PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gözbebegimiz ve gelecegimiz

Badaloğlu
09.08.2005, 10:29
Bu konuyu açip açmamakta çok düsündüm ama en son Internetsporda bu haberi görünce dayanamadim.Trabzonspor'un vizyonu CL katilamadigi için her geçen gün biraz daha erigdini düsünüyorum.Çünkü Trabzon denilince artik CL bir türlü giremeyen takim olarak akillara gelecektir.Üstüne birde bu Anorthosis faciasi da eklenince durum gerçekten çok üzücü.

Eskiden amatör takimlarda oynayan bizlerin en büyük hayali, bir gün Trabzonspor'un formasini giyebilecekmiyimdi.Trabzonda top oynamak bir Trabzonlu için en büyük nimettir.Su an düsünüyorum da ben sahsen futbolcu olsaydim ve de Trabzonda top oynasaydim,herhalde paradan hiç bahsetmemem gerektigini düsünüyorum.Nedeni de su; benim babam,akrabalarim,arkadaslarim dogup büyüdügüm yer orasi...Orayi parayla neye degistireyim ki?bana en büyük nimet Trabzonda top oynamak olurdu.Sevdiklerimin yaninda olmaktan daha büyük bir mutluluk olabilirmi?Parada neymis?

Genç kardeslerimizin bazilarinin son zamanlarda Istanbul takimi taraftarligi yaptigina hepimiz sahit oluyoruz.Bu isin tek çaresi vardi ama onu 22 yildir yapamadigimiz için; ben sahsen çikis yolu olarak CL görüyordum.Ama 2 yildir hayal kirikligi yasiyoruz.Bu beni gerçekten çok üzüyor.

Geçen sene Dinamo Kiew maçina Trabzona geldigimizde; stada yürürken sokakta 3 tane çocuk bize laf atmisti.Ve bunlarin yaslari da en fazla 9-10 idi.Bu genç kardeslerimin hepside farkli takimi tutuyordu ama beni asil üzen içlerinden 1 tanesi bile Trabzonsporu tutmuyordu.

Trabzonspor 32.yildir süper ligde ama basarilar öyle dengesiz geldi ki simdi bunun sancilarini yeni nesil çekiyor.Düsünün 1974'de 1.ligdesiniz 2 yil sonra sampiyonluklar basliyor.Taa ki;1984 yilina kadar sonrasi malum.10 senedeyapilmayacak seyleri yapan ve efsane olan Trabzon, 22 yildir ne yazik ki cepten yiyor.Bunun tekçaresi kalmistir ''SAMPIYONLUK'' gerisi hikaye...

Birde su asagida ki haberin ben kasitli olarak verildigine inaniyorum.Herkes uyanik olsun,takimimiza sahip çikalim.Tamam elestirimizi de yapalim ama bu takim bizim.Rahmetli Cem Karaca'nin sarkisinda söyledigi gibi ''Yüzbin kere tövbe etsek,gene sarap içeriz'' (herkes kendine göre yorumlasin,sarap içiyorsunuz demiyorum)...Bu takimi biraktim,maçlara gitmeyecegim desekte bunu yillardir yapamiyoruz,o bizim canimiz,kanimiz,benligimiz o bizim kisacasi GÖZ BEBEGIMIZ.

http://img134.imageshack.us/img134/7240/ioca4fp.jpg

Karadeniz'in bagrinda yetisen bir yildiz Kerem Durmus. Idmanocagi'nda 5 numarali formayla harikalar yaratiyor. Küçük yasta kaptanlik pazibandini takti. Bir çok basariya imza atarak kupa kaldirdi. Herkes ona gelecegin ylildizi olarak bakiyor. Bu yasta onun binlerce hayrani var.

Ona en çok hayran olan bayan taraftari Oya Tuna hiç bir maçini kaçirmadignii söylerken, "Bunu bir an önce Türk futboluna kazandirilmasi görüsünde.

Ancak Kerem Galatasaray'li... Kendisine örnek aldigi bir çok futbolcu var ancak, kendisi Tugay Kerimoglu gibi Karadeniz'den yetisip Galatasaray'a hizmet etmek istiyor.

Her hafta oynadigi oyunla yerel medyadan büyük övgüler aliyor. Hocalari ise takimin beyni olarak onu görüyor. Kerem'in su anda Trabzon'da okulu oldugu için Istanbul'a gelemiyor ancak, bu hayalini mutlaka gerçeklestirecegi günlerin de gelecegini simdiden söylüyor.

melrok
09.08.2005, 10:55
benimde 1993 yilinda dogan yigenim var. babasi izmirli ve istanbulda yasiyorlar. takim tutma bilincine ulastiginda cin-con'un sasali dönemi bizimse yikim dönemine denk gelir. her çocuk kazanmayi istedigi için güçlü gözükeni tutmak, medyada kahraman olarak gösterilenlerin yaninda yer almak ister. dolayisiyla yigenimin ilk takimi cin-con oldu. aslinda o hagi'yi tutuyordu. hagi futbolu birakti cin-con salanmaya basladi. yigenimde biraz biraz futboldan anlamaya basladi. iste 2000'den sonraki ilk türkiye kupasini aldigimiz seneki trabzonun oyunu onu büyüledi. çünkü gerçek anlamda takim ruhu ve sahada nasil savasilir onu gördü. sonra kendi istegiyle ( genelde büyüklerin çocuklar üzerinde etkisi vardir. herhangi bir beyin yikama olmaksizin) yeni kahramani olarak TRABZONSPORU seçti. bu seçimi yaptiginda ne kupa alinmisti nede sonraki sene gelen ikincilik gerçeklesmisti. tabiki yeni kahramanlarinin ismini söylememe gerek yok fatih ve yattara. kisaca benim söylemek istedigim bu yaslardaki çocuklar biz güçlü oldukça herseyden önemlisi iyi oynadikça ve üç kiz kardese kök söktürdükçe bize ilgi duymaya basliyacaklar. eminim badaloglu'nun bahsetigi kardesimiz ve onun gibi çocuklarda özelikle gelecek bir sampiyonlugun ardindan kendi renklerine döneceklerdir. belki burda bahsetmem yersiz ama yattara, fatih, gökdeniz ve symek küçük yasta taraftar kazaniminda bize en büyük hizmeti yapiyorlar yapacaklar. onlar çocuklarin gözünde büyüdükçe bu forma ve renkler ile aralarinda güçlü bir bag olusacak.

