PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Telefon Operatörleri

SDanışmaz
24.04.2010, 12:17
Kullandığı operatörden memnun olanınız var mı?

Benim kullandığım iki hat var; Turkcell ve TrabzonCell.
1 Nisan'dan önce Turkcell'den çok memnundum. Kullandığım Genç Tarife tam öğrenci işi idi. Gerek 15 dk'sının 2 kontür olması, gerek bedeva verdiği 2 saat konuşma, gerekse Sms paketleri tam bana göreydi. Fakat 1 Nisan'da kuruş tarifesine geçildikten sonra ben hiç memnun kalmadım.

TrabzonCell'in ise tarifesinden memnun değilim. Başka tarifeye geçmem için benden para istiyor. Böyle şey mi olur?

Son olarak şunu diyim; 1 Nisan'da tüm operatörler çaktırmadan yüzde 50 zam yapmışlar...

Fatih Yücel
24.04.2010, 12:24
Evet Selami çok avntajlı bi şeymiş gibide kuruş devri başlıyor diye slogan da yaptılar.
Zaten reklaı izleyince ulan harbiden çok avantajlı diyosun ama bi yandan düdüklüyolar ççç

ilhan
24.04.2010, 12:27
Avea kuruş-tl olayına geçtikten sonra mesaj 0,25 kuruştu. Şimdi 0,30 kuruş yaptılar. Hepsi bir yana önceden 1 mesaj 1 kontördü her yöne karşı. Şimdi 1 kontör - 0,20 kuruşa denk geliyor. Bir mesaj da 0,30 kuruş. 0,10 kuruştan ne olacak diye düşünülürse, 10 mesajda 1 tl yapar. 1 tl 5 kontör yapıyor.

Hiç kullanmamak en iyisi. Neyse zamanla artık.

Hasan ZAİMOĞLU
24.04.2010, 12:36
her türlü düdükleniyoruz :S acı ama gerçek .

Mustafa
24.04.2010, 12:42
Kontörüm yok derdim yok ;)

Armağan Dere
25.04.2010, 00:59
Avea kuruş-tl olayına geçtikten sonra mesaj 0,25 kuruştu. Şimdi 0,30 kuruş yaptılar. Hepsi bir yana önceden 1 mesaj 1 kontördü her yöne karşı. Şimdi 1 kontör - 0,20 kuruşa denk geliyor. Bir mesaj da 0,30 kuruş. 0,10 kuruştan ne olacak diye düşünülürse, 10 mesajda 1 tl yapar. 1 tl 5 kontör yapıyor.

Hiç kullanmamak en iyisi. Neyse zamanla artık.

Bu sadece avea'da değil hepsinde aynı Turkcelde de 1 mesaj 1 kontördü 0,2 tl idi şimdi 0,3 tl...Her türlü geçiriyorlar...

SDanışmaz
25.04.2010, 01:37
Bu sadece avea'da değil hepsinde aynı Turkcelde de 1 mesaj 1 kontördü 0,2 tl idi şimdi 0,3 tl...Her türlü geçiriyorlar...

Zam gelmiş işte :mad:

Bende durum böyle olduğu için iki hattıma da yükleme yapmıyorum. Zamanı geldiğinde hat açık olacak kadar yüklüyorum. İşi olan arasın artık :D

Mellih
25.04.2010, 01:53
bende turkcell var, yıllardır kullandığım numara değiştirmek istemiyorum gerçi bi ara trabzoncell'e geçmek için başvurdum ama kabul edilmedi. bende sonra erteledim (çift hatlı telefon alıncaya kadar)
genç tarifeliyim ama çok konuşmadığım ve çevremdekiler çoğunlukla avea olduğu için pek karlı olmuyor.

tarife saniyeye geçmeyi düşünüyorum. babamı geçirdim onun için daha uygun oldu;
çağrı başlatma 28krş + 0.2 krş/sn(her yöne)
yani 1. dksı 40krş oluyor (ki zaten bu normal tarifedeki), 1. dkdan sonraki dklar 12krş oluyor (bana avantajlı gözüken kısmı burası)

vodafone ve avea da çağrı başlatma ücreti yok;
vodafoneda 0.5krş/sn (dk'sı 30krş), aveada 0.66krş/sn (dk'sı 40krş)

trabzoncell tarifelerinde böyle bişi olsa bana uyar; yani en azından her ay 20tl yükle gibi şartları yok, ama koymamışlar.. kısa mesajla aram pek iyi değil ileride mesajlaşacak sevgilim olursa :) mesaj hakkı alarak idare ederim..

Samet BuLut
25.04.2010, 02:34
TurkceLL faturaLı kuLLanıyorum.. Gayet memnunum herhangi bi düdükLeme oLayıyLa muhattap oLmadım şu ana kadar :D

LazAnisT
25.04.2010, 09:19
Hepsi birbirinin aynı.Alayı i...e

Emre B.
25.04.2010, 10:10
Bende de Trabzoncell var ama heryerden çekmiyo.Mesela okulun alt katından :)

Canberk
25.04.2010, 11:15
Vodafone de aynısını yaptı :D
150 kontör yükleyip her yöne 3dakikası 1 kontöre konuşuyorduk şimdi 3 dakikası 30 kuruş.
Normalde 1 kontör 20 kuruşa denk geliyor ama bizden 30 kuruş alıyorlar saolsunlar :D
Bendede 1 Vodafone 1de Turkcellden dönme Trabzoncellim var :D

izzet
25.04.2010, 11:18
Bu yaz 6 Hafta Türkiyede kalacagim.

Acaba hangi Kontörlü hatti Tercih etmeliyim. Her Operatöre ulasabilmak icin.

Oğuzhan
25.04.2010, 11:35
Telefon kullanmıyorum daha , internetten ulaşsın bana isteyenler :D

Canberk
25.04.2010, 11:45
Bu yaz 6 Hafta Türkiyede kalacagim.

Acaba hangi Kontörlü hatti Tercih etmeliyim. Her Operatöre ulasabilmak icin.

