PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jose Mourinho | Roma

Sayfa : [1] 2

ilhan
26.04.2010, 15:44
Kendisini anlatmaya gerek yok :) Bir hocadan daha fazlası benim gözümde.

Portekiz'de başkanlık seçimleri yapılırken halkın mevcut başkan adaylarının ismini silip yerine Mourinho yazdığını biliyor muydunuz? Bu sayı 2500-3000 kişi arasındaymış.

Bunlarda sözlükten;

uzatmada dakikalarında cruz'un golüyle kazandıkları maçtan sonra mourinho, yayıncı kuruluş sky'ın canlı yayına çıkar. stüdyodan soruyu soran mario sconcerti. muadili kimdir dersek şansal büyaka kudretinde bir gazeteci. corriere dello sport'un eski genel yayın yönetmeni. italyan teknik adamları savunan ve yabancılara karşı mesafeli ve yıpratan bir adam. jose mourinho röportajda gergin.

neden hep mancini'yi ağzına doluyorsun?
+ mancini lafını açan ben değilim. her seferinde lafı ona getiren sizsiniz.
- mancini italyan futbolunun bir değeri.
+ aynı zamanda sofra arkadaşınız.
- ben 40 yıldır bu işi yapıyorum. italyan futbolunda herkes benim arkadaşım.
+ ben senin arkadaşın değilim! (seninle yemeğe giden ben değilim. bana futbol soracaksan sor) ve mourinho canlı yayını terkeder.

chelsea'deyken; rijkaard için "onun futbolculuğuna hiçbir şey diyemem, ama teknik direktörlük kariyeri koskoca bir sıfır" arsen wenger için "hala çocuk bakıcılığı yapmaktan takımını şampiyon yapamıyor" alex ferguson için "kimden söz ediyorsunuz?" inter'deyken; c.ranieri için "ingiltere'de kaldı sadece günaydın ve iyi günler demeyi öğrendi başka kelime öğrenemedi"

ve son olarak bologna teknik direktörü mihajloviç, inter'in başındaki portekizli fenomene "mourinho ile futbol konuşmam. futbol oynamamış birinin bazı şeyleri anlamasını beklememek lazım" dedi. mourinho çok kısa bir süre sonra mihajloviç'e patriot'u gönderdi; "jokey olmak için önce at mı olmak gerekir?"

Erdem Keser
26.04.2010, 15:50
'Eğer işimin kolay olmasını isteseydim, Porto'da kalırdım. Güzel mavi koltuk, UEFA Şampiyonlar Ligi kupası, Tanrı ve Tanrı'dan sonra ben..." -Jose Mourinho-

Erdem Keser
26.04.2010, 15:53
O Gerçek Bir Megaloman: Jose Mourinho -I-

Posted on 31. Ara, 2009 in: Futbolun İlahları (http://www.dribling.net/category/futbolun-ilahlari/)
http://www.dribling.net/wp-content/uploads/Jose-Mourinho-Chelsea.jpg
2004 yılının sonlarıydı… İngiliz futbolunun efsanesi Brian Clough’tan sonra Britanya’nın bu sıra dışı adamla tanışmasının ilk dönemleriydi o sıralar. Her ne kadar Beckham’ın kaşından büyük bir ustalıkla kan alabilen Sir Alex Ferguson türünün son örneği olarak kabul edilse de, İngiltere o dönemde fazlaca deli bir insanı tanıyacak; kimileri nefret edecek, kimileride hayranlık duyacaktı.
İngiliz futbolunun babaları Bill Shankly, Bill Nicholson, Cloug gibi efsaneler gördüyse de gözler, Jose’yi farklı kılan bir şeyler vardı. Sadece sert birer yönetici olmanın verdiği sorumluluğun ötesinde gerektiğinde bir baba, gerektiğinde ise bir arkadaş gibiydi. Çağdaş bir antrenörün güç ve hassasiyet arasındaki o ince çizgiyi müthiş bir denge kurgusu içinde koruması gerektiğinin dersini veriyordu izleyenlere.
Şampiyonlar ligi finalinin kazanıldığı Gelsenkirchen kentinde, stadyumun medya merkezindeki bir sohbet esnasında yeni bir maceraya, dolayısıyla da farklı bir mücadele içine girmek durumunda olduğunu, kendisini buna mecbur hissetiğini söylemişti.
http://www.dribling.net/wp-content/uploads/Mourinho.jpg
O sıralarda Chelsea, Roman Abramovic’in, Boris Yeltsin’in Ruslara ait petrol ve doğal gaz yataklarını utanç verici bir şekilde satışa çıkarması yoluyla elde ettiği servetinin sadece küçük bir kısmıyla İngiltere’de o dönemde dikkatlerin üzerinde olduğu bir kulüptü. Ama O da farklıydı. Birçokları da bu farklılığın bilincindeydi aslında. İngiliz futboluna hükmeden iki kulübün tekeline son verecek belki de tek kişiydi. Kolay bir iş değildi, ama bunu da Jose gibi biri yapabilirdi…
Barcelona’ya karşı çıkacağı şampiyonlar ligi mücadelesinden bir gün önce resmi basın toplantısında kendi takımını, hatta daha da ileri giderek Barca’nın takım kadrosunu da duyuracağını söyleyecek kadar sıra dışı, kokain skandalına adı karışan Mutu’yu kazanmak için gösterdiği olağanüstü çabayla hem bir dost, Rijkaard için kullandığı ”futbol kariyeri kupalarla dolu, benimse teknik adamlık kariyerim. Onun ki mi? Koca bir hiç! ” ifadesiyle sözünü esirgemeyecek kadar sivri dilli, yeri geldiğinde ise futboldan kalan zamanının tamamını eşi ve çocuklarına ayıracak kadar mütevazi bir aile babasıydı.
Çok farklı insan profillerini bünyesinde barındırabilme ustalığından olsa gerek Clough’a benzetiliyordu. Biraz geçmişe gidilirse Clough’un yaşadığı yönetimsel megaloman sendromunun kurbanı olması yeni nesil antrenörlerin atacağı adım ve davranış biçimleri noktasında yol gösterici bir rehber niteliğindeydi. Zira Clough hayatı boyunca bir gün diktatör faşist, diğerinde ise yardımsever bir sosyalist olabilecek kadar farklı ruh haline sahip bir görüntü çizmişti insanların gözünde. Hatta aynı dönemin bir başka sansasyonel menajeri Malcolm Allison kendisi için bir tür ‘Rolls-Royce komünisti’ yakıştırmasını yapmıştı. Clough – Jose paralelinde yaşanan benzerliklerden ötürü insanlar aynı sonun senaryosunu çoktan kurgulamıştı kafalarında; elbette bu efsaneninde bir sonu gelecekti.
http://www.dribling.net/wp-content/uploads/Jose-Mourinho.jpg
İngiliz medyasında hakkında her gün onlarca haber yapılıyor, iddialar atılıyordu. Frank Lampard’ın muhteşem volesi ve futboluyla damgasını vurduğu 4-2’lik Bayern maçında cezalı olmasına rağmen, sahaya çıkan asistanına sürekli mesajlar gönderdiği, bazı medya organlarında ise daha ileri gidilerek Stamford Bridge’e 6 saat öncesinden giriş yaparak çamaşır sepetine saklanması ve Rui Faria’ya taktik notların yer aldığı bir dizi kâğıt parçaları verdiği söylentileri gündemi epey meşgul etmişti. Çok fazla umursamadı, Cardiff’te kaybettiği Fa Cup finalinden sonra söylediklerini hatırlattı: “İmajımla ilgilenmiyorum, sadece grubumu düşünüyorum.”Anlaşılması zor olsa da insanlar gün geçtikçe anlayacaktı.
Sunday Telegraph gazetesi köşe yazarı Barclays’a göre iddianın yaşandığı gün Mourinho, stadın 100 km ötesinde Village Hotel’in fitness merkezinde seyretmişti maçı. Devamı geldi.
Adı sürekli iddialarla anılan bu futbol devi, sadece saha kenarında işaret parmağını suratına koyarak maçı takip eden, öldürücü taktiksel hamlelerle rakiplerini ustalıkla nakavt etmeyi başaran bir taktisyenden ibaret biri değildi. Gerek saha içi gerekse saha dışında ağzından çıkan her cümleyle fark yaratan bu adam aynı zamanda örnek bir de barış elçisiydi. Dünya kupası elemlerinin oynandığı dönemde oyuncularının milli takımları için ülkelerine gitmesinden sonra soluğu Kudüs’te aldı. Filistinli ve İsrailli futbol yeteneklerinin aynı takımlarda karma mücadelesi için oradaydı. Üç günlük ziyareti boyunca gösterdiği sorumluluk izleyenleri hayrete düşürmüştü. Başbakan yardımcısı Peres ile birlikte sayısız çocuk arasına karıştı ve bir gün boyunca 250 İsrailli ve Filistinli antrenöre kendi deneyimlerinden yola çıkarak hazırladığı görsel gösterimler içeren bir ders verdi. Futbol kariyerine başlamadan, öncesinde 4 sene öğretmenlik yapmış olan Mourinho için çok fazla zor olmadı bu durum; tecrübeliydi.”Doğaçlama” tercüme içinde anlamını yitirirken semantik yaratıcılığın tarifsiz örneği çekiciliğini fazlasıyla arttırmıştı diye ekliyordu ünlü gazeteci Barclays. Bu davranışı kendisinden nefret eden birçok gazeteyi de etkilemişti, saklamamışlardı.
“Kim ve ne olduğumu yalnızca eşim ve futbolcularım biliyor…”
Erdem Keser

Emirhan Makul
26.04.2010, 15:55
Mourinho'yu sevmem ancak bir televizyon kanalında izlediğim hayatında Açık sözlülüğü birazda olsa hoşuma gitti , mesela Barcelona ile oynayacağı maçtan önce Rejkard'a "Çok iyi bir futbolcuydu ama Teknik adamlığı için aynı şeyi söyleyemem" diyebilecek bir herif.

Yine de sevmem ama cesaretli ve kilit maçlar öncesinde ki yorumları güzel.

Gökhan KAN
26.04.2010, 15:58
Dünyanın tek harikası..Seneye bizde inşallah..

Semih Aydın
26.04.2010, 16:16
''Lütfen bana kibirli demeyin, ama ben şampiyonlar ligini kazanan ve özel birisiyim.''

Dursun Kaplan
26.04.2010, 16:29
İlhan'ım bende BMN'de birşeyler eksik diyordum. :) Şimdi tam oldu işte.

Adamımdır Mourinho. Çok severim kendisini. Özellikle hazır cevapları ile beni mest etmiştir. :)

Diğer teknik adamlara tavsiyem, kesinlikle laf yarışına girmesinler Mourinho ile. :cool:

Dursun Kaplan
26.04.2010, 16:45
Mourinho'dan seçmeler ;

- Roman Abramovich'e dair: 'Eğer bana takımı çalıştırma konusunda yardım etseydi, ligin dibine vururduk. Ve eğer ben ona mali işlerinde yardım etmeye kalksaydım, çoktan iflas etmiş olurduk!

- Kazanmaya dair: 'En büyük yıldız futbolculara, en iyi stadyuma, en iyi tesislere, en ateşli taraftara, en iyi projelere ve daha nice en iyiye sahip olabilirsiniz ama sahada kazanamazsanız, tüm bunları kimse hatırlamaz.'

- Kendisini eleştiren Johan Cruyff'a dair: 'Açıkçası bana nasıl Şampiyonlar Ligi finalinde 4-0 yenilebilineceğini öğretmesine ihtiyacım yok; çünkü böyle bir şeyi öğrenmeye yönelik arzum yok.'

- Takımda yaptığı taktik ve oyuncu değişikliklerine dair: 'Eğer evdeki garajınızda bir Bentley'niz, bir de Aston Martin'iniz varsa ve her Allah'ın günü gideceğiniz yere Bentley'inize binerek gidiyorsanız, e biraz aptalsınız demektir.'

- Arsene Wenger'e dair: 'Onun röntgenci olduğunu düşünüyorum. Böyle tipler vardır; evde otururken teleskopla başka evlerin içinde başkalarının neler yaptıklarını izlerler... O da Chelsea hakkında konuşuyor, konuşuyor, konuşuyor...'

- Basınla ilişkilerine dair: 'Maçtan önce basın toplantısına girdiğimde, maç benim için çoktan başlamıştır. Ve maçın ardından basın toplantısına girdiğimde, maç henüz bitmemiştir.'

- Son sözü söylemeye dair: 'Ben ifade özgürlüğüne inanırım. Sen bana düşünceni ifade edersin; ben de sana nihai olarak özgürlüğünü veririm.'

- Frank Rijkaard'a dair: 'Benim futbol hayatımda koca bir sıfır var. Ancak onun futbol hayatı mükemmeldi, başarılarla doluydu. Benim teknik direktörlük kariyerimde kupalar varken, bu kez Rijkaard'ın elinde koca bir sıfır var.