ozcan_asanoglu
09.08.2005, 11:07
ne yaparsak yapalim arada çürükler çikacaktir..o minik takimindaki onbir kisinin belki on tanesinin hayalinde trabzonspor vardir..haberin dogrulugundan süpheliyim ya, dogru olsa bile bir tane iki tane çikar, bunun önüne geçmek zordur...Trabzonspor'un firtina gibi estigi yillarda bile en az simdi oldugu kadar, trabzonlu olup baska takimlari tutan insanlar vardir...

tabi su da var ki, çocuklarin beyinlerinin gazete ve tv.lerden fener, gs. diye yikanmasinin büyük zararlari var, henüz bilinç kazanmamis çocuklar etkileniyor maalesef...yani bizim yapmadiklarimizdan çok sermayenin yaptiklari önem kazaniyor ister istemez...

emre81
09.08.2005, 11:50
Arkadaslar bu çocuk nedir neyi nesidir bilmiyorum ama Trabzon'da olupta G.S. yi düslemesi aci verici gerçekten söylendigi kadar yetenekliyse. Bence sportif basari yaninda imaj futbolcular da önemli bence ÖR: Yattara ne olursa olsun mahalle arasinda çocuklar top oynarken Yattara benim diye kavga edebiliyorsa bu adam Trabzon için bir degerdir önemli olan ondan en iyi verimi alabilmektir.

Kerem konusunda mevcutyönetim ya da birileri biseyler yapmalidir, böylesine bir yetenek kaybedilmemelidir.

Çagman
09.08.2005, 11:58
Gs 4 seneüst üste samp. oldugu uefa kupasini aldigi senelerde Bütün kücük cocuklar ben gsliyim diyordu neden tek bildigi takim o evinde o mac izleniyordu.

Avrupada fener maci dahi olsa ben acar izlerim.Gs de Bu yolla Cok taraftar Edindi Avrupada Genc nesiLin coguda gs li .

Badaloğlu
09.08.2005, 12:20
ne yaparsak yapalim arada çürükler çikacaktir..o minik takimindaki onbir kisinin belki on tanesinin hayalinde trabzonspor vardir..haberin dogrulugundan süpheliyim ya, dogru olsa bile bir tane iki tane çikar, bunun önüne geçmek zordur...Trabzonspor'un firtina gibi estigi yillarda tabi su da var ki, çocuklarin beyinlerinin gazete ve tv.lerden fener, gs. diye yikanmasinin büyük zararlari var, henüz bilinç kazanmamis çocuklar etkileniyor maalesef...yani bizim yapmadiklarimizdan çok sermayenin yaptiklari önem kazaniyor ister istemez...

Özcan, Trabzonun firtina gibi estigi yillarda bile en az simdi oldugu kadar, trabzonlu olup baska takimlari tutan insanlar vardi...Ama o zamanlarda basin,medya,internet bu kadar çok gelismemisti.Oysa simdi bakiyoruzda dünyanin neresinde olursa olsun, futbol takimlarini,futbolculari ufak ayrintilarina kadar;dünyanin baska bir yöresinde gençlerce örnek alinabiliyor.

Bu çocuklar eskiye göre daha fazla baski altindalar.Öncelikle Trabzonspor'un felsefesini bu kardeslerimize anlatmaliyiz.Yoksa onlarda emek vermeden,sermayeden,suni basarilardanpay isteyenler kervanina katilip siradan olmanin hazzini yasamak zorunda kalacaklardir.Isin kolayina kaçmak bizTrabzonsporlulara yakismaz,o yüzden her zaman zor olani basarmak (siyasiler,basin,medya,Istanbul lobisi v.b.)en güzelidir diyorum.

isko61
09.08.2005, 12:38
yeni nesilin baska takimlari yani 3 büyükler(mis)diye adlandirilan takimlari tutuyorlar bu normal ama trabzonda oturupta cin conu tutmasi büyk aci babasinin suçu ben baska takimi tutsaydim babambana ekmek vermezdi Allah Razi Olsun babamdan o olmasaydi serefsiz takimlari tutacaktim

BABAM SAG OLSUN

Mehmet
09.08.2005, 13:42
Bu konuyu irdelemeye sayfalar ve kelimeler yetmez.
Sebebbi de Trabzonspor'u çok sevmemiz..
Biz 60'li 70'li kusaklar Trabzonspor'un basarilari ile oldugunca fazlasiyla mutlu olmustuk yeterince..Bizim için aslinda önemlide degil biz Trabzonspor'un nasil bir takim oldugunu zaten biliyoruz.
Ozamanlar Trabzonspor için içersi disarsi hiç fark etmiyordu
maçlarini kazanmasi için.. Rakipler bilakis yenileceklerine razi olurlardi,
sadece farkli yenilmemmeye çaba gösterirlerdi. Hatta bazi takimlar
maç baslamadan tamam bizi yenersiniz ama fazla fark yapmayin
bizi küçük düsürmeyin diye yalvaranlar olurdu!!

Nerden nerelere geldik? Simdi bizim için önemli olan bunlari genç nesile
çocuklarimiza anlatabilmek ama bu is çok zor.Hele helede günümüzde
bu Ist. takimlarinin çigirtkanliklarini yapan yalakalik yapan medya ve basin var iken.. Allah dan bir Yattara var takimimizda da renk veriyor bazan bizi aci bir sekilde üzsede su bahsedilen takimlara karsi onun yaptigi showlari izlemek çocuklarimiza keyf veriyor..

