PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonlu, Trabzonsporlu Olmak Farkı Hissetmek

Öztürk Adem
05.04.2010, 12:55
Bugun açıkögreim sınavları vardı.Haliyle bende yarım bıraktıgım okulu tamamlamak icin acıklar fakultesıne kayıtlıydım.Sınav yeri İst -TOpkapıda bir ilk ogretim okuluydu.Erken saatte kalktım ve ugur getirecegine inandıgım trabzonspor polarımı giyindım.Koyuldum yola.Bir an icin gec kalacagımı düşündüm neyse ki aksilik cıkmadı ve zamanında orada olabildim.Hava acık gunesli ve serin esen bir ruzgar hakimdi havaya.İcerıye girdim ve kalabalıgı arayan iki polıs memuru duruyordu.Herkesi bir bir arayarak iceriye alıyorlardı.Sıra bana da geldı haliyle.Memura yaklasaarak ellerimi havaya kaldırdım ve aramasını beklerken...............
Memur: "Sen geç dedi".
Ben:"Neden ki dedim.Aramıyacakmısınız" dedim....
Memur: "Sen Trabzonlusun seni aramak ne haddımıze dedi" ve tebessüm ederek "geç" dedi.Diğer memur şaşkınlık icerısınde meslektaşının davranısını izliyordu..
D.Memur:"Neden onu aramadın ki"diye sordu.
Memur: "Onun kimliği Trabzon aramaya gerek yok" dedi..................
O an bir kere daha düşündum."Trabzon,trabzonlu,trabzonsporlu olmak hep içimde hissettiğim o ayrıcalığın, farklılığı bir kere daha yaşayarak görerek hissetmenin vermiş olduğu duygu.İşte o anki o hep içinizde olduğunu hissettiğiniz fakat yaşadığınız da o duygunun ne kadar haklı olduğunu hissetmek bambaskaydı.
Bende memurlara tesekkur dahı etmeden sınıfıma dogru yola koyuldum.Sanki bunun hep olması gerektıgını,bunun normal bır sey oldugunu ,çünki bunun farkını gösterdiğimizi bilircesine sınavıma girdim .....................
Sınav mı nasıl geçti?.Hiç de fena değildi.........:cool:

Öztürk Adem
05.04.2010, 12:55
Bu olayı sizlerle paylaşmak istedim..

krdnz
05.04.2010, 13:12
Adil değil.

Ali Sırrı
05.04.2010, 13:17
Çok güzel gerçekten, memurun haraketini tasvip etmesem de yaşanan olay gerçek bir Trabzon sevdalısının tüylerini diken diken edecek kadar etkiliydi :)

Öztürk Adem
05.04.2010, 13:22
Adil değil.
Ben ısrar ettim ama bu konuda gayet katti idi memur:(

Burak DERELİ
05.04.2010, 14:40
Yaptığı hareket çok güzel. Ama tabikide adil değil. İnşallah sınavdanda iyi alırsın abi

Fatih Özkan
05.04.2010, 14:51
Gurur verici bir olay...
Benzer olay seneler önce başıma gelmişti Alanya'da (:
3T Benim için önemlidir...
Türk Olmak...
Trabzonlu Doğmak...
Trabzonspor'u Tutmak...
Şükürler olsun!

Oğuzhan İnce
05.04.2010, 14:56
ben olsam bu yaptığından gurur veya herhangi iyi bir duygu duymazdım,bu yaptığı aldığı parya ihanet başka birşey değil

Mayls
05.04.2010, 15:17
Trabzonsporlu'luğun, Trabzonlu'luğun farkı bu olmamalı bence.

