PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bucaspor | 1.Lig

Sayfa : [1] 2

JoKeR™
16.03.2010, 01:00
http://images.futbolmerkezi.com/Documents/Graphic/B/3/128655748053830509.jpg

İzmir'in Buca ilçesinde,1928 yılında kurulan pek çok spor dalında faaliyet gösteren spor kulübü.Futbol takımı,Maçlarını 10.000 kişilik Buca Arena'da oynar.Renkleri sarı-laciverttir.1984'de 3.Lig'e,1990'da 2.Lig'e ve son olarak 2009'da 1.Lig'e çıkmışlardır.Bunların dışında hep o ligde yer almışlar ve tarihlerinde hiç küme düşmemişlerdir.

İlk Yıllar(1928-1984)
1928 yılında hedeflerini belirleyen Bucalı gençler Süleyman Atakan, Bekir Eromat, Niyazi Gökgönül, Hasan Yalçınkaya ve Niyazi Aktaş; Karşıyaka (1912), Altay (1914), Altınordu (1923), İzmirspor (1923) ve Göztepe’den (1925) sonra 1928 yılında Bucaspor’u İzmir’in 6. spor kulübü olarak kurdu.1937'de Altay S.K. ve Altınordu ile birleşerek Üçokspor adını aldı.1939'da kulüpler eski haline geri döndü.

Kulübün o tarihteki renkleri de bugünkü gibi sarı ve laciverttir. Bu renklerin yanına, eski başkanlarından Yusuf Muhafız’ın döneminde eklenen “kırmızı” ise daha sonra genel kurul kararıyla iptal edilmiştir. 1928’den 1984’e kadar 56 yıl boyunca futbolun yanı sıra güreş, masa tenisi, atletizm gibi çeşitli spor branşlarında da faaliyet göstermiştir.

Bucaspor,İzmir'in diğer beş köklü kulübünün aksine hiç Süper Lig'de mücadele edememiştir.Bunda ilçenin o zamanın şehir merkezine uzak kalması ve küçük bir yer olmasının da etkisi büyüktür.Ne var ki 1980'lere gelindiğinde Buca'da büyük bir gelişme baş gösterir,nüfus artar.Üstüne üstlük 1984'te Türkiye Üçüncü Ligi kurulunca Bucaspor bu profesyonellik fırsatını kaçırmak istemez.

Profesyonel Bucaspor(1984-)
1984'te Türkiye Futbol Federasyonu 3.Lig'i kurmaya karar verince Anadolu'nun bir çok yerinde olduğu gibi Bucaspor da gerekli niteliklere sahip olduğu için 3.Lig'e alındı.Böylece Futbol branşında resmen profesyonel oldu.İlk yıllar alışma süreciyle geçti.Zamanla tecrübe kazanan Bucaspor,nihayet 1990 yılının 6 Mayıs'ında Edremitspor'u 1-0 mağlup etti.Bu sonuç Bucaspor'un tarihinde ilk defa 2.Lig'e çıkması demekti.Tüm Buca ve Şirinyer sokaklara dökülüyor sabaha kadar kutlamalar yapılıyordu.

Stadını da büyüten Bucaspor,2.Lig'deki ilk sezonu olan 1990-1991 sezonuna müthiş bir başlangıç yaptı.Altınordu,İzmirspor,Antalyaspor,Sökespor ve Göztepe'yi yenerek 5'te 5 yaptı.Fakat sonradan aldığı istikrarsız sonuçlarla ligi 18 takım arasında ancak 11.sırada tamamladı.

Süper Lig'e 2 kere yaklaşan Bucaspor,1994-1995 sezonunda Süper Lig Play-Offlarında çeyrek finalde Adanaspor'a 3-2,1996-1997 sezonunda ise Play-Offlarda çeyrek finalde Şekerspor'a 4-1 mağlup olarak Süper Lig biletini kaçırdı.

2003-2004 sezonunda ise 1.nin direk çıktığı 17 takımlı grupta Bucaspor,63 puanlı Fatih Karagümrük'ün 4 puan gerisinde 59 puanla 2.sırada kaldı.

Son olarak 2005-2006 sezonunda,Kademe Grubu'nda son hafta maçında 72.dakikada Emre Eren'in golüyle Marmarisspor 1-0 mağlup edilince 1.olan Bucaspor Yükselme Grubu'na kaldı.Ne var ki Yükselme Grubu'nu son sırada tamamlayıp 1.Lig'e çıkamadı.

Ortalarda geçen 2 sezondan sonra 2008-2009 sezonu öncesi iyi transferler yapan Bucaspor sezona iyi başladı.Kademe Grubu'nda 45 puanla en yakın rakibi Tarsus İdman Yurdu'nun 7 puan önünde şampiyon olan Bucaspor,Yükselme Grubu'na kaldı.Yükselme Grubu'nda 11 galibiyet,4 beraberlik ve 3 mağlubiyet ile 37 puanla en yakın rakibi Mersin İdman Yurdu'nun 6 puan önünde Şampiyon olan Bucaspor,evinde koca yıl boyunca sadece Akhisar Belediyespor ve Mersin İdman Yurdu'na kaybetti.Altınordu'ya 8 ve Vanspor'a ise 6 gol attı.2008-2009 sezonunda Türkiye Liglerinde matematiksel olarak en başarılı takım oldu.

Türkiye Liginde Bucaspor
Bucaspor,1928'deki kuruluşundan 1984'e kadar amatör düzeyde ; futbol başta olmak üzere bir çok spor branşında faaliyet gösterdi.1984'te Türkiye Futbol Federasyonu 3.Lig'i kurmaya karar verince Anadolu'nun bir çok yerinde olduğu gibi Bucaspor'da gerekli niteliklere sahip olduğu için 3.Lig'e alındı.Böylece Futbol branşında resmen profesyonel oldu.İlk yıllar alışma süreciyle geçti.Zamanla tecrübe kazanan Bucaspor,nihayet 1990 yılının 6 Mayıs'ında Edremitspor'u 1-0 mağlup etti.Bu sonuç Bucaspor'un tarihinde ilk defa 2.Lig'e çıkması demekti.1990'dan sonra Süper Lig'e 2 kere yaklaşan Bucaspor,1994-1995 sezonunda Süper Lig Play-Offlarında çeyrek finalde Adanaspor'a 3-2,1996-1997 sezonunda ise Play-Offlarda çeyrek finalde Şekerspor'a 4-1 mağlup olarak Süper Lig biletini kaçırdı.19 yıl aralıksız 2.Lig'de barınan Bucaspor,2008-2009 sezonunda 1.Lig'e çıkmaya hak kazandı.

Türkiye Kupasında Bucaspor
Türkiye Kupası'nda Bucaspor'un en büyük başarısı 2006-2007 sezonunda gruplara kalmasıdır.Gruplarda Beşiktaş ile de bir maç yaparak tarihinde ilk defa bir Üç Büyük ile oynamıştır.Bucaspor ilk defa 1994-1995 sezonunda kupaya katıldı.2001-2002,2002-2003,2003-2004,2005-2006,2007-2008 ve 2008-2009 sezonlarında turnuvaya katılmadı.1999-2000 sezonuna kadar da turnuvaya statü gereği 2.Turdan direk başladı.2009-2010 Sezonunda da önce 1.Tur'da Göztepe'yi 1-0 ile,sonra da Sakaryaspor'u 2.Tur'da 4-2 ile eledi.Böylece Play-Off turuna hak kazanan Bucaspor,bu turda Galatasaray'ı ikinci yarıda tek kale etmesine karşın 2-1 yenilerek kupaya veda etti.

JoKeR™
16.03.2010, 01:01
Bugün samsunspor u da 3-0 gibi bir skorla yenen bucaspor türkcel süper lig yolunda emin adımlar ile yürüyor

ilhan
16.03.2010, 01:28
Haftasonu bir işim olmazsa Bucaspor maçında olacağım.
:)

Soytürk
16.03.2010, 17:57
Bekliyoruz Bucaspor sen gel =)

JoKeR™
20.03.2010, 01:34
Haftasonu bir işim olmazsa Bucaspor maçında olacağım.
bende ordayım maraton türübünündeyim bekleriz

mehmetdoğan
20.03.2010, 10:28
bende gidecem maça desteklerimiz bucaya

JoKeR™
21.03.2010, 16:11
bu hafta karabük karşısında aldığımız yenilgiden dolayı fırsatı teptik ama olsun daha süper lig ümitlerimiz bitmedei bekle bizi süperlig biz geliyoruz diyor ve yolumuza devam ediyoruz

JoKeR™
30.03.2010, 16:02
bu hafta giresunspor uda deplasmanda 2-0 yenen bucaspor türkcell süper lig yolunda emin adımlar ile devam ediyor bakalım bucaspor bu hafta izmir derbisinde karşıyaka karşısında ne yapar

Cengiz Çubukcu
30.03.2010, 16:20
bu hafta giresunspor uda deplasmanda 2-0 yenen bucaspor türkcell süper lig yolunda emin adımlar ile devam ediyor bakalım bucaspor bu hafta izmir derbisinde karşıyaka karşısında ne yapar

ilk maçta Buca pisi pisine yenilmişti, bu maçı alacaklardır ....

M.S.SOFU
30.03.2010, 20:21
bucasporlu kardeşlerimize mersinden selamlar :)
bu sene buca,karşıyaka,karabük
seneye ordu,m.iy.,göz-göz inşallah

JoKeR™
02.04.2010, 04:28
bucasporlu kardeşlerimize mersinden selamlar :)
bu sene buca,karşıyaka,karabük
seneye ordu,m.iy.,göz-göz inşallah
bucadan mersinli kardeşlerimize kucak dolusu sevgiler zaten buca mersin maçına az kaldı hep destek tam destek buca&mersin

ilk maçta Buca pisi pisine yenilmişti, bu maçı alacaklardır ....

yanlız yanlış hatırlıyosun kardeşim buca ilk maçıda 1-0 almıştı

JoKeR™
02.04.2010, 04:29
bu hafta bucada dananın kuyrugu kopacak inş....
izmir derbisinde buca ve karşıyaka eşleşecek gönüllerimiz ve kalplerimiz bucadan yana

Cengiz Çubukcu
02.04.2010, 07:45
bucadan mersinli kardeşlerimize kucak dolusu sevgiler zaten buca mersin maçına az kaldı hep destek tam destek buca&mersin

yanlız yanlış hatırlıyosun kardeşim buca ilk maçıda 1-0 almıştı

ilk maçı 2-0 karşıyaka almıştı ..link'e bak :) http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=29&macId=79913

ilhan
04.04.2010, 23:09
Bucaspor ilk ayağını süper lige attı. Şimdi ikinci ayağını da atacak inşallah. ;)

Alibeyoglu
04.04.2010, 23:42
renkden kaybetiyor

JoKeR™
13.04.2010, 21:35
Forza buca bucaspor bu 2 hafta maçları kazanırsa adanada 1 mağlubiyet alırsa rizeye şampiyon gideriz

JoKeR™
13.04.2010, 21:36
ilk maçı 2-0 karşıyaka almıştı ..link'e bak :) http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=29&macId=79913
ben konuyu yanlış anladım buca ben buca giresun ilk maçını kaybetmişti dedin anladım ama sen karşıyakadan bahsediyomussun

Egemen
13.04.2010, 21:52
geldi sayılır.. tebrikler Buca..

izzet
18.04.2010, 17:30
Bucasporun cok taraftari varmi?

Hani diyorum Erciyes - Kayseri Modeli uygulansa Göztepe ve Buca icin...

ilhan
18.04.2010, 17:32
Bucaspor, Karşıya, Göztepe taraftarları en az bizim taraftarımız kadar tutkuludur takımlarına. Aşırı düşkündür. Altay'ın taraftarı daha elit kaçıyor.

Öyle bir birleşme anca rüyada gerçekleşir yani. :) Hatta rüyalarda bile asla.

Murat'
18.04.2010, 17:35
Bucaspor, Karşıya, Göztepe taraftarları en az bizim taraftarımız kadar tutkuludur takımlarına. Aşırı düşkündür. Altay'ın taraftarı daha elit kaçıyor.

Öyle bir birleşme anca rüyada gerçekleşir yani. :) Hatta rüyalarda bile asla.

Göztepe ve Altay atkılarım haftaya geliyor inşallah.

Sınıf arkadaşıma bana almasını söylemiştim.

Bu arada yarın Bucaspor yener, eğer yenemezse Rize kesin küme düşer.

ilhan
18.04.2010, 17:37
Anaa atkı dedin aklıma geldi. Ben de Emirhan'a ksk, Barış'a göztepe atkıları yollucam. Atkıları evde ama kargoya gitmeye üşeniyorum. :D

iskenderunlu
18.04.2010, 18:30
banada izmir takımlarınını atkılarını yollayın koleksiyonuma ekleyeyim

Oğuzhan
18.04.2010, 18:33
Bucaspor gerçekten çok kaliteli bir ekip , bekliyoruz süper lige .

Vkgz
19.04.2010, 00:02
ilginç bir takım nasıl oldu başardılar bunu helal olsun. İzmir merkezin takımlarına ve yerel yönetimine ders olacak bir başarı

POYRAZ
19.04.2010, 00:52
Bucaspor'a basarilar dilerim.

Murat'
19.04.2010, 22:16
Bucaspor 3-2 yenildi kendi sahasında Mersin İdmanyurdu'na.

Bu sonuçla Rizespor kümeye iyice yaklaştı.

Mustafa ÖZDEMİR
20.04.2010, 00:42
süper ligde başarılar .tabi biz 6 puanı alalım önce:D...

Hamravat
20.04.2010, 09:44
bence tff kardemir den sonra, düşük bütceli bir takım cıkarmıyacaktır süper lige, lig ikincisi ya adana ya konya :)

ilhan
20.04.2010, 09:54
Kazanan kardeş takımı Mersin İdmanyurdu. :) Bu hafta Rizesporla içeride oynuyorlar. Büyük ihtimalle kazanırlar.

Murat'
20.04.2010, 09:57
Kazanan kardeş takımı Mersin İdmanyurdu. :) Bu hafta Rizesporla içeride oynuyorlar. Büyük ihtimalle kazanırlar.

Rizespor da bu sonuçla kümeye düşer.

ilhan
20.04.2010, 10:17
Bir sezon içerisinde bu kadar hoca değişikliği olursa sonuç hüsran olur elbette. İnşallah düşmezler.

Hüseyin Sahtiyan
20.04.2010, 10:30
bence tff kardemir den sonra, düşük bütceli bir takım cıkarmıyacaktır süper lige, lig ikincisi ya adana ya konya :)

Şu tahminlerinizi Buca oynamadan yapsanız ya :) Kaybettikten sonra konuşmak kolay iş ki gene de katılmıyorum..

Buca kalan 3 maçında 1 puan aldığı takdirde Konya zaten 9 puan yapsa da arkasında kalıyor..

Veya Buca 4 puan yapsa, Adana 9 puan yapsa bile Bucaspor ilk ikiden düşmüyor.. Buca belki 4 puan yapar da Adana 9 yapamaz..

EsEsli_yeltin
22.04.2010, 00:39
Mersin maçını izlemekten büyük keyif aldım, gerçekten çok iyiler. Tribünler ise çok renkli.

iskenderunlu
22.04.2010, 19:34
MİY taraftarları ile kardeşlik nerden kurdular onu anlamadım
ama BUCA FUN CLUB çok iyi renkli gruptur başarılar süperligde

JoKeR™
26.04.2010, 16:19
Bucaspor bu akşam ewinde antep i ağırlıyor bende tribündeki yerimi alacagım tabikide eger bu akşam buca yener adana yenilir ise biz geldik süper lig bedenimiz bucada kalbimiz kartalda

Mustafa ÖZDEMİR
26.04.2010, 16:55
inşallah süper lige gelir buca ...

karatasof
26.04.2010, 16:57
Yine Mehmet Battal transferi mi diye başlığa girdim.
Neyse ki korktuğum gibi değilmiş.

JoKeR™
27.04.2010, 16:20
bucaspor çok gol pozisyonuna girmesine ragmen antep karşısında istenileni alamadı ve ewinde oynadığı maçtan 1 puan çıkarabildi öte yandan adananın kartal ı 84 üncü dakika golüyle geçmesinin ardından aradaki puan farkı 2 ye düştü iki takımda bu hafta deplamana gidio bakalım hayırlısı ama bucanın rize deplamnından 3 puanı alacagını düşünüyorum ve rizeden şampiyonluk şarkıları söyleyerek geleceğiz BFC tayfa olarak takımızın peşinde rize türübünlerindeyiz haftaya inş...

Sinan SARI
27.04.2010, 22:55
Seneye maçlara Bucadayız.

Hüdai Pervaneli
02.05.2010, 15:21
Buca bügün kazanirsa garantiliyomu

JoKeR™
02.05.2010, 19:01
Bucaspor bugün rize spor karşısında pekte iyi olmayan bir fuytbol sergiledi ve beraberlikle dönerek işi son haftaya bıraktı öte yandan adanaspor un 1-0 yenik durumdan 2-1 çevirdiği ordu maçıyla birlkte puanlarını bucaspor ile eşitleyerek iki takımda 61 puana ulaştı ancak bucaspor ikili avaraj ile önde su anda ve işini son hafta kayseri erciyes maçına bıraktı bucaspor un haftaya kesin yenmesi gereken bir maç var oda kayseri erciyes maçı hadi bucaspor süper lig seni bekliyor

Hakan Kazdal
02.05.2010, 20:46
Kasaba Takımı ..

Miraç Atalay Çiftçi
02.05.2010, 20:50
Bir gol atamadınız ya!

ilhan
03.05.2010, 08:31
Bank Asya'nın en kral ve en mütevazi takımısın Buca. ;) Bilen biliyor. Bank Asya'ya çıktığında tutunamazlar diye alay edenler şu an imrenerek bakıyor. Erciyesspor maçında inşallah stadda olacağım. Kazanırsan kutlamalara katılacağım. Sana inanıyoruz.

Süper Lige kadar yolun var Buca! :)

Cengiz Çubukcu
03.05.2010, 08:56
Bank Asya'nın en kral ve en mütevazi takımısın Buca. ;) Bilen biliyor. Bank Asya'ya çıktığında tutunamazlar diye alay edenler şu an imrenerek bakıyor. Erciyesspor maçında inşallah stadda olacağım. Kazanırsan kutlamalara katılacağım. Sana inanıyoruz.

Süper Lige kadar yolun var Buca! :)

katılıyorum ilhan, Bucaspor inşallah son hafta galip gelip sonuna kadar hakettiği süper lige çıkacak :)

iskenderunlu
03.05.2010, 11:37
Adanaspor çıkarsa süper olur özlemişiz Adanaspor u

M.S.SOFU
03.05.2010, 12:13
ah buca ah
bu hafta rizyle berabere kaldın
kendinide ateşe attın bizide ateşe attın yahu.
alt tarafı yaktın valla
ah miy ah

Badaloğlu
03.05.2010, 18:03
Seneye maçlara Bucadayız.

Buca bügün kazanirsa garantiliyomu

Bucaspor bugün rize spor karşısında pekte iyi olmayan bir fuytbol sergiledi ve beraberlikle dönerek işi son haftaya bıraktı öte yandan adanaspor un 1-0 yenik durumdan 2-1 çevirdiği ordu maçıyla birlkte puanlarını bucaspor ile eşitleyerek iki takımda 61 puana ulaştı ancak bucaspor ikili avaraj ile önde su anda ve işini son hafta kayseri erciyes maçına bıraktı bucaspor un haftaya kesin yenmesi gereken bir maç var oda kayseri erciyes maçı hadi bucaspor süper lig seni bekliyor

Bir gol atamadınız ya!

katılıyorum ilhan, Bucaspor inşallah son hafta galip gelip sonuna kadar hakettiği süper lige çıkacak :)

Adanaspor çıkarsa süper olur özlemişiz Adanaspor u

ah buca ah
bu hafta rizyle berabere kaldın
kendinide ateşe attın bizide ateşe attın yahu.
alt tarafı yaktın valla
ah miy ah

İyide yoksa Rize küme düşüyordu yani... Dua etsin 1 puan çıkardı...

Gördüğüm kadarıyla Bucaspor süper lige çıkamayacak.Ya da çıkarılmayacaktır diyelim... Bu görüşümü bir komplo teorisiyle destekleyeyim.Malumunuz siyaset futbolun taaa içine kadar girmiştir.Gene malumunuz Adana Büyük Şehir Belediye başkanı MHP'li Aytaç Durak görevden alınmıştır.Ak Parti iktidarı Adana'yı çok istiyordu.Tabi Antalya'yıda...

İşte şimdi siyasilerin Adana'yı Süper lige taşımak için önlerine tam bir fırsat çıkmıştır.Malum önüde seçim... Adana süper lige çıkar... Bu hafta Buca'nın maçında hakemi takip edin derim ben.Eğer hakem Buca'nın aleyhine kararlar verecekse Buca'yı çıkarmazlar...

Üzgünüm İzmir için ama durum bu... Eğer Buca'da birileri el frenini çekmediyse bu kadar puan kaybetmeside normal değil!!!

Cengiz Çubukcu
03.05.2010, 18:13

Gördüğüm kadarıyla Bucaspor süper lige çıkamayacak.Ya da çıkarılmayacaktır diyelim... Bu görüşümü bir komplo teorisiyle destekleyeyim.Malumunuz siyaset futbolun taaa içine kadar girmiştir.Gene malumunuz Adana Büyük Şehir Belediye başkanı MHP'li Aytaç Durak görevden alınmıştır.Ak Parti iktidarı Adana'yı çok istiyordu.Tabi Antalya'yıda...

İşte şimdi siyasilerin Adana'yı Süper lige taşımak için önlerine tam bir fırsat çıkmıştır.Malum önüde seçim... Adana süper lige çıkar... Bu hafta Buca'nın maçında hakemi takip edin derim ben.Eğer hakem Buca'nın aleyhine kararlar verecekse Buca'yı çıkarmazlar...

Üzgünüm İzmir için ama durum bu... Eğer Buca'da birileri el frenini çekmediyse bu kadar puan kaybetmeside normal değil!!!

ben böyle bir ihtimal göremiyorum Abi...hem federasyon başkanı İzmirli hem de Buca çok iyi bir takım ve son maçta hakemi de yenerler rakibi de...

Burçak
04.05.2010, 00:59
Buca önemli avantajları yitirdi.
bir gerçek varki şu saatten sonra şampiyonluk şansını kaybeden takıma yazık olacak.

JoKeR™
04.05.2010, 01:43

İlk olarak bence siyaseti futbola sokmak pek mantıklı değil varmı mutlaka ama ben gende ihtimal vermiyorum
gel gelim rize işine buca rizeye zaten 1 puana gitti rize kümede kalmayı garantile di gibi bişey neden çünkü rize haftaya koceli ile garanti 3puan onu aldımı 40 puan yapar 2 li avaraj ile mersin in üstüne çıkar zaten bu hafta mersin hacettepe maçı var yani demem oki koceli ve dardenelden sonra düşen 3 üncü takım ya mersin yada hacettepe olacak tabiki kardeş mersin in ligde kalmasını en çok ben isterim
neyse gel gelelim bucaya buca bu hafta ewinde kayseri erciyes ile yapıyo erciyes ligde kalmayı garantilemiş bir takım 41 puan ile zaten ve bu hafta buca erciyesi yendiği taktirdeki ki yenecek süperli biz geldik yani bucaspor öte yandan puan kaybetme olayına gelelim bu takım el nihayetinde bu sene bank asyaya çıkmış ve düşük bütce ile birşeyler yapmaya çalışan bir takım nasılki sezonun ilk yarısı konya bi hava yakalıdı kafaya oynadı sonra birden playoff lara kaldı bucada aynı şekilde bir hava yakaladı ve belli, bir yere kadar geldi sonunda olan oldu ve buca elindeki bütün avantajları kullanarak son koza bıraktı herbişeyi ve ben eminimki buca bu hafta erciyes i yenerek şampiyonluk turu atacak bende her zamanki gibi türübündeki yerimden bu maçı izliyeceğim ve maçtan sonra ........

NE ZAMAN GELECEK O BÜYÜK GECE
NE ZAMAN GELECEK O BÜYÜK GECETURLAR ATACAGIZ HEYKELİMİZDE
TURLAR ATACAGIZ HEYKELİMİZDE

BİR ELDE BİRAMIZ BİR ELDE RAKIMIZ
BİR ELDE BİRAMIZ BİR ELDE RAKIMIZ
KIYAK OLACAK O GECE KAFAMIZ
KIYAK OLACAK O GECE KAFAMIZ

ŞAMPİYON OLUNCA KIRK GÜN KIRK GECE
ŞAMPİYON OLUNCA KIRK GÜN KIRK GECE
TURLAR ATACAGIZ HEYKELİMİZDETURLAR ATACAGIZ HEYKELİMİZDE

Badaloğlu
04.05.2010, 09:17
Bu işlere hiç belli olmaz... Bende Bucaspor'un çıkmasını istiyorum ama bu ülkede olmaz olmaz demeyin.Herşey olabilir, olursada şaşırmayacağım diyorum ben...

Mustafa Önal
04.05.2010, 09:28
Yozgat dönüşü bucasporlularla aynı mekanda yemek yedik. rizeden dönüyorlardı ayak üstü iki muhabbet ettik. İnşallah Süper lig e gelirleR. En azındna izmirdeki taraftarımıza da gideceği maç olur.

JoKeR™
06.05.2010, 13:17
inş... bu hafta yendimi erciyesi varya tmmdır çifte sevin. yaşıcam vallaha

Miraç Atalay Çiftçi
06.05.2010, 13:18
Hadi be Buca önce sen 4'lü finalde de Karşıyaka.
Hadi, zor değil...

ESER
06.05.2010, 14:24
badaloglu abinin teorisi son 5 yilda futbol uzerindeki siyasi oyunlar goz onune alindiginda malesef ki gerceklesmesi yuksek ihtimal.. ligde hemseri kiyagi takimlara yapilan yatirimlar, bu takimlarin yakaladigi ivme tesaduf degil. futbolda buyuk bir siyasi kirlilik var. celal doganin atay aktugun siyasi kimlikleri sebebiyle sindirilip sahneden silinmesi, yerlerine servis edilenler, basbakanin semtinin ve gorev yaptigi kurumun takiminin 5 sene oncesine kadar amator yada siradan 2.lig takimlari iken gosterdikleri insan ustu cikis, cumhurbaskaninin memleketine yapilan, basbakanin ata dede ocagina yapilan muthis stadyumlar tesaduf degil, eger ki tesaduf se boyle tesaduflerin yapilmis olan atyapilari da ortada,, kimse ben bunlari lige cikardim besledim destekledim demiyecek elbette ama gorunen koy kilavuzda istemiyor..

bana kimse kendi sehrinin takimini baklava borek corek rusveti ile izleyen ve hic birinin tutmadigi bir kentin takiminin 100 milyon dolarlik projeleri yapabilecegine inandiramaz, yok su kadari bagis bu kadari bagis isleri papaz erigi tabi yersen.. 5 sene oncesinde amator kumede surten kasimpasanin insan ustu cabasi ve basarisi da pek inandirici durmuyor.. bunun ankarasporunu , gecen senenin siyasi projesi sivasini, karsit gorusun kalesi eskisehiri kentin ust kimligi olan takim uzerinden elde etme cabalarini da biliyoruz.bjk kongresi vs vs vs..

sosyal alani dar bir halkin kontrol edilebilmesi icin en guzel silah futbol.. populizmin en kolay yolu.. buna inanmayan taraftarlarimiz sadece akyazi,stadyum , havaalani masallari ile bizim uzerimizden kotarilan ve kotarilmaya calisan ranti gorebilir.

final macinin yeri icin bile siyasete karsi dik durus sergilemeyen bir federasyonun buyuk hesaplara karsi direnmesini dusunmek ve futbolumuzun tertemiz bir organizasyon oldugunu dusunmek malesef hayalcilik.. olen federasyon baskaninin nasil yukaridan atandigina da sahit olduk nasil muthis isler yapmis gibi halka tanitilmasini da.. Allah ragmet eylesin yapmistir illaki birseyler ama 1 yilda basinin abarttigi ve efsanelestirdigi kadar da degil.

izmirde bir sure de olsa yasamis bir insan olarak,bucanin ve ksk nin superlige cikmasini cani gonulden istiyorum ve diliyorum. insallah ayak oyunlarina kurban gitmezler ve hakettikleri yerde izleriz kendilerini..

basarilar buca , basarilar ksk

JoKeR™
08.05.2010, 04:43
İnanıyorumki süper lig çıkmaya saatler kaldı 16 saat sonra tsl yeni adayını bucaspor u bulacak nasipse biletler 2 gün önceden bitti sosyetede bile yer kalmadı haydi buca şimdi süper lig zamanı

Mustafa ÖZDEMİR
08.05.2010, 21:29
başlığı değiştirin lütfen .bucaspor süperlig diye...

Bıyıklıoğlu
08.05.2010, 21:36
seneye izmire deplasmana gideceğimiz için mutluyum :)

KeShin
08.05.2010, 21:43
Bir Bucada Oturan Trabzonsporlu hemde Bucasporlu Biri olarak Bucaspora Hoşgeldin diyorum İnsallah Kalıcı Olabiliriz..

HiLMiKaN
08.05.2010, 21:45
hoşgeldin bucaspor süperlige

Bıyıklıoğlu
08.05.2010, 21:45
hoşgeldin buca

Mustafa ÖZDEMİR
08.05.2010, 21:47
hoşgeldin buca...

Hüseyin İlkin
08.05.2010, 21:59
Hoşgeldin Buca. :ok

ilhan
08.05.2010, 21:59
İzmir'in gururu hoşgeldin!

Mustafa ÖZDEMİR
08.05.2010, 22:02
artık izmirede deplasmana gideceğiz.ohbe...

Kaan
08.05.2010, 22:07
Hoşgeldin Buca. :yattara:

Karşıyaka'yı da bekliyorum. :p

Misina
08.05.2010, 22:08
Her ne kadar renkleride uyuz olsamda taraftarı olan bir şehir takımı olduğu için bu lige yakışır.Hoşgeldin Bucaspor

Paksoy
08.05.2010, 22:09
nihayet izmir den bir takım çıktıı

Hürgün Aygün
08.05.2010, 22:11
Hoşgeldin Bucaspor.

