PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonsporlular Yetiştirmek Üzerine

şenolkılınç
01.04.2010, 09:54
arkadaşlar benim forumdaki ilk konu başlığım o yüzden bir hata yaparsam şimdiden özür dilerim.
benim ne zamandır aklımda olan bir soru işaretidir bu neden bizim çocuklarımz dışında çocuklar trabzonsporlu olomuyorlar ben size söyleyeyim çünkü kendimizi anlatamıyor alt yapıda önemli devrimler yapamıyoruz mesela ilk aklıma gelen bu konuyu açma sebebim olan neden diğer takımlar gibi bir trabzonspor lisesine sahip değiliz olay sadece futbolcu yetiştirmek değil artık günmüzde bilinçli alttan eğitilen yöneticiler başkanlar amigolar taraftarlarda yetiştirmek lazım bunu en güzel bence bu şekilde yapabiliriz bir galatasaray fenerbahçe vs liseleri gibi bir lisemiz olsa hem cehaletle hem şehrin kötü kaderiyle başa çıkmak mümkün bakın yönetilerimize ya parası olan ya eski topçu adamlar ama trabzonspor kültürünü birçoğu maalesef kavrayamamış tamam iyi ts li olabilirler ama iyi yöneticide olmaları lazım bu konuda lütfen fikirlerinizi beyan edin şimdiden teşekkürler

İHTİLALL
01.04.2010, 10:17
Tersini sormak lazım,

-Neden, x şehrinde yaşayan bir çocuk,Trabzonspor'lu olsun?.

Olması için bir kaç sebep sayabilirmisiniz?

şenolkılınç
01.04.2010, 10:24
Trabzonsporun dÜnyanin en bÜyÜk 2 Şehİr kulubÜnden bİrİ olmasi ve global bİr ŞehİrleŞme ve kurumsallaŞma İÇİnde olmasi en baŞlica sebepler olabİlİr dİye dÜŞÜnÜyorum tabİ bunun yaninda yÜzlerce sebepte sayilabİlİr

İHTİLALL
01.04.2010, 10:25
Bir de bu kolej hadisesi vardır,her Trabzonspor'lunun utanması gereken,maalesef..

Bu proje 20 yıldan fazladır ,yapılıyor,yapıldı,yapılacak güya..

Atla,deve de değil,menajerlere verilen çoğu gereksiz komisyonların yarısına,yapılırdı kolej..

Ama dört yıldır yazıyorum,özevlatçılık diyorum da millet Barış,Tayfun filan anlıyor..

Trabzon'daki toplam on -onbeş ailedir bunu engelleyen..

Mesela Saner Ayar gibi bir yönetici geldi mi hasbelkader,kolejden molejden bahseden,

Ya da Ersun hoca gibi az çok entellektüel bir hoca,şu iş yanlış diyen,

Hemen ayağını kaydırıverirler..

Doğduğuna pişman ederler..

Sizin ve bizim için Trabzonspor,İstanbul'la başeden,Avrupa'yı sallayan milyonların sevgilisi,

Onlar için Avni Aker'e gelen beş -on bin kişiden ibarettir..

Ve onlar,sürekli iktidardır Trabzonspor'da..

İHTİLALL
01.04.2010, 10:33
Trabzonsporun dÜnyanin en bÜyÜk 2 Şehİr kulubÜnden bİrİ olmasi ve global bİr ŞehİrleŞme ve kurumsallaŞma İÇİnde olmasi en baŞlica sebepler olabİlİr dİye dÜŞÜnÜyorum tabİ bunun yaninda yÜzlerce sebepte sayilabİlİr

Dünyanın herhangi bir yerinde doğmuş bir çocuğu Türkiye'ye getirip,

Standart aktüalitenin önüne koyarsanız,

Otomatikman üç takımdan birini destekler..

Çok vahim tarafı,Trabzon şehrinde bile artık bu eğilim yaygınlaşmakta..

Bu yıllarda alınacak bir şampiyonluk,belki debütün şampiyonluklarımızdan önemli olabilecekti..
Bu "kritik eşikte" buna hava gibi,su gibi ihtiyacımız vardı,camianın geleceği adına..

