PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TSL 31. Hafta | Eskişehirspor 1 - 0 Trabzonspor

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12]

Fatih Solmaz
27.04.2010, 20:02
bize biz yeteriz gerisi hikaye.

Mehmet Sarigül
27.04.2010, 20:10
Maçın hakemi rezaletti..buna kimse değinmemiş..

Ben degindim, Murat...the pathfinder'in alinti yaptigi gibi bana göre "son 20 yılda izlediğim en iyi hakem"...
Daha önce bir macini izlemistim, Türkiye'deki hakem profiline ters oldugu icin size tuhaf gelebilir.
Türkiye'de baska hakemlerin cal(a)madigi düdükler yüzünden elestiremezsiniz. Yarin Fb'li, Gs'li futbolculara ayni standarti uygulayamazsa bende elestiririm.

Buldum o mesajı.:)
İroni var mı bilmiyorum ama.:)

Son 30 yil yazacaktim...:)

Onur'un uzatma dakikalarinda bir sakatlik gecirdigini ve macin durdugunu unutacak kadar "fanatik" bir gözle izlemiyorum ben maclarimizi...
Hakemin macdaki tek hatasi, Song'un penalti pozisyonu...
Umut'un itirazdan gördügü karti bile elestirenler var!...Umut her macin icinde kaybettigi bir ikili mücadele sonrasi, ya kollarini acarak pasi veren takim arkadasini azarliyor...veya macin hakemine itirazda bulunuyor.

sessizkral_1
27.04.2010, 20:17
Valla eskişehir sevdiğim bir takımdı ve taraftarıda.Ancak 2 yıldır biz onları avniakerde güzelce ağırlamamıza rağmen

kasıtlı olarak taraftarlar küfür etti

eskişehirli futbolcu egemene arkadan tekme atıyor egemen napıyorsun sen ddedi diye maç sonuna kadar eses li taraftarlar egemeni yuhladılar top ayağına geldiğinde

hadi hepiniz .... çocuğusunuz tezahuratı emniyet güçlerineydi diyelim ozaman haydi haydi haydi Allah aşkına .. tezahuratı kimeydi ?

Bunun dışında futbolcularda aşırı sertti, ümit karan paso kendinmi yere atıp durdu.

Taraftarda bizi yenince şampiyon olmuş gibi hareketler yapmasıda garipti

Bu hırs ve azimi keşke diğer takımlara karşıda görseydik.

Mehmet Sarigül
27.04.2010, 20:25
Bir de Ümit Karan'ın ilk yarıda vurduğu bir kafa var..:)Giray'ın sırtına uzanıp,kollarını boynuna dolayıp vurduğu kafa..ona bile faul çalmadı bu hakem..
Bundan hakem falan olmaz bana göre..göreceksiniz..tipik bir tetikçi olarak görevine devam eder..

Mentalite, Murat...:)Tac cizgisine sirti dönük rakibine futbolcumuz faul yapiyorsa, macin hakemi ne yapsin?

Murat, senin gibi futbol bilgisi olan bir renkdasima, fanatik spor yazarlari gibi hakem yorumlari yakistiramiyorum...

Mustafa ÖZDEMİR
27.04.2010, 20:28
Ben şimdiye kadar bu forumda hep objektif yazdım.Son yazımıda son derece objektif yazdığımı düşünüyorum.Maçtan önce , sahada ESES tribünde ESES ve TRABZONun kazanmasını istemiştim.Siz yazdıklarınıza göre ESES'i kafanızdan silmişsiniz.Ne diyeyim sağlık olsun.

Bu foruma üye olduğum günden beri ESKİŞEHİRSPOR ile bilgi aktarmaya çalıştım.Arkadaşın mesajından sonra artık bu forumda fazla olduğumu hissederek forumunuza yazmama kararı aldım.

Aranızda çok değerli insanlar var.Onların yazılarını takip etmeye devam edeceğim.

Hepiniz Allaha Emanet Olun.

YAŞASIN ŞEHRİNE İHANET ETMEYEN ANADOLU ÇOCUKLARI
sende allaha emanet ol kardeşim .herkesin düşüncesi kendine .sen aldırma...

Mehmet Sarigül
27.04.2010, 20:29
Trabzonspor ic saha karnesi..

O: 16 | G: 10 | B: 3 | Y: 3

Senol Günes:

O: 10 | G: 8 | B: 1 | Y: 1

Hugo Broos:

O: 6 | G: 2 | B: 2 | Y: 2

ARADAKI FARK!! FARK VAR :D

Dis saha karnesi var mi?:)

Eskişehir
27.04.2010, 20:37
Valla eskişehir sevdiğim bir takımdı ve taraftarıda.Ancak 2 yıldır biz onları avniakerde güzelce ağırlamamıza rağmen

kasıtlı olarak taraftarlar küfür etti

eskişehirli futbolcu egemene arkadan tekme atıyor egemen napıyorsun sen ddedi diye maç sonuna kadar eses li taraftarlar egemeni yuhladılar top ayağına geldiğinde

hadi hepiniz .... çocuğusunuz tezahuratı emniyet güçlerineydi diyelim ozaman haydi haydi haydi Allah aşkına .. tezahuratı kimeydi ?

Taraftarda bizi yenince şampiyon olmuş gibi hareketler yapmasıda garipti

Bu hırs ve azimi keşke diğer takımlara karşıda görseydik.
Kadeşim Bazı yazdıklarında haklısın..Emniyete ve gelmeyen ambulansa küfür edildi.Ama senin dediğin gibi haydi haydi haydi Allah aşkına .. tezahuratı seyircinin bi anlık gazına gelip 10-15 kişinin başlatmasına ve sonra diğerlerinin katılmasıyla büyüdü ama susturmaya calısanlar ağırlıktaydı..Yanlız Durdur yere neden öyle bi tezahurat girilsin..Oraya gelen taraftarınız gerçekten sağduyuluydu ama saygı durusunda yapılan saygısızlık ve ambulansa cakmak vs atılması ortamı gerdi..Size yakın olan tarafta toplanmıs 15-20 liseli sürekli tahrik etmeye calıstı sizleri..Onlarda bizim çürük elmalarımız..Sizleri seviyoruz..ve tüm eskişehir kabul ediyor sizin Anadolunun en büyük takımı oldugunu taaki bir takım sizden çok kupa toplayana dek..iyi günler

Eskişehir
27.04.2010, 20:39
dün akşam maçı canlı olarak izledim ve birdek Onurumuzu kurtaran adama teşekkür ederim.

Buradan es -eslilere sesleniyorum saygı duruşunda kalitenizi belli ettiniz.
Kardeş maçtamıydın bilmiyorum.Ama maça geldiysen bile sen böyle söylersen maçı tv den izleyenler ne yapsın..Saygı durusunda 3-4 kişi bagırdı sizden dikkat ettiysen saygı durusu bitti bizim tüm stad yuhaladı..Farketmedin mi.?Lütfen biraz objektif olalım

Eskişehir
27.04.2010, 20:44
Bırak kardeşim ne münferiti ya 16000 kişi hep bir ağızdan ana avrat küfür ettiler işte ben oradaydın adamlar çekemiyorlar bunları küme düşürmeyen şerefsizdir,bu hafta bakın bakalım Fener maçında nasıl yatacaklar aynı BJK ye yattıkları gibi.
Bu foruma bu hafta üye oldum..ve bu başlıkta en çok Mustafa dinç yazılarını gördüm ve sürekli olumsuz..Kardeşim maça geldin mi? Ortamı neden geriyorsun? Unutma sizin yenemediğiniz feneri biz ilk yarıda Müthiş oynayarak yendik..Geçen sene de verilmeyen golümüz ( carlosun volkana verdiği geri pası içerden cıkarması ) le 2-2 kaldık..Fener karşısında sizden iyi durumdayken neden bu hafta fenere yatın diyorsun..Yenilebiliriz ama yatmayız!

Barış Bağcıoğlu
27.04.2010, 20:46
Bu foruma bu hafta üye oldum..ve bu başlıkta en çok Mustafa dinç yazılarını gördüm ve sürekli olumsuz..Kardeşim maça geldin mi? Ortamı neden geriyorsun? Unutma sizin yenemediğiniz feneri biz ilk yarıda Müthiş oynayarak yendik..Geçen sene de verilmeyen golümüz ( carlosun volkana verdiği geri pası içerden cıkarması ) le 2-2 kaldık..Fener karşısında sizden iyi durumdayken neden bu hafta fenere yatın diyorsun..Yenilebiliriz ama yatmayız!

ben oradaydım
saygı duruşundan hatta stada girmeden başlaı sizin ekibiniz!!!!!!!

SEDAT
27.04.2010, 20:50
- Açıcası eskişehir taraftarına çok kızmadım...

- Beni esas kızdıran rıza denilen adamın her harekette hakeme yağdırdığı küfürler oldu...

- Maç sonu birde ilgimi çeken şu oldu Kaleci onuru ivesa teselli ediyordu galibiyeti kutlamak yerine ..en azından engin gibi yalak yalak gülmüyordu...

Eskişehir
27.04.2010, 20:50
merak ediyorum gercekten, bir eskisehirli TS ye neden antipati besler,, zamaninda gs macinda elle atilan golle sampiyonluktan olmus, bjk nin o meshur eses maci hala bilinmekteyken , ayak oyunlariya istanbul tarafindan sindirilmis bir takimin taraftari nasil olur da kendisiyle ayni degerlerin mucadelesini veren takima agiz dolusu kufreder, kin guder., TS taraftarinin sampiyon olmasindan gocunmayacagi belki iki uc takimdan biridir eses ama hersene bu taskinliklar ayip oluyor ,, gecen sene de ufak tefek olaylar cikmisti. .
Neden böyle ufak da olsa olaylar oluyor..ÇÜNKÜ BİZ SİZİ BÜYÜK OLARAK GÖRÜYORKEN Trabzonun eskişehiri küçük görmesi ufak olayların nedeni bence..

Sefa
27.04.2010, 20:53
Taraftar olaylarını büyütmenin alemi yok ki o küfür edenler zaten şurada yazılanları görmüyor bile..

Sadece biz değil Eskişehir'in çoğuda şikayetçi küfürlerden..

Barış Bağcıoğlu
27.04.2010, 20:54
[QUOTE=ESESESKİKİKİ;3177628]Öncelikle herkese selamlarımı iletiyorum.

Maç başladı iki tribünde kendi takımını destekliyor.Dakika 26'da Umut kırmızı kartı gördü , Bülent Ertuğrul ambulans ile hastaneye giderken Trabzonspor taraftarı ambulansla giden Bülenti ıslıkladı ve yuhaladı.Bunun üzerine bizim tribünlerimizden 20-30 saniyelik bir küfürlü tezahürat oldu.

Maçın son dakikada kazanılmış olması ve taraftarda oluşan sonunda hakemide yendik düşüncesi ile maç sonunda 4-5 dakikalık karşılıklı küfürler oldu.

