PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TSL 21.Hafta | Bursaspor 1 - 1 Trabzonspor

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19

Mustafa Yılmaz.20
16.02.2010, 09:48
Bursaspor'un kullandğı firikikte Umut'un bizim ceza sahamızda kafa topuna çıkarken elleri açık çıktı ve top eline çarptı, bana göre bu bir penaltıydı ni,tekin genel görüşte böyle Bursa'nın penaltısı verilmedi. Onun dışında öyle fazla etkisi olmadı hakemin
Hakeme bir tek ben sövdüm galiba.Cale'nin pozisyondan %1000 lik penaltımızı vermediği gibi Cale'ye sarıyı çıkarttı.Ama sürekli hakemle konuşan, itiraz eden Hüseyin'le Turgay sarı görmedi...Ayrıca bizim cezaalanımız çevresinde sürekli Bursa'ya fauller çalarak, resmen Bursa'nın uzun oyuncularına asist yaptı.Çoğu da faul değildi..

coach
16.02.2010, 09:49
Çok kötü bir skor değil bence,bu köprünün altından daha çok sular akar.
Yeterki takımımız motivasyonunu yitirmesin.
Özellikle 2.yarı song'un kanadından çok geldiler.
Song o kanatta çok sırıttı ve E.Sağlam bunu sezdi..
Ve 2.yarıda bu kanattan golü yedik.

nbay
16.02.2010, 09:50
deplasmandayız ,inanılmaz bir seyirci baskısına karşı oynadık,,bundan daha iyisini beklemek biraz hayal olurdu,kötü oynamadık,ivankov maçın kahramanı oldu ve maçı kurtardı ,şanssızlığımız ömerin sakatlanmasıydı,belki serkanla başlaşaydı bekte daha iyi de olabilirdi ama sonuçta songun bekte oynaması da süpriz bir şey değildi..

affetmez3461
16.02.2010, 09:50
ıydır son dakıkada gelen 1 paun ıdare edın ya...3 maçı aldıkmı uste uste sampıyonluğun en buyuk adayı oluruz ıyı oynuyoruz ya...

Abd.kalaycı
16.02.2010, 09:51
Dünkü maçta Maç sonrası Lig tv den özetleri yeniden İzledim ve Baktım
Bursasporun 3 tane Gol Posizyonu,
Bizim 9 pozisyonumuz var. yani girilen Pozisyonların 1/3 ünü atsak maç 3-1 biter ve Şampiyonluk Yolunda Bizde varız diyebilirdik.İkili avrejla Bursanın Üstünde Ligi bitirme şansı yakalayabilirdik.
Fakat Biraz beceriksizlik biraz şans derken Maç berabere bitiyor.
Rakibini yenemessende yenilme beraber kalmta fena bir sonuç değil ama Biz Kaybedeceğimiz Puanları ilk devre fazlası ile kaybettik,Puan kaybı olmaması gerekir.
Bana göre Bu maçta Alınan berebaerlikle Bizim Şampiyonluk Şansı bayağı bir azaldı.
GS maçına kadar Tüm maçları kazanırsak ve GS ı da yenersek O zaman Şampiyonluk şansımız olur Başka türlü Çok zor.
Umut İstediği kadar Koşssun İstediği kadar son haftalarda Gol atsın,Kaçırılmayacak Golleri KAÇIRDIĞI MÜDDETÇE DAHA çok sıkıntılar yaşayacağız.
Geçen sezon Gökhan Ve Umutun kaçırdığı goller yüzünden Şampiyonluk kaçtı dedik,Bu sezon Yine Umutla Oynuyorsak bir sorun var demektir.
Umutu Suçlamak İçin Söylemiyorum.
Umut İçin söylenecek söz
Umut diyorki
"ADIM HIDIR,
ELİMDEN GELEN BUDUR."
Umut Şampiyonluğa Oynuyorum diyen takımda Tek başına Forvet Oynayacak bir oyuncu değil.
Ama sen hem Şampiyonluğa Oynayacağım deyipte Hem de Umutla Tek forvet oynarsan Kusura Bakma Şampiyonluk şansın hayalden öte olamaz.
Bana göre dün Umutun elini açarak Kafaya Çıktığı Pozisyon Penaltı idi.
Ayrıca ilk yarı Bir posizyonda Bursalılardan Topu Kapıp 5 kişi Gol pozisyonuna Girecekken 5-2 gibi bir pozisyonda rakibi yakalamışken Hakemin verdiği Faul kararıda yanlıştı.
Hakemler ne hikmetse Trabzonspora karşı ART NİYETLERİ ni ısrarla sürdürüyorlar,Özellikele ikili mücadelelerde çok yanlı düdükler Çalıyorlar.Dünkü Hakem Kötünün en iyisiydi.
Son günlerde Bize Güzel Futbol İzleten Şenol Güneşe teşekkür ediyorum.
Zaten Bu sezonu Bitirmiştik.Bana göre kazanabileceğimiz en fazla Puanı kazanıp,Türkiye Kuapsınıda alırsak Bu sene iyi iş yapmış oluruz.
Eğer Şampiyonluk havasına girersek Kötü oynamaya başlarız Böyle gitsin daha iyi.
Seneye Gol sorunuda çözülürse daha iyi oluruz.

Bu fotoğraflar sizin için

http://img99.imageshack.us/img99/5794/19141268815469110242354.jpg (http://img99.imageshack.us/i/19141268815469110242354.jpg/)

http://img294.imageshack.us/img294/2048/33951p.jpg (http://img294.imageshack.us/i/33951p.jpg/)

http://img688.imageshack.us/img688/6224/aa3503285f40ef4282fa7fe.jpg (http://img688.imageshack.us/i/aa3503285f40ef4282fa7fe.jpg/)

http://img64.imageshack.us/img64/323/umutp.jpg (http://img64.imageshack.us/i/umutp.jpg/)

http://img195.imageshack.us/img195/3135/birikiuc1206263641.jpg (http://img195.imageshack.us/i/birikiuc1206263641.jpg/)

playa
16.02.2010, 09:52
Dün yediğimiz golde onurun suçu yoktu cale adamı tutacağına kafasın eğiyor golü cale yedittirdi bize

m@ss
16.02.2010, 09:54
Dün hayal kırıklığı yaşadım,

bence Sezer sağ beke geçebilirdi.Song yapamadı orada,golde oradan geldi...

Metin Ural
ben bu mactan sonra yapilan kritik maclari kazanamiyoruz argumanina katilmiyorum. dunku rakip kasimpasa, mac istanbul'da olsa ve yine bu puan kayiplari olmus olsaydi macin sonucu daha farkli olabilirdi. bu kadar zorlanmazdik. sonucta oynadigimiz takim bu sezon iyi diyebilecegimiz bursaspor.

yasadigimiz puan kaybinin macin kritik olmasi ile ilgisi yok bana gore. zaten her mac kritik. hatta bu hafta fenerbahce, kayserispor ve besiktas kazansaydi bu mac daha da kritik olacakti.

bu duruma puan siralamasinda ustumuzde olan takimlara karsi zorlaniyoruz diye bakabiliriz. bu da dogal olsa gerek.

playa
ıvankovda yıldız oldu adam bize aslan kesilir fenerle oynadıkları maçlarda adam kedi haline bürünür

bariskaratas
16.02.2010, 09:56
arkadaslar engin ve alana hem topu cok ezip[ kaybediyor diyenler bi de onlar vazgecilmez nasil diyor anlamadim.
2 kisi eksik oynama luksumuz var mi?

Metin Ural
gol kollektif olarak yedigimiz bir goldu bence. bireysel bir hatadan bahsetmek oldukca zor.

Mustafa Yılmaz.20
Dün yediğimiz golde onurun suçu yoktu cale adamı tutacağına kafasın eğiyor golü cale yedittirdi bize
Aslında Cale o pozisyonda sadece eğildiği için suçlu gözüküyor.Golü Turgay atsa Cale'nin suçu diyeceğim ama golü ortada oynayan Batalla attı.Bizim iki stoperimizde öne doğru koşmak yerine iglesias ve batalla'yı tutsalardı gol yemezdik.Egemen ya da Giray'dan biri İglesias'ın yanındaydı ve öne doğru koşuyorlardı...Diğer stoperde o ikilinin arkasına takıldı..İçeri giren adam varmı diye hiç bakmadı

Kısacası golde Song ve stoperlerin hatası olduğunu düşünüyorum.Tekrar izlerseniz, hak verirsiniz

Erdal
16.02.2010, 09:57
Kızıyoruz Bursa'ya...Sevmiyoruz...Uyuz oluyoruz falan ama...Ben Anadolu'da Bursasporların sayısı artsın isteyenlerdenim....Her şehir kendi rengine bürünse keşke...Varsın bize düşman olsunlar....

Fora61
16.02.2010, 09:57
bence tek yanlış şenol hocanın songu bek oynatmasıydı. serkanı bek oynatıp burağı acık oynatsaydı sonuc bence cok farklı olurdu.

Mustafa Yılmaz.20
16.02.2010, 09:59
Kızıyoruz Bursa'ya...Sevmiyoruz...Uyuz oluyoruz falan ama...Ben Anadolu'da Bursasporların sayısı artsın isteyenlerdenim....Her şehir kendi rengine bürünse keşke...Varsın bize düşman olsunlar....
Bence örnek verilmesi gereken takım bursaspor değil Eskişehirspor olması lazım.Bursa pislikten başka birşey yapmıyor.Yakışmıyor türk futboluna böyle pislik takımlar...

bariskaratas
16.02.2010, 10:01

evet ben de bursaya yenilsek de 3 eziklere yenilmis kadar uzulmem.
hakemler adam gibi olsa bu 3 eziklerden en fazla biri ilk 3'e girer.
eskisehir bursa gibi takimlarin artmasi lazim.
kayserililerin artik kendi takimlarini tutmasi lazim.

Faik Yılmaz
16.02.2010, 10:02

Bu konuda hemfikiriz abicim..... Bayburta gitmiştim 2 yıl önce Ali Samiyen Stadyumunda o kadar Gs bayrağı bulamazsınız şehrin her tarafı Gs bayrağı...

Böyle şehirler istemiyorum herkes takımına sahip çıkmalı....

cihayan
16.02.2010, 10:05
Takiminin attigi gole sevinmeyi elestirmek... Hayatimda duydugum en sacma, en oryantal, en arabesk, en ... elestiri. Bunca degisik ulkede bulundum ve o liglerdeki en onemli takimlarin (ve dunyaca onemli takimlarin) maclarini seyrettim. Dediginiz gibi takiminin attigi gole, ya biz buyuk takimiz oyle her gole sevinmeyiz, eh bak bi de utanmadan gol atiyoruz, bu ne ya yine son dakikada gol atip pacayi kurtardik, vb gibi yaklasan ve atilan gole sevinmeyi ayip, utanma sayan bir zihniyet gormedim. Sevinmeyi, coskuyu paylasmayi bilmemek, kucumsemek de nereden cikti anlamadim. Oysa bu isin en keyifli tarafi o. Ben evdeyken bile gol attigimizda, rakip kim olursa olsun, oyle bir nara atiyorum ki butun komsular aha Trabzon kesin gol atmistir diyor. Gelecek sezon bir bolum acalim, gol atinca sevinilecek takimlar, gol atinca daha az sevinilecek takimlar, gol atinca iplenmeyecek takimlar vb. diye...

Trabzon34
16.02.2010, 10:06
Diyar ve manisa maçları fener için yol kazasıydı.. Diyar 11 kişi savunma yaptı.. Ve golü 25 metreden tesadüfen buldu diyar.. Manisa maçında da Isaac in beklenmedik performansı vardı.. Bursa fener i 3-1 yendi ama fener nerdeyse B takımıyla çıktı.. Alex girince işin rengi değişti..
Ama sanırım sözlerim yanlış anlaşıldı.. Futbolda yenmek de var yenilmek de.. Ama biz son bir kaç yıldır hep kritik maçları kazanamadığımız için istediğimiz yerlere gelemiyoruz.. bu sene kupadaki GS maçını unuttunuz mu? Adamlar nerdeyse B takımıyla yendiler bizi.. Acı ama gerçek.. Bunlar hep kadromuzdaki yetersizliği gösteriyor.. Sorun bence sadece Umut değil.. Kadroda alternatif eksikliği.. Bu maçta Ömer yoktu ve golü de ordan yedik.. E bu takım ne zaman eksik olsa puan mı kaybedecek..

cem arin
16.02.2010, 10:07
Arkadaşlar ben biraz duygularımızdan kurtulup objektif bakalım olaya.. Bursa nın en önemli 2 oyuncusu yoktu ve kazansak 3. bile olabiliyorduk ama kazanamadık.. Ersun Hoca zamanında da kritik maçları kazanamıyorduk hala kazanamıyoruz.. Diyarbakır, sivas, manisa Trabzon spor un her zaman yendiği katagorideki takımlar.. Ama ne zaman GS, FB, Bjk, bursa, kayseri maçı olsa zorlanıyoruz.. Kritik ve stresli maçları kazanamıyoruz.. Bir oyuncumuz bile eksik olsa bocalıyoruz..
Ben bu durumların hepsini kadro yetersizliğine bağlıyorum.. Kötü bir kadromuz yok ama üst sırlar hedefine ulaşmamız için daha iyisine ihtiyacımız var..

senn bursaya karsi yaptigimiz maclardan haberin yok anlasilan! bugünedegin adamlarla 56 kez karsilasmisiz 35 galibiyet 7 malubiyet almisiz! ne zorlanmasi!

Alican Altunbaş
16.02.2010, 10:08
Golden sonra çok daha atak oynadık.. Rakibi ezdik boğduk...

Yani iyi oynamak için illa gol yememizmi lazım ?

katılıyorum takım yeterince istekli oynadı ve sonuna kadar kovaladı bırakalım onu bunu eleştirmeyi de destek olmaya devam edelim..

Mert Pasa
16.02.2010, 10:09
Aslında Cale o pozisyonda sadece eğildiği için suçlu gözüküyor.Golü Turgay atsa Cale'nin suçu diyeceğim ama golü ortada oynayan Batalla attı.Bizim iki stoperimizde öne doğru koşmak yerine iglesias ve batalla'yı tutsalardı gol yemezdik.Egemen ya da Giray'dan biri İglesias'ın yanındaydı ve öne doğru koşuyorlardı...Diğer stoperde o ikilinin arkasına takıldı..İçeri giren adam varmı diye hiç bakmadı

Kısacası golde Song ve stoperlerin hatası olduğunu düşünüyorum.Tekrar izlerseniz, hak verirsiniz

Ben hak verdim bile.Gercekten stoperler Caleden daha fazla yenen golde sorumlu

socrates
Öncede kazanamıyorsak şimdide kazanamıyorsak Şenol Hocanın farkı nedir Abicim.....Bu devran hep böyle devam etmek zorundamı yani.....

Şenol Hoca maç en azından dünki maçı çevirecek hamleler yapabilirdi.......

Mesela Burakı daha erken alabilirdi........

hiç mi fark yok yani?

Mustafa Yılmaz.20
Dün Alanzinho,Colman,Selçuk,Song,Giray,Egemen,Engin gibi oyunculardan birisi oynamasydı da Ömer Aysan oynasaydı, maçı kazanırdık.Alternatifi olmayan birkaç oyuncudan biriydi Ömer Aysan..Ayrıca son maçlarda çok iyi performans sergiliyordu...Nazar değmesin

bariskaratas
16.02.2010, 10:11
Ben hak verdim bile.Gercekten stoperler Caleden daha fazla yenen golde sorumlu

evet daha once ben de de yazdim burda ama biraz futboldan anlamak lazim.
cale hem solbek hem de stoperlik yapiyor geldiginden beri.
e suclu da cale oluyor haliyle herkesin gozunde.

Recep Alkan
Trabzonspor her halukarda gol atabilecek kapasiteye sahip, bu sene bakın kaç maçımız 0-0 bitmiş, bitenlerde rakipler nasıl oynamış.

Biz yeme sorunumuzu giderdiğimiz anda, ki bu da gelecek sene çok iyi defanslar ile giderilir, o zaman sorunumuz hallolmuş sayılır...

Gökhan Döner
akşam maçı izlerken ençok hoşuma giden bursa taraftarını gösterdiğinde arkadaş hemen hemen
herkeste yeşil beyaz atkı vardı.Göze okadar güzel görünüyordu ki.
Bu olayı bizde en kısa zamanda gerçekleştirmemiz gerek.Ama parayla alıp ama klüp dağıtıp bir şekilde herkeste atkı olayı olması gerek.

Metin Ural
su sevinme isine gelen tepkiler benim de garibime gitti. sanki mac 3-0'dan 3-1 oldu.

Orhan Aydın
16.02.2010, 10:12
En azından yenilmedik.Züğürt tesellisi arıyorum:)

Abd.kalaycı
Dün Alanzinho,Colman,Selçuk,Song,Giray,Egemen,Engin gibi oyunculardan birisi oynamasydı da Ömer Aysan oynasaydı, maçı kazanırdık.Alternatifi olmayan birkaç oyuncudan biriydi Ömer Aysan..Ayrıca son maçlarda çok iyi performans sergiliyordu...Nazar değmesin

Katılmıyorum...Her futbolcunun alternatifi var sadece hoca garantiye gitti Song ortada oynayacaktı Egemen yedek kalacaktı,sağ önde Burak geride Serkan oynayacaktı ama hocaya saygım sonsuz.

