PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Maç Yayınlarında Taraf Tutan Spikerlere Karşıyız!!!

Sayfa : [1] 2

Kader KORELİ
10.02.2010, 22:36
Bu aksamki kupa maçini izleyenleriniz mutlaka benimle ayni görüsdedir, maçi sunan spiker açikca taraf tuttu. Sanki Galatasaray yabanci bir ülkenin takimina karsi oynuyormuscasina söylemlerde bulundu. Galatasaray´in her ataginda heyecanlanirken, hatta ikide bir heyecanindan Antalyaspor´u Ankaraspor ile karistirirken, Antalyaspor´un gollerinde ses tonu düstü, üzüldü. Bir spikerin acikca, gizlemeden bu kadar taraf tutmasi büyük bir ayiptir ve TRT adina baska bir rezaletdir. Anadolu takimlari taraftarlari olarak buna karsi elimizden geldigince tepki vermemiz gerektigini düsünüyorum. Daha önce Bursaspor taraftarlarida tepkilerini göstermislerdi. Biz bu denli magdur olmasakda ve söz konusu olan maç bizim maçimiz olmasada, adaletden yana olup bir tepki göstermemiz gerektigini düsünüyorum. Diger Anadolu takimlarinin taraftarlari ile birlikte bir bildiri yayinlanabilir düsüncesindeyim.

Hepinize sormak istedigim, bu önerimi nasil degerlendiriyorsunuz? Bizim BMN olarak böyle bir bildirinin hazirlanisinda ilk adimi atmamizi nasil bulursunuz? Bunu desteklermisiniz? En basta tabii BMN yöneticileri bu önerimi uygun bulurlarmi? Cevaplarinizi bekliyorum.

Mustafa ÖZDEMİR
10.02.2010, 22:38
maçın sonlarını izleyebildim .gs gol atmak zorunda olduğu için heyacalı anlattığını düşünüyordum.demekki yanlış düşünüyormuşum...

renac
10.02.2010, 22:39
bende tanık oldum gerçekten taraflı anlatıyodu hata babam spiker için bu adam kesin gs li dedi

Ilelioglu
10.02.2010, 22:40
Ben maci izlemedim ama size inancim tam...;)

Destege her zaman variz her zaman haziriz...:)

Destekliyorum.

nuri45
10.02.2010, 22:42
Devletin televizyonunda ayni ülke takimlarinin macinda ilk defa bu kadar tarafli mac anlatan spiker gördüm. Cok igrenc bir durum. Trt bu isi elin gözüne bulastirdi. Seneye tekrar Ligtv ye gecsin Türkiye kupasida.

crazyman_61
10.02.2010, 22:42
destekliyorum bende
tarafsız yayıncılık!

furkanderya61
10.02.2010, 22:43
yaa acık acıkkk galatasaraylı olduqunu bellı edıyor spıker son dakkalara doğru ant futbolcu kalecıyle karsı karsıya kaldı. nefesı kesıltı terbıyesızler.

Bülent AKBULUT61
10.02.2010, 22:45
sonuna kadar destek tarafsız yayıncılık istiyoruz

Hüseyin Hatırlı
10.02.2010, 22:45
Bence o spiker değil tribünden çağırılmış bi taraftardı.

Ahmet54
10.02.2010, 22:46
Trt nin yayini gibi spikerleride rezalet... gs macina gitmeden bizim macin spikeri tam anlamiyla ibb borazanciligi yapti!..
Spiker pozisyonlar hakkinda yorum yapamaz onlarin amaci maci tarafsiz sekilde izleyicilere iletmek ve pozisyonlar hakkinda yorumu izleyenlere birakmaktir..
Ama maci anlatan Kerem Öncel "bu hareketin karsiligi fifa kurallarina göre sari kart", "hakem yanlis karar verdi", "bana göre ofsayt yok", " cok sert hareket kartsiz gecilmemeli" tarzinda tarafli yorumlar yapip benim gibi tv basinda olanlari delirttiler..
ayni sekilde gs macini anlatan spiker ve sözde yorumcu ömer üründül mac boyunca gs taraftari gibi yorumlar yaparken antalyali oyuncunun kaleciye karsi karsiya kalmalari karsisinda sesleri, soluklari kesildi ama isin güzel tarafi gerek Trabzonspor gerekse Antalyaspor onlari yeterince üzmüstür..
Lig tv ye salvolar salliyor, elestiriyoruz ama Allahlari var sözde devletin kurumu kadar capsiz spikerlerle bizi muhatab etmiyorlar..
birde macin ortasinda 10 kameradan bahseden spikere o kameralar ordu macinda neredeydi diye sormaktan kendimi alamiyorum bu vesileyle pazar aksami kerem öncele "telelig" programinda gereken tepkiyi gösterecegim..
Tamam tarafsiz olamiorsunuz anliyoruz ama renginizi bu kadar belli etmeyin!

rebelking
10.02.2010, 22:46
adam utanmadan ıkı pas ust uste yaptılar dıye oooooooo süper demeye basladı. hakketen TRT sapıtmaya basladı.

Mira_61
10.02.2010, 22:47
Emre Çolaakk ve müthiş hapşırdı...Olmaz böyle yetenek.İşte cimbombomun genç yeteneği.:)
Böyle sözler bekliyordum artık spikerden.:D
Kesin ğs elenince ağlamıştır üzüntüsünden.:)

keles76
10.02.2010, 22:47
sanki ilker yasin bjk ts maci anlatiyor zannettim
ayiptir sinirlerimizi oynatmaya ne hakkiniz var
zaten rakipte ibb yani
isten atilmakmi istiyorlar anlamiyorum

magicyattara
10.02.2010, 22:48
Okay Karacan'dı spiker.
Kafa karıştıracak yorumlarla anlattı maçı.
TRT çalışanı olmamasına rağmen,maçı ona anlattırmışlar.O da elinden geleni yaptı işte..

Ilelioglu
10.02.2010, 22:49
Trt nin yayini gibi spikerleride rezalet... gs macina gitmeden bizim macin spikeri tam anlamiyla ibb borazanciligi yapti!..
Spiker pozisyonlar hakkinda yorum yapamaz onlarin amaci maci tarafsiz sekilde izleyicilere iletmek ve pozisyonlar hakkinda yorumu izleyenlere birakmaktir..
Ama maci anlatan Kerem Öncel "bu hareketin karsiligi fifa kurallarina göre sari kart", "hakem yanlis karar verdi", "bana göre ofsayt yok", " cok sert hareket kartsiz gecilmemeli" tarzinda tarafli yorumlar yapip benim gibi tv basinda olanlari delirttiler..
ayni sekilde gs macini anlatan spiker ve sözde yorumcu ömer üründül mac boyunca gs taraftari gibi yorumlar yaparken antalyali oyuncunun kaleciye karsi karsiya kalmalari karsisinda sesleri, soluklari kesildi ama isin güzel tarafi gerek Trabzonspor gerekse Antalyaspor onlari yeterince üzmüstür..
Lig tv ye salvolar salliyor, elestiriyoruz ama Allahlari var sözde devletin kurumu kadar capsiz spikerlerle bizi muhatab etmiyorlar..
birde macin ortasinda 10 kameradan bahseden spikere o kameralar ordu macinda neredeydi diye sormaktan kendimi alamiyorum bu vesileyle pazar aksami kerem öncele "telelig" programinda gereken tepkiyi gösterecegim..
Tamam tarafsiz olamiorsunuz anliyoruz ama renginizi bu kadar belli etmeyin!

Evet, bende tepkimi gösterecegim hem Stadyum'da hemde Telelig'de.;)

HAYRETTİN
Ben bir ara gese uefa macı oynuyo zannetim spiker rezildi zaten antalya spora ankara sapor dedi :)

Orhan Kahraman
Bu konuya eğilelim her zaman yaptığımız şey.. Hmm neydi o "mail bombardımanı" :)

albatros
10.02.2010, 22:50
Ligtv bunlardan daha tarafsızdır.TRT'yi batırdılar, mahvettiler.

Emre Bekar
10.02.2010, 22:50
Gs-Antalya maçının son 30 dakikasını seyredebildim.Tek kelime ile rezaletti spiker.Gs 4.golü atabilseydi acaba tepkisi nasıl olur diye düşünmedim değil

Berat
10.02.2010, 22:51
Bunu yapanın Okay Karacan gibi birisi olması da ayrı bir enteresan.. Hiç beklemezdim..

Dip.Ing.Mag.
Ben böyle bir seye daha sahit olmadim... Bukadar assagilik bir durum olamaz.. Harbiden bunlar Türkiyenin Rezil Televizyonuymuslar...

Abdülkadir Kılıç
Üzgünüm ama siz de yanlı izlemişsiniz maçı. Ömer Üründül'ün Galatasaray'ın ilk golünden sonra daha öncesinden faul var demesi, Necati sakatlığındaki yorumları da gözümden kaçmadı. Tabii kendisi FBli olduğu için. Antalya'yı desteklediğinden değil.

orhan52
10.02.2010, 22:54
bizim maçta kerem öncele ne demeli.pazar akşamı zeki çol un karşısına çıkmaması lazım.zeki çol maçı trt 1 den izlediyse hesabını sormalı.izlemediyse zeki çol maçın tekrarını izlemeli veya bilgilendirilmeli.alanzinho iki defa iki kişiyi çalımladı yorum yapmadı.ibb li oyuncu topu göğsüyle yere indirdi pozisyonun tekrarını verdiklerinde "müthiş bir top kontrolu" deyip saçmaladı.

biltrabzon
angut com da böyle baslik acmis.bu trt gercekten haddini asti.bunlara iyi bir ders verilmesi lazim.birde cikmis özür diliyorlar,ama yanlislar hala devam ediyor.trtde birilerinin kellesi gitmesi lazim.

Misina
İyiki Kupa maçlarının yayın hakkını trt almış.Sağlam tarafsız düşündüklerimizinde ne mal olduğunu gördük

Veysel Tomruk
10.02.2010, 22:55
gercekten ben de çok şaşkın bir o kadar da kızgınım..
trt de artık bunları da yaparsa diğerlerini düsünemiyorum...
macı izlerken resmen iğrendim...

Bülent AKBULUT61
10.02.2010, 22:55
mailler gönderilmiştir ama sanmıyorum benim mailimi okucaklarını .olmaz böyle taraflı anlatım olmaz sanki yunan takımıyla mac yapıyoruz yazıklar olsun TRT .kendinizi affettirmek için iki gün sonra bizim mactada bize yalakalık yapmayın istemiyorum böyle spikerler yazdığım mailin on katı ağır laflar yazarak yine gönderiyim Mubarek trt tv değil gs tv hepiniz eziksiniz

ESER
10.02.2010, 22:56
okay karacan denen adamin ben formula 1 yarislarini sunarken bile 3 buyukler dedigini hatirliyorum. hatta ingilterde buyuk kucuk soylemi ve propagandasi yokken arsenal-chelsea ve man utd icin uc buyukler diyebilmis birisidir kendileri., cumlelerinde itinayla 3 buyuk soylemini kullanmaya calisir tipki aziz yildirimin emir eri , hazir askeri ridvan gibi... bu adamlarin korktuklari tek sey 3 takim uzerine temellendirmeye calistiklari medyalarinin cikarlari icin ,kemik kitleleri olmayan bu kulupleri populer kimliklerini yitirmeleridir.. bu ulkede ilgilteredeki almanyadaki ispanyadaki gibi olasi bir taraftarlik kulturunun olsumasi ve insanlarin 1 asil 1 yedek takim tutmaktan uzaklasmalari tek korktuklari olaydir cunku..boyle bir durumda ac kalacaktir cunku bir cogu.. medyanin hakimiyet alani daralacaktir, kitleleri futbol uzerinden yonlendirmek zorlasacaktir.. bu yuzden kitlelesmis kent takimlarina bir yafta takma pesindedirler.. bursaliya gay, Trabzonluya aptal mutahit ,laz balikci rolu bicilmistir.. eskisehir birazcik tuylensin onada bulunacaktir bir kulp..okan ve digerleri ne ilk ne de son.. bu ulkede telegol diye istanbul goygoyunu spor programi diye bu ulkede insanlara yediriyorlarsa boyle okan karacan gibi kucuk tetikcilere pek kizmamak lazim, onlar agababalarinin agzindan cikani yapmaya mahkum iradesiz zavallilar sadece..yedek kuvvet olarak devletin kanalinda bile yapmistir gorevini layikiyla..

Bülent AKBULUT61
10.02.2010, 22:56
http://www.trt.net.tr/genel/onerielestiri.aspx

Arkadaşlar burayı mail bombardımanına tutalım ve Anadolunun abisi olduğumuzu ispatlayalım!

Benzetme belki yanlış olacak ama affınıza sığınıyorum!
Fahişelik eskiden gizli yapılırdı ama TRT bu gece resmen bunu aleni yaptı!
Diyecek başka bir söz bulamıyorum!
doğru söze ne denir güzel söz bulmuşun:alkış::alkış::alkış::alkış:

Oruç
10.02.2010, 22:58
Okay'ı NTV'de Formula 1 yarışlarını anlatırken görecektiniz.

Değişen bir şey yok aradan geçen senelerde.

28TS61
her gs pasina müthis, süper, muhtesem diye diye gaza getiriyor milleti.
bu kadarida olmaz ya. bari sahaya girip forma alsaydi

Ustaalioğlu
bu bir trt klasiğidir, tek kanallı dönemi yaşamış insanlar çok net bilir bunu...
bizim hiçbir maçımızı yayınlamazdı, haminin fb ye 30 metreden attığı gole fırsatçılık derdi trt, çok şükür çok kanallı döneme geçilmişti de kurtulmuştuk trt den..

Ilelioglu
10.02.2010, 22:59
Üzgünüm ama siz de yanlı izlemişsiniz maçı. Ömer Üründül'ün Galatasaray'ın ilk golünden sonra daha öncesinden faul var demesi, Necati sakatlığındaki yorumları da gözümden kaçmadı. Tabii kendisi FBli olduğu için. Antalya'yı desteklediğinden değil.

Hayir Üründül gese'li...:rolleyes:

Oğuz ZEYTİN
Siyasi jargonları yazıma alet edip "ezilen" ajitasyonuna başvurmadan, sıradan bir seyirci yakınmasını paylaşmak istiyorum.

Ulusal yayın yapan herhangi bir gazatenin spor sayfasını açtığımızda renkler belli. Hele İstanbul'un 3 takımının maçı varsa önceki gün, manşetlerdeki bakış açısı tek taraflı. Anadolu takımı kazanmışsa yazının ana fikri İstanbul takımının puan "kaybetmesi" yönünde şekilleniyor.

