PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TFF Açıkladı! Kupa finali Şanlıurfa GAP Arena'da!

Sayfa : [1] 2 3 4 5 6 7 8

Atalay
15.04.2010, 22:43
Başkanımız,t.direktörümüz,Taraftarımız olimpiyat stadında kupa finalini oynamamız gerektiğini her platformda dile getirirken..

Finaldeki rakibimiz daha önceleri finalin olimpiyatta oynanması gerektiktiği tezinden çark ederek finalin urfa arenada oynanmasını komuoyuna lanse etmişler...

Bizler Rakibimizin neden olimpiyattan ürktüğünü biliyoruz...

Yönetimimizin ne yapıp edip final maçını 5 mayısta olimpiyat stadında oynanması konusunda federasyonu ikna etmelidir..

Vede Doğu tribününü istiyoruz çünkü biz misafir takımız..!!

Federasyonuda bir kez olsun Aziz Yıldırımın Talimatlarına uymamaya kukla olmamaya davet ediyoruz...

SEDAT
15.04.2010, 22:44
- Evet Olimpiyat Avni akerde Oynansın Çok güzel ve doğru bir karar olur :)

magicyattara
15.04.2010, 22:45
Destekliyorum..

İlker Akçay
15.04.2010, 22:47
5 mayısta sınavım olmasa urfaya değil hakkariye bile kaçsa giderim bu fenerin peşinden tek korkuları olimpiyatta bizden daha az seyirciye sahip olacakları ama fark etmez bunlar böyle yaptıkça sınavıda yaksam gidecem kaç fener ecelin geliyor.

Murat'
15.04.2010, 22:48
Biz de destekliyoruz, umarım bu maç burada oynanır.

Bize yine İstanbul yolları gözükecek anlaşılan.

Federasyon sadece tribün gelirlerini bile düşünerek bu maçı orda oynatmalı.

Cafer Bulur
15.04.2010, 22:49
Aynen,olimpiyat aklin yoludur.

Fb olimpiyatta ne kadar basarili oldugumuzu biliyor,bunun icin yan ciziyorlar.

Trabzonspor bu finali istanbulda yani fb nin sehrinde oynamak istiyorsa baska bir yol olamaz.

bordo61
15.04.2010, 22:49
İstanbul diyorum

Süper Kupa da Urfada oynansın

demiradam57
15.04.2010, 22:51
Bu Fenerliler yine bir halt karıştırıyorlar.Anladığım kadarıyla urfada taraftar üstünlüğünü ele geçiririz sanıyorlar.Bize Her Yer TRABZONNNN

M.S.SOFU
15.04.2010, 22:51
bu maç şu açıklamalar yapıldıktan sonra olimpiyatta oynanırsa tarih olur tff ilk defa boynundaki tasmayıda çıkarmış olur

Murat'
15.04.2010, 22:54
Fenerin rakibi biz değil Beşiktaş falan olsaydı kesin isterdiler o zaman Olimpiyat Stadyumu'nu.Ey federasyon bu maçı burda oynat.

serkansdkasma
15.04.2010, 22:55
Urfada olur ihşallah orasıda güzel bir memleket oralarıda gidip görelim istanbul izmir ankara sıkıldık artık urfa istiyoruz !

Murat'
15.04.2010, 22:55
http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/14430435.asp?gid=373

Fatih Özkan
15.04.2010, 22:59
İstanbul'da oynansın!
Orayı yakarız yakarız :D

Erdal
15.04.2010, 23:00
Ankete olimpiyat ı işaretledik...Azerbaycan yoktu şıklarda :)...Aklın yolu bir Olimpiyatta oynanacaktır...Ama süper kupa Azerbaycan da oynansın :)

omer61
15.04.2010, 23:02
biz misafir takım filan olmuyoruz ama burda, tarafsız saha çünkü olimpiyat, dolayısıyla tribün tercihimiz söz konusu olamaz

Erdal
15.04.2010, 23:03
Hürriyet in anketine oy verelim...Dikkate alınır...

Oğuzhan
15.04.2010, 23:03
Olimpiyat istiyoruz , yakacağız oraları ..

Atalay
15.04.2010, 23:04
Adamlar istiyor diye Milliyet,Hürriyet,Habertürkün internet sayfaları urfa arenanın fotoğraflarını yayınlamaya başladılar..

Topyekün kampanya başladı..!!

Medya taaruza geçti..

Uyuma Trabzonsporlu bu iş hayırlı alamet değil..!!

Bank asya yükselme maçları veya süper kupa maçı Urfa Arenada oynansın..

Çok istiyorsa federasyon bir milli maç oynatsın....

Ama Trabzonsporun hiç taraftarı olmadığı bir ili seçmesi düşündürücü vede birilerin talimatı olmazmı..!!

Sezer Soykan
15.04.2010, 23:04
aslinda fb nin böyle bi açıklama yapması çok iyi oldu federasyon bu açıklamadan sonra urfa ya vermez bence verırse tarafsızlığını kaybedeceğini düşüneceğinden vermeyebilir diye düşünüyorum

Cem Kıran
15.04.2010, 23:05
Ankete olimpiyat ı işaretledik...Azerbaycan yoktu şıklarda :)...Aklın yolu bir Olimpiyatta oynanacaktır...Ama süper kupa Azerbaycan da oynansın :)

Abi bakıyorum taktın Azerbaycan'a:D çok seviyorsun sanırım orayı eheh:)

Bence de Olimpiyatttttt..Yıkacağız alacağız kupayı!!

Sevdamız_Bir
15.04.2010, 23:07
Trabzon dışında en çok taraftarımızın olduğu il İstanbul olduğuna göre kupa finalinin İstanbul'da olmasını için çaba göstermek gerekir. Burada yönetimin ağırlığını koyup her türlü argümanı kullanması lazım. Türkiye'de kupa finali için en uygun stad, şampiyonlar ligi finali oynanacak kadar iyi bir konumda olan Olimpiyat stadıdır. Yönetimin ne yapıp edip final maçını, Trabzonsporumuzun alışkın olduğu bu stada aldırması çok önemli. Olimpiyat stadı bizim için adeta ev sahibi olduğumuz bir yer. Biz yabancılık çekmeyiz ama fb ve taraftarı yabancılık çekecektir. Dolayısıyla bence kupa finalini olimpiyat stadında oynamak Trabzonsporumuz için bir avantaj olacaktır.

Umarım netice olarak Olimpiyat stadı tercih edilir. Türkiye de taraftar görür :))

Murat'
15.04.2010, 23:08
Olimpiyat Stadyumu dışında bir tercih infial yaratır.

İslam Sezer
15.04.2010, 23:09
olimpiyatta oynansın,başka yolu yok...

Atalay
15.04.2010, 23:11
Kulübümüz uyumamalı ortalığı Aziz Yıldırıma terk etmemelidir..

Murat'
15.04.2010, 23:13
Yahu Fener daha ne istiyorsun ne güzel şehrinde oynayacaksın.Urfa'ya falan çok meraklıysan lig maçlarından bir tanesini güzel Anadolumun güzel şehrinde oyna.

Şentürk
15.04.2010, 23:16
Kendim için düşündüğümde urfa daha iyi 6 saatlik bir mesafe var mersinden maça gitmek istiyorum çok, fakat istanbulda taraftarımız çok fazla ve olimpiyatta ki olacak atmosfer beni çok etkiliyor şimdiden, yani neresi olusa olsun Trabzonspor kupayı alsın yeter..

Murat'
15.04.2010, 23:16
Federasyon stadyum için kararı nezaman verecek.

Bu arada güvenlik sorununu öne sürerek bu maçı Olimpiyat Stadyumu'nda oynatmayabilir federasyon.

Cem Kıran
15.04.2010, 23:23

Bu arada güvenlik sorununu öne sürerek bu maçı Olimpiyat Stadyumu'nda oynatmayabilir federasyon.

Urfa'daki güvenlik sorunu çok daha fazla bence Olimpiyat'tan..

Cem Akyüz
15.04.2010, 23:27
İnşallah Olimpiyatta oynanır

Murat'
15.04.2010, 23:28
30 bin kişinin güvenliğini sağlamak 80 bin kişinin güvenliğini sağlamakla aynı değil.

Ufuk Bayraktar61
15.04.2010, 23:30
arkadaşlar haftalar önce gene yorum yaptım gene yapacam..bu urfa söylentisini ortaya bir kişi attı. burdan yerel gazetelere sıçradı uzadı gitti mevzu.. yav arkadaşlar bırakın urfayı murfayı yok öyle birşey yaa. rahat olun.

Erdal
15.04.2010, 23:31
Olimpiyatta güvenlik zor falan değil...Tribünlere giden yollar bile farklı...Çok kolay olur...

Paksoy
15.04.2010, 23:34
arkadaşlar bir maçın güvenliğini sağlayamıyorsak yuh bize ,ayrıca aşırı güvenlik olacak bi durum olacağını sanmıyorum

Murat'
15.04.2010, 23:35
Haydi bakalım federasyon şu kararı açıkla da programımızı ona göre yapalım.

Cem Kıran
15.04.2010, 23:35
30 bin kişinin güvenliğini sağlamak 80 bin kişinin güvenliğini sağlamakla aynı değil.

Sadece stadın içi mi? stadın dışına toplanacak esas takımı fb olan urfalıları bunun yanında fblileri düşün..birde bizler..maça girmemekte olsa sırf olay çıkarmak için binlerce kişi olacak orda

Emre ÖZTÜRK
15.04.2010, 23:36
Valla olimpiyat olursa çok iyi olur.Tribünleri 30-30 bölerler futbol şenliği yaşanır.

Erdal
15.04.2010, 23:37
Ufuk, Urfa meselesinin çıkış noktası eski Valimizdir...Şu anda Urfa da görevli ve bu talep ondan geldi...Ancak azıcık futbolla ilgili olan biri bilir ki Urfa eşitsiz bir tercih olur...Ha ben üzülmem o ayrı mevzu...Urfa işi olmaz...Ya Ankara ya da Olimpiyat olur...

ESER
15.04.2010, 23:37
bir kac kere yazdim yine yazmak istiyorum ayni seyi..

bir takim kendi kentinde kac yapmak varken neden guney dogu anadolu da mac yapilmasini ister? bu arkadaslar futbola hasret anadolu insanimizi cok dusundukleri ve onlarin futbola susamisligini gidermek mi istiyorlar sadece? yoksa bu aralar ulkede yaratilmak istenen karadenizli - guneydogulu geriliminden cikar saglamak mi acaba? bu adamlar egerki finalde bizle degil besiktasla karsilassalardi o finali ( yandas dombilii nin de yardimiyla) bursada oynamak isterdi.. tarih bu reziilerin sinekten yag cikarma cabalari ve ayak oyunlariyla dolu..

biz isabet etmeyen cisim yuzunden sahada topac gibi yuvarlanan hocalarini da, otobus camini catlatan tas yuzunden baltayla yarilmiscasina kafasi sarilmis futbolcunun kafasini sardiran baskanlarini da.. sampiyonluk macimiza fb kongre uyesi + fb usagi ttf baskani levent bicakcinin destegiyle fb yoneticisi mosturoglunun pispirik ve sira arkadasi cem papila nin macimiza nasil siparis edildigini de sonrasinda yasanan rezaletleri de biliyoruz...

bu adamlarin sahadetine bile supheyle bakarim..

krdnz
15.04.2010, 23:38

Bu sabah radyoda en geç yarın açıklanır dediler.

Cafer Bulur
15.04.2010, 23:40
Ufuk, Urfa meselesinin çıkış noktası eski Valimizdir...Şu anda Urfa da görevli ve bu talep ondan geldi...Ancak azıcık futbolla ilgili olan biri bilir ki Urfa eşitsiz bir tercih olur...Ha ben üzülmem o ayrı mevzu...Urfa işi olmaz...Ya Ankara ya da Olimpiyat olur...
Erdal abi,ts-fb finalini ankara kaldirmaz.

Finalin adi ts-manisa olsaydi ankara olurdu ama ts -fb finali icin en az 40 bin kisilik stad gerekli.

Ya olimpiyat ya da izmir diyorum ben.;)

Erdal
15.04.2010, 23:41
Yalnız Eser, Dombili ( pardon yandaş dombili :) ) ile tüpçü fena birbirine girdi bu aralar...bn nin hangi seslisi eksik muhabbeti gidiyor :)

Hekimoğlu
15.04.2010, 23:45
Kadıköy'de oynansın yarı yarıya taraftar inletelim Kadıköy'ü. :D

Murat'
15.04.2010, 23:46
Ben Ankara'dayım ama kesinlikle burda bir final yapılmasına karşıyım.Ufacık bir stadyum var zaten burda.Hem Euro 2016'a adayız.Dışardan bu maçı izlemeye gözlemciler falan gelebilir 80 bin kişinin geldiği ve olaysız biten bir maç iyi etkiler yaratabilir.

Bunların işi belli olmaz yine de Kayseri'yi falan devreye sokabilirler.

Paksoy
15.04.2010, 23:48
yer belli olsun bizde ayarlayalım kendimizi

krdnz
15.04.2010, 23:49
Ankara 19 Mayıs stadında aşırı kalabalıklarda yıkılma tehlikesi bile var deniyor.

Ankara olmaz..

Kaya
15.04.2010, 23:50
Bence de olimpiyatta olmalı... Urfa'ya hiç gerek yok...

Paksoy
15.04.2010, 23:51
bu son samsundaki olaylardan sonra urfa olmamalı ,aslında urfada güzel olurdu ama ,

Erdal
15.04.2010, 23:52
Kayseri'nin zemini çok kötü...

Almanya da süper kupa oynasak yarı yarıya doldururmuyuz tribünleri gurbetçi arkadaşlar? Nedir gurbette durum?

Cafer Bulur
15.04.2010, 23:55

Almanya da süper kupa oynasak yarı yarıya doldururmuyuz tribünleri gurbetçi arkadaşlar? Nedir gurbette durum?
Cok iyi abi,gurbette cok Trabzonsporlu var.