Abi şu anda hem çok tercih edilen hemde avantajlı görünen Vodafone
Kampanyalarını araştır istersen ama Vodafone kullanmak daha mantıklı tarifeler açısından...

Ali Can
25.04.2010, 11:58
resmen kaşla göz arasında kazıklıyorlar...
avea kullanıyorum.. kesinlikle tavsiye etmiyorum :D:D ççç
hangi hattı önerirsiniz..

DNA-TS
25.04.2010, 12:00
trabzoncell faturalı kullanıyorum ondan bi sorun yaşamadım fiyatlara alışma konusunda zaten mesajlaşma gibi bir alışkanlığım yok ama cidden aradan geçirmişler fiyatlara .bn. operatörler :D

Halit Aydın
25.04.2010, 12:25
Avea'da sadece 39ktr (7.8TL) ' ye 5000 sms alıyorum o kadar. Diğer operatörlerden 10dk aranınca 5dk her yöne hediye geldiği için konuşmaya genelde para vermem :)

25ktr karşılığı da 100MB internet paketi alıyorum. Dışardayken nete bakıyorum. Kuruş devri geleneklerimi değiştirmedi ama bayağ kazık atıyorlar.

Mucahid Erdogan
25.04.2010, 14:27
bende bı turkcell var bıde trabzoncell ama trabzoncell de eskıden heryone dakıkası 1kontordu sımdı ıse her konusmada 40 kurus alıyor ne ıs bu ya adamı delı edıyorlar

Mustafa ÖZDEMİR
25.04.2010, 23:25
trabzoncell hattım var.gayet memnunum.2de1 tarifesini kullanıyorum ...

Sefa
25.04.2010, 23:38
Hattım Turkcell. Memnunmuyum ? Hayır.

Hattımı değiştirirsem memnun kalacakmıyım ? Hayır.

Gerçi kontörüm yok derdim yok.

Misina
26.04.2010, 01:18
Vodafone kullanıyorum.Cepöğrenci tarifesinde seçtiğim 10 numara ile 5 dk sı 1 kontöre konuşuyordum.39 Kontöre aylık her yöne 3000 sms paketini kullanıyordum.Ancak kontörden kuruşa geçişte işler iyice karıştı.Özellikle mesajlar geçişten sonra pahalandı.Yeni arayışlar içerisindeyim.

Egemen
26.04.2010, 01:21
trabzonundan aveasına, vodafoneundan turkcelline..

hepsinin köküne kibrit suyu..

iskenderunlu
26.04.2010, 01:33
Trabzoncell avea altyapılı olmasa iyi olurdu o yüzden kullanıcısı fazla yok takım operatörlerinin zaten avea nın gözümde bir fonksiyonu yok vodafone yine kötünün iyisi

bordo61
26.04.2010, 12:10
Bence herkesin Tarifesi ayrıdır.

Mesela ben telefonu çok az kullanan biriyim.

Arkadaşlarımda her operatörde var. Onun için her yöne tarifeleri bana daha avantajlı geliyor.

---

Özellikle Tl'ye geçişte operatörler büyük vurgun yaptılar

peker61
26.04.2010, 12:12
Benim için kamusel şu an çok iyi 35 tl ye her yöne 20 saat konuşuyorum ama sözleşmem bitince ne olacak bilmiyorum ama hepsi aynı birbirinden farkları yok tek dertleri milleti soymak..

Hüdai Pervaneli
26.04.2010, 12:15
En iyisi ALdi Talk Her yöne 13 cent Kendi Óperatörler arasinda sadce 3 cent

Halit Aydın
26.04.2010, 12:17

Milletin aklını karıştırma :p

Biz kuruşu zor hesaplarken cent mi? :eek: :D

UmutBaykan
26.04.2010, 12:45
Avea'da sadece 39ktr (7.8TL) ' ye 5000 sms alıyorum o kadar. Diğer operatörlerden 10dk aranınca 5dk her yöne hediye geldiği için konuşmaya genelde para vermem :)

25ktr karşılığı da 100MB internet paketi alıyorum. Dışardayken nete bakıyorum. Kuruş devri geleneklerimi değiştirmedi ama bayağ kazık atıyorlar.

internet dışında herşeyi bende yapıyorum,arandıkça kazanıyorum,kazandığım dakikaları harcıyorum öyle geçinip gidiyoruz :D

28TS61
26.04.2010, 13:15

muhtar en iyisi vodafone super-flat (25 € / ayda, vodafone´dan vodafone´ya konusmak ve sms yazmak sinirsiz, ev numaralarinida aramak sinirsiz)

birde ay-yildiz (15 € / ayda, butün e-plus´lara konusmak ve sms yazmak sinirsiz, ev numaralarinida aramak sinirsiz)

hatice_61
26.04.2010, 17:19
hiç memlun değilim yeni sistemden daha önce daha az harcama yapıyodum şimdi aştık

Tangerine Dream
26.04.2010, 17:31
Yıllardır Turkcell faturalı hat kullanıyorum. İki ay önce ilk defaya mahsus olmak üzere faturamı yatırmayı unutmuşum, bir sms göndererek "hattınız, faturanızı ödeyene kadar aramalara kapatılmıştır" demezler mi, nasıl sinir oldum bilemezsiniz. Allah korusun, bir yerde yalnız mahsur kaldınız ya da aracınızla kaza geçirdiniz, acilen bir yakınınıza ulaşmanız gerek ve böyle bir mesajla karşılaştığınızı düşünebiliyor musunuz?

