PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hami Mandıralı, Ogün Temizkanoğlu ve Ali Kemal Denizci'nin Görevine Son Verildi

bordo61
10.02.2010, 11:54
Ersun Yanal Milli takımlarda görev yapan Trabzonlu antrenörler Denizci,Mandıralı ve Temizkonoğlu'nun görevine son verdi.
Milli takım alt yapı sorumlusu Ersun Yanal Milli takımlarda görev yapan Trabzonlu antrenörler Denizci, Mandıralı ve Temizkonoğlu'nun görevine son verdi.

A Milli takım dışında kalan Milli takımlar sorumluluğu görevine getirilen Trabzonspor eski teknik direktörü Ersun Yanal Trabzonlu 3 antrenörün görevine dün son verdi.18 yaş altı milli takımda görev yapan Trabzonlu antrenör Şenol Ustaömeroğlu'nun ise durumu netlek kazanmadı.

Ersun Yanal'ın isteğiyle, Hami Mandıralı (Ümit Milli), Ogün Temizkanoğlu (19 Yaşaltı) ve Ali Kemal Denizci'nin (İstanbul 1. Bölge Sorumlusu) görevine son verildi. Şenol Ustaömer'in (18 Yaşaltı) durumu belirsizliğini korurken, Abdullah Ercan (17 Yaşaltı) görevine devam edecek.
Yanal'ın bu uygulaması Trabzon'da tepki görürken Yanal'ın Trabzon'dan ayrılışının intikamını yetkili Milli takımlarda görev yapan Trabzonlu antrenörlerin görevine son vererek alıyor şeklinde dedikodularının yayılmasına neden oldu.,

Haber61

bordo61
10.02.2010, 11:54
Ersun Yanalın böyle bir hoca olacağını düşünmüyorum ancak

Bu Ersuncuların yorumlarını dinlemek isterim

pazarkapılı
10.02.2010, 11:57
ersun yanal altyapı sorumlusuysa zaten görevden almadan önce bu üc ismin istifalarını nezaketen yanala vermeleri gerekirdi....kendisi ekibini kurmak istemiştir...saygı duymak lazım....

Serdar Dilekoğlu
10.02.2010, 11:58
Haberin kaynağı nedir öğrenebilir miyim?

bordo61
10.02.2010, 11:58
Haberin kaynağı nedir öğrenebilir miyim?

Haber61 yazmayı unutmuşum

Başlık çok feci onu kopyalamadım Ersun Hocanın intikam besleyen bir hoca olacağını düşünmüyorum

İlker ToSun
10.02.2010, 11:59
ersun yanal alt yapı sorumluluğuna getirileli çok oldu. milli takımlar bünyesinde çok köklü bir değişiklik yapılıyor. konuya objektif yaklaşmak lazım.
bu konumlardaki hocaların hepsinin trabzonsporlu oluşunu bir ayrım olarak kabul etmediysek görevlerine son verilişini de trabzonsporluluklarına yada trabzonluluklarına bağlamamak lazım.

ilhan
10.02.2010, 12:00
İyi de federasyon zaten bu 3 ismi yollamak için genç milli takımların turnuvalarının bitmesini bekliyordu. Genç takımların tüm sorumluluğu Ersun Yanal'a verilecekti.

Şimdi öyle bir haber yapmışlar ki, sanki bu isimleri Ersun Yanal postaladı. İyi de Fatih Terim'in istifasıyla birlikte federasyon tüm milli takımlarda revizyona gideceğiz, komple değişim olacak zaten demişti.

Oğuz ZEYTİN
10.02.2010, 12:01
Olayı saptırmamak gerekir. Yetki sahibi herkes, kendi elemanlarıyla çalışmak ister. Öncekilere teşekkür edilir. Art niyetli bir karar olduğunu düşünmüyorum.

Şimdi bu hocalara camia olarak sahip çıkıp A, A2, pilot takım gibi yerlerde uygun görevlerde değerlendirmeliyiz.

bordo61
10.02.2010, 12:04
Ersun Hoca kendi adamlarıyla devam etmek istedi heralde.

Ama aynı olayı başka bir kişi yapsaydı yorumlar farklı olurdu bunu hissedebiliyorum :)

Bu Üç hocayada 3 oda açarlar heralde kulüpte

II. Julianus
10.02.2010, 12:05
Hami'yi falan hiç savunmaya gerek yok.Ne yapmış Trabzon için oradayken.O kadar genç yeteneğimiz hep pas tuttu.İyi yapmış Ersun.

Erdem Keser
10.02.2010, 12:17
İyi de federasyon zaten bu 3 ismi yollamak için genç milli takımların turnuvalarının bitmesini bekliyordu. Genç takımların tüm sorumluluğu Ersun Yanal'a verilecekti.

