PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TSL 21.Hafta | Bursaspor 1 - 1 Trabzonspor

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19

Murat Erdem
16.02.2010, 15:58
Yokluk vardı o zamanlar, ben mahalle bakkalında, üzerinde futbol topu figürü olan bir tırnak makası görmüştüm. Üç gün ağladıydım anneme aldırmak için:) Şimdi ki çocuklara bakıyorum, her şeyleri var. Vallahi hanımdan utanmasam, akşamleyin benim oğlanın transformers'ıyla oynayasım geliyorhttp://forum.bordomavi.net/images/icons/icon10.gif

İHTİLALL
16.02.2010, 15:59
o kadar da değil yani.ts nin son 15 yılda şampiyon olabileceği 2 veya 3 sezon vardır.biri 96 sezonu diğeri fatih-gökdeniz-yattara-simkovyaklı takım bu takımlar gerçekten iyi futbol oynamıştır ve gereken açıklar iki dönemde de kapatılmamış(kingziladze ve jun vakaları) tam tersine o takımlar dağıtılmıştır. bu dönemler dışında ts şampiyonluğa oynayabilecek bi kadro yakalamamıştır.sivasın geçen seneki kadrosuyla şampiyonluğa oynuyorsa bu takım 3 takviyeyle rahat oynar.önemli olan eksiklere doğru transfer (ilk onbir transferi) , takım olabilme,geniş kadro.bunların hepsi seneye sağlanabilir.

Sen takılma biraderim..

Frekans karışıklığı oldu herhal,sizin kanala girdik..

Mutlaka haklısınızdır..

Bizim başkanımız ve asbaşkanımız,

Gerekli tedbirleri alacaktır muhakkak..

Sen bakma bize ,

Görmüyormusun,bir kafamızda hunimiz eksik..

sulo61gun
16.02.2010, 16:00
şu takımda geride ferrari gibi biri olsa ortada ernst gibi önlibero forvete de fatih:) tadından yenmez bu takım hem ofansif hem defansif çok iyi bi takım olur
http://www.metacafe.com/watch/4172494/bordomavi/ kendi ripim ts-manisa maçı bordomavi programından:)

Süleyman Sofu
16.02.2010, 16:01
Veysel abi muhabbete uzak kaldım balıklama dalmakta olmaz ama bende Neşat Ertaş severim söyleyim.Birde adaşım Süleyman maçın hakkı beraberlik falan değildi sadece ıvankov çok şanslıydı yada diğer seçenek daha fazla ağır bastı hani şu beceriyle alakalı olan...

Murat Erdem
16.02.2010, 16:01
İhtilall@
Görmüyormusun,bir kafamızda hunimiz eksik..
:D:D:D

Süleyman Sofu
16.02.2010, 16:03
yanlız bu burak olacak gibi hayırlısı bakalım adam ilk maçında ne pozisyona girdi be hemde son 10 dakikada...

Süleyman Eruyar
16.02.2010, 16:04
kötüyken yazsak aha hemen geldi potansiyel Fatihçi deniyor
iyiyken yazsak hani Fatihsiz olmaz diyordunuz deniyor anlayacağınız hertürlü hedefteyiz
hedef olmak sıkıntı vermiyor boş adamlara dolu cevap vermek ağrıma gidiyor en iyisi uzak durmak yoksa cidden bela sahibi olacam...

Biz artık böyle konuşanlara " he koçum he" diyoruz, sende de " he koçum he"

Recep 2. parca, Şebnem Ferah' tan olsun..

Colman dün ilk yarı çok kötüydü :)

m@ss
16.02.2010, 16:04
yanlız bu burak olacak gibi hayırlısı bakalım adam ilk maçında ne pozisyona girdi be hemde son 10 dakikada...
bence forvette başarılı olur,kanat oyuncusu değill..

isimsiz_61
16.02.2010, 16:05
beraberlik maçın hakkıydı,
kesinlikle....

BAHADIR33
16.02.2010, 16:06
Biz artık böyle konuşanlara " he koçum he" diyoruz, sende de " he koçum he"

Recep 2. parca, Şebnem Ferah olsun..

Colman dün ilk yarı çok kötüydü :)
Araya maç ile ilgili yorum da serpiştireyim ki malzeme vermeyelim diyorsun..Peki :)

Ama ben Colman'ı beğendim..Özellikle Cale ile girdiği verkaç ve Engin'e ceza sahası içine verdiği pas mükemmeldi.
ilk yarı sonunda da sahada en çok koşan futbolcuydu..5100 metre civarında.

m@ss
16.02.2010, 16:07
Trabzon da yaşayan arkadaşlara sormak istiyorum,futbolcularla / hocayla iletişim veya görüş alışverişi imkanı olabiliyor mu diye?

BAHADIR33
16.02.2010, 16:08
Colman'ı da övdük ama Erdal abi başlıktaymış..görmemişim :)

Gökçebey
16.02.2010, 16:09
TSL 21.Hafta | Bursaspor 1 - 1 Trabzonspor

Süleyman Sofu
16.02.2010, 16:09
böyle bi maçın peşinede bunlar gider zaten helal recep...

Gökçebey
16.02.2010, 16:10
Arkadaşlar, abiler. Sohbet için Ganita'ya lütfen. Oranın çayı da güzelmiş. Manzarası da.

ilhan
16.02.2010, 16:13
Bursaspor - Trabzonspor maçıyla ilgisi olmayan mesajları silmek durumunda kaldık. Lütfen konunun akışına uygun eleştiriler, yorumlar yapalım.

Teşekkürler.

Erdal
16.02.2010, 16:15
Oku oku bitmiyor....Yoruldum :)

İHTİLALL
Arkadaş siz var ya,siz,

Parti kapattırırsınız ha..

Kim açtı ,bu türkü muhabbetini..

BAHADIR33
Şifreye mi geçsek ne yapsak?

"Kalk da yerine yat" der gibi oldu bu..
ne güzel televizyon karşısında tatlı tatlı uyukluyorduk yahu :)

SEDAT
16.02.2010, 16:16
- Valla ben takımı beğendim helal olsun çocuklara..

- Bursa kaptanıda çıkmış Trabzona pozisyon vermedik diyor..

- Colmanın aşırtma yapamadığı , colmanın engine verdiği , umutun uzaklardan vurup direğin dibinden giden , burğın kafası , burağın yine gelen ortaya vurduğu kalecinin inanılmaz çıkardığı pozisyonlar akılımda olanlar...

- Bursanın öyle aman aman bi pozisyonu varmıydı hatırlamıyorum..

Oktay AKKUŞ
16.02.2010, 16:16
Burak iyi güzel pozisyonlara girdi de kim kesilcek ki abi , Ömer'in yokluğunda Serkan beke çekilir anca öyle giricek ilk 11'e. Başka türlü nasıl olacak anlamadım.

Oğuzhan
16.02.2010, 16:17
konuyla pek alakası yok ama show tv de yemekteyizde trabzonspor t - shirtli bi kardeşimiz yarışıyor :) .. o konuşan adamda arkanızda " bize heryer trabzon " mu yazıyor diyo .. :)

lazibere
16.02.2010, 16:17
Estağfurullah çok ne demek, bunun için burdayız. Anlamadığım kısmı sordum sadece,

Bir bilmediğim konuyu daha sorayım o zaman size, Penaltı olması için ceza sahası içinde 9 kusurlu hareketten birinin yapılması gerekir. Peki bu kuralda toplu topsuz fark ediyor mu ? Kuralda yazılmış bir madde var mı ?

Ben calenin gördüğü kartları hep yaptığı hareketlerden gördü diye hatırlıyorum. Bunun istatisliği var mıdır bilinmez, ama hakeme itiraz pek görmedim, gördüm dersem yalan demiş olurum.

Cale'yi bende çok eleştiririm, ama biraz da kalıbında yapalım, anlatmak istediğim penaltı pozisyonu ile başladınız caleden çıktınız :)

Saygılar;

:) Sürekli itiraz ediyor ve her defasında ondan görüyor demedim. Sadece cezalı duruma düşeceği halde o şekılde itiraz etmesini gerektirecek bir durum yoktu..

penaltı da da şarj olmadığından güçlü olan ayakta kalmış.. başka bir şe yok bence:)

İHTİLALL
16.02.2010, 16:18
Evet,

Dünkü maçla ilgili kreatif yorumlar alalım..

Varmı ,düz topçu değilim diyen?

Süleyman Sofu
16.02.2010, 16:19
arkadaş eleştiririz olmaz överiz olmaz yani İlhan ne edelim berabere kalmışsak canımız saolsun oyuncularımızın canı saolsun diyorum kendi adıma.Şimdi ben maçla ilgili yazmaya başlasam evvela bursada Egemene söven embesil gerizekalı sürüngenlerin hepsinin sülalesini saymam gerekir diyoruzki yapmayalım inmeyelim onların seviyesine evet ortada bir maç var konuşulması gereken ama bence hepsinden önce bu taraftarın isteğini kırmayarak 3lü çektiren eski kaptanımıza yapılan şerefsizliği konuşmak gerek evvela...

Oktay AKKUŞ
16.02.2010, 16:19
Umut'un ilk yarıdaki pozisyonu ofsayt olmayan hani , Bursa'da hakemlerin gözleri kayıyor heralde ofsaytları göremiyorlar.

Oktay AKKUŞ
16.02.2010, 16:21
Şenol hocanın artık Engin'i bir kenara bırakıp takımın durumuna bakmalı bence, Gabric var kulubede bekleyen ve Engin'den daha hareketli olduğu kesin , oynadığı kısa sürede bana bu gösterdi.

Recep Alkan
16.02.2010, 16:21
:) Sürekli itiraz ediyor ve her defasında ondan görüyor demedim. Sadece cezalı duruma düşeceği halde o şekılde itiraz etmesini gerektirecek bir durum yoktu..

penaltı da da şarj olmadığından güçlü olan ayakta kalmış.. başka bir şe yok bence:)

Oldu da Trabzonspor tarafında yer bulamadınız, oturdunuz Kayserispor tarafına, Trabzon gol attı, hiç tepki vermeyebilir misiniz ? Mutlaka bir yer kalkar ayağa değil mi ?

Bizim kadar değiller ama onlarda Trabzonsporlu emin olun, itirazı bir hafta yatmak için değil, hakkımızı savunmak için yaptı, ben eminm :)

Pozisyon bence penaltı..

Oktay AKKUŞ
16.02.2010, 16:22
Oldu da Trabzonspor tarafında yer bulamadınız, oturdunuz Kayserispor tarafına, Trabzon gol attı, hiç tepki vermeyebilir misiniz ? Mutlaka bir yer kalkar ayağa değil mi ?

Bizim kadar değiller ama onlarda Trabzonsporlu emin olun, itirazı bir hafta yatmak için değil, hakkımızı savunmak için yaptı, ben eminm :)

Pozisyon bence penaltı..

Zaten bu tür olaylar hep bize denk geliyor,

Gs maçı Serkan'ın pozisyonu..

Ilelioglu
16.02.2010, 16:23
Eger Cale'nin pozisyonundan bahsediyorsaniz bencede penalti cünkü Turgay resmen Cale'nin pozisyonu takip etmesini engellemekle birlikte Cale'yi resmen tutuyor...;):)

BAHADIR33
16.02.2010, 16:25
Kadroda olmayan futbolcularımızı da götürsek deplasmanlara.
Tribünde otursunlar..
Dün Bursa golünden sonra Sercan ve Volkan'ı,sevinçlerini görünce aklıma geldi.
Teo da gelseydi. Takımla birlikte olması daha iyi değil mi?

Süleyman Eruyar
16.02.2010, 16:26
Eger Cale'nin pozisyonundan bahsediyorsaniz bencede penalti cünkü Turgay resmen Cale'nin pozisyonu takip etmesini engellemekle birlikte Cale'yi resmen tutuyor...;):)

bu pozisyonda top oyundamıydı, yoksa oyunun durduğu bir andamı yaşandı..

Recep bu şarkıyı dinlerken ( bir şarkısın sen) ofiste çekmeceden atkımı çıkardım..

SEDAT
16.02.2010, 16:27
- Engin dün akşam yine iyiydi bence...

- Dün akşam tek kötü olan sağ bek song tu bunu şenol güneş gol yemeden önce fark etmeliydi zaten adamlar orayı keşfedince hep ordan yüklendiler..

- Haliyle biz sağdan gelemeyince soldan da engin gelemedi çünkü yerini bırakamadı ayrıca colman dan önce alanzinho çıkabilirdi..

- Takımın hırsı azmi isteği çok hoşuma gitti..

- Böyle kaybedin kaybedicekseniz..

Recep Alkan
16.02.2010, 16:27

Recep bu şarkıyı dinlerken ( bir şarkısın sen) ofiste çekmeceden atkımı çıkardım..

Atış kullanılırken foul yapıldı, bu arada murat abi devam et geliyor senin ki :D

SEDAT
16.02.2010, 16:28

- Arkadaşım calenin pozisyonuna penaltı dersenzi her maçta 5 tane penaltı olur..

- Esas hakem bursanın penaltısını vermedi..

Ilelioglu

Top oyundaydi sanirim ama emin degilim..:)

UğuR
arkadaş eleştiririz olmaz överiz olmaz yani İlhan ne edelim berabere kalmışsak canımız saolsun oyuncularımızın canı saolsun diyorum kendi adıma.Şimdi ben maçla ilgili yazmaya başlasam evvela bursada Egemene söven embesil gerizekalı sürüngenlerin hepsinin sülalesini saymam gerekir diyoruzki yapmayalım inmeyelim onların seviyesine evet ortada bir maç var konuşulması gereken ama bence hepsinden önce bu taraftarın isteğini kırmayarak 3lü çektiren eski kaptanımıza yapılan şerefsizliği konuşmak gerek evvela...

Hüseyin 3 lü falan çektirmemiş....
Bursa taraftarının ısrarlı talebine rağmen 3 lü çektirmemiş....

S.DEMİRCİ
16.02.2010, 16:29
- Arkadaşım calenin pozisyonuna penaltı dersenzi her maçta 5 tane penaltı olur..

bursanın hangi pozisyonu penaltı..???

Ilelioglu
16.02.2010, 16:29

Umut'un pozisyonu penalti ona itirazim yok olamazda ama Cale'nin pozisyonu cok farkli digerlerine göre, bence tekrar izle o pozisyonu...:);)

BAHADIR33
16.02.2010, 16:30
Hüseyin 3 lü falan çektirmemiş....
Bursa taraftarının ısrarlı talebine rağmen 3 lü çektirmemiş....
Abi eski kaptanımızdan kasıt Egemen

S.DEMİRCİ
16.02.2010, 16:31
umutun pozisyonu penaltı filan değil..
aynı pozisyon bursa-fener kupa maçındada oldu...
oda verilmedi....

UğuR
16.02.2010, 16:33
Abi eski kaptanımızdan kasıt Egemen

Aynısı bizim başımıza gelse biz de aynısını yapardık.Biz derken genelleme yapıyorum.... Doğru mudur? hayır doğru değil ama bu böyle....

SEDAT
16.02.2010, 16:33
bursanın hangi pozisyonu penaltı..???