Maçı tv'den izleyen arkadaşlar Hepiniz O... Çocuğusunuz dediğimizi söylüyorlar.Evet dedik fakat bu küfür Trabzonspor taraftarına değil Emniyet güçlerine denildi.Kapalıda bir taraftar baygın birşekilde iken polis ambulansı çağırmak yerine tribüne girip taraftara biber gazı sıktığı için polise bu şekilde bağırdı.

Aynen olaylar aynen bu anlattığım şekilde gerçekleşmiştir.

Şu kesinlikle unutulmamalı ki Eskişehir ve Trabzon taraftarı birbirine çok benziyorlar bir anda parlayabiliyorlar.Dün bunun sonucunda küfür olduğunu düşünüyorum.

QUOTE]

Çifte telliyi kesip küfür ettiniz daha nasıl parlama oluyor?
küfür etmek için stadı terk etmediniz..

Evet abende amb. ıslıklanmasını tasvip etmedim ancak kırmızı kartın vermiş olduğu bir parlama idi ki parlama bu şekilde olur.

DNA-TS
27.04.2010, 20:58
gene yazıyorum kulüplerarası kardeşlik diye birşey yoktur sadece tribün liderleri arasında kardeşlik vardır.eses sempati duyduğumuz bir camia onlarında bize sempati duyduğunu umuyoruz.siz nasıl trabzonda atkılarınızla maçtan önce ve sonrasında dolaşabiliyorsunuz tribünden küfür işitmiyorsunuz size karşı , aynı şeyleri bizimde beklememiz normal.

SEDAT
27.04.2010, 21:05
Eskişehir Nikli Ve Diyer Renkdaşlarım Daha Fazla Yazmayın Ortam Gerile Bilinir En Hayırlısı Beklemekdir Tırabzonu Bizler Seviyoruz Saygı Duyoruz Zedelenmesi Adına Yorum Yapmayalım Keşke Zamanı Geri Getire Bilsekde Bu Cirkinlikler Olmasaydı Ama Oldu Elimizden Şu Anda Daha Fazla Bişey Gelmiyor.

EsEsYuCeL.....

- Tırabzon değil Trabzon olucak biraz dikkat edelim..

- Birazda bizim penceremizden bakmanızı istiyoruz sadece..

- Rızanın ağzından köpükler çıkıyor, taraftarınız şampiyonlar ligini kazanmış gibi seviniyor, takımınız sanki düşme hattında gibi oynuyor..

- Ama hep bize oynanıyor nedense...Ha birde şampiyonluk potasına girdiğimiz zaman olurdu normalde ama bu kadar rahat maçta bu hırsınız garip geldi..

- Bize maçı verin demiyoruz tabiki hakettiniz ama o Trabzonspor sevgisini göremedik biz...

Barış Bağcıoğlu
27.04.2010, 21:07
Buradaki es- es tafartarı saygıyı hak ediyorlar.

Kızdığım tek nokta olaylar münferitti denmesine sizlerde gördünüz ve biliyorsunu
Amacınızı saygıyla karşılıyorum ortam vazla gerilmemeli iki büyük camia iki büyük taraftar kitlesi umarım çürüklerinizi temizlersiniz.

asker26
27.04.2010, 21:23
Sanki her tribün sütten çıkmış akkaşık,sanki sizin tribünlerde hiç olmuyor.Maçtan önce birkaç kişi vardı bize nerdeyse kin kusan,maç bitti dalga,dalga yayıldı bu nefretiniz bize karşı,seneyede oynayacağız,siz bize,biz size geleceğiz yine aynı muhabbetler dönecek...Yine kinini kusan kusacak,hoşgörülü olanlar hoşgörüye devam edecek,tribünü bilenler önce kızacaklar,sonra kendi özeleştirilerini önce kendileri için yapacaklardır.
Bizde bunun için dedik zaten tribün kültürümüz çok yakın diye,biri genirince diğerleri kusabiliyor...
Şüphesi olan sitemize girsin ve okusun maç topiğini,bilhassa bittikten sonraki msj.ları,ama burada maç öncesinden,maç sonrasına kadar yorumlarıyla niyetleri belli olan arkadaşlar lütfen girmesin derim, çünkü onlar cımbızla negatif msj.arayacaklardır.

Biz buyuz yapacak birşey yok,bundan sonraki maçlarda başarılar,Avrupa kupalarıda dahil tabii ki.

http://www.eskisehirspor.com/forum/forum_posts.asp?TID=3012&PN=87

ip_siz
27.04.2010, 21:25
http://img185.imageshack.us/img185/3658/onur1k.gif

Hekimoğlu
27.04.2010, 21:28
Eskişehirli'lerin tezahüratları kulak tırmalamaya başladı iyi niyet de bir yere kadar karşılığını göremiyoruz bir türlü, ne ekersen onu biçersin.

wolf_zb
27.04.2010, 21:32
boşverin arkadaşlar herkesin görüşü kendinedir ben şahsen sevmiyorum es-es tribünlerini kendilerini çok üstün görüyolar eskişehir-ankaragücü maçında münferit 3 kişiyi vurmaları da akıllardan çıkmaz....

nakzo
27.04.2010, 21:53
Ha bu arada seneye açık ara şampiyon olacağı düşünülen; Real Madrid gibi oynayan takımımız! 1987 yani 23 yıl sonra eskişehire yenilerek,(eskişehir bize karşı en son galibiyetini 1987 senesinde 2-1 lik skorla almıştı.) bir ilke daha imaza attı başarılarının devamını diliyorum.

TS-FAN
27.04.2010, 21:58
Heyyy gidi Rıza Çalımbay..
Çoğunun gözünde dürüst-ve benim de gözümde- ,karakterli adam..
Çok yanılmışım.

Değmez!Onun için Eskişehir taraftarını duymadan geçelim bizim tarafa..

Onur bizde jübile yapmalı.
Umut'un artık bizden alacağı bir şey kalmadı.Yiye yiye bitirdi çünkü..

Heyecanım kupa,kupa ,kupa.

ftunsal
27.04.2010, 21:58
rıza çalımbay bjk ye 2-0 dan 3-2 maç kabederken bu kadar heyecanlandı bu kadar hırs yaptımı acaba yada sonuca zerre kadar üzülmüşmüdür

nakzo
27.04.2010, 21:59
Birde yok onla kardeş olacaz,bunla kardeş olacaz diye kendimizi kasmamıza gerek yok. Biz bursa gibi sıradan bir takımdeğilizki ankaraya yalakalık yapalımda feneri yenmesini bekleyelim. Biz türkiyede %10 taraftar sayısı olan( takriben 7 milyon eder) bir takımız eskişehir bizi sevse ne sevmese ne çokta umrumda. Biz okadar eziklik hissi yaratmışızki diğer anadolu takımları üzerinizde en barbat sezonlarımızıdan biri olan bu sezonda bile bizi yenen Barcelonayı yenmiş gibi seviniyor buda güzel......

magicyattara
27.04.2010, 22:01
Mentalite, Murat...:)Tac cizgisine sirti dönük rakibine futbolcumuz faul yapiyorsa, macin hakemi ne yapsin?

Murat, senin gibi futbol bilgisi olan bir renkdasima, fanatik spor yazarlari gibi hakem yorumlari yakistiramiyorum...

Yahu niye yakıştıramıyorsun..:)
Hakemin ince ince doğrayanından,incitmeden ..... korkacaksın.Bu adama dikkat edin diyorum,başka bir şey demiyorum..öyle tezatlar vardı ki yönetiminde..maçı akışına bırakamadı..maçın Eskişehir lehine dönmesi için elinden geleni yaptı..faullerde,kartlarda öyle tezatlar vardı ki..

Taç çizgisine diyerek hangi pozisyonu kast ettiğini anlayamadım..benim söylediğim pozisyon,ilk yarının sonlarında oldu..Ümit Karan,Girayın sırtında yuva yaptı resmen..topu Giray'ın sırtında bekleyip vurdu..faul çalmadı o pozisyonda..

Bu hakem çok konuşulur zamanı gelince..şu an Türkiye'de geleceği olan 1 hakem görüyorum,o da Trabzon bölgesi hakemi Abdullah Yılmaz..

ftunsal
27.04.2010, 22:10
hakem kırmızı kartta bişeyi hesap edemedi

2. sarı değil direk kırmızı gösterseydi ozaman kupa fialine iyice çalışmış olurdu

SEDAT
27.04.2010, 22:15
- Ya bu doğanın kendini yere attığı pozisyonu bir tek benmi hatırlıyorum..

- Sarı kart değilmiydi o...atılması gerekirdi..golde ortayıda yapmıştı...

asker26
27.04.2010, 22:15
Birde yok onla kardeş olacaz,bunla kardeş olacaz diye kendimizi kasmamıza gerek yok. Biz bursa gibi sıradan bir takımdeğilizki ankaraya yalakalık yapalımda feneri yenmesini bekleyelim. Biz türkiyede %10 taraftar sayısı olan( takriben 7 milyon eder) bir takımız eskişehir bizi sevse ne sevmese ne çokta umrumda. Biz okadar eziklik hissi yaratmışızki diğer anadolu takımları üzerinizde en barbat sezonlarımızıdan biri olan bu sezonda bile bizi yenen Barcelonayı yenmiş gibi seviniyor buda güzel......
7 milyon siz,15 milyon bjk,25 milyon gs,30 milyon fb.
Ne oldu şimdi 77 milyon oldu,malesef sizde böyle yapınca kaybediyorsunuz,hoş diğerlerine hiç birşey kalmıyor böyle düz hesapla...Ben hangisini tutuyorum,o zaman!

Cafer Bulur
27.04.2010, 22:18
- Ya bu doğanın kendini yere attığı pozisyonu bir tek benmi hatırlıyorum..

- Sarı kart değilmiydi o...atılması gerekirdi..golde ortayıda yapmıştı...
Evet sari kartti ama cok da üzerinde durulmasi gereken bir konu degil.

Dün futbolun adaleti icin yenilmemiz gerekiyordu ve iyiki yenildik.

Dün senol hocanin mactan sonra cok sinirli olduguna sahit oldum,acikcasi cok önemli bir maci kaybettik.

Takima 4.lük sansi sansi dogmus ve onur haricinde kimse oynamadi,böyle bir takima ne kadar elestiri yapilsa azdir...

ridvan1
27.04.2010, 22:18
Yazmayayım yazmayayım diyorum ama şu son cümle ile haddini aşmış da aşmışsın.

Herşeyin bir haddi sınırı var. Aşmayın şu çizgiyi. Bu forumda size sağlanan imkanları kötü kullanmaya başladınız. Bu yüzden Eskişehir Süper ligde başlığınız kilitlendi. Böyle devam ederseniz bu foruma giremeyeceksiniz.

