PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : YGS (Yükseköğretime Geçiş sınavı) 11 Nisan 2010

Sayfa : [1] 2

evrents
01.03.2010, 16:15
YGS sınavına giricek arkadaşlar ne yapıyorsunuz sınava 1 ay 10 gün gibi bir süre kaldı çalışmalarınız nasıl gidiyor.Denemelerde kaç puan alıyorsunuz?Daha doğrusu 400 puan yapan var mı?Burada bilgi alışverişinde bulunalım.Hepimize başarılar.

Hayriye Ayan
01.03.2010, 17:01
daha 400 vurmadım ama az kaldı

Muhammet*
01.03.2010, 17:19
Sınav kaç puan üzerinden hesaplanıyor? :)

onur-ts
01.03.2010, 17:20
zaten dersanede ve okulda gün sayıyoz bide burda 41gün kaldı diyonuz:Dama paniğe gerek yok kalan zamanı da iyi bir şekilde değerlendirip bakacaz nasılmış bu sınav...arkadaşlar artık belli bir seviyedeyiz eksik olan konulara ağırlık vererek kalan günleri değerlendirmek lazım.İnşallah hepimiz istediğimiz şeyleri başarırız bu sınavda...

Oktay AKKUŞ
01.03.2010, 18:50
Ortalama 85 90 arası net yapıyorum Türkçe Matematikçiyim.
Biraz daha geometride görmem lazım ve sosyal lazım 400 için :)
400 puan çok iyi avantaj Lys için.

evrents
01.03.2010, 19:12
Sınav kaç puan üzerinden hesaplanıyor? :)
Sınav ham olarak 500 puan üzerinden hesaplanıyor.(okul puanı hariç)

evrents
01.03.2010, 19:13
Ortalama 85 90 arası net yapıyorum Türkçe Matematikçiyim.
Biraz daha geometride görmem lazım ve sosyal lazım 400 için :)
400 puan çok iyi avantaj Lys için.
Bende meslek lisesi bilgisayar bölümüyüm ama dershanede tm okuyorum katsayı kalktığı için (gerçi kesin belli değil) bende 90'a yakın yapıyorum puan olarak da maximum 364 almıştım daha geçemedim :)

Mucahid Erdogan
01.03.2010, 19:23
bu sınava gırcem ama aıle baskısından dolayı ben meslek lısesı okuyorum sınavsız gecısle 2 yıllık unı'ye gidicem:D sınavda herkese basarılar :D

evrents
01.03.2010, 19:24
bu sınava gırcem ama aıle baskısından dolayı ben meslek lısesı okuyorum sınavsız gecısle 2 yıllık unı'ye gidicem:D sınavda herkese basarılar :D
:D Peki dershaneye gidip hazırlanıyor musun

Mira_61
01.03.2010, 19:45
11 Nisan büyük gün.Sabah biz sınava gireceğiz akşamda beşiktaş maçı var.
Çift galibiyet istiyorum.:)

bogazici
01.03.2010, 20:09
arkadaslar hadı ama yok mu soyle ıddıalı bırılerı. nerde derece pesınde kosanlar? uzuluyorum ama :(

Mucahid Erdogan
01.03.2010, 20:19
:D Peki dershaneye gidip hazırlanıyor musun

hayır gerek yok dersane bana bır senede cok sey katamaz okul ısımı goruyor :D

Oktay AKKUŞ
01.03.2010, 20:19
Hukuk ve dolayısıyla Polis Akademisini kazanırsam ( Allah izin verirse , inşallah ) tercihim akademi olacaktır.
İstediğim diğer bölüm ise PDR

Ama ben İstanbul dışını tercih edicem.

onur-ts
01.03.2010, 20:20
arkadaslar hadı ama yok mu soyle ıddıalı bırılerı. nerde derece pesınde kosanlar? uzuluyorum ama :(

abi yok denilemez.var tabiki.ama kendim adıma konuşacak olursam, olaya iddialı girmek şöyle böyle puanım var demek bence uygun değil.ha bunu ne zaman deriz.gireriz sınava alırız puanımızı sonra derizki şu kadar puan aldım ygsden hedefim artık daha üst seviye.ama şimdiden konuşmak istemiyorum.hayırlısı olsun hepimiz için...

Oktay AKKUŞ
01.03.2010, 20:21
hayır gerek yok dersane bana bır senede cok sey katamaz okul ısımı goruyor :D

Sonra da meslek ve imam hatipler 4 sene diye kapıda yatarlar. Madem ki mesleksin en doğrusunu yapıyorsun bence:)

İ.Hatiplerde öyle yapmalı , madem oraya gittiniz böyle bir şeye karar verdiniz gidin İlahiyat fakültesinden devam edin.

Biz de mesleğe gidip ; meslek öğrenip + 4 sene okumak isterdik ama böyle bir şey zor olduğundan 4 senelik üniversite hayatını seçip genel liselere kaydolduk.

Mucahid Erdogan
01.03.2010, 20:24
Sonra da meslek ve imam hatipler 4 sene diye kapıda yatarlar. Madem ki mesleksin en doğrusunu yapıyorsun bence:)

İ.Hatiplerde öyle yapmalı , madem oraya gittiniz böyle bir şeye karar verdiniz gidin İlahiyat fakültesinden devam edin.

Biz de mesleğe gidip ; meslek öğrenip + 4 sene okumak isterdik ama böyle bir şey zor olduğundan 4 senelik üniversite hayatını seçip genel liselere kaydolduk.

aslında dogru dıyorsun ama ben 2 yıllık okuyup dıkey gecıs sınavı ıle 3 yıl daha okuyup 4 yıla tamamlıcam sonrada bılgısayar ogretmenı olarak meğzun olucam Allahın ıznı ıle ınsallah :D
bılgısayar ogretmenlıgıne dırek ygs ıle gıderek gırmek cooook zor ozellıkle orta okuldan sonra hıc normal dersler gormemıs bırı ıcın gercekten zor :D

bogazici
01.03.2010, 20:36
ya arkadaslar bu kadar da karamsar olmayın. sız ıddıalı olacaksınız kı sınav sonucu da ıyı gelecek. hepınızı ıstla beklıyorum bak walla bozulurum. futbol sehrı dıyoruz ama trabzon aynı sekılde egıtımde basarı gosteremıyor. ygs ıle gayet kolay bı sekılde bılgısayar ogretmenlıgıne gırersın guzel kardesım neden gıremeyesın. oraya gırenler ınsan degıl mı?

Onur
01.03.2010, 20:58
Eski sisteme göre 315 paun almak için; birinci ve ikinci sınavdan kaçar puan almak yeterli olur?

Abdülkadir Kılıç
01.03.2010, 22:42
Daha 11. sınıfım ama hazırlıklara başlamış durumdayım. Matematiğim berbat geri kalanlarda pek sorun yok gibi. Ama belli olmaz. LYS'de 40 yakın Türkçe, 10-15 Matematik, 20 Geometri, 20 Coğrafya çıkartıyorum.
300'lü puanlarda dolaşıyorum. Bu sene girecek olanlara başarılar.

Salih Edip
02.03.2010, 07:04
üni. bu sene girdim zaten ama sınava tekrar giricem , kaç puan düşer acaba :S

evrents
02.03.2010, 09:19

Bende meslek lisesiyim ama katsayı kalktı (gerçi kesin belli değil) diye bilg. (sayısal) bölümü olmama rağmen ea geçtim.İnan bana düz liseler arasında tm en iyi sınıfın bir altı 2. sınıfında hep ilk 3'deyim.Düz lisede siz dersleri gördünüz ama unutuluyor.Madem oraya gittiniz diye birşey yok insan 14 yaşında verdiği karara ömür boyu hapsedilmemeli.Hata yapmış olamaz mıyız?Ve o zaman mesleğe imam hatipe çocuklarını kaydettiren ailelerin de inan böyle birşeyden haberleri yoktu.Eğer kaysayı adil olursa bu sene hukuk,kamu yönetimi falan kazanamazsam seneye mezun olarak çok iyi çalışcam ve o yerlere gelmeye çalışcam olmazsa kpss ile polislik falan düşüncem.Yada düz memurluk.

Enes Ünal Kaya
02.03.2010, 14:38
Berbat Gidiyor Nerden Gittim Dershaneye HaftaSonlarıma Yazıkk

Salih Edip
02.03.2010, 15:46
Berbat Gidiyor Nerden Gittim Dershaneye HaftaSonlarıma Yazıkk

hangi dersanedesin arkadaş , ben de pendikteyim geçen sene hazırlandım :)

Oktay AKKUŞ
02.03.2010, 17:52
Bende meslek lisesiyim ama katsayı kalktı (gerçi kesin belli değil) diye bilg. (sayısal) bölümü olmama rağmen ea geçtim.İnan bana düz liseler arasında tm en iyi sınıfın bir altı 2. sınıfında hep ilk 3'deyim.Düz lisede siz dersleri gördünüz ama unutuluyor.Madem oraya gittiniz diye birşey yok insan 14 yaşında verdiği karara ömür boyu hapsedilmemeli.Hata yapmış olamaz mıyız?Ve o zaman mesleğe imam hatipe çocuklarını kaydettiren ailelerin de inan böyle birşeyden haberleri yoktu.Eğer kaysayı adil olursa bu sene hukuk,kamu yönetimi falan kazanamazsam seneye mezun olarak çok iyi çalışcam ve o yerlere gelmeye çalışcam olmazsa kpss ile polislik falan düşüncem.Yada düz memurluk.

Ya bilmiyorum ama eğer üniversite okumak hayaliniz varsa 4 sene genel liseleri tercih edin diye tüm ortaokullar söylemektedir.
Bilmiyorduk falan gibi şeyler bence bahane olamaz.

esra61
02.03.2010, 17:54
sınava girceklere şimdiden başarılar...alah yardım etsin...allah zihin açıklığı versin...bnd seneye gircem inş....

Oktay AKKUŞ
02.03.2010, 17:55
Deneme sınavları hangi ölçüde gerçek sınava tabidir. Deneme sınavı ortalamasının üstünde mi olur gerçek sınav puanı yoksa daha mı zor olur acaba.

Salih Edip
02.03.2010, 17:56
Ya bilmiyorum ama eğer üniversite okumak hayaliniz varsa 4 sene genel liseleri tercih edin diye tüm ortaokullar söylemektedir.
Bilmiyorduk falan gibi şeyler bence bahane olamaz.

ama 1 milyon kişinin arasında ilk bilmem kaça giremeyince , ne yapacağınızı söylemiyor onu diyenler. o yüzden meslek liselerine giden de var.

Salih Edip
02.03.2010, 17:57
Deneme sınavları hangi ölçüde gerçek sınava tabidir. Deneme sınavı ortalamasının üstünde mi olur gerçek sınav puanı yoksa daha mı zor olur acaba.

sınavdan yaklaştığı zaman denemeler tavan yapar ama ortalaman neyse onu alırsın , yani son sınavlara göre denemen düşük olmuş olur :) bana öyle demişlerdi ama inanmamıştım , oldu :D

başarılar şimdiden...

Oktay AKKUŞ
02.03.2010, 18:00
ama 1 milyon kişinin arasında ilk bilmem kaça giremeyince , ne yapacağınızı söylemiyor onu diyenler. o yüzden meslek liselerine giden de var.

Dediğim gibi mesela ben And. meslek liselerini kazanmıştım oks sınavında ama niyetim üniversite olduğu için genel liseye gittim , hem de 4 senedir en az 40dk minibüs çilesi çekme pahasına.
Ha burda da okul vardı ama babam milli eğitimde görev aldığı için o sıra Esenler'de orayı tercih ettik.

Bence eğer katsayı olayı olmasa mesleğe giden çoğu sayılsalcı geçer Tmye hem mesleğini götürür hem de üniversiteye gitmeye çabalar.
Ne farkı kaldı ki genel liseye gitmenin. Adamın mesleği zaten karanti...