- Umutun eline çarpan pozisyon..

- Hakem görmedi görseydi kesinlikle verirdi..

- Hakemdende bahsetmek istiyorum beni yanıltmadı güzel maç yönetti..

Ilelioglu
16.02.2010, 16:34
umutun pozisyonu penaltı filan değil..
aynı pozisyon bursa-fener kupa maçındada oldu...
oda verilmedi....

Kafa topuna öyle cikilmaz...;)

S.DEMİRCİ
16.02.2010, 16:34
- Umutun eline çarpan pozisyon..
evet dediğin gibi eline çarptı...
eliyle oynamadı...

samway
16.02.2010, 16:35
demın trt de calısan bırısı geldı ve bana dustu işi ben ne yaptım tabıkıde ısını yapmadım :)

SEDAT
16.02.2010, 16:36
evet dediğin gibi eline çarptı...
eliyle oynamadı...

- Kurallar gereği elini açamazsın çarptığını bende biliyorum ama görürse verir..

SEDAT
demın trt de calısan bırısı geldı ve bana dustu işi ben ne yaptım tabıkıde ısını yapmadım :)

- Adamsın :D

UğuR
http://www.bordomavi.net/index.php?page=duyurular&d_id=3063

Recep Alkan
16.02.2010, 16:37
Murat Abiiiiii :)

Emin Danışmaz
16.02.2010, 16:37
lütfen dikaat!!!1!!!!!
SENVEBEN
cumartesi egemene öyle bi karşılama yapalım ki inlesin orası adama küfürler yağdı binlerce onun için marş yapıldı küfrlü marş dillerine geleni söylediler ona o da herşeye rağmen asist yaptı ve gol geldi sizlerden rica ediyorum taraftar guruplarına bu yorumu okutturun okuyun bilmeyene söyleyin onu cumartesi öle bi karşılayalım ki ar etsin utansın bursalılar.utanmazlar reziller
16 Şubat 2010 Salı 16:00

Bu yorumu sizler ile paylaşmayı uygun gördüm sevgili arkadaşlar.Bir taraftarın sesi.

Oğuzhan
16.02.2010, 16:39
bencede egemeni çok iyi desteklemek lazım , futbolcularımız sahipsiz değil ..

Süleyman Eruyar
- Kurallar gereği elini açamazsın çarptığını bende biliyorum ama görürse verir..

pozisyonu hakem gördü, ama penaltı olduğunu düşünmedi, pozisyonu izleyin, el çarptıktan hemen sonra eliyle "oynayın oynayın" işareti yapıyor.

Murat Erdem
Thanks...:rolleyes:

SEDAT
16.02.2010, 16:42
pozisyonu hakem gördü, ama penaltı olduğunu düşünmedi, pozisyonu izleyin, el çarptıktan hemen sonra eliyle "oynayın oynayın" işareti yapıyor.

- Aynı pozisyon onlara olsa penaltı diye biz isyan edicektik zaten kimse o anda anlamadı olayı bursalılar bile itiraz etmedi ama o pozisyon dünyanın her yerinde penaltıdır ..

- Bursa baskılı gibi gözüktü ama pozisyonlara biz girdik..

Orhan Aydın
16.02.2010, 16:43
Bu maç iyi gelmedi bana.Ateşim çıktı.Ben bende değilim.Bir ben var benden içeri:)

Murat Erdem
16.02.2010, 16:43
Arkadaşlarım, abilerim, kardeşlerim...son bir saat de, sayeniz de yüzümde oluşan tebessüm için binlerce teşekkürler.
Allah, hepinizden razı olsun. İyi ki varsınız, iyi ki sizleri tanıdım.

Orhan Kahraman
16.02.2010, 16:44

3lü çekmemiş abi.

ihtimana
16.02.2010, 16:44
Maçın son dakikaları yaklaştığında kendi kendime "bu final niteliğinde maçta yeniliyorsak biz büyüktakım olamayız" diyordum. Hatta Şenol Güneş 1996 faciasından sonra üzerimize çöken final kazanamama lanetinin tekrar ettiğini düşündüm.

ama son dakika golü gelince umutlandım.Şimdi eğri oturalım doğru konuşalım, aslında biz bu maçı alabilirdik.Neden alamadık? ŞEnol güneş'e yüklenecek fazla bir kusur yok gibi ama yine de kusuru vardır hocamızın ama esas faktör, haftalardır oyunda görülmeyen selçuk 'un yine sahada yok olması, Colman'ın ciddiyetsiz oyunu,Cale'nin lakayt tavırları ve engin'in vasatın altında kalması olarak sayılabilir.

Şenol Güneş dakika 65 olmadan oyuncu değişikliği yapmamak gibi kötü bir huyu var.Oysa ilk yarı işin rengi belli olmuş ve selçuk ile engin'in katkı yapmadığı açık görülmüştü.İkinci yarıya Ceyhun ile başlasa daha iyi olabilirdi.Gabriç sakat değilse neden bu kadar oyuna geç alındı?

sametaydin
16.02.2010, 16:46
Umutun pozisyonu net penaltı bence.

Egemeni destekleme fikri de çok güzel. Bence harika olur. Böylece küskün olduğunu düşündüğüm bir oyuncuyu kazanmış oluruz.

Emin Danışmaz
16.02.2010, 16:46
Takımın kondisyonu iyi oyunu 90 dk bırakmıyorlar çocuklara helal olsun demekten başka birşey elimizden gelmez.Bu arada MUHAMMED DEMİR benim için CEYHUN un formasını almış yeğene buradan sevgilerimi sunuyorum.Oyuna girse idim atacaktım dedi :) bende atabilirsin aslanım seninde mücadele ettiğin terini akıttığı forma var ama atacağın takım bu olmasın haftaya FENEV olsun dedim,İNŞALLAH abi dedi.

Hasan Habip Özbay
16.02.2010, 16:47
maçtaydım ve takım genel olarak kötüde olsa bu bursayı yenmemiz lazımdı ömer aysan ın yokluğu hissedildi song yapamazdı orda neyse bidaha ki sefere inşallah

BAHADIR33
16.02.2010, 16:48
Bence de olmadı hiç

Orhan Kahraman
16.02.2010, 16:48
bursalıların ismi lazım değil taraftar grubunun sitesinin girişine bakarmısınız :D deli olmak elde değil. Bizde arada itiraz edip yazıp çiziyoruz acaba şuan onlara güldüğüm durumda mı oluyoruz? Yoksa tarafsız göremiyor muyum? Bence bu fotoğrafafı konulan 2 pozisyonda penaltı değil. Bunların arkasına sığınılması bana gülünç geldi.Bizim durumlar daha farklı oluyor yada ben öyle görüyorum??? :s

Emrah KabuL
16.02.2010, 16:51
Burak iyi güzel pozisyonlara girdi de kim kesilcek ki abi , Ömer'in yokluğunda Serkan beke çekilir anca öyle giricek ilk 11'e. Başka türlü nasıl olacak anlamadım.

Tabiki de Alanzinho..

Manisa maçında ki gibi bir sistem..

Umut'un yanında Teo veya Burak farketmez..

Dün de yediğimiz golden sonra Burak oyuna girince maçı Bursa yarısahasına yıktık..

Bazı arkadaşlar Alanzinho için ürkütücü diyorlar ama rakip futbolcuların hiçbirinin ondan ürktüğünü sanmıyorum :)

Öyle olsaydı sağa sola bakarken ayağında ki topları kaptırmazdı.

Alanzinho'nun özellikleri belli.. boş alan futbolcusu.. geçersin 2 farklı öne o zaman girer oyuna.. Yoksa böyle fizik gücü yüksek takımlara karşı ezilir gider.. bir kişi de eksik oynatır takımını. Kaldı ki Süper ligde de bir çok takım sert bir futbol oynuyor.

hooligans61
16.02.2010, 16:52
cale nasıl cezalı duruma düsüyo bi daha yha daha 2 3 hafta önce cezalı değilmiydi

SEDAT
16.02.2010, 16:54
- Yanlız o burak neler yaptı öyle ya...helal valla ..

BAHADIR33
Aynı şeyleri düşünüyoruz Murat Erdem :)

Recep Alkan
o 3 kişi kim ?

Beni de kat Bahadır abi, biliyorum çünkü :)

Süleyman Sofu
bi konuya açıklık getireyim ben eski kaptan derken Egemenin geçen sene 90.dakikada bir füzeyle yendiğimiz maç sonrası sahada üçlü çektirmesinden söz ettim.Konuda Hüseyinle alakalı bir ima yoktu öyle anlaşılmış.Ama bursalılar Egemene ne dediyseler ben onların üç katı sülalesini işte...
Görende delikanlı sanar puştları suyunu sıksan kaçtane çıkar delikanlı...

BAHADIR33
biri benim :)

Bahattin Aydın
Çok iyi mücadele ettik ama çok iyi futbol oynamadık.Ancak Bursada çok iyi oynadı.Belki biraz şanslı olsak maçı alabilirdikde.Canımız sağolsun.

Orhan Kahraman
16.02.2010, 16:55
Trabzonspor’un eski kaptanı, Bursaspor’un kilit ismi Hüseyin için, Bursaspor taraftarları, “Hüseyin ortaya, üçlü çektir Texas’a” diye defalarca, tezahüratlarda bulundular. Bu arada, aynı Bursaspor taraftarı, Hüseyin Avni Aker Stadyumu’nda Trabzonspor taraftarlarına üçlü çektiren, Egemen’e nispet olsun diye, “Egemen ortaya kolbastı oynamaya” diyerek, alaya aldı. Futbolcu aleyhine de bolca küfürlü tezahüratlarda bulundular.

Hüseyin, Bursaspor’un taraftarının ısrarla üçlü çektirmesiyle ilgili talebini duymamamazlıktan gelerek ısınmasına devam etti. Böylelikle Trabzonspor taraftarlarından taktir topladı. Tezahüratın ısrarla devam etmesi üzerine, bu kez stat anonsundan, bu tür tezahüratların cezayı gerektireceği hatırlatıldı

Badaloğlu
16.02.2010, 16:56
Dün akşam maçtan evvel ''Bursa bizim kekimiz, en kötü ihtimalle beraberlik garanti'' demiştim... Bunu ben uydurmuyorum, rakamlar söylüyor.Kaldıki Bursa bizi en güçlü olduğu dönemde (bu sene) bile yenemedi.Geçen sene kıytırık bir hakem müsvettesi yüzünden ofsayttan gol yiyip yenilmiştik.Yani anlayacağınız Bursa kendinide parçalasa olmayınca olmuyor işte.Bu bir gelenek ve gelenekte kolay kolay bozulmaz.Bursaspor'a kendi sahalarında daha fazla galip durumdayız.O yüzden Bursa bizim her zaman kekimizdir :D

Bursa'nın maç boyunca kafa golü (Cale'nin çok büyük hatasından) ve sol çaprazdan onur'un çıkardığı şut dışında doğru dürüst pozisyonu yok! Aslında 1 puana sevinen Bursaspor'dur... Yakaladığımız pozisyonları gole çevirebilseydik, gününde bir İvankov'u geçebilseydik, skor çok başka olurdu...

1-0 yenik duruma düştükten sonra bile golü arayan ve bunun için oyuna müdahele eden bizdik.Arzulu ve istekliydik, Gabriç ve Burak'ın oyuna girmesi ile Trabzonumuz hücüm hattında hareketlendi ve oyunun son dakikasına kadarda golü kovaladı.Arzuladığımız gole 87.dakikada atarak, geleneği bozmadık.Nede olsa Bursaspor bu, onlarda geleneği bozmadı ve gene son dakikalarda bir gol yiyerek Bursa tribünleri sessizliğe gömüldü :)

NOT: Volkan Şen'in cezalı olduğunu bilmiyordum.Kadrolara bakmadan yorum yapmışım, ama bu bir gelenek o yüzden oynasada değişmezdi:D

Orhan Kahraman
16.02.2010, 16:56
Toplu şekilde küfürlü tezahüratın para cezası vardı diye hatırlıyorum bakalım ceza alacaklar mı yoksa cezalar hep bizemi

İHTİLALL
16.02.2010, 17:01
Arkadaşlarım, abilerim, kardeşlerim...son bir saat de, sayeniz de yüzümde oluşan tebessüm için binlerce teşekkürler.
Allah, hepinizden razı olsun. İyi ki varsınız, iyi ki sizleri tanıdım.

Bilmukabele...:)

Murat Erdem
16.02.2010, 17:01
Üç kişi:confused: jeton düşmedi de:o

SEDAT
16.02.2010, 17:02
- Arkadaşlar cale de çok büyük değişiklikler görüyorum..

- O durgun sadece görev yerinde takılan cale gitti bindirmeler yapan orta kesen hakeme baya bi itiraz eden cale geldi çok hoşuma gitti ben yanlışmı görüyorum yoksa..

Recep Alkan
16.02.2010, 17:03
Dinleyen abi dinleyen :D

Orhan Kahraman
16.02.2010, 17:05
Bindirimler yaparken halaa arkasında açık veren, adamla beraber geri dönen, basmayan bir calede var bu arada doğru ya doğru :) Bence cale çıkmamalı. Pozisyonlara katılınca çok yararlı ama geri kalması gerek yada arkasında açık kalmayacak şekilde bir düzen getirilmeli o bölgeye inşallah gabric ile bu durum düzelir.

Murat Erdem
16.02.2010, 17:07
Okey, biri bendim...ama 5 dk önce kapattım. İsteğimi kırmadığın için teşekkür ederim, kardeşim.

hooligans61
yaw cale cezalı haftaya gosterdi macta ole mi ?? kmsede ole hava goremiorum :)

SEDAT
Bindirimler yaparken halaa arkasında açık veren, adamla beraber geri dönen, basmayan bir calede var bu arada doğru ya doğru :) Bence cale çıkmamalı. Pozisyonlara katılınca çok yararlı ama geri kalması gerek yada arkasında açık kalmayacak şekilde bir düzen getirilmeli o bölgeye inşallah gabric ile bu durum düzelir.

- Aslında cale nin gölgesinden pek gelemediler gibi geldi bana...

- Daha çok songun ordan geldiler..song ta çok kötü bi tercihti...

SEDAT
16.02.2010, 17:09
yaw cale cezalı haftaya gosterdi macta ole mi ?? kmsede ole hava goremiorum :)

- Kardeş söylediğinden pek bişey anlamadım..ayrıca Türkçemizde W (yaw) diye bi kelime varmı yada varda benimmi haberim yok.

Badaloğlu
16.02.2010, 17:11
Ben burdayım ve ikili tartışmalara izin vermiyorum... Maçı konuşun, kimse kimseye tehdit edemez, kimsede eski futbolcumuza yakıştırmada bulunamaz.

Eleştirmek başkadır, hakaret etmek başkadır.Lütfen Trabzonspor'lu olduğunuzu hatırlayınız, silkelenin ve kendinize gelin.

Maçı konuşalım...

SEDAT
16.02.2010, 17:11
- Şu bursalıları konuşturmadılarya o da yeter valla yenilseydik başımızın etini yerlerdi...

Süleyman Eruyar
16.02.2010, 17:12
biri benim recep, bende yeni anladım :)

Halit Akyüz
16.02.2010, 17:12
Cale cezalı falan değil. Sadece Ceyhun cezalı duruma düştü..

