PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Akçaabat Neden Olmasın ? İşte Size Stad Yeri... Zemin Hazır Bile...

diplomat61
20.04.2010, 21:32
Akçaabat Neden Olmasın?

...::: İşte Size Stad Yeri :::...

http://www.akcaabathaber.com/images/news/6354.jpg

Trabzon Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu Akyazı’nın zemininin stat için uygun olmadığı yönündeki eleştirileri değerlendirdi.

Gümrükçüoğlu, “Buna karar verecek olan, bu konuda gerekli çalışmaları yapan ekiplerdir. Zemin için olumsuz sonuç çıkarsa da bizim mücadelemiz bitmez. Akyazı’nın alternatifleri vardır” dedi.

Akayazı projesinden çok daha az bir maliyet ile yapılabilecek Söğütlü'deki stadyum için herşey müsait. Karadeniz oyunları nedeniyle 4 nizami sahanın birleştirilmesi sonucu atletizim pisti yapılmış, geri kalan alanda ise bir nizami sentetik saha ve Akçaabat Sebatspor idman sahası yapıldı. Bunun yanısıra, denizin Akyazıya göre çok daha yüzey olması ve yapılacak küçük bir dolgu ve az sayıda binanın kamulaştırılması sonucu ortaya en az Akyazı'daki alan kadar bir alan çıkacağına inanıyoruz. Buraya yapılacak olan stadyumun yanısıra deniz kenarınada lük oteller yapılabilir. Bizden duyurması.

http://www.akcaabathaber.com/images/news/6352.jpg

Atletizim pistinin tribün ihalesi kısa bir süre içerisinde yapılacak. 2011 oyunları sonrası Akçaabat Sebatspor'a futbol sahası olarak teslim edilecek. Buna karşılık Akçaabat Fatih Stadyumu TOKİ'ye verilecek.

http://www.akcaabathaber.com/images/news/6353.jpg

Bu alanın büyüklüğünü hesaplamadık ancak,

Akyazı projesine eşdeğer bir alan olacağı kesin.

http://www.akcaabathaber.com/images/news/6354.jpg

İşte bu alanın eski hali.

Kaynak (http://www.akcaabathaber.com/news_detail.php?id=3567&uniq_id=1272147959)

Saygılarımla

Diplomat61

*

Misina
20.04.2010, 21:51
Oldu Olacak Giresunda yapılsın her maç gidiş geliş 100 Km yol yapıyorum zaten

diplomat61
20.04.2010, 21:53
ne alaksı var ya trabzon akç arası zaten 13 km... akyazı dan söğütlü 4.5 km zaten...

Emre GÜRDAL
20.04.2010, 21:58

diger taraftakiler ne yapsın arkadasım adam beşikdüzünden gelio oda her mac gidiş dönüs 100 kilometre yapıodur bence yer olarak gayet güzel

LazAnisT
20.04.2010, 22:01
Bir yere yapılsında neresi olursa olsun o durumdayım şu an.İşim gereği hergün gese stadının önünden geçiyorum içim gidiyor.

Cafer KILIÇSOY
20.04.2010, 22:08
Madem öyle gelin Araklı'da yapalım.. Her yer ova.. İstediğiniz yerde yapın.. Ciddiyim.

biltrabzon
20.04.2010, 22:11
akcaabat a gerek yok.akyazi yapilmazsa degirmendere ye yapilir.hazir düz yer sanayi yikilir yerine yapilir.

Ahmet Faruk
20.04.2010, 22:11
Arsinde de doldurulan bir alan var sanırım.

U.Sadıkoğlu
20.04.2010, 22:12
en güzel stad of'a yapılır :D:D

Kaya
20.04.2010, 22:13
Bence merkezde olması lazım...

LazAnisT
20.04.2010, 22:16
Daha önce dile getirmiştim Trabzonun doğusuna yapılıp şehirle doğu tarafının birleştirilmesi gerek.Metroylada bağlantılar yapılmalı.Büyüşehir olma yolundaki en büyük sıkıntı olan nufüs sorunuda ortadan kalkar.

talsuv61
20.04.2010, 22:21
Trabzonun doğusundakilere ters gelir.
Bende bi yer söylüyeyim. Zağnos vadisi iki dağın arası doldurulsun yamaçlar da tribün gibi eğimli zaten olur bence. Şehrin içide herkese uyar.:)

Napoli
20.04.2010, 22:36
Çaykaraya yapılsın =)

Canberk
20.04.2010, 22:42
Bu iş bireyselliğe girdiyse Beşikdüzüne yapın :D
Mantıklı konuşmalı yazınlanlara bakılacak olursa daha mantıklı geliyor...
Ama söz her zaman büyüklerinizde...
Bu iş için adam gibi yönetim lazım yaptırım gücü lazım adam finali istediği stadda oynatıyor biz daha stadyum yaptıramıyoruz...
Ayrıca oraları pek bilmem ama akçaabatla trabzon birbirine yaklaşıyor lafları fln dolaşıyorlardı yer olarakta akçaabattan çıktıktan sonra trabzon merkez tabelasını görene kadar her taraf kent şehir belde dağlık köy yerleri değil yani.
O yüzden bence mantıklı güzelde olacağı düşüncesindeyim

KAUNAS
20.04.2010, 22:43
neden olmasın evet.trabzona gayet yakın

diplomat61
20.04.2010, 22:45
ya iyiki bir akıllı örnek verelım dedık caykaradn ofa surmeye herkes kendı ilçesıne ıstıyor... eğer merkez dısında bır ılceye yapılsa bıle akçaabattan baska yere olmaz... trabzon-akçaabat topu tpou 13 km zaten ... yani akyazıya okey verıp 4 km daha batısındakı zemını sahası bıle hazı olan yere olmaz demek akla mantığa aykırı... bir akçaabatlı olarak stad şehrin içinde merkezde olmalıdır... en ıyı yerlden bırıde sanayıdır... diğeride yukarda bir arkadasın dedığı gibi zağnos vadısı:)... ama merkeze olmazsa akyazı dısında en ıyı yer söğütlü...

Sevdamız_Bir
20.04.2010, 22:49
Madem öyle gelin Araklı'da yapalım.. Her yer ova.. İstediğiniz yerde yapın.. Ciddiyim.

Kesinlikle olmayacaktır ama dediğinize katılıyorum.