Öncelikle haddimi aşdığımı hiç düşünmüyorum,yazılarımda çok dikkatli bir dil kullanırım.Dirsek teması lafı bana değil bir renkdaşınıza ait.Saygı bekliyorsanız siz de göstermelisiniz.Trabzonun Tsini küçük yazmaya haklı olarak tepki gösterenler,Esesin küçük yazılmasını normal görüyorlar.Esesin dirsek temasından Trabzonlu arkadaşlar sözederse normal,biz cevap verirsek haddimizi aşmış oluyoruz.Hayatımda hiçbir maçda hiçbir takıma küfretmedim,buna İstanbul takımları da dahil.Penaltı beklentilerini de eleştirdim,yakışmadığını da söyledim.Ama örneğin Magic Yattara nikli arkadaş gibi,dönüp dönüp onlar penaltı değildi deyip daha birkez bile Songun katmerli penaltısından sözetmeyen amaçları ortalık kızıştırmak isteyen arkadaşlar var.Dünkü maça dair bizden gelen her yanlışı eleştirdim,takımın Trabzon seyircisine gitmemesi,saygı duruşunda küfredilmesi,penaltı beklentileri gibi.Ama sizin dirsek teması imanıza ters gönderme yapınca tepki gösteriyorsunuz.
Yazılarımda tarihinizi küçük gören herhangi bir imada yok.Arkadaşın yazısına cevap var sadece.
Herneyse,bu forumlarda yazanların aksine ben her iki takımın sessiz çoğunluğunun birbirine sempati duyduğuna hala inanıyorum.En azından yıllar önce o stadda birkez(Trabzon-Sarıyer:4-0) maç seyredebilmiş birisi olarak ben de buna dahilim.Duygularımı anlamak isteyenler yazdıklarımdan yeterince anlamışlardır.Artniyetli ve objektif olamayanlar için de yapabileceğim birşey yok.Kupada arkanızda tüm Eskişehir camiasının olduğunu birkez daha hatırlatırım.Saygılar...

10uR26
27.04.2010, 22:19
Size karşı gerçek tutumu stadda anlayamassınız çünkü 1001 çeşit insan oraya geliyor ancak bizim forumumuza girerseniz ordan başlığı okursanız size karşı tutumumuzu anlarsınız bu adamlardan bizde şikayetçiyiz malesef her gelen takıma küfretme huylarından vazgeçmiyolar sizi önemsiyoruz ki yücel abi başta olmak üzere bir çok renktaşımız gelmiş bu foruma üye olmuş ve size birşeyler anlatmaya çalışıyolar lütfen arayı bozmayalım sonuçta 2 takımında hedefi aynı anti ıstanbul biz başlattık siz tamamladınız ve bence bu 2 takımdan başkada ıstanbula kafa tutcak takım çıkmaz... saygılar.. abilerim kardeşlerim...

SEDAT
27.04.2010, 22:21
Öncelikle haddimi aşdığımı hiç düşünmüyorum,yazılarımda çok dikkatli bir dil kullanırım.Dirsek teması lafı bana değil bir renkdaşınıza ait.Saygı bekliyorsanız siz de göstermelisiniz.Trabzonun Tsini küçük yazmaya haklı olarak tepki gösterenler,Esesin küçük yazılmasını normal görüyorlar.Esesin dirsek temasından Trabzonlu arkadaşlar sözederse normal,biz cevap verirsek haddimizi aşmış oluyoruz.Hayatımda hiçbir maçda hiçbir takıma küfretmedim,buna İstanbul takımları da dahil.Penaltı beklentilerini de eleştirdim,yakışmadığını da söyledim.Ama örneğin Magic Yattara nikli arkadaş gibi,dönüp dönüp onlar penaltı değildi deyip daha birkez bile Songun katmerli penaltısından sözetmeyen amaçları ortalık kızıştırmak isteyen arkadaşlar var.Dünkü maça dair bizden gelen her yanlışı eleştirdim,takımın Trabzon seyircisine gitmemesi,saygı duruşunda küfredilmesi,penaltı beklentileri gibi.Ama sizin dirsek teması imanıza ters gönderme yapınca tepki gösteriyorsunuz.
Yazılarımda tarihinizi küçük gören herhangi bir imada yok.Arkadaşın yazısına cevap var sadece.
Herneyse,bu forumlarda yazanların aksine ben her iki takımın sessiz çoğunluğunun birbirine sempati duyduğuna hala inanıyorum.En azından yıllar önce o stadda birkez(Trabzon-Sarıyer:4-0) maç seyredebilmiş birisi olarak ben de buna dahilim.Duygularımı anlamak isteyenler yazdıklarımdan yeterince anlamışlardır.Artniyetli ve objektif olamayanlar için de yapabileceğim birşey yok.Kupada arkanızda tüm Eskişehir camiasının olduğunu birkez daha hatırlatırım.Saygılar...

- Ya hocam eskişehirin taraftarını çıkartın geriye ne kalır soruyorum size...

- Bu nasıl bir büyüklüktür anlatırmısınız bize...

Sefa
27.04.2010, 22:21
Size karşı gerçek tutumu stadda anlayamassınız çünkü 1001 çeşit insan oraya geliyor ancak bizim forumumuza girerseniz ordan başlığı okursanız size karşı tutumumuzu anlarsınız bu adamlardan bizde şikayetçiyiz malesef her gelen takıma küfretme huylarından vazgeçmiyolar sizi önemsiyoruz ki yücel abi başta olmak üzere bir çok renktaşımız gelmiş bu foruma üye olmuş ve size birşeyler anlatmaya çalışıyolar lütfen arayı bozmayalım sonuçta 2 takımında hedefi aynı anti ıstanbul biz başlattık siz tamamladınız ve bence bu 2 takımdan başkada ıstanbula kafa tutcak takım çıkmaz... saygılar.. abilerim kardeşlerim...
Bu konuya ben şahidim. Doğrudur.

nakzo
27.04.2010, 22:23
Ne oldu şimdi 77 milyon oldu,malesef sizde böyle yapınca kaybediyorsunuz,hoş diğerlerine hiç birşey kalmıyor böyle düz hesapla...Ben hangisini tutuyorum,o zaman!
Kardeşim bunu ben söylemiyorum ARGE araştirma şirketi söylüyor gzetelerde yayınlandı.Senin takımın şehir takımı senin şehrine tutulur ancak eskişehir.Ben Trazonlu değilim zonguldaklıyım,sadece bu forumda benim gibi trabzonlu olayıp;giresunlu,muşlu,rizeli,tokatlı,uşaklı,adana lı,diyarbakırlı rakadaşlarımız var armızdaki fark bu bilmem anlatabildim mi?

Cafer Bulur
27.04.2010, 22:25
- Ya hocam eskişehirin taraftarını çıkartın geriye ne kalır soruyorum size...

- Bu nasıl bir büyüklüktür anlatırmısınız bize...
Evet,eskisehir sadece taraftariyla büyük olmaya calisan bir takimdir.

Sportif basari adina zerre bir büyüklükleri bulunmuyor,bunu kabul etmeliler.

Takimlarina olan bagliliklarina ise sapka cikarmak lazim.

bangkook_61
27.04.2010, 22:25
Kardeş bizim taraftar sayımız gerçek anlamda 5-6 milyon kadardır zaten. Sen kendini bence diğer abartılan sayılarda ara.
Maçta olanlar keşke olmasaydı. Maç öncesi atmosferde olumlu tezahuratımıza karşılık verilmedi. Üzüldük tabi. Biz Umut un pozisyonunda normal hava topu mücadelesi diye düşündük izlediğimiz yer dolayısıyla sonra yanlış yaptık yuhalayarak. Sonra küfürleşmeler arttı haliyle.

Fatih Solmaz
27.04.2010, 22:27
Bandoyu kurmuşsun tribunlere bir renk getirmişsin. ne güzel işte burdan devam et. kim ne diyebilir size böyle olursanız.sadece kendi takımınızı destekleseniz.bu kadar düşmanlığa meraklıysanız belki bir kere daha gelirsiniz Trabzon'a. biz alışkınız nasıl olsa deplasman taraftarı olmaya. Trabzonu başka türlü yaşamak istiyorsanız devam edin okşayan elleri ısıranlar tekmeleyen ayağı öperler.

10uR26
27.04.2010, 22:33
Evet,eskisehir sadece taraftariyla büyük olmaya calisan bir takimdir.

Sportif basari adina zerre bir büyüklükleri bulunmuyor,bunu kabul etmeliler.

Takimlarina olan bagliliklarina ise sapka cikarmak lazim.

cafer arkadaşım ya sen tarihi bilmiyorsun yada işine gelmiyor bak biz trabzonun 6 şampiyonluğuna tek laf etmiyoruz hatta gururlanıyoruz anadoludan şampiyon tek takım diye ve kendimize yakın görüyoruz ancak bizim takımımızda zamanında kasırga gibi esen bir takımda yaşını bilmiyorum aranızda yaşı büyük olan abilerimiz iyi bilir ama ben kısaca sana yazayım
ESKİŞEHİRSPOR
Ligdeki başarılar:
1968-69 Sezonu: 36 puanla lig ikincisi
1969-70 Sezonu: 30 puanla lig ikincisi
1971-72 Sezonu: 31 puanla lig ikincisi
1972-73 Sezonu: 30 puanla lig üçüncüsü
1974-75 Sezonu: 29 puanla lig üçüncüsü
1970-71 Sezonu: 34 puanla lig dördüncüsü
1973-74 Sezonu: 30 puanla lig dördüncüsü

ve türkiye kupamız balkan kupamız da var

Hekimoğlu
27.04.2010, 22:34
Ben hala daha bir nefret oluşturmadım Eskişehir'e karşı ama bizim uzanan elimiz sürekli havada kalıyor bu işin sonunu hiç hayırlı görmüyorum. Eskişehirli arkadaşlar kendinizi de yormayın biz o tezahüratları baz alırız ve münferit değildi bu olay ekran karşısında bolca dinledik, hepimiz bilmem ne çocuğuyuz tezahüratı da çok yakıştı söyleyenlere.

Mehmet Sarigül
27.04.2010, 22:35
..şu an Türkiye'de geleceği olan 1 hakem görüyorum,o da Trabzon bölgesi hakemi Abdullah Yılmaz..

Böyle bir yorum ancak senden gelebilirdi...:)

SEDAT
27.04.2010, 22:35
- O zaman hocanıza söyleyin lütfen büyük takım hocası gibi davransın ağzından köpükler saçılıyordu...

- Biraz şenol güneşe baksında adamlık öğrensin..zor ama başarabilir bence...

magicyattara
27.04.2010, 22:36

Ben Rıza'nın cıvıttığı pozisyonlara penaltı değil dedim..Song'un pozisyonunda hakem sarı kart verdi Erkan'a ama sanırım o pozisyondan dolayı vermedi,bir önceki pozisyondan dolayı verdi sarı kartı..ilk anda o pozisyona kimse penaltı demedi,ağır çekimde penaltı olduğunu gördük..
Gelelim Rıza'ya..bu adamın dürüst bir adam olduğunu söyleyebilir misin..onu da geçelim;hiç hayatında Trabzonspor'un bir hocasının böyle hayali pozisyonlara itiraz ettiğini gördün mü?
Daha dünkü uşak Ertuğrul Sağlam'ın bile eli kolu havalarda her pozisyonda..netice de adamlık bizde kalıyor her zaman..zaten biz bunun için şampiyon olduk..adam olduğumuz için..
Bizim tarihimiz küçük değil ki küçük göresiniz..nasıl istiyorsanız öyle bakabilirsiniz..biz kendimizi çok iyi biliyoruz..önemli olan da bu zaten..

Hekimoğlu
27.04.2010, 22:38
cafer arkadaşım ya sen tarihi bilmiyorsun yada işine gelmiyor bak biz trabzonun 6 şampiyonluğuna tek laf etmiyoruz hatta gururlanıyoruz anadoludan şampiyon tek takım diye ve kendimize yakın görüyoruz ancak bizim takımımızda zamanında kasırga gibi esen bir takımda yaşını bilmiyorum aranızda yaşı büyük olan abilerimiz iyi bilir ama ben kısaca sana yazayım
ESKİŞEHİRSPOR
Ligdeki başarılar:

ve türkiye kupamız balkan kupamız da varTarihlerde bir yanlışlık mı var yoksa 2 şer defa mı yazmışsın.

Murat'
27.04.2010, 22:40
ESKİŞEHİRSPOR
Ligdeki başarılar:

ve türkiye kupamız balkan kupamız da var

İki kere yazmışsın yanlışıkla herhalde.Liste baya uzun oldu böyle.Biz yokken Eskişehirspor fırtınası vardı.

magicyattara
27.04.2010, 22:40
Böyle bir yorum ancak senden gelebilirdi...:)

Maçları izlediğine emin misin?:)
Büyük hakem olacak..göreceksiniz..biliyorsun ki son 20-30 yılda,belki de daha eski,(fi tarihinde Doğan Babacan görev almıştı) Dünya Kupalarında görev alan tek Türk hakemi de Trabzon'luydu..Turgay Güdü..yan hakem..:)

LnMrt
27.04.2010, 22:41
Arkadaşlar Eskişehir li arkadaşlara haksızlık yapıyorsunuz. Umut a Engin e, Ceyhun a ve Gabriç e olan öfkenizi adamlardan çıkarmaya çalışıyorsunuz... Foruma kadar gelmişler ve son derece kibar ve samimi bir şekilde olayı özetliyorlar halen daha aynı şeyleri tekrar ediyorsunuz.
EskişehirSpor ; bir tribün kültürü olmayan Kayseri,Antep,Sivas ya da tribününün çoğu amele olan ve Futbol un her noktasına şiddeti ve ayrımcılığı sokmaya çalışan Bursa değil. O yüzden EsEs li arkadaşları hor görecek ve diğer klüplerle bir tutacak bir tavrıda doğru bulmuyorum.
Umarım EsEs her zaman ligde kalır ve şampiyonluğa oynar. Hatta bu maçdan öncede tahminim şu idi seneye EsEs ilk 3 de yerini alacaktır.
Çünkü tribünü bunu hakediyor. Bir de başkanları daha entellektüel ve sempatik bir adam olsaymış daha da yakışırmış.

Bir husus daha ; forumda sadece biz lazlar yazıştığında hakikaten sıkıcı oluyor("katılıyorum","bende" "bendende" entryleri sayfalarca uzuyor).

O yüzden; Forum a hoşgeldiniz Eskişehirliler...

Beşikdüzü- İSTANBUL
Bize her yer TRABZON

10uR26
27.04.2010, 22:42
Tarihlerde bir yanlışlık mı var yoksa 2 şer defa mı yazmışsın.

düzelttim abicim bir yerden aldıydımda 2 kere kopyalamısım

magicyattara
27.04.2010, 22:42
İki kere yazmışsın yanlışıkla herhalde.Liste baya uzun oldu böyle.Biz yokken Eskişehirspor fırtınası vardı.

Biz yoktuk ya ondandır..:)şaka bir yana,keşke Eskişehir böyle jenerasyonlar çıkarmaya devam edebilseydi..

Hekimoğlu
27.04.2010, 22:45
Rıza Çalımbay nasıl bir insan olduğunu güzelce sergilemiş oldu kendisine teşekkür ederim.Biz adam sanıyorduk.

asker26
27.04.2010, 22:46
Kardeşim bunu ben söylemiyorum ARGE araştirma şirketi söylüyor gzetelerde yayınlandı.Senin takımın şehir takımı senin şehrine tutulur ancak eskişehir.Ben Trazonlu değilim zonguldaklıyım,sadece bu forumda benim gibi trabzonlu olayıp;giresunlu,muşlu,rizeli,tokatlı,uşaklı,adana lı,diyarbakırlı rakadaşlarımız var armızdaki fark bu bilmem anlatabildim mi?Kardeşim sende haklısın,Arge denilen şirketlerde Eskişehirde Eskişehirspor ikinci takım,birincisi 3bizanstan biri,bunuda ben söyliyeyim o zaman...Kalkıp ankatörler kampüslerde üstlenirlerse gayet doğal,ha birde şu var;
Ankatörler
_Şu dört takım muhabbetiyle başlıyorlar,ankete "genelde bu işleri öğrenciler yapıyordu,şimdi uzak duruyorlar"
Sen takımını dersen takımını yazıyorlar,EsEs dersen diğerlerine katıyorlar,hakkaten siz büyükmüşünüz bee...
Aklı selim arkadaşlardan özür diliyorum:(
Diğer yerlerdede aynı bu işler,100 küsur üni.dede, bu işlem devam ediyor ve anketin %75 i böyle oluşuyor zaten"4 takım hariçleri diğerlere giriyor"
Tamam büyüksünüz.....EYVALLAH.

Napoli
27.04.2010, 22:48
Bu Kardes takım Geyği nedir Bursaankara antalya kocaeli süper ligi evciliğe dondurduler....

Trabzonsporumdan başkası yalan...

nakzo
27.04.2010, 22:48
Ha şunuda belirteyim bursaspor gibi ezik bir kitlenin( kendi kentinde bile 30 dur gerçekten bursayı tutanlar bunlarında yaşı 40 ve üzeridir) şampiyon olamsından bin kat daha eskişehirin şampiyon olamsını tercih ederim.Sivas layık olduğu yere geldi seneye bursayıda bu civarlarda göreceğimden şüphem yok.

asker26
27.04.2010, 22:52
rıza çalımbay bjk ye 2-0 dan 3-2 maç kabederken bu kadar heyecanlandı bu kadar hırs yaptımı acaba yada sonuca zerre kadar üzülmüşmüdür Bizden fazla üzüldüğüne eminiz ama o ellerini inatla saklayan ve topun o ele çarpmasına inat Hocanın tepkiside yersizdi,buna bizde bir şekilde tepkimizi dile getirdik,verdiğim linki okuyan arkadaşlar görmüştür,maç sonrası yorumlarda.

Mehmet Fatih Yavuz
27.04.2010, 22:52
Eskişehir en sevdiğim futbol şehridir.
Kapışacak birşey yok!

Sahada rekabet ayrı,
Ama futbol kültürüne sahip bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar az sayıdaki ilden biridir Eskişehir.

Umarım bir daha ikinci lige düşmezler. (sakın yanlış anlaşılmasın, bıktım tribünü olmayan, ya da olup da futboldan zerre anlamayan takımlardan... Belediyelerdi, futbol cahilleri idi.. Bilenlerle oynamak zevkli bu işi.)

nakzo
27.04.2010, 22:55
Kardeşim sende haklısın,Arge denilen şirketlerde Eskişehirde Eskişehirspor ikinci takım,birincisi 3bizanstan biri,bunuda ben söyliyeyim o zaman...Kalkıp ankatörler kampüslerde üstlenirlerse gayet doğal,ha birde şu var;
Ankatörler
_Şu dört takım muhabbetiyle başlıyorlar,ankete "genelde bu işleri öğrenciler yapıyordu,şimdi uzak duruyorlar"
Sen takımını dersen takımını yazıyorlar,EsEs dersen diğerlerine katıyorlar,hakkaten siz büyükmüşünüz bee...
Aklı selim arkadaşlardan özür diliyorum:(
Diğer yerlerdede aynı bu işler,100 küsur üni.dede, bu işlem devam ediyor ve anketin %75 i böyle oluşuyor zaten"4 takım hariçleri diğerlere giriyor"
Tamam büyüksünüz.....EYVALLAH.Kardeşim ben senin taraftar kitlene bir şey demiyorumki Eskişehirde Eskişehir taraftar sayısı bakımından 1. sıradadır bunu kimse inkar edemez. Ha, sivas ,antep,kayseri bursa gibi ikinci takım olarak tutmuyorsunuz takımınızı ben bunu kabul ediyorum. Ben Türkiye genelinden kendi üzerimden örnek verdim ayrıca 3 sülüklerin mağazalarını açtırmadığınız için çok seviniyorum buda başka bir olay tabiii.

servet nuh
27.04.2010, 22:55
....
bu maçta umutun kırmızı kart yemesinin en büyük müsebbibileri,adama olmadık hakaretler yapıp,psikolojisini darmaduman eden,üzerinde baskı oluşmasını sağlayan bi kısım taraftar-yazar-eleştirmendir....
..1) umut bulut,her ne kadar son vuruşlarda çok teknik olmasa da takımdaki santraforlardan en iyisidir
...2) umut bulut bu takımda canını dişine takıpta oynayan ender futbolculardandır
...3) umutun bencil olduğu doğru değildir,umutun beyni cezaalanın çevresinde topu yakaladığı zaman kaleye şut atma üzerine kurulmuş bi forvet(böyle de birçok golu var),vermesi gerekli olan yerleri bizim izlediğimiz açı gibi göremediğinden pas vermesi gereken yerde veremiyor,daha doğrusu yetenekleri kıstlı olduğundan veremiyor
...4) umutun böle olduğu yeni bi hadise değil,yıllardan beri bu kulupte oynuyor,yönetim akıllı olupta adam gibi bi santrafor almadıysa umut ne yapsın,adam mafya baskısıyla mı forma giyiyor..
...5) kendi topçusuna söven bi tarftar topluluğu başarıyı görebilirmi
...6) son vuruşlardaki acemiliğini sürekli eleştirdiğim umutun çıkmasından sonra takımın halini dün net gördük
...7) umuttan çok daha klasını getirip takıma monte etmek lazım ,umutu da yedekte tutmak lazım bence...

Napoli
27.04.2010, 22:56
Benımde eskişehire karsı bir tavrım yoktur açıkçası.

