PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor Marşları

Külünkoğlu
19.03.2010, 09:11
Diğer marşlarda bu başlığa eklenebilir.

Volkan Konak’ın Trabzonspor için yaptığı marşın sözleri;
Söz : Yaşar Miraç

Hedefimiz zafer gol, Trabzon şampiyon ol
Haydi Trabzonspor şahlan, göster bize gol
Coşkun Karadenizli centilmen sporcular
Şimşek şutlarınızla dalgalansın şu ağlar

Kaleler fethetmeyi Fatih öğretti size
Bordo-Mavi renginiz zafer getirsin bize
Zaferinizi duyup şahlandı Karadeniz
Söyleyin be aslanlar yine kimi yendiniz?

Karşınıza çıkanın tutuyor titremesi
Sahalarda çınlıyor Trabzonspor sesi
Bu çınlayan şanlı ses Trabzon’dan geliyor
Şahlanan Trabzonspor zafer seni bekliyor.

Gökhan Döner
19.03.2010, 09:15
Volkanın deesine göre herhalde Kupa maçından sonra arka fonda çalınacakmış bence güzel bir çalışma olmuş hatta üzerinde biraz daha oynama yapacakmış

magicyattara
19.03.2010, 09:25
Sözlerini beğenmedim.."göster bize gol" ne demek..

İHTİLALL
19.03.2010, 10:28
Volkan Konak'ın daha önce Trabzonspor için yaptığı bir marş vardı..

Coştu Karadeniz ,filan diye başlayan..

Rezil ötesiydi..

Kimse fazla dinlemeden ,piyasada kaybolsa diye düşünmüştüm..

Bunun sözleri de berbat..

Zorlama yazılmış gibi..

Tenten,

Ayten,

Anten,...

İlk okul çocuklarının yazdığı, 29 ekim şiirlerine benziyor..

Murat Erdem
19.03.2010, 10:41
Bizim en büyük eksiklerimizden birisi de bu. Koskoca Trabzonspor, ağızlara ezber olacak bir marş sahibi değil. Kendi insanımız da bunu icraa edecek bir insan yoksa, ücreti karşılığında bu iş de başarıları olan bir sanaatkara yaptırılabilir. Bu bizi küçük düşürmez ki. Allarımız pullarımız da dökülmez. Duyanın aklına kazınacak, söylemeye başlayınca çoşacağımız bir marşımız olsun...Volkan Konak mı yapar, KIraç mı, Athena mı. Kim olduğu beni çok da gocundurmaz, yeter ki olsun.

Külünkoğlu
19.03.2010, 10:49
Dillere destan marşlar. Sürekli yapılan marşları aşağılamakla olur zaten. Zeka katsayısı buna işaret eder.

İHTİLALL
19.03.2010, 10:53
Bizim en büyük eksiklerimizden birisi de bu. Koskoca Trabzonspor, ağızlara ezber olacak bir marş sahibi değil. Kendi insanımız da bunu icraa edecek bir insan yoksa, ücreti karşılığında bu iş de başarıları olan bir sanaatkara yaptırılabilir. Bu bizi küçük düşürmez ki. Allarımız pullarımız da dökülmez. Duyanın aklına kazınacak, söylemeye başlayınca çoşacağımız bir marşımız olsun...Volkan Konak mı yapar, KIraç mı, Athena mı. Kim olduğu beni çok da gocundurmaz, yeter ki olsun.

Marş işi,

Şarkıyla farklı biraz..

Mesela Kıraç,çok güzel "dizi müzikleri " yapıyor..

Ama siparişle ortaya ,çoğunluğun tutabileceği,

Söylemese bile mırıldanabileceği bir şey çıkacağına inanmıyorum..

Doğaçlama olması lazım..

Rafet El Roman 15 senedir marş yapıyor,

Bitiremedi hala..:o

oflu engin
19.03.2010, 10:53
hiç ama hiç olmamış.ne alaka kel alaka ne aslanı öss soru kitapçığı gibi......

ilhan
19.03.2010, 10:56
Sözleri şiir gibi okuyunca manasız gibi geliyor. Melodisiyle dinleyip öyle yorumlamak daha sağlıklı olabilir diye düşünüyorum.

Tangerine Dream
19.03.2010, 10:57
Televizyonda ve konserlerinde sürekli kullandığı o süslü kelimelerden hiçbirini kullanmamış.

sessizkral_1
19.03.2010, 10:57

??????????????

Cem Kıran
19.03.2010, 10:59
Sözleri saçma olmuş herhangi bir mana bulamadım.Daha anlamlı bir marş olmalıydı..

Gökhan Döner
19.03.2010, 11:00
benim anlamadığım forumda Trabzonsporumuz için marşla ilgili bir başlık açılmıştı
orda kimseden ses seda felan çıkmamıştı yanlış hatırlamıyorsam.
adam ufak bir çalışma yapmış ve beğenilmiyor ve dalga geçiliyormuş gibi
kelimeler kullanılıyor.Bu marş bitmiş hali olmamakla birlikte üzerinde çalışma yapılacağıda bildirilmiş
ve kupa maçlarının finaline yetiştirilmeye çalışılacağı duyurulmuş.

Gökhan Döner
19.03.2010, 11:01
Sözleri şiir gibi okuyunca manasız gibi geliyor. Melodisiyle dinleyip öyle yorumlamak daha sağlıklı olabilir diye düşünüyorum.

Tamamen katılıyorum sana İlhan .....

ilhan
19.03.2010, 11:04
Gökhan abiye katılıyorum.

Bunu Volkan Konak'ı ya da bu marşı savunmak için demiyorum. Marş yazmak ya da sözleri tutturmak eleştirmek kadar kolaysa, bir marş yazsın herkes. En kötü ihtimal bir kaç tane melodiye uydurup bir marş çıkarırız belki ortaya.

Şahsen, Modern Talking'in No face no name no number melodisinden bir marş çıkacağını düşünüp defalarca uğraştım bir şeyler ortaya çıkarmak için. Ama yarıda takılı kaldım hep. :) Çok gaz bir parça ve biraz uğraşılsa ondan marş çıkar. Tabii uğraşılsa...

Murat Erdem
19.03.2010, 11:05
.................................................. ...........

mashal61
19.03.2010, 11:09
Bu taraftar şampiyonluğa hasret ve yıllardır beklediğimiz zafer veya kale fethetmek değil şampiyonluk.

Şampiyonluk kelimesi olmalı.

Murat Keçeci
19.03.2010, 11:12
bu sözleri çok aradılar mı acaba ,çok basit sözler kullanılmış

Süleyman Eruyar
19.03.2010, 11:12
Kıraç' ın Fenebahçe için yazdığı marş sözleri ile, Volkan abinin yazdığı sözler, birbiriyle kıyaslanamaz bile,

hala, güzel bir marşımız yok,

Kazım abinin " Dalga Dalga Trabzon " marşı ile idare etmeye devam,

Cengiz Çubukcu
19.03.2010, 11:23

katılıyorum, ve hatta eğer sözleri Yaşar Miraç yazmışsa kötü olmasına imkan yok diyorum...

Atalay
19.03.2010, 11:28
Ben Volkan Konağın kötü bir marş yapacağına şahsen inanmıyorum...

Arkadaşların ağır eleştirilerini gördük marş ortaya çıktıktan sonrada özür mesajlarını görürüz inşallah..!!

Söz uçar yazı kalır...

magicyattara
19.03.2010, 11:44
Volkan Konak ne kadar iyi bir müzik yaparsa yapsın,bu sözlerle ortaya iyi bir marş çıkacağını zannetmiyorum..
Kazım Koyuncu'nun "Hayde hayde"si varken,marş aramaya da gerek yok bana göre..

Belki esaslı sözlerle ve bize uygun bir müzikle daha iyisi yapılabilir ileride..

"Fırtınasın,İhtilalsin,bir devsin Trabzon
Tek büyük var o da sensin şampiyon Trabzon,

Hayde hayde vur hayde Trabzon
Hayde hayde gol hayde Trabzon.."
:)

Murat'
19.03.2010, 11:54
Ortada marş falan yok ama biz marşı konuşuyoruz.

Ne zaman dinleyebilrceğiz bu marşı.

