PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Olimpiyat'taki Rezillik!

Ahmet KESKİN
07.02.2010, 21:39
Arkadaşlar stada saat 14:30 geldim bilet almak için gişenin önüne gettim koskoca maraton trübünün bilet gişeşinde sadece 1 gişe calısıyor izdiham hat saffada marotondan bilet bulamayacagımı anlayınca numaralıdan bari alayım oraya gireyim dedim ordada sadece bir gişe calışıyor... abartmıyorum zor bela iki bilet aldım ve ben stada girdigimde maçın 15 dakikasıydı vee abartmıyorum 5000 üzeri tarafdarımız bilet gişesi ve izdihamdan dolayı stada giremedi ve magdur edildi bu işde bir kasıt varmıdır bilerekmi yapılmıştır bunun arastırılması gerekli

bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar varmı ..

Enes Ünal Kaya
07.02.2010, 21:41
Zulumpiyat .. Ama Bizi İşlemiyor.. Trabzonspor Taraftarı Gerçekden Çok Cefakar.. Kasıt Yoktur Die Düşünüyorum Ztn Az Gişe Var Hep Orda

Salih Edip
07.02.2010, 21:47
katılıyorum biz de çok bekledik sadece bir kapıyı açmışlar ne mantıksa...

Mellih
07.02.2010, 21:47
çok kötü olmuş.. ortalıkta hiçbirşey yokken güvenlik sebebiyle filan diyorlar.. :mad:

İsmail Alkan
07.02.2010, 21:48
Arkadaşlar stada saat 14:30 geldim bilet almak için gişenin önüne gettim koskoca maraton trübünün bilet gişeşinde sadece 1 gişe calısıyor izdiham hat saffada marotondan bilet bulamayacagımı anlayınca numaralıdan bari alayım oraya gireyim dedim ordada sadece bir gişe calışıyor... abartmıyorum zor bela iki bilet aldım ve ben stada girdigimde maçın 15 dakikasıydı vee abartmıyorum 5000 üzeri tarafdarımız bilet gişesi ve izdihamdan dolayı stada giremedi ve magdur edildi bu işde bir kasıt varmıdır bilerekmi yapılmıştır bunun arastırılması gerekli

Aksaklık, eksiklik olabilirde neden kasıt olsunki.Neyini araştıracağız.

ONUR BEKAR
07.02.2010, 21:51
aslında bu kadar taraftarın stada geleceği tahmin edilmiyordu. bir bu kadar kalabalık olunca böyle olmuştur. Ama diğer gişeleride son anda açabilirlerdi, açmadılar..

BYGUNES
07.02.2010, 21:55
Maç önceside rezillik, maç sonrasıda. Maç bittikten sonra 1,5 saatte otobana çıkabildik. Çoğu insan kontak kapattı.

zafer6161
07.02.2010, 21:56
aslında bu kadar taraftarın stada geleceği tahmin edilmiyordu. bir bu kadar kalabalık olunca böyle olmuştur. Ama diğer gişeleride son anda açabilirlerdi, açmadılar..

valla ben daha fazlasını bekliyordum,ama havanın yağışlı olmasından dolayı tahminim tutmadı,,hatta maçın başlamasına 30 dk kala tribünlerde çok az taraftar vardı:)

fincher
07.02.2010, 22:02
bu kadar berbat bir stat,organizasyon olamaz.Bilet almak bir dert,maça girmek bir dert,eve dönmek ayrı dert.Gündüz 3 teki maçtan gebzeye daha yeni gelip eve girebildim...Herşeyiyle rezalet bir stat...

krdnz
07.02.2010, 22:05
Keşke maç biletini dün alsaydınız.

Biz cuma aldık,rahat ettik.

Zaten aramalarda falan kuyruk oluyor bi de bilet için sıkıntıya girmek istemedim.

AKSOY_61
07.02.2010, 22:35
Eziyet bileti alınca da bitmiyor birde onu okutup içeri girmek var.
Bilet gişesinde ayrı patırtı kütürtü, stada girmek için ayrı bir kıyamet.
Küfürün bağrışın çağrışın biri bin para.
Bir stada girip maç izlemek bu kadar zor olmamalı ya.
Resmen mücadele veriyoruz.

Ahmet KESKİN
07.02.2010, 22:36

Zaten aramalarda falan kuyruk oluyor bi de bilet için sıkıntıya girmek istemedim.

bundan sonra öle yapacagız ...

Ahmet KESKİN
07.02.2010, 22:40
Aksaklık, eksiklik olabilirde neden kasıt olsunki.Neyini araştıracağız.

birincisi macın baslamasına 30 dakika var bu stadda hiç mi görevli yok sadece koskoca maraton önünde bir gişe calısıyor..

bunu görüyorlar ve ikinci ve üçüncü gişeler acılmıyor...(Görüyolar)

ben ne pahasına olursa olsun girecektim girdimde dışarıda kalan macı izleyemeden evlerine dönen binlerce insan vardı dısarıda ...

bu yogunlugu görüyorlar dedim dikkat edin... peki gördükleri halde neden bi şeyler yapmıyorlar...

iboandibo
07.02.2010, 22:58
bi daha maç gününe bırakmıyacam bilet işini bunu bugün anladık stad olimpiyat olsada

Oğuzhan
07.02.2010, 23:00
2 tane gişe koysa ne olacak sanki , bu millete eziyet çektirmenin manasını anlamış değilim .

Şuşoğlu
07.02.2010, 23:04
maratonda 2 gişe açıktı ama nedendır bılınmez herkes bır gişenın onune toplanmıştı bi gişede 2000 kişi varsa diğerinde 100 kişi vardı ...
esas rezalet bilet okutmadaydı ...

Bekir
07.02.2010, 23:09
Biz de 6 Kişiydik bilet alamadan içeri girdik,Sağolsun Vip tribünün önünde bir Abi Bedavaya içeri aldı bizi....

Fatih YAZICI
07.02.2010, 23:11
2 gişe açık olursa böyle olur.

Ceyhun Öncü
07.02.2010, 23:12
Bence biletini önceden alman lazimdi
Ordaki kalabalik normal zaten

iso_4939
07.02.2010, 23:23
helal olsun okadar taraftar gıttı hepsıne tesekkurler...

only ts
07.02.2010, 23:28
Maç önceside rezillik, maç sonrasıda. Maç bittikten sonra 1,5 saatte otobana çıkabildik. Çoğu insan kontak kapattı.

kontak kapatanlardan biride bendim. evet 1.5 saat rahat sürdü stattan çevre yolunda çıkmak..

ancak öyle taraftarlarımız varki onları buradan ıslah ediyorum.. yazıklar olsun. orada turnike çalışanının ne gunahı varda ona sataşıyorlar. yok neymiş sen bu işi beceremiyorsun git evine çık buradan 2 kişiyi turnikeye sok. lanet olsun böyle taraftara bunlar insan bile olamaz.

evet biletixten ayırttıgımız bileti almak zor oldu stata girmek zor oldu bişeyimiz aman çalınmasın diye 2 elimizde ceplerimizde dolandık. allahtan bişeyimizi kaptırmadık. stattan çıkış ise bir zulümdü hele o 2 tane otobüs katlettiler yolu cevre yolununda statınında olımpıyatınında diyesi geliyor insansın....

ama herşeye değerdi ..

Serdær
07.02.2010, 23:40
Yağmur Çamur demeyen cefakar taraftar..

Bilet sırası..

http://img193.imageshack.us/img193/2360/sdc10047n.jpg

Öztürk Adem
07.02.2010, 23:44
Bu sadece bu sefere masus bır durum degıldır.Daha oncede Istanbulspor macında da bu olay oldu.Bınlerce taraftar kuyrukta bılet beklerken mac basladı ısyan uzerıne kapılar acıldı ve taraftar ıcerı alınmıstı.

jeepeers
08.02.2010, 00:16
adi stad yönetimi büyük ihtimalle karaborsacılarla anlaşmalı oldukları için 30.000 kişi için sadece bir gişe açmışlar bütün karaborsacılar çevrelemişti gişenin etrafını binlerce bilet satıldı karaborsadan bizde aldık mecburen zira maç başlamıştı yapıcak bişey yok nasıl aldılar acaba o kadar bileti merak etmemek elde değil
çok şerefli polislerin stadda ne işe yaradıklarını ben anlayamadım onlar olay çıksında taraftara vuralım diye bekliyolardı heralde 2 tane polis pekala düzen getirirdi gişe çevresine ama umurlarında mı adamların
gişeden bileti aldık da ne oldu stada giriş kapısındaki görevlilerin IQ ortalaması sanırım 3 kişilik maymun grubununkinden fazla değildir maç başlamış kapılarda izdiham var millet gerilmiş sen hala biletleri okutarak alıyosun milleti içeri ulan iptal et elektronik kapıyı biletleri elden alarak daha seri şekilde alsana insanları içeri
valla çok gerildim döküyorum kinimi burda
davosa giderim olimpiyata gitmem bi daha bu rezilliği kaçıncı sefer çekiyorum illallah artık

POYRAZ
08.02.2010, 00:24
adi stad yönetimi büyük ihtimalle karaborsacılarla anlaşmalı oldukları için 30.000 kişi için sadece bir gişe açmışlar bütün karaborsacılar çevrelemişti gişenin etrafını binlerce bilet satıldı karaborsadan bizde aldık mecburen zira maç başlamıştı yapıcak bişey yok nasıl aldılar acaba o kadar bileti merak etmemek elde değil
çok şerefli polislerin stadda ne işe yaradıklarını ben anlayamadım onlar olay çıksında taraftara vuralım diye bekliyolardı heralde 2 tane polis pekala düzen getirirdi gişe çevresine ama umurlarında mı adamların
gişeden bileti aldık da ne oldu stada giriş kapısındaki görevlilerin IQ ortalaması sanırım 3 kişilik maymun grubununkinden fazla değildir maç başlamış kapılarda izdiham var millet gerilmiş sen hala biletleri okutarak alıyosun milleti içeri ulan iptal et elektronik kapıyı biletleri elden alarak daha seri şekilde alsana insanları içeri
davosa giderim olimpiyata gitmem bi daha bu rezilliği kaçıncı sefer çekiyorum illallah artık
Insanlara iskence cektirmeliler.
Cünkü kücüklükten beri yasadigi sistem bunu gerektiriyor.
Kolaylik saglamak, önlem almak, insanlarin islerini rahat halledebilmesini saglamak vs.. Bunlar cok ters ve gereksiz seyler. Bunlar ancak gelismis ülkelerde olur. Zaten bunlari yaptiklari icin gelismis ülke olur o ülkeler.
Bir arkadasimiz giselerin bir tanesinin acik oldugunu söylüyor. Bir diger arkadasimiz ise maratonda 2 gisenin acik oldugunu söylüyor.
Yani o giselerden bir kacini daha acip bir kac ucubeyi o giseye oturtmak cok bir is miydi? Ama dedimya, insanlara zorluk cikartacaksin. Insanlari birbirinden nefret ettireceksin. Her seyin yasak oldugunu söyleyeceksin.
Zira böyle görmüs, böyle büyümüs ve kendisinden sonra gelecek olanlara da böyle ögretecek.
Yine de kötü hava sartlarina ve cekilecek olan cefayi bilmesine ragmen stadyuma gidip takimiza destek olan taraftarlarimiza kendi adima tesekkür ederim.
Trabzonspor taraftari her yerde takimina sahip cikar.
Zaten bizi diger kulüplerin taraftarindan ayiran özelliklerden bir tanesi de budur.
Tesekkürler.

İslam Sezer
08.02.2010, 00:40
.
vallahi benden de o kadar.fazla maça giden biri değilim.fiziki durumum müsait değil.ayrıca beleş olmadığı sürece istanbul takımlarına para kaptırmamaya bakıyorum.özürlü tribünü varsa giriyorum bedava.olimpiyata 2005 teki istanbulspor maçında gittim.böylesini görmedim.karabüksporun bile 10 tane gişesi var azıcık insan için.5 dakikada girersin stada.gebzespor bile kolay ama olimpiyatta 2005 teki sorunda misafir takımdık 5 sene geçti yıl oldu 2010.
ev sahibi takım kim:TRABZONSPOR.
yöneticiler ve taraftar gruplarının ileri gelenleri ve tecrübeli olanlar elbet 2005 i unutmamış ve taraftarı düşünmüştürler diye düşündüm ama heyhat.
bu tür maçlara genelde taraftarlıkla alakası olmayan ama kalbinde TRABZONSPOR sevgisi olanlar gidiyor ailecek.çoluk çocuk ilk defa maça gidiyor babalarının takımlarını görmeye ama şuna şahit oldum ki çocuğunun yanında babasına vuruyor polisler.neden?
bu rezillik ne ya saatlerdir bilet alamadık bir tek gişe mi olur diye şikayet ediyor diye.
biz biletix den internetten aldık ama bilet çıktılarını nerden alacağımızı sorduğumuzda kimse yardım etmedi.hiç bir görevli hiç bir polis hiç bir Allahın kulu yardım etmedi binbir bela bulup 6 bileti aldık ve ailecek yarım saat geçte olsa maça girdik maçtan 1 saat önce geldiğimiz lanet olası stada.
bu arada yine şahit oldum ki polisler bazı Trabzonsporlu gençleri tek bulduğunda kolundan tutup otobüse götürüyorlar ve ağzını burnunu kırıyorlardı ama nedense kimse napıyosunuz suçu nedir bu gencin diye sormuyordu.bu da beni şaşırttı tıpkı arkadaşları genci döverken diğer polislerin kahkakayla gülmesi gibi.varsa suçu tutuklayın kardeşim nedir niye dövüyorsunuz devletin arkasına sığınıp.
her tarafta lisanssız ürünler satıldı ve birtek görevli birşey yapmadı.
kırkyılda da olsa evsahibi sensin Trabzonspor.
2005 te olanları istanbulspora atfedip lanet omuştum ama
şimdi ne yapayım bilemiyorum.12 de yola çık akşam 10 da eve dön.
ama bir daha maça gitmek mi aman Allah korusun...

İslam Sezer
08.02.2010, 00:43
Insanlara iskence cektirmeliler.
Cünkü kücüklükten beri yasadigi sistem bunu gerektiriyor.
Kolaylik saglamak, önlem almak, insanlarin islerini rahat halledebilmesini saglamak vs.. Bunlar cok ters ve gereksiz seyler. Bunlar ancak gelismis ülkelerde olur. Zaten bunlari yaptiklari icin gelismis ülke olur o ülkeler.
Bir arkadasimiz giselerin bir tanesinin acik oldugunu söylüyor. Bir diger arkadasimiz ise maratonda 2 gisenin acik oldugunu söylüyor.
Yani o giselerden bir kacini daha acip bir kac ucubeyi o giseye oturtmak cok bir is miydi? Ama dedimya, insanlara zorluk cikartacaksin. Insanlari birbirinden nefret ettireceksin. Her seyin yasak oldugunu söyleyeceksin.
Zira böyle görmüs, böyle büyümüs ve kendisinden sonra gelecek olanlara da böyle ögretecek.
Yine de kötü hava sartlarina ve cekilecek olan cefayi bilmesine ragmen stadyuma gidip takimiza destek olan taraftarlarimiza kendi adima tesekkür ederim.
Zaten bizi diger kulüplerin taraftarindan ayiran özelliklerden bir tanesi de budur.
Tesekkürler.

.
haklısın.
peki ya takım taraftarına sahip çıkar mı?
böyle olacağını hadi stad yönetimi ve görevlileri,polis falan bilmiyor veya umursamıyor.
peki ya yönetim.
peki ya ileri gelenler.
yazık oldu o kadar insanı futboldan soğuttular.

Ceyhun Dündar
08.02.2010, 00:52

ben geçen haftaki ibb maçı dısında tüm olimpiyat maçlarına gittim...Ve mac baslıgıdan devamlı soyledım orada zulum olur biletixden alın..hep aynı şey degısen bısey yok yani....
Bundan sonra da insallah herkes gelmeden biletini alır..

AKSOY_61
08.02.2010, 01:29
Ben arkadaşlarımın gelip gelmeyeceği belli olmadığı için mecburen bilet almadım
oraya gidince almak zorunda kaldım.Yoksa alırdım daha önceden biletimi otururdum aşağı maç gününü beklerdim.

