PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : A Milli Takımın Yeni Teknik Direktörü Guus Hiddink

Sayfa : [1] 2

Oruç
17.02.2010, 00:21
Ve resmi açıklama geldi !

Türkiye Futbol Federasyonu, Fatih Terim'in istifasının ardından uzun süredir beklenen açıklamayı yaptı !.. Milli Takımımızın yeni teknik direktörü Guus Hiddink!

http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_f5_Hiddink001.jpg

TTF'DEN YAPILAN AÇIKLAMA ŞÖYLE:

"Türkiye Futbol Federasyonu, A Milli Takımımızın teknik direktörü olarak Guus Hiddink ile anlaştı. Amsterdam’da dün Hollandalı teknik adam ile bir araya gelen Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener ve TFF Başkanvekili Lutfi Arıboğan, Guus Hiddink ile 2 yılı opsiyonlu toplam 4 yıllık görev süresi konusunda anlaşmaya vardı.

Toplantıya daha sonra katılan Oğuz Çetin de Guus Hiddink ile teknik konularda görüş alışverişinde bulundu. Hiddink’in yardımcılıklarını Milli Takımımızın eski kaptan ve antrenörlerinden Oğuz Çetin ve Engin İpekoğlu ile adı daha sonra açıklanacak Hollandalı bir antrenör yapacak. Sözleşmesi 1 Ağustos 2010 tarihinden itibaren geçerli olacak Guus Hiddink’in A Milli Takım teknik direktörlüğünü üstlenmesi ile ilgili basın toplantısının detayları daha sonra kamuoyu ile paylaşılacak.

Teknik direktörlüğe 1982 yılında Hollanda’da başlayan Guus Hiddink, kulüp takımlarının yanı sıra Hollanda, Güney Kore, Avustralya ve Rusya Milli Takımlarının teknik direktörlüğü görevinde bulundu. 1998'de Hollanda, 2002'de de Güney Kore takımları ile Dünya Kupası’nda yarı final heyecanı yaşayan Hiddink’in çalıştırdığı Rusya Milli Takımı, 2008 yılındaki son Avrupa Şampiyonası’nda yarı finale yükselmişti."

> ligtv.com.tr

ilhan
17.02.2010, 00:24
Gün içerisinde açıklanacakmış.
:)

Hayırlı olsun. Ne diyelim.

Kazım Uzunboy
17.02.2010, 00:24
Belki de çoğunluk Türk olmasından yanaydı ama böyle oldu..

Hayırlı olsun..

TolgaTopçu61
17.02.2010, 00:25
Hayirli olsun...

Paksoy
17.02.2010, 00:26
10numara seçim

fincher
17.02.2010, 00:48
harika bir seçim.artık milli takımımızı gönül rahatlığıyla destekliyebileceğiz.F.terim bir milleti takımından soğutmuştu...

DNA-TS
17.02.2010, 01:05
hayırlı olsun.inşallah gene istanbul milli takımı olmaz.kadro seçiminde adaletli olmasını umuyorum.

Çağatay_
17.02.2010, 01:15
Hayırlı olur umarım..Sürpriz bir uyumsuzluk olmazsa başarılı olacaktır.

Guus Hiddink olarak düzeltilirse iyi olur bu arada.

Çağatay_
17.02.2010, 01:18
Dakika 1 gol 1

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=233273&interstitial=true

Halit Akyüz
17.02.2010, 01:53
Yılda 3.750 bin euro alıcakmış.

faik celikoflu
17.02.2010, 01:59
işin düşündürücü tarafı, bu adam bu saatten sonra gelecek, o kadar futbolcuyu izleyecek, tanıyacak, seçecek, takım kuracak, sistem kuracak falan filan feşmekan...

hayırlı olsun ülkemize ve takımımıza...

Gökhan KAN
17.02.2010, 02:12
işin düşündürücü tarafı, bu adam bu saatten sonra gelecek, o kadar futbolcuyu izleyecek, tanıyacak, seçecek, takım kuracak, sistem kuracak falan filan feşmekan...

hayırlı olsun ülkemize ve takımımıza...
Zamanı çok bence yeterli bir süresi var izlemek için..

bendarodes
17.02.2010, 03:22
Yılda 3.750 bin euro mu alıcakmış.

Yuh abicim yuh...

Millet dışarda işsiz geziyor bu şerefsizler bedavaya parayı dışarı saçıyor...
Olumlu ne yaptıki bu federasyon bu kararı iyi olsun...

valla Guus Hiddink diğer çalıştırdığı takımlarda da açıkçası çok özel biri gibi gelmedi bana. G.kore de seyirci ve hakemlerle ilerledi.
Rusyanın takımı zaten süperdi ben ilk 4 e kalmasına başarı değil başarısızlık derim. chelsea de morinho nun taktiği ile oynadı... umarım başarısız olur, federasyon gider türk bir hoca gelir

Murat Erdem
17.02.2010, 08:58
Benim için farkeden bir şey yok. İster yerli, ister yabancı...bizim futbolumuzun sorunları, süper star hoca getirmekle çözülecek sorunlar değil. Hayırlı olsun deyip, izlemeye geçelim.

Murat'
17.02.2010, 09:02
Yılda 3.750 bin euro mu alıcakmış.

Yuh abicim yuh...

Millet dışarda işsiz geziyor bu şerefsizler bedavaya parayı dışarı saçıyor...
Olumlu ne yaptıki bu federasyon bu kararı iyi olsun...

valla Guus Hiddink diğer çalıştırdığı takımlarda da açıkçası çok özel biri gibi gelmedi bana. G.kore de seyirci ve hakemlerle ilerledi.
Rusyanın takımı zaten süperdi ben ilk 4 e kalmasına başarı değil başarısızlık derim. chelsea de morinho nun taktiği ile oynadı... umarım başarısız olur, federasyon gider türk bir hoca gelir

Bu millet dışarda aç geziyor lafını geçiniz lütfen.Futbol piyasası artık böyle asgari ücretle çaılaşacak tenik direktör mü bulsaydılar.

Bence gerçekten de çok iyi tercih.Artık yok şu Galatasaraylı o yüzden Galatasaraylı oyuncuları çağırıyor kurtuluruz.Umarım kadro seçimleinde objektif olur.İstanbul'dan başka şehirlere de uğraması dileğiyle.

Dursun Kaplan
17.02.2010, 09:41
Oha paraya bak be.

Hayırlı olsun diyelim.

Mustafa Yılmaz.20
17.02.2010, 09:57
Hiddink'in alacağı parayı büyük bi ihtimalle sponsorlar karşılayacaktır.Hiddink alabileceği en iyi Türk Milli takımlarından birisini aldı.Kesinlikle başarılı olacağına eminim.Federasyonun geldiğinden beri ilk defa iyi bir iş yaptığını gördüm.Gittiği bütün milli takımlara sınıf atlatan,yakın zamanda Juventus ve Chelsea'den teklif alan bir hocayı getirdik.Artık bizimde bir sistemimiz olacak :)

peker61
17.02.2010, 09:59
Bence gelebilecek en iyi hoca geldi hayırlı olsun parayı nasıl olsa lig tv fazlasıyla vermişti :)

Mustafa Yılmaz.20
17.02.2010, 09:59
Bu millet dışarda aç geziyor lafını geçiniz lütfen.Futbol piyasası artık böyle asgari ücretle çaılaşacak tenik direktör mü bulsaydılar.

Bence gerçekten de çok iyi tercih.Artık yok şu Galatasaraylı o yüzden Galatasaraylı oyuncuları çağırıyor kurtuluruz.Umarım kadro seçimleinde objektif olur.İstanbul'dan başka şehirlere de uğraması dileğiyle.
Ben objektif olacağına eminim.Rusya'da Kerzhakov'u Euro 2008'e götürmemişti, formsuz diye...Artık İstanbul takımlarında yedek olan oyuncuları Milli Takımda oynarken görmeyeceğiz

Misina
17.02.2010, 10:03
Desenize Yılmaz Vural boşuna parçaladı kendini :D

glidali_61
17.02.2010, 10:05
hayırlısı olsun belki bizim takımdan futbolcu alır a milli takımaaa

Ahmet Kuru
17.02.2010, 10:06
Hayırlı Olsun...
İnşallah Başarılı olur...

Onur
17.02.2010, 10:08
Tarafsız kadro seçimi yapacağından şüphem yok. Başarı gelir mi? kısa vadade zor. Uzun vadede de kalacak gibi gelmiyor bana. Bakalım görelim. Tek sevindiğim nokta Rusya'dadaki temsilcilerimiz Fatih, Gökdeniz ve Hasan'ı yakından tanıması diyebilirim.

Her iki tarafa da hayırlı olsun...

Murat'
17.02.2010, 10:09
Bu arada belki Trabzonspor'a ve Trabzonsporlu oyunculara bir garezi olabilir.Bizden oyuncu çağırmazsa hiç şaşırmayın.Çünkü Fenerbahçe'den bizden aldığı mağlubiyetten sonra kovuldu.

Mustafa Yılmaz.20
17.02.2010, 10:18
Tarafsız kadro seçimi yapacağından şüphem yok. Başarı gelir mi? kısa vadade zor. Uzun vadede de kalacak gibi gelmiyor bana. Bakalım görelim. Tek sevindiğim nokta Rusya'dadaki temsilcilerimiz Fatih, Gökdeniz ve Hasan'ı yakından tanıması diyebilirim.

Her iki tarafa da hayırlı olsun...
2+2 olmak üzere 4 yıllık sözleşme imzalayacakmış...Tabi sözleşmesi bitene kadar kalır mı ? ...Bence kalır :)

Erdem Keser
17.02.2010, 10:34
Sonunda oldu:) Artık huzur içinde Milli takımı destekleyebilirim.

SefaÇetinKulak
17.02.2010, 10:45
Hayırlı olması dileğiyle . Umarım beklentilerin karşısında ezilmez .

Serdar A
17.02.2010, 11:08
Hiddink'in istanbulda geçmişten gelen önemli dostlukları vardır . Bakalım nasıl yansıyacak .

Hüseyin Bağdat
17.02.2010, 11:10
Hayırlı olsun.Kişisel görüşüm milli takım yine İstanbul eziklerinden kurulur...

seyyah61
17.02.2010, 11:55
Aldigi paraya hemen laf söyleyeceginize bakin bakalim dünyada Hiddink capinda milli takim teknik direktörleri ortalama ne kadar para aliyor.
Para öyle dudak ucuklatacak kadar yüksek degil, bence makul bir düzeyde.
Adam gelir gelmez basladiniz yine halk ac edebiyatina.
Futbol Federasyonu'nu pek sevmesem de sonucta halkin parasi degil bunlar, özerk bir kurum ve yayin ihalelerinden yüz milyonlarca dolar gelir elde etti.
Bu arada hayirli olur insallah.
Adaletli secim yapacagina inancimi korumakla beraber, insallah diger yasli teknik direktörler gibi Türkiye'yi tatil ve emeklilik yillarini gecirme meskeni olarak bellemez.
Bu yönde bir tasarruf etmeleri en dogal haklari.

Salih Edip
17.02.2010, 11:59
kadro seçimlerinde yerli yardımcısının da (kim olucaksa artık) etkisi olucaktır şüphesiz... hayırlı uğurlu olsun , en azından başlangıç itibariyle herkese eşit mesafede...

Abd.kalaycı
17.02.2010, 12:00
Bir tane Trabzonlunun olmadığı milli takımdan bana ne hocasından bana ne.

Salih Edip
17.02.2010, 12:03
bu arada hiddink Trabzon yenilgisinden sonra fenerbahçeden kovulmuş. bize bi kızgınlığı kalmış olmasın :p

Murat Erdem
17.02.2010, 12:04
3 Mart'da oynayacağımız hazırlık maçına Oğuz Çetin yönetimin de çıkacakmışız. İstanbul karmasını izleriz artık, o maçta !

Murat Erdem
17.02.2010, 12:06
Hiddik,in şözleşmesi 10 Ağustos'tan sonra geçerliymiş. O güne kadar Oğuz Çetin. GS li imparatordan kurtulduk derken, şimdi de FB li imparatora yakalandık.

ilhan
17.02.2010, 12:08
2+2 sözleşme çok manidar. Avrupa şampiyonası grubundan çıkarsak +2'yi devreye sokacağız sanırım. Yok eğer çıkamazsak opsiyonu kullanmayacağız diye düşünüyorum.

Cemalettin Taşkın
17.02.2010, 12:10
yılmaz vural gibi bende hayırlı olsun demiyorum.

Dursun Kaplan
17.02.2010, 12:10
Oğuz Çetin yalakasından nefret ediyorum.

Erdem Keser
17.02.2010, 12:19
Resmen açıklandı !

Erdem Keser
17.02.2010, 12:19
Hiddink resmen açıklandı!

Türkiye Futbol Federasyonu, A Milli Takımımızın teknik direktörü olarak Guus Hiddink ile anlaştı. Amsterdam'da dün Hollandalı teknik adam ile bir araya gelen Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener ve TFF Başkanvekili Lutfi Arıboğan, Guus Hiddink ile 2 yılı opsiyonlu toplam 4 yıllık görev süresi konusunda anlaşmaya vardı.Toplantıya daha sonra katılan Oğuz Çetin de Guus Hiddink ile teknik konularda görüş alışverişinde bulundu. Hiddink'in yardımcılıklarını Milli Takımımızın eski kaptan ve antrenörlerinden Oğuz Çetin ve Engin İpekoğlu ile adı daha sonra açıklanacak Hollandalı bir antrenör yapacak. Sözleşmesi 1 Ağustos 2010 tarihinden itibaren geçerli olacak Guus Hiddink'in A Milli Takım teknik direktörlüğünü üstlenmesi ile ilgili basın toplantısının detayları daha sonra kamuoyu ile paylaşılacak.
http://adm.sporx.com/img/2010/02/171266400452.jpg

Teknik direktörlüğe 1982 yılında Hollanda'da başlayan Guus Hiddink, kulüp takımlarının yanı sıra Hollanda, Güney Kore, Avustralya ve Rusya Milli Takımlarının teknik direktörlüğü görevinde bulundu. 1998'de Hollanda, 2002'de de Güney Kore takımları ile Dünya Kupası'nda yarı final heyecanı yaşayan Hiddink'in çalıştırdığı Rusya Milli Takımı 2008 yılındaki son Avrupa Şampiyonası'nda yarı finale yükselmişti.

17.02.2010

Kaynak : TFF

Emrah Akcagöz
17.02.2010, 12:33
Hayırlı olsun bence çok iyi bi seçim yabancı olması iyi oldu hiç değilse daha adil davranacaktır..

tstafi
17.02.2010, 12:34
hayırlı olsun..ne zamandır ılk defa adaletlı secım ızlıycez herhalde

Oruç
17.02.2010, 12:36
Adil bir şekilde oyuncu seçimlerini yapsın yeter.