Volkan Konak'ın eski bir çalışması vardı zaten Trabzonspor ile ilgili ve bence o çok kötü bi çalışmaydı.

uzundurukan bay
19.03.2010, 11:58
Tam olarak dİnlemeden yorum yapmak yanliŞ olur. SÖzler basİt bİle olsa gÜzel bİr melodİyle sÜper bİr marŞ olabİlİr.

Reha Demirbaş
19.03.2010, 12:09
Hayırlısı olsun.. Tamamlandıktan sonra bir dinleyip öyle yorumlarız.

Semih Öztürk
19.03.2010, 12:36
Televizyonda ve konserlerinde sürekli kullandığı o süslü kelimelerden hiçbirini kullanmamış.

Ne demesini bekliyorduk ? Kadınım , sevgilim ya da feriğim mi ?

Samet Yildirim
19.03.2010, 12:41
Sabirsiz insanlariz. Öyle diyince kizilir.

Bi bakalim melodisini dinleyelim görüsümüzü söyleriz.

MoMoXa
19.03.2010, 12:59
paylaşım için tskler

Yağızhan Sağnak
19.03.2010, 13:00
Trabzon mu ?
Tarifi çok zor bir aşk bu
Gelmeyecek hiç bir zaman
Bu büyük sevdanın sonu

Anlatılmaz bir sevgi bu
Deli gibi seviyoruz Trabzonu
Anlatılmaz bir sevgi bu
Ölümüne seviyoruz Trabzonu

Emorfo
19.03.2010, 13:34
Sözleri şir gibi okuyunca Ali ata bak, Ayşe topu tut gibi manasız geliyor. Marşlarda melodi daha önemli ancak sözler de anlamlı olacak ki bir bütün olarak aha marşımız oldu diyelim. Melodiyi bekleyelim.

Ahmet Karadeniz
19.03.2010, 14:07
bu ne yaaa yapılan bişe saygıyı ne zaman gostercez kendi insanımızın yaptıklarıyla ne zaman ovuncez, bu kafa yapısıyla hiç bi yere varamayız....

marsla ilgili dinlemeden nasıl karar verebiliyosunuz boyle ayrıca sunu da soylemden gecemiycem marsın son hali böyle olmayacak....

ertuuu
19.03.2010, 14:45
ben oturayımda bir marş yazayım diye marş yazılmazz...

macka61
19.03.2010, 15:48
bir melodili dinleyelim hemen ön yargılı olmanın ne luzumu var

Şeref
19.03.2010, 15:56
abi volkan konak onu yazdıysa ben zorlasam daha ıyısını yazarım diye dusunuyorum

Mayls
19.03.2010, 16:01
Sözler basit olmuş. Ama melodiyi duymadan eleştirmek yanlış diye düşünüyorum.

metinbay61
19.03.2010, 16:10
volkan konak doğaçlama içten şeyler söyleyecek ki güzel olsun...mesela adama trabzonspor diyeceksin başlayacak anlatmaya onları alıp marş yapacaksın...ne diyor söyleşide bizim oralılar futbolu horon gibi başka oynar...trabzonspor bizim nüfus kağıdımızdır...

galiba marşın sözlerini volkan konak yazmamış ama kendisinin kötü bi işe imza atmayacağından eminim...

Çetin Can
19.03.2010, 16:19
Yaşar Miraç’ın yıllar önce yazdığı eserin müzik altyapısı üzerinde çalıştıklarını anlatan Konak, “Belki birkaç sözde oynama yapabiliriz. Bunun için Yaşar Miraç ile görüşmelerimiz olacak. 15 Mayıs’taki kupa finaline kadar yetiştirmeyi düşünüyorum, umarım kupayı takım kaldırdığında arka fonda o çalar” diyerek takıma çok kıymetli bir mesaj yolladı.

Arkadaşlar ilk önce bi yanlışı düzeltelim... Bu sözleri Volkan KONAK değil Yaşar MİRAÇ yazmış. Volkan KONAK müziğini yapacak. Yukarıdaki yazı Volkan KONAK'ın ligtv.com daki röportajından alınmıştır...

devilkid
19.03.2010, 16:29
bu sıralar rap çiler baya gündem de ...ceza sanırım trabzonspor lu...onunla irtibata geçilip ağızda dolaşabilecek bir şeyler çıkabilir ortaya...

ahmetto
19.03.2010, 17:00
Şiir fena gözükmüyor ama düzenleme yapılması şart.Aslanlar yerine Fırtına veya Uşaklar olabilir.Hatta onuda pek istemesem de kaplanlar daha uygun olur.Fatihten kasıt herhalde Fatih Sultan Mehmet galiba.

Kazım Uzunboy
19.03.2010, 17:03
Aslanlar denmesine kesinlikle karşıyım.

zafercalikoglu
19.03.2010, 17:19
sözler sanki volkan abi mackada akşam yemeğinde yazmış gibi geldi bana ,üzerinde çok düşünülmeli ve bizim için ebedi olmalı,artık hep bir ağızdan söyleyecegimiz bişeyler olmalı,

objek
19.03.2010, 17:30
Marsimiz bu sekilde olacaksa yetiskinler icinde baska bir mars geregi kacinilmaz olmus!!!

Ilelioglu
19.03.2010, 17:34
Sözlerini bende begenmedim ama dinledikten sonra daha iyi bir degerlendirme yapariz.

Ilelioglu
19.03.2010, 17:34
bu sıralar rap çiler baya gündem de ...ceza sanırım trabzonspor lu...onunla irtibata geçilip ağızda dolaşabilecek bir şeyler çıkabilir ortaya...

Fenerli diye biliyorum..

:cool:

vyno
19.03.2010, 18:10
Marş rap,pop,arabesk..vs olmaz marşın bir formu var bir tekniği bir dizilişi ritmi vardır. Marş denilen şey yürürken ritmine ayak uydurulabilecek bir müzik.Genelde keskin sözleri olur ve o topluluğun özelliklerini yansıtır dinleyen insanlarda heycan ,yürüme hissi el çırpma ve eşlik hissi uyandırmalıdır ne yazıkki gerçekten marş olan bir marşımız hiç olmadı.

irfanb
19.03.2010, 18:24
Marş icin biraz uzun ama..:)

Geri Döndü Efsane

Trabzon kalktı şaha, bak koşuyor dört nala
Tek gündem biziz artik, baksan hangi kanala
Arkasında tüm şehir, Ayşe, Fadime hala
Teşekkürler Şener'e, teşekkürler Şenol`a

Tarihdeki başarı, ders mevzusu okula
Geri döndü efsane, korku saldi dört kola
Trabzon`a engel olmak, Istanbul`a dert ola
Teşekkürler Şener`e, teşekkürler Şenol`a

Deplasmanda şenlik var, Avni Aker`de gala
Bize her yer Trabzon, uçarız daldan dala
Şampiyonuz bu sene, bitime aylar kala

Kenetlendi camia, eski yeni kolkola
Hedefti şampiyonluk, böyle çıkıldi yola
Çok uzun geldi bize, yirmibeş yıllık mola
Teşekkürler Şener'e, teşekkürler Şenol`a

Trabzonsporlu olmak, nasip olmaz her kula
Kafa tutan tek şehir, milyonluk Istanbul`a
Değişilmez bu sevda, ne paraya ne pula

Fener, BJK, Cimbom, olduk onlara bela
Bu yıl bitik işleri, okunur tezden sala
Biz 7`ye talibiz,onlardan kıt imkânla

Kolbastı, horonuyla, Trabzonlular şen ola
Federasyon,Tahkimle, engel koysada yola
Yedirilmez hakkımız, ferman bu sağa sola

yaranozlu
20.03.2010, 08:01
yukardaki çalışma çok daha başarılı bence. irfanb'yi tebrik ediyorum, bence bu çalışma değerlendirmeye alınmalı kesinlikle. volkan konak maalesef marş konusunda pek başarılı değil. bu yazdığı için değil, daha önce bi tane yapmıştı, arada listeden denk gelip çalıyor fakat değiştirmek zorunda kalıyorum. Herkesin bir tarzı vardır, belki V.Konak da marş işinde pek başarılı değil. Aslında Hey Gidi Karadeniz şarkısını sözlerini değiştirip yapsa çok daha mantıklı diye düşünüyorum.

isimsiz_61
20.03.2010, 08:53
Sözler basit olmuş. Ama melodiyi duymadan eleştirmek yanlış diye düşünüyorum.
bencede önce dinlemek lazım....

mehmetali61_55
20.03.2010, 10:31
Üzerinde değişiklik yapacağım diyorsa sözlerin son halini görmek lazım,özellikle melodi ile nasıl olduğuna bakıp yorumlamak daha isabetli olur kanısındayım.