EROS87
08.05.2010, 22:16
tebrikler

sadece a takımı ile değil alt yapısı ile de sağlam geliyor buca.
türkiyede ki neredeyse bütün yaş kategorilerinde zirveye oynayan oyuncu yapısına sahipler.

istikrarlı bir yapıyı sağlarsalar 4-5 yıllık süre içerisinde süprizler bekliyorum bucadan.

KeShin
08.05.2010, 22:39
Buca yıkılıyor resmen şuanda :)

Muhammet*
08.05.2010, 22:49
Son haftalarda işi zora sokmuşlardı ama çıkmasını bildiler.

Tebrikler ve de hoş geldin Buca. :)

Emre B.
08.05.2010, 22:53
Ohh be, yıllar sonra bir İzmir takımı :).

Serhat
08.05.2010, 23:02
Çok güzel oldu. İzmir deplasmanıda ayrı güzellik katacak ;)

İlhan masraflar sana ait bak :D

Uluç
08.05.2010, 23:08
Hoşgeldin BUCA ! (Yıllardır Altay Karşıyaka'nın yapamadığını 1 senede yaptın..)
İnşallah son olarak Altay yada Karşıyaka'da gelir !

nuri45
08.05.2010, 23:08
Hosgeldin Bucaspor. BIrinci Lig seneye daha güzel renklenecek.

Hüseyin İlkin
08.05.2010, 23:09
Buca seneye bu sahada mı oynayacak? Eğer burada oynayacaksa kapasite artırma söz konusu mu?

Sefa
08.05.2010, 23:11
Vayy be kaç yıl aradan sonra İzmir takımı.. İzmir çok sevdiğim bir şehir İnşallah deplase yaparız.. :)

Hoşgeldin BucaSpor!

Keramettin
08.05.2010, 23:17
Oh be istediğim takım geldi.Artık yeni takımlar gelmesi daha iyi.Mesela Adana,Altay,Karşıyaka gelse ne güzel olur.

Kaya
08.05.2010, 23:33
Hoşgeldin, merakla bekliyorum Bucaspor'un futbolunu...

Hayırlısı...

Cem Kıran
08.05.2010, 23:35
Tebrikler Buca hoşgeldin...

Seneye Buca deplasmanı harika saracak:)

Mustafa ÖZDEMİR
08.05.2010, 23:51
Hoşgeldin BUCA ! (Yıllardır Altay Karşıyaka'nın yapamadığını 1 senede yaptın..)
İnşallah son olarak Altay yada Karşıyaka'da gelir !
adana gelir inşallah...

Alihan Ertürk
08.05.2010, 23:52
Hoşgeldin Bucaspor.

Karşıyaka da gelirse tadından yenmez önümüzdeki sene lig .:)

Cafer Bulur
08.05.2010, 23:59
Öncelikle hayirli olsun.

Ama ne yalan söyleyeyim,izmir takimlarinin cikmasi bence Trabzonspor icin ideal degil.

Bir kere taraftar potansiyelimiz orada zayif,bu acidan istemedim.

Yine de forumda ilhan gibileri icin sevindim.:)

JoKeR™
09.05.2010, 00:12
Erciyes ide farklı bi,r skorla yenen bucaspor umuz şampiyon oldu tebrikler bucaspor süperlig e hoşgeldin

macka61
09.05.2010, 00:23
hoşgeldin Bucaspor

Cem Kıran
09.05.2010, 00:36
Öncelikle hayirli olsun.

Ama ne yalan söyleyeyim,izmir takimlarinin cikmasi bence Trabzonspor icin ideal degil.

Bir kere taraftar potansiyelimiz orada zayif,bu acidan istemedim.

Yine de forumda ilhan gibileri icin sevindim.:)

Olur mu orda da yeterince var..Manisa maçında fulldu tribün:)

KeShin
09.05.2010, 00:36
Buca seneye bu sahada mı oynayacak? Eğer burada oynayacaksa kapasite artırma söz konusu mu?

Buca stadının kapasitesi arttırılma işlemleri hemen başlıycak Vakit Kaybedilmeden.
Bucaspor Taraftarı Hakkında Kısa Bilgi İzmirin En büyük İlcelerinden biri en son 500.000 kişi vardı yani neredeyse Trabzona yaklaşık.
Her maç Tribünler doldu tribünler demeyim tribünlerin üstündeki en az tribün kadar alanlar.
En Önemli özelliği taraftarların Genc Olması Yani Trabzonsporumuzda Olmayan bir durum Stadda herkez hemen hemen bağırır kale arkaları ve karşı tribün..
Öbür sene Maçlarda Ortalama 10.000 Kişiye Oynar diye Düşünüyorum rahatlıkla.
Bu arada son olarak Bucada halen korna seslerinden yatılmıyor :)

mehmets61
09.05.2010, 02:34
hoşgeldin:)

POYRAZ
09.05.2010, 03:00
Hosgeldin Bucaspor.
Seni ilgi ile takip edecegim.

T.B_1461
09.05.2010, 11:18
Hoşgeldin Bucaspor.
Umarım lige renk katan bir takım olur.
Çıkacak son takımın da Adanaspor olmasını isterim.

Kadir
09.05.2010, 11:38
Büyük bir başarı hikayesi..

Miraç Atalay Çiftçi
09.05.2010, 11:42
Hoşgeldin Buca.
Daha yeni başladık :)

İskender YILMAZ
09.05.2010, 11:43
Bucaspor'dan ziyade Hoşgeldin İzmir, nihayet İzmir .. :)

Fatih
09.05.2010, 11:46
İzmir'deki Trabzonsporlular adına sevindirici.:)

Birtan Karaman
09.05.2010, 12:02
Öncelikle Hoşgeldin Bucaspor , Umarım kalıcı olursunuz.

Oyuncu Alışverişinde Özellikle Kiralama babında görüşülebilir Bucaspor ile de.

bordo61
09.05.2010, 12:05
En sonunda İzmir geri döndü

Oğuz B.
09.05.2010, 12:43
Tebrikler Bucaspor..

Ömer Kibar
09.05.2010, 13:09
İzmir'e gitmek için yeni bir bahane :)

Hoşgeldin Bucaspor

Hüseyin İlkin
09.05.2010, 13:24
89 90 sezonunun son maci... rakip edremitspor... net hatirlamiyorum maca gitmedigim icin ama firtina kopmaya baslamisti buca'da. 1984 yilinda 3.ligin kurulmasiyla profoyonel futbola adim atan bucaspor 5 sezon sabredip bir ust lige cikmaya hak kazanmisti. o gune kadar maclara yalniz giden babam, bucaspor'un ikinci lige cikmasiyla beni de maclara goturmeye baslamisti artik.

ilk mac altinordu ile oynanacakti ama mactan bir gun once yuzum sobaya yapisip yandigi icin evimizin dibindeki stada gidemedim. babam bu maci da yalniz izlemek zorunda kalmisti, bucaspor 1-0 galip gelmisti. ertesi hafta yanagimdaki yanik izleri neredeyse tamamen gecmisti ve babamla ataturk stadindaki yerimizi aldik. rakip izmirspordu. izmirspor'un yildizi ise hamza idi. (bkz: hamza hamzaoglu) ayrica levent eris de izmirspor formasi giyiyordu. buna ragmen kara firtina sait'in * 3 golu ile birlikte 6-0 kazaniyorduk. hayatimda ilk kez bir futbol macini izlemek uzere stada giden ben eve donerken coktan bucaspor'un bir parcasi olmustum bile...

2.ligdeki (su anki muadili bank asya birinci lig) ilk 5 macindan 15 puan cikaran bucaspor 2.ligdeki ilk sezonunda doludizgin 1.lige (yani super lige) gidiyordu. taa ki o meshur altay macina kadar...

ataturk'te altay'a 1-0 kaybettik o gun. skordan cok, 2 dakikada cikan 2 kirmizi kart ve hakem hasan ceylan konusulmustu o gun. dogrudan cikan 2 kirmizi kart pozisyonunda da ne oldugunu hatirlamiyorum ama haksiz oldugu kalmis aklimda. hersey cok guzel giderken haksiz bir bicimde son dakikalarda gelen sanirim penalti goluyle yikilmistik. bogazimda birseylerin dugumlendigini ilk kez o zaman hissetmistim hayatimda. sonrasinda ise dusus basladi takimimda. yense de yenilse de aidiyeti hissetmeye baslamistik ama, guzel tarafi da buydu...

o sezonu orta sıralarda tamamladı bucaspor. ama lige fırtına gibi bir başlangıç yaptığı için fırtına lakabını da hanesine yazdırmıştı bir kere. sonraki yılları da 2.ligde geçirmeye mütemadiyen devam etti. bu esnada buca üçkuyulara doğru giderken sağda kalan ve şu anda halı sahalardan oluşan cemil şeboy tesislerinin bulunduğu yerdeki toprak saha bucaspor'un antrenmanlarını yaptığı tek tesisti. bunun yanında amatör küme mücadeleleri de bu toprak sahada oynanırdı. bir elin parmağını geçmeyecek kadar halı saha barındıran bucaspor toprak sahanın arka tarafındaki parkın yanına halı saha yapmaya karar verdiğinde ise 90'lı yılların tam ortasıydı. ilk yapıldığı zamanlarda gece gizlice girip maç yapmanın hayallerini kurarken ilgili yöneticilerce tellerle çevrilip de kapısına kilit vurulunca halı sahanın ne anlama geldiğini öğrenmeye başlamıştık.

ikinci ligdeki ikinci sezonunda da çok parlak bir görüntü çizmese de unutulmaz maçlara imza attı fırtına'm. kendi sahasında üst üste iki maç yaptığı ve ilkinde alanyaspor'u 5-4 yendiği, ikincisinde ise ikinci lig şampiyonluğunun en büyük adaylarından denizlispor'u 2-1 yendiğimiz maçlar hala dün gibi hafızamdadır. hatta futbolu yeni yeni öğrenmeye başlayan bir ilkokul öğrencisi olarak ofsaytın karafırtına saitten kaynaklandığını zannederdim. şu anda yardımcı antrenör olarak kulübe hizmet veren sait karafırtınalar ne zaman ofsayta yakalansa herkes ofsayttı değildi diye tartışır, ben de ofsayt ile saiti ilişkilendirmeye çalışır, bir türlü de anlam veremezdim.

ethem vardı, cumhur vardı, kaleci ercan, levent şayık vardı hatırladıklarım. hep onlar gibi futbolcu olmanın hayalleriyle yanıp tutuşuyorduk o zamanlar. biraz daha palazlanınca mahalle maçlarında fırtına gibi esen ben bucaspor'un altyapısında yıldız genç kategorisinde futbola başlangıç yapmıştım. dedem devlet demiryollarından samimi arkadaşı eski futbolcu ve zamanının en kaliteli antrenörlerinden emin gürler'e emanet etmişti beni. emin hoca o dönemde altyapı hocalarının başıydı. altyapıda kaldığım süre içerisinde ramazan hoca, hayrullah hoca, ferhat hoca, kemal hoca gibi şu an soyadlarını hatırlayamadığım bir dünya hocayı tanıma fırsatı bulmuştum. boyum yaşıtlarımdan uzun olduğu için yaşıma başıma bakmadan b genç antrenmanlarına gönderildiğim için yaşıtlarımla oynayamadan hep büyüklerle yani b gençlerle oynamak zorunda bırakılmıştım. ilkokul bitip de anadolu lisesini kazanınca önümde iki seçenek vardı ciddi anlamda seçmem gereken. ben anadolu lisesini tercih ederek gelecekte futbolcu olma hayallerime nokta koymaya karar verdim. ama bucaspor'umu izlemeyi elimden geldiğince ihmal etmemeye devam ediyordum...

94-95 sezonunda ilk kez süper ligin kapısını yoklayan bucaspor, volkan kilimci'nin kalesini koruduğu adanaspor'a 3-2 kaybederek birinci lig hayallerini erteliyordu o sene. nedense o maç ve o sezon fazla kalmamış aklımda.

meşhur 96-97 sezonu vardır buca'mın yakın tarihinde benim asıl hatırladığım... hani şekerspor'un birinci lige çıktığı sezon. play off grubunu ucundan kaçırıp da klasman grubunu birinci tamamlayınca ilçede bir şampiyonluk havası estirmişti sarı-lacivertlerim. yenersek klasman grubunu birinci olarak tamamlayacağımızı kesinleştirecek olan maçta balıkesirspor'u 3-0 yenerek tur atan bucaspor, birinci lige çıkacak son takımın belirleneceği sekizli gruba kalmıştı. sekiz takım içerisindeki favori zonguldakspor'du. çünkü hayvan gibi süper oynuyorlardı ve geleni gideni tokatlıyorlardı. birinci ligi ucundan kaçırıp play off grubunu üçüncü tamamladığı için tek maç usulü maçları oynayacaklardı. adıyaman'a 4 gol atmalarına rağmen cezalı oyuncu oynattıkları için 3-0 hükmen yenik sayılmışlardı. bucaspor şekerspor'u yenerse rakibi zonguldak olacaktı ama bu 3-0 hükmen mağlubiyet bizim de işimizi kolaylaştırmıştı. bize kalan sadece şekerspor'u yenmekti...

şekerspor maçından 2 3 gün önce dedem ölmüştü memlekette, annem ve babam apar topar oraya gitmişlerdi. evde tek başıma izleyecektim maçı. kanal 6 veriyordu yanlış hatırlamıyorsam... şekerspor'un kalecisi i love you şenol idi. * şekerspor ilk yarıda bir gol atıp 1-0 öne geçmişti. ikinci yarının ortalarında şekerspor bir gol daha atınca bu iş bitti diye üzülmeye başlamıştım. neyse ki maçın bitimine 15 dakika kala cihan bir gol atıp maçın 2-1 olmasını sağlamıştı. ancak golümüzden bir dakika sonra oyuna yeni girmiş olan şekersporlu ferruh bir gol atıp umutlarımızı tüketmişti. kadere çok isyan etmiştim o an, daha farkı bire indiren golü yeni atmıştık çünkü. yanı sıra, golü atan top sakallı kocaman göbekli halı saha amcası kıvamındaki ferruhtu. ferruh diye topçu mu olurdu lan. sonra o beğenmediğim kilolu ve ağırkanlı ferruh 90'da bir gol daha attı ve maç 4-1 bitti. bucaspor başka bahara diyerek evine dönerken birinci ligin kapısından dönmenin üzüntüsü vardı üzerimizde.

unutuyordum az kalsın. buca stadı'nda sezonun ilk maçlarından birinde bir göztepe maçımız vardı. ligin daha başlarıydı. göztepe her zamanki gibi görkemli bir açılış yapmış ve tanınmış bir yugoslav hoca getirmişti o sezon için. derbi diyerekten buca stadı'nı doldurmuştuk hınca hınç. maçın başlamasıyla ardı ardına gelen goller bucaspor'u 4-0 üstünlüğe taşımıştı. bucaspor kalesinde o sezon kafasına seyyar kale direği düşürerek televolelere bile konu olan menderes vardı. diğer hatırladıklarım arasında sağ bek abbas, golcü cihan, orta sahanın maestrosu ertunç vardı. neyse, bucaspor 4-0 öne geçince göztepe'nin yugoslav hocası kalp krizi geçirmişti ve apar topar hastaneye kaldırılmıştı gözümüzün önünde, bu olay üzerine bucaspor morali bozulan göztepe'ye yüklenmekten vazgeçmişti ve göztepe maçın son dakikalarında bulduğu 3 golle 4-3 mağlup ayrılmıştı buca stadı'ndan. o maç da, o sezon bucaspor fırtınasının başlangıcının işaretlerinden biriydi.

99-2000 sezonu başlarken bucaspor aynı tas aynı hamam gidiyordu fakat altyapı hamlelerinin meyvelerini yavaş yavaş toplamaya başlıyordu. şu anda da bucaspor'un sol beki olan murat karakoç, eskişehir'i sırtlayan koray arslan, denizlispor'un kadrosunda görev alan ahmet burak solakel, herkesin dilinden düşürmediği ikizler sertan ve sercan vardar, hepsinden çok da geleceğin starı gözüyle bakılan hasan salih... yani hasan salih kabze... bucaspor gençlerine bol bol forma verdi o sezon. formasını taşıyan da üzerine düşeni eksiksiz yapmaya çalıştı. gençlerin arasından en sivrilen ise özgür bayram'dı o zamanlar. buca stadı'nda eskişehirspor'u 4-0 yendiğimiz maçta gollerden birini de 20 yaşındaki yıldız adayı özgür bayram atmıştı.

özgür bayram'a ayrı bir paragraf açmak lazım gelir diye düşünüyorum. müthiş bir yıldız olma yolunda giderken şanssızlıklar ve kötü alışkanlıkların esareti güçbirliği yapınca türk futbolu bir yıldızdan oldu. henüz 20 yaşındayken ikinci ligde gol kralı olan özgür, ertesi sezon yine iyi bir performans ortaya koyunca manisaspor tarafından transfer edildi. manisa'daki ilk sezonunda 28 gol atarken, ertesi sezon yaşadığı sakatlık onun gözden düşmesine neden oldu. daha sonra karabük, ş.urfa ve erzurum'da yıldızını parlatmaya çalıştıysa da başarılı olamadı. ben kendisiyle birkaç sene önce tanıştım ve bizzat kendisinden tüm hikayesini dinledim. yaşadığı şanssızlıkları alkolle ötemeleye çalıştıkça daha da kötüye gittiğini ve bir zamanlar geleceğin yıldızı iken şimdi 30 yaşında ve amatör kümede forma mücadelesi verdiğini dile getirdi. hasan kabze'nin bucaspor'daki ilk profosyonel yıllarında, sonradan oyuna girdiği maçların çoğunda attığı goller sonunda alkışlatılmak için oyundan alınan kişi, rakı masasında beraber içip muhabbet ettiğimiz özgür'den başkası değildi... son görüştüğümde yine bir zamanların fırtınası bakırköyspor'da ama amtör ligde oynuyordu özgür...

altyapıdan çıkan diğer oyunculardan da hatırladıklarımı yazdım ve hepsi ülkemin birçok köşesinde forma mücadelesiyle hayatlarına devam ediyorlar. ikizlerden sercan vardar kendisinden beklenenin altında performans sergilemesine rağmen altınordu'da ikinci lige yükselme mücadelesi veriyordu en son. diğer ikiz sertan vardar da, bu sezonun bank asya birinci lig şampiyonu kardemir karabükspor'un değişmez elemanlarından biri...

sonraki sezonlarda bucaspor ligi orta sıralarda bitiriyor, fazlaca etliye sütlüye karışmadan ne çıkıyor ne düşüyordu. o yıllarda birinci lig, süper lig oluyor. ikinci ligin play off ve klasman liderlerinden oluşan takımlardan da ikinci lig a kategorisini oluşturuluyordu. bucaspor ikinci lig b kategorisinde kendine yer buluyordu o yıllarda. aynı durağan tavır da devam ediyordu haliyle, bu ikinci lige kazık çakar nitelikteki tavırlar 2003-2004 sezonuna kadar devam etti...

2003-2004 sezonu bucaspor için farklı bir sezon olmuştu. sezona iyi bir başlangıç yapmışlar ve sezon sonuna kadar şampiyonluk mücadelesini sürdürmüşlerdi. ancak iki maçta 7 gol attığımız ve her maçında olaylar çıkan fatih karagümrük bucaspor'un 4 puan önünde şampiyonluğa koşuyordu. fatih karagümrük 2.lig a kategorisinde yer alırken bucaspor yine direkten dönmenin üzüntüsünü yaşıyordu. bucaspor'da o sezon golcü olarak vanspor'dan hatırladığımız beyaz saçlı kurthan yılmaz görev yapmaktaydı. çoğu isimsiz futbolculardan kurulu olmasına rağmen şampiyonluktan dönülmesi artık yavaş yavaş üst lige taşınmanın sinyalleriydi.

2004 2005 sezonunda ise en çok aklımda yer eden maç şüphesiz göztepe ile oynadığımız maçtır. göztepe ile aydınspor'un küme düşme mücadelesi verip de ikisinin birden düştüğü sezondu sanırım emin değilim. göztepe'nin kümede kalması için bucaspor'u buca'da yenmesi gerekiyordu. ilk yarı 1-0 öne geçmişlerdi. ikinci yarı sülaeyman'ın golüyle bucaspor 1-1 eşitliği sağlamıştı. 80.dakikada oyuna mahalleden çocukluk arkadaşım olan ve izmirspor altyapısından yetişen oğuz girmiş ve 90.dakikada attığı golle göztepe'nin küme düşmesine neden olmuştu.

2005-2006 sezonunda ise klasman grubundan play off'a kalmayı başarıyorduk fakat play off grubunu son sırada tamamlayarak bir üst lige çıkamıyorduk. o sezon kendi sahamızda oynadığımız maçlar hep haftaiçine denk geldiğinden maçların çoğuna gidemiyordum. tek hatırladığım bir eskişehirspor maçı vardı haftasonuna denk gelen. aygün taşkıran'ın (bkz: #11806986) 90+4. dakikada attığı golle 2-1 almıştık maçı. (bkz: 26 şubat 2006 bucaspor eskişehirspor maçı) o sezon eskişehirspor'u eskişehir'de de 1-0 yenmiştik ve golü de şu anda kayserispor forması giyen mehmet eren boyraz kendi kalesine 90.dakikada atmıştı.

2005-2006 sezonunun en önemli ayrıntısı mehmet batdal'ın forma giymeye başlaması ve kısa sürede takıma adapte olmasıydı. ümit milli takımda da attığı gollerle adından söz ettirmeye başlayan mehmet batdal, hakan şükür'ün varisi olarak görülüyordu.

2006-2007 sezonunda sakaryaspor'u 2-1 yenerek fortis türkiye kupası gruplarına kalma başarısı gösteren bucaspor bu maçta yediği tek golü de franco cangele'nin ayağından ve penaltıdan yemişti. o sezon bucaspor'un forvetinde 40 yaşındaki gürsoy vardı. yıllar önce galatasaray'ın altyapısından yetiştiği söylenen ve yıllardır her sezon takım değiştiren bir oyuncu olan gürsoy turan bir sezonluğuna bucaspor'a da uğramış 25 ekim 2006 bucaspor beşiktaş maçı'nda bucaspor'un tek golünü atarak beşiktaş'a gol atabilen en yaşlı futbolcu ünvanını almıştır. * bunun yanında, o sezon süper ligin flaş takımlarından rizespor'u deplasmanda 1-0 yenme başarısı göstermiştik.

2007-2008 sezonunun ilk haftalarında düşmeme mücadelesi veren bir takım görüntüsü çizen bucaspor ligin ikinci yarısında şu anki teknik direktörü özcan kızıltan'ın gelmesiyle 15 maç üst üste kaybetmeyerek klasman liderliğine oynayacak konuma geldi ancak ligin ilk yarısında kaybettiği puanlar play off oynamasına yetmedi. 2007-2008 sezonunda takımda olup da halen bucaspor kadrosunda yer alan futbolculardan izzet kaya, bekir yılmaz, erkan taşkıran ve mehmet batdal kaldı.

2008-2009 sezonu istatistiklerin alt üst edildiği sezon oldu bucaspor için. 2.lig 2.grupta cani istedigi maclari kazanip cani istemedigi maclari kazanmayan bir bucaspor vardi. takim o kadar koordine, o kadar sartlanmisti ki puan farkini acarak rahat rahat yukselme grubuna, oradan da bank asya birinci lige yukseldi. bank asya'da bir sezon geciren buca, cogu macini zorlanmadan rahat rahat ve bol gollu kazandi ve super ligi sonuna kadar hak etti.

son iki sezon hakkinda yazilacak cok sey var, ancak son haftalarda yasanan galibiyet hasretinden oturu son iki sezonun hikayesini bir turlu oturup da tamamlayamadim. odevini yapmamis cocuklar gibi hissediyorum kendimi. neyse... yaklasik iki aylik bir calismanin urunu olan bu "bucaspor destani"'nin ikinci bolumunu umarim pek yakinda sizlerle paylasabilirim.

destanimizi bir taraftar gibi bitirip cevik birdeki, heykeldeki, forbesteki yerimi alip kutlamalara devam etmek zorundayim.Ekşiden, Bucaspor hakkında güzel bir yazı kaleme alınmış.

JoKeR™
09.05.2010, 14:08
Bize çıkamazsınız siz köylüsünüz diyenlere BFC taraftarından tokat gibi cevap

Bize
kÖylu dedİnİz sadece Şalvar gİyer poŞu takar onlar takim elbİseyİ
kravati bİlmez bu kÖy takimindan caciĞa salatalik olmaz dedİnİz ama
kÖylÜnÜn mİlletİn efendİsİ olduĞunu unuttunuz.bİz bu unutulani sİze
hatirlatalim dedİk nasil İyİ yapmiŞmiyiz ???

Mustafa ÖZDEMİR
09.05.2010, 16:11

Bize
gayet iyi kapak olmuş:D...

Kazım Uzunboy
09.05.2010, 16:14
Bucaspor'u kutluyoruz

http://trabzonspor.com/Upload/Resimler/buyuk/4367-2Z9K1U2W.jpg

Turkcell Süper Lig'e yükselmeyi başaran Bucaspor'u kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

www.trabzonspor.com

DİNÇ
09.05.2010, 19:52

Bize

Bucalı bir Trabzonsporlu olarak Bucasporun bu mithiş destanına bizzat şahit olmuş biriyim...
Bu bir destan diyorum çünkü parasız pulsuz,İzmir'in desteğinden uzak (Altay Karşıyaka ve Göztepe İzmirli, Buca üvey evlat), sadece Bucalıların desteğiyle geldi bu başarı...
Seyit Mehmet Özkan denen bir adam var ki, parasını vaktini herşeyini alt yapıya adamış...Maddi hiçbir beklentisi yok...Sadece alt yapı ve çocuklar...

Peki bu beklentisinin karşılığını almış mı?
Mehmet Batdal,Erkan,Bekir,Sertan-sercan,Serkan,Emrecan,Sercan Kaya alt yapıdan aklıma gelenler...

Son K.Erciyes maçına Trabzonspor formam ve Bucaspor atkımla gittim...
Herkes beni tebrik ediyor ve gıpta ile bakıyorlardı...

KeShin
09.05.2010, 21:18
Aynen Bende Bucada Oturuyorum Trabzonspor Formamla cok dolaştım Bucada Umarım Kardeşlik Bağı Olur Trabzonspor-Bucaspor yakışır :)

Barış Mayda
09.05.2010, 21:36
hoşgeldin bucaspor altay ile karşıyaka ders alsın sizden

Fatih BALTA
10.05.2010, 02:04
Bucaspor sahasında dolu tribünlere oynayan ve tribünleri renkli olan bir takım.Çoğu deplasmanda da taraftarları yalnız bırakmıyorlar takımlarını.1 hafta önce Rize deplasmanındaydılar.Dile kolay 24 saat lik deplasman.Hoşgelmiş Bucaspor ligimize.

Hüdai Pervaneli
10.05.2010, 02:09
Hosgeldin Buca

Volkan
10.05.2010, 10:55
bucayı tebrik ediyorum her cıktıgı ligde bi üst lige cıkmayı başarıyor

süperlig dende şanpiyonlar ligine cıkarlar :D

Badaloğlu
10.05.2010, 11:23
Süper lig'e hoşgeldin Bucaspor...

Mustafa K. Demirbaş
10.05.2010, 11:26
Hoşgeldin Bucaspor

peker61
10.05.2010, 11:32
Sonunda izmir bir takım çıkardı hoşgeldin buca..

Tangerine Dream
10.05.2010, 11:46
Hoş geldin Bucaspor.

Mustafa Önder
10.05.2010, 12:11
Hıoşgeldin Bucaspor

Dursun Kaplan
10.05.2010, 12:12
Hoşgeldin Buca, başarılar.

ilhan
10.05.2010, 12:19
Tarihinde ilk defa süper lige çıkan, son dönemlerde play offlardan dönen İzmir futbolu adına büyük umutlar yeşerten ve İzmir'i sevince boğan Bucaspor; tüm İzmirli'nin gurur duyacağı bir başarıya imza atmıştır.

İzmir'e bu gururu yaşatan Bucaspor'a sonsuz teşekkürler.

Mustafa ÖZDEMİR
10.05.2010, 13:10
yıllardır altay playofflardan dönüyordu .altayın yapamadığını buca yaptı...

Sacit
10.05.2010, 13:17
Seneye buca deplasmanında olacaz demek ki :)

Mustafa GÜLAY
10.05.2010, 13:41
Sıra Kaf-Kaf da inş onlarda çıkar

JoKeR™
10.05.2010, 14:03
Koyu bir trabzonsporluyum ama bucanında fanatiyimdir hani deplasmanlarada giderim 24 saatlik rize deplasmanıda bunlardan 1 tanesiydi bucaspor un süper lig e çıkması ile gercekten çok sevindim hatta sevinçten ağladım artık trabzonspor u yakından hemde çok yakından görbileceğiz artık izmirde süper ligde ve bunu başaran senelerdir playoff tan dönen değil bu sene bank asyaya çıkmış takım bucaspor
taraftarında dediği gibi
Bucaspor bank asyada 3G uygulamasına geçti Geldik Gördük Gidiyoruz siz hala tırmalayın oldugunuz yerde

bize köylü diyenler utansın şimdi....!!!!ewt süper lig e çıkmak köylülükse tmm köylüyüz önceki yazımdada dediğim gibi ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK in dediği gibi KÖYLÜ MİLLETİN EFENDİSİDİR

Hüseyin Bağdat
10.05.2010, 14:55
Tebrikler Bucaspor.

Hoşgeldiniz. Umarım kalıcı olursunuz...

Samet Berber
10.05.2010, 15:30
Tebrikler Bucaspor ..

recdodo
10.05.2010, 15:44
Tebrikler Buca.:alkış::alkış::alkış:

Cengiz Çubukcu
10.05.2010, 16:14
Bucasporu yaklaşık 20 senedir bilirim, bir zamanlar 2. ligin gedikllilerinden olup iyi futbolcular yetiştirirdi...daha sonra klaybolur gibi oldular ama şimdi görünen o ki altyapıya verdikleri önem ve yetiştirdikleri oyuncularla Türk sporuna yıllarca hizmet edecekler...

Cemalettin Taşkın
10.05.2010, 16:16
lige yeni çıkan takımlar trabzonu yeniyorlar bucanın da 3 puanı garanti :)

Harun-61
10.05.2010, 16:20
Hosegldin Bucaspor...

Basarilar...

Gamze
10.05.2010, 16:28
İsabet oldu. Hoşgeldin Buca.
İzmirli arkadaşlar sonunda rahat rahat kendi şehirlerinde konuk edebilecekler Trabzonsporu bir gün de olsa. :)

Vkgz
10.05.2010, 16:31
izmir merkezden olmasada izmirden bir takım geldi sonunda.. gerçi kalıcı olmazlar ama olsun. aslında bir izmir takımı denebilirmi bilmem :) onlar bucaspor

ÜNAL
10.05.2010, 17:40
Başarılarıyla ilgilenmiyorum,ligde kalsınlar yeter :)

JoKeR™
10.05.2010, 18:04
izmir merkezden olmasada izmirden bir takım geldi sonunda.. gerçi kalıcı olmazlar ama olsun. aslında bir izmir takımı denebilirmi bilmem :) onlar bucaspor
İşte biz senin gibi düşünenlere BFC tayfa olarak şu cevabı veriyoruz

Bize

JoKeR™
10.05.2010, 18:08
Neden İzmir Takımı denmesin Dostum ? Buca sadece nerdeyse trabzon kadar bi ilce :) İyide Bir taraftarı var en azından Bizler Gibi Maça Oturmaya gitmiyorlar Bağırıyorlar.
helal olsun kardeşim süper cevap vermişsin buca taraftarı trabzonsporda olsa inan çok farklı şeyler olur 90 dakika omuz omuza taraftarlık nasıl yapılıyo çok güzel ve net bir biçimde gösteriyorlar ve buca maçında inan maç sonunda sesi kısılmaya taraftar kalmıyor FORZA BUCA BFC

pReN@_61
10.05.2010, 18:10
Hoşgeldin Buca ;)

despotking
11.05.2010, 09:18
Bu kadar büyük bir camia nın ağzından övgülü sözler duymak tüm Bucaspor sevdalılarını heyecanlandırıyor.Tribün olarak kimseye ön yargılı davranmıyoruz.Dost ya da düşman anlamında.Ama inşallah Trabzonspor ile aramız çok iyi olur.Geçen günlerde Trabzonsporlu'ların açtığı pankart çok heyecanla ve sevinçle karşılandı.Eminim karşı cevap kısa sürede verilecektir.Süper Ligte !

Hotaman
11.05.2010, 10:38
Sonunda güzel İzmir'e de deplasman yapabileceğiz.
Hoşgeldin Bucaspor.

Mustafa ÖZDEMİR
11.05.2010, 11:27
Bu kadar büyük bir camia nın ağzından övgülü sözler duymak tüm Bucaspor sevdalılarını heyecanlandırıyor.Tribün olarak kimseye ön yargılı davranmıyoruz.Dost ya da düşman anlamında.Ama inşallah Trabzonspor ile aramız çok iyi olur.Geçen günlerde Trabzonsporlu'ların açtığı pankart çok heyecanla ve sevinçle karşılandı.Eminim karşı cevap kısa sürede verilecektir.Süper Ligte !
izmire ne zamandır deplasmana gelemiyorduk.iyiki geldiniz ya...

ilhan
11.05.2010, 11:41
İzmir futbolunu yakınen tanımayan (bilmeyen demiyorum) arkadaşlar lütfen yorumlarında biraz şeffaf olsunlar. Bucaspor da İzmir'in gözbebeği takımlarındandır. Hatırı sayılı taraftar desteği ve müthiş bir alt yapısı vardır.

Kaldı ki, Bucaspor'un lige çıkması Bucaspor taraftarı kadar hemen hemen tüm İzmir halkını sevince boğmuştur. Bank Asya'ya çıktığında İzmir basını Bucaspor'u yerin dibine sokuyordu. "Tutunamazlar, geldikleri gibi giderler vs. vs." yorumlar vardı manşetlerde. Şimdi aynı yorumları Bucaspor ve İzmir halkı dışında tüm takım taraftarları yapıyor. Kasımpaşa lige başladığında çuvalladı. Herkes düşecekler sırasında ilk Kasımpaşa'yı yazıyordu. Ne oldu? Az daha zorlasalar ilk 10'un değişilmez takımlarından olacaklar.

Bucaspor'un 4-5 maçını 90 dakika boyunca izlememiş insanlar için ne kadar kolay "geldikleri gibi giderler" demesi. Yanlış bir yaklaşım.

Burçak
11.05.2010, 11:42
Fırtınanın Süperlig Yürüyüşü 1. Bölüm

http://4.bp.blogspot.com/_fUschVtDeg8/S-ipteS0edI/AAAAAAAAAUk/xWDoZvb9dQY/s320/bucaspor.jpg (http://4.bp.blogspot.com/_fUschVtDeg8/S-ipteS0edI/AAAAAAAAAUk/xWDoZvb9dQY/s1600/bucaspor.jpg)
31 Agustos 2008 günü basladi yolculuk. Izmir’den Akhisar’a dogru yola çikarken akillarda neler vardi kim bilir? Taraftar orta sirarlarda sonuçlanan sezonlara alismisti; ama artik bu sefer yeni kurulmus bu takimin çok geç olmadan birbirine alisip iddiali olmasini istiyordu. Diger Izmir takimlarinin da ortak kaderi olan, her sene yeni bastan takim kurma problemini Bucaspor da yasamisti. Bir önceki seneden kalan birkaç oyuncu disinda hep yeni isimler vardi takimda. Sari lacivert eldivenlerin emanet edildigi yeni transfer Cenk, senelerce Ankaragücü formasini terletmis emektar Yilmaz, Izmirliler’in Karsiyaka’dan tanidiklari Türker ve Ulas, henüz adi sani duyulmamis olan, Kahramanmaras’tan transfer edilen Ozan Ipek, yine Ozan gibi Kahramanmaras’tan alinan Veli, Manisaspor ve AdanaDemirspor’dan tanidigimiz Kenan ve Ramazan bu yeni isimlerden sadece birkaçiydi. Altyapidan gelen genç yetenek Mehmet Batdal da bir önceki sezonu Altay’da kiralik olarak geçirdiginden takimdan uzak kalmisti. Taraftarin aklinda öncelikle uyum sorunu yasanip yasanmayacagi vardi. 11 takimdan olusan 2-B gruplarinda, düsme hatti ile Play-off siniri arasinda pek fazla bir fark olmamasi bu endiseyi artiriyordu. Adaptasyon devresinin biraz uzun sürmesi sari lacivertlileri tehlike çemberine atabilirdi.

Akhisar Belediye Stadi’nda orta hakem Serkan Bal ilk düdügü çaliyor ve daha ilk yarida herkes sezon basindaki endiselerin yersiz oldugunu görüyordu. Sanki senelerdir beraber oynayan 11 kisi vardi sahada. Henüz 4.dakikada Ozan’in golüyle esmeye baslayan “Firtina”yi durdurmak hiç de kolay degildi. 10 maçlik ilk devre maçlari, sadece Adana Demirspor ve Turgutluspor beraberlikleriyle namaglup lider tamamlandi. Tecrübeli Yilmaz’in agabeyligindeki Firtina, hücum hattindaki Ozan Ipek, Mehmet Batdal ve Türker’in golleriyle rakiplerini teker teker geçiyordu.

Klasman Grubunun ikinci devresi, açik ara liderligin verdigi rahatlikla biraz daha sönük geçti. Buca Stadi’nda Akhisar Belediye’ye karsi alinan ilk yenilgi, liderlik garantilendikten sonra yedeklerle çikilan maçta Tarsus deplasmaninda alinan 7-0lik maglubiyete ragmen, firtina Play-Off’a lider olarak çikti.

Alinan basarili sonuçlar taraftari havaya sokmustu. Yeni kurulan takimdan beklenmeyecek bu performans Play-Off Grubu için de taraftari ümitlendirmisti. Futbolcu ve yöneticilerden de iddiali demeçler duyulmaya basladi.

Herkesi endiselendiren ve sampiyonluk demeçlerindeki iddiayi nispeten yumusatan unsur ise geçmis tecrübelerdi. Eski statüye göre 2.Lig ekstra play-off’larinda iki kez Süper Lig kapisindan dönen Bucaspor bu sefer Play-Off sansizligini yenip sampiyonluk turunu atmak istiyordu.

Firtina, Play-Off Grubu’nda da esmeye devam etti. Deplasmandaki Van Belediye maçi disinda her maçta rakip fileleri havalandiran takim, Van Belediye’den de rövansi 6 golle atti. Ligin bitimine 3 maç kala 15.haftadaki Tokatspor maçina tur atmak için çikildi. Haftalardir merdivenlerin dahi tiklim tiklim olmasi dolayisiyla para cezasi alan Bucaspor’un, Tokat maçinda stadi yine tiklim tiklim doluydu. Ilk yariyi 1-0 geride kapatan Firtina, ikinci yarida müthis seyircisinin de destegiyle iki gol buldu ve Bank Asya 1.Lig’in yeni takim oldugunu ilan etti. Yolculugun ilk yarisi mutlu bir sekilde bitmisti. Bank Asya 1. liginin yeni takımı için artık gelecek sezonun hesaplarını yapma zamanı gelmişti. Zira artık çok daha zorlu bir arenada mücadele ediceklerdi

http://checazzovuoi.blogspot.com/2010/05/ne-goz-goz-ne-kaf-kaf-ne-buyuk-altay-bu_11.html

JoKeR™
11.05.2010, 14:40
İzmir futbolunu yakınen tanımayan (bilmeyen demiyorum) arkadaşlar lütfen yorumlarında biraz şeffaf olsunlar. Bucaspor da İzmir'in gözbebeği takımlarındandır. Hatırı sayılı taraftar desteği ve müthiş bir alt yapısı vardır.

Kaldı ki, Bucaspor'un lige çıkması Bucaspor taraftarı kadar hemen hemen tüm İzmir halkını sevince boğmuştur. Bank Asya'ya çıktığında İzmir basını Bucaspor'u yerin dibine sokuyordu. "Tutunamazlar, geldikleri gibi giderler vs. vs." yorumlar vardı manşetlerde. Şimdi aynı yorumları Bucaspor ve İzmir halkı dışında tüm takım taraftarları yapıyor. Kasımpaşa lige başladığında çuvalladı. Herkes düşecekler sırasında ilk Kasımpaşa'yı yazıyordu. Ne oldu? Az daha zorlasalar ilk 10'un değişilmez takımlarından olacaklar.

Bucaspor'un 4-5 maçını 90 dakika boyunca izlememiş insanlar için ne kadar kolay "geldikleri gibi giderler" demesi. Yanlış bir yaklaşım.
Abi inanmayan inanmasın bize BUCASPOR süper ligdede kendini kçük görenlere e iyi cevabı verecektir çok uzun zamandır bank asyada olanda playofflarda hep elenen diğer izmir takımlaı kendilerini görmeden bize laf yapıyor ama takmıyorum bütünb BFC taraftarın dediği gibi biz bank asyaya demiz atmadık bank asayada 3G uygulamasını hayata geçirdik Geldik Gördük Gidiyoruz kıskananlar çatlasın

Keramettin
11.05.2010, 14:52
Eskişehir gibi lige renk getireceğini umuyorum.

Karşıyaka ve Bucaspor'un birinin gelmesini isterdim biri geldi şimdi sıra diğerinde ;)

Vkgz
11.05.2010, 17:16
İşte biz senin gibi düşünenlere BFC tayfa olarak şu cevabı veriyoruz

Bize

bence süper yapmıssınız ben bucayı en basından beri destekliyorum ama bence izmir takımı değilde buca takımı olarak daha hoş geliyor benim kulağıma ondan dedim. kim ne derse desin son zamanlarda izmir-merkez- futbolla arası iyi olmayan bir şehir, bi karşıyaka gibi olmasını isterim bucanında kendi ismi üzerinde markalaşmalı. yanlış anlaşılmasın. seni seviyorum buca.

Cengiz Çubukcu
11.05.2010, 18:18
Abi inanmayan inanmasın bize BUCASPOR süper ligdede kendini kçük görenlere e iyi cevabı verecektir çok uzun zamandır bank asyada olanda playofflarda hep elenen diğer izmir takımlaı kendilerini görmeden bize laf yapıyor ama takmıyorum bütünb BFC taraftarın dediği gibi biz bank asyaya demiz atmadık bank asayada 3G uygulamasını hayata geçirdik Geldik Gördük Gidiyoruz kıskananlar çatlasın

Olaya düşer çıkar diye bakmak nasıl bir düşüncenin ürünüdür ben de anlayamıyorum ....süper ligden düşmek ayıplanacak bir şey midir ki? Bucaspor senelerce 2. liglerde Türk sporuna hizmet etmiş güzide bir kulübümüzdür.... sizden ricam bilmeyenlere biraz tarihini anlatmanızdır :)

ilhan
11.05.2010, 18:24
Cengiz abi,

Her ne olursa olsun abi tarihinde ilk defa süper lige yükselmiş bir takım için "geldikleri gibi giderler" diye etiket yapmak hoş değil. Adamlar tarih yazdı resmen. Son 5 yılları kitaplara yazılacak cinsten. Bu adamlar inanarak buralara geldi. Bu başarı sanki küçümseniyor gibi geliyor bana. Buradaki yorumları, arkadaşları kast etmiyorum. Genel olarak ülke basınından söz ediyorum.

Ba®ış
11.05.2010, 18:29
http://www.yukleresim.com/images/573ia9i4cjgkn0tcb8.jpg (http://www.yukleresim.com/)

Cengiz Çubukcu
11.05.2010, 18:35
Cengiz abi,

Her ne olursa olsun abi tarihinde ilk defa süper lige yükselmiş bir takım için "geldikleri gibi giderler" diye etiket yapmak hoş değil. Adamlar tarih yazdı resmen. Son 5 yılları kitaplara yazılacak cinsten. Bu adamlar inanarak buralara geldi. Bu başarı sanki küçümseniyor gibi geliyor bana. Buradaki yorumları, arkadaşları kast etmiyorum. Genel olarak ülke basınından söz ediyorum.

ne yazık ki haklısın İlhan!!! halbuki 1 senede 2. ligden süper lige çıkan bir takım çok daha ön plana çıkarılıp spor programlarında konuşulmalıydı...bir de son senelerde Oftaş, daha öncesinde Akçaabat Sebatı hatırlıyorum ....

Vkgz
11.05.2010, 19:37
yabancılarını iyi seçmeliler bizim gibi doğu avrupadan oyuncular almalılar bence. guney amerikadan-teo- alırlarsa en az 6 ay beklemeliler uyum için oyuncuyu ki buna bizim zamanımız var ama onların zamanları yok.

ilhan
11.05.2010, 19:43
Evet, en önemli transferleri yabancıları olacak. Çünkü onlar ligdeki konumlarını belirleyecek. Oldukça yetenekli gençler var kadroda. Benim için şu an İzmir'in gözbebeğidir Bucaspor.

JoKeR™
12.05.2010, 01:15
Bucaspor bence şu anda başarılması zor bir şeyi gerçekleştirmiş ve
süper lig e çıkmıştır,
Ben senelerdir bucaspor un maçlarına giderim bir zamanlar türübünlerde avaz avaz bağırırken hep düşünürdük ulen düşünsene bucaspor fb maçı amma olur ha der ve güler geçerdik
İşste bu yeni kadro bize bu hayyallerimiz gerçekleştirdi şimdi bilmiyorum
fazlamı kopacagım ama şimdi ise türübünlerde şu konuşulmaya başlandı Bucaspor Barselona diyor ve gülüp geçiyoruz kim bilir belki gün gelir bu hayalimizde bir gün gerçek olur
Bucaspor gerçekten kuruldugu 1928 den beri kendi liglerinde önemli başarılar imza atmış bir takım ama yeni bir takım ruhu ile ve en önce kendilerine inanarak ve taraftarını buna inandırarak inanmayan
herkeze bir cevap verircesine şu andaki konumuna ve bence gerçekten hakkettiği yere süper lige çıktı
gel gelelim bucaspor alt yazpısına gercekten alt yapıya çok önem veren ve çok güzel futbolcular yetiştiren bir takım zaten u15 takımlarıda danimarkada kupayı alarak yuvaya döndü ayrıca u11 takımıda türkiye ikincisi oldu ve şu andaki kadroya kattıgı süper oyuncularda cabası
Şu andaki benim düşüncem bucaspor bu inanc ile süper ligde asansör takım olmayacaktır kalıcı olacaktır bizlerde inandı onlarda inandı ve başardılar
mesela tsl de ikinci yarı açılırken trabzonspor un 10 puan önündeydi lider ve ikinci yarı bence takım inansaydı o puanı rahat rahat kapatırlardı ve su anda bursanın veya fb nın yerinde şimdi belkide biz olurduk kim bilirama buna sadece bazı taraftarlar inandı bazıları inanmadı bu bir gerçek ve sonuçta su anda ligde çoktan havluyu attık
Ama bucaspor takım ve taraftar olarak gerçekten harika bir klüp taraftarı bir kere takımına çok güveniyor türkiyede enderdir bir takım yenildikten sonra dahi türübünleri boşaltmayan ve ısrarla takımı çağırn ve 90 dk sesi kısılana kadar türübünleri bayram yerine çeviren taraftar çok yi hatırlıyorum bucaspor-ordu maçında 2-0 magluptuk tam hersey bitti dedik karamsarlıga kapıldık ama ne olursa olsun bu takım yenilirkende arkasındayız dedik ve avazımız çıktıgınca bağırmaya başladık ve maç 3-2 buca galibiyetiyle bitti işte bu bucalı taraftarda fazlasıyla var deplasmanlar zaten ayrı bir şey ligin başlarında deplasmanlarda sürekli puan kaybeden bir bucaspor vardı ama ne oldu destek ve inançla bu tabuda yıkıldı içerde dışarda önüne geleni devirmeye başladı
Ve su anda BUCASPOR takımı ve taraftarı gerçekten bunu fazlasıyla hakediyor belki şimdi bir hayal bucaspor barselona maçı ama neden olmasın sonuçta bucaspor fb maçıda bir hayal değilmiydi

bangkook_61
12.05.2010, 02:19
Renklerinin Fenerbahçe den dolayı sarı-lacivert olduğunu okudum bir yerde. Doğru mudur acep ? Valla üzülürüm :)

JoKeR™
12.05.2010, 02:49
Renklerinin Fenerbahçe den dolayı sarı-lacivert olduğunu okudum bir yerde. Doğru mudur acep ? Valla üzülürüm :)
İlke kez senden duydum vallaha

despotking
12.05.2010, 08:13

Yanlış duymuşsun usta Buca demek üzüm demek armada da görüldüğü üzere.Sarı ve lacivert ise kara üzüm ve beyaz üzümden gelmektedir.Hatta karabağlar,yeşilbağlar isimli semtler dahi bulunmaktadır. :)

mehmetdoğan
12.05.2010, 09:48
bucalı arkadaşlar siz bilirsiz kombine alsak fiyatı ne kadar olur acaba?

ilhan
12.05.2010, 11:11

Hurafe onlar. :)

JoKeR™
12.05.2010, 13:50
bucalı arkadaşlar siz bilirsiz kombine alsak fiyatı ne kadar olur acaba?
süper lg kombine fiyatları daha açıklanmadı bank asya kombineleri 70 tl di ama tsl pahalı olur

Fatih Kuloğlu
12.05.2010, 19:48
Hoşgeldin BUCAAAA . Kimse bence şaşmasın nası oldu nası başardılar diye. Bucasporun altyapısı olağanüstü. Bütün alt takımalrı şampiyon oluyor. Bence geç bile kaldılarr

Tayfun
12.05.2010, 20:11
İzmir'den takım gelmesi iyi oldu....

JoKeR™
13.05.2010, 16:21
Bucaspor bence şu anda başarılması zor bir şeyi gerçekleştirmiş ve
süper lig e çıkmıştır,
Ben senelerdir bucaspor un maçlarına giderim bir zamanlar türübünlerde avaz avaz bağırırken hep düşünürdük ulen düşünsene bucaspor fb maçı amma olur ha der ve güler geçerdik
İşste bu yeni kadro bize bu hayyallerimiz gerçekleştirdi şimdi bilmiyorum
fazlamı kopacagım ama şimdi ise türübünlerde şu konuşulmaya başlandı Bucaspor Barselona diyor ve gülüp geçiyoruz kim bilir belki gün gelir bu hayalimizde bir gün gerçek olur
Bucaspor gerçekten kuruldugu 1928 den beri kendi liglerinde önemli başarılar imza atmış bir takım ama yeni bir takım ruhu ile ve en önce kendilerine inanarak ve taraftarını buna inandırarak inanmayan
herkeze bir cevap verircesine şu andaki konumuna ve bence gerçekten hakkettiği yere süper lige çıktı
gel gelelim bucaspor alt yazpısına gercekten alt yapıya çok önem veren ve çok güzel futbolcular yetiştiren bir takım zaten u15 takımlarıda danimarkada kupayı alarak yuvaya döndü ayrıca u11 takımıda türkiye ikincisi oldu ve şu andaki kadroya kattıgı süper oyuncularda cabası
Şu andaki benim düşüncem bucaspor bu inanc ile süper ligde asansör takım olmayacaktır kalıcı olacaktır bizlerde inandı onlarda inandı ve başardılar
mesela tsl de ikinci yarı açılırken trabzonspor un 10 puan önündeydi lider ve ikinci yarı bence takım inansaydı o puanı rahat rahat kapatırlardı ve su anda bursanın veya fb nın yerinde şimdi belkide biz olurduk kim bilirama buna sadece bazı taraftarlar inandı bazıları inanmadı bu bir gerçek ve sonuçta su anda ligde çoktan havluyu attık
Ama bucaspor takım ve taraftar olarak gerçekten harika bir klüp taraftarı bir kere takımına çok güveniyor türkiyede enderdir bir takım yenildikten sonra dahi türübünleri boşaltmayan ve ısrarla takımı çağırn ve 90 dk sesi kısılana kadar türübünleri bayram yerine çeviren taraftar çok yi hatırlıyorum bucaspor-ordu maçında 2-0 magluptuk tam hersey bitti dedik karamsarlıga kapıldık ama ne olursa olsun bu takım yenilirkende arkasındayız dedik ve avazımız çıktıgınca bağırmaya başladık ve maç 3-2 buca galibiyetiyle bitti işte bu bucalı taraftarda fazlasıyla var deplasmanlar zaten ayrı bir şey ligin başlarında deplasmanlarda sürekli puan kaybeden bir bucaspor vardı ama ne oldu destek ve inançla bu tabuda yıkıldı içerde dışarda önüne geleni devirmeye başladı
Ve su anda BUCASPOR takımı ve taraftarı gerçekten bunu fazlasıyla hakediyor belki şimdi bir hayal bucaspor barselona maçı ama neden olmasın sonuçta bucaspor fb maçıda bir hayal değilmiydi

Özge
13.05.2010, 18:05
Bank Asya'da sevdiğim bir takımdı gelmesi iyi oldu.Uzun yıllar sonra İzmir takımı da çıkmış oldu:)

bordofirtina
15.05.2010, 02:29
Fırtınanın Süperlig Yürüyüşü 1. Bölüm

http://4.bp.blogspot.com/_fUschVtDeg8/S-ipteS0edI/AAAAAAAAAUk/xWDoZvb9dQY/s320/bucaspor.jpg (http://4.bp.blogspot.com/_fUschVtDeg8/S-ipteS0edI/AAAAAAAAAUk/xWDoZvb9dQY/s1600/bucaspor.jpg)
31 Agustos 2008 günü basladi yolculuk. Izmir’den Akhisar’a dogru yola çikarken akillarda neler vardi kim bilir? Taraftar orta sirarlarda sonuçlanan sezonlara alismisti; ama artik bu sefer yeni kurulmus bu takimin çok geç olmadan birbirine alisip iddiali olmasini istiyordu. Diger Izmir takimlarinin da ortak kaderi olan, her sene yeni bastan takim kurma problemini Bucaspor da yasamisti. Bir önceki seneden kalan birkaç oyuncu disinda hep yeni isimler vardi takimda. Sari lacivert eldivenlerin emanet edildigi yeni transfer Cenk, senelerce Ankaragücü formasini terletmis emektar Yilmaz, Izmirliler’in Karsiyaka’dan tanidiklari Türker ve Ulas, henüz adi sani duyulmamis olan, Kahramanmaras’tan transfer edilen Ozan Ipek, yine Ozan gibi Kahramanmaras’tan alinan Veli, Manisaspor ve AdanaDemirspor’dan tanidigimiz Kenan ve Ramazan bu yeni isimlerden sadece birkaçiydi. Altyapidan gelen genç yetenek Mehmet Batdal da bir önceki sezonu Altay’da kiralik olarak geçirdiginden takimdan uzak kalmisti. Taraftarin aklinda öncelikle uyum sorunu yasanip yasanmayacagi vardi. 11 takimdan olusan 2-B gruplarinda, düsme hatti ile Play-off siniri arasinda pek fazla bir fark olmamasi bu endiseyi artiriyordu. Adaptasyon devresinin biraz uzun sürmesi sari lacivertlileri tehlike çemberine atabilirdi.

Akhisar Belediye Stadi’nda orta hakem Serkan Bal ilk düdügü çaliyor ve daha ilk yarida herkes sezon basindaki endiselerin yersiz oldugunu görüyordu. Sanki senelerdir beraber oynayan 11 kisi vardi sahada. Henüz 4.dakikada Ozan’in golüyle esmeye baslayan “Firtina”yi durdurmak hiç de kolay degildi. 10 maçlik ilk devre maçlari, sadece Adana Demirspor ve Turgutluspor beraberlikleriyle namaglup lider tamamlandi. Tecrübeli Yilmaz’in agabeyligindeki Firtina, hücum hattindaki Ozan Ipek, Mehmet Batdal ve Türker’in golleriyle rakiplerini teker teker geçiyordu.

Klasman Grubunun ikinci devresi, açik ara liderligin verdigi rahatlikla biraz daha sönük geçti. Buca Stadi’nda Akhisar Belediye’ye karsi alinan ilk yenilgi, liderlik garantilendikten sonra yedeklerle çikilan maçta Tarsus deplasmaninda alinan 7-0lik maglubiyete ragmen, firtina Play-Off’a lider olarak çikti.

Alinan basarili sonuçlar taraftari havaya sokmustu. Yeni kurulan takimdan beklenmeyecek bu performans Play-Off Grubu için de taraftari ümitlendirmisti. Futbolcu ve yöneticilerden de iddiali demeçler duyulmaya basladi.

Herkesi endiselendiren ve sampiyonluk demeçlerindeki iddiayi nispeten yumusatan unsur ise geçmis tecrübelerdi. Eski statüye göre 2.Lig ekstra play-off’larinda iki kez Süper Lig kapisindan dönen Bucaspor bu sefer Play-Off sansizligini yenip sampiyonluk turunu atmak istiyordu.

Firtina, Play-Off Grubu’nda da esmeye devam etti. Deplasmandaki Van Belediye maçi disinda her maçta rakip fileleri havalandiran takim, Van Belediye’den de rövansi 6 golle atti. Ligin bitimine 3 maç kala 15.haftadaki Tokatspor maçina tur atmak için çikildi. Haftalardir merdivenlerin dahi tiklim tiklim olmasi dolayisiyla para cezasi alan Bucaspor’un, Tokat maçinda stadi yine tiklim tiklim doluydu. Ilk yariyi 1-0 geride kapatan Firtina, ikinci yarida müthis seyircisinin de destegiyle iki gol buldu ve Bank Asya 1.Lig’in yeni takim oldugunu ilan etti. Yolculugun ilk yarisi mutlu bir sekilde bitmisti. Bank Asya 1. liginin yeni takımı için artık gelecek sezonun hesaplarını yapma zamanı gelmişti. Zira artık çok daha zorlu bir arenada mücadele ediceklerdi

http://checazzovuoi.blogspot.com/2010/05/ne-goz-goz-ne-kaf-kaf-ne-buyuk-altay-bu_11.html

İkinci ve üçüncü bölüm de yayınlanmış. sayfada çok ciddi yer kaplamaması yazıları sildim, sadece linkleri bırakıyorum.

http://checazzovuoi.blogspot.com/2010/05/frtnann-superlig-yuruyusu-2-bolum.html

http://checazzovuoi.blogspot.com/2010/05/frtnann-superlig-yuruyusu-3-bolum.html

JoKeR™
19.05.2010, 14:14
BUcaSpoR Bugün Volkan KONAK konseri ile şampiyonluk kutlamalarına son veriyor bütün izmir halkını bekliyoruz

Miraç Atalay Çiftçi
19.05.2010, 14:15
Hava hiç güzel değil ya, konser nerede acaba?

Egemen
19.05.2010, 14:17
nasıl güzel değil la :) güneş var bucada :)

stadyumda ama eski mi yeni mi bilmiyorum..

Miraç Atalay Çiftçi
19.05.2010, 14:18
Balçova'da kar kıyamet :D
Yagmur yağıyor, gök yüzü görünmüyor :D

Egemen
19.05.2010, 14:36
Balçova'da kar kıyamet :D
Yagmur yağıyor, gök yüzü görünmüyor :D

gece yağdı la burda da sanki :) gök gürledi en azından onu duydum.. hatta sıcaklık 12 - 13 dereceye düştü, garip bi geceydi :)

M.S.SOFU
20.05.2010, 00:43
ah buca ah
bozma kadroyu
satma mehmet batdalı ya...

izzet
23.05.2010, 22:10
Bu takima nedense hic kanim isinamadi. Altayi, Karsiyakayi, Göztepeyi tercih ederim.

Keske biraz daha az Popülaritesi olsada, Isim degisikligine gidilip, Altay ciksa :p

Keramettin
23.05.2010, 22:24
Batdal'ı keşke satmasaydı.

Başarı için lazımdı o adam

Hüseyin İlkin
27.05.2010, 23:09
Yeni hocaları Bülent Uygun... Bir artı bir anlaşmış galiba.

ilhan
27.05.2010, 23:21
Hiç sevmem Bülent Uygun'u. Ama Bucaspor için iyi bir tercih olabilir.

Hüseyin İlkin
27.05.2010, 23:21
Asansör hocalardan birini getirmediler ya, o bile yeter aslında ilk etapta.

krdnz
27.05.2010, 23:22
Hayırlı olsun..

(Sarı-laciverti buldu sonunda) :)

Vkgz
27.05.2010, 23:35
Mantıklı bir tercih

TAMTÜRK61
27.05.2010, 23:38
Bülent hoca'ya başarılar. Bakalım Sivas'ta olduğu gibi burada da atıp tutacak mı?

Fatih
27.05.2010, 23:49
Sempatik takıma antipatik T.D geldi hayırlısı.

Egemen
28.05.2010, 00:05
bülenti her ne kadar sevmesem de Buca için uygun bir tercih..

ıvır zıvır hocalardan iyidir..

en azından buca bülente, bülent de bucaya 1 sene tahammül edecektir..

Fatih
28.05.2010, 00:07
Bucaspor'a iyi futbol oynatmağa çalışacağız.:)

Emirhan Makul
28.05.2010, 00:42
"Cumhuriyetin temellerinin atıldığı İzmirden sel olup geliyoruz Ben ve arkadaşlarım....." diye başlayan demeçler.

Ey gidi Buca. Ama buca olacakları bildiği için 1 senelik imzalamış :)

parlayan
28.05.2010, 01:32
Bucaspor'a az buçuk bir sempati duymuştum lige çıktıklarında.. Karşıyaka'nın Altay'ın yıllardır başaramadığını ilk denemelerinde yaptıkları için.

Ama Bülent Uygun'u hoca olarak seçmeleri bendeki bütün sempatilerini kaybettirdi. Tolunay Kafkas'la görüşüyordular bence çok daha güzel olurdu. Neyse, herşeye rağmen umarım ligde kalırlar. İzmirde de bir deplasman olsun.

Fatih BALTA
28.05.2010, 02:05
İzmir'de Laila benzeri mekanlar var.İşi zor Bülent Uygun'un.:)

JoKeR™
31.05.2010, 11:08
bülenti bende pek sevmem ama buca açısından iii oldu ya en azından deneyimli bi hoca zaten bizde bu altyapı oldukca biz tutunuruz ligde asansöör takım olmayacaktır buca
Battalı satmaları aslında bi açıdan iii oldu yönetimin verdiği söz ile 6 tane yabancı alcaz bunlardan bir taneside tijikuzu

Harun-61
31.05.2010, 11:28
bu Takimi Süper Lig'e cikaran bir TD var.

adam basari göstermis, niye onun mukavelesini uzatmiyorsun ki ???

Murathan
31.05.2010, 14:17
bülenti bende pek sevmem ama buca açısından iii oldu ya en azından deneyimli bi hoca zaten bizde bu altyapı oldukca biz tutunuruz ligde asansöör takım olmayacaktır buca
Battalı satmaları aslında bi açıdan iii oldu yönetimin verdiği söz ile 6 tane yabancı alcaz bunlardan bir taneside tijikuzu

Böyle artık yabancıları almazlar umarım :)

Buca iyi güzelde renkleri ??? :S

:D

Egemen
01.06.2010, 15:42
stepjan tomas'la anlaşmak üzere buca..

eski fbli ve gsli savunma oyuncusu..

ne yapar bilemem ama çok yanlış bir isim değil..

Egemen
02.06.2010, 19:01
eski futbolcumuz Mehmet Yılmazla da anlaşma sağlanmış.. hayırlı olsun..

Cengiz Çubukcu
02.06.2010, 19:10
İzmir'de Laila benzeri mekanlar var.İşi zor Bülent Uygun'un.:)

Bucaspor'a iyi futbol oynatmağa çalışacağız.:)

iki Fatihten muhteşem iki yorum :) ..ben daha yorum yapmam arkadaş :)

Alihan Ertürk
02.06.2010, 19:31
Bucaspor'un lige çıkmasına çok sevinmiştim , önümüzdeki sene dikkatli bir şekilde takip etmeyi düşünüyordum ama Hamido Bülent takımın başına geçince düşüncelerim bir anda değişti.

Keşke Tolunay hoca yada bir başkası olsaydı Buca'nın hocası.

Fatih
02.06.2010, 20:42
Sivasspor'dan Musa Aydın'ı da almışlar.

Bucaspor'a olan sempatim gittikçe azalıyor...

Oğuzhan İnce
03.06.2010, 15:00
Mehmet demirkol geçen gün
''hep altyapıdan bahsediyoruz buca için ama ligin bütün kaşarlarını da alıyor ne olacak'' demişti haklı bence

ÖmerFarukYılmaz
03.06.2010, 15:36
Sivasspor'dan Musa Aydın'ı da almışlar.

Bucaspor'a olan sempatim gittikçe azalıyor...

Benim sempatim Bülent'le gitti:) Tamamen..

Egemen
04.06.2010, 03:32
mehmet yılmaz anteple anlaşmış.. son dakikada değişmiş durum..

Kazım Uzunboy
05.06.2010, 08:44
Atahan Menekşe Bucaspor'da
Süper Lig'in yeni ekibi Bucaspor, Kocaelispor'dan Atahan Menekşe ile üç yıllık anlaşma sağladı.

http://foto.fanatik.com.tr/test/423x238/fft1mm1024539.jpg

Geçen sezonun ikinci devresinde Kocaelispor’da forma giyen 24 yaşındaki savunma oyuncusu Atahan Menekşe ile anlaşıldığı, genç futbolcuyla üç yıllık sözleşme imzalanacağı bildirildi. Futbola Sarıyer altyapısında başlayan Atahan Menekşe daha önce Zeytinburnu, Dardanelspor ve Kocaelispor formaları da giydi. Bu takımlarla 117 resmi maça çıkan Atahan Menekşe, müsabakalarda sekiz gol kaydetti.

www.fanatik.com.tr

Berk
11.06.2010, 09:07
Rio Ave'den kaleci Carlos Fernandes'e imza attırılmış.
_________

Fernandes, Turkcell Süper Lig'i biraz bildiğini belirterek, "Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi'nde Türk takımlarının adını sık sık duyuyoruz. Artadaşlarımdan Tello bir süredir Beşiktaş'ta forma giyiyor. Jardel de Galatasaray'da oynamıştı. Kariyerime yeni bir sayfa eklemek için Türkiye'ye geldim" diye konuştu.

Fernandes'le birlikte imza atan Senegalli golcü Mendy, Süper Lig'de maçların sert geçmesinin kendisi için sorun yaratmayacağını belirterek, "Ben de sertliği seven bir oyuncuyum. Süratim ve gol paslarımla fark yaratmak istiyorum. Bucalı taraftarlar beni çok sevecek" dedi.

Basın sözcüsü Şeref Üstündağ imza töreninde şunları söyledi:
"İki futbolcuyla da 2 artı 1 yıllık sözleşme yaptık. Çalışmalarımız sürüyor. Fenerbahçeli Deniz Barış'la da görüştük. Sivassporlu İbrahim Dağaşan'la anlaştık. Bir yabancı transferini daha önümüzdeki günlerde çözüp, yolumuza devam edeceğiz."

Birtan Karaman
21.06.2010, 11:33
15 Milyon Euro bütçe'den 7,5 Milyon kullanılmış şuana kadar.

Kazım Uzunboy
30.06.2010, 09:33
Bucaspor sahaya indi

Süper Lig'in yeni ekibi Bucaspor, yeni sezon hazırlıklarına Bolu Gerede'de başladı.

http://foto.fanatik.com.tr/test/423x238/fft1mm1058594.jpg

13 yeni transferiyle birlikte teknik direktör Bülent Uygun yönetiminde çalışan Sarı-Lacivertliler, hafif bir idman yaptı. 3 yabancı oyuncu daha almayı planlayan Bucaspor, hazırlıklarına 15 Temmuz’a kadar Gerede’de devam edecek. Bu süreçte İzmir ekibi, Boluspor ve Eskişehirspor ile maç yapacak.

www.fanatik.com.tr (http://www.fanatik.com.tr)

Cengiz Çubukcu
30.06.2010, 09:36
Bucaspor sahaya indi

Süper Lig'in yeni ekibi Bucaspor, yeni sezon hazırlıklarına Bolu Gerede'de başladı.

http://foto.fanatik.com.tr/test/423x238/fft1mm1058594.jpg

13 yeni transferiyle birlikte teknik direktör Bülent Uygun yönetiminde çalışan Sarı-Lacivertliler, hafif bir idman yaptı. 3 yabancı oyuncu daha almayı planlayan Bucaspor, hazırlıklarına 15 Temmuz’a kadar Gerede’de devam edecek. Bu süreçte İzmir ekibi, Boluspor ve Eskişehirspor ile maç yapacak.

www.fanatik.com.tr (http://www.fanatik.com.tr)
en sağdaki arkadaş Onur Çubukcu oluyor :)

Kazım Uzunboy
30.06.2010, 09:39
Akraba mı yoksa abi? :)

Cengiz Çubukcu
07.07.2010, 08:29
Akraba mı yoksa abi? :)

evet Kazım...bu arada Onur'u Bülent Uygun istemedi...kendisi en kısa sürede iyi bir takımla anlaşacaktır, ayrıca Bülent Uygun'un 5 hafta içinde kovulacağına adım gibi eminim ....

Kazım Uzunboy
26.07.2010, 16:30
Buca'dan gol şov!

Süper Lig hazırlıklarını sürdüren Bucaspor gümbüm gümbür geliyor. İlk maçında Hollanda karmasını 6-1 yenen Ege temsilcisi, dün akşam da FC Presekhaaf'ı 8-3'lük skorla yıktı.

Bucaspor bol gol atıyormuş. :)

Since1912KsK
26.07.2010, 16:37
karşıyaka ile maçlarının çakışmadığı haftalar gidicem maçlarını izlemeye bakalım merak ediyorum neler yapıcaklar toplama takım gibi oldular bakalım... 5. hafta galatasaray ile yapıcaklar bizde 4. hafta altayla yapıcaz iki maçta 19'unda diye geçmiş tff izmirde taraftar rekoru kırılır o hafta aynı güne denk gelirse baya bi tehlikeli olur...

Kazım Uzunboy
26.07.2010, 16:48
Maçların günleri daha belirlenmedi.

Belirlenmeden önce de bütün maçlar pazar günü olarak gösterilir.

Cengiz Çubukcu
26.07.2010, 17:21
ilk küme düşmeye aday takımım Bucaspor... Bülent Uygun oturmuş takımı dağıtıyor ve sürekli transfer yapıyor....

EmreYavuz61
26.07.2010, 19:59
bence çıkan takımlar arasında en üst sırayı alacak takımdır bucaspor.konya düşer karabükte düşmemeye oynar.buca son 5 haftaya rahat girer diye bir çizelge çizdim kafamdan.çünkü bucanın o potansiyeli var.

Cengiz Çubukcu
16.08.2010, 09:12
ilk küme düşmeye aday takımım Bucaspor... Bülent Uygun oturmuş takımı dağıtıyor ve sürekli transfer yapıyor....

sezon başlamış 30'a yakın transfer yapmışsın hala daha Bjk'den adam almanın peşindesin.... geçen sene gözüme sempatik gelen bucaspor nezdimde o sempatiyi yitirmeye başladı... çok yanlış bir adamı teknik direktör olarak seçtiler, keşke karabük örneğini takip etselerdi....

Cemalettin Taşkın
16.08.2010, 10:02
ben diri buldum bucasporu ama gol atmaları zor gibi. mendy çok dağınık oynuyor.

balaban
16.08.2010, 14:23
bülent uygun buca yı sivasspor a benzetmiş anti futbolun bile çirkini

Birtan Karaman
25.08.2010, 12:49
Bucaspor küme düşecek olan takım adaylarımdan ama büyük konuşmayalım yinede.. :)

POYRAZ
26.08.2010, 04:52
Bucaspor Bülent Uygun ile anlasarak kendi ayagina SIKMIS.
Umarim onlar icin hayirlisi olur.

hamucera
28.08.2010, 18:37
sırf Bülent Uygun dan dolayı kanım ısınmıyor yaa elimde değil

JoKeR™
29.08.2010, 17:54
Bucaspor Süper ligdeki ilk galibiyetini dün gençler birliği karşsısında 3-1 lik bir skorla aldı ve maçı tirübünden izleyenlerden birisiydim gene her zamanki gibi bjk maçı ve kasımpaşa deplasmanındada türübündeydim gene ama ilk 2 maçta dağınık bir bucaspor vardı ve gol yolları çok kapalıydı ama dün akşamki maçta takım artık oturmaya başlamış futbolcular birbirine alışmaya başlamış ve neticesinde dün akşam g.birliğini 3-1 yendiler buca bu sene bu ligde kalır bence

Ali Tunahan Güllü
29.08.2010, 18:01
Gençlerbirliği gibi güçlü bir takımı 3-1 yendiler tebrikler.

despotking
29.08.2010, 21:51
Bucaspor Süper ligdeki ilk galibiyetini dün gençler birliği karşsısında 3-1 lik bir skorla aldı ve maçı tirübünden izleyenlerden birisiydim gene her zamanki gibi bjk maçı ve kasımpaşa deplasmanındada türübündeydim gene ama ilk 2 maçta dağınık bir bucaspor vardı ve gol yolları çok kapalıydı ama dün akşamki maçta takım artık oturmaya başlamış futbolcular birbirine alışmaya başlamış ve neticesinde dün akşam g.birliğini 3-1 yendiler buca bu sene bu ligde kalır bence

Hocam çok söylendi çizildi yazıldı bu takım defans yaparsa berabere bile kalamaz fark yer ama hücum oynarsa çok iyi oynar.Evet eski kadro dağıldı ama ama yeni kurulan kadro da inşallah tutacaktır.
Ayrıca buca da yaşayan trabzonlu kardeşlerimde bilir;BFC tribünü olarak istediğimiz bir çok şeyi takımda,yönetimde yaptırabiliyoruz.Mutlaka bülent hoca da bu takımı nasıl oynatması gerektiğini öğrenmiştir artık.Bülent hocaya değil Bucasporun armasına inanıyoruz.BÜlent hoca var yok farketmez.Alt yapının namağlup teknik direktörü Sait Karafırtınalar var çıktığı maçların hiçbiri kaybedilmemiş.Yani yarın öbür gün Bületn hocanın gitmesi oturmuş bir Bucaspor'a hiçbir etki yapmaz.Belki de hayırlı olur.Ege nin Fırtınasından Karadenizin fırtınasına başarılarının devamı dileğiyle. ;)

JoKeR™
01.09.2010, 19:35
Hocam çok söylendi çizildi yazıldı bu takım defans yaparsa berabere bile kalamaz fark yer ama hücum oynarsa çok iyi oynar.Evet eski kadro dağıldı ama ama yeni kurulan kadro da inşallah tutacaktır.
Ayrıca buca da yaşayan trabzonlu kardeşlerimde bilir;BFC tribünü olarak istediğimiz bir çok şeyi takımda,yönetimde yaptırabiliyoruz.Mutlaka bülent hoca da bu takımı nasıl oynatması gerektiğini öğrenmiştir artık.Bülent hocaya değil Bucasporun armasına inanıyoruz.BÜlent hoca var yok farketmez.Alt yapının namağlup teknik direktörü Sait Karafırtınalar var çıktığı maçların hiçbiri kaybedilmemiş.Yani yarın öbür gün Bületn hocanın gitmesi oturmuş bir Bucaspor'a hiçbir etki yapmaz.Belki de hayırlı olur.Ege nin Fırtınasından Karadenizin fırtınasına başarılarının devamı dileğiyle. ;)
Aynen katılıyorum hocam bikere BFC gerek taraftarı gerek türübün lideri herkez birbirine kenetlenmiş durumda forma uğruna değil arma uğruna kavgamız bu takım bu sene ligde kalır

İsmail Coşgun
04.09.2010, 14:15
Trabzonsporumu İzmir'de bize izletecek olan Bucaspor'a teşekkürü borç bilirim...

Renkleri ve hocası pek sempatik gelmesede Bucalıyız, Bucaspor'un arkasındayız! ;)

000061
04.09.2010, 16:20
Trabzonsporumu İzmir'de bize izletecek olan Bucaspor'a teşekkürü borç bilirim...

Renkleri ve hocası pek sempatik gelmesede Bucalıyız, Bucaspor'un arkasındayız! ;)

Trabzon'u da İzmir'de 32.haftada izletecek :) Mayıs ayında.

Şampiyonluk maçında toplanalım gidelim hep beraber :D

İsmail Coşgun
04.09.2010, 16:56
Trabzon'u da İzmir'de 32.haftada izletecek :) Mayıs ayında.

Şampiyonluk maçında toplanalım gidelim hep beraber :D

Gidelim tabi kaçar mi :)

İnşallah şampiyonluğu garantilemiş oluruz, öyle gideriz maça ;)

JoKeR™
14.09.2010, 17:13
Gidelim tabi kaçar mi :)

İnşallah şampiyonluğu garantilemiş oluruz, öyle gideriz maça ;)
İnş..... ya

Bu arada bucaspor son maçında konya deplasmanında 23 ünc dk da öne geçmesine ragmen kaleci carlos un yaptıgı bi hata doğrultusunda 1 gol yemiş ve konya deplasmanından 1-1 lik bir skorla 1 puanı hanesine yazdırmıştır bucaspor a ligde başarılar diliyorum bu hafta işleri gercekten çok zor içerde galatasarayla oynıcaklar hayidi şanlı fırtına BFC olarak biz türübündeki yerimizdeyiz sıra sende yenşu cinconuda bu sene trabzonsporun önderliğinde ist saltanatını yeniden yıkalım kalbimiz trabzon manisa maçında bedenizmiz buca cincon

JoKeR™
18.09.2010, 22:46
Bucaspor bu hafta izmirde zorlu bir maç olan galatasaray karşısında kahramanca savaşmış olmasına rağmen 67 ci dk kada ayhan akmanın golü ile bu haftayı puan alamadan kapattı haftayada daha zorlu bir deplasmana bursaya gidiyor

İsmail Coşgun
18.09.2010, 23:15
Bucaspor, zorlu dönemeçte. Geseye kaybetmesine çok üzüldüm. Haftaya Bursayla oynayacak. O maçta hedef 1 puan olmadır...

POYRAZ
19.09.2010, 02:24
Cimbok'a karsi bence iyi oyun cikartti Bucaspor.
Yenilmesine ragmen iyi bir görünüm verdi bence.
Bülent Uygun eger bu takimin icine edip birakmaz ise üst siralarda yer
bulabilir Bucaspor.

İsmail Coşgun
04.10.2010, 02:36
Buca'ya galibiyet lazım. 7 maçta 6 puan pek iç açıcı bir durum değil. Takım gol yemiyor. Ama gol da atamıyor. Milli maç arası umarım Buca'ya iyi yansır. Yoksa zor haftalar Buca'yı bekliyor. Peşpeşe Gaziantep ve Sivas deplasmanlarına gidecek. Bu maçlardan en az 3 puan çıkarmalı. Zaman ne gösterecek merakla bekliyoruz...

Cengiz Çubukcu
04.10.2010, 11:26
evet Kazım...bu arada Onur'u Bülent Uygun istemedi...kendisi en kısa sürede iyi bir takımla anlaşacaktır, ayrıca Bülent Uygun'un 5 hafta içinde kovulacağına adım gibi eminim ....

ben 5 hafta dedim o 7. haftada gitti, güle güle Bülent ...işin içinde çok başka işler olduğuna adım gibi eminim...

ilhan
04.10.2010, 11:32
Gidip Rıza Çalımbay ile anlaşırlar şimdi kahrolurum.

*

Reha Kapsal tercihi doğru bir tercih olabilir.

mehmets61
04.10.2010, 12:55
ne diyorsun yani ilhan ım rıza hoca ile bülent hoca becayiş mi yapıyor:D:)

İsmail Coşgun
04.10.2010, 16:41
Bülent Uygun'un yatığı şey tam kişiliğine yakışan bir olaydır. Bir kez daha kalitesini belli etti Bülent Uygun tebrikler büyük futbol adamı...

ilhan
04.10.2010, 17:00
ne diyorsun yani ilhan ım rıza hoca ile bülent hoca becayiş mi yapıyor:D:)

:D

*

Ya şimdi bakacaklar kim boşta diye. Ona göre alengirli zaten bu hoca işleri zaten. Erdoğan Arıca, Güvenç Kurtar vs. vs. bir sürü adam boşta. İnşallah onlardan birisi falan geçmez.

Reha Kapsal İzmir'i bilen ve İzmir futbolunu iyi analiz eden bir hoca. O geçer, en kötü ihtimal.

Uğurtan
05.10.2010, 08:35
Reha Kapsal da Süper Lig'de bir takımda 5 haftayı aşamıyor arkadaş ama :D

Muhammed
05.10.2010, 23:07
Reha Kapsal Manisa'dan neden ayrılmıştı? Sanki aklımda o Manisa'nın başına geçtikten sonra Manisa çok daha iyi oynamıştı gibi kalmış.

Miraç Atalay Çiftçi
05.10.2010, 23:27
Altay'dan ayrılan Ertem hoca ile görüşülüyormuş...

Fatih
06.10.2010, 19:16
Bülent Uygun'un takımdan ayrılmasıyla Bucaspor'a olan sempatim geri geldi eminim çoğu kişi de benim gibi düşünüyordur.:)

Cengiz Çubukcu
06.10.2010, 21:23
Bülent Uygun'un takımdan ayrılmasıyla Bucaspor'a olan sempatim geri geldi eminim çoğu kişi de benim gibi düşünüyordur.:)

mesela ben :)

İsmail Coşgun
07.10.2010, 01:12
Rıza Çalımbay Buca'nın gündeminde!

http://www.showhaber.com/haber_images/2009/02/28/838339105.jpg

Spor Toto Süper Lig'de Bucaspor, teknik direktör Bülent Uygun'un Eskişehirspor ile anlaşmasından sonra gündemine Rıza Çalımbay'ı da aldı.

Sarı-lacivertli yönetimin bugün yaptığı toplantıda Çalımbay'ın ismi de ön plana çıkarken kurmaylar kesin kararı yarın verecek.

Bucaspor Başkanı Şeref Üstündağ yaptıkları yönetim kurulu toplantısında yerli teknik adam ile sözleşme imzalamaktan yana karar aldıklarını belirterek, "Adaylarımız içinde Reha Kapsal, Giray Bulak, Samet Aybaba ve Rıza Çalımbay da var. Kesin kararımızı yarın vereceğiz" dedi.

Bu arada bugün yapılan antrenmanda Orhan Ak ile sarı-lacivertli takımın 2'inci kaptanı İbrahim Dağaşan arasında tartışma çıktı. Diğer oyuncular araya girerek tartışmanın büyümesini engelledi.

Kaynak: sporx.com

bariskaratas
07.10.2010, 09:50
ya buca gitti blenti buldu.
adam takimi super lige cikaren herkesi gonderdi. takimin da icine etti. sonra da birakip es es e gitti.
es es cok yazik etti.
buca da simdi rizayi dusunuyorsa bir yanlis daha eder.
buca da es es de sevdigim takimlar ama yanlis isler yapiyorlar.

Tatar Kemal
07.10.2010, 10:36
samet aybaba bucaspor'la anlaşmış. haber doğruysa bence bucaspor en doğru kararı verdi. hayırlı olur inşallah. samet aybaba bucaspor'u başarıyla çalıştıracaktır. bucaspor'un bülent uygun'dan kurtulmuş olmasına sevindim.

Gökhan KAN
07.10.2010, 13:54
Bucaspor hocasını buldu..

Bülent Uygun'la yolları ayrılan Bucaspor, teknik direktör arayışlarını sonlandırdı.. İzmir ekibi, Samet Aybaba ile anlaşmaya vardı..

Sarı lacivertli ekipte Bülent
Uygun'un istifasının ardından başlatılan teknik direktör arayışları sonuçlandı. Samet Aybaba, Reha Kapsal, Rıza Çalımbay ve Giray Bulak ile görüşme yürüten kulüp başkanı Şeref Üstündağ'ın, Aybaba ile prensip anlaşmasına vardığı kaydedildi.

Kulüp basın sözcüsü Timur Yaykıran, Aybaba'nın yardımcılıklarını eski Beşiktaşlı futbolculardan Recep Çetin ile Bucaspor'dan bir teknik adamın yapacağını bildirdi. Yaykıran, 1 1 yıllığına anlaşma yapılan Aybaba ile öğleden sonra sözleşme imzalanacağını, takımın da saat 17.00'deki antrenmana tecrübeli teknik adamın yönetiminde çıkacağını ifade etti.

İsmail Coşgun
07.10.2010, 14:29
Hayırlı olur inşallah. Samet Aybaba hucüm adına takıma katkı yapılacağını umuyorum...

Paksoy
07.10.2010, 14:30
Buca için en hayırlısı olmuş bana kalırsa

Birtan Karaman
07.10.2010, 15:08
Devre arası Bucanın yeni sambacı transferlerine hazırlıklı olalım.

Sefa
07.10.2010, 15:11
Altyapısı en zengin kulüp ve Altyapıya önem veren bir Hoca..

Samet Aybaba başarılı olacaktır. Devre arası Bülo'nun atıklarını temizleyebilirse tabi..

Samet Yildirim
07.10.2010, 15:57
Samet Aybabayi begenen birisiyim dogru tercih yapmislar, iyi bir hoca.

İlker Akçay
07.10.2010, 16:13
Altyapısı ile nam salmış Buca için çok iyi bir tercih,Başarılar...

Kazım Uzunboy
08.10.2010, 15:22
Samet Aybaba imzayı attı

Bucaspor yönetimi, Samet Aybaba'yla 1 artı 1 yıllık sözleşme imzaladı, Göztepe'de Özcan Kızıltan'ın yardımcısı olarak çalışan antrenör Sait Karafırtınalar da istifa ederek yuvaya döndü.

http://foto.fanatik.com.tr/news/423x238/2010/10/8/fft1mm1206756.jpg

Sarı lacivertli takımı çalıştıracağı için çok mutlu olduğunu belirten Samet Aybaba, Bucaspor'un özellikle alt yapıya verdiği önemi çok beğendiğini söyledi. Ellerinde iyi bir kadro bulunduğunu belirten Samet Aybaba, “En kısa sürede Bucaspor'u hak ettiği noktaya getireceğim” dedi.
Samet Aybaba'nın Türk futbolunda önemli bir yeri olduğunu vurgulayan Asbaşkan Seyit Mehmet Özkan, “Bucaspor'un Aybaba ile ilk 6'yı kovalayan bir takım olacağını düşünüyorum” diye konuştu. Bucaspor'a dönen Sait Karafırtınalar ise Recep Çetin ve Mehmet Tezcan'la birlikte Aybaba'nın yardımcılığını yürütecek.

www.fanaitk.com.tr

Bıyıklıoğlu
30.10.2010, 02:43
Bucaspor’da Tomas Kadro Dışı!

Kulüp basın sözcüsü Timur Yaykıran, kulübün resmi internet sitesine yaptığı açıklamada, sakatlığı nedeniyle Konyaspor ile Çarşamba günü oynanan Ziraat Türkiye Kupası maçı kadrosuna alınmayan Tomas'ın, teknik heyetin izni olmadan İstanbul'a gittiğinin belirlendiğini ifade etti.

Antrenmanlara çıkmayan Hırvat oyuncunun, dün akşam üzeri tesislere geldiğini belirten Yaykıran, ''Bu hareketi nedeniyle kendisine Eskişehirspor ve Sivasspor maçı primlerinin ödenmemesi üzerine, disiplinsiz davranışlarda bulunan Tomas, tesisleri terk etmiştir. Teknik Direktörümüz Samet Aybaba, yaşanan bu gelişmeler üzerine yönetimimize rapor vererek, Tomas'ın kadro dışı bırakılmasını istemiştir. Yönetim kurulumuz yaptığı değerlendirme sonucunda Hırvat oyuncuyu süresiz kadro dışı bırakma kararı almıştır'' dedi.

Geçen yıl Gaziantepspor'da forma giyen Tomas, ligde Bucaspor formasıyla 8'i ilk 11 olmak üzere 9 maçta 723 dakika mücadele etti.

İsmail Coşgun
08.11.2010, 14:05
Bucaspor'a değişiklikler yaramadı!

Spor Toto Süper Lig'e yükseldikten sonra kadrosunu yenileyen, teknik adam ve kulüp başkanı değişikliklerine giden Bucaspor, bir türlü istenen sonuçları elde edememenin sıkıntısını yaşıyor.

Bank Asya 1. Lig'de geçen yılı 2. sırada tamamladıktan sonra Süper Lig'e yükselen ve sezon başında kadrosunu büyük ölçüde değiştiren Bucaspor'da daha önce görevden ayrılacağını açıklayan Mehmet Bektur'un yerine kulüp başkanlığına 22 Eylül'de Şeref Üstündağ getirildi.

Sezon başında büyük umutlarla teknik direktörlüğe getiren ve 7 maçta 6 puan toplayan Bülent Uygun'un beklenmedik istifasının ardından Samet Aybaba ile anlaşma sağlandı.

Samet Aybaba ile çıktığı 4 lig maçında 1 beraberlik ve 3 yenilgi alan sarı lacivertli ekip, son 4 maçta kalesinde 8 gol görürken, sadece 2 gol atabildi.

Kardemir Karabükspor'a dün 3-0 yenilen Bucaspor 8 maçtır galibiyete hasret. Ligde yalnızca Gençlerbirliği maçını kazanabilen sarı lacivertlilerin gol atamama sıkıntısına da henüz çözüm bulunamadı. Bucaspor, 11 maçın 8'inde gol atamadı.

Yabancı oyunculardan Tomas ile Dady'yi kadro dışı bırakan Bucaspor, sakatlığı bulunan Manucho'dan da 4 haftadır faydalanamıyor.

Ziraat Türkiye Kupası (C) Grubu'nda salı günü Yeni Malatyaspor ile İzmir'de karşılaşacak Bucaspor'un ligin ilk devresindeki kalan maçları şöyle: Ankaragücü, Fenerbahçe (D), Medical Park Antalyaspor, Trabzonspor (D), Manisaspor, Kayserispor (D).

İsmail Coşgun
13.11.2010, 19:44
Buca, kendi sahasında Ankaragücüyle 0-0 berabere kaldı. Galibiyet özlemi 9 haftaya çıktı...

Nizam
05.12.2010, 13:33
http://www.facebook.com/#!/video/video.php?v=479165377560&oid=8715106814&comments

...

Ahmet Başkaya
05.12.2010, 17:02
Düşmeyin ligden . İkinci yarı umarım düzelirler .

SDinc
05.12.2010, 18:26
3-5 saniyede olsa neden kafsinkaf çekildi maçta anlamadım.
Bucaspor iyi taraftarı olan bir semt takımı. Umarım düşmezler.

boztepeli61
05.12.2010, 21:25
Karşıyakayla aramız iyidir helede bu ayın ortalarında bursayla maç oynayacaklar yaa ona gönderme yapıldı

SADECETRABZON61
06.12.2010, 17:53
Buca diyede bağırdık maçta sarı lacivert çekildi..