PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Totem

Sefa
18.02.2010, 19:25
Maçların vazgeçilmezi.. :)

İnanırmısınz ? Totemleriniz nelerdir ?

Ben bizim kaleye doğru kontra atak olurken veya rakip duran top kullanırken genelde ''aha yedik golü'', ''gol olur'' gibi kelimeler kullanırım. Ve genelde gol olmaz. Çok nadir gol olursa o zaman da ''ben demiştim'' devreye girer :D

Ve çoğu kişinin ortak totemi koltuk değiştirme olsa gerek.. :)

Anıl Caner
18.02.2010, 19:26
6 kulhü 1 elham.

Her maç öncesi.

Plakayı yazarım.

Arda'
18.02.2010, 19:29
maç oynanırken sürekli yer değiştiririm :D

SDanışmaz
18.02.2010, 19:29
Ben her maç öncesi tek elham okurum.

Kalede Tolga yoksa rahatımdır ama varsa...

61viya
18.02.2010, 19:30
Bu konuyla ilgili bir başlık açmıştım ben de bundan yıllar önce. Çok keyifle okuduğum yazılar olmuştu o zaman. İnsan sadece kendini sorunlu sanıyor bazen, ama sonra bir görünüyorsunuz ya herkes sorunlu, ya sen de normalsin :)

Ben buraya yazmaya kalksam çok yer kaplayacak gibi duruyorum, onun için sıramı savıyorum. Ve merakla bekliyorum yazılacakları :)

Ba®ış
18.02.2010, 19:32
hurafe bunlar,inanmayın. kim uyduruyor bunları? kim kim kim?

SDanışmaz
18.02.2010, 19:42
Evde babamla maç izlerken bazen gülme krizine girerim. Neden mi? Anlatayım:

- Baskı kurmuşuzdur gol olmuyordur; babam bir yatar, bir kalkar, kanepenin diğer ucuna geçer.
- Ceza sahasına alda at dercesine güzel bir orta gelmiştir; babam hemen topa hamle yapar golü atacakmış gibi.
- Bir oyuncu kötü oynuyordur; "Hocanın bunu çıkarıp şunu sokması lazım". Cidden de 10 dk sonra değişiklik olur. Hemen bana bakar "Ey gibi oğlum baban Hoca" der.
- Hakem ciddi ciddi hatalar yapıyorsa; öyle bir söver ki tüm mahalle dinler.

zafer6161
18.02.2010, 19:49
gol olduğu anda tv nin sesini son ses açarak spikerin gooooooooooll sesini dinlemek
penaltı atarken sağ alt köşeye vuracak ama kaleci kurtaracak demek
gol kaçıran futbolcuya manyak yaaaaaaaa havnı atamadı demek
gibi saçmalıklarım devamlı olur :D

BAHADIR33
18.02.2010, 19:50
Totem yenmez..yimeyin

elif dikmen
18.02.2010, 19:52
maç boyunca aynı yerde otururum ve tamamen maça kitlenirim sanki ben 1 dksını kaçırsam gol yiyecekmişiz geliyo o yüzden dünyadan ilgimi kesiyorum:D
bi de her maçtan önce bordo mavi bilekliğimi öperim uğur getiriyo gerçekten :)

Salih Edip
18.02.2010, 19:53
90 dakikanın 10 sn.sini bile kaçıramam , yok maçın başında 2 dkymış , yok son 2 dakika daha birşey olmazmış vs. beni bağlamaz. maçın herhangi bir anını kaçırmak beni delirtir diyebilirim :D 3 - 0 yeniyo olsak kaleci topu havaya dikse hakemin maçı bitirmesi beklense bile ben maçı bırakmam...

GencZonguldak
18.02.2010, 19:58
ben bacak bacak üstüne atıyorsam sağ bacağımı sol bacağımın üstüne atarım. yorulup sol bacağımı sağ bacağımın üstüne attığımda da ya gol yersek deyip tekrar sağ bacağımı sol bacağımın üstüne atarım. bu şekilde maç izlemek çok yorucu oluyo benim için:)

birde sağ elim sol elimden yukarıda olmalıdır hep. yoksa gol yeriz:)

Mustafa ÖZDEMİR
18.02.2010, 19:59
ekrandaki yazıları devamlı okurum...

