08
eline ve yuregine saglik cok guzel bir yazi
Onur a gelince artik top kalemize geldigi zaman hic huzursuz olmuyorum biliyorum ki kalede
Onur var bize bu rahatligi verdigin icin sagol Onur

BEYTEKİN61
27.04.2010, 09:46
bize Onur gibi yürekli adamlar lazım.. Trabzonspor ruhu bu işte yenilmeyi hazmedemiyor...

Çakır
27.04.2010, 10:10
Trabzonspor ruhu budur. Başka söze gerek var mı...

Onur, iyi ki varsın!

Seni Trabzonspor'umuza kazandıran, bu yönde emek veren, çaba gösteren herkese ve seni kazanmak için gereken herşeyi yapan Güneş'imize sonsuz teşekkürler.

Begüm yüreğine sağlık kardeşim, hislerimizi o kadar iyi anlatmışsın ki...

Mustafa Önder
27.04.2010, 10:13
Allah nazarlardan saklasın!!
Amin

oflu engin
27.04.2010, 10:31
bizim onurumuz gururumuz oldun.öyle bir kredi aldınki onurum gururum.bu taraftar seni unutulmazlar listesine şimdiden yazdı.dün akşamki tek başına verdiğin onurlu mücadeleni hiç bir zaman unutmayacağız.

ben senin gözlerinde sadece gözyaşı görmedim dün akşam inan çok şeyler anlattın hatırlattın bize.teşekkürler kutsal formanın gerçek bekçisi

T.B_1461
27.04.2010, 10:46
Yüreğine sağlık 61viya. Yeter ki Onur'suz olmasın aşk!

Erdal DİLEK
27.04.2010, 10:50
abartmayalm, yarın bugünde yerin dibine sokmayalım, onun hakkı trabzonsporun kalesidir biz ona destek verelim. . .

ysfemr
27.04.2010, 10:52
helal olsun
denizli macında olimpıyatta 50 bin kişi onura gereken destek ve saygıyı gostermeli macta ona özel birseyler hazırlanmalı
forum insallah bu konuya kayıtsız kalmaz

Gökhan BAYRAK
27.04.2010, 11:03
çok güzel demişsin, "yeter ki ONUR'suz olmasın aşk"

Emrullah
27.04.2010, 11:09
Umarım bu çocuğa sahip çıkarız, umarım bu sahip çıkmışlığımız kısa sürmez.

Onur çok değerli bir oyuncumuz olacak, uzun yıllar Türkiye'de adından söz ettirecek bir isim. Kesinlikle küstürmeyelim. Gereken değeri verelim. İlk maçta en büyük alkışı ona gösterelim. Trabzon'da hürmette, ikramda, sevgide kusur etmeyelim.

Onur Civelek61
27.04.2010, 11:13
Trabzonspor'luyuz Onur'ludur kavgamız...
Yüreğine sağlık.Çok çok muhteşem bi yazı.

Sait Yıldız
27.04.2010, 11:24
mükemmel bir yazı olmuş eline sağlık

simavii
27.04.2010, 11:52
türkiyenin geleceği helal onura

bordo61
27.04.2010, 12:04
http://takagazete.com/haber_images/manset_27042010.080440.jpg

Maçı İzlemesemde bu kare her şeyi anlatıyor.

Herkesin ders alması lazım.

61yusuf
27.04.2010, 12:17
gerçek trabzonspor futbolcusu olmak budur işte
her zaman yüreğiyle oynamak

Yeter ki Onur'suz olmasın aşk!

BİZE URFA'DA TRABZON

Osman Yavuz
27.04.2010, 12:19
Süpersin Onur süpersin Begüm.Ellerine, düşüncene sağlık.

Özge
27.04.2010, 12:25
Ellerine sağlık Begümcüm.

trab61
27.04.2010, 12:26
mukemmelsin onur. turkiye hatta dunya yeni bir kaleci kazandi. yolun acik olsun. ama bu takimda senin gibi trabzonsporlu yok. helal olsun sana.
forever onur.

İlker ToSun
27.04.2010, 12:28
"umutsuz ama ONURsuz değil"

frkl
27.04.2010, 12:36
Biz de tam böle Onur lu adam arıyoduk takıma onuda bulduk..

........