Öztürk Adem
05.04.2010, 17:38
Herhalde okurken tam anlayamayanlar var.. :S
Bu olay istem dışı olusmus bır olay.Bunu yazarken sunu anlatmaya calıstım yanı.Güzel yurdumun diğer farklı kesımdekı ınsanlarının bıze olan bakıs acısını.O bızım onlara yansıtmıs oldugum o guven duygusunun anlamını ıfade etmeye calıstım.Elimden geldıgınce

Fatih Özkan
05.04.2010, 19:00
Konu nerelere gitmiş ya (:
Arkadaşın anlatmak istediği ile diğer arkadaşların anladıkları arasında uçurum var :D

Öztürk Adem
05.04.2010, 21:15
Arkadaşın anlatmak istediği ile diğer arkadaşların anladıkları arasında uçurum var :D
Kesınlıkle kardesım Allah razı olsun senden.Ben sadece bır kucuk anım dıye paylasmak ıstedım sızlerle o kadar

cihatöztürk
05.04.2010, 21:20
kemal sunalın bir filminde

işçilere para dağıtıyolar herkeze 100 100 para veriyolar şabana 50

- hemşerim niye herkeze 100 bana 50 lira verdin
- onlar sendikalı
-şaban : bende harranlıyım diyodu :D

şimdi bunu niye anlattım bilmiyorum ama
bende bayburtluyum tipimiz tehlikeli mi oluyo yani aranmamız mı gerekiyor :D

MoMoXa
05.04.2010, 21:35
Polisler neyin nerde ne oldunu gayet iyi biliyolar onun için Trabzon insanın kendi içinde pisliklerinide temizlidiklerinide iyi bildikleri için çoğu polis sever...Gerçek Trabzonlu insanı..

28TS61
05.04.2010, 22:00
Polisler neyin nerde ne oldunu gayet iyi biliyolar onun için Trabzon insanın kendi içinde pisliklerinide temizlidiklerinide iyi bildikleri için çoğu polis sever...Gerçek Trabzonlu insanı..

ne alaka :)
herkese adil ve esit davranmalilar.

Ömer TOPAL
05.04.2010, 22:44
hala okudugunu anlamayanlar var..Adillik eşitlik ayaklarını bırakın şimdi kardeşim..Arkadasın anlatmak istedigini aynı olay basından geçen birisi olarak çok iyi anlıyorum....Trabzonlu diye degil Trabzonsporlu oldugu için memur ona güvenmiş..e güvenmişte güveni boşamı çıkmış ? hayır....

Bir gün yola gidiyorum sanırım osmancıkta bir petrolde durduk...yakıt aldık o ara markete gideyim dedim...ciklet su ufak tefek yolculuk esnasında oyalayıcı bir şeyler aldım...BordoMavi atkım boynumdaydı...Kasaya gelip hesapı odemek icin beklerken aldıklarım poşete koyularak uzatıldı bana....Ne kadar dediğimde aldıgım cevap...İKRAMIMIZ....dedim hayırdır...Boynundaki Renklerin Hatrına.....! Teşekkür ettim ve yoluma devam ettim...

Bunu neden anlattım..Şimdi o marketten alışveriş yapanlardan para alınıyor benden alınmadı diye hiç adil olmadımı bu olay ?

askemo_garleli
05.04.2010, 23:25
ben de bugün buna benzer bi olay yaşadım:

kız arkadaşım konya'da okuo ve acil 20 liraya ihtiyacı vardı.ikimizde de ziraat hesabı var ama benim para nakit,yani hesapta para yok.kıza para yollamak için ziraat hesabı olan ve içinde para olan birini bulmam lazımdı.birkaç arkadaşa msj attım ama hiçbirinin hesabında para yoktu.dedim "b planına geçioruz",gittim ziraat ATM'lerinin önüne pusuya yattım.para çekenlerden "şu hesaba sizden 20 lira atalım da ben sana o 20 lirayı elden veriyim" diye rica ediyorum ama kimse yardımcı olmuyo.sonra beni üniversitenin trabzonsporlular kulübü için açtığımız standda forma ve atkıyla gören bi çocuk yardımcı oldu,eleman beni hiç tanımıyor ama sırf o gün trabzonlu olduğumu gördüğü için yardım etti ve sağolsun işimi halletti.kendi de söyledi zaten "trabzonludan zarar gelmez" diye.

işte o an trabzonlu olduğum için kendimi çok şanslı hissettim ve allaha bir kez daha şükrettim..

genç61
06.04.2010, 09:18
trabzonlu olmak guzel trabzonsporlu olmak super ama aynı zamanda boynu bukuk gezmek kotu

Öztürk Adem
06.04.2010, 10:20
Desenize bayaga bu konuda yasanmıs olay var

Süleyman Eruyar
06.04.2010, 10:30
İstanbulda kiralık ev veya Dükkan ararken,
Trabzonlu olmak
Çok işe yarıyor,

Bunada umarım, ev sahibi adil değil demeyiz,

Tangerine Dream
06.04.2010, 10:36
Adil değil.

Bence gerçek Trabzonsporluluk farkı budur. Her zaman adalet istemek ve her zaman adaletli olmak.

hatice_61
06.04.2010, 17:08
gerçekten çok güzel bi duydu ben hep derim trabzonlu ve trabzonsporlu olmak bi ayrıcalıktırrrrr

nakzo
06.04.2010, 21:59
Yok arkadaşım, bazılarımızın polis düşmanlığı ya da yaraları var ya ondandır. Adamların yaptığı yorumlara bak görende tuttuda pkklıyı koyu verdi zannedecek. Adam belkide Trabzonsporluydu karşı tarafa jest yapmak istedi olmaz mı? Çok garip bi ülkeyiz.... Size aslında amerikan polisi ya da alman polisi gibi polis olacak ki gıkını çıkartamıyacaksın karşısında nefes dahil alamayacaksın.

Great White
06.04.2010, 22:20
Yani iyi hoş da bu ayrıcalık biraz adam kayırmaya girmiş açıkçası..

Orada ben olsam ve beni arayan memur Antepli ya da Malatyalı bir adamı aramasa itiraz ederdim bu duruma..

Bence hiç de şık bir başlık olmamış bu..

Fatih Özkan
06.04.2010, 22:30
Burda kimse kimseye kıyak geçmiyor herhalde (:
Çok eşit bir topluluğuz (:

Öztürk Adem
06.04.2010, 23:29
Burda kimse kimseye kıyak geçmiyor herhalde (:
Çok eşit bir topluluğuz (:
Galiba öyle

atlantis
07.04.2010, 00:29
Trabzonsporlu bırakında ayrıcalığı olsun;) geçen hafta halısağ maçımız vardı. Bizden önce maç yapanlar sahayı terkederken aralarından birinde Trabzonspor forması vardı. tabi bende de, ve göz göze geldik tokalaştık iki Trabzonlu:) iki yabancı ama Trabzonspor forması ile sanki tanıdıkmışcasına gülümsedik tokalaştık:) Trabzon ve Trabzonsporla ilgili birşey gördükmü mutluluk hormanlarımız harekete geçiyor.. Memura hak vermek lazım:)

My
07.04.2010, 01:16
'Ayrıcalık Değil Adalet İstiyoruz' du dimi bizim sloganımız. Yoksa öyle değil miydi :rolleyes:

iboandibo
07.04.2010, 01:24
Benimde başıma gelen birkaç olayı anlatayım.Bir hafta önce araba ile giderken Polisler arbaları çevirip arama yapıyorlardı.En başta olan polis durma devam et dedi bi arkasında duran polisde bi hareket yaptı ve ben bunu dur olarak algıladım ve durdum.Sonra yanıma gelen bi polise anlmadım gideyim mi durayım mı dedim.Arkada duran trabzonspor bayrağını gördü ve devam et uşağum dedi bunu söylerkende horon oynamaya çalışıyordu omuzlarını felan titretiyordu:)) bende tamam kolay gelsin dedim devam ettim.
Birde devlet dairesi hastahane vs kalabalık yerlere gittiğimde ya da iş görüşmelerimde üzerimde trabzona ait bişeyler buşundurmaya özen gösteriyorum çünkü bunu gören bir trabzonlu kesin çıkıyor ve bana yardımcı oluyor.Mesala bugün iş görüşmesinde mülakata girdiğim kişi trabzonluymuş onunla trabzonspor hakkında biraz sohbet ettik.Bir keresinde de çapa da kızılaydan kan almaya gitmiştik babamla ben giderken trabzon formamı giymiştim.Kan almak için başvuru yaptık şu anda istediğiniz kan yok bir saat sonra gelebilir bekleyin felan dediler.Dışarı çıktık bekliyorduk o anda kanlar gelmiş biz habersiz dışarıda bekliyoduk kan bekleyenler alabilmek için sıraya giriyorlarmış o anda tanımadığım bi adam yanıma geldi nerdesin sen bende seni arıyorum kanlar geldi gel sıraya gir dedi.Tamam abi girelimde nie beni arıyordun felan dedim bende trabzonluyum felan dedi başladık adamla muhabbete adam kendi ihtiyacı olan kanı aldı beni bekliyo.Abi tamam sen git işine diyorum yok kardeş çok acele değil zaten sen kanını almadan gitmem burda bulamzsan başka yere bakarız felan diyo.Neyse ki sonra bizde aldık kanı öyle vedalaşarak ayrıldık.Ve futbolu pek sevmeyen ve ilgilenmeyen babam bile formanın kutsallığını idrak etmeye başladı ulan bi forma sayesinde baksana başımıza gelen şeye dedi ve benim göğsüm daha da kabardı

Öztürk Adem
07.04.2010, 10:13
Daha buna benzer bir çok olay oldugu kesin

Tangerine Dream
07.04.2010, 10:25
Benimde başıma gelen birkaç olayı anlatayım.Bir hafta önce araba ile giderken Polisler arbaları çevirip arama yapıyorlardı.En başta olan polis durma devam et dedi bi arkasında duran polisde bi hareket yaptı ve ben bunu dur olarak algıladım ve durdum.Sonra yanıma gelen bi polise anlmadım gideyim mi durayım mı dedim.Arkada duran trabzonspor bayrağını gördü ve devam et uşağum dedi bunu söylerkende horon oynamaya çalışıyordu omuzlarını felan titretiyordu:)) bende tamam kolay gelsin dedim devam ettim.
Birde devlet dairesi hastahane vs kalabalık yerlere gittiğimde ya da iş görüşmelerimde üzerimde trabzona ait bişeyler buşundurmaya özen gösteriyorum çünkü bunu gören bir trabzonlu kesin çıkıyor ve bana yardımcı oluyor.Mesala bugün iş görüşmesinde mülakata girdiğim kişi trabzonluymuş onunla trabzonspor hakkında biraz sohbet ettik.Bir keresinde de çapa da kızılaydan kan almaya gitmiştik babamla ben giderken trabzon formamı giymiştim.Kan almak için başvuru yaptık şu anda istediğiniz kan yok bir saat sonra gelebilir bekleyin felan dediler.Dışarı çıktık bekliyorduk o anda kanlar gelmiş biz habersiz dışarıda bekliyoduk kan bekleyenler alabilmek için sıraya giriyorlarmış o anda tanımadığım bi adam yanıma geldi nerdesin sen bende seni arıyorum kanlar geldi gel sıraya gir dedi.Tamam abi girelimde nie beni arıyordun felan dedim bende trabzonluyum felan dedi başladık adamla muhabbete adam kendi ihtiyacı olan kanı aldı beni bekliyo.Abi tamam sen git işine diyorum yok kardeş çok acele değil zaten sen kanını almadan gitmem burda bulamzsan başka yere bakarız felan diyo.Neyse ki sonra bizde aldık kanı öyle vedalaşarak ayrıldık.Ve futbolu pek sevmeyen ve ilgilenmeyen babam bile formanın kutsallığını idrak etmeye başladı ulan bi forma sayesinde baksana başımıza gelen şeye dedi ve benim göğsüm daha da kabardı

Trabzonspor ya da Trabzonsporluluk bazı durumlarda avantaj sağlamak adına kullanılmamalı.

Öztürk Adem
09.04.2010, 17:39
Trabzonspor ya da Trabzonsporluluk bazı durumlarda avantaj sağlamak adına kullanılmamalı.
Öyle bir seysöz konusu dahi olmamalı

Enes Ünal Kaya
09.04.2010, 17:56
Okurken Duygulandıran Bir oLayda .. Yazmayın Şöyle Şeyleri Ya :) Şaka Bi Yana Çok Hoş Bi oLay

ceserdar
09.04.2010, 19:19
Bence gerçek Trabzonsporluluk farkı budur. Her zaman adalet istemek ve her zaman adaletli olmak.

Başlık ne kadar çok akıl erozyonuna uğradığımızın göstergesi. Başkaları "X'ler iyi çocukturlar." deyip tercihlerini onlardan yana kullanınca haktan hukuktan bahsediyoruz, başkaları da çıkıp tercihlerini Trabzon'dan yana kullanınca asaletli ruhtan bahsediyoruz. Bu konu daha çok yere bağlanır ama gerek yok. :)

Öztürk Adem
09.04.2010, 19:25
Okurken Duygulandıran Bir oLayda .. Yazmayın Şöyle Şeyleri Ya :) Şaka Bi Yana Çok Hoş Bi oLay
En ıyı hısseden sendim demek :alkış:Tskler

Tolunay Abdioğlu
09.04.2010, 19:25
Adil olmasa da insanın içine tarif edilmeyecek bir duygu doluşuyor.

Cem Zırıh
09.04.2010, 19:31
:D Allah'im konu nerelere gelmis arkadas ya kimin dogruyu kimin yanlisi yaptigini tartismak icin acilmamis bu konu arkadaslar :) polis'in yaptigi dogru yada yanlis deginilmek istenen nokta trabzonluluga olan sevgi saygi guven ... Abartmasaydiniz :)

Öztürk Adem
10.04.2010, 08:51
:D Allah'im konu nerelere gelmis arkadas ya kimin dogruyu kimin yanlisi yaptigini tartismak icin acilmamis bu konu arkadaslar :) polis'in yaptigi dogru yada yanlis deginilmek istenen nokta trabzonluluga olan sevgi saygi guven ... Abartmasaydiniz :)
Özetle bu bu kadar yayılcagını bılseydım konunun polise araması ıcın baskı yapardım:rolleyes:

silentpain61
10.04.2010, 09:34
önemli olan konu başlığına örnek olan ilk olayda polisin sözylediği " o trabzonlu onu aramaya gerek yok" anlamındaki söze yakışan özü sözü bir memleketimize yakışır insanlar olabilmek....memleketimizi herzaman iyi temsil edebilmek...aramızdan çıkabilecek çürük yumutaları minimuma indirip temizlemek.

Fatih Yücel
10.04.2010, 10:10
İstanbul da duruma göre bu şeklilde diyaloglar yaşanıyor aslında biraz da Trabzonluluktan ziyade yüz ifedesi dış görünüş etkili ben istanbul da hiçbir çevirmeyi boş geçmedim şu ana kadar formalı veya formasız ikamet ettiğimiz semt de bunun tuzu biberi halbuki ben masusum ççç

Öztürk Adem
10.04.2010, 16:32
İstanbul da duruma göre bu şeklilde diyaloglar yaşanıyor aslında biraz da Trabzonluluktan ziyade yüz ifedesi dış görünüş etkili ben istanbul da hiçbir çevirmeyi boş geçmedim şu ana kadar formalı veya formasız ikamet ettiğimiz semt de bunun tuzu biberi halbuki ben masusum ççç
Sen kalıcı bir etki yaaratmıssın :D