PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TFF'ye kızalım derken Urfalıları rencide etmeyelim

agasaro
16.04.2010, 20:57
Birkaç saattir çeşitli sitelerde konuyla ilgili yorumları okudum ve dehşete kapıldım. Bu ülkenin en güzel insanlarının yaşadığı Urfa gibi bir şehre dair söylenenleri çok kırıcı ve ayrıştırıcı buldum. Biz Trabzonsporlular olarak doğu illerinde yaşayan insanlarımızla kavgamız varmış gibi göstermeye çalışan ve sürekli daha önce kendi eliyle açtığı bu yarayı kaşıyan karanlık güçlerin oyuncağı olmayacağız. TFF'nin kupa finalini Urfa'da oynatmasına karşı tepkimizi dile getirirken lütfen Urfa şehrini ve güzel Urfa insanını bunun dışında tutalım. Ayrıca maça gidecek insanlar gerçek bir tarih ve kültür şehrini ziyaret etme imkanı da bulacaklar.

Emre GÜRDAL
16.04.2010, 20:59
Birkaç saattir çeşitli sitelerde konuyla ilgili yorumları okudum ve dehşete kapıldım. Bu ülkenin en güzel insanlarının yaşadığı Urfa gibi bir şehre dair söylenenleri çok kırıcı ve ayrıştırıcı buldum. Biz Trabzonsporlular olarak doğu illerinde yaşayan insanlarımızla kavgamız varmış gibi göstermeye çalışan ve sürekli daha önce kendi eliyle açtığı bu yarayı kaşıyan karanlık güçlerin oyuncağı olmayacağız. TFF'nin kupa finalini Urfa'da oynatmasına karşı tepkimizi dile getirirken lütfen Urfa şehrini ve güzel Urfa insanını bunun dışında tutalım. Ayrıca maça gidecek insanlar gerçek bir tarih ve kültür şehrini ziyaret etme imkanı da bulacaklar.

biz urfa yı rencide etmiyoruz etmeyizde biz sadece kupa finalinde trabzon seyircii emin ol dışarda kalıcak bu insanlar türkiyenin dört bir yanından gelicek ahmet abimin dedigi gibi ne yiyecez ne icecez sorunlra bunlar yoksa kimse kimseyi rencide etmiyo

hamucera
16.04.2010, 21:01
Urfalıların forumunda gereken açıklamayı arkadaşlarımız yaptı urfa lılara,

amaç urfa ya gitmemek değil ki zaten, kadıköyde yarı yarıya oynayalım diyoruz daha ne diyelim

Cafer Bulur
16.04.2010, 21:01
Urfa yi ve urfalilari seviyoruz.

Ama aslolan Trabzonspordur,bunu da herkes böyle bilsin.

Emirhan Ömeroğlu
16.04.2010, 21:40
sığmayacaz urfaya

Adil ÖZGÜR
16.04.2010, 21:44
Urfa ile bir sıkıntı yok.
Sıkıntı Urfa gibi yere yapılan ARENA da.

Arenası var, Boğa'sı yok.

Bu ne lahana, bu ne turşu.

Ancak Urfanın dar sokaklarındaki fırınlarında bol bol biber gözlemeleride meşhurdur.
Kebapları, Sıra geceleri... Rahmetli Kazancı Bedii Türkiyeye mal olmuş, meşhur olmuş.
Urfa ile sorun yok. Sorun ARENA...

agasaro
16.04.2010, 21:47
Urfa ile bir sıkıntı yok.
Sıkıntı Urfa gibi yere yapılan ARENA da.

Arenası var, Boğa'sı yok.

Bu ne lahana, bu ne turşu.

Ancak Urfanın dar sokaklarındaki fırınlarında bol bol biber gözlemeleride meşhurdur.
Kebapları, Sıra geceleri... Rahmetli Kazancı Bedii Türkiyeye mal olmuş, meşhur olmuş.
Urfa ile sorun yok. Sorun ARENA...

Sevgili abicim, Trabzon Urfa'dan çok çok daha küçük bir şehir. Kendi şehrimize myuhteşem bir stad yapılmasını haklı görürken Urfa'da böyle bir stadın olmasını yadırgamak bana şaşırtıcı geldi. Sorun maçın ulaşım açısından zor olan bir yer olan Urfa'da oynanması deseydin bunu anlardım ama Urfa'ya bu stad az bile.

MoMoXa
16.04.2010, 21:48
Bende katılıyorum arkadaşa..

Adil ÖZGÜR
16.04.2010, 21:53
Ben Urfaya gidenlerdenim. Tarihi bir şehiri gezdim, gördüm. Nüfus olarak büyüklüğüne, küçüklüğüne, vatandaşlarına, tarihine birşey denilemezki.

Burada bizler taraftar olarak çoğrafi bakımdan hem bize hemde rakibimize ters düşen bir şehirde oynanmasının yanlışlığını anlatmaya çalışıyorum.

Eğer bu organizasyon, Kayseri, Sivas, Diyarbakırda, Antepte veya Maraşta, olsa aynı şeyleri yazarım.

Yani bana ne kardeşim Urfa ARENA stadı. Onu söylemeye çalışıyorum.

agasaro
16.04.2010, 21:58
Eyvallah abi, şimdi anlaşılmıştır. Olimpiyatta olsaydı ben de ailecek gidecektim maça ama inşallah bu işte de vardır bir hayır. Belki hem kupayı alırız hem de Urfa şehri ile ilgili enteresan şeyler yaşarız.

iso_4939
16.04.2010, 22:29
helal olsun azız baskana ıstedıgını yaptırıyorya...

Emre Emiroğlu
16.04.2010, 23:01
Bu kadar yersiz bir seçim olamazdı. Yanlıs bilmiyorsan trabzonda kupa finali hiç oynanmadı ?

Ama urfa tamamen siyasi sebeplerden seçim sebebi olabiliyor.

Bu ülkenin her anlamda çivisi çıkmış...

Bu bölgeye YARANACAĞIZ diye yapmayacağımız şey yok..

Dün gece kurtlar vadisinde ki kürt kadının çapulcuları için söylediği cümleyi

saolsun siyasi irademiz zaten çok güzel yapıyor,

bizde buna aracılık yapııp cok güzel seyrediyoruz.

fatih_selim68
16.04.2010, 23:11
Arkadaşlar benim bir önerim olacak hani Fenerbahçeli ler diyorya kupa finaliziini Urfa da oynıyalım bizimkilerde diretiyor Olimpiyat ta oynıyalım bende diyorumki Şükrüsaraçoğlunda oynıyalım bizim için ne farkeder nasıl olsa bize her yer Trabzon bize her stad Avni aker!!!!:):):D:D:p:p

jeepeers
17.04.2010, 00:20
Bu yaygara ne diye koparılıyor anlamış değilim.Tutturmuşlar olimpiyatta oynayalım.Arkadaş ben de İstanbul'da oturuyorum.Maç burda oynansa tabii giderim.Ancak insanların bu anlaşılmaz tavrı ne diye.Urfa'da oynansa ne olur.Bırakın da bi maça gitmeyin arkadaş.Gövde gösterini İstanbul'da yapmanın sana katacağı değer mi daha fazla yoksa Urfa'da yapman mı?Zaten tüm memleket biliyor İstanbul'da ne kadar Trabzon'lu olduğunu.40.000 kişi doldursan ne yazar olimpiyatı.Sanki yapmadığımız şey.Urfa'da 15.000 kişi olamayacağımız mıdır korku?Nedir derdiniz.Bu kadar saçmalık olmaz.

SDanışmaz
17.04.2010, 00:38
Bizim Urfa şehriyle/halkıyla bir sorunumuz yok. Bizim sorunumuz bir takımın istediğini yerine getiren şerefsiz federasyonla..

iskenderunlu
17.04.2010, 00:40
Şanlıurfa bize dar gelecek desene boyayalım Şanlıurfa'yı bordomavi ye

Halil Atalay
17.04.2010, 19:58
arkadaşlar sorun yapmayın gitelim urfaya şarkıları söyleyerek akşam çıksak öğle doğru oradayız urfa gezeriz akşam maça kupayı alır geliriz istanbula olmazmı?

Murat Acar
17.04.2010, 20:54
Sevgili abicim, Trabzon Urfa'dan çok çok daha küçük bir şehir. Kendi şehrimize myuhteşem bir stad yapılmasını haklı görürken Urfa'da böyle bir stadın olmasını yadırgamak bana şaşırtıcı geldi. Sorun maçın ulaşım açısından zor olan bir yer olan Urfa'da oynanması deseydin bunu anlardım ama Urfa'ya bu stad az bile.

Arkadaşım Olay Senin anlattığın gibi değil İzmirde büyük Trabzondan Konyada büyük Ama o İllerde futbol yok o Arenada oynayacak Boğa yok arkadaşım demesi odur Bir stad yapalım Yılda belki belki 1 kez kullanılsın oda dolarmı dolmazmı Allah bilir onu diyor arkadaş...