PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TSL 21.Hafta | Bursaspor 1 - 1 Trabzonspor

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19

pReN@_61
16.02.2010, 00:12
Engin'di hocam o :)Yanlış görmüşüz demek ki:) üstüne gitti şanssızlık...

Kubilay ŞAHİN
Kancık Bursa taraftarı Trabzon'a dönen taraftalarımızın otobüsünü taşlamışlar cam bırakmamışlar, inşallah taşlayanları yakalayıp bi güzel benzetmişlerdir...

Bunlar giderken taş atarlar.. Otobüs durunca çöp arkasına saklanırlar dayak yemeyelim diye..

:)

lazzz61
Ceyhun'un volesi gol olsaydı keşke :) o neydi öyle ya
o volee engine aittti..

Gizadam34
16.02.2010, 00:13
az önce Faruk Özak ı dinledim de.. 2016 kapsamında Trabzon a da yeni bi stad yapılacak diyor. var mı böyle birşey?

Ilelioglu
16.02.2010, 00:13
Bordoooooooooooooo!

Maviiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!

gerenimo
16.02.2010, 00:15
maçı cafede f.b.li 68 yaşında bir amcayla izledim. tesadüfen orda tanıştık. şenol güneş hayranıydı. onu çok seviyorum o mutlu oplsun diye trabzonsporun kazanmasını istiyorum dedi. bizim efsana kadroyu ezbere sıyıyordu,o döneme ait iştanbul takımlarıyla yaptımız maçları anlattı. çok güzel bir sohbetle o dönemde istanbul takımı taraftarlarının bizim karşımızdaki umutsuzluğundan bahsetti.

bu maçta takımı çok beğendi attığımız golde de şenol güneş hürmetine bizim kadar sevindi.

kalavara
bir maç istemediğimiz sonuç oldu ya, ne şenol hocası kaldı ne de topçuları...bizim taraftarlık algımız harbiden gerizekalılık üzerine kurulu...

Metin Ural
az önce Faruk Özak ı dinledim de.. 2016 kapsamında Trabzon a da yeni bi stad yapılacak diyor. var mı böyle birşey?

stadda trabzon halkina maclari dev ekranlardan canli mi izlettireceklermis?

socrates
burak bile röportajında bursa üstündü diyo. bu digitürk montajları ile maçı nası isterse öyle gösteriyo. yoksa özetlere bakarsak burdaki yorumları anlamak mümkün diil.

Hayir resmi sitede öyle yazmiyor ama..:cool:

resmi siteden alıntı:

...Burak Yılmaz, "Bursaspor baskılı oynadı gözüktü ama en az 5-6 tane mutlak gol pozisyona giren bizdik" dedi....
:cool:

ph=61

ne stadı? stad da nedir? stad ne gezer Trabzon'da?

matrix5782
örneğin diğerlerini örneklendir bakaım.
iddia ispat gerektirir. sallamanın sonucunu uzun vadeye yayma. ispat yükümlülüğün var. bekliyorum.

usta 3. hafta hocayı gönderme kararı aldılar dedim 4 ay yalancı diye dolaştık buralarda ta ki genel saymanımızın şu açıklamasından sonra

biz hocayı 3. maçtan onra gönderme kararı aldık dedi.

drago gabriçi aldık dedim 1 hafta klavye kahramanı diye dolaştık buralarda

yılbaşı akşamı 2 transfer olcak dedik sezer murat tosun alınana kadar atıyor üfürükçü diye gezindik

doğruları söylüyoruz komlo teorisi diyorlar giydiriyor diyorlar

arifemre
16.02.2010, 00:16
ben maçı 90 dakika izledim,
formaları görmeyen biri olsa ingiltere lig maçından ayırt edemezdi.
kalitesi en üst maçtı bu ligde.
keşke kalitesiz olsaydı da yenseydik, ayrı
ama gerçekten sezonun tüm maçları dahil en üst düzey maçtı. (istanbulluların derbileri dahil)
bu takım iş ya-pa-cak
böyle oynarsak kupayı kimseye bırakmayız...

Az evvel TRT1'den maçın geniş özetini seyrettim.

Herkesin merak ettiğini peşin peşin söyleyeyim: Şenol Güneş geldiğinden beri oynadığımız en iyi maç. Defansımızı tam olarak oturmuş gördüm. Bursaspor, ligin güçlü ekiplerinden biri ve daha dört gün önce Fenerbahçe'ye 3 çekmiş bir takım. Skoru bir tarafa bırakırsak, ben kendi adıma oyunu çok beğendim. Hâttâ şu kadar da iddialı konuşuyorum: Haftanın en güzel maçıydı.

Yani NDND'de bana hediye edilen galibiyetlerden çok daha değerli (oyun olarak) bir maçtı. İnşaallah hep böyle devam ederiz.

Maçın tamamını seyredemediğim için oyuncu değişiklikleri hakkında bir fikrim yok.

.

Halit Akyüz
Maketten mi..??

Ilelioglu
Beyler burda gereksiz yere tartisip bir birimizi üzmeyelim.

Yillardir tekrarladigimiz bu sacmaligi tekrarlamayalim.

Lütfen.

Herkes Senol Hoca'ya güveniyor ve bizim bu güvenimizi bosa cikarmayacagini herkes biliyor zaten..!

O zaman sorun nerde...?:)

Fatih YAZICI

Trabzon yedek listede. Hazırlıkların aynısı Trabzon için de geçerli olması lazım. Öyle biliyorum ben. Yanlışım varsa düzeltin.

Miraç Atalay Çiftçi
Bazılarımızın bakış açısı gerçekten garip.

88'de golü atıp rahatlayan bir oyuncu modeli bunu yapabilir.
Üzerinde baskı vardır.
Kaçırdıklarının bir kısmını telafi ettiğini düşünebilir.
Maçtan önce Tolga'ya gol atacağına dair söz vermiştir, sözünü yerine getirince koşar...

Yahu adam istediğini yapar.
30 metre neden depar attın da gole sevindin ey Umut diye ipe germek mi gerek?

Tuhaf...

magicyattara
Üstad, sizlen hiç aynı çizgide buluşamayacak mıyız?

Bu gece tarihi bir fırsat kaçtı :D.

.

:)
Bunun hocayla alakası yok.:)
Oyuncu kadrosunu zayıf bulduğumu her fırsatta söylüyorum.

Yıllar önce böyle bir Bursa maçı izlemiştim Avni Aker'de,hoca da yine Şenol Güneş'ti.Bursa'da Mususi,Baliç gibi önemli adamlar vardı.
Biz de Hami,Ünal,Şota,Arçil,Ogün,Abdullah,Orhan'lar..vs
Dişe diş bir maç olmuştu.Bursa çok iyi pres yapmıştı.
Maçı son dakikalarda;Hami'nin serbest vuruştan 18 içine yerden gönderdiği sert şutunu,topuğuyla Bursa ağlarına yollayan Şota'nın golüyle 1-0 almıştık.
Kazanmak ve berabere kalmak.
Arada çok fark var..
Canımı sıktı bu beraberlik...

Adem Köse
16.02.2010, 00:17
arkadaslar onceki yazilari okuyamadim belki deyinen arkadaslar wardir ama ben umutun golunden sonra 60 metre depar atip golsevinci yasamasina deyinecegim.. TS da 88 de beraberlik golunu bulan bir oyuncu kaleye girip topu alip santrayami kosar yoksa .... ?

Bende farkettim... sanki beraberlik burda bizim için yeterli diye düşünülmüş ve o kafayla hazırlanmış gibiydi takım... Maçın genelinde de böyle bir hava hissettim.

Mustafa ÖZDEMİR
o hep söylüyor .onu kendi haline bırak:D...

Oruç
Umut'u eleştireceğim diye kendinizi kasmayınız. Yok golü attı neden sevindi, santraya topu neden götürmedi.

1-0 gerideyken neden Alan koşa koşa kenara gelmedi demek daha doğru olmaz mıydı ?

Ilelioglu
usta 3. hafta hocayı gönderme kararı aldılar dedim 4 ay yalancı diye dolaştık buralarda ta ki genel saymanımızın şu açıklamasından sonra

yılbaşı akşamı 2 transfer olcak dedik sezer murat tosun alınana kadar atıyor üfürükçü diye gezindik

Suan bunlarin bize bir yarari varmi...?

Yok.

Ilelioglu
16.02.2010, 00:18
Umut'u eleştireceğim diye kendinizi kasmayınız. Yok golü attı neden sevindi, santraya topu neden götürmedi.

1-0 gerideyken neden Alan koşa koşa kenara gelmedi demek daha doğru olmaz mıydı ?

Evet güzel bir tespit...!:alkış:

pReN@_61
16.02.2010, 00:19
Bazılarımızın bakış açısı gerçekten garip.

88'de golü atıp rahatlayan bir oyuncu modeli bunu yapabilir.
Üzerinde baskı vardır.
Kaçırdıklarının bir kısmını telafi ettiğini düşünebilir.
Maçtan önce Tolga'ya gol atacağına dair söz vermiştir, sözünü yerine getirince koşar...

Yahu adam istediğini yapar.
30 metre neden depar attın da gole sevindin ey Umut diye ipe germek mi gerek?

Tuhaf...Ne güzel söyledin.Ağzına sağlık.

outlaws61
TRABZONSPORLULAR KONTENJANI AŞTI
Bu arada, Trabzonsporlu taraftarlar tribünlerde kendilerine ayrılan 900 kişilik kontenjanı aştı. Trabzonspor için ayrılan 900 bilet tükenirken, açık kale arkası tribünü için bilet alan çok sayıda Trabzonspor taraftarları, Bursaspor tribünlerinden gelen tepki üzerine, güvenlik için misafir takım tribününün hemen yanındaki bölgeye alındı. Yaklaşık 2 bin 500 bordo-mavili taraftar, takımlarını destekledi. Öte yandan, bordo-mavili taraftarlar, maçı beklerken tribünlerde horon tepti.

bi o kadarda orda kalan insan vardı ya neyse :) helal olsun taraftarımıza..

mashal61
bir maç istemediğimiz sonuç oldu ya, ne şenol hocası kaldı ne de topçuları...bizim taraftarlık algımız harbiden gerizekalılık üzerine kurulu...
Genelleme yapmak doğru olmasa da maalesef haklılık payı var. Maçı izlediğim yerde golden önceki Gabric'e atılan pasta bile sıçtı atağın içine gibi yorumlar yapabilen taraftarlar da var maalesef. Oysa bir kaç saniye beklese gol olacak zaten.

ziyaretci
16.02.2010, 00:20

arkadasim ben umutu elstirmek icin yazmiorum..eski yazilarimda umutu en cok savunan ksilerden biriyim.. ben isme gore yorum yapmiorum.. o anda en sevdiim oyuncu selcuk da bunu yapsa aynisini yazarim gabricde yapsa aynisini yazarim.... anti umutcu olarak yazmiorum. bursa macini kazanmayi cok isteyen bi taraftar olarak yaziorum

UğuR
16.02.2010, 00:21
Bu maç dan alınacak anafikir...Song dan sağ bek olmaz...Cale nin ne yapacağı belli olmaz...Bu defans kurgusu ile Trabzonspor şampiyon olamaz.

TS-FAN
16.02.2010, 00:22
Bu takım ligin sonuna kadar üstüne koyarak devam edecek.
Takım sahadayken kazanamasa da kaybetmeyeceğine inandırıyor.
Bunu ben hissediyorum,inanıyorum.
Bence bu , son zamanlarda kazandığımız en büyük özellik.
Uzun zamandan beri topla daha çok oynamadığımız bir maç oldu.%52-%48 geride kaldık.
Buna rağmen, kazanmaya biz daha çok yaklaştık.

ziyaretci
16.02.2010, 00:22
Bu maç dan alınacak anafikir...Song dan sağ bek olmaz...Cale nin ne yapacağı belli olmaz...Bu defans kurgusu ile Trabzonspor şampiyon olamaz.
ozan ipek in perfonmansi birde :S

Murat Acar
16.02.2010, 00:23

İşte bende bu dakkada deli oldum stadda daha önceleri malüm Gökhanın ruhsuzluğuna takmıştım alanın sorumsuzluğuna takım yenik koş birader bağırmaktan sesim kısıldı alana o pozisyonda ...

Ömer Kibar
takım kaybetmemeye devam ediyor ve bu güzel futbolun karşılığını sezon sonunda alcağımıza inanıyorum

TSercaN
Hayretler icerisinde yapilan elestirileri takip etmeye devam ediyorum.

Ilelioglu
16.02.2010, 00:24
Bu takım ligin sonuna kadar üstüne koyarak devam edecek.
Takım sahadayken kazanamasa da kaybetmeyeceğine inandırıyor.
Bunu ben hissediyorum,inanıyorum.
Bence bu , son zamanlarda kazandığımız en büyük özellik.
Uzun zamandan beri topla daha çok oynamadığımız bir maç oldu.%52-%48 geride kaldık.
Buna rağmen, kazanmaya biz daha çok yaklaştık.

Hayir 51 % lik bir oran ile oynadik...;)

Oruç
16.02.2010, 00:24
Eleştiri yapılır yapılmasına da her maç sonrası aynı isimler eleştirliyorsa eğer bunda kasıt ararım ben. Bu takımın skor yükünü çeken iki isim bu takımın en çok eleştirilen iki ismi. Bu işte bir gariplik olmalı.

Forvet arkası diye oynayan Alan sezon başından beri skora direkt katkı yapmamış olmasına karşın, tüm topları ezmesine karşın bu iki oyuncumuz kadar eleştirilmiyor.

Yok Colman'ın fizik gücü zayıfmış. Alanzinho'ya dokunduğu gibi adam yere düşüyor. Sanki Serkan gibi koşup topu alıyor. Adamın kalete doğru dürüst tek bir şutu yok. Nasıl forvet arkası oyun bu ?

balıkesirli TS
16.02.2010, 00:25
TRABZONSPORLULAR KONTENJANI AŞTI
Bu arada, Trabzonsporlu taraftarlar tribünlerde kendilerine ayrılan 900 kişilik kontenjanı aştı. Trabzonspor için ayrılan 900 bilet tükenirken, açık kale arkası tribünü için bilet alan çok sayıda Trabzonspor taraftarları, Bursaspor tribünlerinden gelen tepki üzerine, güvenlik için misafir takım tribününün hemen yanındaki bölgeye alındı. Yaklaşık 2 bin 500 bordo-mavili taraftar, takımlarını destekledi. Öte yandan, bordo-mavili taraftarlar, maçı beklerken tribünlerde horon tepti.

bi o kadarda orda kalan insan vardı ya neyse :) helal olsun taraftarımıza..
hey bee bravo size valla :alkış::alkış::alkış:

hevesli
bazıları takımı barcelona sanıyor galiba.. istiyorlar ki bursa deplasmanında rakiba top göstermeyelim çime gömelim 5 atıp trabzona dönelim..

takım için saçmalık dercesinde olumsuz yorum yazanları allaha havale ediyorum.. maçı tekrar izlesinler..

takım her hafta iyiye gidiyor bence.. oyuncuları ve özellikle şenol hocayı tebrik ederim..

ayrıca kaçan pozisyonlar dışında oyuncularımızın mücadelsini de mi görmüyosunuz?

gerenimo

brosla ilgili dediğin yalan çıktı. karar alındı kendisine tebliğ edilecek dedin. haftalar sonra gönderildi. tebliğ için beklenmedi. yanlış bilgi verdin.
gabriç transferini ben bile bilyorken. hırvat sitelerinden buraya haberler verilirken farklığını hatırlamıyorum.
sezer öztürk haberini hatırlıyorum o akşam. ama seze badur alındı. ha badur ha öztürk farkatmiyor diyosun yani. farklı kişiler olsa da.
asol teo duyumunu ispatla da büyük güvenin sarsılmasın.

Burçak
16.02.2010, 00:27
Maç hakkında yorumlar yapılırken haftanın diğer bir güzelliğini es geçiyoruz galiba.
Maçı kenara bırakırsak haftanın en güzel tarafı Taraftarımızdı.
takımı karşılayışı konvoy şeklinde otele teslim edişi.
Dernek açılışındaki coşku.
maçda 900 kişilik yerde 2500 kişi olunuşu..
:alkış:

Ilelioglu
Artik elestirileri bir kenara birakmamiz lazim...:);)

sulo61gun
çoğu arkadaş yorumlarında saçmalamştı gün boyu 3 atarız 5 atarız diye.halbuki karşımızda özellikle sahasında seyircisini arkasına alarak çok iyi oynayan taş gibi bir takıma bunları yazanları futbol cahili olarak görüyorum.sonra maç 1-1 bittiğinde güya hayal kırıklığı yaşamış gibi futbolculara veya hocaya saldıracaksın:).halbuki çok istekli bir bursa karşısında ts iyi oynamamasına rağmen maçı bile alacak rakibinden daha çok pozisyonlara girdi.

Ilelioglu
Maç hakkında yorumlar yapılırken haftanın diğer bir güzelliğini es geçiyoruz galiba.
Maçı kenara bırakırsak haftanın en güzel tarafı Taraftarımızdı.
takımı karşılayışı konvoy şeklinde otele teslim edişi.
Dernek açılışındaki coşku.
maçda 900 kişilik yerde 2500 kişi olunuşu..
:alkış:

Yahu 900 kisilik yere nasil 2500 kisi girdiler..??:)

TSercaN
16.02.2010, 00:28
bazıları takımı barcelona sanıyor galiba.. istiyorlar ki bursa deplasmanında rakiba top göstermeyelim çime gömelim 5 atıp trabzona dönelim..

takım için saçmalık dercesinde olumsuz yorum yazanları allaha havale ediyorum.. maçı tekrar izlesinler..

takım her hafta iyiye gidiyor bence.. oyuncuları ve özellikle şenol hocayı tebrik ederim..

ayrıca kaçan pozisyonlar dışında oyuncularımızın mücadelsini de mi görmüyosunuz?

Elestirmeden olur mu be kardesim.
Cok ayip ettin simdi gercekten ;)

Trabzonspor taraftari futbolu en iyi bilen taraftar ya ondan mecburen elestiri olacak.
Barcelona yi biz zamaninda yenmedik mi? bursasporu mu yenemicez cok ayip ettin.

Çağatay_
Matrix dediğin doğru mudur değil midir bilemem.

Şayet doğruysa bile bu kadar kaşımak gereksiz.

Burçak
-TRABZONSPORLU TARAFTARLAR KONTENJANI AŞTI-
Bu arada, Trabzonsporlu taraftarlar tribünlerde kendilerine ayrılan 900 kişilik kontenjanı aştı.

Trabzonspor için ayrılan 900 bilet tükenirken, açık kale arkası tribünü için bilet alan çok sayıda Trabzonspor taraftarları, Bursaspor tribünlerinden gelen tepki üzerine, güvenlik için misafir takım tribününün hemen yanındaki bölgeye alındı. Yaklaşık 2 bin 500 bordo-mavili taraftar, takımlarını destekledi.

Öte yandan, bordo-mavili taraftarlar, maçı beklerken tribünlerde horon tepti.

ajansspor

hevesli
16.02.2010, 00:29

işte gecenin yorumu.. tebrik ederim renkdaş :alkış::alkış:

Armağan Dere
16.02.2010, 00:29
Bu maçı kaybetmek üzücü olurdu"
Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, 1-1 biten Bursaspor maçına ilişkin, "Bu maçı kaybetseydik bizim için üzücü olurdu" dedi.

http://foto.fanatik.com.tr/test/423x238/fft1mm883054.jpg

Güneş,maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, iyi futbol oynayan iki takım arasındaki karşılaşmanın beklendiği gibi başladığını, kıran kırana geçen maçın ilk yarısında hem Bursaspor’un hem de Trabzonspor’un pozisyonlar ürettiğini söyledi.

İkinci yarıda oyun üstünlüğünü ele almayı bildiklerini ifade eden Güneş, "İkinci yarı oyunun hakimiyeti tamamen bizim elimizdeydi. Bu maçı kaybetseydik bizim için üzücü olurdu. Pozisyon zenginliği bakımından biz daha iyiydik. Dostane bir maç oldu, iki takım futbolcularını da kutluyorum" diye konuştu.

Güneş, Bursaspor taraftarlarının Egemen Korkmaz’a yönelik tepkileriyle ilgili ise "Bu protesto moral bozmak için olursa bunu anlayışla karşılarım. Ancak, bu protestolar fair-play kuralları çerçevesinde olmalı" değerlendirmesinde bulundu.

Sanki beraberliğe gitmis Takım Bursa'ya

ozzy!
16.02.2010, 00:30
Bazı yorumları okuduktan sonra adres çubuğunu kontrol etme gereksinimi duyuyorum.

