PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BMN Tiyatrosu Kurabilir miyiz?

Adil ÖZGÜR
05.03.2010, 17:54
İnternet ortamında tanışıp meydana gelen BMN gücü, sanal alemden soyutlanıp, memleketi Trabzon, takımı Trabzonspor yararına sergilenmek üzere, (Futbol'la alakalı, Trabzonsporla ilgili) İstanbul, Ankara, Trabzon başta olmak üzere, diğer yoğunluk arz eden şehirlerde BMN tiyatrosunu hayata geçirmenin ihtimali olabilirmi?

Böyle bir organizasyonun ciddiyeti ve disiplinini taşıyacak kardeşlerimizi tartışmaya davet etsem, akabinde BMN Tiyatrosu gerçekleşebilirmi?

furkankayaoglu
05.03.2010, 17:57
cok guzel bir fikir bravo!!

oskanonur
05.03.2010, 18:04
kurma işi çok kolay da yaşatabilirmiyiz bilmiyorum.

Cengiz Çubukcu
05.03.2010, 18:05
Hayalden öteye gidemez ama hayali bile güzel :)

Adil ÖZGÜR
05.03.2010, 18:07
kurma işi çok kolay da yaşatabilirmiyiz bilmiyorum.
Aslında olamayacak kadar zor olmasa gerek. Çünkü amatörde olsa, BMN vizyonuna toplumumuzda çok sempati kazandırır.

Emekli bir Emniyet Mensubu büyüğümüz bu gibi düşüncelirini tek başına hayata geçirmiş ve grubu ile il il oyun sergilediğini, başardığını biliyorum.

Olabilecek ihtimalli geliyor bana.

Adil ÖZGÜR
05.03.2010, 18:10
Hayalden öteye gidemez ama hayali bile güzel :)

Neden abi, müzikalinde görev alacak, kemençeci, gitaristlerimiz herhalde çok kişi çıkar.

Rolü ben yapamam, gençlerimiz yetenekli, yeterki başlarındaki işin ciddiyetini kavrasın. Önemli olan işin başıdır.

Travelair
05.03.2010, 18:11
"Trabzonspor" konulu bir oyun. Bordo-mavili taraftarların internet üzerindeki en büyük buluşma yeri BMN'den yine bir ilk. Türkiye'de bir ilk. Bordo-mavili taraftar, tiyatroyla takımına sahip çıkıyor. Çok güzel bir fikir

Recep Alkan
05.03.2010, 18:11
Yakında oynayan oyuncuları BMN üyeleri olan bir Film denirse hiç şaşırmayacağım.

Adil abi tebrikler, bizi aşar size kolay gelsin :)

Adil ÖZGÜR
05.03.2010, 18:12
:alkış:Poetricus ve Czyo hocalarımın yazacağı senaryolar Yılmaz ERDOĞAN'a taş çıkartır taş.:)

oskanonur
05.03.2010, 18:12
2001 - 2003 yılları arasında Trabzon Sanat Tiyatrosu ile amatör olarak tiyatro çalışmaları yaptık. Bu süre içerisinde bu tür gönüllü organizasyonları yaşatmanın ne kadar zor olduğunu ve almadan hep vermeniz (maddiyat olarak söylemiyorum) gerektiğini tecrübe ettim. O yüzden yukarıdaki cümleyi kurdum.

Bunun yanında hayatımın en güzel tecrübesiydi o üç yıl.

Yapabilme ihtimalimiz hep var. Hevesini kırmak istemem Adil Abi. Hatta destek istersen sonuna kadar da yardımcı olmaya çalışır.

DNA-TS
05.03.2010, 18:14
güzel olur,güzel.

Adil ÖZGÜR
05.03.2010, 18:14
Yakında oynayan oyuncuları BMN üyeleri olan bir Film denirse hiç şaşırmayacağım.