Süper kupayi almanya da oynayip fb yi yenmek ne güzel olurdu be.:)

ESER
15.04.2010, 23:56
Yalnız Eser, Dombili ( pardon yandaş dombili :) ) ile tüpçü fena birbirine girdi bu aralar...bn nin hangi seslisi eksik muhabbeti gidiyor :)

:):) orda iki sesli eksik abi. o cusseyi bir tanecik sesli harf kesmez:)

Hekimoğlu
Bütün organizasyonlar ülkenin batısında yapılıyor diye sitem ediyoruz şimdi olimpiyatı istemek doğru olmaz biz Urfa'da bize ayrılacak %50 lik kapasiteyi dolduracağız sorun olmaz.

SEDAT

- Bjk liler Gsliler le Birlikte Çok rahat doldururuz :)

bkandil
15.04.2010, 23:57
Urfa bir yemdi bence, attılar ortaya...
Ya İzmir'de oynatırlar maçı ya Ankara'da...

ESER
15.04.2010, 23:58

almanya da fener degil barcelona hafif gelir:) Avrupada Trabzonlunun olmadigi bir sehir hatta bir yerlesim birimi olduguna inanmiyorum:)

Kaya
16.04.2010, 00:04
Bütün organizasyonlar ülkenin batısında yapılıyor diye sitem ediyoruz şimdi olimpiyatı istemek doğru olmaz biz Urfa'da bize ayrılacak %50 lik kapasiteyi dolduracağız sorun olmaz.

Abi organizasyonları doğuya kaydırmak en azından o bölgeyi geliştirir ama sadece tek bir kupa finali bölgeye bir şey katmayacağı gibi kupanın heyecanını bile baltalar, azaltır...

Tam tersi olsa daha iyi bence... :)

Ufuk Bayraktar61
16.04.2010, 00:06

bende öyle düşünmüştüm..Ama bu konunun bu kadar tatışılacak bir yanı yok. onu belirtmek istedim.2 haftadan belki 3 haftadan beri konuşuyoruz. kendimiz ekiyoruz kendimiz biçiyoruz kendimize satıyoruz :)

Osman Yavuz
16.04.2010, 00:10
Olimpiyat bizim evimiz gibi oldu artık.Mesela ben Avni Aker'den sonra Saraçoğlu'yla birlikte en çok o statta maç seyrettim mesela.:)O yüzden vermezler o maçı Olimpiyat'a.Benim önerim maç Şükrü Saraçoğlunda oynansın.Migros ve Maraton bize Numaralıyla diğer taraf Fener'e.Olmaz mı?:)

Mehmet Sarigül
16.04.2010, 00:12
Türkiye Kupasi finali, adi üstünde...Her iki finalist takimin taraftari rahat ulasabilecekleri ve izleyebilecekleri bir ortamda oynanmali.
Stadin kapasitesi de cok önemli, her iki takimin taraftari (bu gibi maclarda) rahatlikla 50-60 bin kisilik bir stadyumu doldurabilecek konumda.
Bunun yaninda finalist takimlarin taraftari disinda bu (özel) maci izlemek isteyecek cok futbolseverin oldugunu düsünüyorum.
Olimpiyat stadi Türkiye Kupasi final icin en uygun yer!....
Bu stad da Sampiyonlar Ligi finali oynandi, atmosferi hatirlayin...Bundan güzel marka degeri yükseltme calismasi olur mu?

ESER
16.04.2010, 00:14

urfa da oynamak sorun degil , yanliz kupada karsilasacagin rakibin istegi oldugu icin olmasi etik degil bence.. ha fener istiyor biz de istiyorsak yine amenna ama futbolun golge patronu siparis verdigi icin olursa o maci oynamamizin da bir manasi yok, zaten baslamadan kaybetmisiz demektir.

korktugum olay,, " aziz benim kankam ,gecen gun papermoon da yemek yedik ve bana urfada oynayalim dedi bana da mantikli geldi" gibi bir aciklamayla aziz yildirim goygoyculugu yapilmasi..

hodlu
16.04.2010, 00:16
Urfa bize ters gelir.Seyirci bulamayız, yönetim taraftar gelsin istiyorsa Urfa şıkkını reddetmesi gerekir..............

Mehmet Sarigül
16.04.2010, 00:18

Keske ülkenin dogusunda bu maca uygun bir stad olsa!...Aslinda Kayseri en uygun yer ama güzelim stadin zemini Avni Aker'in iki ay önceki halde...
Yep yeni, modern bir stad yapildi ama zemini skandal! Böyle birsey ancak ülkemde olur...

irfanb
16.04.2010, 00:19

Formamla gelirsen mac biletin benden.:)

mashal61
16.04.2010, 00:28
Benim için olimpiyatta olsa iyi olur kendim gitme şansım olur ama onun dışında nereyi verirlerse versinler yarısını dolduracak kapasitemiz olduğunu düşünüyorum. Böyle şeylere takılıp kalmasak daha iyi olur.

Mehmet Sarigül
16.04.2010, 00:31
Türkiye Kupasi final maci 30 bin kisillik bir stad da oynanir mi?
Malta da bile Kupa final maclari daha büyük stadlarda oynaniyordur, eminim...
Final macindan sonra kupa törenini yayinlamayan yayinci kuruluslarin oldugu bu ülkede, Türkiye Kupasi finalini Samandra tesislerinde oynatirlarsa bile sasirmam...

28TS61
16.04.2010, 00:47
bir kere bizim kupa finalin tarihi yanlis.
5 mayis diye demiyorum. nicin lig bitmeden final maci oynanir?
yeni bir olaya gebe oluyor final macinin lig arasinda olmasi.
örnegin her yer de ts kupayi alamaz ve seneye avrupa kupasinda oynamak istiyorsa,
fb ligi ilk 2 de bitirmesi icin ts son maci fb ye vercek havasi olustu

keske almanlar gibi olsa daha güzel olur ve kimse sesini cikartamaz.
almanlarda her sene kupa finali berlindedir. ve sezon bittikten sonra oynanir
bizimkilerde sezon basinda final stadini belirtseler ve lig bittikten sonra oynatsalar maci hic bi sorun olmaz

Murat 61
16.04.2010, 00:59
Fenerin bu çıkışından sonra federasyonun Olimpiyat kararı bence tarih olur nede olsa azizin kuklası bir federasyon var başımızda.

Yönetim resmi siteden açıklama yapmalı Olimpiyat stadında olması için lobilere başlamalıyız biran önce.

Hatta Faruk Özak' ın bir seferlikte olsa yanımızda olmasını temenni ediyorum olmayacağını bile bile !

Ömer Kibar
16.04.2010, 00:59
En güzeli İstanbul olur..Olmadı İzmir güzel olur ;)

Murat'
16.04.2010, 08:04
İzmir falan olmaz umarım, orda bize ayrılan tribünleri doldurabileceğimize ihtimal vermiyorum.

Süleyman50
16.04.2010, 08:41
kupa finalini istanbula vereceklerini sanmıyorum...

Burçak
16.04.2010, 08:41
Her Platformda diğer konular gibi bunuda gündeme getirmeliyiz.
Ben Anketi açtım. Oyları basın ;)

1 oy Ziraat Türkiye Kupası Finali Hangi Statta Oynansın? (http://www.ofansif.com/basin-yayin/spor-haberleri/ziraat-turkiye-kupasi-finali-hangi-statta-oynansin/44340.aspx)

Recep Alkan
16.04.2010, 08:49
aslinda fb nin böyle bi açıklama yapması çok iyi oldu federasyon bu açıklamadan sonra urfa ya vermez bence verırse tarafsızlığını kaybedeceğini düşüneceğinden vermeyebilir diye düşünüyorum

Sence bu kelime birilerinin umrunda mı ?

TFF Türkiye de bağımsız (!) çalışan bazı kurumlardan birisi. Ama ne yazık ki bunu daha hiç göremedik. Ne hikmetse bu doğu illerinin takımlarının yada illerinin kalkındırılması hep Trabzonspor ile ilgili konularda hortluyor. Eminim ki şu günlerde Diyarbakır ile maçımız olsa yenilin diyen bile çıkacaktı bize.

Urfa'da 10 yılda bitirilen, futbolun esamesinin okunmadığı bir ilde Türkiye Kupası Finali oynatmak cahillikten başka birşey değildir.

Eğer bu ile yardımlarda bulunmak isteniyorsa, her hafta bir takım Ankaraspor maçı dolayısı ile Bay geçiyor. Arkadaş o zaman o hafta o takımı oraya çağırırdın, yaptırırdın bir hazırlık maçı. Bu şekilde de birileri o takımları görürdü.

Hiçbir şey yapamıyorsan süper kupa finalini buraya ver. Ama neden birden bire Finalin adının Trabzonspor - Fenerbahçe olması belli olmaya başlarken, urfa lafları ortaya atılıyor.

Geçtiğimiz senelerde Trabzonspor maçlarını gelir gider dengesini göz önüne alarak canlı yayın aracı göndermeyen, kupa törenlerini filimler için kesip göstermeyen kanallar, şimdi Urfa'ya kadar araç götürmeye nasıl razı oluyorlar birden bire.

Arkadaş bu ligin safı biz değiliz. Kukla değiliz, ipimizi çekince kolumuz, diğer ipi çekince bacağımız oynasın. Km hangi açılımı nerde yapıyorsa yapsın, nereyi kalkındırmak istiyorsa kalkındırsın, ama bunu bizi kullanarak yapmasın.

Gerekli kişiler lütfen çıksın konuşsun, kimseye yaranma ve sempatik görünme çabası içine girmesin Aziz Yıldırım gibi. Lütfen kafaları çalışsın sorumlulaırn, bir yanda 35.000 kişilik statta 15.000 Trabzonsporlu olacakken (ki o da kesin değil) diğer stadımızda en az 35.000 Trabzonsporluyu kimse göz ardı etmesin. Tabi burda ki maddi geliri de kimse unutmasın.

Hüseyin Bağdat
16.04.2010, 08:56
Bu gün fanatikte finalin Urfa'da oynanacağız ayzıyordu. Federasyon daha karar vermemiş bunlar yeri açıklıyor. Şimdiden dayatma yapıyorlar. Çok korkuyorlarsa versinler Saraçöğlunda oynayalım.

Final maçı Urfa'da olursa gitmeyi düşünen birçok taraftar çeşitli nedenlerden dolayı gidemeyecek. İşgünü herkes iki gün nasıl izin alacak?

Yönetim bu duruma el koymalı federasyona Urfa'yı istemediğini belirtmeli hemen...

Federasyon Urfa'ya milli maç versin...

Cengiz Çubukcu
16.04.2010, 08:56
Dün Fenerbahçenin ''maçın Urfada oynanmasını isteriz'' açıklamasından sonra kulübümüzün ve camiamızın zor durumda kalmaması için dikkatli olmalıyız... adamlar uyanık tabi, seyirci faktörünü düşünüyorlar....

Recep Alkan
16.04.2010, 09:00
Dün Fenerbahçenin ''maçın Urfada oynanmasını isteriz'' açıklamasından sonra kulübümüzün ve camiamızın zor durumda kalmaması için dikkatli olmalıyız... adamlar uyanık tabi, seyirci faktörünü düşünüyorlar....

Trabzonspor'un en büyük desteği her zaman taraftarıdır.

Kimseden korkmaya da, kimseye sevimli sempatik görünmeye de ihtiyacımız yok abi.

Birileri 1 Milyon dolar için ortalık yakıp yıkarken ihalelerde, biz en az 20.000 taraftarımızdan ve bunun maddi gelirinden olacağız. Yok öyle dava.

bu maçlar kulüpler için altın vuruşlardır. Turu geçmeniz bile size 1,500.000 dolar kazandırıyor. Kim nasıl giderecek Urfa da olacak maçın hem maddi hemde manevi hüsranını ?

magicyattara
16.04.2010, 09:02
GAP Arena açılım
16 Nisan 2010
Futbol Federasyonu, F.Bahçe ile Trabzonspor’u karşı karşıya getirecek dev maçın yerini belirledi. Euro 2016 için açıklanan yedek statlar arasında yer alan GAP Arena, 28 bin 965 seyirci kapasiteli.
http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/14435896.asp?gid=362

Hüseyin Sahtiyan
16.04.2010, 09:06
Aslında bende düne kadar Urfa diyordum da, bu sabahtan itibaren caydım ne yalan söyleyeyim.. Urfa'da az oluruz bu bariz.. Değişik yerler görmek eğlenebilmek adına güzel aslında ama eksisi artısından daha çok.. Eşit yer verilecek düşünenler olabilir fakat, taraftarı azınlık olan tribünün geri kalan kısmı rakip takıma verilebiliyor bu tarz final maçlarında örnek çok var..

Aslında işten 1 saat izin al, maçtan sonra evine git ister uyu, ister eve gitme sokaklarda naralar at, sabah dert yok tasa yok işine git, kulağa çok hoş geliyor :) Olimpiyat olsun aynen :)

Hüseyin Bağdat
16.04.2010, 09:08
Başkan bu gün çıkıp finali Urfa'da oynamak istemiyoruz demezse yazıklar olsun. Burdan oraya gidecek(gidemeyecek) taraftarları düşünsün. Kupayı aldıktan sonra, süper kupayı orda seve seve oynarız...

Recep Alkan
16.04.2010, 09:10
Şimdi;

1 ) Urfa'nın ışıklandırması yok, demektir ki bu maç gündüz oynanacak,

2 ) Bu maçın gündüz oynanması her türlü para kaybı demektir,

3 ) Bu maçın gündüz olması 5 Mayıs'ta havanın sıcaklığının tüm oyunculara zorluk çıkarması demektir.

4 ) Çalışan kişilerin maça nasıl geleceği muallaktır, (Bursa gibi resmi tatil mi olacak)

Federasyon bu maçı Urfa'ya vererek bu sorunları nasıl çözmeyi planlıyor onu da merak etmiyor değilim...

Hüseyin Bağdat
16.04.2010, 09:10
Aslında bende düne kadar Urfa diyordum da, bu sabahtan itibaren caydım ne yalan söyleyeyim.. Urfa'da az oluruz bu bariz.. Değişik yerler görmek eğlenebilmek adına güzel aslında ama eksisi artısından daha çok.. Eşit yer verilecek düşünenler olabilir fakat, taraftarı azınlık olan tribünün geri kalan kısmı rakip takıma verilebiliyor bu tarz final maçlarında örnek çok var..