Stadın il merkezi dışında bir yere yapılması durumunda bana göre de en uygun yer Araklıdır. Sanırım Trabzon'un şu anda ikinci büyük ilçesi durumunda. Araklı'da ova en az 7-8 kilometre içeri doğru gidiyor. Alan müsait. Stad şimdiki Araklı stadının yerine bile yapılabilir. Hem zemin doldurmakmış, şuymuş buymuş hiç uğraşılmaz. Kısa sürede biter. Tabi bu hayal bile çok büyük itirazlara uğrayacaktır :).

magicyattara
20.04.2010, 22:54
Zağnos vadisi bile düşünülüyor da stadın aynı yerinde yapılması neden düşünülmüyor..hasbinallah..:)

magicyattara
20.04.2010, 22:57
Stad yıkılsın tribün tribün yapılsın..adı geçen yerlerin hiç biri maç günü oluşacak trafik yoğunluğunu kaldırmaz..2-3 şerit yoldan 30-40 bin kişinin stada gitmesi ve gelmesi işkence olur..

Alperen Çakıroğlu
20.04.2010, 22:58

tabi yaa başka nere olcakk :D:D yapılsında nere olursa olsn artıkk ama apılsın gerçkten herkes bıktı...

EMiRHAN61
20.04.2010, 23:05
stadın doğu bölgelere daha yakın yapılması durumunda sezonluk tribün ortalamasının artacağından çok eminim.

Mustafa ÖZDEMİR
20.04.2010, 23:08
saçma bir fikir. stad şehir merkezinde yapılır.şimdiden akyazı hakkında olmaz raporu çıkarmaya başladılar ...

Cem Kıran
20.04.2010, 23:11
Akçaabat mı? oldu olacak İst'de bi stad yapsınlar töbe yaa.Şehir dışına çıkılırsa o ambians bozulur kardeşim.Rakip takım gelecek Trabzon'un soluğunu alacak!! Evt Akçaat'ta Trabzon'un içinde ama şehir içindeki atmosfer başka..

İstemiyoruz Akyazı,Akçaabat felan kardeşim A.Aker'i yık yap yeniden geride kalan spor salonu, karayolları lojmanları fln yerleride ykıkıp oraya bi tesis yapılsın!!

Ceyhun Öncü
20.04.2010, 23:18
Amasya Tasovaya yapilsin :D

Cafer KILIÇSOY
20.04.2010, 23:22
ya iyiki bir akıllı örnek verelım dedık caykaradn ofa surmeye herkes kendı ilçesıne ıstıyor... eğer merkez dısında bır ılceye yapılsa bıle akçaabattan baska yere olmaz... trabzon-akçaabat topu tpou 13 km zaten ... yani akyazıya okey verıp 4 km daha batısındakı zemını sahası bıle hazı olan yere olmaz demek akla mantığa aykırı... bir akçaabatlı olarak stad şehrin içinde merkezde olmalıdır... en ıyı yerlden bırıde sanayıdır... diğeride yukarda bir arkadasın dedığı gibi zağnos vadısı:)... ama merkeze olmazsa akyazı dısında en ıyı yer söğütlü...
Ben çok ciddiyim. Eğer şehir dışına çıkılacaksa Araklı biçilmiş kaftan. Yukarıda arkadaşımında dediği gibi ova 8 kilometre içe doğru uzuyor. Dolgu yok, moloz yok, hiçbirşey yok. Temeli at başla. Akyazı'yı doldurana kadar stadyumu bitirirsin..

Cafer KILIÇSOY
20.04.2010, 23:26
Stad yıkılsın tribün tribün yapılsın..adı geçen yerlerin hiç biri maç günü oluşacak trafik yoğunluğunu kaldırmaz..2-3 şerit yoldan 30-40 bin kişinin stada gitmesi ve gelmesi işkence olur..
Bu yoğunluğu çift şeritli Trabzonspor Bulvarı kaldırıyorda diğer şehirler mi kaldırmayacak?

Misina
20.04.2010, 23:29
Çaykaraya yapılsın =)

Nuri Albayrak zamanında Ne dediler ne demeliler de Uzungöl Arena projesi vardı :D

EMiRHAN61
20.04.2010, 23:32
Akçaabat mı? oldu olacak İst'de bi stad yapsınlar töbe yaa.Şehir dışına çıkılırsa o ambians bozulur kardeşim.Rakip takım gelecek Trabzon'un soluğunu alacak!! Evt Akçaat'ta Trabzon'un içinde ama şehir içindeki atmosfer başka..

İstemiyoruz Akyazı,Akçaabat felan kardeşim A.Aker'i yık yap yeniden geride kalan spor salonu, karayolları lojmanları fln yerleride ykıkıp oraya bi tesis yapılsın!!

o zaman stadı eskipazara yapalım stada gidene kadar bütün şehrin havasını ala ala gelsinler :)

Adil ÖZGÜR
20.04.2010, 23:37
ne alaksı var ya trabzon akç arası zaten 13 km... akyazı dan söğütlü 4.5 km zaten...

Arsinde de doldurulan bir alan var sanırım.

Çaykaraya yapılsın =)

Amasya Tasovaya yapilsin :D

Stat yapılsın denizin içine yapılmasın. Gün gelir emanetini geri ister.:)

Glida'ya yapılsın, Trabzon Büyük Glida Statı.:)

Ömer Kibar
20.04.2010, 23:40
Denizi doldurmak ne kadar doğru iyi düşünmek lazım

Yunus Emre AYAZ
20.04.2010, 23:45
o zaman stadı eskipazara yapalım stada gidene kadar bütün şehrin havasını ala ala gelsinler :)

eskipazarda istihdam sağlanacak her yeri ayarlarım kendi yerlerimizi bağışlarım trabzonspora helal-i hoş olsun :D

yeterki bizim oraya yapsınlar :D

Armağan Dere
20.04.2010, 23:45
Stadın yapılacağına siz inanıyormusunuz Urfa'ya,Bursa'ya,Eskişehir'e bile stad yaparlar Trabzon'a yapmayacaklar görün de bakın temel olarak kalacak seyrantepenin son halinden önceki gibi bu işi üstlenecek mi birileri sanmıyorum sadece bizim ağzımıza devlet tarafından bir parmak bal çalındı Ben STADIN YAPILACAĞINA İNANMIYORUM!

ceserdar
20.04.2010, 23:51
Bu olaylardan güzel bir fıkra çıkar.:)

Emre ÖZTÜRK
20.04.2010, 23:53
Akçaabat iyidir :D

Hatta Kavaklı yada Darıca köylerinden birine yapılabilirse daha iyi olur :D

Şaka bir yana bencede merkeze yapılmalı.

crazyman_61
20.04.2010, 23:58
sinek vızıldadı :)

devilkid
21.04.2010, 00:06
dun akyazı yarın akçabat , haftaya araklı...3 sene sonra trabzona stat yapacak yer yok..urfa da oynasın derler...