Şimdi öyle bir haber yapmışlar ki, sanki bu isimleri Ersun Yanal postaladı. İyi de Fatih Terim'in istifasıyla birlikte federasyon tüm milli takımlarda revizyona gideceğiz, komple değişim olacak zaten demişti.
Bunu anlayamayacak olanlar var ne yazık ki.Kafa ne derse o.

Harun-61
10.02.2010, 12:28
Hami ve Ogün'ü KaradenizsporUn basinda görmek istiyoruz :)

Ahmet Kuru
10.02.2010, 12:31
Ersun Yanal Hangi ara Milli takımnın başına geçti?:)

Edit:
Alt yapı sorumlusuymuş pardon:)

Keramettin
10.02.2010, 13:15
Milli Takım olarak İnşallah bi başarı sağlayamayız.Hattini Bil Ersun.

Murat'
10.02.2010, 13:17
Ersun Yanal bahane arkadaşlar bu federasyonun işi.

Fatih Terim'e dair en ufak kalıntı bile bırakmayacaklar.

hamucera
10.02.2010, 13:23
Milli Takım olarak İnşallah bi başarı sağlayamayız.Hattini Bil Ersun.

asıl sen haddini bil. kişilsel egolar yüzünden böyle düşünemezsin.

Ersun Yanal'ın yaptığında abartılacak bir durum yok. İlhan gayet açıkça anlatmış zaten. kimseden intikam aldığı falan da yok. Teknik kadrolarda değişiklik olduğunda kadronun altında çalışanlar nezaketen istifa verir ve soumlu isterse kabul eder isterse hayır ben sizinle çalışmak istiyorum der.

Kaldı ki Ersun Yanal daha hiç gündeme gelmeden köklü değişiklik yapılacak denilmişti. Ayrıca Fatih Terim 'de göreve geldiğinde köklü değişiklik yapmış ve kendi ekibini kurmuştu. Hami'de o ekip içindeydi. bence başarılı da olamamıştı. Ünal Hami'ye göre çok daha başarılıydı Ümit Milli takımda.

Bilmek, iyi okumak anlamak lazım. Ama biz bunu başaramıyoruz işte. birisi bir başlık atıyor içeriğini okumadan hemen gaza gelip asmalar kesmeler.

Ayrıca benim düşüncem Ersun Yanal intikam almıyor ama bizim yerel basın Ersun'dan almayı tamamlayamadığı intikamı almaya çalışıyor.

macuka
10.02.2010, 13:23
birilerinin istegi ile gelenler, gene birilerinin istegi ile gidiyorlar,
Normal sonuc...
Hakedenler ise hic bir zaman istedigi yere gelemeyecek zaten...

Onur
10.02.2010, 13:35
BU karara şaşırdığı söylesem yalan söylemiş olurum. Ama görevlerine Ersun hoca değil oraya kim gelirse gelsin son vereceği kesindi. Ersun hocanın daha iyisini yapacağına da eminim.

Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim. Eğer bu ülkede genç takımların başına birini geçirecekseniz ilk isim Samet Aybaba olmalıdır.

Cengiz Çubukcu
10.02.2010, 13:38
Haber61 eğer haber yapmışsa kesin yalandır diyeceğim artık... mantıklı düşünen bütün arkadaşlar bu karara saygı duyulması gerektiğini söylemişler zaten... hocalarımız özelinde düşünürsek milli takımda hayat geçmez kariyerlerine kulüp takımlarında devam etmeliler...

Travelair
10.02.2010, 13:43
Ersun Yanal'ın isteğiyle deniliyor ama Fatih Terim'den sonra geride kalanların istenmediği aylardır biliniyordu. Ersun Yanal ile anlaşınca onun üstüne yıktılar anlaşmanın diyeti olarak. Bir diyet daha ödenip feybeli kadrodan Engin İpekoğlu ve Oğuz Çetin de yerlerine aday

Gamze
10.02.2010, 13:51
Ula Haber61... Ve aynı zihniyet...

Neyse. Neyse. Neyse.

Anıl Caner
10.02.2010, 13:57
Şahsen sevindim.

MehmetGÜRSOY61
10.02.2010, 13:58
Halsiyetsiz adam kendince bişey yaptıgını sanıyor

macka61
10.02.2010, 14:03
bu olucaklar fatih terim gittikten sonra belliydiki zaten böyle haber mi sunulur milleti galayana mı getirecek haber61

Pshycologist41
10.02.2010, 14:04
Hamiyi bünyemize katmalıyız bu olaydan sonra. Bence Şenol Hocanın yardımcı antrenörü olabilir.

Özge
10.02.2010, 14:14
Haber61 yine farklı bir yöne çekmeye çalışmış haberi.

Hasan ZAİMOĞLU
10.02.2010, 14:17
hayırlısı olsun .. TRabzonspor altında hocalık yapsalar daha iyi olur

Hüseyin Bağdat
10.02.2010, 14:28
Garipsenecek ve kızılacak bir durum değil. Sonuçta Ersun Yanal kendi ekibi kurmak isteyecektir. Kaldı ki bu değişimin olacağı çok önceden belliydi...