:)

Gökhan KAN
26.04.2010, 16:54
http://3.bp.blogspot.com/_Wdi6vLT3Esg/S86wecuhmTI/AAAAAAAAQ1U/LDnFnDvB9Rk/s400/big_C_3_Media_1039518_immagine_xl.jpg (http://3.bp.blogspot.com/_Wdi6vLT3Esg/S86wecuhmTI/AAAAAAAAQ1U/LDnFnDvB9Rk/s1600/big_C_3_Media_1039518_immagine_xl.jpg)

Emrah Akcagöz
26.04.2010, 17:36
O 1 numara..

Alihan Ertürk
26.04.2010, 17:40
İnşallah önümüzdeki sene Liverpool'un başına geçecek .. :)

Erdem Keser
26.04.2010, 18:00
Jose Mourinho -II-

Posted on 26. Nis, 2010 in: Futbolun İlahları (http://www.dribling.net/category/futbolun-ilahlari/)

(http://www.dribling.net/category/futbolun-ilahlari/)
Barcelona günlerinden sonra en doğru kararı vermeliydi kariyeri için…Sezon bitiminin ardından Setubal’deki evinde vaktini geçireceği ve bu zamanda en doğru kararı vereceği koca bir yaz bekliyordu kendisini. Ülkesinde orta sınıf bir takım çok daha uygun olabilirdi bir yerden başlamak için, ve bu sayede Robson’un Newcastle için yaptığı ikinci adamlık teklifini nazikçe geri çevirdi.
Sporting Braga’dan gelen teklifi düşünmek istedi ama aynı zamanda acele etmek, yanlış bir adım atmak istemiyordu.
O yıllarda Benfica yaşadığı maddi bunalımın içinden bir türlü çıkamamış ve rakipleri Lizbon ile Porto’yla gerek finansal gerekse sportif başarı kıyasında oldukça geride kalmıştı.Başkan Vale Azevedo’nun teklifi karşısında Mourinho önemli bir riske girdi.Hedef genç ve başarıya aç futbolcularla mücadele etmekdi ancak sözleşme altı aylıkdı.Yakında bir seçim vardı ve belirsizlik hakimdi…

Uzun sürmedi bu macera.Her ne kadar kendi evinde Lizbon’u 3-0 yenerek ilk solo deneyiminde önemli bir derbi galibiyeti yaşasada yeni başkan Vilarinho’nun ve ticari ortaklarının istekleri farklı yöndeydi.Kalmasına yetmedi ve farklı bir arayış içine girdi o günden sonra.

http://www.dribling.net/wp-content/uploads/J.-Mourinho.jpg

Ailesini Londrada’ki Sloane meydanında buz pateni yapmaya götürmesinden tam 4 yıl önceydi.Leiria’dan sezon sonuna kadar çalışma teklifi gelmişti, kabul etti, ve kulübü tarihinin en iyi derecesi olan dördüncülüğe taşıdı sezon sonunda.Lizbon’u kendi sahasında madara etmesi ve Leiria’daki lig 4.lüğü küçümsenmeyecek bir başarıydı o dönemde; dikkat çekiyordu.Benfica yokladı kapısını, işinin başına geri dönmesini teklif etti kendisine, kabul etmedi.
Çok geçmeden Porto’da yeni yönetimle birlikte Machado’nun yerini aldı . Son 20 yılın en kötü dönemlerini geçiriyordu o dönem kulüp.Yine bir risk yeni bir maceraydı ama kendinden emindi; “ertesi yıl şampiyon olacağız diyordu”… Bu söylem komik geldi bir çoklarına ve otoritelerce tribüne oynamak, yerini sağlamlaştırmak olarak değerlendirildi.

http://www.dribling.net/wp-content/uploads/Jose-Mourinho1.jpg

Başardılar! Sözünde durmuştu…Sezonun ardından sıradan sayılabilecek, kenara atılmış oyuncuları bünyesine kattı, Derlei bunlardan sadece bir tanesiydi.Teşvike dayalı mukavelelerle farklı bir strateji izleyerek Nuno Valente, Maniche, Ferreira gibi isimleri getirdi o sezon takıma.Şampiyon bitirilen sezonun hemen başında 4-4-2’ye geçerek kendisine sonrasında da ün kazandıracak sisteminin ilk adımlarını o dönemde atmıştı.Rüya gibi geçen sezonun sonunda rüya gibi bir finalle Uefa kupasını kazandı Porto.Derlei’nin golüyle, Alenichev’in harikalar yarattığı maçta 3-2’lik skorla evine kupayla döndü dahi teknik adam.Artık tüm kamuoyu kısa sürede yakalanan bu başarıyı ve kendisini konuşuyordu; dikkat çekmeye devam ediyordu.Asıl merak edilen ise sonraki sezon şampiyonlar liginde neler yapılacağıydı.Planlamalar ne yönde olacaktı, sonrasında yaşanılacak olası bir hüsranla birlikte elde edilen başarının tesadüf olup olmadığı sorgulanacaktı tüm çevrelerce.

Düşünceliydi ve “güzel şeyler yapmak istiyoruz” demekle yetindi.Yoksa futbolcularını bu gerilimden uzak tutmak için yapılan bir stratejik taktik miydi bu mütevaziliğin arkasında yatan sebep?
Köpek balığı olarak görüyordu zorlu arenadaki rakiplerini.Zira ciddi bir finansal bütçe farkı ve kadro kalitesi vardı arada.Eski öğrencisiyle grupta karşılaşma ümidini Partizan’a penaltılarla yenilerek kaybeden Robson hiç bir zaman karşısına çıkamadı.

R.Madrid, Partizan ve Marsilya’nın yer aldığı grupta ilk iki maçın sonunda sadece 1 puanı vardı ve işler yolunda gitmiyordu.Uefa kupası başarısının sonrasında başgösteren tedirginlik ve kadro tecübesizliği son üç maçta morallerin bozulmasına ve Mourinho’nun elde ettiği başarının her zaman yaşanması muhtemel kısa süreli yükselişe bağlandı otoriteler tarafından.Sonrasında beklenilenin aksine boyun eğmediler Madrid’de rakibine, 1 puanı cebine koymuştu Porto ve diğer rakiplerini ikinci maçlarda saf dışı bırakarak adını bir üst tura yazdırdı.
Rakip İngiliz devi –köpek balığı- ManU idi. Dragao’da yenik duruma dümesine rağmen McCarthy’nin golleriyle gelen ManU zaferinden sonra bile soğukanlılığını koruyor ve temkinli atıyordu adımlarını genç Mourinho.İkinci maçta ise Scholes’un golüne son dakikalarda cevap vererek Lyon’la karşılaşacaklardı.Bu şok sonuç herkesi şaşırttı, Mourinho ise her zaman kendinden emindi; “devam ediyoruz” dedi.

Lyon’a da benzer bir tarife uygulandı, kendi sahasında elde edilen 2-0’lık net skor ikinci maç için kupanın ciddi favorisi olduğu gerçeğini göstermişti tüm dünyaya.”Bizde varız diyordu” Mourinho’nun öğrencileri…İkinci maçta alınan 2-2’lik beraberlikle manşetleri etkileyen statükosunu koruyan Porto için elde edilen zaferler tesadüf değildi , inanmışlardı.
http://www.dribling.net/wp-content/uploads/Jose-Mourinho-II-1.jpg

Milan çeyrek finalde kupanın mutlak favorisi olarak gösterilirken Deportivo’yu Milano’da 4-1 ile geçiyor ve adını çok erkenden yarıfinalistler arasında yazdırdığını düşünüyordu.Öyle olmadı; Riazor’da kasırga vardı o gece… Milan bozguna uğradı ve 4-0’lık şok mağlubiyetle elenmişti.Futbol dünyası için Porto’dan önce konuşulması gereken takım Deportivo La Coruna’ydı.Ve yarı finalde son yılların iki yükselen yıldızı karşılaşacaktı ; Porto- Deportivo! İlk maçın Costinha’nın üstün futboluyla golsüz bitmesi neticesinde ikinci maç için şanslı görülen takım yine Deportivo’ydu.Ama unutulan bir isim vardı saha; Deco… Emektar stoper Cesar’ın kendisine adam markaj uygulamasının karşılığını cezasahasında penaltı kazandırarak aldı usta ayak.Uefa’nın golcüsü Derlei, Mourinho’nun Porto’sunu finale taşıyor ve avrupa elde edilen bu başarıyı konuşuyor, manşetler kendilerini süslüyordu.Nitekim final için köpekbalıkları ortalarda pek görünmüyordu ve tarih yazılmıştı Riazor’da.

Gelsenkirchen’deki büyük zirve öncesi Benfica’yla görülecek bir hesabı vardı.Monaco teknik direktörü Deschamps’ında seyriyle 10 kişi kalan Porto kupayı düşünmüyordu ve iki önemli yıldızını oyundan alarak final öncesi ser verip sır vermiyordu rakibine.
Herkes finale odaklanmıştı, sadece bir tanesi gülmüyordu içlerinde.Giuly’i düşünüyordu ve adam markajı vermeyecekti kendisine.Kalbi temiz bu adamın şansından mıdır yoksa başka bir şey mi bilinmez, Giuly sakatlandı maçın başında.Rahatlamıştı Mourinho.İstediği oyun sistemine geçti ve meyvesini 15 dakika sonra Carlos Alberto ile buldu.Kontraya dönmüştü takımı.İnatla Porto’nun üzerine gitme yanlışlığının içine düşen Deschamps’ın hatasının farkına varması birşeyi değiştirmedi; Deco’yla 2-0 olmuştu durum.Bir önceki Uefa finalinin yıldızı Alenichev skoru tayin etti.
Kupa Porto’nundu.İnanılmaz bir çoşku vardı ama O seramoni sonrasında şeridini çıkararak madalyasını göstermedi…

Ayrıldı! Tarihin seyrini birlikte değiştirdiği öğrencilerini göremeyecekti; ta ki 3 ay sonrasına, Stamford Bridge’e gelene kadar…

Erdem Keser

Atakan
26.04.2010, 18:16
Mourinho'yu sevenler arasında ben de varım.

Adamı ayrı verdiği cevapları ayrı severim.:)

Özge
26.04.2010, 18:37
Joseee Mourinho Joseee Mourinho:)Sevdiğim sayılı hocalardandır.Hele o açıksözlülüğü yok mu:)

Erbay
26.04.2010, 18:43
Hayatta kibirli insanlardan ne olursa olsun nefret ederim. Sir Alex Ferguson için "kimden söz ediyorsunuz" dediyse çok komik olmuş :)

Gökhan KAN
26.04.2010, 18:52
Dünyada şampiyonluğa hasret kaç takım varsa gitsin şampiyon bence. En fazla 2 senesini alır.

Harun-61
26.04.2010, 21:54
Dünyanın tek harikası..Seneye bizde inşallah..

cok beklersiniz :)

o hata'yi yapmaz Jose ;)

M.S.SOFU
26.04.2010, 22:47
cok beklersiniz :)

o hata'yi yapmaz Jose ;)
gelsinde baskı altında takım yönetsin
dünyada ki bütün t.d. ler dahil türkiyede başarıya ulaşmadıkça ben o t.d.yi başarılı saymam...
sir de dahil

ilhan
29.04.2010, 00:16
Mourinho...

Bir teknik direktörden daha fazlası.

Gökhan KAN
29.04.2010, 00:43
Hocam bekliyoruz..Bernebau senindir.

Sefa
29.04.2010, 00:47
http://bluechampions.com/wp-content/uploads/2008/01/jose-mourinho.jpg

Samet İslamoğlu
29.04.2010, 01:02
Ben abartıldığı kadar iyi bir hoca olduğunu düşünmüyorum.Porto'yla şampiyonlar ligini aldığı seneyi çok iyi hatırlıyorum.Hakemler nedense Porto'yu itmekten bi hal olmuşlardı.Finalde Monaco'nun olması onun için bi şanstı.Chelsea tartışmasız dünyanın en iyi takımıyken Barcelona'yı Pierluigi Collina sayesinde eledi.Ona rağmen finalde elendi.
Ve biraz önce biten barcelona maçında Hiddink'in taktiğine hiçbişey katmadan kopyaladı,uyguladı yine hakemin vermediği golle finale çıktı.
Yanlış anlaşılmasın kötü hoca demiyorum bende severim ama abartıldığı kadar iyi olduğnuda düşünmüyorum.Çok daha iyileri var.Capello gibi,Hiddink gibi.

Cem Akyüz
29.04.2010, 01:23
Hocam bekliyoruz..Bernebau senindir.

Gökhan bu gidişle sen getireceksin Jose'yi Madrid'e:)

Muhammet*
29.04.2010, 01:44
gelsinde baskı altında takım yönetsin
dünyada ki bütün t.d. ler dahil türkiyede başarıya ulaşmadıkça ben o t.d.yi başarılı saymam...
sir de dahil

Jose Mourinho:Baskı evine ekmek götürmeye çalışan insanların üzerinde olur.Biz spor yapıyoruz.Üzerimde baskı yok.