Oktay AKKUŞ
02.03.2010, 18:01
sınavdan yaklaştığı zaman denemeler tavan yapar ama ortalaman neyse onu alırsın , yani son sınavlara göre denemen düşük olmuş olur :) bana öyle demişlerdi ama inanmamıştım , oldu :D

başarılar şimdiden...

Ortalama 85 net yapıyorum , Türkçem 35-40 arası , Matematik 27 ile 30 fazlası arasında gidip geliyor hedefim en az 30, sosyal ise 20-30 arası gidip geliyor 30a çıkamadım:)

Hedef 30 sosyal , 35 Türkçe , 30 Matematik + 5 Fen :) 100net.
Ortalamam yukarda bahsettiğim gibi tecrübelerine dayanarak ne diyorsun:)

Salih Edip
02.03.2010, 18:04
Ne farkı kaldı ki genel liseye gitmenin. Adamın mesleği zaten karanti...

aslında olması gereken de o zaten. meslek liselerinin çoğunlukta olması lazım. düz liseden mezun olup da sınavı kazanamayanlar dümdüz bir insan olarak kalıyor :)

Oktay AKKUŞ
02.03.2010, 18:05
aslında olması gereken de o zaten. meslek liselerinin çoğunlukta olması lazım. düz liseden mezun olup da sınavı kazanamayanlar dümdüz bir insan olarak kalıyor :)
Ama o zamanki amaçları üniversite olduğu için genel liseyi tercih ettiler , meslek liseleri de öyle üniversite yerine meslek elimde olsun amacıyla oraya gittiler.

Salih Edip
02.03.2010, 18:07
Ortalama 85 net yapıyorum , Türkçem 35-40 arası , Matematik 27 ile 30 fazlası arasında gidip geliyor hedefim en az 30, sosyal ise 20-30 arası gidip geliyor 30a çıkamadım:)

Hedef 30 sosyal , 35 Türkçe , 30 Matematik + 5 Fen :) 100net.
Ortalamam yukarda bahsettiğim gibi tecrübelerine dayanarak ne diyorsun:)

kaçar soru var onu bile bilmiyorum :D konular tamamen bittikten sonra , çözdüğün bütün denemelerin ortalamasını al üç aşağı beş yukarı aynı çıkar :)

bi de kaçar soru var bi zahmet anlatır mısın ben tekrar giricem ama bilmiyorum hiç birşey.

Salih Edip
02.03.2010, 18:10
Ama o zamanki amaçları üniversite olduğu için genel liseyi tercih ettiler , meslek liseleri de öyle üniversite yerine meslek elimde olsun amacıyla oraya gittiler.

evet doğru bu dediğine katılıyorum . benim düşüncem zaten katsayı meselesi değil , hatta öyle olduğunu bile bile gidip de 4 sene sonra katsayı maduruyum demelerini de sevmiyorum.

dediğim gibi daha köklü bir değişiklik ve meslek liselerinin çoğunlukta olduğu bir Türkiye düşünüyorum :)

Oktay AKKUŞ
02.03.2010, 18:15
kaçar soru var onu bile bilmiyorum :D konular tamamen bittikten sonra , çözdüğün bütün denemelerin ortalamasını al üç aşağı beş yukarı aynı çıkar :)

bi de kaçar soru var bi zahmet anlatır mısın ben tekrar giricem ama bilmiyorum hiç birşey.

Ygs

40'ar soru
Matematik
Türkçe
Sosyal
FEn

Lys'de ise (Tm)
50 Matematik
30 Geometri

56 Edebiyat
24 Coğrafya

Oktay AKKUŞ
02.03.2010, 18:18
evet doğru bu dediğine katılıyorum . benim düşüncem zaten katsayı meselesi değil , hatta öyle olduğunu bile bile gidip de 4 sene sonra katsayı maduruyum demelerini de sevmiyorum.

dediğim gibi daha köklü bir değişiklik ve meslek liselerinin çoğunlukta olduğu bir Türkiye düşünüyorum :)

Eğitim sistemine köklü bir değişiklik gerek evet ben de sana katılıyorum.

Canberk
02.03.2010, 18:53
Daha 1 senem var ama işim zorr :D ççç

DKaraduman
02.03.2010, 20:30
Öncelikle bütün sınava girecek arkadaşlara başarılar.

İsmi gördüm, hüzün bastı yine :) 0,6 ile Endüstri Müh. kaçmıştı :(

başarılar şimdiden...

Bize de son zamanlarda yapacağınız puanlara yakın puan yaparsınız demişlerdi, öyle de oldu :confused:

Eğer tavsiye vermem gerekiyorsa, olayın yarısının psikolojik olarak hazırlanmak olduğunu söyleyebilirim. Kendimden örnek vereyim mesela; okul boyunca okulda sadece bir kere 3. olabilmiştim diğer sınavlarda da 5'ten yukarı çıkamamıştım. Karne notunda da okulun yarısından daha düşüktüm ancak sınavda okulda 2. oldum ve buradan bana inanan tek hoca olan Ahmet Hoca'ya teşekkür etmek istiyorum :D

Volkan Taş
03.03.2010, 14:54
2009 da girdim öss ye. dönemin başından sonuna kadar denemelerim çok iyiydi. ama gel gör ki sınavda daha ilk başta Türkçede tökezleyince sınavda bütün konsantrasyonumu moralimi kaybettim. 20 dakikada bitirdiğim 30 Türkçe sorusunu 35 dk.da zar zor bitirdim :) ve bu beni çok fena etkiledi.. dershanemin önünde çok işlek bir cadde vardı. ambulans siren korna beni hiç rahatsız etmezken sınav esnasında dışarda öten bir karga dikkatimi dağıtmıştı :) denemelerde fen2 yi bitirip son olarak 15 sosyal falan çözer sınavı ve zamanı bitirirdim..sınav esnasında sosyale dahi geçemedim.. :) 1-2 soruyu okuyabildim ancak.. sonuç: bilgisayar mühendisliği.. :) aslında daha iyisini yapabilirdim..

bir konu hakkında 500 soru çözmektense 50 tane zor soru çözmeyi tercih ederdim.. basit soruyu herkes yapıyor zaten..

söylemek istediğim denemelere aldanıpta sınavda başarılı olcağınıza inanmayın. sınav psikolojisi çok önemlidir. eğer moraliniz çok iyi olursa bilmediğiniz bir konu hakkında ufak bir ip ucu yakalayıp az bir mantık yürüterek sonuca ulaşabilirsiniz..

evrents
03.03.2010, 18:37
2009 da girdim öss ye. dönemin başından sonuna kadar denemelerim çok iyiydi. ama gel gör ki sınavda daha ilk başta Türkçede tökezleyince sınavda bütün konsantrasyonumu moralimi kaybettim. 20 dakikada bitirdiğim 30 Türkçe sorusunu 35 dk.da zar zor bitirdim :) ve bu beni çok fena etkiledi.. dershanemin önünde çok işlek bir cadde vardı. ambulans siren korna beni hiç rahatsız etmezken sınav esnasında dışarda öten bir karga dikkatimi dağıtmıştı :) denemelerde fen2 yi bitirip son olarak 15 sosyal falan çözer sınavı ve zamanı bitirirdim..sınav esnasında sosyale dahi geçemedim.. :) 1-2 soruyu okuyabildim ancak.. sonuç: bilgisayar mühendisliği.. :) aslında daha iyisini yapabilirdim..

bir konu hakkında 500 soru çözmektense 50 tane zor soru çözmeyi tercih ederdim.. basit soruyu herkes yapıyor zaten..

söylemek istediğim denemelere aldanıpta sınavda başarılı olcağınıza inanmayın. sınav psikolojisi çok önemlidir. eğer moraliniz çok iyi olursa bilmediğiniz bir konu hakkında ufak bir ip ucu yakalayıp az bir mantık yürüterek sonuca ulaşabilirsiniz..
Kaç puan yaptınız hangi üniversite?

Volkan Taş
05.03.2010, 00:07
Kaç puan yaptınız hangi üniversite?
burdan hemen görmezsin belki diye özelden yazdım :) mesaj kutuna bakarsan görebilirsin..

Kaya
05.03.2010, 00:10
Sınava girecek olan arkadaşlara başarılar dilerim...

Bekir
05.03.2010, 00:13
Sınava girecek Arkadaşlara başarılar...
Süre çok önemli,Her şeyi bilsenizde Süre yetmeyince faydası olmuyor..

Onur Şeref
05.03.2010, 00:28
Bende bu sene giricem Tıp veya Diş Hekimliği istiyorum.Umarım olur.

DKaraduman
05.03.2010, 00:36
Bende bu sene giricem Tıp veya Diş Hekimliği istiyorum.Umarım olur.

Tıp isteyenleri hala daha anlayamıyorum :D

MehmetGÜRSOY61
05.03.2010, 09:28
sınavı girecek arkadaşlarımıza başarılar diliyoruz

Murat'
05.03.2010, 09:30
Arkadaşlar sınav takviminde bir aksama falan olacak mı ?

Mertcan
05.03.2010, 10:35
Bende bu sene sınava girecem bakalım ne olacak sınavlarım pek iyi değil ama bakalım ya inşallah bişeyler olur :S

61viya
05.03.2010, 22:36
İyi çalışın arkadaşlar...

Yapbozların bile eğitim sistemimizden daha itinayla hazırlandığı ülkemde, sistemi yapboza benzetmek, yapboz yaparlara hakaret olur gibi. Zira yapbozda en azından olay sabit, yapıyorsun, bozmuyorsun. Bozsan dahi biliyorsun ki, yeniden aynısı olacak. OLay belli.

Bu sene sınava girecek arkadaşları bekleyen sistem bu görünüyor. Seneye girecek olanlara "nasip olan" sınavda değişiklik mutlaka olacaktır.

Sisteme takılmadan, çok çalışarak, bolca okuyarak kendilerini geliştirmelerini diliyorum arkadaşlarıma.

Ve bir de ekleme yapmadan geçemeyeceğim. Henüz bana daha çok var, diye düşünen 9. sınıf arkadaşlarım: YGS adı verilen sınav, her şeyiyle 9. sınıfa ait bilgilerden oluşuyor.

İşi sıkı tutun en başında e mi :)

Onur Şeref
05.03.2010, 22:49
Hallederiz.

Sıkıntı yok.:)

Uğur GEMİCİOĞLU
11.03.2010, 16:16
Hepinizi gıcık etmek için son 30 günü ilan edeyim buraya :D
Ben de ikinci kez giriyorum.Tarih ya da coğrafya düşünüyorum.İnşallah Trabzon a gelecem bu sene.

Canberk
11.03.2010, 16:54
Allahtan 1 senem kaldı herkeze başarılar :)

Enes Ünal Kaya
11.03.2010, 17:50
hangi dersanedesin arkadaş , ben de pendikteyim geçen sene hazırlandım :)

Mat ve Fen Fena Walla.. :)

ceserdar
11.03.2010, 18:39
Arkadaşlar sınavda ilk 100'e girenlere BMN Yönetimi'nin süpriz hediyeleri varmış.

Gürsoy61
12.03.2010, 23:11
Öncelikle TM öğrencisi olduğumu belirteyim.

Malumunuz sınava aşağı yukarı 1 ay kaldı.Çevremde sınava girecek diğer arkadaşlara bakıyorum;hemen hemen hepsinde sınav heyecanı belirgin şekilde göze çarpıyor.Ben de ise sınav heyecanı yok denecek kadar az.Bunun bana bir aventaj sağlayacağını düşünüyorum.Umarım yanılmam.

Netlerim ise şöyle;
Türkçe: 35-40
Matematik:37-40
Sosyal:32-37
Fen:4-8

En son dersane sınavında 431 puan almıştım.Daha önceki senelerde sınava girmiş arkadaşlar değerlendirirse çok makbule geçer.Bu netlerle nerelere girilebilir.(Çıkıpta bunun daha 2.aşaması var demeyin.O kadarını biliyoruz :) )

Bir de benim yerimde olsaydınız hangi bölümü tercih ederdiniz?
A)Polis Akademisi
B)Hukuk
C)İşletme
D)Siyasal

Ahmet Başkaya
13.03.2010, 00:00

Malumunuz sınava aşağı yukarı 1 ay kaldı.Çevremde sınava girecek diğer arkadaşlara bakıyorum;hemen hemen hepsinde sınav heyecanı belirgin şekilde göze çarpıyor.Ben de ise sınav heyecanı yok denecek kadar az.Bunun bana bir aventaj sağlayacağını düşünüyorum.Umarım yanılmam.

