PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Statlarda çığır açacak teklif (!)

Mucahid Erdogan
11.03.2010, 06:49
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_me_news_manset_resim_rw_sabri.jp g

Denizli'de, MHP Belediye Meclis Üyesi Selma Erkan, Denizli Atatürk Stadı'nda çekirdek yenmesinin yasaklanmasını teklif etti. Selma Erkan, ''Maç izlemeye gelen taraftarımız, çekirdek yemek yerine, takımımızı alkışlasın'' dedi.

Denizli Belediye Meclisi Mart ayı toplantısının dördüncü birleşimi, Belediye Başkan Yardımcısı ve Meclis Başkan Vekili Osman Zolan'ın oturum başkanlığında yapıldı.

Meclis, alt maddeleriyle birlikte toplam 141 maddeden oluşan 'Denizli Belediyesi Emir ve Yasaklar Yönetmeliği' taslağı üzerinde görüşmelerine devam etti.

Sağlık ve Çevre İle İlgili Emir ve Yasaklar konusunu içeren 7. maddenin görüşmeleri sırasında MHP'li üye Selma Erkan, ''Park, bahçe, yol, kaldırım gibi kamuya ait ortak kullanım alanlarına çerez kabukları, izmarit ve sakız ile her türlü çöp atarak çevrenin kirletilmesine sebep olmak'' şeklindeki maddenin 20. bendine stadyumun da eklenmesini istedi.

Erkan, ''Statta da çekirdek yemek yasaklansın. Bu sayede, maçı izlemeye gelen taraftarımız, seyircimiz, çekirdek yemek yerine, takımımızı alkışlasın. Denizlispor'umuza alkışla ve tezahüratıyla destek olmasını sağlamış oluruz'' dedi.
Erkan'nın teklifi, salonda bulunun diğer meclis üyelerinden de destek gördü.

Erkan'ın görüşüne katıldığını belirten Meclis Başkanı Zolan, şunları söyledi:
''Hafta sonu Manisaspor-Denizlispor maçını izlemek ve destek vermek amacıyla Manisa'daydık. Manisaspor seyircisi maç boyunca takımını destekledi. Çok güzeldi. Hatta kendi aramızda, bizim seyircimiz de böyle olsa diye konuştuk.''
Zolan, stat ibaresinin eklenip eklenmemesi konusunun düşünülmesi ve içeriğinde yapılacak diğer değişiklikler için maddenin yeniden komisyonda incelenmesine karar verdi.

Vali Yusuf Ziya Göksu'nun genelgesiyle Denizli Atatürk Stadı'nda, 1999 yılında da çekirdek yenmesi yasaklanmıştı.

---------------------------------------------------
Sonunda birileri stadlardaki çekirdek sorununa el attı demekki gelişme var türkiyede

macka61
11.03.2010, 07:21
helal olsun mhpli meclis üyesine ilk önce bizim statta uygulamalı

Mucahid Erdogan
11.03.2010, 07:29
bir yerden başlasınlarda bıze sıra gelır elbet :D

Recep Alkan
11.03.2010, 08:22
Statlarda sigara içmek de yasak değil mi ?

Sıkıysa içirmesinler bakalım neler oluyor ?

Bu engellenebilir mi yahu ?

İnsanların deşarj olmaya gittiği yerde bu imkanları elinden alınamaz.

Bende isterim çekirdek kalksın, ama bu saçma bir iş bana göre.

Cilgin1986
11.03.2010, 08:30
Bende isterim bizim statda herkez tezahurat yapsin ama insanlari zorliyarak degil, bir taraftarin icinden gelmeli. Bence baya sacma bi teklifte bulunmus adam, yok cekirdek citlatma yok cikolata yeme hapsirma ...

