PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yönetim, Yeter Artık! Dümen Suyu Olma...

Badaloğlu
16.04.2010, 20:18
Siyasiler artık düşün futbolun yakasından... Yeter artık! Başbakanımız bu maçın Urfa'da oynanmasını istiyor diye ışıklandırması sıkıntılı olan, doğru dürüst uçak seferi olmayan, Ulaşımı en az otobüsle (İstanbul'dan, Trabzon'dan) 20- 24 saat arası çeken bir yerde, Mayıs'ın 5'inde, çöl sıcaklarında, mesai saatlerinde, Urfa'da gündüz maçı oynatma düşüncesi nasıl bir zeka ürünüdür?

Federasyon, belliki siyasilerin emirlerini yerine getiriyor.Trabzonspor yönetimi istemediği halde, bu maçı Urfa'da oynatmak, Trabzonspor'a, ve futbolseverlere yapılmış hakarettir, eziyettir... Olayı illaki siyasi malzeme yapacaklar.Zamanında temeli 1992 yılında sayın, Süleyman Demirel tarafından atılan bu stadı ''biz bitirdik'' mesajı için, Federasyon kupası finali aleni şekilde siyasete malzeme ediliyor.Fenerbahçe karşı koyamıyor, zira başbakan Fener'li...

Trabzonspor'un başkanı, yönetimi Türkiye kupası finalini olimpiyat stadında oynamayı istiyor ama siyasilerin baskısıyla federasyon ve Fenerbahçe bu maçın Urfa'da oynanmasını istiyor.Neden?

Türkiye kupasında bunca zamandır onca final maçı oynandı ama hiç bir zaman, hiç bir dönem, federasyon yetkilileri bir final maçında Trabzon'da oynansın demedi!!! Neden?...

Trabzon futbol şehriyse neden bu zamana kadar Trabzonlular federasyon kupasının herhangi bir final maçını Avni Aker'de izleyemediler? Urfa kadar futbolu bilmiyormuyuz(!) Ya da, Urfa kadar bunu hak etmedik mi?

Trabzonspor başkanı, yöneticileri Olimpiyat stadını istediklerini aleni bir şekilde seslendirirken, sayın Hasan Yener'in bugünkü açıklamalarını doğru bulmuyorum.Bu konuda Trabzonspor açıkca tepkisini ortaya koymalı...

''Bu maçı Olimpiyatta oynamak istiyoruz'' demeliler.Federasyondan resmi yazıyı beklemeden(!) Hatta Kadıköy'de bile oynamaya razıyız.Ama Urfa olmaz kardeşim... Ne Urfası? Urfa'da taraftarımız mı var? Urfa'ya gidecek yol mu var?

Sayın yönetim, bu maç için Urfa'ya kaç tane uçak seferi yapılacağını bizede açıklayabilir mi? 15.000 taraftarı oraya nasıl götürecekler? Bu taraftarlar nerde kalacak? Ne yiyecek? Ne içecekler? Bunların cevabını bilmek zorundayız.Eğer bilmiyorsak, final maçına gidecek taraftarlarımız yollarda sıkıntı çekecekler demektir.

Birde tabi Trabzon'un eski valisi var.Sayın Nuri Okutan, şimdiki Urfa valisi... Bu konuda girişimlerde bulunuyormuş... '' bu maç, Urfa'da oynansın'' diye... Sayın valim, biz Urfa'ya başka zaman gelelim, o zaman hazırlık maçı yaparız.Ayrıca bizim Urfa'lı kardeşlerimizle, Urfa şehriyle, yöre insanıyla herhangi bir sıkıntımız'da yok..

Urfa stadının adını ve şehrini başka zaman duyuyuruz.Fenerbahçe'yle biz tarihimizde ilk kez federasyon kupasında final oynayacağız.Bırakında şu finali, final gibi yapalım..

ÜNAL
16.04.2010, 20:22
Düşün Trabzonsporumuzun yakasından!

Düşün!

Emre7
16.04.2010, 20:26
bu maçın urfa da oynanması yanlısıyım.
Kupa finalinin urfada oynatılmak istenmesi, yapılan stadın ki bitiren Trabzonun bir önceki valisidir, tanıtım amaçıyla oynatılması isteniyor. Ancak anlaşılan oki stadın teknik açıdan yetersizlikleri var. Ayrıca hafta içi olduğundan Trabzonspor taraftarı yeteri şekilde iştirak edemeyecek. Bu durumları göz önüne alındığında ya takvim olarak iyi bir zaman ve ulaşımda her 2 takıma yeterince yardımcı olunacak. Yada maçı istanbulda Türkiyenin en büyük stadında finale yakışacak biçimde oynanacak.

ÜNAL
16.04.2010, 20:28
Tanıtım amaçlı başka organizasyonlara ev sahibi olabilir pekala.

2016 mesela?

Semih
16.04.2010, 20:34
Urfa 2016'nın yedek şehirlerinden biri değil miydi?

Madem yollar organizasyona müsaitti, madem konaklama imkanları uygundu, madem stadda bir sorun yoktu; yedek olmasının hikmeti neydi?

onur-ts
16.04.2010, 20:34
iş 2016ya gelince urfada tesis yok, otel yok, taraftar yok, stad yok, ulaşım yok o yok bu yok ama iş kupa finaline gelince orda oynanmalı.ne alaka?bunun hiçbir açıklaması yoktur.federasyon ve siyasiler saçmalıklarla uğraşmayı bıraksın.

Sevdamız_Bir
16.04.2010, 20:38
Maalesef Kupa Finali siyasete alet edilmeye çalışılıyor. Siyasiler kendi reklamlarını yapmak ve "açılım" dedikleri belirsizlik uğruna koca final maçını Türkiye'nin güneyinde, ulaşımı zor bir ile, Şanlıurfa'ya almak istiyorlar. Urfa'da maç olsun kardeşim olsun da bula bula bu maçı mı buldunuz. Hafta içi, üstelikte gündüz oynanması muhtemel bu maç için taraftar nasıl o bölgeye hareket edecek!!! Herkesin kendine has bir durumu ve işi var. Biz bu zorlu final maçında takımımızın yanında olmak istiyoruz. Peki neden bunun önüne engel çıkarılmak isteniyor??? Yöneticilerimiz neden hala bu meseleyi basitçe geçiştirip duruyor??? Şu taraftarın yıllardır gülmeyen yüzü hiç gülmeyecek ya. Gidin Şanlıurfspor ile fb yi oynatın sayın Başbakanım. Onlar açılımın öncüsü olsunlar da bir görelim. Geçmişte spora siyaseti yeterince bulaştırdınız. Fb ye ceza gelmemesi için verdiğiniz demeçler hala kulağımızda çınlıyor. Akyazı projesi de ortada. Yıllardır Trabzon şehrini avuttunuz. Seçimler yaklaşınca sondaj da attırıyorsunuz maşaallah. Tamam bunları halk olarak "yedik". Yeter bize bu yedirdikleriniz. Artık bırakın da biz kendi istediğimiz şeyleri yiyelim. Final maçını Olimpiyatta oy-na-ya-lım.

Badaloğlu
16.04.2010, 20:39
Kupa finalinin urfada oynatılmak istenmesi, yapılan stadın ki bitiren Trabzonun bir önceki valisidir, tanıtım amaçıyla oynatılması isteniyor. Ancak anlaşılan oki stadın teknik açıdan yetersizlikleri var. Ayrıca hafta içi olduğundan Trabzonspor taraftarı yeteri şekilde iştirak edemeyecek. Bu durumları göz önüne alındığında ya takvim olarak iyi bir zaman ve ulaşımda her 2 takıma yeterince yardımcı olunacak. Yada maçı istanbulda Türkiyenin en büyük stadında finale yakışacak biçimde oynanacak.

Emreciğim, anlaşılıyor ki, sen işin vahametini anlayamadın! Urfa stadında 5.000 tane Trabzon'lu, 25.000 tane Fener'li tribünlerde görürsen hoşuna gider mi?

Bana ne 20 seneden sonra yapılmmış stadın tanıtımından... Ben bu kupayı kazanırsam 1.500.000$ kazanacağım. Kaybedersemde 900.000$ alacağım.Aradaki fark 600.000$ Bu parayı bu zamanda kim kime verir? Bu parayı kazanmak istiyorsan taraftar desteği şart...

Hayatında Urfa'da hiç oynamdığın bir stad ve iklimde bu maçı kazanma şansın nedir?

Fener'in her halükarda orada taraftarı olacak.İklim ve ilk defa oynayacakları bir staddaki dez avantajlarını, taraftarları sayesinde avantaja çevirebilirler.

Final maçında şartlar eşit olmalı!!!

Berk
16.04.2010, 20:42
Sadece yönetim değil, Trabzon kentinin yediği onca kazığa rağmen hala bazı şeylere tepkisiz kalması inanılır gibi değil..

Mustafa ÖZDEMİR
16.04.2010, 20:43
bırakın artık yakamızı ya...

Murat Erdem
16.04.2010, 20:44
Bu ezikliği yaşamayalım, gerekirse maça çıkmayalım, Paf takımını gönderelim. Yetti artık ! 25 Senedir çekmediğim cefa, yaşamadığım hayal kırıklığı kalmadı. Üstüne bir de bu eziklik çekilmez ! Gider bu maçı oynarsak adam değiliz ! bu maç oynanır da ben de hazmedersem adam değilim ! bu maçı, tıpış tıpış gidip oynarsak, ne izlerim, ne kazanırsak sevinirim, ne de kaybedersek üzülürüm ! artık PASİFİM ! aynısının tıpkısı, SN. TRABZONSPOR YÖNETİMİ gibi PASİFİM !!!

Emre GÜRDAL
16.04.2010, 20:44
Siyasiler artık düşün futbolun yakasından... Yeter artık! Başbakanımız bu maçın Urfa'da oynanmasını istiyor diye ışıklandırması sıkıntılı olan, doğru dürüst uçak seferi olmayan, Ulaşımı en az otobüsle (İstanbul'dan, Trabzon'dan) 20- 24 saat arası çeken bir yerde, Mayıs'ın 5'inde, çöl sıcaklarında, mesai saatlerinde, Urfa'da gündüz maçı oynatma düşüncesi nasıl bir zeka ürünüdür?

Federasyon, belliki siyasilerin emirlerini yerine getiriyor.Trabzonspor yönetimi istemediği halde, bu maçı Urfa'da oynatmak, Trabzonspor'a, ve futbolseverlere yapılmış hakarettir, eziyettir... Olayı illaki siyasi malzeme yapacaklar.Zamanında temeli 1992 yılında sayın, Süleyman Demirel tarafından atılan bu stadı ''biz bitirdik'' mesajı için, Federasyon kupası finali aleni şekilde siyasete malzeme ediliyor.Fenerbahçe karşı koyamıyor, zira başbakan Fener'li...

Trabzonspor'un başkanı, yönetimi Türkiye kupası finalini olimpiyat stadında oynamayı istiyor ama siyasilerin baskısıyla federasyon ve Fenerbahçe bu maçın Urfa'da oynanmasını istiyor.Neden?

Türkiye kupasında bunca zamandır onca final maçı oynandı ama hiç bir zaman, hiç bir dönem, federasyon yetkilileri bir final maçında Trabzon'da oynansın demedi!!! Neden?...

Trabzon futbol şehriyse neden bu zamana kadar Trabzonlular federasyon kupasının herhangi bir final maçını Avni Aker'de izleyemediler? Urfa kadar futbolu bilmiyormuyuz(!) Ya da, Urfa kadar bunu hak etmedik mi?

Trabzonspor başkanı, yöneticileri Olimpiyat stadını istediklerini aleni bir şekilde seslendirirken, sayın Hasan Yener'in bugünkü açıklamalarını doğru bulmuyorum.Bu konuda Trabzonspor açıkca tepkisini ortaya koymalı...

''Bu maçı Olimpiyatta oynamak istiyoruz'' demeliler.Federasyondan resmi yazıyı beklemeden(!) Hatta Kadıköy'de bile oynamaya razıyız.Ama Urfa olmaz kardeşim... Ne Urfası? Urfa'da taraftarımız mı var? Urfa'ya gidecek yol mu var?