Süleyman Eruyar
16.02.2010, 17:13
Cale cezalı falan değil. Sadece Ceyhun cezalı duruma düştü..

Lig tv yanlış gösterdi.. Cezalı Ceyhun..

Recep Alkan
16.02.2010, 17:14
Bizde burdayız Ahmet abi, silme yetkimiz yok, yazarak anlatmaya çalıştık sıkıntımızı.

samway
hayır haklısın egemende yanlıs yaptı bence egemen ı egemen yapan bursa dır hatta 3 lu cektırmesı gecen macta yanlıstı ayıp bır ınsan kendıne deger katan yerlerı ayaklar altına alırsa cok buyuk ayıp eder bunlar futbolumuzda cok fazla bu konuyu bole dusunmek lazım ben o yuzden egemen e de aynı tepkıyı verırım fatıh akyel bu klube geldı bıze kufur etmıstı ne verdı sonra bıze hıcbısey yanı dedıgım sudur kı huseyın eger bıraz gecmısını ona deger veren degerı gec trılyonlar veren klubunu ve gecmısını dusunseydı ole hareketler yapmazdı en cırkef futbolculardan bırı olan ılhan mansız bıle bjk ye saygı duymustur golunu atınca sevınmemıstır gol atmayan huseyın ın dun ku gol sevıncını ızle sonra tartısalım bır daha bu konuyu

BAHADIR33
Ceyhun'u gereğinden fazla heyecanlı, telaşlı gördüm dün..Daha sakin olması lazım bence.
Hızlı oynamakla , telaşlı oynamayı birbirine karıştırdı sanki.

lazibere
16.02.2010, 17:16
kesinlikle katılıyorum. Adam ekmek yediği tekneye ihanet etmeyecek... Bu kadar basit.. Hüseyin. bu takımın kaptanlığını yapmış emekleri olan ve hepimiz gibi trabzonspor taraftarıdır....

Kendi aramızda halı sahada bile maç yaprken el ol hareketleri yapmıyormuyuz maçta.. ee yapıyoruz... adam ne yapsaydı yani eyvallah mı deseydi..

Eğer bu şekılde davranırsanız.. bursanın egemen yaptıklarından farkımız kalmaz... lütfen objektif olun... olayları doğru değerlendirin..

Dun Hüseyinin 3 lüçektirmemesi ne kadar doğru bir davranış ise.. Egemenın bursa maçından sonra Trabzonda çektiği 3 lü de o kadar yanlıştır eğriye eğri...

Ilelioglu
Ceyhun'u gereğinden fazla heyecanlı, telaşlı gördüm dün..Daha sakin olması lazım bence.

Aslinda takimin geneli öyleydi...;):)

Böyle bir telas icinde bir panik havasi vardi...

Murat Erdem
Benim, Bahadır ve Veysel abinin BMN'ye kayıd oluş tarihleri, ne kadar yakın bir birine.
Albayrak yönetiminin en sıkıntılı günleriydi. Sanırım onlarda benim gibi kötü yönetime karşı, kendilerini ifade edecek platform ararken, burayı keşfedip, isyan bayrağını açmışız.
Murat Erdem: 17.07.07
Veysel abi:11.08.07
Bahadır: 07.08.07

BAHADIR33
16.02.2010, 17:17
:)
kılıçları çekmişiz yani

Emrah KabuL
Cafer abi yanılmıyorsam 2 gün önce demişti ki Bursa'dan 1 puan alırsak da üzülmem..

Bende karşı çıkmıştım.. nasıl olur abi 6 puanlık maç..

Kendisini şimdi daha iyi anlıyorum ama maçtan önce yanlış oyuncu tercihi- ve değişiklikleri olacağını bilemezdim :)

Tipik bir final maçını daha lehimize çeviremedik.

SEDAT
- Ya benim anlamadığım hüseyin üçlü çektiricekte galip mi geldiler ne olduda çekitiricek...

- Bu bursalılar da hep ak kaşık zaten küme düşerler başkaları suçlu mağlup olurlar egemen kabahatli kardeşim sizin hiçi suçunuz kanahatiniz yok..

- Bursalılara sesleniyorum ne kadar taraftarınız stadınız şehriniz çoşkulu güzel olsada hep şartlarınız bizden iyi olsada Alayınıza Şeyhmuz yeter ...

magicyattara
Bence maçın en kritik pozisyonu;Serkan'ın ilk yarı sonuna doğru Mustafa Keçeli'den çaldığı topa,yan hakemin kaldırdığı faul bayrağıydı.
3'e 1 yakalıyorduk Bursa defansını ama yardımcı izin vermedi.Şenol hoca bu pozisyonda kulübeden fırladı..

Süleyman Eruyar
16.02.2010, 17:18

Bahadır abi, Ceyhun beni hayal kırıklığına uğratıyor, yada benim ondan çok büyük beklentilerim vardı, sadece bu maç için değil, geçen gol atığı Manisa maçında da beğenmedim,

Birde Burak beni heyecanlandırmaya başladı, Colman yedek, Serkan onun yerine, Burak Serkanın yerine..

Denenmeli..

Recep Alkan
16.02.2010, 17:18
Egemen geldiği takımın numarasını 2 senedir sırtında taşıyacak kadar, telefon numarasının sonunu da 16 alacak kadar etik değerlere sahip çıkan bir insandır arkadaşlar.

ama bunun adı profesyonellik.

Süleyman Eruyar
16.02.2010, 17:19
Egemen geldiği takımın numarasını 2 senedir sırtında taşıyacak kadar, telefon numarasının sonunu da 16 alacak kadar etik değerlere sahip çıkan bir insandır arkadaşlar.

ama bunun adı profesyonellik.

valla Recep benim son 4 rakam 61 61 , ne teklifler geldi, satmadım :)

Murat Erdem
16.02.2010, 17:19
:)
kılıçları çekmişiz yani
Aynen, Don Kişot misali:D

Badaloğlu
16.02.2010, 17:20
Genel olarak futbolcuların taraftarın önüne geçerek 3'lü çektirmesini doğru bulmuyorum.Kim olursa olsun, bunu doğru bulmuyorum.Futbolcu, sahada toğunu oynasın, tribünlerde coşsun kardeşim.Sen ekmeğini bu işten yiyorsun, yarın öbürgün başka takımada gidebilirsin.İşte gittiğinde bu tip durumlarla karşılaşmamak için akl-i selim davranacaksın.

Taraftara magazinsel olarak malzeme olmayacaksın... Hepimizin hoşuna gidiyor ama bu doğru değil arkadaşlar.

Recep Alkan
16.02.2010, 17:21
Bu arada bitiriyoruz arkadaşlar yeter bugünlük :D

BAHADIR33
16.02.2010, 17:21
eline sağlık Recep :)

İHTİLALL
16.02.2010, 17:23
Benim, Bahadır ve Veysel abinin BMN'ye kayıd oluş tarihleri, ne kadar yakın bir birine.
Albayrak yönetiminin en sıkıntılı günleriydi. Sanırım onlarda benim gibi kötü yönetime karşı, kendilerini ifade edecek platform ararken, burayı keşfedip, isyan bayrağını açmışız.
Murat Erdem: 17.07.07
Veysel abi:11.08.07
Bahadır: 07.08.07

Yau ,nerden bulursun böyle incik,cincikleri..:)

Harbi pes yani..

O zamandan bu zamana,

Tek fark,daha geniş platformlar gerektiği..

Problem çok daha büyüdü,çünkü..

Ne bilelim ,

Yağmura isyan ederken ,arkasından boran,tipi geleceğini..:)

Süleyman Eruyar
eline sağlık Recep :)

Her gece " Rcep ile Damar operasyonu" programı istiyoruz..

Eline sağlık.

SEDAT
- Egemen zaten asist yaparak bursalılara cevabını verdi..

- Bursalılar anlatıyodu egemen korkudan gelemiyomuşta felan filan alın geldi işte kapağı taktı gitti daha ne yapsın..

- Esas bursalı kışkırtıcıların başında Turgay bahadır geliyordu dikkat ettiyseniz..ilk dakikalarda bizim adamları felan ittiriyordu..kendiside Trabzonludur aynı özer gibi.....

lazibere
Arkadaşlar bir maç geride kalmıştır. Takımımızın performansı son derece iyiydi. Bu şekılde bir oyunla bundan sonrakı deplasmanlarımızdakı ki. ( kayseri-antep- fener-beşiktaş- eskişehir) gibi zor deplasmanlarımız var.... bu futbol kültürü ile bursadan yenilmediysek kolay kolay maç kaybetmeyiz gibi geliyor bana..

Herşeyden evvel her dakka pozisyon kovalayan ve bunu da koklayan bir takımımız var.. Yeni transferlerlerimizin( burak-teo) oturmasıyla takımda acayip bir forma savaşı olacak... Bu rekabet son derece güzel

Şöyle bir koltuklarınıza yaslanaın ve kadromuzu gözden geçirin.. şenol hoacanın gelişiyle bitme noktasına gelen ve müthiş form tutan oyuncularımızı bir inceleyin

orta saha da.. alanzinyo, colman, selçuk, ceyhun, sezer badur, serkan, engin , gabriç
hanisini oynatırsa oynatsın hepsi çıkan kadar güzel oynuor

forvet. umut, teo, burak, murat tosun
Bunlarda kendi aralrında büyük bir rekabete girdi.. daha zamanları var ama Gokhan Unalın gitmesinden sonra UMut takı gücün nasıl arttığını görebiliyorum

Takımın tek eksiği defans bölgesinde.. Burdakı açığı da orta sahada topa sahip olarak kapatıyoruz...
Ben açıkçası takımımı izlerken müthiş keyf aldım. Bir dakka bile maçı kaybedeceğimize inanmadım... sizde öyle yapın.. ve her futbolcuyu alkışlayın

Bursa maçında 15 pozisyon bizim var.. 4 pozisyon onların var:))) keşke gol sayımız artsa ama .. daha ne yapalım.. bir gol ekdikti dün...Defansda da çok basit hatalarla gol yedik

EMEĞİNİZE SAĞLIK FUTBOLCU KARDEŞLERİM. bU TARAFTAR SİZİNLE BU ŞEKILDE OYNADIĞINIZ MÜDDETÇE GURRULANMAYA DEVAM EDECEK..

TEŞEKKÜRLER ŞENOL HOCAM

sessizkral_1
dünkü maça bursaspor tamamen fizik gücü yüksek bir takımla çıktı....şenol güneşin alanzinyo inadına bir anlam veremedim..bence colmanın kalıp alanzinhonun çıkması lazımdı......

Murat Erdem
16.02.2010, 17:24
Egemen, geçen sene üçlüyü Bursa maçının ardından çektirse, Bursaspor taraftarını biraz anlarımda; adam üçlüyü Ankaragücü maçından sonra çektirmedi mi, ne gocunuyorlarsa artık ?
haaa ! Ankara gücü mü...jeton şimdi düştü ! kankiydi de mi bunlar.

İHTİLALL
16.02.2010, 17:24
Bence maçın en kritik pozisyonu;Serkan'ın ilk yarı sonuna doğru Mustafa Keçeli'den çaldığı topa,yan hakemin kaldırdığı faul bayrağıydı.
3'e 1 yakalıyorduk Bursa defansını ama yardımcı izin vermedi.Şenol hoca bu pozisyonda kulübeden fırladı..

İnceci bi adamsın ,

Vesselam..:)

BAHADIR33
16.02.2010, 17:25

Kurbağa gibi , büyüdükçe büyüdü değil mi abi :)

Süleyman Eruyar
16.02.2010, 17:26
Egemen, geçen sene üçlüyü Bursa maçının ardından çektirse, Bursaspor taraftarını biraz anlarımda; adam üçlüyü Ankaragücü maçından sonra çektirmedi mi, ne gocunuyorlarsa artık ?

Murat Abi, bursaspor maçında da çektirdi..

Murat Erdem
16.02.2010, 17:27
Yau ,nerden bulursun böyle incik,cincikleri..:)

Harbi pes yani..

O zamandan bu zamana,

Tek fark,daha geniş platformlar gerektiği..

Ne bilelim ,

Yağmura isyan ederken ,arkasından boran,tipi geleceğini..:)
Hımmm, sen nasıl diyor Veysel abi ? creative düşündü ben biraz:D

lazibere
16.02.2010, 17:27
murat abi, bursaspor maçında da çektirdi..

evet bursa maÇinda ÇektİrmİŞtİ

Selim Turan
16.02.2010, 17:28

Egemen geçen sene (2008-09) Bursa maçından sonrada Taraftara 3'lü çektirmişti. Ve Üçlü çekilirken oluşan sessizlikte Bursalılar egemene küfür ediyorlardı...

BAHADIR33
16.02.2010, 17:28
Yahu bu 3'lü çektirmenin anlamı nedir?
samimi olarak soruyorum.
Yani o kol ile yapılan hareket öylesine, seyirciye ne zaman oley diyeceğini göstermek için yapılan bir hareket mi , yoksa "derin" anlamları mı var?

Eren Karaahmetoğlu
16.02.2010, 17:29
Murat abi, o aralar Egemen her galibiyetten sonra üçlü çektiriyordu.. Antalya,Kayser,Ankaragücü,Bursa vb. maçlarda tekrarlandı..:)

lazibere
16.02.2010, 17:29
samimi olarak soruyorum.
Yani o kol ile yapılan hareket öylesine, seyirciye ne zaman oley diyeceğini göstermek için yapılan bir hareket mi , yoksa "derin" anlamları mı var?

Bir çeşit coşku, başka bir anlamı olamaz:)

samway
16.02.2010, 17:30
dun bıraz pas yapsak dagıtırdık bence bursa yı ıkı verkac da pozısyona gırdık ama bır acelecılık vardı dun herkes calım atıp dırek kaleye gıtme pesındeydı bıraz sakın hucum etseydık bence mac galıbıyetle bıterdı dıye dusunuyorum

İHTİLALL
16.02.2010, 17:32
Genel olarak futbolcuların taraftarın önüne geçerek 3'lü çektirmesini doğru bulmuyorum.Kim olursa olsun, bunu doğru bulmuyorum.Futbolcu, sahada toğunu oynasın, tribünlerde coşsun kardeşim.Sen ekmeğini bu işten yiyorsun, yarın öbürgün başka takımada gidebilirsin.İşte gittiğinde bu tip durumlarla karşılaşmamak için akl-i selim davranacaksın.

Taraftara magazinsel olarak malzeme olmayacaksın... Hepimizin hoşuna gidiyor ama bu doğru değil arkadaşlar.

Ben transferede karşıyım..

Ahanda yazıyorum..
Karışsın,ortalık karışırsa..

Bu transfer işi,hep iğreti gelir bana..

Atar imzayı,öper formayı,

Altı ay sonra,öbür formayı öper ,atar imzayı..

Bu ,o takımlara gönül veren milyonlarla Benjamin geçmek değilde nedir?

Bu sene Mehmet Topuz olayında,Mehmet'in ,menajerinin ve üç kulübün (fb,bjk,kayseri) yaptıkları,

Taraftar sayısı oranına bakarak,

Türkiye'nin yarısına yakınını salak yerine koymak değilde,nedir?