TV yayınları da farksız. Sahada iki takım mücadele ediyor, en önemli niteliği tarafsızlık olması gerekenler "İstanbul takımının eski oyuncusu veya yöneticisini" yanlarına alırlar. Adama sormazlar mı "Antalya'nın, Bursa'nın, Gaziantep'in ... vs. hakkında iki kelime söyleyecek kimse yok mu?" diye.

Gerçi bu topraklar verilmiş mücadelede TS'yi o güçlere karşı yalnız bırakan da yukarıda saydığım Anadolu takımlarıydı. Kendilerine rol model olarak TS'yi alacaklarına, başkanları İstanbul takımlarının divan kurullarında üye sıfatıyla boy gösteriyordu. Yine de fıtratımızdan olsa gerek bize taş atana kucak açtık, büyüklüğün sözde olmadığını gösterdik.

Son dönemin popüler kavramı "futbolda marka değerini" bu tarz aleni çifte standartlarla yükseltebileceğini sanan zihniyet medyasıyla, federasyonuyla, hakem atamalarıyla gün geçtikçe çamura batmakta.

Yani kısacası futbolumuz yükselmiyor, duvarlar alçalıyor.

biltrabzon
ulan alman spikerleri izleyinde örnek alin.adamlar kim gol atarsa ayni tepkiyi veriyor.utanmaz herifler.balik bastan kokar.sen yorumcu diye o takimlarin amigo yazarlarini,eski futbolcularini televizyonlara cikarip,programlar yorumlar yaptirirsan böyle olur.trt de modaya uymus.bu ülkenin nesi dogru ki devletin kanalida dogru olsun.

Bartuğ13
10.02.2010, 23:00
geçen haftaki fb-bursa maçında da ömer üründülün yorumlarında kullandığı bazı laflar benim de dikkatimi çekmişti 10-15 dakikalık toplam izleme süremde bile kendisinin "sercan tehlike yaratıyor." dediğine,bursanın atağı için "sercan hareketlense kötü olurdu." dediğine şahit olmuştum.

bugün bizim maçımızda da girayın rakibine dokunmadığı ve hakemin devam dediği pozisyonda anlatan spiker (ki kendisi stadyumdan sonra yayınlanan programın sunucusudur) "müdahele olduğu belli ama yorumu size bırakıyorum" gibi bir laf etti.bu tarz bir kaç hareketi daha oldu.

bunlar gerçekten çok can sıkıcı durumlar.ben de yazayım diyordum.başlık açılmış ekleyeyim hemen bunları da.

Kader KORELİ
10.02.2010, 23:02
Evet, bende tepkimi gösterecegim hem Stadyum'da hemde Telelig'de.;)

Maillerle bir yere varamayiz. Tüm medyaya gönderilecek bir bildiri yayinlanmali. O maillerin pek bir etkisi oldugunu düsünmüyorum, çünkü onlarin zihniyeti sebebiyle elestirilerimizin degisimlere yol açmasinin mümküniyeti yok. Sikayetlerimizi tüm Türkiye duymali. Çogu medya kurulusunun bunu haber yapip destekleyeceginden yana bir süphem yok.

Alibeyoglu
10.02.2010, 23:03
bide tarafsizlikdan bahsetiyorlar türk futbolunun bu pisliklerden arinmasi lazim

Tangerine Dream
10.02.2010, 23:07
TRT'ye gönderdiğim tepki mesajıdır.

Konu: Galatasaray - Antalyaspor maçının rezalet sunumu

Ben bir Trabzonspor taraftarıyım. Size kızgınlığım daha yeni geçmişti ki bu akşam yayınladığınız maçtan sonra tarafsız olduğunuzu kesinlikle düşünmüyorum. Merak ediyorum, Okay Karacan maçı anlatmaya gelirken Galatasaray formasını da giymiş miydi? Galatasaray ataklarında o kadar heyecanlanıyordu ki bazen rakibin yabancı bir ülke takımı olduğunu düşünmeye başladım. Antalyaspor'u defalarca Ankaraspor yapması da maçı hangi ruh haliyle anlatmaya çalıştığının göstergesiydi. Ömer Üründül ise Rijkaard'dan bile daha fazla taktik verdi Galatarasaylı futbolculara.

Çok şükür ki Süper Lig yayın haklarını alamamışsınız. Bu akşamki yayınınız tek kelimeyle rezaletti.

asimetrik
10.02.2010, 23:09
Spikere Ömer Üründül'ü de ekliyorum. Maç sonu yarı finale çıkan takım Antalyaspor olmasına rağmen Antalyaspor' u da tebrik etmek lazım diyebiliyor. Ahmak Ömer kaybedene denir o laf. Yanlı maç anlatılıyor da bu kadar açık olanına ilk defa şahit oldum. Yukarıda arkadaş izah etmiş zaten.

orhan52
10.02.2010, 23:11
Hayir Üründül gese'li...:rolleyes:
üründül bjk lidir.kasımpaşa 25 dakikada 3-0 yapınca nasıl çığırdığını hatırlayın.diyorduki bu maç çok şeylere gebe.afrika kupası açılış maçı 4-4 bitti.bu maçta ikinci yarı daha farklı olur.
sonra bjk nin puan kaybettiği haftalardaki hele de biz kazanmışsak adamdaki kuyruk acısına dikkat edin

Oruç
10.02.2010, 23:12
Bir an GS-Apoel maçı izlediğimi düşündüm.

Tabi sonra anladım ki tarafsız yayıncılık bu ülkede ölmüş de Fatiha okuyanı kalmamış. Yazık.

Ahmet54
10.02.2010, 23:16
Trt nin amaci bellidir.. gs-fb finaline zemin hazirlayip reklam payini yükseltmek.. devlet tv si takim ayiramaz bu anayasaya aykiridir ama gel görki trt kamu kurumu oldugunu unutum birilerinin paravanligini yapiyor..
Allaha sükürler olsun ki ne lig maclarini aldilar nede milli maclari onlar gitsin bank asya maclarini versinler orada bile isine gelen takimlari ön plana cikarirlar onuda artik bank asya takimlarinin seyircisi düsünsün diyecegim ama bir futbolsever olarak,objektif birisi olarak tepkimi koymadan duramam illaki bize yanlis yapilmasina gerek yok!

Dursun Kaplan
10.02.2010, 23:21
Türkiye'de ki İstanbul medyasında bu yavşama operasyonu ömür boyu bitmeyecektir.

Yırtın biyerlerinizi yırtın.

Ufuk Bayraktar61
10.02.2010, 23:23
yav anlamadığım okay karacan beşiktaşlı, neden gs için bir taraflarını yırttı anlamadım...

mete61bordomavi
10.02.2010, 23:26
Beyler,olimpiyat stadında bu TRT yi rezil etmemiz yetmedi galiba!
Bunlar kaşınıyorlar!
Bursa maçında mutlaka TRT protesto edilmelidir!

Öyle artislik yapmasın TRT, çünkü artık o büyük devirleri geçti!

İlker ToSun
10.02.2010, 23:30
galatasaray-antalya maçından ziyade galatasaray-panathinaikos maçı izledim gibi geldi

orhan42
10.02.2010, 23:31
Ayıptır,yazıktır,günahtır..bu nedir ya..tamam üç ezik taraftarısının da bunu bu kadar aleni bir şekilde gözümüze sokmanın manası yok ki..İnşallah febeşi sevmesem de Bursaspor eler de final Anadolu derbisi haline gelir..Ahh pardon kadrolu yorumcumuz ömercik üzülür değil mi..?Febeş çıksın finale,maçı ali çavuşoğlu anlatsın,selçuk yula yorumlasın...

Egemen Yılmaz
10.02.2010, 23:32
Maçı anlatan zat inanılacak gibi değildi. Maç başlarken bile kadroları saydıktan sonra "gs bu kadroyla mücadele edecek....... ve Antalyaspor da bu kadroyla gsyi durdurmaya çalışacak" dediğinde olay baştan kopmuştu zaten.

Tayfun Aydın
10.02.2010, 23:34
gayse gol kaçırıyor adam hayırrrrrrrrrrr diye nara atıyor.gayse ye metiyeler düzmeler süperler e noldu helal olsun ANTALYA YA HELAL OLSUN.

orhan42
10.02.2010, 23:35
Mor renkleri ne zaman açılır onu merak ediyorum..erman'ı ligtv ovaladı,Bu ömer ile amigo spikerleri de tırt yollar inşallah...

İlker ToSun
10.02.2010, 23:36
bi ara öyle coştuki, dk 92 miydi neydi top sağ kanatta ardanın ayağına geldi

"bu anlarda bireysel yetenekler lazım" diye haykırdı,

aklıma euro 2008 deki Türkiye-isviçre maçı geldi :)

bunları çok kafaya takıp sinir yapmanın anlamı yok, gülün geçin dalganıza bakın

Selim Turan
10.02.2010, 23:36
İşte gönderdiğim e-posta

kime: https://mail.google.com/mail/images/cleardot.giftrthaber@trt.net.tr, aktifhat@trt.net.tr, stadyum@trt.net.tr, telegun@trt.net.tr

tarihhttps://mail.google.com/mail/images/cleardot.gif10 Şubat 2010 22:49

konu: https://mail.google.com/mail/images/cleardot.gifTekrar Tekrar Yazıklar Olsun! Tarafsızlık nerede?

Metin:

Galatasaray - Antalyaspor Çeyrek Final Rövanş Maçını sunan Spiker Okay Karacan tam bir fiyasko idi.

Bizim verdiğimiz vergiler sayesinde dönen bir kurumun tarafsız takılması gerekirken yapılan terbiyesizliğe bak! Adam Galatasaray'ın amigosu kesilmiş. Galatasaray için yırtınıyor. Hangi hakla bunu yapıyor? Bu ülkede devletin kanalında tarafsız maç yönetilmesi gerekmiyormu? Kim izin veriyor bu adama?

Türk-Yunan maçı mı anlatıyorda Galatasaray için yırtınıyor? Bunu bize izah edin!

Mellih
10.02.2010, 23:37
galatasaray-antalya maçından ziyade galatasaray-panathinaikos maçı izledim gibi geldi
hayır yanlışın var, ikiside değil..

Galatasaray-Ankaraspor :D

İlker ToSun
10.02.2010, 23:37
okay karacan'ın özellikle seçilmesinin nedeni apayrı. onun cevabını mail ile vermezler.

İlker ToSun
10.02.2010, 23:38
hayır yanlışın var, ikiside değil..

Galatasaray-Ankaraspor :D

ahahah doğru diyosun renkdaş ,, okay efendi heyecanından devamlı ankaraspor dedi onu unuttum :)

Fatih Özkan
10.02.2010, 23:39
GS'yi öve öve bitiremedi...
O kadar muhteşemdi madem GS neden tırsak Antalya'yı eleyemediler ?
Yazıklar olsun!
Olur olmaz pasları öyle bir abarttı ki...
Antalya yoktu sahada sanki...

erkankoc
10.02.2010, 23:40
maclarin en iyi anlatildigi yer ntv dir...adamlar ispanya ligini anlatirken acaipte guzel bilgiler veriyor..guntekin onay ve birisi daha var..

İslam Sezer
10.02.2010, 23:41
Okay Karacanın twitter daki bazı mesajlarını kopyaladım.Önce onlara bir bakalım:
---
Fenerium üst tribünde her sezon enaz 15 maç seyrediyorum..Hayatımda BJK maçından çok fenerbahçe maçına gitmişliğim vardır.
---
Üç büyük istanbul kulübüne eşit mesafede demeliyim :)
---
Beşiktaşlılığım, Fenerbahçe ve Galatasaraya düşmanlık içermez..! Aksine onların varlığıyla varız..Yani arkadaşlar lütfen yapmayın..!
---
Yoksa feneri küçümsemek, abartmak, ezeli rakipleriyle kıyaslamak değil amacım..Önce Futbolun sonra Beşiktaş'ın taraftarıyım..
---
Bırakın yarışı Fener bile ancak o kadar seyirci toplayabiliyor. O da büyük maçlarda inanılmazzzzz
---
Formula 1'de sezonun 2'nci test günündeki seyirci sayısı 36.400 !!! Türkiye'de yarışa bile o kadar insan gitmiyor..İnanılmazzzzz!!
-----------
yukarıdaki mesajlardan anlaşılan eleman bjk li ama genel manada istanbul yalakası.
trt deki maç sunumu spor tarihine kara bir leke olarak geçmiştir.

maxim
10.02.2010, 23:43
Maç izlerken iyi niyetimden midir artık kanıksadığımdan mıdır bilmem ama dikkatimi çekmemişti, fakat burda bunları okuyunca hatırladım; Antalya son dakikalarda 3. gole çok yaklaştı %100 pozisyon vardı Volkan mıydı oyuncu tam hatırlamıyorum, okay karacandan ses soluk yok aynen ama aynen Türkiye ile yabancı bir ülke maçında Türkiye golü yeyip de elenecekmiş gibi bir ses tonuyla bir iki kelime etti... hakikaten bu kadar da olmaz...

Yasin Altuntas
10.02.2010, 23:47
Tek istek tarafsiz Spiker cok mu fazla ??

Kader KORELİ
10.02.2010, 23:48
Arkadaslar bu yayinin tamamini nerden indirebilirim? Varmi yayinin tamamini indirebilecegim bir site?

Oğuz ZEYTİN
10.02.2010, 23:49
Sahada oyanan futbolu seyredip idrak edebildikten sonra spikere de gerek yok.

Dünyanın en gereksiz keşfi/icadı olabilir futbol maçı spikerliği...

Ancak Halit Kıvanç ustamız anlatsa, bilgi verse amenna.

Bilgiden kastım Evra'nın 24 kardeşi değil tabii ki...

magicyattara
10.02.2010, 23:50
Maç izlerken iyi niyetimden midir artık kanıksadığımdan mıdır bilmem ama dikkatimi çekmemişti, fakat burda bunları okuyunca hatırladım; Antalya son dakikalarda 3. gole çok yaklaştı %100 pozisyon vardı Volkan mıydı oyuncu tam hatırlamıyorum, okay karacandan ses soluk yok aynen ama aynen Türkiye ile yabancı bir ülke maçında Türkiye golü yeyip de elenecekmiş gibi bir ses tonuyla bir iki kelime etti... hakikaten bu kadar da olmaz...

Bu 22 numara Volkan varya,açık söylüyorum Gs'den yana oynadı.
O pozisyonda ölçtü biçti topu kalecinin tam kucağına vurdu,sonra da dönen topa dokunmadan kaleciye bıraktı.Oynadığı dakikalarda bırak rakibe müdehaleyi,aldığı topları bile rakibe attı.
Şifo,bunun yerine Balili'yi zamanında oyuna alsaydı,Antalya kesin galip gelirdi.
Maalesef Anadolu takımları böyle satılık adamlarla dolu.