Mira_61
18.02.2010, 23:05
-Rakip takım atağa çıkarken elimdeki yastığı yırtarcasına sıkarım.(Eğer ki elimde yastık vb. yoksa genelde elim kanar farkında olmadan.:))
-Özellikle duran topları kullanırken isim isim motive ederim.:)
Haydi Selçuk..Çak kafayı Umut vb.:D
-Gol yediğimiz anda koltuğumu değiştiririm.
-Uzun süre atak üretemezsek yine yerimi değiştiririm.
-Maç sırasında asla çay içmem.Herhangi birşey yemem.:)
-Eğer bir kere biri kapıdan içeri girerken gol yemişsek o asla benle maç izleyemez.:D
-Tam tersi biri kapıdan girerken gol atarsak o kişi olmadan maç izlemem.
-Maç başlarken besmele çeker dua ederim.
-Aklıma geldikçe maç sırasında sık sık dua ederim.
Şimdilik bu kadar.:)

ilhan
18.02.2010, 23:21
Duran top kullandığımızda hep şunu söylerim. "Bak şimdi bak, Szymek gibi orta açacaklar birisi çıkıcak İbrahimoviç gibi vuracak."

Ne alaka demeyin.
Ben de bilmiyorum.

Mehmet Ç.
18.02.2010, 23:29
1. Evde mac izlerken TS esofmanlarimi unutmadikca giyerim.. Sansina inaniyorum..
2. Mac izerken mac disinda baska birsey konusanlari dövezimgelir ve hala o agni düsünür yanimdakiler sussa bile..
3. Mac'dan birkac saniye kacirirsam fittiriyom...

Mucahid Erdogan
18.02.2010, 23:36
rakip bize karsı penaltı kullanıyorsa kesın yedık derım ama biz rakibe karsı kullanıyorsak kesın tuttu derim:D

macları daha reklamlar varken ızlemeye baslarım bıdaha reklam verıp macı bıtırene kadar devre arasını bıle kacırmam
hyiç birşey yiyip içmem ve kırılacak seylerın yakınında durmam nedenı mac sırasında cok hareketlı olmam:D

Berat
18.02.2010, 23:38
Tahmin yarışmasında bizim maç için ne zaman galibiyet yazsam puan kaybediyoruz. O yüzden her hafta ya beraberlik ya da rakibin galibiyetini yazarım.

Emirhan Makul
18.02.2010, 23:42
Duran top kullandığımızda hep şunu söylerim. "Bak şimdi bak, Szymek gibi orta açacaklar birisi çıkıcak İbrahimoviç gibi vuracak."

Ne alaka demeyin.
Ben de bilmiyorum.

Piskopat mısın ya "Çıkacam üstüne vuracam kırbacı" der gibi :D

Selman
18.02.2010, 23:47
Tv başındaysam her maç öncesi Ayetel Kürsi okurum. Eğer yenilmişsek okuyup okumadığımı hatırlamaya çalışırım ve hiçbir zaman da net hatırlayamam.:)

Dışarda izleyeceksem evimin hemen 20 metre ilerisindeki yeri değil de yaklaşık 200-300 metre ilerisindeki yeri seçerim. Buradaki hem daha yakın hem daha konforlu ama hep yeniliyoruz napıyım ? :)

ilhan
19.02.2010, 00:04
Piskopat mısın ya "Çıkacam üstüne vuracam kırbacı" der gibi :D

Daha neler neler var da, buraya yazamıyorum.
:D

DNA-TS
19.02.2010, 00:11
ellerimi bağlamam ki kısmetimiz bağlanmasın :D önceleri böle bişe yoktu ama son 5-6 maçtır ellerimi serbest bırakıyorum.

Semih58
19.02.2010, 00:32
Yıllar önce Rahmetli anneme Ayetel-Kürsi okurmusun demiştim. İlk yarı tuttu gol attık yemedik, ikinci yarı kaleler değişti Ayetel- Kürsi diğer kaleye uğurlu geldi .goller yedik.

BİR DAHA ASLA!

Miraç Atalay Çiftçi
19.02.2010, 00:33
Bazen izlemediğim bile oluyor.
Çok farklı şeyler bunlar, deli eder adamı.

Samet BuLut
19.02.2010, 00:38
Maç öncesi ne kadar dua biLiyosam okurum :) Maç sırasında çay, çekirdek vs. gibi herhangi bir yiyecek içecekLe haşır neşir oLmam, soL ayağımı öndeki sandaLyeye koyar bacağımın üstüne eLimi atar tesbihimi çekerim :) maç sırasında çaLan teLefonuma kim aramış diye biLe bakmam..

Hayatta evde maç izLemem.. Digiturk var, Dsmart var ama maçı gider kahvede izLerim havası başka oLuyo kahvenin :D

OYılmaz
19.02.2010, 00:40
....................

Mehmet Ç.
19.02.2010, 00:40
Trabzonsporun macini bizim evden haric nerde izlersem yeniliyor bide o var :D

Gecen sezon Denizli - IBB - Konya üclüsüyle oynadigimiz maclarda hep babamla disarida calisdigimiz zamana denk gelip son anda kendimizi kahveye atiyorduk.. ve hep moral motivasyon gidiyordu.. Babama her mac sonrasi keske izlemeseydik, belki yenerlerdi derdim ve babamin Konya macindan sonraki cevabi:" Lan oglum kafayi mi yedin? Ha orda izlemisin ha burda sahaya sen mi cikiyorsun? Izlemeseydinde ayni oynayacakdi topcular!