Sayın yönetim, bu maç için Urfa'ya kaç tane uçak seferi yapılacağını bizede açıklayabilir mi? 15.000 taraftarı oraya nasıl götürecekler? Bu taraftarlar nerde kalacak? Ne yiyecek? Ne içecekler? Bunların cevabını bilmek zorundayız.Eğer bilmiyorsak, final maçına gidecek taraftarlarımız yollarda sıkıntı çekecekler demektir.

Birde tabi Trabzon'un eski valisi var.Sayın Nuri Okutan, şimdiki Urfa valisi... Bu konuda girişimlerde bulunuyormuş... '' bu maç, Urfa'da oynansın'' diye... Sayın valim, biz Urfa'ya başka zaman gelelim, o zaman hazırlık maçı yaparız.Ayrıca bizim Urfa'lı kardeşlerimizle, Urfa şehriyle, yöre insanıyla herhangi bir sıkıntımız'da yok..

Urfa stadının adını ve şehrini başka zaman duyuyuruz.Fenerbahçe'yle biz tarihimizde ilk kez federasyon kupasında final oynayacağız.Bırakında şu finali, final gibi yapalım..

...........

Kamil Çakmak
16.04.2010, 20:48
Bizler pazartesi günü bu konuda yoğun baskı yapmalıyız hem federasyona, hemde klübe.
Çıkın söyleyin kardeşim ya. "Bizim Urfa ile bir sıkıntımız yok. Ama biz taraftarımızı düşünmek zorundayız.Ve biz bu maçı Urfada oynamak istemiyoruz" diye.
Yönetimimizden yürekli olmasını istiyoruz.
Bu bizim camianın en doğal hakkı. Bu kupanın bir ayağı biziz. İtiraz etmemizde en doğal hakkımız.
Çıkın söyleyin yahu, kırkyılda bir iş yapın. Taraftarda sizinle öğünsün. Gurur duysun.
Helal olsun yönetimize diye.
Ama nerde....
Yönetime sesleniyoruz lütfen bu işe alet olmayın.

Emre7
16.04.2010, 20:49
Emreciğim, anlaşılıyor ki, sen işin vahametini anlayamadın!

ustam;

dedim. yani illahi Urfa da oynansın demedim. Orada da kişilerin bu heyecanı tatması gerek, benim mantığım bu! yoksa senle hem fikirim...

Badaloğlu
16.04.2010, 20:49
Trabzonspor kulübü yönetimi bu konuda resmi yazıyı beklemesinler... Ben onlara tiyoyu vereyim... Urfa Gençlik spor il müdürlüğünü arayıp, bu maç ile ilgili yazışmaları sorsunlar, maçın nerede oynanacağını öğrenirler :(

Bundan sonrası Trabzonspor yönetiminin vereceği tepkiye bağlıdır...

Emre GÜRDAL
16.04.2010, 20:50
Bizler pazartesi günü bu konuda yoğun baskı yapmalıyız hem federasyona, hemde klübe.
Çıkın söyleyin kardeşim ya. "Bizim Urfa ile bir sıkıntımız yok. Ama biz taraftarımızı düşünmek zorundayız.Ve biz bu maçı Urfada oynamak istemiyoruz" diye.
Yönetimimizden yürekli olmasını istiyoruz.
Bu bizim camianın en doğal hakkı. Bu kupanın bir ayağı biziz. İtiraz etmemizde en doğal hakkımız.
Çıkın söyleyin yahu, kırkyılda bir iş yapın. Taraftarda sizinle öğünsün. Gurur duysun.
Helal olsun yönetimize diye.
Ama nerde....
Yönetime sesleniyoruz lütfen bu işe alet olmayın.

abi yönetimin bugune kadar hangi olayda sesi cıktıki bundadada cıksın fb urfada istedi iş bitti...

Sevdamız_Bir
16.04.2010, 20:51
Emreciğim, anlaşılıyor ki, sen işin vahametini anlayamadın! Urfa stadında 5.000 tane Trabzon'lu, 25.000 tane Fener'li tribünlerde görürsen hoşuna gider mi?

Bana ne 20 seneden sonra yapılmmış stadın tanıtımından... Ben bu kupayı kazanırsam 1.500.000$ kazanacağım. Kaybedersemde 900.000$ alacağım.Aradaki fark 600.000$ Bu parayı bu zamanda kim kime verir? Bu parayı kazanmak istiyorsan taraftar desteği şart...

Bu konudaki olası olumsuzlukları bizim yöneticilerimiz dahi anlamamış maalesef. Buradakilerin anlayamamış olmasını doğal karşılıyorum. Final maçının Urfa'da oynanmasını savunanların, hafta içinde işi-gücü olanların bu karşılaşmaya nasıl gideceklerini de açıklamalarını bekliyorum. Urfa'da fb, yerli taraftar bulacaktır ama biz istisnalar dışında bu-la-ma-ya-ca-ğız. Dolayısıyla Badaloğlu'nun dediği gibi Urfa'da fb büyük bir taraftar desteğiyle maça asılacaktır. Eğer Trabzonspor'un da maça asılmasını istiyorsanız taraftar desteği şart. Bu desteğin Urfa'da olmayacağı da açık. Biraz çıkarlarımıza uygun düşünün lütfen.

Kamil Çakmak
16.04.2010, 20:52
Trabzonspor kulübü yönetimi bu konuda resmi yazıyı beklemesinler... Ben onlara tiyoyu vereyim... Urfa Gençlik spor il müdürlüğünü arayıp, bu maç ile ilgili yazışmaları sorsunlar, maçın nerede oynanacağını öğrenirler :(

Bundan sonrası Trabzonspor yönetiminin vereceği tepkiye bağlıdır...

İşin birde bu yanı var. Taa 20 gün önce düşünülmüş Urfa da oynansın diye.
Bizim Asbaşkan hala resmi açıklama yok diyor. Hey allahım yaaa.

Berat
16.04.2010, 20:56
Yönetim konuyla ilgili açıklamasını yapmış. Resmi siteden okuyabilir isteyen..

Bu saatten sonra yapılması gereken ilk iş; kulubün gelecek talebe göre makul bir ücret karşılığnda taraftarlar için Ankara,Trabzon ve İstanbul'dan uçak kaldırması.

Bunu da 1 hafta için de halledip duyursunlar..Gelecek olanların işyerinden izin durumları,vs var.. Ne kadar erken netleşirse,gelme ihtimalimiz o kadar artar.

Ayrıca Urfa'da final oynanmasıyla ilgili forumlarda,internet sitelerinde ilgili haberlerin yorum bölümlerinden okuduğumdan çıakrdığım sonuç; Urfa halkı bizi daha çok destekleyecek ve en az Fenerbahçe taraftarı kadar taraftarımız tribünelrde oalcak. Hatta muhtemelen sayıca üstün oluruz diye düşünüyorum..

İşin özüne dönecek olursak; YÖNETİM, UÇAK İSTİYORUZ!

Recep Alkan
16.04.2010, 20:57
Diğer başlığa yazdığım şeylerin bir toplamını burda Ahmet abinin açmış olduğu bir başlık olarak gördüm. Sevindim, en azından bir şeyler satır aralarında kalmayacak demektir bu.

Kaç gündür yazıyoruz,

- Urfa stadının ışıklandırılması yeterli değil, ok bile denebilir. O sahanın orta alanında Zenci oyuncuların hiç biri görünmez arkadaş.

- Bu maçı bu nedenle orda ancak gündüz oynatabilirsiniz, ama bu da başlı başına bir sıkıntı değil mi zaten ?

- O saatte o maça kim gidecek ? Trabzonda yada urfadaki Trabzonsporlular için Bursa örneği gibi tatil mi ilan edilecek ?

- Mayıs'ın 5'inde o sıcakta orda hangi topçu seyir zevki üksek bir maçı bizlere seyrettirecek ? Aynı hava şartlarında maçları 21:45 de oynatan zihniyet neye göre kalkıp da bu maçı saat 16:00 da yada 17:00 de oynatacak ?

- 10 yıldır ALLAH'ın kulunun adını bile zikretmediği bir stada neden maç verilmek istenmiştir ?

Yahu sırala sırala git anasını satayım. Bitmek bilmez ki !

Ama anlamadığım en büük konu bizim adamlar neden çıkıp açık net, arkadaş Urfa olmaz demiyor ?

Yahu olmaz, hani hep önce Trabzonspor'du !

Olimpiyata gelecek en az taraftar sayımız 35.000. (o da kısıtlı olduğu için)

O gün satılacak Resmi ürünü bir düşün, bilet gelirini düşün, Trabzoncell'in satışını düşün, belki taraftar kartı düşün. Düşün be adam düşün.

Kimseyi düşünmedin bari bunları düşün.

Arkadaş Urfa olmaz, olamaz, bu memleketin safı da, delisi de biz değiliz arkadaş. Diyarbakır mçında siyasi yük koy omuzumuza, Kupa finalimizi ver Urfa'ya.

İyi da, seneye de maçlarımızı doğunun gün görmemiş statlarında oynayalım.

Bırakın bizi rahat arkadaş,

Bu kadar önemli ise o bölge sizin ve memleket için, alacaktın 2016'ya o zaman inandıracaktın samimiyetine.

Boş lafa da icraata da gerek yok.

Fatih Solmaz
16.04.2010, 21:01
http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=4128#Icerik

şu açıklama skandal bir açıklamadır !!!!!! biz etkisiz vasıfsızız siyaset köküne kadar futbola bulaşmıştı e ne yapalım bizde bu kadarız demenin daniskasıdır !!!!!

Emrullah
16.04.2010, 21:02
Trabzonspor yönetimi kupa finaline as takımla çıkarsanız bu işi bir an önce bırakın gidin kardeşim.

Çıkacaksınız şunu diyeceksiniz.

"Biz maçın Urfa'da oynanmasını taraftarlarımız açısından istemiyoruz. Siz illa da Urfa'da oynansın diyorsanız biz maça Paf takımla çıkacağız. Hiç taraftarımız da bizi desteklemeye gelmesin."

Trabzonspor Yönetim Kurulu

Mert Oğuzlu61
16.04.2010, 21:03
bu maç urfada olsun derse federasyon, gerekirse finale çıkmama kararı almalıyız, salakmı sandı bunlar bizi urfada kaç trabzonlu var, oynat işte olimpiyatta her açıdan mükemmel bir atmosfer olacağına eminim ama yok urfaymış yok bilmem nereymiş, saçma sapan işlerle uğraşmasınlar yönetimimizede sesleniyorum bi kerede sesinizi çıkarın bu maçı resmen fb alsın diye ellerinden geleni yapıyorlar, yapacaklar uyanık olun !!!!

Recep Alkan
16.04.2010, 21:04
Trabzonspor yönetimi kupa finaline as takımla çıkarsanız bu işi bir an önce bırakın gidin kardeşim.

Çıkacaksınız şunu diyeceksiniz.

"Biz maçın Urfa'da oynanmasını taraftarlarımız açısından istemiyoruz. Siz illa da Urfa'da oynansın diyorsanız biz maça Paf takımla çıkacağız. Hiç taraftarımız da bizi desteklemeye gelmesin."

Trabzonspor Yönetim Kurulu

bu lafı bir kere arkadaş toplantısında ile desinler ben daha muhalefet etmem bu yönetime...

Recep Alkan
16.04.2010, 21:06
Takımımızın Ziraat Türkiye Kupası’nda Fenerbahçe’yle yapacağı final müsabakasının Şanlıurfa’da oynanmasının büyük ölçüde netleşmesi üzerine kulübümüzden bir açıklama yapıldı.

