PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor, Toprağa Düşen Fidanlarını Gölgesine Aldı

Sayfa : [1] 2

Kaya
12.04.2010, 17:44
http://www.bordomavi.net/Giris/giris120410.jpg (http://www.bordomavi.net/index.php)

2 Ağustos 1967'de filizlenen, bugün kocaman bir çınar olan Trabzonspor, toprağa düşen fidanlarını gölgesine alıyor...

Bir sevda uğruna hayatını kaybeden taraftarların isimleri sonsuzluğa taşınıyor...

Trabzonspor Kulübü'nün öncülüğünde bir “Anıt Park” projesi hayata geçiriliyor. Proje doğrultusunda, taraftarlarımıza ve Trabzonspor'u oluşturan vezirveye taşıyanlara bir saygı duruşu mahiyetinde yaptırılacak olan anıtın yanı sıra; proje için ayrılan özel arazide, toprağa düşen her bir bordo mavi fidan için, arkalarında bıraktıkları Trabzonspor sevdalarını gelecek nesillere aktaracak ve unutanlara hatırlatacak yemyeşil fidanlar ekilecek.

O gün aynı zamanda Trabzonspor'u “Büyük Trabzonspor” yapan değerlere somut bir teşekkür göstergesi olacaktır.

Anıt parkın temel atma ve fidan dikim töreni, hayatını kaybeden taraftarlarımızın aileleri, Trabzonspor Kulübü yöneticileri, camiamızın ileri gelenleri, Trabzonspor taraftar grupları temsilcileri ile çok geniş bir katılımla 19 Nisan Pazartesi günü saat 14:00'da gerçekleştirilecektir. Yapılacak anıtın modeli kulübümüz tarafından çok yakında duyurulacaktır.

Tüm Trabzonspor sevdalılarını törene bekliyoruz

Volkan
12.04.2010, 17:49
:):alkış: :alkış: :alkış: :alkış:

Canberk
12.04.2010, 17:51
İşte olması gereken bu :alkış:
Ama fazla REKLAM yapmayalım Kaya abi batıyor bazılarına sade bir açılış olsun :)

Recep Alkan
12.04.2010, 18:04
Bu törene ben hiçbirşey yapmadım, benim üzerimden oyun oynanıyor, diyen malum şahsı da davet edin.

Yüzü olan gelsin...

mehmetali61_55
12.04.2010, 18:13
:alkış::alkış::alkış: çok güzel bir haber.Zaman geçmeden gerçekleşmiş olması bazı çevreleride mutlu edecektir.

Peleray
12.04.2010, 18:19
projeye karşı çıkanlara da şöyle en güzelinden birer davetiye gönderilsin.

UğuR
12.04.2010, 18:20
Camiamıza hayırlı olsun...

ÜNAL
12.04.2010, 18:23
Hayırlı,uğurlu olsun.

Bazı ''kişiliksizlere'' de somut bir örnek olsun.:alkış:

a f s
12.04.2010, 18:25
Anlamlı bir projeydi, şimdi çok daha anlamlı bir şekilde hayata geçiyor.

Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.

Emrah Akcagöz
12.04.2010, 18:28
Emeği geçen herkese teşekkürler çok güzel bi proje..

Berberoğlu
12.04.2010, 18:29
Keşke orada olabilseydim.
Aahh, ahh memleketimde çalışmayı ne kadar da çok istiyorum....
Yaktın bizi zalim gurbet...

Emirhan Makul
12.04.2010, 18:43
Hayırlı Uğurlu olsun , Nice Ormanlarımızı Görecek Bu Gözler inşallah.

ilhan
12.04.2010, 18:56
Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler. Gerçi buna da bir kulp bulan zihniyet(!) olacaktır. Ama biz iyi şeyler yaptıkça kahrolmaya devam etsinler.

SEDAT
12.04.2010, 19:10
- Hayırlısı neyse o olur İnşallah....

Kazım Uzunboy
12.04.2010, 19:11
Ama böyle olmuyorki..

Trabzonspor resmen reklam yapıyor..

:alkış: :alkış: :alkış:

Atılay
12.04.2010, 19:16
Bende bugün G.Hanedeki ormanımızdaydım fidan boyları epey büyümüş fotoları yarına atarım :)

Hürgün Aygün
12.04.2010, 19:18
Çok güzel bi davranıştır.Teşekkürler yönetime.Ey boş adam hadi bunları da kaldırsana!!!

A.Hilal Çakıroğlu
12.04.2010, 19:30
"İyiler her zaman kazanır" :yattara: Kulübümüze ve açılışa katılacak tüm Trabzonsporlulara şimdiden teşekkür ediyorum. Açılışta bulunamayacağım ama ilk fırsatta ziyaret edeceğim :)

Gamze
12.04.2010, 19:59
Emeği geçen herkese teşekkürler...

Kaldığımız yerden devam ediyoruz; enerjimizi Trabzonspor ve onun değerleri için harcamaya devam ediyoruz.

Atalay
12.04.2010, 20:01
Teşekkürler Trabzonspor...

Mustafa Önal
12.04.2010, 20:08
emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler. bir aksilik olmazsa törene katılmaya özen göstereceğim.

Mustafa K. Demirbaş
12.04.2010, 20:37
İnşallah orada olmaya çalışacağım..

Ali Tunahan Güllü
12.04.2010, 20:44
Hayırlı uğurlu olsun:)

Atalay
12.04.2010, 20:51
Herkesin o törende olması lazım...

bkandil
12.04.2010, 20:52
Emeği geçen herkese teşekkürler.
Camiamıza hayırlı olsun.

Gürkan
12.04.2010, 21:00
Emeği geçenlere teşekkürler.hayırlı olsun. Trabzonsporada bu yakışırdı.

magicyattara
12.04.2010, 21:08
100. yıl parkında mı kurulacak bu orman ve anıt?

Cafer KILIÇSOY
12.04.2010, 21:30
Bütün art niyetli kişilerin engelleme girişimlerine rağmen ''Bir Sevda Uğruna'' fidanlarımız toprakla buluşuyor. Kaybettiğimiz fidanlarımız yeniden yeşeriyor..

Başta kulübümüz olmak üzere bu projenin hayata geçmesinde emek veren, caba sarfeden, kilometrelerce uzaklarda gönülleri bizimle olan herkese Bordomavi.net olarak teşekkür eder şükranlarımızı sunarız.

Erdal
12.04.2010, 21:34
Hayırlı olsun...Eyvallah...

asimetrik
12.04.2010, 21:35
Bir şeyler yazayım dedim ama vazgeçtim döndüm giriş sayfasına tekrar baktım. Herşeyi ne güzel özetlemişsiniz, ellerinize sağlık. Aklıma Allah'ın bir ayeti geldi. Herkesin hoşgörüsüne sığınarak eklemek istedim.
Bismillahirrahmanirrahim
Olur ki hoşunuza gitmeyen bir şey, sizin için hayırlıdır ve olur ki, sevdiğiniz şey de sizin için bir şerdir. Allah bilir de siz bilmezsiniz. (Bakara Suresi, 216 - Kuranı Kerim)
İnsanın neredeyse ölesi geliyor. Temel atıldığında geride kalanlar için yüreğim hafiflemiş olacak.

asimetrik
12.04.2010, 21:43
İyilik galip gelmiştir. Hem de nakavt ile.
Emeği olanlara teşekkürler.

bordo61
12.04.2010, 21:46
Oldu mu şimdi

Bundan büyük reklam mı olur.

http://www.bahargroups.com/dokum/logar.jpg

Tunga
12.04.2010, 22:06
Buruk bir mutluluk yaşıyorum; ama bir taraftan da gurur duyuyorum. Bizler de bir gün Bir Sevda Uğruna yollarda can verirsek, bizim adımıza yapılmaya çalışılanları engelleyenlere rağmen, inatla ve şevkle bir fidan dikmek için yarışacak renktaşlarım var.

Allah razı olsun hepinizden.

Ve Trabzonspor...

Biliyordum senin vefasız olamayacağını.

ÇOK YAŞA!

Ilelioglu
12.04.2010, 22:08
Emegi gecen herkese tesekkürler...

SEDAT
12.04.2010, 22:09
- Belediye zabıtasıda tören alanında bulunsa fena olmaz , belki etrafta itlaf edilecekler olabilir ...

Külünkoğlu
12.04.2010, 22:10
Mevlam yılanın zehrine bile derman yüklemiş...

Herkesden Allah razı olsun.

Fatih Özkan
12.04.2010, 22:12

LazAnisT
12.04.2010, 22:21
Teşekkürler misafir üye

KUTADGU
12.04.2010, 22:54
Hayırlı olması dileğiyle.

Gurur ve gerçek hüzün buluşsun toprakla.

Gözyaşları ile büyütecekler vardır elbet. Salyalar ile kurutmaya çalışacaklardan kat be kat fazla hem de...

Adil ÖZGÜR
12.04.2010, 23:03
Hayırlı uğurlu olsun,
O gün birlik ve beraberlik günüdür,
O gün manasına keşke Trabzonda olabilseydim....
Kardeşlerime saygı ile sevgilerimi sunuyorum.....
Bende bu işin kutsallığına binaen bir fidana bir Fatiha okuyorum...

macka61
12.04.2010, 23:06
hayırlı olsun

OLCAY ÇAKIR
12.04.2010, 23:49
Üyelerine, türlü hayır işleri organize etmek suretiyle, şu fani dünyada "iyilik yapma fırsatı" veren BMN'ye sonsuz teşekkürler...

Sayenizde, unuttuğumuz, aklımıza gelmeyecek bir çok hayırlı iş için teşvik ediliyoruz...

Bize bu imkanı verdiğiniz için tekrar teşekkürler...

Cem Kıran
12.04.2010, 23:56
Emeği geçen herkese teşekkürler..

Ömer Kibar
13.04.2010, 00:08
Bu proje artık daha da anlamlı oldu bizler için..
Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler..

Altan Atabay
13.04.2010, 07:41
çok güzel çok anlamlı olmuş.

keşke hafta sonu olsa idi de katılsa idik.

Fidanlarımız yeşerecek. Bizler de bunları göreceğiz.

Kamil Çakmak
13.04.2010, 08:47
BMN ve Trabzonspor, çok teşekkürler.
BMN olarak o gün büyük bir katılımla orda olunmalıdır.

Burçak
13.04.2010, 08:47
Bu habere çok sevindim şimdi. Teşekkürler kulübümüze.
Fakat bu tür organizasyonlarda katılımın maksimum olabilmesi için neler yapılabilir bununda düşülmesi gerekirdi.
Pazartesi günü mesai saatine denk geliyor.
Örneğin benim kendi adıma gelmem mümkün değil artık. benim gibi çok kişi olduğunada eminim.
Keşke butür ayrıntılara daha bi özen gösterilse.
Ama yinede Trabzonsporlular orayı dolduracaktır. Emeği geçenlere teşekkür ederim.

Hüseyin Bağdat
13.04.2010, 09:01
Çok güzel bir haber. İnşALLAH güzel bir organizasyon olur. Proje de güzel görünüyor. Düşünenlere uyguluyanlara teşekkürler...

Haftasonu olsaydı katılım daha çok olabilirdi. Ama demekki tarih ve saat öyle uygun görülmüş...

Nebiye
13.04.2010, 09:04
Güzel haber :yattara:
İlk ormanımıza katkıda bulunmuştuk buna kısmet olmamıştı.Ama yinede orda olmak isteriz Yağız'la :) Büyük bir aksilik olmazsa inşaallah.
Mesai saati olması katılımı azaltacaktır belki de ama buna da şükür :)

SEDAT
13.04.2010, 09:18
- Ayrıca bazı Trabzonspor sitelerinde okuyorumda bmn hiçbir zaman Tribün grupu olmamış internet grubuymuş felan filan çok ayıp şeyler bunlar...

Gökçebey
13.04.2010, 09:26
Sedat, tribün grubu olmadığımız doğrudur. Bunu biz de söylüyoruz zaten. Fakat bazı insanların kafalarının basmadığı ve görmek istemedikleri doğru şu. Allah aşkına internet grubu nedir? Onlar internet grubu diyenlerin internet siteleri yok mu? Bu forum insanların tanışma, kaynaşma, organize olma, takımını, futbolu, dünyayı takip etmek için buluştukları bir platform. Burada insanlar organize olup canlı işlere imza atıyorlar. Onlarca örnek mevcut. Ha tribünde yok muyuz? Her stadyumun her tribününde. Dünyanın her yerinde arkadaşımız, üyemiz var. Bir tribün grubu gibi tribünde bir araya gelip tezahürat ettiğimiz de oluyor, tribün gruplarının içinde tezahürat ettiğimiz de oluyor. Kimi arkadaşlarımız da maçı yaşayabilmek için oturduğu yerden pür dikkat izliyor.

Şu BMN'ye bir adam akıllı eleştiri gelmeyecek sanırım. :D Anca kin dolu laf sokuşturmalar. Biz işimize bakıyoruz ama. Pazartesi günü klavye başında değil, bizzat ordayız. :)

Kamil Çakmak
13.04.2010, 09:29
- Ayrıca bazı Trabzonspor sitelerinde okuyorumda bmn hiçbir zaman Tribün grupu olmamış internet grubuymuş felan filan çok ayıp şeyler bunlar...

O yazılanlar bakıpda BMN gruplaşmaya girmez. Bu gibi düşünceler zaten Trabzonda bir sürü gruplaşma yarattı. Ha la da daha devam ediyorlar böyle düşünmeye. Zaten bizim amacımıt trübün gurubu oluşturmak mıdırki.
BMN nin şu camiaya her alandaki desteği takdir edilmelidir. O bazı siteler önce bunu idrak etmeleri gerekir. Ve bu desteğe organizasyonlara katılmalarını düşünmelidirler.

