PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hazırlık Maçı: Türkiye 2 - 0 Honduras

Sayfa : 1 [2]

Süleyman Baykan
03.03.2010, 22:58
ya dünya kupasına katılıyoruz desem dicem ki kupadaki kadroyu oturtmaya çalışıyor desek oda değil bir kastamonuluyum doğma büyüme istanbuldayım ama bu tarz davranışlar yüzünden istanbuldan nefret ediyorum bu yüzden anadolu diyorum ve anadolunun ağabeyi istanbul fatihi Trabzonsporu tutyorum oğuz çetin zihniyetindeki insanlar Trabzonspora olan sevgimi aksine dahada arttırıyor hiddink gelsinde biraz hocalık ve adalet öğrensin bu kırıklar...

mashal61
03.03.2010, 22:58
Yok arkadaş ya. Bu resmen Trabzonspor'a hakaret. İsmini bile duymadığım bir takımla maç yapılıyor ve Trabzonspor'dan 1 futbolcu bile yok.

Bekir
03.03.2010, 23:00
Böyle basit bir hazırlık maçında da Trabzonspor'dan bir kişi yoksa bunda bizim de hatamız olmalı. Tepkimizi gösteremiyoruz. Bursaspor'dan bile 2 oyuncu vardı bugün.
Nasıl bir tepki Göstermemiz lazım??

Buna tepki falan gösterilmez,Tek umudumuz Hiddink olmalı;
Şayet Hiddink de Bu şekil kadro ile oynarsa Yine desteklemem milli takımı...

Halit Akyüz
03.03.2010, 23:00
Suan dünyadaki en iyi türk golcü
sen ister begeeen ister begenme mevlütü fransada performansini izlesen bilirdin nekadar teknik ve son vurus becerisi yüksek olan bir futbolcu oldugunu
Milli takıma şu ana kadar ne katmış. Umut bile daha iyi olur Mevlüt yerine en azından koşar baskı yapar. :)

Ercan DEMİRCİ
03.03.2010, 23:05
Milli takıma şu ana kadar ne katmış. Umut bile daha iyi olur Mevlüt yerine en azından koşar baskı yapar. :)
Bile derken??? Yani her durumda Umut'u yerin dibine sokmaktan ne kadar hoşlanıyoruz. Biz kendi futbolcularımıza güvenmiyorsak milli takımada çağırılmayınca itiraz etmeyelim o zaman...

iso_4939
03.03.2010, 23:05
milli takım degıl gs fb karması yav.gs 6 fb 3 tane adam ayıp be...

Bülent AKBULUT61
03.03.2010, 23:06
beni milli takımdan soğutdular acıp bir dakika bile seyretmedim.artık buna milli takım dememize gerek yok istanbul takımı diyelim...

Tolga Kurt
03.03.2010, 23:08
Milli takımdan soğudum. Şu takımda gökdeniz,umut nasıl olmaz.

mashal61
03.03.2010, 23:09
Nasıl bir tepki Göstermemiz lazım??

Buna tepki falan gösterilmez,Tek umudumuz Hiddink olmalı;
Şayet Hiddink de Bu şekil kadro ile oynarsa Yine desteklemem milli takımı...
Sen neden desteklemeyeceksin milli takımı. Bu takım en az Oğuz Çetin'in, Fatih Terim'in olduğu kadar senin de milli takımın değil mi? Madem böyle bir haksızlık yapılıyor bize karşı, buna camia olarak tepki gösterilmeli. Öncelikle başkan çıkıp açıklama yapmalı. Yerel basın işin üstüne gitmeli. Bütün Trabzonspor'u temsilen bir yerlerde bulunan birileri (kısaca lobi diyelim ve sanırım en başarısız olduğumuz nokta bu) bu konuyu kamuoyunun gündemine getirmeli. Yoksa da biz büyük takımız diyoruz ya kendi kendimize konuşmaktan öteye gidemeyiz.

iso_4939
03.03.2010, 23:14
tamam trabzonsporluyuz diye fatih tekke gökdeniz umut veya bır baskasını görmek ıstıyoruz.ama abi bu kadroda oynayanları gördukce bu elestırımıze hak verıyorum..yanı bu kadroda kesınlıkle oynamaları lazım..

lazibere
03.03.2010, 23:15
Ne zamana geldik valla..

Ya elimizdeki futbolcular gerçekten 2. sınıf , yada biz futboldan anlamıyoruz.. yada bunlar bu işi kasıtlı yapıyor..

Bu akşam kı hazılık maçında sayısız oyuncu değişikliği hakkı varken 3 oyuncusu olan trabzonsporumuzdan bir kişi bile oynamıyorsa bu işte bir sakatlık var... Necip denen herif milli olacak bizden biri olmayacak...

Demek ki bizde milli akım forması giyebilecek futbolcu yok...

Eğer bu duruma yöneim kayıtsız kalıyorsa bu işte gerçekten bir absürtlük var...

Hele hele KAZIM KAZIM denen soyu sopu belirsiz herif , hakkında bir sürü sansayonel haber varken, bu herif apar topar afaroz edilirken ülkemizden ... hala milli takım forması giyebiliyorsa aklıma GOKDENİZ geliyor.. Bu çocuk Rusya Ligi şampiyonu olmuş bir takımın en yi oyuncularından.. nasıl olurda kadroda olmaz...

Ufuk Bayraktar61
03.03.2010, 23:16
fazla sıkıntı yapmayın,

suçumuz Trabzonlu olmak

suçumuzu yurdun 4 bir tarafına ayılmak

suçumuz her yerin bize Trabzon olması..

Bizi kimse istemiyor..

Bekir
03.03.2010, 23:17
Sen neden desteklemeyeceksin milli takımı. Bu takım en az Oğuz Çetin'in, Fatih Terim'in olduğu kadar senin de milli takımın değil mi? Madem böyle bir haksızlık yapılıyor bize karşı, buna camia olarak tepki gösterilmeli. Öncelikle başkan çıkıp açıklama yapmalı. Yerel basın işin üstüne gitmeli. Bütün Trabzonspor'u temsilen bir yerlerde bulunan birileri (kısaca lobi diyelim ve sanırım en başarısız olduğumuz nokta bu) bu konuyu kamuoyunun gündemine getirmeli. Yoksa da biz büyük takımız diyoruz ya kendi kendimize konuşmaktan öteye gidemeyiz.
Bu takım Bu şekilde Benim Milli takımım değil...
Yönetim neye tepki göstermiş ki Buna göstercek,Ben Taraftar tepki göstermeli diyorsun sanmıştım...

lazibere
03.03.2010, 23:21
Bir diğer ve esas önemli konu

Türk milli takımının hak edenın forma giydiği bir yer olduğunu düşünmüyorum. Bu iş TFF yonetimi ve menjerlerin bir oyunu .. futbolculaırn değerlerini katlamaları için kullandıkları bir metod, biliyorsunuz Avrupa ligleriınde yabancı statüsünde top oynayabilmek için ülke milli takımlaında belirli sayıda top oynama şartı aranıyor. Bu açıdan kım daha fazla para yedrirse o futblcu forma giyiyior... Bunu başka şekillerde Fatih Tekke de dile getirmişti..

O açıdan her aanda Ulusal hiç bi değerimizin kalmadığı, Parsel parsel her alanda satışların olduğu. APO yu yakalayanların bugun mahkum edildiği, ülkenın en değerli sanaiyelerinin yabancılara peşkeş çekildiği, vatan için kan dokenlerin bugun farklı şekıllerde yüreklerde mahkum edildiği ve vatan sevgisini sadece istiklal marşı okumakla eşdeğer sayıldığı ülkemim milli takımında BREZİLYA lı nın, çakma KAZIM ların forma giymesi de normaldir... Bu açıdan ben milli maçları izlemek için ekstra bir gayret sergilemiyorum.. Çünkü ordakıler bizim için deil başkalarının çıkarı veya kendi çıkarları için ordalar ,, kaldıkı aldıkları paralarda bir haylı fazla

Halit Akyüz
03.03.2010, 23:21
http://2.bp.blogspot.com/_wc2rMYHXxh4/Sc0kgzt3wwI/AAAAAAAAAOo/ZK7LDJe-qfI/s400/fatih+terim.jpg

mashal61
03.03.2010, 23:23
Bu takım Bu şekilde Benim Milli takımım değil...
Yönetim neye tepki göstermiş ki Buna göstercek,Ben Taraftar tepki göstermeli diyorsun sanmıştım...
Milli takım hepimizin Milli takımı. Ama bu şekilde olmasını ben de kabul etmiyorum tabi ki. Camia olarak tepki göstermeliyiz. Biz taraftar olarak en büyük tepkiyi göstersek ne olur? 2 ay sonra unutulur gider.

