PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bunu Yapamazsın TFF !

Sayfa : [1] 2 3 4

magicyattara
15.03.2010, 09:34
Trabzonspor kulübü,Sivas maçında ki olaylardan dolayı,3-0 hükmen mağlup edilip 5 maç ceza alınca,Türkiye'de ki taraflı tarafsız herkes,bunun adil bir karar olduğunu savunmuştu.
Maçın bitimine sadece 30 saniye kala,sahaya giren bir taraftarımız,Sivas'lı futbolcuya vurmaya kalkışmış ve bu amacına ulaşamadan yediği dayakla saha dışına çıkarılmıştı.
Sahada maçın oynanmasıyla ilgili güvenlik tehditi kalmamışken,münferit bir olay gibi görünen bu olayın ardından maçın hakemi soyunma odasının yolunu tutmuş,bunu fırsat bilen rakip takım da hemen soyunma odasına gitmiş,psikolojilerinin bozulduğunu ileri sürerek maça tekrar çıkmayacaklarını söylemişlerdi.
Burda amaç tabii ki bedavadan alınacak 3 puandı.
O gün stadda olan birisi olarak bu olayı tasvip etmemekle beraber,ortada ne hakemin ne de rakibin can güvenliğini tehdit edecek bir ortam olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim.

Bu olay beyaz sayfa açmaya meraklı ülkemizde,adeta sevinçle karşılandı.Bu olay sayesinde futbolda devrim niteliği sayılabilecek kararlar alınabilirdi.Fırsat bu fırsattı..
Bir sezon önce oynanan gs-fb maçında sahaya 6000 şişe su atılmasına rağmen,koltuklar yakılıp polisle çatışılmasına rağmen,hakem 2 kez soyunma odasına girmesine rağmen maç tatil edilememişti.Bu maçın ezikliği üzerlerindeyken önlerine büyük bir fırsat gelmişti..
Bu kez kararlıydılar.
Acımadan cezayı hemen kestiler.
3-0 hükmen mağlup ve 5 maç seyircisiz oynama..OK dedik ve cezayı kabullendik..
Hata bizdeydi,cezasını çekmeliydik..

Şimdi önümüzde bir Diyarbakır örneği var.
Eğer Diyarbakır dünkü maçtan da 3-0 hükmen yenik ayrılırsa küme düşecek.
Akşamdan beri seyrettiğim tüm spor programlarında ve bugün göz attığım gazetelerin bazılarında,"maçın bitimine sadece 3 dakika kaldığı gerekçesiyle,3-0 olarak değil de 1-0 olarak tescillenebilir bu maç" diyorlar.

Yine akşam bir spor programında İstanbul Valisi bile bu olaya müdahil olarak kattırılıp,Diyarbakır'ın cezası hafifletilmeye çalışılıyor..
(Burda olay Diyarbakır veya x bir takım değil.Yanlış anlaşılmak istemem..Tamamen Trabzonsporlu kimliğimle olaya bakıp,Adalet istiyorum.)

Trabzon'da bir olay yaşandığı zaman,Trabzonspor'u,Trabzon insanını aşağılayıp,cezayı kesen ellerin,dillerin,dünkü maçtan sonra bizim maçı hatırlamayıp,başka örnekler vererek Diyarbakır'ı kurtarma çabalarını hayretle izledim.

Bunu yapamazsınız diyorum.
Eğer bu ülkede Adalet'in zerresi olduğuna inanıyorsanız,bize Sivas maçından sonra kestiğiniz cezayı hatırlayacaksınız..

Burçak
15.03.2010, 09:41
Bir sezon önce oynanan gs-fb maçında sahaya 6000 şişe su atılmasına rağmen,koltuklar yakılıp polisle çatışılmasına rağmen,hakem 2 kez soyunma odasına girmesine rağmen maç tatil edilememişti.Bu maçın ezikliği üzerlerindeyken önlerine büyük bir fırsat gelmişti..
Bu kez kararlıydılar.
Acımadan cezayı hemen kestiler.
3-0 hükmen mağlup ve 5 maç seyircisiz oynama.

O günleri hatırladım Lanet olsun Hakkımızı alan Hırsızlara. o maç için Vali bile gerekirse statı boşaltalım dedi 30 saniye kalmış maçın tatil edilmesi için geçerli sebep yoktu
TFF nin Adaleti yooook

Murat Erdem
15.03.2010, 09:41
Diyarbakır'ın küme düşmemesi için galiba bu hukuksuzluğu "kör göze parmak" misali yapacaklar. Akşam ve bu sabah izlediğim bütün programlarda bunun propagandası yapılıyor.

Kazım Uzunboy
15.03.2010, 09:44
TFF Kurallarına göre kesinlikle Diyarbakırspor'un 3-0 hükmen mağlup olması gerekiyor.

Ama ayrı bir konu ise olayın siyasi olduğu tartışmasıdır. O yüzden kararın kolayca verilemeyeceği açıkca ortadadır bence..

magicyattara
15.03.2010, 09:47
Burda alınacak yanlış bir karar her Trabzonsporluyu yaralayacaktır,yaralamalıdır..

UğuR
Madem adalet var düşürsünler D.Bakır'ı....
son 30 saniyede maç iptal edip 3-0 hükmen saymak varsa + 5 maç ceza düşecek D.Bakır....

Burçak
Bazı tv kanallarında orası özel bir yer ona göre ceza verilmeli gibi şeyler söylendi akşam. Özel derken bunları yapanlar gerçek Diyarbakırsporlular değil anlamında.Diyarbakırspor üzerinden birileri dikkat çekmeye çalışıyor.
Ama her ne olursa olsun Kurunun yanında Yaş ta yanarmış..
Kurallar açık ve nettir.
Eğer orası özel bir yer, bunu yapanlar Diyarbakırspor arasına karışmış sabotajcılardır der ceza vermezlerse ayrı bir yanlış olur.
Başka takımların yarın bir gün emsal teşkil etmesine bile sebep olabilir.
ve o olayları yapanlar daha çok azıtır.

A.İLELİ61
15.03.2010, 09:49
yoksa siz hala bunların şerefli! olduklarınamı inanıyorsunuz...!!! yoksa siz hala bunlardan bir tanesinin bile TRABZONSPORUN hakkını savunacağınımı sanıyorsunuz..!!!
Ben şahsen bu federasyonun (heleki levent kızıl var orda) ve basın denilen şahsiyetsizlerin Allah 1 dediklerinin haricinde tek kelimelerine inanmam itibar etmem..
Bizim bizden başka dostumuz yookk...

Murat'
15.03.2010, 09:51
Bizim maçın hakemi de dünki maçında hakemi de kahramanlık yapmak istemiştir ve de herşeyin içine etmişlerdir.Olay bundan ibarettir.

Misina
15.03.2010, 09:53
2007-2008 ve 2008-2009 sezonlarında Sivası zirveye oynatanlar şimdilerde sivası ligde tutmak için ellerinden geleni yapıyor.

magicyattara
15.03.2010, 09:56
Bazı tv kanallarında orası özel bir yer ona göre ceza verilmeli gibi şeyler söylendi akşam. Özel derken bunları yapanlar gerçek Diyarbakırsporlular değil anlamında.Diyarbakırspor üzerinden birileri dikkat çekmeye çalışıyor.
Kurallar açık ve nettir.
Eğer orası özel bir yer, bunu yapanlar Diyarbakırspor arasına karışmış sabotajcılardır der ceza vermezlerse ayrı bir yanlış olur.

Bu mantıkla bir kurtarma operasyonu yapılamaz.
Burası Muz Cumhuriyeti değil.
Konumuz futbol ve diğer anlamda zaten hepimiz mücadele verdik,veriyoruz..
Sporla siyaset karıştırılmamalıdır.
Alınacak kararı merakla bekliyorum.
Ayrıca alınacak ters bir karardan sonra Trabzonspor kulübünün alacağı tavrı da çok merak ediyorum..

Murat Erdem
15.03.2010, 09:59
T.F.F denen "rezillik organizasyonu" varsa işin için de, her şeyi bekleyeceksin.

Adamlar, alelacele Diyarbakır-Bursa maçı için Diyar'a verilen cezaları açıkladılar ama, nedense maçın akibeti için "daha sonra karar verilecek" !!! diyebildiler...bekliyorlar, suyuna göre şerbet dökecekler.

Mide bulantısı yaratıyorlar bünyem de.

Oruç
15.03.2010, 10:02
...............................

Murat Erdem
15.03.2010, 10:03
Hakkımızın gasp edildiği Sivas maçı, Nuri Albayrak yönetimi zamanında vuku bulduğu için, Son olaylardan sonra ortaya çıkabilecek her hangi bir mağduriyetimiz, Sadri Şener'i zerre rahatsız etmeyecektir, kanısındayım. Sadri bey Trabzonspor için kimseyle !!! ters düşmez ! o "kimseleri" çok iyi bilirsiniz...

magicyattara
15.03.2010, 10:12
Madem adalet var düşürsünler D.Bakır'ı....
son 30 saniyede maç iptal edip 3-0 hükmen saymak varsa + 5 maç ceza düşecek D.Bakır....

Bize nasıl cezayı kestiyseler,muadili olan bu olayda da aynı cezayı ke-se-cek-ler..kesmek zor-un-da-lar..

Burda olası bir kıvırmaya karşı,Trabzonspor taraftarı sessiz kalmamalı..
Bu sessizlik beni,96 yılında kaçan şampiyonluktan daha çok yaralar..

Tangerine Dream
15.03.2010, 10:21
O dönemi hatırlayın, Vestel Manisaspor Başkanı'nın sözlerini, siyah formalarla çıkılan maçları, Vestel'in tepki olarak Manisaspor'un sponsorluğundan çekilmesini.

Eğer İ.B.B. - Diyarbakırspor maçının sonucu 1-0 olarak tescil edilir ve Diyarbakırspor hükmen mağlubiyet cezası almaktan kurtulursa bu tepkilerin daha büyüğünü göstermemiz gerek.

yakuphoca
15.03.2010, 10:21
Ben futbolu bıraktım artık. Masa tenisi ve yüzmeye başlıyorum.
Bu ülkede hiçbirşey ama hiçbirşey adaletli değil. Kalın sağlıcakla..

Halil Atalay
15.03.2010, 10:35
eeee bunun adi Y..... TFF daha ne olmamsını bekliyorsunuz

Barış Mayda
15.03.2010, 10:45
kesin küme düşürülmesi lazımmm diyarbakırın

vuralkara
15.03.2010, 10:59
mynet haber sitesinde şimdi gördüğüm haberi aynen kopyalıyorum. gerçekten inanılmaz. diyarbakırı kurtarma çalışmaları başladı bile...

Süper Lig tarihinde bir ilk yaşanacak. Bu yıl Turkcell Süper Lig'de düşen takım olmayacak.
Türkiye Futbol Federasyonu, bu yıl Turkcell Süper Lig'de bir ilke imza atacak. Peki yeşil sahalardaki devrim niteliğindeki değişiklik nasıl olacak? İşte bu sorunun yanıtı: Ankaraspor'un sezon başında düşürülmesiyle 17 takıma inen Süper Lig'de bu yıl başka takım düşürülmeyecek.
2. Lig'ten 3 takımın çıkmasıyla beraber Türkiye Birinci Ligi'nde mücadele eden takım sayısı 20'ye yükselecek. Böylece takım sayısı İngiltere-Premier Lig, İtalya-Serie A, İspanya-La Liga ve Fransa-Lique 1'de olduğu gibi 20'ye çıkacak. Türkiye Futbol Federasyonu'nun bu girişimiyle Süper Lig'de daha fazla ilin temsili de sağlanacak. Karar kesinleşirse en çok, düşme korkusunu enselerinde hisseden Diyarbakır, Sivas ve Manisasporlular sevinecek. Çünkü düşme tehlikesinde olan bu takımlar, yerlerini garantileyecek. Değişiklik, naklen yayın ihalesini kazanan yayıncı kuruluşa da yarayacak ve 36 değil 40 hafta maç yayımlayacak.
Futbol Federasyonu, söz konusu değişikliği bu sezon uygulamazsa, Ankaraspor'a ilave olarak iki takım daha Süper Lig'e veda edecek. Onların yerine Bank Asya Birinci Lig'den 3 takım Süper Lig'e yükselecek. Bu takımlardan biri, büyük ihtimalle Banka Asya Ligi'nin rakiplerine puan farkı atan lider Kardemir Karabükspor olacak.

Kaynak: Mynet

Kazım Uzunboy
15.03.2010, 11:01
Böyle bir şey olmaz. Eğer lig 20 takımlı olacaksa bile 3 takım düşer, 5 takım çıkar.

Uzunoğlu
15.03.2010, 11:06
Türk futbolunu uçurumun kenarına kadar getirdiler. Şimdi top TFF'de . Ya uçurumdan aşağı atacak siyasi nedenlerden dolayı futbolu ya da futbol futboldur siyasi müdahale olmaz diyerek futbolu siyasete yedirmeyecek. Eğer uçurumdan aşağı atarlarsa , Diyarbakırspor hak ettiği gibi küme düşmezse Türkiye'de kolay kolay artık bir takıma hükmen mağlubiyet veremezsiniz. Bundan dolayı oluşacak kaos deplasman takımlarının oyuncularının ve hakemlerin her maçta linç edilmesi tehlikesiyle sahada olmalarına sebep olacaktır.Şiddetin önlenemez bir hal almaması için adalet yerine getirilmelidir.

mashal61
15.03.2010, 11:10
O zaman kimin düşeceğine her yıl TFF karar versin.

Mesut
15.03.2010, 11:12
yaparlar yapar bal gibide yaparlar.

arifberkay
15.03.2010, 11:28
yaparlar istediklerini yaparlar aynen herkesin babası var ama bizim yok,hekes kendi hakkını korur bizimkiler bizim öz hakkımızı da yerler defolun

Faik Yılmaz
15.03.2010, 11:30
O zaman kimse bu ülkede hakaniyet filan var demesin....

simavii
15.03.2010, 11:30
Artık iş siyasallaştı düşürme cezası veremezler.

Yağızhan Sağnak
15.03.2010, 11:32
TFF Kurallarına göre;

Peşpeşe 2 Maç'ta, maçın gidişatını engelleyecek taraftar olayları doğrultusunda, takımın 1 altlige düşürülüp, oynadığı tüm maçların hükmen mağlup sayılacağı yazıyor.

BALKAN 06
15.03.2010, 11:35
evet tüm proğramlarda düşürmeme senaryoları üretiliyor,
bizim mağduriyetimiz aklıma geldikçe eğer geçiştirilirse isyan edip dağa çıkmamak elde değil(itlerin yanına değil bizim köyün dağlarına;))
valla ne garip bir hukuk anlayışımız var,neler dönüyor aklım almıyor...

Hüseyin Bağdat
15.03.2010, 11:36
Kurallar açık ve nettir.

Böyle bir hataya düşerseler o zaman bütün tribünler '' olayları biz çıkarmadık bizi sevmeyenler çıkardı'' demeye başlarlar. Türkiye Cumhuriyeti toprakalrında özel yer nasıl olur anlamış değilim. Herkes siyasi çıkarı uğruna olayı saptırmasınlar. kanun açıkca küme düşürülür diyor.

Bu maçı 3-0 hükmen saymazlarsa Bursa maçınıda sayamazlar. O zaman başka kıyamet kopar...

Hüseyin Bağdat
15.03.2010, 11:37
Artık iş siyasallaştı düşürme cezası veremezler.

Düşüremezlerse T.F.F istifa etsin. Herşey ap açık ortada...

mhayri
15.03.2010, 11:40
Yaparlar dostum yapacaklar...
Çünkü küme düşürürlerse ülke bölünecek yoksa (!)...
Vay anasına yaw ne hallere düştük...

Mesut
15.03.2010, 11:41
diyolarki diyari ligdne düşüremezler ortalık ayağa kalkar düşürmezlersede kalkmayacakmı ?

BAHADIR33
15.03.2010, 11:52
Bu olaydan bağımsız olarak düşünüyorum..

Küme düşürme cezası çok ağır bana göre.. Bu kuralın değiştirilmesi gerekir.

Aynı şey bizim başımıza gelseydi diyorum...
Sivas maçını hükmen kaybettiğimiz sezonda , bir turunculu daha çıkıp aynı şeyi yapsaydı biz de küme mi düşecektik..

Orhan Aydın
15.03.2010, 11:52
Öyle bir yaparlar ki:)

Tangerine Dream
15.03.2010, 11:56
Federasyonun kucağındaki bombanın biri patlamadan ikincisi geldi. Gelişmeleri izleyip göreceğiz.

Hüseyin Bağdat
15.03.2010, 11:59
Bu olaydan bağımsız olarak düşünüyorum..

Küme düşürme cezası çok ağır bana göre.. Bu kuralın değiştirilmesi gerekir.

Aynı şey bizim başımıza gelseydi diyorum...
Sivas maçını hükmen kaybettiğimiz sezonda , bir turunculu daha çıkıp aynı şeyi yapsaydı biz de küme mi düşecektik..

Buna bende katılıyorum. Puan silme cezası olsun. 10 Maç saha kapama cezası olsun...

lazkopatfaroz
15.03.2010, 12:01
Medyanın bu şekilde davranmasına hiç şaşırmadım.

Süleyman Eruyar
15.03.2010, 12:03
Kurallar gayet açık ve net, küme düşürülmesi gerekiyor,

Gönlün razı mı diye sorsalar, kesinlikle değil,

Ülkede birileri düğmeye bastı, son kozlarını oynuyorlar,

göz göre göre "biziz" diyorlar,

bizde hukuk içerisinde, olayların arkasını bildiğimiz halde, hukuk diye küme düşüreceğiz,

yapacak birşey yok,

Allah bu ülkeyi karıştırmak isteyenleri kahretsin..

KUTADGU
15.03.2010, 12:08
Yapacak hiç bir şey yok!

Adalet istiyoruz biz.

Ama biliyoruz ki bu ülkede adalet hiç yaşamadı.

Emirhan Çorumlu
15.03.2010, 12:09
Ister Diyarbakirspor ister baska Takim... Takimlarin sucu yok... genelde taraftarlarin sucu var... Eger bize Maglubiyet veriliyorsa... Diyarbakirsporada 2 Mactan Maglubiyet verilmesi lazim... özellikle ilk mactan... ikinci icin yorum yapamiyorum cünkü bilmiyorum ne oldugunu... ama eger birsey varsa ki okudugum kadariyla var... ozaman oradanda bir maglubiyet almalari lazim... ben anlamiyorumki... bursaya yapilanlar insanlik disi... akillari sira intikam aliyorlar ilk mactan... zaten bursaspor otobüsünün icinden cekilen videoya baktiysaniz... anlarsiniz... yani bu tür taraftarlara stad yasagi vereceksin verdi 2 lira mac biletine actigi hasar bin lerce lira arti puan... -.- zamaninda az sinirlenmemistim... sahaya ayakkabi at... gel m. yildiza tokat at... ortaligi karistir... ayakkabini al geri tribüne gir ve olaylar seyret... bukadarmi olur... stadin 300 metre cevresine gelemez olsunlar cezalarlar böyle taraftarim diye gecinen ök....

Emirhan Çorumlu
15.03.2010, 12:11
Yapacak hiç bir şey yok!

Adalet istiyoruz biz.

Ama biliyoruz ki bu ülkede adalet hiç yaşamadı.

Hele Hele Futbolda... Cifte Standartin Babasi... Millet gol atar ofsaytdan... sayilir ama biz atariz hakemlerin en iyi gününe denk gelir hatasiz yönetirler... hic anlamadigim birseyde budur... her hakem sanki bizim macta daha bir hatasiz yönetiyor... hata yaparsada bizim alehimizeymis gibi bir his var bende hadi neyse... baskan sadri sener'e katilarak... biz olamazsak bursanin yolu acik olsun derim... yeterki istanbuldan cikmasin sampiyon...

Emirhan Çorumlu
15.03.2010, 12:19
Buna bende katılıyorum. Puan silme cezası olsun. 10 Maç saha kapama cezası olsun...

Evet aynen... =) Düsürmek cok sacma ama puanlarini vermemek lazim arti para ve stad kapama cezasi... aslinda parasi olmayan takimlarada para cezasi yerine sadece stadt kapama cezasi vereceksin ama 3 - 4 mac degil stadtdan nekadar gelir aliyorsa mac basi ve cezayi kac mactan gelen parayla denglestiriyorlarsa okadar mac saha kapama cezasi verilmeli... misal gelir 100.000 ve ceza 1 milyon ozaman 10 mac.... misal ... =) abarttim biraz ama öyle daha iyi olur takimlara parayi bulma dertleri olmaz... zamanla ceza kendini öder... =)

Erdal DİLEK
15.03.2010, 12:24
işin aslı hata bizim macta olandır, o macta da bu mactada haekm sahaya geri dönmeliydi, bir hakem bir takımın geleceğiyle bu kadar oynayamaz, bu macın son 3 dakikası oynanır iş biter. . .

Trabzon34
15.03.2010, 12:25
Yaparlar .. kılları bile kıpırdamaz.. allah korusun günün birinde Trabzonda yine birisi sahaya girerse yine tatil eder, 3-0 hükmen yenildirirler. Çünkü trabzon onlara göre bu ülkeden değil. İstanbul büyüklerine bela olan bir takım. Onların seyir zevkini bozmuş, O çok sevdikleri fenere içerde dışarda dememiş ...... bir takım.. Adamlar bizden nefret ediyor anlamıyor musunuz? "diyarbakırı küstürmeyelim" diyorlar.. bunun 10 da biri kadar ihtimam trabzona gösterilse.. hatta ihtimam da istemiyroum sadece adalatet olsa.. adil olsa her şey..