Travelair
17.02.2010, 12:40
Hayırlı olsun. Fatih Terim'in yanında durmaktan başka bir işlevini görmediğim Oğuz Çetin'in bu kareye girmesi ayrı bir ilginç

Öztürk Adem
17.02.2010, 12:42
Bi yabancı kalmıstı denenmedık o da denenecek :D

ESER
17.02.2010, 12:49
hayirlisi olsun, en azindan istanbulu yalaya yalaya biteremeyen karaktersiz yerli zupbelerden daha adil olacaktir, ayrica arkasinda dunyanin en saglam diasporasi ve kariyeri ortada oldugu icin de kimse kendisine baski yapamaz tercihleri konusunda.,

devilkid
17.02.2010, 12:51
giray bulak ın ne eksiği vardı :)

Erdogan
17.02.2010, 12:51
fatih gökdeniz banko artik

Orhan Aydın
17.02.2010, 12:55
Eski fbli ve yardımcısına da bakılırsa seçimler yine şaibeli olabilir:)

AKSOY_61
17.02.2010, 12:59
Hayırlı olsun güzel seçim.

Serdar A
17.02.2010, 13:01
Başlıkta bir anket olacak mı ?

Açıkçası Trabzonspor taraftarında oluşacak desteği merak ediyorum .

murat
17.02.2010, 13:02
Allahim neden bir hollandali????????? baska milletmi kalmadi.. Insaallah sessiz sedasiz ve basarili bir donem gecirir Hollandalilarin agzina dusmiyelimde..

Salih Edip
17.02.2010, 13:08
fatihi bilmem de gökdeniz banko diyebiliriz. neyse onlar 2. sırada zaten benim düşündüğüm ilk başta serkan. gökhan gönülle serkan birlikte oynarsalar nneler olucağını tahmin edemiyorum :D

Sinem Yılmaz61
17.02.2010, 13:09
Hayirli ugurlu olsun, umarim bizim Futbolcularimizi da bol bol göreriz artik Milli Takiminda...

ilhan
17.02.2010, 13:10
Başlıkta bir anket olacak mı ?

Açıkçası Trabzonspor taraftarında oluşacak desteği merak ediyorum .

Anketi ekledim.

irfan61
17.02.2010, 13:13
Bizden bir çok isim şuan milli takımı hak ediyor.(Giray-Serkan-Ömer-Umut) inşallah Hiddink adeletli davranır.

Murat'
17.02.2010, 13:20
fatih gökdeniz banko artik

Bekleyelim ve görelim.

Bir önceki sayfadaki mesajımda belirttim, Türkiye'den kovulmasına neden olan takım biziz :) , belki bize karşı ve bizim futbolcularımıza karşı adil davranmayabilir.:D

Sinem Yılmaz61
17.02.2010, 13:22
Fatihi yada Gökdenizi yeniden Milli Takimda görmek hayal gibi vallah, umarim bu sefer gerceklesir artik, cok özledik onlari....

ilhan
17.02.2010, 13:23
Kendi takımında kadroya dahi giremeyen adamları milli takıma almasın yeter.

UğuR
17.02.2010, 13:30
Başarılı olabilir...
Ama bu külfiyetin 4/1 ne iyi bir Teknik direktörle de başarılı olabilirdik...

OLCAY ÇAKIR
17.02.2010, 13:45
Çok yazık oldu..

Ben inanmıyorum başarıya...

Benim için kötü bir gün..

Ayrıca bu başlığın GENEL de olmasını isterim açıkçası...

BAHADIR33
17.02.2010, 13:51
Engin İpekoğlu ve Oğuz Çetin...
Ne güzel değil mi?

Suayb
17.02.2010, 13:58
Guus Hiddink'in alacagi paranin hakkini verecegine kesinlikle eminim.. Hatta o daha fazlasinida hakediyor olacak.. Cünkü milli takimimiz gercekten muazzam bir seviyeye gelecegine inancim tam..

Belki en sonunda Türk futbolculara profesyonellik nedir, ögretebilecek bir teknik direktör geldi.. Ben buna inaniyorum..

Türkiye altin buldu..

Guus Hiddink'i senelerce Hollanda medyasindan yakindan takip edebilme firsati buldum..

Türkiye icin muazzam bir firsat bu... Cok muazzam..

Keramettin
17.02.2010, 14:00
Hayırlı olsun....

Suayb
17.02.2010, 14:02
Ve yineliyorum.. Guus Hiddink Türkiyedede calisir.. Hatta Trabzonda CALISABILECEK ender teknik direktörlerden biridir.. En büyük özelligi kendisini bir ülkenin kültürüne verebilmesidir.. Oraya adapte olabilmesi... Oranin temel ilkelerine saygi duyabilmesi.. Ve ELINDEKI malzemeyi iyi kullanabilen bir teknik direktör..

Bu olumsuz havaya inanamiyorum, gercekten inanamiyorum.....

En sonunda pas yüzdesi yüksek bir Túrkiye A milli takimi görecekmiyiz?

OLCAY ÇAKIR
17.02.2010, 14:02
http://adm.sporx.com/img/2010/02/171266400452.jpg

Biraz birşeyler anlıyor isem, şu fotoğraftan bile bissürü işaret alabiliyorum...
3. dünya ülkesi temsilcileri ve Hiddink...

Neyse...

Yazık bu memlketin paralarına çok yazık...

Başarıdan kasıt ne ise ben ona inanmıyorum işte ve isyan ediyorum...

Suayb
17.02.2010, 14:04
Onze Guusje Hiddinkkk :D

Hasan ZAİMOĞLU
17.02.2010, 14:15
umarım daha beter oluruz .! daha dilini dinin ırkını geçmişini bilmeyen bir YABANCIYa ümit bağlamak ne kadar doğrudur bilmiyorum.

Keramettin
17.02.2010, 14:16
Belliydi zaten

Hüseyin İlkin
17.02.2010, 14:18
Çok doğru bir tercih, hayırlı olsun. Hiddink, hayranlıkla izlediğim hocalardan biriydi. Milli Takımın başında olması sevindirici...

ilhan
17.02.2010, 14:49
Oğuz Çetin, Engin İpekoğlu ve Hollandalı yabancı bir isim.

Hooijdonk olmasın o Hollandalı yabancı isim? :)

Serdar A
17.02.2010, 15:04
Anketi ekledim.

Teşekkür ederim İlhan .

Salih Edip
17.02.2010, 15:09
Oğuz Çetin, Engin İpekoğlu ve Hollandalı yabancı bir isim.

Hooijdonk olmasın o Hollandalı yabancı isim? :)

olabilir :) şota da olsaydı keşke yardımcılar arasında :D

halil ibo
17.02.2010, 15:15
Önce Trabzonluları tasfiye et,sonra fenerlileri tavsiye ve baştacı et !
Nedir Oğuz'un,Engin'in yardımcı hoca olarak başarıları ? İyiniyetli düşünen arkadaşlar inşallah yanılmazlar ama bana göre yine 3 ne idüğü belirsizin yedekleri bu ekibin kadrosunda da yer alacaktır.
Hayır mı şer mi ilerleyen günler gösterecek...

isimsiz_61
17.02.2010, 15:17
hayırlı olsun ne diyelim....

UğurB
17.02.2010, 15:33
Guus Hiddink adaletli tercihleri ve altyapilarda parlayan oyunculari yukari tasimasi ile taninan bir hocadir. Bunu PSV'de ve Guney Kore'de basariyla yapti. Yardimcilari kim olursa olsun on planda olan o olacagindan isminden taviz vermek istemez.
Hiddinkten en buyuk faydayi gorecek oyuncular yurt disindaki oyuncularimizdir. Hamit, Tuncay disinda daha fazla oyuncuyu izleme sansimiz olacak. Fatih - Gokdeniz - Nuri - Halil Altintop - Sinan Bolat gibi oyuncular artik milli forma heyecanini daha fazla duymaya baslayabilirler.
Bu arada Agustos'a kadar calisma sekli de belli olmus sanirim. Bundan sonra ligin sonuna kadar her hafta sonu Turkiyeye gelip maclari izleyecekmis. Amerika'da sezon sonunda yapilacak kamp ve maclara goturulecek kadroyu belirleyecek, taktikler ve antrenmanlar onun tarafindan belirlenecekmis. Tek sorun Rusya ile olan sozlesmesi geregi Agustos'a kadar milli takimin basinda olamayacak.
Bu arada yanlisim varsa lutfen duzeltin Hiddink Rusya'dan 5 ya da 6 milyon Euro aliyordu yillik. Eger 3.750 milyon euro alacaksa iyi bir anlasma.

Muhammed
17.02.2010, 15:47
Yorumları okuyunca şok oldum resmen. Hakkında yorum yaptığınız adama Chelsea yalvardı ama adam kalmadı orda. Bu derece büyük bir insan büyük bir teknik direktördür. Kendisi verilen parada çok normal. Daum bile 2,5 milyon euro alıyorsa bu adama 5 milyon euroda verilir. Türk futbolu iyi bir gelişim sürecine girecektir Hiddink ile beraber. Aynen Rusya'da olduğu gibi.

Ali Tunahan Güllü
17.02.2010, 15:48
istanbul sevdasına düşmesin yeter..

OLCAY ÇAKIR
17.02.2010, 16:01
Yarı paraya geldiğine göre, İstanbul'u unutmamış anlaşılan:)

Şaka bir yana, milli takım ve Türk futbolu, Piontek ve Derwal ile dönüşümünü tamamlamıştı..

Hiç gerek yoktu bu hamleye...

Yazık bu ülkenin paralarına diyorum..

TFF ve de onları oraya atayanlardan zaten bir beklentim yok..
Hele de doğru yönde bir beklentim hiç yok.

Nokta.
istanbul sevdasına düşmesin yeter..

Alika87
17.02.2010, 16:04
masallah biz elestirmek icin her zaman birsey buluyoruz, ne yeteneklimisiz bu konuda, dünyanin en iyi hocalarindan bir tanesini getirdik, ama cok para aliyor diyenler var, ertugrul saglam hoca olsaydi bir milyon eurodan az istemezdi, ama ertugrul nerde guus hiddink nerde. hiddinkin gelmesiyle, uluslararasi itibarimiz daha da artti. rusyanin basina gecmeden önce kim korkardi rusyadan?? simdi rusya avrupada en zor deplasmanlardan birisi oldu...hayirlisi olsun diyelim ve bekleyelim, o kadar ;)

Muhammed
17.02.2010, 16:05
Yapma etme Olcay abi. Nasıl gerek yok bu paralara? Hiddink Psv ile şampiyonlar liginde yarı final oynadı, Güney Kore ile Dünya Kupasında yarı final oynadı, Rusya ile Yarı final oynadı, Chelsea ile de şampiyonlar liginde finale çıkmıştı sanırım. Şu anda Dünya'nın en iyi birkaç teknik direktöründen birisi. 2010'a katılamamak bize ne kadar mal oldu bunu hesaplayabilirmisiniz? Aldığı parada 3,75 milyon euro. Hiçte fazla değil. Bu parayı Roberto Carlos alıyordu bu ülkede. Milli takımımızın teknik direktörü niye almasın.

OLCAY ÇAKIR
17.02.2010, 16:13
Muhammed, keşke benim Roberto Carlosgiller hakkındaki görüşlerimi de bilebilsen..

10 trilyon lira bu ülke için çok büyük bir rakam...

Daum, Reykart...

Ya da, Del Boske, Aragonesgiller...

Şu ülkenin futbol ile tanıtımı geyiği yıllardır bize yutturuluyor...

Ya futbol yüzünden dışarıya akıp giden paralarımız...

Futbol konuşuyoruz diye futbolun içindekileri yazıyorum...

Ne sattık futbola dair ?

Satılan varsa onun kralını da Trabzon satmış gene...

Ben Hiddink'in bizi şampiyon yapacağına inanmıyorum...

Hem olsan ne olur, o da ayrı bir soru.?

Bu kulüpler bu TFF bu spor yönetimi ile, kazanan biz değil Hiddinkgilleri olur...

OLCAY ÇAKIR
17.02.2010, 16:14
Unutmadan sorayım; Yarı paraya neden bizi tercih etmiş Hiddink?

Sevgi, aşk, idealler?

Ne mesela,

Şu mu; bu ülkede futbol acaip seviliyor, çok ateşliler miyiz?

irfanb
17.02.2010, 16:22
19 yılda nereden nereye geldiler...

Futbol Federasyonu’nun, (A) Milli Takım teknik direktörlüğüne Hollandalı Guus Hiddink’in getirildiğini resmen açıklaması, futbol kamuoyunda farklı değerlendirmelere yol açarken, 19 yıllık unutulmaz bir anıyı da yeniden gündeme getirdi.

1990-1991 sezonunda Fenerbahçe’de teknik direktör olarak görev alan Hollandalı teknik adam, hem sarı-lacivertli kulübün, hem de bugün Süper Amatör Küme’de yaşam mücadelesi veren Aydınspor Kulübü’nün tarihine geçen bir karşılaşmanın da baş aktörleri arasında yer almıştı. Sözkonusu sezonda büyük umutlarla Fenerbahçe teknik direktörlüğüne getirilen Hiddink, yeni takımıyla Şükrü Saracoğlu Stadı’ndaki ilk sınavına, ligin yeni takımı Aydınspor karşısında çıkmıştı. Tarihinde ilk kez Birinci Lig maçına çıkan Aydınspor karşısında Fenerbahçe’nin rahat bir galibiyet alacağını düşünenler çoğunluktaydı. Fakat kimsenin beklemediği bir performans ortaya koyan Ege temsilcisi, Fenerbahçe filelerine yolladığı "yarım düzine" golle 6-1 galip gelirken, kendi tarihinin en önemli başarısını kazanıyor, rakibine de Birinci Lig tarihinde kendi sahasında en farklı yenilgisini yaşatıyordu.

HİDDİNK’İN ÇIKIŞI

Teknik direktörlük kariyerine 1982’de De Graafschap takımında yardımcı antrenör olarak başlayan, 1984’te PSV Eindhoven’de yardımcı antrenörlüğe getirilen, 1986’da aynı takımın başına geçen Guus Hiddink, PSV’ye 4 yıl üstüste şampiyonluklar (1986-1987-1988-1989) kazandırdı. Aynı takımla 1988, 1989 ve 1990 yıllarında Hollanda Kupası’nı alan Hiddink, 1987-1988 sezonunda Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası’nda şampiyonluk sevinci yaşadı.

1990-1991 sezonunda Fenerbahçe’de çalışan ve bu kulüpteki görevine 6-1’lik Aydınspor hezimetiyle başlayan Hiddink, sarı-lacivertli kulüpten ayrıldıktan sonra da başarılarını sürdürdü.

Fenerbahçe’den ayrıldıktan sonra İspanya’nın Valencia takımının başına geçen, 1995’te göreve getirildiği Hollanda Milli Takımı ile 1996 Avrupa Şampiyonası’nda çeyrek final, 1998 Dünya Kupası’nda yarı final sevinci yaşayan Hiddink, 1998-1999 sezonunda dünyanın en büyük kulübü Real Madrid’in başına geçti ve bu takımla Kıtalararası Kupa’yı kazandı. Bir sonraki sezon Real Betis’i çalıştıran, ardından Güney Kore Milli Takımı’nın başına getirilen Hiddink, 2002 Dünya Kupası’nda Güney Kore’yi yarı finale taşıdı. 2002 yılında yeniden PSV Eindhoven’in başına geçen ve 2003, 2005, 2006 yıllarında takımına lig şampiyonluğunu kazandıran Hiddink, ardından Avustralya Milli Takımı’nı 32 yıl aradan sonra 2006’da Dünya Kupası finallerine taşıdı. 2008 Avrupa Şampiyonası’nda da görev yaptığı Rusya Milli Takımı’nı tarihinde ilk kez yarı finale ulaştıran Hollandalı teknik direktör 2009’da Chelsea’nın başına getirildi ve aynı sezon FA Cup’ı takımına kazandırdı.