Faik Yılmaz
hiç mi fark yok yani?

Var tabi.... Hemde dünyalar kadar sadece ufak eksikliklerle maç kazananamayı kabullenimyorum ben.....

yoksa futbolumuza diyecek laf yok...

bluedark
16.02.2010, 10:13
senn bursaya karsi yaptigimiz maclardan haberin yok anlasilan! bugünedegin adamlarla 56 kez karsilasmisiz 35 galibiyet 7 malubiyet almisiz! ne zorlanmasi!

Adamlarla 56 kez oynayıp 35'inde galip geldik ,yenilseydiler o zaman ,neden yenilmediler bize.

Recep Alkan
16.02.2010, 10:14

Büyütmüyor muyuz ?

Çok iyi hatırlıyorum bu formu günde 12-15 saat arası takip eden bir insan olarak, Serkan için bu futbolcu mu yorumları yapılıyordu, bugün sırtımızda taşıyoruz, Ömer Aysan için de aynıları deniyordu, bugün fatura onun yokluğuna kesildi.

Benim şahsi görüşüm, kimse futbolunu öyle aman aman değiştirmedi, geliştirmedi, Şenol hoca ile birlikte öz güven geldi, sorumluluk alma duygusu gelişti o kadar. Ömer yine ilk geldiği zamanda ki ömer. Değişen yok arkadaşlar.

Dün o pozisyonda Serkan oynasaydı bile çok hatırlamazdık.

Beraberliğe bahane aramayalım. Sonuç kötü değil, yenilmedik nede olsa.

m@ss
16.02.2010, 10:14
Diyar ve manisa maçları fener için yol kazasıydı.. Diyar 11 kişi savunma yaptı.. Ve golü 25 metreden tesadüfen buldu diyar.. Manisa maçında da Isaac in beklenmedik performansı vardı.. Bursa fener i 3-1 yendi ama fener nerdeyse B takımıyla çıktı.. Alex girince işin rengi değişti..
Ama sanırım sözlerim yanlış anlaşıldı.. Futbolda yenmek de var yenilmek de.. Ama biz son bir kaç yıldır hep kritik maçları kazanamadığımız için istediğimiz yerlere gelemiyoruz.. bu sene kupadaki GS maçını unuttunuz mu? Adamlar nerdeyse B takımıyla yendiler bizi.. Acı ama gerçek.. Bunlar hep kadromuzdaki yetersizliği gösteriyor.. Sorun bence sadece Umut değil.. Kadroda alternatif eksikliği.. Bu maçta Ömer yoktu ve golü de ordan yedik.. E bu takım ne zaman eksik olsa puan mı kaybedecek..

Katılıyorum,altımızda ki takımlar zaten altımızda eee onlarıda yenelim artık.3 büyükleri,Bursayı,Kayseriyi hallaç pamuğuna çevirmeden büyüklük mü olur?

Engin Koltuk
16.02.2010, 10:15
evet kadromuz şampiyonluğa oynayacak bir kadro değil bunu kabul etmek lazım. ancak bu kadroyla dahi verdiğimiz mücadeleden ben memnunum. önümüzdeki senenin takımını kurmaya başlamalıyız.

Alican Altunbaş
16.02.2010, 10:16
Arkadaşlar hangimiz beraberliğe seviniyoruz hiçbirimiz ama sonuçta futbol bu biraz böyle bakmak lazım barcelona'da yeniliyor!!!!! Takım üstelik iyi oynadı ama kazanamadı yinede Şenol Güneş eleştiriliyor anlamıyorum anlamayacağım.....

m@ss
16.02.2010, 10:17
evet kadromuz şampiyonluğa oynayacak bir kadro değil bunu kabul etmek lazım. ancak bu kadroyla dahi verdiğimiz mücadeleden ben memnunum. önümüzdeki senenin takımını kurmaya başlamalıyız.

Bence bu kadro şampiyonluğa oynar!

trab61
16.02.2010, 10:17
omeri aradik bu macta. sag kanadimiz en guclu bolgemizdi. song bu acigi kapatamadi.

Cemalettin Taşkın
16.02.2010, 10:18
maçın yıldızı ivankovsa nasıl kötü oynamış olabiliriz. sonuca bakarak kötü oynadık veya iyi oynadık diyoruz. bursaya karşı tek kale oynamayı düşünmüyorduk herhalde hemde deplasmanda. galibiyet alabilecek pozisyonları bulduk ama her zamanki gibi şansımız yoktu. benim en aklımda kalan pozisyon ilkyarıda colmanın kaleci ile karşı karşıya kaldığı pozisyon kaleciyi çalımlamayı değilde kaleye vurmayı düşünse gol olurdu. umut bulut olsa o pozisyonu kesin atmıştı.
burakın yakın mesafeden vurduğu topu çıkarması ve serkanın şutunu kurtarması ivankovu yıldız yaptı. ama haftaya istanbulda neler yapacak göreceğiz.

umut için bende eleştri yazacaktım ama takımın golünü atmış bir futbolcuya eleştri olmaz.

umut bulut artık o kadar göze batmış ki gol attığına seviniyor diye eleştiriliyor !!!

hakem kötüydü turgay ve hüseyin devamlı itiraz ettiler ama kart çıkarmadı. calenin haklı itirazına hemen kartı yapıştırdı. umuta bağırması da kötü bir görüntüydü.

ivankovdan sonra sahanın en iyisi hüseyindi. nerdeyse pas hatası yapmadı.

bluedark
16.02.2010, 10:18
Benim şahsi görüşüm, kimse futbolunu öyle aman aman değiştirmedi, geliştirmedi, Şenol hoca ile birlikte öz güven geldi, sorumluluk alma duygusu gelişti o kadar.
Çok yerinde bir tespit ,buna ilave olarak top ayağına geldiğinde hareket etmese dahi rakibe sıkıntı ,bizim futbolcularımızada rahat bir nefes aldıracak bir topçu lazım .

agora61
16.02.2010, 10:19
Bu kadro şampiyonluğa oynayamaz, şenol güneş i tebrik ediyorum .

Faik Yılmaz
Takiminin attigi gole sevinmeyi elestirmek... Hayatimda duydugum en sacma, en oryantal, en arabesk, en ... elestiri. Bunca degisik ulkede bulundum ve o liglerdeki en onemli takimlarin (ve dunyaca onemli takimlarin) maclarini seyrettim. Dediginiz gibi takiminin attigi gole, ya biz buyuk takimiz oyle her gole sevinmeyiz, eh bak bi de utanmadan gol atiyoruz, bu ne ya yine son dakikada gol atip pacayi kurtardik, vb gibi yaklasan ve atilan gole sevinmeyi ayip, utanma sayan bir zihniyet gormedim. Sevinmeyi, coskuyu paylasmayi bilmemek, kucumsemek de nereden cikti anlamadim. Oysa bu isin en keyifli tarafi o. Ben evdeyken bile gol attigimizda, rakip kim olursa olsun, oyle bir nara atiyorum ki butun komsular aha Trabzon kesin gol atmistir diyor. Gelecek sezon bir bolum acalim, gol atinca sevinilecek takimlar, gol atinca daha az sevinilecek takimlar, gol atinca iplenmeyecek takimlar vb. diye...

Abicim meramımı yanlış anlattım herhalde......

Ben gole sevinmemizi eleştirmiyorumki tabiki sevineceğiz. Normal şartlar altında yenmemiz gereken bir ekibe karşı geriye düşmeyi daha sonrada beraberliği kazanınca sevinmeyi kabullenemiyorum sadece.....

Bura güzel top oynuyor evet ama biz biz gibi oynayabilseydik onu yenerdik..... Bu potansiyelimz varken beraberlik iyi bir sonuç değil bana göre......

yoksa kimden gelirse gelsin top o üç direğin arasına girdiğinde seviniriz...

trab61
bencede bu kadro sampiyonluga oynar. kadromuz cok genis ve alternatifli. bidahaki sezon belki stoper mevkine bir transfer yapilir. bide orta sahaya bitane oyun kurucuyla bidahaki sezon sampiyonlugun en buyuk adayiyiz.

Trabzon34
Bursa sporu 3 senedir deplasmanda yenemiyoruz.. Hala 35 - 8 üstünlüğümüzden bahsediyorsunuz.. Bursa, Kayseri bizim rakibimiz olmamalı zaten.. Ama son yıllarda bu takımlara karşı bile kazanmakta zorlandığımız bir gerçek.. E GS yi yeneme, FB yi yeneme, BJK yı yeneme, bursayı yeneme.. O zaman bu takım nasıl iyi yerlere gelir ki?..

sanatik
ersun yanal ile ne top oynadik ya iyiki yok artik. keske manisanin basina gecseydide bir yeni kupa finali daha oynasaydik.

Engin Koltuk
16.02.2010, 10:20
Bence bu kadro şampiyonluğa oynar!

Defansta 40 yaşında Song, toplu oyunda olmayan Egemen ve Giray

Orta sahada Colman, Selçuk ( beğenirim ancak rakiplerdeki eşleniklerine bakın)

ilerde Umut ( fazla söze gerek yok. )

diğerlerini saymıyorum. Bakın kadro kötü demiyorum sadece şampiyonluğu kovalaması zor diyorum. Ve verdiği mücadeleyi beğeniyor ve takdir ediyorum.

temel_yilmaz
16.02.2010, 10:20
Dün yenilen golde Cale suçlu değildi Cale sol bek stoper değil orta kesiliyor Song karşılıyor önde bir bursalı ftbolcu onun yanında Giray Giray da adamını almış Egemen 'in adamı idi golu atan bursalı Calenin değil.
Mqaça gelince bir gol atsaydık çok farklı olurdu herşey tamam Umut iyi bir futbolcu ama bu maçlarda bulduğumuz pozisyonu atmalıyız tek birgol bulsaydık maçı farklı kazanırdık neyse ilerisi için çok umut verdi futbol top yere indiğinde çok etkiliydik az daha zamanı var takımın az daha bence oynadığımız fubol çok güzeldi .

Oruç
16.02.2010, 10:22
Takımımız topu "yerden" oynayınca çok daha olumlu işler yapıyor. Bunu hepimiz bilmemize rağmen takım yine şişirme toplarla atağa kalkmaya çalışıyor. Özellikle dikkat ettim 70-80 arası top yere inmedi. Hocamızın buna izin vermemesi lazım.

Dün de söyledim şimdi de hatırlatmak istedim. Yine bir arkadaş Umut'un sevinmesine takmış. Ondan önce oyuncu değişikliği olduğu sırada, üstelik yenik olduğumuz sırada Alanzinho'nun neden yürüye yürüye kenara geldiğini sorgulamak lazım.

agora61
16.02.2010, 10:23
stoperlerin teknik olmayınca yapacakları şey topu ileriye şişirmek, şenol hoca ne yapsın

Mustafa Yılmaz.20
16.02.2010, 10:25
Büyütmüyor muyuz ?

Çok iyi hatırlıyorum bu formu günde 12-15 saat arası takip eden bir insan olarak, Serkan için bu futbolcu mu yorumları yapılıyordu, bugün sırtımızda taşıyoruz, Ömer Aysan için de aynıları deniyordu, bugün fatura onun yokluğuna kesildi.

Benim şahsi görüşüm, kimse futbolunu öyle aman aman değiştirmedi, geliştirmedi, Şenol hoca ile birlikte öz güven geldi, sorumluluk alma duygusu gelişti o kadar. Ömer yine ilk geldiği zamanda ki ömer. Değişen yok arkadaşlar.

Dün o pozisyonda Serkan oynasaydı bile çok hatırlamazdık.

Beraberliğe bahane aramayalım. Sonuç kötü değil, yenilmedik nede olsa.
Ben hiçbir zaman Serkan'a ve Ömer Aysan'a sallamadım.Ayrıca büyüttüğümü düşünmüyorum.Tekrar ediyorum alternetifi olmayan birkaç oyuncudan birisi Ömer Aysan..Mesela Colman olmasa Ceyhun oynar, Engin olmasa Gabric oynar, Alan olmasa Burak oynar...Ama Ömer Aysan olmayınca Song oynuyor ve olanları görüyoruz.Orta sahada çok iyi oynayan Serkan'ı beke çekmek ne kadar doğru olurdu ? ...

m@ss
16.02.2010, 10:25
Defansta 40 yaşında Song, toplu oyunda olmayan Egemen ve Giray

Orta sahada Colman, Selçuk ( beğenirim ancak rakiplerdeki eşleniklerine bakın)

ilerde Umut ( fazla söze gerek yok. )

diğerlerini saymıyorum. Bakın kadro kötü demiyorum sadece şampiyonluğu kovalaması zor diyorum. Ve verdiği mücadeleyi beğeniyor ve takdir ediyorum.

Bursa,Bjk,Kayseri nin kadrosu bizden iyi midir?

Külünkoğlu
16.02.2010, 10:26
Cale'nin suçu yok diyenler sadece bu maça değil geçmiş maçlarda yediğimiz gollere bakarsalar bir sürü zamanlama hatası göreceklerdir.

Futbolcu başlığında da bu görüntüler yayınlanmıştı.

UĞUR DURTAŞ
16.02.2010, 10:27
dün engin vurdu kaleciden döndü dönen top bursalı oyuncular uzaklaştırdı.burak vurdu tıpa tıp aynı görüntü... dün fb aynı pozisyonlardan iki gol kazanırdı.bizimkiler topa vurunca izliyorlar gol olsada olmasada öne hamle yapacaksın bütün ihtimalleri düşüneceksin örneğin bu hafta kayserinin yediği gol.cale gibi bir oyuncumuzada yediğim goldeki duruşu hiç yakışmadı.alanzinyo topu ayağına alınca ağır hareket ediyor rakip cin gibi hemen basıyor.

Fanatik34
16.02.2010, 10:28
Bu takimin en zayif halkasi forvet hatti. Defans hatti Bursa´ya 1-2 pozisyon disinda hic firsat vermedi, hemde onca baskiya ragmen, hala sorun defanstaymis gibi lanse ediliyor!

3. Bölgede top tutamiyoruz, Umut inanilmaz pres yapmis, bana hikaye..orda top tutup arkadaslarini rahatlatabilse, devamli ilerde basariz zaten...

Takimin en cok kosan oyunculari Selcuk, Colman, Alanzinho ve Serkan. Pekiyi Umut nerde???

Alican Altunbaş
Ne Dedi Şenol hoca;Trabzonspor'un sıralamadaki yeri ne olursa olsun oynadığı futbol üstün olmalı. Bugün bu vardı. Ardından da sonuçlar bizi yukarı çekerse ne ala' işin özeti bu Şenol hoca geldiğinden beri her maç üsütn oynuyoruz bu farkı fark etmemek için kör olmak lazım!!!!!!!!!!!111

Mustafa Yılmaz.20
Katılmıyorum...Her futbolcunun alternatifi var sadece hoca garantiye gitti Song ortada oynayacaktı Egemen yedek kalacaktı,sağ önde Burak geride Serkan oynayacaktı ama hocaya saygım sonsuz.
Serkan sağ bekte oynarken en çok eleştirilen futbolculardan birisiydi...Serkan'ın da dediği gibi performansı orta sahaya geçince arttı..Hoca da garantiye gitmedi bence, Serkan'ı performansını düşürmemek için böyle bir tercih yaptı

Ayrıca her futbolcunun alternatifi var derken...Evet mesela Onur'un alternatifi var ama bu birşeyi değiştirmiyor.YAni alternatif oyuncu 11'de oynayan oyuncuyu aratmazsa bi işe yarar.Song dün Ömer Aysan'ı çok arattı...

magicyattara
16.02.2010, 10:30
Song'un sağ bek oynayacağını maç öncesi tahmin etmiştik.
Song'un tek dezavantajı,Bursa'nın en iyi adamı Ozan İpek'le eşleşmesiydi.Ozan gerçekten çok iyi bir oyuncu ve sol ayak.

agora61
16.02.2010, 10:30
Kadro yeterli şampiyonluğa oynarız diyen arkadaşlara soruyorum, bu takım şampiyon olsa bu kadroyla şampiyonlar liginde yüksek ihtimal 0 çeker, ya da arupa kupalarına katısak ne yaparız?, bence 3-6 arası kaliteli takviye şart,

Mustafa Yılmaz.20
16.02.2010, 10:31
Cale'nin suçu yok diyenler sadece bu maça değil geçmiş maçlarda yediğimiz gollere bakarsalar bir sürü zamanlama hatası göreceklerdir.

Futbolcu başlığında da bu görüntüler yayınlanmıştı.
Bu maçtaki golde hatası yok demiştik..Önceki maçlarda hata yapmış olabilir.Her oyuncunun hata yaptığı gibi.Cale şu an hem solbek, hem sol açık, hemde stoper oynuyor...Takımda maç içinde en az hata yapan oyuncular listesinde eminim ilk sıralarda gelir

bariskaratas
16.02.2010, 10:32
yedigimiz gollerin cogu sagdan gelen ortalardan simidye kadar
bi bakin bakalim soldan gelen ataklardan kac gol yemisiz.
ha tama cale belki rakibi biraz daha bozabilirdi ama yedigi sari kartin etkisindeydi hala.
kafasi hala ordaydi. fuzuli yere kendini sinirlendirdi.
bi solbek olarak bence ulkemiz standartlarinin ustunde.
ama bi abdullah bekliyorsaniz daha cok beklersiniz derim.