şenolkılınç
27.04.2010, 12:41
yemin ederim o çocuk ağlarken ben kendimi zor tuttum helal olsun kardeşime TRABZONSPOR un büyüklüğünü anlamış içinde hissediyor içimizdeki sözde ts lilerden daha trabzonlu aldığı para sonuna kadar helal bir gün ağzını açıp konuştuğuda hava attığpıda görülmedi umut gibi vs

Kara Mert61
27.04.2010, 12:48
Onur çok iyi bir sezon geçirdi...Ama zaman gelecek onur hatalı gol yiyecek..İşte o zaman arkasında durursak gerçekten onur'u kazanmış oluruz...

cyhlak
27.04.2010, 12:59
Çok sürükleyici bir roman tadında olmuş ,yüregine saglık.

Bekir
27.04.2010, 13:14
Yazı çok güzel olmuş ellerinize sağlık...

Bu yazıyı Onur'a okutmak lazım,Belki Trabzonspor taraftarı için ne ifade ettiğini anlar...

Hatta diğer futbolcularda okusun da Belki öznirler Maç içinde savaşarak oynarlar,Maç bitince yenilirseler Gayet mutlu şekilde başka takım taraftarıyla forma değişimiyle uğraşıcaklarına Gözyaşı dökerler...

Şenol Altunsoy
27.04.2010, 14:04
Çok saol Onur beni 70 li yıllara döndürdün ve bu yaşımda seninle birlikte ağladım.Eline yüreğine sağlık Begüm

Burak DERELİ
27.04.2010, 14:14
Çok güzel yazı

iso_4939
27.04.2010, 14:19
nazar degmesın...

Ahmet Erkan Sezgün
27.04.2010, 14:34
Eyvallah yüreğine ve klavyene sağlık,mükemmel bir yazı.

Demek ki neymiş önemli olan yerlinin yerlisi olması değil sahaya çıkınca yüreğini ne kadar ortaya koyabildiğidir oyuncunun.Sen yürekli oyuncu bul isterse uzaylı olsun,biz ne yerliler gördük bu alemde ama ne yabancılar gördük ki yerlinin yerlisinden daha yerliler.Umarım bu güzide forma altında Onur gibi şahsiyetli oyuncu sayısı artar....

Yüreğine,bileğine sağlık Onur,iyi ki varsın.

bordo08
27.04.2010, 15:30
Yazı çok güzeldi yüreğinize sağlık..

Sunay Akının dediği gibi 'çocukken hep kaleciydim çünkü kaleciler hiç bir

zaman takım

arkadaşlarına sırtlarını dönmezler'.

Dün akşam sahada takım arkadaşlarına sırtını dönmeyen umutsuzlara inat

kalede dimdik

duran bir adam vardı.Saol Var Ol TRABZONSPORUMUZUN ONURU:alkış:

BEYTEKİN61
27.04.2010, 16:33
dün sahada gerçek Trabzonspor duruşunu bir tek Onur gösterdi. çırpındı. mücadele etti. Teşekkürler Onur...

Nihal Ayvaz
27.04.2010, 16:48
Begüm'cüm eline sağlık,harika yazmışsın yine.

Bu inançla,bu güvenle,Nice ONUR'lu senelere...

Hasan Algan
27.04.2010, 16:50
daha beterini yaptım .. dün onur ağlarken ben de ağladım .. onur dışındaki ruhsuzlara inat onura ağladım.. birtek seni sevdik dün gerisi yalan ..

Mustafa Mahmutoğlu
27.04.2010, 17:30
Allah Onur'umuzu nazarlardan saklasın

Hürgün Aygün
27.04.2010, 17:36
Begüm abla yazıncak her şeyi yazmışsın bize sadece teşekkür etmek düşer.Teşekkürler.:)

Böyle bir kaleciyi zor buluruz.

Kenan Berber
27.04.2010, 17:55
Trabzonsporlu olmak sadece takımı için sadece futbolu düşünerek gönülden oynamak bu olsa gerek. Umut ne kadar yerin dibine soktuysa onur o kadar göklere çıkardı bizi dün akşam.

HEP BÖYLE KAL HİÇ KAYBETME BU HIRSINI ONUR!
UTAN UMUT ONUR'dan UTAN.

ben bu maçta son dk da yediği golün bile onur a çok şeyler katacağı düşüncesindeyim.

İskender66
27.04.2010, 18:07
Yazdıklarınla duygularımıza tercüman olmuşsun Begüm yüreğine sağlık.

Muhalif
27.04.2010, 18:11
Duygularımıza tercüman olduğun için teşekkürler Viya:)

Bu taraftar Onur, Egemen, Serkan gibi cesur yüreklere ne zaman yıldızcıklardan daha çok sahip çıkmayı bilirse o zaman şampiyon oluruz, bu kadar basit!