Adil abi tebrikler, bizi aşar size kolay gelsin :)

Yok ya, öyle sıvışma yok, kalkıp ben oynayacak değilim ya. Senin gibi konuşmada usta, fikirde pratik, anında yaratıcı buluşlu kaç kişi sitede var. Saysam 50-60 kişi, ilk onunda sen varsın. :)

a f s
05.03.2010, 18:18
Güzel fikir, yalnız Adil Abi bu işin sonu stadı da BMN yapsına çıkmasın sonra?

Recep Alkan
05.03.2010, 18:18
Estağfurullah Adil abi, bizim sanatçılığımız lisede okul tiyatrolarında oynamada kaldı.

Bu şekil bir işin içinde olmak tabiki güzel, ama Balıkesirden zor ben onu kasdetmek istemiştim.

Ali Can
05.03.2010, 18:28
çok güzel fikir...

Adil ÖZGÜR
05.03.2010, 18:36
Güzel fikir, yalnız Adil Abi bu işin sonu stadı da BMN yapsına çıkmasın sonra?
Benim amacım konuyu tartışmaya açmak, uygulamada bizler sizlerin alacağı yola bakar izleriz, biz trübündeyiz, sizler sahada, onun için stadın yapımında redd-i kararda sizlere düşüyor.
Ancak çok kolay bir konu değil. BMN stadın yapımı ile alakalı olarak senaryo yazar. Finansı onlar çıkarsın neden olmasın.:)

a f s
05.03.2010, 18:39
Benim amacım konuyu tartışmaya açmak, uygulamada bizler sizlerin alacağı yola bakar izleriz, biz trübündeyiz, sizler sahada, onun için stadın yapımında redd-i kararda sizlere düşüyor.
Ancak çok kolay bir konu değil. BMN stadın yapımı ile alakalı olarak senaryo yazar. Finansı onlar çıkarsın neden olmasın.:)

O işin esprisi abi, bizim arkadaşlarımızın istedikleri her türlü güzel projeyi en güzel şekilde ortaya çıkaracaklarından eminim. Bu fikri ortaya attığınız için tekrar teşekkür ederim.

Oğuzhan
05.03.2010, 19:10
güzel fikir ama hayata geçirilebilir mi bilemedim .

Fatih Ersoy
05.03.2010, 19:35
Mükemmel bir fikir..

Neler yapabiliriz öncelikle büyüklerimizin yorumlarını bekliyoruz:)

sessizkral_1
05.03.2010, 19:39
bence tiyatrodan önce bir film projesi yapılmalı.

aşk tutulmasını izleyen varmı bilmiyorum fenerli bir taraftarın aşk hikayesini anlatıyordu ve güzel filmdi.mesela trabzonspor taraftarı birinin romantik komedi bir aşk hikayesini vurgulayan güzel bir film yapılabilir.trabzoncell reklamlarını hatırlayın mesela o tarz sempatik karakterlerle desteklenebilir.

Egemen Yılmaz
05.03.2010, 19:43
Güzel bir fikir, hayata geçirilip geçirilemeyeceğini kestiremiyorum ama düşününce güzel geliyor :)

ApoCaN28
05.03.2010, 19:47
Düşünce çok güzel hayata geçmesi için yardımcı olmak lazım birbirimize . . .

Gamze
05.03.2010, 20:14
Heyecan verici bir fikir. keşke diyor insan...

Murat'
05.03.2010, 20:15
Fikirden öteye gidemeyecek kadar zor.

OLCAY ÇAKIR
05.03.2010, 20:20
Adil abi, çok güzel bir fikir...

m@rdi
05.03.2010, 20:21
Eskiden radyolarda "ertesi yarın" mini dizileri ardı.
O da bir nevi tiyatro değil mi?
Yapılamaz mı?
Denenemez mi?