Yoksa bu rezilik çekilecek gibi değil.
Maç öncesinde içerisi karnaval gibi biz bilet kuyruğundayız.
Maç başlamış bileti okutmakla uğraşıyoruz.İnsanın içi gidiyor.

Soytürk
08.02.2010, 01:35
Bir rezillikte staTçevresinde okadar çakma ürün satılıyoki ekmek su gibide gidiyo yani...
ve bu para kimlerin cebine gidiyo??eminimki Trabzonspor la alakası olmayanların....
Bunu önlemek lazım ...

Ahmet Kuru
08.02.2010, 01:38
Ne denebilir ki...
Herşeyiyle yazık....

İlyas Onat
08.02.2010, 02:07
İşin insanı acıtan yanı tüm bunların birinci sorumlusu yönetim. Olimpiyat'ta en çok taraftar toplayan takım olmakla övünen yönetim.

Burak
08.02.2010, 05:22
Bir rezillikte staTçevresinde okadar çakma ürün satılıyoki ekmek su gibide gidiyo yani...
ve bu para kimlerin cebine gidiyo??eminimki Trabzonspor la alakası olmayanların....
Bunu önlemek lazım ...
Onlarda değilki suç aslında, oralardan ürün alıp işportacılara rant sağlatan taraftarımızda ... TSClub'un yetersizliği de, kulübün bu durum karşısında pasif kaldığını da ekleyebiliriz, en masum o satışı yapan insanlar

sametaydin
08.02.2010, 07:51
Ben de olimpiyattaki istanbul maçına gitmiştim. Orada da arkadaşların bahsettiği gibi benzer sıkıntılar yaşadık. 2 tane bilet gişesi vardı. Dışarıda bilet almayı bekleyen binlerce taraftar... Maçın 15. dakikasında içeri girebilmiştik. Stada giriş kapılarında çok yığılma olmuştu. En sonunda insanlar dayanamadılar, polisler filan hak getire kimse tutamadı taraftarı kapılar da açıldı herkes serbest girdiler tabi biz de öyle yoksa o maçın bitiş düdüğüne kadar kapıda kalabilirdik. Benzer sıkıntılar burda da yaşanmış sanırım. Olimpiyatta bir Trabzonspor maçı varsa ve de önemliyse biletlerinizi daha önceki günlerden almanızı tavsiye ederim, almayanlarsa en az 3 saat önceden gelmeleri lazım ki maça tam zamanında yetişebilsinler.

temel_yilmaz
08.02.2010, 08:29
Sistem şöyle oluyor siz normal bilet alıyorsunuz gişeden geçerken biletinizi görevliye veriyorsunuz onu yırtıp size vermesi gerekirken yırtmıyor arkadaşına veriyor oda hemen kapıdan çıkıp dışarıda karaborsa satıyor taraftarın biletini taraftara satıyorlar rezilliğin sebebi sadace bu rant.

Halil Atalay
08.02.2010, 09:05
bu bence tamamıyle yönetimin s....lığı gelen taraftara bir önem arz edmiyorki neden açsın bir kaç tane gişe

ulan o statda çalışmasam bana herşeyi yutturacaklar ama ben o stata 3 ayım geçdi kaç kapısı ve 82.000 kişi kaç dakika da çıkar statdan hepsini biliyorum ama burada tek suçlu basiretsiz yöneticilerdir başka birşey değil ben BMN sayesinde bilet kuyruğuna girmedim ama giren kişileri görünce çok üzüldüm sen kalk yamurda takımına destek olmak için gel ulaşım sorunu yaşa bilet sorunu yaşa statda girme sornu yaşa yaşa babam yaşa bu kadar basiretsiz bir yönetim olamaz masaya elini vuramıyor nasıl bir insanlar bunlar anlamadım

Murat Erdem
08.02.2010, 10:09
Taraftarımızın maruz kaldığı eziyeti öğrenince, bütün tadım kaçtı. Cefakar taraftarımıza geçmiş olsun. Bu skandalın sorumlularının da Allah ...... versin.

bkandil
08.02.2010, 10:14
Bilet gişesi tamam, biletix belki tek gişe açmış kuyruk oluştu.
Ama stad kapılarının yarısı açılmamış, sanki İBB kendi gibi bir takımla maç oynuyor.
Maratonda geleni M kapısına yönlendirdiler, M kapısı doldu, millet küfretmeye başlayınca N kapısının da açıldığını söylediler (saat 14:30 sularında) Bileti önceden almama rağmen 14:00'te stada geldim, 14:50'de tribündeydim. Bir de bilet gişesinde kuyruk bekleseydim, maçı 2-0'dan sonra izlerdim sanırım...

Futbolculara ve teknik heyete bu yüzden bir kez daha teşekkür ediyorum.
Bu eziyeti 3-0'dan aşağısı kurtarmazdı...

İHTİLALL
08.02.2010, 10:17
bu bence tamamıyle yönetimin s....lığı gelen taraftara bir önem arz edmiyorki neden açsın bir kaç tane gişe

ulan o statda çalışmasam bana herşeyi yutturacaklar ama ben o stata 3 ayım geçdi kaç kapısı ve 82.000 kişi kaç dakika da çıkar statdan hepsini biliyorum ama burada tek suçlu basiretsiz yöneticilerdir başka birşey değil ben BMN sayesinde bilet kuyruğuna girmedim ama giren kişileri görünce çok üzüldüm sen kalk yamurda takımına destek olmak için gel ulaşım sorunu yaşa bilet sorunu yaşa statda girme sornu yaşa yaşa babam yaşa bu kadar basiretsiz bir yönetim olamaz masaya elini vuramıyor nasıl bir insanlar bunlar anlamadım

Halil, anlatta millet öğrensin..

Ben anlatınca,sen eleştiriyorsun diyorlar..

Anlatta millet gülsün acı,acı..

Aslında, ağlanacak işlere..

Atalay
08.02.2010, 10:23
Bizler balık hafızalıyız...

Bu yaşananlarıda unutur geçeriz...

Bir tane zabıtanın olmadıgı yerde korsan ürün olur...!!

Ama senin satış yerlerin nerde..??

Bir tane bilet gişesinin oldugu yerde kuyruğun kralı olur..!

Senin bu işten sorumlu çalışanların nerde..??

İki tane turnike kapsının açık oldugu stadyum girişinde izdihamın babası olur!

Senin yöneticin nerde??

Bir tane trafik polisinin olmadığı yollarda trafiğin en güzeli olur.!

Senin başkanın nerde..??

Kısacası kulüp nerde??

Emrah Akcagöz
08.02.2010, 10:23
Mecidiyeköyden topu topu bi otobüs talep etmiş yönetim otobüs saat 1'de kalkacaktı saat 12:30 da full dolmuş görevliler bi otobüs daha ayarlamaya çalışıyolardı ama iş olacak gibi değildi neyseki kendi çabalarımızla otobüsün birini aldık şoförle görevlilerde ikna oldular maça yarım saat kala stada varabildik..

Mustafa ÖZDEMİR
08.02.2010, 10:25
bütün olumsuzluklara rağmen olimpiyatı dolduran tarafatarımıza teşekkürler...

Yağızhan Sağnak
08.02.2010, 10:47
Sadece Olimpiyat'ta olsa neyse, Trabzon'da da aynı.

jackal
08.02.2010, 11:34
olimpiyada gittiğim ilk maçta 1-2 gişenin açık olmasından dolayı binbir zorluklarlarla bilet almıştık. O olaydan sonra bir daha stad gişesine bırakmadım bilet işini biletix ten aldım. Zira stad gişesinde her zaman aynı görüntü sanki bilerek yapıyorlar. İşin garip tarafı biz evsahibiydik ve yine aynı görüntüler yaşanmış.

Olimpiyada maça gideceklere her zamanki tavsiyem biletleri stad gişesine bırakmayın önceden alın.

Taraftarımızın maçı seyretmek için katlandığı çileyi görünce diğer takımların imrendiğine eminim. Zira diğerleri lütfedip gelmiyorlar bile.

evrents
08.02.2010, 11:44
.
vallahi benden de o kadar.fazla maça giden biri değilim.fiziki durumum müsait değil.ayrıca beleş olmadığı sürece istanbul takımlarına para kaptırmamaya bakıyorum.özürlü tribünü varsa giriyorum bedava.olimpiyata 2005 teki istanbulspor maçında gittim.böylesini görmedim.karabüksporun bile 10 tane gişesi var azıcık insan için.5 dakikada girersin stada.gebzespor bile kolay ama olimpiyatta 2005 teki sorunda misafir takımdık 5 sene geçti yıl oldu 2010.
ev sahibi takım kim:TRABZONSPOR.
yöneticiler ve taraftar gruplarının ileri gelenleri ve tecrübeli olanlar elbet 2005 i unutmamış ve taraftarı düşünmüştürler diye düşündüm ama heyhat.
bu tür maçlara genelde taraftarlıkla alakası olmayan ama kalbinde TRABZONSPOR sevgisi olanlar gidiyor ailecek.çoluk çocuk ilk defa maça gidiyor babalarının takımlarını görmeye ama şuna şahit oldum ki çocuğunun yanında babasına vuruyor polisler.neden?
bu rezillik ne ya saatlerdir bilet alamadık bir tek gişe mi olur diye şikayet ediyor diye.
biz biletix den internetten aldık ama bilet çıktılarını nerden alacağımızı sorduğumuzda kimse yardım etmedi.hiç bir görevli hiç bir polis hiç bir Allahın kulu yardım etmedi binbir bela bulup 6 bileti aldık ve ailecek yarım saat geçte olsa maça girdik maçtan 1 saat önce geldiğimiz lanet olası stada.
bu arada yine şahit oldum ki polisler bazı Trabzonsporlu gençleri tek bulduğunda kolundan tutup otobüse götürüyorlar ve ağzını burnunu kırıyorlardı ama nedense kimse napıyosunuz suçu nedir bu gencin diye sormuyordu.bu da beni şaşırttı tıpkı arkadaşları genci döverken diğer polislerin kahkakayla gülmesi gibi.varsa suçu tutuklayın kardeşim nedir niye dövüyorsunuz devletin arkasına sığınıp.
her tarafta lisanssız ürünler satıldı ve birtek görevli birşey yapmadı.
kırkyılda da olsa evsahibi sensin Trabzonspor.
2005 te olanları istanbulspora atfedip lanet omuştum ama
şimdi ne yapayım bilemiyorum.12 de yola çık akşam 10 da eve dön.
ama bir daha maça gitmek mi aman Allah korusun...
Gerçekten polisler bizim genç taraftarlarımızı dövdüler mi?

Ali YILDIRIM
08.02.2010, 11:56

Bizde bilet elimizde gittik ama ondada rahat olmuyor. Koca olimpiyatta 2 kapı açık her kapı önünde binlerce kişi. İçeri girme bir dert sıra bir dert. Bir ara yanıda bi ihtiyar 50 yaş civarı(Trabzonluyo hiçmi hiç benzemiyo) cebime hafiften duruyo dedim noluyo ne noluyo dedi fotoğraf makinesini çıkardın bi gülümse bakim dedim çıktı kuyruktan :D Sağolsun araçta önceki Zulumpiyat stadı deneyimi olan abilerimiz ufak bir konferans verdi.

İslam Sezer
08.02.2010, 12:00
ben maça yarım saat geç girdim.
bileti alamayan,kuyrukta çile çeken gençlerden itiraz edenler yakalanıp teker teker dövüldü.bu maçı unutmak istiyorum.gördüklerim aklıma gelince asabım bozuluyor.oradaki polislerden nefret ettim.

Atalay
08.02.2010, 12:28
Unuturuz...

Biz bunlarıda unuturuz...

Bu kulüpte çalışıp maaş alan işini yapmayan bir ton adama savaş açmadıgımız sürece daha bunlardan başımıza daha çokları gelir..

Stadyumun dışında içinde tribünlerde korsan ürün satılıyor...

Birde Ts club diye bağırıyorlar dangalaklar...

Yok sonra hukiki mücadele falan başlatacaklarmış...

Milleti perişan ettiler..

Nerde bu işin sorumluları....!!

Doğan Şahin
08.02.2010, 12:33
Arkadaşlar, kombinem ve fotokopimle evim yakın olduğu için saat 14:00 gibi stada geldim. kuzeydeki gişede 30-35 dk. bekledim, sıra geldi Biletixin haberi yokmuş bir sonraki gişeye yönlendirdi. Sonrasında izdiham içerisindeki gişe ile görüştüm ve diğer gişeye yönlendirildim. güney tarafına geldiğimde benim gibi ve internetten alıp gişeden biletinin çıktısını almak isteyen 15-20 mağdur daha olduğunu gördüm. Bu gişede bilinçsizce bizde yok, yetkili değiliz vs. zırvalara devam etti. Ben biraz çıkışıp yetkililerinin telefonunu istedim, bu arada bazı taraftarlarımızı yatıştıramayınca polis götürdü. Maç başlamış 25dk olmuştu. Sonunda yetkilileri geldi ama o da kulübün sorumlu olduğunu, kulüp görevlisinin maç başlamadan ayrıldığını söyledi. Ben de gözünün içine kulübün gönderiği "Biletix gişesinden ücretsiz alabilirsiniz" sms'sini gösterdim ve yan camında ne yazdığına bakması gerektiğini söyledim. Sinirlenip kombinelerine rağmen 6-7şer bilet parası verip girenler olmuştu ancak ben inat ettim maça girmeyeceğim ve burada hepinizden hesap soracağım dedim. En son polis müdürü geldi ve ileride batı tribün protokolün oradan polis kontrolünde içeri aldıklarını söyledi. Stada girdiğimizde dakika 36'ydı.

Neresinden bakarsanız bakın tam bir rezillik. Ne bir yönlendirme, ne bir bilgilendirme, ne işini düzgün yapma...Ne de sorumluluk bilinci... Yönetim de Biletix'te sınıfta kalmıştır...

Ali YILDIRIM
08.02.2010, 12:42

Senin yöneticin nerde??

Senin başkanın nerde..??

Kısacası kulüp nerde??

Biri bunu bestelesin tribünde acaip tutar :D :alkış::D

iboandibo
08.02.2010, 13:09

Örneğin ben tamam polisin suçu yokken ben onlara kızdım ama bişey yapın diyorum kombinem ver giremiyorum onu geçtim sıraya giriyorum bilet alacam o da yok maç başlamış onlar hala sap gibi duruyorlar.bizim işimiz değil sizin yönetiminizin suçu diyorlar.Dedim abi gişenin oraya gelin sırayı bi kontrol edin felan bizim işimizmi felan otobüse aldılar beni aramızda hoş olmayan baya muhabbet geçti sonra bilet gişesinin oraya gittim tel örgülerin stad tarafındayım sırada bilet alamaya çalışan arkadaşımızı bekliyoruz bi polis daha geldi neymiş efendim telden uzak dur ulan zaten içerdeyim telden atlayıp dışarı mı kaçacam

zafercalikoglu
08.02.2010, 13:30
rezillikdi bende gişeden aldım,
bu rezilliğe son artık,
maç başladı dışarıda 3-5 bin taraftardaha vardı,

coach
08.02.2010, 13:35
Bizde 9.dakikada ancak içeri girebildik..

Bunun sorumlusu biletx'mi kulüp mü anlamadım..

Yaşananlar tam anlamıyla rezillikti..

Oğuz ZEYTİN
08.02.2010, 13:38

Senin yöneticin nerde??

Senin başkanın nerde..??

Kısacası kulüp nerde??

-O yolda trafik ilk kez oluşmadı, Olimpiyat stadı hakkında biraz bilgisi olan ve İstanbul'da yaşayan insanlar trafik yoğunluğunu öngörebilirdi.
(Hergün Kartal-Bahçeşehir gidip gelen biri olarak; TEM ana yol gün içerisinde de yoğun, stad bağlantıları ise yönlendirme olamyınca maç günleri sürekli bu şekilde)

-Bilet satışı kulüp elemanları tarafından değil bu işin verildiği şirket tarafından yönetilmektedir, muhattap biletix olmalıdır.

Bu yorumda katıldığım tek nokta kulüp tırının maç öncesinde orada olması gerekliliği idi. Aklım almıyor, ülkenin en büyük stadında maç yaparken bu kadar destekçin senin peşinde koşarken (taraftarın müşteri olarak görüldüğü bu dönemde) böyle bir fırsat nasıl kaçırılır!?

