PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şanlıurfaspor’la Kardeş Kulüp Kararı

Kaan
23.04.2010, 16:12
Şanlıurfaspor’la kardeş kulüp kararı

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/4193-5A2L4V5X.jpg

Yönetim kurulumuz, 23 Nisan 2010 tarih ve 163 sayılı kararla Şanlıurfaspor’la kardeş kulüp olma kararı aldı.

Alınan bu karar Genel Sekreterimiz Dr. Hasan Yener vasıtasıyla Şanlıurfaspor Başkanı Habib Arslan’a iletildi. Arslan, duyduğu memnuniyeti dile getirirken, karar yazıyla da Şanlıurfaspor Kulübü’ne bildirildi. Kulübümüzden yapılan açıklamada Ziraat Türkiye Kupası’yla kurulan dostluk bağlarının ilerleyen süreçte artarak devam etmesi yönünde her türlü çabanın sarfedileceğine dikkat çekildi.

Trabzonspor Kulübü Resmi Web Sitesi - www.trabzonspor.org.tr (http://www.trabzonspor.org.tr)

Alihan Ertürk
23.04.2010, 16:14
Güzel bir karar.

BMN'de konusu açıldıysa o olay en sonunda olur zaten .:cool:

:)

Gökhan KAN
23.04.2010, 16:15
Urfalıyız Ezelden..

Alihan Ertürk
23.04.2010, 16:17
Vay be..

Kardeş kulüp istiyorduk ama Urfaspor hiç aklıma gelmemişti benim.

Güzel oldu güzel..Şimdi çeşit çeşit kaşkollar yapmak lazım final maçı için.

' ŞanlıTrabzon ' :)

Onur
Keşke final maçından sonra alınsaydı böyle bir karar. Çok ucuz muhabbetlere gebe bir durum...

Oğuzhan İnce
demek ki bizim yönetimde akılcı hamleler yapabiliyormuş(:

Keramettin
Harika karar atkıları çıkarırız ! :D

Kaya
23.04.2010, 16:20
İyi de; bir anda nasıl çıktı bu karar anlamadım?

Neden Şanlıurfaspor? Ne alaka yau derler adama...

Kime danışıldı? Nasıl araştırıldı?

Her yönetim kendine bir kardeş takım seçerse işimiz var...

Kupa finali de tam Urfa'da iken çok samimi gelmedi bana...

Mustafa ÖZDEMİR
23.04.2010, 16:21
artık kardeşlerimiz bizi iyi ağırlar:D...

Emirhan Makul
23.04.2010, 16:21
Ya göstermelik işte ya hani teyzenin oğlu halanın oğlu felan olur da "Al bu da senin kardeşin" derler ya öyle birşey işte , Yoksa biz halen daha tek çocuğuz.

mehmets61
23.04.2010, 16:22
samimiyetine şüphe ile bakıyorum...

Emrullah
23.04.2010, 16:22
ŞanlıTrabzon güzel.

Hekimoğlu
23.04.2010, 16:23
Samimi değil.

Tolunay Abdioğlu
Mirası bölmeyin. :D:D

Kaan
İyi de; bir anda nasıl çıktı bu karar anlamadım?

Neden Şanlıurfaspor? Ne alaka yau derler adama...

Kime danışıldı? Nasıl araştırıldı?

Her yönetim kendine bir kardeş takım seçerse işimiz var...

Kupa finali de tam Urfa'da iken çok samimi gelmedi bana...

En mantıklı açıklaması; Şanlıurfasporlulardan destek almak.

Ama zaten Urfa'daki insanlar Trabzonspor'u destekleyecekti ? :cool:

Kaya
23.04.2010, 16:26
En mantıklı açıklaması; Şanlıurfasporlulardan destek almak.

Ama zaten Urfa'daki insanlar Trabzonspor'u destekleyecekti ? :cool:

Bu da samimiyetsizliği kanıtlıyor zaten... İçi boş bir karar. Unutulur gider...

Mustafa ÖZDEMİR
23.04.2010, 16:26
inşallah bu kardeşlik kupa finalinden sonra bozulmaz.belli olmaz bunların işi:D...

şenolkılınç
23.04.2010, 16:27
Bİzİ abİlerİ olarak gÖren bÜtÜn kulÜpler kardeŞ takim zaten bunun İÇİn karara falan gerek yok

Tolunay Abdioğlu
23.04.2010, 16:29
Samimiyse eywallah.

Ama başka amaçlar için yapılıyorsa hiç gerek yok.

Serdar Ersoy
23.04.2010, 16:29
Açılım kokan hareketler bunlar...

boztepeli61
23.04.2010, 16:31
Bi işinde b.kunu çıkarma be yönetim!!!

Dursun Kaplan
23.04.2010, 16:31
O kadar karadeniz takımı varken ne alaka diye sorarlar adama ? Sorarlar da cevap alamazlar her zaman ki gibi.

KemalEROĞLU5961
23.04.2010, 16:36
Bir yandan iyi, bir yandan kötü bence... Kötü olan kardeşlik öyle tepeden inme olmaz, gördük 06-16-26 kardeşliğini de, Eskişehirspor taraftarları Ankara'ya gelemiyor artık. Bir takımla kardeş olunacaksa bu duruma iki takımın taraftarları vesile olur. Yönetimler taraftardan habersiz söz kesmez. Yoksa taraftarlar arasında çıkacak en ufak bir husumette "Hani kardeştik..." diye ağlar durur yönetimler.

Güzel olansa ilk defa Fenerbahçe'yle oynanacak bir maç öncesi ufak da olsa masabaşında bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Urfaspor otobüsüyle seyahat etmemiz, maçın oynanacağı şehrin desteğini biraz olsun arkamıza almamız taraftar sayısı konusunda yaşayacağımız olası sıkıntıyı amorti edebilir.

Ufuk Bayraktar61
23.04.2010, 16:38
bugün en çok başlığın açıldığı gün olabilir :)

kardeş kulub olduk ama ne kadar kardeş olacaz orası malum. adamların otobüslerini kullanacakmışız. bunun nedeni bizim otobüsü basket takımına vermek olmasın :)..

inşallah şanlıurfa spor kulubünü kullanmıyoruzdur :)..

KAUNAS
23.04.2010, 16:39
tribünlere oynama hareketleri bunlar

Eren Karaahmetoğlu
23.04.2010, 16:39
Olumlu buluyorum. Ancak gönül isterdi ki, böyle şeyler hiç Urfa'da maç oynanma kararı alınmadan yapılsın. Mesela Anadolu'nun böyle pek çok şehri var. Bize destek olan tüm Anadolu'yla kardeşiz. Her şehirde Trabzonspor sevgisi yaşatılmalı. Yanlız olmamalıyız. Başka şehirlerde de bu tür uygulamalar yapılmalı.

OYılmaz
23.04.2010, 16:42
Bunun samimi olduğuna inanan Polyannalar var mı acaba forumda..

Yok artık

Evet var kardeş takım olmaması için gerekçeler ve nedenleri açıkla olmayalım ? Türkiye'ye inat bu kardeşliği destekliyorum görsünler Trabzon'u yanlış tanımlama çabasında olanlar aslında kardeş takım kavramını sevmiyorum ama Urfa'yı kardeş takım olarak görüyorum

Kaya
Kardeşlik ya da iki tarafın birbirine yakın temas kurmasının ilk adımı tribünlerde taraftarlar tarafından gerçekleştirilir. Kardeş ilanına yönetimin el atması çok anlamsız olmuş. Şu güne kadar ne kadar iletişimimiz oldu Urfaspor ile. Kupa finali Urfa'da olması idi yine kardeş olur muyduk acaba...

Herkesin tercihleri vardır. Futbola bakış açısı ve yaklaşımı ile olacaksa kardeş takım Eskişehirspor'dur benim için. Fakat yine de bu kendi tercihimdir. Nasıl genelleyebilirim tüm Trabzonsporlular'a...

Kendiliğinden gelişir bu tip hadiseler ve gerçekten samimi ise kitlenin %95'i sahip çıkar...

Bu karar şimdiden tartışılır halde...

Böyle kardeşlik olmaz... :)

bordo61
Kardeşi kulüp olmaktan zarar gelmezde

Yönetimin günü kurtarma hamleleri komik olmaya başladı.

bordo61
23.04.2010, 16:43
Kardeşlik ya da iki tarafın birbirine yakın temas kurmasının ilk adımı tribünlerde taraftarlar tarafından gerçekleştirilir. Kardeş ilanına yönetimin el atması çok anlamsız olmuş. Şu güne kadar ne kadar iletişimimiz oldu Urfaspor ile. Kupa finali Urfa'da olması idi yine kardeş olur muyduk acaba...

Herkesin tercihleri vardır. Futbola bakış açısı ve yaklaşımı ile olacaksa kardeş takım Eskişehirspor'dur benim için. Fakat yine de bu kendi tercihimdir. Nasıl genelleyebilirim tüm Trabzonsporlular'a...

Kendiliğinden gelişir bu tip hadiseler ve gerçekten samimi ise kitlenin %95'i sahip çıkar...

Kaya Abi çok güzel açıklamış

Katılıyorum.

Sefa
23.04.2010, 16:44
Stadı da Urfa'ya yapalım bari.. :)

Mert M.
23.04.2010, 16:44
Kupa bizim!

Tolunay Abdioğlu
23.04.2010, 16:45
Kaya Abi çok güzel açıklamış

Katılıyorum.

Bu haber yayınlanmasaydı gün berbat olacaktı yani. :)

Recep Alkan
23.04.2010, 16:53

Kaya'nın usturuplu yazısına bir de sokak ağzı ile ben destek vermek istiyorum.

Cezalı olacağımız bir maçımız Bitlise verilirse, öncesinde kıyamet kopar ve işleyiş yine Urfa gibi devam ederse onlarda mı kardeşimiz olacak ?

Bu zamana kadar hiçbir platformda bir araya gelmemiş iki futbol kulübünü, iki kitleyi, kimseye sormadan kardeş etmek neyin nesidir.

Sefa
23.04.2010, 16:59
Madem kardeşliği önemsiyor kulübümüz 1 kerecik olsun Drogheda United ile temasa geçti mi ?

Adamları 1 defa maçımıza davet ettiler mi ? ve ya 1 kere maçlarını izlemeye gittiler mi ?

Geçiniz..

Bu o kadar saçma bir haber ki olması biraz zor olduğunu belirttikçe Urfa'yı istemiyormuşuz durumuna düşeceğiz.

Habu yönetim hep sıkıntı..

Hürgün Aygün
23.04.2010, 17:00
Ben tam olarak iyi görmedim kararı.

Ama Urfalılar'ın da bize desteği artar final maçında.:)

Şahinoğlu
23.04.2010, 17:01
Trabzonspor'a yakışır bir hareket Anadolu'nun ağabeyi büyüğü olmak böyle şeyleride gerektirir illa bursa ankaragücü gibi kolpadan kardeşlikler değildir kardeşlik, kardeşlik oradaki halkı ezilmişliği yanlızlıklarını temsil eden Trabzonspor'un yanında olacak olan Şanlıurfaspor ve halkıyla kardeş olmaktır bu işin hiç bir tarafı yanlış değildir. Yönetimi tebrik ediyorum.

İlyas Onat
23.04.2010, 17:12
Kulüplerin kardeşliği muhabbetine dair bazı çekincelerim var. Bilhassa yurt içinden...

Ama böyle bir şeyin olabilirliğini kabul edeceksek Urfa'ya itiraz etmenin de bir anlamı yok. Sonuçta bir tane kardeş takımımız olacak diye bir kaide yok.

asimetrik
23.04.2010, 17:12
Karar için bahane nedir diyenlere bir cevap: Final maçımızı Urfa'da oynuyoruz. Ve Urfaspor bizi destekliyor. Otobüsünü verdi. Bizim de yaptığımız gibi. Ayrıca vali bey de Trabzonsporlu. Her işe bir vesile olur. Bunun vesilesi de final maçı. Daha bir kaç gün önce onlarca kulüp için fidan dikildi. Kardeş kulüp olmak için olağanüstü şeylere gerek yok. Sporun amacı zaten kardeşliktir.
Tek önemli olan ise kararın final maçı sonrasında da arkasında durulması. Mesela anıta bir de Urfaspor fidanı eklenmesi ile başlanabilir.

