PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : O "Bir Yabancı" değil!

Tunga
05.03.2010, 00:40
Yabancı! Mı Acaba?

Trabzon Kültür Sanat Yaşam Dergisi'nin Canon CCI Ülke Direktörü Roman Trödthandl ile yaptığı röportaja misafir olduk. Avusturyalı başarılı bir işadamının Trabzonspor sevgisine tanık olduk.

http://www.bordomavi.net/images/haber/h05031001.jpg

Gazeteci - yazar Aytekin Akay'ın İki ayda bir yayınlanan ve türünün tek örneği olan TRABZON Dergisi'nin önümüzdeki sayıdaki konuğu Canon Eurasia Görüntüleme ve Ofis Sistemleri A.Ş. Genel Müdür (CCI Ülke Direktörü) Roman Trödthandl oldu.

Avusturyalı olmasına rağmen ofisinde bordo mavili formasıyla gezecek kadar samimi bir Trabzonsporlu olan Trödthandl ile Trabzon Dergisi'nin buluşmasına biz de misafir olduk.

Zira hazırlamakta olduğumuz ve tadı damaklarda kalacak yeni kitabımız için kendisinden yazı alacaktık. Sohbet ettik, konuştuk.

Röportajın detayları Trabzon Dergisi'nin Mart - Nisan sayısında çıkacak. Kendisi hakkında pek çok ilginç detayı ve nasıl/neden Trabzonsporlu olduğunu o röportajdan öğreneceksiniz.

Neler mi var o röportajda?

- Neden Trabzonspor?

- Nasıl Trabzonsporlu oldu?

- Trabzon ziyareti ve şehir, kulüp ve taraftarlar hakkındaki izlenimleri

- Trabzonspor şampiyon olduğunda, Türkiye'den ayrılmış olursa ne yapacak?

- Futbol hayatının sona ermesinde Trabzon'un rolü nedir?

Ve daha pek çok sorunun cevabı bu röportajda olacak.

Kendisinin yazısı da "Taraftarın Kaleme Aldığı", "anonim" kitabımızda orjinal hali ile yer alacak.

İki ayda bir yayınlanan "TRABZON Kültür, Sanat ve Yaşam Dergisi"ne abone olmak için abone@trabzondergisi.com adresine elektronik posta atabilir veya 0212 212 61 26 nolu telefondan dergi ile temasa geçebilirsiniz. Dergiye aynı zamanda Kadıköy, Bakırköy, Mecidiyeköy, Taksim ve Beşiktaş'ta bayiler aracılığı ile de ulaşabilirsiniz.

Röportaj ve bu keyifli sohbet için Aytekin Akay'a, Roman Trödthandl'a, Burçin Civan'a ve toplantımız esnasında tanıştığımız renkdaşımız Hanife Kanberoğlu'na teşekkür ederiz.

bordomavi.net

http://img199.imageshack.us/img199/9082/002zz.jpg

http://img517.imageshack.us/img517/2406/001emz.jpg

http://img176.imageshack.us/img176/6363/003if.jpg

Fotoğraflar:
http://img72.imageshack.us/img72/2407/tdergisi.png

LazAnisT
05.03.2010, 00:41
Neden bilmiyorum ama adam birden bizim yöneticilerden bile daha samimi geldi bana.

Emirhan Makul
05.03.2010, 00:42
Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Röpörtajı merak ettim.

Gökhan Döner
05.03.2010, 00:43
Neden bilmiyorum ama adam birden bizim yöneticilerden bile daha samimi geldi bana.

Simayen olabilir herhalde bizim doktorada bayağı benziyor yani

Kaya
05.03.2010, 00:45
Elinize sağlık... Harika bir iş olmuş... :)

LazAnisT
05.03.2010, 00:46
Simayen olabilir herhalde bizim doktorada bayağı benziyor yaniAman aman sakın ha huyları ona benzemesin.

Gökhan Döner
05.03.2010, 00:47
Avusturalyalı olmasına rağmen neden Trabzon Spor olduğunuda merak etmemiş değilim.
Bekeleyip röportaşını okuyacağız..........

Ömer Kibar
05.03.2010, 00:47
İnsan daha da bi gururlanıyo elinize sağlık

Tunga
05.03.2010, 00:50
Çok samimi, harika bir Trabzonsporlu ile tanıştık Aytekin sayesinde.

