PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Amerikalılar futbolu neden sevmez ?

OnurKul
22.03.2010, 01:49
Cnn International ilginç bir haber yapmış... Kaynak sağlam... Şahsen Beşiktaş'a teşekkür ediyorum en azından ABD'yi futboldan uzak tutmuşlar :)

http://img4.mynet.com.tr/spr3/cnn-bjk-21868_501.jpg

CNN International'ın futbol editörlerinden James Montague, "Amerikalılar futbolu neden sevmez" isimli köşe yazısında, Beşiktaş ile ilgili çok ilginç bir olayı kaleme aldı.

Montague, ABD Milli Futbol Takımı'nın eski oyuncuları, eski kaptanları, yöneticileri ve taraftarıyla konuşmalarını derlediği yazısında, Amerikalıların futbolu sevmememe nedenleri arasında, geçmişteki çok ilginç bir olaya değindi.

İşte ünlü gazetecinin ABD Milli Takımı kaptanı Walter Bahr ile yaptığı söyleşiden bir bölüm:

"BİZİ 5-0 MAĞLUP ETTİLER"

"O yıllar Philadelphia Nationals takımında oynuyordum. St. Louis'de Beşiktaş ile bir maç yaptık. 2. Dünya Savaşı'ndan çıkmıştık ve kendimize çok güveniyorduk. Amerikalıların, dünyanın en iyi askerleri ve sporcuları olduğuna inanıyorduk. Fakat Beşiktaş bizi 5-0 yendi. Herkes o kadar büyük hayal kırıklığına uğradı ki adeta şok olduk. Bu sonucu asla beklemiyorduk. O günden sonra adeta futboldan soğuduk."

Kaynak : http://www.cnn.com/2010/SPORT/football/02/23/football.us.popularity.1950/index.html

http://spor.mynet.com/haber/futbolu-besiktas-yuzunden-sevmiyorlar/21868

irfanb
22.03.2010, 01:59
Beceremedikleri icin olabilir.:)

Kazım Uzunboy
22.03.2010, 02:00
Adamlar tamamen yıkılmışlar resmen. :)

Gökhan KAN
22.03.2010, 02:03
Peki neden futbolun Nba in önüne geçmesini istemiyorlar bunu bana biri detaylı açıklasın.

28TS61
22.03.2010, 02:17
bende bisey oldu sandim.
madem öyleyse bizimde futbolu sevmememiz lazim. milli takimimizi eskiden gelenden 5 gidenden 8 yiyordu

M.S.SOFU
22.03.2010, 02:26
adam bjk gibi takımdan nası 5 yedim diye üzülmüştür,bizden yese o kadar koymazdı mesela yada barca dan ama bjk den yiyince ağırlarına gitmiş adamların :D

Özkan
22.03.2010, 02:43
Vasat bir Amerikalı bol skor, bol kan, bol para, bol vahşet, bol cinsellik izleyerek deşarj olmak ve uyumak ister. Bu yüzden 120-90 biten basketbol ve beyzbol maçları, kaba kuvvete dayanan buz hokeyi, rugby, Amerikan futbolu, boks gibi sporlar popülerdir ve birer cinsel met'âya dönüşen ponpon kızlar her maçta vardır. Kim taktik, teknik vs. gibi şeylere kafa yoracak ki? Günlük hayâtlarında bu işleri onların yerine Yahudiler, Çinliler, Hintler vs. yapıyor, diğer işleri de onların yerine Latin Amerikalılar yapıyor. Onlara da hamburger yeyip tv karşısında ilkel dürtülerini tatmin kalıyor.

Berberoğlu
22.03.2010, 03:17
Peki neden futbolun Nba in önüne geçmesini istemiyorlar bunu bana biri detaylı açıklasın.

Türkiye'de basketbol, futbolun önüne geçebilir mi sizce?

1999-2000 yıllarında 1.5-2 yıl kadar ABD'de Ohio eyalatinde yaşadım. Benim kanımca nasıl bizde futbol kanıksanmışsa orda da basketbol, beyzbol, amerikan futbolu, buz hokeyi kanıksanmış.
Bir de pazarlama yönü var işin. All Star hafta sonunda veya Amerikan futbolu final maçının olduğu saatlerde resmen hayat durur oralarda.
Üniversiteler arası basketbol maçlarında 10 binlerce seyirci olur.

Ayrıca başlığa konu olan haber doğru bile olsa üstünden 60 yıl geçmiş. Amerikalıların çok eski bir tarihleri olmadığı gibi geçmişteki kötü günlerini bizler kadar kafaya takmazlar. Şimdi o işi çoktan unutmuşlardır.

Adem Erdoğan
22.03.2010, 10:16
Ula biz o takımdan 2 tane 5, 1 tane de 7 yedik.:rolleyes:

SEDAT
22.03.2010, 10:18
- Buz hokeyine laf yok :)

Adil ÖZGÜR
22.03.2010, 23:09
Futbolu sevemezler, vurması kırmasına anında sarı kart, kırmızı kart çıkıyor.

Eğer kan çıkması serbest olsa varya...

Öyle futbolu en iyi Amerika oynar.

AKSOY_61
23.03.2010, 11:41
Vay anasını ya ne hikaye ama.
Biz de basketbolu geçmişte 50 farkla yenildiğimiz için mi sevmedik?

Bence saçma bir hikaye olmuş abd futbolu sevmemenin başka sebepleri var.
futbolun en iyi oynandığı yer olan avrupaya uzak oluşu afrikada uzak ama abd gibi bu ülkelerin etkisinde olmayan askine
abd nin daha etkili olduğu, kendi yağında kavrulabilen uzak bir ada oluşu ...
abd gençlerinin karakterleriyle, kültürleriyle pek uyuşmaması vs. v.s
bir sürü neden sayılabilir.

BAHADIR33
23.03.2010, 11:54
Allah Allah...
Ayak oyunlarını severler diye biliyordum..

Erkin
23.03.2010, 12:02
Türkiye'de basketbol, futbolun önüne geçebilir mi sizce?

1999-2000 yıllarında 1.5-2 yıl kadar ABD'de Ohio eyalatinde yaşadım. Benim kanımca nasıl bizde futbol kanıksanmışsa orda da basketbol, beyzbol, amerikan futbolu, buz hokeyi kanıksanmış.
Bir de pazarlama yönü var işin. All Star hafta sonunda veya Amerikan futbolu final maçının olduğu saatlerde resmen hayat durur oralarda.
Üniversiteler arası basketbol maçlarında 10 binlerce seyirci olur.

Ayrıca başlığa konu olan haber doğru bile olsa üstünden 60 yıl geçmiş. Amerikalıların çok eski bir tarihleri olmadığı gibi geçmişteki kötü günlerini bizler kadar kafaya takmazlar. Şimdi o işi çoktan unutmuşlardır.

Kesinlikle nedeni budur abi. Konustugum Amerikalilarin hatri sayilir bir kismi futbolu seviyor hatta okulda da oynamis olanlar var. Dunya kupalarini falan da takip edenler var. Olayin nedeni futbolun sevilmemesi degil, digerlerinin daha populer olmasi.. Ondan once gelen basketbol, baseball, Amerikan futbolu cok populer bunu sonucu futbol kendine 5. 6.siralarda yer buluyor..Hatta Amerikan Futbol karsilasmalarinda 100bini askin stadlarin bulunmasi bunu zaten gosteriyor. Mesela Dallas'ta yapilan NBA All-Star macinin yapildigi stadi ornek verebiliriz..

Mustafa ÖZDEMİR
23.03.2010, 23:03
kafaları buna çalışmıyor olabilir...

Hasan ZAİMOĞLU
23.03.2010, 23:28
eşek ne anlar hoşaftan :cool:

cplc
23.03.2010, 23:58
buz hokeyi, basketbol, amerikan futbolu bunca spor dalı varken.
futbol oyna.
adamlarının Avni akerden daha fazla kapasiteli salonları var.
futboldada yavaş yavaş geliştiklerini düşünüyorum

Cem Akyüz
24.03.2010, 00:08
eşek ne anlar hoşaftan :cool:

Ey gidi dostlarımçççççç