Orhan Kahraman
16.02.2010, 00:31
Artik elestirileri bir kenara birakmamiz lazim...:);)

Yok yok olmaz o :)

Az önce bir arkadaşımız kelimelerin sadece kelimelerde kaldığını söyledi çok güzel bir şekilde. Bencede "hep destek tam destek" lafı sadece laftır bazen çok utanıyorum ama ne yapayım.insanlar nelere takılıyorlar ya inanamıyorum hayretle takip ediyorum. Sanırım beraber hayretle takip ediyoruz.:eek::eek:

Mustafa ÖZDEMİR
16.02.2010, 00:32
hakemide kutlamak lazım.bu zor maçı rahat yönetti...

ccd6167
16.02.2010, 00:33
senol hocayı elestıryorsanız artık yok dıyorum baska bırsey demıyorum sızlere...adam napsın...songu sag oynattı mecburen..yoksa serkandan yeterınce verım alamayacaktı...savunmayı saglama aldı...neyse hayırlısı olsun...ama senol hocanın elestırelecek tek yanı bnce alanın kulakalrını cekmesı lazım..

socrates
herkes o oynamasın, bu oynasın diyorsa demek ki alternatifli bir kadromuz var artık, sevinebiliriz.;)

sessizkral_1
tv de umutun pozisyona penaltı diyenler

caleye yapılanı es geçiyorlar oda net penaltı

Ilelioglu
16.02.2010, 00:34
-TRABZONSPORLU TARAFTARLAR KONTENJANI AŞTI-
Bu arada, Trabzonsporlu taraftarlar tribünlerde kendilerine ayrılan 900 kişilik kontenjanı aştı.

Trabzonspor için ayrılan 900 bilet tükenirken, açık kale arkası tribünü için bilet alan çok sayıda Trabzonspor taraftarları, Bursaspor tribünlerinden gelen tepki üzerine, güvenlik için misafir takım tribününün hemen yanındaki bölgeye alındı. Yaklaşık 2 bin 500 bordo-mavili taraftar, takımlarını destekledi.

Öte yandan, bordo-mavili taraftarlar, maçı beklerken tribünlerde horon tepti.

ajansspor

Hehe...:D:D

Helal olsun Taraftarimiza...!!!;)

Sevdamız_Bir
Bursaspor maçını bana göre geç yapılan oyuncu değişiklikleri nedeniyle kazanamadık. Song, Alenzinho, Colman veya Engin tüm riskler göz önüne alınarak bu sırayla daha erken oyundan alınmalıydılar. Yerlerine de sırasıyla Burak Yılmaz, Gabriç ve Ceyhun daha erken dahil edilmeliydiler. Aslında Şenol hocanın takıma oldukça kontrollü bir futbol oynattığı belliydi ve bana göre takım bugün galibiyetten çok beraberliğe şartlanmış gibiydi. Maalesef gerek takım oyuncuları bazında gerekse de teknik ekip bazında böyle önemli maçları kaldıramıyoruz. Bursaspor maçının da yükünü kaldıramadık ve onları çok önemli iki eksikle yakalamışken yenemedik. Daha önce de dediğim gibi beraberliğe oynamak isteyen bir takım görüntüsü çizdik.

Kısacası Şenol hoca oyuncu değişikliklerini doğru vakitlerde yapmamış ve geç kalmıştır. Özellikle maçın ikinci yarısında almamız gereken riskleri almaktan da kaçınmıştır. Tabi ona da hak vermemek mümkün değil. Bu değişiklikleri birçok kişinin düşündüğü gibi erken yapsa da ola ki sahadan mağlubiyetle ayrılsak, bu sefer de neden bu kadar erken oyuncu değişikliğine gitti denilebilirdi. Neticede bir puan da yukarıdaki guruptan kopmama adına Trabzonsporumuza az da olsa katkı sağlayacaktır.

Üzeyir Gönül
Bir arkadaşın dediği gibi bize düşman gerekmez; biz bize yeteriz! Maçı kim hangi gözle izledi bilmiyorum ama herkesin farklı gözle izlediği belli. Takımı beğenmeyenlerin tahminimce bir Barcelona gibi Trabzonspor izlemeyi umduklarını düşünüyorum. Elbette haklılar da!!! Bizim elimizde Xavi, İniesta, Messi, İbrahimoviç, Puyol gibi adamlar ama Şenol Güneş bunları kullanmayı beceremiyor işte! O da teknik direktör mü be!!!

Bu akşam maçı televizyondan izledim ve izlediğim kadarıyla da görüşlerimi belirtmek istiyorum. Ben takımı ve Şenol Güneş'i beğendim. Şu yapılsaydı, bu yapılsaydı diye konuşmak da haddime değil. Çünkü ben o sahada top oynamıyorum ve sahada oynayanları da bilmiyorum. Bu akşam gerçekten güzel maçtı ve keyfime baktım. Takımımız bana göre yenilmeyi hak etmemişti, üstelik de galibiyeti kaçırdı. Ancak takım gerçekten mücadele ediyor. Doğrudur, Song bana göre de sağbekin adamı değil ama orta sahada son haftalarda müthiş işler yapan Serkan'ı orada harcamak istememiştir Şenol Hoca. Golde bana göre Cale'nin hatası vardı ama onun dışında ben beğendim Cale'yi. Takımda herkes mücadele etti. Mücadele etmeyen bir adam görmedim. Bana göre maçtaki tek yanlış Colman'ın çıkmasıydı. Colman tam da iyi paslar atmaya başlamıştı ki oyundan çıktı. Ancak, oyundan çıkaran da Şenol Hoca; vardır bir bildiği.

Takımı ve Şenol Güneş'i eleştirenlere bir sözüm olacak: Siz bu takımı tutmayın artık. Çünkü bu takımdan size hayır gelmez! Çünkü bu takımdaki futbolcular ne oynadığını bilmiyor ve Şenol Güneş zaten hoca değil! Hiç kimse "Ben bu takım için para harcıyorum; istediğim gibi eleştiririm." diyemez. Sahaya çıkıp da on dakika top oynamayanlar burada ahkam kesmesin. Top oynayanları da hiç tanımıyorum nedense, nerede oynadılar acaba?! Sürekli eleştirip bir şey beğenmeyenler: Siz gidin başka bir galaksiden takım tutun.

Ben bu takımı bütün futbolcularıyla, teknik direktörüyle, rengiyle, formasıyla seviyorum. Böyle sevmeyenler gitsinler başka takım tutsunlar. İstanbul takımları olabilir mesela!!! Çünkü onlar sürekli şampiyon oluyorlar değil mi? Bu takım şampiyon olmasa da seviyorum. Bir şampiyonluk için ömrüm yetmese de yine seveceğim ve üç aylık oğlumu da koyu Trabzonsporlu yapacağım. Ama bu takımı her şeyiyle sevecek bir Trabzonsporlu olacak inşallah.

Herkese hayırlı geceler...

Orhan Kahraman
Maçı izledikten sonra koşa koşa BMN ye girdim ne güzel yazışacağız şimdi dedim ama aldığımız 1 puan bile sağolun kursağımda kaldı neden şampiyon olamıyoruz ya hiç anlamıyorum haa, çok zor bu sorunun cevabını bulmak çok(!!). Hadi bana iyi geceler bu gece daha fazla dayanamayacağım.yarın hazmedilmiş 1 puanla soğukkanlı bir şekilde konuşuruz inşallah.

Oruç
16.02.2010, 00:35
Her şeye rağmen takımımız kaybetmemeyi yavaş yavaş alışkanlık haline getiriyor. Bu çok önemli.

Mellih
senol hocayı elestıryorsanız artık yok dıyorum baska bırsey demıyorum sızlere...adam napsın ..
bizim hocamız rijkaard olsaydı yandıydı.. :D

matrix5782
brosla ilgili dediğin yalan çıktı. karar alındı kendisine tebliğ edilecek dedin. haftalar sonra gönderildi. tebliğ için beklenmedi. yanlış bilgi verdin.
gabriç transferini ben bile bilyorken. hırvat sitelerinden buraya haberler verilirken farklığını hatırlamıyorum.
sezer öztürk haberini hatırlıyorum o akşam. ama seze badur alındı. ha badur ha öztürk farkatmiyor diyosun yani. farklı kişiler olsa da.

transferi yapacak olan kişinin transfer edceği futbolcunun soyadını badur yerine öztürk derse bende öztürk derim

o zaman hatırlamaya çalış yada istersen arkadaşlar hatırlatır sana

söylediklerinden anladığım inanmak istemiyorsun yada yalancı çıkarmak istiyorsun

güven meselesi insandan insana değişir bzısında çok sağlam güven oluşturursun bazısında ise o güveni hiç yaratamazsın

Murat Acar
16.02.2010, 00:36
Biz TRABZONSPORLUYUZ gerekirse bursalılardan yer satın alırız vede öyle yaptı çok kişi ....

asimetrik
16.02.2010, 00:37
Şimdi Alan'da Colman'da o kadar da kötü değildi diyeceğim ve hücum gelmeden kaçacağım forumdan:)
İlk yarı baskı yediğimiz her anda Alan'ın kazandırdığı faullerle öne çıkabildik. Colman top ayağına aldığında geri değil öne oynamak istiyor ama atacak kimse yok. Her iki oyuncu da sorumluluk alarak oynadılar. Bence iki oyuncunun kötü gözükmesi topsuz oyunda olan eksikliğimiz. Ürkerek oynadık, öne çıkmaktan ve pas almaktan çekindik. Alan, Colman gibi öne oynayan oyuncular bu yüzden kötü gözüktüler. Tamam mükemmel değillerdi ama yerden yere vurulacak gibi de oynamadılar. Son haftalarda tv den maç seyrederken ekranın bir tarafından sürekli çıkan bordo mavili oyuncuların çokluğunu bu maçta göremedim. Mesela Selçuk'u, ortasahadan ileride hiç hatırlamıyorum. Belki Song'a olan güvensizliktendir. Yani genel bir balans bozukluğumuz vardı. Zaten öne çıkmaya başladığımız andan itibaren oyunun hakimi olduk. Gol yemekten ve yenilmekten korkarak oynamamızın bu kadroya uygun olmadığını düşünüyorum. Hücumcu bir takımız ve bunu kullanmalıyız. Şu maçta bile bir çok net pozisyonumuz var. Yok eğer maça kontrollü başlamak istiyorsak da daha farklı bir ortasaha kurgumuz olmalıydı.

Uluç
16.02.2010, 00:37

:alkış: 7500 isim söyleyip 1i tutunca kral olan arkadaşlara selam olsun.. :rolleyes:

Maça gelirsek ,
İlk yarı başka ikinci yarı başka bir Trabzonspor vardı sahada..
İlk yarı vasattık..İkinci yarıdaki hırsımız kazanma çabamız iyiydi..
Burak ışık verdi .. ki kendisinin bizde iyi işler yapacağını düşünüyorum
Song'tan sağ bek olmayacağını öğrenmiş olduk..

Beraberlikten dolayı üzgünmüyüm ? Değilim.. Maç bizim hakkımızdı iyide oynadık ama şans faktörü yanımızda değildi veya Ivankov günündeydi diyeyim :)

ccd6167
16.02.2010, 00:38
bizim hocamız rijkaard olsaydı yandıydı.. :D

yazık valla yazık..senol hocayı elestırecek ınsalların once bı kere futbol uzerıne yuksek lısans yapmaları lazım...zıya doganı elestır yada baskasını..cunku onlar sıradan futbolcu...ama senol hoca hem bızım efsane kalecemız hemde turkıyede yuklsek lısans yapmıs degerlı bı hocamız..hocayı elestırenler yonetımı elstırsın forvet konusunda..

Ilelioglu
16.02.2010, 00:39
Yok yok olmaz o :)

Az önce bir arkadaşımız kelimelerin sadece kelimelerde kaldığını söyledi çok güzel bir şekilde. Bencede "hep destek tam destek" lafı sadece laftır bazen çok utanıyorum ama ne yapayım.insanlar nelere takılıyorlar ya inanamıyorum hayretle takip ediyorum. Sanırım beraber hayretle takip ediyoruz.:eek::eek:

Bunlari gecmemiz lazim artik, eger Sampiyon olmak istiyorsak Taraftar olarak daha farkli olmamiz gerekir.

Aslinda mactan sonra Taraftarimiz burda Futbolculara degilde Bursaspor Taraftarina tepki göstermeliydi, Adamlar dakikalarca küfür ettiler...:mad:

Artik bir birimizle ugrasmayi birakalim, rakip ile ugrasalim...!!

Lütfen beyler, bizler kenetlenmeliyiz ki önümüzde kimse duramasin...!!

Emre EFENDİOGLU
16.02.2010, 00:40
Bir arkadaşın dediği gibi bize düşman gerekmez; biz bize yeteriz! Maçı kim hangi gözle izledi bilmiyorum ama herkesin farklı gözle izlediği belli. Takımı beğenmeyenlerin tahminimce bir Barcelona gibi Trabzonspor izlemeyi umduklarını düşünüyorum. Elbette haklılar da!!! Bizim elimizde Xavi, İniesta, Messi, İbrahimoviç, Puyol gibi adamlar ama Şenol Güneş bunları kullanmayı beceremiyor işte! O da teknik direktör mü be!!!

Bu akşam maçı televizyondan izledim ve izlediğim kadarıyla da görüşlerimi belirtmek istiyorum. Ben takımı ve Şenol Güneş'i beğendim. Şu yapılsaydı, bu yapılsaydı diye konuşmak da haddime değil. Çünkü ben o sahada top oynamıyorum ve sahada oynayanları da bilmiyorum. Bu akşam gerçekten güzel maçtı ve keyfime baktım. Takımımız bana göre yenilmeyi hak etmemişti, üstelik de galibiyeti kaçırdı. Ancak takım gerçekten mücadele ediyor. Doğrudur, Song bana göre de sağbekin adamı değil ama orta sahada son haftalarda müthiş işler yapan Serkan'ı orada harcamak istememiştir Şenol Hoca. Golde bana göre Cale'nin hatası vardı ama onun dışında ben beğendim Cale'yi. Takımda herkes mücadele etti. Mücadele etmeyen bir adam görmedim. Bana göre maçtaki tek yanlış Colman'ın çıkmasıydı. Colman tam da iyi paslar atmaya başlamıştı ki oyundan çıktı. Ancak, oyundan çıkaran da Şenol Hoca; vardır bir bildiği.

Takımı ve Şenol Güneş'i eleştirenlere bir sözüm olacak: Siz bu takımı tutmayın artık. Çünkü bu takımdan size hayır gelmez! Çünkü bu takımdaki futbolcular ne oynadığını bilmiyor ve Şenol Güneş zaten hoca değil! Hiç kimse "Ben bu takım için para harcıyorum; istediğim gibi eleştiririm." diyemez. Sahaya çıkıp da on dakika top oynamayanlar burada ahkam kesmesin. Top oynayanları da hiç tanımıyorum nedense, nerede oynadılar acaba?! Sürekli eleştirip bir şey beğenmeyenler: Siz gidin başka bir galaksiden takım tutun.

Ben bu takımı bütün futbolcularıyla, teknik direktörüyle, rengiyle, formasıyla seviyorum. Böyle sevmeyenler gitsinler başka takım tutsunlar. İstanbul takımları olabilir mesela!!! Çünkü onlar sürekli şampiyon oluyorlar değil mi? Bu takım şampiyon olmasa da seviyorum. Bir şampiyonluk için ömrüm yetmese de yine seveceğim ve üç aylık oğlumu da koyu Trabzonsporlu yapacağım. Ama bu takımı her şeyiyle sevecek bir Trabzonsporlu olacak inşallah.

Yüzde yüz aynı şeyleri düşünüyoruz.

kudu_61
arkadaşlar şunu ne zaman anlayacaksınız çok ama çok merak ediyorum
1- umut kötü futbolcu değil ama asla bizim tek forvetimizde değil
2- umut çok koşuyor ama topa vurmasını, çalım atmasını, top stop etmesini, gelişine gelen topa tek vuruş yapmayı beceremiyor
3- 5 tane pozisyona girerse 1 tanesini kesin atıyor (bu rakibe göre bazen 2 bazen de 3 oluyor)
4- alan kesinlikle norveç liginde 5 sene de oynasa ligin en iyisi seçilebilir ama türkiyede asla zorlu maçlarda bize fayda sağlayamaz
5- colman çok kaliteli bir futbolcu canı isterse bu ligin en kaliteli orta sahası olabilir ama asla canı istemezse sahada yürümez bile
6- şenol hoca asla ve asla bir genci yıldız yapamaz çünkü ben onda bu cesareti görmüyorum eğer öyle olsaydı kazanan takım ısrarından vazgeçer dinlendirmeli oyun mantığını seçerdi
7- şenol hoca ya oyunu kenardan iyi okuyamıyor yada ya tutarsa diye göle maya çalıyor kötü futbola rağmen alan engin ısrarında devam edip songu kenara zamanında almadığı gibi

8 - AMA BÜTÜN BUNLARA RAĞMEN ŞENOL HOCA GELDİ GELELİ İYİ FUTBOL OYNUYORUZ İNŞALLAH SAMAN ALEVİNE BENZEMEZ... bunların hepsi özeleştiridir kimse ön yargılı olduğumu düşünmesin lütfen

Cem Akyüz
bir puan kötü değil..Oynanan futbol özellikle 2.yarı umut verici..Takım maçı bırakmıyor mücadelesini son düdük çalana kadar yapıyor..Seneye çok daha iyi işler yapacağımızdan hiç şüphem yok..Daha bu takıma Burak,Teo,Gabric gibi oyuncular girecek

erkankoc
16.02.2010, 00:42
takimdaki bence en buyuk eksiklik orta saha ve defansi birbirine baglayan bag yok...orda topu defanstan alip direk oyun kuracak ve, donen toplari karsilayacak cok iyi bir adam lazim..:) buda essien yada yaya toure vieradir ama iste ona yakin bulsak bile super...ayrica alan kardesim su pas vermeyi ogrenmek cokmu zor ya....messi bile pas veriyo ..ara sira izlede utan

ccd6167
16.02.2010, 00:43
Bunlari gecmemiz lazim artik, eger Sampiyon olmak istiyorsak Taraftar olarak daha farkli olmamiz gerekir.

Aslinda mactan sonra Taraftarimiz burda Futbolculara degilde Bursaspor Taraftarina tepki göstermeliydi, Adamlar dakikalarca küfür ettiler...:mad:

Artik bir birimizle ugrasmayi birakalim, rakip ile ugrasalim...!!

Lütfen beyler, bizler kenetlenmeliyiz ki önümüzde kimse duramasin...!!

farketmıyor kardesım...sorun zaten bızım taraftarımızda...farketmeyn su kı bızde zamanında kımseyı trabzona sokmazmısız oyle derler kı dogrudurda.sıkıntı bırlık beraberlk olmayınca.beraber olmazsan ezık olmaya mahkumuz evet tarftr konusunda hep ezık kalacagız bı bu kafayla

sulo61gun

Arkadaşım çok güzel yazmışsın ellerine sağlık birebir katılıyorum yazdıklarına.ben 15 sene futbol oynadım hatta tv de izlediğiniz tsli yıldız olmuş futbolcularla da oynadım ama burada futbolun f sinden anlamayan o kadar çok kişi olduğu belliki bazı yorumları okuyunca insanın gülesi geliyor.ben de senin gibi bu akşamki maçtan çok keyif aldım.takımda da ışık gördüm.eksikler yok mu var tabiki ama bunlar zamanla düzelecek şeyler. bu arada colmanın çıkmaması gerektiğine ben de katılıyorum ama bunun için şenol hocayı asmıyorum.maçtan sonra yorum yapmak kolaydır:)

Halit Akyüz
Haftaya çok güzel olucak inş..

Murat Acar

Üstte bahsettiğin kişi benim sanırım ve düşüncelerinde bana tercüman olmuş yazmaya gerek kalmadı herkese hayırlı geceler...

erkankoc
16.02.2010, 00:44
bu aksam senol hocaya salliyanlar lutfen kendi mesleklerini yapsinlar ve lig tvden maclarini izelsinler sadece...sanki ts takimi super oyunculardan kurulu bir takimda begenmiyosunuz..ya yenilgiyi unuttuk hala sallayin siz..irlandalilar sizi

surmnli
16.02.2010, 00:44
Şimdi Alan'da Colman'da o kadar da kötü değildi diyeceğim ve hücum gelmeden kaçacağım forumdan:)
İlk yarı baskı yediğimiz her anda Alan'ın kazandırdığı faullerle öne çıkabildik. Colman top ayağına aldığında geri değil öne oynamak istiyor ama atacak kimse yok. Her iki oyuncu da sorumluluk alarak oynadılar. Bence iki oyuncunun kötü gözükmesi topsuz oyunda olan eksikliğimiz. Ürkerek oynadık, öne çıkmaktan ve pas almaktan çekindik. Alan, Colman gibi öne oynayan oyuncular bu yüzden kötü gözüktüler. Tamam mükemmel değillerdi ama yerden yere vurulacak gibi de oynamadılar. Son haftalarda tv den maç seyrederken ekranın bir tarafından sürekli çıkan bordo mavili oyuncuların çokluğunu bu maçta göremedim. Mesela Selçuk'u, ortasahadan ileride hiç hatırlamıyorum. Belki Song'a olan güvensizliktendir. Yani genel bir balans bozukluğumuz vardı. Zaten öne çıkmaya başladığımız andan itibaren oyunun hakimi olduk. Gol yemekten ve yenilmekten korkarak oynamamızın bu kadroya uygun olmadığını düşünüyorum. Hücumcu bir takımız ve bunu kullanmalıyız. Şu maçta bile bir çok net pozisyonumuz var. Yok eğer maça kontrollü başlamak istiyorsak da daha farklı bir ortasaha kurgumuz olmalıydı.