Eren Karaahmetoğlu
16.02.2010, 17:32
samimi olarak soruyorum.

:D Yok Bahadır abi, hiçbir derin anlamı yok. Sadece bir kişi bütün taraftarı yönetiyor ve el hareketleriyle birlikte bir-iki-üç diye sayıyor taraftarlar. Gerisi iki kez alkışlardan sonra Trabzon ve laylaylaylaylay oo Trabzonn..:) Bu arada, lütfen bilmeyenler de öğrensin en azından şu üçlüyü.:) Laylaya geçerken tribünün yarısı tarafından alkışlar ve Trabzon diye devam edilmesini çok yadırgıyorum, hatta ayar oluyorum.:D

magicyattara
16.02.2010, 17:33
Umut'un pozisyonuna penaltı diyorlar da aklıma 2005 yılında Marco Aurelio'nun yaptığı smaç geliyor.:)
Hey gidi güzel ülkem..
Serdar Tatlı isimli eski hakem bozması,yazısının başlığını "Bursa'nın penaltısı verilmedi" diye atmış.
Bu orangutan kılıklı herif,Ogün'ün çizginin yarım metre önünden çıkardığı topu gol vermişti.
Aklı sıra yönlendirme yapıyor.

BAHADIR33
16.02.2010, 17:36
Yok eskiden böyle küfür yerine geçen bir kol hareketi vardı..
bir el diğer dirseğin hemen üzerinden(pazudan) tutardı , diğer el de kol bükülü vaziyette dirsekten yukarı doğru kaldırılırdı..
Bu ciddi bir küfürdü ..

Murat Erdem
16.02.2010, 17:37
bir el diğer dirseğin hemen üzerinden(pazudan) tutardı , diğer el de kol bükülü vaziyette dirsekten yukarı doğru kaldırılırdı..
Bu ciddi bir küfürdü ..
Bahadır n'aptın sen yaaaççççççççççççççç

İHTİLALL
16.02.2010, 17:37
samimi olarak soruyorum.

Bu hareket,

Beşiktaşın amigosu Alen Makaryan tarafından,

Çoğu ayık kalmaya çalışan ,bir gruba,

Birlikte tezahürat yapmanın zorluğuna binaen,

Sahanın tam ortasına gidip,başlattığı,

Bi tarafından uydurduğu bir tezahürat şeklidir..

Bak bu tanımı ,gugulda bile bulamazsın..:)

Kıymetini bil..

Murat Erdem
16.02.2010, 17:38
Bu kadar ayrıntıya girilmez kihttp://forum.bordomavi.net/images/icons/icon10.gif

Eren Karaahmetoğlu
Evet evet, hala var öyle bir hareket.. Ama üçlünün kesinlikle böyle birşeyle alakası yok. Tamamen masum..:) Gerçi müthiş Bursa taraftarı, üçlüde bile rakip takımın anasına küfür etme kapasitesine sahip.. Üçlüyü bile çirkinleştirmeyi başarabiliyorlar.. :)

Süleyman Eruyar
Bu ciddi bir küfürdü ..

Bahadır abi, ne dediğini anlamak için dediklerini uyguladım, ortaya çok garip bir figür çıktı :):)

Ba®ış
16.02.2010, 17:39
dün sayı olarak iyiydik ama tribün performansı olarak çok kötüydük.o kadar kişiden daha fazla ses çıkması lazım.

İHTİLALL
16.02.2010, 17:40
Bu ciddi bir küfürdü ..

Şimdilerde bu hareket,

Sembolleştirildi..

Orta parmakla,kısaca ifade ediliyor..

Kadınlar bile yapıyor,artık..

Cık,cık..

BAHADIR33
Bahadır abi, ne dediğini anlamak için dediklerini uyguladım, ortaya çok garip bir figür çıktı :):)
yalnızdın inşallah :)

Murat Erdem
Gözümden yaş geldi...pazudan tutulup haaççççççççç

Recep Alkan
O kadar ses derken karşıların da Texas vardı.

O tribünde çarşı dahi ses çıkaramaz kardeşim.

BAHADIR33
16.02.2010, 17:41
Neyse beni forumdan uzaklaştıracaklar bu gidişle..
amma konu dağıttım bugün.
Herkese iyi akşamlar.

Eren Karaahmetoğlu
16.02.2010, 17:41
Bu son mesajlara oldukça güldüm sayenizde. Sağolun..:) Keyfim yoktu, az biraz neşelendim.:)

Murat Erdem
16.02.2010, 17:46
Gerçekten başlıkta geçirdiğim son iki saat, bir nevi "psikolojik terapi" gibi geldi bana. Günün bütün gerginliğini attım üzerimden. Hepinizden Allah razı olsun.

Recep Alkan
16.02.2010, 17:48
Amin abi cümlemizden.

Bu arada ganita da boş konuşma diye bir başlık açılsın, konu yok, hiçbirşey yok, bugün yaptığımızın aynısı.

O başlıkta buluşalım, mesaj sayısı da artmıyor, sınırsız özgürce yaz :D

Ba®ış
16.02.2010, 17:48
yaklaşık 2000 kişiden max.150 kişi bağırır gerisi maçı izlerse ses çıkmaz,doğrudur.

61yusuf
16.02.2010, 17:49
arkadaşlar maçın ilk yarısında bursa oynadı biz baktık diyabiliriz

ama ikinci yarı hakimiyet bizdeydi

çekilen şutların çoğu kalayı tutmadı

keşke tutsaydı da 3 puanla ayrılsaydık

hasret kaldığımız şampiyonluğa bir adım daha yaklaşmış olurduk

highlander
16.02.2010, 18:05
Maçtan önce beraberlik en az ihtimal diye düşünmüştüm.Buraya da yazmıştım.Fena halde yanıldım.Şenol Hoca'nın hücum oynatacağından dolayı yenemezsek yeniliriz diye fikir yürütmüştüm.Formda Bursa'dan Bursa'da özellikle son dakikalarda atılan golle 1 puan almak iyi bir sonuç bana kalırsa.1-0 geriye düştükten sonra oyun iştahımızın,hevesimizin,mücadelemizin düşmemesi Şenol hoca'nın kazandırdığı en önemli artı.Bu ilerleyen maçlarda(inşallah senelerde) kendini daha belli edecektir Şenol hocayla.Bu bize özlediğimiz tabloyu getirebilir.Birkaç naçizane gözlemim var maçla ilgili. Song'un sağ bekte çok aksadığını gördük ilk yarı.İkinci yarı buraya bir önlem alınabilirdi.Colman'ın çıkması da bence hatalı oldu.Araya pas atabilecek ,takımı dikine götürebilecek tek ortasaha oyuncumuzdu.Onu çıkarınca, top yerden çok havada kaldı. Ceyhun-Selçuk değişikliği daha iyi olurdu bence.Son olarak da Gabric'in geç oyuna alındığını düşünüyorum.Ceyhun dün iyi değildi ama,ilk 11'de sürekli oynarsa bir Gerard'ımız olur gibime geliyor.

metinbay61
16.02.2010, 18:05
maçtan önce alanzinho bu maçta ezilir katkısı olmaz demiştim...çok kişi alazinhosuz kadroya bakmam bile demişti...
gabric serkan sağ tarafta değişmeli oynayarak götürür demiştim o da olmadı...song a sağda itirazım yok ama 50. dk ya kadar sonrasını kaldıramıyor...
şenol hocam hangi kadroyla çıkarsa kimi oynatırsa her zaman eyvallah derim sonuna kadar desteklerim orası ayrı tabi...
bide ceyhun dün beni mahcup ettin arkadaşlarıma çok savundum oyuna girişini ama haksız çıkan ben oldum...

ip_siz
16.02.2010, 18:11
Yılmaz Vural'a etekli protesto!
Süper Lig'e veda eden Antalyaspor'da taraftarlar ellerinde Sarı-lacivert etekle tesislere gelerek teknik direktör Yılmaz Vural'ı protesto etti. Vural'ın "Antalyaspor küme düşerse etekle gezerim" sözüne atıfta bulunan taraftarlar, tezahüratlarda bulunarak tesislerden ayrıldı.

http://www.youtube.com/watch?v=CVL933F6HF8

http://www.youtube.com/watch?v=u3GURTSGt5c
Tamda, Bursa-Trabzonspor maçı haftası, birdenbire 20 sene öncesindeki maçı gündeme getirerek, Trabzonu dolaylı olarak şikecilikle itham eden,(Üstelik o kupa finalinin ilk ayağında, Bursadaki maçta yapılan "3-0 lık Cavit Çağlar operasyonunu" çok iyi biliyorken)
Ve, böylecede hem kamuoyunu ajite eden, hemde bursa taraftarını , hakemi ve maçı provake etmeyi hedefleyen,
Levent Kızıl tetikçisi, hokkabaz YV, acaba bundan 20 yıl sonra, dünkü ivankov'u da gündeme getirmeyi düşünüyormudur !?..

20 sene önce değil, daha 2 sene önce Antalyayı çalıştırırken, arka arkaya iki -üç maç kazandıktan sonra, "artık anadolunun lideri biziz,4.büyük biziz" diye medyada hergün hop-hop zıplayan bu şovmen bozuntusu, daha sonra işler tersine dönüp arka arkaya çuvallamaya başlayıp dibe doğru giderken gelen eleştirilere karşı "Antalyaspor küme düşerse etekle gezerim" karşılığını vermişti..
Sonunda diğer bir çok takıma yaptığı gibi Antalyayıda küme düşürmeyi başarabilen bu tatlısu şovmeni, daha sonra verdiği bu sözüde yiyerek, yeni bir ucuz hokkabazlık numarasıyla yaptığı "intihar şov" ile bu sözünü örtbas etmeye çalışmıştı..

Şimdi bize düşen, o'na bir kıyak yapıp, gecikmelide olsa 2 yıl önce vermiş olduğu sözü yerine getirmesine yardımcı olmaktır.

http://img707.imageshack.us/img707/4730/yv0.jpg

Murat Erdem
16.02.2010, 18:13
Etekli Yılmaz haaa...iyiymiş, yakışmış da.

Mehmet SELEN
16.02.2010, 18:16
Arkadaşlar Umut un koluna çarpan topa hakem penaltı çalarsa itirazım olmaz ama çalmazsada itirazım olmaz.yüzde yüz penaltı diyemeyiz.Eski hakemler herkesi yanlış yönlendiriyor.
1-Kollar açıksa penaltı olacak diye bi şey yok top kısa mesafeden geliyorsa.Umut'un eline çarpan top yarım metreden yakın mesafeden geliyor.Çok uzak mesafeden gelen top olsa da umutun eli açık olsa yüzde yüz penaltı olur.Birde eller açıksa diye bişey söylüyorlar.İnsanlar ellerini açmadan zıplayamazlar pire ya da çekirge değildir insan.Zıplarken elllerini açar Umut zıplama pozisyonunda olmasa da elleri o pozisyonda olsa yine penaltı idi.Kısacası Taraftarı olduğum için değil bende amatör hakemlik yaptım bu pozisyonda penaltı çalmam.

Varlıbaş61
16.02.2010, 18:34

bence en kritik pozisyon alanzinho'nun serkan'a daha iyi şekilde verebilecekken kötü pas atması oldu...
serkan'ın önüne biraz daha hızlı atabilseydi topu, öne geçmek içten bile değildi..

ziyaretci
16.02.2010, 18:37
kazanan takimi bozmamak mantigi umarim cok surmez. gorunuyorki Ist.B.B. ile oynadigimiz ilk mactada bunu yasadik rakiplerimiz cok formda olan Ts karsisinda buna BURSA da dahil olmak uzere sert futbol oynayarak bizi durdurmaya calisiolar. bu da demek oluyorki Engin-Alan-Colman 3 lusu ayni anda oynadigi surece disli rakiplere karsi bunalim maclar ( bi iki ciddi estetik pozisyonla beraber ) izleyecegiz.. (((( en yaratici 3 futbolcu olmalarina ragmen bunu dusunyorum )))

asikar
16.02.2010, 18:45
Kimse kusura bakmasın arkadaşlar olayı cift taraflı düşünün
Egemen Korkmaz hakkında biraz bilgi vermek istiyorum... Bunları cogunuz biliyorsunuzdur ama yinede hatırlatmakta fayda var...
Futbola 1999 yılında Balıkesirspor (http://forum.bordomavi.net/wiki/Bal%C4%B1kesirspor)'da amatör olarak başlayan Egemen, 2000 yılında Kartalspor (http://forum.bordomavi.net/wiki/Kartalspor)'la profesyonel sözleşme imzaladı. 2001-02 sezonunun devre arasında Bursaspor (http://forum.bordomavi.net/wiki/Bursaspor)'a transfer oldu. Bursaspor forması altında 2002-03 sezonundan 2007-08 sezonunun sonuna kadar 155 lig maçına çıkıp, 5 gole imza attı. Ayrıca Bursaspor'un KAPTANLIĞINI da yaptı

Bursa Tribunlerinin sevgi ve saygı duyduğu ve hatta Bursasporun kaptanlığını yapmış. zamanında Geleceğinin temelini Bursada kurmuş ve hatta Bursada dünya evine giren Egemen Korkmaz her nekadar Profosyenelik gereği Trabzonspora Transfer olsada kimse ona kızgın değildi. açıkcası şöyle söylim gittiğine üzüldüm ama şunuda dedim inşallah Trabzonsporda çok büyük başarılara imza atar...
Ve hatta sırt formasının 16 olması bile bizleri duygulandırmasına yetti Ve inanın ara ara 90 dkk maçlarınızda izler olmuştum ...
İşte böyle bir sevgi vardı...
Sizin açınızdan Hüseyin çok iyi veya çok kötü bir futbolcu bunu bilemem, sonuçta Bizim Bursasporun Futbolcusu, tıpkı şuan Sizdeki Egemen gibi ...
Kalkıp dün sahanın ortasında anlı şanlı Trabzonspora karşılık Bizim taraftarımıza 3 lü çektirseydi kalkıp oyun havası oynasaydı ... Emin olun onu hiçbirzaman affetmezdiniz tıpkı şuan egemeni afetmediğimiz gibi...
Şuda var Hüseyin böyle birşey yapmış olsaydı Bizim açımızdada suanki sizin egemeni savundugunuz gibi olurdu pek değişen birşey olmazdı ... sadece ve sadece onu affetmeyecek olan sizler olurdunuz...

agora61
16.02.2010, 18:48
asikar kardesim affetmemek başka küfür etmek baska

furkanderya61
16.02.2010, 18:54
ne olursa olsun arkadaslar okadar coskuya okadar karsılamaya okadar. ılqıye. okadar sevqıye. 1 puan yetmez... beN BURSAGAZda calısıyorum... nalet edıyorumm artıkkk bursayı bu kadar eksikle bulmusun ve yenemıyorsunnn... nerde TRABZONSPORun buyukluğüü nerde fırtına....

agora61
16.02.2010, 18:57
Her maçı kazanacağız diye birşey yok , önemli olan oynanan oyun ve ilerisi için ışık veren bir takım olması, maalesef bu kadroyla bu kadar, takviyeler lazım

Fatih Özkan
16.02.2010, 19:00
ne olursa olsun arkadaslar okadar coskuya okadar karsılamaya okadar. ılqıye. okadar sevqıye. 1 puan yetmez... beN BURSAGAZda calısıyorum... nalet edıyorumm artıkkk bursayı bu kadar eksikle bulmusun ve yenemıyorsunnn... nerde TRABZONSPORun buyukluğüü nerde fırtına....