Sevdamız_Bir
21.04.2010, 00:08
Stadın yapılacağına siz inanıyormusunuz Urfa'ya,Bursa'ya,Eskişehir'e bile stad yaparlar Trabzon'a yapmayacaklar görün de bakın temel olarak kalacak seyrantepenin son halinden önceki gibi bu işi üstlenecek mi birileri sanmıyorum sadece bizim ağzımıza devlet tarafından bir parmak bal çalındı Ben STADIN YAPILACAĞINA İNANMIYORUM!

Arkadaşım son noktayı doğru bir şekilde koymuş. Stad filan yapılacağı yok. En azından 2020 yılına kadar kimse stad filan beklemesin. Siyasiler bu işi çok iyi bir malzeme olarak kullanıyorlar. Ne kadar malzeme olarak kullanabilirlerse o kadar iyi onlar için. Spordan sorumlu devlet bakanının Trabzonlu olduğu olduğu günümüzde biz hala Akyazı'nın doldurulmasını, yok efem zemin etüdü için sondaj vurulmasını ve sair şeyleri konuşuyorsak anlayın ki bu iş yürümeyecek.

Aslında söylemek istemiyordum ama yine söyliyeyim. Nasıl ki kupa finalinin Urfa'da yapılmasına Başbakan burnunu soktuysa bu stad meselesini de o karıştırıyor. Kendisi birçok platformda bugünkü Avni Aker'in olduğu yere illa ki alış veriş merkezleri ve sair mekanlar yapılması, buranın özel sektöre verilerek gelir elde edilmesi gerektiğini söyledi. Peki Akyazı ne olacak. Toki'ye emir vermişmiş... Bakıyoruz da Şanlıurfa emri çabuk yerine getiriliyor ama bu stad emri yerinde sayıyor :rolleyes:.

Yahu arkadaş ne olur sanki şimdiki stadımızın olduğu bölgede birkaç bina kamulaştırılsa, Avni Aker'de yıkılarak Yavuz Selim sahası ile beraber orada otoparkı ve diğer spor kompleksleriyle birlikte 40-45 bin kişilik kutu gibi bir stad yapılsa. Ben inanıyorum ki devletin gücü buna yeter. Özel sektörü bu işin içine çekmek de zor olmasa gerek. Neticede stad dediğimiz alışveriş yerleri, reklam unsurlarıyla koca bir gelir kapısı olacak. Nedir yani bir Akyazı tutturmuşlar Milleti kandırmak için. Ben yapılacağına inanmıyorum ama velev ki oldu yazık değil mi denizi doldurmak için harcanacak olan paraya. Sırf zemin işleri için bir iki stad inşa edebilecek para harcanması gerekecek belkide.

Neticede stadın il merkezinde olması durumunda ben en uygun yerin şimdiki Avni Aker'in mekanı olduğunu düşünüyorum. Oranın başka bir havası var.

Kardesh TR
21.04.2010, 00:09
Merkezde olması daha mantıklı..

magicyattara
21.04.2010, 00:36
Bu yoğunluğu çift şeritli Trabzonspor Bulvarı kaldırıyorda diğer şehirler mi kaldırmayacak?

Avni Akere kimse arabasıyla gelmiyor ki..şehrin merkezi olduğu için,stada gelenlerin çoğu yürüyerek gelebiliyor..herkes arabayla gelmeye kalksa Trabzon'un trafiği kilitlenir..kımıldamaz bile..:)

Uzunoğlu
21.04.2010, 00:37
bizim köyde yapılsın araziyi ben veririm :)

Çağatay_
21.04.2010, 01:36
Denizi doldurmak ne kadar doğru iyi düşünmek lazım

Sadece bir deniz olsa iyi..

Karadeniz ;)

kalavara
21.04.2010, 01:47
aslında en uygun yer iyi çevre düzenlemesiyle aynı zamanda sosyalleşme alanına çevrilebilecek çimento fabrikasının olduğu yerdir...

Özkan
21.04.2010, 02:35
Akçaabat neden olmasın ki? Stadı Akçaabat köftesi şeklinde yapabilirler. Gemi şeklindeki kompleks projesi yalnız kalmamalıdır. Akçaabat köftesi, Vakfıkebir ekmeği ve Sürmene bıçağı şeklinde de kompleksler istiyoruz.

Ortahisar'daki târihî evler yıkılarak stad yapılabilir. Sümela'ya kiremit çatı yapan, Uzungöl'ü uzun havuz yapan zihniyetten bu açılımı bekliyorum ben.

only ts
21.04.2010, 03:57
habu stat olayından bazıları manyak para kıracak dur bakalım :D

Halil Atalay
21.04.2010, 10:01
ben daha güzel bir yer buldum zigana zirvesine yapalım

ya arkadaşlar bırakın adamlar bir araştırma yapsınlar sonuç ne çıkacak ondan sonra akyazı olmaz karayazı olur

Hekimoğlu
21.04.2010, 10:10
Merkezde olmalı stat.

Burçak
21.04.2010, 10:41
Çimento fabrikası Aşkale çimento tarafından alındıktan sonra 10 yıllığına orada kalıp sonra çıkmak zorunda sözleşmesine göre. yani Çimento fabrikası şehir dışına taşınacak.
kaç sene oldu bilmiyorum ama statı yapmaya gerçekten niyetli olanlar bunuda değerlendirsin..
Çimento fabrikasının yeri statyum olmaz mı? çokta güzel..

Kazım Uzunboy
21.04.2010, 16:22
Merkezden gerisi yalan.

KUTADGU
21.04.2010, 16:26
Buyrun cenaze namazına!

Benim anlamadığım bu Japonlar Akçaabat'ı nereden görüp beğenmişler.

Kapak gelsin bana.

Sözlü talimatlar gelsin.

Fotoğraf çektirilen gemiler gelsin.

Zıvanadan çıkalım hep beraber.

Zıvana demişken Zigana'ya bir satd yapılamaz mı?

Neden olmasın?

ÜNAL
21.04.2010, 16:43
Yapmayacağım deyin ya şuna.

Yorulmayın,yorulmayalım,beklemeyelim.

irfanb
21.04.2010, 16:55
Nuri Albayrak zamanında Ne dediler ne demeliler de Uzungöl Arena projesi vardı :D

Ben de onu yazacaktim.
Denizi dolduracagina gölü dolduralim. :)
Uzungöl Arena fena fikir degil.:)

Külünkoğlu
21.04.2010, 17:09
Pazartesi günü uçakla İstanbul'dan Trabzon'a giderken Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ile koltuklarımız yan yana idi.