Erkin
10.02.2010, 23:52
Mac sirasinda imkanim olmadigi icin siteye giremedim, birkac satir yazmak icin. Basligi acan arkadasa tesekkur ederim bu arada..

Maci izlerken resmen cildirdim Okay denen Istanbul yalakasi Galatasaray'in her pozisyonunda dikilmemek uzere bir yerlerini yirtti.
Hele Arda'nin normal her mac yaptigi teknik hareketlerde de 'Muhtesem' 'Inanilmaz' gibi sifatlari soylerken neredeyse ses telleri bogazindan cikacakti. Bunlarin yani sira GSnin attigi golden sonra 'Simdi Galatasaray'a 1 gol daha lazim' tarzi cumleler TRT'nin tarafsiz olmadigi asikar olan durumunu daha da zavallilastirdi. Bu kadar da olmaz be kardesim. Antalyaspor Turkiye'nin takimi degil de sanki Fransiz takimi falan..

Burçak
10.02.2010, 23:55
şimdi tv de izledim Ğese Antalyaspor maç özetini.
spiker harbi harbi samalamış ya.
Sanki Ğese Tv Spikeriymiş gibiydi. ayıptır bee.

UğuR
11.02.2010, 00:00
Antalya atak yapıyor... yüzde yüz gol pozisyonu normal ortasaha mücadelsesi gibi anlator.Ğ.S. orta sahayı geçti mi ses tonu yükseliyor ceza sahasına yaklaştıkça daha da yükseliyor....

Cafer KILIÇSOY
11.02.2010, 00:14
Eleştirmenize bir sözümüz yoktur, olamazda. Ama bunu insan gibi yapmak lazım değil mi??

İlgili mesajla tek tek silinmiştir / silinecektir.

İslam Sezer
11.02.2010, 00:15
okay karacanın twitter da 5 dakika önce yazdığı mesaj:
---ülkde ne kadar antalya taraftarı varmış gözlerim yaşardı..Direct message hattından Ağzına geleni yazan arkadaşlar,sizi vicdanınızla başbaşa bırakıyorum......
.
eleman hem suçlu hem güçlü.oysa asıl vicdansız kendisi.benim attığım mesajlara da bozulmuş sanırım.

KERİM
11.02.2010, 00:23
Son dakikalarda Antalyasporun bi pozisyonu var, kaleciyle başbaşa kaldığı pozisyon. O pozisyonda spiker uzun süre sessizdi, sandıkki ofsayt oldu :) ardındanda " gs büyük risk aldı " diye spikerin sesi geldi.

Gülüyorum :)

Selim Turan
11.02.2010, 00:24
Okay karacan beyfendi cevap yazmış kendisini eleştirenlere twitter'dan...

okay_karacan (http://twitter.com/okay_karacan)
ülkde ne kadar antalya taraftarı varmış gözlerim yaşardı..Direct message hattından Ağzına geleni yazan arkadaşlar,

Bahattin Aydın
11.02.2010, 00:25
geseli sipiker,febeli sipiker,bejekeli sipiker daha öncede gördük yine görmeye devam edeceğiz anlaşılan.

Selim Turan
11.02.2010, 00:27
Bu sefer sağlam taşa çattılar. Devir iletişim devri. Twitter facebook gibi kanallardan bozuk yemeye alışacaklar. :)

pReN@_61
11.02.2010, 00:27
Necati gol atıyor adam buz kesiyor..İşe bak sen.

Tolga Okumuş
11.02.2010, 00:32
Bizim maçın ikinci yarısının başlamasıyla beraber spiker bey, sanıyorum ki kendisine gelen tepki mesajı yada maili gibi bir yazının üzerine;

Efendim evet bizde 10 kamera var ama bunu sahanın doğru yerlerine iliştirirsek bilmem kaç tane kamera olurmuşta, pozisyonları daha net mi alırmışızda, gibi kendine göre laf koydu gibi geldi bana.

Bİlmiyorum yakalayan varmıydı?

İlker ToSun
11.02.2010, 00:35
Bizim maçın ikinci yarısının başlamasıyla beraber spiker bey, sanıyorum ki kendisine gelen tepki mesajı yada maili gibi bir yazının üzerine;

Efendim evet bizde 10 kamera var ama bunu sahanın doğru yerlerine iliştirirsek bilmem kaç tane kamera olurmuşta, pozisyonları daha net mi alırmışızda, gibi kendine göre laf koydu gibi geldi bana.

Bİlmiyorum yakalayan varmıydı?

evet farkettim ama bizim maçın yayını tam bir rezaletti, yazın otel sahalarındaki hazırlık maçlarının çekimiyle aynıydı

Erdal
Dedemin rahatsızlığından dolayı maçı sessiz seyretmek zorunda kaldım :) Anlaşılan çok şey kaçırmışım...

Okay bjk lidir...gs ye olan sempatisi "total futbol" " yaşasın Rejkard" muhabbetindendir...Muhtemelen gs iyi top oynayınca yaşasın bizim de bir Barcelonamız oluyor havasına girmiştir...

Ama devletin televizyonunda bunu yapması kabul edilebilir değildir....Merak ettim dinlemem lazım :) Maçın tekrarı var mı?

Fatih Özkan
Okay karacan beyfendi cevap yazmış kendisini eleştirenlere twitter'dan...

okay_karacan (http://twitter.com/okay_karacan)
ülkde ne kadar antalya taraftarı varmış gözlerim yaşardı..Direct message hattından Ağzına geleni yazan arkadaşlar,

Bunu kendisi mi yazdı yani ?

Selim Turan
Okay Beyefendi yazıyor...

Hanımefendiler, beyefendiler, kızdığım filan yok ! küfür etmeyin yeter! bu işi 20 yıldır yapıyorum, neyin ne olduğunu bilirim..Beni sevmek

Not: Küfür edenlerden birisi ben kesinlikle değilim. Yaptığı yanlışı adam gibi anlattım. Renkdaşlarımız küfre kaçmamaları konusunda ricada bulunmak istiyorum.

SDanışmaz
Hıncal Uluç boşuna "Türk takımlarının maçlarını yabancı bir Tv verdiği zaman ordan izliyorum" dememişti...

mustafa4161
11.02.2010, 00:38
kesinlikle katıldığım bir konu.spiker gsli futbolcuların en basit bir çalımında "muhteşem sıyrıldı,harika bir hareket" gibi tepkiler werirken antalyasporlu futbolcuların çok güzel hareketlerini hep es geçti.........................

VEYA... Bu adam hiç Alanzinho izlemiyoo:D:D:D

omer61
11.02.2010, 00:44
ekşisözlükte okay karacan için bazı yorumlar:

galatasaray antalyaspor maçını benimle birlikte "mecburen" izleyen eşimin, fanatik taraflılığı karşısında okay karacan'a tepkisi; "ama terbiyesizlik bu yaptığı" şeklinde olmuştur. futbolla ilgilenmeyen birine bunu söyletebilmek büyük bir başarı. tebrik ediyorum kendisini...

devletin televizyonunda guce tapmanin holiganligini yapmistir bu aksam. ne var ki, kendini kaybederek yirtinmasi bile agitlarinin edirne'den ardahan'a kadar turku olmasina engel olamamistir kizanin. vah okay'im vah.

hayatımda izlediğim en abartılı taraflı maçı anlatmıştır. kızmayın arkadaşlar ama gerçekten öyle. antalyaspor'un %'de 100'lük golünde adam ses vermedi resmen. gs'nin kanat atağında ise "bireysel yetenklere ihtiyaç var bu dakikalarda" dedi.

bir antalyalı olarak şehrimizin takımına yaptığı taraflı yorumlar nedeniyle üzmüş, sözde spiker. trt spikerlerine yapılan lanet sanırım onu da etkilemiş. bu arada maç sırasında antalyaspor'a ankaraspor demişliği de vardır ya, neyse.

hesapta beşiktaşlı olduğu söylenen spiker.ama nedense bugün ki maçı gs formasıyla anlattı.gs nin gol atması için yalvardı, yakardı ,dualar etti ;gs nin ataklarında ses tellerini yırttı, ciğerlerini patlattı ama istediği olmadığı için boynu bükük ayrıldı maçtan.

asimetrik
11.02.2010, 00:45
Tam olarak biz ve onlar şeklindeydi. Maç sonunda yarı finale kalan takımın Antalyaspor olduğunu da (çok üzgün bir şekilde) belirtme nezaketini gösterdiler. Pardon Ankaraspor'un:)

ilhan
11.02.2010, 00:49
Okay Karacan delirmiş gibi yazıyor twitterda :)

Erdal
11.02.2010, 00:52
Özrü kabahatinden de büyük olmuş...

Ömer Kibar
11.02.2010, 00:52
bi daha trt almaz inş kupa maç yayın hakkını da böyle sorunlar olmaz

Mehmet Sarigül
11.02.2010, 00:56
Benim en cok dikkatimi ceken olay su; Türkiye'de mac spikerleri -Almanya'daki spikerlerden farkli olarak- maclari anlatirken genelde pozisyonlarda kendi yorumlarini belirtmezler. Maci anlatirken dogru dürüst bilgide vermedikleri icin (bilincli ve bilincsiz bir sekilde) yapiklari tarafli yorumlari dinlemiyorum.

Bana göre bu konu kadar önemli olan baska bir olay ise yayin kalitesi...
Önemli bir pozisyonun icinde bir anda tribün görüntüleri göstermeleri, ofsayt pozisyonlari yarim veya eksik vermeleri gibi...veya bugün oldugu gibi ne bir mac öncesi ve mac sonu yapmalar...spikerlerin yorumlari bu düsük yayin kalitesini tamamliyor diyebilirim.

DNA-TS
11.02.2010, 00:57
maçı gese li arkadaşımla beraber izledik. o bile ne olduğunu anlayamadı. dediim ona ki '' la gese tv den verseler maçı böyle anlatılmaz''.hakikaten rezillik.oooooooooo süüppppeeerrrrrrr hariiiikaaa...NEEECAAAATTİİİ :D

asimetrik
11.02.2010, 01:01
Benim en cok dikkatimi ceken olay su; Türkiye'de mac spikerleri -Almanya'daki spikerlerden farkli olarak- maclari anlatirken genelde pozisyonlarda kendi yorumlarini belirtmezler. Maci anlatirken dogru dürüst bilgide vermedikleri icin (bilincli ve bilincsiz bir sekilde) yapiklari tarafli yorumlari dinlemiyorum.

Bana göre bu konu kadar önemli olan baska bir olay ise yayin kalitesi...
Önemli bir pozisyonun icinde bir anda tribün görüntüleri göstermeleri, ofsayt pozisyonlari yarim veya eksik vermeleri gibi...veya bugün oldugu gibi ne bir mac öncesi ve mac sonu yapmalar...spikerlerin yorumlari bu düsük yayin kalitesini tamamliyor diyebilirim.

Mehmet kızmazsan ben ikincisinin, birincisi kadar önemli olmadığını (önemsiz değil) belirtmek istiyorum.
Birisi adaletsizlik diğeri beceriksizlik..
Adaletli olsunlar beceriksizliği hoş görebiliriz:)

matalar
11.02.2010, 01:01
trt maçları almasın diyen arkadaşları anlayamıyorum.sadece kendini bu konuda geliştirsin.
uzun zamandır maç yayını yapılmaması sebebiyle aksaklıklar olabiliyor.
evet trt çok kötü bir performans sergilemiş olabilir.
ama evinde oturarak yaslanarak maç izleme keyfini bize yaşattığı için teşekkürler trt.

bize iyilik yaramaz maalesef
d-smartın bilmem kaçıncı kanalında maç izlemekten zevk alan varsa devam etsin.

Fatih Özkan
11.02.2010, 01:03
trt maçları almasın diyen arkadaşları anlayamıyorum.sadece kendini bu konuda geliştirsin.
uzun zamandır maç yayını yapılmaması sebebiyle aksaklıklar olabiliyor.
evet trt çok kötü bir performans sergilemiş olabilir.
ama evinde oturarak yaslanarak maç izleme keyfini bize yaşattığı için teşekkürler trt.

bize iyilik yaramaz maalesef
d-smartın bilmem kaçıncı kanalında maç izlemekten zevk alan varsa devam etsin.

Ayrımcılık yapmalarına "eyvallah" diyorsun yani ?

Emre EFENDİOGLU
11.02.2010, 01:06
Adam Beşiktaşlıymış galiba, sanırım yüksek bir meblağ yatırdı iddiada cincona ondan böyle oldu :D

TSezgin61
11.02.2010, 01:11
ne yaziyor twitterda

Alika87
11.02.2010, 01:15
ben maci üniversite kütüphanesinde sessiz izledim, ne güzel ve ne rahatti, ben spikerdne hic sikayetci degilim :D

Napoli
11.02.2010, 01:15
Okayın ben bunu kasti yaptığına inanmıyorum,Biraz Heycanlı anlatır kendisi,Anlatımıda güzeldir.Ama neden bu sekılde yaptı anlamadım...

Ayrıca Kendiside Ağır Beşiktaşlıdır..

pReN@_61
11.02.2010, 01:16
Yenilir yutulur cinsten değildi.

Mehmet Sarigül
11.02.2010, 01:17
Mehmet kızmazsan ben ikincisinin, birincisi kadar önemli olmadığını (önemsiz değil) belirtmek istiyorum.
Birisi adaletsizlik diğeri beceriksizlik..
Adaletli olsunlar beceriksizliği hoş görebiliriz:)

Kizacak bir durum yok...en son yillar önce bir Almanya-Türkiye macinda bir Alman spikerin yorumlarina kizarak ARD televizyonunu aramistim.:)
Ben her ikisinide hos göremiyorum...ve yakin bir zamanda da degisecegini düsünmüyorum.
Türk futbolunun temeli "cifte standart" üzerine kurulu...mac yayinlarinda böyle birseyin olmasi beni sasirtmiyor.
Benim verdigim örnekte oldugu gibi Türkiye'de de asil sorun spikerler, yayinlar ve yayinci kuruluslari degil...

Harun-61
11.02.2010, 01:18
Bunu yapanın Okay Karacan gibi birisi olması da ayrı bir enteresan.. Hiç beklemezdim..

aynen bende sasirdim Berat.
özetleri izledim TRT'nin web sayfasinda, gs gollerinde acaip sekilde bagiriyordu.

yakistiramadim Okay Karacan'a...

metinbay61
11.02.2010, 01:24
bende kardeşimle izlerken bu muhabbet geçti hatta maçı bıraktık spikere taktık...okay karacan geçen akşam bilgin gökberkle yaptığı programda beşiktaştan bahsederken bilgin pot kırdı sizler dedi...yani adam beşiktaşlı ama bu akşam gsli oldu...bilmeyen çoğunluk gsli sanar artık adamı...