Trabzon34
16.02.2010, 10:33
Engin Koltuk renkdaşımıza kulak vermek lazım.. Ben de aynı fikirdeyim.. Kötü bir takım değiliz ama "şampiyonluk" çok iyi bir takım olarak olabilir.. Çünkü biz biraz iyi olduğumuzda karşımıza federasyon, hakemler, rakip takım yöneticileri ve teknik direktörleri çıkabiliyor.. Maçları sahada kazanabilmek ve işi masa başına bırakmamak için çok güçlü olmalıyız.. Yoksa bu forumda hep eski güzel günleri yad eder dururuz.. İşte arada sırada takımız 3 maç üst üste kazandığında "şampiyon oluruz" deriz.. Sonra da yine hayal kırıklığı..
"Manisa, Diyarı yenmemiz normal" dediğimde tepki koyanlar maziye bir baksınlar ne zaman yenilmişiz ki onlara.. Fener i , gs yi, bjk yı yenmek için daha iyi kadro lazım.. Bakın geçen sene kaçan şampiyonlukta denizli ve konya maçları etkindir ama hiç derbi kazanamadığımızı da unutmayalım.. Rakibini yenemezsen geçemezsin..

Oruç
16.02.2010, 10:34
Cale kötü oynadı oynamasına da onun önünde oynaması gereken futbolcu ne yaptı diye de sormak lazım.

pazarkapılı
16.02.2010, 10:36
golden sonra nerde bu takımın stoperleri diye düsünmedik desek yalan olur?nerede?....

BiZe HeR YeR 61
16.02.2010, 10:38
Rakibin bize önlem alması gerekirken bizim önlem alıp kendi futbolumuzdan uzak bir oyun sergilemek bize yakışmadı...Hemde rakibin 2 tane en önemli oyuncusunun olmadığı halde...Malesef Şenol Hoca oyunu okuyamadı müdalede geç kaldı...Alabileceğimiz maçı son anda yenilmekten kurtardık... En önemli oyuncularından yoksun olan bursayı yenemiyoruz...Sonra şampiyonluk bekliyoruz..!

Süleyman Eruyar
16.02.2010, 10:41
Ömer Aysan'ın bu takım için ne kadar önemli bir oyuncu olduğuna dün şahit oldum..

Colman ve Alanzinho nun çok kötü oynadığı, Ömer Aysan' ın olmadığı bir maçta alınan 1 puan kötü bulmuyorum..

Murat Erdem
16.02.2010, 10:45
Bu kadronun mazisi iki sene, ve bu iki sene de sıralamada üzerimizde olan hiç bir rakibi yenemedik. Ne şampiyonluğundan bahsediyorsunuz ?

Emrah Akcagöz
16.02.2010, 10:49
Maçın özetini izleyebildim galiba genelde bursa daha iyiydi ama özette biz çok çok daha iyi görünüyoduk..:confused:

ozcan_asanoglu
16.02.2010, 10:51
Bardağın boş kısmına bakarsak yine önemli-dönüm maçını alamadık, üstümüzdeki bir takımı yenemedik. Dolu kısmına bakarsak zor bir deplasmandan 1 puanla döndük, daha çok pozisyona girdik vs.

Ama artık bu tip maçları almamız gerekiyor.

Bakın önümüzdeki antep-gs maçları da kesinlikle aynı havada geçecek.

Bu maçları da alırsak potaya girme pozisyonunda olacaz, hala geçmiş birşey yok.

Ancak, colman-alan ve engin üçlüsünün bu tip maçları koparamadığı da aşikar. Tüm yük Umut'un sırtına biniyor bu maçlarda. Colman kaleci ile karşı karşıya top nerdeyse taça gidecek. orta sahan maçı koparır bu tip maçlarda.

Ayrıca, iyi kötü büyük takım tecrübeleri olan ve Bursa maçında olumlu sinyaller veren Burak'ın o maçlara kadar ilk 11 oyuncusu olması lazım.

Murat Erdem
16.02.2010, 10:51
İyi yönetilmek.
Devre arası, 4 oyuncu transfer etmiş yönetim.
Neden ?
Sahada ki oyunumuza ve skora katkı yapsın diye !
Eeee,
Akşam baktım maça,
Dört transferinden, sadece bir tanesi son 15 dk oyuna girip, oynayabildi.
Resmi daha da büyütelim.
Son 4 sene,
İki yönetim,
14 puan değerinde maça çıkarken, 25 kişilik kadronda, sadece bir skorer.
O da tarihimiz de üzerine en çok tartışma yaptığımız futbolcu olan Umut Bulut.
4 sene de transfere harcanan o kadar para, alınan 50-60 oyuncu.
Mevcut borç, hepinizin malum-u.
İyi yönetilmek...

Recep Alkan
16.02.2010, 10:54
Ben hiçbir zaman Serkan'a ve Ömer Aysan'a sallamadım.Ayrıca büyüttüğümü düşünmüyorum.Tekrar ediyorum alternetifi olmayan birkaç oyuncudan birisi Ömer Aysan..Mesela Colman olmasa Ceyhun oynar, Engin olmasa Gabric oynar, Alan olmasa Burak oynar...Ama Ömer Aysan olmayınca Song oynuyor ve olanları görüyoruz.Orta sahada çok iyi oynayan Serkan'ı beke çekmek ne kadar doğru olurdu ? ...

Söyledikerimi şahsi almayın lütfen. Genele konuşuyorum her zaman, şahsi değil. Bence bu Ömer mevzusu büyütülüyor. Fikrinizi destekleyebilmek için örnekler vermişsiniz, ama gerçekçi olmamış ne yazık ki.

Colman olmasa Ceyhun oynar mı ? Oynar,

Engin olmasa Gabriç oynar mı oynar ?

Alan olmasa Burak oynar mı oynar ?

Peki hepsi birbirinin işlerini yapar mı ? Yapamaz. Belki mevki olarak aynı mevkinin oyuncuları ama, takıma verecekleri adına çok farklı şeyler verebilirler.

Kaldı ki Serkan nerdeyse 1,5 yıl bek oynadı, bizlerde o zaman bağırıyorduk Sağ bek sağ bek diye ? 1,5 yıl orda iyisi kötüsü ile oynatılan adam en azından bir maçlık da o mevkide oynatılabilirdi. Ben bunda hiçbir sorun göremiyorum.

Kaldı ki song'u orda oynatmaktan daha gerçekçi ve akılcı olurdu.

trab61
16.02.2010, 10:55
ozetlere baktim gene,adamlari ezmisiz beaaa. baya cok gol pozisiyonuna girmisiz. mac gercekten bizim hakkimizdi.

BAHADIR33
16.02.2010, 10:57
Umut Bulut,
gayreti ve hırsından ötürü övgüyü hakediyor.. İlerde çok işimize yarayacak 1 puanı getiren golü attığı için de ayrıca teşekkürler..Ama...
Lütfen dün akşam oynanan maçın tamamını izle ve ne zaman nereye koşu yapmışsın bir bak.
Hızlı atağa çıkıyoruz..Alanzinho'nun 2 metre önünde, sanki defans oyuncusu gibi direkt kaleye doğru koşuyorsun.. Sağa ya da sola kaç ki 2 metre arkandan atağa kalkmış adama bir koridor aç..Her golü sen atacaksın diye bir kural yok..
Tak peşine bir kişiyi , bir koridor açılsın orada..
En az 3 tane pozisyonda aynısını yaptın.
Arkandan hızla gelen adamın topu nereye atmasını bekliyorsun? Atınca kıçına çarpıyor işte..
Varsın o anda pozisyona giren sen olma..Yeter ki defansın başını döndür.
Doğru koşuları yapabilirsen herşey çok daha güzel olacak.
Seni seviyoruz bunu da unutma..

cihayan
16.02.2010, 10:58
Engin Koltuk renkdaşımıza kulak vermek lazım.. Ben de aynı fikirdeyim.. Kötü bir takım değiliz ama "şampiyonluk" çok iyi bir takım olarak olabilir.. Çünkü biz biraz iyi olduğumuzda karşımıza federasyon, hakemler, rakip takım yöneticileri ve teknik direktörleri çıkabiliyor.. Maçları sahada kazanabilmek ve işi masa başına bırakmamak için çok güçlü olmalıyız.. Yoksa bu forumda hep eski güzel günleri yad eder dururuz.. İşte arada sırada takımız 3 maç üst üste kazandığında "şampiyon oluruz" deriz.. Sonra da yine hayal kırıklığı..
"Manisa, Diyarı yenmemiz normal" dediğimde tepki koyanlar maziye bir baksınlar ne zaman yenilmişiz ki onlara.. Fener i , gs yi, bjk yı yenmek için daha iyi kadro lazım.. Bakın geçen sene kaçan şampiyonlukta denizli ve konya maçları etkindir ama hiç derbi kazanamadığımızı da unutmayalım.. Rakibini yenemezsen geçemezsin..

Hem Manisa hem de Diyar'a bu sezon yenildik. O kadar eskiye gitmeye gerek yok.

UğuR
16.02.2010, 11:02
Song dan sağ bek olmaz,hatta bu yaş dan sonra stoper de olmaz gelecek sene kesinlikle yabancı kontenjan sayımızda bir faktör olmamalı...

Cale bazen vasat bazen vasatın altında bir solbek....
Egemen canla başla savaşıyor.Oyun kurma,takımı atağa çıkarma konusunda ise zayıf ama riske girmeden yan paslar veya kısa mesafeli paslar yapıyor.Giray kesici ama o kadar.Şampiyonluğa oynayacak takımın defansı mıdır bu kurgu ? bence hayır.Colman dün iyi olmasa da tehlikeli ataklarımızda gene o rol oynadı.Ayrıca Colman ileri oynamak istese de ileride,markaj altında ki Umut dan başka kimse olmadığı için yalnızları oynadı ve çalım atmak zorunda kaldı.Selçuk baskılı oynayan ve markaj yapan Bursa ya karşı defansif oynamak zorunda kaldı ya da öyle görevlendirilmişdi.Gene de topla buluştuğunda sakin di ve topu olumlu kullanmaya çalıştı.Bursa'nın presine karşı top çeviremediğimiz için top kayıpları olunca atağa da çıkamadık.Geriye çekilmek zorunda kaldık.Alanzinho da düşüş var.Düşüş olduğu gibi pozisyonlarda tercih hataları hat safada.Verilcek yerde pas vermiyor.Şut çekilecek yerde pas atıyor.Dünkü bu tercih yanlışlarından dolayı zaten sayılı olan atak girişimleri başlamadan bitti.Engin 3-4 maçlık yükselişi bu maçta çöküşe döndü.Demek ki havaya girmemeli,çalışırsan mücadele edersen başarılı olursun.İsmin oynamaz topu.Umut yalnızları oynadı,genede bulduğu 1-2 pozisyonu kullanamadı.Çift santarfor oynarsa daha başarılı olur diye düşünüyorum.Nitekim Burak girdikten sonra hem kendisi hem de Umut daha fazla pozisyona girdi.

Şenol Güneş bence değişikliklerde geç kaldı.Song tercihi kesinlikle yanlış idi.İlk ciddi BİR rakiple olan mücadelesinde galip gelemedi ama yenilmedi de....

anth
16.02.2010, 11:04
Dün akşam takım çok iyi mücadele etti ve bence bursa'dan daha üstündü... Birçok posizyon yine yakaladık...

Bu maçlarda bu kadar pozisyona girebilen takım gerçekten iyi oynamıştır...

Fakat yine görüldü ki daha 8. dakikada çok müsait pozisyonda golü atamayan tek forvetimizle olmaz... top ona değilde colman'a engin'e gelse atamasa birşey demiyeceğim... Ama forvetin farkı oluşturması gerekirdi...

Umut'a kızmıyorum, kimse yanlış anlamasın ama Teo'yu artık takıma monte edebilmeliyiz... Burak ikinci maçında 15 dakika olsa da görev alıyorsa, gol sorunun çözeceğine inandımız forvetimizde artık takıma kazandırılmalıdır.

Güneş ile çıktığımız kritik maçlara bakalım: fb, gs, bursa hepsinde gerektiğinden fazla pozisyona girdik ama atamıyoruz...

son olarak oyunu çift yönlü oynayan Gabriç adında bir kanat oyuncumuz var... İlk yarının son maçlarında çok formdaydı... Ama şimdi görüyoruz ki son 3 maçta görev aldığı süre toplam 10 dakika....

Murat Keçeci
16.02.2010, 11:06
Eğer lig ikinci yarıda başlamış olsaydı bursa deplasmanından alınacak bir puan altın değerinde olabilirdi ama puan durumunda geride kaldığımız için 3 puan dışındakı her sonuçta biz puan kaybettik demektir.Bizim için puandan daha önemli olan iyi oynamaktı rakibi ezemesekte ezilmedikte ortada bir maç oldu mücadele açısından üst düzey bir maç oldu zaman zamanda organize bir kaç atak gördük 29.dkda sol taraftan verkaçlarla çizgiye indiğimiz pozisyonu çok beğendim maçın en kaliteli atağıydı.Song sağbekte kötü bir maç çıkardı.Böyle denk güçlerin maçında usta isimler her zaman öne çıkar bizde bu işi yapacak adam Alanzınho ama böyle maçlarda bu işi başaramıyor.Takımımızın oynadığı futbol kalitesinde artış var her geçen maç verkaçların tek pasların sayısı artıyor Şenol hocadan önce geçen yılda dahil bir maçta en fazla 2-3 verkaç yapmışızdır şimdi bu sayı bayağı arttı rakibin ceza sahasında bile verkaç yaptık.

Yediğimiz golün analizini yaparsak bizim açımızdan şanssız bir goldü.Ceyhun oyuna yeni girmişti henüz Selçukla birbirine tam ısınamamıştılar ki orta sahada ikiside aynı topa yükseldi top rakibe gitti oda sol kanada açtı topu song zaten bir sağbekin çabukluğuna sahip olmadığı için orta kesilmesine engel olamadı Cale kademeye giremedi derken gol geldi.

Onur :İyi maç çıkardı önemli bir kurtarış yaptı.Bir kaç kez toplara çıkıp çıkmama konusunda kararsız kaldı bunları aşarsa başarılı olacak.

Song : Ömer aysanın yokluğunu hissettirdi bize beklentileri karşılayamadı.

Giray : Havadan geçit vermedi ama top yere indiğinde çok yetersiz ya faul yapıyor ya da çalımı yiyor.

Egemen :İyi mücadele etti İglesias a hava toplarını vermesi eksi puan oldu.Son dkda golün asistin yapmasıda artı puanı.

Cale : Yediğimiz golde son hata ondan olduğu için insanların gözüne çok batsada en büyük hata selçuk-ceyhunun aynı topa çıkışıydı.Son maçlarda özgüveni arttı bu maçtada yine gidip kafa vurdu.29.dk daki kaliteli atağımızdada onun imzası vardı.

Selçuk : İyi mücadele etti.En çok koşanlardan biriydi alan daraltmamızda en önemli katkıyı yaptığını gösterir bu ama defans arkasına bitirici paslarını atamadı.

Colman : Çok iyi değildi ama kötüde oynamadı ben ligin ilk 5 sırasındaki takımlarına karşı oynarken bir değişiklik yapsam mesela ceyhunu koyup Alanzınhoyu çıkartıp Colmanı onun mevkisine çekerdim bunu neden yapardım böyle atmosferi yüksek maçlarda ayağı titremeden vuruş yapabilen tek oyuncumuz gs maçlarında bunu gösterdi.Alanzınho o seviyede değil

Alanzınho : Böyle denk güçlerin oynadığı maçlarda forvet-orta saha-defans hatlarında birbirlerini iyi kilitlerler.Alanzınho ise ne forvet ne orta saha tam ikisinin ortasında bir oyuncu olduğu için rakip ne kadar önlem alsada denk güçlerin maçında farkı bu oyuncular yaratır. fbnin böyle maçlarda rakiplere üstünlük kurmasının en büyük sebebi o bölgede alexin olmasıdır ne kadar markaj versende herkesin uyuduğu bir anda cezayı keser bizde Allanzınho bu işi beceremiyor ligin ilk 5 sırasının dışındakı takımlara karşı 90 dakika sahada tutulması gereken ama ilk 5 sıra takımları karşısında maçın gidişatına göre değerlendirme yapılması gereken bir oyuncu..

Serkan : İkinci yarı iyi bindirmeler yaptı her zamanki gibi iyi mücadele etti.

Engin : Çok iyi mücadele etti takım savunmasına çok iyi katkı yaptı ama maçın skoruna etki edecek ofansif hamlelerde vasat kaldı.

Umut : Hücumda yalnız kaldığı için çok etkili olamasada her zamanki gibi iyi mücadele etti.

Burak Yılmaz : Pozisyona girme konusunda başarılı bir oyuncu ama gole çevirmede sıkıntı yaşıyor.Bjk da iken son vuruşlarını beğeniyordum.fb ve eskişehirde son vuruşlardaki bitiriciliği azalmıştı kendine güvenini kazanırsa bjk dakı iyi gollerini izleyebiliriz.

Gabric : Kaliteli ve akıllı bir oyuncu rakibin uyuduğu bir anda bir taç atışı sırasında çok güzel kendini gösterip topu aldı.