Onur Civelek61
15.03.2010, 12:36
Futbolcuların ne günahı var diyeceğim ama d.bakırspor bu ligde olsa nolur olmasa nolur.2 maç hükmen mağlup sayılırlarsa düşücekler tff dahi kurtaramaz.Ankaraspor çok basit bir şekilde düşürüldü.Ordaki oyuncuların teknik adamların ne günahı vardı?
Düşücek d.bakır inşallah bi daha da çıkamazlar.

Fatih Solmaz
15.03.2010, 12:40
tff ne kadar özerk göreceğiz.

SDanışmaz
15.03.2010, 12:42
Bunlarda D.Bakır'ı küme düşürecek "Güven, Özgüven, Tecrübe" var mı?

Süleyman Eruyar
15.03.2010, 12:42
Vali' nin açıklamalarından sonra anlaşıldı ki, Devlet Diyarbakırspor' un bu şekilde ligden düşmesini istemiyor
ancak ; TFF,kurallara göre düşme cezası verecek,
Peki nasıl bir çözüm olacak,
Gayet açık
Küme düşme kaldırılacak..

OYılmaz
15.03.2010, 12:46
Yanlız ve güzel şehrim Trabzon , Diyarbakırspor'un düşmesini istemezdim ama hukuk kuralları varsa işlensin nasıl bize işlediği gibi işlemezse adalete direneceğiz

28TS61
15.03.2010, 12:50
herseyin bir kurali var ama bakiyorlar kurali uygulamayacaklar hemen kurali degistiriyorlar islerine geldigine göre.
eger düsürmezlerse bundan sonra her hafta tribünler sahaya inerse hic sasmam

Şahin_53
15.03.2010, 12:53
Bunu yapamazsın tff...Yaptı öteye geçti bile.

tonyalı Aydın
15.03.2010, 12:55
akşam ahmet çakar yalağı trabzonspor sivas maçında hakem haklıydı geçen haftada haklıydı bursa maçında ama bu haftaki maçta yani diyarbakır istanbul büyükşehir maçında oyunu oynata bilirdi diyor.yoksa bundan sonra vanda elazğda bilmem güneydoğu illerinde çok nahoş olaylar olur diyor.bu federasyon bölgecilik ayırımımı yapıyor bu kurallar güneydoğuda farklı karadenizde farklımı uygulanıyor.bu olayda bütün suç geçen hafta olduğu gibi emniyet vali ve federasyonundur.gecen hafta bu olayların geleçeği aylar öncesinden belli olmasına rağmen ne valilik ne emniyet nede federasyon karar aldı.bu olaylar çıksında buradan bursaya bir 3 puan verelim.ha bu arada bu sene bursayı şampiyon apalım ki istanbul takımarı ve diğer anadolu takımları tarafsız olduğumuzu anlasınlar.ey federasyon bu olaylar bursada olurken niye bursaya ceza vermediniz.diyarbakır başkanı bas bas bağırıyordu bu olaylar olacak diye ama kimse önlem almadı.dün aynı olaylar olacağı yine belliydi çünkü gerek diyarbakırda gerekse istanbuldaki maçlarda provoketorler iş başındaydı.bundan sonrada olacaklar.yani ahmet çakar yalağının dediği gibi değil iş çığrından çıktı bundan sonra bütün diyarbakır maçlarında olay var.bekleyip göreceğiz.bakalım levent kızıl federasyon başkanı olarak nasıl karar verecek.çünkü mahmut özgener figuran gercek başkan levent kızıl bizim süleyman atal da piyon.

lazkopatfaroz
15.03.2010, 12:55
Valinin açıklamaları da enteresan. Sahaya tribünlerin yarısı inmiş, futbolcuları kovalıyorlar hakem aceleci davrandı diyor. Hakem ne yapsaydı kaçan futbolcuları sahada mı tutmaya çalışsın.

Maçın bitmesine 30 saniye kala sahaya 1-2 kişi girer hakem 30 saniyeyi oynatmaz maçı tatil eder 3-0 hükmen yenilgi kararı çıkar. 5 maçta ceza.

Maçın bitmesine 3 dk kala sahada tribünlerin yarısı iner sokakta kavga eder gibi oyuncu kovalarlar vali hakem aceleci davrandı der.

Bizim ülkemizde olan olayları kaset yapıp sinemaya versen Recep İvedik'ten fazla izlenir.

ESER
15.03.2010, 12:57
haddi olmayan konularda ahkam kesip , diyarbakir alehine tarafli bir tavir sergileyen sadri senerin bu konuda adim atacak cesareti gosterebilecegini sanmiyorum.

Bekir
15.03.2010, 13:01
Bursa Maçı için Fener-Gs Maçını emsal alsınlar,İBB maçı için Trabzonspor-Sivas maçını emsal alsınlar..

Eğer İlk maç Hükmen 3-0 verilmez,2. maç Hükmen 3-0 ve 5 maç kapatma verilirse Diyarbakır düşmüyor diye biliyorum ben...

Küme düşmek bu kadar kolay olmamalı,O zaman Para ile tutulan Birkaç kişiyi 2 hafta sahaya sokarak Bir takımı rahatlıkla düşürebilirsin...

2 tane de sorum olucak..

* Aynı Durumda Gs,Bjk,Fb olsa küme düşürülür müydü??
* Trabzonspor Sivas'a karşı 1 kişi yüzünden hükmen yenildiği Sezon,ilerleyen haftalarda 1 kişi daha sahaya atlayıp Hükmen yenilip küme düşürülsek,;
Burada kaç kişi buna razı olurdu??

Olaylara biraz da farklı açılardan bakalım,Bizim hakkımız yendi x kulubun de hakkı yensin mantığı olamaz,olmamalı...

lazkopatfaroz
15.03.2010, 13:04
Bursa Maçı için Fener-Gs Maçını emsal alsınlar,İBB maçı için Trabzonspor-Sivas maçını emsal alsınlar..

Eğer İlk maç Hükmen 3-0 verilmez,2. maç Hükmen 3-0 ve 5 maç kapatma verilirse Diyarbakır düşmüyor diye biliyorum ben...

Küme düşmek bu kadar kolay olmamalı,O zaman Para ile tutulan Birkaç kişiyi 2 hafta sahaya sokarak Bir takımı rahatlıkla düşürebilirsin...

2 tane de sorum olucak..

* Trabzonspor Sivas'a karşı 1 kişi yüzünden hükmen yenildiği Sezon,ilerleyen haftalarda 1 kişi daha sahaya atlayıp Hükmen yenilip küme düşürülsek,;

Olaylara biraz da farklı açılardan bakalım,Bizim hakkımız yendi x kulubun de hakkı yensin mantığı olamaz,olmamalı...

1,2,3 kişinin sahaya inmesi kabul edilebilir ancak sahaya tribünlerin yarısının girmesinin izahı olamaz.

bahadır2561
15.03.2010, 13:11
SŞ açıklama yapacakta , talimat henüz gelmedi Ankara'dan

28TS61
15.03.2010, 13:12
sadri sener: "diyarbakiri düsürmüyorlarsa, bizi düsürsünler"

magicyattara
15.03.2010, 13:17
akşam ahmet çakar yalağı trabzonspor sivas maçında hakem haklıydı geçen haftada haklıydı bursa maçında ama bu haftaki maçta yani diyarbakır istanbul büyükşehir maçında oyunu oynata bilirdi diyor.

Zaten beni çıldırtan,böyle tiplerin yaptığı mantıksız açıklamalar.
Eğer Trabzon'da hakem haklıysa burda neden haklı olmuyor.Bunun mantıklı bir izahı olmaz,olamaz..
Ahmet Çakar denilen yalama resmen siyasetle sporu birbirine soktu dün akşam.
Milan'ın kalecisine saldırı olmuş hem de saha içine girip vurmuşlar adama,Dida yaralanmış,hakem maçı durdurup soyunma odasına gitmiş,sonra çıkıp oynatmış..burda da oynatmalıydı diyorlar..verdikleri örnek bu..
Bunu söyleyen ağızlar biraz sonra hakem Trabzon'da haklıydı diyebiliyor.

Erman Toroğlu bugün çıkmış;3 dakika kaldığı için maç 1-0 olarak tescil edilmeli diyor.
Bu adamlar verilecek karar öncesi,kamuoyu oluşturmakla görevlendirilen adamlar..başka izahı yok olayın.
Bizimle resmen dalga geçiyorlar..

Trabzonspor taraftarı burda verilecek kararın takipçisi olmalıdır.

Uzunoğlu
15.03.2010, 13:22
Hak almak için dağa çıkıp terörist mi olmak lazım bu ülkede

frkl
15.03.2010, 13:33
Eğer bize verilen karar zaten hukuksuz ama bu Diyarbakıra verilecek ceza kurallarda oldugu gibi düşürmek gelmez ise vaay halimize...

Bu kadarda bi takım mağdur edilmezki Trabzonumuzun hakkını kim koruyacak..Malum devletin zirvesinde sayılabilecek bir Trabzonlu duruyor fakat hala haklarımız yeniyor...

Tangerine Dream
15.03.2010, 13:45
Zaten beni çıldırtan,böyle tiplerin yaptığı mantıksız açıklamalar.
Eğer Trabzon'da hakem haklıysa burda neden haklı olmuyor.Bunun mantıklı bir izahı olmaz,olamaz..
Ahmet Çakar denilen yalama resmen siyasetle sporu birbirine soktu dün akşam.
Milan'ın kalecisine saldırı olmuş hem de saha içine girip vurmuşlar adama,Dida yaralanmış,hakem maçı durdurup soyunma odasına gitmiş,sonra çıkıp oynatmış..burda da oynatmalıydı diyorlar..verdikleri örnek bu..
Bunu söyleyen ağızlar biraz sonra hakem Trabzon'da haklıydı diyebiliyor.

Erman Toroğlu bugün çıkmış;3 dakika kaldığı için maç 1-0 olarak tescil edilmeli diyor.
Bu adamlar verilecek karar öncesi,kamuoyu oluşturmakla görevlendirilen adamlar..başka izahı yok olayın.
Bizimle resmen dalga geçiyorlar..

Trabzonspor taraftarı burda verilecek kararın takipçisi olmalıdır.

Ahmet Çakar, Erman Toroğlu ve bilumum hakem eskisi bizim Sivas maçında 3-0 hükmen yenik sayılmamız gerektiğini savunurken örnek olarak Danimarka-İsveç maçını göstermişlerdi. Yanlış hatırlamıyorsam o maçta sahaya giren bir Danimarka taraftarı hakeme saldırmış ve hakem de müsabakayı tatil etmişti. Uefa disiplin kurulu da Danimarka'yı 3-0 hükmen mağlup ilan etmişti.

Bu insancıkların hakemlikleri neydi ki yorumculukları adaletli olsun, Murat.

Keramettin
15.03.2010, 13:53
En iyisi Hasan Doğan'dı rahmetli :(

Gamze
15.03.2010, 13:55
Bize verilen cezanın hukuksuzluğu vs. bir kenarda dursun; hukuk derken "emsal" kavramını unutmayalım.

Trabzonspor'a kesilen ceza emsaldir bu konuda.
Buna uygun karar almak zorundalar.

Zaten çivisi çıkan ligde bir de bu karar beklendiği gibi çıkmazsa radikal hamleler yapılması lazım.

Nedir bu yahu?
Biz şamar oğlanı gibi tokatlanıp duralım, elalem hassas şehir şu bu diye pışpışlansın.

TFF çok ciddi bir karar alacak.
Bu karar iki türlü de futbolun kucağına dinamiti koyacak.

Gerçek bu.

İlyas Özdemir
15.03.2010, 14:01
diyarbakır-konya
diyarbakır-altay maçlarında yaşanan rezillikler daha hafızalarda tazeliğini koruyorken diyarbakırın küme düşürülmesini beklemek hayalcilik olur .bence bir kılıfını bulup işi soğutacakalr hatta garibim ibb takımını bile suçlayabilirler şaşırmamak lazım burası TÜRKİYE!

Orhan Aydın
15.03.2010, 14:02
İstanbul Valisi canlı yayına bağlanıp hakeme giydirmiş.Siyaset futbola dokunmuyor Allah'tan.Dokunsa neler olacak.

cihayan
15.03.2010, 14:06

2 tane de sorum olucak..

Aslinda bizim derdimiz o dussun mu bu sampiyon olsun mu degil. Ama sunu acikca gorebilmeliyiz. Bize karsi en ufak bir firsatta linc hareketi yapiliyor. Sivas macinda olaylar tamamen durmus, aslinda olay da olmamis, devletin ildeki en yuksek duzeydeki temsilcisi tum garantiyi veriyor, ama sen yine de emsali gorulmemis bir cezaya carptiriliyorsun ve sesini de cikartmiyorlar, herkes seni tu kaka ediyor. Ikinci bir linc girisimine ugruyorsun psikolojik olarak. Sonra da cok agir kosullarda, senin baskanin dahil, herkes cok hosgorulu, demokrat vb oluyor.

Bunu acikca gorebilmeliyiz. Her firsatta psikolojik ve hukuki olarak linc ediliyoruz. Ve bunu sesini duyurabilecek konumda olan hic bir temsilcimiz dile getirmiyor.

Ümit Tekşan
15.03.2010, 14:11
Diyarbakırspor'un bu şekilde küme düşmesini istemiyordum. Ancak dünki olaylardan sonra artık tutunamazlar. Karar açık ve net belli hükmen mağlup ve bu olay aynı sezon içinde iki defa tekrarlandığı içinde küme düşmesi kaçınılmaz olmuştur. Bunun dışında alınacak kararlar tamamen adaletsiz, tamamen siyasi olayların karışmasından kaynaklanacağından şüphem olmaz. TFF'yi Trabzonspor - Sivasspor maçını takrar izlemesi verilen cezaları görmesi onlara yardımcı olacaktır. Konuyu açtığınız içinde ayrıca teşekkürler.

Keleşoğlu
15.03.2010, 14:13
işin hukuki yönünü bir tarafa bırakırsak..
diyarbakır küme düşürülürse ligin seyri tamemen değişir;

1. si diyarbakırla oynayıp yenilen takımlara +3 puan gelecek sıralama tamamen değişecek
2. si Ankarasporla birlikte kesin olarak küme düşen 2 takım olacak, son sıralarda küme düşmemeye oynayan takımlar rahatlayacak, bu da henüz alt sıralardaki takımlarla oynamamış olan liderlik mücadelesi veren takımlara yarayacak. bu durumda alt sıralardaki takımlarla oynamış olan takımlar için bir adaletsizlik doğacak

Süleyman Eruyar
15.03.2010, 14:23
Diyarbakırspor' un kazandığı puanlar silinmeyecek mişşş

birkaç spor programında duydum...

Külünkoğlu
15.03.2010, 14:27
Ya ilk maça yada ikinci maça bir kulp bulunacak, demedi demeyin...

S.DEMİRCİ
15.03.2010, 14:29
ilk bursa-diyarbakır maçında gerekli cezayı vermeyen tff zaten kantarın topuzunu kaçırmıştı..

Keleşoğlu
15.03.2010, 14:33

bu tam komedi olur işte.

Tangerine Dream
15.03.2010, 14:34

Küme düşürülürse silinmesi gerekiyor, Süleyman.

irfanb
15.03.2010, 14:35
Bir sezonda iki takim hükmen (Ankaraspor,Diyarbakirspor)
iki takim da statü geregi düserse lige kac takim cikacak?
Her isimiz arapsaci.

Süleyman Eruyar
15.03.2010, 14:36
MADDE 20 GÜVENLİK NEDENİYLE MÜSABAKALARIN TAMAMLANAMAMASI

Bu maddede belirtilen sebeplerle aynı sezonda ikinci kez müsabakanın
tamamlanamamasına sebebiyet veren takımlar‚ bulunduğu sezonda müsabakalardan
çıkarılarak‚ bir alt lige düşürülür ve bu takımla müsabakası olan takımlar müsabaka
yapmaksızın hükmen galip sayılırlar. Bu durumda olan takımların takip eden sezonda
müsabakalara alınıp‚ alınmaması konusunda TFF Yönetim Kurulu karar verir. Alt lig
bulunmaması halinde kulüpler bir yıl(sezon) müsabakalara alınmazlar.

bu maddeden bende öyle anlıyorum, farklı yorumlarda olabilir..

irfanb
15.03.2010, 14:38
Ankaraspor ve Diyarbakirspor`dan sonra olur da bir takim daha hükmen düsürülürse ne olur?
Lig tescil edilirmi ?

ugurozturk
15.03.2010, 14:39
bu is futbolu asar; devlet meselesine girer..

sahaya girenlerin boluculer tarafindan yonlendirilmisve diyarbakiri dusurtmek icin bu isi tezgahlamis olma ihtimali var.

durum boyleyse devlet tuzaga dusmemek icin refleks uretecektir.

bu konuyu tartismak yersiz.. bence diyarbakirin yaninda yer almaliyiz..

ayrica dusmesin; duserse cimboma besiktasa yarayacak.

BAHADIR33
15.03.2010, 14:43

çıkarılarak‚ bir alt lige düşürülür ve bu takımla müsabakası olan takımlar müsabaka
yapmaksızın hükmen galip sayılırlar. Bu durumda olan takımların takip eden sezonda
müsabakalara alınıp‚ alınmaması konusunda TFF Yönetim Kurulu karar verir. Alt lig

Şimdi birileri çıkıp da dese ki;
kardeşim bu maç İBB sahasında oynandı..güvenlikten de onlar sorumluydu..
yeterli güvenlik önlemi alınmadığı için oldu bütün bunlar..falan feşmekan..
Şaşırır mıyım?

Oğuzhan
15.03.2010, 14:46
Türk Futbolu ve adalet bunları aynı cümle içerisinde kullanmak bile büyük bir hata olur .

magicyattara
15.03.2010, 15:01
bu is futbolu asar; devlet meselesine girer..

sahaya girenlerin boluculer tarafindan yonlendirilmisve diyarbakiri dusurtmek icin bu isi tezgahlamis olma ihtimali var.

durum boyleyse devlet tuzaga dusmemek icin refleks uretecektir.

bu konuyu tartismak yersiz.. bence diyarbakirin yaninda yer almaliyiz..

ayrica dusmesin; duserse cimboma besiktasa yarayacak.

İster tezgah olsun ister olmasın..ortada olan bir olay var ve bu olayın emsali bir olaya verilmiş ceza..
Söylediğin olayları o kadar takan bir devletimiz olsaydı,Diyarbakır'da ki Bursa maçında olan olayları önleyebilirlerdi.
Orda bir takım olaylara göz yumup aklı sıra bir takıma 3 puan kazandırma derdine düştüyseler,bu onların küçük hesaplarının sorunu olur.

Bu hafta Diyarbakır taraftarını stada almasaydılar o halde.Aldıktan sonra da muhtemel olaylara karşı önlem alsaydılar.Elini kolunu sallayarak,hakemin ve rakip futbolcuların peşine koşuyorlar.
Hakem de haklı olarak maçı tatil ediyor.

Burda bir provakasyon varsa,provakasyona bilerek hazırlanmış bir zemin de var o halde.

Ki bu olaylar bizi hiç enterese etmez.En azından beni etmiyor.

Beni;Sivas maçından sonra Türk futboluna açılmış Beyaz Sayfa ilgilendiriyor.
Trabzon'da bu olayların onda biri bile yaşanmadı.
Ne denildi;rakip futbolcuya taraftarınız vurmaya yeltendi,o halde hükmen mağlupsunuz.5 maç da cezanızı buyrun..

Burda bir takım hassasiyetler göz önüne alınarak bir karar verilsin deniliyor.
Külahıma anlatsınlar o hassasiyetlerini..

Orhan Aydın
15.03.2010, 15:20
Bursaya 3 puanı verirler Belediye maçına da bir çözüm bulurlar.Adı üstünde i.B.B

lazkopatfaroz
15.03.2010, 15:24
Ben şahsen Diyarbakırspor'un düşürüleceğini sanmıyorum. Umarım yanılırım kurallar geçerli olur. Baksanıza vali bile hakemi suçluyor. Diyarbakır- Bursa maçının neticesi neden açıklanmadı ?

ÜNAL
15.03.2010, 15:39
Bu konuda Trabzonspor yönetiminin TFF'ye kesin tavrını göstermesi lazım.Böyle giderse çok daha haksızlıklar ile karşılaşmış olacağız.

Great White
15.03.2010, 15:45
Link yasak sanırım. Bloga yazdığım yazının aynını buraya da kopyalayayım bari:)

http://3.bp.blogspot.com/_imgD-RiBJgw/S54XaiYU-jI/AAAAAAAAAQY/y2OOdjQdYS8/s400/XXX.jpg (http://3.bp.blogspot.com/_imgD-RiBJgw/S54XaiYU-jI/AAAAAAAAAQY/y2OOdjQdYS8/s1600-h/XXX.jpg)

Bizler bloglarda, forumlarda, televizyonlarda ligimizin marka değerinin nasıl olup da bu derece artış gösterebildiğini tartışa duralım, Ankaraspor’ dan sonra Diyarbakırspor hakkında da küme düşürülme kararı çıkarsa Turkcell Süper Lig’ in de ne derece “büyük” bir marka olduğu en azından birilerinin vicdanında tescillenmiş olacak..