İskender66
23.04.2010, 17:14
Nihayet kardeşimiz oldu. Kardeşlik iyidir. İnşallah tek kardeşle yetinmeyiz. Anadolun abisi olarak bize daha çok kardeş lazım. :)

Hürgün Aygün
23.04.2010, 17:15
ŞanlıTrabzon.:)

Hürgün Aygün
23.04.2010, 17:16
Nihayet kardeşimiz oldu. Kardeşlik iyidir. İnşallah tek kardeşle yetinmeyiz. Anadolun abisi olarak bize daha çok kardeş lazım. :)
Es-Trabzon-Es yaa sonuna kadar.:);)

Erdal
23.04.2010, 17:17
Kardeş takım kavramının içini doldurmak pek kolay değil...Önemli olan şu: Gittiği yere bölgenin renklerini, güzelliklerini götürmeyi tanıtmayı önemseyen bir yönetim anlayışı tam da ihtiyaç duyduğumuz şeydir...Bunun üstüne Avrupa'da başarı koybilsek görün o zaman...

Erdal
23.04.2010, 17:19
Tebriz takımı ile hazırlık maçı yapacakmış gs....Çok kıskandım mesela...Derhal Azerbaycan da bir takımla hazırlık maçı yapmalıyız:)

bahadır2561
23.04.2010, 17:23
fenerahce yapsaydı bu hareketi ne derdik acaba?

matalar
23.04.2010, 17:23
kardeş takım olmak bugün mü aklınıza geldi.
arkamıza destek almak için yapılan ezikçe bir davranış.bunlar küçük hesaplar.
bunu fener yapsaydı bi tarafımızla gülerdik.ama maalesef biz yaptık.

Bera Algün
23.04.2010, 17:28
hani biz anadolunun abisiydik?

Halit Akyüz
23.04.2010, 17:29
Bu işin bir prosedürü yok mu , ne bileyim bi imza falan direk böle biz kardeş kulüp olduk diyince olunuyor mu ? :)

Tolunay Abdioğlu
Es-Trabzon-Es yaa sonuna kadar.:);)

Amma reklam yaptın kardeşim. :p:p

bahadır2561
kardeş takım olmak bugün mü aklınıza geldi.
arkamıza destek almak için yapılan ezikçe bir davranış.bunlar küçük hesaplar.
bunu fener yapsaydı bi tarafımızla gülerdik.ama maalesef biz yaptık.

aynen bende bunu demek istedim...

Misina
23.04.2010, 17:31
Çoğunluğu fbli olan Urfada Trabzonspor sempatisi yaratma adına içi boş bir hamle oldu.

Halit Akyüz
23.04.2010, 17:32
Şu maçı Olimpiyat'a vericeklerdi ki of of :)

Ali Tunahan Güllü
23.04.2010, 17:33
ŞanlıTrabzon saldır:)

mashal61
23.04.2010, 17:35
Bence çok boş işler bunlar. Hepimiz kardeşiz zaten. :)

bahadır2561
23.04.2010, 17:37
yalakalık yapmada üstüne yok yönetimin...

Kaya
23.04.2010, 17:38
Yau, benim tercihim Eskişehirspor'dur da...

Kahramanmaraş varken; Şanlıurfa'da nerden çıkıyor...

"Trabzon'un ve Kahraman Maraş'ın en işlek caddeleri birbirlerinin isimlerini taşır. Trabzon’un en merkezi ve en işlek caddesinin adının Maraş ve Kahramanmaraş’taki en işlek ve en merkezi caddenin adının Trabzon Caddesi olması elbet bir tesadüf değildir."

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=97000

Kardeşlik 5-6 kişinin ilan edeceği bir husus değildir...

Dediğim gibi; böyle kardeşlik olmaz!

İlyas Onat
23.04.2010, 17:39
Bir ara belediye başkanları, özellikle başka ülkelerin şehirleriyle kendi şehirlerini kardeş ilan ederlerdi. Oralardan heyetler gelir, şehirler gezdirilir, tanıtılır, yenilir içilir, sonra da iâdey-i ziyaret için bizimkiler yollara düşer, gezer tozar dönerlerdi.. Neye yaradı o kardeşlikler bilmiyorum. Eğer böylesi bir kardeşlik olacaksa bu, hiç lüzumu yok. Somut anlamda meyvelerini görebileceksek ne âlâ...
Bu kararda Urfa valisinin de etkin olduğunu düşünüyorum. Yönetimin şark kurnazlığıyla son dakikada yaptığı ucuz bir hareket demek haksızlık olur.
Maç vesile...
Hayırlı olsun tekrardan.

BAHADIR33
23.04.2010, 17:40
hani bir başlığımız var...
çocukları Trabzonsporlu yapmak...
bu vesileyle birkaç çocuk Trabzonsporlu olsa kötü mü olur?

İlyas Onat
23.04.2010, 17:44
Yau, benim tercihim Eskişehirspor'dur da...

Kahraman Maraş varken; Şanlıurfa'da nerden çıkıyor...

"Trabzon'un ve Kahraman Maraş'ın en işlek caddeleri birbirlerinin isimlerini taşır. Trabzon’un en merkezi ve en işlek caddesinin adının Maraş ve Kahramanmaraş’taki en işlek ve en merkezi caddenin adının Trabzon Caddesi olması elbet bir tesadüf değildir."

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=97000

Kardeşlik 5-6 kişinin ilan edeceği bir husus değildir...

Dediğim gibi; böyle kardeşlik olmaz!

Yukarıda yazdım ama tekrardan yazma gereği duydum mesajınızı görünce.

Urfa'yla kardeş takım olmamız, Maraş'la da kardeş takım olmamıza mani bir durum değil.

Hatta Maraş kadar, Amasya ve Tokat da hak ediyor bu kardeşliği. Trabzon'un fethi sonrası en fazla bu illerde yaşayanlar iskan edilmiş Trabzon'a.

İlyas Onat
23.04.2010, 17:44

Müthiş olur!

BAHADIR33
23.04.2010, 17:45
Evet ...hesap günü kurtarmanın hesabı..biliyorum ve samimi bulmuyorum..
ama vesile olur işte..birkaç minik babasına sorar ..
baba kardeş takım ne demek? onlar bizim kardeşimiz mi şimdi?

bahadır2561
23.04.2010, 17:45
kime ne ispatlamaya calısıyoruz onu anlamadım...ne gerek vardı yada zamanımıydı?

Oğuzhan İnce
23.04.2010, 17:48
Tek bir taraftar kazandıracaksa bize bu proje,gelecekte olası bir kupa finalini daha doğuda oynarsak en azından bir kardeş klup daha seçmemek adına olumlu...

Murathan
23.04.2010, 17:48
fenerahce yapsaydı bu hareketi ne derdik acaba?

Katılıyorum ..!:o

Orhan Aydın
23.04.2010, 17:52
İlk defa yönetim bazında bir kardeşlik ilanı yapıldı sanırım.

Sencer Bulut
23.04.2010, 17:53
Hadi biz kardes oldukta kardeslerımız bızı kardeslıge kabul edecekmı:D

Cem Kıran
23.04.2010, 17:55
Aslında en iyi kardeş klüplerimizden biri Zongultak'tır.

Şanlıufra ile de kardeş klüp olmamız güzel bir olay...

Şuan TSL ligi olarak TRABZONSPOR'un kendinden başka DOSTU YOKTUR!!!

Samet Metin
23.04.2010, 18:04
hiç tanımadığın bir insanın kardeşin olduğunun söylenmesi gibi bir durum... işe yaramaz...

birkaç ay sonra hatırlanmayacak saçmasapan bir yönetim kararı...

Fatih Kuloğlu
23.04.2010, 18:06
Süper oldu bence ve samimiyetinede inanıyorum ben

Şanlıurfaspor’la kardeş kulüp kararıhttp://www.trabzonspor.org.tr/images/theme/a1.gifhttp://www.trabzonspor.org.tr/images/theme/a2.gifhttp://www.trabzonspor.org.tr/images/theme/a3.gifhttp://www.trabzonspor.org.tr/images/theme/a4.gifhttp://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/4193-5A2L4V5X.jpg

1 (javascript:rateImg(1,'4193'))
2 (javascript:rateImg(2,'4193'))
3 (javascript:rateImg(3,'4193'))
4 (javascript:rateImg(4,'4193'))
5 (javascript:rateImg(5,'4193'))

Bu habere 37 oy kullanılmış. Ortalama 5 üzerinden 5 !

Yönetim kurulumuz, 23 Nisan 2010 tarih ve 163 sayılı kararla Şanlıurfaspor’la kardeş kulüp olma kararı aldı.

Alınan bu karar Genel Sekreterimiz Dr. Hasan Yener vasıtasıyla Şanlıurfaspor Başkanı Habib Arslan’a iletildi. Arslan, duyduğu memnuniyeti dile getirirken, karar yazıyla da Şanlıurfaspor Kulübü’ne bildirildi. Kulübümüzden yapılan açıklamada Ziraat Türkiye Kupası’yla kurulan dostluk bağlarının ilerleyen süreçte artarak devam etmesi yönünde her türlü çabanın sarfedileceğine dikkat çekildi.

Travelair
23.04.2010, 18:09
Hayırlı olsun. Olumlu bir karar. Yalnız açıklanış tarzı pek şık olmamış

"Alınan bu karar Genel Sekreterimiz Dr. Hasan Yener vasıtasıyla Şanlıurfaspor Başkanı Habib Arslan’a iletildi."

Yani karar almışız kardeş kulübüz Şanlıurfaspor olsun diye. Sonra gitmişiz Şanlıurfaspor Başkanı'na: Bundan sonra kardeşiz, haberin olsun! :)

Travelair
23.04.2010, 18:12

Hatta TsClub yetkilileri birkaç gün erken gidip çocuklara Trabzonspor forması dağıtsalar harika olurdu

mashal61
23.04.2010, 18:14
Ben bütün bu olanlara rağmen Urfalı'ların bizi destekleyeceğine inanamıyorum pek.

Feneri destekleyecekler bence.

BAHADIR33
23.04.2010, 18:14
Hatta TsClub yetkilileri birkaç gün erken gidip çocuklara Trabzonspor forması dağıtsalar harika olurdu
evet güzel fikir..
hatta işi biraz daha büyütüp her sene başarılı 20 öğrenciye "Trabzonspor başarı bursu" verilse..

İsmail Alkan
23.04.2010, 18:20
Düşünce olarak güzel, zamanlama olarak yanlış bir karar.

Yahu, mahkeme kararı tebliğ eder gibi kardeşlik kararı da ilk kez duyuyorum, çok yaşayın emi :)

Daha dün 35 kulüp adına fidan dikilip yöneticileri ağırlandı Trabzon'da.Şunu bir kaç gün önce düşünüp fiiliyata geçirseydik çok daha şık olacaktı.

Bugün 23 nisan, sadri beyin ve yönetimin koltuklarını acaba hangi afacanlara vermişlerdi :rolleyes:

Ümit Tekşan
23.04.2010, 18:21
Bu tamamen Şenol hocanın açıklamalarını çarpıtan basına yönelik yapılan bir açıklamadır. Basın sanki Urfayı istemiyormuşuz gibi yansıtmıştı, buna karşılık klüpte böyle bir yolu tercih etmiş. Aslında anket yapılsaydı daha iyi olurdu. Yoksa herkes zaten kardeş...

Çağatay_
23.04.2010, 18:23
Bu da samimiyetsizliği kanıtlıyor zaten... İçi boş bir karar. Unutulur gider...

O zaman biz de unutturmayız..

Tıpkı Karadenizspor gibi kiralık oyuncu verir form tutmasını, tecrübe kazanmasını sağlarız.

Gayet güzel bir hamle..Zamanlama eleştiri getirebilir.Ama bu da kimseyi ilgilendirmez.

Ertan1982
23.04.2010, 18:24
Tanidigim ne kadar Urfali varsa hepsi Fenerli.Yönetim ne oyun oynuyor bilmiyorum.Kardeslikten kötü bir sey olmaz.Ama yukardan emir verir gibi kardes olunmuyor.

taraftar.61
23.04.2010, 18:24
Akıllıca yapılmış güzel bir hareket oldu.

Süleyman Baykan
23.04.2010, 18:25
reklam kokan hareketler bunlar genede hayırlı olsun ve zamanlama çok çok kötü biraz sıradan duruyor:cool:

Mustafa Ağaoğlu
23.04.2010, 18:27
Maç Şanlıurfada olmasın diye itiraz eden bizim yönetim şimdi nasıl olduysa kardeşlik mesajları veriyor.

Umarım 6 Mayıs sabahı bitmez bu kardeşlik !

Kaya
23.04.2010, 18:33
Yapılan adımı olumlu bulan arkadaşlarımın görüşlerine saygı duyuyorum. Sonuç itibariyle adımın içeriği güzellik içeriyor fakat benim açımdan kararın gerekçesi çok önemli. Urfa ile bir takım ilişkiler kurulabilir ve sürdürülebilir. Peki ya taraftarların uzun zamandan beri dilinden düşürmediği bir kaç yerli-yabancı takım neden görmezden gelindi?