Hami'yi yardımcı hoca olarak bünyemize katma ihtimalimiz olsa güzel olurdu aslında...

Mira_61
10.02.2010, 14:30
Ersun Yanal'ın tercihidir bende garipsemedim ama haberin veriliş biçimi çok garip (!).
Hami Mandıralı yardımcı hoca olarak düşünülebilir.

Mesut
10.02.2010, 14:52
hamiii trabzonsporun bünyesine katılmalıdır.antronurmu olur yardımcı teknik direktörmu olur bilemem ama mutlaka takımda olması lazım.ayrıca ümit milli oyuncuları biliyodur futbolcu anlamında katkılarıda çok büyük olur

peker61
10.02.2010, 15:09
Fazla abartmamak lazım yeni gelmiş her hoca kendi ekibini kurmak ister Ersun yanalında bize bir kini olduğunu düşünmüyorum..

Keramettin
10.02.2010, 15:11
http://www.haber61.net/news_detail.php?id=52431

ilhan
10.02.2010, 15:14
Yahu halen habere inanıp Ersun Yanal'a olayı yıkmaya çalışanları görüyorum. TFF zaten Fatih Terim'in istifasıyla revizyona gidip herkesi gönderip yerlerine yeni birilerini getireceğini ayan beyan söylüyordu. Ama alt milli takımların turnuvaları, maçları vs. vardı. Bu nedenle geç olan bir revizyon oldu.

Ama biz haber61, medyaTrabzon gibi sitelere itibar etmeyi çok sevdiğimizden olsa gerek "Ulen Ersun kendine gel! Ne sanıyorsun huleannn kendini" moduna geçiyoruz.

Ülkedeki spor ajanslarını, spor bloglarını, spor sitelerini okumak zor olduğundan işimize en kolay hangisi geliyorsa onu okuyoruz. Onlar demişse doğrudur diyerek.

Helal ulean Haber61.
Kimsenin bilmediği bir gerçeği anlattın. Gerçi "netlek" kazanmayan şeyler yazmışsın ama helal uleannn.

Akıllı ol ulean Ersun!
Sen kimsin!

Vuuuuuuuuuuv! Kampanya başlatmışlar. :D Ersun Yanal Trabzon'dan intikam alıyor diye manşete girivermişler haberi de.

Bunu Ersun Yanal'ı savunmak için demiyorum ama Hami, Ogün ya da diğerleri milli takım başındayken kaç tane Trabzonlu futbolcuyu kadroya davet ettiler? Hasan Ahmet Sarı'dan başka?
:D

Çok faydalarını gördük, arkalarından ağlayacağız.

Fatih YAZICI
10.02.2010, 15:26
Yahu Google Translate'den haber çevirip öylesine baş köşeye flaş haber diye koyan siteden ne bekliyordunuz ki ?
Akıllarınca tepkiyi bir yere toplamaya çalışacaklar.

Sefaenes
10.02.2010, 15:46
Yanalin Trabzondan intikam aldigini ancak Kaliteli oyunculari milli takima almadigi zaman anlariz. Bende olsam kendi ekibimle calismak isterim bu da cok dogal birsey.
Yönetimizi hic durmadan Senol hocanin rizasinla 2 takima almali Hami tek frikik Hocaligi yapsin antremanlardan sonra 1 saat Abdullah da gencleri calistirsin.

Hekimoğlu
10.02.2010, 16:04
Abdullah görevine devam ediyor burda bir çelişki var.

Sefaenes
10.02.2010, 16:11
ben yanlis yazdim galiba ogun demek istemistim :)

Hekimoğlu
10.02.2010, 16:15
ben yanlis yazdim galiba ogun demek istemistim :)Yok ben sizin için demedim Ersun Yanal kendi ekibini kuracak o yüzden görevlere son verdi deniliyor ama Abdullah görevinin başında.

Sinan_Ts61
10.02.2010, 17:36
Ersun yanal milli takim teknik direkörümü oldu=?

Ersun yanalında bize bir kini olduğunu düşünmüyorum..

Tam dersi bence (TFF)bizi bir kini var ...

Hotaman
10.02.2010, 22:11
Yerlerine gelecek isimlere bakıp ona göre bir yorumda bulunmak daha sağlıklı olacaktır.

LazAnisT
10.02.2010, 22:13
Bence isabetli bir karar olmuş.

Bu üçlünün antrenörlük anlamında ne eğitimleri varki Milli takımların altyapılarında çalışıyorlar.

Hekimoğlu
10.02.2010, 23:37
Milli takım başantreörlüğü yapmış Ersun Yanal şimdi altyapının başına geçiyor rütbe düşüyor yani ama milli takım kapısı çok ballı ondandır.Bal tutan parmağını yalar hesabı.