Netlerim ise şöyle;

En son dersane sınavında 431 puan almıştım.Daha önceki senelerde sınava girmiş arkadaşlar değerlendirirse çok makbule geçer.Bu netlerle nerelere girilebilir.(Çıkıpta bunun daha 2.aşaması var demeyin.O kadarını biliyoruz :) )

A)Polis Akademisi
B)Hukuk
C)İşletme
D)Siyasal

Hukuk .....

Ali Can
15.03.2010, 17:43
benim denemelerde istikrarsız..resmen istikrarsızlık abidesiyim...
daha çok benim dikkatsizliğimden kaynaklanan bir şey.....
sıralı sınav sonuçları (bu arada ben sayısalım)
1-378 10-421
2-445 11-415
3-416 12-417
4-392 13-398
5-397 14-407
6-395 15-380
7-390 16-444
8-394 17-400
9-380 18-400

Ahmet Başkaya
15.03.2010, 21:06
Son Deneme :

Türkçe : 38 D 2 y
Sosyal : 38 D 2 y
Mat : 40 D 0 y
Fen : 36 D 4 y

YGS 1: 479.427 YGS 2: 474.282

Sayısal ...

Oktay AKKUŞ
15.03.2010, 21:06

Netlerim ise şöyle;

A)Polis Akademisi
B)Hukuk
C)İşletme
D)Siyasal

Ben şahsen Polis Akademisini tercih ederdim belki de babamın memur oluşundan kaynaklanıyor olabilir ama çok düzgün bir yere temel atmış oluruz. :)

Oktay AKKUŞ
15.03.2010, 21:12
Son Deneme :

Sayısal ...

Ahmet o kadar soruyu nasıl yetiştirdin anlamadım:D

Ben Türkçe Matematiğim ,

Son denemeyi saatler önce yaptık ,
Türkçe
37D 1B 2Y

Matematik
28D 4Y ( 2 soru işlem hatası )

Sosyal
30D 6Y

Fen
4D 6Y ( kendim evde tekrar çözünce yapabildiklerim)

Türkçe - Felsefe-Tarih-Coğrafya - Matematik şeklinde çözüyorum boş bıraktığım sorulara pek dönüp de bakma imkanım olmuyor yetiştiremiyorum bu aralar stresten midir nedir çözemedim normalde yetiştirip Fene de bakardım.
Bu arada bu istatistiklerim geçmiş senelerde çıkan Ösym sorularından hazırlanan deneme sonucunda alınmıştır.
Hatalarım var evet ama Matematikteki hatalarımın farkına varmam ; işlem hataları yapmam , bilmemezlikten yapmamaktan çok çok daha iyi. Onları da en yakın zamanda düzelttim mi 100 nete ulaşacağım Allah'ın izniyle..

Hedefim Polis Akademisi.
Olmazsa da moral bozmak yok , Psikolojik danışmanlık ve Rehberlik bölümüne gitmek istiyorum.

Mucahid Erdogan
15.03.2010, 21:13
http://img366.rockyou.com/imagehost/6/6654/6654329/6654329_bf4f750e1197457477_m.jpg
alın size 4 Ağustos 1962 den bir haber başlığı ççç

Ahmet Başkaya
15.03.2010, 21:18
Ahmet o kadar soruyu nasıl yetiştirdin anlamadım:D

Ben Türkçe Matematiğim ,

Son denemeyi saatler önce yaptık ,
Türkçe
37D 1B 2Y

Matematik
28D 4Y ( 2 soru işlem hatası )

Sosyal
30D 6Y

Fen
4D 6Y ( kendim evde tekrar çözünce yapabildiklerim)

Türkçe - Felsefe-Tarih-Coğrafya - Matematik şeklinde çözüyorum boş bıraktığım sorulara pek dönüp de bakma imkanım olmuyor yetiştiremiyorum bu aralar stresten midir nedir çözemedim normalde yetiştirip Fene de bakardım.
Bu arada bu istatistiklerim geçmiş senelerde çıkan Ösym sorularından hazırlanan deneme sonucunda alınmıştır.
Hatalarım var evet ama Matematikteki hatalarımın farkına varmam ; işlem hataları yapmam , bilmemezlikten yapmamaktan çok çok daha iyi. Onları da en yakın zamanda düzelttim mi 100 nete ulaşacağım Allah'ın izniyle..

Hedefim Polis Akademisi.
Olmazsa da moral bozmak yok , Psikolojik danışmanlık ve Rehberlik bölümüne gitmek istiyorum.

Oktay'cım açık konuşmak gerekirse Ygs bölümünde , sene başından beri bir konu bitirmişliğim yok mezun olduğum için zaten bitikti ...

Soru çözdükçe konuyu öğrenmiyorum Ygs 'de açıkçası sadece hızlanıyorum ...

Şimdi sakın moralini bozma ... Sadece yapılabildiğini bil diye söylüyorum ... Merak ediyorsan kendi sınav taktiğim şu şekilde ...

Türkçe ilk 20 soruyu çözüyorum yani dil bilgisi bölümü , sonra Mat , sonra kalan 20 , sonra Fen Bilgisi , Sonra Sosyal Bilgiler ...

Dakika'da hep şu şekilde : Türkçe 1 bölüm : 10 dk , 2.bölüm : 15 dk yani 25 dk ..

Matematik : 35 dk Fen Bilimler : 30 dk Sosyal : 25 dk ....

Yaklaşık 45 dakikam kalıyor hep bu çok iyi olduğumdan değil mezun olduğumdan açıkçası ...

Ahmet Başkaya
15.03.2010, 21:21
[/QUOTE] bilmemezlikten yapmamaktan çok çok daha iyi. Onları [/QUOTE]

Bak bu cümlene kesinlikle katılmıyorum , en iyi öğrenme şekli denemedir ... Ondan dolayı yanlış yaptığın bilmeden yaptığın sorulara sevin derim çünkü ona tekrar bakınca bir disiplin olduğundan unutmuyorsun ...

Onun çözümü oluyo ama dikkatsizlik zor çözülüyor ..

Oktay AKKUŞ
15.03.2010, 21:25
Oktay'cım açık konuşmak gerekirse Ygs bölümünde , sene başından beri bir konu bitirmişliğim yok mezun olduğum için zaten bitikti ...

Soru çözdükçe konuyu öğrenmiyorum Ygs 'de açıkçası sadece hızlanıyorum ...

Şimdi sakın moralini bozma ... Sadece yapılabildiğini bil diye söylüyorum ... Merak ediyorsan kendi sınav taktiğim şu şekilde ...

Türkçe ilk 20 soruyu çözüyorum yani dil bilgisi bölümü , sonra Mat , sonra kalan 20 , sonra Fen Bilgisi , Sonra Sosyal Bilgiler ...

Dakika'da hep şu şekilde : Türkçe 1 bölüm : 10 dk , 2.bölüm : 15 dk yani 25 dk ..

Matematik : 35 dk Fen Bilimler : 30 dk Sosyal : 25 dk ....

Yaklaşık 45 dakikam kalıyor hep bu çok iyi olduğumdan değil mezun olduğumdan açıkçası ...

Türkçede dil bilgisinden Allah'a şükür 10 denemede 1 falan anca kaçırmışlığım oluyor, Türkçe dilbilgisi soruları bu sene azaldı. 10 ya da 12 tane sanırım . Paragraflardan bunaldım artık. Okulda da deneme çözüyorum yine paragraf. Senin gibi bende dil bilgisini okuyup da görebilenlerdenim yani zorluk çektiğim söylenemez.

Sosyal konusunda biraz sıkıntı çekiyorum.
Özellikle Felsefe ve Tarih. Ne önerebilirsin bana.
Felsefeden hiç test falan çözmüyorum sadece yorum üzerine denemelerde ne yaparsam o.

Oktay AKKUŞ
15.03.2010, 21:27
bilmemezlikten yapmamaktan çok çok daha iyi. Onları [/QUOTE]

Bak bu cümlene kesinlikle katılmıyorum , en iyi öğrenme şekli denemedir ... Ondan dolayı yanlış yaptığın bilmeden yaptığın sorulara sevin derim çünkü ona tekrar bakınca bir disiplin olduğundan unutmuyorsun ...

Onun çözümü oluyo ama dikkatsizlik zor çözülüyor ..[/QUOTE]

Ya aslında ben sorularda hızlı değil sakin sakin çözücem diye kendime diyorum minibüsteyken falan ama gel gör ki Tarihe gelip yorum sorularında tıkanınca Matematikten hırsımı çıkarmaya çalışıyorum ve soruları talan ediyorum sanırım::D

Ahmet Başkaya
15.03.2010, 21:32
Türkçede dil bilgisinden Allah'a şükür 10 denemede 1 falan anca kaçırmışlığım oluyor, Türkçe dilbilgisi soruları bu sene azaldı. 10 ya da 12 tane sanırım . Paragraflardan bunaldım artık. Okulda da deneme çözüyorum yine paragraf. Senin gibi bende dil bilgisini okuyup da görebilenlerdenim yani zorluk çektiğim söylenemez.

Sosyal konusunda biraz sıkıntı çekiyorum.
Özellikle Felsefe ve Tarih. Ne önerebilirsin bana.
Felsefeden hiç test falan çözmüyorum sadece yorum üzerine denemelerde ne yaparsam o.

Bak ben en başından başlayıp , tarihi bitirdim varsa imkanın internetten Bil İq tarihi ders ders günde iki tane bitir derim bayan çok güzel anlatıyor tam Ygs tarzı ...

Ve ardından 4 - 6 test çözdüm ...

Tarih çok acayip bir ders açıkçası 2 hafta öncesine kadar acayip sövüyordum minimum 7 yanlış yaptığımdan :D:D ...

1 2 yapıyorsun 1 2 3 çıkıyor ... Aslında mantıklı olanı 1 2 ama olmuyor işte ... Soruların belli bir mantığı var ona göre kabul etmek gerekiyor ... Çözdükçe alışıyorsun...

Minimum her konudan önce konu sonra 4 - 6 test çöz inan 15 günde hatmedersin ...

Şu an en kötü 16 a 1 yapıyorum ...

Kitap öner dersen ... Güvender veya Fdd derim ....Eğer Felsefe de sorun diyorsan güvenderin şu açık mavi kitabı var 30 * 40 şiddetle öneririm ... Bitir .. Ve felsefede belli başlı sorular var onları hocana sor ... Şu özne , nesne bilginin kaynağı falan .. Akımlarıda öğrendinmi bir şey kalmaz ...

Başka bir sorun varsa memnuniyetle yardımcı olurum kardeşim ...

Ben şimdi izninle derse devamm ...

Allah yardımcın olsun ..

1 ayda çok şeyi değiştirebilirsin durumunda iyi şu an ... Ama çok iyi olabilir sadece biraz daha öz veri .. ;)

İyi akşamlar kardeşim görürsem gece cevap veririm ..

Ahmet Başkaya
15.03.2010, 21:33
Dediğim 30 * 40 Sosyal Bilgiler denemesi bu arada sırf felsefe değil yanlış anlama ..;)

Oktay AKKUŞ
15.03.2010, 21:36
Bak ben en başından başlayıp , tarihi bitirdim varsa imkanın internetten Bil İq tarihi ders ders günde iki tane bitir derim bayan çok güzel anlatıyor tam Ygs tarzı ...

Ve ardından 4 - 6 test çözdüm ...

Tarih çok acayip bir ders açıkçası 2 hafta öncesine kadar acayip sövüyordum minimum 7 yanlış yaptığımdan :D:D ...

1 2 yapıyorsun 1 2 3 çıkıyor ... Aslında mantıklı olanı 1 2 ama olmuyor işte ... Soruların belli bir mantığı var ona göre kabul etmek gerekiyor ... Çözdükçe alışıyorsun...

Minimum her konudan önce konu sonra 4 - 6 test çöz inan 15 günde hatmedersin ...

Şu an en kötü 16 a 1 yapıyorum ...

Kitap öner dersen ... Güvender veya Fdd derim ....Eğer Felsefe de sorun diyorsan güvenderin şu açık mavi kitabı var 30 * 40 şiddetle öneririm ... Bitir .. Ve felsefede belli başlı sorular var onları hocana sor ... Şu özne , nesne bilginin kaynağı falan .. Akımlarıda öğrendinmi bir şey kalmaz ...

Başka bir sorun varsa memnuniyetle yardımcı olurum kardeşim ...

Ben şimdi izninle derse devamm ...

Allah yardımcın olsun ..

1 ayda çok şeyi değiştirebilirsin durumunda iyi şu an ... Ama çok iyi olabilir sadece biraz daha öz veri .. ;)

İyi akşamlar kardeşim görürsem gece cevap veririm ..

Allah razı olsun teşekkür ederim , Tarih konusunda şöyle haftasonuna kadar Tarih çalışıcam bir de üstüne deneme çözeceğim etkisine bakacağım. Felsefeyi de artık yorum yapa yapa halledeceğiz kısmetse.

En büyük takıntım Tarih. 17 sorunun ilk 10 sorusunda 3-4 yanlış son 7-8 sorusunda yanlışım çıkmıyor. Bir hikmet vardır haydi hayırlısı. Coğrafyam iyi Allah'a şükür, bir kaç bilgi sorusunda takılmalar oluyor onları da boş bıraka bıraka yanlış yapa yapa öğreniyorum.

Tekrar teşekkür ederim.

Oktay AKKUŞ
15.03.2010, 21:38
Dediğim 30 * 40 Sosyal Bilgiler denemesi bu arada sırf felsefe değil yanlış anlama ..;)

30x40'ı 1 haftada bitiremem heralde , + genel denemelerle beraber. Yaprak testler ile , genel denemeler ile besleyeceğim Tarihi. Ama bu önerin de aklımda baktım olmuyor alırım denemeyi bir haftamı ona veririm artık. Artık konu çözümünü bıraktım sırf deneme çözüyorum. Dersanenin verdiği setleri de çözmüyorum denemelere devam.

Sosyal denemesini en yakın zamanda halledeceğim. İnşallah katkısı olur.

Oktay AKKUŞ
15.03.2010, 21:40
Bir de bu Tarih dersi dinleme konusunda sanırım vaktim yok, yazılılar vs. denemeler derken ders dinleme değil de testler üzerinde belki de daha bir iyi olur.

Onur Şeref
15.03.2010, 22:10
Şu Fen'de bi 33-34 yapsam ne fena olacak,ne çılgın olacak anlatamam.

Kaya
15.03.2010, 22:13
Değişikliklerden çok uzak kaldım. Bu sınav eski öss'nin 1 sınavı mı şimdi?

Ahmet Başkaya
15.03.2010, 23:15
Bir de bu Tarih dersi dinleme konusunda sanırım vaktim yok, yazılılar vs. denemeler derken ders dinleme değil de testler üzerinde belki de daha bir iyi olur.

Sen bilirsin kardeşim , sonuçta soruların üstünde anlatıyor ... Sadece sorularda daha genel düşünebilmen için katkısu oluyor zaten ... Yoksa hiç ders dinlemeyip full çeken dolu arkadaşım var .. ;) ...

30x40'ı 1 haftada bitiremem heralde , + genel denemelerle beraber. Yaprak testler ile , genel denemeler ile besleyeceğim Tarihi. Ama bu önerin de aklımda baktım olmuyor alırım denemeyi bir haftamı ona veririm artık. Artık konu çözümünü bıraktım sırf deneme çözüyorum. Dersanenin verdiği setleri de çözmüyorum denemelere devam.

Sosyal denemesini en yakın zamanda halledeceğim. İnşallah katkısı olur.

1 haftada çöz demedim kardeşim bir cümle düşüklüğü olmuştur :) ...
Ama şunu söyleyim sosyal denemesi çok büyük katkı sağlıyor ...

Allah razı olsun teşekkür ederim , Tarih konusunda şöyle haftasonuna kadar Tarih çalışıcam bir de üstüne deneme çözeceğim etkisine bakacağım. Felsefeyi de artık yorum yapa yapa halledeceğiz kısmetse.

En büyük takıntım Tarih. 17 sorunun ilk 10 sorusunda 3-4 yanlış son 7-8 sorusunda yanlışım çıkmıyor. Bir hikmet vardır haydi hayırlısı. Coğrafyam iyi Allah'a şükür, bir kaç bilgi sorusunda takılmalar oluyor onları da boş bıraka bıraka yanlış yapa yapa öğreniyorum.

Tekrar teşekkür ederim.

Ben teşekkür ederim ne demek :) ...
1 hafta önce aynı şu durumdaydım valla :) ... Hatta face ve msn de , epey sövmüştüm derse :) ... Şimdi günahını aldığımı düşünüyorum ;) ...

Şu Fen'de bi 33-34 yapsam ne fena olacak,ne çılgın olacak anlatamam.

Kanks 3 denemedir 36 yapıyoruuumm laan :) ...
Deneme çöz deneme ... ;)

Değişikliklerden çok uzak kaldım. Bu sınav eski öss'nin 1 sınavı mı şimdi?

Evet abi aynen öyle ... Soru olarak arttırılmış biçimi ;)

Ahmet Başkaya
15.03.2010, 23:18
Az önce bitti :) ...

Türkçe : 37 D 3 Y
Sosyal : 39 D 1 Y
mAT : 38 D 2 Y
Fen : 36 d 4 y

YGS 1: 469.077 YGS 2: 466.505

Onur Şeref
15.03.2010, 23:31

Türkçe : 37 D 3 Y
Sosyal : 39 D 1 Y
mAT : 38 D 2 Y
Fen : 36 d 4 y

YGS 1: 469.077 YGS 2: 466.505

Aferin lan haşere gelişme var.:D

İçim dışım önüm arkam sağım solum deneme oldu.

Bitsede şu eziyet kurtarsak anasını satiyim.

Ahmet Başkaya
15.03.2010, 23:36
Aferin lan haşere gelişme var.:D

İçim dışım önüm arkam sağım solum deneme oldu.

Bitsede şu eziyet kurtarsak anasını satiyim.

Koca kafa :) ...

Benim 2.yılım ... her tarafım kitap :) ...

İnşallah hayırlısı bakalım ... Evet bariz bir gelişme:)

Armağan Dere
15.03.2010, 23:51
Bu Sınav Öss sınavının yerini mi aldı şimdi nası oldu?...Ales Hakkında bi sayfa var mı acaba

ceserdar
15.03.2010, 23:59
Arkadaşlar sınavda ilk 100'e girenlere BMN Yönetimi'nin süpriz hediyeleri varmış.
Bizi forumda sallayan pek yok anlaşılan. :)

...
Evet abi aynen öyle ... Soru olarak arttırılmış biçimi ;)

...

Ahmet bu iki mesajın arasında 3 dakika var ve sen 3 dakikada 1 deneme mi bitirmiş oldun anlamadım. :)

Ahmet Başkaya
16.03.2010, 00:57
Ahmet bu iki mesajın arasında 3 dakika var ve sen 3 dakikada 1 deneme mi bitirmiş oldun anlamadım. :)

Canımsın abicim :) :) ...

21 : 33 deki mesajımdan sonra başladım 23 :17 gibi yazmışım :) 100 dk :) .. ;)

Yetme mi :) ...

DKaraduman
16.03.2010, 01:00
Ahmet hala Tıp mı düşünüyorsun?

Yakma kendini bak son kez uyarıyorum. :D

Kubilay ŞAHİN
16.03.2010, 02:22
Arkadaşlar Öncelikle hangi sorudan başlarsanız çabuk bitiriyorsunuz..:)

Unutmuşum yaşlandık artık..:)

ceserdar
16.03.2010, 10:18
Canımsın abicim :) :) ...
21 : 33 deki mesajımdan sonra başladım 23 :17 gibi yazmışım :) 100 dk :) .. ;)
Yetme mi :) ...
:) Yeter herhalde Ahmertciğim. 23:15'teki mesajından sonra hemen 23:18'de deneme sonucunu yazınca acaba deneme çözerken bir yandan da mesaj mı yazıyor diye düşündüm. :) Herhalde denemenin cevap anahtarına bakıyordun. Bu arada bu puan hesabını nasıl yapıyorsun? Soruların katsayıları belli mi? Ben 2004'te girmiştim ÖSS'ye o yüzden yeni sistemi bilmiyorum. :) Bir de 450 puan eski sisteme göre nasıl bir puan? Bizim kuzen denemelerde bu kadar yapıyormuş da az geldi bana. Bir de tavsiye, denemelerini mümkün olduğunca sınıf ortamında çözmeye çalış. Evde çok güzel deneme çözerdim ben ama gidip dershanede önümde biri otururken, yan tarafında birisi boyuna kalemle oynarken dikkatim acayip dağılırdı.

Ahmet Başkaya
16.03.2010, 17:10
Ahmet hala Tıp mı düşünüyorsun?

Yakma kendini bak son kez uyarıyorum. :D

Bööö :) ... Tabiki tıp ölene kadar ;) ... yakazaam kendimi :) ... Kötümü oğlum yaşlanınca geleceğin biri var işte :) :) ...

Ahmet Başkaya
16.03.2010, 17:10
Arkadaşlar Öncelikle hangi sorudan başlarsanız çabuk bitiriyorsunuz..:)

Unutmuşum yaşlandık artık..:)

Son sorudan :D ... Son sorudan :D

Ahmet Başkaya
16.03.2010, 17:15
:) Yeter herhalde Ahmertciğim. 23:15'teki mesajından sonra hemen 23:18'de deneme sonucunu yazınca acaba deneme çözerken bir yandan da mesaj mı yazıyor diye düşündüm. :) Herhalde denemenin cevap anahtarına bakıyordun. Bu arada bu puan hesabını nasıl yapıyorsun? Soruların katsayıları belli mi? Ben 2004'te girmiştim ÖSS'ye o yüzden yeni sistemi bilmiyorum. :) Bir de 450 puan eski sisteme göre nasıl bir puan? Bizim kuzen denemelerde bu kadar yapıyormuş da az geldi bana. Bir de tavsiye, denemelerini mümkün olduğunca sınıf ortamında çözmeye çalış. Evde çok güzel deneme çözerdim ben ama gidip dershanede önümde biri otururken, yan tarafında birisi boyuna kalemle oynarken dikkatim acayip dağılırdı.

Dediğin çok doğru abi , evde rahat oluyorsun hatta bazen mola bile veriyorsun bir içeri gideyim diye ... Ondan dolayı asla ben çok iyiyim diye düşünmemek lazım olayın en kötü yanı bu zaten evde yapıp dershanede olmaması herkes müzdarip ... Genelde gündüzleri kütüphanede çözüyorum ... Sağolsunlar gürültüyü eksik etmiyorlar :) ... Her tip insan olduğundan maximum dikkat dağılımı ile çözüyorum... Teşekkürler :) ... Ya istediği yere göre değişir ama dediğin puan eğer sayısal ise gayet iyi bir puan ... Yani istediği maximum yer için bile 470 küsür alması onu ikinci sınav için hayli avantajlı yapacaktır ... Puan aralığı arttığı için Misal veriyorum 1 Fen Bilimler neti yaklaşık 5 puana denk geliyor ... Düşün 4 Soru kaçırsan 40 sorudan 25 puan gidiyor zaten ... Ondan dolayı bence iyi bir puan şu an için tabiki hedefi yüksekse biraz daha yükseltmesi şart ... Puan hesaplamaya gelince google arama motoruna "ygs puan hesaplama" yaz ilk gelen yerde çok güzel bir hesaplama makinesi var ..;)

Gürsoy61
16.03.2010, 18:12

Açıkçası benim içinde ilaç olur bu bil iq.İnternette kısa bir araştırma yaptım lakin bulamadım.Linkini özelden atarsan çok makbule geçer;)

Ahmet Başkaya
16.03.2010, 19:11
Açıkçası benim içinde ilaç olur bu bil iq.İnternette kısa bir araştırma yaptım lakin bulamadım.Linkini özelden atarsan çok makbule geçer;)

Can bende cdsi var ya.. :( ... Bir tanıdık internetten indirmiş .. Seri halinde ....

Uğur GEMİCİOĞLU
16.03.2010, 19:25
Şu puanlara bakınca bazen içimden tm olsaydım diyorum.Sözel öğrenci rsmen sınava 1-0 yenik başlıyor.Siz 450 lerden bahsediyorsunuz.Biz 400 e imkansız gözüyle bakıyoruz :)

ceserdar
16.03.2010, 19:55
Tavan puanın 600 olduğunu sanıyordum Ahmet, 500 olduğunu bilmiyordum. Şimdi baktım. :) Hepiniz çok çalışın. Valla benim duamla, iyi dileklerimle olsa bu işler sabaha kadar dua ederdim hepiniz için. Ama bu işler öyle olmuyor, uykudan fedakarlıkla, sosyal alemden fedakarlıkla oluyor. Hepinizin çok çalışması lazım. Çünkü üniversitelerde daha çok Trabzonspor'luya ihtiyacımız var.:)

ilhan
16.03.2010, 20:03
Şu sınav giriş belgeleri ne zaman dağıtılacak bilgisi olan var mı?

onur-ts
16.03.2010, 20:56

bizim müdür yardımcısı ayın 20sinden sonra gönderirler adreslere dedi.daha erken beklemeyin falan.gerçi ben artık gelsin geçsin bu işler diye bekliyorum:)

ilhan
16.03.2010, 21:00
Teşekkürler Onur.

Cihan
16.03.2010, 21:01
onur bakıyorum hiç çıkmıyorsun başlıktan ... çalış çalış ama nafile.. :D

Cihan
16.03.2010, 21:01
Teşekkürler Onur.

abi sende mi giriyorsun

Ahmet Başkaya
16.03.2010, 21:23
Sınav giriş belgelerinin dağıtımı başladı hatta benim bir çok arkadaşım yerini öğrendi .. 2 -3 güne ulaşır ...

Ahmet Başkaya
16.03.2010, 21:24
Tavan puanın 600 olduğunu sanıyordum Ahmet, 500 olduğunu bilmiyordum. Şimdi baktım. :) Hepiniz çok çalışın. Valla benim duamla, iyi dileklerimle olsa bu işler sabaha kadar dua ederdim hepiniz için. Ama bu işler öyle olmuyor, uykudan fedakarlıkla, sosyal alemden fedakarlıkla oluyor. Hepinizin çok çalışması lazım. Çünkü üniversitelerde daha çok Trabzonspor'luya ihtiyacımız var.:)

Çok doğru diyorsun ... Sen duanı eksik etme kalanı bize bırak ;) ...

Volkan Taş
17.03.2010, 11:34
sınava iyi çalışın.. seneye yeni bir uygulama geliyor. yurt dışından öğrenciler sınava girmeden bizim üniversitelere girebilcekler. siz eşşek gibi çalışırken onlar elini kolunu sallayarak gelicekler istedikleri bölüme yerleşcekler.. bu öğrencilerin kim olduğunu açıklamaya gerek yok :) biraz düşünürseniz cevap kolay.. ;)
sayısal öğrenciler biyolojiye iyi çalışsın.. fizik matematiği zaten her sayısalcı yapar. sayısalda öğrencinin yerini belirleyen sorular biyolojiden geçer .. biyoloji ne kadar iyiyse o kadar fark atarsınız.. yaşadım gördüm. deneyim sahibiyim :)

Sefa Murat Dokuz
17.03.2010, 11:44
afedersiniz ama sistemin b....nu çıkardılar. Tüm arkadaşlara allah kolaylık versin.

evrents
17.03.2010, 11:45
Son Deneme :

Sayısal ...
Siz lise son musunuz yoksa mezun musunuz?Netleriniz bayağa güzel.Hangi dershaneye gidiyorsunuz :)

Sefa Murat Dokuz
17.03.2010, 11:47

Netlerim ise şöyle;

A)Polis Akademisi
B)Hukuk
C)İşletme
D)Siyasal

Ezber kabiliyetine ve konuşma becerine, kendine güveniyorsan Hukuk.
Özel sektörde kariyer amaçlıyorsan yurt dışı falan İşletme tabiki mutlaka %100 İng.
İşim garanti olsun diyorsan Akademiye git.
Siyasal seçme bence.

bordo61
17.03.2010, 12:08
Bende YGS nedir diyorum.

Bu bizim Öss'nin yavrusu :)

Ahmet Başkaya
17.03.2010, 15:40
sınava iyi çalışın.. seneye yeni bir uygulama geliyor. yurt dışından öğrenciler sınava girmeden bizim üniversitelere girebilcekler. siz eşşek gibi çalışırken onlar elini kolunu sallayarak gelicekler istedikleri bölüme yerleşcekler.. bu öğrencilerin kim olduğunu açıklamaya gerek yok :) biraz düşünürseniz cevap kolay.. ;)
sayısal öğrenciler biyolojiye iyi çalışsın.. fizik matematiği zaten her sayısalcı yapar. sayısalda öğrencinin yerini belirleyen sorular biyolojiden geçer .. biyoloji ne kadar iyiyse o kadar fark atarsınız.. yaşadım gördüm. deneyim sahibiyim :)

Taktikler için sağolasın :) ... Kolunu sallayan gelemeyecek her üniversite belli kontenjan ayıracak 2 3 kişi gibi bölümlere bu türkiyede okul birincileri için de var öyle yanii ...

Siz lise son musunuz yoksa mezun musunuz?Netleriniz bayağa güzel.Hangi dershaneye gidiyorsunuz :)

Mezunum kardeşim Teşekkür ederim ... Sınav'a gidiyorum ...

evrents
17.03.2010, 16:23
Taktikler için sağolasın :) ... Kolunu sallayan gelemeyecek her üniversite belli kontenjan ayıracak 2 3 kişi gibi bölümlere bu türkiyede okul birincileri için de var öyle yanii ...

Mezunum kardeşim Teşekkür ederim ... Sınav'a gidiyorum ...
Güle güle. :).Geçen sene sınavınız nasıldı kaç puan yapmıştınız?

Ahmet Başkaya
17.03.2010, 16:26
Güle güle. :).Geçen sene sınavınız nasıldı kaç puan yapmıştınız?

Sınav'a derken dershane olarak :D ...

İstediğim yer gelmedi malesef ... 343 küsürdü ...

onur-ts
17.03.2010, 21:25

abi dün 20sinden sonra gelir demiştim ama daha erklen oldu bu iş.bana bugün ulaştı giriş belgem.

Oktay AKKUŞ
17.03.2010, 22:59
Giriş belgesi bana gelmedi hala..

Mucahid Erdogan
17.03.2010, 23:32
Giriş belgesi bana gelmedi hala..

aynen banda daha gelmedı

Timur Mikhail
17.03.2010, 23:57
11 nisan günü real barça maçı var birde, katı realliyim o gün benim için iki büyük heycan olacak :)
EA bölümündeyim bende bayadır hazılanıyorum fakat sayısalım berbat o yüzden hiç ümidim yok sözelim çok iyi fakat bölümden kaybediyoruz.
Aslında sözel sınavınada girecektim ama bu katsayı işi karıştı. 5 sene lise okudum artık askerlik geldi heralde ertelicez.
KTÜ tarih bölümüne girmek mümkün olurmu acaba? Bu sene bir yeri kazanamazsam seneye rusça öğrenecem dil bölümünden girecem ne yapalım...

Mira_61
18.03.2010, 15:16
Giriş belgeleri sınava 10 gün kala gelecekmiş.Daha erkenmiş.Rehberlik Hocamın yalancısıyım.:D

Gürsoy61
18.03.2010, 16:28
Giriş belgeleri sınava 10 gün kala gelecekmiş.Daha erkenmiş.Rehberlik Hocamın yalancısıyım.:D

Benimkisi dün itibariyle gelmiş bulunmakta.

Oktay AKKUŞ
18.03.2010, 17:48
11 nisan günü real barça maçı var birde, katı realliyim o gün benim için iki büyük heycan olacak :)
EA bölümündeyim bende bayadır hazılanıyorum fakat sayısalım berbat o yüzden hiç ümidim yok sözelim çok iyi fakat bölümden kaybediyoruz.
Aslında sözel sınavınada girecektim ama bu katsayı işi karıştı. 5 sene lise okudum artık askerlik geldi heralde ertelicez.
KTÜ tarih bölümüne girmek mümkün olurmu acaba? Bu sene bir yeri kazanamazsam seneye rusça öğrenecem dil bölümünden girecem ne yapalım...

Real Barca maçını bırak Beşiktaş-TrabzonSpor maçı var :d Sınavdan çıkıp bjkli arkadaşla maça gideceğiz:D

Oktay AKKUŞ
18.03.2010, 17:50
Son denememde 99.75'i buldum :)

Ahmet Başkaya
18.03.2010, 17:56

Tebrikler kardeşim ...

Canberk
18.03.2010, 17:58

Tebrikler :)

mavituğ
19.03.2010, 13:10
ben kazandım kurtuldum inş sizde kazanırsınız arkadaşlar
yeni sistemi inceledim biraz aynı saçmalıklar devam ediyor sözel öğrencisine zorla matematik yaptırlmıya çalışılıyor gene ben sözelciydim 2 matametik neti yapmıştım sözelim sağlam olduğu için istediğim yere girdim gittiğim dershanede arkadaşlarımdan matematik yapan 2-3 ü geçmiyordu
şimdiki sınavda da geçmeyecek ülkemizdeki bu matematik takıntısı genç beyinleri öldürüyor malesef sayısal öğrencisi biraz sözel yapabilir anca sözelcinin sayısal yapması çok zor
her yeni sınav sisteminde olduğu gibi bu sınav sistemide sözel öğrencilerini mağdur ediyor
ösym başkanı sınav sistemi değiştirme rekortmeni ünal yarımağan çıksın desin bu ülkede sayısal faşizmi var ya sayısal yaparsın yada üniye giremezsin 260 puanla sayısalcı üniye girerken 300le dışarda kalan çok sözelci var bu ülkede devlet kendi eliyle genç beyinleri ÖLDÜRÜYOR

Oktay AKKUŞ
19.03.2010, 14:40
Tebrikler kardeşim ...

Tebrikler :)

Teşekkür ederim Allah izin verirse Polis Akademi ya da Pdr için istediğim yeri için yeterli puanı YGS'De alabilirm.

Sefa
19.03.2010, 15:12
Ktü - Mühendislik Fakültesi, Makina Müh. Bölümü, Salon: 9..

Hadi hayırlısı.. :)

Oktay AKKUŞ
19.03.2010, 15:52
Ktü - Mühendislik Fakültesi, Makina Müh. Bölümü, Salon: 9..