Alakasız bir ileti olmuş...
1 puan bizi de mutlu etmedi tabi...
Yalnız dün oynanan futbol ortada...
Bursa da güzel mücadele etti...
Yenilmedik, ezilmedik...
Abartmaya gerek yok...

Burçak
16.02.2010, 19:05

şunun vaziyete bak ççç

miaksoy
16.02.2010, 19:07
Haftaya Fenerbahce-Bursa , Besiktas-Galatasaray maclari var . IBB'yi yenmemiz halinde uzerimizdeki takimlarla toplam puan farkini 6-8 puan kapatacagiz demek bu.

Erdem Keser
16.02.2010, 19:07
Egemen Korkmaz hakkında biraz bilgi vermek istiyorum... Bunları cogunuz biliyorsunuzdur ama yinede hatırlatmakta fayda var...
Futbola 1999 yılında Balıkesirspor (http://forum.bordomavi.net/wiki/Bal%C4%B1kesirspor)'da amatör olarak başlayan Egemen, 2000 yılında Kartalspor (http://forum.bordomavi.net/wiki/Kartalspor)'la profesyonel sözleşme imzaladı. 2001-02 sezonunun devre arasında Bursaspor (http://forum.bordomavi.net/wiki/Bursaspor)'a transfer oldu. Bursaspor forması altında 2002-03 sezonundan 2007-08 sezonunun sonuna kadar 155 lig maçına çıkıp, 5 gole imza attı. Ayrıca Bursaspor'un KAPTANLIĞINI da yaptı

Bursa Tribunlerinin sevgi ve saygı duyduğu ve hatta Bursasporun kaptanlığını yapmış. zamanında Geleceğinin temelini Bursada kurmuş ve hatta Bursada dünya evine giren Egemen Korkmaz her nekadar Profosyenelik gereği Trabzonspora Transfer olsada kimse ona kızgın değildi. açıkcası şöyle söylim gittiğine üzüldüm ama şunuda dedim inşallah Trabzonsporda çok büyük başarılara imza atar...
Ve hatta sırt formasının 16 olması bile bizleri duygulandırmasına yetti Ve inanın ara ara 90 dkk maçlarınızda izler olmuştum ...
Sizin açınızdan Hüseyin çok iyi veya çok kötü bir futbolcu bunu bilemem, sonuçta Bizim Bursasporun Futbolcusu, tıpkı şuan Sizdeki Egemen gibi ...
Kalkıp dün sahanın ortasında anlı şanlı Trabzonspora karşılık Bizim taraftarımıza 3 lü çektirseydi kalkıp oyun havası oynasaydı ... Emin olun onu hiçbirzaman affetmezdiniz tıpkı şuan egemeni afetmediğimiz gibi...
Şuda var Hüseyin böyle birşey yapmış olsaydı Bizim açımızdada suanki sizin egemeni savundugunuz gibi olurdu pek değişen birşey olmazdı ... sadece ve sadece onu affetmeyecek olan sizler olurdunuz...
Ee sorun ne o zaman? Egemen'in 3'lü çektirmesi mi? Profesyonellik gereği Trabzonspor'a gitmesini hazmedebiliyorsunuz, peki hazmedemediğiniz durum ne?

Bu hazımsızlık neticesinde adamın anasına karısına bütün stadın küfür mü etmesi gerekirdi.Ayrıca kimse Egemen'in hiçbirşeyine birşey yapamaz, rahat olun.Bursa kendisine yakışanı yaptı.

Muhammed
16.02.2010, 19:17
Tribündergi'ye üye olan yok mu yahu? Bazı beyinsizler Bursa'nın Trabzon'dan daha büyük takım olduğunu iddaa ediyor ordaççç

HASAN_NASRALLAH
16.02.2010, 19:19
Tamda, Bursa-Trabzonspor maçı haftası, birdenbire 20 sene öncesindeki maçı gündeme getirerek, Trabzonu dolaylı olarak şikecilikle itham eden,(Üstelik o kupa finalinin ilk ayağında, Bursadaki maçta yapılan "3-0 lık Cavit Çağlar operasyonunu" çok iyi biliyorken)
Ve, böylecede hem kamuoyunu ajite eden, hemde bursa taraftarını , hakemi ve maçı provake etmeyi hedefleyen,
Levent Kızıl tetikçisi, hokkabaz YV, acaba bundan 20 yıl sonra, dünkü ivankov'u da gündeme getirmeyi düşünüyormudur !?..

20 sene önce değil, daha 2 sene önce Antalyayı çalıştırırken, arka arkaya iki -üç maç kazandıktan sonra, "artık anadolunun lideri biziz,4.büyük biziz" diye medyada hergün hop-hop zıplayan bu şovmen bozuntusu, daha sonra işler tersine dönüp arka arkaya çuvallamaya başlayıp dibe doğru giderken gelen eleştirilere karşı "Antalyaspor küme düşerse etekle gezerim" karşılığını vermişti..
Sonunda diğer bir çok takıma yaptığı gibi Antalyayıda küme düşürmeyi başarabilen bu tatlısu şovmeni, daha sonra verdiği bu sözüde yiyerek, yeni bir ucuz hokkabazlık numarasıyla yaptığı "intihar şov" ile bu sözünü örtbas etmeye çalışmıştı..

Şimdi bize düşen, o'na bir kıyak yapıp, gecikmelide olsa 2 yıl önce vermiş olduğu sözü yerine getirmesine yardımcı olmaktır.

böyle bir şey bize yapılınca yaygara koparıyoruz...kaldırın bu mesajı..siliinnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

kudu_61
16.02.2010, 19:33
bursalı arkadaşım ben ne olursa olsun bir insanın annesine koro halinde küfür edilmesine karşıyım kendi taraftarımın yaptığına şahit olmadım olmak ta istemem hüseyin aynı hatayı bize yapsaydı bende affetmezdim ama anasına da sövmezdim sövdürmezdim zannedersem anlaşılır oldu
umutun pozisyonu bence penaltı arkadaşlar

leonwarez
16.02.2010, 19:37
Sonuç 1-1 gene istanbul takımlarına yaradı

Burçak
16.02.2010, 19:41
iyide etek giyerim diyen yılmazın kendisi. neden kaldırılsın ki resim.
küme düşersek eterk giyerim dedi ama sözünde durmadı. onun etekli halini görmeyi istemek taraftarların en doğal hakkı.
söz vermeseydi giyerim diye.
ha sözünü yer giymezsen giydirirler böyle..:)

Sevdamız_Bir
16.02.2010, 19:50
Sonuç 1-1 gene istanbul takımlarına yaradı

E ne olacaktı. Bir takım bir takıma maçı mı bırakacaktı. Aman bu skor ist takımlarına yarıyor deyip birisi birisine maç mı verecekti :). Mücadelenin hakkı beraberlikti bana göre. Öyle de bitti. Sonucun kime yaradığının bence çokta önemi yok. Kazanan Türk futbolu oldu. Dün iki takım da son dakikaya kadar çok iyi mücadele etti. Maç da doğal olarak berabere bitti.

Hekimoğlu
16.02.2010, 19:55

Şuda var Hüseyin böyle birşey yapmış olsaydı Bizim açımızdada suanki sizin egemeni savundugunuz gibi olurdu pek değişen birşey olmazdı ... sadece ve sadece onu affetmeyecek olan sizler olurdunuz...Takip ettiğim kadarıyla bize transfer olduğu için yoğun tepki vermişti sizde taraftar basın yani 3'lü çektirme olayınan sonra başladı tepki demek yanlış olur 16 numarayı giymesi bizi duygulandırdı muhabbeti hikaye zaten.

İskender YILMAZ
16.02.2010, 20:00
Ahh bi yenseydik .. Sağlık olsun, ilk kaçırdığımız fırsat değil, alışığız ..

HASAN_NASRALLAH
16.02.2010, 20:01
iyide etek giyerim diyen yılmazın kendisi. neden kaldırılsın ki resim.
küme düşersek eterk giyerim dedi ama sözünde durmadı. onun etekli halini görmeyi istemek taraftarların en doğal hakkı.
söz vermeseydi giyerim diye.
ha sözünü yer giymezsen giydirirler böyle..:)

valla lig tv başlığındaki tribün resminden dolayı topicin kaç sayfa gittiği ortada.
iğneyi kendine çuvaldızı başkasına batıracaksın.teknik direktörlüğümüzü yapan birinin böyle foruma konması Trabzonspor taraftarı adına şık değil.

bbyanik
16.02.2010, 20:04

değerli kardeşim hassasiyetini anlamak zor değil fakat anlamadığın veya anlayamacağın başka bir olgu varki oda TRABZONSPOR

" Biz, futbolun özüne temelden aykırı olduğu halde, tribünler ve medya aracılığı ile kitlelere pompalanan, "güce ve paraya tapınma", "teslimiyetçilik", "lümpenlik", "şovenizm", "ırkçılık" ve "şiddet"kültürünü de, bu kültürün bir parçası olmayı da reddediyoruz.

Biz, 70'li yıllarda mevcut kurulu düzeni ve dengeleri kendi özünden aldığı güçle ezip geçen ve futbolda gerçek anlamda bir devrim yapan kulübün taraftarlarıyız. Bu öz güveni, bu belleği, bu farklılığı yüreğimizde yaşatmaya devam ediyoruz
Biz nüfus kağıdı vesilesiyle ya da hemşehrilik duygularıyla hasbelkader "taraftar" olan, "beleş bilet" gücüyle oradan oraya güdülen, medya gücüyle "aynılaştırılan" sisteme entegre edilen bilinçsiz taraftarlardan farklıyız. Bizler, Trabzonspor kulübünün sıradanlaştırılmış taraftarları değil külübün gerçek sahibiyiz " (trabzonsport.com dan alıntıdır)

bu sebeple algılarınızı anlayışınızı bizimle bir görüp burada kendinizi yormayın ya trabzonsporlu olun yada bizi rahat bırakın

Ümit Tekşan
16.02.2010, 20:07

Her ne olursa olsun olay her ne olursa olsun isterse yüzde bir milyon haklı olunsun! kardeşim, ANAYA küfür etmek ne demek yahu?
Bursa taraftarına yakışanı yaptı ama unutmayın hiç bir şey karşılıksız kalmaz hak eden hak ettiğini alır bunu böyle bilin.

Seneye küme düşmeye oynarkende Yönetiminize, Teknik Direktörünüze, Kendi futbolcunuza da Ana Avrat küfür edersiniz sizden beklenir. Ama size tavsiye kimsenin ANASINA küfür etmeyin.

Fanatik34
16.02.2010, 20:13
Gayet sakinim, bilenler bilir, alınmam, sadece gerçekten şu noktada bu eleştirinin zamanı değil. Bunu söylüyorum.

Önce sorumun yanıtı almalıyım ki sizinkini cevaplayayım. Forvetin para etme kriteri nedir ? Çeşitli şıkları size yazdım, bunlardan hangisi ? Elimizde öyle yada böyle 9 maç 10 gol atan bir adam var. Çöpe mi atalım ?

Şu anda ligde Fener ve GS den sonra 3. takımız en fazla gol atan olarak. Arada sadece 4 gol var. Anlatmak istediğim bu takım bir şekilde gol buluyor. Ama yediklerine bakarsak ligin üst sıra ortalamasının bayağı altında. Yani öncelikli olarak konuşmamız gereken atandan çok tutan (yani defans)

Ama bunu bırakıp forveti konuşmak bana şu an için saçma geliyor.

Bakın kendi pozisyonlarını hazırladığını kabul ediyorsunuz, eee iyi kötü gol de atıyor, sorun ne ? Bir maçta 2-3 tane atamaması mı ?

Yapmayın bunu atan izim lig de kim var ?
Bir Forvetin ederi, ve yetenekleri ve takimina yaptigi katki ile dogru orantilidir. Daha neyini anlatayim???
Gökhan´i aldigimizda, Umut´un yerine baska özelliklerde bir forvet alsaydik, belkide gecen sezon Sampiyonduk...
En fazla gol atan bir takim olabiliriz ama bunda Umut´un katkisi ne, ben ona bakarim. Bu ligin en iyi sut ceken ortasahasina sahibiz ama cezayayi üzerinde onlara duvar olabilecek bir Santraforumuz yok!
Nasil olsa gol atiyoruz, defansiv sorunlarimiz daha önemli demek, cok garip kaciyor bu durumda..Su anda umut ile degilde baska kalitede bir Santraforla oynasak, her mac 3 gol ortalamayla oynariz. Yani 2 gol yesek bile kazaniriz. Benim icinde bu önemli ama ha cok gol atiyoruz, defansi ikinci siraya itelim demek degil bu!

Umut su anda 10 gol atmis ama Ordu ve Gaziantep.B.´ye 5 gol. Her yil 13-14 gol ortalamayla oynayabilir ama o gollerin cogunu altimizda bulunan takimlara atiyor.
Umut´un bu 4. sezonu kac derbi kazandirmis, kac önemli mac kazandirmis? Bursa maci 6 puanlik bir macti ama yine kazanamadik ve umut yine bekleneni veremedi.

Evet ona da yazik, yanina onu tamamlayabilecek kmseyi almadiklari icin. Evet Umutún bir sucu yok ama su anda Umut ile Sampiyon olma sansimiz sifir maalesef.

Kisaca umut ile yanyana oynayabilecek birini almak, Song´un yerine birini almaktan daha önemli!!!

Sefa
16.02.2010, 20:14
Ya ben bişe mi kaçırıdm Egemen ne yaptı bu maçta.. Herkes kapak filan yazmış ?

Cafer Bulur
16.02.2010, 20:14
Bazi seyleri anlamakta inanin güclük cekiyorum.

Egemen bizim taraftara üclü cektirmis de hazmedemiyorlar,yahu böyle bir sacmalik olur mu?

Adam bizim oyuncumuz,üclü de cektirir onlu da.:)

Hüseyin cimcir bursa taraftarina degil üclü 13 lü cektirse vallahi gikimi cikarmam.:)

Adam bursanin oyuncusu,onyadigi kulüple tabiiki özdeslesmeli derim,egemen de bunu yapti ve iyi yapti...

@FLU
16.02.2010, 20:17
Haftaya Fenerbahce-Bursa , Besiktas-Galatasaray maclari var . IBB'yi yenmemiz halinde uzerimizdeki takimlarla toplam puan farkini 6-8 puan kapatacagiz demek bu.

evet önemli bir hafta heleki bursa maçından 3 puan çıkartmış bir şekilde girseydik bu haftaya ve ibb den de 3 puan alarak , belkide şampiyonluk yarışında bizden bahsedeceklerdi ....