Japonya'dan geliyordu. bir çok kurumla görüşüp düşük faizli kredi görüşmeleri yapmış olduğunu söyledi. Yanında da Toki Başkan yardımcısı varmış. Başbakan'ın bir işadamına sert çıktığını ve bu işin daha fazla uzatılmaması için Toki başkanına talimat verdiğini de söyledi. Akyazı açıklarında 4 günden beri zemin etütü yapıldığını çıkacak karara göre hareket edeceklerini mutlak suretle bu stadın ya Akyazı'ya, zemin uygun çıkmasa bile bir başka yere yapılacağını söyledi.

Yanlız hiç kimse Nuri Albayrak başkanın zamanında açıklanan projeyi beklemesin. Yapılacak iş Uefa standarlarında bir stat, antreman sahaları olursa belki bir kültür merkezi yada kapalı spor salonundan ibaret. Ama dediğim gibi olursa. Yani para yeterse...

1,5 saat süren sohbette sadece bunları konuşmadık tabi "2016 sormasam arkadaşlarım beni vurur" diye bodoslama daldık konuya.

Ve diğer Trabzonspor ve Trabzon şehri ile ilgili meseleleri görüştük. Tatmin oldum mu ? orası bana kalsın. :)

Furkan Dündar
21.04.2010, 17:51
Stad yapılsınn da yeri o kadar önemli değil :D

Cem Kıran
21.04.2010, 18:53
Pazartesi günü uçakla İstanbul'dan Trabzon'a giderken Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ile koltuklarımız yan yana idi.

Japonya'dan geliyordu. bir çok kurumla görüşüp düşük faizli kredi görüşmeleri yapmış olduğunu söyledi. Yanında da Toki Başkan yardımcısı varmış. Başbakan'ın bir işadamına sert çıktığını ve bu işin daha fazla uzatılmaması için Toki başkanına talimat verdiğini de söyledi. Akyazı açıklarında 4 günden beri zemin etütü yapıldığını çıkacak karara göre hareket edeceklerini mutlak suretle bu stadın ya Akyazı'ya, zemin uygun çıkmasa bile bir başka yere yapılacağını söyledi.

Yanlız hiç kimse Nuri Albayrak başkanın zamanında açıklanan projeyi beklemesin. Yapılacak iş Uefa standarlarında bir stat, antreman sahaları olursa belki bir kültür merkezi yada kapalı spor salonundan ibaret. Ama dediğim gibi olursa. Yani para yeterse...

1,5 saat süren sohbette sadece bunları konuşmadık tabi "2016 sormasam arkadaşlarım beni vurur" diye bodoslama daldık konuya.

Ve diğer Trabzonspor ve Trabzon şehri ile ilgili meseleleri görüştük. Tatmin oldum mu ? orası bana kalsın. :)

Söylemediğine göre tatmin olmadın abi:) Çünkü söylersen bu taraftar artık sabrın sonuna gelir çileden çıkar.Seneye bize yine hüsran var anlaşılan:)

Ufuk Bayraktar61
21.04.2010, 20:42
hala stad yeri için buranın en iyi seçim olacağı görüşündeyim..

http://img188.imageshack.us/img188/1948/47922584.jpg

http://img204.imageshack.us/img204/25/21659831.jpg

http://img94.imageshack.us/img94/7697/40255153.png

http://img151.imageshack.us/img151/1382/85056369.jpg

Ilelioglu
21.04.2010, 20:45
Bence güzel bir fikir, degerlendirmek lazim...:);)

EMiRHAN61
21.04.2010, 21:22
şehrin trafiğini geniş alana yaymak ve kalkınmayı şehrin tamamına eşit yaymak babında stad şehrin biraz daha doğusuna alınmalı bence.

Emre7
21.04.2010, 21:26
akcaabat a gerek yok.akyazi yapilmazsa degirmendere ye yapilir.hazir düz yer sanayi yikilir yerine yapilir.

oranın altı bataklık bunu herkes bilir.
fabrikadan kurtulmauyaa çalışırken hastane ve universite yolu üstüne kalkıpta stad yapmak mantıklı değil.
ayrıca siz avni akeri nereye taşırsanız taşıyı taraftar buna karşı çıkacaktır

EMiRHAN61
21.04.2010, 21:34
oranın altı bataklık bunu herkes bilir.
fabrikadan kurtulmauyaa çalışırken hastane ve universite yolu üstüne kalkıpta stad yapmak mantıklı değil.
ayrıca siz avni akeri nereye taşırsanız taşıyı taraftar buna karşı çıkacaktır

doğrudur , herkes arka bahçesinde olsun istiyor stadı.

KERİM
21.04.2010, 21:44
Yer yoksa gelsinler bizim köye yapsınlar :)

magicyattara
21.04.2010, 22:16
Ben de onu yazacaktim.
Denizi dolduracagina gölü dolduralim. :)
Uzungöl Arena fena fikir degil.:)

Gülmekten gözümden yaş geldi..:D
Nerden gelir aklına bu espriler İrfan abi..:)

magicyattara
21.04.2010, 22:18
hala stad yeri için buranın en iyi seçim olacağı görüşündeyim..

Tabii..nasıl olsa sizin köy..:)

diplomat61
21.04.2010, 22:29
Ya Stad Yapacaklar Değil...
Seçim Oyalaması Yine...
Sizden Stad İstemiyoruz... Zaten Bir Ş.Urfa, Kayseri hatta Kasımpaşa Kadar Olamayanlardan Stad İstemiyoruz...

...Bizim Mabedimizin Üzerini Kapatın Yeter Bize...

Ufuk Bayraktar61
21.04.2010, 23:05
Tabii..nasıl olsa sizin köy..:)

çok ciddiyim yaa..yeri itibari ile harika bir yer. hala söylüyorum oralara villalar yada apartmanlar yaparak betonlaşacaksa , stadın yapılmasını yeğlerim. eğer buralısanız. dediğim yere bir arabayla gidebilirsiniz. nasıl inönü stadının manzarası harikaysa..bu başka bir harika olur. solda yoroz burnuna sağda ayasofyanın oralara kadar her yer ayağının altında.

ha köy meselesine gelirsek..az aşağısı bizim köy :) dayıoğlu sokak yazan yer..daha doğrusu köydü artık 2 nolu beşirli mahallesi diye geçiyor.

Emiroğlu
21.04.2010, 23:06
Ciddi anlamda birşey soracağım.

Şu sıralar zemin çalışmaları yapılıyor sanırım stad yeri için.

Acaba bu zemin raporlarına bir şekilde ulaşabilir miyiz ? Ulaşacabilecek arkadaşlar var mı ?