Adil ÖZGÜR
27.04.2010, 19:26
Şampiyon Trabzonsporun kalecisi hazır, ve kalitesi 1.Sınıf Kalecilerden.

Şimdi de yönetimimiz Kalecimizin kalitesinde transfer yapma zamanı gelmiştir, geçiyor.

Eğer Şampiyon olacak isek, bize ne 1.Sınıf Sandrafor, Defansın Sağı ve Orta alana oyun kurucu futbolcu gerek.

Seneye Onur'un gözyaşları şampiyon olduğunda seviçten ağladığını şimdiden görür gibiyim.

http://forum.bordomavi.net/images/icons/icon1.gif
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs431.snc3/24822_121145537897894_100000073453777_315803_41054 41_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=269772&id=100000073453777)

ONUR'um, ŞEREF'im Büyük Kalecim .

İşte Türkiyenin Trabzonsporundaki Onur'um,
Gözündeki bir damla yaşı ile O'nu korurum,
Davasındaki mücadeleyi görerek savunurum,
Şenol'dan sonra böylesi gelmedi be Onur'um...
*-*
Vallahi Şenol'da böyle uçurtma gibi uçardı,
Çatala gidene Onur gibi kollarını açardı,
Mesafe tanımaz, kanatlanırdı,
Şenol'dan sonra böylesi gelmedi be Onur'um...
*-*
Bizdensin, senin üzerine kaleci alanı kınarım,
Böyle bir anlayışın doğruluğuna yanarım,
Onur'u görünce, kuşlar gibi anarım,
Şenol'dan sonra böylesi gelmedi be Onur'um... (Köşesine yazdığımı bu başlıkta da paylaşmak istedim)

Mustafa ÖZDEMİR
27.04.2010, 20:40
teşekkürler...

Bülent AKBULUT61
27.04.2010, 21:44
Kendimi bildiğim yaşlara denk geliyor bu takıma gönül verişim... İlkokul 1'e giderken aldığımız 7-1 lik mağlubiyetimizin karın ağrılarını dün gibi hatırlıyorum bugün. Andımız okunurken, arkadaşlarımın sataşmalarını... Bütün mahallenin bizde toplanarak maç izlediğini, babamla ölümüne "Trabzon" bağırışlarımızı, maçın hemen arkasından shov tv-Maraton seyirlerimizi...

Beyin ilginç bir yapı. İlkokul 1'deki 7-1lik maçın her anını hatırlamama vesile olan beynimin bana oynadığı bir oyun olsa gerek, şampiyonluğun gittiği malum maçın çok silik olarak aklımda kalması... Bir nevi "reset" olayı galiba. İstenmeyen, unutulması için çırpınılan bir an için, beynimin yaptığı bir jest...

Küçücüktüm, ve arkadaşlarımın abuk sabuk sataşmalarına verdiğim cevapların anahtar kelimesi hep "onur"du. Bizim takımın bir "onur"u vardı zira. Bacak kadar boyumla, böylesine soyut bir kelimeden bahsediyordum.

Sonra büyümeye başladım. Büyüdükçe, küçülmedi hayallerim filmdeki repliğe inat. Ben büyüdüm, Trabzonspor büyüdü benimle. Ben büyüdüm, Trabzonspor'a dair hayallerim büyüdü... Anlam veremiyordum, 15 yıldır gelmeyen şampiyonlukla, küçülmenin ne alakası olabileceğine.Zira "küçülme" tartışmalarına inat, çok hızlı büyüyordu Trabzonspor içimde.

Derken, 15 yıl oldu işte 25 yıl... Durmadı büyüme. Balıkların anlatılan iştahı gibiydi içimdeki Trabzonspor. Ne kadar verirsem sevgimi, o kadar alıyordu. Sevgim, çölde kum tanesiydi.. Ne sevgim bitiyordu, ne içimdeki Trabzonspor'un iştahı.. Büyüyorduk...

Üniversite yıllarımın sayfaları doldu sonra yavaş yavaş hayat defterimde. Bu vesileyle tanık oldum ben de zaten, küçülmekten bahsedenlern, büyüklüğü sadece saha sonucuna bağladıklarına. Onların "büyük" dediklerinin pek çoğu -o takıma gönül veren arkadaşlarımın bizzat yaşadıkları olaylarla anlaşılmıştı ki- kendi taraftarlarına saha dışında, "öcü" gibi bakanlardı.

