PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TSL 21.Hafta | Bursaspor 1 - 1 Trabzonspor

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19]

Erdal
17.02.2010, 14:04
................Onur...................
Ömer.....Giray....Song.......Cale
.....Serkan...Colman....Ceyhun
......Burak... Umut.....Gabriç

İyi hadi Colman olsun ( sezon sonuna kadar) :)))

Ben böyle bir takım istiyorum valla...

İHTİLALL
Umut'tan beklenti üzerine yazdım zaten..

Umut belki kapasitesini zorluyor,

Eyvallah..

Ama ,mesela Bursaspor'un dördüncü forveti İglesias kadar top indirebilmek,

Nobre kadar,orta sahaya duvar olabilmek,

Ve bitirici vuruşlarda umutlu olabilmek..

Birde penaltı olunca,tuhaf bir şekilde genelin,"kaçıracaktır" kanaatine ,mazhar omamak..

Birinci sıraya oynayan takımlar için,bunlar, omazsa olmazdır..

Ba®ış
4-3-3 zor değil mi abi bizim kadroya ya :)

onur
cale song egemen ömer aysan
colman song selçuk
burak gabric
umut(teo)

ı-ıh olmaz gibi.
orta sahadaki song,yeğen song mu ? :)

magicyattara
17.02.2010, 14:05
Sisteme göre oyuncudan ziyade,Oyuncuya göre sistemden yanayım.
Bizim takım skor rahatlığını şu kadroyla ancak va ancak Alanzinho ile yakalayabilir.Skor avantajı elde ettiğimiz maçlarda,son anlarda Ceyhun veya Sezer'in oyuna girip iyi görünmesi aldatıcı olabilir.

Şenol hoca hücumda üretkenliği seven bir hoca ve Alanzinho-Engin ikilisine geldiğinden bu yana şans vermesi hatta Serkan'ı ofansa yakın oynatması bu nedenledir.

Faik Yılmaz
Faik, olumuz şeyler söylemeye pek dilim varmaz ama o baskıyı biz kurmamış olabiliriz...Sanki Bursa buna imkan verdi gibi...

Yani bu kadar gücümüz yoktuta onlar geriye yaslandı gibi anladım ben.....

O da olabilir ama çok hırslandık.....

Takımda gördüğüm en olumlu gelişme gol atmayı demiyorum ama 90 dakika mücadele edip oyundan düşmüyoruz.....

BAHADIR33
Teo varken Burak ile başlamak çok zor ..
Şenol Hoca'ya Allah yardım etsin.

Anıl Caner
17.02.2010, 14:06
orta sahadaki song,yeğen song mu ? :)

Serkan işte be kamyoncu. Anladın. :)

Oğuzhan
17.02.2010, 14:08
gördüğünüz gibi herkesden farklı kadro seçimleri çıkıyor , bu yüzden şenol hocanın tercihlerine saygı duymalıyız

Murat Erdem
17.02.2010, 14:09
Colman'ı çok yabana atmamak gerek. Yanına arkasına doğru isimleri koyunca, iyi işler yapıyor. Manisa maçın da sağında, solunda, Sezer ve Ceyhun gibi işin mücadele yönünü nispeten iyi yapan iki isim koyunca, üç golümüze de imzasını attı.

Serdar A
17.02.2010, 14:09
Anıl, mesela şöyle

4 zaten 4 onu geçelim

3 : Cehyun Serkan Selçuk
3: Gabriç Umut Burak

Üçlü ön alanda Umutun center forward olarak takıma beklenen katkıyı sağlayabileceğini düşünmüyorum .

Eğer Şenol hoca 2002'deki takım kurgusunu benimsiyor ise bunu oynayan 11'i bozmadan başarabilmesi zor .

Serdar A
17.02.2010, 14:10
Colman'ı çok yabana atmamak gerek. Yanına arkasına doğru isimleri koyunca, iyi işler yapıyor. Manisa maçın da sağında, solunda, Sezer ve Ceyhun gibi işin mücadele yönünü nispeten iyi yapan iki isim koyunca, üç golümüze de imzasını attı.

Murat abi , Yattara'nında arkasına ve soluna doğru isimleri koyunca ligin en iyi sağ açığı oluveriyor .

Erdal
17.02.2010, 14:10
Verdiğimiz pozisyonlarda stoperlerin yerleşme hatasının orta saha kaynaklı olduğunu düşünüyorum...

İHTİLALL
17.02.2010, 14:11
Takımın sağı,solu,

Ucu ortası çok değişmez bence..

Serkan'ın ekstra çabası haricinde,takımın geneli Şenol hocadan beri gayretli zaten..

Ancak ekstramız yok..

Sarfettiğimiz eforun,yarısı boşa gidiyor..

Şu takımda,üç kızkardeşin" keşke bizde olsa" diyeceği oyuncu yok mesela..

Olmalı..

Hatta ,çoğu zaman vardı zaten..

Hüseyin Bağdat
17.02.2010, 14:11
Oyuncu kazanma konusunda ısrarcı olan Şenol Hoca, Zafer'de hiç bir ışık göremiyorda ondan mı oynatmıyor?

Zafer'in kadroya dahil olması ne kadar mümkün acaba...

Murat Erdem
17.02.2010, 14:12
................Onur...................
......Burak... Teofilo.....Gabriç

böyle olsun.

İHTİLALL
17.02.2010, 14:13
Verdiğimiz pozisyonlarda stoperlerin yerleşme hatasının orta saha kaynaklı olduğunu düşünüyorum...

Şuna,

Hala Isıyın'ın savunma katkısının, açığını kapatamadık desene,

Erdal..

Anıl Caner
17.02.2010, 14:13
Üçlü ön alanda Umutun center forward olarak takıma beklenen katkıyı sağlayabileceğini düşünmüyorum .

Eğer Şenol hoca 2002'deki takım kurgusunu benimsiyor ise bunu oynayan 11'i bozmadan başarabilmesi zor .

2002'deki takım kurgusu daha çok 4-4-2 diamond değil miydi?

Şimdiki sistemimiz daha bir 4-5-1 değil mi?

BAHADIR33
17.02.2010, 14:14
..............Onur...................
.....Gabriç... Teofilo.....Umut

Serdar A
17.02.2010, 14:14
Takımın sağı,solu,

Serkan'ın ekstra çabası haricinde,takımın geneli Şenol hocadan beri gayretli zaten..

Ancak ekstramız yok..

Olmalı..

Abi forumda şu soruyu kaç kişi Google'a sormadan yanıtlayabilir ;

Avrupa şampiyonu olan Yunanistan kadrosundan 3 isim sayınız .

Murat Erdem
17.02.2010, 14:15
Maç için de stoperlerimiz ve orta saha oyuncularımız arasında, o kadar mesafe oluyor ki, beklerimiz zaman zaman yangın var gibi kademelere yetişmeye çalışıyorlar. Oyun kurgusunda ki bu bozukluğun sebebi stoperlerden ziyade, orta saha oyuncularımızdan kaynaklanıyor bence de.

Faik Yılmaz

Abi Colman çıktıktan sonra orta sahadaki hakimiyetimizi kaybettik....

Verdiğimiz pozisyonları buna bağlıyorum ben

Erdal
Veysel abi, hiç bir zaman daha bize geldiğinde onların istediği bir futbolcu olmadı...Ünal ve Selçuk istisna...

Bu kadrodan öyle oyuncu çıkar mı? Takımın starlarının Serkan ve Umut olması canımızı sıkıyor bu doğru :)
Ama bence bu kadrodan İstanbul takımlarının bizde olsun isteyeceği yıldız çıkar...

Anıl Caner
17.02.2010, 14:16
oyuncu sayılır da oyuncular pek avrupanın büyük takımlarının peşinde koşacağı isimler değil.

basinas, charisteas, karagouins, katsouranis, dellas, gianakapoulos,vryzas ilk akla gelenler.

argentina
17.02.2010, 14:17
Bursa maçında en çok dikkat ettiğim husus yediğimiz golden sonraki yarım saat boyunca kurduğumuz baskıydı....

Rakibi çok bunalttık 3-4 pozisyonda bulduk ama sadece birini atabildik....

Madem rakibi böyle askı altına alacak gücümüz vardı golü yemeyi neden bekledik....

Yoksa amacımız berabere kalmakmıydı bu maç için......Gol yedikten sonrada geriye çekilmemiz doğrusu pek hoşuma gitmedi...

Tamam zor bir deplasman ama biz gücümüzü sahaya gerçek anlamda yansıtsaydık yenerdik diye düşünüyorum

Rakip Golden sonra ki en buyuk yanlışıydı Bursasporun,2 hucum oyuncusunu geri çekti.Bizi Orthasahın gerisnde karsıladılar son yarım saat..Bu sitratejiydi,Biz baskı istediğimiz için kurmadık Bursaspor buna izin verdi,Kontura yakalmak istedi son yarım saat.
Biz maçın başından beri bunun için uğrastık ama Gole kadar Kemik sesiden başka birsey çıkmadı Yeşil sahada.

Serdar A
17.02.2010, 14:18
Selçuk İnan , şu an İstanbul kulüplerinde olmayan çapta bir futbolcudur . Onur'da öyle olmaya çok yaklaştı , Giray'da öyle , Ceyhun'da öyle .

Erdal
17.02.2010, 14:19
Kelepir aldığımız Ömer in yokluğunu böylesine hissederken, Teo yu direk 11 e yazamıyor olmamıza ne demeli? :)...

İHTİLALL
17.02.2010, 14:19
Abi forumda şu soruyu kaç kişi Google'a sormadan yanıtlayabilir ;

Avrupa şampiyonu olan Yunanistan kadrosundan 3 isim sayınız .
Ben sayarım saymasına da,

Örnek çok uyarmı,bakmak lazım..

Yunanistan turnuvayı aldı bitti,o kadar..

Ama İngiltere,uzun yıllar şampiyon olamadığı halde,her başarısız turnuvadan sonra,bir nevi yuhalanır..

Yunanistan örneği,geçen yılki Sivas için belki..

Ama biz ,İngiltere'yiz,İtalya'yız..

Bu forumda ne arıyoruz,ya da..

takacan
17.02.2010, 14:21

Güzel bir kadro. Bu arada bakıyorum ki çok fazla kombinasyon ortaya koyabiliyoruz. Hoşuma gidiyor bu durum. :)

Yalnız Bahadir Abi, bu kadroda iki şey dikkatimi çekiyor. Solda Gabriç'in oynaması ve hatta forvetin arkasında yer alması daha mantıklı.

Öte yandan Selçuk'un üstlendiği görevi de yabana atmamak lazım. Oyun kurabilen bir defansımız olmadığı sürece Selçuk bu takımda yer bulacaktır çünkü sürekli olarak defansa kadar geri gelip ilerideki Colman ve Alanzinho'ya top dağıtan kişidir kendisi. Colman ofansif yönünü ortaya koymayı çok sevdiği ve Ceyhun'un da futbol zekası henüz Selçuk kadar gelişmediği için takımda bu görevi ondan başka birisine vermenin mümkün olmadığını düşünüyorum.

Erdal
17.02.2010, 14:21
Mesela ben Colman'ın Selçuğu sıkıntıya soktuğunu düşünüyorum...Objektfi olmaya gayret de ediyorum bunu düşünürken....

İHTİLALL
17.02.2010, 14:22
Veysel abi, hiç bir zaman daha bize geldiğinde onların istediği bir futbolcu olmadı...Ünal ve Selçuk istisna...

Bu kadrodan öyle oyuncu çıkar mı? Takımın starlarının Serkan ve Umut olması canımızı sıkıyor bu doğru :)
Ama bence bu kadrodan İstanbul takımlarının bizde olsun isteyeceği yıldız çıkar...

Bunu çıkınca konuşuruz..

Ama ufaklıklar,bunca gole rağmen,

Topa vururken,hala Hami vuydu,Tekke Vuydu diyor..

İdare edilmemesi gereken bir para harcadık..

İdare edin demek,camiaya saygısızlıktır..

BAHADIR33
Kelepir aldığımız Ömer in yokluğunu böylesine hissederken, Teo yu direk 11 e yazamıyor olmamıza ne demeli? :)...
Ben yazıyorum abi,
sağ kanatta Ömer-Gabriç ve zaman zaman da Serkan'ın bindirmelerine dayanabilecek bir takım yok bence.
Sol kanatta da Cale ve Umut
Ve sağdan - soldan beslenen Teofilo..

Anıl Caner

Umut'un fazla formda olmasına ve sağ bekimizin olmayışından başka bir şeye bağlayamıyorum abi ben :)

fazla kelepirden yana değiliz. zorlama :)

Serdar A
Ben sayarım saymasına da,

Örnek çok uyarmı,bakmak lazım..

Yunanistan turnuvayı aldı bitti,o kadar..

Ama İngiltere,uzun yıllar şampiyon olamadığı halde,her başarısız turnuvadan sonra,bir nevi yuhalanır..

Yunanistan örneği,geçen yılki Sivas için belki..

Ama biz ,İngiltere'yiz,İtalya'yız..

Bu forumda ne arıyoruz,ya da..

Yunanistan'ın şampiyon olan takımın yaş ortalaması 30 civarındaydı . Arkadan bir jenerasyon ile birleştirememeleri Yunan futboluna büyük irtifa kaybettirdi doğrudur .

Ancak 1. lige çıktığı ikinci sezon , ikinci lig topçularıyla şampiyon olan takıma benzemediklerini de söyleyemeyiz .

Şu an Trabzonspor'un A milli takıma aday futbolcularının yaş ortalaması nedir ? Bence bu kayde değer bir soru .

Osman Yavuz
17.02.2010, 14:23
Ben de Colman yokken Selçuk'un büyük sıkıntıya düştüğünü düşünüyorum.Hatta gözümün önüne Colman'ın Manisa maçındaki performansı geliyor da sanki Selçuk Colman'ı bozuyormuş gibime geliyor.;)

SEDAT
17.02.2010, 14:24
- Ömer aysanı bu kadar arıyacağımızı hiç düşünmemiştim....