Gökhan KAN
29.04.2010, 01:48
Gökhan bu gidişle sen getireceksin Jose'yi Madrid'e:)
Kesin gözüyle bakıyorlar Cem. Bilmiyorum artık. Perez telefon trafiğine başlamış.

Cem Akyüz
29.04.2010, 01:50
Kesin gözüyle bakıyorlar Cem. Bilmiyorum artık. Perez telefon trafiğine başlamış.
Perez olaya el attıysa bir sorun olmazsa Madrid'in başına geçer..Benim için iyi olur İtalya'dan ayrılması

Muhammet*
29.04.2010, 01:52
Umarım bir gün Anfield'da You'll Never Walk Alone nidaları eşliğinde sahanın kenarında hocamız olarak izlemek benim gibi naçizane bir hayranına nasip olur.

Gökhan KAN
29.04.2010, 01:54
Perez olaya el attıysa bir sorun olmazsa Madrid'in başına geçer..Benim için iyi olur İtalya'dan ayrılması
Hacı De Rossiyle beraber gelmesinin bir mahsuru varmı..

Cem Akyüz
29.04.2010, 01:58
Hacı De Rossiyle beraber gelmesinin bir mahsuru varmı..

Yook Hacı De Rossi olmaz:)..Önceden kulup satılır Totti satılmaz diye manşetler atılırdı ki Totti zaten takımda kaldı o başlık artık şöyle atılıyor..Kulup satılır De Rossi satılmaz

Gökhan KAN
29.04.2010, 01:59
XLb-ArR4mMA Koçumm benim aslanım helal olsun yakışır......

Birtan Karaman
29.04.2010, 10:00
Nasıl bir İnsan çözemedim.

Gökhan KAN
29.04.2010, 14:50
http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/401/581/7953/6072947/7/4.jpg

Berk
29.04.2010, 15:31
Kimine göre fenomen, bana göre de bir zavallı..

T.B_1461
29.04.2010, 15:33

Keşke onun gibi bir zavallı olabilsem.

Tolunay Abdioğlu
29.04.2010, 16:43
Fenomen kelimesinin sözlükteki anlamı nedir.Bana birisi açıklayabilir mi.?

Gençliğime verin. :)

sessizkral_1
29.04.2010, 16:52
nasıl olduğu ne amaca sahip olduğu varlığı tam olarak tanımlanamayan şey.

bazı tanımlardada "kendini ve dış dünyayı kendine özgü bir biçimde algılayan kişinin yaşantısına deniyormuş."

Gökhan KAN
29.04.2010, 17:13
Chalsea'yi 7 puan geriden takip eden Manchester United'a dair: "Stres mi? Kuş gribi bende daha çok stres yaratıyor. Ciddiyim, kuş gribinden bile Manchester'dan fazla korkuyorum"

Oyuna alınmadığı için Mourinho'ya patlayan Ricardo Carvalho'ya: "Ricardo Carvalho, bazı şeyleri anlamakta güçlük çekiyor gibi. Bir IQ testi yaptırmasında, ya da ne bileyim, bir akıl hastanesine başvurmasında fayda olabilir."

Emrah Akcagöz
29.04.2010, 17:45
Hani derler ya t.direktörlerin takıma katkıları %10 'dur bu rakam Mourinho'da %90..

Direkt etkiliyor gittiği takımı..

Emre7
29.04.2010, 18:07
Türkiye için dünyanın 6. ligi deniliyordu.
her sene bir ligte 3 sene kaldığını hesaplayalım.
acaba 18 yıl sonra Türkiyeye gelip bizi tercih edebilirmi.
Belki chealsea gibi bizde 50 yıl sonra şampiyon oluruz?

Halit Aydın
29.04.2010, 18:30
Bizi kimse şampiyon yapamaz, Mourinho'yu bile yer bu taraftar :D

O inat, Karadeniz insanı inat. N'olur bilemiyorum :)

ilhan
29.04.2010, 20:05
http://ligtv.com.tr/App_Themes/Basic/_images/Galeriler/2010429_bana_gay_gibi_soru_sorma/FC+Inter+Milan+v+SSC+Napoli+Serie+Yo2wjxC801Il%5B1 %5D.jpg

Karizmanın açılımı bu adamda. :)

Semih Aydın
29.04.2010, 20:34
CIHwEXcy048

Vkgz
29.04.2010, 20:47
kesinlikle dünyanın en iyi teknik adamı.

Salih Edip
29.04.2010, 23:57
seneye Madride gelip en az bir 5 sene kalmasını diliyorum. hee eğer madride gelmiyorsa liverpoola gitsin de şampiyon yapsın , bir arkaşın dediği gibi en kötü 2. senesinde şampiyon olur. ondan sonra da seriye bağlar zaten :D

Gökhan KAN
30.04.2010, 00:00
Mou dün akşam İnterde bir sene daha kalacağını açıklamış. Tabi yinede belli olmaz. 300 milyon bütçeyi görünce herşey olabilir..

Selman
30.04.2010, 03:47

Kısmen katılıyorum.

Bana göre de gelmiş geçmiş en çirkef teknik direktörlerdendir kendisi.Bir Fatih Terim bir bu. Günahım kadar sevmem.

Mustafa Ağaoğlu
30.04.2010, 13:55
11 kişi defans yap , futbolu katlet , Valdez bile orta saha oynasın sonra çık seyircilere şaklabanlık yap.. (Zaten italya'da 3.golün ofsayt)
Biri inipte ağzına patlatamadı bi tane...

Finalde Bayernliyim inşallah alırlar kupayı..

Semih Aydın
30.04.2010, 19:37
Mourinho idolümsün :)