BAHADIR33
16.02.2010, 11:06
Dün attığımız golden hemen önce top Gabriç'in ayağına geliyor..Hemen dönüp ortasını yapıyor içeri..
Aynı pozisyonda Engin olsaydı diye düşünüyorum..
Topu geri çekiyor..
Sonra şık bir çalım denemesi,
tekrar çizgiye dönüyor..
önü kapanıyor..
Dönüyor , pas atacak arkadaşını arıyor...O arada 3 kişi bastırıyor.
Topu kaptırıyor Bursalılar topu uzaklaştırıyor..

İHTİLALL
16.02.2010, 11:10
Dün attığımız golden hemen önce top Gabriç'in ayağına geliyor..Hemen dönüp ortasını yapıyor içeri..
Topu geri çekiyor..
tekrar çizgiye dönüyor..
önü kapanıyor..

Efektif düşünce ile,

Saplantılı kafa yapısının mukayesesi..

Oruç
16.02.2010, 11:14
Teo iyi oyuncuysa anternmanlarda kendini kanıtlar Şenol hoca da formasını O'na verir. Teo alındı diye 11'de başlayacak diye bir şey sözkonusu değil. Kaldı ki önünde oynayan Umut şu an ligin en formda golcüsü. Umut'tan daha çok çalışsın, çabalasın alsın formayı.

eyinc
16.02.2010, 11:14
dünkü maçtan sonra benim 11 im şöyle olurdu bundan sonraki maçlar için.

..........................onur.................... ........

ömer.............egemen.........giray..........cal e

...............serkan...............selçuk........ ......

burak....................colman.................ga bric
.....................umut......................... .......

alanzinyo ve engin öne geçtiğimiz maçlarda ikinci yarı oyuna girmeliler takımı hücuma kaldırmaları gereken adamlar malesef el freni gibi ikiside ayağına aldımı 3 kişinin arasından geçmeye çalışıyorlar. ceza sahası çevresindeki verkaçlarda colman çok daha etkili ve en garantiye oynamaya çalışıyor vurduğu zamada çok etkili vuruyor. burak sağ açık oynayarak hatta umuta yakın durarak etkili pozisyonlara girebiliriz. ve gabric gabric varken sol kanatta cale ye bile güven geliyor ileri çıkıyor ileride çoğalıyoruz çünkü topu kaptırsak bile rakipten daha hızlı bir sol açığımız var.

kamyonetçi
16.02.2010, 11:15
Egemene yapılan onca küfürden sonra,golün asistini yapması Bursa taraftarına güzel bir hediye oldu.

Murat Erdem
16.02.2010, 11:16
Orta sahanın göbeği,
.......Ceyhun.....Sezer.......
..............Colman............
Kenarlarda,
Serkan...................Gabriç
Olmalı artık.

Şampiyonluk falan diye de kasmaya gerek yok. O tren kaçtı. Tek hedef kupa olmalı. Artık kangrene dönüşen skor kısırlığını çözmek adına, lig maçlarında deneme yapmalıyız. Umut'un ne olduğunu dört senedir görüyoruz. Artık ne uzar, ne kısalır. Her maça çıkacak diye, vahiy de gelmedi. Lig maçlarında beklesin kulübe de. Artık istisnasız her maça Teofilo ile başlamalıyız. Bu oyuncuyu kazanmak, her şeyden önemli olmalı bizim için.
Sezon sonu transferi için, yaptığımız yatırımı rant edebilmek için, önümüzü daha iyi görebilmek için...

Oruç
16.02.2010, 11:17
Topu geri çekiyor..
tekrar çizgiye dönüyor..
önü kapanıyor..

Hatırlıyorum Engin Gençlerbirliğinde ve biz deplasmandayız. Engin 10 numara top oynuyor. Şut çekiyor, çalım atıyor... Takımı maçı kazansın diye her şeyi yapıyor. Sonra adam bize geliyor sudan çıkmış balığa dönüyor neredeyse. Nasıl oluyor böyle bir şey anlamış değilim.

Dün soldan "etkili" diyebileceğimiz "tek" bir pozisyon oldu. Gabriç oyuna girdi ve golde çok önemli bir katkı yaptı. Belediye maçında mutlaka 11'de olması lazım. O olmayınca sol taraf tam anlamıyla rezil oluyor. Sonra hepimiz "Cale bugün çok kötüydü..." diyoruz.

Recep Alkan
16.02.2010, 11:19
Dün akşam Burak'ın performansına tek başıma şaşırmadığımı düşünüyorum. Umut'un gol atmaya devam etmesi, Burak'ın bu performansını genele yayableceği düşüncesi, Teo'nun işini inanılmaz zorlaştırıyor.

Kaldı ki 4 hafta geçmesine rağmen hala daha hocanın gözüne girememesi (kadroda olamamasını buna bağlıyorum) bence forvet hattında olma ihtimalini zorlaştırıyor.

Hele ki ilerleyen günlerde Burak ve Umut birlikte oynamaya başlarsa bu çok şeye dalalet demektir.

Süleyman Eruyar
Manisaspor- Fenerbahçe maçında kendini yere atan Emre'ye verilmeyen sarı kart ne kadar haksızlıksa,

Bursaspor-Trabzonspor maçını 8. dakikasında kendini yere atan Engine verilmeyen sarı kart o kadar haksızlıktır.

İlk yarı da Umut Bulut' un bir pozisyonu sanırım ofsayt değildi,

Birde cezasahası içerisinde ki el pozisyonu için görüşüm penaltı değil, Umut kafa vurmak için yükseliyor, el ile müdahale etmek amacında değil, doğru bir karar..

Birde hakem biraz tuhaf geldi bana, bir gülüyor, bir kızıyordu, hele bir ara ağız burun Umut Bulut'a dalacak sandım..

Engin Koltuk

onlar da şampiyonluğa oynayamazlar zaten.

Fanatik34
16.02.2010, 11:24
Defans hattinda Giray´in yanina tam anlamiyla bir Stoper sart ama su haliyle Song´la idare edebiliriz. Ortasahada aslinda sorun yok, belkide Türkiye liginin en cok kosan ortasahasina sahibiz..hemde Önliberosuz oynayan tek ortasaha!

Serkan ofansiv ve defans cok basarili, Ömer´le uyumu gercekten iyi.

Selcuk, Colman gibi oyuncularin dikine oynayabilmeleri icin önde oynayan oyuncunun buna uygun olmasi gerek ama nerde!!!

Umut cok iyi niyetli olabilir ama Pozisyon sezisi cok zayif, top kontrolü ve sürüsü cok zayif. Adam Isaac´i bitirdi, Yattara´yi bitirdi, Gökhan´i bitirdi, simdi sira kimde??? Evet Teo´da, malum o da cok basan, cok kosan biri degil!

Not: 94-96 yillari arasinda macbasi 2,5 gol atan bir takimdik

Recep Alkan
16.02.2010, 11:29
Umut cok iyi niyetli olabilir ama Pozisyon sezisi cok zayif

Forvet konusunda ki eksikliği en çok ve sert dile getiren üylerin başını çekiyorum bu sitede. Ama şu yazınızı için size tek tavsiyem var, dün akşamki golü bir seyredin, kokuyu nsıl aldığını göreceksiniz....

BAHADIR33
16.02.2010, 11:29
Bu Serkan'ı yedek kulübesine oturtup Yattara'yı oynatır mıydım diye düşündüm dün...
Oynatmazdım..

antagonist
16.02.2010, 11:31
Umut cok iyi niyetli olabilir ama Pozisyon sezisi cok zayif, top kontrolü ve sürüsü cok zayif. Adam Isaac´i bitirdi, Yattara´yi bitirdi, Gökhan´i bitirdi, simdi sira kimde??? Evet Teo´da, malum o da cok basan, cok kosan biri degil!

Ne yaptı da bitirdi? Anlatın da aydınlanalım...

Ayhan Yüksek
16.02.2010, 11:32
Akşam bayağı bir kasmışım kendimi hala başım ağırıyor, son haftalardaki Trabzonspor beklentilerimizi öyle yükseltmiş ki hiç memnun olmadım sonuçtan ve çok üzüldüm,kaybetmemekde iyi tabiki de çok önemli bir fırsat geçmişti elimize kazanmalıydık, kazanabilecek pozisyonları bulduk ama kazanmak için gereken oyunu oynayamadık bence,hatalarımız vardı elbette olacak, eleştirilecek,eleştiride abartıya gidilmeyecek ama eleştirilerede saygı gösterilecek. Çok şey yazılır çizilirde hevesim yok ama şunu demeden geçemiyeceğim Ceyhun bana hiçmi hiç ümit vermiyor beğenmiyorum futbolunu ,korkuyorum alışkanlık haline gelecek 60 dan sonra Colman Ceyhun değişikliği, birde Umutun pozisyonu kesinlikle penaltı,Umutun niyetinin topa kafa vurmak olması gerçeği değiştirmez yükseliş hatalı eller öyle açılırsa çarpan top penaltıyı gerektirir.

Trabzon34
16.02.2010, 11:32
Bursa , kayseri ve bjk nın kadrosu bizden çok iyi değildir.. Bursa iyi bir hoca ve uyumlu bir hücum gücüyle başarı yakaladı.. (Zamanında bizde fatih tekke - gökdeniz ikilisi gibi oldular biraz..)
Kayseri makakula gibi fizik gücüyle ezen bir santrafor ve başarıya aç oyuncularla buraya geldi..
Makakula nın fizik gücünün getirdiği başarı biraz geçen sene mehmet yılmaz ın başarısına benziyor.. Bjk nın isim isim bakarsak kadrosu bizden az biraz iyi ama onlarda da istikrar yok..
GS ın sanraforu yok.. Fener istikrarsız ve biz buna rağmen 6. sıradayız.. Ve en önemli kilit maçımızı kazanamıyoruz.. Ve de hala bazı arkadaşlarımız bu kadrodan şampiyonluk bekliyor.. Neye dayanarak bunu bekliyorlar anlamıyorum.. Kadro yetersiz, gs-fb- bjk yı yenemezsek şampiyon olamayız.. diyar ı manisayı yenmemiz normal di diyorum.. Arkadaşımın bana cevabı "diyara ilk yarıda yenilmiştik".. E işte ben de onu diyorum?.. kadro ye - ter - siz..

socrates
16.02.2010, 11:35
dünkü 11.imiz aşağıdaki gibi olsa kesin galip gelirdik, tabi bunu şimdi söyleyebiliyorum:D

...........................onur................... ...........

serkan........song..........egemen.........cale

...............colman...............ceyhun........ ......

burak....................engin.................gab ric

............................umut.................. ............

Fanatik34
16.02.2010, 11:37
Umut cok iyi niyetli olabilir ama Pozisyon sezisi cok zayif

Forvet konusunda ki eksikliği en çok ve sert dile getiren üylerin başını çekiyorum bu sitede. Ama şu yazınızı için size tek tavsiyem var, dün akşamki golü bir seyredin, kokuyu nsıl aldığını göreceksiniz....
O zaman bende derim, topun poposuna carptigi, bircok pozisyonda topa bakmadan sadece deli gibi ileri kosan bir oyuncu görüyormusun?

Bu takimin Umut Bulut gibi oyuncuyla Sampiyon olmasi imkansiz. Gecen sezon bize altin bir nimetti.

Umut bu ligtde ortalama 15 gol atan biri, pekiyi degeri, yani ederi nedir? Bu ligde ondan cok daha az gol atanlarin degeri ortada!

socrates
16.02.2010, 11:39
dünkü maçtan sonra benim 11 im şöyle olurdu bundan sonraki maçlar için.

..........................onur.................... ........

ömer.............egemen.........giray..........cal e

...............serkan...............selçuk........ ......

burak....................colman.................ga bric
.....................umut......................... .......

alanzinyo ve engin öne geçtiğimiz maçlarda ikinci yarı oyuna girmeliler takımı hücuma kaldırmaları gereken adamlar malesef el freni gibi ikiside ayağına aldımı 3 kişinin arasından geçmeye çalışıyorlar. ceza sahası çevresindeki verkaçlarda colman çok daha etkili ve en garantiye oynamaya çalışıyor vurduğu zamada çok etkili vuruyor. burak sağ açık oynayarak hatta umuta yakın durarak etkili pozisyonlara girebiliriz. ve gabric gabric varken sol kanatta cale ye bile güven geliyor ileri çıkıyor ileride çoğalıyoruz çünkü topu kaptırsak bile rakipten daha hızlı bir sol açığımız var.

11.e kesin katılıyorum ama engin için kafam karışır doğrusu. kanattaki bir engin yerine forvet arkası oynayacak bir engin çok iyi olur.:cool:

bariskaratas
16.02.2010, 11:40
Topu geri çekiyor..
tekrar çizgiye dönüyor..
önü kapanıyor..

cok dogru ve efektif bir dusunce.

salihismet
16.02.2010, 11:41
onlar da şampiyonluğa oynayamazlar zaten.

Sampiyonluga oynayanlarin kadrolari iyi mi sanki? gs nin ikinci yari transferlerini görüyoruz, biri haric digerleri isminin
disinda ise yarar taraflari var mi? fb Gökhan Ünal i aldi, o da bizde oynayan bir oyuncuydu, eger Gökhan ünal i bu
haliyle biz fb den transfer etseydik kiyametleri kopartirdik. Kisacasi sampiyonluga oynayan takimlarin yöneticileri
ve hocalari diyor ki; biz yildiz futbolcu getiriyoruz Türkiyeye, siz bizimle oynarken onlara dokunmayin, onlar oynasin
siz seyredin, puanlarda bizim hanemize yazilsin. Yani sampiyonluga oynayan takimlarin futbolcularini, hakemler,
fedarasyon, ve sahadaki rakiplerimiz korusun diyorlar.

Erdal DİLEK
16.02.2010, 11:41
ben hala ısrarla golde ceyhunun hatası olduğunu düşünüyorum. . .

Ayhan Yüksek
16.02.2010, 11:44
Katılıyorum Ceyhun golde hatalı pozisyonu en başından takip eden bunu anlar, kafaya hatalı çıkışı topun kaptırlışı,orda golü atan adamla aynı yerde takip etmiyor adamı etse gole engel olacak.

BAHADIR33
2 gün öncesine kadar ne kadar geniş bir kadromuz var..2 ayrı takım çıkarır , ikisiyle de bu ligde epeyce iş yaparız diyordum..
Ceplerimizden futbolcu fışkırıyordu sanki.
Ama sadece 1 oyuncumuzun (Ömer) eksikliği ne kadar da yanlış düşündüğümü anlamama yetti.

Recep Alkan
O zaman bende derim, topun poposuna carptigi, bircok pozisyonda topa bakmadan sadece deli gibi ileri kosan bir oyuncu görüyormusun?

Bu takimin Umut Bulut gibi oyuncuyla Sampiyon olmasi imkansiz. Gecen sezon bize altin bir nimetti.

Umut bu ligtde ortalama 15 gol atan biri, pekiyi degeri, yani ederi nedir? Bu ligde ondan cok daha az gol atanlarin degeri ortada!

Beni de Umut'u savunur hale getirdiniz ya aferim valla :)

Sizce Baros forvet mi ? Burda hayır diyebilecek tek adam yoktur sanırım. Ama ne zmandır sakat ? GS bu adama güvenip lige çıktı yarı yolda kaldı, futbol bu, tabiki sakatlıklar olacak. Ama geçenlerde Halil'in verdiği bir istatislik 178 maç 173 ilk 11 Umut Bulut istatisliği. Sizce bu sakatlıklar ALLAH korusun Umutu da yakalayamaz mı ? Ya da sadece şans mı ? Bence değil, umut ne olursa olsun bir profesyonel, ne olursa olsun yanına ligin gol kralı da gelse kendi çapında bir ruh, ve şu anda Trabzonspor'umuzun forveti . Bunu en çok eleştiri aldığı, Fatih hayranı bir adam olarak yazıyorum.

Şunu da söylüyorum ve iddialıyım, kaçırdığı birçok pozisyonu da kendi başlatıp harcıyor. Hee o zaman suçsuz mu ? Hayır ama çabası var. Yetiyor mu ? Hayır, peki daha iyisi var mı ? HAYIR. Alma şansınız şu anda var mı ? Hayır.

Yorumlarınızı okuyorum, bu takımın defans bloğunda aksaklık yok, tek sorun Forvet hattı diyorsunuz, bunu bu Trabzonspor'u seyredip demeniz kusura bakmayn ama Umut'a art niyet olarak geliyor bana ?

Değeri neye göre ölçüyoruz ? Yada bir forvet oyuncusunun değeri nasıl ölçülür ?

- Koşma ? Birçok kişiyi göre deli dana gibi koşuyor.

- Gol ? Ortalaması yetmiyor, daha az atanlar daha çok para ediyor ?

- Yakışıklılık ? Futbol için kriter mi ?

Bir zahmet söyler misiniz ?

Forvet neye göre para ediyor ?

AKSOY_61
16.02.2010, 11:45
Forvet arkası oynayan futbolcunun adam eksiltme özelliği olması gerekiyor arkadaşlar, bu yönden colman çok zayıf.
Hatta en zayıf tarafı bu diyebilirim.

Aksine ne engin ne de alanzinho kanat oyuncusu ikisi de içe kateden, colmandan çok daha kolay adam eksilten oyuncular.
İİle de forvet arkası 10 numara gibi oynayacak adam aranıyorsa bu ya engin ya da alan olmalı.

S.DEMİRCİ
16.02.2010, 11:45
ben hala ısrarla golde ceyhunun hatası olduğunu düşünüyorum. . .
hatalar zinciri ...
ceyhunla başlıyor...
songla devam ediyor...
cale ve onurla bitiyor..