Mayls
20.03.2010, 10:50
Aman. Marş yapıyoruz, 0-6 yaş grubuna hitap eden pop şarkısı değil :)

şenolkılınç
20.03.2010, 14:16
kazımın yazdığı şarkı konusunda halen ısrarcıyım ne o cendere mendere dizi seti mi abicim orası bizden olsun bizi anlatsın şarkıda ne diyor son mısrada 'bu aşk sonsuza kadar bu efsane hiç bitmez' işte bu kadar

şenolkılınç
20.03.2010, 14:19
gece yolcularının yaptığı madi çıkarlara dayanan müsamere şarkısı gibi olmasında adamlar fenere yaptı bizede yaptı aldı parayı yattı bu kadar basit ruh yok ben o şarkıyı dinlerken heyecan duymuyorum bu açık ben marşı dinlerken tüylrim dikelecek kanım kaynayacak haminin golleri gözümün önüne gelecek ses verdiğimde etraf inleyecek işte bunu çalan trabzonsporlu diyecekler

şenolkılınç
20.03.2010, 14:23
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=21904
burayada bi bakın

Enes Ünal Kaya
20.03.2010, 17:06

Ceza Beşiktaşlı Yaa Ouff :D Nerden Çıkdı Bu Trabzon olayı

bordo61
16.06.2010, 17:26
http://trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=TSMarslar

Burdan indirebilirsiniz.

Çağrı Bilici
16.06.2010, 17:48
Volkan Konak'ın marşı yalan oldu galiba güya kupa törenine yetişecekti

Mesut
16.06.2010, 17:55
http://www.facebook.com/video/video.php?v=406471358481

muhammed ali yılmaz hem horonluk hemde marş :D

selcuk
19.06.2010, 22:30
Ceza Beşiktaşlı Yaa Ouff :D Nerden Çıkdı Bu Trabzon olayı

buradaki konserinde ts e tezahürat etmisdi
eminmisin jimnastikli olduguna ?????

Özgür Hacıosmanoğlu
20.06.2010, 18:03
buradaki konserinde ts e tezahürat etmisdi
eminmisin jimnastikli olduguna ?????

Evet evet Beşiktaşlı o. Ayrıca bırakın Ceza'dan adam olmaz ;)

mete61bordomavi
26.06.2010, 06:16
Diğer marşlarda bu başlığa eklenebilir.

Volkan Konak’ın Trabzonspor için yaptığı marşın sözleri;
Söz : Yaşar Miraç

Hedefimiz zafer gol, Trabzon şampiyon ol
Haydi Trabzonspor şahlan, göster bize gol
Coşkun Karadenizli centilmen sporcular
Şimşek şutlarınızla dalgalansın şu ağlar

Karşınıza çıkanın tutuyor titremesi
Sahalarda çınlıyor Trabzonspor sesi
Bu çınlayan şanlı ses Trabzon’dan geliyor
Şahlanan Trabzonspor zafer seni bekliyor.

Göster bize gol!
Darılmaca küsmece yok ama bana absürd geldi burası, sanki zorlama olmuş.

zisinoli
26.06.2010, 10:28
"Kaleler fethetmeyi Fatih öğretti size" dışında bir tane daha damar söz bulmaya çalıştım olmadı.
Kimse kusura bakmasın ama sözler buysa boşuna bekliyoruz 1 senedir. Trabzonsporu temsil eden, geçmişini, tarihi, ruhunu temsil eden mesela hiç bir söylem yok. Ama yine de Volkan'ın bu sözlerin üstesinden gelip güzel bir marş yapabileceğini düşünüyorum. Beklediğim ya da heyecanlandığım gibi olmasa da. Yaşar Miraç çok daha iyisini yazar, en güzelini yazabilir. Sanki aceleye getirmiş gibi ya da uzun zamandır maça gitmemiş, uzak kalmış Trabzonspordan :)

hodlu
26.06.2010, 10:40
Volkan abimiz beni bağışlasın ama bu sözlerden öyle şaheser bir marş çıkmaz gibi geliyor bana ama yine de merakla bekliyoruz....

İlker Akçay
30.08.2010, 13:31
http://www.youtube.com/watch?v=NWPW2YClUI8&feature=related

Efsanemdir :)

Fuat Saka ve Kazım Abi'nin marşları da 10 numara.

Birde sorum olacaktı sanırım Resul Dindar(Karmate solisti)'ın söylediği bir marş çalındı Liverpool maçında hareketli ve kulağa hoş gelen bir tınısı vardı.Marşın tam adını bilen var mı ?

000061
30.08.2010, 22:26
Haydeeee haydeeee gol haydeeee Traaaaabzon.
İhtiiilalsiiin Efsaaaneesiiin bir devsiiiin Traaaaabzon.
En büüyüük buuuraaadaaa sensiin Traaabzon Traaaabzon.
Haydeeee haydeeee vur haydeeee Traaaaabzon.

Sözleri statta söylenebilir olmalı. Bakın bunu 20000 kişi birden söyleyemez mi?

zekeriyya
04.09.2010, 16:56
laralaylaylaralaylay fatih tek ke
laralaylaylaralaylay fatih tek ke
diye bağırılıyorduk yaaa
şimdi merak ettim biz nasıl bağıracağız
çarşı nasıl bağıracak

cerebrum
08.11.2010, 23:56
bu başlığın içini doldurmak lazım diye düşünerek biraz ısıtmak istedim.. madem 7 geliyor marşları daha sık tekrarlamak gerek.. hatta kafalara kazımak gerek..

Celal Demir
09.11.2010, 08:06
iğrenç ötesi bir marş olacak bence..

Hasan Habip Özbay
09.11.2010, 11:00
artık zamanı geldi çok iyi bir marşa ihtiyacımız var ama çok iyi herkes bilecek ve söyleyecek netlikte ve bizi anlatan bir marş

srdr
09.11.2010, 12:35
bi arkadaş trabzonspor-galatasaray başlığına ebru gündeşin şarkısına (biraz kızıl biraz mavi)marş yazmıştı. şimdi baktım kaldırılmış başlık o arkadaş bi daha yazarsa değerlendirelim bence güzel. aklımda kaldığı kadarıyla aşağıya yazıdım.

biraz bordo biraz mavi...
trabzonun asi rengi...

Armağan Dere
09.11.2010, 12:37
Sait Uçar-Trabzonspor şarkısını bi dinleyin bi daha vazgeçemeyeceksiniz:)

Anıl Caner
09.11.2010, 12:41
Sait Uçar-Trabzonspor şarkısını bi dinleyin bi daha vazgeçemeyeceksiniz:)

cenker üstün söylüyor bu sene şanbiyonsun :)

cihatöztürk
09.11.2010, 12:43
Forza Sait uçar diyorum...

yok stadda hep beraber söyleyeceğimiz marş diyorsanız..

Kasımpaşa maçında öğrendiğim..

Biz Dar Sokaklarında
Dinmeyen yağmurunda
kendimizi bulduk
rengine tutulduk
aşık olduk biz sana

günleri tükettik
ömrümüzü verdik
bordo mavi uğruna

bence bu marşda fena deyil

Armağan Dere
09.11.2010, 12:50
http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=TSMarslar

anasayfada marşlarımız varmış..

şenolkılınç
09.11.2010, 12:50
Kazim koyuncunun Çok gÜzel parÇalari var bu konuda sonuÇta marŞ sadece mÜzİk deĞİl stadda sÖylenmelİ ezber edİlmelİ

Zeki Şevik
09.11.2010, 12:58
Arkadaşlar, sadece Trabzonumuza özel bir marş olması elbetteki çok güzel olurdu. Ama belliki herkesin beğenip seveceği bir marş o kadar kolay çıkmayacak. Mevcut marşlardan devşirme yapmalız bence. Örneğin hepimizin askerden bildiği bir asker marşı vardı. Beşiktaşlılar bunu çevirdi ve bayağı da söyledilr. Benim de bu konu ile ilgili bir önerim var; Akdeniz marşı. ( karadeniz olsaydı daha iyi olurdu ama :) ) Bence ritimleri çok iyi ve insanı coşturan bir marş. Bu bestenin üzerine eminim çok güzel söz yazabiliriz. Marşı bilmeyenler için için bir link vereyim;

http://www.muzik.net/sarkilar/turk-marslari/cesitli-sanatcilar/88060/akdeniz-marsi

Şimdi 2-3 dk uğraşarak şöyle sözler geldi aklıma; Yukarıdaki besteyi dilerken aşağıdaki sözleri ekleyebilirsiniz üzerine,

Anlı, şanlı tarihi
Türkiyemin gururu
Önünde duramıyor,
Ne kedisi ne kuşu

Bordo mavi renkleri
Kalbimizdedir yeri
Vazgeçiremezsiniz
Ölümüne TRABZON.

Dedim ya bu sözleri çok kısa süre içinde salladım. Eminimki içimizden bu besteye çok daha güzel söz önerileri çıkacaktır. Fikirlerinizi paylaşır mısınız?

Bu arada bu marşı daha önce bir traftar gurubu kullandıysa kusura bakmayın, ben hatırlayamadım.

hasannuhoglu
09.11.2010, 13:04
şu ana kadar piyasaya çıkmış en iyi marş 41.yıl albümündeki "biz biliriz" adlı marştır..bunun üstüne görmedim ben.ha tabi bide kazım abimizin yaptıklarının yeri ayrı

erdemflo
16.11.2010, 07:54
daha önce yazıldı mı bilmiyorum ancak;
onay şahin ve turan şahin'in sözlerini beraber yazıp, turan şahin'in seslendirdiği şu marş,
hem esprili sözleri hem de en sonundaki gerçekleri çıplakça söylemesiyle, bana kendini hayran bıraktırdı.

http://www.youtube.com/watch?v=n-siSUGyTC0

sözleri de şöyle:
Kartal, kanarya kuştur, meydan yolu yokuştur,
Biz bu yola başkoyduk, yolundan dönen puşttur.

Aslan, kuyruklu aslan, gel biraz bize yaslan,
Terbiyecin burada(meydanda), uslan aslanım uslan.

Canımız Anadolu, müzemiz kupa dolu,
Bordo-mavi rüzgarlar, savursun İstanbul'u.

Onlar, hiç ikinci lig görmediler; biz ikinci ligdeyden,
Onlar, kendilerine büyüğüz dediler; biz tırnağımızla büyürken,
Onlar, on sekiz defa şampiyon olduk dediler; biz daha dünyaya gelmemişken,
Kasımpaşa'yı, Beykoz'u, Yeşil Direk'i yendiler; rakipleri küçük küçük mahalleler,
Kendi aralarındaki bu küçücük ligde, şampiyonlukları tek tek pay ettiler,
Çakma kupaları, hepsini, birer birer, tüm Türkiye'ye mal ettiler,
İşte on sekiz tane, gelin güvey kupası beyler, sonra da yıldızlarımız var bizim dediler,
Alın göğsünüzdeki çakma yıldızları, bize alın teri tek yıldız yeter,
Alın göğsünüzdeki çakma yıldızları, gerçek yıldızlar gelecek teker teker,
ARTIK DUYULMAZ OLUR CEHENNEMDE TÖVBELER, ÇÜNKÜ CEHENNEMİN ADI AVNİ AKER
Avni Aker'de affetmezler...

Murat Hızal
17.11.2010, 17:03
Bir marş çalışması içindeyim,eğer içime siner ve paylaşmaya değer görürsem sizlerle paylaşacağım:)

Sefa
17.11.2010, 17:07
Konak şampiyonluğa hazırlanıyor

Kısa bir süre önce yeni bir ‘Trabzon Marşı’ için düğmeye basan Volkan Konak’ın ortaya çıkardığı eser pek fazla ilgi görmemişti. Zaten statlarda ve Trabzonlular’ın ortamlarında da ‘popüler’ olmaması bunun en büyük göstergesiydi. Ancak Volkan Konak, bombayı patlatmaya hazırlanıyor. Başarılı müzik adamının şampiyonluk beklentilerinin çok yüksek olduğu bu sezonda bir ‘zafer’ marşı bestelemek için hazırlandığı ciddi kaynaklardan edindiğimiz duyumlar arasında.

Fanatik

61kralfatih
19.11.2010, 11:11
Marş işi,

Şarkıyla farklı biraz..

Mesela Kıraç,çok güzel "dizi müzikleri " yapıyor..

Ama siparişle ortaya ,çoğunluğun tutabileceği,

Söylemese bile mırıldanabileceği bir şey çıkacağına inanmıyorum..

Doğaçlama olması lazım..

Rafet El Roman 15 senedir marş yapıyor,

Bitiremedi hala..:o

abi ama sait uçarin trabzonspor diye şarkısı var on numara bence volkan konağinki olmamiş

kani6161
19.11.2010, 11:19
Marştan önce bizim futbolcular sahaya girerken çok etkili bir müzik çalması lazım. örneğin arada bir cendere çalıyor. cendere güzel ama klasik bize ait olacak bir müzik yapılsa daha süper olur. cehennemi andırır.
marşa gelince maalesef karadenizli şanatçılar bu işi yapamıyor

ARAF
27.12.2010, 11:29
Çırpınırdı karadeniz
Bakıp şanlı bayrağıma
ah ölmeden bir yaşasam
şampiyonluk doya doya

maviler sarsam koluna
bordolar dizsem yoluna
fırtınalar dursun yana
yolver şanlı bayrağıma

tribünlerden esen yeller
şampiyonluğa selam söyler
olsun bütün gurbet eller
kurban şanlı bayrağıma

tribünlerden aşacağız
heryere şan katacağız
bordo mavi bayrağını
istanbula asacağız

Mayls
27.12.2010, 13:09
Çırpınırdı karadeniz
Bakıp şanlı bayrağıma
ah ölmeden bir yaşasam
şampiyonluk doya doya

maviler sarsam koluna
bordolar dizsem yoluna
fırtınalar dursun yana
yolver şanlı bayrağıma

tribünlerden esen yeller
şampiyonluğa selam söyler
olsun bütün gurbet eller
kurban şanlı bayrağıma

tribünlerden aşacağız
heryere şan katacağız
bordo mavi bayrağını
istanbula asacağız
Aslını belli bir siyasal kesim sahiplendiği için tribüne uygun olmaz. Hatta kolay gaza gelen kesimler arasında olaylar bile çıkar.

ARAF
27.12.2010, 17:35
bahsedilen siyasal kimliği taşımıyorum
içinde karadeniz geçtiği için aklıma geldi
birde hep beraber söylenirse alman tribünleri gibi hava yakalanır gibi geldi

vahapbesir
10.01.2011, 22:43
selamve sevgiler rektaşlarım. benim sözünü ve müziğini yaptığım bir marşım var. Trabzonspor ile görüşmek istiyorum ama yetkili biriyle henüz görüşemedim. Beğenilerinize sunuyorum. Link aşağıdadır. Yorumlarınız benim için çok önemli

http://www.facebook.com/vahapbesir?v=app_2392950137#!/video/video.php?v=1643738811556

Bülent Bayraktar
23.01.2011, 14:36
Volkan Konak'ın yeni marş düzenlemesi

Trabzonlu ve Trabzonsporlu ünlü sanatçımız Volkan Konak, takımımız için hazırladığı marş üzerinde düzenlemeler yaptı. Bu düzenlemeler sonrası ortaya çıkan marşın son hali beğeni topladı.

Trabzonspor Marşı takımımızın Ankaragücü'yle oynadığı müsabakada taraftarlarımızın beğenisine sunuldu. Taraftarlarımız ve oyuncularımız tarafından son derece beğenilen güzel eser nedeniyle ünlü sanatçıya bir kez daha teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Mustafa
23.01.2011, 15:07
Volkan Konak'ın yeni marş düzenlemesi

Trabzonlu ve Trabzonsporlu ünlü sanatçımız Volkan Konak, takımımız için hazırladığı marş üzerinde düzenlemeler yaptı. Bu düzenlemeler sonrası ortaya çıkan marşın son hali beğeni topladı.

Trabzonspor Marşı takımımızın Ankaragücü'yle oynadığı müsabakada taraftarlarımızın beğenisine sunuldu. Taraftarlarımız ve oyuncularımız tarafından son derece beğenilen güzel eser nedeniyle ünlü sanatçıya bir kez daha teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Herhangi bir yerde var mı bu marş.Bilen var mı acaba

Bülent Bayraktar
23.01.2011, 15:09
ilk yaptığını düzenlemiş ama tv den dinlediğim kadarıyla çok bi fark yok belki sözlerinde vardır
stadda canlı olarak izleyen arkadaşlar aradaki farkları söyler sanırım..

ibrahim
23.01.2011, 19:17
Normalde hemen düserdi Youtube'a ben bulamadim. Bulan varsa bi zahmet link atsin eger yayinlamak yasak degilse.

Oğuzhan İnce
23.01.2011, 19:23
Aslını belli bir siyasal kesim sahiplendiği için tribüne uygun olmaz. Hatta kolay gaza gelen kesimler arasında olaylar bile çıkar.
o ne yeryüzü ne gökyüzü bestesi bile söyleniyorsan bundan hiç bir şey olmaz :)

Enes Ünal Kaya
23.01.2011, 19:53
selamve sevgiler rektaşlarım. benim sözünü ve müziğini yaptığım bir marşım var. Trabzonspor ile görüşmek istiyorum ama yetkili biriyle henüz görüşemedim. Beğenilerinize sunuyorum. Link aşağıdadır. Yorumlarınız benim için çok önemli

http://www.facebook.com/vahapbesir?v=app_2392950137#!/video/video.php?v=1643738811556

volkan konak^'dan güzel olmuş bence :D

vahapbesir
24.01.2011, 00:09
teşekkürler arkadaşım değerli yorumun için

cantona61
24.01.2011, 11:52
Turan Şahinin seslendirdiği marş benim de en sevdiğim marş.bir de Kazım Koyuncu ' nun besteleri bizim tezahüratların kaynağı olmalı .Trabzon gol gol diye tezahürat yapacağımıza biraz da "hayde hayde gol hayde Trabzon " diye tezahürat yapsak daha iyi olurdu.en azından bunu ilk kez söyleyen taraftar grubu olurduk.

EmreYavuz61
24.01.2011, 13:23
Ezginin günlüğü - Aşk bitti şarkısındanda çok güzel tribün marşı olur aslında...Edebiyatı , söz yaratıcılığı iyi olan biri uyarlasa onu tribünde müthiş bir beste olur bence...

TSelif
24.01.2011, 13:25
Şu statta son bir kaç maçtır modernlik adına yapılan müzikler iğrenç ...
Eskiden KAZIM USTA lar fln çalardı .. şimdi !

EmreYavuz61
24.01.2011, 13:31
http://www.facebook.com/video/video.php?v=158120250906764&oid=182089889579&comments

Buda gayet güzel bir beste bence...Ankaragücü maçındada 6-7 dk boyunca söyledi taraftarlarımız...

ibrahim
25.01.2011, 22:47
Internette rastladim buna. Benim hosuma gitti Kazim Koyuncu tadinda bisey oldu.

http://www.youtube.com/watch?v=Tka8KEDAevA&feature=related

Emirhan Yazıcı
25.01.2011, 23:10
cezanın bize yazzdığı rep şarkı diyorlar ama bilmiyorum http://www.vindir.org/ceza-trabzonspor-marsi-77985.html

Sözlerde oynama yapılırsa daha süper olur çok beğendim

http://www.youtube.com/watch?v=56l-mNP4xJA&feature=related

Enes Ünal Kaya
25.01.2011, 23:27
cezanın bize yazzdığı rep şarkı diyorlar ama bilmiyorum http://www.vindir.org/ceza-trabzonspor-marsi-77985.html

Sözlerde oynama yapılırsa daha süper olur çok beğendim

http://www.youtube.com/watch?v=56l-mNP4xJA&feature=related

:D :D Bu Ceza Değil Ayrıca Ceza BJK li Yaw :D Kendi Azından Bizzat Dudyum : )

Şarkının Başında Yazıyor TODORON

.....
25.01.2011, 23:27

http://www.facebook.com/vahapbesir?v=app_2392950137#!/video/video.php?v=1643738811556 (http://www.facebook.com/vahapbesir?v=app_2392950137#%21/video/video.php?v=1643738811556)

Hocam çok güzel olmuş ağzına sağlık.

İnşallah gerekli yerlere iletilir bu marş.

:alkış:

vahapbesir
25.01.2011, 23:48
teşekkür ederim değerli yorumun için arkadaşım. şu an cd trabzonspor kulübünde. yönetimden yetkili birinin dinlemesini bekliyoruz bakalım. Ben gerçekten çok ümitliyim. Yeterki biraz destek versinler bu marşı bomba gibi yaparım. Canlı enstrümanlarla kaliteli bir stüdyoda harika olur

Mehmet Fatih Silik
26.01.2011, 03:45
Fifa 11 oynuyorum PS3'de...ve kendim ekledigim ce$itli mar$lari yama yaptim...En cok ho$uma giden.." Tarifi zor bir a$k bu, cok seviyoruz biz Trabzonu" tezerhüratiydi...Sanirsam Gurbetci Gencler'den...

OLCAY ÇAKIR
27.01.2011, 23:21
http://www.dailymotion.com/video/xb5xi1_moyollar-keyiyleme-www-turkcerock-n_music

Moğollar Keşişleme....

Üzerine bir kaç anlamlı sözle müthiş bir MARŞA dönüşebilir...

Tabi bu melodiye söz yazmak, marşlaştırmak her baba yiğidin harcı değildir:)

_SaMeT_
05.02.2011, 14:27
http://www.youtube.com/watch?v=q7_ZaXU0V94
Faith Conqueror Trabzonspor 2011 marşı..

Bülent Bayraktar
05.02.2011, 14:58
41. yıl marşının remixini telefonun melodisi yaptım çok güzel oldu valla

LazAnisT
05.02.2011, 15:11
Marşlarda ilk önce müziği yakalamak lzım.Grup-Yorum'dan bu anlamda yardım istenilebilir.

Birde deyinmeden edemeyeceğim.Beşiktaşın Edip Akbayram şarkısı üzerinden yaptıkları son marş bence muhteşem.

Keramettin
05.02.2011, 16:55
Benden önce davranmışsın. Çok hoşuma gitti bu marş :D :yattara:

Deniz Tosunoğlu
05.02.2011, 17:07
besiktasin gucunuze guc katmaya geldik marsi harika. bizde böyle birsey yapalim

ibrahim
05.02.2011, 17:18
Helal beat harika. Kurtlar Vadisinin 61. bölüm videosunuda eklemis :)

udgu
12.05.2011, 16:13
http://www.youtube.com/watch?v=WSGCc0MHgAM&feature=ll_lolz&playnext=1&list=LLgOXI5G9Aljc

Tunç Tosun
13.05.2011, 13:23
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=197430656933968&set=a.195420483801652.50434.195126003831100&type=1&theater#!/video/video.php?v=10150192388102409&comments

Tunç Tosun
13.05.2011, 13:26
Bir marş çalışması içindeyim,eğer içime siner ve paylaşmaya değer görürsem sizlerle paylaşacağım:)

Hacı, N'aptın marş işini?

Mehmet Fatih Silik
13.05.2011, 22:43

Süpermi$...gercekten cok ho$uma gitti yapanin eline emegine saglik

demir
21.04.2012, 00:37
TQf1s4A2GQs

birde bunu dınleyın bakalım begenecekmısınız ben cok begendım

Cevikoglu
21.04.2012, 18:12
2 yılı aşkın süre önce youtube'a eklemiştim marş olarak kullanabiliriz diye
bence hala değerlendirilebilir.
ebnXSJ5e9fo

bekirguner
23.04.2012, 14:12
Kazım koyuncu uy aha en iyisi
islam yıldız bize her trabzon
sait uçar trabzonspor ise otantik

Çağdaş DENİZ
23.04.2012, 14:27
kazım koyuncu uy aha en iyisi
islam yıldız bize her trabzon
sait uçar trabzonspor ise otantik

katiliyorum

Batuhan
14.01.2013, 18:36
Müjdeyi şimdiden veriyorum tüm Trabzonsporlu taraftarlarımıza armağan olsun Trabzonspor marşını bitirdim çok yakında sizlerle.

