PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TSL 31. Hafta | Eskişehirspor 1 - 0 Trabzonspor

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12

Süleyman50
27.04.2010, 10:18
maçı seyretmedim ama kayseri maçı gibi son dakikada gelen golle yenilmemiz çok kötü olmuş...

Murat TONBUL
27.04.2010, 10:20
bir onur top oynadı biraz da serkan. diğerlerini at çöpe gitsin...

Erdal
27.04.2010, 10:23
Trabzonspor forumuna gelip, Eskişehir ve ilgili lakapları büyük harfle Trabzonspor u ise küçük harfle yazmak hiç şık değil...Kurnazlıksa çok ucuz...Eskişehir e olan saygımı bitirmez bu...Ama ev sahibinin uyduğu kadar misafir de uysun edep erkana...

karatasof
27.04.2010, 10:27
Bu arada Umut'u kendisi ile konuştuğu için sarı kartla cezalandıran ve hemen akabinde hak ettiği bir dirsekten dolayı oyundan atan hakem arkadaşıda takip etmek gerek.
Acaba hangi gs,fb yada bjk formalı bir topçuya o ilk sarı kartı gösterebilirdi?
Mümkün mü böyle bir şey?
Bana göre asla.
Değil onun gibi isimsiz biri bunların en cevvali bile Emre'den fırça yer,Alex'ten zılgıt,İbrahim'den tokat yer,Arda'dan omuz yine de eyvallah çekerler.
Ama onların Yönetim'i var çünkü.
Bizim gibi sahipsiz değiller ki.
Şimdi bizim Yönetim bir methiye daha dizer yarın akşam Resmi Siteden.
Bu TFF ve MHK'ya güveniyoruz derler.
Bin kere,yüz bin kere canımızı acıtsalarda biz onları seviyoruz diye....
Hadi Sadri Bey....
Hadi Hayrettin Bey...
Yapın bi açıklama en yağlı tarafından.....

Recep Alkan
27.04.2010, 10:29
Geçen sene Hüseyin, bu sene Umut.

Seneye Colman, ondan sonraki sene Alanzinyo.

Bahanemiz hiç bitmeyecek...

Erdal
27.04.2010, 10:30
Karatasof, etmeyin abi lşütfen etmeyin....Dün sahada oynanan kişiliksiz futboldan Şenol hoca sorumludur...Hatta Umut un psikolojik durumundan da Şenol hoca ve teknik ekip sorumludur. Lakin "yabancı" nın Trabzon da kalma sebebi sakatılığıdır...Ve ayrıca Umut a verilen karttan daha ağırı Pazar akşamı İstanbul takımı oyuncusuna verildi işte...Bir hafta önce başka İstanbul takımı oyuncusuna direk kırmızı verildi...

Recep Alkan
27.04.2010, 10:33
Bende bunu anlamıyorum, hafta sonları bizim oyuncu sakat, hafta içi KAradenizspora golleri sıralıyor.

bahadır2561
27.04.2010, 10:35
hakem gayet iyiydi bahane bulmayalım hakeme filan...

senol hocaya dogru acılın,yanlısları göreceksiniz zaten..

Erdal
27.04.2010, 10:35
Bende bunu anlamıyorum, hafta sonları bizim oyuncu sakat, hafta içi KAradenizspora golleri sıralıyor.

La havle...Son antrenmanda sakatlandı be Recebim...Bunda anlaşılmayacak ne var ben de bunu anlamıyorum...Neyin imasıdır bu anlamadım...Ne demek istiyoruz? Şenol hoca yabancı düşmanı mı? Hayrettin bey mi yabancı düşmanı? Ahbap çavuş ilişkileri ile şekillenen kadro demişler...Onur kimin ahbabı acaba?

Erdal
27.04.2010, 10:37
Benim 3 hafta önce gördüğüm Umut un psikolojik çöküntüsünü görmemek Şenol hoca'nın kabahatidir...Ama kabahat başka şeydir, adil olmamak başka şey...

Murat Erdem
27.04.2010, 10:40
Duygu bütünlüğü !
Kolej havası !

Ben düz lise okudum. Kolej mezunu varsa, bana bir anlatsın hele bu "kolej havasını"...

İdari ve teknik ekip, ağızlarından düşürmüyor bu kolej havasını yaa !

Durmadan kelle alıyorlar, kapıdan içeri adam sokmuyorlar yaa !

Duygu bütünlüğü, kolej havamız boz-(ar)ulur diye !

Velhasıl-ı kelam, diye diye, , içine ettiler takımın.

Müthiş duygu bütünlüğü olan, bir birini seven cici bir kolej takımımız var artık.

Yihhuuuu !!! yaşasın....

Ömer TOPAL
27.04.2010, 10:41
yazık Hakemin yaptıgı haksızlık ve akabinde haklı itirazdan pek itirazda dgil hakemle konusmaktan verdiği haksız sarı kartı tartışcagımıza kendi topcumuzu yerelere göklere sıgdıramıyoruz...!Hırsınında kurbanı olup attıgı dirsekten dogru olanı yediği sarı karttan atıldı umut..Bazıları diyor direk kırmızı verseydi...ben umut bulutu kaybetmek istemiyorum ki onun kişiliği bırakmayacaktır yakamızı ve o yine elinden geleni yapmaya calısacaktır. evet ikinci sarı dogruydu ama ondan önceki süreç tamamen bir hakem hatasıydı...umutun gözüne bakıp nasıl sallasam ona diye hatasını gözlemekten gözleri kör olanlar göremesede bunu ben gördüm...Söz konusu Trabzonspor'dur umut bulut degil kimse yanlış anlamasın...

buckler
27.04.2010, 10:41
taraftarı bu hale getiren sadece umut diil.... onu bu takımda oynatan oynamasına destek verenler şimdi çıkıpta taraftara laf gevelemesinler... 5 senedir saç baş yolduk.. kaç teknik direktör gitti?? kaç yönetim gitti? ama umut hala takımda... bigün taraftarın bu tepkiyi vereceğini sokaktaki 5 yaşındaki çocukta biliodu...sanki teknik direktörlerin sözleşmesi var umutla anlamıorum bi türlü anlam veremiorum madem ligde iddaan yok o zaman denemek için ne bekliosun? illa umutun anasına bacısınamı sövcek taraftar onumu istiolar?? ya hadi denencek oyuncular denenmio peki o zaman bide diğer açıdan bakalım.. bu adam sezon başından beri hiç dinlendirildimi?? en ahmak maçlarda bile ilk 11de çıktı.. yani kısacası taraftarın umuttan nefret etmesi için elinden geleni yapan teknik direktör ve oynamasında emeği geçen herkes şimdi alsınlar umutlarını...................!

Murat'
27.04.2010, 10:42
5- Marifet iltifâta tabiidir, oyuncun marifet gösterdiğinde övmez, sadece hatasını kollarsan sonucu oyuncuyu komple kaybetmektir. Umut sadece örnektir. Marifetini iltifâtla taçlandırdığında, özünde ciddi anlamda takıma zararı faydasından çok daha fazla olan yattara bile 6 sene oynar.

Not : Ben yattaranın en kritik maçlarda aldığı çok kritik kırmızı kartlar biliyorum, 1-2 tane değil. Baya bi rakam.
Ama hiçbirinde böyle enteresan tepki görmedim.

Niye?????

Futbolu çok biliyor ya taraftar ondan!!!!!

Umut gitti, bakalım finalde ne yapacağız!

Gitti derken, psikolojik olarak bitti adam, bu saatten sonra faydası olmaz.

Gerçi bu taraftar gürûhuna dayanacak hoca da yok, topçu da. Pardon Şovmenler hariç.. Çok futbol biliyoruz, ondandır.

Söz konusu Yattara olunca neden kızalım ki, dün kırmızı kartı gören oyuncu Umut değil de bir başkası olsaydı bu kadar tepki verilmezdi.Umut'a bu kadar baskı yaparsanız olacağı buydu.Kırmızı kart taraftarın eseridir Umut'a kızmaya hiç gerek yok.Sizin istediğiniz oldu işte daha ne istiyorsunuz.

Yattara konusuna gelince en önemli en kritik maçlarda yapmıştır bunu Yattara.Anaorthosis maçını hatırlayın Otelul Galati maçını hatırlayın.

Emre Emiroğlu
27.04.2010, 10:42
umutu bu hale taraftar getirdi yazıları okudukça çıldırıyorum. Evet. Doğrudur. Biz bu adamı bitirmek için herşeyi yaptıkta bu adamı ne kendi bitirebildi ne taraftar .. Bitmiyor adam !

Umut yok kupada ne yapacakmışız :) Komik olmayın.. Kahrediyor bizi , dillere destan bir şekilde dalga geçiliyoruz. Bu adam 10 numara ! Haminin formasını taşıyor. Savunmayın şunu artık

Umutu haklı çıkartmak için yattarayı kullanmakta nasıl bir mantıksa artık..

Evet yattara sorumsuz , disiplinsiz... Ama Özel ! Sahada gözüm deli gibi yattarayı arıyor. Umutu değil.

Umut bitmiş de , artık yeni forvet ihtiyacı tescillenmiş :))) Şakamısınız allah aşkına ? Bu maçlamı forvet ihtiyacımız olduğu kesinleşti ?

Bu nasıl yorum yahu. 1 ADAM forvetimiz olsa şuan tepedeydik. Umutun bitişiylemi anladınız forvet ihtiyacımız olduğunu :) Gerçekten enteresan

karatasof
27.04.2010, 10:44
Karatasof, etmeyin abi lşütfen etmeyin....Dün sahada oynanan kişiliksiz futboldan Şenol hoca sorumludur...Hatta Umut un psikolojik durumundan da Şenol hoca ve teknik ekip sorumludur. Lakin "yabancı" nın Trabzon da kalma sebebi sakatılığıdır...Ve ayrıca Umut a verilen karttan daha ağırı Pazar akşamı İstanbul takımı oyuncusuna verildi işte...Bir hafta önce başka İstanbul takımı oyuncusuna direk kırmızı verildi...

Siz bu sakatlığa inandınız mı Erdal Bey?
Gerçekten soruyorum bunu.
Ayrıca Bjk maçını hatırlatırım size.
İbrahim Üzülmez'den tokat yiyen şanlı hakem kime kart gösterebildi?
Ayrıca bir maçlık değil benim eleştirilerim.
Tüm sezon hatta lig tarihi boyunca düşünün söylediklerimi lütfen.
Umut'un ilk kartı kartlık bile değildi.
Ama ilk defa ekranlarda görünme fırsatı bulan Sevgili Hakem arkadaşımız hem egosunu tatmin etti hem de gerekli yerlere mesajını gönderdi.,
Ben hazırım lazım olduğunda diye...
Nasıl olsa rakip TS,nasıl olsa sahibi yok,lafını dinleyen yok.
Çıkar Asbaşkanı ''Biz hakemlere güveniyoruz.Oğuz Sarvan'ı takdir ediyoruz.'' der olay kapanır gider.
Umut'a sarı gösterilen ilk pozisyonu bir Alex'e,bir Arda'ya bir İbrahim Üzülmez'e SARI GÖSTEREBİLECEK bir hakem adı verebilirmisiniz?
Ama Umut'a tüm A klasman hakemler yanında amatör kümede maç yönetenleri bile sayabilirim.
Hakemler TS'lu futbolcuya kart çıkarabilmek için fırsat yaratıyorlarken üç kız kardeşin futbolcuları karşısında üç maymun oluveriyorlar.
''Görmüyorlar,duymuyorlar ve konuşmuyorlar.'':confused::confused::confused:

ilhan
Maç hakkında hiç yazasım gelmiyor. Dünkü futbolu savunamayız ki ortada futbol yoktu. Geceye damgasını vuran Onur'un performansı değil, maç sonu kendine hakim olamayıp ağlamasıydı. Belli ki kabullenemiyor Trabzonspor'un bu denli kötü oynamasını... Demek ki onun içindeki Trabzonspor dün akşam ki Trabzonspor değildi.

Buradan sesleneyim; aynı Trabzonspor'u hayal ediyoruz Onur bundan emin olabilirsin. Senelerdir anamızı ağlattılar, ama biz de senin aradığın Trabzonspor uğruna gözyaşı döktük.

*

Bence o yediğin golü de yemezdin... Ama daha ne kadar dayanabilecektin ki?

Armağan Dere
Müthiş duygu bütünlüğü olan, bir birini seven cici bir kolej takımımız var artık.

Yihhuuuu !!! yaşasın....

Beşiktaş 90'lı yılların başında kolej takımıymış abi ve adamlar bayaa da başarılı oldular bizim ne takımı olduğumuz belli değil...Seneye ne olacak belli değil..Uefa ön elemesini atlayabileceğiz mi belli değil ligde ne yaparız belli değil...Belirsizlikler takımı diyebiliriz

buckler
27.04.2010, 10:45
umutu bu hale taraftar getirdi yazıları okudukça çıldırıyorum. Evet. Doğrudur. Biz bu adamı bitirmek için herşeyi yaptıkta bu adamı ne kendi bitirebildi ne taraftar .. Bitmiyor adam !

Umut yok kupada ne yapacakmışız :) Komik olmayın.. Kahrediyor bizi , dillere destan bir şekilde dalga geçiliyoruz. Bu adam 10 numara ! Haminin formasını taşıyor. Savunmayın şunu artık

Evet yattara sorumsuz , disiplinsiz... Ama Özel ! Sahada gözüm deli gibi yattarayı arıyor. Umutu değil.

Umut bitmiş de , artık yeni forvet ihtiyacı tescillenmiş :))) Şakamısınız allah aşkına ? Bu maçlamı forvet ihtiyacımız olduğu kesinleşti ?

Bu nasıl yorum yahu. 1 ADAM forvetimiz olsa şuan tepedeydik. Umutun bitişiylemi anladınız forvet ihtiyacımız olduğunu :) Gerçekten enteresan

özet budur yaaa....olay budur...

Erdal DİLEK
27.04.2010, 10:45
tek eleştirim, şenol hocanın gelecek sezon için planlama adına sahaya takım sürmemesi; haaa onuda amacım fener macının provası diyecekse sözüm yok, hırs etmiş eskişehir 65 dakika 10 kişi oynayan takımımıza 90+4 gol atıyor, gayet normal. .

bana kupa lazım. . .

UĞUR DURTAŞ
27.04.2010, 10:49
-UMUT OLAYI DEĞİL sarı kartın var rakip oyuncuya dirsek atıyorsun?hakemin yerinde olayım direk kırmızı kartı veririm.
-selçuk son saniye eskişehir tek kale oynuyor tüm oyuncuları onurun etrafında selçuk geri pas veriyor yetmiyor 1.dak.sonra yine geri pası veriyor,yorumu size bırakıyorum...
-26 dak.11 kişi,74 dak.10 kişi büyük trabzonspor oyuncuları rakip kaleciyi yere yatıramadı çamurlu sahada adamın forması kirlenmedi,yakıştımı bize..
-seneye burak,tolga,ferhat,cale,selçuk,umut,sezer ve en önemlisi BARIŞ MEMİŞ ten kurtulacaksın ciddi kadro kurmak istiyorsan,iddaalı olmak istiyorsan.
-şenol hocam fb ile ciddi bir maçımız var,a.gücü maçında yukarda saydığım futbolcuları direk oynat hem as kadro dinlenir hemde bu oyuncular için niçin böyle düşündüğüm anlaşılır.

Külünkoğlu
27.04.2010, 10:53
Dertler bir olaydı, ağlamak kolaydı....

Murat Erdem
27.04.2010, 10:55
Duygu bütünlüğü ! denilerek, kapıdan içeri alınmayan Fatih Tekke.

Kolej havasını bozuyor ! denilerek, aforoz edilen Ömer Aysan ve Zafer Yelen.

Şimdi bu söylenenler ve eylemlerin kılavuzluğun da, Engin Baytar ne ayak ?

buckler
27.04.2010, 10:56

şenol hoca adam edecekmiş onu... başka adam kalmadı bide enginin adam olmasını beklicez.. 5 senede onu bekleriz..

iskenderunlu
27.04.2010, 10:58
maçın analizi şudur KAHROLDUK yıkıldıkk

muratt
27.04.2010, 10:58
Maçta sevindiğim şey, haftaya Umut’un oynamayacak olması.. Umut’un gördüğü kart o kadar salakça görülmüş bir kart olmasına rağmen, ve onun yüzünden Trabzonspor yenilmiş olmasına rağmen Umut’a bir Trabzonspor’lu olarak kızmıyorum.. Çünkü haftaya oynamayacak ve bu çok nadir olan çok değerli birşey bir Trabzonspor taraftarı için.. Bu öyle birşeyki, örneğin bu yıl Umut’un oynamadığı maç yok. Son yıllarda Umut’un oynamadığı maç sayısı üçü beşi geçmez zaten.. Çok nadir olan açıklanamayan bir doğa olayı gibi..

Maça gelince, tamam 10 kişi kalmış olabilirsiniz.. Ama 10 kişi kalmış olmak demek, yenilmemeye oynamak mıdır ? 10 kişi kalan bir takımın maç kazanma şansı hiç yok mudur ? Takımın 10 kişi kalması tüm takımın inancını götürmüş resmen.. Nerde takım ruhu ? Nerde isyan ? Nerde “biz on kişi de rakibe kök söktürürüz” inancı.. Trabzon ruhu budur aslında.. İsyan yani.. Zamanında 3 İstanbul takımına karşı alınan şampiyonluklarda da bu isyan vardı. Eşit şartlarda yarışmasakda kazanabiliriz isyanı.. İşte Umut’un kırmızı kartından sonra olması gereken bu isyan yoktu.. Trabzonspor’un en büyük sorunu budur. Ve Bursaspor’da olan da bu isyan ruhudur işte.. Bu yıl geriye düştükleri pek çok maçta Sercan ve Volkan’ın isyanları bugün Bursaspor’u bu noktaya getirdi.. Bursaspor’un başarısının cevabı da budur..

Eskişehirspor haklı bir galibiyet aldı. Güzel oynadılar, galibiyet için herşeyi denediler ve son dakika da olsa hakettikleri üç puanı aldılar. Alakasız pozisyonlara penaltı diye isyan etmeleri komikti. Giray’ın ellerini arkada birleştirdiği pozisyonda (daha neresine soksun ellerini ?) Rıza Çalımbay’ın isyan etmesi, hakeme bela okuması (görüntülerden belli) çok vahim. Demek Rıza Çalımbay oyunun stresi içinde kayboluyor, maça bir taraftar gibi bakıyor, bilinçli bir şekilde maçı izleyemiyor. Rıza Çalımbay’ın ben hangi psikolojiyle taktik müdahaleler yaptığını çok merak ediyorum, ki Eskişehirspor kendisiyle sözleşmeyi uzatmışta.. Türkiye’de yeni nesil hocalara (benim oyunculuk dönemlerini hatırladıklarıma) fazla değer veriliyor. Evet, bazıları bunu hakediyor (Ertuğrul, Şifo Mehmet gibi) ama bazıları da haketmiyor (Tolunay, Rıza gibi) malesef.. Rıza Çalımbay ile Eskişehirspor en fazla bu kadar olur... Devlet desteği çekilince de ne kadar ayakta kalır Es-Es bilemiyorum.. Oysa futbol kültürü olan, renkli tribünleri olan, Süper Ligde üst sıraları zorlaması gereken bir kulüp. Bir de yeni bir stadyumu hakeden bir kulüp, an azından onlara yapacaklar.. Bize yapan da yok..

Onur için birşeyler yazmadan olmaz tabi bu maçta.. Çok şık kurtarışlarından ziyade, kendine güveni ve ne yaptığını bilen hareketleri beni çok mutlu etti. Maça da en çok isyan eden yine Onur’du.. Sylva’dan çok şey öğrenmiş bu arada, yer tutuş topu oyuna sokuş konularında Sylva’yı hatırlatıyor sürekli, ve hatta yeşil kaleci kazağı giymesi bile Sylva’yı hatırlatıyor.. Kalecilerin yeşil kazak giymesi de ünlü bir olaydır. Çimenle aynı renkte olup, forvetlerin kalecinin pozisyonunu seçmesini zorlaştırmaktır amaç burda.. Onur da bu amaçla mı yapıyor bilmiyorum ama genelde bunun nedeni budur. J.M.Pfaff’ı çok iyi hatırlarım, hep yeşil kaleci kazağı giyerdi misal. Onur için tek bir eleştirim var, kornerlerde arka direğe adam koymaması. Bunu da Sylva’dan öğrendi sanırım ama unutmasınki geçen sene çok kritik iki maçta arka direkte adam olmadığı için gol yeyip puan kaybetmiştik. Sanırım içerdeki İstanbul Belediye ya da Denizli maçıydı 1-0 yenildiğimiz, bir de inönü’deki BJK maçında Bobo’nun kafa golü arka direğe gitmişti.. Başka goller de olabilir, bunlar benim hatırladıklarım..

Şenol Hoca’nın kafasından neler geçiyor bilmiyorum ama maç sonu konuşmasında “%100’ünü sahaya vermeyen adamlarla ben yarı yolda kalırım” sözü çok şey anlatıyordu.. Kafasında çok şey var belli, umarım bir de yeni santrafor vardır kafasında.. Önümüzdeki yılın ilk 11’inde Umut yoktur umarım..

Emre Emiroğlu
27.04.2010, 10:59

Engin , her söylemimizin , her saçma faaliyetimizin ardından yaptığımız " kılıfına uydurarak bey verme " metoduyla yapılan açıklamarın aslında yalan olduğunun kanıtıdır.

( Yönetim bazında )

arifberkay
27.04.2010, 11:00

babadan, daha da önemlisi hacısalihoğlundan torpilli kimse kılına bile dokunamaz

buckler
27.04.2010, 11:02
bizim en büyük sorunumuz başkanlar diilde hep asbaşkanlar oluo nedense... anlamıyorum bunu bi türlü... geçen yönetim sayitoğlu şimdi hacısalihoğlu..yarın bilmem ne oğlu.....

Mehmet Ç.
27.04.2010, 11:06
hakem gayet iyiydi bahane bulmayalım hakeme filan...

senol hocaya dogru acılın,yanlısları göreceksiniz zaten..

Hakem iyidi tamam kabul ediyorum.

Senol Hocanin ne hatasi var? Anlat bakalim.

Orhan Aydın
27.04.2010, 11:08
Şu duygu bütünlüğü benim de ağrıma gidiyor. Takdir-i ilahi midir bilemeyiz ama tokatlar ardı ardına çarpıyor üstlerine.

Ycandan
27.04.2010, 11:10
Eğerki bizler bu formanın olduğu her yerde aynı ciddiyetle takımımızı destekliyorsak,evlerimizde ailece ekran karşısına geçip iddalı iddasız aynı heyecanla maçlarını takip ediyorsak,çocuklarımızın neden yenildik sorularına cevap vermek zorunda kalıyorsak, bi zahmet futbolcu kardeşlerimizde aynı ciddiyetle üzerlerindeki formanın hakkını maç ayırmadan versinler.
Sevgili Onur yaklaşık 25-30 yıl kadar önce ilk gittiğim Trabzonspor maçında hatırladığım tek şey olan Alsancak stadında birileri Şenol Güneş' i sakinleştirmeye çalışıyordu.Dün akşam bana o günü hatırlattın.İnşallah kariyerinin sonuna kadar aynı başarıları hep beraber yaşarız.

karatasof
27.04.2010, 11:10
Selçuk içinde bir iki kelam etmek isterim.
Maçın uzatma anlarında yaptığı hataları nasıl izah edebilecek merak ediyorum?
Kayseri maçında Giray'ın ümüğünü sıkan Ömer Aysan'ı nasıl da aradım bu maç.
Olsaydı da Selçuk'u hasretle kucaklasaydı diye geçirdim içimden....

Mehmet Fatih Yavuz
27.04.2010, 11:11

O sahip çıktığın yattara seni tarihinin en önemli maçlarında darma duman etmiştir. Hakettiği tepkinin 10 da birini dahi görmemiştir.

Yattaranın özelliği 1-2 değil...

Şovmen işte.

10 maç yatar, 1 tane küçük maçta 2 hareket yapar siz de inanırsınız.

O kadar işte Trabzonspor tribünlerinin anladığı futbol.

Gözün arıyor değil mi!!!

Tebrik ederim...

Daha aramaya devam....

Bu arada meselemiz umut bulut özeli değil.
Umut bugünki örnek.

"Evet. Doğrudur. Biz bu adamı bitirmek için herşeyi yaptıkta "

Şu cümle de özettir.

Senin forman için, senin takımın için ter akıtan, iyi kötü kendini paralayan, ve şu anda alternatifi olmayan adamı, itirâftaki gibi bitirmek için elinizden geleni yaptınız.

Bu lafım da yapanlara;
O kadar faydanız var işte Trabzonspora.

Neyse ben daha ağır konuşmadan çıkayım.
Biraz utanma olur.
Kendi oyuncusunu bitirmek için elinden geleni yapan taraftar.

Boncuk bulmuşsunuzdur bi yerlerde belki !

buckler
27.04.2010, 11:11
olay gene dönüp dolaşıp fatih tekkeye gelmesin lütfen.. şu an ki konunun onla uzaktan yakından alakası yok.. o farklı bi olay..

Orhan Aydın
27.04.2010, 11:13
Tamam, taraftarın Umut konusunda hataları olabilir de yıllardır yapılan bu işkencenin sorumlusu da biz değiliz anasını satayım ya.

buckler
27.04.2010, 11:15
O sahip çıktığın yattara seni tarihinin en önemli maçlarında darma duman etmiştir. Hakettiği tepkinin 10 da birini dahi görmemiştir.

Şovmen işte.

Gözün arıyor değil mi!!!

Tebrik ederim...

Daha aramaya devam....

Umut bugünki örnek.

Şu cümle de özettir.

Senin forman için, senin takımın için ter akıtan, iyi kötü kendini paralayan, ve şu anda alternatifi olmayan adamı, itirâftaki gibi bitirmek için elinizden geleni yaptınız.

Bu lafım da yapanlara;

Biraz utanma olur.

umutun neyini bitircen allah aşkına?? adamda ne varki bitsin?? koşmaktan başka ne var adamda?? hava hakimiyeti yok... bitiricilik yok... teknik yok... top saklama yok... bu özellikleri taşımayan aadamın bitecek bi yönü yok zaten... kafa olarak bitti dersen onunda varlığından şüpheliyim zaten...

hüseyin1975
27.04.2010, 11:15
Tek derdimiz Umut.
Umut gidecek ve biz Sampiyon olacagiz.
Öyle olacaksa ben bizzat Trabzona gelip sacindan sürükleyerek atayim sehirden bitsin cilemiz yahu.

Recep Alkan
27.04.2010, 11:18
La havle...Son antrenmanda sakatlandı be Recebim...Bunda anlaşılmayacak ne var ben de bunu anlamıyorum...Neyin imasıdır bu anlamadım...Ne demek istiyoruz? Şenol hoca yabancı düşmanı mı? Hayrettin bey mi yabancı düşmanı? Ahbap çavuş ilişkileri ile şekillenen kadro demişler...Onur kimin ahbabı acaba?

Bende kötü birşey demedim ki, bu çıkardığın sonuçların hiçbirisini de çıkarmadım abi.

Sadece bu iki oldu. Sakatlık 2-3 gün sonra karadeniz maçında goller.

Hayırlısı.