Hakan Karadirek
17.02.2010, 14:24
Ben de Colman yokken Selçuk'un büyük sıkıntıya düştüğünü düşünüyorum.Hatta gözümün önüne Colman'ın Manisa maçındaki performansı geliyor da sanki Selçuk Colman'ı bozuyormuş gibime geliyor.;)
Aynen katiliyorum :)

İHTİLALL
17.02.2010, 14:26
Selçuk İnan , şu an İstanbul kulüplerinde olmayan çapta bir futbolcudur . Onur'da öyle olmaya çok yaklaştı , Giray'da öyle , Ceyhun'da öyle .

Farabi,Demirel taktikleri bunlar..:D

O kulüpler,İorfa'ları da yıldız diye getirdiler,

Zafer Biryol'u alıp,hiç oynatmadan da yolladılar..

Ben,

Araya genelkurmay başkanının giripte,yinede olmayan transferden bahsediyorum..

Top ayağına gelince ,

Heyecanlandığım oyuncumuz yok ,benim(kısmen Alanzınho hariç)

Olmalı..

Onun formasını istemeli ,ufaklıklar..

Erdal
17.02.2010, 14:26
O zaman şöyle diyelim: Colman- Selçuk birbirini bozuyor :)

takacan
17.02.2010, 14:27
Mesela ben Colman'ın Selçuğu sıkıntıya soktuğunu düşünüyorum...Objektfi olmaya gayret de ediyorum bunu düşünürken....

Erdal Abi Bursa maçında benim de dikkatimi çekti bu husus. İlk yarı istatistikleri sonucunda Colman ve Selçuk yaklaşık 5000'er metre koşmuş gözüküyorlardı ama Selçuk'un topla daha fazla oynamaya çalıştığını ve sürekli olarak defansın göbeğine gelip ileriye top taşımaya çalıştığını gördüm. Sanki Colman ile bu görevi paylaşmaları gerekiyor. Sonuçta sahada fiziksel olduğu kadar oyun kurmak için karşılaşılan zihinsel zorluklar da yorar bir oyuncuyu.

Erdal
Genelkurmay başkanı? Nedir o abi...Kaçırmayalım anektodu :)

Hüseyin Bağdat
İstanbul takımlarında oynayacak en az dört futbolcumuz var. Oyun içinde eksiklerimiz oluyor. Erdal Hoca'ma katılıyorum. Ortasahamız daha dirençli olmalı. Engin,Alan,Colman,Selçuk dörtlüsünden biri kesilmeli...

ESER
17.02.2010, 14:28
Takımın sağı,solu,

Ancak ekstramız yok..

Olmalı..

oyle bir oyuncu vardi..

sortuna cep diktirdi Trabzondayken ve eli cebinde joking yapti 17 mac.. utanmasa ipod la gezecekti sahada ama malum tribun baskisi engel oldu buna

sonunda hayallerine ulasti ve o simdi mutlu

suan 8jk de olupda keske bizde olsa dedigim bir futbolcu da yok.. bilmem sizin var mi?

aurelio bizde oynarkende kimse onun icin deli divane olmuyordu , bonservis odenmeyecegi icin anternatif olur diye fb ye alindiktan ve turlu turlu gonderilme badireleri atlattikdan sonra da marcoyken mehmet oldu.,

futbolcumuzu istanbul uzerinden yuceltme mantiginiza pek katilmiyorum.,

sezon sonu umut sozlesme imzalamasin hep beraber kac gun acikta kalacagini ve kimlerin isteyecegini de gorururuz..

argentina
17.02.2010, 14:29
Bence Pazartesi günü,serkan Son 40 dakika sağ kanatı,Tek başına

kulanabilirdi.Nitekim,Burak oyuna girince Serkan 11-13 dakika tek başına o

kanadı idare etti.

Benim altını basa basa ççizdiğim bir konu var.

Eğer bu maçta,Volkan Şen oynasaydı,Biz maçı alırdık..Volkan oynadığı zaman

Senol Guneş Sağ Kanatta okadar Songa Guvenemezdi,Serkanı Monte ederdi 90

dakika oraya. İleride Gabriç yada Burak ile başlardı,ve çok daha iyi pozisyonlar

bulabilirdik.

Senol Guneşin en büyük hatası,Bursasporun Eksiklerine kendi takımından fazla

guvenmesi.

Sanırım Bursaspor Soldan Fazla Yükelenmez diye Songu Monte etti oraya.

İHTİLALL
17.02.2010, 14:29
Yunanistan'ın şampiyon olan takımın yaş ortalaması 30 civarındaydı . Arkadan bir jenerasyon ile birleştirememeleri Yunan futboluna büyük irtifa kaybettirdi doğrudur .

Ancak 1. lige çıktığı ikinci sezon , ikinci lig topçularıyla şampiyon olan takıma benzemediklerini de söyleyemeyiz .

Şu an Trabzonspor'un A milli takıma aday futbolcularının yaş ortalaması nedir ? Bence bu kayde değer bir soru .
Bu fakir,

Yıllarca ,ümit milli takımın Trabzonspor'lu iskeletini izledi..

Bi halt olmadı..

Artık, gerçekçiyim..

Orhan Aydın
17.02.2010, 14:31
Şimdi olmadı işte:)Öyleyse Umut'u Larissa'dan yukarısı neden istemiyor?

Hüseyin Bağdat

Ben,

Top ayağına gelince ,

Olmalı..

Bu konuda haklısınız. Önceden Yattara vardı şimdi Alan. Görsel açıdan bu iki isim çocukları cezbediyor. Yanlız bize takım olma yolunda katkı edecek oyuncular gelse daha iyi olmaz mı?

Yanlış anlamayın söylediklerinize yanlış demiyorum...

Serdar A

Ben,

Top ayağına gelince ,

Olmalı..

Yok abi , Demirel kadar değil :)

Sahi söylüyorum , Hiddink tahtaya önce Selçuk'u yazmıyorsa Levent Kızıl'ı seçiminden ötürü kelinden öpmek gerekir .

Trabzonspor'da bu potansiyele çok yakın 3-4 isim daha var . En önden de Onur geliyor . Şu an fenerin kalecisinden daha iyi ve her geçen gün Onur'un lehine .

Emirhan Makul
İstanbul takımlarında oynayacak en az dört futbolcumuz var. Oyun içinde eksiklerimiz oluyor. Erdal Hoca'ma katılıyorum. Ortasahamız daha dirençli olmalı. Engin,Alan,Colman,Selçuk dörtlüsünden biri kesilmeli...

Kesinlikle Colman kesilmeli.

Erdal
Erdal Abi Bursa maçında benim de dikkatimi çekti bu husus. İlk yarı istatistikleri sonucunda Colman ve Selçuk yaklaşık 5000'er metre koşmuş gözüküyorlardı ama Selçuk'un topla daha fazla oynamaya çalıştığını ve sürekli olarak defansın göbeğine gelip ileriye top taşımaya çalıştığını gördüm. Sanki Colman ile bu görevi paylaşmaları gerekiyor. Sonuçta sahada fiziksel olduğu kadar oyun kurmak için karşılaşılan zihinsel zorluklar da yorar bir oyuncuyu.

Ben de nerde ise tüm maçlarda böyle görüyorum :)...Ama arkadaşların dediği gözle de bir bakacağım bundan sonra

Rahmetli Özal için denilen bir şey var: Özal pek futbol sevmezmiş...Bakanlarla falan bir maça gitmiş...Maç sonunda bakanlar konuşuyor şu iyi idi bu iyi idi falan...Ayıp olmasın diye Özal a sormuş bir bakan efendim siz ne düşünüyorsunuz diye.... Özal demiş ki hep futbolcuların topla ne yaptığını düşünüyorsunuz...Oysa maç 90 dakika ve bir futbolcu maç içinde her halde 6-7 dakika toplu buluşuyor...Bence kalan 80 küsür dakikada ne yaptığı da en az o 6-7 dakika kadar önemli....

Cemalettin Taşkın
fırat aydınusu ödüllendirmişler galatasaray-beşiktaş maçına vermişler.

Osman Yavuz
17.02.2010, 14:36
Top ayağına gelince ,

Olmalı..

Marcelinho gibi Bundesliga tarihinin gelmiş geçmiş en başarılı 5 yabancısından biri olan dünya starını yemiş bir kulübüz.Onun için Alan da Yattara da bu takıma yeter.Daha fazlasına gerek yok.

Hüseyin Bağdat
17.02.2010, 14:37
Kesinlikle Colman kesilmeli.

Benim için takıntımı bilmiyorum ama bir maçta Colman'ın yerine Zafer'i izlemek isterim...

Zafer Fidan
17.02.2010, 14:38
Trabzon tepkili

Trabzonspor Yönetim Kurulu, 15 Şubat Pazartesi günü Bursaspor ile deplasmanda yapılan karşılaşmada oyuncuları Egemen Korkmaz'a tribünlerden gösterilen tepkinin ve maçın ardından bordo-mavili taraftarları taşıyan otobüslerin taşlanmasının, geliştirilmeye çalışılan dostluk bağları adına olumsuz görüntüler olarak öne çıktığını bildirdi.

Bordo-mavili kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, Bursaspor maçı ve sonrasında yaşanan bazı görüntülerin Fair-play ruhuyla bağdaşmadığı ifade edilerek, ''Bursaspor karşılaşması öncesinde yönetim kurulumuz ve teknik heyetimiz tarafından iki kent arasındaki dostluk bağlarının güçlendirilmesi adına mesajlar verilmesine rağmen müsabaka süresince yaşanan bazı gelişmeler bizleri fazlasıyla üzmüştür. Özellikle oyuncumuz Egemen Korkmaz'a 90 dakika boyunca gösterilen tepki ve maçın ardından taraftarlarımızı taşıyan otobüslerin taşlanması, geliştirmeye çalıştığımız dostluk bağları adına olumsuz görüntüler olarak öne çıkmıştır'' denildi.

Trabzonspor Yönetim Kurulu'nun Bursa'da bulunduğu süre içinde gerek kentin valisi gerekse de belediye başkanını ziyaret ettiğinin de kaydedildiği açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

''Yönetim kurulumuz, sadece sportif anlamda değil, kentler arası diyaloğun geliştirilmesi adına da sağlıklı mesajlar verilebilmesi çabası içerisinde olmuştur. Ayrıca Bursaspor formasını giyen eski kaptanımız Hüseyin Çimşir, taraftarlarımız tarafından alkışlanarak tribünlere davet edilmiş ve kendisi de bu davete olumlu karşılık vermiştir. Sporda dostluk, barış, kardeşlik ruhunun geliştirilmesi düşüncesinde olan kulübümüzün rakiplerinden de aynı duyarlılığı görmek istediğini hatırlatıyor, bundan böyle tüm kesimlerin olaya bu pencereden bakacağını umuyoruz.''

http://www.ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=68183

UğuR
17.02.2010, 14:38
Benim için takıntımı bilmiyorum ama bir maçta Colman'ın yerine Zafer'i izlemek isterim...

Zafer ümidini kesip Almanya ya kafa tailine gitti...

Erdal
17.02.2010, 14:39
Sayımız artıyor...Keseceğiz Colmanı :)

Osman Yavuz
17.02.2010, 14:40
Şenol hoca da sizden Erdal abi.Kesersiniz bu gidişle.:)

Emirhan Makul
17.02.2010, 14:42

Kesilecek ama beni kesin diyor kendisi zaten yaşını başını bilmesem futbolu ve haraketleri hakkında şunu söylerim ;

Futbol kariyerinin sonuna varan Türkiye'ye tatil için gelen bir futbolcu.

Şundan çok eminim Colman büyük hedefleri olan bir insan değil "Amannn oynuyoruz yeter işte burdan da gideriz elbet bir yerlere " dediğinden eminim.

Hüseyin Bağdat
17.02.2010, 14:43

Hayallerimi yıktın be abi:D

Şaka bir yana ısrralar almak için uğraştığımız,oyunu iyi okuduğu,teknik olduğu söylenen bir oyuncudan hiç faydalanamadık.

Herhangi bir maçta skor olarak farklı olduğumuz maçta bile oyuna girmedi.

Seneye kadroda düşünülmüyor herhalde...

Hüseyin Bağdat
17.02.2010, 14:44
Kesilecek ama beni kesin diyor kendisi zaten yaşını başını bilmesem futbolu ve haraketleri hakkında şunu söylerim ;

Futbol kariyerinin sonuna varan Türkiye'ye tatil için gelen bir futbolcu.

Şundan çok eminim Colman büyük hedefleri olan bir insan değil "Amannn oynuyoruz yeter işte burdan da gideriz elbet bir yerlere " dediğinden eminim.

Emirhan, durumu çok güzel özetlemişsin tebrikler:)

BAHADIR33
17.02.2010, 14:44
Kafa yapısı uymadı bizimkilere herhal

Serdar A
17.02.2010, 14:46
Bu takım Alan olsun Yattara olsun , Colman olsun daha iyilerini gördüğü için bu futbolcularımıza bulunmaz hint kumaşı muamelesi yapmak bana doğru gelmiyor . Futbolcularımızı destekliyoruz ve daha fazla para kaybetmeden transfer edildikleri bölgelerde ligin aradığı temel nitelikleri yerine geitrerek sahip oldukları üstün yanlarını da sahaya yansıtmalarını diliyoruz . Ancak desteğin kaynağının futbolcular değil , kulübün kendisi olduğuda açıkça bilinmeli , ona göre hareket edilmelidir .

UğuR
17.02.2010, 14:47

Ne Colman'ı ne de Selçuğu kestirtmem.:mad:
Takımda pas yapan adam bunlar zaten...

Erdal Abi,utanmasan Ziya Doğan gibi ön liberolarla orta saha kuracaksın...

Serdar A
17.02.2010, 14:50

Colman'ın bazı temel problemleri var. Eğer bunları ardında bırakabilirse Türkiye liginde orta alananın sağında , solunda , forvetin arkasında ya da savunmanın önünde oynayabilecek kapasiteye ulaşacak . Bu benim ortasaha oyuncularını değerlendirirken "çok iyi" demeden evvel sık başvurduğum bir hesaplama yöntemi .

sulo61gun
17.02.2010, 14:50
İHTİLALL tarafından yazılan Mesajı Görüntüle
Takımın sağı,solu,

Ancak ekstramız yok..