BMN'de radyo var mı var, bu tür oyunu yazabilecek olan var mı var, seslendirme yapabilecek olan var mı var, e dinleyiciler zaten hazır kıta.
E o zaman ne duruyoruz?
:)

Adil ÖZGÜR
05.03.2010, 20:27
O işin esprisi abi, bizim arkadaşlarımızın istedikleri her türlü güzel projeyi en güzel şekilde ortaya çıkaracaklarından eminim. Bu fikri ortaya attığınız için tekrar teşekkür ederim.
Sağol Ali Fuat, eğer bu proje gerçekleşirse taraftarın zorluklara göğüs germek ve birlikten kuvvetli olmanın ne demek olduğu, kariyerli olmaya en güzel örnek olacağı aşikardır.
Yeterki inanmak lazım.

Mükemmel bir fikir..

Neler yapabiliriz öncelikle büyüklerimizin yorumlarını bekliyoruz:)
Bende Fatih'e katılıyorum.

Düşünce çok güzel hayata geçmesi için yardımcı olmak lazım birbirimize . . .

Heyecan verici bir fikir. keşke diyor insan...
Gamze kardeşim,keşkelerini belirtmede yarar var, olacak yönleri ile bu işin önderlerini bulmak lazım.

Fikirden öteye gidemeyecek kadar zor.
Çok kolay esasında, bana kolay geliyor. Zira kilit kent İstanbul-Trabzon ve Ankara'dır.

Zaten İstanbul'da bu organizasyonu destekleyecek sponsorların varlığını, kaynaklarını bir araya toplamak gerek. Bu işin ciddiyetini onlara ciddi ciddi anlatmak, o şekilde desteklerini arkamıza almamız lazım.

Zor olan konu arz talep dengesini hesaplamaktır. Yoğun ilgi ve alaka görürmü? Görmezse neden, görürse hangi dönemlerde görür. Bunlara cevap bulmak lazım.

Sonra ilk uygulamayı İstanbul'da yaptıktan sonra, işin ciddiyetini diğer şehirdeki Trabzonlular anlayacaktır. Zaten stada maça giderken taraftarımıza reklamı yapılacaktır. Sonra basın ve medyada birkaç kez dile getirilse belli bir potansiyel ve desteği arkamıza aldıktan sonra arz talep sorununa çare bulunmuş demektir.

Trabzon ikinci ayak olursa? İstanbul'dan Trabzon'a gidecek misafir BMN tiyatrocularının canlı canlı oyunlarına çok heyecanlı bir karşılama ve sıçaklığı Trabzon gösterecektir. Başta T.S. Kulüp Başkanı ve Belediye Başkanımız ile Valililğimiz desteğinde taraftarın tiyatrosuna katılımın heyecanı üst seviyelerde olacağını düşünüyorum.

Böyle bir atmosferde zorluk kabakta veya karbuzda çekirdek kalır.:)

Emrullah
05.03.2010, 20:33
Fikir çok güzel, uygulanabilirliği bana göre mümkün. Yalnız bunun için kendisini feda edebilecek içlerinde profesyonellerin olacağı bir ekip olmalı.

Bu işin reklamı da iyi yapılır diye düşünüyorum, yapılacak iş kamuoyunda ciddi ciddi gündem oluşturabilir. Ben bu fikre çok sıcak bakıyorum, olabileceğini düşünüyorum. Pes edilmemesi gerektiğini düşünüyorum.

furkankayaoglu
05.03.2010, 20:35
Fikir çok güzel, uygulanabilirliği bana göre mümkün. Yalnız bunun için kendisini feda edebilecek içlerinde profesyonellerin olacağı bir ekip olmalı.

Bu işin reklamı da iyi yapılır diye düşünüyorum, yapılacak iş kamuoyunda ciddi ciddi gündem oluşturabilir. Ben bu fikre çok sıcak bakıyorum, olabileceğini düşünüyorum. Pes edilmemesi gerektiğini düşünüyorum.

cok guzel dusunmussun ...

Adil ÖZGÜR
05.03.2010, 20:37

Teşekkür ederim Emrullah, İstanbul pilot kent, aynen benim gibi düşünüyorsunuz. Olur yeterki bu fikrin ciddiyetini aynı ciddiyetle uygulamak, bu sanata uygun kardeşlerimizi bir araya getirmek lazım.
Tek bir kişi bu işi başarıyor da, birçok kişiler neden başarmasın. Sonra diğer taraftar grublarımızıda kapsayacak ve birleştirecek etkinliktir.

Oktay AKKUŞ
05.03.2010, 20:44
Oyuncu adaylarından olabilirim:P
Kendime güvenim var oyunculukta ama ne bir tiyatroda rol aldım ne de başka birşey. İlkokuldaki tiyatro haricinde :) Ama yine de kendime güvenim var başarabilirim ama gerekli alt yapı ve katkılardan sonra tabi :)

esra61
05.03.2010, 21:25
düşünce gzlde inşş hayata geçirilir........bmn....

SEDAT
05.03.2010, 21:29
- Ben şahsen her türlü oynarım zaten hep bi hevesim vardır..ha baktılar senden ışıkçı olur süflör olur onada varım yani :)

Adil ÖZGÜR
05.03.2010, 21:36
- Ben şahsen her türlü oynarım zaten hep bi hevesim vardır..ha baktılar senden ışıkçı olur süflör olur onada varım yani :)
Sedat'ım, avatar'dan belli yav.
Kalite kallabi:D

Adil ÖZGÜR
05.03.2010, 21:38
Adil ÖZGÜR (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=21241)

http://forum.bordomavi.net/image.php?u=21241&dateline=1221375857 (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=21241)

Yer: KOCAELİ

faik celikoflu
05.03.2010, 21:42
çok orjinal bir fikir...

SEDAT
05.03.2010, 21:43
Sedat'ım, avatar'dan belli yav.
Kalite kallabi:D

- Adil abi biraz eğitime birde sahne heyecanını yenmeye ihtiyacım var, bol alkış beni kendime getirir :)

BAHADIR33
05.03.2010, 21:44
Senin rol belli olmuş Sedat..
Kütük taşıyacakmışsın :)

SEDAT
05.03.2010, 21:47
- Rolüm için kütük taşımam gerekiyorsa taşırım ama şu unutulmasınki Türkan şoray kanunlarım var benim sanatımla anılmayı istiyorum :)

Kaya
05.03.2010, 22:04
İnternet ortamında tanışıp meydana gelen BMN gücü, sanal alemden soyutlanıp, memleketi Trabzon, takımı Trabzonspor yararına sergilenmek üzere, İstanbul, Ankara, Trabzon başta olmak üzere, diğer yoğunluk arz eden şehirlerde BMN tiyatrosunu hayata geçirmenin ihtimali olabilirmi?

Böyle bir organizasyonun ciddiyeti ve disiplinini taşıyacak kardeşlerimizi tartışmaya davet etsem, akabinde BMN Tiyatrosu gerçekleşebilirmi?

Kulağa çok hoş geliyor...

Aslında futbol ve Trabzonspor eksenli bir oluşum olmamız nedeniyle bunun çok dışına çıkmayı tercih etmiyorum genelde ama bu fikir hayli ilgi çekici geldi bana... :)

Neden olmasın...

Mehmet Fırat
05.03.2010, 22:22
Konsept belli;

Bordo-Mavi Hareketler Bunlar. :p

SDanışmaz
05.03.2010, 22:27
Harika bir fikir. Oynamak bile isterim. Düşünmesi bile insana heyecan veriyor :)

Adil ÖZGÜR
05.03.2010, 22:31
Kulağa çok hoş geliyor...

Aslında futbol ve Trabzonspor eksenli bir oluşum olmamız nedeniyle bunun çok dışına çıkmayı tercih etmiyorum genelde ama bu fikir hayli ilgi çekici geldi bana... :)

Neden olmasın...

Sevgili Kaya Kardeşim,
Taraftarın kitabına birşeyler söyleyenler oldu? Ben şahsen çok üzüldüm.
Taraftarın tiyatrosunu gerçekleştirelim, kimse birşey diyemez...
Fenerbahçe,
G.S.
BJK
Bursa.... ve diğerleri, olurmu ya? diye parmak ısırırlar.
Türkiye'nin ilkleri Bordo Maviye nasip olsun,

O pırıl pırıl gençlerimizin taraftar heyecanı, Statlarımızdan, futbol için tiyatro salonlarına taşınsın, nice birlikteliklere, gönüllere ferman yazacağız demek olur.

Adil ÖZGÜR
05.03.2010, 22:33
- Adil abi biraz eğitime birde sahne heyecanını yenmeye ihtiyacım var, bol alkış beni kendime getirir :)

Ben seyrederken ıslık bile çalar, motive ederim:D

A.Hilal Çakıroğlu
05.03.2010, 23:28
Çok güzel bir fikir Adil abi. Keşke gerçekleşebilse :yattara:

Eskiden radyolarda "ertesi yarın" mini dizileri ardı.
O da bir nevi tiyatro değil mi?
Yapılamaz mı?
Denenemez mi?

BMN'de radyo var mı var, bu tür oyunu yazabilecek olan var mı var, seslendirme yapabilecek olan var mı var, e dinleyiciler zaten hazır kıta.
E o zaman ne duruyoruz?
:)
Bunu Serap'la yayın yaptığımız zamanlarda biz de düşünmüştük. Bir kaç arkadaşla paylaşmıştık da. İlk etapta bununla başlanabilir bence:)

Keramettin
05.03.2010, 23:32
Bakarsınız,KVP,Ezel gibi dizilere artist gönderir BMN ;)

Adil ÖZGÜR
05.03.2010, 23:37
Çok güzel bir fikir Adil abi. Keşke gerçekleşebilse :yattara:

Bunu Serap'la yayın yaptığımız zamanlarda biz de düşünmüştük. Bir kaç arkadaşla paylaşmıştık da. İlk etapta bununla başlanabilir bence:)

Radyo üzerindeki farklı, şöyleki prova niteliği taşıyabilir, tecrube edinilmesi yönünü kullanılabilir.

Paylaşımınız için teşekkür ederim Hilal. Bakalım bir neticeye varılabilirmi?

irfanb
05.03.2010, 23:45
Adil abi güzel bir fikir.
Insallah hayata gecer de Avrupa turnesinde sizleri izleme imkanimiz olur.:)

Mustafa
06.03.2010, 00:04
Süper bir fikir Adil Abi ben varım.Ankara ekibi sağlam merak etmeyin :)

Hürgün Aygün
06.03.2010, 00:05
Hop ben de oynayabilirim olursa :D:D:D

Adil ÖZGÜR
06.03.2010, 00:16
Hop ben de oynayabilirim olursa :D:D:D
Ula uşağum, işin başında olacaklar sana HOP-TEK oynatacaklar. Nede olmasa enerji fultaym. Benim gibi sanki tekledimi. :)

OYılmaz
06.03.2010, 00:30
Oyun olacaksa ciddi bir şeyler olmalı önce sağlam olması gereken şeyler senaryo,yönetmen,kostüm,dekor,makyaj malzemeleri oyuncu özellikleri başrol oyuncusu olabilecek kişide iyi seçilmeli oyuncuların ses tonuna , hareketliliğine birçok özelliği belirlenmeli bilmiyorum olabilir mi ? belki ortaokul , lise zamanlarında oynamıştım okuldaki tiyatro ne kadar profesyonelce bilemem :)

Emirhan Makul
06.03.2010, 02:00
Adil abi aklına fikrine sağlık çok güzel düşünmüşsün böyle sıradışı düşünceler aslında tiyatro sıradışı değildir hep ön sıradadır da bunu düşünmen ve dile getirmen çok güzel.

Sistemli , planlı ve programlı yapıabilirse başarılı olunabilir. Ankarada da Profosyonel bir Tiyatrocu vardı sanırım ismini hatırlayamıyorum o yardımcı olabilir.

faik celikoflu
06.03.2010, 02:19
Adil abi aklına fikrine sağlık çok güzel düşünmüşsün böyle sıradışı düşünceler aslında tiyatro sıradışı değildir hep ön sıradadır da bunu düşünmen ve dile getirmen çok güzel.

Sistemli , planlı ve programlı yapıabilirse başarılı olunabilir. Ankarada da Profosyonel bir Tiyatrocu vardı sanırım ismini hatırlayamıyorum o yardımcı olabilir.

özgür atmaca | artiz okulu

nicki; ütopyats

Serdar Şahin
06.03.2010, 02:34
kitaptan skeçler oynanamaz mı bu tiyotroda

MehmetGÜRSOY61
06.03.2010, 08:49
çoban tayfası bu konuya ses vermeli ;)

Adil ÖZGÜR
06.03.2010, 10:13

Bu işi göğüslemek tecrubeye ve bu sanattan anlamakla olur. Bu kadar üyenin arasında mutlaka ilgilisi olur kanaatindeyim. Konunun görüşünüze yatkınlığından dolayı teşekkür ederim.

@Serdar Şahin; kitaptan skeçler oynanamaz mı bu tiyotroda ?

Kitap oynanacak zaten.

Serdar Dilekoğlu
06.03.2010, 12:09
Ben size bir hikaye sunayım " Mehmet Dalman'ı " canlandıralım. İlk tiyatro oyunu için belki çok fazla dramatik ama Trabzonspor aşkını ortaya koyma adına güzel bir oyun olur düşüncesindeyim.

Ömer SEVİNÇ
07.03.2010, 10:35
Ciddi bir çalışma yapılacaksa neden olmasın? Ama Türkiye'ye dağıldığımız için zor bu iş. Ancak Trabzon, İstanbul, Ankara üçgeninden bir ayağından çıkar..

Mustafa Önder
07.03.2010, 12:14
Müthiş bir proje.
Hep aklımda olan ama bir türlü dillendiremediğim proje.

Özellikle projenin Ankara ayağı çok sağlam olur kanaatindeyim. Özgür Atmaca kardeşimiz uzun zamandır bu işin profesyonellerinden. Eğer işin yürütülmesi için gerekli yeterlilik sağlanırsa ben de hem dramaturji hem oyunculuk hem de reji açısından katkılar da bulanabilirim. Özgür kardeşimizle beraber bir proje için varım diyorum.

Miraç Atalay Çiftçi
07.03.2010, 12:15
Bende bir zamanlar amatör olarak ilgilendiğim, sanatın belki de en çok sevdiğim yönü olan Tiyatro için elimden geleni yaparım :)

Mustafa Önder
07.03.2010, 12:18
kitaptan skeçler oynanamaz mı bu tiyotroda

Hocam oynanabilmesi için öykülerin ilk etap da görsel boyuta taşınması lazım. Yani tiyatro mantığı için de damıtılması ve olayın dramaturjik çalışmasının yapılması lazım. Yapılabilir. Ancak çok değişik bir formda olur.

bordo61
07.03.2010, 12:42
İlginç ve güzel fikir ya

Bayağı bir zor birşeye benziyor neden derseniz normalde bu işi yapan büyük tiyatrolar bile maddi yetersizliklerden söz ediyor

Ama istedikten sonra neden olmasın.

Gerçekten İstersek yaparız.

Mustafa Önder
07.03.2010, 13:15
İlginç ve güzel fikir ya

Bayağı bir zor birşeye benziyor neden derseniz normalde bu işi yapan büyük tiyatrolar bile maddi yetersizliklerden söz ediyor

Ama istedikten sonra neden olmasın.

Gerçekten İstersek yaparız.

EEE tiyatro biraz fedakarlık işidir bir nokta da.
İşin usulü şudur;
Önce oyunu çalışırsın, çıkarırsın daha sonra salonu kiralarsın, biletlerini satar kira parasını çıkarırsın geriye kalanla da yetinirsin. Ama ben bizim milletin tiyatroyu çok sevdiğine eminim. Dt oyunlarına yer bulmak mümkün olmuyor şu günlerde. Salonlar tıklım tıklım. Bilet fiyatları ucuz. Ancak özel tiyatrolarda bilet fiyatları 20-35 bandında ancak ona rağmen seyiricisi yine var.

Emre ÖZTÜRK
07.03.2010, 13:20
Harika bir fikir bence ama sanki uygulaması biraz zor gibi

bordo61
07.03.2010, 13:28
EEE tiyatro biraz fedakarlık işidir bir nokta da.
İşin usulü şudur;
Önce oyunu çalışırsın, çıkarırsın daha sonra salonu kiralarsın, biletlerini satar kira parasını çıkarırsın geriye kalanla da yetinirsin. Ama ben bizim milletin tiyatroyu çok sevdiğine eminim. Dt oyunlarına yer bulmak mümkün olmuyor şu günlerde. Salonlar tıklım tıklım. Bilet fiyatları ucuz. Ancak özel tiyatrolarda bilet fiyatları 20-35 bandında ancak ona rağmen seyiricisi yine var.

Arada bir Mybilet'ten bakıyorum.

Genelde yer olmuyor Haluk Ongan'da

http://www.mybilet.com/venueinfo.php?venueid=301

Mesala 4 gün var ama 11 Mart 2010 Perşembe Televizyon Cumhuriyetine bilet kalmamış

Bilet Fiyatları

TAM - 5,00 TL
Öğrenci - 3,00 TL

Mustafa Önder
07.03.2010, 13:35
10 kişilik sağlam bir ekiple bile çok iyi projeler yapılır kanaatindeyim.

Emirhan Makul
07.03.2010, 14:04
Şu Kitabımızda ki Maçda elektrikler kesilmesi ve kupanın çalınmaması için sıkı sıkı tutulması hikayesi aklıma geldi de gerçekten canlandırılabilir.

Keramettin
07.03.2010, 14:49
Bi kere oynamıştım okulda.Şopar olmuştum. :D

Adil ÖZGÜR
07.03.2010, 16:02
Gerçek Trabzonspor hatıralarını canlandırmak yeter de artar.
Bu sahnelerde hem sevinir, hem üzülür, hem de keşkeler inanın seyirciyi kırar geçirir.

Mesela; 1996 da şampiyonluğa oynarken Van deplesmanı ve kaçan şampiyonluktaki keşkeleri oyun halinde dile getirip, o oyunda Van'ı yensek şehirdeki karnavalı canlandırsak çok ayrı bir lezzet verir.

Sadece Trabzonspor sevgisi ile yanan gönülleri bu aşkla canlandırma bile insana heyecan veriyor.

UtopyaTs
07.03.2010, 18:02
Müthiş bir proje.
Hep aklımda olan ama bir türlü dillendiremediğim proje.

Özellikle projenin Ankara ayağı çok sağlam olur kanaatindeyim. Özgür Atmaca kardeşimiz uzun zamandır bu işin profesyonellerinden. Eğer işin yürütülmesi için gerekli yeterlilik sağlanırsa ben de hem dramaturji hem oyunculuk hem de reji açısından katkılar da bulanabilirim. Özgür kardeşimizle beraber bir proje için varım diyorum.

Evet ben de varım Mustafaya katılıyorum.Senaryosunu hep beraber yazıcağımız bir proje olabilir.Trabzonspor sevdasıyla ilgili bir oyun yazar hem de oynarsak Türkiye de gene ilk olucak.Trabzonda oynarsak doldururuz da başka şehirleri bilemem :D

Adil ÖZGÜR
25.03.2010, 00:27
Birgün bu Tiyatro konusunu BMN nin gerçekleştireceğine ben kanaat getiriyorum.

Nytre
26.04.2010, 00:14
trabzonda tiyatro iyi gidiyor halk sahip çıkıyor ve salon doluyor ... bilet bulmak için bir gün önceden değil iki üç gün önceden yer ayırtmak gerekiyor.

tiyatro fikrine gelince ; gerçekten mükemmel olur ! bir de turne olduğunu düşünürseniz gerçekten harika bir organizasyon olur ...

aklımda bir söz var ve şimdi de bu söze uygun bir fikir çıktı ortaya ...

"üç nesilden beri tek sevda" (dedem babam ve ben ...) ;)

Fatih Özkan
12.05.2010, 12:39
Aslında şahane olur (:

Deniz Telci
12.05.2010, 13:10
Bol bol gülüşürüz umarım. :)

şahrud
18.05.2010, 19:48
Harika bir proje olacağı kanaatindeyim fakat bence aynı oranda zor.. İlk anda heveslenip ben de ben de demek tabiki bu konuda yeterli değil.. Mesajları okudum da herkes olursa süper olur demiş benim gibi :) Ama kimse nasıl yaparıza deyinmemiş yine benim gibi :) Oluşumlar zordur, bolca emek, sabır, fedakarlık ve zaman ister bildiğimz gibi.. 2-3 kişi gösterir belki bu özveriyi ama yetmez ki..
Bu sonraki aşama ama hani olur da gerçekleştirilirse ( elimden geldiğince yardımcı olurum.. ) sadece TS ya da Trabzonla ilgili oyunların çıkartılması düşüncesi bana çok da mantıklı gelmedi.. Sezon açılışı tabiki bu şekilde yapılmalıdır ama bunun dışında kaliteli tüm oyunların oynanması gerekir..

Hazar_
18.05.2010, 19:53
çok güzel bi fikir

iskenderunlu
18.05.2010, 21:32
bence bmn tv kuralım orda tiyatroyu sahnelendirirsiniz

Famusta
07.01.2011, 00:40
Güzel fikirmiş ama gündemden düşmüş sanırım. Halbuki yetenekli arkadaşlar var gibi gözüküyor ama bu işe liderlik yapacak bir abimiz çıkmamış sanırım :)

Sibel
05.03.2011, 18:04
Başlık kaybolmuş ama çok güzel bir düşünceymiş..Keşke olsa,NDND den güzel senaryolar çoktan türemişti zaten..

Mustafa Önder
06.03.2011, 02:02
bence bmn tv kuralım orda tiyatroyu sahnelendirirsiniz

Tiyatronun TV ve Sinemadan farkı zaten burada yatmıyor mu acaba?
Tiyatro emek, çaba ve fedakarlık isteyen bir sanat.
Ne demişti Al Pacino:
-TV herkes oynar
-Sinema da bazıları oynar
-Tiyatro da sadece oyuncular oynar...

Ceyhun Dündar
16.03.2011, 00:45
Valla abi çok zor bir fikir herkesin bildiğin gibi işi gücü var:) bana küçük bi ro verirseniz oynarım profesyonel olmasada ilk-orta seviyede kucuk uni de her 14 mart tıp bayramında basrol oynadım kucuk oyunlarda yine hele konu trabzonsporsa seve seve yaparım ancak cok zor:)

Adil ÖZGÜR
17.03.2011, 00:31
Olur da, belli bir seviyeyi alarma geçirerek bu işin ciddiyetini anladıktan sonra bu kez onlar bırakmazlar bu projeyi.

Proje Mutlak Tutmaya Mahkûm'dur.

Hani Nasrettin Hoca'nın gölü mayaladığı gibi bir düşünce değil bence.

Bu camiadaki aşkı tarif edebilen bayrağı taşır. Aslında bu potansiyel BMN de mevcut.

Mesela eğitim halindeki üniversiteliler, bu sanattan ders almış sanatcılar aramızda mevcut.

Fakat diyorum ya, belli seviyeyi iştaha getirmek lazım.

Yoksa bu uğurda öyle senaryolar yazılırki?

Yeterki aşkı yakalayabilmek önemli.