Murat'
08.02.2010, 13:40
Olimpiyat Stadyumu iyi güzel ama bir daha şu stadyumda maç oynamasınlar ne olur ?

İstanbul'da başka stadyum mu yok.

İslam Sezer
08.02.2010, 13:41
yaşanan sıkıntıları yetkililere aktarabilecek birileri yok mu?
en azından yaşanan sıkıntılardan dolayı özür dilesinler.
resmi siteden gelenlere de teşekkür etmeyi unutmasınlar...

İHTİLALL
08.02.2010, 13:44
Arkadaşlar, kombinem ve fotokopimle evim yakın olduğu için saat 14:00 gibi stada geldim. kuzeydeki gişede 30-35 dk. bekledim, sıra geldi Biletixin haberi yokmuş bir sonraki gişeye yönlendirdi. Sonrasında izdiham içerisindeki gişe ile görüştüm ve diğer gişeye yönlendirildim. güney tarafına geldiğimde benim gibi ve internetten alıp gişeden biletinin çıktısını almak isteyen 15-20 mağdur daha olduğunu gördüm. Bu gişede bilinçsizce bizde yok, yetkili değiliz vs. zırvalara devam etti. Ben biraz çıkışıp yetkililerinin telefonunu istedim, bu arada bazı taraftarlarımızı yatıştıramayınca polis götürdü. Maç başlamış 25dk olmuştu. Sonunda yetkilileri geldi ama o da kulübün sorumlu olduğunu, kulüp görevlisinin maç başlamadan ayrıldığını söyledi. Ben de gözünün içine kulübün gönderiği "Biletix gişesinden ücretsiz alabilirsiniz" sms'sini gösterdim ve yan camında ne yazdığına bakması gerektiğini söyledim. Sinirlenip kombinelerine rağmen 6-7şer bilet parası verip girenler olmuştu ancak ben inat ettim maça girmeyeceğim ve burada hepinizden hesap soracağım dedim. En son polis müdürü geldi ve ileride batı tribün protokolün oradan polis kontrolünde içeri aldıklarını söyledi. Stada girdiğimizde dakika 36'ydı.

Neresinden bakarsanız bakın tam bir rezillik. Ne bir yönlendirme, ne bir bilgilendirme, ne işini düzgün yapma...Ne de sorumluluk bilinci... Yönetim de Biletix'te sınıfta kalmıştır...

Uzun zamandır yazdığım mesajların anlamını ,

Daha açık görmüş oldunuz maalesef..

Keşke omasaydı..

Ama mal bu..

Maalesef ki,maalesef..

AKSOY_61
08.02.2010, 13:45
Olimpiyat Stadyumu iyi güzel ama bir daha şu stadyumda maç oynamasınlar ne olur ?

İstanbul'da başka stadyum mu yok.

3 ist. takımları stadlarını vermiyorlar.
Zaten havalar kötü zemin haftada 2 maçı kaldıramaz diye istemiyorlar
haklılar da.
Diğer stadlar da ts taraftarını kaldıracak gibi değil mecburen burda oynanıyor.

Soytürk
08.02.2010, 13:45
Brde polis ve güvenlik rezaleti var doğruuuuuu polisler güvenlik görevlilleri bizim taraftara kötü davarınıyo ibb maçında tanık oldum onlarada haddini bildirmek lazım..

hatta arama esnasında nerdeyse soyun dicekti görevli bana, sert bi sekilde cebindekini çıkar dedi sakız kutusu çıktı rezil oldu:D aradı aradı heryerimi çakmağın varmı dedi var al senin olsun dedim çıkardım verdim bidaha rezil oldu:D
bizleri ne sanıyolar acaba anlamıyorum....istesek o stadı başlarına yıkarız da neyse....

İHTİLALL
08.02.2010, 13:48
yaşanan sıkıntıları yetkililere aktarabilecek birileri yok mu?
en azından yaşanan sıkıntılardan dolayı özür dilesinler.
resmi siteden gelenlere de teşekkür etmeyi unutmasınlar...
Siz de ne kadar iyimsersiniz?..:)

Değerli kulüp yönetimimizden,ne istediğinizin farkındamısınız?..

Sümme haşa,sümme..:)

yakuphoca
08.02.2010, 13:48
Turnikelerden 1 biletle 2 kişi geçiren çakalları unutmayın. Hırsızlık ve saygısızlık kanımıza işlemiş..

demirel
08.02.2010, 13:51
Ben 1 saat kadar önce stadda idim, 10 dakkada bilet aldım,hemen m kapısından girdim,Ancak bilet satılan yerde bana da sorsanız bi laubalilik vardı,birde o güvenlikler ne işe yarıyor,herkes merdivenlerdeydi,uyarı bile yapmıyorlar

yakuphoca
08.02.2010, 13:53
Ben 1 saat kadar önce stadda idim, 10 dakkada bilet aldım,hemen m kapısından girdim,Ancak bilet satılan yerde bana da sorsanız bi laubalilik vardı,birde o güvenlikler ne işe yarıyor,herkes merdivenlerdeydi,uyarı bile yapmıyorlar

Uyarı yapsa ne olur.. CANINDAN OLUR..

demirel
08.02.2010, 13:55
ne canından olcak,merdivenlerde durmak yasak diyecek o kadar...yamyam değilizya

Murat'
08.02.2010, 13:58
3 ist. takımları stadlarını vermiyorlar.
Zaten havalar kötü zemin haftada 2 maçı kaldıramaz diye istemiyorlar
haklılar da.
Diğer stadlar da ts taraftarını kaldıracak gibi değil mecburen burda oynanıyor.

Biz istedik de vermediler mi ?

Ben stadyum istediğimiz falan sanmıyorum.

Travelair
08.02.2010, 13:58
Bu işlerle ilgilenen bir yöneticimiz olsa böyle olmazdı diyeceğim ama mazallah dozerle sorunların üzerinden geçer diye diyemeyeceğim

Onlar ancak şeref tribününde koltukları doldursunlar

Külünkoğlu
08.02.2010, 14:00
Tekrar tekrar yazmayayım...

Maç öncesi ve sonrası büyük takımın taraftarına yaşatılan rezalet, Trabzonspor kulübü yöneticilerine, büyük şehiri yönettiğini zanneden yöneticilere hiç ama hiç yakışmadı.

Bir kez daha görüldü ki İstanbul herhangi bir konu kapsamında Avrupa ile ilgili herhangi bir başkent olamaz.

Trabzonsporumuzu yönetenler sürekli taraftara lisanlı ürün almalarını tavsiye ederken şu atmosferi hesap edemeyişlerinin bedeli nasıl ödeyecekler ? Aslında bu bir atmosfer meselesi de değil, eğer siz büyük kulüp iseniz ne olursa olsun Ts Club tırının ve standların orda olması gerekir, şarttır, elzemdir. Hala derin uykudalar, hangi camiayı yönettiğinin en ufak farkında mıdırlar acaba ? Ts Club ürünlerini stada getiremeyen yöneticiler, samimiyetin ve dürüstlüğün gereği bütün sorumluluğu alıp istifa etmeleri gerekir.

80 bin kişilik olimpiyat stadının yolu tek gidiş geliş. Maç sonu içlerinde bizimde arkadaşlarımızın olduğu 10 kişilik grup yolu açmaya çalışıyor. Bir tane trafik polisi yok, düşünün gerisini...

İETT ve Belediye tam bir şark kurnazlığında, ana arterlerden otobüs kaldıracağını söyleyip (ne hikmetse Anadolu yakası ana arter olmuyor) göstermelik 2-3 otobüs kaldırıp daha doğrusu taraftarımızı olimpiyat stadına atıp kaçmayı vatandaşa hizmet sayıyorlarsa onlara söylecek hiçbir şeyimiz yok.

Özetle, taraftarımıza helal, yöneticilerimize yazıklar olsun !

Travelair
08.02.2010, 14:10
Kendilerini medya mensubu sananlara da yazıklar olsun ki onlar bu yanlışlıkların üzerine gitseler bu işler yankı bulur ve düzeltilir

smyrna
08.02.2010, 14:13
Kapıdan girerken eziliyodum bu neysede orada ts clup standı olcak die yanıma para almıştım atkı forma fln alcaktım hiç bişey göremeyince şok oldum :s 30 bin kişi gelmiş oraya

İHTİLALL
08.02.2010, 14:16
Kendilerini medya mensubu sananlara da yazıklar olsun ki onlar bu yanlışlıkların üzerine gitseler bu işler yankı bulur ve düzeltilir

Eleştiri yapmak kolaydır,

Ne güzel, oturduğun yerden konuş,

Derler ya,

Yanlıştır..

Yalakalık,

Eleştirmekten de çok daha kolay,

Ve karlıdır..

hooligans61
08.02.2010, 14:17
güvenlik orda kapıyı actı sonra kapatırken arada kaldım üst bas battı zaten herkes bastı gecti arkadan ittiriyolar önden güvenlik ittiriyo orda bi düssem kimsenin umrunda deil valla

Oğuz ZEYTİN
08.02.2010, 14:23
Avni Aker, Gençlerbirliği maçına yetişmezse belki yeniden Olimpiyat'ta oynarız. Dün sıkıntı yaşayan arkadaşlar ya bireysel ya da toplu halde şikayetlerini ilgili mercilere iletebilirler.

Ben de dün staddaydım ama burada yazılan çoğu sorunu yaşamadım.

Biletimi önceden aldım.

Zamanında yola çıktım, zamanında stada ulaştım.

O nedenle burada yönetim aleyhine kamuoyu oluşturmaya çalışmaktansa çözüme dönük hamlelere başvursunlar.

* Resmi ürün satışı konusunda sitemimi kulübü arayarak ilettim mesela...

demirel
08.02.2010, 14:28
Avni Aker, Gençlerbirliği maçına yetişmezse belki yeniden Olimpiyat'ta oynarız. Dün sıkıntı yaşayan arkadaşlar ya bireysel ya da toplu halde şikayetlerini ilgili mercilere iletebilirler.

Biletimi önceden aldım.

O nedenle burada yönetim aleyhine kamuoyu oluşturmaya çalışmaktansa çözüme dönük hamlelere başvursunlar.

Destekliyorum

Atalay
08.02.2010, 14:28

Biletimi önceden aldım.

Bak güzel kardeşim...

Sen sıkıntı yaşamamış olabilirsin fakat binlerce insan hem stadyuma ulaşma konusunda...

Hem bilet temin etme konusunda gişelerde...

Hem bilet temin ettikten sonra turnikelerde eziyet çektiler..

Dönüştede yaklaşık iki saatte tem bağlantı yoluna ulaşamadılar...

Burda yazılanları yönetime yönelik komuoyu oluşturma çabası olarak nitelendirmen burda şikayetlerini dile getiren herkese hakarettir...

Bu yaşananların tek sorumlusu yönetim vede kulüpte çalışanlardır...

demirel
08.02.2010, 14:32
Bence etrafta gerekli yetkili yoktu,herkes bişiler satıyo,ne zabıta var ne bişi,güvenlik güçleri zaten kendini korumaktan aciz,kargaşa olsa kim ayıracak,bayan wcleri erkek dolu,sorun çokta yapıcı olmak lazım

Oğuz ZEYTİN
08.02.2010, 14:34
Bak güzel kardeşim...

Sen sıkıntı yaşamamış olabilirsin fakat binlerce insan hem stadyuma ulaşma konusunda...

Hem bilet temin etme konusunda gişelerde...

Hem bilet temin ettikten sonra turnikelerde eziyet çektiler..

Dönüştede yaklaşık iki saatte tem bağlantı yoluna ulaşamadılar...

Burda yazılanları yönetime yönelik komuoyu oluşturma çabası olarak nitelendirmen burda şikayetlerini dile getiren herkese hakarettir...

Bu yaşananların tek sorumlusu yönetim vede kulüpte çalışanlardır...

Aynı şehirde yaşıyoruz diyorum. Sen bilet teminini son güne niye bırakıyorsun?

Ben Uğur Mumcu'dan kalkıp maç gününden önce gidip biletix gişesinden biletimi aldım diyorum. Siz de biraz zaman ayırabilirdiniz son gün sıkıntı yaşamamak için...

Bilet satış gişelerinden yönetimi sorumlu tutmanıza anlam veremiyorum.

Trafik sorunu ise o stadda maç oynanan her gün yaşanmakta. İstanbul'un bu sıkıntılarını da Sadri Başkan mı giderecek?

Ayrıca sizlerin yaşadığınız sorunlar bir Ts taraftarı olarak benim de sorunumdur.

Şikayet etmektense çözmek için ne yaptınız?

Sizin için yapabileceğim birşey olursa da seve seve yaparım...

Sonuç: Bu konu üzerinden yönetime yüklenmenin acımasızlık olduğu hakkındaki düşüncem değişmedi.

Ayşe Aygün
08.02.2010, 14:41
Burda yazılan tüm sıkıntılar hepsi gerçekten yaşanmıştır.Ama ben böyle bir sorun yaşamdım.

Stadın oraya geldiğimde 1 saaten az vardı maçın başlamasına elimde kobine ve fotokopileri ile güvenliğe sordum nerden alılrımbileti diye kale arkasındaki gişeden dendi.Oraya bir 5 dk yürüdüm ve bileti gişeden sorun olmadan aldım. ve Rahat bir şekilde stada girdim. Yol konusunda giderken ve gelirende trafiğe yakalanmadık.Gerçi abim o çevreyi çok iyi bildiğinden olabilir ama Bir çok insan alternatif yolu bilmediğinden tek bir yöne yönelince trafik sorunu yaşandı. Yönetim burda gişelerde yaşanan soruna çare olabilirdi ama Yol konusunda yapacak bir şeyi yoktu bence.Sonuçta onalrda burda sıksık maç yapmıyolar.

serdar avcı
08.02.2010, 14:44
olimpiyat stadı bence cezaevi olarak kullanılsın suç işleyenler oraya anadolu yakasından gidip gelsinler.....iett ile

Atalay
08.02.2010, 14:44
Biz görevimizi yaptık başlık açtık...

Yönetimimizi uyardık....

Mail attık...

Telefon açtık...

Her sene bu sorunların yaşandığını önlem almaları gerektiğinide söyledik..

Evet kardeşim ordaki iki tane kıçı kırık kulübeden bozma bilet satış yerinden senin yönetimin sorumlu çünkü ev sahibi...

Gidecek bir hafta öncesinden yeteri miktarda bilet gişeleri koydurtacak...

Gidecek stadyum müdürüne emredecek tüm turnike kapılarını açtıracak..

Gidecek Belediyeye kadir topbaşı ziyaret edecek ulaşım sağlayacak zabıta isteyecek...

Gidecek valiye trafik polisi güvenlik isteyecek...

Çalışanlarıda Ürünleri stantları kapıları gişeleri detetleyecek...

Bunlar olmuyorsa senin çok sevdiğin yönetimin taraftarı perişan edecek..

Biz bunları haftalar öncesinden yazdık çizdik..

Şimdi kendimden bahsedeyim bende sıkıntı çekmedim..

Ama çakenleri gözlerimle gördüm..

Stadyumun dibinde başakşehirde oturuyorum 7 de eve gidebildim...

Şimdi ne yapalım sindirelimmi...

Mustafa Önal
08.02.2010, 14:55
maç olimpiyata verilince çok sevindim. Yıllardır Olimpiyatta bir maç fazla oynansın diye hesap yapan biriyim. Kendim Trabzonda olmama rağmen maç olimpiyatta oynanmasına çok sevindim.

zira taraftarımız hasret giderecek. diyarbakır ve belediye maçlarından güzel sonuç alırsak olimpiyatta patlama yaşarız diye düşündüm. 2 maçtandan işimize yarayan sonuç aldık. burdna yönetime de uyarı için başlık açıldı.

açıkçası TRABZONSPOR adına çok sevinçliydim. taraftar coşkusu hat safahaya çıkacak, lisanslı ürünler taraftrala buluşturulacak , taraftara yönelik etkinlikler yapılacak diye umutluydum.

ne yazık ki taraftarın coşkusunu artıracak ne coşkulu maç için çağrılar, nede taraftar için lisanslı ürün getirilmiş.