Olmalı..

Hatta ,çoğu zaman vardı zaten.. .

eziklerin kadrosundan da ts de oynmasını istemiyeceğim o kadar çok adam sayarım ki sana.:)mühim olan takım olabilmek.galatasayın veya fb nin geçen seneki kadroları şimdikilerden kötümüydü

Erdal
17.02.2010, 14:52

Gerektiğinde çizgiye bile inebilen, adam eksiltebilen topu alıp yüzünü rakip kaleye dönebilen, hatta kenar toplarda ceza sahasına sızabilen ise neden olmasın :)

Serdar A
17.02.2010, 14:53
...........................

Murat Erdem
17.02.2010, 14:56
Bu ciddi konular bunaltıyor beni. Dün ki ekip bir yer de toplansakda, havadanhttp://forum.bordomavi.net/images/icons/icon10.gifsudan laflasak...

UğuR
17.02.2010, 14:57
Gerektiğinde çizgiye bile inebilen, adam eksiltebilen topu alıp yüzünü rakip kaleye dönebilen, hatta kenar toplarda ceza sahasına sızabilen ise neden olmasın :)

Şu an mevcut kadrodan isim alayım.Tarifle olmaz....:cool:

İHTİLALL
17.02.2010, 15:01
oyle bir oyuncu vardi..

sortuna cep diktirdi Trabzondayken ve eli cebinde joking yapti 17 mac.. utanmasa ipod la gezecekti sahada ama malum tribun baskisi engel oldu buna

sonunda hayallerine ulasti ve o simdi mutlu

suan 8jk de olupda keske bizde olsa dedigim bir futbolcu da yok.. bilmem sizin var mi?

aurelio bizde oynarkende kimse onun icin deli divane olmuyordu , bonservis odenmeyecegi icin anternatif olur diye fb ye alindiktan ve turlu turlu gonderilme badireleri atlattikdan sonra da marcoyken mehmet oldu.,

futbolcumuzu istanbul uzerinden yuceltme mantiginiza pek katilmiyorum.,

sezon sonu umut sozlesme imzalamasin hep beraber kac gun acikta kalacagini ve kimlerin isteyecegini de gorururuz..

Fabio Ernest ve Bobo bizim oyuncularımız olsa,

Hayatımda hiç yapamadığımı yapar,

En kötü ikinci oluruz diye,herkesle iddiaya girerdim..

Erdal
17.02.2010, 15:02
Şu an mevcut kadrodan isim alayım.Tarifle olmaz....:cool:

Ceyhun :) Kesinlikle Ceyhun :)

UğuR
17.02.2010, 15:03
Colman'ın bazı temel problemleri var. Eğer bunları ardında bırakabilirse Türkiye liginde orta alananın sağında , solunda , forvetin arkasında ya da savunmanın önünde oynayabilecek kapasiteye ulaşacak . Bu benim ortasaha oyuncularını değerlendirirken "çok iyi" demeden evvel sık başvurduğum bir hesaplama yöntemi .

Colman ın mantalite ile ilgili sorunlarının olduğunu ben de kabulleniyorum. Ancak bu sorunu çözecek olan kişi de belli. Dün medyada bir haber çıktı.Güneş'in en büyük silahı iletişim. Gerçekse bu, Colman olayını da çözsün.Bu olay çözülürse harika bir transferimiz olur.Yepyeni hatta modifiye edilmiş bir Colman :)

İHTİLALL
17.02.2010, 15:03
Yok abi , Demirel kadar değil :)

Sahi söylüyorum , Hiddink tahtaya önce Selçuk'u yazmıyorsa Levent Kızıl'ı seçiminden ötürü kelinden öpmek gerekir .

Trabzonspor'da bu potansiyele çok yakın 3-4 isim daha var . En önden de Onur geliyor . Şu an fenerin kalecisinden daha iyi ve her geçen gün Onur'un lehine .

Onur çok spekülatif,Serdar..

Bir iki sezon sonra,belki..

İtirazda etmiyorum ,bu arada..

Erdal,

Gökdeniz için,fb divan başkanı ricacı olmuştu,yatında fener bayarağı ile dolaşanına..:)

argentina
17.02.2010, 15:06
''Trabzonspor Yönetim Kurulu'nun Bursa'da bulunduğu süre içinde gerek kentin valisi gerekse de belediye başkanını ziyaret ettiğinin de kaydedildiği açıklamada, şu ifadelere yer verildi''

Demmki sadece Osman Baydemir Ziyaret edilmıyormuş.

O gun diyenler olmustu,bakalım Başka yerleri ziyaret edeceklermi diye..

Bunu gormezden gelmeyın 1 hafta bu forumlarda tartışıldı.

İHTİLALL
17.02.2010, 15:07
Bu konuda haklısınız. Önceden Yattara vardı şimdi Alan. Görsel açıdan bu iki isim çocukları cezbediyor. Yanlız bize takım olma yolunda katkı edecek oyuncular gelse daha iyi olmaz mı?

Yanlış anlamayın söylediklerinize yanlış demiyorum...

İtitazmı ettik güzel kardeşim..:)

Ben hala,paf takımından filanca A takımı alındı ,denince bile ,heyecanlanıyorum..

Bir takımda,yıldızlarda,

Takım oyuncularıda olmalı..

Yalnız birisi oldumu problem başlıyor..

Hekimoğlu
17.02.2010, 15:08
''Trabzonspor Yönetim Kurulu'nun Bursa'da bulunduğu süre içinde gerek kentin valisi gerekse de belediye başkanını ziyaret ettiğinin de kaydedildiği açıklamada, şu ifadelere yer verildi''

Bunu gormezden gelmeyın 1 hafta bu forumlarda tartışıldı.O tartışma olmasa gidilmezdi arkadaşım bak biz sadece baydemire gitmiyoruz demek için ucuz politikalar bunlar.

Erdal
17.02.2010, 15:08
Veysel abi, ben şöyle bakıyorum...Bizim sıfırdan bir takım olma sürecimiz 3-4 yıl alıyor...Bu kez çok harcayarak bunu kısa tutmayı denedik beceremedik...Beceremediler...Ama süreç devam ediyor...Bu anlamda önümüzdeki sene bu kadrodan çocukların sokak arasında gol atınca söyleyecekleri isimler çıkacaktır diye düşünüyorum...Sonrası? İşte ordan sonrası önemli :)

UğuR
17.02.2010, 15:09
Erdal Abi, Ceyhun ismi beni mutlu eden bir isim.Ama Colman'ın alternatifi değil. Şu an ki takım yapımıza göre Selçuğun alternatifi.

İHTİLALL
17.02.2010, 15:10
Bu takım Alan olsun Yattara olsun , Colman olsun daha iyilerini gördüğü için bu futbolcularımıza bulunmaz hint kumaşı muamelesi yapmak bana doğru gelmiyor . Futbolcularımızı destekliyoruz ve daha fazla para kaybetmeden transfer edildikleri bölgelerde ligin aradığı temel nitelikleri yerine geitrerek sahip oldukları üstün yanlarını da sahaya yansıtmalarını diliyoruz . Ancak desteğin kaynağının futbolcular değil , kulübün kendisi olduğuda açıkça bilinmeli , ona göre hareket edilmelidir .

Gene başladın,lügat parçalamaya!..:)

argentina
17.02.2010, 15:11
O tartışma olmasa gidilmezdi arkadaşım bak biz sadece baydemire gitmiyoruz demek için ucuz politikalar bunlar.

Peki,Boyle düşünuyorsan yapabilcek birsey yok.

İHTİLALL
17.02.2010, 15:15
Veysel abi, ben şöyle bakıyorum...Bizim sıfırdan bir takım olma sürecimiz 3-4 yıl alıyor...Bu kez çok harcayarak bunu kısa tutmayı denedik beceremedik...Beceremediler...Ama süreç devam ediyor...Bu anlamda önümüzdeki sene bu kadrodan çocukların sokak arasında gol atınca söyleyecekleri isimler çıkacaktır diye düşünüyorum...Sonrası? İşte ordan sonrası önemli :)

3-4 yıl ve sonrası..

Çok uzun be kardeş..

Yoruluyoruz bu arada..

Geçen yıl,mütevazi bir kafa bu işi çözerdi..

Kibir,ah kibir..

Bütün kötülüklerin anası..

Emirhan Makul
17.02.2010, 15:16

Sadri şener başlığı açık olsa neler diyeceğim o Başkanımızı karalayanlara da işte neyse.

Sadri şener paket yapıyor zaten belediye ziyaretleri ile.

Orhan Aydın
17.02.2010, 15:18
30 sene bekleyen kitleye sabır demek olmuyor.:)

İHTİLALL
17.02.2010, 15:20
Sadri şener başlığı açık olsa neler diyeceğim o Başkanımızı karalayanlara da işte neyse.

Sadri şener paket yapıyor zaten belediye ziyaretleri ile.

Emirhan,

Bende bekliyorum , o başlığı..

Bayağı birikmişim var bankada..

İHTİLALL
17.02.2010, 15:23
Bu arada aynı divan başkanı,

Fatih Tekke içinde çok yırtınmıştı,insanüstü bir gayret sarfetmişti Aziz beyle beraber ,

De,

Paragöz Fatih'i bir türlü ikna edememişlerdi..

bkandil
17.02.2010, 15:26

Kim bu oyuncu?

Recep Alkan
17.02.2010, 15:29

O şerefsizin ziyareti ile Bursa Belediye Başkanı ziyareti aynı kefeye konmasın.

Kapadık bu konuyu açılmasın.

Serdar A
17.02.2010, 15:37
Gene başladın,lügat parçalamaya!..:)

Bu bir yılgınlık ifadesi mi yoksa , "hadi oradan sende" anlamına mı geliyor?

Vallahi bize parçalayacak bir lügat bile düşmez . Trabzonspor sevgimin , hayattan edindiğim ve beklediğim menfaatlerle hiç bir bağlantısı yok .

İHTİLALL
17.02.2010, 15:41
Bu bir yılgınlık ifadesi mi yoksa , "hadi oradan sende" anlamına mı geliyor?

Vallahi bize parçalayacak bir lügat bile düşmez . Trabzonspor sevgimin , hayattan edindiğim ve beklediğim menfaatlerle hiç bir bağlantısı yok .

Olurmu ya,

Kitap gibi konuştun anlamında, iltifattı o..:)

İtirazlarımı açıktan yapıyorum zaten..

Artık herkes biliyor,muhaliflerim bile var..:)

İHTİLALL
17.02.2010, 15:43
Bu arada ,yılgınlık gibi bir temayülüm olmadı,hiç..

Ben ,normal bir Trabzon'luyum çünkü..

Kafama uyana eyvallah derim,

Uymazsa sonuna kadar red ederim..

Babamla bile,diyaloğum aynı,

Maalesef...

Yağızhan Sağnak
17.02.2010, 15:47
Bizim takımın otobüsünü taşladıkları doğru mu?

Serdar A
17.02.2010, 15:50
Veysel abi , öyle iltifat mı olur ? Ülkenin adam gibi yazarları iki kuruş paranın hesabını yapıyor yaşayabilmek için . :)

Hatip görünümlü tüccarlar moda .

Sefa
17.02.2010, 15:54
Bizim takımın otobüsünü taşladıkları doğru mu?
Trabzon'dan giden 1 otobüsün camlarını taşladılar.

2-3 kişi otobüsü tekmelerken otobüstekiler tarafından iyice benzetildi diğerleri de kaçarken polis müdahele etti.

Emirhan Makul
17.02.2010, 15:56
O Yumuşacık eller nasıl taş atar inanılır gibi değil.

Yağızhan Sağnak
17.02.2010, 16:02

:) Haunu doğru dedin da. :)

Emrah Akcagöz
17.02.2010, 16:15
Kim bu oyuncu?
Gustavo Colman..:)

Tolunay Abdioğlu
17.02.2010, 16:19
Bursaspor'la futbol topunun ilişkilerinden dolayı kazanamadık maçı.

BAHADIR33
17.02.2010, 16:20

Kim bu oyuncu?

Gustavo Colman..:)

Nerden nereye :)

bkandil
17.02.2010, 16:20

Buna şapka çıkarılır, :D:D:D

Hüseyin Bağdat
17.02.2010, 16:25
3-4 yıl ve sonrası..

Çok uzun be kardeş..

Yoruluyoruz bu arada..

Geçen yıl,mütevazi bir kafa bu işi çözerdi..

Kibir,ah kibir..

Bütün kötülüklerin anası..

3-4 yıl bizim için uzun sayılmaz. Biz nice uzun yıllar bekledik dimi:)

Yorgunluk yok. İnatla beklemeye devam...

O kibirli kafalar olmasa biz çoktan şampiyondukya orası ayrı konu. Aynı kibirli kafalar bu senemizide yok ettiler...

Takımda yıldız oyuncu olmasını bende isterim. Herkesin sokakta konuştukları isimlerin olmasını bende isterim...

İHTİLALL
17.02.2010, 16:39
[QUOTE=Hüseyin Bağdat;3026055]3-4 yıl bizim için uzun sayılmaz. Biz nice uzun yıllar bekledik dimi:)

O kibirli kafalar olmasa biz çoktan şampiyondukya orası ayrı konu. Aynı kibirli kafalar bu senemizide yok ettiler...

------------------
.........................

Aynı kafadan icraat beklendiğine göre,

Çelişki yok mu,sizce de?..

BAHADIR33
17.02.2010, 16:43
Emirhan :)
Zeki Müren'in düşmana bomba atma eğitimi sırasında söylediği rivayet edilen bir cümle vardı.
"Kahrol düşman al sana bomba"

Hüseyin Bağdat
17.02.2010, 16:44
[QUOTE=Hüseyin Bağdat;3026055]3-4 yıl bizim için uzun sayılmaz. Biz nice uzun yıllar bekledik dimi:)

------------------
.........................