Yapılan yorumlara bakınca olumlu ve olumsuz bulanlar hemen hemen %50-50...

İşte bu da gösteriyor ki; kardeşlik denilen şey bir ilanla, bir haberle kabul ettirilemez ya da sağlam bir zemine oturtturulamaz...

leavemealone
23.04.2010, 18:33
Sacmalik .
Bir günde alinmis bir karara benziyor .

Erdem Koltuk
23.04.2010, 18:35
Bizim sitede haber var da onların sitede niye haber yok?Bu olaya tek sevinen taraf biz miyiz?

Ayrıca ne alaka bu kardeşlik?

Cem Kıran
23.04.2010, 18:37
Çok zamansız oldu kupa finalinden sora olsaydı daha anlamlı olurdu

Ezikfblilerin ne söliceklerini duyar gibiyim...

Mehmet Sarigül
23.04.2010, 18:38
Urfa'daki Kupa finali öncesinde böyle bir aciklama biraz tuhaf olmadi mi?

Fb kulübü böyle bir aciklama yapsa, ne derdik?...
Bence zamanlama acisindan Trabzonspor'a yakismadi.

Tolunay Abdioğlu
23.04.2010, 18:40
Urfa'daki Kupa finali öncesinde böyle bir aciklama biraz tuhaf olmadi mi?

Fb kulübü böyle bir aciklama yapsa, ne derdik?...
Bence zamanlama acisindan Trabzonspor'a yakismadi.

Zamanlama çok kötü oldu.Maçtan sonra yapsalardı bu açıklamayı ne olurdu.

Punisher-61
23.04.2010, 18:40
sanliurfa nedir kardes kulüb oluyoruz??? simdi yagiciliga mi basladi???? neymis kupa finali urfada istemedik diye urfalilar bize karsi olmasin diye mi alindi bu karar???

o GAP mi nedir 1000 TS taraftari olsa bile kalan 29000 fenerliye bedeldir... kala kala urfaya mi kaldik..

Berk
23.04.2010, 18:45
Hiç gereği yoktu.
İsabetsiz ve boş bir karar olmuş.
Bizimkiler 2-3 gündür bir Urfa sevdası tutturmuş gidiyor.
Aramızda hiçbir bağın bulunmadığı bir kulüple apar topar böyle bir ilişkiye girilmesi mantıksız.
Bu işin fazla sürdüreleceğine de inanmıyorum..

crazyman_61
23.04.2010, 18:45
ilginç bi karar hadi kardeş olalım gibi bişey diyorlar:)

Mehmet Sarigül
23.04.2010, 18:46
Zamanlama çok kötü oldu.Maçtan sonra yapsalardı bu açıklamayı ne olurdu.

Stat secimindeki yanlislari örtmek icin yapilan zamansiz bir aciklama, hic samimi gelmedi bana...

Mehmet Sarigül
23.04.2010, 18:50
Trabzonspor hic iyi yönetilmiyor!..."Biz olamayacaksak, Bursa sampiyon olsun..." gibi gereksiz ve zamansiz bir aciklama.

macka61
23.04.2010, 18:56
güzel fikir ama drogheda united bu kardeşliği daha çok hak ediyordu ama yine de güzel bir şey düşünülmüş heleki bu zamanda ülkemizin eskisinden daha çok birlik beraberliğe ihtiyacı var

unique
23.04.2010, 18:57
Sevmedim bu fikri; madem kardeş kulüp lazımdı taraftarın da sonuna kadar destek vereceği Drogheda United seçilseydi.

Mert Oğuzlu61
23.04.2010, 19:05
barcelonayla kardeş kulüp olalım, eskişehir milanla kardeş oluyormuş, bizde barçayla olsak ya :D

bence reklamdan başka birşey değil, zamanlama çok kötü.

Uzunoğlu
23.04.2010, 19:19
Bu yönetim gibi babamız oldukça daha çok kardeşimiz olur bizim zamansız

oguzhann
23.04.2010, 19:23
boş işler,gereksiz işler.

yaranozlu
23.04.2010, 19:27
valla ben bu sene urfada çok bulundum, hatta Trabzonspor atkısıyla da gezdim, bunun sonucu olarak bu noktalara gelineceğini bilmiyordum :)

ÇaGaTaY
23.04.2010, 19:34
Sporxde yayınlanan bu haberin altında bir fenerbahçelinin yorumu.. Haksızmı sizce?

"tamda Trabzon ve Fenerbahçe arasında oynanacak Türkiye kupası finali Urfada oynanacakken vede kupa finaline 10 gün kalmışken Urfa seyircisine şirin görünmek ve trübün desteği almak için atılan bu adım gerçekten çok samimi :)"

Muhalif
23.04.2010, 19:37
Trabzonspor'un Anadolu'da bitmeye başlayan eski gönüllerin takımı havasını tekrar bulması için atılacak her adıma destek olmakla beraber, o stadı istemiyoruz diye bir sürü de yaygara koparmışken şimdi afedersiniz ama şark kurnazlığıyla Şanlıurfa'yu kardeş kulüp ilan etmek de nereden çıktı?

Çok zamansız ve beyhude bir iş. Yalakalık yaftası yemekten başka bir işe yaramaz!

Napoli
23.04.2010, 20:01
seneye fınal muğladaysa muğlaspor olur

samiyetlerine zerre inanmıyorum,ayrıca saçma.Her gelen yonetici kardes kulup seçerse ooo işimiz var.
Sırf Taraftar desteği çekmek için boyle ucuz samiyetsiz seylere gerek yok,Allaha sükür bu takım Ay'da maç oynasa yine tribünleri dolar.Ama yonetim bunun farkında değil..

Samimi değilsiniz.Fenerbahçeli Taraftarların yorumlarına bende katılıyorum

fteotdgs
23.04.2010, 20:06
Cok uzuz bir karar ne yazik ki. Birazcik vizyon diliyorum kararda payi bulunan yoneticilerimize. Bir baska takim, misal Fener, bunu yapsa sonuna kadar asagilardim adamlari bu sebepten.

mashal61
23.04.2010, 20:16
"Eskişehirspor, İtalya'nın AC Milan Kulübü ile "kardeş kulüp" oluyor. Eskişehirspor Kulübü Başkanı Halil Ünal, Çarşamba günü Milano'da törenle imza atacaklarını açıkladı.. "

Bu işin de bir imzası olmayacak mı Eskişehirspor'daki gibi?

M.S.SOFU
23.04.2010, 20:37
valla şanlıurfa nın sitesine girdim hiçbir açıklama yok

Mustafa ÖZDEMİR
23.04.2010, 20:39
Sporxde yayınlanan bu haberin altında bir fenerbahçelinin yorumu.. Haksızmı sizce?

"tamda Trabzon ve Fenerbahçe arasında oynanacak Türkiye kupası finali Urfada oynanacakken vede kupa finaline 10 gün kalmışken Urfa seyircisine şirin görünmek ve trübün desteği almak için atılan bu adım gerçekten çok samimi :)"
adam haksızmı yani...

Semih58
23.04.2010, 20:44
İlgİnÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇ

Anıl Caner
23.04.2010, 20:44
Şanlıurfaspor kardeşimiz olsun. Zaten resmi olarak duyurulmasa da kardeşimiz yerindedirler. Bu ayrı.

Maçtan önce böyle bir girişim ise tamamen samimiyetsiz ve çirkin.Urfalı kardeşlerimiz darılmasın. bu dostluk duyurulmasa da Urfalılar kardeşimiz dostumuzdur o ayrı da böyle bir zamanlamayla olması hiç güzel değil.

Orhan Aydın
23.04.2010, 20:45
Sevgi pıtırcığı yönetim.

Eren Karaahmetoğlu
23.04.2010, 20:48
Urfalı dostlarımız, bizim burada yönetimimizin zamanlama yanlışlığını eleştirmemizi umarım yanlış anlamıyorlardır.

el_conquistador
23.04.2010, 20:51
Sanliurfaspor'dan, Urfada bulundugumuz süre icin otobüslerini talep etmisiz, onlarda olur demis. Belkide onlarin bu jestine karsilik, böyle bir istek uyanmistir yönetimde. Ama kendi taraftarimiz bile olaylari nereye cekiyor. Gercektende icimiz disimiz fesat...

Oğuzhan
23.04.2010, 20:57

Kesinlikle katılıyorum ..

Hotaman
23.04.2010, 21:31
Bu kardeş kulüp muhabbeti bana çok "dandik" geliyor. Şanlıurfaspor kardeş olunca onu diğer kulüplerden ayrı mı tutuyoruz...
Spor kulüpleri rekabet için olmalıdır, müsabaklardan sonra herkes kardeştir zaten.

asimetrik
23.04.2010, 21:48

Kupanın Urfa'da oynanmasını istemediğini belirtip, başbakan söyleyince basına, biz de Urfa'yı çok istiyoruz yalakalığı yapan fb yönetimi şerefli, başından beri açıkça bu iş fiziksel olarak bize zor gelir diyen, karar açıklandıktan sonra da duruşunu değiştirmeyen Trabzonspor yönetimi yalaka oldu, biz de yiyoruz.
Alınan bu karar,yönetimin itirazının, fiziki şartlara olduğunu Urfa ile alakası olmadığını anlamayanlara da (aslında anlayıp ta işine gelmeyenler için) göndermedir.
Bu arkadaş işine baksın.. Kimlerin sahtekar olduğunu yıllardır görüyoruz. Bu mesajı yazan arkadaşın takımı Trabzon'da sahtekarca sahadan çekilmiştir. Milyonların gözü önünde başkanları ile beraber sahadan sahtekarca çekilmiştir. Tüm Türkiye kendilerini ayıplamıştır. Şimdi bu takım, yazılan mesajlarda örnek teşkil ediyor. Yok bunu fener yapsaymış ta filan filan. Arkadaşlar bu takım sahadan kaçtı. Tekrar ediyorum fener takımı sahadan kaçtı. Yönetimlerinin emriyle hem de..
Yemeyin bunların muhabbetlerini. Haa kaçan takım biz olsaydık şu an her platformda dalga geçiliyor olurduk. Şimdi kardeş takım Urfa dedik diye üzülenler var. Yapmayın böyle..
Kardeş takım mı seçmek mi utanç verici yoksa sahadan kaçmak mı?

Adil ÖZGÜR
23.04.2010, 21:50
Bu kardeşlik politik kardeşlik geldi bana.

el_conquistador
23.04.2010, 21:53
Kupanın Urfa'da oynanmasını istemediğini belirtip, başbakan söyleyince basına, biz de Urfa'yı çok istiyoruz yalakalığı yapan fb yönetimi şerefli, başından beri açıkça bu iş fiziksel olarak bize zor gelir diyen, karar açıklandıktan sonra da duruşunu değiştirmeyen Trabzonspor yönetimi yalaka oldu, biz de yiyoruz.
Alınan bu karar,yönetimin itirazının, fiziki şartlara olduğunu Urfa ile alakası olmadığını anlamayanlara da (aslında anlayıp ta işine gelmeyenler için) göndermedir.
Bu arkadaş işine baksın.. Kimlerin sahtekar olduğunu yıllardır görüyoruz. Bu mesajı yazan arkadaşın takımı Trabzon'da sahtekarca sahadan çekilmiştir. Milyonların gözü önünde başkanları ile beraber sahadan sahtekarca çekilmiştir. Tüm Türkiye kendilerini ayıplamıştır. Şimdi bu takım, yazılan mesajlarda örnek teşkil ediyor. Yok bunu fener yapsaymış ta filan filan. Arkadaşlar bu takım sahadan kaçtı. Tekrar ediyorum fener takımı sahadan kaçtı. Yönetimlerinin emriyle hem de..
Yemeyin bunların muhabbetlerini. Haa kaçan takım biz olsaydık şu an her platformda dalga geçiliyor olurduk. Şimdi kardeş takım Urfa dedik diye üzülenler var. Yapmayın böyle..
Kardeş takım mı seçmek mi utanç verici yoksa sahadan kaçmak mı?

Birak abicigim, bizim taraftarlar kendi kulübüne küfür edip, dejenere olsunlar biraz. Cünkü en iyi becerdigimiz is, maalesef bu...