Külünkoğlu
11.03.2010, 08:33
Yanlış hatırlamıyorsam ilk kez tel örgüler Denizli de kalkmıştı sonra biz kaldırmıştık. Hadi hayırlısı diyelim. :)

Cengiz Çubukcu
11.03.2010, 08:37
çekirdeği yasaklayacaklarına alkışlamayı zorunlu hale getirsinler bari :)

Serdar Ersoy
11.03.2010, 08:40
Uygulanamaz bu teklif boşuna uğraşmasınlar... Alkışlamak çok zor değil bence de onu zorunlu yapsınlar :)

Dursun Kaplan
11.03.2010, 09:03
Türkiye'de stadlarda çekirdek yemeyi kaldırmak çığır açıyor. Vay benim güzel futbol ülkem. :)

Uzunoğlu
11.03.2010, 09:05
Futbolumuzun en büyük sorunu çözüme kavuştuğuna göre artık Türk futbolu durdurulamaz...

Burçak
11.03.2010, 09:10
Çekirdek yasaklanırsa, insanlar daha bi arzulu olur çekirdeğe karşı.
Gizli gizli yemeye başlarlar bu kez.
Maç oynanıyorken koridorlar çekirdek sesleriyle inler.
çünkü o bir bağımlılık bazılarına göre :rolleyes:

magicyattara
11.03.2010, 09:15
Saçmalık..

Onur
11.03.2010, 09:24
Bizim stadda çekirdeği önlemek için 30-35 yaş üstünü almasınlar stada. Bakın o zaman "Hep destek, tam destek" nasıl oluyor!

Gittiğim maçlardaki analizim bu yönde oldu hep.

15-25 Hep Destek
25-35 Gazla Destek
35-... Goller , 61.dk , "Kalkmayan Fenerli" tezahüratlarında destek...

İstisnâlar kaideyi bozmaz...

Taraftar gruplkarı birleşse böyle bir uygulamaya gerek kalmazdı. Fakat; sevinmemiz gereken noktalarda yok değil. Ya 10 tane daha fazla mahalle veya ilçemiz olsaydı... :)

BAHADIR33
11.03.2010, 09:58
Onur,
talihsiz bir açıklama olmuş :)

Mustafa
11.03.2010, 10:05
Siyaset uzak dursa o zaman çığır açılmış olur stadlarda aslında.

Hüseyin Bağdat
11.03.2010, 10:05
Çekirdeğin yasaklanması saçma bence. Mesela ben maç izlerken çekirdek yemekten hoşlanıyorum:)
Hem yaşımda 35 üstüne giriyor:D

Her tribün bağıracak diye bir kural yokki. Bizim Tribünler birleşsin veya birleşmeseler bile ortak hareket etsinler, yönetim gruplara öncelik versin onlara maratondan yer ayırsın o zaman kimse çekirdekçilere dokunmaz...

Süleyman Eruyar
11.03.2010, 10:06
Statlarda sigara içmek de yasak değil mi ?

Sıkıysa içirmesinler bakalım neler oluyor ?

Bu engellenebilir mi yahu ?

İnsanların deşarj olmaya gittiği yerde bu imkanları elinden alınamaz.

Bende isterim çekirdek kalksın, ama bu saçma bir iş bana göre.

Recep, stadları bilmem ama salonlarda sigara yasağı çok ciddi uygulanıyor,

iki hafta önce Fenerbahçe - Galatasaray basket maçı için, abdi ipekçiye gittim, ateş istedim yandaki sigara içen delikanlıdan, ateşi elime aldığımda, delikanlıyı görevliler salon dışarısına çıkartıyordu,

Ayrıca; çekirdek muhabbeti, geyik muhabbetinden öteye gidemez..

Hekimoğlu
11.03.2010, 10:06
Koltuklar da yasaklansın koltukların yerine çiviler konsun ayrıca taraftara tezahürat yapma zorunluluğu getirilsin tezahürat yapmayan para cezası alsın hazır çığır açıyorken ! Milletin başka işi gücü yok neyle uğraşıyor çekirdeği yasaklayınca coşacak tribünler sanki hasbinallah.

BAHADIR33
11.03.2010, 10:08
Çekirdekten sonraki adım ne?
Leblebi?
Cips?

peki ya sonra?
şöyle bir anons duyabilir miyiz?
"Arkadaşlar aramızda konuşmayalım."
"Kendi aranızda tezahürat yapmak yasaktır..."