Mesela Şeftali kurdunun yerınde eskisehir olsa sonuna kadar desteklerdim. Şampiyon olsunlar diye.

SEDAT
27.04.2010, 22:56
- Hiç sevmememe rağmen Bursasporun Şampiyon olmasını istiyorum...tek bir nedenden dolayı...

- Takımlarına sahip çıktıkları için..Eskişehire de sempatim bundandır..aldığı kupa yada ikincilikler değil...

- Biz kaç senedir bu arenada tek başımıza İstanbula kafa tutuyoruz , aldığımız kupa belli kendimizi kabul ettiremiyoruz bu ülkeye...

- Yani uzun lafın kısası o başarılıyız diye çıkardığınız tabloda ben bi başarı göremiyorum..50 tane ikincilik başarı sayılmaz bu ülkede..bir tane 1. ligtir kayıtlara geçen..

- Bando, tribün şehir felan güzel ona lafım yok ...

Mehmet Sarigül
27.04.2010, 22:58
Maçları izlediğine emin misin?:)
Büyük hakem olacak..göreceksiniz..biliyorsun ki son 20-30 yılda,belki de daha eski,(fi tarihinde Doğan Babacan görev almıştı) Dünya Kupalarında görev alan tek Türk hakemi de Trabzon'luydu..Turgay Güdü..yan hakem..:)

Dünya kupasinda ne hakemler gördük...

Iyi ki Kuddusi Müftüoglu Trabzon'lu degil...:)

asker26
27.04.2010, 22:59
@nakzo
Samimiyetine asla inanmıyorum,Biz Anadolu,Antibizans diyoruz ama içimizdeki İrlandalıları temizleyemiyoruz,bu son msj.ımdır,kesinlikle.

Hürgün Aygün
27.04.2010, 22:59
Eskişehirspor taraftarları takımlarına çok bağlılar gerçekten.

Benim demek istediğim tamam bence biz her şeyle daha büyüğüz ama Eskişehir-Trabzon dostluğu bozulmasın.Anadolu bozulmasın bizim birlikte olmamız lazım dostça.

Umarım Es Es de sportif başarılar elde eder ileride...:)

Napoli
27.04.2010, 23:01
Şehrine sahıp çıkan her takıma saygm vardır,Ama Lütfen 1 kez kafaya oynayınca,bknz: sivas bknz: bursa gibi

böbürlenmeyin arkadaslar,ve ilk düşman olarakta bizi seçmeyin..Eskisehirlerin yapcağını düşünmuyorum ama ciddi

bu tutum feci itici gelıyor.. şimdiden diyelim =)

Keza Bu takımın en kötü sezonunda ligi bitırdığı yerde çoğu anadolu takımı bitirse sehirlerinde kutlama olur.

Sinan_Ts61
27.04.2010, 23:03
Umutun üzerinde yük var ve bu yükü tasiyamiyor artik bence 3 senelik sözlesme cok bile .Gereksiz...Yerine daha basarli ve kaliteli bir yada birkac tane futbolcu alabilirdik.
Takiim olarak cok kötüdük bukadar kötü oynadiklarini görmemisdim ve bunuda
görmüs olduk cok sükür.Selcuk,engin sahada yok gibidiler yok vardilar hatali pas yaptiklari zaman adlari geciyordu.Benim sinirlendim olay (Rize calimbay)gibi bir adami sevinidiyoruz adam teknik direktörülünden anlamiyor bir hat bilmiyor kendini birsey saniyor birde hava atmasi yok mu iyice gicik oldum..Böyle sacma sapan takimlara 3 puan hediye veriyoruz baska birsey degil..Bana göre trabzonspor trabzonspor gibi oynasaydi kesinlikle kazanirdik iyi oynamadik ve kaybettik bosuna eskisehir sevinmesin yendik diye karisilarinda oyunu birakmis bir takim vardir ve akli sadece kupada olan bir takim vardir dogal olarak yenildik.olan senol günese oldu ben senol hocanin hic üzülmesini istemiyorumm..Haa gelelim takimda ennn iyi olan tek bir isime...Onur bir numarali bence söz konusu bile olamaz artik iyiki bizim takimda iyiki trabzonsporda...Cok mutluyum onun gibi bir kalecimiz var diye..;)

magicyattara
27.04.2010, 23:09
Dünya kupasinda ne hakemler gördük...

Iyi ki Kuddusi Müftüoglu Trabzon'lu degil...:)

Kuddusi mi..bir ara bizim fener maçlarının kadrolu tetikçisi..

Konuyu saptırmayalım..2 yada 3 kupa önce sanırım Turgay Güdü yan hakem olarak görev almıştı..başka hatırladığın var mı koca ülkemizin müthiş hakemlerinden..bu ülkede ki hakemlerin asli görevi tetikçiliktir..FİFA çok iyi takip ediyor tüm hakemleri..neyin ne olduğunu çok iyi görüyorlar..
Abdullah Yılmaz adını yaz bir yere..:)

nakzo
27.04.2010, 23:10
@nakzo
Samimiyetine asla inanmıyorum,Biz Anadolu,Antibizans diyoruz ama içimizdeki İrlandalıları temizleyemiyoruz,bu son msj.ımdır,kesinlikle.
Kardeşim bu senin sorunun inanyada inanma. Bu benim takımımın forumu ZONGULDAKLIYIM, ölümüne TRABZONSPORLUYUM. Çocuklarımda bu takımı tutacak bursasadan, sivasdan,kayseriden,antepten ve istanbul yalakası olan bütün şehir takımlarından nefret ediyorum. Eskişehire istanbulu desteklemediği için sempatim var ama değiştiğini görürde azcık palazlandımı biz Trabzonun yerine 4. büyüğüz demeye başlarsa geçmişteki kocaeli(kümede)antep(sıradan bir yerlede)geçler(kimse sallamıyor)sivas( layığını buldu) bursa (onunda akibeti aynı zaten 3 sene önce küme düştüler)gibi ondanda nefret ederim. Söylediğim gibi burası herkese inat BORDOMAVİ diyenlerin forumu senin bana inanıp inanmaman veya sempati duyman umrumda değil.

Aytaç Çakıroğlu
27.04.2010, 23:12
es es kardeşlerimize sevgiler. hak etmedik biz valla tek üzldüğüm Onur'un gözyaşları. umarım unatırlar da Fenerbahçe'ye karşı kupada böyle oynamazlar.

Uğurtan
27.04.2010, 23:16
Kuddusi mi..bir ara bizim fener maçlarının kadrolu tetikçisi..

Konuyu saptırmayalım..2 yada 3 kupa önce sanırım Turgay Güdü yan hakem olarak görev almıştı..başka hatırladığın var mı koca ülkemizin müthiş hakemlerinden..bu ülkede ki hakemlerin asli görevi tetikçiliktir..FİFA çok iyi takip ediyor tüm hakemleri..neyin ne olduğunu çok iyi görüyorlar..
Abdullah Yılmaz adını yaz bir yere..:)

Turgay Güdü..

Kendisi benim Cumhuriyet Ortaokulundan öğretmenimdi..

Çok severim, saygı duyarım kendisine.. :)

Maçlara gidince dersler boştu :D Güzel oluyodu bide :D

Burçak
27.04.2010, 23:35
Alican Lakot ta bizim Trabzon Lisesinden Edebiyat hocamızdı Uğurtan. Ders işlenirken kapı çalar Ankaradan telefon var derdi nöbetçi öğrenci. sevinirdik dersler boş geçerdi :)

Uğurtan
27.04.2010, 23:40
Alican Lakot ta bizim Trabzon Lisesinden Edebiyat hocamızdı Uğurtan. Ders işlenirken kapı çalar Ankaradan telefon var derdi nöbetçi öğrenci. sevinirdik dersler boş geçerdi :)

Alican Lakot lisede benimde edebiyat öğretmenim oldu..

Sinirlendiğinde felaket saldırılarıyla meşhurdu.. :D

Hotaman
28.04.2010, 00:02
Eskişehirspor'a olan sempatim babamdan dinlediğim Amigo Orhan'dan, Sevilla maçlarına Galatasaray'la girilmiş amansız şampiyonluk mücadelesine kadar hep olumlu düşünceler gelirdi. Artık Eskişehirspor deyince aklıma dinlediğim değilde bizzat gördüğüm Rıza Çalımbay gelecek.

Bu kardeşlik muhabbeti nedir anlamıyorum, ben takımını ateşlemek için bana küfreden kardeş istemiyorum. İki sezondur yaşadıklarımız tersinir olsaydı bugün bizler "kalleş" ilan edilmiştik. Hiçbir Allah'ın kuluna da bunlar münferi olaylardır, onlar 3-5 liseli gençtir, koca camiayı temsil etmez deseydik inandıramazdık.

Her seferinde Sende mi Brütüs diyen taraf olmaktan bıktım. Hatta artık Sende mi Brütüs yerine yine mi Brütüs deme boyutuna geldim.

Sporda, kin, intikam, düşmanlık duygularına yer yoktur. Tabii ki Eskişehirspor'a ya da ligin herhangi bir takımına bu gözle bakmayacağız. Ancak artık Eskişehirspor'un ne yaptığı da bizi ilgilendirmesin bir zahmet. Herkes kendi yolunda yürüsün ha yolları da açık olsun. Bizden ırak oldukları müddetçe benim için ilgilenecek bir durumda olmayacaklar.

ESER
28.04.2010, 01:06
Neden böyle ufak da olsa olaylar oluyor..ÇÜNKÜ BİZ SİZİ BÜYÜK OLARAK GÖRÜYORKEN Trabzonun eskişehiri küçük görmesi ufak olayların nedeni bence..

gecen sene bu 2016 adaylik ve yapilacak stadlar gundemde degilken ve Turkiye nin heryerine stad projeleri hazirlanip Trabzon es gecilirken bizzat Trabzonsporun baskani soyle demisti:

" bu ulkede stadyum yapilmasi gerekiyorsa bunun siralamasi bellidir. istanbuldan sonra Trabzon -bursa- eskisehir oncelikli olmalidir. cunku bu sehirler futbol kentidir " bu aciklama bile kulubun eskisehire ve bursaya bakis acisini sergiler nitelikte;) Trabzonsporlularin buyuk bir cogunlugu da sevinmisti es lige ciktiginda buna bende dahil.ama o kufurlerden sonra bu anadolu soylemleri pek de umrumda degil , demek ki anadolu soylemleri, anadolu kardesligi isleri sadece tras,

birkac kere yazdim birdaha yazayim. zamaninda elle atilan golle sampiyonlugunuzu calan gsye sovun sovecekseniz,
zamaninda federasyon hakem oyunlariyla yendikleri , eses taraftarinin cildirdigi ve olaylar yuzunden tamamlanayan maca sebebiyet verip esesi kume dusuren bjkye sovun sovecekseniz ama anadolu takimi kimligine saygi duyan bir kitleye haketmedigi bir muamele yapmayin ki saygi goresiniz.. TS taraftari istanbullu gibi memleketine,kulturune sirt donup fason nisantasi cocugu olma ayagina yatan bir kitle degil ve hassasiyetleri de ortadadir. ;)

iki de bir yok TS bizi yendi kume dusurdu islerini kasiyip sanal dusmanlik kovalayip dusmanlik koruklemesin kimse.
tarih TS ye son mac yenilip kume dusenlerin hikayeleriyle dolu zaten bir yenisine gerek yok. dusmek istemeyen cikar catir catir oynar yener tipki dun aksamki gibi bizde alkislariz;)

Cliperinesk
28.04.2010, 01:17
Açıklık Getirelim aramız bozulmasın

Bülent Ertuğrul oyundan cıkarken ambulansa tribünden bozuk paralar ve, cakmaklar atıldığı icin tepki verildi, espanayı beraber yaptık tslilerle ama, özellikle tsli olan sebat yönetici icin yapılan saygı durusunda küfür etmeniz hic hos olmadı tsliler, mactan sonra visnelikte 30 kisi ile gorüstük iki tarafta da hata olduklarını sölediler.

bangkook_61
28.04.2010, 01:29
Açıklık Getirelim aramız bozulmasın

Bülent Ertuğrul oyundan cıkarken ambulansa tribünden bozuk paralar ve, cakmaklar atıldığı icin tepki verildi, espanayı beraber yaptık tslilerle ama, özellikle tsli olan sebat yönetici icin yapılan saygı durusunda küfür etmeniz hic hos olmadı tsliler, mactan sonra visnelikte 30 kisi ile gorüstük iki tarafta da hata olduklarını sölediler.

Yahu ne bu çakmak,taş muhabbeti ? Ben görmedim belki de gözden kaçırdım sadece yuhalandı. Yuhalayan da orada 15 kişiyi geçmez. Tribün lideri olduklarını sanan kişilerdi onlarda. Ama yanlıştı. Bizim tribünün açısından Umut un pozisyonu net değildi yani dirseği kimse görmedi. 15 sn de 2 kart görüp atıldığı için hakeme kurban gitti sandık.

Saygı duruşunda ise çatlak sesler sizin tribünden duyuldu. Sonra bizim tribünden biri saygılı ol p...venk diye bağırdı. Sizin tribünden sensin p...venk diye cevap geldi. Bizi suçlaman çok yanlış bu konuda. Ben sizi suçlamıyorum mesela çünkü bu ülkenin gerçeği bu 1 dk sessiz duramıyoruz.

Onca lafın arasında bir şey gözden kaçıyor. Maç başlamadan "Eskişehir buraya" diye tezahurat yaptık. Bu iyi niyetimize karşılık vermediniz. Bence önce bunu söylemelisiniz diğer olaylardan önce.

asker26
28.04.2010, 01:43
Bu maç olayımız,birdahakine kadar kapansa iyi olmazmı,bence iyi olur:)
Sonraki maça kadar kapatalım şu linki derim ben,tabii yöneticiler bilir,en iyisini.

10uR26
28.04.2010, 01:43
ya sonuçta 2 tarafında hataları var bu olay büyütülmemeli ve 2 takım taraftarlarınında arası bozulmamalı en azından eskisi gibi saygı çerçevesinde devam etmeli..

ESER
28.04.2010, 01:45
- Hiç sevmememe rağmen Bursasporun Şampiyon olmasını istiyorum...tek bir nedenden dolayı...

- Takımlarına sahip çıktıkları için..Eskişehire de sempatim bundandır..aldığı kupa yada ikincilikler değil...

- Biz kaç senedir bu arenada tek başımıza İstanbula kafa tutuyoruz , aldığımız kupa belli kendimizi kabul ettiremiyoruz bu ülkeye...

- Yani uzun lafın kısası o başarılıyız diye çıkardığınız tabloda ben bi başarı göremiyorum..50 tane ikincilik başarı sayılmaz bu ülkede..bir tane 1. ligtir kayıtlara geçen..

- Bando, tribün şehir felan güzel ona lafım yok ...

kardes biz hatayi burada yapiyoruz, bizim boyle bir kaygimiz olmamali. beni kim kabul eder yada etmez cokta s..mde. ben kendimi biliyormuyum onemli olan da o.

buyukluk kanitlama cabasi cok gereksiz ve bu yuzden hersene bu 4.buyukluk kasinmaya calisiliyor.

istanbulun medyasi yada bi kisilik bunalimini atlatmak adina istanbula yamanmaya calisan guclu zengin saksakcisi 3-5 fason nisantasi cocugu bagislamadi o kupalari , yani takilmamak lazim bu buyukluk kucukluk soylemlerine.. giytirik uc bes adamin ne dedigini pek onemsemiyorum sahsen, benim icin aslolan kulubume duydugum aidiyet , sevgi ve baglilik , gerisi bos laf.. bu ulkede 5 yasina gelmis cocugu medyayla zehirleyip istanbula hazir asker yapan asimilasyonculardan da buyuguz ,varligimizin kompleksi altinda ezilen 90 dakika dumenden memleketci 7-24 istanbul saksakcisi fason taraftarlardan da;) takilmaya gerek yok bos laflara.. biz kendimizi biliyoruz ;)

esesmuratti
28.04.2010, 03:46
Ha bu arada seneye açık ara şampiyon olacağı düşünülen; Real Madrid gibi oynayan takımımız! 1987 yani 23 yıl sonra eskişehire yenilerek,(eskişehir bize karşı en son galibiyetini 1987 senesinde 2-1 lik skorla almıştı.) bir ilke daha imaza attı başarılarının devamını diliyorum................Bazı arkadaşlar ES-ES'liler maçtan sonra sanki şampiyon olmuş gibi sevindiler gibi yorumlar yapmışlar.......23 yıl sonra (zaten 20 yıldır 2.liglerde surunuyorduk) sizi yani anadolu'nun en buyuk 6 şampiyon kupalı takımını yenmişiz....Sevinmeyelim mi?.....Bu yüzden sevinmemiz gerek.Çünki büyük bir takımı SİZİ yendiğimiz için sevindik....Sivas'ı Kayseri'yi Gaziantep'i Bursa'yı yendiğimiz için değil..............Size edilen küfürleri LANETLİYORUM .Benim için Trabzonspor İstanbul'a Bizans'a başkaldıran tek takımdır ve 50 yıl geçsede anadoludan hiçbir takım bu başarıyı geçemiyecektir.......(50 yıl geçse bile hiçbir anadolu takımı 6 şampiyonluk elde edemiyecektir)....Keşke etseler ama......İMKANSIZ...Hepinize bize kızanlara da kızmayanlara da sevgiler......Ben sizi seviyor ve takdir ediyorum...Benim sevgime ihtiyacınız yok biliyorum ama olsun yine de size saygı duyuyorum...........

esesmuratti
28.04.2010, 04:01
Eskişehir Türkiye'nin en medeni en kültürlü en gelişmiş kentleri sıralamasında 2. sırada...Sanırım Trabzon'da 6.sırada...AMA maç öncesi bir saygı duruşunu bile beceremiyoruz.....Yani ne desek boş...Tribünlerde küfür...hakaret....Olmuyor olmuyor......Üzgünüm ama Türkiye gerçegide maalesef bu........Çok üzgünüm.....

Emre EFENDİOGLU
28.04.2010, 04:03
Ben vallahi ambulans geçerken ne taş, ne çakmak, ne bozuk para atıldığını görmedim. Yapan varsa Allah müstehakını versin.

only ts
28.04.2010, 04:05
burada eskişehirli taraftarlar bişeyleri ima etmeye çalışmışlar ama neyi ima etmeye çalıştıklarını onlarda bilmiyor. haydi haydi haydi Allah aşkına.... tezahuratını bizmi yaptık ?? dakika 58 oldu aldınız zurnalarınızı elinize başladınız 61. dakika bitene kadar düdük gibi öttürmeye. koca 90 dakikada zurnalarınızı öttürecek başka zaman dilimimi bulamadınız ? söyleyin bakalım bunları açıklayın bakalım. öyle 3 kişi 5 kişi yaptı bize suç bulmayın demeyin sakın biz kör değiliz orda bütün taraftarınız küfür etti bütün taraftarınız zurnalarınıza eşlik etti. biriniz dedinizmi arkadaşlar ayıp oluyor bare 61 de yapmayalım sonra devam ederiz. içinizde biraz olsun saygı varmı içinizde biraz olsun sevgi varmı??

sizler küçük takımın küçük taraftarı olarak ömrünüzü devam ettireceksiniz. bir gün es es de küme düşecektir işte o zaman da maskelerinizi indirip o bizans dediğiniz takımlarınıza geri döneceksiniz.. !!

esesmuratti
28.04.2010, 04:18
burada eskişehirli taraftarlar bişeyleri ima etmeye çalışmışlar ama neyi ima etmeye çalıştıklarını onlarda bilmiyor. haydi haydi haydi Allah aşkına.... tezahuratını bizmi yaptık ?? dakika 58 oldu aldınız zurnalarınızı elinize başladınız 61. dakika bitene kadar düdük gibi öttürmeye. koca 90 dakikada zurnalarınızı öttürecek başka zaman dilimimi bulamadınız ? söyleyin bakalım bunları açıklayın bakalım. öyle 3 kişi 5 kişi yaptı bize suç bulmayın demeyin sakın biz kör değiliz orda bütün taraftarınız küfür etti bütün taraftarınız zurnalarınıza eşlik etti. biriniz dedinizmi arkadaşlar ayıp oluyor bare 61 de yapmayalım sonra devam ederiz. içinizde biraz olsun saygı varmı içinizde biraz olsun sevgi varmı??

sizler küçük takımın küçük taraftarı olarak ömrünüzü devam ettireceksiniz. bir gün es es de küme düşecektir işte o zaman da maskelerinizi indirip o bizans dediğiniz takımlarınıza geri döneceksiniz.. !!.......Haklısın benim güzel kardeşim...Kendi adıma özür diliyorum AMA birgün kume düssekte ki daha önce düştük hem de 20 yıl oralarda kaldık AMA o dediğin Bizans takımlarına geri dönmeyecegiz.....Dönseydik daha önceden dönerdik.Eskişehir'in tek takımı vardır ve de o sadece ES-ES tir.....Küçük takım oldugumuzu hic sanmıyorum...Hele boyle taraftarı olan bır takımın......Edilen kufurlerı en az senin kadar lanetliyorum.....Sevgiler.....

Emre EFENDİOGLU
28.04.2010, 04:23
.......Haklısın benim güzel kardeşim...Kendi adıma özür diliyorum AMA birgün kume düssekte ki daha önce düştük hem de 20 yıl oralarda kaldık AMA o dediğin Bizans takımlarına geri dönmeyecegiz.....Dönseydik daha önceden dönerdik.Eskişehir'in tek takımı vardır ve de o sadece ES-ES tir.....Küçük takım oldugumuzu hic sanmıyorum...Hele boyle taraftarı olan bır takımın......Edilen kufurlerı en az senin kadar lanetliyorum.....Sevgiler.....

Sende haklısın Murat abi (yaşının 54 olduğunu varsayıyorum) Benim tanıdığım çoğu Eskişehirli İstanbul takımlarını tutsada (ikinci takımım Es Es diyor tabi bence utancından diyor bunu ) çok fazla saf Eskişehirsporlu var, zaten gerek sokaklarda, gerek stadyumda bunu rahatça gözlemleyebiliyorum Eskişehirde. İnanın o arabaların arkasında Eskişehirspor formalarını, atkılarını v.s gördükçe içimden seviniyorum, oh be İstanbul takımlarının ne kadar takımlarının renkleri ne kadar az diyorum. Bende küçük takım olduğunuza katılmıyorum, süperligdeki bir çok takımdan çok daha büyük bir takım Eskişehirspor.

esesmuratti
28.04.2010, 04:39
Sende haklısın Murat abi (yaşının 54 olduğunu varsayıyorum) Benim tanıdığım çoğu Eskişehirli İstanbul takımlarını tutsada (ikinci takımım Es Es diyor tabi bence utancından diyor bunu ) çok fazla saf Eskişehirsporlu var, zaten gerek sokaklarda, gerek stadyumda bunu rahatça gözlemleyebiliyorum Eskişehirde. İnanın o arabaların arkasında Eskişehirspor formalarını, atkılarını v.s gördükçe içimden seviniyorum, oh be İstanbul takımlarının ne kadar takımlarının renkleri ne kadar az diyorum. Bende küçük takım olduğunuza katılmıyorum, süperligdeki bir çok takımdan çok daha büyük bir takım Eskişehirspor...........Güzel kardeşim EFO,gerçekten yaşım 54 ve sizin bütün şampiyonluklarınızı efsane kadrolarınızı canlı canlı görme şansını elde ettim.....Forumunuzda Fatih Tekke için yazdıklarınızı okuyorumda hayret ediyorum.....Ali Kemal'i görseydiniz dudaklarınız uçuklardı.......Eğer kentinin takımını tutan yarışması olsaydı 1. sırada siz olurdunuz...ama 2. sırada da biz olurduk...buna butun kalbimle ınanıyorum....Tribunlerde zaten bunu gosteriyor....Biz 2. liglerde bile 15000 kisiye oynadık her macı.....Sevgiler...İyi geceler......

gul61
28.04.2010, 07:51

sizler küçük takımın küçük taraftarı olarak ömrünüzü devam ettireceksiniz. bir gün es es de küme düşecektir işte o zaman da maskelerinizi indirip o bizans dediğiniz takımlarınıza geri döneceksiniz.. !!

61.dk olayına sanırım sadece sen ve ben dıkkat etmışız okudugum yorumlarda raslamadım buna..senınle aynı fıkırde olmadıgım tek şey war odaküçük takımın buyuk taraftarı demen..es es küçük takım degıl bana gore zamanlada gelışecektır onun taraftarıda ona yeter ..aslında es es bızım taraftarın bı 10 15 yıl oncekı hali gibi..bizde onceden ,şimdi oldugumuz kadar görgülü degıldık.onlarında zamanla düzelecegını düşünüyorum...

şenolkılınç
28.04.2010, 09:17
ya arkadaşlar bi eksiğim varsa düzeltin lütfen umut buluta herhangi bir ceza falan açıklanmadı dimi daha

gul61
28.04.2010, 09:37
ya arkadaşlar bi eksiğim varsa düzeltin lütfen umut buluta herhangi bir ceza falan açıklanmadı dimi daha

bugunki gazetede henüz ole bı acıklama yoktu..

Napoli
28.04.2010, 09:46
Yahu ne Bu laf birbrinize sokmalar,Şu Foruma Gelen,Çok ender Taraftarlardan biridir Eskisehirsporlu arkadaslar ( belkide sadece Eskirsehir taraftarı)
Burdan anlayabilrsiniz size nasıl bakıldını... Yapmayın Lütfen!

ridvan1
28.04.2010, 10:11
Umut için açıklanacak bir ceza yok.İkinci sarı karttan kırmızı gördüğü için bir maç oynamaz o kadar.Kırmızıdan sonra hakeme birşeyler söylemişse(ki son derece sakindi,sanmıyorum),yani hakem ayrıca rapor etmemişse herhangi bir ceza açıklanmaz...

Tolga Okumuş
28.04.2010, 10:18
Rıza Çalımbay'ı da aldım kara listeme.

Televizyon görüntülerinden ceza verilmeyecek mi kendisine?

Kamera her ona döndüğünde ağzından bal damlıyordu (!) kendisinin.

cihatöztürk
28.04.2010, 10:37
neyse beyler ne olduysa oldu zaten bando eşliğinde küfürü yedik dahada uzatmanın manası yok....

ridvan1
28.04.2010, 10:39
-
- Ama hep bize oynanıyor nedense...Ha birde şampiyonluk potasına girdiğimiz zaman olurdu normalde ama bu kadar rahat maçta bu hırsınız garip geldi..

Açıklamaya çalıştık ama gene anlatalım.Trabzonu yenmek,Antalyayı yenmeye benzemez.Biz sizin büyüklüğünüzü biliyoruz,siz de anlayın.Büyük bir takımı yendik diye sevindik.Liğe geri döndüğümüz iki senede BJKa olan ve forumlarda tartışılıp durulan başarısızlığımız bir kenara bırakırsak,GSı 3 kere yendik,1 kere berabere kaldık,yani 4 maçta GS 1 puan alabildi bizden.FB ile 1 galibiyet,1 beraberlik ve 1 mağlubiyetimiz var.Trabzonu ise ilk kez yeniyoruz,bu da sevinmemiz için bi neden daha.Size karşı olan başarısızlık serimize son verdik.Kısacası hep size oynamıyoruz yani.
Eses için bunların dışında ligde ilk beşe girmenin en kestirme yoluydu bu maç.Bizim de bu sene için böyle bir hedefimiz var.O kadar rahat ve amaçsız değiliz özetle.
Son olarak sanırım sizdiniz Doğanın düştüğü pozisyonda atılmalıydı,kart görmedi,golün de ortasını o yaptı diye bir yazı okumuştum.Doğaya hiçbir temas yok,elbette penaltı da yok.Ama sarı kart da verilmemeliydi,hakem yine doğrusunu yaptı,çünkü Doğa kendi dengesizliği nedeniyle düştü, penaltı istemedi,itiraz etmedi,dönüp de hakeme bakmadı bile.O da temas olmadığını biliyordu ve zaten bir beklentisi de yoktu.Düştü diye bir oyuncuya sarı kart verilmez.Hadi diyelim bu size inandırıcı gelmedi(ki görüntüler bu dediklerimi doğruluyor,yorumcular da aynı şeyi söyledi üstelik),atılmalıydı nereden çıktı?Doğa bu maçta sarı kart görmedi ki.

Armağan Dere
28.04.2010, 10:42
Eskişehirspor'a başarılar dilerim ama o küfürler hiç yakışmadı..İyi arkadaşlarımdan biri Bursa'da Üniversitede Eskişehirsporludur ve galatasaray maçında İstanbul'da bizimle beraber maç izledi...Tribünde olur öyle şeyler bizim taraftar da küfrediyor etmiyor mu?...

Emre Emiroğlu
28.04.2010, 10:47
Doğa konusunda arkadaşa katılıyorum. Ama hiçbir durum bandolu küfürün açıklaması olamaz. Eses galibiyeti haketti ve aldı. Çokda fazla uzatılacak bir durum yok. Söylendiği gibi es es birtek bize karşıda oynamadı.. Çıktılar çatır çatır oynadılar ve hakkettiler. Tebrik ederim.

Eses in bu ligde olması güzel.

Badaloğlu
28.04.2010, 10:50
Türkiye'nin bir gerçeğidir küfür...

Daha çocuk yaşta başlar bu küfür muhabbeti... Önce bebek erkek'mi, kız mı olacak, tartışmalarından ''erkek adamın erkek çocuğu olur'' muhabbetine getirilir, bağlanır laf... Ardından çocuk erkek doğarsa, çocuğa önce pipi kültürü öğretilir.Karikatüreze edilir bu olay ''hadi oğlum göster amcana pipini'' söylemi ile pipinin aslında senin hayatında çok büyük sembol olduğuna ilk işarettir bu durum.Sonra ''oğlum şuna bir küfüt et'' diyerek çocuğa küfür ettirirlir ve bundan eşşek kadar adamlar haz duyar :(

Sonra mahallede ve okulda artık küfürlerle içiçesindir.Okullarda tabiki küfür öğretilmiyor ama ergenlik döneminde gençler arasında bu küfürler bir imge halini alır.Askere gidersin küfür gene vardır, malallede, orda burda kızlar yüzünden çıkan kavgalarda küfürler hep vardır.Karakola gidersin küfürler işitirsin.Maçlara gidersin birde bakmışsınki millet birbirine küfür ediyor.Yani kısacası nere gidersen git, küfür hayatımızın br parçası olmuştur.

Mesele sadece Eskişehir'in ya da x bir takımın Trabzon'a ya da Trabzon'un taraftarlarının diğer takım taraftarlarına ettiği küfürler değildir.Küfür nedir? Önce bunu sorgulamamız lazım.Küfür etmek bence acizliktir.Psikolog değilim ama maçlarda ya da hayatımızın diğer alanlarında insanlar küfür ediyorsalar bunun bir bilinç altı olduğuna inanıyorum.Neden insanlar tribünde koro halinde küfür ederler? Önce buna sosyologlar, psikologlar bir sorgulamalı, çözüm buralardan başlanmalı. Öyle insanlar varki tribünlerde adam bilim adamı, iş adamı kallavi yani... Bu insanlar bile küfürler ediyorlar maçlarda... İstisnalar hariçtir tabi ama tribünlerde çoğunluğun sesi gür çıktığında istisnalar değerlendirilmez.Onlar tasvip etmezler ama çoğunluk neden küfür ediyor? diye bu olay genel olarak tribüne mal edilip sorgulanır.

Yani arkadaşlar kısa şunu demek istiyorum, olayı daha fazla uzatmak derdinde değilim.Ancak olayı sadece Eskişehir taraftarının küfür etmesine bağlayamayız.Yıllardır maçlara giden biri olarak tribünlerde tasvip etmesekte bu tip olaylara hep şahit olmuşuzdur.Bir maç başlamadan önce rakip takım taraftarları karşılıklı birbirlerine jest yaparcasına renklerine ve takımlarına, şehirlerine tezahürat ederler ama aynı tribünler bir bakmışsınki maç başladıktan sonrada birbirlerine küfürler ettikleri görülmüştür.Bu tip davranışlar normal değildir tabiki ama maalesef Türkiye'deki tribün gerçeği bu.

O yüzden olayın sadece Eskişehir tribünlerinden, Trabzonspor'a yapılan küfürler olarak algılamıyorum.Tekrar ediyorum bu Türkiye'nin hastalığıdır...Bu küfürler ne Trabzon'un şampiyonluklarını gölgeler, ne Trabzonspor'u küçültür.Ne de büyüklüğümüzden bir şey kaybettirir.

Külünkoğlu
28.04.2010, 10:54
Önümüzde Ankaragücü maçı var. Başlık Turkcell Süper Lig bölümüne alınmıştır.

Artık daha fazla konu uzamasın arkadaşlar.

Biz burda yazan arkadaşlara inanıyoruz. Yoksa geri dönüşü olmayan yola gireriz.

Saygıyı hakeden ve bir başka gözle baktığımız Trabzon'da Adam gibi ağırladığımız Eskişehir taraftarını seviyoruz. Umarız ve temennimiz odur ki 3. sefer elimiz havada kalmaz.

mr.tunga
28.04.2010, 18:48
esesyücel abimin söylemi üzerine bu başlığa artık yazmıcam, zaten abininde söylediği gibi öyle şeyler sölüyor ki bazı insanlar, cevap verirsek gerçekten hiç hoş olmayan şeyler olacak,

macka61
28.04.2010, 19:49
1 maç verildi umuta

bangkook_61
28.04.2010, 22:22
Buraya gelip yorum yapan Eskişehirsporlular gerçekten saygı duyulası insanlar. Öncelikle onlara teşekkür ederim kendi adıma.

Yukarıda bizden bir arkadaş "Biz de küfür etmiyor muyuz ?"demiş. Hayır Armağan etmiyoruz işin açıkçası. Anadolu kulüplerine etmiyoruz. Hatta 5-10 sene öncesine göre meleğiz. Kendimizi küçültmeye gerek yok bu konuda. Avni Aker de son 2 senedir küfür duyulmadı çok.

Eskişehir de öğrenciyim. Stada Eskişehirsporlu arkadaşlarım bıraktı beni. Hiç sıkıntı olmadı ama biri çıkabilir yine de diye uyardılar. Normaldir.
61. dakika da bandoya başlamalarında bir sıkıntı görmedim. En nihayetinde rakibiz, ligde puan farkı az ve uzun zamandır yenemiyorlardı bizi. Yadırgamadım.

Bizi yenmişler niye sevinmesinler Allah aşkına ? Dedikleri gibi Antep Manisa falan mıyız biz ? Sadece sevinme yöntemleri yanlıştı o kadar.

Eskişehirsporla ilgili yorum yapmak belki haddime değil ama Rıza Çalımbayla Eskişehir in ne uzayacağını ne de kısalacağını düşünüyorum. Daha kaliteli, vasıflı biri onlara daha çok yakışırdı. Bir arkadaş Youla yüzünden doldur boşalt oynuyoduk artık oynamayız gibi bir şey söylemişti. Bence çok ümitlenmeyin Eskişehirspor seneyede iyi top oynamayacak bence. Oysa takımına desteği üst düzey ola bir taraftarla daha pozitif şeyler yapılabilirdi.

Eskişehirspor taraftarıyla ilgili kendi kişisel görüşümüde açıklamak isterim. Ben 2 senedir olanlardan dolayı sempatimin büyük bir bölümünü kaybettim. Ama sevmiyorum,nefret ediyorum diyecek kadarda değilim. Kestirip atmadım. Buradan gözüken kadarıyla kendilerine bir şey söylemek isterim. Belki sallanmaz ama ben yazayım yine de.
Eskişehirspor adım adım Bursasporlaşıyor. Antipatik, küfürbaz bir güruh ruhlarını esir almış gibi. Tek dostu Kasımpaşa kalacak, tıpkı Bursa-A.Gücü gibi. Türkiyenin geri kalanında sevimsiz, ağızda ekşi tat bırakan bir hale bürünecekler. Umarım aklı selim galip gelir de yol yakınken dönerler. Biz de bize anlatılan "büyük" günlerini görebiliriz.

anadoluyıldızı
29.04.2010, 18:07
bando eşliğinde küfür edildi abi

hangi kısa süre :)

Bandonun kuruluş amacı küfürle mücadele içindir.
Hiçbir şekilde küfüre eşlik etmez.

BandoESES'in vizyonu;
- Tribün terörünün yaşandığı ülkemizde, müsabakaların aslında bir karnaval havasında da geçebileceğini göstererek, yeni tezahüratlar ile beraber, küfürü yok etmeye katkıda bulunmak,
- Tribünlere renk getirmek ve tribün birliğinin oluşturulmasına katkı sağlamak.
- Ülke çapında ses getirerek, Eskişehirspor camiasından övgüyle söz ettirebilmek, Eskişehir ve Eskişehirspor' un tanıtımına katkıda bulunarak ülkemizde örnek olabilmektir.
www.bandoeses.com (http://www.bandoeses.com) adresinden takip edebilirsiniz.
Trabzonspor'a başarılar dileriz.

controller26
30.04.2010, 16:45
Sadece size değil, sizinle olan maçımızda dahi bursaya ve ankaragücüne küfür ederek takımına 160 bin TL ceza gelmesine sebep olan zihniyet Eskişehirspor'lu olamaz... Taraftarlık yapmak için değil, eğlence olsun diye, hakeme futbolcuya karşı takıma küfür ederek stres atmaya gelen insanlardan nefret ediyorum. Hayatında bir tek deplasman yapmayıp, deplasmana gelen taraftara küfür ederek kendi taraftarı deplasmana gittiğinde kötü anlar yaşamasına sebep olan insanlardan nefret ediyorum. Futbolun içerisine fitne karıştıran, kavga karıştıran insanlardan nefret ediyorum. İçimdeki herşeyi yazmaya kalksam uzaaaar gider...

adem261
01.05.2010, 01:32
Selamlar sevgili arkadaşlar,
Bende yaklaşık 10 yıldır Eskişehirde ikamet eden ve hemen hemen neredeyse Eskişehirspor'un tüm maçlarını takip eden birisiyim (yükselme grubu maçları dahil),
Ben kendimi bildim bileli,Aldığım nefes,attığım adım kafamdaki iki düşünceden biri, ve hatta çok özür dileyerek söylüyorum affedin içimdeki iç çamaşırıma kadar hasta Trabzonspor taraftarıyım bunu yakınlarım da bilir ve böyle kabul ederler, üstelik ben Trabzonlu değilim arkadaşlar Afyonluyum Eskişehirde ikamet ediyorum,Trabzona da hiç gitmedim...ama dedim gibi bordomavi renklerin delisiyim...

Ben yıllarca hep bekledim dua ettim Eskişehirspor süper lige çıksın diye...çıksın ki ömrümde hiç canlı göremediğim Trabzonsporum buraya Eskişehire gelsin diye...

adem261
01.05.2010, 01:45
Bu maça gelince; Arkadaşlar hepimizce malumdur takımımız bu maçı kazanmak istemedi,kazanacak gücü yoktu çünkü,tıpkı Kasımpaşaspora kaybettiğimiz maç gibi,geçen yıl Sivasspordan fark yediğimiz maçtaki ruhsuz oyunumuzu hatırlattı bana...
Sebebi şu; Trabzonspor takımının kafasında lig bitmiş vaziyette,takımımızın haşâ dini imanı,Allahı peygamberi kupa Allah kupa üzerine kurulmuş bu yüzden maçı alamadık.

Ama bu demek değildir ki kazanan takımı tebrik etmeyeceğiz, tabiki tebrik ediyorum ve hatta eğer becerikli olabilselerdi emin olun çok rahat 3-0 veya 4-0 kazanabilirlerdi.
Allahtan Onur diye bir ONURUMUZ vardı kalede Allah razı olsun ondan ki yine günündeydi takımı ipten aldı.

Bakınız bir Eskişehirspor taraftarı ne diyor; "; "Trabzon bugün 11 kisi ile oynsaydi, istekli olsaydi kesin bizi yenerdi... biz almadik, onlar istemediler....onlarin akli Urfada"...

Ben bu arada kaptan Umut bey'e de bir parantez açmak istiyorum; Ey Umut efendi sen bilmezmisin ki sahada her ne olursa olsun senin üzerinde taşıdığın o kutsal forma bu ülkenin en büyük 4 takımından birinin kutsal formasıdır, sana kaptanlık adı altında verilmiş formadır. Bu formayı amacına uygun şekilde taşıyacaksın rakip oyuncuyu kasten sakatlama yoluna gitmeyeceksin...

adem261
01.05.2010, 01:59
Bakınız arkadaşlar biz ısınma hareketleri esnasında cılız ses tonuylada olsa Eskişehirspor takımını tribünümüze çağırdık ama gelmediler, kendileri, bilirler fakat o sıradada Eskişehir tribünlerinden küfür sesler devam etmekteydi.
Maç başlıycak saygı duruşu yaplıyor ve ben ilk defa böyle birşeye şahit oluyorum çünkü saygı duruşu sırasında bile 3-5 kendini bilmez küfür ediyor arkadaşlar bu bir skandal değilmidir? Edepsizliğin geldiği son nokta değilmidir?

Geçen yıl ki maça da gittim o zaman da biz henüz maçın ilk dakikalarında Es Es Es Ki Ki Ki
çekmiştik fakat bize karşılığı küfür olarak verilmişti bilmeyenlere hatırlatıyorum.

Ama inanın arkadaşlar ben ilk defa Eskişehirspor camiasından,taraftarından bu kadar nefret ettim çünkü koro halinde ettiği küfürlerin haddi hesabı yoktu,güya Umutun yaptığı hareketi bahane ettiler küfrü bastılar, maç sonunda çiftetelli açtılar fakat müziğe ara verdiler tüm stat koro halinde küfür ettiler bize sonra müziği tekrar açtılar..

Velhasıl benim çıkardığım özet budur arkadaşlar, Eskişehirspor taraftarı 2 hafta önce Denizlispor maçında takımını desteklemeye gelen sadece ve sadece 10-15 kişilik Denizlispor taraftarına bile küfürler etmişlerdi ki düşünün artık.

O çok sevdikleri Bursaspor camiasını,Ankaragücü camiasını taraftarlarını,Denizlispor taraftarlarını ve son olarak da Trabzonspor camiasını kendilerine hasım olarak edinmişlerdir...

bangkook_61
01.05.2010, 15:03
Hoş geldin arkadaşım öncelikle.:)

Ama artık bu maç geride kaldı kupaya gel :)

Çaykaralı-61
04.05.2010, 19:15
bu maçta çok kötü oynadık ne olduysa onur recep e oldu