PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 16 yasindaki Türk’e dikkat!

Crazy_OfLu61_
09.08.2005, 08:23
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=5 width=490>
<T>
<TR>
<TD =titsBaslik-little bgColor=#f9f9f0>16 yasindaki bu Türk'e dikkat!</TD></TR>
<TR>
<TD =titsBasliklar bgColor=#f9f9f0>Almanya, Bundesliga tarihinin en genç futbolcusu olarak tarihe geçen Borussia Dortmund'lu Nuri Sahin'i konusuyor. Henüz 17 yasina bile girmeyen, 5 Eylül 1988 dogumlu gurbetçi, "Ben Türküm ve Türkiye için oynamaya devam edecegim" diyor</TD></TR>
<TR>
<TD =stdSmall align=right bgColor=#f9f9f0 height=10>09 Agustos 200506:57</TD></TR>
<TR>
<TD>http://image.haber7.com/haber/15011.jpg
Adi; Nuri Sahin... Dogum tarihi; 5 Eylül 1988... Yani bundan 16 yil, 11 ay, 3 gün önce dünyaya gözlerini açti. Geçen cumartesi günü Borussia Dortmund formasiyla, Wolfsburg deplasmaninda ilk 11'de sahaya çiktiginda Bundesliga tarihine geçiyordu. Çünkü yasaminda sadece 16 yil, 335 günü geride birakmisti ve Almanya Birinci Ligi'nde forma giyen en genç oyuncu unvanini ele geçiriyordu. Nuri Sahin ilk olarak Avrupa Sampiyonu olan 17 Yasalti Milli Takimimiz'da sergiledigi mükemmel futbolla dikkatleri çekti. UEFA tarafindan, Italya'da düzenlenen sampiyonanin en iyi futbolcusu seçilince, Borussia Dortmund Teknik Direktörü Bert van Marwijk tarafindan sürpriz bir sekilde genç takim kadrosundan A takima alindi. Iste tam bu sirada Ingiliz devleri Arsenal ve Chelsea, 10 numara pozisyonunda oynayan Nuri için Borussia Dortmund'un kapisini çaldi. Arsenal Kulübü, Alman ekibine genç Türk'ün bonservisi için tam 2,8 milyon euro teklif etti. Bu çok cazip bir öneriydi, ama Sari - Siyahli kulüp, mali kriz yasamasina ragmen Arsenal'in teklifini kesin bir dille geri çevirdi. Çünkü Nuri'den çok seyler bekliyorlardi.

'Büyük yetenek'
Teknik Direktör Marwijk, sakatligi bulunan Sebastian Kehl'in yerine Wolfsburg deplasmaninda orta sahada Nuri'ye forma verip, 90 dakika sahada tuttu. Genç yildiz, 2-2 biten maçta basarili bir oyun sergiledi ve hem teknik heyetten hem de medyadan övgü aldi. Marwijk karsilasmadan sonra Nuri'den çok memnun oldugunu belirterek, "24 yasindaki bir futbolcunun tecrübesine sahip gibi oynadi. Nuri uzun yillar basariyla futbol oynayabilecek yetenekte bir oyuncu" sözleriyle genç yildiza olan güvenini dile getirdi. Borussia Dortmund Kulübü Genel Menajeri Hans Joachim Watzke ise süper solak için "Son zamanlarda gördügüm en yetenekli futbolcu" ifadesini kullandi. Takim kaptani Christian Wörns de, Nuri'ye övgü yagdirdi. Wörns, "Büyük bir yetenek. Ancak genç takimdan yeni geldi ve su an için tecrübesiz. Bu nedenle çok çalismak zorunda" dedi. 17 Yasalti Milli Takimlar Teknik Direktörü Abdullah Avci, Nuri'yi, Sergen Yalçin'la kiyaslayip, yakin gelecekte büyük bir yildiz olacagini söyledi. Avci, "Bana göre Sergen'den bile daha yetenekli. Iddia ediyorum, dünya futboluna damga vuracak kalitede bir futbolcu. Kafa olarak da iyi bir profesyonel. Çok önemli yerlere gelecegine inaniyorum" diye konustu.
FIFA'nin genç futbolculara 18 yasindan önce milli takim degistirme firsati tanimasi üzerine Almanlar'in, Almanya Milli Takimi formasi giydirmek istedigi Nuri ise bu konuda çok net konustu.
Yildiz futbolcu, "Ben Türküm ve Türkiye için oynamaya devam etmek istiyorum. Borussia Dortmund'da mutluyum. Sezon boyunca ilk 11'de oynamak zor, fakat kadronun degismez oyuncularindan biri olmak için elimden geleni yapacagim" diyerek kendisine gelen teklifleri kabul etmeyecegini vurgulandi.

<TABLE style="FONT-SIZE: 10pt; FONT-FAMILY: Verdana, Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif" cellSpacing=2 cellPadding=2 align=center>
<T>
<TR>
<TH align=middle bgColor=#ffd166 colSpan=3>
<CENTER>Bundesliga'nin en genci</CENTER></TH>
<TR bgColor=#ffe4a6>
<TD>Isim</TD>
<TD align=right>Kulüp</TD>
<TD align=right>Yas</TD></TR>
<TR bgColor=#ffefca>
<TD>1-Nuri Sahin</TD>
<TD align=right>B.Dortmund</TD>
<TD align=right>16 Yas 335 Gün</TD></TR>
<TR bgColor=#ffe4a6>
<TD>2-Jürgen Friedl</TD>
<TD align=right>E.Frankfurt</TD>
<TD align=right>17 Yas 26 Gün</TD></TR>
<TR bgColor=#ffefca>
<TD>3-Ibrahim Tanko</TD>
<TD align=right>17 Yas 61 Gün</TD></TR>
<TR bgColor=#ffe4a6>
<TD>4-Christian Wörns</TD>
<TD align=right>W.Mannheim</TD>
<TD align=right>17 Yas 122 Gün</TD></TR>
<TR bgColor=#ffefca>
<TD>5-Christian Wück</TD>
<TD align=right>Nürnberg</TD>
<TD align=right>17 Yas 13 Gün</TD></TR>
<TR bgColor=#ffe4a6>
<TD>6-M.Andre Kruska</TD>
<TD align=right>17 Yas 137 Gün</TD></TR>
<TR bgColor=#ffefca>
<TD>7-Dirk Drescher</TD>
<TD align=right>Bochum</TD>
<TD align=right>17 Yas 163 Gün</TD></TR>
<TR bgColor=#ffe4a6>
<TD>8-Rüdiger Abramczik</TD>
<TD align=right>Schalke</TD>
<TD align=right>17 Yas 174 Gün</TD></TR>
<TR bgColor=#ffefca>
<TD>9-Franco Foda</TD>
<TD align=right>Kaiserslautern</TD>
<TD align=right>17 Yas 175 Gün</TD></TR>
<TR bgColor=#ffe4a6>
<TD>10-Bernd Thiele</TD>
<TD align=right>Schalke</TD>
<TD align=right>17 Yas 199 Gün</TD></TR>
<TR bgColor=#ffefca>
<TD></TBL></TD></TR></T></TABLE>

</TD></TR></T></TABLE>

Crazy_OfLu61_
09.08.2005, 08:23
Helal olsun.. Basarilari devam eder insALLAH...

Çagman
09.08.2005, 10:32
aLLah yolunu acik Etsin Kardesimizin Allah nazardan beladan korusun.

"ben TÜRKÜM" Demesi beni gururLandirdi NeLEri var 2. Kusak Ben Almanim diyor UTaniyopr Türküm Demeye Ailesine Tesekkürü Borç bilirim cok iyi bir evlat yetistirmisler

Armağan Dere
09.08.2005, 13:45
evet dün aksam ntv'de özetleri izlerken gördüm bi de dortmundta oynuyor jank koller ile beraber iyi de bi youncu dikkat edilmesi gerekir... ben türküm demesi gurur verici bisey ayrica ...

SDanışmaz
09.08.2005, 14:44
&lt;Nuri $ahin&gt;gelecegin dünya yildizi (http://www.bordomavi.net/bmn/forum/forum_posts.asp?TID=4082&amp;PN=1)

Burdan devam smileys/smiley2.gif

Bartuğ13
09.08.2005, 14:51
ben türküm demesi beni de çok duygulandirdi.helal olsun.yolu ve bahti açik olsun

Keleşoğlu
09.08.2005, 17:20
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=5 width=490><T>
<T>
<TR>
<TD bgColor=#f9f9f0 ="titsBaslik-little">16 yasindaki bu Türk'e dikkat!</TD></TR>
<TR>
<TD bgColor=#f9f9f0 ="titsBasliklar">

Almanya, Bundesliga tarihinin en genç futbolcusu olarak tarihe geçen Borussia Dortmund'lu Nuri Sahin'i konusuyor. Henüz 17 yasina bile girmeyen, 5 Eylül 1988 dogumlu gurbetçi, "Ben Türküm ve Türkiye için oynamaya devam edecegim" diyor

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif</TD></TR>
<TR>
<TD align=right bgColor=#f9f9f0 height=10 ="stdSmall"></TD></TR>
<TR>
<TD>

</TD></TR></T></T></TABLE>

bizimkoylu61
10.08.2005, 00:21
insallah ugur yildirim gibi vatan sevgisi bozuk olup almanya milli takiminda oynamaz...smileys/smiley4.gif

Punisher-61
10.08.2005, 09:16
insallah ugur yildirim gibi vatan sevgisi bozuk olup almanya milli takiminda oynamaz...smileys/smiley4.gif

zaten Türkiye Milli Takiminda oynuyor..smileys/smiley4.gif

17 yas alti Milli Takimi ile Avrupa Sampiyonu oldu ve Sampiyonanin en iyi Futbolcusu secildi

baris_aykan
25.08.2005, 02:19

zaten Türkiye Milli Takiminda oynuyor..smileys/smiley4.gif

17 yas alti Milli Takimi ile Avrupa Sampiyonu oldu ve Sampiyonanin en iyi Futbolcusu secildi

helal olsun valla smileys/smiley32.gif

Cenkhan
25.08.2005, 03:15

Ugur Yildirim Ersunzede..Hiç kendi verdigi bir röpörtaj dahi dinlediniz mi? Tek tarafli yayinlari inanip çamur atmamak lazim..

Bu arkadasi kutluyorum Insaallah Istanbul takimlarina malzeme olup kendini yakmaz..

Edited by: Cenkhan

Tserhan
25.08.2005, 11:39
Ilerde kendisini Trabzonspora bekliyoruz.smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Istanbula gidip kendini heba etmesin.

Ozan
25.08.2005, 12:51
basarilarinin devamini dilerim ve ilerdede böyle devam edip milli takimlara çagirilir insallah.

Hünkar
25.08.2005, 12:58
ALLAH basarilsrini daim etsin

TSMareNero
02.09.2005, 11:22
galiba bizimki biraz erken uctu, insallah aklini basina alir ve iyi biri elinden tutar, yoksa berkant göktan 2 yi görüyorum onda.

hopali_ts
02.09.2005, 19:18
ya abiler stadtaki pist kaldirilmali seyirci baskisi hissettirilemiyo tribün sahaya yakin olmali

baget55
14.09.2005, 00:41
insallah bozulmazda milli takim icin bir umut olurrrsmileys/smiley2.gif