Senin düşüncelerine bende katılıyorum

yatara
16.02.2010, 00:47
colmani neden oyundan cikarid senol hoca onu halen anlamis degilim bu sezon en iyi macini cikariyordu güzel ara paslar filan atioydu

bugün song olmasaydi bu maci aliridk

TSercaN
16.02.2010, 00:48
Elestiriler durdu herhalde :)

Arkadaslar futbolda hersey vardir lutfen.
Besiktas gitti deplasmanda yenildi, yenseydi cok buyuk bir firsat dogacakti onlar icin.
Biz Bursa deplasmanina gittik ve galibiyeti kacirdik.
Takim yeniliyor ama son dakika ya kadar yine baskili oynuyor oyundan dusmuyor.
Soyle olsaydi boyle olsaydi kazanirdik demenin kime ne faydasi var mac bittikten sonra?

Sizin dediginiz gibi olsaydi da yenilseydik ne olacakti ozaman tam tersi mi yazacaktiniz cok ama cok merak ediyorum.
Yani bazen degil cogu zaman elestiri yapmak icin yazi yazildigina inanmaya basladim gercekten.

Acimasizca elestirilerden gina geldi bana ve bir cok renkdasima.
Bu takima kosulsuz sartsiz destek olursak, herseyiyle arkasinda durursak seversek inanin bana bizi kimse tutamaz.
Hakemler bile bizi durduramaz medya bile durduramaz.
Ama tekrar ediyorum biz kendi kendimizi durduruyoruz iste.

Yillarca teknik direktorluk yapmis arkadaslarimiz var galiba cunku butun elestirileri gorunce bu sonucu cikariyorum.
Yahu amator de bile (yani en basit olmasi gereken lig olarak diyorum) cok basit hatalar yapiliyor.
Birakin da koskoca camiya da calisan bir insan da hata (bana gore hata yapmiyor) yapsin.

Bize Senol hoca da yaranamiyacak. Yanarim da Senol hoca yi bu taraftar yine yakacak ona yanarim.
Adamin Trabzonspor sevgisi okadar buyuk ki kac kez haksiz yere elestirildigi kovuldugu takima gozunu kirpmadan geri geliyor.

Ama ne olacak ki, bizi her sezon sampiyon yapan teknik adamlar var, eger Senol hoca bizi sampiyon yapamazsa 1,5 sene icinde onu da gonderir bizim taraftar. Neden gondermesin ki yahu?

Ingiltere taraftarinin profili, yonetici profili yerlesirse iste ozaman bize sampiyonluk gelir.

Herseyi bir kenara birakiyorum caniyla basiyla mucadele eden kisiyi her hafta acimasizca elestiriyorsunuz.
Sezona muthis bir giris yapiyor ama yine de yaranamiyor kimseye. Ama o yine de her gol de onu elestiren taraftarin yanina kosuyor. Taraftara artist hareketler yapmiyor.

Keske yapsa, Great White in dedigi gibi, seninde kulaginda kupen, saclarin uzun olsa, disko ya gitsen bunlar gelmezdi basina.

Miraç Atalay Çiftçi
16.02.2010, 00:48
Yenseydik 10 numara olacaktı.
Ama olmadı. Hem kalecinin gününde olması hem de çok net pozisyonlar yakalayamamış olmamız gol sıkıntısı doğurdu.
1-0 olduğunda bile golün geleceğine inancım hiç gitmedi. Bu inanç bile benim için bir başarı kıstasıdır. Eleştirilecek noktalar elbette var. Olacakta. Ama hem ligin en iyi takımlarından birine karşı hem de Bursa'da deplasmanda oynamak açık söyleyelim kolay değil.
İsmi cismi farketmez, alın teri dökerek, kazanma azmi ile birşeyler yapmaya çalışan tüm oyuncuları ve teknik kadroyu kutlamak gerek. Ligin form grafiği gittikçe yükselen tek ekibiyiz. Bu bizim için büyük bir avantaj.

Önemli olan rakiplerin puan kaypılarında maksimum verim elde etmek. Çok geçmiş sayılmaz. Önümüzde bir kupa ve ilk 3 için büyük bir fırsat var.

İnanmak yeter...

Ruh geliyor...

Fırtına'nın esintileri hissediliyor...

Teşekkürler Bordo'm-Mavi'm...

Özkan
16.02.2010, 00:49
yazık valla yazık..senol hocayı elestırecek ınsalların once bı kere futbol uzerıne yuksek lısans yapmaları lazım...zıya doganı elestır yada baskasını..cunku onlar sıradan futbolcu...ama senol hoca hem bızım efsane kalecemız hemde turkıyede yuklsek lısans yapmıs degerlı bı hocamız..hocayı elestırenler yonetımı elstırsın forvet konusunda..Seneye doktoraya başlıyorum, demek ki Şenol Güneş'i eleştirme hakkım var. Cyzio hocamız ise doktoralı. O her türlü eleştirebilir.

İyi, buradan bâri yırttık. :D

balıkesirli TS
16.02.2010, 00:49
colman biraz güçsüz, alanzinho,colman ve selçuk'un kaybettiği toplar takımı zor durumda bırakıyor...hepsi bir yana bence avrupa düzeyinde mücadele ediyoruz ve tek top yapıyoruz inanılmaz atak yapıyoruz...bu takım gün geçtikçe kendinden hep söz ettirir...bu eser senol güneşin...:alkış::alkış::alkış:

yatara
16.02.2010, 00:50
haftaya yenersek iyi yerlere geliyoruz
fener-bursa
besiktas-galatasaray

omrkck
16.02.2010, 00:51
Bu takım iki stoper ve Kaleci ile gelecek yıl Şampiyon olacaktır gönülden inanıyorum ancak şu Alanzinho denen saçma sapan şeyden kurtulalım yahu!

Umut Bulut: Kardeşim sana bir kez daha hayran kaldım iyi ki üzerinde BORDO-MAVİ forma var iyi ki bizimlesin varol!

Şenol Hocam; Yapma yahu Yıldıray'a yaptığını da anlayamıyordum Colman'a yaptığını da anlayamıyorum o değişikliğin bir anlamı yoktu ki. Song aksıyordu Ozan İpek ben burdan başınıza iş açacağım dedi ve nihayetinde açtı keşke Song- Burak hamlesini 0-0 iken yapsaydın ama olmadı neyse takım daha iyi oldukça sende daha iyi olacaksın inşallah...

Ilelioglu
Neyse ilginc bir mac oldu...;

Özellikle Taraftarimiza Tesekkür ediyorum, tam 2500 kisi Stat'a girdiler...!:)

Ayrica mac öncesi Takimimizi Havaalaninda karsilamalari cok güzeldi, Helal olsun gercekten...!!

Maca gelince; Galibiyeti biz hak ettik ama olmadi; Böylesine önemli bir macta kaybetseydik cok üzülürdük, onun icin Umut'un golüne cok ama cok sevindim...:)

Beraberlik cok iyi oldu...Haftaya coskulu bir Taraftar önünde kazanmamiz dilegiyle, tüm Takimi bugünkü performansin'dan dolayi tebrik ediyorum..!;)

Haa...Unutmadan, son olarakta: Umutla Umutluyuz...!!

Oruç
Bu arada Bursa top falan oynamadı. 90 dakika boyunca top şişirip durdular. Bir defa geldiler o da gol oldu. Bu maçı alamayışımızın tek sebebi şanssızlık. Başka açıklaması yok.

Gese maçına dek yeni bir seri yapabilecek kapasitede bizim takımımız. Bu maçı geride bırakmalı artık. Önümüzde Belediye maçı var. Vakit takıma destek olma vakti.

Serdær
16.02.2010, 00:54
Volkan Şen ve Sercansız bir Bursaspor sıradan bir takım oluyor..

Sağ kanattan gelmeyeceği belli olan Bursaspor'un sadece sol kanatı kullanacağıda belli.

Bunları bilmek için futbol otoritesi olmaya gerek yok aşikardı.

Peki Şenol Güneş ne yaptı ?

Ozan İpek gibi sol kanatta iyi işler yapan oyuncunun önüne uzun yıllardır sağ bek oynamayan Song koydu.

Bursaspor'un tüm atakları ve yediğimiz gol oradan geldi.

Sabaha kadar oynansa bu maç Bursaspor bize gol atamazdı .

Burada hocanın bunu başında görmesi hatta ve hatta ikinci yarının başında bu değişikliğe gitmesi gerekirdi.

70-75 dk 0-0 giden bir maç olsa yorgun olan Bursaspor'a mutlaka biz gol atardık..

Kaldı ki Serkan sağ beke geçtikten sonra orada düzelme oldu fakat hoca çok geç gördü.

Şenol Güneşin çıkartması gereken kadro şöyle olmalıydı ;

Serkan-Giray-Song(Egemen)-Cale

Engin-Selçuk-Colman-Gabriç

--Alanzinho-

Umut

maratbilgin
16.02.2010, 00:55
Bugünkü beraberlik burada yapılan olumsuz yorumlar kadar üzmüyor beni...

Bu takım Diyarbakırı deplasmanda yendi... Diyarbakır ligin alt taraflarında bir takım dendi... Ve aynı Diyarbakır bir hafta sonra Fenerbahçe'ye Kadıköy'de kök söktürdü... 1-1

Bu takım Manisa'yı İstanbul'da 3-0 yendi... Manisa'yı da takımdan saymadılar... Aynı Manisa bir hafta sonra Fenerbahçeyi elinden kaçırdı... 2-2

Hafta arası Kupada Fenerbahçe'yi 3-1 yenen Bursa ile deplasmanda 1-1 berabere kalıyoruz... Bence ürettiğimiz gol pozisyonları bursadan daha fazla ve daha net... Yani galip gelebileceğimiz bir maçtı ama olmadı... En azından beraberliği kurtarmasını bildik...

Ve hala burun kıvıranlar var....

Bu takım iyiye gidiyor... Şenol Hoca'ya sonuna kadar destek veriyorum... Son dakikalarda oyuna giren Burak Yılmaz da bence iki defa poziyona girerek ileriki haftalarda gol yollarında vazgeçilmez olacağının sinyallerini verdi.

Sonuç olarak ben takımın oynadığı oyundan şu aşamada memnunum zamanla daha da iyi olacağı inancındayım... Güzel günler bizleri bekliyor...

yatara
16.02.2010, 00:55
Neyse ilginc bir mac oldu...;

Özellikle Taraftarimiza Tesekkür ediyorum, tam 2500 kisi Stat'a girdiler...!:)

Ayrica mac öncesi Takimimizi Havaalaninda karsilamalari cok güzeldi, Helal olsun gercekten...!!

Maca gelince; Galibiyeti biz hak ettik ama olmadi; Böylesine önemli bir macta kaybetseydik cok üzülürdük, onun icin Umut'un golüne cok ama cok sevindim...:)

Beraberlik cok iyi oldu...Haftaya coskulu bir Taraftar önünde kazanmamiz dilegiyle, tüm Takimi bugünkü performansin'dan dolayi tebrik ediyorum..!;)

Haa...Unutmadan, son olarakta: Umutla Umutluyuz...!!

karsilamanin reismleri veye vieodlari varmi

omrkck
16.02.2010, 00:56
Bu takım maç filan kaybetmez dahası çok rahat ve 2-3 gollü galibiyetlere bizi alıştırır Alanzinho-Burak değişikliğine gidebilmeyi başarabilirsek eğer!!!
Umut bu performansla yanındaki adamı milli eder =)

Fatih Özkan
Ne olursa olsun ben memnunum takımdan!
Daha da iyi olacağına eminim!

Ilelioglu
Bu arada Bursa top falan oynamadı. 90 dakika boyunca top şişirip durdular. Bir defa geldiler o da gol oldu. Bu maçı alamayışımızın tek sebebi şanssızlık. Başka açıklaması yok.

Gese maçına dek yeni bir seri yapabilecek kapasitede bizim takımımız. Bu maçı geride bırakmalı artık. Önümüzde Belediye maçı var. Vakit takıma destek olma vakti.

Benimde dikkatimi cekti, Adamlar topu yere hic indirmedi nerdeyse...:cool:

sulo61gun
16.02.2010, 00:57
Alanzinhoyu beğenmeyenler topu ileriye taşıyabilen nadir futbolculardan biri olduğunu farkedemiyorlar sanırım.evet bazen fazla top kaybı yapıyor ama bunun nedeni riske giren oyun anlayışıdır yani dikine oynayan oyun yapısı sonucunda rakibini geçtiğinde defansı çökertiyor kaptırdığında ise kontra yedirtebiliyor ama riske girmeden de maç kazanamazsın eksik yanları ise bazen ayağında topu fazla tutması ama maçı tekrar izleyin yine 2 kritik gol pası (girişimi) var maçta..bugün pek iyi değildi mesela colman yerine daha önce alan çıkabilirdi.

Ceyhun Dündar
16.02.2010, 00:57
insallah 3.5m doları sadece ısınması ıcın vermemısızdır teo ya bellı adamda yetenek var alan engın dokuluor hala sahadalar anlamak mumkun degıl ama bu cok onemlı bı 2 puan gıttıgının resmıdır:((

Oruç
16.02.2010, 00:58
Hiç huyum değildir ama içimden geldi.:)

Bordooooooooooooooooooooooooooooooo

Mustafa ÖZDEMİR
16.02.2010, 00:59
maviiiiiiiiiiiii...

ziyaretci

TURKCE konusmuyormuyuz herkesden cok sen elestirdin bu yazinda takimi bide hangi hakla yazmissan bu takimi tutmayin diosun elestirenlere... takmi elestirmek takim dusmanliii hoca dusmanliii demek deildir.. kusura bakma ben kendi adima hicde gusel bi futbol maci izlemedim bu aksam. insallah duzelir ama izlemedim kusura bakma.. biz burda umutun golden sonra sadece sevinmesini elestiriosak bu umut dusmanliiindan deildir. bu bi elestiridir. o anda umuyoruzki senol hocamiz yada teknik ekipden birileri umut allah razi olsun golumuzu attin ama son 5 dk icin takimi hirslandiracak topu alip ortaya dikecek hamle sence daha mantikli deilmiydi elestirisi olurmu???
bi bursa bitti
daha onumuzde bjk gs fb maclari duruo.. bi seyler cikarmaliiz bu maclardan. engin - alan ayni anda oynamamali elestirisi yapioruz hala siz senol hocadan daha mi ii bileceksiniz diosunuz.. yaw ben bu sene basi sizin gibi iki farkli Ts izledim toulouse macinda .. biri ayni barca gibi ayni kadro ile ilk yari dieri ise 3.lig ekibi gibi ayni kadro ile ... bizde tum topcularimizin arkasindayiz.. eskidendi onlar erdincler celaleddinler aymanlar ... hic bi tane siritan topcumuz yok allaha sukur ama herkes de bi sinir nie elestirion!!! napalim mac bittimi forumada mi girmeyelim .. hic mi yorum yapmayalim ??
su forumda bi kisi warmi gol gelmeden kesin yicez simdi kanattan bi orta ile demeyen bi kisi warmi??? song un dokulduunu bek de gormeyen bi kisi warmi???

Ilelioglu
karsilamanin reismleri veye vieodlari varmi

Iste burda...(7. ve 8. sayfalara da bak oralarda da var)

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=21236&page=6

yatara
Iste burda...(7. ve 8. sayfalara da bak oralarda da var)

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=21236&page=6

tesekürler

Ilelioglu
En Büyükkkk....

ccd6167
16.02.2010, 01:01
Seneye doktoraya başlıyorum, demek ki Şenol Güneş'i eleştirme hakkım var. Cyzio hocamız ise doktoralı. O her türlü eleştirebilir.

İyi, buradan bâri yırttık. :D

ınsallah hayırlısı ıle bıtırısınde..bende baslıcam ınsallah..sırf senol hocayı elestırmek ıcın.senınkı spor uzerıne mı ama___???

yatara
16.02.2010, 01:01
bizim takim cok daha iyi olacak yattaraninda 2 hafta sora antremanlara baslayip takima katilacani da düsünürsek bugün ömerin yoklugunu bayagi hissetik

ziyaretci
16.02.2010, 01:02
Alanzinhoyu beğenmeyenler topu ileriye taşıyabilen nadir futbolculardan biri olduğunu farkedemiyorlar sanırım.evet bazen fazla top kaybı yapıyor ama bunun nedeni riske giren oyun anlayışıdır yani dikine oynayan oyun yapısı sonucunda rakibini geçtiğinde defansı çökertiyor kaptırdığında ise kontra yedirtebiliyor ama riske girmeden de maç kazanamazsın eksik yanları ise bazen ayağında topu fazla tutması ama maçı tekrar izleyin yine 2 kritik gol pası (girişimi) var maçta..bugün pek iyi değildi mesela colman yerine daha önce alan çıkabilirdi.
adamin her ayagina top alisinda yemedigi tekme kalmadi.. tamamen ona onlem almis ertugrul hoca hala top kaybi denio

yatara
16.02.2010, 01:03
bu taraftarlarin giyindigi beyaz kazak gibi onlar ts clubda varmi???

Harun-61
16.02.2010, 01:04
bu taraftarlarin giyindigi beyaz kazak gibi onlar ts clubda varmi???

Bursa Taraftar Derneginin tasarladigi polor/ceket.

cok güzel...

yatara
16.02.2010, 01:04
Bursa Taraftar Derneginin tasarladigi polor/ceket.

cok güzel...

vallah ya ts clubda olsaydi simarlardim internetden

Mustafa ÖZDEMİR
16.02.2010, 01:07
En Büyükkkk....
trabzon...

Haluk Pehlivan
16.02.2010, 01:07

Katılıyorum..

Alan bu takımın yıldızlarındandır.

Sefa Murat Dokuz
16.02.2010, 01:08
Çok iyi oynadık, ancak olmadı son gol bile girmeyebilirdi bu şansızlıkla.
Gustavo Colman denen şahsiyet oynadığı sürece içinde Cale ile girdiği duvar pası hariç takıma adeta sekte vurdu. Geri kalan herkesi kutluyorum.Song dahil! Cale dahil!

Ilelioglu
16.02.2010, 01:08
Bordooooooooooooooooooooooooooooooo...........:)

Oruç
16.02.2010, 01:09
Sevinelim, ümitli olalım. Takımımız kolay kolay maçı bırakmıyor artık. Yenilmemeyi alışkanlık haline getiren takımlar istikrarı tutturuyor, şampiyon oluyor. Bu çok önemli bir nokta.

Keleşoğlu
16.02.2010, 01:12
13 hafta kaldı.. maç kaybedeceğimizi düşünmüyorum.. 10 galibiyet 3 beraberlik alıp 70 puanla ligi tamamlarız

Napoli
16.02.2010, 01:12
Maçtan geldim şimdi.

Şu maç için tek diyeceğim sudur.

1) eleştiren arkadaslar 10000000 kere izleyın maçı Bursasporun kaç ciddi pozisyonu var benc evap vereyım sadece 1

2) biz güzel oynadık pozisyon vermedik,4 Tane net gol kaçırdık,maç 10 dakika daha uzasa 1-2 yapardık durumu.

3) Keşke Volkan şen ile sercan oynasaydı, ,% 100 eminim şenol hoca ozaman oraya Songu monte etmezdi,serkan-gabriç başlardık ve çok daha pozisyona gırerdik,en etkili kanadımız sağ tarfı kendi elimizle kestik..

Şu değişiklikler 60.dkaikada keşke olsaydı hocam

zahido
16.02.2010, 01:13
Senol hocanın song tercihine atıfta bulunan kişiler eger serkanın orda oynayıp aynı şekilde gedikler verdiğini görünce (ki öyle olucaktı) hocaya bu sefer neden songu oynatmadın?? Serkan kanatta etkiliydi kaç haftadır neden beke yolladın? Song orda oynayabilirdi tarzında yorumlar yapacagınıı çok iyi biliyorum..

Sonuca bakarak oynanmışlığa bakarak yorum yapmak çok basit..

Yarın hoca gutierrezi kadroya koysa umutu yedek başlatsa, guti 5 tane pozisyon harcasa, umut iyiydi ne gerek vardı ilk 11de gutiyi oynatmaya diyeceksiniz..

Serkandan sagbek olmaz.. Serkanda aynı bugun Song gibi sırıtıcaktı orda çünkü adamların sol kanat oyuncusu çok hızlı ve teknik bir futbolcu..

O yuzden hocanın yaptıklarını sorgulayalım ama birazda mantıklı konuşalım..

Bende songu iyi bulmadım, devamlı top şişirmesinden bıktım illallah ettim hatta..

Umarım ömer aysan çabuk iyileşir..

AYYILDIZ
16.02.2010, 01:13
Bize kötü gözüken şu 1 puan belki de işimize çok yarayacak.

sulo61gun
16.02.2010, 01:14
Çok iyi oynadık, ancak olmadı son gol bile girmeyebilirdi bu şansızlıkla.
Gustavo Colman denen şahsiyet oynadığı sürece içinde Cale ile girdiği duvar pası hariç takıma adeta sekte vurdu. Geri kalan herkesi kutluyorum.Song dahil! Cale dahil!

engine verdiği ara pası unuttun .bence colman oyunda kalsaydı ya gol atacaktı ya attıracaktı.çünkü enteresan bi oyuncu colman kötü oynadığı maçta bile oyunun kaderini değiştirebiliyor.bu arada ömer aysanınn önemi bu maçta anlamış olduk.o da bazen kademe hataları yapsa da topu ayağa iyi oynuyor takımın pas oranını artırıyor ve kanat bindirmeleri gayet iyi.yani şöyle tr ligine baktığımızda sağbek mevkinde ondan gökhan gönül daha iyi belki ismi aklıma gelmeyen 1 kişi daha iyi olabilir.