Bizimkilerse yemek masalarına çağıryorlardı ısrarla. Gözünün içine bakarak bir isteğin olup olmadığını soruyorlardı sana, hiç tanımadıkları halde seni.Gecenin bir yarısı, kız yurduna nasıl döneceğini onlar düşünüyordu senin yerine. Verdiğin mektuba gözyaşı dökecek kadar hissiyatlıydılar da üstelik.

Fark ettim ki, özünde onlarla aynı "büyük"lük kavramının içine sokmaya çalışılmak hataymış başlı başına...

O tanışıklıkların birinde denk gelmiştim sana. Bir masanın üzerinde forma vardı. İmzanı atıyordun formana. Salya sümük bu hatunun, boynuna sarılışına izin vermiştin tebessümlerinin içinde. Ne yalan söyleyim, küçücük bir çocukken bahsettiğim "onur"un karşımda durduğunu bilmiyordum, o ilk buluşmada.

Çok bekledin sonra. Çok bekledik eldivenlerine kavuşmanı. Ama refleksler farklı o coğrafyada. Bir insanın tepkisi, diğer tepkisini bile tutamazken, radikal değişiklik yapmaya cesaret edemedi hiç kimse senin mevkiinde.

Sonra O geldi. Hani şu, ilk geldiğin gün, bu takımdaki idolünü belirttiğin adam. İçimizden kaç kişi inanmıştı söylemine bilmiyorum. İzmirli bir gençten bu sözleri duymak, hepimizin çok hoşuna gitmiş, hepimizin gururu okşanmıştı tabi, o ayrı...

Devraldın ait olduğun yeri sonra. İzledik seni. Sen büyüdün.. Tıpkı bizdeki Trabzonspor sevgisi gibiydi büyüyüşün. Herkesin takdirini kazandın, taraflı tarafsız. İki günde kahraman yapıp, ertesi gün yerin dibine sokanların uzattığı mikrofonlara, hep mütevazi konuştun. "İşimi yapıyorum." dedin sadece. Oysa, biz ne hasrettik, o iki direk arasında işini yapanları görmeye.

Sonra her maç dua ettiğimiz oldun. Takım için ne dua ediyorsak, bir de senin için açıyorduk ellerimizi. Varlığın huzur veriyordu artık.

Maç izlerken türlü türlü totemler yapan, top kalemize her yaklaştığında suratında sivilceler çıkan taraftar profili gitti, yerine -kaleden yana- huzur içinde maç izleyen bir kitle geldi sayende.

Bugün, kötü oynadığımız bir maç üstüne çene çalmayı daha çok isterdim inan. Futbolumuzu eleştirenleri, Umut'un kartını, pozisyona dahi giremeyişimizi, şu anki ruh halimden daha az huzursuz okuyabilirdim. Ama, beni bu akşam bitiren adam sendin Onur.

Maç Eskişehirspr ve Onur Recep KIVRAK arasında oynanmış ve o golü Onur Recep KIVRAK yemiş olmasına rağmen, bu maçın tek kazananı sendin Onur!

Bilmiş bir edayla, 7 yaşımda ettiğim "Onur" karşımdaydı bugün.

Biz, bu takımı sevinmek için sevmedik deidk hep. Güldü birileri, birileri salakmışız gibi baktı yıllarca bize. Amaç olmadı hiçbir zaman belki ama, araç olarak da olsa, o kupayı bir kez olsun görebilmek için yaşıyoruz bir çoğumuz belki de.

Rakip takımın tüm futbolcuları, bir adamın önünde saygıyla eğiliyorsa eğer, olay bitmiştir!

Dualarımız hep senin için olacak. O ilk geldiğin gün söylediğin sözler hayata geçecek inşallah. Çocuklarımızın da Trabzonspor'un kalesinde göreceği bir Onur ağabeyleri olacak.

Çok seviyoruz seni!

güzel bir yazı TEŞEKKÜR EDERİZ:alkış::alkış::alkış:

Çakıroğlu İhsan
27.04.2010, 22:04
Gözlerim tekrar yaşardı bu yazıyı okuyunca...
Eline, yüreğine sağlık.