Oğuzhan Fidan
26.04.2010, 17:52
çok fena kasıyolar trabzoncelde 5 dakka konuşma hediyesi geldi2 dakka konuştum bitti :D

Hüdai Pervaneli
26.04.2010, 17:54
muhtar en iyisi vodafone super-flat (25 € / ayda, vodafone´dan vodafone´ya konusmak ve sms yazmak sinirsiz, ev numaralarinida aramak sinirsiz)

birde ay-yildiz (15 € / ayda, butün e-plus´lara konusmak ve sms yazmak sinirsiz, ev numaralarinida aramak sinirsiz)
bben ay yildizla sadece türkiye ilekonusuyorum

SDanışmaz
03.05.2010, 18:02
‘Cep’te, ‘ucuza uzun görüş’ün acısı ‘sabit ücret’ten çıkıyor

GSM operatörü kuruluşların, faturalı hat abonelerine uyguladığı tarifelerde bazı değişiklikler yapılıyor. Buna göre, cep telefonu abonelerinin görüşme süreleri uzatılıp, konuşma bedellerinde yüzde 18-37 indirime gidiliyor. Sabit ücret bedelleri ise yüzde 154’e varan oranlarda artırılıyor. Sabit ücret bedellerine yapılan zam ise 6 lirayı buluyor.

GEÇTİĞİMİZ ay kontörden TL’ye geçerken, 50 milyon faturasız hat sahibi abonelerinin 20 kuruştan başlayan en düşük konuşma bedellerini 30-35 kuruşa yükselten GSM operatörleri, bu ay da faturalı hat abonelerinin tarifelerinde değişikliğe gidiyor. Faturalı hat sahibi cep telefonu abonelerinin görüşme süreleri uzatılıp, konuşma ve zaman aşım bedellerinde yüzde 18-37 indirime gidilirken, sabit ücretlerde ise yüzde 154’e varan oranlarda zam yapılıyor. Bunun sonucunda, GSM operatörü kuruluşlarının abonelerine bu aydan itibaren düzenleyeceği faturalarda, sabit ücret bedellerine yapılan zam 6 lirayı buluyor.
Faturalı hatlarla ilgili yapılan bu tarife değişikliğini ilk açıklayan GSM kuruluşu Turkcell oldu. Turkcell, Bizbize ve 4 farklı tarifeyi içeren Alo Paket abonelerinin tarifelerinde bazı değişikliklere gitti. Abonelere SMS mesajıyla da iletilen bu yeni uygulamada, konuşma süreleri uzatılıp, görüşme bedellerinde bazı indirimlere gidiliyor. Sabit ücret bedellerinde ise yüzde 154’e varan oranda artış yapılıyor.

Zam ve indirim bir arada

Buna göre, Bizbize tarifesinde sabit ücret bedelleri 3.90 TL’den, 9.90 TL’ye çıkarılıyor. Ancak, dakikası 64 kuruş olan şebeke dışı görüşme bedelleri ile dakikası 47.5 kuruş olan şebeke içi görüşme bedelleri 40 kuruşa indiriliyor. Ayrıca, görüşme bedeli 40 kuruşa indirilen şebeke içi görüşme süresi de 1 dakikadan 5 dakikaya uzatılıyor. Turkcell’in tarife değişikliğine gittiği alo paketlere de 6 lira zam yansıtılıyor.
Bu zamma karşılık, değer GSM operatörlerine yönelik arama ve paket aşım ücretlerinde yüzde 37 oranında indirim yapılıyor. Bu indirim, sabit hat ve şebeki içi paket aşımlarında yüzde 18 olarak yansıtılıyor. Yoğun rekabetin yaşandığı cep telefonlarında
Avea ve Vodafone’un da yeni tarifelerini
önümüzdeki günlerde açıklaması bekleniyor.

İsteyene eski tarife

Arkadaşımız Mert Temizkan, yapılan tarife değişiklikleriyle ilgili olarak Turkcell yetkilileriyle görüştü. Yeni tarife ve paketlerden yararlanmak istemeyen abonelere eski tarifelerinden daha cazip şartlarda yararlanma imkanı sağlanacağına dikkat çekilen açıklamada, yapılan bu tarife değişikliğinin faturalı hat sahiplerinin talepleri doğrultusunda gerçekleştirildiği vurgulandı. Açıklamada ayrıca, “Bu tarifeleri, müşterilerimizin kullanım alışkanlıklarını dikkate alarak daha avantajlı hale getirmeyi amaçlıyoruz. Bu nedenle, yeni tarifelere geçme konusunda abonelere herhangi bir zorlama yapılmayacak. Yeniliklerden faydalanmayı tercih etmeyen müşterilerimiz için Bizbize’nin önceki aylık sabit ücretiyle aynı fiyat seviyesinde, hatta dakika ücretleri daha da avantajlı olan başka tarife seçenekleri de sunacağız. Aboneler diledikleri takdirde bu tarifelere geçebilecekler” denildi.

Erkan ÇELEBİ - Hürriyet

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/14598225.asp?yazarid=18&gid=61

EMiRHAN61
03.05.2010, 21:01
2 hattım var biri 0532 biri 0535

turkcellden memnunum , ama nasıl? sinyal gücü , sinyal kalitesi , görüşmelerde sesin kalitesi.

biraz ücretlendirmesi pahalı ama , lazım oldukça kullanıyorum sorun olmuyor. birde genel kanı , ne kadar kısa konuşursam kardır zihniyeti var. ücretlendirme zaman aralığına alıştıktan sonra anlıyoruz ki , aç kapa yapınca da aynı ücret. 1 dakika konuşuncada. o yüzden operatörünüzün ücretlendirme devirlerini bilerek ona göre konuşmalarınızın sürelerini ayarlarsanız , en azından verdiğiniz paranın hakkını alabilirsiniz.

bordo61
12.09.2011, 17:44
Bu günde yaşadığım gibi artık canıma tak etti.

İstediğim yerde intetnete girmek için

Vınn , vodafonemodem , jet artık bir paket alacam .

Yanlız kontrattır her ay boş yere ödeme yapmadır istemiyorum.

Param varsa dolduracam kontör gibi girecem yoksa öyle bişey ödemeden duracak.

Hangi paketi hangi cihazı önerirsiniz.

Şimdiden teşekkürler

bordo61
12.09.2011, 17:45
Hepsini ben araştırdım da birde size sorup kullananların fikrini almak istedim

Hüdai Pervaneli
12.09.2011, 18:05
Giray Turkcel Vinn Al Vafone Karti al Aylik SInirsiz Internet Yap O karti Turkcell Vinn a koy nete gir En iyisi En hizlisi böyle

bordo61
12.09.2011, 18:17
Vodafone kartı Turkcell'de çalıştırmak mümkün müş

İnternette anlatımlar var.