gRLOlubVqPQ
wwxWweZSrUY
cnzKK0WcoI8&feature=related
LrwmdqOR4tc

~~~
Arsenal Tottenham'i 5-4 mağlup ettikten sonra:
''Futbol değil, buz hokeyi bu. Antrenman'larda çoğu zaman üçe üç oynatıyorum. Maç 5-4 biterse oyuncularımı duşa gönderiyorum, kötü savunma yaptıkları için.''

''Takımın mükemmel oyuncuları var ve mükemmel bir hocası var.''

''İngiliz futbolundan öğreneceklerimin olduğunu anladım. Ama benim de İngiliz futboluna öğretebileceğim şeyler var.''

Keleşoğlu
01.05.2010, 15:36
futbol katili mourinho :D

Ilelioglu
02.05.2010, 15:55
Bencede bir Hocadan daha fazlasi...:)

Muhammet*
07.05.2010, 12:38
Kendisini sevip sevmemeyi hatta nefret etmeyi anlarım ama teknik direktörlüğüne laf etmek çok komik kaçıyor. :)

Siz bol gollü, her atağın gol olduğu, ortasahadan gollerin atıldığı zevki(!) maçlar izleyesiniz diye yılların Loser'ı İnter'i kupa manyağı yapmasın mı?

Taner Uykuçeken
10.05.2010, 13:04
Kapris, kasıntı, ve megaloman kelimeleri kendisini anlatmaya yeter herhalde

Gökhan KAN
15.05.2010, 23:05
"Er ya da geç birgün Real Madrid'in başına geçeceğim (http://romanistabukowski.blogspot.com/2010/05/er-ya-da-gec-birgun-real-madridin-basna.html)

http://1.bp.blogspot.com/_Wdi6vLT3Esg/S-wMaBjizpI/AAAAAAAARHA/1PZbgpZ79FE/s400/jose_mourinho__mana_210478c.jpg (http://1.bp.blogspot.com/_Wdi6vLT3Esg/S-wMaBjizpI/AAAAAAAARHA/1PZbgpZ79FE/s1600/jose_mourinho__mana_210478c.jpg)

Mourinho, İtalya'da yayın yapan Panorama (http://www.panorama.it/) adlı dergiye şu açıklamaları yapmış:

"Benim hakkımda yazılan herşey yanlış. Ama er ya da geç birgün Real Madrid'in başına geçeceğim. İngiltere'de ve İtalya'da büyük takımlar çalıştırdım. Şimdi sırada İspanya var. Benim hiçbir şeye ihtiyacım yok. Ama bazı kulüp başkanlarının hiçbir şey kazanamayan teknik adamlarıyla beni kıyaslamasına çok gülüyorum. Yüz yüze geldiğimizde benim harika bir teknik adam olduğumu söyeyen insanlar sırtımı dönüdüğüm anda bana saldırmaya başlıyor."

Jose Mario dos Santos Felix Mourinho

Gökhan KAN
17.05.2010, 15:03
Inter'e Mourinho'dan soğuk duş

Serie A şampiyonu da olan FC İnter'deki bayram havası, teknik direktör Jose Mourinho'nun adeta soğuk duş etkisi yaratan açıklamalarıyla gölgelendi.

Portekizli teknik adam Mourinho, dün gece Serie A şampiyonluğunu elde ettikleri Siena'da yaptığı açıklamada, FC İnter'i önümüzdeki sezon çalıştırıp çalıştırmayacağının henüz net olmadığını belirterek, "İtalya'da kendimi evimde hissetmiyorum. Real Madrid ile anlaştığım doğru değil. Kararımı, Şampiyonlar Ligi finalinden sonra vereceğim" dedi.

Mourinho, şu an için 22 Mayıs Cumartesi günü Madrid'de Almanya'nın Bayern Münih takımıyla oynayacakları Avrupa Şampiyonlar Ligi finali dışında hiçbir şeyi düşünmek istemediğine değinerek, "Şampiyonlar Ligi'nden sonra iki-üç günü kendime ayırıp kendi durumumudurumdayım" diye konuştu. düşüneceğim. Bir ayağımın Real'de olduğu da Real ile zaten anlaştığım da doğru değil. Bunların gerçekle uzaktan yakından alakası yok. Ben İnter'e istediği her şeyi vermiş

Mourinho, Siena'da yaptığı açıklamada, İtalya deneyimini ve geleceğe ilişkin düşüncelerini şu sözlerle özetledi:
"İtalyan futbolu çok farklı. Burada, kendimi evimde, normal çevremde, mutlu biçimde çalışabileceğim bir ortamda hissetmediğim anlar da oldu. Ama bir insanın kendisini vermesi gereken durumlarda, her şeyimi vermekten de çekinmedim. Şimdi tarihi bir hafta başlıyor. Bunu iyi değerlendirmek gerekiyor. Finalin ardından ne yapacağıma da karar vereceğim. Ancak benim geleceğimin, Bayern Münih karşısında alınacak sonuçla da bir ilgisi olmayacaktır."

-"ZAFER EN İYİLERİNDİR"-
Portekizli teknik direktör Mourinho, Serie A'da şampiyonluğu tescilin son maça kalmasının kendisi açısından bir yenilik olduğuna da işaret ederek, şunları söyledi:
"Şampiyonluğu son maçta elde etmek benim için bir yenilik. Ben hep rahat bir şekilde kazandım. Dolayısıyla benim için bir yenilik oldu, bunu tekrarlamak da istemiyorum. Ben, önceden ve de rahat biçimde kazanmayı seviyorum. Her durumda bunu hak etmiştik. Şampiyonluk böyle bir şeydir: Zafer en iyilerindir."

Mourinho, Serie A'da FC İnter'in uzun süre açık ara lider konumunu sürdürdüğüne, ancak daha sonra AS Roma'nın da yarışa dahil olduğuna değinirken, basına yüklenmeyi de ihmal etmeyerek, "İnter'in açık ara önde olmasından sizler de rahatsızdınız. O dönemde hepiniz entelektüel fuhşa bulaştınız. Gerisi, Roma'nın UEFA Kupası'ndan elenmesiyle kendiliğinden geldi. Haftada tek maç yapar hale geldiklerinde, şampiyonluk yarışı da tekrar başlamış oldu. Yine de Sarı-kırmızılıları tüm samimiyetimle tebrik ediyorum" dedi.

Jose Mourinho, "Şampiyonluğu kaybetmekten korktuğunuz an oldu mu" biçimindeki soruyu ise "Evet, Fiorentina ile 2-2 berabere kaldığımızda Roma bizi geçince tabii ki korkmuştum. Zira o noktada iş artık sadece bize bağlı değildi. Roma'nın puan kaybetmesini beklemeye mahkumduk. Lazio veya Sampdoria maçında bunun olmasını beklemek durumunda kalmıştık. Ama neticede liderliği tekrar alıp kendi kaderimizi kendimiz tayin ettik" diye yanıtladı.

Gökhan KAN
17.05.2010, 15:04
Mourinho bence kesin İnterden ayrılcak. Benitezin kovulmasınıda bekliyor olabilir. O olmazsa kesinlikle Madrid..

İlker Akçay
18.05.2010, 09:52
Liverpool ;)

İskender Çakmak
18.05.2010, 12:52
real madrid ve jose mourinho eger olursa onumuzdeki bir kac yil dunya bu ikiliyi konusacak

ilhan
18.05.2010, 12:53
Benitez'in Juve'ye gitmesi an meselesi İngiliz basınına göre. Mori'yi bekleriz Liverpool'a. :) En iyilerin ligi Premier lig. En iyiler oraya gelmeli, Mori de dahil. :)

Gökhan KAN
18.05.2010, 13:12
İtalyan basınıda Juve Del Neri'yi getirdi diyor takımın başına.

SDanışmaz
18.05.2010, 13:19
İtalyan basınıda Juve Del Neri'yi getirdi diyor takımın başına.

Geçen gün Hürttiyet'te okudum, Juve Daum'la ilgileniyormuş :D

ilhan
18.05.2010, 13:20
Benitez öyle ya da böyle gönderilsin. Liverpool efsaneleri de gönderilmesini istiyor. Hayır gelmez o tipten diyorlar. :D Mori bir gün İngiltere'ye döneceğim diyor. E, dön o zaman. Bak Liverpool seni bekler. :)

Gökhan KAN
18.05.2010, 13:22
Geçen gün Hürttiyet'te okudum, Juve Daum'la ilgileniyormuş :D
ççç ......

Gökhan KAN
18.05.2010, 13:30
Benitez öyle ya da böyle gönderilsin. Liverpool efsaneleri de gönderilmesini istiyor. Hayır gelmez o tipten diyorlar. :D Mori bir gün İngiltere'ye döneceğim diyor. E, dön o zaman. Bak Liverpool seni bekler. :)
Valla İlhan'ım gelirse şaşırmam. Mou'nun karakteri Liverpool'a uyuyor Madrid'e değil. Madrid'e gelse kupa kaldırsa sadece kupa kaldıran teknik adamlardan biri olacak fazla etki yaratmayacak. Zaten o kupalardan tonla olduğu için. Mou'nun karakteri hep ön planda olmak. Onun için yıllarca başarısız olan Chelsea'ye gitti. En ufak bir başarıda en yükseklerde kendisi olmak için. 50 senelik hasreti bitiren adamı ilah yaparlar yahu..:) Onun için Porto'ya gitti 17 senelik kupa hasretine son vermek için. Onun için İnter'e gitti 38 yıllık beklentiye son verip ününü ün katmak için. Şimdi Liverpool olursa hiç şaşırmam. Onun karakteri bu herkesi onu konuşsun istiyor.

ilhan
18.05.2010, 13:32
E o zaman ilk tercihi Liverpool olmalı. :D

Timur Mikhail
18.05.2010, 13:54
Madrid seni bekliyor hocam :alkış:

Muhammet*
18.05.2010, 14:38
Juventus'nin başına büyük ihtimal Del Neri geçer, Rafa gitmez Juve'ye.

Gökhan KAN
18.05.2010, 14:42
E o zaman ilk tercihi Liverpool olmalı. :D
Önce bize gelsin hacı Barca saltanatına son versin sonra size gelsin ordaki saltanı yıksın. Sonra yine bize gelsin ve hep bizde kalsın.

Dursun Kaplan
19.05.2010, 13:31
Barcelona maçı için ;

"Barcelona serisini kazandık ama herkes Barcelona'nın ne kadar iyi oynadığından ve bizim kalenin önüne takım otobüsünü park ettiğimizden bahsediyor. Kalenin önüne takım otobüsünü parketmedik, takım uçağını parkettik. 2 sebebi vardı. Birincisi 10 kişiydik, ikincisi ilk maçı 3-1 kazanmıştık. Otobüs, gemi ya da uçak parkederek değil, San Siro'da onları ezerek...."

Adamım ya. :)

Gökhan KAN
21.05.2010, 14:51
Inter’in Teknik Patronu Jose Mourinho, bu hafta oynanacak olan Şampiyonlar Ligi finaliyle ilgili yaptığı bomba açıklamalarına; NBA takımlarından Phonenix Suns’ın yıldızı Steve Nash ile yaşadığı anlaşmazlığı giderebilmek için biraz ara verdi.

Söz konusu "Tweet", Inter’in Motta’nın oyundan atıldığı ve müthiş bir defansif efor sarfederek turnuvanın favorilerinden Barcelona’yı elediği maçtan sonra çıktı ortaya.

Steve Nash Tweeti'nde şu ifadeye yer vermişti:
"İnter’in Final 11’i-Butt, Yashin, Banks, Zoff, Maier, Tomaszewski, Zubizarreta, Schmeichel, Clemens, Higuita, Chilavert-"

Nash’in kadro tahmini 11 efsane kalecinin isimlerinde oluşuyordu ve Inter’in final maçında da Barca karşısında olduğu gibi defansif bir düzende oynayacağına gönderme yapıyordu.

Mourinho ise bu gönderme ile ilgili, "Bir şey yok!. İyi bir adam olduğunu duydum. Bir problem yok. Yazdıklarını beğenmedim sadece ama kendi fikirleri olması normal. O gerçekten iyi bir sporcu" dedi.

Gökhan KAN
23.05.2010, 01:31
Hoşgeldin Mourinho..

http://www.as.com/prom/201005/pro_photo1274566315.jpg (http://www.as.com/futbol/articulo/mourinho-confirma-va-madrid-trabajo/dasftb/20100522dasdasftb_55/Tes)

Mourinho: "Inter ile son maçıma çıktım"

Inter Teknik Direktörü Jose Mourinho final maçı sonrası bomba etkisi yaratacak açıklamalar yaptı.

Şampiyonlar Ligi finalinde Bayern Münih ile karşılaşan Inter, sahadan 2-0'lık galibiyetle ayrılarak kupayı müzesine götürdü.

Inter'in kutlamalarına teknik direktör Jose Mourinho'nun açıklamaları damgasını vurdu.

Sezon sonunda takımdan ayrılıp ayrılmayacağı yönündeki soruya olumlu cevap veren Portekizli teknik adam, RAI'ye yaptığı açıklamada, "Buradaki işim bitti. Kulüp tarihine geçecek bir başarı yakaladık. Farklı bir yerde mücadele vermek istiyorum" diyerek basın mensuplarını şoke etti.

Mourinho'nun şok cevabı üzerine sorusunu tekrarlayan muhabir aynı cevabı aldı.

Önümüzdeki sezon Inter'den ayrılacak mısınız sorusuna 'Evet' cevabını veren tecrübeli teknik adam, Real Madrid'in başına geçeceği iddialarını da doğruladı.

http://estaticos01.marca.com/imagenes/2010/05/23/g2305.jpg

faik celikoflu
23.05.2010, 01:31
ee artık real madrid, barcelonayı yenebilecek mi? :)

Atılay
23.05.2010, 01:32
Kesin mi kaynak nedir ?

Gökhan KAN
23.05.2010, 01:33
Kesin mi kaynak nedir ?
Mourinho: "Dejo el Inter, me voy al Madrid"

Emre ÖZTÜRK
23.05.2010, 01:34
O zaman Real seneye şampiyon :)

Canberk
23.05.2010, 01:46
Goal.com'da Mourinho'nun Milanla son maçına çıktım açıklamasını yazmıştı zaten hayırlı olsun...