Öyle bir kitap geliyor ki ... :) Detayları ufak ufak, zaman aralıklarıyla vereceğiz.

Bu arada kendisi bu başlığı takip edecek. Çok az Türkçe bildiği için, dilerseniz kendisine buradan "İngilizce" mesaj yollayabilirsiniz.

OLCAY ÇAKIR
05.03.2010, 00:53
Harikasınız... Elinize emeğinize sağlık.:)

İsmail Alkan
05.03.2010, 01:00
Emeğinize sağlık Tunga ve Aytekin :)

ilhan
05.03.2010, 01:06
Ben kitaptaki yazısını çok merak ediyorum. Çok iyi bir iş çıkarmışsınız. Emeği geçenlere teşekkür ve tebriklerimi gönderiyorum.

DNA-TS
05.03.2010, 01:10
Futbol hayatının sona ermesinde Trabzon'un rolü nedir?

bu sorunun cevabını biliyorum .kendisini çok sempatik buldum nede olsa trabzonsporlu :)

Şenol Altunsoy
05.03.2010, 01:11
Bu ne güzel bir duygudur çok merak ediyorum nasıl Trabzonsporlu olduğunu.Emeğinize yüreğinize sağlık

Emre EFENDİOGLU
05.03.2010, 01:56
Helal olsun dünyanın bir ucundan doğru yolu bulmuş :) Trabzonda olupta doğru yolu bulamayanlara örnek olması dileği ile.

Recep Alkan
05.03.2010, 07:51
Genelde takımların tutulma seviyeleri başarıları ile doğru orantılıdır.

Örneğin GS uefa kupasını aldığında ben Türkiye'de tek Trabzonsporlu kaldığımı sanmıştım.

26 yıldır sportif başarı gelmemesine rağmen Türkiye'nin ve Dünyanın çok çeşitli yerlerinden Trabzonspor sevdalılarının bu şekilde ortaya çıkması çok güzel ve gurur verici bir olay.

Ve bu insanları gördükçe aklımdan şu geçmiyor değil,

Ya sportif başarı da gelirse ?

Ertan 51
05.03.2010, 08:29
Zaten Roman-can a bakınca Avusturya'lı değil de içimizden birisi gibi,tanışmak teşekkür etmek duygularını paylaşmak isterdim.Tunga ve Aytekin ellerinize sağlık renktaşlar,sizler yabancı olmayanları keşfettikçe bizler de yabancı olmadığımızı hissediyoruz;)
sağ olun-var olun.

Mehdi
05.03.2010, 08:36
Elinize sağlık.
Bana da siması yabancı gelmedi.
Kan çekiyor herhalde.

Gökçebey
05.03.2010, 08:46
Hey maşallah. Yüreğine sağlık Trödthandl bey. Röportaj için de teşekkürler.

Kitabımızdaki yazıyı merakla bekliyorum. :)

Badaloğlu
05.03.2010, 08:47

http://i1001.hizliresim.com/2010/1/10/5574.jpg (http://urlal.com/dqqf)

Süleyman ben neden sana bu kadar samimi geldiğini buldum.Zira Avusturyalı büyüğümüz meğersem bizim Adil ağabeyimizden başkası değilmiş!!!:eek::eek:

Ola adil ağabey, demek senin ikizin de var.Hemde Avusturyalı:D:D

Erdal
05.03.2010, 08:50
Dünya bizi bekliyor...Geç kalıyoruz geç...

Recep Alkan
05.03.2010, 08:52
Vallaha ben koyacaktım şimdi, ımage sitesi açılmadı :)

bu kadar mı benzerlik olur yahu.

BAHADIR33
05.03.2010, 09:02
Çok güzel yakalamışsınız..Tebrikler :)

Ahmet Faruk
05.03.2010, 09:06
Aman Allahım...
Avustralyalı bir Trabzonsporlu.
Rahatsız olmasın sonra bizimkiler...

UğuR
05.03.2010, 09:14
Dergiyi ve kitabımızı merakla bekliyoruz...
Avusturyalı renkdaşımıza selam olsun...

a f s
05.03.2010, 09:22
Tebrikler, teşekkürler. :alkış:

İHTİLALL
05.03.2010, 09:39
Dünya bizi bekliyor...Geç kalıyoruz geç...

Çocuklarımız bizi bekliyor..

Gençlerimiz bizi bekliyor..

Yeryüzü,

Gökyüzü bizi bekliyor..