Hadi hayırlısı.. :)

Hayırlı olsun :)

Sefa
19.03.2010, 15:59
Hayırlı olsun :)
Sağol. Hepimize.. :)

Uğur GEMİCİOĞLU
19.03.2010, 16:02
ben kazandım kurtuldum inş sizde kazanırsınız arkadaşlar
yeni sistemi inceledim biraz aynı saçmalıklar devam ediyor sözel öğrencisine zorla matematik yaptırlmıya çalışılıyor gene ben sözelciydim 2 matametik neti yapmıştım sözelim sağlam olduğu için istediğim yere girdim gittiğim dershanede arkadaşlarımdan matematik yapan 2-3 ü geçmiyordu
şimdiki sınavda da geçmeyecek ülkemizdeki bu matematik takıntısı genç beyinleri öldürüyor malesef sayısal öğrencisi biraz sözel yapabilir anca sözelcinin sayısal yapması çok zor
her yeni sınav sisteminde olduğu gibi bu sınav sistemide sözel öğrencilerini mağdur ediyor
ösym başkanı sınav sistemi değiştirme rekortmeni ünal yarımağan çıksın desin bu ülkede sayısal faşizmi var ya sayısal yaparsın yada üniye giremezsin 260 puanla sayısalcı üniye girerken 300le dışarda kalan çok sözelci var bu ülkede devlet kendi eliyle genç beyinleri ÖLDÜRÜYOR

Bir sözelci olarak her kelimesine katılıyorum.Bir de katsayı eşitlendiğini varsayarsak sözel öğrencilerin %90'ı açıkda kalacak demektir.Nasıl düşünemiyorlar bunları anlamıyorum.Üstelik YGS de MAT1 netleri Coğrafya dan daha fazla puan getiriyor.Saçmalığın daniskası.Ben ne yapayım matemetiği benim için öncelik coğrafya ama şu an matematik coğrafyadan daha önemli. :mad:

mavituğ
19.03.2010, 16:51
katsayı eşitliğine danıştay izin vermeyecek gibi gözüküyor o yönden canınızı sıkmayın

Volkan Taş
19.03.2010, 21:25
http://pic1.resimupload.com/r10/thumb_518717834.jpg (http://www.resimupload.com/ds518717834_oss.html)

tarih 4 ağustos 1962 :)http://www.resimupload.com/ds518717834_oss.html

Canberk
19.03.2010, 21:41
Şu YGS 1-2-3-4-5-6 hiçbirşey anlamadım yaa 1 senem var bunlar neye göre değişiyor biri kısa kısa söyleyebilirmi :rolleyes:

evrents
20.03.2010, 09:39
Şu YGS 1-2-3-4-5-6 hiçbirşey anlamadım yaa 1 senem var bunlar neye göre değişiyor biri kısa kısa söyleyebilirmi :rolleyes:
ygs 1-2 sayısal-3,4 sözel-5,6 eşit ağırlık tercihlerine göre bunlardan birini alıcaklar.

Ömür Karadeniz
22.03.2010, 14:54
insallah kazanırız

Ömür Karadeniz
22.03.2010, 20:57
yabancı dil kat 1 varmı

Mucahid Erdogan
23.03.2010, 10:38
sınava gırıs belgesı evıne ulasan oldumu bana daha gelmedı

Timur Mikhail
24.03.2010, 14:44
Millete gelmeye başladı benimde hala gelmedi beklemedeyim.

evrents
24.03.2010, 22:56
Sınava az bir zaman kaldı çalışmalar nasıl gidiyor heyacan var mı arkadaşlar?

Mucahid Erdogan
24.03.2010, 23:17
hıc heycan yoktu ama sınav gırıs belgesı gelmeyınce ınsan heycanlanıyor :D

Mira_61
25.03.2010, 14:20
Benim geldi belgem şükür.:)
Sınava gireceğim okul eve çok yakın.Ama İlkokul olması sinirimi bozdu.Allah korusun karşıma çıkacak küçük sıra tüm planlarımı bozar.:(

Cihan
25.03.2010, 14:23
benimki henüz gelmedi .. :D problem değil ... bi yerde girecez nasıl olsa..

moral bulmak isteyen arkadaşlar deneme çözsünler.. zirve körfez filan ..

Oktay AKKUŞ
25.03.2010, 15:10
Benimki de hala gelmedi. Sabırla bekliyorum..

Mucahid Erdogan
25.03.2010, 15:21
benımkıde gelmedı sınava gırecegımdne degılde belgenın gelmeyısınden heycanladım :D

Uğur GEMİCİOĞLU
25.03.2010, 15:31
Sefaköy Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu.Yine ilköğretim yine ufacık delik deşik sıralar.

Yasin T.
25.03.2010, 16:51
benimki geldi.pendikte giriyorum

Ali Yıldız
25.03.2010, 18:37
Zeytinburnu And. İmam Hatip Lisesi :)

61viya
25.03.2010, 21:06
Şu kalan son birkaç haftada, denemelerinizi çözerken, müziğin sesini açın, elektrik süpürgesini açın, abuk sabuk sıralara oturun, en arkaya oturun, en öne oturun.. Deneyin..

Oktay AKKUŞ
25.03.2010, 22:52
Puanlar hala açıklanmadı değil mi ?

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü için puanlama nasıl olur ? Bursa,Çanakkale,İzmir,Ankara,Eskişehir gibi üniversitelerde.

Gürsoy61
25.03.2010, 23:39
Puanlar hala açıklanmadı değil mi ?

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü için puanlama nasıl olur ? Bursa,Çanakkale,İzmir,Ankara,Eskişehir gibi üniversitelerde.

''Puanlar açıklanmadı'' derken neyi kastettiğini anlamadım doğrusu.Zira puanları açıklama gibi bir durum olamaz da zaten.Tercihlerden sonra puanlar kontejana göre belirlenir.Önceden birşey söylemek doğru olmaz.

Ama kontenjanları öğrenebilirsin.Ben merak ettiğim fakültenin kontenjanlarını soruyorum arayıp.

Son soruna cevap verecek olursam;Psikolojik danışmada hangi üniversite iyi bilemem.Lakin Ankara söz sahibi olsa gerek bu bölümde.Ankara'nın da geçen seneki puanı 335 gibi bir şeydi yanlış hatırlamıyorsam.Bu da kanımca YGS den 100-110 arası-LYS den de MAT 60-65,EDebiyat-Sos 65-70 arası gibi bir şeye tekabül eder.

Umarım istediğimiz bölümlere yerleşiriz;)

Mustafa Önder
26.03.2010, 01:30
Nihahahaha ODTÜ koleji geldi bana klimalı falan sınıflar:D
şaka maka 4 yıl sonra össye giricez. Konservatuar için:D

Oktay AKKUŞ
26.03.2010, 14:34
Edirnekapı-Fatih Hattat Rakım İ.Ö.O

Ömür Karadeniz
26.03.2010, 16:43
la usaklar yokmu trabzonda ktu yabancı dil 1. kat

Enes Ünal Kaya
26.03.2010, 17:00
benimki geldi.pendikte giriyorum

pendikde nerde

evrents
26.03.2010, 20:04
Edirnekapı-Fatih Hattat Rakım İ.Ö.O
Bu okul karagümrük stadının orda.Ama sıralarının güzel olcağını sanmıyorum :)

DKaraduman
27.03.2010, 01:48
Şu kalan son birkaç haftada, denemelerinizi çözerken, müziğin sesini açın, elektrik süpürgesini açın, abuk sabuk sıralara oturun, en arkaya oturun, en öne oturun.. Deneyin..

Bence yapmayın böyle :)

Ekrem D.
27.03.2010, 02:08
sayısalda ilk 1000 e girerim diyenler özel mesaj atsın

evrents
27.03.2010, 11:28
Forumdaki öğretmenlerimizin yada son yıllarda bu sınavı kazanmış olanların önerilerini bekliyoruz...:)

Kadir
28.03.2010, 13:43
Sınava girecek arkadaşlara başarılar dilerim.. Allah'a şükür biz atlattık bu eziyeti :D

Gürsoy61
28.03.2010, 13:56
Sınava OMÜ İlahiyat Fakültesinde giriyorum.Bu benim için bir avantaj teşkil eder umarım :)

Şaka bir yana sınava az bir süre kaldı.Hazırlıklar tamam.Sınav saatini bekliyorum.

evrents
29.03.2010, 19:55
sınavdan bir gün önce bjk-ts maçı var :D (yani sınav akşamı)

evrents
29.03.2010, 19:58
Real Barca maçını bırak Beşiktaş-TrabzonSpor maçı var :d Sınavdan çıkıp bjkli arkadaşla maça gideceğiz:D
Maç malesef sınavdan önce :)

Oktay AKKUŞ
29.03.2010, 21:02
sınavdan bir gün önce bjk-ts maçı var :D (yani sınav akşamı)

Sınav akşamı mı ? Cumartesi mi maç ?

Mucahid Erdogan
29.03.2010, 21:03
delı olucam ya bırd turlu gelmedı su belge bızım yanı basımızdakı arkadasa geldı bana gelmedı kesın kaybettıler ısın yoksa yenısını cıkart bakalım beklıcem cumaya kadar

evrents
30.03.2010, 10:41
Sınav akşamı mı ? Cumartesi mi maç ?
maç cumartesi

evrents
30.03.2010, 10:42
delı olucam ya bırd turlu gelmedı su belge bızım yanı basımızdakı arkadasa geldı bana gelmedı kesın kaybettıler ısın yoksa yenısını cıkart bakalım beklıcem cumaya kadar
Arkadaşım dert etme sınavdan 2-3 gün önce git başvurunu yaptığın yere(herhangi bir ösym başvuru merkezinden).Ordan anında çıkartırsın.

Ömür Karadeniz
30.03.2010, 14:19
arkadaslar benım bildigim dagıtım bitti.gelmediyse gidin osym burosuna basvurun yenısını cıkarttırıyosunuz 3tl karsılıgında

Oktay AKKUŞ
03.04.2010, 17:13
Güvender Sınavı cevap anahtarını alanlar paylaşabilirler mi ..

Gürsoy61
03.04.2010, 21:37
Güvender Sınavı cevap anahtarını alanlar paylaşabilirler mi ..

Kardeş o uzun iş :) İstersen özelden yaz işarediklerini.Bende bakayım yanlışlarını söyliyeyim sana.

Oktay AKKUŞ
03.04.2010, 21:48
Kardeş o uzun iş :) İstersen özelden yaz işarediklerini.Bende bakayım yanlışlarını söyliyeyim sana.

Tarayıcın varsa foto halinde koyabilirsin:D

Mucahid Erdogan
03.04.2010, 22:34
en sonunda geldı gırıs belgem kucukcekmecede gırcem sanslıyım lıseye cıkmıs :D

Gürsoy61
04.04.2010, 11:24
Tarayıcın varsa foto halinde koyabilirsin:D

Malesef yok.

Oktay AKKUŞ
04.04.2010, 16:54
Dünkü Güvender sınavına girenler kaçar net yaptılar. ?

Tm'yim ve 102.75 net ile sınavdan çıktım:)
Sosyali biraz daha düzeltmek lazım.

Gürsoy61
04.04.2010, 18:39
Dünkü Güvender sınavına girenler kaçar net yaptılar. ?

Tm'yim ve 102.75 net ile sınavdan çıktım:)
Sosyali biraz daha düzeltmek lazım.

Ben de TM yim.116 net yaptım.Matematikten 4 tane işlem hatası.Bilmediğimden değil yani.Tarihte gümledik yine.Coğrafyayı düzelttim sayılır.Felsefede zaten sorun yok.Fen rekorumu(9.5) kırıncada böyle bir sonuç geldi.

Öss'de de çokta bir şey istemiyorum.Dün yaptığım netin 4-5 eksiğide yeter benim için.

Oktay AKKUŞ
04.04.2010, 18:50
Ben de TM yim.116 net yaptım.Matematikten 4 tane işlem hatası.Bilmediğimden değil yani.Tarihte gümledik yine.Coğrafyayı düzelttim sayılır.Felsefede zaten sorun yok.Fen rekorumu(9.5) kırıncada böyle bir sonuç geldi.

Öss'de de çokta bir şey istemiyorum.Dün yaptığım netin 4-5 eksiğide yeter benim için.

Ben de 4 boş 2 yanlış ile mattan çıktım.
Sosyal 8 yanlış Türkçe 1 yanlış.
Fen yapamadım. Yarım net anca.
Tek zaaf sosyal ki bu herkeste böyleymiş:=)

Oktay AKKUŞ
04.04.2010, 18:51

aramızdaki fark da fenden kaynaklanıyor.

Oktay AKKUŞ
04.04.2010, 18:54
Ayrıca tam olarak doğru yanlışlarını yazar mısın ?

Oktay AKKUŞ
04.04.2010, 18:57
Türkçe : 39+ 1- = 38.75 net
Matematik: 34+ 2- = 33.5net
Sosyal: 32+ 8- = 30net
Fen: 1+ 2- = 0.5net

Ömer Kibar
04.04.2010, 20:50
Sınava girecek renkdaşlara başarılar :)

agasaro
04.04.2010, 22:10
Sınava girecek olan kardeşlerime şimdiden başarılar diliyorum. Duygularını kontrol edebilenlerin başarılı olacağını unutmayın lütfen. YGS öğrencinin bilgisinden çok performansını ölçen bir sınavdır. İnşallah bu sene de nice bordo mavi çarpan yürek üniversite kampüslerinde yerlerini alırlar.

Onur Şeref
05.04.2010, 00:06
Dağıtıcam ağzını yüzünü YGS az kaldı.

onur-ts
05.04.2010, 10:30
bu iş çok uzadı artık.gelsin de geçsin sınav.hani futbolda her şey biter maç saatini beklerya futbolcular.ben de şuan o durumdayım.maç saatini bekliyorum.inşallah işlem hatası, yanlış okuma vs. hatalarını yapmam da bunca çalışmamın karşılığını hakkıyla alırım.
ayrıca sınava girecek tüm renktaşlara başarılar...

Oktay AKKUŞ
05.04.2010, 11:08
Herkese başarılar Çarşambadan Perşembeden sonraya deneme çözülmez hafif bir formül tekrarı yapalım.

Onur Şeref
05.04.2010, 11:29
Sınava gircek tüm kardeşlerime başarılar.
İnşallah herkes çalışmasının karşılığını alır.

Panik yok,sıkıntı yok.;)

Oktay AKKUŞ
05.04.2010, 11:35
Hedefler neler ? Bölüm olarak ):) Allah kısmet ederse Polis akademisi ya da Pdr istiyorum İstanbul dışında.

Onur Şeref
05.04.2010, 11:54
Tıp,Diş,Ecza,Kimya Mühendisliği.

Kısaca beyaz önlük istiyorum.:)

Oktay AKKUŞ
05.04.2010, 11:57

Sayısalcıyız demek :) Hayde bakalım:) İnşallah.

Oktay AKKUŞ
05.04.2010, 11:57
http://www.matematikdersim.com/ygs-lgs-sbs-puan-hesaplama.php

Puan hesaplamak isteyen arkadaşlara.

Gürsoy61
05.04.2010, 14:35
Ayrıca tam olarak doğru yanlışlarını yazar mısın ?

Türkçe 40 Doğru 0 Yanlış-->40.00
Matematik 36 Doğru 4 Yanlış-->35.00
Sosyal 33 Doğru 6 Yanlış 1 Boş-->31.50
Fen 12 Doğru 10 Yanlış-->9.50

En yüksek Türkçemi yaptım.

Matematik kötü geçti açıkçası.Fullenecek kadar kolaydı.

Belkide en iyi sosyallerimden birini yaptım.Zira bu sene 35 i göremedim.
Umarım YGS de yaparım 35 net.

Fene gelecek olursak;inan bana fene dair hiç bir bilgim yok.Mantıken yapılan sorular oluyor.Kimyada çözelti-atom-periyodik tablo;fizikte vektör-akıntı soruları-terazi-hız;Biyolojide de yorum soruları yapıyorum.

İstediğim bölümler ise;
Hukuk-Polis Akademisi-Siyasal Bilimler.

Ali Can
05.04.2010, 15:22
O kadar istikrarsızım ki...bi düşük bi yüksek:o
türkçe 36 doğru 4 yanlış-->35,00
sosyal 28 doğru 12 yanlış-->25,00
matematik 38 doğru 1 yanlış-->37,75
fen 39 doğru 1 yanlış-->38,75
YGS 1: 464.297
YGS 2: 465.326
sınavda türkçeden 35net matematikten en fazla 2 yanlış..
sosyalden 25 net fenden de 4 yanlış yapsam bana yeter
Not:Bu deneme dün sabah yapıldı..
türkiye geneli güvender sınavının çoğu sorusu çıkmış sorulara benziyor...
şimdi farkettim :D:D:D

Oktay AKKUŞ
05.04.2010, 17:07
Benim de olay sosyale bakıyor. Her halikarda +35 Türkçe +30 Matematik yaptığımı düşünerekten 35 sosyal yapmam beni çok iyi yerlere getirecektir ama +35 Matematik yapmayı +30 sosyal yapmaya yeğlerim :)

Güvender sınavına gelince 2 tane uzun paragraf sorusunu anlamadım kafamı da pek yormayıp diğer sorulara geçtim.
Hacim sorusu vardı 1 tane onda da biraz geçiçi körlük yaşadık ve +1 matematik boşuyla 4 boş ile çıktım sınavdan.

Türkçe ise çok iyiydi. Paragraf sorusunu kaçırmışım ki son cümlede gel beni bul diyor resmen onu es geçmişim ve 1 yanlış yapmışım.

Sosyalde ise 3 Tarih 4 Coğrafya 1 Felsefe yanlışım var. Bu yanlışları 5'e kadar düşürmem lazım.

Tm öğrencisini düşünürsek 120 üzerinden 102.75 ve 423... falan puan küçümsencek bir rakam mıdır?

Oktay AKKUŞ
05.04.2010, 17:09
O kadar istikrarsızım ki...bi düşük bi yüksek:o
türkçe 36 doğru 4 yanlış-->35,00
sosyal 28 doğru 12 yanlış-->25,00
matematik 38 doğru 1 yanlış-->37,75
fen 39 doğru 1 yanlış-->38,75
YGS 1: 464.297
YGS 2: 465.326
sınavda türkçeden 35net matematikten en fazla 2 yanlış..
sosyalden 25 net fenden de 4 yanlış yapsam bana yeter
Not:Bu deneme dün sabah yapıldı..
türkiye geneli güvender sınavının çoğu sorusu çıkmış sorulara benziyor...
şimdi farkettim :D:D:D

Tm olarak maksimum puanımız 460 :D ve sen bu puanı sayısal olarak geçmişsin:D
İnşallah hedeflerin doğrultusundaki yerlere gelirsin.

Nazlı Ayaz
05.04.2010, 19:57
Herkese başarılar,umarım herkes hedeflerine ulaşır.

Ahmet Başkaya
05.04.2010, 21:00

Yakışır da kankama ...

Son sınav 470 başladık bakalım YGS seri denemelerine ...

Oğuzhan İnce
05.04.2010, 21:44
yahu gnçler ben sözelciyim ygs'de maksimum bir sözelci 100 yapar e biz de maksimumla minimum arasında kopçe görevi görüyoruz,yavaştan streste bindi bünyeye,lys gelse de rahatlasak
var mı benim gibi birinci sınav sıkıntısı olan(:

Ömür Karadeniz
06.04.2010, 12:15
ben bir tm ogrencısı olarak ygsde 350 400 arası bişey hedeflıyom daha abartmaya gerek yok zaten oldugum denemelerde hep o arada gıdıp geldım 1 kere 320ye fln dustum geri hep 360-370.onuda ygsde yaparsam yeter bana ben mat2me guvenıyoorum lysde

evrents
06.04.2010, 12:22
Cumartesi akşamı bjk-ts maçı var bize rehber hocalar sinema filmleri falan izlemeyin demişti beyninizi öyle şeylerle doldurmayın diye.(Ordaki sahnelerle kafanızı doldurmayın)Ama ben maçı izlicem derbi olunca sinemadan daha ziyade bu.Sizler de izliceksiniz dimi :).Ama kötü olur bir yandan derbi maç(ne kadar ligde şansımız olmazsa olsun ama derbi maçları bir başka oluyor) ertesi günde hayati bir sınava gireceğiz...

Emre ÖZTÜRK
06.04.2010, 12:26
Arkadaşlar bu sınavdan başarılı sayılmanız için en az kaç paun almanız gerekiyor?

Ömür Karadeniz
06.04.2010, 16:04
ygs en az 180

Ömür Karadeniz
06.04.2010, 16:04
trabzonun macını ızlemek sınema ızlemekten daha beter.sınav aksamı strese sokar adamı

Oktay AKKUŞ
06.04.2010, 17:18
Ben maçı izlemeyeceğim.

Ahmet Başkaya
06.04.2010, 17:49
Arkadaşlar bu sınavdan başarılı sayılmanız için en az kaç paun almanız gerekiyor?

Kişiye göre değişir ... ;) ...

Hedefim Cerrahpaşa minimum 75 i bulmam lazım :eek:

Oktay AKKUŞ
06.04.2010, 17:52

75 net mi Ahmet :D

Oktay AKKUŞ
06.04.2010, 17:55
Ahmet ya bir kaç soruyu yapamıyorum korkuyorum yapamadığım tipten soru gelicek ve yapamıyacağım:d

Oktay AKKUŞ
06.04.2010, 18:20
2009 Öss soruları lazım , özelden mözelden ulaştırırsanız sevinirim..

Cihan
06.04.2010, 18:23

475 demek istedi..

işin çok kolay olmayacak

Oktay AKKUŞ
06.04.2010, 18:32
Hedefim 100 net. Denemelerimde de Allah nazarlardan saklasın hedefim doğrultusundaki netleri alıyorum.

Onur Şeref
07.04.2010, 09:01
140'ı buliyim yeter.

Türkçe 35
Matematik 38-39
Sosyal 32-33
Fen 33-34 yapsam yeter diye düşünüyorum.

Şu Biyoloji diye ders olmasada Fen'de full çeksek ne güzel olurççç

Arif Timurcioğlu
07.04.2010, 12:41
Allah hepinizin yardımcısı olsun kardeşlerim inş. hepiniz başarılı olursunuz.

Enes Ünal Kaya
07.04.2010, 13:58
Kimlikde ki Fotolar Son 6 Aylık oLcakmış Ne İş Ya.. Belgelerden Anlamıolarmı Bide Foto Çıkartıyorlar

Mira_61
07.04.2010, 15:09
Kimlikde ki Fotolar Son 6 Aylık oLcakmış Ne İş Ya.. Belgelerden Anlamıolarmı Bide Foto Çıkartıyorlar
Bu da nereden çıktı şimdi.Benim kimlikteki fotoğrafım 4 sene önceki fotoğraf.:D
Bunu Danışman Hocama soracağım.

Ali Can
07.04.2010, 17:12
140'ı buliyim yeter.

Türkçe 35
Matematik 38-39
Sosyal 32-33
Fen 33-34 yapsam yeter diye düşünüyorum.

Şu Biyoloji diye ders olmasada Fen'de full çeksek ne güzel olurççç
benim içinde biyoloji çantada keklik fizik sorularıda tam dikkat sorusu
genellikle fizik kaçırıyorum

Türkçe 35
Matematik 38-39
Sosyal 25-30
Fen 35
son denemelerde 15 dk arttırıyorum o zamanlarda da fene dönüp kontrol edicem özellikle fiziği:D:D

alpozan61
07.04.2010, 17:48

Böyle bir şey gerçekten var mı ya ? Benim kimlikteki fotoğraf 4 yıl öncesinin.. :(:(:(:(

Oğuzhan İnce
07.04.2010, 17:54
Böyle bir şey gerçekten var mı ya ? Benim kimlikteki fotoğraf 4 yıl öncesinin.. :(:(:(:(
yok öyle bişey geçen sene arkadas 8. sınıftaki fotoğrafıyla girdi,size benzemesi yeterli

Hasan61
07.04.2010, 19:01
Aşağı yukarı 450 puan alıyorum.Geçen seneye göre kaç puan yapıyor?Bilgisi olan var mı?

Oktay AKKUŞ
07.04.2010, 19:49
Fencilere bakıyorum da 140 hedefler arasında:D Puan olarak kaça denk geliyor ?

Oktay AKKUŞ
07.04.2010, 19:57
Son olarak bugünkü denememde 430 puan yapmışım.

Oktay AKKUŞ
07.04.2010, 19:59
YGS 5: 465.255

Eşit ağırlıkçılar için maksimum puan 465.

Fenler için ise 499'a kadar yolu var:D

evrents
07.04.2010, 21:36
Sınava girerken yanımızda vesikalık fotoğraf getirmemize gerek var mı?Biri sınava girerken yanımızda tam olarak neler getirceğimizi yazabilir mi?

Cihan
07.04.2010, 21:47

maksimum 465 filan değil :D:D ben üstüne çıktım ama sınavda o kadar rahat olur muyum bilmiyorum..

türkçe mat toplam 4 yanlışa kapatsan sosyal 5 e yolu var .. fenden 10 12 civarı getirdiğin takdirde atarsın kapağı iyi bi yere ..

güvender sınavı gibi olsa diyorum ama hiç zannetmiyorum öyle geleceğini o uzun sorular da çok kekti.. :D

Onur Şeref
07.04.2010, 23:32
Çıkmış sorulara bakılırsa sınavın Güvender sınavından farkı olcağını sanmıyorum.

evrents
07.04.2010, 23:49
Çıkmış sorulara bakılırsa sınavın Güvender sınavından farkı olcağını sanmıyorum.
Güvenderde biyoloji soruları yorum muydu yoksa bilgiye dayalı mı?

evrents
07.04.2010, 23:52
Arkadaşlar ben final dershanesine gidiyorum denemelerde matı çok zor tm'den hazırlanıyorum türkçe 37 doğru sosyal 35 doğru falan yapıyorum fende de 6-7 tane ama matematik 22'yi geçemiyorum başka dershaneye gidipde 105-110 net yapan arkdaşlarım üzülme sizin denemelerde mat çok zor diyorlar sizce nasıl yoksa ben mi abartıyorum?Bu arada meslek lisesi son sınıf öğrencisiyim bölümüm bilgisayar (sayısal) ama ben tm'den hazırlanıyorum katsayı farkı azaldığı için.Yorumlarınızı bekliyorum.

Onur Şeref
07.04.2010, 23:56
Güvenderde biyoloji soruları yorum muydu yoksa bilgiye dayalı mı?

Yorum sorularıda çoğunluktaydı ama 3-4 soru net bilgi istiyordu.

evrents
08.04.2010, 00:05
Yorum sorularıda çoğunluktaydı ama 3-4 soru net bilgi istiyordu.
Geçen ay töderin sınavı olmuştu çoğu yorumdu sadece biyolojiden 7 doğru 1 yanlış çıkmıştı ama bizim finalin denemelerinde yorum ya 1 tane ya 2 tane çıkıyor gerisi direk bilgi istiyor.

Enes Ünal Kaya
08.04.2010, 00:36
Arkadaşım Yok Diyorsunda Bize Öyle Dedielr.. Katı Bir Kural oLucağını Sanmıyorum Ama :/

evrents
08.04.2010, 11:01
sınava girerken yanımızda ayrıyeten fotoğraf getircek miyiz?

61viya
08.04.2010, 11:27
İkiz olanlardan biri, diğerinin yerne sınava girse, kim fark eder ki?:confused:

Neyse :D

Gözetmenim ben de sınavda :) Heyecan yaptım :) Gençlik günlerim geldi aklıma :)

Bol şans gençler şimdiden :) Gönlünüzce olsun herbir şey ;)

alpozan61
08.04.2010, 13:53
sınava girerken yanımızda ayrıyeten fotoğraf getircek miyiz?

kimlikteki fotoğrafın biraz eskiyse yakın zamanda çektirdiğin bir fotoğraf getirmen faydalı olur...

Uğur GEMİCİOĞLU
08.04.2010, 16:30

Biz sözelciler için de 400 ü vurmak hayal gibi bir şey.TM çıkışlı olup sözele geçenler bile mat1 yapamıyor.Sözelci psikolojisi herhalde xD

onur-ts
08.04.2010, 16:48
seri denemelerin sonuncusunu bugün olaraktan ygs-dershane sezonunu kapatmış bulunmaktayım.şimdi asıl ygsye girip bakalım ne var ne yok.kapanışı öyle bir yaptım ki kendime inancım arttı:D

Ali Can
08.04.2010, 16:49
Töder sınavı daha kolaydı..
İnşallah geçen seneki türkçe soruları gibi olmaz yoksa işim baya zorlaşır..

hatice_61
08.04.2010, 17:12
başarılar herkese hep sınav dolu hayatımız

Egemen Yılmaz
08.04.2010, 21:51
Sınava girecek herkese başarılar...

ApoCaN28
08.04.2010, 22:13
Şimdiden bütün arkadaşlara ve kendime hem bol şans hem de başarılar =)

Oktay AKKUŞ
08.04.2010, 22:22
La bakıyorum da herkes Sayısal:D Herkes +120de:D

melâl
08.04.2010, 22:58
başarılar diliyorum arkadaşlar hepinize... dönemin başından beri emek veriyorsunuz ve şimdi mahsül toplamanın ilk basamağı =)
Farmville gibi düşünün yani :D YGS nin bi numarası yok :D

"hocam sınava x gün kaldı" diyen öğrencilere "ula sidires etmeyun benu" diyorum =)

hadi bakalım..alnınızın akıyla çıkacaksınız habu işten... güzel sonuçlar bekliyoruz =)

evrents
09.04.2010, 15:58
Benim kimlikteki fotoğrafım eski 2006 yılının.Sorun olur mu acaba?Ama yanımda bugün çekildiğim bir fotoğraf getircem.

Gürsoy61
09.04.2010, 16:26
Benim kimlikteki fotoğrafım eski 2006 yılının.Sorun olur mu acaba?Ama yanımda bugün çekildiğim bir fotoğraf getircem.

2006 yılından bu yana bir insan ne kadar değişebilir ki.Sonuçta sınav gözetmeni kimlikteki resminin senin olduğunu anlayacaktır.Tabi yanında resim götür sen yinede.Ne olur ne olmaz.

alpozan61
09.04.2010, 17:29
hadi bakalım Allah yardımcımız olsun.. :)

Atakan
09.04.2010, 18:36
Sınava girecek olan arkadaşlara başarılar dilerim.Allah yardımcınız olsun.İnşallah hedeflerinize ulaşırsınız...

evrents
10.04.2010, 12:50
Yarın sınava giricek olan arkadaşlar bu akşam maçı seyredicek misiniz?Yarın bu saat itibariyle sınavımız bitmiş olucak ve rahatlayacağız.

Kadir
10.04.2010, 12:58
Herkese başarılar (:

alpozan61
10.04.2010, 13:04
bu akşam bjk yi yensek te onun moraliyle girsek ne güzel olur :)

evrents
10.04.2010, 13:19
bu akşam bjk yi yensek te onun moraliyle girsek ne güzel olur :)
Aynen ya bjk'yi yensek de moralli girsek sınava o moralle insan +10 net daha yapar. :)

Oktay AKKUŞ
10.04.2010, 14:53
2 tane soru tipi var onların çözümleri lazım kim yardımcı olabilir . Matematik sorusu. Özelden yardımlarınızı bekliyorum bana yazın geri dönerim.

Oktay AKKUŞ
10.04.2010, 14:56
Hatta soruyu yazıyorum , özelden açıklamalı bir şekilde çözüm bekliyorum yardım edenler için teşekkürler.

Güvender 5:

Mat soru 15 :

x tane pozitif tam sayının aritmetik ortalaması y dir. Bu x tane pozitif tam sayının her birinden x-y çıkarılırsa yeni ortalama ne olur ?

Mat soru 19:

Arzu Bengü Canan iş bölümü yapıyorlar yıllık hazırlayacaklar. Canan + Arzu 2 sayfayı 5günde.
Arzu + Bengü 3 sayfayı 20 günde. Bengü + Canan 1 sayfayı 4 günde hazırlıyabiliyor.

3ü birlikte 80 sayfayı kaç günde hazırlarlar ?

Gürsoy61
10.04.2010, 15:06
Cevapları yazarsan biz de ona göre anlatalım.Yanlış bulduğumuz cevabı burada anlatmak ne derece doğru xS

Murat'
10.04.2010, 15:06
Şimdi size sorular çalındı, sınav iptal edildi deseler ne yapardınız ?

Emrah Akcagöz
10.04.2010, 15:07
Allah kolaylık versin inşallah yüksek puanlar alırsınız arkadaşlar..

Başarılar dilerim.

Gürsoy61
10.04.2010, 15:09

Soruları çalan arkadaşı bayağı bir kalaylardım herhalde.

Gürsoy61
10.04.2010, 15:13
Allah kolaylık versin inşallah yüksek puanlar alırsınız arkadaşlar..

Başarılar dilerim.

Teşekkür ederim.

Heyecan yok denecek kadar az.Az çok kendimide biliyorum.Yapacağım nette 3 aşağı 5 yukarı belli.

Velhasıl çok hata yapan birisiyim.Şöyle ki;cevabı x bulup y işaretleyecek kadar.Yada 100*20=3000 yazacak kadar.Bu sınavda dikkatimi toplayabilirsem çok rahat kalkarım altından diye düşünüyorum.Umarım yanılmam.

Cem Kıran
10.04.2010, 15:14
Yarın sınava girecek arkadaşlara başarılar..

onur-ts
10.04.2010, 15:18
Başarı dileyenlere teşekkürler.iyi dilekleriniz bizim yanımızda olsun sınavda.diğer sınava gireceklere de başarılar dilerim.Oktay sorularını cevapladım faydalı olmuştur inşallah...

Oktay AKKUŞ
10.04.2010, 15:20
Başarı dileyenlere teşekkürler.iyi dilekleriniz bizim yanımızda olsun sınavda.diğer sınava gireceklere de başarılar dilerim.Oktay sorularını cevapladım faydalı olmuştur inşallah...

Teşekkür ederim Allah razı olsun.

Soru 15:

a) y b) x+y c) 27-x d) x e) 3y-2x bu sorulara 2-3 denemedir rastlıyorum herkes açısından faydalı olur sadece bana değil.

soru 19:

48 40 36 32 28

Oktay AKKUŞ
10.04.2010, 15:21
Burdan ısınma turları yapabiliriz aslında :D Çok sık gelen sorular ya da zorlandığınız sorular ( paragraf olmasın da ) burda tartışabiliriz.

Oktay AKKUŞ
10.04.2010, 15:22
Allah'a şükür Matematikten Tarihten Türkçeden konu eksiği yok.

Coğrafya ve Geometride az buz formül ve dış kuvvetler madenlere falan bakacağım akşam 9-10 olmadan kapatacağım mevzuyu.

onur-ts
10.04.2010, 15:24
Oktay madenlerin neyine bakacan.madenler lys konusu.

Murat'
10.04.2010, 15:24
Ben Öss'ye iki defa girdim.

İlkinde sınavı kazandım Yabancı Dil'de 331 puan alarak sonra üniversiteye devam ederken yine girdim bu sefer 332 aldım.Yani diyeceğim şudur ki ne kadar rahat olursanız o kadar başarılı olursunuz.

Allah hepinize kolaylık versin arkadaşlar.

Bu arada sınavda su içen arkadaşlara gıcık oluyorum ben.Boğazının çatlasa bile içmeyin şu suyu be kardeşim.O su sesi ben illet eder, kapağı aç, lık lık lık bir ses sonra kapa sonra yerine koy.Düşünmesi bile deli etti beni.

Bir de bişey yiyenler var tabi ki.Şunu ya önceden ye ya da sonradan ye beni çıldırtmaya ne hakkın var di mi kardeşim.

Benim de okulda salı günü boru gibi bir sınavım var ne yapacağımı bilmiyorum gerçekten de.

Emrah Akcagöz
10.04.2010, 15:26
Valla sınava girecek olsam senden şüphe ederdim..:D

Teşekkür ederim.

Heyecan yok denecek kadar az.Az çok kendimide biliyorum.Yapacağım nette 3 aşağı 5 yukarı belli.

Velhasıl çok hata yapan birisiyim.Şöyle ki;cevabı x bulup y işaretleyecek kadar.Yada 100*20=3000 yazacak kadar.Bu sınavda dikkatimi toplayabilirsem çok rahat kalkarım altından diye düşünüyorum.Umarım yanılmam.
İnşallah yanılmazsın heyecan olmaması güzel tüm arkadaşlara tekrardan başarılar..