çok ayıp çok böyle maç anlatımı görmemiştim uzun zamandır...

antalya kaleciyle karşı karşıya adam tek kelime etti onuda zor duyduk gs risk aldı dedi o kadar...ama gs ataklarında kendinden geçti...

cyberentalpi
11.02.2010, 01:26
Simdi ise siyaset sokmayın diyeceksiniz ama ne bekliyorsunuz ki
direk siyaset var bunun icinde . Sukur Ts mi ele geciremediler. Sukur demiroren secimi kazandi Aksu ya karsı.

Spor bakanı Ts eski baskanı hesapta.
Siyaseti spor a bulastiran biz degiliz ta kendileri veriyim bir kac ornek

Haluk Ulusoy u devirmek icin nerde ise TFF nin gostermelik tarafsizligi bozuldu.
Bjk nin uyduruk sonunculuk maci yayinlandi. Ts nin kupadaki kritik maci yayinlanmadi.
Trabzon gibi bir futbol kentine bir grup maci cok goruldu
Levent Kızılcık denen azili Ts dusmanı adam Tff de gorev aldi. Hatirlayın bu adam Ts neden yayin gelirinden fazla alıyor demisti.

Kayseri gibi basketbol fakiri bir sehre Dunya basketbol grup maci verildi. İnanın bursa daha cok hakederdi.
Gs ye stat arazisi peskes cekilmedi mi. Trabzondan oy almak icin stad sozleri verilmedi mi ?
Ts yonetimine belediye zorluk cikarmadi mi ?

Okay karancan in mail adresine bir bakın derim.
Ne kadar dinci gazate var hepsi Istanbul sak sakcisi.
Efes i devirmek icin Ulker nerde ise her takımın sponsoru. Nereden gelir bu kadar gelir.

Siyaset sporun taaa icindedir. Acikcasi lig tv bunlarcan cok cok daha tarafsiz.
Sansal Erman Hincal Ridvan bile bunlardan cok cok daha tarafsiz. Srgen kadar olamıyorlar tarafsizlikta.
Urundulun Ts yorumlarini bir dinleyin anlarsini ne dedigimi.
Mehmet Demirkol un gozunu seveyim.

metinbay61
11.02.2010, 01:26
çok modern konuşan ve büyük küçük ayrımını sevmeyen birisi olarak bilirdim bende kendisini hatta programınıda izlerdim ama bu akşam yaptığını hiç ama hiç anlayamadım...

ilhan
11.02.2010, 01:28
ne yaziyor twitterda

Son mesajı "çok meraklısı değilim. Lütfen küfür etmeyin. iyi geceler"

:)

Çağatay_
11.02.2010, 01:30
Mustafa verdi pasını... SÜPEEEEEER :D

Çağatay_
11.02.2010, 01:31
Küfür ne kadar kötü bir şey.. Ben de söverim ama açıp da bir insana küfürlü mail falan.. Çok ayıp ya :(

maskeli61
11.02.2010, 01:31
agzına saglık renktaş 90 dk küfür ettim gerçektende rezalet kepazelik. sanki türkiye almanya maçını anlatıyor. sanki yardımcı t.d. yada yönetici falan paslarda süper diyen çalımlardsa harika diyen hatta va hatta antalyanın bi atagında amannn gibi bişey daha dedi . sonlara doru bi gol daha lazım demesi cabası . antalya ataklarında gs nin defansını anlatmasını saymıyorum bile. tek kelimeyle spiker ananıda al ve gel diyorum. Başka diyecek bişşey kalmıyor çünkü.

ayrıca trt eger bu işi yapamıcaksan yapma kardeşim bırak dijitürk versin ordan adam gibi maç izleyelim. zamanında tarafsız yansız maçlar izleyelim...

mete61bordomavi
11.02.2010, 01:32
Beyler sadece sporda değil ama bu ülkede artık herşey rayından çıktı!

Herkeste bir cüret oluştu!

EE sen millet olarak hırsızı vezir yaparsan onun da seçtiği kimseler aha da böyle rezil olur!

Çağatay_
11.02.2010, 01:34
TRT konusunda en büyük sıkıntım maç havasına girememek.Başlama vuruşundan 7 saniye önce stada bağlanıyor.

metinbay61
11.02.2010, 01:38
trt de maçın tekrarı var izlemek isteyenlere...

Mehmet Sarigül
11.02.2010, 01:42
TRT konusunda en büyük sıkıntım maç havasına girememek.Başlama vuruşundan 7 saniye önce stada bağlanıyor.

Bu iletin bana M.United-G.S. macini hatirlatti...macdaki 6 golün 2'sini izleyebilmistim.
Star Tv o zamanlar mac oynanirken reklam giriyordu...:)

Çağatay_
11.02.2010, 01:47
Bu iletin bana M.United-G.S. macini hatirlatti...macdaki 6 golün 2'sini izleyebilmistim.

Abi böyle bir şey görmedim maç izliyoruz kuru kuru ya .. Maraton gidince ligin de zevki kalmadı zaten.

Lig Tv 3 saat önceden program yapıyor 1-2 saat önceden stada bağlanıyor maçtan sonra 2 saat röportaj yapıyor ister o an izle ister sonradan izle.Hangi kanala bakacağımızı şaşırdık şimdi.

Allahtan 2012 ve 2014 Milli Takım elemelerini NTV Spor aldı da ağız tadıyla maç izleme şansı yakaladık.

Bu işi en iyi Digitürk ve NTV yapıyor..

Star da artık fena değil Şampiyonlar Ligi'nde..

D-Smart işi bozdu EURO CUP izleyemez olduk.

asimetrik
11.02.2010, 01:48
trt de maçın tekrarı var izlemek isteyenlere...

Son 20 dakikayı izlemek lazım. Sanki Gs-Panatinaykos maçı da bize acil gol lazım şeklinde gelişti olaylar:)
Bir de gs için her an kaç gol lazım olduğunu belirtti de Antalya'ya ne lazım ben hiç duymadım.
Antalya'ya kaç kere Ankara dedi hatırlamıyorum. Ömer Üründül sürekli düzeltti. Nedense Gs ye hiç Kayseri filan demedi.
Gol için ağlayan adam son dakikalarda Volkan'ın karşı karşıya kaldığı pozisyonda dondu kaldı bir ara..
Antalya'nın olumlu bir hamlesine kötü oldu filan ..
Daha neler neler.
Alıştık bu tür anlatımlara da böylesini hiç görmemiştim.

metinbay61
11.02.2010, 01:51
Son 20 dakikayı izlemek lazım. Sanki Gs-Panatinaykos maçı da bize acil gol lazım şeklinde gelişti olaylar:)
Bir de gs için her an kaç gol lazım olduğunu belirtti de Antalya'ya ne lazım ben hiç duymadım.
Antalya'ya kaç kere Ankara dedi hatırlamıyorum. Ömer Üründül sürekli düzeltti. Nedense Gs ye hiç Kayseri filan demedi.
Gol için ağlayan adam son dakikalarda Volkan'ın karşı karşıya kaldığı pozisyonda dondu kaldı bir ara..
Antalya'nın olumlu bir hamlesine kötü oldu filan ..
Daha neler neler.
Alıştık bu tür anlatımlara da böylesini hiç görmemiştim.
abi ben zaten maçın son 15 dk sını izlemiştim bakıyorum başlardada öyle mi...ama kaleciyle karşı karşıya antalya pozisyonunda gerçektende yuh artık dedim...sessizce gs risk aldı dedi...onu bile gsye bağlayarak anlattı:)

Volkan Taş
11.02.2010, 01:53
gs maçını da 90 dk. izledim ve hakikatten spiker bu kadar taraflı anlatamazdı.. bir ara neil için birşeyler söyledi ingiliz futbolunun şöylesi böylesi, dedim herhalde beckham rooney falan var sahada ben göremiyorum.. öve öve bitiremedi adamları. ama en sonunda noldiiiii rengii soldiiiiiiiiiiii :D

dr.wehbee
11.02.2010, 01:57
arkadaşlar tepkilerimizi, düşüncelerimizi aktif olarak dile getirmekten çekinmeyelim.. bu da benim tepki mailim...

bir trabzonlu ve trabzonspor taraftarı olarak muhtemel çeyrek final rakibimizi öğrenmek için gs-antalya maçını izleyeyim dedim... uzun zamandır bu kadar taraflı bir spiker dinlemedim.. gs ın her atağında kendinden geçen, ardanın sıradan her maçta bolca görülen hareketlerini abartılı abartılı anlatan bir spiker vardı. her gs golüne coşkuyla sevinen, antalyanın gollerinde sesinin tonu belirgin düşen bir spiker vardı.. trt nin spor kadrosunda son zamanlarda ciddi bir problem olduğu göze batıyor.. trt nin tüm türkiyenin kanalı olduğu kanunlarda ve sloganlarda kalmamalı... bu durumdan yalnız ben mi rahatsız oldum diye düşünürken çeşitli forumlarda bu konunun eleştirildiğini fark ettim..
eleştirilerimi en azından bir geri bildirim olarak kabul edip son zamanlarda rahatsız edici boyutlara varan iş bilmezliğinizi düzeltmenizi dilerim...

Erkin
11.02.2010, 02:26
gs maçını da 90 dk. izledim ve hakikatten spiker bu kadar taraflı anlatamazdı.. bir ara neil için birşeyler söyledi ingiliz futbolunun şöylesi böylesi, dedim herhalde beckham rooney falan var sahada ben göremiyorum.. öve öve bitiremedi adamları. ama en sonunda noldiiiii rengii soldiiiiiiiiiiii :D

Neill'i övdü övdü de 5 dk sonra aynı defans neredeyse orta saha yayının orada kademesiz arkası bomboş yakalandı, Antalyalı karşı karşıya atamadı :D

Çağatay_
11.02.2010, 02:28
Neill'i övdü övdü de 5 dk sonra aynı defans neredeyse orta saha yayının orada kademesiz arkası bomboş yakalandı, Antalyalı karşı karşıya atamadı :D

Spiker nası üzüldü ona bi bilsen :D

highlaz_61
11.02.2010, 02:30
Ya Adam resmen dalga gecer gibi mac sundu cok ayip cok assagalayici bi durum Antalya taraftarlari icin.
O kadar sinirim bozulduki mac izlerken deli oldum herife terbiyesiz adamlar utanmazlar....

Erkin
11.02.2010, 02:31
Spiker nası üzüldü ona bi bilsen :D

Tam da GS'nin 4.golü aradığı dakikalardı, pozisyondan sonra Okay sahtekarı derin bir oh çekmiştir :D

Zafer Fidan
11.02.2010, 02:55
http://twitter.com/okay_karacan

Çağatay_
11.02.2010, 04:52
Yazık ama küfüre hiç gerek yok..

Ertan 51
11.02.2010, 07:40
Bu aksamki kupa maçini izleyenleriniz mutlaka benimle ayni görüsdedir, maçi sunan spiker açikca taraf tuttu. Sanki Galatasaray yabanci bir ülkenin takimina karsi oynuyormuscasina söylemlerde bulundu. Galatasaray´in her ataginda heyecanlanirken, hatta ikide bir heyecanindan Antalyaspor´u Ankaraspor ile karistirirken, Antalyaspor´un gollerinde ses tonu düstü, üzüldü. Bir spikerin acikca, gizlemeden bu kadar taraf tutmasi büyük bir ayiptir ve TRT adina baska bir rezaletdir. Anadolu takimlari taraftarlari olarak buna karsi elimizden geldigince tepki vermemiz gerektigini düsünüyorum. Daha önce Bursaspor taraftarlarida tepkilerini göstermislerdi. Biz bu denli magdur olmasakda ve söz konusu olan maç bizim maçimiz olmasada, adaletden yana olup bir tepki göstermemiz gerektigini düsünüyorum. Diger Anadolu takimlarinin taraftarlari ile birlikte bir bildiri yayinlanabilir düsüncesindeyim.

Hepinize sormak istedigim, bu önerimi nasil degerlendiriyorsunuz? Bizim BMN olarak böyle bir bildirinin hazirlanisinda ilk adimi atmamizi nasil bulursunuz? Bunu desteklermisiniz? En basta tabii BMN yöneticileri bu önerimi uygun bulurlarmi? Cevaplarinizi bekliyorum.
Seferoğlu ellerine sağlık,kurban olurum gardaşım sana,
sırf şu açtığın başlığın konusu için sinirimden deli oldum dün akşam,
bugün akşama kadar niyetim trt nin değişik kurumlarına 100 tane mail atmak,bu ne şerefsizliktir yahu gs sanki Antalya ile oynamıyor panatinaykos ile oynuyor bu kadar da art niyet bu kadar da taraflık olurmu yav,
başlığı görür görmez senin yazıyı okudum diğerlerine daha bakmadım gerekli tepkiler verilmiştir mutlaka ama bu spiker yalakasına gerekli cevabı vermemiz lazım diye düşünüyorum,lütfen yapılan pisliği yüzlerine vuralım arkadaşlar bugün onlara yarın bize diyeceğim ama zaten aynısını bize de yapıyorlar.

biltrabzon
11.02.2010, 08:16
Kursağında kaldı

Antalya Belediye Başkanı herhalde G.Saraylı. Antalya’da oynanan maçta G.Saray’ın galibiyetini alkışlıyordu. Dün Antalya’nın gollerini bile alkışlayamadı. Futbol böyle bir duygu. Çok yönlü işler yaparsan bazı şeyler kursağında kalır.

erman toroglu

Faik Yılmaz
11.02.2010, 08:19
Böyle taraflı bir spikerin bir daha Gs maçlarını anlatmaması için Trtye uyarı yazısı yazacağım....

Recep Alkan
11.02.2010, 08:26
Bence boş şeylere takılıyoruz.

Bu memleketin Bakanı, TFF Başkanı, Hakemleri, futbol adamları kimliklerini gizlememiş ki, spiker neden gizlesin.

Boşverin yahu GS maçını isteyen anlatsın, baksanıza spiker bile kurtaramadı onları :)

Gökhan Döner
11.02.2010, 08:31
Bunlara en güzel yapılacak şey
kendilerine direk nasıl elendiniz diye mail.atmak daha da kışkırtmak gerek.