Geçenlerde Kibris takimi ile yapacagimiz revans maçinin günü çocugum evden telefonla beni ariyor; Baba bu gün bizim Fatih TEKKE maçta oynayacakmi diye? Bu maç için küçük bir çocugun bile kaygisi vardi!!
Evet oglum oynayacak dedigimde çiglik atarak oleyyyy demisti.
Devam etti; Baba dedi Fatih TEKKE her maçta gol atiyor gene gol atar demisti.. Dedigi olduda ancak bir gol atabildi Fatih'imiz.
1 - 0 skor bize yetmedi tabiki elendik.. Çocuk Baba bize 2 - 0 lazimdi
2 - 0 yenemedik dedi.. Çocuk haliylen çok üzgün olmasina ragmen beni teselli ediyordu.. Olsun baba onlari baska maçlarda biz gene yeneriz diyordu.. Bende evet onlarla daha çok maçlarimiz olacak biz onlari yenecegiz diye çocugu teselli ediyordum..

Iste onu bir maçimizda takimimiz maglup durumda iken çektigim bir resmi.. Su kibris maçinda hatali olan Tüm Trabzonspor'lu yöneticilerin
su çocugumun halini görüp onu bir hediye ile sevindirip öpüp kucaklayip
ondan özür dilemesini teselli etmesini çok isterim..
http://pic2.picturetrail.com/VOL1000/3784564/7814365/103728873.jpg

Ahmet abi daha söylenecek yazilacak çok sey var da vaktim yok
is esnasinda kafa bulanikligi sirasinda biseyler yazdim..
BU FIRTINA DINMEZ! ASKIMIZ HIÇ BITMEZ!

Bülent Şirin
09.08.2005, 13:45
Konuyu açtigin için tesekkürler sevgili Ahmet? Konu yeni degil ama bu durum onu önemsiz yapmiyor elbette? Gerçi yazacaklarimin bir kismina sen, Özcan ve diger arkadaslar deginmissiniz ama ben yine de aklimdan geçenleri siralayayim:<?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

Bir kere, Trabzonspor?un en iyi zamanlarinda bile Trabzonspor?dan baska takimlara gönül verenler bulundugu dogrudur.

Duruma çok güzel bir örnek teskil etmese de, benim konuya ne kadar erken sahitlik ettigimi gösteren bir örnek olay olmasi açisindan bir animi sizlerle paylasmak isterim.

Sene 1976, sezonun son maçi, rahmetli babamla birlikte Avni Aker?deyiz.O zaman stadin ismi henüz ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Trabzon Sehir Stadi[/B].? Anlamis oldugunuz gibi bu Trabzonspor?un ilk sampiyonlugunu kutladigi maç olan Besiktas maçi. O gün tarihe taniklik ettigimi daha sonradan idrak edecek, o gün orada bulunmus olmakla hep gurur duyacaktim. Neyse, o ayri konu.

Yol tarafindaki kale arkasina ancak girebilmisiz ve hemen yanimizda iki genç var. Ve bu gençler Besiktasli! Kendi aralarinda ancak mirildanarak konusabiliyorlar tabii? Bu durum çocuk aklimla da olsa garibime gidiyor ve konusmalarina kulak kabartiyorum. Bu gençler Istanbul?dan mi gelmisler ya da ne bileyim, Trabzon?un disinda herhangi bir yerden mi? Hayir, siveleri halis muhlis Trabzonlu olduklarini ayan beyan gösteriyor.

Basta da dedigim gibi, bu belki yerli yerinde bir örnek degildi, o Trabzonspor?un ilk sampiyonlugu idi ve bahsi geçen o delikanlilarin, ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">eski asklarindan[/B]? vazgeçememis olmalari normal sayilabilirdi. Fakat sonraki yillarda da benzer olaylara sahit oldum. Hâttâ öyle ki, Trabzonspor?un o dördüncü, besinci sampiyonluklarina dogru Türkiye?de, sampiyonlugu artik Trabzonspor?un elinden kimsenin alamayacagi gibi bir kanaat hasil olmaya baslamisti, o dönemi hatirlayanlar bilir. Iste o yillarda bile Trabzonlular arasinda baska takimlari tutanlar çikti.

<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Bugüne gelince, son sampiyonluktan bu yana süre gelen fetret devrine ragmen, yapilan kamuoyu arastirmalarinda, Trabzonspor?un taraftar sayisinin, (sükürler olsun ki) yüzde itibariyle azalmadigini görüyoruz. Türkiye?nin sosyo-psikolojisini göz önüne aldigimizda ben rahatlikla sunu söyleyebilirim ki; Trabzonspor son 21 sene hep sampiyon olsaydi bile, Türkiye?de futbola ilgi duyanlarin çogunlugu Trabzonspor?u tutar olmayacakti. Tersini düsünürsek, Trabzonspor bir bu kadar yil daha sampiyon olamasa, Trabzonspor taraftari sayisi bitip tükenecek degildir, bu konuda herkes müsterih olsun.[/B]

Bu demek degildir ki, ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Arkadaslar, tehlike yoktur, yan gelip yatin[/B].? Hayir, asla. Ahmet?in yukarida sözünü ettigi genç futbolcu arkadasin Trabzonspor?u degil de, G.Saray?i hedeflemesi herkes gibi benim de yüregimi sizlatiyor. Zamaninda Tugay ve Emre?nin sizlattigi gibi.

O halde ne yapmamiz gerekiyor? Dr. Hakan Kulaçoglu?nun kitabini okuyanlar bilir, içinde yanlis hatirlamiyorsam ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Ben Senin Babanim Yavrum[/B]? diye bir bölüm var. Orada gerekenler yazilmis ama ben de kendi görüslerimi özetleyeyim:

Çocuklarimiza, yegenlerimize, torun torbalarimiza yakin markaj uygulamali, ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Trabzonsporlu olma[/B]?nin ne anlama geldigini, baska takimlari tutmakla arasinda ne gibi farklar oldugunu, basari için her yolun mübah olmadigini, taraftarlik kavraminin ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">basari[/B]? etrafinda toplanmaktan çok öte anlamlar tasidigini (gerekirse -ki bence gerekiyor- yabanci ülke kulüplerinden örnekler vererek) anlatmaya, ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Trabzonsporluluk kültürü[/B]?nü onlarin kafalarina yerlestirmeye çalismaliyiz.

Türkiye?de en çok taraftar bizde olmayabilir ama en kaliteli ve en bilinçli taraftar kitlesine sahip olabiliriz bu sekilde? Zannediyorum önemli olan da bu?

Selam ve muhabbetle.

U.Sadıkoğlu
09.08.2005, 13:51
ben 14 YASINDAYIM OLENE KADAR TRABZONSPOR LUYUM....

DONERSEM ALLAH BIN TURLU BELAMI VERSIN

Hünkar
09.08.2005, 13:52
COCUKLARIMIZINEZIKLERI DESTEKLEMESIMI? DUSMAN BASINA

recce
09.08.2005, 13:58
Kütahya'da tanidigim 5 trabzonsporlu var bir arkadas,babam,amcam,kardesim ve babaannnem... burada digerleriyle mücadele etmekten o kadar büyük keyif aliyorum ki

üniversite imtihanina da girdim KTÜ'ye gelecegim heralde bir daha dönmem kütahya'ya Tam benlik iki haftada bi maça giderim her yer bordomavi cennet sanki Bekle trabzon

recce
09.08.2005, 14:02
dün hali sahada maç yapiyorduk kardesimle benim üzerimde ts formasi var karsi takiminda yarisi sikecibabasi takimin formalarini giymis dedik biz trabzon olalim tamam dediler Maçin ortasinda bizden bi adam gitti hemde güçlü bizim takimdakiler sizlanmaya basladi dedim trabzonspor zaten eksik oynayip kazanmaktir ligde de zaten bi hakem fazla oynuyorlar o inançla 5 fark attik

Armağan Dere
09.08.2005, 14:10
dün hali sahada maç yapiyorduk kardesimle benim üzerimde ts formasi var karsi takiminda yarisi sikecibabasi takimin formalarini giymis dedik biz trabzon olalim tamam dediler Maçin ortasinda bizden bi adam gitti hemde güçlü bizim takimdakiler sizlanmaya basladi dedim trabzonspor zaten eksik oynayip kazanmaktir ligde de zaten bi hakem fazla oynuyorlar o inançla 5 fark attik helal olsun dostum sizlere iyi bi ders vermisiniz sikeciler kutlarim sizi smileys/smiley32.gif

Egemen
09.08.2005, 14:26
güçsüzün güçlüyü yenebilecegini bize TRABZONSPOR ögretti KAZIM KOYUNCU

bu sözle bile bir cok genci kurtarabiliriz....

TRABZONLU_TS
09.08.2005, 14:46
ARKADASLAR BENDE BU TAKIM OLAYINDAN BIR ÖRNEK VERECEM. BEN ALMANYAYA 2 SENE ÖNCE GELDIM. VE BURDA COK TS LI OLDUGUNU GÖRDÜM. AMA ICLERINDE FANATIKLIK YOKTU. VE ISI KOYULDUM BUNLARI FANATIK YAPACAM DEDIM. ILK ÖNCE BENIM AILEMDEN BASLADIM. ÖNCE TSNIN TARIHINI ANLATAN KLIBLER YAZILAR NE VARSA TOPLADIM VE BIZIM BIR GENCLIGIMIZ LOKALIMIZ VAR ORAYA ASTIM CD LERI KOYDUM: ISTEYEN ALSIN BAKSIN DEDIMsmileys/smiley4.gif

VE COGU GENC ALDI BAKTI. COGU KISI ETKILENDI: BIZ TS NIN TARIHINI BÖYLE BILMIYODUK DEDILER. SONRA LIG TV ALDIM GENCLIGE HEP BERABER MACLARA BAKIYOZ. DERKEN BIZIM UFAKLIKLARDAN YANI KUZENLERIN COCUKLARINDAN BASLADIM ASIYI YANI BORDO MAVI RENKLERI ASILAMAYA. TÜRKIYEDEN FORMALAR ALDIM ÖZEL ONLAR ICIN GETIRDIM HEPSINE VERDIM. SIMDIKI HALLERI ASAGIDAKI RESIMLERDE VAR ZATEN.

ARTIK HEPSI TS FANATIGI OLDU. VE BURDAKI COGU BIZANS TAKIMIN TARAFTARLARI BANA KIZIYOR.

HATTA BI COCUK VAR BAYBURTLU AILESI ACAIP GS FANATIGI. ÖYLEKI EVINE GIRDIGIN ZAMAN HER TARAF SARI KIRMIZI. UFAK COCUGUNA ÖYLE BÜYÜTÜYORLARDI. AMA COCUGU ÖYLE BIR ETTIMKI KOYU BIR TS LI OLDU. VE BABASI KIZIYOR BANA. TABI BENDE KIS KIS GÜLÜYOMsmileys/smiley4.gif

DIYECEGIM SU. HERKES CEVRESINDEKI UFAKLIKLARA TS FORMASI ATKISI NE VARSA VERSIN: EMIN OLUNKI COK ETKILI OLUYOR:

NEYSE SIZE BIR RESIM GÖSTERIMsmileys/smiley36.gif

http://haraka.net/modules/coppermine/albums/userpics/10003/bizim%20usaklar/usaklar.jpg

http://haraka.net/modules/coppermine/albums/userpics/10003/bizim%20usaklar/bordo%20mavi.jpg

Egemen
09.08.2005, 14:50
helal olsun kardesim... lobi çalismalarina baslayalim o zaman :) devir beyin yikama devri :):):)

Badaloğlu
09.08.2005, 14:52
ARKADASLAR BENDE BU TAKIM OLAYINDAN BIR ÖRNEK VERECEM. BEN ALMANYAYA 2 SENE ÖNCE GELDIM. VE BURDA COK TS LI OLDUGUNU GÖRDÜM. AMA ICLERINDE FANATIKLIK YOKTU. VE ISI KOYULDUM BUNLARI FANATIK YAPACAM DEDIM. ILK ÖNCE BENIM AILEMDEN BASLADIM. ÖNCE TSNIN TARIHINI ANLATAN KLIBLER YAZILAR NE VARSA TOPLADIM VE BIZIM BIR GENCLIGIMIZ LOKALIMIZ VAR ORAYA ASTIM CD LERI KOYDUM: ISTEYEN ALSIN BAKSIN DEDIMsmileys/smiley4.gif

VE COGU GENC ALDI BAKTI. COGU KISI ETKILENDI: BIZ TS NIN TARIHINI BÖYLE BILMIYODUK DEDILER. SONRA LIG TV ALDIM GENCLIGE HEP BERABER MACLARA BAKIYOZ. DERKEN BIZIM UFAKLIKLARDAN YANI KUZENLERIN COCUKLARINDAN BASLADIM ASIYI YANI BORDO MAVI RENKLERI ASILAMAYA. TÜRKIYEDEN FORMALAR ALDIM ÖZEL ONLAR ICIN GETIRDIM HEPSINE VERDIM. SIMDIKI HALLERI ASAGIDAKI RESIMLERDE VAR ZATEN.