Cihan
23.04.2010, 21:55
süperligden de böyle kardeşlikler bekliyorum buna eskişehirle başlıyabilirz ha nede olsa bu hafta maçımız var .. :) şaka bi yana eskişehir ve ankaragücü ile dostluk hiç fena olmaz ankaragücü taraftarı gördüğüm en holigan grup.. hele eskileri .. idrar dolu poşetler fırlatıyorlardı eskiden rakip trübüne :D

Aker
23.04.2010, 22:09
Türkiye içinden bir takımla kardeş olma fikri bana saçma geliyor. Yurt dışı bir takımla olsaydık örneğin Drogheda daha anlamlı olurdu benim için.

Ali Özcan
23.04.2010, 22:12
taraftar yeniçerililere döndü...herşeye isyan...devam...

Mustafa ÖZDEMİR
23.04.2010, 22:14
şanlı urfaspor kabul ettimiki bari...

Cem Kıran
23.04.2010, 22:18
şanlı urfaspor kabul ettimiki bari...

Evet yazışmalar olmuş...

asimetrik
23.04.2010, 22:19
BARİÇ ROL YAPTI
Çemşir Muratoğlu, olayla ilgili hala büyük üzüntü duyduğunu belirterek, "Otto Bariç orada rol yaptı. O durumdan dolayı utandım. Ancak benim görevim söylenenleri tercüme etmekti. Ben de konuşmalarını tercüme etmekle yetindim. Neden böyle bir şey yaptığını herhalde herkes anlamıştır. Takım 1 - 0 mağlup durumdaydı ve 10 kişi kalmıştı. Bu durumda yaptığı rolle sonucu lehine çevirebileceğini zannetti. Takımın sahadan çekilme olayı da yönetimle birlikte aldığı karardı. Belki hükmen galip ilan edilebileceklerini hesaba kattılar. Ancak dönemin Federasyon yönetimi çok sağduyulu davrandı ve bu oyuna gelmedi" dedi.
Dünyada bir ilk ve başka örneği yok.

ikurban
23.04.2010, 22:22
çok lüzumsuz hareketler bunlar!

Hayriye Ayan
23.04.2010, 22:22
acayip:rolleyes:

Aker
23.04.2010, 22:25
taraftar yeniçerililere döndü...herşeye isyan...devam...

Haklı değil miyiz abi. Bu işe ne kadar karşı olsamda finalden önce kardeşlik olayının çıkması yapılması yanlış, zamanı doğru değil. Ne yazıkki bir işi yaparken diğerini yıkıyoruz. Ama bu günlerde güzel işler yapmaya başladılar. İki yap bir yıka döndü :)

yigits
23.04.2010, 22:26
Facebook'ta kardeş olmaya benzedi bu iş:D:D Bu kadar basit olmamalı önceden Urfa'yla aramızda bi olumlu olay geçse falan hadi tamam da final maçı öncesi ne için olduğu kendini açıklıyor gerçi.
Olsun ama en azında olumlu bir şey kardeş takım olayı. :)

kudu_61
23.04.2010, 22:42
son derece basit, son derece zamansız, son derece tiksindirici bir hareket mesele urfanın kardeş takım ilan edilmei kesinlikle değil kimse yanlış anlamasın mesele yapılan hareketin zamansızlığının mide bulandırması üzüldüm kulübümden bu derece yanlış bir hareket asla beklemezdim

Cem Kıran
23.04.2010, 22:45
BARİÇ ROL YAPTI
Çemşir Muratoğlu, olayla ilgili hala büyük üzüntü duyduğunu belirterek, "Otto Bariç orada rol yaptı. O durumdan dolayı utandım. Ancak benim görevim söylenenleri tercüme etmekti. Ben de konuşmalarını tercüme etmekle yetindim. Neden böyle bir şey yaptığını herhalde herkes anlamıştır. Takım 1 - 0 mağlup durumdaydı ve 10 kişi kalmıştı. Bu durumda yaptığı rolle sonucu lehine çevirebileceğini zannetti. Takımın sahadan çekilme olayı da yönetimle birlikte aldığı karardı. Belki hükmen galip ilan edilebileceklerini hesaba kattılar. Ancak dönemin Federasyon yönetimi çok sağduyulu davrandı ve bu oyuna gelmedi" dedi.
Dünyada bir ilk ve başka örneği yok.

Abi bunlar ztn anca başkalarının yaptıklarını görürler

Kendilerinin yaptıkları herşey doğrudur bu ezikler için..

Erdem Keser
23.04.2010, 23:34
Bi akıllı kendimizi sanıyoruz heralde:D

Cafer Bulur
23.04.2010, 23:39
Bu karar daha önceden verilmis olsaydi eyvallah.

Kupa finali öncesi böyle bir aciklamayi uygun görmüyorum,hos olmadi.

Sanliurfa ile kardes kulüp,63.dakika kutlamalari vs vs.

Gereksiz seyler bunlar,yönetim is ariyorsa atiba dan baska listelerinde olan oyunculari kacirmasin....

sanatik
23.04.2010, 23:43
Vay be..

Cengiz Çubukcu
23.04.2010, 23:58
geç olsun ama güç olmasın ..güzel karar...

Kaya
24.04.2010, 00:01
Futbol barış ve kardeşliktir... Artık bir kardeşimiz var... Aman ne güzel hamle... :)

Kaya
24.04.2010, 00:04
Kahramanmaraş gibi bir şehir var. Tarihten gelen de bir süreç var bu şehir ile ilgili... Maraş'ta Trabzon, Trabzon'da Maraş caddesi var lakin görmezden geliniyor...

SEDAT
24.04.2010, 00:08
- Yahu gelde kızma şimdi..

- Kardeş klüp iyi güzel..E sormazlarmı nerdeydiniz bugüne kadar diye....

irfanb
24.04.2010, 00:15
- Yahu gelde kızma şimdi..

- Kardeş klüp iyi güzel..E sormazlarmı nerdeydiniz bugüne kadar diye....

Bugüne kadar Ziraat kupasi finalinin nerede yapilacagi belli degildi.

SEDAT
24.04.2010, 00:18
Bugüne kadar Ziraat kupasi finalinin nerede yapilacagi belli degildi.

- İstanbulda olsa Fenerbahçe olucaktı ...Kardeş klübe bakarmısın abi :)

irfanb
24.04.2010, 00:24
- İstanbulda olsa Fenerbahçe olucaktı ...Kardeş klübe bakarmısın abi :)

Adem Baba`dan hepimiz kardeş degilmiyiz? :)

serkansdkasma
24.04.2010, 00:25
yazıklar olsun yönetimeya tüm türkiyeye rezil olduk sayelerinde milllet yazıyo çiziyo şimdi trabzon taraftarı olmıyacak orda yok kardeşlik yok 63 dkda bağırılacak urfa halkını yanına cekmeye calısıyor hiç düşünülmüyormu bunlar anlamıyorum kupa finali urfada oynandığı için kardeş olunurmu ya urfa kim kardeşlik kim ya

Mustafa Ağaoğlu
24.04.2010, 00:28
Kahramanmaraş gibi bir şehir var. Tarihten gelen de bir süreç var bu şehir ile ilgili... Maraş'ta Trabzon, Trabzon'da Maraş caddesi var lakin görmezden geliniyor...

Maç Maraş'ta değil ki.

DNA-TS
24.04.2010, 00:30
bence apaçık bir propoganda.sen 10 gün boyunca urfada oynanırmı orada oynamak istemiyoruz istanbul istiyoruz diye haykır sonrada aslında urfadada oynarız orada bizim falan de kıvır şimdi de urfayı kardeş ilan et.ben urfa ile kardeşlik olayına değil yönetimimizin izledikleri politikaya sinirleniyorum.

yunus_10
24.04.2010, 00:33
arkadaşlar eskişehir milanla kardeş klüp oluyor. aslında biz de barça ile olamaz mıyız???

since1967-61
24.04.2010, 00:33
sistematik bir karardan çok güsel bir duruş..
daha önce de kimi taraftar gruplarının yaptığı açıklamaları destekler bir adımdı.
Sonuçta bu olay resmileştirilmeden önce şanlıurfaspor taraftar grupları bizi destekliceklerini açıklamışlardı
Yerinde bir hareket..Böylece doğu illerinde taraftar sayımız artacaktır ztn anadoluya bakarsanız karadenizden sonra en fazla
taraftarımız doğu illerinde..

Bir de Thy uçak açılımıyla barcelonayla kardeş kulüp olsak fena olmaz

matalar
24.04.2010, 00:35
tüm müslümanlar kardeştir deyip bağlayalım şu işi.

Gamze
24.04.2010, 00:45
Bu konularda hassas davranmamızı seviyorum.

Son maçta, aleyhimize penaltı verilmediğinde abim babam ben yaklaşık 4-5 dakika boyunca o pozisyonu konuşup durduk.
"Ama olmaz ki yahu buz gibi penaltı" çerçevesinde geçen bir konuşma.
En sonunda abim bağladı işi "neredeyse vermedi penaltıyı diye ağlayacağız noluyor yahu"

Aynen o durum.

Zamanlama gerçekten dikkat çekici.
Lâkin Urfalı taraftarların desteklerini daha önceden açıklamış olmaları, hamlenin içindeki hinliği - başka bir sözcük gelmedi aklıma bu saatte şimdi - çekip alıyor bir nebze de olsa kanımca.

Kaldı ki;

Daha birkaç gün önce bir Anıtpark açılışı izledik biz Trabzon'da.
35 kulüp başkanının katıldığı...
Yanlış mıyım?

Saha dışı, futbol etiğinden uzak, hakemiyle şusuyla busuyla her türlü pervasızlığa başvuran rakiplerimize karşılık, içinde beğenseniz de beğenmeseniz de "dostluk, kardeşlik" barındıran bir "propaganda" yapılması futbola yahut Trabzonspora zarar vermeyecektir... İçimiz rahat olsun.

propaganda olacaksa, bırakın da böyle olsun...

Fatih Kuloğlu
24.04.2010, 00:49
Urfaspor'un sitesinde ve taraftar sitesinde konuyla ilgili hiç bir haber yok. Yada benmi bulamıyorum :S

salihismet
24.04.2010, 00:57
Zaten, spor baris ve kardeslikdir, öyle diyorlar hep, bizede heryer Trabzon olduguna göre Urfada bu yerlerin icindedir, biz bize yetersek eger,
kardes aramaya gerek kalmaz, finalden sonra bu konuya egilsek daha iyi olur gibime geliyor.

Furkan Dündar
24.04.2010, 00:58
ne alaka ? :D ilginç geldi bi anda böyle bir şeyin olması :)

My
24.04.2010, 01:26
Hoşlanmadım bu işten.

dr.ali
24.04.2010, 01:28
Hoşlanmadım bu işten.
bence güzle bir olay

Ama bunu taraftar yapsaydı daha gerçekçi olurdu...

Y-DRMS
24.04.2010, 01:34
urfaspor sayfasında Trabzonspor urfada kalmıyor yazıyor konaklamamız gaziantep te olacakmış

Kaya
24.04.2010, 01:34
Kardeşlik içten gelir, kendiliğinden oluşur, kitleleri peşinden koşturur...

Kitlenin almadığı bu karar şu an yarı yarıya tartışılır durumda...

Böyle kardeşlik olmaz...

LazAnisT
24.04.2010, 01:41
Ya kaya kardeş olmayı istemeketen zarar gelmez.Bırak isteyan kardeş olsun isteyen olmasın onumu dert ediyosun he:)

Kaya
24.04.2010, 01:44
Ya kaya kardeş olmayı istemeketen zarar gelmez.Bırak isteyan kardeş olsun isteyen olmasın onumu dert ediyosun he:)

Süleyman abi bir şey dert etmiyorum da; eğer bu kardeşlik olgusu çok önemli ise kulübün görmezden geldiği ya da atladığı yerler var...

ESER
24.04.2010, 02:20
1) bu populist ve yapmacik olay eger sadece urfada oynanacak maca devsirme taraftar cekmek icin yapilmis ucuz bir politika ise yaziklar olsun.. demek ki kulubumuz boyle ucuz ayak oyunlarinin da pesinden kosabiliyormus, demek ki kulubumuz taraftarindan ve kendisinden emin degilmis, demek ki kulubumuz " ne geregi var canim simdi bizim taraftari urfaya tasimaya, yapariz urfaliya bi samata , onlarda bizi destekler " seklinde dusunecek kadar sig goruslu ( ama kendini cin sanan) adamlara emanetmis..