Hala İstanbuldaki taraftarının ekonomik alım gücü ile Trabzondaki alım gücünü kıyaslayamayan yönetime, yönetimin prfosyonel çalışanlarına yazıklar olsun.
bu gün özellike sordum lisasnlı ürün satışı nasıldı diye aldığımcavep ne lisanslı ürünü karaborsacılar bayram yaptı oldu.

böyle bir fırsat bir kez daha elimize geçer mi, bu coşkuyu bu heycanı bir kez daha bulabilirmiyiz.

yazık yazık

bkandil
08.02.2010, 14:57

şimdiye kadar kim "merdivende durmak yasak" demişte canından olmuş hocam. Mesela siz kaç kere böyle bir olaya şahit oldunuz?

Laf olsun diye ortaya yazıp da taraftarı lekelemeleyelim...

Akif Gür
08.02.2010, 14:59
maçtan önce taraftar gruplarına bedava bilet dağıtıldı...ayrıca o bedava biletlerle 1 bilete 2 kişi maça giriyordu...hatta doğu tribününe biletsiz girenlerin sayısı oldukça fazlaydı...adam kapıdan geçiriyordu

İHTİLALL
08.02.2010, 15:01
Allah akıl fikir versin..

Hala dünkü eziyetten ,taraftarı sorumlu tutan var..

Bilet alsaymış zamanında,zamanında gelseymiş vs.

Herkesin bilgisayarı var,herkesin arabası var,herkes üniversite mezunu sanki..

Aman malum yerlerini kıprdatmasınlar,zahmet olur sonra..

İstanbul valiliğinden gidip,extra emniyet tertibatı istemek zor bir iş mi?

30000-40000 insandan bahsediyoruz..

Zor tabii..

Bunu öngörüp,gidip valiyi ve b.başkanından,(yanına iki gazeteci alıp)randevu almak çok zor iş..

Çapı yok,adamların çapı..

Daha önce de yazdım,yetiştiremezsiniz temizlemeye..

Bu çapsız kafa,her daim,

Yeni sorunlar üretmeye devam edecektir..

UğuR
08.02.2010, 15:02
Kulübümüzden açıklama

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/3584-0Z7K9U0W.jpg

Takımımızın Manisaspor’la İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynadığı karşılaşmanın ardından kulübümüzden bir açıklama yapıldı.

Açıklamada şu görüşlere yer verildi: “Takımımızın kendi sahasında oynaması gereken ancak Hüseyin Avni Aker Stadı zeminindeki bozulma nedeniyle İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’na alınan Manisaspor maçında aldığımız sonuç, oynadığımız futbol ve tribünlerde yaşanan görüntü camiamızı fazlasıyla mutlu etmiştir.

Bu başarıda öncelikle büyük rol oynayan teknik heyetimizi ve futbolcu kardeşlerimizi yürekten kutluyor, kendilerine olan inancımızın sürekli olduğunun bilinmesini istiyoruz.

Trabzonspor’un gerçek kimliğiyle örtüşen tablonun ilerleyen süreçte artarak devam edeceğine inancımız sürmektedir.

Ayrıca, bu zorlu mücadelede soğuk havaya ve stadyuma zorlu ulaşım koşullarına rağmen Olimpiyat Stadı’na kadar gelerek takımımızı yalnız bırakmayan değerli taraftarlarımıza büyük bir teşekkürü borç biliyoruz. Trabzonspor’un gücünü bir kez daha taraflı tarafsız tüm kesimlere gösteren taraftarlarımızı yanımızda hissetmek bizlerin ve oyuncularımızın mücadele gücünü daha da arttırmaktadır.

Manisaspor karşılaşmasının izleyenlere futbol keyfi yaşatmasındaki en büyük faktörler arasında hiç kuşkusuz hakem Cüneyt Çakır’ın da önemli bir rolü bulunmaktadır. Müsabakanın modern futbolun çizdiği sınırlar içerisinde cereyan etmesi için gösterdiği objektif ve tarafsız yönetimle sürece katkı yapan bu değerli hakemimizi tebrik ediyor, yönetim anlayışının örnek olmasını diliyor, yurt içi ve yurt dışında görev alacağı maçlarda başarılarının devamını temenni ediyoruz.

Yine İstanbul’da bulunduğumuz süre içerisinde özellikle takımımızın Manisaspor karşılaşmasına hazırlanması amacıyla gerçekleştirdiği antrenmanlara ev sahipliği yapan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın ve Zeytinburnuspor Başkanı Ünal Tonbulel’e teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Sonuç olarak Pazar günü İstanbul’da yaşanan tablo, takım ve taraftar bütünleşmesiyle birlikte camiamızın yakaladığı sinerjinin en önemli göstergesi olmuştur. Bu durumun ilerleyen haftalarda daha da üst seviyelere çıkması adına tüm kesimlerin üzerine düşen sorumluğu yerine getirmesini diliyor, başarılarımızın devamını bekliyoruz”

İHTİLALL
08.02.2010, 15:13
Kulüp tırını iyi saklayın emi?..

Aman ,çalarlar malarlar..

Saklayın bir yere,üstünü kitleyin..

bkandil
08.02.2010, 15:20
...
Şikayet etmektense çözmek için ne yaptınız?

...

Forumda Genel Kategorisinde "Yönetimimizi Uyarıyoruz" başlığını ziyaret edersen, bu konuda taraftarca elimizden geldiği kadarını yaptığımızı sonuçta da yönetimce ne kadar ciddiye alındığımızı görebilirsin.

...

Sonuç: Bu konu üzerinden yönetime yüklenmenin acımasızlık olduğu hakkındaki düşüncem değişmedi.

1-Bilet gişesi konusunda muhattabımız biletix olsun diyelim.
2-Stat kapısındaki kuyruk konusunda da Olimpiyat Stadının müdürüne (öyle bir makam ve şahıs varsa, bilmiyorum) tepki gösterelim.
3-Kapıdan 2 kişiyi geçirip birinin biletini iç ederek dışarıda karaborsa sattıran görevliye sövelim "şerefsiz" diye, kapıdan geçerken biletini geri almayan taraftara kızalım, bilinçsiz diye...

Hadi bunlara bir muhattap bulduk, peki ;

1- Kombinesi olanlara "maçı ücretsiz izleyebilirsiniz" naraları attıkları halde o kadar kombine sahibini mağdur eden kim? Biletix mi, Büyükşehir Belediyesi mi, Futbol Federasyonu mu, yoksa bu konuda kendilerini eleştirmemizi "acımasızlık" olarak nitelediğiniz yönetim mi?

Stad kapısına gidiyorsun "biletsiz almam, kulüple görüş" diyor görevli, biletix gişesine gidiyorsun "bize öyle bir bilgi verilmedi" diyor biletix elemanı, polise gidiyorsun dinlemiyor bile. Elinde kombine kaç insan maç başladıktan sonra girebildi içeriye (belki giremeyen de var, bilmiyorum).

2-Adam elini kolunu sallaya sallaya içeride lisanssız ürün (forma, atkı, şapka v.s.) satıyor, hem de bağıra bağıra... (Sattığı formanın şekil ve renkleri de ayrı bir mevzu...)
Bu olayı engellemesi gereken kim, sadece sen ve ben mi? Ben almadım, sen almadın, bir başkası çıkıp alacak, tek sorumlu lisanssız ürünü satan ve alan mı? Lisanslı ürün konusunda uzun nutuklar çekiliyordu geçen sene, ne oldu? Bu saatten sonra yönetimin "lisanslı ürün" açıklamalarının tamamı hikayedir bana göre...

BAHADIR33
08.02.2010, 15:20
Tır'ı ne yapacaksın Veysel abi?
Terzilik yok mu sende?
3-5 gün önceden başlasan bir forma dikemez misin?
Neden yönetime yükleniyorsun ki böyle?

bkandil
08.02.2010, 15:29
Kulüp tırını iyi saklayın emi?..

Aman ,çalarlar malarlar..

Saklayın bir yere,üstünü kitleyin..

Öyle deme abi,

O tır Trabzon'dan İstanbul'a ne kadar mazot yakıyor biliyor musun? :D

Nasıl olsa takım otobüsü geldiyordu İstanbul'a. Tır yerine otobüsün bagajına atmışlar bir kaç ürün statta satılsın diye, hem de ekonomik olmuş :D

Büyüklerimiz hesaplamışlar ve göndermemişler demek ki...

Mustafa Ağaoğlu
08.02.2010, 15:34
Gişelerdeki izdiham,tellerden atlayanlar,birbirlerine sövenler gerçekten çok kötüydü.

Bilet almak isteyen çok sayıda bayan taraftarlarımız vardı. Ama gişelerin halini görünce bir bayanın bilet alması mümkün değil. Bir daha da maça geleceklerini sanmıyorum :)

İHTİLALL
08.02.2010, 15:38
Çokta yazmayayım diyorum ama olmuyor..

O stadın locaları var mesela..

Ben takılırım bazen..

Sahaya dozer sokmuşsun,fırsata çevir..

İstanbulda sayısız derneğin,bir sürü işadamın var..

Hep şikayet ederler,gidemiyoruz Trabzon'a diye..

Yap 10 gün önce bir kokteyl,

Sat locaları,servisiyle sıcak ,soğuk..

Trabzon'daki beş maç hasılatı çıkarır o localardan,becerebilen bir maçta..

Ama dedik ya..

Çap meselesi..

Küçücük,

Hinlikten başka hiçbir halta uymuyor ,o çap..

CAFER ÖZER
08.02.2010, 15:39
Dün Olimpiyatta bir rezillik vardı.
Bu rezilliğin Baş sorumlusu Yönetim 2.baş sormulusu Bana göre taraftar idi.
Yönetimin Suçu sanki 300-500 kişi gelecek gibi o kadar kapı varken sadece tek kapıdan İçeri alıyorlardı.Ben Batı tribününde idi,İnanın Giriş kapısına gidebilmek İçin en az 1 km yürüdüm.
İkincisi Bizim Taraftar sorumlu idi nedenine gelince,Maç başlamadan 1 hata önce biletler satışa Çıktı,Eğer bizler bilet işini Stadda alırız olayına bırakmayıp Biletx lerden daha önce alsak belkide Yönetim ona göre Önlemini alacaktı.
Çarşamba günden Uyardım Biletlerinizi alın diye,
O karda Buzda 7-10 bin taraftar gidiyorsa,Hemde İş günü İs saati o kadar işi gidiyorsa Pazar gün saat 3 teki maça en az 30-40 bin kişi gider dedik.
Benim Biletim vardı sadece Stadın erafındaki kapıların azlığından Sıkıntı yaşadım.Stada girişim 10-15 dakikayı geçmedi araç parkı dahil.
Ve Batı tribününden görüyordum,Maçın ilk yarım saati geçtiğinde Bayağı bir taraftar fazlaşatı.içeri girenlerin sayısı arttı,B batı tribünündede oldu.Maça geleipte önceden b ileti olmayanların bir çoğu maçın ilk yarım saatini izleyemediler.Daha sonra taraftar gittikçe arttı.
O yüzden Bundan sonra ne yapıp edip Biletlerinizi önceden alın sonraya bırakmayın.

Great White
08.02.2010, 15:42
Münferit tepkilerde bulunan arkadaşlar üzerine alınmasın ama ota b.ka kızıp her fırsatta kör değneğini bellercesine Yönetim' e karşı haklı haksız bel altına vurmaya kalkan bazı arkadaşlara daha ne kadar müsamaha gösterilecek merak ediyorum..

Şurada yedekte pinekleyen bir futbolcumuza dahi (doğal olarak) en ufak bir hakarette bulunulamazken benim de her platformda eleştirip durduğum Sadri Şener' i emanet mandayı döver gibi marizleyip durmak pek yakışmıyor doğrusu..

Artık buna bir önlem alınmalı bence..

Atalay
08.02.2010, 15:43
Çokta yazmayayım diyorum ama olmuyor..

O stadın locaları var mesela..

Ben takılırım bazen..

Sahaya dozer sokmuşsun,fırsata çevir..

İstanbulda sayısız derneğin,bir sürü işadamın var..

Hep şikayet ederler,gidemiyoruz Trabzon'a diye..

Yap 10 gün önce bir kokteyl,

Sat locaları,servisiyle sıcak ,soğuk..

Trabzon'daki beş maç hasılatı çıkarır o localardan,becerebilen bir maçta..

Ama dedik ya..

Çap meselesi..

Küçücük,

Hinlikten başka hiçbir halta uymuyor ,o çap..

Onuda yazdık güzel abim...

Dedikki davetiye bas...

Bu davetiyeleri tebrerru şeklinde pazarla...

Mesela tüm Trabzonsporlu erkleri davet et musabakaya...

Sanatçısını,edebiyatçısını,yazarını,çizerini,iş adamını,ögretim görevlisini..

Sonra bu insanlarında katkılarıyla dev bir sinerji yarat...

Herkesi her platformda maça davet et...

Nerde.....

Külünkoğlu
08.02.2010, 15:45
Cafer abi olayı sadece bilete indirgemen çok yanlış.

Hani İETT ? Hani İstanbul Emniyeti ? Hani İstanbul Belediyesi ?

Herkes biletini biletixden aldı diyelim kapı mı var girecek ?

O kapılarda da okudu okumadı bir sürü eziyet.

Atalay
08.02.2010, 15:51
Arkadaşlar bir tane trafik polisi olmayan yerden yaklaşık bir 10.000 arabayı nasıl çıkarcaksınız..??

Trafik polisliği yaptıkta trafik açıldı diyoruz...!!

Münferit tepkimi oluyor...

Millet turnikelerde sıkılmış portakal suyuna döndü diyoruz...

Bel altımı vurmuş oluyoruz...

Korsan ürünler tribünlerde stad içinde stadyum dışında her yerdeydi diyoruz..

Yalanmı söylüyoruz...

yaşadığımız sıkıntıları önlem alınsaydı hiç birisi yaşanmazdı kulüpte para basardı diyoruz...

Düşmanmı oluyoruz..!

İHTİLALL
08.02.2010, 15:58
Münferit tepkilerde bulunan arkadaşlar üzerine alınmasın ama ota b.ka kızıp her fırsatta kör değneğini bellercesine Yönetim' e karşı haklı haksız bel altına vurmaya kalkan bazı arkadaşlara daha ne kadar müsamaha gösterilecek merak ediyorum..

Şurada yedekte pinekleyen bir futbolcumuza dahi (doğal olarak) en ufak bir hakarette bulunulamazken benim de her platformda eleştirip durduğum Sadri Şener' i emanet mandayı döver gibi marizleyip durmak pek yakışmıyor doğrusu..

Artık buna bir önlem alınmalı bence..

Ben yönetimi hiç beğenmiyorum,

Hatta beğenmemekten öte,çok ciddi suistimal şüphelerim var..

Bu kanıya kendi yargılarımla varırım ve forum kuralları izin verdiği kadarı ile paylaşırım..

Eğer mesajdan kasıt edilenler içinde bende var isem:

Ciddiye almam için,hitap ettiğin insana tanımlama yapmaman ve kategorize etmemen gerekir..

Tartışırız o zaman..

Yok bu alçak dağları ben yarattım havası ile ahkam kesersen,en basit tabiriyle sende tanımlanırsın..

Ve tanımlama,en azından etki -tepki kıvamında olur..

Great White
08.02.2010, 16:10
Eğer mesajdan kasıt edilenler içinde bende var isem:

Başta sen varsın zaten, Gökhan Hoca da orada üzerine alınmış:)

Bir kere ne kadar yanlışı olursa olsun (ki bunların çoğunu bizler de defalarca yazdıp çiziyoruz) Trabzonspor Kulübü Başkanı' na "Çapsız" diye hitap etmek kimsenin haddine değil..

Ayrıca bu tür söylemlerin nedense gerçekleşmeyen Fatih Tekke transferinden sonra giderek artması ve artık iyiden iyiye seviyesizleşerek kişiselleşmesi de cabası..

Yani neredeyse üsttekinin neresini beğendin başlığında bile Sadri Şener' e giydirmeye çalışır hale gelmişsiniz ki en vahim oılanı da bu..

Külünkoğlu
08.02.2010, 16:12
Arkadaşlar bir tane trafik polisi olmayan yerden yaklaşık bir 10.000 arabayı nasıl çıkarcaksınız..??