NOT:Ama bizi yenebileceğinizi düşünüyorsanız :rolleyes:

Gökhan KAN
23.05.2010, 01:50
İçime çok büyük güven geldi yeminle.. 500 milyon değerinde bir transferdir bu.

Semih Aydın
23.05.2010, 01:54
Lucio-Samuel ikilisini yanında götürürse müthiş olur Real için, çok kötü savunma yapıyorlar. O iki adam ile işler değişir.

Mustafa Yüksek
23.05.2010, 01:56
Mourinho büyük hocadır..Ancak kişiliği nedeniyle her zaman nefretle izlemişimdir...Onun başarısız olması sevinme nedenim olmaya başladı...Ne yazık ki oldukça başarılı...Umarım İspanya'da işler istediği gibi gitmez...

mehmets61
23.05.2010, 01:58
güzel oldu güzel yer mourinho gel:)

Onur Civelek61
23.05.2010, 02:02
Psikopat adam :D sıkıyorsa gel bizi şampiyon yap :D

Sefa
23.05.2010, 02:05
Mükemmel bir haber.. :)

Cem Akyüz
23.05.2010, 02:17
Barca'nın saltanatına son verecektir

ilhan
23.05.2010, 02:27
La Liga yavaş yavaş premier lig seviyesine gelecek neredeyse :)

h@msi61
23.05.2010, 02:41

Diger takimlarin seviyesi bu kadar dusukken cok zor gozukuyor sanki...

Gökhan KAN
23.05.2010, 02:44
Mourinho tek başına bir lig zaten..:)

Samet Türkmen
23.05.2010, 02:50
Öyleyse sayın Mourinho üzgünüm ki seneye şampiyonluk göremeyeceksin :)

ilhan
23.05.2010, 02:52
Diger takimlarin seviyesi bu kadar dusukken cok zor gozukuyor sanki...

Evet denge konusunu atlamışım maalesef. Mourinho'nun Serie A'dan ayrılması İtalya ligine denge getirir. Ama İspanya'da "2'li takım" dönemini resmen başlatacak sanırım.

Premier ligi kalite olarak yakalayamaz belki ama prestij olarak kovalayacak gibi diyeyim de toparlıyayım biraz. :p

ilhan
23.05.2010, 02:52
Çok büyük hoca. Ahanda tescilledi bu akşam. :)

Canberk
23.05.2010, 03:05
Fenomenliğine lafım yok ammaaa...
İş Reali şampiyon yapmaya gelince sıkar ağabeyler :rolleyes:
Karşısında Pendikspor yok Barcelona var ççç

Canberk
23.05.2010, 03:06
Vallaha hee zaten İspanyada millet 3.lüğe yarışıyordu şimdi hepten kopacak 1.ve 2. takım diğerlerinden ççç

M.S.SOFU
23.05.2010, 03:28
Vallaha hee zaten İspanyada millet 3.lüğe yarışıyordu şimdi hepten kopacak 1.ve 2. takım diğerlerinden ççç
o zaman bu sene gönüllerin şampiyonu valencia

seyyah61
23.05.2010, 05:42
Madrid'e gidiyorum demis.
Belki Atletico Madrid'e gidecek. :D

Hüdai Pervaneli
23.05.2010, 06:03
Ohh tamamdir SÜper oldu bu

İlker Akçay
23.05.2010, 08:58
yanlış yaptın Mou.Kaderde rakip olmakta varım severim seni ama Barça'ya rakip olman olmadı.Liverpool'a git boşver Madridi.:)

Keramettin
23.05.2010, 09:08
Bu kez Real Madrid'i kimse tutamaz.Hayırlı olsun

Mesut
23.05.2010, 10:43
bellliydi zaten
seneye tüm kupalar madridin :d

Arda'
23.05.2010, 11:36
Mourinho'yu Trabzonspor'da görmek isteriz :D

Gökhan KAN
23.05.2010, 11:56
http://www.as.com/recorte/20100523dasdasftb_6/LCO/Ies/Portada_AS.jpg

Salih Edip
23.05.2010, 12:11
Mourinho 3 sene içerisinde Şampiyonlar Ligi Kupasını bir kez daha kaldırıp tarihe geçirecek kendisini. yok böyle bir adam ya çok sistemli gidiyor kariyer olarak. zirveyi zirvede yakalamış olacak Madride gelince.

Hoşgeldin Jose....

Halit Akyüz
23.05.2010, 12:13
Real Madrid'i hiçbir hoca adam edemez. :)

Ali Can
23.05.2010, 12:13
çok güzel bir haber bu :D:D

Gökhan KAN
23.05.2010, 12:19
Bizden sona inşallah Liverpool'a gider..Ferguson'un yerine de geçebilir ama ben Liverpool'u istiyorum.

Cem Kıran
23.05.2010, 12:19
Bence Barca'ya meydan okumak için geçiyor Madrid'in başına:)

Gökhan KAN
23.05.2010, 12:24
Adam sıkıldı İtalya'dan kendimi evimde gibi hissetmiyorm diyor. Burda saygı yok diyor.

Özkan
23.05.2010, 12:27
Barcelona maçındaki oyunu değil ama dünkü maçtaki oyunu çok beğenmiştim. Ömrümde ilk kez Mourinho'yu övecektim ki Real Madrid'e gitti. Mourinho'yu hiçbir zaman sevemeyeceğim.

Emre ÖZTÜRK
23.05.2010, 12:32
Mourinho yanında stoper götürür mü bilmem ama o defansı adam etmek kolay olmayacaktır.

Gökhan KAN
23.05.2010, 14:08
Mourinho bu savunma işini Madrid'te nasıl yapacak merak ediyorum. Hücum konusunda Real'in İnter'den daha skorer oldu kesin lakin savunma işi nasıl olacak.

Hürgün Aygün
23.05.2010, 14:11
Hayırlı olsun...

Dursun Kaplan
23.05.2010, 15:08
Sonunda be. :)

Mourinho şu anda dünyada ki en iyi teknik adamdır benim gözümde. Hayırlı olsun.

Dursun Kaplan
23.05.2010, 15:09
Fenomenliğine lafım yok ammaaa...
İş Reali şampiyon yapmaya gelince sıkar ağabeyler :rolleyes:
Karşısında Pendikspor yok Barcelona var ççç

Bu yazıyı alıntılıyorum Canberk.

Nedenini zamanı gelince açıklarım. :)

Hüdai Pervaneli
23.05.2010, 15:10
Aha Dursunda bizden oldi:D

Erbay
23.05.2010, 15:12
Mourinho geçenlerde demişti ya "Ben futbolum"...

I hate Mourinho :D Rakibi kimse onu desteklerim.

Dursun Kaplan
23.05.2010, 15:13
Aha Dursunda bizden oldi:D

Yakıştıramadım Mahmut.

Geçmişte ki mesajlarımı araştır lütfen. :cool:

Semih
23.05.2010, 15:47
Madrid bu kez de başaramazsa ligden çekilsin. :D

Samet İslamoğlu
23.05.2010, 15:49
Mourinho hiçbir zaman tam olarak hücum felsefesiyle futbol oynatmadı.Biliyoruzki Capello Real'i şampiyon yapmasına rağmen taraftarında baskısıyla defansif futbol oynattığı için kovuldu.Real Madrid'de defans ağırlıklı futbol oynatamayacak olması,bu yüzden nasıl bir sistem kuracağını cidden merak ediyorum.
Bi başka durum bu sene İspanya'da toplanılan inanılmaz puanlar.Barcelona sezonun büyük bir bölümünde İniesta'nın sakat olmasına ve İbrahimovic'in vasat performansına rağmen 99 puan topladı.Seneye İniesta ve David Villa'nında olacağını düşünürsek bu puanı tekrar yakalaması hatta geçmesi olanaksız değil.Real Madrid içinse kadro istikrarı olacak sonuçta 1 sene beraber oynadılar ama hoca değişiyor.Tekrar o puanları toplayabilirmi tartışılır.
Seneyede Barcelona'nın şampiyon olacağını ancak ondan sonraki senelerde cidden kıran kırana hem İspanya'da hem Avrupa'da Barça,Real kapışması izleyeceğimizi düşünüyorum:)

Hüdai Pervaneli
23.05.2010, 16:00
Yakıştıramadım Mahmut.

Geçmişte ki mesajlarımı araştır lütfen. :cool:
Dursun Biliyorum Sen Jose sporlusun:cool:

Barış Mayda
23.05.2010, 16:06
bu adamı hiç sevmiiyomm

pReN@_61
23.05.2010, 16:14
Adam daldan dala..:)

Murat SİSMAN
23.05.2010, 16:15
Kaynak : http://www.ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=72747

macka61
23.05.2010, 18:39
seneye la liga süper olucak ama barcelona yine bırakmaz ligi

Muhammet*
23.05.2010, 19:12
Jose için değil ama Real için tarihi bir karar. :)

Mustafa ÖZDEMİR
23.05.2010, 19:13
ee artık real madrid, barcelonayı yenebilecek mi? :)
çok komik oldu bu soru:D...

Gökhan KAN
23.05.2010, 19:16
8 milyon serbestlik maddesi kendisi de 10 milyon alacak.2 sene kalsa 28 milyona mal olacak. Gerçi para Madrid için sorun değil.

Oruç
23.05.2010, 19:45
Aslında iyi oldu. Real kaç senedir Şampiyonlar Ligi'nde yok. Seneye Real alır kupayı.

Real'i şampiyon yaptıktan sonra yine İngiltere'ye uzansın, L'pool'un hasretini dindirsin bu defa.:)

ilhan
23.05.2010, 19:48
Ronaldo ManU'da oynarken dünyanın en iyisi diye sözü geçerken Mourinho "En iyisi İbra" diyordu. Şimdi ne düşünüyordur acaba. :)

TolgaTopçu61
23.05.2010, 19:54
Gelsin gelsin daha hesabimiz var onunla...

Okadar kolay degil Nou Camp da öyle havali havali kosmak...

Timur Mikhail
23.05.2010, 22:27
Real Madrid bu adamıda yer bitirir :D

Emrah Akcagöz
23.05.2010, 23:21
Hayırlı olsun..

Selman
24.05.2010, 00:54
Seneye şampiyon olmak müthiş olacak.Bunun kaybettiğinde o sevimsiz suratını görmek çok hoşuma gidiyor.:)

Dünyanın en çirkef teknik direktörü çirkeflikler içinde yüzen real madrid'e hayırsız olsun.

Oynatsın bakalım defansif futbolunu, germiyorlar mı 2 tahtaya :)

Gökhan KAN
24.05.2010, 01:05
Bazı basın organlarıda Madride gitmeyi ima ettiğini yazıyor Madridi doğruladı demiyor.

Fatih
24.05.2010, 01:12
Seneye şampiyon olmak müthiş olacak.Bunun kaybettiğinde o sevimsiz suratını görmek çok hoşuma gidiyor.:)

Dünyanın en çirkef teknik direktörü çirkeflikler içinde yüzen real madrid'e hayırsız olsun.

Oynatsın bakalım defansif futbolunu, germiyorlar mı 2 tahtaya :)
Tutuşmuş gördüm seni Selman.:)

ÖmerFarukYılmaz
24.05.2010, 01:25
Arkadaş gel Trabzonda yap yiyorsa:D

Gökhan KAN
24.05.2010, 01:27
Yanıyorsun Fuat abiiiii....

http://profile.ak.fbcdn.net/object3/1804/109/n33303109871_8367.jpg

Samet İslamoğlu
24.05.2010, 01:59
Şöyle bir düşündümde Mourinho'nun hakemlerden yana hep şanslı olduğu fikrine kapıldım.
2005ti sanırım.Chelsea-Barça şamp. ligi maçı hakemde collinaydı.Bir duran topta kaleciyi itmişti terry sanırım o şekilde golü atıp turu geçmişlerdi.
Ondan önce Porto'nun şampiyonlar ligini aldığı sezonu net hatırlıyorum.Finale gelene kadar Porto lehine akıl almaz hakem hataları vardı.
Bu sene yarı finalde ilk barça maçı.3.gol ofsayt. 2.maçta tartışılabilir fakat barçanın 2.golü verilebilirdi.
İnter'in şampiyonluk maçı,0-0 ken Siena'nın verilmeyen penaltısı.
Son Bayern maçı yine 0-0 ken Maicon'un topu bariz elle kesmesi ve verilmeyen bir penaltı.
Mustafa Denizli balı Mourinhodadamı var acaba:)

M.Kılıç50
24.05.2010, 07:24
Asil Mourinho ile gecen seneki Transferler deger kazanacak... tabii birde bu seneki Transferler :)

Gökhan KAN
24.05.2010, 11:26
Mourinho'dan Madridistalara gözdağı

Real Madrid'in müstakbel antrenörü Jose Mourinho, kendi takımında yıldız oyuncu olmayacağını tekrar vurguladı.

Inter'le Şampiyonlar Ligi şampiyonluğuna uzanıp sezonu üçlemeyle kapatan Jose Mourinho, Portekiz televizyonu TV1'e yaptığı açıklamada Real Madridli oyunculara gözdağı verdi.

Menajeri Jorge Mendes'in Madrid yetkilileriyle görüşmeye gittiğini belirten Mourinho'ya Madrid kulübünün dört yıllığına 40 milyon avro önereceği konuşuluyor.

Madrid kulübüyle son kez görüşüp hedeflerini öğrenmek istediğini belirten muzaffer hoca, "Eğer bu kulüpte çalışmaya başlarsam oyuncular bilmeli ki benim takımımda yıldız oyuncu olmaz. Bu sene yıldız Inter takımıdır, oyuncular ya da ben değil. Yıldız takımdır. Eğer bunu kabul ederlerse zaferler de gelecektir" şeklinde konuşarak oyunculara da mesaj vermeyi ihmal etmedi.

Ligde zorlu bir mücadeleye gireceklerini belirten Portekizli hoca, "Barcelona bu sezon neredeyse 100 puan aldı. Bunun yanı sıra sekiz yıldır kazanılamayan Şampiyonlar Ligi de farklı bir mücadele olacak" diyerek sözlerine son verdi.

goal.com

Fatih
27.05.2010, 22:04
Mourinho'muz hayırlı uğurlu olsun.:)

Serdær
27.05.2010, 22:09
Hayırlı olsun.

Mancini ve Quaresma kakalamaya çalışıyorlar ama almayacağız !

Konuştuğumuz oyunculara bak :) Kakalama diyoruz :D

Fatih
27.05.2010, 22:20
Hayırlı olsun.

Mancini ve Quaresma kakalamaya çalışıyorlar ama almayacağız !

Konuştuğumuz oyunculara bak :) Kakalama diyoruz :D