Eren Karaahmetoğlu
16.02.2010, 20:19

Kafasıyla asist yaptı. Derin anlamlar yüklüydü. :p

Burçak
16.02.2010, 20:20
Golün asistini yaptı.
hemde Kafayla :D

bbyanik
16.02.2010, 20:20
:alkış:aynen öyle çok anlamlıydı

Sefa
16.02.2010, 20:21

Golün asistini yaptı.
Hmm olayı ordan bağladık yani.. :)

furkanderya61
16.02.2010, 20:22
alakasız bir ileti olmuş...
1 puan bizi de mutlu etmedi tabi...
Yalnız dün oynanan futbol ortada...
Bursa da güzel mücadele etti...
Yenilmedik, ezilmedik...
Abartmaya gerek yok...
ben kendi dusuncelerimi yansittim fatih Özkan.

Cafer Bulur
16.02.2010, 20:26
Senol günesle anadolu takimlarina karsi yenilmezligimiz sürüyor,önemli bir ayrinti.

Önümüzdeki 4 mactan 12 puan cikarirsak cok iyi yerlere gelecegimiz ortada.

Bursa maci mutlaka kazanmamiz gereken mac degildi,bundan sonraki 4 mactir kazanilmasi gereken maclar.

Ligin rahat ve hedefsiz takimlariyla oynayacagiz ve o macta puan kayiplarinin bahanesi olamaz....

Sevdamız_Bir
16.02.2010, 20:26
Öncelikle Bursaspor maçı için gösterilen mücadeleden dolayı Tabzonsporumuzu ve bu mücadeleci takımı kısa sürede meydana getiren Şenol Güneş'i tebrik etmek gerekir arkadaşlar. Bursaspor'un tarihinde belkide en güçlü olduğu şu dönemde kendi sahasında ve seyircisi önünde onlara oyun olarak değil ama pozisyon zenginliği olarak üstün gelmek kolay değil. Gerçi rakibin Volkan ve Sercan gibi çok önemli iki futbolcusundan yoksun olduğunu göz önünde bulundurmak gerekiyor bu değerlendirmeyi yaparken.

İyi mücadeleye rağmen maçı kazanamamız ve dolayısıyla üst sıralara tırmanamamız tüm Trabzonspor taraftarlaını üzmüştür. Peki neden kazanamadık?

Bana göre bunun en temel nedeni Engin-Alenzinho-Colman üçlüsünün hücumda yeterli zenginliği sağlayamamaları ve Umut'a destek verememeleridir. Hadi Engin ve Colman'ı rakibe basmalarından dolayı bir kenara koyduk, doğru düzgün top kazanamayan Alenzinho da bekleneni veremedi ve topu kaptırıp rakibe kontraatak şansı vermekten başka birşey yapmadı. Hücum hattında top tutamadığımız için de defans bloğuna fazla iş düştü.

Bursaspor maçını kazanamamızın bir nedeni olarak geç yapılan oyuncu değişikliklerini gösterebiliriz. Sağ bekte oldukça etkisiz kalan Song, hücumda yetersiz kalan Alenzinho ve Colman'ın tüm riskler göz önüne alınarak bu sırayla daha erken oyundan çıkarılması gerekirdi. Yerlerine de sırasıyla Burak Yılmaz, Gabriç ve Ceyhun oyuna daha erken dahil edilmeliydiler.

Burada önemli bir husus daha var ki onu da belirtelim. Gerek takım oyuncuları bazında gerekse de teknik ekip bazında böyle önemli maçları kaldıramıyoruz arkadaşlar. Maalesef dün Bursaspor maçının da yükünü kaldıramadık ve onları çok önemli iki eksikle yakalamışken yenemedik. Takım olarak rakip kalede pozisyon bulmuş olsak da bana göre dün Trabzonsporumuz galibiyetten ziyade beraberliğe şartlanmış gibiydi. Yani burada birazda kritik maç psikolojisi olası galibiyetimize engel oldu diyebiliriz.

Neticede bir puan da yukarıdaki guruptan kopmama adına Trabzonsporumuza katkı sağlayacaktır. Umarım bundan sonraki maçlarda bir galibiyet serisi yakalarız ve üstümüzde bulunan tüm takımları da mağlup ederek ligi bu sene için iyi bir noktada bitiririz.

zafer6161
16.02.2010, 20:33
şunuda unutmayalım bursaspor evinde bütün büyük takımları yendi,deplasmandada bjk yi yendi,yani bir puan kötüde olsa yinede iyidir,

ÖmerFarukYılmaz
16.02.2010, 20:40
Bu takım oymamaya başladı daha ne olsun..

Artık pes etmiyor golü yedimi kovalıyor..

Bunlar yoktu başarılı geçen Ersun hoca döneminde..Artık daha fazla savaşıyoruz..Ama genede yeterli değil.

Ba®ış
16.02.2010, 20:43
70.dakikada stattan çıktım,ben çıktıktan sonra gol olmuş,daha çok pozisyon bulmuşuz:confused:.acaba daha erken mi çıksaydım? :rolleyes:

Ömür Karadeniz
16.02.2010, 20:44
ya millet zamanı degil ama bu olimpiyat sdatı ıstanbulun ne kadar dısında

lazibere
16.02.2010, 20:57
ya millet zamanı degil ama bu olimpiyat sdatı ıstanbulun ne kadar dısında

dışında diye birşey yok... sadece merkeze uzak.. k. çekmece gölünü bul harıtadan.. bakış doğrultusunda tam da kuzey doğusunda ve gölün hemen tepesi gibi bir şey...özel araçla 1 saate herke gelebilir trafik yoğun değilse daha erken de gelir.. ben avcıardan 25 daaka ya varıyorum stada

güneyli
16.02.2010, 21:14
Benim için Bursa en son deplasmandı.Bundan sonra hiçbir deplasmandan çekinmem.Neden mi?Bursaspor bu yıl futbolun gereklerini iyi yapıyor.Beğenirsin beğenmezsin bir rüzgar almış gidiyor.Geçen sene aynı durumda sıvasla yapmıştık.Malüm sonuç 3.0.Hemde sıvasın oynadığı futbola.Şu anda bizi saymazsanız en formda takımdır bursa.Buna rağmen takımımızın birçok oyuncusu performansının % 50-60 ıni bile sahaya yansıtamadı.Buna rağmen en az 3 gol pozisyonu net ve 1 gol.Bursa takımı sezon sonu yine arkamızda kalacak.Lakin İstanbul takımlarıyla oynadığı her maç bize çalışacak.Bu futbol yapısıyla ve özgüveniyle bu takımlardan puan alacaklardır.Bizden aldıkları gibi.Bizim için en sevindirici olanı, bu tür psikolojik maçların hepsini kaybettik.Bu maç kaybetmedik.Biz bu sene ne kadar istikrarlı olacağız ben ona bakarım.Kaybetmeyi istisna olarak yaşayan bir takım şampiyon olur.Bizim ilk yarı ve geçen yıl hatta daha önceki yıllarda kaybettiğimiz kritik maçlarda berabere dahi kalsaydık,ortaya çok farklı bir tablo çıkardı.
Dünkü maçta bursanın şişirme topları ve agresif futbolu vardı.Bizim gol pozisyonlarına bakın ilginci golümüz hariç hepsi organize ve bilinçli.Dün beklentilerimiz gerçekleşmedi doğru.Ben bu maçı Trabzonlu olmayan Trabzonsporlu olarak 1 hafta öncesinden heyecanla beklerken beraber çalıştığımız 2 Trabzonlu yaşıtım taraftara maçı izlemiyormusun dediğimde 96 yı söylediler.Seyretmiyoruz dediler.Takımımızın kritik maç sendromunu yeneceği maçlardan biri olarak görüyorum bu maçı.Belki iyimserim ama beni futbola bağlayan takım Trabzonsporsa tecrübenin de verdiği bir hisle iyi yoldayız diyorum.

Eren Karaahmetoğlu
16.02.2010, 21:26
70.dakikada stattan çıktım,ben çıktıktan sonra gol olmuş,daha çok pozisyon bulmuşuz:confused:.acaba daha erken mi çıksaydım? :rolleyes:

Abi neden stattan çıktın ki? Bu kadar mı umutsuzdun? :)

pReN@_61
16.02.2010, 21:28
Benim için Bursa en son deplasmandı.Bundan sonra hiçbir deplasmandan çekinmem.Neden mi?Bursaspor bu yıl futbolun gereklerini iyi yapıyor.Beğenirsin beğenmezsin bir rüzgar almış gidiyor.Geçen sene aynı durumda sıvasla yapmıştık.Malüm sonuç 3.0.Hemde sıvasın oynadığı futbola.Şu anda bizi saymazsanız en formda takımdır bursa.Buna rağmen takımımızın birçok oyuncusu performansının % 50-60 ıni bile sahaya yansıtamadı.Buna rağmen en az 3 gol pozisyonu net ve 1 gol.Bursa takımı sezon sonu yine arkamızda kalacak.Lakin İstanbul takımlarıyla oynadığı her maç bize çalışacak.Bu futbol yapısıyla ve özgüveniyle bu takımlardan puan alacaklardır.Bizden aldıkları gibi.Bizim için en sevindirici olanı, bu tür psikolojik maçların hepsini kaybettik.Bu maç kaybetmedik.Biz bu sene ne kadar istikrarlı olacağız ben ona bakarım.Kaybetmeyi istisna olarak yaşayan bir takım şampiyon olur.Bizim ilk yarı ve geçen yıl hatta daha önceki yıllarda kaybettiğimiz kritik maçlarda berabere dahi kalsaydık,ortaya çok farklı bir tablo çıkardı.
Dünkü maçta bursanın şişirme topları ve agresif futbolu vardı.Bizim gol pozisyonlarına bakın ilginci golümüz hariç hepsi organize ve bilinçli.Dün beklentilerimiz gerçekleşmedi doğru.Ben bu maçı Trabzonlu olmayan Trabzonsporlu olarak 1 hafta öncesinden heyecanla beklerken beraber çalıştığımız 2 Trabzonlu yaşıtım taraftara maçı izlemiyormusun dediğimde 96 yı söylediler.Seyretmiyoruz dediler.Takımımızın kritik maç sendromunu yeneceği maçlardan biri olarak görüyorum bu maçı.Belki iyimserim ama beni futbola bağlayan takım Trabzonsporsa tecrübenin de verdiği bir hisle iyi yoldayız diyorum.
Zevkle okudum:alkış:

Şeref
16.02.2010, 21:46
artık tribünlerimiz birleşmeli zaten stadın ustu açık doğru durust ambians yaratamıyoruz bari birleşip tek ağızdan destek verelim.

serdar avcı
16.02.2010, 21:51
kim nasıl yapıyorsa yapsın ,artık taraftarlar tek isim altında birleşsin .

Emrah KabuL
16.02.2010, 21:55
Bir Forvetin ederi, ve yetenekleri ve takimina yaptigi katki ile dogru orantilidir. Daha neyini anlatayim???
Gökhan´i aldigimizda, Umut´un yerine baska özelliklerde bir forvet alsaydik, belkide gecen sezon Sampiyonduk...
En fazla gol atan bir takim olabiliriz ama bunda Umut´un katkisi ne, ben ona bakarim. Bu ligin en iyi sut ceken ortasahasina sahibiz ama cezayayi üzerinde onlara duvar olabilecek bir Santraforumuz yok!
Nasil olsa gol atiyoruz, defansiv sorunlarimiz daha önemli demek, cok garip kaciyor bu durumda..Su anda umut ile degilde baska kalitede bir Santraforla oynasak, her mac 3 gol ortalamayla oynariz. Yani 2 gol yesek bile kazaniriz. Benim icinde bu önemli ama ha cok gol atiyoruz, defansi ikinci siraya itelim demek degil bu!

Umut su anda 10 gol atmis ama Ordu ve Gaziantep.B.´ye 5 gol. Her yil 13-14 gol ortalamayla oynayabilir ama o gollerin cogunu altimizda bulunan takimlara atiyor.
Umut´un bu 4. sezonu kac derbi kazandirmis, kac önemli mac kazandirmis? Bursa maci 6 puanlik bir macti ama yine kazanamadik ve umut yine bekleneni veremedi.

Evet ona da yazik, yanina onu tamamlayabilecek kmseyi almadiklari icin. Evet Umutún bir sucu yok ama su anda Umut ile Sampiyon olma sansimiz sifir maalesef.

Kisaca umut ile yanyana oynayabilecek birini almak, Song´un yerine birini almaktan daha önemli!!!

Dünkü maç Umut ile Bursaspor arasındamıydı ?

Ne demek Umut maçı kazandıramadı ?

Rakibin golünü kim attı ???

Batalla

Mevkisi ne ?

Orta saha

Peki ya senin ortasahan da ki Colman,Engin,Alanzinho ne yapmış ?

Bu adamlar da gol atamaz mı ?

Golü illa ki forvet atacak diye bir kural mı var ?

Kaldı ki adam zaten golünü de attı..!

Hala daha aynı mantık.. aynı saçma düşünce..

Bjk geçen sene Bobo,Nobre bu sene de Fb Guiza,Gökhan'lar la şampiyon olurlar.. Hatta Gs kupa maçında sana karşı Aydın Yılmaz'ı forvette oynatıp çok rahat bir şekilde maçı alır.. sizler de yıllardır olduğu gibi bahane üretmeye devam edersiniz.. forvet yok , o yok , bu yok...

Devam edin bakalım.

SEDAT
16.02.2010, 22:38

Batalla

Mevkisi ne ?

Orta saha

Bjk geçen sene Bobo,Nobre bu sene de Fb Guiza,Gökhan'lar la şampiyon olurlar.. Hatta Gs kupa maçında sana karşı Aydın Yılmaz'ı forvette oynatıp çok rahat bir şekilde maçı alır.. sizler de yıllardır olduğu gibi bahane üretmeye devam edersiniz.. forvet yok , o yok , bu yok...

Devam edin bakalım.
- Senin şimdi ondan ne farkın var şimdi engin colman alan ne yapmış...

- Daha ne yapmaları lazım çok merak ediyorum ..

- Birilerini savunucaksın diye birilerinimi kötülemen gerekmez....

Napoli
16.02.2010, 22:46
Bu hareket,

Beşiktaşın amigosu Alen Makaryan tarafından,

Çoğu ayık kalmaya çalışan ,bir gruba,

Birlikte tezahürat yapmanın zorluğuna binaen,

Sahanın tam ortasına gidip,başlattığı,

Bi tarafından uydurduğu bir tezahürat şeklidir..

Bak bu tanımı ,gugulda bile bulamazsın..:)

Kıymetini bil..

3'lü ilk Eskişehir ve kocaeli tribünlerinden çıkmadır abi. 9-10 yaşlarındayken Kocaeliden bilirdim.. en guzelinide kanımca Kocaeli tribünunu yapıyor.ama Orjını Eskişehirdir.2000'lerde istanbula geldi bu üçlü geyiği =)

biltrabzon
16.02.2010, 22:48

umut tan önce cok mu derbi kazandin,yada kazandinda biz mi unuttuk?elestirmek icin elestirme,biraz arastir öyle yaz.

Kubilay ŞAHİN
16.02.2010, 22:55

......

Seni bravo..:):)

Akşam akşam güldürdün beni.. Her zamanki gibi..:)

Devam devam..