Açıklamada şu görüşlere yer verildi: “Takımımızın 5 Mayıs 2010 Çarşamba günü Fenerbahçe’yle oynayacağı Ziraat Türkiye Kupası final müsabakasının Şanlıurfa’da yapılması gerek medyaya yansıyan haberler, gerekse de Türkiye Futbol Federasyonu’ndan ulaşan bilgilerle büyük ölçüde netleşmiştir. Öncelikle kulübümüzün gerek tribün zenginliği gerek taraftarların ulaşım imkanları, gerekse de atmosferin markaya katkısı düşünülerek final müsabakasının yeriyle ilgili tercihi Atatürk Olimpiyat Stadı olmasına rağmen alınacak böylesi bir kararı da saygıyla karşılıyoruz. Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu’nun Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan Güneydoğu açılımına destek amacıyla kendilerine gelen talimatı dikkate alarak bu yönde tavır sergilemesini de normal buluyoruz.

Dileğimiz müsabakanın oynanacağı Urfa GAP Arena Stadı’nın güvenlik ve saha zemini başta olmak üzere tüm yan unsurlarıyla birlikte böylesi bir finale ev sahipliği yapabilecek donanımla hazır hale getirilmesi yönündedir.

Ayrıca stadyum ışıklandırmasının yetersizliği nedeniyle finalin gündüz oynanması ihtimalinin yüksekliğinin Mayıs ayı koşullarında bölgede oluşması muhtemel hava sıcaklığıyla oyuncular üzerinde ne tür etkiler yaratacağı ve yayıncı kuruluşa ne yönde katkılar sağlayacağını Türk futbol kamuoyuyla birlikte hepimiz izleyeceğiz.

Final müsabakası nedeniyle doğacak yoğunluğun, konaklama anlamında yaşanması muhtemel sorunları göz önünde bulunduran kulübümüz, maçın Urfa’da oynanmasına katkı yapacak yeni bir açılıma öncü olmaya da hazırdır. Buna göre futbolun Fair-Play ruhuna uygun davranarak değerli rakibimiz Fenerbahçe’yle aynı oteli paylaşmayı düşünebiliriz. Her yönüyle bir futbol müsabakasından çok dostluk, kardeşlik, bütünlük havasına büründürülen bu finalde bizlerin de üzerimize düşen sorumluluğu yerine getireceğinden hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Her ne kadar İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanacak finalin kulübümüze milyon liralar seviyesinde bir tribün getirisi olacakken oluşan bu tablo karşısında açılıma destek vermekten başka yapacak bir şeyimiz kalmamaktadır.

Trabzonspor gibi Türkiye’nin ve dünyanın her köşesinde taraftarı bulunan bir kulübün elbette arkasındaki destek Şanlıurfa’da da kendisini yalnız bırakmayacaktır. Kurallar gereği stadyumun kulübümüze ayrılacak yarı kapasitesinin tamamının taraftarlarımızca ve bizi destekleyecek Şanlıurfalı vatandaşlarımızla doldurulacağına olan inancımız tamdır. Trabzon ile Şanlıurfa kentleri arasındaki Anadolu birlikteliğine dayanan dostluk eminiz bu müsabakaya da yansıyacaktır. Bu arada finalin Şanlıurfa’da oynanmasını ısrarla talep eden eski Valimiz Sayın Nuri Okutan’ın gerek takımımıza gerekse de taraftarlarımıza en güzel misafirperverliği göstereceğini biliyoruz. Bu vesileyle hedefimiz Fenerbahçe’yle oynayacağımız ilk final müsabakasında sahadan galibiyetle ayrılarak Ziraat Türkiye Kupası’nı müzemize taşımaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur”

Çok ağır konuşacağım, çok ağır.......

Mert Oğuzlu61
16.04.2010, 21:06
http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=4128#Icerik

şu açıklama skandal bir açıklamadır !!!!!! biz etkisiz vasıfsızız siyaset köküne kadar futbola bulaşmıştı e ne yapalım bizde bu kadarız demenin daniskasıdır !!!!!

OHAAAAAAAAA belli oldumu urfada oynanacağı :eek::eek::eek:

bi dakka orada durun noluyor yaaa ne urfası derdimizi anlatamıyormuyuz bu nasıl bir açıklamadır yönetim ezdirmeyin bizi yeter artık suyunuz harbiden ısındı şu kupayı alamazsak sorumlusu sizsiniz !!!!!!!!!

Emrullah
16.04.2010, 21:09
Trabzonspor yönetimi kararı saygıyla karşılayabilir ama biz taraftarlar saygıyla karşılamıyoruz.

İlyas Özdemir
16.04.2010, 21:11
yıllar önce diyarbakırda bir kupa finali oynanmıştı finalist takımlardan galatasaraya kral muamelesi yapılırken rakibi antalyaspora sanki başka ülkeden gelmiş gibi davranmışlardı bunu ben değil o zamankı antalyalı yönetiler röportajda söyşemişti şimdi aynı şey biizm başimızada gelir urfada şartlar hiçde eşit olmaz en iyisi olimpiyat stadı

Mert Oğuzlu61
16.04.2010, 21:11

akşam akşam sinirlerim tepeme çıktı maçın urfada oynanacağı kesinleştimi şimdi, biri bana şu resmi sitemizdeki EZİKLİK HİSSİ VEREN saçmalığın gerçek olmadığını söylesin maddi manevi çok şey kaybederiz bu maç urfada oynanırsa !!!!!!

olmipiyatta oynansa kasamıza taraftarlardan iyide para girecek ama urfada kaç kişi izler trabzonu ne kadar para girer kasaya seyirci desteği fb nin desteğini bastırabilirmi urfada trabzonlumu var lan sizin kafanız basmıyormu sesinizi çıkarsanıza istemiyoruz urfa felan olimpiyatta olsun diye baskı niye yapmıyorsunuzda hemen kabulleniyorsunuz

federasyon bizi doğramaya daha şimdiden başladı fb için yapılan şeyler bunlar !!!!!!!! :mad::mad::mad::mad:

Recep Alkan
16.04.2010, 21:13
Yahu kime söveceksin, kime baş kaldıracaksın, kime dert anlatacaksın ki ?

- Bütün açılımı üzerimizden yönetenlere mi ?

- biz Urfaya olur veririz diyip topu kucağımıza bırakan Fenerbahçe Yönetimine mi ?

- Saygı ile karşılayan kendi Yönetimimize mi ?

Kime ulan kime ?

BAHADIR33
16.04.2010, 21:13
-şöyle yapalım..
-nasıl efenim?
-şimdi fb çeyrek asırdır kupaya hasret ya..siz de yeni bir stad istiyordunuz değil mi?
-evet efenim..
-tamam o zaman çözüm basit..
-ben çok iyi anladım efendim. saygı duyuyorum..

İlyas Özdemir
16.04.2010, 21:17
zamanında bursa diyarbakır olaylarında gidipte diyarbakıra destek verirsen urfayada razı olursun işte
hep bu açılım dene zırvanın yan sanai ürünleri

Fatih Solmaz
16.04.2010, 21:18
İflaaaasss !!!!!

Cafer KILIÇSOY
16.04.2010, 21:18
Ahmet abi; :alkış::alkış:

Urfa'nın tanıtımı yapılacaksa bunu başka bir maça saklayın. Ülkenin 2 güzide kulübünü oralara sürükleyipte finalin içine etmeyin.

Alın macı olimpiyata.. Doğu tribünü bizim, batı ise Fenerbahcenin.. Ondan sonra her iki takımın taraftarının desteğiyle ömrünüzde belkide bir daha seyredemeyeceğiniz güzellikteki, kalitedeki maçı izlemeye koyulun.

güneyli
16.04.2010, 21:23
Maçın uzama ihtimalini hiç düşünmeyin.Hakemin 1 kaç düdüğüne bağlı.Emir verilir yerine getirilir.O kadar.Bu yorumu stadın teknik yetersizliğini esas alarak yaptım.Seyirci konusunda yarıyarıya doldururuz.Maraş,hatay(kırıkhan),adana,kayserideki taraftarları düşününce bu fikrime hak vereceksiniz.

Berat
16.04.2010, 21:26
Stadın yarı yarıya dolmasıyla alakalı kimsenin kafasında en ufak bir soru işareti olmasına gerek yok. 5 Mayıs'ta Fenerbahçe taraftarı kesinlikle bizden sayıca üstün olmayacak.

Mustafa ÖZDEMİR
16.04.2010, 21:33
Stadın yarı yarıya dolmasıyla alakalı kimsenin kafasında en ufak bir soru işareti olmasına gerek yok. 5 Mayıs'ta Fenerbahçe taraftarı kesinlikle bizden sayıca üstün olmayacak.
olimpiyatta olsaydı buna bişey demezdim ama urfada trabzonsporlu varmı sence...

ts_tuncay_ts
16.04.2010, 21:39
Bu nedir ya...Belediye başkanı ziyaretinden sonra bu olayda trabzonspor klübünü trabzonspor partisi yapmıştır....

Trabzonsporu Sadri Şenermi yönetiyo yoksa Siyasilermi belli değil....Aslında buda bir şike değilmidir....Siyasilerin etkisiyle bir işi yapması....

Adil ÖZGÜR
16.04.2010, 21:39
Yahu kime söveceksin, kime baş kaldıracaksın, kime dert anlatacaksın ki ?

- Bütün açılımı üzerimizden yönetenlere mi ?

- biz Urfaya olur veririz diyip topu kucağımıza bırakan Fenerbahçe Yönetimine mi ?

- Saygı ile karşılayan kendi Yönetimimize mi ?

Kime ulan kime ?

AÇILIM;

Yönetim ile Trabzonspor taraftarlarınınn arasındaki makas ağızı gittikçe açılıyor.
Geldikleri günlerdeki havası ile, öyle veya böyle kaldığımız finali bile hazımlı bir şekilde seyredemeyeceğiz.
Bir Akyazı, bir Urfa arasında bizi boğuntuya getirdilerya helal olsun.
Dün Başbakan Lemi ile ŞOK oldum.
Bugün Başkan ŞENER ile ŞOK oldum.

Ey gidi Demirel böyyük adammış hu.
Dün dündür,
Bugün bugündür.

Yarınlarımız tehlikeli geliyor bana.

oflu engin
16.04.2010, 21:40
bizler için bu kadar önemli bir maçı bize zehir etmeye çalışanların allah belaSINI VERSİN BU NEDİR KARDEŞİM BU YAŞIMA GELDİM NE ZAMAN ÖNEMLİ TARİHİ BİR MAÇA ÇIKSAK HEP BİR DIŞ ETKEN ÖNÜMÜZE ÇIKIYOR.

böyle saçmalık olmaz.urfaya hafta içi nasıl gideceğiz.düpedüz maça gelmeyin diyorlar.bu yanlıştan derhal dönülsün.altı senedir ilk defa bu kadar önemli bir maçımız olacak hatta tarihi bir maç fb ile ilk defa final oynayacağız.ama bu kararla anlaşılan stat komple fenerli olacak.yemişim açılımını madem açılım yapacaksdınız 2016 ya alaydınızya stadı.bu iş açılımla falan alakalı değil burnuma pis kokular geliyoryeminle bu iştede bir çapanoğlu var zamanındada maç dışı etkenler maça etki etmişti.erzurumdan ankaradan asker ve çevik kuvvet trabzona dolmuştu.şehir hayalet gibi olmuştu.seyirciden çok güvenlik vardı.bu işte ne derseniz deyin bir pislik var

Alihan Ertürk
16.04.2010, 21:40
Maçın nerede oynanacağı büyük ölçüde belli oluyor Trabzonspor yönetimi ondan sonra açıklama yapıyor . :rolleyes:

Yazık vallahi çok yazık.. Nerede kaldı o zaman senin yöneticiliğin , başkanlığın ?!

Bir de açıklamada da söylüyorlar utanmadan '' Maçın hangi şehirde oynanacağı büyük ölçüde belli oldu bu yüzden yönetimimizden açıklama geldi vs.. '' şeklinde.

mavituğ
16.04.2010, 21:47
neye şaşıyoruz ki bu yönetim hangi konuda takımın hakkını savundu neye ses çıkardı
1 tane örnek varmı sadri şener yönetimi çıkmış takımın hakkını yedirmemiş yok ben göremiyorum

normal şartlarda yönetimin maça çıkmama kararı alması gerekir
başbakan kupayı alsın kendi elleriyle fenere teslim etsin
başı yarılan küçük kızımızın ardında verilen cezayı fazla buldum diyeni unutmadık

Oğuz B.
16.04.2010, 21:48
. Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu’nun Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan Güneydoğu açılımına destek amacıyla kendilerine gelen talimatı dikkate alarak bu yönde tavır sergilemesini de normal buluyoruz.
....
Her ne kadar İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanacak finalin kulübümüze milyon liralar seviyesinde bir tribün getirisi olacakken oluşan bu tablo karşısında açılıma destek vermekten başka yapacak bir şeyimiz kalmamaktadır.