Barış Bağcıoğlu
27.04.2010, 22:16
ilk 2005 yılında u-17 maçlarını izlerken tanıştım ve daha sonra çeşitli çeşitli milli takımlarada izledim sonra 2008 ocak ayında sevdamıza oda aşık oldu ve katıldı aramıza ve emin olun takip ettiğim sürece takımda oynaması gerektiğini düşünüyordum hep çevremdekilere Casilias örneğini verip neden olmasın bence denenmeli diyordum. ve gün geldi gözüne güneş vurdu ve pırıl pırıl parladı ela gözleri. parıltısı gözlerimizi aldı.

Vehbi Sancak
27.04.2010, 22:33
onur, gurur, haysiyet, şeref,
hepimizde hepimizce önemlidir bunlar
formamı giydiği müddetçe kimseyi töhmet altında bırakmak istemem
gerçi sonrasıda beni hiç ilgilendirmez
'profesyonellik bu' lafına ise acaip uyuz oluyorum
neyse,
maçtan sonra gülerek şakalaşan ve forma değişenlere yazıklar olsun
gidin mahalle maçına, flamasına maç yapın
benim formamı böyle bir maçtan sonra gülerek değiştirenlere yazık
Trabzonsporluluğu hep onurlu dik duruş olarak görmüşümdür
yaşa Onur, senin gözyaşının tanesi olamayacaklara giydirilen formama üzülüyorum
yahu bir türlü kendimi toparlayıp yazamıyorum,
kopuk kopuk kaldı metin
tv de tartışma var, kulağım orda bir yandan gözümde kayıyor
işin özü; formamı bir tek Onur benim kriterime göre taşıyor
diğerleri para almaya bankaya koşsun, hesapta birşey çıkmayınca üzülsün

Murat 61
27.04.2010, 22:34
Yüreğine, yüreğine, yüreğine sağlık.!

Teşekkürler.

Hürgün Aygün
27.04.2010, 22:56
Dünkü görüntüleeri izlerken ne yalan söyliyim benim de gözlerim doldu.:)

Sevdamız_Bir
28.04.2010, 00:01
61Viya şu 7-1 lik maçı hatırlattın ya belki de en büyük hayal kırıklığına uğradığım maçtı. Küçüklüğümde gittiiğim ilk maçtı ve İnönü'den tam bir rezillikle ayrılmıştık. O zaman defasif yönümüz iyi değildi belki ama kalemizde tam bir kumbara olan Victor vardı. Belki de dünkü Eskişehir maçında o Victor olsaydı 5-6 gol yemiştik. Çok şükür ki 10 kişi kalsak bile Onur gibi güvenebileceğimiz bir kalecimiz var artık. İnşaallah çok daha iyi olur. Başarılarının devamını diliyoruz...

Oğuzhan
28.04.2010, 00:04

Özellikle bu kısmın altına imza atıyorum hocam. Gerçekten içim o kadar rahat ki , kalemizde ONUR ' un olması maçları eski stresden çok uzakta izlememizi sağlıyor. Kalede bir başkası olsa bir maçta verem olurduk. Tebrikler Onur , Tebrikler ..

Koray10
28.04.2010, 00:30
ben böyle oyuncular görmek istiyorum

sun61
28.04.2010, 03:44
denilecekler dendiler..onur inşallah bu yazıları okuyordur..

Dursun Kaplan
28.04.2010, 09:41
Begüm'ün bizi dağıtan yazısına, Adil abinin içten şairliğide eklenince valla Onur'a öyle bir bağlanıyor ki insan. :)

Ellerinize sağlık. :alkış:

İHTİLALL
28.04.2010, 10:40
Maçtan sonra ağlayan adam..

İsyan eden adam..

Şenol Altınsoy abi gibi,bizide 70 lerin sonlarına götürdü..

Uzun saçlı,isyankar,sapına kadar buram buram ihtilal kokan adamların arasında buluverdim kendimi..

Onlarda nadiren de olsa kaybettiklerinde isyan ederlerdi..

O kadar alışmıştık ki riyaya,

"Ben Şenol Güneş olacağım" dediğinde basit bir tebessümle geçiştirmiştik..

Affet bizi Onur..

Sen zaten Şenol Güneş doğmuşsun,

Gözyaşların söyledi..

Ve yaşı 25 in altında olan genç arkadaşlar;

Hani transfer başlıklarına yazılıyor ya sol ayağı iyi,tekniği iyi,hızlı filan diye,

Geçiniz onları..

Maçtan sonra ağlayan oyuncu lazımdır bize..

Böyle oyuncularla ,

Bütün dünyayı dize getirebilirsiniz..