Mucahid Erdogan
11.03.2010, 10:11
bu haber bıraz sevındırıcı bırazda dusundurucu cekırdek kalkarsa ınsanlar tezahürata meyıllenır ama trabzon ınsanına zorla bısı yaptıramassın:D
ınadına yer bu sefer ççç

Gökhan Döner
11.03.2010, 10:11
Bizim öyle insanlarımız var ki o stadda illaki meşgul olacak birşey
buluruz veyada huylu huyundan vaz geçer mi
Yemeye devam ederiz.yasakta olsa aynı siga..... gibi

SefaÇetinKulak
11.03.2010, 10:53
Süper bi teklif . Çekirdek yiyemeden oturan taraftar mecbur kalıp belki bir iki bağırır .

Onur
11.03.2010, 10:57
Onur,
talihsiz bir açıklama olmuş :)

Yok be abi :) İstisnalar için mtulaka bir düzenleme yapılır :)

OLCAY ÇAKIR
11.03.2010, 11:00
Ben içine hapsolmuş çekirdeğinim senin:)

Harun-61
11.03.2010, 11:03
Stad'da cekirdek satan sahislar her kimse müthis para kazaniyorlar :)

buna c'tesi avni aker'de saht oldum...

albatros
11.03.2010, 11:05
Stad'da cekirdek satan sahislar her kimse müthis para kazaniyorlar :)

buna c'tesi avni aker'de saht oldum...

bu potansiyeli değerlendirmek lazım.
klüp resmi çekirdeğini satışa sunsun statta :)
Trabzonspor Çekirdekleri :)

Mucahid Erdogan
11.03.2010, 11:05
mac baslamadan hemen gırıp ıkı dk de kolılerce cekırdegı satıp cıkıyorlar mutıs kar yapıyorlar vergısı yok polısı yok falanı yok fılanı yok:D
ama o kolılerı ıcerı nasıl sokuyorlar yonetımle bı anlasmaları varmı acaba :D

İHTİLALL
11.03.2010, 11:06
Yıl, 2015..

Yer ,Avni Aker stadı..

Haber kanallarında ,son dakika haberi:

-Sayın seyirciler,az önce toplu halde organize olarak,çekirdek yemeye çalışan bir grup genç ,emniyet güçleri tarafından gözaltına alındı..

Gençlerin yanında,çok sayıda henüz açılmamış çekirdek paketleri bulunduğu,ayrıca açılmış ve içinden biraz tüketilmiş iki paket ve bir miktar çekirdek kabuğu ele geçirildiği,ilk gelen bilgiler arasında..

l-m
11.03.2010, 11:09
Saçmalık!
Futbolu bu şekilde algıladığımız sürece de keyif almamız pek mümkün değil. Eskiden ben de çok kızıyordum oturup çekirdek çitleyenlere, hatta inanılmaz bir öfke besliyordum stadta onlarla yan yana oturunca. Halen oturarak maç izleyemem stadta. Muhakkak o coşkuyu ayakta marşlarla yaşamalıyım ama eskisi gibi düşünmüyorum. Biz taraftara gereğinden fazla misyon yüklüyoruz. Sanki maçı taraftar kazandırıyormuş gibi bir hava estiriliyor. Değil! Taraftarın etkisi var tabii ki, deplasman, ev sahibi farkı burada ortaya çıkıyor ama bunu çekirdeği yasaklayarak yapmaya çalışmak anlamsız. Adam İngiltere'de maça 10 dakika kala sinemaya girer gibi tribüne giriyor, yiyeceğini içeceğini çok rahat temin edebiliyor, içeride keyifle maçını izliyor ama biz kuyruklarda sıkış tıkış 3 saatte maça giriyoruz, içeride su bulmakta bile sıkıntı çekiyoruz ve bu problemlerle ilgilenmek yerine bağırmayan taraftarı nasıl stadtan uzaklaştırırızın hesabını yapıyoruz.
Önce insanca bir tribün olsun, sonra çekirdek mi yasaklanır, uyuşturucunun önü mü alınır onu tartışalım. Yoksa tribünde siz hiç esrar içen görmediniz mi?

nbay
11.03.2010, 11:12
çok doğru bir karar olur,herhalde en çok tüketilen yer de bizim staddır

Faik Yılmaz
11.03.2010, 11:23
Öncelikle maraton tribünün üstü kapatılmalı.....