AYDINSPOR’UN İNİŞİ

Birinci Lig serüvenine tarihi Fenerbahçe zaferiyle başlayan Aydınspor ise 2 sezon bu ligde mücadele verdikten sonra, ekonomik sıkıntılar yüzünden çöküş sürecine girdi.

1992-93 sezonunda ligi 15. sırada bitirerek 2. lige düşen Aydınspor, 1993-94 sezonunda Yükselme Grubuna kalsa da Birinci Lig’e dönmeyi başaramayan Aydınspor, 1994-95’te Ekstra Play-Off maçlarına kalıp önce Orduspor, sonra Çanakkale Dardanelspor’u yendi. Fakat finalde Eskişehirspor’a 2-1 kaybedince 1.

lige dönme şansından uzak kaldı. 2000-2001’de Yükselme Grubunda oynayan ve 2001’de 2. Lig A Kategorisine (bugün 1. lig) kabul edilen kulüp, 2001-2002 averajla ligi 20. yani son sırada bitirerek 2. lig B kategorisine (bugün 2. lig) düştü. Zamanla mali krize giren kulüp, 2005-2006’da 2. lig 2. klasman grubunu 7.

bitirerek 3. lig’e düştü. Aydınspor, bir futbolcusunun transfer ücretini zamanında ödemediği için lige 2008-2009 sezonuna eksi 3 puanla başladı ve sezon sonunda bu ligden de düşerek Süper Amatör Küme’de mücadele etmeye başladı.

NEREDESİN EY AYDINSPOR?

Aydınspor’un Fenerbahçe’yi 6-1 mağlup ettiği maçı yaşayan kulübün eski amigolarında Semavi, hayatında en büyük mutluluğu o karşılaşmada yaşadığını, alınan galibiyete inanmakta güçlük çektiklerini söyledi.

Semavi, "O maç bir rüyaydı. Ayaklarımız titreyerek maça gitmiştik.

Goller yağmur gibi geldikçe ne yapacağımızı şaşırmıştık. Aslında o gün sadece biz değil 20 bin Fenerbahçeli taraftar ve Hiddink de çok şaşırmıştı. Fakat şimdi biz neredeyiz, bunu söylemeye bile utanıyorum. İnşallah Hiddink Mili Takımımızda başarılı olur" dedi.

17.2.2010
Milliyet

Sinan_Ts61
17.02.2010, 16:30
Hmm hayirlisi olsun ama ben türk teknik direkörü den yanadim..;)

Alika87
17.02.2010, 16:35
Unutmadan sorayım; Yarı paraya neden bizi tercih etmiş Hiddink?

Sevgi, aşk, idealler?

Ne mesela,

Şu mu; bu ülkede futbol acaip seviliyor, çok ateşliler miyiz?

akli para da olsaydi rusyada kalirdi, bence türkiyedeki potansiyeli gördü ve geldi.

Serdar A
17.02.2010, 16:41
Muhammed, keşke benim Roberto Carlosgiller hakkındaki görüşlerimi de bilebilsen..

10 trilyon lira bu ülke için çok büyük bir rakam...

Daum, Reykart...

Ya da, Del Boske, Aragonesgiller...

Şu ülkenin futbol ile tanıtımı geyiği yıllardır bize yutturuluyor...

Ya futbol yüzünden dışarıya akıp giden paralarımız...

Futbol konuşuyoruz diye futbolun içindekileri yazıyorum...

Ne sattık futbola dair ?

Satılan varsa onun kralını da Trabzon satmış gene...

Ben Hiddink'in bizi şampiyon yapacağına inanmıyorum...

Hem olsan ne olur, o da ayrı bir soru.?

Bu kulüpler bu TFF bu spor yönetimi ile, kazanan biz değil Hiddinkgilleri olur...

Olcay abi , ülkenin döviz stoğunun eritilmesi pek popüler bir konu değil . :)

Öyle ki çoğu futbolsever Brezilya ülkesinin ihracat gelirlerinde Türkiyeye ne satmış , istanbul kulüplerinin ülkemiz ithalatındaki payı nedir diye bakacak kadar geniş bir ilgi alanına sahip değildir .

OLCAY ÇAKIR
17.02.2010, 16:48
Yıllllarrrrrr evveldi, Dünya şampiyonası sürecinde, Şenol hocayı yerden yere vurduğunu farkettiğim Cem Aslan denen radyocu ile mail yolu ile atışıyorduk...

Ona aynen şöyle demiştim,

Brezilya'da milli eğitim bakanlığı, hayat bilgisi dersinde, milli gelirlerimiz-ihracatımız kısmında düzeltme yapıp, Türkiye'ye futbolcu satışı eklemiş demiştim:)

Yazdıkların aklıma onu getirdi...:)
Olcay abi , ülkenin döviz stoğunun eritilmesi pek popüler bir konu değil . :)

Öyle ki çoğu futbolsever Brezilya ülkesinin ihracat gelirlerinde Türkiyeye ne satmış , istanbul kulüplerinin ülkemiz ithalatındaki payı nedir diye bakacak kadar geniş bir ilgi alanına sahip değildir .

OLCAY ÇAKIR
17.02.2010, 16:49
İşte bende onu soruyorum; ateşliyiz diyemi, potansiyelimiz var diyemi?

Soruyorum ama cevabı bulmakta zorlanıyorum, sen bulduysan eyvallah:)
akli para da olsaydi rusyada kalirdi, bence türkiyedeki potansiyeli gördü ve geldi.

Samet Yildirim
17.02.2010, 17:01
Trabzonspor icin iyi olur ins. Haksizlik olmaz.

milli takimi da basariya götürür ins.

Alika87
17.02.2010, 17:05
İşte bende onu soruyorum; ateşliyiz diyemi, potansiyelimiz var diyemi?

Soruyorum ama cevabı bulmakta zorlanıyorum, sen bulduysan eyvallah:)

abi illaki onun bir düsündügü var, bizde bir isik görmeseydi gelmezdi bize, hiddinki vizyonlu ve basariya doymamis adam, en iyisi bekliyelim ve görelim, ama insallah oguz cetine fazla kulak vermez, tek dilegim budur. Aslinda Oguz Cetine hic gerek yok, verelim Hiddinkin yanina benim tercüman Halil Yazicioglunu, oguz cetinin yaptigini kat kat daha iyi yapar :D

macka61
17.02.2010, 17:39
hayırlı olsun oyuncu seçimlerinde adil davranacağını düşünüyorum

Samet Türkmen
17.02.2010, 17:46
En fazla bir turnuva'da çeyrek final görürüz Guus Hiddink'le. Bize futbol kültürü yerleştirecek birisi lazımdı. Uzun vadede güvenemiyorum Hiddink'e. Ligimizdeki bazı hocalar gibi dolaşıyor o da. Ama inşallah başarılı olur.

Dursun Kaplan
17.02.2010, 17:48
İnşallah o potansiyelini sadece İstanbul'dan yana kullanmaz.

Yasin Altuntas
17.02.2010, 18:06
Inanin bana Hiddink Istanbul Yalakaligi yapacak bir Insan degil iyi oynayani cagiracak bir Antrenör

Hayirli Olsun

Cafer Bulur
17.02.2010, 18:44
Hayirli olsun,yabanci olarak getirilebilecek en dogru isimdi.

Buna ragmen bizde basarili olacagina inanmiyorum ama kadro seciminde adil olacagina ise inaniyorum.

Milli takim biraz da duygu isidir,ruh isidir bu yüzden yerli bir hocadan yanaydim.

Umarim basarili olur,cani gönülden destekleyecegim.

Oktay AKKUŞ
17.02.2010, 19:04
Hayırlı olsun ne diyelim

ÜNAL
17.02.2010, 19:18
Hayırlısı olsun.Fatih Tekke'yi alır artık takıma..

Kubilay61
17.02.2010, 19:39
Yabancı hoca taraftarı değildim ama Guus Hiddink olunca sevindim :) Takımımız zaten gençti daha çok gencin yıldızı parlayacağına inanmıyorum onun sayesinde. Birde adaletli davranacağına inanıyorum :)

nuri45
17.02.2010, 19:46
Benim gönlümde yerli hoca olmasi yönündeydi ama yabanci olacaksa Guus Hiddink en iyi secim. Insallah bundan sonrada milli takimimizin bir sistemi olacak en azindan. Basarili olup olmamasi ilk etapta önemli degil benim icin. Yeterli olan bir sistemi oturtmasi ve yeni yildizlarimizin ortaya cikmasi.

Hürgün Aygün
17.02.2010, 20:24
hayırlı olsun...

Cafer Bulur
17.02.2010, 20:40
Hiddink gelene kadar milli takimi kim calistiracak,köstebek oguz cetin mi?:)

smyrna
17.02.2010, 20:43
Yabancı olması güzel olmuş. Kadro seçiminde daha adil olur.

isimsiz_61
17.02.2010, 21:00
Yabancı olması güzel olmuş. Kadro seçiminde daha adil olur.
inşallah.valla kim gelirse gelsin asla fatih terimi aramayacağıma eminim ben

Terzioğlu
17.02.2010, 21:35
Aldigi para falan beni ilgilendirmez. Dünyanin en iyi antrenörlerinden birini aldik. Federasyona tebrikler ve Hiddink'e basarilar.

mashal61
17.02.2010, 21:35
4 yıl için 15 milyon euro alacak. Bu kadar abartmaya değecek mi?

Alihan Ertürk
17.02.2010, 21:37
Rusya'da çalışırken Fatih ve Gökdeniz takılmıştır gözüne heralde :)

İnşallah ikisini de alır takıma.

mehmets61
17.02.2010, 21:42
ajanspor da gördüm yorumu begendim paylaşmak istedim. yılmaz vural da artık 23 nisan da milli takım koltuguna oturur bir günlük:)

Mehmet Dinç
17.02.2010, 21:45
Yardımcılığını Oğuz Çetinin yapmasına bi anlam veremiyorum zaten önceki dönemden başarısız olan bir antrenör, süper ligdeki teknik direktörlük kariyeride belli hiçbir başarısı yok.

Berk
17.02.2010, 21:51
Başından beri milli takımın başında görmek istediğim isimdi Hiddink.Milli takımın başına gelebilecek en iyi yabancılardan birisi.
Medyanın veya birilerinin gönlü hoş olsun diye başka şeyler peşinde koşacak bir kişi de değil kesinlikle.Zaten buna ihtiyacı da yok.
Başarılı olacağına inanıyorum.

İlyas Özdemir
17.02.2010, 22:18
bence iyi tercih geçmişteki fener macerası onu kötü hatırlamamıza sebep olmamalı aldığı paraya fazla takılmamak lazım zaten giden adanalıda çok büyük para alıyordu üstelik hak etmediği halde umarım oyuncu tercihlerinde adaletli olur bide kelle avcığını seven ulema ist basınının etkisinde kalmaz inşalla ilerleyen yıllarda bir türk teknik adam göreve getirilir

Mustafa Yüksek
17.02.2010, 22:41
Valla benim dünyada en beğendiğim teknik direktördür...Eğer aradığımız şey başarı ise doğru adamı bulduk...Hayırlı olsun...

Selman
17.02.2010, 22:49
Valla benim dünyada en beğendiğim teknik direktördür...Eğer aradığımız şey başarı ise doğru adamı bulduk...Hayırlı olsun...

En beğendiğim değildir ama yoruma kesinlikle katılırım.Başarı = Hiddink.

Tıpkı başarı = Lucescu olduğu gibi.

Hayırlı olsun da, şu Marco'yu oynatmazsa daha çok sevineceğim.

Alihan Ertürk
17.02.2010, 23:04
Hiddink ve cevap bekleyen sorular

Türkiye Futbol Federasyonu, söz verdiği gibi A Milli Takım’ın başına, ‘dünya markası bir isim’ getirdi. Özellikle mütevazi milli takımları başarıya taşımasıyla ünlü olan Guus Hiddink en az 2 yıl Türk Milli Takımı’nın patronu olacak. Bu yeni dönem doğal olarak bazı soruları da gündeme getiriyor.

EURO 2008'de Fatih Terim yönetiminde finali kılpayı kaçıran Türk Milli Takımı, iddialı girdiği 2010 Dünya Kupası Elemeleri’nde hayal kırıklığı yaşadı. Terim'in ayrılmasından sonra 4 ay süren teknik direktör arayışları, Guus Hiddink'le imzalanan sözleşme ile sona erdi. Dünya futbolunun en saygın teknik adamları arasında yer alan Hiddink'le açılacak yeni dönem, doğal olarak bir takım soru işaretlerine de neden oluyor.
HONDURAS MAÇININ KADROSU
3 Mart’ta Honduras ile oynanacak özel maçta Milli Takım’ın başında antrenör Oğuz Çetin olacak. Ancak bu maç için açıklanacak aday kadro, Hiddink dönemi ile ilgili ipuçları da barındıracak şüphesiz.
DIŞLANMIŞ FUTBOLCULAR
Kamuoyu öncelikle Fatih Tekke, İbrahim Toraman, Yıldıray Baştürk ve Gökdeniz Karadeniz gibi Terim'in kadrosuna giremeyen futbolcuların yeni dönemde durumlarının ne olacağını merak ediyor.

YABANCI KÖKENLİ FUTBOLCULAR
Hiddink'in devşirme futbolculara bakış açısı ise bir diğer konu. Eski teknik direktör Fatih Terim, kadroda sadece tek bir yabancı kökenli futbolcu oynatmayı tercih ediyordu. Hollandalı teknik adam, Mehmet Aurelio ile birlikte Türk vatandaşı Mert Nobre ve Gökçek Vederson'u da değerlendirebilir.
TERİM'İN AS FUTBOLCULARI
Diğer taraftan Terim'in kulüplerinde forma şansı bulamasa da güvenini gösterdiği Colin Kazım ve Gökhan Zan gibi futbolcuların akıbeti de merak ediliyor.
ÇETİN'İN YETKİLERİ
Ve tabii ki, Hiddink'in yardımcısı Oğuz Çetin'le ilişkisi... Terim döneminde diğer yardımcılarla birlikte pasif kalmakla eleştirilen Çetin'in görevi çok daha kritik bir noktaya gelmiş durumda. Bu anlamda teknik kadro içerisinde, Çetin'in nasıl konumlandırılacağı önem taşıyor.
SAHAYA DİZİLİŞ VE TAKTİK
Peki saha içi diziliş nasıl olacak? Hiddink, çalıştırdığı takımlarda değişik sistemleri tercih etti. Chelsea’nin başında 22 maça çıkan Hollandalı teknik adam, 9 kezle en çok 4-3-3'ü tercih etti. Rusya Milli Takımı’nı 37 maçta 4-1-3-2'den, 4-1-4-1'e hatta 3-5-2'ye kadar farklı dizilişlerle sahaya sürdü ama hiç 4-3-3'ü denemedi. 2006 Dünya Kupası’nda Avustralya’yı ise 5-3-2 dizilişiyle tarihihde ilk kez ikinci tura taşıdı. Kısacası, Hiddink kafasındaki şablon yerine elindeki malzemenin niteliğine göre taktikler belirlemeyi tercih ediyor.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25058869/#storyContinued

Serdar A
17.02.2010, 23:12
Guus Hiddink kadro çalışması yapmak için yardımcısını yanına çağırır :

Hiddink : Ortasahada kreatif oyuncu gerek , Mesut'u alalım .
Oğuz Çetin: Olmaz hocam , o Alman .