Bir jeofizik müh. olarak göz atmak isterim.

Gökhan Döner
21.04.2010, 23:08
Seçim Oyalaması Yine...
Sizden Stad İstemiyoruz... Zaten Bir Ş.Urfa, Kayseri hatta Kasımpaşa Kadar Olamayanlardan Stad İstemiyoruz...

Aynen kardeşim aynen

Murat'
21.04.2010, 23:17
Aslında stadyum için en uygun yer Arsin'deki Sifla Ovası'dır.:D

Hotaman
21.04.2010, 23:46
Nerde yapıldığından çok sahili mafedip etmeyeceği ile ilgileniyorum.
Yazık iki üç tane kumsalımız kaldı kalanlarda çok istediğimiz birşey için bile feda edilmemeli.

irfanb
21.04.2010, 23:57
Seçim Oyalaması Yine...

Mabed:Bir inanca bağlı olanların, belirli zamanlarda topluca veya tek başına ibadet ettikleri, özel olarak yapılan binadır. İbadet yapmak için toplanılan yerlere “Mabed” veya “İbadethane” denir. Yahudilerin mabedlerine Sinagog ve Havra, Hıristiyanlarınkine; “Kilise” ve “Bi'a” veya “Savme'a”, Müslümanların mabedine “Mescid” ve “Cami” denir . Mabedlerde; ibadet yapılır. Dinin emir ve yasakları öğretilir.
Avni Aker bir staddir,ibadethane degildir.Yeri geldiginde olmadik küfürlerin edildigi bir yer mabed olamaz degilmi?

Selim Turan
22.04.2010, 00:02
Mabed:Bir inanca bağlı olanların, belirli zamanlarda topluca veya tek başına ibadet ettikleri, özel olarak yapılan binadır. İbadet yapmak için toplanılan yerlere “Mabed” veya “İbadethane” denir. Yahudilerin mabedlerine Sinagog ve Havra, Hıristiyanlarınkine; “Kilise” ve “Bi'a” veya “Savme'a”, Müslümanların mabedine “Mescid” ve “Cami” denir . Mabedlerde; ibadet yapılır. Dinin emir ve yasakları öğretilir.
Avni Aker bir staddir,ibadethane degildir.Yeri geldiginde olmadik küfürlerin edildigi bir yer mabed olamaz degilmi?

Hepimiz gayet iyi biliyoruz ki orada geçen mabed kelimesi "ibadethane" anlamını taşımıyor. Dünya çapında mecazi anlamda mabed kelimesi insanlar tarafından destekledikleri takımın stadyumunu anlatmak özetlemek için kullanılır. Bunu da bilmediğinizi sanmıyorum.

Gereksiz bir tartışmanın fitilini ateşlemeye lüzum yok.

Dogan
22.04.2010, 00:16
çok ciddiyim yaa..yeri itibari ile harika bir yer. hala söylüyorum oralara villalar yada apartmanlar yaparak betonlaşacaksa , stadın yapılmasını yeğlerim. eğer buralısanız. dediğim yere bir arabayla gidebilirsiniz. nasıl inönü stadının manzarası harikaysa..bu başka bir harika olur. solda yoroz burnuna sağda ayasofyanın oralara kadar her yer ayağının altında.

ha köy meselesine gelirsek..az aşağısı bizim köy :) dayıoğlu sokak yazan yer..daha doğrusu köydü artık 2 nolu beşirli mahallesi diye geçiyor.
Valla mere düzü şehrin en güzel yerlerinden biridir. Manzara olarak Boztepeyle yarışır. Baya top oynamışlığım da vardır orda. Biracı abilerimizin uğrak yeridir. Bu yönüyle de İnönü'ye benzetilebilir:) Olabilme ihtimali olarak en azından Akyazıdan mantıklı. Ulaşım sorunu olabilir biraz çünkü yolu diktir oranın. Gerçi merenin alt tarafından geçecek olan 2. tanjant projesi de var ona da başlanacak sanırım önümüzdeki senelerde.

Bu arada merenin diğer tarafı da bizim mahalle oluyor, Karşıyaka...:)

mavituğ
22.04.2010, 01:23
Nuri başkan döneminde ortaya atılan projenin tam anlamıyla gerçekleşmeyeceğini hepimiz tahmin ediyoruz.
Ancak akyazıya sadece stad ve idman sahası yapılacaksa hiç yapılıp oranın güzelliği bozulmasın.Böyle bişey taraftarı kesinlikle memnun etmeyecektir.

Stadyumun üstünü kapatsınlar başka bişey yapmasınlar onu da yapamayacaklarsa stadın üstüne bıranda çeksinler:mad:

Ufuk Bayraktar61
22.04.2010, 02:38
Valla mere düzü şehrin en güzel yerlerinden biridir. Manzara olarak Boztepeyle yarışır. Baya top oynamışlığım da vardır orda. Biracı abilerimizin uğrak yeridir. Bu yönüyle de İnönü'ye benzetilebilir:) Olabilme ihtimali olarak en azından Akyazıdan mantıklı. Ulaşım sorunu olabilir biraz çünkü yolu diktir oranın. Gerçi merenin alt tarafından geçecek olan 2. tanjant projesi de var ona da başlanacak sanırım önümüzdeki senelerde.

Bu arada merenin diğer tarafı da bizim mahalle oluyor, Karşıyaka...:)

iiii yaaa sonuna oraları bilen en azından orda top oynayan birine rastladım şükür :)..yol mu yapmak daha kolay deniz mi doldurmak :).

stad yapılmaycağını bile bile bir tarafımı da yırtıyorum arkadaş..Trabzonluluk bu olsa gerek..

Ufuk Bayraktar61
22.04.2010, 02:42
Nuri başkan döneminde ortaya atılan projenin tam anlamıyla gerçekleşmeyeceğini hepimiz tahmin ediyoruz.
Ancak akyazıya sadece stad ve idman sahası yapılacaksa hiç yapılıp oranın güzelliği bozulmasın.Böyle bişey taraftarı kesinlikle memnun etmeyecektir.

Stadyumun üstünü kapatsınlar başka bişey yapmasınlar onu da yapamayacaklarsa stadın üstüne bıranda çeksinler:mad:

orayı yapmak için Trabzonun yarısını istiyolar..

1) Terminal
2)stadın şu anki yeri
3) yavuz selim
4) kapalı spor salonu
5) numune hastanesi
6) tam olarak yerini bilmediğim yeni mahallede bir arsa
7)Akçabat fatih stadyumu

eee bunları verdikten sonra oraya sadece stad dikmezler herhalde..

not: numune hastanesini şimdiki doğum hastanesinin yerine taşımaya, doğum hastanesinide şanaya yapmayı düşünüyolar. artık millet doğuma giderken şana yollarrında doğurur.. yazık !!!

mavituğ
22.04.2010, 03:39
orayı yapmak için Trabzonun yarısını istiyolar..