Muhammed
10.02.2010, 23:42
Öyle yorumlar yapılmış ki sanki bu 3 isim çok başarılı olmasına rağmen gönderildi.

Berat
11.02.2010, 00:05
Ali Kemal Denizci'nin işlevini bilmiyorum, o yüzden onun hakkında bir yorum yapmayayım ama Hami ve Ogün'ün görevlerinden alınmaları kesinlikle doğru karar.

ÖmerFarukYılmaz
11.02.2010, 00:32
Bu Haber61 varya..Neyse..

furky
11.02.2010, 11:36
Bence intikam alıp almadığını milli takım kadrolarında göreceğiz... Ayrıca sadece haber61 değil takagazeteside aynı haberi yapmış...

TAKAGAZETE (http://www.takagazete.com/haber.php?id=27566)

Mustafa ÖZDEMİR
11.02.2010, 12:22
bizim takıma alırız onları...

Mesut
11.02.2010, 13:12
medyatrabzon hamiyle ogünü trabzonspora getirdi

Sönmez Özlü
11.02.2010, 20:22
insanlık için küçük, ersun yanal için büyük bir adım.

gerçi ersun yanal için her adım büyük bir adım... ebat meselesi...

Sinan_Ts61
11.02.2010, 21:30
Internetden bakiyorum ne kadar dogru bilmiyorum hami ve ogün trabzonspor gelmis .
iki ersun yanal milli takim teknik direktörü .

bunlarin hepsi dogrumu kaynak dogru dürüst yok ne yazik ki.

Misina
12.02.2010, 00:11
Ersun Yanalı avatarlarına taşıyanlar vardı halen daha olanlarda var galiba.Alın adamınız gerçek yüzünü görün.

UğuR
12.02.2010, 11:37
Hami ve Ogün yuvada..

Milli takımlarda görevlerine son verilen Hami Mandıralı ve Ogün Temizkanoğlu'nun Trabzonspor'da teknik kadroda görev alacakları öğrenildi.

Daha önce Şenol Güneş'e yardımcılık teklifini Milli Takım nedeniyle geri çevirmek zorunda kalan Hami Mandıralı'nın, bu göreve önümüzdeki günlerde başlayacağı ifade edilirken, Ogün Temizkanoğlu'nun da yeniden oluşturulan yapılanmada görev alacağı belirtildi. Şenol Güneş'in Hami ve Ogün ile görüştüğü ve büyük ölçüde anlaşma sağlandığı gelen bilgiler arasında.

SEDAT
12.02.2010, 13:28
- Valla çok sevindim ne güzel onları tekrar aramızda görmek..

Atılay
12.02.2010, 16:04
Türkiye Futbol Federasyonu’nda görev yapan Trabzonlu antrenörlerin görevden alınmalarıyla ilgili olarak yönetim kurulumuzdan bir açıklama yapıldı.

Açıklamada yeni görevlendirmelerde adeta Trabzonlu kıyımı görüntüsü verildiğine işaret edilerek şu görüşler yer aldı: “Türkiye Futbol Federasyonu bünyesindeki teknik adam değişiklikleri incelendiğinde adeta bir Trabzonlu kıyımı yaşandığı görüntüsü ön plana çıkmaktadır. Görevde oldukları süre içerisine sergiledikleri çalışmalarla ülke futboluna katkı yapan bu antrenörlerin hiçbir mantıklı gerekçe gösterilmeden işten el çektirilmeleri kabul edilebilir değildir. Bu kararın geçerli bir izahını beklemek hepimizin en doğal hakkıdır. Aksi halde yapılan bu uygulama ve yeni görevlendirmelerde bölgesel kriterlerin rol oynadığı yönünde oluşacak hissiyat, daha süreç başlamadan Türk futboluna en büyük sekteyi vuracaktır. Konuya bu şekliyle kamuoyunun dikkatini çekmek istiyor, saygılar sunuyoruz”

Kaynak: Resmi Site

Mustafa Önder
12.02.2010, 16:08
Şu yeni hoca gelse de kadronun yarısını bizim takımdan yapsa öyle bir hareket çekecem ki onlara :(:(:(:( offf offf edebime ilk kez hakim olmamak istiyorum.