2) bu populist goygoy eger isine gelince tarafsiz olan ama isine gelince de kulubu siyasi cikarlarina alet eden sayin bakanin bir siyasi projesiyle de yaziklar olsun.. demek ki kulubumuz siyasilerin oyuncagi olmus., demek ki siyasiler istedikleri siparisi verip istedigi sekilde kulubun isminden ve reytinginden menfaat saglayabiliyorlarmis,,

3) urfali ve urfasporlularla dusmanmiyiz ki kardeslik protokolu imzaliyoruz..?
ayrica dayatma bir kardes takim protokolunun sozden oteye gidecegini mi dusunuyor bu abiler.? her mac " urfa urfa "diye sov mu duzenleyecegiz yoksa 63. dakikada ? atkilar mi basacagiz TRABZURFA diye? yarisi urfa yarisi TS renkli urunlerde mi uretilecek yoksa..?kardeslige dostluga hicbir sozum yok ama boyle ucuz projelerle sahte yapmacik ve anlik menfaat kokan bir fason protokollere ben urfalilarin da pek itibar edecegini sanmam .." bayram degil seyran degil enistem beni niye optu" sorusunu kendilerine de soruyorlardir elbet, hatta sorarken bir yandan da cevapliyorlardir da..

4)urfaliya yada urfasporluya karsi en ufak bir antipatim yada besledigim kotu bir his yok ancak kimse benim kime kardeslik kime dusmanlik besleyecegimi siyasi cikarlarla atilmis iki imzayla belirleyemez..

Mehmet Sarigül
24.04.2010, 02:37
Benim gibi Trabzonspor yönetimin kararini samimi (bazilarina göre küfür ediyoruz!) bulmayanlari elestirenlere soruyorum;

Trabzonspor yönetimin Saliurfaspor'la (Urfa'da oynanacak Kupa finaline iki hafta kala!) kardes kulüp karari almasinin gerekcesi ne?

Yönetimin Trabzonspor'un takim otobüsünü Urfa'ya götürmek yerine, Sanlurfaspor'un kendi takim otobüsünü bize tahsis etmesi mi?
Yoksa Kupa finali oynandi,...Sanliurfaspor Trabzonspor'u ve taraftarimiz cok güzel agirladi ve bunun karsiliginda böyle bir karar mi alindi?...

Bir taraftar olarak bu olay beni rahatsiz etti...Bunu Fb kulübü de yapsa söylerim, taraftari oldugum Trabzonspor'un yöneticileri yaptiginda da söylerim!

Kaya
24.04.2010, 02:40
Dediğim gibi; taraftar olarak bizler bile bu konuda hemen hemen yarı yarıya farklı düşünüyoruz...

Biri kardeşiz diyecek; biri değiliz diyecek... :)

Böyle zoraki kardeşlik olmaz...

Kaldı ki; paralel hiçbir noktamız yok bu kulüple...

Kupa maçı biter; sonra herkes kendi yoluna...

ibrahim
24.04.2010, 02:47
millet ac milanla kardes kulüp oluyo su bizim yönetimin yaptigi ise bak :mad:

Samet Türkmen
24.04.2010, 02:48
Başlığı okuduğumun ertesi saniyesi bunun siyasi olduğunu düşündüm ki hâla da öyle düşünüyorum. Bu da yeni moda oldu. Ülke de sanki millet birbirine düşmanmış gibi ''kardeşlik bağlarını arttıralım,kırgınlıkları giderelim ...'' ve benzeri söylemler. Sanki millet birbirini sevmiyormuş gibi bir durum.

Bu tip söylemlerin insanların arasını daha da açmaya hizmet ettiğini düşünüyorum. İnsanlara önyargı yerleştirmeye çalışan bir düşünce bana göre.

Kardesh TR
24.04.2010, 02:53
Tam da kupa finali oynanacağı zamana denk gelmiş ama :S

Yani yanlış düşüncelere kapılanlar olur ki hiç güzel olmaz bu :S

asimetrik
24.04.2010, 02:53
Benim gibi Trabzonspor yönetimin kararini samimi (bazilarina göre küfür ediyoruz!) bulmayanlari elestirenlere soruyorum;

Trabzonspor yönetimin Saliurfaspor'la (Urfa'da oynanacak Kupa finaline iki hafta kala!) kardes kulüp karari almasinin gerekcesi ne?

Yönetimin Trabzonspor'un takim otobüsünü Urfa'ya götürmek yerine, Sanlurfaspor'un kendi takim otobüsünü bize tahsis etmesi mi?
Yoksa Kupa finali oynandi,...Sanliurfaspor Trabzonspor'u ve taraftarimiz cok güzel agirladi ve bunun karsiliginda böyle bir karar mi alindi?...

Bir taraftar olarak bu olay beni rahatsiz etti...Bunu Fb kulübü de yapsa söylerim, taraftari oldugum Trabzonspor'un yöneticileri yaptiginda da söylerim!

Mesela ben çok samimi buluyorum.
1. Tüm ulusal ve bazı Urfa yerel medyası Urfa'ya karşı oluşumuzu bölgesel bir karşı duruş olarak pompalıyor.
2. Urfaspor başından beri bizim yanımızda olduğunu ısrarla ifade ediyor.
3. Urfaspor bu tavrını kulüp imkanlarını bize sunarak belgeliyor.
4. Gerçek Urfaspor taraftarlarının büyük kısmı forum sitelerinde bizi destekleyeceklerini açıklıyor.
5. Yönetim tüm bu gelişmelere ve jestlere cevaben (aynı zamanda kasıtlı yanlış anlaşılmalara engel olmak maksadıyla) Urfaspor'u kardeş kulüp ilan ediyor.
6. Kulübün niçin otobüsü getirmediğinin nedeni basket takımına verilmiş olabileceğidir. Bu konuyu bilmeden yorum yapmak adaletsizlik olur.
7.Daha önce niçin olmadı: Daha önce bir vesile yoktu. Şimdi bu maç vesile oldu.
8. Spor kardeşlik dostluktur sözü yalan mı? Yalansa biz bu yalana katılmak zorunda mıyız?
9. Nerede Anadolu birliği? Bu itirazlar niye? Fenerle mi kardeş olsalardı?
10. Otobüsün oraya gitmemesi çevre açısından da çok anlamlı. (Kulübün böyle düşünmediğine eminim o ayrı bir konu)
11. Bayern uzakdoğuya otobüs götürerek dünyanın en saçma işini yapıyor. Çevreye yok yere verdiği zararı hiç düşünüyor mu? Uzakdoğuda otobüs yok mu? Bu kadar saçma bir şey olamaz.
vs..
Sadece Kaya'nın itirazına katılıyorum. Maraş gibi şehirler neden hala bekliyor. Bir an evvel onlarda kardeş kulüp listesine eklenmeli. Kardeş olunca bir şey olmuyor. Karşılıklı organizeler , futbolcu alış verişinde kolaylık vs..
Yani hayatımız değişmiyor. Bu kadar tepki koyulacak bir durum değil..

İlyas Onat
24.04.2010, 03:05
Maraş diye tutturan arkadaşa üçüncü defa yazıyorum; Urfa'yla kardeş olmamız Maraş'la kardeş olmamıza mani mi Allah aşkına? Ebedi billah Urfa'yı yegâne kardeşimiz mi belleyeceğiz?

Gamze
24.04.2010, 03:11
Olması gerekli miydi sorusunun karşısına sakıncası ne sorusuyla çıkalım, e sonuçta elle tutulur bir sakınca yok..
Zamanlamasının yarattığı şaibe var... onu da geç hemşerim..
Sakınca yok, tam tersi..

Urfa, Maraş, Eskişehir, Drogheda... Olsa keşke. olsa da olsa...

Şimdi fena mı olurdu Bursa gibi her maçında yüzlerce Ankaragüçlü taraftarı arkanda görsen?
Kendi maçında Trabzon diye bağırabilseler sen şampiyonluk yoluna giderken?
Fena mıdır kanat germek, gel demek, aynı sofraya oturmak?
Oturup iki lafın belini kırmak? :)

İyidir iyi...

only ts
24.04.2010, 03:17
urfa ile ne kardeşliğimiz var anlamadım .... kardeşlik paydamız ne yani ?? bize sordularmı kardeş kabul ediyormusunuz diye.. kafalarına göre iş yapıyorlar

İlyas Onat
24.04.2010, 03:34
urfa ile ne kardeşliğimiz var anlamadım .... kardeşlik paydamız ne yani ?? bize sordularmı kardeş kabul ediyormusunuz diye.. kafalarına göre iş yapıyorlar

Urfa ile 3.cihan harbini ettik de benim mi haberim yok?

ESER
24.04.2010, 03:46
usa nin turkiye yle olan dostlugu gibi birsey sanki.. dostluktan ziyade stratejik ortaklik..

el_conquistador
24.04.2010, 03:50

Mehmet Abi, sanirim benim yazdigima takilmisin. Benim deginmek istedigim nokta, Trabzonspor taraftarinin zihniyetidir. Iki satirlik olayi hep sayfalar boyu tartisiriz. Ondan sonrada niye yerimizde sayiyoruz diye sorariz kendimize. Birde nedense bu forumda "elestirirken" kendi kulübünü hor görmekten, kücümsemekten, hatta hakaret etmekten cekinmeyen bir sürü "taraftar" var. Bunu anlamakta gercekten güclük cekiyorum.

Mehmet Sarigül
24.04.2010, 04:25
Gürcan abi, zamanlama yanlis!...Cünkü Urfa'da oynanacak bir Kupa finali var!
Yoksa böyle bir düsünceye kim karsi olabilir ki?...

Nasil Fb yöneticilerin stat konusundaki aciklamalarini samimi bulmadiysam, bu konuda da yönetimimizi samimi bulmuyorum.
Bu karar daha cok bir karsi hamle gibi duruyor, stat konusunda yanlis politika yürüten yöneticilerimizin hatalarini düzeltmek icin acele alinmis bir karar...

1. Bu birazda Trabzonspor yönetimin erken aciklamalari ile kendi kendini ofsayta birakmasi ile ilgili...
2,3,4. ve 5. Saydigin gerekcelere kardes kulüb karari ile cevap vermek icin Kupa finalin sonu beklenebilirdi.
6. Basket maclari bildigim kadari ile ayin 2.sinde sona eriyor, Urfa'daki Kupa finalinde Trabzonspor'un bögede tanitimi acisindan takim otobüsün orada bulunmasi bence önemli olurdu...
7,8,9. Bu sorulari senin yazdigina inanamiyorum, kimse (en azindan ben) kararin icerigine itiraz etmiyor ki!...Evet, yazdigin gibi Spor gercekten baris ve kardeslikse, Trabzonspor Fb kulübü ile de kardes takim olabilir!...
10,11. Bunu sadece Bayern kulübü yapmiyor...futbol artik bir endüstri, tanitim ve reklam icin yapiliyor.

Gürcan abi, düsüncelerine saygi duyuyorum ama bu konuda senden farkli düsünüyorum...

asimetrik
24.04.2010, 05:11
Mehmet bir kere de olsa yönetime sahip çıksak. Maç bitince konuşuruz bunları diyebilsek. Ortada bir final var henüz oynanmamış.
İyisiyle kötüsüyle bizim takım bu, bizim yönetim bu. Şimdi eleştiri bize fayda sağlar mı? Bütün bunları finalden sonra konuşsak olmaz mı? Bir kere kenetlensek olmaz mı?
Kendimize maç başlamadan gol atma alışkanlığımızdan vazgeçsek zarar mı ederiz? Şu bir gün içinde oynanmamış bir maç için eleştiri konularının sayısına ve içeriğine bakalım. Çok mantıklı geliyor mu sana? Biz kime çalışıyoruz? Uçaktan başladık otobüsten çıktık. Bana normal gelmiyor maç öncesi bu kadar eleştiri. Kendi adımıza bu finali nasıl alırız peşinde olalım.
Fenerle de kardeş olunur benim açımdan sıkıntı yok. Fenerli olup bizimle maça gitmek isteyen bir tanıdığa olur dedim. Keşke aynı organizeyle gidebilsek, Urfa'da birlikte eğlenebilsek, karnaval havasında geçse.. Ama karşımızdaki rakip bu seviyede değil, sahadan kaçan bir rakip. Kibirli bir rakip. Ne yapalım.. Urfaspor dostluk gösteriyor, bizde kibirli mi olalım. Aralarında fark var.
Bütün derdim bu. Yoksa herkesin görüşü farklı olabilir. Umarım ifade edebilmişimdir kendimi..
Bu konuya maçtan sonra devam edelim bence.

POYRAZ
24.04.2010, 05:17
Hem bizim icin, hem de Sanliurfaspor icin hayirli ugurlu olsun.

Kaya
24.04.2010, 10:28
Özellikle Sadri Şener ve yönetimine kimi zaman eleştirilerde bulundum; kimi zaman da yapılanı kutladım. Zaten göreve gelmelerini de istiyenlerdendim... Bu bakımdan yönetime karşı keskin bir tavrım hiçbir zaman olmadı... Doğruyu kutladık, yanlışı (ama kendimizce) eleştirdik...