H: Madem öyle pivot santrafor kullanalım , Eren'i kadroya alıyorum .
O. Ç. : Olmaz hocam , o bizden değil .

H: Savunma bu isimlerle yürümez , Serdar'ı istiyorum .
O. Ç. : Hocam Artvinli olması Türk olduğu anlamına gelmez .

H: Solda çok aksıyoruz , hiç olmazsa Malik ile orayı destekleyelim .
O. Ç. : (kaşları yukarı kaldırarak) ı ıh imkanı yok , biz onun Lübnan'lı olduğunu tahmin ediyoruz.

H: Tamam anladık , yaz o zaman Gökdeniz ...
O. Ç. : Aman hocam ne yaptınız ?
H: ?
O.Ç. : Kazan'la saat farkı var , Rus ligiyle kalite farkı var , hem bu adam geçmişte itirafçılık yaptı , ispiyoncu güven olmaz . Bakın istanbul kulüplerinden kimse ağzını açmaz .
...
Yarım saatlik bir diyaloğun ardından :

O.Ç. : Hocam savunmada müthiş top tekniği ile Servet , solda muz ortaları ile İbrahim , liderlik özellikleri ile Emre , fizik ve müdafa gücü ile Ayhan , ileride ise sürati ve üretkenliği ile Semih takımın omurgasını oluşturabilir . Beni yanlış anlamayın , kadroyu istanbul takımlarından isimlerle doldurun , bu kulüplere UEFA'dan ek gelir sağlayın anlamında söylemiyorum bunu ...

H : Oğuzcum , adını noktalama ile kısaltır , iki akrostiş dize içinde bulunduğun hali nitelerdim ya neyse ...

yigits
17.02.2010, 23:42
Guus Hiddink kadro çalışması yapmak için yardımcısını yanına çağırır :

Hiddink : Ortasahada kreatif oyuncu gerek , Mesut'u alalım .
Oğuz Çetin: Olmaz hocam , o Alman .

H: Madem öyle pivot santrafor kullanalım , Eren'i kadroya alıyorum .
O. Ç. : Olmaz hocam , o bizden değil .

H: Savunma bu isimlerle yürümez , Serdar'ı istiyorum .
O. Ç. : Hocam Artvinli olması Türk olduğu anlamına gelmez .

H: Solda çok aksıyoruz , hiç olmazsa Malik ile orayı destekleyelim .
O. Ç. : (kaşları yukarı kaldırarak) ı ıh imkanı yok , biz onun Lübnan'lı olduğunu tahmin ediyoruz.

H: Tamam anladık , yaz o zaman Gökdeniz ...
O. Ç. : Aman hocam ne yaptınız ?
H: ?
O.Ç. : Kazan'la saat farkı var , Rus ligiyle kalite farkı var , hem bu adam geçmişte itirafçılık yaptı , ispiyoncu güven olmaz . Bakın istanbul kulüplerinden kimse ağzını açmaz .
...
Yarım saatlik bir diyaloğun ardından :

O.Ç. : Hocam savunmada müthiş top tekniği ile Servet , solda muz ortaları ile İbrahim , liderlik özellikleri ile Emre , fizik ve müdafa gücü ile Ayhan , ileride ise sürati ve üretkenliği ile Semih takımın omurgasını oluşturabilir . Beni yanlış anlamayın , kadroyu istanbul takımlarından isimlerle doldurun , bu kulüplere UEFA'dan ek gelir sağlayın anlamında söylemiyorum bunu ...

H : Oğuzcum , adını noktalama ile kısaltır , iki akrostiş dize içinde bulunduğun hali nitelerdim ya neyse ...

Bu cümle beni bitirdi... :D:D:D

Salih Edip
18.02.2010, 00:04
SAHAYA DİZİLİŞ VE TAKTİK
Peki saha içi diziliş nasıl olacak? Hiddink, çalıştırdığı takımlarda değişik sistemleri tercih etti. Chelsea’nin başında 22 maça çıkan Hollandalı teknik adam, 9 kezle en çok 4-3-3'ü tercih etti. Rusya Milli Takımı’nı 37 maçta 4-1-3-2'den, 4-1-4-1'e hatta 3-5-2'ye kadar farklı dizilişlerle sahaya sürdü ama hiç 4-3-3'ü denemedi. 2006 Dünya Kupası’nda Avustralya’yı ise 5-3-2 dizilişiyle tarihihde ilk kez ikinci tura taşıdı. Kısacası, Hiddink kafasındaki şablon yerine elindeki malzemenin niteliğine göre taktikler belirlemeyi tercih ediyor.

burası çok hoşuma gitti , elimizdeki malezemeye göre taktik belirlemek gerek ... neyse terimin 2-2-2-2-2-2-2...... li sistem(!)inden kurtulduk ya o bile yeter :D

Ilelioglu
18.02.2010, 00:27
Bakalim ne degisecek..;)

Emirhan Çorumlu
18.02.2010, 00:40
Ben Yerli Hoca Taraftariydim ama eger yabanci olacak ise Hiddink olsun istedim oda oldu... =) Hayirli olsun... bence biz su 11i kuralim yeter... =)

Volkan Demirel (Onur Kivrak, Sinan Bolat)
Hakan Balta
Servet (Ibrahim Toraman)
Aydin Toscali (Egemen)
Gökhan Gönül (Hamit Altintop)
Nuri Sahin (Yildiray Bastürk, Ceyhun Gülselam)
Arda Turan (Caner)
Volkan Sen (Serkan Balci)
Özer Hurmaci (Tuncay Sanli)
Gökdeniz Karadeniz
Fatih Tekke (Umut Bulut)

Alin size benim Kadrom... =)

Suanki Trabzonspor Kadrosundan 5 Oyuncu var... =) Bakmissiniz Burak ve Selcuk'da gelmisler... =)

el_conquistador
18.02.2010, 00:43
Bizim Federasyon özerkmi? Özerk! Fatih Terim'e 1 milyon, Hiddink'e 4 milyon Avro vermis, neden her zaman konu ediyoruz anlamiyorum. Federasyon kendi kaynagini, kendi yaratiyor. Devletten para almiyorki, vatandasin vergi parasini harcamiyorki, hep niye bu kadar para veriliyor diye sorgulaniyor!?

Mustafa
18.02.2010, 01:04
Suanki Trabzonspor Kadrosundan 5 Oyuncu var... =) Bakmissiniz Burak ve Selcuk'da gelmisler... =)

O kadar umulu olmayın bence.

Miraç Atalay Çiftçi
18.02.2010, 01:18
Arkasındaki ekip şeffaf, dürüst, ahlaklı, seviyeli, eşit mesafede ve yaklaşımcı değil.
Terim'in bıraktıkları ile Terim'in mental ruhu ile devem eden bir ekip.

İlk aday kadro'da herley belli olur.

Fatih BALTA
18.02.2010, 01:27
Hayırlı olsun.Herşeyden önce kendini ıspatlamış,gittiği her yerde başarılı olmuş bir teknik adamı milli takımın başına getirdik.
Terim dönemini aramayacağımıza eminim.Umarım kadrosunda takım gözetmeksizin hakeden oyunculara hep yer verir.

Orhan Aydın
18.02.2010, 10:08
Oyuncu seçimlerinde kimsenin umudu olmasın bence:)

pazarkapılı
18.02.2010, 10:22
rusya, avustralya hele hele kore hiç degiliz ki....

türk futbolu mevcut yayın ihalesiyle avrupanın en büyük besinci ekonomisine sahip ülkesi olmus...yüksek rakam....milli takım teknik direktörü belirlenecek...kariyerli, basarılı, sınıf atlatan, sistem adamı, askerligin yapmıs falan olsun isteniyor...

dünya üçüncülügü ve avrupa ücüncülügü görmüs bir takım dip noktada degildir...biz avustralya gibi kore gibi futbolda varolmya calısan ülke degiliz ki....zaten görmüsüz belirli futbol altyapısı gecirmiş basarılar elde etmişiz...ve teknik kapasitesi olan yaratıcı oynamaya calısan bir ekip olmusuz hemde belirli önemli ekonomik yapısıda saglanmıs....

hollandalının milli takımlar kariyerine baktıgımzda dip noktadan ivmelenen takımlar görüyoruz...eger kendimizi bu noktada hissediyorsak terim e hesap soralım yakasına yapısalım nedir habu takımın hali? diyelim...ödül verecegimize...

artık bu saatten sonra federasyonun popüler isimleri tercih etmesi yerine ekonomisini ekip biçmek olmalıydı yatırım yapmak olmalıydı...milli takımlar teknik direktörü bulmalıydı...tabii bence...

milli takımın hiddinke ihtiyacı cok elzem düzeyde olması bu parayı izah edebiliyor bizce...parayı sponsorların karsılaması gibi bir acıklama tarafımızca kabul görmüyor...cünkü sahip oldugun para ve yönlendirebildigin para aynı anlam tasımalı büyük ekonomilerde....

belli seviyeye gelmiş milli takımın bu saatten sonra yeni hocasıyla tek basarısı olabilir o da kupalar kazanmaktır...kazanılmayan her kupa için ve oynanmayan her final için federasyondaki yöneticilerimize hesap sormak boynumuzun borcu olmalıdır....

Dursun Kaplan
18.02.2010, 12:27
Şu her maç 11 kuranlar Hiddink sizce nasıl bir 11 yapar ? :)

Deniz Telci
18.02.2010, 12:35
6S'liler'in beğenmediğini biz beğendik ! bu adam bizide diğer ülkeleri yaptığı gibi ikinci yapsın :) !

Rıza ÇOLAK
18.02.2010, 13:00
Hiddink değilde yardımcılarının seçiminden aşırı derecede rahatsız oldum.Bu kadar yanlı olunmaz arkadaş.Olası Hiddink başarısına kendilerince yardımcı atadılar

Murat 61
18.02.2010, 17:45
En azından gazla değilde, adam akıllı taktikle oynarız.

Çağatay_
18.02.2010, 18:35
Hiddink değilde yardımcılarının seçiminden aşırı derecede rahatsız oldum.Bu kadar yanlı olunmaz arkadaş.Olası Hiddink başarısına kendilerince yardımcı atadılar

Oğuz Çetin'i Hiddink özellikle isteyip ısrar etti..

Hem Fener'den futbolcusu hem de eski yardımcı antrenör.

Engin İpekoğlu da Fener'den futbolcusu ve kaleci antrenörü..

Doğal karşılamak gerek her şeye bahane bulmayalım.

onur-ts
18.02.2010, 19:30
kadro seçiminde anlarız her şeyi...

Sinan_Ts61
19.02.2010, 00:40
Görecegiz ne kadar faydali olurcak takima....mutlaka biri ona diyecek suan bu futbolcular cok basarli diye kendi basina yapmaz .

Alika87
19.02.2010, 01:04
en azindan millet bizden korkmaya basladi :D

Erdem Keser
19.02.2010, 05:08
Allah cezanı versin federasyon.

Ne diye verirsin paracıklarımızı elin gevuruna.Neyimize yetmezdi Yılmaz Vural, Abdullah Avcı, Ali Osman Renklibay.

Ahmet Faruk
19.02.2010, 08:55
Hoca iyi. Ama parası da iyi :)
Neyse, Milli takımın başına herkes Fatih Terimden daha layık olurdu. Mesele ne kadar daha fazla hak ettiğinde.

Umarım bizim oyuncularımızın performansına olumlu yansır...

Harun-61
19.02.2010, 10:25
Allah cezanı versin federasyon.

Ne diye verirsin paracıklarımızı elin gevuruna.Neyimize yetmezdi Yılmaz Vural, Abdullah Avcı, Ali Osman Renklibay.

Erdem, Yilmaz Vural'i-Abdullah Avci'yi anladik da,
mübarek nereden aklina Ali Osman Renklibay geldi :) :)

macuka
19.02.2010, 10:28
Anket yanlis yapilmis,
mesela ben basarili olacagina inanmiyorum
ama kadro seciminde adil olacagina inaniyorum:)

OLCAY ÇAKIR
19.02.2010, 10:51
Hollanda ekonomisine de 10 trilyon girdi sağladık... Hayırlı olsun...

Brezilya zaten bizim...

Hüseyin İlkin
19.02.2010, 10:58
Hiddink çok doğru tercih, gelebileceklerin en iyisi. Ondan yukarısı yoktu..
Öncelikle önümüzde 2016 kazanma ihtimalimiz var ki bunu alabilirsek, 2016 Türk futbolu adına Hiddink ile beraber dönüm noktası olur.
2016 Türkiye'de yapılırsa, kupa gelir ama gitmez. :)

e..d..a..
19.02.2010, 12:53
en kötü kararlardan biri bence böyle saçmalık olamaz Türk Milli Takımına yabancı hoca bu kardar düşündüler düşündüler sonunda yabancı hoca aldılar hadi iyi oldu diyelim dünya kupasınıda aldık neye yarar kendi başarımız diye sevinebilecek miyiz ? Türk Milli Takımı Hiddink ile kupa aldı ben buna bizim başarımız demem aynı coşku olmaz

Rıza ÇOLAK
19.02.2010, 14:55
Hoca iyi, bir şey demeye dilim varmaz.Ama gel görki bu FENERASYON her zaman şu fenerlilere iş çıkarmazsa olmaz.Engin İPEKOĞLU nun TD bazında ne başarısı varmış Hami. den, ogün den, veya x bi takım futbolcusundan da orada yardımcılık yapmayı hakediyor?

Adil ÖZGÜR
19.02.2010, 16:12
Hiddink 20 yıl önce böyle yakalanmıştı

19 Şubat 2010http://www.hurriyet.com.tr/p/hp/spacer.gif

http://www.hurriyet.com.tr/_np/8591/9908591.jpg
http://www.hurriyet.com.tr/p/newsDetail/spacer.gif
Fatih Terim’in yerine A Milli Futbol Takımı’nın başına getirilen Hollandalı teknik adam Guus Hiddink’in, bundan 20 yıl önce oryantal Yağmur ile Hafta Sonu dergisine yakalandığı ortaya çıktı.

A Milli Futbol Takımı’nın yeni teknik direktörü Guus Hiddink’in Türkiye macerası yıllar öncesine dayanıyor. Ünlü futbol adamı bundan 20 yıl önce Fenerbahçe (http://www.hurriyet.com.tr/index/fenerbahçe/)’nin teknik direktörlüğüne getirilmiş, ancak kendisinden beklentisi yüksek olan taraftarı 6-1’lik Aydın Spor (http://www.hurriyet.com.tr/spor/) yenilgisiyle hüsrana uğratmış ve büyük tepki almıştı. O olaydan kısa süre sonra takımın kamp yaptığı Sürmeli Otel’in havuz başında oryantal Yağmur’la samimiyeti ilerleten teknik adam, bu kez de bir sansasyona imza atmıştı. Genç oryantalin evine girerken görülen Hiddink, çıkışta Hafta Sonu muhabirinin objektifine yakalanmış, flaşlar patlayınca kazağıyla yüzünü gizlemeye çalışsa da bunda başarılı olamamıştı. Ve o skandala 13 Eylül 1990 tarihli Hürriyet gazetesinde de “Fenerbahçe’ye alışamadı ama gece hayatına alıştı” başlığıyla yer verilmişti.
http://www.hurriyet.com.tr/_np/8578/9908578.jpg

Kaynak: Hürriyet

Hiddink'in Milli Takımın başında başarılı olacağına hiç inanmıyorum. Gönül isterdiki, Milli Takımın başına gelecek kişi muhalefeti ve iktidarı tatmin edecek, kariyeri dünyaca tasdik edilmiş birisi olsun. Oysa Hiddink Türk Milli Takımı üzerinden kariyer yapma beşinde kocağıda malümdür.