Burçak
11.02.2010, 08:34
çok doğru. onun programında gs maçında yaşadığı üzüntü için teselli dolu mesajlarımızı yollayalaım.
hatta Antalya intikamınızı alacağız üzülme diyelim :D

Ertan 51
11.02.2010, 08:37
çok doğru. onun programında gs maçında yaşadığı üzüntü için teselli dolu mesajlarımızı yollayalaım.
hatta Antalya intikamınızı alacağız üzülme diyelim :D
:)Buna benzer yazdım bende Burçak,
küfür hakkını gece doldurmuş diye düşündüm bende bu kanaldan giriyim dedim,teselli yani.

Erdal
11.02.2010, 08:38
direk siyaset var bunun icinde . Sukur Ts mi ele geciremediler. Sukur demiroren secimi kazandi Aksu ya karsı.

Haluk Ulusoy u devirmek icin nerde ise TFF nin gostermelik tarafsizligi bozuldu.
Bjk nin uyduruk sonunculuk maci yayinlandi. Ts nin kupadaki kritik maci yayinlanmadi.
Levent Kızılcık denen azili Ts dusmanı adam Tff de gorev aldi. Hatirlayın bu adam Ts neden yayin gelirinden fazla alıyor demisti.

Kayseri gibi basketbol fakiri bir sehre Dunya basketbol grup maci verildi. İnanın bursa daha cok hakederdi.
Gs ye stat arazisi peskes cekilmedi mi. Trabzondan oy almak icin stad sozleri verilmedi mi ?

Efes i devirmek icin Ulker nerde ise her takımın sponsoru. Nereden gelir bu kadar gelir.

Sansal Erman Hincal Ridvan bile bunlardan cok cok daha tarafsiz. Srgen kadar olamıyorlar tarafsizlikta.

Bu mu yani? Ben de o "dinci gazete" de yazıyorum...Ne olacak şimdi? Üstelik tanıdığım kadarı ile Okay ın pek dinle imanla da alakası yok....Şükür bjk yi ele geçiremediler öyle mi? Kim mesela sosyalist Gülengül Altınsay mı?

Keşke görebilseniz ortada biri siyah diğeri beyaz iki grup falan yok...Her tarafta hata yapan, farklı düşünen insanlar var...
Cehalet iyi bir şey değil....Üzüldüm bu mesaja....

Erdal
11.02.2010, 08:45
Maçı dinleyemedim....Ama herkesin ortak fikri Okay ın taraflı bir anlatım gösterdiği yönünde....Mesele bu ise tepkiye eyvallah ve ben de varım...Ama bu vesile bir yerlere nasıl çakarız olmamalı...

EMRE HASANOĞLU
11.02.2010, 08:50
Öncelikle bu konuyu açan arkadaşa teşekkür ediyorum gerçekten bu kadarda belli edilmez.sanki galatasaray tribününden bi taraftar maçı anlatıyo.gs li futbolcu topuk pası veriyo süppppeeerrr diye kendini yırtıyo.antalyasporu ankaraspor yaptı butun oyuncuların ismini karıştırıyo tek kelimeyle rezalet bi spiker trt mumkunse canlı yayın yapmasın...

Gökçebey
11.02.2010, 08:54
Maç 5 dakika uzamış, spikerin yorumu, geyse turu geçmek istiyorsa 5 dakika içinde gol atmak zorunda.

Neyseki düşünülen feybe-geyse finalini Antalyaspor bozdu. Eh biz de finalde son noktayı koyarız. :)

Süleyman50
11.02.2010, 08:54
gs nin attığı 3.golde ki bağrışı neydi öyle...

temel_yilmaz
11.02.2010, 09:30
Galatasarayın gollerinde bağıran ,köü oynuyan oyuncularda ise Keita bugün formunun altında maçı Gstv de anlatır gbi anlatılması tarafsızlığı bilinen! devlet kurumu trt ye yakışmamıştır koca trt de spiker kalmamış gibi devşirme spiker kullanmasıda böyle sorunlar meydana getiriyor sonra iki gün ekranlardan özür diliyorlar.Ama beni asıl kızdıran Antalyaspor un yyöneticisi taraftarı başkanı ne biliyim maçıda izleyen yokmu Antalyalı tepki gösterecek burdan bir daha anlıyorumki Trabzonspor gerçekten çok büyük bir camia gerçekten çok büyük .

Tangerine Dream
11.02.2010, 09:36

Siyasetin alâsını bu mesajınla bordomavi.net'in taa içine sokmuşsun. Her şeyi uzun uzadıya yazarken sadece Trabzonspor'un adını yazmak zor geldiği için mi Ts yazdın? Bir de "dinci"nin tanımını yapar mısın?

Tangerine Dream
11.02.2010, 09:39

Tgrt yayınlamıştı o maçı, spiker de Ümit Aktan idi.:)
Ama gerçekten de maç esnasında araya reklam girebiliyordu, ne günlerdi yahu.:D

agasaro
11.02.2010, 09:46
Adam hem taraflı hem de hazırlıksız. Antalyaspor'a belik 10 defa Ankaraspor dedi, çok ayıp. Ben maçı izlerken Gs'nin Avrupa Ligi maçını izliyorum zannettim. GS korner kazandığında "korner bizim" demesinden endişe ettim. TRT iyice çığırından çıktı. Ayrıca bizim maçlar neden saat 16:30'da ve spikerin yanında maç yorumcusu yok merak ediyprum. İkisi de çeyrek final maçı. Nedir GS'nin maçını bizim maçtan önemli kılan? Bunu özel bir kanal yapsa anlarım ama TRT yapınca yadırgıyorum. Yazıklar olsun.
Yarı final maçları aynı gün mü oynanacak, bilen var mı? Aynı gün oynaırsa hangi maç ikindi vakti hangi maç akşam saatinde olacak? Yarı final maçını da iş yerinde kaçamak kaçamak internetten mi takip edeceğiz?

OLCAY ÇAKIR
11.02.2010, 09:50
Okay ne kadar para aldı bu sunum için TRT'den?

Şeffaf mı?

Hani arasak söylerler mi rakamı bize?

Yokmuydu, kendi elemanlarından sunabilecek?

Yoksa geri hizmetteler mi?

TRT gittikçe geriye gidiyor..

Kötü olan vatandaşın parasıyla geriye gidiyor..

Yazık..

agasaro
11.02.2010, 09:51
Bu kupanın spornsoru olan kuruluş ve maçı yayınlayan kuruluş (her ikisi de devlet kuruluşu) bir özel sektör kuruluşu gibi davranmış ve Yarı finalde TS-GS finalde ise GS-FB ya da FB-TS gibi izlenebilirliği yüksek olan maçların olmasını istediğini dün akşam ki maçta açıkca göstermiştir. Aslında kalbimden geçen Finalin Manisa -Antalya olması. Trabzon'un bu kupayı almasını çok istiyorum ama sırf bu terbiyesizlere inat Manisa -Antalya gibi çok az sayıda izleyiciyi ekran başına çekebilecek bir final bu adamlarının moralini çok bozacaktır. Bir başka kanal final saatine biraz izlenebilir bir dizi ya da yakın zamanda çekilmiş bir yerli komedi sinaması koyması yeterli olacaktır. Bunların niyeti Türk sporuna katkı falan değil karlarını maksimize etmektir. Bunda şaşılacak birşey yoktur elbette ama o zaman Türk sporuna katkı yapıyoruz yalanlarını insanların gözünün içine baka baka söylemesinler.

Badaloğlu
11.02.2010, 09:52
Dün ben maçı izlemedim, izleme gereği duymadım. Ama, ara ara sonuca bakmak için zapladığımda ilk görüntü penaltıya denk gelmişti. Sonra bir daha açtığımda durum 2-1 Galatasaray lehineydi, en son açtığımda maç 3-2 olmuş ve bitime 7-8 dakika ver diyordu spiker.Gene kapattım, maçın bitimine son 1,5 dakikada kala tekrar açtım.İzleyeyim dedim. Maçın uzatmaları olan 5 dakika bitmişti ama hakem devam ettiriyordu.Kaleciye sarı kart göstermişti v.s. olağan şeylerdi bunlar...

Ancak o uzatma dakikaları olan 5 dakika bittiği halde maç bitmeyince, maçı anlatan arkadaşa dikkat ettim şunu diyordu: '' hakem en az 1 dakika daha oynatır'' sonra peşinden Ömer Üründül'de aynı şeyi söyleyince aklıma bir an burasının Türkiye olduğu gerçeği geldi.Evde yüksek sesle: '' yok Galatrasaray gol atana kadar maç uzatılsın'' diye bir cümle çıktı. Demekki sadece ben rahatsız olmamışım.Bugün burada herkes aynı konudan dem vuruyor.

Yani adamlar utanmadan uzatmanın da uzatması olacak olan 30 saniye ya da 1 dakikadan medet umuyorlar.Aman ne olur Galatsaray elenmesin diye dua ediyorlar.Neden? Çünkü ülkede maalesef 3 eziklerin ekonomisini oluşturdular ve sistemi bu ekonomi üzerine kuruyorlar.Beşiktaş yok, Galatasaray'a gitti, TRT ihaleyi almış şimdi düşünüyor... Yahu yarı finalde Galatasay yok! ya Antalya ile Manisa final oynarsa ne olacak? Kimse izlemez, reklam vermez falan filan.Bunlar hep bu tip kurumlarda çalışanların bilinç altına yerleşmiş şeylerdir.O yüzden Galatasaray'ın elenmesine futbolculardan çok, TRT üzülmüştür.

Beter olsunlar...

OLCAY ÇAKIR
11.02.2010, 09:55
Bir büyük gazetenin spor sayfasında 3 GS yorumcusu bir de TS yorumcusu yazı yazmış...

Bu işin bir gerçeğide bu..

Şimdi çok üzüldüler GS elenince, içleri yandı doğal olarak..

Tabloyu görünce, bu güzel günlerin sonrasında kötü bir kaç gün geldiğinde, asıl o zaman bizim uşakları daha tempolu alkışlayıp ayağa kaldırmamız gerektiğini farkediyorum..

Bu heriflerle sadece sahada mücadele edenlerin buna SONUNA KADAR hakları var.

Şenol hocamı ne olursa olsun üzmememiz gerekiyor..

İşi hakikaten çok zor bu arenada...

Tangerine Dream
11.02.2010, 09:57
Adam hem taraflı hem de hazırlıksız. Antalyaspor'a belik 10 defa Ankaraspor dedi, çok ayıp. Ben maçı izlerken Gs'nin Avrupa Ligi maçını izliyorum zannettim. GS korner kazandığında "korner bizim" demesinden endişe ettim. TRT iyice çığırından çıktı. Ayrıca bizim maçlar neden saat 16:30'da ve spikerin yanında maç yorumcusu yok merak ediyprum. İkisi de çeyrek final maçı. Nedir GS'nin maçını bizim maçtan önemli kılan? Bunu özel bir kanal yapsa anlarım ama TRT yapınca yadırgıyorum. Yazıklar olsun.
Yarı final maçları aynı gün mü oynanacak, bilen var mı? Aynı gün oynaırsa hangi maç ikindi vakti hangi maç akşam saatinde olacak? Yarı final maçını da iş yerinde kaçamak kaçamak internetten mi takip edeceğiz?

Eğer Trabzonspor - Antalyaspor ve Antalyaspor - Trabzonspor yarı final maçlarını da 16:30 veya 17:00 gibi tuhaf saatlerde oynatırlarsa yönetimimizin tek maçlık kupa finalini de bu saatlerden birinde oynamak için ısrar etmesini istiyorum.

peker61
11.02.2010, 10:00
Valla bu adam akşam deli etti beni nerden bulmuşlar bu salağı maçın sonuna kadar ankaraspor dedi bide gollerdeki yırtınmasınıda saymıyorum tabi..

agasaro
11.02.2010, 10:02
Eğer Trabzonspor - Antalyaspor ve Antalyaspor - Trabzonspor yarı final maçlarını da 16:30 veya 17:00 gibi tuhaf saatlerde oynatırlarsa yönetimimizin tek maçlık kupa finalini de bu saatlerden birinde oynamak için ısrar etmesini istiyorum.

Böyle birşeyi kabul etmeyecekleri kesin. Ama biz taraftar olarak TRT'ye olan tepkimizi asla göz ardı edemeyecekleri, kadrajın dışına çıkaramayacakları bir şekilde verebiliriz. TRT çok kötü bir sınav vermiştir, yazık. Önümüzdeki yıl BAnk Asya liginde TRT nüfusu en çok olan, taraftarı en bol olan takımların bir üst lige çıkması için spikerleriyle destek verecek belli ki... Bu adamlara kapitalizmin bu acımasız kuralını kim öğretti? TRT'ye böylesi bir yayıncılık ahlakının sirayet etmesini kim sağladı, merak ediyorum?

Atalay
11.02.2010, 10:05
Dün akşamki Antalyaspor maçını seyrederken utandım yerin dibine girdim...!!

Ayıptır be kardeşim Antalya takımı ingiliz takımımıdır...!

Bu kadarmı bu işler şirazesinden çıktı....

Birde o belediye başkanına tavsiyem bir daha maçlara gitmesin...

Adamın Antalyaspor gol atınca morali bozuluyor ezikler gol atınca gözlerinin içi gülüyor alkış tutuyor...!!

Barış Kaptanoğlu
11.02.2010, 10:08
aslında kupa maçlarını trt yayınlayacak haberini duyunca sevinmiştim...hem tarafsız olurlar hem de daha iyi görüntü sağlarlar demiştim ama 2 konuda da ligtv den özür diliyorum düşüncelerim yüzünden...bu trt yi görünce adamların değerini daha iyi anladım

f1bekir
11.02.2010, 10:11
Dün ben maçı izlemedim, izleme gereği duymadım. Ama, ara ara sonuca bakmak için zapladığımda ilk görüntü penaltıya denk gelmişti. Sonra bir daha açtığımda durum 2-1 Galatasaray lehineydi, en son açtığımda maç 3-2 olmuş ve bitime 7-8 dakika ver diyordu spiker.Gene kapattım, maçın bitimine son 1,5 dakikada kala tekrar açtım.İzleyeyim dedim. Maçın uzatmaları olan 5 dakika bitmişti ama hakem devam ettiriyordu.Kaleciye sarı kart göstermişti v.s. olağan şeylerdi bunlar...

Ancak o uzatma dakikaları olan 5 dakika bittiği halde maç bitmeyince, maçı anlatan arkadaşa dikkat ettim şunu diyordu: '' hakem en az 1 dakika daha oynatır'' sonra peşinden Ömer Üründül'de aynı şeyi söyleyince aklıma bir an burasının Türkiye olduğu gerçeği geldi.Evde yüksek sesle: '' yok Galatrasaray gol atana kadar maç uzatılsın'' diye bir cümle çıktı. Demekki sadece ben rahatsız olmamışım.Bugün burada herkes aynı konudan dem vuruyor.