Trabzonspor'un bir takımla veya birden fazla takımla kardeş olmasına hiç itirazım yok...

Ama kardeş olabilmek için de bir şeyler hissetmek istiyor insan. Ki sağlam bir şekilde sahip çıkılabilinsin bu olguya...

Taraftar ekseninde bugüne kadar hiç bir ilişkimiz olmamış. Şehir olarak, kulüp olarak, taraftar olarak paralel veya benzer özelliklerimiz bile bulunmuyor.

Taraftarı bile böylesine bölen bir karara vardığı için bunu düşünen kaç kişidir diye sormak istiyorum. Dayanakları nedir? Gerekçeleri nedir?

Özellikle bu fikri ortaya atan şahıs kim çok merak ediyorum...

Bugüne kadar gerçekten kardeş olabileceğimiz takımlar varken neredeydiniz?

Trabzonspor taraftarları uzun zamandır kardeş olarak hissettiği takımları size iletirken neredeydiniz?

Urfalı'yla, Urfaspor'la bir sıkıntım yok açıkçası... Ama kendilerine karşı hiçbir şey hissetmiyorum... Sanki Fener'le değil de; Urfa ile maça çıkacağız...

Kupa finali geride kalsa da; rafa kalksa artık şu Urfa meselesi...

Tolunay Abdioğlu
24.04.2010, 10:34
Özellikle Sadri Şener ve yönetimine kimi zaman eleştirilerde bulundum; kimi zaman da yapılanı kutladım. Zaten göreve gelmelerini de istiyenlerdendim... Bu bakımdan yönetime karşı keskin bir tavrım hiçbir zaman olmadı... Doğruyu kutladık, yanlışı (ama kendimizce) eleştirdik...

Trabzonspor'un bir takımla veya birden fazla takımla kardeş olmasına hiç itirazım yok...

Ama kardeş olabilmek için de bir şeyler hissetmek istiyor insan. Ki sağlam bir şekilde sahip çıkılabilinsin bu olguya...

Taraftar ekseninde bugüne kadar hiç bir ilişkimiz olmamış. Şehir olarak, kulüp olarak, taraftar olarak paralel veya benzer özelliklerimiz bile bulunmuyor.

Taraftarı bile böylesine bölen bir karara vardığı için bunu düşünen kaç kişidir diye sormak istiyorum. Dayanakları nedir? Gerekçeleri nedir?

Özellikle bu fikri ortaya atan şahıs kim çok merak ediyorum...

Bugüne kadar gerçekten kardeş olabileceğimiz takımlar varken neredeydiniz?

Trabzonspor taraftarları uzun zamandır kardeş olarak hissettiği takımları size iletirken neredeydiniz?

Urfalı'yla, Urfaspor'la bir sıkıntım yok açıkçası... Ama kendilerine karşı hiçbir şey hissetmiyorum... Sanki Fener'le değil de; Urfa ile maça çıkacağız...

Kupa finali geride kalsa da; rafa kalksa artık şu Urfa meselesi...

Kalınlaştırdığım kısım benim için de çok önemli.İnsan birşeyler hissetmek istiyor.

Harun-61
24.04.2010, 10:42
Kardes Kulüp Sanliurfa...

isabetli karar....cok hos, güzel olmus....

yigits
24.04.2010, 10:43
Birden fazla kardeş seçeneğimiz yok mu hani Facebook'taki gibi olanından. :D

Recep Alkan
24.04.2010, 10:45
5 Mayıs akşamı saat 22:00 de (maçın gece oynandığını düşünüyorum) herşey bitecek. Ortada ne Urfa ne bir kardeş kalmayacak. O gün burada neler konuşulacak hep birlikte göreceğiz.

ama şu bir gerçek ki, biz bu politika ile hiçbir yere varamayacağız.

KeShin
24.04.2010, 10:47
Kardeşlik içten gelir, kendiliğinden oluşur, kitleleri peşinden koşturur...

Kitlenin almadığı bu karar şu an yarı yarıya tartışılır durumda...

Böyle kardeşlik olmaz...

Çok Doğru Bence Bu Yönetimin Yanlşlarından Biri Bizim Trabzonspor Olduğumuzu Halen Unutanlar Var Böyle Taraftar Bizi Desteklesin Diye Urfalılar Yönetimin Gene Bir Yanlışı.
Madem Kardeş Klüp Olucaktık Şimdimi Akıllarına gelmiş ?Türkiye Kupası Maçı var diyemi Bize Yakışmadı Hiç..

T.B_1461
24.04.2010, 10:47
Maç oynandıktan sonra kardeş klüp ilan edilse bişey yok ama maça 2 hafta var ve yönetim böyle bir karar alıyor. Düşündürücü...

KeShin
24.04.2010, 10:49
Bu Yönetim işin Cacığını Çıkardı..
Hey Yönetim Sizler Büyük Trabzonsporun Yöneticisisiniz Böyle Basit Kararlara İmza Atmayın Yeter Artık !!!!

izzet
24.04.2010, 10:51
Maç oynandıktan sonra kardeş klüp ilan edilse bişey yok ama maça 2 hafta var ve yönetim böyle bir karar alınıyor. Düşündürücü...

Aynen. Skordan Bagimsiz bir sekile mactan sonra, yada macin baslamasina 5 dakika kala LigTV kameralarina böyle bir Demec vermek daha etik olurdu.

Resmen Ayak oyunlarina giriyoruz...

DEEP BLUE
24.04.2010, 10:57
Son derece gereksiz, içi boş ve tribünlere yönelik bir hareket... Bu tarz yaklaşımlara hiç bir zaman inanmadım ve sakıncalı buluyorum. Kardeşimiz Şanlıurfaspor yarın bir gün süper ligde şampiyonluğa oynayıp en büyük rakibimiz olursa hala kardeş kalacak mıyız...

Ben Bursa'da yaşıyorum. Bursalıların neredeyse tamamı, yarısı sarı lacivert, diğer yarısı yeşil beyaz atkılarla maça geliyorlar. Ankaragücü formasıyla maça gelen Bursalı sayısı da dikkat çekecek düzeyde. Gülüyorum bu tarz tavırlara... Kendi değerini düşürmekten başka bir şeye yaramaz. Ve göreceksiniz, bir gün bu ikisi kedi-köpek gibi olacaklar...

Ben beyaz, hamsili gri veya turuncu gibi forma saçmalıklarına bile karşı iken kardeş filan ayağıyla, üzerinde yeşil-sarı ya da lacivert filan gibi nokta bile bulunan birşeyi taşımam almam giymem... İlla kardeş kulüp arıyorsanız, Anadolu'da nice amatör kulüpler var fakirlik içinde. Birini seçip ağabeylik yapın da alkışlayalım hatta destek olalım... Yok daha büyük kardeş arıyorsanız, her akşam TV'lerden gözümüze giriyor... Adı Barcelona... Hazır uçaklarını da kullanıp gideceğiz Urfa'ya... Teklif edin bakalım ne cevap alırsınız... Peh!!!

demiradam57
24.04.2010, 11:01
Vay be..

Büyüksün Alihan.Süper bir Slogan.Bu sloganı büyük bir şekilde yazdırıp tribüne astırmak lazım.

demiradam57
24.04.2010, 11:10
Arkadaşlar kusuruma bakmayın.Ama bu kardeş kulüp işine kafayı takan taraftarlarımızı anlamakta güçlük çekiyorum.Bırakın nereye kardeş olursak olalım.Tabiki kupayı almak için her yol mübah.bak fenerbahçe yöneticisi gap stadını yaptırdım diye tanıtım amacıyla maçı oraya aldırttı.Aziz Yıldırım da ortakmış.Onun için böyle ufak şeylere kafayı takmayın.Urfasporu Fenevbahçe kardeş ilan etseydi daha mı iyi olacaktı.Bırakın bu ucuz politikaları.Evet yönetim ucuz bir politika sergilemiştir.Ama bizler bu gündemin arkasından gitmeyecek kadar akıllı bir taraftar topluluğuyuz.Onun için diyorum ki bizler yine gündemi belirlemeye devam edelim.Saygılarımla.

fındıkoğlu
24.04.2010, 11:10
Bu da nerden çıktı şimdi... :eek:
O kardeş bu düşman şu rakip.. Nasıl iş bu nanlamadım..
Amaç futbol üzerinden spor yapmaksa kardeşi abisi dayısı olmaz bu işin hepsi saygı duyulacak rakibimizdir.
Centilmenlik ve fair play adına bazı organizeler yapılabilir fakat daha ileri gidilmesi sakıncalıdır...
Bikere sporun ruhuna aykırı böyle olasılıklar... ;)
En azından ben olaya bu gözle bakıyorum..:cool:

28TS61
24.04.2010, 11:37
5 Mayıs akşamı saat 22:00 de (maçın gece oynandığını düşünüyorum) herşey bitecek. Ortada ne Urfa ne bir kardeş kalmayacak. O gün burada neler konuşulacak hep birlikte göreceğiz.

ama şu bir gerçek ki, biz bu politika ile hiçbir yere varamayacağız.

bencede mactan sonra hersey bitecek. cok gereksiz bir is yapti yine yönetim.
keske kardes olmanin kriterleri olsa.

örnegin bence suan iki takim var kardes kulüp icin.
biri drogheda united (renkleri ve amblemlerindeki ay-yildizdan dolayi)
digeri ise borussia dortmund (hatirladigim kadariyla 2009 yilinda bu trabzon ve dortmund kardes sehir girisimlerinde bulunmustu nette aradim ama öyle bir kardesligede rastlayamadim)

fincher
24.04.2010, 11:45
Kardeş klüp müessesesi zaten saçma bir olay,hadi taraftarlar arası yakın ilişkileri bir nebze anlarım da,resmi yollardan kardeş klüp ilan etmek de neyin nesi?ikincisi Şanlıurfaspor nerden çıktı?Varmı ortak bir paydamız,geçmişte paylaşılmış bişeyler?Çok alakasız bir durum,final urfada diye kardeş klüp ilan etmek,antepte olsa antep mi olacaktı?Bu kardeş olma girişimi yürümez...Şanlıurfasporu kendine yakın hisseden Trabzonspor taraftarı varmı?Hiç içime sinmedi bu hareket...

Recep Alkan
24.04.2010, 11:53
Birileri buralarda söylenip duruyor, yok yönetim iyi yapsa da kötü konuşacaklar, yok siz zaten hiç iyi konuşmuyorsunuz diye. Yahu ne alakası var. Ortada samimiyetsizlik var. Benim sıkıntımda derdim de bununla arkadaş. Ortada ne zaman iyi denilebilecek birşey var ise, hep bir olmazlığın yada sıkışmışlığın arkasından geliyor.

Hiç durup dururken birileri kalkıp da bu tarz işler yaptı mı ? Var mı bunun cevabını verebilecek birisi ?

Ne yapalım, bu suni ortamda suni alkışlar ile aferin mi diyelim birilerine. Nerde bunun samimiyeti, ben oraya gitmek istemiyorum de, sitemizde kıyamet koparalım, bir çok yönden bahane bulalım, sonra Urfalı kardeşlerimiz. Sıkıntım Urfa yada insanı ile değil. Türkiye de görmek istediğim sayılı şehirlerden biridir, zaten gelinen noktada kabahatli onlar değil. Kabahatli bizim yönetim.

Kaya dün o kadar güzel özetledi ki bu durumu. 61. Dakika taraftar shovudur, kulüp karışmış, kardeşlik genelde taraftarlar arasında kurulur kulüp el atmış. Kulüp neden kendi taraftarı ile barışıklığı sağlamak için uğraşmıyor ?

Bizim kulübümüz bize bir organizasyon yapmazken, Fener yönetimi biletleri pahalıya alıp ucuza taraftarına veriyor.

Tekrarlıyorum son zamanlarda yapılan hiçbir işin Trabzonspor'a gram katkısı yoktur. Olmayacaktır da...

Yıllardan beri yakalanamayan sportif başarı ile kendi evlatlarımız özünü terk ederken, biz hala daha Urfa da 2 kişi Trabzonsporlu olursa kötü mü olur diye avunma çabası içindeyiz. Kendi değerlerimiz yok oluyor farkında mıyız ?

bu zamana kadar bir kere kapısını çalmadığımız Urfa kentimizde olsun bakalım iki üç tane Trabzonsporlu KARDEŞİMİZ.