İnter'den istediğim tek oyuncu Maicon.

Sağ beke ilaç olacak.:)

Serdær
27.05.2010, 22:22
Maicon muhtemelen alacaklar.

Ramos - Garay göbekte oynar.

Bekliyoruz transferleri.

magicyattara
27.05.2010, 22:23
Barça'nın kuyruğunun dibinde dolanıp duruyor..:)

Fatih
27.05.2010, 22:24
Barça'nın kuyruğunun dibinde dolanıp duruyor..:)
Adam intikam için geliyor zaten.:)

Bdeniz_61
27.05.2010, 22:34
Mourinho çok iyi antrenör ama bir Guardiola kadar iyi asla olamaz.Guardiola sanat eseri gibi top oynatıyor ya resmen:alkış:

SDanışmaz
27.05.2010, 23:52
La Liga şimdi zevkli geçecek.

Fatih
27.05.2010, 23:53
La Liga şimdi zevkli geçecek.
Gören de her sene 10 puan farkla şampiyon olduğunuz sanır.:)

ummufarah
28.05.2010, 00:35
Maçlardan ziyade vereceği demeçleri merak ediyorum!..:)

mehmets61
28.05.2010, 01:38
hocam ispanya futbol federasyonu bize ekstra para veriyor açık ara şampiyon olmayın aman ligin heyecanı son haftaya taşınsın diye bizde arada puan kaybediyoruz:)

Cem Akyüz
28.05.2010, 01:43
Jose'nin Barca'nın saltanatını yıkacağını tahmin ediyorum

Dursun Kaplan
28.05.2010, 10:13
Mourinho çok iyi antrenör ama bir Guardiola kadar iyi asla olamaz.Guardiola sanat eseri gibi top oynatıyor ya resmen:alkış:

Şu anda dünyanın en iyisi Mourinho'dur. Guardiola bu sene çok şey öğrenecek ondan. :)

Serdar Ersoy
28.05.2010, 10:15
Dursun :)

Bu sene de eze eze kupa katalana :D

Dursun Kaplan
28.05.2010, 10:16
Geçmişe mazi derler Serdar'ım. :)

Bir an önce başlasın La Liga. :cool:

pazarkapılı
28.05.2010, 10:17
valencia ya dikkat diyorum gelecek sene için....

SDanışmaz
28.05.2010, 10:37

İyi de rakip yoktu ki karşımızda. Kendi kendimize takılıyorduk :D

Şu anda dünyanın en iyisi Mourinho'dur. Guardiola bu sene çok şey öğrenecek ondan. :)

Bu şüphesiz. Ben bu adamdan çekindiğim kadar R.Madrid'den çekinmezdim.
Ama şu da var Barça freni patlamış kamyon gibi gidiyor. Bakalım durdurmayı becerebilecek mi :)

Fatih
28.05.2010, 14:58
1 Haziran'da imza atacak!

Inter'den ayrılarak Real Madrid ile anlaşan Jose Mourinho, 1 Haziran Salı günü yeni kulübü ile resmi sözleşmeye imza atacak.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Real Madrid Sportif Direktörü Jorge Valdano, Mourinho ile anlaşma sağladıklarını ve Portekizli teknik adamın önümüzdeki hafta Madrid'e gelerek resmi sözleşmenin altına imza atacağını ifade etti.
Marca Gazetesi'ne açıklamalarda bulunan Valdano, "Mourinho önümüzdeki hafta Madrid'e gelecek ve sözleşme imzalayacak. Mourinho'nun pazartesi günü resmi imzayı atması imkansız gibi gözüküyor. Büyük ihtimalle salı günü resmi açıklama yapılacak ve imzalar atılacak" dedi.
Öte yandan, İnter'den ayrılması için istenen 16 milyon avroluk tazminat sorununu çözmeye çalışan Mourinho'nun, herhangi bir şekilde Real Madrid'in konuya müdahale etmesini istemediği iddia edildi.
Bu arada, Marca gazetesi, Mourinho'nun İnter ile olan anlaşmazlığını Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne götürebileceğini yazdı. Yeni sezonda Real Madrid'in transfer politikası hakkında da açıklamalarda bulunan Valdano, kadrolarında kaliteli santrforların bulunduğunu ve yeni sezon bu mevkiiye transfer yapmayacaklarını dile getirdi. Özellikle Higuain'in performansından oldukça memnun olduklarını dile getiren Valdano, "Bu sezon yakaladığımız başarıda büyük bir rol oynayan Higuain'in kulübümüzle üç yıllık sözleşmesi var. Arjantinli futbolcunun takımdan ayrılmasına izin vermeyeceğiz. Benzema geçen sezon yaşadığı sakatlıklardan dolayı fazla forma şansı bulamadı ama onun da takımdan ayrılmasına izin vermeyeceğiz. Yeni sezon Benzema için yeni bir başlangıç olacak" dedi.

Harun-61
28.05.2010, 16:05
16 milyon € istiyor Inter.

basin parayi alin....

Lig ikinciliginiz simdiden kutlu olsun :)

Özge
28.05.2010, 22:24
Dünyanın en iyi teknik direktörü dünyanın en iyi takımında:p

Harun-61
28.05.2010, 22:58

Dünyanin en iyi takimi :D

Avutun kendinizi bea :)

Salih Edip
29.05.2010, 02:50

en iyi takımı değil ama en büyük hoca en büyük klüpte diyebiliriz :)

Guardiola belki kupaları kaybedecek ama Mourinhodan öğrenecekleri ilerisi için kendisine yol gösterici olacaktır :D

magicyattara
29.05.2010, 08:46
valencia ya dikkat diyorum gelecek sene için....

Villa'yı sattı Topal'ı aldı..bence de dikkat..düşebilirler..:)

Tolunay Abdioğlu
29.05.2010, 09:58
Mourinho hayatında unutamayacağı bir sezon yaşayacak.Belki de yarım sezon. :D

Salih Edip
29.05.2010, 10:22
Villa'yı sattı Topal'ı aldı..bence de dikkat..düşebilirler..:)

abi çok güzeldi bu ya :):alkış:

Harun-61
29.05.2010, 11:19
Aciklandi :)

Inter ile real 8 milyon € karsiliginda anlasma saglamislar.

Dursun Kaplan
29.05.2010, 11:41
Tekrar hayırlı olsun o zaman. :)

Mesut
29.05.2010, 11:41
resmı sitedende açıklandı

parlayan
29.05.2010, 13:43
La Liga çok sıkıcı bir lig olmaya doğru uçar adım gidiyor. İki takım gelecek sezon yine 3.ye 25-30 puan fark atarlar ve bu yıl olduğu gibi şampiyonu kendi aralarındaki maçlar belirler..

Pellegrini'nin yapamadığı Barcadan puan bile çıkaramamaktı. Pellegrini o sebeple kovuldu, Mourinho Barcelonayı yensin diye getiriliyor. Dünyada bu işi yapabilecek belki de en iyi adamı getiriyorlar. Çalıştırdığı kulüp takımlarında ligde 7 yıldır kendi sahasında yenilmeyen bir teknik adamdan bahsediyoruz. Pek de kolay bir iş olmamalı..

Mourinho'nun en büyük özelliği takıma ne istiyorsa onu oynatabilmesi, Madridime hücum oynatacağım diyor ama gerektiğinde defans da yaptıracaktır.. Guardiola'nın buna karşı alternatif bir oyun planı yok. Xereze karşı ne oynuyorsa Intere karşı da onu oynamaya çalıştı ve sonucunda elendi..

Barcelona'nın abartıldığı kadar süpersonik bir takım olduğuna inanmıyorum ki becerili teknik adamlara karşı ne tip sorunlar yaşadıkları ortada. Geçen yıl Şampiyonlar Ligi'nde de Hiddink'in Chelsea'sine elenmekten hakem sayesinde kurtulmuştular.

Neyse, umarım Real Madrid sadece ligde değil, Şampiyonlar Ligi'nde de 2000li yılların başlarındaki durumuna geri dönebilir Mourinho'yla...

ilhan
29.05.2010, 14:09
Real'li futbolcuların kaprisini, gazını alacak dünyadaki tek adam Mourinho. Saha içinde, antrenmanlarda birbirlerine trip atan futbolcu göremezsiniz artık Real Madrid'de.

Ama buraya yazıyorum, Mourinho kendi evinde hiç kaybetmeyen bir adam fakat bunu Barça ya da Atletico Madrid bozacak. :)

Asi Çaykaralı61
29.05.2010, 14:10
Bence Real Madrid çok iyi bir transfer yaptı.Seneye çok başarılı olacaklardır.Mourinho çok kaliteli bir antrenör hayırlı olsun Real Madrid takımına

bahadır2561
29.05.2010, 14:57
hosgeldin jose..gec oldu güç olmadı :)

Erbay
29.05.2010, 15:29
Mourinho'nun yapacağı ilk iş takıma "canavar" bir stoper almak olacaktır. Pepe, onun stiline uygun. Yanında kimi oynatacak merak ediyorum. Raul Albiol'la devam ederse sürpriz olur benim açımdan. Kadroya bakınca La Liga'da bir sorun yaşanmayacaktır ama daha önemli olan senelerdir fiyasko sonuçlar alınan Şampiyon Ligi. Ve bunun için takviyeye ihtiyaç var. Önliberolarda da soru işareti var bence. Lassana Diarra, Xabi Alonso ve M.Diarra... Mourinho takımlarında mücadele etmeyen, istikrar sorunu olan oyuncuları oynatmıyor. Guti 33 değil 23 yaşında da olsa gönderirdi bence. Hücum hattı tartışmaya gerek yok :) Merak ediyorum Mourinho krallığını kralların arasında devam ettirebilecek mi?

ilhan
29.05.2010, 15:38
Chelsea'nın başındayken Alonso'yu istiyordu takımına. Yanlış mı hatırlıyorum?

Erbay
29.05.2010, 15:42
Valla istedi mi bilmiyorum ama, Madrid'te Cambiasso ve Motta gibi bir önlibero yok :) Xabi Alonso, ikisinden birinin yanında oynar ama onların görevini yapamaz bence.

Samet İslamoğlu
29.05.2010, 15:48
La Liga çok sıkıcı bir lig olmaya doğru uçar adım gidiyor. İki takım gelecek sezon yine 3.ye 25-30 puan fark atarlar ve bu yıl olduğu gibi şampiyonu kendi aralarındaki maçlar belirler..

Pellegrini'nin yapamadığı Barcadan puan bile çıkaramamaktı. Pellegrini o sebeple kovuldu, Mourinho Barcelonayı yensin diye getiriliyor. Dünyada bu işi yapabilecek belki de en iyi adamı getiriyorlar. Çalıştırdığı kulüp takımlarında ligde 7 yıldır kendi sahasında yenilmeyen bir teknik adamdan bahsediyoruz. Pek de kolay bir iş olmamalı..

Mourinho'nun en büyük özelliği takıma ne istiyorsa onu oynatabilmesi, Madridime hücum oynatacağım diyor ama gerektiğinde defans da yaptıracaktır.. Guardiola'nın buna karşı alternatif bir oyun planı yok. Xereze karşı ne oynuyorsa Intere karşı da onu oynamaya çalıştı ve sonucunda elendi..

Barcelona'nın abartıldığı kadar süpersonik bir takım olduğuna inanmıyorum ki becerili teknik adamlara karşı ne tip sorunlar yaşadıkları ortada. Geçen yıl Şampiyonlar Ligi'nde de Hiddink'in Chelsea'sine elenmekten hakem sayesinde kurtulmuştular.

Neyse, umarım Real Madrid sadece ligde değil, Şampiyonlar Ligi'nde de 2000li yılların başlarındaki durumuna geri dönebilir Mourinho'yla...

Pellegrini Barça'dan puan alamadı diye kovuldu demişsinde,Capello Barça'dan 4 puan alıp üstünede şampiyon olduğu sezon kovuldu=) Pellegrinin kovulmasının bence en byük sebebi Şamp.liginde Lyon'a elenmesidir.
Guardiolanın alternatif oyun planı yok demişsin buna gelincede Barcelonanın yıllardır hangi teknik direktörle olursa olsun alternatif bir oyun planıyla oynadığnı gördükmü?görmedik.Yani olay Guardiolayla ilgili değil.Barça'nın teknik direktörüysen takımı sadece Barça gibi oynatacaksın.Başka bir oyun planı kuramazsın.Elensende,başarısız olsanda öyle oynatacaksın.Mesela inter maçında ibra'yı çıkarmazdı,pique,puyol u iyice ileriye iterdi en azından son 5 dakika uzun top oynardı,top şişirirdi karambolden gol arardı.yapılması gerekende belki buydu.Ama Barça bunu hiçbirzaman yapmadı,yapmayacak.Çünkü Barça'nın bir oyun stili var ve kim gelirse gelsin bunu değiştiremez,değiştirtmezler:)Nitekim inter maçında son 5 dakikada bile hala sabırla ayağa top yapıp orada bir boşluk bulmaya çalıştı barça.
Zaten Barça böyle Barça oldu.Sabırla bu oyun düzenini oturttular ve şimdi dünyanın en iyi takımı.

fincher
29.05.2010, 16:02
Morinho hep takım halinde iyi savunma yapan takımları çalıştırdı.Real madrid'e chelsea ve interdeki futbolu oynatamaz.Ya mourinho değişecek,yada Realin kadro yapısı.

Taner Uykuçeken
29.05.2010, 17:35
Tencere yuvarlandı kapağını buldu...

Salih Edip
29.05.2010, 17:51
Mourinho işini bilir gereken neyse onu yapar problem yok... :)

Arda'
29.05.2010, 18:10
Büyüksün Jose Baba doğru seçimi yaptın :D

Tolunay Abdioğlu
29.05.2010, 18:16
Tencere yuvarlandı kapağını buldu...

Aynen öyle oldu.Ama Barça gelecek sezon o tencere de çok yemek pişirir. :)

parlayan
30.05.2010, 02:01
Pellegrini Barça'dan puan alamadı diye kovuldu demişsinde,Capello Barça'dan 4 puan alıp üstünede şampiyon olduğu sezon kovuldu=) Pellegrinin kovulmasının bence en byük sebebi Şamp.liginde Lyon'a elenmesidir.
Guardiolanın alternatif oyun planı yok demişsin buna gelincede Barcelonanın yıllardır hangi teknik direktörle olursa olsun alternatif bir oyun planıyla oynadığnı gördükmü?görmedik.Yani olay Guardiolayla ilgili değil.Barça'nın teknik direktörüysen takımı sadece Barça gibi oynatacaksın.Başka bir oyun planı kuramazsın.Elensende,başarısız olsanda öyle oynatacaksın.Mesela inter maçında ibra'yı çıkarmazdı,pique,puyol u iyice ileriye iterdi en azından son 5 dakika uzun top oynardı,top şişirirdi karambolden gol arardı.yapılması gerekende belki buydu.Ama Barça bunu hiçbirzaman yapmadı,yapmayacak.Çünkü Barça'nın bir oyun stili var ve kim gelirse gelsin bunu değiştiremez,değiştirtmezler:)Nitekim inter maçında son 5 dakikada bile hala sabırla ayağa top yapıp orada bir boşluk bulmaya çalıştı barça.
Zaten Barça böyle Barça oldu.Sabırla bu oyun düzenini oturttular ve şimdi dünyanın en iyi takımı.

Evet Pellegrini'nin gönderilmesinde Lyon'a elenmek de etkendir, doğrudur ama Capello'yu biraz defansif oyun anlayışından dolayı göndermişlerdi şampiyon olmasına rağmen.. Valla Barcelona evet Rijkaard döneminde de benzer bir oyun ortaya koyardı ondan öncesini hatırlamadığım için birşey söyleyemem ancak ne Rijkaard ne de Guardiola'nın Mourinho, Hiddink, Van Gaal gibi olmadığını da kabul etmek gerek.

Tamam Barcelona'nın sabırla oturtulmuş bir oyun planı vardır ancak karşındaki takım buna karşı önlemini almışsa senin artık farklı manevralar yapman gerekir yoksa kaybedersin...

Mourinho Realle o şekilde de çıkmayacaktır Barcelonaya karşı. Kafasında Barcelona'yı sadece defansla durdurmanın yolu yoktur herhalde. Bu adamın Barcelona'ya karşı Chelsea'yle 15 dkda 3-0'ı bulabildiğini de hatırlatmaya gerek yok sanırım.

Fazla da konuşmaya gerek yok sanki, seneye herşey o 2 maçta belli olacak.. Belki de Mourinho tamamen fiyasko olacaktır kimbilir.

Kobalas61
30.05.2010, 02:11
Bir Tarafta Barca'm Diğer Tarafta Morinho'm :)
Real Bu Seferde Başaramazsa Bizim Gibi Olur Efsane Olarak Kalır :)

Samet İslamoğlu
30.05.2010, 13:18
Evet Pellegrini'nin gönderilmesinde Lyon'a elenmek de etkendir, doğrudur ama Capello'yu biraz defansif oyun anlayışından dolayı göndermişlerdi şampiyon olmasına rağmen.. Valla Barcelona evet Rijkaard döneminde de benzer bir oyun ortaya koyardı ondan öncesini hatırlamadığım için birşey söyleyemem ancak ne Rijkaard ne de Guardiola'nın Mourinho, Hiddink, Van Gaal gibi olmadığını da kabul etmek gerek.

Tamam Barcelona'nın sabırla oturtulmuş bir oyun planı vardır ancak karşındaki takım buna karşı önlemini almışsa senin artık farklı manevralar yapman gerekir yoksa kaybedersin...

Mourinho Realle o şekilde de çıkmayacaktır Barcelonaya karşı. Kafasında Barcelona'yı sadece defansla durdurmanın yolu yoktur herhalde. Bu adamın Barcelona'ya karşı Chelsea'yle 15 dkda 3-0'ı bulabildiğini de hatırlatmaya gerek yok sanırım.

Fazla da konuşmaya gerek yok sanki, seneye herşey o 2 maçta belli olacak.. Belki de Mourinho tamamen fiyasko olacaktır kimbilir.

Evet Capello'nun kovulma sebebi defansif futbol anlayışıydı.Mourinho o yüzden öyle her hücum oynayan takıma çıkıp kapanıyım bi kontra gol atarım falan uygulayamaz.Nasıl bir taktik geliştireceği merak konusu.
Rijkaard,Guardiola tabiki yanlarından bile geçemez şu an saydığın hocaların=)
Barcelonanın özelliğide o değilmi zaten.Ben topumu oynarım.Kaybedersemde böyle kaybederim diyo adamlar:)

Misina
30.05.2010, 14:54
Zorla Aldırttı Kendini Madrid'e.Kendi gibi despot bir kulüp olan realde fazla tutunamaz Morinho

Sacit
30.05.2010, 15:15
Şimdi den ortamı germeye başlamış.. boş konuşmakta üstüne yok bu adamın..

cevap sahada verilecektir.. her zaman oldugu gibi...

Reşit
30.05.2010, 15:22
işte bu yüzden seviyorum bu adamı çekemeyeni sevmeyeni fazla. ordada başarıyı yakalayacaktır. artık real eski yıldızlar topluluğuna hızlı bir dönüş yapar. pellegrini gibi kaka nın ronaldonun yanında ezilmez

Keramettin
31.05.2010, 14:18
İş resmiyet kazanmıştır.

Mourinho Real Madrid ile 4 Yıllık Sözleşme İmzaladı.

Dursun Kaplan
31.05.2010, 14:21
Kasmayın bu kadar. Rahat olun. :)

Mucahid Erdogan
31.05.2010, 14:54
işte şimdi madridi kimse tutamaz Mourinho işini bilir seneye bütün kupalar madride :D:D:D

M.S.SOFU
31.05.2010, 15:45
iyi oldu,real madridliler takım nasıl olunur onu öğrensinler.
parayla pulla bir yere kadar.

Fatih
31.05.2010, 16:34
Moruinho'nun adı bile korku saldı ama korkunun ecele faydası yok maaelesef.:)

Mucahid Erdogan
31.05.2010, 19:42
busene Ş.Ligi Kimin alacağı şimdiden belli :D:D:D

Sinan Akyıldız
01.06.2010, 16:03
Elinizden geleni ardınıza koymayın :)

Kazanamazsınız.

Harun-61
01.06.2010, 16:05
Moruinho'nun adı bile korku saldı ama korkunun ecele faydası yok maaelesef.:)

korkan febeli olsun be:)

Melek
01.06.2010, 16:32
Sadece daha heycanlı olucak maçlar ama yine kazanan taraf hep BARÇAM olacak :D

Hürgün Aygün
01.06.2010, 17:31
Barça kork.:D

Salih Edip
02.06.2010, 01:58
Barca Reali Barnebeuda yenme başarısını gösterirse , sezonu 6 kupayla kapatmış gibi sevinecektir ...

Harun-61
02.06.2010, 09:26
Sadece daha heycanlı olucak maçlar ama yine kazanan taraf hep BARÇAM olacak :D

Özge, bak Melek ne diyor; onu biraz örnek al da :) :cool:

parlayan
02.06.2010, 12:21
Zeka (http://acetobalsamico.blogspot.com/2010/06/zeka.html)

http://4.bp.blogspot.com/_J1xM0arkJPo/TAV8YcfTBCI/AAAAAAAASaA/fQKQNA5R0xE/s400/dfsf.jpg (http://4.bp.blogspot.com/_J1xM0arkJPo/TAV8YcfTBCI/AAAAAAAASaA/fQKQNA5R0xE/s1600/dfsf.jpg)

Akıllı adam, işini biliyor, daha antrenmana çıkmadan tribüne oynuyor. Güzel sezon olacak...

" Barcelona'yı elemek, Şampiyonlar Ligi'ni kazanmaktan daha zevkliydi."

(acetobalsamico.blogspot.com)

Salih Edip
03.06.2010, 02:56
Joseye selam olsun , keşke Türkçe konuşuyor olsaydı da dinleseydik canlı canlı açıklamalarını , okuması bile zevkli canlı konuşması ne güzel olurdu :D

Hüseyin İlkin
03.06.2010, 12:18
Mourinho bile yetmez... Bu ligde Barca varken.

Melek
03.06.2010, 12:21
Özge, bak Melek ne diyor; onu biraz örnek al da :) :cool:

Aaaa yoksa Özge aksini mi düşünüyordu :cool:

MDanışmaz
03.06.2010, 13:06
Bu sene laliga çok zevkli geçecek özellikle mourinho'nun sivri dilli basın açıklamalarını merakla bekliyorum.

parlayan
05.06.2010, 18:07
http://2.bp.blogspot.com/_J1xM0arkJPo/TAocyFFln7I/AAAAAAAASao/ugtdnuLpdLA/s1600/32.jpg

Tabloda kulüp bazında aldığı galibiyet, beraberlik, mağlubiyet sayıları ve hemen altında yediği/attığı gol sayısı var.

En altta da kazandığı kupalar..

Gökhan KAN
07.06.2010, 11:43
Dünyanin en iyi takimi :D

Avutun kendinizi bea :)
Şuan en iyi takım olmasada Futbol Tarihinin en büyük takımı..Başarılarını hala geçen yok. Bir tarafta 9 kupalı Real bir tarafta bir kaç sene öncesine kadar 1 kupası olan Barca. Bir tarafta 31 kupalı diğer tarafta 20 kupalı. Diğerlerini saymaya gerek yok. Tüm kupalarda 40 kupa fazlası var Real'in. Günlük konuşup geçmişi görmezden geliyorsunuz.:)

Misina
07.06.2010, 11:46
Morinho Türkiyeye gelse en çok fbye yakışır anlayın siz gerisini.

Reşit
07.06.2010, 12:24
Mourinho bile yetmez... Bu ligde Barca varken.
birak bu işleri hüseyin. seneye hazır olun ambargoya.

bide adamım zlatanı alsalar . görsünler nasıl kullanılır diye

Salih Edip
10.06.2010, 20:07
Birisi başarı mı dedi :)

Tayfun
11.06.2010, 13:55
Barca her türlü şampiyon olur yine...

Semih Aydın
09.08.2010, 12:59
Mourinho: ''Rafa benim yerimi dolduramaz.''

Dursun Kaplan
09.08.2010, 13:28
Doğru demiş Jose. :)

EmreYavuz61
09.08.2010, 13:59
real şampiyon bu sene!!!jose bırakmaz...açıkçası avrupada şenol güneşten daha üstün gördüğüm tek t.d....

Sefa
07.09.2010, 04:53
http://www.facebook.com/#!/video/video.php?v=115771425126872

Puyol'a resmen yapıştırdı tokatı..

Bu adam Efsane yahu.. :)

Salih Edip
16.09.2010, 17:29
Record gazetesinin haberine göre, Portekiz Futbol Federasyonu Başkanı Gilberto Madail, Mourinho'nun menajeri Jorge Mendes ile konuşmak ve Real Madrid'i ikna etmek için İspanya'ya gitti.

Real Madrid ve teknik adamın onaylaması halinde, Mourinho, Portekiz'in 8 Ekim'de evinde Danimarka, 12 Ekim'de deplasmanda İzlanda ile yapacağı maçlarda milli takımın başında olacak.

Portekiz Milli Takımı'nda teknik direktör Carlos Queiroz'un görevine ay başında son verilmesinden sonra yeni teknik direktör arayışları sürüyordu.

Adamım gider şimdi 2 maçı alır gelir hayrına :D

Gökhan KAN
21.09.2010, 22:19
Jose Mourinho : Real Madrid'i çalıştırmak aya çıkmak gibidir. Çünkü Real Madrid Dünyanın en büyük kulübü..

Mollasalihoğlu
20.10.2010, 17:39
http://www.facebook.com/#!/video/video.php?v=115771425126872

Puyol'a resmen yapıştırdı tokatı..

Bu adam Efsane yahu.. :)

Herkes haddini bilecek :D

Salih Edip
04.11.2010, 01:22
Ne denilebilir ki yine haklı çıktı İnzaghiyle ilgili söylediklerinle...

Ve 2-2 den sonra koşup albiolu tutup kolundan getirmesi müthiş :D

Ahmet Başkaya
04.11.2010, 01:47
http://rutube.ru/tracks/3738935.html...7d46cebbe7b9b0

Çatlak bu adam ya :D

Özge
04.11.2010, 13:26
Gol olduğunu görünce ne yapacağını şaşırdı adam:D

Harun-61
04.11.2010, 13:34
zor kurtuldu Milan'in elinden :)

Gökhan KAN
30.11.2010, 16:50
"Mourinho için ölürüm.."

Inter'in Hollandalı yıldısı Wesley Sneijder, eski teknik direktörü Jose Mourinho için ölebileceğini ifade etti..

Hollandallı 26 yaşındaki orta saha oyuncusu Sneijder, Fransa'da haftalık yayımlanan ''France Football'' dergisine verdiği demeçte, FC Inter'in eski teknik direktörü Portekizli Jose Mourinho ile yaşadığı bir anıyı paylaşarak, ''Onun için ölmeye hazırım'' dedi.

''
Özel biri'' lakabıyla anılan Mourinho'nun bir gün kendisine yaklaşarak, ''Wesley, yorgun gözüküyorsun. Sana dinlenmen için birkaç gün izin veriyorum. Karın ve çocuğunla tatile çık'' dediğini aktaran Sneijder, ''Diğer bütün antrenörlerim benimle hep antrenmanlarla ilgili konuşuyorlardı. Oysaki, Mourinho, beni plaja gönderdi. O, böyle dedikten sonra ailemle 3 gün İbiza'ya gittim ve dinlendim. Döndüğümde onun için her şeyi yapmaya hazırdım'' diye konuştu.

Portekizli çalıştırıcının oyuncularına karşı sabırlı olduğunu ancak bunun bir sınırı olduğunu belirten Sneijder, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Eğer ona kötü davranırsanız, o size daha da kötü davranır. Onun karşısında aptallık yapmamak lazım.''

Sezon başında FC Inter'den ayrılarak İspanya'nın Real Madrid takımının başına geçen Jose Mourinho, İtalyan ekibiyle 2 Serie A Şampiyonluğu, 1'er kez olmak üzere İtalya Kupası, İtalya Süper Kupası ve Avrupa Şampiyonlar Ligi'ni kazanmıştı.

SEDAT
30.11.2010, 17:28
- Hala teksin Mourinho , bunu bil , senin yaptıklarını çok az kişi başardı...

Emre ÖZTÜRK
30.11.2010, 17:36
Dün belkide hayatının en kötü gününü yaşadı :)

SEDAT
30.11.2010, 17:38
Dün belkide hayatının en kötü gününü yaşadı :)

- Herkesin hayatında kötü bir gün vardır , belki daha kötüsüde olucak , Hayat bu :)

Tolunay Abdioğlu
30.11.2010, 17:39
Onun suçu karşısında Barcelona gibi bir takımın olması.Bundan önceki kariyerinde hep gittiği ülkenin en iyi takımlarını çalıştırdığı için hep fazla zorluk yaşamamıştı ama bu sefer işi çok zor.(İmkansız.)

Gökhan KAN
30.11.2010, 17:44
Booşver sen hocam. En iyisi sensin işte. Çekemiyorlar seni..Senin yaptıklarına hayalleri bile ulaşmaz. Kıskançlıktan gözleri dönmüş onların.

Emre ÖZTÜRK
30.11.2010, 17:49
- Herkesin hayatında kötü bir gün vardır , belki daha kötüsüde olucak , Hayat bu :)

Bence daha kötüsü olmaz :)

Ben ayrıca Mourinho'nun Barca'yı Santiago Bernabeu'da yeneceğini düşünüyorum.Nasıl olur bilemem ama Mourinho bunu başaracak, başarmak zorunda.

Samet Yildirim
30.11.2010, 17:57
Snejder Mourinho konusunda herseyi acikliyor...

Mourinho cok ayri bir T.Direktör....

Hocalik budur adam kendi elleriyle tatile yoluyor bunu yapsa yapsa Mourinho ve Senol Hoca yapar digerleri hikaye...

İskender66
30.11.2010, 18:48
Dünkü 5-0'lık hezimet burnundan kıl aldırmayan Morinho'ya kapak olsun. Çok iyi oldu çook :) İyiki Barca var.

Samet Yildirim
30.11.2010, 18:55
Dünkü 5-0'lık hezimet burnundan kıl aldırmayan Morinho'ya kapak olsun. Çok iyi oldu çook :) İyiki Barca var.
2.macta var ve bu isin seneyeside var Iskender abi :)

Daha adam yeni biraz bekleyelim sonra görüsürüz :)

Jose Mourinhooo ! :)

İskender66
30.11.2010, 19:03
2.macta var ve bu isin seneyeside var Iskender abi :)

Daha adam yeni biraz bekleyelim sonra görüsürüz :)

Jose Mourinhooo ! :)
Facebookta bir mesaj gördüm çok hoşuma gitti. Mesajına cevap olarak burdan paylaşayım bari Samet :)
Mourinho efendi..... Burası Benfica değil, burasi Leiria değil, Burası Porto değil, Burası Chelsea değil, burası Madrid hic değil..... Burası İspanya değil..... Burası KATALUNYA, burası BARCELONA, burası NOU CAMP!!!

mehmets61
30.11.2010, 19:13
5 golle çiviledik yerine kalkamadı:)

SEDAT
30.11.2010, 19:15
- Geçen sezonda Mourinho fena morartmıştı noucamp tribünlerini :D çok güzeldi be , harbiden fenomensin be hocam , öyle lafla değil , gerçekten...

İskender66
30.11.2010, 19:21
Mourinho'nun üzgün ve sinirli halleri :)

http://dailychucrut.files.wordpress.com/2010/08/mou-spitting.jpg
http://img5.mynet.com/spr4/mourinho-uzgun-yakin-29302_501.jpg
http://cdn.wn.com/pd/eb/26/b5a2a70862ff73c68cd0129e4afa_grande.jpg
http://cdn.wn.com/pd/aa/68/cdbbc741725093b0fd92e1a12399_grande.jpg
http://images.sportinglife.com/10/03/330/Inter-Milan-Jose-Mourinho_2432163.jpg
http://bp2.blogger.com/_MSA3FN1oito/SD3IB1lo8FI/AAAAAAAABdE/b2JuSrbCVzQ/s400/mourinho.jpg
http://rsc.imscouting.com/global-news-article/Jose-Mourinho-unhappy-that-Portugese-FA-didnt-meet-Real-Madrid-over-national-coach-role/10681/?w=280

Gökhan KAN
30.11.2010, 19:26
Kıskanlar çatlasın be Mou. Kaybettiğin takımın koca tarihinde 3 tane kupa var. Senin tek başına 2 tane var. Barcadan bile büyüksün ondan çekemiyorlar.

mehmets61
30.11.2010, 19:29
rejkard ın yerine kendisinin geçecegini düşünüyordu ama barcelona guardiola yı takımın başına geçirdi ondan bu siniri barça ya ama dün gazını aldık:)hislerime tercüman olsana mou:D

Selman
30.11.2010, 19:32
Dün rengini soldurduk.

2. yarı koltuğa gömüldü.

Barca böyle nakavt eder adamı (!)

Çirkef herif...

SEDAT
30.11.2010, 19:34
- Maşallah mao herkese anlatmış hislerini :) içini bilmeyen yok...

Samet Yildirim
30.11.2010, 19:43
Sanirim Mourinho hoca birkez daha herkese ders vermesi gerekiyor !!!

Verdigi dersler sanirim yetmedi bu sefer acisini fena cikaracak umarim bu sene olur olmazsa seneye insallah...

Ahmet Başkaya
30.11.2010, 19:48
Kıskanlar çatlasın be Mou. Kaybettiğin takımın koca tarihinde 3 tane kupa var. Senin tek başına 2 tane var. Barcadan bile büyüksün ondan çekemiyorlar.

Bu biraz fazla oldu be Gökhan'ım .

Mourinho Barca'nın B si olamaz :)

Trabzon'un T'sinin çizgisi olamaz . :)

Bir kulübü büyük yapan sadece kupaları değildir .

Gökhan KAN
30.11.2010, 19:49
Geçen bir yerde ankette kiminle kanka olmak istersiniz diye sordular. Bizim Special One Messi, Guardiola, Cr7, Xavi ve Îniestayı katladı.

Gerçekten Özel biri.

Cagdas Topal
30.11.2010, 19:57
Mourinho ' ya çirkef diyenler kendilerini sorgulamalı önce .

Eşin benzerin yok Mou dünya üzerinde :)

Tulpar26
30.11.2010, 19:57
Mourinho, Barça'yı yendiğinde kalenin önünde bend örmüştü. Baça'lılar kalenin önüne tır çekti diyorlar. Şampiyonlar ligi yarı final maçında bu kadar acınacak duruma düşmüşken kahraman gibi çıkmak oldukça başarılı! olduğunu gösterir. Eeee bu karakterdeki bir insanında Barça'dan 5 yemeyi kolay hazmetmesi garip karşılanmamalı. "Mourinho vete al teatro". (Mourinho tiyatroya git)

Tolunay Abdioğlu
30.11.2010, 20:00
Sen bir tercümansın Mourinho.

Yerinden kalk Mourinho.

Barça'lılların maç boyunca yaptığı tezahüratlar.

Ahmet Başkaya
30.11.2010, 20:05
Sen bir tercümansın Mourinho.

Yerinden kalk Mourinho.

Barça'lılların maç boyunca yaptığı tezahüratlar.

Komikmiş harbiden hatta çok komik olmuşlar . :D

Sesli güldüm hatta :D

:D

İlahi :)

Gökhan KAN
30.11.2010, 20:07
Tercümanlık kötü mü yani. Bu Türkiyede çöpçü olan bir adamın sonradan teknik adam olarak en iyisi olup ona sen çöpçüsün demekle aynı.

Birde bunu kıskançlığınızdan çekemediğinizden destekliyorsunuz. Ayıp.
Zaten katalanları sevmem buda üstüne tuz biber oldu.

Semih Aydın
30.11.2010, 20:42
Portekizce, İspanyolca, İtalyanca, Fransızca, İngilizce ve Katalunca.

Kıskanmayın adamı. Siz öğrenemiyorsanız o kadar dili, o sizin sorununuz. :cool:

ilhan
30.11.2010, 20:44

Bence en büyük çekememezlik sende be Gökhan. Barça'yı nasıl aşağılarım, nasıl küçük düşürecek mesajlar yazarım diye neler yapıyorsun. Ronaldo'ya birisi tekme atınca İspanya la liga başlığında tekme atana neler diyorsun, Messi'ye birisi vurunca aferin diyorsun. Ve benzeri bir çok çelişkili mesajların oluyor. Bence biraz oluruna bırak. Dün Mourinho'nun takımı kepaze oldu. Bunu Mourinho bile bilip söylüyor.

Barça'nın hocası olsa nefret edersiniz bu adamdan ya, neyse. Orası ayrı muamma tabii.

Gökhan KAN
30.11.2010, 21:05
Îlhan çelişki değil o taraf olmak. Sakatlığa Niye sevindiğimide anlattım hala anlamadınız. Bunu hepimizin bilmeden yaptığına da söyledim. Ben açık söyleyince sorun oldu.

Barcayı kıskandığımı zaten söylüyorum. Ki kıskanmayan yoktur zaten. Barcaya da laf söylerim çünkü rakibim ama hakkınıda arada veriyorum. Ama Mou ya laf söyleyenlerde hakkınıda versinler. Tercüman diye küçümsemesinler.

ilhan
30.11.2010, 21:14
İyi de maç öncesi kendini en çok şartlandıran sendin. Böyle bir hezimet sonrası dün yazdığın mesajlara inanamadım. Ki bunu msnde de söyledim. Bence biraz oluruna bırak. Real Madrid kazansa bugün Barçalılar'a siz takılacaktınız. Yalan mı yani?
*
Mourinho'yu ya severler ya da hiç sevmezler. Bunun ortası yoktur ki, iş saygıya gelsin. Yoksa şu an bence dünyanın 1 numarası adam. İsteyen bu adama tercüman desin, isteyen çöpcü desen, isteyen hakaret etsin. Değiştir mi Mourinho'nun şu an en karizmatik, en popüler ve 1 numaralı adam olduğu gerçeğini? Değiştirmez. Bırak istediklerini desinler.

Tolunay Abdioğlu
30.11.2010, 21:17
Komikmiş harbiden hatta çok komik olmuşlar . :D

Sesli güldüm hatta :D

:D

İlahi :)

Komik olsun diye,sen gül diye yazılan bir yazı değildi zaten.

Forumda konusu geçmediği için yazdım.

Gökhan KAN
30.11.2010, 21:45
İyi de maç öncesi kendini en çok şartlandıran sendin. Böyle bir hezimet sonrası dün yazdığın mesajlara inanamadım. Ki bunu msnde de söyledim. Bence biraz oluruna bırak. Real Madrid kazansa bugün Barçalılar'a siz takılacaktınız. Yalan mı yani?
*
Mourinho'yu ya severler ya da hiç sevmezler. Bunun ortası yoktur ki, iş saygıya gelsin. Yoksa şu an bence dünyanın 1 numarası adam. İsteyen bu adama tercüman desin, isteyen çöpcü desen, isteyen hakaret etsin. Değiştir mi Mourinho'nun şu an en karizmatik, en popüler ve 1 numaralı adam olduğu gerçeğini? Değiştirmez. Bırak istediklerini desinler.

Evet maç öncesi şartlandırmıştım kendimi. Yerimde duramıyordum. Heyecandan ölücektim az daha..

Maç sonu ise inan kendimi kontrol etmek için zor tutuyordum. Fb'den 5 yemiş gibi hissediyorum. Aynı etkiyi yaptı bende. Kalbim yanıyordu, sancı girmeye başladı. Bunu msn de yazıştığım arkadaşlara bile söyledim. Uyku bile uyumadım dün. Bazı arkadaşlar sağolsun beni sakinleştimeye çalıştılar. Allah razı olsun.

Buna rağmen Barca'yı gerçekten övmeye, hakkını vermeye çalıştım. Zaten bu işten başka türlü bir kaçış yolu yoktu. Ne bileyim erken bir kırmızı falan olaydı gene yırtma şansı olurdu ama olmadı işte..:)

Biz kazansaydık tabiki bizde takılacaktık. Tadını kaçıranlarda olacaktı bizden şuan olduğu gibi..Ama buna biraz dikkat etmek lazım bence. Nasıl arada foruma İstanbul kulüp taraftarları girip kötü ağır sözler söyleyip gidiyor ve bizler deliye dönüyorsak bu durumda benim için o halde. Tamam belki herkes derinden Real Madrid ve Barca sevigisi hissetmeyebilir onlara fazla koymaz ama koyanlar var işte.. Ahmet Başkaya örneğin:) dün boşver ya salla gitsin bir dert daha edinemem diyor bana. Olmuyor işte öyle herkes aynı sevgiyi hissetmiyor hacı. Terbiyesizce sözlerden kaçınmak lazım. Benimde bazen deliye dönüp terbiyesizce sözler söylemişliğim sanmıyorum ama varsada özür dilerim.

Mou'ya gelirsek tabiki söylenen ağır sözler onun kötü olduğunu göstermez ama dediğim gibi terbiyisizce sözler söylenmesin. O bunları haketmiyor. Kendini beğenmiş, havalı kibirli olabilir. Öylede. Bunlar denebilir ama bazı sözler çok ağır. Buda benim tuttuğum takımın hocasına deniyor.

Ahmet Başkaya
30.11.2010, 21:53
*

Hacı dün seni anmıştım maçtan zevk aldın mı .

Pek maç gibi değildi ama Barça tam senin istediğin futbolu oynadı bence :)

Real'i karıştırmıyorum maç olarak da görmüyorum zaten :)

~~

Gökhan'ım takma kafanaaa :)

Ben eğlenmek için giriyorum bu başlığa zaten Trabzon'umun acısını 19 yıldır çekiyorum bir de koskoca Real'i dert edinmem yani :)

İnan şu an Jaja hakkında edilenleri dinledim valla umrumda değil 5-0 , bu mutluluk ayrı bir şey .