Ilelioglu
16.02.2010, 01:14
Sevinelim, ümitli olalım. Takımımız kolay kolay maçı bırakmıyor artık. Yenilmemeyi alışkanlık haline getiren takımlar istikrarı tutturuyor, şampiyon oluyor. Bu çok önemli bir nokta.

Gecen sezon Besiktas ile deplasmanda oynadigimiz mac 1-1 sonuclanmisti.

Besiktas bu maca mutlak 3 puan hedefi ile cikmisti, cünkü onlar icin son sans olabilirdi felan diye konusuluyordu cünkü aramizda 6 puanlik bir fark vardi...

Ama ne oldu Besiktas bizle berabere kaldigi halde o 6 puanlik farki kapatti ve üstelik 5 puan da fark atti...

Ilk 3 icin cok büyük sansimiz var bence hatta gese, febe ve besiktas maclarindan birseyler cikarirsak dahada farkli olabilir...;)

ccd6167
16.02.2010, 01:15
13 hafta kaldı.. maç kaybedeceğimizi düşünmüyorum.. 10 galibiyet 3 beraberlik alıp 70 puanla ligi tamamlarız

ınsallah ama bence yanlsı dusnuyorsun derım ben...anadolu takımlarını ıcerde sıarda yenerız bız..kayserıde dahıl buna..ezıktasıda yenerız...ama fb macı zor olur..gayse macıda donum macı alır...11 galıbıyet alabılırsek cok ıyı bence...

sulo61gun
16.02.2010, 01:17
evet ben de maçtan önce serkanı sağbek oynatır diye düşünmüştüm.ama içimden serkanı orda harcamamak gerektiği de geçmedi değil yani.nitekim yine serkan sağdan çok etkili ataklar yaptı ikinci yarı.yani şenol hocanın işi kadro kurmak konusunda gerçekten zor.bi gabriç burak ceyhun bunlar da kadroya girmeyi hakeden isimler ama sonuçta 11 kişi oynanıyor bu oyun:)

Sinan_Ts61
16.02.2010, 01:17
Takimi bugünkü performansin'dan dolayi tebrik ediyorum..Önemli olan puan almaktir bursadan gönül isterdiki 3 puan bizim olsun ama allah dan yenilmedik;)
Bu macda begendim futbolcular ise:serkan,alan,kaleci onur,burak yilmaz.ve umut cok az:)
En cok üzüldüm senol hoca icin adam cokk istiyor takimim yensin ama onu üzgün gördüm zaman bende cok üzülüyorum :):)...Insallah gelecek olan maclari yeneriz ben cokk ümitliyim...Heleki burak yilmazi gördüm iyice bir sevindim bosuna bir transfer degil adam caba veriyor ...;)Keske daha erken girseydir.Burak dan cok güzel basarilar bekliyorum ...

Ve birkac sey söylermek istiyorum(2016) Bursa aday degilmi ee ne isik sistemi bozuk bursa stad da=?iki Kabin yokmus kameramanlar ve gazeteciler icin:)Lig tv deki sunucu dedi .Hicbirseye hazir olmayan bursa cok mu hak etti yani ben hic begenmedim bursa stadini ;).

zanikeli_solist
16.02.2010, 01:18
Kalecİ devleŞtİ pozİsyonumuz onlardan daha Çok Çok İyİ bİr oyun olmasada ben yİnede begendİm trabzonsporumuzu yenemİyosan yenİlme

kudu_61
16.02.2010, 01:18
Bugünkü beraberlik burada yapılan olumsuz yorumlar kadar üzmüyor beni...

Bu takım Diyarbakırı deplasmanda yendi... Diyarbakır ligin alt taraflarında bir takım dendi... Ve aynı Diyarbakır bir hafta sonra Fenerbahçe'ye Kadıköy'de kök söktürdü... 1-1

Bu takım Manisa'yı İstanbul'da 3-0 yendi... Manisa'yı da takımdan saymadılar... Aynı Manisa bir hafta sonra Fenerbahçeyi elinden kaçırdı... 2-2

Hafta arası Kupada Fenerbahçe'yi 3-1 yenen Bursa ile deplasmanda 1-1 berabere kalıyoruz... Bence ürettiğimiz gol pozisyonları bursadan daha fazla ve daha net... Yani galip gelebileceğimiz bir maçtı ama olmadı... En azından beraberliği kurtarmasını bildik...

Ve hala burun kıvıranlar var....

Bu takım iyiye gidiyor... Şenol Hoca'ya sonuna kadar destek veriyorum... Son dakikalarda oyuna giren Burak Yılmaz da bence iki defa poziyona girerek ileriki haftalarda gol yollarında vazgeçilmez olacağının sinyallerini verdi.

Sonuç olarak ben takımın oynadığı oyundan şu aşamada memnunum zamanla daha da iyi olacağı inancındayım... Güzel günler bizleri bekliyor...
tamam da kıyaslamaların fenere göre yapılması çok saçma fener şu an ligin orta takımlarından biri biz ise en iyi futbolu oynayan takımıyız eleştiriler çok da mantıksız ve yıkıcı değil eleştiri illaki olacak sizce bu maç alan ikinci yarıya başlamalımıydı yorgun adam belli kaç maçtır hücum yükü üstünde kötü oynadığı zaman üzerinde ısrar edip yıpratmak mı mantıklı yoksa dinlendirilip kazanmak mı taraftar dinlendirilerek kazanılması gerektiğini taraftar dilinde söylüyor burada hiç kimsenin TRABZONSPORUMUZU yıpratmak düşüncesinde olduğu sanmıyorum lütfen eleştiri yapan) arkadaşlarımıza da saygılı olalım (sadece senin için söylemiyorum forumda gözüme çarpan genel bir hata bu teşekkür ederim

Halit Akyüz
16.02.2010, 01:20
Şenol Hoca'yı beğenmeyenler bu takımın başında kimi görmek istiyorlar acaba..?

Özkan
16.02.2010, 01:21
Senol hocanın song tercihine atıfta bulunan kişiler eger serkanın orda oynayıp aynı şekilde gedikler verdiğini görünce (ki öyle olucaktı) hocaya bu sefer neden songu oynatmadın?? Serkan kanatta etkiliydi kaç haftadır neden beke yolladın? Song orda oynayabilirdi tarzında yorumlar yapacagınıı çok iyi biliyorum..

Yarın hoca gutierrezi kadroya koysa umutu yedek başlatsa, guti 5 tane pozisyon harcasa, umut iyiydi ne gerek vardı ilk 11de gutiyi oynatmaya diyeceksiniz..

Serkandan sagbek olmaz.. Serkanda aynı bugun Song gibi sırıtıcaktı orda çünkü adamların sol kanat oyuncusu çok hızlı ve teknik bir futbolcu..

Bende songu iyi bulmadım, devamlı top şişirmesinden bıktım illallah ettim hatta..

Umarım ömer aysan çabuk iyileşir..Sağ kanatta çok iyi bindirmeler yapabilen Serkan ve Burak birlikte oynasa Bursa o kadar rahat gelebilir miydi?

Sefaenes
16.02.2010, 01:22
Şenol Hoca'yı beğenmeyenler bu takımın başında kimi görmek istiyorlar acaba..?
her hafta degisik bir hoca görmek istiyorlar.

zahido
16.02.2010, 01:22
Buarada herkes yavas yavas yerli bir kaleciyi kazandıgımızın farkındadır heralde..

İllaki bazı hataları olacaktır ama adamların sol kanat oyuncusunun şutunu çıkarması maç kurtarmaya yönelik bir hareketti..

Onuru kutluyorum inşallah böyle devam eder.

ENGİN ÖZTÜRK
16.02.2010, 01:23
ya arkadaşlar maçtan geliyorum ben stadda izledim bakıyorum yorumlarada premier lig maçı gibiymiş falan ne maçı ya bizim takım ve rakip takım hiç bişey oynamadı ortasahamız yol geçen hanı gibiydi taş kullanılacak top almaya gelen yok benim izlediğim şenol güneşli en kötü maç buydu

sulo61gun
16.02.2010, 01:25
@kudu_61
eleştiri bizde yapıyoruz takımın eksiklerini de söylüyoruz ama kırmadan dökmeden .önceki sayfaları bi okursan alana futbolcu değil ,şenol hoca anlamıyor bu işten colman denen adamdan kurtulalım vs tarzında yorumları görürsün.bu tür yorumların hiç bir anlamı ve katkısı yok takıma

kudu_61
16.02.2010, 01:26
Sağ kanatta çok iyi bindirmeler yapabilen Serkan ve Burak birlikte oynasa Bursa o kadar rahat gelebilir miydi?

gelemezdi kesinlikle ve eminim sonuç böyle olmazdı
ama bursa deplasmanında (bu sene ki bursa için geçerli) kalesinde bu maça kadar sadece 5 gol görmüş takım savunmasını iyi yapan bir bursaya pozisyon vermeden (olabilecek makul sayıda pozisyon hariç) ve pozisyonlara girerek(zor deplasmanda girilebilecek makul sayıda pozisyon düşünüldüğünde) iyi oynadığımızı söyleyebilirim ama söylediğin şey bu maçın tek gerçeğiydi bence de sağ kanatta sağ bek serkan sağ açık burak olmalıydı sağlık olsun yeni bir seri bizi bekliyor

Gizadam34
16.02.2010, 01:26
hepimiz aynı maçı izleyip nasıl bu kadar farklı yorumluyoruz.. ben de kendimden şüphe ediyorum şimdi.. takım kötü değildi.. deplasmanda oynadık baskı kurmak diil akıllı oynamak, rakibin topla oynamasına izin vermek akıllıca olurdu (ki seyirci baskısı ile bunu yapacakları kesindi zaten).. önemli olan kimin daha net poziyonlara gireceği idi.. ki bu da bizim yapabildiğimiz şey oldu. onlar %60 civarı topla oynarken bile net poziyonlara biz giriyorduk farkındaysanız. duran toplar dışında tehlike yaramadılar ve unutmayın o takım ligin en iyi duran top takımı ( boy ortalaması da en yüksek olanlardan biri)..
böyle iken bu kadar acımasız olmasak diyorum. ben de beraberliğe sevineceğimi düşünmezdim ama.. aması oyundu işte.. umut veren oyun.. bu takım oturucak..

sanatik
16.02.2010, 01:27
maci kazanabilseydik, 3 puana yakin bizdik hernekadar geri düssekde, mükemmel olacakdi, dördüncülüge yükselecekdik, siralamada simdi birsey degismedi ama gelecek hafta ilerleme olabilir artik.

kudu_61
16.02.2010, 01:27
@kudu_61
eleştiri bizde yapıyoruz takımın eksiklerini de söylüyoruz ama kırmadan dökmeden .önceki sayfaları bi okursan alana futbolcu değil ,şenol hoca anlamıyor bu işten colman denen adamdan kurutulalım vs tarzında yorumları görürsün.bu tür yorumların hiç bir anlamı ve katkısı yok takıma
seni anlıyorum ama foruma giren kişi sayısı ve yaş ortalaması da düşünüldüğünde genç kardeşlerimizin heyecanına verelim istersen

sulo61gun
16.02.2010, 01:28
ya arkadaşlar maçtan geliyorum ben stadda izledim bakıyorum yorumlarada premier lig maçı gibiymiş falan ne maçı ya bizim takım ve rakip takım hiç bişey oynamadı ortasahamız yol geçen hanı gibiydi taş kullanılacak top almaya gelen yok benim izlediğim şenol güneşli en kötü maç buydu

sen yanlış maça gitmişsisn heralde :)evet ilk yarı o kadar iyi maç olmasa da ikinci yarı gayet iyiydi.bunu sadece ben değil ligtv yorumcuları,foxtv deki yorumcular da söylüyor.

murat
16.02.2010, 01:29
Songun sagbekte oynamasi bence cok mantikliydi ama ilk yarida durmadan bindirmeler yapinca ben eyvaah dedim. Song ikinci yari youndan dustu. Golde hatasii ariyanlar kademeye girmiyen caleyede baksinlar. Ayrica gereksiz fauller yapip duran girayda bu konuda daha dikkatli olmali. Egemen gunun basarili ismiydi bence.

Alan topla fazla oynamayi birakmali, topla fazla oynamadigi maclarda hep iyidi. Serkan,Selcuk ve colman bence iyidiler zaten colman degisikligine anlam veremedim. Umut ve Engin iyi calistilar ama verimleri daha cok olmaliydi. Burak iyi yolda gabric vasat, ceyhun herzamanki gibi. Onur cok iyi toplar cikardi ama 2 kerede bosa cikti. Biraz dikkat.

Mucadele tempo iyi ama ozellikle forvette kalite eksikligi var, insaallah teo kapatir bu eksikligi..

balıkesirli TS
16.02.2010, 01:29
ya arkadaş senol güneşi de beğenmeyen mi var allah aşkına...yanlış oyuncu değiştirebilir,yanlış kadroyu çıkarabilir, herkes gibi hata yapabilir ama yıpratıcı eleştiri yapan varsa daha ne diyeyim...yapıcı eleştiriye tamam ama yıpratıcı eleştirinin karsısında olalım...

Sefa Murat Dokuz
16.02.2010, 01:30
engine verdiği ara pası unuttun .bence colman oyunda kalsaydı ya gol atacaktı ya attıracaktı.çünkü enteresan bi oyuncu colman kötü oynadığı maçta bile oyunun kaderini değiştirebiliyor.bu arada ömer aysanınn önemi bu maçta anlamış olduk.o da bazen kademe hataları yapsa da topu ayağa iyi oynuyor takımın pas oranını artırıyor ve kanat bindirmeleri gayet iyi.yani şöyle tr ligine baktığımızda sağbek mevkinde ondan gökhan gönül daha iyi belki ismi aklıma gelmeyen 1 kişi daha iyi olabilir.
Oyunda kaldığı sürede 2 olumlu pas 10-20 arası top ezme, kaybı ve ayağında bulaştırma hareketleri var. Bir orta sahanın bu akdar lüksü yok.
Colman oyunda kalsa extra bişey yapamazdı, 2.yarıya iyi başladı hafiften ama bu formsuzlukluk ve ölülükle hiç bir şey yapamaz. Diri değil yürüyerek adam geçmeye çalışıyor. Afedersiniz Türkiye'nin en yavaş oyunlarından biri olan Hüseyin Cimşir maçın 30 lu dk larında G.Colman'a çalım attı. Hüseyin'den bile basitçe çalım yedi.
Ömer konusunda katılıyorum.

ENGİN ÖZTÜRK
16.02.2010, 01:31
sen yanlış maça gitmişsisn heralde :)evet ilk yarı o kadar iyi maç olmasa da ikinci yarı gayet iyiydi.bunu sadece ben değil ligtv yorumcuları,foxtv deki yorumcular da söylüyor.

valla kardeşim ben anlamam yorumcularından falan büyük takımın futbolcuları sorumluluk almaktan top istemekten korkmayacak herhalde siz tvden pozisyonları tekrar tekrar izleyince takım iyi oynadı geldi size ama hiç bişey oynayaadık malesef ama oynamadan da pozisyona girmek bi meziyettir

sulo61gun
16.02.2010, 01:31
@murat
açıkçası ben egemenden korkuyordum bugün ama sahanın en iyisiydi.taraftarın ona küfür etmesi olumlu manada ters etki yaptı sanırım:)

frkl
16.02.2010, 01:32
Takımı her ne olursa olsun bu azmi ve Trabzon ruhuyla oynadıkları için Şenol hoca oynattırdıgı içi canı gönülden tebrik ediyorum.

Yenmek -yenilmek!- cok onemli deil boyle azimli oynarsan xzaten yenme olasılıgın %90 artar.

Bursa bugun ilk yarı ozellikle iyi oynadı onlarıda tebrik etmek lazım

Ömer Aysan ın yoklugundan bahsetmeye başlamamız cok güzel yoklugunu hissettirdiyse bize demekki sağ bek yavaş yavaş sağlamlaştırıyoruz.
Bugunku yenen gol sağ bekteki songun malasef yatişememinden kaynaklandı.

Böylelikle ilk büyük maç deyibileceğimiz en azından bu senenin en iyi yop oynayan takımı bursaya karsı cok güzel bi oyun sergiledik.

Ahmet Kuru
16.02.2010, 01:33
Güzel bir futbol vardı sahada...
her iki takım için...
Türkiye ligindeki maçları baz alırsak eğer...
yenemiyorsan yenilmeyeceksin...
En azından rakiplerle puan farkı açılmadı.
Takım iyi sinyaller veriyor...Bu sevindirici haber...
Bu maçta gördüm ki,Ömer bu takıma lazım...

Sefa Murat Dokuz
16.02.2010, 01:34
ya arkadaş senol güneşi de beğenmeyen mi var allah aşkına...yanlış oyuncu değiştirebilir,yanlış kadroyu çıkarabilir, herkes gibi hata yapabilir ama yıpratıcı eleştiri yapan varsa daha ne diyeyim...yapıcı eleştiriye tamam ama yıpratıcı eleştirinin karsısında olalım...

Ben takımın başına geldiğinden beri Şenol Güneş'in pek hatasını görmedim bugunki değişiklikleri de çok doğruydu. Colman'ı çıkarmamalıydı falan diyenlere de ilk 45 dk takımın en kötüsüydü 2.yarı 5-10 dk hafiften oynamaya çalıştı diye extra bir torpil koyup oynatacakmıydı. Evet Alan'ı alabilirdi ama Alan , Colman'a göre çok daha bireysel yetenekli bir oyuncu, penaltı , duran top, adam eksilte her türlü pozisyon yaratma şansı daha yüksek.

sulo61gun
16.02.2010, 01:36
@ENGİN ÖZTÜRK
hayır ben iyi oynadık demedim zaten.ama maçın kalitesi özellikle ikinci yarı baya iyiydi.maçın özeti zaten bursa baskılı gözüktü ama hem biz daha net hem daha fazla poziyona girdik.
@kaka6191
kötü bir colman bile bu maçta iki gollük asist ve bir de kendi pozisyona girdi.ama haklısın ben de bazen dayanılmaz olduğu anlara çok tanık oluyorum:)evet hüsodan çalım yediğinde ben de baya kızdım ona:)

Gizadam34
16.02.2010, 01:36
kendi aramızda bi anket mi düzenlesek acaba.. takımı iyi bulanlar ya da beğenmeyenler diye..

balıkesirli TS
16.02.2010, 01:39
Ben takımın başına geldiğinden beri Şenol Güneş'in pek hatasını görmedim bugunki değişiklikleri de çok doğruydu. Colman'ı çıkarmamalıydı falan diyenlere de ilk 45 dk takımın en kötüsüydü 2.yarı 5-10 dk hafiften oynamaya çalıştı diye extra bir torpil koyup oynatacakmıydı. Evet Alan'ı alabilirdi ama Alan , Colman'a göre çok daha bireysel yetenekli bir oyuncu, penaltı , duran top, adam eksilte her türlü pozisyon yaratma şansı daha yüksek.
aynen katılıyorum kardeşim ve ekliyorum senol güneş de hata yapacak buna alışalım artık...bizim en büyük sıkıntımız avni akerde baskı kuramıyoruz eskisi gibi...senol güneşi elestiren arkadaşlara soruyorum stadda taraftar baskımız yeterli mi acaba?

devilkid
16.02.2010, 01:41
uzun zaman sonra son dk goluyle puan aldık...teselli adına güzeldi...

Sefa Murat Dokuz
16.02.2010, 01:42
Oyun olarak bence takımı eleştirmemek gerek, Genel olarak iyi yoldayız ki Colman ve Alan'ın kötü olduğu bir orta sahaya rağmen 9 kişi gibi oynadık.Bireysel değerlendirirsem ;
Onur 7,Song 5,Egemen 7,Giray 7,Selçuk 6.5,Colman 5.5,Engin 7,Alan 5.5,Serkan 7,Umut 7.5
Valla yabancı hocaları eleştirirm tanımam Arogens örneğin kariyeri başarı dolu eleştirirm bilmem geçmişini ama Şenol Hoca'yı çok iyi tanıyoruz şayet eleştiremem Şenol Hoca'yı şayet kendisi benim bilgimin 100 katı daha donanımlı bir insan ve gerçek bir Trabzonsporlu Trabzonspor'un kazanmasını en az biz kadar ister.

sulo61gun
16.02.2010, 01:42
@balıkesirli TS
evet bursa taraftarı çok etkiliyor takımı itiyor adeta yani ilk yarı bursanın baskısının nedeni zaten tamamen taraftar gazıylaydı.

bordolumavi
16.02.2010, 01:44
biz değişmeyiz bunu cok ıyı bılıyorum,10 mac kazanıp bır mac yenılsek bıle hemen senol gunesı elestırenler cıkar aramızdan,allah senol gunesın yardımcısı olsun bır kac mac ustuste kaybederse ne hocalıgı kalır ne kalecılıgı kalır nede sacı başı kalır elestırılmedık....hocam allah yardımcın olsunn sen basarılıda olsan basarısızda olsan senol gunes denınce aklıma ılk trabzonspor gelıyor benım,bu herseyden guzel benım ıcın senı sevıyorummm şen ola şenol güneş şen ola.......

balıkesirli TS
16.02.2010, 01:47
evet orta sahadan topu aldığımızda müthiş bir gürültü çıkardı stadımızda...rakip adeta ürkerdi o atmosfer geri geri gelmeli

lazibere
16.02.2010, 01:50
Maçı lütfen doğru analız edelim..
Bence bu mata çok iyi oyun beklenmezdi.. zaten sorunmuzdan biri de bu değil mi.. illa güzl oynamak.. hayrı efendim bazan da iyi oynamadan bazı kabullenmeleri yaparak skor elde etmeye çalışmaktır başarılı olmak..

