PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Son Maç Sıkıntı Yaşanır mı?

mazosist
08.04.2010, 14:40
F.Bahçe-Trabzon baş ağrıtabilir 38 gün sonra Türkiye’yi Avrupa kupalarında temsil edecek 5 takım kesinleşecek. Ligde ilk dörde giren takımların ikisinin Ş.Ligi’ne, ikisinin de Avrupa Ligi’ne gideceği hemen hemen belli. Ama beşinci Avrupa biletiyle ilgili seçenekler birden fazla... Hele de kupa finalini (şu anda favori olan iki takımın) F.Bahçe’yle Trabzon’un oynaması, şampiyonun da sarı-lacivertliler olması halinde işler biraz karışabilir.

Eğer F.Bahçe kupayı kazanır ve ligde ilk ikiye girerse, finalist Trabzon (ligde ilk beşe giremese bile) Avrupa Ligi’ne gidecek. Eğer sarı-lacivertliler Türkiye Kupası galibi oldukları halde ilk ikiye giremezlerse, lig beşincisi olan takım Avrupa’nın yolunu tutacak. [/] Diğer seçeneklerdeyse durum biraz belirsiz:

1) Eğer F.Bahçe kupa galibi, finalist Trabzon da ligde üçüncü veya dördüncü olursa son Avrupa biletinin kime verileceği net değil... UEFA’nın ilgili statüsü (Europa League Regulations 2009-10 madde 1.04) bu konuya açıklık getirmiyor. Geçen yılki Süper Lig statüsü de bu konuda net değildi. Sadece TFF eski Genel Sekreteri Kazancıoğlu, böyle bir durum olması halinde Avrupa’ya lig beşincisinin gideceğini sözlü olarak televizyonda açıklamıştı.
Bu sene ne olacağıyla ilgiliyse elimizde hiçbir bilgi yok, çünkü TFF statüsü şu anda Avrupa kupalarıyla ilgili tek bir sözcük içermiyor! Ne (27 sayfadan 8 sayfaya düşürülmüş) Süper Lig Statüsü, ne de Futbol Müsabaka Talimatı’nda bu konu yok! Çünkü TFF’ye şu ana kadar konuyla ilgili UEFA’dan güncel sirküler gelmemiş!

2) Bir ihtimal de dikkatli bir okuyucu Okan İnanç’tan gelmiş: Eğer 5 Mayıs’ta Türkiye Kupası galibi F.Bahçe olursa... 34’üncü haftaya da Trabzon ilk 5 için iddiası bitmiş, F.Bahçe ilk ikiye girmek için 3 puana mahkûm bir şekilde girerse; iki takım arasında Kadıköy’de oynanacak lig maçı biraz garip olmayacak mı diye soruyor Okan Bey... Çünkü öyle bir durumda Trabzon’un Avrupa kupalarına katılması için F.Bahçe’ye mağlup olması gerekecek! Bu da tabii daha önce hiç karşılaşmadığımız, iki takım için de çok zor ve acayip bir durum ortaya çıkaracak. Benim tüm futbolcuların kazanmak için ellerinden geleni yapacağından asla şüphem yok, hiçbir sporcu için hiçbir zaman şüphem olmadı; ama o hafta çıkacak gürültü herkesin canını sıkacak.

Şimdi ister istemez şu sorular geçiyor aklımdan: TFF fikstür çekerken, ligin son haftaları izlenmeyecek gibi yersiz endişelerle 4 büyük takıma önceden numara verdiği için o gün acaba mutlu olacak mı? 3 sezondur son haftada F.Bahçe’yle Trabzon’un oynamasının, ilk 6 haftada derbi olmamasının, iki yıldır 10, 13 ve 17’nci haftalara derbi denk gelmesinin izahını o gün yapabilecek mi?

Bir de ligin bitimine 38 gün kala, TFF statülerinde hâlâ Avrupa kupalarına katılımla ilgili tek bir sözcük bulunmaması doğal mı? Eğer TFF (UEFA’dan beklediği sirküleri alır da) bugünden sonra Avrupa kupalarına katılımla ilgili en ufak bir değişiklik yaparsa bu adaletli olur mu? Bir şampiyonanın sonunda
kaçıncı olursanız ne elde edeceğinizi ligin başında bilmeniz gerekmez mi?

ne diyorsunuz son maç sizin avrupaya gitmeniz maçı olursa yenilsin mi yok sa yenilmesin mi Trabzonspor?

Süleyman Eruyar
08.04.2010, 14:43
ben bu durumu 3 gün önce yazdım,
Uğur Meleke de bugün yazmış,
ben yazınca başlık açılmıyor ama :)

Son maç, çok acayip duygularla sahaya çıkabiliriz.
Fenerbahçe galibiyeti mi?
Avrupa kupasına katılma şansı mı?

Paksoy
08.04.2010, 14:43
fener ilk ikide olacağı ve biz kupayı alacağız sıkıntı yok

Armağan Dere
08.04.2010, 14:44
2-3 yıl önce Bursa'nın Bursa'da Fenere yattığını hatırlıyorum Kezman boş kaleye yuvarlamıştı..Şimdi 38gün kala bunları neden düşünüyoruz ki o durumun yaşanma olasılığı ne kadar ki?...Bu arada Trabzonluların kafası Bir Bursalı arkadaş kadar çalışmıyor demekki de Genele Bursalı arkadaş konu açmış

Atılay
08.04.2010, 14:45
Bırak bu işleri sen gereksiz yere ortamı germe

Hekimoğlu
08.04.2010, 14:47
Biz ilk 5 te yer alırız kupayı da alırız problem yok.

bordo61
08.04.2010, 14:47
Geçiniz.

Başka derdiniz var mı ?

Avrupa 'ya gidemesekte yenilmek için oynamayız. Başka takımlarla karıştırmayın.

Bera Algün
08.04.2010, 14:49
biz taraftarız, biz trabzonun her halükarda feneri yenmesini isteriz maç sonucu başka takımları nasıl etkiler hesabını başkaları yapsın

mazosist
08.04.2010, 14:49
tabiki bu ihtimalin olması çok zayıf ama olma ihtimali yok değil.
Çok ikilemde kalınan bir durum değil mi? Yensen gidemiyorsun yenilsen gidiyorsun.

bordo61
08.04.2010, 14:51
tabiki bu ihtimalin olması çok zayıf ama olma ihtimali yok değil.
Çok ikilemde kalınan bir durum değil mi? Yensen gidemiyorsun yenilsen gidiyorsun.

Hiçte ikilemde bir durum değil

Yenmek için uğraşırız,yenemezsek eyvallah deriz

O sizin kendi ikileminiz.

mazosist
08.04.2010, 14:52
Ben kupayı alacağınızı düşünüyorum zaten

Selçuk Çetin
08.04.2010, 14:52
Bursalı kadar kafamız çalışmıyor çünkü, son maç fenere yatacağımızı ve onların 2.lik şanslarını ellerinden alacağımızı düşünen bir komplo teorisini üreten bir düşünce tarzı var.

Armağan Dere
08.04.2010, 14:53
@mazoşist sen bu hafta Gençler maçının hesabını yap bırak şimdi bu işleri..Kendileri bizim oynayacağımız maçlara göre şampiyonluk iddaaları olduğu için böle ortam gerici yazılar çıkarıyor..Fener Bay geçiyor..Hadi bu hafta olmadı Haftaya sizi Galatasaray evire çevire yener...Son maç Bjk ile berabere kalırsınız son hafta şampiyonluğu Fener alır...

mazosist
08.04.2010, 14:55
burada tff nin ligin bu durumu olursa nın cevabını en başından belirtmediği için bir sıkıntı var aslında

Atılay
Ben kupayı alacağınızı düşünüyorum zaten

E o zaman bu kuruntun niye

Cem Akyüz
Yenilsek ğs ye yenilirdik ama sonuç ortada..Biz her maçı kazanmak için çıkarız ince hesap falan bizi bozar bugüne kadar işimiz olmadı olmazda

mazosist
08.04.2010, 14:57

kuruntu değil,bir şeyler ima da etmiyorum.
böyle bir gerçek var ve takımın taraftarın tutumu nedir ya da ne olur?
soru gayet basit.

Süleyman Eruyar
08.04.2010, 14:58
Sahaya galibiyet için çıkarız da
Yabancı oyuncuların ne düşünür?
Bu önemli,

İnşallah böyle bir durumla karşılaşılmaz,

Dursun Kaplan
08.04.2010, 14:58
Bizim kafa rahat sıkıntı yok.

Seneye küme düşmemeye oynarken son maçlarda sizin sıkıntılarınız olacak mı ? :)

Aynı şeyi geçen sene Sivas'lı hamidolara söylediğimizde gülerlerdi. Sizde güler misiniz ? :)

Selçuk Çetin
08.04.2010, 15:00

kuruntusu şu kupayı alsakda almasakda final oynadığımızda kupaya gideceğimizi bilmiyor kupayı alamadık diyelim son maça zaten beşinciliğimizle garanti çıkarız avrupa kuapalarına gitme şansımız olur. sadece bir fark oluşuyor kupa finalisti daha az eleme oynar 5. 2 tane fazla oynar. eğer fenerbahçe şampiyonlar ligine giderse biz kupa finalisti statüsünden gireriz, diğer iki takım ligdeki sırlamasından. kuruntu bu anlatabildimmi bilmem :)

Atılay
soru gayet basit.

Benim taraftar olarak tercihim fbyi yenmek ha bide bjknin bursayı yenmesi böylelikle fb ve bjk ligi ilk ikide bitirir herhangi bi sıkıntıda olmaz sana uyar di mi?

Kasım Hilal
soru gayet basit.

Cevabı daha da basit..
TRABZONSPOR sahaya kazanmak için çıkar ve sırsatını yakalarsa da kazanır..
Taraftarın tutumu da net görülüyor zaten şu anda sanırım..Hiçkimse öyle yatarak Avrupa kupalarına katılan bir takım istemez.. Ben de istemem..

Mert Oğuzlu61
08.04.2010, 15:01
güzel soru, avrupa kupalarına katılmak istiyoruz tabiki yenilmek bizim için en iyisi olacaktır burda artistlik yapmaya gerek yok fb yi yenelim felan diye, mantıklı düşüneceksin bunun adına şike felan der birileri, bursa nın belki şampiyonluğu gidecek son maçta biz fb ye yenilirsek ve bize bilerek yenildiniz diyerek ağzınıza geleni söyleyeceksiniz ama bundan bizene ??? olabiliyorsanız olun trabzonun eline bakmadan :)

ben takımımı avrupa kupalarında izlemek isterim fb yi yenmek çokta büyük bir olay değil, bursa yı şampiyonluktan edeceksek bu hiç umrumda değil, ben benim takımımın başarısına bakarım, fb yi yenip 2 gün seviniriz olay biter ama avrupa kupaları apayrı bir duygudur, para gelecek prestij meselesi, transfer yaparken oyuncu sorar avrupa kupalarında oynayacakmısınız diye, bunları düşündüğümüzde trabzon paf takımıylada çıksa kimse çıkıp trabzon fenere yattı demez, diyemez.

mazosist
08.04.2010, 15:02
Benim taraftar olarak tercihim fbyi yenmek ha bide bjknin bursayı yenmesi böylelikle fb ve bjk ligi ilk ikide bitirir herhangi bi sıkıntıda olmaz sana uyar di mi?

Siz fb yi yenerseniz de bjk bizi yensede biz garantilemiş oluruz sıkıntı yok :)
ama o hafta düşünsene bu durum olursa neler denir ülkede neler..

Uzunoğlu
08.04.2010, 15:04
Lig Fener'in kupa bizim kapatın başlığı sıkıntı yok :)

ilhan
08.04.2010, 15:06
Bizim öncelikli hedefimiz önümüzdeki maçları düşünmektir. Son haftayı değil. Son haftaya kadar bir çok maç var. Kupayı almayı hedefledik. O hedefte ilerliyoruz. Ligi de en iyi yerde bitirmek için önümüzdeki maçlara bakıyoruz.

Beşiktaş maçını düşünüyor şu an Trabzonspor. Ligin son haftasını değil.

Başlık kapatılmıştır.

Miraç Atalay Çiftçi
08.04.2010, 15:08
Ne kadar anlamsız bir başlık ya.
Doğmamış çocuğa don biçmeyi boşverelim kimseye birşey kazandırmaz, aksine kaybettirir.