Halit Akyüz
03.03.2010, 23:23
Deplase ol Mevlüt deplase ol

Eren Karaahmetoğlu
03.03.2010, 23:25
Gittiğime pişman oldum. Trabzonsporlu bir oyuncunun bile oynamaması fiyasko. Bu arada Çarşı, kusura bakmayın, çok gerizekalısınız. :) Bir sürü Trabzonsporlu vardı maçta. Keşke hep birlikte gitseydik. Bu devirde milli maçlara da grupla gitmek lazım. Yamyamlara hadlerini bildirebilmek adına..

aktan61
03.03.2010, 23:29
milli takımı destekleyeceğim günler geri gelir mi :confused:

Aker
03.03.2010, 23:37
Gabric oyuna girdi bu arada.

asilhamsi
03.03.2010, 23:40
milli takımın istanbul karması olmayacagı gun bende milli takımı destekleyecegim..

O zamana kadar yasasın Hounduras Milli Takımı

Ilelioglu
03.03.2010, 23:41
Gabric oyuna girdi bu arada.

Cale oynuyormu..??

Serdar Şahin
03.03.2010, 23:46
yalancı federasyon ,değişmeyen zihniyet
TÜRKİYE MİLLİ TAKIMINI 2 SENEDİR GÖNLUMUZDEN ALDI......

Ahmet Kuru
03.03.2010, 23:49
Milli Takımı baya diri gördüm...
Rakipden mi kaynaklı bizden mi anlamadım maçı sürekli takip etmediğimden...
Ama biraz ilerleme var sanki..

Ömer TOPAL
03.03.2010, 23:54
Ah ah keşke bende senin gibi görebilseydim Ahmet kardeş... Malesef bizim bir Milli Takımımız yok...Milli Menfaatler Spor takımı var ve ben şahsım adına hiç bir destegi gösteripte birilerinin ekmegine yag sürmeyecegim...

Hüseyin Çümen
03.03.2010, 23:55
milli takım olsada olur olmasada nede olsa 2 tane istavroz çıkaran oyuncu var Trabzonsporumuzun uluslararası arenada göstereceği başarılar için sabırsızım milli takım heyecanlandırmıyor beni

Kaan
03.03.2010, 23:59
Aynı gün Rubin Kazan ve Türkiye'nin maçı olsa, samimi olarak söylüyorum; Rubin Kazan'ın maçını izlerim. :cool:

Sefer A.
04.03.2010, 00:06
su Hamit Altintop'un karsilasma sonu verdigi demeçlerdeki Türkçeyi gördünüz mü ????

Hasan ZAİMOĞLU
04.03.2010, 00:09
eved ayşem rakibin önemi yokmuş meğer ... sen gideli yine değişen pek bir şey yok buralarda yine TRabzonspor'a antipati ile yaklaşanlar ve karanlık beyinler var .. meğer herşey gösteriş içinmiş ayşem ..

Hamza Yilmaz
04.03.2010, 00:15
Tamam anladim, Trabzonsporlulara giciginiz var oynatmiyorsunuz oyuncularimizi ama Nuri Sahin'i niye oynatmiyorsunuz anlamadim gitti.... Ben olsam ilk onu yazarim takimima... Adam Dortmund da kral gibi oynuyor, penaltilari atiyor duran toplari vs..... Biz oyuncu harcamaya seviyoruz... Nuri Almanyayi secseydi, gül gibi davranirlardi ona..... Tek ümidim Guus Hiddink.. Futboldan anliyorsa oynatir Nuriyi

Selman
04.03.2010, 00:16
Oğuz Efendi' de Fatih abisinin izinden gidiyor.

Hiddink'in aklını da çelmezler umarım.Arka sayfada Bartuğ çok güzel açıklamış herşeyi.

Ömer SEVİNÇ
04.03.2010, 00:24
Fatih Terim cezalı mıydı bu maç? Kulübede göremedim de?

Osman Yavuz
04.03.2010, 00:26
Çapsız Aurelio'nun oynadığı bir milli takımda Bundesliga ve Dortmund'un gözbebeği Nuri oynayamıyorsa bu hocanın ne kadar çapsız biri olduğunu gösterir.Diğer oyuncular hakkında yorum yapmayacağım.Ligin en formda oyuncusu Ozan İpek ve en formda kalecisi bu maça ilk 11'de başlamıyorsa yazıklar olsun diyorum sadece.

Hamza Yilmaz
04.03.2010, 00:29
Çapsız Aurelio'nun oynadığı bir milli takımda Bundesliga ve Dortmund'un gözbebeği Nuri oynayamıyorsa bu hocanın ne kadar çapsız biri olduğunu gösterir.Diğer oyuncular hakkında yorum yapmayacağım.Ligin en formda oyuncusu Ozan İpek ve en formda kalecisi bu maça ilk 11'de başlamıyorsa yazıklar olsun diyorum sadece.

aynen, Nuri Sahin 77.dakikada oyuna giriyor cok sasirdim....Galiba bunlar hic alman ligini izlemiyor...

Sefer A.
04.03.2010, 00:29
Tamam anladim, Trabzonsporlulara giciginiz var oynatmiyorsunuz oyuncularimizi ama Nuri Sahin'i niye oynatmiyorsunuz anlamadim gitti.... Ben olsam ilk onu yazarim takimima... Adam Dortmund da kral gibi oynuyor, penaltilari atiyor duran toplari vs..... Biz oyuncu harcamaya seviyoruz... Nuri Almanyayi secseydi, gül gibi davranirlardi ona..... Tek ümidim Guus Hiddink.. Futboldan anliyorsa oynatir Nuriyi

Nuri Sahin'i çok zamandir begenirim, o -17 Milli Takimimizda oynadigi zamanlar, Caner Erkin'li o kadro... Izledigimde hep keyif aldigim bir oyuncu, bu sene zaten döktürüyor, her zaman 90dk sahada, + kaptan oldu artik ;) , zaten severdim kendisini, geçen sene daha da artti bu sevgim, nedenini yazayim size :

Nuri'nin geçen sene devre arasi demeçlerini bilen gören okuyan duyan var mi ??
Liglerde devre arasi oldu, bir imza töreninde mi ne demeçler verdi Türk gazetecilerine (o zaman ilk devre neredeyse hiç oynamamisti hep yedekti), Türkiye ligi hakkinda bir takim seyler söylemisti, ve gönlünden Trabzonspor'un sampiyonlugunun geçtigini demisti, ben inanilmaz bir sekilde sasirmistim ve mutlu olmustum, sonra da acaba kiralik gelebilir mi alabilir miyiz diye kendi kendime hayaller kuruyordum :D

altinkaya08
04.03.2010, 00:34
ne söyliyim bilmiyorum ama yapılanlardan bir türk olarak utanıyorum çok büyük haksızlık bu milli takımda oynamak için lobicilikmi yapmak lazım yazıklar olsun

Aker
04.03.2010, 00:37
Cale oynuyormu..??

Üzgünüm mesajı yeni gördüm, evet oynuyordu. Fena değil, bildiğimiz Cale idi:)

Enes Ünal Kaya
04.03.2010, 00:45
Aynı gün Rubin Kazan ve Türkiye'nin maçı olsa, samimi olarak söylüyorum; Rubin Kazan'ın maçını izlerim. :cool:

Milli Takımda Yabancı Oyuncu Oynuyorsa .. Rubinin Bir Farkı Yok Zaten Türk Dolu Rubinde.. Milli Takım Gibi :)

Üstelik Türkiye Çok Kötüydü Bence..