Herkes ve herşey bizi bekliyor..

Ve geç kalıyoruz,gerçekten..

Çok güzel tespit,

Erdal..

Hüseyin Bağdat
05.03.2010, 09:43
Kitabi daha bir merakla bekler oldum.

Teşekkürler röportaj için...

Külünkoğlu
05.03.2010, 09:43
Sadece fotografı görsem kimse beni Avusturyalı diye inandıramaz. :)

Teşekkürler arkadaşlar.

Murat'
05.03.2010, 09:45
Trabzon'da okuyan Meksikalı kardeşimiz Carlos var, onunla da yapıverin ya bir mülakat.

KUTADGU
05.03.2010, 09:47
"Fark" böyle ortaya koyulur.

Teşekkürler.

Erdal Abi'nin dediği gibi, Dünya bizi bekliyor...

Şahinoğlu
05.03.2010, 10:12
Çok büyük camiayız vesselam duygulanmamak gururlanmamak elde değil, Aytekin ve Tunga abiye teşekkürler.

Tangerine Dream
05.03.2010, 10:27
Oflu fanatik Bjkli komşumuza göstereyim bunu.

Külünkoğlu
05.03.2010, 10:36
Kitapla ilgili bir kaç bilgi de vermiş Tunga. :)
Daha neler neler var bilseniz. :)

Great White
05.03.2010, 11:00
Bir an forum üyelerinden birisiyle röportaj yapıldığını sandım. Adamda direkt karadenizli tipi var hakkaten..

Bu arada benim de İstanbul' da yaşayan Michael isminde Avusturyalı bir arkadaşım var. Gerçi onun taraftarlığı (hemi de fanatik) eşinin Trabzonlu oluşundan geliyor. Bununkisi de benzer bir sebeptir sanırım:)

Adil ÖZGÜR
05.03.2010, 11:05
http://i1001.hizliresim.com/2010/1/10/5574.jpg (http://urlal.com/dqqf)

Süleyman ben neden sana bu kadar samimi geldiğini buldum.Zira Avusturyalı büyüğümüz meğersem bizim Adil ağabeyimizden başkası değilmiş!!!:eek::eek:

Ola adil ağabey, demek senin ikizin de var.Hemde Avusturyalı:D:D

Başlığa girdim, incelerken inanın Karadenizlilere ne kadar benziyor diye kalbimden geçti.

Sonra baktımki benim fotoğrafımla özdeşleştirilmiş.

Evet benim KANKAM olur. Askerliği birlikte yapmıştık. :D Birgün atışa gidiyorduk, onun elinde MP-5, bende de, Kırıkkale. Benim tüfeğin tipçiği yere alıyordu. Yanıma gelerek senin tüfengin yere niye vuruyor dedi. Felektendir dedim. Ben terler içinde kalmıştım, bana acımıştıda onun elindeki kısa MP-5'ini bana verdi, bende Kırıkkale Piyade Tüfengini ona verdim, çok açıklı bir sahneydi. :D Sonra o tüfenkle yere düştü işaret parmağı kanamıştı. Bende tüfeğinin harbisi ile benim işaret parmağımı kanatarak orada kanka olduk.

Sonra bu adamın beşini bırakmadım, madem KANKA olduk, TRABZONSPOR'lu olacaksın diye kendisine tutturdum. Hayır olmam diye itiraz etmişti. Ben de ister kabul et, ister etme, sen zaten TRABZONSPORLU oldun dedim. Nasıl olur demişti bana. Sonra ona dedim ki; "ULA OĞLUM BENİM KANIM AKSA BORDO-MAVİ AKAR" Bak göreceksin 40 güne gitmez sen Trabzonsporlu olacaksın dedim. Ne kırkı, o gece uykuya daldı, sabahleyin abi ben Trabzonsporlu oldum dedi.

Ben hayret etmiştim, bu kadar erken ha diyerek şaşırmıştım. O zaman 40 güne gitmez kafan çıbış olur, kel kalırsın deyince yanımda ne ağlamıştı. :D!!!:sevinç:Kendisini teselli ettim, oğlum dedim, Trabzonsporluluk dünyanın en güzel duygusu, Kel'lik delikanlılığın en karizmatik temsilcisidir. Bak sen demişti.

Diğerlerini anlatmaya gerek varmı?

Hikayenin devamı varsada ben sizlerin değerli vaktini almayayım dedim.

dr.ali
05.03.2010, 11:07
Simayen olabilir herhalde bizim doktorada bayağı benziyor yani

Aman aman sakın ha huyları ona benzemesin.
huylarımızda benziyi..
heran takımını satacakmış gibi biri olarak durmuyor, Birileri gibi...:rolleyes:

UmutBaykan
05.03.2010, 11:24
Birde şampiyon olsak neler neler değişecek ahh ah.

BAHADIR33
05.03.2010, 11:27
Adil Abi,
yazdığın güzel yazıyı mütebessim fotoğrafınla birleştirince çok daha güzel olmuş

bordo61
05.03.2010, 11:34
Şampiyonluk görmesekte bu gurur bize yeter.

:)

Bir gün şampiyon olursak o gün yaşanacakları aklımda tasarlayamıyorum.

Heralde Tüm Dünya hayran kalacaktır.

Tunç Tosun
05.03.2010, 11:51
Birde Galli Akçaabat Sebatspor taraftarı vardı.. Adını unuttum ama ciddi şekilde fanatik biradamdı.. Hatırlayan varsa ismini paylaşabilir mi?

macka61
05.03.2010, 13:52
böyle gurur başka takımlara nasip olmaz o yüzden iyiki Trabzonsporluyum

halil ibo
05.03.2010, 14:07
Sıkıntılı bir zamanımda giriyorum bmn'ye birşey yazmasam da mütebessim çıkıyorum siteden.Herkese teşekkürler,özellikle Adil beye...:)

Fatih Yücel
05.03.2010, 14:27
Aytekin Abi Tebrik Ederim Devamını Bekleriz...

Burçak
05.03.2010, 16:14
Aytekin ile görüştük şimdi.
Dergi aboneliğimi başlatacağım bende.
Böylesi güzel bir Dergi okunmalı arşivimizde olmalı.

Cengiz Çubukcu
05.03.2010, 17:26

Öyle bir kitap geliyor ki ... :) Detayları ufak ufak, zaman aralıklarıyla vereceğiz.

Bu arada kendisi bu başlığı takip edecek. Çok az Türkçe bildiği için, dilerseniz kendisine buradan "İngilizce" mesaj yollayabilirsiniz.

I love you Roman Trödthandl , I love you Aytekin Akay :)

Adil ÖZGÜR
05.03.2010, 17:26
Adil Abi,
yazdığın güzel yazıyı mütebessim fotoğrafınla birleştirince çok daha güzel olmuş

Sıkıntılı bir zamanımda giriyorum bmn'ye birşey yazmasam da mütebessim çıkıyorum siteden.Herkese teşekkürler,özellikle Adil beye...:)

Ula uşaklar sağolun, bugün düz tarafımdan kalkmışım, BMN'ye bakmışım, Sevgili Badaloğlundan alıntı yapmışım, yahu çok şeylermi yazmışım. Beni mahçup etmeyin.

Halil İbo'nun serzenişine katılıyorum, başlıklarda heyecan kalmadı sanki, hani eteğinde taş olupta dökmeyenleri ne yapmalı, BMN disiplin kurulunamı vermeli?

Bu kadar üretken kardeşler bir arada neden oluyor acaba? Neyse bundan böyle daha fazla birlikte olacağız, zira internet bozuktu, onu tamir ettim,

Adil ÖZGÜR
05.03.2010, 17:28
I love you Roman Trödthandl , I love you Aytekin Akay :)
Cengiz gardaşum, havu yazdıklarımı ingilazcaya çevirerek fotosuyla beraber ona gönderirseniz o da benim kankalığımı tescil edecektir.:D

Ilelioglu
05.03.2010, 17:30

Almanca olmaz mi...??:D

Cengiz Çubukcu
05.03.2010, 17:31
Cengiz gardaşum, havu yazdıklarımı ingilazcaya çevirerek fotosuyla beraber ona gönderirseniz o da benim kankalığımı tescil edecektir.:D

abi o kadarına benim ingilazcam yetmez :) ama eminsen haftasonu çevirtir yazarım buraya :)

Ilelioglu
05.03.2010, 17:31
Ich liebe dich Roman...!:D

Du bist der Beste...!:)

Adil ÖZGÜR
05.03.2010, 17:43
abi o kadarına benim ingilazcam yetmez :) ama eminsen haftasonu çevirtir yazarım buraya :)
Havu Kanka'ma nasil yollanur bu? Kaya'ya durumun aciliyetini bildirmek lazım:confused:

Dip.Ing.Mag.
05.03.2010, 17:58
Sehr geehrter Herr Trödthandl,

Ich lebe seit 7 Jahren in Österreich/Wien und ich kenne mich die ÖsterreicherInnen sehr gut aus. Sie sind Ausländerfeindlich, und besonders mögen sie die Türken nicht. Als ich diesen Artikel gelesen habe, war es für mich kaum zu glauben, dass ein Österreicher für Trabzonspor sei. Ich bin jetzt wirklich stolz darauf.

Ilelioglu
05.03.2010, 18:09
-[ooD;3060640']Sehr geehrter Herr Trödthandl,

Ich lebe seit 7 Jahren in Österreich/Wien und ich kenne mich die ÖsterreicherInnen sehr gut aus. Sie sind Ausländerfeindlich, und besonders mögen sie die Türken nicht. Als ich diesen Artikel gelesen habe, war es für mich kaum zu glauben, dass ein Österreicher für Trabzonspor sei. Ich bin jetzt wirklich stolz darauf.

Nicht jeder ist gleich...!!:);)

Dip.Ing.Mag.
05.03.2010, 18:22
Nicht jeder ist gleich...!!:);)

Kesinlikle! Trabzonsporlu olmak bir ayricaliktir...;)

Gamze
05.03.2010, 19:52
Harika, harika... :)

Aytekin abiye, Roman Trödthandl'a ve emeği geçenlere çok teşekkür ederim.

Das ist sehr toll.
Danke schön Herr Trödthandl. :)

Almancam bundan ibaret desem yeri :p

Özge
05.03.2010, 19:59
Emeğinize sağlık:)

Halil Atalay
06.03.2010, 23:38
bu dergiyi heycanla bekliyorum

askemo_garleli
07.03.2010, 01:57
önce brezilyadaki trabzonVp takımı,sonra kanada'daki siyahi eleman,şimdi de bu arkadaş..çok gurur verici bir tablo.

bunları gördükten sonra;kimliğinde trabzon yazdığı halde istanbul takımlarını tutanlar utanmalı ki bence onlar %49 trabzonludur..

Rockwaryum
02.04.2010, 01:41
İşte bu yüzden Anadoluda ihtilal devrim yaptık biz diğerlerinden çok farklıyız

Egemen
02.04.2010, 02:39
acaip bi durum..

açıklanamayacak duygular..

thx a lot Roman Trödthandl.. its an amazing feeling that we have a fan from austria..

bi de fotoğraf makinem bozuldu.. ekranda silme beyaz bir görüntü var.. :):) neyse daha samimi olunca sorarım bunun ingilizcesini..

sifuni
02.04.2010, 09:22
süper ya helal olsun

eren_61
02.04.2010, 23:57
emeği geçen abilerime teşekkürler.çok gurur verici çok hoş bir haber.Avusturalyalı abimede helal olsun.kendisini tanımadan sevdik

Ilelioglu
03.04.2010, 00:04
emeği geçen abilerime teşekkürler.çok gurur verici çok hoş bir haber.Avusturalyalı abimede helal olsun.kendisini tanımadan sevdik

Avusturya....:)

Adil ÖZGÜR
04.04.2010, 23:34
Roman Troedthandl; Hedefleri Gerçekleştirmek Adına Her Şey Çok İyi Gidiyor
Yazan: Murat Çehreli 21 Mayıs 2009, Perşembe Sayfayı Yazdır (http://www.turk.internet.com/portal/yaziyaz.php?yaziid=23989) Tavsiye EtPaylaş (http://www.addthis.com/bookmark.php?v=250&username=kurabiyeadam)
Dijital görüntüleme teknolojisinin önde gelen kuruluşlarından Canon, geçen yıl Türkiye'de kurduğu Canon Eurasia ile hedeflenenin üzerinde performans sağladığını açıkladı.