Bu açıdan baktığımızda topun hakimi ilk yarıda biz olmasak da akıllı çıkışlarlar la mutlak golleri atamayan takım bizim takımdı.. 2 kere kale çizgisine inerek içeri bir top çıkartılmıyorsa ve gol olmuyorsa daha fazla çalışmak gerekiyordu.. Nitekım ıkıncı yarıda daha ofansif bir oyun tercih ettik.. ve bence 3-4 farklı kazanacağımız bir maçı berabere tamamladık....

Bursa takımının başarısını göz ardı edemezsiniz... manisa da oynadığınız maçın aynısını bekleyemezsiniz... Nihayetinde orası bursa ve orda maç kaanmak zor... Beraberlik belki çok büyük bir başarı değil ama en azından mağluğ olmadık ve 2010 dakı yenilmeme alışkanlığımızı devam ettirdik..

maça gelince...

bence sahanın en başarısız oyuncusu alanzinyo idi ve colman ın yerine onun çıkması gerekiyordu..
Alanzinyo her zaman ayağında top tutarak oynuyor ama bu büyük maçlarda pek de veirm getirmiyor. musait pozisyonlarda topu sürmek yerine pas vermeyi deneseydi belki de skor daha farklı olurdu...

Bence bu akşam bir şeyi daha anlamış olduk. burak yılmaz bu takıma çok güç katacak. Güçlü fiziği ve fırsatçılığı ıle bence Umut la beraber çoğu maçlarda çift forvet denenecek bir oyuncu o açıdan çok sevindim...

Songun sol bek oynaması bir tercihir. Burda hocayı eleştirmek doğru değil. Çunku serkan balcının defansa çekilmesi durumunda hucum gücümüzün aksayacağını düşünmesi kadar doğal bir şey olamaz... bu açıdan bakıldığında son 7 maçta fırtına gibi oynayan bir Serkanın sol açıktan sol beke alınması handikap olabilirdi.. Golden sonra maçı almak adına yapılan değişikliklerin Colmanın çıkması haricindekı olanlar son derece yerindeydi..

Yediğimiz golde CALE nın hala gördüğü sarı kartın etkisinden kurtulmadığını gördüm. Devamında gol olması dalgınlığının bir göstergesi. Ayrıca maç içinde güzel kurtarışlar yapan kalecmizin gol de hatalı olduğunu düşünüyorum. yerli yersiz çıkışlarla risk almayaı seven onur'un o pozisyonda da çıkıp topu yumruklaması gerekirdi.. Ama esas hata kademesini kaybeden Cale DİR..

Butun bu sözlerdn sonra çıkaralılacak en güzel ders.. maçın geniş özetini tekrar tekrar izlediğinizde bariz olarak pozisyon üreten ve kalesinde devleşen bir ıvankov görürsünüz...

Trabzonsporumuz her yerde her zaman üstte olmayı başaracak güce ve yeteneğe sahip olmaya başladı. Futbolumuzun alkışlanması benı gururlandırıyor.. keşke forvet hattımız daha becereikli olsaydı..

maçtan once kı yorumlarımda maçın 0-0 biteceğini yada 3-0 kazancağımızı söylemiştim.. Bu değimde yanılmadım keşke 3-0 olan tutsaydı..

takımımın kazanma azminden son derece gurur duydum

Gelsin İ.B.Ş.B kekliğimiz:)

ismail tüfekçi
16.02.2010, 01:59
şenol hocayı eleştirilmeyecekmi ben anlamadım o da her insan gibi hata yapabilirki bencede yaptı songa ikinci yarı sabretti gabriçi neden solda engini neden sağda serkanı neden sağbeke almadı gibi ancak takımı mücadelesinden dolayı kutlarım

İlyas Onat
16.02.2010, 02:05
Hüseyin'den hiç mi bahseden olmamış, ben mi göremedim? :)
Bursa'nın en iyisiydi bu maç.

sessizkral_1
16.02.2010, 02:07
Maçın en kilit noktasını birtek benmi gördüm ?

İlk yarı Kaleci Onur bütün topları ileri şişirdi.Oysa bizim takım yerden oynayan bir takımken iyi oynuyor.Ortasahada pas yaptığında etkili oluyor.

Onurun ilk yarı şişirdiği 7 topda bursasporlu futbolcular da kalmasına rağmen Şenol hoca bu olaya müdahele etmedi.

Üstelik yerden pas yaparak çıktığımız bütün organizasyonlarda tehlikeli pozisyonlar oldu.

Düzgün işleyen birşeyi bozmak niye ?

maratbilgin
16.02.2010, 02:17
tamam da kıyaslamaların fenere göre yapılması çok saçma fener şu an ligin orta takımlarından biri biz ise en iyi futbolu oynayan takımıyız eleştiriler çok da mantıksız ve yıkıcı değil eleştiri illaki olacak sizce bu maç alan ikinci yarıya başlamalımıydı yorgun adam belli kaç maçtır hücum yükü üstünde kötü oynadığı zaman üzerinde ısrar edip yıpratmak mı mantıklı yoksa dinlendirilip kazanmak mı taraftar dinlendirilerek kazanılması gerektiğini taraftar dilinde söylüyor burada hiç kimsenin TRABZONSPORUMUZU yıpratmak düşüncesinde olduğu sanmıyorum lütfen eleştiri yapan) arkadaşlarımıza da saygılı olalım (sadece senin için söylemiyorum forumda gözüme çarpan genel bir hata bu teşekkür ederim

-----Bu haftaya kadar lider olduğu için fenerbahçeyi kıyaslama içine koydum. Ayrıca bizim yapmış olduğumuz maçlarla fenerbahçenin yaptığı maçlar arasında fazla zaman farkı olmadığı için örneklendirdim...

----Bu ligde her sene şampiyonluk parolasıyla oynayan takımlar fenerbahçe beşiktaş galatasaray ve biziz... Sen Fenerbahçe'yi bile orta sıralar takımı yaptın... Yani Fenerbahce'yi yenmemiz bile başarı sayılmayacak... İyi de kardeşim bu takım hangi takımları yenerse başarı sayılacak senin gibi düşünenler için söylüyorum...

Beşiktaş mı?

Beşiktaş kupada sıradan takımların arasından çıkamadı.... Bu hafta Gaziantep'te hezimete uğradı....

Galatasaray mı?

Hafta arası Kupada Antalya'ya elendi...

Kayseri mi?

Bu hafta lig sonuncusu Denizlispor'a yenildi...

Trabzonspor hangi takımı yenerse başarı sayılacak...

Bana bir soru sordunuz... Alan ikinci yarı başlamalı mıydı? diye....

anladığım kadarıyla sen de Alan'i beğenmedin...

biri Alan'i beğenmez , diğeri Colman'ı beğenmez, Öteki Umut'u beğenmez.

Song'u sağ bekin çimlerine gömerler. Egemen'i eskisi gibi değil derler...

Engin'i sahada döküldüğünü söylerler, Cale yi boşboşuna tutuyoruz kulupte

derler.. Onur için söylemeye bile gerek yok... Ya arkadaş burada yapılan

böyle yorumları ciddiye alırsak ortada futbolcu kalmıyor...

Bu tür olumsuz yorumlar da beni üzdüğünü ifade ettim... Birilerinin yapmış olduğu yorumlara karşı kimseye saygısızlık yapmadım... Sen neden bu kadar üzerine alınıyorsun anlamadım? İsim vermedim sıfat kullanmadım... Genel ve olumsuz yorumların benim gibi düşünen kişileri rahatsız ettiğini bilmeni isterim...

Burası Trabzonspor'u eleştirme sayfası denilirse ve benim gibi yazılar gönderenleri yasaklarlarsa diyebileceğim bişey yok... Düşüncelerimizi başka mecralarda değerlendiririz...

Sonuç olarak Trabzonspor için yapılan olumsuz eleştirileri okudukça her zaman rahatsız olduğumu belirtiyorum...

asem61
16.02.2010, 02:17
beyler hersey daha güzel olacak.istedigimiz olmadi ama yinede kaybetmedik. belki sag tarafa farkli bir önlem alabilirdi hocamiz. ancak takimin istekli ve arzulu oyunu güzeldi. burak iyi bir giris yapti. birde Colman ve Selcuk beraber oynayamiyorlar. hoca bunlardan birini kesmeli. benim kanaatim selcuk kulübede oturmali. beraber oynarken ikiside etkisiz.hep ayni bölgelere kosu yapiyorlar.birde Calenin bu kademe hatalari bize pahaliya maloluyor. Ferhati oynatma ve kazanma zamani geldi diye düsünüyorum.Ferhat bize ilerki yillarda daha cok lazim olacak. sabir sabir sabir.

lazibere
16.02.2010, 02:27
beyler hersey daha güzel olacak.istedigimiz olmadi ama yinede kaybetmedik. belki sag tarafa farkli bir önlem alabilirdi hocamiz. ancak takimin istekli ve arzulu oyunu güzeldi. burak iyi bir giris yapti. birde Colman ve Selcuk beraber oynayamiyorlar. hoca bunlardan birini kesmeli. benim kanaatim selcuk kulübede oturmali. beraber oynarken ikiside etkisiz.hep ayni bölgelere kosu yapiyorlar.birde Calenin bu kademe hatalari bize pahaliya maloluyor. Ferhati oynatma ve kazanma zamani geldi diye düsünüyorum.Ferhat bize ilerki yillarda daha cok lazim olacak. sabir sabir sabir.

selçuk bügün son drece başarılı oynadı...

Halit Akyüz
16.02.2010, 02:27
Yalnız takım bugün maça berabere kalsakta olur mantığıyla çıkmış galiba. Hani galip gelirsek güzel ama beraberlikte olur. Bu maçı kazanıcaz diye çıkmamışlar yani..

Salih Edip
16.02.2010, 02:30
biri Alan'i beğenmez , diğeri Colman'ı beğenmez, Öteki Umut'u beğenmez.

Song'u sağ bekin çimlerine gömerler. Egemen'i eskisi gibi değil derler...

Engin'i sahada döküldüğünü söylerler, Cale yi boşboşuna tutuyoruz kulupte

derler.. Onur için söylemeye bile gerek yok

buna rağmen yenilmemişiz , geriye düşmüşüz asılmışız maça 1 puan da olsa almışız , üstelik çok net de pozisyonlar bulmuşuz :eek: vay be :)

lazibere
16.02.2010, 02:30
Maçın en kilit noktasını birtek benmi gördüm ?

İlk yarı Kaleci Onur bütün topları ileri şişirdi.Oysa bizim takım yerden oynayan bir takımken iyi oynuyor.Ortasahada pas yaptığında etkili oluyor.

Onurun ilk yarı şişirdiği 7 topda bursasporlu futbolcular da kalmasına rağmen Şenol hoca bu olaya müdahele etmedi.

Üstelik yerden pas yaparak çıktığımız bütün organizasyonlarda tehlikeli pozisyonlar oldu.

Düzgün işleyen birşeyi bozmak niye ?

bu maçta evet bunu yapmadık.. nedeni..savunma oyuncularımıın hepsinin stoper özellikli olması.. topla teknık çıkarken yapılablecek hatadan çekindiği için veya topu lerde basarak poziyon bulma çabasındandır.. kaldıkı bursa orta sahası da çok diri bir takım.. ama genelde çok fazla şişirme oynamadık hatta hiç oynamadık..

lazibere
16.02.2010, 02:31
bence güzel bir maç ldu...her zaman kikaliteli oyunumuzu oyndık.. rakibe pozisyon vermeden oynadık.. biz ise çk sayıda pozisyon ürettık

Soytürk
16.02.2010, 02:32
tarftar stada sıgamdımı?girişte öyle bir yazı gördüm ama tv de hiçbirşekilde tarftarımızı görmedim hep brs tarftarını gösterdiler durdular

maçın yıldızı kesinlikle Onur
Çok farklı olabilirdi sonuc kaçanlar olmasaydıki
yinede mgalup olmadıgınız için tüşekürler TRABZONSPORUM
şurasıda acıkki takviye gerek takıma yeni simleride maç ayırmadan kullanmak:)
selcuk yerine sezer yada ceyhun oynasa artık
umut yerine teo burak falan
nebilim yeni isimler oyanrsa belki birazdaha değşik bir trabzonspor izleyebiliriz
colmanda yıne bsyler vardı ama ne olursa olsun ölüsü bile işe yarar:D

bursa elimizdenzor kaçtı
artık önümüzdeki maça bakıyoruz artık

sıradakiiiiiiiiiiii:)

Halit Akyüz
16.02.2010, 02:34
Bursaspor takım olmayı başarmış. Sercan ve Volkan'ın yokluğu pek etkilemedi onun için Bursaspor'u..

Soytürk
16.02.2010, 02:54
Bu arada bişy dikatimi çekti Egemene gelen kfürlerden dolayı
Bursalıları Kınıyorum insan olarak özellikle hemşeri olarak hiç yakışmadı Egemen e yaptıkları küfürler üstelik 16 numaralı forma giyiyo
ENgin in gol atmasını cok istedim bu yuzden1 tane kaçırdı golunde asistini yaptı:D buda bursalılara gider:D(hediye olarak yani)

Dip.Ing.Mag.
16.02.2010, 03:17
teo niye kadroda yoktu?

yattarinho61
16.02.2010, 03:23
ya iyi oynadikda aslinda.. ama bana göre ilk yari songu disari yerine buragi almasi lazimdi senol hoca.. serkan defansa,burak orta sahaya .. bide alanzinho´yu daha erken alip yerine, gabric´i sokmaliydi.. ama olsun 1 puanda fena degil

Orhan Kahraman
16.02.2010, 03:26
Bide artık arada sırada farkı 11ler başlamalı

Soytürk
16.02.2010, 03:31
Bide artık arada sırada farkı 11ler başlamalı

Oh be aynı fikirde olduğum birni daha görmek güzel:)
bendemi tuhaflık var diyodum kimse klasık 11 i bozmuyo:)

Halit Akyüz
16.02.2010, 03:50
Sistem oturtmaya çalışırken takımı hedef baskısına döndürmek Güneş'in işini zorlaştırıyor.

Hakan Kulaçoğlu

Çok doğru bir cümle

Metin Ural
16.02.2010, 03:54
omer aysan'in yoklugunu aradik. "klasik 11"le ciksaydik daha farkli bir mac izleyebilirdik.

Hasan Ayvenli
16.02.2010, 04:00
Elestiriler durdu herhalde :)

Arkadaslar futbolda hersey vardir lutfen.
Besiktas gitti deplasmanda yenildi, yenseydi cok buyuk bir firsat dogacakti onlar icin.
Biz Bursa deplasmanina gittik ve galibiyeti kacirdik.
Takim yeniliyor ama son dakika ya kadar yine baskili oynuyor oyundan dusmuyor.
Soyle olsaydi boyle olsaydi kazanirdik demenin kime ne faydasi var mac bittikten sonra?

Sizin dediginiz gibi olsaydi da yenilseydik ne olacakti ozaman tam tersi mi yazacaktiniz cok ama cok merak ediyorum.
Yani bazen degil cogu zaman elestiri yapmak icin yazi yazildigina inanmaya basladim gercekten.

Acimasizca elestirilerden gina geldi bana ve bir cok renkdasima.
Bu takima kosulsuz sartsiz destek olursak, herseyiyle arkasinda durursak seversek inanin bana bizi kimse tutamaz.
Hakemler bile bizi durduramaz medya bile durduramaz.
Ama tekrar ediyorum biz kendi kendimizi durduruyoruz iste.

Yillarca teknik direktorluk yapmis arkadaslarimiz var galiba cunku butun elestirileri gorunce bu sonucu cikariyorum.
Yahu amator de bile (yani en basit olmasi gereken lig olarak diyorum) cok basit hatalar yapiliyor.
Birakin da koskoca camiya da calisan bir insan da hata (bana gore hata yapmiyor) yapsin.

Bize Senol hoca da yaranamiyacak. Yanarim da Senol hoca yi bu taraftar yine yakacak ona yanarim.
Adamin Trabzonspor sevgisi okadar buyuk ki kac kez haksiz yere elestirildigi kovuldugu takima gozunu kirpmadan geri geliyor.

Ama ne olacak ki, bizi her sezon sampiyon yapan teknik adamlar var, eger Senol hoca bizi sampiyon yapamazsa 1,5 sene icinde onu da gonderir bizim taraftar. Neden gondermesin ki yahu?

Ingiltere taraftarinin profili, yonetici profili yerlesirse iste ozaman bize sampiyonluk gelir.

Herseyi bir kenara birakiyorum caniyla basiyla mucadele eden kisiyi her hafta acimasizca elestiriyorsunuz.
Sezona muthis bir giris yapiyor ama yine de yaranamiyor kimseye. Ama o yine de her gol de onu elestiren taraftarin yanina kosuyor. Taraftara artist hareketler yapmiyor.

Keske yapsa, Great White in dedigi gibi, seninde kulaginda kupen, saclarin uzun olsa, disko ya gitsen bunlar gelmezdi basina.

Okuyun okutun bu yazıyı. Eline sağlık hocam. Bu takım şampiyon olacaksa eğer, Şenol Güneş ile olacak. Herkes teknik direktör olmasın. Takımın başında yeterince iyi bir teknik direktörümüz var. Güvenin yeter. Herkes hata yapar.

Hasan Ayvenli
16.02.2010, 04:08

Umarım ömer aysan çabuk iyileşir..

Sana da aynen katılıyorum. Serkan başlamış olsaydı orda, o da aksayacaktı büyük ihtimalle ve dediğin gibi yorumlar olacaktı. Song iyice yorulunca Serkan'ı oraya çekerek durumu idare edebilirdik belki biraz daha erken. Şans işte arkada Cale engelleyebilseydi de galip gelseydik bu akşam; herkes Bursa'yla dalga geçen mesajlar yollayacaktı. Şeftali kurdu bilmem ne falan filan..

Hasan Ayvenli
16.02.2010, 04:20
Ben de Colman yerine Selçuk'un oyundan alınmasını bekliyordum. Bir uyurgezer hali var Selçuk'ta hadi hayırlısı.

Maçla ilgili birçok şeyden bahsedilmiş zaten.

Bence şu anda transfere en çok ihtiyaç olunan bölgemiz orta sahanın ortası. Colman-Selçuk ikilisi çok yumuşak bir ikili bu akşam gördüğümüz üzere. Baskı-pres yapan takımlara karşı bekleneni veremiyorlar.

Bize ya Ernst gibi fizik gücü yüksek sağlam, ya da Emre Belözoğlu gibi çok hareketli sürekli basan bir orta saha lazım.

Burak da yer aldığı sürede etkili oldu. 4-4-2 yi de denemeliyiz önümüzdeki haftalarda bence. Ligden koparsak eğer tamamen hem 4-4-2 hem de oynamayan oyuncluları görmek istiyorum sahada biraz da. Zafer Yelen mesela. Çok merak ediyorum bu çocuğu.

Hasan Ayvenli
16.02.2010, 04:21
Eğer lige havlu atarsak orta sahada Colman-Sezer ikilisini izlemek istiyorum.

Alanzinho'nun oynadığı bölgede de Zafer Yelen'i görmek isterim. O mevkide oynayabilir gibi.

Burak konusunda ise ben ümitliyim. Hem hırslı gözüktü, hem de kısa sürede 2 pozisyona girdi. Boyunun uzun olması da bir başka artısı teknik özelliklerine ek olarak. Umutla beraber forvette çok iyi iş yapabilirler ve birbirlerini tamamlayıcı olurlar. Bir de Teofilo var. Ona nasıl yer açılacak bu kadroda. Şimdi de o sorun.

M.Kılıç50
16.02.2010, 04:32
Macin Kahramani Süphesiz´ki Ivankov dur...
2 Puan kaybetmedik bence 1 puan kazandik...
Bursaspor belkide en iyi 3 oyuncusundan ( Zapo, Sercan, Volkan Sen) yoksun olmasina ragmen cok iyi bir futbol sergiledi...
ben acikcasi bursa´nin Kupa Acisi cekeceginden zayif bir futbol bekliyordum ama Ertugrul Saglam takimi iyi Motive etmis...
Bugün bence Türkiye´nin en iyi Iki Teknik Direktörü Karsi Karsiya geldi...
Ivankov Burak Yilmaz ´in Yildizlasmasini önledi...
tek kelime ile Harikaydi bugün...
beni en cok Mutlu eden sey 2010´da haala yenilmememiz... önemli bir macti ama galip gelemedik... saglik olsun...
Ben Bugünkü macta O Kutsal Formamizi Terleten Futbolcularimiza hele hele bu cok Önemli Golü atan Umut´a cok ama cok tesekkür ediyorum...
iyiki Varsin Senol Hocam...