Trafik polisliği yaptıkta trafik açıldı diyoruz...!!

Münferit tepkimi oluyor...

Millet turnikelerde sıkılmış portakal suyuna döndü diyoruz...

Bel altımı vurmuş oluyoruz...

Korsan ürünler tribünlerde stad içinde stadyum dışında her yerdeydi diyoruz..

Yalanmı söylüyoruz...

yaşadığımız sıkıntıları önlem alınsaydı hiç birisi yaşanmazdı kulüpte para basardı diyoruz...

Düşmanmı oluyoruz..!

Noluyoruz ? :)

Yağızhan Sağnak
08.02.2010, 16:13
Saat 16.13 biletler hala satışa çıkmadı. :@

Recep Alkan
08.02.2010, 16:15
Bende aranıyorum millet nerde diye, meğer herkes burdaymış :)

bkandil
08.02.2010, 16:19
Bende aranıyorum millet nerde diye, meğer herkes burdaymış :)

Başlık ateş almış, ben kaçıyorum. Bence sen de fazla kalma bu başlıkta :D

Atalay
08.02.2010, 16:20
...........

Atalay
08.02.2010, 16:21
Aman arkadaşlar bu başlığı fatih tekke başlığına cevirmeyin:)

Zaten ben olayda yönetimin yanındayım...

Ama bu konu başka arkadaşlar...

Recep Alkan
08.02.2010, 16:23
Başlık ateş almış, ben kaçıyorum. Bence sen de fazla kalma bu başlıkta :D

Bende ateş almaya geldim abi, şimdilik okuyorum, büyüklerimiz izin verirse araya girer iki kelime ederiz. Ama bu konuda çok konuşamam, sonuçta maçta değildim, rezillik denen şeyden haberim yok, görmeden, bilmeden atıp sallamaya gerek yok, kimileri gibi :)

Aman arkadaşlar bu başlığı fatih tekke başlığına cevirmeyin:)

Ayıp ettin abi, şimdi ayıp ettin, Transfer sezonu bittiğinden beri duydun mu ağzımdan ?

Yönetimi eleştirmek için o kadar sebep var ki, Fatih'e muhtaç değiliz :)

Kaldı ki Fatih'i sevenler sevmeyenler kadar kullanmıyor o ismi ;)

Saygılar, okumaya devam...

İHTİLALL
08.02.2010, 16:24
Başta sen varsın zaten, Gökhan Hoca da orada üzerine alınmış:)

Bir kere ne kadar yanlışı olursa olsun (ki bunların çoğunu bizler de defalarca yazdıp çiziyoruz) Trabzonspor Kulübü Başkanı' na "Çapsız" diye hitap etmek kimsenin haddine değil..

Ayrıca bu tür söylemlerin nedense gerçekleşmeyen Fatih Tekke transferinden sonra giderek artması ve artık iyiden iyiye seviyesizleşerek kişiselleşmesi de cabası..

Yani neredeyse üsttekinin neresini beğendin başlığında bile Sadri Şener' e giydirmeye çalışır hale gelmişsiniz ki en vahim oılanı da bu..

Bak güzel kardeşim,

Benim Sadri Şener'i eleştirmem Gökdeniz'in satılmasıyla başlamıştır..

Çünkü yıldız futbolcu satmayacağını söyleyen kişi,geldikten daha iki ay
sonra,en iyi oyuncusunu satmış,utanmadan oğlu yaşındaki adam için arkasından konuşmuştur..

Buna ,bizim dilimizde yalan ve iftira denir..
Aynı başkan,Yattara'yı da bir güzel pazarlamaya kalkmış,bu sefer eline yüzüne bulaştırmış,süregelen süreçte de onu kaybetmiştir..

Yalancıları hep "çapsız" bulmuşumdur,çünkü kendilerini akıllı zannederler..

Tabii yalancıları yalakalarını da.

Ayrıca,bu uslüpla forumda barınman için,forum yöneticilerinin hoşgörüsüne ihtiyacın olacak..

Onlarla konuşmalısın..

Ben bu uslüpla konuşamam..

Great White
08.02.2010, 16:28
@ İhtilall;

Şimdi ben sana bu hamasi tavırların yüzünden kalkıp "Çapsız" diye hitap edersem forum yöneticilerinin hoşgörüsüne muhtaç olmak zorunda kalırım..

Ama ben böyle bir kelimeyi bırak Trabzonspor Kulübü Başkanı için kullanmayı sana karşı bile kullanmıyorum; orası ayrı..

İHTİLALL
08.02.2010, 16:44
@ İhtilall;

Şimdi ben sana bu hamasi tavırların yüzünden kalkıp "Çapsız" diye hitap edersem forum yöneticilerinin hoşgörüsüne muhtaç olmak zorunda kalırım..

Ama ben böyle bir kelimeyi bırak Trabzonspor Kulübü Başkanı için kullanmayı sana karşı bile kullanmıyorum; orası ayrı..

Ben kime neden çapsız dediğimi,

Açık açık yazdım..

Ayrıca merak etme,onun yöneticisinin yüzüne de söyledim..

Mutlaka Sadri beye iletmiştir..

Senin meseleye yaptığın yorum,kendinle kaimdir..

Ben istediğim gibi yazarım,hukuki sorumluluğunu alırım..

BMN deki mesajlara ,yönetimi karar veriyor zaten.

Senin ki ke enlem yekün ,yani..

Bundan sonra,yönetimin hatalarıyla,yanlışlarıyla daha detaylı ilgileneceğimi de garanti ediyorum..

Zoruna gidiyorsa ,mesajlarımı okuma..

Raporla filan..

Seni ise,çapsız diyecek kadar,kaale alıp alamayacağımı, o kadr tanımadığım için söyleyemeyeceğim..

İslam Sezer
08.02.2010, 16:44
iyide sıkıntı çekmeyenler neden sıkıntı çekenlere afedersiniz ama saf muamelesi yapıyor onu anlamadım.hani birlik ve beraberlik.
ben de internetten maçtan 2 gün önce aldım ama biletin çıktısını almam mümkün gözükmüyordu.telefon açtım normal bilet satan yerin dışında ayrı bir biletix gişesinden referans numarasını söyleyerek alabileceğimiz söylendi.tüm bunları boş verelim bu tür maçlara normal aileler piknik havasında geliyor.maç tecrübeleri yok.tüm bunları ben bile öngörüyorsam yönetim de tahmin etmelidir.ya sanki olimpiyatta ilk defa maç yapıyor Trabzonspor.
elin azizi 3 5 taraftarının bile hakkınıu çatır çatır korurken biz 40000 in en az 20000 i perişan ediyoruz.boşuna polisten dayak yiyenleri gördüm ayağım sağlam olsa ellerinden alırdım ama malesef birlik beraberlik naraları atanlar dönüp bakmadı bile.
çocuğunun yanında babasına jop vurdular bilet sırasında.tek satış noktası büyükşehir belediye spora yeter ama Karabükspora Gebzespora yetmez.Siz Trabzonspora yakıştırıyorsanız bravo.

Atalay
08.02.2010, 16:49
Arkadaşlar konuyu sıcak tutalım....

Fakat bu sıcaklık bizleri kavurmasın...

Ben bize reva görülenleri terbiyesizlik olarak yorumluyorum...

Birileri hesap versin..

Millet artık işini yapsın...!

İHTİLALL
08.02.2010, 16:50
iyide sıkıntı çekmeyenler neden sıkıntı çekenlere afedersiniz ama saf muamelesi yapıyor onu anlamadım.hani birlik ve beraberlik.
ben de internetten maçtan 2 gün önce aldım ama biletin çıktısını almam mümkün gözükmüyordu.telefon açtım normal bilet satan yerin dışında ayrı bir biletix gişesinden referans numarasını söyleyerek alabileceğimiz söylendi.tüm bunları boş verelim bu tür maçlara normal aileler piknik havasında geliyor.maç tecrübeleri yok.tüm bunları ben bile öngörüyorsam yönetim de tahmin etmelidir.ya sanki olimpiyatta ilk defa maç yapıyor Trabzonspor.
elin azizi 3 5 taraftarının bile hakkınıu çatır çatır korurken biz 40000 in en az 20000 i perişan ediyoruz.boşuna polisten dayak yiyenleri gördüm ayağım sağlam olsa ellerinden alırdım ama malesef birlik beraberlik naraları atanlar dönüp bakmadı bile.
çocuğunun yanında babasına jop vurdular bilet sırasında.tek satış noktası büyükşehir belediye spora yeter ama Karabükspora Gebzespora yetmez.Siz Trabzonspora yakıştırıyorsanız bravo.

Mesela senin gibi,

Engelli kardeşimizin,oradaki çektiği gavur eziyeti,

Stada girmek için ,çoluğunun çocuğunun yanında dayak yiyenlerin,

Baş sorumlusu,çapsız yöneticilerdir..

Aziz Yıldırım'ın taifesini Avni Aker'in önünde,otobüse bizzat doldurduğunu,oradaki polislere varıncaya kadar talimatlar yağdırdığını hatırlıyorumda..

Great White
08.02.2010, 16:59
Birazdan biri çıkıp da "Ula ben zamanında başkanın suratına karşı küfür etmiş adamım bee. Hele burada ananas avradas düz giderim. Kim karışır la?" derse şaşırmam artık:)

Recep Alkan
08.02.2010, 17:01
Soner abi, burda yönetimi eleştirirken, birileri kalkıp adım gibi eminim bu yönetime bu dediklerinizi diyemezsiniz, siz anca burdan klavye delikanlılığı yaparsınız demişti.

Şimdi ikili konuşmaları görünce aklıma o laflar geldi. NE hikmsetse iki düşünce de Yönetimi savunuyordu !!!

İHTİLALL
08.02.2010, 17:05
Ya arkadaş,

Senin başka işin yok mu?

Herkes gibi kendi fikirlerini yazsana..

Birisine takılmak mecburiyetin demisin?

Beğenmediğini okuma,ya da raporla gitsin..

Bu kadar basit..

İslam Sezer
08.02.2010, 17:13
Birazdan biri çıkıp da "Ula ben zamanında başkanın suratına karşı küfür etmiş adamım bee. Hele burada ananas avradas düz giderim. Kim karışır la?" derse şaşırmam artık:)
.
2005 te ve 2010 da stad önünde yaşanan rezaletler ilgili ne düşünüyorsun?
yönetimler farklıydı ama her ikisinde de aynı rezaletlere şahit oldum.
sizce taraftarlar daha iyisini hadi iyisini geçtim normal insani davranışı haketmiyor mu?
.
biz 6 kişi kendi arabamızla gittik.maça 1 saat önce gidip yarım saat geç girdik,girerken adeta ezildik,çıkarken otoparktan çıkamadık.otobana giremedik.akşam 10 11 lerde evde olduk.o kadar geç saatte hala dönüşte TS formalı şoförler TS amblemli arabalarla beraber döndük.demekki tonla insan aynı sıkıntıyı yaşadı.bunu yönetime iletmeyip çözüm için uğraşmalarını istemeyip çakma ürünler alıp ıslanmayalım bir daha da maça gitmeyelim.
bu mudur?

Great White
08.02.2010, 17:16
Arkadaşlar beni kalkıp da Yönetim' i savunur duruma getirmeyin mümkünse..

Yahu Bağış Erten bu hafta aynen şunu dedi..

"Bunu kayıtlara not düşün. Soner ilk kez Yönetim' in suçlu olmadığını söyleyerek savundu"

Enteresan:)

Emre GÜRDAL
08.02.2010, 17:17
istanbul,izmit arası 1 saat biz 4 saate geldik maç 5 de bitti biz saat 18:25'de otobana çıkabildik:D

Fatih YAZICI
08.02.2010, 17:28
Arkadaşlar beni kalkıp da Yönetim' i savunur duruma getirmeyin mümkünse..

Yahu Bağış Erten bu hafta aynen şunu dedi..

"Bunu kayıtlara not düşün. Soner ilk kez Yönetim' in suçlu olmadığını söyleyerek savundu"

Enteresan:)

Traktör meselesiydi galiba :)
Takip eden biri olarak ben de şaşırmıştım.

yakuphoca
08.02.2010, 18:02
Valla ben orda satılan bilet paralarının kulübe verildiğinide düşünmüyorum. Bu kadar başıbozukluğun olduğu bir yerde herşey olur.

İHTİLALL
08.02.2010, 18:11
.
2005 te ve 2010 da stad önünde yaşanan rezaletler ilgili ne düşünüyorsun?
yönetimler farklıydı ama her ikisinde de aynı rezaletlere şahit oldum.
sizce taraftarlar daha iyisini hadi iyisini geçtim normal insani davranışı haketmiyor mu?
.
biz 6 kişi kendi arabamızla gittik.maça 1 saat önce gidip yarım saat geç girdik,girerken adeta ezildik,çıkarken otoparktan çıkamadık.otobana giremedik.akşam 10 11 lerde evde olduk.o kadar geç saatte hala dönüşte TS formalı şoförler TS amblemli arabalarla beraber döndük.demekki tonla insan aynı sıkıntıyı yaşadı.bunu yönetime iletmeyip çözüm için uğraşmalarını istemeyip çakma ürünler alıp ıslanmayalım bir daha da maça gitmeyelim.
bu mudur?

Bu rezaletlerle kimse ilgilenmez kardeşim..

Ne 2005 te,ne 2010 da ne de başka bir zaman..

Dün top direkten döndü,dönüşünde de biz golü attık ya,

Umut kendini aşıp,şutu patlattı ya,

Üç gün önce ,aynı sahada penaltıyı atamayan,fakat izleyenlerin çoğunun atamayacağını tahmin etmesine rağmen,Cale'nin kafasıyla kurtulan adamdan kahraman yaptık..

Galigula'yı öldürdüklerinde isyancılar,İmparatorsuz kalmışlar,adam yokluğundan ,canlı kalan tek hanedan üyesi Cladıus'u imparator ilan etmişlerdi..

Uyanık taife,nasıl olsa ben gemimi yürütürüm der geçer,uyanıktır o..

İşbaşındaki adamlar ,bayılır böylelerine..

Bunlar,yöneticilerle konuşmadan anlaşırlar,doğaları gereği..

Wın,wın oynarlar tabiri caiazse..

Stad ta eziyetmi?..

Taraftar ne işe yarar,

Hem para verecek,hem çekecek..

İHTİLALL
08.02.2010, 18:15
Valla ben orda satılan bilet paralarının kulübe verildiğinide düşünmüyorum. Bu kadar başıbozukluğun olduğu bir yerde herşey olur.
Yapmayın canıımm..

Satılan bilet sayısı ile oradaki taraftar sayısının arasında uçurum olmasının sorumlusu,,tabiki her zamanki gibi taraftardır..

Da,

O fazladan giden paralar ne olur mesela?

Birazdan gelir bir uyanık:

İspat et,

Belge göster,

Zart,zurt..

Der..

Paralar nerde, dersin,

Ne bileyim, der,

Gafil..

Oğuz ZEYTİN
08.02.2010, 18:22
Anlamayan "zihniyet" için son kez:

Dünkü maçta yaşandığı iddia edilen sıkıntıları ben ve çoğu insan yaşamadı, ancak başına iş gelen arkadaşların şikayetleri hepimizi ilgilendirir ( en azından beni ilgilendiriyor ki bu başlığa girip takip ediorum).

Bu tarz sorunları burada dillendirip "yönetim çapsız"a kadar getirilmesini, yönetim aleyhine propaganda malzemesi olarak değerlendiriyorum.

Eğer bir kesimin amacı dün yaşananlardan ders çıkarmak olsaydı, sorun yaşamadığını söyleyen insanlara laf yetiştirmez kendi dertleriyle uğraşırlardı.

O kadar hazıra alışmışız ki stada ulaşımı bile yönetimden bekler olduk. Adamlar ellerinden geleni yapmışlar ama yine de mükemmel olamadıkları için en yakın zamanda birileri için özür dilerler resmi siteden!