ARTIK HEPSI TS FANATIGI OLDU. VE BURDAKI COGU BIZANS TAKIMIN TARAFTARLARI BANA KIZIYOR.

HATTA BI COCUK VAR BAYBURTLU AILESI ACAIP GS FANATIGI. ÖYLEKI EVINE GIRDIGIN ZAMAN HER TARAF SARI KIRMIZI. UFAK COCUGUNA ÖYLE BÜYÜTÜYORLARDI. AMA COCUGU ÖYLE BIR ETTIMKI KOYU BIR TS LI OLDU. VE BABASI KIZIYOR BANA. TABI BENDE KIS KIS GÜLÜYOMsmileys/smiley4.gif

DIYECEGIM SU. HERKES CEVRESINDEKI UFAKLIKLARA TS FORMASI ATKISI NE VARSA VERSIN: EMIN OLUNKI COK ETKILI OLUYOR:

NEYSE SIZE BIR RESIM GÖSTERIMsmileys/smiley36.gif

http://haraka.net/modules/coppermine/albums/userpics/10003/bizim%20usaklar/usaklar.jpg

http://haraka.net/modules/coppermine/albums/userpics/10003/bizim%20usaklar/bordo%20mavi.jpg

Vala kardesim, ne diyeyim?sana helal olsun.Bu resimler çok güzel,çocuklarin o tertemiz bakislari yok mu?Trabzonsporumla masil da uyusuyor.Allah kalbine göre versin,helal olsun sana ne diyeyim?yakinda sen orada bir tribün yapacan galiba...

bordox
09.08.2005, 15:05
Trabzonlu_Ts Bayburtlular'a iyi çalis.Onlarin baska takim tutma haklari yok.http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley2.gif

Çalismalarin göz kamastiriyor bu arada.

gerçekefsane
09.08.2005, 15:09
sevgili arkadasim sana bir önerim var.esasinda herkese

okuyunuz

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" bgColor=#9f3944><T>
<T>
<TR>
<TD width=568 ="general2">Genç Üye</TD>

<TD>http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/t_s.gif</TD></TR></T></T></TABLE>
Kulübümüz tarafindan genç Trabzonsporlulara yönelik baslatilan "Genç Üyelik" dogustan 16 yasina kadar ücretsiz olarak yapilmaktadir. 16 yasini geçen genç üye 18 yasina geldiginde normal kongre üyeligine hak kazanir. Kongre üyeligine geçen genç üyeler üye aidatlarinin 1/3'ünü ödemekle yükümlüdürler. Genç üye olabilmek için Genç Üyelik Formu'nun tamamen doldurulmasi ve 3 adet vesikalik fotograf verilmesi gerekmektdir. Üye formunu Trabzonspor M.Ali Yilmaz Tesisleri ve Sadri Sener Sosyal Tesisleri'nden temin edilebilecegi gibi internet sayfamizdan da indirebilirsiniz. Doldurulan formlar Sadri Sener Sosyal Tesisleri'ne birakilmali veya "Trabzonspor M.Ali Yilmaz Tesisleri P.K. 27 Trabzon" adresine gönderilmelidir. Elimize ulasan formalar degerlendirmeye alindiktan sonra üyelige kabul edildigne dair Trabzonspor Genç Üye Karti kisinin adresine postalanacaktir.

trabzonspor.org.tr

alone_61
09.08.2005, 15:14
ben de cuma günü 2,5 yasindaki yegenime ilk formasini aldim. zaten dogar dogmaz da bordo-mavi, fiyonklu patik ördürmüstüm anneannesine. agaç yasken egilir. herkes yapsin biseler kendi çevresinde

Keleşoğlu
09.08.2005, 16:43
bence en etkili yöntem stada götürmek,o coskuyu yasatmak

Jade
09.08.2005, 16:58
büyüyünce dogru yolu bulurla... benim gibismileys/smiley2.gif

üstelik ben sampiyon olunca degil, sampiyonlugu kaybedince ts'a gönül verdimsmileys/smiley36.gif

russ
09.08.2005, 17:12
arkadaslar,bebek bedeninetrabzon formasi var mi?

zafercalikoglu
09.08.2005, 17:29
arkadaslar,bebek bedeninetrabzon formasi var mi?

evet banada lazim 9 aylik kizim var ona sevdirmem lazim o renkleri,

russ
09.08.2005, 17:31
valla Allah kismet ederse benim oglan bu hafta dogacak....yarin istanbul 'a geliyorum, acil bulmam lazim....

yok mu bilen?istanbul/levent civari????

Guests
09.08.2005, 17:34
Az mi dövmüstüm biraderimi fb yi tutyor diye.Ama belli bir yasa ve bilince ulastigi zaman o da trabzonlunun trabzonsporlu olmasi gerektigini anladi.Çok iyi bir ts lidir simdi.

Ama kendi kendine karar verdi ts li olmaya.Ben onu dövdükçe inadindan fb liyim derdi.Demek dayak kar etmiyor.

Guests
09.08.2005, 17:45
valla Allah kismet ederse benim oglan bu hafta dogacak....yarin istanbul 'a geliyorum, acil bulmam lazim....

Allah anali babali büyütüsün.Umarim çok iyi bir vatan evladi ve çok iyi bir ts li olarak yetisir

Gözün aydin

Badaloğlu
09.08.2005, 17:50

Benim bildigim forma yok(aslinda olmasi lazim) ama tulum var,üzerinede ben Trabzonsporla büyüyorum yziyor.Hatta birde baska modelide var.TS club ve Trabzonspor dergisinde görebilirsin...

russ
09.08.2005, 17:52
sagolasin badaloglu....TS clup larin adres listesini nereden bulabilirim????

russ
09.08.2005, 17:54
sana da sagol Galafka kardes.....

darisi olmayanlarin basina....

arakop
09.08.2005, 17:58
Basbaya ts clup ta bebek formasi var ben almistim hatta..6 aylikken almistim.

arakop
09.08.2005, 18:15
Yanlis hatirlamiyorsam 1979-80 sezonu idi.Fb bizi 5 yildir yenemiyordu.Iki hala oglu ile maçi izliyoruz.O zaman siyah beyaz tvde.Ben 10 yasimda hala oglunun biri 15 abi olani 25 yaslarinda.Küçük hala oglu Fenerli.Dakikalar 55 i gösterirken Selçuk Yula golü atti.GOOL diye bagirirken küçük hala oglu öyle bir yumruk yediki abisinden kardes yerde ben soke vaziyette.87 de golü atti hüsnü ve maçta 1-1 bitince hala oglu 'hem golü yedik,hem dayagi.Ben bu feneri bir daha tutmam'diyip o gün bugün feneri degil TRABZONSPOR'u tutar.Demek bazendayakta atmak lazim diye düsünürüm Trabzonlu olup baska takimi tutanlara.Söyle bi memleketlerini tanisin diye smileys/smiley17.gifsmileys/smiley1.gif

Guests
09.08.2005, 19:09
Yanlis hatirlamiyorsam 1979-80 sezonu idi.Fb bizi 5 yildir yenemiyordu.Iki hala oglu ile maçi izliyoruz.O zaman siyah beyaz tvde.Ben 10 yasimda hala oglunun biri 15 abi olani 25 yaslarinda.Küçük hala oglu Fenerli.Dakikalar 55 i gösterirken Selçuk Yula golü atti.GOOL diye bagirirken küçük hala oglu öyle bir yumruk yediki abisinden kardes yerde ben soke vaziyette.87 de golü atti hüsnü ve maçta 1-1 bitince hala oglu 'hem golü yedik,hem dayagi.Ben bu feneri bir daha tutmam'diyip o gün bugün feneri degil TRABZONSPOR'u tutar.Demek bazendayakta atmak lazim diye düsünürüm Trabzonlu olup baska takimi tutanlara.Söyle bi memleketlerini tanisin diye smileys/smiley17.gifsmileys/smiley1.gif

Ama ben biraz abartirdim.Dayaktan çok iskence yapardim biradere.Odaya falan kitlerdim.Trabzonsporluyum dedirtene kadar döverdim falan.Dayagi da usulune göre atmak lazimsmileys/smiley4.gifsmileys/smiley4.gif

Mesut AKYILDIZ
09.08.2005, 20:45
BENIM KARDESIM BIR DEFASINDA BU EZIKLERIN TAKIMLARINDAN BIRINI DESTEKLEDIGINI SÖYLEME CÜRRETINDE BULUNDU O GÜN BUGÜNDÜR KARDESIM ALFABEYI 23-24 HARFTEN IBARET SANIYOR ÇÜNKÜ O TAKIMIN ISMINDE GECEN BÜTÜN HARFLERI KAZIDIM BEYNINDEN BENIM FERDI OLDUGUM EVDE ALLAHIN KULU BIZANS TAKIMLARINI DESTEKLEYEMEZ HATTA BU YÜZDEN AMCAMLA DAHI KONUSMUY6ORUM ÇÜNKÜ KENDISI BIZANS TAKIMINI DESTEKLIYOR ANLAM VEREMIYORUM BIR INSAN O KADAR SAMPIYONLUGU CANLI YASAYIPTA NASIL BASKA BIR TAKIMI TUTAR BEN SU YASIMA KADAR SAMPIYONLUK GÖRMEDIM ÖMRÜ BILLAH GÖRMIYECEK OLDUGUMU BILSEMDE ASLA BIR BIZANS TAKIMINI TUTMAYI DÜSÜNMEM GIDER 15 ANADOLU TAKIMINI DESTEKLERIM DAHA IYI

kutoz
09.08.2005, 21:23
Bu çocuklarin suçu degil. Egitimin ilk basladigi yerin ev oldugu düsüncesinden yola çikarsak, bu tamamen ebeveynlerin eksikligidir. Üstelik Trabzon'da yasayan bu aile, çocuklarinin tavirlarindaki, söylemlerindeki bu degisiklikten mutluolmali ki, onun fikirlerini degistirecek hiçbir yorum yapmamislar.

Kizim okuma yazmayi ögrenince, ona ilk olarak I.siniflar için olan türden bir hikaye kitabi aldim. Kitabin ismi "Ben Trabzonsporluyum" Simdi kizim büyüyor ve ona ilerde ilk okudugun kitap hangisi diye birisi soru sorsa, omuzlarim kapariyor. Çünkü cevap Ben Trabzonspoluyum...

Sanirim biz ebeveynler bu konuda üzerimize düsen görevi yaparsak, Trabzonspor kimligini, ruhunu onlara anlatirsak, çocuklarimizda dogru yolu bulmak için TV.deki basari hikayeleri yerine Trabzonspor'a yöneleceklerdir. Emin olun. Genç arkadaslar, kulaginiza küpe olsun.

Not: Bilgi Yayinevi Çouk Kitaplarindan çikmis olan bu kitap Sevin Izgü'ye ait olup, ismi "Ben Trabzonsporluyum"dur. Yazar diger takimlar içinde benzer adlarda kitap yayinlamistir. Ama bundan ziyade, çocugumuzun ilk okudugu kitabin adi olarak büyük önem kazanmaktadir.

Nytre
09.08.2005, 22:12
ÇOCUKLARA GENÇLERE TRABZONSPORA GENÇ ÜYE OLMALARINI SAGLAMAKTIR..

genç üyelik ücretsizdir!...

ve çocuklarimizi kardeslerimizi akrabalarimizi genç üye yapmak biz büyüklerim görevidir!..

3fotograf ve kimlik götürmek yeterli!

uygar_trb
09.08.2005, 23:29
bence en etkili yöntem stada götürmek,o coskuyu yasatmak

aynen abi açikcasi 13 yasina kadar ezik geseyi tutuodum o sene trabzona gittik tam vardimiz gün sezon açilisi vardi ona da gidelim dedik o atmosfere bi girdim o günlerden beri acaip derecede trabzonluyum evde bilgisayar basinda odamda filen o gün bugündür kemençe eksik olmuyor yani o havayi soltmak yetiyor insana...smileys/smiley4.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gif

smileys/smiley32.gif

TRABZONLU_TS
09.08.2005, 23:40
bak bu genc üyelik isini bilmiyordum. artik onada bir el atayim. ne kadar cocuk varsa burda hepsini üye yapmaya calisacam. önce bizim ufakliklardan bi basliyayim. smileys/smiley36.gif

ben bu cocuklarin takim tutma olayina cok acaip kafa yoruyom. AGAC YASKEN EGILIR smileys/smiley4.gifcok kisi daha o siringayi benden yiycek burda. siz merak etmeyin;)

samway
09.08.2005, 23:49
trabzonlu olunmaz trabzonlu dogulur...

not:trabzon sevgisi içten gelir gerisi bossssss

corleone
10.08.2005, 00:20
bu genç üyelik isinden emin misiniz arkadaslar?

bir de yönetimin yanlisi midir yoksa yönetmelik midir bilemem ama bence 12 yas altina stada bedava alinmali hatta bu tesvik edilmeli maç günleri, biz tam tersini yapiyoruz el kadar usaga 20 ytl bilet alir da kim maça getirebilir trabzonun sosyal durumu belli...

gerçekefsane
10.08.2005, 00:24
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" bgColor=#9f3944>
<T>
<TR>
<TD width=568 ="general2">Genç Üye</TD>corleone

<TD>http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/t_s.gif</TD></TR></T></T></T></TABLE>
Kulübümüz tarafindan genç Trabzonsporlulara yönelik baslatilan "Genç Üyelik" dogustan 16 yasina kadar ücretsiz olarak yapilmaktadir. 16 yasini geçen genç üye 18 yasina geldiginde normal kongre üyeligine hak kazanir. Kongre üyeligine geçen genç üyeler üye aidatlarinin 1/3'ünü ödemekle yükümlüdürler. Genç üye olabilmek için Genç Üyelik Formu'nun tamamen doldurulmasi ve 3 adet vesikalik fotograf verilmesi gerekmektdir. Üye formunu Trabzonspor M.Ali Yilmaz Tesisleri ve Sadri Sener Sosyal Tesisleri'nden temin edilebilecegi gibi internet sayfamizdan da indirebilirsiniz. Doldurulan formlar Sadri Sener Sosyal Tesisleri'ne birakilmali veya "Trabzonspor M.Ali Yilmaz Tesisleri P.K. 27 Trabzon" adresine gönderilmelidir. Elimize ulasan formalar degerlendirmeye alindiktan sonra üyelige kabul edildigne dair Trabzonspor Genç Üye Karti kisinin adresine postalanacaktir.

trabzonspor.org.tr

Tunga
10.08.2005, 02:18
Bu mesaj burada anlatilanlara bir derinlik katmayacaktir; ancak bu gece Bakirköy'deki bir yakinimi ziyaretimde beni oldukça mutlu eden bir havadistir.

Küçüklerimiz bence Sampiyon olmadigi için Trabzonspor'dan sogumak yerine, kendileri sampiyon oluyorlar.

http://img356.imageshack.us/img356/226/bakirkoy3ai.jpg

Su usaklarin yüzündeki isiga bakin da Trabzonspor'un gelecegi ile ilgili pembe hayaller kurun. Acisiyla tatlisiyla sampiyonluksuz geçen 20 yilin ardindan, böyle çocuklar da yetistiriyoruz. Helal olsun. Demek ki hakliymisiz:

Trabzonspor sadece Trabzonspor degilmis.

TRABZONLU_TS
10.08.2005, 03:51
smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Reha
10.08.2005, 09:11
Kökten Trabzonlu olmayan biri olarak nacizane çogunuzdan farkli bir anlamda benim Trabzonlulugum...Ailemin iddaa ettigi gibi Trabzonlu bir babanin yaninda büyümüs olmanin verdigi bir etki ile bu takimi tuttugum yüzeysel bir saptamadan öteye geçemiyor...Elbette ilk etki bundan dolayi olmustur ama basarisiz geçirilen bir 22 senede insan Istanbulda yasadigi ve aslen Trabzonlu olmadigi halde neden takimini degistirmez?

Bir seye taraf olma aslinda bir felsefedir.Ve felsefenin en güzel yani kisiye has özelliginin olmasidir.Trabzon benim dünyaya,siyasete,insana bakisimin bir kimligidir.Dolayisiyle mahalle arkadaslarimla yaptigim "22 sene göremedin daha da göremezsin" türünden kus beyinli ve balik hafizali bir yaklasimdaki tartismalar beni fazla etkilemiyor...

Sorun 2,5 yasindaki oglumun ne yapacagi?

Oglumu kulübe genç üye yaptim, bir sürü resmi ürün sahibi ve benden sansli olarak bu yasta iki kupa sahibi oldu.Aile etrefinda özellikle dedesinin(kayinpeder) onu Fenerli yapma baskisi annemlerin Cimbomlu yapma baskisi beni elbette zorlayacak.

Zorla ve baskiyla hiç bir insana bir sey yaptiramazsiniz, siz ona bazi hediyeler ve yaptirimlarla Trabzonu ögretsenizde çevresindeki arkadaslarinin 3 sene de bir yasadigi mutlulugu muhtemelen yasayamiyacak olmasi oldukça büyük bir sorun! Bu her bünyenin kabullenebilecegi bir durum degil...Bunun için oglumu kendi ideal ve bakis açimla dünyaya baktirmak ve seçimi ona birakmak beni zafere götürecektir...