Aslında işten 1 saat izin al, maçtan sonra evine git ister uyu, ister eve gitme sokaklarda naralar at, sabah dert yok tasa yok işine git, kulağa çok hoş geliyor :) Olimpiyat olsun aynen :)

Deplasmanlara giden olarak bilirsiniz uzak yolculuk zordur. Bende Urfa'yı görmek gezmek isterim. Ama iş durumu ve Urfa'ya gidip gelmek için iki gün izin almam gerek ve buda çok zor. Ben maç için birgün nasıl izin alacağımın hesabını yapıyordum. İstanbul tabiki güzel olur ama orası olmazsa hiç değilse Ankara ve İzmir olsun...

Murat Erdem
16.04.2010, 09:18
O stad 2 senedir orada duruyor ve kimsenin umurunda değildi.
Ne zaman ki Trabzonspor söz konusu oldu, hooop !!! Gap Arena kıymete biniverdi.
Deneme tahtası olmaktan, standart tespitinde kullanılmaktan, kimsenin giymediği misyonun gömleğinin üstümüze giydirilmesinden gına geldi artık.
Yok mu arkadaş, masaya yumruğunu vuracak birisi ?
Yok mu bu camianın sahibi ?
Neden Fener'in istediği oluyor ?
Biz kupa finalini falanca şehirde oynamak istiyoruz desek, dikkate alınır mıydı ?
Bu final gerçekten Urfa'da oynatılacaksa,
Biz de adamsak, kendimize saygımız varsa,
Çıkmayalım maça !
Alsınlar kupayı versinler Fener'e.

Murat Erdem
16.04.2010, 09:24
Kimse gelip de bana "biz büyük camiayız, sosyal sorumluluklarımız var, bize yakışmaz vs.vs." hikaye okumasın.

Eğer final Urfa'ya verilirse, biz de o maçı gidip oynarsak adam değiliz.

Maça çıkmayalım, ya da ne bileyim PAF takımın gönderelim.

Alsınlar kupalarını kendileri çalıp oynasınlar GAP Arenalarında.

Fener lobisi istedi diye, boynumu büküp o maçı oynamaktansa, kahpeliğe dik durup o maça çıkmamayı tercih ederim.

Murat Erdem
16.04.2010, 09:28
Ben Urfa düşmanlığı yapmıyorum.

Eğer sezon başında kupa finali Urfa'da oynanacak diye ilan edilseydi, amenna itiraz yok.

Lakin kupa finalisti olarak FB nin rakibinin biz olacağımızın belli olduğu gün, yani iki gün önce Çarşamba akşamı, FB yönetimi bu talepte bulunuyorsa ve Federasyon denilen kahpelik organizasyonu bunu kabul ediyorsa, işte orada "çüşşş" demek elzemdir.

magicyattara
16.04.2010, 09:32
Karar bugün verilecekmiş..aslında nerde oynanacağı henüz belirlenmemiş..Hürriyet gazetesi bu konuda ısmarlama bir haber yapmış..
Urfa'da oynanması durumunda büyük güvenlik zaafiyeti olacağını düşünüyorum..orda karşı karşıya gelecek Trabzon ve fener taraftarlarının,büyük olaylara neden olacağını düşünüyorum..resmen ateşle barut yan yana getiriliyor..
Urfa küçük bir şehir ve orda karşı karşıya gelmesi kuvvetle muhtemel karşılıklı 10'ar binin üstünde taraftar olacak o gün..bu risk neden düşünülmez anlamıyorum..

Burçak
16.04.2010, 09:34
YUHHHHHHHHH

"Final 5 Mayıs'ta oynanmasın"
15 Nisan 2010 / 21:33
Lemi Final maçının 5 Mayıs'ta oynanmaması gerektiğini belirtti.

Lemi Çelik, Türkiye Kupası finalinde Fenerbahçe ile oynanacak olan maçın kendileri için üzücü bir tarih olan 5 Mayıs'ta oynanmaması gerektiğini belirtti.
Trabzonsporlu eski futbolcu Lemi Çelik, Türkiye Kupası finalinde Fenerbahçe ile oynanacak olan maçın kendileri için üzücü bir tarih olan 5 Mayıs'ta oynanmaması gerektiğini belirtti.
Ziraat Türkiye Kupası finalinde karşılaşacak olan Fenerbahçe ile Trabzonspor, 5 Mayıs 2010 tarihinde karşı karşıya gelecek. 5 Mayıs ise Trabzonspor camiası için tarihte kara bir gün olarak geçiyor.
Çünkü 1995-1996 sezonunda şampiyonluğa çok yaklaşan Trabzonspor, 5 Mayıs 1996’da Şenol Güneş yönetiminde, Fenerbahçe’ye karşı oynadığı karşılaşmada 2-1 mağlup olmuş ve şampiyonluğu kaybetmişti. Trabzonspor’un o günkü kadrosunda forma giyen Lemi Çelik ise, Best FM’de yayınlanan "Özkan Öztürk ile Futbol Vadisi" programında, bu seneki kupa finalinin 5 Mayıs’ta oynanmasının Trabzonspor camiası açısından hoş olmayacağını ifade etti.
'O günü dün gibi hatırlıyoruz' Lemi Çelik, bundan tam 14 yıl önce takımıyla birlikte yaşadıkları hüsranı şöyle anlattı: "Şampiyonluk bu kadar yakınken şampiyonluğu kaybetmek ve tarihe geçmemek bizim açımızdan son derece üzücüydü. Öncelikle 12 yıldır şampiyon olamamış bir Trabzonspor vardı. Bizim kadromuz mükemmel bir kadroydu. O sezon oynamış olduğumuz futbolla ve Milli Takım’a vermiş olduğumuz oyuncu adediyle zaten şampiyonluğu hak eden bir ekiptik. Fakat ifade ettiğim gibi son 2 maçta kendi sahamızda üst üste kaybederek, şampiyon olamadık. Bir maçta berabere kalmış olsaydık bize yetecekti. Bunu başaramayınca şampiyonluğu son çizgide kaybettik. Bu hem camiamız adına hem de taraftarlarımız adına son derece üzücü bir olaydı. Aradan 14 yıl geçti. Ama o günü hala bugün gibi hatırlıyoruz. Bunlar yaşanmıştır ve ileriki yıllarda da yaşanması muhtemel olaylardır. Zaten futbolun güzelliği de burada" 'İki takım da isterse final tarihi değiştirilebilir' Trabzonspor ve Fenerbahçe’nin istediği takdirde kupa finalinin oynanacağı tarihin değiştirilebileceğini belirten Lemi Çelik, "İki kulüp de bu seneki kupa finalinin aynı tarihte oynanmamasını isterse, federasyona başvurarak maçın bir gün önceye veya sonraya çekilmesini sağlayabilir. Buna tabi ki şu andaki yönetim kurulu ve başkanı karar verebilir. Eğer onlar adına da bir sorun yoksa o tarihte oynanması doğru olmayacaktır. Ben şahsen o tarihte oynanmasını istemem. O gün bizim adımıza kötü bir gün. Bütün hayallerimizin yıkıldığı bir gün. O yüzden bu tarihi tercih etmem” dedi.
'Trabzonspor’un olmadığı her yerde Fenerbahçeli’yiz' Fenerbahçeli oyuncu Özer Hurmacı’nın dayısı olan Lemi Çelik, ailesinin Trabzonsporlu olduğunu ama Trabzonspor’un olmadığı her yerde tüm ailesinin Fenerbahçe’yi desteklediğini söyledi.
Maçlara gittiğinde Fenerbahçe’nin attığı gollere sevindiğini belirten Çelik, kendisini zaman zaman Fenerbahçe’ye transfer olmuş gibi hissettiğini de sözlerine ekledi ve ablasının oğlu olan Özer Hurmacı’nun Fenerbahçe Kulübü gibi büyük bir camiada oynamasından gurur duyduğunu söyledi.
HABER61

Bu Programa şahit olan var mı ? gerçekten bunları söyledi mi???

Reha
16.04.2010, 09:35
Fanatik zarf'ı atmış.Kupa finali URFA da diye...Yani nabız yokluyor Aziz basın aracılığıyla...Eğer bu yönetim buna müsade ederse ve bizler tepkisiz kalırsak yuh olsun alayımıza!

Murat'
16.04.2010, 09:36
Şimdi;

3 ) Bu maçın gündüz olması 5 Mayıs'ta havanın sıcaklığının tüm oyunculara zorluk çıkarması demektir.

4 ) Çalışan kişilerin maça nasıl geleceği muallaktır, (Bursa gibi resmi tatil mi olacak)

Federasyon bu maçı Urfa'ya vererek bu sorunları nasıl çözmeyi planlıyor onu da merak etmiyor değilim...

Recep abi çok önemli noktalara temas etmişsin yine.

Murat'
16.04.2010, 09:37
YUHHHHHHHHH

Bu Programa şahit olan var mı ? gerçekten bunları söyledi mi???

Abi dün konuşuldu bu konu forumda, başlığı bile mevcut.

Yeniden dillendirmeye gerek yok.

Burçak
16.04.2010, 09:38
Murat haberim yok hangi başlıkta konuşuldu. farkında değilim valla.

Murat'
16.04.2010, 09:40
Murat haberim yok hangi başlıkta konuşuldu. farkında değilim valla.

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=22320&page=6

Burçak abi burda konuşuldu.

Bu arada gazetelerin hepsinde neredeyse Urfa'da oynanacağı yazıyor.Ben Urfa'nın ışıklandırması olmadığını bilmiyordum.Bir final maçı haftaiçi gündüz oynanmaz,oynanmamalı.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/14430435.asp?gid=373

Şu ankete de oy verleim arkadaşlar.

Recep Alkan
16.04.2010, 09:42
Bir futbol kenti olarak 2016 da olamadık, bizim kadar futbol geçmişi olmayan iller buralarda boy gösterdi, şimdi de bu zamana kadar adı bir kere dahi olsun Futbol ile eşleşmeyen bir kentte kupa finali oynamak için gönderileceğiz.

Biz futbol kulübüyüz, sosyal sorumluluğumuz falan yok, hele ki başka illere karşı hiç yok.

cihatöztürk
yönetim nappsın etsin urfada fln oynanmasın

en doğrusu olimpiyatta oynanmasıdır

Cengiz Çubukcu
Recep Urfanın ışıklandırması olmadığına emin misin? eğer böyle bir durum varsa oraya zaten maç vermezler....

Hüseyin Sahtiyan
16.04.2010, 09:43
Şimdi;

Ben Urfa'da ışıklandırma sistemi olmadığını bilmiyordum bile, eminim ki benim gibi çok insan vardır.. Başlangıçta her ne kadar Urfa isteğim olsa da artık sıfıra indi..

Deplasmanlara giden olarak bilirsiniz uzak yolculuk zordur. Bende Urfa'yı görmek gezmek isterim. Ama iş durumu ve Urfa'ya gidip gelmek için iki gün izin almam gerek ve buda çok zor. Ben maç için birgün nasıl izin alacağımın hesabını yapıyordum. İstanbul tabiki güzel olur ama orası olmazsa hiç değilse Ankara ve İzmir olsun...

Abi herkeste aynı sıkıntı.. Hoş bu tür maçlar niye hafta içi olur o da ayrı mesele.. Otobüsle gitmeyi düşünenler için 2 gün dahi yetmez insanlara, 2700 km yol yaptıktan sonra (İstanbul için söylüyorum) uyumadan işe gidip randıman verebilmek de büyük marifet.. Vallahi açıklansa da rahatlasak, plan program yapsak..

Aslında Uzak biryer çıkarsa günü birlik bütün Trabzonsporlulara hitaben özel uçak pek de mantıksız durmuyor..

Napoli
16.04.2010, 09:46
Uçak Bakıyorum da Uçak bile her daim yok

aaahmet61
16.04.2010, 09:47
Şanlıurfada maç oynanır mı Allah aşkına.futbol futbol kentlerinde oynanır.olimpiyatta harika olur.düşünün 80 binkişilik (yarı yarıya) trabzon fener taraftarını .atmosferi düşünemiyorum bile.iki stadı gözünüzde canlandırın karşılaştırın arkadaşlar.sonuç malumun ilanı.

Emrullah
16.04.2010, 09:48
Urfa olması halinde gidiş geliş tam iki gün yol sürer. Yani en az 3 günümüzü alır bu maç. Urfa'da oynanması akıl işi değil.

Güvenlik zaafiyeti olacağı kesin. Güvenlik güçleri kendilerini korumaktan aciz bizi mi koruyacaklar.

Tüm bu unsurları TFF'ye derhal iletmemiz lazım.

Murat Erdem
16.04.2010, 09:49
Çarşamba akşamı Antalyaspor bizi eleyip finale çıksaydı, sosyal sorumlulukları depreşen FB camiası "finali Urfa'da oynamak istiyoruz" açıklamasını yine yapar mıydı ?

Napoli
16.04.2010, 09:49
Yahu geçtim olimpiyatı,İzmir olsun,bari.

zafer6161
16.04.2010, 09:52

hiçte öyle şey olmaz,tribünler yarı yarıya ayrılır,her iki takım taraftarıda iğne atsan yere düşmez misali stadyumu doldurur,,,
örnek antalyada oynanan kupa finali ;)

Kamil Çakmak
16.04.2010, 09:54
Maçın urfada oynanması demek, her iki klübün en az 1 er milyon daha az kasasına para girecek demektir. Taraftar hasılatı bakımından. Havanın urfada sıcak olması, maçın çarşamba oynanması ve Urfaya gidecek taraftarların en az iki gün işyerlerinden uzak kalacak olmaları hatta izin bile alamamaları durumu olabilir.

Olaya bu açıdan bakıldığğında Olimpiyat stadı en makul olanıdır.
Hiç bir yerde ağırlığımızı koyamadık, bari bu konuda ağırlığımızı koyalım.

Recep Alkan
16.04.2010, 09:57
http://img217.imageshack.us/img217/3184/dkfdfzh6.jpg

http://mw2.google.com/mw-panoramio/photos/medium/7858480.jpg

http://vthumb.ak.facebook.com/vthumb-ak-sf2p/v2674/33/49/1113801368/b1113801368_1186590500946_571.jpg

Statdın durumu ve ışıklandırmaları budur arkadaşlar.