Fatih Öztürk
08.02.2010, 18:26
yorumları tek tek inceledim.kesinlikle şu kanıya vardımki,bu yönetimin hiç bir organizasyonu başarıyla bitirecek kabiliyeti yok.2 senedir tek olumlu yaptıkları iş şenol hocamızı takımın başına getirmek oldu.

böyle kepazelik dünyanın hangi köşesinde olur merak ediyorum.40 bin dolaylarında taraftar kitlesi tek gişeden alınıyor maç bitiyor yol kavgası o biçim.hani polis hani yetkili Allahını seven söylesin dünyanın parasını stada bırakan taraftara bumu reva görülüyor.burda aranacak ilk suçlu yönetimdir.ailemi maça götürdüğüme bin pişman oldum.rezilliğin bini bin para.maçı unuttuk eziyet çektik stad çıkışı 2 saat.yönetime yakın arkadaşlarımız yada sesimizi duyurabileceğimiz bir yönetici yokmu buralarda.bu çilekeşe kendi ailesini gönderen bir yönetici abimiz varmı acaba.yazık be kardeşim.adam gibi organize yapsanız o stad ulaşım uzaklığına rağmen 60 bini geçerdi.başkan her fırsatta lisanslı ürüblere rağbet diyorsun hani bir standmı vardı her taraf 5 liralık kopya forma kaşkollarla dolu.kardeşim bu işi beceremiyorsanız tutun paralı adamlar organizasyon ekibi onlar halletsin.yok paramız diyorsanız bi dahakine gönüllü kişiler başta ben olmak üzere hali hazırda bekliyoruz.

Ali YILDIRIM
08.02.2010, 18:27
Tepkiyi nasıl koyucaz maça gitme diceksin gelde gitme. İçimizdeki aşk buna engel. Bizde böyle yapınca rahat davranıyorlar. Acaba federasyona toplanıp yürüdüğümüz gibi birde başkan içinmi yürüsek?

Anlamayan "zihniyet" için son kez:

Dünkü maçta yaşandığı iddia edilen sıkıntıları ben ve çoğu insan yaşamadı, ancak başına iş gelen arkadaşların şikayetleri hepimizi ilgilendirir ( en azından beni ilgilendiriyor ki bu başlığa girip takip ediorum).

Bu tarz sorunları burada dillendirip "yönetim çapsız"a kadar getirilmesini, yönetim aleyhine propaganda malzemesi olarak değerlendiriyorum.

Eğer bir kesimin amacı dün yaşananlardan ders çıkarmak olsaydı, sorun yaşamadığını söyleyen insanlara laf yetiştirmez kendi dertleriyle uğraşırlardı.

O kadar hazıra alışmışız ki stada ulaşımı bile yönetimden bekler olduk. Adamlar ellerinden geleni yapmışlar ama yine de mükemmel olamadıkları için en yakın zamanda birileri için özür dilerler resmi siteden!

Neden beklemeyeceğiz. İstanbulda stadmı kalmadı. Başka yerde oynatsın. 80bin kişilik stada 30bin taraftar geliyor stada giriş 3 kapıdan. Nasıl olucak bu iş. Adamlar kombinesiyle girememiş. Online bilet alıp çıktı alamayanlar, bilet alamayanlar vs. Üstüne birde dayak ye. Ohh. Hoppala Paşam Malkara Keşan

Gamze
08.02.2010, 18:30
resmi siteden yapılan açıklamalar bu aralar çoğunlukla tatmin edici. Hakemi tebrik etmeleri hş olmuş.

Dünkü maçta taraftardan başka herkes hazırlıksızdı. Tek gerçek budur.
Kimse o kadar adam beklemiyordu, kimse o kadar ilgi beklemiyordu.
Ona göre hazırlandılar, yani yarım yamalak.
Herkes.
Taraftar dışında herkes.

Nihayetinde yönetimin de, stat görevlilerinin de, biletixin de, emniyetin de ( ki biz hiç aranmadık örneğin bir tane bayan polis göremedik girerken ) belediyenin de eksiği vardır arkadaş.

Ha ben önce kime kızarım?
Haliyle kendi yönetimime. Sağ elim önce sağ kulağıma, sola değil.

Yine uzattım. Demem o ki; bence sorun hazırlıksızlıktı.
Art niyet aramıyorum.

Lakin, ben son anlarda da olsa stada girebilenlerdenim.
Geç girseydim ya da giremeseydim ve burada bana herhangi biri "şunu şöyle yapsaydın, yönetimin ne suçu var" deseydi, çılgına dönerdim evet.

Fatih Öztürk
08.02.2010, 18:34
bigben hemşerim maça 1 saat kala içeri giriş kuyruğuna girdim maç başladı 10 dakika sonra içeride oldum.ben o stad ve şükrü saraçoğlundada toplam 2 sene güvenlik görevlisi olarak çalıştım.dünya kadar kapı var içeriye taraftar alınacak!
kaç tane bilet gişesi var haberin varmı?
g.sarayın fenerbahceninde maçlarında görev yaptım olimpiyatta.liverpol milan maçındada görevliydim.ama ben trabzonspor maçlarındaki gibi bir eziyet görmedim.burada suclu aranmalıdır.ve bu yönetimdir.ne vali ne polis nede belediye başkanı değildir.adam gibi organizasyonunu yapsan bu sıkıntılar yaşnamaz.binlerce kişi ailesiyle sevdiğine kavuşmak için o stadın yolunu tutacak belliki.hadi gençler kalabalığa kargaşaya sıkışıklığa gelir.ya aileler?bunuda iyi idrak etmek lazım.

Şahinoğlu
08.02.2010, 18:37
Ben adım gibi eminmki Beşiktaş'ın İbb ile 2000-3000 taraftarın geldiği maçta bile daha çok trafik polisi ve bilet gişesi vardır, burdaki esas sorun Trabzon insanını umursamama sorunudur başka bişe değil yazıklar olsun bu zihniyete.

Gamze
08.02.2010, 18:37
Fatih Öztürk güzel bir noktaya temas etmiş.

"Avrupa standartlarında bir olimpiyat stadı..."

Hani insani şartlar?
Kadınlar, çocuklar, yaşlılar ne yapacak?

3576 kapıdan biri ikisi çalışıyorsa e bırakın da itiraz edelim değil mi?

İHTİLALL
08.02.2010, 18:39
yorumları tek tek inceledim.kesinlikle şu kanıya vardımki,bu yönetimin hiç bir organizasyonu başarıyla bitirecek kabiliyeti yok.2 senedir tek olumlu yaptıkları iş şenol hocamızı takımın başına getirmek oldu.

böyle kepazelik dünyanın hangi köşesinde olur merak ediyorum.40 bin dolaylarında taraftar kitlesi tek gişeden alınıyor maç bitiyor yol kavgası o biçim.hani polis hani yetkili Allahını seven söylesin dünyanın parasını stada bırakan taraftara bumu reva görülüyor.burda aranacak ilk suçlu yönetimdir.ailemi maça götürdüğüme bin pişman oldum.rezilliğin bini bin para.maçı unuttuk eziyet çektik stad çıkışı 2 saat.yönetime yakın arkadaşlarımız yada sesimizi duyurabileceğimiz bir yönetici yokmu buralarda.bu çilekeşe kendi ailesini gönderen bir yönetici abimiz varmı acaba.yazık be kardeşim.adam gibi organize yapsanız o stad ulaşım uzaklığına rağmen 60 bini geçerdi.başkan her fırsatta lisanslı ürüblere rağbet diyorsun hani bir standmı vardı her taraf 5 liralık kopya forma kaşkollarla dolu.kardeşim bu işi beceremiyorsanız tutun paralı adamlar organizasyon ekibi onlar halletsin.yok paramız diyorsanız bi dahakine gönüllü kişiler başta ben olmak üzere hali hazırda bekliyoruz.

Bir de ,

Dün stadın localarında,

Sıcacık odalarda,

Sıcacık çaylarını içerek ,maçı izleyenler kimdir acaba?

Parayla satılmayan o odalarda,

Kimler ,vatandaşı"pasta yesinler canım" havalarıyla izliyordu:

a)Asgari ücretliler..

b)İşçiler..

c)Köylüler..

D)Yönetici eş,dost ve akrabaları..

Zor iş "halkçı " olmak,gerçekten..

Localarda,filan..

Çekilir dert değil,yani..

Yöneticilerimize sorun,inanmazsanız..

Oğuz ZEYTİN
08.02.2010, 18:39
Ben yönetimi savunmak durumunda değilim, Trabzonspor'un menfaatleri gereği gerilmeden önyargısız tartışabilirseniz anlatıyoruz.

Bilet işi tamamen biletix'le alakalıdır, merak edenler biletix'ten bilgi alabilirler.

Stad etrafındaki trafik düzeni Gençlik Spor İl Müdürlüğü, Valilik ve İl Emniyet'i tarafından organize edilir. Ulaşım ağına ilişkin sorunlar belediyeyi bağlar.

Tüm bunlara rağmen hala "yönetim istifa" diyenlere saygılarımla...

EK: Resmi üsrün tırı ve/veya standının olmamasını ben de sayfalar önce eleştirmiştim...

İHTİLALL
08.02.2010, 18:45
resmi siteden yapılan açıklamalar bu aralar çoğunlukla tatmin edici. Hakemi tebrik etmeleri hş olmuş.

Dünkü maçta taraftardan başka herkes hazırlıksızdı. Tek gerçek budur.
Kimse o kadar adam beklemiyordu, kimse o kadar ilgi beklemiyordu.
Ona göre hazırlandılar, yani yarım yamalak.
Herkes.
Taraftar dışında herkes.

Nihayetinde yönetimin de, stat görevlilerinin de, biletixin de, emniyetin de ( ki biz hiç aranmadık örneğin bir tane bayan polis göremedik girerken ) belediyenin de eksiği vardır arkadaş.

Ha ben önce kime kızarım?
Haliyle kendi yönetimime. Sağ elim önce sağ kulağıma, sola değil.

Yine uzattım. Demem o ki; bence sorun hazırlıksızlıktı.
Art niyet aramıyorum.

Lakin, ben son anlarda da olsa stada girebilenlerdenim.
Geç girseydim ya da giremeseydim ve burada bana herhangi biri "şunu şöyle yapsaydın, yönetimin ne suçu var" deseydi, çılgına dönerdim evet.

Gamze,

Sabahtan beri buraya,

Engelli taraftarlar,

Çocuğunun,eşinin yanında dayak yiyen insanlar,

Stada kombinesi olduğu halde ,ancak 40. dakikada girebilen insanlar yazıyor..

Ve "başkanımıza ,yönetimimize dokunmayı" refleksi devreye giriyor..

Başkana filan halel gelmesin diye,bu muameleyi engelli taraftarımıza dahi "reva " görenlere,

Söyleyecek söz bulamıyorum..

Malum,forum ya buarsı..

Oğuz ZEYTİN
08.02.2010, 18:45
Tepkiyi nasıl koyucaz maça gitme diceksin gelde gitme. İçimizdeki aşk buna engel. Bizde böyle yapınca rahat davranıyorlar. Acaba federasyona toplanıp yürüdüğümüz gibi birde başkan içinmi yürüsek?

Neden beklemeyeceğiz. İstanbulda stadmı kalmadı. Başka yerde oynatsın. 80bin kişilik stada 30bin taraftar geliyor stada giriş 3 kapıdan. Nasıl olucak bu iş. Adamlar kombinesiyle girememiş. Online bilet alıp çıktı alamayanlar, bilet alamayanlar vs. Üstüne birde dayak ye. Ohh. Hoppala Paşam Malkara Keşan

Hangi stadda oynayacaksın?

BJK ve FB içerde oynadı.

GS haftada 3 maç oynuyor verir mi stadı?

Kasımpaşa'da küçücük stadı alsalar " bu kadar taraftar açıkta kaldı" dersiniz?

Kriterlere uygun başka stad var mı?

Fatih Öztürk
08.02.2010, 18:49
bigben hemşerim.sözüm ona kurumlar gerekli önlemleri almadı değilmi?koskoca trabzonsporun başkanısın.cumhurbaşkanı gibi adamsın.acarsın valiye emniyete artık hangi mercilere gerek duyuluyorsa eksiklik istemediğini dile getirirsin.çok iyi şahidimki aziz yıldırım her maç öncesi saatler öncesinden onlarca görevliyi bu işleri organize etmesi için görevlendiriyor.kesinlikle aksilik istemiyor.ufak bir aksilik olduğu zaman dünyanın anasını ağlatıyor.demek istediğim bu işler takip meselesidir.sadri şener herkesin olduğu kadar benimde başkanımdır.fakat bu demek değildirki bu kepazelikleri bir kenara bırakalım.bir fenerli taraftar ne bokturda benden daha iyi şartlarda maç izleyecek?veya cimbomlu beşiktaşlı kimdir yav.arkadaş bu bir değil iki değil bundan önceki yönetimlerde olimpiyatın tıka basa dolu olacağını bile bile önlem almadılar.bir komite veya bilirkişi heyetimiz yokki.şu hayrettin hacısalihoğluna kafayı acayip takmışım.cok bile bile ortalığı kırıp geciriyordu.bunu bil hayrettin bey o stada daha doğurusu o eziyete kendi aileni gönderirmisin.veya sen sayın başkan.

Fatih YAZICI
08.02.2010, 18:50
2 tane kapının açık olduğunu görünce herkes gibi ben de homurdandım.
Sorumsuzluktan başka birşey değil.

Football Manager gibi bir oyunda bile taraftar günü yapılıyorsa, yapılmayan etkinlik durumunun acz durumuna düşmesi "bunu tahmin edemediler mi?" sorusundan daha çok "pek sallamadılar" durumuna geliyor. Yoksa yani 3-5 mankenle 40. yıl CD'si tanıtıldığına da şahit oldu bu gözler.

Oğuz ZEYTİN
08.02.2010, 18:56
bigben hemşerim.sözüm ona kurumlar gerekli önlemleri almadı değilmi?koskoca trabzonsporun başkanısın.cumhurbaşkanı gibi adamsın.acarsın valiye emniyete artık hangi mercilere gerek duyuluyorsa eksiklik istemediğini dile getirirsin.çok iyi şahidimki aziz yıldırım her maç öncesi saatler öncesinden onlarca görevliyi bu işleri organize etmesi için görevlendiriyor.kesinlikle aksilik istemiyor.ufak bir aksilik olduğu zaman dünyanın anasını ağlatıyor.demek istediğim bu işler takip meselesidir.sadri şener herkesin olduğu kadar benimde başkanımdır.fakat bu demek değildirki bu kepazelikleri bir kenara bırakalım.bir fenerli taraftar ne bokturda benden daha iyi şartlarda maç izleyecek?veya cimbomlu beşiktaşlı kimdir yav.arkadaş bu bir değil iki değil bundan önceki yönetimlerde olimpiyatın tıka basa dolu olacağını bile bile önlem almadılar.bir komite veya bilirkişi heyetimiz yokki.şu hayrettin hacısalihoğluna kafayı acayip takmışım.cok bile bile ortalığı kırıp geciriyordu.bunu bil hayrettin bey o stada daha doğurusu o eziyete kendi aileni gönderirmisin.veya sen sayın başkan.

Sen bu düşündüklerini telefon açıp kulübe ilettin mi? Ya da bir e-posta 5 dk. almaz, değil mi?

Tekrar ediyorum, ben herhengi bir sıkıntı yaşamadım. Ama resmi ürünlerin olmamasını açıp kulübe sordum.

Sonrasında gün içerisinde bu arkadaşlarımızın yaşadıklarını kendi meselem kabul edip biletix'i, A. Olimpiyat Stadı'nı arayıp bilgi aldım sorumlular kimdir diye.

Cevapları da yukarıda.

Ben körü körüne yönetime bağlılık göstermiyorum ancak bazılarının, sorumluları yukarıda belirtmeme rağmen bu olayı yönetimi eleştirme malzemesi olarak kullanmasını kabul edemiyorum.

Sağduyu lütfen, biraz da vicdan...

asimetrik
08.02.2010, 19:00
Ben adım gibi eminmki Beşiktaş'ın İbb ile 2000-3000 taraftarın geldiği maçta bile daha çok trafik polisi ve bilet gişesi vardır, burdaki esas sorun Trabzon insanını umursamama sorunudur başka bişe değil yazıklar olsun bu zihniyete.

O kadar öteye gitme bile. İbb maçlarında bile daha çok trafik polisi oluyor.

Arkadaşlar bu çileyi insan evladına reva görüyorsanız eyvallah.
Erken gitseydiniz, biletini alsaydınız, biz rahat girdik gibi ifadelerle en azından daha da moral bozmayın.