Adem Erdoğan
16.02.2010, 23:07
3'lü ilk Eskişehir ve kocaeli tribünlerinden çıkmadır abi. 9-10 yaşlarındayken Kocaeliden bilirdim.. en guzelinide kanımca Kocaeli tribünunu yapıyor.ama Orjını Eskişehirdir.2000'lerde istanbula geldi bu üçlü geyiği =)

Campbellın olduğu Kocaeli maçına gitmiştim ilk orada görmüştüm üçlüyü, tombul bi adam çıktı ortaya bütün tribünleri coşturmuştu.

Ba®ış
16.02.2010, 23:17
Napoli;

abi dün maçtamıydın? ondan önceki gün Samsun maçına geldin mi? :)

Napoli
16.02.2010, 23:23
Napoli;

abi dün maçtamıydın? ondan önceki gün Samsun maçına geldin mi? :)

Dün bursadaydım,İstanbuldayım samsun maçına gitmedim =)salla gidilecek gibi değil zaten reziller baksana =)

Ba®ış
16.02.2010, 23:31
Dün bursadaydım,İstanbuldayım samsun maçına gitmedim =)salla gidilecek gibi değil zaten reziller baksana =)
keşke önceden pas yapsaydık :) aynen abi rezilliğin daniskası bakalım t.direktör değişmiş ne olacak.Altay maçında görüşürüz inşallah:)

SEDAT
16.02.2010, 23:36
- sakarya-kocaeli aynı ligde oynamazlarsa rahat edemezler :)

Sefa
16.02.2010, 23:45
Trabzon'dan giden tayfanın otobüsünün tüm camları kırılmamış. Bir kaç kırık varmış ama çift cam olmasından dolayı açıkta kalma olmadı. Oobüse en başta tekme filan atarken 2-3 kişiyi iyi benzetmişler bir güzel.. Diğerleri kaçarken polis müdahale etmiş..

Serhat
17.02.2010, 00:31
Trabzon'dan giden tayfanın otobüsünün tüm camları kırılmamış. Bir kaç kırık varmış ama çift cam olmasından dolayı açıkta kalma olmadı. Oobüse en başta tekme filan atarken 2-3 kişiyi iyi benzetmişler bir güzel.. Diğerleri kaçarken polis müdahale etmiş..

Bursa taraftarı kadar kalleş bir taraftar toplukugu daha görmedim.
Adamların kendi tiribününde saatlerce oturduk bordomavi atkı ve formalarla. Kendi Tribünlerinde Bize Heryer Trabzon diye bağırdık da Hiç birşey yapamadılarda giden araca taş attılar he, vay kalleşler vay. Sonrada Stadlarında burda Hain yok diyolar... Bunları Trabzon sınırına sokmamak lazım !

Emrah KabuL
17.02.2010, 00:47
- Senin şimdi ondan ne farkın var şimdi engin colman alan ne yapmış...

- Daha ne yapmaları lazım çok merak ediyorum ..

- Birilerini savunucaksın diye birilerinimi kötülemen gerekmez....

Yanlışmıyım ?

Bursa maçında ortasahamız hücuma katkıda bulunabildi mi ?

Yani bu elemanlar maç boyunca ellerinden geleni yaptılar, sürekli rakip defans arkasına toplar attılar, sağdan soldan enfes ortalar geldi.. Alan 2-3 kişiyi çalıma dizip Umut'u bir çok kez gol pozisyonuna soktu da Umut'mu bunları es geçti.. ?

Lütfen söylermisin bu oyuncuların maç boyunca yaptıkları olumlu hareketleri..

Ayrıca arkadaş Umut yüzünden maçı kazanamadık dedi.. Golü bir tek ondan bekliyor heralde..

Ben de diyorum ki Bursa'nın golünü Batalla attı..

Bizim ortasaha oyuncularımız da gol atabilir öyle değil mi ?

Trapzone61
17.02.2010, 00:51
Emrah yeterince atiyorlar zaten hatirliyorsan broos döneminde veya bu son maclarda hep orta sahamiz atti gooleri,,,,

Trapzone61
17.02.2010, 00:52
orta sahayi birak defans bile atiyor :)))

SEDAT
17.02.2010, 00:55
Yanlışmıyım ?

Bursa maçında ortasahamız hücuma katkıda bulunabildi mi ?

Yani bu elemanlar maç boyunca ellerinden geleni yaptılar, sürekli rakip defans arkasına toplar attılar, sağdan soldan enfes ortalar geldi.. Alan 2-3 kişiyi çalıma dizip Umut'u bir çok kez gol pozisyonuna soktu da Umut'mu bunları es geçti.. ?

Lütfen söylermisin bu oyuncuların maç boyunca yaptıkları olumlu hareketleri..

Ayrıca arkadaş Umut yüzünden maçı kazanamadık dedi.. Golü bir tek ondan bekliyor heralde..

Ben de diyorum ki Bursa'nın golünü Batalla attı..

Bizim ortasaha oyuncularımız da gol atabilir öyle değil mi ?

- Eğer maçları tek tek göz önüne alırsak teraziye koyarsak umut mu daha çok saç baş yoldurdu colmanmı, alanzinhomu yoksa umutmu iyi bi düşün istersen ...

- Ama sen sadece bursa maçını baz alıyosun...

Emrah KabuL
17.02.2010, 00:58
Ben bursa maçından bahsediyorum.. O arkadaş Bursa maçını Umut yüzünden kazanamadık dedi.

Bende bu maç Umut ile Bursaspor arasında mı diye sordum kendisine :p

Bursa'nın Batalla'sı gol atabiliyorsa bizim Engin-Colman veya Alanzinho'da gol atabilirdi.. atmalı da.. Ama adam maçın tüm yükünü Umut'a yüklemiş.. 88.dakika da golü atıp zirve yarışına devam etmemizi sağlamasına rağmen.

Emrah KabuL
17.02.2010, 00:59
Bursa maci 6 puanlik bir macti ama yine kazanamadik ve umut yine bekleneni veremedi.

Benim cevap verdiğim msj budur.. Bilip bilmeden alıntı yapmasak iyi olur.. Umut yüzünden kazanamadığa getiriyor bu arkadaş.

Trapzone61
17.02.2010, 01:07
kusura bakma renkdas o zaman ben görmedim onu,,,

ya birakalim bu konulari hepsi bizim futbolcularimiz....umutu alani engini filan ,,,hepsi insan hergün 100 % oynayacak degilir birgün o iyi oynar birgün o tekisi ,,,tabiki firsati teptik ama bursa da kötü bir takim degil
bakin fenere daha yeni basladi ikinci yari 4 puan kaybetiler,,,hepsi daha puan kaybedecekler biz bizim maclarimiza bakalim,,,daha cok erken sampionluk konusmak icin,,,,senol hocanin dedigi gibi biz iyi futbol oynayip o bir takimlar da puan kaybederse kendimizi yükari atarsak sevindirici olur,,,,

Trapzone61
17.02.2010, 01:09
umut a destek cikinmali,,,iyi bir futbolcu oldugu kesin o kadar da iyi olmasa adam canla basla mücadele ediyor o yetiyor ve gördügümüz gibi 2010 a da süper basladi adam daha ne istiyorsunuz ?

SEDAT
17.02.2010, 01:10
Benim cevap verdiğim msj budur.. Bilip bilmeden alıntı yapmasak iyi olur.. Umut yüzünden kazanamadığa getiriyor bu arkadaş.

- Sen o mesajı nasıl muhatap alıyosun anlamadım ....herşeye böyle takma bnce..

Trapzone61
17.02.2010, 01:12
bursaspor,,cok iyi top oynuyor gercekten bu hafta feneri yenerse hic sasmayalim

Trapzone61
17.02.2010, 01:13
- Sen o mesajı nasıl muhatap alıyosun anlamadım ....herşeye böyle takma bnce..

:alkış::alkış:

Emrah KabuL
17.02.2010, 01:23
bursaspor,,cok iyi top oynuyor gercekten bu hafta feneri yenerse hic sasmayalim

Evet bende bunu dile getiriyorum..

Takımda 5 gollü Turgay var..

diğerleri hep 3-4 gol atmış.. Yani bunun anlamı takım olmayı becermişler..

Her futbolcu bir şekilde takımına katkı yapıyor..

Ama bazılarına göre sadece forvet golü atacak, kaleci de kalesini gole kapayacak.. diğer 9 futbolcuya hiç iş düşmeyecek.

Herneyse.. Bursa gerçekten iyi bir takım ama Volkan-Sercan gibi 2 önemli oyuncularının tribünde olması ve bizim için bu maçın 6 puanlık bir maç olması ve bu hafta da Bjk-Gs , Fb-bursa maçlarının olduğunu düşünürsek oradan alacağımız 3 puan bizi 3-4 hafta sonra zirveye çıkarabilirdi.

cplc
17.02.2010, 01:23
totem yaptım :) yeni maç başlığına yazamıyorum.
ama arkadaşlar size önerim olası yeni maç galibiyetinde, pota, şampiyonluk vs. cümleleri konuşmayalım.
takım taraftar olağanüstü biçimde geriliyor.
bu hafta sakin olup yenmemiz gereken bir maç var.
rahat rahat maç izleyelim,
sonra da diğerlerini bekleyelim...

20 Şubat 2010 Cumartesi

15:00 Eskişehirspor - Gençlerbirliği 20:00 Trabzonspor - İstanbul B.B. 21 Şubat 2010 Pazar19:00 Beşiktaş - Galatasaray 22 Şubat 2010 Pazartesi20:00 Fenerbahçe - Bursaspor

Trapzone61
17.02.2010, 01:26
bizim icin bu i.b.b maci cok cok önemli bir mac insallah bize bi sorun cikmaz sag salim bu maci alsak süper olacak,,,

Fanatik34
17.02.2010, 01:27

Batalla

Mevkisi ne ?

Orta saha

Devam edin bakalım.
Devam edecegim merak etme ama birseyi unutmadan..ben senin gibi Sampiyon olamadigimiz zaman takimi elestirmem cünkü bu takimla Sampiyon olamayacagimizi biliyorum!

Bir Santraforun illa gol atmasi birsey mi var dedim. Ama top süremeyen, stop edemeyen, saklayamayan, cezasahasi icinde nereye kosacagini bilmeyen bir futbolcu bir zahmet gol atsinda mac kazandirsin bu takima!

Colman, Ceyhun, Serkan, Selcuk, Alanzinho gibi oyunclari elestiriyorsun, bi zahmet git bak, sana kac mac kazandirmislar. Adamlar bu takimin en cok kosan oyunculari!!!

PS: benim derdim bu takimi Sampiyon görmek, öyle sanli 2.-3.lüklere karnim tok. Kaldi ki bu sene bunu basarabilecekmiyiz??? 1,5 sezondan beri 6 puanlik bir mac kazanamadik!!!

Fanatik34
17.02.2010, 01:34
umut tan önce cok mu derbi kazandin,yada kazandinda biz mi unuttuk?elestirmek icin elestirme,biraz arastir öyle yaz.
Vay cok bilgili beyefendi! Arastirmama hic gerek yok. umut´tan önce bu takim 2 Türkiye Kupasi aldi, ligde Sampiyonluga oynadi. Bircok derbi aldi, hemde Mutlu Celik, Metin Tokat, Cem Papila gibileri digerlerini almamiza engel oldugu halde.

Kimin neye ihtiyaci oldugu cok acik!

Recep Alkan
17.02.2010, 08:24

O zaman çok basit bir soru ile başlamak istiyorum müsadenizle. Oldu da Almanyanın bir takımı Umut’a transfer teklifi getirdi. İstatisliklerine baktı mesela 25 gol, düşündü hımmm dedi, bu adam tam benlik 25 golü var. Peki sizce hangi maçlarda attıklarına bakıp, denizli Belediye hangi ligin takımı diye mi bakar, yoksa o maçta kaç tane attı diye mi ? Veya soruyu değiştirelim, çok beğendiğimiz Avrupa topçuları olağan dışı goller attığında, mesela Henry 25 gol attığında kalkıp da bunların 5 tanesi 2. Lig takımı Leeds United’e atılmıştı diye mi yorum yapıyoruz ?

Kaldı ki attığı 5 gol ikinci lig ekiplerine diyoruz, olsaydı da kupada averaja kalsaydık, bu sefer de kalkıp ulan Denizli Belediyeye bile bir maçta 3 gol atamadın diye eleştirecek miydik ? Bence sorunun yanıtı belli arkadaşım J

Gökhan’ın yanına alınacağını savunduğunuz tip forvetin alınmaması ile şampiyonluğu nasıl bağdaştırdınız inanın anlayamadım ? Ben geçen sene 5 maçı statta, 29 maçı televizyon ekranında olmak üzere 34 maçı da seyrettim. Ve inanın vardığım kanı, ortada ruhuszca dolaşan, kafa vurmaktan aciz, topa gitmeyen bir Gökhan gördüğüm idi. Umut’u eleştirken savunduğumuz Gökhan, savunduğunuz fikirlerin hangisinin gerçekleşmesinde bzlere yardımcı oldu ? Bu da ayrı bir merak konusu.

Tek forvet oynayan bir takımda bir forvet atılan 39 golün 10-15 tanesine imza koyuyorsa bu bence hiç de azımsanacak bir durum değildir efendim. Dün Balıkesire gelen sitemiz üyelerinden Asimetrik (Gürcan abi) ile sohbetimiz sırasında bir cümle sarfetti;

- Türkiye liginin en iyi forveti diyebileceğimiz Baroş maç içerisinde 4 net pozisyona girer 2 gol yapar, Umut ise kendi çabası ile 10 pozisyona girer yine 2 gol yapar.

Evet bu cümle aslında birçok şeyi anlatıyor arkadaşım. Ben Umut’un kale çizgisinde Ömer’e pres yapıp vurduğu topa ayak koyup gol attığını bilirim. Bu çok da alışık olduğum bir durum değildir açıkcası.

Evet gol atıyoruz, sorunumuz defans diyorum, çünkü bakıyorum ki, bu takım her maç en azından 1-2 gol bulabiliyor, Demek ki yeme sorunumuzu biraz olsun çözebilirsek bu takım attığı goller sonucu puanları da bir o kadar toplayabilecek. Bir düşünsenize Beşiktaş o forvet hattı ile 7-8 maç 1-0 gibi skorlar ile şu anki lig sıralamasına erişti. Bunun nedeni de taş gibi olan defansı. Ben inanıyorum ki o blok bizde olsa, biz şu an çok farklı bir konumda olurduk.

Forvet konusunda bilmem bilir misiniz ama en çok bağıranların başında gelirim, bizde çok istedik başka bir forvet, ama Umut gönderilmeden, son vuruşları iyi bir forvet istedik. Hatta önerdiğimiz bir de isim vardı, ama alınmadı, yerine Teo alındı. Ama o da şimdilik yanda oturuyor, kısmet bakarsınız sizin istediğiniz gibi her maç 3 atan bir oyuncudur J

Umut’u eleştirirken Bursa maçında örnek vermeniz çok enteresan. Sonuçta golümüzü o attı. Kaldı ki o maçta Umut’un da kaçırdığı saç baş yolduran bir pozisyon hatırlamıyorum. Hatta orta alandan yeteri kadar destek gelmemesine rağmen.

