PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dolandırıcılığa DİKKAT!!!

Mustafa
08.02.2010, 11:14
Dün ananemin cep telefonuna Pepsi yaşatır seni kampanyasından para ödülü kazandıgına dair bir mesaj geldi.Sabah uyurken aramış bizim uyanıklar konuşmalarını duyduğumda kredi kartı ve hesap numarası istiyorlardı.Hemen aldım ve telefondaki şahsa beni inandırmasını söyledim.İnanmıyorsanız savcılığa suç duyurusunda bulunun dedi.Bende bunu araştırıp öyle yapacagımı söyledim.Pepsi müşteri hizmetlerini arayıp dogruluğu sordum.Dolandırıcı bir şebeke oldugunu söylediler.İnternetten küçük bir araştırmayla bunların sayısının çok fazla oldugunu ögrendim.Gelen mesajlara dikkat edelim ve çevremizi uyaralım bu konuda.En kısa sürede savcılığa suç duyurusunda bulunacağım.

TheCrow
08.02.2010, 11:16
Kredi kartı ve hesap numarası telefonda bankaya bile söylenmez.

Mustafa ÖZDEMİR
08.02.2010, 11:17
var böyle şeyler.bir kaç gün önce vakfıkebirde anons yaptılar telefon açıp kendilerini polis ,asker vs. gibi tanıtıp banka hesap numaralarını isteyen şahıslar oluyor sakın inanmayın diye...

Cengiz Çubukcu
08.02.2010, 11:18
bana da aynı şeyi arkadaşım söyledi, ben de ona peki ''pepsi aldınmı da hediye kazandın'' deyince anladı gerçeği ... :)

Sinan SARI
08.02.2010, 11:28
Geçen aynı muhabbeti bi abimize yapmışlar; pepsiden 10.000 lira kazandınız, 500 lira masraf için gönderin kalanı hesabınıza yatıralım demişler, tabi abimiz dahada uyanık o da demişki; 500 değil 1000 lira masrafı içinden alın kalanı gönderin o zaman.:D

Bu zamanda kimse kimseye bedava günahını bile vermez, dikkat etmek lazım.

Burçak
08.02.2010, 11:29
Bizim Zafer yer bu numarayı. başkası kandıracağına ben arayayım onu :D

Nebiye
08.02.2010, 11:30
Babamın telefonuna da gelmişti öle bir mesaj.Ve bende Pepsi mepsi almadığını bildiğim için bide gelen mesajda direkt PEPSi yazmıyordu cep nıo yazıyordu.Hani Turkcellden gelince yazar ya öle değildi.O yüzden babamada tembihledim hemen sildim mesajı.
Aslında bunları şikayet etmek lazım bu numaraları bi yerlere bildirmek lazım ama öle işte.

Onur Civelek61
08.02.2010, 11:32
Benim kız arkadaşımada geldi 10.000tl hediye kartı kazandınız şu numarayı arayın.Aramışlar ama açan olmamış :D

Mustafa
08.02.2010, 11:35
Babamın telefonuna da gelmişti öle bir mesaj.Ve bende Pepsi mepsi almadığını bildiğim için bide gelen mesajda direkt PEPSi yazmıyordu cep nıo yazıyordu.Hani Turkcellden gelince yazar ya öle değildi.O yüzden babamada tembihledim hemen sildim mesajı.
Aslında bunları şikayet etmek lazım bu numaraları bi yerlere bildirmek lazım ama öle işte.

Nebiye abla ben sildirmedim numarayı suç duyurusunda bulunmayı düşünüyorum ciddi ciddi.