28TS61
04.03.2010, 01:09
istanbulda milli maca karsiyim. hazirlik macini bile istanbulda oynatiyorlar ama tribünler her defasinda bos.
illa trabzonda demiyorum.oynat urfada, antepte, adanada, kayseride, eskisehirde vs vs ordaki vatandaslarimizda izlesin milli takimi ordaki esnaf da kazansin, o il icinde reklam olsun, ülkeni tanitmis olsan güzel olmaz mi ?

istanbuldaki kimin stadi olursa, her milli macta en büyük bjk, fb ve gs tezahuratlari yapiliyor inanilir gibi degil.

tutturmus gidiyorlar oyuncular istanbul takimlarindan (yedek olup hic oynamasalar bile), macta 3 takimdan birinin stadinda

Mehmet Sarigül
04.03.2010, 01:19
Takimin hocasi olarak (milli takim düzeyinde!) oyuncularin isinma calismalarini yöneten Oguz Cetin...

Mehmet Fatih Silik
04.03.2010, 03:21

Zaten Rubin'de dün oynami$ti...:)

Halit Akyüz
04.03.2010, 04:45
İnsan göstermelikte olsa bi tane oyuncumuzu alır. :)

Cengiz Çubukcu
04.03.2010, 07:58
Oğuz Çetin hayat boyu başarılı bir teknik adam olamayacağını göstermeye devam ediyor...
1. Honduras gibi bir takımdan çekinerek yenilgiden korkmuştur ve yeni oyunculara şans verme konusunda sınıfta kalmıştır...
2.yapılan seçimler tamamen birilerini üzmemek ( Trabzonspor hariç) adına yapılmıştır, Sabri sıradan bir anadolu takımında olsa sakatlıktan çıkar çıkmaz kadroya alınır mıydı? Emre takım kaptanı olur muydu? Çağlar dururken sol bekte caner oynar mıydı? en formda Türkiye ligi oyuncusu Ozan son 20 dakika giriyor ve ayağına doğru dürüst top bile değimiyor...
3.Umut'a kızıyoruz ama onun Halil Altıntop'tan eksiği ne Allah aşkına...

Ümit Tekşan
04.03.2010, 08:46
Oğuz ÇETİN, hiç bir zaman teknikdirektör olamaz yardımcı antrönör olarak devam eder. Adamın duruşunda, konuşmasında iş yokki Teknikdirektörlüğünde olsun!!

Tangerine Dream
04.03.2010, 09:10
Yorumlarına en çok güvendiğim spor yazarı Kemal Belgin geçtiğimiz haftasonu Oğuz Çetin hakkında şunları söyledi; "eğer bir şirketim olsa başına Oğuz Çetin'i geçirir şirkete de 25 yıl uğramam ama bir futbol takımının başkanı olsam takımımı asla Oğuz Çetin'e emanet etmem."

Birtan Karaman
04.03.2010, 09:16
Yeni Milli Takımı İzlemedim Hiç , Onun İçin Bir Yorumum Olmayacak Ama ; Yazılanları Okuduğuma Göre Terim Gitmiş Ruhu Burda.

Badaloğlu
04.03.2010, 10:05
Dün akşam milli maç mı varmış?:eek:

Ömer TOPAL
04.03.2010, 10:08
Yorumlarına en çok güvendiğim spor yazarı Kemal Belgin geçtiğimiz haftasonu Oğuz Çetin hakkında şunları söyledi; "eğer bir şirketim olsa başına Oğuz Çetin'i geçirir şirkete de 25 yıl uğramam ama bir futbol takımının başkanı olsam takımımı asla Oğuz Çetin'e emanet etmem."

Harbiden süper anlatmış Oguz Çetini....Malesef Milli Takım başka ellerde kötü kişilerde....Milletin sevgilisi gruru üzerinden rant yapıp para kazanıyorlar.Fabrika gibi kullanıyorlar milli takımı....Birileri bir şekilde dur demeli....Hiddinki bekleyecegiz..bakalım seçimleri o yapabilecekmi yada kirli eller onunda önüne geçebilecekmi

Erdem Keser
04.03.2010, 10:11
Valla Giray yada Ceyhun oynamadı diye eleştirecek değilim Oğuz'u.Ama Fatih'i ve Gökdeniz'i eski hocasının izinden giderek çağırmadığı için çok andım kendisini.Ne Giray nede Ceyhun Milli takım topçusu değiller.He Sabri, Kazım, Emre Güngör Milli takım oyuncusu mu onlarda değiller.Ama Fatih ve Gökdeniz bu takımda olmalı.Yoksa sen iyi niyetli değilsin...

Süleyman Eruyar
04.03.2010, 10:14
Dün akşam milli maç mı varmış?:eek:

yok Ahmet abi, dün Marmaraspor' un maçı vardı, iki yabancıyla oynadı

Türk Milli Takımı uzunca maç yapmıyor,

Dün Fransa - İspanya maçı vardı ki, değme keyfime..

Ben artık Türk Milli takımı dönene kadar, İspanya Milli Takımını tutuyor ve onu takip ediyorum ...

Erdem Keser
04.03.2010, 10:24
Trabzonspor taraftarı hep aynıdır.Hiç bir zaman memnun olmaz.

Terim kötüdür, adaletsizdir kabülüm.Oğuz da aynı şekilde diyelim...

Bu takımın hocası olduğu vakit Ersun Yanal, 4 tane Trabzonsporluyla Milli takımın iskeletini kurduğunda bile eleştiri alıyordu Trabzonlulardan.
Herşeye muhalefet bir toplumuz.Giray ve Ceyhun neden oynamamış da Caner neden oynamış.Emre neden sahadaymış.Emre olduğu için sahadaydı, top oynadığı için.

a f s
04.03.2010, 10:25
Milli takımın yeni formaları dün akşam ilk kez sahaya çıkmış oldu.

http://www.tff.org/Resources/TFF/FileGallery/99f6c9a262aa42b9b63d835231b7f3d8.jpg
http://www.tff.org/Resources/TFF/FileGallery/038834080140498a80040415dbae3c18.jpg
http://www.tff.org/Resources/TFF/FileGallery/7d080141f4d64e7c8b2ca45cdaaea4a5.jpg
http://www.tff.org/Resources/TFF/FileGallery/fb5de86ab82b48e384132ecc4502a5bf.jpg
http://www.tff.org/Resources/TFF/FileGallery/d011055a06dc4a2480a12334b378edbd.jpg
http://www.tff.org/Resources/TFF/FileGallery/7ed2b0b3eaad44968fb00e303f74d828.jpg

Milli dedikleri takıma bir de Nobre'yi yamamaya çalıştıklarını düşündükçe sinir oluyor insan.

Yazık çok yazık.

a f s
04.03.2010, 10:31
http://cache.daylife.com/imageserve/05sP8an6MW5O8/x610.jpg
http://cache.daylife.com/imageserve/04XPbzi2Jo1oX/610x.jpg
http://cache.daylife.com/imageserve/00u73hn0y08F2/610x.jpg
http://cache.daylife.com/imageserve/035Qg9r4Voe6u/x610.jpg

Adı üstünde hazırlık maçı, bize "böyle kadrolara hazırlıklı olun" mesajı mı veriyorlar acaba.

Badaloğlu
04.03.2010, 10:44
yok Ahmet abi, dün Marmaraspor' un maçı vardı, iki yabancıyla oynadı

Türk Milli Takımı uzunca maç yapmıyor,

Dün Fransa - İspanya maçı vardı ki, değme keyfime..

Ben artık Türk Milli takımı dönene kadar, İspanya Milli Takımını tutuyor ve onu takip ediyorum ...

Bende milli maç var sanmıştım:D Neyse akşamki Almanya 0 - 1 Arjantin maçı da güzelmiş.

BAHADIR33
04.03.2010, 10:45
Dün akşam sabrım yettiğince maçı izlemeye çalıştım..
Futbol keyif vermedi. Oynanan oyundan çok futbolcuların davranışlarına, hakeme, seyirciye odaklandım..Seyirci de son yarım saat uyuyunca dikkate değer pek birşey kalmamıştı.