Avrupa stadyumlarındaki golleri tekrar yaınlayan büyük ekralardan konulmalı.....

Çekirdek yiyien taraftarlar bu büyük ekranlardan teşhir edilmeli...... :)

devilkid
11.03.2010, 11:30
iki maç bozuk çekirdek dağıtacaksın..bak bir daha yiyen oluyor mu...

Adem Erdoğan
11.03.2010, 11:32

Avrupa stadyumlarındaki golleri tekrar yaınlayan büyük ekralardan konulmalı.....

O zaman millet daha fena kökler çekirdeğe ekranda görüneyim diye.:)

Faik Yılmaz
11.03.2010, 11:37
O zaman millet daha fena kökler çekirdeğe ekranda görüneyim diye.:)

Öyle güller içinde göstermeyecekler..... Lütfen çekirdek yemeyin takımınızı destekleyin gibi anonslar eşliğinde verilecek resimler........

Taraftarda resmi görünce derin bir yuh çekecek.... Bakın bir daha yiyebiliyorlarmı.....

Orhan Aydın
11.03.2010, 11:46
Bozuk çekirdekler ayakkabılara konulup çaktırmadan stada giriş yapılabilir:)

Harun-61
11.03.2010, 11:50
Stad icinde satis yapma hakkini kim veriyor ?

Sezon öncesi ihale mi yapiliyor mesela ?

?

Travelair
Adlarını çıkarmalıyız. Çıtçıt tribünü mesela. Çekirdek yiyenlere de Çıtçıt /Çıtçıtlar diyerek dalga geçmeliyiz. Belki huylarından kurtulup tezahurata katılırlar :confused:

m@ss
Bence tribün çekirdekli ve çekirdeksiz diye ikiye ayrılsın,çekirdekli kısımdan maçta tezahhurat beklenmesin :)

Orhan Aydın
11.03.2010, 11:53
Bence tribün çekirdekli ve çekirdeksiz diye ikiye ayrılsın,çekirdekli kısımdan maçta tezahhurat beklenmesin :)

Topçuların kafalarını yarmamaları için çekirdekçilerin olduğu kısım kafes şeklinde olmalı:)

OLCAY ÇAKIR
11.03.2010, 11:58
Anlık tepkiler haricinde, taraftarımız eğer ki takımını-oyuncusunu yuhalamıyor ise, değil çekirdek, akşam yemeğini bile orada yemesini isterim...

Yuhalamak yada aşırıya kaçan moral bozucu tezahürata engel olacaksa, ayçekirdeği eksinler zeminimize...

Susan ve izleyen tercihimidir...

28TS61
11.03.2010, 12:25
almanyada bira türkiyede cekirdek bir numara stadlarda :D

matalar
11.03.2010, 12:32
Biz korkarım hiçbir zaman tribün şovu yapamayacağız.bizim tribün şovumuz 1 dakika sürüyor.
insan eskişehirin,bursanın,beşiktaşın,sakaryanın,kocaeli nin tribün şovlarına imreniyor.
ben imreniyorum açıkçası.ama sabah erken kalkanın grup kurduğu şehirde böyle birşey gerçekleşemez maalesef.

Mucahid Erdogan
11.03.2010, 12:37
sıtadın gırısınde cekırdeklerı kotu gosterecek ınsanın gorunce mıdesı bulanacak sekılde gostermek yada cekırdekten zehırlenene oldu dıye soylentı cıkarmak gerek ççç

Zafer Fidan
11.03.2010, 12:38
Sezon başında çektiğim bir foto. Maç başlamadan önce :rolleyes:

http://img13.imageshack.us/img13/4128/dsc07754d.jpg

Özge
Huylu huyundan vazgeçmez hele bizim tribünlerde hiç olmaz.Millet sanki çekirdek yemek için geliyor maça.

