PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : “Yüreğine Sor” Sinemalarda

Emrullah
14.02.2010, 15:24
Yusuf Kurçenli’nin yönettiği, Tuba Büyüküstün, Kenan Ece ve Hakan Eratik’in oynadığı Yüreğine Sor, 12 Mart’ta sinema seyircisiyle buluşacak.

http://i974.photobucket.com/albums/ae222/Gulen_Koyu/kenan/yureginesor/yureginesor.jpg

Sinemaseverler belki de ilk kez bu filmle klâsik sinema izleyicisi olmaktan çıkacak. Çünkü son yıllarda iyice unutulmaya yüz tutan Anadolu’nun en güzel yöresel zenginliklerinden biri olan horon, Yüreğine Sor ile hakettiği ilgi ve saygıya yeniden kavuşacak. Filmde 1800'lü yılların sonunda geçen yiğit bir aşk hikâyesinden yola çıkılıyor. Yiğitlik, aşk ve Karadeniz ile dopdolu olan filme, elbette ki horonun enerjisi, sıcaklığı, ateşi hakim.

wU57rsbdFNU

http://i974.photobucket.com/albums/ae222/Gulen_Koyu/kenan/yureginesor/yureginesor1.jpg

YÖNETMEN : YUSUF KURÇENLİ

HİKAYE : YUSUF KURÇENLİ & ÖNDER SARALOĞLU

OYUNCULAR

TUBA BÜYÜKÜSTÜN / ESMA

KENAN ECE / MUSTAFA

HAKAN ERATİK / MEHMET

ALİYE ESRA SALEBCİ / SULA

ALP ÖYKEN / SÜLEYMAN

AYLA ALGAN / SEFİYE

AYŞE TUNABOYLU

Mustafa ÖZDEMİR
14.02.2010, 15:42
merakla bekliyoruz...

Hayriye Ayan
14.02.2010, 19:21
inşallah güzeldir

oflu_tsezgin
14.02.2010, 19:45
sonunda tarih kesinleşti merakla bekliyorum ;)

Mustafa AYDIN
14.02.2010, 19:56
Lazlar özür bekliyor

Camlıhemşin'de çekilen “Yüreğine Sor” filminin bir sahnesinde Lazların Hıristiyan olarak gösterilmesi tepki aldı.
Ünlü Yönetmen Yusuf Kurçenli'nin yönettiği ve Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinde çekilen “Yüreğine Sor” adlı sinema filminin içinde ki bir sahne de Lazların sanki Hrıstiyanmış gibi gösterilmesi tepki topluyor.

Film de yer alan bir sahnede Laz erkeği rolündeki sanatçının birlikte oturduğu arkadaşlarına “ Biz Lazlar Hiristiyan olmadan önce neydik” şeklindeki sözleri büyük tepki topluyor.

Mart ayında vizyona girmesi planlanan filmde Müslüman bir kızla gayri Müslim bir genc'in aşkı konu ediliyor.

Yusuf Kurcenli'nin yönettiği filmde ünlü aktris Tuba Büyüküstün' gayri Müslim bir erkeğe aşık olan ,Esma adlıi Müslüman kızı canlandırıyor

Esma adlı Laz kızını canlandıran oyuncu, Tuba Büyüküstün önce Laz şivesini öğrenmek için ders aldı, ardından horon öğrendi.

Lazlar filmde ki bu sahneye büyük tepki gösterirken bu sahnenin filimden çıkarılması için çalışmalar başlattı.

Kaya
14.02.2010, 20:48
İçeriği hiç samimi değil... Hele bir gelsin de sinemaya, ne olduğu daha net anlaşılacaktır... :)

İlyas Özdemir
14.02.2010, 21:47
bu film hakkında derin şüpelerim var açıkçası bende samimi bulmadım

Emre Tokar
10.03.2010, 21:04
haydi bakalım gösterimine çok az kaldı bekliyoruz :) eminimki tüm karadenizliler salonları dolduracaktır ...

Kubilay ŞAHİN
10.03.2010, 22:17
Umarım beklentilerim boşa çıkmaz..

Bizim insanımızı bizi bilenden başkası bilemez..

28TS61
10.03.2010, 22:20
avrupada gösterilcek mi acaba

Mucahid Erdogan
10.03.2010, 22:34
heycanla beklıyoruz :D

macka61
10.03.2010, 23:59
klibini gördüm ela ela diye bir klip yapmışlar güzel olmuş

Bilâl ÇOBAN
11.03.2010, 00:46
inşAllah çekincelerim gereksiz yeredir. bekliyorum.