1) Terminal
2)stadın şu anki yeri
3) yavuz selim
4) kapalı spor salonu
5) numune hastanesi
6) tam olarak yerini bilmediğim yeni mahallede bir arsa
7)Akçabat fatih stadyumu

eee bunları verdikten sonra oraya sadece stad dikmezler herhalde..

not: numune hastanesini şimdiki doğum hastanesinin yerine taşımaya, doğum hastanesinide şanaya yapmayı düşünüyolar. artık millet doğuma giderken şana yollarrında doğurur.. yazık !!!

verilen yerler zaten devletin arazisi trabzon için kayıp değil kazanç olur
oralara yapılacak işletmelerde trabzona kalır.ahır görünümdeki otagardan da kurtulmuş olurduk.

numune kaşüstünde yapılan hastaneye taşınacak şuanki binası artık numuneyi kaldırmıyor.
şuanki binada onkoloji hastanesi olacak,doğum hastanesin taşınması ösz konusu değil.

bunların hepsi bir tarafa üzüldüğüm taraf sadece stad için akyazı sahilini bozacaklar.amaç sadece stad yapmaksa avni akerin yenile çevresindeki binaları temizle olsun bitsin
akyazıdır takıldık gidiyoruz.

nuri başkanın attığı proje kayseri konya vs başka il olsaydı oralara aynısı yapılırdı kaynak sorunu çıkmazdı bize gelince kuruyor o kaynaklar,en büyük sorunumuz bu oldu 7 yıldır, iktidar partisinde trabzonun lobisi yok

EMiRHAN61
22.04.2010, 05:13
stad mevcut yerde yıkılıp yenisi dikilsin. eğer sıfırdan yapılacaksa "şehir merkezinin merkezine" değil "şehrin merkezine" yapılmalıdır.

tekrar ilave etmek istiyorum. "şehri" kalkındırmak ve bütün şehri stad atmosferine yakın tutmak için bu yapılmalı. en azından çekirdek çitleyip maç seyredecek kadar taraftarlığını kaybetmiş kesim yerine stada takıma taraftara hasret kalmış içindeki heycanı stada taşımak isteyen insanlara da yaklaşmış olur. ve tekrar idda ediyorum stad merkezden doğuya yaklaştıkça sezon ortalama kapasitesi yükseleceğinden eminim

Uğurtan
22.04.2010, 07:41
Bu stadyum işi ömrümüzden kaç seneler daha yer acaba..

Umarım akyazıdaki zemin sağlamdır ve çabucak olur ve biter.. (inanmasamda)..

Yoksa tartışmaktan ve diğer etkenlerden yapamayacaz biz bu işi..

diplomat61
22.04.2010, 12:59
Seçim Oyalaması Yine...

Murat61
22.04.2010, 13:10
Arkadaslar onerileriniz iyi guzelde o cevreledigin alanda oturanlardan haberin varmı sadece bir ona bakın sonra tekrar bak bakalım oraya stad yapılabiliyormu : )

TAHSİN 61
22.04.2010, 13:59

Başka yerde yapılan Stad espirisini kaybeder. Zamanla alışılsada MERKEZ'den şaşmamak gerek

OYılmaz
22.04.2010, 14:18
Deniz doldurulmasında nereye olursa olsun stad, benim temennim şehrin merkezinde bir yerde olmalı Trabzon'da ufak bir düz alan da mı yok ?

Sacit
22.04.2010, 14:46
Trabzonspor'un stadı Trabzon şehrinin içinde olur.

İsmail ALİOĞLU
22.04.2010, 14:48
diplomat sen Akçaabat-Moloz arasında çalışan dolmuşculardanmısın yoksa :P

Ahmet ÇOLAK
22.04.2010, 15:00
bence akçaabata gitmeye gerek yok oraya yapılacak tesisler merkeze uzak oluyo istanbulu düşünürsek uzak değil tabikide ama işlek biyer olması için bence merkezde olması lazım akyazı olmuyosa değirmenderedeki sanayinin orası mükemmel biyer zaten orada temizlikte şart oldu artık koca şehrin girişi pislikten görünmüyo..

The Legend
22.04.2010, 15:12
mevcut yerinde yeniden yapılsın

cantona_1461
22.04.2010, 15:46
mevcut yerinde yeniden yapılsın
Mevcut yerde şeref tribünün arkasında bi mahalle var stad nerdeyse evlere dayanmış durumda,deniz tarafında yol ve hastane ver genişletemmesin,yukarki kale arkasında yol ve liseler var genişletemessin.tek maraton tarafının arkası açık..
yavuz selimi,19 mayısı,orman evlerini yıkıp stadı enlemesine yapsak bile otopark,olması gereken binalar vb şeylerle standartlara uygun bir stad ortaya cıkacağını pek sanmıyorum..

Cem Kıran
22.04.2010, 16:34
Mevcut yerde şeref tribünün arkasında bi mahalle var stad nerdeyse evlere dayanmış durumda,deniz tarafında yol ve hastane ver genişletemmesin,yukarki kale arkasında yol ve liseler var genişletemessin.tek maraton tarafının arkası açık..
yavuz selimi,19 mayısı,orman evlerini yıkıp stadı enlemesine yapsak bile otopark,olması gereken binalar vb şeylerle standartlara uygun bir stad ortaya cıkacağını pek sanmıyorum..

Tamamen A.Aker'i yıkıp yerine aynı boyutlarda daha modern bir stad yapılamaz mı? stadın altına da otopark olmaz mı?

EMiRHAN61
22.04.2010, 16:57

olur

tribünleri yıkarsın , taç ve aut çizgilerine daha yakın dikersin stadı.

EMiRHAN61
22.04.2010, 17:03
http://www.forumfutbol.com/futbol-resimleri/data/media/45/avni_aker_stadi.jpg

şuraya daha büyük bi stad sığdıramayana trabzonlu demem :D

sahaya daha yakın ve açı olarak mevcut tribünlerden daha dik olarak yerleştirince gayet iyi bi stad ortaya çıkar

Misina
22.04.2010, 19:11
http://www.forumfutbol.com/futbol-resimleri/data/media/45/avni_aker_stadi.jpg

şuraya daha büyük bi stad sığdıramayana trabzonlu demem :D

sahaya daha yakın ve açı olarak mevcut tribünlerden daha dik olarak yerleştirince gayet iyi bi stad ortaya çıkar

Bencede en mantıklsı bu.