Fanatik34
16.02.2010, 11:47
Ne yaptı da bitirdi? Anlatın da aydınlanalım...
Gayet basit, ne Isaac´le, ne Gökhan´la, ne de Yattara´yla bir uyum gösteremedi. Neden? Cünkü kapasitesi yok ama hirsina ve mücadeleseine diyecek birseyim yok! Ama yetmiyor.

Isaac´in Manisa´da nasil oynadigi ortada. Gecen sezon maclarda son 5 dk. da oyuna girip ondan mucize bekleyenler düsünsün!

Gecen sezon Gökhan´in ona attirdigi gollere bir bakin, birde Umutún ona yaptigi katkiya...

Yattara gecen sezon o kadarda kötü degildi, hatta ofans anlaminda en iyi oyuncumuzdu. Ama taraftar onu tartismaya basladi, niye? Cünkü Fatih´in attigi golleri Gökhan/Umut ikilisi atamadi. Fatih´li(o mevzuyu acmiyorum) bir takimda Yattara gecen sezon ligi MIN. 8Gol/15 asistle bitirirdi.

Teo´ya gelince..o da agir, pres anlaminda cokta iyi olmayan birine benziyor ama pozisyon sezisi iyi. gol vuruslarini tam anlamiyla göremedik.

antagonist
16.02.2010, 11:49
Gayet basit, ne Isaac´le, ne Gökhan´la, ne de Yattara´yla bir uyum gösteremedi. Neden? Cünkü kapasitesi yok ama hirsina ve mücadeleseine diyecek birseyim yok! Ama yetmiyor.

Isaac´in Manisa´da nasil oynadigi ortada. Gecen sezon maclarda son 5 dk. da oyuna girip ondan mucize bekleyenler düsünsün!

Gecen sezon Gökhan´in ona attirdigi gollere bir bakin, birde Umutún ona yaptigi katkiya...

Yattara gecen sezon o kadarda kötü degildi, hatta ofans anlaminda en iyi oyuncumuzdu. Ama taraftar onu tartismaya basladi, niye? Cünkü Fatih´in attigi golleri Gökhan/Umut ikilisi atamadi. Fatih´li(o mevzuyu acmiyorum) bir takimda Yattara gecen sezon ligi MIN. 8Gol/15 asistle bitirirdi.

Teo´ya gelince..o da agir, pres anlaminda cokta iyi olmayan birine benziyor ama pozisyon sezisi iyi. gol vuruslarini tam anlamiyla göremedik.

İsaac'le Gökhan yıldız olacaktı ama Umut izin vermedi yani...

Vay be Umut. Sen neymişsin be abi! :)

takacan
16.02.2010, 11:51
Sadece Fener maçına bakıp da Isaac süper oynadı denemez. Hatta o maçta da iyi değildi, Isaac'in olabileceği bu kadardır.

Orhan Aydın
16.02.2010, 11:52
Keşke kupa yarı final maçı felan olsaydı.:)

Erdal DİLEK
16.02.2010, 11:52
hatalar zinciri ...
ceyhunla başlıyor...
songla devam ediyor...
cale ve onurla bitiyor..
ama ceyhunun ki cok büyük, hem ben kafayı ıskaladığı için ceyhunu suclamıyorum olabilir ceyhunun yaptığı hata selcuğun içinde olduğu pozisyona atladı ve topu ısklayınca hem selcuk hemde kendisi yerini boşaltı bir anda topu alan adam defansla karşı karşıya kaldı, o anda song 2. tercihi vardı ya üzerine gelen adamın önüne cıkacaktı yada önünü acıp soldan kacan adamı takip edecekti song ki bana göre doğrusunu yaptı stoperine uyup gelen adamı karşıladı içeri kacmadı, evet cale nin kademe hatasıda var ama onurun zerre kadar sucu yok kalenin 7 metre olduğunu unutmayallım

dediğim gibi ceyhun topu ısklaması cok önemli değil bir anda defansın önünün boşalmasına sebeb oldu, bu yüzden yenilen golde %80 ni ceyhuna yazıyorum. .

Fanatik34
16.02.2010, 11:55
Beni de Umut'u savunur hale getirdiniz ya aferim valla :)

Sizce Baros forvet mi ? Burda hayır diyebilecek tek adam yoktur sanırım. Ama ne zmandır sakat ? GS bu adama güvenip lige çıktı yarı yolda kaldı, futbol bu, tabiki sakatlıklar olacak. Ama geçenlerde Halil'in verdiği bir istatislik 178 maç 173 ilk 11 Umut Bulut istatisliği. Sizce bu sakatlıklar ALLAH korusun Umutu da yakalayamaz mı ? Ya da sadece şans mı ? Bence değil, umut ne olursa olsun bir profesyonel, ne olursa olsun yanına ligin gol kralı da gelse kendi çapında bir ruh, ve şu anda Trabzonspor'umuzun forveti . Bunu en çok eleştiri aldığı, Fatih hayranı bir adam olarak yazıyorum.

Şunu da söylüyorum ve iddialıyım, kaçırdığı birçok pozisyonu da kendi başlatıp harcıyor. Hee o zaman suçsuz mu ? Hayır ama çabası var. Yetiyor mu ? Hayır, peki daha iyisi var mı ? HAYIR. Alma şansınız şu anda var mı ? Hayır.

Yorumlarınızı okuyorum, bu takımın defans bloğunda aksaklık yok, tek sorun Forvet hattı diyorsunuz, bunu bu Trabzonspor'u seyredip demeniz kusura bakmayn ama Umut'a art niyet olarak geliyor bana ?

Değeri neye göre ölçüyoruz ? Yada bir forvet oyuncusunun değeri nasıl ölçülür ?

- Koşma ? Birçok kişiyi göre deli dana gibi koşuyor.

- Gol ? Ortalaması yetmiyor, daha az atanlar daha çok para ediyor ?

- Yakışıklılık ? Futbol için kriter mi ?

Bir zahmet söyler misiniz ?

Forvet neye göre para ediyor ?
Fazla alingan gördüm sizi! Son cümlenize bir soru: umut´u göndermek istesek, sizce bu takima ne getirir?

Defansta sorun yok demedim ama öncelikli sorunumuz forvettir dedim. Ben Song´u 8 ay önceden göndermis, yerine kapi gibi bir stoper almistim.

Umut bu takimin en cok kosanlari listesinde 5. sirada. Ha bu benim icin hiiic önemli degil! bana 10 km genellikle bos kosan degil, 8 km ama nereye kostugunu bilen biri lazim!
Kendi pozisyonlarini kendi hazirliyor? Gercekten iyi yaptigi birsey var, o da defansin arkasina ofsayta düsmeden sizabiliyor, eger topa bakiyorsa tabi!

socrates
16.02.2010, 11:56

isaac süperligde ilk 10 içindeki takımlarda oynayamaz. kısaca isaacten hiç bişey olmaz. haa belki ofsayt nedir öğrenirse yan hakem olur.

hevesli
16.02.2010, 11:59
umut gibi türk forvete sahibiz değerini bilelim.. umut pozisyonu kokluyor ve her pozisyona kafasını ayağını uzatıyor..

hele bu maçta attığı gole ne demeli.. daha egemen kafa vurmadım hissi hareket ederek savunmanın arksına sakması çok ince bir bitirişle kaleceiyi avlaması tek kelimeyle muhteşem..

ama dediğim gibi çocuk sevilmiyor.. hatta daha önceki msjlarda gördüm vay efendim golden sonra o kadar koşulurmu falan gibi saçma sapan eleştiriler gelmiş..

şunu kabul edilim.. birçok taraftar umuta karşı art niyetli.. bu da takıma zarar veriyor yazıktır..
umut un bu akılcılığıyla attığı golü ismini zikretmekten kaçındığım eski önemli futbolcumuz atsa burada neler konuşulurdu acaba?

işte kral.. kaptan takımına 1 puanı kazandırdı.. işte zekanın getirdiği gol.. daha neler neler..

Samet Metin
16.02.2010, 12:00
herkes colmana yükleniyor ama ben haksızlık yapıldığını düşünüyorum... eğer colman dediğiniz gibi adam eksiltmeyi deniyorsa ve top kaptırıyorsa bence bunda ofansa yeterince katkı yapamayan ve transfer edildiğinden beri fizik gücünü yetersiz bulduğum selçuk'un hatası vardır...
colman iyi bir forvet arkası olmayabilir ama öldürücü toplar atabilen tek adamımız...aslında bir bakıma ona muhtacız...
dünkü maçı izlediyseniz beni anlarsınız selçuk umut,alan ya da engine servis yapamıyor öyle olunca colman da bu işi tek başına yapmak istiyor ve paslaşmadan topu ileri taşımak istiyor oysa selçuk dan gerekli desteği alabilse ortasahayı paslaşarak geçebilseler ozaman colman daha efektif oynayabilir... zaten geldiği takımda DM/CM oynuyordu colman...
biz AMF oynamasını istiyoruz neden çünkü asıl rolü CM olan selçuk DM gibi oynuyor... ve fizik gücü zayıf bir DM...

Recep Alkan
16.02.2010, 12:02
Fazla alingan gördüm sizi! Son cümlenize bir soru: umut´u göndermek istesek, sizce bu takima ne getirir?

Defansta sorun yok demedim ama öncelikli sorunumuz forvettir dedim. Ben Song´u 8 ay önceden göndermis, yerine kapi gibi bir stoper almistim.

Umut bu takimin en cok kosanlari listesinde 5. sirada. Ha bu benim icin hiiic önemli degil! bana 10 km genellikle bos kosan degil, 8 km ama nereye kostugunu bilen biri lazim!
Kendi pozisyonlarini kendi hazirliyor? Gercekten iyi yaptigi birsey var, o da defansin arkasina ofsayta düsmeden sizabiliyor, eger topa bakiyorsa tabi!

Gayet sakinim, bilenler bilir, alınmam, sadece gerçekten şu noktada bu eleştirinin zamanı değil. Bunu söylüyorum.

Önce sorumun yanıtı almalıyım ki sizinkini cevaplayayım. Forvetin para etme kriteri nedir ? Çeşitli şıkları size yazdım, bunlardan hangisi ? Elimizde öyle yada böyle 9 maç 10 gol atan bir adam var. Çöpe mi atalım ?

Şu anda ligde Fener ve GS den sonra 3. takımız en fazla gol atan olarak. Arada sadece 4 gol var. Anlatmak istediğim bu takım bir şekilde gol buluyor. Ama yediklerine bakarsak ligin üst sıra ortalamasının bayağı altında. Yani öncelikli olarak konuşmamız gereken atandan çok tutan (yani defans)

Ama bunu bırakıp forveti konuşmak bana şu an için saçma geliyor.

Bakın kendi pozisyonlarını hazırladığını kabul ediyorsunuz, eee iyi kötü gol de atıyor, sorun ne ? Bir maçta 2-3 tane atamaması mı ?

Yapmayın bunu atan izim lig de kim var ?

Recep Alkan
16.02.2010, 12:04
Yazılarımı okuyan şaşırmasın, UMUT için iyi konuşuyorum :)

KUTADGU
16.02.2010, 12:06
Gökhan, Guiza gibi bir partner bulduktan sonra senede 40 gol atarsa göreceğim ben sizi.

Umut Kızılderili olsaydı adı "Topal Tavşan Ayağı" olurdu, kesin.

Recep Alkan
16.02.2010, 12:07
Haysettin Hacısalihoğlu da senin gibi konuşurdu

Daha yeni gelmişsin, 10100 mesajımdan sadece birini okumuşsun, cart diyip yapıştırmışsın yaftayı.

Girip bir bak bakalım 3000 mesajı kime ne için yazmışım, oku bakalım imzamı kime ne göndermesi yapıyorum.

Yahu adam tartışmaya mı, Trabzonspor'u tartışmaya mı geliyorsunuz buraya ?

KUTADGU
16.02.2010, 12:07
Haysettin Hacısalihoğlu da senin gibi konuşurdu

Hem de bu adama hem de bu yakıştırma.

Çıngar çıkacak vallahi :D

Meselelere sonradan dahil olmanın ve cup diye atlamanın hafifliği olsa gerek.

Recep, Hayrettin Hacısalihoğlu.

İki farklı vücutta yaşayan tek ruh.

:D

Puhaaaaaaaaaa

socrates
16.02.2010, 12:10

bursa, kayseri hoffenheim ise trabzon hamburg' dur.
bursa, kayseri chievo ise trabzon napoli' dir.
hoffenheim ile chievo ne kadar sürpriz yapsalar da şampiyon olamazlar.
hamburg ile napoli ise her zaman şampiyonluğa uzanabilir.
elma ile armutu karıştırmayalım:confused:

coach
16.02.2010, 12:12
Yedimiz golde onur aynen bir hentbol kalecisi gibi davrandı...

socrates
16.02.2010, 12:15
Yedimiz golde onur aynen bir hentbol kalecisi gibi davrandı...

rüştünün antepten yediği golü örnek göstererek o kadar yakından vurulan kafada kaleciye suç bulunamaz. topa çıkacak bir durumu da olmadığına göre bi suçu yok onurun diye düşünüyorum.
:confused:

lazibere
16.02.2010, 12:21
Tartışmaları dikkarlice okudum herkesin mutlaka bir doğruluk payı var..

Umut Bulut tartışması ise tam bir muamma.. Bu Umutun sorunu değil. Umut ortalam 15 gol ortalaması ile oynayan klasık bir golcu.. Vuruş yetenkleri kısıtlı bir oyuncu..Suç Umut da değil .. umutun yanına onu destelyecek bir forvet almayan ve ya alıp da hala sisteme entegre edemeyen yonetimde... Teofilo eğer Umutla beraber oynayamayacaksa almayacaksın.. eğer 4*4*2 de çift forvet oynatamayacaksan umut bulutdan başka şu anda tek forvet görevini üstlenecek oyuncumuz yok..

maç içinde devamlılığı olan.. Sakatlanmayan ve deli gibi mücadele eden bir UMut Bulut her takımın isteyeceği özelikleti bir forvettir.. Eğer attığı az ise.. daha iyisinial ve yanına yerleştir... Bir takımın bütün gollerini tek forveti atmaz dimi:)))

Maçta ALANZİNYO ve SONG ve CALE dışında kötü oynayan oyuncu yoktu.

Colman, fizik olarak sağlam kalmasada.. attığı milimetrik paslarla takımın en önemli gol ayağıdır..

Alanzinyo.. her maçta karşısında çoluk çocuk var sanarak oynamayı bırakmayı.. Rakip futbolcuyu hafife almayacaksın.. kenar da oynamıyorsun, kenarda oynasan kaptırdığında top en kötü taca çıkabilir de göbekte yapılmayacak yerde yapınca dönüşü tehlike oluyor... daha ciddi lütfen..

Cale... futbol tarzını sevmedim geldiği günden beri.. Bu golde kı hatalarının bir sürüsünü bundan oncekde yapıyordu.. Sankı bir an kopuyor oyundan..

Samet Yildirim
16.02.2010, 12:24
Oyun acisindan beraberlik normal ama pozisyon acisindan galibiyetle ayrilmamiz gerekirdi.

Kaleci-Defans iyidi.
Orta saha beklentiden altindaydi.

Yapacak bisi yok kötü oynamadik. Bursaya 2-3 pozisyon verdik okadar.

socrates
16.02.2010, 12:26
herkes rüyasında etoo' ya, drogba' ya, pedro' ya trabzon forması giydiriyo; uyanıp gerçek hayata dönünce de hırsını umut' tan çıkarıyo.
:)

Murat Erdem
16.02.2010, 12:27
Şampiyonluk falan diye de kasmaya gerek yok. O tren kaçtı. Tek hedef kupa olmalı. Artık kangrene dönüşen skor kısırlığını çözmek adına, lig maçlarında deneme yapmalıyız. Umut'un ne olduğunu dört senedir görüyoruz. Artık ne uzar, ne kısalır. Her maça çıkacak diye, vahiy de gelmedi. Lig maçlarında beklesin kulübe de. Artık istisnasız her maça Teofilo ile başlamalıyız. Bu oyuncuyu kazanmak, her şeyden önemli olmalı bizim için.
Sezon sonu transferi için, yaptığımız yatırımı rant edebilmek için, önümüzü daha iyi görebilmek için...

Recep Alkan
16.02.2010, 12:27
Hem de bu adama hem de bu yakıştırma.

Çıngar çıkacak vallahi :D

Meselelere sonradan dahil olmanın ve cup diye atlamanın hafifliği olsa gerek.

Recep, Hayrettin Hacısalihoğlu.

İki farklı vücutta yaşayan tek ruh.