Recep Alkan
16.04.2010, 09:58
Recep abi çok önemli noktalara temas etmişsin yine.

Keşke yetkililerde temas edebilse kardeşim.

Recep Urfanın ışıklandırması olmadığına emin misin? eğer böyle bir durum varsa oraya zaten maç vermezler....

Abi resimleri aşağıya koydum, ben ışıklndırma göremiyorum.

Ben Urfa'da ışıklandırma sistemi olmadığını bilmiyordum bile, eminim ki benim gibi çok insan vardır.. Başlangıçta her ne kadar Urfa isteğim olsa da artık sıfıra indi..

Abi herkeste aynı sıkıntı.. Hoş bu tür maçlar niye hafta içi olur o da ayrı mesele.. Otobüsle gitmeyi düşünenler için 2 gün dahi yetmez insanlara, 2700 km yol yaptıktan sonra (İstanbul için söylüyorum) uyumadan işe gidip randıman verebilmek de büyük marifet.. Vallahi açıklansa da rahatlasak, plan program yapsak..

Aslında Uzak biryer çıkarsa günü birlik bütün Trabzonsporlulara hitaben özel uçak pek de mantıksız durmuyor..

Kardeşim yok ışıklandırma falan, o resimlerde görnen ne kadar yeter bilmem, bir tarafı karanlık oynarız artık...

Recep Alkan
16.04.2010, 09:59
bu arada stadın etrafı birbirimizi yemek için çok müsait... :)

Hüseyin Sahtiyan
16.04.2010, 10:01
hiçte öyle şey olmaz,tribünler yarı yarıya ayrılır,her iki takım taraftarıda iğne atsan yere düşmez misali stadyumu doldurur,,,
örnek antalyada oynanan kupa finali ;)

Antalya'da Adopen zaten bize ayrılmamıştı bu 1. Stadın kapasitesi o zaman 10 bin bile yoktu bu iki. Antalya ve Urfa içinde Trabzonsporlu barındırması bakımından o kadar ama o kadar zıt ki duygusal düşünmeye gerek yok bu 3. Urfa'da oynanırsa tribündekilerin çok büyük bölümü dışarıdan gelecekler olacaktır ki onlar da %50 yapar mı muamma.. Dışarıdan organize olmadığı bir maçta Diyarbakır'da 25 kişiydik tribünde.

Atalay
16.04.2010, 10:10
Bu maçın Urfada oynanması demek Fenerbahçeye avantaj demektir...

Bunu herkes kafasına bir soksun...

Olimpiyattan başkası bizim için yalan....

Tangerine Dream
16.04.2010, 10:25
Federasyondan, final maçının Olimpiyat Stadı'nda oynanması kararı çıkmaz. Çünkü taraflardan biri o şehrin takımı. Her ne kadar İstanbul'da taraftar konusunda sıkıntımız olmasa bile bu kağıt üzerinde adaletsiz bir uygulama olur. Finalde rakibimiz G.Birliği ya da Ankaragücü olsaydı final maçı Ankara'da oynanır mıydı? Hiç sanmıyorum.

Son yaşanan olaylardan sonra maçın Urfa'ya da verileceğini düşünmüyorum. İzmir yolculuğuna hazır olun derim.

Semih Öztürk
16.04.2010, 10:30
Son duyum maçın Urfa'da oynanacağına dair..

İnşallah bu haber yalandır da biz de sinir stres yapmayız !

Cem Kıran
16.04.2010, 10:34
Urfa'da ışık sorunu var diye final gündüz oynanabilirmiş..

Bu nasıl bir olaydır yaaa...Sırf ezikler istedi diye Urfa'da mı oynanması lazım..

Recep Alkan
16.04.2010, 10:36
Birileri çıkacak ve bize şunları söyleyecek;

- Doğumuzu kazanmalıyız, bunun için iki güzide kulübümüzün yöneticileri ile görüştük ve maçın Urfa da oynanmasına karar verdik.

- Stadımızda ışıklandırma olmadığı için maçın gündüz oynanmasına karar verdik,

- Yaz ayları başlamadığından dolayı hava sıcaklığının oyuncularımızı çok rahatsız edeceğini düşünmüyoruz,

- Maçın gündüz oynanması güvenlik kuvvetlerinin işini de kolaylaştıracaktır, bu şekilde maçı olaysız da bitirebiliriz.

Ve inanın bu karara kimsenin de gıkı çıkmayacaktır.

Türkiye de bir ilk daha olacaktır ve 10 yıldır boş duran stat bu maçtan sonra yine unutulacaktır.

Cengiz Çubukcu
16.04.2010, 10:39
Federasyondan, final maçının Olimpiyat Stadı'nda oynanması kararı çıkmaz. Çünkü taraflardan biri o şehrin takımı. Her ne kadar İstanbul'da taraftar konusunda sıkıntımız olmasa bile bu kağıt üzerinde adaletsiz bir uygulama olur. Finalde rakibimiz G.Birliği ya da Ankaragücü olsaydı final maçı Ankara'da oynanır mıydı? Hiç sanmıyorum.

Son yaşanan olaylardan sonra maçın Urfa'ya da verileceğini düşünmüyorum. İzmir yolculuğuna hazır olun derim.

Ben hazırım abi :)

Süleyman Eruyar
16.04.2010, 10:46
Işıklandırma sistemi Urfa Stadında var, ancak yetersiz,
Geçen akşam İbrahim Tatlıses' in konseri vardı , ordan biliyorum.

OLCAY ÇAKIR
16.04.2010, 10:48
Olimpiyatta olsun isterim amma; Kayseri'de olacak...:)

Mehmet
16.04.2010, 10:50
Bu finalin İstanbul ve Ankara dışında ki stadlarda oynanması Trabzonsporun aleyhine Fenerbahçenin ise lehine olur.

Eğer Olimpiyat stadında oynatılma kararı gelirse dengeli bir seyirci potensiyeli olacağını tahmin ediyorum, bunu bir çok otoritelerde kabul etmektedirler.

Bir Kale arkası ile bir karşı Tribün bordomavili renkler, bir kale arkası ve diğer karşı türibünler de sarı lacivert renkler ile şahane bir fıutbol şöleni olacağını düşünüyorum ve böyle olmasını istiyorum.

Büyük rant elde edeceklerin de işine yarayacak bir maç olacaktır. Umarım Olimpiyat stadında bu final oynanır.

Recep Alkan
16.04.2010, 10:53
Olimpiyatta olsun isterim amma; Kayseri'de olacak...:)

Urfadan açalım pazarlığı Kayseriye fit olurlar mı diyor acaba birileri :)

Atalay
16.04.2010, 10:54
Başkanın haber 61 de açıklaması var..

Ayrıca tanju beyin bu konuya alakalı makalesi yayınlanmış...

Bu iki konuyu bu sayfaya taşırmısınız arkadaşlar...

Külünkoğlu
16.04.2010, 10:55
Oldu da Urfa oldu diye bakalım uçak biletlerine dedik. 179 tl'den az bilet kalmış heralde bir sonraki biletler 299 TL Bu biletlerde Ankara aktarmalı. Saatleri de tabiki çok ters. Oldu ek sefer koydular. Sabaha karşı varırsın İstanbul'a. Otobüs işi içinde gitmesi gelmesi 2 günün yolda geçmesi demek. Haftaiçi mesai günleri bu izinleri alabilecek gideceklere şimdiden helal olsun demek düşer.

U.Sadıkoğlu
16.04.2010, 10:57
biz ne dersek diyelim bu maçı urfa'da oynatacaklar..

Külünkoğlu
16.04.2010, 11:02
Bu arada Urfa Gap Arena'da ışıklandırma sistemi var arkadaşlar. Fakat ışıklandırma konusunda çok ciddi sorunları var. Halledilirse belki aday olacaklar bu kupa finaline.

TFF bu riski alamaz diye düşünüyorum.

Recep Alkan
16.04.2010, 11:08
http://image.samanyoluhaber.com/Images/News/2009829/83722.jpg

http://www.365gunspor.com/resimler/habergorsel/stad_kale_file1b.jpg

Işıklandırma anlayabildiğim kadarı ile sadece iki karşı tribünde var, hatta bir ara çıkan habere göre ışıklandırma sisteminin eksikliği yüzünden maçın gündüz oynanmasına karar verilebilir yazılmıştı.

Bilinmez, belki de bu kadar hevesli olan federasyon yetirştirir kupa finaline :)

mustafadinç
16.04.2010, 11:10
Rabbim nasip ederse bu maça gitmek istiyorum nerede oynanacağı açıklansında Eskişehirden bir organizasyon yapalım.

Recep Alkan
16.04.2010, 11:11
Urfa stadında zenci oyuncular yaşadı, bu ışıklandırmada onları kimse görmez :D

Atalay
16.04.2010, 11:12
Arkadaşlar birisi başkanın açıklamalarını bu sayfaya taşısın ben beceremiyorumda..

Birde Tanju Akıncıoğlunun bu konuyla alakalı yazısı var onuda bu sayfaya taşıyalım dostlar..

Hqmi
16.04.2010, 11:14
Ne zaman belli oluyor nerde oynancağı? İnşallah Olimpiyat olur.

Remzi
16.04.2010, 11:15
Final Urfa'da olmamalı..!
15 Nisan 2010 Perşembe

Siyasilerde bir Urfa sevdası almış gidiyor.

Tamam Kabul ediyorum Urfa’da güzel yurdumun güzel illerinden biri.

Buna bir şey diyen yok.

Ama sen Ziraat Türkiye Kupası maçını Urfa’da oynatmaya kalkarsan buna Trabzon dur der.

Hem de öyle bir dur der ki.

Sayın Başbakan ve hükümeti lütfen siyasetle ilgilensin Spora karışmasın.

Yok eğer karışırım derse o zaman 2016 Futbol Şampiyonası aday illeri arasına Trabzon sokulmadığında neden karışmadınız… Ya da karıştınız da, Trabzon’un aday iller arasına girmesine engel mi oldunuz diye sorarlar.

Kupa Finali Urfa’da oynansın diye bir kampanya almış başını gidiyor.

Hayır efendim bir Trabzonlu olarak ben Urfa’da oynanmasını istemiyorum. İstanbul Olimpiyat Stadyumu’nda oynansın diyorum. Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş’de Antalyaspor maçı sonrası yaptığı açıklamada İstanbul Olimpiyat Stadyumu’nu istediklerini net bir dil ile belirtti.

Sayın Başbakan ve hükümeti siyaseten maçın Urfa’da oynanması için yaptığınız baskılardan vazgeçin. Türkiye Futbol Federasyonu(TFF) madem özerk(!) bırakın bu kararı onlar versin.

Sahi ya TFF yi kim yönetiyor.

Mahmut Özgener’in TFF’yi yönetebileceği konusunda zaten tereddütteydim bu tereddütlerimde bir kez daha haklı çıkıyorum.

Binlerce taraftarın Trabzonspor karşılaşmasını stadyumdan izlemesine engel olmamalısınız. Yurdun dört bir yanından bu karşılaşmayı stadyumdan izlemek isteyen Trabzonsporlulara bu eziyeti çektiremezsiniz.

Işıklandırması ve zemini soru işaretleri ile dolu bu stadyumda, 70 bin kişinin izleyeceği finali 30 bin kişiye indiremezsiniz.

Bakın beyler Lig’de umudunu kaybeden ve Tek hedefi Türkiye kupası olan Trabzonspor’u Urfa yollarına düşüremezsiniz.

Düşürseniz olası bir mağlubiyet sonrasında bunun da hesabını veremezsiniz.

Sahi Futbol kenti olan Trabzon'da bugüne kadar kaç final oynattınız..!

Tanju Akıncıoğlu

Remzi
16.04.2010, 11:16
Şener: Olimpiyat Stadını istiyoruz
16 Nisan 2010 / 10:48
Sadir Şener, kupanın bir ucundan tuttuklarını söyledi.

Ziraat Türkiye Kupası'nda Antalyaspor'u eleyerek finale yükselen Trabzonspor'un kulüp başkanı Sadir Şener, kupanın bir ucundan tuttuklarını ve bunun sonunu getirmek istediklerini söyledi.

Şener, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ziraat Türkiye Kupası finalinde 5 Mayıs'ta Fenerbahçe ile karşılaşacaklarını belirterek, ''Bu sezon en büyük hedeflerimizden biri kupayı müzemize getirmek. Antalyaspor'u eleyerek finale yükseldik. Kupanın bir ucundan tuttuk, inşallah sonunu getiririz'' dedi.

Fenerbahçe ile hem lig, hem kupa olmak üzere Mayıs ayında iki maç oynayacaklarını ifade eden Şener, ''Önemli maçlar olacak. Bu maçlardan arzu ettiğimiz sonuçlarla ayrılmak istiyoruz'' diye konuştu.

Gelecek hafta ligde Kasımpaşa ile Hüseyin Avni Aker Stadı'nda karşılaşacaklarını dile getiren Şener, ''Trabzon'da sezonun son maçını Pazartesi günü oynayacağız. Daha sonra saha zemini bakıma alınacak. Denizlispor maçını da dış sahada oynayacağız. 1 Temmuz'da da saha bize teslim edilecek. Gelecek sezon için bir sorun yaşanmayacak'' dedi.

-ATATÜRK OLİMPİYAT STADI İSTEĞİ-

Şener, Fenerbahçe ile yapacakları Ziraat Türkiye Kupası final maçını Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynamak istediklerini daha önce açıkladıklarını, bu konudaki düşüncelerini aktardıklarını belirtti.

Kupa finalinin büyük seyirci kitlesi önünde oynanmasını istediklerini anlatan Şener, ''Şanlıurfa Stadı'nın ışıklandırma konusunda sorunu var. Işıklandırılmasının yetişemeyeceği söyleniyor. Eğer maçın burada oynanmasına karar verilirse yayıncı kuruluş da ne yapacak? Saha zemini konusunda da olumsuz rapor var. Biz daha önce bu konudaki düşüncemizi Mahmut Özgener'e söyledik. Böyle bir karar alacaklarını sanmıyorum'' diye konuştu.

Atatürk Olimpiyat Stadı'nda maçın oynanması halinde 70 bin kişinin stattan karşılaşmayı izleyebileceğini ifade eden Şener, Futbol Federasyonu'nun, Fenerbahçe ve kendilerinin düşüncelerini alarak bu konudaki kararını vereceğini kaydetti.