Nebiye
13.04.2010, 09:31
Ama arkadaşlar bu ve benzeri bütün yorumları diğer başlıkta paylaşmıştık.
Yani bu başık fidanlarımıza özel olsun lütfen girmeyelim aynı konulara burda da :)

SEDAT
13.04.2010, 09:33
- Zaten yaptıklarımızı kimse görmüyor nedense..

- Şunu anladımki Acaip Kıskanılıyoruz ..aslında sadece doğruları yapıyoruz farklı bişey yapmıyoruz insanlar bunları duyup buraya geliyorlar durum bu..

- Tribünde çok önemli ama benim için daha öncelikli , İnsani şeyler var , fidan dikmek , huzurevi ziyareti , Organizasyonlar , gibi..

Burçak
13.04.2010, 09:41

Sedat sende gül sadece :)
Biz en başından beri Tribün gurubu olmadığımızı belirtiyoruz zaten.
Yanlız farkındamısın bizler için internet gurubu diyenler bu eleştiriyi hangi ortamda yapıyor? oda internette:)
2010 yılındayız internet artık hayatımızın bir parçası.

Ayrıca biz tribün gurubu olmadığımız halde Allaha şükür her maçımızada gitmeye özen gösteriyoruz.
BMN den arkadaşlarla beraber omuz omuza izliyoruz. Yeri geliyor başka tribün guruplarının içinde oluyoruz. Bizde ayrım yok..
Tribündeyiz de yani o soğukta da yağmurda da..
Cebimde kombinem Taraftar kartım ve periyoduk olarak her ay aldığım dergi ve diğer ürünler ile bir taraftarın yapması gereken herşeyi yaptığıma da inanıyorum. içim rahat.
İnternet gurubuyuz diyelim. Yaptıklarımız ortada.
Senin yaptığın organizasyona Bakanlar geliyorsa Vali, Emniyet Müdürleri vs vs Ankaradan Spor Adamları vs geliyorsa sen iyi şeyler yapıyorsun demektir.
Yani bizleri eleştirenleride dinlemeliyiz.
Demekki Sanalda olsak! bizleri takip ediyorlar. Teşekkür ederiz.

SEDAT
13.04.2010, 09:46
- Heyecanla yeni fidanlarımızın dikileceği günü bekliyoruz..keşke zamanımız olsaydı da bizde orda olsaydık..hazır uçak fobimide yenmişken :)

Ayşe Aygün
13.04.2010, 10:09
Erken konuşmayın arkadaşlar.Pazar akşamını bekleyin.Pazartesi sabahı gene engellenebilirsiniz.Malum kişilerin eli belki daha uzunudur.Hatta oraya gidecek 4.5 klar bence hangi gün gideceğinizi yazmayın buralara vallahı engellenirisniz.

Kamil Çakmak
13.04.2010, 10:18
Erken konuşmayın arkadaşlar.Pazar akşamını bekleyin.Pazartesi sabahı gene engellenebilirsiniz.Malum kişilerin eli belki daha uzunudur.Hatta oraya gidecek 4.5 klar bence hangi gün gideceğinizi yazmayın buralara vallahı engellenirisniz.

:) O kadarda değil hani. Müslüman mahallesinde salyangoz satılmaz ama:)

a f s
13.04.2010, 10:37
http://www.medyatrabzon.com/images/other/1104tsantalyaidman4.jpg

Samsun'da engellenen Hatıra Ormanı projesi nedeniyle Trabzonsporlu futbolcuların ağaç sevgisi pekişir.

Onur: Umut, bak bakalım çevrede kımıl zararlısı var mı?

Umut: Yok Onur, kimse görünmüyor.

Sırtı Dönük Futbolcu: Bu ağacı yıkmaya kimsenin gücü yetmez.

Şenol Hoca: Egemen gözünü ağaçtan ayırma.

Egemen: Tamam hocam merak etme.

:)

Trabzonspor taraftarları tirübüne veya bir stada sığamayacak kadar büyük ve çok olduğuna göre sorun yok.

Yapılan güzellikler Trabzonspor taraftarının bu camianın güzellikleri. BMN bu güzellikleri hakkı ile temsil eden insanların biraraya gelmesinden oluşuyor ve bu son projemiz değil.

Oğuz B.
13.04.2010, 12:27

Ömer Kibar
13.04.2010, 16:54
http://i43.tinypic.com/2zhgzrb.jpg
http://i43.tinypic.com/rife2w.jpg
http://i39.tinypic.com/16ktjjl.jpg

Kulübümüze emeği geçmiş kaybettiğimiz değerlerimizin yaşatılması ve çeşitli kazalarda kaybettiğimiz taraftarlarımız adına 100. Yıl parkı içerisinde oluşturduğumuz hatıra ormanı açılışımız takımımızın 19 Nisan Pazartesi günü oynayacağı Kasımpaşa maçı öncesi saat 14:00’de yapılacaktır.

Bu hatıra ormanında Trabzonspor ile gönül bağı olan takımlar ve bölge takımlarımız için de bir yer ayrılacak ve dostluk fidanlığı oluşturulacaktır. Ayrıca yönetim kurulumuz tarafından yapımına karar verilen mimar Aytaç Akyüz tarafından tasarlanan "Bir Sevda Uğruna" anıtının da temeli atılacaktır. Bu önemli etkinlikte tüm Trabzonsporluları yanımızda görmek istediğimizi kamuoyuna saygı ile duyururuz.

Bu mesajın 61. mesaj olması da ayrı bi güzellik :)

İsmail Alkan
13.04.2010, 16:59
Teşekkürler Trabzonspor.

Berk Eren
13.04.2010, 17:03
yönetim kurulunu bu sosyal sorumluluk ve duyarlılıktan dolayı tebrik ediorum

UğuR
13.04.2010, 17:09
Teşekkürler Trabzonspor'um.....

Boşuna dememişler her işte bir hayır vardır...

Süleyman Eruyar
13.04.2010, 17:16
Trabzonspor Yönetimini ve buna vesile olan Bordomavi.net yönetici ve üyelerini,

Tebrik Ederim..

Külünkoğlu
13.04.2010, 17:34
Proje'de detaylara da dikkat arkadaşlar.

Teşekkürler Trabzonspor teşekkürler Trabzonsporlular !

Badaloğlu
13.04.2010, 17:38
Dünya'da başka bir örneği varmıdır bilmiyorum ama taraftarı için anıt yapan kulübü ayakta alkışlarım. Gerçi Dünya'da başka bir örneği olsa bile, çok önemi yok. Bu proje, Trabzonspor ve taraftarına yakışır bir projedir... Trabzonsporluluğunuzla bir kez daha gurur duyabilirsiniz.

Böyle bir projede ancak Trabzonspor ve taraftarına yakışırdı... Kimin yaptığı, vesile olduğu çok önemli değildi, önemli olan bu renkler uğruna hayatlarını kaybeden taraftarımızın, kulüp tarafından sahiplenmesiydi.

BMN yönetimi olarak, hangi taraftar gurubuna mensup olursa olsun, bu renkler için ölen taraftarlarımız için yapılacak anıt park projesini hayata geçirecek olan, Trabzonsporumuza teşekkürü bir borç biliyorum.

Futbolla yatıp, futbolla kalkan bir şehrin takımına ve taraftarına da bu yakışırdı...

Yaşa, varol Trabzonum...

Hekimoğlu
13.04.2010, 17:39
Tebrikler yönetimi kutlarım.

Çakır
13.04.2010, 18:40
19 Nisan 2010 tarihi, duygularımızın zirveye ulaştığı çok anlamlı bir gün olacak ve her zaman böyle hatırlanacak.

Bordo-Mavi renkler uğruna kaybettiğimiz değerlerimiz, dünya üzerinde başka bir kulüpte eşinin olduğunu sanmadığım çok anlamlı bir projeyle sonsuza dek anılacak ve yaşatılacak. Artık Trabzon'a her gidişimizde uğrayarak, Trabzonspor yolunda kaybettiğimiz büyüklerimizi ve arkadaşlarımızı sevgiyle, saygıyla anacağımız, manevi değeri çok yüksek bir "anıtparka" kavuşmuş olacağız.

Hep birlikte hayata geçirdiğimiz ikinci hatıra ormanımıza emeği geçen, projeye maddi-manevi katkıda bulunan tüm üyelerimize bir kez daha sonsuz teşekkürler. Aynı çatı altında bir araya gelen, omuz omuza veren büyüklerimiz, arkadaşlarımız ve kardeşlerimiz... İyi ki varsınız, iyi ki bir aradayız.

Orman projemize en başından bu yana destek veren ve Samsun'daki açılışın haksızca iptal edilmesine karşı tek ses, tek yürek olarak tepki gösteren ve yanımızda olan Trabzonspor'umuzun tüm Taraftar Gruplarına, Derneklerine sonsuz teşekkürler. Yanınızda olmaktan, yanımızda olmanızdan, büyük bir camia olarak tek yürek olmaktan dolayı gurur duyuyoruz.

Sizlerin de ifade ettiğiniz gibi, bu proje, her şerde bir hayrın olduğu gerçeğini de bir kez daha ortaya koydu. Kaybettiğimiz değerlerimiz için dualarla dikilecek fidanlarımız, bu kez Trabzon'umuzda, ulu bir çınarın, Trabzonspor'umuzun gölgesinde büyüyecekler.

Hayatımızı adadığımız aziz kulübümüze, kaybettiğimiz taraftarlarımız için göstermiş oldukları büyük vefa örneği ve orman projemize göstermiş oldukları duyarlılık için sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. İmza atılan bu anlamlı "ilk" tüm Trabzonsporlular için bir gurur vesikası olacaktır.

İYİ Kİ VARSIN TRABZONSPOR!..

ırmak
13.04.2010, 19:08
19 Nisan'da Trabzondayım.Açılış tarihinin Trabzon da olacağım günlere denk gelmesi çok güzel oldu:)

SEDAT
13.04.2010, 19:16
- Ya bu anıt gerçekmiydi :) bende arkadaşlardan biri fotoşhopla yaptı zannettim..Olsa ne kadar güzel olurmuş dedim içimden..

asimetrik
13.04.2010, 19:19
Benim için 7. Şampiyonluktan daha önemli bir olay. Taraftarı için anıt diken bir kulüp. Ne büyüksün Trabzonspor..

aktan61
13.04.2010, 19:27
Teşekkürler TRABZONSPOR
Teşekkürler gerçek TRABZONSPOR'lular

kudu_61
13.04.2010, 19:55
Teşekkürler TRABZONSPOR
Teşekkürler gerçek TRABZONSPOR'lular
yüreğinize sağlık şimdi onlar daha rahat olacak ebedi mekanlarında

Yunus Kandemir
13.04.2010, 20:07
bu anıt park nerede ?

Sümeyye Şahin
13.04.2010, 20:11
Her fırsatta dillendirdiğimiz beklentilerimizin doğruluğunun sevincindeyim.

Teşekkürler Trabzonspor. Ruhumuzda var: İnadız.

ilhan
13.04.2010, 21:10
Teşekkürler Trabzonspor!
Teşekkürler gerçek Trabzonsporlular!

Gamze
13.04.2010, 21:35
Gürcan abi yazmış ya... nerdeyse insanın öleceği geliyor...

Bu takıma, bu camiaya ait olmaktan onur duyuyorum...

SEDAT
13.04.2010, 21:42
- Gücün yetiyorsa bunuda engelle bakalım ...

- Anıt çok güzel olmuş ya...

ts**fırtına**ts
13.04.2010, 23:32
Bu kadar sürede yeniden toparlanmak, tek yumruk olmak çok güzel. Efsane'nin doğduğu yerde olması ayrıca güzel. Keşke hafta sonuna denk gelebilseydi...

İlyas Onat
13.04.2010, 23:34
Şer bildiğimizde böylesi bir hayır varmış demek ki.

Çok güzel oldu, şık oldu, zarif oldu.

Emeği geçenlere teşekkür ederiz.

Cengiz Çubukcu
14.04.2010, 08:24
Bu tarihi ana tanıklık edememenin üzüntüsünü ancak kalabalık olmamız durumunda atlatabilirim ..... iyi ki varsın Trabzonspor....

Atalay
14.04.2010, 09:58
Teşekkürler TRABZONSPOR....

Bizim güzel kulübümüze yakışır bir proje olmuş...

Çok duygulandım...

EyüpKILIÇ61
14.04.2010, 10:06
Orada olamamak ne üzücü :(

Bu anlamlı org. sahip çıkan TrabzonSpor'uma sonzuz teşekkürler...

Faik Yılmaz
14.04.2010, 10:15
Mesai saatine rastladığından büyük ihtimalle orada olamayacağım.....

Ancak böyle anlamlı bir işe girişen herkesi tüm kalbimle kutlamayı bir borç bilirim......

Gökçebey
14.04.2010, 10:28
Faik, yatıracak su faturan yok mu? :)

SEDAT
14.04.2010, 10:31
- Yönetimden Kim olucak acaba kesin bir bilgi varmı...

Erdal
14.04.2010, 10:31
Kısmet olursa orada olacağım inşallah...

Faik Yılmaz
14.04.2010, 10:33
Faik, yatıracak su faturan yok mu? :)

Hepsine otomatik ödeme talimatı verdim.... :)

Mallesef bu aralar işler biraz yoğun....... Bir şansımı denerim ama :)

Egemen
14.04.2010, 10:42
Teşekkürler Trabzonspor'um..

emeği geçen herkesin yüreğine sağlık..

OLCAY ÇAKIR
14.04.2010, 11:13
Teşekkürler Trabzonspor...

Asilsin, farklısın...

Teşekkürler...

Erdal
14.04.2010, 11:15
Yönetime de ayrıca teşekkür etmek lazım...Üstelik son zamanlarda çok konuşmuyorlar da...İyi şeyler oluyor...Allah bozmasın...