Müsadenizle ufak bir soru daha sorayım. Bugün yine kimsenin hayır demeyeceği Sercan Bursa da neler yapmış ? Kaç maç 2 gol ve üzerine çıkmış, kaç maç attığı gol ile 3 puan kazandırmış ? Yada yine dünyaca ünlü ibrahimoviç, 9 haftadır golü yok. Ama guardiola çıkıp o atmasa da sahada olsun yeter dedi. Kıstasımız ne ? Yetenekli olsun atmasa da olur mu, ne olursa olsun gol atsın mı ? Eğer öyle ise saydığım diğer oyuncular da size göre kaliteli olmuyor J

Ben iddiamı yeniliyorum, ligin en çok gol atan 3. Takımı olarak geriyi sağlama alırsak şansımızı yüksek görüyoruz. En güzel örneği yukarı da verdiğim Beşiktaş örneğidir.

Saygılar;

magicyattara
17.02.2010, 11:03
http://www.facebook.com/video/video.php?v=308450784115

Bu videoyu seyrettiniz mi:)

Süleyman Eruyar
17.02.2010, 11:25

Yok bö7yle birşey, golden önce küfüre dikkat :):)

Recep Alkan
17.02.2010, 11:33
Dönde vur hau...... topuna :D

Seviyorum taraftarımızı...

peker61
17.02.2010, 11:39
Çok güzel yakalamışlar valla helal olsun :D

Burçak
17.02.2010, 12:08

bende yeni gördüm videoyu.
Amatör videolar başka güzel.
iyi yakalamış:)

hevesli
17.02.2010, 12:11
alkan 61

yazın için teşekkürler..

Recep Alkan
17.02.2010, 12:26
alkan 61

yazın için teşekkürler..

Eyvallah kardeşim,

Serdar A
17.02.2010, 12:55
O zaman çok basit bir soru ile başlamak istiyorum müsadenizle. Oldu da Almanyanın bir takımı Umut’a transfer teklifi getirdi. İstatisliklerine baktı mesela 25 gol, düşündü hımmm dedi, bu adam tam benlik 25 golü var. Peki sizce hangi maçlarda attıklarına bakıp, denizli Belediye hangi ligin takımı diye mi bakar, yoksa o maçta kaç tane attı diye mi ? Veya soruyu değiştirelim, çok beğendiğimiz Avrupa topçuları olağan dışı goller attığında, mesela Henry 25 gol attığında kalkıp da bunların 5 tanesi 2. Lig takımı Leeds United’e atılmıştı diye mi yorum yapıyoruz ?

Kaldı ki attığı 5 gol ikinci lig ekiplerine diyoruz, olsaydı da kupada averaja kalsaydık, bu sefer de kalkıp ulan Denizli Belediyeye bile bir maçta 3 gol atamadın diye eleştirecek miydik ? Bence sorunun yanıtı belli arkadaşım J

Gökhan’ın yanına alınacağını savunduğunuz tip forvetin alınmaması ile şampiyonluğu nasıl bağdaştırdınız inanın anlayamadım ? Ben geçen sene 5 maçı statta, 29 maçı televizyon ekranında olmak üzere 34 maçı da seyrettim. Ve inanın vardığım kanı, ortada ruhuszca dolaşan, kafa vurmaktan aciz, topa gitmeyen bir Gökhan gördüğüm idi. Umut’u eleştirken savunduğumuz Gökhan, savunduğunuz fikirlerin hangisinin gerçekleşmesinde bzlere yardımcı oldu ? Bu da ayrı bir merak konusu.

Tek forvet oynayan bir takımda bir forvet atılan 39 golün 10-15 tanesine imza koyuyorsa bu bence hiç de azımsanacak bir durum değildir efendim. Dün Balıkesire gelen sitemiz üyelerinden Asimetrik (Gürcan abi) ile sohbetimiz sırasında bir cümle sarfetti;

- Türkiye liginin en iyi forveti diyebileceğimiz Baroş maç içerisinde 4 net pozisyona girer 2 gol yapar, Umut ise kendi çabası ile 10 pozisyona girer yine 2 gol yapar.

Evet bu cümle aslında birçok şeyi anlatıyor arkadaşım. Ben Umut’un kale çizgisinde Ömer’e pres yapıp vurduğu topa ayak koyup gol attığını bilirim. Bu çok da alışık olduğum bir durum değildir açıkcası.

Evet gol atıyoruz, sorunumuz defans diyorum, çünkü bakıyorum ki, bu takım her maç en azından 1-2 gol bulabiliyor, Demek ki yeme sorunumuzu biraz olsun çözebilirsek bu takım attığı goller sonucu puanları da bir o kadar toplayabilecek. Bir düşünsenize Beşiktaş o forvet hattı ile 7-8 maç 1-0 gibi skorlar ile şu anki lig sıralamasına erişti. Bunun nedeni de taş gibi olan defansı. Ben inanıyorum ki o blok bizde olsa, biz şu an çok farklı bir konumda olurduk.

Forvet konusunda bilmem bilir misiniz ama en çok bağıranların başında gelirim, bizde çok istedik başka bir forvet, ama Umut gönderilmeden, son vuruşları iyi bir forvet istedik. Hatta önerdiğimiz bir de isim vardı, ama alınmadı, yerine Teo alındı. Ama o da şimdilik yanda oturuyor, kısmet bakarsınız sizin istediğiniz gibi her maç 3 atan bir oyuncudur J

Umut’u eleştirirken Bursa maçında örnek vermeniz çok enteresan. Sonuçta golümüzü o attı. Kaldı ki o maçta Umut’un da kaçırdığı saç baş yolduran bir pozisyon hatırlamıyorum. Hatta orta alandan yeteri kadar destek gelmemesine rağmen.

Müsadenizle ufak bir soru daha sorayım. Bugün yine kimsenin hayır demeyeceği Sercan Bursa da neler yapmış ? Kaç maç 2 gol ve üzerine çıkmış, kaç maç attığı gol ile 3 puan kazandırmış ? Yada yine dünyaca ünlü ibrahimoviç, 9 haftadır golü yok. Ama guardiola çıkıp o atmasa da sahada olsun yeter dedi. Kıstasımız ne ? Yetenekli olsun atmasa da olur mu, ne olursa olsun gol atsın mı ? Eğer öyle ise saydığım diğer oyuncular da size göre kaliteli olmuyor J

Ben iddiamı yeniliyorum, ligin en çok gol atan 3. Takımı olarak geriyi sağlama alırsak şansımızı yüksek görüyoruz. En güzel örneği yukarı da verdiğim Beşiktaş örneğidir.

Saygılar;
:alkış:
Eline sağlık , yazdıkların çok değerli tespitler içeriyor .

Orhan Aydın
17.02.2010, 13:04
PFDK,Fener maçı nedeniyle Bursaya 1 maç tarafsız sahada seyircisiz oynama cezası vermiş.Keşke 6 ay sonra verselerdi.

furkanderya61
17.02.2010, 13:16
vıdeou ceken usaqa helal olsunn

Bakanay61
17.02.2010, 13:22
PFDK,Fener maçı nedeniyle Bursaya 1 maç tarafsız sahada seyircisiz oynama cezası vermiş.Keşke 6 ay sonra verselerdi.

:alkış::alkış::alkış:

Deniz Telci
17.02.2010, 13:23
Bu maç'ta belki inanmayabilirsiniz Fenerasyon'u da yendik Hakemi'de ! O maçta Hocamız, o nasil çıldırmıştı ama :)

beraber'lik kazanmanın da yarısı yenilmenin de.. inşallah telafisi ibb maçında gelir ! ve zivreye uçarız !

Ömer Kibar
17.02.2010, 13:35

Saygılar;
eline sağlık recep abi çok güzel açıkladın umut olayını :alkış:

Anıl Caner
17.02.2010, 13:35
Ekranlara ne kadar yansıyor bilmiyorum. Ancak Bursaspor maçında özellikle topsuz alanda yaptıkları işler adına Umut ve Serkan'ı izleseniz mutluluktan ağlardınız. O kadar söylüyorum.

Erdal
17.02.2010, 13:44
Dün gazete için yazarken,Hakan Şükür geldi aklıma...Rekorlar kırarken en çok eleştirilen isimdi...Umut tek başına yeterli değil bence de ama kesinlikle çok önemli bir oyuncu...Manisa ve Bursa maçının son bölümlerini Şenol hoca iyi okumalı...Daha dirençli bir orta saha ve çift forvet daha güven verici geliyor bana:)

Murat Erdem
17.02.2010, 13:46
Umut Bulut için en güzel özet şu olur galiba, "ne seninle, ne de sensiz"...

Anıl Caner
17.02.2010, 13:50
Murat Abi bence "sensiz olmaz" daha güzel :)

Erdal
17.02.2010, 13:50
Ben sorunumuzun en iyi olduğumuzu düşündüğümüz bölge olduğuna inanmaya başladım...Çok naif orta saha...En azından mevcut stoperlerle bu orta saha örtüşmüyor gibi...

Serdar, bu takımı 4-3-3 nasıl oynatır hoca?

Hüseyin Bağdat
17.02.2010, 13:52
Recep yazın için teşekkürler. Umut'u ne kadar eleştirsekte bizim için gerekli. Bazen bende kızıyorum. Ama yapabileceğinin en iyisini yapmaya çalıştığını da unutmuyorum. kaldı ki şu an iyi oyuncularımızdan...

Badaloğlu
Manisa maçında ve Belediye maçında 4-6(2 yedek)-2 diye yazmıştım.Bana bu maçlar bu taktikle kolay gelmişti.Orta sahan ne kadar iyi olursa maçı o kadar kolay koparırsın.O yüzden Bursa maçında ben Sezer'i de oyuna almasını bekledim Şenol hocadan ama almadı.

Ayrıca Song'dan sağ bek harbiden olmuyor.Yerini kaybediyor, zaten golüde o taraftan yapılan ortadan yedik.Sağ tarafa bir çare bulunmalı... Ömer Aysan'ın yokluğu bu maçta açıkcası kendini gösterdi.

Anıl Caner
Ben sorunumuzun en iyi olduğumuzu düşündüğümüz bölge olduğuna inanmaya başladım...Çok naif orta saha...En azından mevcut stoperlerle bu orta saha örtüşmüyor gibi...

4-3-3 zor değil mi abi bizim kadroya ya :)

onur
cale song egemen ömer aysan
colman serkan selçuk
burak gabric
umut(teo)

ı-ıh olmaz gibi.

SEDAT
17.02.2010, 13:53
- Serkana nazar değmesin bu arada hiçmi yorulmaz bu adam ya ....

İHTİLALL
17.02.2010, 13:55
Dün gazete için yazarken,Hakan Şükür geldi aklıma...Rekorlar kırarken en çok eleştirilen isimdi...Umut tek başına yeterli değil bence de ama kesinlikle çok önemli bir oyuncu...Manisa ve Bursa maçının son bölümlerini Şenol hoca iyi okumalı...Daha dirençli bir orta saha ve çift forvet daha güven verici geliyor bana:)

Hakan'ın eleştirisi belli Erdal..

Birde fenerli olmaması var..

Fenerli olsa,heykeli dikilmişti şimdi..

Ama Umut bir mecburiyet..

Bir tercih değil..

Birinci sıraya oynayan hiçbir takım,

Umut'u aldım,iddialıyım diyemez..

Bu forumda,

Daha çok ,Umut'tan başka ,iki buçuk yıldır trilyonlar harcayıp sıfır çekenleri korumak için şişiriliyor birazda..

Allah var,çocuk elinden geleni yapıyor..

Gökhan Ünal'dan haraç mezat kurtulduğumuza göre,

Elde var sıfır..

Erdal
17.02.2010, 13:55
Anıl, mesela şöyle

4 zaten 4 onu geçelim

3 : Cehyun Serkan Selçuk
3: Gabriç Umut Burak

Serdar A
17.02.2010, 13:58

Transfer olmadan oldukça zor . Zafer Yelen ve Burak Yılmaz'ı transfer edebilirsek , ayrıca beklerimizin daha da fit hale getirebilirsek ileride bir şans olabilir .

Faik Yılmaz
Bursa maçında en çok dikkat ettiğim husus yediğimiz golden sonraki yarım saat boyunca kurduğumuz baskıydı....

Rakibi çok bunalttık 3-4 pozisyonda bulduk ama sadece birini atabildik....

Madem rakibi böyle askı altına alacak gücümüz vardı golü yemeyi neden bekledik....

Yoksa amacımız berabere kalmakmıydı bu maç için......Gol yedikten sonrada geriye çekilmemiz doğrusu pek hoşuma gitmedi...

Tamam zor bir deplasman ama biz gücümüzü sahaya gerçek anlamda yansıtsaydık yenerdik diye düşünüyorum

Erdal
Veyse abi, Umut'tan ne bekliyoruz? Mesela topu ona verip orta sahamızı ileri çıkarmayı bekliyorsak herhalde bu ülkedeki en yanlış adam Umut...Ama....

Anıl Caner
17.02.2010, 13:59
Anıl, mesela şöyle

4 zaten 4 onu geçelim

3 : Cehyun Serkan Selçuk
3: Gabriç Umut Burak

Naif ortasahayı gömme maksatlı gelecek senenin kadrosunu hazırlamaya başlamışsın abi :)

Burak'ı ben şahsen 4-3-3ü uydurabilmek için yazdım kadroya. Kolay kolay direkt tahtaya ismi yazılabilecek bir oyuncu olduğuna hiç inanmıyorum.

Serkan tartışmasız şekilde artık o ortasahanın bir taraflarında yer alacaktır. Selçuk iyi de oynasa kötü de oynasa kadrosu olması gereken belki de tek adam.
3 ortasaha oynanacağı için 3. ismin de mücadeleci olması şart. Sezer veya Ceyhun tabi ilk akla gelen isimler.

Ancak direkt olarak hücum oyuncusu olarak pek yararlanamayacağımız Engin,Colman ve Alanzinho gibi isimler kalıyor elde.

Recep Alkan
17.02.2010, 14:01
Fatih'i çok istedim herkes bilir, ama Umut için ağzımdan hiç kötü bir laf çıkmadı, yetersiz olduğunu defalarca belirttim, ama yaptıklarını da vermek gerekir diye düşünüyorum.

Sonuç olarak daha iyisi ve alınma ihtimali yok.

Erdal
17.02.2010, 14:01
Faik, olumuz şeyler söylemeye pek dilim varmaz ama o baskıyı biz kurmamış olabiliriz...Sanki Bursa buna imkan verdi gibi...

Murat Erdem
17.02.2010, 14:02
................Onur...................
Ömer.....Giray....Song.......Cale
.....Serkan...Colman....Ceyhun
......Burak... Umut.....Gabriç

only ts
17.02.2010, 14:03
çale son haftalarda bence kendini baya bir aştı bu adam böyle değildi. serkan desek zaten yarış atı gibi o ne ciğer öyle yaw kaç tane ciğer var bu adamda:D umut ta saç baş yolduruyor ama sonunda yapacagını yapıyor ulan umuttt :D