-----------

Yanlız benim anlamadığım ben gidip bir hat mı çıkartacam bi daha kendime.

Vodafone hattı

Miraç Atalay Çiftçi
12.09.2011, 18:28
Vodafone kartı Turkcell'de çalıştırmak mümkün müş

İnternette anlatımlar var.

Yanlız benim anlamadığım ben gidip bir hat mı çıkartacam bi daha kendime.

Vodafone hattı

Bu mesajı anlamadım?
Vınn mı kullanmak istiyorsunuz?

bordo61
12.09.2011, 18:31
Evet çok karmaşık yazmışım.

Ben Vınn , Aveajet modem yada vodofonenet artık hangisi uygunsa alıp arada sırada lazım olduğunda kullanmak istiyorum.

Atıyorum bu gün canlı yayın yapacaktık internet bulamadık Havalanında , geri dönmek zorunda kaldık bu gibi durumlar için

Anlayacağız Her zaman kullanmayacağım ayda 1 yada yılda 10 artık ne kadar olursa evde internetim var.

Şimdi gidip atıyorum 99 tl'ye satılan Vıınlardan alsam birde kendime Turkcell hat mı çıkarmam gerekiyor.

Miraç Atalay Çiftçi
12.09.2011, 18:36
Şu anda en iyi kapsama alanı ve en hızlı internet erişimi Turkcell'de var. En uygun (fiyat olarak) şu şekilde edinebilirsiniz.

TC kimliğiniz ve adınıza kayıtlı bir adres bildrim evrakı (GSM operatörlerinin faturalı, digiturk faturası, elektrik, su, TTelekom ya da ikametgah) ile birlikte size en yakın TurkcellİletişimMerkez'ine giderek 12 aylık taahhüt vererek 7,2mb internet hızında 4Gb kotalı ve kota aşımı olmayan Vınn'ı ilk 3 ayı 29 geri kalan 9 ayı 39Tl vergiler dahil ödeyerek alabilirsiniz.

Eğer sıklıkla kullanmayacaksanız 128 TL ödeyerek anahtar teslim Vınn alabilirsiniz. Bu kontörlü telefon mantığı ile çalışır. Ön ödemeli bir hat ve Vınn modemi size 128 Tl'ye verirler, ilk ay 4Gb internetde içerisinde hediye olarak vardır. İlk ay o interneti kullandıktan sonra aylık ve veya haftalık internet yüklemesi yaparak lazım olduğu anlarda kullanabilirsiniz.

Canberk
12.09.2011, 18:37
Bana da Vınn kullanmak istiyor gibi geldi Miraç abi :D

Giray bende turkcell ilk çıkan vınn'lardan var ve vodafone hattıyla sorunsuz kullanıyorum eğer sorun buysa :D

zafer6161
12.09.2011, 18:43
fenercell kullanırum:D

bordo61
12.09.2011, 18:56
Tahaüt fln istemiyorum param olduğu zaman veriyim kullanıyım

Canberk vodafone günlük paket kullandın mı hiç

Şu 4 tl olan.

http://www.vodafone.com.tr/Internet/faturasiz-vodemnet.php?default_id=bireysel-faturasiz-vodemnet-paketleri

Miraç Atalay Çiftçi
12.09.2011, 18:58
O zaman ikinci seçenek. Anahtar teslim Vınn alacaksınız.

bordo61
12.09.2011, 19:00
Belki yılda 4 defa bile kullanmıyacağım bişey için aylık ücrettir tahaüttür vesaie ücretler ödemek istemiyorum.

Sadece acil durumlarda paket satın alarak kullanmak istiyorum.

Günlük aylık artık hangisi uygunsa

bordo61
12.09.2011, 19:01
Teşekkürler Miraç abi yanlız bana

http://www.vodafone.com.tr/Internet/faturasiz-vodemnet.php?default_id=bireysel-faturasiz-vodemnet-paketleri

Şu 4 tl'lik tarife çok cazip geldi.

Ay'a vurursak çok pahalı geliyor ama ben belki ayda 1 kere kullanacam o zaman daha hesaplı olur.

Yanlız hızını bilmek lazım belli bir mb'dan sonra illaki düşüyordur.

bordo61
12.09.2011, 21:03
Bu gün mesaj geldi

Avedadan

Adınıza devlete ödenen telsiz ücreti her ay bakiyenizden düşecektir diye.

1.1 tl her ay boşuna para kesecekler yani

Osman Pervaneli
13.09.2011, 01:49
telefonun tethering destekliyorsa vinn a falan hic gerek yok aslinda
bende htc desire var telefonu wlan hotspot olarak kullaniyorum aylik 1gb internet kotam var arada bir laptopla internetde mac a bakiyorum yetiyor.

telefonun marka ve modelini yazarsan tethering destekleyip desteklemedigini ögreniriz :)

61_Hasan_69
13.09.2011, 02:02
alayına Turkcell ödemeli arama hizmeti ! :D

bordo61
13.09.2011, 11:47
Tethering dediğiniz sanırım telefonu modem olarak kullanma onu yapabiliyorum.

Yanlız Trabzoncell'de öyle paketler yok

Nokia 6630

Gökhan KAN
20.09.2011, 22:44
Samsung Monte de tethering özelliği var mı ?

.....
24.08.2012, 19:45
Ben uzun zamandır Turkcell kullanıyorum ama gerçekten memnun değilim. Hiçbir istediğim özelliği yok. Tek avantajı 20 TL yükleyince Turkcellilerle 15 dakikası 0.50 TL oluyor.

İşte bu yüzden operatöre fazla takılmadan Her yöne dakika, her yöne mesaj ve mb-gb internet arıyorum.Ayrıca faturasız olursa çok iyi olur.

Bu konuda illaki bu aradığım özellikleri barındıran tarifeler vardır. Hem burada bu şekilde yeni özellikler olursa paylaşırız.