Volkan göbeği eritmiş, o dikkatimi çekti..
Hakem de pek bi göbekliymiş, o da dikkatimi çekti.
Aurelio'nun sinirinin nedenini anlamaya çalıştım.
Emre'nin, yaptığı kasti faullerden sonra yerden yatan futbolcu , ekarte ettiği düşman askeriymiş gibi bir ifade takınmasına anlam vermeye çalıştım..
Bir de anlam veremediğim başka bir olay var.
Şimdi , sonradan oyuna girecek olan oyuncuyu 4. hakem oyuna girmeden önce donuna kadar kontrol ediyor ya ...yalandan.. Hani tabanlarına falan bakıyor,formasına bakıyor..
O sırada futbolcunun forması şortunun içinde oluyor..Sonra sahaya attığı ilk adımla birlikte forma hoop şortun dışına çıkarılıyor..
30000 kişinin ve 4 tane hakemin gözleri önünde o forma , şorttan dışarı çıkarılıyor.Sonra ne oluyor?? Düüüüt , başlasın oyun..
Be kardeşim, bu oyunun kuralları yok mu? Neden o forma şorttan dışarı çıkar?
Zıbın tipi formalar getirilsin derim ben.. Tek parça..
Golden sonra zıbınını çıkarana da kırmızı kart :)

Badaloğlu
04.03.2010, 10:47
http://www.tff.org/Resources/TFF/FileGallery/d011055a06dc4a2480a12334b378edbd.jpg

afs hocam,

Formayla, şortların rengi neden tutmuyor? Sanki şortları Ayşe teyze, ace çamaşır suyuna yatırmamış gibi...

a f s
04.03.2010, 10:54
afs hocam,

Formayla, şortların rengi neden tutmuyor? Sanki şortları Ayşe teyze, ace çamaşır suyuna yatırmamış gibi...

Forma ile şortun kumaşlarının malzemesi farklı, ortamdaki ışık ta çekilen fotoğrafı etkiliyor.

Honduras ile 2010 yılının ilk maçına çıkacak olan A Milli Takım, bu müsabakada Nike tarafından tasarlanan yeni dış saha formasını giymiş oldu.

Formanın tasarımı aşamasında tüm Türkiye'de detaylı araştırmalar yapılarak, halkın genel beğenisini yansıtan bilgiler toplandı. Bu bilgiler sonucunda milli takımın uzun yıllar giydiği ve Türk halkının da büyük beğenisini kazanan ay yıldızlı forma yeniden tasarlandı. Hakim rengi beyaz olan bu yeni tasarımda formanın göğsünde kırmızı bir bant ve bandın üstünde ay yıldız bulunuyor. Uzun süren araştırma ve tasarım çalışmaları sonucunda üretilen formada önceki formalarda kullanılan teknolojik özellikler daha da geliştirilerek uygulandı. Yeni formanın öncekilerden en büyük farkı ise geri dönüşüm özelliğinin bulunması. Türk Milli Futbol Takımı'nın yeni forması hem futbolcular hem de taraftarlar için aynı özellikte geliştirildi.

http://www.tff.org/Resources/TFF/Images/001-2010/Milli%20Takimlar/Yeni-Dis-Saha.jpg

Geri dönüşümü yapılmış plastik şişelerden elde edilen kumaşlardan üretilen formalar futbolcuları daha kuru, daha serin ve daha rahat tutacak şekilde tasarlandı. Bu tasarım sayesinde futbolcuların vücut sıcaklığı yeşil sahadayken istenilen düzeyde tutuluyor olacak ve böylece onlar da en üstün performanslarını sergileyebilecekler.

http://cache.daylife.com/imageserve/05sP8an6MW5O8/x610.jpg
Bu formada kullanılan Nike Dri-Fit kumaş, teri buharlaştığı yer olan formanın dışında tutarak futbolcuların daha kuru kalmasını sağlıyor. Formanın her iki yanında uzanan ve şortlarda bel kısmının altında bulunan yeni havalandırma bölgeleri ise kumaştan içeri giren havayı ciddi derecede arttırarak futbolcuların daha serin hissetmesine olanak sağlıyor. Şortlarda ise bel kısmının altında, omurganın alt kısmının yakınında ek bir havalandırma bölgesi bulunuyor.

http://cache.daylife.com/imageserve/035Qg9r4Voe6u/x610.jpg

Formanın yeni çift dokumalı yapısı ona daha ince bir görüntü kazandırırken, öte yandanyüzde ondaha esnek bir yapı veriyor. Ayrıca vücudun doğal hatlarını vurgulayan yeni dinamik kavrayışı maksimum hava dolaşımı ve hareket sunuyor.

Cevabı fazla mı abarttım?

AKSOY_61
04.03.2010, 10:58
Valla bizden alınabilecek yerlilerden aklıma selçuk, ömer aysan, umut ve egemen geliyor.
ömer sakat, egemen toraman bile alınmamışken alınmazdı, umut her ne kadar formda olsa bile
onu savunsam bile çok fazla kaçırdığı doğru milli maçlarda umuta o kadar pozisyon da vermezler ayrıca yani umut alınmazdı,
selçuk ise istanbul takımlarında çok fazla anternatifi var onların durmunu bilmiyorum onun için emin konuşamıyorum.

Milli takıma çağrılan oyucularımız giray,ceyhun ve onurdan sadece onur milli takımı hakediyor bence.
Hazırlık maçı ben olsam bu maçta volkanın yerine onuru oynatırdım.Ama sırf bir oyuncu yüzünden de
kızıp izlememezlik yapmam.

Gökdeniz ve fatih tekke denilmişi oğuz hoca bunları radikal değişiklik yapmak istemediği için oynatmamıştır.
Gökdenizle emre zaten kavgalı diye biliyorum birisi seçilmek zorunda emre ortasahayı derleyip toplarken gökdenizin de seçilmesi zordu.
Belki hiddink gelince bu olay çözüme kavuşur.

Fatih tekke ise hiddink kadrosunda %100 yer alacaktır.

Mustafa Yılmaz.20
04.03.2010, 11:00

Bu takımın hocası olduğu vakit Ersun Yanal, 4 tane Trabzonsporluyla Milli takımın iskeletini kurduğunda bile eleştiri alıyordu Trabzonlulardan.
Herşeye muhalefet bir toplumuz.Giray ve Ceyhun neden oynamamış da Caner neden oynamış.Emre neden sahadaymış.Emre olduğu için sahadaydı, top oynadığı için.
Son 3 sayfayı okudum ve en güzel yorum :alkış:

Badaloğlu
04.03.2010, 11:01
afs hocam,

Hauuu yazdukların hepsini sadece bir forma mı ediy?:eek:

Mustafa Yılmaz.20
04.03.2010, 11:01
Tabi şunu da ekleyeyim.Selçuk, Aurelio'nun yerine olmalıydı

AKSOY_61
04.03.2010, 11:06

Ne yazıkki katılıyorum.

karatasof
04.03.2010, 11:44
Altı Aydır Hocası olmayan Milli takım!
Ağustos ayına kadar gelemeyecek ama kendisi ile Anlaşıldığı basına sızdırılan bir TD!
Ağustos ayında Türk Milli Takımı hocası olacağı TFF Patronluğunca ilan edilen Rus Milli Takım hocası'nın Güney Afrika'da yapılacak 2010 Dünya Kupası'nda Fildişi Milli Takımını çalıştırması konusu da gündemde.
Bu kadar garipliklerin yaşandığı başka ülkeler varmıdır?
Bu kadar garipliklerin yaşandığı ülkede Milli takıma seçilen oyuncuların yada onların seçiliş biçimlerinin ADİL olabilmesi ihtimali varmıdır?
Ya da oynanan maç ve skor üzerine yorum yapmaya gerek varmıdır?

Faik Yılmaz
04.03.2010, 12:00
yeni formalarımıza bayıldım valla....