Fatih Solmaz
14.04.2010, 11:34
Helal olsun kulübümüze emeği geçen herkese. bakıor musun ziyaretçi gör buraları gör.,

bordo61
14.04.2010, 11:38
Bizim fidanlarda buraya dikilecek değil mi

Fidanlarımız 2. kez Trabzonda toprağa kavuşacak :)

Nihal Ayvaz
14.04.2010, 11:39
Bizi engelleyenlere de teşekkür etmek lazım ,istediğimizden daha da güzel olacak ;).

Teşekkürler TRABZONSPOR'um..:alkış:

Külünkoğlu
14.04.2010, 11:40
Bizim fidanlarda buraya dikilecek değil mi

Fidanlarımız 2. kez Trabzonda toprağa kavuşacak :)
Evet oraya dikilecek Giray.

Hotaman
14.04.2010, 11:40
Ötekillerden her zaman farklı...
Biz Trabzonspor'a aşkımızı verdik...Aşık olunmayacak gibi de değil!
Allah herkesden razı olsun.

bordo61
14.04.2010, 11:44
Evet oraya dikilecek Giray.

Her kötülüğün içinde bir iyilik vardır.

Boşuna dememişler çinliler.

Bu olay sayesinde

Fidanlarımız daha güzel bir şekilde değer kazandı.

Tüm BMN üyelerine ve Trabzonspor yönetimine teşekkür ediyorum.

Burçak
14.04.2010, 11:52
Samsunda olması anlamlı olacaktı.
Ama Trabzonda olması bence daha bir anlamlı oldu.
Trabzon'da 100. yıl parkı göz önünde olan bir yer.
İnsanların Trabzona ziyarete veya maça geldiklerinde çok rahatlıkla gidip görebilecekleri bir yer.

SEDAT
14.04.2010, 12:06
- Bişey sorabilirmiyim..eğer organizasyon Samsunda olsaydı bu anıt yine olucakmıydı..

Gökçebey
14.04.2010, 12:08
Sedat, olmayacaktı. Oraya hayatını kaybeden taraftarlarımızın da adlarının yazılı olduğu bir tabela dikilecekti.

SEDAT
14.04.2010, 12:10
- Peki bu anıtın hikayesi törenden sonramı anlatılıcak merak ettimde perde arkasını :)

Atalay
14.04.2010, 12:13
Tüm Trabzondaki arkadaşlarımızın azami özenle icabında işlerinden güçlerinden izin alarak orda bulunması gerekmekte...

Çünkü bu organizasyon çok anlamlı...

irfanb
14.04.2010, 14:16
Emegi gecen herkesten Allah razi olsun.

Gökhan Döner
14.04.2010, 14:41
bu 100. yıl parkında anıt yapılacak kadar yer kalmışmıydı acaba
ben hatırlamıyorumda çok değişmiş oralar.Eskiden bu yerde belediye
yüzme havuzu süleyman restorant gibi tesisler bulunuyordu.
Şimdi ise yerine kocaman bir alış veriş tesisi ve sahil yoluna giden bir kısım yer
İnşallah güzel bir tören olur.

Badaloğlu
14.04.2010, 17:49
- Gücün yetiyorsa bunuda engelle bakalım ...

- Anıt çok güzel olmuş ya...

- Bişey sorabilirmiyim..eğer organizasyon Samsunda olsaydı bu anıt yine olucakmıydı..

Sedat, Samsun'da anıt yoktu ama hakkın rahmetine kavuşmuş taraftarlarımızın adlarının yazılı olacağı bir tabelamız olacaktı.

Birde arkadaşlar, bir şeyi aydınlığa kavuşturmakta fayda var.Pazartesi günü anıt açılmayacak.Parkımızın açılışını yapacağız... Anıt, ancak bir kaç ay içinde bitirilip parkın içinde yerini alacak.

Yukarda fotoğrafını gördüğünüz sadece proje çizimidir.Anıt bitirilir bitirilmez parka dikilecektir...

Ama önemli olan taraftarımız adına böyle bir parkımızın olmasıdır. Teşekkürler Trabzonspor...

OLCAY ÇAKIR
15.04.2010, 09:29
Samsun emniyet müdürü görevden alındı.(Hürriyet)

Altan Atabay
15.04.2010, 12:04
valiside alınacaktır öyle kafalarına göre iş yapan herkes bu ülkede devlet ciddiyeti varsa görevden alınmalıdır.

LazAnisT
15.04.2010, 12:23
Samsun emniyet müdürü görevden alındı.(Hürriyet)Ben olsam Vatandaşlıktanda atarım.

SEDAT
15.04.2010, 12:57

- İsabet Olmuş...

Gökhan Döner
15.04.2010, 13:13

Daha beter olsun Memuriyetten atsınlar...........

bordo61
15.04.2010, 13:30

Ahmet Türk olayı nedeniyle

Cengiz Çubukcu
15.04.2010, 13:36
Ahmet Türk olayı nedeniyle

işin aslı fidanlarımızdan dolayı dermişim :)

Nihal Ayvaz
15.04.2010, 13:40
Tesadüfün böylesi...:)

Ahımızı çok aldı demek birileri..

UğuR
15.04.2010, 14:38
http://www.bordomavi.net/images/haber/akyv.jpg

BİZ FUTBOL ŞEHİTLERİ OLARAK BİR KEZ DAHA ÖLDÜK

Biz, altı kişi, 1992 yılında, Trabzon-Beşiktaş maçından bir akşam evvel, sorduk birbirimize “ yarın var mısınız Samsun’a?”

Büyükler “ O nasıl soru öyle”.

Çocuklar “ Bizim için bayram olur valla” demişti.

Aracımız büyük olsaydı, belki birkaç kişi daha alırdık aramıza.

“Kutu kadar takside altı kişi ha!” demeyin, biri çocuktu. Garibim aramıza sıvıştı.

Trabzonspor’umuzu yalnız bırakamazdık; sevmiştik bir kere. Gene yaparız aynı çılgınlığı, hatta bir kere değil, yüz bin kere… Feda olsun bu canlar bordo-mavi renge.

Kader işte, gittik dönemedik…

Anacığım, babacığım, kadınım, oğlum ve uzun saçları yandan örgülü kızım, sizlerden ayrılalı 18 sene oldu. İçiniz hala yanıyor, acıyor biliyoruz, bizlerin yandığı gibi… Ama bizim yangınımız, acımız unutulmamızadır, başka bir şeye değil.

Yalan yok, o maça gittiğimize değdi doğrusu.

Uşaklar da bizi mahcup etmediler hani, zaten o sene kupayı almışlar. Trabzon’da oynanan 5-1’lik Bursa maçını izleyemediğimize üzülmedik değil.

Puştluğun önüne geçilmezmiş, nerden bilecektik trafik canavarının en mutlu günümüzde bize tuzak kuracağını. İnanın, biz de bir şey anlamadık, yaşamaktan anlamadığımız gibi, her şey bir anda oldu.

Neyse, bizi boş verin, biraz kendinizden bahsedin.

Sizler nasılsınız? Maçlara gidiyor musunuz?

Çocukların okulu bitti mi? O tarihte işe başlayanlar emekli olmuştur ama…

18 sene be, az buz zaman değil.

O zamanın babaları dede, anaları nene olmuştur. Bebeler de çoluk çocuğa karışmıştır.

Sevincimiz; bizleri sizlerden ayıran karayolunun üzerine yenisinin yapılması idi. Yoldan intikamımız alındı diye düşünürken, bir haber geldi, “ Dört fidan gibi delikanlı şehit oldu aynı yerde”. Biz Trabzon’a dönemedik, onlar ise Ankara’ya. Çok da gençlermiş; üzüldük. İçlerinden biri Fenerbahçeliymiş. Üstelik hepsi öğrenciymiş.

Burada, dünyanın aksine zaman çabuk geçiyor…

Bizden sonra Trabzonspor üç kez kupayı almış, bu sene dördüncüsüne gidiyormuş. Şampiyonluğun iki kere kapısından dönmüş, daha doğrusu döndürmüşler.

Trabzonspor’umuzun 1996 yılında şampiyonluğu elinden çalındığı için, Hüsnü Civelek ve Mehmet Dalman adlı iki renktaş, kahpe insanların çok olduğu dünyadan bu yüzden kaçıp gelmişler yanımıza.

Yangınımız, acımız, unutulduğumuzadır dedik ya.

Genç taraftarlarımız, Samsun’da hayatını kaybedenlerin anısına, aynı şehirde bir orman yapmak istediklerini duyunca, mutlu olmuştuk, adeta sevinçten havalara uçmuştuk. Kanatlarımız eksikti. Solduğumuz şehirde yeniden yeşerecektik. Samsun Çakallı’dan aşağıya araçlarıyla inenler bizlere, biz de onlara bakacaktık. Onlarla selam gönderecektik tüm sevdiklerimize…

Duyduk ki bu projeden vazgeçilmiş. Daha doğrusu birileri engel olmuş. Sevincimiz kursağımızda kaldı. Bir yudum mutluluğu fazla gördüler bize. Biliyor musunuz, içimizin kor gibi olduğu an, o haberi duyduğumuz gündü. Biz futbol şehitleri olarak, o gün kez daha öldük.

Samsun’da toprağa kök salmamız engellendi ama bu ayın 19’unda yerimizi alacağız ulu çınar Trabzonspor’un altında.

Her ne kadar Samsun’da bir kez daha ölsek de, memleketimizin toprağına bir kez daha gömülmek, bir o kadar onurlandırdı hepimizi.

Teşekkürler Trabzonspor. İyi ki varsın, iyi ki ayaktasın…

AKSAL YAVUZ

Kerimcan Yıldırım
15.04.2010, 14:58
Hafızam yanıltmıyorsa İncil'den alınmaydı şu; ''Tanrı esrarengiz yöntemlerle çalışır''.
Amerikan filmlerinde sıklıkla yer alan bu ifade şu duruma kapak gibi oturuyor bence.
Ahmet Türk'e atılan yumruk bizim fidanların intikamını aldı bir nevi; emniyet müdürü gitti, sırada (umarım) vali var.
Biz dilekçelere cevap bile alamazken Allah'ın sopası indi üzerlerine.
Utanmasam fahri üye yapalım diyeceğim birilerini :)

Burçak
15.04.2010, 15:11
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/intro/14_04_2010-3A0L.jpg

aktan61
15.04.2010, 15:43

Ben olsam Vatandaşlıktanda atarım.

Daha beter olsun Memuriyetten atsınlar...........

27 mart cumartesi saat 16,00 gibi samsun e.m. beni aramış fidanları dikemeyeceğimizi bildirmişti.
bende 2 nisan cuma günü kendilerini makamlarında ziyaret ederek hem tanışma fırsatı bulmuş hemde niyetimizi anlatmıştım.
iyi niyetli bir insan olduğunu düşünüyorum ama bu ülkede iyi niyet bazen işe yaramıyor.
şu an ki durumuna üzülenlerdenim..

Külünkoğlu
15.04.2010, 15:46
Aktan hocam böyle bir olay sebebi ile değilde bize izin verdiği için görevinden alınsaydı başımızın tacı yapar asla da peşini bırakmazdık.

"Sonuçları ne olursa olsun" diyerek görev yapacak, doğrunun yanında dik duracak vatansever memurlara ihtiyaç var.

Recep Alkan
15.04.2010, 15:49

Orman olayı ile ilgili midir ?

aktan61
15.04.2010, 15:53
Aktan hocam böyle bir olay sebebi ile değilde bize izin verdiği için görevinden alınsaydı başımızın tacı yapar asla da peşini bırakmazdık.

"Sonuçları ne olursa olsun" diyerek görev yapacak, doğrunun yanında dik duracak vatansever memurlara ihtiyaç var.
bu ülkede dik durabilen memurlar ve akıbetleri :confused:

Ömer Kibar
15.04.2010, 16:38
Orman olayı ile ilgili midir ?

Hayır Recep abi..burun kırma olayı sebep oldu

aktan61
15.04.2010, 16:43
orada olmayı çok isterdim
hafta sonu olsa ailecek gelecektik ama katılmak nasip değilmiş artık.
orada olacak tüm dostlara şimdiden teşekkürler..

Badaloğlu
15.04.2010, 16:56

Sadece bizim mi? Fidanları toprakla buluşmasına engel olanlar, Peygamberimizin hadisinede muhalefet etmişlerdir!

Yakında valiyide çekerler merkeze... Bu işler böyle, bir şey vesile olacak işte...

Emirhan Makul
16.04.2010, 15:06
Allah'ın sopası yok işte , Bu çirkin olaydan sonra bir kaç hafta içerisinde samsunda bir yumruk vakası ve görevlerine ihanet edenlerin görevlerinden alınmaları.

Allah'ın sopası yok Allah'ın sopası yok .

zekeriyya
16.04.2010, 17:16
aksal yavuz çok duygulu ve içten yazmış söyleyemediklerimize tercuman olmuş bizleride buralarda ağlatmış eyvallah hocam saol

Barış Burak
16.04.2010, 17:19
Aksal Yavız ağabeyin yazısını niye girişe koydunuz? hey gidu karadenizi niye girişe müzik yaptınız? soruyorum niye... ben bordomavi.net e girerken ağlamak zorundamıydım bugün:'( niye ağlattınız o güzel yazı ve o müzikle beni. elinize sağlık. ama genç yaşta üzüntüden gidecem bigün.

tekke9
16.04.2010, 22:23
trabzonluyuz.ölene kadar da trabzonsorluyuz.bordo mavi yi hep şampiyon olduğu için sevmiyoruz hep kupaları aldığı için de değil..ama seviyoruz işte! laf söylettik mi? Dalga geçirttik mi? buna dil uzatan birileri hep olmuştur.hangimizin yanında bu sevdamıza dil uzatan bi istanbul takımı fanatiği olmadı? belkide bundan stadımız affetmezlerle çılgınlarla doldu.inadına trabzonspor pankartını canlandırın gözünüzde maratonda asılıyor nasılda yakışıyor bize .. yada istanbul saltanatını 6 kez yıktık yine yıkacağız! pankartı .astonvilla maçında küçük orhan ın attığı golden sonra spikerin gool diye bağırmasından sonra gözleri dolmayan adam var mı aranızda? la ne gada özledik o formanın bordomavisini.Allah tüm trabzonsporlu kardeşlerime gözlerini bu dünyada yummadan bi şampiyonluk görmeyi nasip etsin.ölen kardeşlerimizin de günahlarını affetsin öbür dünyada mekanını cennet eylesin..

Aygün GÜNDOĞDU
16.04.2010, 22:36
Valiliğe yazmış olduğum dilekçeme cevap hem mail,hemde fax yoluyla geldi. Aynı cevabı postayla da göndermişler ama bana ulaşması 3 haftayı bulur.

Cevabı merak edenler ALTAN ATABAY kardeşimden öğrenebilir. (sayfada yayınlamak istemediğimden Altan'a mail olarak gönderdim.)

Kazım Uzunboy
16.04.2010, 22:55
BMN adına bir yerde toplanılıp mı gidilecek? Yoksa herkes kendi mi gidecek? Eğer herkes kendi gidecekse nereye ve nasıl gideceğiz? :)

İsmail Alkan
16.04.2010, 23:19
BMN adına bir yerde toplanılıp mı gidilecek? Yoksa herkes kendi mi gidecek? Eğer herkes kendi gidecekse nereye ve nasıl gideceğiz? :)
Kazım seninde aramızda olmana sevindim :)

Bahsettiğin konuyu daha detaylandırmadık ama sanırım yarın netleşir.

Kazım Uzunboy
16.04.2010, 23:24
Tamam, yarını bekliyorum o zaman.

Teşekkür ederim İsmail abi. :)

ırmak
17.04.2010, 13:20

Bu konu netleşirse ben de çok sevinirim:)

EGN
17.04.2010, 17:10
Hayat bir fidan, fidan ise bir hayat demektir. Etrafına bir bakıver istersen... Yaşamış olduğun şu günlerinden bir gün ayır kendine, ve o günün sadece bir anını sakla kendine. Sakla ve bir bakıver etrafına... Gezip gördüğün yerlere "çok güzel" diye adlandırırken yeşilliğin farkında olarak mı dile getiririz bilmiyorum. Peki, Trabzon'un doğallığını güzelleştiren yeşilliği değil midir? Rize'nin temiz havasını bizlere hissettiren o dağlardaki ağaçlardan gelen tertemiz hava değil midir?

Senden bir şey isteyeceğim. Eğer o gün orada olursan ne arkadaşlarının fotoğrafını çek, ne de o topluluğu simgeleyen bir fotoğrafın içinde kendine bir yer et. Etrafına bak, oraya ne için gittiğini düşün fidanların gölgesinde dinlenirken. Ama sakın ihmal etme ve aklından hiç çıkarma...

"Hayat bir fidan, fidan ise bir hayat demektir."

tekke9
17.04.2010, 17:17
trabzonluyuz.ölene kadar da trabzonsorluyuz.bordo mavi yi hep şampiyon olduğu için sevmiyoruz hep kupaları aldığı için de değil..ama seviyoruz işte! laf söylettik mi? Dalga geçirttik mi? buna dil uzatan birileri hep olmuştur.hangimizin yanında bu sevdamıza dil uzatan bi istanbul takımı fanatiği olmadı? belkide bundan stadımız affetmezlerle çılgınlarla doldu.inadına trabzonspor pankartını canlandırın gözünüzde maratonda asılıyor nasılda yakışıyor bize .. yada istanbul saltanatını 6 kez yıktık yine yıkacağız! pankartı .astonvilla maçında küçük orhan ın attığı golden sonra spikerin gool diye bağırmasından sonra gözleri dolmayan adam var mı aranızda? la ne gada özledik o formanın bordomavisini.Allah tüm trabzonsporlu kardeşlerime gözlerini bu dünyada yummadan bi şampiyonluk görmeyi nasip etsin.ölen kardeşlerimizin de günahlarını affetsin öbür dünyada mekanını cennet eylesin..

tekke9
17.04.2010, 17:46

Fatih
18.04.2010, 10:10
Emeği geçenlere teşekkürler hayırlı uğurlu olsun.

Atalay
18.04.2010, 10:55
Tüm Trabzondaki vede civar illerdeki arkadaşlarımızın mümkün mertebe katılması gereken bir etkinlik...

Şimdiden hayırlısı olsun....

aktan61
18.04.2010, 12:45
Tüm Trabzondaki vede civar illerdeki arkadaşlarımızın mümkün mertebe katılması gereken bir etkinlik...

Şimdiden hayırlısı olsun....
pazartesi olunca olmuyor maalesef..

tekke9
18.04.2010, 19:18
eğer trabzonsporumuz şampiyon olursa ülkemizin her yerinde 81 ilin81 inde en azından bir trabzonsporlu kardeşimiz camı açıp haykıracaktır. ama bir istanbul takımı şampiyon olunca 80 ilinde kutlama olacaktır.bunu kaybetmeyelim.yenilsekte yensekte trabzonluyuz trabzonsporluyuz.sevdamıza sahip çıkalım.şehrimizi istanbula verirsek namusumuzu da kaybetmiş oluruz.

murat hoca
19.04.2010, 09:38
Okul nedeniyle katılamayacam üzüntülüyüm 1.sınıf okuttuğum için çocukları bırakmak zor ama bizim arkadaşlar törene katılacaklar fidanların büyümesini inşallah hep beraber göreceğiz
Vakfıkebirliler Grubu Başkanı Murat Günaydın

UğuR
19.04.2010, 11:09
Bu güzel olayda orada olamamak üzücü....

Güzel fotoğraflar ve haberler bekliyoruz. Orada olamazsak bile gönlümüz sizlerle. ..

UğuR
19.04.2010, 14:23
Anıtpark Hatıra Ormanı fidan dikme ve temel atma töreni başladı

Anıtpark Hatıra Ormanı fidan dikme ve temel atma töreni başladı.

http://www.bordomavi.net/images/haber/ANIT.jpg

Törene Trabzon Valisi Recep Kızılcık , Trabzon Belediyesi Başkanı Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şenerİ, 35 profosyonel kulüp başkan ve temsilcileri ve hayatını kaybeden taraftarlarımızın aileleri katılıyor. Ayrıca büyük bir katılım var.

Törenimiz devam etmekdedir. Gelişmeler sayfamızdan yansıtılacaktır.

UğuR
19.04.2010, 14:34
Şu an Başkanımız Sadri Şener de katıldı.

UğuR
19.04.2010, 14:42
:sevinç:

Çok güzel ve görkemli bir tören oluyormuş Arkadaşlar ....

Ömer Kibar
19.04.2010, 15:22
Sabırsızlıkla fotoğrafları bekliyoruz :)

İsmail Alkan
19.04.2010, 15:43
Güzel oldu, güzel.

Badaloğlu
19.04.2010, 15:46
Güzel oldu, güzel.

İsmail ağabey gene mi reklam? :mad:

Hüseyin Bağdat
19.04.2010, 15:59
Resim isteyeceğim ama reklama girer diye korkuyorum...

Gamze
19.04.2010, 16:06
Gelen haberler her şeyin çok olumlu geçtiği yönünde.
:yattara:

d.dereli datco
19.04.2010, 16:10
Şimdi Törenden Geldim Herşey Çok Güzeldi Katılımda İyiydi Emeği Geçenlere Bir Kez Daha Teşekkürler..

Badaloğlu
19.04.2010, 16:15

Hüseyin, bu konuda benim bir fikim var.Bundan sonra burada fotoğrafları ya da video görüntülerini mozaikleyip öyle koyalım.Böylece reklamında önüne geçeriz:)

Hani varya, tv'lerde reklam olmasın diye ekrandaki görüntülere mozaik koyuyorlar.Özellikle sigara markaları gözükmesin diye... Hah işte, onlardan yapmak lazım, nede olsa BMN sağlığa zararlı işlere imza atıyor.Dokunuyor, öksürük yapıyor. Haliyle önce sağlık gelir...

Külünkoğlu
19.04.2010, 16:16
Muhteşem bir tören oldu. Hava sisli puslu idi ama tören saati gelince birden havada bulut dahi kalmadı. Manevi tarafı oldukça ağır basan bir tören oldu.

Bir kere Anıt Park ve fidanlık alanı Trabzon'un en güzel yerlerinin birinde. Fark edilmemesi, görülmemesi imkansız hakkını verelim yetkililere bu konuda teşekkür ediyorum.

Teşekkürün büyüğü de Trabzonspor kulübüne ve bu organizasyonda görev alan başta İsmail abi ve Trabzon ekibimize çok çok teşekkür ediyorum. Tören alanına ilk gelen arkadaşlarımız son ayrılan yine arkadaşlarımızdı. Tören boyunca da kazada yakınlarını kaybetmiş ailelerin yanından bir an olsun ayrılmayan yine aynı kardeşlerimizdi. Asil duruşlarından dolayı teşekkür ederim.

Kazada yakınlarını kaybedenlerinin özellikle Serhat'ın babasının hepinize çok çok selamları hürmetleri sevgileri var. Başka sözlerde söyledi ama bu kadarı yeterli. Alptekin Akyazı kardeşimizle ayaküstü bir kaç kelime edebilme şansı bulduk. Annesinin ellerinden öperim "evlat" yetiştirmiş. Bilin ki bu acılı insanların duaları sizlerle arkadaşlar.

Hepiniz sağolun varolun.

Hüseyin Bağdat
19.04.2010, 16:18
Hüseyin, bu konuda benim bir fikim var.Bundan sonra burada fotoğrafları ya da video görüntülerini mozaikleyip öyle koyalım.Böylece reklamında önüne geçeriz:)

Hani varya, tv'lerde reklam olmasın diye ekrandaki görüntülere mozaik koyuyorlar.Özellikle sigara markaları gözükmesin diye... Hah işte, onlardan yapmak lazım, nede olsa BMN sağlığa zararlı işlere imza atıyor.Dokunuyor, öksürük yapıyor. Haliyle önce sağlık gelir...

Bu olabilir :) Reklamlardan korkanlar rahat ederler. Biz ağaçları diktik diye birileri şu an nefes almakta zorlanıyordur...

Bu arada emeği geçen,oraya katılan herkese teşekkürler...

OLCAY ÇAKIR
19.04.2010, 16:23
Helal olsun...

Helal olsun...

Ve, Helal olsun...

Ayrıca, katkı veren, orda olan herkese saygılarımı sevgilerimi gönderiyorum...

Elbet birgün buluşulacaktı, yarım kalmayacaktı...

Fidanlar toprakla buluştu...

Helal olsun, hayırlı olsun...

Herkes kendisine yakışanla tarihe geçti...

cihayan

Biz de resim istiyoruz, ayrinti istiyoruz. Burada katilimin, sahiplenmenin gorkemini gordukce insanin gozleri yasariyor. Bu, yitirdigimiz kardeslerimizi, arkadaslarimizi, renktaslarimizi sahiplenme yolunda ne kadar duyarli oldugumuzu gosteriyor. Onlara sahip cikmak takimimiza, degerlerimize, Trabzon'a sahip cikmaktir.

Emegi gecen herkese gonul dolusu selam ve sevgiler.

Hüseyin İlkin
Emeği geçenlerden Allah razı olsun, teşekkürler. Hayırlı olsun.

hamucera
19.04.2010, 16:25
emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyoruz

Atalay
19.04.2010, 16:26
Kulübümüze vede emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler...

ilhan
19.04.2010, 16:28
Emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Bu gurur Trabzonspor'un, Trabzonsporlu'nun... Helal olsun!

Çakır
19.04.2010, 16:36
Orada olamadık ama kalbimiz, ruhumuz sizinleydi... Bir kez daha gurur duyduk, duygulandık; sağolun, varolun!

Maddi manevi destekleriyle bu açılışı var eden siz değerli bordomavi.net üyelerine, orman projemize kol kanat geren, fidanlarımızı yerde bırakmayan ve taraftarlarına böylesi bir anıt hediye eden dünyanın en büyük kulübü TRABZONSPOR'umuza ve açılışta bizleri temsil eden, hepimizin yerine orada olup yine açılışın tüm yükünü üstlenen can arkadaşlarımıza, dostlarımıza, büyüklerimize sonsuz teşekkürler...

İyi ki varsınız, iyi ki bir aradayız.

İyi ki daha hep birlikte başaracağımız ve gurur duyacağımız nice işler var. Bizlere hayat enerjisini veren de işte bunlar.

Sağolun, varolun!

Ömer Kibar
19.04.2010, 16:44
Emeği geçen herkesden Allah razı olsun
Hayırlı olsun

Altan Atabay
19.04.2010, 16:54
Evet. Çakır'ın dediği gibi orda olamadık ama ruhumuz ordaydı.

Emeği geçen geçmeyen herkese çok teşekkürler.

İHTİLALL
19.04.2010, 17:06
Hayırlı uğurlu olsun..

O ağaçlar,rüzgarda sallandıkça,

Mevtalarımızın ruhuna serinlik verecektir..

Bır kez daha ruhları şadolsun..

Katılan,katkı yapan,uğraşan,didinen vs.,

Emeği geçen herkesten Allah razı olsun..

Kulüp idarecilerine,

Cemil Usta ormanından sonra,

Bu çalışmaya gösterdikleri ihtimam için teşekkürler..