Yani adamlar utanmadan uzatmanın da uzatması olacak olan 30 saniye ya da 1 dakikadan medet umuyorlar.Aman ne olur Galatsaray elenmesin diye dua ediyorlar.Neden? Çünkü ülkede maalesef 3 eziklerin ekonomisini oluşturdular ve sistemi bu ekonomi üzerine kuruyorlar.Beşiktaş yok, Galatasaray'a gitti, TRT ihaleyi almış şimdi düşünüyor... Yahu yarı finalde Galatasay yok! ya Antalya ile Manisa final oynarsa ne olacak? Kimse izlemez, reklam vermez falan filan.Bunlar hep bu tip kurumlarda çalışanların bilinç altına yerleşmiş şeylerdir.O yüzden Galatasaray'ın elenmesine futbolculardan çok, TRT üzülmüştür.

Beter olsunlar...

Abi o ''hakem en az 1 dakika daha oynatır'' lafı maç boyunca söyledikleri en doğru laftı. Çünkü Antalyalı bir futbolcu yerde yatmış, Ömer epey zaman geçirmişti, normaldi yani.

Ancak ondan önce maç boyu söyledikleri bir faciaydı. Mesela 7 dakika var maçın bitmesine, ''en az 3 dakika da uzatma olur, nerden baksan 10 dakika var'' diyordu. Bi ''haydi çocuklar'' demediği kalmıştı. Bir milli maç anlatsalar bu kadar olurdu yani, gören de Galatasaray uefa maçı oynuyor zanneder.

Ayrıca ben Okay Karacan'ın maddi kaygılardan dolayı bu kadar taraflı maç anlattığını sanmıyorum. Sebep bu olsa bu kadar açıkça va abartarak yapamazdı diye düşünüyorum, adam sanki bizim Aston Villa maçını anlatan laz spiker gibiydi ya. Kesinlikle duygularıyla hareket ettiğini düşünüyorum, bunu yaparken de yüzü hiç kızarmıyor muydu çok merak ediyorum.

Barış Kaptanoğlu
11.02.2010, 10:15
neyse arkadaşlar biz işimize bakalım...bu kupada trt nin 1 tane takımı kaldı anlaşılan.onuda finalde yener kupayı alırız...trt ye "verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı" bir özür mesajı yollarız olur biter

f1bekir
11.02.2010, 10:37
neyse arkadaşlar biz işimize bakalım...bu kupada trt nin 1 tane takımı kaldı anlaşılan.onuda finalde yener kupayı alırız...trt ye "verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı" bir özür mesajı yollarız olur biter

Ha ha :D Abi kupayı alalım söz atacam bu mesajı :)

61kralfatih
11.02.2010, 10:39
aynisi lig tv de war anadolu takimlarini kucumsercesine

İlyas Özdemir
11.02.2010, 10:44
biri trt'yi durdursun iyice göze batmaya başladılar

Serdar Ersoy
11.02.2010, 10:48
aynisi lig tv de war anadolu takimlarini kucumsercesine

Ben lig tv de rastlamadım açıkcası var mı örnek verebileceğin bir maç ?

EMiRHAN61
biri bu adama maçtan önce kimin maçını sunacağını söymemiş sanırım

türkiyede, değerlerimizi en çok kaybettiğimiz konu şu ; istanbul takımlarıyla anadolu takımları maç yaparken her daim o maç , istanbul takımlarının maçı oluyor. (antalya eledi değil , galatasaray elendi misal;)

bence dünkü maç "antalyanın maçı"ydı

bana dün ne yapacağımı soranlara önce bizim maçı sonra "antalyanın maçını seyredeceğim" diyordum.

Mustafa ÖZDEMİR
ligtv spikerleri o kadar da hain değil...

OLCAY ÇAKIR
11.02.2010, 10:54
Aslında ben spikerlere toptan karşıyım ya neyse!

Güzel bir müzik tercih ederim...:)

Külünkoğlu
11.02.2010, 11:01
İstanbul'da Galatasaray maçı öncesi Anadolu takımlarından birinde (Gençlerbirliği olması lazım) oynayan futbolcunun babası ile olan diyaloğu;

- Baba nasılsın iyi misin ?
- İyiyim oğlum sen nasılsın ? nasıl gidiyor ?
- Kamptayız baba işte bildiğin gibi, yarın seyrediyorsun maçı değil mi baba ?
- seyretmez olur muyum oğlum.
- Tamamdır baba gurur duyacaksın benimle alacağız maçı inşallah.

Ve maç günü gelir, Baba komşu ile beraber ekranın karşısına geçer.

Maç başlar.

Baba oğlunu ekranda görür, gözleri dolar. Birazdan canından çok sevdiği oğlunun ismi söylenecektir.

Spiker maçı anlatmaya başlar.

- Top Hakan Şükür'de ondan Arif Erdem'e ondan Emre Belözoğlu'na bir şut Gençlerbiriliği savunması topu güçlükle uzaklaştırıyor.
- Top Gençlerbiriliği oyuncularında sağdan atak geliştiriyorlar. Ergün Penbe kesiyor ve Bület Korkmaz'a veriyor.
- Galatasaray yine Ümit Davala ile atak tazeliyor. Ümit Davala'nın ortası ve yine savunma topu uzaklaştırıyor.

Uzatmayacağım.

Galatasaraylı oyuncuların yedi seceresi sayıldığı halde, 90 dakika boyunca o futbolcunun ismi bir kez olsun söylenmez...

Baba komşunun yanında kırgın üzgün ve mahçuptur.

Oğlu maçtan sonra arar

- Nasıldım Baba ?
- İyiydin oğlum iyiydin.

Cengiz Çubukcu
11.02.2010, 11:01
Okay ne kadar para aldı bu sunum için TRT'den?

Şeffaf mı?

Hani arasak söylerler mi rakamı bize?

Yokmuydu, kendi elemanlarından sunabilecek?

Yoksa geri hizmetteler mi?

TRT gittikçe geriye gidiyor..

Kötü olan vatandaşın parasıyla geriye gidiyor..

Yazık..
Okay Karacan da böyle bir işe girdiğine dediler gibi pişmandır, en iyisi o kanalında bilgin gökberkle program yapsın ve bir daha Türkiyede maç anlatmasın, la ligayı anlatsın...

OLCAY ÇAKIR
11.02.2010, 11:04
Metin, güzelmiş...

Güzelmişde bir o kadar da iğrençmiş gerçekten..

Yazık..

Kara Mert61
11.02.2010, 11:14
Dün resmen rezalet yaşandı..Antalyaspor lu taraftarlar sessiz kalmamalı..Onların yerine bi sesimizi çıkartalım ne de olsa trt ye karşı tecrübeliyiz :D:D:D:D

Atalay
11.02.2010, 11:19
Antalya taraftarlarıda fasulyeden kulüplerini tutmasınlar...

Adam gibi tutsunlar...

Tüm Antalyalıların ikinci takımı ANTALYASPOR..!!

Ercan DEMİRCİ
11.02.2010, 11:20
Bu gs maçından sonra bu tarz bir başlık bekliyordum.

Gerçekten bu kadar da belli etmeleri çok üzüntü vericiydi.

Hatta bir ara (gs nin yüklendiği sıra) spiker o kadar heyecanlandı ki sesi gitti geldi, ve bunun üzerine ömer üründül gülerek çok mu heyecanlandın..? Gibisinden bir şey söyledi... O sözden sonra TV nin başından kalktım... Top Antalyaspor a geldiğinde , defalarca ankaraspor diyen bir spikere de ancak , Yazıklar olsun diyebilirim...

Her türlü desteğe de varım...

albatros
11.02.2010, 11:33
arkadaşlar TRT'nin tek derdi malesef reyting olmuş.reyting uğruna her şeyi yaparlar.o yüzden İstanbul'a yalaklanmaları gayet doğal.Trabzonspor'a da az biraz değer vermelerinin nedeni ne sizce?kara kaşımız kara gözümüz için mi?nasıl olsa Trabzonspor'a diğer kanallar doğru dürüst yer vermiyor, biz biraz yer verelim de Trabzonspor seyircisini kendimize çekelim reytingimiz artsın.malesef olayın özü budur.yoksa bunların bizi önemsediği falan yok.bana kalırsa her şey TRT Genel Müdürü'nün başının altından çıkıyor ya neyse şimdi bişey yazsam siyaset yapıyor derler.ama görmek isteyen gözler görür kardeşim.

CAFER ÖZER
11.02.2010, 11:37
Dün Antalya Gs maçını anlatan Spiker rezalet üstü birisiydi.
Sanki GS Yunan takımı ile oynuyor,
GS ın ataklarında Nasıl bir taraflarını Yırtıyor,Gol oldumu Yırtılmaan yeri kalmayan spiker.
Antalya Ataklarında
"G.S kalesinde Büyük tehlike"
gibi kelimeler Kullanarak ne kadar Şirret çirkef olduğunu gözler Önüne seriyordu.
Tüm bunlar yemezmiş gibi Antalyaspora maç sonuna kadar en az 10 kez Ankaraspor diyecek kadar gözünü Kin bürümüş bir şarlatandı.
Sonrada Güya Antalya Mavi giymiş,Ankarasporlu bir çoK oyuncu varmışta O yüzden Ankara demiş.
Ulan FB ye Brezilyamı diyorsun,Brezilya Takımı sahada diyeremi maç anlatıyorsun.
Bunlarla Mücadele etmemiz lazım.
Bizim maçı anlatan spikerde Bunlarda aşağı değildi.
Koskoca İlk yarı Boyunca İ.B.B nin 7.dakikada kaçırdığı golü anlattı durdu.
Maçın 40.dakikasına gelmiş o hala diyorki,
7.Dakikada İBB o golü atsa Çok şiey değişirdi.
Bence TRT ye mail atmak lazım.
Ben Satdyum Proğramına yada Bu akşam TRT 3de Kupada Bu hafta varsa Oraya mail atacağım.
Bu kadar rezil u kadar Aşağılık Kompleksi olamaz insanlarda,

Osman Yavuz
11.02.2010, 11:45
Okay Karacan'dı spiker.
Kafa karıştıracak yorumlarla anlattı maçı.
TRT çalışanı olmamasına rağmen,maçı ona anlattırmışlar.O da elinden geleni yaptı işte..
Okay Karacan TRT çalışanı abi.Geçen sezon Formula 1 'le birlikte onu da transfer etmişti TRT.Sadece futbola bulaşmamıştı.Onu da katletti sağolsun.

Adam maç boyu Lucas Neill dedi başka bir şey demedi.Arda çalım atarken oooo inanılmaz geçti, Necati golü atarken çıt yok.Olmaz olsun böyle taraftar spikerler.

CAFER ÖZER
11.02.2010, 11:48
Benim Babam 76 yaşında Maç ile Uzaktan yakından alakası Olamayn birisi,
Ben evde maç izlerken oda benimle beraber bazen maçlara bakar.
Ne maç muhabbeti yapmış birisidir.Ne Takım Tutar.
Maç izlerken en sık söylediği Söz şudur.
"Eş....oğlu,E....ler.İstanbul Takımları olunca Nasıl Bağırıyorlar"
Hiç maçla alakası olmayan Babamın bile dikaktini Çektiyse bu konular.
Fazla Söze nehacet.

EGN
11.02.2010, 11:55
Dün ki spiker muhabbeti gerçektende şaşırtıcıydı. Buradaki bazı yorumları okuyunca hak vermemek elde değil. Umut ediyorum Trabzonspor eski günleri en kısa zamanda yakalar ve terbiyesizliği başaralarıyla beraber bu tür insanların yüzüne vurur.

mcapak
11.02.2010, 11:59
Az önce NTVSPOR'da Mehmet Demirkol savundu meslektaşını.. Hani derler ya atalarımız arkadaşlar; İt iti ısırmaz.. gerçekten öyle...

Zafer Fidan
11.02.2010, 12:01
qus0aFb1LnA

OLCAY ÇAKIR
11.02.2010, 12:07
Şimdi yanımda GS'li bir misafirim vardı emekli terzi Şadi abim..

Spikeri sordum?

Abarttı dedi, nasıl bağırdı öyle falan dedi...

*

En acısıda bu olsa gerek; yalakalık yaptığın camian bile senden rahatsızlık duyar..

Yazık oldu Okayzon'a...

İslam Sezer
11.02.2010, 12:11
spikerin twitter sayfası: http://twitter.com/okay_karacan
buradan makul tepkilerimizi iletebiliriz.

Hekimoğlu
11.02.2010, 12:15
Antalya belediye başkanı ilk maçta cincon gol atınca havalara sıçrıyor da spiker taraf tutmuş çok mu ?? Bunlara müstehak.

magicyattara
11.02.2010, 12:17
Okay Karacan TRT çalışanı abi.Geçen sezon Formula 1 'le birlikte onu da transfer etmişti TRT.Sadece futbola bulaşmamıştı.Onu da katletti sağolsun.

Adam maç boyu Lucas Neill dedi başka bir şey demedi.Arda çalım atarken oooo inanılmaz geçti, Necati golü atarken çıt yok.Olmaz olsun böyle taraftar spikerler.

Kanal 24 spor müdürü olarak görev yapıyor şu an.
Formula'da yorumcu olarak görev alıyor,dışardan yani.

Mert Marabaoğlu
11.02.2010, 12:17
maçı 2 kişiyle birlikte izledim biri 6s'liydi. ben demeden bile çocuk spiker'de bizden dedi bana ilk defa bu kadar açık anlaşılır bi şekilde taraf tutulan bi maç izledim. gerçekten Okan karacan'a hiç yakışmadı.

Mert Marabaoğlu
11.02.2010, 12:21
Twitter.com

Okan Karacan:
zorunda değilsiniz..sevene de sevmeyene de selam olsun..Ayrıca tasalanmayın 2 sene sonra bir maç daha ya anlatırım ya anlatamam..

adam isyan etmiş.

Orhan Aydın
11.02.2010, 12:23
Bu hadiseden sonra Antalya'da İstanbul takımlarının taraftar sayısınının minimuma inmesi gerekir ama nerdee :)

OLCAY ÇAKIR
11.02.2010, 12:24
Kanal 24 kimin accept?
Kanal 24 spor müdürü olarak görev yapıyor şu an.
Formula'da yorumcu olarak görev alıyor,dışardan yani.

Hekimoğlu
11.02.2010, 12:27
Ne kadar da çok Antalyaspor'lu varmış deyip küçümsemeye devam etmiş zihniyet bu işte.

Ercan DEMİRCİ
11.02.2010, 12:27
Okan Karacan sana helal olsun.
Görevini layıkıyla yerine getirdin.
İyi yalakalık yaptın.
Böyle devam...