Samet İslamoğlu
16.02.2010, 04:39
Şenol hocanın final maçları yada büyük maçları kazanamama alışkanlığı devam ediyor diyo herkes.Neye dayanarak söylediklerini çok merak ettim.Adamın daha ligde 6.maçı ve 1.final diye nitelendirebileceğimiz maç.Bursa gibi bir takımla deplasmanda oynuyorsunuz.Ayrıca Şenol hoca kazanamıyorda en son hangi derbiyi kazandık? Şenol hoca büyük maçları kazanamıyor diye tutturdunuz iyiki bi önemli maçı alamadık.Bu kadar gelişigüzel eleştiri yapılamaz arkadaş ya!

Halit Akyüz
16.02.2010, 04:39
Eğer lige havlu atarsak orta sahada Colman-Sezer ikilisini izlemek istiyorum.

Alanzinho'nun oynadığı bölgede de Zafer Yelen'i görmek isterim. O mevkide oynayabilir gibi.

Burak konusunda ise ben ümitliyim. Hem hırslı gözüktü, hem de kısa sürede 2 pozisyona girdi. Boyunun uzun olması da bir başka artısı teknik özelliklerine ek olarak. Umutla beraber forvette çok iyi iş yapabilirler ve birbirlerini tamamlayıcı olurlar. Bir de Teofilo var. Ona nasıl yer açılacak bu kadroda. Şimdi de o sorun.
Lige niye havlu atalım ki. Her türlü yarışın içindeyiz. İbb'yi yenersek daha da iddaalı duruma gelicez..

Hasan Ayvenli
16.02.2010, 04:48
Lige niye havlu atalım ki. Her türlü yarışın içindeyiz. İbb'yi yenersek daha da iddaalı duruma gelicez..

Olur ya 5-6 hafta sonra iddiamız kalmamış olur artık. Böyle bir ihtimale karşılık yazdım. Oynadığımız futbol bana bu seneden çok önümüzdeki yıl için ümit veriyor.Bu yıl sistemimizi ne kadar oturtursak o kadar kardır. Ve bitirebildiğimiz en iyi yerde bitirebilmemiz bir de..

onurts61
16.02.2010, 05:44
80 yılında doğmuş , 90 ların başındaki mantaliteyi yaşayan biri olarak beraberlik golünden sonraki durumu hazmetmek gerçekten çok zor , geçen yıl bu beni rahatsız ettiğinden imzamı değiştirmiştim eminim bir çok kişiyide rahatsız ediyor ...

Çok iyi mücadele etmişiz , ondan daha iyi takım olduğumuzu göstermişiz ama beraberlik golüne 2 dakika sevinip golden sonra ileri gitmemek ne demek , Trabzon felsefesine ve insan yapısına aykırı bir durum sıra anadolu takımı mantalitesine büründük peki kime karşı tarihlerinde görecekleri en iyi yere gelmiş , Trabzon da tarihleri boyunca galip gelememiş sıra bir anadolu takımına karşı ...

Birileri bu oyuncuları giydikleri formanın ne demek olduğunu hatırlatsın , dün Colman hariç ki adama özel gıcığım var heralde her hareketi gözüme batıyor biraz da Song sırıttı onun dışında mücadele ve oyundan memnunum ama mantaliteden memnun değil tekrar ediyorum .BERABERLİK GOLÜNÜ ATAN TRABZONSPORLU FUTBOLCU HIRS İLE TOPU FİLELERDEN ALIR SANTRAYA KOŞAR AYNI ZAMANDA BU RAKİBE VERİLEN BİR MESAJDIR... Allah aşkına Şenol Hocaya yakın birileri bunu ona hatırlatsın oda futbolculara empoze etsin. Yazık oldu kaçan 2 puana...

Metin Ural
16.02.2010, 06:43
umut golden sonra yedek kulubesine kosmus, burak ise topu aglardan cikarmistir. umut bursaspor yari alanini kosarak gecmistir. yurumek yerine kosmutur yani. bunu topsuz yapmistir. evet tolga'ya gidip sarilmistir ama bunun 2 dakika farkettirdigine inanmiyorum.

Uluç
16.02.2010, 06:49
80 yılında doğmuş , 90 ların başındaki mantaliteyi yaşayan biri olarak beraberlik golünden sonraki durumu hazmetmek gerçekten çok zor , geçen yıl bu beni rahatsız ettiğinden imzamı değiştirmiştim eminim bir çok kişiyide rahatsız ediyor ...

Çok iyi mücadele etmişiz , ondan daha iyi takım olduğumuzu göstermişiz ama beraberlik golüne 2 dakika sevinip golden sonra ileri gitmemek ne demek , Trabzon felsefesine ve insan yapısına aykırı bir durum sıra anadolu takımı mantalitesine büründük peki kime karşı tarihlerinde görecekleri en iyi yere gelmiş , Trabzon da tarihleri boyunca galip gelememiş sıra bir anadolu takımına karşı ...

Birileri bu oyuncuları giydikleri formanın ne demek olduğunu hatırlatsın , dün Colman hariç ki adama özel gıcığım var heralde her hareketi gözüme batıyor biraz da Song sırıttı onun dışında mücadele ve oyundan memnunum ama mantaliteden memnun değil tekrar ediyorum .BERABERLİK GOLÜNÜ ATAN TRABZONSPORLU FUTBOLCU HIRS İLE TOPU FİLELERDEN ALIR SANTRAYA KOŞAR AYNI ZAMANDA BU RAKİBE VERİLEN BİR MESAJDIR... Allah aşkına Şenol Hocaya yakın birileri bunu ona hatırlatsın oda futbolculara empoze etsin. Yazık oldu kaçan 2 puana...

87de atılan bir golden bahsediyoruz elbette sevinecekler..Herşey tamam birtek topu santraya götürmediler o eksik değil mi ?!

orhan42
16.02.2010, 06:55
şenol hocaya büyük maç kazandıramıyor diyen arkadaşlar en son hangi büyük maçı aldığımzıı söylesinler..Vurun abalıya..Şenol istifa(!)

Emirhan Makul
16.02.2010, 07:00
Şöyle Uzunca bir okudum başlığı da ;

Teofilo son idmanda sakatlandı , Komplo teorisine gerek yok.

Umut golden sonra uzun sevinmiş olabilir ama kimse neden sevindi diyemez isterseniz söyleyelim otursun ağlasın.

Maçda ki puan kaybımız tamami ile Colman ve Cale ikilisi yüzündendir.

arifberkay
16.02.2010, 07:35
bu kadro , bu oyun anlayışı arefeyi gösterir bayramı gösteremez, final maçlarını kazanamaz ama inşallah yanılırım 13,02,2010

geçen hafta bu cümleyi kurdum bazı arkadaşlar bei düşman ilan etti keşke yanılsaydım ama adım gibi emindim.Song un oynadığı sağ kanattan gol yiyeceğimiz herkes gördü bir şenol hoca görmedi .Colman,engin,cale ,selçuk gibi sıradan oyuncularla ancak küçük anadolu takımlarını yeneriz bayramı göremeyiz

Recep Alkan
16.02.2010, 07:58
Biz Trabzonspor taraftarları ne zaman bir maçı büyütsek, ihtiyacımız var desek, rakibi küçümsemeye başlasak, sonucu hep aynı oluyor.

Çok uzun yazmaya gerek yok, Trabzonspor dün akşam ne yazık ki ilk 3 haftada ki takımı bize arattı. En azından bana. Dün burda bağırdık, Serkan'dan ne kadar sağ bek olursa Song'dan da o kadar olur diye. Song bu iş yapamıyor dedik, Serkan'ı çek sağ beke gabriç, Engin ikilisi ile başla dedik kanatlarda. Bunları söylediğimizde futbolu çok biliyor (!) oluyoruz, ama eksikliği sahada görüp de sonradan biz söylemiştik dediğimiz de başarısızlıktan nemalanıyorsunuz diyorlar.

Bunları görmek bu kadar zor olmamalı, Şenol Hoca artık 68-70 den önce de oyuncu değiştirmeli, dün akşam Engin, Alanzinyo, Colman hiç yoktular, Burak'ı neden bu kadar geç aldığını anlamadım, Umut resmen ezildi Bursa savunması arasından, Alanzinyo kaç kez orta yapacak adam bulamadı.

Bunlar yazarsak çoğalır, gere yok, Futbolun altın kuralı, Yenemiyorsan Yenilmyeceksin.

Trabzonspor bunu yaptı. KAybedilen çok da birşey yok.

Bu arada Bursaspor taraftarından bir kez daha iğrendim.

Külünkoğlu
16.02.2010, 08:10
Maçtan önce 3-1 alırız dedim. Üç değil 4 golü yapacak pozisyonları da bulduk kaliteli forvetimizin olmayışı yine kendini belli etti.
Trabzonspor takımı görüldü ki ard arda 4 pas yaptığında inemediği kale yok. Sorun kaleye indikten sonra başlıyor ki bu da bizi deli ediyor.

aaahmet61
16.02.2010, 08:21
şenol hoca takmı nerden nereye getirdi.balık hafızalı olmalıyım.bu eleştriler şenol hocaya büyük haksızlık.gol pozisyonları çok rahat buluyoruz.sorun gol atmakta.10 pozisyondan birini atıyoruz.bu 2 senedir devam ediyor.şenol hoca golcülerin gol yeteneğini geliştiremez.teonun ne olduğu ortada.fatih tekke diyeceğim geçmiş bitmiş konu.golcü bulana kadar hiçbir büyük ve zorlu maçı kazanamayacağız.

Recep Alkan
16.02.2010, 08:21
Kancık Bursa taraftarı Trabzon'a dönen taraftalarımızın otobüsünü taşlamışlar cam bırakmamışlar, inşallah taşlayanları yakalayıp bi güzel benzetmişlerdir...

Şerefsiz bunlar, alayı, topu şerefsiz, karaktersiz şerefsizler.

Yemin ediyorum adam değiller, geçen sene de bizim başımıza geldi, ama merkezde büyük taş bulamadılar galiba, tekmelediler, kapıyı açıp aşağıya inecektik ağababalarının yanlarına kaçtılar.

Köpeoğulları, biz hala daha gelenleri misafir gibi ağırlayalım.

Bu sene aynısını sivas taraftarı 61 plakalı bir araca yaptı, o soğukta camsız döndü uşaklar.

Yaşasın Holiganizm.

Hüseyin Bağdat
16.02.2010, 08:24
Dün akşam ortasahamız kötü olunca maçtan galip gelmemiz zordu. Yine pozisyona girdik hemde net pozisyonlara...

Alan,Colman ve cale etkisizdi. Oyuncu değişiklikleri daha erken yapılmalıydı...

Sağ kanadımızın aksayacağı belliydi. Song'ta Serkan'da o bölgenin adamı değillerdi. Song'la başlaması normal ama zamanla aksadığını görünce Serkan o bölgeye geçebilirdi...

Burak daha erken girse belki daha etkili ataklar yapabilirdik. İlk maçı olmasına rağmen sırıtmadı. İki pozsyona grdi ikiside gol olabilirdi...

Maçın genelinde Bursa daha etkili göründü. Buda ortasahamızdan kaynaklandı.

Bu sene Cale çok kötü. ters kademeye hiç girmiyor. gol pozisyonunda daha dikkatli olsaydı engelleyebilirdi...

Yenseydik çok güzel olacaktı. yenilmemekte kötünün iyisi...

Varlıbaş61
16.02.2010, 08:27
tv de umutun pozisyona penaltı diyenler

caleye yapılanı es geçiyorlar oda net penaltı

keşke penaltıyı verse idi hakem...
bizde oyuncu değişikliklerini erken yapardık maçı koparırdık...
bunların ağzından da kurtulmuş olurduk ;)

Hüseyin Bağdat
16.02.2010, 08:31
keşke penaltıyı verse idi hakem...
bizde oyuncu değişikliklerini erken yapardık maçı koparırdık...
bunların ağzından da kurtulmuş olurduk ;)

Dün akşam maçı izlerken aynısını enişteme söyledim. Keşke o penaltıyı verseydi hakem. Hem gereksizlerin ağlamalarından kurtulurduk hemde oyuncu değişikliklerini erken yapardık. Bizim takım gol yiyince daha canlı oynuyor. Bursa arkaya daha erken yaslanırdı...

S.DEMİRCİ
16.02.2010, 08:33
song sağ tarafta çok sırıttı..
bütün ikinci topları rakip aldı..
oyuncu değişikliğinde geç kalındı..
engin sahada dolaşmasına rağmen 90 dakikayı tamamladı..
umarım bu maçtan ders almışızdır..

S.DEMİRCİ
16.02.2010, 08:34
ayrıca umutun pozisyonunun penaltıyla uzaktan yakından ilgisi yok...
amatör kümede bile verilmez...

ibzolist
16.02.2010, 08:35
maç sonundaki spor programlarına baktığım zaman yorumcu kimliği adı altında konuşanlar bursasporu yere göğe koyamadılar işin ilginç tarafı istatistiki verileri bile yanlış lanse ettiler, maç istatistiklerine göre trabzonspor yüzde ellibir bursaspor yüzde kırkdokuz ,keza çekilen şut ve yapılan orta sayısında da üstünlüğümüz var ,
takımımız iyi yolda kupada favoriyiz, ligde şampiyonluk zor gibi ama ilk üçü zorlayacağımız kesin , ayrıca sanki umut bulut bu sene gol kralı olacak gibi demedi demeyin sakın ,
ayrıca hakemin de maçı kötü yönettiği kanısındayım, iki takımında penaltısını vermedi bizim çok etkili olabileciğimiz atağımızı ofsaytla kesti yani maçın skoruna etki etti

Metin Ural
16.02.2010, 08:35
macin ozetini izledim tekrardan, umut'un golundeki kosusu gercekten gorulmeye deger. daha egemen topa vurmadan sezmis topun oraya gidebilecegini. helal olsun demekten kendimi alamiyorum!

Erdal
16.02.2010, 08:36
Bu kadronun zamana ihtiyacı var...Birbirine çok yakın bir kadro bu....Gariptir alternatifi kendisinden çok geride olantek adamımız geldiğinde en az itibar gösterdiğimiz Ömer Aysan...Onun dışında Barış, Sezer, Burak, Gabriç gibi yedekler (atta belki Zafer ibile bunlara eklemek mümkün) sahadakilerle mesafesi çok uzakolmayan isimler....Zamana ihtiyacı var bu kadronun...

S.DEMİRCİ
16.02.2010, 08:36
ayrıca stoperlerimizi her müdalesi faul...
bursa duran topları iyi kullanamdı ama başka bir takım karşısında sorun yaratırdı ...

hamucera
16.02.2010, 08:37
Onlara her yer Trabzon!

İstanbul ve Rize'nin ardından Bordo-Mavi'nin son adresi Bursa'ydı. 900 kişilik yere 2 bin 500 Trabzonsporlu akın etti, takımına elinden geldiğince destek verdi.
http://foto.fanatik.com.tr/test/423x238/fft1mm883102.jpg

Bursa’daki karşılaşmaya taraftarlar damgasını vurdu... İki takımın da 12. adamları görevlerini başarıyla tamamladı. Sezon başından bu yana takımlarını hiçbir maçta yalnız bırakmayan Bursaspor taraftarları, Atatürk Stadı’nda boş yer bırakmadı. Başlangıç düdüğünden bitime kadar takımlarına destek veren Yeşil-Beyazlılar, açtıkları pankartlarla da şovlarını renklendirdi. “Ne çok özledik bir bilsen, Avrupa’da Timsah gibi yürüsen” yazılı pankart büyük alkış alırken, Galatasaray’ın eski başkanı Özhan Canaydın da unutulmadı. Canaydın için açılan “geçmiş olsun” pankartı gözlerden kaçmadı. Güvenlik önlemlerinin üst düzeyde tutulduğu maçta taraftarlar 3 aşamalı aramadan geçirildi. Trabzonspor taraftarları da Bursa Atatürk Stadı’ndaki yerini aldı. Bordo-Mavililer kendilerine 900 kişilik yer ayrılmasına rağmen 2 bin 500 kişiyle takımlarına destek verdi. İstanbul ve Rize’de futbolcularının yanında olan Trabzonsporlular, 61. dakika yaptığı şovunu da es geçmedi.

5 polis yaralandı
Trabzonspor’un bu şovundan sonra iki takım taraftarları arasında olay çıktı. Taraftarlar birbirlerine söktükleri koltukları atınca arada kalan 5 polis yaralandı. Trabzonspor taraftarı 2 seyirci gözaltına alındı.

Faik Yılmaz
16.02.2010, 08:38
Akşam maçı Bmn Trabzon Ekibiyle izledik......

Maçın artıları.....

- Yenilip Bursalıları sevindirmedik......

-Burak'ın güzel oyunu doğrusu beni ilerisiyle ilgili umutlandırdı...

- Umut yine golünü attı... Özgüveni sorunu yaşamayacak...

İyiler maalesef bu kadar birde eksilere bakalım....

- Tam 14 puanlık altın tepsiyle önümüze sunulan bir fırsat kaçırdık... Bütü takımların aynı anda kaybettiği haftada avantaj sağlayamadık.

- 3. olma fırsatını kaçırdık.... Zirveyle makasın çok açılması en azından ilk 3 hayalimizi bence çok azalttı.....

- Büyük maçlarda yenememe hastalığımız devam etti... Şenol Güneş döneminde 3 tane büyük denilebilecek maç oynadık.... Üçündede kazanamadık... ( gs-Fb Bursa)

- Her şeyden önemliside Trabzonspor gibi büyük takım taraftarının beraberlik golüne bu kadar sevinmesiydi... İşte en kötüsü ve beni en çok düşündürenide buydu maalesef....

hamucera
16.02.2010, 08:39
Maç güzeldi, ben zevk aldım izlerken, ligin en iyi futbol oynayan iki takımı karşılaştı diyebiliriz. Gerçektende 4 pasta gol pozisyonu yakalıyoruz, ama değerlendirememek kötü oluyor, maç boyu 2 şutu kaleyi tuttu bursanın 1 tanesi gol oldu. maç öncesi ivankov maçın adamı olmaz inşallah dedik iyi toplar çıkardı,

Bizim çift forvet oynamamız lazım. Burak girdikten sonra oyunu tamamen rakip alana yıkıtık ve golü bulduk

Erdal
16.02.2010, 08:39
Şenol hoca'nın bir 10 dakikaya ihtiyacı var...Saatini bir 10 dakika geri almalı...Onun dışında onunla niye başladı bununola niye başlamadı muhabbetinin çok anlamlı olmadığını düşünüyorum...

S.DEMİRCİ
16.02.2010, 08:41
bursa gibi her topa basmaya çalışan takımlara karşı alan,engin ve colmanın aynı anda sahada olması problem oluyor..
gabriç ve ceyhun bu problemi ortadan kaldırırdı..
ayrıca burakta iyiydi ve dahada iyi olacak...

hamucera
16.02.2010, 08:41
- Her şeyden önemliside Trabzonspor gibi büyük takım taraftarının beraberlik golüne bu kadar sevinmesiydi... İşte en kötüsü ve beni en çok düşündürenide buydu maalesef....

beraberlik golüne enden sevinmesi Trabzonspor taraftarı, aslında beraberlik golü olarak değil attığımız gol olarak bakmak lazım. yenemiyorsan yenilmeyeceksin.

geçen sene denizli ve konya maçlarında yenilmeseydik berabere bitirmiş olsaydık çok daha farklı olacaktı. bu yıl en azından kazanamasakta kaybetmiyoruz

Metin Ural
16.02.2010, 08:42
ben acikcasi bursaspor'un 3 puan alamamasina sevindim golden sonra, trabzonspor atti diye sevinmedim :)

bu golun anlami bence cok buyuk. besiktas ve kayseri ile puan farkini kapamis olduk bu hafta.

Erdal
16.02.2010, 08:42
Şenol hoca büyük maç kazanamıyor....Oysa biz o gelmeden her önemli maçımızı kazanmış bir takımdık değil mi?...

Gazete için yazarken klişe kullanmak zorunda olan biri olarak forumda klişe görmekten nefret ediyorum :)...Çok klişe bu...İçi boş....Bomboş...

Faik Yılmaz
16.02.2010, 08:45
Şenol hoca büyük maç kazanamıyor....Oysa biz o gelmeden her önemli maçımızı kazanmış bir takımdık değil mi?...

Gazete için yazarken klişe kullanmak zorunda olan biri olarak forumda klişe görmekten nefret ediyorum :)...Çok klişe bu...İçi boş....Bomboş...

Öncede kazanamıyorsak şimdide kazanamıyorsak Şenol Hocanın farkı nedir Abicim.....Bu devran hep böyle devam etmek zorundamı yani.....

Şenol Hoca maç en azından dünki maçı çevirecek hamleler yapabilirdi.......

Mesela Burakı daha erken alabilirdi........

Erdal
16.02.2010, 08:46
Bir inşa süreci bu...Zaman ister...İster çünkü Colman olmadı serbest bırakalım yenisini alalım diyecek kadar paramız yok ( Colman rastgele seçilmiştir)...Dolayısıyla süre istiyor bizim takım olmamız...Geri gitmiyoruz gibi görünüyor burdan bakılınca...İleri gidiyoruz....O halde mesele yok...

Erdal
16.02.2010, 08:48
Öncede kazanamıyorsak şimdide kazanamıyorsak Şenol Hocanın farkı nedir Abicim.....Bu devran hep böyle devam etmek zorundamı yani.....