Ve Begüm,

Yeter kız artık, milleti dumur ettiğin..

tbs1
28.04.2010, 11:02
teşekkürler onur iyi ki varsın.
büyük yürekli adam

lazkopatfaroz
28.04.2010, 11:17
Allah nazarlardan saklasın...

Gökçebey
28.04.2010, 11:19
Begüm, eline sağlık, kalemine sağlık, yüreğine sağlık. :alkış:

Erman Akyüz
28.04.2010, 12:32
yeni sezonda onur a 61 numarayı istiyoruz. 61 takım ruhu demektir. o ruhu taşıyan 2 futbolcu serkan ve onur. ikisinden birine 61 numarayı vermek lazım

ziyaretci
28.04.2010, 14:28
Avni Aker'de kocaman bi nazar boncugu olsa sirf Onur icin (karakteri ve oyunculugu icin ) her maca ciktiginda seyircinin ona guvenini bilse diger tum oyuncular da o nazar boncugunu gorse ve konsantresini buna gore ayarlasa bence her mac 90 dk ONUR ONUR diye bagirmaktan daha onemli

ziyaretci
28.04.2010, 14:37
...
...
Çok seviyoruz seni!

iste budur !!!:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkı ş::alkış:

ziyaretci
28.04.2010, 14:44
yillar once kendi seyircimizin arkalardan sokmus oldugu koltugun ontaraftaki bizim yanimda maca getirdiim yegenimin kafasina gelmesi ve yakilan koltuklar sebebi ile bogulma tehlikesi gecirmis olmamdan beri maclara gitmiyorum ( DEPLASMANDA)
ne yazikki :( kendi seyircimizdende hep utaniyordum

Ama bu hafta Eskisehir maci cok mu hayirli geldi ne seyircimizin camiamizin buyukluuu on plana cikti.

Bizler puanlar icin desteklemiyoruz bu takimi bunu ispatladik.
Hakemi kaybedilen puanlar icin yerlerden yeere vurmadik tersine profesyonelce davranmayan oyuncumuza yuklendik ( FB'nin EMRE tepkisinin TERSINE )
kaybedilen puanlardan cok kazandiimiz oyuncumuza kisiliie ve UNAL KARAMAN in her zaman dile getirmis oldugu Trabzonsporluluk bambaska bi si illa Trabzonlu olmaya gerek yok sozlerinin DOGRULUUUNA

tesekkurler Onur

Bahattin Aydın
28.04.2010, 16:51
Yüreğine sağlık kardeşim,duygularımızı anlatıyorsun.ONUR RECEP KIVRAK!!!

Şeref
28.04.2010, 19:30
allah nazardan saklasın sakatlık bela vermesin, amin. onur gibi olmalı tum takım. mucadelesini terinin son damlasına kadar vermeli ki maçı kaybettiğinde ağlasın içi. bakalım o zaman o takımın bileği hiç bukulebilir mi

Tolunay Abdioğlu
28.04.2010, 20:05
Biz yazı ve bir başlık anca bu kadar güzel olur.

Bu yazıyı yazan Begüm ablamıza ve bu yazıyı bizlere okutturan Onur'a sonsuz teşekkürler.

TS-FAN
28.04.2010, 21:16
Böyle bir yazıda iki şey yapılır:
Önce ağlanır,sonra da yazarı alkışlanır.
Çok teşekkürler.:alkış:

61viya
29.04.2010, 19:36
Teşekkür ederim sözleriniz için.

Yazana değil, yazdırana bakmak gerek galiba :)

Allah nazarlardan, kazalardan esirgesin filemizin bekçisini. Amin.

Gamze
29.04.2010, 20:39
Yok, daha şaşırmayız diyoruz... Alıştık diyoruz.
Yine yıkıyorsun duvarlarımızı Begümüm...
O güzel yüreğine sağlık. :alkış:

UNdocab
29.04.2010, 21:45
Onur çok iyi bir sezon geçirdi...Ama zaman gelecek onur hatalı gol yiyecek..İşte o zaman arkasında durursak gerçekten onur'u kazanmış oluruz...

doğru cümle budur. Bunu yapabilecekmisiniz. Yoksa bi zaman Umut'u destekleyenlerin bir anda dönmesi gibi arkasından çekilip yere mi yığacaksınız?

jako13
29.04.2010, 22:22
Helal olsun Onur sana! Hem bileğine hem de yüreğine...!

Uluç
29.04.2010, 23:11
Müthiş.. Elinize sağlık