PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonlu iş adamları

mavituğ
19.04.2010, 14:50
İstanbul'daki zengin iş adamları içinde ilk 100'de 11 tane Trabzonlu var.
Bunlar içinde cevahir,ulusoy,varlıbaş,aşçıoğlu,ağaoğlu ilk aklıma gelenler. Bu iş adamları neden Trabzona yatırım yapmaz tutarlı bir sebebi varmı sebepler neyse içimizde bunu bilen varmı.

Üretim anlamında varlıbaşın yomrada yapacağı gaz beton fabrikası dışında üretim anlamında bişey yok.Yapılan 2 alışveriş merkezi bunlarda tüketime yönelik yatırımlar.
İçimizde bu ailelerin uzaktan akrabaları illaki vardır,olmasa bile şehirlerine arkalarını dönmelerinin nedenleri bilen vardır diye düşünüyorum.

Bu adamların hepsi asilime olmadıya nedir sebep?

Murat'
19.04.2010, 14:52
Herhalde burada paracıklarına para ekleyemeyeceklerden olsa gerek.

zafer6161
19.04.2010, 15:56
hepsi birden yatırım yapsa trabzonda yer üstünde yer kalmaz,şuanda trabzonun ne lüks bir otele nede bir alışveriş merkezine gerek yoktur,yatırım derken aklıma ilk gelen fabrikadır, bu da trabzonun doğal şartlarına uygun değildir,zaten elimizdeki çimento fabrikasını erzurumlu iş adamlarına kaptırdıysak buda trabzpnlu iş adamlarının pasifliğidir,bir yaparsın iki yaparsın 3. ye gerek yok.ha şuda olabilir hepsi birden anlaşıp gerekli iş imkanları sağlayacak bir çok yatırım yapabilirler....

Sinan SARI
19.04.2010, 23:17
Parasal düşündükleri için olsa gerek.Adamlar nerde kazanç varsa oraya yatırım yapıyorlar doğal olarak.Trabzonda bu potansiyel var mı, aslında var ama vefa meselesi işte.

Mustafa ÖZDEMİR
20.04.2010, 00:25
sağda solda para arayacağımıza bu iş adamları toplanarak akyazıyı yaparlar ama nerdeeeeeee...

ceserdar
20.04.2010, 11:21
Paranın memleketi mi olur? Bir iş adamı eğer Trabzon'a yatırım yapmayı uygun görürse yapar. Trabzon'da doğdu diye kimseyi oraya yatırım yapmaya zorlayamayız. Baştan saçmalık. Yatırım yaparken memleket kriterini gözeten bir iş adamı bana göre ayakta kalamaz uzun süre.

Osman Pervaneli
20.04.2010, 11:44
Paranın memleketi mi olur? Bir iş adamı eğer Trabzon'a yatırım yapmayı uygun görürse yapar. Trabzon'da doğdu diye kimseyi oraya yatırım yapmaya zorlayamayız. Baştan saçmalık. Yatırım yaparken memleket kriterini gözeten bir iş adamı bana göre ayakta kalamaz uzun süre.

Kendi memleketine yatirim yapan Kayserili is adamlari halen ayakta nedense

mavituğ
20.04.2010, 12:08
Kendi memleketine yatirim yapan Kayserili is adamlari halen ayakta nedense

Ceserdara katılmıyorum. Dediğiniz gibi kayserili iş adamları şehirlerini her konuda destekliyorlar eğitimde sağlıkta her konuda şehirin gelişmesi için destek oluyorlar.
Biz iş adamlarımızdan bütün paralarını buraya akıtmalarını beklemiyoruz orta ölçekli sanayi yatırımları olabilirdi.

Emrullah
20.04.2010, 12:25
Trabzon'a sanayi yatırımı yapılmasına karşıyım. Doğanın tahrip olacağını, şehrin bozulacağını düşünüyorum. Geriye kalıyor turizm. Turizm de bilinçsiz yapılacaksa, çarpık yapılaşma artacaksa, doğa tahrip edilecekse ona da karşıyım. Eee peki nasıl kalkınacak bu şehir. İşte bu zor soru. Çünkü yukarı tükürsen bıyık, aşşağı tükürsen sakal.