Ali Tunahan Güllü
12.02.2010, 16:10
Hami ve Ogünün dönmesi çok güzel haber:)

hamucera
12.02.2010, 16:31
Öncelikle çok bilmiş gibi burada yazan arkadaşların galeyana geldiklerini görüyorum. Bu olay Ersun Yanal olayı değildir.
Fatih Terim ile yollar ayrıldıktan sonra tff yeni bir yapılanma içine gireceklerini çaıkça söylemişti zaten. Nasıl ki Fatih Terim göreve gelip yeni bir yapılanma içine girilmiş, teknik adamlar gönderilip yerine yenileri (Hami,Ünal,Ogün vs.) getirilmiş ise şimdi de aynısı yapılmakta.
Hami, Ogün, Ünal göreve geldiklerinde çıkıpta birileri buna karşı çıkamışsa şimdi de bu şekilde karşı çıkılmamalı.ç Hami Ümit Milli takımda yeterince başarılı olamadı bu bir gerçek. Bu olayı Ersun Yanal'a bağlayıp ta avatarlarında Ersun Yanal olanlara laf atmak veya Ersun Yanal'ı zor duruma düşürmeye çalışan yerel basına destek olmak sadece bilmemezlik ve kendi bildiğini okuyup ortamı germektir.
Yeni oluşumun ilk adımları atılınca ve TFF top yekün yeni bir oluşuma gideceğiz sözlerinin ardından, görevine son verilen teknik adamların nezaket icabıda olsa istifalarını vermeleri gerekirdi. Ama bunu yapmayarak olayların bu boyuta gelmelerine biraz da kendileri sebep oldu.

Hotaman
12.02.2010, 16:46
Yerlerine gelecek isimler netleştikten sonra yorum yapmanın daha iyi olacağı kanaatindeydim. Ancak Hamucera'ya bir sorum olacak; Oğuz Çetin ve Engin İpekoğlu A Milli takım da ne gibi bir başarı elde ettiler ki hala daha orada duruyorlar?

Olayın Ersun Hoca ile bir bağlantısı var mı yok mu bilmiyorum. Ancak bildiklerim de vardır elbette. Örneğin Ersun Yanal'ın milli takımın başında olduğu dönem içinde NTV'deki bir söyleşisinde 2002 yılında kazanıdığımız üçüncülük için tesadüf yakıştırması yapan engin görüşlü(!) spor kamuoyunun bir ferdi olduğu üzülerek görmüştüm.

Kendisini takımımızın başında olduğu dönemde hep desteledim. Milli takımda görev alması durumunda da yine destekleyeceğim. Ayrı konu. Ancak eğer saygı görmeyi istiyorsa, öncelikle kendisi gereken saygıyı gösterecek.

Son olarak şunu da belirteyim. Yetki sahibi biri yetkilerini kullanmakta özgürdür. İstediği teknik ekiple çalışma hakkını kullanmakta özgürdür. Yeter ki! Adil davransın.

Tanju
12.02.2010, 16:52
Ne güzel işte hemen alalım bizim teknik kadroya :)

hamucera
12.02.2010, 17:38
Yerlerine gelecek isimler netleştikten sonra yorum yapmanın daha iyi olacağı kanaatindeydim. Ancak Hamucera'ya bir sorum olacak; Oğuz Çetin ve Engin İpekoğlu A Milli takım da ne gibi bir başarı elde ettiler ki hala daha orada duruyorlar?

Olayın Ersun Hoca ile bir bağlantısı var mı yok mu bilmiyorum. Ancak bildiklerim de vardır elbette. Örneğin Ersun Yanal'ın milli takımın başında olduğu dönem içinde NTV'deki bir söyleşisinde 2002 yılında kazanıdığımız üçüncülük için tesadüf yakıştırması yapan engin görüşlü(!) spor kamuoyunun bir ferdi olduğu üzülerek görmüştüm.

Kendisini takımımızın başında olduğu dönemde hep desteledim. Milli takımda görev alması durumunda da yine destekleyeceğim. Ayrı konu. Ancak eğer saygı görmeyi istiyorsa, öncelikle kendisi gereken saygıyı gösterecek.

Son olarak şunu da belirteyim. Yetki sahibi biri yetkilerini kullanmakta özgürdür. İstediği teknik ekiple çalışma hakkını kullanmakta özgürdür. Yeter ki! Adil davransın.

bu yapılanı normal karşıladığım gibi engin ve oğuz ikilisinin orada kalmasını aynı şekilde anormal karşıladığımı belirtmek isterim

Armağan Dere
13.02.2010, 00:36
Türkiye Futbol Federasyonu’nda görev yapan Trabzonlu antrenörlerin görevden alınmalarıyla ilgili olarak yönetim kurulumuzdan bir açıklama yapıldı.

Açıklamada yeni görevlendirmelerde adeta Trabzonlu kıyımı görüntüsü verildiğine işaret edilerek şu görüşler yer aldı:

“Türkiye Futbol Federasyonu bünyesindeki teknik adam değişiklikleri incelendiğinde adeta bir Trabzonlu kıyımı yaşandığı görüntüsü ön plana çıkmaktadır. Görevde oldukları süre içerisine sergiledikleri çalışmalarla ülke futboluna katkı yapan bu antrenörlerin hiçbir mantıklı gerekçe gösterilmeden işten el çektirilmeleri kabul edilebilir değildir. Bu kararın geçerli bir izahını beklemek hepimizin en doğal hakkıdır. Aksi halde yapılan bu uygulama ve yeni görevlendirmelerde bölgesel kriterlerin rol oynadığı yönünde oluşacak hissiyat, daha süreç başlamadan Türk futboluna en büyük sekteyi vuracaktır. Konuya bu şekliyle kamuoyunun dikkatini çekmek istiyor, saygılar sunuyoruz”

Resmi Site.