Fatih Terim'i ararız herhalde.

Zihniyette değişiklik olacağını hiç tahmin etmiyorum, Fatih Terim Galatasaraylı, Hiddink ve ekibi Fenerbahçeli,

Alika87
19.02.2010, 16:57
simdi dünyanin en iyi milli takim hocasini begenmiyoruzmu???

Erdem Keser
19.02.2010, 17:09
Erdem, Yilmaz Vural'i-Abdullah Avci'yi anladik da,
mübarek nereden aklina Ali Osman Renklibay geldi :) :)
Tınaz Tırpan'ı söylemediğime dua et Harun abi:D

Bide Hüseyin Kalpar vardı eski jenerasyondan:p

MuratJ
19.02.2010, 18:15
Hiddink'in Milli Takımın başında başarılı olacağına hiç inanmıyorum. Gönül isterdiki, Milli Takımın başına gelecek kişi muhalefeti ve iktidarı tatmin edecek, kariyeri dünyaca tasdik edilmiş birisi olsun. Oysa Hiddink Türk Milli Takımı üzerinden kariyer yapma beşinde kocağıda malümdür.

Zihniyette değişiklik olacağını hiç tahmin etmiyorum, Fatih Terim Galatasaraylı, Hiddink ve ekibi Fenerbahçeli,
Ya bir kere fatih terim'i kesinlikle aramayız. Böyle olduğunu sizde biliyorsunuz. Kariyer diyorsunuzda bundan üstü var mı ? Hiddink'ten üstü var mı? Çok ciddi soruyorum bunu? Dünyanın en iyi Milli takım hocası Hiddink'tir. Dünyanın her tarafından kabul edilen bir adam. Bence çok önemli bir iş yaptı tff. İğrendiğim tff yi bu yüzden tebrik ediyorum. Gelebilecek en iyi adamı getirdiler. Hiddink ne fb li nede başka birşeyli. Dünyanın en profesyonel futbol adamlarından birisidir. Kendi doğrularında ilerleyeceğine eminim. Tek patron Hiddink olsun bizi çok başarılı yapacaktır. Yardımcılarından nefret ediyorum yalnız.

MuratJ
19.02.2010, 18:22
Yarı paraya geldiğine göre, İstanbul'u unutmamış anlaşılan:)

Şaka bir yana, milli takım ve Türk futbolu, Piontek ve Derwal ile dönüşümünü tamamlamıştı..

Hiç gerek yoktu bu hamleye...

Yazık bu ülkenin paralarına diyorum..

TFF ve de onları oraya atayanlardan zaten bir beklentim yok..
Hele de doğru yönde bir beklentim hiç yok.

Nokta.
Parada neden sorun yapılıyor anlamıyorum. Futbol piyasasını bilmiyor muyuz sanki? Madem Milli takım olarak başarılı olmak istiyoruz, bu mevkilere bu tarz adamları getirmek zorundayız. Parasıda gayet normal. Yabancı olacaksa en iyilerden olması gerekirdi bunun olması içinde bu tarz paralar gerekiyordu. Herşey gayet normal. Türk hoca derseniz kim gelecekti? Paraya yazık Türk olsun falan dersek böyle 2 dünya kupasına gidemeyiz sonra 1 avrupa şampiyonasında dünyanın en büyük şanslarıyla yarı final oynarız. Sonra 2 turnuvaya katılamayız sonra bakarız şansta yok. Milli anlamda silinir gideriz. Sıralamamızda belli şuan zaten. Bugüne kadar Milli takımın hiç bir zaman bir taktiği belirli bir kadrosu bile olamadı. Hiddink çoğu şeyi başaracaktır. Bunların başarılmasını istiyorsak, para da bu olur. Gayet normal!

Berk
19.02.2010, 18:31

20 yıl önceki bir haberi buraya koyup adamı eleştirmekte neyin nesi?Şok oldum şu yorumu okuyunca.

Kariyeri bu kadar iyi olan ve Türkiye'ye gelebilecek birkaç isim söyler misiniz?

Hiddink'in görevi, başında olduğu takımları başarıya ulaştırmak ve kariyerine yeni başarılar eklemek.Kariyerini tabiiki daha da geliştirmek isteyecek, başka nasıl bir amacı olabilir?

Kariyerinde herhangi bir kulüpte çalışan teknik direktör tüm hayatı boyunca o takımın taraftarı statüsüne mi geçmiş oluyor otomatik olarak?

Bir yorum bu kadar zorlama olur, alkışlıyorum.

Erdem Keser
20.02.2010, 04:58

Çok sağlam bir espriydi
Adil abi.Hiddink'i yakındandan takip eden birisiniz belli ki.

Tolun
20.02.2010, 11:02
En iyisi.Bence başarılı olacaktır.Gençlere de şans verecek bir teknik adam.

Terzioğlu
20.02.2010, 11:27
Fatih Terim yüzünden Milli takimi artik desteklemeyenleri merak ediyorum. Acaba simdi desteklemeye karar verdiler mi?

Kadir
20.02.2010, 11:28
Dünya'nın en iyi hocalarından Hiddink'e muhalefet edenler var :)

oflubektas
20.02.2010, 13:57
1996 Avrupa Şampiyonası - Fatih Terim

2000 Avrupa Şampiyonası - Mustafa Denizli

2002 Dünya Kupası - Şenol Güneş

2008 Avrupa Şampiyonası - Fatih Terim

Piontek'in gelişi ve başarısız saha sonuçlarına rağmen oluşturduğu altyapıdan sonra elemeleri geçip katıldığımız tüm turnuvalarda yerli hocalar ile çalışmışız. Yaklaşık 17 sene sonra Milli Takım'da yabancı antrenör deneyimini yaşayacağız. Hem de hiç tartışmasız dünyanın en iyi hocalarından biriyle...

Hani galatasaray yazın Rijkaard'ı getirdiğinde spor kamuoyunun "dibi düşmüştü". Peki o Rijkaard'ın kariyerne bir bakalım; Tarihinin en iyi jenerasyonunu yakalamış Hollanda, 2000 Avrupa Şampiyonası'nda İtalya'ya elenir. Derhal istifa edip 1.Lig takımı Sparta Rotterdam'ın yolunu tutar. Sparta Rotterdam'da oldukça başarısız olup takımı LİGDEN DÜŞER ama dünyaca ünlü Barcelona kendisine teklif verir ve yeniden doğar.

Hani biz yazın küme düşmekten son anda kurtulan Gençlerbirliği'ni çalıştırmış diye burun kıvırdığımız, dalga geçtiğimiz Samet Aybaba ile anlaştığımız için bir taraflarımızla gülüp, yönetimi yerin dibine sokmuştuk. Sven Goran Ericsson gelince heyacandan deliye dönüp, Broos ila anlaşılınca kabullenmiş, hiç alakası olmayan bir ülke ve şehir ile ilgili şikayetlerini bile hoşgörmüştük. Takımı yönetirken yaptığı rezalet tercihlerinde bile "hikmet-i aliye" aradık. Şenol Hoca'nın gelişiyle kısa zamanda aldığımız mesafeyi ise hepimiz görüyoruz.

Futbolda artık eski cehalet kalmadı. Saha dizilişleri, idmanlar, kondisyon çalışmaları, oyun tertipleri açısından takımlar ve teknik direktörler arasında sadece basit "nüans farkları" var. Bizde de çok sayıda nitelikli,donanımlı yerli hoca mevcut. Siz yine burun kıvırın ama bugün Hiddink yerine Nurullah Sağlam'ın veya Tolunay Kafkas'ın Milli Takım'da baş antrenör olmasını daha çok isterdim. Kendileriyle yemek yemiyor , veya kendilerinden uzak duruyor diye bazı hocalara insafsızca ve bel altından eleştiri yapan, hatta yenilenen futboldan bile pek anlamayan, ya birilerinin torpillisi, ya da futbolcu eskisi, takımlarının amigosu bir avuç geri zekalı yerin dibine sokacak diye yerli antrenörden uzak durduk.

Ancak yabancı tercihine pek sıcak bakmamama rağmen Guus Hiddink işini iyi yapan, dünyanın en kariyerli ve en kaliteli teknik adamlarından biridir. Milli takımla ilk maçını İstanbul'da Aydınspor ile oynamayacağımıza göre kendisinin başarılı olacağını düşünüyorum :)

aktan61
20.02.2010, 21:34
Fatih Terim yüzünden Milli takimi artik desteklemeyenleri merak ediyorum. Acaba simdi desteklemeye karar verdiler mi?
ben yine hayır diyorum
rakiplerden yanayım...

Orhan Aydın
21.02.2010, 10:40
İstanbul orjinli mili takım Honduras maçında da devam edecektir.Umarım sonra da devam etmez.

Emre ÖZTÜRK
21.02.2010, 10:50
Guus Hiddink bence dünya markası yapacaği kadro seçimi ve taktiklerle yapılan eleştirilerin üstesinden rahatlıkla gelebilecek birisi.Bence çok iyi bir hoca seçimi yapılmış.Hele ki bir önceki hocamızın sinyorita terim olduğunu düşünürsek çok ama çok iyi bir iş yapılmış Hiddink in getirilişiyle.

Adil ÖZGÜR
21.02.2010, 18:38
Çok sağlam bir espriydi
Adil abi.Hiddink'i yakındandan takip eden birisiniz belli ki.

Tabiki öyle; Eğer Rusya'da gerçekleştiremediğini Türkiyede gerçekleştirdiğinde ne demek istediğim daha da iyi anlaşılacaktır.

Hiddink'in yardımcılarından rahatsızlık duyuyorum.

Oğuz Çetin bir önceki Hocanın yanında neler yapmışki, yeknesaklığın devamına katkıda bulunabilecek.

Kapıları kapalı bir kafesteki kanaryanın ötüşünü, şarkılarını dinler gibiyim.

O şarkılarda Trabzon ne kadar yer alacak çok merak ediyorum.

O günler geldiğinde bu sayfalarda Hiddink ve ekibini hep beraber daha iyi eleştiririz.

Harun-61
23.02.2010, 09:37
Özer ve Onur’a A Milli Takım yolu

Fenerbahçeli Özer Hurmacı, Galatasaraylı Caner Erkin, Bursasporlu Sercan Yıldırım, Volkan Şen ve Trabzonsporlu kaleci Onur Recep Kıvrak gibi yıldızlarla bu sezon parlayan genç yetenekler A Milli Takım kadrosuna dahil edilecek.

ilhan
23.02.2010, 09:50
Kaynak nedir Harun abi?

karatasof
23.02.2010, 10:08
Bu da yeni adet oldu sanırım.
Bir yıl öncesinden mukavele imzalamak.
Her şey dahil Otel Rezervasyonları gibi.
Kış ortasından rezervasyon yaptırıyorsunuz,Agustos ayındaki fiyatların yarısına tatil yapmak için.
Bizim TFF 'de bu kadar erken rezervasyon yaptırdığına göre ücretide düşük olsa bari.
Ama hiç zannetmiyorum.
Nasıl olsa TFF ve Türkiye'de para çok.
İstediğin gibi har vurup harman savuruyorsun hesap soran da olmuyor.
O halde VURGUN'a devam.....
Başarı mı?
Hiç zannetmiyorum?
Ne değişti ki başarı bekliyoruz?
TFF aynı...
Türk Spor Basını aynı...
Spordan Soru/n/mlu Bakan aynı...
Yardımcı antrenör bile aynı...
Eeee değişen ne olacak ki?

Erdem Koltuk
23.02.2010, 13:57
Selçuk,Serkan,Onur bu üç oyuncumuzu kesinlikle görecektir..Hatta Ömer Aysan'ı bile değerlendirebilir.

Keramettin
23.02.2010, 14:20
Adaletli davranırsa bizden futbolcu çok alır :D

macuka
23.02.2010, 14:34
Hiddink in adaletli davranacagini dusunsem bile, Istanbul baskisi yuzunden milli takimlara oyuncu secerken etrafindaki istanbul kokenli yardimcilarinda yonlendirmeleri ile takim gene istanbul temelli olusturulacaktir...
Simdi Milli takim yapalim,

Fb den kimi aliriz,
Volkan,
Gokhan Gonul,
Emre,
Semih,
Ozer,

Gs den kimi aliriz,
Arda

Su an oynayanlar icinde Var mi baska hakeden? (Servet oynamadigi icin yazmadim, bana sorsalar ben almam ama kimse yok ki)

BJK den kimi alirdik?

Rustu,
Belki Ekrem (bu benim dusuncem)

Varmi baska?

Bence yukarida yazdigim 8-9 kisiden baskasi haketmiyor milli takimi istten..
isin ozu, milli takimi kuracak kadar oyuncu yok bu ist takimlarindan ama aliyorlar iste... Ist takimlarindan belki unuttugum hakeden vardir baska.. onuda sizler yazin..

bordox
23.02.2010, 20:39
Hiddink işi Milli takım ama olmayan futbolumuzla adam ne yapcak çok merak ediyorum.

Asıl dikkat çeken yarı zamanlı Teknik direktör yarı zamanlı TV yıldızı eski hocamızın kapalı kapılar ardından işini yürütmesi ve yine sütün kaymağını almasıdır.
Adamın başlayıpta bitirdiği bir şey yok,aldığı bir kupa yok ama ne işse hiç modası geçmiyor.
Ne diyelim artık bilmiyorum.

Murat Erdem
24.02.2010, 14:37
Hiddink, Fildişi Sahilleri'nin başında Haziran ayında ki Dünya Kupasını oynayacakmış, bizim başımıza geçmeden önce.
Böyle saçmalık görülmedi.
Eylül'de oynayacağımız Kazakistan maçından sadece 30 gün önce geçicekmiş milli takımımızın başına.
Böylesine ezik, vizyonsuz insanların yönettiği T.F.F den başka türlü bir icraat de beklenemezdi zaten.
Adam mı kalmadı yeryüzün de arkadaş !
Hiddik şöyle buyurmuş " ihtiyacınız olan bütün teknik ve taktik deha zaten elinizde mevcut, Oğuz Çetin'e güveniyorum, siz de güvenin"

Alika87
24.02.2010, 14:49
Hiddink, Fildişi Sahilleri'nin başında Haziran ayında ki Dünya Kupasını oynayacakmış, bizim başımıza geçmeden önce.
Böyle saçmalık görülmedi.
Eylül'de oynayacağımız Kazakistan maçından sadece 30 gün önce geçicekmiş milli takımımızın başına.
Böylesine ezik, vizyonsuz insanların yönettiği T.F.F den başka türlü bir icraat de beklenemezdi zaten.
Adam mı kalmadı yeryüzün de arkadaş !
Hiddik şöyle buyurmuş " ihtiyacınız olan bütün teknik ve taktik deha zaten elinizde mevcut, Oğuz Çetin'e güveniyorum, siz de güvenin"

ama bu önceden belliydi ve federasyon bunu biliyordu...