Her spor kulübünün en büyük gücünün,

İnsan ruhunun oluşturacağı erişilmez sinerji olduğu gerçeği,hiç bir zaman gözardı edilmemeli..

Erdal
19.04.2010, 17:09
Normalde bu gün orada olacaktım. Lakin gidemedim Trabon a....Herkesin emeğine sağlık...

Hayriye Ayan
19.04.2010, 17:12
siz çalıştınız çabaladınız övünmesi bize kaldı
emeği geçenere sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

a f s
19.04.2010, 17:15
Şimdi orada olmak vardı. Bu vesile ile camianın biraraya gelmesi de olayın ayrı bir güzelliği.

İyi ki varsın Trabzonspor, iyi ki varsın BMN.

Gökçebey
19.04.2010, 17:19
Biraz ayrıntıya girelim. :)

Sabah 07:45'te işe giderken törenin yapılacağı alanı gördüm. Bordo Mavi balonlardan süslemeler yapılmıştı. 13:00 gibi eşimle tören alanına gittim. Arkadaşların bazıları oradaydı. Henüz bizden başka kimse gelmemişti. Anıtın temeli atılmış, gerek bölgesel, gerekse Başkanı Trabzonlu/Trabzonsporlu olan 35 kulüp başkanı da oradaydı. Siirtspor başkanı Fadıl Akgündüz'den Çankırıspor başkanı Sevda Şireci(Yanılmıyorsam Türkiye'deki tek bayan futbol kulübü başkanı)'den, Tepecikspor başkanına, Lüleburgazspor başkanına kadar.

Bu 35 klüp başkanı, Trabzonspor hatıra fidanının yanına temsili birer fidan diktiler. Fidanlarının önlerinde başkanı oldukları spor kulübünün ismi yazıyordu.

13:30 civarlarında misafirlerimiz gelmeye başladı. Neredeyse bütün Trabzonspor camiası oradaydı. Devlet erkanı olarak da Valimiz, Belediye Başkanımız, KTÜ Rektörümüz geldi. Saat 14'de öncelikle yitirdiğimiz değerlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşu yaptık. Sonra da İstiklal Marşımızı okuduk. Kulüp adına ilk olarak Hasan Yener konuşma yaptı. Ardından 35 kulübü temsilen Çankırıspor başkanı Sevda hanım konuştu. Daha sonra vefat edenlerin aileleri adına Mehmet Sevgi abimiz konuşma yaptı. Belediye Başkanımız, Valimiz konuştu. Törene tansiyon problemi yaşadığı için geç katılan başkanımız Sadri Şener de kapanış konuşmasını yaptı. Sonra da Anıtın temel atma törenine geçildi. Sonrasında da 35 kulübün başkanı kulüpleri adına fidanlarını diktiler.

Spor camiası adına dünki çirkef görüntülerin ardından bugün bütün dünyaya harika bir mesaj verildi. Trabzonspor başkanının yanında 35 kulüp başkanı vardı. Hep beraber bir hatıra ormanı kurdular.

Akyazı ve Sevgi ailesinin temsilcisi Mehmet abi konuşurken ablasını gösterdi. Kazada eşini, kardeşini ve 11 yaşındaki evladını kaybeden ablamız duygulandırdı herkesi. Bünyamin ve Serhat kardeşlerimizin aileleri de oradaydı. Rahmetli Serhat'ın teyzeleri, annesi ve babasıyla konuşma fırsatımız oldu. Hepinize çok çok selamları var. Sözcükler boğazımıza dizildi. Ne söyleyebilirdik ki?

Törenin süpriz ismi Metin abi oldu. Bizler de sizleri ve Trabzonspor taraflarlarını temsilen oradaydık. İyiki oradaydık.

İyiki varsın Büyük Trabzonspor Taraftarı. :alkış:

srdr
19.04.2010, 17:27
emeği geçen herkeze teşekkür...:alkış::alkış::alkış:

oguzhann
19.04.2010, 17:41
törenin sonuna kadar kalamasam da,herkese her şey için teşekkürler.

Kaya
19.04.2010, 17:41
Büyük teşekkürler...

:alkış:

La_vie_en_rose
19.04.2010, 17:44
Hayatını kaybeden arkadşlarımızın yakınları için zor ve çok anlamlı bir organizasyon oldu. Onlar, kaybettikleri yakınlarının bugün orada bizimle beraber olduklarına inanıyorlardı. Ben de onlar gibi buna inanıyorum. İnşallah bu fidanların ağaçlara dönüştüğü görmek onlara ve bizlere nasip olur.

Tangerine Dream
19.04.2010, 17:58
Hepinize teşekkürler. Emekleriniz için Allah razı olsun.

Kamil Çakmak
19.04.2010, 17:59
Emeği geçen herkeze, klübümüze sonsuz teşekkürler.
sağolun var olun. Valla bir kere daha duygulandık ve bir kez daha kendimizle gurur duyduk.

Mustafa Önal
19.04.2010, 18:06
EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM. Törene ancak 30 dakika katılabildim. Trabzon Lisesinde başka bir işte görevim olduğu için ancak 2.30'a kadar katılabildim. kaldığım dakikalar kadar çok güzel ve anlamlı bir tören oldu. devamı daha da anlamlı olduğundan adım gibi eminim.
Metin abiyi ve uzun süredir görmediğimiz insanları görmek güzel oldu. Metin abiyle konuştuğumuz gibi bizim şer dediğimiz bazı şeyler HAYIR olabilir. Bugün onu yaşadık. Bizimle birlikte 35 kulüp daha Trabzonda Benim de AĞACIM var diyecek. Belki bir gün KOCAELİSPORLUSU, SAMSUNSPORLUSU, ÇANKIRILISI gelip kulübü adına dikilen FİDANI , AĞACI ziyaret edecek bu vesile ile Futbol şehitlerien bir fatiha okuyacak.

Törende 35 kulüp adına konuşan çankırıspor başkanı hanımefendinin konuşmasına tek kelime ile bayıldım. mükemmel konuştu. Vaktim olsaydı gidip kendisine konuşması için teşekkür edecektim.

TEKRAR TEKRAR VESİLE OLAN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM. İYİKİ VARSINIZ. İYİKİ BU CAMİANIN TARAFTARIYIM.

Gökçebey
19.04.2010, 18:28
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/4148-4G1S3B4D.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/4148-8T5X8Z4O.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/4148-8F8L4Q1X.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/4148-1A4J3Q4A.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/4148-9A6M8V9X.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/4148-4K1O4P8U.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/4148-1O2U8Y5G.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/4148-5P9Y8F6E.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/4148-5A2M2L5Y.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/4148-3V3J6L0Q.jpg

Gökçebey
19.04.2010, 18:31
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/4148-1L8X0H1J.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/4148-9J7N9P6E.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/4148-8K9Q5U2C.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/4148-8W2F1M2W.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/4148-2L9X1G2J.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/4148-6F4J6K0P.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/4148-1W2C7G5O.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/4148-5G8P7W5W.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/4148-3M0Y0X3K.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/4148-5R2D4M5P.jpg

Gökçebey
19.04.2010, 18:32
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/4148-5M3P5R2G.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/4148-9X9D5H2P.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/4148-5V8D7K8V.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/4148-2Y9K1T2V.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/4148-1W9A1B5G.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/4148-0C1I6M4U.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/4148-9Y3H2O0O.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/4148-4P1A1Z4M.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/4148-4L4Z6B0G.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/4148-8Y5J8T8V.jpg

Gökçebey
19.04.2010, 18:33
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/4148-9C7G9H6X.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/4148-4O5U1Y8G.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/4148-2I6R5Y5I.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/4148-8K5W7F8I.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/4148-3F1J3K7P.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/4148-6F6L2P9X.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/4148-2S6B5I3H.jpg

Tolunay Abdioğlu
19.04.2010, 18:34
Emeği geçen herkesin gönlüne,emeğine sağlık.

İyi ki varsın Trabzonspor!

Gökçebey
19.04.2010, 18:41
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/4148-2S2G5H9M.jpg

Kulübümüze emeği geçmiş kaybedilen değerlerin yaşatılması ve çeşitli kazalarda hayatlarını kaybeden taraftarlar adına oluşturulan Anıtpark Hatıra Ormanı'nın temel atma ve fidan dikme töreni gerçekleştirildi.

Trabzon Belediyesi tarafından tahsis edilen ve 100. Yıl Parkı içerisinde oluşturulan hatıra ormanı açılışına Başkanımız Sadri Şener ve yönetim kurulu üyelerimizle birlikte Trabzon Valisi Recep Kızılcık, Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon Emniyet Müdürü Feridun Boz, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özen, eski Başkanlarımız Özkan Sümer, Mustafa Günaydın, kurucularımız, kurullarımız, hayatını kaybeden taraftarlarımızın aileleriyle birlikte dostluk fidanlığı oluşturulan Giresunspor Başkanı Olgun Peker, Orduspor Başkanı Nedim Türkmen, Samsunspor Başkanı Hakkı Tomaç, Pendikspor Başkanı Nurettin Beşinci, Afyonkarahisar Başkanı Hikmet Bülbül, Keçiörenspor Başkanı Halit Öngün, Menemenspor Başkanı Armağan Öktenoğlu, Çorumspor Başkanı Enver Şen, Çankırı Belediyespor Başkanı Sevda Şireci, Araklıspor Başkanı Mehmet Özderya, Güngören Belediyespor Başkanı Yahya Baş, İstanbulspor Başkanı Ömer Sarıalioğlu, Pazarspor Başkanı Mustafa Taşkın, Yalıspor Başkanı Engin Kara, Akçaabat Sebatspor Başkanı Cemil Kalkışım, Lüleburgazspor Başkanı Siyami Aslan, Sarıyerspor Başkanı İbrahim Bozan, Balıkesirspor Başkanı Rafet Çetinel, Gölcükspor Başkanı İsmail Gençdemir, Gaziosmanpaspor Başkanı Mehmet Öztürk, Siirtspor Başkanı Fadıl Akgündüz, Bayrampaa Başkanı Mustafa Sarmusak, Kocaelispor Başkan Yardımcısı Ferit Okan Tarı, Alibeyköyspor Başkan Yardımcısı Seyman Gençtürk, Rizespor Asbaşkanı Ömer Ofluoğlu, Beykozspor Başkan Yardımcısı Zafer Baş, Körfez Belediyespor Başkan Yardımcısı Mehmet Şendoğan, Sürmenespor Başkan Yardımcısı Sinan Koca, Ankara Demirspor Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Uras, Yalovaspor Yönetim Kurulu Üyesi Fikret Karaalioğlu, Sakaryaspor Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Buruşoğlu ve Tepecikspor Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Keskin katıldılar.

Törende konuşan Vali Kızılcık, sporun toplumların huzur ve barış içerisinde yaşamaları için artık hayatın vazgeçilmez unsurlarından biri olduğunu belirterek, ''Bunun en güzel örneğini Trabzon'da şehirle bütünleşmiş Trabzonsporumuz’un her alandaki aktivitelerinde sosyal sorumluluk projelerinde görmek ve yaşama imkanına sahibiz. Nitekim bugün de bu sorumluluk projelerinden birini hep beraber hayata geçirmenin heyecanını ve hazzını yaşıyoruz'' dedi.

Trabzonspor için hayatını kaybeden taraftarlarının da bulunduğunu dile getiren Kızılcık, şunları söyledi:

''Bu kulüp, uğrunda hayatını vermiş olanları unutmadığını ve unutmayacağını tüm Trabzon'a ve insanlığa gösterdiği gibi, onların anısına bir anıtı dikme kadirşinaslığını da sergilemiştir. Bu anlamda Trabzonsporumuz’un çok değerli başkanı ve yönetimine teşekkür ediyorum. Büyük olmak sosyal sorumluluğu ve müesseseleşmeyi de gerektirir. Bu sosyal mekanın tüm Trabzonumuz’a, ülkemize örnek olmasını, diğer güzide yerlerimizde de aynı sosyal sorumluluk projelerinin adım adım hayata geçirilmesini temenni ediyorum.''

Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ise Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener'in açılış için Trabzon'a geldiğini ancak açılışa kısa bir süre kala rahatsızlandığını belirterek, ''Tansiyonu yükseldiği için kardiyolog meslektaşlarımızın yanına gönderildi. Büyük bir kulübün başkanı olan Şener, bu güzel hatıraya o kadar önem verdi ki hemen acil müdahalesi sonrası tekrar buraya geldi'' diye konuştu.

Trabzon'un futbolun ve sporun beşiği olduğunu ifade eden Gümrükçoğlu, ''Trabzon bu yapısını sürdürecek, mazideki şampiyonluklarını devam ettirip taçlandıracaktır. Belediyenin bu orman için yaptığı katkı çok önemli değil, bir katkıda bulunuyorsak ne mutlu bize'' dedi.

Genel Sekreterimiz Hasan Yener ise Trabzonspor'un elde ettiği kupalarla ve başarılarla Türk futbolunda devrim niteliği taşıyan adımlar attığını belirterek, ''Trabzonspor, Anadolu'dan şampiyon çıkabileceğinin örneğini vermiştir. Elbette Trabzonspor'un, bu seviyeye ulaşmasında birçok kişinin emeği, alın teri, bilgisi, desteği ve duyarlılığı önemli rol oynamıştır. İşte oluşturduğumuz Anıtpark Hatıra Ormanı Projesi hem Trabzonspor'un kurumsal başarılarını simgeleyen bir anıt hem de kaybettiğimiz değerlere saygı amacı taşımaktadır'' diye konuştu.

Trabzonspor boyutundaki kulübün hareket alanının öncelikle bulunduğu kenti, ardından yaşadığı bölgeyi ve sonrasında tüm ülkeyi kapsayan bir açılımı içerdiğini anlatan Yener, ''İşte bugün aramızda bulunan 35 profesyonel kulüp başkanı ve temsilcisinin verdiği mesaj da bunun en önemli ispatıdır. Dört büyük kulüpten biri olan Trabzonspor, Anadolu futbolunun lideri, öncüsü, destekçisidir. Anıtpark projesinde bu kulüpler tarafından dikilecek her fidan büyüyüp orman haline geldi mi Trabzonspor ile Anadolu futbolunun geçmiş yıllara dayanan bütünleşmesinin en güzel simgelerinden biri olacaktır. Bu vesileyle tüm spor değerlerimize, Trabzonspor yolunda vefat eden taraftarlarımız da dahil olmak üzere yüce Allah'tan rahmet, camia olarak bir kez daha başsağlığı diliyoruz'' ifadelerini kullandı.

Kazada kardeşi Hasan Sevgi'yi kaybeden Mehmet Sevgi ise, ''15 Nisan 1992 yılında Trabzonspor-Beşiktaş maçını izlemek üzere Samsun'a giden kardeşimi dönüş yolunda kaybettim. Buradan bir kez daha hayatlarını kaybeden taraftarlarımızı rahmetle anıyoruz. 18 yıl sonra hatırlanmamız bizi duygulandırdı'' dedi.

Çankırı Belediyespor Başkanı Sevda Şireci ise bun anlamlı organizasyona katılmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, “Trabzonspor’un bizde farklı bir yeri var. Kente geldiğimizden beri çok iyi ağırlandık. Gördüğümüz birlik beraberlik bizi çok etkiledi” diye konuştu.

Konuşmaların ardından hatıra ormanın yapımına büyük katkı yapan Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na Başkanımız tarafından bir plaket takdim edildi.

Başkanımız Şener de kısa bir konuşma yaparak, ''Trabzonspor sevdası uğruna hayatını kaybedenleri rahmetle anıyorum. Türkiye'nin çok önemli 35 kulüp başkanı burada. Teşrifleri için de teşekkür ediyorum'' diye konuştu.

Siirtspor Başkanı Fadıl Akgündüz, törenin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, böyle bir aktiviteyi birlikte yaşamaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, ''Trabzonspor, Anadolu kulüpleri için örnek bir kulüp. Bugün bunu bir daha göstermiş oldu. Davet edildiğimiz için mutluyuz. Trabzonspor yönetimine teşekkür ederim'' dedi.

Futbolda amaçlarının, Trabzonspor'un yıllarca Anadolu'da futbolda yaşadığı büyük başarıları yakalamak olduğunu kaydeden Akgündüz, şöyle konuştu:

''Güneydoğu'da aynı örnekleri tekrar edebiliriz diye çalışma yürütüyoruz. Geçmişte milli oyunculardan ikisini kiralık olarak Trabzonspor'a göndermiştik. İstanbul takımlarının 5 kat azına bu futbolcuları Mehmet Ali Yılmaz Bey döneminde Trabzonspor'a vermiştik. Bu Siirtspor ve Trabzon arasında fark gözetmediğimizin göstergesiydi. Yine bu tür şeyler yapmaya hazırız.''

Akgündüz, Trabzonspor ile Fenerbahçe'nin Ziraat Türkiye Kupası Finali'nde yapacakları maçın GAP Arena Stadı'nda oynanacak olmasına ilişkin olarak ise şunları kaydetti:

''Türkiye'de yaşanması gereken tablolar bunlar. Biz nasıl Siirt'ten buraya gelmiş bu ülkenin bir parçasından diğer bir parçasına bir bütünlüğünü temsil ediyorsak Trabzon'un Güneydoğu halkı tarafından kucaklandığını o gün göreceğiz inşallah. Kupayı Trabzon'un kazanmasını istiyoruz. Biz de Anadoluluyuz. Hediye edilen Trabzonspor kravatını kendi kulübümün rengi gibi hemen taktım. Bir ülkenin bütünü kalkınmaz ise o ülke dünyaya açılamaz. Ne zaman ki Türkiye, üç İstanbul takımının şampiyonluğu yaşamadığı, her ilin şampiyon olabildiği bir seviyeye gelirse biz de La-Liga, Premier Lig gibi dünyada izlenir lig haline geliriz. Bunun için Anadolu kulüplerinin güçlendirilmesi gerekir.''

Konuşmaların ardından yönetim kurulu tarafından yapımına karar verilen ve İç Mimar Aytaç Akyüz tarafından tasarlanan 'Bir Sevda Uğruna' anıtının temeli katılımcılar tarafından atıldı.

Daha sonra da 35 profesyonel kulübün başkanları ve temsilcileri, dostluk fidanlığında kendi kulüplerine ayrılan bölümde fidanlarını diktiler. Ardından da Atatürk Köşkü’nü gezdiler.

Cengiz Çubukcu
19.04.2010, 18:43
Gurur duydum !!! her yönüyle mükemmel olmuş görünüyor... Lüleburgazspor başkanını tanırım orada olacağını bilseydim onu sponsor alır ben de giderdim :)

Murat Hızal
19.04.2010, 18:48
Emeği geçen herkese teşekkürler.Emekleriniz için sağolun varolun.

Onurlu duruşunuz yeter.

Fidanlarımız için kazdık çukurlarımızı,bazıları gibi kendi pisliklerini gömmek için değil.

Trabzon'un göbeğinde bizimle birlikte nefes almaya devam edecek fidanlarımızın ruhları tekrar şad olsun.

Badaloğlu
19.04.2010, 18:51
Şu fidanların boyuna bakın! Aleme inat, şimdiden 2 metre olmuşlar :D Hey maşşallahhhh... Ne diyeyim? Vardır her işte bir hayır...

Trabzonspor kulübümüze bu anlamlı organizasyona imza attığı için teşekkürler... Trabzonsporumuza yakışır bir organizasyon olmuş. Törene katılan diğer Anadolu kulüplerinede ayrıca teşekkür etmek lazım.Trabzonspor'un uzattığı sevgi dolu eli tutarak bu hayır işine ortak olmuşlardır.

Spor'un özelliklede futbolun son zamanlarda kirlenen yüzünü bu görüntüler belki biraz temizleyebilir.Akşam izlediğimiz sportif dışı, içi çirkeflik kokan rezaletten sonra bu görüntüler çok iyi geldi.Adamlar sırf 3 puanı almak için sahada yapmadıkları rezillik kalmadı.Bilica'nın da nasıl bir pislik olduğunu cümle alme görmüş oldu. Hep diyorum, bu 3 kızkardeşin yok birbirinden farkı, al birini vur ötekine, sadece renkleri değişik.

İskender66
19.04.2010, 18:51
Emeği geçen herkese yürekten teşekkürler.. Helal olsun :alkış:

irfanb
19.04.2010, 18:56
Emeği geçenlerden Allah razı olsun.
Fidanlarımıza Allah`tan tekrar rahmet dilerim.
Toprağa verdiğimiz fidanlar;O Rahmet sayesinde affedilip bağışlansın.
Toprağa diktiğimiz fidanlarsa; yine o Rahmet sayesinde yeşersin, büyüsün koca koca çınarlar olsun.

Aytaç Çakıroğlu
19.04.2010, 18:59
ne olursa olsun hatırlamak ve HATIRLANMAK güzel şey.

Yusuf Özbakır
19.04.2010, 19:23
Arkadaşlar cahilliğimi bağışlayın ama bir şey merak ediyorum... Trabzon'a fidan dikimi çağrılan kulüplerin hepsinin bir hikayesi var mı Trabzonspor'la ilgili yoksa gelişigüzel mi...

Oğuzhan Turhan
19.04.2010, 19:27
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/4148-9C7G9H6X.jpg

Biz orada değildik ama abim(TURHAN) ve beni temsilen babam oradaydı :)

Pendikspor fidanımızda çok hoş durmuş :)

asimetrik
19.04.2010, 19:30
Yine bir ilk yine Trabzonspor. Günümüzde unutulan, sporun gerçek anlamını Türkiye'ye hatırlattığı için katılan tüm kulüplere de teşekkürler.
Gurur duyulası bir iş. Forum ahalisine de ön ayak oldukları için teşekkürler..

asimetrik
19.04.2010, 19:32
Görebildiğim kadarıyla da kulübümüz mükemmel organize olmuş. Emek harcayanlara da ayrıca teşekkürler.

EROS87
19.04.2010, 19:37
törenle ilgili video

http://www.holigan.com.tr/v.php?n=jet-fadil-futbolda-trabzonsporun-yolundan-ilerleyecegiz-2010-04-19

Halil Atalay
19.04.2010, 20:20
emeği geçen herkese teşekkürler

Sinan SARI
19.04.2010, 22:26
Çok güzel görüntüler, emeği geçen herkeze teşekkürler.

Cafer KILIÇSOY
19.04.2010, 22:49
Nasıl anlatılır ki bu mutluluk, ne denir ki böyle anlarda.

Başta Kulübümüz olmak üzere, zerre kadar emeği geçen, yanımızda olamasalar bile çok uzaklardan yüreklerini gönderen herkese sonsuz teşekkürler.. Sağolun, varolun.

Böyle bir organizasyonun fikir babası olan bir oluşumun parçası olmaktan mutluyum, gururluyum.

ts**fırtına**ts
19.04.2010, 22:54
çok güzel, gurur duydum, tuylerim ürperdi, kirpiklerim tuzlandı...
ne mutlu renkdaşlarıma...

Turgay ATEŞ
19.04.2010, 22:55
İlklerin takımından bir ilk daha
herkese sonsuz Teşekkürler.
Aldığımız nefes BORDO
verdiğimz nefes MAVİ

bkandil
19.04.2010, 23:02
Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkürler...
Bu sevda uğruna kaybettiğimiz taraftarlarımıza da Allah rahmet eylesin...

Şahin_53
19.04.2010, 23:09
Bu org. düşünen orada olan ve emekleri geçen herkese sonsuz teşekkürler..Yüreğinize sağlık..Trabzonspor'lu duruşunuzu tüm ülkeye gösterdiğiniz için kutluyorum hepinizi..

bordo61
19.04.2010, 23:11
Pankart dahi hiç bir yerde Bordomavi.net'in adı geçmedi

Bu da reklam diyenlere kapak olmuştur umarım.

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/4148-8K9Q5U2C.jpg

Resmi Site

Mustafa K. Demirbaş
19.04.2010, 23:22
Bugün herşey çok güzeldi emeği geçen herkese teşekkürler..

ırmak
19.04.2010, 23:22
Çok anlamlı ve güzel birgün geçirdik...Trabzonspor'a,törene katılanlara,ailelere ve özellikle BMN ye teşekkür ediyorum...
Yanımızda olamayanlar merak etmesin,biz hepinizin yerine oradaydık:)

Nihal Ayvaz
19.04.2010, 23:35
Fidanlarımız ait oldukları yere,toprağa kavuşmuş..Katılan herkese teşekkürler..;)

Özge
19.04.2010, 23:47
Ayağınıza sağlık.:alkış:

Fatih BALTA
20.04.2010, 00:09
Çok güzel ve yorucu bir gün geçirdik.
Emeği geçen,katılım gösteren uzakta olup gelmek isteyip gelemeyen herkese teşekkürler.
Törende an geldi duygulandık,an geldi gözlerimiz doldu ama oradan ayrılırken dik bir şekilde ayrıldık.
Törene gelen ailelerimizle elimizden geldiğince ilgilenmeye onları orada yalnız bırakmamaya çalıştık.
Umarım bir kusurumuz olmamıştır.
Tören anı ile ilgili yaklaşık 250 civarı fotoğraf,yeterincede video var.
Oraya gelemeyenler için her anı yakalamaya çalıştık.
İlerleyen saatlerde fotoğrafları ve videoları yüklemeye çalışacağım.

Murat 61
20.04.2010, 00:37
Müthiş bir iş çıkarmışız camia olarak.

Ayaklarınıza, yüreklerinize sağlık giden, çabalayan herkesin.

İsmail Alkan
20.04.2010, 00:54
Büyüklük ; çok taraftarının olmasıyla değil, en çok kupalar ve şampiyonluklar kazanmakla hiç değil.

Büyüklük; 18 canını bağrına basabilmekle, onları sahiplenip sonsuza dek yaşatabilmekle oluyor.

Bizi bir yapan ve bir arada tutan, 26 yıldır gelmeyen şampiyonluklara rağmen heyecanından hiçbir şey kaybetmeden yarına umutla bakabilmenin sırrı işte burada yatıyor.Aidiyet duygusu.

Büyüklük; resmi sitelerinde "Benim şehrimde Trabzonsporlular hatıra ormanı yapamaz" diye ısmarlama haber yapabilen kulübün ve şehrinin, adına tahsis edilen alandaki dostluk fidanını kendi başkanına diktirebilmekte yatıyor.

Ağabeylik ve Anadolu büyüklüğü sözde olmuyor.3 puan için türlü rezilliğe alet olmakla ise hiç değil.

Ağabeylik ve anadolu büyüklüğünün sırrı, 35 kulübün başkanını "dostluk ormanında" bir araya getirebilmekte yatıyor.

Bugün, Çankırıspor'un bayan başkanı konuşurken Trabzonspor adına gurur duyup sevindik.Alptekin'in annesinin ve kızkardeşinin gözlerinden akan yaşlarını görünce hüzünlendik.Serhat Kırkayak'ın babasının "Çocuklarımızın sahplenilmesi adına yapılan bu güzellikler karşısında acımızın hafiflediğini hissettik" demesiyle biraz olsun rahatladık.

Kısacası pek karmaşık duygular içerisindeydik bugün.

Trabzonspor devasa kökleri olan koca bir çınar.Bu çınarın ve kulübün marka değerini yükseltmek ise biz taraftarların birinci görevidir.

Taraftarlık sadece tribünden ibaret değil.Tribün taraftarlığın sadece bir parçasıdır.Tribünde çile çekenlerinde, bir bütünün parçalarını bir araya getirebilmeleri açısından bizler gibi sosyal sorumluluk alabilen taraftarlarına ihtiyaçları vardır.

Tribünler uğruna can verenler adına 18 yıldır yapılamayana önayak olabilenler gibi.

Kısacası bugün, belki de dünyada eşi olmayan bir ilk gerçekleşti.Bunun gururu hepimizindir.

Evladını kaybedenlerin bugün eğerki acıları biraz hafifleyip sahiplenildiklerinin hissini yaşayabildilerse ne mutlu bize.Ne mutlu Trabzonspor'a.

Trabzonspor bugün; adına dikilecek olan fidanlarına sarılan acılı ailelerin "işte bu benim oğlumun fidanıdır" diyecek kadar manevi mutluluğa erişmelerine sebep olduysa, 26 yıldır kovaladığı şampiyonluğu yakalamıştır.

Ben kupaları ve şampiyonlukları ne yapayım uğruna can verdiklerimi sahiplenemedikten sonra.

Teşekkürler Sadri başkan,

Teşekkürler Hayrettin bey,

Teşekkürler Sırrı bey,

Teşekkürler Cahit bey.

Teşekkürler orada bulunan fidanların her birinde katkısı olanlar.

KısacasıTeşekkürler Trabzonspor.

ilhan
20.04.2010, 01:16
Çok güzel yazmışsın İsmail abi. Hepimize tercüman olacak bir yazı...

ve özet;

Teşekkürler Trabzonspor!

Fatih BALTA
20.04.2010, 01:36
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs472.snc3/25905_386053808850_582808850_3903049_3897375_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903050&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs472.snc3/25905_386053813850_582808850_3903050_2473809_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903051&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs452.snc3/25905_386053828850_582808850_3903052_2357325_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903053&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs472.ash1/25905_386053868850_582808850_3903060_3058577_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903061&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs452.snc3/25905_386053823850_582808850_3903051_1764917_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903052&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs472.ash1/25905_386053903850_582808850_3903065_5321923_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903066&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs472.ash1/25905_386053913850_582808850_3903066_5055377_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903067&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs472.ash1/25905_386053918850_582808850_3903067_947690_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903068&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs472.snc3/25905_386053923850_582808850_3903068_3120978_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903069&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs472.snc3/25905_386053998850_582808850_3903077_4747019_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903078&id=582808850)

Fatih BALTA
20.04.2010, 01:37
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs452.snc3/25905_386053983850_582808850_3903075_2642277_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903076&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs472.ash1/25905_386053993850_582808850_3903076_3270244_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903077&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs452.snc3/25905_386054018850_582808850_3903079_5837554_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903080&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs452.snc3/25905_386054008850_582808850_3903078_7585430_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903079&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs452.snc3/25905_386053943850_582808850_3903070_5490392_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903071&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs472.ash1/25905_386053948850_582808850_3903071_1336592_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903072&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs472.ash1/25905_386056823850_582808850_3903165_2949184_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903166&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs452.snc3/25905_386053928850_582808850_3903069_3403210_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903070&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs472.ash1/25905_386056853850_582808850_3903170_4651621_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903171&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs472.snc3/25905_386056833850_582808850_3903167_4679584_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903168&id=582808850)

Fatih BALTA
20.04.2010, 01:38
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs472.snc3/25905_386056893850_582808850_3903177_5978873_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903178&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs472.snc3/25905_386056898850_582808850_3903178_6592366_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903179&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs472.ash1/25905_386056908850_582808850_3903180_3478459_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903181&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs452.snc3/25905_386056948850_582808850_3903185_1503334_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903186&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs472.ash1/25905_386056873850_582808850_3903174_916962_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903175&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs452.snc3/25905_386056968850_582808850_3903187_7161293_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903188&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs472.snc3/25905_386057028850_582808850_3903192_3140000_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903193&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs472.ash1/25905_386057038850_582808850_3903193_6890380_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903194&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs472.ash1/25905_386057043850_582808850_3903194_2173445_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903195&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs452.snc3/25905_386056983850_582808850_3903188_2530940_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903189&id=582808850)

Fatih BALTA
20.04.2010, 01:39
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs472.snc3/25905_386057068850_582808850_3903197_6393236_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903198&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs472.ash1/25905_386060773850_582808850_3903274_7117410_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903275&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs472.snc3/25905_386060788850_582808850_3903276_3746748_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903277&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs472.snc3/25905_386060803850_582808850_3903278_3750184_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903279&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs452.snc3/25905_386060813850_582808850_3903279_4252163_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903280&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs472.snc3/25905_386060833850_582808850_3903282_565933_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903283&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs472.ash1/25905_386060838850_582808850_3903283_6899576_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903284&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs452.snc3/25905_386060853850_582808850_3903286_691562_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903287&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs472.snc3/25905_386060863850_582808850_3903288_5713755_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903289&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs472.ash1/25905_386060873850_582808850_3903290_2506632_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903291&id=582808850)

Fatih BALTA
20.04.2010, 01:45
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs472.snc3/25905_386060893850_582808850_3903293_7587116_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903294&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs472.ash1/25905_386060898850_582808850_3903294_7294960_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903295&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs472.snc3/25905_386060913850_582808850_3903296_8364245_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903297&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs472.ash1/25905_386060843850_582808850_3903284_7192768_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903285&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs472.snc3/25905_386060858850_582808850_3903287_7009439_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903288&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs472.snc3/25905_386060928850_582808850_3903299_1257785_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903300&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs472.ash1/25905_386060868850_582808850_3903289_7466568_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903290&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs472.ash1/25905_386060933850_582808850_3903300_3716343_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903301&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs472.ash1/25905_386060943850_582808850_3903302_5907329_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903303&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs472.ash1/25905_386060993850_582808850_3903308_7621014_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903309&id=582808850)

Fatih BALTA
20.04.2010, 01:45
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs472.ash1/25905_386061008850_582808850_3903311_7927555_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903312&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs472.ash1/25905_386061013850_582808850_3903312_5436464_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903313&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs452.snc3/25905_386061033850_582808850_3903315_5241203_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903533&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs452.snc3/25905_386065653850_582808850_3903535_6219263_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903536&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs452.snc3/25905_386065658850_582808850_3903536_5220416_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903537&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs452.snc3/25905_386065663850_582808850_3903537_1228807_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903538&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs472.snc3/25905_386065673850_582808850_3903539_1120949_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903540&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs472.ash1/25905_386065678850_582808850_3903540_2944698_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903542&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs472.snc3/25905_386065728850_582808850_3903547_7666552_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903548&id=582808850)

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs472.snc3/25905_386065733850_582808850_3903548_4077035_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903549&id=582808850)

Fatih BALTA
20.04.2010, 01:46
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs472.ash1/25905_386065753850_582808850_3903550_6446057_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903551&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs472.snc3/25905_386065763850_582808850_3903552_4005149_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903553&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs452.snc3/25905_386065788850_582808850_3903555_2910977_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903556&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs452.snc3/25905_386065793850_582808850_3903556_1590034_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903557&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs472.snc3/25905_386065803850_582808850_3903558_1879805_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903559&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs472.snc3/25905_386065743850_582808850_3903549_5908288_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903550&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs452.snc3/25905_386065808850_582808850_3903559_6138078_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903560&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs472.snc3/25905_386065823850_582808850_3903562_223840_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903563&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs452.snc3/25905_386065883850_582808850_3903571_2940404_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903572&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs452.snc3/25905_386065893850_582808850_3903572_7533123_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903573&id=582808850)

Fatih BALTA
20.04.2010, 01:54
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs472.ash1/25905_386065923850_582808850_3903577_4469420_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903578&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs472.ash1/25905_386065858850_582808850_3903568_920683_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903569&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs472.snc3/25905_386065838850_582808850_3903565_5566927_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903566&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs472.ash1/25905_386065968850_582808850_3903584_6966933_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903585&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs472.snc3/25905_386066003850_582808850_3903589_987121_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903590&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs472.snc3/25905_386068033850_582808850_3903606_181402_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903607&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs472.ash1/25905_386068063850_582808850_3903610_7676226_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903611&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs452.snc3/25905_386068068850_582808850_3903611_4485949_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903612&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs472.ash1/25905_386068093850_582808850_3903615_6255098_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903616&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs472.snc3/25905_386068108850_582808850_3903617_5347556_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903618&id=582808850)

SEDAT
20.04.2010, 01:58
- Çok güzel olmuş ya gerçekten..Herhalde resimler geliyor...:)

Fatih BALTA
20.04.2010, 02:24
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs472.ash1/25905_386071613850_582808850_3903689_3586932_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903690&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs472.ash1/25905_386071633850_582808850_3903692_5790924_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903693&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs472.ash1/25905_386071668850_582808850_3903696_4315769_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903697&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs452.snc3/25905_386071673850_582808850_3903697_7538708_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903698&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs452.snc3/25905_386068183850_582808850_3903631_8377210_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903632&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs472.snc3/25905_386068193850_582808850_3903633_5847413_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903049&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs472.ash1/25905_386071613850_582808850_3903689_3586932_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903690&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs472.snc3/25905_386071628850_582808850_3903691_5638061_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903692&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs472.ash1/25905_386068178850_582808850_3903630_1756324_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903631&id=582808850)

Fatih BALTA
20.04.2010, 02:25
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs472.ash1/25905_386071663850_582808850_3903695_7506792_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903696&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs472.ash1/25905_386071703850_582808850_3903702_1492453_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903703&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs452.snc3/25905_386071723850_582808850_3903705_7402066_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903706&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs472.snc3/25905_386071728850_582808850_3903706_7612920_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903707&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs472.ash1/25905_386071748850_582808850_3903709_7104358_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903710&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs472.ash1/25905_386071778850_582808850_3903715_7327989_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903716&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs472.ash1/25905_386071783850_582808850_3903716_1452894_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903717&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs452.snc3/25905_386071838850_582808850_3903725_2181533_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903726&id=582808850)

Emre EFENDİOGLU
20.04.2010, 02:35
Çok güzel bir organizasyon, emeği geçen, orada olan herkese çok teşekkürler. Büyük kulüp böyle zamanlarda olunur.

Fatih BALTA
20.04.2010, 02:38
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs472.snc3/25905_386071843850_582808850_3903726_8148208_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903727&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs472.snc3/25905_386071823850_582808850_3903723_4529069_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903724&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs452.snc3/25905_386071813850_582808850_3903721_8046241_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903722&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs472.ash1/25905_386071803850_582808850_3903719_6531867_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903720&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs452.snc3/25905_386071888850_582808850_3903735_1360667_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903689&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs472.snc3/25905_386071868850_582808850_3903731_6726788_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903732&id=582808850)

Fatih BALTA
20.04.2010, 02:39
jfbV-TUwBv8

jtg_7volYIk

4OtnoJ7BNew

JiTsL_lO49g

Kardesh TR
20.04.2010, 03:37
Helal olsun bee..Başka ne söylenebilirki..

Bi yandan tüylerim diken diken..bi yandan ağlar gibi oldum..

Valla iyiki varsınız..Bu renklere gönül veren herkese çok çok teşekkür ederim..

SEDAT
20.04.2010, 04:27
- Herkesin emeğine ,yüreğine sağlık...:)

Mehdi
20.04.2010, 08:31
Gurur duydum.
Takımımla,camiamla,üyesi olduğum oluşumla,hepimizle.
Helal olsun bize.

Bu işi müthiş bir şekilde gerçekleştiren kulübümüzü tebrik ediyorum.

Burçak
20.04.2010, 09:05
Orada olan tüm arkadaşların ayağına sağlık.
Bedenimiz olamasada kalbimiz sizin yanınızdaydı .

EyüpKILIÇ61
20.04.2010, 09:06
Fotoğrafları görünce duygulanmamak, gurur duymamak elde değil.

Başta bu anlamlı organizasyona sahip çıkarak, bu güzel anıtın yapılmasına vesile olan TrabzonSpor'uma olmak üzere emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkürlerimi iletiyorum.

Teşekkürler hepinize :alkış:

Halil Atalay
20.04.2010, 09:10
Resimler için fatih'e çok teşekkürler

İsmail abi Yazı için sanada teşekkürler eline sağlık bir güzellik ancak böyle anlatılır

tüm Trabzonspor camiisına hayırlı olsun allah bir daha böyle acılar yasatmasın bizlere

Hüseyin Bağdat
20.04.2010, 09:23
Emeği geçen herkese teşekkürler. Çok güzel görüntüler. hayatlarını kaybeden kardeşlerimizin,abilerimizin ailelerinin yüreklerini bir nebzede olsa ferahlatabilmişsek ne mutlu bize.

İyiki Trabzonspor'luyum...

İyiki BMN'liyim...

Not: Törende Fenerbahçeli kardeşimizin ailesi var mıydı?

Mustafa Önal
20.04.2010, 09:47
emeği geçenlere tekrar teşekkürler. fidan dikimine kadar kalamadık ama arkadaşlarımız abilerimiz görevini en iyi şekilde yapmış.

Çakır
20.04.2010, 09:58
Bu fotoğraflara bakıp da duygulanmamak mümkün mü?

Bu güzel fotoğrafları görüp, yorumları okuduktan sonra; bir kulübün büyüklüğüne, yapılan işin inanılmaz manevi değerine, karelerde yer alan tüm yüzlerin temizliğine, iyiliğine ve asaletine bir kez daha hayran olmamak tek kelimeyle olanaksız.

İşte biz böyle bir takımın taraftarlarıyız. İşte biz böyle bir takıma gönlümüzü, ömrümüzü verdik; bir kez daha dünyaya gelsek, gözümüzü kırpmadan yine verirdik. Bunu hissetmekten daha büyük mutluluk olabilir mi?

Sevgilerin en büyüğü Trabzonspor'um, sen iyi ki varsın... Bil ki; senin peşinden koşarken üzülmek de, yorulmak da bizim için sonsuzların en büyüğünden bir şereftir.

İyi ki bu büyük camianın, bu eşsiz renklerin bir parçasıyım.

İyi ki bu güzel oluşumda sizlerle birlikteyim.

Yolumuz hep açık olsun; doğruluk, iyilik, güzellik hep bizim yanımızda olsun.

Bu unutulmaz günde emeği geçen tüm arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler...

Faik Yılmaz
20.04.2010, 10:02
Öncelikle böyle anlamlı bir organizasyona katılan bütün klüp başkanlarını ve yöneticilerine teşekkürür bir borç bilirim.....

Belediye Başkanımızı Sayın Valimizi de unutmamak lazım......

Ayrıca İstanbuldan gelen Metin Abi..... ( gerçi o evsahibi sayılır ama ) ...

Ankaradan gelip yüzyüze tanışmak nasip olan Irmak , Miray ve Kazıma....

Katılamadığım halde beni aratmayan bütün arkadaşlarıma.....

Son olarak her zamaanki özverisiyle organizasyonun her aşamasında bulunan İsmail Abi ve Fatihe teşekkürü borç bilirim....

Kazım Uzunboy
20.04.2010, 10:15
Dün orada olabilmek kendi adıma gerçekten büyük bir mutluluktu.

Bu güzel organizasyonda emeği geçen kulüp yöneticisinden işçisine kadar herkese çok teşekkür ederim..

Ayrıca Trabzon'da bizleri yalnız bırakmayan abilerime ve arkadaşlarıma ayrıca teşekkür eder, kendilerini Ankara'da oldukları zaman yalnız bırakmayacağımı eklemek isterim..

Murat 61
20.04.2010, 10:18
Resimlere bakınca duygulanmamak, BMN' den gurur duymamak elde mi ?

Emeği geçen herkesten Allah razı olsun.

Külünkoğlu
20.04.2010, 10:20
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs472.snc3/25905_386056833850_582808850_3903167_4679584_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3903168&id=582808850)

En anlamlı karelerden biri...

Külünkoğlu
20.04.2010, 10:22
Büyüklük ; çok taraftarının olmasıyla değil, en çok kupalar ve şampiyonluklar kazanmakla hiç değil.

Büyüklük; 18 canını bağrına basabilmekle, onları sahiplenip sonsuza dek yaşatabilmekle oluyor.

Bizi bir yapan ve bir arada tutan, 26 yıldır gelmeyen şampiyonluklara rağmen heyecanından hiçbir şey kaybetmeden yarına umutla bakabilmenin sırrı işte burada yatıyor.Aidiyet duygusu.

Büyüklük; resmi sitelerinde "Benim şehrimde Trabzonsporlular hatıra ormanı yapamaz" diye ısmarlama haber yapabilen kulübün ve şehrinin, adına tahsis edilen alandaki dostluk fidanını kendi başkanına diktirebilmekte yatıyor.

Ağabeylik ve Anadolu büyüklüğü sözde olmuyor.3 puan için türlü rezilliğe alet olmakla ise hiç değil.

Ağabeylik ve anadolu büyüklüğünün sırrı, 35 kulübün başkanını "dostluk ormanında" bir araya getirebilmekte yatıyor.

Bugün, Çankırıspor'un bayan başkanı konuşurken Trabzonspor adına gurur duyup sevindik.Alptekin'in annesinin ve kızkardeşinin gözlerinden akan yaşlarını görünce hüzünlendik.Serhat Kırkayak'ın babasının "Çocuklarımızın sahplenilmesi adına yapılan bu güzellikler karşısında acımızın hafiflediğini hissettik" demesiyle biraz olsun rahatladık.

Kısacası pek karmaşık duygular içerisindeydik bugün.

Trabzonspor devasa kökleri olan koca bir çınar.Bu çınarın ve kulübün marka değerini yükseltmek ise biz taraftarların birinci görevidir.

Taraftarlık sadece tribünden ibaret değil.Tribün taraftarlığın sadece bir parçasıdır.Tribünde çile çekenlerinde, bir bütünün parçalarını bir araya getirebilmeleri açısından bizler gibi sosyal sorumluluk alabilen taraftarlarına ihtiyaçları vardır.

Tribünler uğruna can verenler adına 18 yıldır yapılamayana önayak olabilenler gibi.

Kısacası bugün, belki de dünyada eşi olmayan bir ilk gerçekleşti.Bunun gururu hepimizindir.

Evladını kaybedenlerin bugün eğerki acıları biraz hafifleyip sahiplenildiklerinin hissini yaşayabildilerse ne mutlu bize.Ne mutlu Trabzonspor'a.

Trabzonspor bugün; adına dikilecek olan fidanlarına sarılan acılı ailelerin "işte bu benim oğlumun fidanıdır" diyecek kadar manevi mutluluğa erişmelerine sebep olduysa, 26 yıldır kovaladığı şampiyonluğu yakalamıştır.

Ben kupaları ve şampiyonlukları ne yapayım uğruna can verdiklerimi sahiplenemedikten sonra.

Teşekkürler Sadri başkan,

Teşekkürler Hayrettin bey,

Teşekkürler Sırrı bey,

Teşekkürler Cahit bey.

Teşekkürler orada bulunan fidanların her birinde katkısı olanlar.

KısacasıTeşekkürler Trabzonspor.
İsmail abi söyleyecek söz bırakmamış.
Varol Trabzonspor yaşasın Trabzonsporlular.

Altan Atabay
20.04.2010, 10:39
evet ismail abi söylenecek söz bırakmamış gerçekten. Varol Trabzonspor! Varol Trabzonspor Taraftarı! Varolun Yöneticiler!

Kamil Çakmak
20.04.2010, 10:42
İsmail kardeş, her şeyi çok güzel özetlemişsin. Ellerine sağlık.
Fatih, Fotolar için çok teşekkürler kardeşim.
Emeği geçen herkezin yüreğine sağlık.
BMN ye ve Klübümüze bu işe önderlik ettiği için Teşekkür ederiz.
İyiki Trabzonsporluyuz..

Adil ÖZGÜR
20.04.2010, 10:52
Orada olan bütün kardeşlerimizi kutluyorum.
Trabzon Valimiz,
Belediye Başkanımız,
Trabzonspor Külübü Başkanı,
Taraftarlar... fotoğraflar çok güzel anlatıyor.

Tabiki anlayana, anlamayana zaten lügat vereceğiz.

tstafi
20.04.2010, 11:42
bu gusel gune tanıklık ettıgımız ııcın cok sanslıyız..herkese teskkurler emegı gecen...

Emirhan Makul
20.04.2010, 11:43
Bu işte katkısı olan bütün insanlardan Allah razı olsun.

Cengiz Çubukcu
20.04.2010, 11:49
Dün organizasyon olduğundan bu yana bu başlık 3 sayfa ilerlemiş, Umut Bulut başlığı 14-15 sayfa.... Daha fazla ilgiyi misli misli hakediyor başlığımız ....
Benim orada bulunan arkadaşlara bir kaç sorum olacak...cevaplayan olursa sevinirim...
1.Trabzonspor dışında katılan diğer kulüp yöneticileri genelde Trabzon veya karadeniz kökenlilerden mi oluşuyordu? kaç kulübe davetiye gönderilmişti, katılım beklendiğinden fazla mı az mıydı? niye merak ediyorum özellikle fadıl akgündüzün açıklamaları çok hoşuma gitti, bir büyük kulübün böyle bir şey tertiplemesi ilk oluyor herhalde...
2.Kulübümüzün organizasyonu bu kadar sahiplenmesi ise geleceğe dair çok güzel hayaller kurdurtuyor bizlere...topçular da olsa ne güzel olurdu...
3.Anıt sadece o şekliyle mi kalacak ? yoksa başka şeyler de düşünülüyor mu ?
4.kendi adıma bundan sonra Trabzona gittiğim zaman gezilecek 2 yer daha oldu biri ormanımız, diğeri de Anıtımız...

Gökçebey
20.04.2010, 11:58
Dün organizasyon olduğundan bu yana bu başlık 3 sayfa ilerlemiş, Umut Bulut başlığı 14-15 sayfa.... Daha fazla ilgiyi misli misli hakediyor başlığımız ....
Benim orada bulunan arkadaşlara bir kaç sorum olacak...cevaplayan olursa sevinirim...
1.Trabzonspor dışında katılan diğer kulüp yöneticileri genelde Trabzon veya karadeniz kökenlilerden mi oluşuyordu? kaç kulübe davetiye gönderilmişti, katılım beklendiğinden fazla mı az mıydı? niye merak ediyorum özellikle fadıl akgündüzün açıklamaları çok hoşuma gitti, bir büyük kulübün böyle bir şey tertiplemesi ilk oluyor herhalde...
2.Kulübümüzün organizasyonu bu kadar sahiplenmesi ise geleceğe dair çok güzel hayaller kurdurtuyor bizlere...topçular da olsa ne güzel olurdu...
3.Anıt sadece o şekliyle mi kalacak ? yoksa başka şeyler de düşünülüyor mu ?
4.kendi adıma bundan sonra Trabzona gittiğim zaman gezilecek 2 yer daha oldu biri ormanımız, diğeri de Anıtımız...

1) Ben tören alanına gidince 35 kulübün isimlerinin ve amblemlerinin basılı olduğu taşları gördüm. Her birinin arkasında da birer fidan vardı. Kulüp yöneticileri ve 35 kulübün başkanları bir otobüsle beraber geldiler. Ya Altuğ Atalay ya da Hasan Yener, bu kulüplerin bölgesel ligde beraber oynadığımız veya Başkanlarının bir şekilde Trabzonlu Trabzonsporlu isimler olduğunu söyledi. Kaç kulübün davetli olduğuna dair bir bilgi verilmedi.
Trabzonspor camiasının önde gelen neredeyse bütün isimleri oradaydı. Devlet erkanı da oradaydı. Taraftar bazında daha kalabalık olabilirdi.

2) Topçular akşam maça çıkacakları için kamptaydılar. Ondan katılmamış olabilirler.

3) Anıtın temeli atıldı. Bir sevda uğruna vefat edenlere saygıyla yazılı bir anıt halini alacak. Bilgisayar çizimi geçmiş sayfalarda var. Ayrıca bizim tarafımızdan hazırlanan ve üzerinde kaybettiğimiz taraftarlarının adlarının yazılı olacağı bir tabela da dikilecek.

4) Bol bol hatıra fotoğrafı çekmeyi unutmayın. :)

Tunga
20.04.2010, 14:19
Üç sene önce bir anma organizasyonu için Mehmet Sevgi Bey ile görüştüğümüzde böyle bir anıt olsa ne güzel olur diye konuşmuştuk. Çok şeyler yaşandı o günden bugüne. Sonunda Trabzonspor onu hayatları pahasına kalbinde taşıyan aşıklarına kol kanat geldi. Tam 18 sene sonra; ama hiç olmamasından iyi değil midir?

Katılan kulüplere elbette teşekkür ediyoruz hep birlikte. Dostluk, kardeşlik elbette düşmanlıktan yeğ tutulmalıdır. Hatta iki şehrin arasını açıp, vefat eden canlarımızı dahi ezip geçebilme raddesine ulaşmış haysiyetsizlere inat, o şehrin takımının başkanını "mütekabiliyet" aramadan evinde misafir eden Trabzonspor, "Trabzonsporlu, Trabzonspor'a yakışanı yapandır" sözünün altını çizmiştir.

1992'den bugüne vefat etmiş gönüldaşlarımızın aileleri, bizim ailemizdir. Aynı gole havaya sıçrayan, aynı acıda ağlayan bizler, kayıplarımızı da aynı acı ve gururla sahipleneceğiz.

Samsun'da yaşadığımız büyük travmanın ardından bu işe sahip çıkan ve en güzelini yapan Trabzonspor'a müteşekkiriz.

"Sonunda" toğrağa düşen fidanlara ait bir anıtımız olduğu için buruk bir mutluluk yaşıyoruz.

İptal ettirilen geceden düne kadar yaşanan pek çok şey çok yıpratsa da bizleri, bazı nifak tohumları saçılsa da etrafa, bu nifak tohumları İzlanda'dan gelen küller gibi gelip geçse de İstanbul'dan, baki kalan saf Trabzonspor aşkı olmuştur.

Kaybettiğimiz canlarımıza bir kere daha Allah'tan rahmet diliyorum. Ruhları şad olsun. Allan onlar yattıkça, ailelerine uzun ömürler versin.

Yaşa, Büyük Trabzonspor...

Mahçup etmedin bizi.

macka61
20.04.2010, 14:32
Trabzonsporlu olmaktan çok gururluyum bu işte emeği geçen herkese teşekkürler

Kerimcan Yıldırım
20.04.2010, 15:08
Emeği geçen herkese tekrar teşekkürler. Orada gayet iyi temsil edilmişiz, gidenlerin ayaklarına sağlık.

Benzer acıları tekrar yaşamamak dileğiyle...

ÜNAL
20.04.2010, 15:14
Yüreklerinize sağlık arkadaşlar...
Emeği geçenlere teşekkürler..

Ilelioglu
20.04.2010, 16:23
Emegi gecen herkese cok tesekkürler...

:alkış:

fındıkoğlu
20.04.2010, 18:47
Katılım gösteren ve maddi manevi desteklerini esirgemeyen bürtün herkezden allah razı olsun.. Bu taraftar sizleri asla unutmayacaktır...

ertan arikan
20.04.2010, 19:09