Bu stada toplu taşıma yapılmıyor. Göstermelik bir kaç iett otobüsünü saymayın bile. Özel araç, organizasyon veya yürümek. Başka maçlarda yoğun toplu taşıma aracı bulabilirsiniz.

1-Bu stad maç günü Trabzonspor'un parasını ödeyerek kiraladığı staddır. Yani o gün sahibi Trabzonspor kulübüdür. Kaç gişenin açık olacağı, kaç kişinin çalışacağını Trabzonspor belirler. Ona göre parasını öder.
2-Biletix, Trabzonspor maçlarının biletini ücreti karşılığında satar. Parayı veren Trabzonspor kaç bilet gişesi koyulacağını belirler. Ona göre de ücretini öder.

Siz çocuğunuz olduğunda üniversiteye giderken, özel bir yurda (devlet değil, özel bir yurt) yerleştirirken ne yer, ne içer, nerede yatar, kışın ısınır mı üşür mü, ders çalışma ortamı nasıldır diye sormaz mısınız? Trabzonspor yönetimi de bizlerin velisidir. Çok fazla bir şey değil istediğimiz.
Velisi olduğumuz bu taraftar (parasını ödediğimiz biletix'den) kombinesini, biletini (iki gişeden) nasıl alır?
Parasını ödediğimiz bu stada nasıl girer diye hiç düşünmüş müdür?
Yol konusunda yönetime lafım olmaz.

Fatih Öztürk
08.02.2010, 19:02
ben maça girmeden önce yanımda eşim ve akrabalarım varken kulube telefon actım.şikayetimi dile getirdim.dedim bu rezlliği kim engelleyecek.bana denilen söz yetkili kimsenin olmadığı.bazı aşağılık köpekler aileli insanların ardına bile bile sokulduğunu gördüm şahit oldum.ve bunlara prim veren emniyetide gördüm.gördüğüm çok şey vardı ama söylemeye dilim varmıyor.boşverin gitsin.bir daha aileli maça gitmeyiz olur biter.bu sıkıntılar sadece istanbulda trabzonspor taraftarına uygulanıyor bunu herkes öncelikle iyi bilsin.saygılar hürmetler.

Ali YILDIRIM
08.02.2010, 19:23
Hangi stadda oynayacaksın?

BJK ve FB içerde oynadı.

GS haftada 3 maç oynuyor verir mi stadı?

Kasımpaşa'da küçücük stadı alsalar " bu kadar taraftar açıkta kaldı" dersiniz?

Kriterlere uygun başka stad var mı?

Orasını misal dededim. Olimpiyatta oynatıyosun herşeyi geçtim sadece kapılar açılsa bu insanlara yeterdi. Şenere adza olsa pozitif dşüncem vardı bu maçta gördüklerimle onlarda kayboldu. Bir 2 maçta olay çıkartacaksın bak bidahaki maçta emniyet nasıl güvenlik sağlıyor.

FANATIK61
08.02.2010, 19:42
Baydemir'in yanina giden yönetim Taraftari icin Topbas'in yanina gitmemistir. Bizleri ne kadar adam yerine koyduklari burdan belli...

Ahmet KESKİN
08.02.2010, 22:09
arkadaşlar be maca bi şeilde girdim sorun benim maca girer ken ki cektiğim zorluklar deil ve benim gibi arkadaşlarında cektiği zorluklar deil bizler bi şekilde girdik maça giremeyenler daha dogrusu dısarıda kalan tarafdarımız kimlerdi cogunlukla biliyormusunuz... tahmin edebiliyorsunuzdur tabiii... eşiyle gelen cocuklarıyla gelen izdihama giremeyen tarafdarlarımız bu insanlar o kadar yoldan geliyor ...

sorun istanbul emliyetinde sorun belediiyede sorun stad görevlilerinde ... yönetime kızmak istemiyorum ama başkan ilgilenmemeli bu konularla onun görevlendirecegi kişiler veya yanındaki yönetimdeki yöneticilerin ilgilenmesi gerekiyor sadri baskan tek basına deil burada yanında bir yönetim kurulu var bu olayların böyle olması bizlerede bir ders bundan herkes ders almalı..

hatta mac cıkısı 150 metrelik alanın 2 saatde arabayla gittik..varmı böyle birsey ... hatta bir ara arabadan indim milletin arabasının camını actırıp herkese 154 /155 arayın dedim verin veriştirin karıstırın ortalıgı diye yüklendim cok arayan oldu küfür edende oldu sitem edende ama benim gibi söven olmadı buna emin olunnnnnnnnnnn........

U.Sadıkoğlu
08.02.2010, 22:29
arkadaşlar be maca bi şeilde girdim sorun benim maca girer ken ki cektiğim zorluklar deil ve benim gibi arkadaşlarında cektiği zorluklar deil bizler bi şekilde girdik maça giremeyenler daha dogrusu dısarıda kalan tarafdarımız kimlerdi cogunlukla biliyormusunuz... tahmin edebiliyorsunuzdur tabiii... eşiyle gelen cocuklarıyla gelen izdihama giremeyen tarafdarlarımız bu insanlar o kadar yoldan geliyor ...

sorun istanbul emliyetinde sorun belediiyede sorun stad görevlilerinde ... yönetime kızmak istemiyorum ama başkan ilgilenmemeli bu konularla onun görevlendirecegi kişiler veya yanındaki yönetimdeki yöneticilerin ilgilenmesi gerekiyor sadri baskan tek basına deil burada yanında bir yönetim kurulu var bu olayların böyle olması bizlerede bir ders bundan herkes ders almalı..

hatta mac cıkısı 150 metrelik alanın 2 saatde arabayla gittik..varmı böyle birsey ... hatta bir ara arabadan indim milletin arabasının camını actırıp herkese 154 /155 arayın dedim verin veriştirin karıstırın ortalıgı diye yüklendim cok arayan oldu küfür edende oldu sitem edende ama benim gibi söven olmadı buna emin olunnnnnnnnnnn........

aynen katılıyorum hepsi bi dert + trafik anasının gözü ya böyle bi çile yok

Yasin Altuntas
08.02.2010, 23:38
Ne yazikki bu Basligin ikinci Kisimi Carsamba Günü geliyor
"Rize´deki Rezillik"

insALLAH öyle olamz

pReN@_61
09.02.2010, 00:14
Maç sonundaki trafik rezaleti de cabası.O neydi ya öyle.Tüh Allah kahretmesin sebep olanları.Bir 90 dakika da stadyumdan ayrılırken geçti be.

only ts
09.02.2010, 00:16
tam stadyuma girerken kulak misafiri oldum bir polis stat görevlisine aynen şunu diyordu: trabzonlularda birazcık akıllı olsun ..

Hasan Habip Özbay
09.02.2010, 12:12
kulüp burda sorumlu bu cefakar tarftar herşeye rağmen maça geliyor ama bir yönetici efendi gelipte neler olup bittiğine bakmıyor ayıp ayıp büyük kulüp her yönüyle olmalı

Hasan Habip Özbay
09.02.2010, 12:14
biz tepkimizi koymazsak daha çok eziliriz stadtan 2 saatte çıktık bir tane polis göremedim nedir bu ya ama bizi asla yıldıramayacaklar

Berberoğlu
09.02.2010, 12:44
Olimpiyat Stadı'na giden metro hattı bir an önce açılmalı.
Son kriz olmasaydı belki şimdiye biterdi ama kriz işleri epeyce yavaşlattı.

Ulaşım sorunu metro ile çözülür. Ama bilet gişesi ve kapı görevlilerinin rant olayı nasıl çözülecek bilmiyorum.
Olimpiyat stadı var olalı beri klasiklerden biri oldu bu durum. Federasyon'a mı, yoksa Emniyet'e mi, yoksa her iki kuruma da mı iş düşüyor bu konuda bilmiyorum.

Sorumluyu tespit edip düzeltilmesi konusunda dilekçe vermeyi düşünebiliriz sanki.

Elimizi çabuk tutmalıyız bu konuda zira zeminin öyle kolay düzeleceğini sanmıyorum. En azından 2-3 maç daha yaparız olimpiyatta.

murat
09.02.2010, 12:56
Arkadaslar yonetim suclu degil diyorsunuz. Kendi sahamizda oynadigimiz her mactan yonetim sorumludur. Yonetim onlemini alacak. Polisle irtibata gececek stad gorevlileriyle irtibata gececek hatta Trabzondan stad gorevlisi getirip taraftari kollatacak. Bu yonetimin gorevidir. Daha once bu gibi olaylari cok yasadigimiz icin artik boyle hatalari kabullenmemiz lazim. 30 yil onceki zihniyet aynen devam ediyor maalesef.

Tek kendimize sormamiz gereken sey neden yonetime sesimizi duyuramiyoruz? Onlar bizi duymak istemiyormu yoksa bizmi duyuramiyoruz? Neden bir yonetici bu konuda cikip aciklama yapmiyor neden taraftar olarak bunu yaptiramiyoruz? Cevabi bence cok basit. Stadda bir grup kendi tezaruhatini yapabiliyorsa artik normaldir bunlar sesimizi duyuramayiz cunku taraftarlar bolunmus kendi reklamlari pesinde.

Atalay
09.02.2010, 13:06
Ben Fenerbahçenin cezası nedeniyle izmirde oynayacağı maç için kulüp çalışanlarını uçak kiralayıp izmire götürdüğünü iyi biliyorum...

Bilet satışından turnikelerine stad güvenliğinden anons yapan dj yine kadar kendi ekibini görevlendirdi..!!

Çok iyide biliyorum günler öncesinden vali vede belediye başkanı ilede görüşmeler yaptı...

Peki bizimkiler ne yaptı manisa maçı öncesi?

AKSOY_61
09.02.2010, 13:10
Olimpiyat Stadı'na giden metro hattı bir an önce açılmalı.
Son kriz olmasaydı belki şimdiye biterdi ama kriz işleri epeyce yavaşlattı.

Ulaşım sorunu metro ile çözülür. Ama bilet gişesi ve kapı görevlilerinin rant olayı nasıl çözülecek bilmiyorum.
Olimpiyat stadı var olalı beri klasiklerden biri oldu bu durum. Federasyon'a mı, yoksa Emniyet'e mi, yoksa her iki kuruma da mı iş düşüyor bu konuda bilmiyorum.

Sorumluyu tespit edip düzeltilmesi konusunda dilekçe vermeyi düşünebiliriz sanki.

Elimizi çabuk tutmalıyız bu konuda zira zeminin öyle kolay düzeleceğini sanmıyorum. En azından 2-3 maç daha yaparız olimpiyatta.

Evet o inşaat krizden dolayı yavaşladı biraz ama yine de işliyor.
Çünkü geçenler de ikitelliye gittim resmen dağı yarmışlardı orayı halledip üstünü kapatmışlar.
Eğer bu metro açılırsa 15..20 dk içinde onbinlerce taraftar merkeze hızlı bir şekilde taşınır.
Oralardan millet arabalarla gelmeyeceğine göre çıkış yolundaki araba sayısı da azalır.

Bundan sonraki maçlara gelirsek, bi kaç maç olimpiyatta olsa, çile çekeceğimizi bile bile yine hoplaya zıplaya maça gideriz.
Ama dün kadırga tv de bursa maçından sonraki maçın avniakerde yapılacağını söylediler.Sanırım zemin düzelmiş.

Keramettin
09.02.2010, 13:38
Girerken bi M kapısı açılmış Allah Allah ya sonra tezahuratlarla açtılar L'yi.Ordada mübarek cepciler bayram etmişti.

Atalay
10.02.2010, 10:34
Unutacakmıyız...!!

Yoksa gözlerine sokmaya devammı edeceğiz...

İHTİLALL
10.02.2010, 10:37
Tabiki unutacağız..

Her zamanki gibi..

BAHADIR33
10.02.2010, 10:38
Neyi???............

İHTİLALL
10.02.2010, 10:49
Neyi???............
Yapma şunu..:D:D

Kaçıncıdır,bürodaki bayan yüzüme bakıyor tuhaf,tuhaf..

Senin yüzünden..

bkandil
10.02.2010, 12:20
Arkadaslar yonetim suclu degil diyorsunuz. Kendi sahamizda oynadigimiz her mactan yonetim sorumludur. ....

İşin özü bu kadar basitti aslında...

TFF Sınav Sorusu :D

Kendi evinde oynadığın maçta, stad içinde bir olay çıkarsa (stada yanıcı, kesici, patlayıcı madde sokulması, merdiven boşluklarındaki taraftarın boşaltılmaması, kötü tezahürat, tribünde polise mukavemet v.s.) Federasyon ceza için kimi muhattap alır?

A) Taraftarı
B) Valiyi
C) Emniyet Müdürünü
D) Kulüp Yönetimini
E) Kimi Alırsa Alsın, Zaten Federasyonu Muhattap Alan Yok...

İslam Sezer
10.02.2010, 12:33
burda yazılanları taraftarların,insanların bir daha eziyet çekmemesi için yazıldığını bilmelerine rağmen bazı arkadaşlar nedense sırf yönetime eleştiri olsun diye keyfi yazılmış gibi algılıyorlar.oysa daha çok yazılmalı,
hatta forumun giriş başlığına konulmalıdır bu eziyet fotoğrafı ki bir daha yapılmasın bari bundan sonra taraftarımıza insan gibi davranılsın.yönetimin taraftara çağrı yapması destek istemesi güzel ama gelenlerin hakkını zerre düşünmemesi beni deli ediyor.
ben Trabzonsporda yönetici olacağım ve o kadar insan biletti,giriş çilesiydi,kötü muameleydi,trafikti derken cehennem azabı yaşayacak sırf 90 dakika sevdiği takımı izleme uğruna(hoş yarım saat gitti 60 dakika keyfe düştü)ama ben bundan haberdar bile olmayacağım.neredesiniz?hadi doğu kapısı çile kapısı göreceli de olsa batı kapısında da sıkıntı olmuş onu da mı görmediniz?
anlaşıldı ki taraftar sahipsiz.Trabzonspor yönetimine ve biletixe mail attım cevap gelmedi.
bakalım gelecek mi gelirse yazarım cevaplarını.

AKSOY_61
10.02.2010, 12:43
Dün bi abiyle konuştum futbol hakkında bayağı bilgili sürekli maçlara gider.
Olimpiyattaki rezilliği aynen anlattım o da bu maçtan direk yönetimin sorumlu olduğunu söyledi.

O stad o hafta bizimdi, nasıl bizim avniaker maç zamanında çekip çevriliyorsa olimpiyat da böyle olmalıydı.

Ama yönetim yöneticiliği transfer yapmaktan ibaret gördüğü için böyle şeylerle ilgilenmiyor.

GERONIMO35
10.02.2010, 12:56
yönetim sorumlu tabiki
tek gişenin açık olmas vb inin sebebi başka bir kurumsa bile buna müdahele etmeyen yönetim elbetteki suçludur

OLCAY ÇAKIR
10.02.2010, 13:01
2 bilet satış gişesi.

2 turnike..

2 TS CLUP tırı...

2'de trafik polisi..

Hepsi bu...

İnsana saygı, insanına saygı...

Ekstradan,

Sadece olanı 2'lesen bir anda adın iyiye çıkacak...

Olmuyor ama, olduramıyoruz..

Detayda boğuluyoruz..

Yazık...

*

Kesinlikle unutturulmaması gerekiyor..

Her hata affedilir ama bu hata değil,

Kocaman bir ayıp..

Selman
10.02.2010, 13:06
Brugge maçında stad kimindi ?

İHTİLALL
10.02.2010, 13:08
2 bilet satış gişesi.

2 turnike..

2 TS CLUP tırı...

2'de trafik polisi..

Hepsi bu...

İnsana saygı, insanına saygı...

Ekstradan,

Sadece olanı 2'lesen bir anda adın iyiye çıkacak...

Olmuyor ama, olduramıyoruz..

Detayda boğuluyoruz..

Yazık...

*

Kesinlikle unutturulmaması gerekiyor..

Her hata affedilir ama bu hata değil,

Kocaman bir ayıp..