Osman Yavuz
13.02.2010, 00:52
Hami ve Ogün'de maalesef hoca olabilme kapasitesi göremedim ben.Mesela Abdullah'da o kapasite var gibi görünüyor şimdilik.

Miraç Atalay Çiftçi
13.02.2010, 00:54
Belki de hayırlısı olmuştur nerden bilinir...

mehmets61
13.02.2010, 02:08
hami ye bir jubile bile yapmayan trabzonspor un tff nin yaptıgından sonra böyle bir açıklama yapmış olması garibime gitti nedense.siz hami ye ne kadar sahip çıktınız ki!!!

bangkook_61
13.02.2010, 02:19
Fenerbahçeli ogünün niye Trabzonsporlu olduğunu iddia ediyosunuz.

Serdar A
13.02.2010, 09:57
Fenerbahçeli ogünün niye Trabzonsporlu olduğunu iddia ediyosunuz.

Eğer amacınız dikkat çekmek değilse , cahilliğinizden böyle konuşuyorsunuz . Baştan söyleyeyim , o olaylar yaşandığında sizin 6-8 yaşında bir çocuk olmanız da değil bu cehaletin sebebi .

Ahmet Faruk
14.02.2010, 00:22
Şimdi burda Hami ve Ogünün Trabzonspora gelecek olması ihtimaline sevinen arkadaşlarımız var.
Bu düşüncenin altyapısı nedir acaba?

Deniz Telci
01.03.2010, 18:44
Hami yorumcu oldu ya diğerleri ????????????????????

bordo61
05.03.2010, 13:45
Hami Mandıralı bombaladı

05 Mart 2010 / 12:29
Ümit Milli Takımın eski teknik direktörü Hami Mandıralı, görevden alınış biçimi ve yeni dönemle ilgili gündeme damgasını vuracak açıklamalar yaptı.

Ümit Milli Takımın eski teknik direktörü Hami Mandıralı, görevden alınış biçimi ve yeni dönemle ilgili gündeme damgasını vuracak açıklamalar yaptı. Ersun Yanal'a sert eleştiriler yöneltti.

Radyospor'da Özgür Sancar'la Haber Özel Programı'nda açıklama yapan Mandıralı, UEFA Şampiyonu Fatih Terim'i yerden yere vuran bu zihniyet, bir süredir teknik direktörlük yapan elinde bir kupası olmayan bir insana koca Türk futbolunu emanet ediyor. Bu söylediklerimin tamamı altyapıyla ilgili... Milli takımın altyapısının başına getirdiğimiz insanların hayatını bir irdelemek lazım. Türk futbolunu kimlere emanet ettik. Kolay değil. Biz 20 yıl bu Türk futboluna hayatımızı adadık. Onurumuzla, şerefimizle ülkemizin milli formasını giydik. Bakalım bize taş atanlar. Bu gelenlere ne diyecek. Ben ve benim gibi onurlu teknik adamlar bunların takipçisi olacağız" dedi.

İşte teknik direktör Hami Mandıralı'nın çarpıcı açıklamaları:

MİLLİ TAKIMDA OLDUĞUM İÇİN ŞENOL HOCANIN TEKLİFİNİ KABUL ETMEDİM

Trabzonspor'dan bir teklif aldım. Şenol Güneş, çağırmıştı. Ama Ümit Milli Takım'da 4 maçımız vardı. Bunları bitirdikten sonra çalışabileceğimiz yönünde konuştuk. Milli takımı bıraktı gitti demesinler diye böyle bir karar aldım; fakat 4 maç bitmeden milli takımımızdaki görevimize son verildi.
Trabzonspor'dan yeni bir teklif gelebilir mi bilmiyorum, varsayımlar üzerine konuşmayı sevmiyorum. Olursa tabii ki konuşur, düşünürüz.

YENİ GELEN EKİP SİZİ İSTEMİYOR İFADELERİ KULLANILDI

Ümit Milli Takım'daki görevimden alınmam biçimim çok yanlıştı. Almanya'ya futbolcu izlemeye gittim. Ülkemize futbolcu kazandırma düşüncesiyle, dönüyorsunuz personel müdürü beni çağırıyor, önüme kağıda koyuyor. Oku da imza at diyor. Ben hemen anladım durumu okumanın bir anlamı yok dedim. İstenmediğimiz bir yerde durmanın bir anlamı yok diye düşündüm.
Şekil yanlış, uçaktan iniyorsunuz, ayağınızın tozuyla gidiyorsunuz, yeni gelen ekip sizi istemiyor gibi ifadeler kullanılıyor. Bir teşekkür edip, düzgün bir ayrılma biçimi kullanılamazmıydı.