Murat Erdem
24.02.2010, 15:03
ama bu önceden belliydi ve federasyon bunu biliyordu...
T.F.F bunu bilyormuş ama kamu oyundan saklamış. Bu gün açığa çıktı bu gerçek. Bu bir acizliktir ! ben başka bir şey anlamam:(

Orhan Aydın
24.02.2010, 15:13
Oyuncu seçimlerinde adaletin geleceğini kesinlikle düşünmüyorum.Büyük ihtimalle herkes yakın bir zamanda şikayetlere başlayacak

Alika87
24.02.2010, 15:31
T.F.F bunu bilyormuş ama kamu oyundan saklamış. Bu gün açığa çıktı bu gerçek. Bu bir acizliktir ! ben başka bir şey anlamam:(

bu haberi de alman gazetesinde okudum, türk gazetesinde degil, demekki burda böyle önemli detay resmilesene kadar saklanmis.

Berk
24.02.2010, 19:34
Hiddink göreve 1 Ağustos'ta başlayacak.
Rusya ile Mayıs'ta sözleşmesi bitiyor, bunu daha önce bitirmek istiyor karşılıklı olarak.
Yani Dünya Kupası'nda takım çalıştırmak gibi bir düşüncesi var.İki aylık bir dönem yani.
Bu takım da olursa Fildişi Sahilleri olacak.

Hiddink röportajından:

*Fildişi Sahilleri bu konuda Drogba aracılığıyla kapınızı çaldı, doğru mu?-Evet doğrudur. Sadece Drogba değil birkaç kişi daha bu konuda beni aradı. Şu anda bu konuyu bekletmekteyim. Henüz karar vermedim.

*Rusya ile devam etmeyeceğinizi açıklamıştınız. Mayıs ayının sonunda bitecek olan mukavelenizi daha önce bitirebilmek için Rusya'ya gidip her hangi bir girişim yapmayı düşünmüyor musun?
-Evet, düşünüyorum. Kısa süre içerisinde Rusya'ya gidip bu konu hakkında gereken görüşmeleri yapacağım ve bu görüşmeyi de yapmamamız da gerekir diye düşünüyorum.

*Konu para mı? Rusya'dan da iyi para alıyordunuz..
-Hayır, sadece konu para değil. Oradan da iyi izler bırakarak ayrılmak istiyorum. Rusya'da dört yıl çalıştım ve her şey çok güzeldi.

*Guus Hiddink, 2010 Dünya Kupası Finallerine gidiyor diyebilir miyiz?
-Bu konu hakkında henüz bir şey söylemek istemiyorum.

Halit Akyüz
24.02.2010, 20:40
Hiddink'in yardımcısı Şota mı?
24 Şubat 2010 / 17:22
A Milli Takım'ın Hollandalı Teknik Direktör Guus Hiddink'in yardımcısı Şota mı olacak?

http://ad.reklamstore.com/pixel?id=610315&t=2http://ad.reklamstore.com/pixel?id=616234&t=2http://ad.reklamstore.com/pixel?id=641896&t=2

A Milli Takım'ın Hollandalı Teknik Direktör Guus Hiddink, beraberinde getireceği yardımcısını belirlemek için çalışmalarını yoğun şekilde sürdürüyor.
Dört aday arasından seçim yapacak olan teknik hoca, kararını en kısa sürede verecek.

Eski Fenerbahçeli futbolcu Pierre van Hooijdonk'un da aday listesinde yer aldığını resmen açıklayan hoca, diğer adayın eski Trabzonsporlu futbolcu Şota Arveladze olduğunu doğruladı.

Konu hakkında veren Gürcü asıllı futbolcu Şota Arveladze, "Türk Milli Takımında görev yapmayı kim istemez ki?. Türkiye'nin benim 2'inci vatanım olduğunu herkes biliyor. Gerekirse Türkiye'ye de yerleşmeye hazırım" diyerek teknik hocanın yardımcılığını yapmaya hazır olduğunu söyledi.

Hollanda ve Türk futbolunu yakından tanıyan Şota Arveladze, şu anda AZ Alkmaar'da Dick Advocaat'ın yardımcılığını sürdürüyor. Geçtiğimiz yıl Hollanda Ligi'nde AZ Alkmaar'ı şampiyon yapan Hollandalı teknik hoca Louis Van Gaal'ın da yardımcılığını yapmış olan Şota Arveladze, antrenörlük için gereken tüm belgelere sahip olması, Pierre van Hooijdonk karşısında daha şanslı görünüyor.

Haber61

Ceyhun Öncü
24.02.2010, 20:49
Senol Hocadan kötü olan bir Hiddink geldi...Milli takima ancak Senol hocadan baska bi yerli yakismiyordu belki birde Tolunay Hoca o yüzden pek birsey diyemiyorum..Hayirlisi

Travelair
24.02.2010, 22:41
Hiddink sevimsiz bir hoca. Sevileceğini sanmıyorum. Aragones'i hatırlayın. Ama kendi reklamını iyi yaptığı açık

Erdem Keser
25.02.2010, 00:21
Hiddink'in adıda ayağa düştü artık.Hem ne başarısı var ki.

Keşke Nurullah Sağlam gelseydi.

ilhan
25.02.2010, 12:20
Şota ciddi ciddi düşünülüyormuş Hiddink'in yardımcılığına.

Selman61
25.02.2010, 12:23
Hiddink' in A Milli takımımız için en büyük dezavantajı, daha önce teknikdirektörlük yaptığı tüm milli takımların ülkesinde en fazla1 ay kalmış. Bence bu da yetenekli oyuncuların keşfedilmesi için bi handikap olakabilir. Şota gelmeyi düşünüyormuş şuan Ntvspor' dan duydum Mehmet Demirkol Milli takım için çok iyi olacağını söyledi.

Selman61
25.02.2010, 12:26
Arkadaşım sevilmediğini idda etmişsin hoş güzel de bu tezini kanıtlayacak bir bilgin var mı ? Aksine bende bu tezini çürütecek bir bilgi var daha bir kaç gün önce Rıdvan Dilmen tüm oyuncuları ile ilşkileri çok iyi ne kadar zaman geçerse geçsin görüştüklerini söyledi.

Travelair
25.02.2010, 13:06
Aslın kastettiğim kamuoyu ve medyaydı. Soğuk bir görünümü var. Kalitesine birşey demiyorum

Emre7
25.02.2010, 13:20
anketin 2ye ayırmak gerektiğini düşünüyorum.
başarılı olmak ile adil seçim yapmak faklı kavramlar.
misal başarılı olacağına inanmıyorum ama adil davranacağını düşünüyorum.
ne yapim ikiside işaretliyim mi :S

karatasof
25.02.2010, 13:33
İki vatandaşın kahve muhabbeti

- Duydun mu aga,Milli takımın hocası belli olmuş.
- Çok şükür ya hu kimmiş?
- Guus Hiddink
- Eee şimdi hocamız Hiddink mi olmuş?
- Yoooook Aga!
- Ulan az önce anlaştık diyen sen değilmiydin zibidi?Benimle kafa mı buluyorsun sen?
- Tamam aga kızma.TFF Hiddink'le anlaşmış ancak şimdi hocamız olmaycak mış!
- Ya ne zaman olacakmış?
- Ağustos'ta olacakmış.
- Hasssss.....tir laan ordan.Öyle anlaşma mı olurmuş.......

sametaydin
25.02.2010, 13:42
Adil seçimler yaparsa başarılı olabilir. Ama fatih terimden kalma kadroyu seçerse inanın bana fatih terim kadar bile yapamaz.

ben yabancı antrenör alınmasına karşıyım. Tamam hiddink avrupada çok prestijli bir teknik adam ama bu yabancı teknik adamlara bizim bu kadar para vermemiz hiç hoşuma gitmiyor.

Halit Akyüz
25.02.2010, 15:20
Şu Nihat Kahveci'yi artık almayın milli takıma yeter.

mehmetdoğan
27.02.2010, 17:54
fatih terimin ayda 200 milyar almasından rahatsız olanlar bakalım hiddinkin yaklaşık olarak ayda 1 trlyon para almasına ne diyecekler elin oğlu tatlı gelir tabi(yılda 6 milyon euro alcağı söyleniyo)

Pro-TS
28.02.2010, 20:49
özgener yönetiminin federasyon görev başında olduğundan beri yaptığı en doğru iş

Sinan_Ts61
28.02.2010, 23:30
Bu adam ne kadar basarli olur bilmiyorum ama yanindakiler hep istanbuldan adamlar fatih tekke yok gökdeniz yok bizden 3 tane gidiyor milli takima daha cok olmasi lazim ken...;)

Halit Akyüz
01.03.2010, 02:08
Bu adam ne kadar basarli olur bilmiyorum ama yanindakiler hep istanbuldan adamlar fatih tekke yok gökdeniz yok bizden 3 tane gidiyor milli takima daha cok olmasi lazim ken...;)
Hiddink Fatih'i yaşından dolayı belki almaz ama Gökdeniz'i alıcağından eminim.

atigol
01.03.2010, 02:13
dünya kupasına giden takımlardan sadece capello hiddink'e verilen paradan fazla para alıyor...diğerleri onun yarısı kadar bile almıyor...ülke futboluna ne gibi bir katkısı olacak çok merak ediyorum, bu konuda ümitsizim ama inşallh başarılı olur

Metin Ural
01.03.2010, 06:32
agustos ayinda goreve baslayacak olmasi cok buyuk bir handikap.

Deniz Telci
01.03.2010, 18:42
İki vatandaşın kahve muhabbeti

- Duydun mu aga,Milli takımın hocası belli olmuş.
- Çok şükür ya hu kimmiş?
- Guus Hiddink
- Eee şimdi hocamız Hiddink mi olmuş?
- Yoooook Aga!
- Ulan az önce anlaştık diyen sen değilmiydin zibidi?Benimle kafa mı buluyorsun sen?
- Tamam aga kızma.TFF Hiddink'le anlaşmış ancak şimdi hocamız olmaycak mış!
- Ya ne zaman olacakmış?
- Ağustos'ta olacakmış.
- Hasssss.....tir laan ordan.Öyle anlaşma mı olurmuş.......

Yorum yok valla komik üstünde komik bir şey ! abi-kardeş fıkrası gibi...

pazarkapılı
04.03.2010, 12:17
yukarda yazılanlar bana mı ait diye sordum kendi kendime:)....saka bir yana nerde hoca yaa?....

Kaan
04.03.2010, 18:52
En azından Sinyor Terim'den iyidir.

diye bir seçenek olması lazım. :cool:

el_conquistador
04.03.2010, 20:27
dünya kupasına giden takımlardan sadece capello hiddink'e verilen paradan fazla para alıyor...diğerleri onun yarısı kadar bile almıyor...ülke futboluna ne gibi bir katkısı olacak çok merak ediyorum, bu konuda ümitsizim ama inşallh başarılı olur

Bunu ispatlayabilirmisin güzel kardesim? Mesela hemen aklima Joachim Löw geliyor. O en az Hiddink kadar para aliyor.

M.S.SOFU
07.03.2010, 03:45
hiddink iyidir.
mentalite önemli
adamı daha önce
kore
ve
rusya milli takımlarıdna gördük.
iyi futbol oynatıyordu
umarım aynısı bizim içinde geçerli olur
çok ümitliyim

OLCAY ÇAKIR
09.03.2010, 12:05
Yol yakınken dönün bu saçmalıktan...

Yazıktır, günahtır...

Harun-61
09.03.2010, 12:36
Bunu ispatlayabilirmisin güzel kardesim? Mesela hemen aklima Joachim Löw geliyor. O en az Hiddink kadar para aliyor.

nerede aliyor ? :)

vermiyor Fedarasyon, bi yüzden kontratini uzatmadilar.

el_conquistador
11.03.2010, 16:02
nerede aliyor ? :)

vermiyor Fedarasyon, bi yüzden kontratini uzatmadilar.

:) Evet, anlasma uzatilmadi. Ama sorun parada degil...

Alihan Ertürk
13.03.2010, 23:53
Basın toplantısında Fatih ve Gökdeniz'i soracaklardır yine.

Bakalım ne diyecek yeni hocamız..

LazAnisT
14.03.2010, 00:44
Yol yakınken geri dönmek lazım.Hala geç kalmış değiliz.

el_conquistador
14.03.2010, 00:51
Yol yakınken geri dönmek lazım.Hala geç kalmış değiliz.

Yol yakinken, hangi yoldan dönecegiz abicigim?

LazAnisT
14.03.2010, 00:56
Yol yakinken, hangi yoldan dönecegiz abicigim?Hiddink'ten vazgeçmekten bahsediyorum:)

Serdar A
14.03.2010, 02:58
En iyi milli takım teknik direktörü lafı fazla havalı duruyor .

Hiddink , 3. torba takımlarını 2. torbaya taşır . Hiç bir turnavada da en son evine dönen iki takımdan biri olamamıştır .

Türk milli takımının önündeki 8 yılda hedefleri ön eleme grupları sonucu playoff maçlarında ecel terleri dökmemek ise tamam . Ancak sanırım 2002 ve 2008'den daha fazlası gerekiyor .

Diğer hepsini bir kenara bıraktım , sadece Serdar Taşçı , Gökhan İnler ve Eren Derdiyok gibi milli takımı sınıf atlatabilecek 3 futbolcu istanbul takımlarına fazladan para kazandırmak uğruna kaybedilmişken ve aynı zihniyetin Hiddink göreve geldiğinde bile değişmediğini gördükten sonra , tavrımı fazla iyimser olmamaktan yana kullanıyorum .

el_conquistador
15.03.2010, 01:45
Bence burda herkes Hiddink'i biraz fazla hafife aliyor. Hiddink PSV Eindhoven gibi bir takim ile bir kere Sampiyonlar Ligini kazanmis, bir kerede yari final oynamistir. Real Madrid, Chelsea, Valencia gibi kulüpleri calistirmistir. Inanilmaz büyük bir tecrübeye sahiptir. Kazandigi basarilar sirasiyla söyledir:
1x Dünya Kulüpler Kupasi
1x Sampiyonlar Ligi
6x Hollanda Sampiyonlugu
4x Hollanda Kupasi sampiyonu
1x FA-Cup, yani Ingiltere Kupasi
2x Avrupa Kupasi katilimi, 1x Hollanda Milli takimi ile ceyrek final. 1x Rusya ile yari final
3x Dünya Kupasi katlilimi, 2x yari final (1x Hollanda, 1x Güney Kore ile), 1x 2. tur (Avustralya ile)

Türkiye milli takimini kesinlikle ileriye götürecektir.

Colakoglu
16.03.2010, 13:53
ben guus hiddink degilde bu federasyon ve bu kafa yapisiyla milli takimin basarili olacagina inanmiyorum.Hele mahmut özgeneri cok sevimsiz ve adi buluyorum. "Abv Özgener".

Guus Hiddink Chelsea deki görevine devammi edecek ?

Mustafa Yüksek
16.03.2010, 14:02
ben guus hiddink degilde bu federasyon ve bu kafa yapisiyla milli takimin basarili olacagina inanmiyorum.Hele mahmut özgeneri cok sevimsiz ve adi buluyorum. "Abv Özgener".

Guus Hiddink Chelsea deki görevine devammi edecek ?

Hiddink zaten bu sene başından beri o görevde değil...Sadece yarım dönemliğine yönetmişti chelsea'yi...