:D

Puhaaaaaaaaaa

Cihan atlayacağım fabrikanın tepesinden :)

KUTADGU
16.02.2010, 12:28
Cihan atlayacağım fabrikanın tepesinden :)

Fatih imzayı atmadan olmazzzzzzzzz

lazkopatfaroz
16.02.2010, 12:32
Colman tamam yetenekli, geriden iyi uzun pas atıyor ama oyuncu geçme özelliği yok, çok ağır, top süremiyor. Colman kaliteli ancak ne yazık ki bizim istediğimiz düzeyde değil. Cale defansif özelliği bazen iyi bazen kötü. Çok hamle hatası yapıyor. Hücum özelliği inanılmaz zayıf, şut atamıyor, orta yapamıyor, adam geçemiyor. İyi kötü biraz top sürüyor. Cale, Ömer kadar orta açma yeteneği olsaydı ne olurdu acaba? Bursa maçında sol bekten hücüm anlamında katkı alamıyorsun, sağ bek sağ bek değil zaten. Alanzinho'ya top geldiğinde 3 kişi baskı yapıyor. Umut'a geriden yeterince destek gelmiyor. Colman az önce söylediğim gibi. Selçuk hücum anlamında dün iyi değildi. Engin'de aynı şekilde. Eksik Bursa'yı bu sebeple mi yenemedik yoksa başka faktörler mi var ? Yani kısacası orta sahamız böyle önemli maçlar için gerçekten yetersiz mi ?

zafer6161
16.02.2010, 12:32
http://foto.teksas.org/img/2009-2010-IcSaha-Bursaspor%20-%20Trabzonspor%20(1-1)/Bursaspor%20-%20Trabzonspor%20(08).JPG

kalp ve top bu pankarta gerek yoktu.ne olduğunuzu zaten biliyoruz:p

61trabzonomer
16.02.2010, 12:34
Song bu takımın topcusu değil.

DNA-TS
16.02.2010, 12:35
maçta en çok hoşuma giden hakemin topa müdahale , devam kararı verdiği anlarda bursalılara doğru yaptığı top işareti.tribünde baya muhabbeti oldu :D

BAHADIR33
16.02.2010, 12:36
Ben de şampiyonluğun bizim için gerçekçi bir hedef olduğunu düşünmüyorum . mümkün olduğunca üst sıralarda yer almak ve neticesinde de naklen yayın gelirlerinden azami faydalanmak açısından "bir ihtimal" diyerek gündemde tutulduğunu düşünüyorum.

Kupa bizim için büyük bir fırsat...
4 takımlı bir ligde şampiyonluğa oynamak gibi birşey şu anda..en fazla 3 maç kazanıp şampiyon oluyorsun..
Hatta 1 maç kazanarak bile şampiyon olabilirsin...

coach
16.02.2010, 12:36
maçta en çok hoşuma giden hakemin topa müdahale , devam kararı verdiği anlarda bursalılara doğru yaptığı top işareti.tribünde baya muhabbeti oldu :D

Çok iyidi.. :)

Recep Alkan
16.02.2010, 12:40
http://img9.imageshack.us/img9/2743/52288770.jpg (http://img9.imageshack.us/i/52288770.jpg/)

http://img85.imageshack.us/img85/180/52262539.jpg (http://img85.imageshack.us/i/52262539.jpg/)

Calenin itiraz ederken sarı kart gördüğü pozisyon.

KUTADGU
16.02.2010, 12:40

Harika bir mizah.

Recep Alkan
16.02.2010, 12:42
Pozisyonda diğer oyunculara bakıldığında topun daha havada olduğu çok net belli, yani hareket top gelirken yapılıyr. Bu pozisyon penaltı.

Bu arada özetleri şimdi bir kez daha izledim, Bursa top falan oynamamış be.

Zafer bitirdin beni :D

socrates
16.02.2010, 12:44

sezon sonu kendisine teşekkür edeceğiz zaten, ama maalesef şu anda bu haliyle bile stoperde en iyi alternatif:(

Fatih Özkan
16.02.2010, 12:49
Cale'ye yapılan hareket penaltı...
Özeti şimdi indiriyorum birazdan daha iyi yorum yapacağım...
Maçın stresi ile fazla odaklanamıyor insan...

bkandil
16.02.2010, 12:52

...
ama maalesef şu anda bu haliyle bile stoperde en iyi alternatif:(

Olayın en acı yönü ise
ikinizin de haklı olması...

Faik Yılmaz
16.02.2010, 12:52
Cale'ye yapılan hareket penaltı...
Özeti şimdi indiriyorum birazdan daha iyi yorum yapacağım...
Maçın stresi ile fazla odaklanamıyor insan...

Umutun eline çarpan topta penaltı.....Kollar açık

Fatih Özkan
16.02.2010, 12:53

Hele bi özet insin de abi...
Hatırlamıyorum tam olarak pozisyonları...

bkandil
16.02.2010, 12:54
Dün maç esnasında öylesine gösterdiler ve sanki henüz atış yapılmadan itilmiş hissi uyandırdılar insanlarda, maç sonunda pozisyona değinmediler bile...

Eğer atış esnasında ise o pozisyon kesin penaltıdır...

Umut'un pozisyonu penaltı, hava topuna öyle kafkas oynar gibi çıkılmaz...

Serkan'ın faul sebebiyle kesilen pozisyonu ve pozisyonu kesen yan hakemin Serkan'a tavırları da gözden geçirilmeli...

U.Sadıkoğlu
16.02.2010, 12:55
Maçın özetini nerden izleyebiliriz ?
Kale arkasındaki bursalılar harbiden çok organize bağırıyolar ben maçtan çok onları izledim :D

Recep Alkan
Resimlerden net belli oluyor. Cale yere inmeye başlıyor müdahale ile, ama oyuncuların kafası yukarda, yani havadan gelen topu bekliyorlar.

BAHADIR33
Atış esnasında olduğunu düşünmüyorum ..eğer yanlış hatırlamıyorsam posizyonun devamında Cale kalktı ve o topa kafa vurdu. sonra da itirazdan kart gördü.

U.Sadıkoğlu
16.02.2010, 12:58
maçın full özetini nerden izleyebiliriz ????

Recep Alkan
16.02.2010, 12:59
Bahadır abi o pozisyon korner atışı. İlk orta yapılacakken, Cale çekilmeye başlıyor, ilk resime iyi bak, daha atış kullanılmamış, yada oyuncu topa geliyor, ikinci resimde ise oyuncular hamle yapıyor, yani top geliyor, senin dediğin pozisyon ise dönen topun peşine kafa vurması.

Özet FAcebook'u olanlar için ;

http://www.facebook.com/video/video.php?v=108382779176818&ref=nf

Barış Burak
16.02.2010, 13:03
evet ya bursa bursa diyosunuz da,maçı bir daha izleyince sakin kafayla tabii:D bursanın top oynamadığı belli oluo.ama hüseyinin bursada oynadığı belli oluo:D hep top şişirmişler yahu:D şanssızlık sadece başka bir şey değil;)

bu arada kritik maç kabusumuz devam etmio,dün itibariyle bitmiştir.hee yenemedik belki ama o atmosferdeki maçta yine onlardan üstün ve iyi oynadık.yeteneksizliğimiz yüzünden gol bulamadık o ayrı.şanssılıkta var tabii ama o kritik maç kabusumuz bitmiştir.en yakın maç bjk maçı,kazandığımızda görürsünüz;)

Abd.kalaycı
16.02.2010, 13:07
bencede bu kadro sampiyonluga oynar. kadromuz cok genis ve alternatifli. bidahaki sezon belki stoper mevkine bir transfer yapilir. bide orta sahaya bitane oyun kurucuyla bidahaki sezon sampiyonlugun en buyuk adayiyiz.

Bu kadro korunsun seneye şampiyon olamazsak ben Türkiye Cumhuriyetini terk edeceğim.(delikanlı gibi not edin bu sözümü)

Barış Burak
16.02.2010, 13:08
tamam kaydettik:D ama merak etme izin vermeyiz bu ülkeden gitmene senin:D malum bizi gibi ts liler gittikçe şeftaliler kızarıp oğlanlaşmaya başlıyor....

Abd.kalaycı
16.02.2010, 13:11
Maçta top oynamak isteyen bizdik topu yere indirmek isteyen bizdik pozisyona giren bizdik,Bursa ise çok sert oynadı bu gibi durumlarda hakem sertliğe müsaade ederse futbolun kalitesi tabii olarak düşer ve düştü ama maçı biz daha çok istedik Bursanın 4 lü defansı hiç çıkmadı artı Hüseyin 2. yarıda defansın arasına 3.stoper olarak girdi yani tam defans yaptılar sadece değişikliklerde geç kaldık Burak erken girseydi sonuç değişirdi ama Burakın nasıl performans göstereceğini bilemzdiki Şenol hoca şimdi öğrendi önümüzdeki haftalarda Burak 2. yarı mutlaka girer artı Teo var sonuçta 3 forvetimiz var üçüde kaliteli bu takım bnu sene ne koparırsa kardır ama seneye şampiyon olamazsak çok yazık olur.

BAHADIR33
16.02.2010, 13:12
Evet Recep haklısın..
2,26. dakikada tam olarak belli.Hakemin de tam önünde oluyor.
Ömer Üründül'ün söylediği gibi "karışık bir pozisyon" da değil.

Adem Erdoğan
16.02.2010, 13:16
Egemen'in kendisine sövenlere ve her topu ayağına alışında ıslıklayanlara yaptığı kapak müthişti.

talsuv61
16.02.2010, 13:32
İyi bi iş bitirici forvetimiz olsaydı maçı rahat alırdık.
2. yarıda kalecileri 2 defa topu sektirdi dönen topları bursalılar aldı.Bizden birisi kaleciyi kollasa dönen topu yakalar golü de atardı.
Çok gol kaçırdık netice de 11 puanlık maçı kazanamadık. Kapasitemiz bu kadar büyük maçları kazanamazsak yerimiz sabitleşir.

Recep Alkan
16.02.2010, 13:43
Evet Recep haklısın..
2,26. dakikada tam olarak belli.Hakemin de tam önünde oluyor.
Ömer Üründül'ün söylediği gibi "karışık bir pozisyon" da değil.

Bahadır abi, umut'unda pozisyonu tam önünde idi.

Anlamadım, demek ki eşitledi. İkisini de verse 2-2 olacaktı.

Ama cale için boş konuşmaktan sarı yedi diyenler bir kez daha izlesin pozisyonu.

İslam Sezer
16.02.2010, 13:47

Ama cale için boş konuşmaktan sarı yedi diyenler bir kez daha izlesin pozisyonu.
.
2-2 olup olmayacağı belli değil.
onlarda ivankov kaçırmıyor penaltıları ama biz de colman ve umut arada kaçırıyor:D

Oğuzhan
16.02.2010, 13:50
valla ivankov kadar bi penaltıcımız yok , colmana haksızlık olmasında oda kaçırıyor arada . Alex ' in kaçırdığını hatırlayan var mı

Adem Erdoğan
16.02.2010, 13:51
valla ivankov kadar bi penaltıcımız yok , colmana haksızlık olmasında oda kaçırıyor arada . Alex ' in kaçırdığını hatırlayan var mı

Bizim maçta kaçırmıştı 3 sene önce, fakat o maçta şampiyon olmuştular.:)

bkandil
16.02.2010, 13:53
.
2-2 olup olmayacağı belli değil.
onlarda ivankov kaçırmıyor penaltıları ama biz de colman ve umut arada kaçırıyor:D

Bizim penaltıyı da Egemen kullanırdı... Kesin atardı...

sulo61gun
16.02.2010, 13:54
Bakın ben gerçekten söylüyorum hiçbir fark göremiyorum.

Tabi bu dediğim oyun olarak, belki de takım içinde otoritesi çok farklıdır, ona lafım olamaz, ama Trabzonspor aynı Trabzonspor, oyuncular aynı oyuncular, kapasiteler belli.

Ersun Yanal için hep aynı şeyi derdik, ısrarları onu bitirdi.

Şenol Hoca da aynısını yapıyor, Serkanı orta sahada oynatma, oyuncu değişikliklerinin hep aynı kişiler ve aynı dakikalar olması.

Örneğin neden her maç oyuna aldığı Sezer bu maç oynamadı ?

Bence asıl ihtiyaç olunan maçtı ?

Amacım Şenol Hocayı eleştirmek değil, atlamasın ordan burdan birileri hemen.

ersun hoca dönemindeki futbol ile şenol hoca dönemindeki futbol aynı diyorsan baya baya yanılıyorsun demektir.evet ersun hoca zamnında datakım çok gol kaçırıyordu ama bi oyun düzeni ve disiplini yoktu sadece mücadele ediyordu takım.oysa şimdiki takım mücadele yanında pas yüzdesinin ve oyun hakimiyetini büyük oranda eline geçirebiliyor.ayrıca şenol hocaya hep aynı değişiklikleri yapıyor diyip te her zaman oyuna aldığı sezeri oyuna almaması da tezin için iyi bir çelişki olmuş zira burak ve gabriç örnekleri de verilebilir bunun için.bi de sezerin oyuna biz gerideyken girmesi sence mantıklı mı?sence sezer hucum ağırlıklı bir oyuncu mu?daha önce ki maçlarda öndeyken oyunu tutmak için sezerin oyuna sokulması bize neyi ifade etmeli:)

Fatih Özkan
16.02.2010, 13:55

Maç esnasında ben de kızdım Cale'ye konuştu, abarttı diye...
Ama pozisyon gösterildiğinde haksız olmadığını anladım...

Yağızhan Sağnak
16.02.2010, 13:56
Hüseyin bile 3lü çektiriyor..Vay anasını ya:)

Koray
16.02.2010, 13:57

Nerden çıkardın bunu ??

Keramettin
16.02.2010, 13:58
Egemen'e edilen küfür,kavgalar filan Bursa taraftarına yakışırdı zaten.Bi adamın anasına küfür edilir mi ? Ayrıca bizim için değerli bi 3 puan

Hüseyin Bağdat
16.02.2010, 13:59

Valla Recep, Cale'ye bir sürü laf etmiştim boş yere sarı yedi diye adama ayıp etmişim:D Hemide boşu boşuna günaha girdim.
Cale'ye ettiğim lafları penaltıyı vermeyen hakeme etsem olur dimi:D

matrix5782
16.02.2010, 14:15
mücadele açısından iyi bir maç oldu. pozisyon açısından bursadan bariz üstünlüğümüz var.takım daha iyi olacak bence kazanamıyorson kaybetme mantığı yavaş yavaş oturuyor.iyi mücedele ön planda ne olursa olsun iyi mücadele mantığı da oturuyor.

Orhan Aydın
16.02.2010, 14:19
Yarım saat sevinmemiz çok moral bozucuydu.

Ilelioglu
16.02.2010, 14:23
maçın full özetini nerden izleyebiliriz ????

Ligtv.com.tr'den...;)

UğuR
16.02.2010, 14:25

Emre KOŞAK / BURSA,(DHA)
Turkcell Süper Lig (http://www.milliyet.com.tr/index/Turkcell%20Super%20Lig)'de üst sıraları ilgilendiren maçta Bursaspor (http://www.milliyet.com.tr/index/Bursaspor) ile Trabzonspor (http://www.milliyet.com.tr/index/Trabzonspor) karşı karşıya geldi

TURKCELL (http://www.milliyet.com.tr/index/Turkcell) Süper Ligi’nde üst sıraları ilgilendiren maçta Bursaspor (http://www.milliyet.com.tr/index/Bursaspor) ile Trabzonspor (http://www.milliyet.com.tr/index/Trabzonspor)’un Bursa (http://www.milliyet.com.tr/index/Bursa) Atatürk Stadı (http://www.milliyet.com.tr/index/Ataturk%20Stadi)’ndaki mücadelesi 1-1 sona erdi. Mücadelenin ilk yarısı golsüz kapanırken, 67’nci dakikada Batalla’nın kafa vuruşuyla Bursaspor öne geçti. Trabzonspor 88’inci dakikada Umut’la beraberliği yakaladı.
Karşılaşmanın başında iki takım da “Türk Hava Kurumu’nun 85. yılını kutluyoruz” yazılı pankartla çıktı. Kapalı kale arkasında yeralan yeşil beyazlı taraftarlar ise “Ne çok özledik bir bilsen. Avrupa (http://www.milliyet.com.tr/index/Avrupa)’da timsah (http://www.milliyet.com.tr/index/timsah) gibi yürüsen” yazılı dev pankart açtı.
Karşılaşmada Trabzonspor taraftarları için 900 kişilik yer ayrılırken, bilet bulamayan bin 500 kadar taraftar (http://www.milliyet.com.tr/index/taraftar) ise açık kale arkasına girdi. Güvenlik ekipleri Bursaspor tarafına giren bordo mavili taraftarları güvenlik nedeniyle misafir tribünün yanında bulunan bölgeye aldı.
Geçtiğimiz perşembe günü Bursa’da Fenerbahçe (http://www.milliyet.com.tr/index/Fenerbahce) ile oynanan Türkiye Kupası (http://www.milliyet.com.tr/index/Turkiye%20Kupasi) Çeyrek Final rövanş karşılaşmasında sakatlanan ve iyileşemeyen Sercan Yıldırım (http://www.milliyet.com.tr/index/Sercan%20Yildirim) bu akşamki karşılaşmanın kadrosunda yer almadı.
Geçtiğimiz sezon Trabzon (http://www.milliyet.com.tr/index/Trabzon)’da oynanan maç sonrası saha ortasına geçerek üçlü çektiren Egemen Korkmaz (http://www.milliyet.com.tr/index/Egemen%20Korkmaz) Bursa’da tepkiyle karşılaştı. O günden bu yana Bursa’da oynanan maçlara sakatlığı nedeniyle gelemeyen Egemen, kaptanlığını yaptığı eski takımının taraftarlarından nasibini aldı. Yeşil beyazlı taraftarlar Egemen’in üçlü çektirmesine missilleme yapmak için eski Trabzonspor kaptanı Hüseyin Çimşir (http://www.milliyet.com.tr/index/Huseyin%20Cimsir)’i ortaya çağırsada, tecrübeli futbolcu (http://www.milliyet.com.tr/index/futbolcu) çağrılara cevap vermedi.
Karşılaşmanın 56’ncı dakikasında Trabzonsporlu taraftarların bulunduğu misafir tribününde olaylar yaşandı. Taşkınlık yapan taraftarlardan

YakupDayi
16.02.2010, 14:29
bi kaç kademe hatasıyla 3 - 1 i kaçırdık. ama yine top oynadık umutla umutluyuz. takım iyi atmosfer iyi aman bozulmasın dualarımız trabzonla trabzonda.