Mert M.
24.04.2010, 11:54
Amaca giden her yol mübahtır! Niccolo Machiavelli (İtalyan Filozof)

omer61
24.04.2010, 12:11
urfalıları maçta trabzon tribününe çekmek için mükemmel bir adım :) şanlıtrabzon da süper :) finalden sonra iptal edilir heralde kardeşlik :)

fincher
24.04.2010, 12:17
Bu kardeşlik olayı samimiyetsiz olduğu kadar faydasız da,şöyle ki;Tüm Türkiyede olduğu gibi Urfada da tutulan 4 takım var.Şanlıurfada sadece Şanlıurfaspor taraftarı olan biri varmı?Fenerbahçeyi tutan bir urfalı kardeşlik falan bakmaz o maçta feneri destekler.Fenerbahçeli olmayanlar da bizi destekleyecek zaten.Bu gün gibi aşikar.Şanlıurfaspor taraftarı diye bişey yok ortada.4 takımdan birini tutan şanlıurfa halkı var.Herkesin final maçı için safı bellidir Urfada.Kardeşlik falan hikaye,yönetim saçmasapan ve gereksiz bir adım attı...

pReN@_61
24.04.2010, 12:26
Haydi hayırlısı :)

Gordon Freeman
24.04.2010, 12:43
Maça 2 hafta kala aldıklara karara bak..
Trabzonspor u küçük düşürüyorlar..

Arda'
24.04.2010, 13:17
reklam kokan hareketler bunlar :D

Bülent AKBULUT61
24.04.2010, 13:23
Hayırlı olsun

kimyager
24.04.2010, 13:56
urfa taraftarına o kadar bilet ayrılmış bu hamleyle onları yanımıza çektik işte.hala eleştiri yapıyosunuz.anca yıkmaya çalışın zaten.hiç destek vermeyin.size nuri gibi bi adam lazım.anca bulursunuz belanızı

Emre GÜRDAL
24.04.2010, 14:03
herkez bişeler yazıyo bende okuyorum saygı duyuyorum... ama düşünün şöle bir durum olsa fb o takımı kardeş kulub ilan etse ne düşünürdünüz?

Cengiz Çubukcu
24.04.2010, 14:08
Taraftarımız yine alınan bir kararı beğenmemiş, üstelik samimiyet ölçer cihazını da çalıştırmaya başlamış.... arkadaşlar maç bir vesile olur ve spor gerçek amacına hizmet etmiş olur...

Atılay
24.04.2010, 14:08
herkez bişeler yazıyo bende okuyorum saygı duyuyorum... ama düşünün şöle bir durum olsa fb o takımı kardeş kulub ilan etse ne düşünürdünüz?

ben de bu durumu çok samimi bulmuyorum

Emiroğlu
24.04.2010, 14:10
Çok fiyasko bir karar. Yazık. Bir kez daha küçük düştük. Gerek stadın belirlenmesi , gerek ardından yaşananlar , gerek barca uçağı !

Hiçbirine gerek yoktu !

Bu kadar rezil olunurmu bu kadar küçük düşülürmü ?

Bu nasıl bir zamanlama ?

Resmen eyyam kokuyoruz. Bu ne samimiyetsizlik..

Yazık.

Çok sevdiğim yönetim bence süresini doldurdu artık.

Recep Alkan
24.04.2010, 14:16
urfa taraftarına o kadar bilet ayrılmış bu hamleyle onları yanımıza çektik işte.hala eleştiri yapıyosunuz.anca yıkmaya çalışın zaten.hiç destek vermeyin.size nuri gibi bi adam lazım.anca bulursunuz belanızı

Sen bi terbiyeli konuşsana bilader...

Emre GÜRDAL
24.04.2010, 14:22
ben de bu durumu çok samimi bulmuyorum

sen zaten ben nedesem samimi bulmuyon kardeşim kimsin nesin::D

TAHSİN 61
24.04.2010, 15:18
Hiç tasvip etmiyorum bu olayı kardeş klube ihtiyacımız yok bizim. Büyük klubuz biz babayız ağayız paşayız evlatlarımız çok hiç gerek yoktu buna
Nerde yeni nesil yöneticiler akıllı mantıklı insanlar neredeler. Ezikleri konuşturcak bu haber..

antagonist
24.04.2010, 15:29
Sayın başkan gelecek seçimde siyasete falan mı girmeyi düşünüyor acaba?

Mehmet Fatih Yavuz
24.04.2010, 15:37
Bunu evvelden yapsalar sıkıntı yok. Şimdi yaparsan kurnazlığa girer kimse de yemez!
Maç urfaya verilme ihtimali doğunca binbir yaygara koparıp, kesinleştiğinde kardeş kulüp ilânı!!!

Ayıptır yahu!

Bu kadar safsalak değil insanlar.....

Urfa - Trabzon... Ne alâka?

Urfalılara can kurban da!

Ne alâka?

Ne gerek vardı bu samimiyetsizliğe?

Recep Alkan
24.04.2010, 15:42
Eyvallah Mehmet, eyvallah, anlatmak istediğimiz bu, ama kime ?

Mehmet S. Pervan
24.04.2010, 15:49
Çok iyi bi karar. Yöneticileri tebrik etmek lazım. Böyle şeyler hem takıma güç katar hem de futbolun sadece futbol olmadığını gösterir. Şanlıurfa şehrini severim. Karara sevindim.

Kaya
24.04.2010, 16:17
Bunu evvelden yapsalar sıkıntı yok. Şimdi yaparsan kurnazlığa girer kimse de yemez!
Maç urfaya verilme ihtimali doğunca binbir yaygara koparıp, kesinleştiğinde kardeş kulüp ilânı!!!

Ayıptır yahu!

Ne alâka?

Aynen öyle Mehmet...

Gerçekten ne alaka derler adama...

Hatta ve hatta tam olarak kesinleşmese de aramızın diğer takımlara göre iyi olduğu bir kaç takımın taraftarı bile "ne alaka" diyecektir bu duruma...

Her zaman somut bir şekilde Karşıyaka, Eskişehirspor ve bir kaç takım Trabzonspor kimliğine saygılarını göstermişlerdir. Bu tip takımlar dururken Urfa ısmarlama bir şekilde yakışık almıyor...

bekir61
24.04.2010, 16:49
urfaspor sayfasında Trabzonspor urfada kalmıyor yazıyor konaklamamız gaziantep te olacakmış

evet bu konuyada cok tepkililer

Salih Kara
24.04.2010, 17:24
Yönetim hala bizim taraftarın büyüklüğünü anlamış değil.Urfa'da takımın yalnız kalacağını sanıp bir nevi kurnazlık yapıyorlar.Allah aşkına şu kupa maçını kaybedelim veya kazanalım maç bitene kadar yönetim ne bir demeç versin ne de bir hamle yapsın.Valla soğudum artık kupadan.Ama cidden yönetim samimiyse ve bunu bu olaylar gündeme gelmeden önce veya sonuç ne olursa olsun maçtan sonra bize gösterilen ilgiye ithafen yapılsa şapka çıkarırdım.Ama şimdi içime hiç sinmiyor.

KeShin
24.04.2010, 17:33
Aynen öyle Mehmet...

Gerçekten ne alaka derler adama...

Hatta ve hatta tam olarak kesinleşmese de aramızın diğer takımlara göre iyi olduğu bir kaç takımın taraftarı bile "ne alaka" diyecektir bu duruma...

Her zaman somut bir şekilde Karşıyaka, Eskişehirspor ve bir kaç takım Trabzonspor kimliğine saygılarını göstermişlerdir. Bu tip takımlar dururken Urfa ısmarlama bir şekilde yakışık almıyor...

Dost İlla olunucaksa bence Sakaryasporla Olunmalıydı Urfaspor ne alaka onu anlamş değilim Kupa maçı var diye Bu Şekil Karar alması Yönetimin YANŞLarından biri bizleri kücük duruma düşürdüler.

KeShin
24.04.2010, 17:35
Yönetim hala bizim taraftarın büyüklüğünü anlamış değil.Urfa'da takımın yalnız kalacağını sanıp bir nevi kurnazlık yapıyorlar.Allah aşkına şu kupa maçını kaybedelim veya kazanalım maç bitene kadar yönetim ne bir demeç versin ne de bir hamle yapsın.Valla soğudum artık kupadan.Ama cidden yönetim samimiyse ve bunu bu olaylar gündeme gelmeden önce veya sonuç ne olursa olsun maçtan sonra bize gösterilen ilgiye ithafen yapılsa şapka çıkarırdım.Ama şimdi içime hiç sinmiyor.

Dostum sence Yönetimin samimi Olma ihtimali varmı ? Kupa belli oldu nerde oynancağı yönetim böyle bir açıklama yapıyor

SDanışmaz
24.04.2010, 18:26
UrfaSpor'a lafım yok da bunun sebebi nedir?
Ne tür araştırmalardan sonra buna karar verilmiş?
Kimler istedi?
Taraftarlar arasında etkileşim olmuş mu?
Daha önce UrfaSpor'la spor müsabakaları olarak bir karşılaşma olmuş mu?

Deniz Telci
24.04.2010, 19:07
Fatih Sultan Mehmed'in feth ettiği yerden, Peygamberler diyarına selam olsun !

Adil ÖZGÜR
24.04.2010, 19:10
UrfaSpor'a lafım yok da bunun sebebi nedir?
Ne tür araştırmalardan sonra buna karar verilmiş?
Kimler istedi?
Taraftarlar arasında etkileşim olmuş mu?
Daha önce UrfaSpor'la spor müsabakaları olarak bir karşılaşma olmuş mu?
Çok basit Süleyman, bizim başlıktan belliki ilham almışlar.:)

Adil ÖZGÜR
24.04.2010, 19:14
Şimdi de en son aldığım habere göre Trabzonun ismine ilave yapılacakmış;

Yeni ismimiz YİĞİTTRABZON olacakmış,:)

Maraş'ı zamanında tanıdık, Maraş Caddesi Trabzonun en güzel caddesi. Orası KAHRAMAN oldu.

Urfa'yı da kardeş ilan ettik, zaten ŞANLI diyarların en ŞANLI'sı,

Biri KAHRAMAN, biri ŞANLI, bize yakışanıda YİĞİT...
Madem kardeşiz, Hem Maraş ile Hem Urfa ile bizimkinin başına YİĞİT koysak kim ne der bize.:):sevinç:

srmnlii
24.04.2010, 19:17
kardeşliklerinde samimiyseler rengindeki sarıyı değiştirip bordo yapsınlar.bide mavi koysunlar.yaparlar mı.? bence yapmazlar..

hüseyin1975
24.04.2010, 19:22
Şanlıurfaspor’la kardeş kulüp kararı

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/4193-5A2L4V5X.jpg

Trabzonspor Kulübü Resmi Web Sitesi - www.trabzonspor.org.tr (http://www.trabzonspor.org.tr)

Peki Sanliurfaspor Resmi Sitesinde kabul ettik diye bir aciklama yaptimi?

Ne gereksiz islerle ugrasiyoruz. Önce Diyarbakir, simdi Sanliurfaspor.
Oldu olacak Takimimizi Doguya tasisinlarda hepden dogunun kalbini kazanalim.
Kolbasti yerine Halay cekeriz ne olacak:)

hüseyin1975
24.04.2010, 19:27
Birde bence önce Sanliurfaspor ile görüsülür ve ortak karar alinir ve ardindan her iki resmi sitede duyurulur.
Bizimkilerin yapdigini anlayamadim.

Ben Anadolunun Agabeyiyim, ben seni kardesim yaptim ve sana bildiriyorum, sanada benim elimi öpmek düsermi diyorlar ne diyorlar anlayamadim yahu...

SEDAT
24.04.2010, 20:06
- Bence bu kardeş klüp olayının altındaki kahramanımız perde arkasında...

Emre ÖZTÜRK
24.04.2010, 20:08
İlginç şeyler oluyor klübümüzde hemde çok ilginç şeyler.

SEDAT
24.04.2010, 20:11
- Göz var nizam var maç niye urfaya alındıysa , Kardeş klüpte ondan olundu..

- Benim anlamadığım siyasetin köküne kadar sokulan klüp , yukardan emir yağıyor vur Allah yönetime..

- Bizim yönetiminde ağzını bıçak açmıyor o ayrı...

SEDAT
24.04.2010, 20:12

Ayıptır yahu!

Ne alâka?

- Öyle deme ama Klüp bi araç burda sen söylemiştin ..

- Maçın urfaya alınması ne kadar manidarsa , bu kardeş klüp olayıda aynı şeydir..