Alika87
17.03.2010, 11:05
dogrumu hiddink mac basina 800bin dollar aliyor???

Halit Akyüz
17.03.2010, 16:39
Oğuz Çetin Fatih Tekke , Gökdeniz , Toraman gibi oyuncuların neden Milli takımda olmadıklarını Hiddink'e anlattı. Bu oyuncularla ilgili son kararı Hiddink verecek.

Allah bilir neler anlattı. :rolleyes:

Halit Akyüz
17.03.2010, 19:31
Guus Hiddink gurbetçi avında
17 Mart 2010 / 19:14
Milli takım, Avrupa'da top koşturan gençlerin peşine düşüyor. Dink ve ekibi takıma yeni bir soluk getirecek.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), A Milli Takım'ın yeni teknik sorumlusu Guus Hiddink'in, Oğuz Çetin ve Engin İpekoğlu ile yaptığı toplantıların ardından, Avrupa'nın çeşitli liglerinde top koşturan futbolcuların yakın takibe alındıkları belirtti.

Oğuz Çetin ile Engin İpekoğlu'nun, bazı karşılaşmaları izlemek üzere yurt dışına gideceği belirtilen açıklama şöyle:

"A Milli Takım Sorumlu Yardımcısı Oğuz Çetin, yarın Almanya'ya uçarak Wolfsburg-Rubin Kazan Avrupa Ligi karşılaşmasını yerinde izleyecek. Bilindiği gibi, Kazan'ın kadrosunda Gökdeniz Karadeniz, Fatih Tekke ve Hasan Kabze yer alıyor. Daha sonra Freiburg'a geçecek olan Çetin'in programındaki ikinci maç, 20 Mart'ta oynanacak Freiburg-Mainz karşılaşması. Bu maçta Oğuz Çetin'in gözleri, Freiburg'un 21 yaşındaki savunmacısı Ömer Toprak'ın üzerinde olacak.

Hiddink'in yardımcılarından Engin İpekoğlu ise yarın Belçika'da Standard Liege-Panathinaikos Avrupa Ligi maçını izledikten sonra 20 Mart'ta Hamit ve Halil Altıntop kardeşlerin birbirine rakip olacağı Eintracht Frankfurt-Bayern Münih mücadelesinde tribünde olacak. Standard kalecisi Sinan Bolat hakkında detaylı bir rapor hazırlamak isteyen İpekoğlu, 21 Mart'ta bir kez daha Liege'e geçerek Standard Liege-Gent maçını takip ettikten sonra yurda dönecek."

Haber61

Gökhan Döner
18.03.2010, 10:18
Fatih ve Gökdeniz'i göz hapsine alacakmış sayın hoca

Travelair
07.04.2010, 13:25
Bugün Hürriyet gazetesinde çıkan habere dikkatinizi çekerim:

Spalletti'ye 'spagetti' dedi kovuldu

7 Nisan 2010

http://www.hurriyet.com.tr/_np/9279/10299279.jpg

Fatih Tekke ama bilerek, ama bilmeyerek bir söz söyledi, Zenit'te ipi çekildi..

Yaklaşık 4 yıldan beri Rusya (http://www.hurriyet.com.tr/index/rusya/)'da top koşturan, 2006'da transfer olduğu Zenit takımından bu sene Mart ayı başında 2 milyon Euro bonservis bedeli karşılığı Gökdeniz ile Hasan Kabze'nin top oynadığı Rubin Kazan'a transfer olan Tekke'nin 3 seneden fazla formasını giydiği takımdan kopuş nedeni ortaya çıktı..

Zenit formasıyla Rusya (http://www.hurriyet.com.tr/index/rusya/) Premier Ligi, Rusya (http://www.hurriyet.com.tr/index/rusya/) Kupası, Şampiyonlar Ligi, UEFA Kupası ve Süper Kupa'da toplam 87 maça çıkan milli oyuncu 29 gole imza atarken, kaderini değiştiren olay, Roma'nın eski çalıştırıcısı İtalyan Teknik Direktör Luciano Spalletti'nin Rus ekibinde göreve başlaması ile gerçekleşti..

Takımla tanışma toplantısında futbolcularla tek tek ilgilenen Spalletti, sıra Fatih Tekke'ye gelince beklemediği bir hitap şekliyle karşılaştı..
Spalletti, kendisine ''Mr.Spagetti'' (*) diyen Tekke'ye büyük tepki gösterip, ''Teknik direktörüne karşı saygılı ol. Kimse adımla alay edemez'' diyerek Fatih'in toplantıdan derhal ayrılmasını istedi..

İtalyan çalıştırıcı yönetime rapor vererek, Fatih Tekke'ye kadroda yer vermeyeceğini belirtti ve futbolcumuzu sezon başı hazırlık kampına da dahil etmeyerek kadro dışı bıraktı..

2006 senesinde geldiği Zenit'te Rusya (http://www.hurriyet.com.tr/index/rusya/) Premier Ligi şampiyonluğunun yanısıra, UEFA Kupası ve UEFA Süper Kupası şampiyonlukları da yaşayan Tekke'ye böylece Rusya (http://www.hurriyet.com.tr/index/rusya/) Ligi'nin başladığı Mart ayında Gökdeniz ile Hasan Kabze'nin takımı Rubin Kazan'ın yolu da gözükmüş oldu..

Rubin'le 1 Ağustos 2010'dan geçerli olmak üzere sözleşme imzalayan Fatih Tekke, Spalletti'nin kendisini Zenit'te görmek istememesi nedeniyle yeni takımına hemen geçiş yaptı. Tekke Rubin'de şu ana kadar 1 maçta forma giydi.

ADVOCAAT'A DA ''FUTBOLU BİLMİYOR'' DEMİŞ

Bu arada Fatih Tekke'nin 2006 senesinde transfer olduğu Zenit'te, dönemin teknik direktörü Dick Advocaat'a kendisine forma şansı vermemesi nedeniyle ''Bu adam futbolu hiç bilmiyor'' dediği de öğrenildi.. Ancak Tekke'nin''Futbolu bilmiyor'' dediği Hollandalı döneminde Zenit, Rusya (http://www.hurriyet.com.tr/index/rusya/) Premier Ligi şampiyonluğunun yanısıra, 2008'de UEFA Kupası'nı kazanmış, Monaco'da oynanan Süper Kupa finalinde de İngiltere'nin ünlü takımı Manchester United'i 2-1 yenerek mutlu sona ulaşmıştı.. O karşılaşmada Fatih Tekke de forma giymişti.

TERİM'LE DE ALAY ETTİ, KESİK YEDİ

Bilindiği gibi Fatih Tekke, Spalletti ile yaşadığı olayın bir benzerini dönemin A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim (http://www.hurriyet.com.tr/index/fatih_terim/) ile de yaşamış, bu nedenle Ay-Yıldızlı formayı 7 dakika hariç, bir daha giyememişti..
Euro 2008 elemelerinde 6 Eylül 2006 tarihinde cezamız nedeniyle Almanya'nın Frankfurt kentinde Malta ile oynadığımız maçın devre arasında aşağıdaki diyalog gerçekleşmiş, Fatih Terim (http://www.hurriyet.com.tr/index/fatih_terim/) ile Fatih Tekke kapışmıştı..
İşte o diyalog;
Malta maçının ilk yarısı 0-0 bitiyor.. Tekke, Hakan Şükür’le birlikte ilk 11’de.. Futbolcular soyunma odasına giriyorlar.. Terim, biraz geç geliyor odaya.. Kolunda o gün Rüştü’nün taktığı kaptanlık pazubandı var.. Yardımcılarından biri Terim’e “Hocam, sana bu kolluk çok yakışıyor.. Biz seni yıllarca bu kollukla seyrettik sahalarda” diyor..
Ve ondan sonra olaylar şöyle gelişiyor;
- FATİH TEKKE: “Nerde seyrettiniz? Halı sahada mı?” (Tuncay ve Arda başta olmak üzere tüm futbolcular gülüyor.)
- Fatih Terim (http://www.hurriyet.com.tr/index/fatih_terim/): (hiddetlenerek) “Ne dedin sen?”
(Soyunma odasında buz gibi bir hava esiyor.)
- TEKKE: “Bir şey demedim hocam.”
- TERİM: (Bu kez bağırarak) “Ne dedin diyorum?”
- TEKKE: “Nerde seyrettiniz, halı sahada mı? dedim hocam.. Ama şaka yapmıştım sadece..”
- TERİM: “Fatih Fatih, öyle bir şaka yap ki, herkes birden gülsün..”
- TEKKE: “Güldüler zaten hocam..”
(Terim kızgın kızgın kızgın bakıyor..)
- TEKKE: “Ama hocam, bir şaka yaptık olay nereye geldi.. Kusura bakma yanlış bir şey söylediysem..”
- TERİM: “Yok, yok, önemli değil..”

Bu konuşmadan sonra Terim taktik konuşmasını yapıyor ve zaten kötü oynayan Tekke’yi kenara alıp Nihat’ı oyuna sokuyor. Peki bundan sonra ne mi oluyor? Tekke, sonraki 2 maçta (Macaristan ve Moldova) kadroya çağırılıyor ama sakatlığı nedeniyle kadrodan çıkarılıyor.. 15 Kasım’da 1-1 biten İtalya (http://www.hurriyet.com.tr/index/%C4%B0talya/) özel maçında son 7 dakika oyuna alınıyor.. Ve 7 Şubat 2007’de 1-0 yenildiğimiz Gürcistan maçında 2. yarıda oyuna giriyor. Bu, Fatih Tekke’nin Terim yönetimindeki son maçı oluyor..Tekke, Terim döneminde bir daha da Milli formanın yüzünü göremiyor..

(*) SPAGETTİ: İtalya (http://www.hurriyet.com.tr/index/%C4%B0talya/)’da bir çeşit makarnaya verilen ad..

Bu haberin doğruluğuna inanmıyorum. Örneğin Hürriyet'ten başka nerde yazıyor Spaletti'ye Spagetti dediği? Yani İtalyan medyası, Rus medyası göremedi, bizimkiler gördü... Advocaat'a da "Futbolu bilmiyor" demiş. Nerde yazmış böyle dediği?

Amaç Hiddink'in gözünü korkutup caydırmak gibime geliyor. Gökdeniz'in de zaten geçmişinde bir olay var. Şike soruşturması ve Avrupa Şampiyonası adaylığı zamanında Gökdeniz'i Milli Takım'a almak olur mu?(!) Onu da istemiyorlar

İkisinden de umudum yok. Karşılarında lobi var

mashal61
08.04.2010, 17:25
Bir futbolcu hocasına futbolu bilmiyor diyecek ve o hoca da onu süper kupa finalinde 90 dk. oynatacak. Yalannn nolmasın?

isimsiz_61
17.04.2010, 19:58
Bugün Hürriyet gazetesinde çıkan habere dikkatinizi çekerim:

Bu haberin doğruluğuna inanmıyorum. Örneğin Hürriyet'ten başka nerde yazıyor Spaletti'ye Spagetti dediği? Yani İtalyan medyası, Rus medyası göremedi, bizimkiler gördü... Advocaat'a da "Futbolu bilmiyor" demiş. Nerde yazmış böyle dediği?

Amaç Hiddink'in gözünü korkutup caydırmak gibime geliyor. Gökdeniz'in de zaten geçmişinde bir olay var. Şike soruşturması ve Avrupa Şampiyonası adaylığı zamanında Gökdeniz'i Milli Takım'a almak olur mu?(!) Onu da istemiyorlar

İkisinden de umudum yok. Karşılarında lobi var

bende doğruluğuna inanmıyorum....

pazarkapılı
21.04.2010, 09:49
part-time hoca hiddink hiddink!!!!(tezahürat seklinde lütfen)....

pazarkapılı
05.05.2010, 11:14
milli takım teknik direktörü hiddinktir diyebilecek futbol federasyonu yetkilisi var mıdır?....

reisoğlu61
05.05.2010, 20:49
umarim kupa final macini izlemissindir hiddink emice

Asi Çaykaralı61
08.05.2010, 12:56
Milli takımımız için hayırlısı olsun
İnşallah başarılı olacağız

Adil ÖZGÜR
28.05.2010, 10:20
İtalyanlar Hiddink’e taktı

http://kralspor.ensonhaber.com/resimler/nterin_hiddink_inadi.jpg
Milli Takım’da resmi göreve Ağustos’ta başlayacak olan Hiddink’in adı hala İnter’le anılıyor.
A Milli Takım ile yeni anlaşmış olmasına rağmen İtalyan medyası, Inter Başkanı Massimo Moratti'nin Hollandalı hocayı ikna edebileceğini iddia ediyor.

Şampiyonlar Ligi'nin yanı sıra Serie A şampiyonluğu ve İtalya Kupası'nı kazandıran teknik direktörü Jose Mourinho'yu Real Madrid'e kaptıran Inter'de yeni hoca adayları arasında Guus Hiddink'in adı gündemden düşmüyor.
Inter'e gitmesi fair-play ölçülerine sığmaz
Corriere dello Sport'a konuşan Hiddink'in menajeri Cees Van Nieuwenheizen, "Inter dünyanın en büyük kulüplerinden biri ancak Hiddink, Türkiye ile yeni anlaştı. Görevi bırakıp Inter'e gitmesi pek fair-play ölçülerinde kalmaz" derken, gazetede yer alan yorumda Türkiye Futbol Federasyonu ile yıllık 4 milyon Euro'ya anlaşan Hiddink'in Inter'in astronomik teklifine hayır demeyeceği iddia edildi.

Kaynak: Ensonhaber

Faik Yılmaz
28.05.2010, 10:22
Bildiğim kadarıyla Milli Takım Teknik Direktörleri normal bir takımda çalıştırabiliyorlar.....

pazarkapılı
28.05.2010, 10:25
hemen verin....

Adil ÖZGÜR
28.05.2010, 10:27
Tabiki hemen gitsin, Ertuğrul SAĞLAM Milli Takımın başına gelsin. Hemde 10 yıllığına, Nasıl olsa Bursasporu da şampiyon yaptı, önündeki bütün engelleri kaldırdı. Kurtulalım şu Engin ve Oğuz zihniyetinden.

ilhan
28.05.2010, 10:32
Milli takımın başında neler yapabileceğini henüz görmedik. Ayrıca kendisi Rus milli takımının başındayken aynı zamanda Chelsea'yı çalıştırıyordu. Böyle şeyleri Fair play ile bağdaşlaştırmamak gerekiyor. A milli basketbol takımı koçu Tanjevic'te aynı zamanda Fenerbahçe Ülker'i çalıştırıyordu. O zaman neredeydi fair play?

*

Ertuğrul Sağlam'ı da linç eder bu medya. Ersun Yanal içinde aynı şeyler söyleniyordu. Geçsin milli takıma senelerce çalışsın falan filan. Bu medya yutar adamı. Ya Fatih Terim gibi olacaksın ya da yabancı olacaksın. Ülkeye en büyük başarıyı yaşatmış adamı yediler. Ertuğrul Sağlam, Ersun Yanal kimmiş.(Milli takım için. Yoksa hocalıklarına lafım yok.)

SDanışmaz
28.05.2010, 10:43
Bildiğim kadarıyla Milli Takım Teknik Direktörleri normal bir takımda çalıştırabiliyorlar.....