Aynı kafadan icraat beklendiğine göre,

Çelişki yok mu,sizce de?..

Maalesef haklısınız bu konuda. Bir umut hatalarından ders almalarını, değişmelerini bekliyorum. Çok hayalci değilim dimi:D
Yoksa bende biliyorum bu kibirli kafalarla birşey yapamayacağımızı...

Emirhan Makul
17.02.2010, 16:48
Buna şapka çıkarılır, :D:D:D

Yok yakından görmeniz gerek ya çok narin insanlar , maç öncesinde ki şarkılar nasıl haliti ruhiye de olduklarını belli ediyordu , onlardan bu haraketi beklemezdim ama aradan çıkıyor işte

Bursaspor'la futbol topunun ilişkilerinden dolayı kazanamadık maçı.

Gerçekten top bursaspor'u çok sevdi , karşılıklı bir ilişki içerisinde olacaklarını tahmin etmemiştim platonik sanıyordum ama yok topda bursayı seviyor.

Zeki Müren'in düşmana bomba atma eğitimi sırasında söylediği rivayet edilen bir cümle vardı.

Ankaralı namıkda diyor :) ama onlar düşmanımız değil ki bursaspor iyi takımdır :)

Murat Erdem
17.02.2010, 16:48
ççççççççççççççççok formdasın Bahadır.

pazarkapılı
17.02.2010, 16:50
bence bir maclık degerlendirme olmamalı....bursaspor macını baz alarak konusulmamalı...bu takım son iki senede lig sıralamsının üstlerini zorlayan takımları yenemiyorsa bir analiz cıkarmak gerekir diye düsünüyorum....

ortasahası mı defansı mı yoksa takım oyunumu arızalı bunu bilemiyoruz...ama ortada vasat üstü takımlara karsı zorlanan bir takım oldugu gercek bunun çözümünü bu konudan para kazananlar bulmalı....

takımın futbolu olumlu anlamda mesafe kaydediyor...istanbul takımları hariç, bütce farkıını da gözettigimiz icin,vasat üstü takımlar diye tabir ettigimiz takımların buna sivası da katarsak teknik kadro anlamında istikrarlı olduklarını görebiliyoruz bu da alınacak derslerden biri olabilir kulp acısından....

ayrıca....takımın lig sonu hedefini de bilmedigimiz icin su asamada ligin sıralaması acısından üst sıraları zorlayan ekiplerine karsı alınan neticeleri yorumlamakta eksik kalıyoruz sıkıntı yasıyoruz....

Hüseyin Bağdat
17.02.2010, 16:51
Yok yakından görmeniz gerek ya çok narin insanlar , maç öncesinde ki şarkılar nasıl haliti ruhiye de olduklarını belli ediyordu , onlardan bu haraketi beklemezdim ama aradan çıkıyor işte

:)

Emirhan o aradan çıkanlar,Tophaneye çıkmayanlar olabilir:D

İHTİLALL
17.02.2010, 16:56
[QUOTE=İHTİLALL;3026088]

Maalesef haklısınız bu konuda. Bir umut hatalarından ders almalarını, değişmelerini bekliyorum. Çok hayalci değilim dimi:D
Yoksa bende biliyorum bu kibirli kafalarla birşey yapamayacağımızı...

Can çıkar,

Huy çıkmaz..:)

İHTİLALL
17.02.2010, 16:57
472 Murat,

678 Bahadır,

Bak ,çıkarırım sınıftan dışarı ha,

BAHADIR33
17.02.2010, 17:01
Örtmenim.... ama.... Hayrettin başlattı..

Erdal
17.02.2010, 17:05
Emirhan, karşıyımdır böyle dokundurmalara normalde...Ama çok zekice çok yaratıcı olmuş..Bursalı arkadaşlarıma yollayacağım bunu :)

Emirhan Makul
17.02.2010, 17:14
Emirhan, karşıyımdır böyle dokundurmalara normalde...Ama çok zekice çok yaratıcı olmuş..Bursalı arkadaşlarıma yollayacağım bunu :)

Ama Erdal abi maç öncesi çalan şarkıların listesini sana verseler inan bu dokundurmalarla ilgili kitap yazarsın :)

Ba®ış
17.02.2010, 19:04
Ama Erdal abi maç öncesi çalan şarkıların listesini sana verseler inan bu dokundurmalarla ilgili kitap yazarsın :)
bence şarkılar güzeldi ya :)

yanayım yanayım ateşlerde yanayım

Şeref
17.02.2010, 19:13
bu tribünlerimizin birleşmesi için bir çalışma var mı?? ya da olamaz mı bole bısey?? her taraftar grubunu muhalefet mı yonetıyor acaba?

Mustafa Ayazoğlu
17.02.2010, 19:47
Bursaspor'un da Kocaeli, Sakarya, Göztepe, Altay, Malatyaspor gibi alt liglerde oynayacağı göreceğiz.

Hiç yoktan Sivas'tan beter olacaklardır.

Murat Erdem
17.02.2010, 19:57
Gürcan abi, dün akşam beni çekiştirmisiz Balıkesir taraflarında. Ben de kulağım neden çınlıyor diyordum.:)

Fanatik34
18.02.2010, 03:50
O zaman çok basit bir soru ile başlamak istiyorum müsadenizle. Oldu da Almanyanın bir takımı Umut’a transfer teklifi getirdi. İstatisliklerine baktı mesela 25 gol, düşündü hımmm dedi, bu adam tam benlik 25 golü var. Peki sizce hangi maçlarda attıklarına bakıp, denizli Belediye hangi ligin takımı diye mi bakar, yoksa o maçta kaç tane attı diye mi ? Veya soruyu değiştirelim, çok beğendiğimiz Avrupa topçuları olağan dışı goller attığında, mesela Henry 25 gol attığında kalkıp da bunların 5 tanesi 2. Lig takımı Leeds United’e atılmıştı diye mi yorum yapıyoruz ?

Kaldı ki attığı 5 gol ikinci lig ekiplerine diyoruz, olsaydı da kupada averaja kalsaydık, bu sefer de kalkıp ulan Denizli Belediyeye bile bir maçta 3 gol atamadın diye eleştirecek miydik ? Bence sorunun yanıtı belli arkadaşım J

Gökhan’ın yanına alınacağını savunduğunuz tip forvetin alınmaması ile şampiyonluğu nasıl bağdaştırdınız inanın anlayamadım ? Ben geçen sene 5 maçı statta, 29 maçı televizyon ekranında olmak üzere 34 maçı da seyrettim. Ve inanın vardığım kanı, ortada ruhuszca dolaşan, kafa vurmaktan aciz, topa gitmeyen bir Gökhan gördüğüm idi. Umut’u eleştirken savunduğumuz Gökhan, savunduğunuz fikirlerin hangisinin gerçekleşmesinde bzlere yardımcı oldu ? Bu da ayrı bir merak konusu.

Tek forvet oynayan bir takımda bir forvet atılan 39 golün 10-15 tanesine imza koyuyorsa bu bence hiç de azımsanacak bir durum değildir efendim. Dün Balıkesire gelen sitemiz üyelerinden Asimetrik (Gürcan abi) ile sohbetimiz sırasında bir cümle sarfetti;

- Türkiye liginin en iyi forveti diyebileceğimiz Baroş maç içerisinde 4 net pozisyona girer 2 gol yapar, Umut ise kendi çabası ile 10 pozisyona girer yine 2 gol yapar.

Evet bu cümle aslında birçok şeyi anlatıyor arkadaşım. Ben Umut’un kale çizgisinde Ömer’e pres yapıp vurduğu topa ayak koyup gol attığını bilirim. Bu çok da alışık olduğum bir durum değildir açıkcası.

Evet gol atıyoruz, sorunumuz defans diyorum, çünkü bakıyorum ki, bu takım her maç en azından 1-2 gol bulabiliyor, Demek ki yeme sorunumuzu biraz olsun çözebilirsek bu takım attığı goller sonucu puanları da bir o kadar toplayabilecek. Bir düşünsenize Beşiktaş o forvet hattı ile 7-8 maç 1-0 gibi skorlar ile şu anki lig sıralamasına erişti. Bunun nedeni de taş gibi olan defansı. Ben inanıyorum ki o blok bizde olsa, biz şu an çok farklı bir konumda olurduk.

Forvet konusunda bilmem bilir misiniz ama en çok bağıranların başında gelirim, bizde çok istedik başka bir forvet, ama Umut gönderilmeden, son vuruşları iyi bir forvet istedik. Hatta önerdiğimiz bir de isim vardı, ama alınmadı, yerine Teo alındı. Ama o da şimdilik yanda oturuyor, kısmet bakarsınız sizin istediğiniz gibi her maç 3 atan bir oyuncudur J

Umut’u eleştirirken Bursa maçında örnek vermeniz çok enteresan. Sonuçta golümüzü o attı. Kaldı ki o maçta Umut’un da kaçırdığı saç baş yolduran bir pozisyon hatırlamıyorum. Hatta orta alandan yeteri kadar destek gelmemesine rağmen.

Müsadenizle ufak bir soru daha sorayım. Bugün yine kimsenin hayır demeyeceği Sercan Bursa da neler yapmış ? Kaç maç 2 gol ve üzerine çıkmış, kaç maç attığı gol ile 3 puan kazandırmış ? Yada yine dünyaca ünlü ibrahimoviç, 9 haftadır golü yok. Ama guardiola çıkıp o atmasa da sahada olsun yeter dedi. Kıstasımız ne ? Yetenekli olsun atmasa da olur mu, ne olursa olsun gol atsın mı ? Eğer öyle ise saydığım diğer oyuncular da size göre kaliteli olmuyor J

Ben iddiamı yeniliyorum, ligin en çok gol atan 3. Takımı olarak geriyi sağlama alırsak şansımızı yüksek görüyoruz. En güzel örneği yukarı da verdiğim Beşiktaş örneğidir.

Saygılar;
Bende söyle baslayayim o zaman: Daha kendi mesajinizda Umut´un Almanya´ya transfer olacagina ihtimal vermiyorsunuz. Ha bunu gecelim cünkü futbol temel egitimi bunca noksan olan Umut´un üstdüzey bir lige gitmesi zaten olanaksiz. Degisen soruya da gayet basit cevap vereyim: Mesela Ingiliz 2.-3. ligini bizim altliglerle kiyaslamaniz biraz komik kacmis. Niye, cünkü Üstdüzey ülkelerin altliglerindeki takimlar, 1.ligde oynayan takimlari siklikla kupa disina iterler. Pekiyi bizde bunun kac tane örnegi var?

Kupada averaja kalsaydik ve Umut bu takimlara dahi bu golleri atamamis olsa, acaba onu savunan bir kisi bile kalir miydi burda? Umut´un tek artisi yaptigi mücadele, formasini sonuna terletmesi, ona saygim sonsuz.

Gökhan´i elestirebilirsiniz ama sahadaki gamsiz durusu onun futbol karakteri. Eger bu takim gecen sezon az cok Sampiyonluk kovalayabidiyse bunda Gökhan´in payi, Umut´unkinden kat ve kat fazladir. Evet o da cok gol kacirdi ama forvet hattinda ortasahadaki arkadaslarini ama özelikle Umut´a bircok pozisyon hazirladi. Gel gör ki Umut icin ayni seyleri söyleyemiyecegim. 4 sezondan beri burda oynayan bir oyuncunun hala ayni yerinde saymasiysa benim icin gönderilme sebeblerindendir. Yeni gelen oyunculara daima toleransli yaklasirim!

Aslinda Gökhan´in yanina Alanzinho alindi ama Ortasahamizdaki zaafiyet ( sertlik anlaminda) yüzünden yanyana oynatilmalari cok zordu. Bu sezonda ortasaha pas gecildi. Ha Sampiyonlugu nasil bagdastirdim: Umut yetenekleri dogrultusunda arkadaslariyla pas alisverisine giremeyen bir oyuncu ama Gökhan öyle degil!

Tek forvet olarak oynadigi takimda Ortasaha arkadaslarinin cok net gol pozisyonlarina soktugu Umut´un 10-15 gol atmasi benim icin hic sasilacak birsey degil, kusura bakmayin! Mesela Baros yapi itibariyla pres yapmayi sevmeyen ama ayni Umut gibi defansin arkasina sarkarak gol arayan biri. Evet onun artisi 4 pozisyondan ikisin gole ceviriyor ama Umut sadece birini. Top teknigide Umut´un cok üstünde. Ve bu haliyle Baros Avrupa´da tutunamiyor!

Umut´un kendi cabalariyla pozisyonlar yarattigini yazmissiniz..Ben ise onun kendi cabalariyla gol pozisonlarini nasil heba ettigini hatirliyorum nedense. Mesela Manisa macinda Serkan´in Umut´a hazirladigi o pozisyonu, Umut´un arkadaslarina hazirlamasini bekliyorum. Ömer´in pozisyonunu örnek göstermissiniz, baska var mi?

Sorunumuz defans diyorsunuz, örnek besiktas! Bende sorun forvet diyorum, örnek Galatasaray! GS o kadar berbat defansina ragmen bircok macta birden fazla gol bularak su anda lider. Su anda defanslarini az cok düzelttiler ama forvetleri yok ve her macta fazlasiyla zorlaniyorlar!
Cok taze oldugu icin örnek vereyim, Bursa maci ( 6 Puanlik mac ). Bursa´nin girdigi net pozisyon sayisi 2. Evet defansta bir paylasim hatasindan dolayi bir gol yedik. Pekiyi forvette? Forvette cogalamiyoruz cünkü Umut´a gönderilen her top carpip geri geliyor. Bu yüzden ortasahada Colman, Selcuk veya Alanzinho olsun, ileriye gereken destegi veremiyor. Tek forvetli bir sistemde en uctaki adamin önemi büyüktür. Eger Bursa geri cekilmemis olsa biz o attigimiz bir golüde atamazdik.Mac en iyi 0-0 biterdi. Gecen sezondan beri 6 puanlik maclarda hep yasadigimiz senaryo.