Erdal DİLEK
24.04.2010, 20:29
yahu bu işin ne amaçla yapıldığı belli, bırakın siz eşmeyin altını eşecek olanlar var zaten, o kadar kurnazlıkta biz yapalım ne olur yani para ile şampiyonluklar almıyoruz ya

Hekimoğlu
24.04.2010, 20:35
Bizim yönetim de şark kurnazlığını iyi biliyor. :)

Oğuzhan İnce
24.04.2010, 20:53
bir ülkede başbakan maç şurada oynansın derse,biz afedersiniz g.. de yırtsak bu değişmez..
bunda yönetimin pek suçu yok,kardeş klup olayı ise bir hamle tutar ya da tutmaz bu da çok eleştirilecek birşey değil..
haa ayrı bir konu var ki bizim yönetim de hiçbir b.. tam beceremez,ama burada kızılacak birisi varsa evvela eski kaptan nafiz özak bey,sonra da bu ülkenin başbakanıdır

bordoylamavi
24.04.2010, 21:31
güzel bi hareket tabi. trabzon ve urfa bambaşka şehirler kültürler. kupa finali öncesi olması akıllıca ama samimi olmasını isterim açıkçası. kuzey ile güneyin güzel bir kaynaşması olur. urfa da bordomavi renkleri görmek trabzonda da sarı yeşil renklerin görmek çok hoş olcak.

omermk
24.04.2010, 22:01
sadri ener'i severim ama fena halde birilerinin gazına geldğini düşünüyorum.
bu kadar samimiyetsiz ve Trabzonspor'un büyüklüğüne gölge düşürecek bir hareket bize yakışmadı.
Bazı arkadaşlar bi kaç takım ismi sayıp onlarla olmak varken neden Urfa demişler . Mesele Urfa ile kardeş olup olmama meselesi değil ki. Sonuçta birden fazla takımla da ilşkilerinizi iyi tutar ya da kardeş kulüp olursunuz bu zaten sembolik birşey ama bu işin zamanlaması maalesef ço çok kötü oldu.
Yakışanı şu olurdu ; Trabzonspor gider Urfa'da çok iyi karşılanır, Urfaspor taraftarı Trabzon'a destek verir, Trabzon finali oynar kazanır veya kaybeder ama dönüşte bu misafirperverlik için Urfa kulübü kardeş kulüp ilan edilir.
Bu yapılmadı, şimdi yapılan bu yersiz hareket bize neye mal olabilir;
1)Urfa taraftarı yapılanı şark kurnazlığı olarak nitelendirir ve bize sırtını dönüp FB'yi destekler
2)Herzaman dik duruşu ile tanınan Trabzonspor'a ''YALAKA'' yaftası yapıştırılır

Yapılan bu açıklama çok yersiz hatta biraz da densiz oldu. Umarım bizim algıladığımız gibi algılanmaz...

Punisher-61
24.04.2010, 22:27
vay halimize

GÖKHAN VURAL
24.04.2010, 22:59
Kupa arefesinde böyle bi karar almak, kardeşlikten çok çıkar ilişkisine benzıyor .Böyle bi hareketin klübümüze yakışmayacağı kanısındayım.
Hadi hayırlısı.....

iskenderunlu
24.04.2010, 23:01
Kardeşlik furyasına Trabzonspor da katıldı

KeShin
24.04.2010, 23:59
Kupa arefesinde böyle bi karar almak, kardeşlikten çok çıkar ilişkisine benzıyor .Böyle bi hareketin klübümüze yakışmayacağı kanısındayım.
Hadi hayırlısı.....

Aynen Katılıyorum.

_SeRKaN_
25.04.2010, 00:01
Hayırlı olsunda kupayı alamazsak sonra kardeşlikten reddetmesinler...:)

ESER
25.04.2010, 00:05
secim oncesi turbanli bayanlara takilan parti rozeti algisi uyandiriyor bende sadece, insallah akibeti benzemez;)

Mehmet Sarigül
25.04.2010, 02:58
Bu baslik altindaki son iletimi yaziyorum...
Galiba bir konuda Gürcan abi hakli...Bu konuyu özellikle (simdi) bu baslik altinda tartismak, bize sadece zarar verir!
Yanliz birsey yazacagim, Gürcan abiye ve onun gibi bu kararin samimi olduguna inananlara...

Olaya bir de yönetimin bu karari ile zor duruma soktugu (Kupa'ya ev sahipligi yapacak olan) Sanliurfaspor'un acisindan bakin...(Bildigim kadari ile Urfaspor tarafindan resmi bir aciklama yok)

Misafir takimlarin birine takim otobüsü tahsis etmek farkli birsey...Finalist takimlarin biri ile (Kupa finali öncesi!) kardes takim olmak cok farkli birsey!

Yönetim aldigi bu karari elestirmek isteyenlere bir önerim ise, bunu Trabzonspor yönetimine yönelik bir baslikta yapmalari...

Selçuk Demircioğlu
25.04.2010, 04:41
şimdi çıkıp fener de kardeş ilan ederse urfayı,biz o zaman fenerle kardeşimin kardeşi muhabbetimi yapacaz yani...futbolda kardeşliğe değil saygıya yer olmalı..

yaranozlu
25.04.2010, 10:02
tartışmaya açık da olsa ben inanmıyorum destek almak için kardeş kulup seçildiğine. Bence eski valimizin önerisiyle ortaya çıkmıştır, bizim yönetim o kadar ufak düşünmez. Benim düşüncem bu. Ayrıca bazı arkadaşlar Urfalıların desteğine ihtiyacımız yok vs. diyor, acaba kaç tanesi maça gidecek merak ediyorum, nitekim onların desteğine orda ihtiyaç olacağını biliyorlar mı? Bu maçın bizim açımızdan çok önemli olduğunun farkındalar mı? Önem sırasına göre,

1- Bizim +1 kupa daha almamız
2- Fenerin kupayı yıllardır alamamasının devamı
nitekim GS-BJK defalarca bunu engelledi, biz başaramazsak prestijimizden kayıp veririz.
3- 5 mayıs intikamı
4- FByle ilk kupa finalimiz, (diye tahmin ediyorum.)

altbaşlıklar sonsuza kadar gider, bu maç hakikaten çok önemli, ne yapıp edip kazanmalıyız. Yönetimle falan uğraşmayıp maça odaklanalım (gitme şansı olan zorlasın) derim.

mahmuter61
25.04.2010, 10:26
millet Aya gider biz hep yaya!!!Her şeyde basitiz yönetim değil sanki elma şekeri yalaması yapan bir gurup tarafından yönetiliyoruz!2.lig takımının sana ne getirisi var millet Milanla kardeş oluyor bir önerim olcak yönetime antalyada kemerde kamp yapacaz yazın kemersporlada kardeş olalım!!!

Talha.YILMAZ
25.04.2010, 10:45
Siz Evlenemezsiniz; Çünkiiii Kardeşsiniz :D

yaranozlu
25.04.2010, 10:47
millet Aya gider biz hep yaya!!!Her şeyde basitiz yönetim değil sanki elma şekeri yalaması yapan bir gurup tarafından yönetiliyoruz!2.lig takımının sana ne getirisi var millet Milanla kardeş oluyor bir önerim olcak yönetime antalyada kemerde kamp yapacaz yazın kemersporlada kardeş olalım!!!

peki olaya Milan açısından bakalım, onların taraftarı da sizin gibi düşünüyor mudur? Eskişehirle kardeş kulup olunur mu vs. Ben olsam ben de kardeş kulup işlerine girmem, Barcelona gelse onla da kardeş olmam fakat yönetim bir karar almış, altında mutlaka bir şey vardır ki Nuri Okutan olduğuna inanıyorum. Güneydoğuda Trabzonsporu tutan insanların varlığını bildiğimden faydası olabilecek bir proje de olabilir.

mahmuter61
25.04.2010, 11:57
kulüp kardeş takım belirleyemez bunu taraftar belirler örnek bursa-ankaragücü...

Napoli
25.04.2010, 12:43
Son derece gereksiz, içi boş ve tribünlere yönelik bir hareket... Bu tarz yaklaşımlara hiç bir zaman inanmadım ve sakıncalı buluyorum. Kardeşimiz Şanlıurfaspor yarın bir gün süper ligde şampiyonluğa oynayıp en büyük rakibimiz olursa hala kardeş kalacak mıyız...

Ben Bursa'da yaşıyorum. Bursalıların neredeyse tamamı, yarısı sarı lacivert, diğer yarısı yeşil beyaz atkılarla maça geliyorlar. Ankaragücü formasıyla maça gelen Bursalı sayısı da dikkat çekecek düzeyde. Gülüyorum bu tarz tavırlara... Kendi değerini düşürmekten başka bir şeye yaramaz. Ve göreceksiniz, bir gün bu ikisi kedi-köpek gibi olacaklar...

Ben beyaz, hamsili gri veya turuncu gibi forma saçmalıklarına bile karşı iken kardeş filan ayağıyla, üzerinde yeşil-sarı ya da lacivert filan gibi nokta bile bulunan birşeyi taşımam almam giymem... İlla kardeş kulüp arıyorsanız, Anadolu'da nice amatör kulüpler var fakirlik içinde. Birini seçip ağabeylik yapın da alkışlayalım hatta destek olalım... Yok daha büyük kardeş arıyorsanız, her akşam TV'lerden gözümüze giriyor... Adı Barcelona... Hazır uçaklarını da kullanıp gideceğiz Urfa'ya... Teklif edin bakalım ne cevap alırsınız... Peh!!!

Ben herseye karşıyım,Bu yonetim Sportif başarı hariç gereksiz işler yapıyor.

Sanlı Urfa kardes kulup= samimiyetsiz ve oldukça saçma

63.dakika= tabiri caize gereksiz ve saçma,Bunu yonetim karar alamaz bu

Trabzonspor Tribünlerinden doğmuş bir reaksion sen karar veremezsin buna.

Barcelona Uçağı= Eğer Thy bana jest yapacaksa ve ablemi 1 Gunlune

değişecekse tamam.Ama işin aslı benim Küçük düşünen yöneticlerim,Bize 1

günlüğüne verin diye küçük düşmeleri.

Resmi yiyecek fındık: buda gereksiz,ben Futbol takımıyım yorenin sivil toplum

örgütü değil,eğer bunların tanıtımını yapmak istıyorsa Sıvıl toplum örgütleri

yapsın ben değil. He ben ne zaman yaparım,Şampiyon olurum 25 Mayıs

akşamı Tüm türkiye'ye kolbastı dinletir,Fındığı tanıtırım,Eğer avrupada kupa

alırsam tüm dünya'ya bunu tanıtırım.

Benim öncelikli gorevım fındık kolbastı vs vs tanıtmak değil Sportif başarı

yapın bunları gerisi zaten ister istemez duyulur.

Belki yanlış düşünuyorum insanlar,yadırgayacak beni ama ben boyle

düşünuyorum

krdnz
25.04.2010, 13:13
Napoli haklısın.

Sportif başarı olmadıkça bunların pek anlamı kalmıyor.

majesty_61
25.04.2010, 14:36
güneydoğudaki taraftar potansiyelini artırmak için önemli bir hamle

Tayfun
25.04.2010, 14:43
Hadi hayırlısı.....

Aynı düşüncedeyim...

Sümeyye Şahin
25.04.2010, 14:56
Bir çok yönlü bir olay.

Görmek istediğim yanı; yönetimimizin önemli bir maç öncesi saha dışında da birşeyler yapmaya çabalaması.

Kupa finali süresince kardeşlik kelimesi dolaşacaktır. Gözden uzak olan gönülden de ırak olur, biliriz.

Emre Emiroğlu
25.04.2010, 16:08

düşünuyorum

Her cümlesine aynen katılıyorum. Tebrikler kardeşim.

Özellikle son 1 aydır yaşananlar benim için bu yönetimi bitirmiştir.

Emirhan Ömeroğlu
25.04.2010, 16:16
Herşey gereksiz Trabzonspor bile. Ne gerek var hiç bişe yapmayalım.

Şahin_53
25.04.2010, 17:27
Mesele kardeş olmak değil kardeşş..Mesele kardeş kalabilmek kardeşş ,bilmem anlatabildimmi.:)

MDanışmaz
25.04.2010, 18:13
Pek samimi bulmadım açıkcası..

61yusuf
27.04.2010, 15:43
Yönetim urfa'ya organizasyon yapacağına urfa'yı kardeş kulüp ilan ediyor
Tamamen çıkar için yapılmış
Buradan soruyorum yönetime yarın maç elazığ'da oynansa
diğer günü adıyaman'da oynansa bunlarıdamı kardeş kulüp ilan edecekler
bıraksınsan bu işleri yaaa

M.S.SOFU
27.04.2010, 16:08

düşünuyorum
düşüncelerinize saygı duyuyorum

fakat siz eleştirmekten başka ne yaparsınız?

bahadır2561
27.04.2010, 16:10
yalaka,ezik yönetim...