Recep Alkan
16.04.2010, 11:18
Bizlere maddi ve manevi kaybı çok fazla olur bu maçın Urfa'da oynanması.

Cem Kıran
16.04.2010, 11:20
Bizlere maddi ve manevi kaybı çok fazla olur bu maçın Urfa'da oynanması.

Artı olarak fblilerin dışında birde Urfa'lılarla uğraşacağız...Çünkü fb maçı:)

Atalay
16.04.2010, 11:20
15 Nisan 2010 Perşembe

Buna bir şey diyen yok.

Ama sen Ziraat Türkiye Kupası maçını Urfa’da oynatmaya kalkarsan buna Trabzon dur der.

Yok eğer karışırım derse o zaman 2016 Futbol Şampiyonası aday illeri arasına Trabzon sokulmadığında neden karışmadınız… Ya da karıştınız da, Trabzon’un aday iller arasına girmesine engel mi oldunuz diye sorarlar.

Hayır efendim bir Trabzonlu olarak ben Urfa’da oynanmasını istemiyorum. İstanbul Olimpiyat Stadyumu’nda oynansın diyorum. Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş’de Antalyaspor maçı sonrası yaptığı açıklamada İstanbul Olimpiyat Stadyumu’nu istediklerini net bir dil ile belirtti.

Sayın Başbakan ve hükümeti siyaseten maçın Urfa’da oynanması için yaptığınız baskılardan vazgeçin. Türkiye Futbol Federasyonu(TFF) madem özerk(!) bırakın bu kararı onlar versin.

Mahmut Özgener’in TFF’yi yönetebileceği konusunda zaten tereddütteydim bu tereddütlerimde bir kez daha haklı çıkıyorum.

Binlerce taraftarın Trabzonspor karşılaşmasını stadyumdan izlemesine engel olmamalısınız. Yurdun dört bir yanından bu karşılaşmayı stadyumdan izlemek isteyen Trabzonsporlulara bu eziyeti çektiremezs

Işıklandırması ve zemini soru işaretleri ile dolu bu stadyumda, 70 bin kişinin izleyeceği finali 30 bin kişiye indiremezsiniz.

Bakın beyler Lig’de umudunu kaybeden ve Tek hedefi Türkiye kupası olan Trabzonspor’u Urfa yollarına düşüremezsiniz.

Tanju Akıncıoğlu

Bu yazı çok güzel gediğine oturmuş..

Atalay
16.04.2010, 11:21
15 Nisan 2010 Perşembe

Buna bir şey diyen yok.

Binlerce taraftarın Trabzonspor karşılaşmasını stadyumdan izlemesine engel olmamalısınız. Yurdun dört bir yanından bu karşılaşmayı stadyumdan izlemek isteyen Trabzonsporlulara bu eziyeti çektiremezsiniz.

Tanju Akıncıoğlu

Başkan demeç verme içraat yap maçı olimpiyatta oynat..

Recep Alkan
16.04.2010, 11:22
Şimdi;

Bir futbol kenti olarak 2016 da olamadık, bizim kadar futbol geçmişi olmayan iller buralarda boy gösterdi, şimdi de bu zamana kadar adı bir kere dahi olsun Futbol ile eşleşmeyen bir kentte kupa finali oynamak için gönderileceğiz.

Biz futbol kulübüyüz, sosyal sorumluluğumuz falan yok, hele ki başka illere karşı hiç yok.

Birileri çıkacak ve bize şunları söyleyecek;

- Doğumuzu kazanmalıyız, bunun için iki güzide kulübümüzün yöneticileri ile görüştük ve maçın Urfa da oynanmasına karar verdik.

- Stadımızda ışıklandırma olmadığı için maçın gündüz oynanmasına karar verdik,

- Yaz ayları başlamadığından dolayı hava sıcaklığının oyuncularımızı çok rahatsız edeceğini düşünmüyoruz,

- Maçın gündüz oynanması güvenlik kuvvetlerinin işini de kolaylaştıracaktır, bu şekilde maçı olaysız da bitirebiliriz.

Ve inanın bu karara kimsenin de gıkı çıkmayacaktır.

Türkiye de bir ilk daha olacaktır ve 10 yıldır boş duran stat bu maçtan sonra yine unutulacaktır.

Bekleyip göreceğiz.

Atalay
16.04.2010, 11:23
Hakikatten bugüne kadar neden Trabzona bir tek kupa finali oynatmadınız...

Zorunuz neydi...??

Süleyman Eruyar
16.04.2010, 11:25
Maç eğer Urfaya verilirse Staddaki eksiklikler tamamlanır,
Türkiye Kupası Finali kesinlikle ve özellikle haftaiçi gündüz oynatılmaz,
Buna tüm sponsorlar karşı çıkar,

Recep Alkan
Hakikatten bugüne kadar neden Trabzona bir tek kupa finali oynatmadınız...

Zorunuz neydi...??

Abi güldürme beni ne olur. Zaten yeteri kadar gülüyorum bu federasyona...

Bir kere milli maç verdiler, nerdeyse PKK'lı ilan ediliyorduk.

Kendileri Şükrü Saraçoğlunda 30.000 ADET FORMA VE BAYRAK dağıtırken, Trabzon'a Gürcistan Milli maçına ceketlerini alıp gelmişler, sonrasında ise milliyetçiliğimiz bile tatışılır hale gelmişti.

Ben istemiyorum Trabzonda final milli maç falan.

Trabzonspor'umuzu rahat bıraksın yeter şerefsizler...

Cem Kıran
Şener: Olimpiyat Stadını istiyoruz
16 Nisan 2010 / 10:48
Sadir Şener, kupanın bir ucundan tuttuklarını söyledi.

Ziraat Türkiye Kupası'nda Antalyaspor'u eleyerek finale yükselen Trabzonspor'un kulüp başkanı Sadir Şener, kupanın bir ucundan tuttuklarını ve bunun sonunu getirmek istediklerini söyledi.
Şener, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ziraat Türkiye Kupası finalinde 5 Mayıs'ta Fenerbahçe ile karşılaşacaklarını belirterek, ''Bu sezon en büyük hedeflerimizden biri kupayı müzemize getirmek. Antalyaspor'u eleyerek finale yükseldik. Kupanın bir ucundan tuttuk, inşallah sonunu getiririz'' dedi.
Fenerbahçe ile hem lig, hem kupa olmak üzere Mayıs ayında iki maç oynayacaklarını ifade eden Şener, ''Önemli maçlar olacak. Bu maçlardan arzu ettiğimiz sonuçlarla ayrılmak istiyoruz'' diye konuştu.
Gelecek hafta ligde Kasımpaşa ile Hüseyin Avni Aker Stadı'nda karşılaşacaklarını dile getiren Şener, ''Trabzon'da sezonun son maçını Pazartesi günü oynayacağız. Daha sonra saha zemini bakıma alınacak. Denizlispor maçını da dış sahada oynayacağız. 1 Temmuz'da da saha bize teslim edilecek. Gelecek sezon için bir sorun yaşanmayacak'' dedi.

-ATATÜRK OLİMPİYAT STADI İSTEĞİ-

Şener, Fenerbahçe ile yapacakları Ziraat Türkiye Kupası final maçını Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynamak istediklerini daha önce açıkladıklarını, bu konudaki düşüncelerini aktardıklarını belirtti.
Kupa finalinin büyük seyirci kitlesi önünde oynanmasını istediklerini anlatan Şener, ''Şanlıurfa Stadı'nın ışıklandırma konusunda sorunu var. Işıklandırılmasının yetişemeyeceği söyleniyor. Eğer maçın burada oynanmasına karar verilirse yayıncı kuruluş da ne yapacak? Saha zemini konusunda da olumsuz rapor var. Biz daha önce bu konudaki düşüncemizi Mahmut Özgener'e söyledik. Böyle bir karar alacaklarını sanmıyorum'' diye konuştu.
Atatürk Olimpiyat Stadı'nda maçın oynanması halinde 70 bin kişinin stattan karşılaşmayı izleyebileceğini ifade eden Şener, Futbol Federasyonu'nun, Fenerbahçe ve kendilerinin düşüncelerini alarak bu konudaki kararını vereceğini kaydetti.

Emre Emiroğlu
16.04.2010, 11:27
Maç Urfada olursa Taraftar sayısı olarak her türlü eziliriz.

Muhtemelen Urfaya verecekler.

Erdal
16.04.2010, 11:28
İstanbul, Sakarya, Kocaeli, Samsun illerinin dışında her yer bize haksızlık olur...Urfa Güneydoğu da Fenerbahçe'nin çok sevildiği belki de tek şehirdir. Olimpiyat kimsenin itiraz edemeyeceği bir tercih...Öyle olacaktır...

Gökhan Döner
16.04.2010, 11:28
Bekleyip görmekte fayda var bence.
Nerde olursa olsun bu saatten sonra Ginede de olsa maça gidilecek.

Kasım BEKTAŞ
16.04.2010, 11:34
maç urfa'ya verilirse özgenere temiz bir sopa çekmek gerek...

Ali İhsan
16.04.2010, 11:35
Bu maç kesinlikle Olimpiyatta olmaz. Fenerbahçe İstanbul takımı olduğu için kağıt üstünde fener lehine bir haksızlık olarak gözükür o yüzden veremezler. Oysa gerçekte bizim lehimize olur Olimpiyat. Benim tahminim ya Urfa olur ya da Kayseri,İzmir,Ankara şehirlerinden birisi... Umarım Ankara olur.

Emre Emiroğlu
16.04.2010, 11:36
Eğer maç urfada olursa yönetim harekete geçirip taraftara yardımcı olmalı. Otobüsmü kaldırırlar uçakmı bilemem.. Urfada olması hiç adil değil. Bu haksızlığın altında ezilmemeliyiz.
Fenerbahçe güneydoğuda çok popüler. Antepten de bir sürü fenerlinin oraya gideceğini düşünüyorum. Bireysel çabalarla taraftar sayısını dengeleyemeyiz. Birilerinin kesinlikle aracı olması gerekir.

Emre Emiroğlu
16.04.2010, 11:38
Bu maç kesinlikle Olimpiyatta olmaz. Fenerbahçe İstanbul takımı olduğu için kağıt üstünde fener lehine bir haksızlık olarak gözükür o yüzden veremezler. Oysa gerçekte bizim lehimize olur Olimpiyat. Benim tahminim ya Urfa olur ya da Kayseri,İzmir,Ankara şehirlerinden birisi... Umarım Ankara olur.

Kayseri olmaz. Geçen sene orda oynanmadı mı ? Ankara da hangi stada vereceksin bu güzelim maçı ?

Tek alternatif Urfa ve Olimpiyat.

augustus
16.04.2010, 11:44
İşim gereği Urfa da yaşıyorum.Urfalılar sıcakkanlı ve miafirperver insanlardır.Yabancıya karşı ilgi ve alaka kültürlerinin bir parçasıdır.Fakat şu da bir gerçek ki büyük çoğunluğu fb lidir.Buna şehir dışından gelecek olanlarıda eklersek büyük bir seyirci dezavantajı yaşayacağımız kesin.Kaldı ki arena stadının turkine sistemi gereği gibi çalışmamakta.Urfasporun maçlarında bile biletliden çok biletsiz seyirci izlemekte.

Urfa da yaşamama rağmen finalin burada oynanmasını istemiyorum.Kaldı ki kulübümüzün maçı Urfa da oynamak istememesinden dolayı burada bir hayal kırıklığı ve tepki söz konusu.Buna rağmen maç burada oynanırsa bu maç günü bize olumsuz olarak yansıyacaktır.

Kazım Uzunboy
16.04.2010, 11:51
İstanbul veya İzmir diyorum. Gerisi hikaye bana göre..

Cengiz Çubukcu
16.04.2010, 11:57
İşim gereği Urfa da yaşıyorum.Urfalılar sıcakkanlı ve miafirperver insanlardır.Yabancıya karşı ilgi ve alaka kültürlerinin bir parçasıdır.Fakat şu da bir gerçek ki büyük çoğunluğu fb lidir.Buna şehir dışından gelecek olanlarıda eklersek büyük bir seyirci dezavantajı yaşayacağımız kesin.Kaldı ki arena stadının turkine sistemi gereği gibi çalışmamakta.Urfasporun maçlarında bile biletliden çok biletsiz seyirci izlemekte.

Urfa da yaşamama rağmen finalin burada oynanmasını istemiyorum.Kaldı ki kulübümüzün maçı Urfa da oynamak istememesinden dolayı burada bir hayal kırıklığı ve tepki söz konusu.Buna rağmen maç burada oynanırsa bu maç günü bize olumsuz olarak yansıyacaktır.

dediğimiz noktaya şimdiden gelinmiş ne yazık ki!! maç Urfada oynanmazsa bunu Urfalılar bizden bilecek :( ...ama maç orada oynanırsa bize olumsuz yansıyacağı fikrine katılmıyorum ...

aaahmet61
16.04.2010, 12:00
bizim maçın nerde oynanacağı urfalılara ne.maç bizle feneri ilgilendirir.bu maç olimpiyatta oynanmalı başkan doğru söylemiş.

Cem Kıran
16.04.2010, 12:00
dediğimiz noktaya şimdiden gelinmiş ne yazık ki!! maç Urfada oynanmazsa bunu Urfalılar bizden bilecek :( ...ama maç orada oynanırsa bize olumsuz yansıyacağı fikrine katılmıyorum ...

Nie bizden bilsinler bizde kendi haklarımızı savunuyoruz..

Cengiz Çubukcu
16.04.2010, 12:01
bizim maçın nerde oynanacağı urfalılara ne.maç bizle feneri ilgilendirir.bu maç olimpiyatta oynanmalı başkan doğru söylemiş.

Bunu kendini bir urfalının yerine koyarak düşün bakalım :)

Cengiz Çubukcu
16.04.2010, 12:03
Nie bizden bilsinler bizde kendi haklarımızı savunuyoruz..

Şehirlerinde bir kupa finali oynanmasını istediklerinden bizim engel olduğumuzu düşünebilirler ben bunu anlatmaya çalılşıyorum...

aaahmet61
16.04.2010, 12:05
atıyorum final maçı fener antalya arasında olsaydı.maç trabzonda değilde rizede oynansa umurumda olmaz.urfalıları anlamakta zor.

Recep Alkan
16.04.2010, 12:07
Bunu kendini bir urfalının yerine koyarak düşün bakalım :)

Her zaman önce Trabzonspor değil mi abi ?

Fenerbahçenin tuzu kuru, ben Trabzonspor'a bakarım.

Urfalısı, Ankaralısı, Balıkesirlisi umrumda bile değil.

Kasım BEKTAŞ
16.04.2010, 12:10
fenerbahçe urfayı, TRabzonspor olimpiyatı istiyor. Maç kayseride oynanır ;)

magicyattara
16.04.2010, 12:11
Bu ülkede zorla gs-fb sempatisi yaratılmış zaten..adamlar finali Urfa'ya vererek/verdirerek,orda ki taraftarlarının da gönlünü almak istiyorlar demek ki..fener açısından bir sorun görünmüyor..bizim Urfa'yı istemiyor oluşumuz,Urfa'lıları mutlaka kızdıracaktır..istiyor olsaydık da pek değişen bir şey olmazdı zannımca..zaten çoğu fenerliymiş..

Atalay
16.04.2010, 12:13
Fenerbahçe medyası taaruza geçti...

Her gazetede Urfa Arena cilalaması yapılıyor....!!

Yahu bu adamlar bu kadarmı güçlü...

Bizim bu adamlara taviz vermememiz lazım..

Bu işler bu kadar basit olmamalı...

Resmen Trabzonspor Urfa seçeneği ile dünyanın zararına uğrar..

O gün satılacak ürününden,hasılatına,trabzonsellinden,dergisine kadar...

Bu maç olimpiyatta olursa artı en az 5 trilyondur....

FELD
16.04.2010, 12:15
5 Mayıs ta Olimpiyattayız..Başka bi stad olması büyük süpriz olur..

Sefa
16.04.2010, 12:15
Olimpiyat veya Kayseri olur büyük ihtimalle.

Eskişehirde modern bir stat olsaydı Eskişehir güzel olurdu.

İzmirde güzel olurdu ama İzmir de geçen yıl oynandığı için malesef olmaz.

Tolga_61
16.04.2010, 12:17
Fenerbahçe medyası taaruza geçti...

Her gazetede Urfa Arena cilalaması yapılıyor....!!

Yahu bu adamlar bu kadarmı güçlü...

Bizim bu adamlara taviz vermememiz lazım..

Bu işler bu kadar basit olmamalı...

Resmen Trabzonspor Urfa seçeneği ile dünyanın zararına uğrar..

O gün satılacak ürününden,hasılatına,trabzonsellinden,dergisine kadar...

Bu maç olimpiyatta olursa artı en az 5 trilyondur....
Taviz vermemek için güçlü bir yönetime yada başkana ihtiyaç var. Şu ana kadar vermediğimiz taviz kaldımı .Buna da bi taviz verelim ne olacak alıştık artık. Benim takıldığım sevgili medyamız şu an bu kadar övülen 30.000 kişilik anlı şanlı urfa stadını Avrupa kupasına adaylıkta bu kadar övüp desteklediler mi acaba?

Tangerine Dream
16.04.2010, 12:23
Yeni statüye göre;

Böylece 20 takım, beşerli dört grupta yer alacak. Her grupta ilk 2 sırayı alan toplam 8 takım çeyrek finale kalacak. Çift maçlı eleminasyon sistemine göre oynanacak çeyrek final maçlarında üstünlük sağlayan 4 takım yine çift maçlı eliminasyon sistemine göre yarı final maçları oynayacak. Yarı finalde başarılı olan 2 takım tek maçlı eleminasyon sistemine göre ve tarafsız bir sahada Türkiye Kupası final maçını oynayacak.

Buna göre final maçının Olimpiyat Stadı'nda oynanma ihtimali ortadan kalkıyor.

Fatih Solmaz
16.04.2010, 12:30
Yeni statüye göre;

Böylece 20 takım, beşerli dört grupta yer alacak. Her grupta ilk 2 sırayı alan toplam 8 takım çeyrek finale kalacak. Çift maçlı eleminasyon sistemine göre oynanacak çeyrek final maçlarında üstünlük sağlayan 4 takım yine çift maçlı eliminasyon sistemine göre yarı final maçları oynayacak. Yarı finalde başarılı olan 2 takım tek maçlı eleminasyon sistemine göre ve tarafsız bir sahada Türkiye Kupası final maçını oynayacak.

adamlar haklı. tarafsız saha değil olimpiyat. bizde kabahat olimpiyatı kendi evimize çevirdik kaç sefer. :D
hem tekirdağ sınırında olan olimpiyat stadı istanbul sayılır mı? :rolleyes:

Emrullah
16.04.2010, 12:31
Yeni statüye göre;

Buradan bu çıkmaz ki. Olimpiyat tarafsız saha değil mi?

İslam Sezer
16.04.2010, 12:33
urfa stadı 30000 kişilikmiş.bizim 15000 kişilik yeri akın akın urfaya gidilse bile dolduramayız.
zaten urfalılar hemen biletleri alıp başlarlar feneri desteklemeye.
bu Türkiyede insanlarımızın bu kafa yapısıyla 3 bizans takımına karşı mücadele etmek işten bu yüzden zor,hem de çok zor...
normal bir ülke olsak,maç urfada olsa bile dışardan insanlar gelir maç urfanın maçı olmadığı için maçı da urfalıların sallamaması lazım gelirdi.dışardan eşit sayıda fener ve Trabzonsporlular gelir takımalrını destekler,şehre turistik maddi katkıalr yaparak giderlerdi.

ilhan
16.04.2010, 12:38

:alkış::alkış::alkış:

Müthişti.

Emrah Akcagöz
16.04.2010, 12:41
Tarafsız saha ve yeni bir stadda oynatılmak isteniyor herhalde final..

Benim aklıma Rize Stadından başka bir stad gelmiyor Urfaya Bank Asyadan çıkaak üçüncü takımın final mücadelesini versinler..

Temennimiz Olimpiyat Stadı hatta İnönü de olabilir..:)

Cem Kıran
16.04.2010, 12:43

Şehir olarak tarafsız anlamında olabilir belki..

Cem Kıran
16.04.2010, 12:44

ya da İzmir:)

Şahinoğlu
Nerde oynarsak oynayalım fb den daha fazla taraftarımız olur , Olimpiyat bizim evimiz gibi ama Urfa'da olursa sorun değil kim takımına daha aşık belli olur adım gibi eminim bizim gibi fb taraftarı yollara düşemez takımı için, eski valimiz Nuri Okutan 'da Urfa valisi olduğu için Urfa'da çok iyi karşılanacağımızı Urfa halkınında bizi destekleyeceğini düşünüyorum sorun yok neresi olursa olsun Bize Her YEr Trabzon.

bordo08
Bizim şakşakçı medya urfa arenayı allayıp pullayıp gene çekmişler manşetlerine.

Büyük ihtimal fenerin istediği olacak

.Neymiş efendim gap arenada siyasetten sonra futbol açılımıymış.Futbola siyaseti karıştıran bu

köhne zihniyete yazıklar olsunnn!!!!

Bizim insanımızı hakketen anlamıyorum nedir bu üç istanbul takımına hayraınlıkları.

Yıllardır pofpoflananan sözde büyük takımlar hangi büyük başarıyı tattırmıştır ülkemize.

Bırakın versinler urfaya onları o sahada ezip kupayı almak daha güzel olacak.

Egemen Yılmaz
16.04.2010, 12:48

Olimpiyat tarafsızsa Yavuz Selim de tarafsız, orada oynansın :)

Emrullah
16.04.2010, 12:48
Şehir olarak tarafsız anlamında olabilir belki..

Mutlak manada böyle bir ifadeyi içermiyor. Tarafsız şehir değil tarafsız saha diyor anılan maddede.

Üstelik İstanbul'u kabul etmeyecek olan takım Trabzonspor. Halbuki biz ısrarla orayı istiyoruz. Yani kimse tarafsız yerde oynanmadı diyemez. TFF istediği takdirde maçı Olimpiyata verebilir. Her hangi bir hukuki engel yok önünde. Etik engeli de zaten biz kaldırıyoruz. Daha ne?

ESER
16.04.2010, 12:49
ya simdi bakana sallamanin tam sirasi aslinda:) hicbir ortamda Trabzonsporun haklarini koruyamadin bari bugun koru.

Kasım BEKTAŞ
16.04.2010, 12:51
bence taraflı sahada oynansın hatta en taraflısından şükrü saraçoğlunda :)

her iki takıma eşit bilet ayrılsın, fenerliler kendi evlerinde deplasman tadı alsın :)

ESER
16.04.2010, 12:53
Bizim şakşakçı medya urfa arenayı allayıp pullayıp gene çekmişler manşetlerine.

Büyük ihtimal fenerin istediği olacak

.Neymiş efendim gap arenada siyasetten sonra futbol açılımıymış.Futbola siyaseti karıştıran bu

köhne zihniyete yazıklar olsunnn!!!!

Bizim insanımızı hakketen anlamıyorum nedir bu üç istanbul takımına hayraınlıkları.

Yıllardır pofpoflananan sözde büyük takımlar hangi büyük başarıyı tattırmıştır ülkemize.

Bırakın versinler urfaya onları o sahada ezip kupayı almak daha güzel olacak.

futbol acilimindan cok futbol darbesi var bu gun;)

bordo08
16.04.2010, 12:58
Futbolda darbeyi yıllar önce taraftarı olduğumuz bu takım çok güzel bir şekilde gösterdi.Kafalarına vura vura hemde kuyruk acıları halen devam ediyor napalım.

Remzi
16.04.2010, 13:06
Bizim resmi site neden uyuyor. Yönetimde fb gibi açıklama yapsın finali olimpiyat stadında oynamak istiyoruz diye.

Emirhan Makul
16.04.2010, 13:07
Kupa finali Olimpiyatta oynanırsa Doğu Tribünün bize verileceği kesin mi ?

Veya tribünler nasıl ayrılacak ?

ESER
16.04.2010, 13:08
bu federasyon adam olsa, bu macin oynanacagi stadi sezon basinda kupanin kuralari cekildigi zaman aciklar ve bu sonuca gore de kimse alinan kararin altinda ustunde birsey aramazdi. real madrid bu sene finale cikmis olsaydi evinde oynayacakti finali mesela..

anlik konjonkture gore millete ayar verme cabalari yok mu beni olduruyor. neymis efendim urfa da futbola ac insanlar varmis ,onlarin da futbol izlemek haklariymis.. urfanin galantorleri istanbul takimlarini dusundugu kadar memleketine yatirim yapsin super lige cikarsin, o futbol acligini dindirsinler.. bana ne kardesim urfanin futbol acligindan.. kimsenin urfaliyi salladigi da yok aslinda.. orada hizmet goturulmek istenen yurdum insaninin istanbul icin avuc patlatildigi bilinmese bu kadar istekli olunmayacagini anlamayacak kadarda aptal degil bu millet..

harbiden kadikoyde oynamak varmis bu serefsizlerle. kendi evlerinde yariyariya tribunler onunde madara edip , aglatmak varmis..

finalde urfa stadinda daumu yerde topac gibi donerken yada alex in kafayi baltayla yarilmis gibi bandajlanmis halini gorursem de sasirmam..

bunlarin cigerini biliyoruz

Cengiz Çubukcu
16.04.2010, 13:08
Başlık ''kupa finali nerde oynansın?'' diye değiştirilse daha iyi olmaz mı?

Cem Kıran
16.04.2010, 14:01
Arkadaşlar nihai karar yarın söylenecekmiş ve büyük bi ihtimal Urfa diye söyledi şimdi TRT

Şahin_53
16.04.2010, 14:08
Bende olimpiyatta olmasını isterim..Trabzonspor'umuzun bir final maçını seyretmeyi hem de fenerle oynuyacağı finali ne güzel olur.. Zaten hocamız da maçın İstanbul olimpiyatta oynanması taraftarı.

demiradam57
16.04.2010, 14:28
"Stat değil sonuç önemli“

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, Ziraat Türkiye Kupası finalinin İstanbul'da mı yoksa Şanlıurfa'da mı oynanması tartışmasına son noktayı koydu, “Bizim için stat değil sonuç önemli“ dedi.Ziraat Türkiye Kupası finalinin Şanlıurfa’da oynanmasını istemedikleri yönünde bir hava oluşturulduğunu vurgulayan Başkan Sadri Şener, şöyle konuştu: “Şanlıurfa’da oynamaktan çekinmez, aksine gurur duyarız. Şanlıurfa Türkiye’nin en güzel illerinden biri. Maç Şanlırurfa’da oynanırsa tribünde bize ayrılan yeri, coşkulu bir taraftar topluluğuyla dolduracağımızdan eminiz. Bize sadece stadın hazır olmadığı söylendiği için maç İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanırsa iyi olur, dedik. Hem de oraya daha fazla seyirci gider ve maçı izleme imkanı bulur, diye düşünüyorduk. Şanlıurfa Stadı’nın ışıklandırma konusunda sorunu var. Saha zemini konusunda da olumsuz rapor var. Sanırım Futbol Federasyonu hem bize, hem de Fenerbahçe’ye danıştıktan sonra bu konudaki kararını verecek. Bence kupa finali Olimpiyat Stadı, Süper Kupa finali ise Şanlıurfa’da oynanmalı. Hem de o zamana kadar Urfa Stadı tam olarak hazır hale gelir.“

demiradam57
16.04.2010, 14:29
Arkadaşlar dünden beri boşuna yırtınıyorsunuz.Sadri Şener noktayı koymuş.:-)))))

Tangerine Dream
16.04.2010, 14:38
Haydi bakalım, başkana sallamalar başlasın.

Great White
16.04.2010, 14:48
Ben de bir hafta kadar önce bunları yazmıştım. Umarım Urfa' ya falan verilmez şu final..

http://1.bp.blogspot.com/_imgD-RiBJgw/S7yI9heEB1I/AAAAAAAAAW0/4Ilt-oMno5k/s400/xx.jpg (http://1.bp.blogspot.com/_imgD-RiBJgw/S7yI9heEB1I/AAAAAAAAAW0/4Ilt-oMno5k/s1600/xx.jpg)

Gerçi başlığı atarken 2-0’ ın rövanşında gerçekleşebilmesi olası bir Antalyaspor hezimetini düşünerek komik duruma düşmek endişesi de yaşamamış değilim fakat öyle bir hezimetin vereceği utancın bu başlığın güme gitmesinden daha büyük olmayacağı kesin..

Futbolun mucizeleri devreye girmediği takdirde finali, 26 yıldır lig şampiyonluğu hasreti çeken Trabzonspor ile 27 yıldır Türkiye Kupası’ na özlem duyan Fenerbahçe oynayacaktır muhtemelen..

İşin ilginç yanı şu ki, Fenerbahçe en son kupa şampiyonluğunu bir Anadolu takımı olan Mersin İdmanyurdu’ nu yenerek elde etmiş. O seneden sonra oynadığı 6 finali de kazanamamış. Bu final müsabakalarından üçünü Beşiktaş’ a, ikisini Galatasaray’ a, biriniyse Gençlerbirliği’ ne kaybetmiş sarı lacivertli takım..

Biz ise son iki kupa zaferimizi 2003 ve 2004 senelerinde ard arda Gençlerbirliği’ ni yenerek elde etmişiz. Bu veriler ışığında kupayı daha fazla arzulayacak takımın Fenerbahçe olacağı sonucu çıkabilir. Fakat Trabzonspor da ligde kötü geçen sezonu bir kupa tesellisiyle bitirmek haricinde Fenerbahçe’ nin adeta kronikleşen 27 yıllık hasretine son veren takım durumuna düşmemek adına da bu maça alabildiğine asılacaktır mutlaka. Kendi adıma itiraf edeyim ki GS ve BJK li arkadaşlarımın maçtan sonra yanıma gelerek "Ulen finali sizle oynamasalarmış kupa da göremeyeceklermiş" şekinde takılmalarını istemem açıkçası..

Neticede bu maçın son derece kıran kırana ve bir o kadar da keyifli geçeceğinden kimselerin şüphesi yoktur eminim. Dolayısıyla böylesi önemli bir maçı daha gösterişli ve görkemli hale getirecek etkenlerden bir tanesi de mutlaka seyirci faktörü olacaktır. İşte burada maçın oynanacağı stadyumun seçimi büyük önem taşıyor..

Ümit ediyorum ki Türkiye Futbol Federasyonu bu konuda aklı selim davranarak Atatürk Olimpiyat Stadyumu’ nda karar kılar. Fenerbahçe’ nin bu konuda sıkıntı çıkarması ihtimali zaten sıfır. Halihazırda Trabzonspor Yönetimi de bu yönde açıklamalarda bulunuyorken bu futbol şöleninin Olimpiyat’ da gerçekleşmemesi için hiçbir engel yok. Her iki takım için ayırılacak 30-35 bin seyirci kontenjanı ile yıllardır dolmayan Olimpiyat Stadı tribünleri de o coşkuyu bizlere yaşatacaktır eminim..

Gerçi final için Urfa Gap Arena' nın da adı geçiyor olsa da bu dev maçın adresi İstanbul olmalıdır. En azından benim federasyondan beklentim bu yönde..

Tangerine Dream
16.04.2010, 14:48
Başlık ''kupa finali nerde oynansın?'' diye değiştirilse daha iyi olmaz mı?

Bu fikri destekliyorum.

Murat'
16.04.2010, 14:51
Yahu Urfa Arena'da ışıklandırma yok haftaiçi bu maçı saat 6'da mı oynamayı düşünüyor bunlar.

Great White
16.04.2010, 14:57
Kupa finalini Urfa' ya verirlerse pek şaşırmam..

Zira Trabzon gibi bir futbol şehrine bırakın stadyum yapmayı, yapılmasına dahi köstek olan zihniyet, hayatında 1 nci ligi görmemiş bir coğrafyaya Euro 2016 yedek üyeliği kisvesi altında stad inşa edeceğim ayağına trilyonluk yatırımlar yapıyorsa birileri soracaktır muhtemelen "Kardeşim bu stadı buraya hangi akla hizmet yaptınız?" diye..

Onlar da cevap vereceklerdir "Kupa Finalini oynadık ya"

Tangerine Dream
16.04.2010, 14:58
Olimpiyat Stadı bizim için her açıdan avantajlı gözükse de manevi açıdan final maçının o stadda oynanması adil değil. Bir İstanbul takımıyla İstanbul il sınırları içindeki bir stadda oynamayı doğru bulmuyorum. Tarafsız sahadan anladığım, her iki takımın da bulunduğu şehirden başka bir şehrin stadıdır. Finalde Fb ile Bjk karşılaşsaydı Olimpiyat Stadı olurdu belki, ancak şu durumda olmaz.

Oğuzhan
16.04.2010, 15:01
Olimpiyatta olsun ya , takımımızı senede kaç kere izleyebiliyoruz ki zaten. Urfa ' ya mı gidelim birde izlemeye.

Ali Can
16.04.2010, 15:01
bazı sitelerde başbakanın kupa finalini urfada istediği yazıyordu..
başbakana ne ya?
o gitsin kendi işini yapsın?
trabzonspor üstünde sanki bir hakkı varmış gibi bide kupa finalinin yeri hakkında yorum yapıyor..
önce sen verdiğin sözleri yerine getir.

Cengiz Çubukcu
16.04.2010, 15:03
Başkan haklı maç nerde olursa olsun sonucu güzel olsun, düşünün bir kere Urfada kupayı kaldırdığımızı, yıllarca konuşulur orada...istanbulda sadece bizler konuşuruz....

Great White
16.04.2010, 15:05
Olimpiyat Stadı bizim için her açıdan avantajlı gözükse de manevi açıdan final maçının o stadda oynanması adil değil.

Bence son derece adil. Hatta bizim için daha bir avantajlı olduğunu dahi söyleyebilirim. Sonuçta İstanbul' daki taraftar sayımız Trabzon' dakinden bile fazla. Üstelik kazanacağımız maddi getirisi de cabası..

Eskide kaldı artık 302 S otobüsler ile yolculuk eden takımların yaşadıkları deplasman tripleri. Şu 80 li yıllar başlığı seni burada da biraz etkiledi olsa gerek :)

Tangerine Dream
16.04.2010, 15:08
Finalin illa ki Urfa'da oynanmasını savunmuyorum, Üstelik Olimpiyat Stadı en kolay gidebileceğim stadlardan biri olmasına rağmen İstanbul'dan başka bir şehirde oynanmasını adil buluyorum. Hani bize her yer Trabzon idi?

OLCAY ÇAKIR
16.04.2010, 15:09
Kayseri diyorum...

İçimden geçen bu... Oraya verecekler maçı...

Olimpiyat olmalı diyorum o ayrı!..

Tangerine Dream
16.04.2010, 15:11
Eskide kaldı artık 302 S otobüsler ile yolculuk eden takımların yaşadıkları deplasman tripleri. Şu 80 li yıllar başlığı seni burada da biraz etkiledi olsa gerek :)

Yahu 302 S nereden geldi şimdi aklına.:D

Hüseyin Bağdat
16.04.2010, 15:12
Kendi kendime çok büyük aksilik olmazsa final nerde olursa olsun gideceğim demiştim. Urfa'ya da gitmeyi düşünebilirim ama iki gündür yapılan açıklamalar ve yazılanlardan dolayı Urfa'da olursa kendi adıma gitmemeye kararlıyım...

ESER
16.04.2010, 15:14
hadi fb ve yalama istanbul medyasinin urfa servislerini , stadyumun yeterliligini gectik peki urfa nin konaklama durumu ne alemde? 35-40 bin kisiyi agirlayacak kapasitede bir sehirmidir urfa?

Great White
16.04.2010, 15:14
Yahu 302 S nereden geldi şimdi aklına.:D

Aklımızdan çıktığı mı var yahu?

Muavinlern tepedeki havalandırma kapaklarını tersten açması, koltukların arkasındaki kül tablaları.. Hey gidi..

20 saat boyunca taa Trabzon' a kadar giderdik o aletler ile..

Şimdi millet halk otobüsüne binmeye eriniyor 5 dakkalık yol için:)

ÜNAL
16.04.2010, 15:16
Federasyon özel talepleri değerlendiriyor mu?

İzmir güzel seçenek =)

ESER
16.04.2010, 15:22
Federasyon özel talepleri değerlendiriyor mu?

İzmir güzel seçenek =)

federasyon zaten hep ozel talepleri degerlendiriyor, ancak bunun icin olmazsa olmaz belli kriterleri var orkinos maamut ve dombis leventin;) ozel talebin kimden geldigi ve kime yalamalik yapilacagi cok onemli kriterler bu kuklalar icin. .bn levent kizilin oldugu bir kuruma guvenmiyorum:)

EmRe-61
16.04.2010, 15:25
http://fanatik.ekolay.net/Kupa-finali-Urfada_3_Detail_214_172505.htm
Herhalde Urfa da olacak. Belkide Trabzon seyircisinin en az olduğu bölgedir.İstanbul da taraftar bakımından eşit belkide daha üstün olmak varken urfa da oynamayı destekleyenler var.Hep bize mi denk gelicek ilkler.Federasyon bilerek yaptı bence onlarda biliyorlar TS taraftarının orada az olduğunu,gidip gelmeleri sorun olcağını.Fener anadoluyu çokmu sevdiğinden Urfa da oynayalım diyo sizce.

Halit Akyüz
16.04.2010, 15:29
Belliydi zaten Urfa'da oynatılacağı fenerin isteğinden sonra. :)

Cengiz Çubukcu
16.04.2010, 15:32

Muavinlern tepedeki havalandırma kapaklarını tersten açması, koltukların arkasındaki kül tablaları.. Hey gidi..

Havalandırma kapaklarını açmak bir güç gösterisiydi ayrıca :)

Hüseyin Sahtiyan
16.04.2010, 15:36

Hala gidenler vardır belki de, hem de 90 dakika için :)

hadi fb ve yalama istanbul medyasinin urfa servislerini , stadyumun yeterliligini gectik peki urfa nin konaklama durumu ne alemde? 35-40 bin kisiyi agirlayacak kapasitede bir sehirmidir urfa?
Dışarıdan gelenler verdiğiniz rakamın yarısı kadar bile olmayabilir.. Üstelik bir çoğu işi, gücü, okulu, dersanesi, ailesi vs. sbeplerden maç bittiği gibi geri döner :)

Kendi kendime çok büyük aksilik olmazsa final nerde olursa olsun gideceğim demiştim. Urfa'ya da gitmeyi düşünebilirim ama iki gündür yapılan açıklamalar ve yazılanlardan dolayı Urfa'da olursa kendi adıma gitmemeye kararlıyım...
Yönetim dün Fenerbahçenin gayet net verdiği açıklamaya kontra yapmalıydı bu süre içinde.. Bu maç eğer Urfa'da oynanırsa, "kim nasıl geliyorsa gelsin, banane" düşünme hakları yok kesinlikle.. Kimse kimseden otobüs bilet istemiyor fakat cüzi bir miktarda uzak bölgelerden ufak uçaklar ayarlanabilir.. Yoksa münferit gidip gelmek 500 liradan aşağı değil bir kişi için.. Otobüsle zaten gelme niyeti olanların yüzde sekseni gelmez..

bakalım bu işin içinden nasıl çıkılacak..

Mustafa K. Demirbaş
16.04.2010, 15:37
Medyatrabzonun haberine göre maç Şanlıurfa da

Halit Akyüz
16.04.2010, 15:38
Doldururuz doldurmasına da Olimpiyat'ta olsa hoş olurdu. :) yoksa 10.000 kişilik yeri rahat doldururuz onda sorun yok.

Murat'
16.04.2010, 15:41
Yahu Urfa falan olmamalı, orda ışıklandırma yok o zaman maç en geç saat 17.00'da oynanır.Bir de maçın uzatmaya gitme ihtimalini düşünürsek gece mi oynanacak maç.O yüzden 16:00 gibi bir saatte oynanması lazım.Bir kupa finali haftaiçi 16:00'da oynanır mı Allah aşkında.Federasyon ordan alacağı gelirin 5 katını İstanbul'dan alır.

Halit Akyüz
16.04.2010, 15:46
Urfa'nın zemini için de kötü diyorlar doğru mu ?

ESER
16.04.2010, 15:46
urfa da isiklandirma yoksa macin gunduz oynanmasinin olanagi da yok . gunduzu birak millet yazin geceleri urfada evin daminda yatiyor :)

Atalay
16.04.2010, 15:48
Kardeşim Fenerasyon...

Çok istiyorsa çok seviyorsa Urfayı bir Milli maç versin...

Son 10 yıldır Ali samiyenden çıkmıyor Milli takım...

Veya Süper lige çıkma maçlarını Urfada oynatsın...

Yok O da yemiyorsa Süper kupa finalini versin Urfaya...

Vkgz
16.04.2010, 15:49
Urfada yada olmadı Kayseri de oynansın. Tesellimiz doğudan olsun bu sene.

İlker Akçay
16.04.2010, 15:50
Avrupa Şampiyonasında kayseriden doğusunu aklının ucundan bile geçirmeyen federasyon nedense kupa finalini şanlıurfaya veriyor Allah bunları bildiği gibi yapsın Özgener Aziz Yıldırım'a yaranacak diye yapmadığı kalmadı.

Murat'
16.04.2010, 15:53
Resmen Fener'in isteğini kabul edecekler adamlar.

Halit Akyüz
16.04.2010, 15:55
Fenerbahçe’nin İstediği Oldu!
16 Nisan 2010 / 15:38
Trabzonspor-Fenerbahçe kupa finali Urfa Arena'da oynanacak

Trabzonspor'un, Ziraat Türkiye Kupası finalinde Fenerbahçe ile yapacağı maç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Fenerbahçe'nin isteği üzerine Türkiye Futbol Federasyonu'nun kararıyla Urfa Arena'da oynanacak.
Başbakan'ın, TFF Başkanı gibi hareket ederek Federasyon yönetim kurulunu yönlendirmesi, bunun üzerine de Fenerbahçe Kulübü'nden yapılan, “Urfa Arena'yı” istiyoruz şeklindeki açıklamalar geri çevrilmedi.
Şimdi soruyoruz:
Urfa Stadı'nın aydınlatma sorunu nasıl çözülecek?
Mayıs sıcağında Urfa'da oynanması hangi mantığa uygun?
Trabzonspor'un buradan kaybedeceği maddi manevi hasarı kim karşılayacak?
Siyasiler bunun hesabını nasıl verecek?