Eğer projedeki diğer yapılar düşünülmüyorsa deniz dolgusu yapmanın bir cazibesi yok.Mevcut stadın çevresinde kamulaştırma yapılarak genişletilip yeni bir stad yapılabilir.

EMiRHAN61
22.04.2010, 19:54
öyleside hükümetin işine gelmez çünkü toki kar elde edemezki , senden şehrin en değerli yerini istiyor yerine sana yoktan yer oluşturup "işte şurası" diye denizi gösteriyor.

taraftar.61
22.04.2010, 20:08
Bu başlığın ilk sayfasını okuyan neden büyük bir taraftar grubumuz olmadığını anlar. Herkes ben merkezci.

shcebi
22.04.2010, 21:49
Tamamen A.Aker'i yıkıp yerine aynı boyutlarda daha modern bir stad yapılamaz mı? stadın altına da otopark olmaz mı?

Olur, çokda güzel olur aslında. asansörle localara filan çıkarsın.

Peki hangi parayla yapılacak, o konuda bir fikrin varmı. Birazda finansmanı konuşsak.

shcebi
22.04.2010, 21:52
öyleside hükümetin işine gelmez çünkü toki kar elde edemezki , senden şehrin en değerli yerini istiyor yerine sana yoktan yer oluşturup "işte şurası" diye denizi gösteriyor.

O çok değerli yer senin değil devletin zaten. Kiracısın sen orda kiracı.

Ayhan Çolak
22.04.2010, 22:27
Akyazi dan daha İyİ olacaĞi kesİndİ ama geÇ kalindi bence.

Mustafa ÖZDEMİR
22.04.2010, 22:29
daha ne istiyorsun cebinden beşkuruş çıkmadan stadın olacak tesislerin olacak gelirleri tamamen sana ait olan bir spor kompleksin olacak...

Misina
22.04.2010, 22:39
daha ne istiyorsun cebinden beşkuruş çıkmadan stadın olacak tesislerin olacak gelirleri tamamen sana ait olan bir spor kompleksin olacak...

Spor kompleksi dediğinizi sadece stada indirgediler.

diplomat61
22.04.2010, 22:58
diplomat sen Akçaabat-Moloz arasında çalışan dolmuşculardanmısın yoksa :P

yok kardeş ne alaksı var :D :D:D:D

diplomat61
22.04.2010, 23:00
Seçim Oyalaması Yine...

BİZDE BURSASPOR TEKSASLARI GİBİ TEPKİMİZİ GÖSTERMELİYİZ...

STADIMIZI MEVCUT YERİNDE PAILMASI İÇİN, YAPILAMIYORSA ÜZERİ KAPANSIN YETERDE ARTAR BİZE...!!!

OZDEN61
22.04.2010, 23:07
stad başka yere taşınmalı arkadaşlar. maç öncesi ve maç sonrası oluşan izdihamı biliyoruz. yollar kapanıyor. hele birde hastane varki ambulanslar bile ilerleyemiyor. şehir içinde stad olmaz. toplu ulaşımın ve yol güzergahının müsait olduğu bir yer olmalı.

Cem Kıran
22.04.2010, 23:22
Olur, çokda güzel olur aslında. asansörle localara filan çıkarsın.

Peki hangi parayla yapılacak, o konuda bir fikrin varmı. Birazda finansmanı konuşsak.

Tabi parası önemlide abi..

Ona bakılırsa Akyazı'nın maliyeti daha fazla...

shcebi
23.04.2010, 12:00
Tabi parası önemlide abi..

Ona bakılırsa Akyazı'nın maliyeti daha fazla...

Yapacağını idda eden devlet orayı seçti. Doğrumu yanlışmı bilmiyorum ama orası seçildi. Ve bunun içinde Avni Aker'in arsasını alıyor karşılık olarak, ve başka yerleri. Belki rant var bu işte, belkide mantıklısı bu. Ama devlet bize cebinden para harcayıp sıfır stad yapmıyor malesef.

Ondandırki burda yerinde yapılsın diye fikir belirtip nasıl yapılacağı konusunda tek kelam etmeyenler işin farkına varamamış gibi geliyor bana.

Daha öncede yazdım. Fb o stad için 85 milyon USD harcadı. Varsa finans kaynağı hakkında fikirleriniz onları tartışalım. Ama yoksa burda cevap hakı olmayan başkan'a bakan'a (ki son olaylardan sonra gözümdeki değeri sıfır olsada) atıp tutmayalım.

boztepeliyasin
23.04.2010, 15:19
trabzonda bence yer sıkıntısı yok. adamların öpmeye niyeti yok yanağın nerde diye soruyorlar işte.

EMiRHAN61
23.04.2010, 15:43
O çok değerli yer senin değil devletin zaten. Kiracısın sen orda kiracı.

miktarı az da olsa parasını verdiğimiz yerde kiracıyız ama değilmi :)

benim demek istediğim şehrin en güzide yerine karşılık , yapacakların stadın maliyetinden halen kısma çabasındalar. kompleks bir yapıdan bir parça aşağısına razı olmamamız lazım. denk bi alışveriş olmalı. 10 liralık yere karşılık halen maliyeti 5 liraya düşürme çabası var ise yazıktır. şuan zemini inceliyolar felan haberleri vardı. bence akyazı denmeden önce akyazının zemini incelenmeliydi. bakın henüz ortada spor kompleksi için proje dahi yoktur ama tokinin elinde stadın yerine yapılacak şeyler için projeler vardır hatta oranın müşterisi bile hazırdır demedi demeyin :)

EMiRHAN61
23.04.2010, 15:43

işte zaten bu duyguyla sömürmüyolarmı halkı?

Cem Kıran
23.04.2010, 19:18
Yapacağını idda eden devlet orayı seçti. Doğrumu yanlışmı bilmiyorum ama orası seçildi. Ve bunun içinde Avni Aker'in arsasını alıyor karşılık olarak, ve başka yerleri. Belki rant var bu işte, belkide mantıklısı bu. Ama devlet bize cebinden para harcayıp sıfır stad yapmıyor malesef.

Ondandırki burda yerinde yapılsın diye fikir belirtip nasıl yapılacağı konusunda tek kelam etmeyenler işin farkına varamamış gibi geliyor bana.

Daha öncede yazdım. Fb o stad için 85 milyon USD harcadı. Varsa finans kaynağı hakkında fikirleriniz onları tartışalım. Ama yoksa burda cevap hakı olmayan başkan'a bakan'a (ki son olaylardan sonra gözümdeki değeri sıfır olsada) atıp tutmayalım.