Değerli kulübümüze armağan ediyorum Tabzonspor'umuza başarılar dilerim.

- Yusuf Güney -

*
Çok merak ettim. :)

Hasan Habip Özbay
15.01.2013, 20:39
artık herkesin beraber söyleyeceği bir marş zamanı

buserkan61
18.01.2013, 16:46
keşke stadda bagırsalar soyle

şikeyle şampıyonluk ne kadar kolay
ulan ............eee şikebahceee

danger00
18.01.2013, 17:21
yusuffguneyy (https://twitter.com/yusuffguneyy)
@Trabzonspor hadi mujdeyi simdiden veriyorum tum trabzon sporlu tarftarlarimiza armagan olsun trabzonspor marsini bitirdim cok yakinda degerli klubumuze armagn ediyorum trabzon spor umuza basarilar dilerim

Murat'
30.10.2013, 18:38
https://www.youtube.com/watch?v=t-YabIRZu6c#t=65

Yusuf Güney'in marşı bence olmamış, kemençe tınısı itibariyle marş için uygun bir enstrüman değil bence. Yine de kendisine teşekkür etmeyeceğiz, bir de gereksiz şive olmamış.

Samet Türkmen
30.10.2013, 18:41
Yusuf Güney : Bugün 23 Nisan, neşe doluyor insan.

Adem Akyüz'
30.10.2013, 18:42
Marş dediğin dinleyince insanı havaya sokmalı. Bunda hiç böyle bir şey yok ve gereksiz şive hiç olmamış. Yusuf Güney uğraşmış, diline, yüreğine sağlık ama olmamış..

İlker Yazıcıoğlu
30.10.2013, 18:44
Ben de fazla beğenmedim ama eline yüreğine sağlık Yusuf.....

ibrahim
30.10.2013, 18:47
Niye la benim hosuma gitti. Cok güzel oldu bence. :)

Yiğit Gayretli
30.10.2013, 18:52
Kalitesiz bir piyasa parçasından fazlası olmamış maalesef. Yine de teşekkür ederiz.

Tayfun
30.10.2013, 19:18
Rahmetli Kazım Koyuncu'nun marşlarından sonra bir Gece Yolcularının marşını beğenmiştim.

Yusuf Güneye teşekürler bu arada .

Veysel
30.10.2013, 19:30
Eline sağlık düşünmüş yapmış yinede :)

Alika87
30.10.2013, 19:35
Yusuf Güney'e tesekkürler, güzel parca olmus, ellerine saglik, ama malesef marsdan fazla pop sarkisi oldu,

alper*
30.10.2013, 19:40
Yusuf Güney çok güzel bir iş çıkarmış. Yüreğine sağlık :alkış:

Fatih Birinci
30.10.2013, 19:41
Ellerine saglik yusuf güney.bence süper olmuş marş.kardeşim sizde hicbişey begenmiyosunuz.emege saygi.....

MahmutHSO
30.10.2013, 19:42
Marş gibi olmamış maalesef .
Kazım Koyuncu nun Uy Aha sının üzerine 2-3 satır birşeyler yazılsa, on numara marş olur.
Diğer bütün marş diye yazılanlar hep Karadeniz türküsü niteliğinde.
Uy Aha nın üzerinde çalışmaya ne dersiniz? Bmn ön ayak olursa olur bu iş

Samet Türkmen
30.10.2013, 19:42
Emeği için teşekkürler,düşünmüş ama eleştri hakkımı böyle kullanmak istiyorum ;

4WTN9DeSEdw

MahmutHSO
30.10.2013, 19:44
Öyle uzun uzun sözler değil kastettiğim .Net ve vurucu birkaç satır.

Berke6198
30.10.2013, 19:50
Çok kötü...

Olmuyor yahu, olmuyor.

Tufan AYAN
30.10.2013, 19:53
trabzonspor taraftarı hep birlikte bir şey beğense şaşardım zaten.

sesi fazla kibar kalmış ama formatı çok özgün ve modern olmuş. daha ağır bir ses tonu ile güzelliği daha çok ortaya çıkacaktır.

emeğine yüreğine sağlık...

Berat Akçay
30.10.2013, 20:05
Aklım sensin Trabzon, fikrim sensin Trabzon :D

Emeğine sağlık ama olmamış

Murat'
30.10.2013, 20:08
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=6943&page=14

Bu foruma neler olmuş böyle, önceden birisi marş yazığında 300 mesaj yazılıyordu sadece onunla ilgili başlığa.

ibrahim
30.10.2013, 20:34
Hem sikebahceye hemde bize mars yazan gece yolcularindan daha samimi Yusufun sarkisi. Yüregine eline diline saglik Yusuf. (ilerde oglum olsa ismini Fatih koyacaktim vazgectim la Yusuf goyayrim :D)

Oğuzhan Fidan
30.10.2013, 21:05
Rahmetli Kazım Koyuncu'nun marşlarından sonra bir Gece Yolcularının marşını beğenmiştim.

Yusuf Güneye teşekürler bu arada .
aynen dün muğladaydı kendileri gerçekten güzel marş yapmıştılar.. yusuf güneyinki marş değilde daha çok şarkı gibi olmuş studyo kaydı değiştirilerek daha iyi bi çalışma çıkabilir ortaya

mawro61
30.10.2013, 21:20
Taraftarimiz yok marşı ne yapacağız

Samet Türkmen
30.10.2013, 21:32
Bence kavram karmaşası var. Futbol takımına neden marş gereksin ? Yeniden yazmanın lüzumu nedir ? Sözleri güzel bir şarkı bulursun,her maçtan önce topluca söylenir biter. Basit örnek YNWA.

alper*
30.10.2013, 21:41
Güzel konuya değindin Samet. YNWA'nın Türkçe uyarlaması yapılabilir.

Özeniyormuş gibi de olmaz çünkü maç öncesi YNWA söyleyen çok takım var:

Liverpool, Celtic, Dortmund aklıma ilk gelenler.

Berat
30.10.2013, 22:02
"Emeğine sağlık ancak olmamış" şeklindeki yorumlara katılmamak elde değil...

Muhammet Kalkışım
30.10.2013, 22:09
Birkaç kez dinledim. Ruhsuz kalmış gibi.

krdnz
30.10.2013, 22:10
Maç önü ve devre aralarında antin kuntin şarkılar çalacağına bu çalsın..

Emeğine sağlık.

Benim için içinde Trabzonspor olan herşey değerlidir.

Berke6198
30.10.2013, 22:15
Yusuf Güney kusura bakmasın ama gerçekten sesini hiç beğenmem.

Müzik tarzını da hiç beğenmem.

Aslında bu yaptığı marş olamaz, buna marş dersek Kâzım Koyuncu'ya ve 41.yıl marşını çıkaranlara ayıp etmiş oluruz.

Bu anca Trabzonspor için yazılmış bir şarkı olarak kalabilir. Daha ileri bir statüde sanmıyorum ki yer alsın.

Gerçekten beste ve marş konusunda çok kötüyüz. Hiç yaratıcı fikirler yok, müziği iyi anlayan ve icra eden biri yok...

Gelmiş geçmiş en iyi marşlarımız Kâzım abinin çıkardıkları ile 41.yıl marşı...

İskender YILMAZ
30.10.2013, 22:16
Çok net şekilde olmamış. Yine de teşekkür etmek gerekiyor sanırım, neden gerekiyor bilinmez..

krdnz
30.10.2013, 22:21
Uy Aha ile beraber en sevdiğim Trabzonspor marşı budur.

3izLqM_jKG0

dağlıca61
30.10.2013, 22:24
emeğine sağlık Yusuf GÜNEY, tarihimize bir marş daha eklendi ama beğenmedim, akılda kalacak, dillerde dolaşacak bir marş değil ama inşallah bu taraftarın gönlündeki marşı birgün sen besteler söylersin. Trabzonspor taraftarı kolay kolay teslim olmadığı gibi kolay kolayda beğenmez bilirsiniz.

atomantcum
31.10.2013, 12:26
Uy Aha'yı herkes söylemiş, üstüne söz yazılsa filan denmiş ama Dalga Dalga Fırtına'dan kimse bahsetmemiş. Bu ikisinden daha güzel olabilecek marş tanımıyorum. Hem bizim kültürümüze hareketli yapımıza uygun bi müzik hem de muhteşem sözler. Daha neyi arıyoruz ki elli tane trabzon marşı mı olsun? 70lerde Şen Ola Trabzon varmış, 2000'lerde de Kazım Koyuncu var işte, bi 30 yıl daha gider biz yaşlanıncaya kadar.

Lazman
31.10.2013, 12:28
birden aklima geldi.
bundan sonra okullada bizim marslardan biri okunsun sabahlari :))

Gökhan Baymak
20.08.2014, 10:47
cliApYyQxh8

Yusuf Güney teşekkürler ama marş aramaya gerek yok.. Bizim Marşımız budur.

Derin Trabzon
20.08.2014, 11:44
Taraftarimiz yok marşı ne yapacağız

Adam olayın dibine vurmuş, bunun üstüne daha söz söylenmez hacı, yemişim marşını onu gür bir sesle söyleyecek ateşli taraftar olmadıktan sonra.

HOPA'LI TS'Lİ
20.08.2014, 12:00
Volkan Konak ne kadar iyi bir müzik yaparsa yapsın,bu sözlerle ortaya iyi bir marş çıkacağını zannetmiyorum..
Kazım Koyuncu'nun "Hayde hayde"si varken,marş aramaya da gerek yok bana göre..

Belki esaslı sözlerle ve bize uygun bir müzikle daha iyisi yapılabilir ileride..

"Fırtınasın,İhtilalsin,bir devsin Trabzon
Tek büyük var o da sensin şampiyon Trabzon,

Hayde hayde vur hayde Trabzon
Hayde hayde gol hayde Trabzon.."

Memleketlim Kazım'ın hayde hayde vur hayde Trabzon, hayde hayde gol hayde Trabzon marşını evde sık sık mırıldanıyorum.

Sözleri de kendisi gibi çok güzel

Volkan'ınkini beğenmedim. Tribünde söylenmesi zor ve sözleri karmaşık.

Enisc
20.08.2014, 16:27
Trabzonspor'a marş yapanların Bordo Mavi En Büyük Trabzon kelimelerini kullanmasının yasaklanması gerek. Bu nedı ya az yaratıcı olun

beratika
21.08.2014, 13:32
Dalga dalga fırtına da çok guzel ama anladığım kadarıyla o fazla çalınmıyor statta.

Magic61
21.08.2014, 16:36
Feluka nin takimimiza yaptigi mars güzel ancak yeniden düzenlenmesi gerekir..

https://m.youtube.com/watch?v=XCX1IExCsGI

angraf
21.08.2014, 17:49
Benim nezlimde top 5 marşlarımız

1 Numara

http://www.youtube.com/watch?v=cliApYyQxh8

2. Numara

http://www.youtube.com/watch?v=0fHYOEy70s4

3. Numara
http://www.youtube.com/watch?v=TQf1s4A2GQs

4. Numara
http://www.youtube.com/watch?v=YBUkzUwol7Q

5. Numara
http://www.youtube.com/watch?v=jdYmiKgXGVY

fatih_1967
04.09.2014, 09:08
sen hayatımda anlam bestesini tüm stadyumun söylediğinde baskı altına alamayacağımız takım yok.ancak birbirimizi yemekten buna fırsat bulamayız ne yazıkki.http://www.youtube.com/watch?v=j54lK3IV1Qk

Biz dar sokaklarında,
Dinmeyen yağmurunda,
Kendimizi bulduk,
Rengine tutulduk,
Aşık olduk biz sana,
Günleri tükettik,
Ömrümüzü verdik,
Bordo Mavi uğruna!

Sen hayatımda anlam,
Sen bu hayatta kavgam,
Sensin sen dünümde,
Sensin bugünüm de,
Sensin yarınım da sen,
Sensin iyi günde,
Sensin kötü günde,
Sensin aklımda hep sen!

Berke6198
04.09.2014, 11:49
Marşlar öyle kolay çıkmıyor. Birisi oturup marş yazdığı zaman gerçek sanatçı mı yoksa günümüz sanatçılarından mı anlaşılıyor.

Öyle 1-2 yıl arayla marş da çıkmaz zaten. Marş dediğin bir yazılır, yıllarca dillerden düşmez...

Ayrıca marşların sözleri de çocuk kandırırmış gibi olmaz. Trabzon'u tanıtır, Trabzonspor'u tanıtır aynı zamanda.

Bunun en kolay örneklerinden biri Kâzım Koyuncu.

Bizden biraz uzaklaşacak olursak da mesela milli takım için Athena'nın yazdığı 12 Dev Adam. Yıllardır söylenir, dillerden düşmez.

Şimdi bir tane ucuz şarkıcı çıkmış, piyasaya sürdüğü bir şarkıyı milli takım için uyarlamış. Olmaz! Olmuyor!! :)

Bknz;

TJ1uSdevQyc

O yüzden her Trabzonsporluyum diyen lütfen bu piste atlamasın. Hem kendini hem de bizleri ucuz ucuz şarkılarla utandırmanın bir anlamı yok.

Tuğrul
05.09.2014, 21:51
Taraftarın hep bir ağızdan söyleyeceği, coşkulu, etkileyici bir marşımız yok.

Şampiyon olduk diyelim TV kanallarının bir hikaye veya goller eşliğinde yayınlayacağı şarkı yok.

Karadeniz ezgileriyle değil de popüler ezgilerle yorumlanacak bir şarkı yapılmalı.

Rakiplerimize baktığımızda marş konusunda sıkıntıları yok.

fb 100. yıl marşı, yaşa fb, gs cimbomgs, bjk hadi hisset gibi repertuarlara sahip.

Aslında şunu biri tercüme etse de stadda söylesek fena olmazdı :)

Sevilla marşı

https://www.youtube.com/watch?v=BPQq5atRv6Q

mawro61
05.09.2014, 21:59
Besteyi sirf kendisi veya ait oldugu grup yapmadi diye tirubunde eslik etmeyecek "seyircimiz" var bizim. Oncelikle bu butunluk saglanmali.

fanatikdevri
05.09.2014, 22:17
Taraftarın hep bir ağızdan söyleyeceği, coşkulu, etkileyici bir marşımız yok.

Şampiyon olduk diyelim TV kanallarının bir hikaye veya goller eşliğinde yayınlayacağı şarkı yok.

Karadeniz ezgileriyle değil de popüler ezgilerle yorumlanacak bir şarkı yapılmalı.

Rakiplerimize baktığımızda marş konusunda sıkıntıları yok.

fb 100. yıl marşı, yaşa fb, gs cimbomgs, bjk hadi hisset gibi repertuarlara sahip.

Aslında şunu biri tercüme etse de stadda söylesek fena olmazdı :)

Sevilla marşı

https://www.youtube.com/watch?v=BPQq5atRv6Q

Tam aksine en orijinal en güzel melodileri olan yöresel ezgileri taşıyan marşlar bizde.Biz dar sokaklarında marşı zaten yeter.

Colakoglu
06.09.2014, 12:25
Sen hayatimda anlam gercekten hep bir agizdan söylendiginde cok sahane olur, kimsede yok böyle beste ama biz yine herzamanki gibi kullanmasini bilmiyoruz.

selcuk
06.09.2014, 13:06
biz burda besteleylim

ibrahim
06.09.2014, 13:17
Şu kemençeyle ne marşlar yapılır aslında. Aşağıdaki videodaki ritimide çaktınmı tamamdır. :)

zbtnyXHVjuw

zafer6161
06.09.2014, 13:28
fener maçında bu çalsın.............

http://www.youtube.com/watch?v=yV1nX8ueBQ0

arahna
06.09.2014, 13:28
sen hayatımda anlam bestesini tüm stadyumun söylediğinde baskı altına alamayacağımız takım yok.ancak birbirimizi yemekten buna fırsat bulamayız ne yazıkki.http://www.youtube.com/watch?v=j54lK3IV1Qk

Biz dar sokaklarında,
Dinmeyen yağmurunda,
Kendimizi bulduk,
Rengine tutulduk,
Aşık olduk biz sana,
Günleri tükettik,
Ömrümüzü verdik,
Bordo Mavi uğruna!

Sen hayatımda anlam,
Sen bu hayatta kavgam,
Sensin sen dünümde,
Sensin bugünüm de,
Sensin yarınım da sen,
Sensin iyi günde,
Sensin kötü günde,
Sensin aklımda hep sen!

en güzeli bu ve çok anlamlı
diğerleri çok basit

ancak coşkulu ve metal müziklerin verdiği güçlü vurguyu verecek bir marşımız daha olmalı. fenerin son marşı çok iyi mesela
kıraç mıdır nedir onun yaptığı

arahna
06.09.2014, 13:30
Şu kemençeyle ne marşlar yapılır aslında. Aşağıdaki videodaki ritimide çaktınmı tamamdır. :)

zbtnyXHVjuw

bundan marş olmaz. düğünde oynamaya gitmiyoruz. gaz veren coşturan rakibi ürküten bişey olmalı

ibrahim
06.09.2014, 13:37
bundan marş olmaz. düğünde oynamaya gitmiyoruz. gaz veren coşturan rakibi ürküten bişey olmalı

Kemençeden bahsettim, analatamadım tam. Bam gümü kastetmedim, kaydeyi demek istedim. :D

Gesendet.

cerebrum
06.09.2014, 14:02
https://www.youtube.com/watch?v=VxkvC64-W2E

aek nın şu bestesine bayılıyorum.. uyarlansa süper olur bence.. hem söylerkende yormayacaktır hemde katılımın artacağı bir tarzı var.. hele videonun sonları çok eğlenceli..

Ogün'
06.09.2014, 14:06
Uy Aha,Dalga Dalga Fırtına bir de Gece Yolcularının yaptığı 41.yıl marşı harici iyi marşımız yok.

Murathan
06.09.2014, 14:09
Marşlar öyle kolay çıkmıyor. Birisi oturup marş yazdığı zaman gerçek sanatçı mı yoksa günümüz sanatçılarından mı anlaşılıyor.

Öyle 1-2 yıl arayla marş da çıkmaz zaten. Marş dediğin bir yazılır, yıllarca dillerden düşmez...

Ayrıca marşların sözleri de çocuk kandırırmış gibi olmaz. Trabzon'u tanıtır, Trabzonspor'u tanıtır aynı zamanda.

Bunun en kolay örneklerinden biri Kâzım Koyuncu.

Bizden biraz uzaklaşacak olursak da mesela milli takım için Athena'nın yazdığı 12 Dev Adam. Yıllardır söylenir, dillerden düşmez.

Şimdi bir tane ucuz şarkıcı çıkmış, piyasaya sürdüğü bir şarkıyı milli takım için uyarlamış. Olmaz! Olmuyor!! :)

Bknz;

TJ1uSdevQyc

O yüzden her Trabzonsporluyum diyen lütfen bu piste atlamasın. Hem kendini hem de bizleri ucuz ucuz şarkılarla utandırmanın bir anlamı yok.

ben bu şarkıyı çok seviyorum, teşekkürler berke :)
buldum sonunda :D
--

bana göre en güzeli bu :)
rO40Ug3XALE

EgeKum
06.09.2014, 18:41
SenHayatımda anlam kadar güzel bir parçası olan kaç kulüp var ?? hem vira grubu bunu kendi imkanlarıyla yapmış. başlarken kulaklarımızın işittiği o electro gitar sesi ne kadarda insanı cezbediyor öyle değilmi ??? yerli bir çok gurup var. kaliteli sert/rock müziği yapan örnk: duman, manga, kurban, kargo, vsvs belirli bir ücretle Sen hayatımda anlam parçası mükemmel bir şekilde coverlanabilir. bazı sözlerde ufak değişikliklerle daha profesyonel bir hala getirilebilir. (belli yerlerde tulum ile birazda özgün bişeyler çıkabilir,tulum electro gitar ve bateriye mükemmel uyum sağlıyor) ve sonunda mükemmel marşımız olur. peşine anlaştığımız gurupla Trabzonda bir konser veririz ve konserde o gurup marşımızıda söyler nasıl fikir sizce ?????

Muhammed KOÇ
06.09.2014, 18:59
SenHayatımda anlam kadar güzel bir parçası olan kaç kulüp var ?? hem vira grubu bunu kendi imkanlarıyla yapmış. başlarken kulaklarımızın işittiği o electro gitar sesi ne kadarda insanı cezbediyor öyle değilmi ??? yerli bir çok gurup var. kaliteli sert/rock müziği yapan örnk: duman, manga, kurban, kargo, vsvs belirli bir ücretle Sen hayatımda anlam parçası mükemmel bir şekilde coverlanabilir. bazı sözlerde ufak değişikliklerle daha profesyonel bir hala getirilebilir. (belli yerlerde tulum ile birazda özgün bişeyler çıkabilir,tulum electro gitar ve bateriye mükemmel uyum sağlıyor) ve sonunda mükemmel marşımız olur. peşine anlaştığımız gurupla Trabzonda bir konser veririz ve konserde o gurup marşımızıda söyler nasıl fikir sizce ?????

tabiki süper fikir kardeşim fikrin kötüsü olmaz. çok da güzel bir düşünce.
ama Trabzonspor Tv nin olaması, Ts Club larda 3. sınıf t shortlerin bulunması, zevksiz kalitesiz ürünleri almak zorunda olmamız, her sezon formamızda bordonun ve mavinin farklı tonlarında renklerle aynı formayı giymemiz, spor haberlerinde yer almamamız cart. curt.
ne diyim kulüp-takım olarak globalleşememek, küreselleşememek endüsrileşememek hepsinin cevabı. hepsinin nedeni aynı. hepsi aslında çok basit şeyler ama olmuyo malesef.

Mustafa ÖZDEMİR
06.09.2014, 21:19
yusuf güney güzel bir sarki yaptı statta hiç çalınmadı bile .abuk subuk şarkılar çalıyorlar

selcuk
06.09.2014, 23:07
yusuf güney güzel bir sarki yaptı statta hiç çalınmadı bile .abuk subuk şarkılar çalıyorlar

nesi güzel

Ozan Yılmaz
03.01.2019, 13:14
https://www.youtube.com/watch?v=TQnR8tZ4v9k

Ozan Yılmaz
09.04.2022, 15:11
https://i.scdn.co/image/ab67616d0000b273b32754a6c6741f8726d17c7d

https://youtu.be/8vlnAWUtM8Q

güzel olmuş bence

Hasan Habip Özbay
13.04.2022, 19:00
herkes yapıyor hepsinin emeğine sağlık

beratika
03.05.2022, 22:13
"İnadıyla Şampiyon" marsı neden resmi heaplardan yayinlanmadi?

Adem Akyüz'
03.05.2022, 23:59
"İnadıyla Şampiyon" marsı neden resmi heaplardan yayinlanmadi?Bunu gerçekten merak ediyorum. Arada kaynadı ama gerçekten güzel bir çalışma.

BlackPanther
04.05.2022, 00:00
https://www.youtube.com/watch?v=Qm0CWB8voOw

BatuhanB
06.05.2022, 15:02
https://www.youtube.com/watch?v=fWpaGGWgPnk

Bir daha asla "Uy Aha" seviyesinde bir çalışma göremeyeceğiz sanırım.

bordoylamavi
23.05.2022, 15:00
rafet el roman ın şarkısı bence çok güzel olmuş https://www.youtube.com/watch?v=4lEE_7W-aIw

Muhamm3d
08.05.2023, 18:07
https://youtu.be/8vlnAWUtM8Q

güzel olmuş bence

Bu mars siyasete kurban gitti.
Calmadiklari bir marsimiz kalmisti.
Kupamizdan sonra marsimizida caldilar.

Sefer A.
08.05.2023, 18:25
ayristirma ve kutuplastirma partisine fedâ olsun =)

HOPA'LI TS'Lİ
09.05.2023, 09:58

Her dinlediğimde büyük zevk aldığım, tüylerimi kaldıran harika bir çalışmadır.