Heyır goresun,uşak!..:)

BAHADIR33
10.02.2010, 13:13
Adam tembel...Bulmuş kendiyle aynı işi yapan birini takılmış peşine..
Öndeki adam bağırıyor;
Kömür taşıraaaaaaam, odun kıraraaaaaaam...
Arkasındaki bizim tembel de ekliyor hemen;
Ben deaaaaaaa....

Ben de biraz tembellik ediyorum.
Olcay Abi'ye diyorum ki
Bence deaaaaaa... :)

asimetrik
10.02.2010, 15:13
MADDE 5 - STADYUMLARIN DÜZENİ
(3) TFF’nin ilgili kurullarınca stadyumları kapatılan kulüplerin müsabakaları TFF tarafından
tespit edilecek başka stadyumlarda oynatılır. Herhangi bir nedenle kendi stadyumunda
oynaması gereken müsabakayı başka bir stadyumda oynayan kulüpler bu müsabakalarla ilgili
tesis ve personel ücretleri ile yayıncıdan talep edilen stadyuma giriş ücretini de ödemek
zorundadırlar.

MADDE - 6 ORGANİZASYON ve SORUMLULUK
(1) Stadyumlarda, müsabaka başlangıcında, devamında ve sonrasında sağlık, güvenlik, tribün
düzenlemesi, organizasyon, şiddet ve düzensizliğin önlenmesi ile ilgili tüm düzenlemeleri
yapma görevi ev sahibi kulübe aittir.

MADDE 9 - GÜVENLİK
(1) Ev sahibi kulüpler, müsabaka öncesinde, esnasında ve sonrasında stadyum çevresinde ve
stadyum içinde ilgili kamu kurum ve kuruluşlarıyla koordinasyon içerisinde hareket ederek
emniyet ve güvenliğin sağlanması için gerekli her türlü önlemi almak zorundadırlar.

Tff maç ve stad yönetmeliğinin ilgili bazı maddeleri.

Bu konulara duyarsız yönetim yine kendi sorumluluğunda olan merdivenlerin boş bırakılması konusunda ise oldukça duyarlı idiler. Çünkü ucunda kulübe gelecek para cezası var.
Büyük kulüp yönetimi İzmir'de oynayacağı maç için tüm görevlilerini uçakla İzmir'e götüren kulüp yönetimi gibi olur.
Gerçi başkanımız seçildikten sonra katıldığı bir tv programında sorulan bir soru üzerine Aziz Yıldırım arkadaşımdır. Ben onun gibi olamam gece gündüz kulüpten çıkmıyor diyerek öyle olamayacağını baştan belirtmişti.

İHTİLALL
10.02.2010, 15:22
MADDE 5 - STADYUMLARIN DÜZENİ
(3) TFF’nin ilgili kurullarınca stadyumları kapatılan kulüplerin müsabakaları TFF tarafından
tespit edilecek başka stadyumlarda oynatılır. Herhangi bir nedenle kendi stadyumunda
oynaması gereken müsabakayı başka bir stadyumda oynayan kulüpler bu müsabakalarla ilgili
tesis ve personel ücretleri ile yayıncıdan talep edilen stadyuma giriş ücretini de ödemek
zorundadırlar.

MADDE - 6 ORGANİZASYON ve SORUMLULUK
(1) Stadyumlarda, müsabaka başlangıcında, devamında ve sonrasında sağlık, güvenlik, tribün
düzenlemesi, organizasyon, şiddet ve düzensizliğin önlenmesi ile ilgili tüm düzenlemeleri
yapma görevi ev sahibi kulübe aittir.

MADDE 9 - GÜVENLİK
(1) Ev sahibi kulüpler, müsabaka öncesinde, esnasında ve sonrasında stadyum çevresinde ve
stadyum içinde ilgili kamu kurum ve kuruluşlarıyla koordinasyon içerisinde hareket ederek
emniyet ve güvenliğin sağlanması için gerekli her türlü önlemi almak zorundadırlar.

Tff maç ve stad yönetmeliğinin ilgili bazı maddeleri.

Bu konulara duyarsız yönetim yine kendi sorumluluğunda olan merdivenlerin boş bırakılması konusunda ise oldukça duyarlı idiler. Çünkü ucunda kulübe gelecek para cezası var.
Büyük kulüp yönetimi İzmir'de oynayacağı maç için tüm görevlilerini uçakla İzmir'e götüren kulüp yönetimi gibi olur.
Gerçi başkanımız seçildikten sonra katıldığı bir tv programında sorulan bir soru üzerine Aziz Yıldırım arkadaşımdır. Ben onun gibi olamam gece gündüz kulüpten çıkmıyor diyerek öyle olamayacağını baştan belirtmişti.

Aman Gürcan ,

Ne yapıyorsun?..:)

Birazdan gelir,başkana ha, derler..:D

krdnz
10.02.2010, 17:33
Bu kulübe taraftar olarak maç izlemiş ama yöneticilik yapabilecek düzeyde yeterliliği olan bir kişi lazım.

Taraftarın sıkıntısını anlayacak insan lazım.

agasaro
11.02.2010, 10:07
Taraftarın büyük bir kısmı aynı anda stada geldiler, izdihamın sebebi biraz da buydu ama çalışanların art niyeti de yok değildi. Ben maça 15 dakiak kala 300-350 kişinin bilet gişesinde olduğunu görünce maça giremeyeceğimi düşündüm ve sonra karaborsacılardan 25 TLye bilet aldım. Bilet aldıktan sonra gişeden giremedim ve taraftarlardan bazıları polisle kavga ederken demir parmaklıklardan atladım. Bir TRabzon maçı izlemeye gittim ve kendime hiç yakışmayan birkaç davranışı arka arkaya yapmak zorunda kaldım. Adam gibi maç izleyemeyecek miyiz? Ayrı bu maçta biz ev sahibiydik, bu sorunda bizim yönetimin de ihmali söz konusudur.

Atalay
11.02.2010, 10:13
Bir daha bu tip sorunları yaşamak istemiyorsak bu olayın sorumluları çıkıp özür dileyecek vede bir dahaki organizasyonları düzgün yapacak daha doğrusu işini yapacak...

Safsaklamayacak...

Milleti eşşek yerine koymayacak..

İnsanlık suçu işlemeyecek...

Taraftara müşterisine davrandığı gibi davranacak...

OLCAY ÇAKIR
11.02.2010, 11:00
Yukarda olması gereken bir başlık...

Turnikeleri unutmadık..

Orhan Aydın
11.02.2010, 11:02
Sineye çekildi galiba.Şimdi bir kural var, o aklıma geldi:)

a f s
11.02.2010, 11:03
Olimpiyattaki maçlarımıza belediyenin, emniyetin duyarsız kalması da enteresan. Onbinlerce insan orda toplanıyor ve devlet adına hiçbir kanuni güç orada yok. Vatandaşın malını, canını kim koruyacak?

Ayıp.

bkandil
11.02.2010, 11:06
Kulüpten şu zamana kadar bu organizasyon eksikliği ile ilgili bir açıklama yapılmadı sanırım...

Yani;

Bu kadar ciddiye alıyorlar taraftarı...

Teşekkürler Yönetim!

İslam Sezer
11.02.2010, 11:11
maçtan önce olimpiyatta 10 gişemiz var tüm kapılar açık denmedikten sonra bir daha olimpiyata maça gitmem.
ama cefakar taraftarız mutlaka yine iyi bir katılım olur istanbul takımlarına göre...

Atalay
11.02.2010, 11:15
Bu sefer takımım kulübüm demem suç duyurusunda bulunur tazminat isterim:):cool:

bkandil
11.02.2010, 11:21
Lisanslı ürün satışı için Olimpiyata Tır göndermediler ama işlerine gelince Olimpiyattaki taraftarın sayısından dolayı sağa sola hava atmaya bayılıyorlar.

http://trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/3601-7M4X7H7J.jpg

Olimpiyata göndermedikleri tırın üzerinde Olimpiyattaki taraftarların fotoğrafı var...

Asıl komedi budur...

Orhan Aydın
11.02.2010, 11:24
İroni konusunda iyiler, bu kabul etmemiz gereken bir gerçek:D

bkandil
11.02.2010, 11:26
Bir şeylerde de başarılı olsunlar artık...

AKSOY_61
11.02.2010, 12:25
Lisanslı ürün satışı için Olimpiyata Tır göndermediler ama işlerine gelince Olimpiyattaki taraftarın sayısından dolayı sağa sola hava atmaya bayılıyorlar.

http://trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/3601-7M4X7H7J.jpg

Olimpiyata göndermedikleri tırın üzerinde Olimpiyattaki taraftarların fotoğrafı var...

Asıl komedi budur...

Çok mu zor şu tırı istanbula göndermek.
Gdiş geliş bin tl lik motorinden mi kısmak istediler acaba?
Bizim yönetimin böyle akla hayale gelmeyecek ince hesapları vardır.

Normalde bi adım atana karşıdaki iki adım atar
bizde taraftar 10 adım atıyor bunların ayakları kelepçeli sanki.

Ahmet KESKİN
11.02.2010, 20:30
bizler bu çileyi sözde ev sahibi oldugumuz bir maçta cektik ... peki deslasman macına hiç gidemedim istanbul dısında gidenlerin cektiği sıkıntılar yok mu hiç.....

Ahmet KESKİN
11.02.2010, 20:35
sevgili forum yöneticileri mümkünse şu başlıga ( Tarafdarın Çilesi ) ifadesini eklesek daha iyi olmaz mı ...

Atalay
12.02.2010, 09:56
Ben bu olayı unutturmam arkadaş...!!

OLCAY ÇAKIR
12.02.2010, 09:59
Helal Gökhan'ım:)

Devam..

Travelair
12.02.2010, 10:13
Yönetim işin kolayını bulmuş. Yanlışlarında sessiz kalıyorlar. Ne sorgulama, ne istifa, ne özeleştiri... 5-10 gün tepki. Şşşş sus nasıl olsa tepki bittikten sonra yine çıkarız ortaya hiçbirşey olmamış gibi beyanatlara devam ederiz...

İslam Sezer
12.02.2010, 10:22
Merak ettiğim şu.Yöneticiler ne düşünüyor ne dediler bu rezalet karşısında.
Forumdan bir Allahın kulunun onlardan biriyle görüşme fırsatı olmuyor mu?
Kıytırık bir transfer için şu yöneticiyle görüştüm şunu dedi bunu dedi yazılarından geçilmiyor forum
ama konu taraftarın çilesi olunca herkes sus pus.bize de yazıklar olsun.

Atalay
12.02.2010, 10:36
Yönetim işin kolayını bulmuş. Yanlışlarında sessiz kalıyorlar. Ne sorgulama, ne istifa, ne özeleştiri... 5-10 gün tepki. Şşşş sus nasıl olsa tepki bittikten sonra yine çıkarız ortaya hiçbirşey olmamış gibi beyanatlara devam ederiz...

İstifa mekanizması onurlu toplumlarda ve onurlu insanlarda olur...

Bizde olmaz bu işle sorumlu bir allahın kulunu bulamassın...

Herkes topu bir birine atar...!!

Kanımca toptan bile haberleri yoktur ya hadi neyse...

Ben kulübün olimpiyattaki maç ile alakalı organizasyonlar için birisine görev bile verdiğini düşünmüyorum...!!

Tam bir amatörlük tam bir iş bilmezlik hakim kulüpte...!!

baştürk
12.02.2010, 10:40
benım anlamadagım hangi yöneticiden bu denli bir destek gördük ki, onu yazında bir gurur duyalım.

bkandil
12.02.2010, 11:37
benım anlamadagım hangi yöneticiden bu denli bir destek gördük ki, onu yazında bir gurur duyalım.

Bu denli destek derken?

Mevcut yöneticilerden ne denli destek gördük ki?

Eğer demek istediğin "önceki yönetimler de böyle bir organizasyon yapmadı" ise;

Öncekilerin yapmamış olması şimdikilerin yapmamasını doğru kılmaz.

Ayrıca Olimpiyatta Gençlerbirliği ile oynanan kupa finali ve İstanbulspor lig maçına da gittim, o zamanki taraftar sayıları Manisaspor maçından fazla olmasına rağmen bu seferki kadar sıkıntılı olmamıştı.

GERONIMO35
12.02.2010, 12:28
ben izmirin aliağa ilçesindeyim zırt pırt ezik tırları gelip iki üç gün meydanda tamda işyerimin yanında bangır nabgır ezik marşları çalıyor bizim tır 40 bin seyircimizin gittiği maça bile gitmiyor

ÜNAL
12.02.2010, 13:00
O kadar kulüpleşme adına imkanın var.Anadaolu kulüplerinin en fazla geliri olan takımısın.

Bu zihniyeti zorla zorla devam ettiriyorsunuz.Yazık bu taraftarın sizlere verdiği emeğe.

Ahmet KESKİN
15.02.2010, 13:50
bursa deplasmanında tarafdarımızın zorluk cekmemesi için umarım gerekli tedbirler alınmıştır...

Hasan Habip Özbay
16.02.2010, 16:52
bu maça gitttim katılıyorum bir sürü eksiklik vardı mesela lisanssız ürün satan 500 e yakın kişi vardı ben şikayet ettim ama ilgilenen yok giriş tam bir karmaşa adam manisa bilet gişesi bile yapmış lahevre

Uğur GEMİCİOĞLU
16.02.2010, 18:22
Türkiye kupası finalinin nerede oynanacağı belli mi? Şayet bu stadda olursa ve Trabzonspor finalde olursa daha büyük bir karışıklık çıkacağından adım gibi eminim.

Atalay
17.02.2010, 09:38
Unutmayalım unutturmayalım...

Yoksa daha çok bilet kuyruklarında,turnikelerde,trafikte sel sefil perişan oluruz..!!

Fatih BALTA
17.02.2010, 10:00
Taraftarı sadece kombine satışı,Trabzoncell satışı,Ts Club konu olduğunda hatırlayan yöneticilerimiz var.
Taraftar eşittir para olmuş.
Olimpiyattaki kadar olmasada Rize'deki maçtada düzensizlik diz boyuydu.
Kombineliler maça ücretsiz girebiliyor.Ayrıca kapasiteyi aşacak şekilde bilet satılıyor.
Dünde kapasite fazlası bilet sattığımız ve biletsiz içeri alımlar olduğu için ceza yiyoruz federasyondan.
Böyle hatalar sonucu ödenecek cezaları kim sorumluysa o odesin,klüp değil.
Tam maç başlama saatine 15dk kala dağ tarafı kale arkası kapanıyor.
Başınızın çaresine bakın deniliyor oradaki 100lerce taraftara.
Ben zorla kale arkası kombinemle kapalıya girdim oradan kendimi arkadaşlarımın bulunduğu tribüne attım.

a f s
17.02.2010, 10:56
Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu kulübümüze 15 bin TL. para cezası verdi.

Cezaya gerekçe olarak 10.02.2010 tarihinde oynanan İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçında taraftarların neden olduğu saha olayları ve stadyuma biletsiz seyirci alınması gösterildi.

Bravo!

bkandil
17.02.2010, 14:04
Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu kulübümüze 15 bin TL. para cezası verdi.

Cezaya gerekçe olarak 10.02.2010 tarihinde oynanan İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçında taraftarların neden olduğu saha olayları ve stadyuma biletsiz seyirci alınması gösterildi.

Bravo!

Şimdi yönetim ne yapacak bu konuda. Biletsiz içeri giriş için talimat verildi mi yönetim tarafından? Verildi ise talimatı veren kim? Verilmedi ise yönetimin vermediği bir talimat sonrası kulübe tahakkuk ettirilen cezayı kim ödemeli? Güvenlik şirketi mi, stad yönetimi mi?

İslam Sezer
17.02.2010, 14:12

Bravo!
.
neresinden bakılırsa bakılsın trajıkomik bir olay.
biz nerdeyse 6 biletle içeri giremeyelim.can pahasına yarım saat geç girelim.
sonra aynı maçta ev sahibi Trabzonspor maça biletsiz adam sokuyor diye para cezası alsın.ben internetten siparişler vereyim takımım kazansız diye bu paralar saçma sapan uygulamalar yüzünden Trabzonspor düşmanı fenerasyona gitsin öyle mi.
ey yönetim!
hala daha akıllanmayacak mısın?
hadi biz taraftarı Trabzonsporun bir parçası saymıyor, bizi korumuyor ve bizi insan yerine koymuyorsun.
bari verdiğimiz paraları koru.