O konuda çok haklısın abi..

Ama şuda bir gerçek ki Akyazı'nın fiyatı ile bizim verecek olduğumuz stad yeri aynı fiyatta değil..

Mesela atıyorum stad 500'e sayıldı..Akyazının maliyeti 1000

Devlet daha fazla verip yenisini yapacana sadece 500 ile A.Aker'i yenilese..

Mesela şuan Bursa öyle yapıyor..Koyacaklar tepkilerini..

Stadı eski stadın yerine yapılsın diyolar..Onlar yapabiliyor da

Bize nie yapmıyolar ki...

EMiRHAN61
23.04.2010, 21:49
farz edelim bi tepe var , yerleşim alanına uygun değil. değeri 1

o dağı indirip hafriyatını denize doldurduğunuzda 2 adet geniş düzlüğünüz olur. evet hafriyat çıkarmanın denizi doldurmanın maliyeti yüksek ama , daha sonra hafriyat çıkarılan yerdende elde edilecek karı unutmayalım. devlet denizi doldurmaktan zarar etmeyecek. etse böyle bi projeye girmez. ha devlet düşmanı değiliz evelallah devlet kar etsin tabi ama benim korkum işin içine girmesi muhtemel bi yandaş kayırma sayesinde devletten çok bazı kişilerin veya şirketlerin cebinin dolması.

misal hafriyat, (örnekde verdiğim gibi bi tepeden çıkarılacaksa) o tepeyi tepeliği değersiz yerleri 1 e alan , hafriyattan sonra değerini 100e çıkaracak bi arsaya sahip olan kişiler.

hafriyatı gerçekleştirecek olan kişiler.

avni akerin vs diğer boşaltılacak terk edilecek yerlerin yerine yapılacak projelerin sahibi olacak kişiler.

özellikle merağımı çekiyorlar.

shcebi
24.04.2010, 00:36
O konuda çok haklısın abi..

Ama şuda bir gerçek ki Akyazı'nın fiyatı ile bizim verecek olduğumuz stad yeri aynı fiyatta değil..

Mesela atıyorum stad 500'e sayıldı..Akyazının maliyeti 1000

Devlet daha fazla verip yenisini yapacana sadece 500 ile A.Aker'i yenilese..

Mesela şuan Bursa öyle yapıyor..Koyacaklar tepkilerini..

Stadı eski stadın yerine yapılsın diyolar..Onlar yapabiliyor da

Bize nie yapmıyolar ki...

Belki stad yapmaya niyetleri yok, bizi yine uyutuyorlar.

Belki sadece stadı yeniden yapmak işlerine gelmiyor. Akyazı ve Avni Aker2in yerine yapılacaklar daha fazla rant demek.

Belki başbakan öyle istedi, sebebinide söylemedi.

Bilmiyorum yani.

Bildiğim stad için bizden birşeyler almak istedikleri.

Bursa olayına gelince, hiç ihtimal vermiyorum olacağını. Bunlar almadan vermezler kesinlikle. olsa kayseride olurdu.

Hatta bir haber okumuştum doğrumu bilmiyorum. İki stad yapılacakmış bursaya. Biri yazlık biri kışlık olacak herhalde anlamadım.

Cem Kıran
24.04.2010, 00:40
Belki stad yapmaya niyetleri yok, bizi yine uyutuyorlar.

Belki sadece stadı yeniden yapmak işlerine gelmiyor. Akyazı ve Avni Aker2in yerine yapılacaklar daha fazla rant demek.

Belki başbakan öyle istedi, sebebinide söylemedi.

Bilmiyorum yani.

Bildiğim stad için bizden birşeyler almak istedikleri.

Hımm ne demek istediğini şimdi çok iyi anladım abi..

Doğrudur devlet dahi olsa düşündüğü tek şey RANT

Bizi düşünen, takan var mı? HAYIR

Taraftar çeksin cefayı..Onlar sürsün sefayı..

shcebi
24.04.2010, 00:51
Hımm ne demek istediğini şimdi çok iyi anladım abi..

Doğrudur devlet dahi olsa düşündüğü tek şey RANT

Bizi düşünen, takan var mı? HAYIR

Taraftar çeksin cefayı..Onlar sürsün sefayı..

Devlet bir okulun kapısı için bir ihale açmış.

Adamın biri 500 TL istemiş. Bir diğeri ise 1.500 TL. istemiş. İhaleyi veren sormuş niye 1.500 diye. Mütahit 500 sana 500 bana 500 de şu kapıyı yapacak ustaya demiş.

Ayrıca illa rant olacak diye bir kaide yok. Bekleyip göreceğiz. Yapılacakmı, yapılırsa kaça yapılacak, kim yapacak.

Avni Aker'in yerine ilim sanat için birşey yapsalar amenna, stadı nereye yaparsa yapsınlar. Ama korkum orası birilerine rant kapağı olacak. İşimiz gücümüz satmak çünkü. Bir kereside şuraya halk için birşeyler yapaıl diyen yok.

SEDAT
24.04.2010, 01:17
- 13 km diyoruz ya sanki 13 metre..

- Yahu bizim taraftar avni akere üşeniyor akçabata kim gidecek...

- Yıkın avni akeri yapın modern bişey...

Y-DRMS
24.04.2010, 01:59

Giresunluyum TRABZONSPOR u tutmaktan gurur duyuyorum senede bir iki maçıda GİRESUNUMDA yapsın ne olacak ?

muratt
24.04.2010, 18:30
Mevcut stadin yerine yapilmasi en dogrusu olmasa bile; en ekonomigi ve en makuludur..

Yeterki yapsinlar da nereye yaparlarsa yapsinlar.. Bizim Mandagoz yaylasinda, Top-Duzu vardi, Ali Abi'nin kavesinin onunde, oraya da yapabilirler :)

Egemen Yılmaz
24.04.2010, 23:00
trabzonda bence yer sıkıntısı yok. adamların öpmeye niyeti yok yanağın nerde diye soruyorlar işte.

Nedense benim de aklıma bu söz geldi başlığa girince :)

Özgür Hacıosmanoğlu
25.04.2010, 20:54
Bir Akçaabat'lı olarak gurur duyarım.

Nytre
26.04.2010, 00:21
stat için düşünülen bir alan ise değirmenderede bulunan büyük sanati sitesinin olduğu alandır ...

bu alan da stat yapımı için gayet geniş ve şehrin merkezindedir.

Nytre
26.04.2010, 00:22
http://www.kardeslertakograf.com/images/buyukk.jpg

derenin sol tarafında kalan alan..