YILLARCA MİLLİ TAKIMLARDA HEP KARADENİZLİLER VAR PROPAGANDASI YAPTILAR

Acaba ne kadar doğru. Bu konuşulması gerekir. Milli takımda hep Karadenizliler varmış, sanki Karadenizlileri özellikle oraya getirmişler havası yatırıldı. Ben buna çok üzüldüm. İnsanların Karadenizlilerle ne alıp veremediği var anlayamadım. Şimdi de İzmirliler, Manisalılar geldi. Şimdi de Karadenizliler toplanıp, bunu mu vurgulasınlar. Bizi huzurlu çalıştırmadılar.

BİZİM RESMİ MAÇIMIZA GELMEYENLER ÖNCEKİ GÜN HAZIRLIK MAÇINDAYDILAR

Ümit Milli Takım'ın Slovakya maçında beni rahatsız eden şeyler vardı. Bizim zamanımızda resmi maçlara gelmeyen insanlar, önceki gün Ali Sami Yen'deki hazırlık maçındaydılar. Bu beni çok rahatsız etti.

LEVENT KIZIL, BEN GÖREVDEYKEN BİZİM MAÇ CD'LERİNİ RAŞİT ÇETİNER'E İZLETTİ

Fatih Terim gittikten sonra, böyle bir davranışa maruz kalacağımız kuşkusu vardı. Fatih Terim'e "Hocam siz bıraktınız. Ben de bırakacağım. Vicdanım rahatsız" dedim. "Sakın, ben seni oraya torpille almadım. Adam gibi adam olduğun için aldım" dedi.
Ben 4 ay önce şunu gördüm. Benim yönetimimdeki bütün ümit milli maçları, milli takımlar sorumlusu Levent Kızıl tarafından istetildi. Ben orada işimizin bittiğini anladım. CD'lerin Raşit Çetiner'e izletileceğini anladım. Ama o anda sesimizi çıkaramadık. Tabii çıkaramazsınız.

BİLGİSAYARLA MİLLİ TAKIM ALTYAPISINI GELİŞTİREMEZSİNİZ, FUTBOLU BİLMEK LAZIM

Şimdi teknoloji dönemi bunlardan yararlanacağız, ama futbolu bilmek ve gerçekten hizmet etmek, olayı sadece bilim açısından ele almakla olmaz. Biz futbolun içinden geldik. Hami 220 tane gol attı, Hakan 250, Tanju 200 tane attı. Biz bunları teknolojiyle atmadık. Futbol yeteneğimizle, futbolu iyi bilmemizle attık.
Bu saatten sonra bilgisayarla onu bunu göstermekle; insanların gözünü boyamak, kandırmakla bu işi yapacaklarını sanıyorlarsa yanılıyorlar. Başarılı olacaklar mı göreceğiz. Bilgisayarla futbolcu üretilecekse herkes her dakika üretir de... Öyle bilgisayarla insana gol attırırlar mı?.. Ne kadar başarılı olacaklar göreceğiz.

ELİNDE BİR KUPASI OLMAYANA MİLLİ TAKIM ALTYAPISINI VERDİLER

UEFA Şampiyonu Fatih Terim'i yerden yere vuran bu zihniyet, bir süredir teknik direktörlük yapan elinde bir kupası olmayan bir insana koca Türk futbolunu emanet ediyor. Onu göreceğiz. Zamanı geldiğinde biz de ağır eleştiriler yapacağız. Bu ülke hak edene hak ettiğini vermiyor. Biz hep doğru üslubu kullanmaya çalıştık, ama artık yapılanlar bardağı taşırdı. Bakalım bilgisayar mı başarılı olacak, futbolun içinden gelenler mi başarılı oluyor. Zaman içerisinde bunların hepsini göreceğiz.

ALTYAPININ BAŞINA GETİRDİĞİNİZ İNSANLARIN GEÇMİŞİNİ ARAŞTIRSINLAR

Bu söylediklerimin tamamı altyapıyla ilgili. A Takım'da Guss Hidink'in başarılı olacağına inanıyorum. Kalitesi tartışılmaz bir teknik adamdır. Milli takımın altyapısının başına getirdiğimiz insanların hayatını bir irdelemek lazım. Türk futbolunun kimlere emanet ettik. Kolay değil. Biz 20 yıl bu Türk futboluna hayatımızı adadık. Onurumuzla, şerefimizle ülkemizin milli formasını giydik. Bakalım bize taş atanlar. Bu gelenlere ne diyecek. Ben ve benim gibi onurlu teknik adamlar bunların takipçisi olacağız.

hamucera
05.03.2010, 15:00
Hami gibi bir oyuncumuza yakıştıramadım,

madem bekliyordun, çıkıp diyebilirdin ki ben istifa ediyorum, yeni bir yapılanmaya gideceğinizi söylediniz, ben her zaman göreve hazırım ama düşünülmüyorsam da önünüzü kesmemeliyim,

şimdi çıkıp bu açıklamalardan öyle yorumlar çıkar ki, sanki altyapının başarılı olmasını istemiyormuş gibi konuştu, olmadı be Hami

el_conquistador
05.03.2010, 19:04
Hami Mandıralı bombaladı

05 Mart 2010 / 12:29
Ümit Milli Takımın eski teknik direktörü Hami Mandıralı, görevden alınış biçimi ve yeni dönemle ilgili gündeme damgasını vuracak açıklamalar yaptı...