Tek dilegim Trabzonspor'un oglum içinde bir "kiyamet" olmamasi, zira benim için bir kiyamet ve pranga olmustur zaten...Çünkü herkes evladinin mutlulugunu ister, her alanda her sartta...

Ben mutlulugumu birkaç is bilmez,duygusuz insanlarin eline birakmisim sürükleniyorum...Onlari elestiremiyor, engelliyemiyorum! Birileri tarafindan kollaniyor bizim gibi "3 maymunculuk" yapip tepkisiz birakiliyorlar...

Oysa kulübün gerçek sahibi benim, sensin ve o...Bizim gücümüz her seyi degistirir ve mutluluk bizim elimizde...Ama olmuyor ...Stadta çekirdek yiyen,arabasinin arkasina flama asan,nüfus kagidinda yalnizcaTrabzon yazdigi için tutan,bilinçsiz ve suursuz insanlarin Trabzonsporlu oldugu bir yerde ben daha bir 22 sene mutlu olamam....

Saygilar ve sabirlar!

arakop
10.08.2005, 09:30
Öyle gurur verir ki bana baska memleketin çocugu olupta Trabzonspor'un tutulmasi.ve öyle üzerki beni onlara gurbette sampiyonluk türküleri söyletememek.

deco
10.08.2005, 11:05
Memleketimizin çocuklari yetenekli ama kullanilamiyor,biz harciyoruz onlarin hepsini yetistiremiyoruz.Altyapiya aldigimiz topcularimiza yeterli donanim ve bilgi yüklenemiyor.Sonra saman alevi gibi yildiz lanse ediliyor,bir kaç yil oynadiktan sonra simarmaya basliyorlar.Bizde satmak zorunda kalip daha sonra katlari ile beraber geri aliyoruz bunlara sebepler bulunmali bizim çocuklarimiz daha sonra nasil güvenip bu takima gelecekeler.
KÜLTÜR ASILAMALIYIZ....

Nytre
10.08.2005, 13:37
ÖNCEKI YAZILARDADA SÖYLEDIM YINE SÖYLÜYORUM..

ÇOCUKLARA KARDESLERIMIZE AKRABALARIMIZI GENÇ ÜYE YAPALIM ONLAR FORMA ATKI HEDIYE EDIP ZAMAN ZAMAN MAÇLARA GÖTÜRELIM VE TRABZONSPOR TARIHINI UNUTULMAZ MAÇLARIMIZI ANLATALIM! LÜTFEN!

Naim
10.08.2005, 13:58

http://www.trabzonspor.org.tr/magaza.asp (http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/magaza.asp)

burasi Kadiköyde altiyola çikan caddenin hemen basinda

formalar çoçuklar için 38 milyon

bebekler için bir seyler varmi bilmiyorum

bebekler içinde

www.trabzonspor.com.tr (http://www.trabz&#111;nspor.com.tr)den siparis verebilirsiniz

Allah anali babali ve trabonsporlu büyütsün smileys/smiley36.gif

zanoylu
10.08.2005, 14:15
BMN olarak yas ortalamasi çok genç olan bir olusumuz..Yasi genç olan kardeslerim çogu 15 - 25 arasi kardeslerimiz onlar belki trabzonun o sasali dönemlerini hatirlamiyor olabilirler ama içlerinde mütis bir inanç var onlara bakarak yasi genç olan traftarlarin nasil bir duygu içerisinde olduklari ortaya çikar.Bu inanç son 2-3 senedir en yüksek seviyeye çikti.Eminimki yakinda onlarda bu zevkin tadida varacaklar.

Inanmak basarinin yarisidir.......

russ
10.08.2005, 14:25
cok tesekkurler ironmaster......

Badaloğlu
10.08.2005, 17:08

http://www.trabzonspor.org.tr/magaza.asp (http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/magaza.asp)

burasi Kadiköyde altiyola çikan caddenin hemen basinda

formalar çoçuklar için 38 milyon

bebekler için bir seyler varmi bilmiyorum

bebekler içinde

www.trabzonspor.com.tr (http://www.trabz&#111;nspor.com.tr)den siparis verebilirsiniz

Allah anali babali ve trabonsporlu büyütsün smileys/smiley36.gif

Kardes, bu verdigin linklerin çogunda aradigimiz ürünlerin çogu yok.Olanda eski(kappa)Kadiköyle ben daha önce konusmustum ama simdi yeni ürünler geldimi bilmiyoruim.Ayrica koca Istanbul'da Anadolu yakasinda Ts club ürünlerini bir çati altinda bulamamak ne kadar aci(!).Bir forma almakiçin karsilara gitmek gerekiyor.

Trabzonspor dergisinin yeni sayisinda Ts club fikrinin babasi olan agabeyimizin röportajini heyecanli okudum.Ama sayfanin ilerleyen yerlerinde baktim ki; yeni açilacak magazalarin alayi Avrupa yakasinda...Bakirköy,Akmerkez,v.s. Anadolu yakasinda bir adres göremedik.Anadolu yakasinda o kadar büyük Carrefour magazalarindan birindede bu magazadan açsaniz fena mi olur?arada oraya gitsekte o mübarek havayi tenefüs etsek fena mi olur?

Can basten
10.08.2005, 20:37
Ben onu bunu anlamam, Trabzonlu olup da Istanbul takimini tutacak çocuga verecen zopayi bak bi daha yapiyo mu!!!smileys/smiley7.gif Ciddiyim... Trabzonlu olup febeyi, geseyi tutmak da ne, küfür et daha iyi...

Trabzonsporlu olup da çocuguna bu takimin sevgisini asilayamayanin Trabzonsporlulugundan süphe ederim..Edited by: CAN-basten

Guests
10.08.2005, 23:36
Simal Yildizi...smileys/smiley32.gif

Bu güzel haber resimler için çok tesekkür ederiz...