Mevcut yönetime isyanım,nefretim ondandır aslında..

Biz dünyanın döngüsüne çomak sokmayı düşlerken,

Onlar sidik yarışı yapıyordu...

şenolkılınç
01.04.2010, 10:34
İŞte bende tam bundan bahsetmeye ÇaliŞiyorum bİlİnÇlİ yÖnetİcİ yetİŞtİremİyoruz kİ bİlİnÇlİ futbolcu yetİŞtİrelİm yoksa bİzde kalİtelİ futbolcu Çok ama kullanilamiyor sebebİ yÖnetİcİmİz yok bunlari kullanacak taraftarimiz yok bunlara sahİp Çikacak İŞte bunun İÇİn okul dİyorum altyapi okulda baŞlamali dİyorum daha kendİ yÖre tarİhİnİ bİlmeyen yÖnetİcİ var bu takimin baŞinda bana ne yarari olabİlİr kİ bakin İstanbul takimlarinda İstanbulda bİr Çok karadenİzlİ İŞadami var sebep onlari bİz deĞİl onlŞar yetİŞtİrdİ gs lİsesİnde fb lİsesİnde bİzde bunu yapalim İnanin dÜnya takimi oluruz bu Öyle Çok paralarada bakmiyor futbolcular 2 maÇlarini feda etsİnler yeter

Recep Alkan
01.04.2010, 11:44

Ya gerçekten bilmediğimden soruyorum.

Biz nasıl dünyanın en büyük şehir takımı oluyoruz.

bunu ne zamandır soracağım ama uygun bir başlık bulamamıştım. Bu güzel oldu.

Biraz ayrıntılı açıklayabilecek olan var mı ?

Oğuzhan İnce
01.04.2010, 12:55
dünyanın büyük şehir takımı safsatasını da bırakalım artık,
bu mevzuuda ise herkes yanında yakınındaki çocuklara aşılars bu sevgiyi bu başlığa gerek bile kalmaz,ben kendi namıma samsunlu yeğenimi ve ordulu iki kardeşimi birkaç arkadasımı fanatik Trabzonsporlu yaptım..

Erdem Keser
01.04.2010, 13:06

Bildiğim kadarıyla büyükşehir ayrımından kaynaklı oluyor Recep abi.Napoli ve Trabzonspor oynadığı sezonlar boyunca en fazla başarılı olan 2 şehir takımı olarak biliyorum.

Tangerine Dream
01.04.2010, 13:14

O şehrin tek takımı olması ve şehirdeki herkesin o takımı sahiplenmesi, onunla özdeşleşmesi, Recep. Örnekler verecek olursak, Trabzon'da başka takım formasıyla gezilememesi, hayatın Trabzonspor'a endeksli oluşu, 7'den 70'e herkesin Trabzonspor'la ilgisinin oluşu vs.
Benim bu konudan anladığım budur.

şenolkılınç
01.04.2010, 13:18
Bildiğim kadarıyla büyükşehir ayrımından kaynaklı oluyor Recep abi.Napoli ve Trabzonspor oynadığı sezonlar boyunca en fazla başarılı olan 2 şehir takımı olarak biliyorum.
kardeşimin bu konuda bilgisi olduğu belli arkadaşlar sadece bir şehre adanmış ve bu kadar başarı sahibi olmuş napoli ve trabzonumdan başka bi takım yoktur dünyada bunu en güzel ifade eden resim ise uefa nın genel merkezi önündeki dünya haritasıdır inceleyin göreceksiniz yani bazı arkadaşların dediği gibi savsata falan değil kanıtlanmış ve dünyanın kabul etmiş olduğu bir gerçektir evet katılşıyorum keşke bu konu açılmasına gerek kalmasaydı ben stadı büyütelim 85 ilde altyapı çalışmalarını çoğalytalım dşiye isyan etseydim ama gerçek ortada tabi sportif başarı bizden sonrakiler için önemli kriter ama hep söyledim söyleyeceğim alt yapı al tou ver topu değil sadece trabzonspor kültürünü aşılamakta gerekiyor

Ahmet Pulusoğlu
01.04.2010, 13:27
Biz özümüzü kaybetmeye başladık. Bırakın başka yerlerde trabzonlu çıkarmayı son zamanlard tanıştığım 17-21 yaş arası Trabzonluların nerden baksan yarısından fazlası 3 eziklerden birinin taraftarı çıkıyor.