Hami'nin capinin bir ispati daha...

Erdem Keser
07.03.2010, 23:49
Hiç şaşırmadım.Ersun Yanal'ı eleştirecek çapta değil benim gözümde.

Neyini araştıracaklarmış.Yada şöyle söyleyeyim, o koltuğa hangi vasıfla kimin destekleriyle geldiler.Bu ülkede bir gecede diploma alıp hoca olanlar oldu 2002 dünya kupasında.Ersun hocanın adını ağzına alırken iki kez düşünmesi gereken insanlar , 'bu adam' diye hitap ediyor.Kupası yokmuş.Haklı ya, anadolu takımlarını şampiyon yapması gerekirdi.
Ersun hoca onlar gibi futbolculuğunun kaymağıyla yada birilerine tutunarak gelmedi oraya.

Cafer KILIÇSOY
08.03.2010, 00:36
Ersun Yanal Milli Takımda göreve getirildi mi? Getirildi.

O zaman istediği kişiyle çalışma hakkı var adamın. Buna kimsenin laf söyleme hakkı yoktur.

Zamanında Terim nasıl Hami ile çalışıyorduysa Ersun Yanal'da ekibini kurar istediğiyle çalışır.

Bu kadar net!

Cafer KILIÇSOY
08.03.2010, 00:42

Açıklamada yeni görevlendirmelerde adeta Trabzonlu kıyımı görüntüsü verildiğine işaret edilerek şu görüşler yer aldı:

“Türkiye Futbol Federasyonu bünyesindeki teknik adam değişiklikleri incelendiğinde adeta bir Trabzonlu kıyımı yaşandığı görüntüsü ön plana çıkmaktadır. Görevde oldukları süre içerisine sergiledikleri çalışmalarla ülke futboluna katkı yapan bu antrenörlerin hiçbir mantıklı gerekçe gösterilmeden işten el çektirilmeleri kabul edilebilir değildir. Bu kararın geçerli bir izahını beklemek hepimizin en doğal hakkıdır. Aksi halde yapılan bu uygulama ve yeni görevlendirmelerde bölgesel kriterlerin rol oynadığı yönünde oluşacak hissiyat, daha süreç başlamadan Türk futboluna en büyük sekteyi vuracaktır. Konuya bu şekliyle kamuoyunun dikkatini çekmek istiyor, saygılar sunuyoruz”

Resmi Site.

Sayın Altuğ Atalay boş boş oturup maaş almaktan sıkılınca arada böyle gereksiz, olmaması gereken bildirilere imza atıyor.

Pshycologist41
08.03.2010, 01:57
Diğerlerini bilmem ama hami'nin bir an evvel şenol hocanın yardımcılığına getirilmesi bu sezon sonuna kadar yardımcılığını yapıp sezon sonunda şenol güneş 'e veda edilip hami teknik direktör olmalıdır. Şenol güneş kadar tecrübesi şüphesizki yoktur ama şenol hocadan daha yürekli olabileceği kanaatindeyim. Örneğin ; Bir ertuğrul sağlam bir bülent uygun vs. Hami bence bunlardan daha çok türk futboluna hizmet etmiş futbol konusunda bunlardan daha deneyimlidir. Hami Trabzonspora hizmet etmelidir aksi düşünülemez. Şenol güneş'te kulüp içinde herhangi bir görevle yetkilendirilebilir eğer arzu ederse.

hamucera
08.03.2010, 12:44
Hami Şenol Güneşe tercih etmek kadar mantıksız bir oluşum düşünemiyorum, Ünal Karaman deseniz anlarım

Travelair
08.03.2010, 14:27
'96 kadrosunun Şenol Hoca önderliğinde, ekip çalışması bilinciyle Trabzonspor'da aktif görev aldığını hayal ediyorum, inşallah gerçek olur

kutup61
08.03.2010, 20:45
Hami'ye Trabzonspor'un gerçekten teslim edilip başarılı olacağına inanıyor musunuz yoksa ironi de ben mi anlamadım?

PEREKLİ
02.11.2018, 16:09
Ogün temizkanoglu eski Fb kaptanı olarak trtsporda derbiyi yorumluyor