Armağan Dere
27.04.2010, 11:19
Bu lafım da yapanlara;

Peki sayın abim ne yapmalıyız ya da ne yapmalıydık adam bu kadar işte bas bas bağırıyor ben buyum...Umut'un kazanılacak neyi var ki Umut'un dün akşam ki Ümit Karan'a ya da Necati'ye ya da yerine alınan Mehmet Yılmaz'a üstünlüğü nedir takım kaptanı 2 dk'da 2 sarıdan kırmızı yiyor azıcık akıllı olmalı ulan ben kaptanım ne yapıyorum demeli hakem diyor sus o hala konuşuyor...Yönetimin Fatih'i almaması Umut'u çok iyi bir adam olarak gördüklerinden mi sence?..Yoksa Fatih ne yaptı bunlara onu da tam anlayabilmiş değilim

Emre Emiroğlu
27.04.2010, 11:21

Şovmen işte.

Gözün arıyor değil mi!!!

Tebrik ederim...

Daha aramaya devam....

Umut bugünki örnek.

Şu cümle de özettir.

Bu lafım da yapanlara;

Biraz utanma olur.

Artık alternatife de gerek kalmadı. Bu sene bitti çünkü..

Olay ter akıtmaksa bu takımda celaleddin de aymanda vesaireside ter akıttı. İstediğin kadarda ağır konuş.. Her lafının ağırlığı ancak umut kadar olur !

Umutun kimse karakterine birşey demedi. Çokta umdurmda değil karakteri..

Mahalle aralarında kaç çocuğun ağzından umut bulut ismini duyuyorsunuz ?

Abartacaksın ya illa :) Tarihimizin en önemli 2 maçı oldu dimi anortosis ve otelul galati ? Gerçekten çok büyük maçlardı.. Tarihimizde de bunlardan büyük maç oynamadık :D

Yattaranın bizi yarı yolda bırakışını savunmuyorum. Anlatmak istediğim şudur ;

Şu anda kaç kişi avni akere umutu izlemeye gider ? Kaç kişi yattarayı izlemeye gider ?

Kaç çocuğun ağzından umut bulutu duyarız ? Kaç çocuğun ağzından yattarayı duyarız ??

Sahada umutun sadece TER AKITMASIyla mı gurur duyarız ? Yoksa yattarının rakip takımın sol bekiyle dalga geçişiylemi ?

Bir teknik direktör olsanız ve rakip forvet umut olsa... Umuta kaç adam verip nasıl önlem alırsınız , yattaraya kaç adam verip nasıl önlem alırsınız ??

Umut mu kaleciyle karşı karşıya kaldığında heycanlanıp ayağa kalkmaya hazırlanırsınız ? Yattaramı ? ( ben şahsen yattara karşı karşıya kalınca hemen yanımdakine , bak bak nasıl dalga geçip atıcak !!! diyorum.)

Yattara hatalarıyla , disiplinsizliğiyle bize kan kusturan , fakat bir o kadarda bizi ülke çağında ÖZEL !!!!!! kılan bir oyuncudur. Yattara bizi yarı yola bırakmayda bilir , gönül almayıda..

2 KÜÇÜK HAREKET YAPAR DİYORSUN YA ? HANİ O 2 HAREKETE TAV OLUYORUZ YA ? HANİ FUTBOLDAN İŞTE BU KADAR ANLIYORUZ YA ?

MADEM ÖYLE O 2 KÜÇÜK HAREKETİN 1 İNİ DE UMUT BULUT YAPSIN DA ONA TAV OLALIM !!!!!!!!

toksoy61
27.04.2010, 11:24
Dünkü maçta Umut un gördüğü kart tamamen saçmalıktı. Bile bile bu kadar itiraz niye ediyorsun anlamıyorum? Psikolojisi bozulmuş ise demek ki profesyonel değilsin. Bence bilerek attırdı kendini Umut.

Ben Umut u mücadele hırsından dolayı hep destekledim. Ama şunu da dedim. "Umut şampiyonluğa oynayacak bir takımın forveti olamaz, en azından gol atma işini bu oyuncuya yükleyemezsin". Umut gol atsında maç kazanayım dersen çok beklersin.

Umut rakibi bozar, rakip defansı yorar, Umut pres yapar top kazanır, gerekirse kanatlara iner kanat oyuncusu gibi oynar ama bitirici vuruşu yapabilecek, işi sonlandırabilecek oyuncu değil. Onun yanına bu işi yapabilen birini alacaktık. Aldığımız Gökhan ondan beter çıktı. Şimdi aldığımız Teo ise daha alışamadı ve Umutun gereksiz ve anlamsız kıskançlığına hedef oldu.

Umut ta artık kendisinin gol tabilen bir oyuncu olmadığını anlaması gerekiyor. Umut gol vuruşunu yapabilecek yetenekte biri değil. Bunu görsün artık. Umut olmadan ilerde varlık gösteremiyoruz ama onlada gol atamıyoruz, top tutamıyoruz. Tek çaremiz Teo nun takıma adapte olması yada gol işini çözecek birinin gelmesi. Gol atabilen birinin yanında Umut çok iş yapar.

Great White
27.04.2010, 11:30
http://2.bp.blogspot.com/_imgD-RiBJgw/S9aYRnmTk3I/AAAAAAAAAaw/pKx1GFKRcEA/s400/news_manset_resim_ap_MACES.jpg (http://2.bp.blogspot.com/_imgD-RiBJgw/S9aYRnmTk3I/AAAAAAAAAaw/pKx1GFKRcEA/s1600/news_manset_resim_ap_MACES.jpg)

Dün akşam Eskişehir Atatürk Stadyumu’ nda her şeyden önce keyifli bir doksan dakika izleyeceğime emindim kendi adıma. Ne de olsa bir hafta öncesinde Kasımpaşa maçında mükemmel bir futbol oynayan takımımızın karşısında Eskişehirspor gibi ligin hem formda hem de renkli takımlarından bir tanesi vardı. Tribünlerde de gerek Eskişehirspor taraftarlarının yarattığı ambians gerekse takımlarını Eskişehir deplasmanında yalnız bırakmayan Trabzonsporlu taraftarların coşkusu da eklenince maçtan beklentim had safhaya ulaşıverdi doğal olarak..

Ancak zeminin yağmur sebebiyle ağırlaşmış oluşu maçın ilk dakikalarında Şenol Güneş’ in top tekniği yüksek oyunculardan oluşturduğu ortasahasının işini zorlaştırmaya ve daha dinamik oyunculardan kurulu Eskişehrispor ortasahasının ekmeğine yağ sürmeye başladı. Maçın ilk yirmi dakikalık bölümü iki takımın kontrollü bir futbol ortaya koymasıyla geride kalırken son haftaların tartışılan adamı Umut Bulut’ un adeta takımına ihanet edercesine sergilediği cahillik neticesinde bir kişi eksik kaldı sahada Trabzonspor. İlk pozisyonda hakem ile girdiği anlamsız diyalog yüzünden boş beleş bir sarı kartı gören Umut, hemen bir dakika sonrasında rakibi Bülent’ e attığı anlamsız dirsek darbesiyle ikinci sarı kartı görerek mükemmel geçebilecek bir maçın da içine tuz biber ekiverdi. Profesyonel bir futbolcunun böylesine saçmasapan bir şekilde kendisini oyun dışına attırmasına söylenecek bir söz bulamıyorum ben açıkçası. Gerçekten yazık..

Sahada on kişi kalan Trabzonspor, geride kalan dakikaları daha çok kendi yarı alanında bekleyip ileriye attığı uzun topları Alanzinho ile buluşturabilme gayretiyle geçiştirirken ilk yarı bu şekilde tamamlandı. İkinci yarının hemen başında Şenol Hoca’ nın takıma müdahale edeceğini zaten bekliyordum. Hatta ağır zeminden en fazla etkilenen Gabric ya da Colman' ı oyundan alıp fizik üstünlüğü ve hava hakimiyeti bulunan Ceyhun’ u sahaya sürerek ortasahayı güçlendireceğinden emindim ki nitekim o doğru hamle geldi. Fakat aynı anda yaptığı değişiklikte sahada tel tel dökülen Selçuk yerine Alanzinho’ yu sahadan çekip Burak Yılmaz’ ı sürmesini hayretler içerisinde izledim. Son haftaların hücumdaki en formda oyuncumuz olması bir yana, ortasahadaki pas alışverişlerini düzenleyen, topun ayağımızda kalmasını sağlayan, defansın arkasına süratli koşular yapabilen ve top rakipteyken pas aralarına girerek rakibin ortasahasındaki pas trafiğini bozan bir futbolcuyu oyundan çıkarmanın mantıklı bir gerekçesini bulamadım ben..

Zaten ikinci yarı başladığı anda bu seçimin ne kadar yanlış olduğu apaçık bir şekilde ortaya çıkmış oldu. Burak Yılmaz hücumda hiçbir varlık gösteremediği gibi defansif açıdan da herhangi bir katkı sağlayamadı. Oysa ikinci yarıda Alanzinho sahada kalmış olsaydı, bir kişi fazla oynayan Eskişehirspor’ un pervasızca kalemize yüklendiği dakikalarda geride bıraktıkları boşlukları çok daha iyi değerlendirebilecek bir ortam da bulacaktı kendisine. Kaldı ki o fırsatlar Burak’ ın eline birkaç kez geçmiş olsa da bu pozisyonların hiçbirinde rakibini eksiltmeyi ve tehlike yaratmayı beceremedi. Tam bu noktada kendisine halihazırda çok güvendiğim Şenol Hoca’ nın ölümcül hatasını kabul etmek gerek doğrusu..

Maçın ikinci yarısında özellikle Sezer Öztürk’ ün önderliğinde atak üstüne atak geliştiren Eskişehirspor Ümit Karan ile bulduğu pozisyonların tamamında kalesinde devleşen Onur’ a takıldı. Kalemize ulaşamayan bir çok akında ise Song mükemmele yakın bir futbol ortaya koydu. Son dakikalara girilirken iyiden iyiye bunalan takıma Şenol Hoca’ nın bu kez doğru bir hamle yapmasını ve takımın biraz olsun nefeslenmesini ümit ettiğim anda beni şoke eden bir değişiklik daha yaşandı. Topu ayağımızda bir saniye daha fazla tutabilmenin dahi büyük anlam kazandığı o dakikalarda oyundan alınan isim Engin Baytar oldu. Acaba onun yerine ortasahada pres yaparak rakibin oyununu bozabilecek kapasitede bir Sezer hamlesi olur mu diye düşünürken sahaya bir başka uzun forvet Murat Tosun giriverdi..
İşte bu hamlenin ardından Eskişehirspor bizi resmen domine ediverdi. Ortasahamız tamamen oyundan düşünce son haftaların son derece formsuz adamı Selçuk adeta paralize oldu. Hatta uzatma dakikalarında öylesine bir acziyet içerisine düştü ki Eskişehirspor forvetlerinin yapamadığı asistleri yapmaya başladı Ümit Karan' a. Bunlardan bir tanesini maçın yıldızı Onur kurtarırken, diğerinde top ayağımızdayken saçmasapan bir şekilde taca gönderdiği top kalemizde golle sonuçlanan akın haline geldi..

Kısaca özetlersek başta Umut' un anlamsızca gördüğü kırmızı kart, ardından Şenol Hoca' nın kendisine yakıştıramadığım iki yanlış hamlesi ve kendisine maç boyunca sabredilen Selçuk' un berbat performansına hakem Serkan Çınar' ın "Gol olana kadar devam" zihniyeti de eklenince bu maçtan puan alabilmemiz mucizelere kalacaktı. Mucizelere inanmayan bir insan olarak sonuca da pek şaşırmadım tabii ki..

Son olarak bir paragraf da Rıza Çalımbay' a açmadan geçemeyeceğim. Bir önceki sezon bu stadyumda kazandığımız 5 gollü galibiyetin etkisinden midir bilemiyorum ama maç boyunca en az sahadaki Ümit Karan kadar çirkef ve saldırgan bir tutum içerisindeydi. Giray' ın adeta vücudunun içine sokmaya çalıştığı kollarını arkasında kavuşturduğu pozisyonda meydana gelen topun ele çarpma anına dakikalar boyunca ağlarcasına itiraz edişi bile hocalığı bir yana karakter olarak da onun hiçbir zaman büyük takım hocası olamayacağının ispatı gibiydi aslında..

Trabzon34
27.04.2010, 11:30
Maç çok kötüydü ancak sadece Umut değil yenilgideki payın sahibi.. Genel olarak orta sahamız döküldü.. Burak , selçuk sahada yoktu.. Selçuk eskişehir forması giyse anca bu kadar zarar verirdi bize.. Ben şöyle bir tesbit yapacağım.. Savunmamız hariç genelde yetersiziz.. Kadromuz kayseri nin ayarında.. Puna durumu da onu gösteriyor zaten.. Bu sene nerdeyse hiç zor deplasman kazanamadık.. Urfa daki maç beni düşündürüyor..
Böyle oynarsak zaten şansımız olmaz da en iyi topumuzu bile oynasak şansımız %50 gibi duruyor.. Ha bu arad bu ""iyi oyunu" bu sene doğru düzgün hiç göremedik o ayrı.. GS yi yendik onur kahraman.. Bjk ile berabere kaldık onur kahraman.. o halde bu maçlarda çok da iyi oynadığımızı söyleyemeyiz.. O yüzden o maçlardan bile iyi oynamalıyız.. ha nasıl olucak bu iş.. işte beni o düşündürüyor zaten..

srdr
27.04.2010, 11:34
Bu hafta macı umut'tan sebep izlemedim. kanser ediyor adambeni. Haftaya ankaragücü macını rahat rahat izlerim.

T.B_1461
27.04.2010, 11:36
Bu arada, bize belki bir maçta olsa Umut'suz bir Trabzonspor izleme imkanı oluşturan hakem Serkan Çınar'a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

keles76
27.04.2010, 11:39
bu macta su ortaya cikmistir engine selcuka colmana buraka isin duserse Allah yardimcin olsun nerde gokdeniz fatih tekkeli takim adamlar iki kisi iki pasla kaleye inerdi yattaraya kopek muamelesi yaparlardi bunlar varken yattara ucuncuydu
Onuruda tebrik ediyorum bu cocukta is oldugunu biliyordumda bu kadar degil Insallah bozulmaz ama ben bu kadar iyi yerli kaleciyi bizim kalede gormedim.
Senol gunes songla sozlesme uzatmak istiyormus ya adam bulamadi bari eldekini tutayimmi diyor yoksa bu yil hic hamsimi yemedi benim gordugum kadariyla egemenin bolgesini kapatacam diye butun pozisyonlara sebep olmustur golun geldigi pozisyona bakilirsa giray iki kisi arasinda kaliyor halbuki adem sariyi song almis olsaydi karan hayatta o topla bulusamazdi.Ayriyeten erkan zenginin kart gordugu pozisyondan once zannedersem alpere bence penaltilik hareket yapmistir hakem gormezden geldi .

cem2661
27.04.2010, 11:44
Hocası maçı vermiş işte..:)
Sütçü Rıza..

Bu siteyi çok az mesaj yazsam da uzun zamandır takip ediyorum.seviye böyle değildi,olmamalı...

Ama yeni nesil yaklaşım bu olacaksa saygıyla karşılayıp ayrılalım siteden...Bu çok yanlış...

simavii
27.04.2010, 11:47
umut gibi bir oyuncunun bu takımda işi yok boş boş koşuyor hiç bir faydası yok.Takımdan gönderilmeli bir an önce işe yaramaz ankaragücünden başka takımda almaz onu.Çalımsız

Great White
27.04.2010, 11:48
Cem2661,

İyi hoş diyorsun da Rıza' nın seviyesi ne ki bizlerden ne bekliyorsun :)

Dün düşmüş olduğu rezil rüsva halini görmedin mi yahu?

Yerinde olsam Eskişehirspor' dan ayrı tutardım ben bu Rıza' yı:)

Oruç
27.04.2010, 11:49
Geçen hafta taraftar koro halinde Umut'a sövsün -haklı/haksız- "defolsun gitsin bu takımdan, istemiyoruz senin gibi adam..." desin, maçta hiç bir şey yapmayan Teo'yu "akılalmaz" bir şekilde "maçın adamı seçsin....

Bu hafta Umut kırmızı kart görsün... Doğrudur "tek suçlu" Umut... Yönetim on numara, taraftar on numara... Hepimiz işimizi yaptık ya suçlu arıyoruz, kelle arıyoruz.

Kına yakın haftaya Umut yok. Dün Umut atıldıktan sonra ne kadar pozisyonumuz olduysa (!) haftaya da o kadar olacak.

Mehmet Fatih Yavuz
27.04.2010, 11:50
Peki sayın abim ne yapmalıyız ya da ne yapmalıydık adam bu kadar işte bas bas bağırıyor ben buyum...Umut'un kazanılacak neyi var ki Umut'un dün akşam ki Ümit Karan'a ya da Necati'ye ya da yerine alınan Mehmet Yılmaz'a üstünlüğü nedir takım kaptanı 2 dk'da 2 sarıdan kırmızı yiyor azıcık akıllı olmalı ulan ben kaptanım ne yapıyorum demeli hakem diyor sus o hala konuşuyor...Yönetimin Fatih'i almaması Umut'u çok iyi bir adam olarak gördüklerinden mi sence?..Yoksa Fatih ne yaptı bunlara onu da tam anlayabilmiş değilim

Takımda oynadığı sürece destek vereceksin yapacağın o! Gönderilirse zaten gitmiştir.
Fatih şu anda benim takımımın oyuncusu değil, burada olsun başının üstüne koymayan şerefsizdir.
Ama geldikten sonra.

Umut un kazanılacak neyi var?

1- satarken elde edilecek para...
2- şu anda elde edeceğin puanlar, sıralama ve gene maddi getiri.. Çünkü şu an alternatifi yok.

Mehmet Fatih Yavuz
27.04.2010, 11:53
Artık alternatife de gerek kalmadı. Bu sene bitti çünkü..

Olay ter akıtmaksa bu takımda celaleddin de aymanda vesaireside ter akıttı. İstediğin kadarda ağır konuş.. Her lafının ağırlığı ancak umut kadar olur !

Umutun kimse karakterine birşey demedi. Çokta umdurmda değil karakteri..

Mahalle aralarında kaç çocuğun ağzından umut bulut ismini duyuyorsunuz ?

Abartacaksın ya illa :) Tarihimizin en önemli 2 maçı oldu dimi anortosis ve otelul galati ? Gerçekten çok büyük maçlardı.. Tarihimizde de bunlardan büyük maç oynamadık :D

Yattaranın bizi yarı yolda bırakışını savunmuyorum. Anlatmak istediğim şudur ;

Şu anda kaç kişi avni akere umutu izlemeye gider ? Kaç kişi yattarayı izlemeye gider ?

Kaç çocuğun ağzından umut bulutu duyarız ? Kaç çocuğun ağzından yattarayı duyarız ??

Sahada umutun sadece TER AKITMASIyla mı gurur duyarız ? Yoksa yattarının rakip takımın sol bekiyle dalga geçişiylemi ?

Bir teknik direktör olsanız ve rakip forvet umut olsa... Umuta kaç adam verip nasıl önlem alırsınız , yattaraya kaç adam verip nasıl önlem alırsınız ??

Umut mu kaleciyle karşı karşıya kaldığında heycanlanıp ayağa kalkmaya hazırlanırsınız ? Yattaramı ? ( ben şahsen yattara karşı karşıya kalınca hemen yanımdakine , bak bak nasıl dalga geçip atıcak !!! diyorum.)

Yattara hatalarıyla , disiplinsizliğiyle bize kan kusturan , fakat bir o kadarda bizi ülke çağında ÖZEL !!!!!! kılan bir oyuncudur. Yattara bizi yarı yola bırakmayda bilir , gönül almayıda..

2 KÜÇÜK HAREKET YAPAR DİYORSUN YA ? HANİ O 2 HAREKETE TAV OLUYORUZ YA ? HANİ FUTBOLDAN İŞTE BU KADAR ANLIYORUZ YA ?

MADEM ÖYLE O 2 KÜÇÜK HAREKETİN 1 İNİ DE UMUT BULUT YAPSIN DA ONA TAV OLALIM !!!!!!!!

Dinamo kiev ve anarthosis maçları bizim 2 önemli maçımızdır.
Şampiyonlar ligine katılım, maddi getiri, önemli oranda itibar kazanımı, en azndan marta kadar avrupada var olma vs.vs.vs.....

Bu sebeple özellikle anarthosis maçı benim için en önemli maçtır.....

2 küçük harekete tav olan bir kitlenin tekrar ediyorum başarı şansı yoktur...

Gs nin lincoln e yaptığını bu taraftar yattaraya yapamıyorsa, gs nin hakan şükürü sahiplendiği kadar bu tribün umut u sahiplenmiyorsa elde edeceğin başarı taraftar kaliten kadardır.

Armağan Dere
27.04.2010, 11:53
Takımda oynadığı sürece destek vereceksin yapacağın o! Gönderilirse zaten gitmiştir.
Fatih şu anda benim takımımın oyuncusu değil, burada olsun başının üstüne koymayan şerefsizdir.
Ama geldikten sonra.

Umut un kazanılacak neyi var?

1- satarken elde edilecek para...
2- şu anda elde edeceğin puanlar, sıralama ve gene maddi getiri.. Çünkü şu an alternatifi yok.

Abi gönderilirse dediğin ne gönderilmeli demen gerekirdi...Bu taraftar 5 senedir destekliyor...Geçen Sene Şampiyonluktan ettiler bizi ses çıktı mı taraftardan...Sıradanlaştırılıyoruz abi Hep Destek Tam Destek adı altında Umut tarzı adamlar bize yutturuluyor...ve bir de 2 trilyona imza olayı var... vah benim gençliğime vah benim giden saçlarıma

Mehmet Fatih Yavuz
27.04.2010, 11:56
Abi gönderilirse dediğin ne gönderilmeli demen gerekirdi...Bu taraftar 5 senedir destekliyor...Geçen Sene Şampiyonluktan ettiler bizi ses çıktı mı taraftardan...Sıradanlaştırılıyoruz abi Hep Destek Tam Destek adı altında Umut tarzı adamlar bize yutturuluyor...ve bir de 2 trilyona imza olayı var... vah benim gençliğime vah benim giden saçlarıma

Hiç mi gitmediniz avni aker e bilmem ki!

Geçen sene gökhan ve umut un yediği küfürlerle ben rusyadan trabzona köprü çıkarım..

Taraftar bişe demedi nasıl bir çıkarım.

Her maç ana avrat sövdü.

Gol atınca da dalga geçti, yok dizi ile yok kıçı ile attı diye.

Recep Alkan
27.04.2010, 11:56
Geçen hafta taraftar koro halinde Umut'a sövsün -haklı/haksız- "defolsun gitsin bu takımdan, istemiyoruz senin gibi adam..." desin, maçta hiç bir şey yapmayan Teo'yu "akılalmaz" bir şekilde "maçın adamı seçsin....

Bu hafta Umut kırmızı kart görsün... Doğrudur "tek suçlu" Umut... Yönetim on numara, taraftar on numara... Hepimiz işimizi yaptık ya suçlu arıyoruz, kelle arıyoruz.

Kına yakın haftaya Umut yok. Dün Umut atıldıktan sonra ne kadar pozisyonumuz olduysa (!) haftaya da o kadar olacak.

- Hocamız Calenin yokluğunda sol bek için Egemeni seçmiş, gerçek sol bek ise kenarda oturmaktadır.

- Engine 90 dakika sabredilmiştir, Gabriç ilk yarı sonunda oyundan alınmıştır.

- 80. dakikaya kadar forvetsiz oynadık,

- 3 stoper ile dünyanın pozisyonunu verdik,

- Kaleye şut çekemiyoruz, organize atağımız yok,

- Selçuk inanılmaz hatalara imza attı,

- Takımda inanılmaz bir moral motivasyon eksikliği var,

Ama biz hala daha belki de kariyerinde 2 yada3 . kez kırmızı kart görmüş bir adamı yerden yere vuruyoruz.

Bu film tanıdık geliyor, geçen sene de hüseyini gönderdik mi şampiyonduk değil mi ?

karaman6106
27.04.2010, 12:01
sağlam 2 tane golcü alsınlar. başka birini de almasınlar

Cem Kıran
27.04.2010, 12:03

Umut'u 1-2 maçlık değil 4 yıl olarak benimsizyoruz..Koşmaktan başka bişey yapmayan bir futbolcudan bi halt olmaz..Süreyya Ayhan'ı getirsem daha çok koşar..

Teo hiçbirşey yapmamış mı? Sen futbolu nasıl izliyorsun anlamıyorum..

Acaba Umut pas atmadığından olabilir mi? ya da Umut'dan daha iyi pas isabeti olmasından dolayı mı?

Umut pozisyon buluyorda ne oluyor? Atamıyorsa isterse 100 tane pozisyon bulsun..Bir anlam ifade etmiyor..

Osman Yavuz
27.04.2010, 12:06
Şampiyonlar ligine katılım, maddi getiri, önemli oranda itibar kazanımı, en azndan marta kadar avrupada var olma vs.vs.vs.....

Gs nin lincoln e yaptığını bu taraftar yattaraya yapamıyorsa, gs nin hakan şükürü sahiplendiği kadar bu tribün umut u sahiplenmiyorsa elde edeceğin başarı taraftar kaliten kadardır.
Evet gördük kaliteli taraftarı.Kendi takımını böyle yuhalayan Trabzonspor taraftarı bugüne kadar görmedim ben.Hem de 26 senedir şampiyon olamayan bir takımın taraftarı.Bu arada Lincoln-Yattara ve Umut-Hakan kıyaslamaları kötü olmuş.Zira Hakan Şükür Türk futbol tarihinin gelmiş geçmiş en büyük futbolcusudur.

karaman6106
27.04.2010, 12:06
10 kişi oynayan takım ne kadar pozisyon buluyorsa biz de o kadar bulduk...

sağlam 2 tane golcü alsınlar. başka birini de almasınlar

ESER
27.04.2010, 12:07
iyi izle golü top elinin yaninda geciyor. o pozisyonu dünyada cikaracak kaleci yok deyip sallama.futbolda cikmayacak top yoktur,neler cikiyor sen herhalde futboldan bayagi uzak kalmissin.konuyuda saptirma.

karsi karsiya kalinan onca pozisyonu da dunyada yemiyecek bir kaleci yok;)
bu macta malzemeciye,tribundeki taraftara,kulup caycisine bile kabahat bulunabilir ama onura degil..

Mehmet Fatih Yavuz
27.04.2010, 12:08
Evet gördük kaliteli taraftarı.Kendi takımını böyle yuhalayan Trabzonspor taraftarı bugüne kadar görmedim ben.Hem de 26 senedir şampiyon olamayan bir takımın taraftarı.Bu arada Lincoln-Yattara ve Umut-Hakan kıyaslamaları kötü olmuş.Zira Hakan Şükür Türk futbol tarihinin gelmiş geçmiş en büyük futbolcusudur.

Kalede taffarel, önününde popescu, ortada hagi, emre, hasan şaş...

Hakan şükür tabii ki en büyük futbolcu olacak. :)

Lincoln - yattara aslında lincoln 3 tane yattara kadar kariyerlidir.

Ben yattarayı bitirin demiyorum yanlış anlaşılmasın...

Faydasını ölçebilecek kalite lazım.

bahadır2561
27.04.2010, 12:08
Hakem iyidi tamam kabul ediyorum.