Soytürk
16.02.2010, 14:30

Umut un herzaman eli acık her topa atlarken kollarına dikakt edin bi,
topa vuramaycak olsada ellerini kollarını acıp entresan bir şekilde zıplıyo ve rakibin önüne gecip yayılıyo
topa cıkmayı kimse ögretmiyomu acaba!!
her atlamasına dikkat edin anlıycaksınız.her yaptığı şeye itiraz ediyo yaptığı halde..

Engin bunları yapsa ki itip kalkıyolar engin i kıyamet kopuyo nedense
(abi lafım sana değil senin cümleden yakaldım olayı:))

lazibere
16.02.2010, 14:32
Valla Recep, Cale'ye bir sürü laf etmiştim boş yere sarı yedi diye adama ayıp etmişim:D Hemide boşu boşuna günaha girdim.

penaltı falan değil.. Bu cale kendini evinde sanarak hakemle bu şekılde konuşma hakkına sahip değil.. kaldıkı önümüzdeki maç için cezalı duruma düştü.. bu takıma yakıştıramadım oyunculardan biri de odur... düz klasik bir oyuncu.. onun gibi oyuncu her takımda var.... koca sezon geçti ileri çıkıp oyunu forse ettiği maçlar parmakla sayılır... bu bek bu kadar çakılı oynamamalı.. ama kapasitesi bu....Denizli düşerse.. çağlar bize gelir diye düşünüyorum

bordox
16.02.2010, 14:34
Hüseyin yapmaz öyle şeyler.

Maça gelelim Şenol Güneş sahada gezen ve hiç bir işe yaramayan Alanzinho ve Engin duruken takımın golcüsüne en çok asist yapan Colman'ı çıkardı.
Bu değişiklikten bir şey anlayan var mıydı?
Oyundan düşen Bursa maça ortak oldu tekrar ve golü attılar.
Sonra Ertuğrul Sağlam'ın hücum adamlarını çıkarması ve orta sahayı fizikli adamlarla durdururum düşüncesi bize yaradı ileri gidemediler.
İşte en beğnilen iki Türk teknik adamın hamleleri.

Song'u sağ bekte oynatmakta ayrı bir deha isterdi yani.
Neyse geçmiş olsun,Bursa bu kadrosuyla iyi iş çıkarıyor taraftarlarıda iyi destek veriyor.
Birde Umut2un pozisyonu penaltıydı,hava topuna öyle çıkılmaz.

Erbay
Son on yıldaki Trabzonspor'un özetiydi dünkü 90 dakika.

YakupDayi
umutun biradaha tatlı sert oynaması lazım . biraz teleşelı oynuyo. savaşçı gibi davranıyo. teknik olmazsa olmazıdır futbolun...

CAFER ÖZER
16.02.2010, 14:36
Umut İçin söylenilecek olanı akşam Lig tv de Umut Söyledi.
Umutun Annesi Futbolu Umuttan daha iyi biliyor bu gerçek.
Umut Dünkü attığı golü ve Sivas maçındaki golü Annesinden aldığıtaktikle atmış.
"Annesi Oğlum Orta Yapıldığında arka taraflarda dur.top sekerse Gol atarsın "demiş.
Umut duracağı yerleri ve nasıl Vuracağını öğrenmeli Annesi Ona birde Nasıl Topa vurulur Öğretirse Yenemeyecğimiz Maç yok.

Recep Alkan
16.02.2010, 14:37

Abi hakem iyi maç çıkardı bence, bir ara fazlaca düdük çaldı ama, pozisyon tekrarlarında haklılıklarını gördüm.
Birde şunu anladım ki, maç seyrederken çok taraflı bakıyorum, sinirden gözlerim de görmüyor, birçok pozisyonu tekrar seyredince haksız olduğumu görüyorum.

Ama taraf olmak bu galiba.

penaltı falan değil.. Bu cale kendini evinde sanarak hakemle bu şekılde konuşma hakkına sahip değil.. kaldıkı önümüzdeki maç için cezalı duruma düştü.. bu takıma yakıştıramadım oyunculardan biri de odur... düz klasik bir oyuncu.. onun gibi oyuncu her takımda var.... koca sezon geçti ileri çıkıp oyunu forse ettiği maçlar parmakla sayılır... bu bek bu kadar çakılı oynamamalı.. ama kapasitesi bu....Denizli düşerse.. çağlar bize gelir diye düşünüyorum

:) Pozisyonun penaltı olup olmaması ile sarı kartı nasıl bağdaştırıyorsun. Pozisyon penaltı, hemde bal gibi, hakem görmedi, vermedi vs vs.

Anlayamadığım nokta caleyi mi pozisyonu mu eleştiriyorsunuz ?

Eğer cale ise penaltı pozisyonunu bırakalım, eğer pozisyon ise calenin genelini bırakalım. Hangisine cevap vereceğimizi şaşırdık :)

Murat Erdem
16.02.2010, 14:39
İkinci yarı istim üzerinde ki Colman'ın oyundan alınması yanlıştı.

Mustafa Yılmaz.20
16.02.2010, 14:40
:) Pozisyonun penaltı olup olmaması ile sarı kartı nasıl bağdaştırıyorsun. Pozisyon penaltı, hemde bal gibi, hakem görmedi, vermedi vs vs.

Eğer cale ise penaltı pozisyonunu bırakalım, eğer pozisyon ise calenin genelini bırakalım. Hangisine cevap vereceğimizi şaşırdık :)
Tabi ki Cale..Kendini önceden öyle bi hazırlamış ki Cale'ye sallamaya.Bi pozisyon olsa da sallasak diyor resmen :eek:

Barış Mayda
16.02.2010, 14:44
Takim İyİ oynadi ama son vuruŞlarda daha becerİklİ olsalardi 3 felen olurdu sanirim

Recep Alkan
16.02.2010, 14:44
ersun hoca dönemindeki futbol ile şenol hoca dönemindeki futbol aynı diyorsan baya baya yanılıyorsun demektir.evet ersun hoca zamnında datakım çok gol kaçırıyordu ama bi oyun düzeni ve disiplini yoktu sadece mücadele ediyordu takım.oysa şimdiki takım mücadele yanında pas yüzdesinin ve oyun hakimiyetini büyük oranda eline geçirebiliyor.ayrıca şenol hocaya hep aynı değişiklikleri yapıyor diyip te her zaman oyuna aldığı sezeri oyuna almaması da tezin için iyi bir çelişki olmuş zira burak ve gabriç örnekleri de verilebilir bunun için.bi de sezerin oyuna biz gerideyken girmesi sence mantıklı mı?sence sezer hucum ağırlıklı bir oyuncu mu?daha önce ki maçlarda öndeyken oyunu tutmak için sezerin oyuna sokulması bize neyi ifade etmeli:)

Bence çok fark yok. Sizce oyun disiplini olmayan takım onca pozisyonu, galibiyeti, golü vs vs leri nasıl buldu ? Laylaylom ile mi ?

Evet haklısınız bir fark var, takım daha fazla pas yapıyor, bu bir gerçek.

Şimdi bakın, olayı istediğiniz yere çekmeyin, sadece Sezer değişikliğine gitmedi, ama adım gibi eminim, gol yemeseydik, alacağı ikinci oyuncu sezerdi. Gol yiyince mecburen atak oyuncusu aldı. Kaldı ki gabriç ikinci yarı tümden sakattı, burak da bildiğiniz gibi yeni geldi. Kadroda olduğunda farkla önde olduğumuz maçlarda bile bir Zafer, Barış, vb gibi oyuncular hiç denenmedi. Ben Şenol Hocanın Manisa maçının son 10 dakşkasını 3 sol oyuncusu ile bitirdiiğini biliyorum.

Cale, Engin, Ferhat ?

Ve o maçta da değişiklikler aynı idi.

Geride iken oyuna sezer'in girmesi mantıklı değil ? Ama 66 dakika da göz göre göre düşen orta sahaya oyuncu almamak ne kadar akıl işi ? Yada golü yedikten sonra bir de demoralize olmuş bir takıma 2. Takviyeyi 8 dakika sonra, 3. takviyei ise golden 18 dakika sonra alması ne kadar mantıklı ? Hele ki 18 dakika sonra giren golün asistini yaparsa :)

Amacım eskiler ile Şenol hocayı kıyas etmek değil, Hele ki Şenol Hocaya sallamak hiç değil, amacımız doğruyu bulmak, ters gelenleri tartışıp öğrenmek :)

hasannuhoglu
16.02.2010, 14:46
futbol olarak bursadan kat be kat üstündük..macın hakkı beraberlikti gibi söylemlere kesinlikle karşıyım..ligin en iyi futbol oynayan takımı denilen bursaya bursada yenilmediysek.bu takımın dahada yenilmeyecegini düşünüyorum.yeterki her maca aynı ciddiyetle cıkılsın.fener ve cimbom dahi dün sahadaki iki takım kadar futbol oynayamıyor.birazcık fenerbahçe ama onlarda bizim rahat devirdigimiz diyarbakır ve manisaya takıldılar
sonuç; iyi yoldayız..güzel günler göreceğiz :))

Remzi
16.02.2010, 14:46

Abi kusura bakma da işin içinde umut varsa onun yaptığı her şeyi kötülüyorsun. Pozisyon penaltı falan değil. kollar açık evet ama önünde futbolcu var ve bilerek yapılmış bir şey değil öndeki futbolcudan dolayı penaltı değil o pozisyon.

uMut'un yakasını artık rahat bırakın!

Erbay
16.02.2010, 14:49
Umut'un pozisyonu penaltıydı, doğruya doğru. Serkan'ın pozisyonu da penaltıydı bence. Colman'ın çıkması, Song'un geç çıkışı hataydı bence. Song alarmı çoooktan vermişti.

Kara Mert61
16.02.2010, 14:49

Çağlar iyi mi yani? Çok mu çalım atabiliyor..çok mu ileri çıkabiliyor sanki..Ancak alternatif olur..

ogeday6106
16.02.2010, 14:52
şenol hocaya sormak isterdim neden alan degilde colman çıktı adam müthiş oynamaya başlamıştı ve ceyhun takıma hiçbişey katamadı dün akşam.

ogeday6106
16.02.2010, 14:53
Çağlar iyi mi yani? Çok mu çalım atabiliyor..çok mu ileri çıkabiliyor sanki..Ancak alternatif olur..

arkadaş elinizi vicdanınıza koyun cale dün serkan ve colmandan sonra takımın en iyisiydi.

isimsiz_61
16.02.2010, 14:55
ya btütn hayallerim suya düştü oysa okadar emindim ki yeneceğimize...

Kara Mert61
16.02.2010, 14:58
arkadaş elinizi vicdanınıza koyun cale dün serkan ve colmandan sonra takımın en iyisiydi.

Ben cale yi beğenmedim demedim..aksine yediğimiz gol dışında hatası yoktu..Eskiye oranla da daha çok ataklara destek veriyor..Sadece çağlar ın bu takımda ilk 11 oyuncusu olamayacağını söyledim..

Yunus Danışmaz
16.02.2010, 14:58
Abi kusura bakma da işin içinde umut varsa onun yaptığı her şeyi kötülüyorsun. Pozisyon penaltı falan değil. kollar açık evet ama önünde futbolcu var ve bilerek yapılmış bir şey değil öndeki futbolcudan dolayı penaltı değil o pozisyon.

hocam umutun pozisyonu her haliyle penaltı.. futbol oyun kuralları içerisinde bir futbolcu elini 45 dereceden fazla açtıysa ( ki umutun elleri başının üstünde neredeyse) o posizyon çarpma yada bilerek veya bilmeyerek olsun oyun kurlları içerisinide değildir. nerede olursa olsun ceza atışı ile cezalandırılmalıdır

bordox
16.02.2010, 15:00

Uzaktan gelen bir orta kollar açık olarak topa çıkarsan penaltı olur,hakem ne düşündü bilmiyorum ama penaltının avantajı olmaz verilmesi gerekirdi.
Önündeki adamı görmedim pardon diyemez,Hüseyin'e çarpıp yön değiştirse bile hakem penaltı verebilir çünkü hava topuna o şekilde çıkamazsın.
temelden yanlış.

lazibere
16.02.2010, 15:00
Abi hakem iyi maç çıkardı bence, bir ara fazlaca düdük çaldı ama, pozisyon tekrarlarında haklılıklarını gördüm.
Birde şunu anladım ki, maç seyrederken çok taraflı bakıyorum, sinirden gözlerim de görmüyor, birçok pozisyonu tekrar seyredince haksız olduğumu görüyorum.

Ama taraf olmak bu galiba.

Calenın topsuz alandakı mucadelede penaltı kararı ağırdır..:)

calenin.. her koşulda hekmele o şekılde konuşup kart görmesini eleştiriyorum.:)

Söz konusu cale ise.. ve maçın en kötü oyuncusu da o ise.. o zaman geneli hakkında da küçük bir anektod açmışım, çok olmasa gerek:)

mashal61
16.02.2010, 15:02
Umut'u oyundan alsın, Umut gol attığında bile sevinmiyorum, bir ofsayt anında (aslında ofsayt yok gibiydi) Umut zaten atamazdı gibi egosunu tatmin etmeye çalışan taraftar Trabzonspor'a yakışmıyor. Futbol, gol olduğunda zıplayıp; gol yediğinde sövmek değil. Bunu birilerinin artık öğrenmesi lazım.

Ba®ış
16.02.2010, 15:04
bu maçın berabere biteceği belliydi.hatta stadda bi arkadaş "maç ne olur" dediğinde 1-1 demiştim.1 puan hiç yoktan iyidir.yenemiyorsan yenilmeyeceksin.

dün için bilet konusunda yardımcı olan Anıl Caner,Recep ve dolaylı da olsa Ali'ye sevgilerimi saygılarımı yolluyorum.haklarını helal etsinler.yaptıkları iyilik hiçbir zaman unutulmayacak.sağolun,varolun.

Recep Alkan
16.02.2010, 15:07
Calenın topsuz alandakı mucadelede penaltı kararı ağırdır..:)

calenin.. her koşulda hekmele o şekılde konuşup kart görmesini eleştiriyorum.:)

Söz konusu cale ise.. ve maçın en kötü oyuncusu da o ise.. o zaman geneli hakkında da küçük bir anektod açmışım, çok olmasa gerek:)

Estağfurullah çok ne demek, bunun için burdayız. Anlamadığım kısmı sordum sadece,

Bir bilmediğim konuyu daha sorayım o zaman size, Penaltı olması için ceza sahası içinde 9 kusurlu hareketten birinin yapılması gerekir. Peki bu kuralda toplu topsuz fark ediyor mu ? Kuralda yazılmış bir madde var mı ?

Ben calenin gördüğü kartları hep yaptığı hareketlerden gördü diye hatırlıyorum. Bunun istatisliği var mıdır bilinmez, ama hakeme itiraz pek görmedim, gördüm dersem yalan demiş olurum.

Cale'yi bende çok eleştiririm, ama biraz da kalıbında yapalım, anlatmak istediğim penaltı pozisyonu ile başladınız caleden çıktınız :)

Saygılar;

ogeday6106
16.02.2010, 15:09
Ben cale yi beğenmedim demedim..aksine yediğimiz gol dışında hatası yoktu..Eskiye oranla da daha çok ataklara destek veriyor..Sadece çağlar ın bu takımda ilk 11 oyuncusu olamayacağını söyledim..

kardeş yanlış alıntı yaptıgımın farkına vardım zaten senin o konuda cevap verdigin arkadaşa cevaben yazdım ben onu

Murat Erdem
16.02.2010, 15:10
Bahadır, burası yanıyor 26'...sizin oralar nasıl ?

BAHADIR33
16.02.2010, 15:10
Yazın böyle sıcak bir rüzgar eser ya...öyle işte..Allah sonumuzu hayır etsin

Recep Alkan
16.02.2010, 15:12
Balıkesir takriben 18-20 derece :)

Ayaklarım pişti spor ayakkabı ile :)

Murat Erdem
16.02.2010, 15:14
İşin ilginç yanı, 3 gündür güneş yok.

Recep Alkan
16.02.2010, 15:16
Abi burda kendini gösteriyor, hemde peçesinin arkasına saklanmadan :)

Beklerim buyrun :)

BAHADIR33
Aynen..güneş yok..
Sera etkisi dediklerinden herhalde.

