PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ruhun Şad Olsun Koca Reis!

Cem Balcı
24.03.2010, 14:23
http://www.bbp.org.tr/images/muhsinbaskan25.jpg

Ruhun şad mekanın cennet olsun koca reis!

Cem Balcı
24.03.2010, 14:24
kocatepede son yolculuğuna uğurladığımız gün daha dün gibi aklımda...

Allah tanışmayı değil son yolculuğuna uğurlamayı,namazını kılmayı nasip etti...

Mekanın cennet olsun.

Cem Balcı
24.03.2010, 14:25
http://www.dailymotion.com/video/x8selq_syn-muhsin-yazicioylu-uyuyorum_music

Bir coşku var içimde bu gün kıpır kıpır

Uzak çok uzak bir yerleri özlüyorum

Gözlerim parke parke taş duvarlarda

Açılıyor hayal pencerelerim

Hafif bir rüzgar gibi süzülüyorum

Kekik kokulu koyaklardan aşarak

Güvercinler ülkesinde dolaşıyor

Bir çeşme başı arıyorum

Yarpuzlar arasında kendimi bırakıp

Mis gibi nane kokuları arasında

Ruhumu dinlemek istiyorum

Zikre dalmış her şey

Güne gülümserken papatyalar

Dualar gibi yükselir ümitlerim

Güneşle kol kola kırlarda koşarak

Siz peygamber çiçekleri toplarken

Ben çeşme başında uzanmak istiyorum

Huzur dolu içimde

Ben sonsuzluğu düşünüyorum

Ey sonsuzluğun sahibi, sana ulaşmak istiyorum

Durun kapanmayın pencerelerim

Güneşimi kapatmayın

Beton çok soğuk, üşüyorum…

Dursun Kaplan
24.03.2010, 14:27
Zaman ne çabuk geçiyor. :S

Mekanın cennet olsun güzel insan.

Mira_61
24.03.2010, 14:27
Mekanın cennet olsun Reis...

Adem Erdoğan
24.03.2010, 14:47
Zaman ne çabuk geçiyor, daha gün gibiydi halbuki.

Mekanı cennet olsun.

Adil ÖZGÜR
24.03.2010, 14:51
Can-ı gönülden sevdiğim, Sivas İlinde kaldığım dönemde kişisel olarak görüştüğüm rahmetli abimizin hazin ve düşündürücü ölümü karşısında araştırmalar hala devam ettiği bu günlerde, ölümünün 1. yıldönümünde Allah (c.c.) tan rahmet dilerim.

O bizim 1975 den beri önderimiz, büyüğümüz, gönül dostumuz.

Nur içinde yatsın.

Fatih Solmaz
24.03.2010, 15:15
1 sene oldu mu :confused: alllah rahmet eylesinn.

MuratB.
24.03.2010, 15:31
mekanı cennetdir inşallah...

Harun-61
24.03.2010, 15:32
Hey gidi Koca Reis...

Özledik seni, cok özledik.....

Serdar Dilekoğlu
24.03.2010, 15:35
Cenaze namazında oluşum daha dün gibi aklımda. Zaman ne çabuk geçiyor gerçekten 1 yıl oldu ve halen vefatının nedeni araştırılıyor.
Allah rahmet eylesin.

Akın_61
24.03.2010, 17:47
Mekanı cennet olsun büyük adamdı yazık ettiler...

Hakan Karadirek
24.03.2010, 18:41
Mekani cennet olsun , ruhu sad olsun .

Nihal Ayvaz
24.03.2010, 18:50
Zaman ne çabuk geçmiş,daha dün gibi herşey..Konuştuklarımız,yaşanılanlar..

Allah mekanını cennet etsin..

Mustafa K. Demirbaş
24.03.2010, 18:54
Mekanın Cennet olsun Koca Reis..

Muhalif
24.03.2010, 19:46
SON NEFER SON SEFER

Yalnız yaşayanlar yalnız ölüyor...
İyi gününde hep, çoktuk yanında
Karlar altındayken yoktuk yanında
Hayat kitabında böyle söylüyor
Yalnız yaşayanlar yalnız ölüyor...

Güller açmış duyduk karlı dağlarda
Baharı ömründe görmedin ki hiç.
Ak kefenin kardan olmuş, ne sevinç...
Dost yürekler içten içe yanar da;
Güller açmış duyduk karlı dağlarda...

Çağlamıyor cerit o günden beri…
Allah’a emanet ettin de gittin,
Sislerin içinde yittin de gittin.
Gören yok kırmızı helikopteri,
Çağlamıyor cerit o günden beri...

Yerköy’lünün gözü yollarda kalmış
Maraş’tan her zaman kara haber var.
Can iki saniye, püf desen uçar.
Ötede kurultay çoktan toplanmış,
Yerköy’lünün gözü yollarda kalmış...

Son dava adamı... giden son nefer
Politikacılar kaldı geriye
Politika; doğru demek eğriye.
Bir çileli ömür yaşadı kan-ter
Son dava adamı... giden son nefer...

Muhalif(Mart 2009)

Koca bir yıl geçti. Sadece anne,baba,evlat,kardeş, eş gibi yakınlarımızı kaybettiğimizde her gün bir kez olsun aklına gelir bu durum insanın diye düşünürdüm öncede. Ama bir kan bağım olmadığı halde bir yıl boyunca aklıma gelmediği gün sayısı parmakla sayılıdır. Hayal alemlerine daldığımda o gün o helikoptere binmemesi için kalkıp Maraş'a gittiğim oluyor, dur diyorum binme! öleceksin diyorum! dinlemiyor... Kaderde varsa olur diyor her zaman ki gibi... Engelleyemiyorum... O halde ben de geleyim seninle diyorum, sen kal diyor... Sen Alperen'i düşün, beni boşver diyor... Yiğit adam her zaman ki gibi dosdoğru ve dimdik gidiyor ölüme... Allah'a emanet ol yiğit adam diyorum, sen git biz de peşinden geleceğiz diyorum... Ve kar taneleri güllere dönüşüp yağıyor aşağıda el sallayanların üzerine... O el sallayanlardan biri de benim ve öteki elimde oğlum Alperen....

İskender66
24.03.2010, 21:21
Mekanın cennet olsun Reis..

EMiRHAN61
24.03.2010, 21:37
Allah rahmet eylesin ...

Anısı ve davası yaşatılacaktır.

Semih Aydın
24.03.2010, 21:43
Ruhun şâd, mekanın cennet olsun.

Tangerine Dream
24.03.2010, 22:15
Allah rahmet eylesin, mekanı Cennet olsun...

Selman
24.03.2010, 22:18
Nur içinde yat güzel insan..

Mekanın cennet olsun.

Özge
24.03.2010, 22:50
Sanki olaylar dün olmuş gibi.Zaman geçiyor.Mekanın cennet olsun.

Egemen
24.03.2010, 22:58
Ruhun şad olsun Reis..

Miraç Atalay Çiftçi
24.03.2010, 23:44
Ne çabuk geçti gitti bir yıl.
Vay arkadaş ya.

Reis, ruhun şad olsun.
Mekanın cennet olsun inşallah.

irfanb
25.03.2010, 00:17
Aldık kara haberi kapladı bizi yeis
Sen donarken dağlarda biz sana yandık Reis !

Rabbim gani gani rahmet eylesin.Mekanın cennet olsun.

bahadır2561
25.03.2010, 00:33
mekanın cennet olsun reis...

mashal61
25.03.2010, 01:46
Allah rahmet eylesin. Bu ülkenin onun gibi siyasetçilere ihtiyacı var.

macka61
25.03.2010, 06:21
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

Harun-61
25.03.2010, 09:41
http://www.yourupload.de/images/100324/9y2PTqrp.jpg

http://www.yourupload.de/images/100324/mV8Toj49.jpg

Anadolu insanı O’na Muhsin Bey derdi…

O, ülkücülerin Muhsin Başkan’ı, Alperenlerin ve BBP’lilerin Ebedi Siyasi Lideri, Türk-İslam âleminin ve bütün mazlumların umudu, zalimlerin korkusu, kimsesizlerin kimsesiydi…

O, bütün iyi insanların ‘dik duran, doğru söyleyen, düz yürüyen’ diye söz ettiği, ‘adam gibi adam’ olarak imrendiği istikamet sahibi bir dava adamıydı…

Tanıyanlar bilir ve şahadet ederler ki;

O, secde-i rahman’da iki büklüm kul, ayağının değdiği her yerde içimizden biri olarak olabildiğine mütevaziydi fakat söz konusu vatan, millet, din, adalet, hürriyet olunca vakar ve asaletinine yakışır bir duruşa sahip aslan yürekli bir kahramandı.....

O; bütün hayatını inandığı değerler uğruna adadı… Hiçbir zaman yorgunluk, bıkkınlık ve umutsuzluk içine düşmedi…

O, dünyanın en güzel gülen insanıydı… O’nun can yakan fakat yürek ısıtan tebessümü, zorlu kaderin tecellisi olarak yüreğine sabırla nakış nakış dokunmuş sonsuz teslimiyetten yüzüne yansıyan kavi bir imanın ışığı gibiydi… Yüzüne bakınca insan huzur bulurdu…

O’nun bir hayali vardı;

‘ Önce insan diyebilen bir felsefeyle bu cennet vatan toprağında başı açığı, başı kapalısı, Alevi’si, Sünni’si, Kürt’ü, Türkmen’i, Laz’ı, Çerkez’i, Arap’ı, Boşnak’ı hep birlikte hep beraber ay yıldızlı al bayrağın altında doğduğu yerde doysun, başı dik karnı tok olsun…

bu ülkenin bütün çocukları bireysel özgürlüklerin önünün açık olduğu, güvenli, özgür ve refah içinde tam bağımsız güçlü bir Türkiye’de yaşasın. ab kapılarında sürünmek veya global emperyalist projelerin figuranı olmak yerine Adriyatik’ten Çin Seddi’ne kaynaşmış ve birleşmiş büyük bir Türk-İslam dünyası olsun…’

Büyük yürekli dev adam, bu hayalini gerçekleştirme uğruna gecesini gündüzüne katarak mücadele verirken 25 mart 2009’da çıktığı yolculuktan geri dönemedi!

Takdir-i ilahi’nin tecellisi olan kader, O’nu beş yol arkadaşıyla birlikte çok sevdiği sonsuzluğun sahibi’ne ulaştırdı...

O, canından aziz bildiği büyük Türk milletinin vicdanında bugün yetmişikibin şüphe ile açık duran şehadet dosyasını, kırk yıllık misyonunu ve siyasi kadrolarını aziz milletine emanet ederek sonsuzluğun sahibine ulaştı…

O, bizimle birlikte sonsuza kadar yaşayacak fakat fiziki olarak da bugün yanımızda olsaydı bu açık dosyanın kapanmasını, şüphelerin ortadan kaldırılmasını ve bunun için herkesin üstüne düşeni yapmasını isterdi.

O, kendi ve beraberindeki beş canın hukukları üzerinden milletin geleceğinin aydınlanmasına ve sistemin çarpıklıklarının giderilmesini isterdi.

O, Keş dağlarında kar altında kalmakla kalmayıp, İsmail’in kanıyla çalı dibine düşen devlet itibarının kurtarılmasını isterdi.

O’nu tanıyanlar olarak hepimiz duyar gibiyiz, O, bugün yanımızda olsaydı ‘ Ey siyasetçiler, bürokratlar, milletvekilleri, başbakan, cumhurbaşkanı, genelkurmay başkanı, yol arkadaşlarım, gönüldaşlarım, kadrolarım, teşkilat mensuplarım, büyük milletim ve dünyanın bütün iyi insanları gelin bu meseleyi çözelim, hepimiz sorumluyuz görevimizi yapalım’ derdi.

Biz de O’nun gibi diyoruz, O’nun gibi istiyoruz…

Her geçen gün kördüğüme dönüştürülmeye çalışılan bu meseleyi nefes alıp vermek gibi hayati bir mesele olarak görüp bir an önce çözülmesini istiyoruz.

Çünkü O’nun tek derdi ve bütün misyonu milletini, vatanını, devletini canından çok sevmekti!

Bütün bunlardan sonra sorumluluğumuz ve görevlerimizin bilinciyle 25 mart 2010 Perşembe günü saat 10.30 ile 14.30 arasında kabri başında buluşmaya;

O’nu dualarla anarken ‘neyi yaptık, neyi yapamadık, ne istiyoruz?’ diye kendi kendimize bir kez daha sorarak, emanetin vakar ve ağırlığına yakışır şekilde davranıp ve taleplerimizi yüksek sesle hep beraber söylemeye;

O’nun manevi şahsiyetini yüreğimizdeki her zerrede hissederek;

Vuslatın birinci yılında, O’nunla kabri başında,

‘Beyaz Buluşma’ya bekliyoruz…

Külünkoğlu
25.03.2010, 09:47
Arkadaşlar Muhsin Yazıcıoğlu aramızdan zamansız ayrıldığı doğrudur. Fakat BMN forumlarında vefatından hemen sonra gösterilen toleransı bu şekilde kullanamayız. Siyasi kişiliklerle ilgili başlıklara izin vermediğimizi biliyorsunuz. Emsal teşkil edeceği için bu başlığı kapatmak zorundayız anlayışınız için teşekkür ederiz.