Çok güzeller en kısa zamanda temin etmeye çalışacağım.....

Hekimoğlu
04.03.2010, 12:14
Formamı geri istiyorum diye bir site vardı galiba bende imza atmıştım o formalara geri dönüş olmuş çok sevindim bir de adaletli bir hoca olsa.

Murat 61
04.03.2010, 12:30
Altı Aydır Hocası olmayan Milli takım!
Ağustos ayına kadar gelemeyecek ama kendisi ile Anlaşıldığı basına sızdırılan bir TD!
Ağustos ayında Türk Milli Takımı hocası olacağı TFF Patronluğunca ilan edilen Rus Milli Takım hocası'nın Güney Afrika'da yapılacak 2010 Dünya Kupası'nda Fildişi Milli Takımını çalıştırması konusu da gündemde.
Bu kadar garipliklerin yaşandığı başka ülkeler varmıdır?
Bu kadar garipliklerin yaşandığı ülkede Milli takıma seçilen oyuncuların yada onların seçiliş biçimlerinin ADİL olabilmesi ihtimali varmıdır?
Ya da oynanan maç ve skor üzerine yorum yapmaya gerek varmıdır?

Yorum yok abi, maalesef.

ESER
04.03.2010, 12:35
dunku macin kadrosunu gordukten sonra izlemeye gerek bile duymadim. icinde Trabzonsporlu yoksa bana ne milli takimdan. istanbulun bebelerine prim yaptirmak icin secilen bir takim benim takimim degil ve aldigi sonuclarla da ilgilenmiyorum.

Erdem Keser
04.03.2010, 12:37
Anlaşılmayacak bir durum yok bence.Hiddink'in mukavelesi ağustos ayında bitiyor ve yeni sözleşmede o tarih baz alınarak yapıldı.Fildişi'nin başına geçmesi şu aşamada farazi.Eğer Rusya federasyonuyla olan sözleşmesini karşılıklı feshederse Dünya kupasında gayet tabi takım çalıştırabilir.Sonuçta imzaladığın mukavelenin dışında bir durum yok ortada.
Hiddink yeryüzünde alabileceğin en iyi 3 hocadan bir tanesi; Mourinho, Trapattoni, Hiddink.Gönül isterdi ki Yılmaz Vural gelseydi hemen ertesi gün takımın başına ama akıları ermedi muhtemelen.

ESER
04.03.2010, 12:39
bu arada Allah hondurasli ogrencilerin, milli mars seromonilerinde yar ve yardimcisi olsun:D 15 dakikalik mars mi olur ya:) bi ara honduras bandosu mac oncesi konser veriyo sandim:)

matalar
04.03.2010, 12:43

katılamayacağım bir yorum.
ersun yanal zamanında bizim şikayetimiz yoktu.
fatih terim döneminde ise adam kayırma had safhadaydı.
en iyi olduğu dönemde bile fatih,gökdeniz,mehmet topuz,ibrahim toraman,yıldıray gibi isimler kadroya alınmadı. kendi takımında doğru dürüst oynamayan önderler,emreler kazım lar batuhanlar i.üzülmezler milli takıma girerken bu isimler takıma giremedi.

bana kimse serkanın bu sezonki performansıyla neden milli takıma alınmadığını anlatamaz.serkanın futbolu amuda kalkarak mı oynaması lazım.

macuka
04.03.2010, 13:07
Dun maci seyredince, Ts den oyuncu gormeyince canim sikilmadi degil, ama oynayan oyunculardan hangisini Ts de istemem diye dusundum, ve normal dedim.
Mevlut muthis guclenmis, eger bu gucle oynarsa onun tarzindaki Nihat ve Halil forma yuzu goremezler...
Hiddink in rusyada uyguladigi taktigi dusununce, bizim milli takimda da bir Arsavin yaratmasi gerekecek.
Aslinda bizim Engin biraz akilli olsa tam Hiddink in aradigi topcu ve iddia ediyorum Hiddink takimin basina gecer gecmez Engin i milli takima alacaktir, cunku Hiddink oyunu hizli oynayanlari sever.
Bizim kadroyu dusununce, orta sahada topu hizli oynamayi beceremeyen Selcuk milli olamayacaktir, keza Ceyhun da. Giray icin bir sey diyemiyorum cunki Tr deki hic bir stoperi begenmiyorum. Onur zaten hakediyor.
Emre ise bu formda giderse tekrar bir avrupa ingiltere transferi gerceklestirebilir...
Fatih Tekke nin son durumunu bilemiyoruz, ama Hiddink onu tanidigi icin mutlaka elemelerde kullanacaktir, Gokdeniz ise Hiddink in bankosu olacaktir keza dikine top oynayan Turk oyuncusu yoktur.

ESER
04.03.2010, 13:10
bu mevlut necidir? ne ayaktir da milli takimda oynar? kimden torpilli bu bebe? fatih terim sayesinde iyi bir transfer yapti milli futbolcu ayagina ,eee fatih abisine de atmistir bi sakal;)

Erdal
04.03.2010, 13:12
Bu takımın golcüsü yok demiştim maçı seyrederken...Sergen de öyle düşünmüş....

Edebiyatçılar der ki : " Bu asırda iki büyük şair yetişti...Biri Nazım Hikmet diğeri Necip Fazıl. Birini sürgünlerde diğerini zindanlarda çürüttük"....

Bundan mülhem diyorum ki Türk futbolu iki golcü yetiştirdi son yıllarda. Birini sürgünde unuttuk diğerini yedek kulübesinde çürütüyoruz...

Faik Yılmaz
04.03.2010, 13:20
2010 senesinin en revaçta golcüsü olan Umut Bulut nasıl atlamışlar hayret .... :)

Bizim sitede Rooneyle filan karşılaştırılıyor ama demekki Hiddink ya da Milli takımı yönetenler buradaki bazı arkadaşlar gibi düşünmüyorlar....

Mustafa
04.03.2010, 13:21
Faik Abi şu Rooney olayını halen anlamadın ya.Yada anlamak istemiyorsun.

Faik Yılmaz
04.03.2010, 13:26
Faik Abi şu Rooney olayını halen anlamadın ya.Yada anlamak istemiyorsun.

ula bari haburda rahat bırakın beni......:D

Yok anladım anladım da latife ediyorum azıcık.......

Mustafa
04.03.2010, 13:27
Faik bende aslında şunu yazmayı planlıyordum.Ha burada rahat bırakın Umut'u :D

Sefer A.
04.03.2010, 13:30
bu mevlut necidir? ne ayaktir da milli takimda oynar? kimden torpilli bu bebe? fatih terim sayesinde iyi bir transfer yapti milli futbolcu ayagina ,eee fatih abisine de atmistir bi sakal;)

Mevlüt'ten iyi ve gelecek vaad eden baska golcü var mi ? Sercan var sakat idi, Fatih Tekke var ama alinmiyor INSAALLAH alinir yakin zamanda, Halil var Mevlüt'ten zerre kadar artisi yok hatta eksigi var, Kaiserslautern'deki Halil olsa (simdiki Mevlüt gibi idi o zamanlar) bir sey demem ama su an kötü Halil, Batuhan'i oynatacak halimiz yok herhalde ? Baska ?? Kimse kalmadi ki, ve Mevlüt bu kadar elestiriyi hak etmiyor bence, paris'te takimin en golcü isimi (9gol, 2-3 gol pasi da var), takimi iddiasiz ama Mevlüt olmasa idi kümede kalma mücadelesi verirlerdi ;) Mevlüt'ün tek sorunu paris'te oldugu için biraz baskida olmasi, yoksa Mevlüt ilk senesi için bayagi iyi oynuyor ve su an taraftarlarin en sevilen 2-3 topçusu konumunda diyebiliriz... :)

Bu takımın golcüsü yok demiştim maçı seyrederken...Sergen de öyle düşünmüş....

Edebiyatçılar der ki : " Bu asırda iki büyük şair yetişti...Biri Nazım Hikmet diğeri Necip Fazıl. Birini sürgünlerde diğerini zindanlarda çürüttük"....