Benim siralamam: 1.Santrafor 2.Önlibero 3.Stoper (sezonbasi ve hala ayni)maalesef

Ibrahimovic´i örnek göstermeniz, ne diyim ben buna simdi? Türkiye ligi scoutlar tarafindan cok takip edilen bir lig. Niye ligde ortalama 15 gol atan Umutá hic teklif gelmez? Gelse bile 2-2,5 milyonu gecmez?Bobo ligde ortalama 10 gol atar ama degeri 6-7 milyon civarindadir, niye? Is istatisliklere kalsa su an Serkan Balci´nin hicte iyi futbolcu olmadigi görülür. Lakin nerdeyse her mac Umut´a 2-3 net pozisyon hazirlayan ama bunu genellikle degerlendiremeyen biri yüzünden asist krali olamaz ve göze batmaz!

Benim iddiamda gayet acik, rakibin attiginin bir fazlasini atanlara 3 Puan veriyorlar ( tabi bu defanstaki sorunumuzu görmezden gelelim demek degil )

Saygilarimla

Recep Alkan
18.02.2010, 09:00
Bende söyle baslayayim o zaman: Daha kendi mesajinizda Umut´un Almanya´ya transfer olacagina ihtimal vermiyorsunuz. Ha bunu gecelim cünkü futbol temel egitimi bunca noksan olan Umut´un üstdüzey bir lige gitmesi zaten olanaksiz. Degisen soruya da gayet basit cevap vereyim: Mesela Ingiliz 2.-3. ligini bizim altliglerle kiyaslamaniz biraz komik kacmis. Niye, cünkü Üstdüzey ülkelerin altliglerindeki takimlar, 1.ligde oynayan takimlari siklikla kupa disina iterler. Pekiyi bizde bunun kac tane örnegi var?

Kupada averaja kalsaydik ve Umut bu takimlara dahi bu golleri atamamis olsa, acaba onu savunan bir kisi bile kalir miydi burda? Umut´un tek artisi yaptigi mücadele, formasini sonuna terletmesi, ona saygim sonsuz.

Gökhan´i elestirebilirsiniz ama sahadaki gamsiz durusu onun futbol karakteri. Eger bu takim gecen sezon az cok Sampiyonluk kovalayabidiyse bunda Gökhan´in payi, Umut´unkinden kat ve kat fazladir. Evet o da cok gol kacirdi ama forvet hattinda ortasahadaki arkadaslarini ama özelikle Umut´a bircok pozisyon hazirladi. Gel gör ki Umut icin ayni seyleri söyleyemiyecegim. 4 sezondan beri burda oynayan bir oyuncunun hala ayni yerinde saymasiysa benim icin gönderilme sebeblerindendir. Yeni gelen oyunculara daima toleransli yaklasirim!

Aslinda Gökhan´in yanina Alanzinho alindi ama Ortasahamizdaki zaafiyet ( sertlik anlaminda) yüzünden yanyana oynatilmalari cok zordu. Bu sezonda ortasaha pas gecildi. Ha Sampiyonlugu nasil bagdastirdim: Umut yetenekleri dogrultusunda arkadaslariyla pas alisverisine giremeyen bir oyuncu ama Gökhan öyle degil!

Tek forvet olarak oynadigi takimda Ortasaha arkadaslarinin cok net gol pozisyonlarina soktugu Umut´un 10-15 gol atmasi benim icin hic sasilacak birsey degil, kusura bakmayin! Mesela Baros yapi itibariyla pres yapmayi sevmeyen ama ayni Umut gibi defansin arkasina sarkarak gol arayan biri. Evet onun artisi 4 pozisyondan ikisin gole ceviriyor ama Umut sadece birini. Top teknigide Umut´un cok üstünde. Ve bu haliyle Baros Avrupa´da tutunamiyor!

Umut´un kendi cabalariyla pozisyonlar yarattigini yazmissiniz..Ben ise onun kendi cabalariyla gol pozisonlarini nasil heba ettigini hatirliyorum nedense. Mesela Manisa macinda Serkan´in Umut´a hazirladigi o pozisyonu, Umut´un arkadaslarina hazirlamasini bekliyorum. Ömer´in pozisyonunu örnek göstermissiniz, baska var mi?

Sorunumuz defans diyorsunuz, örnek besiktas! Bende sorun forvet diyorum, örnek Galatasaray! GS o kadar berbat defansina ragmen bircok macta birden fazla gol bularak su anda lider. Su anda defanslarini az cok düzelttiler ama forvetleri yok ve her macta fazlasiyla zorlaniyorlar!
Cok taze oldugu icin örnek vereyim, Bursa maci ( 6 Puanlik mac ). Bursa´nin girdigi net pozisyon sayisi 2. Evet defansta bir paylasim hatasindan dolayi bir gol yedik. Pekiyi forvette? Forvette cogalamiyoruz cünkü Umut´a gönderilen her top carpip geri geliyor. Bu yüzden ortasahada Colman, Selcuk veya Alanzinho olsun, ileriye gereken destegi veremiyor. Tek forvetli bir sistemde en uctaki adamin önemi büyüktür. Eger Bursa geri cekilmemis olsa biz o attigimiz bir golüde atamazdik.Mac en iyi 0-0 biterdi. Gecen sezondan beri 6 puanlik maclarda hep yasadigimiz senaryo.

Benim siralamam: 1.Santrafor 2.Önlibero 3.Stoper (sezonbasi ve hala ayni)maalesef

Ibrahimovic´i örnek göstermeniz, ne diyim ben buna simdi? Türkiye ligi scoutlar tarafindan cok takip edilen bir lig. Niye ligde ortalama 15 gol atan Umutá hic teklif gelmez? Gelse bile 2-2,5 milyonu gecmez?Bobo ligde ortalama 10 gol atar ama degeri 6-7 milyon civarindadir, niye? Is istatisliklere kalsa su an Serkan Balci´nin hicte iyi futbolcu olmadigi görülür. Lakin nerdeyse her mac Umut´a 2-3 net pozisyon hazirlayan ama bunu genellikle degerlendiremeyen biri yüzünden asist krali olamaz ve göze batmaz!

Benim iddiamda gayet acik, rakibin attiginin bir fazlasini atanlara 3 Puan veriyorlar ( tabi bu defanstaki sorunumuzu görmezden gelelim demek degil )

Saygilarimla

Eğer yazdığım yazıdan Umut’un Almanya’ya yada başka bir ülkeye gidemeyeceği fikrini çıkarmışsanız inanın boşuna konuşuyoruz demektir. Orda anlatmak istediğim Umut’un gerçekleşmesi olası bir transfer de hangi özelliğinin, yada hangi şartların baz alınacağını anlatmak idi. Futbol alt yapısı ve bilgisinden bahsetmişsiniz yazınızın devam eden bölümünde ? Bunları biraz olsun açıklayabilir miyiz ? Sizce Necati Umut’tan fazlası olan bir oyuncu mu ? Bence kesinlikle hayır, ama yurt dışında oynadı ? Hasan Kabze mükemmel bir oyuncu mu ? Hala daha yurt dışında ? Bizde çok eleştirilen Hüseyin Çimşir için Ruslar devreye girdi. Bu örnekleri çoğaltmak mümkün. Ve inanıyorum ki çoğalttıkça ya Umut ile eş değer yada onun kadar bile olamayan futbolcular ile karşılaşacağız.

Bakın bütün verdiğim örnekleri yanlış anlamakta ısrar ediyorsunuz. Ben sizin anlamanız için kişiler üzerinden örnek vermeye çalışırken, siz devamlı olayı kulüp bazına çekmeye çalışıyorsunuz. İngiltere ligi takımlarına lafım yok, sadece oyuncuların o liglerde attıkları gollerde Umut’un gollerinde bakıldığı , incelendiği gibi incik cincik mi inceleniyor sorularına yanıt bulmaya çalışıyorum. Sorunun yanıtını siz vermediniz ben vereyim, kesinlikle hayır.

Neden devamlı olarak sorularıma soru ile yanıt veriyorsunuz. Dün size sorduğum tüm soruların yanıtlarını bugün yine kendim veriyorum. O zaman karşılıklı konuşmanın bir mantığı kalmıyor. Kalırdı kalmazdı ayrı, ama şu var ki, 4 seneden beri hala daha burada Umut’u savunan birileri varsa inanın o durumda da olurdu. Umut’un tek artısı olarak sırtındaki formayı terletmesi olarak görüyorsunuz. Sizce bu bile biraz olsun sıcak bakmanıza bir neden olamaz mı ? Sonuç olarak dün savunmaya çalıştığınız Gökhan bu kadarını bile yapmıyordu ?

Bir oyuncunun gamsız oluşu nasıl futbol karakteri olabilir ? Bunu söylerken ciddi misiniz ? Şenol Hoca bu takıma geldiğinde herkes takımın artısı olarak ciddiyeti ön plana koyarken, bunun için hocayı alkışlarken siz nasıl oluyor da bir oyuncunun gamsızlığını onun futbolcu karakteri olarak görebiliyorsunuz ? Kaldı ki Gökhan’ın gamsızlığını futbolcu karakteri olarak görürken, Umut’un asist özelliğinin olmamasını onun kötü oyunculuğuna nasıl bağlayabilirsiniz ? Belki de asist yapmama, eline geçen fırsatı kendi değerlendirme de umut’un futbolcu özelliği ? Olası bir durumda yeni oyuncumuz Teo da umut gibi çıkarsa ne yapacağız 2,5 milyon Euroya aldık hemen posta mı ? Umut’un 4 senedir aynı yerinde kaldığı izlenimine nasıl vardınız çok merak ettim. Eğer cevap verme zahmetine girecekseniz buna ilk geldiği sezondan bu sezona kadar ki durumunu özetleyerek yaparsanız sevinirim.

Acaba diyorum ben mi yanlış biliyorum, sol açıktaki eksikliğimiz için Alanzinyo transferi gerçekleştirilmedi mi ? Alanzinyo forvet mi ? Peki nasıl oluyor da, bu kadar kıt özellikleri olan bir oyuncu arkalarında aynı adamlar olmasına rağmen geçen sezon bu kadar yetenekli Gökhan kadar gol atıyor, bu sene ise onun gezdiği sahada ondan fazla gol atıyor. Burada yine bir soru ile karşılaşıyoruz aslında, çok pas yapan forvet mi, bulduğunu kaleye gönderen forvet mi ?

Öğrenmek istediğim bir konu daha var nacizane, sizce bir takımda tek forvet oynamak mı daha kolay, yoksa çift forvet oynamak mı ? Her zaman çift forvettir benim yanıtım, 20 Metrakarelik bir alanda 4 defansa karşı tek olmak var birde çift olmak. Dün verdiğim örneği yine yanlış anlamışsınız, Baroş belki 4 pozisyon bulur 2 tane atar ama, bunların hepsi ona altın tepside sunulur, bizim Umut ise koşusu mücadelesi ile önüne altın tepside gelen 4 pozisyona 6 tane de kendisi ekler. Ve inan en az baroş kadar da gol bulur. (Penaltılar çıkarılırsa J)

Gerçekten çok enteresan, az önce Umut’un tek forvet oynadığını üzerine basa basa söylemişsiniz, şimdi de kalkmışsınız Umut arkadaşlarına pozisyon hazrılasın diyorsunuz. Sizce kaleye en yakın adam altı pastan topu çıkarıp geriden gelen Colman’a mı vermeli pası ? Ve bunu sadece 15 golünün yanına 7 de asist yazılsın diyemi yapacak ? Siz doymuyorsunuz ki, size en çok gol atan 3. Takımız diyorum olmuyor, umut 15 gol atmış diyorum olmuyor, alışık olunmayan forvet pozisyonlarına giriyor diyorum olmuyor, koşuyor diyorum olmuyor, 90. Dakika da bile ayakta kalıyor diyorum olmuyor. Neden anlamak istemiyorsunuz, biz Umut 4/4 lük adam demiyoruz ki, zaten saydığınız yada istediğiniz özellikler bu adam da olsa oofff oofff diyerek televizyon başında hayranlık ile seyrediyor olurduk.

Kendi içinizde çelişiyorsunuz. Bizim gol atan ayaklarımız var, ama devamlı yediğimiz için puan kayıpları yaşıyoruz. Yunanistan nasıl Avrupa şampiyonu oldu ? Kapandı, bir gol buldu yattı, rakibi sıkıldı açıldı. Bende diyorum ki, öyle yada böyle gol bulan ayaklarımız var, bu mevkiye yığılma yapılacağına birde tutan ayaklarımız olsun. Galatasray’ın en büyük şanssızlığı forvet hattında oynayabilecek 3 isminin de aynı anda sakatlanması idi. Bu bir takımın başına kaç yılda bir gelir ? Bence çok nadir.

Bu tür konuşmalarda geneli tartışmak isterim aslında. Ama madem Bursa’dan örnek verdiniz konuşalım. Bursaspor iyi top oynayan bir rakip. Seyircisini oyuna çok iyi katabiliyor, bu da bir avantaj. Peki bana şu maçta Umut’un %100 diyebileceğiniz kaçırdığı bir pozisyon var mı ? Bence yok arkadaşım. Aslında sence de yok. Peki şöyle bir bakalım, ileri giden topların Umut’a çarpıp geri döndüğünü bu yüzden orta sahamızın ilerde çoğalamadığını söylemişsiniz. Bursa maçında defalarca şahit olduğum bir olay vardı. O da sağ kanattan giden Serkan’ın orta yapacak Umut haricinde bir adam bulamaması. Hatta ceza sahası önü de buna dahil. Sağ kanattan dönen yapılan ortalarda destek olmaması Umut’tan dönen toplara nasıl dalalet olabiliyor ?

Yine yeni ve yeniden yanlış anlamaya devam ediyorsunuz. İbrahimoviç örneğini yine rahat anlamanız için vermiştim. Biz hemen hemen her hafta bir tane atan bir adamı yerden yere vuruyoruz, ama dünya devi Barcelona altın yumurtlayan Etoo ile takas ettiği adamın 9 haftadır gol atamamasını gayet samimi ve sen atmasan da olur diyerek cevaplıyor. Aramızdaki fark bu. Bu arada umut ve bobo örneklerini de anlamadım. Hangisi neye göre çok, neye göre az para ediyor.