Faik Abi bu olay sözleşmesinin olduğu ülkenin federasyonu izin verirse gerçekleşiyor. Yani olay bizin federasyona bağlı ;)

Keramettin
28.05.2010, 11:21
FM'deki gibi hem klüp hem milli takım çalıştırcak yani.

Faik Yılmaz
28.05.2010, 11:45
Faik Abi bu olay sözleşmesinin olduğu ülkenin federasyonu izin verirse gerçekleşiyor. Yani olay bizin federasyona bağlı ;)

Valla görevini güzel yaptığı müddetçe benim için bir mahzuru yok........:)

Samet Türkmen
28.05.2010, 23:47
Ben prestij açısından bakıyorum ve karşıyım bu duruma. ''Türkiye'nin hocası Guus Hiddink'' denmez çok fazla sanırım Inter'e geçerse. Atıyorum Eursport'a futbolun geneli hakkında bir röportaj verirken televizyon ne diye takdim edecek kendisini ? Çok büyük bir ihtimalle ''Inter antrenörü'' diye bahsedecektir.

mehmetdoğan
29.05.2010, 08:35
ne zaman bu sayfaya girsem içim karaıyo.hiddink dünyadaki en iyi 3,5 hocadan biri yapmayın Allah aşkına bulduk ta beğenmiyorz işte .milli takımı kayıtsız şartsız desteklemeniz için illa şenol güneşin,haminin mi milli takımın başına geçmesi lazım yapmayın ya biraz insaf.bence beceriksiz tff nasıl oldu da bu adamı getirebildi hayret?
gerçi mourinho da gelse kesin trabzon düşmanlığı yapar almaz fatih tekkeyi gökdenizi onun da bi kulpu bulunur

parlayan
29.05.2010, 13:56
Hiddink Inter'e gitmeyecektiri kulüp çalıştırmaya çok sıcak baksaydı zaten yakın dostu Abrahamovic'in ısrarlarına yanıt verip Chelsea'deki görevine devam ederdi...

Hiddink, Mourinho, Van Gaal... Bunlar özel hocalar. Oyunu çok iyi okuyabilen, rakibi çok iyi analiz edebilen ve takımı da buna göre oynatabilen...

Hiddink genç Türk futbolcular için de çok önemli bir referans olacaktır Avrupa'ya transferlerinde...

Umarım başarılı olur.. Takıma vatan millet sakarya değil, doğru düzgün bir futbol aşılama fırsatı verilir.

pazarkapılı
03.06.2010, 10:24
hoca ben anlamam daha öncede yazmısız....bu takım avrupa sampiyonasında,dünya kupasında final oynamazsa senden ve seni oraya getirenden hesap sormak boynumun borcudur....

parlayan
03.06.2010, 13:55
katıldığımız son iki turnuvada yarı final gördük ama final beklentisi çok da fazla gerçekçi olmaz sanırım euro2012'de veya 2014 dünya kupasında..

hatta bu yıl fildişi-portekiz-brezilya, euro2008'de de italya-fransa-hollanda nın olduğu gibi bir ölüm grubuna düşeriz, gruptan bile çıkamayabiliriz.

pazarkapılı
03.06.2010, 14:56
bu ülkeye hizmet ediyorsan görevini en iyi sekilde yapacaksın....bir cöpcüde de olsan,cobanda olsan bu böyle olmalı...halkların esitligine insanların esit olmasına inanıyorsak bu böyle olmalı....aksini düsünen olabilir mi?....

benim için zaten sonuc olarak pek bir sey ifade etmiyor....farketmez birinci yapmıs,ikinci yapmıs,10.uncu yapmıs....kişisel bir kavgam yok hocayla....ben ülkemin o parayla kaybettiklerine bakarım....kazansada kaybettiklerini teleafi edemeyecek olmasına bakarım....bu yüzden basarısız olmasını kendim adına kabul edebilir ancak altyapı oyuncusu olarak,altyapı tesisleri olarak,egitim olarak,amatör sporcular olarak hatta ve hatta atanamayan ögretmen olrak kabul edemem....

Ümit Tekşan
03.06.2010, 16:06
Ben başarılı olacağını sanmıyorum, Her zaman söyledim Milli Takımı mutlaka Türk hoca yönetmelidir. Fatih TERİM hariç kim gelirse gelsin en az Hidink kadar başarılı olur. Dolayısıyla o kadar paranın yabancı hocaya verilmesine karşıyım. Dediğim gibi başarılı olacaığını sanmıyorum. Hayırlısı olsun.

parlayan
03.06.2010, 18:06
Türk futboluna katkısı olacaktır Hiddink'in. Oyuncularımızın Avrupa kulüplerine gitmesinde referans olacaktır. Biz de yarı final oynadık Rusya da.. Kaç Rus Avrupa'nın büyük takımlarına transfer olmuş o süreden sonra bizim sadece Mehmet Topal'a göre kıyaslarsak?

Başarılı mı olacaktır? Kesin birşey söylemek güç ama kariyerindeki tek başarısız olduğu yerin Fenerbahçe yani Türkiye olması beni endişelendirmiyor değil.

Mustafa YILMAZ
17.08.2010, 15:59
geldiği zaman umutlarım vardı ama gördük ki kadroyu kendi kurmuyor oğuz kuruyor umuyorum ki bu futbolcuları tanıma aşamasında olsun ve maçları izliyor olsun yoksa aynı hamam aynı tas milli takım hiç bir değişiklik yok sanki terim gitmemiş yardımcısı oğuz bayrağı teslim almış gibi.

milli takımı izlemiyorum zaten ne zamandır umrumdada değiller zira milli takım değil bildiğin istanbul karması nesini izlim

Faruk KILIÇ
19.08.2010, 12:07
Basından şimdiden duyuyoruz çarpıklıkları Oğuz - Ersun -Hiddink üçlemesi ya kardeşim bu nasıl düzen herşey ortada. Bir de yalanlama yapıyorlar yok kimseyle kimsenin arasında bişey diye peki yok da atalarımız boş yere sölememiş ''Ateş olmayan yerden duman çıkmaz die '' bence var bişeyler

O kadar parayı say adamın beşine, getir takımın başına , koy yanına oğuzu takımıda kursun oğuz hayret birşey hatta hayret ötesi bişey. Ya adam akıllı takım kursa yine neyse dersin ama bu adam ne antrenör filan olamaz. Öyle ki kendi takımında bir sezon boyunca 1-2 maç bile yapmamış oyuncu Milli Takımla birlikte 5-6 maça çıkıyor bu nasıl iş bu nasıl anlayış.

İlerleyen zamanlar gösterecek sonuçta tek şey söylüyorum bu Milli Takımın başına getirilecek yabancı antrenörler piyon olmaktan başka bi işe yaramayacaklar.

pazarkapılı
23.08.2010, 17:40
sahip oldugun parayı kullanamıyorsan geri kalmıslıga, gelişmekte olan ülke olmaya,dısarıya bagımlı olmaya mecbursun....mecbursun kardes....

zafer6161
24.08.2010, 13:05
A milli takımın aday kadrosu belli oldu

Türk milli takımının Belçika ile yapacağı kamp kadrosuna katılacak aday kadro açıklandı.
Milli Takımımızın, 2012 Avrupa Şampiyonası grup elemesinde Belçika ile oynayacağı maçın hazırlıklarına yarın başlayacak

Omuz sakatlıkları nedeniyle sezon bitiminde operasyon geçiren Gökhan Zan ve şuanda müthiş performans gösteren Özer Hurmacı, sağ el bileğinden ameliyat olan Ayhan Akman,dizinde hafif sakatlığı bulunan Barış Özbek aday kadroya tekrar alındı.

Kasık bölgesindeki kronik kas-tendon problemi tedavisi devam eden Galatasaraylı Hakan Balta da tedavisinin devam etmesine rağmen her ihtimale karşı kadroda yer aldı

Fenerbahçeli Mehmet Topuz ve Beşiktaşlı İbrahim Toraman uzun bir aradan sonra kadroda yer aldı

Bayern Münih'te forma giyen Hamit Altıntop, takımının 22 eylül pazar günü oynayacağı UEFA Şampiyonlar Ligi maçı nedeniyle milli takım kampına 23 eylül Pazar günü katılacak.

Mehmet Aurelio da forma giydiği İspanya'nın Real Betis takımının lig maçları bittiği için kampa katılacak.

Teknik direktör Guus Hiddink ve Oğuz Çetin tarafından belirlenen aday kadroda şu oyuncular bulunuyor:

Kaleciler: Volkan Demirel (Fenerbahçe), Onur Recep Kıvrak (Trabzonspor), Aykut Erçetin (Galatasaray)

Savunma: Sabri Sarıoğlu, Emre Aşık, Gökhan Zan, Servet Çetin, Hakan Balta,Çağlar Birinci (Galatasaray), Mehmet Topuz,İlhan Eker (Fenerbahçe), İbrahim Toraman, İsmail Köybaşı ,(Beşiktaş)

Orta saha: Hamit Altıntop (Bayern Münih), Volkan Şen, Ozan İpek (Bursaspor), Mehmet Topal(Valencia), Arda Turan,Barış Özbek,Ayhan Akman (Galatasaray), Emre Belözoğlu, bu.Selçuk Şahin,Kazım kadro Kazım,Özer gerçek Hurmacı (Fenerbahçe), Necip değildir Uysal (Beşiktaş), Nuri Şahin (Borussia Dortmund), Selçuk İnan (Trabzonspor),

Hücum: Turgay Bahadır (Bursaspor), Tuncay Şanlı (Stoke City), Semih Şentürk (Fenerbahçe), Halil Altıntop (Eintracht Frankfurt), Sercan Yıldırım (Bursaspor), Nihat Kahveci (Beşiktaş),Mehmet Aurelio (Real Betis)

:):):p

Harun-61
24.08.2010, 13:14
saka mi bu zafer abi :)

yorumsuz6117
27.08.2010, 17:06
Büyük ihtimal şaka daha belli olmadı kadrolar ayrıca Emre Aşık var orda. :D

zafer6161
27.08.2010, 17:19
yaw arkadaşlar heralde gerçek değil,yazıyı dikkatli okursanız gerçeği öğrenirsiniz,
ben bunu niyemi yazdım,büyük ihtimal kadro aynı olacak

Engin Koltuk
27.08.2010, 17:48
kadro açıklandı, Onur ve Selçuk var bizden..

Samet Yildirim
27.08.2010, 17:50
Gökhan Zan ??
Sabri ??
Selcuk Sahin ??
Nihat ??
.
.
.
.

Hey gidi hiddink hey...yakinda yolcu sanirim..

ThePatriot61
27.08.2010, 17:52
İŞTE MİLLİ KADRO!

A Milli Takımımızın EURO 2012 elemelerinde Kazakistan ve Belçika ile oynayacağı maçların aday kadrosu açıklandı.

KALECİLER
Hakan Arıkan BEŞİKTAŞ A.Ş.
Onur Recep Kıvrak TRABZONSPOR A.Ş.
Sinan Bolat STANDART LIEGE

SAVUNMA OYUNCULARI
Gökhan Gönül FENERBAHÇE
Sabri Sarıoğlu GALATASARAY A.Ş.
Ömer Erdoğan BURSASPOR
Servet Çetin GALATASARAY A.Ş.
İbrahim Toraman BEŞİKTAŞ A.Ş.
Gökhan Zan GALATASARAY A.Ş.
Hakan Kadir Balta GALATASARAY A.Ş.
İsmail Köybaşı BEŞİKTAŞ A.Ş.

ORTA SAHA OYUNCULARI
Hamit Altıntop BAYERN MUNCHEN
Kazım Kazım FENERBAHÇE
Mehmet Aurelio BEŞİKTAŞ A.Ş.
Selçuk Şahin FENERBAHÇE
Emre Belözoğlu FENERBAHÇE
Nuri Şahin B.DORTMUND
Selçuk İnan TRABZONSPOR A.Ş.
Arda Turan GALATASARAY A.Ş.
Özer Hurmacı FENERBAHÇE

HÜCUM OYUNCULARI
Tuncay Şanlı STOKE CITY
Semih Şentürk FENERBAHÇE
Sercan Yıldırım BURSASPOR
Nihat Kahveci BEŞİKTAŞ A.Ş.
Halil Altıntop E.FRANKFURT

Bu kadro bi ..ok yapamaz. Serkan ve Egemen nerde ya? Servet ve hele Gökhan Zanin ne isi var hala orda? Bu oyunculari cagiranin Allah belasini versin. Bi Avrupa kupasina katilmak istiyoruz ama cagirdiklari oyunculara bak cok pis sövesim geliyor.

Ahmet Okumuş
27.08.2010, 17:53
Özer Hurmacı mı??
Yahu adam sadece bizim maçta ilk 11 de başladı,
sakattı zaten de,
Yazıklar olsun,
Tutmuyorum arkadaş tutmuyorum..
milli takımı desteklemiyorum..

Berk
27.08.2010, 17:55
Sabri (takımında oynamıyor)
Hakan Balta (bu sezon formsuz, Karpaty maçlarında yenilen 3 golden 2'sinde kendisinin büyük hatası var)
Gökhan Zan (müzmin sakat, en son hangi resmi maça çıktı hatırlamıyorum)
Kazım Kazım (kadronun bombası, komedi devam ediyor)

Samet Yildirim
27.08.2010, 17:57
Skandal diyorum baska bisi demiyorum...

Murat 61
27.08.2010, 17:57
Çıkardığını kadronla övün Hiddink efendi.

Güven bakalım Oğuzuna, kelepir adamları topla sen, devam et böyle.

28TS61
27.08.2010, 17:58
bu isimler neye göre milli forma hakkina sahip oluyor bir aciklayabilir mi ?

SAVUNMA OYUNCULARI

Sabri Sarıoğlu GALATASARAY A.Ş.
Gökhan Zan GALATASARAY A.Ş.
Hakan Kadir Balta GALATASARAY A.Ş.
İsmail Köybaşı BEŞİKTAŞ A.Ş.

ORTA SAHA OYUNCULARI

Kazım Kazım FENERBAHÇE
Mehmet Aurelio BEŞİKTAŞ A.Ş.
Selçuk Şahin FENERBAHÇE
Özer Hurmacı FENERBAHÇE

HÜCUM OYUNCULARI

Semih Şentürk FENERBAHÇE
Nihat Kahveci BEŞİKTAŞ A.Ş.

Hasan61
27.08.2010, 18:00
Gökhan zan,H.balta,Kazım,Selçuk Ş.,Özer,Semih

Ne yapıyorlarda milli takımı hak ediyorlar....

Başka kişilerde var ama ilk gözüme çarpan bunlar oldu.....

ozcan_asanoglu
27.08.2010, 18:00
en son ne zaman resmi maç yaptığı belli olmayan Kazım çağrıldığı kadroya skandal demek bile az olur.

Murat 61
27.08.2010, 18:03
Şaka gibi ya... Takımında daha forma yüzü görmeyen adamları toplamışlar takıma.

Lanet olsun, tutmamaya devam edeceğim. Düzelir sanmıştım ama hala aynı.

boztepeli61
27.08.2010, 18:06
Şaka mı bu kendi takımında oynamayan milli takımda kazım mış pehh
Huzurevi oldu takım

metehan
27.08.2010, 18:17
Hakan Balta ve Kazım Kazım skandalını bir kenara bırakıp bir soru sormak istiyorum. Mehmet Topal'ın neden Milli Takım'a çağrılmadığı konusunda bilgisi olan var mı? Sakat mı?