Bundan mülhem diyorum ki Türk futbolu iki golcü yetiştirdi son yıllarda. Birini sürgünde unuttuk diğerini yedek kulübesinde çürütüyoruz...

Kim sürgünde kim yedek ?? Anlamadim kim bu oyuncular...

Cafer Bulur
04.03.2010, 13:34
Almanya hangi takimlar olursa olsun gruplarin favorisidir.

Belcika dick advocaat ile bir cikis icinde,avusturya da yükselis icinde olan ülkelerden.

Azerbaycan bile kolay lokma degil,bu grupta isimiz hic de kolay degil.

Bu grupta 2.ci olabilecegimizi düsünüyorum,büyük ihtimalle baraj maclarina kaliriz.

Hüseyin Sahtiyan
04.03.2010, 13:45

Erdem; adı üzerinde hazırlık maçı yapıyorsun.. Artık yeni bir jenerasyon lazım bu ülke takımına.. Bunu Trabzonsporlular oluştursun demiyor herkes fakat bir hazırlık maçında üstelik rakipde çok üst düzey değilken tamamen yeni isimleri deneyebilirsin.. Kafayla gol atabilecek birtane santraforumuz yok mesela.. Colin'le Servet'le İspanya ikinci liginde ne kadar takip edildiği bilinmeyen Aurelioyla vs. vs. bu iş yürümez.. Böyle hazırlık maçlarında yeni isimlerin kadroya uyumunu sağlayacaksın ki, ilerde final maçlarında kurtarıcı diye oyuna aldığında verim sağlayabilsin..

Ki 2012 den sonra şuan kadrodaki birçok isim ihtiyarlayacak.. gençleri kadroya monte edip yeni bir jenerasyon oluşturabilmek için çok fazla bir zamanımız yok.. Futbol oynadığı sürece ben ondan bundan verimimi alayım bırakırsa yenilerini deneriz düşüncesiyle çook yalan olur bu ülke takımı..

Recep Alkan
04.03.2010, 13:50
Erdem; adı üzerinde hazırlık maçı yapıyorsun.. Artık yeni bir jenerasyon lazım bu ülke takımına.. Bunu Trabzonsporlular oluştursun demiyor herkes fakat bir hazırlık maçında üstelik rakipde çok üst düzey değilken tamamen yeni isimleri deneyebilirsin.. Kafayla gol atabilecek birtane santraforumuz yok mesela.. Colin'le Servet'le İspanya ikinci liginde ne kadar takip edildiği bilinmeyen Aurelioyla vs. vs. bu iş yürümez.. Böyle hazırlık maçlarında yeni isimlerin kadroya uyumunu sağlayacaksın ki, ilerde final maçlarında kurtarıcı diye oyuna aldığında verim sağlayabilsin..

Kısmen haklılık payınız var.

Ama birkaç gündür bunu yazan arkadaşlar var, rakip bizden düşük ama Dünya sıralamasında nerdeyse aramızda 10 takım var :) Bu da ilginç.

Erdem'in görüşlerinde haklılık payı var, eleştriyoruz devamlı olarak. Oğuz çetin denen insan evladı, Fatih Terim'in bir numaralı yalakasıdır. Bunu herkes bilir. Takımı da onun kurduğuna falan inanmıyorum ben.

Size katıldığım nokta ise şu, Sabri, Aurello, volkan gibi adamları bu takıma koymamalı.

Sabir yeni sakatlıktan çıkmış, Aureollo ne yaptığı belli değil,

Volkan zaten devvamlı oynuyor, Koy Onur'u görelim milli forma ile yaptıklarını ?

3 tane Trabzonlu oyuncu alıp oynatmamak da enteresan. (Tam seyretmedim belki de almıştır)

Kısacası milli takım artık bana zevk vermiyor.

Umuyorum ki Rusyadan gelen TD Fatih ve Gökdenizi es geçmeyecek.

Hüseyin Sahtiyan
04.03.2010, 14:04
Kısmen haklılık payınız var.
Ama birkaç gündür bunu yazan arkadaşlar var, rakip bizden düşük ama Dünya sıralamasında nerdeyse aramızda 10 takım var :) Bu da ilginç.

Fakat rakip Avrupa Şampiyonalarına veya Dünya Kupasına katılabilmek için Kanada, Grenada, Haiti, Panama vs. vs. gibi ekiplerle eleme yapıyor.. Biz ise İspanya, Hollanda, Almanya, Portekiz gibi her şampiyonada favori sayılan ekiplerle.. Bilmem anlatabildim mi :)

Sevdamız_Bir
04.03.2010, 14:31
Katılan olur katılmayan olur. Şunu söylemek isterim. A milli takımda Giray, Ömer Aysan, Serkan ve Selçuk ilk onbirde rahatlıkla oynar. Engin ve Umut da en azından yedek soyunur. Milli takımı birileri babalarının çiftliğine çevirmirmiş durumda resmen. Bu kadar ayrımcılık, Trabzonsporlu oyuncuları çekememezlik olmaz doğrusu.

Sevdamız_Bir
04.03.2010, 14:38
Mesela ideal bir kadro yazayım ben.

Volkan

Ömer Aysan Giray Servet Hakan Balta

Serkan Hamit Selçuk Emre Arda

Semih Şentürk

Sefer A.
04.03.2010, 14:42
Mesela ideal bir kadro yazayım ben.

Volkan

Ömer Aysan Giray Servet Hakan Balta

Serkan Hamit Selçuk Emre Arda

Semih Şentürk

..............................................Volk an

Gökhan Gönül..........Giray/Eren Güngör.....Servet...........Hakan Balta

Sabri..........................Selçuk Inan.............Emre B.............Arda

....................................Mevlüt........ ......Sercan

ilhan
04.03.2010, 14:43
Mesela bana göre bizim takımdan milli takımda oynayacak "en banko" isim Ömer Aysan'dır. Elbette milli takım kapasitesinde bir sürü futbolcumuz var. Hele şu çağırılanları görünce bizimkilerin onlardan nesi eksik diyorum. Hatta fazlaları bile var.

Ama eğer milli takıma gideceksen performansını birilerinin(!) gözüne gözüne sokacaksın. Ömer Aysan gibi.

Mert Oğuzlu61
04.03.2010, 14:44
neredeyse bütün oyuncular oynadı, hatta hepsi oynadı diyebiliriz, bizim giray ceyhun onur hariç...

bilerekmi yaptı bilmiyorum ama hondurasa karşı oynuyorsun bi kupa maçı felanda değil, volkanı zaten biliyoruz denesene onuru ?! giray yedek olsun diye çağrıldı ceyhun da aynı şekilde ama ya onur ??? ceyhunuda girayıda onuruda çağırma o zaman bu utanç verici bir durum bütün kadro çıktı oynadı bir bizimkiler kaldı kulübede..!

Mert Oğuzlu61
04.03.2010, 14:50
_________________volkan_________________

_gönül(ömer)__i.toroman___servet____caner

___gökdeniz___hamit_____emre_____arda

_____________tuncay____f.tekke

Osman Yavuz
04.03.2010, 14:53
neredeyse bütün oyuncular oynadı, hatta hepsi oynadı diyebiliriz, bizim giray ceyhun onur hariç...

bilerekmi yaptı bilmiyorum ama hondurasa karşı oynuyorsun bi kupa maçı felanda değil, volkanı zaten biliyoruz denesene onuru ?! giray yedek olsun diye çağrıldı ceyhun da aynı şekilde ama ya onur ??? ceyhunuda girayıda onuruda çağırma o zaman bu utanç verici bir durum bütün kadro çıktı oynadı bir bizimkiler kaldı kulübede..!
Ben bizimkileri geçtim.Adam Bundesliga'nın en formda orta saha oyuncularından biri olan Nuri'yi 80. dakikada oyuna aldı.Çapsız Aurelio'su var ya.Ama kabahat onlarda değil bizim salak Nuri'de.Seçsene Alman Milli takımını.Banko oynuyordun şimdi tıpkı Mesut ve Serdar Taşçı gibi.