Şenol Hoca maç en azından dünki maçı çevirecek hamleler yapabilirdi.......

Mesela Burakı daha erken alabilirdi........

Ben de Song u 10 dakika önce çıkarabilirdi diyorum...Hatta ben kesin Ceyhun'la başlardım...Ama bunu maç bitince diyoruz....Devranın sürdüğü falan yok...Bu kadro şampiyonluk yarışına hazır değil...Zamana ihtiyacı var...Çok açık değil mi bu?

S.DEMİRCİ
16.02.2010, 08:48
takım iyi yolda olduğu konusunda şüphem yok..
gabriç ve burak bu takıma katkı yapmaya başlayınca biraz daha takım olacağız..

Erdal
16.02.2010, 08:50
Mesela Ertuğrul Sağlam iyi bir taktisyen mi sizce? Yada bu ülkede bir taktik deha var mı? Benim teknik direktörden öncelikle beklediğim kadronun takım olması....Giderek daha bir takım gibi duruyoruz...

Recep Alkan
16.02.2010, 08:51
Kimseyi eleştirmek istemiyorum, bu takımda görev yapıyorsa destek olmak gerekli. Ama şahsen Ersun + Bross + Şenol Hoca dönemlerini futbol olarak birbirine çok benzetiyorum.

Bir yılda girilen 156 net gol pozisyonu da Ersun Hocanın döneminde gerçekleştirildi. Ama iki hocanın başını da yiyen iki unsur vardı,

1 ) Şenol Güneş sevdalısı Yönetim

2 ) Forvet eksikliği

Başka birşey değil.

Şenol Hocanın sevmediğim tek yönü var, oyuncudan son ana kadar beklentisini kesmiyor, örneğin Engin, dün 90 dakka sahada kalacak hiçbir artısı yoktu, aynen Alanzinyo aynen Colman. Ama sanki onların bir şutunu, bir ortasını bekliyor. Her an herşeyi yapabileceğini düşünüyor.

Bu yüzden de 70 den aşağıya oyuncu değiştirmiyor.

Dün orta alana müdahale etmek için çok geç kaldı, sağ beke müdahale için resmen gol yemeyi bekledi. (Kasıt demiyorum)

Ama o bizim hocamız, eleştirilerimiz yerden yere vurmak için değil, onun ve Trabzonspor'un iyiliği için.

Faik Yılmaz
Ben de Song u 10 dakika önce çıkarabilirdi diyorum...Hatta ben kesin Ceyhun'la başlardım...Ama bunu maç bitince diyoruz....Devranın sürdüğü falan yok...Bu kadro şampiyonluk yarışına hazır değil...Zamana ihtiyacı var...Çok açık değil mi bu?

Abicim benim dün gördüğüm ve arkadaşlarımla paylaştığım acı gerçeği sende deklere ettin.....

Dünki maç bence sadece şampiyonluğa değil ilk üçe de giremeyeceğimizi gördüm ben......

Bilmiyorum yanlışmı düşünüyorum......

Yönetime şu aşamada laf söylemek istemiyorumda dünkü maçta Fatih gibi ayağında top tutabilen bu topu geriden gelebilecek olanlara aktarabilen bir forvete o kadar ihtiyacımız vardıki...

Amam susacağım sezon sonuna kadar.....

Erdal DİLEK
bursa da 1 puan bence cok iyi bakalı kac takım 1 puan cıkaracak bursadan. .

Hüseyin Bağdat
16.02.2010, 08:53
Akşam maçı Bmn Trabzon Ekibiyle izledik......

Maçın artıları.....

- Yenilip Bursalıları sevindirmedik......

-Burak'ın güzel oyunu doğrusu beni ilerisiyle ilgili umutlandırdı...

- Umut yine golünü attı... Özgüveni sorunu yaşamayacak...

İyiler maalesef bu kadar birde eksilere bakalım....

- Tam 14 puanlık altın tepsiyle önümüze sunulan bir fırsat kaçırdık... Bütü takımların aynı anda kaybettiği haftada avantaj sağlayamadık.

- 3. olma fırsatını kaçırdık.... Zirveyle makasın çok açılması en azından ilk 3 hayalimizi bence çok azalttı.....

- Büyük maçlarda yenememe hastalığımız devam etti... Şenol Güneş döneminde 3 tane büyük denilebilecek maç oynadık.... Üçündede kazanamadık... ( gs-Fb Bursa)

Faik kusura bakma ama bazı bölümlere katılamayacağım...

14 puanlık maçta galip gelmemiz gerekirdi bunda haklısın...

3. olma ihtimalimiz neden azalsın ki. Önümüzdeki hafta biz galip gelirsek yine üst sıralara çıkabiliriz. Üsteki takımlar birbirleriyle oynuyor...

Büyük maç kazanamamak Şenol Hoca'dan kaynaklanmıyorki. daha öncede pek kazanamıyorduk hatırlarsan...

Atılan her gole sevinirim,hemde delice sevinirim. Kaldıki mu maçta kazanamıyorsak kaybetmememiz gerekirdi. Son dakika atılan gole sevinmenin neresi yanlış...

Atılan o göle sevinmenin bir anlamı daha var bence. Bursa deplasmanına gitmemişsen anlayamazsın...

BYGUNES
16.02.2010, 08:56
Colman' ın ağır oyunu, Cale'nin acemiliği, Song' un ise Serkan' ın önünde ileri çıkışları ve bir şey üretememesi dünkü maçta olumsuz yanlarımızdı. Her şeye rağmen galip gelemesek de yenilmiyoruz. Bursa kolay bir deplasman değildi. Adamlar fena da hırs yapmışlar zaten. Egemen' e ve taraftarlarımıza yapılan çirkin tezahüratları ve saldırıları kınıyorum. Bursa taraftarında da başka bri şey beklenmezdi zaten. Önümüze bakalım. Ha bu arada Burak' ı ben beğendim. Daha erken oyuna dahil olabilirdi.

Erdal
16.02.2010, 08:58
Yediğimiz gol zincirleme hata...Herkesin dahli ancak böyle olur bir golde :)

argentina
16.02.2010, 08:59
Ersun Yanal Zamanında pozisyon çoktu ama futbolumuz okadar sıkıcıydıkı zerre tat vermıyordu bana...

Faik Yılmaz
16.02.2010, 08:59
Faik kusura bakma ama bazı bölümlere katılamayacağım...

14 puanlık maçta galip gelmemiz gerekirdi bunda haklısın...

3. olma ihtimalimiz neden azalsın ki. Önümüzdeki hafta biz galip gelirsek yine üst sıralara çıkabiliriz. Üsteki takımlar birbirleriyle oynuyor...

Büyük maç kazanamamak Şenol Hoca'dan kaynaklanmıyorki. daha öncede pek kazanamıyorduk hatırlarsan...

Atılan her gole sevinirim,hemde delice sevinirim. Kaldıki mu maçta kazanamıyorsak kaybetmememiz gerekirdi. Son dakika atılan gole sevinmenin neresi yanlış...

Atılan o göle sevinmenin bir anlamı daha var bence. Bursa deplasmanına gitmemişsen anlayamazsın...

Abicim.....

Düşüncene saygı duyuyorum ama ben sevinmedim hemde hiç sevinmedim sevinemedim....

Yukarıdakilerle aramızda puan farkını kapatamadığımız gibi Bursaya bile
yetişemedik ne diye sevineyimki.....Kaldıki Bursanın bir maç eksiği var onuda yenerse fark 6 puan olucak.....

Kazanamıyorsak kaybetmemek güzel bir şey Bursalıları sevindirmemekte ama bizde sevinemedik maalesef....

Bence dönüm maçımızda bu ve kazanamadık ben bu açıdan bakıyorum...

Ama sizin görüşünüzede saygı duymakla birlikte katılamıyorum maalesef...

Erdal
16.02.2010, 09:00
Çıkmam lazım Champions, genele yazacağın mesajı özelden atarsan sevinirim :)...Sıkı bir Şenol hoca eleştirisi bekliyorum....Ama felsefi konulara girmeden...Yapılması gerekenleri de belirterek :)

argentina
16.02.2010, 09:01
Akşam Sercan ve volkan sen olsaydı %70 galip gelirdik..O kanadı Senol güneş cesaret edemezdi songa...Serkan-gabri 75 sonrası Burak olurduki,kesin gol ve goller bulurduk.

son 17 dakika sağ kanadı Serkan tek başına kulandı...Ki serkan o kanadı 30 dakika tek başına idare edebilecek enerjiye sahıp.

Senol hocanın tek hatası,Düşündüğünü yapmadı,yada cesaret edemedi..

Erbay
16.02.2010, 09:03
Okula geç kaldım ama bunu yazmazsam kuduracam. Önemli maçları alamıyoruz. Yine dişli bir rakip çıktı ve iyi oynayamadık ve kazanamadık. İkinci yarı yendiğimiz takımlar hep zayıftı. fb onlarla berabere kaldı demeyin. Ben kendimizi diyorum. Bu sezon bitmiştir benim için. Kazanmak için çıkmalıydık maça. Beraberliğe razıydı takım. Yazıklar olsun diyorum.

Hüseyin Bağdat
16.02.2010, 09:04
Abicim.....

Düşüncene saygı duyuyorum ama ben sevinmedim hemde hiç sevinmedim sevinemedim....

Yukarıdakilerle aramızda puan farkını kapatamadığımız gibi Bursaya bile
yetişemedik ne diye sevineyimki.....Kaldıki Bursanın bir maç eksiği var onuda yenerse fark 6 puan olucak.....

Kazanamıyorsak kaybetmemek güzel bir şey Bursalıları sevindirmemekte ama bizde sevinemedik maalesef....

Bence dönüm maçımızda bu ve kazanamadık ben bu açıdan bakıyorum...

Ama sizin görüşünüzede saygı duymakla birlikte katılamıyorum maalesef...

Seni anlıyorum. Bu maçtan üç puan alsaydık çok güzel olurdu. Üstekilere yaklaşacaktık ama olmadı. Gönül isterdiki Umut2un o gölü galibiyet golu olsaydı da çılgınca sevinseydik:)
Bu golede Bursa'ya yenilmediğimiz için seviniyorum:)

Erdal DİLEK
yediğimiz gol kesinlikle ceyhunun hatası, ama istanbul dahil en zor deplasman şuanda bursa ve1 puan aldık, bence cok iyi her macı kazanacağız diye bir şey mi var, takılacakasak bursa deplasmanında takılalım

Mehdi
Beraberlik golüne sevinmenin verdiği üzüntü filan.Niye bu kadar kasıyoruz anlamadım.
Dün maçın ikinci yarısına yetiştim.Gol attık kahvehane inledi.Gol olduğunda maç berabere bitiyor oleeey diye fırlamadık yerimizden yani:).Çok kaçırdığın bir maçta son dakikalarda attığın gol Kasımpaşa'ya da olsa o kahve inleyecekti.Gollere de sevinemeyeceksek neden koşuyoruz bu işin peşine.

Maçın ilk yarısını izleyemedim.İkinci yarıdaki oyunumuzu beğendim.Cale o hatayı yapmasaydı mükmemmel bir akşam olabilirdi.Önümüzdeki maçlara bakacağız artık:)

bariskaratas
16.02.2010, 09:05
su acik ki engin ve alan ilk 11 oyuncusu degil buyuk maclar icin
daha onceden de belli olan bu konuda israr etmeye gerek yok bence daha.

takacan
Başka bir sitede yazdığım yorumu aynen ekliyorum buraya:

bu maçın çok heyecanlı olacağı iki takımın da ligin ikinci sezonunda ortaya koyduğu futbolla belliydi. ne var ki bursa hücüm hattından iki önemli eksikle, trabzon ise ataklarının kilit oyuncusu haline gelen bir sağ bekten yoksun maça çıkacaktı.

bursaspor maça tam beklediğim gibi çıktı; çok koşan bir takım, ileri çıkan bir savunma ve orta sahada alan daraltarak sürekli markaj yapan bir defansif orta saha ekibi, kanatlarda hızlı oyuncular ve ileride pivot hücum elemanı özelliğini gösterecek bir santrafor.

trabzonspor ise normal diziliminden farklı olarak sağ bekte song'a, onun önünde ise yine serkan'a görev vermişti. maçın genelinde bursaspor oyunu daraltarak aldığı toplarla kanatlara inip orta yapmaya çalıştı ne var ki yapılan bu ortaların çoğu daha tehlike oluşturamadan trabzon defansının içinde eriyip gidiyordu. zaten maçın geneline baktığımızda topla çok oynamasına rağmen sadece iki kere tehlike yaratabilmiş bursaspor, bunun yanında telaşlı oyununa rağmen sayısız gol pozisyonuna girmiş bir trabzonspor var karşımızda.

ne diyorduk? telaşlı trabzonspor. bu sezonki vurucu gücünün yerden bol pas ve ileride araya atılan uzun toplar olduğunu unutmuştu sanki takım. defans araya top atma işini abartmış habire şişirip duruyordu. bunların yanına topu bir türlü en yakın defans oyuncusuna vermeyen kaleci onur da eklenince daha atak yapmaya başlamadan topu kaptırıyordu trabzonspor. ama normal oyununun ne kadar etkili ve tehlikeli olduğunu ilk yarıda art arda yakalanan iki pozisyonda da gösteriyordu. gösteriyordu göstermesine de trabzonsporlu futbolcular bunu göremiyordu.

0-0 biten ilk yarıdan sonra fırçayı yiyen trabzonspor, normal oyununu sürdüren bursaspor karşısında biraz daha atak göründü. hava toplarının hepsini alması istenen kaleci onur ise yapılan ortalarda ceza alanı dışına kadar çıkmayı göze alıyordu.

işte trabzonspor'un iyice yüklenmeye başladığı o anda song, onur ve cale üçlüsünün hatası sonucunda gol geldi. iyice yorulduğu belli olan song adamını kaçırdı, onur havadan gelen kavisli topa hamle yanlışı yaptı (ki o zamana kadar yan toplarda iyiydi), cale ise belki aldığı sarı kartın hala etkisinde olarak arkasından gelen adamı kontrol edemedi.

belki bu noktada şenol hoca'yı biraz eleştirmek gerekebilir. song ve serkan'ın bu yapıyı ikinci yarıda sürdüremeyeceği açıktı. orta sahada ise colman ve selçuk gereksiz yere yoruldular. sürekli ileri şişirilen topun peşinde koşarsan olacağı da budur zaten. belki daha ikinci yarının başında colman-ceyhun, engin-gabriç ve song-burak değişikliği yapılsa hem savunmanın direnci artar, hem orta saha toparlanır hem de ileri uç daha etkili hale gelirdi.

geç yapılan bu değişiklikler sonucunda trabzonspor deplasmandaki kadrosuna kavuşmuş ve etkili oyununu göstermeye başlamıştı. maç boyunca kötü tezahürata maruz kalan egemen belki de en güzeli cevabı 87. dakikada yaptığı asistle ile gösterdi.

nitekim böyle çekişmeli bir maç berabere biterek futbolun nadiren da olsa adil olabileceğini gösterdi.Gelelim burada yazmadıklarıma:

Burak'ın performansı ve hırsı çok etkiledi beni. Gerçekten de keşke Song-Burak değişikliğini ikinci yarının başında yapsaydı. Bununla birlikte Engin her ne kadar kaliteli ve sürekli kazanmayı hedef belirleyen bir futbolcu olsa da Gabriç ona nazaran daha güçlü ve daha diri bir oyuncu. Yaptığı ortada da mücadeleci gücü bunu gösterdi bize. Gönül kazanmak isterdi ama daha futbol olarak yolun başındayız, eğer sezonun ilk yarısında bu futbolu ortaya koyabilseydik ikinci sezondaki bu tarz maçların hepsini alabilirdik ama dediğim gibi; uşaklar bu oyunu oynamayı daha öğreniyorlar.

Recep Alkan
Ersun Yanal Zamanında pozisyon çoktu ama futbolumuz okadar sıkıcıydıkı zerre tat vermıyordu bana...

Bakın ben gerçekten söylüyorum hiçbir fark göremiyorum.

Tabi bu dediğim oyun olarak, belki de takım içinde otoritesi çok farklıdır, ona lafım olamaz, ama Trabzonspor aynı Trabzonspor, oyuncular aynı oyuncular, kapasiteler belli.

Ersun Yanal için hep aynı şeyi derdik, ısrarları onu bitirdi.

Şenol Hoca da aynısını yapıyor, Serkanı orta sahada oynatma, oyuncu değişikliklerinin hep aynı kişiler ve aynı dakikalar olması.

Örneğin neden her maç oyuna aldığı Sezer bu maç oynamadı ?

Bence asıl ihtiyaç olunan maçtı ?

Amacım Şenol Hocayı eleştirmek değil, atlamasın ordan burdan birileri hemen.

Erdal DİLEK
16.02.2010, 09:09

Tabi bu dediğim oyun olarak, belki de takım içinde otoritesi çok farklıdır, ona lafım olamaz, ama Trabzonspor aynı Trabzonspor, oyuncular aynı oyuncular, kapasiteler belli.

Şenol Hoca da aynısını yapıyor, Serkanı orta sahada oynatma, oyuncu değişikliklerinin hep aynı kişiler ve aynı dakikalar olması.

alkan bunu senin sormaman lazım sezer oynamdı cünkü 1-0 mağluptuk, ha neden ceyhun tahminim dışardan şut cıkarsın diye birde hava toplarında topları alsın diye. . .

Mustafa Yılmaz.20
16.02.2010, 09:10
3 hafta sonra Gaziantep deplasmanına giderken yine dünkü gibi hatta daha iddialı bir konumda olacağımızı düşünüyorum.Bence önümüzdeki 3 maçı kazanacağız ve şampiyonlar ligi hedefi için Gaziantep maçı çok önemli olacak.Eğer dün Ömer Aysan'da olduğu gibi yerini dolduramadığımız sakatlıklar yaşamazsak...

samet aslan
16.02.2010, 09:13
arkadaşlar elim gitmiyor ama hep içimden bi ses 1-1 diyor kes iki dakka diorum ama devamlı 1-1 diyor :D

o kadar dinlemek istemedim ama o hep söledi :D

neyse arkadaşlar zor bi maçtı bursa kazanmıs olsa fenerle arasını 2 puana düşürecekti ki 1 maçıda eksik bu durumda bursadan 1 puanla dönmek çok önemli ama alacağımız bi maçtı...

Abd.kalaycı
16.02.2010, 09:14
http://img99.imageshack.us/img99/5794/19141268815469110242354.jpg (http://img99.imageshack.us/i/19141268815469110242354.jpg/)

http://img294.imageshack.us/img294/2048/33951p.jpg (http://img294.imageshack.us/i/33951p.jpg/)

http://img688.imageshack.us/img688/6224/aa3503285f40ef4282fa7fe.jpg (http://img688.imageshack.us/i/aa3503285f40ef4282fa7fe.jpg/)

http://img64.imageshack.us/img64/323/umutp.jpg (http://img64.imageshack.us/i/umutp.jpg/)

http://img195.imageshack.us/img195/3135/birikiuc1206263641.jpg (http://img195.imageshack.us/i/birikiuc1206263641.jpg/)

Mustafa Yılmaz.20
16.02.2010, 09:16
o kadar dinlemek istemedim ama o hep söledi :D

neyse arkadaşlar zor bi maçtı bursa kazanmıs olsa fenerle arasını 2 puana düşürecekti ki 1 maçıda eksik bu durumda bursadan 1 puanla dönmek çok önemli ama alacağımız bi maçtı...
Maç başlamak üzereyken son okuduğum 2 mesajın birisi buydu (içindeki sesin 1-1 bitecek demesi :))...Diğeri de bir üyenin "inşallah İvankov maçın yıldızı olmaz" cümlesiydi...Maç boyunca ve maç bitince aklıma bu 2 cümle geldi :)

argentina
16.02.2010, 09:18

Geçen Sene,Yurd dısındaydım,çok fazla maç seyredemedim.Mayıs ayı başında çoğunu internetten dowland yaptım,kaçırdığım maçlar olabilir bu yuzden ( sıkı oynadığımız)
Geçen Yıldan en büyük fark bariz sekılde ortada

Disiplin,takım pas yapıyor,açık söyliyeyım geçen sene Fenerbahçe (Kadıkoy) ve Ankraspor maçı hariç Trabzonsporun Bu yılki düzeyde maçı yok..Şişirme doldur boşlat 6 pas yaptığını hatırlamıyorum,eğer varsa hatırlatabilirsin unutmus olabilirim.
Senol Güneş Hocadan sonra 7 maç 4 tanesi canlı olmak üzere seyrettim.açıkması hepsinden keyıf aldım.Dünkü maçta 2.yarısından sonrası dahildir.

Benim tek endişem şudur,Guzel motivasyon ve konsantırasyonla oynuyoruz,Önümüzdeki yıl bu hava yakalnırmı.
Bakın eğer yakalnırsa simdiki hava,Seneye biz ilk 10 maç kazanırız.Beni korkutan sadece bu. nedense Trabzonspor Kulubunde 2. yılı olan hocalar göze batıyor.

samet aslan
16.02.2010, 09:20
Maç başlamak üzereyken son okuduğum 2 mesajın birisi buydu (içindeki sesin 1-1 bitecek demesi :))...Diğeri de bir üyenin "inşallah İvankov maçın yıldızı olmaz" cümlesiydi...Maç boyunca ve maç bitince aklıma bu 2 cümle geldi :)

son iki haftadır maç başlarken arkadaşlarıma skor sölüyorum d.bakır maçı öncesi 2-1 biter dedim tuttu. manisa maçı öncesi herkez 3-1 dedi ben 3-0 dedim tuttu bu maçın skoru geçen haftadan beri aklımdaydı napsam iddayamı başlasam acaba :D

Ümit Tekşan
16.02.2010, 09:21
Dünkü yenilen golde, Song'un ne kadar hatası varsa bir o kadarda kaleci Onur'Un hatası var. Her topa sıçrıyo bazen alıyo bazen alamıyo alamadığı zaman dün akşamki gibi gol oluyor. Ama Onur'a güveniyoruz daha genç önünde çok katedeceği yol var. Kalede Onur varken en azından eskisi gibi tedirgin olmuyorum.

Recep Alkan
16.02.2010, 09:21
alkan bunu senin sormaman lazım sezer oynamdı cünkü 1-0 mağluptuk, ha neden ceyhun tahminim dışardan şut cıkarsın diye birde hava toplarında topları alsın diye. . .

Trabzonspor: Onur xx, Song xx (Dk. 74 Burak x), Egemen x, Giray xx, Cale xx, Serkan xxx, Selçuk xx, Colman xx (Dk. 64 Ceyhun x) Engin xx, Alanzinho xx (Dk. 84 Gabriç x), Umut xx

Abi Fanatik gazetesinin Trabzonspor oyuncu bilgileri. Yıldızlar bizi ilgilendirmiyor, onların hepsi bizim için yıldız. :)

Ceyhun 64 de girdi, 66 da golü yedik, maç içinde sağ bek inanılmaz sırıttı, ikinci yarı ile birlikte de Ertuğrul Sağlam takımını devamlı ordan oynattı. İlk yarı sol ikinci yarı sağ. (bize göre)

Senin dediğine göre, eğer yanlış anladıysam uyar, Şenol Hoca bir gol bulabilirsem tamam, bulamazsam beraberlik demiş. Ceyhunu oyuna alması, defansif bir hareket, ama uzaktan şutları ile bir ihtimal demiş olabilir.

Golü 66 da yedik, takım o ana kadar zaten iyi değildi, yani atak bakımından. Ama ikicn ioyuncu değişikliği 8 dakika sonra geldi. Yani 74 de. Üçüncü oyuncu değişikliği ise 84 de yani golden 18 dakika sonra geldi. Çıkanlar kim, colman ve Alanzinyo. Sahada bence olmayan iki 3 oyuncudan ikisi. Hoca çok bekledi.

Eğer amaç gol bulup maçı çevirmek ise 18 dakika beklemek bana mantıklı gelmiyor.

Dedim amacım Şenol Hocaya sallamak değil, sadece ısrar ediyor, bir maçlık serkan Burak oynayabilirdi sağ çizgide. 3 Stoper ile maça çıktık.

Faik Yılmaz
16.02.2010, 09:26
Golden sonra çok daha atak oynadık.. Rakibi ezdik boğduk...

Yani iyi oynamak için illa gol yememizmi lazım ?

affetmez3461
16.02.2010, 09:27
dunku maçı alsak tutulmazdık ama olsun 1 puan yınede fena sayılmaz ozellıkle oynanan futbol fena değıldı oncekı gıbı ezılmıyoruz en azından rakıplerımız karsısında her maçda daha ustun bır futbol oynuyoruz...

Erdal DİLEK
16.02.2010, 09:28
Trabzonspor: Onur xx, Song xx (Dk. 74 Burak x), Egemen x, Giray xx, Cale xx, Serkan xxx, Selçuk xx, Colman xx (Dk. 64 Ceyhun x) Engin xx, Alanzinho xx (Dk. 84 Gabriç x), Umut xx

Abi Fanatik gazetesinin Trabzonspor oyuncu bilgileri. Yıldızlar bizi ilgilendirmiyor, onların hepsi bizim için yıldız. :)

Ceyhun 64 de girdi, 66 da golü yedik, maç içinde sağ bek inanılmaz sırıttı, ikinci yarı ile birlikte de Ertuğrul Sağlam takımını devamlı ordan oynattı. İlk yarı sol ikinci yarı sağ. (bize göre)

Senin dediğine göre, eğer yanlış anladıysam uyar, Şenol Hoca bir gol bulabilirsem tamam, bulamazsam beraberlik demiş. Ceyhunu oyuna alması, defansif bir hareket, ama uzaktan şutları ile bir ihtimal demiş olabilir.

Golü 66 da yedik, takım o ana kadar zaten iyi değildi, yani atak bakımından. Ama ikicn ioyuncu değişikliği 8 dakika sonra geldi. Yani 74 de. Üçüncü oyuncu değişikliği ise 84 de yani golden 18 dakika sonra geldi. Çıkanlar kim, colman ve Alanzinyo. Sahada bence olmayan iki 3 oyuncudan ikisi. Hoca çok bekledi.

Eğer amaç gol bulup maçı çevirmek ise 18 dakika beklemek bana mantıklı gelmiyor.

Dedim amacım Şenol Hocaya sallamak değil, sadece ısrar ediyor, bir maçlık serkan Burak oynayabilirdi sağ çizgide. 3 Stoper ile maça çıktık.
hayır ben sadece sezer neden oyuna girmediğini söylemek istedim yani biz önde olmuş olsak veya berabere olsa seezer o zaman girebilirdi, ceyhun girdikten sonra da olsa yinde alırdı bence oyuna sezeri, oyuncu değişikliğine diyecek bir şey yok doğru diyorsun yanlız şunuda göz ardı etme sen burak oyuna girip oyununu gördükten sonra bu yorumu yapıyorsun, seni,nde aklında acaba buurak nasıl oynayacak diye bir kuşku yokmuy du , bende vardı, bence şenol güneşte de vardı ve oda böyle oynayacağını bilse eminim daha önce bu değişikliği yaparadı. .

Trabzon34
16.02.2010, 09:28
Arkadaşlar ben biraz duygularımızdan kurtulup objektif bakalım olaya.. Bursa nın en önemli 2 oyuncusu yoktu ve kazansak 3. bile olabiliyorduk ama kazanamadık.. Ersun Hoca zamanında da kritik maçları kazanamıyorduk hala kazanamıyoruz.. Diyarbakır, sivas, manisa Trabzon spor un her zaman yendiği katagorideki takımlar.. Ama ne zaman GS, FB, Bjk, bursa, kayseri maçı olsa zorlanıyoruz.. Kritik ve stresli maçları kazanamıyoruz.. Bir oyuncumuz bile eksik olsa bocalıyoruz..
Ben bu durumların hepsini kadro yetersizliğine bağlıyorum.. Kötü bir kadromuz yok ama üst sırlar hedefine ulaşmamız için daha iyisine ihtiyacımız var..

Abd.kalaycı
16.02.2010, 09:31
Trabzon iyi yolda. Ancak sistem oturtmaya çalışırken takımı hedef baskısına döndürmek Güneş'in işini zorlaştırıyor.
Hakan KULAÇOĞLU (Fotomaç)

magicyattara
16.02.2010, 09:31
Ertuğrul Sağlam'ın 2 İBB maçını çok iyi analiz ettiğini düşünüyorum.Bursa takımının 90 dakika bu kadar geri yaslanmasının başka manası yok.
Peki bizim buna önlemimiz var mı;..?

Bursa sadece bozmaya oynadı.
1 organize atakları yok.
Tabiri caizse salahana kaptıkları toplardan atak yapmayı seçtiler.Attıkları gol de öyle geldi.
Eğer o top gol olmasaydı inanıyorum ki biz bu maçı alırdık.

Bu arada,Bursa'nın sert basmasına,oyun bozmasına karşı koyamayan adamlarımız vardı.
Bu kadar kalabalık ortasahanın hem pres hem de atak üstünlüğünü ele geçirmesi lazımdı.

Eksikler hala çok.Ki bu takım form tutmuş durumda.
...

Abd.kalaycı
16.02.2010, 09:33
Arkadaşlar ben biraz duygularımızdan kurtulup objektif bakalım olaya.. Bursa nın en önemli 2 oyuncusu yoktu ve kazansak 3. bile olabiliyorduk ama kazanamadık.. Ersun Hoca zamanında da kritik maçları kazanamıyorduk hala kazanamıyoruz.. Diyarbakır, sivas, manisa Trabzon spor un her zaman yendiği katagorideki takımlar.. Ama ne zaman GS, FB, Bjk, bursa, kayseri maçı olsa zorlanıyoruz.. Kritik ve stresli maçları kazanamıyoruz.. Bir oyuncumuz bile eksik olsa bocalıyoruz..
Ben bu durumların hepsini kadro yetersizliğine bağlıyorum.. Kötü bir kadromuz yok ama üst sırlar hedefine ulaşmamız için daha iyisine ihtiyacımız var..

Diyarı yendik basit takım dediniz bir hafta sonra Fener 90.dakika zor kurtuldu diyarın elinden Manisayı yendik kolay rakip dediniz bir hafta sonra fener 97.dakikada kurtuldu elinden Bursayla deplasmanda berabere kaldık küçümsediniz oysa 3 gün önce fener 3-1 yenildi bursaya hayret ediyorum sizin bu isteklerinize.

tonyalı Aydın
16.02.2010, 09:35
bu maç için hala daha final maçlarını alamıyoruz.artık bu hastalık oldu.bence şenol hocanın antrenörlüğüne laf söylemem ama bu takımda alanzinho,colman ve engin aynı anda oynamaz çünkü top onlarda iken top oynuyorlar rakipteyken oyunda yoklar.çift forvete dönmeliyiz.ömeri çok aradık akşamki maçta.serkan için bu takımın en iyisi birde çok bilmiş yönetimimiz serkanlan sözleşme imzalamıyordu.adam parasından indirim yaptıda anlaştılar.şimdi bende diyorumki egemene nasıl ibb macından sonra ekstra prim veriyorsanız serkana her maç sonunda prim vermelisiniz.bakalım bu meşhur federasyon bu bursa taraftarına egemene yaptıkları çirkin tezahürattan dolayı ne kadar ceza verecek...

Recep Alkan
16.02.2010, 09:38
hayır ben sadece sezer neden oyuna girmediğini söylemek istedim yani biz önde olmuş olsak veya berabere olsa seezer o zaman girebilirdi, ceyhun girdikten sonra da olsa yinde alırdı bence oyuna sezeri, oyuncu değişikliğine diyecek bir şey yok doğru diyorsun yanlız şunuda göz ardı etme sen burak oyuna girip oyununu gördükten sonra bu yorumu yapıyorsun, seni,nde aklında acaba buurak nasıl oynayacak diye bir kuşku yokmuy du , bende vardı, bence şenol güneşte de vardı ve oda böyle oynayacağını bilse eminim daha önce bu değişikliği yaparadı. .

Erdal abi, tabiî ki olmuşların üzerine konuşuyoruz, o anda biz orda olsak neler yapardık tartışılır. Sezer konusunda ben şu noktadayım abi, Ceyhun ve Sezer çok farklı oyuncular değil bana göre. Eğer ikisini de orta alana alacaksan. Ceyhun kafa topu alır, Sezer yerden basar, ama ikisi de sağlamına vurur, sezer’in golleri aklımda hala J Yani biri hava topu, biri pres, golden önce Ceyhun’un alınması bence defansa yönelik bir hareketti. Zaten 3 stoper çıktık, birde Ceyhun oldu geri alan kale gibi. Eğer amaç orta alandaki üstünlüğü ele almak ise o zaman basan bir adam lazımdı bize. Bu da Ceyhun değil, kesinlikle sezer olmalıydı.

Burak konusunda haklısın abi. Sadece benim değil, herkesin kafasında vardı bu tarz düşünceler. Eminim ki kimse de beklemiyordu. Ama ne olursa olsun, yorgun bir takımdık, mücadele üst düzeyde idi. 66 da golü yedik, bu saatten sonra taze kan anlamında kim olursa olsun alınabilirdi. Yani en azından bir gabriç için 18 dakika beklenmemeli idi.

Kaldı ki song konusunda hala ısrarcıyım. Kesinlikle o mevkide oynamamalı idi.

CAFER ÖZER
16.02.2010, 09:38
Dünkü maçta Maç sonrası Lig tv den özetleri yeniden İzledim ve Baktım
Bursasporun 3 tane Gol Posizyonu,
Bizim 9 pozisyonumuz var. yani girilen Pozisyonların 1/3 ünü atsak maç 3-1 biter ve Şampiyonluk Yolunda Bizde varız diyebilirdik.İkili avrejla Bursanın Üstünde Ligi bitirme şansı yakalayabilirdik.
Fakat Biraz beceriksizlik biraz şans derken Maç berabere bitiyor.
Rakibini yenemessende yenilme beraber kalmta fena bir sonuç değil ama Biz Kaybedeceğimiz Puanları ilk devre fazlası ile kaybettik,Puan kaybı olmaması gerekir.
Bana göre Bu maçta Alınan berebaerlikle Bizim Şampiyonluk Şansı bayağı bir azaldı.
GS maçına kadar Tüm maçları kazanırsak ve GS ı da yenersek O zaman Şampiyonluk şansımız olur Başka türlü Çok zor.
Umut İstediği kadar Koşssun İstediği kadar son haftalarda Gol atsın,Kaçırılmayacak Golleri KAÇIRDIĞI MÜDDETÇE DAHA çok sıkıntılar yaşayacağız.
Geçen sezon Gökhan Ve Umutun kaçırdığı goller yüzünden Şampiyonluk kaçtı dedik,Bu sezon Yine Umutla Oynuyorsak bir sorun var demektir.
Umutu Suçlamak İçin Söylemiyorum.
Umut İçin söylenecek söz
Umut diyorki
"ADIM HIDIR,
ELİMDEN GELEN BUDUR."
Umut Şampiyonluğa Oynuyorum diyen takımda Tek başına Forvet Oynayacak bir oyuncu değil.
Ama sen hem Şampiyonluğa Oynayacağım deyipte Hem de Umutla Tek forvet oynarsan Kusura Bakma Şampiyonluk şansın hayalden öte olamaz.
Bana göre dün Umutun elini açarak Kafaya Çıktığı Pozisyon Penaltı idi.
Ayrıca ilk yarı Bir posizyonda Bursalılardan Topu Kapıp 5 kişi Gol pozisyonuna Girecekken 5-2 gibi bir pozisyonda rakibi yakalamışken Hakemin verdiği Faul kararıda yanlıştı.
Hakemler ne hikmetse Trabzonspora karşı ART NİYETLERİ ni ısrarla sürdürüyorlar,Özellikele ikili mücadelelerde çok yanlı düdükler Çalıyorlar.Dünkü Hakem Kötünün en iyisiydi.
Son günlerde Bize Güzel Futbol İzleten Şenol Güneşe teşekkür ediyorum.
Zaten Bu sezonu Bitirmiştik.Bana göre kazanabileceğimiz en fazla Puanı kazanıp,Türkiye Kuapsınıda alırsak Bu sene iyi iş yapmış oluruz.
Eğer Şampiyonluk havasına girersek Kötü oynamaya başlarız Böyle gitsin daha iyi.
Seneye Gol sorunuda çözülürse daha iyi oluruz.

Emrah Akcagöz
16.02.2010, 09:41
Akşam maçı izleyemedim de birşey soracaktım hakem maça etki etmedi dimi..?

Recep Alkan
16.02.2010, 09:42

Fırat Aydınus'a teşekkürü unuttum. Güzel maç yönetti.

Bir ara orta alanda bayağı bir kesti maçı ama, ben memnumdum...

affetmez3461
16.02.2010, 09:43
onumuzdekı 3 macı kayıpsız atlatabılırsek sansımız devam eder.......

Mustafa Yılmaz.20
16.02.2010, 09:44
Herkes Bursa'nın bir penaltısının verilmediğini söylüyor ama Cale'ye ceza sahasında yapılan hareketi konuşmuyor.Futboldan biraz anlıyorsam o pozisyon "penaltı oğlu penaltı"...Fb-Kayseri maçından hatta bizim geçen seneki Kayseri maçımızdaki penaltıdan 1000 kat daha penaltı...

Mustafa Yılmaz.20
16.02.2010, 09:45
Birde ilk yarıda Serkan topu Bursa yarıalanında kapmış 3 kişi gidiyorduk ki yan haken faul çaldırdı..Ama hiçbirşey yoktu

Ümit Tekşan
16.02.2010, 09:45

Bursaspor'un kullandğı firikikte Umut'un bizim ceza sahamızda kafa topuna çıkarken elleri açık çıktı ve top eline çarptı, bana göre bu bir penaltıydı ni,tekin genel görüşte böyle Bursa'nın penaltısı verilmedi. Onun dışında öyle fazla etkisi olmadı hakemin

Külünkoğlu
16.02.2010, 09:47
Tek tek analiz hoşuma gitmesede bu maç sonrası bende bunu yapacağım.

Onur: Yediği golü de çıkartabilirdi. Gerek ortaya çıkarak gerekse cepheden karşılayarak. Bu maçtada iyiydi. Kritik kurtarışları vardı. Artık yüksek topa çıkışlarda daha cesaretli ve etkin. Yanlız golü de çıkış hatasından yedi ne yazıkki. Kaleci forması ise berbattı.

Cale : 20 Metrede top oynadığı halde gücü kuvveti hala yerinde değil, takımın beklerinden biri olduğunu unutup itirazdan sarı kart görmesi tam bir komedi. Sahanın en kısa oyuncularından bir tanesine kafa vurdurup gole sebeb olması onlarca tekrarı olan bant kaydı gibiydi. Bunu sürekli yapması formayı haketmediğini gösteriyor.

Egemen : Savaşta nasıl savaşırsan savaş şeklindeki oyunu kimilerinin gözüne hoş gelsede defansdan akıllı top çıkartılmasının önünde engel gibi duruyor. Sürekli topu uzaklaştırma derdinde olması takımı olumsuz etkiliyor. Goldeki asisti gözden kaçmasada malesef durum böyle.

Giray : Kesiciliğine diyecek yok ve Egemen'den de bir farkı yok, aynı savrukluk aynı stilin bize de bir faydası yok. Acilen top kullanma becerilerini geliştirmeleri lazım.

Song : Stoperken bile adam kaçıran adamı sağ beke koyarsak böyle madara olur. Sürekli adam kaçırdı. İleri çıkışları kendi adına birşeyleri ispatlamak içindi sanki. Afrika kaptanın yaşı ve kondisyonu bu oyuna yetmiyor artık.

Serkan : Allah nazardan saklasın geçen haftalara göre biraz tutukdu ama yine hırslı ve çalışkandı. Song çıkınca sağ beke geri döndü. Sağ beke dönmesine ve üstüne de gelinmesine rağmen vazifesi olmayan sağ açıklık görevini bile yapmaya çalıştı. Hırsı özverisi ve gücü mükemmeldi.

Colman : İlk yarıda kaleci ile karşı karşıya kaldığı pozisyonda kalecinin sağına atıp gitmeye çalışsa ya top kaleye girecek yada Ivankov'a kırmızı kartı yedirtecekti. Olumlu hareketi ikinci yarının başında attığı bir pasla geldi. Bu formu ile Trabzonspor'da oynaması lüks.

Alanzinho : Ayağında topu gevelemediği zaman tadından yenmiyor. Oyun zekasına yapmak istediklerine kimsenin birşey dediği yok ama pas ve şut tercihlerini çok kötü kullanmaya başladı. Yine de rakip kaleye dikine giden ender adamlarımızdan, vazgeçemeyiz.

Selçuk : Trabzonspor takımında Serkan'la beraber ne yaptığını ne yapmak istediğini bilen adamdı. Kalabalık Bursa ortasahası ile cebelleşti durdu. Sakin yapısı onun en büyük artısı. Arkadaşlarından yeterli savunma desteği alamayınca yoruldu.

Engin : İlk yarıda bir kaç kez adamı Ali Tandoğan'ı kaçırsada iyiydi, ikinci yarı da nerdeyse sahada yoktu. Bir kaç kez ceza sahasının köşesine kadar gelip tekrar taç çizgisine paralel pas attı. Halbuki bu paslar yerine içeriye kat etse çok daha iyi işler yapabilirdi. Bir sinir stres var üzerinde aşması lazım.

Umut : Şu durumda ne seninle ne de sensiz. Kaçırdığı attığı goller her zaman ki gibi, mücadelesi de her zamanki gibi. Bir kez daha görüldü ki Trabzonspor'un golcü bir forvete şiddetle ihtiyacı var. Bu Teo olur mu olmaz mı zaman gösterecek.

Murat Erdem
16.02.2010, 09:48
İyi yönetilmek.
Devre arası, 4 oyuncu transfer etmiş yönetim.
Neden ?
Sahada ki oyunumuza ve skora katkı yapsın diye !
Eeee,
Akşam baktım maça,
Dört transferinden, sadece bir tanesi son 15 dk oyuna girip, oynayabildi.
Resmi daha da büyütelim.
Son 4 sene,
İki yönetim,
14 puan değerinde maça çıkarken, 25 kişilik kadronda, sadece bir skorer.
O da tarihimiz de üzerine en çok tartışma yaptığımız futbolcu olan Umut Bulut.
4 sene de transfere harcanan 100.000.000 USD
Mevcut borç, hepinizin malum-u.
İyi yönetilmek...