W_O_L_D_A
çok dogru bir öneri inşallah hayata gecerde hep destek tam destek zamanı başlar statda maç izlemek o kadarda keyifli birşey degil çünkü pozisyonun tekrarı yok :D gördün gördür yoksa akşamı bekliyiceksin eve gitsemde özeti islesem diye statda sadece destek olmak için gidilir cekirdek citlemek için gelenler gitsin evinde bu işi yapsınlar ...

ceserdar
11.03.2010, 12:53
Bence bazı şeylerin içini anlamsızca ve fazlaca dolduruyoruz. Mesela Nou Camp'da bütün tribünler ayakta, hep tezahürat yaparak mı maç seyrediyorlar? Ya da Liverpool'un stadında bütün tribünler hep ayakta mı? Bütün taraftarların hep ayakta, hep alkışta olduğu stadlar elbette vardır ama çoğunlukta değillerdir. Bizim bir kere stadımızın fiziki şartları nanay. Çatısı yok doğru düzgün, 2 kere ıslandım sırıl sıklam bu sene.

tuncay1984
11.03.2010, 12:53
bu sabri ne sevimsiz bi yaratiktir

mashal61
11.03.2010, 13:04
Önemli olan çekirdeği komple bırakıp 90 dk. desteklemek değil; gerekli yerlerde gerekli tepkileri verebilmek; kendi takımını değil rakip takımı baskı altına alabilmek; bir taç, korner kazandığımızda alkışlamayı, top kaptırdığımızda yuhalamamayı, top kazandığımızda ooooo sesini duyabilmek.

Külünkoğlu
11.03.2010, 13:05
Koyduğumuz fotograflara dikkat edelim.

OLCAY ÇAKIR
11.03.2010, 13:23
Sorum Avrupa'da ki arkadaşlara ya da oraları iyi takip eden arkadaşlara;

Orda var mı çekirdek olayı?

Orda varsa da yere atmıyorlardır değil mi?

Zafer Fidan
11.03.2010, 13:31

Almanya, ingiltere ve ispanyda çekirdek olayını görmedim :) Ama sorun zaten yere atmak veya atmamak değil. Stata taraftarliğin görevini yapman lazım, oda desteklemek ve tezahüratını yapmak.

Halil Atalay
11.03.2010, 13:41
inşallah yasalaşır bu öneri

UĞUR DURTAŞ
11.03.2010, 14:07
dün akşamki bjk nin maçını izledim taraftarları 90.dakika şoww yaptı spikerler 2 melih ler bile devamlı taraftar dan bahsetti...bizim stad dolmuyor bile niçin?haftaya kendi evimizde gs ile oynuyoruz ama tıklık tıklık olur bunuda anlamış değilim.diğer maçlardada halkımızı stada çekmek için projeler yaratmak gerekiyor.lig tv maçtan önceki çekimlerde çekirdekciler net bir şekilde görülüyor pardon maç esnasındada görülüyor....

Keramettin
11.03.2010, 14:42
Doğruya bıraksın şu çekirdekleri :S

Guiterrez
11.03.2010, 14:44
Hayatımda böyle saçmalık görmedim çekirdeği yasakla fıstıkla gelsinler onuda yasakla fındık eee ne olacak bu tarz yasaklar bizim açımızdan konuşuyorum stadyumun doluluk oranını negatif yönde etkiler en basitinden her maçtan önce sigara anonsu yapılıyor kim uyuyorki ??

Selim Turan
11.03.2010, 14:54
Stadda tamamen kuruyemiş satışı yasaklanmalı.

Anlamıyorum bizim bu milleti. Çekirdekten şikayet ederler. Yasaklanması gündeme gelince karar ne kadar saçma derler. Şakamısınız siz ya?

Yapılması gereken tek şey var. Çekirdek - Kuru Yemiş Satışı yasaklansın. Zaten kimse maça elinde çekirdek ile girmiyor. İçeriden alıyorlar.

Nasıl bozuk paraları toplayıp hasılat yapıyor polisler, aynı şekilde girişte çekirdeklerede el koyabilirler... :)

Harun-61
11.03.2010, 15:10

abi Almanlar paso Bira iciyorlar :)

peker61
11.03.2010, 15:14
Köfte ekmekte yasaklansın :)

anth
11.03.2010, 16:21
Çekirdek yasaklansa eminim gizli gizli içeri sokanlar olacaktır:D hatta sırf bu yüzden maçlara bile gelmeyenler çıkabilir:D

Tolga Kurt
11.03.2010, 16:24
İlk bizim staddaki çekirdekçiler gönderilmeli :D

muribbi
11.03.2010, 16:31
avni akerde her maç yer alacak kemençe ekibi oluşturmak lazım aslında. maçlarımız bol eğlenceli geçer.

Burçak
11.03.2010, 16:32

Faik bu konuda seni herzaman her fırsatta eleştireceğim.
belki en sonunda bıkarda yola gelirsin. :D

Yukarıda bahsettiklerini istemen için öncelikle maça gelmen gerekli.. :p

bekir61
11.03.2010, 17:12
bizim stada cekirdek yasaklanirsa hermac ortalama 2500 taraftar gelir
onlarda iste grublar

Emre B.
11.03.2010, 18:32
Çekirdek stadlardan uzak dursun.

Ömer Kibar
11.03.2010, 18:44
Yasaklanırsa Trabzonda çekirdek satışlarında azalma olur !!

Tolunay Abdioğlu
11.03.2010, 19:09
Hır çıkar stadda.

Böyle gelmiş böyle gidecek.

Fatih Özkan
11.03.2010, 19:23
Bağırmak istemeyen her şekil bağırmaz...

Mustafa ÖZDEMİR
11.03.2010, 19:24
çok iyi olur...

Hüseyin Çümen
12.03.2010, 00:19
tribünlerimiz boş kalır kuru kalabalık gelmez neyaparız!!

Şahin_53
12.03.2010, 00:25
Bu fikri destekli_yorum!!!

esirgolge
12.03.2010, 02:06
Takim sahada tel tel dökülürken cekirdegi yasaklasan ne olur yasaklamasan ne olur...bu takimin akli basinda transfer politikasi lazim.Basariyla birlikte zaten cekirdek sorunu cözülür...

Ercan DEMİRCİ
12.03.2010, 14:44
Bağırmak istemeyen her şekil bağırmaz...
Çekirdek çitlenmesin . Odun gibi otursunlar ama çekirdek olayı olmasın. Destek veren kesiminde sinirini bozar...

AKSOY_61
12.03.2010, 16:47
Takim sahada tel tel dökülürken cekirdegi yasaklasan ne olur yasaklamasan ne olur...bu takimin akli basinda transfer politikasi lazim.Basariyla birlikte zaten cekirdek sorunu cözülür...

Bence iyi transferle alakası yok bu işin.
Çok iyi filmde de patlamış mısır yenir ortalama bir filmde de.
Biz çok iyi kadroya sahip olsak yine çekirdek yicez kötü kadroya sahip olsak da.
Sen gerçekten inanıyor musun o insanların bağıracağına?

Yukarda çekidek yasaklansa fıstık o da yoksa fındık yenecek demiş bi kaç kişi.
Valla kıtlıktan çıkmışız biz böyle bişey olamaz ya.
90 dk ağzımızı tutamıyoruz.

Geçen eskişehir gs maçını izledim resmen yutkumdum ya.
GS nin sarhoş haline gelmesinde baş aktör o seyirciydi.Yoksa eskişehir ahım şahım top oynamadı ama gs organize olamadı.

Adamlar seyirci desteğiyle maçı alsın rakibin konsantrasyonunu bozsun biz de hala çekidekle uğraşalım.Nefret ettim şundan ya.
O da nimet ama bırakın maça getirmeyi sinirimden eve sokmuyorum artık.

faik celikoflu
12.03.2010, 16:53
çekirdeği tek güç yasak edebilir;

takımın iyi oyması, rakibe sahayı dar etmesi, başarıdan başarıya koşması...

bunun dışındakiler etsen ne olur ki...