Sefer A.
04.03.2010, 14:56
veya

................................................Vo lkan

Gökhan Gönül..........Ibrahim Toraman.....Servet...........Hakan Balta

Gökdeniz..................Selçuk Inan.............Emre B.................Arda

...........................Mevlüt/Fatih Tekke..............Sercan

Sefer A.
04.03.2010, 15:00
Ben bizimkileri geçtim.Adam Bundesliga'nın en formda orta saha oyuncularından biri olan Nuri'yi 80. dakikada oyuna aldı.Çapsız Aurelio'su var ya.Ama kabahat onlarda değil bizim salak Nuri'de.Seçsene Alman Milli takımını.Banko oynuyordun şimdi tıpkı Mesut ve Serdar Taşçı gibi.

aurelio, rezillik yaaaaaaa, Nuri Sahin 90+ oynamali yaaa ne 90'i, sahadan en son çikacak topçu o, kötü de oynasa ;) adam en çok gelecek vaad eden topçumuz yaaaa....

mashal61
04.03.2010, 15:38
Trabzonspor'la alenen dalga geçiliyor ve burada Trabzonspor taraftarını memnuniyetsizlikle suçlayanları görmek üzücü. Olaya bakın ki çağırılan futbolculardan oynamayanlar ya Trabzonlu yahut Trabzonsporlu. Bunu tesadüfle açıklayamazsınız. Hele ki böyle pasif bir takıma karşı oynanan maçta.

MuratJ
04.03.2010, 15:53
Sandığımdan çok daha fazla soğumuşum milli takımdan. 1 dakikamı bile ayıramadım. Umurumda değil bu zihniyetin saçma takımı. Ne halt yerlerse yesinler.

Ömer TOPAL
04.03.2010, 16:04
[QUOTE=Sefer Asan;3058743]Mevlüt'ten iyi ve gelecek vaad eden baska golcü var mi ? Sercan var sakat idi, Fatih Tekke var ama alinmiyor INSAALLAH alinir yakin zamanda, Halil var Mevlüt'ten zerre kadar artisi yok hatta eksigi var, Kaiserslautern'deki Halil olsa (simdiki Mevlüt gibi idi o zamanlar) bir sey demem ama su an kötü Halil, Batuhan'i oynatacak halimiz yok herhalde ? Baska ?? Kimse kalmadi ki, ve Mevlüt bu kadar elestiriyi hak etmiyor bence, paris'te takimin en golcü isimi (9gol, 2-3 gol pasi da var), takimi iddiasiz ama Mevlüt olmasa idi kümede kalma mücadelesi verirlerdi ;) Mevlüt'ün tek sorunu paris'te oldugu için biraz baskida olmasi, yoksa Mevlüt ilk senesi için bayagi iyi oynuyor ve su an taraftarlarin en sevilen 2-3 topçusu konumunda diyebiliriz... :)

he sen diyorsunki Mevlüt oynar...yuh ya..9 gol 2 asis ve milli formayı hak ediş..mesela şu anda gol krallıgı listesindeki tek Türk (Trabzonsporlu olması tesaduf) Umut Bulut lig 9 kupa 5 gol ile o formayı giyemiyorsa ben bunun altında başka bir şey ararım... Umut degilde gol krallıgı listesinde herhangi bir anadolu klübünün oyuncusuda olsa düşüncem bu olurdu....

Ilelioglu
04.03.2010, 16:06
Gökdeniz'in Milli Takima cagrilmamasi;

Türkiye'nin Avrupa Birligi'ne dahil olmak istedigi bir zamanda ne kadar komik duruyor.:cool:

lazkopatfaroz
04.03.2010, 16:19
Milli takım oyuncuları kapasiteli oyunculardan kurulu olması gerekir.

Umut'un kapasitesi ne yazık ki çok dar. Bir forvet için gol yollarında yeterli etkinliğe sahip değil. Bu sebepten dolayı çağırılmaması normal.

Milli takım düzeyinde Servet'in stoperde ne gibi kapasitesi var henüz çözemedim.

Sabri ve Caner'in sağ ve sol bek anlamında nasıl kapasiteleri var buda soru işareti.

33 lük Aurelio'yu hazırlık maçlarında oynatarak nereye ne zaman için hazırlıyoruz ?

Volkan'ın yedeği olabilecek neden kalecimiz yok ? Varsa nede hazırlık maçlarından oynatılmıyor.

Bazı soruların cevabı bana göre Oğuz'un günü kurtarma çabaları. Milli takımın başında galibiyet alıp bir şeyler ifade etmeye çalışıyor.Ne yazıkki bu hazırlık maçının Türk Milli takımına faydalı olmadığını bu şekilde fayda alamayacağını göremiyor.

Halit Akyüz
04.03.2010, 17:01
Sergen doğru demiş Milli takımda santrafor yok.

Yunus Emre SEYHAN
04.03.2010, 17:13
Colman hariç yabancı oyuncularımızdan pek fazla yarar sağlayan yok.
Selcuk,Egemen,Onur,Giray,Serkan,Ömer ve Ceyhun gibi kaliteli oyuncularımız var. Bu oyuncularımızdan hiç birinin hazırlık maçında oynamaması cok ilginç.

Gökdeniz'in milli takıma cağrılmaması büyük bir ayıp.

Ömer TOPAL
04.03.2010, 18:10
Milli takım oyuncuları kapasiteli oyunculardan kurulu olması gerekir.

Umut'un kapasitesi ne yazık ki çok dar. Bir forvet için gol yollarında yeterli etkinliğe sahip değil. Bu sebepten dolayı çağırılmaması normal.

Milli takım düzeyinde Servet'in stoperde ne gibi kapasitesi var henüz çözemedim.

Sabri ve Caner'in sağ ve sol bek anlamında nasıl kapasiteleri var buda soru işareti.

33 lük Aurelio'yu hazırlık maçlarında oynatarak nereye ne zaman için hazırlıyoruz ?

Volkan'ın yedeği olabilecek neden kalecimiz yok ? Varsa nede hazırlık maçlarından oynatılmıyor.

Bazı soruların cevabı bana göre Oğuz'un günü kurtarma çabaları. Milli takımın başında galibiyet alıp bir şeyler ifade etmeye çalışıyor.Ne yazıkki bu hazırlık maçının Türk Milli takımına faydalı olmadığını bu şekilde fayda alamayacağını göremiyor.

Pardon ama kapasitesi çok geniş olan bir forvet varda bizmi istemiyoruz millli formada onu görmek...Yok yok yok yok..nurisi, mevlüdü ne kadar kaliteli olursa olsun ben yabancı ülke liginde oyanayan bir topçunun milli takımda faydalı olacagını düşünmüyorum. Türkiye liginde oynayan adam takım arkadasları ile ligde en az 2 maç yapıyormu evet...Birbirlerine rakip olanlar kooalisyon kuruldugunda başarılı olabilirler...En azından orta sahada bir arda semihi bilir, servet, ceyhunu bilir, onur tanır önündeki santroforu kalesinde...bence sistem bu olmalı...Gökdeniz Fatih hasan kabze bunlar zamanında Türk liginde oynamış oyuncular ve avrupada tecrübelendiler bu kişilerde Milli Takımda faydalı olur ama Avrupa liginde yetişen ve orda oynayan birisi Türk Milli Takımında olmaz olmaz olmaz

Uğur Ö.
04.03.2010, 18:16
Oğuz Çetin gerçekten günü kurtarmak için o oyuncuları koydu.Hazırlık maçında oynamayan adamları koyacaksın ki herkes izleyecek yoksa biz Arda,Tuncay,Hamit vs zaten as oyuncular.Bu maçta oynatsan ne yazar oynatmasan

halil ibo
04.03.2010, 18:17
Ey içimizdeki İrlandalılar körü körüne eleştiriye karşıyım ama elbette ki 3 Trabzonlu kadroya alınıp oynatılmıyorsa bunu bende kör nenemde eleştirir.
Eğer bu maçta şans tanımayacaksan hangi maçta oynatacaksın Onur'u ?
Geyseli Emre kadar değer vermiyorsan Giray'a niye çağırdın kadroya ?
Maç Bursa'daydı da onun için mi Bursalıları aldın da fırsat tanımadın Ceyhun'a ?