Senol Hocanin ne hatasi var? Anlat bakalim.

uzun uzadıya yazmanın bi manası yok..herşeyden önce gecen hafta yasananlardan baslayabiliriz..teofilo-umut gerginliginden sonra teofilonun sakatlanıp bu macta yerini almaması hiç inandırıcı gelmiyor bana(teo'yu harcama politikası degıldir umarım)ardından ömer aysanın gönderiliş şekli,nedeni...yine aynı şekilde zafer yelen'e gelecek olursak almak için 2 yıl ugrastıgımız adamı 2.dk oynatmadan göndermenin mantıklı acıklaması var mıdır?bunlar tamamen hocanın tasarrufudur...yani bu adam bu takımda 2dk bile görev alamadan gidiyorsa suc kimdedir dur tahmin edeyim tabi ki taraftardadır(!) cünkü yeterli destegi veremeyip,psikolojisini taraftar bozmustur..engin baytar'ı adam etmeye calısan hoca zafer yelen'i neden adam edemiyor?
Gelelim dünkü maça,elinde bi tane sol bek varken(ferhat) digeri cezalı malumunuz neden stoper olan egemen ile basladı amac neydi?kırmızı karta kadar hadi hersey tamam diyelim-beklemiyorduk- ilk yarıyı da bi şekilde bitirdik..2 yarı oyuncu degısıklikleriyle baslıyor.bi bakıyoruz alanzinho ve gabric dısarda burak ve ceyhun oyunda..10 kişi kalmısız,adamlar belli yuklenecek senin genıs alanda topla oynayabilen 2 adamın var ikisi de dısarda.özellikle alanzınho'nun oyunda olması gerekiyordu bence..ve kralımız,prensimiz enginimiz tabiki 90 dk.sahada kalarak kendisine verilern görevi en iyi sekilde tamamlamıstır(!) hemde yanlış tribunlere oynaya oynaya..
yeterli olmadıysa yine yazarım...

Oruç
27.04.2010, 12:09
Umut'u 1-2 maçlık değil 4 yıl olarak benimsizyoruz..Koşmaktan başka bişey yapmayan bir futbolcudan bi halt olmaz..Süreyya Ayhan'ı getirsem daha çok koşar..

Teo hiçbirşey yapmamış mı? Sen futbolu nasıl izliyorsun anlamıyorum..

Acaba Umut pas atmadığından olabilir mi? ya da Umut'dan daha iyi pas isabeti olmasından dolayı mı?

Umut pozisyon buluyorda ne oluyor? Atamıyorsa isterse 100 tane pozisyon bulsun..Bir anlam ifade etmiyor..

Hiç kuşkum yok zaten O'nun 4 yıllık performansını "benimsediğinizden."

Koşmaktan başka bir şey yapmadığını geçen 4 yıldan bu yana anlamadıysanız, yahut görmediyseniz yapacak bir şey yok. Benim bu konuda söyleceyecek sözüm yok, kusura bakmayın.

Süreyya Ayhan'ı da ne yapın edin getirin lütfen, en azından Umut'tan kurtulmuş oluruz. Lütfen.

Umut için "pozisyon buluyorda ne oluyor?" demişsiniz. Keşke aynı cümleleri ben de Teo için kurabilsem. "Pozisyona girse de bir şey olmasa."

Saygılar.

Osman Yavuz
27.04.2010, 12:10
Kalede taffarel, önününde popescu, ortada hagi, emre, hasan şaş...

Hakan şükür tabii ki en büyük futbolcu olacak. :)

Lincoln - yattara aslında lincoln 3 tane yattara kadar kariyerlidir.

Ben yattarayı bitirin demiyorum yanlış anlaşılmasın...

Faydasını ölçebilecek kalite lazım.
240 golü bu kadroyla atmadı herhalde Fatih abi.:)Fatih abi taraftara değinmemişsin.Ne oldu kaliteli taraftara.:)

Emre Emiroğlu
27.04.2010, 12:11

Bu nasıl karşılaştırma ya ? Umut kim ki gs nin hakanı sahiplendiği kadar sahiplenelim ? Kim ya umut ? Hakan Şükür diyosun. El insaf !

Dinamo Kiev maçında fütursuzca sayısız pozisyonu gole çeviremediğimiz için elenmedik yani öyle mi ?

Umutu savunup arkasında duracağıma , yattarayı gözüm kapalı desteklerim ben. Yattaraya gelene kadar daha çok var.

Demekki 25 yıldır kalitesiz bir taraftarımız var. Evet. Ben Trabzondaki taraftarı zaten başarısız ve kalitesiz buluyorum. Ama bunu umutu hakan şükür gibi kabullenilememesiyle de bağdaştıracak kadar cahil değilim..

Umut kim ya Hakanı gs nin kabullendiği gibi kabullenelim :) Şaka mahiyetinde söyledin sanırım.

Galatasaray Lincolnü gönderir Barosu , Kewel ı vs.. alır .. Sen bulabilirmisin bir yattara daha ? 200 bin dolara aldığımız bir adam.. Tutmus , taraftarın sevgilisi olmus. Bulabilecekmisin böyle bir adam ?

Ben hiçbir zaman yattara büyük futbolcu bize şunu yaptı demedim !

Benim söylediğim. Bizi özel kılan , büyük maç alamasada , yeri geldiğinde " 2 küçük hareketle " rakip takıma korku vermemizi sağlayan bir adamdır !

Kim korkar umuttan :) Ben kaleci olsam korkman yahu :)

Şenol Güneş : 4 e 1 bile zor gol atıyoruz !!

Bu söylem dünyada umuttan başka kimse için söylenemez emin ol !

Galatasaray lincoln ü örnek gösterdin ya ?

Kewel ı da göster hadi ?

Adam aylardır sakat ? Oynamayacağı belliyken nonda gibi adamı gönderip sakat kewel ı tutmadılarmı takımda ?

Demekki onlarda taviz verebiliyorlarmış değilmi ?

Onlar bize örnek olamaz. Onlar yolladığında yerine daha iyisini alabilir biz alamayız !

Samet Yildirim
27.04.2010, 12:15
Fazla takmamak lazim cünkü takimlar hedefsiz oldugu zaman sahada da belli ediyorlar bizde de öyle oldu.

2 macimiz var Kupa ve lig FB maci digerlerinde her türlü oyun sahaya cikabilir önemli olan bu 2 mac diyebiliriz.

Mehmet Fatih Yavuz
27.04.2010, 12:16
GS de hakan geldiğinde ne idi yahu?
Ben 92 sonrasını çok iyi izlemiş biriyim.

Sizin yaşlar 96-97 lerin sonrasına yetişiyor sanırım, bu yüzden karşılaştırma garip geldi.
Bi bursadan gs ye geldiği zamanı inceleyin..... O zaman anlarsınız karşılaştırmayı.

Kewell oynadığı sürede baroştan dahi faydalı bir adam.
Niye göndersinler.
Deli olmaları lazım.

iso_4939
27.04.2010, 12:19
allah askına senol hocaya baksana ilerıye topu tasıyan iki teknık adamı sen dısaıya al yerıne ıkı tane kazma adamı koy.hemde forvetsız mac tamamlıyoruz ayıp be daha ne dıyeyım bu takım bırakın lig kupasını,türkiye kupasını bu takım alsa alsa sadece bank.asya kupasını oda belki...

Emre Emiroğlu
27.04.2010, 12:21
GS de hakan geldiğinde ne idi yahu?
Ben 92 sonrasını çok iyi izlemiş biriyim.

Sizin yaşlar 96-97 lerin sonrasına yetişiyor sanırım, bu yüzden karşılaştırma garip geldi.
Bi bursadan gs ye geldiği zamanı inceleyin..... O zaman anlarsınız karşılaştırmayı.

Kewell oynadığı sürede baroştan dahi faydalı bir adam.
Niye göndersinler.
Deli olmaları lazım.

Abi aramızda derin bir bakış farkı var. Farklı düşünüyoruz.Umut kaç yılldır bu takımda ? Umut kaç yaşında ? 34 ünümü bekleyelim yani umutunda ? Umutun sorunu son vuruşları. Pozisyona giriyor abi adam ! ATAMIYOR.. Bunun için kemale ermesine gerek yok.

BiZe HeR YeR 61
27.04.2010, 12:21
Şu eskişehire kardeş diyenler bu maçtaki şerefsizliklerinide görmüşlerdir...

Oruç
27.04.2010, 12:23
Geçen hafta sağbekte oynayan Engin'i bence yine orada deneyebilirdi Şenol hoca. O'nu sağbeke Serkan'ı Engin'in önüne, Gabriç'i de sol tarafa alabilirdi.

Çünkü Gabriç dün çok etkisizdi.

Emrullah
27.04.2010, 12:25
Dünkü maçın teknik taktik analizini yapmak ilerisi için doğru sonuçlar vermeyebilir. Bu yüzden genel bir değerlendirme yapmakta fayda var.

Bu seneki performanslarıyla ve yerine daha iyisinin alınmayacağını düşünerek takımda kalması gerekenler: Onur, Serkan, Song, Alanzinho, Gabric, Egemen, Colman, Cale, Giray, Selçuk, Teofilo....

Bundan sonra hiç bir katkısının olmayacağını düşündüğüm ve kesinlikle gönderilmesi gerekenler: Barış Memiş, Burak Yılmaz, Engin Baytar, Ferhat Öztorun, Sezer Badur, Tony Slvya, Umut Bulut, Tayfun Cora....

Yedek olarak değerlendirilecekler: Murat Tosun, Tolga Zengin, Ceyhun Gülselam, Yattara.....

Yukarıda kalması ve gitmesi gereken isimlere itiraz olacaktır muhakkak. Özellikle Song meselesine. Ben Song'un az bir parayla bir sene daha kalması gerektiğine inananlardanım. Yerine birini bulmamız hem daha fazla maliyetli olur hem de uyum süreci sorunu.,

Umut Bulut'a itiraz edecekler çok olacaktır. Bari yedek olarak kalsın diyecek olanlar vardır. Ben Umut'un özellikle taraftarların tutumundan dolayı gitmesini istiyorum. Çünkü biliyorum ki Şenol Hoca Umut üzerinde ısraredecektir ve bu ısrar üzerine taraftarlar ile arası bozulacaktır. Bu da takıma ciddi manada zarar verecektir. Hem Umut giderse yönetim çok iyi bir forvet transfer etmek zorunda kalacaktır. Yoksa bunların transfer falan yapacakları yok benden söylemesi.

Seneye çok çok iyi bir forvet ve stoper alınması lazım. Birde çok iyi bir ön libero. Çok iyi bir forvet, çok iyi bir stoper ve çok iyi bir ön libero alındığı takdirde başka transfer yapmaya gerek yok. Geri kalan hepsi takımı idare eder. Hatta Türkiye liglerinde şampiyonda oluruz. Cale, Colman, Selçuk, Serkan.... bu oyuncular muhteşem oyuncular değil ama mevkileri için de kötü oyuncu değil bunlar. Hem çok iyi bir forvet ve ön libero ile bu futbolcular çok verimli kullanılabilir.

Özetle yapılacak iş çok çok basit. Sadece ve sadece 3 futolcu transfer edeceğiz. Ve ben inanıyorum ki seneye şampiyonluk çok uzak değil. Ama bu üç oyuncudan biri alınmadığı takdirde işimiz çok çok zor. Hele hele çok iyi bir forvet ve ön libero alınmazsa imkansız. Bu durumu yönetim zihninin bir tarafına mutlaka yazmalıdır. Onlar hala kadroyu yeterli görüyorlar.

Mehmet Ç.
27.04.2010, 12:26
uzun uzadıya yazmanın bi manası yok..herşeyden önce gecen hafta yasananlardan baslayabiliriz..teofilo-umut gerginliginden sonra teofilonun sakatlanıp bu macta yerini almaması hiç inandırıcı gelmiyor bana(teo'yu harcama politikası degıldir umarım)ardından ömer aysanın gönderiliş şekli,nedeni...yine aynı şekilde zafer yelen'e gelecek olursak almak için 2 yıl ugrastıgımız adamı 2.dk oynatmadan göndermenin mantıklı acıklaması var mıdır?bunlar tamamen hocanın tasarrufudur...yani bu adam bu takımda 2dk bile görev alamadan gidiyorsa suc kimdedir dur tahmin edeyim tabi ki taraftardadır(!) cünkü yeterli destegi veremeyip,psikolojisini taraftar bozmustur..engin baytar'ı adam etmeye calısan hoca zafer yelen'i neden adam edemiyor?
Gelelim dünkü maça,elinde bi tane sol bek varken(ferhat) digeri cezalı malumunuz neden stoper olan egemen ile basladı amac neydi?kırmızı karta kadar hadi hersey tamam diyelim-beklemiyorduk- ilk yarıyı da bi şekilde bitirdik..2 yarı oyuncu degısıklikleriyle baslıyor.bi bakıyoruz alanzinho ve gabric dısarda burak ve ceyhun oyunda..10 kişi kalmısız,adamlar belli yuklenecek senin genıs alanda topla oynayabilen 2 adamın var ikisi de dısarda.özellikle alanzınho'nun oyunda olması gerekiyordu bence..ve kralımız,prensimiz enginimiz tabiki 90 dk.sahada kalarak kendisine verilern görevi en iyi sekilde tamamlamıstır(!) hemde yanlış tribunlere oynaya oynaya..
yeterli olmadıysa yine yazarım...

Zafer bugüne kadar oynamamis, Senol Hocaya mi düsmüs oynatmak..

Oyunculari göndermesini ben acikcasi cok begendim! Aklinizi basiniza toplayin gibi bir mesaj oldu. Anlasildiki dün, Umut birsey anlamamis..

Bu takim Senol Hocanin takimi mi?

Ferhat Öztorun 2. Lig'den geldi, ve kendi 3-4 hafta önce (sakatlanmadan önce), hatirlamiyorum hangi mac. Cok kötü oynadi ve herkez bu nasil oyuncu derhal gitmeli, bize yakismiyor böyle futbolculer dedi.. Demek ki Senol Hoca'da begenmemis kendisini.. Hele sakat iken hic riske girmeye gerek yok dedi anlasilan..

Teofilo ister sakat olur ister Senol Hoca almaz.. Hatirlayalim Antep macinda Colman ve Caleyi götürmedi Hoca.. Herkes harcanacak dedi ve görüldüki.. Cale mesaji aldi ve toparlandi.. Ben acikcasi Cale Antep macindan sonra 2kat begenmeye basladim.. Colman ise mac secmeye devam ediyor..

Degisiklikeri elestiriyorsun, ama Alanzinho islak zeminde ayakta kalamamisdi ve ikisininde oyunda varligi yokdu.. Yedek kulübesinde baska adam yokki.. Ne yapsin Hoca!!

Bu takim kendi takimi olmamasina ragmen, Senol Hoca Ligin Bursa ve Fener'den sonra 2. Yari'da en fazla puan toplayan takimi..

Bekle gör, gelcek sezon bambaska ve cok güzel gececek..

Broos olsaydi, sen ZTK Finalini zor görürdün..

Hem okadar iyi anliyorsan, sen gec takimin basina..

iso_4939
27.04.2010, 12:26
helal olsun es es,e bızden kat kat daha ıyı oynadılar ve kazandılar helal olsun onura fark yemekten kurtardı.takımın en ıyısıydi...

Külünkoğlu
27.04.2010, 12:27
Maç içerisinde 1. dakikadan 90. dakikaya kadar 10 kişi kalabilirsiniz. Bunlar futbolun içinde olan şeyler.

Olmayanlar ise 26. dakika da itiraz edecek bir pozisyon dahi olmadan sarı kart ve peşine hırsla bir sarı kart daha.

Yedek kulübe'de forvet olarak kim var Murat Tosun. Kim yok ? pas vermemekle eleştirdiğin Teofilo.. bu hesaplara girermisin Umut bilmem ama girenler gireceklerdir. Ne mantıkla bu işi yaptın senden başkası cevap veremez.

Gelelim takıma, eee ne olmuş 10 kişi kaldıysanız ? inanıcınız 11 kişi bütün olunca mı ? 9 kişi kalsanız ne olacak yerlere mi serileceksiniz ? Öyle bir kaleciniz var ki adam, adam... hiç olmazsa onun mücadelesinden utanır bir şeyler yapma gayretine girersiniz ama nerdee.. Eleğinizi asmışsınız ya, lig bitmiş ya.

Bu arada yanlış hatırlamıyorsam ilk 6 sıraya naklen yayında farklı pay verilecekti. Buyrun 6. lıkta tehlikede şimdi.

Oyuncu tercihleri yanlış, yedek oyuncu performansları felaket.

Alanzinho boş alan topçusu, rakip defansa 5 metre avans veren oyuncu olduğunu bilmeyen kaldı mı ? Peki Burak Yılmaz 3 kere birebir kaldı ve yavaşlığından dolayı harcandı gitti pozisyonlar. Çıkan adam kesinlikle Alanzinho olmamalıydı. Tabi bana göre.

Şenol hocam çok formsuzdu bu maçta. Ama yine de güveniyor seviniyorum.

Yediğimiz gol öncesi takımın haline isyan edercesinize "ileri ileri" diye bağırması ruhunu teslim etmek üzere olan takımı ayağa kaldırmaya çalışmasını 90 dakika boyunca görmek istiyoruz. Bu da kaliteli bir takımla olur. Egemen'in sol bek oynadığı, son dakikalara girilince nefesi kalmayan kaptanlık pozubandı taşıyan 43 yaşındaki futbolcuyla, ne kokarım ne bulaşırım canım istediğinde oynarım gibi tropikal görüşe sahip tangocularla, Oyuna girmese daha iyi olur dediğimiz genç yeteneklerle bu iş olmaz.

Onur lazım, ONUR.. 10 tane daha ONUR...

Oruç
27.04.2010, 12:33
Dün akşam çok açık gördüm ki bizim takım ligi bitirmiş kafasında. Yoksa biz Es-Es deplasmanında bu kadar kötü oynayacak takım değiliz.

şenolkılınç
27.04.2010, 12:33
Dünkü maçın teknik taktik analizini yapmak ilerisi için doğru sonuçlar vermeyebilir. Bu yüzden genel bir değerlendirme yapmakta fayda var.

Bu seneki performanslarıyla ve yerine daha iyisinin alınmayacağını düşünerek takımda kalması gerekenler: Onur, Serkan, Song, Alanzinho, Gabric, Egemen, Colman, Cale, Giray, Selçuk, Teofilo....

Bundan sonra hiç bir katkısının olmayacağını düşündüğüm ve kesinlikle gönderilmesi gerekenler: Barış Memiş, Burak Yılmaz, Engin Baytar, Ferhat Öztorun, Sezer Badur, Tony Slvya, Umut Bulut, Tayfun Cora....

Yedek olarak değerlendirilecekler: Murat Tosun, Tolga Zengin, Ceyhun Gülselam, Yattara.....

Yukarıda kalması ve gitmesi gereken isimlere itiraz olacaktır muhakkak. Özellikle Song meselesine. Ben Song'un az bir parayla bir sene daha kalması gerektiğine inananlardanım. Yerine birini bulmamız hem daha fazla maliyetli olur hem de uyum süreci sorunu.,

Umut Bulut'a itiraz edecekler çok olacaktır. Bari yedek olarak kalsın diyecek olanlar vardır. Ben Umut'un özellikle taraftarların tutumundan dolayı gitmesini istiyorum. Çünkü biliyorum ki Şenol Hoca Umut üzerinde ısraredecektir ve bu ısrar üzerine taraftarlar ile arası bozulacaktır. Bu da takıma ciddi manada zarar verecektir. Hem Umut giderse yönetim çok iyi bir forvet transfer etmek zorunda kalacaktır. Yoksa bunların transfer falan yapacakları yok benden söylemesi.

Seneye çok çok iyi bir forvet ve stoper alınması lazım. Birde çok iyi bir ön libero. Çok iyi bir forvet, çok iyi bir stoper ve çok iyi bir ön libero alındığı takdirde başka transfer yapmaya gerek yok. Geri kalan hepsi takımı idare eder. Hatta Türkiye liglerinde şampiyonda oluruz. Cale, Colman, Selçuk, Serkan.... bu oyuncular muhteşem oyuncular değil ama mevkileri için de kötü oyuncu değil bunlar. Hem çok iyi bir forvet ve ön libero ile bu futbolcular çok verimli kullanılabilir.

Özetle yapılacak iş çok çok basit. Sadece ve sadece 3 futolcu transfer edeceğiz. Ve ben inanıyorum ki seneye şampiyonluk çok uzak değil. Ama bu üç oyuncudan biri alınmadığı takdirde işimiz çok çok zor. Hele hele çok iyi bir forvet ve ön libero alınmazsa imkansız. Bu durumu yönetim zihninin bir tarafına mutlaka yazmalıdır. Onlar hala kadroyu yeterli görüyorlar.

gidecekler ve kalacaklar listesinde sadece ferhat öztorun ve sezer konusunda sana katılmıyorum yoksa diğerlerinin bu takıma zararı çok dokundu ama yararları 0 bu konuda hemfikirim ben 3 dğil 4 futbolcu alınması kanaatindeyim önce stephanov gibi iyi bir stoper iyi bir sağ bek selçuk u ve colman ı artık rahat bırakıp yerinde oynamasını sağlayabilecek bir ön libero ve mutlaka çok iyi koşan ayağında top tutan bir forvvet çok bitirici olmasına gerek yok bu işi seneye teo rahatlıkla yapar yeter ki teo ya yardımcı olsun ha bunlara ekstra bir ayabey takıma lazım bizden biri hüseyin gibi fatih gibi bunuda eski topçularımız yapar song bu işi iyi yapıyor dün onuru tesellisinden bunu bi kere daha anladım ama nereye kadar sezon sonu kalıp kalmayacağı bile belli değil ki ben kalması taraftarıyım tecrübesi bize yeter bu oyuncu kim olur bilmem ama takımı sakinleştirecek biri lazım sakinleşsinler ki dün akşam ki gibi 1 dk içinde ayaklarına gelen 3 topuda uzaklaştıramamazlık yapmasınlar

lazzz61
27.04.2010, 12:34
abi bugün umutun yaptığı laubaliliği , yılmaz vuralın takımında yaptığını düşünsene...

umut son 5 haftadır düşüşü ortada...acilen kupa öncesi profesyonel destek alması lazım...
son 5 mı umutun 4 yıl ıcerısınde cıkıs yaptıgı donemı sıze sölım yaklasık 2-3 ay once sözlesmesının bıtmesıne az bı sure kala performansını yukseltıpp beni bile şaşırttı ama ımzayı attıktan sonraa yıne ayynı umut oldu :confused::confused::confused:

şenolkılınç
27.04.2010, 12:35
bu arada bence umuta ciddi bir ceza verilmeli nasıl zamanında engine verildiyse umutada verilmeli hemde çok ciddi

bahadır2561
27.04.2010, 12:36

Oyunculari göndermesini ben acikcasi cok begendim! Aklinizi basiniza toplayin gibi bir mesaj oldu. Anlasildiki dün, Umut birsey anlamamis..

Ferhat Öztorun 2. Lig'den geldi, ve kendi 3-4 hafta önce (sakatlanmadan önce), hatirlamiyorum hangi mac. Cok kötü oynadi ve herkez bu nasil oyuncu derhal gitmeli, bize yakismiyor böyle futbolculer dedi.. Demek ki Senol Hoca'da begenmemis kendisini.. Hele sakat iken hic riske girmeye gerek yok dedi anlasilan..

Teofilo ister sakat olur ister Senol Hoca almaz.. Hatirlayalim Antep macinda Colman ve Caleyi götürmedi Hoca.. Herkes harcanacak dedi ve görüldüki.. Cale mesaji aldi ve toparlandi.. Ben acikcasi Cale Antep macindan sonra 2kat begenmeye basladim.. Colman ise mac secmeye devam ediyor..

Degisiklikeri elestiriyorsun, ama Alanzinho islak zeminde ayakta kalamamisdi ve ikisininde oyunda varligi yokdu.. Yedek kulübesinde baska adam yokki.. Ne yapsin Hoca!!

Bu takim kendi takimi olmamasina ragmen, Senol Hoca Ligin Bursa ve Fener'den sonra 2. Yari'da en fazla puan toplayan takimi..

efendi gibi yazdım sende efendi gibi cevap verseydin konusurduk ama herkesten aynı terbiyeyi beklemek benim yıllardır yaptıgım en buyuk hatam...

hakankutlu
27.04.2010, 12:36
Dünü düşündükçe hala kafayı iyorum

champions
27.04.2010, 12:41
Hedefsiz olduğumuz koca bir yalan.Trabzonspor Şenol Güneşle ayağına gelen 3. fırsatta da sı.mıştır en açık ifade ile. Birde akıllar kupadaydı hikayesi var.Kupa maçına neredeyse 10 gün var ve arada oynayacağımız bir maç daha. Tamamen kopmuş olsanız dahi kazandığınız her maç kulübün kasasına giren para demek. Siz buna akıl mı diyorsunuz şimdi?

Aman kapatın gözlerinizi, Belçikalıyı gönderirken zevk alan benim zaten, biraz baskın takımlara karşı nasıl da dağılıyoruz, sallamaya nasıl da meraklı futbolcular, bu futbolcuların başında bir hoca vardı dimi? Hoca halleder yahu.Dert ettiğiniz şeye bak.Hem, transfer dönemi yaklaşıyor, sıkmayın canınızı, gerekirse bomba bile patlatırız. Bizim Şenol başkan, Trabzon şampiyon!

hamucera
27.04.2010, 12:45
- Hocamız Calenin yokluğunda sol bek için Egemeni seçmiş, gerçek sol bek ise kenarda oturmaktadır.

- Engine 90 dakika sabredilmiştir, Gabriç ilk yarı sonunda oyundan alınmıştır.

- 80. dakikaya kadar forvetsiz oynadık,

- 3 stoper ile dünyanın pozisyonunu verdik,

- Kaleye şut çekemiyoruz, organize atağımız yok,

- Selçuk inanılmaz hatalara imza attı,

- Takımda inanılmaz bir moral motivasyon eksikliği var,

Ama biz hala daha belki de kariyerinde 2 yada3 . kez kırmızı kart görmüş bir adamı yerden yere vuruyoruz.

Bu film tanıdık geliyor, geçen sene de hüseyini gönderdik mi şampiyonduk değil mi ?

Umut'u gönderdik mi kesin şampiyonuz Recep hiç merak etme sen, öyle ya en çok eleştiriy alan Hüseyin gidince şampiyon oluyorduk ondan sonra Umut var o da giderse kesin şampiyonuz, Hüseyin ve Umut yok ken olduğumuz gidi,

takımı 1 kişi ile sınırlandırıp gören zihniyetler haftaya 1 kişinin olmadığı maçta olası bir mağlubiyet için yine onu suçlayacaklardır, neden takımı yanlız bıraktı diye

Mehmet Ç.
27.04.2010, 12:46
efendi gibi yazdım sende efendi gibi cevap verseydin konusurduk ama herkesten aynı terbiyeyi beklemek benim yıllardır yaptıgım en buyuk hatam...

Eger son cümleye bozulduysan, ciddiye alma.. Onu genel anlamda yazacakdim, ama senin yazidan sonra direk sana geldi malesef.. Tamam Yilmaz Vurali, Hikmet Karamani elestirisinizde.. Koskoca Senol Günes 24 Saat Trabzonspor'u düsünen birine gelen bu tepkileri kabul etmiyorum!

silentpain61
27.04.2010, 12:49
bence dünkü maçta oyuncuların kafası tamamen kupa finalindeydi,umutun kafası tam tersi geçen haftada kalmış o gerginlikle hiç yapmayacağı hareketle oyundan atıldı.maçta onur ve song haricinde canını dişine takan çok azdıbiraz colman ve serkanda çabaladı o kadar.
maçta engin nasıl bir oyun oynadı anlamadım doğrusu en çok sevdiğim oyunculardan biri agresifliği bile beni o kadar rahatsız etmiyor ama dün maçta HİÇBİRŞEY yapmaması beni çileden çıkardı resmen.

GERONIMO35
27.04.2010, 12:50
Dün iyiki yaşandı ve zaten çok çok çok sevilen onur artık her Trabzonspor lunun kalbine iyice adını perçinledi İki hafta önce bu forumda sylva nın Onur dan iyi olduğunu söyleyenler bile vardı :)

gerisi önemsizdi

silentpain61
27.04.2010, 12:53
Umut'u gönderdik mi kesin şampiyonuz Recep hiç merak etme sen, öyle ya en çok eleştiriy alan Hüseyin gidince şampiyon oluyorduk ondan sonra Umut var o da giderse kesin şampiyonuz, Hüseyin ve Umut yok ken olduğumuz gidi,

takımı 1 kişi ile sınırlandırıp gören zihniyetler haftaya 1 kişinin olmadığı maçta olası bir mağlubiyet için yine onu suçlayacaklardır, neden takımı yanlız bıraktı diye

:alkış::alkış::alkış:

bahadır2561
27.04.2010, 12:58
Eger son cümleye bozulduysan, ciddiye alma.. Onu genel anlamda yazacakdim, ama senin yazidan sonra direk sana geldi malesef.. Tamam Yilmaz Vurali, Hikmet Karamani elestirisinizde.. Koskoca Senol Günes 24 Saat Trabzonspor'u düsünen birine gelen bu tepkileri kabul etmiyorum!

kim vurduya gittim yani :)

abi niye olmasın tepki bende buna şaşırıyorum,eleştiri olacak olacak ki bişeyler ögrenesin ders alasın..bende bu mantıga anlam veremiyorum..

Erdal
27.04.2010, 13:06
Hedefsiz olduğumuz koca bir yalan.Trabzonspor Şenol Güneşle ayağına gelen 3. fırsatta da sı.mıştır en açık ifade ile. Birde akıllar kupadaydı hikayesi var.Kupa maçına neredeyse 10 gün var ve arada oynayacağımız bir maç daha. Tamamen kopmuş olsanız dahi kazandığınız her maç kulübün kasasına giren para demek. Siz buna akıl mı diyorsunuz şimdi?

Aman kapatın gözlerinizi, Belçikalıyı gönderirken zevk alan benim zaten, biraz baskın takımlara karşı nasıl da dağılıyoruz, sallamaya nasıl da meraklı futbolcular, bu futbolcuların başında bir hoca vardı dimi? Hoca halleder yahu.Dert ettiğiniz şeye bak.Hem, transfer dönemi yaklaşıyor, sıkmayın canınızı, gerekirse bomba bile patlatırız. Bizim Şenol başkan, Trabzon şampiyon!

BJK, Bursa, GS, Kayseri, hangisinde dağıldık ki ? Akılların kupada olması ve yahut Lig e yönelik konsantrasyon eksikliği elbette kabahttir ve eleştiriyi hak ediyor...Ama biraz iyi takımlara dağılıyoruz? Kasımpaşa FB maçını seyrettin mi mesela?

altinkaya08
27.04.2010, 13:17
ekran karşısına geçip maç bittikten sonra helede yenildikten sonra olanları nede güzel eleştiriyoruz.biz karadeniz insanları böyle değildik arkadaşlar.olanlardan ve yapılanlardan utanıyorum kendi adıma.birazda kendimize bakalım nerde yanlış yapıyoruz diye..

Orhan Aydın
27.04.2010, 13:19
'Biz yenemiyorsak Eskişehir yensin.'

Recep Alkan
27.04.2010, 13:19

Yahu anladık birini savunacaksınız da biraz düsturlu yapın bu işi be. Zafer bugüne kadar oynamamış hoca mı oynatsın ? Onur’da oynanamıştı ama oynattı, Alanziyo kadro göremiyordu şimdilerde kadrodan çıkmıyor, giray sakatlık hariç formaya hasretti, şimdilerde yatarken bile forma sırtında, keza Engin de aynı. Ama hoca bunları oynatıp bir şeyler başardığında helal olsun hocam, zaten ışık olmayan bir adamı oynatmadığında hocaya mı kalmış. Hangi mantığa karşı yazıyorum ben acaba…

Sezon ortasında bu işten ekmeğini kazanan bir adamı kapı önüne koymak tam bizlik bir iş zaten. Avrupa çok duymuştu namımızı, şimdi birde Türkiye iyice tescillesin. Adam gelmeyecek yakında takıma bu işlerden ötürü. Birini futbolu bıraktır, diğerini sezon ortası kov. Sonra da aferin hoca…

Heee, madem bu takım Şenol hocanın takımı değil, o zaman sorarlar adama Broos’a hangi akla hizmet sallıyorsun diye paşam. Hangi takım onun takımı idi. Broos vur gitsin Belçikalı köylüsüne, Şenol Hoca 4. Kez olacak biraz sabredin. Ey gidi ey…

Şenol hoca Ferhat’ı hiç beğenmemiş mi ? Yahu ben sana en az 3 maç gösteririm sonradan oyuna aldığı, takımda bir şeyleri düzeltmesini istediği. Hatta kendisini de eleştirmişimdir Cale oyunda iken ne gerek var bu adama diye. Egemen dün akşam mükemmel oynadı ya sol bekte (!) ferhata gerek yok artık…

Anlamıyorum, bir paragraf yukarıda diyorsunuz ki hoca herkesi akıllandırıyor, sonra diyorsunuz Umut almamış, colman maç seçiyor. Hoca kimi akıllandırıyor ALLAH aşkına. Görünen o ki herkes aynı tas aynı hamam devam ediyor. Calenin de toparlandığı falan yok, göreceksiniz.

Yedek kulübesinde bir kere bile şans vermediğin Barış var, Zafer var, 1-0 galip olduğun birçok maçta koruma amaçlı oyuna aldığın Sezer var. Neden bu isimleri değerlendirmeyi düşünmedi hocamız ? Her maç aynı değişiklikler, Ersun Hocayı kalıpları yüzünden eleştiren zihniyet neden bu seneki aynı değişikliklere ses çıkarmıyor ?

Bu onun şu bunun takımı muhabbetlerini bir geçin be paşam. Lucescu kendisinin olmayan iki takımı da geldiği sezon şampiyon yaptı. Yok muydu bahanesi, bilmiyor muydu bunlar benim takımım değil demesini, Yılmaz Vural sezon ortası gelip kaç takımı kurtardı düşme potasından. Yok muydu bahanesi ?

Broos konusunda yazmak istediğim çok şey var, ama gerek yok, yeri de burası değil zaten.

Şenol hoca ile sıkıntım yok. Tek derdim, artık biraz olsun cesaretlensin, biraz masaya yumruğunu vursun, 4. Dönemde de kapıları suratına kapattırmasın, bu sefer şansı iyi kullansın, taraftarımıza ise son lafım adamına göre muameleyi bıraksın…

S.DEMİRCİ
27.04.2010, 13:23
bir maçta yerine dibine sokma,bir maçta barcelona yapma huyundan bir vaçgeçebilsek...
maçın özeti...
takım ligi sermiş..
kupa ve transfer akıllarda..
ve kırmızı kartta gelince böyle bir maç çıktı ortaya...

nakzo
27.04.2010, 13:28
Bu kadro yapısıyla ve bu zihniyetle seneyede şampiyonun' ş 'si olamayız. Ayrıca akılları kupadaya bu yıldız futbolcularımızın. Fener bunların akıllarının alır rezil ederler herzamanki gibi bizi. Şenol hocanında bu takıma en ufak bir katkısı yok. ha sakın yanlış anlamayın onun suçu yok. Kadro 2. lig takımı kadrosu, hugo hocanın başını yiyen bu kadro korkarımki şenol hocamızında başını yiyecek. Ağız dolusu küfür etmek istediğim yönetimimize ise sizi ALAHA havale ediyorum diyorum sadece.....

irfanb
27.04.2010, 13:29
Aydin ligi besinci bitirirsek; sana beni ve Trabzonsporu bitiren adamin,Umut Bulut`un formasini gönderecegim.
Eminim formayi aldigina bin pisman olacaksin.
:)

Onur Civelek61
27.04.2010, 13:29
Kötü oyuncu diye bişey yoktur.Herkez iyi ama mevkii,motivasyon,hırs,sağlık durumu,kafa yapısı,heyecanı,arkadaşlık ilişkileri,davranışları,aile yapısı diye uzayıp giden bi ton faktör vardır.Bunlardan sonra yetenek gelir.Bu kadar şeyin biraraya gelmesi başarı demektir.Hepsi var yetenek yoksa yani bizim istediğimiz yetenek yoksa örneğin Umut.Bu tür oyuncular sürekli 11 de oynayamaz.Umut kaleci ile karşı karşıya kalınca artık heyecanlanmıyorsak yapılcak fazla bişey yok.Umut'u klubeye koyarsın.İyi oyuncu elbette Umut.Kırmızı da görebilir...Hiçbirine lafım yok ama gol pozisyonlarına girince kaçırcak diyorsak bu adam bizim direk forvet oyuncumuz olamaz he olursa böyle olur işte...

S.DEMİRCİ
27.04.2010, 13:30
Bu kadro yapısıyla ve bu zihniyetle seneyede şampiyonun' ş 'si olamayız. Ayrıca akılları kupadaya bu yıldız futbolcularımızın. Fener bunların akıllarının alır rezil ederler herzamanki gibi bizi. Şenol hocanında bu takıma en ufak bir katkısı yok. ha sakın yanlış anlamayın onun suçu yok. Kadro 2. lig takımı kadrosu, hugo hocanın başını yiyen bu kadro korkarımki şenol hocamızında başını yiyecek. Ağız dolusu küfür etmek istediğim yönetimimize ise sizi ALAHA havale ediyorum diyorum sadece.....
yok üçünçü lig kadrosu...
o fenerbahçeden çıkar bakalım alexi ne oluyor..
kadro kötü değil sadece eksiktir...

Mustafa ÖZDEMİR
27.04.2010, 13:32
kadro tabiki 2.lig takımı değil.dün aciz duruma düşmemizin en büyük nedeni 10 kişi kalmamızdı.umut hiç bişe yapmasa bile pres yapıyordu...

karatasof
27.04.2010, 13:32

Yapmayın!
Haksızlık ediyorsunuz ama.
Seneye üç takviye ile ligde Şampiyon avrupa kupalarında yarı final oynayacağız......:eek:

Dip.Ing.Mag.
27.04.2010, 13:33

kadro 2. lig kadrosu mu? böyle bir yoruma ne denebilir ki? sen hangi ligi takip ettiginin farkinda degilsin sanirim.. hep iyi dün dostu olmayin... 65 dakika 10 kisi oynayan takimin ligin en direncli ekiplerinden biri olan esese karsi show yapmasini mi bekliyordun?

Dip.Ing.Mag.
27.04.2010, 13:34
bir maçta yerine dibine sokma,bir maçta barcelona yapma huyundan bir vaçgeçebilsek...
maçın özeti...
takım ligi sermiş..
kupa ve transfer akıllarda..
ve kırmızı kartta gelince böyle bir maç çıktı ortaya...

se nekadar anlatirsan anlat.. bizim burda yorum yapanlar 2 maglubiyette hoca gönderen zihniyetten farksizlar...

zafer6161
27.04.2010, 13:35
döndük yine eskiye,gelen gidenimi aratacak ne,şenol hoca ile deplasmanda sadece 1 galibiyetimiz var
onda ligden düşmüş diyarbakıra karşı

Orhan Aydın
27.04.2010, 13:36
Yapmayın!
Haksızlık ediyorsunuz ama.
Seneye üç takviye ile ligde Şampiyon avrupa kupalarında yarı final oynayacağız......:eek:

''Şampıyonluğun en güçlü adaylarından biriyiz, hatta tek adayıyız.'':cool:

champions
27.04.2010, 13:36
BJK, Bursa, GS, Kayseri, hangisinde dağıldık ki ? Akılların kupada olması ve yahut Lig e yönelik konsantrasyon eksikliği elbette kabahttir ve eleştiriyi hak ediyor...Ama biraz iyi takımlara dağılıyoruz? Kasımpaşa FB maçını seyrettin mi mesela?
Hayır seyretmedim. Dün akşamki maçın skorunu da bu sabah öğrendim.Şu Ziya Doğanlı zamanda, 7 maçtan 1 puan çıkardığımız dönemde bile, belki de aptalca bir inatla, yenileceğimizi bile bile, maçları bir şekilde izleyen birinin şimdi maçları sallaması size birşey ifade ediyor mu?

İyi takım, kötü takım konusuna girmek istemiyorum, yalnızca yukarıdaki mesajı eleştirmekde gösterdiğin inceliğin yarısını hocayı eleştirmek de gösterirsen, çok memnun olacağımı bilmeni isterim Erdal abi.:)

magicyattara
27.04.2010, 13:37
Maçın hakemi rezaletti..buna kimse değinmemiş..

Tangerine Dream
27.04.2010, 13:38
Aydin ligi besinci bitirirsek; sana beni ve Trabzonsporu bitiren adamin,Umut Bulut`un formasini gönderecegim.
Eminim formayi aldigina bin pisman olacaksin.

Aman abi, o formayı giyip sokağa çıkarsam linç edilme tehlikesiyle karşı karşıya kalabilirim.:)

metinbay61
27.04.2010, 13:38
Fatih tekke ye dua etsin yönetim ki fatih rubine imza attı...eğer fatih bekliyor olsaydı yönetim nasıl bir bahane uyduracaktı almamak için bu sefer...yani giderek çok büyük iyilik yaptı yönetime ilerki yıl için...amacım eski konuları açmak değil...

Umuta gelince artık umutu savunacak tek bir durum kalmadı savunanlar var hayret ediyorum...takımdaki en yeteneksiz adam forvet mevkisinde oynar mı...işte buda bizim ayrıcalığımız...

Hotaman
27.04.2010, 13:46
Takım kupa dışında birşey düşünmüyor. Benim dünden çıkardığım sonuç bu. Trabzonspor'un her maçını kazanmak için sahaya çıktığını idrak etmiş bir oyuncumuz vardı sahada. Açıkçası kötü oynaığımız için yenilmemize üzülmedim ama sırf şu çopcuğun ağlaması kahretti beni. Yazık günah onca emeğine, seviyoruz seni Onur takıma fazla değil 3 tane daha senden lazım yeter vallahi!

Gelelim şu bizim öve öve bitiremediğimiz Eskişehirspor taraftarına. Geçen yıl yeterince olgunlukla karşıladık(m). Ne dendi bize "seneye gönlünüzü alacağız, yakışmadı, cart curt" bana göre Eskişehirspor taraftarının somut örneği yanda kulübe de bulunan Rıza Çirkefbay'dır. Eskişehirspor taraftarını son derece güzel bir şekilde temsil etmiştir. Benim Eskişehirspor ile olan gönül bağım bu maçla birlikte bitmiştir. Şahsım adıma artık kendilerine hiçbir platformda destek olmayacağım gibi herhangi bir nezaket de göstermem. Şimdi bana şöyle diyenler çıkacaktır; efendim iki üç serseri koca camiaları temsil etmez, münferittir falandır filandır, beni ilgilendirmiyor. Kurunun yanında yanıyorsa yansın yahu yaş! Nedir bu her sene de Sende mi Brütüs denmez ki!

Recep Alkan
27.04.2010, 13:49
Antalya maçından önce de takım kupaya kilitlenmiş diyorduk, beraberlikleri mazur görüyorduk, ama Antalya maçında rezalet bir futbol ile mağlubiyet ile tur atladık. Gördük ki sadece akıllarının olması yetmiyor, bence akıllar çok farklı yerlerde. Kimsenin huzuru yok gibi.

Mehmet Ç.
27.04.2010, 13:50
kim vurduya gittim yani :)

abi niye olmasın tepki bende buna şaşırıyorum,eleştiri olacak olacak ki bişeyler ögrenesin ders alasın..bende bu mantıga anlam veremiyorum..

Bende elestirin diyorum tamam, ama gelcek sezon. Bu sezon ne olursa kar olacak bir durumdayiz.. Anlayin ne vahim durumda oldugumuzu..

Oruç
27.04.2010, 13:51

Önceki sayfalarda bir abimiz "son 20 yılda izlediğim en iyi hakemdi." diye yazmıştı.:)

Bulursam koyacağım mesajı.

Oruç
27.04.2010, 13:54
Ligimizde son 20 yil izledigim en iyi hakem!...

Buldum o mesajı.:)

İroni var mı bilmiyorum ama.:)

Great White
27.04.2010, 13:55

Ben maç yazımda "Maçı gol olana kadar oynatması" hususunda değindim açıkçası ama sonucu etkleyecek türden aşırı hatalar yaptığını da söyleyemeyiz yani..

Hotaman
27.04.2010, 13:57
Sahada futbol oynayan bir takım yoktu.
Geri kalanın bence bir önemi yok.

irfanb
27.04.2010, 13:58
Aman abi, o formayı giyip sokağa çıkarsam linç edilme tehlikesiyle karşı karşıya kalabilirim.:)

O zaman o formayi giymeyi göze almayacaksin.
Feragat edeceksin hakkindan.

irfanb
27.04.2010, 13:59

Bizi Umut iskencesinden kurtardigi icin kendisine tesekkürlerimi arzediyorum.

Hüseyin Bağdat
27.04.2010, 14:00
Bu takımdan birşey olmaz diyemem. Bu maçı önümüzdeki sene için ölçüde almam ama takımda bazı şeylerin değişmesi şart.

Oyunu kopuk kopuk oynuyoruz. Ortasahamız ve forvetimiz birbiriyle uyumsuz hareket ediyor. Ortasahada dirençi,pas yapabilen,maç seçmeyen adam lazım...

Forvet desen tamamen sil baştan yapmamız gereken bölge...

Şenol hocayı oyuncu konusunda eleştirebilirim. Ne olursa olsun Zafer ve Barış'ı kazanmaya çalışmalıydı ikisinede bu tür maçlarda görev verebilirdi. Barış'ın Burak'tan neyi eksik anlamıyorum. Burak bu haliyle oynayabiliyorsa Barış daha iyi oynar kanımca. Zafer konusu şimdiden yollamak çok saçma. Hele ömer'in yollanması ayrı saçmalık. Bu maçta Ömer sağ bek olsaydı Serkan daha rahat oynardı.

Neyse seneye inşALLAH dama gibi takviye yaparlarda şampiyon oluruz...

Hocam lütfen sende aynı oyuncular üzerinde takım kurma...

BiZe HeR YeR 61
27.04.2010, 14:01
Sahada futbol oynayan bir takım yoktu.
Geri kalanın bence bir önemi yok.
10 kişi kalana kadar biz daha iyi görünüyorduk..Hem 10 kişi kaldık hemde 2 . yarı yapılan saçma değişiklikler yüzünden 2. yarı kendi sahamıza hapsolduk...Yapılacak bişey yok olan oldu...Önemli olan hataları görüp ders almak diyecem ama hep aynı şekilde ilerliliyo her hafta aynı filmi izlemekten sıkıldık...Hayırlısı...

Külünkoğlu
27.04.2010, 14:01
Ben maç yazımda "Maçı gol olana kadar oynatması" hususunda değindim açıkçası ama sonucu etkleyecek türden aşırı hatalar yaptığını da söyleyemeyiz yani..
Uzatma dakikalarında Onur'un sakatlığı vardı. Süre uzatmasında hakemin hatası yok.

Ayrıca şu süre muhabbeti de en aciz muhabbetlerden biridir.

magicyattara
27.04.2010, 14:05
Hedefsiz olduğumuz koca bir yalan.Trabzonspor Şenol Güneşle ayağına gelen 3. fırsatta da sı.mıştır en açık ifade ile....

...Bizim Şenol başkan, Trabzon şampiyon!
Avrupa ligi için takımın önceliği kupa..kupayı alırsak 1 play off maçıyla gruplara kalabileceğiz..alamazsak,iki ön eleme 1 play off maçı oynayacağız..
Kısacası bu takımın lig için bir hedefi kalmamıştır..kalan maçları da göz önüne alırsak sıralamanın değişmeyeceği gerçeği de ortada..Şenol Güneş burda nerde sı.tı açıkçası anlayamadım..kupada bu oyuncu kadrosuyla finale kalmış,Avrupayı garantilemiş bir takımın hocası neden sı.sın..
Bugünkü durumun müsebbibi Broos iken,lige daha ligin başında havlu atmış iken,tüm suçu Şenol hocaya yıkmakta ne oluyor..
Takıntılarınız aklınızın önüne geçmesin..sanki bu takım Barcelona gibi top oynuyordu da şimdi dökülüyor..
Hocadan ziyade önce takım kadrosuna bakmayı dene bence..eldeki malzemeyle bundan iyi sonuç alacak Allah'ın kulunu tanımıyorum ben..

Great White
27.04.2010, 14:06
Uzatma dakikalarında Onur'un sakatlığı vardı. Süre uzatmasında hakemin hatası yok.

Acziyete girecek olursak takım da yeterince acizdi zaten dün akşam..

Hele ki Selçuk' un son 5 dakikadaki hali..

Zaten hakemin hata olarak değerlendirilecek önemli bir hatası da yoktu ki başkaca..

mehmet yıldırım
27.04.2010, 14:08

..kesinlikle doğru...süre normal oynatıldı,..uzatmadan sonra zaten 1 dk kadar daha oyun durmuştu...ayrıca ellere çarpan toplar penaltı değildi ama song un hareketi yüzde yüz penaltı idi...hepsini geçelim...bu takım 8 kişi dahi kalsa bu kadar ezilmeye ve sirkülase olmaya hakkı yok...4 pas üstüste yapamadık,zilleti yaşadığımız bir maçtı...ayrıca takımda kreatif tek futbolcu alanzinho,kötü de oynasa beni çıkarın demedikçe oyunda tutulmalıdır..

Külünkoğlu
27.04.2010, 14:09
Soner sen "süre" dedin, takıma geçme istersen, ayrıca takımın aciziyetini bende bir önceki mesajımda belirttim.

Tekrar söylüyorum süre konusunda hakemin en ufak hatası yoktu..

Mehmet Ç.
27.04.2010, 14:13
Yahu anladık birini savunacaksınız da biraz düsturlu yapın bu işi be. Zafer bugüne kadar oynamamış hoca mı oynatsın ? Onur’da oynanamıştı ama oynattı, Alanziyo kadro göremiyordu şimdilerde kadrodan çıkmıyor, giray sakatlık hariç formaya hasretti, şimdilerde yatarken bile forma sırtında, keza Engin de aynı. Ama hoca bunları oynatıp bir şeyler başardığında helal olsun hocam, zaten ışık olmayan bir adamı oynatmadığında hocaya mı kalmış. Hangi mantığa karşı yazıyorum ben acaba…

Sezon ortasında bu işten ekmeğini kazanan bir adamı kapı önüne koymak tam bizlik bir iş zaten. Avrupa çok duymuştu namımızı, şimdi birde Türkiye iyice tescillesin. Adam gelmeyecek yakında takıma bu işlerden ötürü. Birini futbolu bıraktır, diğerini sezon ortası kov. Sonra da aferin hoca…

Heee, madem bu takım Şenol hocanın takımı değil, o zaman sorarlar adama Broos’a hangi akla hizmet sallıyorsun diye paşam. Hangi takım onun takımı idi. Broos vur gitsin Belçikalı köylüsüne, Şenol Hoca 4. Kez olacak biraz sabredin. Ey gidi ey…

Şenol hoca Ferhat’ı hiç beğenmemiş mi ? Yahu ben sana en az 3 maç gösteririm sonradan oyuna aldığı, takımda bir şeyleri düzeltmesini istediği. Hatta kendisini de eleştirmişimdir Cale oyunda iken ne gerek var bu adama diye. Egemen dün akşam mükemmel oynadı ya sol bekte (!) ferhata gerek yok artık…

Anlamıyorum, bir paragraf yukarıda diyorsunuz ki hoca herkesi akıllandırıyor, sonra diyorsunuz Umut almamış, colman maç seçiyor. Hoca kimi akıllandırıyor ALLAH aşkına. Görünen o ki herkes aynı tas aynı hamam devam ediyor. Calenin de toparlandığı falan yok, göreceksiniz.

Yedek kulübesinde bir kere bile şans vermediğin Barış var, Zafer var, 1-0 galip olduğun birçok maçta koruma amaçlı oyuna aldığın Sezer var. Neden bu isimleri değerlendirmeyi düşünmedi hocamız ? Her maç aynı değişiklikler, Ersun Hocayı kalıpları yüzünden eleştiren zihniyet neden bu seneki aynı değişikliklere ses çıkarmıyor ?

Bu onun şu bunun takımı muhabbetlerini bir geçin be paşam. Lucescu kendisinin olmayan iki takımı da geldiği sezon şampiyon yaptı. Yok muydu bahanesi, bilmiyor muydu bunlar benim takımım değil demesini, Yılmaz Vural sezon ortası gelip kaç takımı kurtardı düşme potasından. Yok muydu bahanesi ?

Broos konusunda yazmak istediğim çok şey var, ama gerek yok, yeri de burası değil zaten.

Şenol hoca ile sıkıntım yok. Tek derdim, artık biraz olsun cesaretlensin, biraz masaya yumruğunu vursun, 4. Dönemde de kapıları suratına kapattırmasın, bu sefer şansı iyi kullansın, taraftarımıza ise son lafım adamına göre muameleyi bıraksın…

Hugo Broos. 13 Lig macinda 18 puan toplamis.. Buda 1.4 puan ortalamasina takamül eder.

Senol Günes su ana kadar. 18 Lig macinda 35 puan toplamis.. Buda 1.9 puan ortalamasi demek..

Ben hem Snol Günes ile oynadigimiz bir kac mac haricinde zevk almaya basladim..

Zafer bize geldiginde 2. Bundesliga'da oynuyordu.. Hem sakatdi, hemde Hocasi istemiyordu.. Böylece kolay alabildik.. Demek ki bu cocukda is yok!

Senol Hoca ilen kac Sampiyonluk kacirdi bu takim? 4 üncü gelisi tamam, ama her calistirdigina bizi biz Sampiyonluga oynuyorduk..

Cesaret diyorsun?!? Benmi cikdim Besiktasin karsisina 4 Forvetlen! Ben mi bazi maclarda Bütün hucum silahlarini kullandim ayni anda..

Dün takim bir yenildi, hemde 10 kisi!! Hemen cikti elesitiriciler ortaya!! Sizi gelcek sene de görmek isterim..

magicyattara
27.04.2010, 14:14
Önceki sayfalarda bir abimiz "son 20 yılda izlediğim en iyi hakemdi." diye yazmıştı.:)

Bulursam koyacağım mesajı.
Mehmet Sarıgül yazmıştı..onun mantalitesi farklı..:)

Sakin bir maçı sinir harbine döndürdü..Umut'un ilk sarısından önceki faulü es geçti..Umut'a ilk sarıyı gösterirken ki hareketleri bana Erman Toroğlunu hatırlattı..faullerde bizim aleyhimize bir sürü ters karar verdi..son dakikalarda Ümit Özat'ın 18 içinde aleni kendini bırakmasına kart veremedi..son 20 dakikalık baskıyı verdiği ucuz serbest atışlarla o yarattı..daha ne olsun..bir de kapalı önünde ki yan hakem..
Valla ben Trabzon'da böylesine ev sahibi takımdan yana olan hakemler hiç görmedim..zaten öyle alıştık ki artık,hakem lehimize yanlış bir karar verse,ıslıklamaya başlıyoruz hemen..

Bizi Umut iskencesinden kurtardigi icin kendisine tesekkürlerimi arzediyorum.

Tek derdimiz Umut zaten..:)
Gitse de kurtulsa..

Great White
27.04.2010, 14:17
Murat Hoıcam, öyle ince detaylara gireceksek ben sana her maçtran onlarca farklı hakem hatası çıkarabilirim..

Daha önce de söylediğim gibi birkaç ufak nüans dışında bence dün akşamki maçta en son konuşmamız gereken kişidir hakem..

Emre Emiroğlu
27.04.2010, 14:18
Takımda bence bir huzursuzluk var ve yine bence bu huzursuzluk forvet hattından , umuttan kaynaklanıyor.

Umut bizi perişan ettiği gibi , takımıda ediyor. Takım üretiyo, top oynatıyor , topu ileri taşıyor ama umut yine hüsran , yine hüsran !

Hal böyle olunca umut , bence takımın şevkini kırıyor. Bu takımın artık umutla oynamak istemediği kanaatindeyim.

Şenol hocanın , Colmanın açıklamaları geldikçe gözüme ben bu anlamı çıkartıyorum.. Bu yorumlarıda eskişehir maçıyla ilgili olarak yapmıyorum. Bu maçta Umutun atılması , Onurun performans ve DURUŞU dışında konuşmaya değer birşey yok.

Amaçsız flan da değiliz. Beşiktaşı yakalama şansı , yani 3. 4. ayağımıza kadar geldi. Ama beceremedik. Bunun hedefsizlikle alakası yok. Şimdi 6. 7. bile olabilme durumumuz var artık. Puan tablosunda böyle bir konumda iken hedefsiz olmayı kabullenemem.

Umutun varlığı , taraftara da , yönetime de , kadroya da batıyor artık. Kendisinide bitiriyor takımın enerjisini de. Kendisini yedek olarak bile düşünemiyorum artık. Herkesin iyiliği için artık gitmeli !

mehmet yıldırım
27.04.2010, 14:19
Dün takim bir yenildi, hemde 10 kisi!! Hemen cikti elesitiriciler ortaya!! Sizi gelcek sene de görmek isterim..

...yenilmeden yenilmeye fark var...90 dk boyunca tek bir gol pozisyonuna giremiyor ve kalende 20 küsür net pozisyon görüyorsan,buna rezalet denir...girersin atamazsın,müzadele edersin,topların kalecide kalır,direkten döner,aut olur...rakip gelir atar yenilirsin..amenna deriz...koca trabzonspor 10 kişi kalınca bu kadar ama bu kadar dağılırmı .....akşam 20 kişilik bi grupla maç izledik...top bize gelince pasları sayalım dedik...5 i yukarıya geçemedik....yüzkızartıcı bir yenilgiydi....ne olursa olsun desteğe devam ama böyle maçlar insanı kahrediyor...bu yıl ilk kez bir yenilgiden sonra bu denli sarsıldım...

iso_4939
27.04.2010, 14:20
allahım nezaman bır fatıh tekkemız olacak...ve bol gol atacagız...

iso_4939
27.04.2010, 14:21
...yenilmeden yenilmeye fark var...90 dk boyunca tek bir gol pozisyonuna giremiyor ve kalende 20 küsür net pozisyon görüyorsan,buna rezalet denir...girersin atamazsın,müzadele edersin,topların kalecide kalır,direkten döner,aut olur...rakip gelir atar yenilirsin..amenna deriz...koca trabzonspor 10 kişi kalınca bu kadar ama bu kadar dağılırmı .....akşam 20 kişilik bi grupla maç izledik...top bize gelince pasları sayalım dedik...5 i yukarıya geçemedik....yüzkızartıcı bir yenilgiydi....ne olursa olsun desteğe devam ama böyle maçlar insanı kahrediyor...bu yıl ilk kez bir yenilgiden sonra bu denli sarsıldım...

aynen............

Oruç
27.04.2010, 14:21
Vay be... Ne Umut'muş arkadaş. Takır takır işleyen takımın içine etti.

Büyük adammış gerçekten.

magicyattara
27.04.2010, 14:22
Murat Hoıcam, öyle ince detaylara gireceksek ben sana her maçtran onlarca farklı hakem hatası çıkarabilirim..

Daha önce de söylediğim gibi birkaç ufak nüans dışında bence dün akşamki maçta en son konuşmamız gereken kişidir hakem..

Bir de Ümit Karan'ın ilk yarıda vurduğu bir kafa var..:)Giray'ın sırtına uzanıp,kollarını boynuna dolayıp vurduğu kafa..ona bile faul çalmadı bu hakem..
Bundan hakem falan olmaz bana göre..göreceksiniz..tipik bir tetikçi olarak görevine devam eder..

mehmet yıldırım
27.04.2010, 14:25
Bir de Ümit Karan'ın ilk yarıda vurduğu bir kafa var..:)Giray'ın sırtına uzanıp,kollarını boynuna dolayıp vurduğu kafa..ona bile faul çalmadı bu hakem..
Bundan hakem falan olmaz bana göre..göreceksiniz..tipik bir tetikçi olarak görevine devam eder..
...hakem dün kötü niyetli olsaydı,mikropluk yapmak isteseydi, aleyhimize 3 penaltı çalabilirdi...colman ve girayın ellerini çarpma olarak değerlendirmezdi mesela...songun çift dalması da var...bence bu maç için hakemin h sinin bile lafı olmaz

talsuv61
27.04.2010, 14:25
Eğer rakibimiz çok hırslı ve bizi yenmeye azimliyse işimiz çok zorlaşıyor.Oyunun kontrolü rakipte oluyor ama rakip bizden çekiniyorsa bu kez de tersi oluyor. Oyunun kontrolü bizde oluyor.
Bütün maçlarda rakipten daha hırslı ve azimli olmalıyoz ki rakibimizi oyunumuzla boğabilelim.

mehmet yıldırım
27.04.2010, 14:26
Eğer rakibimiz çok hırslı ve bizi yenmeye azimliyse işimiz çok zorlaşıyor.Oyunun kontrolü rakipte oluyor ama rakip bizden çekiniyorsa bu kez de tersi oluyor. Oyunun kontrolü bizde oluyor.
Bütün maçlarda rakipten daha hırslı ve azimli olmalıyoz ki rakibimizi oyunumuzla boğabilelim.
...kesinlikle doğru

Great White
27.04.2010, 14:27
Şu maçtan sonra hakemi konuşmaya devam edersek asıl sorunlarımızı görmezden gelmiş oluruz..

Adeta kronikleşen bir forvet sorunumuzun olduğunu zaten artık bilmeyen yok..

O sorunumuz, Umut' un varlığından ziyade ona alternatif olacak tek bir isimi dahi bir türlü getiremeyişimizden kaynaklanıyor. Enerjimizi yeni sezonda gerçek bir santrfor alınması üzerine harcamamız gerek..

Ayrıca buralarda her fırsatta savunduğum ve halihazırda güvenmeye devam ettiğim Şenol Hoca' nın da akıl almaz oyuncu değişiklikleri maçın bu noktaya gelmesinde etken olmuştur..

Formsuzluktur, şanssızlıktır diyelim ama es geçmeyelim..

Armağan Dere
27.04.2010, 14:28

Sanki ilk dönem kaybedilen Manisa,Diyarbakır ve Kasımpaşa maçlarında rakibi boğduk Mehmet yapma Allah aşkına malzeme bu helva bu bu kadar oluyor sene sonu acilen yeni 4-5 transfer lazım yoksa seneye aynı terane

mehmet yıldırım
27.04.2010, 14:31
Sanki ilk dönem kaybedilen Manisa,Diyarbakır ve Kasımpaşa maçlarında rakibi boğduk Mehmet yapma Allah aşkına malzeme bu helva bu bu kadar oluyor sene sonu acilen yeni 4-5 transfer lazım yoksa seneye aynı terane
...transfer şart bunda şüphe yok,kadro yetersiz aynen....o dediğin maçlarda,dünkü maçın 10 da biri kadar ezilmedik....yenilebilirsin ama büyük takımsan adam gibi yenilmek zorundasın...1 kişi eksik kalınca tesbih tanesi gibi dağıldık...

Tangerine Dream
27.04.2010, 14:31

Kahrolunacak boyutta bir durum yok, Mehmet. Bu takım bir önceki mağlubiyetinde de tabiri caizse çatır çatır top oynayarak yenildi. Hatta Soner'in deyimiyle "eze eze mağlubiyet" aldı.

Dün akşamki maçtan alınacak ders şu olmalı; takım on kişi kaldığında belirlenecek stratejinin ne olacağı. Kupa finalinde de on kişi kalma ihtimalini göz önünde bulundurmak gerek.

AKSOY_61
27.04.2010, 14:32
Ben bu maçta umut biraz da selçuk dışında kimseyi eleştiremem.
Ne hocayı ne futbolcuları...

Oyundan atılan oyuncu rakip defansı kitleyen bir oyuncu.
1 kişi eksiksin bunun verdiği psikolojiyle geriye çekiliyorsun rakip de
mükemmel taraftarının desteğini arkasına almış baskılı oynamaya çalışıyor.

Ben bu eskişehiri 10 kişiyle bile avniakerde yenerdik diyorum.

srmnlii
27.04.2010, 14:35
Hugo Broos. 13 Lig macinda 18 puan toplamis.. Buda 1.4 puan ortalamasina takamül eder.

Senol Günes su ana kadar. 18 Lig macinda 35 puan toplamis.. Buda 1.9 puan ortalamasi demek..

Zafer bize geldiginde 2. Bundesliga'da oynuyordu.. Hem sakatdi, hemde Hocasi istemiyordu.. Böylece kolay alabildik.. Demek ki bu cocukda is yok!

Senol Hoca ilen kac Sampiyonluk kacirdi bu takim? 4 üncü gelisi tamam, ama her calistirdigina bizi biz Sampiyonluga oynuyorduk..

Cesaret diyorsun?!? Benmi cikdim Besiktasin karsisina 4 Forvetlen! Ben mi bazi maclarda Bütün hucum silahlarini kullandim ayni anda..

haklısın mehmet said dostum.evet dün gece takım onur hariç bi rezildi.ama bunu şenol hocaya bağlamak trabzonspora ihanettir.şenol hoca geldikten sonra trabzonspor izlenmeye değer futbol oynamaya başladı,şenol hocadan sonra trabzonspor bir ruh kazandı.sabır sabır diyoruz bunların sabrı bu kadar işte.utanmasalar şenol hocayı şimdiden gönderecekler.ama kimsenin buna gücü yetmez şenol hoca daha çok uzun yıllar trabzonsporun başında kalacak ve inanıyorum ki bize özlediğimiz şampiyonlukları yaşatacak.. saygılarımla..

mehmet yıldırım
27.04.2010, 14:38
Ben bu maçta umut biraz da selçuk dışında kimseyi eleştiremem.
Ne hocayı ne futbolcuları...

Oyundan atılan oyuncu rakip defansı kitleyen bir oyuncu.
1 kişi eksiksin bunun verdiği psikolojiyle geriye çekiliyorsun rakip de
mükemmel taraftarının desteğini arkasına almış baskılı oynamaya çalışıyor.

Ben bu eskişehiri 10 kişiyle bile avniakerde yenerdik diyorum.

...umut rakip defansı kitleyen bir oyuncu ise,demekki hakkaten oyuncu imiş...kimse eleştirmesin o zaman...takım baskı yer ama aynı kanattan 3 dakiaka da 10 orta yaptırır mı...topu ayağına alıpta 3-4 pas yapıp karşı yarı sahaya geçemezmi...kullandığı her tacı 2 pas sonra rakibe teslim etmek,,defanstan top çıkarırken sürekli bocalayıp,topları heba etmek ve atak yemek...bunların hepsi dün maçta vardı...umut çıktı diye bunlar olduysa hiçkimse umutu eleştirmesin...dünkü takımın hali çok garipti,sanki sihir yapılmış gibiydi

Bera Algün
27.04.2010, 14:41
umutun acaba onura ne yüzle bakacak acaba biri daha maçın başında durduk yere kendini oyundan attırıp takım arkadaşlarını 1 saat rakibe karşı dezavantajlı durumda bırakıyor, öbürü ise bütün maç varını yoğunu ortaya koyuyor son dakikada gol yedi diye ağlıyor, artık yeter umut defol bizi takmadığın belli belki onurdan utanırsın

Mehmet Ç.
27.04.2010, 14:44
haklısın mehmet said dostum.evet dün gece takım onur hariç bi rezildi.ama bunu şenol hocaya bağlamak trabzonspora ihanettir.şenol hoca geldikten sonra trabzonspor izlenmeye değer futbol oynamaya başladı,şenol hocadan sonra trabzonspor bir ruh kazandı.sabır sabır diyoruz bunların sabrı bu kadar işte.utanmasalar şenol hocayı şimdiden gönderecekler.ama kimsenin buna gücü yetmez şenol hoca daha çok uzun yıllar trabzonsporun başında kalacak ve inanıyorum ki bize özlediğimiz şampiyonlukları yaşatacak.. saygılarımla..

imzani görünce birsey daha aklima geldi..

Biz gecen sene deplasman takimiydik..

Avni Aker'in özelligi kalmamisti..

Hugo Broos ilen zaten ne oldugumuz belli degildi..

Senol Günes ilen birlikte

Evimizdeki Fenerbahce maglubiyeti birde IBB berbaberligi haricinde bütün maclari kazanmisiz.. Yani eskisi gibi herkez artik Avni Aker deplasmaninda hesapinda 0 puan olacak..

Fener macinda berbattik, ama IBB macindada galibiyeti kaciran taraf bizdik..

Yani 2. yarida evimizde btün maclari kazandik diyebilir IBB haric..

Sorarim simde.. Bu oyuncular nasil bir anda böyle bir degisme girdi?? Cogu oyuncu gecen senede vardi?? Nasil bir anda evimizdeki her maci kazanmaya basladik..

Hem evinde her maci kazandikdan sonra yukarilarda olmakdan baska sansin yok..

gul61
27.04.2010, 14:51
bence izleme o topu cikarmasi lazimdi.o topu cikaracak cok kaleci var.cikarmadi diye asla lafimiz yok.sadece pozisyonu tartisirsak kesinlikle cikacak bir pozisyondu.
hayır cıkarılacak bı pozısyon degıldı bence.zaten takım oynamamıs ter top onurda kaldı .sen butun takım ordasın ümitın önü bomboştu yanlış gormedıysem..hem 80 dk da yaptıgın savunmaya yazık oldu hem sıralamadıkı yerimize,hemde onura ...

AKSOY_61
27.04.2010, 14:52
...umut rakip defansı kitleyen bir oyuncu ise,demekki hakkaten oyuncu imiş...kimse eleştirmesin o zaman...takım baskı yer ama aynı kanattan 3 dakiaka da 10 orta yaptırır mı...topu ayağına alıpta 3-4 pas yapıp karşı yarı sahaya geçemezmi...kullandığı her tacı 2 pas sonra rakibe teslim etmek,,defanstan top çıkarırken sürekli bocalayıp,topları heba etmek ve atak yemek...bunların hepsi dün maçta vardı...umut çıktı diye bunlar olduysa hiçkimse umutu eleştirmesin...dünkü takımın hali çok garipti,sanki sihir yapılmış gibiydi

İyi de ben umutu övmedim ki.
Umutun tek yaptığı şey bu zaten.
Presle rakip defansın ileri çıkmasına engel oluyor buna kimse bişey diyemez.
Rakip defans oyuncuları da söylüyor bunu umutun stoperleri rahatsız ettiğini.

Bu arada sadece umuttan mahrum kaldık diye değil.
Bir kişi eksik oynuyoruz pskilojisi bile takımın berbat oynamasına neden olur.
Hem de rakip adına muhteşem bir destek ortamında.
Yoksa umut bulut gol yollarında iyi olmayan bir oyuncu zaten.
Onun oynayıp oynamaması ofansif açıdan pek farkettirmiyor.

Recep Alkan
27.04.2010, 14:53

Bakıyorum da hemen bazı konuların üzeri kapatılmış, daldan dala atlanmış. Ne oldu Şenol Hocanın kurmadığı takıma, ne oldu Broos'a sallama çabası. Çabuk pes ettiniz paşam.

Bu bahsettiğiniz puanların kazanılmasında ki en büyük etken kesinlikle kaleci faktörüdür. Maşallah istatislik beceriniz var, bunu da araştırırsanız çok zorlanmadan bulursunuz. Hee bu Şenol Hoca'nın başarısı mı, belki kabullenirim bunu, ama bu takım Ersun Hoca ile birlikte bu gutbolu oynamaya başladı, kimse karşıma geçip de futbolumuz öyle değişti böyle değişti demesin.

Zafer de iş olmadığını nasıl bu kadar çabuk ve net anladınız merak ettim. Adamı kaç kere Trabzonspor forması ile seyrettinz acaba ? Yada geldiği takımda ? Adam hazır olmasına rağmen forma giyemiyor, Barış forma bulamıyor, Sezer 10-15 dakikadan çok forma bulamıyor, Ferhat sol bek cezalı olmasına rağmen oynayamıyor, Murat Tosun forvetsiz takımın forveti olamıyor, bunların hepsinde oyuncu suçlu oluyor, ama o teknik direktör geldikten sonra alternatifli kadromuz var, herkesi kullanacağım gibisinden laflar ediyor. TEzat mı var acaba ?

Cesaretten kastımı neden saha içinde algılıyorsunuz ki. Ben ne demişim siz ne algılamışsınız, neden yazdıklarımı cevap verebileceğiniz şekile çeviriyorsunuz. Yoksa cevabınız okuyun geçin arkadaşım. Saçma bir sürü şeye cevap vermek zorunda bırakıyorsunuz beni. Cesaretten kastım farklı şeylerdir, takım ile ilgili değil, yönetim kanadına uzanan şeylerdir.

Bu formu düzenli ve dikkatli takip ediyorsan,her zaman burda olduğumuzu, gördüğümüz her yanlışa tepki koyduğumuzu, adamına göre değil, Trabzonspor menfaatlerine göre yorum yaptığımızı görürsünüz. Bizi görmek isteyen çok kişi var, biri yönetim için biri TD için birisi takım için bizi görmek istiyor. Ben burdayım bilader, düşüncelerimin de arkasındayım.

Umarım sende atıp tutan, ama sonra hiç çaktırmıyorum değil mi moduna girerek başka saflara geçenlerden olmazsın !!!

Great White
27.04.2010, 14:57
Bu bahsettiğiniz puanların kazanılmasında ki en büyük etken kesinlikle kaleci faktörüdür.

Tartışmaya bodoslama girizlemek gibi olmasın ama bu konuda asla aynı düşünmüyorum..

Zira bir çok maç yazımda Onur' un kaleye geçmesinin ardından kalemizde çok az pozisyonlar gördüğümüzü ve bunun da bir anlamda Onur' un şansı olduğunu yazmışlığım vardır. Hatta Onur' u o kadar seyrek pozisyon görmesine rağmen maçtan soğumadığı ve aynı konsantrasyonunu sağladığı gerekçesiyle övmüşlüğüm de vardır..

Onur mükemmel işler yapıyor eyvallah ama birkaç maç haricinde kalesinde en fazla 1-2 gol pozisyon ortalamasıyla oynamıştır. Takım savunmamız açısından bunu görmezden gelmeyelim..

AKSOY_61
27.04.2010, 15:00
O puanların kazanımında onurun payı büyük de oynanan futbolu es geçmemek lazım.
O zamanki futbolla şimdiki futbolun alakası yok futbolcular bile kendilerine geldiklerini söylüyorlar.

Recep Alkan
27.04.2010, 15:01

Siteye geleli 13 gün olmuş biri olarak, 11.000 küsür mesaj atmış bir insanı yukarıda ki cümleler ile nasıl yargılar tarzda konuşabiliyorsun ? Gelme döneminde, bu dönemde, geçmişi için neler söylediğini bilmediğin insanı ?

Bunlardan kastın nedir ? Sen nesin ki ?

Biraz dikkatli olun yahu ?

YAzacaksınız da adabınız ile yazın.

U.Sadıkoğlu
27.04.2010, 15:01
Onur mükemmel işler yapıyor eyvallah ama birkaç maç haricinde kalesinde en fazla 1-2 gol pozisyon ortalamasıyla oynamıştır. Takım savunmamız açısından bunu görmezden gelmeyelim..

Savunmamız adam tutmasını bilmeyen Giray'a rağmen son yılların en sağlam defansı oldu umarım Giray'dan bu yıl kurtuluruz.

Recep Alkan
27.04.2010, 15:02
Tartışmaya bodoslama girizlemek gibi olmasın ama bu konuda asla aynı düşünmüyorum..

Zira bir çok maç yazımda Onur' un kaleye geçmesinin ardından kalemizde çok az pozisyonlar gördüğümüzü ve bunun da bir anlamda Onur' un şansı olduğunu yazmışlığım vardır. Hatta Onur' u o kadar seyrek pozisyon görmesine rağmen maçtan soğumadığı ve aynı konsantrasyonunu sağladığı gerekçesiyle övmüşlüğüm de vardır..

Peki Trabzonspor'un genelde aynı pozisyonları verdiği, gelen topların içeriye girdiğini düşünebilir miyiz ? O zaman yine kaleci faktörü ortaya çıkıyor da ...

Osman Yavuz
27.04.2010, 15:04

Soner abi Broos varken hatırlıyorum da o zaman da pek pozisyon vermiyorduk be abi.Sivas, Diyarbakır, Manisa, Antalya, Beşiktaş, Gençler, Antep,Belediye maçlarına hemen hemen rakibin hiç pozisyonu yoktu.Hepi topu 2-3 pozisyon gelir bizim tombalak da içeri alırdı.:)Bir fark yok bence pozisyon sayısında.

AKSOY_61
27.04.2010, 15:05
Savunmamız adam tutmasını bilmeyen Giray'a rağmen son yılların en sağlam defansı oldu umarım Giray'dan bu yıl kurtuluruz.

Böyle bir kalecinin önüne bu stoperler yakışmıyor gerçekten.

silentpain61
27.04.2010, 15:05
sol bekte çok eleştiri alan cale bu maçta arandımı ne??? (bence kesinlikle arandı)
egemen stoperde bence çok iyi mücadeleci biri ancak sol kanatta aşı tutmadı malesef.

ridvan1
27.04.2010, 15:07
...hakem dün kötü niyetli olsaydı,mikropluk yapmak isteseydi, aleyhimize 3 penaltı çalabilirdi...colman ve girayın ellerini çarpma olarak değerlendirmezdi mesela...songun çift dalması da var...bence bu maç için hakemin h sinin bile lafı olmaz
Girayınkine penaltı diyen hakemin futbol bilgisi tartışılır.Songunkini bie kabul etmeyen arkadaşa da hakemi anlatmak zor.Songun ilk girişi zaten penaltı,Alper topu kurtarmıştı.Sonra sol ayağıyla top geçtikten sonra bir de Alperin her iki ayağını keserek penaltıyı katmerli hale getiriyor.Maç çıkışı Eses trübünlerinde hakemi de yendik havası vardı.Özetleri seyredince aslında kritik tüm kararlarda hakemin haklı olduğu görülüyor.En büyük hatası Songun penaltısını es geçmek.Burada da Esesli futbolcuların ve Rızanın olur olmaz pozisyonlarda penaltı istemelerinin payı var.90+4 konusuna da söylenecek bişey yok.Onur sakatlandığı için uzatma normal.
Trabzonlu arkadaşların Umut serzenişini bu maça özgü anlayabilirim.Ama kadro olarak ellerinde oldukça iyi bir hammadde var.Bugün beğenmediğiniz çoğu oyuncunuzun kapasitesi şampiyonluk için yeterli.Liği kafada bitirmişlik,iç sıkıntılar vb pekçok neden olabilir ama şampiyonluk için silbaştan yapılırsa büyük hata olur.Herşey motivasyon meselesi.Urfada bambaşka bir Trabzon izleyeceğime eminim...

gul61
27.04.2010, 15:07
sol bekte çok eleştiri alan cale bu maçta arandımı ne??? (bence kesinlikle arandı)
egemen stoperde bence çok iyi mücadeleci biri ancak sol kanatta aşı tutmadı malesef.
egemende iyiydı sadece hucuma destek weremedı bence

Hüseyin Bağdat
27.04.2010, 15:08
Şu maçtan sonra hakemi konuşmaya devam edersek asıl sorunlarımızı görmezden gelmiş oluruz..

Adeta kronikleşen bir forvet sorunumuzun olduğunu zaten artık bilmeyen yok..

O sorunumuz, Umut' un varlığından ziyade ona alternatif olacak tek bir isimi dahi bir türlü getiremeyişimizden kaynaklanıyor. Enerjimizi yeni sezonda gerçek bir santrfor alınması üzerine harcamamız gerek..

Ayrıca buralarda her fırsatta savunduğum ve halihazırda güvenmeye devam ettiğim Şenol Hoca' nın da akıl almaz oyuncu değişiklikleri maçın bu noktaya gelmesinde etken olmuştur..

Formsuzluktur, şanssızlıktır diyelim ama es geçmeyelim..

Sonuna kadar katılıyorum. Hakem bu maçta art niyetli olsaydı Eskişehir'e en az br penaltı verirdi.

Yıkmadan aşırıya kaçmadan eleştiri yapabiliriz.Bu maçta hocamızı eleştirebiliriz. Yaptığı yanlış tercihlerle maçı kaybettik. Belki onunda aklı finaldeydi diyelim...

Seneye bu tür hatalar yapılmamalı. Önümüzdeki senenin planı şimdiden çizilmeli ve hemen haekete geçilmeli. Eksik ve sorunlu bölgelerimiz belli...

Külünkoğlu
27.04.2010, 15:10
Gevelemeye gerek yok.

Forvetlerden birisi kalsın yanına, çevresine yama yapalım demek çözüm değil ayağımıza kurşun sıkmanın daniskasıdır.

Şu an kadroda bulununan hiçbir forvet oyuncusu bu formayı taşıyacak çapta değil.

Yok bekleyelim yok hemen karar vermeyelim diye diretirseniz 5.lik ile yetinir durursunuz, gelecek sene de onu da bulamazsınız.

Ümitsizlik pompalamayalım dedikçe sıradanlaştık.

Akıllı ve Cesaretli iki forvet transferi şart bu takıma.

gul61
27.04.2010, 15:11
Sonuna kadar katılıyorum. Hakem bu maçta art niyetli olsaydı Eskişehir'e en az br penaltı verirdi.

Yıkmadan aşırıya kaçmadan eleştiri yapabiliriz.Bu maçta hocamızı eleştirebiliriz. Yaptığı yanlış tercihlerle maçı kaybettik. Belki onunda aklı finaldeydi diyelim...

Seneye bu tür hatalar yapılmamalı. Önümüzdeki senenin planı şimdiden çizilmeli ve hemen haekete geçilmeli. Eksik ve sorunlu bölgelerimiz belli...
tercıhler yanlıştı derken,kulubemız cokmu zengındı yanlış tercıh dıyorsun oynatabılecegı herkesı oyuna coktu .burak cok gereksızdı ama as kadroyu dınlendırmesı gelecek maclar için mecburdu..ayrıca degısıklıklerde savunmayı guclendırmeye calıstı gol atacak duzeyde oyun yoktu zaten oda yememek için bu tercıhlerı yptı sanırım..

silentpain61
27.04.2010, 15:12
egemende iyiydı sadece hucuma destek weremedı bence
sol tarafımızdan hiç gelmediği kadar yan top geldi tamam bunda defansa yardım edemeyen engininde çok payı var ama ne biliyim egemen çok açık verdi gibi geldi bana.(ancak yinede egemene kızamıyorum çünkü hem mevkisi değil hemde canını dişine takıp boğuşmaya çalıştı.dediğim gibi mevkisi olmaması handikap oldu)

gul61
27.04.2010, 15:16
sol tarafımızdan hiç gelmediği kadar yan top geldi tamam bunda defansa yardım edemeyen engininde çok payı var ama ne biliyim egemen çok açık verdi gibi geldi bana.(ancak yinede egemene kızamıyorum çünkü hem mevkisi değil hemde canını dişine takıp boğuşmaya çalıştı.dediğim gibi mevkisi olmaması handikap oldu)

ewet ama cale oldugu zaman yıne ataklar sol taraftandı cunku sagda serkan war we kımse oraya cesaret bıle etmıyor.sol tarafada en az onun kadar rakıbını bırakmayan oyuncu gereklı bnce o zaman rakıplrn işi dAHA zorlasır

futbalski60
27.04.2010, 15:16

Egemen ve Serkan geri çekilmemize rağmen çok pozisyon hatası yaptılar özellğikle Egemen'in sık sık Giray ve Song'a yapışık oynaması bulunduğu kanadı boşaltmasına sebep oldu Cale'yi satmamız büyük bir hata olacak gibi görünüyor yerini dolduracak yerli bir oyuncu yok çünkü.

Kazım Uzunboy
27.04.2010, 15:18
Gittik, kendimiz ettik kendimiz bulduk, ve sonra gittiğimiz gibi geldik.

Hüseyin Bağdat
27.04.2010, 15:18
tercıhler yanlıştı derken,kulubemız cokmu zengındı yanlış tercıh dıyorsun oynatabılecegı herkesı oyuna coktu .burak cok gereksızdı ama as kadroyu dınlendırmesı gelecek maclar için mecburdu..ayrıca degısıklıklerde savunmayı guclendırmeye calıstı gol atacak duzeyde oyun yoktu zaten oda yememek için bu tercıhlerı yptı sanırım..

Burak oynadığı maçlarda ışık vermiyodu bu belli. Forvet alacaksan Murat ve Barış alınabilirdi. Oyunun sonlarına doğru Ferhat ve Sezer alınarak orta saha güçlenebilirdi. Burak defans namına birşey yapmazken ve ileriye top çıkaramazken yanına Murat'ı almanın hiçbir anlamı yok...

Great White
27.04.2010, 15:19
Peki Trabzonspor'un genelde aynı pozisyonları verdiği, gelen topların içeriye girdiğini düşünebilir miyiz ? O zaman yine kaleci faktörü ortaya çıkıyor da ...

Onur hem Sylva' dan hem de kalecimsi Tolga2 dan kat be kat faydalı olmuştur. Burası kesin ama bütün maçlarımızı da Onur sayesinde kazanmışız gibi bir hava yaratmamalıyız..

Soner abi Broos varken hatırlıyorum da o zaman da pek pozisyon vermiyorduk be abi.Sivas, Diyarbakır, Manisa, Antalya, Beşiktaş, Gençler, Antep,Belediye maçlarına hemen hemen rakibin hiç pozisyonu yoktu.Hepi topu 2-3 pozisyon gelir bizim tombalak da içeri alırdı.:)Bir fark yok bence pozisyon sayısında.

Osman, Broos döneminde zaten bütün maçı kendi yarısahamızda oynuyor ve neredeyse tek bir pozisyona giremeden maçı tamamlıyorduk. O dönemde biz ancak kontraataklardan pozisyon yakalayabilirken Şenol Hoca' nın gelişinden sonra kontra toplarla pozisyon yemeye başladık..

Arada büyük fark var bence..

silentpain61
27.04.2010, 15:25
ewet ama cale oldugu zaman yıne ataklar sol taraftandı cunku sagda serkan war we kımse oraya cesaret bıle etmıyor.sol tarafada en az onun kadar rakıbını bırakmayan oyuncu gereklı bnce o zaman rakıplrn işi dAHA zorlasır
bencede bu dediğinde haklısın ben sadece dünkü maçta aradığımızı söyledim.dediğin gibi daha iyi biri alınabilir tabiki.

ruthless
27.04.2010, 15:27
Merhaba tüm trabzonlu arkadaşlar. aldığımız galibiyet bir yana bir eskişehirli olarak dünkü maçta olanlara elbette çok üzüldüm.. Geçen haftadan bu yana gerek sizin gerekse bizim forumda yazılan karşılıklı tebrikleşmeler ve iki tarafında anti-bizans bir düşünceye sahip olması beni çok mutlu etmişti. elbette bunu kabullenmeyen bazı kişiler olacaktır her iki taraftada fakat düşündüğümüz zaman elbette birbirimize saygı duymak için o kadar çok sebep varki. düşmanlığında bir mantığı yok zaten.
açıkçası daha geçen haftaya kadar trabzon taraftarının genelinin böyle duyarlı ve anlayışlı olduğunu bilmiyordum. ve inanın size saygım bir kaç kat daha arttı.. fakat kamuoyunda trabzon denince akıllara vurdulu kırdılı şeyler geliyor. bence bu çözülmeli artık..
Dünkü maça gelirsek, ben maça maalesef gidemedim. fakat forumdan büyük bir heyecanla takip ettim. yaşanan küfür tatsizlığına aklım ermedi. çünkü maçtan önce o kadar güzel şeyler konuşuluyorduki. karşılılı sevgi saygı vs.
fakat ne oldu ise kendini bilmez 10-20 kadar insanın birbirleriyle sataşması ile stad gerilmiş. ve benim okuduğum kadarı ile sizin bölümden bizim taraf tahrik edilmiş.. sonrasında ise karşılılı zıtlaşmalarla birlikte son dakikalarda iyice çığrından çıkmış iş ve golden sonra müziği kapattırıp küfüre başlamış kendini bilmez bir grup.. burda lütfen yanlış anlaşılmasın. ben ne trabzon taraftarını nede sizlere saygı duyan eskişehir taraftarına suç atıyorum. sadece ve sadece iki taraftanda taraftarlığı bilmeyen insanlar çıkabiliyor ve insanları galeyana getirebiliyor..
sizlerden istirhamım lütfen birbirimize karşı duyarlı ve anlayışlı olalım. olmayanları uyaralım. şurda anadolu için mücadele eden kaç takımızki..
süylemedende geçemeyecem. Onuru ayakta alkışlıyorum. Milli takımımız için seviniyorum.. kalan maçlardada sizlere başarılar diliyorum. Kupayı ezik febeye kaptırmayın. :)
Herkese Selam Olsun...

Recep Alkan
27.04.2010, 15:29
Soner abi bunu demiyorum, anlatmak istediğimi mesajımın hemen altında Osman yazmış, pozisyonlarda çok değişiklik yok, sadece gelen toplar artık kalemizde kalmıyor, geri dönüyor, bu da takımımızı hem istatislikte hemde puan ortalamasında yukarılara doğru çıkarıyor. Tabi ki %100 kaleci faktörü demiyoruz.

Ama futbolu iyi bilen birisi olarak şunu da iyi bilirsin, yeni gelen hocadan sonra takım mutlaka ateşlenir, biraz silkelenir, herşey pozitifmiş gibi görünür, sanki Barcelonayı seyrediyormuşsun gibi hava eser her yerde.

Herkes birşeylerden bahsediyor ama, değişen birşey göremiyorum ben. Birçok maçta kalecimiz konuşuluyorsa, hep onun adı geçiyorsa, bir sorun vardır bir yerlerde gibi geliyor bana.

ESER
27.04.2010, 15:29

harbi yaa .. sivas macindaki o kamananin sutunu adam langirtda bile yemez:)

Great White
27.04.2010, 15:32
Recep, sen ciddi ciddi Broos döneminden sonra bu takımda gerek mental gerekse oyunsal anlamda hiçbir gelişme görmediğini düşünüyorsan bu mevzuuyu tartışmamızın bir anlamı yok zaten..

Zira aynı yerde patinaj çeker dururuz :)

Yağızhan Sağnak
27.04.2010, 15:33
O zaman umutu ortasahaya koyun, habure koşsun.

Mehmet Ç.
27.04.2010, 15:33
Trabzonspor ic saha karnesi..

O: 16 | G: 10 | B: 3 | Y: 3

Senol Günes:

O: 10 | G: 8 | B: 1 | Y: 1

Hugo Broos:

O: 6 | G: 2 | B: 2 | Y: 2

ARADAKI FARK!! FARK VAR :D

Recep Alkan
27.04.2010, 15:37
Recep, sen ciddi ciddi Broos döneminden sonra bu takımda gerek mental gerekse oyunsal anlamda hiçbir gelişme görmediğini düşünüyorsan bu mevzuuyu tartışmamızın bir anlamı yok zaten..

Zira aynı yerde patinaj çeker dururuz :)

Yahu bari sen yapma be abi.

Beni sen de anlamıyorsan gerçekten tartışmanın anlamı yok ?

ESER
27.04.2010, 15:42
Merhaba tüm trabzonlu arkadaşlar. aldığımız galibiyet bir yana bir eskişehirli olarak dünkü maçta olanlara elbette çok üzüldüm.. Geçen haftadan bu yana gerek sizin gerekse bizim forumda yazılan karşılıklı tebrikleşmeler ve iki tarafında anti-bizans bir düşünceye sahip olması beni çok mutlu etmişti. elbette bunu kabullenmeyen bazı kişiler olacaktır her iki taraftada fakat düşündüğümüz zaman elbette birbirimize saygı duymak için o kadar çok sebep varki. düşmanlığında bir mantığı yok zaten.
açıkçası daha geçen haftaya kadar trabzon taraftarının genelinin böyle duyarlı ve anlayışlı olduğunu bilmiyordum. ve inanın size saygım bir kaç kat daha arttı.. fakat kamuoyunda trabzon denince akıllara vurdulu kırdılı şeyler geliyor. bence bu çözülmeli artık..
Dünkü maça gelirsek, ben maça maalesef gidemedim. fakat forumdan büyük bir heyecanla takip ettim. yaşanan küfür tatsizlığına aklım ermedi. çünkü maçtan önce o kadar güzel şeyler konuşuluyorduki. karşılılı sevgi saygı vs.
fakat ne oldu ise kendini bilmez 10-20 kadar insanın birbirleriyle sataşması ile stad gerilmiş. ve benim okuduğum kadarı ile sizin bölümden bizim taraf tahrik edilmiş.. sonrasında ise karşılılı zıtlaşmalarla birlikte son dakikalarda iyice çığrından çıkmış iş ve golden sonra müziği kapattırıp küfüre başlamış kendini bilmez bir grup.. burda lütfen yanlış anlaşılmasın. ben ne trabzon taraftarını nede sizlere saygı duyan eskişehir taraftarına suç atıyorum. sadece ve sadece iki taraftanda taraftarlığı bilmeyen insanlar çıkabiliyor ve insanları galeyana getirebiliyor..
sizlerden istirhamım lütfen birbirimize karşı duyarlı ve anlayışlı olalım. olmayanları uyaralım. şurda anadolu için mücadele eden kaç takımızki..
süylemedende geçemeyecem. Onuru ayakta alkışlıyorum. Milli takımımız için seviniyorum.. kalan maçlardada sizlere başarılar diliyorum. Kupayı ezik febeye kaptırmayın. :)
Herkese Selam Olsun...

merak ediyorum gercekten, bir eskisehirli TS ye neden antipati besler,, zamaninda gs macinda elle atilan golle sampiyonluktan olmus, bjk nin o meshur eses maci hala bilinmekteyken , ayak oyunlariya istanbul tarafindan sindirilmis bir takimin taraftari nasil olur da kendisiyle ayni degerlerin mucadelesini veren takima agiz dolusu kufreder, kin guder., TS taraftarinin sampiyon olmasindan gocunmayacagi belki iki uc takimdan biridir eses ama hersene bu taskinliklar ayip oluyor ,, gecen sene de ufak tefek olaylar cikmisti. Trabzonspor ile didismeye rekabet koruklemeye calismak eses e birsey kazandirmaz. zira TS bu rekabetin icinde olmaz hicbir zaman.. esese bir TS li olarak saygi duyuyorum ama istanbulla dirsek temasi yapip TS ye karsi boyle tavirlar sergilemesi bu sempatime sekte vurmaya basladi.. bize degil elle atilan golle belki de tarihinize yazdiracak oldugunuz sampiyonlugu calanlara ,hakemlerle federasyonla sizleri kume dusurenlere koyun tepkinizi.. istanbulun da bizans oldugunu unutmayin asla..

Osman Yavuz
27.04.2010, 15:42
Soner abi, Recep abinin bahsettiği şey sanırım defansif anlamdaki oyun anlayışının değişmeyişi.Hücumsal anlamdaki değişikliği görememek için kör olmak lazım zaten.Yoksa ben de mi yanlış anladım Recep abi.:D

CAFER ÖZER
27.04.2010, 15:43
Ey Şenol Güneş yol yakınken dön Şu Umut inadından,
Bu adam Bulunmaz hint kumaşımıdır.vazgeçmiyorsunuz.
Adam Sahada Bencil davranıyor,Siz Umutu saha dışına alacağınıza Teofiloyu Çıkartıyorsunuz.
Hiç oynatmdan adamlar kadro dışı bırakıyorsunuz,4 Senedir hiç bir şey yapmayan ve Onun kaçırdığı goller yüzünden neler kaçtı Hala Bu adam sahada.
Ligde İş bitmiş artık Oynamayanları gelecek sezon İçin Şimdi görmeyeceksen ne zaman göreceğiz.
Formayı hakedene veririm diyorsun.
Umut formayı ne kadar hakediyor hala forma veriyorsun
9 maçta 1 tek gol atmış golcu formayı hakediyormu.?
Bu nasıl anlayış bu nasıl mantık.
Eğer Kupada Bu adam yüzünden kaçarsa Ne Yönetim kalır,Ne Hoca Kalır,Ne Umut kalır uyarmadı demeyin.
( bana göre Öyle olacak,40 yıllık umut her maçta 10 posizyondan bile Gol çıkaramayan adam Kupadamı atacak tüüm golleri )
Millet Eskişehir maçında yenilmeye bir şey demiyor,Ama Umutun Ukalalığından Dolayı yenilmeye Bizim lafımız.
Eğer FB ye De Umut Yüzünden yenilirsek o zaman Kimse AFFETMEZ sizleri kusura bakmayın.
Yeter artık Oynatmadan Gönderilen,işe yaramaz diye karar verilen gönderilen futbolcu mezarlığına döndük.
Bazı oyuncuları Oynatmadan işe yaramaz Diye Gönderin.
4 senedir ne işe yaradığı belli olmayan Umut Hala Trabzonsporda hala direk ilk 11 de oynuyor.
Yeter artık şu Takıma adam gib oyuncu alın.
Dünkü Umutun yüzünden kaybedilen Parayı biliyormusunuz.?
eğer Dün kazansaydık.4.olma ihtimilimiz Çok büyüktü.4.olan takım 2.8 milyon tl alacak 5.olan 1,4 milyon tl alacak.birde kaçan galibiyetlerin paralarını hesap etseniz.Umutu verilen paraları Ü
Üstüne Koysanız Ne golcüler alınır o paralarla,
Devam edin bakalım Umut la devam edin daha ne kadar devam edeceksiniz.
Herhalde daha Yönetim ve Hoca goller kaçtıkça
"Fatih Tekke " tezahüratlarını özlediler.
(ben Fatih Tekkeci değilim,Bağıranların Çoğuda Fatih Tekkeci değil.Sadece Yönetime golcü alın diye mesaj verenler.Ama dertelerini anlatamıyorlarki Umut hala sahada)
Artık birkaç kendini bilmez Yüzünden Trabzonsporu heba etmeyin yazıktır günahttır.

Great White
27.04.2010, 15:43
Yahu Recep..

Broos dönemindeki futbolumuzu izlerken ekran başında inim inim inleyen, sıkıntıdan adeta barsakları düğümlenen bir taraftar olarak bu konuda seni anlayamamış olmamı da senin anlaman gerekir diye düşünüyorum:)

Neyse ki Osman ile aynı frekansa girebildik hiç değilse :D

Murat Erdem
27.04.2010, 15:45
Şenol Güneş'e sağlanan stabil şartlar, Hugo Broos'a sağlanmış mıdır ?
Birisi paralarını tahsil edemediği için FİFA kapılarını aşındıran, maç akşamı moral yemeğinde yöneticilerle yumruklaşan futbolcular ile sakat olduğu halde, "sakat değil, Broos oynatmıyor" denilen futbolcularla çalışmak zorunda bırakılmış.
Birisi maddi sorunları çözülmüş, Valisi, Belediye başkanı, eski futbolcusu top yekün destek alarak çalışıyor.

Great White
27.04.2010, 15:47
Ciddi ciddi şu broosuk kıçlı Hugo' yu da hasretle anmaya başladınız ya..

Hadi size kolay gele..

Osman Yavuz
Yahu Recep..

Broos dönemindeki futbolumuzu izlerken ekran başında inim inim inleyen, sıkıntıdan adeta barsakları düğümlenen bir taraftar olarak bu konuda seni anlayamamış olmamı da senin anlaman gerekir diye düşünüyorum:)

Neyse ki Osman ile aynı frekansa girebildik hiç değilse :D
Biz zaten aynı frekanstayız abi.:D

bahadır2561
Birisi paralarını tahsil edemediği için FİFA kapılarını aşındıran, maç akşamı moral yemeğinde yöneticilerle yumruklaşan futbolcular ile sakat olduğu halde, "sakat değil, Broos oynatmıyor" denilen futbolcularla çalışmak zorunda bırakılmış.
Birisi maddi sorunları çözülmüş, Valisi, Belediye başkanı, eski futbolcusu top yekün destek alarak çalışıyor.

ersun yanal'ı da unutmamak lazım...

Burçak
27.04.2010, 15:49
Maçın ancak 2. yarısını izleyebildim.
Heyecanla tv nin karşısına geçtiğimde hiç birşey göremedim..
Ortada Trabzonspordan eser yoktu.
Maçı hak edecek en ufak bir şey yapmadık yapamadık ..
Onur'a çok üzüldüm.

Mehmet Ç.
27.04.2010, 15:50
Bakıyorum da hemen bazı konuların üzeri kapatılmış, daldan dala atlanmış. Ne oldu Şenol Hocanın kurmadığı takıma, ne oldu Broos'a sallama çabası. Çabuk pes ettiniz paşam.

Bu bahsettiğiniz puanların kazanılmasında ki en büyük etken kesinlikle kaleci faktörüdür. Maşallah istatislik beceriniz var, bunu da araştırırsanız çok zorlanmadan bulursunuz. Hee bu Şenol Hoca'nın başarısı mı, belki kabullenirim bunu, ama bu takım Ersun Hoca ile birlikte bu gutbolu oynamaya başladı, kimse karşıma geçip de futbolumuz öyle değişti böyle değişti demesin.

Zafer de iş olmadığını nasıl bu kadar çabuk ve net anladınız merak ettim. Adamı kaç kere Trabzonspor forması ile seyrettinz acaba ? Yada geldiği takımda ? Adam hazır olmasına rağmen forma giyemiyor, Barış forma bulamıyor, Sezer 10-15 dakikadan çok forma bulamıyor, Ferhat sol bek cezalı olmasına rağmen oynayamıyor, Murat Tosun forvetsiz takımın forveti olamıyor, bunların hepsinde oyuncu suçlu oluyor, ama o teknik direktör geldikten sonra alternatifli kadromuz var, herkesi kullanacağım gibisinden laflar ediyor. TEzat mı var acaba ?

Cesaretten kastımı neden saha içinde algılıyorsunuz ki. Ben ne demişim siz ne algılamışsınız, neden yazdıklarımı cevap verebileceğiniz şekile çeviriyorsunuz. Yoksa cevabınız okuyun geçin arkadaşım. Saçma bir sürü şeye cevap vermek zorunda bırakıyorsunuz beni. Cesaretten kastım farklı şeylerdir, takım ile ilgili değil, yönetim kanadına uzanan şeylerdir.

Bu formu düzenli ve dikkatli takip ediyorsan,her zaman burda olduğumuzu, gördüğümüz her yanlışa tepki koyduğumuzu, adamına göre değil, Trabzonspor menfaatlerine göre yorum yaptığımızı görürsünüz. Bizi görmek isteyen çok kişi var, biri yönetim için biri TD için birisi takım için bizi görmek istiyor. Ben burdayım bilader, düşüncelerimin de arkasındayım.

Umarım sende atıp tutan, ama sonra hiç çaktırmıyorum değil mi moduna girerek başka saflara geçenlerden olmazsın !!!

Broos ile Günes kiyaslamasi yapiyorum! Ve takima olan etkisini!

Onur gecen senede vardi bu senede.. Hic kimse görmedi mi de Senol Hoca hemen gelir gelmez kaleye koydu Onur'u.. Ben herzaman söyledim Tony cok kötü bir kaleci oldugunu ve ben halen gecen sene kacan Sampyionlugu Tony, Song, Umut, Gökhan 4lüsüne kesiyorum..

Ben Zafer'de is yok demedim.. Demekki Zaferde is yok dedim..
Senol Hoca o laflari oyunculari motive etmek icin, üzmemek icin demis olamazmi??

Cesarten olayinda ne bekliyorsunuz Senol Hoca'dan yönetim bazinda?? Ben ne beklenir bilmiyorumda?!?

Ben Forumu takip ediyorum.. Söylediklerimin arkasindayim.. Sizinle birkac kez baska konularda bu forumda zit duruma düsmüsdük..

genç61
27.04.2010, 15:51
senol hoca korkak adam hala genclere sans vermiyor ilk önce konustukları ile yaptıkları bir olcak hani altyapı onem veriyorum diyordu nerde altyapıdan bir adam oynuyormu takımda yok ama hala bitik topcularla oynamaya devam ediyor
bari 15 dakka sans ver altyapıdan herhangi bir topcuya ayıp ayıp

bu kadro ile olmaz dedim ersunda olsa senolda olsa hugoda olsa olmaz lippi ancelotti guardıola alx ferguson da olsa farketmez takım yetersiz oyuncular yetersiz taraftar yetersız en basta yönetim yetersiz

Cengiz Çubukcu
27.04.2010, 15:51
Ey Şenol Güneş yol yakınken dön Şu Umut inadından,
Bu adam Bulunmaz hint kumaşımıdır.vazgeçmiyorsunuz.
Adam Sahada Bencil davranıyor,Siz Umutu saha dışına alacağınıza Teofiloyu Çıkartıyorsunuz.
Hiç oynatmdan adamlar kadro dışı bırakıyorsunuz,4 Senedir hiç bir şey yapmayan ve Onun kaçırdığı goller yüzünden neler kaçtı Hala Bu adam sahada.
Ligde İş bitmiş artık Oynamayanları gelecek sezon İçin Şimdi görmeyeceksen ne zaman göreceğiz.
Formayı hakedene veririm diyorsun.
Umut formayı ne kadar hakediyor hala forma veriyorsun
9 maçta 1 tek gol atmış golcu formayı hakediyormu.?
Bu nasıl anlayış bu nasıl mantık.
Eğer Kupada Bu adam yüzünden kaçarsa Ne Yönetim kalır,Ne Hoca Kalır,Ne Umut kalır uyarmadı demeyin.
( bana göre Öyle olacak,40 yıllık umut her maçta 10 posizyondan bile Gol çıkaramayan adam Kupadamı atacak tüüm golleri )
Millet Eskişehir maçında yenilmeye bir şey demiyor,Ama Umutun Ukalalığından Dolayı yenilmeye Bizim lafımız.
Eğer FB ye De Umut Yüzünden yenilirsek o zaman Kimse AFFETMEZ sizleri kusura bakmayın.
Yeter artık Oynatmadan Gönderilen,işe yaramaz diye karar verilen gönderilen futbolcu mezarlığına döndük.
Bazı oyuncuları Oynatmadan işe yaramaz Diye Gönderin.
4 senedir ne işe yaradığı belli olmayan Umut Hala Trabzonsporda hala direk ilk 11 de oynuyor.
Yeter artık şu Takıma adam gib oyuncu alın.
Dünkü Umutun yüzünden kaybedilen Parayı biliyormusunuz.?
eğer Dün kazansaydık.4.olma ihtimilimiz Çok büyüktü.4.olan takım 2.8 milyon tl alacak 5.olan 1,4 milyon tl alacak.birde kaçan galibiyetlerin paralarını hesap etseniz.Umutu verilen paraları Ü
Üstüne Koysanız Ne golcüler alınır o paralarla,
Devam edin bakalım Umut la devam edin daha ne kadar devam edeceksiniz.
Herhalde daha Yönetim ve Hoca goller kaçtıkça
"Fatih Tekke " tezahüratlarını özlediler.
(ben Fatih Tekkeci değilim,Bağıranların Çoğuda Fatih Tekkeci değil.Sadece Yönetime golcü alın diye mesaj verenler.Ama dertelerini anlatamıyorlarki Umut hala sahada)
Artık birkaç kendini bilmez Yüzünden Trabzonsporu heba etmeyin yazıktır günahttır.

yazdıkalrının en önemli kısmı abi 4.lük fırsatını tepip o kadar paradan olmamızdır bence..

ESER
27.04.2010, 15:54

senol gunesi hugo bross uzerinden elestirmek bence dogru degil. senol hocanin bu curuk yonetim anlayisina ragmen takima kazandirdigi ivmeyi gormezlikten gelmek haksizlik olur. kaldi ki 8. yedekten kotunun iyisini alip kovarken de elin koylusuydu diyen adamlara ragmen yapilmis seyler var ortada.. eger senol gunes koylunun tekiydi demelerini istemiyorsak suan bu takimda sahip cikilmasi gereken en onemli degerdir.

bu populist tuccar ve mutahitlerin futbol adami oldugu bu alemde senol hocanin cevresinde birlesmekten baska bir secenek de yok basari icin, yoksa onu senol hocaya sorariz, yada sormadan teofilo olmadi profilo alir geliriz diyen zihniyetden basari dileniriz

only ts
27.04.2010, 15:55
maçtan önce forumumuzda es es ile dostluk havaları esiyordu. ben dedimki bizim hiç bir dostumuz yok bizi kimse sevmiyor. ama bazılar çıktı sen nediyorsun onlar bizim kardeşimiz falanda filanda asıp kestiler. ama ben sesimi yükseltmedim tamam öyle olsun dedim. maçın sonunu bekledim.

ne oldu yediğimiz küfürler hiç mi zorunuza gitmedi. burada takılan es esli taraftarlara sesleniyorum o küfürleri eden başka bir taraftarmıydı. hani bizi seviyordunuz bumu sizin sevgi gösteriniz?? yok kardeşim yok bizi kimse sevmesin kimsenin sevgisine ihtiyacımız yok... bizi yendiniz tebrik ediyorum hak ettiniz ama küfürü hak etmedik bu da ancak sizin gibi taraftara yakışır yani küçük takımın küçük taraftarına !!

srmnlii
27.04.2010, 15:56
Siteye geleli 13 gün olmuş biri olarak, 11.000 küsür mesaj atmış bir insanı yukarıda ki cümleler ile nasıl yargılar tarzda konuşabiliyorsun ? Gelme döneminde, bu dönemde, geçmişi için neler söylediğini bilmediğin insanı ?

Bunlardan kastın nedir ? Sen nesin ki ?

Biraz dikkatli olun yahu ?

YAzacaksınız da adabınız ile yazın.

kimseyi yargıladığım yada aşağılayıcı söz söylediğim yok.kimseyle laf dalaşına girdiğim de yok.bende herkes gibi bir trabzonspor sevdalısı olarak fikirlerimi yazıyorum.sen trabzonspor luluğunu bu siteye geliş tarhinle yada gönderdiğin yorum sayısıyla ölçebilirsin ama ben öyle ölçmüyorum birader.doğduğumda da trabzonlu ve trabzonsporluydum ölene kadarda trabzonsporlu olacam.

Murat Erdem
27.04.2010, 15:57
Şenol Güneş göreve gelince kadro dışı oyuncular ve kaptanlık sorunu mevzuları vardı.

Kadro dışı oyuncular affedildiğinde, Şenol Güneş'in bir açıklaması vardı.

"Elimizde ki en yetenekli ve tecrübeli kaleci T.Slyva"

Eğer Tony Slyva oynamayı kabul etse Şenol Güneş'in ilk tercihi T.Slyva'ydı...

Ama malum sebeblerden dolayı Slyva oynamak istemediği için Onur'u oynattı.

Kimse burada "Onur'u Şenol Güneş keşfetti, vs.vs..." zırvalamasın.

Recep Alkan
27.04.2010, 15:59
kimseyi yargıladığım yada aşağılayıcı söz söylediğim yok.kimseyle laf dalaşına girdiğim de yok.bende herkes gibi bir trabzonspor sevdalısı olarak fikirlerimi yazıyorum.sen trabzonspor luluğunu bu siteye geliş tarhinle yada gönderdiğin yorum sayısıyla ölçebilirsin ama ben öyle ölçmüyorum birader.doğduğumda da trabzonlu ve trabzonsporluydum ölene kadarda trabzonsporlu olacam.

Okuduğunu anlayamama, yada okuduğunu istediği gibi anlama durumu ile karşı karşıyayım galiba.

Bak bilader ben böyle birşey söylemedim, ben sana diyorum ki, benim hiçbir yazımı okumadan, bana dair hiçbir fikre sahip olmadan, kalkıp işte bunlar gibi bir laf eşliğinde eleştiri sunmuşsun.

Neyse ya boşver, demedim say, ALLAH içinde ki sevgiyi arttırsın.

Atmaca
27.04.2010, 16:00
Ben Tjikuzu yu alalım demedim. Bana ilkokuldan beri önce cümleyi okumayı sonra yazmayı öğrettiler. Sana öğretmediler mi agabey?
Ben dedim ki şu Ceyhun u oynatıyorsak Tjikuzu ya yazık olmuş olur dedim. Biraz daha açıklayayım belki yine anlamamışsındır agabey.
Yani Ceyhun Tjikuzu dan daha mı iyiydi de Tji yi gönderip Ceyhunu oynatıyoruz.
Şimdi anladın mı agabey. Yoksa biraz daha açıklayayım mı???

Tjikuzu ahlaksiz oldugu icin gönderildi. Ceyhun yetenekleri ve ahlakiyla oynuyor.

ziyaretci
27.04.2010, 16:00
tamam dogru inanilmaz yanlislarimiz var ama hep sonuca gore elestirmeye devam ediyoruz.

herkes Umut'un dirsegine bagirio neden ilk sari kartini tartismiyor. bu sari karti bir cok kez gordu!!!

tamam kendimizi elestirelim ama birazda bizim nasil olumlu bir seyici oldugumuzu nerelerden nereler geldigimiz icin kendimizi alkislayalim...

FB gibi BJK gibi takimlarin yoneticilerin taraftarlarin kaybedilen maclardan sonraki hakeme yuklenmeleri ((( HAKEMIN YUZDE YUZLUK HAKLILIKLARINA RAGMEN ))) ya da EMRE gibi bi cirkef oyuncunun arkalarinda durmalari. bizimse hic bi yoneticinin hakemde sucu aramayip bizim bu durumda B planimizin olmamasina eksiklerimizn gorulmesine vesile olmasina kasin aciklamalari..
forumdaki seyircilerimiz hakemin vergidi kartlari ISTANBUL takimlarina asla veremeyecegini degilde kendi futbolcumuzu elestirmemiz
ALKISLIYORUM

bu arada Umut'un sarisindan sonra Selcuk'un Umuta bakisinin anlami benim acimdan ( oldumu Umut bize yazik deilmi 10 kisi 70 dk ne yapacagiz simdi! )

Atmaca
27.04.2010, 16:02
Maçın ancak 2. yarısını izleyebildim.
Heyecanla tv nin karşısına geçtiğimde hiç birşey göremedim..
Ortada Trabzonspordan eser yoktu.
Maçı hak edecek en ufak bir şey yapmadık yapamadık ..
Onur'a çok üzüldüm.

Trabzon 26 da 10 kisi kaldi ondan olabilir mi?!

Recep Alkan
27.04.2010, 16:04
Trabzon 26 da 10 kisi kaldi ondan olabilir mi?!

Maçın 3/1 i denebilecek yerde görebildik mi Trabzonspor'u ?

gul61
27.04.2010, 16:07
maçtan önce forumumuzda es es ile dostluk havaları esiyordu. ben dedimki bizim hiç bir dostumuz yok bizi kimse sevmiyor. ama bazılar çıktı sen nediyorsun onlar bizim kardeşimiz falanda filanda asıp kestiler. ama ben sesimi yükseltmedim tamam öyle olsun dedim. maçın sonunu bekledim.

ne oldu yediğimiz küfürler hiç mi zorunuza gitmedi. burada takılan es esli taraftarlara sesleniyorum o küfürleri eden başka bir taraftarmıydı. hani bizi seviyordunuz bumu sizin sevgi gösteriniz?? yok kardeşim yok bizi kimse sevmesin kimsenin sevgisine ihtiyacımız yok... bizi yendiniz tebrik ediyorum hak ettiniz ama küfürü hak etmedik bu da ancak sizin gibi taraftara yakışır yani küçük takımın küçük taraftarına !!

arkadasım forumda yer alan arkadaslar dost olarak goruyo olabılır ,butun stad dost goruyo demek degıldır zaten .rakıpsın tabiki herkes takımını desteklıcek ,kufuru hakedecek bır durum yoktu dogru. yaptıkları bır yanlış bu ,dıgerıde 61.dk şovumuzu engellemek oldu taraftarın sesı cıkmasın dıye 58.dk da atkı sov ve tezahratlar başladı bunların 2side saygısızlıktı,ama dedıgım gıbı burda yaznlar stadda kufredenler degıldır bence....

ESER
27.04.2010, 16:07
ersun hoca gitsin bross gitsin senol hoca gitsin ama futbol adamligi oynayan mutahitler tuccarlar kalsin..
bizde yalandan hocada istikrar diyelim , ama gelenin capasindan hemen asilmaya baslayalim..
sonra basari bekleyelim, dovunelim yaw 25 senedir niye gelmiyor bu basari diye..
basari yazip 2222 gondermekle gelmiyor o basari,. kaliteli hocayla ufku genis yonetimlerle geliyor.. ufku genis yonetimimiz yok bari kaliteli hocamiza sahip cikabilseydik belki gelirdi herseye ragmen ama bugunden sallanmaya baslandiysa omru seneye ilk yarinin sonuna kadar gibi gorunuyor senol hocanin..

ridvan1
27.04.2010, 16:08
esese bir TS li olarak saygi duyuyorum ama istanbulla dirsek temasi yapip TS ye karsi boyle tavirlar sergilemesi bu sempatime sekte vurmaya basladi.. bize degil elle atilan golle belki de tarihinize yazdiracak oldugunuz sampiyonlugu calanlara ,hakemlerle federasyonla sizleri kume dusurenlere koyun tepkinizi.. istanbulun da bizans oldugunu unutmayin asla.. Eskişehirde İstanbul takımları store falan açamazlar.Ortada hiçbir zaman bir dirsek teması falan olmamıştır.Benim arzuladığım kadar dostça bir ilişki olmasa da sandığınız gibi bir tepki de yok.Burada bazı arkadaşların da zaman zaman uyardığı gibi Esesi küçük yazmak da sizi büyütmez ama samimiyetinize gölge düşürür.Bu sene GS,Eskişehirden 1 puan aldı,FBnin henüz puanı yok,BJKa verilen 6 puan da en büyük eleştiri konusu.Şu ana kadar oynanan 5 maçda aldığımız puan 7.Aynı takımlarla oynadığı 5 maçda Trabzonun aldığı puansa 5.Demek ki sizde daha kuvvetli bir dirsek teması var.Eleştirirken tutarlı olun.

hevesli
27.04.2010, 16:15
eskişehir deplasmanın da maçı 60 dk dan fazla 10 kişi oynuyorsunuz beraberlik iyi sonuc olacaktı olmadı bu kadar büyütmeye gerek yok..

Cem Kıran
27.04.2010, 16:15
Şenol Güneş göreve gelince kadro dışı oyuncular ve kaptanlık sorunu mevzuları vardı.

Kadro dışı oyuncular affedildiğinde, Şenol Güneş'in bir açıklaması vardı.

"Elimizde ki en yetenekli ve tecrübeli kaleci T.Slyva"

Eğer Tony Slyva oynamayı kabul etse Şenol Güneş'in ilk tercihi T.Slyva'ydı...

Ama malum sebeblerden dolayı Slyva oynamak istemediği için Onur'u oynattı.

Kimse burada "Onur'u Şenol Güneş keşfetti, vs.vs..." zırvalamasın.

Keşfetmemiş olabilir Murat abi..

Ama birçok eksik yönünün Şenol Hoca'nın düzelttiği ortada..

Mesela boyu kısa olmasına rağmen yuksek toplara iyi çıkıyor..

Önceden oynadığı maçlarda böyle birkaç eksiği vardı..

Yan toplarda da baya gelişmiş bunlar hocamızın sayesinde die düşünüyorum..

Halit Akyüz
27.04.2010, 16:22
Kalede Tolga olsa 10 tane yerdik herhalde.

malegende
27.04.2010, 16:29
Akşamdan beri okuyorum, sanki kupa finali kaybetmiş bi hâl var.. Enteresan....

İzledim maçı, gördüklerim şunlar.

1- Takım ligi sermiş.. Bırakmışlar artık. İlk 4, ilk 5 farketmez demişler....

2- Taraftarın abuk sabuk baskısı, artı sövgüsü, artı sevgisizliği sonucu umut artık bitti. Geçen hafta artı bu hafta, artık psikolojik olarak yitirdik bir oyuncumuzu. Özel olarak tebrik ediyorum taraftarımızı. Artık yeni bir forvet gereksinimi kesinleşti.

3- Dün gene tribün izledim, her izlenen deplasmanda tribün izliyoruz, avni akerde "keşke" diyerek maç bitiyor.

4- Final maçına tesir etmemesi için, takıma havaalanında sövmeyi planlayan aklı kıtları birisi kontrol etsin. Dün burada buna benzer bikaç yazı okudum.

5- Marifet iltifâta tabiidir, oyuncun marifet gösterdiğinde övmez, sadece hatasını kollarsan sonucu oyuncuyu komple kaybetmektir. Umut sadece örnektir. Marifetini iltifâtla taçlandırdığında, özünde ciddi anlamda takıma zararı faydasından çok daha fazla olan yattara bile 6 sene oynar.

Not : Ben yattaranın en kritik maçlarda aldığı çok kritik kırmızı kartlar biliyorum, 1-2 tane değil. Baya bi rakam.

Niye?????

Gerçi bu taraftar gürûhuna dayanacak hoca da yok, topçu da. Pardon Şovmenler hariç.. Çok futbol biliyoruz, ondandır.

Hocam sen hangi takımlısın !?!?!?!

Sitede 1 tane sitemkar olmayan yorumunu okumadım.

Umut; Dayının, teyzenin veya halanın oğlu falan mı bu adam. Veya müvekkilin falan mı yoksa, bu kadar korumalar niye?

ESER
27.04.2010, 16:29
Eskişehirde İstanbul takımları store falan açamazlar.Ortada hiçbir zaman bir dirsek teması falan olmamıştır.Benim arzuladığım kadar dostça bir ilişki olmasa da sandığınız gibi bir tepki de yok.Burada bazı arkadaşların da zaman zaman uyardığı gibi Esesi küçük yazmak da sizi büyütmez ama samimiyetinize gölge düşürür.Bu sene GS,Eskişehirden 1 puan aldı,FBnin henüz puanı yok,BJKa verilen 6 puan da en büyük eleştiri konusu.Şu ana kadar oynanan 5 maçda aldığımız puan 7.Aynı takımlarla oynadığı 5 maçda Trabzonun aldığı puansa 5.Demek ki sizde daha kuvvetli bir dirsek teması var.Eleştirirken tutarlı olun.

keske mesajimin sadece belli bir kismini degilde tamamini okusaydiniz belki anlasilir olurdu sizin acinizdan.
dirsek temasi soylemimin sebebi puan alis verisi degil, bunu anlamis olmaniz lazimdi ya neyse. . dirsek temasi kendi kitlesi olmayan ve herbiri istanbullu abilerini tutan bir takimi kardes ilan edilip .34.dakikada istanbula tezahurat ama tarihin en basarili anadolu takimina agiz dolusu kufur edilmesi;) Trabzonda eskisehir ne dun ne bugun bir terbiyesizlige maruz kalmamistir, sebebi ise surekli ikinci ligde oldugu sure icinde bile bircok TS linin " eskiden bir biz bir de eses vardi bu cakallara kafa tutan " diye dusunmeleri ve anadolu temsiliyetindeki dik durusu nedeniyle TS ye olan sempatileriydi.. ancak ben oyle bir sempati goremiyorum eses kanadinda malesef,
elle atilan golle sampiyonluktan eden , hakem federasyon isbirligiyle kume dusurenlere bile bu kadar kufur edilmez iken TS ye bunun yapilmasi kanima dokundu acikcasi.. ortada bir anadolu futbolu soylemi varsa bu kulturu temsil edenlerin birbirine saygi duymasi gerekir .. dostluk kardeslik soylemlerinin real hayatta hissedilmesi gerekir az da olsa.

Erbay
27.04.2010, 16:35
Bütün gece kafayı yedim durdum. Sabaha kadar uyuyamadım nerdeyse. Gün boyunca okuldayken aklımda hep maç vardı. Kafayı yedim ben galiba. Dün akşam yanlışlıkla başka maç izledim değil mi :) O aciz futbolu oynayan takım Trabzonspor olamaz. Hayır, doğru maçı izledim. 90 dakika hayatımdan 90 sene aldı sanki. Yuh diyorum size. Destekmiş. Ben ne yapayım ki bu takıma. Şu futbol kadrosuna sabahtan akşama kadar destek olsan ne olur? Adamın kovduğu adamı almışsın en ileriye koymuşsun onu yenmeyi bekliyorsun. Yenemezsina abi, şaşırma. Bunda mantık dışı hiçbir şey yok. Senin defansında sadece Song varsa o kafayı nasıl vurdurdunuz deme. Giray diye stoperin yok. Selçuk bitmiş, ayakta duramıyor. Ceyhun 4 tane rakibin arasına topu atmayı beceriyor. Bu takımdan ne beklersin. Yediğimiz gole sevindim bir yandan da. Bizim gibi rezil futbol oynayan takımlar puan almasın. Böyle oynadığımız zaman yenilelim ki kendimizi kandırmayalım.

2010'da bilmem kaç kere yenilen Trabzonspor. Aman ne iyi. Az yenilmişiz. Düne kadar öyle avutuyorduk kendimizi. Daha düne kadar en iyi futbol oynayan takım da bizdik. Bu takımın bu futbolla yenilemeyeceği takım yok. İlk 10'da kaç takımı yenmişiz bakın. Kupa da iyi kılıf olur ha. Tabii alırsak.

Murat Erdem
27.04.2010, 16:47
H.Broos ve Ş.Güneş arasında kıyaslama yapılıyor.

Ş.Güneş'le daha iyi oynuyoruz vs...

Farkı yaratan neydi ?

Sakatlık sorununu atlatan ve Ü.Karaman'la Eskişehir maçıyla beraber oynamaya başlayan Ömer Aysan.

Arka da Ömer, önünde Serkan. Müthiş bir dinamizm...

İşte iki hoca dönemi arasında ki farkı yaratan nüans bu olmuştu.

Biz profesyonellik ve kriz yönetiminde o kadar eksiğiz ki,

İşte Kayseri maçında yaşanan ve Ömer'in bir daha forma yüzü görmediği ve bu hafta itibarı ile takımdan uzaklaştırılmasıyla sonuçlanan mini-krizin sıkıntılarını 4-5 maçtır çekiyoruz.

Sağ beke mahkum olan Serkan'ın hücuma verdiği katkının sona ermesi ve yaşanan skor kısırlığı...üstüne oyuncuların yaşadığı duygu bütünlüğünün bozulması eklenince ortaya çıkan kaos.

Bütün bunları ne zaman yaşıyoruz ?

Ligin bitmesine sadece 1 ay kalmışken ve oynayacağımız, elimiz de kalan tek hedef olan Türkiye Kupası finali arifesinde !

İş bilen idari ve teknik ekip, ne yapardı ?

Bir aylığına bu krizi soğutur.

Amiyane tabir ile "köprüden geçene kadar ayıya, dayı derdi."

Daha hedef maçlarımız var iken,

Kilit rolde ki oyuncunun kellesinin alınması.

Bununla yetinilmeyip, takımda düşünülen, düşünülmeyen isimlerin açıklanması...

Ve birlikteliği zedelenen, sevgisizliğin üstüne çöktüğü Trabzonspor takımı.

Ya hu ! ben kimi tutarım ?

Tabi ki de kendimden olanı.

Futbolcu da, futbolcu arkadaşını tutar.

En kritik viraja girerken, inanılmaz bir stratejik hata yapılmıştır.

Kötü oyunun sebebi olarak, durmadan "aklımız kupa da" bahanesi sürülüyor önümüze.

Ama Antalya maçında yaşanan aciziyet de unutulmadı.

Birileri, bizleri kandırdığını düşünüyor.

Ama yapılan stratejik hata, "kör göze parmak" misali bize bakıyor.

Lig de tepilen fırsatların üstüne, kupa finali de çok zora girdi bence.

Allah yardımcımız olsun.

Külünkoğlu
27.04.2010, 16:50
Demek ki sizde daha kuvvetli bir dirsek teması var.Eleştirirken tutarlı olun.
Yazmayayım yazmayayım diyorum ama şu son cümle ile haddini aşmış da aşmışsın.

Haddini neden aştığına gelince. Bir sezondan bahsediyorsun... büyük takımlara olan maçlarınızdan bizden fazla puan almış olabilirsiniz. Ne mutlu size. Yanlış hatırlamıyorsam Malatya'da vardı bir ara, Trabzonspor'u, Fenerbahçe'yi, Galatasaray'ı Beşiktaş'ı yenip küme düşmüştü.

Sen bir sezondan bahsedersen,

Bende sana koskoca bir tarih'den bahsederim. O zaman da görürsün kimin tutarlı, kimin dirsek temasında olduğunu.

Yok "biz başlattık siz devam ettiniz" gibi aslı astarı olmayan cümleler sarfettiniz göz yumduk, Trabzon'da ağırlandınız, daha sonra yanlış yaptınız, dostuz dediniz, göz yumduk. Sonra da dünkü maç...

Herşeyin bir haddi sınırı var. Aşmayın şu çizgiyi. Bu forumda size sağlanan imkanları kötü kullanmaya başladınız. Bu yüzden Eskişehir Süper ligde başlığınız kilitlendi. Böyle devam ederseniz bu foruma giremeyeceksiniz.

Cengiz Çubukcu
27.04.2010, 17:03
Kalede Tolga olsa 10 tane yerdik herhalde.

nerden biliyorsun Halit belki yenerdik ...

mhayri
27.04.2010, 17:05
Bu tür yenilgilerin sezonun şu son döneminde olması şimdilik bir şans olarak değerlendirilse de
yazılan yıkıcı eleştirileri gördükçe önümüzdeki sezonun ilk döneminde Şenol hocanın başına neler
gelebileceğinin bir işareti olsa gerek... Gerçi bunu tahmin etmek için kahinlerle haşır neşir olmak
icap etmese dahi sevgili hocamıza ve bedbaht yönetimimize bir ön uyarı olmasını temenni ediyoruz...
..........
Ayrıca Sayın Murat Erdem bey kardeşimize her ne kadar bizzat tanımıyor olsak da yaptığı yorumlar,
beni ikinci kez aynı yorumları yapmaktan kurtardığı için kendisine teşekkür ederim.
Üstad muhteşemsin...Hele de Bros ve Güneş değerlendirmen süper... Aradaki fark sadece sinerjidir kanaatimce...
Gerisini sahada gezinenlere sorunuz...

Great White
27.04.2010, 17:05
nerden biliyorsun Halit belki yenerdik ...

He yav.. Kesin atardı bir tane:D

Emre Çömez
27.04.2010, 17:12
herkez es esin oynadığı futbolu yazıyor
10 kişi oynadığımızı yazmıyorlar
ama Trabzonspor 10 kişi kalan bir takımı yendiği zaman `` rakip takım 10 kişi idi´´ vs... gibi laflar kullanıyoruz.... bırakın Allah aşkına...

Oğuzhan
27.04.2010, 17:14
sen yine de Teo'nun 90 dk. oynayacağından emin olma renktaş.
haftaya tek forvet Murat Tosun çıkarsa zerre şaşırmam.

Teofilo bizim topçumuzda , Murat Tosun değil mi ?

Neden böyle söylediğini anlayamadım , belki Tosun daha iyi futbolcudur Teofilo ' dan nereden böyle bir sonuca ulaşıyorsun ?

UtopyaTs
27.04.2010, 17:19
Yeni yeni şahlanınca 1. takımım Eskişehir spor ama 2. takımım da bu diyen adamlarla muhattap oluyoruz.Bizim her zaman tek takımımız var o da TRABZONSOR Eskişehir gibi başarıya baglı tutmuyoruz takımı.Eskişehirin yarısına sor 2. takımı hep vardır.Eskişehir Bank Asya ya düşsün o ikinci takım da 1.takım olur.

TSigalko
27.04.2010, 17:21
Teofilo bizim topçumuzda , Murat Tosun değil mi ?

Neden böyle söylediğini anlayamadım , belki Tosun daha iyi futbolcudur Teofilo ' dan nereden böyle bir sonuca ulaşıyorsun ?

Eleştirilen konu M.Tosun-Teofilo karşılaştırılması değil.Mesele Teofilo'ya yeterince şans verilmemesi.

Oğuzhan
27.04.2010, 17:21
Bir sağ bekin takım için olan önemini gerçekten Avrupa maçlarını izlerken anlıyorum , sağ bek sıradan bir futbolcu değildir.

Senelerdir Hüseyin ile önlibero oynadık fakat o bölgede o kadar da problem yaratmadı. Defansın önünde oynatacağın adamın üst düzey yeteneklere sahip olmasına gerek yoktur. Koşsun , mücadele etsin birazda ruhu varsa işi götürür orada zaten.

Fakat sağ bek mevkisi , rakip takımın sol bekine orayı zindan ederse ; 4 - 5 kez bi sol bekin üzerine gidebiliyorsa 5. ' de zaten sol bek onun üstüne gidemeyecektir. Böylece oralardan yakalanan boşluklarla gol bulma şansımız maksimum seviyeye çıkar.

En son ne zaman kanat organizasyonu gerçekleştirdik acaba , yada frikik. Dün bi frikik organizasyonu yapıyorlardı utandım vallahi. Nedir öyle ya bilardo topu gibi birşeyler yapmaya çalışıyorlar. 2 pas yapamadılar , çalıştıklarını uygulayamadılar.

Neyse asıl konu SAĞ BEK

Gökhan Gönül yada Sabri gibi bir sağ beke ihtiyacımız var. Ömer Aysan Trabzonspor ' da oynayabilecek kapasitede bir futbolcuydu şu durumda. Neden gönderildiğine açıkcası anlam veremedim. Sağ bekten etkili bindirmelere çıkıyordu , en azından rakibin sol bekini rahatsız ediyordu. Onun önünde oynayan açık oyuncusuda , iyi bir sağbek ile oynayınca daha iyi oynamaya başlıyordu. Acilen forvet felan değil , bir stoper ve bir sağ beke ihtiyacımız var. Belki sezon kampında Teofilo murat burak gibi futbolcular takımla birlikte çalışabilirse , seneye o bölgedeki eksikliği giderebiliriz fakat ; Serkan ' dan kesinlikle sağ bek olmaz bunu anladım. Adamın yeteneklerini kısıtlamaktan başka hiçbirşey yapmıyoruz.

Oğuzhan
27.04.2010, 17:23
Eleştirilen konu M.Tosun-Teofilo karşılaştırılması değil.Mesele Teofilo'ya yeterince şans verilmemesi.

Evet böyle fakat arkadaşımızın " Haftaya Murat Tosun çıkarsa şaşırma " gibi bir sitemde bulunması açıkcası çok saçma. Murat Tosun ' da bu takımın futbolcusudur bunu unutuyoruz sanırım. Gerekli şans verilirse Ankarada olduğu kadar başarılı olacağına inanıyorum ben. Ankarada iken çok beğeniyordum açıkcası.

SEDAT
27.04.2010, 17:32
- Hogo broosmu :) Yazılanları görünce Git gide şenol hocaya daha çok bağlanıyorum...

Osman Yavuz
27.04.2010, 17:37

Niye?????

Senin gibi araştırmacı bir abimin bunu araştırmadan geçmesi benim için hayal kırıklığı oldu.Yattara bugüne kadar 170 lig ve 21 Türkiye kupası maçı oynamış.Bu süre zarfında 18 sarı ve 3 kırmızı kartla oynamış.Konya maçında yalandan gördüğü kartı da sayıyoruz.2 kırmızı da Avrupa da gördü.Anorthosis maçındaki kart tamamıyla hakem hatasıydı.

Aynı süre zarfında Alex 170 lig ve 30 Türkiye kupası maçında 29 sarı ve 1 kırmızı kart görmüş.

Araştırmadan eleştiri yapmayın bence.

Son not Umut Bulut'un Trabzonspor kariyeri: 20 sarı 2 kırmızı kart.:);)

Barış Bağcıoğlu
27.04.2010, 17:50
dün akşam maçı canlı olarak izledim ve birdek Onurumuzu kurtaran adama teşekkür ederim.

Buradan es -eslilere sesleniyorum saygı duruşunda kalitenizi belli ettiniz.

ESESESKİKİKİ
27.04.2010, 17:52
Öncelikle herkese selamlarımı iletiyorum.

Maç hakkında yorum yapmayacağım direk konuya girip tribünler ve iki şehir taraftarları hakkında yorumlarımı yapacağım.

Dün maçtan önce , gerek Eskişehirdeki Trabzonspor taraftarını gereksede şehir dışından gelen Trabzonspor taraftarı çok güzel bir şekilde ağırlandı.Maçtan ömnce gerek adalar porsuk civarında gerekse stad çevresinde iki takım taraftarıda kol kola omuz omuza dolaştı atkı değiş tokuşu yapıldı.Hatta bu atkı takası yapanlardan biride benim.

Maç başlamasına yakın iki taraftar topluluğuda birbirlerine başarı dileyip kendi tribünlerine girdi.

Maç başladı iki tribünde kendi takımını destekliyor.Dakika 26'da Umut kırmızı kartı gördü , Bülent Ertuğrul ambulans ile hastaneye giderken Trabzonspor taraftarı ambulansla giden Bülenti ıslıkladı ve yuhaladı.Bunun üzerine bizim tribünlerimizden 20-30 saniyelik bir küfürlü tezahürat oldu.

Bundan sonra maç içinde Haydi haydi Allah aşkına .... dönsün şaşkına türünde her tribünde olan amaç rakibi kışkırtmak değil kendi takımını ateşlemek olan tezahüratlar yapıldı.

Ve maç Ümitin attığı golle biz kazandık.

Maçın son dakikada kazanılmış olması ve taraftarda oluşan sonunda hakemide yendik düşüncesi ile maç sonunda 4-5 dakikalık karşılıklı küfürler oldu.

Maçı tv'den izleyen arkadaşlar Hepiniz O... Çocuğusunuz dediğimizi söylüyorlar.Evet dedik fakat bu küfür Trabzonspor taraftarına değil Emniyet güçlerine denildi.Kapalıda bir taraftar baygın birşekilde iken polis ambulansı çağırmak yerine tribüne girip taraftara biber gazı sıktığı için polise bu şekilde bağırdı.

Aynen olaylar aynen bu anlattığım şekilde gerçekleşmiştir.

Şu kesinlikle unutulmamalı ki Eskişehir ve Trabzon taraftarı birbirine çok benziyorlar bir anda parlayabiliyorlar.Dün bunun sonucunda küfür olduğunu düşünüyorum.

Bu arada çok iyi bir kaleciniz var.İnşallah bu performansını devam ettirir ve milli takımın kalesini korur.Son yıllarda izlediğim en iyi kaleciydi Onur.

Allah'a Emanet Olun.

ESESESKİKİKİ
27.04.2010, 17:57
dün akşam maçı canlı olarak izledim ve birdek Onurumuzu kurtaran adama teşekkür ederim.

Buradan es -eslilere sesleniyorum saygı duruşunda kalitenizi belli ettiniz.

4-5 şerefsizin yaptığını tüm ESES taraftarına mal edemezsin.Eğer gördüysen saygı duruşundan sonra o kişilere gereken tepki verildi.

Recep Alkan
27.04.2010, 18:02

Bundan sonra maç içinde Haydi haydi Allah aşkına .... dönsün şaşkına türünde her tribünde olan amaç rakibi kışkırtmak değil kendi takımını ateşlemek olan tezahüratlar yapıldı.

Allah'a Emanet Olun.

Bir takıma, o takım taraftarına o kelimeyi söylemek nasıl oluyorda takım ateşlemek olarak burda lanse edilebiliyor. Yapmayın lütfen, buna çocuk inanmaz. Takım ateşlemek rakibe yada taraftarına ...ç demekle mi oluyor ?

Tribün kültürüne sonuna kadar inandığım ve sevdiğim bir kentin taraftarından bunu duymak üzdü beni.

peker61
27.04.2010, 18:04
Bencede münferit olayları es ese mal etmemek gerek ama her maç bize küfür etmek için gelen birileri var sanki yinede bu es ese olan bakışımızı değiştirmeyecek tabiki ..

h@msi61
27.04.2010, 18:08
Bencede münferit olayları es ese mal etmemek gerek ama her maç bize küfür etmek için gelen birileri var sanki yinede bu es ese olan bakışımızı değiştirmeyecek tabiki ..

Simdi de butun stadin ettigi kufurler mi munferit olay oluyor. Birakin Allah askina....

mustafadinç
27.04.2010, 18:08

Maç hakkında yorum yapmayacağım direk konuya girip tribünler ve iki şehir taraftarları hakkında yorumlarımı yapacağım.

Dün maçtan önce , gerek Eskişehirdeki Trabzonspor taraftarını gereksede şehir dışından gelen Trabzonspor taraftarı çok güzel bir şekilde ağırlandı.Maçtan ömnce gerek adalar porsuk civarında gerekse stad çevresinde iki takım taraftarıda kol kola omuz omuza dolaştı atkı değiş tokuşu yapıldı.Hatta bu atkı takası yapanlardan biride benim.

Maç başlamasına yakın iki taraftar topluluğuda birbirlerine başarı dileyip kendi tribünlerine girdi.

Maç başladı iki tribünde kendi takımını destekliyor.Dakika 26'da Umut kırmızı kartı gördü , Bülent Ertuğrul ambulans ile hastaneye giderken Trabzonspor taraftarı ambulansla giden Bülenti ıslıkladı ve yuhaladı.Bunun üzerine bizim tribünlerimizden 20-30 saniyelik bir küfürlü tezahürat oldu.

Maçın son dakikada kazanılmış olması ve taraftarda oluşan sonunda hakemide yendik düşüncesi ile maç sonunda 4-5 dakikalık karşılıklı küfürler oldu.

Maçı tv'den izleyen arkadaşlar Hepiniz O... Çocuğusunuz dediğimizi söylüyorlar.Evet dedik fakat bu küfür Trabzonspor taraftarına değil Emniyet güçlerine denildi.Kapalıda bir taraftar baygın birşekilde iken polis ambulansı çağırmak yerine tribüne girip taraftara biber gazı sıktığı için polise bu şekilde bağırdı.

Şu kesinlikle unutulmamalı ki Eskişehir ve Trabzon taraftarı birbirine çok benziyorlar bir anda parlayabiliyorlar.Dün bunun sonucunda küfür olduğunu düşünüyorum.

Bu arada çok iyi bir kaleciniz var.İnşallah bu performansını devam ettirir ve milli takımın kalesini korur.Son yıllarda izlediğim en iyi kaleciydi Onur.

Allah'a Emanet Olun.

4-5 şerefsizin yaptığını tüm ESES taraftarına mal edemezsin.Eğer gördüysen saygı duruşundan sonra o kişilere gereken tepki verildi.

Maçtan önce burada bir sürü kişi kardeşlikten bahsediyordu ne oldu o kardeşliğe ben Eskişehirde maçtan sonra evime gidemedim sokaklarda ellerinde şişelerle Trabzonspor aleyhine edilen küfürleri dinledim sadece yağmurluğumun kolundaki ts amblemi yüzünden kovalandım bırakın ya ne kardeşliği en büyük düşmanım küfürbaz terbiyesiz Eskişehir taraftarıdır benim,dün herkes gördü Trabzonspor tribünü Eses buraya diye tezahürat yaptı ama kewnar yönetim hayır gitmeyin dedi kaptanlarıda alıp takımı sahanın öbür ucuna götürdü bırakın bundan sonra Trabzonda bunlara misafirpervelik yapmayı en bğyğk düşmanım eskişehirdir benim.

mustafadinç
27.04.2010, 18:11

Bırak kardeşim ne münferiti ya 16000 kişi hep bir ağızdan ana avrat küfür ettiler işte ben oradaydın adamlar çekemiyorlar bunları küme düşürmeyen şerefsizdir,bu hafta bakın bakalım Fener maçında nasıl yatacaklar aynı BJK ye yattıkları gibi.

mustafadinç
27.04.2010, 18:12

4000-5000 şerefsiz demek istedin heralde.

Kasım BEKTAŞ
27.04.2010, 18:13
bu eskişehirsporun bazılarına sempatik görünmesinin nedenlerinden bir kaç tanesini bilmek isterim...?

benim gözümde ha eskişehirspor ha ıspartaspor ha beşiktaş

(o beşiktaşı özellikle yazdım bir istanbul deplasmanında bile yapılamayan hakaretler yapılıyor)

hala kardeş takımmış? anadolu takımıymış bırakın bu işleri

bize kardeş takım lazım değil adam gibi rakip lazım...

h@msi61
27.04.2010, 18:16
bu eskişehirsporun bazılarına sempatik görünmesinin nedenlerinden bir kaç tanesini bilmek isterim...?

benim gözümde ha eskişehirspor ha ıspartaspor ha beşiktaş

(o beşiktaşı özellikle yazdım bir istanbul deplasmanında bile yapılamayan hakaretler yapılıyor)

hala kardeş takımmış? anadolu takımıymış bırakın bu işleri

bize kardeş takım lazım değil adam gibi rakip lazım...

Bunlar 95-96 sezonunun son macina (Sota'nin 5 gol atip 7-1 yendigimiz maca) "Gonullerin sampiyonu Trabzonspor" yazili bir pankartla cikmislardi. Ben o yuzden sempati olmasa da digerlerinden farkli bakiyordum eskisehire. Fakat gercek yuzlerini gostermeleri de cok zaman almadi zaten.... Ha eskisehir ha bursa....

Osman Yavuz
27.04.2010, 18:19
Geçen sene aynısı Kocaelilier yapmıştı.Zorla birilerine kendimizi sevdiremeyiz.Boşuna uğraşmayın Trabzonspor'un kendinden başka dostu yok.

Recep Alkan
27.04.2010, 18:20
Bu zamana kadar anlamadığım şeylerin başında gelmiştir kardeş takım ve o takımın taraftarı. Neden bu şekil birşeye ihtiyaç duyarız ? Biz ikinci yada üçüncü lig takımı değiliz gittiğimiz deplasmanlarda dayak korkumuz olsun, yada taraftarımız az değil ki birileri de bizim peşimizden koşsun derdimiz olsun.

Nedir bu birilerini yanımıza çekme derdimiz anlamam, bırakın herkes takımı peşinde koşsun.

Ben istemiyorum arkadaşım bir Trabzonsporlunun boynunda başka atkı görmek, istemiyorum yarısı bordo mavi, yarısı (atıyorum) kırmızı siyah ürünler.

Biz her gittiğimiz deplasman da en az 1500 - 2000 kişi oluyoruz, biz bize yeteriz.

Birilerinin bizden önce kurulması bizden önce bu devranda mücadele etmesi benim sempatimin değişmesi yada onlara kayması anlamına gelmez.

bu ligde kimsenin kimseye eyvallahı yok arkadaş, bırakalım bu kardeş arama sevdasını.

ÇaGaTaY
27.04.2010, 18:22
Gerçekten dünkü maçtan sonra Eskişehire olan sempatim büyük bir antipatiye dönüştü. Egemene yapılan kırmızı kartlık harekete faul bile verilmeden geçildi ve Egemenin yaptığı itirazdan sonra dakikalarca Egemene küfredildi. Trabzona küfredildi.
Asıl olarak Rıza Çalımbayın teknik direktör ağırlığına yakışmayacak hareketleri iğrenç ötesiydi. 2 kere penaltı diyerek kendini yırtan Rıza Çalımbay nereden o pozisyonları görmüş de o kadar kendini yırttı acaba? Pozisyonların biri Girayın ellerini arkada kelepçelediği pozisyon(buna edilen itiraz çok komik zaten), bir diğeri Colmanın topu uzaklaştırayım derken vurduğu topun eline çarpıp Ümit KAranı yüzde yüzlük bir pozisyona soktuğu pozisyondur(Yani eline çarpan top %100 lük bir gol pozisyonuna neden olmuştur.Acaba ümit karan onu gol yapsaydı Rıza yine yerinden fırlayıp penaltı diye itiraz edermiydi?) Ayıptır. Hakemi etki altına alıyor, seyircileri kışkırtıyor. Türk futbolu böyle teknik direktörlerle nereye gider tartışılır..
Aslında bizim açımızdan maçın prestij dışında hiçbir önemi yok. Fenerin ilk 2 yi garantilemesiyle Avrupayı garantilemişiz. Biz 1 maç kaybettik, Eskişehirspor ise Trabzonspor taraftarlarının duyduğu tüm sempatiyi kaybetti.İşte sahneye 1 adam çıkar 2 takım arasındaki ilişkileri de böyle zedeler. Allah bize Rıza Çalımbay gibi teknik direktörlerle çalışmayı nasip etmesin!

Kasım BEKTAŞ
27.04.2010, 18:24
Bunlar 95-96 sezonunun son macina (Sota'nin 5 gol atip 7-1 yendigimiz maca) "Gonullerin sampiyonu Trabzonspor" yazili bir pankartla cikmislardi. Ben o yuzden sempati olmasa da digerlerinden farkli bakiyordum eskisehire. Fakat gercek yuzlerini gostermeleri de cok zaman almadi zaten.... Ha eskisehir ha bursa....

ama biz gerçektende o sezon gönüllerin şampiyonuyduk :)
işin gerçeği bizi bizden başka seven yok... sebebi basit kıskançlık...net...

o nedenle illa birilerine şirin görünmeye çalışmak yerine, herkese hakettiği kadar değer vermeliyiz...eskişehir bunu haketmiyor... diğerlerine sıra gelince konuşuruz...

magicyattara
27.04.2010, 18:26
Maçtan önce burada bir sürü kişi kardeşlikten bahsediyordu ne oldu o kardeşliğe ben Eskişehirde maçtan sonra evime gidemedim sokaklarda ellerinde şişelerle Trabzonspor aleyhine edilen küfürleri dinledim sadece yağmurluğumun kolundaki ts amblemi yüzünden kovalandım bırakın ya ne kardeşliği en büyük düşmanım küfürbaz terbiyesiz Eskişehir taraftarıdır benim,dün herkes gördü Trabzonspor tribünü Eses buraya diye tezahürat yaptı ama kenar yönetim hayır gitmeyin dedi kaptanlarıda alıp takımı sahanın öbür ucuna götürdü bırakın bundan sonra Trabzonda bunlara misafirpervelik yapmayı en büyük düşmanım eskişehirdir benim.

Eyvallah Abi..bunları yazman iyi oldu..

Sütçü Rıza mı engellemiş takımının bizim tribüne gelmesini..ona da o yakışırdı zaten..şerefsiz herif..
*
Yahu inanın yenilmek falan zoruma gitmiyor..yensek de umurumda olmazdı..lig için hiç bir şey ifade etmeyen bir maç altı üstü..
Şu rızanın olmayan penaltı pozisyonundan sonra çıldırmışcasına,hakeme küfretmesi o kadar zoruma gitti ki..ulan ortada penaltı yok..maç zaten prestij maçı,kazansan ne olur kaybetsen ne..Trabzon ne kadar koymuş sana ki kıçını yırtıp bağırıyorsun kenarda..orda hakeme bağırıyor gibi bir durum algılansa da,asıl zor,rakibin Trabzonspor olmasından kaynaklanıyor..tepki hakeme değil aslında..tepki bize..bir de takımı göndermemiş bizim tribüne şerefsiz insan..
Bundan bir tane de Antalya'da var..şifo mehmet..bizim maçta yaptıklarını unutmadım daha..

h@msi61
27.04.2010, 18:28
ama biz gerçektende o sezon gönüllerin şampiyonuyduk :)
işin gerçeği bizi bizden başka seven yok... sebebi basit kıskançlık...net...

o nedenle illa birilerine şirin görünmeye çalışmak yerine, herkese hakettiği kadar değer vermeliyiz...eskişehir bunu haketmiyor... diğerlerine sıra gelince konuşuruz...

Sirin gormesinler, sevmesinler, bunu isteyen de yok zaten. Biz de kimseye bayilmiyoruz zaten. Hatta dediginiz gibi bu tripleri de kiskanclik ve cekememezlikten kaynaklaniyor. Biz muzemizdeki kupalarla, onlar tribunlerindeki zurnalarla gururlaniyor zaten, fark acik...

Ümit Tekşan
27.04.2010, 18:35
Herkes haddini bilecek, biz zorla kimseye kendimizi sevdiremeyiz. Bizim bizden başka dostumuz yok. Eskişehir dediğimiz takım kim. Bu sene var belki seneye bankasyada olacaklar o bakımdan sallayın gltsin baksınlar kendi dalgalarına şunuda bilsinler kesinlikle bizim gibi olamazlar. Muhattap almaya deymez hatta forma oye olanlarında ozerlerlne .lzik çekilsin.

Özgür MERCAN
27.04.2010, 18:36
hiç münferit değildi toplu olarak küfür ediyorlardı

Hamdi Kalaycı
27.04.2010, 18:37

Allah'a Emanet Olun.

Maç esnasında konuşulacak bir olaya rastlanmadı(Küfürleşmeler ve stanndan geç çıkan taraftarınız dışında..)
Koyu renkli olan yerler eksik ve yanlış kardeşim..Geçen senede aynı tarzdadınız..

Kasım BEKTAŞ
27.04.2010, 18:38
topluca edilen küfürden sonra "bir kaç kişi idiler" demeleri beni ayrı bir ayar ediyor :)

ÇaGaTaY
27.04.2010, 18:39
Eyvallah Abi..bunları yazman iyi oldu..

Sütçü Rıza mı engellemiş takımının bizim tribüne gelmesini..ona da o yakışırdı zaten..şerefsiz herif..
*
Yahu inanın yenilmek falan zoruma gitmiyor..yensek de umurumda olmazdı..lig için hiç bir şey ifade etmeyen bir maç altı üstü..
Şu rızanın olmayan penaltı pozisyonundan sonra çıldırmışcasına,hakeme küfretmesi o kadar zoruma gitti ki..ulan ortada penaltı yok..maç zaten prestij maçı,kazansan ne olur kaybetsen ne..Trabzon ne kadar koymuş sana ki kıçını yırtıp bağırıyorsun kenarda..orda hakeme bağırıyor gibi bir durum algılansa da,asıl zor,rakibin Trabzonspor olmasından kaynaklanıyor..tepki hakeme değil aslında..tepki bize..bir de takımı göndermemiş bizim tribüne şerefsiz insan..
Bundan bir tane de Antalya'da var..şifo mehmet..bizim maçta yaptıklarını unutmadım daha..

Abi kalp kalbe karşı senin yazdığından 2 mesaj önce aynı şeyleri yazmıştım :) Aynen katılıyorum 1-Rıza 2-Şifo mehmet.. Recepin yazısına da katılıyorum. Bırakalım kendimize kardeş aramayı. Geçen sene Kocaelispor maçında da gördük. Kendi kendimize gelin güvey oluyoruz. Dakikalarca Kocaeli diye bağırdık. Yeşil diye bağırdık defalarca karşılık alamadık. Biz kendi kendimize yeteriz gerçekten.

Orhan Aydın
27.04.2010, 18:40
Bizim maçlarda bazı teknik direktörlerin bir taraflarını yırtması da manidar.

Özgür MERCAN
27.04.2010, 18:41
http://img691.imageshack.us/img691/879/img7570d.jpg (http://img691.imageshack.us/i/img7570d.jpg/)
http://img227.imageshack.us/img227/343/img7573a.jpg (http://img227.imageshack.us/i/img7573a.jpg/)
http://img227.imageshack.us/img227/1120/img7576i.jpg (http://img227.imageshack.us/i/img7576i.jpg/)
http://img227.imageshack.us/img227/7824/img7577o.jpg (http://img227.imageshack.us/i/img7577o.jpg/)
http://img227.imageshack.us/img227/6706/img7578t.jpg (http://img227.imageshack.us/i/img7578t.jpg/)
http://img227.imageshack.us/img227/2905/img7584.jpg (http://img227.imageshack.us/i/img7584.jpg/)
http://img227.imageshack.us/img227/3682/img7587.jpg (http://img227.imageshack.us/i/img7587.jpg/)
http://img153.imageshack.us/img153/9058/img7594s.jpg (http://img153.imageshack.us/i/img7594s.jpg/)
http://img153.imageshack.us/img153/5365/img7596.jpg (http://img153.imageshack.us/i/img7596.jpg/)
http://img153.imageshack.us/img153/5310/img7598i.jpg (http://img153.imageshack.us/i/img7598i.jpg/)

Özgür MERCAN
27.04.2010, 18:43
http://img153.imageshack.us/img153/9697/img7602n.jpg (http://img153.imageshack.us/i/img7602n.jpg/)
http://img153.imageshack.us/img153/1046/img7604.jpg (http://img153.imageshack.us/i/img7604.jpg/)
http://img532.imageshack.us/img532/6517/img7617t.jpg (http://img532.imageshack.us/i/img7617t.jpg/)
http://img153.imageshack.us/img153/9787/img7618.jpg (http://img153.imageshack.us/i/img7618.jpg/)
http://img153.imageshack.us/img153/8733/img7623j.jpg (http://img153.imageshack.us/i/img7623j.jpg/)
http://img153.imageshack.us/img153/5589/img7624l.jpg (http://img153.imageshack.us/i/img7624l.jpg/)
http://img227.imageshack.us/img227/9475/img7627n.jpg (http://img227.imageshack.us/i/img7627n.jpg/)
http://img227.imageshack.us/img227/7964/img7628.jpg (http://img227.imageshack.us/i/img7628.jpg/)
http://img227.imageshack.us/img227/8308/img7630p.jpg (http://img227.imageshack.us/i/img7630p.jpg/)

Özgür MERCAN
27.04.2010, 18:48
http://img227.imageshack.us/img227/4901/img7633s.jpg (http://img227.imageshack.us/i/img7633s.jpg/)
http://img227.imageshack.us/img227/9333/img7638p.jpg (http://img227.imageshack.us/i/img7638p.jpg/)
http://img227.imageshack.us/img227/4131/img7643.jpg (http://img227.imageshack.us/i/img7643.jpg/)
http://img227.imageshack.us/img227/3852/img7644x.jpg (http://img227.imageshack.us/i/img7644x.jpg/)
http://img227.imageshack.us/img227/3784/img7648.jpg (http://img227.imageshack.us/i/img7648.jpg/)
http://img714.imageshack.us/img714/4387/img7651m.jpg (http://img714.imageshack.us/i/img7651m.jpg/)
http://img714.imageshack.us/img714/2074/img7653p.jpg (http://img714.imageshack.us/i/img7653p.jpg/)
http://img714.imageshack.us/img714/6223/img7654.jpg (http://img714.imageshack.us/i/img7654.jpg/)
http://img714.imageshack.us/img714/835/img7660.jpg (http://img714.imageshack.us/i/img7660.jpg/)
http://img697.imageshack.us/img697/3470/img7662y.jpg (http://img697.imageshack.us/i/img7662y.jpg/)

gul61
27.04.2010, 18:49
ARBANIN plaka süper ;) TS

LoVeRbOy
27.04.2010, 18:49
Dikkatimi çekti ilk 6/5 e giren bütün takımlarda trabzonspor a düşmanlık seziyorum özellikle anadolu kulübleri anadolu kulübleri el ele kol kola dedikleri zamanlarıda biliriz ilk 6 ya girdikten sonra gerçek yüzlerini gördük ilk olarak sivas sonra bursa şimdide es es bakalım daha kimler gelecek kimler gececek kalıcı tek takım ANADOLU EFSANESİ TRABZONSPORDUR.
REKABET ETMEZ REKABET YARATIR.

Mehmet Sarigül
27.04.2010, 19:31
Demek ki neymiş? biz 10 kişi kalırsak, B planımız yok!!! Kupa öncesi bence bunu görmemiz iyi oldu.

Dünkü mac sonu istatistikleri herseyi anlatiyor...10 kisi kalan bir takim bu kadar az kosuyorsa, bir sorun var demektir!...

Gecenlerde Bayern Münih'in Schalke'de 10 kisi kaldigi maci izlemistim, Münih takimi o kadar akilli bir taktikle oynadi ki, Schalke 04 herseyi denemesine ragmen dogru dürüst bir gol pozisyonu bile bulamadi.
Rakip takimlara karsi topsuz oyundaki eksiklerimiz, 10 kisi kaldigimizda cok net göründü!
Bunun Umut'la veya herhangi bir futbolcu ile ilgisi yok, bunun nedeni takim oyunundaki eksiklerimiz.

Olaya optimist yaklasan arkadaslar simdi macin fazla bir önemi olmadigini, oyuncularin kupaya konsantre olduklarini söyleyecekler...

Bana göre Trabzonspor takiminda oynayan futbolcularin böyle bir mazerete siginma lüksü yoktur, böyle düsünen futbolcularin Trabzonspor takiminda yeri olmamali.
Bu söylediklerim Trabzonspor yöneticilerileri ve teknik kadrosu icinde gecerli...

Uluç
27.04.2010, 19:32
Takımımız ülkemiz gibi.. Bırak kardeşi dostumuz bile yok.. Olmadı olmazda..
Fotoğraflar için teşekkürler..:)

agasaro
27.04.2010, 19:58
Eskişehirli arkadaş forum sayfamıza misafir gelmiştir. Misafire karşı daha nazik davranmak bize yakışan davranıştır. Hiçbir taraftar gurubu sütten çıkmış ak kaşık değildir. Eskişehirspor taraftarı gerçekten futbol kültürü olan bir taraftar grubudur ve ben bizim çekirdek yiyen binlerce taraftarımızla mukayese ettiğimde dün onların yaptıkları tezahürattan keyif aldım. Küfür hariç tabiki. Küfür olayı tüm toplumumuzun ortak problemi. Dünkü maçın skoru zerre kadar umrumda değildi o sebeple çok üzülemedim. Umut'un sorumsuzluğu, Selçuk'un çok çok çok kötü performanslarını affedecek değilim. Bizim esas problemimiz, taraftarıyla, geçmişiyle, futbol kültürüyle çok büyük bir camia olmamıza rağmen oyuncu kadrosuyla büyük değiliz. Küçük oyunculardan kurulu büyük bir takımız sadece. Son on yılda takımınızda büyük oyuncuların sayısı küçük oyuncuların sayısından hiç fazla olamadı. Son iki sezondur ise bu ligde orta sıralara oynayacak takımların kadro ayarlarında oyuncularla başarılı olmaya çalışıyoruz. Takımda en az 6-7 tane büyük takıma yakışan oyuncu olması lazım. Bizim bir Sezer Öztürk'ümüz yok mesela. Onlarda da bizde olan birçok oyuncu yok ama madem biz büyüksek biz de onlarda olup bizde olmayan oyuncu olmamalıydı, olmamalı.

ESESESKİKİKİ
27.04.2010, 20:01
Herkes haddini bilecek, biz zorla kimseye kendimizi sevdiremeyiz. Bizim bizden başka dostumuz yok. Eskişehir dediğimiz takım kim. Bu sene var belki seneye bankasyada olacaklar o bakımdan sallayın gltsin baksınlar kendi dalgalarına şunuda bilsinler kesinlikle bizim gibi olamazlar. Muhattap almaya deymez hatta forma oye olanlarında ozerlerlne .lzik çekilsin.

Ben şimdiye kadar bu forumda hep objektif yazdım.Son yazımıda son derece objektif yazdığımı düşünüyorum.Maçtan önce , sahada ESES tribünde ESES ve TRABZONun kazanmasını istemiştim.Siz yazdıklarınıza göre ESES'i kafanızdan silmişsiniz.Ne diyeyim sağlık olsun.

Bu foruma üye olduğum günden beri ESKİŞEHİRSPOR ile bilgi aktarmaya çalıştım.Arkadaşın mesajından sonra artık bu forumda fazla olduğumu hissederek forumunuza yazmama kararı aldım.

Aranızda çok değerli insanlar var.Onların yazılarını takip etmeye devam edeceğim.

Hepiniz Allaha Emanet Olun.

YAŞASIN ŞEHRİNE İHANET ETMEYEN ANADOLU ÇOCUKLARI