Benim iddiam da şu; Galatasaray’a evinde kimsenin atamadığı bir maçta 3 golü attık ama yenildik, her zaman atmak yetmiyor, yememeyi öğreneceksin, bunun için önlemi alacaksın. Rakiplerin kalemize 2 kez gelip bir gol buluyorsa, 3 kez gelip 3 gol atıyorsa bunun da yükünü forvet çekemez, çekmemeli.

Saygılar;

Orhan Kahraman
18.02.2010, 09:14
GÖkhan ünal denilmiş de yerinin burası olmadığını bilerek birşey söylemek istiyorum. Sadece saha içinde gördük gökhanı bizler. Emin olun gökhanın arabasından inip evine kadar olan yolu sadece yürüyüşünü görseniz 1 dakika tutmaz(dınız)onu trabzonsporda.

Ufuk Bayraktar61
18.02.2010, 10:00
recep kardeşim hiç bir şey 100 de 100 değildir. Ha olsaydı Umut bulut 100 de 100 lük gol kaçırmışlığı da vardır. Buna valla çoğumuz şahit olmuştur. Ama hala söylüyorum,

İNADINA UMUT BULUTTTTTTTTTTTT

Recep Alkan
18.02.2010, 10:03
Ufukhan mutlaka kaçacaktır kardeşim. Kaçırmayan var mı ?

ilhan
18.02.2010, 10:14
Mehmet Demirkol'un tivıttırda tivıttıklarını yeni gördüm. Maçla ilgili olarak "Trabzonspor iyi ama ivankov daha iyi", "umut", "bulut" diye tivıtmış. :)

Faik Yılmaz
18.02.2010, 10:40
Sevgili Arkadaşlar....

Bursa maçını çok geride bıraktık artık önümüze baksak daha iyi olur diye düşünüyorum.....

Külünkoğlu
18.02.2010, 10:42
bence şarkılar güzeldi ya :)

yanayım yanayım ateşlerde yanayım
"haydi li li li" çalmadılar mı ? :eek:

Ba®ış
18.02.2010, 11:26
valla Metin Abi,belki çalmışlardır ben girmeden önce :) ama çalan müzikleri genelde beğendim.David Guetta olsun İnna olsun hep hareketli coşku veren müziklerdi :)

Emirhan Makul
18.02.2010, 11:39
valla Metin Abi,belki çalmışlardır ben girmeden önce :) ama çalan müzikleri genelde beğendim.David Guetta olsun İnna olsun hep hareketli coşku veren müziklerdi :)

Bengü çaldı , Tuğba özerk çaldı , Akon çok çaldı , ah bu hayat çekilmez çaldı , Emir çaldı , yanayım yanayım çaldı .

Sonra dediler azıcık sertleşelim Cendereye girdiler :) :D

ip_siz
18.02.2010, 17:13
http://img687.imageshack.us/img687/1868/texas.gif

http://img193.imageshack.us/img193/5452/texo.gif

Kasım BEKTAŞ
18.02.2010, 17:35
@ip_siz

süper çalışma eline sağlık :D:D

albatros
18.02.2010, 17:59
şu eldeki salatalık değil hamsiydi galiba.eh o zaman salatalıkla yırtmışsınız şeftali kurtları.ipsiz arkadaş insaflı çıkmış.

Hasan Habip Özbay
18.02.2010, 18:13
ip_siz süpersin ya devamını bekliyoruz

Sefa
18.02.2010, 18:20
Topitopspor ççç

Muhammed
18.02.2010, 19:28
Teknik direktör olsam yapacağım ilk iş Colman'ı birkaç maç oynatmayarak onsuz orta sahanın ne kadar sıradan olduğunu göstermek olurdu.

Mustafa ÖZDEMİR
18.02.2010, 19:39
Topitopspor ççç
bir pankartları vardı kalp =top şeklinde...

amour_61
18.02.2010, 20:00
Bursa ve Hakan Yemişken
Trabzonspor'un Bursaspor maçı sonucu herkesin biraz işine geldi. Hem ne bulsak da eleştirsek diyenlere malzeme vardı hem de ne olsa da övsek diyenlere.
Bana göre ise Trabzonspor bir hazırlık maçı daha oynadı. Bu hazırlık maçında Ömer Aysan'ın ne kadar önemli olduğunu ve Burak Yılmaz transferinin ne kadar doğru olduğunu öğrendi.
Pazar günü Denizli- Kayseri maçını seyrederken yan hakemi görünce irkildim. Hakan Yemişken hafızamdan asla silinmeyecek bir isimdi. Hatırlarsınız geçen yıl oynanan ve Sadri Şener'in lige balans ayarı yapıldı dediği Bursa-Trabzon maçının 90. Dakikasında 5 metre ofsayttaki Sercan Yıldırım'a devam diyerek Trabzonspor'un 2-1 mağlubiyetine sebep olmuştu.
Hakan Yemişken bu maçtan sonra birkaç hafta maç almamış sonra süper ligde bayrak sallamaya devam etmiş. Ne de olsa gerekçe şu idi “hakem de insandır hata yapabilir”.
Denizli-Kayseri maçında Hakan Yemişken'i görünce TFF'nin sitesinden hangi maçları yönetmiş bir bakmak istedim. Bölgesinin karşısında yazanı görünce inanamadım.
İşte TFF'nin resmi sitesinde Hakan Yemişken'e ait bilgiler.
http://www.spor61.net/images/news/hakan_yemisken.jpg
Bir yıl önce maç oynanırken Hakan Yemişken İstanbul bölgesi hakemi idi. Şimdi İse Bursa bölgesi hakemi.
Evet geçen yıl lige balans ayarı yapan Bursa'ya lider gelen Trabzonspor'u Bursa'da infaz eden Yardımcı hakem Hakan Yemişken bu yıl Bursa bölgesi hakemi.
Olumsuz düşünmek istemiyorum belki de çok başka gerekçeleri vardır Hakan Yemişken'in Bursa'da yaşamasının ama sizce de ilginç değil mi durum?
Hatırlarsınız yine geçen yılki Bursa maçı öncesi cezalı olan Sercan Yıldırım için cuma günü tahkim olağanüstü toplanmış Sercan'ın cezası kaldırılmış, Trabzonspor maçında oynaması sağlanmış ve o da Ofsayt'tan golünü atmıştı.
Geçen hafta 11 Şubat Perşembe günü oynadığı Fenerbahçe kupa maçı nedeniyle disiplin kuruluna verilen Bursaspor'a 1 maç tarafsız sahada seyircisiz oynama cezası verildi. Ancak TFF cezayı açıklamak için Trabzonspor maçının oynanmasını bekledi. Maç oynandı ceza açıklandı. Böylece Bursa'nın cezayı 1 sonraki Trabzonspor maçında değil 23. haftadaki Sıvasspor maçında çekmesi sağlandı.
Artık şuna inanıyorum Bırakın İstanbul'un 3 takımını Kayseri'nin bile bizim güçlerimiz var düdük astırırız dediği ve hatta astırdığı bir ligde Bursa lehine böyle büyük bir hata yapan hakem hakemliğine üstelik de Bursa bölgesi hakemi olarak devam ediyor ise Trabzonspor'un tek gücü taraftarıdır.
Trabzonsporlu bunları unutma unutturma.
http://www.spor61.net/news_detail.php?id=17088

amour_61
18.02.2010, 20:02

salatalığıda her halde maç esnasında :D:D:D

pReN@_61
18.02.2010, 20:03
ip_siz (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=27018)

Güzel çalışmalar:alkış:

Tolunay Abdioğlu
18.02.2010, 22:43
Topitopspor'da tam oturmuş yani. :)

Kereşenli
18.02.2010, 22:55
Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu kulübümüze 20 bin TL. para cezası verdi. Cezaya gerekçe olarak 15.02.2010 tarihinde oynanan Bursaspor maçında taraftarların neden olduğu saha olayları gösterildi.

Bunların işi gücü yok mu? Hangi saha olaylarına neden olmuş taraftarımız ki?

Ba®ış
18.02.2010, 22:57
Bursa tribününe giren taraftarlarımız ile bursa taraftarı arasında bi ara olay çıkmıştı.2 kişi de alıntı olmuştu.polis o 2 kişiyi bizim önümüzden götürürken 3-5 koltuk kırılıp sahaya atıldı,ondan olabilir.

Halit Akyüz
18.02.2010, 22:59
Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu kulübümüze 20 bin TL. para cezası verdi. Cezaya gerekçe olarak 15.02.2010 tarihinde oynanan Bursaspor maçında taraftarların neden olduğu saha olayları gösterildi.

Resmi Site

Oha bu ne arkadaş yeter artık ya her maç ceza alıyoruz..

Recep Alkan
18.02.2010, 22:59
Ulan bu kadar şerefsizlik var mı be. İki üç koltuk kırılmış 20.000 lira.

bu sene ödediğimiz paralar toplansın yemin ediyorum nerdeyse orta halli oyuncu alırız be.

Yazıklar olsun, bu TFF nin elemanları sadece bizim maçları mı seyrediyor alıcı gözü ile.

Samet Yildirim
18.02.2010, 23:01
Bu baslik niye kapanmiyor ??

Ilelioglu
Bu baslik niye kapanmiyor ??

Evet bencede kapanmasi lazim...:);)

Recep Alkan
Samet ne alaka ?

Bunun kime neye zararı var ?

Tuğba ÖZTÜRK
18.02.2010, 23:02
Borç defteri baya kabardı. Borç ödemekten belimizi doğrultamıyoruz. Gel de takımdan şampiyonluk bekle!

Halit Akyüz
18.02.2010, 23:02
Allah belanızı versin TFF

Samet Yildirim
18.02.2010, 23:05
Samet ne alaka ?

IBB maci gündemin ilk maddesi bu olmali.

Ilelioglu
18.02.2010, 23:07
Samet ne alaka ?

Recep Abi,

IBB maci yaklasiyor bence artik o maca odaklanmaliyiz o bakimdan söylüyoruz.

TFF'nin verdigi karari ben su Baslikta paylastim zaten, oradan da devam edebiliriz..:)
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=7735&page=21

Harun CAN
18.02.2010, 23:11
Teknik direktör olsam yapacağım ilk iş Colman'ı birkaç maç oynatmayarak onsuz orta sahanın ne kadar sıradan olduğunu göstermek olurdu.

aynen katılıyorum !

Fanatik34
19.02.2010, 07:45
Benim iddiam da şu; Galatasaray’a evinde kimsenin atamadığı bir maçta 3 golü attık ama yenildik, her zaman atmak yetmiyor, yememeyi öğreneceksin, bunun için önlemi alacaksın. Rakiplerin kalemize 2 kez gelip bir gol buluyorsa, 3 kez gelip 3 gol atıyorsa bunun da yükünü forvet çekemez, çekmemeli.

Saygılar;
Mesajinizi kisa tuttum, cok uzun bir alinti olmamasi icin. Bu tartismanin kisa özeti su: ne ben sizi anliyorum, ne de siz beni!

1.Umut Denizli B. ye attigi golü Leeds´e atabilir mi? benim anlatmak istedigim bu. Bu üstdüzey liglerin herhangi bir 2.-3. lig takimi olabilir.
2. Umut Pozisyon sezisi zayif bir oyuncu. Mesela Gökhan Umut kadar kosmadigi halde ondan cok daha fazla pozisyona girmistir. Hemde Umut´un ona direkt anlamda cok bir katkisi olmadigi halde.
3. Gamsiz bir futbolcu olmak, ciddiyetsiz biri olmak anlamina mi geliyor? Gecen sezon Gökhan ciddiyetle oynuyordu, bu sezon degil tabi. O yüzden de gönderildi.
4. Bende Baros örnegini verirken onunda Gökhan gibi pres yapmadigini top bekledigini yazdim. Baros evet bir Umut kadar pozisyona girmemistir ama GS´de Selcuk ve Colman gibi ortasahadan forvetini pozisyona sokan bir oyuncu var mi? Yok.
5. Ibrahimovic örnegi biraz fazla abes maalesef! Etoo +40 milyon euro verdigin oyuncuyu sen kulübeye yollayabilirmisin? Ben hayir.
6. Serkan´in pozisyonunu örnek vermissiniz, Umut yalniz kalmis..Iste sizinde anlamak istemediginiz sey bu! Bir Ortasaha düsünün, ileriye dikine oynuyor devamli ama o top aninda geri dönüyor. Ortasaha oyuncusu ileriye giderken, hop yine geri ve bu mac boyu! Futbol oynayan, özellikle ortasahada oynamis biri (ben) ne demek istedigimi cok iyi anlar. Kald ki birde önliberosuz oynuyoruz!!
7. Futbol altyapisina geleyim. Orda ne ögrenilir: Pozisyon almak, topu stop etmek ve vurmak vs. Umut´´ ta bunlarin hangisi var? Cevabinizi cok merak ediyorum. Ben bunlari mesajimda gayet acik yaziyorum ama ne bunu bana soruyorsunuz.
8. Avrupa´da futbol oynamanin kolay oldugunu düsünüyorsunuz. Evet Rusya´da, Almanya´da vs. oynayan oyuncularimiz var. Umut´tan iyi olanlar zaten oynuyorlar, digerleri oynamiyor, belki uyum sorunu!

Türkiye Süperligi Avrupa´da ütdüzey liglerden sonra, en zor liglerden biri. Bu ligte 15 gol ortalamayla oynayan birine teklif gelmemesi benim icin cok sasirtici. Ha gelirsede 2-3 milyondan fazla gelmez. Suc Menejerinin mi? Hayir.
Necati Umut´tan iyi mi diye sordunuz.. Evet daha iyi. Mesela bir Mehmet Yildiz´da onda iyi veya Mustafa Pektemek( onun gibi cok gol kacirsada).

Son olarak benim Umut´a karsi bir kinim yok, hatta severim. Ama bu takimin Sampiyon olmasini istiyorum, o da onla cok zor.

GS macinda 3 gol attik dediniz, pekiyi BJK, Fener, Bursa macinda kac gol attik? Bursa macini yazdim cünkü Bursa o golü bulmasa biz onlara gol atamazdik. Onlar geri cekildi, bizde üzerine gttik ve golü bulduk.
Nasil olsa gol bulabiliyoruz biz, evet altimizdaki takimlara karsi atiyoruz ama siralamada üstümüzde olanlara karsi bulabiliyormuyuz?
Saldirmadan kazanma ihtimalin her zaman düsüktür. Pekiyi Yunanistan ondan sonra niye ayni basariyi yakalayamadi? Cünkü herkes onlari taniyordu artik

Bu seneki defansimiz, gecen sezonki defansimiz. Gecen sezon bir gol atanimiz olsaydi Sampiyonduk!

Saygilarimla

Burçak
19.02.2010, 08:13
http://img687.imageshack.us/img687/1868/texas.gif

Bunlar süper ya . sabah sabah yigüldüm :)))
Elinde salatalık olan kendisini görsün o bile güler :D

Burçak
19.02.2010, 08:16
ipsiz bu çalışmaları bobiler.org a da eklemeni tavsiye ederim ;)

Recep Alkan
19.02.2010, 08:26
Mesajımı kısa tutmuşsunuz ama cevabınız pek de kısa olmamış J Neyse haızr başlıkta iken bende bir şeyler yazayım size.

1) Bakın örneklere çok ve gereksiz takılıyorsunuz. Leeds örneğini verdiğim oyuncu Henry’dir zaten. Bu iki oyuncu kıyas dahi edilemez. Kaldı ki siz Türkiye ligini çok da küçümsemeyin. Bu lige gelmiş nice Avrupai oyuncu goller dahi atamadan bu ligden gitmiştir. Hatta gitmek üzere olan da bir Avrupa gol kralı da buna en iyi örnektir. Daniel Guiza. Avrupanın en kalite liglerinden birinde gol kralı olmuş bir oyuncu, ama gel gelelim burada yokları oynuyor.

2) Gökhan Umut’tan çok pozisyona giriyor olabilir, ama sonuca bakmak lazım. Bir oyuncu diğerinden daha fazla pozisyona giriyor, ama atılan goller nerdeyse eşit. Bu size ne anlatıyor.

3) Gamsızlık, ciddiyetsizlik hepsi aynıdır benim için. O sahaya çıkan adam gereğini her türlü şartta, her zaman yapacak arkadaşım. Gökhan’ın atılan toplara koşmadığını, kafa uzatmadığını, vs defalarca gördüm. İşte umut bu yüzden seviliyor. Hani o sırtında ki formayı terletiyor diye J

4) Galatasaray’ın forveti besleyen orta sahası ki buna kanatları da dahil yok demek çok da akılcı gelmiyor bana açıkçası.

5) Bakın çok sık tekrarlıyorum ama, örneklere takılmayın lütfen. Burda amaç etoo, ibrahimoviç falan değil. Önemli olan bu kadar pahalı oyuncuların, bu kadar üst düzey takımlarda bu kadar zamandır gol atamamasına rağmen ona herkesin sahip çıkması. Biz ise atanı olmasına rağmen yine susmuyoruz J Kaldı ki bizde bizim için büyük para olan 13 Trilyonluk adamı defalarca kenarda oturttuk J

6) Bakın topu ortadan ileriye taşımakla kanattan orta yapacak adam bulunamaması çok farklı şeyler. Ortadan dikine gitme konusunda haklı olabilirsiniz, ama kanat konusunda suçu forvete bulmak haksızlıktır, bunda orta alanın oyuncuya destek vermediği fikri ön plana çıkar.

7) Umut’un 4/4 lük forvet olmadığını çok sık dile getiririm. Hatta transfer dönemlerinde daha iyisinin bulunmasını da dile getiririm. Cevabımı çok merak etmişsiniz, vereyim. Umut’un attığı gollere bakarsanız açık ve net pozisyon alınacak goller olmadığını görürsünüz. Bu ne demek, genelde uzun toplar ile çıkan bir takımız. Bu da Umut’a defansın arkasına sarkma gereksinimi duyuruyor. Umut’ta bunu layığı ile yapıyor. Yani oynadığımız futbola uyan bir yapısı var. Ama şunu da tekrarlıyayım, Umut’un en büyük eksikliği son vuruşları ve kafa vuruşlarıdır.

8) Avrupa’da oynamanın kolay olduğunu vurgulamıyorum. Sadece yurt dışında oynayan oyuncularımız olduğunu ve bunların kaç tanesinin Umut’tan daha yeterli olduklarını soruyorum. Dün verdiğim örneklerdeki isimlerin bence hiçbirisi Umut’tan çok daha iyi oyuncu değil.

Peki o zaman ben size bir soru sorayım. Aldığımız oyuncu teo. 52 maç 41 gol istatisliği var. Ama sadece biz keşfettik. Ve gerçekten de çok iyi para verdik. Bu neyin göstergesi ? Kalite olarak bizden daha düşük bir ligde Umut’a gelebilecek olduğunu savunduğunuz fiyatında üstünde bir para ile aldık adamı. EEE. Nasıl oluyor bu iş.

Bende şunu anlamakta zorluk çekiyorum, Umut’a gol kaçırıyor diye kızıyoruz, ama Mustafa Pektemek çok kaçırsa da Umut’tan daha iyi oluyor. Necati gittiği takım yöneticileri tarafından güreşçi mi bu diye alaylanarak gönderiliyor ama Umut’tan daha iyi oluyor, Mehmet Yıldız ile ben Umut’u tartışmam bile.

Umut’u bende çok seviyorum, kimse bilmez ama Balıkesir’de en çok savunanların başında gelirim. Ama her fırsatta yanlışlarını, olmazlıklarını, eksiklerini de söylerim. Hatta bu sitede adım Tekkesporluya çıkmıştır. Tekke için çok uğraştım. Ama transfer sezonunun bitmesi ile sustum. Bunun nedeni de Trabzonspor’un şampiyon olmasını istemem. Konuşmamın bağırmamın etkisi ne yazık ki zarar oluyor çünkü J

GS örneklemesini yaparken, amacım derbilerde çok atıyoruz demek değildi. Demek istediğim geri hattınız iyi değilse ilerde ne kadar atarsanız atın bazen kazanamayabiliyorsunuz. En basit örnek akşamki Fener maçı. Deplasmanda bulabilecekleri pozisyonları buldu, attı da ama bir safın hatası belki de turu götürecek. Bursa maçından sonra yazdığım ilk şey Şenol Hocanın bu maça beraberlik için gittiği, bir tane bulursam maçı kazanırım havasında olduğu idi. Yoksa bu takım inanın o sahayı dar ederdi Bursaspor’a.

Yunanistan’ın ondan sonraki zamanlarda bunu devam ettirememesi tanınmasından değil arkadaşım, atak futbola dönme çabasından kaynaklanıyor. Kapanmayı bırakıp atak yapan, açık futbol oynayan takım statüsüne girmek istediler, işte sonuç ortada.

Bu seneki forvet hattımız geçen seneki değil, değerlendirilsin takım şampiyon yapılsın J

Saygılar;

Abd.kalaycı
19.02.2010, 08:58
Arkadaşlar bu maçla ilgili disiplin kurulu bize 20000 TL ceza vermiş Bursaya ise 15000 TL anlamak mümkün değil delirtmek istiyorlar herhalde.

Cemalettin Taşkın
19.02.2010, 09:32
deplasmandayız hala ceza yiyiyoruz. federasyon iyi alıştı. gerçi daha önce deplasman maçından dolayı saha kapama bile almıştık.

bursa seyircsinin egemene ettiği küfürler hoşlarına gitmiş demek ki federasyonun ondan ceza almamışlar. !!!

dün hıncal uluç denen gazeteci bursanın şampiyonluğu engelleniyor umutun pozisyonuna hakem penaltı vermeliydi gibi birşeylar yazmış !!!

Recep Alkan
19.02.2010, 09:35
deplasmandayız hala ceza yiyiyoruz. federasyon iyi alıştı. gerçi daha önce deplasman maçından dolayı saha kapama bile almıştık.

bursa seyircsinin egemene ettiği küfürler hoşlarına gitmiş demek ki federasyonun ondan ceza almamışlar. !!!

dün hıncal uluç denen gazeteci bursanın şampiyonluğu engelleniyor umutun pozisyonuna hakem penaltı vermeliydi gibi birşeylar yazmış !!!

Taihte ilktir zaten deplasman takımına saha kapatma verildiği.

Bunlar şerefsiz kardeşim. Bir şekilde toparlanmaya başladık mı, mutlaka geçireek bir yer buluyorlar. Saha da engel olamadılar mı, hemen başka yollar icat olunuyor.

Belli aralıklar ile 20.000 kişi küfür ediyor adamlar bizden 5000 lira az para cezası alıyor. Ulan şerefsiz adamlar, Trabzonspor taraftarının sesini ne kadar duydun be, ne yaptı ordaki 3-5 traftarımız.

Ulan bu ligde bizi şampiyon yapmamışlar, elimizden almışlar, Bursa hangi şampiyonluktan bahsediyor.

Aama g...ü ile gülerler be.

peker61
19.02.2010, 09:56
Bu federasyondakiler harbiden onun bunun çocuğu bu kadar olmaz adamlar 15 bin kişi küfür ediyor cezayı biz yiyoruz demekki avniakerde bütün tribün federasyona küfür edebiliriz nasıl olsa ceza yok..

Yasin Altuntas
19.02.2010, 10:17
Adamlar kendi Stadlarinda Olay cikariyor bize 20.000 Lira Ceza geliyor onlara 15.000 Lira Ceza geliyor :mad: :mad:

Hqmi
19.02.2010, 10:31
Bu federasyona içimden geçen şeyleri söylemek istiyorum ama burası yeri değil...

Ufuk Bayraktar61
19.02.2010, 10:47
Ufukhan mutlaka kaçacaktır kardeşim. Kaçırmayan var mı ?

ismim öncelikle ufuk :)....ama kaçıracak tabi ben kaçırmayacak mı dedim.ben umutu gol kaçıdığında çoğu taraftarımızın onu yuhlamasına inat seviyorum...

ve de her zaman inadına umut bulut diyorum..

Reha
19.02.2010, 10:54
Evet kabul ediyorum,biz 15 arkadaş Bursa tribününde yanımızdaki amire yalvardık bizi öbür tarafa geçir diye ama onlar bizi orda yem yaptı.Devre arasında gelen geçen omuz attı ana avrat küfür etti.Zor zaptettim kendimi...taa ki 59 .dakkaya kadar...Bana ana avrat söven ''top'' u zaten gözüme kestirmiştim.İlk ona vurdum,sonra bizimkiler, 2-3 kişi nakavt; o karambolde bize siz ''vatandaş bile değilsiniz ''diyen polise operasyon...Hırkamı açtım;alttan formam çıktı,neye uğradıklarını şaşırdılar. Biz 15 Ulubatlı sonunda kendi tribünümüze gönderilmek zorunda kaldık.

Sonra 61.dakika kafamıza resmen kaya yağdı,karşılık verdik diye nerdeyse coplanıyorduk...Kendi ülkemizde yabancı gibiydik...Ve 20.000 TL ceza, işte Adalet!

Sözlerime ben sakinleştirilmeye çalışılırken bir hemşerimizin sözleriyle ,taraftarımızın nasıl olduğunu göstererek son veriyorum:

''Hemşerum yapmayun,sipor çentilmenliktir,muatap olmayun adamlarla, töğüşe mi geldiniz buraya...Svissssssss (adamın üstünden geçen taş sesi) pak sizin yüzünüzden taş atayiler bize!

Murat Erdem
19.02.2010, 11:04
Taraftarımıza edilen eziyeti duyunca, tüylerim diken, diken oluyor.

Armağan Dere
19.02.2010, 11:05

Halt etmis kendileri tamam Umut'un pozisyonu penaltı ancak baska bi pozisyonda Cale hatır hutur çekilirken kendi gözleri nerdeydi acaba?...Bıraksın Bu isleri Fener maçından sonra 3,5 metre ofsayt verilmeyip Trabzon'un hakkı yenmistir hangi gazte bunu mansetten dile getirdi vb sözler söyleyip sempati mi toplamıstı bu lafından sonra herseyi aldı gitti...

Sinem Yılmaz61
19.02.2010, 14:17
Bu Bursaspor Taraftari gercekten ayri bir alem, iyi güldüriyorlar bizi masallah :D

Orhan Aydın
19.02.2010, 14:24
Topitopsipor

Anıl Caner
19.02.2010, 16:17
Delikanlı Bursaspor taraftarını polis bizi diğer tribüne almadan önce de görmek isterdik. İt gibi pustular. Ne zaman polis bizi diğer tribüne geçirdi ateşler, taşlar yağdı üzerimize.

Biz diğer tarafa geçtikten sonra tribüne tek giren kişilere saldırmak da texas'ın açtığı top=kalp pankartına denk bir hareketti.

kale arkasında meşale yakıp, yaktıkları meşaleleri bize fırlatmaya hazırlanırken "at, at, at" diye tempo tutan 15000 bursasporluya adam başı 1tl ceza kesilmiş, takımını desteklemek dışında hiç bir niyeti olmayan trabzonspor'a ise 20000.

Bravo ya.

Fanatiklik olarak algılanmasın ancak ben Trabzonspor taraftarıyla bir kez daha gurur duydum bu maçtan sonra.

Kendisine ayrılan biletler bittikten sonra 1000in üzerinde taraftarımız Bursaspor tribününden bilet aldı. Polis bordo-mavi girmemizi istemeyince kimse itiraz etmedi. Bursaspor taraftarına karşı en ufak bir harekette bulunmadan yerleşildi. Ki kötü niyetli olsaydık sayımız da 1000lere yaklaşmışken maça 1 saat kala, oraya ne Bursaspor taraftarı ne polis girebilirdi. Bursasporlular yanımızda bayrak açtılar. Kendilerine ve hatta aramızda oturan bursasporlulara dahi en ufak yanlış bir sözcük bile kullanılmadı. Ama ne zaman polis bizi alıp diğer tribüne götürdü, o oturan bursasporlu çocuklar stada giren her Trabzonsporluya saldırmaya başladı. Ve inanın Trabzonspor tribünündeki bir kişi bile kayıtsız kalmadı bu olaya. herkes o tanımadığı renkdaşlarının yanında sopa yemeyi tercih ederdi çaresiz oturmak yerine.