Gökçebey
08.02.2010, 11:43
Bana da dün Romanya'dan bir çağrı geldi geri aramam için, yemedim tabi :D Bulgarlar olaya Romenleri de dahil ettiler :D

407 Romanya'nın telefon kodu, 359 Bulgaristan, aman dikkat.

Erbay
08.02.2010, 11:47
Bana da aynı mesaj geldi. Bana bu şansla hiçbir şey çıkmaz karanti dolandırcılıktır dedim sildim mesajı :)

Fatih BALTA
08.02.2010, 11:57
Değişik örnekleri var bu şekilde dolandırıcılığın.Geçen babamada geldi para kazandığına dair bir mesaj.Numarayı alıp Türkcell e gittim.Bizim yapabileceğimiz bir şey yok dediler çok fazla üzerine düşmedim.Emniyetten arıyoruz diyenler,yurt dışı numaralardan gelen çağrılar ...dikkatli olmak lazım.Birde biri seni aradığında kontör kazanma muhabbeti çıktığından beri bilerek çaldıranlar var.Geçenlerde gazetenin birinde okudum.Adam çok cazip bir iş ilanı vermiş gazeteye ve millet aradıkça kontör kazanıyormuş.Sonra nasıl olduysa yakalanmış.

Nebiye
08.02.2010, 12:00
Nebiye abla ben sildirmedim numarayı suç duyurusunda bulunmayı düşünüyorum ciddi ciddi.

İyi edersin.Bişeler ypmak lazım bu tür durumlar için artık.Ama Fatih'in dediği gibiysede sanırım Savcılığa suç duyurusunda mı bulunmak lazım acep? Yokmu Emniyetin bu tür işlere bakan bölümü.Mesajı versek,tel.nosunu versek onlar baksalar bizide uğraştırmamış olurlar.Ama bilemiyorum tabi.

Mustafa
08.02.2010, 12:03
Emniyetin öyle bir birimi varsa daha iyi olur aslında.Aramızada polis yada avukat varsa sanırım bu konuda daha bilgilidirler.

Onur Civelek61
08.02.2010, 12:56
Bana da aynı mesaj geldi. Bana bu şansla hiçbir şey çıkmaz karanti dolandırcılıktır dedim sildim mesajı :)
:D:D:D:D bana da gelse aynı tepkiyi verirdim :D

Gökhan Bozyiğit
08.02.2010, 12:58
Geçen gazetede haber vardı polis bu dolandırıcıları yakalamak için uğraşıyor diye ama sonuç ne oldu bilmiyorum.

Beni de hem Bulgaristan'dan hemde kendisini polis diye tanıtan biri benim telefonumdan emniyet müdürünün hanımı aranmış diye aradı. Kimlik numarasını sorunca kapattı:).

Ömer SEVİNÇ
08.02.2010, 13:05
Yahu bu mesajlar niye bana hiç gelmiyor. Kimse aramıyor beni :(

UmutBaykan
08.02.2010, 14:14
Bana da dün Romanya'dan bir çağrı geldi geri aramam için, yemedim tabi :D Bulgarlar olaya Romenleri de dahil ettiler :D

Bana da aynı koddan arama geldi alo alo diyorum ses yok,kapattı.

Tabiki bende geri dönmedim,arayan bidaha arasın zihniyeti :D

Çetin Can
08.02.2010, 15:31
Bana da gelmişti aynı mesaj :D geri aradım ama açmadılar. Açsalardı ses kaydı yapıp o şekilde savcılığa gidip suç duyurusunda bulunacaktım. sonraki gün tekrar aradığımda ise kapalıydı numara....

Adil ÖZGÜR
08.02.2010, 16:26
Bu mesajlar insana haber veriyor,

Bir de haber vermeden olanlar var,

Mesela benimde dün akşam namazından çıktığım,

Botlarımın yerinde olmadığını gördüm,

6 kişinin ayakkabıları gitmişti.

Sağlık olsun ne diyelim. Onları da yakalayacağız, yakaladığımızda yazarız.

zafer6161
08.02.2010, 20:39

gecen ay buna benzer haber haber61 de çıkmıştı,adamın telide vardı,inanırmısın aradım adamı yaklaşık 10 dk muhabbet ettim:D,sonrada bi kalayladım:rolleyes:

not: tel avea olduğu için her yöne sınırsız,şimdi siz dersinizki okadar kontura yazık değilmi diye:D

Mustafa Çolak
08.02.2010, 21:09
Bilgilendirme İçin Teşekkürler, Yukarıdaki Arkadaşların Dediği Gibi Beni Niye Aramıyorlar.

ilhan
08.02.2010, 21:14
Valla bana bu tip mesajları geçtim tanımadığım numaralardan mesaj gelse dahi okumadan siliyorum. Avea'nın bir çok mesajını bile okumadan silerim. O derece yani :)

Burçak
08.02.2010, 21:16
gecen ay buna benzer haber haber61 de çıkmıştı,adamın telide vardı,inanırmısın aradım adamı yaklaşık 10 dk muhabbet ettim:D,sonrada bi kalayladım:rolleyes:

not: tel avea olduğu için her yöne sınırsız,şimdi siz dersinizki okadar kontura yazık değilmi diye:D
olm sen kalayladıkça o adam kontör kazanıyo olmasın. nasıl tepki verdi bari :D

SEDAT
08.02.2010, 21:17
- Banada geldi bu 10.000 tl kazandınız mesajı ulan biliyorum yalan olduğunu ama az daha inanıyordum acaba diyorum ya doğruysa inanmak istiyorum resmen ya ççç

Mustafa
08.02.2010, 21:19
Bu konuda özellikle yaşı büyük olan akrabalarımızı uyarırsak bence çok iyi olur.Karadeniz insanına bu numaraları yutturamazlarda biz genede önlemimizi alalım :)

zafer6161
08.02.2010, 21:35

kapattı teli,korktu heraldeççç

Onur
08.02.2010, 21:49

Abi sorma 10 gün öncesine kadar her 3 günde bir Bulgarlar çağrılayıp duruyordu. Allah'tan 10 gündür unuttular beni :D

mashal61
08.02.2010, 23:43
Bana da gelmişti böyle bir mesaj. :) Pepsi yaşatır seniydi, evet. :)

Ne kazandığımı söylediklerini hatırlamıyorum bile, mesajı okumamla silmem bir olmuştu. :)

Barış
08.02.2010, 23:49
Ben de geçen gün lokantada beklerken lokantanın sahibini aradılar adam baktı cevapsız çağrı :D .Aradı numarayı.Diyor ki hanfendi kimi aradınız :D Sonra kapattı diyor ki bayan arkadaş olmak istiyomuş :)

tigin
09.02.2010, 01:37

Off gülmekten öldüm :D :D Gecenin bu vakti sıkıntı falan kalmadı. Çok yaşayın.

Yahu bu mesajlar niye bana hiç gelmiyor. Kimse aramıyor beni :(

Ömer seni kandıramayacaklarını bildikleri için aramamışlardır kardeş. :)

Tangerine Dream
01.03.2010, 12:51

Birkaç gün önce bana da +373 ile başlayan bir numara çağrı bıraktı. Kodu araştırdım Moldova imiş.:)

Gökçebey
01.03.2010, 13:06
Doğu Avrupa ülkelerine hızla yayılıyor bu dolandırıcılık. Allah'tan bizim afedersiniz abazan gençliğe denk gelmiyor. Tutmayın beni Moldova'dan aradı bi kız, gidip görecem, tanışacam ççç

Bu arada Turkcell'den numarasını taşıyanlara BTK ile ilgili bir mesaj geliyor. Şu kadar ücret tarafınıza iade edilecektir diye. Buna dikkat edin. Bu dolandırıcılık değil. Dün TİM'e gittim bilgi aldım. Turkcell'in ana sayfasındaki yardım linkinin altında duyurulara tıklayın. Orası sizi yönlendiriyor.

Bana ,10453872 TL geri iade edeceklermiş. Virgülden öncesi olmadığı için ulan karanti 0'dır dedim, virgülden sonrası eski parayla 10 trilyon yapıyor çünkü. Araştırdım, bilgileri girdim, 1 TL geri iade edeceklermiş. Turkcell'de 1 liram bile kalmasın diye başvurumu yaptım. Uğraşsınlar 1 lirayı geri verrmek için :D

Yalnız yakında bunun da dolandırıcılığı çıkabilir. Mesaja kesinlikle cevap vermiyorsunuz. Bilgi göndermeyip herhangi bir numarayı da aramıyorsunuz. Aşağıdaki linki takip edin. Bu uygulama sadece numarasını taşıyanlar veya kapatanlar için geçerli. Mevcut Turkcell abonelerine parayı iade etmişler zaten.

Turkcell - İade için BTK Duyurusu (http://www.turkcell.com.tr/yardim/duyurular/ucretiadeleri)