.....

Cem Kıran
16.04.2010, 21:51
H.H başta olmak üzere hepiniz defolun gidin! Faruk Özak ne işe yararsın? derhal sende istifa et!

macka61
16.04.2010, 22:19
Ahmet abi eline sağlık çok güzel bir yazı olmuş

mavituğ
16.04.2010, 22:22
haber61 tepki vermiş şaşırdım

Paksoy
16.04.2010, 22:23
bizim başkan kameraları görünce cemyılmaz kesiliyo mübarek

Emre GÜRDAL
16.04.2010, 22:25
açıklama gerçekten vahim herşeyden öte fenerbahçeylen aynı otelde kalma fikri nedir ya? madem hava sıcak olucak madem sıkıtı dogacak ozman baskı neden yapmıyosun gündüz 35 derece olur orda sıcaklık o tarihte gerçekten durum vahim.. Yönetim kendini galiba trabzonsporun degilde ufacık bır kulubun yöneticisi sanıyo sen trabzonsprorsun kardeşim masaya yumrugunu vurdun mu işi biter. bide utanmadan dünyanın her yerinde tarafatrımız olduug ıcın ordada bizi yanlız bırakmıcaklar falan fşilan geç bunları ya gelmedik ne olacak?

Adil ÖZGÜR
16.04.2010, 22:27
macka61 tarafından yazılan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/viewpost.gif (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=3150025#post3150025)
ben anlamıyorum bu eleştirileri yönetim bu maçın olimpiyatta oynanmasını nasıl sağlar bunuda açıklarmısınız benim bilmediğim çok büyük bir lobimiz mi varsa yoksa ben mi yanlış biliyorum federasyon başbakan işin içine girmiş nasıl engelleyecek bu durumu yönetim

Alıntı:
Adil ÖZGÜR tarafından yazılan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/viewpost.gif (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=3150044#post3150044)
Final maçına çıkmasın, hükmen fener kupayı alsın.
Urfalı milletvekilleri de havasını alsın.http://forum.bordomavi.net/images/icons/icon7.gif

Bence bu işe en güzel cevabı yine taraftarımız verebilir.

Nasılmı?

Trabzonda 19 Nisanda Trabzonspor yönetimi ve bütün Trabzon halkı FİDAN DİKİMİ için bir araya gelecek.

İşte tam yeri, fırsat bu fırsat, Kulübümüze baskı yaparak, maçın stadını değiştirme sağlanabilir.

cngz
16.04.2010, 22:29
tayyibin eli heryerde. siyasetin spora bu kadar karıştığı, müdahele ettiği başka ülke yoktur dünyada. adam diyarbakır düşmeyecek dedi, düşürmediler. şimdi urfa diyor, o da olacak. kendisi fenerli zaten, el altından kupa fenerin olsun demiştir, o da gitti sayılır elimizden

TSunami_69
16.04.2010, 22:32
yıllar önce ankaragücü ile yapılan maçta maç 2 1 olduğunda stadtaki bi siyasetçinin isteği üzerine gol iptal edilmişti. o gün bugündür siyasilerin futbolla ilgilenmesine karşıyım.. güya halk içine karışacaklar. ..

Kubilay ŞAHİN
16.04.2010, 22:39
Urfa 2016'nın yedek şehirlerinden biri değil miydi?

Madem yollar organizasyona müsaitti, madem konaklama imkanları uygundu, madem stadda bir sorun yoktu; yedek olmasının hikmeti neydi?

Bu mesaj benim için yeterlidir..

iso_4939
16.04.2010, 22:39
herkes konusuyor ama boş öylede böylede fb ıstedıgı olacak ve urfada oynanacak bızım yönetım olmus tff.adamları ayıp be heryerde bızi eziyorlar...

mavituğ
16.04.2010, 22:40
bu karar bir süredir güneydoğu trabzon çatışması yaratmak isteyenlerin ekmeğine yağ sürmüştür
urfada bu tiplerin rahat durmayacağı açık umarım güvenlik önlemi alınabilir tersi durumu düşünmek istemiyorum

krdnz
16.04.2010, 22:43
Yönetim her konuda çuvallamaya devam ediyor.

Boş konuşmakla olmuyor bu işler.Olimpiyatta oynanmalı dediysen orda oynatacaksın.Konuşup kenara çekilirsen kimse tınlamaz böyle.

Emre Emiroğlu
16.04.2010, 22:44
Bir kez daha umursanmadığımız, yönetimimizin yeteri kadar ağırlığını koyamadığı kanıtlanmış oldu..

25000 e 5000 oynarız artık maçı..

Teşekkürler siyaset

Teşekkürler Tff

Bu ülkeye çok sık lanet etmeye başladım artık...

Serdar A
16.04.2010, 22:45
Tek sıkıntı verici yönü siyasilerin bu işe müdahil olması . Bu işin önü alınamazsa ileride çok daha can sıkıcı boyutlara varacaktır .

Onun dışında , Urfa'da bir Türkiye finali olması benim açımdan sakınca taşımıyor . Keşke Mardin'de , Hatay'da stad olsaydı da final oralarda da olsaydı .

krdnz
16.04.2010, 22:46
Trabzonspor başkanı ,yönetimi,hocası defalarca Olimpiyatta oynanmasını istediğini söylediği halde federasyon umursamıyorsa bi kısa mesajı haketmiştir.

Oğuz B.
16.04.2010, 22:48
Bu "talimat"lar dan bir tek Trabzon nasibini alamıyor zaten..

SEDAT
16.04.2010, 23:35
- Bence burda kime tepki koyulması gerektiği gün gibi ortada ama neyse..

Bilâl ÇOBAN
16.04.2010, 23:39
Konuşursam ağır konuşacağım, değmez şahsiyetler (!) yüzünden siteden ceza almak da işime gelmez. Badaloğlu ağabeyin dediklerine katılıyorum...

Miraç Atalay Çiftçi
16.04.2010, 23:43
Ha belki birileri çok yılardır göremedikleri kupayı koltuklarını da alet ederek oyunlarına, getirmek istiyorlardır makam odalarına.
Davos'a gitmeyenler, daha da gelmem diyenler Urfa'ya koşa koşa gidecektir eminim :D

Recep Alkan
16.04.2010, 23:58
1,5 yıldır söylüyorum Gökhan abi....

SEDAT
16.04.2010, 23:59
- Gökhan abi Belirtseydin ya hangi konuda eziktir diye ,..

- Peki Ölen taraftarına anıt yapan Yönetim nedir , adidir , terbiyesizdir yine değilmi..

sonimp
17.04.2010, 00:07
yeter gerçekten yeter! aylardır ben bu finali bekliyorum, gideceğim diye. Sayın başkan ve yönetim nasıl bu kadar teslimiyetçi olabiliyorsunuz anlayamıyorum. Bari oldu olacak maça 1-0 önde başlasın fener,nasıl olsa ne diyoe-rlarsa o oluyor.

Urfa ve Urfalılara diyecek birşeyimiz yok, tamam, ama mantık dışı bu maçın burada oynanması. Vereceksen ver milli maçları, hazırlık maçlarını. İki takım final oynayacak ama ikisinin de esas seyircisi o maçı izleyemeyecek. Olacak iş mi bu?

Yazık vallahi yazık!

Emre Emiroğlu
17.04.2010, 00:27
Yönetim artık eziktir büzüktür...!!

Tam olarak tabiri işte budur.. Helal !

SDanışmaz
17.04.2010, 00:32
Sporun içine siyaseti sokup, sporun içine eden başka ülke var mı?

SEDAT
17.04.2010, 00:37
- Yönetimi bu konuda eleştiriyorum urfa kesinleşsin o zmaan daha çok şeyler söylicem bu yönetime ...

- Ama sırf bu konudan ötürü kamuoyuna duyurulur...

Recep Alkan
17.04.2010, 00:48
Artık gülüyorum, hemde yarıla yarıla...

Emrullah
17.04.2010, 01:26
Hala daha sakinleşemedim.

Recep Alkan
17.04.2010, 01:34
Emrullah ne var ki bu kadar kızacak ?

Ne anlamlı işler var ortada !!!

Egemen
17.04.2010, 01:38
Emirhan %47 yi geçemeyiz :):)

Ilelioglu
17.04.2010, 01:42

Belki Yönetimi buna zorluyorlar, cünkü onlarda bastan beri Olimpiyat deyip durdular zaten. Cok zor durumda kaldiklari icin böyle bir aciklama yaptilar gibi geldi bana.

Benim anlamadigim madem o kadar cok istiyorlar o zaman Süper Kupa Finalini orada oynatsinlar.

:cool:

mavituğ
17.04.2010, 01:43
- Yönetimi bu konuda eleştiriyorum urfa kesinleşsin o zmaan daha çok şeyler söylicem bu yönetime ...

- Ama sırf bu konudan ötürü kamuoyuna duyurulur...

hocam senin gibi lafını kimseden esirgemeyen birisinin yönetimi desteklemesini anlayamıyorum

Recep Alkan
17.04.2010, 01:48
Mafya Babasına idam ver, tetikçisine beraat ;)

(örnektir, kişiler ile alakası yoktur)

SEDAT
17.04.2010, 01:56
hocam senin gibi lafını kimseden esirgemeyen birisinin yönetimi desteklemesini anlayamıyorum

- Sevgili mavituğ Yönetimi desteklemiyorum bana göre doğruları alkışlıyor yanlışları eleştiriyorum...

- Nuri albayrak yönetimi Öyle sarstıki beni ŞU an Bundan Kötüsünü düşünmek bile istemiyorum hala depresyonda olabilirim :)

- Bak mesela Urfa olayında cinlerim tepeme çıktı, yemin ederim ..ama gel gelelim şimdi eleştirince "Bak dün savunuyordun bugün eleştiiryorsun " Oluyor..

- Daha Çok yanlışları var ama Ben o kadar karanlık bi gelecek görmüyorum o kadar...artık karamsar olmak istemiyorum...:)

ESER
17.04.2010, 01:57
fener baskanina g.tunu yedigiim ayaklari yapmak icin taaa fransaya giden ve bozuk olan ikili iliskilerini duzeltmek icin hatfasonu oynanacak derbi maca azizcigin istedigi hakemi veren son olarakta bak sevildiginin kiymetini bil azizciiiim severim seni demek adina azizcigin istedigi stada final maci veren g.tu basi oynayan uyduruk orkinos maaamutun yonettigi federasyondan siyasi baskilara boyun egmeyen dik durus beklemek utopik bir hayal olur sadece.. dumen suyuna yelken kiranlarin yurudugu bir duzendeyiz..

mavituğ
17.04.2010, 02:11
- Sevgili mavituğ Yönetimi desteklemiyorum bana göre doğruları alkışlıyor yanlışları eleştiriyorum...

- Nuri albayrak yönetimi Öyle sarstıki beni ŞU an Bundan Kötüsünü düşünmek bile istemiyorum hala depresyonda olabilirim :)

- Bak mesela Urfa olayında cinlerim tepeme çıktı, yemin ederim ..ama gel gelelim şimdi eleştirince "Bak dün savunuyordun bugün eleştiiryorsun " Oluyor..

- Daha Çok yanlışları var ama Ben o kadar karanlık bi gelecek görmüyorum o kadar...artık karamsar olmak istemiyorum...:)

Sedat hocam benim gözümde albayraklar,yılmazlar,şenerler,özaklar ve diğer 5 vekil aynı ruhta farklı bedenler, konuştukları ağız aynı...

Küçük tabloya baktığımızda yönetimin başarılı olduğu işler vardır aynı şekilde Özak'ın da vardır ancak sonuç:0

Şener yönetimini de başımına Özak'ın atadığını hepimizin malumü!

Bize sözde değil özde Trabzonlu lazım!!!

SEDAT
17.04.2010, 02:14
Sedat hocam benim gözümde albayraklar,yılmazlar,şenerler,özaklar ve diğer 5 vekil aynı ruhta farklı bedenler, konuştukları ağız aynı...

Küçük tabloya baktığımızda yönetimin başarılı olduğu işler vardır aynı şekilde Özak'ın da vardır ancak sonuç:0

Şener yönetimini de başımına Özak'ın atadığını hepimizin malumü!

Bize sözde değil özde Trabzonlu lazım!!!

- Ben Yönetimden Final Konusunda değişik trazda hareket etmesini beklerdim...

- Saydığın isimlere katılıyorum , birine % 40 katılıyorum :)

mavituğ
17.04.2010, 02:22
- Ben Yönetimden Final Konusunda değişik trazda hareket etmesini beklerdim...

- Saydığın isimlere katılıyorum , birine % 40 katılıyorum :)

%40 Şenermi Yılmazmı:)

Sözde değil özde Trabzonlu lazım bize demiştim.Özde olarak Özkan hoca girmiş araya ancak onun da değerini biz bilmedik.

SEDAT
17.04.2010, 02:31
%40 Şenermi Yılmazmı:)

Sözde değil özde Trabzonlu lazım bize demiştim.Özde olarak Özkan hoca girmiş araya ancak onun da değerini biz bilmedik.

- Şener..neden bilmiyorum aile yapısını biraz bildiğimden bazı şeyleri yakıştıramıyorum ondan olsa gerek :)

mavituğ
17.04.2010, 02:37
- Şener..neden bilmiyorum aile yapısını biraz bildiğimden bazı şeyleri yakıştıramıyorum ondan olsa gerek :)

Babasının Trabzona katkıları reddedilemez tabi.
Babadan kredisi yüksek:)

cyberentalpi
17.04.2010, 03:34
Bu ne mantik
Bir stadı madem acacaksin cezalı bir maci ver oraya.
Fb ye cezasini İzmir de cektirip 70 bin kisite Fb Ts maci oynatiyorsun.

Allahin ezik federasyonu. Basbakan talimatı imis. Hani Ozerk federasyon
Bu tayyep eline degdigi herseyin mi icine eder. Bir yerede bulastirmasa olmaz mi

Bizim yonetime bak. Bize mi kaldi acilim sacilim.
Madem acildik Ermenistan da yapalım maci. En azindan tarafsiz olur.

Mehmet Sarigül
17.04.2010, 03:41
Mesele Güneydogu acilimi olunca kötü saha zemini, yetersiz isiklandirma, stad kapasitesi, her iki takim taraftari icin ulasim zorlugu, macin muhtemelen gündüz ve hafta ici oynanmasi önemli olmuyor...

Tabi haklilar...

Onlar o kötü zeminde oynamayacaklar,...futbolcular oynayacak.
Onlar o sicakta zorlanmayacaklar,...yine futbolcular zorlanacak.
Onlar ulasim zorlugu yasamayacaklar,...ucak biletlerini yine bir sponsor firma ödeyecektir.
Onlar bilet problemi yasamayacaklar,...yerleri simdiden belirlenmistir.
Onlar bilet kuyrugunda beklemeyecekler,...koltuklar tertemiz onlari bekleyecek.
Onlar icin gündüz ve hafta ici oynanmasi önemli degil,...cünkü program onlara göre yapiliyor!

gkbr_hkn
17.04.2010, 04:39
Ne demek kardeşim açılım için Urfada oynayalım. Siz hangi kimlikle böyle bir beyanat veriyorsunuz. Bu rezil oyuna bu kulübü nasıl alet edersiniz. Bu nasıl bir yalakalık örneğidir anlaşılması gerçekten zor. Olimpiyatta 40 bine 40 bin oynamak varken bazı aklıevveller bir taş atıyor kuyuya, bizim Osman Baydemir kankaları da balıklama atlıyor. Bari gidin nevruz ateşinden de birlikte atlayın diyarbakırda. Yeter artık bıktık bu rezil durumdan.

taraftar.61
17.04.2010, 04:42
Bu yönetimin bu yönünü sevmiyorum! Taraftarın sesi olmaktan uzak kalıyorlar!

Hem transferde bunu yaptılar hem de bu gibi konularda yapıyolar.

Örnek vermek gerekirse 2. olduğumuz 2 sezon tesadüfi hakem hatalarıyla(!!!) 1. olan fenerin, şampiyonlukları saha dışında kazandım diyen başkancığını resmi siteden tebrik etme gafleti. keza adnan polatı da tebrik ediyoruz ama onlar fikstür dışında bizim adımızı bile anmazlar resmi sitelerinde. bence bu utanç verici ve küçük düşürücü bir tutumdur.

Şimdi başımıza gelen bu olayda bunlarda farksızdır. Hiçbir otoritemiz yok ne denirse onu yapıyoruz. Koskoca Trabzonspor camiasını muşspor gibi koyun eden zihniyete yazıklar olsun! Biraz sesiniz çıksın yahu! Final maçında da tribünler hakemi etki altına alır o zaman çıkar maçtan sonra penaltımız verilmedi yediğimiz gol ofsayttı deriz 2 gün. Kupada fenerin müzesinde durur artık!

taraftar.61
17.04.2010, 04:45
Bordomavi.net yöneticelerinden ricam acilen anket yapmalarıdır. Testi kırılmadan uyandıralım bari bunları iş işten geçtikten sonra dövünmenin manası yok. Kötü kokular gelmeye başladı uyumayalım !

Altan Atabay
17.04.2010, 07:36
benim için urfa farketmez ama allah aşkına nedir bu zulüm yeter da!

ugurozturk
17.04.2010, 08:18
Masa basinda kaybedilen bir baska final daha !!!

Yonetim akilli ol..

Basbakani kirmayacaksaniz, super kupayi Urfaya aldirirsiniz.

hem agustosa kadar stad eksikleri biter; aksam serin serin mac yapariz..

Kasım BEKTAŞ
17.04.2010, 09:39
bizim başkan bizden başka kimseyi kırmamaya çalışıyor...

nuhoglu
17.04.2010, 10:15
http://forum.bordomavi.net/attachment.php?attachmentid=3902&stc=1&d=1271488458

nuhoglu
17.04.2010, 10:16
http://forum.bordomavi.net/attachment.php?attachmentid=3902&stc=1&d=1271488458

şu güzelliğe bakın yazık olur burada olmaz ise

Süleyman Eruyar
17.04.2010, 10:20
''Kulübümüz, maçın Şanlıurfa'da oynanmasına katkı yapacak yeni bir açılıma öncü olmaya da hazırdır. Buna göre futbolun fair-play ruhuna uygun davranarak, değerli rakibimiz Fenerbahçe ile aynı oteli paylaşmayı düşünebiliriz. Her yönüyle bir futbol müsabakasından çok dostluk, kardeşlik, bütünlük havasına büründürülen bu finalde bizlerin de üzerimize düşen sorumluluğu yerine getireceğinden hiç kimsenin şüphesi olmasın.''

Yönetimin özellikle bu düşüncesi için tebrik ediyorum..

a d bacan
17.04.2010, 10:21
FENER DE BU KADAR SAMİMİ İSE LİĞ MAÇINI URFA DA OYNASINDA GÖRELİM.
biz oynamaya hazırız .zaten stadımız bakıma alınacak:D
bakıma alınmayacak olsada biz oynarız bizim doğuda taraftarımız batıda kinden daha çok yakıni olarak biliyorum. ben tüm maçlarımızı diyarbakırlıların yerinde izliyorum. çoğusu Trabzon sporlu

hamucera
17.04.2010, 10:35
aceleye gterek yok, bu talimatı veren kim, bu maçın orada oynanmasını en çok isteyen kim, peki futbola siyaseti bulaştıranlar kim, o zamn bunun bedelini gereken dersi verecek olan kim?

bunları biliyorsak mesele, yok demektir zaten

Onur Şeref
17.04.2010, 10:44
Maça çıkmıyoruz deyip vurun bakalım yumruğunuzu masaya.Bakalım maçı orda oynatıyolar mı oynatmıyolar mı.

Kasım BEKTAŞ
17.04.2010, 11:43
bu durumada eyvallah diyeceksen sayın sadri şener gerçekten merak ediyorum ne işin var o koltukta???

Atalay
17.04.2010, 11:46
Yönetim bu konuda ezilmiştir büzülmüştür...

Dik duramamış geri vites atmıştır...!!

Siyasetin vede fenerasyonun dümen suyuna girmiştir...!!

magicyattara
17.04.2010, 11:52
Bizim hiç gücümüz kalmamış...maalesef durum bu..yarım metre donmuş karı temizletip zemini bile bile mahveden biz..şu hakemi istemiyoruz diye bas bas bağıran ama 2 maç sonra karşısında bulan biz..
Kupa finalini fenerin kalesi denilen,taraftarımızın gitmesinin çok zor olduğu bir yere almalarına,resmi siteden destek veren biz..
Böyle aciz bir Trabzonspor yönetimi görmedi Trabzon..Faruk Bey B.bakanın dümen suyunda,Trabzonspor yönetimi de Faruk bey'in..
Siyaset ve hamaset Trabzonspor'u eziyor..

Eğer mağdur olduğumuz düşünülüyorsa bu maça gitmeyelim..kampanya başlatalım..Trabzonspor taraftarı Urfa'ya gitmesin..
Fener'in kupasını Faruk Özak versin..

Muhammed
17.04.2010, 11:57
Federasyon maçı herhangi bir şehire verirken şurada şu takımın taraftarı daha çok şurada daha az diye düşünemezki. Aynı mantıktan gidersek Trabzonspor'un final maçları İstanbul dışında hiçbir yerde oynanmasın o zaman saçma değil mi? Ha bana göre kesinlikle Kayseri'de oynatılmalıydı final. O güzel stad bir finale ev sahipliği yapmalıydı.

noname
17.04.2010, 11:57
Bu maçın Urfa'ya alınmasını isteyen büyükbaş siyasiler demek ki maça da gelecekler..
Geldikleri zaman tribünde lafımızı söyleriz. Ne kadar kıvransak, ağlasak bir faydası olmayacak gibi.
Yöentim bile ezik kalıyor baksanıza. Futbol Federasyonundaki etkimiz, üyemiz.. maalesef bizi hep
bu durumlara sürüklüyor. Başbakan ne derse desin.. Federasyon Özerk.. kendisini oluşturan unsurların
ortak faydası için karar almalıydı.
Farketmez bize Urfa, İstanbul, Antalya, İzmir.. 12 sene sonra bir kupa maçında tribünde olmak için dümenin suyuna takamızı açacağız.

Murat Erdem
17.04.2010, 12:08
Bu ezikliği yaşamayalım, gerekirse maça çıkmayalım, Paf takımını gönderelim. Yetti artık ! 25 Senedir çekmediğim cefa, yaşamadığım hayal kırıklığı kalmadı. Üstüne bir de bu eziklik çekilmez ! Gider bu maçı oynarsak adam değiliz ! bu maç oynanır da ben de hazmedersem adam değilim ! bu maçı, tıpış tıpış gidip oynarsak, ne izlerim, ne kazanırsak sevinirim, ne de kaybedersek üzülürüm ! artık PASİFİM ! aynısının tıpkısı, SN. TRABZONSPOR YÖNETİMİ gibi PASİFİM !!!
Akşam yazdığımın arkasındayım. Gidip bu maçı oynarsak, ben hazmedem:mad:
Sorana "Trabzonsporluyum" derim, o kadar. Başka da bir mesai harcayamam bu ezikliği yaşamak için:mad:İçinde bulunduğum sosyo-ekonomik şartları sonuna kadar zorlayıp, Trabzonsporuma faydam olur mu diye kafa yoruyorum:(SN.TRABZONSPOR YÖNETİMİ, dalkavukluk sınırlarını zorlamaktan başka bir şey yapmıyor. Eziklik onların hoşuna gidiyor olabilir, ama benim mezhebim geniş değil !!!

Kasım BEKTAŞ
17.04.2010, 12:11
maç urfada oynanacak diye kupayı fener alır diye bir durum yok... biz urfadada kupayı kazanırız...
ancak
niye her zaman onların isteğine biz eyvallah diyoruz? neden biz isteklerimizi kabul ettiremiyoruz? bizim başkan parti başkanımı başkalarına şirin görünmeye çalışıyor? Trabzonspor kulübünün başkanı olduğunu nasıl unutuyor?

ya arkadaş bizim haklarımızı savunabilecek bir başkanımız ne zaman olacak????

magicyattara
17.04.2010, 12:16
Federasyon maçı herhangi bir şehire verirken şurada şu takımın taraftarı daha çok şurada daha az diye düşünemezki. Aynı mantıktan gidersek Trabzonspor'un final maçları İstanbul dışında hiçbir yerde oynanmasın o zaman saçma değil mi? Ha bana göre kesinlikle Kayseri'de oynatılmalıydı final. O güzel stad bir finale ev sahipliği yapmalıydı.

Hey gidi Muhammed,düşünmediler mi zannediyorsun..Trabzon'a en ters gelen coğrafya G.Doğu..ters derken coğrafi açıdan terslikden bahsediyorum..gitmesi en zor yer..ters ayak bize..
Geri kalan her yere gider bu taraftar..hangi İstanbul'dan bahsediyorsun..

Orhan Aydın
17.04.2010, 12:28
Bu nasıl ezikliktir. Daha yönetim taraftarını düşünmüyor. Siyasilerin ve federasyonun köküne kibrit suyu.

bkandil
17.04.2010, 22:33
...
Ha bana göre kesinlikle Kayseri'de oynatılmalıydı final. O güzel stad bir finale ev sahipliği yapmalıydı.

Kayseri'nin stadı güzel olabilir ama çimleri aklıma gelince, bizim tarlaya dönmüş çimler bile daha iyiydi... 2009 model bir stad 1950'lerden nostalji çimler...

Mehmet Sarigül
18.04.2010, 04:00
Tarih: 5 Mayis 2010

Yer: Sanliurfa GAP Arena

Mac: 48. Türkiye Kupasi Finali

Skor: Fenerbahce - Trabzonspor 1:0 (1:0)

Gol: 1. Dakikada Trabzonspor yönetimi (k.k)

taraftar.61
18.04.2010, 04:26
Yahu biz bu yönetimi Trabzonspor'un haklarını savunsun diye mi seçtik yoksa Şanlıurfa'lıların gönlünü alsın diye mi?

Yoksa Aziz Yıldırım'la dost olsun, onların ricasını kıramasın diye mi?

Adnan Polat'la Yıldırım Demirören'le dost olsun diye de seçmedik!

Biz sizi Trabzonspor'u ileri taşıyın, hakkını yedirmeyin, çıkarlarını gözetin diye seçtik sayın Sadri Şener ve yönetim kurulu üyeleri.

Bu karara destek olarak bunların hangisini yaptınız veya kimin çıkarına yönelik davrandınız acaba?

Maçın Olimpiyat Stadında olucak olması bizim için avantajlıydı, bu durumda bize olmadığı kesin!

DNA-TS
18.04.2010, 11:29
hiçbir ağırlığını göremedik tff de. maçlardan sonra esip gürlüyorlar yönetim olarak ama elde ettikleri tek şey hak mahrumiyeti. şu işe sıkıca asılsaydılar göstermelik tepki koymasaydılar türkiye kupasını istanbul -kayseride oynattırabilirlerdi.ama gene psikolojik olarak mağlup duruma düştük.kendi ağızlarından diyorlar şimdi febe 20 gün önceden otelden rezarvasyon yapıyor bizim niye haberimiz yok diye.ne olacak senin başkanının dost bellediği adamlar arkasından iş çevirsin o hala aziz kanka desin,dostluk başka alış veriş başka sayın başkan işin ucunda kupa var.sen şimdi ışıklandrmadan çimlerden bahset dur.

KeShin
18.04.2010, 12:08
Profesyonel Bir Yönetimimiz Yok Maalesef Kadro değişmeli Yönetim Bazında..

Atalay
18.04.2010, 12:11
Şimdi soralım burdan bu yönetime ışıklandırma statlarımıza monte edilmeye başladığından bugüne kadar hangi statta Federasyon kupası finali gündüz oynandı...

Hemde sıcağın altında...!!

Napoli
18.04.2010, 12:42
Tek Umudum Pilatini,Türk Futboluna gereken uyarıları yap artık!

Siyaset defol futboldan.

eminbayram
18.04.2010, 12:45
Maçın Şanlıurfa'da oynanmasını anlarım ama sormazlarmı aynı hassasiyeti neden Euro2016 için şehir seçimlerinde göstermediniz diye.

ESER
18.04.2010, 12:52
Yahu biz bu yönetimi Trabzonspor'un haklarını savunsun diye mi seçtik yoksa Şanlıurfa'lıların gönlünü alsın diye mi?

Yoksa Aziz Yıldırım'la dost olsun, onların ricasını kıramasın diye mi?

Adnan Polat'la Yıldırım Demirören'le dost olsun diye de seçmedik!

Biz sizi Trabzonspor'u ileri taşıyın, hakkını yedirmeyin, çıkarlarını gözetin diye seçtik sayın Sadri Şener ve yönetim kurulu üyeleri.

Bu karara destek olarak bunların hangisini yaptınız veya kimin çıkarına yönelik davrandınız acaba?

Maçın Olimpiyat Stadında olucak olması bizim için avantajlıydı, bu durumda bize olmadığı kesin!

bu dostluk palavralari da sadri senerin sovlarindan ibaret . ne dostlugu allah askina. duyduk mu hic aziz y.den adnan p. den tupcuden sadri s. benim kankim hergun tavla oynariz diye.. ama bizim baskan millete sosyal sinif sovu yapmak icin TS nin reytingini kullanma pesinde.. yerinde olsam o samimi arkadasim dedikleriyle arkadasligimi gozden gecirirdim. her firsatta arkadasim beni kazikliyor ve enayi yerine koyuyorsa ben oyle arkadasin taa..

ayrica bu aksam turkiye gercek dostlugun ve dayanismanin ne oldugunu 20.45 itibariyle gorecek. bunlar dusman gorunup ayni tasa kasik calan adamlar

Ali Can
18.04.2010, 12:54
sadece başlık durumu açıklamaya yetmiş.

smertkan
18.04.2010, 12:59
Çok güzel hareketler izliyoruz. Kupa finali Urfaya gitmiş, çok güzel hareket olur mu? Çok çok güzel hareketler bunlar.

Fatih Terimin kurduğu federasyonun hakkını verelim başta. Öyle işlerini biliyorlar ki, geçer akçenin yalakalık olduğundan hareketle siyasete emredersiniz diyorlar. Ne de olsa Özerk!Erkin özüne yakın durmak ise maharet ister. Hareketin güzelliği ortada, Bravo.

İşin başında Olimpiyat diyen başkanımızdan çıt çıkmazken karardan 2 gün önce Hacısalihoğlu Urfada da olur'a getiriyor işi. Siyaset çoktan sirayet etmiş. Sayın asbaşkan iyi göz kırpıyor. Bu göz kırpmaya da Bravo.

Sayın Aksu haber 61'e beyanat vermiş;”Otel bulamıyoruz, olur mu böyle şey? ya taraftar ne olacak? “ demiş. Başkandan ses yok Asbaşkan göz kırpıyor. Sen çıkıp yerel basına şikayette bulunuyorsun, tribüne İyi oynuyorsun , Sana da bravo.

Unuttum Sanmayın!GSGM Müdürü var Yunus Akgül. E ne yapsın koltuğun bedeli var. Şapkadan tavşan çıkartacak ki orada kalsın. Şapkadan tavşan mı, tilki mi, sansar mı, çıktı ? onu bilmiyorum ama. Yetenekli çocuk. Hokus pokus herkesin işi değil. Ona da bravo.

Anlayacağınız herkes işinin ehli, ehil hareketler bunlar yani. Biz de dertleniyoruz. Çok ayıp ediyoruz. Çok ...

Öyle ya daha dün Bir Sevda Uğruna ormanımız engellendi, dur diyen, siyasetçi oldu. Onun hareketi de 100 puanlıktı. Çıktı bir sayın bürokratımız ,Hemde boynunda bordomavi kaşkolla dolaşan bir şahsiyet bu, oda koltuk derdinde organizasyonu düzenleyenleri suçlu ilan etti. Onada bravo, kolay değil öyle beyanat hüner ister. Hakkını yememek lazım. Çok ender bulunur bir yetenek! Hareket ise yeşil sahada messi ye taş çıkartırda yalnız baştan eksik kalmış. Golü rakip takıma atacağını söylememişler. Ağaç yaşken eğilir, Bundan sonra Düzelir mi? zor. Ama yinede çok güzel hareketler sergiledi. Ne kıvrak bir zeka!

Çok mucizevi hareketler yaşıyoruz. Lafla anlatılamaz. Bu ne renk cümbüşü, ne güzel kompozisyonlar. Seçkinin güzelliğine bak. Üst üste de ne kadar güzel oturmuş. Ah ah birde Kemal Sunal Yaşayacaktı, yanına Şener Şen film muhteşem olurdu.

Neyse haklarını yemeyelim. Para verip BKM ye gitsek böyle güzel hareketler izleyemezdik. Bizde şikayetçi oluyoruz. Çok ayıp ediyoruz çok!

Sevdamız_Bir
19.04.2010, 16:33
Urfa'da kupayı kaldırdık kaldırdık. Yok eğer fb büyük bir taraftar desteği bulur da kupayı kazanırsa bu yönetimin bir dakika bile durmadan istifa etmesi gerekir. Ligde zaten hiçbir başarımız yok. Beşincilikte dahi zor duruyoruz. Bir de finale gelmişken şampiyonluk için de yarışan fb ye kupayı kaptırırsak yönetimin tüm başarısızlıkları kabullenip istifa etmesi gerekir. Kupa finalinin Urfa'da oynanmasın siyasilerden kendilerine uzanacak destek uğruna razı olanların kupayı Urfa'da kaybettikten sonra görevde kalmalarını ben şahsen hazmedemem. Hiç bir Trabzonspor taraftarının da hazmetmemesi lazım.

Cenkhan
19.04.2010, 23:35
Kupa Türkiye Kupası değil mi? Urfa bizim sınırlarımız içinde değil mi? Siyasi karar geyiğini bırakalım, buradaki hezeyanın sebebi fener kadar taraftar toplayamama korkusudur. Üstelik Urfa İstanbul'a daha uzak...

Büyük takım olma üzerine edebi yazı yazma üstadıyız da iş aksiyona gelince "hem hafta içi hem gündüz maçı, böyle iş olur mu?" ayaklarına başlıyoruz. Komşu Diyarbakır'ın alayı Fener düşmanı, madem gitmeye üşeniyorsunuz ordan adam çekin. Yok bunları kendinize yakıştıramıyorsanız lokasyon tartışmasını bırakın.

Millet zamanında Süper Kupa finalini Almanya'da oynadı. Biz başkanın, gayet normal açıklamasını bile iktidarın suyuna gitmek olarak algılıyoruz. Yok, biz gerçekten devrin bayağı gerisindeyiz.

smertkan
20.04.2010, 11:18
Kupa Türkiye Kupası değil mi? Urfa bizim sınırlarımız içinde değil mi? Siyasi karar geyiğini bırakalım, buradaki hezeyanın sebebi fener kadar taraftar toplayamama korkusudur. Üstelik Urfa İstanbul'a daha uzak...

Büyük takım olma üzerine edebi yazı yazma üstadıyız da iş aksiyona gelince "hem hafta içi hem gündüz maçı, böyle iş olur mu?" ayaklarına başlıyoruz. Komşu Diyarbakır'ın alayı Fener düşmanı, madem gitmeye üşeniyorsunuz ordan adam çekin. Yok bunları kendinize yakıştıramıyorsanız lokasyon tartışmasını bırakın.

Millet zamanında Süper Kupa finalini Almanya'da oynadı. Biz başkanın, gayet normal açıklamasını bile iktidarın suyuna gitmek olarak algılıyoruz. Yok, biz gerçekten devrin bayağı gerisindeyiz.

Açıklamalarınızı okudum? Sizinde kendinize göre hareket noktalarınız var.Bu hareket nokatlarından çıkarak açıklamanızı isteyeceğim bir kaç sorum olacak?

1. Ülkemizin 2016 Avrupa kupası teklifinde neden Urfa Arena yok. bu işin tekniği ile alakalı olabilirmi?
2.Bir daha Şampiyonlar ligi finali ya da Avrupa kupası finali Ülkemizde olacak olsa Urfa Gap Arena'yı teklif edebilirlermiyiz?
3.Futbolun Taraftarla güzel olduğu kesin.Hele Bu bir kupa finaliyse taraftarınn önemi var.O zaman neden 70.000 yerine 30.000 tercih edildi?
4.Bir diğer önemli hususta yayın saati.Dünya kupası maç saatleri İzlenme saatine göre alındığından amerika kıtasındaki maçları öğlen sıcağında oynattılar. Peki bizim kupa finalimiz neden Prime Time yerine, hafta içi mesai saatleri içinde olacak?
5.Bu stad seçimi ile TV den bile maçı izleyemeyecek olanlara ne demek istersin?
6.Acaba yayın hakkı TRT dışında başka bir kuruluşta olsa kabul ettirebilirlermiydi? TRT bu işe niye Razı oluyor?

yanıtına şimdiden teşekkür ederim.

Badaloğlu
20.04.2010, 12:19

Urfa ile Trabzon'un ya da Trabzonsporluların sorunu olan var mı? Yok!Olamazda... Urfa'ya buradan laf söylecek adam çıkar mı? Çıkmaz.O zaman Urfa ilgili sıkıntımız yoksa neden olayı farklı yerlere çekiyorsun?

Tabiki Urfa'da bizim vatan toprağımız.Tıpkı Türk bayrağının dalgalandığı her ilimiz gibi... Ancak sen olaya siyasi gözlüğünü çıkarıp bakamadığın için bazı gerçekler seni rahatsız etmiş...

Öncelikle bu siyasi bir geyik değil.Siyasetin dik alası olan açılımın devamıdır... Yani daha Türkçesi spor'u siyasete alet etmedir.Bilmiyorsan önce bunları öğren kardeşim... Bu bir emri vakidir...

Trabzonspor'da, Fenerbahçe'de Urfa'da oynamak istemediler.Nedenleri herkesin farklı ama öncelikle gelir(gişe) Ancak buna mecbur bırakıldılar.Akıl var mantık var... Bu maçın finali Olimpiyatta olsaydı iki kulübünde kazancı kat kat artacaktı.Ufak bir hesap yaparsan ne demek istediğimi anlarsın

GSGM yalakalık olsun diye Urfa stad'ı tamam, açılıma destek olur mantığı ile başbakana bu maçın Urfa'da oynanması gerektiğini izah ediyor. Başbakan'da sözde ''özerk'' (!) (işine geldiğinde) federasyona bu maçın Urfa'da oynanması gerektiğini söylüyor.Federasyonda maçın Urfa'da oynanacağını cümle aleme ilan ediyor.

Şimdi gelelim madalyonun öbür yüzüne... Bu maçın Urfa'da oynanacağını Fenerbahçe zamiası nasıl oluyor da, Trabzon'dan önce öğreniyor? Oteller kapatılıyor, havayolu şirketleri kapatılıyor... Trabzonspor bu finali oynayacak diğer takım değil mi? Şartlar neden eşit değil? Neden biz her seferinde mağdur ediliyoruz?

Trabzonspor kulübü bu saatten sonra bu işleri nasıl organize edecek? Küçük bir örnekle ne demek istediğimi sana izah edeyim.Sen belki bnilmiyorsun, ama maçlara takımla giden kombine sahipleri taraftarlarımız var. Bu taraftarların hepsini alıp orada aynı şartlarda konaklatmak zorundasın.Çünkü sen kombine biletlerini satarken paralarını bu şekilde aldın.Bu taraftarın kimine A sınıfı, kimine B sınıfı, kimine C sınıfı otellerde kalacaksınız diyebilirmisin? Diyemezsin, isyan eder millet...

Sen daha aynı uçakta götüreceğin taraftarın bütünlüğünü sağlayamazken, Türkiye'nin çeşitli yerlerinden maça gitmek isteyecek taraftarımızı, doğru dürüst uçak seferi olmayan bir ile nasıl götüreceksin?

İstanbul'dan Urfa'ya uçak var diyelim... Fenerliler bu maçın Urfa'da olduğunu önceden bildikleri için, bazı uçakları kapattılar. Onlar adına İstanbul'dan gidecekler için sorun yok.

Peki Trabzonspor'un taraftarının en yoğun olduğu il olan Urfa'ya, Trabzon'dan uçak seferi olduğunu duydun mu? Varsa haftada kaç sefer yapılıyor? Hangi günler? Ya da Ankara, İzmir,Bursa, Kocaeli,Sakarya, Samsun gibi illerden bu maça gitmek isteyecek taraftarlarımızın mağduriyetini nasıl gidereceksin?

Otobüsle git diyebilirsin... Peki gündüz maçı olacak olan Urfa'ya, Trabzon'dan nasıl gideceksin? Bana bir güzergah çizermisin? Trabzon'dan Urfa'ya otobüslerle gidecek taraftarımız geceden yola çıkmak zorunda, çünkü Urfa'daki maç gündüz oynanacak.Büyük bir ihtimalle saat 16.00'da...

Sen Trabzon'dan yola sabah çıkta maça yetiş bakalım.Geceden çıkarsan sıkıntı... Tunceli, Pülümür üzerinden gidemezsin.Mecburen Gümüşhane-Erzincan-Sivas-Malatya-Adıyaman Urfa yapmak zorundasın.Bu da demek oluyorki yol dahada uzun olacak.Sonra birde dönüşü var bu yolun.Maç 16.00'da başlayıp, 18.00'da bitse kupayı alsak:D, kutlamalar derken Urfa'dan en erken akşam 20.00'da çıkarsın.Aynı yolu gece güvenli bir şekilde geri dönmek zorundasın.Bu zorlukların hangisini Fenerbahçe zamiası yaşayacak?Hiç biri... Niye? Çünkü onların yolu terörün en sıkıntılı olan güzergahından geçmeyecek...

Ben bunları düşünürken sen olayı alıp farklı yerlere götüryorsun.Bu ülkede sözde özerk olduğunu söyleyen Federasyonun adına oynana bir kupası var, ama organizasyonu devlet belirliyor.Bu nasıl iştir? Madem öyle başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı kupası maçlarını geri getirsinler.Onlarda oynansın... Her sene bir yere bu kupa finalini oynatmaları saçmalıktan başka bir şey değil.Urfa'da, Antep'de, Diyarbakır'da her yerde maçlar oynansın ama eşit şartlarda oynansın.Biz bunları diyoruz.Yoksa Urfa bizim kardeşimiz, onlarla bir sorunumuz yok, olamazda.

Trabzonspor'un bu işten zararını hesap etmek isteyen varsa buyursun rakamlar yalan söylemez...

Olimpiyatta maçımız olsaydı 40.000 Trabzonsporlunun yarısı Doğu tribününde, yarısı Batı tribününde hesap edelim...

20.000 kişi x 30TL (bilet fiyatı olsa)= 600.000TL (Doğu tribünü gişe hasılatı ortalama)
20.000 kişi x 40 (bilet fiyatı olsa) = 800.000TL (Batı tribünü gişe hasılatı ortalama)

En basiti 1.2 trilyon eder... Tabi, ürün ve sponsor gelirleride hariç!!!

Şimdi bu söylediklerimizle senin söylediklerinle ne alakası var? Evet bu iş siyasete alet edilmiştir.İki kulübüde orada oynamaya mecbur bırakmışlardır.Daha ötesi de yok!

Bu arada Suriye Cumhurbaşkanı'da maça gelirse şaşırmam!

Sevdamız_Bir
20.04.2010, 13:39
Yukarıdaki yazı önemli konulara açıklık getiren ve herkesin okuması gereken bir yazı.

ertan arikan
20.04.2010, 14:05
Arakadşarımızın bazıları olayları yanlış anlıyorlar.Kimsenin Urfa'yla veya başka bir şehrimizle problemi yok.Bizim problemimiz Federasyonun Trabazonsporlulara hep 2.sınıf muamelesi yapmasından kaynaklanıyor.Rakip takım finalain nerede oynancağının haftalar öncesinden öğreniyor her türlü önlemini alıyor.Bir diğer olay ulaşımının zor olan bir bölgemizde ve hafta içi olmasından kaynaklanıyor.Maç gündüz oynanacak olması ve mesayi saatine denk gelmesinden yoksa kimsenin kimseyle bir problemi yok.BİZ EŞİTLİK İSTİYORUZ.

ağasarlı
20.04.2010, 14:16
beyler ... "bize her yer Trabzon" değilmi. gidelim urfaya ve gösterelim desteğimizi..... neyin mücadelesini yapıyosunuz. yaaaaaa...

Sevdamız_Bir
20.04.2010, 14:29
beyler ... "bize her yer Trabzon" değilmi. gidelim urfaya ve gösterelim desteğimizi..... neyin mücadelesini yapıyosunuz. yaaaaaa...

Allahınızı kitabınızı severseniz konuya böyle yüzeysel bakmayın ya!!! Kimse o dediğin slogana ters birşey söylemiyor kardeşim. Burada tartışılan mesele o değil.

Ya Millet olarak teknolojide geri kalmışlığımızın en temel nedeni şu yüzeysel bakış açısıdır. "Neyi tartışıyoruz ya" vb. sözler hep düşünceyi körelten, olayların arkasındaki gerçekleri görmemize engel yaklaşım tarzı olmuştur. Biz daha kupa finaline yükselmemişken adamlar tüm organizasyonu kafalarına göre şekillendiriyorlar ve Trabzonspor camiasına da kararı tebliğ ediyorlar. Sen bir Trabzonsporlu olarak kulübümüzün, camiamızın hiçe sayılmasına, "biz karar alırız siz de uyarsınız" yaklaşımına razı mısın? Yoksa olaya yüzeysel olarak bakıp "neyi tartışıyoruz ya" deyip bu işe olmuş bitmiş gözüle mi bakacaksın? Kardeşim eğer ileride camia olarak ciddiye alınmak, seni ilgilendiren konularda söz sahibi olmak istiyorsan bugün dişini göstermelisin. Yok "eyvallah biz herşeye razıyız" dersen yarın seni daha fazla ezerler. O zaman da "gık"ını çıkartmak istersin ama kimse takmaz. Geç olur yani geç geç geç. Anlatabilmişimdir umarım düşüncelerimi.

Sevdamız_Bir
20.04.2010, 15:07
5 Mayıs'ta oynanacak olan Trabzonspor - Fenerbahçe Ziraat Türkiye Kupası final müsabakasının Şanlıurfa'da oynatılmasını da değerlendiren Şener, "Ziraat Türkiye Kupası'nda Antalyaspor'u eleyerek finale yükseldik ve kupanın bir ucundan yakaladık. Hedefimiz bu yarışın sonunu başarıyla tamamlamaktır. Fenerbahçe ile hem lig hem de kupa olmak üzere iki maç oynayacağız. Bu müsabakaların her ikisi de ayrı bir önem taşıyacak. Bu mücadelelerden arzu ettiğimiz sonuçlarla ayrılmak istiyoruz. TFF'nin maçı
Şanlıurfa'ya vermesinde benim yapacak bir şeyim yok. Öyle arzu edilmiş. Ama 'Bize her yer Trabzon' diye bir tabir var. Umarım Şanlıurfa da öyle olur. Gönül isterdi ki bizim de bir fikrimiz alsalardı. Emrivaki yapmasalardı daha şık olurdu" dedi.

http://www.haber61.net/news_detail.php?id=56446

Sayın başkan! Demek ki sizler "birileri" üzerinde fikrinizi soracak kadar ağırlık oluşturamamışsınız ve acziyet içerisindesiniz. Öncelikle kendinizi bir sorguya çekin. Camiamızı böyle emrivakilerle hareket eder konuma düşürdünüz. Siz gitseniz sizden daha iyisi mi gelecek bilmem ama şu rezaleti de bize siz yaşattınız. Artık bununla grur duyarsınız.

Cenkhan
20.04.2010, 17:28
Kararın alınma süreci, taraflara bildirilmesi hakkında bir malumatım yok. Haklı olabilirsiniz yalnız onu da tek görevi oyuncu almak-satmak olduğunu zannedenler halledecek. Bunu bile taraftar düşünecek değil.

Apolitik bir adam olarak beni rahatsız eden şey, ortada bal gibi de mesafe, normal hayatı aksatacak vakitte olma vs. gibi bireysel problemler yaratan bir karar varken, bunları dert edenlerin bana konjonktürü öğretme hevesine kapılması.

Bakın, konuyu sağa sola çekmiyorum, kimsenin Urfalılarla problemi olduğunu da söylemedim; ama "Urfa" ile sorunumuz var belli bu. Yani "tepki siyasi sebepli değil, üşeniyorsunuz işte" diyorum; "hayır olaya siyaseti bulaştırma, oraya uçak bile yok" diyorlar :)

Ama en güzeli "Eskişehir'in doğusunu unuttunuz" diye tepki kampanyaları düzenleyen taraftar topluluğunun "Urfa'da oynamaya mecbur muyuz?" edebiyatı yapması. Evet mecburuz, bence tez elden işten 2 günlük izin ayarlayıp ardından bir otobüs acentasını arayın. 2 satır aritmetik işlemden evladır.

Recep Alkan
20.04.2010, 18:04
Siz diyorsunuz ki yönetim dümen suyu olma, bizimkiler gidiyor dümenin kendisi oluyor.

HH shov yapmış bugün, boşuna gırtlak patlatmayın, sizde bırakın derim ben...

Badaloğlu
20.04.2010, 18:20
Kararın alınma süreci, taraflara bildirilmesi hakkında bir malumatım yok. Haklı olabilirsiniz yalnız onu da tek görevi oyuncu almak-satmak olduğunu zannedenler halledecek. Bunu bile taraftar düşünecek değil.

Apolitik bir adam olarak beni rahatsız eden şey, ortada bal gibi de mesafe, normal hayatı aksatacak vakitte olma vs. gibi bireysel problemler yaratan bir karar varken, bunları dert edenlerin bana konjonktürü öğretme hevesine kapılması.

Bakın, konuyu sağa sola çekmiyorum, kimsenin Urfalılarla problemi olduğunu da söylemedim; ama "Urfa" ile sorunumuz var belli bu. Yani "tepki siyasi sebepli değil, üşeniyorsunuz işte" diyorum; "hayır olaya siyaseti bulaştırma, oraya uçak bile yok" diyorlar :)

Ama en güzeli "Eskişehir'in doğusunu unuttunuz" diye tepki kampanyaları düzenleyen taraftar topluluğunun "Urfa'da oynamaya mecbur muyuz?" edebiyatı yapması. Evet mecburuz, bence tez elden işten 2 günlük izin ayarlayıp ardından bir otobüs acentasını arayın. 2 satır aritmetik işlemden evladır.

Siz, 2016 Avrupa futbol şampiyonasını düzenlemeye aday federasyonun "Eskişehir'in doğusunu unuttukları" bir organizasyon düzenleme ihtimalinden rahatsız olmadınız mı? Nedir yani? bu konuda BMN tepki verdi diye yanlış mı yaptı? Trabzonsuz bir organizasyon seni rahatsız etmeyecek mi? 2016 yılındaki turnuvayı İnşaallah Türkiye'ye verrler de, Trbzon şehri neler kaybedeceğini hep beraber görürüz.

Bekara karı boşamak kolay tabi. Nasıl olsa babamızın işinde çalışıyoruz. İki gün izin isteyince patron hemen pat diye verir... Zaten adam izin vermek için bize yalvarıyor.Şirkette sadece sanki bir ben futbol maçlarına gidiyorum. Fenerliler zaten maça gitmezler o yüzden izin bile istemezler.Adam sadece beni bekliyor, yeterki sen gel iste kardeşim diyor...

Kimsenin burada edebiyat yaptığı felan yok.Herkesin kendine göre bir hesabı var.Olimpiyatta bir maçın bana maliyeti ile Urfa'daki maçın maliyeti arasındaki farkı sen hesapla.Gerçi senin aritmetikle gördüğüm kadarıyla aran yok.O yüzden hesabada gerek yok...

Diğer tarfatan sen istesende, istemesende bu maç siyasi olarak Urfa'ya alındı.Trabzonspor kulübü başkanı zaten bu duruma tepki verdi.Ama emir büyük yerden, git oyna kardeşim diyorlar. Madem sana dokunmuyor, bu konuda bir şeydemeyede gerek yok.

Sadece şunu düşünsen ne demek istediğimi anlayacaksın.Trabzon'dan İstanbul'a mı daha çok taraftarımız gelir? Yoksa, Trabzon'dan, Urfa'ya mı daha çok taraftarımız gidebilir?

ağasarlı
22.04.2010, 16:15
Allahınızı kitabınızı severseniz konuya böyle yüzeysel bakmayın ya!!! Kimse o dediğin slogana ters birşey söylemiyor kardeşim. Burada tartışılan mesele o değil.

Ya Millet olarak teknolojide geri kalmışlığımızın en temel nedeni şu yüzeysel bakış açısıdır. "Neyi tartışıyoruz ya" vb. sözler hep düşünceyi körelten, olayların arkasındaki gerçekleri görmemize engel yaklaşım tarzı olmuştur. Biz daha kupa finaline yükselmemişken adamlar tüm organizasyonu kafalarına göre şekillendiriyorlar ve Trabzonspor camiasına da kararı tebliğ ediyorlar. Sen bir Trabzonsporlu olarak kulübümüzün, camiamızın hiçe sayılmasına, "biz karar alırız siz de uyarsınız" yaklaşımına razı mısın? Yoksa olaya yüzeysel olarak bakıp "neyi tartışıyoruz ya" deyip bu işe olmuş bitmiş gözüle mi bakacaksın? Kardeşim eğer ileride camia olarak ciddiye alınmak, seni ilgilendiren konularda söz sahibi olmak istiyorsan bugün dişini göstermelisin. Yok "eyvallah biz herşeye razıyız" dersen yarın seni daha fazla ezerler. O zaman da "gık"ını çıkartmak istersin ama kimse takmaz. Geç olur yani geç geç geç. Anlatabilmişimdir umarım düşüncelerimi.

::)) vallaa hiç gülesim yoktu. altıüstü bi maç urfada oynanıyo diye, bu konuya hayatının anlamını yüklemişsin... istersen bu sığ fikirlerii fazla ifşa etmede; insanlar senin ruhunun derinliklerindeki eziklik komplexini anlamasınlar...

Sevdamız_Bir
22.04.2010, 21:27
::)) vallaa hiç gülesim yoktu. altıüstü bi maç urfada oynanıyo diye, bu konuya hayatının anlamını yüklemişsin... istersen bu sığ fikirlerii fazla ifşa etmede; insanlar senin ruhunun derinliklerindeki eziklik komplexini anlamasınlar...

Kupa finalinin Urfa Arena'ya alınması konusunda artık herhangi bir şey yazmayacaktım. Fakat senin şu at gözlüğü ile yaptığın ithamın buna müsade etmedi. Anlaşılan o gözlüğü seven biri olarak buradaki yazıları anlamamaya devam edeceksin.

Öcelikle şunu söyliyeyim ki sığ fikirle olaya yaklaşan ben değilim. Sensin. "Neyin mücadelesini yapıyorsunuz ya" diyerek siyasiler, federasyon ve fb'nin işbirliği ile biten bir süreci görmezden geliyorsun. Burada duyarlı birer Trabzonspor taraftarı olarak bizler Sadri Şener'in ifadesiyle kupa finali hususunda kulübümüzün fikrinin alınmamasına ve emrivaki yapılmasına karşı çıkıyoruz. Bu mudur sığ bakışlı olmak? Yoksa senin gibi konuyu basit laflarla geçiştirmek mi??? Ben sana bir soru sordum. Sanırım onu cevaplayacak kadar önemsemedin. Tekrar sorayım: Sen bir Trabzonsporlu olarak kulübümüzün, camiamızın hiçe sayılmasına, "birileri" tarafından sergilenen "biz karar alırız siz de uyarsınız" yaklaşımına razı mısın? En başta karşı çıktığımız nokta buydu. Şimdi senin gibi olaya sığ bakıp da "hehehe ne güzel işte bize her yer Trabzon" deyip taraftar Urfa'ya gitmek istemiyormuş gibi "gidelim Urfa'ya ve gösterelim desteğimizi" şeklinde yazınca herkes Urfa yollarına mı dökülecek :) merak ettim doğrusu. Dostum bizler de gidip takımımızı Urfa'da desteklemesini biliriz. Bizler de bunu isteriz. Tamam mı! Senin gibi birinin hatırlatmasına da ihtiyaç duymayız.

Bizim derdimiz Trabzonspor kulübü ve camiasının ciddiye alınıp da görüşünün dikkate alınmayışıdır. Biz daha finale yükselmeden "birileri" işi çoktan bağlamış. Siyaset ve fb işbirliği ile kupa finali bizim için büyük bir gelir kaybı demek olan 30 bin kişilik Urfa Arena'ya alınmış. Neyse senin için bu durumun pek önemi yokya... Sözü uzatmaya da gerek yok. Konu hakkında Badaloğlu'nun yazılarını okuman yeterli olur.

Son olarak "eziklik kompleksi" gibi saçma sapan, düşüncelerimle hiçbir alakası olmayan, bir yerinden tutup da cevaplanamayacak bir ifaden var. Soruma yanıt verecek kadar bilinçli olmadığından bu tür bir ithamla olayı alakasız bir yere çekiyorsun. Ben o çektiğin yere gelmeyeceğim. Şunu da bil ki eziklik İstanbul'un üç kulübüne ve onların taraftarlarına mahsustur. "Bize" değil.

Sevdamız_Bir
30.04.2010, 18:16
Siyasilerden bekledikleri ve geleceği de belli olmayan menfaat uğruna her şeye kafa sallayan, rıza gösteren, emrivakilerle hareket eden, "dümen suyu" yönetim is-te-mi-yo-ruz. Kupa finalinin Urfa'da oynanmasına mırın kırın ederek rıza gösterdiniz, açılıma destek verdiniz eyvallah. Peki final için açıklanan saate de itiraz etmeyecek misiniz bire gafil sümsükler. Tff ye karşı hiçbir direnciniz yoksa, sesiniz çıkmayacaksa bulunduğunuz koltukları ne işgal ediyorsunuz??? Madem işlev göremez bir haldesiniz defolun gidin ya. Tff'de kulübümüzün ve onlarca taraftarımızın çıkarına ters kararlar alınıp da onlara karşı sus pus olmak neyin nesi böyle??? Trabzon insanına bu şekilde adeta köle gibi yönetilmek yakışıyor mu??? Böyle olmadık kararlar karşısınde neden direnç göstermiyoruz. Öyle ya siz ancak Tff'ye destek mesajları vermesini, köle gibi sizi yönetmesini ister buna razı olursunuz. Sümsükler sizi gidi. Lanét oslun sizin gibilere.

GERONIMO35
30.04.2010, 18:30
Bu ne sinmişliktir pısırıklıktır basiretsizliktir yönetiminde olduğun camianın büyüklüğüne leke çalmaktır Taraftar veryansın ediyor eziyet çekecek yollarda perişan oacak şimdi birde gndüz maçı çıkardılar işyerlerinde çalışmak durumundaki bizler maçı izleyemeyeceğiz de Bari çıkın bir sesinizi yükseltin tepkinizi koyun
Siz TRABZONSPOR un yöneticilerisiniz unuttuysanız hatırlatalım