Bu yıl, Türkiye'de, ilk kez gerçekleştirilen Forte etkinliği dolayısıyla bir basın toplantısı düzenleyen Canon Eurasia yetkilileri, yeni ürünler ve şirket faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. İstanbul Swissotel'de, gerçekleştirilen toplantıda ilk konuşmayı yapan CBS Ülke Direktörü Peter Saak, 'Forte'nin coşkulu anlamına geldiğine dikkati çekerek, bunun, daha güçlü hareket etmeleri konusunda kendilerine uyduğunu ifade etti. Forte etkinliğinin İstanbul'da gerçekleştirilmesinin, Türk pazarına gösterilen önemi teyit ettiğini belirten Saak, 2009'u bir fırsat yılı olarak gördüklerini söyledi. Son tüketiciler için maliyeti düşürücü ürünlerin öne çıktığını ifade eden Saak, doğaya zarar vermeyecek ürünler sunmaya özen gösterdiklerini söyledi. Bankacılık ve telekomünikasyon alanlarında süreçlerin kısaltılması ve maliyetlerin azaltılması yönünde çalışmalarının bulunduğuna dkkati çeken Saak, baskı çıktısını ve maliyetlerin azaltılmasını temin etmek adına müşteri tarafında da bilinçlendirme çalışmaları yaptıklarını ifade etti.
Canon Eurasia Genel Müdürü Roman Troedthandl da konuşmasında, iyi bir şirket ve yapılanması için iyi bir yapılanmanın gerekli olduğuna değindi. Bayi kanalının çalışmalarını kolaylaştıracak iyileştirmeler yaptıklarını anlatan Troedthandl, siyah-beyaz kopyalamada 7'nci sıradan 1'nci sıraya geldiklerini ifade etti. "Hedefleri gerçekleştirmek adına her şey çok iyi gidiyor" şeklinde konuşan, Troedthandl, 2008'in başarılı bir yıl olduğunu ifade etti. 2008'in, ikinci yarısında başlayan krizin pazarda yüzde 30 oranında bir daralmaya neden olduğunu belirten Troedthandl, ÖTV'nin kaldırılması konusunda sektör kuruluşları ve hükümetle görüşmelerinin sürdüğünü söyledi. Yurt dışı ile kıyaslandığında ürünlerinin çok daha pahalı olduğunu ifade eden Troedthandl, bunu dengelemek adına zaman zaman indirimler yaptıklarını sözlerine ekledi.
turk.internet.com'un, Ofsetten dijitale geçiş yayıncılığı ve pazarı ne yönde etkileyecek şeklindeki sorusuna Profesyonel Baskı Çözümleri Pazarlama Müdürü Faruk Hançarlıoğlu şu yanıtı verdi;
"Günümüzde artık herkes tasarrufa yöneliyor. Basılı materyallerin sağladıkları faydayı artırabilmek için, reklam ajansları olsun, kurumsal departmanlar olsun daha çok basılı materyallerin kişiselleştirilmelerine yöneliyor. Kişilerin, ilgi alanlarına giren daha çok kişiselleştirilmiş belgelerin üretimleri artıyor. Hal böyle olunca, geleneksel sistemlerle basım giderek zorlaşıyor. Günümüz teknolojilerinin getirdiği olanaklarla çok hızlı bir şekilde, çok kaliteli baskılar alınabiliyor. Günümüzde dijital cihaz kullanımı da arttığı için kişiye özel doküman basımı da o nisbette artıyor. Bunun yanında, broşür v.s. gibi basılı materyalleri düşünecek olursak, bunlara olan talep her geçen gün azalıyor. Yapılan araştırmalara göre Türkiye'deki baskı pazarının, yaklaşık yüzde 20'sinin bir kaç yıl içerisinde dijitalleşeceği öngörülüyor. Buna paralel şekilde dijital baskı, önümüzdeki 20 yıl içerisinde yüzde 50 oranında artacak."
Katılımcılar, Canon Forte etkinliği çerçevesinde, işletmeden işletmeye ve işletmeden üketiciye sunulan tüm ürünleri bir arada görebilme olanağına sahip oldular.

cem arin
05.04.2010, 00:53
-[ooD;3060640']Sehr geehrter Herr Trödthandl,

Arkadaslar bu email cok kötü olmus!Sayet adama güzel bir seyler yazmak istiyorsaniz daha dikkatli cümleler seciniz! Yaziyi okuyunca insan zanediyor ki avusturyalilarin hepsi kötü de bir bu adam iyi! ayrica secilen kelimeler cümleler gercekten cok ilginc!

Bir de bunu herkes yazip yollarsa cok komik olur ve adam güler buna...

A.Gökhan AKIN
05.04.2010, 01:23
yani bu sayfayı içimizdeki irlandalalıra bir göstermek lazım..