Babama söylemedim ama bide o olmadan evde tek basima izledigim maclarin hepsini kazanmisdik simdiye kadar.

Gelcek Cumartesi malesef evden izleyemeyecegim maci... Insallah bu kez yeneriz.

Great White
19.02.2010, 00:44
Benim böyle garip inançlarım falan yoktur ama bazı takıntılarım vardır. Hatta çok anlamsız ve saçma olduklarını kabul ederim ama gene de yaparım nedense..

Önceleri radyodan dinlediğim zamanlarda rakip atak yaparken radyonun sesini dibine kadar kısar spikerin o heyecanlı bağırtısını fısıltı seviyesine indirirdim. Biz atak yaparken de tersini tabii. Faydası olur muydu peki? O zamanlar sürekli kazanırdık zaten..

Şimdilerde bizim maçlarımızı arkama yaslanıp şöyle yengeç gibi yayılarak izleyemem asla. Öyle gevşek takıldığımda takım daha laçka bir oyun oynuyormuş gibi gelir hep bana. Hele ki iddialı bir maçsa yerimde doğrularak pür dikkat takip ederim maçı..

Maç esnasında rakip bastırıyorsa ve yanımda rakip takım taraftarı da varsa son zamanlardaki en kötü oyunumuz olduğuna ve hocanın yanlış kadro çıkardığına falan vurgu yaparım ki eleman fazla havaya giremesin. İlerleyen dakiakalarda takım düzelir ama ben gene pek yeterli bulmam falan..

Rakip bize penaltı atıyorsa "Kesin atar bu herif yaa, hayatta kaçırmaz hımınıdımını" gibisinden şeyler söylerim ki golü yiyince çöküş etkisi kısmen azalsın. Ama aksi gibi yanımdaki rakip kanka ise "Yok ula. Kesin kaçırır bu denyo" falan dedikten sonra golü atınca da topukları kıçına vura vura zıplayarak ifrit eder beni..

Ayrıca maç izlerken sık sık bir şeyler içmek ihtiyacı duyarım. Ortama göre ne olursa artık. Kuru kuruya izleyemem yani. Ama bu kez de sık sık ayak yoluna gitmek icap eder ki her gidişimde mutlaka bir gol pozisyonu olur ve genelde de bizim kalededir o pozisyon. O yüzden daha az içip takımı daha fazla savunmasız bırakmamak gerekir hani..

Düşünsem daha çıkar ama şimdilik bu kadar yeter:)

Özkan
19.02.2010, 01:02
Maçımızı internet üzerinden izlersem yeniyoruz, Oflular Derneği'nde izlersem yeniliyoruz. Bu sezon ilk yarıdaki Diyarbakır ve Manisa maçlarını Oflular Derneği'nde izledim ve sonra oraya gitmeme kararı aldım.

Maç izlerken yanımda babam olursa yeniliyoruz. Eğer evde maç izlemeye karar vermişse o kardeşimin bilgisayarından izliyor, ben de ya 99 model ve hoparlörü çalışmayan bilgisayarımdan izlemek zorunda kalıyorum ya da radyodan maçı takip ediyorum.

Bir de, maçtan bir gün önce herkese rakibi dağıtacağımız söylüyorum, maçın devre arasında 5 arkadaşıma kesin yenileceğimizi söyleyen mesaj atıyorum. Bunun işe yaradığını 4-1 aldığımız Yunanistân maçında fark etmiştim. :D

Fatih YAZICI
19.02.2010, 01:25
Benim de çok eksantirik hareketlerim vardır.

Maçtan bir gün öncesi akşamında babama eski maçları anlattırmaya çalışırım. Bir noktadan sonra sıkılsa da ufak ufak anlatır. Şampiyonluk senelerimizdeki maç kadrosunu sayar ben de kafamdan o kadronun yerine o maça kendimce çıkarttığım 11'i yerleştiririm. Maç içinde kafamdan koyduğum kadro olmazsa maçı alamayacağımız hissine kapılırım :) Garip ama öyle..

Stad dışında Lig Tivi'den izlediğim maçları kahveden izlemeye giderken hep aynı yolu kullanırım. Maç izlerken yanımda tanıdık birisi var ise ve eğer kötü oynuyor isek yer değiştiririm. Oturarak izlediğim maçlarda pozisyon bulamayacağımızı düşünür hep ayakta izlerim. Ve 90 dakikalık dilimde birçok değişik totemler. Yazmakla bitmez.

