PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ödevim için yorum yapmak isteyenler bu gece bitmesi lazım ödevin

Oktay AKKUŞ
17.03.2010, 23:15
Konu çok saçma ,gereksiz ama kalıcı değildir. Bu gece ödevimi yapana kadar..

Resim dersinden ödev hazırlayacağım. Portreler çıkartıp yorumlarınıza ihtiyacım var. 3 portre yayınlayacağım lütfen şöyle yorumlarını rica ediyorum. Kısa olmasın ne yazabilirseniz. Şimdiden teşekkürler .. Okulun son senesinde sınav stresi + bunlarla uğraşıyoruz yardımlarınızı beklemekteyimm.

Oktay AKKUŞ
17.03.2010, 23:20
http://www.evetbenim.com/content/uploads/14/Image/yeni/portre_48.jpg

1. Portrem bu yorumlarınızı bekliyorum ...

Oktay AKKUŞ
17.03.2010, 23:23
http://fc01.deviantart.com/fs23/f/2007/339/6/4/Aya_Ueto_by_KLSADAKO.jpg

Oktay AKKUŞ
17.03.2010, 23:24
http://www.sezaiozdemir.com.tr/paintings/portre.jpg

Yorumlarınızı bekliyorum lütfen :D:D:D

Great White
17.03.2010, 23:26
Ben yorumumu yapayım:)

İkinci portre muhteşemmiş vallahi. Kim yapmışsa helal olsun..

Oktay AKKUŞ
17.03.2010, 23:27
Ben yorumumu yapayım:)

İkinci portre muhteşemmiş vallahi. Kim yapmışsa helal olsun..

2 cümlecik mi:D Ana temayı yakalayalım:D Uzun uzun yorumlar:D 3-5 cümle yetmez:D Ödev bu :D

matrix5782
2.portre oktay verdim notu geçtin

Özkan
2. ve 3. daha çok fotoğraf gibi duruyor. Elinize sağlık. 3'ü de çok başarılı.

lazrail8989
17.03.2010, 23:30
3. ana teması her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır :) (gerçi bu söze hiç inanmam ama neyse )

Oktay AKKUŞ
17.03.2010, 23:31
3. ana teması her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır :) (gerçi bu söze hiç inanmam ama neyse )

Arkasındaki hiç erkeğe benzemiyor ama:D

Abiler ablalar kardeşler ; yorumlar bir kaç cümlecik değil de uzun uzun olsa çünkü hocaya ödev olarak vericem :) Resimden kalıp da sınavı kazanırsam üniversite kapısında yatmayalım:D

Oktay AKKUŞ
17.03.2010, 23:32
Konuya olan ilgi ve alakanızdan ötürü tekrardan teşekkürlerimi sunuyorum..

lazrail8989
Arkasındaki hiç erkeğe benzemiyor ama:D

Abiler ablalar kardeşler ; yorumlar bir kaç cümlecik değil de uzun uzun olsa çünkü hocaya ödev olarak vericem :) Resimden kalıp da sınavı kazanırsam üniversite kapısında yatmayalım:D
abim öndeki adam arkadaki kadın işte mesajıma iyi bak ;)

Adem Erdoğan
Kardeş, resimler güzel özellikle 2. olan ama baya baya sanatçı gözüyle bakmaz lazım portrelere uzun uzun yazabilmek için.

1.Portre için çingenelerden girebilirsin mesela olaya(Çingeler Zamanını izlemiş olman lazım :D )

2.Portre de ise çekik gözlü kızın güzelliğinden yola çıkarak Uzakdoğu'nun güzelliklerinden bahsedebilirsin.(Tabi sadece hatun anlamında değil genel olarak.:D)

3.Portre için aklıma bişey gelmedi zaten çok anlamsız duruyor.:D

Adem Erdoğan
17.03.2010, 23:33

Mantıklı bir yorum yalnız; erkeğin başarılı olduğunu nerden anladık.:D

Great White
17.03.2010, 23:34
Nasıl resim dersi bu yahu?

Bizim zamanımızda resimleri biz çizerdik. Şimdi sadece yorumlatıyorlar galiba:)

Oktay, kafana göre yaz br şeyler işte..

Dünyanın en göreceli işidir resim yorumlamak..

Orada ne görmek istiyorsa onu görür herkes..

Yüz kişiye aynı resmi göster, yüz farklı yorum gelir yani..