Keramettin
11.03.2010, 14:00
O kadını gülbeyaz zannetmiştim :D

Misina
11.03.2010, 14:26
Sırf Tuba için izlenir :D

İlyas Özdemir
14.03.2010, 21:05
Filmi izleyen olmadımı varsa yorumlarını bekliyoruz

Fatih YAZICI
14.03.2010, 21:08
Kötülemek istemem ama hiç olmamış.
Belli bir devirde yaşanılan zorluklara değineceğim derken bunu laylaylom şekline çevirmişler.
Tabii ki filmde horon ve tabiatımızın öyle güzel gösterilmesi müthiş birşey yalnız, filmin mantığına aykırı. Eğer bu bir filmse, zannımca hiç olmamış. Yönetmenin çok ciddi beceriksizliğinden kaynaklanıyor hem de. Tuba Büyüküstün ve karadeniz kullanılarak ticari bir sömürme söz konusu sanki. :)

Emrullah
17.03.2010, 23:52
Yokmidu habu film hakkinda yorum yapacak bir musliman. Gerçi bir kişi yapmış ama bir kaç tane daha lazım.

Sinan SARI
18.03.2010, 14:16
Hayırlısı olsun.Bu arada bir şarkıyı hatırlattı bana ; Yüreğinle gel.

Öztürk Adem
18.03.2010, 14:31
İlginç ben daha izlemedim ama öyle lazlar hiristıyanmıs gıbı lanse etmıs olması cok yanlıs

Samet Türkmen
18.03.2010, 21:33
Film oyunculuğundan anlamayanları toplamışlar biraraya.

LazAnisT
19.03.2010, 06:24
Tuba Büyüküstünü geçtiğimiz hafta Güneri Civaoğlunun programında seyrettim.Bir insan bu kadar güzel olurda kafasının içi bu kadar boş olurmu.Tam bir hayal kırıklığıydı benim için.

bordo61
19.03.2010, 11:17
İzledim

Hani çok filim izleyen arkadaşlarımız varsa Film gayet amatörce çekilmiş bundan hayal kırıklığına uğrayabilirler.

Mesala Avatardan çıkıp bu filme girilmez :)

Bence inceden propaganda yapmışlar. Filmin içerisine gizlemeye çalışmışlar ama olmamış

Tüm bunların haricinde düşünürsek güldük üzüldük güzeldi

talsuv61
19.03.2010, 11:34
Tuba Büyüküstünü geçtiğimiz hafta Güneri Civaoğlunun programında seyrettim.Bir insan bu kadar güzel olurda kafasının içi bu kadar boş olurmu.Tam bir hayal kırıklığıydı benim için.

Güzel olmakla ,kafanın boş olmasının ne alakası var. Senin düşüncen de bana göre tuhaf.

Kul
19.03.2010, 16:34
Pazar günü Bmn|Bursa olarak yaklaşık 30 kişi gitmeyi düşünüyoruz.. Yorumları gördükçe gitmesek mi diye kafamda soru işaretleri oluştu. :rolleyes:

Kaya
19.03.2010, 16:43
Pazar günü Bmn|Bursa olarak yaklaşık 30 kişi gitmeyi düşünüyoruz.. Yorumları gördükçe gitmesek mi diye kafamda soru işaretleri oluştu. :rolleyes:

Zaman kaybı Alicim... :)

Kul
19.03.2010, 16:47

Eyvah Eyvah.. :( Gs maçı öncesi toplanmak amacıyla yaptığımız bir organizasyon olacaktı. Niyetine girdik geri dönüşü yok sanırım..

Egemen Yılmaz
19.03.2010, 16:56
Fragmanı pek güzel gelmedi, hele o dizi artisti hanımefendinin konuşma şekli hiç olmamış.

SDanışmaz
19.03.2010, 18:46

Kaya Abi o kadar da değil be :)

LazAnisT
26.03.2010, 21:11
Filmle alakalı göze pek çarpmayan bir iki eleştiride ben yapayım.Rum kökenli vatandaşların dinini gizleme olayı tarih kitaplarında var yani işlenen konu nispeten doğru.Fakat bu olaylar tarihte Trabzon bölgesinde geçmiştir.Film çayelinde geçmiş.Film müziklerinde tulum ağırlık kazanmış.Trabzon bölgesindede tulum yoktur KEMENÇE VARDIR burda yönetmenin rizeli ve çayelili oluşu ağırlık basmış olabilir.Filmde İstvroz sahnesi var.Rum ortodosk ve rum katoliklerin istavroz alım şekli farklıdır.Filmde anlatılan konu aslen Trabzon bölgesinde geçmiş olduğunu var sayarsak istavroz alım şekli katoliklerin aldığı gibidir.İnce detaylar ama bu coğrafyanın geçmişi araştıranlar için önemli detaylar.