Yahu bu mudur şimdi kalite? Bu mudur futbolun güzelliği, görselliği? Sen bu ligi dünya yıldızlarıyla donatsan ne halta yarar? Avrupa' da forma şansı bulamayan "yıldız" ları iki üç aylığına kiralasan ne yazar? Koskoca camiaların ligdeki kaderleri cebinden 15-20 papel ödeyerek tribüne girizleyen birkaç fanatiğin o günkü ruh haline ve sahaya atlama olasılıklarına bırakıldıktan sonra onca yatırımın, sponsorun, reklamın ne anlamı var?

Öncelikle yapılması gereken en önemli hamle, mevcut kanunların gerekirse bu ülkenin sosyo-kültürel şartlarına göre düzenlenmesi ve taraftar ile kulüplerin ayrı ayrı değerlendirilerek yaptırım uygulanması üzerine olmalıdır. İsterse yüz kişi olsun sahaya dalan taraftarın tuttuğunu iddia ettiği takım değil, bizzat kendileri gerek para gerekse hapis yoluyla cezalandırılmadığı sürece bu tür olayların önüne geçemezsiniz. D. Bakır ya da bir başka takım fark etmez. D. Bakır’ da bu potansiyelin daha fazla oluşu da önümüzde duran gerçeği asla değiştirmez..

http://1.bp.blogspot.com/_imgD-RiBJgw/S54YZEdMDOI/AAAAAAAAAQw/5JTLV29Zhws/s400/cemal-nalga.jpg (http://1.bp.blogspot.com/_imgD-RiBJgw/S54YZEdMDOI/AAAAAAAAAQw/5JTLV29Zhws/s1600-h/cemal-nalga.jpg)

Daha bir kaç ay evvel büyük kulüplerimizden bir tanesinin basketbol şubesinde yaşanan kepazeliği (http://www.cezasahasi.net/2010/01/nalga-gecer-gibi.html)unuttuk tabii. Ustalıkla unutturdular zira. Sadece sporda değil, siyasette de gündemin son derece yoğun ve dejenere şekilde yaşandığı bir ülkede her türlüsünden rezaletin ivedilikle örtbas edildiği gibi. Sahi orada ne olmuştu? Koskoca kulübün lisanslı oyuncusu, maaşlı hocası ve bilimum personeli akıllara durgunluk verecek bir piyastosa imza atarak, basketbol literatürüne “Dublör oyuncu” kavramını hediye etmişlerdi. Peki sonra ne oldu? Küme düşürebildiler mi bu takımı? Tabii ki hayır. Yemedi çünkü..

Ama bu kolpalığı dıravdan bir ceza ile geçiştiren postmodern otorite, kulüp ile hiçbir organik bağı bulunmayan, hatta kendi taraftarı dahi olduğu ispatlanamayacak bir grubun tribünde yaptığı spontane taşkınlıklar yüzünden koskoca camiaları ceza manyağı yapabiliyor, sahada kazandığı puanlarını silip hükmen mağlup sayabiliyor, o da yetmedi küme dahi düşürebiliyor. Şimdi adalet bunun neresinde?

Mesela ben yanıma birkaç arkadaş toplayıp sırtımıza da Fener formasını geçirip Kadıköy' de tribüne girsek ve maçın ortasında sahaya zıplasak koskoca Fenerbahçe' yi küme mi düşüreceğiz? Bu derece basit bir plan ile milyonları etkileyebilir miyiz? Bu derece güçlü ve dokunulmaz mıyız sahiden?

İki sezon öncesinde ligde oynadığımız ilk maçta uzatma dakikalarına 1-0 galip durumda girerken sahaya atlayıp bir de üzerine dayak yiyen üç beş andaval yüzünden Sivas’ a karşı hükmen mağlup edilmiştik. O maç sonrasında kaybedilen üç puanın haricinde yediğimiz saha kapatma cezalarından dolayı belimizi doğrultamamış, Sivas ise o gazla şampiyonluk yarışı vermişti. Oysa o gün Avni Aker tribünlerinde rakibin her türlü tahrikine rağmen itidalini kaybetmeyen 20 bin taraftar değil, sahaya dalan birkaç vandal ciddiye alınarak yaptırım uygulanmıştı..

http://4.bp.blogspot.com/_imgD-RiBJgw/S54YChbJS0I/AAAAAAAAAQg/Hu5Cce9Ay3A/s400/TSOlay3.jpg (http://4.bp.blogspot.com/_imgD-RiBJgw/S54YChbJS0I/AAAAAAAAAQg/Hu5Cce9Ay3A/s1600-h/TSOlay3.jpg)

Şimdi objektif bir şekilde düşünelim bakalım. Bir yanda kulübün maaşlı, lisanslı personelinin bilinçli bir şekilde (anlık sinir ya da tahrikle falan da değil) yaptığı düzenbazlık varken diğer yanda kulüp ile ne maaş ne de lisans bağı olmayan bir grubun verdiği spontane tepki var. Dünya’ nın hangi ceza kanununda ikinci olaya diğerinden daha büyük cezalar verilebilir? Burada mantık, zeka ya da herhangi bir insaf emaresi görebilen var mı?

Yıllar önce İnönü’ deki bir maçta da (sanırım Antep) sahaya bir sürü BJK taraftarı girmişti. Ama o maç oynanmıştı. Hem de daha maçın ortasında cereyan etmişti bu olay, uzatma dakikalarında da değil. En basitinden daha dün Ali Sami Yen’ de Beşiktaşlı olduğu iddia edilen bir taraftar onca GS li tarafından iyice bir marizlenerek tribünden aşağı atılmış. Sırf bu vaka bile dün Olimpiyat Stadı' nda sahaya dalan 30-40 kişinin yaptığından daha ürkütücüdür bana göre. Ama gene benim nazarımda kulübü bağlamaz, bağlamamalı..

Sonuçta D. Bakır küme mi düşürülür, yoksa son derece eyyamcı bir yaklaşım ile maç 1-0 olarak tescil edilerek suya sabuna bulaşılmadan mı geçiştirilir bilemem. Bildiğim tek şey artık bu tür tribün olaylarından kulüplerin alabildiğine soyutlanması gerektiğidir. Milyonlarca dolarlık yatırımlar yapan, onbinlerce taraftara sahip kulüplerin kaderleri birkaç çapulcunun tribünde göstereceği tepkilerin şiddetine emanet edilmemelidir. Bu kadar açık ve net..

halil ibo
15.03.2010, 15:46
Ne dersek diyelim bana boş geliyor...
Mühür kimdeyse Süleyman o'dur.İstedikleri şekilde paketleyip servis edecekler.
İster yiyin ister sabaha saklayın.

Samet Türkmen
15.03.2010, 18:50
Diyarbakırspor'a hiç ceza vermeyeceksin aslında bakalım o zaman,bira içmekten gözleri dönüp,stadyuma gidenler bir daha insanlara terörist diye bağırabiliyor mu . Olayları başlatanın hiç suçu yokmuş gibi davranılıyor.

Soytürk
15.03.2010, 19:20
küme düştükten sonraki macları rakipler hukmen galip geliyor....
yani puan falanda silinmiyor bende böyle duydum...
kısacası düşürülmesi diğer takımların işine oldukca yarayacak...

İlyas Özdemir
15.03.2010, 20:14
bursaya 3 puan verirler ibb maçına da bi ayar çekerler ist valisi bile karnından konuştu bugün kürt açılımının yanında birde diyarbakırspor açılımı gelirse şaşırmayalım

simavii
15.03.2010, 20:18
bu iş siyasallaştı açıkcası diyarbakır düşürülmez hatta takım sayısını 20 yaparlar genede düşmez

maxim
15.03.2010, 21:57
Şimdi objektif bir şekilde düşünelim bakalım. Bir yanda kulübün maaşlı, lisanslı personelinin bilinçli bir şekilde (anlık sinir ya da tahrikle falan da değil) yaptığı düzenbazlık varken diğer yanda kulüp ile ne maaş ne de lisans bağı olmayan bir grubun verdiği spontane tepki var. Dünya’ nın hangi ceza kanununda ikinci olaya diğerinden daha büyük cezalar verilebilir? Burada mantık, zeka ya da herhangi bir insaf emaresi görebilen var mı?

Bu kısım hakkında bişey söylemek istiyorum. İkinciye birinciden büyük ceza verilmiyor. İkinciye verilen ceza sadece 3-0 hükmen mağlubiyet. Yani sadece o maçı yenilmiş sayılıyor takım.

Küme düşme mevzusu, farklı bir kural olan "aynı sezonda iki defa hükmen yenilen takım küme düşürülür" prensibinden ileri geliyor. Ve bildiğim kadarıyla dünyanın çoğu yerinde de böyle.

Bıyıklıoğlu
15.03.2010, 21:58
halka sorsunlar bari :) referandum yapılsın en iyisi :):)bu işe devlet mdahale edecek kesin

Bülent AKBULUT61
15.03.2010, 21:59
sizler inanıyormusunuz diyarı ligten düşüreceklerine ben gülerim buna TFF bu kadar gücü varmı

Ustaalioğlu
15.03.2010, 22:01

bu durumda bizim ilk yarıda kaybettiğimiz maça 3 puan yazarlar mı? eğer yazarlarsa büyük avantaj sağlarız, tabi bizle beraber puan kaybeden fb de...

Cem Kıran
15.03.2010, 22:03
Boşverin arkadaşlar bu maçın tekrar oynatılması Bursa'nın haybiye 3 puan almaması demektir.Tabi bize verilen kararla alınacak farklı bir karar saçmalık ama olan inşşallah Bursa'ya olsun..

Uğur Karataş
15.03.2010, 22:07
NEYİ TARTIŞIYORUZKİ BAKIN TRABZONLU BAKAN NE DİYOR !
Umarım D.Bakırspor mağdur olmaz"
Spordan sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, Diyarbakır'da geçen hafta yarıda kalan Diyarbakırspor-Bursaspor maçından, Diyarbakırspor ve Türk futbolunun zararlı çıktığını söyledi. Zaman Gazetesi'nin ''Yılın Sporcusu'' ödül törenine katılan Bakan Özak, ''Diyarbakırspor-Bursaspor maçından, Diyarbakırspor ve Türk futbolu zararlı çıktı. Diyarbakırspor'a büyük zarar verdiler. Bu bakımdan son derece üzüntülüyüz'' dedi.
''Türkiye'nin imajı açısından, Diyarbakır şehri için üzüntülüyüz'' diyen Faruk Nafiz Özak, ''Ne olursa olsun, gerginlik sahaya böyle yansımamalıydı. Bunun son olmasını diliyorum. Bundan sonra sebep-sonuç ilişkisine bakmadan, böyle görüntülerin olmamasını diliyoruz'' diye konuştu.
Bakan Özak, Diyarbakırspor'un daha önceki bazı maçlarını izlediğini ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü: ''Kendi sahasında yenilmesine rağmen centilmenlik ve hoşgörü vardı. Bu maçta, ilk maçta başlayan bir gerginlik olduğu kesin. Böyle olmamalıydı, bunu tasvip etmemiz mümkün değil. Diyarbakırsporlu futbolcuları ve kulüp başkanını tebrik etmek lazım. Maçın oynanması için ellerinden geleni yapmalarına rağmen başaramadılar. Onların da üzgün olduğunu düşünüyorum ve inşallah bu son olur. Bir daha olmamasını diliyoruz. Çok üzülen Diyarbakırspor'un, bundan çok mağdur olmamasını diliyorum.''

YAZIKLAR OLSUN !

ARAF
15.03.2010, 22:08
tff bir şekilde kıvırtacaktır
tff yi geçtim bir allahın kuluda zamanında trabzona ceza verildi aynı nedenden o zaman 30 saniye vardı maçın bitmesine haksızlık yapıldı demiyor

magicyattara
15.03.2010, 22:17
tff bir şekilde kıvırtacaktır
tff yi geçtim bir allahın kuluda zamanında trabzona ceza verildi aynı nedenden o zaman 30 saniye vardı maçın bitmesine haksızlık yapıldı demiyor

Ahmet Çakar lavuğu "fiziksel temas" yok diyerek gönderme yapıyor Sivas maçına.
Bu maçtan sonra Diyarbakır'ı kurtarmaya çalışanların elini kolunu bağlayan maç,bizim Sivas maçı.

OLCAY ÇAKIR
15.03.2010, 22:19
Başlık ve yazısı harika olmuş Murat, ellerine sağlık evvela...

*

TFF ve onun yönetimini atayanlar, elbette bu önemli konuda da karara müdahale edecektir diye düşünüyorum...
Etmeli de.
Yakışır da..

Cihan
15.03.2010, 22:22
düşürülmemesi ortamı germemek açısından daha iyi olur...

benim fikrim ise bu işi diyarbakırın kendi yönetiminin planladığı bu şekilde bir kere daha mağdur görünmeye çalışıyor olabilirler...

magicyattara
15.03.2010, 22:23
Başlık ve yazısı harika olmuş Murat, ellerine sağlık evvela...

*

TFF ve onun yönetimini atayanlar, elbette bu önemli konuda da karara müdahale edecektir diye düşünüyorum...
Etmeli de.
Yakışır da..

Sağolasın Olcay:)

Benim de dikkat çekmek istediğim nokta orasıydı.O nedenle başlığı "Bunu yapamazsınız" diye açmıştım.Sonra yönetici arkadaşlar TFF'yi de eklemişler.
TFF özerk ama başkalarına..

Hasan ZAİMOĞLU
15.03.2010, 22:26
...Sahada maçın oynanmasıyla ilgili güvenlik tehditi kalmamışken...

:eek::eek: olur mu öyle şey . bizim seyircinin elinde balta vs. gibi kesiciler varmışmıştı (!) ...

magicyattara
15.03.2010, 22:34
:eek::eek: olur mu öyle şey . bizim seyircinin elinde balta vs. gibi kesiciler varmışmıştı (!) ...

:)
Maçı izlediğim tribünde tam yanımda Sivas'tan gelen Sivasspor grubu vardı.15-20 kişilik bir gruptular ve içlerinden bir tanesi telefonla maçı-heralde radyoya-anlatıyordu.Aramızda sadece bir kaç polis vardı..
Maçtan sonra mağdur olduk diyen 3 puan yalakası Sivas taraftarları,bu maça gelen o 20 kişilik gruba sorsunlar bakalım,onlara tek kelime eden Trabzonspor taraftarı oldu mu..

28TS61
15.03.2010, 22:39
denizlispor-bjk macindan sonra taraftarlar polisler ile falan kavag etmis. tasli sopali

krdnz
15.03.2010, 22:41
İşin kötü tarafı geçen hafta boş boş konuşan yönetimimiz şimdi ne konuşsa havada kalacak.

OLCAY ÇAKIR
15.03.2010, 22:45
Ülke sporu, ülke futbolunun önderliğinde hızla irtifa kaybediyor diyebilir miyiz?

Ben derim valla...

Devam...

mashal61
15.03.2010, 22:48
Kurala 2 kez saha olaylarına sebep olan takımın düşürülmesi için ev sahibi olması koşulu getirilmeli ve bu olay en az zararla kapatılmalı. Diyarbakırspor da ligde kalmalı. Zaten bir kaç sezon sonra kendi düşer. Şimdi bu şekilde düşürülürse çok ağlarlar ama bir kaç sene sonra kendileri düşerse kendi düşen ağlamaz.

hAtes
15.03.2010, 22:59
Kurala 2 kez saha olaylarına sebep olan takımın düşürülmesi için ev sahibi olması koşulu getirilmeli ve bu olay en az zararla kapatılmalı. Diyarbakırspor da ligde kalmalı. Zaten bir kaç sezon sonra kendi düşer. Şimdi bu şekilde düşürülürse çok ağlarlar ama bir kaç sene sonra kendileri düşerse kendi düşen ağlamaz.
ama garantisi yokki lig bitmeden aynı şeyi tekrarlamıcaklarının.Bunların maçları lig sonuna kadar seyircisiz oynanmalı..

talsuv61
15.03.2010, 23:02
Yerle seçimlerde pkk'nın partisi % 70 oyu Diyarbakırspor süper ligde değil diye mi aldı sanki?
Türkiyede hiç bir şey adaletli olamaz mı?
Durmadan olay çıkartıyorlar bizde taviz verdikçe veriyoruz.
Sonra da bunlar azıyor çünkü şiddet ve terörle tavizler kazandıklarını düşünüyorlar.

Ama bu konuda başkan neden konuşmuyor,diyarbakırı savunmasını biliyor da Trabzonsporu savunmasını neden bilmiyor?

U.Sadıkoğlu
15.03.2010, 23:05
Karar ne zaman açıklanıyor ??

Emre Emiroğlu
15.03.2010, 23:07
Yaşasın Hak ve Hukuk devleti !!!! Bölücülüğü güney doğulular değil biz yapmaya başladıkkk. Adamlar olay yapmasın diye onları kayırıyor olduk resmen.. Yazıklar olsun !

OLCAY ÇAKIR
15.03.2010, 23:07
Şalvarlı NTV de...

serkanholep
15.03.2010, 23:13
diyar maçına girenler provokatör gerçek diyarbakırlı değil yalanını yutmayın ya

o zaman bizde de sahaya girenler gerçek gerçek ts liler değil diye bir savunma yapıp neden çıkamadık işin içinden

keriz mi avlıcaklar bakalım

asıl beklediğim bizim başkanın söyleyecekleri

geçen hafta özel değerlendirmek lazım dedi

bu haftada bunu derse demekki hakkımızı savunacak biri değil

mhayri
15.03.2010, 23:15
Bu hayvanı nerden bulmuşlar yahu...

KAUNAS
15.03.2010, 23:18
bursaspor ilk maçta maç boyu sebepsiz yere diyarbakırlılara terörist diye bağırmadı mı? peki bu ırkçılık değil midir?
avrupa futbolunda ırkçılığa göz açılmadığını ve bunu yapanların ağır ceza aldığını iyi biliyoruz. peki türkiyede ne oldu? bursaspora yalnızca 100.000 tl ceza verildi.

bursaspora ceza veremeyenler diyarbakırspora da ceza veremez aslında.yani kendi önceden verdikleri kararla bağdaşmaz.bu nedenle diyarbakırspora pek ceza geleceğini sanmıyorum

serkanholep
15.03.2010, 23:18
Ligin altını ve üstünü karışık günler bekliyor.
Ancak bana göre ki aldığım duyumlar o yönde Diyarbakırspor’un Bursa ile oynadığı maç hükmen 3-0 tascil edilecek ve İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçının sonucu da dakikanın 87 olması itibariyle 1-0 tescil edilecek. Yani Diyarbakırspor ligden düşmeyecek.
http://www.internetspor.com/ligin-suyu-cikacak-mi-writer1216.html

kim bu şerefsiz ya

KAUNAS
15.03.2010, 23:20
asıl sorgulanması gereken neden ağır cezaların bir tek Trabzonspor'a karşı uygulanıyor olması. maçın bitmesine 30sn kalmışken o maçı tatil eden ve trabzonsporu mağlup sayıp 5 maç saha kapatması veren zihniyet neden bu vahşi olaylarla karşı aynı yaptırımları uygulayamamaktadır?

bursasporda bulunan levent kızıl nasıl ki bursaspor için harıl harıl çalışıyorsa maalesef trabzonspor lobiside aynı ölçüde uyumaktadır. biz ceza aldığımız zaman TFF başkanı malum kişi çakma Trabzonlu haluk ulusoydu.
aradaki fark açıkça ortada

KAUNAS
15.03.2010, 23:22
birde bizim her yere durduk yere atlayan ve gereksizce konuşan başkan neden çıkıp da bizim önceden azami şekilde ceza aldığımızı belirtip hakkımızı savunmuyor onu merak ediyorum.
cezalar bir tek trabzonspora uygulanacak ve bursaspor,diyarbakırspor gibi takımlar kollanacaksa mevcut başkan varsın istifasını versin. basiretsizlere ihtiyacı yok bu kulübün

Mehmet Sarigül
15.03.2010, 23:29
Gecen günlerde bir baskan "TFF'nin yerinde olsam Diyarbakir'daki olaylari kücük cezalarla gecistirirdim" diyordu...

Kimdi bu baskan, bir türlü aklima gelmiyor?...

Kubilay ŞAHİN
15.03.2010, 23:42
Nerede acaba bu bizim maçta veryansın yapan Düldülüm..

Muhammet Hacısalihoğlu
15.03.2010, 23:45
Eğer diyara aynı cezalar verilmezse harbiden anlarım,

biz bu ülkede ermeni takımıyız:alkış:

Mustafa
15.03.2010, 23:46
Seneye kuralım ekibi kesin şampiyonuz.Her maç biri atlasın sahaya!!! :rolleyes:

TS-FAN
15.03.2010, 23:49
Bunu yapamazsınız diyorum.
Eğer bu ülkede Adalet'in zerresi olduğuna inanıyorsanız,bize Sivas maçından sonra kestiğiniz cezayı hatırlayacaksınız..

Yaparlar yaparlar.
İşin içinde biz varsak hiç acımazlar.
Öyledir onlar öyle..
Biz Türkiye'den deyiliz.
Bunu anlayalı da çok oldu.

magicyattara
16.03.2010, 00:06
Şimdi NTV spor haberlerinde;"Diyarbakır'ın düşmemesi için,ya maç 1-0 İBB lehine tescil edilecek ya da kalan 3 dakikası oynatılacak.Hükmen mağlubiyet düşünülmüyor" dedi.

"Haksızlık karşısında susan,dilsiz şeytandır" diyor peygamber efendimiz..

Adil ÖZGÜR
16.03.2010, 00:11
Bu konunun ne zaman açılacağını merak ediyordum.

Adil ÖZGÜR'e göre;

1- T.F.F nun başındaki Türkiye kelimesinin kalması lazım;

Çünkü T.C. devletinin kurulmasından önce topraklarını parça parça etmek isteyen MONDROS MÜDAREKESİ gibi olmuş mübarek. Lobisi kuvvetli kulüplerin, BOROZANLARININ ÖTTÜRÜLDÜĞÜ ARENA oldu artık. Puan silmeler, saha cezası verilmesi Trabzona var, İstanbula yok, Diyarbakıra yok, Ankaraya var.

2- Futbol Federasyonu ÖZERK, yani istediği kararları istediği gibi uygular. Eyvallah tamam ancak kantarın topuzunu Trabzona vuracaksın, Fenere vuramayacaksan veya vuramıyorsan demekki ÖZERK değildir.

-Bunun için, Futbol Federasyonunun ÖZERK'liğine AÇILIM şart. Mademki Romanların konutlarına da açılım ise ÖZERKLİĞİN ADALETİNE de DELİKANLI AÇILIM şart. Fakat o delikanlılar şu an askerde galiba !!! Başını kaldıramıyorlar.

3- Futboldan SİYASETİN ARINDIRILMASI, Bu Diyarbakır olayında siyasi kokular var, doğunun temsilcisi gözlüğü ile bakılması çok yanlış. Adamların paraları dahi yok, külüp borç batağında siyasetçiler düşürmemek için lobi yapıyor, Türkiyenin en zengin bölgesi Diyarbakır, Diyarbakırsporu isteseler Türkiyede Barcelona düzeyinde bir takım haline getirirler, Diyarbakırspor kimsenin zavallılar düşmesin, çok yazık gibi bakışına ihtiyacı yoktur herhalde. Kuralı ihlal etti iseler paşalar gibi düşürülmeli, seneye yine çıkarlar. Onlar düşerse Siirt çıkar, Silopi çıkar,

4- Trabzon Valisi soyunma odasında Devlet Güvencesi verdiği halde, 30 saniye için maç İPTAL edilirmi? edildi işte. Trabzon olduğu için edildi. Şimdi İstanbul Valimizde aynen Trabzon Valimiz gibi davranıyor. İstanbul Valimizin güvencesi Trabzon Valimizin üstünde demekki. Olmaz böyle bir şey. Bir sürü örnek varken ayrıcalık yapmak, SAMANLIK YAKMAK gibi olur. Ateşi görülmez ancak DUMANI DÜNYA'yı kaplar.

5- BAŞLIKTAKİ (T) HARFİ KALDIRILARAK, FUTBOL FEDERASYONUNA ÖZERKLİK AÇILIMI ile ana sayfada tepki verilmesini uygun görüyorum. Zira Bu Federasyon Türkiyeyi Kapsayamıyor.

U.Sadıkoğlu
16.03.2010, 00:12
Bugün bi arkadaştan duydum eğer diyarbakır küme düşerse avrupaya sadece 2 takım yollayabilecekmişisz bu doğrumu ? FIFA nın kuralı falan filan..

magicyattara
16.03.2010, 00:14
Ağzına sağlık Adil abi..

Tolga Okumuş
16.03.2010, 00:17
Bana kalırsa TFF'nin bu kuralı ciddi biçimde gözden geçirmesi gerekiyor.

Ne idüğü belirsiz,ev sahibi takım taraftarı olduğunu bile ispat edemeyeceğin bir ydaa bir kaç kişinin belkide provakasyonun bu hareketlerini bir takıma mal etmenin hiçbir anlamı yoktur.

Futbolcunun,antrenörün alın terini ve emeğini hiçe saymak bu kadar kolay olmamalı.

Olaylı Sivasspor maçında beni en çok sinir edenlerin başında Sivassporlu bazı futbolcuların "maç bizim hakkımız" diye verdikleri demeçlerdi.Ne alaka yahu,adamlar 1-0 yenik,sahaya biri atladı diye 3 puan onların.Ne ala memleket...

Zaten standartları bölgesine göre değişen adelet kurallarını bu şekilde idare edemeyecekler.

En iyisi, eğer varsa can güvenliğini tehlikeye atacak durum seyirciyi alırsın dışarı,boşaltırsın stadyumu,hiçbir olay kalmadığında da devam ettirirsin maçı.

Trabzonspor-Sivasspor ve özellikle Diyarbakırspor-Bursaspor maçında da çok net biçimde yapılabilirdi bu uygulama.

Tangerine Dream
16.03.2010, 00:20
İşin bir de Uefa tarafı var. Böyle durumlarda söz konusu ülke hakkında nasıl bir yaptırıma giderler? Yoksa bu işi kendi içinizde halledin mi derler?

Ufuk Bayraktar61
16.03.2010, 00:21
gene ne yapmış bu Tff diye girdim ama bir şey yapmamış herzaman ki işler !!!!

Bekir
16.03.2010, 00:22
Bize Sivas maçında Ceza verildi diye Diyarbakır'a da aynı ceza verilmesini istiyorsunuz,Ama bize yapılan haksızlıktı Bunu herkes biliyor ve Söylüyor;
Peki Neden Bize yapılan haksızlığın Diyarbakır'a da yapılmasını istiyorsunuz??

Diğer Taraftan Gs-Fener maçında da Aşağı Yukarı Diyarbakır da yaşananlarla aynısı O maçta kimse hükmen yenik sayılmadı Ama Diyarbakır'ın yenik sayılması için seferberlik var...

Sabahta 2 soru sordum Cevap alamadım tekrar sormak istiyorum;

1)Aynı olaylar Bjk,Gs,Fb'nin başından geçse Bu takımlar düşürülür müydü??
2)Aynı olaylar Ts'nin başından geçse TS da düşürülsün ister miydiniz??

Bir de ekleme yapmak istiyorum Bursaspor ırkçı Tezahuratlarda bulunurken Ne kadar ceza aldı ve Bu konudaki Duyarlılığınızı Irkçı tezahuratlara karşı gösterdiniz mi??

Tangerine Dream
16.03.2010, 00:22
Ayrıca Gs stadındaki cinayete teşebbüs eylemine nasıl bir ceza çıkacak bakalım?

el_conquistador
16.03.2010, 00:23
Bugün bi arkadaştan duydum eğer diyarbakır küme düşerse avrupaya sadece 2 takım yollayabilecekmişisz bu doğrumu ? FIFA nın kuralı falan filan..

Böyle birsey söz konusu degil.

TFF eger Diyarbakirspor'u hükmen maglup saymazsa, bu isin altindan kalkamaz. Düsünsenize, o zaman her takimin seyircileri sahaya dalar, Diyarbakirspor'u referans gösterir. Türk futbolunun hayrina, politik olarak zor bir karar olsada, Diyarbakirspor'u düsürmeleri lazim. Kendi koyduklari kanunu, kendileri cignemez insallah. Aslinda Ankaraspor'u düsürerek, Federasyon kararliligini göstermisti. Insallah bu olaydada ayni kararliligi gösterirler.

Samet Türkmen
16.03.2010, 00:24
Kurallara dayanarak o maçta Trabzonspor'a ceza verilmişse bu kuralların bir daha işlediğini görmek bir futbolsever olarak hakkım.

Adil ÖZGÜR
16.03.2010, 00:26
@: KARAAĞAÇ

UEFA daki adalet mekanizması daha insaflı canım, onların dürüstlüğü, şahsiyetleri, karakterleri daha terli toplu, bizde ise dağınık, bir türlü yeknesaklığı sağlayamıyorlar.

Türkiyede; Günü kurtarmak, hatırlı kişilerin gönlüne aykırı kararlar vermemenin yanında, M.H.K yapılanmasında sekreter kızın yayımladığı telefon kayıtlarını izledim şok olmuştum. Adamlar Hukuk Kurulunda Hakemler için istediği KEYFİ KARARLARI çıkartıyorlar. Hemde İstanbul kulüplerinin simsarları vasıtası ile. Tv proğramında Ahmet ÇAKAR'ın yanındaki konuşmacı o kızcığaza nasıl da bağırmıştı. Çünkü onlara da ucu dokunuyordu.

Sapla samanı bir birine karıştıyorlar, yani utanmadan birde masa üzerine T.C. Devletinin bayrağını koyarak yapılıyor, o bayrağı defalarca göstermişti ÇAKAR...

Adil ÖZGÜR
16.03.2010, 00:31
Bize Sivas maçında Ceza verildi diye Diyarbakır'a da aynı ceza verilmesini istiyorsunuz,Ama bize yapılan haksızlıktı Bunu herkes biliyor ve Söylüyor;
Peki Neden Bize yapılan haksızlığın Diyarbakır'a da yapılmasını istiyorsunuz??

Diğer Taraftan Gs-Fener maçında da Aşağı Yukarı Diyarbakır da yaşananlarla aynısı O maçta kimse hükmen yenik sayılmadı Ama Diyarbakır'ın yenik sayılması için seferberlik var...

Sabahta 2 soru sordum Cevap alamadım tekrar sormak istiyorum;

1)Aynı olaylar Bjk,Gs,Fb'nin başından geçse Bu takımlar düşürülür müydü??
2)Aynı olaylar Ts'nin başından geçse TS da düşürülsün ister miydiniz??

Bir de ekleme yapmak istiyorum Bursaspor ırkçı Tezahuratlarda bulunurken Ne kadar ceza aldı ve Bu konudaki Duyarlılığınızı Irkçı tezahuratlara karşı gösterdiniz mi??

Yazdıkya Türkiye ismini kaldırsınlar artık. Çünkü Türkiyeyi kapsamıyor, İstanbulu kapsıyor. ÖZERK'liğe AÇILIM şart.

Eğer T.S. haksız bir edim karşılığında, hakkı olmadan adaletsiz şekilde bu ligte kalacaksa kalmasın kardeşim, Karadenizspor daha adaletli yönetilir o çıkar. Burada isim önemli değil. Önemli olan Adaletin eşit paylaşımıdır. Bunu anlatmak ve anlamakla işler yoluna girer.

Bekir
16.03.2010, 00:35
Yazdıkya Türkiye ismini kaldırsınlar artık. Çünkü Türkiyeyi kapsamıyor, İstanbulu kapsıyor. ÖZERK'liğe AÇILIM şart.

Eğer T.S. haksız bir edim karşılığında, hakkı olmadan adaletsiz şekilde bu ligte kalacaksa kalmasın kardeşim, Karadenizspor daha adaletli yönetilir o çıkar. Burada isim önemli değil. Önemli olan Adaletin eşit paylaşımıdır. Bunu anlatmak ve anlamakla işler yoluna girer.
Şimdi 2 maç Ne olduğu belirsiz kişilerin Olay çıkarması Yüzünden Milyon Dolarlar harcıyan ve Binlerce Kişinin Gönül verdiği Kulubun Küme düşürülmesi Sizce adalet mi??

Eğer Bu adalet ise Bu olaylara izin veren Emniyet,Bu olayların Başlamasına Neden olan Bursaspor taraftarı ne ile cezalandırılmalı??

el_conquistador
16.03.2010, 00:36
"Hakeme telkinde bulunmadık"

Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, olaylı İstanbul Büyükşehir Belediyespor-Diyarbakırspor maçıyla ilgili konuştu.

NTV Spor
Güncelleme: 17:09 TSİ 15 Mart. 2010 Pazartesi

Mahmut Özgener, Guus Hiddink için düzenlenen basın toplantısında yöneltilen bir soru üzerine, İstanbul BŞB.-Diyarbakırspor maçının tatil edilmesi ve alınacak karar konusunda açıklama yaptı.
MHK'nın sezon başında hakemlere verdiği bir talimat olduğunu vurgulayan Özgener, "Maçın tatil edilmesi konusunun tamamen hakemin tasarrufunda. 'Güvenlik zafiyeti nedeniyle soyunma odasına giden hakem maçı tatil eder' şeklinde madde var. Dolayısıyla maçın hakemi tamamen kendisine verilen talimatı uygulamıştır. Federasyon olarak Hüseyin Göçek'e herhangi bir telkinde bulunulmadı. Bütün bunlar incelenecek. Yarınki yönetim kurulu toplantısında Diyarbakırspor-Bursaspor maçıyla ilgili karar verilecek. İstanbul BŞB.-Diyarbakırspor maçıyla ilgili kararı ise olağanüstü toplanıp, 26. hafta maçlarından önce alacağız" diye konuştu.

Özgener, maçla ilgili valiyle konuştuğunu belirterek, "Sayın valimize de aynı şeyi söyledim. Valinin katıldığı programda sahaya girenlerle ilgili açıklamalarını dikkatle izledik. Kendisiyle tekrar görüşeceğim" ifadelerini kullandı.

Bu aciklamaya bakilirsa, bence hicte torpil yapacaklarmis gibi bir hava yok.

Oruç
16.03.2010, 00:42
Trabzonspor-Sivasspor maçında uygulanan karara hepimiz "haksızlık" dedik/diyoruz.

Şimdi de bu "haksız" bulduğumuz kararı emsal gösterip Diyarbakırspor'un cezalandırılmasını istiyoruz. Yani "adalet" istiyoruz.

Bana "az buçuk" çelişki var gibi geldi ama neyse.

Adil ÖZGÜR
16.03.2010, 00:43
Şimdi 2 maç Ne olduğu belirsiz kişilerin Olay çıkarması Yüzünden Milyon Dolarlar harcıyan ve Binlerce Kişinin Gönül verdiği Kulubun Küme düşürülmesi Sizce adalet mi??

Eğer Bu adalet ise Bu olaylara izin veren Emniyet,Bu olayların Başlamasına Neden olan Bursaspor taraftarı ne ile cezalandırılmalı??

1- Emniyet burada ikinci plandadır, birinci planda Kulüptür. Çünkü Stat güvenliğinin artık dış korumaları 1. Derece Emniyet, İç korumalar Özel Güvenlik ile alakalı, yani Özel Güvenliği ayarlayan Kulüp Yönetimi, Artık toplumsal olaylara asker giremiyor. Kulüp kendi maçındaki güvenliğe azami dikkat verecek önemseyecek. Yoksa sonuçlarına katlanacaksın. Seyirci de bunun bilincine varacak. Kötüyü arasında barındırmayacak.

O Eski devirler bitti. Önceden sizin dediğiniz gibi idi. Şimdi değil.

2- Statta olay yapanlar artık tutuklanıyor, fişleniyor, eşgali alınıyor, bir daha maça girmesine izin verilmiyor. Kameralar sistemi ile milim milim her taraf anında kayıt altına alınıyor. Burada seyirci bilincinin ne olduğu biliyor.

3- Zaten olaylar Bursada çıkmış ise, ev sahibi takım Bursasporun cezalandırılmaması başlı başına bir olay. Bu olayda bir Diyarbakır düşürülürde Bursa şampiyon olursa bir sürü ???? ile olaylara yön verilir. İşte bu tarafgirliğin olmaması lazım dır diyoruz.

Ahmet Kuru
16.03.2010, 00:47
Diyarbakır'a karşı biraz daha yumuşak davranmalarının sebebi belkide siyasi açıdandır...
Ben öyle düşünüyorum yani.

el_conquistador
16.03.2010, 00:48

Kardesim, sorunda ordan basliyor zaten. Ben sen, hepimiz burda futbol taraftariyiz. Futbol bir spor'dur, futbol bir oyundur. Futbol'un icinde bence ne emniyete, ne de polise ihtiyac olmamasi lazim.

Ne oldugu belirsiz diyorsun, sonucta üzerlerinde Diyarbakirspor formasi vardi bu adamlarin. Yani düsünsene, artik her takim her hafta sahaya kim oldugu belirsiz kisileri salsin, ondan sonrada bunlar provokatördü, bizim taraftarlarimiz degildi deyip isin icinden ciksin. Bu olaylari nasil önleyebilecegiz? Tekrar ediyorum. TFF hukuku cignememeli, kendi koydugu kurali uygulamali.

Bekir
16.03.2010, 00:50
1- Emniyet burada ikinci plandadır, birinci planda Kulüptür. Çünkü Stat güvenliğinin artık dış korumaları 1. Derece Emniyet, İç korumalar Özel Güvenlik ile alakalı, yani Özel Güvenliği ayarlayan Kulüp Yönetimi, Artık toplumsal olaylara asker giremiyor. Kulüp kendi maçındaki güvenliğe azami dikkat verecek önemseyecek. Yoksa sonuçlarına katlanacaksın. Seyirci de bunun bilincine varacak. Kötüyü arasında barındırmayacak.

O Eski devirler bitti. Önceden sizin dediğiniz gibi idi. Şimdi değil.

2- Statta olay yapanlar artık tutuklanıyor, fişleniyor, eşgali alınıyor, bir daha maça girmesine izin verilmiyor. Kameralar sistemi ile milim milim her taraf anında kayıt altına alınıyor. Burada seyirci bilincinin ne olduğu biliyor.

3- Zaten olaylar Bursada çıkmış ise, ev sahibi takım Bursasporun cezalandırılmaması başlı başına bir olay. Bu olayda bir Diyarbakır düşürülürde Bursa şampiyon olursa bir sürü ???? ile olaylara yön verilir. İşte bu tarafgirliğin olmaması lazım dır diyoruz.
1-Ben onu sadece Örnek olarak verdim,Ama sonuç olarak Emniyeti sağlayan Bir kurum Var,Bu Kurum Polis Teşkilatı ya da İBB yönetimi hangisi olursa olsun benim için farketmez;
Ben sadece Sizin olayı En uç noktaya çekmenizden Dolayı size olayı Diğer taraftan en uç noktadan göstermek istedim..
2-İşte bu uygulama Gayet güzel,Seyircilerin yaptıklarından Sadece Kulupler zarar görmemeli..
3-Ben de Bunu diyorum Ama Bursa'da ki Irkçılığa karşı bu kadar duyarlı olmayanlar Nedense Diyarbakır Küme düşürülsün diye çok duyarlılar...

Sonuç olarak bu başlık Bana göre Hakkı değil Haksızlığı savunuyor...

Bekir
16.03.2010, 00:54
Kardesim, sorunda ordan basliyor zaten. Ben sen, hepimiz burda futbol taraftariyiz. Futbol bir spor'dur, futbol bir oyundur. Futbol'un icinde bence ne emniyete, ne de polise ihtiyac olmamasi lazim.

Ne oldugu belirsiz diyorsun, sonucta üzerlerinde Diyarbakirspor formasi vardi bu adamlarin. Yani düsünsene, artik her takim her hafta sahaya kim oldugu belirsiz kisileri salsin, ondan sonrada bunlar provokatördü, bizim taraftarlarimiz degildi deyip isin icinden ciksin. Bu olaylari nasil önleyebilecegiz? Tekrar ediyorum. TFF hukuku cignememeli, kendi koydugu kurali uygulamali.
İyi de Ben olaya diğer Uç taraftan bakmanızı istiyorum...
Şu an Cuzi bi miktar ile Sahaya sokulucak Her takımın Sürü ile taraftarı var;
Ya bu işleri para karşılığı yaptırtıp O takım küme düşürülürse Ne olucak??

Biraz Kendimizi Diyarbakır taraftarı yerine Koyalım,Sivasla oynadığımız maçtan sonra 1 kişi daha sahaya girse Küme düşürülsek;
TFF hukuku çiğnememeli diyebilicek miydiniz??

28TS61
16.03.2010, 00:58
Diyarbakır'a karşı biraz daha yumuşak davranmalarının sebebi belkide siyasi açıdandır...
Ben öyle düşünüyorum yani.

spora siyaseti karistirmasilar. ben onu bunu anlamam kurallar ne gerekiyorsa o uygulanmasi gerekir ama serefsizler yapamaz ve herkeste susar zaten.
bana dokunmayan yilan 1000 sene yasasin misali

Ahmet Kuru
16.03.2010, 01:01
spora siyaseti karistirmasilar. ben onu bunu anlamam kurallar ne gerekiyorsa o uygulanmasi gerekir ama serefsizler yapamaz ve herkeste susar zaten.
bana dokunmayan yilan 1000 sene yasasin misali
Ülke menfaatleri soz konusu ise Diyarbakır'ı düşürmesinler..
Ha düşürmüşler ne olacak?
Hiçbirşey..
Sadece ortalığı bulandırmak isteyenlerin eline fırsat geçecek...
Yoksa Diyarbakır düşmüş kalmış kimin umurunda...

28TS61
16.03.2010, 01:07
gecen sene ülke menfaati icin sivasi sampiyon yapsalardi o zaman.
hic bir ülkede bizim kadar spora siyaset yoktur.
hep siyaseti kata kata türkiyede futbol bir adim ilerlemiyor.

sahaya taraftarlar tas atiyor, onlar bizim taraftarlar degil.
sahaya taraftarlar girer, onlar bizim taraftarlar degildi denir.
peki kimin bu taraftarlar.

ozaman bizde her hafta sahaya girelim ve sonra onlar bizim degil diyerek isin icinden cikalim ceza almadan

Adil ÖZGÜR
16.03.2010, 01:10
1-Ben onu sadece Örnek olarak verdim,Ama sonuç olarak Emniyeti sağlayan Bir kurum Var,Bu Kurum Polis Teşkilatı ya da İBB yönetimi hangisi olursa olsun benim için farketmez;
Ben sadece Sizin olayı En uç noktaya çekmenizden Dolayı size olayı Diğer taraftan en uç noktadan göstermek istedim..
2-İşte bu uygulama Gayet güzel,Seyircilerin yaptıklarından Sadece Kulupler zarar görmemeli..
3-Ben de Bunu diyorum Ama Bursa'da ki Irkçılığa karşı bu kadar duyarlı olmayanlar Nedense Diyarbakır Küme düşürülsün diye çok duyarlılar...

Sonuç olarak bu başlık Bana göre Hakkı değil Haksızlığı savunuyor...

Biraz Kendimizi Diyarbakır taraftarı yerine Koyalım,Sivasla oynadığımız maçtan sonra 1 kişi daha sahaya girse Küme düşürülsek;

Eğer bu olaya uç'tan bakarsan olayı bütünüyle görmen mümkün değildir.

1- Sen uç taraftaki doğruyu anlatmaya çalışıyorsun, tamam, ancak olayın merkezinden kıpırdamayana birşey olmuyor. Yerinden oynamıyor bile. Oysa uç taraftaki en ufak bir sallamada gümbürdüye gidiyor. Trabzon Sivas maçı gibi.

2- Olaylara yukarıdan bakacaksın, 360 derece her tarafı görmekle sağlıklı karar verilir. Yanılgıya düşmezsin.

a) Bursadaki olayda tahrik konusu var ise, ona hoşgörülü olan KIZIL olsun ATEŞ gibi olsun, yansın kayıp olsun. İşte onlar tıpkı Sivassporun yaptığı gibi zavallılardır. o 3 puan için giremeyecekleri kılıf yoktur. Sonra benim adamım beni korur mantığı ile karşıya yüklenirsin çok yanlış.

b) Eğer taraftar isen, Bursada maç seyrediyorsan dikkatli olacaksın. Her türlü tahrik edilebileceğinin hesabını yapman gerekir. Sazan gibi her olaya atlarsan el oğluda sana hiç hoş bakmaz, bu bakışında yerden göğe kadar da haklıdırlar. Laf ile peynir gemisi yürürmü? istediği kadar söylesinler, SÖYLEM başka EYLEM başkadır, Bunların biri KABAHAT, diğeri CÜRÜM aradaki fark budur.

el_conquistador
16.03.2010, 01:11

Tamam, haklisin. Ama bunu Diyarbakirspor ispat etsin. Elinde öyle bir delil olmamasina ragmen, hükmen yenik sayilmazsa, her zaman böyle bir iddiada bulunup isin icinden cikabilirim. Diyarbakirspor'un Tahkim Kurulunda karara itiraz etme hakki vardir, ama dünyada, FIFA veya UEFA'da, böyle örneklerde nasil karar verildigini biliyoruz.

Zaten hatada burda. Taraftar sahaya atlar, futbolcuya saldirir, biz ama hakemi, federasyonu veya baskalarini suclariz. Ilk önce aynaya baklmak lazim. Eger bizim taraftarimiz bunu yaparsa, kulübümüzde cezasini ceker. Kulüp kendi taraftarlarini kontrol etmek zorunda. Bu sadece bizim icin degil, herkes icin gecerli.

Ahmet KESKİN
16.03.2010, 01:12
siyasal olarak bende diyarbakırın düşmesini istemiyorum....

neden...

1 - hatırlarsanız bundan 25 sene öncesine kadar yeşilcam sinemalarına bile konu olmuş bir agalık ve maraba düzeni var... devlet ve yatırımcılar iş imkanıyla dogu halkını kalkınmaya yöneltigi zamnlar ki o zamanlar büyük bir krallık gibi hyayat sürüyorlardı halada devam ediyorya neyse... bu imkanlarla halkı agaya deil devlete bagımlı hale getirme politikası bunun ismi devlet bununla başarı sağlıyacaktı..

fakat agalar aşiret büyükleri tehlikenin farkına erken vardılar .. halk eğitimle ve gelirini devletden kazanmamalıydı bunun üzerine kurulan it grubunu biliyorsunuz ağza almaya gerek yok... şehit edilen ögretmenler ve yakılar iş makinaları tesisler kayıtlarda zaten....

2 - diyarbakırsporun başarısı ki şehit gaffar okan danda anlayacagınız gibi epey eski bir olay futbolun örgüt için tehlike arz eden bir durum oldugunu.... bölge ülke içinde kalkınma istemiyor...

3- TFF verecegi karar hassas bir karar olayları yapanları cezalandırsalar sert bir sekilde uygun olacaktır diyarbakırspor bence liğden uzaklaştırılmamalı..

4- biz zaten zorluklar içinde şampiyon olmuş bir takımız haksızlıgın oldugu yerde baş kaldırmısız... eger bize bu kadar haksızlık yapılırken yönetim ve oyuncularımız baş kaldırıp tarafdarımızda dahil başarı için cırpınmıyorsak hata bizde...

555--- bizler kimsenin yardımına destegine tarfalılıgına ihtiyacımız yok... bize zorluk yakısır ve bunun yanında şampiyonluk....

Adil ÖZGÜR
16.03.2010, 01:16
Ben Bursaya deplesmana gittim, oradaki seyircilerin misafir taraftara olan tavırlarını çok iyi biliyorum.

Bak şöyle bir şey daha yazayım.

Gecen yıl Bursa-Trabzon maçında yapmadıkları şerefsizlikleri bırakmadılar. Küfüründen, hamsiden, fiili hareketi yapan seyircilerin yanında, 1-0 yendikten sonra futbolcuları sahada tur atarken bile el haraketini misafir seyirci yani Trabzonspor taraftarına yaptılar. Bunu gördüm, trübünden de o elinle işaret ettiğini .... diye futbolcuya tezahürat yaptılar.

Hatta bizim uşaklar tahrik oldu da Çatıya çıkıp T.S. bayrağı astılar. Trabzon sizin babanızdır diye tezahürat yaptılar.

Sana onlar slogan attı ise sen de onlara slogan at, birşey olmaz.

Sahaya girersen kardeşim, futbolcunun hakemin beşine koşarsan, tokat atarsan cezası ne ise ona katlanacaksın ben bunu söylüyorum. Fiiliyata dökmek işin roconunda yok.

Ertan1982
16.03.2010, 01:17
Ne Ülke menfati.Kurallar bosu bosuna mi var.Amac Futbol ile Diyarbakir da vatandaslari malum örgütten uzaklastirmaksa bu 2 lig de de olur.

Trabzon-Sivas macina gelirsek hakem 30 saniyeyi oynatip maci bitircekti.Ama yapmadi ve saha kapatma ve hükmen yenilgi aldik.Bu benim icin su anlama geliyor Trabzon-sivas maci bir milat.O karardan sonra böyle olaylarin cezasi belli oldu.Hukuk Türkiye de isliyorsa IBB-Diyar macin sonucu belli.

el_conquistador
16.03.2010, 01:49
http://video.ntvmsnbc.com/?221662#v07017913905615206711913824507617223416109 7038216

Sefaenes
16.03.2010, 01:56
bizim baskan konusmak istiyorsa bu konu hakkinda konussun. bizim sucumuz neydi de 3 puanimiz calindi ve 5 mac saha kapatma cezasi yedi. bana ne Diyarbakirdan yok küme düsecekmis ilgilendirmiyor Adam gibi oynasinlar düsmesinler IBB macinda Diyarbakirin baskanin yanindaki adamlardan biri provakator olarak taraftari kiskirtiyor. Bu mac 3:0 olarak tescil edilmesse bunun hesapini kim verecek.

el_conquistador
16.03.2010, 02:04
bizim baskan konusmak istiyorsa bu konu hakkinda konussun. bizim sucumuz neydi de 3 puanimiz calindi ve 5 mac saha kapatma cezasi yedi. bana ne Diyarbakirdan yok küme düsecekmis ilgilendirmiyor Adam gibi oynasinlar düsmesinler IBB macinda Diyarbakirin baskanin yanindaki adamlardan biri provakator olarak taraftari kiskirtiyor. Bu mac 3:0 olarak tescil edilmesse bunun hesapini kim verecek.

Provokatör degilmis...:)

http://www.ntvmsnbc.com/id/25069824/

Sefaenes
16.03.2010, 02:08
Provokatör degilmis...:)

http://www.ntvmsnbc.com/id/25069824/
insallah degildir ama görüntüler öyle demiyor insanin icini bilmiyorum. Eger degilse özür dilerim ama bu yinede bu macin 3:0 tescil edilmesine mani degildir taraftar sahaya girdi mi girdi.

el_conquistador
16.03.2010, 02:27
ama bu yinede bu macin 3:0 tescil edilmesine mani degildir taraftar sahaya girdi mi girdi.

Bu konuda hemfikiriz. Yani herkes TFF'ye haddinden fazla yükleniyor. Simdiye kadar yapilan bütün sosyolojik veya politik yanlislari TFF'mi düzeltecek?
TFF hos kürt sorununu cözecek mecra degil. Sadece sahada olanlara bakip, cezasini verecek.

halitbaci
16.03.2010, 08:08
Bu sabah Lig Radyo Mehmet Ayan mıdır Beyan mıdır - eyyamcının önde gideni bir medya şarlatanını (bundan sonra MŞ rumuzu ile bahsedeceğim) dinliyordum. Bir dinleyici bağlandı (Beşiktaşlı) ve Diyarbakır maçı ile ilgili konuşmak istedi. Özetle kanunlar yerel değildir herkese eşit uygulanmalıdır demek istedi ama MŞ Diyarbakır'ın özel bir durumu - ona o ceza verilmemeli dedi. Dinleyici TS-Sivas maçını hatırlatarak o maçın ne farkı vardı dedi ama MŞ o maç farklı dedi(!).
Bu şarlatana sormak gerek fark ne idi diye? Sivas maçında daha az taraftar sahaya girmişti, ve bitmesine daha az süre kalmıştı.Bunun dışında bir fark yoktu. Hakem valinin ısrarına rağmen çıkıp oynatmamıştı - aynı Diyarbakır'ın maçında olduğu gibi.
Tabii aslında biz Trabzonsporlular olarak nerede fark olduğunu çok iyi biliyoruz - sürekli ezilmeye çalışılan ama başına gelen her musibetten daha güçlü çıkmayı başaran bir camiaya hakaret etmek için tüm bunlar.
Yönetim uyuma - konuyu takip et!

Burçak
16.03.2010, 08:25
Metin abi (Külünkoğlu) Lig radyoda şuan

http://www.bizidinle.com/player/radyoplayer.asp?rd=46
(bitti)

Recep Alkan
16.03.2010, 08:44
Diyarbakırspor, evet çok hassas bir ilin takımı, şu anda mevcut şehrin Dünya’ya açılan tek kapısı. Bu sayede Diyarbakır bir şekilde sıkıntıları unutuyor ve spor eşliğinde buluşuyor.

Ama sadece bu durum nedeni ile mevcut kurallar çiğnenmeli mi ? Bundan önce örnek teşkil edebilecek maçları es mi geçmeliyiz ? Biz Trabzonsporluların 3 sene önce yaşadıklarımıza en büyük itirazı bildiklerinden daha bugünden yol yapma çabalarına sırf bu şehir hassas diye ses çıkartmayacak mıyız ? Belki siyasete kurban gidiyorlar bilmem, anlamam, ama kuralın uygulanmasını istiyorum. Yıllardan beri bu tarz şehirlerin bu durumları bir ajitasyon olarak kullanıp birçok yerde öne çıkmasından bıktım. Hadi Diyarbakır da bu yaşandı, peki istanbula ne demeli ? Geçen sene gittiğim Kocaeli maçında bulunduğumuz tribünün önünde belki de 1000-1500 tane emniyet kuvveti vardı, dışarısı ile daha kalabalık, peki Diyarbakır – İBB maçında kaç polis vardı ? Devletin askerinin yıllardır bastıramadıklarını orda ki 3-5 özel güvenlik mi bastıracaktı ? Tansiyonun bu kadar yüksek olduğunu gören yetkililer neden zamanında daha büyük önlemler almadılar ? Federasyon Kuralı çok açık, hiçbir hakeminde bunu bilmediğini sanmıyorum. Arkadaşım kimseyi bu durumda bırakmamak adına, işleri daha da kolaylaştırmak adına neden içeri girdikten sonra tribün boşaltılsın oynatacağım demezsin, neden tüm takım ve kurumları zor durumda bırakırsın ?

Bizim maç 30 saniye için iptal edilip, 3-0 ile lige başlarken, sahamız 5 maç kapanırken, çektiğimiz maddi ve manevi hasarlar göz ardı edilirken, neden bir ALLAH’ın kulu da bizim hassasiyetimizden bahsetmedi ? Neden o zaman vurun abalıya mantığı ile televizyonlarda bir yerlerinizi yırttınız. Ama onlar da haklı, dün akşam hangi kanalı, haberleri açsam karşımda bu konu, devletin bakanları bile işlerini bırakmış düşmesin diyorlar. Açık açık kuralı ihlal edin diyorlar ?

Peki akıllarına hiç şu sorular gelmiyor mu ?

- Trabzonspor’a eskiye dönük dava açma hakkı doğar mı ?

- Bundan sonra başına bu şekilde olay gelenler aynı esnekliği kendilerine de istemeyecekler mi

- Doğudan başka takımlarda başka şekillerde yardımlar beklemeyecek mi ?

Eğer il hassas bir il ise, maçları da bu güvenlik seviyesinde oynat, gerekli önlemlerini al.

Kaldı ki dün gece FOX haberde gösterilen bir görüntü ise ayrı bir dikkat çekici konu idi. Sahaya ilk giren şalvarlı adam, maç sonunda açıklama yapan Diyarbakırspor Başkanına sarılmış bir vaziyette hep arkasında geziyor ? Diyarbakırspor Başkanı da bunlar bizim taraftarımız değil diyor.

Laflarım etnik kökenlere değil, ben zamanında mağdur olmuş bir takım taraftarı olarak kesinlikle cezanın verilmesini istiyorum.

Halil Atalay
16.03.2010, 09:00
arkadaşlar dıyarbakır düşürülmez neden diyeceksiniz.

çünkü ozaman bazı şe.... eline koz vermiş olacak tff ve hükümet onun için bence bu kozu vermeyecekler diye düşüyoruz.

yoksa o şe.... ler diyecekler bakın sizi sevmiyorlar sizin takımınızı düşürdüler ve ülkeyi bölme planları işleyecek

magicyattara
16.03.2010, 09:06
1-0 tescil edilecek büyük ihtimalle..
Formül bulmaya meraklı ülkemizde bunun da bir formülü bulundu sonunda..

Eğer Trabzonspor camiası bu iki yüzlülüğü hazmedecekse şimdiden afiyet olsun herkese..

Recep Alkan
16.03.2010, 09:12
Ben şerefsiz falan anlamam Halil abi. Diyarbakırspor Altay maçında Altaylı oyuncular tartaklanmıştı yanlış hatırlamıyorsam. Bugün çıkan olaylar yine belli. Yarın çıkmayacağı ne malum ?

İçerdeki yada İstanbuldaki başka bir maçta ?

O zaman ne olacak 3. , 4. , 5. , kez de mi es geçilecek bu kurallar ?

Kolayı var, akıl benden uygulaması TFF'den.

Bu kuralları koyarken paşalar bazı olağanüstü hal bölgelerini bu kuralların dışında tutsunlar ! Olaylar çıktımı da baın kural bunu diyor desinler !

magicyattara
16.03.2010, 09:14
arkadaşlar dıyarbakır düşürülmez neden diyeceksiniz.

çünkü ozaman bazı şe.... eline koz vermiş olacak tff ve hükümet onun için bence bu kozu vermeyecekler diye düşüyoruz.

yoksa o şe.... ler diyecekler bakın sizi sevmiyorlar sizin takımınızı düşürdüler ve ülkeyi bölme planları işleyecek

Bu ülkeyi bölmeye kimsenin gücü yetmez..
Siyaseti sporun içine maksatlı olarak sokup,adi bir spor vakasını,siyaset sayesinde temize çıkarma gayretleri var..

Bugün Hürriyet sporda manşet;1-0 olacak çünkü.. şeklinde çıkmış..

Çünkü... "biz bir Banana Republic'iz" diye doldurdum boşluğu..

Kamil Çakmak
16.03.2010, 09:24
Benim düşünceme görede maç 1-0 tescil edilecek.
Devlet büyükleri hatta G.kurmayın görüşüde bu yönde.
Peki bu ülkede her şey süt liman olcakmı bu sonuç çıktığında.
Sanmıyorum. Sadece futbola siyaset karışmış olacak. Sonuçta hiç bir şey değişmeyecektir.

talsuv61
16.03.2010, 09:42
bursaspor ilk maçta maç boyu sebepsiz yere diyarbakırlılara terörist diye bağırmadı mı? peki bu ırkçılık değil midir?
avrupa futbolunda ırkçılığa göz açılmadığını ve bunu yapanların ağır ceza aldığını iyi biliyoruz. peki türkiyede ne oldu? bursaspora yalnızca 100.000 tl ceza verildi.

bursaspora ceza veremeyenler diyarbakırspora da ceza veremez aslında.yani kendi önceden verdikleri kararla bağdaşmaz.bu nedenle diyarbakırspora pek ceza geleceğini sanmıyorum

Bilmeden konuşma, orda diyarbakırlılar İstiklal Marşını ıslıkladıkları için olaylar çıktı. Ayrıca dünyanın neresinde terör örgütü aleyhine slogan atmak ırkçılık sayılıyor.

Burçak
16.03.2010, 09:45
bu maç 2. bir hükmen cezayı gerektirir.
bunun sonucu 2 defa hükmen alan Diyarbakırın küme düşürülmesi gerektiğidir.

sırf bunu önlemek için özel bir yer falan filan gibi bahaneler sunanlar , yarın bu sundukları bahanelerin altında ezilecek boğulacaklar haberleri yok.

Trabzonsporun 30 saniye kala maçını tatil edenler , Valinin bile güvence verdiği o sivas maçını oynatmayanlar 3-0 hükmen ve 5 maç ceza verenler , son Diyarakırspor maçına aynı şekilde ceza vermezse , Türkiyede Federasyonun olmadığının herkesin keyfi kararlar verdiğinin açık ve net göstergesi olacaktır.

Kaya
16.03.2010, 09:47
Türkiye'de hukuk ve adalet kavramı kişiye özel uygulanıyor. Bu sadece futbolda yaşanan bir gerçek değil...

Görüldüğü üzere tüm çevreler Diyarbakırspor'un küme düşürülmemesi için formül üretmekte. Kesin olan bir şey var; bu formül Trabzonspor'a verilen cezaya ilişkin olarak eşitlik ilkesine ters olacak. Bu da bizlerin daha fazla sinirlenmesine sebebiyet verecek...

Benim beklentim; yetkili kurumlarım açık yüreklilikle "Biz Diyarbakırspor'u Küme Düşürmek İstemiyoruz" demesidir... Biz de bunu kural gibi görelim ve ses etmeyelim...

Hatta 5-10 puan önde başlasın bu adamlar lige.
Diyarbakıspor üst üste 5 sezon boyunca son 3'te kalırsa ligden düşsün.
Diyarbakırspor futbolcuları için 2 kırmızı kart gören oyuncu sahadan atılsın.
Bu takıma yabancı futbolcu sınırlaması da olmasın.
Kafa golü 2 sayılsın.
Sınırsız sayıda oyuncu değişikliği yapabilsinler...

Vs...

Arttırmak mümkün...

CAFER ÖZER
16.03.2010, 09:54
Adamına Göre Muamele,
Trabzonspor Maçının bitimine 30 saniye kala maçı tatil edip,Hemde Trabzon Doğumlu federasyon başkanı tarafından Hükmen malup ilan edilen Trabzonspor,
Sigara izmariti bile atılsa 2,3 maç Ceza yiyen Trabzonspor gerçeği varken,
FB sahasında hakemin kafası yarıldığı halde FB maçını oynatan zihniyetten ne beklenirki.
GS maçında sahaya 90 dakika Boyunca yabancı madde yağdığı halde,3 KEZ soyunma odasına gidip maçı bitiren aynı Hakem,Trabzonsporun maçını 30 saniye kala tatil ediyorsa Sözün bittiği yerdeyiz.
İddia ediyrum D.Bakırın yaptıklarını Trabzonspor yapsa Hiç tereddüt etmeden Küme düşürürler,
FB-GS-BJK yapsa Hükmen malubiyet bile vermekte zorlanıp maçı yeniden oynatırlar,
Türkiyede Nerde adaletli kararlar varki Futbolda Olsun.

nbay
16.03.2010, 09:56
karar muhtemelen 1-0 ibb lehine olacak,hükmen mağlubiyete cesaret edebilecek mi görecez federasyonu.. asıl önemli olan bursa maçından sonra diyarbakırın yanında olan yöneticilerimizin bu karardan sonra nasıl bir yol izleyeceği..

Serdar Ersoy
16.03.2010, 09:57
Bütün siyasiler düşürülmesin istiyor...

Kurallara göre düşürülmesi gerekiyor, bende düşürülmesinden yanayım. Eğer düşürülmez ise bizim hakkımız ne olucak biz neden ceza aldık zamanında, ayrımcılık yapılıcak sen ne biçim tff'sin.

Konuyu şuanda UEFA ve FİFA'da yakından izliyor. Kuralları biliyor, eğer o kurallara uymaz ise binicek TFF'nin üstüne...

Murat Erdem
16.03.2010, 09:58
Burası Kocaeli İsmetpaşa stadı. Trabzonspor taraftarı için alınan önleme!!!bakın!!!
bir de önce Diyarbakır-Bursa, sonra da İ.B.B-Diyarbakır maçında ki lafta!!! güvenlik önlemlerini gözünüzün önüne getirin.
http://i1003.hizliresim.com/2010/3/16/1830.jpg

Orhan Aydın
.Bizim 30 saniyelik maçımız tatil edildi.Belediye maçında hakemler soyunma odasına kaçıştı.Yemişim; hakeme ayar veren siyasileri de, Küme düşürmeden sonra çıkacak olayları da.

frkl
Görüşlerinde belirttiklerini malesef medya bir kere olsuın soylemedi
yada soyleyemedi.Benim de ustune basarak ifade ettiğim konu sudur eger Diyarbakıra verilecek ceza Trabzona verilenden emsal olmadan az bir cezayla kapanırsa konunun bizim acısında ele almamız gerektiğini dusunuyorum.Gerekirse maçlarda , federasyona tepkimize gene dile getirelim..

Artık bu olaydada Trabzonun hakkı çiğnenirse ...

Neyse daha fazla devam etmeyeyim sözün özü haklarımızı sonuna kadar ne pahasına olursa koruyalım her olayda Trabzon ezilmesin...

Diyarbakırspor, evet çok hassas bir ilin takımı, şu anda mevcut şehrin Dünya’ya açılan tek kapısı. Bu sayede Diyarbakır bir şekilde sıkıntıları unutuyor ve spor eşliğinde buluşuyor.

Ama sadece bu durum nedeni ile mevcut kurallar çiğnenmeli mi ? Bundan önce örnek teşkil edebilecek maçları es mi geçmeliyiz ? Biz Trabzonsporluların 3 sene önce yaşadıklarımıza en büyük itirazı bildiklerinden daha bugünden yol yapma çabalarına sırf bu şehir hassas diye ses çıkartmayacak mıyız ? Belki siyasete kurban gidiyorlar bilmem, anlamam, ama kuralın uygulanmasını istiyorum. Yıllardan beri bu tarz şehirlerin bu durumları bir ajitasyon olarak kullanıp birçok yerde öne çıkmasından bıktım. Hadi Diyarbakır da bu yaşandı, peki istanbula ne demeli ? Geçen sene gittiğim Kocaeli maçında bulunduğumuz tribünün önünde belki de 1000-1500 tane emniyet kuvveti vardı, dışarısı ile daha kalabalık, peki Diyarbakır – İBB maçında kaç polis vardı ? Devletin askerinin yıllardır bastıramadıklarını orda ki 3-5 özel güvenlik mi bastıracaktı ? Tansiyonun bu kadar yüksek olduğunu gören yetkililer neden zamanında daha büyük önlemler almadılar ? Federasyon Kuralı çok açık, hiçbir hakeminde bunu bilmediğini sanmıyorum. Arkadaşım kimseyi bu durumda bırakmamak adına, işleri daha da kolaylaştırmak adına neden içeri girdikten sonra tribün boşaltılsın oynatacağım demezsin, neden tüm takım ve kurumları zor durumda bırakırsın ?

Bizim maç 30 saniye için iptal edilip, 3-0 ile lige başlarken, sahamız 5 maç kapanırken, çektiğimiz maddi ve manevi hasarlar göz ardı edilirken, neden bir ALLAH’ın kulu da bizim hassasiyetimizden bahsetmedi ? Neden o zaman vurun abalıya mantığı ile televizyonlarda bir yerlerinizi yırttınız. Ama onlar da haklı, dün akşam hangi kanalı, haberleri açsam karşımda bu konu, devletin bakanları bile işlerini bırakmış düşmesin diyorlar. Açık açık kuralı ihlal edin diyorlar ?

Peki akıllarına hiç şu sorular gelmiyor mu ?

- Trabzonspor’a eskiye dönük dava açma hakkı doğar mı ?

- Bundan sonra başına bu şekilde olay gelenler aynı esnekliği kendilerine de istemeyecekler mi

- Doğudan başka takımlarda başka şekillerde yardımlar beklemeyecek mi ?

Eğer il hassas bir il ise, maçları da bu güvenlik seviyesinde oynat, gerekli önlemlerini al.

Kaldı ki dün gece FOX haberde gösterilen bir görüntü ise ayrı bir dikkat çekici konu idi. Sahaya ilk giren şalvarlı adam, maç sonunda açıklama yapan Diyarbakırspor Başkanına sarılmış bir vaziyette hep arkasında geziyor ? Diyarbakırspor Başkanı da bunlar bizim taraftarımız değil diyor.

Laflarım etnik kökenlere değil, ben zamanında mağdur olmuş bir takım taraftarı olarak kesinlikle cezanın verilmesini istiyorum.

Süleyman Eruyar
16.03.2010, 09:59
Dünkü basını biraz takip ettikten sonra, kararı az çok anlayabiliyorum,

Bursaspor 3-0 hükmen kazanacak,

İBB maçı tekrar oynanacak,

Trabzonlularada, "arkadaşlar, provakasyon için önceden bilgi alınmıştı, olay aynı fakat içeriği farklı" denilecek,

tabi, bu kadarı bize yetmeyecek, bizde " talimat geldi, sahaya çıkmam" diyen hakeme "talimatın geldiği tarafı soracağız"

hakem sezonu kapatacak, Diyarbakır bu yolla değil, puan olarak küme düşecek ..

Murat Erdem
16.03.2010, 10:10
Sıradan bir lig maçımızda şu güvenlik ciddiyetini !!! gösterenler. Diyarbakır'ın oynadığı son iki maçta neredeydi acaba ???
http://i1003.hizliresim.com/2010/3/16/1830.jpg

Serdar Dilekoğlu
16.03.2010, 10:17
Turkcell Süper Ligi`nde Trabzonspor ile Sivasspor arasında yapılan karşılaşma, bordo-mavili takımın 1-0 önde girdiği 90. dakikada çıkan olaylar nedeniyle hakem Bülent Demirlek tarafından tatil edildi. Karşılaşmayla ilgili son kararı Türkiye Futbol Federasyonu verecek.

VERİLEN KARAR:

Ve sonunda, olaylı Trabzonspor - Sivasspor maçı ile ilgili son karar açıklandı! Türkiye Futbol Federasyonu, 12 Ağustos'ta oynanan ve tamamlanamayan mücadelenin Sivasspor lehine 3-0 tescil edilmesine ve 5 maç saha kapatılmasına karar verdi! Kararın açıklanması ise yine bordo mavili ekibin maç öncesine denk geldi!

Peki ya şimdi.

İlk yarıdaki Bursaspor taraftarlarının yaptığı davranışlar sonucu rövaştaki maçta Diyarbakırspor taraftarının yapmış olduğu davranışlar.

Ve 87. dakika da gelen golün ardından Diyarbakırlı taraftarların sahaya girmesi sonucu maçın iptal olması olayı.

Federasyonun 20. maddesi

4) Bu maddede belirtilen sebeplerle aynı sezonda ikinci kez müsabakanın tamamlanamamasına sebebiyet veren takımlar, bulunduğu sezonda müsabakalardan çıkarılarak, bir alt lige düşürülür ve bu takımla müsabakası olan takımlar müsabaka yapmaksızın hükmen galip sayılırlar. Bu durumda olan takımların takip eden sezonda müsabakalara alınıp, alınmaması konusunda TFF Yönetim Kurulu karar verir. Alt lig bulunmaması halinde kulüpler bir yıl (sezon) müsabakalara alınmazlar.'

Açılım açılım açılım.

Açılım eşiğindeki bir ülke.

Açılımın adı Kürt açılımı.

Küme düşmesi düşünülen takım Diyarbakırspor.

illa düşsün diye bir tavır sergiliyor görüntüsü vermiyeyim.

Neden söz konusu Trabzon olunca bol keseden cezalar verilirde.

Başka takımlara gelince milletin kuyruğu tutuşur.

Bİze acımadan kararlar veren Federasyon bakalım ne gibi uygulamalara gidecek.

BAHADIR33
16.03.2010, 10:17
Bu iş sonunda Vali'nin başına patlamasın??
O da öyle düşünmüş olabilir..Baksanıza aceleyle hakeme yüklendi..
Bir günah keçisi bulunacak elbet ..
Bakalım şanslı kim olacak?

Recep Alkan
16.03.2010, 10:20
Görüşlerinde belirttiklerini malesef medya bir kere olsuın soylemedi
yada soyleyemedi.Benim de ustune basarak ifade ettiğim konu sudur eger Diyarbakıra verilecek ceza Trabzona verilenden emsal olmadan az bir cezayla kapanırsa konunun bizim acısında ele almamız gerektiğini dusunuyorum.Gerekirse maçlarda , federasyona tepkimize gene dile getirelim..

Artık bu olaydada Trabzonun hakkı çiğnenirse ...

Neyse daha fazla devam etmeyeyim sözün özü haklarımızı sonuna kadar ne pahasına olursa koruyalım her olayda Trabzon ezilmesin...

Bakın geçen sene Türkiye'nin 6 farklı stadına gittim, bundan önce de gezdiğim farklı statlar vardı. Nereye gitsem önümde arkamda, yanımda onlarca Polis nezaretinde seyrettim maçları. Verdiğim örneğin fotoğrafını Murat abi koymuş, maç sonuna doğru o polisler daha da arttı. Sivas deplasmanında bizi 3 ekip arabası karşılayıp, aradı, ve stada kadar da eşlik etti. Bursa yine keza öyle.

Bu kadar HASSAS il olmamamıza rağmen heryerde gerek bizleri, gerekse ev sahibi takımtaraftarını bizlerden o kadar emniyet kuvvetinin korumasına rağmen, hassaslığı olduğu söylnen ilin maçlarında o kadar az güvenlik görevlisin olması inanılmaz enteresan geldi bana.

Bir maç tatil etme modasıdır gidiyor, acaba TFF hiç mi altındaki, kendisine bağlı olan olmayan, Türk Futbolunu yöneten kurumlara olan bu olaylar için akıl vermiyor ? Hiç mi olabilecekler hakkında oturup istişare yapmıyor ?

İki sene önce sadece GS - FB maçında ev sahibi takıma o kadar yüklü ceza verildi diye bizim maça da aynısını yapıştıranlar, şimdilerde neden bizim maçı emsal alıp da gerekeni yapmıyorlar ?

Bu maç için fiziki müdahale yok, o yüzden tescil edilmeli diyenler, neden Bursa maçında da fiziki müdahalenin olmadığını görmezlikten geliyorlar ? Taş atmak fiziki temas mıdır ? O zaman varsa yüreğiniz, dikilebiliryorsanız Levet Kızıl'ın karşısına İBB maçını verin hükmen, Bursa maçını tekrar oynatın ? Bence sahaya taş atmak, sahaya onlarca kişi girip de Diyarbakırlılar hariç herkesi kovalamaktan daha ağır bir suç değil ?

Bugün kitabınızdaki mevcut kuralları çiğnemeniz gelecek de daha çok imtiyaz istenen durumlar ile herkesi karşı karşıya bırakır.

Bu haftalık düşürmeyin Diyarbakır'ı, daha ligin bitmesine 8-9 hafta var, eminim ki bundan sonra ki tüm günleriniz bir daha olay çıkmasın diye dua etmekle geçecektir.

bordoylamavi
16.03.2010, 10:23
sivas maçı bizim resmen acizliğimizden hükmen gitti. böyle bi karara resmen kabul ettik o zaman. ne bir itiraz ne bir hukuki mücadele ne bir gözdağı verdik. yıllar önce neuchatel gd maçının gs 5 0 almıştı da uefa maçı tekrar oynatma jkararı almıştı. milyonlarca mektup gitti uefaya büyük bir baskı kuruldu ve karar tarafsız saha cezasına döndü. biz sivas maçında 1 0 önde olduğumuz maçı 3 0 hükmen verdrik ya bravo bize

bordoylamavi
16.03.2010, 10:26
belediye maçı tekrar oynanamaz. 1 0 kazanmak üzere olduuğ bi maç yenilen takımın seyircisdi yüzünden tekrarlanacak öyle mi. yok artık. yii o zaman takımın yenilirken atla sahaya bi daha oynama şansı kazandır

Tangerine Dream
16.03.2010, 10:32
Diyarbakırspor - Bursaspor maçıyla ilgili karar saat kaçta açıklanacak, bilgisi olan var mı?

Orhan Aydın
16.03.2010, 10:37
Diyarbakırspor - Bursaspor maçıyla ilgili karar saat kaçta açıklanacak, bilgisi olan var mı?

Bir önemi yok ki abi, Bursaya gidecek 3 puan.

magicyattara
16.03.2010, 10:38
Geçen hafta ki Bursa maçında,ilk yarıda gördükleri tepkiye bir cevap verdi D.bakırlılar.
Bu hafta ki olay tamamen 1-0 geri düşmenin öfkesiyle sahayı basmaktır.
O faul pozisyonunda bana göre faul yoktu.Hakem faulü verdi,İBB golü attı,bunu hazmademeyen D.bakır taraftarı sahayı bastı..
Olay bu kadar adi bir vakadır ve cezası da bellidir.

Bu olayı dolandırıp,açılımlardan,ülke güvenliğine sokup çıkarmanın manası yok..
Böyle bir derdi olan önlemini alırdı.

Serdar Dilekoğlu
16.03.2010, 10:40
Geçen hafta ki Bursa maçında,ilk yarıda gördükleri tepkiye bir cevap verdi D.bakırlılar.
Bu hafta ki olay tamamen 1-0 geri düşmenin öfkesiyle sahayı basmaktır.
O faul pozisyonunda bana göre faul yoktu.Hakem faulü verdi,İBB golü attı,bunu hazmademeyen D.bakır taraftarı sahayı bastı..
Olay bu kadar adi bir vakadır ve cezası da bellidir.

Bu olayı dolandırıp,açılımlardan,ülke güvenliğine sokup çıkarmanın manası yok..
Böyle bir derdi olan önlemini alırdı.

Bu olayı açılımların içine sokmayalım, güvenliği de işin içine katmayalım.

Hadi bakalım karar aşamasını hep birlikte göreceğiz.

magicyattara
16.03.2010, 10:41

Bugün açıklanacak ama kaçta bilmiyorum.
Lazanist,maçın 3-0 hükmen Bursaya verildiğini yazmıştı bir kaç gün önce..aynı zamanda salı günü açıklayacaklar diye de eklemişti..

Oruç
16.03.2010, 10:45
Yahu sayfalardır diyoruz ki Trabzonspor-Sivasspor maçında verilen karar "haksız", "yanlış", "adaletsiz."

O zamanda dedik,bugün de diyoruz.

Şimdi aynı "adaletsiz" kararı emsal gösterip başka kulüplere de "aynı adaletsizlik"in uygulanmasını istiyoruz. Olacak iş mi bu ?

Adı geçen kulüp Diyarbakırspor diye böyle düşündüğümü sanmayın lütfen. Bizim maçta verilen karar "adil" bir karar mıydı ki şimdi bunu örnek gösteriyoruz ?

magicyattara
16.03.2010, 10:48
Bu olayı açılımların içine sokmayalım, güvenliği de işin içine katmayalım.

Hadi bakalım karar aşamasını hep birlikte göreceğiz.

Valla açıkçası beni hiç ilgilendirmiyor.
Beni sadece Futbol ve Adalet konusu ilgilendiriyor.Burası futbol arenası,siyaset değil.
Bunu her kim yaparsa yapsın,yaptıklarının bir cezası olduğunu bilmeli,bilmiyorsa öğrenmeli.
Burda dışlanan kimse yok.
Ki verilecek karar eğer birilerini kayıracaksa,bu ülke geleceği açısından çok daha tehlikeli olacaktır bence..

Sonra Trabzonsporluların mağduriyetinin karşılığı nasıl ödenecek acaba..
Bu memleketin şamar oğlanı biz miyiz?

magicyattara
16.03.2010, 10:50
Yahu sayfalardır diyoruz ki Trabzonspor-Sivasspor maçında verilen karar "haksız", "yanlış", "adaletsiz."

Şimdi aynı "adaletsiz" kararı emsal gösterip başka kulüplere de "aynı adaletsizlik"in uygulanmasını istiyoruz. Olacak iş mi bu ?

Adı geçen kulüp Diyarbakırspor diye böyle düşündüğümü sanmayın lütfen. Bizim maçta verilen karar "adil" bir karar mıydı ki şimdi bunu örnek gösteriyoruz ?

Sakın yanlış anlamayın..
Burda verilecek hükmen mağlubiyet kararı,bu ülkede bir eşitlik olduğunun altını çizer.Sen de ben de eşitiz der..
Ama,bir kayırılma,hassas durum muhabbeti çıkarsa işler değişir.
Ne demek istediğimi anladığınızı tahmin ediyorum..

Serdar Dilekoğlu
16.03.2010, 10:52

Aynen öyle işte bu memleketin şamar oğlanı biziz. Bunun nedeni başımızdaki adamların şehrimize ve takımımıza sahip çıkmamaları. Biz bu şehrin insanı olarak, bu takımın taraftarı olarak her ne kadar sesimizi çıkarmaya çalışsak ta olmuyor işte. En üst yetkilerde bile olsalar bize bir faydaları olmuyor. Biz illa ki aman bizi kayırın demiyoruz. Hiçbir zaman hakkımız olmayanı istemedik. Sadece adalet istiyoruz.

Süleyman Eruyar
16.03.2010, 10:53
bu olayın Diyarbakırspor taraftarının gole tepkisi olarak yaşandığını düşünmüyorum,

biraz gündemi takip etsek, arka planda kimlerin, hangi grupların olduğunu görebiliriz,
o gruplar eminim İBB baçında bir kaç kez proveke etmeye kalkışmış, son dakikada gol gelincede insanları galeyana getirmişlerdir,

Yıllardır oynanan oyun tekrar sergilenmiştir,

Çok basit, düşürmek istiyorlar,

Sonra karşılarına çıkıp " Bakın sizi istemediler" diyecekler,

onlar bunu yaparken, başka bir grupta kulağımıza nefret sözleri fısıldayacak,

bütünleşmek için bir umut doğarken, tekrar karanlık olacak,

Köpeklere "Arap" Dalga geçtiklerimize "Kürt" demeye devam edeceğiz...

Oruç
16.03.2010, 10:55
Sakın yanlış anlamayın..
Burda verilecek hükmen mağlubiyet kararı,bu ülkede bir eşitlik olduğunun altını çizer.Sen de ben de eşitiz der..
Ama,bir kayırılma,hassas durum muhabbeti çıkarsa işler değişir.
Ne demek istediğimi anladığınızı tahmin ediyorum..

Murat abi ben anlıyorum senin söylemek istediklerini ama sen de biliyorsun ki Trabzonspor-Sivasspor maçında alınan karara hepimiz "adaletsiz" dedik, "yanlış" dedik. Dün de dedik, bugün de diyoruz.

Benim anlamadığım "adil" olmayan bu kararı örnek verip başka kulüplere de aynı kararın uygulanmasını isteyişiniz.

Yok eğer Trabzonspor'a verilen cezalar "hukuki" ise, bu her takıma verilsin. Benim asla itirazım olmaz.

Recep Alkan
16.03.2010, 10:56
Bakın bir önceki sayfada yazdım, akşam FOX gece haberlerini seyredenler görmüştür. Diyarbakır maçında çıkan olayları gösteriyorlardı. Bir noktaya ısrarla değindiler, o da, sahaya ilk giren şalvarlı adamın maç sonunda açıklama yapan Diyarbakırspor Başkanı ile dip dibe olması, elinin üzerinde olması ve hep yanında görünmesi idi.

Ben şaşırdım, gerçek Diyarbakırsporlu olmayan, provakatör bir insan kendini onca kamera önünde deşifre eder mi ?

Derdim etnik köken değil, derdim türk kürt değil.

cihayan
16.03.2010, 10:56

Ama sorun o degil. Konu Trabzonspor olunca en agir kararlar normal bir surecin sonucu imis gibi rahatca verilirken, konu baska bir ekip (ya da il) olunca su yapilan ince eleme, sik dokumalari gorunce insanin midesi bulaniyor. Eger bir karar hukuka dayaniyorsa tabi ki diger bir karar icin emsal teskil eder. Bu yuzden insan tum bu olanlar karsisinda kendini cok kotu magduriyete ugramis hissediyor. Magduriyete ugramis, ezilmis, linc edilmis...

Ömer TOPAL
16.03.2010, 10:57
malum örgüt futbolada bulaştı sonunda....E ama suç onların degil..onlar amaçları dogrultusunda ilerliyor....Suç onlara bu fırsatı verenlerde...Neymiş dışlanmasınlar onlarda bu ülkenin toprakları zart zurt terhaneleri ile süper lige çıkartıldılar..
eee şimdi ne olucak...Güzelim lig ,güzelim futbol ,zevk ,taraftarlık....
Ben sogudum artık....

Dün aksam bank asyada samsun-buca maçını izledim....Ne kadar güzel futbol....Defans yap kontraya çık bir gol at sonra skora yat..böyle terhaneler yok orda..Süper ligi çirkinleştirenler utansın..neyse konu bu degil ama söylemeden edemedim....

Zoruma gidiyorr...Trabzonspor olunca söz konusu insanından tut yöresine her şeyine uzanan diller kirli eller...Söz konusu ülkenin dogusu olunca neden pusuyorlarki..Neden yalakalık cübbesi giyiyorlar..Korkunuzmu var ? Yusuf Yusuf mu ediyorsunuz..Bence Evet....Ama şunu bilin biz korkmuyoruz kimseden..Dogusundan batısından..Kardeş olan kardeştir eyvallah...Hani diyor ya meşhur kolbastımızda sanatçı..Hadi gülüm yandan yandan Biz Korkmayız Ondan bundan....!

Maçın bitimine 30 saniye kala BİR taraftar sahaya iniyor dayagını yiyor ne yabancı madde yagmuru ne bir tehlike varken maç tatil edilip 3-0 hükmen yenilgi 5 maç seyircisiz oynama cezası veriliyorsa D.bakır maçında olan olaylar bundan daha agırdır ve cezası daha agır olmalıdır.Ayrıca Bursaspor olayları başlatan agır tahrik ile d.bakır taraftarına adeta bu zemini hazırlatan takım taraftarı olarak bu ceza düellosundan nasibini almalıydı....He sizde adalet yok, korku varsa bu işin önünede geçemezssiniz...Sizin gücünüz Trabzonspora yeter...ona ceza verin onu kirletin onla ugrasın...Yıkamazssınız.....Bizde bu yürek bu sevda bu delikanlılık varken sizin yedi sülaleniz bizi yıldıramaz bıktıramaz..Ölümüne Trabzonspor ölümüne bordomavi....

Tangerine Dream
16.03.2010, 10:59
Valla açıkçası beni hiç ilgilendirmiyor.
Beni sadece Futbol ve Adalet konusu ilgilendiriyor.Burası futbol arenası,siyaset değil.
Bunu her kim yaparsa yapsın,yaptıklarının bir cezası olduğunu bilmeli,bilmiyorsa öğrenmeli.
Burda dışlanan kimse yok.
Ki verilecek karar eğer birilerini kayıracaksa,bu ülke geleceği açısından çok daha tehlikeli olacaktır bence..

Sonra Trabzonsporluların mağduriyetinin karşılığı nasıl ödenecek acaba..

Ben de böyle düşünüyorum. O yüzden Bursaspor maçıyla ilgili bugün çıkacak ve İ.B.B. maçıyla ilgili hafta sonuna kadar çıkacak olan kararı merak içinde bekliyorum. Dün akşam Genelkurmay Başkanı bile konu hakkında fikir beyan etti. Enteresan gelişmeler olacak gibi gözüküyor. Umarım alınacak kararlar sonucunda haksızlığa uğramış olan yine biz olmayız.

T.F.F.'nin bundan sonrası için takımların bu tür olaylar yüzünden küme düşürülmesiyle ilgili maddelerde de değişikliğe gideceğini düşünüyorum.

magicyattara
16.03.2010, 11:00
bu olayın Diyarbakırspor taraftarının gole tepkisi olarak yaşandığını düşünmüyorum,

biraz gündemi takip etsek, arka planda kimlerin, hangi grupların olduğunu görebiliriz,
o gruplar eminim İBB baçında bir kaç kez proveke etmeye kalkışmış, son dakikada gol gelincede insanları galeyana getirmişlerdir,

Yıllardır oynanan oyun tekrar sergilenmiştir,

Çok basit, düşürmek istiyorlar,

Sonra karşılarına çıkıp " Bakın sizi istemediler" diyecekler,

onlar bunu yaparken, başka bir grupta kulağımıza nefret sözleri fısıldayacak,

bütünleşmek için bir umut doğarken, tekrar karanlık olacak,

Köpeklere "Arap" Dalga geçtiklerimize "Kürt" demeye devam edeceğiz...

Söylediğin gibiyse,bu olaylar Dünya döndükçe her Diyarbakır maçında tekrarlanacaktır.
Sinek avlamaktansa bataklığı kurutalım diyorum ben..
Suç belli,cezası belli..yaparsan çekersin cezasını..

hevesli
16.03.2010, 11:02
federasyon baskı altında.. başta hükümet zaten düşürülmesini istemiyor.. malum açılım zorda kalır zaten ne açılımıysa..

öte yandan da org. başbug da bi açıklaması oldu düşmese daha iyi olur diye..

maç 1-0 tescillnecek büyük ihtimalle

Recep Alkan
16.03.2010, 11:03
Arkadaşım mevcut kuralı alenen çiğneyemezsin !

Önümüzde belli şıklar var ;

1) Diyarbakır - Bursaspor maçında ki olaylar için tekrar kararı vereceksin, İBB maçını ise hükmen vereceksin iş kapanacak.

2) Diyarbakır - Bursaspor maçını hükmen verip, İBB maçını tekrar oynatacaksın !

3 ) İki maçı da hükmen verip bu takımı ligden düşüreceksin.

Her halukarda birşeyleri görmezlikten gelmiş olacaksın. Ya kafası patlayan hakemi, ya kovalanan İBB li oyuncuları ve hakemleri.

Burdan sana sesleniyorum TFF, hem Bursaspor'un, hem türk halkının hem Diyarbakırspor'un, hemde İBB'nin gönlü aynı anda olmaz. Birinin kalbini kıracaksın.

Recep Alkan
16.03.2010, 11:06
Bu arada herşeyi İBB maçı olarak neden görüyoruz.

İBB maçında çıkan olaylar daha aleni ve vahimdir. Bursa da sadece yabancı madde atma olayı vardır. Kaldı ki biris 87 birisi 15 dakika oynanmıştır.

Bursaspor maçı 3-0 tescil edilmesin o zaman !

Yoksa Levent Kızıl mı küser :)

cengizbdn32
16.03.2010, 11:07
ben TRABZONSPOR taraftarı olarak sadece adalet istiyorum... adaletli bir lig istiyorum.. benim için takım önemli değil.. benim takımım 1-0 öndeyken nasıl 3-0 kaybedebiliyorsam, 5 maç ceza alıyorsam ve benim o sezonum nasıl boşa gidiyorsa aynı şeyi başka takımlarada uygulanmasını istiyorum.... ama nerdeeeeeeeeeeee..............

Süleyman Eruyar
16.03.2010, 11:07
Söylediğin gibiyse,bu olaylar Dünya döndükçe her Diyarbakır maçında tekrarlanacaktır.
Sinek avlamaktansa bataklığı kurutalım diyorum ben..
Suç belli,cezası belli..yaparsan çekersin cezasını..

eğer bu sınavı Diyarbakırspor az hasarla atlatırsa, bir daha yaşanmacağını düşünüyorum

tam tersi bir durumda ise, işlerin daha büyüyeceği muhakkak..

o zaman nasıl halledeceğiz bu işi,

hem hukuku delmeden, hem birilerinin ekmeğine yağ sürmeden,

gayet açık,

Bu sene ligden düşme kaldırılır, olur, biter..

Hüseyin Bağdat
16.03.2010, 11:08
Bu arada herşeyi İBB maçı olarak neden görüyoruz.

İBB maçında çıkan olaylar daha aleni ve vahimdir. Bursa da sadece yabancı madde atma olayı vardır. Kaldı ki biris 87 birisi 15 dakika oynanmıştır.

Bursaspor maçı 3-0 tescil edilmesin o zaman !

Yoksa Levent Kızıl mı küser :)
Onu yapamazlar Recep, o zamanda diğer ayrıcalıklı ilimiz küser dimi:D

Recep Alkan
16.03.2010, 11:10
Şimdi bir dakika en can alıcı soru geliyor :)

Diyarbakırspor ligden düştü ! Oynayan kaybeden berabere kalan puanları geri topladı, peki görülen kartlar ?

Misal,

Trabzonspor - Diyarbakırspor maçında Umut kırmızı gördü, onur sarı kart cezalısı durumuna düştü. Bir dahaki hafta Manisa maçında oynayamadılar ve ben 1-0 kaybettim. Diyarbakır maçını bana verdin ama en önemli iki oyuncum yoktu, bana göre o sebepten yenildim, mağduriyetim ne olacak ?

Hüseyin abi onların ayrıcalığı o kadar ..... 'unbir arada yaşaması mı :)

hevesli
16.03.2010, 11:12
Arkadaşım mevcut kuralı alenen çiğneyemezsin !

Önümüzde belli şıklar var ;

1) Diyarbakır - Bursaspor maçında ki olaylar için tekrar kararı vereceksin, İBB maçını ise hükmen vereceksin iş kapanacak.

2) Diyarbakır - Bursaspor maçını hükmen verip, İBB maçını tekrar oynatacaksın !

3 ) İki maçı da hükmen verip bu takımı ligden düşüreceksin.

Her halukarda birşeyleri görmezlikten gelmiş olacaksın. Ya kafası patlayan hakemi, ya kovalanan İBB li oyuncuları ve hakemleri.

Burdan sana sesleniyorum TFF, hem Bursaspor'un, hem türk halkının hem Diyarbakırspor'un, hemde İBB'nin gönlü aynı anda olmaz. Birinin kalbini kıracaksın.

bursa maçı 3-0 tescil olur

ibb maçı aynen 1-0 tescil edilir bana göre herkesin de işine gelir..

Süleyman Eruyar
16.03.2010, 11:13
Şimdi bir dakika en can alıcı soru geliyor :)

Diyarbakırspor ligden düştü ! Oynayan kaybeden berabere kalan puanları geri topladı, peki görülen kartlar ?

Misal,

Trabzonspor - Diyarbakırspor maçında Umut kırmızı gördü, onur sarı kart cezalısı durumuna düştü. Bir dahaki hafta Manisa maçında oynayamadılar ve ben 1-0 kaybettim. Diyarbakır maçını bana verdin ama en önemli iki oyuncum yoktu, bana göre o sebepten yenildim, mağduriyetim ne olacak ?

Hüseyin abi onların ayrıcalığı o kadar ..... 'unbir arada yaşaması mı :)

Recep, Diyarbakırspor' un kazandığı puanlar, geri verilmeyecek,

Tangerine Dream
16.03.2010, 11:14
Bursasporun, hakemin müsabakayı tatil ettiği kararını beklemeden staddan ayrılmasıyla ilgili bir açıklama yapılmış mıydı? Nedense medya bu konunun üzerine hiç gitmedi.

magicyattara
Murat abi ben anlıyorum senin söylemek istediklerini ama sen de biliyorsun ki Trabzonspor-Sivasspor maçında alınan karara hepimiz "adaletsiz" dedik, "yanlış" dedik. Dün de dedik, bugün de diyoruz.

Benim anlamadığım "adil" olmayan bu kararı örnek verip başka kulüplere de aynı kararın uygulanmasını isteyişiniz.

Yok eğer Trabzonspor'a verilen cezalar "hukuki" ise, bu her takıma verilsin. Benim asla itirazım olmaz.

Ama bizim parmağımız kesildi..
Sonra bu sitede başlıklar açıldı..Haksız biziz dedik..sahaya girdik cezasını çekelim dedik.
Yahu 30 saniye kalmıştı,hakem ve Sivas takımı sahadaydı.Turunculu yediği dayakla kalmıştı..
Herkesin gözleri önünde hakem soyunma odasına gitti,tek laf eden olmadı..
Sivas takımı sahada hakemin dönmesini bekledi.Buna rağmen sahaya çıkmadı hakem,belki çıkacaktı,Sivas tıpış tıpış soyunma odasına yöneldi..
Burda 3 puan için atılan taklaları görmezden mi gelelim şimdi..
Konu neydi futbol;tertemiz futbol için yaptıklarını söylediler her şeyi..
Sahaya giremezsin dediler..girersen takımın mağlup olur..
Şimdi ne demek istiyorlar?
Şimdi konu ne?

Recep Alkan
Nasıl verilmeyecek, Diyarbakırspor'a kim ne kadar puan kaybettiyse o puanlar hanesine 3 puan olarak yazılacak. Örneğin biz 3 Sivasspor 5 puan kazanacak...

Ömer TOPAL
16.03.2010, 11:17
KURALLAR UYGULANIRSA DİYARBAKIRSPOR DÜŞECEK;
, TRABZON'A +3 PUAN GELECEK !

Geçtiğimiz hafta Bursaspor maçı tatil edilen Diyarbakırspor aynı sonu İBB karşısında da yaşadı. Karşılaşmanın 87. dakikada Tum'un attığı golden sonra Diyarbakırsporlu taraftarlar sahaya yabancı maddeler atarken, yaklaşık 50-60 kişi tribünlerden sahaya indi. Özel güvenlik güçleri Diyarbakırsporlu taraftarı durdurmakta güçlük çekerken, tribünün yan tarafında bekleyen Çevik Kuvvet ekipleri de hemen tribünün önüne gelerek, taraftarları engellemeye çalıştı. Bazı taraftarlar reklam panolarını da geçerek sahaya kadar girerken, Diyarbakırsporlu bazı futbolcular da taraftarları engellemeye çalıştı. Bu sırada hakemler, İstanbul Büyükşehir Belediyesporlu futbolcular ve bazı Diyarbakırsporlu futbolcular koşarak soyunma odasına gitti.

Hakem Hüseyin Göcek, maçı tatil ettiğini açıklarken, geçen hafta sahasında yaşanan olaylar nedeniyle Bursaspor maçında hükmen mağlup olması %99.9 ihtimal olan yeşil kırmızılı ekip, İBB maçında aynı şekilde cezalandırılsa otomatikman Bank Asya 1. Lig'e düşecek.

Bugün Diyarbakır taraftarının İBB maçında çıkardığı olayların neredeyse, 1e1 aynısını-yani emsalini geçen sene başında Trabzonspor-Sivasspor maçında Trabzonspor taraftarları çıkarmış, maçın yine son dakikalarında, bir kaç taraftar sahaya girince hakem maçı tatil etmiş ve Trabzonspor bu maçta hükmen yenik sayılmıştı. Federasyonun, maçın tekrarını gerektiren kararı, tahkim tarafından bozulmuş, ve son karar olarak tahkim tarafından hükmen mağlubiyet kararı alınmıştı.

YANİ, FEDERASYON VE TAHKİM KURULUNUN, İBB MAÇINDA, DİYARBAKIR KÜME DÜŞMESİN DİYE VERECEĞİ , KALAN DAKİKALARI TEKRAR OYNATMA VEYA MAÇI 88. DAKİKADAKİ SKORUYLA TESCİL ETME ŞEKLİNDE OLASI BİR KARAR , GEÇEN SENE TRABZONSPOR-SİVASSPOR MAÇINDAKİ EMSAL KARARA TERS OLACAK..

Geçen sene Trabzon-Sivas maçında verilmiş olan emsal kararın yine aynısı verilir, ve Diyarbakır hükmen mağlup olur ise, TFF Futbol müsabaka talimatnamesinin 20. maddesine göre bir sezonda iki kez hükmen yenik sayılan takım otomatik olarak küme düşecek, yani Diyarbakırspor Bank Asya 1. Ligine düşürülecek.

İŞTE BU NOKTADA LİGİN ZİRVERSİNDE DEĞİŞİKLİKLER YAŞANACAK.

Kurallara göre, herhangi bir takım lig başladıktan sonra ligden düşürülürse, o sezonki tüm maçlarında hükmen 3-0 mağlup sayılıyor. Hatırlanacağı gibi, sezon başında bir kaç maç yapmasına ve bazı takımlardan puan almasına rağmen, Ankaraspor küme düşürülünce, yapmış olduğu tüm maçlar iptal edilmiş, ve oynadığı-oynamadığı tüm maçlar için karşı takımlara 3'er puan verilmişti.

Ligin zirvesinde ise, Fenerbahçe ve Beşiktaş Diyarbakırspor ile kendi evlerinde berabere kalmıştı ve bu 2 takım bu maçlarda hükmen galip sayılacak, ve +2'şer puan alacak. Trabzonspor ise , ligin başında Diyarbakır'a mağlup olmuştu, Trabzonspor da , bu maçta galip sayılacak ve +3 puan alacak. SPOR YAZARLARI OZEL HABERIDIR.

Oruç
16.03.2010, 11:20
Ama bizim parmağımız kesildi..
Sonra bu sitede başlıklar açıldı..Haksız biziz dedik..sahaya girdik cezasını çekelim dedik.
Yahu 30 saniye kalmıştı,hakem ve Sivas takımı sahadaydı.Turunculu yediği dayakla kalmıştı..
Herkesin gözleri önünde hakem soyunma odasına gitti,tek laf eden olmadı..
Sivas takımı sahada hakemin dönmesini bekledi.Buna rağmen sahaya çıkmadı hakem,belki çıkacaktı,Sivas tıpış tıpış soyunma odasına yöneldi..
Burda 3 puan için atılan taklaları görmezden mi gelelim şimdi..
Konu neydi futbol;tertemiz futbol için yaptıklarını söylediler her şeyi..
Sahaya giremezsin dediler..girersen takımın mağlup olur..
Şimdi ne demek istiyorlar?
Şimdi konu ne?

Bir Diyarbakırlı olarak söylüyorum. İster inanın ister inanmayın ama Belediye maçında sahaya girenlerin futbolla hiç mi hiç alakası yok, bundan adım gibi eminim. Diyarbakırspor taraftarının Bursa maçında yapılan olaylar henüz gündemdeyken böyle bir şeyi yapması mümkün değil. Bunu yapan adamın akıl sağlığından şüphe ederim.

İlk maçta Bursa her türlü pisliği yaptı, burada başılıklar açıldı mı ? "Hak", "adalet" istedik mi ?

Adaletsizliğe her zaman karşı duracaksak duralım, ben varım. Ama günlük olayları dikkate alıp ona göre tavır takınacaksak ben yokum.

İlk maçta Bursa'ya saha kapama cezaları verilmiş olsaydı Diyarbakır Atatürk stadında yaşananları görür müydük ? Rakibi olan Sivas ve Denizli'yi alkışlarla yollayan taraftar taş atar mıydı ?

Süleyman Eruyar
16.03.2010, 11:20

Recep, bu maddenin ucu açık, ama ben böyle anlıyorum,

Recep Alkan
16.03.2010, 11:22
Süleyman bunun ucunu sonunu açamazlar, herkese verecekler 3 puanı. Geriye kalan 9 haftada Diyarbakır maçı ile ilgili durumlar ne olacak ? Sen oynadın kazandın, ben oynamadım puan yok mu ?

Olmaz o iş olmaz.

HErkese üç puan verecekler çaresiz.

Bu arada ben halen daha kart işindeyim :) Yok mu cevap ?

Serdar Dilekoğlu
16.03.2010, 11:30
Verilecek kararlar bana göre de şöyle:

Diyarbakırspor-Bursaspor maçı tarafsız bir sahada tekrar oynanacak.

İBB-Diyarbakırspor maçı hükmen 3-0 İBB lehine verilecek.

Tabi hükümet Levent Kızıl a nazını geçirebilirse.

Hüseyin Bağdat
16.03.2010, 11:32
Verilecek kararlar bana göre de şöyle:

Diyarbakırspor-Bursaspor maçı tarafsız bir sahada tekrar oynanacak.

İBB-Diyarbakırspor maçı hükmen 3-0 İBB lehine verilecek.

Tabi hükümet Levent Kızıl a nazını geçirebilirse.

Bursapor'u bu maçta yiyemezler onu başka maçlar için saklıyorlar:)

Onun için Diyarbakır - Bursa Maçı 3-0 tescil edilir. İ.B.B. Diyarbakır maçı 1-0 tescil edilir...

magicyattara
16.03.2010, 11:32
Bir Diyarbakırlı olarak söylüyorum. İster inanın ister inanmayın ama Belediye maçında sahaya girenlerin futbolla hiç mi hiç alakası yok, bundan adım gibi eminim. Diyarbakırspor taraftarının Bursa maçında yapılan olaylar henüz gündemdeyken böyle bir şeyi yapması mümkün değil. Bunu yapan adamın akıl sağlığından şüphe ederim.

İlk maçta Bursa her türlü pisliği yaptı, burada başılıklar açıldı mı ? "Hak", "adalet" istedik mi ?

Adaletsizliğe her zaman karşı duracaksak duralım, ben varım. Ama günlük olayları dikkate alıp ona göre tavır takınacaksak ben yokum.

İlk maçta Bursa'ya saha kapama cezaları verilmiş olsaydı Diyarbakır Atatürk stadında yaşananları görür müydük ? Rakibi olan Sivas ve Denizli'yi alkışlarla yollayan taraftar taş atar mıydı ?

Ben konuyu Diyarbakırspor özeline indirmiyorum.
Amacım Trabzonspor'un ve Trabzonspor taraftarının muhtemel mağduriyetine vurgu yapmaktı.

Orda sahaya giren 50-60 taraftar var ve bu taraftarların nereye koştuklarını hepimiz çok iyi biliyoruz.

Oruç
16.03.2010, 11:35
Futbolumuz düzelecekse eğer umarım Diyarbakırspor'a en ağır ceza verilir. Tüm samimiyetimle söylüyorum.

Süleyman Eruyar
16.03.2010, 11:39
düzeltme...

bkandil
16.03.2010, 11:41
Bursapor'u bu maçta yiyemezler onu başka maçlar için saklıyorlar:)

Onun için Diyarbakır - Bursa Maçı 3-0 tescil edilir. İ.B.B. Diyarbakır maçı 1-0 tescil edilir...

Yani aynı olaya iki farklı muamele.
İBB demeyecek mi "neden bizim maç 3-0 tescil edilmiyor"... (hadi onlar hükümet ayağına demediler, bizim yönetim demeyecek mi "bizim maç zamanında neye göre 3-0 tescil edildi" ....)

Yarın sahaya taraftar giren maçları neye göre kategorize edecekler, olay 87. dakikadan önce miydi sonra mıydı hesabı mı yapılacak?

Hüseyin Bağdat
16.03.2010, 11:51
Yani aynı olaya iki farklı muamele.
İBB demeyecek mi "neden bizim maç 3-0 tescil edilmiyor"... (hadi onlar hükümet ayağına demediler, bizim yönetim demeyecek mi "bizim maç zamanında neye göre 3-0 tescil edildi" ....)

Yarın sahaya taraftar giren maçları neye göre kategorize edecekler, olay 87. dakikadan önce miydi sonra mıydı hesabı mı yapılacak?

İşin içine sapına kadar siyaset gidi. İ.B.B. bu yüzden ses çıkarmayacaktır...

Bizim yönetiminde ses çıkaracağını sanmıyorum. Çıkrsada ''olan olmuş bundan sonra yapılmasın'' derler herhalde...

magicyattara
16.03.2010, 11:53
Futbolumuz düzelecekse eğer umarım Diyarbakırspor'a en ağır ceza verilir. Tüm samimiyetimle söylüyorum.

Alıngan davranıyorsun..
Ortada bir suç varsa ve bu suçun belli bir cezası varsa,bunu kişilere ve kurumlara karşı farklı farklı uygulamak,daha büyük bir tehlikedir.
Diyarbakır'ın en ağır cezayı alması diye bir şey söz konusu değil.Söz konusu olan;yasaları uygulamak..
Benim bahsettiğim olay bu.
Yoksa Diyarbakır'ın veya Trabzon'un en ağır cezaları almasıyla bu işler düzelmez.
Adalet,herkese aynı seviyede uygulandığında,o ülke yaşanacak bir ülke olur..

Serdar Dilekoğlu
16.03.2010, 12:00
Ben şimdi bekliyorum federasyon belki bize de bir ceza keser bir bağlantı kurar bizimle ve Trabzonspor a da bu ceza verildi diye.

Sebep Sadri Şener, Osman Baydemir'i ziyaret etti.

Oruç
16.03.2010, 12:00
Alıngan davranıyorsun..
Ortada bir suç varsa ve bu suçun belli bir cezası varsa,bunu kişilere ve kurumlara karşı farklı farklı uygulamak,daha büyük bir tehlikedir.
Diyarbakır'ın en ağır cezayı alması diye bir şey söz konusu değil.Söz konusu olan;yasaları uygulamak..
Benim bahsettiğim olay bu.
Yoksa Diyarbakır'ın veya Trabzon'un en ağır cezaları almasıyla bu işler düzelmez.
Adalet,herkese aynı seviyede uygulandığında,o ülke yaşanacak bir ülke olur..

Hayır alınganlık yapmıyorum. Benim anlatmak istediğim şu. Eğer bu ülkede futbol kuralları herkese aynı uygulanacaksa sorun yok benim için. Yok isme göre muamele yapılacaksa, orada dur derim ben.

Gs-Febe maçında hakemin kafasına "12 dikiş" atılıp oyun devam ettiriliyorsa, binlerce su şişesi sahaya atılıp oyun devam ettiriliyorsa ben bu ülkede adalet olduğuna inanmam.

Keza Trabzonspor-Sivasspor maçının bitimine 30 saniye kala maç tatil edilip hükmen mağlup oluyorsak ben bunlara hayır derim.

Hakemin işi maçı oynatmaktır, kaçmak değil. İyi o zaman hakem baktı bir iki kişi bişeyler atıyor maçı tatil edeyim. Yok öyle yağma.

Kurallar herkese uygulanacaksa, uygulansın. Ben de bunu istiyorum zaten. Ama yok Diyarbakırspor bir suça karıştığında medya bunun üstüne çullanıyorsa ben bunda adaletten başka şeyler ararım.

Umarım bir gün hakkın, hukukun işlediği bir futbol dünyasıyla tanışmak bizim ülkemize de nasip olur.

TheCrow
16.03.2010, 12:05
Bundan sonraki 9 haftanın hepsinde de olay çıkaracaklarını hesap etmiyor mu TFF?.. O zaman ne olacak, ne ceza verilecek? Yine 1-0 mı tescil edilecek, 3-0 tescil edilirse önceki maç niye 1-0 nasıl açıklayacaklar?..

Ya kalan bütün maçlar seyircisiz oynanacak ya da küme düşürülecek, bunun başka çıkar yolu yok.

Bir de sorum var, hükmen küme düşürülürse bize ekstradan 3 puan daha yazılacak değil mi?.. Zirve puanlaması da biraz değişecek sanırım...

Şahin_53
16.03.2010, 12:27
Bu muhabbet çorbaya döndü..Banane şeftaliden,banane karpuzdan..Bugüne kadar hangi hakkımızı teslim ettiler ki bunu bize teslim etsinler..Burası bordo mavi net burada sadece Trabzonspor konuşulur..Gerisinden BA,NA,NE...

Buyrun Afiyet olsun.

Tarhana (http://www.nepisirsem.com/YemekTarifleriArama.aspx?yemek=Tarhana)Çorbası (http://www.nepisirsem.com/YemekTarifleriArama.aspx?yemek=%u00c7orbas%u0131). ..

http://resim.nepisirsem.com/resimliyemek/ymk_1283.jpg (http://www.nepisirsem.com/resimliyemektarifi.aspx?yemekid=1166) Malzemeler
1 Çorba Kaşığı Margarin
1 Çorba Kaşığı Salça
1 Su Bardağı Tarhana
1 Çay Kaşığı Nane
Tuz
1 Çay Kaşığı Kırmızıbiber

Yemeğin Tarifi

1 çorba kaşığı margarini tencereye alıp, eritin. 1 çorba kaşığı salçayı tencereye ekleyip yağda kızdırın. 5 su bardağı suyu ilave edin. Başka bir kabın içinde de, 1 su bardağı suya, 1 su bardağı tarhanayı ekleyip karıştırın.

Kaynamakta olan tencerenin içine bu karışımı ilave edin. 15-20 dakika pişirin. 1 çay kaşığı nane ve 1 çay kaşığı kırmızıbiber ilave edip servis yapın.

magicyattara
16.03.2010, 12:31
Ben de bunu söylemiştim zaten..
Eğer Sivas maçı orda dururken,burdan çıkacak bir kayırılmayı Trabzonspor taraftarı hazmedebilecekse cümleten Afiyet Olsun hepimize..
Biz bu çorbayı daha çok içeriz..

Great White
16.03.2010, 12:34
Neyse ki bu hafta Ntvspor' da YDYD programındaki ana mevzuu bu olacak arkadaşlar:)

Şahin_53
16.03.2010, 12:36
Neyse ki bu hafta Ntvspor' da YDYD programındaki ana mevzuu bu olacak arkadaşlar:)
Bu mevzuyu bizim açımızdan iyice bir ele alacağından hiç şüphem yok..

Great White
16.03.2010, 12:43
Eyvallah Şahin, dilimiz döndüğünce, süre yettiğince bakacaz artık:)

cihayan
16.03.2010, 12:50
Ben de bunu söylemiştim zaten..
Eğer Sivas maçı orda dururken,burdan çıkacak bir kayırılmayı Trabzonspor taraftarı hazmedebilecekse cümleten Afiyet Olsun hepimize..
Biz bu çorbayı daha çok içeriz..

Zaten camia olarak (ki isin icine cok fazla ince (cikar) hesaplar girdiginden cogunun samimiyetine de inanmiyorum) buradan cikacak haksiz bir tabloyu kabul edersek, bundan sonra da artik dedigin gibi bu corbalari icerken sesimizi de cikartmamaliyiz, guzel guzel icmeliyiz onumuze getirilen corbayi...

Külünkoğlu
16.03.2010, 13:15
Trabzonspor - Sivasspor maçında verilen karar emsal olamazmış, Neden ?
Belki verilen karar bize ağır geldi. Ağır ama doğru olduğunu da idda eden yine biz değilmiydik ? Kendi cezamıza kendimiz kızarak da olsa evet demedik mi ?
Öyle yada böyle verildi mi karar ? Verildi.
Emsal teşkil eder mi ? Eder ! sabaha kadar eder !

İHTİLALL
16.03.2010, 13:35

Bunlara ilaveten,

Bir pankart gördüm orada,

"Biz vatanımızı sizden çok seviyoruz" diye,

Duygulandım..

Birde geçenlerde,katledilen Gaffar Okan'ın ölüm yıldönümünde,bir tören vardı..

Tas tamam 250 çocuğun adını "Gaffar Okan" koymuşlar Diyarbakır'da..

Yine duygulandım..

8 yaşında tam 250 minik Gaffar..

Bu ülkede,kanla beslenen lanet bir illet var..

O illet her ne ise,

Yakamızdan düşerde,

Kendi kanında boğulur ,inşallah..

Bera Algün
16.03.2010, 13:58
bireyi değil klübü cezalandıranlar ve bunu değiştirmeyenler şimdi eyvah deyip kıvranıyorlar ama sonuçta o kararı verecekler ya Trabzonspor ve büyük taraftarı yine enayi yerine konulacak ya da diyarbakıra kurallara uygun ceza verilecek başka yol yok

Mehmet Fatih Yavuz
16.03.2010, 14:05
Maçta ev sahibi diyarbakır değil ki??? Tüm yazılanları okumadım da, hükmen mağlubiyeti diyarbakıra kolay kolay yazamazlar bu maçta. Sadece siyaset gereği değil. Tribün ve sahanın sorumluluğu, emniyeti ev sahibi ekibe ait.

Buna emsal karar, Trabzonda özkan sümerin istifasına kadar giden, başbakanın olaya müdahil olup yerel seçimleri kaybettiği Trabzon - fener maçıdır. O maçta da fenerin saha kapatma cezası iptal edilmiş, sadece maddi ceza ile konu kapanmıştır.

Yani deplasman takımına sahaya müdahale sonucu hükmen mağlubiyet verildiğine dair bir emsal karar varsa bunun üzerinden gidilebilir. Yoksa Trabzon - Sivas maçı bu maça emsal teşkil eder mi? Hiç sanmıyorum.

Lakin şurası kesin, her yere olduğu gibi bu meseleye de dibine kadar siyaset bulaşmıştır.

Badaloğlu
16.03.2010, 14:43
Pazar gecesi gecenin bir yarısı Kanal Türk kanalında, Serhat Ulueren'in proğramına İstanbul valisi bağlandı.Ve hakemi suçlayıcı açıklamalarda bulundu.Hakemin tüm garantiler verilmesine rağmen maça çıkmadığını, isteseydi tribünleri bile boşaltabileceğini ama buna rağman maçı tatil ettiğini, İstanbul'a böyle bir rezalet yakışmadığını söyledi.

Ayrıca bazı teknik bilgilerde verdi. Bu maç için 2950 tane Diyarbakır tarafından bilet alınmış, 150 tanede İstanbul Büyükşehir Belediye tarfatarları tarafından bilet satılmış.Maçtan evvel bu tip bir provakasyonun dışarda olacağı istihbaratı ve olacağını tahmin ettiklerininden bahsetti.Bu konuda tedbirler alındı bir sorun çıkmadı dedi.Sonrada biz her ihtimale karşı Olimpiyatta her maça 300'e yakın polis görevlendirlirken bu maçta 900'e yakın polis, bunlarında 600 küsürü dışarda görev yapıyordu dedi. Ayrıca 200'e yakında özel güvenlik görevlisi bu maçta görev almış... Ayrıca sayın valiye göre bu konuda asıl sorunlu ve sorumlu olan özel güvenlik görevini tam yapmamış. Onlarada bunun hesabını soracağını söyledi.

Tüm bunlara rağmen hakem'in maça çıkmamasına içerlemiş sayın valimiz, belliki birileri kulağını çekecek, sıkıntı olacak... Sayın valimiz bunları anlatırken, ister istemez geçmişte yaşadığımız Sivasspor maçına gittim.Vali bey'in özellikle söylediği ''maçın bitmesine 3 dakika kala nasıl olurda bu maç tamamlanmazmış?'' Proğramda bulunan konukların bir taneside çıkıp Trabzoın'da 30 saniye kala maç tatil edildiğini vali bey'e hatırlatmadı!!

Ey gidinin valisi... Trabzon'da maçın bitimine 30 saniye kalmıştı.O zamanda şehrin Valisi, emniyet müdürü, mülki ve idari amirlerin tüm garanti vermelerine rağmen, hakem Bülent Demirlek o maçı tatil edip, Trabzonspor'un aylar sonra 5 maç ceza almasına vesile olmuştu... Hani nerde o zaman Bülent Demirlek doğru karar verdi, doğru işler yaptı dedikleri bu kara gömlekli hakem?

Hasan Habip Özbay
16.03.2010, 17:03
tff mi yapmayın beyler Türkiyede her branşta olduğu gibi futbolda da bazı kişilerin dediği olur biz bu kafayla yeni mi uyandınız siz hala bursa şampiyon olmasın deyin şu istanbul takımları varya neyse derin mevzular

Süleyman Eruyar
16.03.2010, 17:06
Bursaspor hükmen galip..

Çıkan olaylar nedeniyle tatil edilen Diyarbakırspor-Bursaspor maçıyla ilgili karar verildi.. Federasyon, maçı Bursaspor lehine hükmen galip ilan etti.

Oğuzhan Fidan
16.03.2010, 17:14
bursaya hükmen galip ibb maçındada 1-0 maç skoru ilan edilecek.. bursanın aldığı 3 puan insanın zoruna gidiyo harbiden. diyarbakıra yazık oldu oynayan adamlara yazık oldu yoksa seyirciden banane.

devilkid
16.03.2010, 17:16
diyar düşerse herkese 3 puan mı verilecek...eskiye dönük nasıl bir uygulama olacak...

Soytürk
16.03.2010, 17:16
Bursaspor hükmen galip..

Çıkan olaylar nedeniyle tatil edilen Diyarbakırspor-Bursaspor maçıyla ilgili karar verildi.. Federasyon, maçı Bursaspor lehine hükmen galip ilan etti.

iymiş ibb maçınada bi kulp bulurlar tekrar oynatılır:)
olan bize olur sivas maçı es geçilir...
e zaten bizdende sesini çıkaran bir yönetcii yok,

Ilelioglu
16.03.2010, 17:27
Evet TFF bunu yapamaz..!!

:cool:

el_conquistador
16.03.2010, 17:37
http://www.ntvmsnbc.com/id/25070223/

Federasyondan beklenen karar

Türkiye Futbol Federasyonu, olaylı Diyarbakırspor-Bursaspor maçının kararını açıkladı...

NTV Spor
Güncelleme: 17:10 TSİ 16 Mart. 2010 Salı

Türkiye Futbol Federasyonu, Diyarbakırspor'un Bursaspor ile oynadığı karşılaşmayla ilgili konuk ekibin maçı 3-0 hükmen kazandığını açıkladı. İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçı için karar da hafta sonuna kadar çıkacak.
Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, yarıda kalan Diyarbakırspor-Bursaspor maçıyla ilgili kararını vermek için saat 15.00'de toplandı. Federasyon, yeşil-kırmızılı kulübü 3-0 hükmen yenik sayıp Bursaspor'a 3 puan verdi.
Bu sonuçla yeşil-beyazlı takım, puanını 55'e çıkarttı ve Galatasaray'ı geçerek Turkcell Süper Lig'in yeni lideri oldu.

Diyarbakırspor'un 88. dakikada yarıda kalan İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçıyla ilgili karar da hafta sonuna kadar kesinleşecek. Futbol Federasyonunun, bu maçı olayların çıktığı dakikadaki 1-0'lık skorla tescil etmesi bekleniyor. Diyarbakırspor'un yine "hükmen" yenik sayılması halinde ise kural kitabına göre küme düşmesi gündeme gelecek.
Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili Lütfi Arıboğan, yaptığı açıklamada “Diyarbakırspor –Bursaspor maçı ile ilgili olarak karşılaşmanın temsilcileri ve hakemlerle görüştükten sonra maçla ilgili tüm video görüntülerini de inceledik. Hukuk müşavirlerimizden gerekli tüm bilgileri aldıktan sonra yönetim kurulumuz yarım kalan Diyarbakırspor – Bursaspor maçı ile ilgili 3-0 Bursaspor lehine tescil edilmesine karar verdi.” dedi.

pazarkapılı
16.03.2010, 17:43
siparişle hukuk uygulanmaya calısılıyor....burada özel statülü insanlar özel nitelikli klupler kurumlar yaratılıyor gibi geliyor bana....çesitli sartlar gözetilerek hukuk uygulamasını anlamak mümkün gözükmüyor...tamam diyarbakır küme düsmesin diyarbakır yenik sayılmasın eyvallah....öle olsun böyle olsun ama hukuk herseyden üstün olmalıdır....dilekler kabul edilebilir ancak hukuksuzluk edilemez...

burada hukuksuz bir davranıs oldugunu söylemiyorum özellikle zira içerik hakkında bilgimiz yeterli düzeyde degil....söylemek istedigim hukukun işletilme tarzının yanlıslıgı....unutulmamalı ki hukuk herkeze lazım.....

serkanholep
16.03.2010, 17:46
bizim başkan geçen hafta diyar a ağır ceza verilmemesi gerektiğini oranın durumunun ayrı olduğunu söyledi

bursalılar sen karışma dedi

bu hafta olan oldu sivas maçının aynısı

karar 3-0 tescil olmaz ise başkan birşey dermi sizce

derse bursalılardan dönek lafı işitmezmi hem de bursalılardan

demekki neymiş işin olmayan şeye karışmıcaksın susacaksın

Ilelioglu
16.03.2010, 17:51
bizim başkan geçen hafta diyar a ağır ceza verilmemesi gerektiğini oranın durumunun ayrı olduğunu söyledi

bursalılar sen karışma dedi

bu hafta olan oldu sivas maçının aynısı

karar 3-0 tescil olmaz ise başkan birşey dermi sizce

derse bursalılardan dönek lafı işitmezmi hem de bursalılardan

demekki neymiş işin olmayan şeye karışmıcaksın susacaksın

O iki maci ayri olarak degerlendirmek gerekiyor bence, cünkü Diyar - Bursa maci öncesi Bursa'da oynanan macta Taraftarlarin ettigi küfürler vs, cikan oyaylar olmustu ama Bursa hak ettigi cezayi almadi ve bunun devaminda Diyar'daki macta olaylar cikti.

Baskanimiz'da olaylarin Bursa yüzünden ciktigini söylemisti ve bundan dolayi Diyar agir bir ceza verilmemesi gerektigini söyledi.

Ama IBB macinin bu macla bir ilgisi yok.

;)

magicyattara
16.03.2010, 17:51
"Diyarbakırspor'un 88. dakikada yarıda kalan İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçıyla ilgili karar da hafta sonuna kadar kesinleşecek. Futbol Federasyonunun, bu maçı olayların çıktığı dakikadaki 1-0'lık skorla tescil etmesi bekleniyor."

Her zaman Adaletten,eşitlikten,çağdaşlıktan dem vuran İstanbul medyasının düştüğü kepazeliğe bakar mısınız..
1-0 tescil edilmesi bekleniyormuş..Hakem maçı tatil etmiş;kural kitabına göre der ki tatil edilen maçlarda sonuç,mağdur olan tarafın lehine en az 3-0 dır.Adamlar 5 gol attıysa 5-0 dır..
Yani maçı engelleyen taraf,hükmen mağluptur..
Burda 1-0'ın tescili ne demektir..Burası muz cumhuriyeti mi?

Hadi bizim Sivas maçını da geçelim,olaylar birebir kopya olduğu halde..
Ortada seyirci olaylarından dolayı tamamlanamayan bir maç var.
Hakemin her türlü güvence verilmesine rağmen çıkmayı reddettiği bir maç var.
Burda hükmen mağlubiyet verilmeyecek de nerde verilecek.

Bunun formülü mü olurmuş yahu..yiyim öyle formülü..
Hassas olan çıkıp top oynamasın..

kudu_61
16.03.2010, 18:00
belediye maçını 3-0 hükmen saymayacak federasyon defolsun gitsin yalakalık ile taviz vererek ayrımcılık yaparak ülke futbolunu yönetecekseler biz olmayalım bu pisliğin içinde
açılım medyasında 1 hafdadır yapılan haberlerin ortak noktası DİYARBAKIR ÖZEL BİR ŞEHİR miş bana özel olan yanını gösterin o zaman illa bazı imtiyazlar tanınması için bölücü mü olmak gerekiyor milletini seven vatanına bağlı hiç bir zaman devletine hayır dememiş TRABZON özel değil diyarbakır özel dimi her yeriniz kokuyor medya-basın sağlam olan elle tutulur hiçbir yanınız yok TRABZON u vatan haini ilan ettiniz neredeyse bütün katiller TRABZON dan çıkar diye haber yapacaktınız neredeyse 2 kendini bilmez yüzünden.................

magicyattara
16.03.2010, 18:01
Sivas maçında biz galip olduğumuz halde 3-0 hükmen mağlup ilan edildik.Attığımız gol de havaya gitti.
Burda zaten mağlup olup,mağlubiyeti hazmedemeyen bir takımın taraftarının çıkardığı olay var.
Formüle bak;Diyarbakır zaten 1-0 mağlup,İbb her halükarda 3 puanı alıyor,o halde maçı 1-0 tescil edip,hem Diyarbakır'ı kurtaralım,hem İbb bu işten zarar görmesin hem de kendimizi kurtaralım..
Bu formülü zamanın da bulacaktınız..
Herkese ayrı formül olursa,bu devletin dibine dinamiti o zaman koyarsınız..

kudu_61
16.03.2010, 18:02
biz 30.000 kişiyi maçın bitimine 30 saniye kala stadtan çıkarma tahahüdü verdik te ne oldu