Sonra bahsettiğim meşaleler yandı. Bize atmaya hazırlandılar. Kapalısı, numaralısı tüm tribün at, at diye bağırırken bizim tribünde ne mi oldu?

Normalde herkesin kaçışacağı ortamda herkes rakip tribüne yaklaşmaya başladı. Ve şu kadarını söylüyorum bir anlık ihmali olsa polisin ve bursa'da yaşayan iyi niyetli trabzonsporlular olmasa idi orada tribün tarihine altın harflerle yazılacak bi soy kırım olurdu.

Maç öncesi bunları söylediğimizde olur mu Bursaspor anadolu takımıdır falan filan diye yazan çok üye vardı.

O işler öyle olmuyor televizyon başında otururken bunlar bizdendir, candır demek.

Şahsım adına bursaspor taraftarını hakettiği şekilde karşılar umarım Trabzon'daki taraftarımız seneye diyorum.

Fanatik34
19.02.2010, 16:52
Mesajnizi kisa tutmam, sizin yazdiginiza cevap verdigimi göstermek icindi. Yoksa yazdigim ve yaptigim alinti ile sayfa uzayip gidiyor

1. Benim Türkiye ligini kücümsedigimi nerden cikardiniz? Iste burda anlasamiyoruz. ben diyorum ki Türkiye zorluk derecesi olarak Avrupa´da ilk besten sonra geliyor. Yani Scoutlar tarafindan devamli takip edilen bir Lig. Iste bu ligte her yil 15 gol atan bir oyuncunun taliplisi yok. Bende bunun sebebini soruyorum size!

G2. ökhan´in Umut´tan fazla pozisyona girmesinin nedeni cezasahasi icinde nereye kosacagini bilmesinden. Yanindaki partneri Umut degil, mesela Cangele olsa, cok daha iyi olacagindan eminim. Gökhan o golleri Kayseri´de kaciriyormuydu? Özgüven meselesi. iste Umut, Isaac-Yattara-Gökhan 3´´ lüsünü harcadi dememde onun hicbiriyle uyum icinde olamamasindan kaynaklaniyor. Sizce ilginc degil mi? Teo nasil bir oyuncu bilmiyorum ama izledigim kisa süre icin Umut´la yanyana oynayabilecegini hic sanmiyorum. Iste sorun bu! Umut´la yanyana oynayabilecek birini bulmak, digerlerine partner bulmaktan cok daha zor! Ve Yönetimimiz 4 sezondan bunu yapmiyor..

3. Evet gecen sezon ligin basinda öyle bir görüntü cizdigi dogru ama bu 2. yari ile degismisti. Bu sezon ise zaten gitmek istiyordu. Zaten Umut´un mücadelesine birsey demiyoruz. Bu takimda hala kalabilmesinin tek nedeni de bu! ben forvet anlaminda artik sinif atlamamiz gerektigini düsünüyorum.

4. GS nin kanatlari iyi evet ama ortada oynayan oyuncularinin forvetlerini bizim ortasahamiz kadar besleyemedigi cok acik ve net!

5. Benim örneklere takildigim yok, dogru bir örnek verseniz amenna! Iste sizde bunu anlamiyorsunuz. Ben diyorum ki, öyle bir santraforumuz olsun ki Umut gibi 15 gol atmasin, mesela sadece 8 gol atsin ama topu 3. bölgede tutabilsin, arkadaslarina duvar olsun. Iste o zaman Colman-Alanzinho-Selcuk-Ceyhun cezasahasina cok daha yakin oynayabilirler ve herbiri bu ligde en az 10 gol bulur. bu ligin en iyi sut ceken takimina sahibiz ama bölgeye cok girebiliyormuyuz?

6. Uzun toplarla cikan bir takim olmamizin tek sebebide maalesef Umut. Yerden oynanan her topu stop etmekte zorlanan Umut, topu kaybeder. Iste bu yüzden kontraataga cikabilen bir takim degiliz! Ama defansin arkasina ofsayta düsmeden sarkabilmesi, onun artisi. Ama buna kendi cabalariyla yapiyor demek, ona o pasi atan Arkadaslarina saygisizlik demektir!

7. Iste Teo´ya verilen Umut´la yanyana oynayacagindan bosa giden bir para olmaz insallah! Mesela düsünüyorum, bir Makakula Umut´la yanyana oynasa, bu kadar gol atabilirmiydi? Iste benim anlatmak istedigim bu soruda gizli. Kocaman HAYIR

8. Mustafa Pektemek örnegini sirf bu yüzden verdim. Mustafa her ne kadar cok gol kacirsada top teknigi olarak Umut´tan cok daha iyi. En azindan top saklayabiliyor, arkdaslarini pozisyona sokabiliyor. Mehmet Yildiz´´ i Umut´´ la tartismazsiniz ama o Mehmet Yildiz sayesinde Sivasspor 2 yil Sampiyonluga oynadi. Tecrübesizlikten beceremediler!

9. Evet öyleyse bende Tekkesporluyum o zaman. Siz sustunuz ama ben susmam. Fatih Tekke bu takimin aradigi Santrafordu. Sampiyonluk umudunuz varsa güzel. O umut her zaman bendede var ama realist olunca, bu takimla bunun gerceklesme ihtimali %1. Örnek: Ligin 30. haftasina 5 puan farkla önde girsek, ligin sonuna kadar bu takim bir mac bile kazanamaz!

Senol Hoca o maca beraberlik icin gitmedi. Bursaspor´´un baskin oynayacigini biliyordu. 60´´dan sonra tempolari düsecek, biz sahneye cikacaktik. Bursanin baskisini kirabilecek bir ortasahaya sahip degiliz maalesef. Kimse Hüseyin´´in nasil oynadigindan bahsetmedi. Bursasporun en iyi oyuncusuydu!

Gidin 2004/05 yilina bir bakin, defansiv kadrosuyla cok vasat bir takim olan Trabzonspor, hücum hattiyla Sampiyonluga oynadi

Saygilarimla

Eren Karaahmetoğlu
19.02.2010, 17:16
Bursasipor taraftarının genelinin beyin yoksunu insanlar olduğu zaten biliniyor. İyi davranalım, anadolu takımı falan, bunlar hikaye. Bu adamlar bildiğimiz gerizekalı çünkü. Sivas,Bursa ve diğer 3 çapsızı saymıyorum bile. :) Kaldı ki, biz Sami Yen'de bile bu cinconlularla birlikte tezahurat yapıp en ufak laf etmiyorduk. Neyse ki kupa maçında şerefsizliklerini yeniden belli ettiler de bu sevda da orada noktalanmış oldu. Umut ediyorum ki noktalanmıştır tabi. Ben daha önce de belirtmiştim, dostluk, olay çıkartmama falan da istemiyorum. Özellikle Trabzon'da fenerlilerin gelip bize küfür etmeleri, alay etmeleri çok dokunmuştu. Madem bunlar, üç ezikler, Bursalılar, Sivaslılar vs. olay istiyor, deplasmanda da Trabzon'da da en mükemmel şekilde cevabı verilmeli. Zaten bunu verebileceğimizi de o beyinsizler çok iyi biliyor.

QraL
19.02.2010, 17:27
Kimse hikaye okumasin , trabzonspor'un kardes takimi falan yok.. Ankaragücü bile Turkiye kupasi macinda alehimize tezaruhatta bulundu kufur edildi, 16. dk da bursaspor diye baqrildi.. ve en son bursaspor maci , bursa taraftari kelimenin tam anlamiyla anladiniz siz.. tek bulduklari 3 4 trabzonluya tekme tokat girmeye basladilar, neden diger taraftarlarimiz bizim bolume gecmeden once yapmadilar bu isi??.. Umarim trabzondaki taraftarimis da bu toplari trabzonda en gusel sekilde agirlarlar..

Hasan Habip Özbay
19.02.2010, 21:50
asıl önemli olan büyüklük kavramından ne anlaşıldığı bu ve benzeri takımlar hadlerini bilmeliler nasılmı öyle bir futbol dersi vereceksin ki anlasınlar malesef sözle bunlar anlamaz

MuratJ
20.02.2010, 01:46
Bu ay ayol bursaspor klubünde her türlü oyun var. Adamlar bjk maçlarında bjk den nefret ediyor ayaklarına yatarlar ama şehirlerinde ay ayol bursasporludan çok bjk li vardır. Bunun onlarda farkında ama öyle takılıyorlar işte. Çok ezik ve komik durumdadır kendileri. ay ayol bursasporlunun sayısı şehirde belki 4. sıradadır. Geçen yıl 6. oldular şampiyon olmuş gibi sevindiler. Bu sene de birşey olmuş gibi ezik ezik konuşuyorlar hala. Komik olduklarının bence onlarda farkında ama dedim ya sadece oyundan oluşuyorlar. Ya Egemen'e yaptıklarına ne demeli! tıpkı bjk oyunları gibi bir oyun buda. Ama bu çok şerefsizce bir oyun!

Neyse zaman her zaman ki gibi susturacak onları. Ezikler!

Cemalettin Taşkın
20.02.2010, 10:14
ilkyarıdaki bursa-fener maçının görüntüleri vardı akşam bir programda. fenerliler resmen hakemi dövmüşler bizim takımdan birisi bunların yarısını yapsa kırmızı kart görürdü ama fenerliler hakemi itip kakıyorlar kolundan çekiyorlar yüzüne karşı bağırıyorlar hiçbirşey yok. !!!

Deniz Telci
20.02.2010, 11:31
Delikanlı Bursaspor taraftarını polis bizi diğer tribüne almadan önce de görmek isterdik. İt gibi pustular. Ne zaman polis bizi diğer tribüne geçirdi ateşler, taşlar yağdı üzerimize.

Biz diğer tarafa geçtikten sonra tribüne tek giren kişilere saldırmak da texas'ın açtığı top=kalp pankartına denk bir hareketti.

kale arkasında meşale yakıp, yaktıkları meşaleleri bize fırlatmaya hazırlanırken "at, at, at" diye tempo tutan 15000 bursasporluya adam başı 1tl ceza kesilmiş, takımını desteklemek dışında hiç bir niyeti olmayan trabzonspor'a ise 20000.

Bravo ya.

Fanatiklik olarak algılanmasın ancak ben Trabzonspor taraftarıyla bir kez daha gurur duydum bu maçtan sonra.

Kendisine ayrılan biletler bittikten sonra 1000in üzerinde taraftarımız Bursaspor tribününden bilet aldı. Polis bordo-mavi girmemizi istemeyince kimse itiraz etmedi. Bursaspor taraftarına karşı en ufak bir harekette bulunmadan yerleşildi. Ki kötü niyetli olsaydık sayımız da 1000lere yaklaşmışken maça 1 saat kala, oraya ne Bursaspor taraftarı ne polis girebilirdi. Bursasporlular yanımızda bayrak açtılar. Kendilerine ve hatta aramızda oturan bursasporlulara dahi en ufak yanlış bir sözcük bile kullanılmadı. Ama ne zaman polis bizi alıp diğer tribüne götürdü, o oturan bursasporlu çocuklar stada giren her Trabzonsporluya saldırmaya başladı. Ve inanın Trabzonspor tribünündeki bir kişi bile kayıtsız kalmadı bu olaya. herkes o tanımadığı renkdaşlarının yanında sopa yemeyi tercih ederdi çaresiz oturmak yerine.

Sonra bahsettiğim meşaleler yandı. Bize atmaya hazırlandılar. Kapalısı, numaralısı tüm tribün at, at diye bağırırken bizim tribünde ne mi oldu?

Normalde herkesin kaçışacağı ortamda herkes rakip tribüne yaklaşmaya başladı. Ve şu kadarını söylüyorum bir anlık ihmali olsa polisin ve bursa'da yaşayan iyi niyetli trabzonsporlular olmasa idi orada tribün tarihine altın harflerle yazılacak bi soy kırım olurdu.

Maç öncesi bunları söylediğimizde olur mu Bursaspor anadolu takımıdır falan filan diye yazan çok üye vardı.

O işler öyle olmuyor televizyon başında otururken bunlar bizdendir, candır demek.

Şahsım adına bursaspor taraftarını hakettiği şekilde karşılar umarım Trabzon'daki taraftarımız seneye diyorum.
Az önce Çarli İş Başında'ydı ama şimdi ise Texas iş başında ! Valla ne diyim ?

Muhammed
20.02.2010, 12:34
Şu Diyarbakır-Bursa maçı gelsin artık.

Kaan
20.02.2010, 12:37
Şu Diyarbakır-Bursa maçı gelsin artık.

Gidebilecekler mi ki o maça. :p

Mustafa ÖZDEMİR
20.02.2010, 12:37
vay toplar vay..

argentina
20.02.2010, 12:45
Bende Maçtaydım,Dışarda ufak çaplı bir çatışma yaşadık malum ''R''yapmakla meshurdur bu arkadaslar.

Ben tek birsey özledim Eski Avni Akeri.Eğer eski Avni Aker olsaydı,Bu adamlar Bunların %5 yapamazdılar,Düşünürlerde gelecek seneyi.

Trabzondaki Arkdaslardan tek ricam,Seneye bir güzelik yapsınlar bu bursalılara,gelebileceklerse eğer

OYılmaz
20.02.2010, 12:53
Maçta olan arkadaşlar söyledikleriniz doğruysa bu Bursa'lılar fazla yüz almışa benziyor madem bu kadar ceza aldık delikanlı teksas denen özenti topitop arkadaşlar Trabzon'a gelsinde Teksas nereymiş görsünler

Serdær
20.02.2010, 13:00
Bugün İ.B.B maçımız var ve bu maça konsantre olmamız lazım.

Dolayısıyla başlığın kapatılması gerektiğini düşünüyorum..