Gökhan KAN
19.02.2010, 01:38
Rakibin duran topların hiçbirine bakmam. Bazen bakayım ne olaacak sorusunu sorarım kendime sonra ya gol olursa diye vazgeçerim. Maçtan önce hep dua ederim.

hatice_61
19.02.2010, 18:37
her maçtan önce formayı giymem bize şans getiriyo

Mucahid Erdogan
22.02.2010, 19:46
nezaman beledıye macını televızyondan ızlesem macı kazanamıyoruz:D
bende bu yuzden beledıye maclarını radyodan dınlıyorum :D

Sefa
22.02.2010, 22:05
Uğursuzlar çıksın bakalım ortaya :D

TSezgin61
23.02.2010, 00:03
her macta tuhaf tuhaf dualar ederim ve dualarda tuhaf tuhaf detaylar yaratirim.

misal:

"Allahim nolur bizimkilere güc ver azim ver, Allahim rakibin ayaklarini bagla yarabbim"

1dk sonra düsünürüm "ulan bizimkilerle rakip dedim, acaba dua dogru kabul olurmu en iyisi isimce ediyim" ve tekrar:

"Allahim sen bizimkilerin yani Trabzonsporuma güc ver yarabbaim, rakibin yani fenerin ayaklarini bagla gol atamasinlar yarabbim nolur Allahim"

:D tuhaf biliyorum ama mac oldumu kafayi yiyorum sanki:)

hatta bazi rakip ataklarda "Allahim nolur atamasinlar yarabbim" diyip, sonradan "ya duam yanlis anlasilirda biz atamazsak dedikten sonra düzeltme yaparim, yani "Allahim nolur fener gol atamasin yarabbim":D

Mehdi
23.02.2010, 10:37
Maç günü mont bile giysem altına forma giyme gereği duyarım.Dışarı çıkarken,montunu çıkarmayacaksın nasıl olsa diyenlere hiç cevap vermemem.:)

Rakip penaltı atarken üst direkte patladığını hayal ederim ama şuana kadar patlattığım görülmemiştir.:)

Kontra atağa çıktığımız esnada elimde joystick varmış ve oyunu ben yönlendiriyormuşum gibi kaptırırım kendimi ve o derece inanırım gol olacağına.Atamayınca kendime kızarım.:)

Maçın sonu yaklaşmışsa ve hala golü atamamışsak ister kahvede olsun ister tribünde olsun yanımdaki arkadaşıma gel yer değiştirelim dediğim de olmuştur.

Bir kahvede maç izlemişsem ve galip gelmişsek mağlup olana kadar o kahveye giderim.

Bu arada maç başlamadan önce ayetelkürsiyi okuyup bu üç puana ne kadar ihtiyacımız olduğu konusunda Allah'a yalvarırım.Töbe estağfurullah.

Bir de bu nasıl bir duygudur bilmiyorum ama Avni Aker'de ilk yarı yol tarafına doğru oynuyorsak puan kaybedeceğimizi düşünürüm ve haklı çıktığım çok olmuştur.

Haa bunu yazmazsam ölürüm.
(Avni Aker'de)Şayet yenilmişsek yanımda her maç görmediğim değişik bir sima ararım,aha bunun yüzünden demek için.:D
BMN İstanbul bundan çok nasibini almıştır.

Murat TONBUL
23.02.2010, 10:51
o anki psikolojiyle farklı şeyler yaptığım oluyordur.
ama çokça yaptığım şeylerden biri maçın sonlarına doğru ayakta izlemektir maçı.
bu sayede son dakikalarda çok gol attığımız olmuştur :D
mesela en son bursa maçında öyle izlemiştim ve 88 de golü bulmuştuk :)

Keramettin
23.02.2010, 13:59
-Şut geldi mi "Vurma bee":D

-Şut gol oldu mu "Aslanım bee ne güzel vurdun öyle" :D

Mira_61
23.02.2010, 14:11
her macta tuhaf tuhaf dualar ederim ve dualarda tuhaf tuhaf detaylar yaratirim.

misal:

"Allahim nolur bizimkilere güc ver azim ver, Allahim rakibin ayaklarini bagla yarabbim"

1dk sonra düsünürüm "ulan bizimkilerle rakip dedim, acaba dua dogru kabul olurmu en iyisi isimce ediyim" ve tekrar:

"Allahim sen bizimkilerin yani Trabzonsporuma güc ver yarabbaim, rakibin yani fenerin ayaklarini bagla gol atamasinlar yarabbim nolur Allahim"

:D tuhaf biliyorum ama mac oldumu kafayi yiyorum sanki:)

hatta bazi rakip ataklarda "Allahim nolur atamasinlar yarabbim" diyip, sonradan "ya duam yanlis anlasilirda biz atamazsak dedikten sonra düzeltme yaparim, yani "Allahim nolur fener gol atamasin yarabbim":D
Aha tek değilmişim.Bir kere sırf bu yüzden yenildiğimizi düşünüp kahrolmuştum.:D