Ömür Karadeniz
04.03.2010, 18:17
adamın biri(fatih terim)gitti.yerine gelen bizim usakları yıne oynatmadı.herkes girdi bizimkiler oturuyor.necip bile girdi.kazımı saymıyorum bile.aurelioda promosyon.yazıktır gunahtır ya.o cocukların oynamamasının tek nedenı trabzonspormudur ya yazıklar olsun

M.Kılıç50
04.03.2010, 18:24
Suanki Dönem icin bir Milli kadro Kur deseler bana:

_________________Volkan(Onur)_________________

_Gökhan Gönül(Ömer aysan)__Giray___Ibrahim Toraman____Hakan Balta

___Gökdeniz(Serkan)___Hamit_____Emre_____Ozan Ipek______________

_____________Mevlüt______Tuncay________

Kurardim... ;)

Isterseniz Volka Yerine Onur´u koyun... Gökhanin yerine Ömer´i gökdenizin yerinede Serkani...
Hepsi hakediyor....

mashal61
04.03.2010, 19:34
Kadro şöyle olmalı artık;

---------------------Volkan----------------
Sabri-----------Servet-----Emre-----Üzülmez
Colin Kazım---Necip Uysal---Belözoğlu---Arda
--------------Semih--------Gökhan---------

Bu kadro dünyanın en iyi futbol takımı kadrosu. Yıldızlar topluluğu.fener den 5 gs den 4 bjk den 2 oyuncu. Adaletli(!) milli takım kadrosu böyle olur işte! Oğuz Çetin bu kadroyu görse gözleri yaşarırdı.

SDinc
04.03.2010, 19:50
Düşündüğüm zaman bizim takımdan Onur , Serkan ve Ömer Aysan dışında milli takımı hakeden oyuncu. 11 için ise belki biri hakediyordur. Bizim kadromuzu ne zannediyorsunuz yıldızlar topluluğumu anlam veremiyorum.
He gel gelelim kadroda oynayan başta Caner olmak üzere sakat Sabri , Aurelio , Colin Kazım , Necip ve Halil milli takımın yedek kadrosunu bile haketmiyor bana göre.
Nuri Şahin ise her türlü ilk 11 oyuncusudur bana göre.
Ve en kritik olan nokta ligin şu andaki en iyi ve en formda olan oyuncusu Ozan İpek'in son dakikalarda oyuna girmesi ve oyuna girdikten sonra ısrarla topu onun kanadından değilde sağ kanattan götürülme çabasıydı. Top tam ortada sol tarafta Ozan bomboş Hamit Tuncay'a veriyor Tuncay tekrar Hamit'e sonra Hamit Kazım'a Kazım'da Halile orda topla birlikte oynuyorlardı. Bir ara Ozan hata yaptı birisi ona el kol hareketi yapmış. Ozan dışlanmış çocuk gibiydi.
Sonra baktımki Hamit açıklama yapmış maç sonu ; Birlik beraberlik içinde olacağız.
Ulan sen hep Tuncayla ve kendi arkadaşlarınla oynadın başka kimseyle paslaşmadın hangi birlik beraberlikten bahsediyorsun ?

Selman
04.03.2010, 20:21
2010 Dünya Kupası Elemelerinde oynanan 10 maçta atılan 17 golün sadece 5 tanesini "forvet" oynayan oyuncular atmış ve Fatih Tekke'yi denemeye bile tenezzül etmiyorlar.

Kendi çukurunuzda boğuluyorsunuz beyler.Yapcak bişey yok.

temel_yilmaz
05.03.2010, 08:45
‘Gitmemek doğru olmazdı

Danimarka (http://www.milliyet.com.tr/index/Danimarka)’yı 3-1 yenen Avusturya Milli Takımı (http://www.milliyet.com.tr/index/Avusturya%20Milli%20Takimi)’nın 90 dakika formasını giyen Beşiktaşlı Ekrem Dağ (http://www.milliyet.com.tr/index/Ekrem%20Dag) ilk kez milli olmanın heyecanını yaşadı.

Avusturya (http://www.milliyet.com.tr/index/Avusturya) formasını giyerek bundan sonraki kariyerinde Türkiye (http://www.milliyet.com.tr/index/Turkiye) adına oynama şansını tamamen yitiren Ekrem Dağ (http://www.milliyet.com.tr/index/Ekrem%20Dag), “Türkiye Milli Takımı’na niye seçilmediğimi bilmiyorum. Demek ki, performansımı milli takım (http://www.milliyet.com.tr/index/Milli%20Takim) için uygun bulmadılar. Sonuçta tercih onların. Bunun için yalvarmam yakışık almaz. Ben Türk’üm ama Avusturya’da yıllardır ekmek yedim. Bir senedir beni milli takıma davet ediyorlar. Gitmemek doğru olmazdı. Benim için hayırlısı neyse o olsun” diye konuştu.

UğuR
05.03.2010, 09:28
3'te 0!

A Milli Takım'dan davet haberi geldiğinde herkes sevindi. Ancak 3 Trabzonlu'nun özel Honduras maçında 1 dakika bile oynamaması tepki ve hayal kırıklığı yarattı.

Son dönemde milli takıma oyuncu verme konusunda ciddi bir istikrarsızlık yaşayan Trabzonspor’da Honduras ile oynanan özel maç öncesinde büyük mutluluk oluşmuştu. Çünkü her ne kadar takımın en formda ismi Umut Bulut seçilmediyse de Karadeniz temsilcisinin 3 genç futbolcusu, Onur Kıvrak, Giray Kaçar ve Ceyhun Gülselam, geçici teknik sorumlu Oğuz Çetin tarafından kadroya davet edilmişti. Trabzonspor Kulübü ve Bordo-Mavili taraftarların sevinci ise kursaklarında kaldı. Zira, A Milli Takım kadrosuna davet edilen 3 Trabzonsporlu da 6 değişikliğe rağmen şans bulamadı.

Tepki koymuşlardı
Bu tablo hem futbolcuları hem de A Milli düzeyde temsil bekleyen Trabzonlular’ı hayli üzdü. Öte yandan hatırlanacağı gibi kısa bir süre öncesine kadar Trabzon kökenli hocaların milli takımlar bünyesinden koparılmasına hayli tepki koyan Trabzonspor’un yöneticileriyle federasyonun arası açılmıştı.

Fanatik

M.S.SOFU
07.03.2010, 03:48
‘Gitmemek doğru olmazdı

Danimarka (http://www.milliyet.com.tr/index/Danimarka)’yı 3-1 yenen Avusturya Milli Takımı (http://www.milliyet.com.tr/index/Avusturya%20Milli%20Takimi)’nın 90 dakika formasını giyen Beşiktaşlı Ekrem Dağ (http://www.milliyet.com.tr/index/Ekrem%20Dag) ilk kez milli olmanın heyecanını yaşadı.

Avusturya (http://www.milliyet.com.tr/index/Avusturya) formasını giyerek bundan sonraki kariyerinde Türkiye (http://www.milliyet.com.tr/index/Turkiye) adına oynama şansını tamamen yitiren Ekrem Dağ (http://www.milliyet.com.tr/index/Ekrem%20Dag), “Türkiye Milli Takımı’na niye seçilmediğimi bilmiyorum. Demek ki, performansımı milli takım (http://www.milliyet.com.tr/index/Milli%20Takim) için uygun bulmadılar. Sonuçta tercih onların. Bunun için yalvarmam yakışık almaz. Ben Türk’üm ama Avusturya’da yıllardır ekmek yedim. Bir senedir beni milli takıma davet ediyorlar. Gitmemek doğru olmazdı. Benim için hayırlısı neyse o olsun” diye konuştu.
rn iyisini yapmış ekrem
vallaha helal olsun
zaten kimse tepkide koymadı adama
bence bizim topçularda çifte pasaport alsınlar
milli takıma çağrılmıyorlar gitsin başka takımda oynasınlar
mesela bosna honduras ekvator filan
o ülkelerin vatandaşlığına geçsinler