Kaynak: http://www.trabzonunsesi.com/images/news_source/61.jpg

Atalay
16.04.2010, 15:56
Ben ondan bundan anlamam...

Bu fenerbahçenin her istediği yapılmasın kardeşim bu nedir yahu...

Mahmuta adam sövüyor...

Adam kalkıp taa cana gidip utanmadan voleybol maçı seyrediyor...

Elini uzatıyor adam tenezzül edip elini bie sıkmıyor...!!

ÜNAL
16.04.2010, 15:57
Güneydoğu Anadolu için 2016 tesellisi olmasın fenerasyonun Atalay abi :D

Atalay
Sadri başkan kalkıp bundan sonra şov yapmasın...

Seni vede kulübünü takan yok artık...!!

A.Ali Karanis
Bir yandan Urfa'da oynanmasını istiyorum,Bir yandan İstanbul'da..Maç eğer Urfa'da oynanırsa maça gidebileceğim,ancak İstanbul'daki atmosferin daha etkili olacağını düşünüyorum.Hadi hayırlısı :)

Murat'
16.04.2010, 15:59
Fenerbahçe yalakası federasyon nasıl alırsın bu maçı Urfa'ya.

Haftaiçi saat 16:00'da maç mı oynatacaksın sen.

Maç uzatmalara giderse ne .................. ?

Eren Karaahmetoğlu
16.04.2010, 16:06
Gerizekalısın federasyon. Oynat işte şu maçı İstanbul Olimpiyat'ta. Görsün stad 70 bin kişiyi uzun zaman sonra. O da olmadı İzmir'de oynat. Yepyeni stad ve 30bin kişilik. Bir sürü eksiği var. Bu kadar paniklemene gerek yok federasyon. Yine biz alacağız o kupayı. Fener'e yedirmeyeceğiz.

Cengiz Çubukcu
16.04.2010, 16:06
Ben ondan bundan anlamam...

Bu fenerbahçenin her istediği yapılmasın kardeşim bu nedir yahu...

Mahmuta adam sövüyor...

Adam kalkıp taa cana gidip utanmadan voleybol maçı seyrediyor...

Elini uzatıyor adam tenezzül edip elini bie sıkmıyor...!!

bu konuda çok haklısın abi...Aziz Yıldırıma itaat resmen köpeklik boyutuna vardı ....

Kerimcan Yıldırım
16.04.2010, 16:07
Fanatik de yazdı, iş bitti gibi.

Kimse moralini bozmasın millet, Allah biliyor ya ben Halep Stadı'nı istiyordum

http://fanatik.ekolay.net/Kupa-finali-Urfada_3_Detail_214_172505.htm

Murat'
16.04.2010, 16:08
Fenerbahçe çok meraklıysa Urfa'da oynamaya önümüzdeki lig maçını orda oynasınlar.Ulan federasyon sen ki İstanbul takımları ceza aldıklarında bile onları Urfa'ya falan yollamıyorsun, hep en yakın ile gönderiyorsun, kupa finalinde mi aklın başına geldi.

Kupa finalinin 16:00 da oynandığı nerde görülmüş.

Kerimcan Yıldırım
16.04.2010, 16:09
Bordomavinetin değerli yöneticilerinden Balıklı Göl, sıra gecesi, Kapalıçarşı ve diğer güzellikleri
de içeren bir tur programı bekliyoruz. Gitmeyen fenerli olsun!

Yasin T.
16.04.2010, 16:10
bu maç nasıl istanbul'da oynanmaz olacak iş mi bu?

Vkgz
Bir ay önce urfada beden eğitimi öğretmeni arkadaşım maçı Urfada oynatacaklar gsgm il müdürü dedi demişti. demekki doğruymuş

zafer6161
hiç kendinizi yormayın.maç ne olimpiyatta nede urfada,,,

final %99 izmir atatürk stadyumunda ;)

Murat 61
16.04.2010, 16:11
[QUOTE=Maç uzatmalara giderse ne .................. ?[/QUOTE]

Noktalı yerleri o kadar güzel dolduruyorum ki, offfffffff.

Great White
16.04.2010, 16:13
Havalandırma kapaklarını açmak bir güç gösterisiydi ayrıca :)

Hem de ne..

Bir de şu yan camları iterek açma tribali vardı ki bambaşka. Hele ortamda güzel bir de hatun varsa "Ulan ya cam sıkışıksa, ya şimdi iter de camı açamazsam" buhranı yaşardık anasını satayım:D

Bu arada final gerçekten Urfa' ya verilmişse, Uefa' ya gidecek yol da Urfa' dan geçecek demektir..

Urfa-Uefa diyerekten özellikle denk getirdiler sanırım..

Hüseyin Bağdat
16.04.2010, 16:14
Benim kişisel görüşümdür. Eğer bu maç orda oynanırsa yönetime yazıklar olsun. İlk başta böyle bir karar çıksaydı sorun etmezdim. Fenerbahçe açıklama yaptıktan sonra bu karara yönelme olduğu için kesinlikle orda olmasını istemiyorum. Ezikler illa Urfa'da maç yapmak istiyorlarsa sezon açılışını gidip orda yapsınlar yada bir hazırlık maçını oynasınlar. Biz kimsenin kuklası olmamalıyız...

Atalay
16.04.2010, 16:15
Bu maçı Urfaya eğer verirlerse her gün burdan Mahmut Özgenere Söveceğim...!!

Murat'
16.04.2010, 16:16
Yahu 5 Mayıs'ta Urfa'da saat 19:20 gibi havanın kapanması lazım, bilen birisi varsa yazsınlar lütfen.

Maç 5 Mayıs Çarşamba günü oyanacak yani iş gününde oynanacak bu maç.Maçın uzatmaya gitme ihtimalini ve kupa törenini felan göz önünde bulunduracak olursak maçın 3 saat'ten fazla sürme ihtimali var.Yahu hiç iş günü saat 16:00'da kupa maçı olur mu ?Bu herşeyiyle kayıp demek.Yahu adam çalışırken nasıl maç seyredecek.Sizler ki İstanbul Takımlarının maçlarını daha çok kişi izlesin diye haftasonu bile 19'dan önce oynatmıyorsunuz.Sırf bu yüzden Pazartesi maçı diye uyduruk birşey çıkardınız.Bugün çıkmışsınız biz kupa finalini saat 16:00'da oynatacağız diyorsunuz.

Fener'in istediği oldu resmen var mı böyle bir adalet.

Serdar Ersoy
16.04.2010, 16:16
Urfa mı ?

Yazıktır günahtır yahu.

Ayıp bu federasyonun yaptığı, fener yalakaları !!!

Great White
16.04.2010, 16:18
Yahu minareyi çalan kılıfını da uydurur..

Ya maçı erken saate alırlar ya da ışıklandırmayı yetiştirirler bir şekilde..

Murat'
16.04.2010, 16:18
yönetim İstanbul Olimpiyat stadyumunu kabul ettiremiyorsanız bari Urfa'yı da biz istemiyorz falan deyin.Bu maç İstanbul değil de Urfa'da oynanırsa yazıklar olsun.Urfa olmasın da neresi olursa olsun.

Bakanay61
16.04.2010, 16:19
rkadaşlar bencillik yapmayalım.Biz değilmiydik 2016 Avrupa şampiyonasında Ankaranın doğusunda stad yok diyip ayrımcılık yapuıldığını düşünen.Oradaki insanlarında hakkı var böle organizasyonları görmeye.Yıllardır bi kenara itilmiş memleketin uşaklarıyız.Böle bi durumda destek olmalıyız diye düşünüyorum.
Hem bunu yanında bu karar alınırsa yeni alınmış olmayacak.Urfa stadının açılışı yapılırken bu seneki Türkiye kupası burada oynanacak denmişti.

Hüseyin Bağdat
16.04.2010, 16:20
Urfa'yı ezikler istediği için oraya alacaklardır. Madem batıda oynatmıyorsunuz hiç değilse Kayseri'de oynatın...

Atalay
16.04.2010, 16:22
Yahu Bırakın polyanacılıkları...

Orda senin taraftarınmı var...

Resmen Fener istedi talimat verdi...

Fenerasyon uyguladı...

Hüseyin Bağdat
16.04.2010, 16:22
rkadaşlar bencillik yapmayalım.Biz değilmiydik 2016 Avrupa şampiyonasında Ankaranın doğusunda stad yok diyip ayrımcılık yapuıldığını düşünen.Oradaki insanlarında hakkı var böle organizasyonları görmeye.Yıllardır bi kenara itilmiş memleketin uşaklarıyız.Böle bi durumda destek olmalıyız diye düşünüyorum.
Hem bunu yanında bu karar alınırsa yeni alınmış olmayacak.Urfa stadının açılışı yapılırken bu seneki Türkiye kupası burada oynanacak denmişti.

Arkadaşım bizim derdimiz bencillik yapmak değil. Yarı final oynayan takımlar belliydi. İlk maçlar oynanmadan finalin Urfa'da oynanacağını açıklasalardı kimse ses etmezdi. İki gündür eikler bu yönde beyanet veriyorlar federasyonda onlara uyuyor bizim derdimiz bu...

Külünkoğlu
16.04.2010, 16:23
Bu ülkenin şartları belli, Bırak Urfayı İstanbul hariç başka illerde haftaiçi mesai saatinde bırakın maçı kaç kişinin bir yerden bir yere gidebileceği bellidir.

Baktık havayolu şirketlerine, sadece bir tanesi uçuyor Urfa'ya onunda saatleri kelalaka ve fiyatları tavanda.

Şimdi diyeceksiniz ki ek sefer koyarlar.

Bende derim ki kaç ek sefer ? bize ayrılan 15000 kişilik yer için 7 bin Trabzonsporlunun karayolu ile Urfa'ya gittiğini var sayalım. 8 bin kişi için kaç tane uçak seferi yapmayı düşünüyorlar ? hadi bizim için ek sefer şu bu. ya fenerliler için ne yapacaklar ?

Nerden bakarsak bakalım Urfa felaket olur.

Bu işte de siyaset var ya neyse onu sonra konuşacağız.

Ercan DEMİRCİ
16.04.2010, 16:24
Olimpiyat olmalı ya urfa nerden çıktı. . .

Atalay
16.04.2010, 16:25
Hafta içi saat 16.oo da bize Ayrılan 15000 kişilik yeri dolduracağımızı düşünenlere tavsiyem...

Lütfen pisikoloğa gitsinler...

O stadyum fenerbahçenin stadı olur...

SEDAT
16.04.2010, 16:25
- Urfaya alırlarsa bu maçı bazı başlıklarda kimse durduramaz beni :)

Murat 61
16.04.2010, 16:26
Hala yönetimden bir ses seda yok. Urfa' ya vermiceklerse de verirler bizimkilerden tepki olmayınca.

Hüseyin Bağdat
Hafta içi saat 16.oo da bize Ayrılan 15000 kişilik yeri dolduracağımızı düşünenlere tavsiyem...

Lütfen piskoloğa gitsinler...

O saatte bırakın maça gitmeyi evimizde bile izleyemeyiz maçı...

Kerimcan Yıldırım

Federasyonun bu kararı art niyetle verdiğinden kesinkes emin olmama rağmen bu yazıda yazılanlara da
katılıyorum. İstinye'de eylem bile yapmıştık ayrımcılık yapılıyor iddiasıyla. Bize her yer gerçekten Trabzonsa eğer, bunun da altından kalkarız bir şekilde.

Yoksa sorarlar bize bu ne perhiz ne lahana turşusu diye :)

Atalay
16.04.2010, 16:29
Federasyonun bu kararı art niyetle verdiğinden kesinkes emin olmama rağmen bu yazıda yazılanlara da
katılıyorum. İstinye'de eylem bile yapmıştık ayrımcılık yapılıyor iddiasıyla. Bize her yer gerçekten Trabzonsa eğer, bunun da altından kalkarız bir şekilde.

Yoksa sorarlar bize bu ne perhiz ne lahana turşusu diye :)

Dostum burda o tarihe tur düzenleyelim 10 kişi bulamassın...

Kimse kendini kandırmasın...

Faruk BERBER
16.04.2010, 16:29
Bize Urfa da Trabzon :) , okulum olamsına rağmen asarak gidecem Urfa'ya meydanı boş bırakmamak lazım . . .

Murat'
16.04.2010, 16:30
Final maçlarında eşit şartlar oluşmalı Urfa tercihi Fenerbahçe'yi taraftar bakımından bir adım öne geçirecektir.

Cafer Bulur
16.04.2010, 16:30
Normalde kupa finalinin tarihi ve yerinin sezon basinda aciklanmasi lazim.

Türkiyede ne normalki bu da normal olsun,o da ayri tabiiki....

Mustafa K. Demirbaş
16.04.2010, 16:32
Tabi ki İstanbulda oynansa daha iyi olur ama kesin karar verilirse Urfa diye orada olacağız..

ESER
16.04.2010, 16:33
Benim kişisel görüşümdür. Eğer bu maç orda oynanırsa yönetime yazıklar olsun. İlk başta böyle bir karar çıksaydı sorun etmezdim. Fenerbahçe açıklama yaptıktan sonra bu karara yönelme olduğu için kesinlikle orda olmasını istemiyorum. Ezikler illa Urfa'da maç yapmak istiyorlarsa sezon açılışını gidip orda yapsınlar yada bir hazırlık maçını oynasınlar. Biz kimsenin kuklası olmamalıyız...

aynen katiliyorum

bilindigi gibi bizim baskanimiz istanbul kuluplerinin baskanlarina tek tarafli kankilik ve samimi arkadascilik oynamaktadir., yani kiramaz simdi can ciger kuzu sarmasi azizcigini, benim arkadasim beni hergun kaziklamaya kalkacak bende cikacam " biz soyle kankiyiz boyle kankiyiz" dicem.. demek ki bu tepelerde arkadasliklar da kolpadan..