Tolunay Abdioğlu
11.02.2010, 12:28
Spiker'e fazla kızmamak lazım.

Adam sonuçta verilen görevi yapıyor.

magicyattara
11.02.2010, 12:37
Kanal 24 kimin accept?

Fettah Tamince.
İncecik:)

Selim Turan
11.02.2010, 12:38
Tabi ona verilen görev Devlet kanalında GS spikerliği yapmak...

Ankaraspor afedersin Antalyaspor Yunan takımı zaten :)

gncpls3361
11.02.2010, 12:47
iğrendim resmen maç izlerken.sinirimden kapattım maçı..buna dur diyelim arkadaşlar..burada yazmakla hiç bi sonuç alamayız..trt yi mail yağmuruna tutalım..herkes başkalarından bişiler beklerse bu iş yürümez..trabzonluyuz ts liyiz diyorsak takımımıza vede diğer anadolu takımlarına destek olalım..herkes üzerine düşeni yapmalı..ben kendi üzerime düşeni yapıp trtye olan şikayetlerimi mail yoluyla ileticem..lütfen herkes kendi üzerine düşeni yapsın..saygılar..

yapmanız gereken tek şey msn nize girip aktifhat@trt.net.tr (aktifhat@trt.net.tr) bu adrese şikayetlerinizi mail yoluyla iletmek..zor bişey değil yani..

OLCAY ÇAKIR
11.02.2010, 12:54
Alanzinho gibi mi?
:D
Fettah Tamince.
İncecik:)

Erdal
11.02.2010, 13:02
yüreğine sağlık, herşeyi güzel açıklamışsın

ne yazık ki bu yazıyı beğenmeyenler, cehaleten bahseddenler yüzünden bu tabloya her gün maruz kalıyoruz, bu yazı son derece objektif yazılmıştır herşey gözümüzün önünde, ama bazı arkadaşlar siyaseti Trabzonspordan daha çok sevdiği için üç maymunu oynuyorlar maalesef

:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

Siyaseti severim...Bilirim de...Üstelik iyi de bilirim...Türk siyasi tarihini bilirim...Kavramları bilirim sonra...Üç maymunu oyndığımı ne zaman gördün?

Bu işin politik bir tarafı yok...Türk futbolunda varolan kurulu düzenin sorunu bu...Üstelik üç aşağı beş yukarı muhafazakarından devrimcisine kadar herkes bir şekilde tabi oluyor buna...Aydın Doğan ın Hürriyetinde de durum bu bir cemaatin Zaman ında da....

Kaldı ki Okay ın yaptığının camia yalakalığı olmadığına eminim...Rejkard yalakalığı diyebilirsiniz mesela...Total futbol tapınması....

erkankoc
11.02.2010, 13:04
dun maci anlatan okan karacanmi eminmisiniz..sesi ona hic benzemiyodu

Sinan SARI
11.02.2010, 13:07
iğrendim resmen maç izlerken.sinirimden kapattım maçı..buna dur diyelim arkadaşlar..burada yazmakla hiç bi sonuç alamayız..trt yi mail yağmuruna tutalım..herkes başkalarından bişiler beklerse bu iş yürümez..trabzonluyuz ts liyiz diyorsak takımımıza vede diğer anadolu takımlarına destek olalım..herkes üzerine düşeni yapmalı..ben kendi üzerime düşeni yapıp trtye olan şikayetlerimi mail yoluyla ileticem..lütfen herkes kendi üzerine düşeni yapsın..saygılar..

yapmanız gereken tek şey msn nize girip aktifhat@trt.net.tr (aktifhat@trt.net.tr) bu adrese şikayetlerinizi mail yoluyla iletmek..zor bişey değil yani..

Hocam biz bu protestoyu herzaman yapıyoruz, hatta geçen ay tff binasına bile yürüdü istanbuldaki taraftarlarımız ama gönül isterki hani anadolu takımlarının birbirine destek olması konusunda o protestoda mersin.i.y,konya,antep,izmir ve diğer anadolu takım taraftarlarıda olsun. Birlikten kuvvet doğar. Bu istanbul takımlarının bizans olduğunu ne zaman anlıcaklar bilmiyorum.

OLCAY ÇAKIR
11.02.2010, 13:08
Şöyle mi oldu?

- Ya, Okaycım, Gs maçını sen anlatırmısın bu gece...

-Hay hay, neden olmasın abi.

*

Yada şöyle mi?

- Kanal24 aranır, Okay beyle görüşülür, uygunluğuna bakılır ve bir meblağ karşılığı maç anlatımı istenir?

Sorular artar bu durumda;

Rakam?
Vergi?
Tahsilat makbuzu?

(muhasebe bilen varsa teknik anlamda irdeleyebilir biraz daha)

Nedir abi bu TRT'nin bissürü adamı varken, kanal24 den Okay KARACAN'a maç anlattırma hadisesi?

ilhan
11.02.2010, 13:09
dun maci anlatan okan karacanmi eminmisiniz..sesi ona hic benzemiyodu

Okay Karacan'dı.

OLCAY ÇAKIR
11.02.2010, 13:10
Para ödendi ise; Okay'mı yoksa çalıştığı kuruma mı ödendi?

Beleş ise neden beleş?

TRT sen anlat ben dinlerim seni...

BAHADIR33
11.02.2010, 13:11
http://img5.imageshack.us/img5/3482/okaykaracan01.jpg

İHTİLALL
11.02.2010, 13:13
TRT özel kanallarla sidik yarışına giriyor..

Problem burada bence..

İyi şeyler olabiliyor ama,bazende cılkı çıkıyor..

TRT yarışa girmemeli..

Kendi umulan,beklenen çizgisini korumalı..

İHTİLALL
11.02.2010, 13:18
Tabi şöyle bir yalan var,

Efennim fb-gs derbisi dünya birincisi..

Süper lig şöyle,

Süper lig böyle..

Ortalığı yağmalarcasına kulüp yöneten(bizimki de dahil)başkanların işi bu..

Kimse almayınca ,kupayı(fortis filan) daya devlete..

Ne bu lig,ne bu kupa verilen paranın yarısını etmez..

Devlet kanalının ,dünya para vermesi doğru değil,

Yüzüne gözüne bulaştırıyor,bir zamanlar Star'ın,TGRT' nin yaptığı gibi..

Orhan Aydın
11.02.2010, 13:19
Erdoğan Arıkan veya ismi aklıma glemeyen başka insanlara anlattırsalar ratingleri mi düşecekti?
Gerçi sorun tamamen isim değil ama...

İHTİLALL
11.02.2010, 13:20
Malın ,para edip etmediğini,

Satıcısı değil,

Alıcısı belirler..

Efennim bu kupa 50 milyon dolar..

Hani,nerede..?

Yalan,bu ülkede "yaşam biçimidir"..

ilhan
11.02.2010, 13:22
Frank Reijkard'ın ismini telaffuz edemeyen bir yorumcu vardı Okay Karacan'ın yanında. Adını söylemeyeceğim. Siz Google'de "kollektif, modern futbol" yazın ismi çıkar.

ozcan_asanoglu
11.02.2010, 13:22
Çok şey gördük ama böylesini ilk gördük. Bu kadar aleni olmamıştı. Hadi anlatma tarzı, ses tonları vs oluyordu ama böylesine ilk kez tanık oldu sporseverler. Bu ne rezalettir.12 yaşındaki oğlum bile baba kim bu adam kalpten gidecek heyacandan nasıl fanatik gs.li dedi.

O kadar heyecanla gs ataklarını anlatan adam son saniyede antalyalı kaleciyle karşı karşıya; o da ne! ses yok. nutku tutuldu, zorla çok tehlikeli gibisinden birşey geveledi. Süper'ler, harikalar da cabası. tek kelimeyle bu bölücülüktür, ayrımcılıktır, suçtur.

BAHADIR33
11.02.2010, 13:23
Bloklar arası bağlantı ???

İHTİLALL
11.02.2010, 13:23
Bu arada,

TRT nin bilinen en büyük özelliği,

İktidar borazanlığıdır..

Bu her parti döneminde böyledir..

Darbelerde de,bildiriler TRT den okunur..

Netekim,

İzlemişizdir,

Şimdilerde tuhaf,gibi görünse de..

Ama BBC dahil,bütün devlet kanalları için aynı şey geçerli tabii..

Orhan Aydın
11.02.2010, 13:25
Yoksa amaç, Ankaraspor'un reklamını yapmak mıydı?:rolleyes::D

Keramettin
11.02.2010, 13:25
evet bende dikkatli olun cinconun son atağında ve önceki ataklarıda ve cnerin golunde biyerini yırtana kara bağardı.Antalya kaleciyle karşı karşıya kalınca sustu kısık sesle anlattı

Arif Timurcioğlu
11.02.2010, 13:26
Bu spiker işleri çocukluğumdan beri aynı değişeceğinide sanmıyorum bazen anadolu takımlarının gol attıklarını bile anlamıyorum acaba diyorum hakem vermedimi bu spikerde tepki yok. Ama 3 düdükler gol atınca bir yerlerini yırtıyorlar.

İHTİLALL
11.02.2010, 13:27
Prımıer lıg BBC verse,

Ya da La liga yı İspanyol devlet kanalı,

Bu kadar beğeni alabilirlermiydi acaba?..

Mesela..

İHTİLALL
11.02.2010, 13:31
Devlet maç yayını yaparsa,

Bizim sahaya dozer sokan torpilli adam gibi,

Torpilli spikerler,torbadan çıkar,yırtık .... çıkar gibi..

Ya da,

Maç beklerken,

Amme alacakları yasası ile ilgili çalışma izlersiniz..

Hey gidi,necefli maşrapa..

Ne günleri var idi..

Erdal
11.02.2010, 13:31
Veysel abi en azından bizim maçtaki "kamera geyiği " olmazdı :)...Özürler kabahatten büyük oluyor bu aralar...

Erdal
11.02.2010, 13:33
Yalnız Okay a torpilli spiker muamelesi olmuyor Veysel abi...Herif işinde iyi ( idi) :)

İHTİLALL
11.02.2010, 13:34
Bu durumlar,

Levent Kırca'yı efsane yapan,

Olacak o kadar televizyonu ile,

25 senedir anlatılıyor zaten..

Dilsiz ,haber spikerleri..

Asoşeydi pres diyemeyenler,

Reklamlardan dolayı, bir türlü darbe yapamayan generaller..

Unutulmaz..

Murat Erdem
11.02.2010, 13:36
Antalyaspor taraftar forumların da nedir durum ? var mı böyle bir gündemleri acaba ? "alan memnun, satan memnun" durumları mı yoksa ?

İHTİLALL
11.02.2010, 13:37
Ya iyide ,

Ne işi vardı orada?

Neden,Melih Şendil değil yani..

Olcay'da yazdı ya..

TRT 'de maç anlatmaya başladı ise,

Bilinmiyor yani,akşamki olay..

Cidiyetsizlik tamamen..

metehan
Maçı izleyemediğim için fazla birşey diyemiyorum ama Antalya'nın 2. golü sonrası bir ara maçı açtım ve Ömer Üründül'ün "Ama daha çok uzun süre var" dediğini duydum sadece :) Antalya'da bu kadar eksik olmasaydı turu galibiyetle geçerdi.

İlker ToSun
okay karacan'ın torpille o maçı sunduğu çok bilinen bir gerçektir.

amaç parayı kendi aralarında döndürmektir.

madem güç bizde, para da bizim çocuklara gitsin anlayışıdır ve trt yi ele geçiren zihniyet ile okay aynı cenahın adamıdır.

cemaat içi trafiktir yani bir bakıma

bunu da herkes bilir.

torpille bir yere gelen de işte böyle çuvallar.

inanın hiç sinirlenmedim, kahkahalar içinde izledim. düştükleri haller içler acısıydı.

Nytre
11.02.2010, 13:38
maçı tekrar özetini izledim adam gs.nin ataklarında resmen haykırıyor antalya ataklarında normal ...
trt merete hepsi aynı

İHTİLALL
11.02.2010, 13:41
Antalyaspor taraftar forumların da nedir durum ? var mı böyle bir gündemleri acaba ? "alan memnun, satan memnun" durumları mı yoksa ?

Ya Murat,

Ne Antalya'sı..

Bu ülkede,biraz Bursa,biraz İzmir,azcıkta Ankaragücü'nü saymazsan,

Bizden başka,taraftar yoktur bana göre..

Bu üç takımın tutulması,

Resmi ideoloji gibi bir şeydir,

Dünya'da eşi benzeride yoktur..

Biz belediye başkanlarını ,eleştiriyoruz..

Tabi eleştireceğiz de..

Bir de Antalya'nın kine bak,

Herif zıplıyor..

Allah korusun..

Zıplatırlar, öyle başkanı Trabzon'da..:)

ilhan
11.02.2010, 13:44

Ciddi tepkiler var. Bildiri yayınlanmış. :) Bu arada sabaha kadar yarı final kutlaması yapmışlar şehirde. Adamlar kupayı alsa 40 gün 40 gece düğün yapacaklar herhalde. :)

Sinem Yılmaz61
Öyle Spikerler kendilerine hemen basdan zaten belli ediyorlar, insanin asabini bozuyorlar resmen...O Spikerin bos bos laflarini dinleyince televizyonun sesini kisarim daha iyi, zaten görüyoruz Macta neler oldunu...

İHTİLALL
Dünyanın neresinde var bu aşağılama,

Bu dışlama:

-Hangi takımı tutuyorsun?..
-Kırşehirspor..

-O değil ya,asıl takımını sordum!..

Burçak
11.02.2010, 13:46
bende baktım bir Antalya forumuna ama taraftar yokki forumda yazacak. e haliyle gündemde olmuyor...
tepki verenler var ama kaç kişi seslerini nasıl duyuracaklar. sayı az olduğu için atmosferde kaybolup gidiyor kısa zamanda.

OLCAY ÇAKIR
11.02.2010, 13:56
Okay Karacan'ın başka bir kurumdan gelip maç sunması irdelenmesi gereken konu değilmi sizcede?

Ne bu?

Gel-anlat-olur abi...

Bu mu?

OLCAY ÇAKIR
11.02.2010, 13:58
Kurumlar arası bağlantı!.?
Bloklar arası bağlantı ???

BAHADIR33
11.02.2010, 14:04
Okay Karacan'ın başka bir kurumdan gelip maç sunması irdelenmesi gereken konu değilmi sizcede?

Ne bu?

Gel-anlat-olur abi...

Bu mu?
Akşam bir ara ,yanılmıyorsam bizim maçta, spiker 18 kamera olması önemli değil..10tane efektif kamera da yeter falan filan geyiği yaptı..
Aynı efektiflik maç anlatacak spiker bulma konusunda gösterilemiyor herhalde 8000 çalışanı olan Trt' de..

metehan
11.02.2010, 14:04

Ne bu?

Gel-anlat-olur abi...

Bu mu?

Dış kaynak kullanmışlar :D

Levent Özçelik veya başkası gelip anlatabilirdi maçı, neden böyle birşey yaptılar bilmiyorum. TRT'de çalışan bir akrabam var, sorarım bir ara. Ama her halukarda TRT'nin maç anlatacak yeni spikerler bulması lazım, böyle olmaz.

magicyattara
11.02.2010, 14:05
"Uzun paslar,kendine güvenlerinin de geldiğinin kanıtı."

Bu cümleyi Okay Karacan kurdu dün akşam.Bizim bildiğimiz uzun paslarla oynamaya başladığınız an,takım oyunundan uzaklaşırsınız,panik başlamıştır,hatlar arası açılmıştır ve bu arayı kapatacak seviyede kondüsyonunuz yoktur.

OLCAY ÇAKIR
Bugüne kadar, maalesef iktidarların sesi olmasıyla namlı olan TRT'miz,

Bu dönemde bir kaç basamak daha atlamak suretiyle -her alanda- bir tek LOGO'sunu değiştirmeyerek takdirlerimizi toplasada!, "geriye doğru ilerlemeye" büyük bir hızla, freni de patlak iken üstelik, manuel vites yükselterek devam etmektedir...

ilhan
Bünyesinde 15'e yakın spor spikeri varmış Trt'nin. Bunlar maç anlatanlar, spor haberlerini sunanlar vs. vs. vs.

İHTİLALL
Ben da oyle dedum,

Olcay kardeşim..

Hani ,kitabına uydurulsa filan,

Denseydi ki,efennin bu akşam maçı ,misafirspiker şeetcek..

Belki yani..

Biraz kaba ca bir örnek verdim yukarıda ama,

E öyle ama ..

demir
11.02.2010, 14:08
Ya Murat,

Ne Antalya'sı..

Bu ülkede,biraz Bursa,biraz İzmir,azcıkta Ankaragücü'nü saymazsan,

Bizden başka,taraftar yoktur bana göre..

Bu üç takımın tutulması,

Resmi ideoloji gibi bir şeydir,

Dünya'da eşi benzeride yoktur..

Biz belediye başkanlarını ,eleştiriyoruz..

Tabi eleştireceğiz de..

Bir de Antalya'nın kine bak,

Herif zıplıyor..

Allah korusun..

cok yanlıs dusunce nedenmiiii

kocaelisporun Hodri meydan ? hala kocaelide 3 buyuklerden bırısı sampıyon oldugunda sopalarla kovalarlar sevınenleri nedenmi burası kocaeli ??

sakarya : tatangalar ? anlatmaya gerek yok sanırım ?

eskişehirspor

bursaspor

ankaragücü

antalyaspor

dahada uzatmayacam ? turkıyıde taraftar var ama basarı yok bır takım bıraz ayaga kalkmaya calsıtıgında hemen ortalık karısıyor bu saydıgım takımların durumu ortada bu sehir takımlarının bu ligde olmalarını cok ısterdım gerci bazıları suan bu lıgde ama yavas yavas gelsıyor futbol suan sadece yıldızları ıle ayakta durabılen ıstanbul takımları 3-4 yıl ıcınde ayakta bıle duramayacaklar bu sekılde antalya taraftarıda bu ısten son derece rahatsız ama ne yapabılırler ?????

bizler lig tv ye ne yapabıldık ?
bizler taraflı yorumlara ne yapabıldık ?
4 satlık spor programlarında gece saat 2 de sadece mac ozetını ızleyıp (en az 10 dakılaık pozısyon varken ) yattıgımızda ustelık gecenıon saat bılmem kacında ne yapabıldık ? antalyasporda bızım yaptıgımızı bıle zor yapar arkadaslar zor

Erbay
Frank Reijkard'ın ismini telaffuz edemeyen bir yorumcu vardı Okay Karacan'ın yanında. Adını söylemeyeceğim. Siz Google'de "kollektif, modern futbol" yazın ismi çıkar.

Drogba'ya Drobga, Camoranesi'ye Cramonensi diyen adamdan ne beklenebilir ki :D

Okay Karacan twitter mıdır o zımbırtıya yazmış, "bu kadar çok Antalyasporlunun olduğunu bilmiyordum"

magicyattara
Yere bile indirmezler.
Havada gider Allah muhafaza.:)

bordo61
11.02.2010, 14:12
Raykart deyip durdu adamın biri

Spikerde iki de bir Ankaraspor dedi

Bir anormallik vardı o adamda

Yanlış duymadıysam Necatiyede Avusturalyalı sporcu dedi :)

ilhan
11.02.2010, 14:13
Drogba'ya Drobga, Camoranesi'ye Cramonensi diyen adamdan ne beklenebilir ki :D

Okay Karacan twitter mıdır o zımbırtıya yazmış, "bu kadar çok Antalyasporlunun olduğunu bilmiyordum"

Juventus'a Jüventus, Manchester'a Mancester diyordu tv8'de. Ey gidi :D

Okay Karacan twitterda dün resmen çıldırdı. Bir çok şey yazdı. :)

Süleyman Eruyar
11.02.2010, 14:15
bugünlerde bayağı isyankar olduk..

Belediye başkanına karşıyız..

Faruk Özak' a karşıyız.

Yönetime karşıyız.

Muhalefete karşıyız.

Fedarasyona Karşıyız.
.
Hakemlere Karşıyız..

Trt' ye karşıyız.

Lig Tv ' ye karşıyız.

Okay Karacan' a karşıyız.

.....

noname
11.02.2010, 14:17
Uzun süredir aklımda olan bir fikir var.
Trabzonspor ile Orduspor maçı mı var. Naklen mi yayınlanacak. Maçı aynı anda 2 spiker sunsun. Biri Trabzonsporlu, biri Ordusporlu olsun. (Hatta 3 spiker olsun.. biri de bu şapşallar gibi tarafsız olsun) Trabzonsporlu maçını izlerken Trabzonspor spikerini seçebilsin, Ordusporlu da Orduspor spikerini seçebilsin. Böylece biz de zıvanadan çıkmayalım.
Bunu şu anda yapabilecek tek kurum Digiturk. Ama yapar mı bilmem.

bordo61
http://img5.imageshack.us/img5/3482/okaykaracan01.jpg

Trt'de Spiker mi kalmadı yahu

Kanal 24'den Transfer ettiler.

bordo61
Uzun süredir aklımda olan bir fikir var.
Trabzonspor ile Orduspor maçı mı var. Naklen mi yayınlanacak. Maçı aynı anda 2 spiker sunsun. Biri Trabzonsporlu, biri Ordusporlu olsun. (Hatta 3 spiker olsun.. biri de bu şapşallar gibi tarafsız olsun) Trabzonsporlu maçını izlerken Trabzonspor spikerini seçebilsin, Ordusporlu da Orduspor spikerini seçebilsin. Böylece biz de zıvanadan çıkmayalım.
Bunu şu anda yapabilecek tek kurum Digiturk. Ama yapar mı bilmem.

Zamanında yaptı bunu dijitürk ama tutulmadı bıraktı

İHTİLALL
11.02.2010, 14:19
Bence bu adamı,epeydir yayın yaptığı Bilgin Gökberk bozdu..

Halim,selim bir uşaktı bu ..

Bilgin bey,programına bağlananlara hakaret ederek reytıng yapar yıllardır..

Bu arkadaş çıkış için,böyle bir sansasyon mu planladı diye,

İnsanın aklına gelmiyor değil..

Külünkoğlu
11.02.2010, 14:21
Antalya yı tebrik ediyorum, iyi kapak yaptılar bu kansızlara, kupayı alırlarsa kendi takımım almış kadar sevineceğim...
Hesabını kitabını yap öyle sevin bence...

BAHADIR33
11.02.2010, 14:22
Bence bu adamı,epeydir yayın yaptığı Bilgin Gökberk bozdu..

Halim,selim bir uşaktı bu ..

Bilgin bey,programına bağlananlara hakaret ederek reytıng yapar yıllardır..

Bu arkadaş çıkış için,böyle bir sansasyon mu planladı diye,

İnsanın aklına gelmiyor değil..
Ben de birkaç programlarını izledim Veysel abi..Dayanabildiğim kadar tabi.
Okay öğreten adam modundaydı hep.. İnsanlara birşeyler vermeliyiz ,örnek olmalıyız vs. diyordu. Bilgin de her seferinde onun bu düşüncelerini aşağılıyordu.

BAHADIR33
11.02.2010, 14:22
hesabını kitabını yap öyle sevin bence...
:d .
:d

macka61
11.02.2010, 14:23
okan karacan bir ara Trt içinde çalışıyordu formula 1 için

Bakanay61
11.02.2010, 14:23
Bünyesinde 15'e yakın spor spikeri varmış Trt'nin. Bunlar maç anlatanlar, spor haberlerini sunanlar vs. vs. vs.

Arkadaşlar yakın zamanda kış olimpiyatları başlıyor.Tahminim çoğu spiker ve muhabir Kanada'da bu yüzden Knal 24'ün spikerine kaldılar.

mete61bordomavi
11.02.2010, 14:24
Kurumlar arası bağlantı!.?

Hayır!
Cemaatler arası bağlantı:);)

Paksoy
11.02.2010, 14:25
kanal 24 le trt ikiside devlet kanalı ayrı tutmayalım birbirinden

Atmaca
11.02.2010, 14:27

Kardesim sizinde maci nekadar izlediginiz belli.
Ömer Üründül bile bir ara, gs`nin kacirdigi bir pozisyondan sonra "sende cok heyecanlandin" diye takildi spikere. O da yok falan dedi. Acikcasi cok tarafliydi.Ayip bisey.

Doğan BULAT
11.02.2010, 14:36
Seviyesiz bir spikerdi dün Galatasaray maçını anlatan.. En çok dikkatimi çeken şey son dakikalarda Antalyasporlu bi futbolcu kaleciyle karşı karşıya kaldı spikerin sesi çıkmadı.. Ayıp ya bu kadar yanlı olunmaz.. Bu kadar taraf tutulduğu belli edilir mi ya.. Kapak olsun GS turu geçemedi.. Ne sevindim anlatamam.

Spiker bozuntusu sana sesleniyorum.. OTUR AĞLA D.NUNU BAĞLA:D

OLCAY ÇAKIR
11.02.2010, 14:40

Mustafa ÖZDEMİR
11.02.2010, 14:41
adam heyecandan ikide bir ankaraspor diyip duruyordu...

Gökçebey
11.02.2010, 14:43

Kesinlikle. TRT gibi onlarca maç spikeri olan bir kurumda, başka bir kurumdan spiker getirtmek biraz garip. Erdoğan Arıkan neredeydi acaba?

OLCAY ÇAKIR
11.02.2010, 14:51
Hukuken bunun mümkün olup olmamasını irdeliyorum ben(şimdilik)...

Hukuken olabilirliği var mı?

Para var mı mesela?

Varsa, bunu kime, nasıl fatura ediyorlar..

Muhasebe bilen biri bizi anlatırsa aydınlanırız.

*Yoksa sadece rica ile mi?

ESER
11.02.2010, 14:53
Raykart deyip durdu adamın biri

Spikerde iki de bir Ankaraspor dedi

Bir anormallik vardı o adamda

Yanlış duymadıysam Necatiyede Avusturalyalı sporcu dedi :)

yok artik:) harbi den mi? bu adam ne icmiste gelmis maca?:)

Orhan Aydın
11.02.2010, 14:54
Kesinlikle. TRT gibi onlarca maç spikeri olan bir kurumda, başka bir kurumdan spiker getirtmek biraz garip. Erdoğan Arıkan neredeydi acaba?

Bizim transfer geyiklerine benziyor bu konu:rolleyes::)

telkombe
11.02.2010, 14:54
Öncelikle şunu söyleyelim; Okay Karacan TRT'de görev yapmaktadır. Takip edenler bilir ki Formula1 ile ilgili bir program sunmaktadır yarışların öncesi ve sonrasında. Hatta Türkiye Grand Prixini de yine o anlatmıştı. Yani okay Karacan'ın TRT ile yaptığı ilk iş değildi dünkü maçı anlatmak.

Maçı açtığımda bu sesi duyunca çok sevindim. Zira kupa başladığı günden bu yana adeta uyuyan spikerler aç anlattı. Tamam Kerem Öncel, Erdoğan Arıkan falan çok iyi anlatırlar ama nasıldır, nedendir bilmem bu maçları yatakhaneden falan seslendiriyolardı sanki. Bekldiğim gibi heyecanlı bir maç anlattı Okay Karacan. Epeyde özlemişim kendisini. Yine bilenler bilir Murat Kosova ile birlikte NTV'de Premiere League anlattıkları dönemi...

Ben Okay Karacan'a kızmıyorum. Kendisi ekran başındakileri heyecaladırabilmek için bişeyler yaptı. Antalyaspor ne yaptıda adam bunu heycanla anlatmadı? "Ooooooo inanmıyorum nasılda yere düştü sayın seyirciler!" demesini falan mı bekliyodunuz? En ufak güzel harekette bile heyecanını yansıtarak güzel futbola olan düşkünlüğünü gösterdi bizlere. Kendisi kolay yetişmeyen cinsten bir spor adamıdır. Emre Tilev, Gökhan Telkenar gibi adamların Dünya Kupası, Şampiyonlar Ligi anlatmışlığı vardır bu ülkede. Onlara bile hiçbir dönemde böylesi tepki verilmemişken Okay Karacan gibi bir insanın her kesimce suçlanması ve kendisinin üstüne gidilmesi benim çok canımı sıktı. Lütfen biraz daha sağduyulu yaklaşalım olaya, böylesi kırıcı tepkiler vermeyelim, insanlrı tek bir hareketleriyle değerlendirip 20 yıllık geçmişlerini yok saymayalım.

Biraz daha sağduyu lütfen...

osman23100
11.02.2010, 14:55
Şu trt yi neden özeleştirmiyorlar anlamadım gitti herşeyi özeleştirdiniz varın trt yide özeleştirin hem millet trt ye boş yere vergi vermekten kurtulur hemde devletin sırtından büyük bir yük kalkar.Asil görevi tarafsızlık olan ve taraf olmama konusunda sigorta görevi yapamkla yükümlü böyle bir kuruluşun düştüğü halere bak.bütün takımlar eşitir ama ÜÇ CÜCÜKLER DAHA EŞİTİR ANLAYIŞI hakim vah halimize...:mad::mad::mad: