PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Drogheda United ile Hazırlık Maçı Yapılsın

M.S.SOFU
13.04.2010, 03:20
arkadaşlar bilindiği üzere irlanda takımı olan drogheda united ile hem tarihsel hem de aynı renkleri taşıdığımızdan dolayı bir bağ var.fakat ne yazık ki güzel ülkemizde bu olaydan haberi olan kimse yok trabzonspor taraftarlarının dışında.bundan dolayı kulüp yöneticlerinin bir şekilde bu konuyla alakalı bilgilendirilmesi gerek,belki de böyle bir hadiseden kulüp yönetimimizin haberi bile yok.
madem biz taraftarız madem sesimiz gür çıkıyor bu tip bir istek ile hem kulübümüzün en azından irlanda sınırları içerisinde reklamını yapmış olur,hem de gelecekte belkide çok daha farklı bir şekilde ilerleyecek bir işbirliği ya da dostluğun temellerini başlatmış oluruz.
benim sizden ricam bu başlık altında çıkan bir fikirde mutabık kalındıktan sonra kulüp yönetimine bir şekilde ulaşılıp bu isteğimiz onlara bildirilmeli ve herhangi bir hazırlık ya da dostluk maçı yapılmalı.bu başlığı bu zamanda açmamın sebebi ise ortaya çıkan fikrin iyice tartışılması ve ligin bitiminin yaklaştığı şu sıralarda bir fikir edinilip takımımız hazırlık kampı programını açıklamadan yöneticilerimize ulaşıp onlara bu isteğimizi bildirmek.

desteklerinizi bekliyorum arkadaşlar.
eğer biz ya da onlardan kimse bu işe el atmazsa bu dostluk ya da bağ denilen şey internet üzerinde yazdığımız yazılardan öteye gitmeyecek
sevgilerle

Recep Alkan
13.04.2010, 08:01
Çok zor birşey değil, bence el atılırsa gerçekleşir, Adana Demirspor örneği hala aklımda. Ama sanırım onlar önce taraftarları ile bir diyalog kurmuşlardı. Bizde bu şekilde bir adım atarsak kimse kayıtsız kalamaz derim.

macka61
13.04.2010, 11:01
evet yapılmalı ama bizim yönetim böyle bir şeyi akıl edemez

Murat'
13.04.2010, 18:06
Çok zor bir olay değil kesinlikle.

Ama tabi ki gerçekten istemek lazım.

Adana Demirspor - Livorno maçı hala aklımda.

ilhan
13.04.2010, 18:13
Müthiş olur. Gerçekten çok harika olur. Hatta maç hasılatı ortak olarak paylaşılsa daha müthiş olur. Ben bu fikridestekliyorum.

Fatih Özkan
13.04.2010, 18:15
Çok güzel bir fikir...

unique
13.04.2010, 18:34
Çok iyi fikir, yönetim taraftarın sesine kulak verip böyle bir şey yaparsa çok sevinirim.

Karadağ06
13.04.2010, 18:37
çok iyi fikir
avni akerde kardeş takımımızı konuk etmek güzel olur :)

Oğuzhan İnce
13.04.2010, 18:58
bu maç hasılatı bize dokunmaz onlarsa zor durumda,ecdadımızın izlediği yoldan gidelim..hasılat onların olsun dostlukları yeter(:

Atakan
13.04.2010, 19:26
Yeni stad açılışında yapsak süper olur diyeceğim ama o çoooook uzun süreceği için demiyorum.:)

Çok güzel fikir.:)

Umarım gerçekleşir.

onur-ts
13.04.2010, 19:28
bu tip değerli şeylere sahip çıkma konusunda sıkıntılarımız var.bu sıkıntıyı ortadan kaldırmak için de böyle projelere ihtiyaç var.güzel fikir...

ÖmerFarukYılmaz
13.04.2010, 19:33
Mükemmel olur..

Murat'
13.04.2010, 19:43
Başlığı genel bölümüne taşıyın da daha çok kişi görsün.

Kaan
13.04.2010, 19:50
Sanırım seneye sezon açılış maçı Trabzonspor - Drogheda United maçı olacakmış.

Cafer Bulur
13.04.2010, 19:52
Güzel fikir,desteklememek elde degil.

Deniz Telci
13.04.2010, 19:56
iki renktaş takımada başarılar dileyeceğim tabii ! neden olmasın ?

İlker Akçay
13.04.2010, 21:24
harika olur ayrıca arkadaşın söylediği gibi zor durumdaysalar maçın geliri onlarada verilebilir atalarımızın zamanında yaptığının modern bir uyarlamasını yapmış oluruz.

Ercan DEMİRCİ
13.04.2010, 22:03
Çok güzel olur. . .

Erdinç Barutçu
13.04.2010, 22:13
http://tr.wikipedia.org/wiki/Drogheda_United_FC:cool:

Erdinç Barutçu
13.04.2010, 22:21
http://www.droghedaunited.ie/news/2010/march/news_018.html

Erdal
13.04.2010, 22:22
Bu fikri dillendirelim....

A.Gökhan AKIN
13.04.2010, 22:52
kesinlikle üzerinde durulması gereken bir konu ve bu organizasyon çokdan yapılmış olmalıydı belkide

pReN@_61
13.04.2010, 22:56
Fikir çok güzel, uygulanmalı mutlaka.

Başlık genele taşınmalı...

KAUNAS
13.04.2010, 22:59
Bu takımdan haberi olan her 100 Trabzonspor'lunun yaklaşık 99'u dostluk maçı yapılmasını ister ama Trabzonspor'un işbilmez ve basiretsiz ama çok bilmiş yöneticilerine göre bu bir gereksiz olaydır.Yani son derece sıradan,basit ve gereksiz bir olay. Çünkü onların dünyasında bu tür güzel şeylerin yeri yok.
Bu nedenle bu hazırlık maçı fikrini desteklerim ama ileri görüşlü yöneticilerin olmadığını bildiğim için sonucun olumsuz olacağını da tahmin ediyorum.

EROS87
13.04.2010, 23:12
herşeyi de yönetimden beklememek lazım.:)
mesela adanademirsporun livornoyla maç yapmasının nedeni taraftarıdır.

d.united li arkadaşlarla da iletişime geçilmeli.
buraya uğrayan yazan birkaç taraftarları vardı.

Emrullah
13.04.2010, 23:19
Bu fikri dillendirelim....

Kalemin gücü sende abi. Ligler bitince yazacak şey sıkıntısı yok işte. Al sana bir yazı. Zaten daha önce Zaman'da Drogheda United taraftarları ile BMN arasındaki diyalog yayınlanmıştı.

orhan42
13.04.2010, 23:28
Hem renkleri hem de amblemi bizden olan bu takımla maç yapılmasını destekleyenlerdenim.İnşaallah yönetim de duyar bu sesi de bu kardeş kulüple maç yapılır..el alemin kardeş takımlarını görüyoruz nasıl destekliyorlar birbirlerini..

Ömer Kibar
13.04.2010, 23:33
Gerekeni yapıp bu organizasyonun gerçekleşmesi bizim elimizde

metinbay61
14.04.2010, 00:15
müthiş bir fikir...bu konu gündemde tutulmalı biz bastırırsak bu iş olur...

Hqmi
14.04.2010, 00:17
Harika bir fikir. Mutlaka olmalı bu.

M.S.SOFU
14.04.2010, 00:35
evet arkadaşlar
fikrni güzel olduğu söylenmiş
şimdi düşünme zamanın nasıl bir olayla sesimizi duyurabiliriz.
-yürüyüş
-maç içinde maratonda pankart
-mail yağmuru
şu an benim aklıma gelenler

sizlerden de fikir alıp eyleme geçmek için tetiğe basmalıyız

Fatih Özkan
14.04.2010, 00:53
evet arkadaşlar
fikrni güzel olduğu söylenmiş
şimdi düşünme zamanın nasıl bir olayla sesimizi duyurabiliriz.
-yürüyüş
-maç içinde maratonda pankart
-mail yağmuru
şu an benim aklıma gelenler

sizlerden de fikir alıp eyleme geçmek için tetiğe basmalıyız

Mail yağmuru daha iyi gibi...
Yahut yönetime yakın olanların bu konuyu dillendirmesi de düşünülebilir...

inprise
14.04.2010, 02:12
Drogheda resmi iletişim adresine ingilizcemin yettiği kadarıyla hazırlık maçı için girişimimiz olduğunu anlatan bi mail attım. Ama asıl olay onların taraftar grubuyla bağlantıya geçmek. Bu işi ancak taraftar grupları organize ettirebilir diye düşünüyorum.

hevesli
14.04.2010, 11:56
önümüzdeki sezonun açılış maçı olabilir..

Ozan Gözaçan
14.04.2010, 12:12
harika bir fikir bence kulüple bağlantısı olan arkadaşlar bunu güzelce kaleme alarak kulübe iletmeleri gerekmekte bence ....

Alp Yavuz 13
14.04.2010, 12:30
http://www.droghedaunited.ie/gallery/2010/hunky_dorys_launch_march_2010/408557.jpg

http://www.droghedaunited.ie/gallery/2010/hunky_dorys_launch_march_2010/408577.jpg

yapılması gerçekten çok güzel olur böyle bi organizasyonun
http://www.claretandblueclub.com/candb/overseas.html
sitelerinden yapılan bir açıklama umarım gerçekleşir böyle bi organizasyon

Emrullah
14.04.2010, 12:43
İrlanda'nın içindeki ay-yıldızlar zirveye koşuyor

Bordo-mavi renklere sahip olan Drogheda United'ın coşkulu taraftarları Trabzonsporluları aratmıyor.
Mustafa Denizli'nin meşhur göndermesi "içimizdeki İrlandalılar" artık sadece futbol değil, hemen her konuda kullanıla dursun, İrlanda'nın özellikle logosuyla "içimizdeki" spor kulübü Drogheda United, şampiyonluğa doğru adım adım ilerliyor.

http://medya.zaman.com.tr/2007/10/12/drogheda.jpg

Başkent Dublin'in kuzeyindeki 32 bin nüfuslu Drogheda kentinin 1919'da kurulan takımı Drogheda United, liglerin bitmesine 5 hafta kala en yakın takipçisinin 8 puan önünde, tarihindeki ilk İrlanda Premier Lig şampiyonluğuna çok yaklaştı. Kentin ve kulübün sembolünün ay-yıldız olması sadece bir rastlantıdan ibaret değil.

1845 yılında özellikle yaygın olarak yetiştirilen patates tarlalarında baş gösteren bir virüs kısa zamanda bölgeyi kıtlığa sürükler. "Patates kıtlığı" olarak bilinen bu olay 1847 yılına dek sürer ve İrlanda halkının yaşadığı trajik olaylardan biri olarak tarihteki yerini alır. Açlık ve beraberindeki salgın hastalıklar sebebiyle 1 milyona yakın İrlandalı ölür. Bir o kadarı da çaresizlikten ülkeyi terk eder. Bugün Amerika ve Avustralya'daki İrlandalıların önemli bir kısmını o dönemde göç edenler oluşturur. Dönemin Osmanlı padişahı Sultan Abdülmecid, İrlanda'ya 10 bin sterlin yardım taahhüdünde bulunur. Ancak İngiltere kraliçesi Victoria, bizzat kendi topraklarındaki bu felakete sadece 2 bin sterlin yardımda bulunduğu için İstanbul'daki İngiliz elçisi aracılığı ile rakamın düşürülmesi talebinde bulunur. Bunun üzerine padişahın yardımı bin sterline düşürülmekle birlikte 3 gemi, tahıl yüklü halde yola çıkarılır. Ne gariptir ki gemilerin boşaltılmasına İngiliz yetkililer izin vermez. Yani İngiliz hükümeti kendi hükümranlıkları altındaki topraklarda yaşayan halkın kırılmasına göz yumar. Yardım ekibi yılmamıştır, çareyi gemileri gizlice kuzeydeki Drogheda limanına boşaltmakta bulurlar. İşte o günden beri kent halkının gönlünde Osmanlı ve Türkler ayrıcalıklı yere sahiptir.

2006 Mayıs'ında şimdilerde otel olarak kullanılan eski belediye binasına törenle bir şükran plaketi asılır. Bölgedeki yaygın kanaat; ay ve yıldızın hem kentin hem de kulübün logosu olarak kullanılmasına, bu olayın kaynaklık ettiği şeklindedir. Ecdadımızın iç çalkantılarla boğuştuğu o günlerde bile yardımına koştuğu kentin, Drogheda'nın futbol takımının şimdilerde tatlı bir rüyası var; şampiyonluk! 12 takımın mücadele ettiği İrlanda Eircom Premier liginde bitime 5 hafta kala 59 puanla lider "Drogs"lar. En yakın rakipleri Cork City'nin puanı 51. Geçmişte inişili çıkışlı bir grafik sergileyen Drogheda United, son 4 yıldır yakaladığı istikrarlı çıkışını bu yıl tarihinde ilk kez şampiyon olarak sürdürme çabasında. Orta saha oyuncusu Finli Sami Ristila ve forvet Zayed Eamon en önemli oyuncuları. Drogheda United'ın Türk futbolseverlerle olan bir diğer bağı ise bordo-mavi renkleri paylaştıkları takım Trazonspor. Her iki kulübün taraftar sitelerinde birbirlerini destekler nitelikteki mesajları görmek mümkün. Özellikle bu günlerde Trabzonsporlu taraftarların kullandığı bordomavi.net adlı sitede Drogheda United'a destek mesajları gönderiliyor.

Türkiye'de 12 kulüp kullanıyor

Türkiye liglerinde ter döken 12 takımımız logolarında bayrağımızı kullanmaya devam ediyor. Logosunda Türk bayrağını en belirgin şekilde kullanan Beşiktaş, resmî olarak Türk bayrağını kullanma iznini, 16 Mayıs 1952 yılında Türk Milli Takımı'nı temsilen Yunanistan'a karşı mücadele etmesinden sonra aldı. Karşıyaka da Kurtuluş Savaşı'nda gösterdiği yararlıklardan dolayı Mustafa Kemal Atatürk tarafından 1926 yılında ödüllendirildi. Savaş sonrası İzmirli gençler futbol takımını yeniden kurarken Atatürk, Kırmızı-Yeşil amblemin yanına ay-yıldızın eklenmesini istedi. Beşiktaş ve Karşıyaka gibi resmî makamlarca ay-yıldıza layık görülen bir diğer kulübümüz de Kasımpaşa'dır. Kasımpaşa, futbol dışında boks ve güreş dallarında faaliyet gösteriyordu. Özellikle güreş alanında büyük başarılar elde ederken ülkemizin ismini de dünyaya duyuruyordu. Gazanfer Bilge, Mehmet Oktav gibi büyük güreşçiler uluslararası turnuvalarda şampiyonluklar kazandırarak Kasımpaşa'yı büyütüyorlardı. Türkiye'nin tanıtımına katkıda bulunduğu gerekçesiyle armasında ay-yıldız kullanmasına izin verildi. Amblemlerinde ay-yıldız bulunan 12 kulübümüz şunlar: Beşiktaş, Bursaspor, Kasımpaşa, Karşıyaka, İstanbulspor, Elazığspor, Çankırı Belediyespor, Beylerbeyi, Burdurspor, Ceyhanspor, Cizrespor ve Eyüpspor.

Temel Yirmibeşoğlu, İstanbul ZAMAN
12 Ekim 2007, Cuma

Çağatay_
14.04.2010, 12:55
Çok güzel ve herkesi mutlu edecek bir şey olur..

Bordo Mavili iki ekip sahadayken hepimiz içten duygularla gülümseyeceğiz eminim buna..

Umarım gerçekleşir.

Ali Yerlikaya
14.04.2010, 12:58
COk süper bi düsünce ins. gerceklestirirlir...
Irlandada taraftar potansiyeli olusturma adna cok güzel bi düsünce...

Emrullah
14.04.2010, 12:59
Claaaaaret....

:sevinç:

Hekimoğlu
14.04.2010, 13:19
Destekliyorum umarım gerçekleşir.

Paksoy
14.04.2010, 13:41
blueeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

KUTADGU
14.04.2010, 13:44
Öylesine olmamalı ama.
İyi planlanmalı.
İyi organize edilmeli.
Köprüler sağlam kurulmalı.
Araştırarak, konuşarak, yapılacak olan en iyisi yapılmalı.

İşte o zaman neden olmasın.

KUTADGU
14.04.2010, 13:45
http://www.droghedaunited.ie/gallery/2010/hunky_dorys_launch_march_2010/408557.jpg

Bu arkadaşları ben misafir olarak kabul ederim.

:)

Emirhan Ömeroğlu
14.04.2010, 13:50
Yapılsın tabi. İcraat lazım.

devilkid
14.04.2010, 13:51
güzel fikir...inşallah hayata geçer...kurulacak köprü hem maddi hem manevi kazancı olacaktır..

keşke napoli ile de bir köprü kurulabilse...

Mucahid Erdogan
14.04.2010, 13:54
bu zamana kadar yapılmayısı bır ayıp :)

Selim Turan
14.04.2010, 14:00
Hatıra ormanı buluşmasında kulübün üst düzey yöneticileride katılırsa direk birinci ağızdan bu düşünce paylaşılabilir hehralde.

Cenk Zihni
14.04.2010, 14:50
Klubun maddi sıkıntıları ortadayken, bir hazırlık macı düzenleyerek hasılatı bu takıma devretmek gerçekten yapılması gerekendir. Bunun icin öncelikle taraftarımızın iyi organize olması şart, her iki klubun de resmi yazışma adresine aynı mailleri yollamalıyız.

ÜNAL
14.04.2010, 15:01
Trabzonspor yöneticilerinin kafası çalışıyor mu o kadar ?

Öztürk Adem
14.04.2010, 15:04
Mukemmel bır fıkır .Gerceklesmesı bıze cok sey kazandırır.

zafer6161
14.04.2010, 15:05
bu şuanda imkansız gibi bi şey.çünkü Drogheda United takımı şuanda büyük bir mali kriz içerisinde,parasızlık yüzünden gecen seneki kadronun tamamına yakını sattılar,şuanda genç takım ile mücadelelerine devam ediyorlar,

Alp Yavuz 13
14.04.2010, 15:13

Bu arkadaşları ben misafir olarak kabul ederim.

o zaman sen de benim misafirim olacaksın ben söz kestim bunlarla :) misafir olmaktan mutluluk duyarlarmış :P

Muhammet Hacısalihoğlu
14.04.2010, 15:14
bu şuanda imkansız gibi bi şey.çünkü Drogheda United takımı şuanda büyük bir mali kriz içerisinde,parasızlık yüzünden gecen seneki kadronun tamamına yakını sattılar,şuanda genç takım ile mücadelelerine devam ediyorlar,

Bilmem ne kadar gıda yardımı yapmışız zamanında şimdi bir uçak yollamak zor mu :rolleyes::)

Emrullah
14.04.2010, 15:15
Sultan Abdülaziz gibi yapalım, işte gönüllere girmek böyle bir şey. Sultan Sadri Şener, düzenlenecek bir hazırlık maçının veya geriye kalan ve Olimpiyatta oynanacak lig maçlarının veya Türkiye Kupası hasılatını Drogheda United'a göndersin. Biz çok iyi durumda değiliz evet ama Sultan Abdülaziz zamanında da ekonomik olarak çok iyi durumda değildik. Ama yinede İngiliz Kraliçesinden fazla yardım yaptık.

Emrullah
14.04.2010, 15:17
Sultan Abdülaziz gibi yapalım, işte gönüllere girmek böyle bir şey. Sultan Sadri Şener, düzenlenecek bir hazırlık maçının veya geriye kalan ve Olimpiyatta oynanacak lig maçlarının veya Türkiye Kupası hasılatını Drogheda United'a göndersin. Biz çok iyi durumda değiliz evet ama Sultan Abdülaziz zamanında da ekonomik olarak çok iyi durumda değildik. Ama yinede İngiliz Kraliçesinden fazla yardım yaptık.

Hatta işe yaramayan Engin, Barış gibi yeniçerilerimizi oraya gönderelim. Orada mücadele etsinler. Hem nakdi yardım hem de ayni yardım. :)

Burçak
14.04.2010, 15:26
İrlanda'nın içindeki ay-yıldızlar zirveye koşuyor

Bordo-mavi renklere sahip olan Drogheda United'ın coşkulu taraftarları Trabzonsporluları aratmıyor.
Mustafa Denizli'nin meşhur göndermesi "içimizdeki İrlandalılar" artık sadece futbol değil, hemen her konuda kullanıla dursun, İrlanda'nın özellikle logosuyla "içimizdeki" spor kulübü Drogheda United, şampiyonluğa doğru adım adım ilerliyor.

http://medya.zaman.com.tr/2007/10/12/drogheda.jpg

Başkent Dublin'in kuzeyindeki 32 bin nüfuslu Drogheda kentinin 1919'da kurulan takımı Drogheda United, liglerin bitmesine 5 hafta kala en yakın takipçisinin 8 puan önünde, tarihindeki ilk İrlanda Premier Lig şampiyonluğuna çok yaklaştı. Kentin ve kulübün sembolünün ay-yıldız olması sadece bir rastlantıdan ibaret değil.

1845 yılında özellikle yaygın olarak yetiştirilen patates tarlalarında baş gösteren bir virüs kısa zamanda bölgeyi kıtlığa sürükler. "Patates kıtlığı" olarak bilinen bu olay 1847 yılına dek sürer ve İrlanda halkının yaşadığı trajik olaylardan biri olarak tarihteki yerini alır. Açlık ve beraberindeki salgın hastalıklar sebebiyle 1 milyona yakın İrlandalı ölür. Bir o kadarı da çaresizlikten ülkeyi terk eder. Bugün Amerika ve Avustralya'daki İrlandalıların önemli bir kısmını o dönemde göç edenler oluşturur. Dönemin Osmanlı padişahı Sultan Abdülmecid, İrlanda'ya 10 bin sterlin yardım taahhüdünde bulunur. Ancak İngiltere kraliçesi Victoria, bizzat kendi topraklarındaki bu felakete sadece 2 bin sterlin yardımda bulunduğu için İstanbul'daki İngiliz elçisi aracılığı ile rakamın düşürülmesi talebinde bulunur. Bunun üzerine padişahın yardımı bin sterline düşürülmekle birlikte 3 gemi, tahıl yüklü halde yola çıkarılır. Ne gariptir ki gemilerin boşaltılmasına İngiliz yetkililer izin vermez. Yani İngiliz hükümeti kendi hükümranlıkları altındaki topraklarda yaşayan halkın kırılmasına göz yumar. Yardım ekibi yılmamıştır, çareyi gemileri gizlice kuzeydeki Drogheda limanına boşaltmakta bulurlar. İşte o günden beri kent halkının gönlünde Osmanlı ve Türkler ayrıcalıklı yere sahiptir.

2006 Mayıs'ında şimdilerde otel olarak kullanılan eski belediye binasına törenle bir şükran plaketi asılır. Bölgedeki yaygın kanaat; ay ve yıldızın hem kentin hem de kulübün logosu olarak kullanılmasına, bu olayın kaynaklık ettiği şeklindedir. Ecdadımızın iç çalkantılarla boğuştuğu o günlerde bile yardımına koştuğu kentin, Drogheda'nın futbol takımının şimdilerde tatlı bir rüyası var; şampiyonluk! 12 takımın mücadele ettiği İrlanda Eircom Premier liginde bitime 5 hafta kala 59 puanla lider "Drogs"lar. En yakın rakipleri Cork City'nin puanı 51. Geçmişte inişili çıkışlı bir grafik sergileyen Drogheda United, son 4 yıldır yakaladığı istikrarlı çıkışını bu yıl tarihinde ilk kez şampiyon olarak sürdürme çabasında. Orta saha oyuncusu Finli Sami Ristila ve forvet Zayed Eamon en önemli oyuncuları. Drogheda United'ın Türk futbolseverlerle olan bir diğer bağı ise bordo-mavi renkleri paylaştıkları takım Trazonspor. Her iki kulübün taraftar sitelerinde birbirlerini destekler nitelikteki mesajları görmek mümkün. Özellikle bu günlerde Trabzonsporlu taraftarların kullandığı bordomavi.net adlı sitede Drogheda United'a destek mesajları gönderiliyor.

Türkiye'de 12 kulüp kullanıyor

Türkiye liglerinde ter döken 12 takımımız logolarında bayrağımızı kullanmaya devam ediyor. Logosunda Türk bayrağını en belirgin şekilde kullanan Beşiktaş, resmî olarak Türk bayrağını kullanma iznini, 16 Mayıs 1952 yılında Türk Milli Takımı'nı temsilen Yunanistan'a karşı mücadele etmesinden sonra aldı. Karşıyaka da Kurtuluş Savaşı'nda gösterdiği yararlıklardan dolayı Mustafa Kemal Atatürk tarafından 1926 yılında ödüllendirildi. Savaş sonrası İzmirli gençler futbol takımını yeniden kurarken Atatürk, Kırmızı-Yeşil amblemin yanına ay-yıldızın eklenmesini istedi. Beşiktaş ve Karşıyaka gibi resmî makamlarca ay-yıldıza layık görülen bir diğer kulübümüz de Kasımpaşa'dır. Kasımpaşa, futbol dışında boks ve güreş dallarında faaliyet gösteriyordu. Özellikle güreş alanında büyük başarılar elde ederken ülkemizin ismini de dünyaya duyuruyordu. Gazanfer Bilge, Mehmet Oktav gibi büyük güreşçiler uluslararası turnuvalarda şampiyonluklar kazandırarak Kasımpaşa'yı büyütüyorlardı. Türkiye'nin tanıtımına katkıda bulunduğu gerekçesiyle armasında ay-yıldız kullanmasına izin verildi. Amblemlerinde ay-yıldız bulunan 12 kulübümüz şunlar: Beşiktaş, Bursaspor, Kasımpaşa, Karşıyaka, İstanbulspor, Elazığspor, Çankırı Belediyespor, Beylerbeyi, Burdurspor, Ceyhanspor, Cizrespor ve Eyüpspor.

Temel Yirmibeşoğlu, İstanbul ZAMAN
12 Ekim 2007, Cuma
Hani diyoruzya kimsenin bu işten haberi yok diye. gerçekten öyle . geçenlerde bu ayyıldız meselesi ile alakalı haberler yapıldı ama Trabzonspor ile Drogheda'lıların bu işleri yıllar önce konuştuğu tanıştığından kime bahsetmedi tv lerde. bilmiyorlar çünkü.

Üstteki fotoda sağ tarafta olan kişi ile yıllar önce tanıştık. İsmi Martin..
Avni Akerde açtığım bu atkıyı bana o gönderdi İrlanda'dan. birde rozet..
http://i44.tinypic.com/4lluts.jpg
Aynı şekilde bende Trabzondan İrlandaya Atkı ve bir anahtarlık gönderdim..
Halen görüşürüz. Martin aynı zamanda Drogster (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=15158) adıyla BMN ye de üye. Burada yazıları var..Hi From Drogheda in Ireland (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=5295) ‎

Taa ozamanlar Trabzona arkadaşlarıyla birlikte gelme planları yapıyorlardı. ama kısmet olmadı. Bu işi dillendirir gündeme getirirsek daha bi şevkle gelebilirler..

mehmetali61_55
14.04.2010, 18:08
İnşallah hayata geçen bir proje olur,olursa çok hoş olur.

Tolunay Abdioğlu
14.04.2010, 18:33
Müthiş olur. Gerçekten çok harika olur. Hatta maç hasılatı ortak olarak paylaşılsa daha müthiş olur. Ben bu fikridestekliyorum.

Ya da maç hasılatı bir hayır kurumuna bağışlansa. ?

Olamaz mı yani.Yapamaz mıyız. ?

Etem Güner
14.04.2010, 18:38
29 Mart 2010

Drogs yeni web sitesi Türkler için bir keyiftir!

Türkiye ve Drogheda United ve Türkiye, DUFC web sitesi arasındaki ilişki hakkında onu kamuoyunda tartışmaya Başkanımız geçtiğimiz günlerde gezisi ardından 23 Mart tarihinde, Türkiye'nin tek başına şaşırtıcı bir 3430 ziyaretlerle isabet en yüksek sayı oldu.
İlişkiler İrlanda ve Türkiye arasında her zaman Türkiye'de çok İrlandalı insan için en iyi 10 tatil içinde olmanın güçlü olmuştur. Drogheda hisse silah onun şehir ceket, Star ve Crescent, Türk milli bayrak ve Türkiye'nin en büyük futbol takımının, Trabzonspor, hisse Drogheda United'ın renkleri, Bordo ve Mavi ile. Trabzonspor ve Drogheda United birbirlerine bazı Trabzonspor taraftarlarının bile bizim Bordo & Blue Club katılımı ile son birkaç yılda ile yakın ilişkiler kurduk. Nisan ayında Drogheda United ile ilgili bir makale Trabzonspor aylık dergisinde yer alacak.
Türkiye deki çift sayfalar arkadaşlarımıza Drogheda United'a gösterdikleri Büyük destekten dolayı teşekkür ederiz.Bilhassa geçen hafta web sitemizi Ziyaret etmeniz ve bizlere yolladığınız emailler bizleri cok mutlu etti. İnşallah Yakın zamanda ülkelerimizi futbol vasıtasıyla daha da yakınlaştırmayı ümit ediyoruz. renktaş kardeşlerimize dilimiz döndüğünce kulüplerinin sitesine yazı yazalım lütfen

fındıkoğlu
14.04.2010, 18:41
Kesinlikle bu işin üzerine gidilmeli....

Sezer Soykan
14.04.2010, 18:42
harika bi fikir arkadaşlar olimpıyatta bı hazırlık maçı olabilir. peki arkadaşlar Drogheda United taraftarlarlarıyla nasıl iletişime geçilebilir internet sitesini forumlarını bilen arkadaşlar varsa buraya yollayabilirlermi bizde elimizden geldiğince çat pat ingilizcemizle iletişime geçeblirimiyiz

My
14.04.2010, 18:50
Harika bir fikir :)

Burçak
14.04.2010, 19:22
2006 yılında başlayan diyaloğumuz burada
Drogheda United (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=4049&highlight=drogheda)
forum siteleride bu. ben buradan tanışıp atkı takası yapmıştım..
http://www.irishfootienetwork.com

Gordon Freeman
14.04.2010, 19:24
Bütün iş taraftar gruplarımıza düşüyor..Gurbetçi Gençlerin yada ne bılıyım Çılgınların kulağana gitmeli bu fikir..Onlar Pankartla felan hallederler bu işi..
Yeterki biz bunu onlara duyularım..Onlar yönetime duyururlar nasılsa...

Ali Tunahan Güllü
14.04.2010, 19:25
Gerçekten süper bir fikir İnşallah gerçekleşir livorno maçı gibi çok güzel olur:)

Kaan
14.04.2010, 19:53
Sanırım seneye sezon açılış maçı Trabzonspor - Drogheda United maçı olacakmış.

Arkalarda kalmasın. :rolleyes:

Duyum İrlanda'dan. :D

Sinan SARI
14.04.2010, 23:24
Güzel bir fikir, arkasında durulup desteklenmesi gerekir.BMN olarak yine bize çok iş düşüyor.Bu olayı Trabzonsporun gündemine somamız lazım.

M.S.SOFU
14.04.2010, 23:37
evet arkadaşlar yazdığım önerilerden başka sadece ''burçak'' nickli forumdaşın bir önerisi olmuş.
daha fazla üretmeliyiz.fikir bekleniyor ha gayret :)

Ahmet Faruk
15.04.2010, 01:08
Sezon açılışı güzel olur.

M.S.SOFU
15.04.2010, 01:26
selamlar arkadaşlar
öncelikle şunu deyim bu işin üzerine biraz gidersek rahatlıkla sonuç alınabilir
ben ''burçak'' arkadaşın verdiği siteye üyelik girişiminde bulundum.bu meseleyi drogheda takımının site içinde bulunan forum sayfasında başlık açarak dillendirmeyi düşünüyorum
umuyorum ki gereken desteği karşı taraftanda bulur ve bu buluşmayı gerçekleştirebiliriz.
bu işi yaptığımda buraya gelişmeleri link halinde vereceğim
önce taraftarlar arasında bir iletişim sağlayıp daha sonra bu gücü arkamıza alarak yönetime iletdurumunda bu işin oluru var.
fakat şu an üyeliğim aktifleştirilemediği için bir eyleme geçemedim.

acaba bu konuyu yönetime iletme şeklimiz nasıl olmalı?

herhangi bir fikri olan veya bu konuda fikir üretebilecek olan bir arkadaşımız yardımcı olursa sevinirim...

Egemen Yılmaz
15.04.2010, 01:33
Çok güzel olur.

Rahim.K
15.04.2010, 10:48
Forumdan bir Arkadaş yönetime gönderilecek örnek bir Metin hazırlasın bence.Forumdakiler bu Metni email olarak Trabzonspor Resmi sitesine gönderirse çok etkili olur kanatimce.

Aker
15.04.2010, 12:08
Gelirlerin tamamı Drogheda ya verilmesi ve belki yapılacak olan küçük yardımlardan dolayı(tabii olursa) Avrupa sempati duymaya başlayabilir bize. Uefada buna seyirci kalmaz herhalde, resmi sitesinde duyurur. Eğer bunlar olursa dünya tekrar tanımaya hatırlamaya başlar bizi. Unutmamaları için devamınında gelmesi lazım, Avrupa Liginde biraz başarı elde etmemiz lazımki insanların kafasına kazınalım.

LazAnisT
15.04.2010, 12:28
Bu başlık aktif olduğu sürece bu konu hep gündemde kalır.Gerisi bir şekilde hal olur.

INCIK
15.04.2010, 12:32
güzel bir organizasyon olur. umarım olur

mehmetali61_55
15.04.2010, 12:37
Şu ingilizceden çektiğim nedir burada bile karşıma çıktı bilenler tercüme etsinde fransız kalmayalım :)

Aker
15.04.2010, 12:37
Şu ingilizceden çektiğim nedir burada bile karşıma çıktı bilenler tercüme etsinde fransız kalmayalım :)

Aynen abi tez zamanda öğrensem iyi olacak:)

şenolkılınç
15.04.2010, 12:40
Club brugge la maÇ yapilmasindan daha anlamli olur

ilhan
15.04.2010, 12:50
Adamları hiç tanımasam, Trabzonspor'un maçı var zannederim. :)

http://www.claretandblueclub.com/candb/images/fans_bg.jpg

Emrullah
15.04.2010, 12:50
Long live the brotherhood of the claret blue.

Yaşasın Bordo-Mavi kardeşliği.

şenolkılınç
15.04.2010, 12:59
Ben sevdİm bu elemani buna İrlanda temsİlcİlİĞİ verİlsİn sayin yÖnetİcİlerİm
WELCOME DROGMAN

şenolkılınç
15.04.2010, 13:01
İÇİmİzdekİ İrlandali :)

tataroglu99
15.04.2010, 13:42
Süper fikir :alkış:

Burçak
15.04.2010, 13:44
Welcome Drogman

I am a former member there.
Forgot your member name or password, but I :S
Yesterday I re-register ..
But I'm warning ..

'You have an Incorrect Specified''or inactive username, or an invalid password''

can you help?

tlotwat
15.04.2010, 13:54
ewet bu konu üstüne düşülmeli çok iyi olur hem iki takım arasındaki dostluk pekişir hemde ülkeler arasındaki bu başlı canlı tutalım arkadaşlar kulübe mail atalım oratk karar alıp bişeyler yapalım

tlotwat
15.04.2010, 14:01
Drogheda nın taraftar sayfasına baktım bizim için Türkiyedeki kardeşlerimiz diyolar bizde bu sitede onlar için öyle bişeyler yazıp kardeşliğimizin sonsuza kadar devam edeceğini söyleyebiliriz

Koray10
15.04.2010, 14:11
cok güzel olur bence

ilhan
15.04.2010, 15:08
Long live the brotherhood of the claret blue.

Yaşasın Bordo-Mavi kardeşliği.

Seni BMN İzmir halkla ilişkiler temsilcisi olarak Avrupa'ya yollasak hiç fena olmaz Emrullah abi. :p

ilhan
15.04.2010, 15:10
ha bu arada "Drogman" safkan Türk arkadaşlar. Eleman fena kekledi bizi de. :) BMN'nin hatırı sayılı banlanan üyelerinden birisidir. Bu sefer böyle bir isim alarak barınmak istemiş.

Tebrik ederim, fena faka bastırdı şahsen beni. :D

Emrullah
15.04.2010, 15:14
ha bu arada "Drogman" safkan Türk arkadaşlar. Eleman fena kekledi bizi de. :) BMN'nin hatırı sayılı banlanan üyelerinden birisidir. Bu sefer böyle bir isim alarak barınmak istemiş.

Tebrik ederim, fena faka bastırdı şahsen beni. :D

Haaast.........r. :D Yalnız helal olsun.

Yalnız ben de bugün üye olup hemen buraya yazmasını tuhaf karşıladım.

Olsun Drogman emiceyi yinede seviyoruz...:D

Burçak
15.04.2010, 15:26
Ulan Drogman , şöyle 1 sene kadar önce olsa bu kadar rahat kekleyemezdin ama neyse oldu olan :)
Adama özel mesaj bile attım bide :)
adamda ne secere varmış yaa çok sabıkalı ççç

Ilelioglu
15.04.2010, 18:07
Neden Barcelona ile yapmiyoruz...??

zafer44
15.04.2010, 19:18
Fikir kiminse tebrik ederim, umarım sezon açılışında Drogheda ile kardeşliği pekiştiririz.

metinbay61
16.04.2010, 17:05
bu konu gündemde tutulmalı...güzel bir organizasyon düzenlenmeli klübün kulağına gitmiş midir acaba...?

M.S.SOFU
16.04.2010, 22:23
bu konu gündemde tutulmalı...güzel bir organizasyon düzenlenmeli klübün kulağına gitmiş midir acaba...?

zannetmiyorum kulübün kulağına gittiğini
gitse bir eyleme geçerlerdi
bizim ses çıkarmamız lazım ama kimse bir fikir üretmiyor
hala bekliyor ve bakınıyoruz ne yapsak diye

iskenderunlu
17.04.2010, 00:36
http://4.bp.blogspot.com/_02TPdBEapnk/Sry-iGCZdnI/AAAAAAAAAK4/Xb7wveBvhCk/s320/drogheda_united_logo.png
pakistan ın bayrağı gibi--düşünce güzel neden olmasın bir maç

iskenderunlu
17.04.2010, 00:42
2007’nin İrlanda şampiyonu Drogheda United‘ın amblemindeki ay-yıldızın hikayesi...

Kentin ve kulübün sembolünün ay-yıldız olması sadece bir rastlantıdan ibaret değildir.
1845 yılında özellikle yaygın olarak yetiştirilen patates tarlalarında baş gösteren bir virüs kısa zamanda bölgeyi kıtlığa sürükler.
“Patates kıtlığı” olarak bilinen bu olay 1847 yılına dek sürer ve İrlanda halkının yaşadığı trajik olaylardan biri olarak tarihteki yerini alır.
Açlık ve beraberindeki salgın hastalıklar sebebiyle 1 milyona yakın İrlandalı ölür. Bir o kadarı da çaresizlikten ülkeyi terk eder.
Bugün Amerika ve Avustralya’daki İrlandalıların önemli bir kısmını o dönemde göç edenler oluşturur.

Dönemin Osmanlı padişahı Sultan Abdülmecid Han, İrlanda’ya 10 bin sterlin yardım taahhüdünde bulunur.
Ancak İngiltere Kraliçesi Victoria, bizzat kendi topraklarındaki bu felakete sadece 2 bin sterlin yardımda bulunduğu için İstanbul’daki İngiliz elçisi aracılığı ile rakamın düşürülmesi talebinde bulunur.
Bunun üzerine padişahın yardımı bin sterline düşürülmekle birlikte 3 gemi, tahıl yüklü halde yola çıkarılır.
Ne gariptir ki gemilerin yardım malzemelerinin boşaltılmasına İngiliz yetkililer izin vermez.
Yani İngiliz hükümeti kendi hükümranlıkları altındaki topraklarda yaşayan halkın kırılmasına göz yumar.
Yardım ekibi yılmamıştır, çareyi gemileri gizlice kuzeydeki Drogheda limanına boşaltmakta bulurlar.
İşte o günden beri kent halkının gönlünde Osmanlı ve Türkler ayrıcalıklı yere sahiptir.
İşte, bu olayın anısına 2006 Mayıs ayında 800. kuruluş yıldönümünü kutlayan Drogheda Belediyesi’nce yaptırılan “Şükran Plâketi”150 yıl önce Türk Gemicilerin misafir edildiği eski belediye sarayının duvarına (şimdiki Westcourt Oteli’ne) törenle çakıldı.

Ve o günlerde Abdülmecid Han‘a yazılan şükran mektubunun metni:

“Aşağıda imzaları bulunan biz İrlanda Asilzâdeleri, Beyefendileri ve Sâkinleri, Majesteleri tarafından acı çeken kederli İrlanda Halkı’na gösterilen cömert hayırseverlik ve alâkaya en derin minnetlerimizi saygıyla takdim eder ve onlar adına Majesteleri tarafından İrlanda Halkı’nın ihtiyaçlarını karşılamak ve acısını dindirmek üzere cömertçe yapılan 1.000 Sterlinlik bağış için teşekkürlerimizi arz ederiz...”

Şimdilerde ise renkleri bordo-mavi olan Drogheda United ile Trabzonspor birbirlerini “kardeş kulüp”ilan etti.
Taraftarlar, internetteki forumlar sayesinde birbirlerine forma-atkı gönderiyor...

Emrullah
17.04.2010, 01:24
Bence Drogheda ile yapacağımız maçı da Urfa'ya alalım. Çok mantıklı değil mi. D:

Halil Atalay
17.04.2010, 19:58
olur neden olmasın

tlotwat
17.04.2010, 21:04
güzel şeyler bunlar üzerine gidilmeli bence

Sinan SARI
18.04.2010, 13:14
Bir gelişme var mı bu işle ilgili?

okg_53
18.04.2010, 13:55
http://4.bp.blogspot.com/_02TPdBEapnk/Sry-iGCZdnI/AAAAAAAAAK4/Xb7wveBvhCk/s320/drogheda_united_logo.png
Amblemi hatırlatmakta fayda var.

Drogheda Olmazsa Portsmouth olabilir.
http://soccerlens.com/shirts/files/2008/05/portsmouth-crest-new.jpg

M.S.SOFU
18.04.2010, 15:20
Bir gelişme var mı bu işle ilgili?

beni irishfootball forumuna almadılar
yani giremedim daha forumlarına
olsaydı birşeyler yapardık
her zaman ki gibi taraftarlarımız
--aaaaa ne güzel fikir lan,bende destekliyorum bu fikri,ama sadece destekliyorum işte demekten başka bir şey yapmıyor
ne yapabiliriz diye 3 sayfada da sorduk ama ne yazık ki kimseden bir şey çıkmadı bir kaç arkadaşın dışında
herkes fikrin güzel olduğunu söylüyor
valla fikri ortaya attık ama bundan sonra bende güzel deyip geçiştirecem

aaaa-gerçekten güzel fikir :D

talibim
18.04.2010, 16:08
temmuz ve ağustos aylarında İrlanda da sezon arası tatili oluyor yani maç rahatlıkla ayarlanabilir.Bu maç güzel bir şekilde organize edilebilirse ülkemiz ve Trabzonspor açısından çok iyi bir reklam olur.
Hatta bu organizasyon geleneksel hale bile gelebilir.Bir sene Türkiye de bir sene İrlanda da.Çok da güzel olur.
İnşallah yönetim bu meseleyle ciddi şekilde ilgilenir.

Sinan SARI
18.04.2010, 22:18
beni irishfootball forumuna almadılar
yani giremedim daha forumlarına
olsaydı birşeyler yapardık
her zaman ki gibi taraftarlarımız
--aaaaa ne güzel fikir lan,bende destekliyorum bu fikri,ama sadece destekliyorum işte demekten başka bir şey yapmıyor
ne yapabiliriz diye 3 sayfada da sorduk ama ne yazık ki kimseden bir şey çıkmadı bir kaç arkadaşın dışında
herkes fikrin güzel olduğunu söylüyor
valla fikri ortaya attık ama bundan sonra bende güzel deyip geçiştirecem

aaaa-gerçekten güzel fikir :D

Kardeşim kısmen haklısın tabi ama herşey zamanla gelişiyor.Şuanda herkez takım, kulüp,taraftar; lig maçı,kupa,basketbol,orman projesi,karadeniz dereken biraz ilgisiz kalabilir. Bu işler rayına oturduktan sonra arkadaşlar olumlu fikirlerini vede düşüncelerini yazacaktır.Yılmamak lazım.

talibim
10.05.2010, 12:34
Trabzonspor dergisi Mayıs sayısında Drogheda United'la kurulan dostluk köprüsünü dergide haber yaptı.Bu dostluk maçından da bahsediyor.İnşallah olumlu bi gelişme olur.Belki de sezon açılış maçını Drogheda United'la yapabiliriz.

Adil ÖZGÜR
10.05.2010, 23:23
Çok güzel olur, belkide en iyilerini teşhis eder, transfer ederiz. Neden olmasın.

Rahim.K
11.05.2010, 02:15
Aslında droghedaya gidip kampta yapılabilir.Çok güzel yeşillik yerler.Giderken biz taraftarlarıda götürürlerse bizde gezmiş oluruz.

talibim
11.05.2010, 11:13
Dediğiniz gibi ya orada kamp yapılabilir veya dört takımın katılacağı sezon öncesi bi turnuva düzenlenebilir.veya sezon açılışı da olabilir.

agasaro
11.05.2010, 11:17
Drogheda takımı ile nasıl bir tarihsel bağımız var? Renklerimizin aynı olduğunu gördüm ama aramızadaki tarihsel bağı bilmiyorum. Bilen biri varsa cevaplayabilir mi? Ayrıca amblemlerinde ay yıldız var, bunun nedeni nedir?

halukozcelik
11.05.2010, 11:36
yapalım hazırlık maçını zarar gelmez

Hqmi
11.05.2010, 20:55
Kazanan bordo-mavi olsun.