Merve H.Oğlu
24.08.2012, 20:28
Avea'da numara taşıma ile gelene, her yöne 500 dakika, her yöne 1000 sms ve 1 GB internet aylık 19 TL idi. Faturalı değil, 20 TL yüklüyorsun, 19 TL'si çekilip, paket tanımlanıyor. Dakika, sms ve internetin 1 ay kullanım süresi var. 1 ay sonunda hattında yeterli bakiye bulunması durumunda paket yenileniyor.
Ayrıca taraftar hatları da bu tarifeden faydalanabiliyor diye biliyorum. Yani numarayı Trabzoncell'e taşıyarak, bu tarifeyi kullanabilirsin.
Ablam ve annem bu paketi kullanıyor. Ama onlar kullanmaya başlayalı bayağı oldu, tarifeye geçişin devam edip etmediği konusunda bir fikrim yok.
Adı "Yıkılan Paket" idi.
Bence gayet avantajlı bir tarife, ama ben zaten Trabzoncell'li olduğum için faydalanamıyorum.

.....
24.08.2012, 20:29
Avea'da numara taşıma ile gelene, her yöne 500 dakika, her yöne 1000 sms ve 1 GB internet aylık 19 TL idi. Faturalı değil, 20 TL yüklüyorsun, 19 TL'si çekilip, paket tanımlanıyor. Dakika, sms ve internetin 1 ay kullanım süresi var. 1 ay sonunda hattında yeterli bakiye bulunması durumunda paket yenileniyor.
Ayrıca taraftar hatları da bu tarifeden faydalanabiliyor diye biliyorum. Yani numarayı Trabzoncell'e taşıyarak, bu tarifeyi kullanabilirsin.
Ablam ve annem bu paketi kullanıyor. Ama onlar kullanmaya başlayalı bayağı oldu, tarifeye geçişin devam edip etmediği konusunda bir fikrim yok.
Adı "Yıkılan Paket" idi.
Bence gayet avantajlı bir tarife, ama ben zaten Trabzoncell'li olduğum için faydalanamıyorum.

Yıkılan paket iyiymiş acaba süresi devam ediyor mu ?

Bu arada Trabzoncell'in avantajlı bir faturasız paketi var mı ?

Burak DERELİ
24.08.2012, 20:34
avea nın çekim kalitesi, internet hızı nasıl birisi bilgi verebilirmi ?

.....
24.08.2012, 20:38
19 TL'lik yıkılan Paket

http://www.avea.com.tr/tr/sta/bireysel/paketler/19luk_paket.shtml

-Yıkılan Paket'ten faydalanabilmek için son katılım tarihi 18 Temmuz 2012'dir, 18 Temmuz tarihine kadar (18 Temmuz da dahil olmak üzere) Avea'nın belirtilen faturasız tarifelerine numara taşıma talebinde bulunan müşteriler Yıkılan Paket'ten faydalanabilecektir. 18 Temmuz 2012 öncesinde Yıkılan Paket'e kayıt olan müşteriler, Yıkılan Paket'ten faydalanmaya devam edebileceklerdir.

Oktay AKKUŞ
24.08.2012, 20:58
avea nın çekim kalitesi, internet hızı nasıl birisi bilgi verebilirmi ?

Avea kullandım ve her yerden ' geçirmeye ' çalışan bir operatör bana kalırsa. Faturalı için böyle. Faturasız için bilmiyorum ama sadece kendi yönüne çalışan bir operatör.

Başka bir operatör ve hat taşıma düşünen varsa Vodafone faturalı kullanıyorum. Turkcell'i taşıdım. Her yöne 1.000 dakika her yöne 5.000 sms ve 500 mb internet veriyor 12 ay boyunca 30 TL.

Avea kullanıyorum fakat o da EGM hat olduğu için. Sadece EGM arası sınırsız konuşma vergiler dahil 18 TL.

Oktay AKKUŞ
24.08.2012, 20:59
Benim gibi sözlüsü nişanlısı eşi ailesi vs ile konuşmak isteyen varsa.

EGM hatlar ücretsiz. Kendi arasında sınırsız konuşma. 1 sene vergiler dahil 18 TL ondan sonra 12 TL sabit ücreti var vergisiz şekilde.

Hatları ben ücretsiz satın aldım. Kendi tarife yönümde sınırsız bu şekilde kız arkadaşımla sınırsız konuşabiliyorum.

Fatih Özkan
24.08.2012, 21:02
Trabzoncell...
Gerisi ile işim olmaz (:

krdnz
24.08.2012, 21:10
Trabzoncell...
Gerisi ile işim olmaz (:

Aynen.

Avantaj istersen orda,takımına para gidiyor,ekranında Trabzoncell yazısı var daha ne olsun..

krdnz
24.08.2012, 21:13
Benim gibi sözlüsü nişanlısı eşi ailesi vs ile konuşmak isteyen varsa.

EGM hatlar ücretsiz. Kendi arasında sınırsız konuşma. 1 sene vergiler dahil 18 TL ondan sonra 12 TL sabit ücreti var vergisiz şekilde.

Hatları ben ücretsiz satın aldım. Kendi tarife yönümde sınırsız bu şekilde kız arkadaşımla sınırsız konuşabiliyorum.

Trabzoncell ilk çıktığı zamanlardan beri abonesiyim.Kendi tarifemdekilere ücretsiz görüşüyorum.

.....
24.08.2012, 21:19
Ben daha çok her yöne dakikaya ve her yöne mesajlaşmaya bakıyorum.

Uzun zaman Trabzoncell'e geçmeyi düşündüm ama nasip olmadı. Trabzoncell'de böyle bir şey var mı ?

-Samet
24.08.2012, 21:22
Yıllardır 'gençtürkcell'liyim.

30 TL yüklüyorum her yöne 120 dk geliyor , ayrıca 30 Tl ve üzeri yüklemelere 150 dk geliyordu bu ay 20 yüklediğim için geliyor mu bilmiyorum..

Öyle yaptığım zaman afedersiniz hayvan gibi konuşsam da bitmiyor.

Ha bunun için 30 TL yüklemeye değer mi orası tartışılır.

Ama ikinci sinema biletini bedavaya getirmek olsun , Little caesars'dan 30 tllik büyük boy pizzayı 13-14 liraya yemek falan güzel şeyler.

--Bu arada ne zaman böyle konular görsem bi yerde açılsa hep bana diğer operatörler daha avantajlı gelir ve değiştirmek isterim operatörümü :)

krdnz
24.08.2012, 21:22
Var Ömer,

Hemde hepsinden daha avantajlı.Şehir merkezinde oturmuyorsan "çekim gücü" sıkıntın olabilir ama emin ol diğerlerinde de aynı sıkıntı var.

http://www.trabzoncell.com.tr/Tarifeler/Bireysel/Faturali/Muhtesem-Tarifeler.aspx

.....
24.08.2012, 21:32
Turkcell'in çekim gücü çok iyi. Diğer operatörlerde öyle olsa varsa çok iyi olur.

Bu arada krdnz abi , faturasız hat arıyorum ben. Faturalı kullanmak istemiyorum.

.....
24.08.2012, 21:35
Yıllardır 'gençtürkcell'liyim.

30 TL yüklüyorum her yöne 120 dk geliyor , ayrıca 30 Tl ve üzeri yüklemelere 150 dk geliyordu bu ay 20 yüklediğim için geliyor mu bilmiyorum..

Öyle yaptığım zaman afedersiniz hayvan gibi konuşsam da bitmiyor.

Ha bunun için 30 TL yüklemeye değer mi orası tartışılır.

Ama ikinci sinema biletini bedavaya getirmek olsun , Little caesars'dan 30 tllik büyük boy pizzayı 13-14 liraya yemek falan güzel şeyler.

--Bu arada ne zaman böyle konular görsem bi yerde açılsa hep bana diğer operatörler daha avantajlı gelir ve değiştirmek isterim operatörümü :)

Bende aynı senin gibi yıllardır gençturkcelliyim Samet.

Tek yararlandığım şey dakikası o da sadece Turkcellilere.

Senelerden beri 20 TL yüklüyorum , Turkcellilere 15 dakikası 0.5TL oluyor.

İşte ben her yöne istiyorum. Mesaj hakkı olsun istiyorum. Tabi mesaj hakkıda var Turkcell'in ama farklı bir ücretle.

Bu yüzden Turkcell'i kullanmak istemiyorum artık.

.....
24.08.2012, 21:37
Trabzoncell'in Faturasız S.E.Ç Paketleri iyiymiş şimdi baktımda ;

http://www.trabzoncell.com.tr/Tarifeler/Bireysel/Faturasiz/Faturasiz-S-E-C--Paketleri.aspx

Faturasız S.E.Ç Paketleri

S.E.Ç. ile TrabzonCell'liler kendi paketlerini kendi yaratıyor!
Sen de numaranla TrabzonCell 'e gel, kendi paketini seçmenin keyfini yaşa!

Önce dakikanı seç...
İster 9TL'ye 200 dakika, ister 19TL'ye 500 dakika, istersen 29TL'ye 1000 dakika!

Sonra da sadece 10TL'ye paketini ekle!
Her Yöne 5000SMS
Her Yöne 500 SMS + 500 MB
1GB Cepten İnternet
Ücretlendirme

KONUŞMA PAKETLERİ

Hangi Paket? S.E.Ç. 200 S.E.Ç. 500 S.E.Ç. 1000
Ne Öderim? 9 TL 19 TL 29 TL
Ne Alırım? Her Yöne 200 dakika Her Yöne 500 dakika Her Yöne 1000 dakika
Nasıl Alırım? 200DK yaz 1414'e ücretsiz
SMS gönder 500DK yaz 1414'e ücretsiz
SMS gönder 1000DK yaz 1414'e ücretsiz
SMS gönder

EK PAKETLER

Hangi Paket? S.E.Ç. MESAJLAŞ S.E.Ç. BAĞLAN S.E.Ç. 500-500
Ne Öderim? 10 TL 10 TL 10 TL
Ne Alırım? Her Yöne 5000 SMS 1 GB cepten internet Her Yöne 500 SMS + 500 MB
Nasıl Alırım? 5000SMS yaz 1414'e ücretsiz
SMS gönder 1GB yaz 1414'e ücretsiz
SMS gönder 5YUZ5YUZ yaz 1414'e ücretsiz
SMS gönder

-Samet
24.08.2012, 21:40
Bende aynı senin gibi yıllardır gençturkcelliyim Samet.

Tek yararlandığım şey dakikası o da sadece Turkcellilere.

Senelerden beri 20 TL yüklüyorum , Turkcellilere 15 dakikası 0.5TL oluyor.

İşte ben her yöne istiyorum. Mesaj hakkı olsun istiyorum. Tabi mesaj hakkıda var Turkcell'in ama farklı bir ücretle.

Bu yüzden Turkcell'i kullanmak istemiyorum artık.

Bazen arkadaşları görüyorum değiştirmiş oluyorlar böyle 20 liraya her yöne dk mesaj falan birsürü şeyler oluyor içim cız ediyor :)

.....
24.08.2012, 21:40
Trabzoncell Faturasız Seç

Her yöne 500 dakika 19 TL

S.E.Ç 500 sms - 500 mb 10 TL

Toplam 29 TL. İyiymiş bu :)

Oktay AKKUŞ
24.08.2012, 21:41
Var Ömer,

Hemde hepsinden daha avantajlı.Şehir merkezinde oturmuyorsan "çekim gücü" sıkıntın olabilir ama emin ol diğerlerinde de aynı sıkıntı var.

http://www.trabzoncell.com.tr/Tarifeler/Bireysel/Faturali/Muhtesem-Tarifeler.aspx

EGM hattı olmasa açıkçası avea kullanmam. Çekim sıkıntısı , faturalı hatlarda her durumda '' geçirmeye '' müsait bir operatör.

.....
24.08.2012, 21:41
Bazen arkadaşları görüyorum değiştirmiş oluyorlar böyle 20 liraya her yöne dk mesaj falan birsürü şeyler oluyor içim cız ediyor :)

Aynen , aynen aynen.

Ula bakıyorum herkes mesaj atıyor. Bende mesaj hakkı yok cevap veremiyorum. Herkes her yöne konuşuyor bende yok konuşamıyorum her yöne. Yeter dedim canıma tak etti artık :) değiştirecem bu tarifeyi :)

.....
24.08.2012, 21:42
http://www.trabzoncell.com.tr/Tarifeler/Bireysel/Faturasiz/6lik-Heyecanli-Paket.aspx

6 TL’lik Heyecanlı Paket

Numarasını Taşıyarak Gelen Tüm Bireysel Faturasız TrabzonCellilere herşey dahil haftalık Heyecanlı Paket!
TS yaz, 3100'e SMS at, Kayıt ol!
6 TL'ye haftalık yurtiçi Her Yöne 100 dakika, ayrıca Trabzonsporumuzun Spor Toto Süper Lig'te atmış olduğu gollerin 50 katı haftalık Her Yöne SMS ve MB kazan!

Golcü yoksa bu kampanyada yok. Faturamız yeterli. :):)

Sefa
24.08.2012, 21:43
Turkcell fiyat olarak geçirse de karşılığı var. Ucuz etin yahnisi pek olur..

.....
24.08.2012, 21:43
EGM hattı olmasa açıkçası avea kullanmam. Çekim sıkıntısı , faturalı hatlarda her durumda '' geçirmeye '' müsait bir operatör.

Bu arada EGM ne oluyor ?

-Samet
24.08.2012, 21:45
Huzur Bimcellde arkadaşlar .. :)

http://www.bimcell.com.tr/img/bimcellLogo.png

http://www.bimcell.com.tr/images/tarife-paketler-1_s8.png

http://www.bimcell.com.tr/images/sms-metin_s11.png

http://www.bimcell.com.tr/images/internetpaket-tablo_s13.png

http://www.bimcell.com.tr/images/tarife-2_s9_s9.png

http://www.bimcell.com.tr/images/tarife-paketler_v4.png

-Avea altyapısıyla hizmet veriyor , kontörünüzü size en yakım Bim mağazasından alabilirsiniz :)

.....
24.08.2012, 21:46
Turkcell fiyat olarak geçirse de karşılığı var. Ucuz etin yahnisi pek olur..

Turkcell in tek avantajı çekim gücü bence. :)

.....
24.08.2012, 21:54
Samet ne yaptın :p:)

alper*
24.08.2012, 22:02
Olumlu deneyimler reklama girer.
Ben tüketicinin korunması için yaşadığım olumsuzluklardan bahsedeyim.
Avea'dan faturalı aldım. 9 TL fatura geleceği yerde internete 200 TL ödeyip kapattırdım.
Avea, özellikle faturalı hatlarda sıkıntılı. Kapatsan da fatura yazıyor.

Güncel operatörüm Avea.

:D

Oktay AKKUŞ
24.08.2012, 22:03
EGM Emniyet Genel Müdürlüğü oluyor :)

Erbay
24.08.2012, 22:04
Turkcell kullanıyorum bel fıtığı boyun düzleşmesi en büyük sıkıntılar.

.....
24.08.2012, 22:04
EGM Emniyet Genel Müdürlüğü oluyor :)

Doğru ya hiç düşünememişim. Teşekkürler. :)

Merve H.Oğlu
24.08.2012, 22:45
Çekim gücü konusunda ben de çok memnun değilim Trabzoncell yani Avea'dan..
Ama böyle arkadaş ortamında falan, hattı çıkartmam gerekiyor telefondan bazen. Daha önce hiç taraftar hattı görmemiş olanlar şaşırıyor, yok artık senin hattın da mı Trabzonsporlu falan diyorlar :D
Çok havalı oluyor o zaman :)
Fanatik fenerli olduğunu iddia eden bir arkadaşla az dalga geçmemiştim. "Asıl fanatiklik böyle olur, bak sim kartım bile bordo mavi." falan diye :)

Berat Akçay
24.08.2012, 22:58
Turkcell'den Vodofone gectim .
-İnternet yavaş
-Telefon çekmiyor
Tamam hesaplı tarifeler var ama internet olmadan olmuyor .Benim kaç yıllık bilgisayar bile bu kadar yavaş değil

Oktay AKKUŞ
24.08.2012, 23:44
Turkcell'den Vodofone gectim .
-İnternet yavaş
-Telefon çekmiyor
Tamam hesaplı tarifeler var ama internet olmadan olmuyor .Benim kaç yıllık bilgisayar bile bu kadar yavaş değil

Açıkçası ben hiç sorun yaşamadım. Galaxy W kullanıyorum ama nette bir yavaşlık ya da çekmemezlik hissetmedim. Metro tünelinde dahi çekmemezlik olmadı.

Berat Akçay
24.08.2012, 23:52
Turkcell deyken böyle yavaş değildi .Bilmiyorum sorun nerde ama Turkcell e tekrar geçicem gibi

A.Hilal Çakıroğlu
24.08.2012, 23:58

Uzun zaman Trabzoncell'e geçmeyi düşündüm ama nasip olmadı. Trabzoncell'de böyle bir şey var mı ?
Faturasız Trabzoncell kullanıyorum. Başka tarife var mı bilmiyorum ama ben yükleme yaptığımda ücretsiz konuşma sürelerinin büyük kısmı Trabzoncell içi.
Örneğin 20 tl yükleme yaptığımda Trabzoncell içi 2000 dk + Avea içi 500 dk kazanıyorum. Her yöne yok.

Merve H.Oğlu
25.08.2012, 00:04
http://www.trabzoncell.com.tr/Tarifeler/Bireysel/Faturasiz/Sampiyon-Tarife.aspx

Benim kullandığım tarife bu. Hilal abla da bundan kullanıyor sanırım. 20 TL yüklemeye 2000 dk veriyor ama yalnızca taraftar hatlarıyla. Pek bir işe yaramıyor o yüzden. Bana Avea içi 500 dk bile vermiyor :)
5 TL'ye 250 MB veya 9 TL'ye 500 MB internet yapıp, Whatsapp aracılığıyla da mesajlaşmak en güzeli :)

Oruç
25.08.2012, 00:19

Numarasını taşıyanlara Yıldız Paket var Turkcell'de.

12 ay boyunca ayda 19 TL'ye her yöne 400 dk+2000 SMS veriyor.

Bunlar seni keser mi bilmem.

:)

.....
25.08.2012, 00:31
Çekim gücü konusunda ben de çok memnun değilim Trabzoncell yani Avea'dan..
Ama böyle arkadaş ortamında falan, hattı çıkartmam gerekiyor telefondan bazen. Daha önce hiç taraftar hattı görmemiş olanlar şaşırıyor, yok artık senin hattın da mı Trabzonsporlu falan diyorlar :D
Çok havalı oluyor o zaman :)
Fanatik fenerli olduğunu iddia eden bir arkadaşla az dalga geçmemiştim. "Asıl fanatiklik böyle olur, bak sim kartım bile bordo mavi." falan diye :)

Bizde fanatik takılıyoruz ama Trabzoncell'imiz yok.Bak bu olmadı işte. :(

Faturasız Trabzoncell kullanıyorum. Başka tarife var mı bilmiyorum ama ben yükleme yaptığımda ücretsiz konuşma sürelerinin büyük kısmı Trabzoncell içi.
Örneğin 20 tl yükleme yaptığımda Trabzoncell içi 2000 dk + Avea içi 500 dk kazanıyorum. Her yöne yok.

Abla , ben her yöne arıyorum. Çünkü avealı var vodafone li var turkcelli var arkadaş çevremde.

Numarasını taşıyanlara Yıldız Paket var Turkcell'de.

12 ay boyunca ayda 19 TL'ye her yöne 400 dk+2000 SMS veriyor.

Bunlar seni keser mi bilmem.

:)

Abi benim hattım zaten Turkcell :)

reisoğlu61
25.08.2012, 01:01
yurtdisindayim. memlekete gelecegim insallah. yurtdisindaki telefonlari 100 lira karsiliginda actirmak gerekiyormus. yenisini alsam daha faydali olmazmi???

Burak DERELİ
25.08.2012, 10:28
S.E.Ç paketleri güzel görünüyor
türkcell den Trabzoncell e geçicem galiba

şu internet hızı, çekim gücü düşündürüyor

Burak DERELİ
25.08.2012, 13:51
şuandan itibaren Trabzoncell 'e transferimi istedim yönetim anlaşıp kabul ederse artık Trabzoncell 'liyim :)

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/206190_10151128955632276_1886928723_n.jpg

.....
25.08.2012, 14:27
Hayırlı olsun Burak kardeşim :)

Burak DERELİ
25.08.2012, 14:36
teşekkür ederim açılmasını bekliyoruz şimdi :)

Merve H.Oğlu
26.08.2012, 16:58
Bizde fanatik takılıyoruz ama Trabzoncell'imiz yok.Bak bu olmadı işte. :(

Yok canım estağfurullah, öyle demek istemedim :)
O arkadaş fenerli ya, gıcığım ondan :D
Yoksa tanıdığım bütün Trabzonsporluların operatörü Trabzoncell değil tabi ki :)

Burak DERELİ
30.08.2012, 08:19
Trabzonspor'un yeni transferi Burak DERELİ takımın hattı ile anlaşması sağladı.İnşallah sorunlar yaşamayız

http://i1093.photobucket.com/albums/i424/bodobado61/Scr000003.jpg

.....
01.09.2012, 12:16
Süpermiş Burak :)

Bu arada , bu internet haklarını usp ile bilgisayara bağlayıp internete bilgisayardan girebiliyor muyuz ? Bu konuda bilgisi olan var mı ? Nokia suit ile.

Canberk
01.09.2012, 17:51
Telefonun desteklerse girebilirsin tabi Ömer .

Vodafone için tarife önerecek olan var mı ? Hem görüşme hem de internet içermeli smsi zaten parayla alıyoruz :)

.....
02.09.2012, 10:53
Telefonun desteklerse girebilirsin tabi Ömer .

Vodafone için tarife önerecek olan var mı ? Hem görüşme hem de internet içermeli smsi zaten parayla alıyoruz :)

Teşekkürler Canberk'cim :)

Bu arada bende bekliyorum tarife önerilerini :)

Kaan
02.09.2012, 16:51
Trabzoncell'deyim, 0661 ile biten numaram var. Daha büyük avantaj mı olur? :p

A.Hilal Çakıroğlu
02.09.2012, 19:09
Trabzoncell'deyim, 0661 ile biten numaram var. Daha büyük avantaj mı olur? :p
Olmaz mı? Trabzoncell 61 61 ;) :U

Enes Ünal Kaya
02.09.2012, 19:15
Olmaz mı? Trabzoncell 61 61 ;) :U

Benim Trabzoncell 67 61 huh

Uğur GEMİCİOĞLU
02.09.2012, 19:41
Avea'nın çekim gücü bence hala yerlerde. Şubat ayına kadar avea kullanıyordum. Edirne öğrenci yurduna girmeye hak kazandım şubat ayında. Odama girdim yatağımı hazırladım. Telefona baktım şebeke yok. Yurt merkeze 2 km uzaklıkta her tarafı açık ve yatağım da cam kenarında. Birkaç gün böyle gitti dayanamadım Turkcell'e taşıdım hattımı. Şu an memnunum. Numaramı taşıdığım için HOŞGELDİN paketi kapsamında her 20 tl yükleyişimde 1 aylık her yöne 100 sms her yöne 50 dakika konuşma veriyor. Çok olmasa da yetiyor bana :D

.....
08.09.2012, 13:26
Bir türlü karar veremiyorum...