Orhan Aydın
Güresel ısınma:D

sulo61gun
16.02.2010, 15:18
@alkan61
hayır siz Ersun hoca dönemiyle mukayese ettiğiniz için öyle yazdım ben de.ersun hoca döneminde iyi oynadığımız maç sayısı 2 veya 3 tür.maçları dikkatli analiz ederseniz bir çok maç iyi oynanmadan bazen de şans golleri ile alınmıştır.yani hangi maçı geçen sene rahat bi şekilde izleyebildik istanbul beldiyeyi 4-1 yendiğin maça bak maç belki de 5-4 belediye lehine bile bitebilirdi:).ama ben burda ersun hocaya da suç bulmuyorum pek sonuçta yeni kurulan bi takımın ligde o başarıyı göstermesi takdire değerdir.ama şenol hoca döneminde bariz şekilde takım daha ne yaptığını bilerek oynuyor ve yedeklerin de hazır olduğu bi takım var elinde.Ayrıca unutmayalım ki bu takımı şenol hoca kurmadı benim için ölçü bi dahaki sene olacaktır.oyuncu değişikliklerine gelirse bu durum kişiden kişiye değişir.yani ilk sayfadan başla okumaya herkes farklı takımın sahaya sürülmesini veya farklı oyuncuların değişiklik yapılmasını söyler.tabi maç bittikten sonra bunları yazmak kolaydır.bence de mesela colman yerine alan daha önce çıkmalıydı(bunu alanın futbolunu genel anlamda beğenen biri olarak söylüyorum).sezer ise sadece öne geçtiğimizde kullanılabilecek bir futbolcu zira hücum gücü ceyhundan iyi değil(en aından şu haliyle).daha başka yapabileceği şey ise burakı 15 dk yerine bi yarım saat önce alabileceğidir.ama kimse bilemezdi burakın o iki pozisyona gireceğini ve etkili olabileceğini yani bunlar biraz şans işi.mesela songun kanadından ilk yarı hiç bir atak yapamadı bursa.ikinci yarı ise ozanın ikinci atağında gol geldi.
zafer barış meselesine gelince zafer zaten kadroda yoktu ve izlediğim kadarıyla ağır bi oyuncu ama sezer ve ceyhunda ağır tabi.demekki şenol hoca yeterli görmemiş.barış ise bu takımda oynayamaz bence devre arası kiralanmalıydı.bir trabzonlu oyuncunun bu kadar vurdumduymaz olmasını kabul edemem.engindeki isteğin 10 da biri yok onda.sanki kendini messi zanneder havasında bunu kendi de biliyor.henüz olmamış birinin şımarıklık yapması onun gibi genç birine yakışmıyor.
neden değişiklik yapmak için bekledi sorusuna gelince, çünkü benim gibi colman alan ve engin gibi oyunculardan yetenekleri dolayısıyla kötü oynasalar bile her an skoru değiştirebileceklerini düşünüyor şenol hoca ki zaten enginin girdiği iki pozisyon colmanın ara pası ve girdiği pozisyon alanın yine serkana gol pası bunları ıspatlar nitelikte.bunlardan biri gol olsa şenol hocanın haklılığı ortaya çıkacaktı bu sefer de:)

benim bu maçta şenol hocaya eleştirebileceğim en önemli nokta şudur.acaba gerçekten 1 puan yeterlimidir mantığıyla mı gitti bursaya?yani ilk yarı takımın savunma yapıp kontra oynaması bunu gösteriyordu biraz.aslında önceki maçlarda olduğu gibi önde presle başlasak maçı çok önce koparabilirdik.yani hüsoya pres yaptığında zaten afallayan bi yapısı var ağır olduğu için halbuki çok rahat oynadı hüso bu maçta.taki golü yiyene kadar bu mantıkla oynadı bizim takım.bence yanlış olan buydu.ama buna bile kesin doğru diyemem o zaman da geride büyük açıklar verip kontra goller yememize sebep olabilirdi bu durum

Erbay
Yarın İstanbul 20 derece olacak diyorlardı.

X bu golü atsa bunları konuşmayacaktık :D

Mehmet Zeki
Canin Sagolsun Trabzon'um.

İHTİLALL
Ne kadar ısınmış bu sayfa..

BAHADIR33
Bu yaz zalım bir sıcak göreceğiz herhalde..
Teofilo sevinecek bu işe

BAHADIR33
16.02.2010, 15:20
Ne kadar ısınmış bu sayfa..
Bürodaki teyze nasıl Veysel Abi?
Bakıyor mu arada tip tip :)

İHTİLALL
16.02.2010, 15:20
Len güneyliler..

Üfürüp,üfürüp durmen len aşşeden,aşşeden..

tonyalı Aydın
16.02.2010, 15:21
arkadaşlar şimdiden önümüzdeki sezonun planını yapalım.1.bu takıma tecrübeli bir kaleci şart,onurun biraz daha pişmesi lazım.önünde iyi bir kaleci olursa daha başarılı olur.2.solbek bu takıma bir solbek bulamadık.beğenirsiniz beğenmezsiniz denizlideki çağlar bizim caleden de ferhattan da iyidir.3.alınabilinirse ömer aysana rakip olabileçek bir sağ kanat.4.iyi bir stober topu oyuna sokabilen.5.alex ayarında bir orta saha oyun kurucu.6.hakan şükür ayarında bir forvet.tabi bunları yaparken.song,cale,slyva yıda göndermek lazım.

Recep Alkan
16.02.2010, 15:22
http://img18.imageshack.us/img18/4445/abcd0009h.jpg (http://img18.imageshack.us/i/abcd0009h.jpg/)

http://img513.imageshack.us/img513/2760/abcd0010n.jpg (http://img513.imageshack.us/i/abcd0010n.jpg/)

Güneşimiz :)

İHTİLALL
16.02.2010, 15:22
Bürodaki teyze nasıl Veysel Abi?
Bakıyor mu arada tip tip :)

Teyze değil ya,

Bi alt kategori..:)

Senin mesajlarını okumuyorumki..:)

Sadece bu gözüme çarptı..;)

Recep Alkan
16.02.2010, 15:24
Sula61gun abi öyle bir yazı yazdın ki, cevaplarsam mesai bitecek :)

Ne yapsam onu düşünüyorum, daha okuyamadım bile :D

İHTİLALL
16.02.2010, 15:24
Bi bırakın da,

Kış kışlığını yapsın daha..

Kaç senedir,adam gibi bir kış,bu sene oluyor buralarda..

Orhan Aydın
16.02.2010, 15:25
Bi bırakın da,

Kış kışlığını yapsın daha..

Kaç senedir,adam gibi bir kış,bu sene oluyor buralarda..

Veysel abi bende çok severim kışı ama bu Ankara'da kırıntısı yok nerdeyse:)

İHTİLALL
16.02.2010, 15:27
Veysel abi bende çok severim kışı ama bu Ankara'da kırıntısı yok nerdeyse:)
Geçen kar yağdı ya ..:)

Bi Ankara'ya mı yağmadı kar?

m@ss
16.02.2010, 15:27
''1 poinTS iyidir '' diye düşünüldü bence de...

Orhan Aydın
16.02.2010, 15:29
Geçen kar yağdı ya ..:)

Bi Ankara'ya mı yağmadı kar?

Yağdı da abi benim ''kış''tan kastım tipi, kıyamet:)

Murat Erdem
16.02.2010, 15:30
Recep, bi koşu dışarı çıkıp mı çektin o resimleri ?

İHTİLALL
16.02.2010, 15:31
Ne o,kış günü,

Güneş ,müneş sıcak filan..

Kış,kışlığını,

Yönetici,yöneticiliğini yapacak arkadaş..

boztepeli61
16.02.2010, 15:31
Meteoroloji başlığı burası galiba

İHTİLALL
16.02.2010, 15:33
Yağdı da abi benim ''kış''tan kastım tipi, kıyamet:)
Tuzun kuru senin herhal..

HH gibi..

Bak transfer de bitti..

Bu senede hac mevsimi, yine kurbana denk geldi mübarek..:D

Recep Alkan
16.02.2010, 15:34
Recep, bi koşu dışarı çıkıp mı çektin o resimleri ?

heee, valla sizin için çıktım çektim geldim :D

Hizmette sınır yok diyorum size inanmıyorsunuz bana :)

Ne o,kış günü,

Güneş ,müneş sıcak filan..

Kış,kışlığını,

Yönetici,yöneticiliğini yapacak arkadaş..

ççç ççç ççç

Özledim be abi..

Tayfun
16.02.2010, 15:35
Böyle kazanmamız gereken maçları kazanamıyoruz sorun nerde?

Orhan Aydın
16.02.2010, 15:36
Tuzun kuru senin herhal..

HH gibi..

Bak transfer de bitti..

Bu senede hac mevsimi, yine kurbana denk geldi mübarek..:D

Aman abi HH'ye girmeyelim benim mesajlar uçuşuyor:D

İHTİLALL
16.02.2010, 15:37
Ahali bu tarz maç kritiğine alışkın değil galiba..

Hala Umut'un hattrick ihtimaline,platonik aşk yaşayanları,

Futbol cahilliğiyle suçlayarak,kritik yapılıyor..

Biz ,bunada karşıyız...

sulo61gun
16.02.2010, 15:38
Sula61gun abi öyle bir yazı yazdın ki, cevaplarsam mesai bitecek :)

Ne yapsam onu düşünüyorum, daha okuyamadım bile :D

valla ben takımdan zevk alıyorum gerçekten.yani sahada ne yaptığını bilen bi takım görüyorum.eksikler tabiki var ama zaten bu sene kimse şampiyonluk beklemiyor ki ilk yarı zaten o kadar puan harcadık ki bunları telafi etmek çok zor.ama diğer takımların hallerini de gördükçe 2 veya 3 . olabileceğimizi de düşünmüyor değilim e bi de kupayı alırsak bu seneyi bu şartlarda iyi kapatmış oluruz.seneye 2-3 ilk onbir oyuncusu yeterli olur bu takıma.savunma ve orta saha özellikle.evet ben de fatih tekkeyi çok istedim ama o olay bitti artık.yeni bi forvet gerekir mi seneye onun bize teo ve burakın performansı gösterecek

BAHADIR33
16.02.2010, 15:42
Özay Gönlüm...Rahmetli..
Alırdı eline 3'lü sazı...Bir ondan , bir ondan çalardı...
İzlemekten bıkmazdım hiç..Tam canım sıkılmışken üsttekine geçer inceden çalar, dikkatim dağılmaya başlamışken alttakine geçer kalından giderdi..
İzlerdik işte...
İzleriz hala saz çalanları.. :)

http://img171.imageshack.us/img171/7629/zaygonlum218068404.jpg

İHTİLALL
16.02.2010, 15:44
Bu takıma,

Bi kaleci,

İki yabancı,

Bi de forvet aldın mı,

Seneye şampiyon olmazsa,bileklerimi keserim!..

Bu lafı ve benzerlerini ilk duyduğumda,

21-22 yaşlarındaydım..

İnanmıştım saf,saf..

Yaklaşık 22 yıl oldu..

.....

Süleyman Eruyar
16.02.2010, 15:44
Süleyman Sofu hala Fatih başlığında mı?

Hiç görmüyorum onu..

BAHADIR33
16.02.2010, 15:46

Hiç görmüyorum onu..
Ben de merak ediyorum Süleyman'ı..
Adem de kayıplardaydı ama çıktı ortaya.

İHTİLALL
16.02.2010, 15:46
Özay Gönlüm...Rahmetli..
Alırdı eline 3'lü sazı...Bir ondan , bir ondan çalardı...
İzlemekten bıkmazdım hiç..Tam canım sıkılmışken üsttekine geçer inceden çalar, dikkatim dağılmaya başlamışken alttakine geçer kalından giderdi..
İzlerdik işte...
İzleriz hala saz çalanları.. :)

http://img171.imageshack.us/img171/7629/zaygonlum218068404.jpg

Koçum benim..

Tam 12!..

Şimdi Zara ve Neşet Ertaş'ı da severim de ,de,

Bu garibin, büsbütün sempatisine nail oluver..:)

Murat Erdem
16.02.2010, 15:47
Vay beee, ne günlerdi Bahadır.
Bizim zamanımızda televizyon, İstiklal marşı ile açılır, İstiklal marşıyla kapanırdı. Bizim zamanımızda "televizyon gezmesi" vardı akşamları şanslı ailelere. Hey gidi memleketim, nerden nereye geldik !

Recep Alkan
16.02.2010, 15:47

Hiç görmüyorum onu..

ççç ççç

Girmiyor artık, onu görmek isteyen siyasi parti mitinglerine gitsin :)

Kendini siyasete verdi, HH'yi burda deviremeyeceğini anladı, siyasi olarak çözecek işi :D

Murat Erdem
16.02.2010, 15:49
Recep, dün "muhabbet yok" diyordun. Al sana muhabbet:D

lazkopatfaroz
16.02.2010, 15:50
Başlık 'TSL 21.Hafta | Bursaspor 1 - 1 Trabzonspor' konusundan uzaklaşmış yine...

Orhan Aydın
16.02.2010, 15:51
Recep abi nasıl destek verebiliriz Süleyman abiye?:D

İHTİLALL
16.02.2010, 15:51
Vay beee, ne günlerdi Bahadır.
Bizim zamanımızda televizyon, İstiklal marşı ile açılır, İstiklal marşıyla kapanırdı. Bizim zamanımızda "televizyon gezmesi" vardı akşamları şanslı ailelere. Hey gidi memleketim, nerden nereye geldik !

He ya..

Bizim evde vardı da ilk çıktığında,

Renkli olunca,utana sıkıla eniştemlere giderdik.

Sırf renkli diye ,üç saat "buz pateni" izlerdik..

Aval,aval..

Jane Thorvıl ve Katherina Wıtt'i ,unuturmu bu vatanadaş..

BAHADIR33
16.02.2010, 15:53
Biri Veysel Abi'ye desin ki ; Bahadır Nil Karaibrahimgil'i kırdığı potla tanımış :)

Süleyman Sofu

Hiç görmüyorum onu..

Ben de merak ediyorum Süleyman'ı..
Adem de kayıplardaydı ama çıktı ortaya.

ççç ççç

Girmiyor artık, onu görmek isteyen siyasi parti mitinglerine gitsin :)

Kendini siyasete verdi, HH'yi burda deviremeyeceğini anladı, siyasi olarak çözecek işi :D

vayyyy bizim ekip tam kadro burda

Herkese selam ve hürmetlerimi sunaraktan başlayalım...

Recep Alkan
Yahu hemen muhalefet geliyor hemen,

Biz başka başlıklar umut başlığı olunca ses çıkarmıyorduk birilerine.

Gereksiz muhalefet hep var, alıştık seslemiyoruz :)

-----------------------------------------------------------------

He ya murat abi, acayip keyif oldum, umarım bir gün bu kareyi canlı canlı toplarız, inşallah ...

------------------------------------------------------------------

Süleyman hoş geldin, adam müneccim galiba, lafını ettin hemen geldi :D

-------------------------------------------------

Bu arada Volkan Konak'ın da ilk albümünü koydum, yemin olsun çalışmak ilk kez bu kadar zevkli geliyor :D

Süleyman Eruyar
16.02.2010, 15:54
ooooo hoşgeldin ya, keşke başka birşey dileseymişim :):)

BAHADIR33
16.02.2010, 15:55
ooooo hoşgeldin ya, keşke başka birşey dileseymişim :):)
Ayıp değil mi Süleyman? Adamın yüzüne söylediğin lafa bak :)

Süleyman Sofu
16.02.2010, 15:55
ya biz arada zaten giriyoruz siteye girmesinede genelde misafir modunda oluyorum yazasım gelmiyor

sulo61gun
16.02.2010, 15:56
Bu takıma,

Bi kaleci,

İki yabancı,

Bi de forvet aldın mı,

21-22 yaşlarındaydım..

İnanmıştım saf,saf..

Yaklaşık 22 yıl oldu..

.....

o kadar da değil yani.ts nin son 15 yılda şampiyon olabileceği 2 veya 3 sezon vardır.biri 96 sezonu diğeri fatih-gökdeniz-yattara-simkovyaklı takım bu takımlar gerçekten iyi futbol oynamıştır ve gereken açıklar iki dönemde de kapatılmamış(kingziladze ve jun vakaları) tam tersine o takımlar dağıtılmıştır. bu dönemler dışında ts şampiyonluğa oynayabilecek bi kadro yakalamamıştır.sivasın geçen seneki kadrosuyla şampiyonluğa oynuyorsa bu takım 3 takviyeyle rahat oynar.önemli olan eksiklere doğru transfer (ilk onbir transferi) , takım olabilme,geniş kadro.bunların hepsi seneye sağlanabilir.

Recep Alkan
16.02.2010, 15:56
Bahadır abi, istekli on numara bir radyo yayını yapalım mı, şimdilik masamda olacağım gibi :D

lazkopatfaroz
16.02.2010, 15:57
Konu futbol olsa tamam konu resmen özel muhabbete dönmüş. Bunun ismi muhalefetse eyvallah.

Süleyman Eruyar
16.02.2010, 15:57
beraberlik maçın hakkıydı,

Süleyman Sofu
16.02.2010, 15:58
kötüyken yazsak aha hemen geldi potansiyel Fatihçi deniyor
iyiyken yazsak hani Fatihsiz olmaz diyordunuz deniyor anlayacağınız hertürlü hedefteyiz
hedef olmak sıkıntı vermiyor boş adamlara dolu cevap vermek ağrıma gidiyor en iyisi uzak durmak yoksa cidden bela sahibi olacam...

m@ss
16.02.2010, 15:58
Bu takıma,

Bi kaleci,

İki yabancı,

Bi de forvet aldın mı,

21-22 yaşlarındaydım..

İnanmıştım saf,saf..

Yaklaşık 22 yıl oldu..

.....

1983 te Trabzonspor lu oldum,duma duma dum!:mad: