PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TSL 27.Hafta | Kayserispor 1 - 0 Trabzonspor

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12

matrix5782
29.03.2010, 22:50
arkadaşlar bir sakin olun

kapasite ve oyuncu kadrumuz bu ne bekiyoruz

kupayı alalım öpüpte alnımıza vuralım

daha önceki maçlardada dediğim gibi boşuna kendinizi üzmeyin yıpratmayın

Dip.Ing.Mag.
kupayı bu topla alacağımzı düşünüyorum. fener bize karşı böle oynamaz herhalde. açık oynayan takımlara karşı daha iyi oynayacak olan takımımız var. bu kadar katı düşünmeyin. ligde en iyi topu oynayan takımız. aksini iddaa eden varsa onun bileceği iştir. kimse gibi asıp kesmem ben burda

katiliyorum ufuk, suan ligin en iyi topunu oynayan takimiz bakmayin ileride becerikli olabilseydik bugun mac inanin farkli biterdi.. ligin gol krali makakulayi giray bugun resmen sahadan sildi, alanzinho süper ötesiydi, colman hakeza... umut a yüklenen arkadaslar , umutu kayseri defansi bugun cok siki tuttu, adama nefes aldirmadilar... sonuc olarak bugun eksikliklerimize ragmen harika bir futbol oynadigimizi dusunuyorum... haa ama yenildik ... ee futbol böyle birsey iste, iki hafta önce biz son dakikada atmis maci almistik simdi ise yedik... ama iyi oynayarak yedik. pozisyon vermeden yedik... hele hele o zeminde futbol oynamak hic kolay degil... butun oyuncularimizi can i gonulden kutluyorum... bu futbolla turkiye kupasini kaldiracagiz Allahin izniyle

son olarak ise ömer ve giray olayinda tam olarak ne oldu ne bitti ben anlayamadim. aciklamasi gelir yakinda ama bogaz SIkilacak dereceye kadar geliyorsa olay, mac öncesinden bir olay vardir bu ikili arasinda illaki..

servet nuh
90 dk boyunca "çağdaş bir oyun" ortaya koyan Kayseripor'u tebrik ederken, 90 dk boyunca "çağdışı bir oyun" oynayan Trabzonspor'u kınıyorum.
el insaf be birader...trabzonsporun bu maçta oynadığı futbolu türkiyede hangi takım oynuyor...

mashal61
90 dk boyunca "çağdaş bir oyun" ortaya koyan Kayseripor'u tebrik ederken, 90 dk boyunca "çağdışı bir oyun" oynayan Trabzonspor'u kınıyorum.
Maçı bir daha izleyin o zaman.

Kaan
Biraz daha seviyeli olurmusun ? sen vitaminken dalga geçtiğin insanlar trabzonspor'u seyrediyordu..

Karşımdaki insan bana saygı ve sevgi gösterecek ki ben de ona aynı şekilde yaklaşayım.

Ama önce başıma Gabric kadar taş düşmesi lazım sanırım. ;)

Ufuk Bayraktar61
Senin ben futbol gibi adeletini...Ben bugün takımımın oynadığı oyundan gurur duydum..Gerisi boş...

budur, söyleyecek başka şey yok.

Emrah Akcagöz
Gese macindan sonra bu kadar elestirmedin ama Hakemi...!!

Oysa Burak'in pozisyonun Faul ve kirmizi Kart'di...!!

:);)
O maçta hakemi de yendik Fatih sadece gsyi değil şu maçı başka bi hakem yönetse kayseri maçı en az 10 kişi tamamlardı geri kalan şeyleri yazmıyorum bile..

Fırat Aydınus bjkli bunu bilmeyen yok bjk maçı öncesi ise Fırat Aydınusun verilmesi biraz düşündürücü idi ve gerçektende beklenen yönetimi gösterdi..

Koray
Bizim ne zaman golcümüz olacak...

Oynadığımız futbol harikaydı.

ilyskm
1 kezde şu umut olmadan 11 kuralım yaw...

Ilelioglu
29.03.2010, 22:51
Bu takim bir hedef takimi degildir.

Cok güzel oynuyoruz ama sonuca gidemiyoruz.

Futbolda bir sonuc oyunu olduguna göre iyi bir takim degiliz.

Güzel futbola kimse puan vermiyor,iyi takimsan kazanmasini bileceksin.

Gol umutlarin burak,teofilo ve umut ise iyi bir takim olamazsin.

Ancak iyi bir tak.... olursun.

Sadece forvetler degil elbette,orta sahada da skorer oyuncularimizin azligi hep belimizi büktü...

Yapma Abi Colman az katkimi sagladi bu yil....:);)

Alanzinho'nun gol yollarinda daha etkili olabilmesi lazim ama buda pek mümkün gözükmüyor cünkü ne Umut nede Burak onun Futbol dilinden anliyor.

:rolleyes:

ölümüne61

yanlışlık var tam tersi olmalıydı

servet nuh
takımı izlerken inanılmaz zevk alıyorum,gerçekten çok yetenekli oyunculardan kurulu bir ortasahamız var,türkiye de bizim oynadığımız sistemde takım çıkartabilecek gol yemedn maç bitirebliecek bir tek takım yok,yensek burda barça ile kıyaslıyorduk takımı,şimdi lanetler uçuşuyor acayibiz arkadaş
aynen öyle...bu ne telaş...takım çok iyi (umut hariç)

Mustafa Yüksek
el insaf be birader...trabzonsporun bu maçta oynadığı futbolu türkiyede hangi takım oynuyor...
Abi orada ironi var...

taraftar.61
Üstteki takımlarla bizim ne alakamız var onu anlamadım.Aylar önce kopmadık mı şampiyonluk yarışından?Ayrıca bu maçla üsttekilerden bir tek BJK ilgilenmiştir o da haftaya bizle maçı olduğu için.

Gs ile 4 Bjk ile 5 puan fark kalacaktı. Şampiyonluk yarışında olalım olmayalım ne önemi var! Hakem göz göre göre senin hakkını yiyor. Ben ligi 3 veya 4. bitirebilicekken neden bu hakem bozuntusu yüzünden gs bjk veya x takımın altında bitireyim! 3. bitirmekle 5. bitirmek aynı şey mi ?

hamucera
bir penaltımız vardı birde ceza sahası içinde serbest vuruş kullanılacağı sırada keyserilinin Umut'a sarılışına ne denirdi bilmiyorum,

birde arkadaşın dediği gibi, Umut'a gol nasıl atılır gördün mü deniliyor ya, aynı golü Umut atsa ancak zaten boş kaleye atarsın denilirdi

serdaracıl
Bu ülkede futbol katlediliyor maalesef..
Biz futbol oynadık,Kayseri ne yaptı..kasaplık..pas manyağı yaptık adamları resmen..pres manyağı yaptık..her şey gol değil..
bu oyunumuza rağmen,bu iyi niyetimize rağmen,hakem tarafından katledildik..

Serdar Kesimal,53 numaralı Kayseri stoperi..bu adamın Alanzinho'ya tekmesi Dünya'nın her yerinde "Kırmızı kart"tır..
Hakem,Allah .... versin..

bazı arkadaşlar hala hakemin iyi maç yönettiği görüşünde

Ufuk Bayraktar61
29.03.2010, 22:52
Bizim ne zaman golcümüz olacak...

Oynadığımız futbol harikaydı.
budur, söyleyecek başka şey yok.

Emrah Akcagöz

Onu yazmadaki amacı farklı bence bugün çağdışı futbolu kimin oynadığını herkes gördü..

Ümit Küçük
yavrum adam bugün kalp krizi geçirtecek bir şey yapmadı ki :), sana başka birşey dokunmuştur.

ya bırak ufuk ben adamın gol atmasını geçdim..atmasın kaçırsın alışdım onlara ama bi kere şu pası yerden atsın ya...bi kere bir adam geçsin ne olur ya valla aglıycam ya:S

mkmsas
Colman'ın kaptırdığı ve rakibe attığı paslar yüzünden sürekli kontra yedik. Dengemiz bozuldu. Bence çok kötü oynadı. Madem sahada kaldı. Bari ileri çıkıp ataklara aktif destek verseydi. Son 5-10 dakika hariç onu da yapmadı. Benim için tam bir hayalkırıklığı...

O istatistikler nerden bilmiyorum ama izlediğim maçta Colman yüzünden düştüğümüz dezavantajları gördüm (Yukarda) Çok pas yapabilir fakat eğer örneğin 10 tane topu rakibe kaptırıp ataklarımızı öldürüyor üstüne kontra yediriyorsa isterse %95 isabetli oynasın

İstatistikler bir siteden aldım, arkadaşım vasıtasıyla, gerçek yani..

Ben sahada kontra yiyen bir takım görmedim,desem..

Çok zorlarsak son 15 dakikada 1-2 pozisyondan bahsedebiliriz...

Rakibin ilk defa 45.dakikada kalemize geldiği bir maçtan söz ediyoruz...

Adem Erdoğan
Şöyle bir durumda var.Bu akşamki kayseri gibi kazanacağıma, bu akşamki Trabzonspor gibi kaybetmeyi yeğlerim..

yarınlar açısından. takım iyi yolda. sezon zaten kayıptı.

r9emre
Yok ya olamaz böyle bir şey Isaac bu takımdayken Umuttan fazla tepki gördü. Şimdi takımda değil diye böyle bir düşünce hakim sanırım. Bize kim gelirse gelsin beğenilmez. Ben bunu anladım. . .

ben Isaac'i her zaman beğendim hatta adamı Yattara Katar'a gitmedi döndü diye resmen 2 maçı kendi kurtardığı halde konya ve kupa maçı adamı direk yedeğe attı hoca ki aynı mevki adamları olmamalarına rağmen aptalca bir kararla yaptılar bunu Isaac'e ne kadar şans verildi önce ona bakmalısın Umut her maç ilk 11 bir de onun yaptıklarına bak bu takımda aynısını şimdide Teofilo'ya yapıyorlar bakıyorum da utanılmadan adam ilk 11 hiç çıkmadığı halde eleştiriliyor yok böyle bir şey ya ama o direk gol olsa kahramandı şimdi şu forumda,Isaac harcandığı gibi şu an bu takımda Teofilo ve Gabriç'de harcanıyor

Orhan Aydın
Forvet konusunda sene sonu için fazla umit beslemeyin derim.Zira ben iyi bir golcü alma ihitmalimizi, şampıyonlukla bir tutar hale geldim:)

mete61bordomavi
Bu son yorumum ben yazmaktan sıkıldım artık, bu takım gol atamıyor çünkü golcüsü yok!
İçeriye yapılan tüm ortalar rakibe gidiyor, çünkü duracak yeri bilmeyen forvetimiz var!
Hiçbirşey yapamıyorsan guiza gibi birine çarptırır atarsın ya da pivot santrafor oynarsın!
Ama adam BİLEREK VE İSTEYEREK teo'ya pas vermiyor!

Umut Bulut denilen adam bu takımda olduğu müddetçe daha destek yok!
Kendileri çalsın kendileri oynasın!

Dip.Ing.Mag.
Colmanda çok güzel oynadı ama nedense kimse onun iyi oynadığını görmüyor. Son dakikalarda pas hatası olabilir normal ama sahada en çok koşan oyuncunun o olduğunu ve bu zeminde bunların normal olduğunu belirtmek isterim.

kesinlikle colman alanzinho ile birlikte sahanin en iyisiydi bir ortasaha oyuncusunun yapmasi gereken herseyi yapti kendisi...

eger onu da elestiren olursa bugun icin yuhh derim

Cafer Bulur
29.03.2010, 22:53
Golde onurun hatasi vardi ama elestirilecek bir durum degil bu.

Berabere de kalsaydik lige havlu atmis olacaktik.

Bundan sonra bizim icin önemli olan 4 mac daha kaldi.Antalya rövans,kupa finali,bjk ve fb maclari.

magicyattara
Aynen,tolunayin gole de cilginca sevinmesini anlayamadim.

Kayseri bize karsi göstermis oldugu hirsi diger maclarda da sahaya yansitsaydi cok daha ilerde olurlardi.

Herkes bize gelince aslan kesiliyor,bu yilda yenilgisiz olmamiz da herkesi kamciliyor...

Tolunay aynaya baksın da kendine gülsün..sahada ki komik duruma düşen takımına gülsün..kedinin fareyle oynadığı gibi oynadık onlarla..
Trabzonspor'un başına gelmeyi falan da unutsun.. böyle futbol anlayışında olan bir hoca ancak Kayseriyi çalıştırır..ya da sivası..
Kayserinin bu motivasyonunun kaynağı belli..tekme tokat oynayan bir takımın motivasyonu ancak soyunma odasında ki konuşmalarla verilir..
Çıkın vurun demiş resmen..

Keramettin
Futbolcuların çok suçu yok zeminde kötüydü.

matalar
herşeye rağmen benim fırat aydınusun iyi niyetinden şüphem yok.
gördüğünü çalan bir hakem.evet bugün yanlış kararları olmuştur.ama oda insan.
bir bülent demirlek,bir cem papila bir abitoğlu gibi değil benim gözümde.

KAUNAS
klasik... son 8 maçta kazanamayan takıma kaybedip rakibe moral verme...
nedense oyuncuların kafası maçta değildi.maç boyu gol atamazsanız rakip gelir son dakikada golü atar ve maçı alır
bizede sıradan oyuncuları eleştirmek kalır sadece

Ilelioglu
O maçta hakemi de yendik Fatih sadece gsyi değil şu maçı başka bi hakem yönetse kayseri maçı en az 10 kişi tamamlardı geri kalan şeyleri yazmıyorum bile..

Fırat Aydınus bjkli bunu bilmeyen yok bjk maçı öncesi ise Fırat Aydınusun verilmesi biraz düşündürücü idi ve gerçektende beklenen yönetimi gösterdi..

Hakem'i yendik islerini gec Emrah, cünkü Gese macini kazanamasaydik o zaman o Hakeme nasil yüklenirdik bir düsün.

Bu macta süper bir Futbol oynadik, Kayseri'de bakti sadece, Faul'lü oynadi ama Aydinus'da gereken Kartlari verdi zaten.

Ileride biraz daha becerikli olabilseydik o zaman kazanirdik ama olmadi.

Kayseri'nin attigi golde sans iste, malesef.

Serdar A
Alanzinho'ya nazar değmesin . Biraz avrupa kupalarında sahne alsak elin avrupalısı onun için Türkiye ligi takip etmeye başlar .

Teo ile ikili olabilirler mi ?

Oruç

İroniyi bir tek siz anladınız.:)

Maçı izlediğim kahvede adamın biri "Trabzonspor Avrupa takımı gibi oynuyor" dedi.

Benim için bu yeterli. Takır takır top oynadık. Olmadı. Adalet yok işte.

mashal61
Kayseri gibi takımlar ligin marka değerini düşürüyor. Bu gibi takımlardan kurtulmadığı sürece Türk futbolu ilerleyemez.

Abdülkadir Kılıç
29.03.2010, 22:54
Biraz daha seviyeli olurmusun ? sen vitaminken dalga geçtiğin insanlar trabzonspor'u seyrediyordu..

Bu nedir yaa. Niye forumdaki genç arkadaşlar küçük görülüyor? Lafım sana değil ortaya ama Bu genç arkadaşların, bazı forum üyelerinden yıl olarak eksiği ama akıl olarak fazlası var.

Emre Emiroğlu
Ulan nasıl bir Futbol adaletidir bu ya Rıza çalımbay Bjk ye maç satar Tolunay denen harif bize karşı köpek gibi top oynatır adalet mi bu ya Diyecek hiçbir şey bulamıyorum sinirden çok doluyum....

Kayseri köpek gibi topmu oynadı :) ?

Adam aylardır kazanamıyor. Bize karşı yapması gerekeni yaptı. 8 defans , karambole gol ihtimali ve oldu.. tuttu işte.

Sarı kartlar yerinde.. Ama bir o kadarda verilmeyen var. Bu maçı kayserinin 10 kişi tamamlaması cok ilginç.

Kart dağılımlarında cok bariz hatalar var bence.

Ama takım bence yapması gereken herşeyi yaptı.

FUTBOL OYNADIK.. YENİLDİK.

Ben takımı kutlarım..

Umutuda dışlarım.

hodlu
Bu son yorumum ben yazmaktan sıkıldım artık, bu takım gol atamıyor çünkü golcüsü yok!
İçeriye yapılan tüm ortalar rakibe gidiyor, çünkü duracak yeri bilmeyen forvetimiz var!
Hiçbirşey yapamıyorsan guiza gibi birine çarptırır atarsın ya da pivot santrafor oynarsın!

Bu yazının bir sürü versiyonunun ben yazdım.Ekleyecek hiçbirşey yok...............

Kaan
Şöyle bir durumda var.Bu akşamki kayseri gibi kazanacağıma, bu akşamki Trabzonspor gibi kaybetmeyi yeğlerim..

Yok Adem abi, birilerine özellikle Umut'a yüklenmeden olmaz. :cool:

Keramettin
Golde onurun hatasi vardi ama elestirilecek bir durum degil bu.

Berabere de kalsaydik lige havlu atmis olacaktik.

Bundan sonra bizim icin önemli olan 4 mac daha kaldi.Antalya rövans,kupa finali,bjk ve fb maclari.
:alkış: :alkış:

serdaracıl
Alan kafayı yemiş:) Bi ara messi'yi izliyorum sandım:D

Hüdai Pervaneli
bu mactan sonrada hakem i savunoyorsaniz siz niye trabzonspor u tutuyorsunuz GAYseliler bile dediler adami sakatlamaya calisiyorlar

servet nuh
bu maçta colmana ve alanzinho ya eleştiri yapan taraftarlara insaf diyorum...colman da alan da mükemmel ötesi top oynadılar

Keramettin
Artık ZTK'ya bakmalıyız

Süleyman Baykan
arkadaşlar bir sakin olun

kapasite ve oyuncu kadrumuz bu ne bekiyoruz

kupayı alalım öpüpte alnımıza vuralım

daha önceki maçlardada dediğim gibi boşuna kendinizi üzmeyin yıpratmayın

arkadaş adamlardan toz çıktı sen kapasite bu diyon ya daha ne olacak midelerine kadar çamur indi daha perşembe günüde tempolu oynadık antalya ile zemin 2 kat yordu bizi zaten kayseri hafta içi maç yapmadı birde 80 dk bekledi adamlar paso faul yaptılar yürüyecek dermanı kalmadı bizimkilerin

Travelair
Şampiyon Trabzonspor

lazom611
29.03.2010, 22:55
yavrum adam bugün kalp krizi geçirtecek bir şey yapmadı ki :), sana başka birşey dokunmuştur.
Sorun o iste hic birsey yapmaması 25 dk oyunda olan teo bıle daha fazla pozısyona gırdı wallahı ya xD

Keramettin
Alan kafayı yemiş:) Bi ara messi'yi izliyorum sandım:D
Aynen :):)

Adem Erdoğan
Yok Adem abi, birilerine özellikle Umut'a yüklenmeden olmaz. :cool:

o gariban da ne yapsın, yine son ana kadar ayakta durabilen tek isimdi 90 dk. boyunca.

taraftar.61
Takımın futbolunu bende beğenmedim ama zemin ve hakem yüzünden futbol hakkında yorum yapmak istemiyorum.

Emre EFENDİOGLU

Arkadaş dalga geçiyor.

İlyas Onat
29.03.2010, 22:56
Şu forum sayfalarında çoluk-çocuğu takıma monte ederek oynattığı oyun için ne methiyeler düzmüştük Tolunay'a.

Nereden nereye... Bu futbolla kime işmar hevesindeydi acep. Sivas boşta mı hala? Yakışmaz mı?

Ufuk Bayraktar61
ya bırak ufuk ben adamın gol atmasını geçdim..atmasın kaçırsın alışdım onlara ama bi kere şu pası yerden atsın ya...bi kere bir adam geçsin ne olur ya valla aglıycam ya:S

yavrum sen ben yada taraftarın çoğu neden fatihi istiyoduk, golcümüz yok diye. ee şimdi elimizde 2 forvet var umut teo. ben umutu savunmuyorum ama elimizde ki en iyisi bu napayım daaa.

Tolga Kurt
Alanzinho'ya nazar değmesin . Biraz avrupa kupalarında sahne alsak elin avrupalısı onun için Türkiye ligi takip etmeye başlar .

Bence olcaklar.

Seneye Burak yedeğe geçer yattara sağda olur teo çok gol atar

Mehmet Fırat
Kadroda istikrar; tek istediğim bu.

Bu oyuncularda ısrar edilsin. Öyle 5-6 transfere gerek yok, bir ortasaha, bir stoper şu aşamada zirve için yeter bence.

İyi oynuyoruz, Allah bozmasın. Bugün sadece şanssızdık.

PS: Tolunay Kafkas iyi bir Trabzonsporlu olabilir. Ama Trabzonspor hocası olamaz kanaatimce.

lazkopatfaroz
Defalarca söyledim tekrar söylüyorum. Cale, Colman ve Umut şampiyonluğa oynayan bir kadroda ilk 11 de yer almamalı. Hele Cale 18 de bile yer almamalı. 2 seneden beri çok net takip ettiğim Cale'yi bugün daha iyi görmüşsünüzdür. 6. dakikaya kadar olmadık yerde 3 tane geri pas. Ne gerek var. Hücum özelliği Cale'nin alt yapısından çıktığı takımda yoktu sanırım. Umut ile şampiyonluğa oynamak hayalden öteye gitmez. Bugün Giray'ı çok beğendim. Ömer'de çok iyi maç çıkardı. Bütün gol ümidimiz Teofilo ama ondanda istediğimiz verimi alamayız gibime geliyor. Bize bitirici forvet lazım. Makukula, Kayseri'de 16-17 gol atmış orada Umut oynasa kaç gol atar ? Kaç maçı çevirir? Orta sahamızda oyunu çevirebilecek, maçı kazandıracak oyuncumuz yok. Umut 10 pozisyona girer 1 tanesini atar. Makukula bugün kaç pozisyona girdi ? Bana takım 2-0 öndeyken 3. golü atacak forvet lazım değil. Bana giden maçı yada kazanmamız gereken maçı çevirecek adam lazım. Tekrar söylüyorum seneye 4 tane kaliteli, futbolu bilen, takımı sırtlayacak oyuncu alamazsak işimiz çok zor.

mkmsas
O zaman benim yolum bana, sizin yolunuz size. Konuşmanın manası yok

Bence de..

Ümit Küçük

aynen öle işte adam teoya pas atmıyor...antalya macındada yapdı bunu...birde şu adam bizim kaptanımız ya...birde 1 metre yanındaki colmana pas atışı vardı topu ayagının içiyle kaldırdı daga taşa gitti...rakip stoperle 5 kere köşede 1 e 1 kaldı 5 in dede topu kapdırdı 20 yaşındaki çoçugu milli yapdı

U.Sadıkoğlu
Bu nedir yaa. Niye forumdaki genç arkadaşlar küçük görülüyor? Lafım sana değil ortaya ama Bu genç arkadaşların, bazı forum üyelerinden yıl olarak eksiği ama akıl olarak fazlası var.

Arkadaşım herkes seviyeli olsun ne yazdığını bilsin sen 30 yaşındaki adama yok onu tak bunu çıkar dersen bende sinirlenirim bizde 20 yaşındayız ben burada kimseye böyle bişey söylemedim..

Mustafa ÖZDEMİR
çale ömer aysan bu takımda işleri yok bunların...

maxim
29.03.2010, 22:57
Umut'a sallayanlara soruyorum, Umut'un ne günahı var?? Makukula denen güreşçi önüne gelen topa vurdu kral oldu, Umut'a öyle bir pozisyon geldi de vuramadı mı?Umut'a böyle sallayanlar Burak'a neden sallamıyor, onun Umut'tan artısı ne?

Teofilo'yu şutundan dolayı tebrik ederim çok klastı ama onun dışında bir ton anormal hatası var. Faul yapıyor, ofsaytta duruyor,elle oynuyor, doğru düzgün koşamıyor, top kontrolü de zayıf. Bir pozisyonda pas attılar kontrol edecem derken 10 metre açıldı top.Umut ile bu hususta dalga geçenler ses çıkarmıyor.

Ömer Aysan, eğer bilmediğimiz bir durum yoksa (küfür gibi mesela) yazık gerçekten ben o görüntüden utandım. Böye bir şeyin bu takımda yeri yok. Olmamalı...

Hedef 67 puan :)

futbalski60

Teo'yla ikili olabilirler Teo futbolu biliyor pas alış verişleri iyi ama ben bizim takımda ve bu ligde iş yapacağını sanmıyorum mümkünse daha seri oynayan ve ön direğe hareket edebilen pas alış verişleri de iyi olan bir forvet alsınlar.

Oğuzhan İnce
bu durumdan ben de rahatsızım 3 yıldır kardeşim,bak peyami safa da rahatsızmış,bugün ikinci defa aynı örneği veriyorum ama,çok yerinde bir söz:)

yaşlanarak değil, yaşayarak tecrübe kazanılır ; zaman insanları değil, armutları olgunlaştırır..

Tolga Kurt
Teofilo bence harika oynadı.süper bi arapası attı, süper bi orta yaptı, süperbi şut çekti daha ne yapsın.

Serdar A
Artık Colman , Gabric ve Alanzinho'ya gönül rahatlığı ile gelecek yılın 8 kişilik yabancı kadrosunda yer almalıdır diyebiliyorum .

Adem Erdoğan
Arkadaş dalga geçiyor.

hayır bence oldukça mantıklı konuşuyor, ilk yarı resmen tek kaleydi maç, son vuruşlar hariç.

fener bjk gs hangisi oynuyor o futbolu.

2. yarı yağmura takıldık o ayrı.

servet nuh
Kayseri köpek gibi topmu oynadı :) ?

Adam aylardır kazanamıyor. Bize karşı yapması gerekeni yaptı. 8 defans , karambole gol ihtimali ve oldu.. tuttu işte.

Sarı kartlar yerinde.. Ama bir o kadarda verilmeyen var. Bu maçı kayserinin 10 kişi tamamlaması cok ilginç.

Kart dağılımlarında cok bariz hatalar var bence.

Ama takım bence yapması gereken herşeyi yaptı.

FUTBOL OYNADIK.. YENİLDİK.

Ben takımı kutlarım..

Umutuda dışlarım.

BU UMUTUN GOL YETENEKLERİNİN SON DERECE KISITLI OLDUĞUNU GÖRMEMEK İÇİN AMA OLMAK LAZIM...bu kadar iyi asistçilerin olduğu takıma akıllı bi santrafor almamak cinayet...böyle maçları çözen adamlaraın soyadı genelde tekke oluyor

Arif Timurcioğlu
Olmayınca olmuyor şanssızlık, beceriksizlik adını koy gitsin işte...

Oruç
Trabzonspor takır takır oynadı. "Çağdışı" dedik hemen düz mantık çalışıyorsunuz.

Alanzinho'yu ayrıca tebrik ederim. Arda iki tekme yediğinde "yıldızları koruyalım" diyenler susmasın, konuşsun.

Açık açık tekmeledi bir pozisyonda Kayserilinin biri. El insaf.

The Ciks
Galatasaray maçında 4-3-1-2 şeklinde maçın ilk kısmında Burakla Umut, son kısımda Teo ile Umut çşft forvet oynamadılar mı?
bana alan ın ve takımın kanatlarının oldugu cıft forvetlı bır takım kurun...da goreyım..

Kadir
İyi oynadığımız bir maçı son dakika golüyle kaybetmek üzücü.. Ama yapacak bir şey yok..

Bu sene kupa daha önemli zaten..

Ufuk Bayraktar61
Defalarca söyledim tekrar söylüyorum. Cale, Colman ve Umut şampiyonluğa oynayan bir kadroda ilk 11 de yer almamalı. Hele Cale 18 de bile yer almamalı. 2 seneden beri çok net takip ettiğim Cale'yi bugün daha iyi görmüşsünüzdür. 6. dakikaya kadar olmadık yerde 3 tane geri pas. Ne gerek var. Hücum özelliği Cale'nin alt yapısından çıktığı takımda yoktu sanırım. Umut ile şampiyonluğa oynamak hayalden öteye gitmez. Bugün Giray'ı çok beğendim. Ömer'de çok iyi maç çıkardı. Bütün gol ümidimiz Teofilo ama ondanda istediğimiz verimi alamayız gibime geliyor. Bize bitirici forvet lazım. Makukula, Kayseri'de 16-17 gol atmış orada Umut oynasa kaç gol atar ? Kaç maçı çevirir? Orta sahamızda oyunu çevirebilecek, maçı kazandıracak oyuncumuz yok. Umut 10 pozisyona girer 1 tanesini atar. Makukula bugün kaç pozisyona girdi ? Bana takım 2-0 öndeyken 3. golü atacak forvet lazım değil. Bana giden maçı yada kazanmamız gereken maçı çevirecek adam lazım. Tekrar söylüyorum seneye 4 tane kaliteli, futbolu bilen, takımı sırtlayacak oyuncu alamazsak işimiz çok zor.

sık söle....sadece sana demiyorum. yanlış anlama senin mesajına denk geldi.

AYAN61

:alkış::alkış::alkış:

Emrah Akcagöz
Hakem'i yendik islerini gec Emrah, cünkü Gese macini kazanamasaydik o zaman o Hakeme nasil yüklenirdik bir düsün.

Bu macta süper bir Futbol oynadik, Kayseri'de bakti sadece, Faul'lü oynadi ama Aydinus'da gereken Kartlari verdi zaten.

Ileride biraz daha becerikli olabilseydik o zaman kazanirdik ama olmadi.

Kayseri'nin attigi golde sans iste, malesef.

Yapma Fatih verilmeyen 2 penaltı ve bunun yanında verilmeyen kırmızı kart var ben hakemin iyi bi maç yönettiğini düşünmüyorum..

10 numara
İstatistikler bir siteden aldım, arkadaşım vasıtasıyla, gerçek yani..

Ben sahada kontra yiyen bir takım görmedim,desem..

Çok zorlarsak son 15 dakikada 1-2 pozisyondan bahsedebiliriz...

Rakibin ilk defa 45.dakikada kalemize geldiği bir maçtan söz ediyoruz...

Gerçekten uyuyan bir insanı uyandırabilirsiniz, ancak uyuma numarası yapan bir insanı asla uyandıramazsınız..

Her şeye bir kulp takmak istedikten sonra, %100 bile kesmez adamı tabi..şu istatistikleri yollarmısınız...

yigits
29.03.2010, 22:58
Aklıma gelmişken,Alan ikinci yarı son dakikalara doğru bi pozisyonda 3-4 kişiyi falan geçmişti ve spiker bişey demişti kopmuştum. :) Ama şuan akılma gelmedi neydi sahi o? :)

Oğuzhan İnce
aynen öle işte adam teoya pas atmıyor...antalya macındada yapdı bunu...birde şu adam bizim kaptanımız ya...birde 1 metre yanındaki colmana pas atışı vardı topu ayagının içiyle kaldırdı daga taşa gitti...rakip stoperle 5 kere köşede 1 e 1 kaldı 5 in dede topu kapdırdı 20 yaşındaki çoçugu milli yapdı
geçen hafta teonun yerdeyken umut'un attığı şuta dikkatli izleyin o dakikadan sonra umut benim için bitmiştir,teo da gole dahi sevinmedi!

Kaan
o gariban da ne yapsın, yine son ana kadar ayakta durabilen tek isimdi 90 dk. boyunca.

Yok abi olur mu, forvet dediğin her hafta gol atacak.

---

Ulan Fatih 34 maçta 31 gol attın, taraftar hala senin gibi birisini bekliyor.

Ulan yönetim, sezon başında Fatih'i almadın, şimdi herkes Umut'a yükleniyor.

ve elimizde şuan bir Fatih yok. Ve Fatih o zamanlarda Dünyanın sayılı forvetlerindendi, boş adam değildi. Onun gibisini uzun zamandır Türkiye'de görmüyoruz, sanırım göremeyeceğiz de..

Abdülkadir Kılıç
Arkadaşım herkes seviyeli olsun ne yazdığını bilsin sen 30 yaşındaki adama yok onu tak bunu çıkar dersen bende sinirlenirim bizde 20 yaşındayız ben burada kimseye böyle bişey söylemedim..

Hocam lafım sana değil. Aranızdaki muhabbeti de bilmiyorum. Genel olarak söylüyorum.

ihtimana
ŞEnol Hoca Kayseri'yi iyi etüd edememiş daha doğrusu ilk 10 dakka oyunun şekli belli olduğunda egemen ve Giray biraz daha orta sahaya doğru sürülmeli idi.KOca maçta kalemize sadece 2-3 kez gelebilen KAyseri için Egemen Giray'ın hücuma hiç katkı vermemesi , orta sahaya yakın oynamaması orta sahamızı yordu.Zaten Selçuk yine formsuzdu, pasları isabetli olmadı.

Evet takım yine güzel oynadı ya da alanzinho ve biraz da Colman'ın iyi oyunu bana "takım iyi oynamış" gibi hissettirdi.
Her zaman söyledim yine söylüyorum benim takımım onurlu ve iyi futbol oynasın şampiyonluk lazım değil.
Ama bugün sahada Onur adına Alanzinho Colman Giray ve Egemen dışında kimseyi göremedim.
Tamam şampiyonluktan uzaklaştık ama bu takım yine de ilk 4 e girmelidir nedir bu rehavet anlamak mümkün değil.

Egemen 84 . dakikada sakatlandı. Acaba Şenol Hoca 3. oyuncu değişikliği yapmanın günah olduğunu ya da 3. oyuncu değişikliğini yapanlardan puan silindiği falan mı sanıyor bunu da anlamak mümkün değil.Egemen Sakatlandı ve sendeleyerek oynadı. Sonrasında da golü yedik.Yok mu klubede Song????

70. dakka da takım kanatsız kaldı.Neden bir BArış ya da Ferhat Selçuk'un yerine girmez.Selçuk bugün yine sahada yoktu, ceyhun müdahaleleri geç yaptı pas tercihleri yanlıştı, şenol Hocanın Ceyhun üzerinde ısrar etmemesi lazım , biraz kızak istiyor ceyhun...Umut yine çok koştu ama asli görevini yapamadı. Tüm topları ezdi.Gol vuruşu yapmadı. Burak yine savruk, sarsak ve dağınık idi.
Teofilo ile maça başlamak daha akılcı olabilirdi.Antalya maçında Burak- Umut başlangıcının iyi olmadığını gördük.İkinci yarıya Teo ile başlanınca Teo daha efektif oynadı.Bugün de doğrudan ikinci 45. dakkada sahada olması gerekirdi.

Yazık oldu kısaca, bu mağlubiyette Selçuk, Umut, Burak, Cale, Ceyhun'un kötü günde olmlarının ve Şenol hocanın tercih yanlışlarının payı var diye düşünüyorum.

Eskiden şampiyonluktan uzaklaşınca 11 numaralı sol açığımız İskender'i izlemeye giderdik Avni Aker'e , evet yalnızca onun için.
Bugün alanzinho oynamasa sanırım ilk yarı bitmeden TV yi kapatırdım.

Gerçek bir profesyonel, Engin Baytar gibi sahtekarlık yapmıyor, sinirlenmiyor kendini yerlerde paralamıyor. Hem de Engin'in yediği tekmelerin 5-6 katını yiyor. Helal olsun alanzinho.

Ufuk Bayraktar61
umutu beğenmeyenlere sorum olacak...elimizde ki en iyi forvet kim ?

BMN yönetiminden tek isteiğim böle bir anket yapmaları..yapında birdde sonuç üzerinden tartışalım.

Oruç
Colman-Selçuk da günün iyilerindendi.

Alan ve Colman mutlaka seneye kadroda yer almalı.

ugurozturk
29.03.2010, 22:59
Ozetleri tejrar izledim, yedigimiz golde ceyhun rakibi kacirdiktan sonra bostaki makukulaya gitmek yerine pozisyonu guzel izleyebilecegi bis bir alani tercih efiyor. Adam bombo vuruyor. Onurdan cok cale ve ceyhun hatali.

magicyattara
bazı arkadaşlar hala hakemin iyi maç yönettiği görüşünde

Öyleleri de olacak tabii..adam yazmış;90 dakika oynasan ne olur,önemli olan gol atmak diye..
Neyse çok sinirliyim,boş ver..

lazkopatfaroz
Ne kadar güzel oynarsan oyna oyununu skora yansıtamıyorsan hiç bir şeye yaramaz.

Ilelioglu
29.03.2010, 23:00
Yapma Fatih verilmeyen 2 penaltı ve bunun yanında verilmeyen kırmızı kart var ben hakemin iyi bi maç yönettiğini düşünmüyorum..

Ne verilmeyen penaltilar vardi bizim bundan önceki maclarda.

Bu macta benim net penalti diyebilecegim bir pozisyon olmadi.

kapça_61
selcuk bu sene yeteri kadar sans aldı. takımın en kotusuydu ikinci yarı. oynadıgı ğozisyondanmıdır nedir bilmiorum ama iki metreye pas verememek pozisyondan kaynaklanırmı bilmiyorum. orta sahada revizyon sart. oraya transfer de sart. biri ön libero.

GERONIMO35
Sizin beğeneceğiniz topçu gelmeyecek güzel abicim.

Çok adam yediniz. Çoook daha yiyeceksiniz.

İddia ediyorum, teoyu da yiyeceksiniz.

Biri alınırsa onu da yiyeceksiniz.

İnanmıyorum.

Amalarınız olduğu sürece benim ümidim yok.

Ama sız destek verebilmekten aciz ise bu taraftar, sonucuna da katlanacak.

güzel kardeşim iyiye iyi kötüye kötü demenin nesi kötü taratar olmak Ben izmird eyaşıyorum Trabzonlu değilim AMA fanatik TRABZONSPOR LUYUM formamı alırım ts clup dan Civar şehirlerdeki bütün deplasmanlara giderim bütün maçlarını tv den yada staddan mutlaka takip ederim Umutun kaçırdıkları ile kanser olmayı haketmediğmizi düşünüyorum o kaçırdıkça maç kaybettikçe hepimiz deliriyoruz kızıyoruz AMA takımımıza desteğe hep devam ederiz
Sen istemezmisin iyi bir golcümüz olsun
Sakın isterim AMA yok olanıda umut ona destek verelim deme :)

samway
ya bu umut kalsın dıyenlerı bır turlu anlamıyorum anlayamıyorum hala umut dıyosunuz adam atamıyo arkadas a t a m ı y o r ıyıce okuyun ıyıce daraldım ben bu adamdan artık yaaaaa

10 numara
Artık Colman , Gabric ve Alanzinho'ya gönül rahatlığı ile gelecek yılın 8 kişilik yabancı kadrosunda yer almalıdır diyebiliyorum .
aynı görüşteyim...oh beee...

Kaan
29.03.2010, 23:01
Umut Teo'ya pas atmıyor mu dedi biri ?

Teofilo'nun şutunda pası kim atmış ? Gökten zembille indi sanırım.

El insaf yahu. Engin daha taraftarın kendisine tepki gösterdiği ilk maçta ağladı, Umut hala Trabzonspor'a kalpten imza attım diyor.

Yapma bunu, yapma bunu..

hamucera

bjk kasımpaşa maçında öyleydi, hatta sezenun şimdiye kadarki çoğu maçında ama tabela da bu yazmıyor bjk nin averajla 3. sırada olduğu yazıyor,

bende bu görüşün tersini düşünüyorum, iyi oynayalım ama oynayamıyorsak kötü oynayıp kazanalım

İlyas Onat

Ta'riz var arkadaşın cümlesinde. Hoş demiş.

sonimp
bazı arkadaşlar burada eleştiri yapanlara kızıyor gibiler,yenseydik farklı konuşacaktınız diye. bugün gerçekten güzel oynadık daha doğusu bir süredir iyi top oynuyor takım,bizi en azından beni memnun ediyor fakat bu durum gerçekleri görmemizi engellememeli. yenseydik yine bu gerçekler bir sonraki mağlubiyete ertelenecekti. nedir bu gerçekler? en başta ve bariz olanı takımın gol ve golcü sorunu. Umut'un mücadelesine evet fakat şampiyonluk mücadelesi veren bir takım için biraz lüks kaçan bir oyuncu. Umut diyorum çünkü hakikaten -mücadelesini çok takdir etmekle beraber- oyun içinde teknik ve mental açıdan en fazla sırıtan oyuncumuz kendisi. Ömer bile ondan daha teknik ve derli toplu bir oyuncu bana göre. mesajlara da bakıyorum,bazı sınırı aşan mesajlar dışında arkadaşlar genelde bu minvalde yorum yapıyorlar, haklılık payı da yok değil. o yüzden işi skor taraftarlığı gibi yakıştırmalarla birbirimizi üzmeyelim. saha içinde birbirimize giriyoruz bari dışında girmeyelim.

Özetle, bu güzel oyundan sonra yenseydik ben de farklı şeyleri yazıyor olacaktım fakat bazı gerçekler de (takımın eksiğinin çok oluşu) kafamın bir köşesindeki yerini koruyacaktı. önümüzdeki sezon kadrosu oluşana kadar da o yerden ayrılmamak üzere...

Emrah Akcagöz
şu istatistikleri yollarmısınız...
Ayrıntılı istatistikler futbolstats diye bi sitede mevcut fakat oranın üyeliği ücretli aylık 99 tl..:(

taraftar.61
Beşiktaş maçında Burak'ın yerine Teo ilk 11'de çıkarsa şaşırmam.

Egemen

yetmez Adem..

eğer Umutsan her yere sen koşacaksın, her ortayı sen yapacaksın, her golü sen atacaksın..

taraftarımız cidden balık hafızalı.. daha sezon başında yapılan yanlışlıklar yüzünden ilk yarı bitmeden lige havlu atmıştık.. şimdiyse şampiyonluğu kaçırmışız gibi yorumlar yapılıyor.. yönetimin yaptığı uzun vadeli yanlışların hesabını, günlük bir şekilde hocaya, oyunculara kesmeye devam ediyoruz..

TS-FAN

:eek:

Şaka şaka...:)

lazzz61
takım süper top oynuyor ıdda edıyorum lıgın en ii futbol oynayan takımıyızz sadece ama sadece golcumuz yok bu kadar basıt.. işte ama hala yonetım golcu eksıklıgını gormuyorr adım gıbı emınım seneye yıne golcu almıcaklar bızde yıne kendımızı avutacagızz.. umutlaa olmaz arkadas bunu hala goemedıysenız bırakın gıdıınn ayrıca bı parantez lıgın en delıkanlı gıbı top oynayan takımı ts dır çirkeflık 0 sadece futbool oynamaya calısan bı takımızz ve bazende bu yuzden bazı maclarda ezılıyoruz

10 numara
Colman-Selçuk da günün iyilerindendi.

Alan ve Colman mutlaka seneye kadroda yer almalı.:) biraz daha fazla yazın inanın yalnız kalıyorum...

Mustafa Mahmutoğlu
29.03.2010, 23:02
Umut'a sallayanlara soruyorum, Umut'un ne günahı var?? Makukula denen güreşçi önüne gelen topa vurdu kral oldu, Umut'a öyle bir pozisyon geldi de vuramadı mı?Umut'a böyle sallayanlar Burak'a neden sallamıyor, onun Umut'tan artısı ne?

Teofilo'yu şutundan dolayı tebrik ederim çok klastı ama onun dışında bir ton anormal hatası var. Faul yapıyor, ofsaytta duruyor,elle oynuyor, doğru düzgün koşamıyor, top kontrolü de zayıf. Bir pozisyonda pas attılar kontrol edecem derken 10 metre açıldı top.Umut ile bu hususta dalga geçenler ses çıkarmıyor.

Ömer Aysan, eğer bilmediğimiz bir durum yoksa (küfür gibi mesela) yazık gerçekten ben o görüntüden utandım. Böye bir şeyin bu takımda yeri yok. Olmamalı...

Hedef 67 puan :)
peki bende sana soruyorum. umutun öyle bi pozisyona girme çabası oldumu ? boş alanda 21321312 km koşar sonra top önüne gelir ayakları birbirine dolanır rakibe topu kaptırır. yada kalenin önünde top gelir arka ayağının altından kaçırır. Eğer sen forvetsen koşma, gol at, maçı getir bana.

Orhan Aydın
Kaliteli bir stoper ve golcü.

Serdar A
Bu Alanzinho iyi bir antrenör ile birlikte biraz daha yoğun şekilde ağırlık salonunda ek idman yaparsa Trabzonpor süper ligde hakemler dışında durdurulması zor bir hücum silahı kazanır .

Emrah Akcagöz
Ne verilmeyen penaltilar vardi bizim bundan önceki maclarda.

Bu macta benim net penalti diyebilecegim bir pozisyon olmadi.

Tamam Fatih senle anlaşamayacağız daha uzatmanın lüzumu yok..

asimetrik
Alan ve Colman rakibi pas manyağı yapmamızda en önemli rolü oynadılar. İlk yarı rakibin kalemize geldiği dakika 43 filan diye hatırlıyorum. Oyunu deplasmanda Kayseri'ye karşı bu kadar önde tutan bir takım seyretmedim. Bir Kayserili'ye sahanın her yerinde üç Trabzonspor'lu düştü. Gol için herşeyi yaptık. Takımla gurur duydum.
Kayserispor her takıma bu kadar sert oynuyor. Gol atınca da Tolunay bu kadar seviniyor. Rakibe değil sertliğe göz yuman hakeme kızmak lazım. Hakem iki tarafa da hatalar yaptı. Taraflı değildi.

kapça_61

sezon kayıptı deme gözünü seveyim. su macı alsak besiktasla fark 6 haftaya bay ve sonra besiktas macı. biraz daha istekli arzulu olmamızlazımdı. eger maç kaybedeceksek ilk yarıdaki antep macı gibi oynayıp besiktas macı gibi oynayıp kaybetmeliyiz. kayseri haketmedi ama bizde kazanmayı haketmedik.

matalar
29.03.2010, 23:03
umuta atıp tutanlar burak için niye birşey söylemiyor.bu gün duvar gibiydi.atılan toplar hep geri geldi.
bide hala colmana laf atanlar var adam daha ne yapsın ağzıyla kuş mu tutsun.
ya bi günde iyi oynadık helal olsun bu takıma kaybedersek böyle kaybedelim deyin ne var.
umut diye bir şamaroğlanı var. maç kaybedildimi vur abalıya.

Kaan

Siz de işinize gelenleri söylüyorsunuz ?

Bir kişi kendisinden 15 yaş küçük, tanımadığı bir adama hakaret edince sorun olmuyor ama.

Devam edin. :alkış::alkış:

lazkopatfaroz

BMN yönetiminden tek isteiğim böle bir anket yapmaları..yapında birdde sonuç üzerinden tartışalım.

Bugün elimizdeki en iyi forvetin Umut olması, onun bizi iyi yerlere taşıyacağını göstermez.

Mehmet Fatih Yavuz
29.03.2010, 23:04
güzel kardeşim iyiye iyi kötüye kötü demenin nesi kötü taratar olmak Ben izmird eyaşıyorum Trabzonlu değilim AMA fanatik TRABZONSPOR LUYUM formamı alırım ts clup dan Civar şehirlerdeki bütün deplasmanlara giderim bütün maçlarını tv den yada staddan mutlaka takip ederim Umutun kaçırdıkları ile kanser olmayı haketmediğmizi düşünüyorum o kaçırdıkça maç kaybettikçe hepimiz deliriyoruz kızıyoruz AMA takımımıza desteğe hep devam ederiz
Sen istemezmisin iyi bir golcümüz olsun
Sakın isterim AMA yok olanıda umut ona destek verelim deme :)

Ben kimsenin Trabzonsporluluğuna laf etmem. Haddim değil. Kaldı ki benim için çok daha kıymetlisinizdir. Defalarca da söylemişimdir.

Lakin kusura bakma abi, ben bu taraftarın çook adamı kanser sebebi saydığını duydum.
Umut devede bir kulak. Öncesinde hüseyin günah keçisi idi. Bizde keçi çok.
Yükleriz birine elbette.

Ben desteği umut a istemem abi.
Takımın hocasına, topçusuna, idaresine vs.vs.vs....
Ben topyekün destek olmadan hiçbir nane olmayacağına inananlardanım.

samway
seneye sadece forvet alırsak adam gıbı tek adam baska bıseye gerek yok takım oynuyo umutsa nerde durcagını bılmıyo calım atamıyo adamın ıcınden gecmeye calısıyo komedı bı adam bu herıf harbı adamı gordukce soguyorum mactan

Napoli
Şenol güneş istıfa
onur kaleci değil
alanzinho sow adamı diyen oldumu

14 maçın üsütne yenılınce bazı arkadaslar soylenmeye başlar

güneyli
29.03.2010, 23:05
Avrupai bir maç oynayıp ,Türk gibi bir gol yedik.Kayseri kendi evinde kapandı.Kapanan takımları açamıyoruz.Ders almalıyız.Bejiktaş maçı daha verimli geçer böyle oynarsak.Beştaşta defans yapmaz herhalde..

mkmsas
Ceyhun, Gese maçında beni umutlandırmıştı..

Hatta, onun hakkında yanıldığımı düşünmüş, bunu dile de getirmiştim..

Ama son iki maç performansı felaket..

Lig performansı iki maç dışında yine çok kötü..

Gabriç sahada kalsaydı, Teo'dan soonra hiç değişiklik yapmasaydık maçı alabilirdik..

Ilelioglu
Şenol güneş istıfa
onur kaleci değil

Yok bunlari ilk söyleyen sen oldun....:)

matrix5782
bu akşam orta sahanın orta bölümü iyi kanatlar çok kötüydü bence

alan colman ve selçuk iyi oynadılar burak ve gabriç yetersiz özelikle sağ taraftan doğru dürüst ortamız yok

ortadan takımı delmeye çalıştık bunuda başardık maalesef gol gelmedi

Ekrem D.
bana alan ın ve takımın kanatlarının oldugu cıft forvetlı bır takım kurun...da goreyım..
Alan ı bir kenara koyalım.

Bana içerisinde hem serbest oyuncu hem çift forvet hem de kanat bulunduran bir formasyon gösterebilir misiniz?

Alan'ın oynadığı 4-3-1-2 kurgusunda forvetlerin birisi zaten sarkık oynayacak. Burak gibi aynı. Bir pozisyonda sağa kaçacak diğerinde sola. Diğer forvetiniz de gol atmayı bilen birisi olacak. Alan'ın arkasında da Colman+Selçuk ikilisi olduktan sonra bu hücüm beşlisine sağdan destek veren Serkan'la beraber istediğiniz türden hücüm organizasyonu gerçekleştirebilirsiniz.

Mehmet Fatih Yavuz
Şenol güneş istıfa
onur kaleci değil

Klasik Trabzonspor taraftarı üstadım.

Şaşırdık mı?

Gene şaşırdım kendime kızıyorum.

U.Sadıkoğlu
Şenol güneş istıfa
onur kaleci değil

tam devrimci çıktın be napo.

Ümit Küçük
29.03.2010, 23:06

sende isiyin gitti umuta sarıldın milleti fıtık etmek için...umut oynuycagına hasan ahmet sarı oynasın.....elimizdeki en iyi forvet kim dersen benim perşembe akşamı gördügüm teofillo derim sana ufuk adam top aldı driplink yapdı pas attı...birde şu adam 11 çıksın...yada murat oynasın sen nerden biliyon en iyi adam umut oldugunuki muratı yada teoyu izlettilermi bize

Serdar Dilekoğlu
arkadaş olmuyor biz bu Kayseriyi yenemiyoruz zorla değil ya şansımız tutmuyor bu adamlara karşı oyunu oynayan biz ama kaybeden yine biz futbol adına ben çok memnunum kaçan goller olmasa yatırdığım paraya da yanmayacaktım.
Bazılar halen Colman ı beğenmiyor bende inadına bu takımın en iyisi Colman diyorum. Takım olarak iyiyiz bu mağlubiyet bizden birşey eksiltmez.

taraftar.61
Alanzinho ufak tefek ama çok dayanıklı. Kendisine faul yapılmadıktan sonra düşmüyor kolay kolay. İkili mücadelelerde ayakta kalabiliyor. Zaten sürekli tekme yiyipde kalkıp devam etmek zayıf bir oyuncunu harcı değil.

Kaan
29.03.2010, 23:07
peki bende sana soruyorum. umutun öyle bi pozisyona girme çabası oldumu ? boş alanda 21321312 km koşar sonra top önüne gelir ayakları birbirine dolanır rakibe topu kaptırır. yada kalenin önünde top gelir arka ayağının altından kaçırır. Eğer sen forvetsen koşma, gol at, maçı getir bana.

Peki ben sana sorayım.

Umut'un gol attığı pozisyonlarda top bir taraflarına mı çarpıyor ?

Ve şu bir gerçek ki, orta sahamızdan forvetlere maalesef doyurucu paslar gelmiyor.

Colman bugün etkisiz kaldı, Alanzinho'nun Gabric'e attığı pas harikaydı ama maalesef Gabric değerlendiremedi.

Ve yine şu bir gerçek ki, takımımızda ''tamam bu kanat oyuncusudur'' diyebileceğimiz bir adam yok. Aslında var ama sahada yok. :)

Tolga Okumuş
Tam da Trabzonspor'a özgü bir yenildi oldu.

"Eziyet Yenilgisi"

Gayet klasik;

Rakip bilmem kaç maçtır galibiyet yüzü görmez,orta sahalarını geçecek halleri yoktur,tribünden hocalarına istifa diye bağıran taraftarları vardır ama sonuçta Trabzonspor yenilir.

Bundan birkaç sene öncede aynı takıma karşı Ahmet Özen yedek klübesinde iken yine tek kale oynamıştık,duman etmiştik adamları,tribünden Tolunay istifa sesleri yükselirken 90'da yine golü atarak 1-0 yenmişlerdi bizi.

Dedim ya "Eziyet Yenilgisi"

Kayseri camiasını zaten sevmezdim.Bugünkü olaydan sonra nefret etmekle ne kadar haklı olduğumu anladım.Yıllar önce olaylı Sİvasspor maçından sonra sahalarında "temiz futbol istiyoruz" tarzı pankartlarla Sivasspor'a destek vermişlerdi.(meşhur Vestel'in sponsorluk çekme olayıda var).Ama aynı temiz düşünceleri İstanbul'da ki maçlarda görememiştim kendilerinden.

Maçtan sonra çalan kolbastının anlamsızlığı ve Tolunay'ın gözümden düşmesinin maçıydı bu akşam.

Son olarak; önce Cale,sonra Umut hariç çoğu oynayan Trabzonsporlu futbolcuları ellerim patlayıncaya kadar alkışlıyorum.

Mustafa Yüksek
Alan ve Colman rakibi pas manyağı yapmamızda en önemli rolü oynadılar. İlk yarı rakibin kalemize geldiği dakika 43 filan diye hatırlıyorum. Oyunu deplasmanda Kayseri'ye karşı bu kadar önde tutan bir takım seyretmedim. Bir Kayserili'ye sahanın her yerinde üç Trabzonspor'lu düştü. Gol için herşeyi yaptık. Takımla gurur duydum.
Kayserispor her takıma bu kadar sert oynuyor. Gol atınca da Tolunay bu kadar seviniyor. Rakibe değil sertliğe göz yuman hakeme kızmak lazım. Hakem iki tarafa da hatalar yaptı. Taraflı değildi.

:alkış::alkış::alkış:

Abi bu kadar ağır zeminde bu kadar pas yapan, saha çamur olduğunda son kısım hariç dam dum vurmayan bir takıma sahibiz...Gurur duyuyorum...

10 numara
Siz de işinize gelenleri söylüyorsunuz ?

Bir kişi kendisinden 15 yaş küçük, tanımadığı bir adama hakaret edince sorun olmuyor ama.

Devam edin. :alkış::alkış:hakaret mi ettim hala uzatıyorsunuz...forumun büyük kısmı gabriç'e yüklendi bende sizin yazınızı alıntı yaparak."gabriç kadar başınıza taş düşsün dedim" genel bir yorum ..bunu hakaret olarak algılıyorsan özür dilerim ama bu kadar uzatmana gerek yok...olumlu birşey yapmak istiyorsan ts oyuncusuna küfür edenleri uyar o zaman...

Adem Erdoğan
alanzinho 3 tane sarı kart gördürdü, ne yazıkki bunlar istatistiklerde gözükemiyor, hatta gabriçe al at dedi, bu da gözükemiyor.

Napoli
Klasik Trabzonspor taraftarı üstadım.

Şaşırdık mı?

Gene şaşırdım kendime kızıyorum.

Facebookda yorumları okudum onurdan senol hocaya kadar tren olmus

Serdar A
29.03.2010, 23:08
Bir takımın bu kadar ağır zeminde bu derece sert bir takıma karşı oynadığı pasa dayalı futbol ve tekniği de takdire şayandır . Atlamamak gerekir .

edit : Mustafa Yüksek ağzımdan almış , bende onu tebrik ediyorum . :)

İsa
Kayseri'nin futbol dışı sert oyunu,yağmurun zemini ağırlaştırması bizim için 3 puana mal oldu...

Eksikleri olan bir kaç rütüşla lige damgasını vuracak bir takım...

magicyattara
Bu Alanzinho iyi bir antrenör ile birlikte biraz daha yoğun şekilde ağırlık salonunda ek idman yaparsa Trabzonpor süper ligde hakemler dışında durdurulması zor bir hücum silahı kazanır .

Serdar sen söyle Allah aşkına..ilk yarıda,Serdar Kesimal'ın Alanzinho'ya vurduğu tekme kırmızı değil mi yahu..adam resmen bileklere koydu tekmeyi..biçti adamı hakemin gözü önünde..böyle bir şey yok yahu..
Yok böyle bir şerefsizlik..

samway
29.03.2010, 23:09
hala ıddaa edıyorum umut 100 golde atsa forvet olamaz sınırlı deılım takımımız cok ıyı zaten sampıyonluk beklemıyorum bu saatten sonra ama tek ıstedıgım umut u seneye takımda forvet olarak gormemektır

TS-FAN
Bu Kayseri şiir gibi futbol oynuyor yahu.
Hayran kaldım.

Söylemeden duramam;
Pastırmadan olsa gerek kasaplık da yakışıyor hani.

Mustafa Mahmutoğlu
Peki ben sana sorayım.

Umut'un gol attığı pozisyonlarda top bir taraflarına mı çarpıyor ?

Ve şu bir gerçek ki, orta sahamızdan forvetlere maalesef doyurucu paslar gelmiyor.

Colman bugün etkisiz kaldı, Alanzinho'nun Gabric'e attığı pas harikaydı ama maalesef Gabric değerlendiremedi.

diğer oyuncular hakkındaki yorumlarına saygım sonsuz. Ancak umut konusunda sana katılmıyorum. Sen şimdi bana umutu nasıl savunuyorsun ? burdaki herkes bilmiyormu umutun son vuruşlardaki etkisizliğini ? bize umutun "o kadar" koşması değil. son vuruş yapıp gol atması lazım. Umut'a çok sabrettiğimizi düşünüyorum. bence umut TRABZONSPOR'da oynaması gereken bir forvet değil

GERONIMO35
29.03.2010, 23:10
Ben kimsenin Trabzonsporluluğuna laf etmem. Haddim değil. Kaldı ki benim için çok daha kıymetlisinizdir. Defalarca da söylemişimdir.

Lakin kusura bakma abi, ben bu taraftarın çook adamı kanser sebebi saydığını duydum.
Umut devede bir kulak. Öncesinde hüseyin günah keçisi idi. Bizde keçi çok.
Yükleriz birine elbette.

Ben desteği umut a istemem abi.
Takımın hocasına, topçusuna, idaresine vs.vs.vs....
Ben topyekün destek olmadan hiçbir nane olmayacağına inananlardanım.

Aslında çokta farklı düşünmüyoruz

Süleyman Baykan
şu maçı hakkıyla değerlendiren renkdaş sayısı nerdeyse yarı yarıya geri kalanlar gene belden aşağıya çalışıyor

ölümüne61
15 maçtır yenilmeyen takım bir mağlubiyet aldı ortalık karıştı olayı bu kadar abartmaya gerek yok oynanan futbol üzerine eleştiri yapılır ama bu takımı yerden yere vurmak saçmalamaktan başka bir şey değil

Koray
Kötü oynadık takımı beğenmedim diyeni Allah çarpar.

Takım iyi oynadı ama gol yollarında her zaman ki gibi çok etkisizdik derseniz bunu anlarım...

Oruç
Adamlar ölümüne defans yaptılar. Bu kadar iğrençlik olur mu yahu ? Tiksindim Kayseri'den.

Bugün kızdığım tek isim Ceyhun. Bu zeminde oyuna girdikten sonra neden "tek" bir şut çeker ki ?

Emrah Akcagöz
Serdar sen söyle Allah aşkına..ilk yarıda,Serdar Kesimal'ın Alanzinho'ya vurduğu tekme kırmızı değil mi yahu..adam resmen bileklere koydu tekmeyi..biçti adamı hakemin gözü önünde..böyle bir şey yok yahu..
Yok abi yok olurmu öyle şey hakem gayet iyi yönetmiş baksana..:mad:

İsa
29.03.2010, 23:11
Selçuk formsuz veya şampiyonluğa oynayacak kadronun merkezinde olacak kapasitede değil.

En azından Teo'nun ortasında yükselip gol vuruşunu yapmalıydı...

samway
tolunay mehmet ozdılek rıza calımbay sızce hangısı adam ?

10 numara
ALANZINHO
Toplam Şut : 3
İsabetli Şut : 0
Topla Buluşma : 73
Pas Yüzdesi : % 87

COLMAN
Toplam Şut : 2
Topla Buluşma : 92
Pas Yüzdesi : % 86

SELÇUK
İsabetli Şut : 1
Topla Buluşma : 64
Pas Yüzdesi : % 75

GABRIC
Toplam Şut : 0
Topla Buluşma : 34
Pas Yüzdesi : % 61

Kaan
hakaret mi ettim hala uzatıyorsunuz...forumun büyük kısmı gabriç'e yüklendi bende sizin yazınızı alıntı yaparak."gabriç kadar başınıza taş düşsün dedim" genel bir yorum ..bunu hakaret olarak algılıyorsan özür dilerim ama bu kadar uzatmana gerek yok...olumlu birşey yapmak istiyorsan ts oyuncusuna küfür edenleri uyar o zaman...

Elimden geldiğince yapıyorum zaten.

Yalnız sizin de oyuncuma hakaret etmişim gibi bana yüklenmeniz hoş değildi.

Halit Akyüz
29.03.2010, 23:12
Bu kadar üstün oynuyoruz ve kazanamıyoruz hatta kaybediyoruz. Üstelik bu ilk kez olan birşey değil. Bunun izahı nedir. ?

Abdülkadir Kılıç
Şimdi bir fikir söyleyeceğim ama herkes kızacak.
Evet bugün Alanzinho, Colman müthişti ama gol bölgelerini yeterince besleyemediler. Sorun onlarda değil bence. İyi bir hücum planımızın olmaması. Yani oraya gidince ne yapacağımızı bilemiyorum. Veya heyecanlanıyoruz.

Adem Erdoğan
hakem ilk yarı resmen doğradı bizi, gözden kaçmış olabilir adamların serbest vuruş sonrası eliyle aldığı topu es geçti penaltıydı o.

lazkopatfaroz
Orta sahada Selçuk ve Colman oynayınca çok dirençsiz bir orta sahamız oluyor. Fizik açıdan bence ikiside yeterli değil.

Enes Ünal Kaya
29.03.2010, 23:13
ALANZINHO
Topla Buluşma : 73
Pas Yüzdesi : % 87

COLMAN
Toplam Şut : 2
Topla Buluşma : 92
Pas Yüzdesi : % 86

SELÇUK
İsabetli Şut : 1
Topla Buluşma : 64
Pas Yüzdesi : % 75

GABRIC
Toplam Şut : 0
Topla Buluşma : 34
Pas Yüzdesi : % 61

Alanzinho ve Colman Burda Da İyi Gözüküyor Bende Bakmışdım.. Bu Zemine Göre Çok İyiler

Cafer Bulur
Macta kayserili taraftarlarin bir pankarti gecenin sakasiydi.

Pankartta delikanli adamin tuttugu takim nüfus cüzdaninda yazar diyordu.

Kayserililerin delikanli olmadiklarini itiraf edeceklerini tahmin etmiyordum.:)

Orhan Aydın
Hakemi önümüzdeki hafta oynanacak fb-kayseri maçı da etkiledi galiba.

Emrah Akcagöz
http://www.youtube.com/watch?v=V9Ne2m7xY7w

Maçın başındaki o duran top pozisyonu penaltı değilse bende birşey bilmiyorum..

Ayrıca Teonun ortasında Selçuka arkadan yapılan hareket penaltıydı bence..

İsa
Aynı oyuncunun maçın başında Alanziho'yu biçtiği pozisyonda kart vermedi hakem...
Bahsedilen oyuncunun oyunda 90 dakika sahada kalması İspanya futbolu ile aramaızdaki en büyük fark...

matalar
Selçuk formsuz veya şampiyonluğa oynayacak kadronun merkezinde olacak kapasitede değil.

o pozisyon penaltıydı bence.
adam arkaan itip ayaklarına vurdu.adam ne yapsın.
ayrıca selçuk konusunda farklı düşünüyorum.bence kesinlikle takımda kalmalı.hatta dahada ilerisi kaptan olmalı

samway
Bu kadar üstün oynuyoruz ve kazanamıyoruz hatta kaybediyoruz. Üstelik bu ilk kez olan birşey değil. Bunun izahı nedir. ?

varsa kadronda umut bulut sen 3 puanı unut .)

matrix5782

isa sen hangi maçı izledin alan colman ve selçuk çok iyi idi

selçuk daha ne yapsın önümüzdeki senenin kadrosuna ilk bu ismi yazarım ben

kanatlarımız yoktu bu maçta

hodlu
Maç boyu şut çekmedik,çekemedik.Az sayıdaki şutumuzda ya dışarı ya defansa gitti..........

Emre Emiroğlu
Tolunayda takımının iyi oynadığını söylemezmi :S

The Ciks
29.03.2010, 23:14
bu maçın ılk yarısındakı selçuk-alan-colman pas trafıgını...hıç bır maçta bu uçluyle 90 dk yapamayız...34 lıg haftasında 10.hafta duser takımın ıvmesı..bugun alan ve colman 6+2 nın +2 sı olmaya hak kazandılar...fazlasına degıl...

4-4-2 kadrosu sudur...

-----------------teo--------burak(umut)----------

gabriç----------selçuk---------atıba-------yattara

4-2-3-1 kadrosuda sudur...

---------------------------teo-------------------------

gabriç-------------rıquelme-------burak(yattara)

----------------selçuk--------atıba---------------

4-3-3 de sudur......

gabriç----------------teo----------burak(yattara)

---------atıba---------selçuk-------colman------

alan bu kadroların herhangı bırının herhangı bırınde her ortasaha ıkılısının cıgerlerının ınfılak etmesını saglar...ıkıncı yarı kaç ortasaha dan bındıren kayserılıyı kovaladıgını saymaktan yoruldum colmanın...

Orhan Aydın
Macta kayserili taraftarlarin bir pankarti gecenin sakasiydi.

Pankartta delikanli adamin tuttugu takim nüfus cüzdaninda yazar diyordu.

Kayserililerin delikanli olmadiklarini itiraf edeceklerini tahmin etmiyordum.:)

O değil de, Sivas'ta olaylar çıkmış, dünya derbisinden sonra:D

10 numara
onur ,giray ,ömeraysan,colman,selçuk,gabriç,alanzinho...iyi bir iskelet....colman 92 kez topla buluşmuş ve pas yüzdesi çok yüksek...

Serdar A

Sadece Serdar değil , Alanzinho'ya karşı kartlık 4 yada 5 pozisyon saydım . Formadan çekmeleri ufak tekmeleri saymıyorum .

Hazır bu unfair futboldan bahis açılmışken , Semih benim bir kaç yıldır takip etmeye çalıştığım ve potansiyeli yüksek gördüğüm bir futbolcu . Ancak bu gün yaptıkları ile karakteri hakkında da fikir sahibi oldum diyebilirim .

Şu her pozisyonda ana-bacı düz giden adamlardan nefret ediyorum . Futbolda böyle pislik hareketlere prim verilmemesi gerekir .

teofilo
15 mactır yenilmemeyi cok abartmadık mı? 12 haftadır 1 galibiyeti olan kayseri ile aynı puandayız. 2010 bizim yılımız oldu diyorduk. ilk yarı liderle aramızda 10 puan vardı 2010 da ilk yenilgimizi aldık artık aramızda 12 puan var. Bu ne tezattır arkadaslar. Boyle yenilmemezlik serisi olmaz olsun.

magicyattara
Bırakın Umut'un yakasını..varsa ondan iyi bir adam bu ligde yazın adını..ilk yarıda kafaya çıkıyor çocuk,kimseye dokunmadan vuruyor kafayı hakem faul veriyor..
Bu kadar şerefsizliğe karşı ne yapsın Umut daha..oynatmıyorlar çocuğu..
Bırakın eleştirmeyi destek olun..

Aydın,bir kornerde sarılmış Umut'a bırakmıyor..hakem nerde?
var mı böyle bir şerefsizlik..hakemin gözünün önünde üstelik,adamın sarı kartı da var..hakem nerde?
Bu ülkede futbolun içine o kadar çok "siyaset" girmeye başladı ki,galip gelmeyelim diye her şey yapıldı bu akşam..

Fatih Özkan
29.03.2010, 23:15
Takım iyiydi...
Futbolun adaleti işte...
Çok üzüldüm gerçi...
Adamlar çıkmadılar, tekmelediler...
Tolunay Hoca da gözümden düştü!
Futbol bu olmamalı!
Alanzinho'ya kıydılar resmen!
Kırmızı kartlık pozisyonu da vermedi hakem...
Ve yine şans bizden yana olmadı!

hodlu
Umut Bulut'un oynadığı takımda ben Cale-Burak-selçuk yada herhangi birisine laf edersem çarpılırım.Ahiret günü o adamlara cevap veremem.........

Kaan
diğer oyuncular hakkındaki yorumlarına saygım sonsuz. Ancak umut konusunda sana katılmıyorum. Sen şimdi bana umutu nasıl savunuyorsun ? burdaki herkes bilmiyormu umutun son vuruşlardaki etkisizliğini ? bize umutun "o kadar" koşması değil. son vuruş yapıp gol atması lazım. Umut'a çok sabrettiğimizi düşünüyorum. bence umut TRABZONSPOR'da oynaması gereken bir forvet değil

Umut'u savunuyorum çünkü elimizde daha iyisi yok. (Gutierrez olabilir.)

Umut'u savunuyorum çünkü her puan kaybundan sonra aynı oyuncuya yüklenilmesine dayanamıyorum.

Umut'u savunuyorum çünkü ligde son 3 yılın en çok gol atan forveti.

Umut'u savunuyorum çünkü Trabzonluymuş gibi oynuyor.

Umut'u savunuyorum çünkü bunca hakarete rağmen ''Trabzonspor'a kalpten imza attım.'' diyebilecek bir oyuncu.

Yeterli mi ? İstiyorsan devam edebilirim ?

GERONIMO35
Umut seneye bir anadolu takımında oynasa bİr kaç gol atsa İsaac gibi şöyle böyle denir Büyük takımda olmak başka diğer takımlsrda oynamak başka orada yüz gol kaçırıısın göze batmaz bir kaç gol atarsın iyi görünürsün Burada öyle bir kaç iyi hareketle golle göze giremezsin Burası Trabzonspor burada şota gibi fatih gibi hami gibi olacaksın

matalar
Tolunayda takımının iyi oynadığını söylemezmi :S
adam ne desin yenmiş haftalar sonra kazanmış.
işin doğrusu ben üzüldüğüm kadar tolunay adına sevindim.

TS-FAN
29.03.2010, 23:16
Kayseri tribününde bir yazı vardı.

Adam olan tek takım tutar. veya buna benzer bir yazı...
Tam hatırlayan var mı?

taraftar.61
15 mactır yenilmemeyi cok abartmadık mı? 12 haftadır 1 galibiyeti olan kayseri ile aynı puandayız. 2010 bizim yılımız oldu diyorduk. ilk yarı liderle aramızda 10 puan vardı 2010 da ilk yenilgimizi aldık artık aramızda 12 puan var. Bu ne tezattır arkadaslar. Boyle yenilmemezlik serisi olmaz olsun.

Yanlış hatırlamıyosam Kayseri ilk yarının lideriydi. Çok geriden koşmaya başladık ondan böyle oldu.

EROS87
Yapmayın Allah aşkına. Gs, Antalya maçlarında övüp bitiremediğiniz futboldan daha iyi bir futbol oynadık ama golü bulamadık.
Gol futbolun herşeyi kabul ancak bu kadar da tutarsız yorumlar da bulunmayın.

9 gün içinde, ligin üstünde bir tempoda 3 tane maç oynadık.
hiç mi olumlu birşeyler göremiyorsunuz.

Ilelioglu
29.03.2010, 23:17
Umut'un pozisyonu Faul yanliz, Hakem niye vermemis ki..??

U.Sadıkoğlu

Tam hatırlayan var mı?

oda nüfus kağıdında yazar yazıyordu.

lazkopatfaroz
Öyle bir kadromuz olmalı ki ;

Kapanan defansları açabilen, karda , soğukta, ayazda, yağmurda, tarlada, buzda, 35 derece sıcakta, katı defansa, sert oyuna, açık futbola ayak uydurabilecek seviyede oyunculara sahip olmalıyız. 25-30 kişilik kadroyu buna göre ayarlamalıyız ve oyuncu yapımız bütün sistemlere uyabilmeli. Bunları yapabilirsek başarıdan söz edebiliriz, 3 kulvarda gidebiliriz, maçı kazanmasını biliriz.

Yapamazsak yine hüsran yine hüsran.

lazom611
Bence Teo aciLen takıma alıştırılmalı ve Umut 2 3 mac yedek soyundurulmalı.Bu Umut'un hırsını 2 katına cıkarır.Hemde Umut dinLenmiş oLur beLki daha iyi top kontrolu yapar.Ben Teo dan umutluyum...

Cafer Bulur
29.03.2010, 23:18
Murat tosun un umut tan daha beceriksiz olduguna inanmiyorum.

Bu takimda colman kadro disi kaldi,alan yedek kaldi ama umut 75 den önce oyundan cikarilmadi.

Cok kostugu icindir herhalde,bize ne puanlar kazandirdiysa...

sonimp
Teşekkürler Trabzonspor'um bu geceki oyunun için. zaman içinde gol sorununu da çözdüğümüzde o özlediğimiz Trabzonspor sahada olacak inşaallah. 25 yıldır bekliyorum ama biliyorum " o gün" bir gün gelecek. hakemlerin de rakiplerin de gücü yetmeyecek önümüzü kesmeye ve biz hem ligin hem gönüllerin şampiyonu olucaz.doğru düzgün futbol oynamadan,konumuna hasbelkader geldiğini unutup haddini bilmeden,şampiyonluğa oynayanlara (!) inat...

Oruç
O Semih midir nedir Ömer'e salladığı küfürü okumadık sanmasın. Yazık, çok yazık.

Bu arada bizim Ömer'e ne oluyor ? Bıraksan arkadaşını boğazlayacak.

Uluç
Umut Bulut'un oynadığı takımda ben Cale-Burak-selçuk yada herhangi birisine laf edersem çarpılırım.Ahiret günü o adamlara cevap veremem.........

:alkış:

Umut'u seviyorum ama maçları 10 kişi oynamamızdan bıktım..

mkmsas
Takımın en çok koşan oyuncusu Selçuk olmuş.. Yaklaşık 10500 metre ile..

İkinci sırada Colman var.. 10150 metre civarı koşmuş..

Gabriç çıkmasa idi, takımın en çok koşanı olabilirdi..Çünkü ilk yarı en çok mesafeyi o kat etmişti..

Egemen 3,. Umut 4., Ömer 5.sırada..

İlyas Özdemir
bence takım müthiş oynadı bu sahada deplasmanda üstelik paslaşmaları her takım yapamaz kayseri ilk yarı kalemize gelemedi bile ama ne yazıkkı son dakıka şansızlığına kurban gittik olur böyle mağlubiyetler ilk defa yenilmiyoruz sonda olmayacak ayrıca umut bu takımda olmamalı diye düşünüyorum

samway
Bırakın Umut'un yakasını..varsa ondan iyi bir adam bu ligde yazın adını..ilk yarıda kafaya çıkıyor çocuk,kimseye dokunmadan vuruyor kafayı hakem faul veriyor..

var mı böyle bir şerefsizlik..hakemin gözünün önünde üstelik,adamın sarı kartı da var..hakem nerde?
Bu ülkede futbolun içine o kadar çok "siyaset" girmeye başladı ki,galip gelmeyelim diye her şey yapıldı bu akşam..

yapma arkadasım umut u savunma adam 5 de 1 le bıle oynayamıyo gecen sene sampıyonlugu kaybettık bu ve bunun gıbı olan adam yuzunden bırakın allah askına golcu dedıgın atar makakula sahada yoktu tak tek pozısyon bıtırdı ısı nolur bırakalım su umut sevdasını

Ufuk Bayraktar61
Bugün elimizdeki en iyi forvetin Umut olması, onun bizi iyi yerlere taşıyacağını göstermez.

anlamada sıkıntı çektiğini görüyorum ki çoğu taraftarımız öyle. ben sana umut seneyede bizde kalsın mı diyorum ? hayır.

hadi şimdi bir forvet alalım mı diyorum ? hayır. neden hayır diyorum çünkü lig ortasında oyuncu alınamıyo biliyosundur.

ben sana umut bizi şampiyon yapar mı diyorum ? hayır.

ama ben sana ne diyorum ŞU AN ŞU AN ŞU AN elimizde orda oynatacağımız en iyi topçu o. nabayım daha yok kenarda torres mi oturuyoda ben görmüyorum. yada en azından bir bobo mu oturuyor. yokk. anladın inşallah..

sende isiyin gitti umuta sarıldın milleti fıtık etmek için...umut oynuycagına hasan ahmet sarı oynasın.....elimizdeki en iyi forvet kim dersen benim perşembe akşamı gördügüm teofillo derim sana ufuk adam top aldı driplink yapdı pas attı...birde şu adam 11 çıksın...yada murat oynasın sen nerden biliyon en iyi adam umut oldugunuki muratı yada teoyu izlettilermi bize

mümütüm sana gelince üste yazdıklarım senin içinde geçerili sana 50 kere anlattım bunu anlamamkta ısrar ediyosun tamam umutu sevmiyosun adam ağzınla kuş tuttsa sevmicen bunu biliyorum o yğzden bişe deme. benim elimde iyi bir forvet olsun otursun kenarda çokta tın. en azından derim ki bu adam seni sahadan siliyoda ilk 11 oynuyor.

hüseyin konusuna gelince hala arkasındayım. ne zamandan beri yoksun BMN de kurulan kadrolara bak o bölgede hep soru işareti var. o bölgeye ceyhunu aldılar. hüseyinden tek artısı şutu. onuda 10 maçta bir çekiyo. var mı başka artısı yok. sezeri aldılar. ne artısı var artısı bile yok. sağa sola tek pas yapıyo. bunu hüseyinde yapıyodu milletin demediği kalmadı ona. orda aynı bugün ki gibi colman selçuk oynadı. ne oldu colman geride kaldı gene yemedi.

konuşmak istemiyoru iş işten geçti ama hüseyinin bu takımda görevini kimse idrak edemedi. ha bir ben mi ettim yok ben de kendi fikrimi söylüyorum. ama bursa da da aynı işi yapıyor. hüseyinin oynadığı bir takımın bekleri vazır vazır atağa kalkabilir ki kalkıyoda. hüseyin top bizde olduğu zaman 2 li defansı 3 lüyo. beklerin yerinden fırlıyo. noluyo ? oyuna kendisi olarak 1 oyuncu gireceğine 2 beki yolluyo atağa 2 oyuncu katıyor. bu kadar net. bursanın bu sene beklerinin yaptığı ortalar ortada. az çok spor programlarını takip ediyosan görürsün.

Halit Akyüz
Yattara bu takıma eski formunda dönmeli.

hodlu

Umut'u savunuyorum çünkü her puan kaybundan sonra aynı oyuncuya yüklenilmesine dayanamıyorum.

Umut'u savunuyorum çünkü bunca hakarete rağmen ''Trabzonspor'a kalpten imza attım.'' diyebilecek bir oyuncu.

Seninle tartışmaya gerek koçum yolun açık olsun.Futbol'u maaşallah çok biliyorsun.Umut Bulut ile mutlu başarılı saç yolmamalar.........

matrix5782
29.03.2010, 23:19

Tam hatırlayan var mı?

adam olan tek takım tutar oda nufüs cüzdanında yazar

ama ben karşıyım biz büyük kulübüz türkiyenin ve dünyanın dört bir tarafında trabzonlu olmayan trabzonsporlu var

bence kayseriye göre bir pankart

Oğuzhan
Teofilo ' nun önüne top atmamız gerektiği kanaatindeyim , adamı kaleye sırtı dönük oynatıyoruz. Attığı şut çok iyi yere gitti , bileklerine çok hakim demekki , son vuruşları kuvvetlidir çok büyük ihtimalle. Savunmanın arkasına sarktırdığmız vakit Teo gol atacaktır diye düşünüyorum.

İsa
o pozisyon penaltıydı bence.
adam arkaan itip ayaklarına vurdu.adam ne yapsın.
ayrıca selçuk konusunda farklı düşünüyorum.bence kesinlikle takımda kalmalı.hatta dahada ilerisi kaptan olmalı
Gitmemeli ama üst düzey bir oyuncu değil...

Kanat yoktu ama olsaydı ne değişirdi o bölgede Umut! dışında gol vuruşu yapabilecek herhangi bir oyuncumuz yok.Ben bugün her ne kadar bugüne kadar çok eleştirsemde takımın Alanzinho ve Colman'a ayak uyduramadığını gördüm.Onlar oyundan düştükten sonra takım dağıldı.
Yerliler yeterli değil Umut-Burak-Selçuk-Ceyhun...

Bence takımın Engin'e ihtiyacı var hemde fazlasıyla...

Kaan
Şimdi bir fikir söyleyeceğim ama herkes kızacak.
Evet bugün Alanzinho, Colman müthişti ama gol bölgelerini yeterince besleyemediler. Sorun onlarda değil bence. İyi bir hücum planımızın olmaması. Yani oraya gidince ne yapacağımızı bilemiyorum. Veya heyecanlanıyoruz.

Benim de kastettiğim bu.

Bunun en önemli nedeni kanatlarımız işlemiyor.

2. Harika paslarıyla tanıdığımız Colman, bugün yeteri kadar etkili olamadı.

3. Alanzinho çok iyiydi fakat bazı pozisyonlarda bencillik yapıyor.

taraftar.61

Katılıyorum. Eleştirilicek birisi varsa takıma ihtiyaç olan tipte bir forvet alamayan yönetimlerdir. Umut'u yok etmek gibi ister gibi eleştirenler zarar vermekten başka birşey yapmıyor.

Serdar A

Tam hatırlayan var mı?

Delikanlı adamın takımı nüfus kağıdında yazar .

Buradaki çoğu genç arkadaşımın nüfus kağıdında istanbul yazıyor . :)

Eskidi bunlar , Kayseri bizi bayağı geriden takip ediyor .

mhayri
Bu ligde futbolun neden bir gam ileri gidemediğinin göstergesiydi bu akşam
Kayserinin oynadığı futbol(!)...
Kazandılar evet ama hepsi o kadar...
Ayrıca Tolunayın sert oynamakla kasten tekme atmak arasındaki farkı hala
öğrenemediğini görmek üzücü...Hiç yakıştıramadım...

Mustafa Mahmutoğlu

devam etmelisin. Bak sende parantez içinde yazmışsın gutierrez diye. O adamın ne günahı var ? daha 1 kere ilk 11 de başlamamış her maç 70. dk den sonra giriyor kim suçlu ? Umut kaçırdıklarınıda atsa hele gökhan ünalda varken atsa biz son 2 sene şampiyonduk bunuda biliyorsundur umarım ? Ben umutun Trabzonluluğuna yada Trabzonsporluluğuna laf etmedim, etmem, edemem. Umut'un hırsını bende görüyorum laf etmiyorum. Son madde içinde "den den"

Süleyman Baykan

kanatlar yoktu özellikle 2 yarı kenarlar olimpik havuz gibiydi sadece orta bölüm fena değildi o yüzden daha çok cepheden gitmeyi denedik

Cafer Bulur
29.03.2010, 23:20

Umuttan daha az kosan ama daha becerikli forvetler almadikca iflah olmayiz.

Cok kosmak ve fizik güc özellikle orta saha oyuncularinda olmalidir,ben forvette önce beceri ararim.

Umut ve burak da olmayan sey iste...

Mustafa Mahmutoğlu
Seninle tartışmaya gerek koçum yolun açık olsun.Futbol'u maaşallah çok biliyorsun.Umut Bulut ile mutlu başarılı saç yolmamalar.........
+61.000 :alkış::alkış::alkış:

İlyas Onat
Bu maçtan sakatsız-zayiatsız çıkmamızı dahi kâr sayalım. Varsın bir maçı da kazara kaybetmiş olsunlar. Tedirgin etmedi futbol kimseyi, aksine herkese güven vermiş görünen o ki.

matalar
29.03.2010, 23:21
peki umut düşmanları umutun yerine alınabilecek semih harici 1 tane forvet söyleyin bana bekliyorum???

biltrabzon
29.03.2010, 23:22
sampiyonluga oynamak istiyorsak,selcuk bu takimin orta sahasinda olmamali.iyi bir yedek olur.takim 2.yarida oyundan düstü.bunun böyle olacagi belliydi.onun icin senol günes e kizdigim maci ilk yari koparacak kadroyu sahaya sürmeliydi.antepte,antalya da,bursa da ve belediye maclarindada senol günes ilk yarilar takima hic müdahele etmedi ve o maclarin ilk yarilarini bosa harcadik.is isten gectikten sonra sahaya tüm hucumculari sürdü ve onlarlada ancak beraberligi kurtarabildik,bu macta oda olmadi.kötü hava sartlari nedeniyle yorgun takim 2.yari oyundan düstü,defanstan dönen toplari alamadik ve golüde öyle yedik.

ThePatriot61
Maca bakamadim ama ligtv özetinden gördügum kadariyla daha iyi oynamisiz.Ben cok fazla üzülmedim acikcasi zaten ligde bir hedefimiz kalmadi onun icin okadar takmayin kafaniza.

Macla ilgili bisey söylecegim: Teonn sutu mükemmeldi.Biraz sans olsa ahhh o sans var ya... Bjk macinda Senol hoca onu Buragin veya Umutun yerine mutlaka oynatmali.

teofilo
Yanlış hatırlamıyosam Kayseri ilk yarının lideriydi. Çok geriden koşmaya başladık ondan böyle oldu.

arkadasım bak bu takıma saglam bi stoper, bide fatih tekke yada onun tarzında bir forvet lazım. Seneye bu takımdan umutluyum ama bu sene malzeme bu iste kabul edelim.

(Tabi sene sonunda yine kiloyla alır gibi 40 cesit topcuyu takıma katmazsak..)

Süleyman Baykan
cale-song-sylva gitmeli adam akıllı 3 yabancı birde yerli toplam 4 yerinde transfer yeterli olur bu maçta bunu gösterdi bu arada ömer aysanın hareketline hale aklım almış değil allahtan giray uymadı ona olay dahada büyüyebilirdi

Emrah Akcagöz
Bu maçtan sakatsız-zayiatsız çıkmamızı dahi kâr sayalım. Varsın bir maçı da kazara kaybetmiş olsunlar. Tedirgin etmedi futbol kimseyi, aksine herkese güven vermiş görünen o ki.
Gabric ve Ömer bjk maçında oynamayacaklar..

Mustafa ÖZDEMİR
29.03.2010, 23:23
rakip 80 dakika kapandı .yada biz baskılıydık diyelim.orta sahayı o kadar çabuk geçiyordukki alanzinhonun dışında bir tane daha iyi oyuncumuz olsaydı farka gidebilirdik.ama olmadı futbol böyle bir oyun işte...

magicyattara
yapma arkadasım umut u savunma adam 5 de 1 le bıle oynayamıyo gecen sene sampıyonlugu kaybettık bu ve bunun gıbı olan adam yuzunden bırakın allah askına golcu dedıgın atar makakula sahada yoktu tak tek pozısyon bıtırdı ısı nolur bırakalım su umut sevdasını

Kapalı bir defansa karşı oynadı bu akşam..yine de mücedelesiyle yıprattı defanslarını..bunu basit bir olay olarak görebilirsin tv'den..git bir de Kayserililere sor bakalım Umut neymiş..şu anda bu ülkenin en önemli santraforlarından birisidir bana göre ve ekürisi bulunamamıştır..

Kaan

Biz neyin kavgasını veriyoruz o zaman ?

Ayrıca yine diyorum, Umut bugün kötü değildi. Neden kötü değildi, diğer mesajlarımda gerekçelerini yazdım.

Ayrıca ne saç yolması falan. Gören de sanacak boş kaleye vuramıyor.

Taraftarımızın kafasında öyle bir Umut profili oluşmuş ki..

Ve maalesef bu profil kafalardan silinemiyor.

Aynı sigara gibi.

Her gün nasıl sigara içiliyorsa Umut'a da her gün hakaret ediliyor.

Ve sigarayı bırakanlar nasıl oluyorsa Umut'u beğenenler ve hakaret etmekle hata yaptığını anlayanlar da var. :)

Cafer Bulur
Mac kaybedilir ama üzücü ve aci olan Trabzonsporun lige 8 hafta kala havlu atmasidir.

Bundan en büyük pay sahibi olan beceriksiz yönetimimizi ve köylüleri broosu da bu gece yad etmemiz lazim...

samway
29.03.2010, 23:24
peki umut düşmanları umutun yerine alınabilecek semih harici 1 tane forvet söyleyin bana bekliyorum???

mustafa pektemek

Emrah Akcagöz
Mac kaybedilir ama üzücü ve aci olan Trabzonsporun lige 8 hafta kala havlu atmasidir.

Bundan en büyük pay sahibi olan beceriksiz yönetimimizi ve köylüleri broosu da bu gece yad etmemiz lazim...
Ben buna Fırat Aydınusu da dahil ederim abi..

GERONIMO35

Kayseri sivas giib takımlar tabi öyle pankart açacakalr çünkü o tribünlerdekilerin çoğu aslında ilk takı olarak istanbul eziklerini tutuyorlar

10 numara
selçuk ve colman'ın umuta attığı gol pozisyonu olabilecek paslar maalesefki umut'un saçma sapan koşuları yüzünden heba oluyor bunu da görmüyorsanız bilmiyorum artık...

Serdar A
Umut çok koşan bir futbolcu ancak topla katedemeyen bir futbolcu . Bu özeliği zaten yeterli değilken bir iki yıldır da önemli oranda körelme var .

Çok koşan hücum oyuncusunun , örneğin savunmada topu kendi cezasahası önünde aldığında dripling yapabilmesi ya da kontra atak başlatabilmesi gerekir . Umut'un sadece trailer özelliği var ancak o kadar kontrolsüz ceza sahasına giriyor ki topla buluştuğunda uygun vuruşu yapması imkansızlaşıyor .

Koşu temposu sadece topsuz alanda etkili olduğundan toplam mesafa hesaplarında Umut'u bir orta alan futbolcusundan daha çok koştuğunu da göremezsiniz .

Umut'un özel olarak antrene edilmesi gerekir . Fakat ondan da önce Umut ile forma rekabetine girebilecek bir santrafor yetiştirmek gerekir .

Koray
sampiyonluga oynamak istiyorsak,selcuk bu takimin orta sahasinda olmamali.iyi bir yedek olur.takim 2.yarida oyundan düstü.bunun böyle olacagi belliydi.onun icin senol günes e kizdigim maci ilk yari koparacak kadroyu sahaya sürmeliydi.antepte,antalya da,bursa da ve belediye maclarindada senol günes ilk yarilar takima hic müdahele etmedi ve o maclarin ilk yarilarini bosa harcadik.is isten gectikten sonra sahaya tüm hucumculari sürdü ve onlarlada ancak beraberligi kurtarabildik,bu macta oda olmadi.kötü hava sartlari nedeniyle yorgun takim 2.yari oyundan düstü,defanstan dönen toplari alamadik ve golüde öyle yedik.

Bencede Selçuk olmamalı Lampart olmalı dimi :D

Kaan
29.03.2010, 23:25
devam etmelisin. Bak sende parantez içinde yazmışsın gutierrez diye. O adamın ne günahı var ? daha 1 kere ilk 11 de başlamamış her maç 70. dk den sonra giriyor kim suçlu ? Umut kaçırdıklarınıda atsa hele gökhan ünalda varken atsa biz son 2 sene şampiyonduk bunuda biliyorsundur umarım ? Ben umutun Trabzonluluğuna yada Trabzonsporluluğuna laf etmedim, etmem, edemem. Umut'un hırsını bende görüyorum laf etmiyorum. Son madde içinde "den den"

Al işte.

Yahu Gutierrez oynamasın diyen mi var, Gutierrez'e laf eden mi var ?

Ey büyük Allah'ım..

İlla gruplaşmanın mı olması lazım.

Umut'u ne kadar çok seviyorsam, Gutierrez'i de o kadar çok seviyorum. Sadece Umut'u daha çok savunuyorum.

Benim kavgam futbolcusuna hakaret eden taraftarlarla ;)

Mustafa ÖZDEMİR
adam gibi bir forvet almayan ve bizi umuta mecbur bırakan yönetime teşekkürler...

Murat TONBUL
adamlara helal olsun.forvetleri var.bir kere geldiler adam attı.
bizde de kazma var kazma. biz bu umutla biraz zor şampiyon oluruz.
acilen kızağa çekilmeli bu umut.hemde çok acilll......

Ilelioglu

Evet ikiside 4. sari kartlarini gördüler...

Bu arada Hakem Umut'un pozisyonuna neden Faul vermedi ki..??

Simdi özet görüntüleri görünce dikkat ettim, üstelik topsuz alanda yapilan bir Faul..!

Bu arada Ömer'in Giray ile tartismasina bir anlam veremedim...!

Ömer'e ceza verilmeli, hatta Giray'a da...!

:cool:

U.Sadıkoğlu
Umut sayesinde kazandığımız maç sayısı en fazla 10 dur peki ya umut yüzünden kazanamadığımız maç sayısı kaçtır ?

Abdülkadir Kılıç
Hala Bazı şeyleri anlayamıyoruz. Biz geçen sene gol atamadığımız için gol yediğimiz için şampiyon olamadık. Şampiyon takımlar ve gol krallarına sene sene bakarsanız ikisini birlikte pek de fazla olmadığını görürsünüz.

Ve maalesef gol pozisyonu üretemiyoruz. Ürettiğimizde de çok kaçırıyoruz. Hücum hattında daha dikkatli olmalıyız. Bunun için antrenmanlar yapmalıyız. (Bilmiyorum belki yapıyoruzdur ama sahaya yansımıyor.)

Ve ne olursa olsun sonuna kadar destek. Hele ki böyle iyi bir oyundan sonra.

Mellih
29.03.2010, 23:26
Aynı sigara gibi.

Her gün nasıl sigara içiliyorsa Umut'a da her gün hakaret ediliyor.

Ve sigarayı bırakanlar nasıl oluyorsa Umut'u beğenenler ve hakaret etmekle hata yaptığını anlayanlar da var. :)
dediğin gibi :D aynı sigara gibi: Umut bulut size ve çevrenizdekilere ciddi zararlar verebilir. ben görüyorum teo'ya ciddi zarar veriyor :mad: umuta hakaretlerin haklı tarafları da var kardeşim :)

Cafer Bulur
Umut bu takimin 3.forveti olabilir ama fazlasi olamaz.

Gelecek sezon bu takim 1 degil 2 tane üst düzey forvet lazim.

Biri top tutabilen,digeri bitirici cinsinden.

Teofilo uyum saglayana kadar gelecek sezonun ortasi olur...

mhayri
Bu yönetim Mustafa Pektemek'i alsın bende eşşekler gibi anırmazsam adam değilim...

Ekrem D.
bu maçın ılk yarısındakı selçuk-alan-colman pas trafıgını...hıç bır maçta bu uçluyle 90 dk yapamayız...34 lıg haftasında 10.hafta duser takımın ıvmesı..bugun alan ve colman 6+2 nın +2 sı olmaya hak kazandılar...fazlasına degıl...

4-4-2 kadrosu sudur...

-----------------teo--------burak(umut)----------

gabriç----------selçuk---------atıba-------yattara

4-2-3-1 kadrosuda sudur...

---------------------------teo-------------------------

gabriç-------------rıquelme-------burak(yattara)

----------------selçuk--------atıba---------------

4-3-3 de sudur......

gabriç----------------teo----------burak(yattara)

---------atıba---------selçuk-------colman------

alan bu kadroların herhangı bırının herhangı bırınde her ortasaha ıkılısının cıgerlerının ınfılak etmesını saglar...ıkıncı yarı kaç ortasaha dan bındıren kayserılıyı kovaladıgını saymaktan yoruldum colmanın...
Alanzinho'nun yaptığı presi görmüyorsunuz sanırım. Alanzinho bu takımın yaptığı atakların en az %70 in de var olan bir futbolcudur. Şu kadroda;

----------------Onur----------------
Serkan-----Giray-----Song------Cale
---------------xxxxxx---------------
---------Selçuk------Colman--------
------------ALANZINHO-------------
---------Burak---------------------
------------------Teo--------------

Oynayabileceğimiz en iyi topumuzu oynarız

İsa
Umut bugün kaç gol pozisyonuna girdide atamadı.

Maçın en net iki gol pozisyonundan birini Gabric,diğerini Selçuk kaçırdı...

hodlu
Umut BULUT için hırslı diyenler kendileri gülüyordur heralde bu söze.Yahu adamın hiçbir futbol yeteneği yok açıklarını koşarak kapatmaya çalışıyor bunu da Trabzonspor camiasına,hocalarına güzelce yutturuyor.Umut hıslı değil beyler sadece sahada koşarak birilerine yediriyooooooooor...

Kaan
selçuk ve colman'ın umuta attığı gol pozisyonu olabilecek paslar maalesefki umut'un saçma sapan koşuları yüzünden heba oluyor bunu da görmüyorsanız bilmiyorum artık...

Şahsen ben görmedim.

Zahmet olmazsa gösterebilir misiniz saygıdeğer abim. :)

İlyas Onat

Kasdettiğim sakatlıktı. Puan hesabına binaen söylemedim. Hafazanallah Alan sakatlanmış olsaydı, kupa maçında arayabilirdik. Daha da önemlisi takımı görmek anlamında da engel olurdu bu durum. Misalen Yattara sakat aylardır. Ve "bu takımda oynar mı, nasıl olur, artısı ne olur eksisi ne olur"un cevabını veremiyoruz. Buydu murâdım.

Emrah Akcagöz
Evet ikiside 4. sari kartlarini gördüler...

Bu arada Hakem Umut'un pozisyonuna neden Faul vermedi ki..??

Simdi özet görüntüleri görünce dikkat ettim, üstelik topsuz alanda yapilan bir Faul..!

Bu arada Ömer'in Giray ile tartismasina bir anlam veremedim...!

Ömer'e ceza verilmeli, hatta Giray'a da...!

Sanırım Giray küfretmiş öyle birşey diyordu Ömer yoksa eften püften sepelerden o duruma gelmezler..

matrix5782
29.03.2010, 23:27
Umut çok koşan bir futbolcu ancak topla katedemeyen bir futbolcu . Bu özeliği zaten yeterli değilken bir iki yıldır da önemli oranda körelme var .

Çok koşan hücum oyuncusunun , örneğin savunmada topu kendi cezasahası önünde aldığında dripling yapabilmesi ya da kontra atak başlatabilmesi gerekir . Umut'un sadece trailer özelliği var ancak o kadar kontrolsüz ceza sahasına giriyor ki topla buluştuğunda uygun vuruşu yapması imkansızlaşıyor .

Koşu temposu sadece topsuz alanda etkili olduğundan toplam mesafa hesaplarında Umut'u bir orta alan futbolcusundan daha çok koştuğunu da göremezsiniz .

Umut'un özel olarak antrene edilmesi gerekir . Fakat ondan da önce Umut ile forma rekabetine girebilecek bir santrafor yetiştirmek gerekir .

katılıyorum ayrıca yer tutuş ve timeng özelliğide çok zayıf

matalar

mustafa pektemek

kıyası sizlere bırakıyorum.
başka isim verecek yok mu???

asimetrik
Giray bugün beni şaşırttı. Savunmada sakindi ve top şişirmedi. Hava toplarını yere indirmeye çalıştı. İnşallah böyle devam eder. Ömer Aysan'ın pas yapma arzusunu ve hücuma katkısını beğendim. Cale çok üzüyor. Savunmada bu kadar iyi ama hücumda bu kadar kötü bek görmedim. Gece ile gündüz gibi.

hodlu
29.03.2010, 23:28
Umut bugün kaç gol pozisyonuna girdide atamadı.

Maçın en net iki gol pozisyonundan birini Gabric,diğerini Selçuk kaçırdı...

Geçen hafta ve haftalara git destan yazarsın bu konuda........

ceserdar
Bu tarz maçları genelde kaybediyoruz. İyi oynayıp son dakikalarda rakibe boyun eğdiğimiz çok maç var. Bir de oyuncularımızda sanki futbolun gol için oynandığını unutuyorlar. Direk kaleyi düşünmüyorlar gibi. Bir de Colman'ın 2. yarıda rakibi iyi yakaladığımız pozisyonda sağa ayağının içiyle pas vermek varken üstüyle enterasan bir denemeye girmesi vardı. Çoğu pozisyonumuzda böyle gariplikler oluyor.

TS-FAN
oda nüfus kağıdında yazar yazıyordu.

adam olan tek takım tutar oda nufüs cüzdanında yazar

ama ben karşıyım biz büyük kulübüz türkiyenin ve dünyanın dört bir tarafında trabzonlu olmayan trabzonsporlu var

bence kayseriye göre bir pankart

Teşekkürler.
.................................
Ben takımımızın haftaya ve diğer haftalardaki maçlarını heyecanla bekliyorum.
Futbol izlemek için.:alkış:

Halit Akyüz
Arjantinli oyuncumuz Gustavo Colman, müsabakanın ardından yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

“Bugün çok iyi bir maç oynadık. Önemli fırsatlar yakaladık. Ama bu maç bana geçen seneyi hatırlattı. Ersun Yanal yönetiminde yine çok iyi oynuyorduk. Bugünkü gibi gol pozisyonlarına giriyorduk. Ama sonunda tuhaf bir gol yiyip kaybediyorduk. Gerçekten bu bizim için üzüntü verici bir durum.

Bu maçı kazansaydık üst sıralara çıkma adına önemli bir avantaj elde edecektik ama bunu yapamadık. Şimdi önümüzde kupa hedefi var. Bu hedefe odaklanmak zorundayız”

Resmi Site

Mustafa Mahmutoğlu
Al işte.

Yahu Gutierrez oynamasın diyen mi var, Gutierrez'e laf eden mi var ?

Ey büyük Allah'ım..

İlla gruplaşmanın mı olması lazım.

Umut'u ne kadar çok seviyorsam, Gutierrez'i de o kadar çok seviyorum. Sadece Umut'u daha çok savunuyorum.

Benim kavgam futbolcusuna hakaret eden taraftarlarla ;)
Ben hakaret etmiyorum, eleştiriyorum. buda yasak olmamalı ? Bak kendinde söylüyorsun . Gutierrez-Burak . Biraz saçma gelebilir sizlere ama Toulusedeki Gignac'da bence tam bizlik bir futbolcu :P

samway

ne o kal geldı sanırım tanımıyosun pektemek ı ızlemıyosun tırnagı olamaz umut onun be

Kaan
dediğin gibi :D aynı sigara gibi: Umut bulut size ve çevrenizdekilere ciddi zararlar verebilir. ben görüyorum teo'ya ciddi zarar veriyor :mad: umuta hakaretlerin haklı tarafları da var kardeşim :)

Hakaretin haklı olanı mı var ?

Dediğim anlaşılamadı sanırım.

Sigara ne kadar zararlıysa, Umut'a hakaret etmek o kadar zararlı.

Sigarayı bırakmak ne kadar iyiyse, Umut'a hakaret etmeyi bırakıp desteklemek o kadar iyi.

;)

Ilelioglu
29.03.2010, 23:29
Arjantinli oyuncumuz Gustavo Colman, müsabakanın ardından yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

“Bugün çok iyi bir maç oynadık. Önemli fırsatlar yakaladık. Ama bu maç bana geçen seneyi hatırlattı. Ersun Yanal yönetiminde yine çok iyi oynuyorduk. Bugünkü gibi gol pozisyonlarına giriyorduk. Ama sonunda tuhaf bir gol yiyip kaybediyorduk. Gerçekten bu bizim için üzüntü verici bir durum.

Bu maçı kazansaydık üst sıralara çıkma adına önemli bir avantaj elde edecektik ama bunu yapamadık. Şimdi önümüzde kupa hedefi var. Bu hedefe odaklanmak zorundayız”

Resmi Site

Gustavo cok dogru söylemis...!

Bu durum Teknik Heyet tarafindan bir degerlendirilmeli...!!

Cafer Bulur
29.03.2010, 23:30
Ben bu takimin finalde fb yi yenip kupayi alacagina da inanmiyorum.

Varsin futbolcular beni haksiz cikarsinlar...

U.Sadıkoğlu
umut'un yerine alınabilecek sayısız forvet var saymakla bitiremeyiz en kötü nondayı bile alabilirdik adamlar sozlesmesini fesh etti..

Mustafa Mahmutoğlu
championship manager 03/04 sezonundaki temur altunhanla ahmet hamurcu daha iyiydi umuttan :p

Abdülkadir Kılıç
Kabul ediyorum. Sadece Umut'la olmuyor. Ama Umut'suz da bu takım olmaz. Bu sene bir maçta denedik. Bin pişman olup erkenden oyuna soktuk. Kim ne derse desin. Bu takımın Umut'a ihtiyacı ar.

Kaan
Ben hakaret etmiyorum, eleştiriyorum. buda yasak olmamalı ? Bak kendinde söylüyorsun . Gutierrez-Burak . Biraz saçma gelebilir sizlere ama Toulusedeki Gignac'da bence tam bizlik bir futbolcu :P

Bak bakalım baştan konuşmaya ne demişsin, ne demişim.

Alakasız cevaplar veriyorsun.

Her neyse, tartışmayı uzatmanın gereği yok. İyi geceler. ;)

Samet Yildirim
Galibiyet hakkimizdi fakat burak, umut, gabric cok etkisizdi. Alanzinho macin adamiydi ama ofansdaki 3 adam ayak uyduramadi. Teofilo müthis plase vurdu sansizlik. Onurun golde hatasi var ama olabilir futbol bu. Cale de kötüydü.

Ilelioglu
29.03.2010, 23:31
Ben bu takimin finalde fb yi yenip kupayi alacagina da inanmiyorum.

Varsin futbolcular beni haksiz cikarsinlar...

Bunu hep beraber görecegiz...!

Orhan Aydın
Ah ah, hep diyoruz ama keşke sene başında iyi bir forvet alsaydık.

Oruç
Kazanınca takım kazanıyor ama kaybedince Umut kaybediyor, Colman kaybediyor. Nasıl bir mantıktır bu ? Net pozisyona mı girdi Umut ? Umut'a sallayacağınıza Gabriç'e sallamanız daha mantıklı olur. Neden o pozisyonda gol atamadı diyebilirsiniz.

Ki ben karşıyım bunların hepsine. Futbol bir takım oyunu ve biz bu oyunu bugün layıkıyla oynadık. Şanssızlık ya da beceriksizlik nedeniyle galip gelemedik.

15 maç yenilmeyen takımın adı Trabzonspor'du. Bunu unutmayalım. Hedefimiz kupa ve biz kupada gereken neyse yaptık/yapacağız. Sezon zaten bitmişti Hugo'dan sonra. Neden kasıyorsunuz durduk yere kendinizi ?

Takım kedinin fareyle oynadığu gibi Kayseriyle oynadı. Az susun alkışlayın, mutlu olun bence. Ben zerre üzülmedim bu sonuca.

Hepsine helal olsun. Bu zeminde ne kadar iyi oynanabileceğini bize gösterdikleri için.

Hakan Karadirek
Necati Ates , Mehmet Yildiz .

hodlu
Bence Şenol Güneş, lig sonuna kadar ser verip sır vermeyecek ancak lig bitince Umut'un biletini kesecek(Tabi bunu ben böyle olsun istiyorum, duyum falan almadım)