Erdal
28.03.2010, 22:34
Siz kısaca gitmeyin mi diyorsunuz yani? :)

İHTİLALL
29.03.2010, 11:16

Güneri Cıvaoğlu'nun yanında bile sırıtmışsa,

Boş kafalılığı..

Harbiden" umutsuz vaka" demektir..:)

Cem Akyüz
30.03.2010, 14:48
Kötü bir film

Özkan
30.03.2010, 16:34
Filmi izlemedim, film hakkında yorum yapmayacağım ama Lazlar'ın alınganlığına şaşırdım.

Lazlar Müslümân olmadan önce Hristiyân'dı. Hem kaldı ki günümüzde de Hristiyân olan Lazlar vardır ve bunlara Megrel denir.

Megrel, Laz, Svan, Gürcü akrabâlığı konusunda tartışmak isterim.

Emrullah
31.03.2010, 18:42
Filmle alakalı göze pek çarpmayan bir iki eleştiride ben yapayım.Rum kökenli vatandaşların dinini gizleme olayı tarih kitaplarında var yani işlenen konu nispeten doğru.Fakat bu olaylar tarihte Trabzon bölgesinde geçmiştir.Film çayelinde geçmiş.Film müziklerinde tulum ağırlık kazanmış.Trabzon bölgesindede tulum yoktur KEMENÇE VARDIR burda yönetmenin rizeli ve çayelili oluşu ağırlık basmış olabilir.Filmde İstvroz sahnesi var.Rum ortodosk ve rum katoliklerin istavroz alım şekli farklıdır.Filmde anlatılan konu aslen Trabzon bölgesinde geçmiş olduğunu var sayarsak istavroz alım şekli katoliklerin aldığı gibidir.İnce detaylar ama bu coğrafyanın geçmişi araştıranlar için önemli detaylar.

Film rum kökenli insanların dinini değil laz kökenli insanların dinini konu ediniyor. Laz ve Rum çok farklı iki millet. Lazların esas müzik aleti de tulumdur. Bu yüzden mantık açısından her hangi bir sorun yok filmde. Lazların hristiyanlarına da megrel denir. Burada megrelleri ele alan bir film çalışması var.

Badaloğlu
31.03.2010, 19:23
Bir haberde ben vereyim o zaman... Bu ince detaylar demek filmin gişe hasıtılatına da yansıdı.Bu film gişede tam bir fiyasko yaşamış...

http://www.takagazete.com/haber_images/yurekinesor_30032010.130337.jpgAyder`de çekilen ve bölge gerçeklerini ters yüz ettiği iddia edilen `Yüreğine Sor` filmi, gişede adeta hezimeti yaşadı. Yönetmen Kurçenli ise Tuba`yı suçladı.Gişede umduğunu bulamayan "Yüreğine Sor"un yönetmeni Yusuf Kurçenli, başrol oynattığı Tuba Büyüküstün`e sitem etti.

"Yüreğine Sor", 12 Mart`ta izleyiciyle buluştu. Ancak film, bugüne dek yalnızca 85 bin 500 kişi tarafından izlendi. Önceki gün Capital Alışveriş Merkezi`nde halkla filmi izleyen Yusuf Kurçenli, gişedeki hayal kırıklığından Tuba Büyüküstün ve onun yeni dizisi "Gönülçelen"in yapımcısı Tomris Giritlioğlu`nu sorumlu tuttu.

Giritlioğlu Ambargo Koydu

Yönetmen Kurçenli, Giritlioğlu`nun Büyüküstün`e ambargo koyduğunu öne sürdü: "Tuba filme hiç destek vermedi, düzenlenen organizasyonlara katılmadı. Ama ben onun gelmek isteyip de gelemediğini düşünüyorum. Tomris Giritlioğlu hiçbir şeye izin vermedi, o da filmin tanıtımı için zaman ayırmadı."
Haberin devamı gazeteniz http://www.takagazete.com/haber_images/lo.jpg'da

Kaya
31.03.2010, 19:37
Gişede hayal kırıklığı yaşamaları normal.

Karadenizliler'i bile çekemediler bu filme ki Karadenizli "yeşil" gören her şey başka gözle bakar...

Burada asıl sıkıntı Karadeniz ile alakalı film olabilecek onlarca hikeye, roman, tarihi gerçeklikler varken; "BU MİDUR YANİ" :)

DNA-TS
31.03.2010, 21:51
ben filmi izlediğimde biraz etkilenmiştim ama oyunculuktan yana değil konusu ve mekan bakımından.ben şive konusunda eleştirdim en fazla madem böyle bir film yapıyorsun biraz daha özen gösterilebilirdi..hiç değilse dublajı şive bilen birisi yapsa idi.