Al sana yorum:)

Emirhan Makul
17.03.2010, 23:34
1.si be Oktay.

Gamze
17.03.2010, 23:36
Oktay sen Sultangazi'de mi oturuyorsun? Hangi okulda okuyorsun bakiim? :)

2. resim.
Uzak doğulu bir kadın. Memleketinin uzağı gözlerinde... Dağınık saçları kafasının karışıklığını yansıtır gibi, gözlerindeki uzak hüznü bütünlüyor.

Şiir mi yazalım böyle la? :)) Ne anlarız biz resimden gelmiş yorum yapın diyor :))

Orhan Aydın
17.03.2010, 23:37
Kolay gelsin hacı:DSalla gitsin ya resim dersi la.Hocayla konuş sınavım var cart curt de:D

Oktay AKKUŞ
17.03.2010, 23:39
1.si be Oktay.
Emirhan abi 3ünün de yorumu lazım :D Çok masraflıyım ama ben resimden çakmadığım gibi yorum yapmam da biraz zor oluyor.

Nasıl resim dersi bu yahu?

Bizim zamanımızda resimleri biz çizerdik. Şimdi sadece yorumlatıyorlar galiba:)

Oktay, kafana göre yaz br şeyler işte..

Dünyanın en göreceli işidir resim yorumlamak..

Orada ne görmek istiyorsa onu görür herkes..

Yüz kişiye aynı resmi göster, yüz farklı yorum gelir yani..

Al sana yorum:)

Abi bu dönemdeki hocalar böyle işte:D İllallah ettik artık , birisi gelir 2 ders boyunca yazı yazdırır sözde son sınıfız, hani Öss hazırlananlardan. Uğraştıklarımıza bakın bir de..

Kardeş, resimler güzel özellikle 2. olan ama baya baya sanatçı gözüyle bakmaz lazım portrelere uzun uzun yazabilmek için.

1.Portre için çingenelerden girebilirsin mesela olaya(Çingeler Zamanını izlemiş olman lazım :D )

2.Portre de ise çekik gözlü kızın güzelliğinden yola çıkarak Uzakdoğu'nun güzelliklerinden bahsedebilirsin.(Tabi sadece hatun anlamında değil genel olarak.:D)

3.Portre için aklıma bişey gelmedi zaten çok anlamsız duruyor.:D

Teşekkür ederim abi bir kaç fikir oluşur kafamda en azından:D

Böyle kamuya açık bir alanda yardımlarınızı esirgemeyeceğinizi düşündüm ve yayınladım ..:D

Oktay AKKUŞ
17.03.2010, 23:40
Oktay sen Sultangazi'de mi oturuyorsun? Hangi okulda okuyorsun bakiim? :)

2. resim.
Uzak doğulu bir kadın. Memleketinin uzağı gözlerinde... Dağınık saçları kafasının karışıklığını yansıtır gibi, gözlerindeki uzak hüznü bütünlüyor.

Şiir mi yazalım böyle la? :)) Ne anlarız biz resimden gelmiş yorum yapın diyor :))

Gamze abla Sultangazi-Habiblerde oturmaktayım.. Esenler İbrahim Turhan Lisesi (Otogarın ordaki okul )

Yorumlar için teşekkürler:)

Gamze
17.03.2010, 23:43
Oraları bilmem :) Ben Gop meydandayım da dedim buralara bir yere mi okuyorsun :)
Neyse. Kolay gelsin.

Soner abinin dediği gibi, her şeyi söyleyebilirsin yau. Rahat ol.

Hatta hocan yumuşak başlı bişi ise sen de nazı geçen esprili bir uşaksan şunu bile diyebilirsin,

2. resimdeki konu mankeninin sağ kaşı sol kaşından daha ince, kuaförü kötü sanırım.

:D

Mustafa
17.03.2010, 23:44
Oktay yardım etmek isterdim ama lisede en zor geçtiğim dersler müzik ve resimdi :)

Orhan Aydın
17.03.2010, 23:45
2.si uzakdoğu kültüründen ciddi şekilde etkilenmiş:D

Oktay AKKUŞ
17.03.2010, 23:45
Oraları bilmem :) Ben Gop meydandayım da dedim buralara bir yere mi okuyorsun :)
Neyse. Kolay gelsin.

Soner abinin dediği gibi, her şeyi söyleyebilirsin yau. Rahat ol.

Hatta hocan yumuşak başlı bişi ise sen de nazı geçen esprili bir uşaksan şunu bile diyebilirsin,

2. resimdeki konu mankeninin sağ kaşı sol kaşından daha ince, kuaförü kötü sanırım.

:D

Hoca çok sert:D Kadın bir de:D Sınıfta daha yeni iken kızın saçından çekti tur attırdı:D:D
Espri muhabbet sözü geçenimdir , sınıf temsilcisiyimdir de işte hoca odun olunca mecbur katlanacağız. Çünkü ellerinde bizi tehdit ettikleri not defterleri bulunmakta..

Yine de teşekkür ederim.
Gop meydan yabancı değilimdir. :D

Tangerine Dream
17.03.2010, 23:51
2. resim, FC Seoul taraftarının Şenol Güneş'in ardından buğulu gözlerle bakışı.:D

3. resim, Hayrettin Hacısalihoğlu'nun Sadri Şener'in arkasından kuyusunu kazması.:D

Egemen
17.03.2010, 23:53
bu üçünden birine yorum yapmam gerekirse eğer 1.sini seçerdim..

çalışma yapılırken çalışmayı yapanın ruh halinden tut da kalemi kullanışına kadar bir sürü sanatsal zırvayı kağıda aktarabilirsin..

bu sanatsal zırvaların ne olduğu hakkında pek fikrim yok ama google diye bişey var :) kolay gelsin.. Allah sabır versin :)

Great White
17.03.2010, 23:57
Oktay, bir kere şöyle aristik bir yorum yapacaksan sana tavsiyem şu klişeleri bir şekilde kullan..

Mesela "Ressam ışığı burada son derece ustaca kullanmış" falan gibi. Bu lafı çok kullanıyorlar..

Sonrasında "Çok güzel bir kadraj yakalamış" diyebilirsin. Bu da yorumunu zenginleştirecektir..

"Resimdeki detaylar çok belirgin ve etkileyici" gibi bir övgü de fena olmaz:)

Gerisi dediğim gibi. Çalakaşık yazacaksın işte. Sonuçta ne yazarsan yaz hoca yazdıklarına yanlış diyemeyecek;)

Oktay AKKUŞ
17.03.2010, 23:58
Oktay, bir kere şöyle aristik bir yorum yapacaksan sana tavsiyem şu klişeleri bir şekilde kullan..

Mesela "Ressam ışığı burada son derece ustaca kullanmış" falan gibi. Bu lafı çok kullanıyorlar..

Sonrasında "Çok güzel bir kadraj yakalamış" diyebilirsin. Bu da yorumunu zenginleştirecektir..

"Resimdeki detaylar çok belirgin ve etkileyici" gibi bir övgü de fena olmaz:)

Gerisi dediğim gibi. Çalakaşık yazacaksın işte. Sonuçta ne yazarsan yaz hoca yazdıklarına yanlış diyemeyecek;)

Bunları dikkate alacağım teşekkür ederim:)

Tangerine Dream
17.03.2010, 23:59
Bizim burada çok iyi üç bant bilardo oynayan biri var, üçüncü resimdeki sakallı abi aynı ona benziyor.:D

Great White
18.03.2010, 00:02
Bu arada "Sanatçı burada şunu hissetmiş, bunu tuvale aktarmış" geyiği de çok revaçtadır hani.

Hayatımda bir kez resim sergisine gittim. İki kişiden biri bu lafı söylüyordu:))

Hadi kolay gele..

Egemen
18.03.2010, 00:08
Resim Nedir? Resim Sanatı

Resim sanatı, özlem, duygu ve düşüncelerin belli estetik kurallar çerçevesinde iki boyutlu bir düzlem üzerine yansıtılmasına dayanan sanat dalı. Resimde hacim, mekân, hareket ve ışık etkileri, resimsel öğeler aracılığıyla elde edilir; bunlar biçim,
çizim, Drawing, design, graphy renk, ton farklılıkları, doku özellikleri vb'dir. Öğelerin çeşitli biçimlerde bir araya getirilmesi resmin kompozisyonunu oluşturur. Renk, ışığın değişik dalgaboylarının gözün retinasına ulaşması ile ortaya çıkan bir algılamadır. Bu algılama, ışığın maddeler üzerine çarpması ve kısmen soğurulup kısmen yansıması nedeniyle çeşitlilik gösterir ki bunlar renk tonu veya renk olarak adlandırılır.
Kompozisyon gerçek ya da gerçekdışı olay ve olguları anlatmaya, bir öyküyü betimlemeye ya da yalnızca soyut görsel imgeler yaratmaya olanak verir.

devamı (http://www.msxlabs.org/forum/guzel-sanatlar/10510-resim-nedir-resim-sanati.html) :)

Egemen
18.03.2010, 00:09
Soner abi bu arada benim teze de yardım etsene biraz :)

çok katlı binaların otoparkları ve çevreyle olan ilişkileri :) ellerinden öper :)

Osman Yavuz
18.03.2010, 00:14
Soner abi manyaklar bize abajur yaptırıyodu ya iş eğitiminde.Orta okulda resmim o kadar kötüydü ki ilk dönem 1 gelmiş bunun üzerine dönem ödevimi resimden almıştım.:DÖdevimin konusu da Van Goghdu.:)

Egemen
18.03.2010, 00:15
eski kulağı kesiklerden olduğunu anlamalıydım Osmanım ççç

Great White
18.03.2010, 00:19
Aslında şu resim dersi seçmeliydi bizim zamanımızda. En doğrusu da bu zaten..

Osman' ın bahsettiği El-işi falan da aynı..

Yani bir insanın konuda yeteneği ya vardır ya da yoktur. İstediği kadar çalışsın bir faydası olmaz ki..

Egemen, yukarıda gözüken araştırmacı kişiliğinle o işin de üstesinden gelecek gibi duruyorsun valla:)

Tunç Tosun
18.03.2010, 00:26
1. resim;
Notaları koklayan adam.

2. resim;
Uzakdoğulu hatunun iri göz ve kalın dudaklısı hertürlü iş yapar.

3. resim;
Protez eli olan insanlarda saçlarını rahatlıkla tarayabilir.

:):)

Resim hocanızın sizi çokta zorlamayacağını düşünüyorum ama yinede kendi yorumlarını yazmanda fayda var.

Oktay AKKUŞ
18.03.2010, 00:27
TEşekkür ederim yorumlarınız için... Herkese hayırlı geceler..

Fatih BALTA
18.03.2010, 00:29
Umarım ilerleyen mesajlardan biri "Merhaba Oktay ben resim hocan...." diye başlamaz. :)

Osman Pervaneli
18.03.2010, 01:06
1. resim de müzisyen ve aleti var ikisi aktiv haldeler müzisyenin gözleri kapali ve alete konsantre olmus disarda olan biteni görmek istemiyor belki
sokakta oldugunu düsünsek cekingen tavirlar sergiliyor diyebiliriz

2. resimdeki aya ueto kendisi japonyada taninmis bir sanatci el sadako diye bir (ressam) yapmis
yanlis benim görüsüm resmi sanki programla filtrelemis gibi

3. resim sezai özdemir tarafindan cizilmis resim kapali tonda yani hüznü anlatiyor arkadaki kadin duruk ve sade
adamin gözleri ve agizi ön planda ve sarimsi tonlarda (sasirmis bir halde) gördügü seyin kendi sucuymus gibi bir hali var
(not sezai özdemirin en zor resmini secmissin :))

OYılmaz
18.03.2010, 01:14
2. resim güzel resimden anlamıyorum ama karikatür çiziyorum :)

krdnz
18.03.2010, 01:22
Resim dersi değil eziyet :)

Niye okuyamadığımı daha iyi anlıyorum :)

Ufuk Bayraktar61
18.03.2010, 01:49
1. resim;
Notaları koklayan adam.

2. resim;
Uzakdoğulu hatunun iri göz ve kalın dudaklısı hertürlü iş yapar.

3. resim;
Protez eli olan insanlarda saçlarını rahatlıkla tarayabilir.

:):)

Resim hocanızın sizi çokta zorlamayacağını düşünüyorum ama yinede kendi yorumlarını yazmanda fayda var.

uşak bu cümleyi kurarsa direk kalır. :)

Burçak
18.03.2010, 11:39
Kolay gelsin hacı:DSalla gitsin ya resim dersi la.Hocayla konuş sınavım var cart curt de:D
Olmadı elektirikler kesildi bile de yani
Bizim zamanımızda yerdi:p

Oktay AKKUŞ
18.03.2010, 17:49
Ödevim için yaptığınız yorumlar için teşekkürlerimi sunarım, ödevden bugün 90 almış bulunmaktayım :))

Konunun zamanı geçmiştir ilgililere duyrulur:)

Mustafa
18.03.2010, 17:50
Tebrikler Oktay :)