Hatta bir keresinde pes dediğim hadise çoçuğun ismi Hami tuttuğu takım fener di.

Nedenini sorunca genellikle başarılı olunamayacağına inanılıyor.

En şaşırdığım ise cocuk Trabzonlu ama Fenerli idi. Babam da artık tutmuyor Ts yi fener maçından sonra dedi. Aklıma 96 daki maç geldi. Onu Sordum. Ondan Değil Son TS-FB maçındaki fb taraftarını o kadar rahat görünce babamda boşunaymış dedi uğraşmıyor artık dedi.

Birde Şöyle açıklayayım online oynadığım bir oyun var insanlarla onun üzerinden tanışıyorum. ondan böyle bir analiz yapma şansın oldu.

Erdem Keser
01.04.2010, 13:27
Aynı zamanda "Barcelona, Madrit, Liverpool, Milano yada Torino ne oluyor peki" gibisinden de karşı cevaplar gelebilir.Büyükşehirdir zaten bunlar.
Barcelona- Espanyol, R.Madrit-A.Madrit, Liverpool-Everton, Torino-Juventus gibi bir şehrin iki büyük takımı olması otomatikmen bu savunmayıda yıkıyor.Bir şehrin tek bir takımı olması ve o takımı sahiplenmesi, aynı zamanda o şehrin takımının geçmişinde kazandığı başarılar temel esastır.

Recep Alkan
01.04.2010, 13:54
Peki şimdi ben AkçaabatSebatspor dersem ?

Sonuçta Süper Lig gördü !

şenolkılınç
01.04.2010, 14:32
unutma ki akçaabat şehre maal olmuş bi takımdan ziyade bizim alt yapımız için kurulmuş bi takımdır ona bakarsanız karadenizspor vs bu takımlarda var

Süleyman Eruyar
01.04.2010, 14:34
unutma ki akçaabat şehre maal olmuş bi takımdan ziyade bizim alt yapımız için kurulmuş bi takımdır ona bakarsanız karadenizspor vs bu takımlarda var

vay be, 1923 ten beri alt yapı için kurulmuş bir takımımız var..

şenolkılınç
01.04.2010, 14:41
1976 tan önce bu takım ne yapmış kaldı ki akçaabatta büyüseydi önemli başarılar elde etseydi onuda dünyanın en büyük ilçe takımları arasına alırdık west ham gibi :)

Recep Alkan
01.04.2010, 14:42
Ya iyi de o zaman bu durumun bir kriteri yok, çünkü herkese göre kendi il takımı en iyisidir :)

şenolkılınç
01.04.2010, 14:43
neyse arkadaşlar konu saptırılmasın önemli olan başlığa uygun kalmak ts mizin geleceği için ne yapabiliriz

Süleyman Eruyar
01.04.2010, 14:45
1976 tan önce bu takım ne yapmış

rica etsem, anlatırmısınız?

ne yapmış?

şenolkılınç
01.04.2010, 14:47
ya hocam halen takımın büyüklüğünü bilmem ne tartışıyorsunuz böyle bir arpa boyu ilerlenmez size söyleyeyim aklınızca muhalefet yapıyorsunuz tamam sizin dediğiniz doğru dünyanın en büyük şehir kulübüğ değiliz ama bana göre dünyanın en büyük kulübüyüz size göre değiliz kulüpleşmek kurumsallaşmak nedir bunu başka bi platformda tartışalım buna eyvallah ama konu ne siz neden bahsediyorsunuz asıl şimdi bu başlık dahha önemli hale geldi amacına hizmet edecek başlangıçlara başladı bence

Süleyman Eruyar
01.04.2010, 14:51
ya hocam halen takımın büyüklüğünü bilmem ne tartışıyorsunuz böyle bir arpa boyu ilerlenmez size söyleyeyim aklınızca muhalefet yapıyorsunuz tamam sizin dediğiniz doğru dünyanın en büyük şehir kulübüğ değiliz ama bana göre dünyanın en büyük kulübüyüz size göre değiliz kulüpleşmek kurumsallaşmak nedir bunu başka bi platformda tartışalım buna eyvallah ama konu ne siz neden bahsediyorsunuz asıl şimdi bu başlık dahha önemli hale geldi amacına hizmet edecek başlangıçlara başladı bence

yok kızmayın, sadece alt yapı için kurulmuş dediniz, ona takılıp kaldım,

birde siz Akçaabat için ne yapmış derken " hiçbir iş yapmamış" imasında bulunduğunuzu anlamadım,

bu yüzden sordum,

ayrıca yemişim en büyük şehir takımı muhabbetini,

Trabzonspor Dünyanın en büyük takımı,

şenolkılınç
01.04.2010, 15:00
hocam akçaabatın büyüklüğünü veya çıkardığı oyuncuları tartışacak değilim şenol hocam hasan üçüncü vs... bir çok oyuncu ordan çıktı buna kesinlikle katılıyorum saygıda duyuyorum ne kadar onurlu olduklarını hatırlaranız şampiyonluk yolunda bizimle berabere kalarak bütün ülkeye bi daha gösterdiler biz dahil herkes ayakta alkışladı ben sadece şunu söylüyorum idmanyurdu ve idmanocağı birleşirken ittifak yapmadılar ayrı kalmaı tercih ettiler daha sonra bizlere oyuncu ytetiştirerek hizmet ettiler ama yani şehir kulübü olmadıkları için bu katogoride bulunmuyorlar o yüzden örnek gösterilemez eğer zaten bu tür takımları listelersek değirmendere (şimdiki adıyla karadenizspor vs... )uzar gider bu liste hepsi tek amaca hizmet etti o da trabzonsporu bu noıktaya getirdi tek bir şehir kulübümüz ilerlesin istediler o da ts yoksa kızdığım bişey yok aklınıza yanlış bişey gelmesin ben sadece bu konunun tartışılacağı platform burası değil diyorum başlık farklı konuşulan farklı varsa bi öneriniz gelecek nesillerin ts li olması konusunda daha bilinçli hizmet edecekleri konusunda buyurun paylaşın feyz alarak okuyalım eminim ki de vardır sonuçta başka ts yok ben diyorum ki bi kolejimiz olsun ş.dışından hatta yurt dışından öğrenci okusun ts kültürünü sevgisini ordan başlasın stadlara yönetici koltuklarına evine sokaklara soyunma odasına daha bilinçli taşısın ben bu konuda fikrinizi merak ediyorum

Recep Alkan
01.04.2010, 15:02
Ben tartışmıyorum, bilmediğim konuda tartışmak asla huyum değildir Şenol. Sadece çok zamandır sormak istediğim bir konuyu sordum ve üzerinde bir iki fikir yürüttüm.

Amacım boş muhalefet değil kesinlikle. Yanlış anlamışsınız.

Konunun asıl amacına gelirsek, şu kadarını söyleyebilirim, hiçbirşey yapamayız. Çok karamsarsın diyeceksin. Belki de, ama çok yakın bir örnek yakınımda. Fazla uzatmadan yazayım,

Teyzeminoğlu, anası da babası da Trabzonlu. 5 Amcasının hepsi Galatasaraylı. Hemde çok koyu. Erhan (yeğenim) 4-5 yaşlarında iken bize gelip giderken ben GS'liyim falan derdi. Bir gün gece kapıya attım, karanlık ve soğuk 5 er dakika ara ile içeri aldım ama her seferinde GS yanıtını alıyordum, en sonunda içeri alma süresini uzun tuttum, içeri aldığımda ne diyeceğini bilemiyordu. Ağlarken ağzından dökülen iki kelime sen ne dersen o oldu. Şu an 16 yaşında, boğazından atkısı asla çıkmaz, hangi maç kaç kaç, kim attı, hepsini bilir, hemde 3-4 senedir. Ben de onu boş bırakmam, formasını atkısını alırım.

Ama geçenlerde yanıma geldi, öyle bir laf etti ki, ağlayacaktım. Söylediklerini aynen buraya yazıyorum,

- Recep abi, ben futbolu bırakacağım, hem oynamayı, hemde taraftarlığı.

- Neden ?

- Abi Trabzonspor 26 yıldır şampiyon olamıyor, her gittiğim yerin tek Trabzonsporlusu benim. Bir yenilgien sonra ki günüm berbat geçiyor. Derslerime bile çalışamıyorum, biliyorum şampiyonluk için sevmiyoruz, ama abi olmuyor. Trabzonspor'u da çok seviyorum, onu da bırakamayacağıma göre, en güzeli futboldan uzak durmak.

Bu genç kardeşime canım fedadır. Çok severişm kendisini. Ama daha 16'sında. Herşeyin başında, bazı şeyleri çok iyi biliyor, ama, işte aması. HEr Trabzonsporlu gibi altta kalmayı, ezilmeyi sevmiyor.

Son zamanlarda tekrar görüştüm, baktım atkısı gene boğazında :) Bırakacağını sanmıyorum ama çok üzülüyor.

Sonuç olarak, biz ne kadar ısrar etsek de, biz ne kadar aşısını vursak da, temel besin maddesi kesinlikle bu takımın başarısı. Öyle günler geliyor ki, inanın anne baba olarak bizler bile (ALLAH nasip eder olursa evladımız) etkisiz kalacağız.

şenolkılınç
01.04.2010, 15:09
ben şunu savundum savunacağım takımın bize ihtiyacı yok biz zaten ts liyiz bundan vazgeçmeyiz bu konuda aslında bmn olarak her il imza kampanyası toplayarak bu 16 yaşındaki kardeşimiz gibi kardeşlerimizi yönetim tarafından her hafta maça davet etsinler 50-100 biletle bu takım batmaz böyle bişey sizce ilerisi için çözüm başlangıcı olabilir mi ve şu kolej konusu

Uzunoğlu
01.04.2010, 15:14
Bizim Carlos'un bu başlıkta konusunun geçmesi lazım

Çocuk Meksika'dan kalkmış gelmiş Trabzonspor taraftarı olmuş

Ona sormak lazım niye diye

Recep Alkan
01.04.2010, 15:19
Şenol, önce bir tavsiyem var nacizane, yazılarını okuyana eziyet olmaması için, biraz imla kullansan ve aralıklı yazsan çok güzel olacak :) (kızmak yok)

Fikrine gelince, Olmaz diye hiçbirşey yok kardeşim, olur, olur ama ne kadar etkili olur. Ben verdiğim örnekten devam edeyim müsadenle, benim yeğenim hiç maça gitmesin ama bu takım şampiyon olsun, onunla dalga geçen, pardon geçmeye çalışan insanlara işte bu benim takımım demek için. Maça gitse de içindeki başarı ateşi sönmeyecek.

Trabzonspor koleji konusunda ise, bunun nerede yapılacağı çok önemli, kriterleri, eğitimi, vs çok önemli konular bunlar. Birde şu var, Fener kolejine gidenlerin hepsi Fenerli mi ? Gs Üniversitesinden mezunların hepsi GS'li mi ?

Yani bu tarz birşeyin Trabzonspor'a taraftar olarak katkısının çok olacağını düşünmüyorum ben.

Erdem Keser
01.04.2010, 15:32
Peki şimdi ben AkçaabatSebatspor dersem ?

Sonuçta Süper Lig gördü !
Böyle birşey olmaz Recep abi.Sebat'ı biz 2. takımımız olarak görüyoruz.Ama bahsettiğim şehirlerdeki takımlarda böyle bir durum yok.Torino şehrinin %40'ı Torino'yu, 50'si Juventus'u tutar.Ve aynı zamanda büyükşehir ayrımı devreye giriyor.Benim kafamdaki şehir takımı tanımı çok farklı.Ondan dolayı ayrılabiliriz.

şenolkılınç
01.04.2010, 15:39
tabi ki ts kolejine gidenlerin hepsi ts li olmayacak ama dikkat edin gs lisesi mezunları o takıma neler vermiş liseden mezun olmayanlar neler vermiş benim burda amacım herkes ts li olsun değil zaten olmasın (yoksa kızdıracak adam kalmaz) ama 1 tane bile ekstra ts li kazanıp camia başka bir şehirde tsclub açsa dernek kursa fenada olmaz neyse konuya döneyim daha bilinçli yöneticiler vs... çıkmasını sağlamak özhan canaydın faruk süren vs bunlar gs lisesinden çıkma yöneticileride başarıları ortada polat liseli değil durumu ortada gibi düşünmek lazım bu konuyu

Recep Alkan
01.04.2010, 15:45
Şenol, bir kişi kişi ile bunun doğruluğunun farkına varamayız, bu imkansız.

GS delegesi olan bir arkadaşım, bana şunu demişti bir ara, bizdeki liseli dinazorlar gitmeden bizim işimiz zor. Bilemem belki de görüş farklılığı vardır. Ama her zaman davul uzaktan sesi geldiği gibi değil.

Kaldı ki, ben bizim sorunumuzun açılacak bir Trabzopnspor koleji ile giderileceğini sanmıyorum. Erdal abinin yazdıklarını okur musunuz bilmem, ama o insanımz için çok dayanaklı laflar ediyor. biz hep ben diyen insanlardan oluşuyoruz, özür dilemeyi bilmiyoruz. Bizdeki eksiklikler kolej ile falan düzelecek şeyler değil bence.

Kaldı ki Trabzonspor ile daha çeşitli takım ve şehirleri kıyas biraz zor ve aynı katagoride olamaz.

şenolkılınç
01.04.2010, 15:52
haklı olabilirsin recep peki acaba başka ne gibi çözümler bulunabilir ki mesela ts bir halı saha futbol turnuvası düzenlese her şehirde ama sonra finalleri trabzonda yapsa şehre katkısı olur oyuncu bulçuruz daha sempatik görünürüz kendimizi daha iyi anlatırız bu sayede taraftar sayımız inan her sene artar şubeler açılır cesaretlenir sinmiş ts taraftarı başka şehirlerdeki buda büyümeye yol açabilir ve daha dikkatli davranmaya

Recep Alkan
01.04.2010, 16:01
Şenol,

Her mesajımda olumsuzluk yada eksi bir hava vermek istemem. Ama inan Trabzonsporu yöneten eskisi yenisi kim varsa sokaktaki adam umrunda değil. Bu dediklerin güzel şeyler, ama inan, biri olur ikincisi olmaz bu işin. Devamlılığı olmayan işin de getirisi olmaz.

Fikir üretmiyorum, gelene karşı çıkıyorum belki ama, bu çok farklı birşey. Mesela Babam bana hiç Trabzonsporlu olacaksın demedi, hatta bu kadar fanatik olmanın iyi birşey olmadığını defalarca anlattı, ablamın kızı var, 9 yaşında baskı yapıyorum Trabzonsporlusun diye, ne futbola ne horona nede Trabzonspor'a ilgi duymuyor.

Yani içten gelecek, ben futbol ile ilişkisi olmayan Trabzonlu yoktur sanırdım, ama askerde tanıdım, hemde bir tane iki tane değil, çok sayıda. Bu içten gelecek kardeşim, aynı okumak gibi. Tüm imkanları olan çocuklardan bazen hiçbirşey olmaz, bazısı da elektiriksiz evde okur, adam olur.

Evet yavaş yavaş özümüzü kaybediyoruz, doğrudur, ama bunun bence tek şansı (eskiye dönmesi için) kesinlikle sahada ki başarıdır.

Ben 27 yaşındayım kardeşim, bugün evlensem, çocuğum 15 yaşına geldiğinde 42 yaşında olacağım, onu Trabzonsporlu yapsam, o zamana kadar başarı gelmese, bana diyeceği ilk şeyi hepimiz biliyoruz,

- Baba neden 42 yıldır şampiyon olamayan bir takımı tutayım ?

Kaldı ki bunu şerefli yada şerefsiz onca şampiyonluğu ile yıldız takan takım varken ?

Başarı gelirse geleceğimiz kurtulur, kimse kusura bakmasın ama gelen nesil zeki geliyor. Bizim gibi kuru kuruya şerefli ikincilikler ile övünmezler...

Saygılar;

agasaro
01.04.2010, 16:05
Trabzonspor benim Trabzonluluk kimliğimin ayrılmaz bir parçasıdır. Trabzonspor aşığı olmayan bir Trabzonlu tam bir Trabzonlu değildir. Kocaman bir parçası eksiktir. Bu sebeple Trabzonlu olup da çocuklarının başka takımların taraftarı olmasına göz yuman anne babalar çocuklarının göz göre göre uyuşturucu batağına battığına şahit olup engel olamayan ebeveynlerle aynı seviyededir benim gözümde. Trabzonspor, özellikle büyük şehirlerde yaşayan Trabzonluların kimliklerini, kültürlerini uzun yıllar muhafaza etmelerini sağlayan etkili bir koruyucu işlevi görmektedir. Ama esasen TRabzonsporluluk, Trabzonluların insanlık tarihine armağan ettikleri ve dolayısıyla her saniye gururlanmakta haklı oldukları müstesna bir değerdir.

şenolkılınç
01.04.2010, 16:07
ben o kadar uöutsuz değilim bu takım çok büyük başarılara imza atacak göreceksiniz bu çok yakın yinede fikir paylaşımı bu konuda önemli sağol

Recep Alkan
01.04.2010, 16:45
Takımın başarı alması konusunda hemfikiriz, benim demek istediğim şudur,

Gençleri Trabzonsporlu yapmak istiyorsak saha sonucu önemlidir.

zekeriyya
01.04.2010, 17:28
türkiyede spor konuşmak aynı siyaset gibi karmaşık ve anlamsız. velhasıl senin ülkende milli politakarın yok (tarım,eğitim... ) bunlar sürekli değişiyor futbolda böyle başarı başarı nedir yahu başarı bugun var yarın yok başarıda değişiyor her donem takımı mı değiştireceğiz. busene başarısız bir donemdeyız peki benim elazığlı komuşumun oğlu neden 12 yaşında trabzonsporlu oldu. çokmu başarılı bir dönemdeyiz.
yani arkadaşlar karmaşık bu işler rahat olun futboldan keyif alın

Oğuzhan İnce
01.04.2010, 18:26
barcelona neden büyükşehir bu ayrımı kim koyuyor,
st pauli diye bir takım var takıma bağlılıksa mesele bizi 3e katlaycağına eminim taraftarının,
dortmund şehir takımı değil mi?stadını görüyoruz
athletic bilbao ne takımı?
roma ne takımı
başarı gözönüne alınacaksa geçen sene wolfsburg'un yaptıkları ortada

bu söze ters bakmamın nedeni,ise çıktığı ağızı sevmememdir,(sadri şener fln değil bu)

ayrıca Trabzonspor şenol hocanın dediği gibi kökleri trabzonda olan,tüm yurdu sarmış bir çınardır,bu lafı söyleyen yavşağın tek dayanağı da istanbul takımları fln ayrı da Trabzonspor da dünyanın en büyük şehir takımıdır arkadas havalarında olmasıdır

ayrıca bozhöyükspor dünyanın en büyük küçük takımıdır diyrm hadi görelim doneleri reddedin(:

ve son olarakta amenna trabzon dünyanın en büyük takımıdır,ama şu sözü şu kadar sahiplenmeyin

Çakıroğlu İhsan
01.04.2010, 19:58
Tamamen sportif başarısızlıktan kaynaklanıyor başka takımlara yönelme.
Örneğini şöyle veriyim ne zamandır gs'yi tutan teyzemin çocuğu Trabzonsporumuz gs'yi yenince Trabzonsporlu oldu ne hikmetse.Bu tekrar başka takıma dönebileceği anlamına gelir.O yüzden sportif başarı gerekiyor her şeyden önce.

krdnz
01.04.2010, 20:21
Önce eldekileri kaybetmemek üzerine bir çalışma yapılsın.

Metin Ural
01.04.2010, 20:42

metinU tarafindan duzenlenmistir.

Metin Ural
01.04.2010, 20:47
1976 tan önce bu takım ne yapmış kaldı ki akçaabatta büyüseydi önemli başarılar elde etseydi onuda dünyanın en büyük ilçe takımları arasına alırdık west ham gibi :)

arsenal da ilce takimidir.